Keresés

Részletes keresés

s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42058

Nagyjából ez az igazság!

Előzmény: öreg_néne_b (42054)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42057

"...a cicák sokat tartózkodnak kint a mezőn, mert egyszerűen nem tudnak ellenállni a sok pocoknak"

 

És ezzel eleszik az egerészek, vörösvércsék, kékvércsék, gébicsek, szalakóták, hollók, varjak, szarkák, csókák, rókák, menyétek, nyestek.....elől, amik azért őshonosak! :(

Előzmény: s-ombre-ro (42044)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42056

Egyértelmű!! :-P (úgy látom hiába tépjük ezzel magunk..)

Előzmény: öreg_néne_b (42054)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42055

Ha kordában tartanák szaporodásukat, nem kéne senkinek "messzebbre vini", de mivel ez már egy régről elcseszett dolog ezért a törvény képviselőinek kéne lépni.

És itt nem csak a szívünkhöz nőtt madarakról van szó, de gondolj bele, hogy vannak különösen veszélyeztetett madárfajok(kisemlősők és hüllők is), melyek védelmére még EU-s pénzek is rendelkezésre állnak pl. kék vércse, kis őrgébics, szalakóta, kék begy...a macskát ez tök nem érdekli, nála ezek is csak a zsákmányállat kategória..:(

Egyébbként ahogy mondod "a ház körül, ahol már egyébként is megváltoztatta az ember a körülményeket".., ősszel télen gyakorlatilag több madár tömörűl lakott területeken mint ami a nyilt vidékeken marad! Érzékelhetjük ezt többen is. Ezért is kritikus egy etetők körül ólálkodó macsek, ahol kis területen nagy mennyiségü a könnyű préda, de ha onnan elszállítják a prérire, könnyen lehet, hogy ezen időszakokban a madarakban kevesebb kárt tud tenni, viszont a megélhetése problémássá válik. :(

Előzmény: CBNora (42050)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42054

Mindkettő vadászik, de a karvaly a természet része, az a dolga, hogy madarat egyen, tőle nem sajnálom. A macska viszont "rendszeridegen", az egyen tápot. :)

Előzmény: syssy48 (42049)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.01.29 0 0 42053

Eszik az kisnyulat is...

Előzmény: CBNora (42050)
Barret02 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42052

Én külterületen lakom,még a falun is kívül:) És rendszeresen látok útközben kint vadászó "házi" macskákat.Ez teljesen megszokott dolog. Sokan nem tudják hogy a "házimacska" Csak annyiból házi,hogy megtűri az ember jelenlétét! Megél magában is. Ha elköltözöl a kutya megy veled,de a macska marad,mert a környezethez kötődik. 

Előzmény: s-ombre-ro (42044)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42051

Bizony, az "értelmes állat" (bocsánatot kérek!) a természet legnagyobb ellensége.

A Föld nagyon jól meglenne nélkülünk is!

(meg is lesz, ha így folytatjuk!) :(

Előzmény: syssy48 (42049)
CBNora Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42050

Ha megél önfenntartón, akkor messzebbre szállítva és eleresztve nagyobb kárt okoz egy természetes környezetben, mint a ház körül, ahol már egyébként is megváltoztatta az ember a körülményeket. Csak nem látjuk, nem a szívünkhöz nőtt madarakat eszi meg (persze ha feltételezzük, hogy madarat eszik, és nem egeret). 

Előzmény: corvi01 (42043)
syssy48 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42049

Ezzel viszont nem értek egyet. Mindkettő vadászik, zsákmányt szerez evés céljából. Tekintsünk már el a dolog emberi oldalától. Nem mi vagyunk a természet, mi vagyunk a természet legnagyobb pusztítói. Nem a kóbor macskák, kutyák, hanem az ember öl meg több állatot önös céllal, méghozzá nem is étkezés, létfenntartás céljából.

