Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2008.05.19 0 0 28993

A kéményseprő le fogja tiltani az egészet, amint meglátja, hogy nincs rá engedély.Lesz rá jó nagy bírság, és plomba is akár.

Már a kémény építéséről is kérni fogja a mester iratát, amin igazolja, hogy építhet kéményt!! Egy téglakéményt sem építhet már akármelyik igazolt kőműves, csak az, aki külön kéményépítésre is szerzett papírt!Te meg aztán pláne nem épthetsz ilyet! :)))

Addig, amíg a kéményseprő ki nem szúrja, nem nagyon lesz gondod mással.

A gázosok nem járják a környéket, mint valami kommandó, hogy hol nem stimmel valami.

Előzmény: Who111 (28991)
Alex B Creative Commons License 2008.05.19 0 0 28992
Üdvözletem! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen bekötési magasságot írnak elő hagyományos 3 emeletes bérház bélelt kéményére való rákötéshez. Legutolsó értesülésem szerint ez minimum 220 cm, de örülnék, ha valaki ebben megerősítene.
Who111 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 28991

Sziasztok! Egy kérdés:

 

Előzmények:

Adott egy kétszintes családi ház, mindkettő szint külön cirkós központi fűtéssel.

A cirkók (mindkettő) már elég rozogák. A felsőnél (tetőtér) egy szerelt kémény van

kidugva a tetőn. Mindkét cirkó lakótérben van, persze légbevezetőkkel, de így sem

tartom valami biztonságosnak. Most építettünk egy lépcsőházat, ahol még nincs

fűtés..

 

A terv:

Az a tervem, hogy veszek egy gázkazánt (állókazánt), és beépítem a betonlépcső

alá a lépcsőházba. Elzárom Ytong-al v. valamivel, külön légbeeresztőt neki, stb.

Összekötöm a két fűtési rendszert 2db mágnesszelepen keresztül. Ha az alsó

szint termosztátja kéri a fűtést, akkor csak arrafelé nyit a fűtőkör, stb.

A felső cirkó régi alu szerelt kéményét kapná meg a gázkazán, falon kívül.

A kazán hulladékhője annyira temperálná a lépcsőházat, hogy a növények nem

fagynának meg.

 

A kérdés:

Mire számíthatok a kül. hatóságok részéről, ha ezt a tervet megvalósítom, úgy hogy

nem adok be semmilyen papírt sehová? (Gázterv, illeték, stb.)

A kéményseprő fog vele szembesülni a köv. ellenőrzéskor.

Természetesen betartok minden szabályt, és szakember fogja csinálni.

Vikusz Creative Commons License 2008.05.18 0 0 28990

Kössz a tippet, megnézem ott is, ráér hétfőig, egy parafadugó és ragasztószalag segítségével  ideiglenes használatra alkalmassá tettem.

Vikusz

Előzmény: Törölt nick (28989)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.18 0 0 28989
üdv Vikusz !

egyáltalán budapesti vagy? van vasárnap délelőtt nyitvatartó szerelvénybolt a Hungária kőrúton kifelé a jobb oldalon  a ReiterFerenc utcai sarok után, vidd el a dolgot biztosan segítenek
üdv
kekec
Előzmény: Vikusz (28986)
memorix Creative Commons License 2008.05.18 0 0 28988

A legjobban megtérülő beruházása jó hőszigetelés!

 

Jövőre akár 50 százalékkal is drágulhat a  gáz

 

Forrás:

 

http://www.rtlhirek.hu/cikk/166685

 

Júliustól újabb gázáremelésre lehet számítani, de lehet, hogy a gazdasági minisztérium átalakítása miatt nem készül el időben az erről szóló rendelet. A minisztériumban a fennakadást cáfolják, a gáz áráról viszont nem beszélnek. A GKI Energiakutatónál azt mondják, politikai okokból lehet, hogy nem fognak annyit emelni, mint amennyi a világpiaci árak miatt indokolt lenne.

 

RTL Híradó - Pap-tóth Erika

2008-05-15, 16:32


Egészségügyi és oktatási kérdésekről szavaztak az emberek márciusban. Az áprilistól érvényes gázárakat éppen a népszavazás előtt kellett kihirdetni. Akkor a Magyar Energia Hivatal, amely negyedévente tesz javaslatot az árra, 13 százaléknál is magasabb emelést ajánlott. A gazdasági minisztérium, amely dönt, ezzel szemben mindössze 5,8 százalékot emelt.

