Keresés

Részletes keresés

zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3070

microlaaaaaaaaaaaaaas!

A szóbeli eredményeket, labor nélkül, mikor teszitek ki a netre? Csak azért kérdezem, mert bár tegnap 2x, sőt 3x is összeadtam a számokat, de most már kezdek bizonytalan lenni... azt hiszem ez most már a végkimerülés határa. ;) Pedig még nagyon sok van erre az évre hátra nekem, még tartanom kell magamat, de úgy érzem, hogy itt a vége az erőmnek, kéne egy kis pozitív megerősítés, hogy tényleg 28 pontom volt tegnap. ;) Köszi!

anika78 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3069
Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a fórumot. Eszperantóból szeretnék majd középfokú nyelvvizsgát tenni. Írásbelihez és szóbelihez kérnék bármilyen segítséget, anyagot.
Előre is köszönöm.
f.anika@freemail.hu
mirtelo Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3068
Szia!
Merészen csak és kimondottan elvonatkoztatni kellet a képről. Általános dolgokrol nem is beszélhetem. (Emberek külseje stb..) Ezt ki is jelentette a vizsgáztató. A júniusi vizsgán ez nem volt kikötés a képnél.
Megint változtattak?
Előzmény: Törölt nick (3064)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3067
szia!
gratulálok. a 36 pont az jó. ha meg van a labor kötelező minimum 8 pontod, akkor teljes a siker :)
Előzmény: mirtelo (3062)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3066
szia!
én Miskolcon írásbeliztem /lovári/. a földszinten, egy nagy terem, vegyes nyelv. két ajtón hívnak be, nyelv, és névsor szerint. jópofa tanár, és kb 4-5 segítő, figyelő :)) mászkálnak. órát vigyél, mert mobil sem lehet az asztalon. kezek, szótár a pad felett... szerintem egyáltalán nem vészes, nem kell félni. inkább az időbeosztásodra figyelj.
szóbelit nem tudom, az nekem Pest, majd hétfőn.
Előzmény: Nelete (3051)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3065

No, igen, az a min. 16 pont tényleg kevéske, mi csak azért írtuk, hogy megnyugtassuk, hogy ha meg van, akkor van esélye a többinél minimális hiba esetén a sikeres vizsgához! ;)

 

Tegnap este jutott eszembe, lehet, hogy elszaladtunk egymás mellett tegnap délelőtt, ki tudja.... :D Meg az is tegnap jutott eszembe, hogy ha nem sikerült most a szóbelim, akkor nincs esélyem a novemberi vizsgára, mert én be nem fizetek vizsgadíjat, amíg nem tudom az eredményemet!

Előzmény: Törölt nick (3064)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3064
nem csak felsőfokon kell elvonatkoztatni, a középfokon is, de ott nem annyira merészen :)

amúgy a két fordításnak kell együtt 16 pontosnak lennie, de ha csak ennyi jön össze, akkor a többi feladatot maximumra meg kell írni (a tesztet is), szóval a 16 pont önmagában kevéske.
Előzmény: mirtelo (3062)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3063

Szerintem a 36 pont tök jó!!! Gratula!

Most azon izgulj, hogy meg legyen a laborod! Hiába van még több pontod a szóbelin, hogy ha a laborod nem sikerült. Neked legalább meg van a minimum a szóbaliről, meg van az esélyed, nem úgy mint nekem. Illetve nekem is meg van még az esélyem, csak jóval kisebb, mint neked! :D

Előzmény: mirtelo (3062)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3062
Sziasztok! Hát túl vagyok a vizsgán. Sajni elrontottam csak 36 pontom lett a bizottság előtt. :(
Kép emberek egy lelátóról nézik a várost. Csak elvonatkoztatva lehetett beszélni a képről.! Én úgy tudtam az csak felsőfokon van. :( Szitu
Szitu: Ösztöndíjat kaptam külföldre és foglaljak lakást az adott országban.
dorcocska Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3061
Sziasztok!

