Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7103

Már megvan, hagyd.

similis Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7102

Mi ennek az intézménynek a neve?

Előzmény: Malagurski75 (7101)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7101

Annyi hogy ezt kértem.Mondtam Veres Tanár úrnak hogy nem szeretnék Hévizre menni,hanem ide szeretnék Budakeszire....Én Dunakeszin élek,nekem sok úgy a 3 hét hogy nem jövök haza.Nem nagyon tudnak látogatni.Nekem ez fontos...

similis Creative Commons License 2011.01.25 0 0 7100

De érdekes, ez a Budakeszi rehab nem is publikus gondolom, pedig amúgy mennyivel jobb lenne mint Hévíz vagy bármi.Én többek között azért se mentem, mert nem volt kedvem egyedül a "világ végére" menni. Budakeszin az embert meglátogathatják, meg mint a mellékelt beszámoló mutatja, haza is mehet :)

 

Örülök hogy jól vagy, Neked mennyi időt jósolnak ott ?

Előzmény: Malagurski75 (7098)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 7099

Igen sajnos mindig van aki rosszabb állapotban van mint mi!

Előzmény: Malagurski75 (7098)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 7098

Sziasztok! Budakeszi Rehabilitációs Központ.Nagyon modern és korrekt itt minden.Azt azért tudnotok kell hogy itt nagyon kemény a helyzet....Itt nagyon beteg emberek vannak...szinte úgy érzem nincs is semmi bajom....Ez itt a való világ! 4 ágyas a szoba amibe vagyok,nagyon igényesen és kultúráltan néz ki.Van egy 62 éves nő 10 csavarral,2 hónapja van itt,a ball lába nagyon le van gyengülve.Van egy 27 éves nő daganatot operáltak a nyaki gerincről,huzza kezit,lábát.Van egy 26 éves lány,deréktőböl lefelé béna...nem részletezem.Holnaptól dolgozom:torna,úszás,vizitorna...Hétvégére haza mehetek.Péntek este haza,vasárnap este vissza.Hogy vagytok? Puszi Nektek! 

buksmuks Creative Commons License 2011.01.23 0 0 7097

Hát ez az a mütét után az ember minden apró fejlődésnek tud örülni már nekem sem kell segitség a cipő zokni felvételéhez:)És ami a legjobb már tudok vezetni ami a három hónap után igazán felemelő érzés volt:)És ezek a pozitiv dolgok néha még azt is sikeresen feledtetik hogy még mindig zsibbad a lábfej,hogy nem tudsz rendesen guggolni és a cipőt sem lehajolva kötöd meg hanem felrakva valamire ülve,alsó szekrényekben levő cuccokat nem tudok kivenni stb:)Megy ez gyerekek ,lassan mindenki meggyógyul:)

Előzmény: -=LACI=- (7095)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 7096

Szia Laci! Nekem úgy volt hogy L4-5-S1....megmondta a Tanár úr hogy műtét alatt eldönti az alsót kell e....szerencsém volt,pedig az is marha lapos....Figyelj az a lényeg hogy jobban leszel e a csavaroktól,megoldja e a problémát...A kórházba nekem volt a legkevesebb csavarom a szobába és mindenki másnap talpon volt!

Előzmény: -=LACI=- (7095)
-=LACI=- Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7095

Sziasztok! 8 csavar az 3 szegmens. Az én esetemben L3-L4, L4-L5, L5-S1. Azért nyolc csavar mert ugye négy csigolya érintett. Az alsó négy. Annyira nem szívás, a cipőfűző megkötése már nem kihívás. ;) Nem lesz az érintett szakasz totál merev, bár nem tudom Téged milyen típusú implanttal drótoztak össze.

Előzmény: Malagurski75 (7083)
luci71 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7094

Szia!

 

Nagyon jó,végre valaki odafigyel rád!

És mit mondtak kb.mennyi időt lehet ott tölteni?

Várjuk a beszámolót.

