Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2007.02.01 0 0 144
kb a fogantatastol szamitott 12 nap mulva tortenik a beagyazodas.
Előzmény: Erőss Sziszkó (143)
Erőss Sziszkó Creative Commons License 2007.01.31 0 0 143
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek,azzal kapcsolatban,hogy meddig tart a beágyazódás(mert olvastam erről több helyen is és mindenhol mást írtak),és hogy a beágyazódás után 3 nappal lehet-e csak a tesztet megcsinálni,vagy előtte is lehet 1-2 nappal is? Válaszotok nagyon fontos lenne!Előre is köszönöm.
fulopild Creative Commons License 2006.11.22 0 0 142
Köszönöm a gyors választ.
Remélem nekünk is sikerül majd a baba. Ez lesz a 3. hónap, hogy próbálkozunk.
VKOrsi Creative Commons License 2006.11.22 0 0 141
nekem felezte a ciklusom. 32-33 naposak voltak és a 15-16. napon volt.

egyéni.

a hőgörbe segíthet, de a nők ca. 20-25%ánál nem mutat semmit akkor sem, amikor peteérése van, nekem az igazolt terhességet sem mutatta.

az UH a pontos. az LH tesztek is jók lehetnek, de azzal is mellé mlehet lőni.
Előzmény: fulopild (139)
Zorka_ Creative Commons License 2006.11.22 0 0 140

Igen, de ezt mindig csak utólag tudod meg:). (úgy értem, ha esetleg később volt PÉ, és bébi is sikeredik belőle, akkor az első UH-ból derül ki, hogy sacckb mikor is volt a peteérés) Saját példa, fix 28 napos ciklusokkal sikerült egy kábé 27. napi peteérést produkálnom:).

Ha van hőgörbe, akkor az megmutatja, mikor volt a PÉ.

Előzmény: fulopild (139)
fulopild Creative Commons License 2006.11.22 0 0 139
Örülök, hogy megy a topic.
Azt nem tudja valaki, hogy az bizti, hogy a menszi előtti 14. 15. nap körüli peteérés az tényleg valószínű?
szóval, ha nekem 32 napos a ciklus, és a hőmérsékleti görbe azt mutatja, hogy van peteérés, akkor az kb a 18. napon van?
Zarbuzán Creative Commons License 2006.11.21 0 0 138
Mézsört vennék, egészséggel.
VKOrsi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 137
ca. 2 hét.
Előzmény: dallas876 (136)
dallas876 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 136
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az együtlét után mennyi idő elteltével lehet megállapítani a terhességet tesztel?
VKOrsi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 135
figyelj... ha már ennyit késik, akkor korábban erre nem gondoltál?
Nőgyógyász, azonnal. Ha baba akkor azért, ha nem, akkor meg kell keresni az okát a kimaradt vérzéseknek.
a tesztnek mutatnia kellene!

nem, a teszt ennyit nem csalhat, nem lehet rossz.
Előzmény: apicarado (129)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.19 0 0 134
Bocs, Maggancs, apicaradonak akartam címezni...:)
Előzmény: Pinty-ponty (133)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.19 0 0 133
A hcg mennyisége valóban kb. a 10. hétre éri el a maximumát, viszont a terhesség végéig jócskán a tesztek határértéke felett marad, így a 9. hónapban is pozitív kell, hogy legyen a terhességi teszt. Ha tehát csinálsz egy újabb terhességi tesztet a napokban (már nem kell reggeli első vizeletből), és nem lesz pozitív, akkor nagyon-nagy valószínűséggel nem vagy terhes. Viszont a nőgyógyászt így sem kerülheted el, mert mindenképp ki kellene vizsgálni, mi az oka a tüneteknek.
Előzmény: Maggancs (132)
Maggancs Creative Commons License 2006.11.18 0 0 132

kimaradt 3 menstruációd?? hát akkor ne bizonytalankodj tovább....

