Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153857

A lenti ugyan hazai, de legtöbb Emagos nem... Szűkül a kör, így már nem jó.

Előzmény: exhighand (153850)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153856

De nem MSt perled, hanem azt akitől vetted. MS meg továbbra sem oda adta el a szoftverét, szóval mi köze hozzá? Biztosítja ügyfelének amit kell.

Előzmény: exhighand (153852)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153855

Én tanúsíthatom, hogy hatnál több kisfröccsöt tudunk meginni a Borkuckóban.

Előzmény: exhighand (153854)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -2 0 153854

Igen, én vagyok az az ember, aki 21 éves korában megoldotta a problémát és a vasfüggöny mögül képes volt Uniós elsőbbséget és világszabadalmat szerezni egy kereskedő pénze segítségével - amit az egész akkori technológiai világ elismert. Amely szabadalmat az akkori honvédelmi miniszter lefoglalt a nemzetgazdaság számára ( kisajátította) és emiatt a szabadalmas társ nem fizette a jogfenntartást, mert nem bízott abban, hogy én pert tudok nyerni a honvédelmi miniszter ellen.

És te mit tudsz felmutatni? Néhány Microsoft és Hp " "diplomán" " ( sic) kívül?




Előzmény: Garfield007 (153853)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.30 0 5 153853

Ugye te vagy az az ember, aki egy világszabadalmi ügyben összeálltál egy ecseri piacos kofával és még az is átvert? Csak hogy érezzük a hangsúlyokat.

Előzmény: exhighand (153852)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -3 0 153852

Ja és akkor is én nyerem a fogadást, ha a Microsoft per nélkül is elismeri az igazamat. Mert ez fog történni.

Nem hiszem, hogy van a Grafisoft parkban olyan felsővezető, akinek nem fogják a fülébe súgni, ki vagyok én - ha értesítem őket a perlési szándékomról.

Előzmény: exhighand (153849)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153851

A mennyiségi licencekre nem vonatkozik az EU bíróság határozata. De ha azt eladja az Emag, az bűncselekmény, ami a rendőrségre tartozik, pontosabban a NAV-ra, mert a szoftverekkel történő visszaélések nyomozása a NAV hatásköre.

Nincs olyan hülye aki a NAV-al akar szembekerülni egy ennyire egyszerűen kriminalizálható üggyel.

Előzmény: Jahno (153839)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153850

és Magyarországon történt kereskedés esetében.

Előzmény: exhighand (153849)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153849

Nem, magyar eladó esetében áll a fogadásom, mert magyar bíróság előtt járhatok el.

Előzmény: Jahno (153847)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153848

A jogban tökéletesen járatlan, de alaptalanul magabiztos illetők kedvéért:

PTK

5:39. § [Nem tulajdonostól való tulajdonszerzés]

(1) Átruházással a dolog tulajdonosától lehet a tulajdonjogot megszerezni.

(2) A kereskedelmi forgalomban jóhiszeműen és ellenérték fejében szerző megszerzi az átruházással az ingó dolog tulajdonjogát akkor is, ha az átruházó nem volt tulajdonos.

6:551. § [A termék]

Termék minden ingó dolog, akkor is, ha utóbb más dolog alkotórészévé vált.

 

 

Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153847

"Egy károsult által vásárolt használt Microsoft szoftver számláját,"

 

Ebay vásárlás ér?

Előzmény: exhighand (153846)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153846

10.000 angol font. Én elkészítem a szerződést a fogadásról, te pedig hozod az ügyet és a követelést, amit rám engedményez az érintett. Amit utána saját jogon ( mint engedményes) leperlek. 

A szerződést akkor kapod meg tőlem, amikor felmutatod az ügyet és minden iratát. Tehát nem kell még átadnod, csak bemutatnod és akkor én is bemutatom a szerződést a fogadásról.

Tehát mit kell bemutatnod:

Egy károsult által vásárolt használt Microsoft szoftver számláját, amit kereskedelmi forgalomban vásárolt, amit aktivált a megkapott licenc alapján a termékkulccsal, ami egy darabig működött később pedig leállt a működése, mert az eladó nem volt a szoftver tulajdonosa. ( te azt írtad, nem tulajdonostól történik a vásárlás, meg eltűnik cég, stb - ez a baj szerinted)

Angol közjegyzőt csak ezután választunk.


Ez a fogadás tárgya és most kezdhetitek a kifarolást.

Előzmény: Jahno (153841)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153845

Majd kiderül, asszem itt volt az is, mikor valakinek az 500ezer forintos napi díjazását elfogadtam egy műszaki kérdéskörben. Amúgy jó arc volt, sört is szerette, bár megnézte a saját szemével és még csak akkor is bámult, mint egy 20 forintos peepsóban és szerintem nem értette, hogy igen, itt ekkora méret van. Amúgy az akkori adatbázisos asszem 5ezres alatt kért egy napra. Meg is csinálta. Főnyeremény volt.

Előzmény: Garfield007 (153843)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153844

Nem hát, mer' Kiskorú B Sanyika nem jár fogadóirodába és fogalma sincs miképpen működik az Egis vagy a Coca-Cola vagy mi (utóbbi cég felől több hasonló nagyarcú ápolttal összefutottam, mert hát) és nem szeretne 3ezer forinton ugrálni. Bezzeg majd...

 

Persze még mindig nem mondja meg egyik sem, hogy milyen licenszet vett. És nem fogja fel, hogy nem az MSel akad össze a bajsza, és leírtam, hogy működik az újrahasznosítós hálózat, de ez nem az. funkcionális analfabéta az összes, mert addig nem lát, hogy ez nem az, amiről beszél, hogy az EU szerint lehet használt szoftvert értékesíteni. Olyat lehet. De ez nem az.

Előzmény: Garfield007 (153842)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153843

No, lássuk, nem ér rá vagy kevés a pénz?

Előzmény: Jahno (153841)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153842

Jahno, ezzel az ápolttal már számos esetben összeakadtál.

Tudjuk, hogy állítottak le licenceket, volt nagy meglepetés, senki nem perelt. 

Igyunk inkább egy sört.

Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153841

Nézzük meg, írj egy mailt, készítsd elő a szerződést. Ha Fontban kell, akkor legyen 5ezer.

Előzmény: exhighand (153838)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153840

Már ez egy óriási marhaság.

Előzmény: exhighand (153837)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 2 153839

"akkor is tulajdonosává lesz a vásárló, ha az eladó nem volt tulajdonos."

 

Azért sírnak sokan mikor lopott cuccot vásároltak és elbukják, ugye? De nekem ez már bonyolult, maradjunk a szoftvernél. És ne ezzel gyere, hanem vázold fel 15 sorban, hogy szerinted mi a koncepció. Ha már nem egyezik az alapeset sem, miszerint "A" cég bérel 1 évre Office csomagot az MStől (megbízottjától, képviselőjétől, mit bánom én minek hívod, valami kötekedés úgyis lesz benne). "A" cég nem bízza meg "B" céget ennek tovább értékesítésével. Az egyéb mambójambókról nem is beszélve, hogy egymás közt szerződésben sok mást megköthetnek, pld. azt is, hogy mire és kik használhatják ugye, esetleg azt is, hogy hol... "B" cég az Emagon eladja nekem a kódot.

Előzmény: exhighand (153837)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 0 0 153838

Csak kizárólag fogadás. Csak előre letett pénzzel. Akkor nem kell csalódnom benned.

Gondolom nem olvastad Verne 80 nap alatt a Föld körül c. regényét.

Ott az a sztori alapja, hogy az angol Királyi Földrajzi Társulás jeles tagja arról vitatkoznak, meg lehet-e kerülni 80 nap alatt a Földet. 

De ők úriemberek és nem folytatnak hasztalan érvelést kívülállóval, mert az nem ért eléggé hozzá.

Ezért fogadást ajánlanak, mert az nem sértő. Na ezért kerül sor a Föld körbeutazására.

Én sem fogok tovább vitázni veled. Úgy érzed te tudod jól? Állj mögé annyi pénzzel ami már fáj. 

Hiszen úgy is te fogsz nyerni és nem kell megbíznod bennem, mert közjegyző fog kifizetni.

Előzmény: Jahno (153836)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153837

Soha sehol sem írtam, hogy nagy ügyvéd vagyok. Még csak nem is céloztam ilyenre, mert nem ügyvéd vagyok, bár van jogi végzettségem. A jog tudáshoz ugyanúgy nem kell ügyvédnek lenni, ahogyan hegeszteni sem csak az tud, akinek azt tanították. Tehát tőled is elvárható lenne, ha már véleményt fejtesz ki.

A kereskedelemben, jóhiszeműen, ellenérték fejében szerzett dolognak, akkor is tulajdonosává lesz a vásárló, ha az eladó nem volt tulajdonos.

Jogi alaptan, első év, első félév.

Előzmény: Jahno (153835)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153836

Nincs 10ezer Fontom, nem is lesz, de gondolom mehet sikerdíjasan is a történet. Én csak egy sört szeretnék a végén, felőlem viheted a nagy lóvét is. Vagy veszek egy licenszet most csak ezért és kb. 2 év múlva folytathatjuk. Addig meg szoktak állni. És vakarjuk a fejünket, hogy kivel is állunk szerződésben? Mikkmukk Bt-vel? Aki ígért egy valamit, vagy mit is ígért pontosan?

Előzmény: exhighand (153834)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153835

Nem a Microsoft szerződésről beszélünk.

 

"Európában bérleti szerződés van."

 

Na, ez pont jó. 1 évre bérelsz felhős Office akármit, majd itt Emagon ezt eladják...

 

De még mindig nem érted, hogy nem az újrahasznosított, használt, tovább értékesített cuccal van bajunk. Azt többen írtuk már, hogy milyen. Hanem ezekkel a nem létező seftesekkel. És majd futhatsz a csoda Kft után, gondolom ügyvédként ezt szintén ismered, hogy mikor a cég megszűnik jövő nyáron, rá 5 hónapra megáll az Office, akkor mi lesz?

 

Nem Microsoft agymosás, hanem olyan licenszet fogsz kapni, ami más fiókjához van rendelve. Nagy koponya ügyvédnek tartod magad, nyomod a süket dumát és ilyen egyszerű dolgot nem fogsz fel?

Előzmény: exhighand (153833)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153834

A Microsoft köteles a fiókot elválasztani a továbbértékesített szoftverpéldánytól. 

Szerezz nekem egy ilyen megbízást és én leperlem, csak előbb fogadjunk angol közjegyzőnél 10.000 angol fontban.

Angliában legális az ilyen fogadás. Mindketten letesszük a pénzt a közjegyzőnél, és annak fizeti ki aki nyert.

Neked akkor, ha elveszítem a pert. Nekem akkor, ha megnyerem.


Előzmény: Jahno (153831)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153833

Fogd már fel, hogy a lefordított Microsoft szerződés az angolszász jogban érvényes csak, a maga teljességében. Európában a határidőhöz kötött licencia nem létezik. Európában bérleti szerződés van. Annak minden következményével.

Hiába fogadom el a Microsoft szerződés minden pontját - ha abból pár pont Európában törvényellenes, akkor az semmis kikötés.



Mondok egy példát:

Te és én szerződünk, letanúzva, hogy mostantól én vagyok a te gyerekeid apja, te meg az én gyerekeimé.

Mindketten elfogadjuk és aláírjuk.

Ettől még érvénytelen, mert törvénybe ütközik.


Vajon miért nem működött nálam ez a Microsoftos agymosás? Mert azt látom, hogy működik szinte mindenkinél.

Előzmény: Jahno (153829)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153832

De tessék, kereshető, itt pld. írásba is adtam:

 

 

Kell-e még? 20+ éve le is mentem, pont ezért (:-

Előzmény: exhighand (153830)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153831

De nem a megbízottja.