Előzmény: Malagurski75 (7093)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7093

Sziasztok! Képzeljétek hívott a Veres tanár úr asszisztens nője hogy hétfőn mehetek rehabra Budakeszire...annyira örülök,nagyon rám fér hogy ráncba szedjenek...MÁSFÉL ÉVE FEKSZEM....Majd írok Nektek onnan is,hogy ott mi a helyzet....

Barba81 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7092

Malvin elmondod,hogy csinálták a katétert?Hol vezették be?Fájt?Reménykedem,hogy nem lesz rá szükségem,de jó ha tudom.Amúgy a gyógytornászom szerint nem nagy ez a kitüremkedés, inkább nagyon ödémás belül és szerinte a hegem sem nagy,az anyukája mr-es és ő mondta,hogy az ödéma okozhatja a fájdalmakat,meg hát így az egész kis kitüremkedés kis heg+ az ödéma,azt mondta nem szebb műtét után sem bent.Most szedek egy kis gyulladás csökkentőt Aflamint,hátha segíthetek a szervezetemnek.Én nagyon megbántam hogy a Telkiben műtettem magam,mert igaz kedvesek voltak az ápolók de a szakmát nem tudom hol szerezték.Képzeljétek az nap mikor műtöttek az ápoló csaj úgy felnyomta az ágyat derékszögben,hogy tuti akkor már azzal rosszat csinált,mert éreztem egyből,hogy elkezdett fájni a csípőm meg a fenekem,az én kis mozdulatom már csak rásegített.Egy másik csaj akit ott műtöttek,ő is panaszkodott mikor betették neki azt a nem jut az eszembe,amin adják az infúziót,a csajnak kb 5 cm körme volt,kis pink körömlakkal,és kb 3x próbálta beszúrni neki,tiszta vér lett minden mire sikerült.Én tudomásom szerint nem szabad ekkora körmöt hordani az ápolóknak.Ja azt mondja az ápoló csaj mikor mentünk haza,nyugodtan ülhetek kb 2,5 órás úton haza felé,mondom neki tudomásom szerint 6 hétig nem lehet ülni,amúgy nem is tudtam volna,a( 2. nap,mert onnan már a 2. nap tipli  volt )azt mondja ő ilyenről nem halott :-)Szóval erről ennyit,hogy miért nem sikerült a műtétem,miért jött elő újból a sérvem már az elején,mikor alig mozogtam,óvatos voltam,nem tudom,de mindenki megkérdezi aki látja az mr-t ki műtött és rázzák a fejüket,nem akarok hibáztatni senkit,de szóval a fizetős hely sem jobb ezt már tudom,ha legközelebb szükségem lesz műtétre,tuti 100% nem megyek oda és én nem ajánlom senkinek.A csavarozással ki kell békülnöm mert lehet rám is az fog várni ha eldurvulna a helyzet megint :-( akkor már fölösleges megint az egyszerű műtét semmi kedvem 3x 4x műttetni magam.A legjobbat akartuk nekem, de nem jött össze,de én nagyon megakarok gyógyulni gyerekek,muszáj addig nem nyugszom míg nem leszek jól.

malvin82 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7091

A " Rácz- eljárás" , vagyis a Rácz- katéter létrehozása  NEM dr. Rácz Edit nevéhez fűződik, hanem a névrokonáéhoz, Rácz Gábor professzoréhoz. Rácz Edit nála - tőle tanulta az alkalmazást.

Előzmény: bela2200 (7086)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7090

Sziasztok! A malagurski@hotmail.com-ra írjatok és válaszolok,megírom mennyit adtam...nem akarok esetlegesen tanár úrnak kellemetlenséget.De azt tudnotok kell hogy nem kért pénzt és nem állt egyszer sem az ágyam szélén.....Profi az egész csapat ott! Volt még ott a Lipót főorvos úr,Ő is ott volt a műtétemnél és úgy kezelt mintha az orvosom lenne,tudta hogy Neki nem adok pénzt,nem is számított rá,de hihetetlen türelemel kezelt....

