Keresés

Részletes keresés

cinyoka Creative Commons License 2018.03.26 0 0 2889

 "...két kapuszárny és a kiskapu összsúlya 250 kg volt.....erre teszik majd fel a kapukat 6,3*30-as önfúró csavarokkal.
A beépítés vezető mondta,hogy nagyon reméli ezek a csavarok képesek megtartani egy ekkora kaput..."

Ha jól értem akkor a 250kg már 3 szárnyra értendő, nem? (egy dupla és egy kiskapu), a megadott önmetsző csavarok qva nagyot fognak (ha elég vastag (2mm) az oszlopod, ráadásul úgy kell számolni, h kb 100kg-ot fog tartani 8db csavar (a kiskapu esetén még kevesebbet) igaz, hogy inkább csak a felső 4 van igénybe véve... 

Előzmény: Mr O (2885)
Zséé70 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 2888

Üdv!

 

Most találtam erre a topikra, és felbátorodtam egy kicsit érdeklődni?

 

Van egy műkőből készült alsó rész és abból vannak az oszlopk is ráadásul még  minták is vannak benne

 

, az lenne a kérdésem van-e valami anyag ami megmaradna rajta hosszú távon?

 

Köszönettel! Zsolt

cinyoka Creative Commons License 2018.03.26 0 0 2887

Valóban szépen dolgoznak (:D), bár előre gyártott elemeknél nem akkora nagy szám mindenesetre nagy dicséret annak aki összehegesztette a kapukat!, Nekem azonban nem világos hogy (1:47) miért csak egy csavarral rögzítik a pántot, ez nem fog mozogni a későbbiekben? Ráadásul (5:15-től) többször is feltűnik egy kósza leütött dűbel, az vajon mi célt szolgálhatott ? Sőt, ha nagyon genya akarok lenni a zártakarót sem fémszínű csavarral, hanem szín-azonossal (fekete?) tettem volna fel:D persze ettől eltekintve a végeredmény szép... 

Előzmény: zöldeskékek (2886)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 2886

Így dolgoznak a profik !!

Előzmény: Mr O (2885)
Mr O Creative Commons License 2018.03.26 0 0 2885

Sziasztok!

Régen jártam erre... 
A lényeg,hogy lassan egyenesbe érünk a beton elemes kerítéssel és pár hét múlva érkeznek.Már volt kint a helyi beépítés vezető többször.Most megnézte a vas kapukat,majd ezt is ők teszik be,valószínű.
A kapu hasonló mint a Praktikerben kapható Primora kapuk,de egy masszívabb nagyobb változata 1,87 magas lesz + keretben stb...A súlyuk a szárnyaknak elég nagy lehet mert a két kapuszárny és a kiskapu összsúlya 250 kg volt.És itt jönne a kérdésem.
Valakinek van hasonló?Szerelt már fel?
Mert mi a gyártótól fém oszlopokkal vettük és erre teszik majd fel a kapukat 6,3*30-as önfúró csavarokkal.
A beépítés vezető mondta,hogy nagyon reméli ezek a csavarok képesek megtartani egy ekkora kaput... 
Itt a videóba simán felteszik mondjuk.

De már vettünk úgy dolgot ,hogy a mellékelt csavarok és alkatrészek nem voltak képesek ellátni a feladatukat...
Szerintetek?

Köszi. 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2884

Rejtély számomra, hogy miert pont a kerites topcban keresed, de van ilyen...

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9108176

Előzmény: atherton_ (2883)
atherton_ Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2883

hello, van itt valamerre olyan topic ami veteményes kert témával foglalkozik? háztáji zöldség-gyümölcs termesztés, ilyesmi.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2882

Igen ide lesznek a belso oldalra felfurva. Ma is csnaltuk,  a betonozasnak mar nem tudtunk nekikezdeni. De bekerultek az uj oszlopok aminek ugye gödörfúróval ki kellett gurni a lyukakat. Alulra bekerult a soderágy és egy sor tégla. Érre fogunk betonozni ha az időjárás engedi. Pár kép.

Előzmény: cinyoka (2880)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2881

Akkor a tied is alakul és 40es zartszelveny lett vegul. Szerintem jobb kicsit tulmeretezni mint utolag bosszankodni 

Előzmény: cinyoka (2879)
cinyoka Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2880

Most gondolkodom csak: ide jönnek majd azok a f@sza deszkák amiket a múltkor kezeltél le?  