Több szakértő szerint politikai okokból, a népszavazás miatt maradt el a nagyobb drágulás – és lehet, hogy most sem kell majd sokkal többet fizetni. Ha elhúzódik a gazdasági minisztérium átalakítása, akár el is maradhat az áremelés.

Az átalakuló minisztérium sajtóosztálya írásban cáfolta, hogy technikai fennakadást okozna az átállás. Azt írják, a gázár rendelet megalkotása Szabó Pál miniszter hatásköre, de arról, hogy lesz-e emelés, nem nyilatkoztak.

Az árról a kormányszóvivő sem beszélt. Budai Bernadett viszont azt mondta, a minisztérium teljes átalakításához néhány hétre még szükség van.

Emelni kellene a gáz árát, a világpiaci folyamatok miatt - ezt mondják a GKI Energiakutatónál.

„A következő július 1-jével egy 15-20 százalékos áremelkedés volna indokolt, majd októberben szintén hasonló, a költségek alapján. Ezt a fajta drámai változást a kormány viszont nem valószínű, hogy bevállalja” – mondta Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató ügyvezetője.

2009. január elsejétől azonban már nem az állam, hanem a piac határozza meg a gáz árát. A szakértő szerint ezért, ha most nem, vagy megint az indokoltnál csak kevesebbet emelnek, jövőre akár 50 százalékkal is drágulhat a gáz.

Előzmény: janijani (28951)
Vikusz Creative Commons License 2008.05.17 0 0 28987

Ja, SYR márkájú az egész szerelvény ha ez segít valamit(bár remélem más márkájú alkatrésszel is helyettesíthető.

Vikusz

Előzmény: Vikusz (28986)
Vikusz Creative Commons License 2008.05.17 0 0 28986

Szétszedtem közben a fémszerelvényt amiben ez a műanyag túlnyomásszelep van, igazából egy ilyet kéne vennem plusz a már lefényképezett szelepet.

A képhez: Balra fölülre jön a műanyag túlnyomásszelep,balra alul vezetődik el a felesleges víz(oda egy gumicsövet lehet ráhúzni, jobbra felülre egy flexi cső ami a melegvíztartályba megy, és az egészet egy másik fém szerelvényre lehet becsavarni egy 3/4 -es menetes résszel.

Csak hol? Ez a kérdés.Aki tud segítsen légyszíves mert nagyon rossz hideg vízzel fürödni:(.

Köszönöm!

Vikusz

 

Előzmény: Vikusz (28985)
Vikusz Creative Commons License 2008.05.17 0 0 28985

Sziasztok!

Következő a gondom.

Van egy vaillant cirkó alatta melegvíztárolóval.

Ezek mellett vannak csövek stb...

Van egy szelep egy szerelényben, ami ha túl nagy a nyomás, kiengedi a felesleges vizet(az biztos hogy a melegvízzel összeköttetésben van ennyit tudok róla).

Ez egy rugós műanygból készült alkatrész. Kettétört, mert túlságosan meghúztam. Így most, hogy a mellette lévő elzáró szelepet elzártam nincs melegvizem. Ezért sürgős a dolog.

A kérdés hol tudok én ilyet venni?

 

Igazából az egész fém "szerelvényt" ki kéne cserélnem amibe ez is belemegy(ezenkívül van azon még egy túlnyomás elleni? szelep?, valamint egy elzáró, és összeköttetésben van a melegvíz-tartállyal és egy másik csővel) mert amiatt is lett ez az alkatrész túlhúzva mivel csöpögött-mert a fém karima amire ráfekszik ennek az alkatrésznek a gumitömítés csorba.

 

Tehát vagy egy ilyen bizbasz kéne(gyorssegélyként hogy legyen melegvíz) vagy az egész fémszerelvlényt kéne kicserélnem, és akkor a csöpögés is elállna.

 

Konkrét hely kéne ahová érdemes elmennem(budapesten).

 

Előre is kösz a segítséget!

 

Vikusz

Emőke1 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28984
aZ INDIREKT TÁROLÓT össze kell építeni a fűtőkészülékkel. Ma már a zárt égésterű, ventillációs készülékeket simán engedéylezik. Az más kérdés, ha azt érted inderekt alatt, ami maga a tárolós vízmemelgítő, és nincs égéstermék elvezetési. Azt NE tedd.
Előzmény: Cushman (28977)
IIdikkerék Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28983

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy az ELMŰ a földkábel méterét mennyiért köti be egy új mérőhöz?

