Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.23 0 1 18910

Amennyiben a vizsgált személy egészségi állapota alapján a  B1-C2-be esik,  foglalkozási rehabilitációs és szociális szakértő bevonására is sor kerül, a két szakember házon belül várja az ügyfelet.

Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.23 0 3 18909

Az én meglátásom szerint az sokkal jobb mikor behívnak valakit, ott személyesen lehet panaszkodni, elmondani hogy itt fáj, ott fáj, hogy már járni nem tudunk stb.  Mikor tavaly engem hívtak be, nekem a háziorvosom is azt mondta, hogy jobb ha személyesen megy be az ember, mintha csak az iratokat kérnék be. 

Előzmény: tahisi (18907)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.23 0 2 18908

Sosem értettem milyen bizottságról beszéltek itt, engem mindig csak egy orvos vizsgált, aki mellett volt egy asszisztensnő és ennyi. Nem volt semmi orvoscsoport bizottság.

tahisi Creative Commons License 2016.11.23 0 3 18907

Egy év csúszással megkaptam az értesítést hogy 8 napon belül küldjem be a legútobbi felülvizsgálat óta keletkezett leleteimet Bp.Fiúmei útra.

Ha így eltudják végezni a véleményezést akkor nemlesz szükség a komplex szakértői bizottság elött személyes megjelenésre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.23 0 0 18906

A fv-lati hátralékos ügyeket tavaly decemberben

befejezték.Lehet hogy e-miatt is csúszott.

De korábban,az NRSZH,azt nyilatkozta,

hogy a szakvéleményen feltüntetett időpontig

tájékoztató jellegű,nem kötelező a hivatalt a pontos

behívásra.

Előzmény: donpepe9 (18905)
donpepe9 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 18905

hamster1! Az nem gyenge késés 1,5 év,őszintén én sem bánnám ha később hívnának de nincs olyan szerencsém.

Előzmény: bandolesa (18901)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18904

Mindenki mást mond.

Most akkor mennyi is az EGYT? Abban az esetben, ha a családban senki nem kap FHT-t és más segélyt se.

Előzmény: hagyma boly (18903)
hagyma boly Creative Commons License 2016.11.22 0 3 18903

Az EGYT havi összege a családi jövedelemhatár összegének és a jogosult családja havi összjövedelmének különbözete, de nem lehet  több nettó közfoglalkoztatási bér 90%-ánál

A nettó közfoglalkoztatási bér 90%-a.

EGYT maximuma 46 662 Ft.

 

Ha az EGYT-re jogosultnak a családjában  van olyan akinek FHT-t állapítottak meg, az EGYT összege nem haladhatja meg a nettó közfoglalkoztatási bér 90%-ának és a FHT  összegének különbözete.

EGYT maximuma 23 862 Ft

Előzmény: bandolesa (18901)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18902

Csak azt tudom nyilatkozni,ami a saját

esetünkben megtörtént.

Előzőleg jelölt fv2015.01-hó,ehhez képest 2016.09.-hóban volt,a

legutóbbi.

Előzmény: donpepe9 (18899)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18901

Sajnos annyi amennyit írsz , én is ezt kapom, már 8-éve nem emelték,mert az öregségi nyugdíj minimunhoz kötik.. Azu meg 2008-óta nem változott,Orbán ezekre nem gondol. Ha egyedül álló vagy. Ha mással együtt laksz,azt nem tudom,akkor a család összjövedelme számít-e?

Előzmény: Balage-81 (18900)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18900

Kedves BJszakértő!

 

Az EGYT összege nem 26.220 ft? Akkor mennyi?

Előzmény: BJszakért (18895)
donpepe9 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18899

Hamster1. A szakértő asszony nekem azt mondta hogy a papíron szereplő behívás időpontja pontos,mostanában és nem szokott csúszni. Akkor most mi az igazság nekem papíron januárban van jelenésem.

 

Előzmény: Törölt nick (18879)
mester76 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 18898

Mi volt a kérdés?

Előzmény: Törölt nick (18894)
Gellar Creative Commons License 2016.11.21 -1 2 18897

Talán úgy, hogy leírtál egy tényt, én pedig hozzátettem valamit, ami szintén tény.

A fórumok erről szólnak, ezért hozták létre, nem is értem a kérdésed.

Előzmény: hagyma boly (18891)
BJszakért Creative Commons License 2016.11.21 -2 2 18896

Itt hetente egyszer előfordulok, mennem kell, ha sürgősen szeretne választ, vagy akit érdekel saját esete

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/Szép hetet.

 

“Tégy meg minden jót, ami tőled telik,
Amilyen eszközzel csak tudod,
Amilyen módon csak tudod,
Ahol csak tudod,
Akivel csak tudod,
Ameddig csak tudod.”

