Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17358

Ha itt kaptad valakitől a fórumon, vagy saját szedés, és nem valami ki tudja, honnan vásárolt ásatag mag, ki kell annak kelnie.

Én nem szoktam a paradicsomot melegíteni. Igaz, a földicseresznyét se, nem is kel ki olyan hamar, mint neked. Abból a 2013-as gyorsabban kelt, mint a 2015-ös. Máskor is megfigyeltem, hogy friss lassabban csírázik.

Előzmény: 55judit (17357)
55judit Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17357

Elfelejtettem. :) Kb 1 hete. Alulról melegítem is, mint a földicseresznyével tettem. Ennyi idő alatt föld alól is kibújna ha jó a magom. A fagyasztós kilőve ha neked nem vált be.

Annyira finom ez a paradicsom, ha nem kél egy szem magom sem, megöl a bánat.

 

Mégsem várok márciusig, most már izgat a dolog. Jövő hét elején elvetek minden paradicsomot.

Előzmény: CBNora (17354)
CBNora Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17356

Egyszer próbáltam a fagyasztóból, nekem nem kelt ki.

Előzmény: CsendPenge (17353)
CsendPenge Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17355

Nem semmi, 47 fajta! :D Ennyire szereted a paradicsomot vagy ennyire kíváncsi vagy? :) Remélem, tapasztalataidról beszámolsz majd itt, én kíváncsian várom.

Előzmény: erdepeti (17350)
CBNora Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17354

Mennyi ideje várod, hogy csírázzon?

Előzmény: 55judit (17351)
CsendPenge Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17353

Köszönöm a választ :) Volna még néhány kérdésem a részleteket illetően, megköszönném ha válaszolnál, mert érdekel.

- A 40 Ca közül melyiket? Nitrogéneset, vagy nitrogén nélkülit?

- Más tápoldatot kapott-e közben/mellette?

- Öntözve volt-e?

- A többi 10 fajta ugyan azt kapta mindenben, mint az SM?

- Ültetés előtt lett-e valamilyen talajerő pótlás a pari alá?

 

Érdeklődnék, mióta csíráztatod a magokat, és kb. hány fokon? Nekem volt olyan, hogy nem akart kijönni, már lemondtam róla, amikor kimelegedett, és hopp, máris kint volt jó néhány. Mondjuk addigra már nem öntöztem, szóval nem tudom, hogy pontosan mi volt az oka a veszteségnek. Esetleg megéri megpróbálni, hogy valami extrém meleg helyre rakod tartósan. Meglepő eredményeket tud hozni a meleg, volt, hogy az oviban a gyerekek csináltak luca búzát, amikor hazahozhatták, kb, 2 cm volt, totál száraz földdel. Megöntöztem tápoldattal, és ráraktam a kihűlő félben lévő kis cserépkályhára (épphogy rajta tudtam tartani a kezem, olyan meleg volt), és kb 3 óra alatt további 2 centit nőttek. Szóval a meleg csodákra képes :)

Fagyasztóból magot? Háááát, ez egy nagyon érdekes kérdés. Láttam már olyat, hogy a lehullott paradicsombogyó, ami odarohadt, és egész télen ott volt, szilveszterkor volt vagy - 20 °C, máskor is fagyott, és kihajtott. Igaz, nem folyamatosan volt - 20 °C... szóval bármi megtörténhet. Próba cseresznye? :)

Előzmény: 55judit (17351)
zsebi41 Creative Commons License 2016.02.15 0 2 17352

Nekem tavaly ilyen volt a folyton növők ágyása

 

 

 

Előzmény: erdepeti (17349)
55judit Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17351

Kálcium hiányra 40 Ca kalciumoldatot használtam. Hiánytünet megjelenése után 2 hetente 3 alkalommal szórtam meg a paradicsomokat. 10, vagy 11 féle pari volt tavaly, ilyen problémája csak a paprika alakúnak volt.

 

Kánikulában egyik fajta sem kötött, de a paprikaalakú máskor is ledobálta a virágot. Volt olyan tő ami csak kevésbé, azon szakadásig volt a termés.

 

Most akartam korábban vetni mint a többit, fele magomat ebből elkezdtem csiráztatni, de nem csirázik.

Ki tudná megmondani, fagyasztóban tartott paradicsomból tudnék-e életképes magot szedni? (-18 -20 fok)

Előzmény: CsendPenge (17333)
erdepeti Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17350

Én is kb. ennyit gondoltam idén. Csak aztán kicsit megszaladtak a dolgok és 47 lett belőle. :) Vigyázni kell ezzel a veteményezéssel.