 

De hagyjuk már az emlősöket. Ez itt madáretető, nem pedig madarakkal etető:D:D:D:D

Előzmény: öreg_néne_b (42048)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42048

A ragadozó madár és a (kóbor) házi macska között jelentős a különbség.

Előzmény: s-ombre-ro (42046)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42047

Köszönöm! :)

Előzmény: syssy48 (42045)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42046

Jut eszembe: sokszor volt már vita az "utálatos" ragadozó madarakról is, a "szegény" kis madarak védelmében.

Pedig a teljes igazság az, hogy az énekes madárkák léte feltételezi a ragadozók létét is!

Azok nyilván a beteg vagy ügyetlen példányokat ejtik el.

A jól repülő, egészséges madárkák a nagy számok törvénye szerint jól megvannak.

Egy kis szelekciós nyomás mindig kell!

Elnézéseteket kérem!

Előzmény: s-ombre-ro (42044)
syssy48 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42045

Egyetértek:)

Előzmény: s-ombre-ro (42044)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42044

Sajnálom, hogy nem állhatom meg és még egyszer hozzá kell szólnom a dologhoz.

Ha nem tévedek, egyszer éppen a Természet Világában olvastam (mea culpa, ha tévednék!), hogy a cicák sokat tartózkodnak kint a mezőn, mert egyszerűen nem tudnak ellenállni a sok pocoknak.

Ezt így olvastam, Tőletek is elnézést kérek, ha nem így volna.

Talán úgy írták, hogy sokszor láthatunk kint a mezőn (színe miatt jól felismerhető) egerésző házi macskát is.

Tehát az lehet a teljes igazság, hogy senkinek sem szabad egyik irányban sem elfogultnak lenni.

corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42043

"BEVÁLT DOLOG? - tehát nálad ez bevált dolog"
Konkrétan én még nem fogtam vele, de szavahihető emberektől tudom, hogy bevált dolog!

" Ha a te cicádat fogná be valaki, és elvinné jó messzire?" Ha olvastad tudod, hogy gyakorlatila Ő nem fog madarat, ivartalanított, valamint egyetlen szomszédba jár, de ha mégis elfognák sajnálnám, de tudomásúl venném, ez benne van a pakliban! :( A macska megél a szabadban is, nagyobb mértékben önfentartó mint a kutya...

Egyébbként kár ezt személyeskedésre és érzelmi alapokra kisarkítani, ui. egy ennél sokkal összetettebb problémára próbáltam rávilágítani.

 

ON---->

Előzmény: Magdi60 (42040)
syssy48 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42042

Nem kell elnézést kérned, hiszen csak "beszélgetünk". Amikor természetről szóló filmeket nézek (általában csak azt nézem a tv-ben), akkor mindig elkapcsolok, amikor az oroszlánok megtámadnak bármilyen állatot. pedig nincs igazam, az oroszlánnak ugyanannyi joga van enni, mint bármely más állatnak. Mint a madaraknak, a hernyóknak, a gyíkoknak és sorolhatnám.

Hidd el, több ember árt a madaraknak, mint macska. De a madár kilesi a bogarakat, a macska kilesi a madarakat, a sas kilesi a macskákat (ez mondjuk rossz példa), és a sast kilesi az ember, hogy lelője.

És nemcsak a macska játszik az áldozatával, nézd meg a fókát, hogyan dobálja a pingvint, a gyilkos bálna a fókát és még sorolhatnám. Mert ők így vadásznak, ez a dolguk, ez az élet rendje. És nem az, hogy mi etessük a madarakat, és háziasítsuk a macskákat. Ennek ellenére én etetem a madarakat és a cicámat is.

