Keresés

Részletes keresés

bosijani Creative Commons License 2019.08.22 0 0 11245

a használt seiko 5-ös automatát hamisitják,oda kell figyelni rá.

Előzmény: Órás bácsi (11244)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.08.22 0 0 11244

Üdv!

 

Ti mit javasoltok használt Seiko óra vásárlásánál?

Automata és quartz szerkezetnél 60-200.000ft ig.

Mennyire lehet mellényúlni? Vagy mennyire rizikós?

Mire kell figyelni?

 

Jelenleg egy újonan vásárolt Seiko 5 Sports órám van, de a hasznát piacon is gondolkozik ha kedvező az ár.

windproof Creative Commons License 2019.08.15 0 0 11243

http://hirlevel.seiko.hu/i/5JScGliv2ngqRviDPOpjW5molVcOFfjD

 

Változik az 5-ős család, úgy tűnik máshova pozicionálják kicsit. 

Zotya2891 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 11242
Igazából a pontosságra nem nagyon gyúrok. Alkalmi óra lesz, évente 3-4alkalommal hordva fél napon keresztül. Annyi idő alatt talán nem fog sokat csalni :-) De azért majd tesztelem a pontosságát kíváncsiságból...
Előzmény: spapda (11240)
spapda Creative Commons License 2019.07.14 0 0 11241
Persze ehhez egyszer venni kell a fáradságot, ki kell mérni minden pozícióban, aztán addig állítani, amíg megfelelő pontosságot kapunk. Eltart egy ideig, de szerintem megéri, órás úgysem fog ennyit szarakodni vele.
Előzmény: spapda (11240)
spapda Creative Commons License 2019.07.14 0 0 11240
És pontos! Legalábbis az én példányom. A nagy melegben is csak +4s hordás közben, amit este oldalra fektetve szépen lehet kompenzálni, +1s napi sietést átlagolva.
Előzmény: Zotya2891 (11239)
Zotya2891 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 11239

Szép!

Andreasz112 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 11238

Szia! A szerkezet saját fejlesztésű RICOH 61 https://www.youtube.com/watch?v=JOS5ln0Lk2c&t=633s

Előzmény: steve31 (1541)
Zotya2891 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 11237

Hello! 

Megtetszett, úgyhogy én is megrendeltem! Creation-ról még 105$-ért. Köszi a leírást! 

Előzmény: spapda (11115)
windproof Creative Commons License 2019.06.24 0 0 11236

Sajnos közel sem pörög annyira a topic, hogy ne emlékeznék pár oldallal korábbi hozzászólásra. Ezt meg szerintem másik órás topicban is láttam 😀

Előzmény: bosijani (11235)
bosijani Creative Commons License 2019.06.24 0 0 11235

szóra sem érdemes.... látom,résen vagy. :-)

Előzmény: windproof (11234)
windproof Creative Commons License 2019.06.24 0 1 11234

Ezt közel ugyanezekkel a szavakkal április végén már egyszer megkérdezted, akkor arra jutottunk, hogy nem veszel órát.

Előzmény: Hacsyko (11233)
Hacsyko Creative Commons License 2019.06.22 0 0 11233
gabordelonnn Creative Commons License 2019.06.01 0 0 11232

Udv az uraknak.

 

Citizen buvar ora uveglap csere alatt vagyok...Tudna nekem mondani valaki pontos mereteket a tomito gyuru (L alaku) es uvegmeret kozti kulonbsegrol? Egyeb tapasztalat? Otthoni csererol van szo, nem lenyeges a nyomasproba. Mondjuk ha adott egy 30 mm belso tokmeret akkor onnantol kezdve hogyan alakulnak az eloirt meretek? Mar olvastam utana,de hatha kapnek innen szemelyes tapasztalatot. Koszonom. Gabor

windproof Creative Commons License 2019.06.01 0 3 11231

Van respektje, de mivel úgysem akarsz órát venni, így kár lenne mélyen belemenni a témába

Előzmény: BoltosAnthy (11229)
H_G Creative Commons License 2019.06.01 0 2 11230

Most meg itt próbálod feleslegesen beszéltetni a fórumozókat, te trollok trollja? Hiába erőlködsz, mindenki látta, mit műveltél a svájciban.

 

Előzmény: BoltosAnthy (11229)
BoltosAnthy Creative Commons License 2019.06.01 0 0 11229

Üdvözlök mindenkit!

A kérdésemet NEM trollkodásnak, NEM "felkérdezésnek" és NEM sértésnek szánom!