Előzmény: CBNora (17343)
erdepeti Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17349

Én megnézném szívesen ezeket a videókat is, de úgy érzem, hogy a jogdíj már nagyon magas lesz. :)

 

Amúgy a fóliában nincs baj a kötözéssel, mert egy előre kialakított fémszerkezeten futnak az aludrótok függőlegesen és ahhoz csak hozzá kell kötni a paradicsom szárát. Mind két, mind háromkarosan lehet nevelni. Egykarosnak viszont sűrű lenne. A "szabadföldi" paradicsomtermesztés meg nem konvencionálisan történik, ott erre nincs lehetőség és alternatív megoldások jöhetnek csak szóba.

 

Ami az öntözést illeti, a palackot használom én is csak nem így, hanem fejjel lefelé, ugyanis a zsákok, amiben a paradicsomot neveltem tavaly nem voltak olyan mélyek, hogy beleáshassam a palackot nyakig.

Előzmény: zsebi41 (17342)
Lora1213 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17348

Persze, csak vicceltem !   Én még várok két hetet.

Előzmény: CBNora (17347)
CBNora Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17347

Nem hinném, hogy le lennél maradva. Úgyis az a lényeg, hogy mikor lehet majd kiültetni, arról meg még semmit nem lehet tudni.

Én már így megszoktam, később vetek még egy csomó egyéb magot is, egyszerre sok lenne.

Előzmény: Lora1213 (17346)
Lora1213 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17346

Le vagyok maradva !   Én később szoktam kezdeni, de úgy látszik idén  hamarabb jön a jó idő !

Előzmény: CBNora (17345)
CBNora Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17345

De. Eleinte fűtetlen szobában lesznek, ott nem nőnek túl gyorsan. Később nappalra kihordom az üvegházba, eleinte ott is hűvös van, ha nem süt a nap.

Máskor is ilyenkor szoktam elvetni, egyszer átültetem a decis pohárból félliteresbe, abban kibírják kiültetésig.

Ezek közül a Gardener's Delight a saláta palánták között már kikelt, a tavalyi cserepes tő használt virágföldjébe vetettem. Tavaly is így volt, ezek fal mellett lesznek nagy cserépben, hamarabb ki lehet ültetni. Bevált, úgyhogy nem gyomláltam ki, majd áttűzdelem a saláták közül.

Nem szoktam fóliába ültetni a paradicsomot, ott nyáron paprika lesz és esetleg az északi oldalára futtatok valami tökfélét.

Előzmény: Lora1213 (17344)
Lora1213 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17344

Ezt még nem szabadföldre szánod ?

Előzmény: CBNora (17343)
CBNora Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17343

Idén túllőttem a célon...

14 fajtát tettem be csírázni.

zsebi41 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17342

Egy ötlet, annak akinek spórolni kell a vízzel

 

 

                          

 

https://www.youtube.com/watch?v=JTJARV-V2FY&list=PL2f73q-0c-zj7bSexAXFhBUrVYwvvDVjF

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nv2QGRt0LQI&index=6&list=PL2f73q-0c-zj7bSexAXFhBUrVYwvvDVjF

 

Egy kis nézelődni való.

Előzmény: erdepeti (17330)
platz Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17341

Kedves Mariska néni! Én is nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: Mariska néni (17336)
Rhéman Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17340

Atti6909, CsendPenge!

 

Köszönöm. Szeretjük a paradicsomot. :)

Atti6909 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17339

Tetszik. Itt aztán lehet küzdeni a bőség zavarával. :) Szintén gratulálok!

Előzmény: Rhéman (17337)
CsendPenge Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17338

Szép gyűjtemény! Elismerésem, gratulálok! :)

Előzmény: Rhéman (17337)
Rhéman Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17337

Akinek még nincs meg az idei tervéhez a mag, annak szívesen küldök, ha talál nálam megfelelőt. Főként a zölddel írtak jöhetnek számításba.

 

http://rheman.uw.hu/paradicsomok.html

Mariska néni Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17336

Szia! Amit a fórummal kapcsolatban leírtál, azt itt a legtöbben így érezzük, legfeljebb néhányan már régebben. Neked is sikeres, örömteli kertészkedést:)))

Előzmény: platz (17334)
TINTUS Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17335

A jogdíjamat majd küldjed :))))

Előzmény: erdepeti (17330)
platz Creative Commons License 2016.02.13 0 1 17334

Üdvözlök mindenkit!