 

Amúgy akartam linkelni egy oldalt, ahonnan sima retailt vettem tavaly január végén, az pld. műxik. De már a bolt sem létezik :-D Ezek ilyenek.

 

Amúgy tudok, csak nem sűrűn tévedünk. Lásd az Office fiókos példát. Emailban jön a szériaszám, fiók tulajdonosa meg más. Az szerinted úgy frankó?

Előzmény: exhighand (153830)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153830

Tejóisten. Ha te az én megbízottam vagy, akkor ha te eladod az én szoftveremet, az a jogban ugyanaz, mintha én adnám el. Mivel a megbízó felel a megbízottért. Ha te jogtalanságot csinálsz, rajtam verik le. 

De ha én jogszerűen járhatnék el, akkor te, a megbízottam is jogszerűen járhatsz el.

Ti tényleg így éltek? Tudsz egyáltalán az Index felületén példát mutatni arról, hogy akár egyszer is elismerted, ha tévedtél? 20 év alatt?

Előzmény: Jahno (153828)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153829

És ugye itt a "megvett" az igazából bérleti konstrukciós, de ezt akkor úgyis jobban tudod :-) Az meg időnként lejár, átalakul. Vagy nem.

Előzmény: Jahno (153828)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 153828

Nem egyről beszélünk. Ebben az esetben Te megveszed a szofvert és én adom el harmadik félnek. Felőlem csináld és ugrálj, de nem a Microsoftnak lesz vele baja, pont nem érdekli, megy magától az elektronikus gépezet és egyszer csak megáll az egész hóbelebancod, majd harmadik fél pislog ki a fejéből, mikor Te a megvett szoftvered vonod vissza.

Előzmény: exhighand (153827)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153827

Semmit sem értesz hozzá. Ha ezt velem megcsinálja a Microsoft, hogy én megvásárolok egy használt szoftvert, és ők nem hagyják azt használni, -

 

- akkor Európa legdrágább ügyvédi irodájával fogom őket beperelni és zeneszóval nyerni.

De engem vagy 30 éve ismernek a Microsoftosok ( Coca-Cola, Egis gyógyszergyár), úgyhogy velem ez nem fog megtörténni. Vagy 2-3 évig dolgoztam is munkabérért microsoftosként.

Előzmény: Jahno (153824)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153826

Nem. Ezek legtöbbször csak lopott cuccok, főleg ha az Office fő fiókja sem az lesz aki valójában megvásárolta.

Előzmény: exhighand (153825)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153825

Megbízás alapján történő értékesítés. Ugyanazok a jogkövetkezményei az átruházás tekintetében, mintha  a megbízó adná el.

Nem kellene neked ezekhez hozzászólni.

Előzmény: Jahno (153823)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 153824

És akkor le is írod. Nem, nem fog jogszerű megszerzőnek minősülni és kész. Tán írtam, hogy valaki igazán lökhetne egy slmgr -dli-t, aztán abból megmondjuk, de persze senki nem akarta ezt sem. Én meg csak sorban beszopni látok ilyen szoftvereket vásárlókat, aztán néha megy, néha tovább megy, néha nem megy, de kivel fogsz vitatkozni? Addig meg orosz rulett. Lásd pont az Officera voantkozó képernyőképeket és linketket, amit akkor adtunk, nem Te leszel a fő fiók tulajdonosa sem.

 

"meg kell állapítani, hogy az e példány második megszerzője, valamint az összes későbbi megszerző, a példány „jogszerű megszerzőjének” minősül a 2009/24 irányelv 5. cikke (1) bekezdésének értelmében."

 

 

Előzmény: exhighand (153822)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153823

Bammeg, még mindig ott tartunk, hogy nem az adja el aki megvásárolta. Így már érthetőbb, vagy kezdjük előről és lassan?

Előzmény: exhighand (153821)
exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153822

Azért egy kivonatot adok az ítéletből, hogy lerövidítsem az értelmetlen huzakodást:

A szoftvergyártó licencre vonatkozó szerzői joga kimerül, amikor szoftverét első alkalommal eladja, forgalombahozza (jogkimerülés). Volume licencek egyesével történő eladása, illetve elektronikus licencek szabadkereskedelme megengedett az Európai Unió (EGK) területén. (C-128/11., ECLI:EU:C:2012:407, EU 2001/29/EK, 28., 2009/24/EK)

A 2009/24 irányelv 5. cikkének (1) bekezdéséből kitűnik, hogy külön szerződéses kikötés hiányában a számítógépi program többszörözéséhez nem szükséges a program megalkotójának engedélye, ha erre a többszörözésre azért van szükség, hogy a számítógépi programot az azt jogszerűen megszerző személy a rendeltetési célnak megfelelően használja, beleértve a hibajavítást is.

Mivel a szerzői jog jogosultja nem tiltakozhat azon számítógépi program példányának újraeladása ellen, amelynek vonatkozásában az említett jogosult terjesztési joga a 2009/24 irányelv 4. cikke (2) bekezdésének értelmében kimerült, meg kell állapítani, hogy az e példány második megszerzője, valamint az összes későbbi megszerző, a példány „jogszerű megszerzőjének” minősül a 2009/24 irányelv 5. cikke (1) bekezdésének értelmében.

exhighand Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153821

Nincsen igazad.

 

EU legfelsőbb bírósági döntés van arról, hogy aki szoftver felhasználási jogot vásárol, az a szoftver használati jogát a géptől különválasztva is tovább értékesítheti, akkor is ha a szoftver eredeti jogtulajdonosa szerződésben ezt megtiltotta.



A törvény ellenére tett szerződéses kikötés a jog szerint ugyanis semmis. Úgy kell tekinteni, mintha nem is lenne a szerződés része.

Az EU bíróság ezen döntése valamennyi tagállamban kötelező érvényű, de sehol máshol a világon nem az.

Vagyis, az USA-ban nem lehet egy ilyen különválasztott Microsoft terméket továbbértékesíteni a termékkulcs értékesítése által, de Európában igen.


Előre leírom, hogy nem fogok ezen vitatkozni joghoz nem értő emberekkel. Nem fogok linket sem adni az ítéletre, mert ingyen nem okítok senkit.

Én csupán tájékoztatást adok - önként, amikor én akarok.

Előzmény: Jahno (153820)
Jahno Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 153820

Jó eséllyel átverés lesz. Volt róla szó, itt sem értették a többiek, hogy abban az esetben nem azt magyaráztuk, hogy a használt szoftver nem adható el, hanem azt, hogy az nem abba a kategóriába esik és nem a sajátja, nem is jogosult eladni. Itt ugyanez lesz, előfordul, hogy működő kódot kapsz aztán megy valameddig.

Előzmény: GyéEll (153807)
didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153819

Ezekre a meg kell várni, hogy valami legyen dolgokra a call vagy a start /wait parancsot szoktam használni attól függően, hogy másik kötegfájlt (ennek végén kötelező az exit parancs!), vagy alkalmazást hívok meg. Amíg az vissza nem adja a vezérlést (call alapértelmezés szerint, a start a /wait kapcsolóval), a hívó kötegfájl végrehajtása áll.

Előzmény: Beethover (153816)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.29 0 1 153818

"ugyanabból a mappábol fut a .bat,"

Akkor törlés előtt lépj ki belőle.

Én a batch elején megjegyeztettem az induló könyvtáramat, aztán mászkáltam, tettem-vettem, a végén visszatértem a kályhához.

Szervezés kérdése.

Előzmény: Beethover (153816)
pimre Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153817

Nem lesz doboz. Emailben küldik:

 

Hogy aztán a 14 napos visszaküldési jogot hogy kezelik, az már legyen az EMAG baja. Na meg  Finomtrade Kft. baja, hiszen az EMAG csak közvetít. Az "árut" ebben az esetben az idén alapított Kft. "szállítja".

 

Szerintem telepítsd, aztán állj el rögtön a vételtől (indokolnod nem kell), és kérd vissza a pénzt:-)

Előzmény: GyéEll (153807)
Beethover Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153816

Szervusztok!

 

Idézöjel nélkül sem ment.. :) Mindnt megpróbáltam reggl 10 óra óta...

 

Viszont az előző gond megoldódott "didyman" fórumtársunk segitségével - félig! :) DE!

 

1 hogyan lehet a WINRAR-ral közölni, hogy várja meg a BATCH fálj lefutását, és utána törölje az ideiglenes mappát?

 

2 vagy, ha nem ideiglenes mappába csomagolom ki a cuccot, hogyan lehet törölni  - telepítés végén  automatikusan - azt a könyvtárat, ahova kitömörítettem? (Tekintve, hogy már csak helyet foglal.)

 

Próbáltam a BATCH fáljban a végére írni egy rd-s parancsot, de mivel ugyanabból a mappábol fut a .bat, nem tudja végrehajtani az "öngyilkosságot". A kör bezárult...

hitman Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153815

első ránézésre azt mondanám, hogy a %userprofile%-nak az idézőjelen kívül kéne lennie.

Előzmény: Beethover (153812)
Beethover Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153814

Zseni vagy! :) C:Users%USERNAME% ..... stb. Ez a megoldás. Sohasem jutott volna eszembe. Milyen logika szerin, azt továbbra sem értem, de spongyát rá...

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: didyman (153813)
didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153813
Előzmény: Beethover (153812)
Beethover Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153812

Szervusztok Guruk!

 

Sikerült egy rém egyszerű BATCH fájl írása közben olyan hibába ütköznöm, amivel még sohasem találkoztam ez elmúlt
évtizedekben.

Win 7 x64 alatt egy winrar-ral létrehozott könyvtárból egy .bat fájlban az elérési útvonalakat szeretném megadni két
mappa (és tartalma) másolásához. Ha a szokásos módon adom meg ezt az utat - c: user... stb. - akkor minden rendben
lefut. Ha a %userprofile% hivatkozással, akkor nem. Hogy érthető legyen bemásolom ide.

 

xcopy "%userprofile%AppDataLocalTempRarSFX0A*.*"

 

Így nem jó

 

xcopy "C:UsersVMAppDataLocalTempRarSFX0B*.*"

 

Így igen. (két könyvtár tartalma A és B rendben van )

 

 

És teljesen mindegy, honnan futtatom a .bat fájlt, rendszergazdai módban sem megy. Ha átnevezem a könyvtárakat akkor
sem.

A command ablakban mindkét parancsra a helyes útvonal látszik, de csak a második esetben fut le a másolás. Az első
esetben a hibaüzenet: "a fájl nem található - *.*"

 

A %userprofile% jó helyre állít. Ha a *.* helyére egy fájlt teszek az adott mappába (pl .chm), akkor meg ezt a fájlt
hiányolja. Lehet esetleg valami jogosultsági probléma? Mivel elengedhetetlen lenne oly módon létrehozni egy önkitömörítő
fájlt (tulajdonképpen telepítőt) hogy más profilban, vagy gépen is futtatható legyen, ezért kellene a %userprofile%
elérési utat használni. Egyébként bármilyen megoldás jó lenne, csak nekem eddig terjed a tudományom. :) Önkitömörítő sem
fontos, elég egy .bat vagy .cmd fájl is, egy mappában a programmal és a másolandó mappákkal, amit csak simán futtatni
tudnék akármilyen helyről, könyvtárból, pendrive-ról.

 

Biztos valami banális dolog lesz.... Kérlek segítsetek!

 

Köszönöm

didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 1 153811

Az a baj, hogy ezért senki nem fizet nekem. :( Mindegy, iszok egy sört és előkapok valami ruszki vezetős videót, az mindig megnyugtat.