 

És a cicám már egyszer megsértődött, mert a madarak előbb kaptak enni, mint ő:):):):)

Előzmény: corvi01 (42041)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42041

Én azt érzékelem, hogy e topikban nagyon sokan madárpártiak, "szép magam" meg fanatikusan az vagyok, s emiatt a természeti értékeket ill. a madarak érdekét tartom sokkal fontosabbnak minden házikedvenccel szemben!! Azt hiszem ezért van, hogy jópáran itt nem érthetünk ebben egyet, mindazonáltal őszintén tisztelem a Te kedves és meggyőződéses hozzáállásodat is! :) Valójában nem konkrétan Neked irányítva, de kihasználva ezen hozzászólásodban is visszaköszönö szokásos példaértékű elemeket, vázoltam egy valós problémát. Ezért elnézésedet kérem!

Előzmény: syssy48 (42039)
Magdi60 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42040

Most elborzadtam: két cicád van, és képes voltál ezt írni:

"Legjobb ha egy élvefogóval becsapdázod és elviszed a fenébe jó messzire! Innentől nem lesz nyugta a madaraknak, mert már egyszer sikerrel járt!:( Kb.4800-6000-ért be lehet szerezni és bevált dolog."

BEVÁLT DOLOG? - tehát nálad ez bevált dolog. Ha a te cicádat fogná be valaki, és elvinné jó messzire? Mi lesz vele? Mi lesz velük? Egy erdőbe? A pusztába? Vizet talán találnának, így akár 2-3 hónapig is húznák, amíg keservesen elpusztulnak. Gondold ezt át. Nagyon szépen kérlek.

Előzmény: corvi01 (42037)
syssy48 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42039

Off. Te ezt nem érted. Ezt itt egy kertes rész, csak a közvetlen közelünkben van 12 ház, mindenkinek van kisebb-nagyobb kertje. Majdnem mindenki tart 1-2-4 macskát. Ezek a cicák bejárják a szomszédok telkeit is. Szó sincs kóbor macskákról, ha túlozni akarnám, azt mondanám mindegyiket név szerint ismerjük. Ismertük. Mert most azért van a csak ez a kettő, a miénk és a szomszédé, mert valaki, nem mondom, hogy hasonló gondolkodású, mint te, mert azért nem hiszem, hogy te így gondolkozol, szóval ez a jótét lélek, nem a madarak érdekében, hanem mert neki kutyája van, vasláncra kötve egész nap, szóval ezt a kutyát zavarta a mászkáló macskák serege, és emiatt mindig ugatott, ezért mindegyiket, amelyiket csak tudta, magához csábitgatta és megetette méreggel!!!!!!!!  Voltak, akik kénytelenek voltak végignézni saját cicájuk szenvedését, de már nem tudott az orvos sem rajtuk segíteni. A mi cicánk anyja is így pusztult el, az egyik szomszéd még látta habzó szájjal elvánszorogni, de mire keresni kezdtük, valószinűleg elbújt és elpusztult. Hát tudod, nem csak a madaraknak kell védelem.

 

De megfordítom, mit szól az a sok szegény bogár, rovar, giliszta és még sorolhatnám, akiket ezek a madarak rendszeresen felfalnak.

 

Ne menjünk ilyen butaságokba bele. Meséltem a féltve örzött kerti keresztespókom és a cinke meséjét, aki pillanatok alatt hammm bekapta, azt a pókot, amelyiket heteken keresztül védtem, őriztem, mert láttam, hogy lesznek kispókok. Na, annak a cinkének igaza volt? Az én szempontomból nem. De lehet, hogy ma is etetem.

 

A kóbor állatokkal kapcsolatban teljesen igazat adok. De ez a 10 körüli macska nem kóbor állat volt, mindegyiket hazavárta a gazdája. Csak hát a macskák ilyenek, csavarognak. A nőstények nem túl messze, a hímek viszont jópárszáz méteres köröket tesznek meg naponta. De mivel ezeket rendszeresen etetik, nem az elsődleges táplálékuk a madár.

 

És igérem többet nem offolok, de ne legyünk egyoldalúak.

