Keresés

Részletes keresés

szerelő Creative Commons License 2007.01.10 0 0 187
amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele - EZ IGAZ?

 

Szerintem csak egy kis félreértés van a dologban, valszeg a hegeszthető minimális lemezvastagságra gondolt az illető. Arra van valami ilyesmi ökölszabály ami logikusnak is tűnik mert "x" áramerősségre nyilván a vékonyabb anyag olvad meg előszőr.

Előzmény: DUKEzoli (181)
Teaway Creative Commons License 2007.01.10 0 0 186
Kis, zárt térben meg ajánlatos szellőztetni.
Előzmény: tangerine (185)
tangerine Creative Commons License 2007.01.10 0 0 185
Szabadban kicsit nehezebb használni, ha nincs szélcsend.
Előzmény: NeomatiK (184)
NeomatiK Creative Commons License 2007.01.10 0 0 184
Talán a súlya! :-)
Előzmény: DUKEzoli (183)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.09 0 0 183

kösz mégegyszer a gyors választ, ebben a válaszban bíztam:)

ezek szerint az ürge vagy nem volt tisztában a dolgokkal vagy csak le akart beszélni a CO-s gépről

egyébként mi a CO hátránya?

tangerine Creative Commons License 2007.01.08 0 0 182
"amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele"

Nem igaz. Ezt inkább a hegesztőelektródára szokták amolyan iránymutatóként alkalmazni. Vagy félreértetted, vagy rosszul mondták.

Én 0,8-as dróttal simán meghegesztettem a 4-es lemezt, ami az 5x-öse.
Az áramerősségtől és a huzalsebességtől függ.
Előzmény: DUKEzoli (181)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.08 0 0 181

sziasztok

a CO védőgázas hegesztéssel kapcsolatban lenne kérdésem.Ennél az eljárásnál mi határozza meg azt hogy milyen vastagságú anyagok hegsztehetők(áramerősség, huzalvastagság?)

Egy hegsztéstechnikai üzletben azt mondták hogy "amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele - EZ IGAZ?

 

ESAB vs EPsystem vs Magyar gyártmányú gépekről mi a véleményetek? 

 

előre is köszi a válaszokat

üdv

Zoli

tranyoka Creative Commons License 2007.01.04 0 0 180
Sziasztok!
Keresek CO hegesztőt, palackal, barkács célokra. Kb 50-60eFt magasságig. Ha van valakinek eladó szóljon. Köszönőm a segitségeteket.
Üdv.
J-Jani Creative Commons License 2006.12.22 0 0 179
Műanyagfóliát ragasztani érdemes, vagy hegeszteni? És hol lehet kapni? Praktiker-ben (Mester u.) nincs. Se fólia, se fóliahegesztő.
Jasic Creative Commons License 2006.12.20 0 0 178

Jgy szerettem volna, csak elbénáztam!

 

pl.:Vásárlásnál ne csak az értékesítő álltal feltüntetett TIG 200 ac/dc típust nézzük, a részletes összehasonlítás furcsa dolgokat hozhat felszínre.

Szerény tudású:

kb. 220,000,-+á.

Gyenge

 

Nagyobb tudású:

kb. 250,000,-+á

több állítási lehetőség és bevonatos pálcás hegesztgetőség(pl.:kazánhegesztéshez)stb.

Nagyobb tudású masina
Előzmény: Jasic (177)
Jasic Creative Commons License 2006.12.20 0 0 177

pl.:Vásárlásnál ne csak az értékesítő álltal feltüntetett TIG 200 ac/dc típust nézzük, a részletes összehasonlítás furcsa dolgokat hozhat felszínre.

Szerény tudású:

kb. 220,000,-+á.

 

Nagyobb tudású:

kb. 250,000,-+á

több állítási lehetőség és bevonatos pálcás hegesztgetőség(pl.:kazánhegesztéshez)stb.

 

Ezúton kívánok kellemes karácsonyi ünnepeket, valamint sikerekben gazdag boldog új esztendõt minden kedves fórumlátogatónak!

 

 

 

Előzmény: archivalo (168)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 176

Nem szeretnék hosszas magyarázatokba bonyolódni.

Valójában más főtrafó kell fogyóelektródás géphez és más AWI és bevonatos hegesztéshez.

Létezett (pl: Matuska féle) és léteznek ma is kombi gépek. Valójában ezek két gép egy dobozban masinák, szerintem nem voltak sikeres konstrukciók.

