Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 2322

Megvolt a tanár általi zongora teszt, kb ugyanazt mondja mint én A Korg LP-ről:

  • kiemeli pozitívumként a billentést és a mechanikát, kifejezetten jónak tartja.

  • ami negatívum, és én is érzékeltem, hogy nem egyenletesen szól a teljes hangszer. Hogy érthető legyen, ha mondjuk felosztjuk oktávokra, akkor alulról a második oktáv pl. sokkal gyengébb hangzásban, azaz a legalsó oktávban van „dög”, beleremegsz, de a második oktávban elfogy az „erő”, nincs meg, ami alatta meg felette, ez nagyon hiányzik. Szószerint érződik, ha egyesével mész fel billentyűnként, hogy hol tűnik el ez a „remegés”, egyik billentyűről a másikra. És ugyanez van fent is. fentről a második- harmadik oktávnál „fénytelenné” válik, alatta felette oké minden, de ott valamiért dinamikátlanabb, fénytelenebb. Először arra gondoltam, hogy a beépített hangszórók, de fülesben és külső hangosítással is ezt hallani. Hozzátenném, pl. a feleségemnek megmutatva semmit nem érzékel belőle, de mint 10 évig hangmérnökként dolgozva ez nekem azonnal előjött. Egyik billentyűről a másikra váltva és több zongora hangszínnél is. Bevallom ezt a problémát nem is értem, fejlesztő szemmel nézve sem tiszta ez miért van így „hangolva”, vagy leképezve.

 

Összességében ő is azt mondta mint én, ennyi pénzért nagyon jó vétel volt, és teljesen jó lesz elindulni gyakorolni. De mivel tegnap leültem egy „rendes” zongorához is, hát van különbség hozzá képest, érezhetően más. Már csak az előjövő különféle fel és testhangok miatt is.

Előzmény: djuice (2315)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 2321

Minden női dobost (zenészt) meg kell becsülni! 😊

Komolyra fordítva azt azért be kell vallani tényleg nagyon alap dolgokat játszik….. Ha már OFFolunk, pl a magyarok közül érdemes megnézni Borlai Gergőt, Markó Ádámot, de még felsorolhatnék vagy 20-30 nevet biztosan. Az első már már nem is él hazánkban nemzetközi zenekarokban is játszik és nemzetközi szintű kurzusokat is tart, tényleg ügyes, technikailag talán hazánkban a legképzettebb.

 

És hogy ON is legyek, nekem pl. egyik kedvenc hazai zongoristám (leginkább jazzben mozog) Kaltenecker Zsolt, sokféle formációban játszik mindenfélét, és elég kísérletező alkat is egyben. Pont a fent említett Markó Ádámmal alkotnak duót és lépnek fel, talán érdemes belehallgatni egy kicsit, bár itt nem klasszikus zongora van a képben hanem mindenféle kísérletező elem.

Előzmény: djuice (2320)
djuice Creative Commons License 2019.01.25 0 0 2320

Én ezt a dobos csajt nézegettem régebben miket összekombinál itt-ott jó félét. :)

 https://youtu.be/FGnDBWSqd7k

Előzmény: Törölt nick (2318)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.23 0 0 2319

Valami ilyesmi jellegűek amiket csinálok, de nem mindent ami itt van - még csak a második órám, sorry ;-)

 

De kb ezekkel az ujjrendekkel ahogy itt is jelölve van (ez a Hannon könyvéből van).

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2318)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.23 0 0 2318

Mivel az én tudatlanságomat tükrözi, hogy nem tudom mi, pontosabban ki a Hannon ezért utánanéztem kicsit :-) Látom külön könyve is van ujjgyakorlat céllal, de az már haladóbbaknak való, egy éves alapgyakorlás után.

 

Pl erre gondolsz?

https://www.youtube.com/watch?v=PQrubPkRw9k

 

Valami ilyesmi de egyelőre kötött az ujjrend, azaz adott billentyűt csak adott újjal nyomogatok, lehet később más is lesz. Na meg ilyen tempóban sem megy még egyszerre a két kézzel :-). Azaz kb ott tartok, hogy a fehér egész hangú billentyűkön megyek fel meg le.... (mint Móriczkára várva a szép hosszú ágon ;-) ). Mármint a basszussal / ballal meg a jobbal is párhuzamosan, (ujj)váltások gyakorlása is természetesen.

 

"Ujjnyújtásra" gyakorlatilag páros ujjas bemelegítés most, azaz az egymás mellett lévő ujjakkal vagy váltva vagy egymás után lehetőleg a legnagyobb mozgástartományban felemelve és leütve a billentyűzetet. A gyűrűsujj a legneccesebb, nehéz elválasztanom a középső ujjtól főleg megnövelni függetlenül a mozgástartományt.