Érdekel, hogy órás körökben, és főleg azon kívül, a minden napokban, mennyire van respektje a Seiko búvár modelljeinek?
Turtle, Sumo főleg ami érdekel.

Erre is előjön a "Gagyi Rolex!" leszólás és lesajnálás, mint a Steinhart, Certina, ... búvár modelljeinél?

Köszönöm a válaszokat!

windproof Creative Commons License 2019.05.29 0 0 11228

Seikokhoz azért elég sok mindent lehet kapni, amivel eleve kompatibilis, vannak a neten komplett átalakító készletek is (seiko fifty five fathomsra keress). Persze, ha kitet veszek, akkor megint nem lesz eredeti, de lehet legózni is. Amúgy nagyon sok netes fórum foglalkozik seiko modokkal, érdemes turkálni. 

 

 

https://www.thewatchsite.com/34-watchmaking-tinkering/24289-skx007-customization-step-step.html

Előzmény: Órás bácsi (11221)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11227

Csak a gondolattal játszadoztam. :)

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11226

Akkor lényegében lehet, de típustól függ hogy mennyire komplikált.

Más részt, hétköznapi órát anyagilag nem éri meg.

Inkább hobbinak ha a pénz nem számít.

 

Amúgy "hétköznapi" Seiko óra. De így akkor nem nagyon éri meg a dolog...  Akkor ezt a módolást elengedem.

 

Köszönöm az információt. :)

Előzmény: APT (11225)
APT Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11225

Milyen modellről van szó? Amelyiknek nem egyedi, hanem a "szokásos" rugósfüles-kengyeles a szíjrögzítése, arra bármilyen, méretben megfelelő szíj feltehető. Mondjuk a Seiko szereti a 19 és 21-es méreteket, ami nem az általános 18-20-as, így sokkal nehezebb lehet rá szíjat találni, mérd meg, a tiédnek mennyi a toknál a csat szélessége.

A mutatók akkor cserélhetők - ha illenek a szerkezetre. Ezekre a Seiko werkekre van esély találni alkalmas másik mutatót - de nem mindig egyszerű, és a ma népszerű festett mutatóknál általában sérülésmentesen már nem megoldható a feldörzsárazás, így stimmelniük kell.

A korona esetében a tömítettség megőrzése a kérdéses - ha még süllyesztett vagy koronazáras is - akkor általában kicsi az esélye annak, hogy nem gyári, nem ezen modellhez való korona tökéletesen illeszkedjen (ez a vintage óráknál sokkal egyszerűbb kérdéskör).

Ha az üveg sima kerek síküveg, akkor az általában simán cserélhető zafírra is. Ha domború, alakos, vagy extrém vastag, akkor vagy egyáltalán nem alkalmazható nem ehhez a modellhez való spéci üveg - vagy (pl: extrém vastagnál) a zafír lehet nagyon drága is, de általánosságban egy sima, kerek, átlagos vastagságú (0.8-1.5mm közé eső) sík zafír beszerzése nem olyan nagy dolog, előfordulhat, hogy pont jó méretű nincs (a zafírokból kevesebb köztes méret van, mint sima üvegekből), akkor nem lesz jó a perem zsugorgyűrűje, vagy cserélni kell azt is, vagy két komponensű gyantával ragasztani (ezzel sincs semmi baj).

 

Az már más kérdés, megéri-e tuningolni egy hétköznapi órát - pénzügyileg nem, hobbinak teljesen jó móka lehet.

Előzmény: Órás bácsi (11221)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11224

Csak érdekel hogy lehet-e. Egyedi órát akarok.

Előzmény: dokiki (11223)
dokiki Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11223

Miért nem vettél egyből ilyet???

Előzmény: Órás bácsi (11222)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11222

Ja, és Zafír üveg..

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 11221

Kicsit fura kérdéssel fordulok hozzátok. Mennyire lehet az órákat "módolni" ? Nyilván garancia utánra gondolok.

 

Esetleg mutató csere lehet? Vagy ez már a szerkezet pontosságát már befolyásolja?

 

Ami jobban érdekelne:

 

- Minőségibb acél szíj 

- Mutatók

- Korona

 

 

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11220

2 naponta a kihúzás miatt kérdeztem. Azért úgy vagyok vele hogy inkább 2 naponta rá állítok, és aránylag akkor tényleg pontos. 

Mivel még nem volt ilyen mechanikus órám, és szétszedve se láttam, így gyengébbnek gondoltam a dolgot. De így teljesen megnyugodtam hogy elvileg gond nem lehet vele így. 3 év garanciám van rá. 5 év múlva persze szervizelem, tömítést mindent hogy gond még véletlen se legyen egy esetleges strandolás vagy nyaralásnál ha éppen a kezemen lesz.