Volt ma valaki lovári nyelvvizsgán? Milyen volt?
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3060

hát izé, pihenés???? Mi is az, tessék mondani? :D

Aludtam most egy 1,5 órát, de azért nem nézek a tükörbe, mert megijedek, elég fura az ábrázatom. ;)

Ma este pihi, hímzés, holnaptól meg tanulás ezerrel, mert jövő héten szombaton meg fősulis vizsgám van! Meg van itthoni melóm is, nem is kevés, úgyhogy pihiről szó sem lehet. Szerencsére a tananyag, amit tanulni kell szombatra, meg van mp3-ban, így majd megpróbálom hallgatás után tanulni az anyagot, csak az a baj, hogy inkább vizuális alkat vagyok!

Előzmény: skorpika (3058)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3059

Hát igen, az oni használata a ni helyett.... ezért biztos mennek majd a minuszok, de azért egyáltalán nem biztos, hogy nulla pontos leszel!

Az eszperantóról magyarra fordítást én is úgy érzem, hogy jól csináltam, ott remélem kapok jó sok pontot! Remélem! :D

Bevallom, bennem még az is felmerült, hogy hozzá sem kezdek a magyarról fordításhoz, de azt tényleg nem tehetem meg, mert azért tuti kihívtam volna magam ellen a javító tanár haragját!

Előzmény: lingvoekzameno (3055)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3058
én is ezt írtam!!! :-))


Kedves Zszsuzs, mostmár ugye pihengetsz? :-))
Előzmény: zszsuzs (3057)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3057
Igazam van! :D És tuti, hogy a két fordításnak kell együtt lennie 16 pontnak!
Előzmény: lingvoekzameno (3055)
skorpika Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3056
a két fordításnak együttesen kell meglennie a 16 pontnak! úgyhogy azért még lehet, hogy megvan az!
Előzmény: lingvoekzameno (3055)
lingvoekzameno Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3055
hát én úgy tudom, hogy minimum 8 pontnak meg kell lennie...de bárcsak igazad lenne, mert a másik fordítás nagyon jól sikerült.
Ott szúrtam el, hogy ni helyett végig oni-t használtam, valamint rendre lehagytam a povas-okat...szóval ezzel szerintem kb. nagyon sok pontlevonást értem csak el :D :S
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3054

Nem tudom, de ne idegeskedj, ha csak "csöppet" szúrtad el.

Az biztos, hogy a két fordításnak együtt kell meg lennie a 40 %-nak, azaz az eszperantóról magyarra 20 pont és fordítva szintén 20 pont, az ugyi 40 pont, és ennek a 40 %-a 16 pont. Tehát ha az eszperantóról-magyarra jó lett, és a másikból is vannak jó dolgok, akkor emiatt a rész miatt tényleg ne izgulj!

 

És mit szúrtál el, szerinted?

Előzmény: lingvoekzameno (3053)
lingvoekzameno Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3053
sziasztok!!!
nem tudjátok véletlen, hogy milyen szempontok alapján javítják a magyarról eszperantóra fordítást?? mert egy csöppet elszúrtam és lehet ezen fog elúszni :(
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3052

Sziasztok!

 

Azt hittem, hogy már regényeket fogok itt olvasni, és nesze, nekem, semmi sincs még! :D

Összességében azt mondom, hogy ez az írásbeli egy fokkal nehezebb volt, mint a nyár elejei, vagy csak nem feküdtek nekem a témák, nem tudom. Ennek ellenére jelentem, mindenhol teljesítettem a minimum 40 %-ot, legalábbis remélem. :)

Az eszperantóról magyarra fordítással sikerült jól elpuskáznom az időt, de azt teljesen megcsináltam, ezzel kezdtem. A téma nem volt rossz, igyekeztem magyarosan fordítani, a piszkozat papíromat jól összefirkáltam, persz a tisztázásnál is sikerült javítani, szóval nem irigylem a javítómat, de sebaj, így járt, meg én is, hogy össze-visszajárt az agyam. ;) Aztán a szövegértőset csináltam, azon jól berágtam, mert jó volt a szöveg, meg érdekes, de itt bizony csak a minimumra törekedtem, mert nagyon elment az időm, és akkor még volt hátra két feladatom. Ezután jött a levél.... hát, megírtam, kivételesen szófosásom is volt, kérdés az, hogy ezt mennyire fogja díjazni a javító, illetve mennyire szúrtam el nyelvtanilag. ;) Az egész oldalt teli írtam, amikor 13 sornál tartottam, akkor pánikoltam egy sort, hogy hogyan fogok még 5 sort írni, aztán azon vettem észre magam, hogy hoppá, vége a lapnak. :D

És ekkor már 12 óra volt, volt még fél órám az eszperantóra fordításra, és közben jött egy gyomorgörcsöm is, úgyhogy arra is koncentráltam közben, hogy  kibírjam végig hasmenés nélkül. :? Legnagyobb csodálatomra fél mondat híjján kész lettem a fordítással, persze itt is vannak fenntartásaim, de ez így természetes, mivel sajna ellenőrizni viszont már nem volt időm.