Előzmény: Topacsenkó (2878)
cinyoka Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2879

Alakul a project :) bár itt azért akadt némi földmunka is!

 

Nekem már csak az autóbejáró kapuk vannak hátra, az új keretet már meghegesztettem, csak a forgáspontokat és a motor tartóját kell még rávarrni... aztrán jöhet a lécezés

 

Talán már az idő sem szól bele...

Előzmény: Topacsenkó (2878)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2878

Előzmény: Topacsenkó (2877)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2877

A régi oszlopokat fémig csiszoltam, majd Ro55 után hígítós ronggyal tisztára törölve és koralkyd.

Előzmény: Topacsenkó (2876)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2876

Jó idő + egy szabadnap és újra lendületben a kerités építés.

 

Előzmény: Topacsenkó (2848)
cinyoka Creative Commons License 2018.03.16 0 0 2875

Annyira nem ismerem ezeket a kerítéseket, de ahogy láttam itt felénk valóban az oszlopok vannak betonozva, az alsó kerítéseleme pedig kavicságyra (?) vannak ültetve. Azt, hogy kipotyognak-e a kavicsok, nem hinném, nekem ehhez hasonló a kialakítású a kerti "tipegő" de még egy darab kavics sem esett ki belőle pedig azon járkálunk, a kerítés tetején biztosan nem fogtok annyit mászkálni :)

Előzmény: madyson (2874)
madyson Creative Commons License 2018.03.15 0 0 2874

Sziasztok!

 

Elemes betonkerítéssel kapcsolatban kérnék tanácsot,véleményt.Pénztárcabarát megoldást keresve találtam erre a kerítés fajtára,de több kérdés is felmerült bennem.

Több gyártó oldalán is az szerepelt,hogy telepítéskor csak az oszlopokat betonozzák körbe,a lapok alatt nincs semmi alap.Ez így mennyire tartós,stabil,nem szívja fel  a nedvességet? Ilyen kivitelű a kinézett típus, egyik oldala kavicsos.Vajon nem fognak az évek során kipotyogni?Előre is köszi,ha valaki tud segíteni!

 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.14 0 0 2873

Nem akartalak sem rábeszélni, sem lebeszélni :) de az az 1cm talán nem ront sokat a látványon, ha gyenge, akkor utána meg szidnád magad, hogy nyiklik-nyaklik a kapud.

A végén ha nagyon belejövök a kerítésépítésbe, érdemes elgondolkozni, hogy munkát váltsak, elég jó áron dolgoznak a kollégák...

Előzmény: cinyoka (2872)
cinyoka Creative Commons License 2018.03.14 0 0 2872

Köszi, engem meggyőztél, ráadásul így kevesebb lesz a munka is  :D

 

 

Csak érdekességképp mondom (hátha valaki épp ilyen projecten dolgozik), hogy a korábban említett 199x120-as méretű kapum kerete: 40x40-es zártszelvény, illetve az alsó harmadban egy 40X20 zártszelvény (6db 45°- és 2db 90°-os  vágással együtt) br 5090Ft-ba került Székesfehérváron.

 

Ezekhez képest elég jó vagyok árban :LOL

 

Előzmény: Topacsenkó (2871)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.14 0 0 2871

Megmértem, nálam1,5*1,5 m szárnyanként, alul és felül is dupla sor (egymás feletti) 30-as zártszelvény, középen egy sor 30-as, a függőlegesek 50*40-es szelvények. Ez így elég erős.

Nem tudom elképzelni, hogy a 30-as mennyivel gyengébb, de részemről inkább masszívra csinálnám.

Előzmény: cinyoka (2870)
cinyoka Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2870

Egy kis szakmai segítséget szeretnék kérni:

 

Az autóbejáróm kétszárnyas kapuját újra szeretném csinálni (ha már lúd, ,legyen kövér :D). Kérdésem hogy elegendó-e 30-as zártszelvény egy db vízszintes merevítéssel, vagy inkább legyen 40-es? Jelenleg 40-esből van, de nekem feleslegesnek tűnik ennyire drabális szerkezet... Egy szárny mérete: 1,99m*1,25m.