(John Wesley)

 

“Sok kis ember sok kis helyen, miközben sok kis dolgot megtesz, megváltoztathatja a világ arcát.” Mandinka szólásmondás, Afrika

BJszakért Creative Commons License 2016.11.21 -2 2 18895

Balage,

EGYT szociális ellátás, nem számít sem szolgálati időnek, sem biztosítási időnek ezen ellátás alatti idő! (1993.évi III.tv.) És nem 26.220Ft az összege EGYT-nek, kérem, olvassa el általános tájékoztatómat szakmai honlapomon itt 13) pontban tájékoztatás a szociális ellátórendszer változásáról, a jognyilatkozatom tisteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Liliom,

Ha nem válaszolok valakinek, Önnek, azt jelenti, hogy nem érek rá folyton itt, fórumon lenni, de megígértem, heti egyszer visszaolvasok és válaszolok szakterületemen a felmerülő bizonytalanságokra, kérdésekre rehab gazdasági menedzser, szakértőként (felülvizsgálat, jogorvoslatok, ellátások, foglalkozási rehab.) önzetlenül, és ha annyira fontos és sürgős, megtalálnak szakmai honlapomon található elérhetőségeimen: http://www.versenykepesseg.eu/

 

Sőt kérdésére ott a választ is megkaphatta volna, íme itt az ellátások banki átultalásának ideje, 2016.dec.2.péntek a következő.

Minden évben 2010. óta szakmai honlapomon fenn van, 2) pont, nemsokára a jövő évi is ott lesz, ha a képviselők a Parlamentben döntenek erről külön Korm.r.-ben, a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett olvasható: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

2017. évi adóváltozásokról szakmai honlapomon itt ideiglenesen, a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=676

 

sz16,

jó a cikk, amit belinkelt, VÉGZETES kivégzése a bíróságnak is, ezek után már az Isten mentse meg a megváltozott munkaképességű személyeket, és mindenki mást,

mert a bíróság IS, mint a jogállam utolsó "lába" is "megszűnik":

Erről már volt szó ezt megelőzően is: A Fidesz számára lesz kedvező...: http://www.atv.hu/belfold/20160829-kulon-birosag-a-politikailag-kenyes-ugyeknek

Sándor Zsuzsa, volt tanácsvezető bíró: http://www.atv.hu/videok/video-20160829-kulon-birosag-a-politikailag-kenyes-ugyeknek

 

 

„Aki a gonoszságot nem bünteti, az a gonoszságra buzdít.”~Leonardo da Vinci

 

„A bírói függetlenségnek valójában az az értelme, hogy a bírók is nyugodt álmot akarnak maguknak.”~Ferdinánd von Schirach

„Önmagát ítéli el a bíró, ha felmenti a bűnöst.”~Publius Syrus

 

KÜLFÖLDÖN munkát vállalók (Tb) bejelentése: valaki kérdezett erről, de nem szakmai honlapomon található email címemen, ám megkaptam, válaszolok:

lakcíméről nem kell kijelentkeznie, de Tb-t csak egy országban fizetheti, ha nem jelenti be M.o.-on, hogy máshol dolgozik, és nem fizeti emiatt Tb-t, súlyos bírság, utánfizetési kötelezettséget kaphat, mert aki más EGT tagállamban, Svájcban, nemzetközi szervezetnél, vagy olyan államban szerez egészségbiztosítási jogosultságot, amellyel az ellátások biztosítására nemzetközi egyezményünk van, annak az egészségbiztosítási ellátásra szerzett jogosultságát be kell jelenteni az egészségbiztosítóhoz.

Hogyan, miképpen, OEP honlapján megtalálja: http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_kulfoldon/kulfoldon_munkat_vallalok_bejelentese

 

Mennem kell, szép napot, hetet

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.21 -3 1 18894

Koszonom a választ. Keverhettem valamivel.

Más. Adószakértő van a topikban esetleg? Sajnos Julia a kérdésemre nem tudott válaszolni.

Előzmény: hagyma boly (18893)
hagyma boly Creative Commons License 2016.11.21 0 3 18893

Miért is kapnák előbb ? 2016 decemberit 02-án, a 2017 januárit pedig 12-én utalják a bankok.

Előzmény: Törölt nick (18892)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.21 -2 0 18892

Sziasztok!

Idén is vajon megkapják a leszazalekoltak a januári ellátást decemberben? Ha igen akkor ez hanyadikara várható?

Koszonom!

hagyma boly Creative Commons License 2016.11.20 0 3 18891

2008 és 2010 májusáig csak 1 év 5 hónap telt el! Én meg arra emlékeztetlek Kedves Gellar , hogy azóta 6 és fél év telt el és a nyugdíj minimum azóta sem változott. Akkor most hogy is van ez ?

