Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7321

 A kékjelű EPS -ek a lábazati szigetelésre valók. Mivel ott elvileg  inkább éri csapadék mint fent a falon.

 Ilyen gondolatmenettel jutottam arra, hogy ott fenn a  magasban a kéményen szintén ez lenne a jobb. A hőmérsékletről  - mármint a külsőről : feleleges aggódalom , de a szabál az szabál, főleg kéményseprőéknél !!!

 Egyébként azért birja jobban a nedvességet mert zárt cellás.

Előzmény: apútó (7320)
apútó Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7320

Köszi a választ Émile,én is így gondoltam.Megcsinálom sk mert szakmabeli vagyok.Miért  jobb a kék ?Ott fönt nem éri semmi fizikai behatás.A vízzel nem lesz gond mert a fedlap alá befér az ötös nikecel,így nem tud mögé menni a víz.

üdv.Aputó

Előzmény: Émile (7314)
Émile Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7319

 E még nem a kémény, ez a kandalló és a fűstcső találkozása - szerintem  ! 

 

 Ide ezek a csoda masszáknem igen jók.  Régen azbesztzsinórt használtak, ma ennek megfelelő  kerámia zsinórt kell keresni !

Előzmény: skiraly (7316)
Émile Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7318

  Na ja elvileg  - szabályilag igazad van !

 de a kedves kuntsaft ezt kérte.

 

 Tehát  :

 Amikor én csináltam : ásványgyapot  és védelemnek gólyónyomott alu fólia.

 

 

 Viszont itt a  kérdező kimondotttan a tető feletti részről beszél, ott meg már semilyen hőmérséklet sincs, nemhogy kivül, de magában a kéményben se. (azért kátrányosodik)

  Finomítva : a tető alatt a padlástérben mindenképen éghetetlen anyag szigetelésre - burkolva, a tető felett meg szabad a gazda. Be lehet ugyan  borítani ásvány-  meg egyéb gyapotokkal, de  laikus kizárt, hogy utána vizmentesen tudná burkolni.

 Az iparban ez megy  - bádogos szerkezettel , vízzáróan.

  

Előzmény: cseik (7315)
szbalogh Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7317
Hali!

Köszi a segítséget! Kicsit részleteznéd nekem az összetételt mert ilyenhez nagyon nem értek. Arányokat tudnál írni megközelítőleg? Ha jól emlékszem mész is kellett bele? :/

Üdv.
Előzmény: Zoltanuss (7312)
skiraly Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7316
Sziasztok!
Fatüzelésű kandallómnak rozsdamentes acél kéménye van. A kémény csatlakozásnál lévő anyag (amit a kandallós kent oda, mintegy másfél éve) elöregedett, töredezik, pedig még csak próba üzeme volt a kandallónak. Szerintetek mivel pótoljam, én hőálló szilikonra gondoltam, de lehet hogy oda nagyobb hőállóságú, esetleg más anyag kellene?
Válaszotokat köszönöm.kémény
cseik Creative Commons License 2010.08.29 0 0 7315
annyival kiegészíteném elöttem szólót, hogy nikecel nem felel meg, mert éghető anyagnak számít. kőzetgyapot kell oda...
Előzmény: apútó (7313)
Émile Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7314

 A kéménynél inkább a belső számít, de itt tényleg  ez a külső.

 

 Szigetelni mindenképpen hasznos.

 

 A padlástérben viszonylag egyszerű, a tető felett annyival bonyolultabb, hogy a víz/nedvesség elleni védelmet is meg kell oldani.

Habár a ragasztott és vékonyvakolatos   Nikecellnél ez nem probléma. Talán a lábazai szigetelést kéne oda tenni ( kék jelőlésű ).

 

 Hogy  a kátrányosodás ellen jó é ?  Hát a régi,  az már ott marad, talán tovább nem romlik a helyzet.

