Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.21 -2 0 18892

Sziasztok!

Idén is vajon megkapják a leszazalekoltak a januári ellátást decemberben? Ha igen akkor ez hanyadikara várható?

Koszonom!

hagyma boly Creative Commons License 2016.11.20 0 3 18891

2008 és 2010 májusáig csak 1 év 5 hónap telt el! Én meg arra emlékeztetlek Kedves Gellar , hogy azóta 6 és fél év telt el és a nyugdíj minimum azóta sem változott. Akkor most hogy is van ez ?

Előzmény: Gellar (18890)
Gellar Creative Commons License 2016.11.20 -2 0 18890

Jó, hogy ezt beírtad, legalább én is emlékeztethetek mindenkit, hogy a sokak által agyonajnározott Korózs Lajos 2010. májusáig a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára volt.

Előzmény: hagyma boly (18877)
petoca Creative Commons License 2016.11.20 0 0 18889

kissmariska! Köszönöm szépen az információt. Akkor bármi is történhet, átcsúszhat a jövő évre, de mint minden bizonytalan.

Előzmény: kissmariska (18886)
olvasztó Creative Commons License 2016.11.20 -2 0 18888

Már amelyik betegség gyógyitható. Van a rákos betegségen kivül is sok olyan ami nem gyógyitható. Meg a gyógyitás mindig ott kezdődik, tudsz e fogadni olyan orvost akinek a zsebét tudod tömni hála pénzel. Hiába van taj kártyád. Az legtöbbször csak a kivázsgálásra jó gyakorlatilag. Elméletileg minden nyavajára, de sajnos ez a gyakorlatba régen se, meg a most se így müködik. Véglegest pedig mostanságba csak annak adják meg aki haldoklik. Az, hogy régen végleges voltál, akármilyen címszóval, 2011 december óta már nem jelentett és jelent semmit sem. 

Előzmény: ibi43 (18883)
mrduckhead Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18887

Nem hinném,hogy a következő választáson-bárki más nyerje meg-sokat változna a rendszer.

Egyébként érdemes megnézni a többi UNIOS államban is,hogy milyen a rendszer.

Szoktam olvasni egyes külföldi fórumokat,és ott is vannak szép esetek.

Nem csak hazánkban történek furcsa dolgok a leszázalékolt vagy beteg emberel.

Előzmény: Balage-81 (18881)
kissmariska Creative Commons License 2016.11.19 0 2 18886

Kollégánknak ez  év márciusban kellett volna menni és most hívták november 29-re.

Előzmény: petoca (18876)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18885

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nagy butaságot kérdezek, de ha valaki EGYT-t kap, az beleszámít a nyugdíjba? Vagy semmi köze hozzá?

petoca Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18884

ibi43 Köszönöm szépen a válaszod. Sajnos nem sok minden jóban lehet itt bízni, én is arra gondoltam, hogy már 14 éve rokkant vagyok, mindjárt 57 éves, betegségeim gyógyíthatatlanok és egyre rosszabbodik az egészségi állapotom, már komplex vizsgálaton is 2-szer voltam, utoljára 3 évet kaptam. Örülnék, ha úgy ítélnének meg, hogy a munkaerőpiacnak valószínűleg nem az én munkabírásomra van szüksége. Mint mindenki aki ebben a cipőben jár reménykedik, hogy olyan döntés születik az ügyében ami számára ami nem rontja tovább amúgy is nehéz napjait.

Előzmény: ibi43 (18883)
ibi43 Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18883

Kedves Petoca!

Az 57 évnek nincs semmi jelentősége. A betöltött 60-nak van.

Orvosa válogatja ki, mennyi időre kapja meg az ellátást.

Van olyan barátnőm, aki ugyancsak D-s és mindössze 1 évre kapta meg.

Van még C2-es ismerősöm is, akit az 57. születésnapja előtt 1 hónappal vizsgáltak, 2 évre kapta meg a rokkantságit, így, ha nem csúszik, még az 59 éve előtt is mennie kell.

Ami az én véleményemet illeti, C,D,E kategóriásoknak eleve megadnám a véglegest amennyiben gyógyíthatatlan betegségük van és már tizen, huszon éve kínlódnak vele.

Persze lehet ezt magyarázni azzal, hogy az orvostudomány fejlődik, nagyon sok betegség gyógyíthatóvá válik. Kérdés, hogy megéljük e?

 

Előzmény: petoca (18882)
petoca Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18882

hamster1 köszönöm szépen válaszod! Éppen D csoportba tartozó vagyok. Jó lenne ha a decemberi behíváshoz képest pár hónapot csúszna amikor értesítenek, hogy jelenjek meg, mert az életkorom miatt esetleg hátha véglegesítenének, januárban már betöltöm az 57. évemet. Reménykedjek?