Előzmény: kisbetu (153809)
didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 2 153810

Persze, hogy nem értem, mert rébuszokban írod le. És hidd el, azért kérdezem ezeket a dolgokat, mert van jelentőségük.

Milyen hozzárendelés szűnt meg? Mi az a hozzárendelés? Ha a jobbegér menü elemeire gondolsz a Windows file explorerben, azok nem hozzárendelések, hanem shell parancsok (lásd kép). A verziónak, szervizcsomagnak sok jelentősége van, mert volt ezek kezelésében némi variáció az évek alatt. Ezért kellene tudni. A PDF-hez használt szoftver azért lényeges, mert a nyomtatást valójában a telepített PDF kezelő végzi, azt hívja meg a shell parancs (ismét, lásd kép), mivel a W7 önmaga nem tud PDF-et kicsomagolni vagy Postcript/PCL-re forgatni. A több fájlon kivitelezett nyomtatáshoz elképzelhető, hogy kell még egy shell parancs a fentiek függvényében.

És végül hagy' döntsem el én, hogy mivel kerülök közelebb ahhoz a problémához, amivel kapcsolatban te tanácstalan vagy, nekem meg lehet, hogy van róla valami fogalmam..

Előzmény: Hónix (153808)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153809

"Nem igazán érted a problémát."

 

Nem hát.

 

"Részleges újratelepítés után a lehetőség megszűnt."

 

Valamit valamivel csináltál.

Erre szólt a kérdés.

 

Előzmény: Hónix (153808)
Hónix Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153808

Nem igazán érted a problémát.

Ha a windows speciális verziójával működött volna, akkor jogosak a kérdések.

 

Nyomtatásról van szó, amire te a pontos verzió számot kérsz.

Miért melyik windowsból nem lehet nyomtatni?

Csak egy hozzárendelés szűnt meg. A windows nem változott.

A nyomtató Ricoh, nem változott.

A nyomtatás windowsból jobb egérgomb. Több állomány egyszerre, az eredeti program megnyitása nélkül. Az adott esetben PDF állományokról van szó.

 

Hiába írnám le a teljes konfigurációt, nem kerülnél vele közelebb.

Köszönöm a fáradozásod.

 

Előzmény: didyman (153795)
GyéEll Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153807

Sziasztok guruk,

 

Iszonyat szellemi mélyrepülés lesz a kérdésem, de nézzetek rám, mint egyszerű user-re.

Bemakkant az office-om, se word, se excel, se semmi. Amit látok az ez:

 

Amit sejtek, hogy ezt kéne vennem:

Örülök, mint majom a farkának, hogy ezt megúszhatom ennyiért (többre számítottam).
Pár kérdés ezzel kapcsolatban:

- meddig fog működni a termékkulcsos Office?

- megrendelem, kijön a csomagpontra, kiveszem belőle a dobozt, boldogan hazamegyek... mi lesz a dobozban? Egy papír egy kóddal? Egy lemez? Egyéb?

 

Köszönöm.

r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153806

Egy MS fiókkal aktiváltam két különböző termékkulccsal rendelkező W10-et két különböző gépen.

 

De mindegy, most már szerintem jó lesz.

 

Köszi a segitséget mindenkinek, ha legközelebb kérdezek, azzal fogom kezdeni, hogy milyen egyéb informácoóra van szükség ahhoz, hogy segiteni tudjatok:)

Előzmény: Hehe164 (153805)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153805

"Nem fejted ki a valóság összes részletét".

 

Amit csináltál:

 

Egy MS fiókkal aktiváltál ugyanazon termékkulccsal rendelkező több W10-et.

Előzmény: r.tonyo4 (153799)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153804

Ezt írtam én is: "1db win licensz 1db gépen futtatható egyszerre"

Ez már 20 éve így van. Ugyanezt írták le ott is. Csak te kevered a fogalmakat. :)

Előzmény: r.tonyo4 (153803)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153803

OK elfelejtem

 

Windows 10 aktiválás egy fiókkal több gépre, - Microsoft Community

 

A Microsoft fiókodhoz  kötött digitális licencet egyszerre csak egy gépen tudod használni.

Ugyanakkor, amennyiben jelentős hardvermódosítás történik a gépeden, újra tudod aktiválni a Windows 10-et.

Előzmény: Doky586 (153801)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153802

igen

Előzmény: didyman (153800)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153801

"mert 1 MS fiók= 1 windows aktiválás"

 

Ez hülyeség. Gyorsan felejtsd el..!

Előzmény: r.tonyo4 (153799)
didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153800

Akkor mi a gond? Aktiválva van a terméked, és kész. :-)

Előzmény: r.tonyo4 (153799)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153799

félreértek valamit, vagy pedig többen többfélét mondtok.

adott egy újonnan, előtelepitett windowsal vásárolt új HP laptop. Bekapcsoltam, hozzáadtam az MS fiókomat, majd észrevettem, hogy semmit nem frissit (se defendert, sem a 1909-es hez járó frissitéseket). A felhasználói fiókoknál az én MS fiókom volt, az aktiválásnál pedig az, hogy ezzel az MS fiókkal lett a windows aktiválva. Miközben ezzel a fiókkal már egy másik windowst is aktiváltam kb  4 éve. Utánanéztem és itt is azt mondták, hogy ez igy nem jó, mert 1 MS fiók= 1 windows aktiválás. Kb te is ezt irtad.

Újratelepités, viszont elrontottam, amire te is rávilágitottál. Hajnalban megcsináltam még egyszer az újratelepitést, a beszúrt képed alapján teljesen kihagytam az MS fiókot és most azt irja az aktiválásnál, hogy a windowst digitális licensszel aktiválták. Itt tartok most. Így már legalább lejöttek a 1909-hez  tartozó havi frissitések. A többit meg majd letölti, amikor akarja. Nem siettetem.

 

Előzmény: Doky586 (153798)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153798

1db MS fiókhoz kb 10db gép köthető

1db gép egyszerre 1db MS fiókhoz lehet kötve

1db win licensz 1db gépen futtatható egyszerre

 

Frissítésnek /telepítésnek nem sok köze van a fiókhoz.

 

Frissítést gyakran a inkompatibilis programok /driverek okozzák vagy a kevés tárhely. Eggyik se fog csak úgy magától megszűnni.. ;)

A hivatalos oldalról letöltheted a 20H2 MCT-t és frissítheted bármikor (most) a gépedet ha akarod.

Előzmény: r.tonyo4 (153797)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153797

nem olvastad az előzményeket

Onnan indult az egész, hogy egy másik MS fiókkal már aktiváltam egy másik gépen a windowst ezért ezen a gépen, amiről most szó van, már nem lehetett: nem frissült a 1909-esről. A gépházban az aktiválásnál az bejegyezve, hogy a Windowst Microsoft fiókkal aktiválták. És ezt nem lehet.

 

 

Előzmény: Doky586 (153796)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153796

Csak azt mutattam hogy megoldható fiók nélkül is.

De ha te fiókkal telepítetted az se baj. Legalább van egy MS fiókod is. Nem ördögtől való az.. ;P utólag is ki lehet lépni ha nem tetszik..

Előzmény: r.tonyo4 (153794)
didyman Creative Commons License 2020.12.29 0 0 153795

Kezdjük az elején. Ezekre a kérdésekre kérek szépen válaszokat:

-Pontosan (=milyen program, melyik felületén, melyik gombot nyomod, milyen menüből, melyik parancsot választod) hogy történik a nyomtatás menete?

-Milyen nyomtatóról van szó? 

-Csak ez az egy nyomtató van telepítve, vagy több is?

-Történt bármilyen szoftveres, hardveres változás?

-Milyen Windows 7 verzió, melyik szervizcsomag?

-Mit jelent a részleges újratelepítés (ilyen opció a W7 telepítőjében ugyanis nincs), pontosan mi történt, mit csináltál?

-Milyen PDF-et kezelő szoftver van a gépen telepítve?

EZek után hatékonyabban tudunk segíteni.

Előzmény: Hónix (153783)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153794

bakker ezt nem vettem észre:(

Most elqrtam megint?

Előzmény: Doky586 (153792)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153793
Előzmény: Garfield007 (153791)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153792

"telepítés közben egyszer csak kért egy MS fiókot, olyan opció nem volt, hogy mégsem"

 (kép)  

Előzmény: r.tonyo4 (153786)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153791

Milyen géped van pontosan? 

Előzmény: r.tonyo4 (153790)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153790

mert úgy vettem a masinát, hogy a1 909-es win 10-zel elő volt telepítve. Gépház->helyreállítással csináltam és a 1909-est rakta vissza. 

Előzmény: Jahno (153789)
Jahno Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153789

De ha már újratelepítetted, akkor miért nem a legfrissebbel? Win2000né persze, hogy nem volt, elvégre változnak az idők.

Előzmény: r.tonyo4 (153786)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153788

Mikor azt írod, hogy a lehetőség megszűnt, arra gondolsz, hogy a filera jobb klickelve nincs print lehetőség, vagy van, csak nem nyomtat?

 

A részleges újratelepítés alkalmával, vagy az után frissítettél printer drivereket?

Előzmény: Hónix (153783)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153787

Cicis, téged keresnek! 

Ehhez nekem ma nincs türelmem.

Előzmény: Hónix (153785)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153786

újratelepítettem, termékkulcsot nem kért, de azért kiolvastam előtte.

 

A telepítés közben egyszer csak kért egy MS fiókot, olyan opció nem volt, hogy mégsem, vagy később. Viszont felajánlotta, hogy majd később bejelentkezhetek egyhelyi fiókkal. Én nem emlékeztem arra, hogy ez igy lett volna régebben. Mondjuk utoljára Windows 2000-et telepítettem gépre. Szóval később csináltam egy helyi fiókot, és az MS fióknak a vezérlőpultban sem maradt nyoma. 

Viszont frissiteni csak a 1909-eshez készült update-ket töltötte le és telepítette. A 20H2-nek még semmi nyoma. 

 

Előzmény: Jahno (153764)
Hónix Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153785

A probléma szempontjából mindegy (Ricoh, Epson, akármi).

Előzmény: Garfield007 (153784)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153784

Milyen nyomtatód van? Ricoh? OKI?

Előzmény: Hónix (153783)
Hónix Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153783

Ha esetleg tudná valaki:

 

Több PDF állomány nyomtatása esetén, megjelenítés (megnyitás) nélkül közvetlenül a nyomtatóra kerültek az állományok (Windows 7).

Részleges újratelepítés után a lehetőség megszűnt.

 

Mit kéne vissza állítani?

Jahno Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153782

Ráadásul régebbi almára nem lehet hivatalos oldalról lekapni rdp klienst, oszt elvileg mehet a tákolás, gyakorlatilag én is elvetettem, oldja meg valami hozzáértőbb.

Előzmény: didyman (153780)
didyman Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153781
Előzmény: kisbetu (153779)
didyman Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153780

Kedvenc sztorimat meséltem-e? Progen mikor hozta az új vállalatirányítási rendszert az ügyfélhez bemutatni, a cégnél még volt 3 Macbook is (ma már nincs egy sem, indokoljuk egyszerűen csak azzal, hogy sok lúd disznót győzött). És hát megkapták a kérdést, hogy akkor fut-e MacOS alatt. Óóó, hát persze, természetesen! Megköttetett a boldog üzlet, futott a szerver, jöhettek a kliensek és a Macbookok. És akkor kiderült, hogy úgy fut rajta, hogy rakjunk fel egy távoli asztalt reá és a távoli asztalon jelentkezzünk be a szerverre. Rendszergazda joggal, mert valamiért csak úgy volt jó. Úgyhogy nagy sóhajtások közepette, elvetettük ezt az opciót. :)
(nem, fenti sorok nem az Alma hibája, mert biztosan lesz valaki, aki szerint ezt írtam :) )

Előzmény: Garfield007 (153776)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153779

Ne tessék már minden szakértőt elüldözni :Đ

Azt akarod, hogy csak a hülyék maradjanak?