 A kátrányosodás oka elsősorban a tűzelési szokásokban rejlik ( vizes, nem kellően száraz tüzelő , túl nagy  és hamari lefojtás stb. ) Ezeket együtt érdemes vizsgálni.

 És amig a kátrányosodás nem ér a zárt  térbe (padlás, v. lakótér, kit érdekel  ?).

 A megoldásod szvsz lényegesen ólcsóbb mint az erőltetet bélelés.

 

 

 Sk.  csinálva megúszhatod egy tizesből (is ).

 

 Ja én csináltam és bevált - igaz csak a padlástérben  !!

Előzmény: apútó (7313)
apútó Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7313

Sziasztok.

van egy vegyes kazánom és ahoz egy 500x600 as külső átmérőjű kéményem,tavaly a tető fölötti rész békátrányosodott,arra gondoltam leszigetelném 50mm nikecellel,hogy jobban tartsa a hőt és talán jobban is ég.csinált már ilyet valaki?

Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7312
   Helló !

 

 A fugázás egy erősen javított, tehát  erősen cementes malterral mehet.

 A kötés után a felesleg lekaparandó majd egy durva zsákszövettel  szépre  - kémény szépre - kezelhető !

 A perem ami egyebként a fedkő/fedlap egy erős cementes, finomszemcsés betonból a helyszinen önthető. Némi vasalás se árt, de ez csak vékony b. acélból vagy drótból praktikus.

 És így örök életű lesz  !!

 

 

 Z.

szbalogh Creative Commons License 2010.08.28 0 0 7311

Az új kályhát az eddig gázbéléses 14x14-es kéménybe fogom kötni. A bélést és a csőtoldatokat kiszedtem. Volt benne fatüzelés régen mert kormos a belseje :)

A kémény tető fölötti része viszont elég ramaty. Nem néz ki rosszul de van a fugákban pár lyuk és a perem is törött. Csak újrafugáznám és új peremet öntenék rá. Valaki meg tudná mondani hogy milyen összetételű fugázót kell keverni hozzá? Illetve a tetejére milyen összetételű beton kell? Egyszer volt egy ilyen kéményes könyvem amiben ezek le voltak írva (pdf formátumben) de már nincsen meg "hála" a windowsnak.

_cseszo Creative Commons License 2010.08.27 0 0 7310
Köszi
Előzmény: Zoltanuss (7296)
cseik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7309

huzatfokozásra van huzatfokozó. de ha le is nyomja, akkor az nem sokat ér.

 

ha jól rakták össze akkor kicsi eséllyel szeded szép épségben.

Előzmény: HegyenVolgyon (7307)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7308

  Te is fiam   ?

 

 Ezek a jóemberek eléggé egyoldalra húznak  !!

Előzmény: mindennapi kenyerünket (7303)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7307
huzatfokozás, valamint a tetőgerinc által keltett turbulenciából való kiemelése a füstnek. Ugyanis a légáram általában lenyomja talajközelbe.
Előzmény: cseik (7305)
cseik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7306
.
cseik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7305
mia cél, azon túl, hogy magasabb legyen?
Előzmény: HegyenVolgyon (7304)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7304
Szép napot!

Schiedel SR20 kéményem van, kicsivel alacsonyabb, mint 6 méter. Alig, vagy nem is nyúlik fölé a tetőgerincnek (max. náhány cm). Kandalló van rákötve, nem teljesen szakos bekötéssel, van benne két 90 fok is sajnos.
Az a kérdésem, hogy ha hosszabbítani szeretnék a kéményen, annak mi a legegyszerűbb módja? Hogyan fogjak neki? A fedlap és a torkolati kúp a mellékelt tubusos ragasztóval lett ráragasztva. Mindenképp törni-zúzni kell, vagy valahogy oldható könnyebben is?

mindennapi kenyerünket Creative Commons License 2010.08.26 0 0 7303

Egyébként valóban törölték a tisztességes régi-jól bejáratott nevemet (egyes moderátorok szövegértési nehézséggel küszködnek), de szerintem a szürkeségnek ehhez semmi köze.