Előzmény: corvi01 (42029)
flybird Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42038

A magasabb etető is tetszik a madárkáknak. Még egy kicsit furcsa , hogy magasabb lett, de majd megszokom. :)

corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42037

A Mi ciccünk (most ép jóllakottan alszik az ágy mögötti párnáján..) 3 éve ex kandúr. Egy Leo névre hallgató szintén ivartalanított szomszéd barátja van akivel hol a Mi, hol az Ő udvarukon vannak sülve főve együtt. A miénket már kb. két éve 95%-osan leszoktattuk a madarászkodásról, viszont tucatjával fogott már a sufni körül+benne egeret!:) Leó viszon a 1/2 éves korában történt súlyos (auto) balesete óta se madarakra, sem egerekre rá nem mozdúl, mert úgy döntött, hogy Ő inkább egy plüss állat lesz.., viszont a Titusz által megfogott egeret azért nagyon(!) irigyli! :)

Szóval a félreértéseket elkerülendő, én sem vagyok háziállat ellenes, sőt!:)

Történelmi idők óta nekik is meg volt és van a létjogosultságuk és hasznuk, de mindez csak akkor müxi, ha megfelelő környezetben ill. ésszerü mennyiségben tartjuk Őket.

Előzmény: s-ombre-ro (42036)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42036

Még csak egy mondat!

Nálam is volt a birtokon egyszer tíz macska is, de mára egy darabra szűkítettem a keretet.

Őt is rendszeresen etetjük (ma is kapott enni).

Az odúkat pedig, ahogyan említettem, megvédem.

A macskák amúgy sokat egerésznek, nagyon megoszlanak a vélemények, tényleg nem érdemes rágódni a dolgon.

Mai napság oly sok kérdés megoldatlan.

Miért éppen itt lenne rend?

Előzmény: corvi01 (42029)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42035

Nálunk bizony, nincs Amerika!

Az USA-ban megoldják az ivartalanítást.

Tartom a véleményemet, hogy legalább az etetőhelyeket és a fészkelőhelyeket "macskátlanítani" kell!

Az odúkat tartó fákat is jól körülkötöttem rózsa és tüskés szeder venyigével.

Macska legyen a "tüskés talpán", aki zavarni merészeli a kicsiket! :)

Előzmény: CBNora (42030)
s-ombre-ro Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42034

Ez valóban bonyolult kérdés.

Nagyon sokan kiteszik a cicát reggel és este szólítják be.

Vajon ki mondja meg nekik, hogy nagy kárt okoznak?

Nálam is, amíg fent volt a lomb a bokron, ott bújt meg egy ilyen kedvenc.

Kavicsokat kellett gyűjtenem, hogy leszoktassam az etető környéki bujkálásról (bizony, megdobáltam őkelmét).

Csak azért, mert még a biztonságos etető környékén sem látom őkelmét szívesen.

Hamar elszokott, aztán a maradék lomb lehullása után vissza sem tért.

Kitiltottam!!!

Előzmény: corvi01 (42024)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42033

Jahh....:-P

Inkább nem OFF-olnék tovább.

Előzmény: CBNora (42032)
CBNora Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42032

Hosszabb távon azonos, cél a kóbor állatok számának csökkentése.

Egyébként szerintem az élőhelyek tönkretétele sokkal nagyobb probléma, emellett a kóbor macskák hatása nem esik olyan nagy súllyal a latba. A településektől távolabb azért nem bukkan az ember lépten-nyomon macskákba, és a kertekben sem pusztulnak ki emiatt a madarak, csak vannak áldozatok.

Előzmény: corvi01 (42031)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42031

"..az állatvédők nem a kölykök agyoncsapkodásával, hanem ivartalanítással szeretnék elérni"

Ez szép és nemes, csak a már meglévő hatalmas kóbor állat mennyiségen ez nem változtat! Nem nagyon értem, hogyan lehet "azonos" a céljuk a TV és állatvédő szerveknek ebben, mikor jelen helyzet a természetvédelem ellen hat!? :-P

Előzmény: CBNora (42030)
CBNora Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42030

Az állatvédők és a természetvédők célja azonos. Csak az állatvédők nem a kölykök agyoncsapkodásával, hanem ivartalanítással szeretnék elérni. Az más kérdés, hogy ez nem nagyon sikerül.

