Keresés

Részletes keresés

pavarotti Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66587

:(

 

NB Sajnos beigazolódott amiről egy-két éve alaposan beszéltünk itt a fórumon is - a turistaút jogi védelme (az erdők részbeni kivételével, ami valamennyire szabályozott, még ha ott sem működik igazán jól) alapvetően esélytelen, a jószándékot nem vitatva egyre inkább az látszik (amit sokan kezdettől fogva mondtunk) hogy értelmetlen, felesleges a nagypontosságú felmérés...

//PS és amit akkor is írtam mindig: bárcsak ne lenne igazam. De minden jel arra mutat, hogy hiába//

Előzmény: jzp2107 (66582)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66586

Ma ugrott be miután elhaladtam a kis aluljáró előtt az autópályánál (ma délutáni rövid program volt a Csabdi-Óbarok szakasz), hogy tegnap átmentünk rajta :D

Szóval volt használva.

Előzmény: timetable (66576)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66585

Ennek sosem lesz vége... :(

Előzmény: jzp2107 (66582)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66584

jó meglátás! :-)

Előzmény: AttHunter (66583)
AttHunter Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66583

Még az a szerencse, hogy nem az 1-es főúton kell sétálnunk. :)

Előzmény: jzp2107 (66582)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 66582
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66581

Köszi a részletezést neked és olahtamasnak is. Majdnem +12 kili az gáz, 37 km egy napra már sok lesz, főleg hogy utazni is kell, szóval holnapra marad a régi útvonal.

 

Oké, nem tudtam, hogy a még előttem ez esetben egyenlő azzal, hogy annyi van hátra :D

 

DDP füzet beszerezve (régi is használható amúgy, csak akkor 600 ft az újra legyártott szép tűzzománc jelvény), az lesz majd a következő magyar mozgalom aminek nekiállok.

Előzmény: timetable (66578)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66580

Ja és állítólag a Bakony (északi rész) 2017-es térképen már szerepel.

Előzmény: olahtamas (66579)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66579

11.1 km a plusz ez a tervezett új útvonal:

https://turistautak.openstreetmap.hu/mentettutv-1527716974es4q

Előzmény: timetable (66578)
timetable Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66578

Az új útvonal mennyivel hosszabb? A mostani ugye 25 km.

Mivel a terepen csak egy fekete-fehérben kinyomtatott kis térképen láttam a módosítás tervezetét, nem lehet pontosan megmondani. Attól függően, követi-e a jelenleg élő jelzéseket, vagy bekapcsol új nyomvonalat is, 12-14 kilométerre saccolom a többletet. Az biztos, hogy benne van a Római fürdő, illetve a Csengő-hegyi kilátó is. Az útvonal tehát Bakonynánától délre jó eséllyel a kék tanösvény jelzést követi, és ha itt új erdei utat nem jelölnek ki, akkor ezen addig kell majd menni amíg le nem ér a Felsőpere előtti útkereszteződésig, és onnan meg az aszfaltúton megy majd be Alsóperére. 

 

Te hol tartasz a túrával?

ld. lentebb :)

"Még előttem van az útvonal csigaszerű bekunkorodása Hárskúttól..."

 

Előzmény: V43 1279 (66577)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66577

Ez jó hír, akkor lehet az Eplény-Várpalota lesz a nyerő, de még kitalálom. Az új útvonal mennyivel hosszabb? A mostani ugye 25 km.

 

Vértessomlón a cukrászdában pecsételtem, nem is tudok ott saját pecsétről.

Nem használtam, egy ismerősömmel találkoztam ott (tehát a túrán kívül volt ennyi plusz) ő és a párja kísértek el a kocsmához és az úton mentünk. Oroszlányban nem kerestem meg a saját pecsétet, a többi helyen eddig rendben voltak.

 

Te hol tartasz a túrával?

Előzmény: timetable (66576)
timetable Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66576

jzp2107

82-esben velős pirítós nem volt a sör elé

Dehogynem!

 

Még előttem van az útvonal csigaszerű bekunkorodása Hárskúttól, ezt két hosszú, vagy három rövidebb túranapra, július-augusztusra tervezem. 

