Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2008.05.23 0 0 29041
a csorbat meg lehet koszorulni az nem hiszem hogy akkora baj, ha nagy akkor ragasztoval tolteni es utana koszorulni.
amugy nem kovetem ezek xerint mar megvetted? mert akkor hiaba otletelunk.
Előzmény: Vikusz (29039)
memorix Creative Commons License 2008.05.23 0 0 29040
 

Az RTL klub szerint a gáz ára júliustól 10% és ősszel várhatóan ismét 10% emelkedik

 

Ez az jelenti, hogy 123 Ft/m3 lesz júliustól és ősztől pedig várhatón 136Ft/m3 lesz a gáz. 

 

Ez egy átlagos 100 nm háznál 3-4eFt havi+ télen .

Vikusz Creative Commons License 2008.05.23 0 0 29039

Nem lehetett volna megjavítani sajnos.

Ráadásul maga a fémszerelvény is hibás volt, csorba volt a perem amire a szelep gumija felfekszik.

A beüzemelő nem vette észre, és ezze okozott nekem egy közel százezer forintos kárt(alkatrész plusz elcsöpögött víz).

Öt éve üzemelte be.

Mást is elcseszett.

Vikusz

Előzmény: optikus (29038)
optikus Creative Commons License 2008.05.22 0 0 29038
ha jol olvastam akkor annyi a gond hogy a muanyag biszbasz menetes resze letort? nem lehetne megragasztani? vannak mar mindenfele csodaragasztok. vagy esetleg legyartani, netan csak azt a reszt ami torott, rezbol hogy ne torjon el ujra?
Előzmény: Vikusz (29035)
Teaway Creative Commons License 2008.05.22 0 0 29037
Szerintem a penész nem a kócot eszi, hanem a faggyút.
De ez csak tipp.
Előzmény: kolaloka (29036)
kolaloka Creative Commons License 2008.05.22 0 0 29036
Szervusz Mindenki!

Vízaknában kócos-faggyús kötések is vannak immár két éve. Egyik nap azt veszem észre, hogy ezeken gyönyörű puha fehér penészgallér virít. Lemostam bórax-bórsav oldattal, mert pont azzal dolgoztam, de a következő kérdés merült föl bennem: szokott ilyen lenni? Nem eszi ez ki a kócot a menetből, hogy aztán eresszenek a kötések?

köszi: kolaloka
Vikusz Creative Commons License 2008.05.22 0 0 29035

Vaillantéknál ez a kis szar alkatrész(amit persze csak egyben lehet megvenni, pedig több darabból, és két "fő" darabból áll) mindössze 52 ezer forintomba került.

Pofára mondanék rá ötezret hogy annyit érhet. Nem tudom a többi márkánál mennyibe kerülnek az alkatrészek, de nekem ez sok.

Vikusz

Előzmény: Vikusz (28986)
n.b.sz. Creative Commons License 2008.05.21 0 0 29034
Sziasztok, jelenleg van egy turbós fali gázkazánom, amivel radiátoros és padló kört is üzemeltetek. Szeretnék a rendszerbe beiktattni egy vegyestüzelésű kazánt is. A kérdésem az, hogy látattok esetleg valakinek van már ilyen rendszer? Kivitelezhető e puffer tartály nélkül vagy akkor már nem biztonságos? Nem károsítja a gázos rendszert?
halaloszto Creative Commons License 2008.05.21 0 0 29032
Elzarhatatlan kell legyen a szellozes. :-( Az ablaktokba epitett resszellozot is csak akkor fogadjak el, ha az a fajta, amit nem lehet elzarni.

vajk
Előzmény: Törölt nick (29029)
rferi Creative Commons License 2008.05.21 0 0 29031

A szilikon a hőt baromira bírja, ellenben semmilyen kőolaj és földgázszármazékot nem visel el, egyszerűen szétolvad tőlük.Benzin, petróleum, pb gáz, stb mind megeszi.

A gázhoz ma már szines lágy műanyagból szoktak tömítést adni.Hasonlít a szilikonra, de csak addig, amíg meg nem fogod.Merthogy merev, nem hajlik, mint a szilikon.