Előzmény: didyman (153778)
didyman Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153778

Nahát. Egy újabb senior szakértő. Végre valami új, a héten még úgysem volt semmi izgalom. :)

Előzmény: tarkaBarna (153769)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.28 0 2 153777

Ez egy küldetés az Almásoknál.

Persze ha beírnék az Almás gondombajomvan fórumba, hogy milyen szerencse, nem dobtam ki dupla annyi pénzt Macra, mint a hibátlan PC-re, akkor én lennék a szemét troll :-)

Előzmény: kisbetu (153774)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153776

Ez nem személyes harc. Ha egy Windowsos laptopot/PC-t lebutítok egy Mac szintjére, évekig elmotoroznak vele, akad is rá példa. 

Ha úgy nyúlsz egy Mac lelkébe, hogy nem értesz hozzá, akkor ott is tudsz furcsaságokat generálni, pedig az tényleg hülyebiztos rendszer, semmit nem bíz a felhasználóra.

Előzmény: tarkaBarna (153771)
fjfox Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153775

Épp most huzzok újra egy mac minit, sorolhatnám a hülyeségeit amikbe csak 5 perc alatt belefutottam.

 

 

Előzmény: Jahno (153768)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153774

Azért eléggé offtopikra sikerült az a beírás, itt vindóz topikban.

Előzmény: tarkaBarna (153771)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.28 0 1 153773

"Nem vak az a ló, csak bátor". :-)

Előzmény: Jahno (153772)
Jahno Creative Commons License 2020.12.28 -1 1 153772

Nehéz úgy megfejteni valamit, hogy ha ilyen bátor kijelentéseket tesznek.

Előzmény: tarkaBarna (153771)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.28 -2 0 153771

Nehéz úgy beszélgetni, hogy valamiféle személyes harcnak veszel valamit, miközben senki se akar harcolni ellene.

 

 

Előzmény: Jahno (153770)
Jahno Creative Commons License 2020.12.28 -1 1 153770

Ilyen alapvető funkciókkal pár millió Win felhasználó szintén csont nélkül vesz, nahát.

Előzmény: tarkaBarna (153769)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.28 -2 0 153769

Egyáltalán nem aggódom, ugyanakkor több, mint 30 év tapasztalattal a hátam mögött bátran kijelentem, hogy azoknak a felhasználóknak, akiknek csupán webre, levelezésre és egyéb alapvető funkciókra van szükségük otthon, azoknak egyszerűbb az élete Mac OS alatt, mint Windowson.

 

Természetesen más felhasználóknak meg a Windows sokkal jobb, pl. azoknak, akik játszani szeretnek. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya.

Előzmény: Jahno (153768)
Jahno Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 153768

Sorolhatjuk annak is a baromságait, nem kell aggódni.

Előzmény: tarkaBarna (153767)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.28 0 0 153767

Azért ilyenkor nagyon jó, hogy itthon Mac-et tartok.

Előzmény: r.tonyo4 (153762)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 0 1 153766

Ha egyáltalán fogalma lesz róla, de minek ehhez az eladó? slmgr -dli és kész is.

 

Előzmény: pimre (153765)
pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153765

Az újratelepítés előtt azért jobb lenne tisztázni az eladóval, hogy milyen forrásból származik az előretelepített operációs rendszer. Milyen jellegű a termékkulcs. Hogy nem olcsón vett és lejárással veszélyeztetett kulcs-e. Vagy esetleg nem termékkulccsal lett aktiválva. stb.

Előzmény: r.tonyo4 (153762)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 1 153764

BIOSban van, de ki is olvasható az adott kulcs, hogy biztosra menj.

Előzmény: r.tonyo4 (153762)
exhighand Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153763

Ez majd akkor derül derül ki, ha újratelepítetted.

Előzmény: r.tonyo4 (153762)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153762

Asszem csak egy megoldás maradt, az újratelepités

ugye ezt itt kell kezdeni

 Illetve amiben még bizonytalan vagyok az a termékkulcs. Win10-zel előretelepitett HP gépről van szó, ezeknél BIOS ban van a termékkulcs, azaz nem kell újra beirni sehova. Ez tényleg igy van?

 

Előzmény: Hehe164 (153733)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153761

A randomot rnd függvénnyel állítod össze, vagy manuálisan?

Előzmény: toda46 (153759)
toda46 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153760

Ezt nem tudtam, nem is próbáltam. Lassan összeáll a megoldás.

Előzmény: XNC (153738)
toda46 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153759

08:00 - kb.19:00 között random 6 ~ 10 alkalom, majd 22:00 - 08:00 között gép kikapcsolva.

 

 

Előzmény: Jahno (153731)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153758

Időközben megtaláltam, nem volt hozzáadva a teljes hozzáférés a hitelesített felhasználókhoz.

A rendszergazdaihoz hozzá volt adva, mégsem engedte menteni.

kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153757

Még ezt a képernyőképet sem engedi menteni csak az user/képek mappába.

 

Előzmény: pimre (153752)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153756

Nézném, de nem tudom hol kell.

Azt megnéztem, hogy az a fiók amivel be vagyok jelentkezve, rendszergazda.

Előzmény: Jahno (153750)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153755

Tehát egyetértünk :Đ

Abban, hogy van E: meghajtója, bármi legyen is az.

És NINCS joga írni rá.

 

Előzmény: pimre (153754)
pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153754

Mert mondjuk nem azt nevezte a rendszer E-nek, hanem az általa létrehozott 3, vagy 4 apró rendszerpartíció valamelyikét. Vagy az optikai meghajtót. Át tudja a telepítő nevezni őket.

Előzmény: kisbetu (153753)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153753

Nem arra panaszkodott, hogy nincs E: meghajtója, hanem hogy joga nincs odaírni.

 

Előzmény: pimre (153752)
pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153752

Azért én szívesen megnéznék egy képet a lemezkezelésről: Számítógép kezelés->Lemezkezelés. Persze akkora méretbe állítva, hogy látszódjon minden lemez neve és jellemzői.

 

Hátha például átnevezte őket a rendszer a telepítéskor. Velem már fordult elő, hogy telepítés előtt újrapartícionáltam a rendszer partíciót, és a meghagyott D, E és F más betűjelet kapott.

Előzmény: kacagógerle (153749)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 1 153751

Akkor ez is kimaradt az erdeti kérdésből. Jó tudni. Simán lehet, hogy a Win7en lévő felhasználói és jogosultsági rendszer maradt. Ki kell osztani újra. Opciósan a gyökérre.

Előzmény: kacagógerle (153749)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 1 153750

És jogokat megnézted?

Előzmény: kacagógerle (153740)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153749

Egyszerűen 3 partícióra van szedve a HDD, C,D,E. Idáig Win7 alatt teljesen jó volt minden, most fel lett frissítve Win10-re, azóta ez van.

Előzmény: James 42 (153748)
James 42 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153748

Neked kellene tudni, hogy mit látsz E meghajtónak, nekünk fogalmunk sincs, amíg le nem írod, vagy meg nem mutatod.

Előzmény: kacagógerle (153747)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153747

Miért hálózati helyként látja?

Előzmény: Hehe164 (153741)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153746
Előzmény: James 42 (153745)
James 42 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153745
Előzmény: Hehe164 (153715)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153744

Igen és a saját problémámat is ugyanez okozta: aktiváltam az OPrendszert az MS fiókommal, pedig csak a fájljaimat akartam és az MS365 előfizumat szerettem volna aktiválni. 

Előzmény: pimre (153743)
pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153743

Na most értettem meg. Nem a gép, hanem az operációs rendszer aktiválásáról beszélsz. Azt én máskéépp oldom meg, nem fiókhoz kötötten.

Előzmény: Hehe164 (153733)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153742

Már a W7 sem, ha az alaplapi hibrid alvás megfelelően volt beállítva.

A W10 pedig csuklóból jól kezeli. :-)

Előzmény: XNC (153737)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 1 153741

Oszt hol is van az az E: meghajtó?

Előzmény: kacagógerle (153740)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153740

Egy excel fájlt sem enged lementeni az E meghajtóra, ezt az üzenetet kapom mindig.

Én vagyok a rendszergazda.:-)

Előzmény: Doky586 (153712)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153739

MS365 és OneDrive is műxik külön-külön helyi fiók nélkül.

Előzmény: r.tonyo4 (153736)
XNC Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153738

Azt hiszem alapból leáll a vinyó 20 perc után....

Előzmény: toda46 (153726)
XNC Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153737

Ezzel az alvással nálam az volt a gond, hogy a gép néha belezavarodott; és nem csinálta meg rendesen.

Előzmény: Hehe164 (153722)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153736

ez egy win10-zel előretelepitett, boltban vett HP laptop.

én csak annyit csináltam, hogy bejelentkeztem a microsoft fiókommal (mert dolgozni kellett azonnal és szükségem volt a onedrive tárhelyen lévő cuccaimra és a ms365 előfizetésre+Office-ra), én semmilyen windowst nem telepitettem

Csak próbálok megoldást találni, mert a teljes újratelepitést szeretném elkerülni.

 

Még az jutott eszembe, hogy a másik a Lenovo laptopot kellene valahogy újrahúzni és kiszedni az MS fiókom fennhatósága alól

Előzmény: Hehe164 (153733)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153735

Az lehet még a megoldás, hogy az egyik gépet a frissítés időtartamára áramtalanítod.

Előzmény: Hehe164 (153733)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153734

Jó, hogy pár hete mentek le ezek a helyi fiókos megfejtések, hogy telepítés közben is csak onlinet lehet megadni, onnantól kezdve most mit mondjak rá?

Előzmény: r.tonyo4 (153732)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153733

Nem, ha már aktiváltad ugyanazzal a seriallal a másik gépet.

Akkor lett volna megoldás, amikor telepítetted.

Előzmény: r.tonyo4 (153732)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153732

A gépházban van egy olyan, hogy bejelntkezés helyi fiókkal: ha rámegyek, ezt adja ki.

ez nem lehet megoldás?

 

Előzmény: Hehe164 (153723)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153731

Az a többször az óránként vagy 8 óránként? Ha első verzió, akkor én elküldöm aludni, ha az utóbbi akkor hibernálom. Vagy le sem kapcsolom, mert megbírja, úgyis akad dolga a vasnak.

Előzmény: toda46 (153716)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153730

Enter, vagy egérkattintás. Beállítás kérdése.

Előzmény: toda46 (153727)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153729

Nem, ne keverd már a MS fiók speciális esetével.

A Google annyiból foglalkozik a különböző eszközeiddel, hogy szinkronizálni igyekszik rájuk a megadott beállítások szerint a tartalmakat.

Valamint igyekszik kiszűrni a jogosulatlan eszközről történő bejelentkezéseket.

Előzmény: pimre (153725)
Jahno Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153728

Google fióknak mi köze lenne az MS dolgaihoz? Tárolja és szinkronizálja az adataidat.

Előzmény: pimre (153725)
toda46 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153727

Jól próbáltam: enter vagy egér mozdítás? Köszöni egy mezei user.

Előzmény: Hehe164 (153722)
toda46 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153726

Ok, köszönöm. Elfelejtettem beírni, ezt a változatot már alkalmazom, de a gép megy tovább. Nem az villanyszámla a fő gond, hanem "ha nem kell, ne forogjon" . Bár ez egyéni döntés és elnézésed érte. 