Előzmény: Törölt nick (18879)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18881

Atyavilág, 8 éve nem emelték? 1 fillérrel se? NEM SEMMI!

Majd talán jövőre vagy 2018-ban, de akkor is csak a választások miatt... Kell a parasztvakító mézesmadzag, hátha valaki bekapja.

Előzmény: bandolesa (18880)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18880

Pontosan így van,ahogy hagyma boy írja,8-éve nem emelkedett a minimum nyugdíj.

 

Azt nem tudom 2017-re beígért minimálbér emelés miatt, ezt emelik-e vagy nem?

Előzmény: Balage-81 (18875)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18879

A hátralékos ügyeket 2015.12-hóban befejezték.

A határozatban szereplő fv.időpont,tájékoztató

jellegű,nem kötelezi a hatóságot hogy pontosan

hívjanak be.D-E kat-ban tudok1-év csúszásról.

Előzmény: petoca (18876)
sz16 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18878

http://www.medicalonline.hu/cikk/a_penz_beszel__vagy_a_szakerto

 

 

" Míg eddig a bíró rendelte ki a független igazságügyi szakértőt egy-egy ügyben, ezután ezt csak akkor teheti meg, ha mindkét szakértői véleményt aggályosnak tartja. Mindez azt jelenti, hogy teljes egészében a peres felekre tolják át a bizonyítást. Ráadásul előnyhöz jut az, akinek több pénze van (jobb) szakértőre, és fennáll a lehetősége annak is, hogy a szakértő nem függetlenül foglal állást az adott ügyben, hanem annak kedvezve, akitől a tiszteletdíját kapja."   

 

 

 

Hát ez érdekes lesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

hagyma boly Creative Commons License 2016.11.18 0 1 18877

A szociális ellátások alapja a mindenkori nyugdíj minimum,ami 2008.01.01.-től 28.500,-Ft. azóta nem emelkedett !!!

Előzmény: Balage-81 (18875)
petoca Creative Commons License 2016.11.18 0 0 18876

Van közöttünk Borsod megyében élő rokkantsági ellátott, akinek ez év második felében kellett - és már be is hívták vagy kellett volna - de még mindig nem hívták be komplex felülvizsgálatra? Mennyi mostanában a csúszás Miskolcon, már ha egyáltalán van vagy már ledolgozták a hátralékokat? Segítsetek kérlek, hogy mi várható? Köszönöm szépen, ha ír aki tud ilyen esetről vagy esetekről.

Balage-81 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 18875

Sziasztok!

 

Az EGYT összege mióta 26220 ft? Magyarul mióta nem emelték?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.18 0 1 18874

Ezúton szeretném megköszönni szakértőasszonynak az önzetlen segítségét! Ma beszéltünk telefonon és én rlkesrtedettségemben nem jól értelmeztem őt. Bocsánatát kérem ha megbántottam volna!

BJszakért Creative Commons License 2016.11.18 -1 2 18873

bandolessa,

a válaszom: már írtam, a jogosultsági idő, biztosítási idő és szolgálati idő nem ugyan az, és bizony előfordulhat ilyen eset, nem eggyel találkoztam, hogy pl.32 év szolgálati ideje volt valakinek, de a 2012.januárjától hatályos 2011.évi CXCI.tv.ben írtaknak megfelelő biztosítási ideje nincs, ezért elutasították megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira (mmk) a megállapítást.

Így nem jogosult mmk ellátásra, hiába az orvosi feltételnek megfelelt. Sőt szociális ellátásra, pl. aktív korúak ellátására (egészségkárosodási...támogatásra) sem, mert a családi összjövedelem meghaladja a Szoc.tv.-ben írtakat, így nem rászorult.

 

Ha amiatt utasították el mmk ellátás megállapítását, mert a biztosítási ideje nem elegendő a megállapításhoz, akkor jogszerűen utasították el ellátás megállapítását (2011.évi CXCI.tv. 2.§), mert a törvény megengedi ezt hivatalnak, így NINCS jogalapja a fellebbezésnek, nem lehet fellebbezni, vagy ha megteszi, elutasítja hivatal a fellebbezést, mert jogszerűen járt el hivatal, vagyis a törvény szerint.