Előzmény: balogati (29030)
balogati Creative Commons License 2008.05.21 0 0 29030

Vettem egy új (sárga) flexi csövet. A csomagban adtak hozzá két ultravékony, baromi kemény kringelit tömítést. Amikor felszreltem a flexi csövet, kiderült, hogy a gyárilag a csomaghoz tartozó tömítést bagót sem ér, mert ereszt és nem tömít.

 

Ma egy szerelvény boltban azt mondták, hogy gázhoz az igazán tuti a szilikon tömítés. Valóban így van, vagy csak kamuzott az eladó? Mennyire bírja a szilikon tömítés a hőt, mennyire tartós?

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29029
És azt nem fogadják el, ha a konyhában van egy 120x180 cm méretű buko-nyíló ablak, amin keresztül bármikor szellőztethetek ?
Előzmény: halaloszto (29006)
dioo2005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29028
 

Üdvözlöm a kedves fórumozókat! Az Eladó hőszivattyúmat szeretném ajánlani! Ezen a linken megtaláljátok: http://www.vatera.hu/hoszivattyu_es_300literes_puffertartaly_ennyiert_70188243.html

 

Köszönöm. Minden kérdésre a vaterán keresztül válaszolok, mert ott kapok email értesítőt.

enginer Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29027
"a szakszerűségről, és hogy a megfelelő anyagot építették be.
Aztán a kéményesek szakvéleményt akarnak készíteni."

A kéményesek nem csak azt nézik, hogy megfelelő anyagból van e a kéményed.
Lehet neked aranyból is a bélelésed, Jóska-Pista KFT is irhatja, hogy szakszerően rakta össze, de ha közben az ablakokat lecseréled meg a szellőzöket is befalazod, akkor nagyon nem lesz huzatod!
Volt rá példa és el is zárták a gázt, mert a tulaj nem volt hajlandó légbevezető nyilást csináltatni ablakcsere után "mert akkor bejön a hideg". (vagyis befalaztatta a légbevezetőket)

Jól járt.
Kéményesek huzatot mértek nála és csak túrbós készüléket engedtek neki (elötte vette meg a nyilt égésterű készüléket, készülékcserére) és a konyhában sem engedélyezték neki a gáztűzhelyt (konyhai gázvezetéket vissza bontatták), így egy villany tűzhelyet is kellett vennie.

Mindössze fél évig nem volt gáz a lakásban (melegvíz sem!), mert csak az önkormányzat hónapokig nem adta meg neki az engedélyt.

(A sok ablakcsere miatt már (elvileg) járnak ellenőrizni a kéményesek és a régi szakvéleményeiket vissza vonhatják, ha nem megfelelő a huzat!)

Remélem így már érthetőbb, hogy mit és miért szakértenek.
Előzmény: Törölt nick (29024)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29023
Ez is egy olyan kerdes, aminek a muszaki oldala erdekes, meg termeszetesen meg is oldhato. De van egy jogi oldala. Es a vizmuveket csak az fogja erdekelni.


Pont ugy mint a gazmuveknel pl.

vajk
Előzmény: archivalo (29021)
optikus Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29022
szerelo nalunk nem jart, tapasztalati okokbol kifolyolag szerelot lakasba sosem engedek, mert tuti hogy roszabb lesz minden mint elotte:)

amugy en szereltem az egesz cuccot es a golyobis benne volt. majd keritek egy masikat.

Előzmény: halaloszto (29016)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29021
Tulajdonképpen igazatok lenne, ha...
Ha nem lenne víznyomás, ami azonnal ki nem mosná
Ha nem lenne erre megoldás a vegyiparban
Ha nem lenne csempeszelep, amit le lehet zárni

Minden felvetés egyébként jogos és megszívlelendő - vélhetően egy városrész lefertőzésének kockázatát, némi tömeggyilkos hajlammal egybevéve, jómagam sem venném a vállamra...
Előzmény: rferi (29020)
rferi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29020

Pár köbcentiméter szürkevizet akkor is bejuttatsz a tiszta hálózatba, amikor átváltod a csapot!