Előzmény: XNC (153720)
pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153725

Tehát, amikor én a gépeimen a Google fiókot választom ki, akkor ezzel "aktiválom" a gépet? (Mindezt persze az operációs rendszer (win7, vagy win10) telepítése után)

És ezek szerint nálam a Google nem foglalkozik azzal, hogy hány és milyen rendszer tartozik hozzá?

Ha igen, akkor szerencsém van, hogy annakidején ezt választottam.

Előzmény: Hehe164 (153721)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153724

Pedig a szülői felügyeletnél kellene tudnod engedélyezni...

Előzmény: tarkaBarna (153719)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153723

Nem, a kérdést a serial azonossága/különbözősége dönti el.

(Ha csak nem csoportos licenced van, mert akkor egy új fiók megoldás kehet.)

Előzmény: r.tonyo4 (153718)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153722

Hibrid alvás, ami a mai alaplapoknál alap. :-)

Azaz simán az alvó állapot.

Ilyenkor a gép nagyrészt kikapcsol, de a perifériák (egér, billentyűzet) aktív marad az újraindításhoz.

Fogyasztása kb. 1 watt.

Indulás kb. 1 másodperc. :-)

Előzmény: toda46 (153716)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153721

Aktiváláskor MS fiókot kiválasztod. (Alapban ez történik.)

Innentől az oprendszer aktivációja ehhez fog kötődni, és újratelepítéskor újraaktiválódik a rendszer automatikusan.

Viszont jegyzi hogy hány és milyen rendszer tartozik hozzá.

Előzmény: pimre (153717)
XNC Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153720

Én amikor olyan élethelyzetbe kerültem (mint pl. most) hogy erre volt szükségem, én úgy oldottam meg, hogy az alapgép az nonstop ment, és csak a monitort kapcsolgatta az automatika.

Tehát bármikor ha kellett 1 gombnyomás, és már használhattam is a gépet.

A mostani gépem már 5 éve megy így....

Előzmény: toda46 (153716)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153719

Nem Win probléma, inkább MS úgy általában: én 3 napja képtelen vagyok engedélyezni a fiamnak az online játékot Minecrafton. Lassan ott tartok, hogy inkább megveszem még egyszer és létrehozok hozzá egy 99 éves MS profilt. 

Előzmény: Hehe164 (153715)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153718

értem:) máris közelebb vagyok a tisztánlátáshoz, azonban további kérdések merülnek fel:

Az megoldás lehet, hogy a Lenovo laptopot a fiókomnál leválasztom az eszközök közül? Ezt a gépet a gyerek használja. Mi fog történni akkor, ha leválasztom? Nem kap frissitéseket, ezt leszámitva még fog működni? Ennél a gépnél nem létkérdés teljes naprakész állapot. 

 

pimre Creative Commons License 2020.12.27 0 1 153717

"...az hogy több PC van ugyanazzal a fiókkal aktiválva, az bizony gond"

Nem tudom, hogy az MS fióknál ez hogy van. Bár van MS fiókom, de jóformán semmire sem használom (csak néhány MS fórumnál, ahol ezzel lépek be). Én Google fiókkal szinkronizálom a számítógépeimet és az androdos eszközeimet, és semmi probléma. Sőt, amikor a Win10-et telepítettem, ott nem adtam meg MS fiókot, és a jelszavas belépést is elutasítottam (kaptam is itt a fórumon letolást érte). Viszont bejelentkeztem a Google Chrome fiókommal a hozzátartozó jelszavammal, ami a könyvjelzőimet és jelszavaimat pillanatokon belül szinkronizálta, azaz rendelkezésemre állt a másik gépen kialakított környezetem.

Az androidos eszközöknél szintén a Chrome jelszó megadása után megjelent a már megszokott környezetem.

 

Mellesleg - talán az én hozzá nem értésem miatt - a "fiókkal aktiválva" fogalmat nem tudom értelmezni. Valaki elmagyarázná, mit jelent egy PC aktiválása fiókkal? A telepítést értem, a szinkronizálást úgyszintén, a fiók létrehozását is, de az "aktiválást" nem.

Előzmény: Hehe164 (153715)
toda46 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153716

Asztali gépem HDD >>> SSD cserét kapott. HDD is benne maradt adattárolónak.

Mit javasoltok: ha napközben nem folyamatosan használom, de esetenként valamit meg kell néznem - keresnem, tehát többször (gyakran) kellene be- és kikapcsolnom: alvó állapot, hibernálás, stb ...... ?? Nem IT-s baráti ismeretségi körben kb. mindenki mást mond. 

Hehe164 Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153715

A telefonok nem gond, de az hogy több PC van ugyanazzal a fiókkal aktiválva, az bizony gond.

Egy fiók, egy PC. Aztán ezeket lehet szinkronizálni.

 

Csak ezt eddig nem kötötted az orrunkra...

Előzmény: r.tonyo4 (153713)
XNC Creative Commons License 2020.12.27 -1 0 153714

Bezavarosodhatott a rendszer.

Akkor ezek szerint a felhasználói fiókok törlésével nem értél célt.

 

Lehet újratelepíteni.....   :)

Előzmény: r.tonyo4 (153713)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 153713

Ismét az általam 5 napja felhozott frissités téma:

Azóta sem találja a windows10  20H2 frissitést.  Először dec 20-án akartam frissiteni, akkor el is indult a telepités, de 22%-nál megállt, majd többször újraindult és a végén kiirta a képernyő aljára szép nagy betűkkel, hogy a "számitógépen végzett módositások visszavonása". A 0x800707e7 hibakód jelentése: Migration phase failed azaz áttelepitési hiba (?).

 

Erre a gépre Microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve Rendszergazdai jogosultságokkal. Amikor a frissitést letöltötte, de sikertelenül telepitette, akkor a vezérlőpult szerint még volt 3 vagy 4 felhasználói fiók a gépen. Ezeket az itt kapott tanácsot követve letöröltem, azóta csak az emlitett MS fiók létezik, mind a Gépház, mind a Vezérlőpult szerint. Azóta többször próbálkoztam már a frissitéssel és minden egyes alkalommal talál valami antivirus defender frissitést, elkezdi letölteni, de mégsem tölti le. Szóval szerintem valami bibi van a rendszerben. Itt tartok most.

A családban van egy másik gép is, az egy régebbi Lenovo. Arra is ugyanezzel a Microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve, és arra szépen felment a 20H2 frissités. Megnéztem annak is a fiókjait és teljesen ugyanaz mint ez a HP laptop. Nem tartom valószinűnek, de az nem lehet gond, hogy egy MS fiókhoz több eszköz (a laptopokon felül még 1 windowsos és 1 androidos telefon) tartozik? 

 

Köszönöm a segitséget előre is.

Doky586 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 153712

bárhová menthetsz a gépen.. (kivéve a C: görérbe és 1-2 rendszermappát kivéve)

Előzmény: kacagógerle (153711)
kacagógerle Creative Commons License 2020.12.26 0 0 153711

Sziasztok!

Oprendszer win10. Rendszergazdai jogosultsággal vagyok belépve, de mégsem engedi a fájlokat(pl. excel,word) lementeni csak a dokumentumok mappába. Hogyan lehetne beállítani azt, hogy bárhová menthessek a gépen?

Köszönöm!

vjano Creative Commons License 2020.12.25 0 0 153710

Hol tetted fel a kérdést, melyik fórumon?

Kiváncsiságból megnéztem a turistautak.hu fórumait, egyiken sem láttam nyomát, ott ha törölnek is nyoma van, hogy ki törölte, és milyen indokkal kinek a hozzászólását.

 

Pl így:

Előzmény: jwkllr (153704)
Jahno Creative Commons License 2020.12.24 -1 1 153709

Akkor tuti le van írva húszmilliókétszer. Vagy rossz helyen kérdeztél.

Előzmény: jwkllr (153704)
jwkllr Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153708

Ott szedtem össze.

Előzmény: smith (153707)
smith Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153707

El ne áruld, melyik oldalon és hogyan csinálhatja ugyanazt, ha az iménti hiba kifejezetten a tuhu hibája.

Előzmény: jwkllr (153706)
jwkllr Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153706

Az a gond, ha más oldalon vagyok akkor is ezt csinálja.

Előzmény: smith (153705)
smith Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153705

workaround #1: kapcsold be a geoláda réteget, akkor nem dobálja az ablakot.
workaround #2: használd helyette a https://turistautak.openstreetmap.hu/ oldalt.

Előzmény: jwkllr (153704)
jwkllr Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153704

Kérésemet törölték.

Mindenütt ez van.

Előzmény: Jahno (153703)
Jahno Creative Commons License 2020.12.24 -1 1 153703

Tűzfal, vízfal, böngésző? Amúgy van saját fórumuk, lehet jobban értenek hozzá. Egy sima magaslesnél is ez van, meg mindenhol?

Előzmény: jwkllr (153698)
XNC Creative Commons License 2020.12.24 -1 0 153702

Inkább felfedezni volt nehéz a hibát. Sokáig azt hittem, hogy véletlen én állítottam meg.....

Előzmény: XNC (153672)
vjano Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153701

Erre csak azt tudom javasolni, hogy ha nagyon zavar kérdezd meg a turistautak.hu fórumán.

Előzmény: jwkllr (153700)
jwkllr Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153700

Az rendben van, de ismételt induláskor előjön az üres ablak, és bezáráskor azt is zárni kell.

Előzmény: vjano (153699)
vjano Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153699

Sehogy, ezt úgy tudom úgy csinálták, hogy ha  a turistautak.hu  és a geocaching.hu   közösség által felmért POI, illetve kezelt  geoláda jelére kattintasz, akkor megjelenik info róla, ha pedig olyan megnevezésre kattintasz, ami nem az előbb felsoroltak, akkor így jelzi.

Előzmény: jwkllr (153698)
jwkllr Creative Commons License 2020.12.24 0 0 153698

Sziasztok!

Segítséget kérek, mert kiakadtam.

Itt van ez az oldal: https://terkep.turistautak.hu/

Kellő nagyítás után /pl. Börzsöny / rákattintok egy megnevezésre, és előjön egy ablak a következő szöveggel: Geoláda nem található az adott helyen.

Kilépek.

De a következő böngészés alkalmával az ablak ismételten megjelenik, és így tovább.

Hogyan tudom ezt megszüntetni?

OP: W7

Crome

Jahno Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 153697

Feltéve ha egyről beszélünk, mert a Movie Maker megszűnt és értelmes formátumokat amúgy sem kezelt, aztán áruházban van Movie Maker ami nem ez. Logikája mindnek ugyanaz, most is van a win áruházból letölthető, ami nem ez, meg persze ilyen néven neten terjed egy csomó átverés. Ha azt tudtad használni, akkor pld. az OpenShot is menni fog. Az legalább jó és műxik.

Előzmény: GTI100 (153693)
Jahno Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 153696

Nem csak videóvágásra, de bárminemű napi használatban is verik a használhatatlanság szintjét. Nem is tudom merrefelé nézhetted. A HP 250es átlagos irodai pötyögés mellett sem egy tartós darab.

 

Mégis mekkora anyagok, milyen gyakran, hány sáv? 3. generációs i5nél kisebbet nem nagyon nézegetnék...

Előzmény: GTI100 (153694)
hitman Creative Commons License 2020.12.23 0 1 153695

hát, ezek közül egyiken se állnék neki videót vágni.

Előzmény: GTI100 (153694)
GTI100 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 153694

Igyekeztem a sok-sok oldalas reportból csak azokat bemásolni ide ami szerintem számít. Így is elég hosszú lett. Sorry.