 

Köszi

janijani Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28982

Neked Termomax kazánod van, nekem meg SD. Műszakilag és árban is van némi eltérés de nem vészes.

Árban a nagyobb különbséget az okozza, hogy amit lehetett magam csináltam és így nem fizettem érte.

Előzmény: ozntia (28980)
rferi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28981

Lehet ám, hogy állítható a hiszterézis, csak nem tudom hol.

Végső esetben a boltos talán meg tudja mondani. Eléggé ért a szakmájához a szaki.

Előzmény: XRive (28979)
ozntia Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28980

Nekem a kazántól a cső két bővítővel idul (70-ről 80-ra) utána indító idom majd 30 cm-es cső. A levegőhöz 45 fokos cső majd 90 fokos majd 3,5 méter egyenes és lezáró.

A füstcsőhöz 90 fokos idom + 30 cm-es cső + 90 fokos idom + bekötőkönyök sínnel majd 9 m cső távtartókkal és lezáró.

Plusz bilincsek és tisztító ajtó a padlástérben.

Csak a két bővítő és két indító volt 16 vagy 18 ezer, már nem emlékszem pontosan.

 

Szóval inkább 60 - 60 ezer az arány de lehet, hogy 70 - 50 ezer. (anyag - munka)

Előzmény: janijani (28976)
XRive Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28979
Igen, hűtőlapra van felfogatva egy fémlappal. A hővezetőpasztát megpróbálom, köszönet. Égő, hogy nem jutott eszembe, számítógépekhez naponta használok.


Egyelőre annyira jutottam, hogy beraktam a megfelelő területre egy hungarocell-darabot. Ez csak lassabban engedi lehűlni a hűtőlapot, úgyhogy növekedett valamennyit a ciklusidő.
Előzmény: rferi (28978)
rferi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 28978

Nem tudom, lehet-e, nekem eddig nem kellett.

Viszont ha rosszul érintkezik a hőszenzora, az okozhatja ezt a hibát.

Milyen a hűtőgép? Egy külön hűtőlap van hátul, és arra kell felcsíptetned a szenzor végét? Mert az enyém ilyen volt, és tudtam rosszul felszerelni.Hátra szereltem, egy mélyedésbe, és beágyaztam egy kicsike szilikonzsírba végül.

Akkor kitört a béke.

Előzmény: XRive (28975)
Cushman Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28977

Sziasztok!

 

Szakmai segítségeteket kérném:

A pincében van egy kémény kb. 12 méter magas. Ott van a gáz illetve a hidegvíz betáp és a melegvíz  is innen van kiépítve. Arra nem sikerült még választ találnom, hogy milyen konfigurációt válasszak fűtés+melegvíz előállítására. Arra kérlek benneteket, hogy az alábbi lehetőségek közül melyiket ajánlanátok és miért ill. miért nem. Hátha könnyebb lesz döntenem.

1, A kazán állítja elő a melegvizet is indirekt tárolóval, normál (gravitációs) kéménnyel.

2,A kazán állítja elő a melegvizet is indirekt tárolóval, zárt égésterű kazánnal. Megoldható ez egy függőleges kéménnyel, vagy csak oldalkivezetésű lehet turbós? Milyen feltételei vannak a zárt égésterű kazánok beépítésére?

3, A kazán csak a fűtést csinálja és direkt melegvíztároló (kéményes). Be lehet kötni az indirekt tárolót azonos kéménykürtőbe? Van olyan gépészeti megoldás arra, hogy ha a melegvíztároló üzemel nem engedi a kazánt bekapcsolni? Egyáltalán szabályos lehet ez ma még?

4, A kazán csak fűtést végzi és egy kémény nélküli indirekt tároló, pedig a melegízért felel. Milyen feltételei vannak a kémény nélküli indirekt tárolók beépítésére? Pincében lenne a plusz frisslevegő betáp és égéstermék elvezetés falátbontással megoldható.

 

Melyik rendszer miért jó? Melyiket javasoljátok? Esetleg ha van még másik megoldási ötlet szívesen veszem. Az átfolyós vízmelegítőt mellőzném. Én szívem szerint zárt égésterű kazán mellett döntenék, de az nem biztos, hogy megoldható.

