Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

2beefleksz Creative Commons License 2005.09.30 0 0 448

Sziasztok!

 

Szerelt már valaki IGNIS-be riasztót?

 

Az a gondom, hogy beleszereltem egy rémisztőt úgy, hogy a távvezérlő működtesse.

Előtte megérdeklődtem a szervizben, hogy ők hogy csinálják, és aszonták, hogy a kp. zár vezérlésére szokták rátenni a riasztó vezérlést is (ki-be kapcsolás).

 

Namármost, ez így oké is, csak egy a bibi: ha kulccsal nyitom az ajtót (másodszori elfordítás), az is kikapcsolja a riasztót. Ugyanis a bal első ajtóból vezérlő jel megy a kp. zár moduljához, és annak hatására a modul kiadja a jelet az összes ajtónak a nyitásra. Egyúttal a riasztónak is a kikapcsolásra.

Szerintem pedig nem túl egészséges, ha pl egymásolt kulccsal (vagy netán a zárbetét kitépésével a zárszerkezet kézzel vagy egyéb módon történő babrálásával) sikerül az AT-nak hatástalanítani a riasztót.

 

Ha valakinek már sikerült megbírkózni ezzel a problémával, kérem segítsen.

 

Előre is köszi!

 

2beefleksz

 

ketajtosszekreny Creative Commons License 2005.09.28 0 0 447
Sziasztok,

Clipper C-101 riasztó leírását keresem, mert jelez valamilyen hibát (villog 3-at) , de nem tudom, hogy mi lehet az.

Köszi,

kétajtósszekrény
SL_Laci Creative Commons License 2005.09.28 0 0 446

Hali

 

Tudna valaki ajánlani egy megbízható kártyás immo-t, aminek

lehetőleg van ki-be kapcsoló gombja is.

A Piranha ( 802SA )- nak van ilyen, de korábban olvastam, hogy nem igazán jók

 

Köszi

 

Degeczi Creative Commons License 2005.09.22 0 0 445
az útmutató fordítása lehet rossz
ha a zármotort közvetlenül, vezérlőmodult átugorva szeretnéd meghajtani, az sokkal bonyolultabb és veszélyes lenne - bármilyen előny nélkül...
(a zármotor többnyire a kapcsain lévő polaritástól függően nyit vagy zár, a riasztódnak meg ugye van 1 negatív nyitó és 1 negatív záró kimenete: ezekkel kellene relékből kialakított polaritásváltót vezérelned, és még arra is ügyelni, h mindez a gyári modul kimenetével ne ütközzön, zárlatot ne csináljon, azaz azt megszakítani - szemben mindezt egyszerűen az ajtókapcsoló vezetékeire rácsatlakozással)
Előzmény: firestarter11 (443)
HTT Creative Commons License 2005.09.22 0 0 444

Huhhh

 

Az én ismereteim szerint ez úgy van, hogy az ajtóban lévő mikrokapcsoló vezérli a modult, ami vezérli a zármotorokat közvetlenül. Világos, hogy az ajtóban lévő kapcsolóra kötöm párhuzamosan a riasztó által kiadott - általában test - impulzust, mert az ott épp nem csinál semmi kárt sem. Ha viszont a modul után, azaz közvetlenül a motorokra kötném, akkor eleve nem lehet párhuzamosan kötni, hanem morze-érintkezőt kell belekötni a gyári vezetékbe, ráadásul nem is akármilyen teljesítménnyel kéne megvezérelni, hogy a riasztó kimenete ne mondjon kakukkot :o

 

Amúgy az ajtóban lévő mikrokapcsoló szinte mindig testet kapcsol. Persze úgyis meg kell mérni, hogy melyik vezetéken van a vezérlés, akkor meg látod azt is, hogy milyen polaritású :-)

 

Teo >

Előzmény: firestarter11 (443)
firestarter11 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 443
Érdekes, a beszerelési útmutató azt írja, hogy a modul után kell kötni, mert ha elé kötöm, károsodhat a kp vezérlő modul... A riasztóm kp. zár vezérlése negatív vezérlésű. Vajon a kp. zár  nyitó/záró gombja is?
Előzmény: HTT (442)
HTT Creative Commons License 2005.09.21 0 0 442

Úgy biza!