János55 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7089

Szia Malagurski!

További jobbulást! Elég sokáig bent voltál - sajnos -. A kórházban milyen szinvonal volt? Engem is érdekelne az anyagiak, mert nem javulok a konzervatív kezelésekkel, igy lehet, hogy műtét lesz.

Kérlek írd meg, ha gondolod magánban.

Üdv.! 

Előzmény: Malagurski75 (7083)
similis Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7088

Barba ezek szerintem költői kérdések...

 

Azért mivel ahogy én látom eddig is javultál elég sokat, szerintem a Te esetedben van.

Előzmény: Barba81 (7087)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 7087

Szerintetek műtét után is van esély hogy visszahúzódjon?Nem olyan nagy mint műtét elött de sajna okoz panaszt.

bela2200 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7086

Ha a Rácz eljárás "gazdája" maga korainak tartja, akkor számomra ez eldöntené a kérdést.
Nem kellene kockáztatni egy gyulladást, igazi rémtörténeteket olvashatsz itt korábban azoktól, akiknél valamilyen okból gyulladás lépett fel a gerincében (csigolya vagy porckorong) műtét után.

Előzmény: Barba81 (7085)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7085

Ja amúgy az én állapotom javult mióta itthon vagyok,nem zsiborog a lábam,erősebb lett,nem nyilalgat a vádlim sem,de elöl a csípőm sajna még szokott fájni,mióta az a rossz mozdulatot csináltam,és amitől kijött egy kicsit a sérvem,feb 4-én megyünk pestre DR Marina Kovalenkohoz,ő ilyen mély izom lazítással foglalkozik,és remélhetőleg még lazább leszek :-)A kiboltosulást meg a Rácz katéter feladata lesz.de mivel még csak 5 hónapja mütöttek,nem tudom mikor csináltassam ,nem akarok valami gyulladást összeszedni a katéter miatt,a friss műtéti területen.Rácz Edit szerint meg kellene várni az  1 évet,Bíró Gabriell meg azt mondta hogy meglehetne csináli.Szerintetek mit csináljak?

Barba81 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7084

Szia Malaguski!

 

 

Elösször is örülök hogy jobban vagy :-)Csak érdeklődnék,hogy mennyit adtál a dokinak,mert emlékszem nem tudtad,hogy mennyit adjál,és ha oda kerülnék tudjam i a helyzet,ha ilyen jó ez a doki,lehet én is hozzá megyek majd,ha komolyabbra fordul a dolog

Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 7083

Szia Graver!Figyelj ez attól függ mennyi szegmenst csavaroznak össze,mert az merev lesz.Enyém L4-5.Szerencsére az alatta lévőt nem kellett,ezt a műtét alatt döntötték el.Volt olyan a szobába velem akinek 8 csavar,az 4 szegmens.Kérdés hogy hol van..legalsó 4 szegmens,akkor szívás.

Előzmény: Graver (7079)
csigabiga60 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7082

Szia!

Légyszíves olvass vissza  és találsz róla infót!

Üdv.

Előzmény: gyöngy65 (7081)
gyöngy65 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7081

sziasztok!

 

Nekem is gerincsérvem van az MR alapján L5/S1 csigolyán jobb oldalon elréri az S1 gyököt. Az S1 -es csigolyatestben 1 cm-es sérv ábrázolódik. Már júliusban kezdődőtt azóta csak fáj hol erősebben hol kissé. Kaptam 2-szer 5 infulziót ,gyógyszereket kell szednem állandóan hogy csillapítsa a fájdalmat ami a jobb lábamba vádlimba bokámba sugárzik le sokszor alig tudok menni. Decemberbe kaptam hetente 1 alkalommal depomedrolt+lidocain injekciót. Azóta fölment a vérnyomásom a hormonháztartásom fölborult a fájdalmam  is megmaradt. Hallottam hogy Budapesten van egy doktornő Dr Rácz Edit és elmentem hozzá vizsgálatra Ő azt mondta hogy nem kell műteni. A doktornő egy katétert vezet a sérvhez és úgy juttatja be a gyógyszereket ésaz enzimeket. Pénteken megyek hozzá azt mondta hogy vasárnap már haza is jöhetek.És azután kezdődik a gyógytorna és a szalagerősítés. Már nagyon várom meg egy kicsit félek is.Hallott már valaki a Rácz féle katéterről?