A csap forgatott részében lévő furatban levő vízmennyiség ui. megmarad.

Ha valaki úgy vált át szürkéről tisztára, hogy nincs hálózati nyomás, mert mondjuk épp elzárták a vizet, máris elfertőzted a vezetékes vízhálózatot.

Na persze értem én, hogy nincs nagy valószínűsége, hogy ettől az egész utca kihaljon, de ettől még a vízművek morcosan fog rádnézni, és esetleg szankcionál.

Előzmény: archivalo (29019)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29019
Szia!

Elvileg igazad van (Vízművek), gyakorlatilag nincs (kétjáratú csap).
Ennek olyan a kialakítása (legalábbis amiről én beszéltem), hogy kizárt a keveredés. Nem tudsz olyan állapotot előidézni, ahol a két "bemenet" össze tudna keveredni. Erre találták ki. Ne a vízetlenítő csapra gondolj, ami az átváltáskor is spriccel.
Egy tisztessége kétállás csap esetén - a köztes állásban - mindhárom ág le van zárva és csakl a szélső állásokban van átjárás.
Ha a csapforgó csak 90 fokban van áttörve, akkor a fenti követelmény automatikusan teljesül. Ha 180+90 - azaz három furat van rajta - már neccesebb a dolog.
Előzmény: halaloszto (29018)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29018
Csak a vizmuvek meg ne tudja. Nagyon durvan felnek tole, hogy barmi modon is osszekotsd az o vizrendszeruket valami ketes eredetu vizrendszerrel. Pl az a ketjaratu szelep felig nyitott allasban at fog vezetn ia szurkeviz es az ivoviz kozott. Tudom hogy a nyomasviszonyok milyenek, de ki lehet talalni olyan szituaciot, ahol visszafertozodik a vizhalozat.

vajk
Előzmény: archivalo (29010)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29017
A szabalyozas mar nagyon mas.

Alvas celjara szolgalo helyseggel nem lehet egy legter nyiltlangu keszulek. Tehat pl haloszoba nelkuli lakasban (studio) kell ajto a nappali(nappali-halo) es a konyha koze.

Es gaztuzhelyhez mindenkeppen kotelezo a legbevezetes, es az elszivo is. Vannak gazmuvek, akik a reteszelest is eloirjak, tehat hogy nem lehet a gazt megnyitni ha nem megy az elszivo.

vajk
Előzmény: archivalo (29011)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29016
A golyoval mindenfele gondok szoktak lenni, nem enged eleg keresztmetszetet, leragad, stb. A szerelok megelozesi jelleggel felszereleskor el szoktak tavolitani.

vajk
Előzmény: optikus (29013)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29015
Szia!

Vélhetően azért nincs benne a golyó, mert a mosógépszerelők kedvenc hobbija, hogy kiveszik belőle az első alkalommal. Mondván, hogy ha a golyó elkoszosodik, akkor a mosógép nem tud tisztességesen üríteni...
Én is így jártam - csak nekem, hála istennek, a mosógép üritő szelepe "fölött" nincs vízbevezetésem...
Előzmény: optikus (29013)
rferi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29014
Ez a mérő teljesen jó neked.
Előzmény: optikus (29013)
optikus Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29013
az a fura hogy nekem ilyen van. anno 12 eve szereltem fel. multkor en is azon gondolkodtam hogy ez miert nem zar vagy elkoszosodott vagy ilyesmi es meg akartam nezni, pucolni. de nincs benne a golyo! nem igazan ertem, valami szetmarta vagy elkopott es igy lement a vizzel? pedig muanyag ha jol emlexem, birnia kene.
de ugye alapvetoen a gond az hogy sok viz folyik el feleslegesen.

kozben talaltam egy ilyet:
http://muranyi.addel.hu/detailproduct.php?productid=57537
"Manométer rendszernyomás mérésre. Csatlakozás: 1/4"
Ár: 720 Ft + Áfa (Br. 864 Ft)"

sztetek jo ez valamire? nem kell nagyon pontos csak hogy a nagysagrendek latszodjanak a bolyler elott meg utan. ennyit boven megerne nekem (plusz szereles es idomok), hogy lassam hogy all a cucc. lehet ilyet kapni atlag vizes boltokban?