 

A köszönet meg, ahogy látod, valóban eltűnt az éterben.

 

Előzmény: Zoltanuss (7300)
cseik Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7302
nálam mostantól te is szürke nick vagy :):)
Előzmény: Zoltanuss (7300)
cseik Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7301

a név úgy szürkül, mint a topiklinkek. ha rákattoltál egyszer, akkor onnantól szürke

Előzmény: Zoltanuss (7300)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7300

  Erre rájöttem, de miért  szürke a Nick név  ?

 

 A likvidált nevek szoktak így kinézni  - sőt egy idő után elkeresztelik törölt nicknek  !!

Előzmény: cseik (7299)
cseik Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7299
index motor időnként benyeli hozzászólást és a következővel együtt dobja ki. addig lebeg az éterben :)
Előzmény: Zoltanuss (7298)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7298
 Minennapi ......köszönete hóvá lett ???
mindennapi kenyerünket Creative Commons License 2010.08.25 0 0 7297
Köszönöm!:)
Előzmény: cseik (7289)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7296

 Mind a kettő járható út !

 Vagy vásárolsz egy megfelelő méretű szerelt kéményt - saválló belsővel és ezt némi pluszért a gyártó/kereskedő felállítja a  kivánt helyre, vagy sk. barkácsolsz egy kéményt  / kémény féleséget.

 

 Némi lakatos és bádogos ismeretekkel megoldható.

 És a szerelt lehet belül  - ez tűzvédelmi szempontból problémás lehet, - vagy az épület külső falára telepítve. Persze a kijövő cső tűzbiztonsági védelmét itt is meg kell oldani - különben leég a ház  !

Előzmény: _cseszo (7292)
K1872 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7295
Köszönöm a gyors és kimerítő választ így fogom csinálni!!!Még ha a receptet megírnád gipsz homok arányát azt is megköszönném!!
Előzmény: Zoltanuss (7294)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7294

  Egyik se !

 A legjobb a gipszes malter  - cement nélkül !

 

 Maga a gipsz viszonylag gyorsan köt, a meszes habarcs meg soká.

 

  A technológia, a trükk

 Van egy  kivájt/vésett nyilás a kémény oldalafalán, amiben a stucni lötyőg.   Először  kitömöd a kémény  függőleges  aknáját újság papirral, majd   beállítod a stucnit  némi tégladarabkákkal úgy hogy a fal kölső síkjával egy szintbe legyen. Ezután az elkészített masszával kitöltöd a stucni körüli nyílást. 10 - 15 perc alatt megköt,  lesímitod, majd a tömést kiügyeskeded.

 És miért kell a tömés ? Hát az ellentartásra, máskép  a meszes -gipszes malter a túl oldalon  az   aknában landol. 

 

 Szigetelés ?

 Soha nem árt. Úgy ahogy mondod   + még burkolod is.

Előzmény: K1872 (7293)
K1872 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7293
Sziasztok!Légyszives adjatok tanácsot!!Bent a házban a kályhacső stucnit mivel rögzítsem be, malter?vagy elég a gipsz is??még valami a padláson van jelentősége a kémény hőszigetelésének???(szigetelő gyapottal körbetekerni)előre is köszönöm!!!
_cseszo Creative Commons License 2010.08.24 0 0 7292

Kedves szagértők!

Nekem egy kismarosi faházra kellene az itt elmondottak alapján egy szerelt kémény (nem kell engedély meg bejelentés....stb). Egy "praktiker" kandallót szeretnék üzemeltetni benne hogy tavasszal-ősszel is lehesen kinn tartózkodni. Nem tud valamelyikőtök embert, vagy céget abban a körzetben? Esetleg ezt házilagosan is meg lehet csinálni??? (adott egy villamosmérnök hozzá o)))

 

Köszi a választ akár emilben is

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!