 

Köszi,

Cushman

janijani Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28976

Ez az 50 000 anyagár. Az hogy neked mennyit számolt a maszek nincs benne. Árjegyzék a 80/80-as a 35.oldalon található nettó árakkal.

Indítóidom 9400

Könyök 1650

Cső 2 m-es 3150

Cső végelem 2220

Bilincs 1100 (házilag sokkal olcsóbb)

Amit írtál bőven kijön 50-ből, ezek szerint 70 lehetett a munkadíj.

 

Előzmény: ozntia (28971)
XRive Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28975
Csak kerül még kérdésem... Úgy fest, az új kapcsoló túl érzékeny. Valszeg túl kevéssel alacsonyabb a kikapcsolási hőmérséklet a bekapcsolásinál, szóval cirka tízpercenként/negyedóránként bekapcsol pár percre a készülék. Lehet ezt állítani valahogyan?
Előzmény: rferi (28974)
rferi Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28974
Használd egészséggel!
Előzmény: XRive (28973)
XRive Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28973
Úgy fest, kapcsoló volt. Az új kapcsolóval megszűnt a dadogás. Köszönet a tanácsokért.
Előzmény: XRive (28939)
TIHEMER Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28972

Én is azt mondom, hogy a váltószelep vacakol. Lehet, hogy nem írtam le csak gondoltam. Csak általában meg szokott ijedni a beüzemelőtől az a bizonyos váltószelep és akkor tökéletesen működik, amikor elmegy kezdi a szivatást megint. Szerintem a csere lenne a megnyugtató megoldás. 

 

Előzmény: ozntia (28970)
ozntia Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28971

"a füstgázelvezetés 50 000"

 

Ez akkor igaz, ha a tető síkjából van kidugva egy méter és a kazán a tetőtérben van, vagy az oldalfalon van kivezetve (ha a szomszéd ház legalább 3 méterre van).

Nekem szétválasztott rendszerü van. Levegőhöz 4 méter, füstgázhoz 9 méteres lett beépítve.

Ára anyag és munkadíjjal kereken 120 000 Ft volt.

 

Előzmény: janijani (28952)
ozntia Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28970

Beszéltem azzal aki beüzemelte a kazánt és ő azt mondta, hogy szerinte a váltószelep "szutykos".

Ezt úgy állapíthatom meg, hogy megnézem a kazánnál az előremenő csövet és ha az hideg akkor elindítom a melegvízet. Ha az előremenő cső ekkor melegszik akkor tényleg váltószelepes.

Előzmény: TIHEMER (28950)
dpek Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28969
JA, oké.
Előzmény: janijani (28968)
janijani Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28968

Különválasztani kiváló Honeywell villamos motoros szelepeket ill váltószelepeket lehet kapni kb 22-27000 Ft-ért,ez szobatermosztáttal vezérelhető, finoman 6 mp alatt zárnak ill nyitnak.A kazán meg a beállított hőigénynek megfelelően modulál. Ez nálam is így működik.

Csak arra ügyelj, hogy olyat vegyél ami alapból nyitott, mert ha begyujtanak a vegyestüzelésű kazánba nyitva kell hogy legyen.

Előzmény: dpek (28967)
dpek Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28967
Értem.
Nem biztos hogy szükséges különválasztani a kettőt, csak lehessen külön vezérelni.
A bíz 15 éve éjszakai áramról megy.
Már döglődik a bojler, így az is cserére szorul, így lehet gázzal kéne azt is megoldani.
Előzmény: halaloszto (28966)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28966
meri az eloremenot es a visszaterot, valamint a tergoataramot. integral, es MJ-ben megmondja az elfogyasztott ho mennyiseget.


amugy pl ki csinalja a melegvizet?

vajk
Előzmény: dpek (28961)
janijani Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28965
Tavaly nekikezdtem hőszigetelni is,sk csinálom, az északi fal már az idei télen hőszigetelt volt. A fűtésszámlán nem vettük észre, de az idei tél hidegebb és hosszabb volt mint a tavalyi. Viszont a fal nagyon kellemes lett, tapintásra és hőmérővel is megmértem pontosan olyan mint a közfalak.  
Előzmény: dpek (28963)
janijani Creative Commons License 2008.05.15 0 0 28964

Tecnikai oldalról ha eddig egy kazán volt, gondolom ezután is lehet egy.

Elszámolás szempontjából csak akkor korrekt a két kazánnal, ha külön gázóra is van.Ez meg ugye pénz.

Előzmény: dpek (28954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!