 

  1. 1.      LAPTOP  Termék  HP 250 G3 Notebook PC

 Számítógép típusa  ACPI x64-alapú számítógép


Operációs rendszer  Microsoft Windows 8.1

 

CPU típusa  DualCore Intel Celeron N2840, 2583 MHz (31 x 83)


Alaplap neve  HP 2213

Rendszermemória  


DIMM1: Samsung M471B5173DB0-YK0  

4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (11-11-11-28 @ 800 MHz) (10-10-10-27 @ 761 MHz) (9-9-9-24 @ 685 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-19 @ 533 MHz) (6-6-6-16 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)


BIOS típusa Insyde (12/11/2019)



Videokártya  Intel(R) HD Graphics (2104460 KB)

 

3D gyorsító  Intel HD Graphics

 

Háttértár:


IDE vezérlő  Intel(R) Pentium(R) processor N- and J-series / Intel(R) Celeron(R) processor N- and J-series AHCI - 0F23

IDE vezérlő  Realtek PCIE CardReader


Lemezes meghajtó  SPCC Solid State Disk (238 GB)


Processzor tulajdonságai: Gyártó  Intel(R) Corporation


Verzió  Intel(R) Celeron(R) CPU N2840 @ 2.16GHz


Külső órajel  83 MHz


Maximális órajel  2573 MHz


Képességek  64-bit, Multi-Core, Execute Protection, Enhanced Virtualization, Power/Performance Control

 

Memória eszköz tulajdonságai: Típus  DDR3

 

Altípus  Synchronous

 

Méret  4 GB    Max. órajel  1333 MT/s

 
 

2.  ASZTALI SZÁMÍTÓGÉP:

 

Számítógép típusa  ACPI x86 alapú PC


Operációs rendszer  Microsoft Windows 7 Home Premium



CPU típusa  DualCore Intel Core 2 Duo E6420, 2133 MHz (8 x 267)


Alaplap neve  

MSI P35 Platinum (MS-7345) (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)



Rendszermemória  DIMM1: Kingston KTC1G-UDIMM  

1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


Videokártya  RADEON X600 Series (Microsoft Corporation - WDDM) (128 MB)


Videokártya  RADEON X600 Series (Microsoft Corporation - WDDM) (128 MB)


3D gyorsító  ATI Radeon X600 (RV370)

 

Háttértár:  Lemezes meghajtó  KINGSTON SA400S37240G ATA Device (240 GB, SATA-III)

 

Alaplap tulajdonságai:  Gyártó  MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD


Termék  P35 Platinum(MS-7345)

Processzorok / Intel(R) Core(TM)2 CPU 6420 @ 2.13GHz ]

Processzor tulajdonságai:


Külső órajel  267 MHz

 

Jelenlegi órajel  2136 MHz

 

 Képességek  64-bit

 

 

 

Előzmény: XNC (153690)
GTI100 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 153693

Kettőnél jóval több video van. A kipróbálás is egy lehetőség. Gondoltam erre is hogy ugyanazt a viszonylag kisebb feladatot adom mindkét gépnek és mérem az időket. De tudományosan szeretném megközelíteni a kérdést. Azért Movie Maker, mert azzal már dolgoztam, azt ismerem, amiket az tud az bőven elég nekem. Semmi extra: kivágás, összefűzés, hang alárakása csak az igény.

Előzmény: Jahno (153691)
Jahno Creative Commons License 2020.12.23 -1 1 153692

Ja, azt már kérdezze meg más, hogy miért pont a Movie Maker és milyen OS ugye...

Előzmény: XNC (153690)
Jahno Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 153691

Amúgy most nem mindegy? Kipróbálod, max. lassabban számolja le, de két videó miatt nem fogsz másik gépet venni. Még mi a "lassú"? Kb. P4 prescott óta nem az órajel számít, de ha elárulod mit szeretnél és ki van?

Előzmény: GTI100 (153689)
XNC Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 153690

Nem csak az órajel számít.

Írd le milyen géped van, talán tudunk tanácsot adni.......

Előzmény: GTI100 (153689)
GTI100 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 153689

Laptopom meg asztali PC-m is van.  Az Aida diagnosztizáló programot lefuttatom mindkét gépen. MovieMaker programmal akarok videókat szerkeszteni, azaz felesleges részeket kivágni, a megmaradt rész alá hangot rakni. Mi alapján tudom eldönteni hogy melyik géppel lesz gyorsabb a munka?  Mit (miket) hasonlítsak össze a kapott riportban? Pld a magasabb órajelű CPU-s a gyorsabb, vagy más is számít?

James 42 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 153688

Először azt gondoltam, hogy nem túl nagy kérés. De aztán megnéztem az általa feltöltött videók listáját, és úgy döntöttem, hogy de igen, ami engem illet, igenis az.

Előzmény: marmande (153687)
Jahno Creative Commons License 2020.12.22 -2 0 153686

Pedig ez profil/aktiválás nyűg szokott lenni.

Előzmény: r.tonyo4 (153677)
James 42 Creative Commons License 2020.12.22 0 1 153685

Én egyáltalán nem idegesíteném magam miatta, ha "tökéletesen működik a minden". Vagy ha mégis, akkor legfeljebb azon, hogy egyszer majd mégis elkezdi telepíteni, és emiatt pont akkor nem tudom használni a gépet, amikor a legjobban kellene.

Előzmény: r.tonyo4 (153684)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 153684

most megint megcsináltam a hibakeresést, de semmi

Szerencsére a 1909-es verzióval is tökéletesen működik a minden, csak egy kicsit zavar.

Előzmény: Hehe164 (153683)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 153683

Akkor Smith hozzászólása szerint tégy.

Előzmény: r.tonyo4 (153682)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 153682

most valamilyen defender csomagot talált, de 2 mp alatt 100%-ot mutatott és nem teleptette. Van egy olyan ézésem, hogy ezek a frissítések itt vannak valahol a gépen, csak elő kéne bányászni

Előzmény: Hehe164 (153678)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153681

köszi

akkor türelmesen várok

Előzmény: Hehe164 (153678)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153680

már próbáltam, de semmit nem talált

Előzmény: smith (153679)
smith Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153679

Nyomj rá ott balra a hibaelhárításra, az alatt az Update hibaelhárításra. Ha van valami egyéb nyűgje, az majd elmeséli meg helyretenni is megkísérli.

Előzmény: r.tonyo4 (153677)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153678

Igen.

Kerestesd újra, meg kéne találnia.

Elsőre nálam is sikertelen volt az utolsó update.

Előzmény: r.tonyo4 (153677)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153677

ezt?

 

az előzmények között is sikertelen

Előzmény: Hehe164 (153676)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153676

Tegyél be egy képet az Update ablakáról.

Ott lesz az.

Előzmény: r.tonyo4 (153675)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153675

A vezérkőpultban töröltem.

Most ez van csak:

 

Most viszont azt irja ki a frissitéseknél, hogy a számitógép naprakész és nem talál új frissitést

Előzmény: Hehe164 (153674)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 153674

Töröld a régi profilt.

Előzmény: r.tonyo4 (153673)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.12.20 0 0 153673

Sziasztok

Most vásárolt laptopon szeretném frissiteni a win10-et erre a verzióra :2004 20H1

Jelenleg 1909-es van rajta, a vásárláskor előre volt telepitve.

Elinditom a frissitést majd jó sok idő elteltével befejezi sikertelenül ezzel a hibakóddal:  – 0x800707e7

Kicsit utánaolvastam és azt találtam, hogy user profilokkal lehet valami gond. Van rajta egy eredeti user profil, viszont én is hozzáadtam a windows Live profilomat és azzal lépek be.

Mi az amivel el lehet érni, hogy felrakja a legújabb windows 10 verziót?

Köszönöm

XNC Creative Commons License 2020.12.20 -1 1 153672

Elég volt a kompatibilitási mód.  :)

Előzmény: XNC (153222)
freyya Creative Commons License 2020.12.20 0 0 153671

Sziasztok! Win10-ben hol lehet beállítani, hogy az asztalon az ikonok alatt lévő szöveg mögött színes négyszög legyen? Emlékszem, hogy régebbi verziókon lehetett témákat beállítani, amik a szöveg mögé is tettek csíkot. Jó, mert kiemeli a szöveget, könnyebb olvasni és megtalálni mindent, mint amikor a mintás háttérképen vannak közvetlenül a betűk. Már egy órája keresgélek a személyreszabás menüpontban, de nem találom sehol. 

Jahno Creative Commons License 2020.12.17 -1 0 153670

Most vettem egy raklappal. Nekem kb. 45-50 perc kell, miközben a hosszabb szalag jóval drágább és annak illene vágni a végéből is. És akkor valahonnan kukáznom kell egy csomó papírtokot.

Előzmény: James 42 (153669)
James 42 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153669

60 perces VHS kazetta? Az tényleg nagyon régen kihalhatott, mert én nem láttam olyat, mióta megszülettem.

Előzmény: Jahno (153668)
Jahno Creative Commons License 2020.12.17 -2 1 153668

Meg úgyis kávéházi rovat, akkor nem mindegy? Nem lehet mindig magas szinten elmélkedni az indián munkaerőről meg a GPOról, ahol igazából sosem fogjuk megtudni, hogy mi a pontos baja. Én mondjuk sejtem, de hát az még nem biztos, hogy ugyanaz. C64 és egyéb oltári nagy marhaság nálam megtekinthető.

 

Esetleg a CDlemez kihalt-e témakörre visszatérve, most ilyet rendeltem a webáruházból:

 

 

Ez is kihalt :-D

Előzmény: pimre (153666)
pimre Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153667

Fórumába. Hülye okostelefon.

Előzmény: pimre (153666)
pimre Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153666

Mi az a téma, ami számítástechnikai kérdésekről szól, és nem fér bele a windowsos guruk fórumának?

Előzmény: exhighand (153663)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.17 -1 1 153665

Igen.

Előzmény: exhighand (153663)
Jahno Creative Commons License 2020.12.17 -1 2 153664

Nem.

Előzmény: exhighand (153663)
exhighand Creative Commons License 2020.12.17 -1 1 153663

Sokáig OFF-oltok még?

Hehe164 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153662

C64+Action Replay.

 

:-)

Előzmény: hitman (153661)
hitman Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153661

mégis c64 lesz, cartridge-dzsel.

alap keretcsíkozó program. =}

Előzmény: hitman (153660)
hitman Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153660

c64 vagy 128.

mondjuk a c64-ben nem volt beépített gyári assembler, csak a plus4-ben. de annak meg nem ilyen volt az alapszíne.

Előzmény: smith (153659)
smith Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153659

Ez valami Motorola 6xxx?

Előzmény: Hehe164 (153658)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153658

 

:-)

Előzmény: kisbetu (153656)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153657

Teljesen lényegtelen ezen vitázni, mert nem fontos és pláne off-topic, de azért érdekelne, hogy a te megközelítésedben akkor mit tett bele abba az assemblerbe? Linux utasításokat, vagy C++ methodokat? Mert amennyire én tudom, oda assembly utasításokat lehet betenni.

 

Jó, mindegy téma lezárva, felesleges ezen rágódni.

Előzmény: kisbetu (153656)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153656

Nem azt írta, hogy assembler nyelven írta, hanem az assemblerbe írta be. Az assembly utasításokat.

A példádnál maradva: a Visual Studioban írta meg a programot.  Természetesen nem Visual Studio nyelven, hiszen olyan nem létezik.

Előzmény: tarkaBarna (153655)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.17 0 1 153655

Most akkor programozás, vagy mi?

 

Az assembler az egy fordító program, nem program nyelv, tehát abban nem tudunk írni. A nyelv, az az Assembly. Mintha azt mondanád, hogy Visual Studio nyelven írtam. 

A gépi kód, meg megint más. 

 

De egyébként tök mindegy, csak ezt kb 20-ból tizenkilencen elrontják. 

Előzmény: Hehe164 (153654)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 153654

Nem, közvetlenül az assemblerbe kellett beírni lévén nem program, hanem hardver tette át közvetlenül gépi kódba.