 

(egy idő után, a 10. héttől csökken a hcg, idősebb terhességet nem mutat a teszt..., menj orvoshoz, ha itt tartasz, már kézzel is érezhetpő minden. bár ha nem akarod a kicsit, már késő lehet bármihez... ne késlekedj, ez súlyos felelőtlenség. Hozzáteszem, 3. hónapban már a hasad is nőne)

Előzmény: apicarado (129)
Azurka Creative Commons License 2006.11.18 0 0 131
Apicarado: Nekem a teszt 3 nappal a kimaradt menstruációm után már mutatta (pontosabban tesztek, mert az első pozitív után elrohantam a patikába és vettem még 3-at), az orvos meg meg sem vizsgált még, mert nagyon fiatal volt a terhesség, visszahívott 1,5 hét múlvára, akkor nyilatkozott érdemben.
Előzmény: apicarado (127)
apicarado Creative Commons License 2006.11.18 0 0 130
Szerinted tényleg iylen megbízhatatlan lenne?:(
Előzmény: VKOrsi (128)
apicarado Creative Commons License 2006.11.18 0 0 129
Hát elvileg már 3.-4. hónapban vagyok ha az vagyok.... :(:(:(:(
Előzmény: VKOrsi (128)
VKOrsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 128
az elmaradt menstr. után hány nappal csináltad?

egyébként a terhességi tünetekethez hasonlót sokféle más is okozhat.

én tesztelnék 2 naponta, ha nem jön meg, és legkésőbb 1 hét múlva érdemes lenne egy orvost felkeresni, ha akkor is neg. és addig sem jött meg.
Előzmény: apicarado (127)
apicarado Creative Commons License 2006.11.18 0 0 127
Sziasztok! Én csináltam egy tesztet, ami szerencsére negatív lett. Gyanakodtam, féltem, mert rosszul vagyok minden reggel, hányingerem van hánytam, minden kajától és ilatotól is rosszul vagyok, szédülök émelygek, összeesek és fáj a hasam,de a teszt szerint nincs baba... Jó lenne... De tünetek még mindig vannak sajna... és nem h múlnának hanem egyre több és nyilvánvalóbb lesz. Nem tudom. Lehet hinni a tesztnek? Mutathatja h nem vagy terhes ha igen? És az baj h délután csináltam nem reggel? Kérlek ha tudjátok tapasztalatból, hogy mennyire megbízható akkor írjatok mihamarabb... Én azt olvastam h minden hatodik nőnek rossz eredményt mutat.. Ez igaz?
VKOrsi Creative Commons License 2006.11.15 0 0 126
szerintem a melledből nem előtej jön... az előtej ilye korán nem alakul ki!
várjuk ki mi lesz a vége.
drukkolok, hogy baba legyen!
Előzmény: h.o.era (125)
h.o.era Creative Commons License 2006.11.14 0 0 125

Sziasztok!

 

Köszi csajok!

Hát ma ébredés után csináltam tesztet, de semmi. Nagyon semmi.

Viszont ami jó hír lehet, hogy a cicim nagyon fáj, és ha megnyomom, jön belőle előtej (vagy hogy az izébe hívják...)

Gondolom ennél a pozitív tesztelés sem mutatná jobban...

 

Egyébként milyen fajtát ajánlanátok???

VKOrsi Creative Commons License 2006.11.14 0 0 124
én anno a 35. napos szabályt tartottam :D előtte nem teszteltem :D
szerintem ha baba van lassan mutatnia kellene, ha csak nem extrém későn fogant.
2 naponta csinálnék tesztet.

reggeli vizelet: egy kedves bnőm - szakmabeli- azt mondta, hogy 6-7 óra a jó, amit kivár az ember az utolsó folyadékfogyasztás és a teszt között.
tehát pl. az éjjeli alváskor ez sacc/kb. megvan.
Előzmény: h.o.era (121)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 123
helyesbítek: 25 UI/ml! :)
Előzmény: Pinty-ponty (122)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 122
Ha jól számolok, ma vagy a 32. napon, tehát most már az alvás utáni első vizeletből ki kéne mutatnia a terhességet egy érzékeny (25IU/mittudoménmicsoda) tesztnek!
Előzmény: h.o.era (121)
h.o.era Creative Commons License 2006.11.14 0 0 121

Szia!