Előzmény: corvi01 (42029)
corvi01 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 42029

"A környezetemben volt olyan időszak, amikor 10 macska flangált egyik kertből a

másikba. De nem vadászott mindegyik a madarakra. Talán 2 kismadárról tudunk,

amit elkaptak..."
Hmmm, látod ez az....
Valójában nem is annyira OFF ez a téma, mert ha óvjuk, védjük a valóban természet

részeit képező madarainkat a téli etetéssel, akkor egyáltalán nem közönbös, hogy

van egy Őket nagymértékben veszélyeztető és megoldatlanúl akutt probléma!!! A

természetvédők és állatvédők között szembehunyósdi van ez ügyben legalább egy

évtizede, s gyakorlatilag semmilyen megoldást nem születik! A kóbor állatok száma

évről évre "szépen" növekedik, hogy ez az elszegényedés, vagy felelőtlenség miatt

az már innentől mindegy, de az is biztos, hogy ez jelenleg állampolgári oldalról már

nem fog megoldódni, és farizeus dolog ezt el is várni!
Hiába rakjuk egyre följebb és följebb etetőinket, hiába szögesdrótozunk, a madarak

időnkén a földön is keresgélnek, ez az ösztönük, szükségből vizet is isznak,

fürdenek is ugyebár! Arról nem is beszélve, hogy vannak madárfajok, melyek

fészekhagyó fiókái hosszú időn keresztűl a földhöz közel, vagy a földön

tartózkodnak, míg röpképességüket el nem érik! ..De egy macska sec perc alatt fent

van egy akár 10m magas fa tetején is, ha egy fészket kell kifosztania, vagy egy éjjel

alvó fiókát kell lehoznia onnan.. :((
Mikor kicsi voltam és vidéken nyaraltunk a nagyszüleimnél, szinte izgatottan vártuk,

hugaimmal, hogy mikor jön már végre haza az az 1 db. szép nagy tarka cica, hogy

megsimogassuk...Nagynénéim elmondása, meg persze a mi felderítéseink révén én

azzal szembesűltem, hogy kb. minden második-harmadik házban max. volt 1 cicc.
..De ilyen, hogy "10 macska flangált egyik kertből a másikba", akkoriban a

városokban sem létezett! Vidéken, de a városokban is, a mostani állatvédők

lelkületét sértő módon, de nagyon hatékonyan gondoskodtak a túlszaporulat

megakadályozásáról! Egyszerüen felmérték, hogy a gazdaságokan mennyi állatra

van szükség, vagyis mennyi az ŐK ill. a környezet teherviselési képessége. Valamint

kiválasztották a kezelhetőbb, életerősebb példányokat, ami szerintem magára a

fajra nézve is előnyösebb! Így nem voltak kilökötten öten-hatan a határban, vagy

szomszéd garázsok mögött éhező fázó szomjazó állatok...
Mikor apámmal gyakorta kirándultunk a gyönyörű borsod megyei kis község körüli

dombok ill. hegyek felé, nagyon nagy véletlen volt, ha valahol egy szabadon kószáló macsekot láttunk, viszont vadmacskával nem is olyan ritkán találkoztunk az erdőkben! Most, ha az ember fia elindúl bárhová az országba, s csak az ótóból, vagy

vonatból figyeli a tájat, nincs olyan terület ahol két falu között ne látna legalább 3-4

vadászó macskát a mezőn, erdő szélen, vagy a földek mellett...és ez csak amit az

útról! Elég aggasztó! :((

Előzmény: syssy48 (42026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!