Előzmény: archivalo (29012)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29012
Szia!

Cseréld ki/le a mosógép kifolyóját. Nekem olyan "visszacsapó" szelepes van, ami csak kifelé engedi a vizet. Nem egy nagy durranás, arról van szó, hogy van benne egy golyó, ami a mosógép felől érkező víz hatására kitér és átengedi a vizet. Ha visoznt "hátulról" jön a víz, akkor a golyó beül egy fészekbe és elzárja az útját.
Azt hiszem 32-es lefolyócsőbe könnyedén (zsírozott O gyűrűvel) benyomható. Egy kicsi fészket kell neki vésni, ugyanis a szelep alját le lehet tekerni és ezen keresztül ki tudod pucolni. A fészek nem látszik, mert van előtte (tartozék) egy korr lemez, ami takarja az egészet.
Előzmény: optikus (28996)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29011
Szia!

Sajnos a pontos értékeket nem tudom, de az biztos, hogy csak egy bizonyos légköbméter felett van szükség szellőző nyílásokra. Ha a konyhád nincs ajtóval szeparálva, akkor nem is szokott kelleni.
Egyébként azt javaslom, hogy nézd meg - és beszélj a szerelőddel - a pillangószelepes ventillátorokat. Ennek az a lényege, hogy amíg működik, addig tlejesen nyitva van, de ha leállítod, akkor becsukódik - azaz a kinti "hodeg" nem tud bejönni.
Előzmény: Törölt nick (29003)
archivalo Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29010
Szia!

Kezdd úgy, hogy elzárod a csempeszeleppel a vizet. Letekered róla a csatlakozó csövet és felraksz egy kétjáratú (kétállású) csapot (nem szelepet!). Majd ennek egyik végére rákötöd a "vezetéki vizet", a másikra pedig a "használt vizes" tartályodat - a harmadik vége, meg értelemszerűen megy a wc tartályba.
Innen kezdve a csap állásával tudod szabályozni, honnan származó vízzel öblitsél.

A wc tartályban lévő úszószelep pedig - függetlenül a származási helytől - tökéletesen megoldja az adagolást.
Előzmény: optikus (29000)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29009
A gazmeos alairat veled egy papirt, hogy a szellozo mukodesevel tisztaban vagy, es hogy megigered hogy nem fogod elzarni. Azert, hogy ha eltomod es meghalsz, akkor lobogtathassa, hogy amikor o engedelyezte a gzorat, akkor meg megvolt, es szolt is hogy nem er bedugni.

vajk
Előzmény: NeomatiK (29007)
quantal Creative Commons License 2008.05.20 0 0 29008
Sziasztok!

Nemrég találtam erre a topikra, és mindjárt volna egy kérdésem, ha már "kéményseprűs" meg "engedélyeztetős" téma merült fel:-) Jelenleg a házunkban gázkonvektoros fűtés van, de tervbe van véve a könzponti fűtés kialakítása. Turbóparapetes gázkazánban gondolkozom, ami egy melléképületben lenne elhelyezve, közvetlenül a ház mellett. A melléképületben jelenleg is van egy (azt hiszem) 1/2"-os gázcsonk, mert régebben nyári konyhának használták ezt a részt. A kérdésem az volna, hogy milyen engedélyekre és tervekre van szükségem a kazán beépítéséhez? Kémény nem lesz, tehát elméletileg a kéményseprűkhöz nincs köze (hacsak nem ők határozzák meg, hogy hova kerülhet a parapet - valószínűleg a tetőn lesz kivezetve). Gázcsövet vszínűleg cserélni kell nagyobb átmérőre, de ezt majd egy mester meg fogja nézni. Magát a kazánt természetesen hivatalos szerelő rakná fel, a garancia miatt ez elengedhetettlen, de a vízvezetékrendszerrel a mai műanyag csövek korában azt hiszem magam is elbodogulok. Egyáltalán szükségem van hivatalos tervekre és engedélyeztetésre?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!