Előzmény: APT (11219)
APT Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11219

Mit értesz a "korona tönkremenetele" alatt?

Az órák felhúzó-állító szerkezete azért egy normális szerkezetnél, jól megcsinált toknál elég masszív, tartós darab. Nem kétséges, hogy nem szokott örökké tartani - sőt, a vintage órákon jellemzően a korona valóban a szűk keresztmetszet, az szokott a leginkább elkopni - no, de itt több/sok évtizedes, és KÉZI HÚZÓS órákról beszélünk, amelyeken naponta húzogatták a koronát, és így is bírták 2-3-4-x évtizedig, mire valóban legatyásodtak. Bőven évszázad feletti korú, és nem keveset használt zsebóráim vannak, amelyeket egy-két generáció folyamatosan naponta felhúzogatott - mégis elfogadható állapotú az eredeti koronájuk, rendben van a felhúzó-állító szerkezetük. És persze találkoztam sok-sok teljesen elkopott, elhasználódott órával is, de ez egy hosszú folyamat, egy-egy ilyen óra általában kiszolgált valakit, nem ritkán a "bölcsőtől a koporsóig"...

 

De, ha mégis elhasználódik - hát akkor kicserélik. A modern tokoknál cserélhető még a tokcső is, a korona meg nem probléma. Megjegyzem, az 1971-es Grand Seikom rettenetesen lepusztult, agyonhasznált állapotban került hozzám, persze ott is a korona volt a legrusnyábbra kopott, de még mindig használható volt, szerintem még valamennyit tömített is. Tudtam hozzá gyári újat rendelni - nem is drágán (5-7eFt körül volt, ami egy arany GS koronánál igazán nem mondható soknak). Egy sima acél Seiko gyári koronát, egy mai, futó modellre szerintem 1-2 ezer körül lehet keríteni, és a hazai szerviznek valószínűleg azonnal van raktáron is.

Nem lesz annak semmi baja, ha 2-3 naponta állítasz rajta, a koronának és magának a mechanizmusnak végképp semmi - a tömítés meg 25-30 év alatt így is, úgy is kikeményedik, elméletileg, ha nagyon szakszerűek akarunk lenni, akkor minden szerviznél, de legfeljebb minden második szerviznél úgyis komplett tömítéskészletet kellene cserélni...

 

És nyilván bármi, nem szakszerűtlen használat-kezelés okán jelentkező problémája lesz az órádnak a garanciális idő alatt - akkor azt garanciában el fogják hárítani.

Előzmény: Órás bácsi (11218)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11218

Mi történik olyankor ha a korona mondjuk tönkre megy garancia idő alatt? 

Előzmény: APT (11217)
APT Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11217

Ha a gyári tűrésen belül van a szórás, akkor elvileg nem köteles vele sem a gyártó, sem a forgalmazó foglalkozni. Persze ettől még megteheti - hozzáállás, ugyanakkor felkészültség kérdése is - és azért nem is olyan kis "macera" ez, mint sokan gondolnák, hiszen ezek deklaráltan/garanciálisan vízzáró órák (tehát később egy beázás okozta kárt is garanciában kellene elhárítani), és általában a tokperemek, illeszkedési felületek már pár napos hordás után sem tiszták (teljesen tisztának és újnak kinéző órák hátlap-peremei alól tud sokszor olyan kosz előkerülni, hogy hihetetlen) - ergo a toknyitásnál reálisan számolni kell utána a szerkezet kivételével, a tok tisztításával, a tömítések újrakenésével, majd tömítettség-vizsgálattal - vagy a kikerülő óra tömítettsége nem lesz garantálható (persze, megkockáztathatják, a legtöbb műhely inkább meg is kockáztatja, hogy megtörölgetik és visszazárják - ritkán lesz ebből gond).

 

És egy ilyen kategóriájú (jó, de azért messze nem kronométer) szerkezet szabályozgatása nem is hálás feladat. Mutat valamit a vibrográf mérve - aztán az óra ahhoz képest akár 10-20mp eltérést is mutat a hétköznapi gyakorlatban, a kuncsaft meg jön vissza reklamálni... Így nem csoda, ha inkább elzárkóznak tőle. Mechanikus órát amúgy sem a pontosságáért veszünk..

Előzmény: Órás bácsi (11215)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11216

De jelenleg én se akarom "piszkáni" ez véget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!