Előzmény: sypho (171)
Teaway Creative Commons License 2006.12.13 0 0 175
Köszi a kiegészítést.
Előzmény: Jasic (173)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 174

Böhler FOX KE amit javaslok, vagy ESAB ok 4616 (50V gyújtófeszültség)

Előzmény: tangerine (169)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 173

Inverter hátránya: magas ár, idegentest(pl:fémpor, apró kavicsok) érzékeny, magas javítási költség.

 

Trafós hátránya: nehéz, nagy, nagy áramfelhasználás, kevésbé stabil ív, rendszerint csak váltóáram, nehéz kezelhetőség, kis bekapcsolási idő.

 

Azt modjuk: A trafó a múlté, mégis sokan választják.

Kis, otthoni munkára tökéletes. Nem kell óvnom mindentől, ütőm-vágom és birja!

Megtehetném, hogy Co2, AWI vagy invertert használjak de nem teszem. Apró munkákhoz nem kell extra gép, több idő előveni letörölgetni és elrakni mint maga a hegesztés. Megfelelő pálcát a megfelelő anyaghoz és már kész is.

Jó ha van a fiókban inverter, létrán egyensűlyozva hasznos holmi.

 

Inverter iparban való felhasználását etkintve már más a véleményem.

Tiszta, rendezett műhelyben odafigyeléssel meghálálja egy jól kiválasztott gép a magasabb vételárát.

Előzmény: Teaway (172)
Teaway Creative Commons License 2006.12.08 0 0 172

"annyi szépet és jót írtatok az inverteres kütyükről, de igazából nem derült ki számomra, mivel jobb, mint egy egyszerű "trafó"s apparát. ?"

 

Többek közt ultrakicsi tömeg (már 2kg-tól kezdődnek), kis méret, vállra/hátra akasztható.

Előzmény: archivalo (168)
sypho Creative Commons License 2006.12.07 0 0 171
Sziasztok!

Szeretnék valamit kérdezni tőletek, ami lehet, hogy nagyon egyszerű kérdés lesz. Először is amiben jártas vagyok vagyok az abevont elektródás ívhegesztő, a lánghegesztés illetve a co hegesztés. Ez utóbbival hegesztettem a legtöbbet, és ebbe úgy áérzem, hogy eléggé jártas vagyok. Kb fél éve vettem egy komolyabb co hegesztőt a korábbi kis co-m helyett. Ez egy magyar gyártmány, de azon belül azt hiszem a csúcsmodell, egy 400A-es, négygörgős nagyon kulturált gép, és nekem tökéletesen működik. A célom az lenne hosszabb távon, hogy megtanuljak aluminium anyagokat is hegeszteni. Ehhez már beszereztem a Corgon és Argon gázt, illetve aluminium, alumg, alusi5-7, és még néhány egyéb huzalelektródát.

Most térnék rá a kérdésemre. Igaz az hogy Co géppel is lehet awit hegeszteni, oly módón, hogy egy adaptert csatlakotatunk a co hegesztőpisztoly gépoldali csatlakozójára, és arra csatlakoztatjuk az awi hegesztőpisztolyt? Vagy van valami ilyesmi megoldás? Végülis az áramot átadja, és az argon gázt is tudja adgolni a gépem, de kicsit azért furán hangzik nekem a dolog.

Előre is köszi a választ, és bocsi ha nagyon hülyén hangtzik a kérdésem.

Miklós
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.06 0 0 170
Nekem egy régi Hetrám van, 80/100 ampert tud.
Eddig ezzel sikerült a legszebb kókányolást összehozni.

Sima bilivasakat hegesztek jobbára, van ahhoz valami más ajánlás?

És van pár kiló ER(?)11-es pálcám is, amivel alig bírok ívet fogni is.
Nem érdekel valakit?
Előzmény: tangerine (169)
tangerine Creative Commons License 2006.12.06 0 0 169
Az ER23 az egy rutilos elektróda, tehát valami ilyesmit keress helyette: ???
Előzmény: Sanzistift (167)
archivalo Creative Commons License 2006.12.06 0 0 168
Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy nagyon amatőr vagyok e téren, de talán pontosan ezért kérdezek (butaságokat) is...
Segítsetek, légyszí: alapvetően "barkács" jellegű hegesztésre - se kor, se alu, se öntvény - milyen hegesztő berendezést érdemes venni?
A másik: annyi szépet és jót írtatok az inverteres kütyükről, de igazából nem derült ki számomra, mivel jobb, mint egy egyszerű "trafó"s apparát. ?
A harmadik: az egyenáramú készülék mivel és miért jobb, mint a váltóáramú?