Graver Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7080

Similis, ez a másik, amivel meg kell küzdeni az embernek, hogy ne gondoljon folyton arra, hogy akármikor kezdődhet előről az egész tortúra.

Előzmény: similis (7077)
Graver Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7079

Örülök, hogy jól vagy, Malagurski! Hát igen, az első torna lájtos, de frissen műtve ez is elég.
Szép kilátások! Nekem is mondta a dokim még a műtét előtt, hogy ez bizony egy kopásos-elhasználódásos folyamat, és pár év múlva (sok mindentől függ, mikor), lehet, majd csavarozni kell. Mit mondjak, nem nyugtatott meg.
Azt nem tudom, hogy ha összecsavarozzák ott a dolgokat, az azt jelenti, hogy mondjuk nem tud többet lehajolni az ember, vagy mivel jár?

Előzmény: Malagurski75 (7074)
Graver Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7078

Ne haragudj, Ginger, nem olvastam vissza.
Hát, nagyon nem irigyellek. Mitől jött ki megint? Rossz mozdulat, ilyesmi? Vagy csak úgy magától?

Előzmény: Ginger68 (7075)
similis Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7077

Hát ahogy elnézem mindenkinek az elsőnek kéne lenni...

De persze az orvosnak nem számít mennyit esel ki a munkából, mennyi kockázat, stb.

 

Én kérdeztem két orvost is a műtét előtt, h. nem kéne-e csavarozni, azt mondta az első h. legfeljebb majd ha nem sikerül, akkor utána... Köszi....

 

A másáodikat inkább nem is írom, de az se volt meggyőző.

 

Nem mintha most olyan rosszul lennék,  de akkor nem kéne rettegnem minden mozdulatnál, hogy úristen nehogy ezzel vágjam haza...

 

 

Előzmény: Malagurski75 (7074)
Ginger68 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7076

Ajjjjaj!Malagurski hát nem valami megnyugtató számomra amit írtál!!

 

Neked azért mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!

Előzmény: Malagurski75 (7074)
Ginger68 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7075

Már nagyvonalakban leírtam egy pár oldallal ezelőtt! Lassan egy éve leszek betegállományban evvel a nyavajával!

Szeptemberben megműtöttek gerincvelő szükülettel,sérvvel,és kis mütét alatti komplikációval(durazsák sérülés) ami egy másfél hónapig jó is volt,de kezdődik újból az-az irgalmatlan fájdalom a lábamban. Állítólag a doki szerint megint kijött egy sérv!-műtét túl korai lenne!! És baromira tartok is tőle!!!

Előzmény: Graver (7073)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7074

Fekszem,már tudok oldalt is.Sétálok.Adtak anyagot mit lehet tornázni az első 6 hétbe.Lehetne kérni gyógytornászt,de annyira egyszerűek a gyakorlatok hogy nem látom értelmét.3 hetesen lehet menni vízbe,az már kafa,remélem azt már a rehabon.Bírok állni rendesen,ülni nem szabad.Az izmaim szoktak fájni a lábamba este,gyorsan elfáradok.Türelmetlen vagyok,jó lenne már autóba ülni....Tudjátok azt láttam a kórházba hogy ha valaki az első sérvműtétéből nem áll helyre......mindenki a csavarozásig jut!Az utolsó mindenkinek az.

Előzmény: luci71 (7069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!