Van itt egy törzsgárda. Nem sorolok fel neveket, mert ha véletlenül valakit kihagynék, azt nem bocsátanám meg magamnak. Tehát mindenkinek aki segített a tavalyi évben a gondjaimban, köszönetet szeretnék most mondani. Örömmel tölt el, hogy sikerült szép termést elérnem a kis paradicsom ültetvényemben. Örömet szerezve  a családomnak ezzel, -hogy például nem kellett a zöldségesbolt termékeit fogyasztani. Ami most már tapasztalatom alapján kijelenthető,  a kettő a saját és a bolti egyáltalán nem egy kategória. Ez nélkületek nem sikerült volna.  Beleértve a cingár szikleveles pari palánták körüli gongjaimat. A fertőzés gyanú felléptekor a tanácsokat, hogy hogy és milyen permetezőszert alkalmazzak. Aztán kiültetés után a paradicsomok haragoszöld színükkel rémítettek el. Voltak más gondjaim is, amikre elég hamar kaptam itt tőletek segítő véleményeket, tanácsokat. Az idei évben már a megszerzett tapasztalataim birtokában fogok majd hozzá a palánta hajtatáshoz. Persze nyilvánvaló, hogy az enyém még kezdőszint így is.
Elhihetitek, sokszor gondoltam rátok a nyár folyamán, amikor a nagy szárazságot ellensúlyozandó naponta öntöztem és figyelgettem az ültetvényt. Minden eddigit hálás szívvel köszönök tinektek.Szép és sikeres évet kívánok mindenkinek.

 

CsendPenge Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17333

Megkérdezhetem, hogyan, mit, és mennyit adagoltál tápoldatot? (nagyon érdekelne a konkrét termék) És volt-e folyamatos víz ellátása a paradicsomnak? Érte-e valamilyen stressz virágzás környékén?

Előzmény: 55judit (17332)
55judit Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17332

Köszönöm Marika! Eggyel több pozitív tapasztalat, örülök, a koraisága pláne tetszik. Egy próbát megér. :) A paprika alakúnál biztos nem finomabb, de sajnos az kicsit későn érik. Most nagyon sok paprika alakút kell nevelnem, mert nálam a virágot is elrúgja, és kalcium hiányos is, pedig adagoltam neki és még úgy is.

Előzmény: krnemarika (17331)
krnemarika Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17331

Nekem szokott lenni, kicsit korábban érik a többitől. Elég nagy a bogyója, hogy hány színből érik, fogalmam sincs. Eszembe sem jutott ilyesmit nézni. Nem volt rá panasz, de mindenkinek más a kedvence a családban.

Előzmény: 55judit (17308)
erdepeti Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17330

Mintha már láttam volna azt a videót. Szerintem az, de most nem akarok butaságot mondani, Tintus videója lenne. Ha tévednék elnézést. Úgy emlékszem neki vannak paprika metszős videói is a Youtube-on, azokat nézegettem tavaly is, onnan tanultam a paprika metszését. De mégegyszer elnézést ha tévednék.

Előzmény: CsendPenge (17329)
CsendPenge Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17329

Hát, az asszonnyal megbeszélünk mindent, eléggé megengedő szokott lenni, már csak azért is, mert ő kóstolta az eredményeimet :) Szerintem most is megfűzöm... :D

Igen, a puding meg a paradicsom próbája is az evés, egyetértünk. Eddig csak a boltban kapható dolgokat próbáltam, most fordult többek között ezért is a figyelmem (alapvetően a sikertelenség miatt) ide, a fórumra.

Már rátaláltam infó szinten a gödöllői dologra, sajna nagyon messze van, bár van arra egy ismerősöm, remélem, majd meg tudom fűzni őt is, hogy kellene nekem onnan valami :)

A magbörzét meg egyáltalán nem ismertem, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Képzeld, megpróbáltam letölteni az a San Marzanós képedet...és kép helyett lejött egy 32 megás videó, ahol egy szatmári ember a fóliában 60 mázsa birka trágyát forgat a földbe. Én is csak néztem, mi az... de a fólia tetszik, az nagyon jól néz ki. Elküldjem a videót? Netán a tiéd?

Előzmény: erdepeti (17327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!