Előzmény: Gellar (18890)
Gellar Creative Commons License 2016.11.20 -2 0 18890

Jó, hogy ezt beírtad, legalább én is emlékeztethetek mindenkit, hogy a sokak által agyonajnározott Korózs Lajos 2010. májusáig a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára volt.

Előzmény: hagyma boly (18877)
petoca Creative Commons License 2016.11.20 0 0 18889

kissmariska! Köszönöm szépen az információt. Akkor bármi is történhet, átcsúszhat a jövő évre, de mint minden bizonytalan.

Előzmény: kissmariska (18886)
olvasztó Creative Commons License 2016.11.20 -2 0 18888

Már amelyik betegség gyógyitható. Van a rákos betegségen kivül is sok olyan ami nem gyógyitható. Meg a gyógyitás mindig ott kezdődik, tudsz e fogadni olyan orvost akinek a zsebét tudod tömni hála pénzel. Hiába van taj kártyád. Az legtöbbször csak a kivázsgálásra jó gyakorlatilag. Elméletileg minden nyavajára, de sajnos ez a gyakorlatba régen se, meg a most se így müködik. Véglegest pedig mostanságba csak annak adják meg aki haldoklik. Az, hogy régen végleges voltál, akármilyen címszóval, 2011 december óta már nem jelentett és jelent semmit sem. 

Előzmény: ibi43 (18883)
mrduckhead Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18887

Nem hinném,hogy a következő választáson-bárki más nyerje meg-sokat változna a rendszer.

Egyébként érdemes megnézni a többi UNIOS államban is,hogy milyen a rendszer.

Szoktam olvasni egyes külföldi fórumokat,és ott is vannak szép esetek.

Nem csak hazánkban történek furcsa dolgok a leszázalékolt vagy beteg emberel.

Előzmény: Balage-81 (18881)
kissmariska Creative Commons License 2016.11.19 0 2 18886

Kollégánknak ez  év márciusban kellett volna menni és most hívták november 29-re.

Előzmény: petoca (18876)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18885

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nagy butaságot kérdezek, de ha valaki EGYT-t kap, az beleszámít a nyugdíjba? Vagy semmi köze hozzá?

petoca Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18884

ibi43 Köszönöm szépen a válaszod. Sajnos nem sok minden jóban lehet itt bízni, én is arra gondoltam, hogy már 14 éve rokkant vagyok, mindjárt 57 éves, betegségeim gyógyíthatatlanok és egyre rosszabbodik az egészségi állapotom, már komplex vizsgálaton is 2-szer voltam, utoljára 3 évet kaptam. Örülnék, ha úgy ítélnének meg, hogy a munkaerőpiacnak valószínűleg nem az én munkabírásomra van szüksége. Mint mindenki aki ebben a cipőben jár reménykedik, hogy olyan döntés születik az ügyében ami számára ami nem rontja tovább amúgy is nehéz napjait.

Előzmény: ibi43 (18883)
ibi43 Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18883

Kedves Petoca!

Az 57 évnek nincs semmi jelentősége. A betöltött 60-nak van.

Orvosa válogatja ki, mennyi időre kapja meg az ellátást.

Van olyan barátnőm, aki ugyancsak D-s és mindössze 1 évre kapta meg.

Van még C2-es ismerősöm is, akit az 57. születésnapja előtt 1 hónappal vizsgáltak, 2 évre kapta meg a rokkantságit, így, ha nem csúszik, még az 59 éve előtt is mennie kell.

Ami az én véleményemet illeti, C,D,E kategóriásoknak eleve megadnám a véglegest amennyiben gyógyíthatatlan betegségük van és már tizen, huszon éve kínlódnak vele.

Persze lehet ezt magyarázni azzal, hogy az orvostudomány fejlődik, nagyon sok betegség gyógyíthatóvá válik. Kérdés, hogy megéljük e?

 

Előzmény: petoca (18882)
petoca Creative Commons License 2016.11.19 0 0 18882

hamster1 köszönöm szépen válaszod! Éppen D csoportba tartozó vagyok. Jó lenne ha a decemberi behíváshoz képest pár hónapot csúszna amikor értesítenek, hogy jelenjek meg, mert az életkorom miatt esetleg hátha véglegesítenének, januárban már betöltöm az 57. évemet. Reménykedjek?

Előzmény: Törölt nick (18879)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.19 0 1 18881

Atyavilág, 8 éve nem emelték? 1 fillérrel se? NEM SEMMI!

Majd talán jövőre vagy 2018-ban, de akkor is csak a választások miatt... Kell a parasztvakító mézesmadzag, hátha valaki bekapja.

Előzmény: bandolesa (18880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!