Előzmény: tarkaBarna (153653)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153653

*assembly

 

Előzmény: Hehe164 (153651)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153652

Az elso mondatomban megirtam a kerdezonek a lenyeget, most mar latom, ott kellett volna pontot tennem az egeszre.

Előzmény: Jahno (153649)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153651

"Program készítő program volt már C64re is... Összeraktad magadnak és kész."

 

Azt assemblerben programoztam. Bővítőkártyával. :-)

Előzmény: Jahno (153643)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153650

Akkor tessék olvasni, egyik népszerű cucc:

 

http://c64.krissz.hu/shoot-em-up-construction-kit/

 

Kiemelném ezt a részt:

 

"ahol vertikálisan felfelé scrollozódik a képernyő, visszafelé haladásra nincs lehetőség."

 

Mintha a mostani témakör pont ilyesmiről szólna, csak 35 évvel később megoldva. Kicsit jobb grafikával és ilyesmivel. Azt a kivitelt amit most az ereszes produkált, akkoriban 12 évesen össze lehetett kattintgatni.

 

Igen, Zx Spectrum, indiánok. Hirtelen sok év után eszükbe jutott, hogy csinálnak egy új kiadást. C64re és hasonlókra máig adnak ki új cuccokat. Legtöbben nem ezzel kampányolnak a világpiacon, de egy mobilos BKV menetrend, ökobármi, ilyen-olyan vízállásjelentés, sokkal többet nyom állásajánlatoknál. A témakör tág, kolléga kvázio saját okosházat épített hardverrel, barátnője meg hozzáprogramozta a frontendet és a mobilos widgetet/appokat, amiből végül diploma munka is lett. Van ez így. De erős hobbi projektként még műholdról is sugároztak C64 programot...

 

Ezekre írtam, hogy manapság a gép nem korlát, így saját magunknak kell korlátokat állítani. Férj bele 4 kilobyteba, 16ba, X színbe, Z felbontásba, adott hardverbe, Mhz-be, sávba, bármibe és akkor jöhet a megmérettetés. Aki látni akarja, az látja. Ez pld. most egy elismert alkotás, de a banda sorban meglepi az egész univerzumot. Ez az egyik, kvázi underground programozás:

 

https://www.youtube.com/watch?v=m_auq5-1OK0

 

Állásajánlatoknál meg odatolják a hobbi bekezdéshez, a fő témakörbe meg jöhetnek az iPhoneos appok meg miazmások.

Előzmény: Törölt nick (153647)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153649

Ez túl tudományos. Aztán elmehetünk addig, hogy valaki vesztett és akkor egy szem késsel lekaratézta a fél megyét, oszt ment a vérengzés, vagy attól függ milyen játék miért. 5 évesen némelyik baromi jól fejleszti a logikát, koordinációt, kézügyességet, többivel csapatban is lehet mozogni, agyalni kooperálni meg ott vannak az olyan videójátékos rendezvények amiket mi csinálunk, mert van buli, kerekeasztal beszélgetés, némi verseny, sör, miazmás. És akkor jön a Bomberman bajnokság vagy pld. olyasmik, hogy tükörből nézve kell Super Mariot játszani. Mire szeretnék kilukadni? Mással foglalkozik, sokat ül a gép előtt miért nem megy ki focizni, jajj erőszakos?

 

Én mindenféle helyzetet megismertem már másból is.

Előzmény: Törölt nick (153648)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153648

A bandan volt a hangsuly.

Sajnos egy volt osztalytarsam reven megismertem egy ilyen helyzetet, szerencsere nala ki lehett deriteni, hogy a hetvegi kozos bulizasok volt szamara a hirtelen megjelent nagy ertek, es azt kellett kivaltani massal.

 

Nem az a lenyeg, hogy a gyerek jatszik tanulas helyett, hanem az, hogy miert teszi - a mogotte levo megvaltozott ertekrend a lenyeg, arra kell felfigyelni, es arra kell megoldast talalni.

Előzmény: Jahno (153641)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153647

Program készítő program volt már C64re is... Összeraktad magadnak és kész.

 

Ezt nem tudtam, bocs.

Azt lattam, hogy valami Indi ceget reklamozol, mint programozok, es alul ott van kis betukkel, hogy zx spectrumon futo programrol van szo.

Előzmény: Jahno (153643)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153646

nem lehet attól lemásolni, hogy a githubon van, mert a felhasználásról az adott kód licensze rendelkezik.

 

 

Aha.

Egyszer voltam egy szep varosban EU kozepen, ahol jo sokat kellett fizetni ahhoz, hogy a Minimundus-nak nevezett helyen megnezhessem a vilag nehany nevezetesseget.

 

Talan egy eve volt egy bejelentes, hogy egy kis kinai ceg, valami huawei nevu, sajat varost epitett, hogy a gyarai elferjenek, es egy az egyben felepitettek sok nevzetesseget a vilagbol, Bp-rol a Szabadsag hidat.

 

A githubokrol es minden mashonnan mindent leszednek, lemasolnak, majd tovabbfejlesztenek, es eladjak, mint sajat fejlesztest. A G5 balhe azert indult, mert indiaiak bebizonyitottak, hogy minden kutyure kozvetlen csatlakozas van es mindent mentenek. Nehany ev mulva mar ok fogjak diktalni az informatikai fejleszteseket, csak most a Holddal vannak elfoglalva, es piszokul nem erdekli oket semmilyen szabalyozas a sajat szabvanyaikon es torvenyeiken kivul.

 

Itt lezartam, nem vitazni jottem, amugy is most mar lassan az a kerdes, hogy hogyan fogunk tulelni januar vegeig, hogy legyen esely a tovabbelesre.

Előzmény: annyi baj legyen (153645)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153645

"Az csak olyan programozoknal tema, akik ingyenes programokat fejlesztenek es masok segitsegere van szukseguk, es nem banjak, hogy kozben akarki lemasolja."

 

 

De tényleg, ilyen hülyeségeket honnan lehet kitalálni? A Github egy git alapú verziókövető rendszer, semmi köze ahhoz, hogy a használója ingyenes programot fejleszt-e, kell-e neki segítség, és pláne nem lehet attól lemásolni, hogy a githubon van, mert a felhasználásról az adott kód licensze rendelkezik.

Előzmény: Törölt nick (153635)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153644

Na és?
Szerinted én itt most én beágyaztam az index fórumot?
https://heyjoe.hu/forum.index.hu/

A beágyazott fórumba meg beágyaztam a githubot?
https://heyjoe.hu/forum.index.hu/szajerszajre.github.io/

Előzmény: Törölt nick (153636)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153643

Most akkor választhatsz, hogy csak troll vagy, esetleg?

 

Erről beszélek, amit mutattam az programozás. És sok más is. Van még a tarsolyban bőven, csak gondoltam ez napi aktuális. Az ereszes bigyó nem nagyon nevezhető programozásnak. Program készítő program volt már C64re is... Összeraktad magadnak és kész.

Előzmény: Törölt nick (153642)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153642

Ezt nem ertem, 1986-ban volt egy ismerosom, aki otthagyta az egyetemet es jatekprogramozasbol elt, mert akkor otvenezret vagtak hozzajuk egy-egy programert. O mondta, hogy ketten dolgoznak a programon, es szerzodestol fuggoen meg ket-harman segitenek nekik, hogy Amigara, Zx-re, C64-re, stb-re is azonos hataridore kell mukodo programot generalniuk.

Az egyik gepre megirtak, es utana jonnek az atkodolok, akik azzal torodtek, hogy mas gepeken is fusson a program.

A kepen pedig az van, hogy a programot zx spectrumra irtak, akkor csak egy zx kell hozza, betolteni es lehet jatszani vele.

Előzmény: Jahno (153640)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153641

SW feltörésben azért van ráció, tanulja csak rendesen, mert  az hivatalosan is sokat ér a piacon.

Előzmény: Törölt nick (153639)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153640

Spectrum az csak maga a vas. Ahhoz kell programozás, hogy játék legyen.

Előzmény: Törölt nick (153638)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153639

Oooo, ize... a gyerekkel valo szemelyes elbeszelgetes miert nem opcio?

 

Meg csak dackorszakban van, vagy mar rosszabb, ital, cigi, kabitoszer, autolopas, swfeltores bandahoz csatlakozott?

Előzmény: hellsing (153629)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153638

Ehhez nekem magyarazat kell, mi abban a programozas, hogy eloasnak regi zx spectrumokat, hogy jatszani lehessen rajtuk?

Előzmény: Jahno (153626)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153637

Lehet, hogy az en valaszom miatt menekult el.;)

 

Furcsa volt latni, hogy amikor beirtam a valaszomat, meg a nickje szerepelt alul, amire valaszoltam, amikor Garfield valaszolt neki nem sokkal kesobb, nala mar torolt nick jelent meg alul.

Előzmény: Jahno (153625)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153636

Azt viszont nem is sejtem, milyen két lap lett egymásba ágyazva, meg hogy kik figyelnek meg kit.

 

Azzal kezdtem, az elso beirasban belinkeltem a jatek linkjet, lathato, hogy ket github webcim van egymas mogott.

Előzmény: annyi baj legyen (153622)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153635

Az csak olyan programozoknal tema, akik ingyenes programokat fejlesztenek es masok segitsegere van szukseguk, es nem banjak, hogy kozben akarki lemasolja.

 

A tomeges regisztracio akkor kezdodott el, amikor cegek elkezdtek kerni a jelentkezoktol, hogy mutasson par programkodot, amit korabban csinalt, es sokan ugy kaptak allast, hogy ingyenesen dolgoztak projektekben, es eloadasokat tartottak rola rendezvenyeken, es annak reven kaptak megkeresest, hogy akkor nekik is irjon valami programreszletet.

Előzmény: annyi baj legyen (153620)
Jahno Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 153634

Naja, elsőre nekem sem lenne kész ötletem, hogy mit lehet csinálni vagy mindegyikre más megoldást. Minecraftnál pld, okosabb routeren vagy egyéb kliens oldali tűzfallal a @minecraft.net tartomány lekapcsol és kész is. Eddig valéami "software restriction policies" opciókkal próbálkoztál? Azért az haladó szint.

 

Defenderen sem csináltam még odahaza hálózatos profilt, annak szintén utána kellene menni, lehet van értelme, legfeljebb egy .reg-be belerakod ami kell és online tanulás végén lefuttatod :-)

 

Gondolkozzunk.

Előzmény: hellsing (153633)
hellsing Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153633

Én is mindig megbízom benne (14), aztán pofára esek. A haverokkal akar játszani, így adott a kör: Minecraft, CoD, R6S, Epic, Uplay.

 

Kipróbálom a júzeres megoldást.

Előzmény: tarkaBarna (153631)
hellsing Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153632

Nem tudja a rendszergazda jelszavát :)

Előzmény: pimre (153630)
tarkaBarna Creative Commons License 2020.12.16 0 0 153631

Szerintem, ha a gyermek játszani akar, akkor fog. Ha letiltasz pár programot, akkor majd mással fog, pl, valamilyen browseres játékkal, amit még nehezebb tiltani. Én inkább megbízom a gyerekben. (az enyém 12 éves)

 

Ha nagyon tiltogatni akarsz, akkor talán egyszerűbb fordítva próbálkozni: Csinálj egy felhasználót, amin csak zoomolni lehet. És akkor magát a felhasználót kell csak engedélyezned időhöz kötve, nem egyenként programokat.