 

Milyen szisszenés? :)

 

V43 1279


A pecsételőhelyekkel kapcsolatban nekem sem állt össze a pontos helyzet: itt ugye ez a lista, 2017 tavaszáról:

http://www.kemsport.hu/hirek/termeszetjaras/a-kozep-dunantuli-piros-tura/id=4877

 

Veszprém megyében biztos hogy mindenhol van saját pecsét, a megyei szövetség gondoskodott róla. A többi megye "felségterületén" e szerint a lista szerint kellene lenniük, a gyakorlatban múlt év tavaszán-nyarán ezekkel még nem találkoztam - igaz, volt amit nem is kerestem. Te mit tapasztaltál? Vértessomló főleg érdekelne, ott egy vasárnapi reggel jártam, és nem sikerült pecsétet szereznem. Ha lenne már önálló, lehet hogy visszamennék érte. Óbaroknál használtad a kis gyalogos alagutat az autópálya alatt? Azon sem pár lépés, de mindenképpen rövidebb mint a buszforduló felé körbemenni.

 

Csak az útvonalak és a várható időjárás ismeretében nem tudnék választani a két terv közül. Alsóperére még nem értek oda a jelzésfestők, ott még nincs kihelyezve a terelésről szóló tájékoztatás sem. 

Előzmény: jzp2107 (66571)
csg65 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66575

Csuhás képeivel hamarosan indul a májusi kvízjáték, tessék a gatyát felkötni!

 

http://heyjoe.hu/okt/oldal/verseny.php

V43 1279 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66574
Előzmény: V43 1279 (66573)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66573

Örülök a friss helyzetjelentésnek.

Én is haladgatok a KDP-vel, jelenleg a Zirc-Gerencepuszta és az Oroszlány-Óbarok szakasz van meg. A leírtak alapján azonban elgondolkoztam, hogy az előzőleg kitalált Óbarok-Tarján vagy az Eplény-Várpalota részre menjek-e legközelebb? Holnapután lenne aktuális, addig még a régi útvonal él, gondolom.

 

Pecsételőhelyekről van valahol aktuális infó? Ma Óbarokon nem volt túl közel az útvonaltól a kocsma, aminek a kerítésén a pecsét van, pecsét jelzés nem volt, de a jelzettség amúgy jó volt.

 

Még egy dolog amiért tetszik ez a túra: a régi vas pecsetésdobozok, az első OKT bejárásomra emlékeztetnek :)

Előzmény: timetable (66570)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66572

Nem, de már gondolkoztam a megnézésén.

Meg a domborzat is kicsit más mint itt.

Előzmény: jzp2107 (66568)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66571

köszönjük az írást

még! :-)

 

82-esben velős pirítós nem volt a sör elé?

 

 

mikor tervezed befejezni? kéne valami motiváció hogy leadjam a füzetet..  Ha nem felejted el, írj már rám, köszi

 

Ja, múltkor egy szisszenést követően gondoltam rád, nem csuklottál? :-)

 

Előzmény: timetable (66570)
timetable Creative Commons License 2018.05.30 0 7 66570

...és akkor jöjjön egy túrabeszámoló, a régi útvonal utolsó napjaiból:

KDP, Várpalota-Eplény

 

Mivel a május nálunk általában egy sajátos munkarendű időszak, hetek óta tudtam hogy lesz egy szabad keddi napom, mikor egy napos túra keretében ezt a szakaszt teljesíthetem. Hétfőn megláttam itt a bejegyzést: útvonalváltozás. Gondolkodóba estem mit tegyek, de végül arra jutottam, hogy mivel korábbi emlékeim kötődnek a megszűnő részhez, illetve az új útvonalváltozat még nem él, és a szakaszolást is erre találtam ki, maradok az eredeti tervnél.