 

Az elején a tesztekben visszaköszönt egy-két begyakorolt kérdés, örültem is nekik. :D Persze itt is volt, amit behasaltam. Az utóbbi időben 50-ből 30-35 teszt kérdésre jól sikerült válaszolnom, remélem ez a tendencia most is megállta a helyét. Majd meglátjuk, mondta a vak.

 

No, várom a többi beszámolót, meg a szóbelisek élményeit is! :D

Nelete Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3051

Sziasztok!

Akik Miskolcon voltak vizsgázni (írásbeli, szóbeli), azok írjanak már légyszi, hogy milyen itt a vizsga és a vizsgáztatók.

Köszönöm

skorpika Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3050
A holnap vizsgázóknak egy óriási kalappal! :))
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3049
Debrecenbe mész? mert akkor igen, én is ott leszek, már gyülekezünk egy páran innen a fórumról is. De úgyis névsor szerint ültetnek, azt hiszem.

Piros félkabát, kapucnis, eszperantó kitűző, halálravált, zöld ábrázat, ez leszek én.
Előzmény: Barbica20 (3044)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3048
Hát igen, de azért nyócker utcái válogattja... a héten voltam a Bródy Sándor utca felé, mentem szülőire a gimibe a fiaméra, és hát ott azért volt rendesen termék... Lehet, most is arra kellett volna mennem, de az kerülő lett volna. ;) :) Meg esőben, magas sarkú cipőben nem volt kedvem lófrálni. ;)
Előzmény: Kszanadu (3047)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3047
Hát, már a nyócker sem a régi? pedig emlékeim szerint ott még humán termék is akad,nemcsak kutyagumi. Drukkolok a laborhoz!
Előzmény: zszsuzs (3041)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3046
Szia!
Na, akkor találkozunk! :) Te hogy vagy? Én teljesen kész vagyok már. Tegnapig egyáltalán nem féltem, most viszont úgy érzem kong a fejem az ürességtől, alap szavak nem jutnak eszembe.... pl. üveg, udvar, utas, stb.... Eddig a bizottsági résztől nem féltem annyira, most már attól is!!!!! Jó lenne már túl lenni rajta!!
Előzmény: mirtelo (3039)
mirtelo Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3045
Köszönjük a szurkolást. :)
Para megvan rendesen. Már úgy érzem semmit nem tudok......
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3044
Kedves Kszanadu! Jól tudom, hogy holnap te is jössz írásbelire az Aud. Max.ban? Én 9.30ra megyek! Te mikor? Nem akarok pofátlan lenni, csak senkit nem ismerek :( ! Legalább lenne egy sorstárs, persze csak ha nem gond! Ha nem akarod nem kell tudnunk, hogy ki a másik csak gondoltam jól jön egy társ ...
Előzmény: Kszanadu (3043)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3043
Már dolgozom az ügyön, nézd meg a fiókodat!
Előzmény: bumbika78 (3038)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3042
Haha, most látom csak az ismerős e-mail-címedet! Pedig el is vagy mentve nálam! Remélem, hasznát vetted a küldeményeimnek.
Majd holnap figyeljük egymást, már lesz ott más fórumos ismerős is. De még nem tudom, mi lesz rajtam, de erre tényleg nem is kell kiöltözni, majd csak a szóbelire.

Gxis morgaux!
Előzmény: Stotoro55 (3018)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3041

Köszönjük!!!

Én ma kerestem, hogy mibe léphetnék bele, hogy szerencsém legyen, de érdekes módon egy sem akadt az utamba, pedig a nyóckerben voltam. :D

Holnap itthon leszek Gödöllőn, itt sem tudom, hogy találok-e valamit, de nem baj, azért bátran megyek, és csak reménykedni tudok, hogy nem lesz nehezebb, mint a nyár eleji. :D

Előzmény: bumbika78 (3040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!