 

Holnap már tuti lesz valami újabb is.

 

Igen, nekem is volt elektromos dobon az akusztikus meg még most is megvan. De az is nyilván sokat elárul, hogy nagyon kevés dobos használ élőben tisztán elektromos dobot, leginkább kiegészítőként ezt azt, plusz egy padot, octopadot, stb amivel színesíti a játékát és a hangokat, hangzásvilágot, esetleg effektez. Azt el kell ismerni azért, egyre jobbak és jobbak, de vannak amiket kb szerintem lehetetlen visszaadni nem akusztikus környezetben - és ez nyílván igaz más hangszerre is. Ple gy jó kisérőtányérból rengeteg féle hangot és dinamikát lehet kiszedni, míg elektromos cintányérnál van max két érzékelő benne, ami a leütéstől függő hangerővel ad egy hangot. nem tudsz játszani vele mint egy normál cintányérral, de persze ez azn összes felületre igaz. Persze itt is vannak hatalmas előnyök, lásd pl egy panellakásos gyakorlási környezet, vagy egy hangszerbe beleraknak akár többszáz dobszettet.

Előzmény: djuice (2317)
djuice Creative Commons License 2019.01.23 0 0 2317

Igen, ez olyan mint az elektromos dob esete az akusztikussal. Sosem fog úgy szólni. De persze a zongoráknál kevesebb mégis a kompromisszum...

Jó tanárral meg csak jól járhatsz! Ujjnyújtásra mit ad fel? Hannon gyakorlatokat?

Előzmény: Törölt nick (2316)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2316

Nem akarok másik tanárt - vagy zongorát keresni :-D

 

Van azért sokminden ami nem ugyanolyan mint az akusztikuson, még laikusként én is érzékelem. Azaz pl egy akusztikus máshogy szól, ha gyorsan "kalapáló" mozdulatokkal ütöm le a billentyűt, és máshogy ha lassan. Itt kb. csak hangerőben van különbség nem megszólalásban. De több hasonlót is fel tudnék hozni -  a drágábbak biztos tudják ezeket is.

 

 

Előzmény: djuice (2315)
djuice Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2315

Eddig ez nem hangzik rosszul! Na kíváncsi leszek egy akusztikus hívő mit mond a Korgra. :) Persze biztos nem fogja szidni illedelemből sem. :D

Előzmény: Törölt nick (2314)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.22 0 1 2314

Komolyzenész irányultságú és közép meg felsőoktatásban is zeneiskolában/konziban végzett, zeneiskolákban tanít, az akusztikus híve (ezt meg is értem). De egyáltalán nem csak a komolyzene létezik számára.... Neki is van valamilyen elektronikus zongorája praktikum okán, de nem tudom milyen (zeneiskolában veszem az órákat).

 

Holnapután nálunk lesz a zongoraóra, eljön megnézni, mit tud a hangszer, hogy tisztában legyen a diák min tanul, mert ugye billentésileg technikailag nagyon nem mindegy....

 

Most még alap dolgok tényleg. 3+5 "ujjcsoportok", fehér billentyűn fel le. kitágítani az újak mozgástartományát, meg minimál alap szolfézs. Még csak két órán vagyok túl, nem Chopin darabot fogom lejátszani jövő héten :-). Azaz fel el közlekedek egy egy oktávon ballal is jobbal is.

Előzmény: djuice (2313)
djuice Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2313

Akkor kedvet is csináltak már hozzá. :) Mint tanár mit mond a hangszerre és mivel alapoz tananyagként?

Előzmény: Törölt nick (2310)
iamtwo Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2312

Engem az N hozott zavarba, a B-t tudtam. Google ad rá pár találatot és a Music Merchant (R55) számlán is így szerepel. (Ők most olcsóbban adják a komplett szettet, mint mások csak a hangszert)

Előzmény: vggeri (2311)
vggeri Creative Commons License 2019.01.22 0 0 2311

Szia, a B a végén csak a színt jelzi (Black = fekete). Van minden féle verzió (pl. W = fehér, R = rózsafa, stb). Olyan hogy NCLP viszont szerintem nincsen, az csak elírás lehet.

Előzmény: iamtwo (2309)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 2 2310

Kicsit új néven, a korábbi törlődött....

 

megvoltak az első zongoraóráim is, sikerült helyben találni egy tanárt. Konzit végzett, fiatalos dinamikával amúgy is zeneiskolában tanít. Szóval megkezdődött a Korg használata :-).

iamtwo Creative Commons License 2019.01.21 0 0 2309

Sziasztok!
Mi a különbség, van-e különbség a Yamaha CLP625 és az NCLP625B között?