 

Kösz a gyors választ!

Talán akkor ébredés után, mert nem nagyon bírom ki 2-3 óráig... :))

És mikor lenne érdemes? Várjak még pár napot???

Előzmény: Pinty-ponty (120)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 120
Szia!

A reggeli első vizelet csak annyiban fontos, hogy ilyenkor tömény a vizelet, és nagyobb koncentrációban tartalmazza a hcg-t. Természetesen nem kell reggel lennie. Ha éjszaka dolgozol, és nappal alszol, akkor a nappali alvásod utáni első vizeletből csináld meg a tesztet. De akkor is megcsinálhatod, ha előtte legalább 2-3 óráig nem pisiltél, és keveset ittál (ilyenkor a vizelet sötét színe is mutatja, hogy töményebb).
Előzmény: h.o.era (119)
h.o.era Creative Commons License 2006.11.13 0 0 119

Sziasztok!

Látom, már jó rég írtatok, de hátha vki idekukkant még...

10-én kellett volna megjönnie, de 12-én még neg volt egy teszt. A héten éjszaka dolgozom, mikor csináljak így tesztet? Mi számít reggeli elsőnek?

 

VKOrsi Creative Commons License 2006.11.01 0 0 118
szia,
szerintem aktus után 10-12 nappal még nagyon korai.

ha az átlag időket nézzük:
a megtermékenyülés ált. 24 órán belül bekövetkezik, utána beágyazódás még 5-7-10 nap, ez nagyon-nagyon terhességfüggő. HCG hormont a beágyazódáskor kezd a szervezet termleni.
tehát 10-12 nap után olyan max. 5-6 napnyi HCG lehet a szervezetben. A vizeletbe ebből elég egyéni, hogy mennyit választasz ki, de ált. nem túl sokat. A tesztek ált. 20ui/mltól jeleznek. A beágyazódás után kb. 1 héttel a vérben ált. olyan 100 ui/mlnyi hcg van... a vizeletben ennek töredéke, tehá tnem valószínű, hogy jelez.

nem hiába van a menstr. elmaradása után kb. 3-4 nap... mert akkor már átlagosan lehet elég HCG a vizeletben.

a korai teszt könnyen ad negatív eredményt.
Előzmény: dilo (98)
fulopild Creative Commons License 2006.10.31 0 0 117
Szia!
Én most válaszolok Neked, mert nagyon rossz lehet válasz nélkül maradni, de én azt hittem, hogy Neked már rég nem aktuális a válasz.
szóval próbálkoztok tovább, ahogy mi is. és reménykedünk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz ez a baba project...

Előzmény: dilo (116)
dilo Creative Commons License 2006.10.30 0 0 116

sajna azóta már nekem is megjött, nekem akkor senki nem válaszolt...

 

Pinty-ponty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 115
Szia!

Orgazmus elméletileg bármikor kiválthat ovulációt, akár menstruáció alatt is. Ugyanakkor nem minden orgazmus vált ki ovulációt! Ráadásul, mint írod, megszakított aktus volt, azaz annak a valószínűsége, hogy teherbe ess, szerintem minimális. A helyedben nyugodtan aludnék, és nem adnék ki terhességi tesztre sem. De ha nem tudsz ellenállni a kísértésnek, hogy biztos legyél, az együttlétetek utáni 14-15 nap csinálhatsz egy terhességi tesztet (reggeli vizeletből). Ekkora már pozitívnak illene lennie terhesség esetén.
Előzmény: betyarrne (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!