 

Délelőtt vonatoztam le Várpalotára, ahol a lehetséges kulturális látnivalók közül a Trianon múzeumot néztem ki. Az indíttatás leginkább történelmi kíváncsiságból történt, adalékokat szerettem volna gyűjteni az időszakról alkotott ismereteimhez. Sajnos nekem csalódás lett (nem mondom hogy nem volt egy ilyen félelmem előzetesen). Bár a bemutatott tárgyi anyag bőséges, azzal sokra nem mentem, hogy az "áldozat, a bűnbakok, és a hősök" egyoldalú hangsúlyozásáról szólt, az előzmények, a globális háttér, illetve a XXI. századi jelen és jövőkép nélkül.

 

Úgyhogy erre nem is vesztegettem többet bő óránál, és negyed egy körül nekiindultam a piros útnak. A városból hamar kijutottam, és ugyan pár helyen elbújt a jelzés a zöldellő lombok közé, többnyire a vékonyabb, kevésbé járt utat követve nem tértem el az iránytól. Nem haladtam nagyon gyorsan, mivel minden útba eső bodzabokornál megálltam, így hamarosan szatyornyi virágot süllyeszthettem a táskámba. A völgy amúgy hangulatos: nem olyan zárt mint a Burok, de itt is vannak fenséges mészkősziklák, és a nap ide sem nagyon tűz be, úgyhogy ideálisak voltak a körülmények. Elértem a "kálistó"-t, egy több tíz méter átmérőjű óriási pocsolyát, melyet nyilván az elmúlt napok csapadéka duzzasztott fel a völgy egy laposabb pontján - a mélységét nem akartam megmérni, inkább elmentem mellette. Innen már közel volt a Bátorkő vára, melyből a turistaút felől a megerősített várfal maradványa látszik (illetve maga az odavezető út is olyan, hogy szinte el lehet rajta képzelni a felfelé zörgő szekereket). Felkapaszkodtam a torony romjához - valamilyen ragadozómadár fészkelhet benne, mely azonnal "elveszítette" a hangját, ahogy kiléptem a fák közül. :) A Márkus-szekrénye oldalához érve a völgy véget ért, és a lapos tetejét egy dózerúton másztam meg. Amint az út jobbra hajlott, feltűnt Tés, és hopp - egy öreg jellegfa törzsén a bélyegző doboza villant meg, melyet ezek szerint ide helyeztek át az Öreg-Futónéról.

 

Pár száz lépéssel később a terelésről szóló tájékoztatást is megtaláltam - azonban a jelzés egyelőre nincs leszürkítve, úgyhogy nem volt kérdés hogy a régi úton megyek tovább. Egyébként - szerintem a terelésben az erdészet, a honvédség inkább volt mellékszereplő (ha annyira fontos, akkor már a Mórócz-tető felőli rész levágásakor elviszik az utat másfelé), Alsóperét megtolták egy kicsit, így szerintem a Csengő-hegy kilátója és a tanösvény útba ejtése volt a fő ok. Én egyébként annyiból nem tartom jónak, hogy így a Várpalota-Eplény egy napra túl hosszú lett, Tésig pedig egyik irányból sem elég hosszú. Maga az út azonban tény hogy kevés látványosságot mutat, és főleg dózerút. A Mórócz-tetői elágazást felismertem régről, de mivel a hegy mögül most is hadgyakorlat zaja hallatszott, jobbnak láttam nem kapaszkodni fel a nyílt tetőre. Jött szembe erdészeti terepjáró is, odaintett, úgyhogy megnyugodtam hogy rossz helyen csak nem vagyok...

 

Négy óra körül értem el az Alsópere előtti vadgesztenyefasort, ami az arborétum mellett fut. Ebbe szabadon be lehetett menni, van kényelmesen kialakított pihenő benne, nyugalmasan üldögéltem is fél órát. Innen meredek, hosszú emelkedő vezetett tovább, melynek tetején balra egy nyiladékban vettem észre a jelzést. Gyönyörű nyiladék volt, mintha a kékesi sípályát láttam volna, csak negyed olyan szélesen. Egy baj volt vele, a jelzés nem is arra ment: feltehetően átmozgatták a kereszteződés másik pontjára a lőállást, melyre felfestették. Úgyhogy tovább Eplénynek. A vadvilág a túra során egyébként minden tekintetben képviseltette magát: szarvas lőtt ki mellőlem, róka és őzike nézett rám elgondolkodva, illetve kellő távolságból vaddisznócsaládot is megfigyelhettem. A Körtélyes nevű rész a nevében is benne van: gyümölcsös-legelő volt valaha. Innen tavasszal jól látszik a völgy is, most a lombok persze takarták. Utána az eplényi sípálya - voltam már itt síelni, de így nyáron nagyon másképp fest. A ratrakok és hóágyúk azért a miheztartás végett ott pihennek. A tetői pályák egyike múlt évben egy ülőlifttel bővült - itt volt egy kisebb irtás, de legalább a hozzá vezető utat és parkolót ügyesen, a szomszédos távvezeték nyiladékában építették meg.