Ugyan ez a helyzet, amikor mmk ellátás megállapítását azért utasítja el hivatal, mert rendszeres ellátásban, pl. táppénzben részesül igénylő vagy kereső tevékenységet folytat, hiszen ha táppénzben részesül, akkor munkaviszonya van és rendszeres pénzellátása, így jogszerű a hivatal mmk ellátás megállapítása elutasítása, tehát nincs jogalapja a fellebbezésnek, mert törvény szerint járt el hivatal, ha ebben az esetben fellebbez illető, akkor jogszerűen elutasítja hivatal.

 

Minden eset más lehet, a tényeket tisztázva rehab gazdasági menedzserként támogatom felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat, önzetlenül tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, mit nem, mik az alternatívák esetében. Kérésre, ha van jogalapja, megfogalmazom szakszerűen fellebbezést, keresetet, koordinálom ügyét,....Megtalálja elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

 

bandolesa Creative Commons License 2016.11.17 0 0 18872

Köszönöm a választ!

 

Felejtse el a 32 év szolgálati időt, mert mmk ellátás megállapításánál 2012-től biztosítási időt vesznek figyelembe (előtte rokk.nyugdíj rendszerben szolgálati időt vettek figyelmebe a megállapításnál, az kedvezőbb és igazságos volt)

 

Ez nem az én válaszom,de érdekel. Ha 2012 előtt 32-év munkaviszonya volt valakinek,de 2012-től 0-nap, akkor nem is kaphat mmk ellátást?

 

A biztosítási és szolgálati idő azt hittem én,hogy ugyanaz.

Előzmény: BJszakért (18870)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 1 18871

Köszönöm szépen a hozzáértő válaszokat!

Előzmény: BJszakért (18870)
BJszakért Creative Commons License 2016.11.17 -2 3 18870

 

bandolessa,

megismétlem, D, vagy E minősítés esetén rokk.ellátásban is részesülnie kell, akkor Nyufig automatikusan küld 16 alkalmas utazási kedvezmény/év, mindkét feltétel fennállása esetén.

EGYTben részesül (az szoc.ell.), akkor nincs mmk ellátás megállapítva. Tehát utazási kedvezményben nem részesülhet.

 

Maszatka55

EGYT, aktív korúak ellátása a feltételek bekövetkezésének időpontját követő hónap első napjától, de legkorábban az igénylést, bejelentést követő hónap első napjától kell megállapítani. (szoc.tv.)

 

Naposcsirke,

ha fennállnak új igény esetén az orvosi-, jogi feltételek rehab ellátás megállapítására, akkor újból megállapítható (meg nem hosszabbítható) (2011.évi CXCI.tv.Mmtv.7.§/5/)

Ha valakinek már volt rehab ellátás megállapítva, akkor rehab ell. a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapíthatü (Mmtv.7.§/6/

 

elham

azt írja, aug.óta betegáll.ban van, leírásából kitűnik, hogy súlyos mozgásszervi-, pszichés-, belgyógyászati állapotok állnak fenn, utóbbi kettő kevésbé ér %-ot, pontot a minősítésnél a 7/2012.Nefmi r. szerint, a komplex minősítés szabályainál, és sokat jelent a szakorvosi-, háziorvosi javaslat, vélemény, továbbá a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainál munkaképességet vizsgálnak, vagyis nem csak az egészségi állapot, hanem életkor, szakmai munkaképesség megtartása,....sok egyéb munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló tényező szerepel.

 

A táppénz többségében magasabb összeg, mint mmk ellátás összege, és biztosabb, max.1 évig lehet jogosult táppénzre. Felejtse el a 32 év szolgálati időt, mert mmk ellátás megállapításánál 2012-től biztosítási időt vesznek figyelembe (előtte rokk.nyugdíj rendszerben szolgálati időt vettek figyelmebe a megállapításnál, az kedvezőbb és igazságos volt)

 

Más az mmk ellátás melletti kereső tevékenység szabálya és más az mmk ellátás megállapítás szabálya,. Esetében a biztosítási időt is vizsgálják, amellett, hogy a megállapítás napján kereső tevékenységet nem végezhet és rendszeres pénzellátásban nem részesülhet (vagyis táppénz, és egyéb, amit Mmtv és Tbj.előír), Mindezt a jogi feltételeket az orvosi feltétel fennállása esetén vizsgálja hatóság. Ha megfelel az orvosi-, jogi feltételeknek, akkor megállapítható mmk ellátás.

Hogy milyen összeg lesz esetében, függ az igénybeadás előtt 180nap(referencia idő, minden esetben más lehet) átlagjövedelmétől és a hatóság minősítésétől.