 

Sosem a modul után ... mindig elé :-)

 

Teo >

Előzmény: Degeczi (441)
Degeczi Creative Commons License 2005.09.19 0 0 441
sőt, ha csak lehet, mindig érdemes a vezérlőmodulok(ajtó, ablak, csomagtér) előtt beavatkozni, úgy sokkal korrektebb (pl nem erőlteti a motort, mert észreveszi a már nyitott állapotot, vagy vmilyen akadály miatti túlterhelést)
persze azt tisztázni kell, h megy-e gyújtás nélkül is az adott áramkör - de a zárnál ezzel nyilván nem lesz gond
Előzmény: firestarter11 (439)
jozso14 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 440

A riasztó már meg van, de azért köszi. Igy marad a kábelkorbács+páka+rajz....

Szeretem a kihívásokat...:-)

Előzmény: Kispofi (438)
firestarter11 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 439

Köszi HTT!

 

Még kérdés:

 

Központi zár vezérlésre az is jó, ha a beltérben található ajtózár gombjára kötöm a vezérlőegységet? Tehát tulajdonképpen nem a centrálvezérlő modul után, hanem elé?

Az Audi A4-es (1.6 200-es évj.) motorterében egy tűt nem lehet leejteni. Hová tegyem a szirénát, hogy ne lehessen alulról könnyen elérni?

 

Van esetleg valakinek ehhez a típushoz kábelezési rajza?

 

Előzmény: HTT (431)
Kispofi Creative Commons License 2005.09.19 0 0 438
Ha még nem vetted meg a riasztót akkor tudok adni olyat amelyik tudja a duppla impulzust a központizárhoz és a kábelkötege direkt a WagonR-hez való, csak össze kell dugni az eredeti csatlakozókkal és kész a bekötés.
Előzmény: jozso14 (436)
zsolee Creative Commons License 2005.09.19 0 0 437
Nem a sziréna felrakása jelenti a legnagyobb gondot hanem az, hogy kevés riasztó kezeli korrekten a központizár vezérlést (dupla impulzus).
Előzmény: jozso14 (432)
jozso14 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 436

Jó helynek tünik. Oda megy az enyém is. Köszi.

Előzmény: Kispofi (435)
Kispofi Creative Commons License 2005.09.19 0 0 435
Előzmény: Kispofi (434)
Kispofi Creative Commons License 2005.09.19 0 0 434
Itt szerintem neked is jó lesz:
Előzmény: jozso14 (432)
HDImi Creative Commons License 2005.09.18 0 0 433

Én még nem.

 

HDImi

jozso14 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 432

Sziasztok!

A S.WagonR-be most teszem be a riasztót. Rakott már be közületek valaki?

Kérdésem az lenne, hogy a motortérbe a szirénát hova tegyem?

Köszönöm.

HTT Creative Commons License 2005.09.16 0 0 431

Halihó

 

Ezt a típust konkrétan nem ismerem, de az egy bemenet bőven elég. Fogsz két diódát, aztán úgy kötöd be a belső világítás vezetékét, meg a csomagtartóét, hogy a diódán keresztül menjen a riasztó ajtó-bemenetére. A motortér nyomógombját meg simán rákötöd az ajtó-bemenetre :-)

 

 

Valahogy ígyValahogy így :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teo >

Előzmény: firestarter11 (429)
HDImi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 430

Hello

 Manapság már sok riaszton van külön bemenet a csomagtér és a motorháztetönek, ezek szerint ezen nincs, ilyenkor én külön  ajtokapcsoloval egyszerüen rá szoktam kötni a belsö világittásra az elejét és a hátulját is.

Persze ez egy kicsit zavaro, de ha nincs más lehetöség.......

 

 

HDImi 

Előzmény: firestarter11 (429)
firestarter11 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 429

Hello!