 

XNC Creative Commons License 2019.01.18 0 0 2308

De az is lehet, hogy valaki ismeri annyira azt a gépet, hogy meg tudja válaszolni a kérdést.......

Előzmény: XNC (2307)
XNC Creative Commons License 2019.01.18 0 0 2307

Szerintem másold be ide, hogy mit nem értesz;

aztán majd csak akad valaki, aki lefordítja.

Előzmény: kiscserkace (2301)
djuice Creative Commons License 2019.01.17 0 0 2306

Yamaha újdonság 2019

https://youtu.be/wBef8xbGQzU

kiscserkace Creative Commons License 2019.01.11 0 0 2305

Huhh az kevesebb mint az angol. Lehet nekiállok aztán megpróbálom lefordítani jobb híján :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2304)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.11 0 0 2304
Előzmény: kiscserkace (2303)
kiscserkace Creative Commons License 2019.01.10 0 0 2303

Horvátul igen, de olyan nyelvűt sem találtam :(

Előzmény: ÁsítóSárkány (2302)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.10 0 0 2302

Más idegen nyelvet beszélsz jobban az angolnál?

Előzmény: kiscserkace (2301)
kiscserkace Creative Commons License 2019.01.10 0 0 2301

Sziasztok!

Nagy a boldogság nálunk is, tulajdonosa lettem egy casio px870-es zongorának. Egy picit beárnyékolja a hangulatot, hogy nincs magyar nyelvű kezelési útmutatója. Sajnos minimális angol tudással rendelkezem csak, ami nem elég ahhoz hogy a zongora valamennyi funkcióját kihasználjam. Abban kérem a segítségeteket, hogyha van valakinek ilyen típusú zongorához magyar nyelvű leírása, tisztelettel megkérném, hogy küldje el elektronikus úton, nagyon sokat segítene vele. A neten is keresgéltem de sajnos nem találtam ilyen leírást.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2300

Köszi. Most nézem ezeket a cégeket meg az elődjeit jól ismerem (pl ATEC, Oneway, stb. ) hangember koromból.

 

Igazából csak kíváncsiskodtam, sose lehet tudni, nem volt még ilyen hangszerem :-).

Előzmény: djuice (2298)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2299

Nem kell hogy söröskorsó legyen, elég ha vki elsétál mellette egy csésze kávéval és megbotlik. Az én Korgomból pont cukros kávét csutakoltam ki, mikor belenéztem. Előző gazdija kicsit figyelmetlen lehetett. Nem lett sok baja, de a billentyűket is ki kellett fél oktávon szerelni, mert köztük folyt be, aztán jól bele is száradt, de szerencsére elektronikát nem ért.

Előzmény: Törölt nick (2296)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2298

A mechanikát gyárilag megkenik megfelelően speciális anyaggal, azzal nem lesz gond 2 naponta. Ne riogasd magad előre a szervízzel, de hivatalos márkaképviselete és szervíze van, mint akár egy Sony tv-nek is. :) http://www.hangszerviz.hu/?R%F3lunk&pid=2

 

Előzmény: Törölt nick (2297)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2297

"Majd írj be néha tapasztalatokat, ha már lesz! :)"

 

Oké, 2-3 év múlva majd beszéljünk róla, hogyha kitartó vagyok és gyakorlok addig :-) Addigra lesznek alapok ;-)

 

Visszatérve a példádra, hazánkban van kifejezetten Korg szakszerviz, képviselet, akármi, ha pl tönkremenne valami? Honnan lehet alkatrészt rendelni hozzá? Vagy internet korában irány az anyacég emailen?

 

 

Előzmény: djuice (2282)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2296

Ez vili, a pergődobot sem használtam söröskorsó tartónak :-)

 

Olyan dologra gondoltam, hogy a mechanikát kell-e kenni időnként, vagy bármi hasonló.

Előzmény: djuice (2291)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2295

Semmi gond. A lényeg ez teljesen lezárható letakarható fedéllel ellátott darab.

 

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2294)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2294

Bocsánat, rég láttam LP-380-ast... Megpróbáltam megnézni a fotóidon, de ilyen felbontásból nem látszott...

A fa fedél is tökéletes... A lényeg, hogy amikor hosszan nem játszanak rajta, ne fogja a port a billentyűzet, az nem tesz jót az élettartamannak.

Előzmény: Törölt nick (2290)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2293

Most meg megjelent. Érdekes!

Előzmény: djuice (2292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!