 

Lásd bővebben szakmai honlapomon itt 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, de minden eset más, meg kell vizsgálni a tényeket, ezért személyesen is nyújtok tanácsot, tájékoztatást, ha ráérek:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Akit érdekel saját esete

a felülvizsgálattal jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/Szép hetet.

bandolesa Creative Commons License 2016.11.16 0 0 18869

Akkor a nem rehabilitációs ellátásban részesülő megváltozott munkaképességű személy, tehát EGYT-aki kap, ő sem kaphat utazási kedvezményt évi 16-alkalomra?

Előzmény: BJszakért (18855)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.11.16 0 1 18868

Kedves kollokvium, mrduckhead !

 

Köszönöm a válaszokat !

Állandó félelemben élek,mert ahányszor szakorvosi kontrollokra járok,mindíg azt mondják

" nincs változás ".

Igaz jobban sem vagyok és ráadásul a kor előrehaladtával a szervezet is csak romlik és nem hiszem ,hogy a nyílt  munkaerőpiacon ilyen embereket keresnek mint én,vagy mint jónéhányunk.

 

Előzmény: Törölt nick (18867)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.16 0 2 18867

A leírtak a rehabilitációs ellátásra vonatkoztak.

A két ellátásnál különbségek vannak az alábbiakban:
Amikor rehabilitációs ellátást állapítanak meg, feltételezik, hogy néhány  év alatt "meggyógyul"és  az adott személy és kivezethető a nyílt munkaerő piacra! A betegek maguk kezdeményezik a felülvizsgálatukat (állapotrosszabbodás, új betegségek esetén). Ellátásukat csak a következő időpontig folyósítják. Behívásuknál nincsen csúszás. Könnyű kikerülni ebből az ellátási formából.

 

A rokkantellátottakat sokszor jelentős "csúszással" hívják be (automatikus behívás) pénzüket addig továbbfolyósítják. Viszonylagosan védettebb szituációt jelent a rehabilitációs ellátáshoz képest a besorolás megtartásához,  azonos állapot esetén...

 

 

Előzmény: mi lesz velünk (18864)
Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.16 0 3 18866

Szia 13ricsi13. Én ugyan így jártam mint te, egy évvel korábban. Végül nekem személyen kellett elmennem a határozatért, mert elfelejtették postára adni. A hivatalban mikor bementem, és másolatot akartak adni, akkor derült ki, hogy a kartonomban ott van a kipostázatlan írat. Egy aláírás ellenében meg is kaptam. Én rájuk telefonáltam, így tudtam meg, hogy hova kell mennem a papírokért. Nekem is folyamatosan utalták az ellátást, csak a határozat nem jött meg. 

Előzmény: 13ricsi13 (18863)
mrduckhead Creative Commons License 2016.11.15 0 2 18865

Ha rokkantsági ellátásban részesül,és nem történt állapotváltozás(jobb vagy rosszabb),akkor "elvileg" marad abban a minősítésben,amiben volt.

Előzmény: mi lesz velünk (18864)
mi lesz velünk Creative Commons License 2016.11.15 0 1 18864

Kedves kollokvium !

 

Jól értem?

Ha az ember "csak " ugyanannyira beteg mint a korábbi komplex felülvizsgálaton,

de nem javult az állapota

akkor sem állapítják meg ismételten a Rokkantsági ellátást sem ?

 

Előzmény: Törölt nick (18861)
13ricsi13 Creative Commons License 2016.11.15 0 3 18863

Szép napot kivánok mindenkinek érdeklödni szeretnék én jelenleg 70% betegség és 30% egészség D kategória szivműtét stb betegségek volt az utolsó papirom ami 2015 októberben lejárt, sok késéssel voltam 2016 agusztusban újabb felül vizsgálaton de a mai napig semmi papir határozat nem jöt, de a rokkantsági ellátásomat ugyan olyan összegben kapom a vizsgálatom rendben normálisan történt ugy éreztem,hogy a doktor is jól állt a dolgokhoz a vizsgálat után kiküldöt, hogy várakozzam és majd behivnak egy másik szobába oda ahol megnéznek milyen munkára vagyok alkalmas, de egy pár perc várakozás után kijöt az engem vizsgált doktor és azt mondta menjek haza nem kell nekem már máshová semmilyen vizsgálatra menni. Eltelt már 3-rom hónap de nem jöt semmi papir igy minden nap a postást nézem hogy mikor jön meg a határozat és vajon mi lesz bele irva? 57 éves elmúltam 9 éve vagyok leszázalékolva vajon hányszor kell még oda mennem minden 2-3 évbe behivnak 54%-kal kezdtem majd 56 majd 61 és most 70% betegség volt megállapiva 2014-be mindig idegeskedem mig nem jön a papir meddig tart ez még?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!