 

Mindkét változatnak van előnye és hátránya is:

Ha 30-as zártszelvényből csinálom szép egyforma lesz mindegyik, könnyebb és "sikkesebb" lenne viszont többe kerül ( na nem sokkal, kb 5-6eFt), ha a 40-est csinálnám, akkor csak az egyik szárnyat kellene megcsinálnom a másikra csak fel kell varni a lemezeket, de nehezebb és "böszmébb" lenne... szóval melyikből legyen?

 

 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2869

2 vagy 4

Előzmény: Topacsenkó (2868)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2868

Ok, kösz.  Két sor zártszelvény lesz, amihez rögzíteni tudok, de nem tudom, hogy  vagy 4 csavar legyen? Inkább hajlok a kettő felé persze, csak nem tudom elég lesz-e.

Előzmény: iszp (2864)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2867

25-30 év az elég tisztességes amúgy, persze gondolom, hogy évek óta nem olyan szép mint az első években..

Az antik dió azt hiszem a legsötétebb, részben a jobb UV védelem miatt is esett erre a választás.

Előzmény: bmalag (2863)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2866

Nálam elméletileg nem lesz felcsapódó víz, ez a kerítés a hátsó kertrészben lesz régi drótkerítés helyett. Lesz 1 sor zsalukő lábazat, fölötte 2-3 cm-ről indul majd a deszkázás. A deszkák alsó 2-3 cm-ét tegnap rosszul írtam, nem bornitban, hanem bitugélben gondoltam megmártani. Még azt nem tudom, hogy a zsalukőre mit tegyek lezáróelemként. Eddig azt gondoltam, hogy semmit, de lehet, hogy jobb lenne mégis valami.

Előzmény: bmalag (2863)
iszp Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2865

az oldalsó élekre gondoltam. a bütün nekem is van "kalap", igaz fából, mert utólag kellett ráeszkábálni, amikor rájöttem, nem egészséges, ha nincs. elkezdtek szétrepedni a lécek.. gyorsan rátettem a kalapot. most jó.

Előzmény: Topacsenkó (2860)
iszp Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2864

rozsdamentes önfúróval emlékeim szerint. a rozsdamentes az biztos :)

Előzmény: Topacsenkó (2861)
bmalag Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2863

Egy 25-30 éves fenyődeszkás kerítést újítottunk fel tavaly. A kocsibeállóknál és a kiskapun kellett kicserélni a deszkákat. Gondolom a betonjárdákról visszaverődő víz miatt rohadt el az aljuk (alsó 10 -15 cm) és így nem tartottak már az alsó csavarok. A felső éleknek nem volt ilyen bajuk. Ahol lábazat volt ferde műkőlappal ott nem kellett deszkákat cserélni csak átkentük vékonylazúrral. Sztem biztos nem volt a fakerítés 5 évnél gyakrabban átkenve, pedig kapja telibe az UV-t is rendesen déltől estig. Annyi még hogy mindig is sötétbarnára volt xyladekorozva-lazúrozva, tehát nem pigmentszegény cucc volt rajta. Szóval én sötét vékonylazúrt javasolnék és kulékavics ágyat végig a kerítés alá, hogy ne legyen felcsapódó víz. Persze tudom, hogy ez pont a bejáratoknál nem a legjobb.

Előzmény: Topacsenkó (2860)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2862

Sok mindent meg tudtam csinálni én is szerencsére. Permetezés is volt meg egy adag hulladék vas is eltűnt  szóval remélem a köv hosszú 7vege is kellemes lesz.

Előzmény: cinyoka (2858)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2861

A deszkákat korabban mivel rogzitetted? Én önfuró opel csavarokat vettem, de ha jobb ötleted van , még nem lenne nagy veszteség váltani.

Előzmény: iszp (2859)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2860

A felső élen (bütün) végig lesz húzva egy 25x2-es U acél, így azt nem hiszem hogy valaha is újra kell kenni. Alsó élt bornitban gondoltam megáztatni. Az oldalsó éleket nap nem éri, így szerintem soha nem lesz baja, maradnak a lapok amit szalagcsiszolóval pikk-pakk végig tolok. Gondolom most.

Előzmény: iszp (2859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!