Előre is köszönöm.
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.05 0 0 167
Sziasztok!
Lehet hogy volt már...
Kezd elfogyni az örökölt ER23 pálcám, állítólag ilyet már nem is lehet kapni, illetve más a jelölése.
Milyen jelölésűt keressek?
csite Creative Commons License 2006.11.21 0 0 166

talán itt:

 

http://www.tabla.hu
Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 165

Üdv hegesztők!

 

Segítséget kérek tőletek. Egy barátomat szeretném meglepni egy hegesztő szemüveggel, és egy táblával. amin az áll: hegesztéskor védőruha használata kötelező! Régen volt ilyen  a műhelyek falán. Ha esetleg valaki tudja Pesten hol lehet ilyet kapni, vagy van neki, hálás lennék.

 

Kellemes hegesztést:

fred

NeomatiK Creative Commons License 2006.11.20 0 0 164
Köszönöm szépen! Majd jövő év elején tervezek venni valami jó készüléket. Persze addig közbejöhet sok minden :-/ Részletes tájékoztató van a készülékekről fotóval?
Előzmény: Jasic (161)
Jasic Creative Commons License 2006.11.17 0 0 163

Üdv!

Jó hegesztőgép, jó ár!

Küldöm az ismertetőt.

 

Használt gép vásárlásakor fokozottan nézd át a kopó alkatrészeket(motor, tolómű, fokozatkapcsolók, mágneskapcsoló, főtrafó állapota stb).

Nem mindig a csillogó külső a nyerő.

 

Javaslom a  http://www.expressz.hu/index,,1,1.html hasonló oldalakat.

Előzmény: Donibcsi (160)
Jasic Creative Commons License 2006.11.17 0 0 162

Elgépeltem!

Szóval:

Levelet elkűldtem.

Előzmény: NeomatiK (159)
Jasic Creative Commons License 2006.11.17 0 0 161

Szia!

Levézl ment

Előzmény: NeomatiK (159)
Donibcsi Creative Commons License 2006.11.16 0 0 160
Sziaztok!

Vennék CO2 hegesztőt használtat, háromfázisút kb:180A-ost, keréken gurulós, palacktartóst.

Elérhetőségem a nevem alatt.

Köszi.
NeomatiK Creative Commons License 2006.11.16 0 0 159

Nagyon köszi!

Nálad kapható ehhez hegesztőgép + ami kell hozzá?

Mit tudnak a gépeid, esetleg képpel? (jöhet emailemre, ha ide nem akarod beírni)

 

0,7-0,8 mm vastag aluminiumot vagy saválló lemezt lehet jól hegeszteni? Általában alapkritérium, hogy 1-1,5-es lemez hegeszthető jól? Vagy esetleg milyen plusz berendezés kell hozzá?

 

Bocs a sok kérdés miatt :)

Előzmény: Jasic (158)
Jasic Creative Commons License 2006.11.15 0 0 158

Talán érdekel valaki mást is rajtad kívűl, ezért megpróbálom röviden leírni a fogyóelektródás alu hegesztést.

 

Kell hozzá:

1db 'Co2' gép

1db u-profilú tológörgő

1db teflon huzalvezető a munkakábelebe(max 3fm)

1db Argon töltött palack reduktorral

1db tiszta(vigyázat nagyon lágy) vagy ötvözött alu huzal, javasolt átmérő min. 1mm

1db ötvözött áramátadó fúvóka(dűzni)

 

Ezeket izlés szerint összeállítjuk, majd bekapcsoljuk a gépet, kinyitjuk a szelepet.

- Gázátáramlás 10l/perc fölött

- Huzalelőtolás jóval nagyobb mint Co2 heg.-nél.

- Tolóművön a görgőfeszjtőt lágyan feszesre állítjuk(a puha alu huzal el nem deformálása érdekében)

- Munkakábel egyenes, minimális meghajással

- Gázterelő min. 10-15mm távolságban az anyagtól

- Az anyag ne legyen 1-1,5mm vékonyabb

 

Idítsuk a hegesztés. Toljuk, közben ügyelünk a folyamatos távolságtatásra.

Huzalelőtolás akkor jó, a szép sercegóés nem fújó, vagy pattogó hangot hallunk.

Érdemes bekészíteni több áramátadó fúvókát, eleinte sűrűn be fog égni.

A gáz miatt nagyobb az áram, a hő, a fény, a szagok.

 

Tapasztalataim szerint ezekkel a feltételekkel szinte bármilyen fogyóelektródás géppel sikert érhetünk el.

Sok sikert!

 

 

Előzmény: NeomatiK (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!