 

Rendeltem egy Rhino (Inwells) MS-312-es riasztót az interneten au Audimhoz (www.1clickshop.de), azonban komoly gondjaim vannak a bekötéssel. Pl. Ajtónyitás érzékelő bemenete egy db van. Hogyan tudom összekötni a fed. computerrel 8ami kiírja azt is, hogy melyik ajtó van nyitva)? Gondoltam, hogy a belsővilágításra kapcsolom, de az a motorháztető és a csomagtartó nyitására nem gyullad ki. És még számtalan kérdés... :( Nincs valakinek kapcsolási rajza 2000-es évjáratú Audi A4-hez? Vagy legalább arról, hogy merre mennek a riasztó bekötéséhez fontos kábelek?

2beefleksz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 428

Sziasztok!

 

Ismeri valaki az Alpine 8800 radart?

 

Köszi!

 

2beefleksz

 

HTT Creative Commons License 2005.08.19 0 0 427

Halihó

 

Nem ismerem a konkrét típust, de nem lehet, hogy negatívot kapcsol?

 

Teo >

Előzmény: Illés Pista (426)
Illés Pista Creative Commons License 2005.08.19 0 0 426

Hali!

Adott egy bosch bloctronic Ir nevű riasztó. A kérdés az lenne hogy, hogy kell rá szirénát kötni. Az egészet én kötöttem be a kocsiba, tökéletesen működik is, de a sziréna kifogott rajtam. A szirénához megy egy szürke vezeték, rajta egy 7,5Amperes biztosíték. Állandó 10-11 Volt van rajta, de amint terhelve van elveszik a feszültség. Rákötöttem egy relét de nem húz be.

Mit ronthattam el?

HDImi Creative Commons License 2005.08.01 0 0 425

Hivd fel Őket itt biztosan kapsz:itt

 

HDImi

Előzmény: davnc (423)
HTT Creative Commons License 2005.07.27 0 0 424

Hmm

 

Szerintem rosszul tudod. Van kompletten is, de van "egyedül" is szerintem mindenhol :-))

 

Teo >

Előzmény: davnc (423)
davnc Creative Commons License 2005.07.27 0 0 423

 

 

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy hol lehet venni 1 db elektromos ajtózárat?

Úgy tudom hogy csak kompletten árulják. Bontóban meg nincs.

Köszönöm ha segítetek!!

ZEMA Creative Commons License 2005.07.15 0 0 422
Egy akksis sziréna cirka 3 évet bir....ez nem azt jelenti hogy mikor meg hal akkor már nem riaszt...hanem az akksi része hal meg és saru levételnél nem szirénázik....tehát továbbra ugy müxik mint egy normál sziréna...de akkor sem kell kidobni 2000.- körül cserélhető a benne lévő aksi egy forrasztó páka segitségével...
Előzmény: bacskait (419)
ZEMA Creative Commons License 2005.07.15 0 0 421
Szijjasztok Urak! Segitséget kérnék...vettem egy autot és LASERLINE 910 -s riogató van benne.... szükségem lenne a csatlakozojának a kiosztására...akarok egy ultrahangot még hozzádobni , ezért kéne....Akinek megvan szkennelje, v. linkelje be pliiz... Elöre is köszi..ZEMA
HTT Creative Commons License 2005.07.14 0 0 420

Halihó

 

Ez egy hülyeség :o

Négy-öt évet simán kibír. Persze hibás cuccok mindenhol vannak.

 

Teo >

Előzmény: bacskait (419)
bacskait Creative Commons License 2005.07.14 0 0 419
Sziasztok,
Lenne egy kérdésem. Meddig bírja egy akksis-sziréna?
Hallottam egy olyan infót, hogy kb. 1 év után tönkremennek, mert gyakorlatilag nincs benne használva az akkumulátor. Illetve még azt is hallottam, hogy nem bírják a motortérben levő hőt.
Mi lehet az igazság?

Köszönöm előre is.
Tibi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!