 

Negyed hétre értem le Eplénybe, pecsételtem, majd beültem a 82-es bisztróba, egy sörre (a szomszédban van egy dohánybolt is). Innen pedig már csak ki kellett mennem a vasútállomásra, ahonnan fél nyolckor indult a vonat Veszprémbe.

Előzmény: olahtamas (66534)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66569

http://www.earlymorning.ch/wp-content/uploads/2016/12/Overview_PCT-798x1030.jpg

 

Nekem nagy álmom...

 

 

És egy kis színes ismét:  Íme a Dunántúli piros vége :

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQh85aDOmMLOf3_q7cA1tEpTZ4dfA09h4S7ugMEzvNprlpW5mTB

 

:D

 

A határmenti zöld is elég szépen virít:

https://c8.alamy.com/comp/EB23PK/hiking-the-golan-trail-mt-hermon-golan-heights-israel-syria-asia-EB23PK.jpg

 

 

És a kéktúra is messzire nyúlik: https://www.solitarywanderer.com/wp-content/uploads/2017/05/antonia-green-trail-1024x768.jpg

 

Mondjuk erre a vidékre nem terveztem túrát a közeljövőben....

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66568

Láttad a Vadon című filmet?

Abban a Pacific Crest Trailt járja végig nulla túrázós tapasztalattal a főszereplő, ami ugye É-D irányú, tehát teljes éghajlati öveket lehet vele átszelni, szóval nem egy kéktúra.. Depózás vagy postán maradó csomagok használata nélkül szerintem nem is nagyon lehet egyhuzamra megcsinálni

 

Volt olyan része a filmnek ahol fogtam a fejem, de volt olyan ahol jót röhögtem felidézve a saját régebbi bénázásaimat :-)

Érdemes megnézni..

Előzmény: V43 1279 (66567)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66567

Húúú! :)

Előzmény: jzp2107 (66544)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66566

Szerintem is az lesz,de majd kiderül,ha elkészül az elemzés.:)

Előzmény: Mr Long (66565)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.30 -13 0 66565

Én a kasztosodásra gondoltam.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66562)
Czimbály Creative Commons License 2018.05.30 0 1 66564

HEV,

 

csináltattok ugyanolyan jelvényeket, mint az erdetiek, ergo a képen látható vagy kitüzö lesz? Jól értem, hogy a szervezettség alapkritérium? 

Előzmény: HEV (66549)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66563

valami cekcuális izé lehet.. :-)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66562)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66562

Nem tom, mire gondolsz. 

Még nem voltam boszorkány-képzőben (bár a mentalitásom már megvan hozzá...) hogy belelássak mások théta hullámaiba :)

Előzmény: Mr Long (66561)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.30 -13 0 66561

zarándokok tagozódása terén

Ez az amire gondolok? :)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66560)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66560

Nem, ez mostani agymenés, mert belenézve a zarándok oldara nagyon sok hasonlóságot láttam, mind az útvonal fejlesztés, mind annak hatása és a zarándokok tagozódása terén. Ám ezeket ugye alá kell támasztani.

Előzmény: jzp2107 (66559)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66559

ja, én azt hittem az egy régebbi írás csak be kell másolni..

Előzmény: Gizi aljas Feri (66558)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66558

Nem, még dolgozom rajta.

Most kicsit szét vagyok esve, de ha meglesz, hozom. ;)

Előzmény: jzp2107 (66557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!