Előzmény: hellsing (153629)
pimre Creative Commons License 2020.12.15 0 0 153630

Nem lehet, hogy a gyerek ezt már tudja, aztán letiltja apukát, hogy csak ne állítgasson semmit az ő (mármint a gyerek) gépén?:-=)=

 

Előzmény: hellsing (153629)
hellsing Creative Commons License 2020.12.15 0 0 153629

'estét! Blokkolni szeretném egy pár program elérését, hogy a Gyermek ne tudjon online oktatás közben játszani. A csoportházirendben megtaláltam erre a lehetőséget. Iskolaidő után engedélyezném, amihez a házirendet törölnöm kell, hogy másnap reggel megint beírogathassam azt a 6-8 szoftvert, amit tiltanék. Nem lehet ezeket a beállításokat valahogy lementeni és ki-be kapcsolni, horrible dictu időzíteni? Illetve lehet ezt felhasználónkként megtenni? Három júzerünk van: ő, én és a rendszergazda.

Gorcsev Creative Commons License 2020.12.15 0 0 153628

Miazhogy!

Úgy tudom, már szervezik a vadászhajtást! =:O

Előzmény: didyman (153627)
didyman Creative Commons License 2020.12.15 0 0 153627

Egek ura. Lassan tényleg a nyúl fogja vinni a vadászpuskát?

Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 1 153626

Viszont ez már programozás:

 

Előzmény: Garfield007 (153624)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 1 153625

Ha már a GPOs arcunk idejött felkavarni az állóvizet, kipuffogta rajtunk magát az indiánok meg a multi környezet miatt oszt le is lépett.

Előzmény: Garfield007 (153624)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 -1 1 153624

Miért kellene nekem egy senki ügyéből kipattant flame ihlette játékkal foglalkoznom? De tényleg...

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153623
Előzmény: annyi baj legyen (153622)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.12.14 0 1 153622

"ez meg kb. szoftverkészítő szoftverrel készült nem? "

Azzal hát:
https://www.clickteam.com/

És itt forrása:
https://github.com/csokieshipo/szajerszajre.github.io

és itt egy leírás, hogyan kell játszani

Azt viszont nem is sejtem, milyen két lap lett egymásba ágyazva, meg hogy kik figyelnek meg kit.

Előzmény: Jahno (153621)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153621

Kell ezzel foglalkozni? Év közben is akad 2-4-X órás vagy napos programozós verseny, vagy méretnek valami hasonló hardveres vagy logikai korlátnak kell megfelelni, ez meg kb. szoftverkészítő szoftverrel készült nem? 

 

Amúgy biztos jó programozók? Egyéb munkájuk? 2 nap is valóban két nap volt? Piachoz képest teljesítmény alapján hova kellene behelyezni? No nem a Last Ninja zenéje vagy Ward Alienje közé. És miért pont itt? Mert ezzel biza fun kompón kellene indulni.

Előzmény: Törölt nick (153619)
annyi baj legyen Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153620

"githubos dolgokat pont azert hozzak letre, hogy legyen nyoma a cv-ben"

Tényleg? Nem verziókövetésre?

Előzmény: Törölt nick (153619)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 -2 0 153619

Akkor legyen valami temaba vago is ezen a forumon, terjunk vissza erre a tortenetre, mert tipikus magyar (csak magyar?) informatikus (programozoi?) mentalitasrol szol.

 

Egyedul Jahno reagalt ra eddig, rogton bizonyitva, hogy ot nem a tenyek erdeklik, hanem a sajat velemeny.

 

Persze, lehet azt mondani, hogy par napos hir, de ez a kutyat se erdekli.

 

A lenyeg az, hogy

- van egy (vagy tobb) bizonyitottan jo programozo

- kepes rendkivul gyorsan es viszonylag (vagy teljesen?) jo munkat vegezni

- bizonyitottan nagyon rovid hataridore (talan 2nap?)

 

A kovetkezmenyek:

 

Letrehoz egy jatekot, ami elvileg jo es szep, gyakorlatilag a dokumentalasa az nulla.

(gondolom, ez ismeros informatikai projektekbol)

 

Tovabba nincsen semmilyen info a tamogatasrol, helpdesk, stb. akarcsak egy akarmilyen kapcsolat, teljes hianya az inforknak.

(megszultem a gyereket, nesztek, csinaljatok vele, amirt akartok)

 

A tudasat bizonyitja, hogy kepes volt ugy egymasba agyazni ket weboldalt, hogy teljes vedelmet biztosit, ugy tunik, tudatosan el akarta kerulni, hogy barmilyen kapcsolatot barki talaljon.

(ami azert furcsa, mert, ugyebar, a githubos dolgokat pont azert hozzak letre, hogy legyen nyoma a cv-ben, kovetkezo projektekre megrendeles, vagy evtizedekkel kesobb onigazolas, hogy valamikor valaki megis csinalt valamit.)

 

A lenyeg az, hogy van egy jatek, amit a fene se tudja, hogyan kell jatszani, ez lenne az egyik szal, hogyan lehet kideriteni, mibol jonnek a pontok, mire megy ki a jatek.

 

Erre meg ratettem egy masik szalat, hogy mivel vannak itt paranoiasok is, nekiallhatnak kideriteni, hogy talan a ket weboldal egymasba agyazasa nemcsak azert van, hogy eltitkolja a hatteret, doksikat, forrasokat, hanem a hatterben mehet valami, amivel a racuppano jatekosok gepeirol lehet adatokat begyujteni.

 

(Errol nem sokat tudok, egyszer hallottam egy felreszegen uvoltozo rendszergazdat, hogy a tuzfalak mind atveresek, egyreszt mindegyikben van hatso kapu, masreszt mindegyiknel vannak alap utasitasok, amik reven mindenfele infokat le lehet kerdezni a mogotte levo gepekrol, harmadreszt a html meg 80-as (?) meg egyeb szabvanyos dolgok is boven elegendoek arra, hogy a tuzfal engedelyevel mindenfele adatot kiszedjenek hw-sw listatol kezdve fajlok tartalmaig le lehet masolni mindent.

 

 

Szamomra eleg lenne, ha valaki megirna, hogyan lehet a jatekot jatszani, a tobbi temat gratis irtam be, hogy legyen valami ertelmes beszelgetes is, ne kelljen mindig azt olvasni, hogy ki kinek az apja meg egyebe lehetne.

 

Engem a jatek jatszhatosaganak kitalalasa erdekel - es nagyon sajnalom azt az egy tobb embert, aki nem eli tul a virust, lassan ugy tunik, nalunk sincs vedettseg, es ahogy hallom a hireket, a tuleles erosen attol fugg, hogy az adott orvos vagy korhaz hogyan dont. :-(((

 

Előzmény: Törölt nick (153548)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153618

Tedd hozzá, ezek. Így lesz kerek.

Előzmény: exhighand (153613)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153617

Nem zavar, hogy mi meg a Flashről beszélünk és ezekre válaszolgatsz?

Előzmény: Törölt nick (153612)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153616

valószinüleg apád lehetnék

 

Hat, ahogy most atfutottam az egymasnak irogatasotokat, vannak hasonlo, de nagyon eltero kommunikacios stilusok az adok-kapokban, de azert teljesen biztos vagy abban, hogyha annak idejen ilyen dumaval udvaroltal volna, az o anyja beengedett volna az agyaba?

 

Előzmény: Törölt nick (153600)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -3 0 153615

Nyugodság van, csak az igazán kitartó hülyék kapnak ilyen VIP figyelmet.

Előzmény: exhighand (153613)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153614

Akkor írsz a GPOról, vagy hol tartunk?

Előzmény: Törölt nick (153612)
exhighand Creative Commons License 2020.12.14 0 1 153613

Olvass vissza pár napot. Szinte mindenkivel ezt csinálják. Ez amolyan homokozó védelem.

Előzmény: Törölt nick (153612)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 1 153612

Nem tudom mennyre zavar, de én egy kukkot nem írtam a Flashről. De tök mindegy, mert nagy egyetértésben barmoztok. Sajnálom, hogy nem lehet veletek rendesen kommunikálni.

Előzmény: Jahno (153610)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153611
Előzmény: Garfield007 (153609)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153610

" a sokféle szempontot."

Annyira sok, hogy céges alkalmazás nem használja, szóval mehet a kukába. Mármint hivatalosan ott is mehet, ahol eddig hivatalosan már legalább 5 éve ki volt tiltva  és ha valaki rákérdezett, hogy ilyennel szállítana alkalmazást, akkor azt erősen körbeállták, leköpködték. Legközelebb már óvatosabban fog indítani :-D

 

És akkor most elmélkedjünk az SMB1-ről?

Előzmény: Törölt nick (153608)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153609

Látod, megint írtál ennyit, nagy bullshit. 

Amiről szó van az egy konkrét probléma, az a flashplayer letiltása és ezzel az utolsó bástya is ledől, a kliens alkalmazások letiltása is megtörténik. 10 éve védekezünk, próbáljuk körbefalazni, de eddig tartott a türelem.

Előzmény: Törölt nick (153608)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153608

"Milyen szempont létezik még egy legmagasabb szintű üzemeltetési kockázatot jelentő szoftver esetében?"

 

Rengeteg szempont létezik. 

 

Ha már a üzemeltetési kockázatot hozod példának, akkor ezen is be lehet mutatni, a sokféle szempontot.

Az üzemeltetés védelme sokféle lehet, és különféle erősségű. Ezeknek a védelmeknek vannak mellékhatásai is. Például hat-e az üzemeltetési vedelem a kód (applikáció) futási sebességére (Performance ü nem tudom hogy mondják magyarul. sorry, 30 éve nem élek ott), hat-e a telepítés rugalmasságára, kell-e hardwares, vagy elég a softwares védelem, lokális, vagy network függő, host szinten van, vagy engedélyez VM/docker elérést. 

Nem mindegy mi ellen védekezünk és nem mindegy milyen árat fizetünk ezért a védekezésért. 

 

Természetesen Sys admin szempontból az a fontos, hogy minden védett legyen. Ugyanakkor, mint írtam ennek van ára és a kérdés, hogy mi a megfelelő választás. Tehát ez egyáltalán nem csak egy bizonyos szempont, hanem sok. 

 

Programozás szempontjából is probléma lehet, főleg Windows környezetben (UNIX-on ez nagyon más), mert a különféle felhasználói layerek túlzottan egybefonódnak. Így előfordulhat, hogy bizonyos kódhoz olyan admisztrátori engedélyre van szükség, amit egyébként nem akarnak megadni a felhasználóknak a vállalti biztonsági döntések alapján. Ilyenkor jönnek azok a megoldások, hogy a fejlesztőkörnyezetet leválasztjuk és mondjuk VM-en futtatjuk, stb. de ez megint más kényelmetlenséggel, megkötéssel jár.

 

Természetesen (majdnem) mindenre van megoldás, de nem is írtam sehol, hogy ne lenne, csak azt, hogy a Windows ebben kényelmetlenebb OS környezet, mint pl a Linux. Ezzel nem leszarozom a Windows, csupán elmondom egy jellemzőjét, amiben kevésbé kedvelt, mint a Linux.

Előzmény: Garfield007 (153603)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153607

Elnézést, félreértettem, azt hittem engem gyerekezel le. Sorry!

Előzmény: Garfield007 (153605)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153606

Flash? Ott volt ugye még, hogy mobilon lassú és nyűgös, ehhez is könnyen jön az új technológia, ha az akku is tovább bírja. 10 éve mennek a hírek nagyobb oldalakról, hogy ki az aki megugrotta és időben váltott. Aztán persze akad ami nem konvertálható és nem gazdaságos. Ha már elsőre nem kaptunk meg az infót, ez offline/online vagy miféle?

Előzmény: Garfield007 (153603)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153605

Látod, erre mondom, hogy folyamatosan mennyire lekezelő és arrogánsak vagytok azzal, aki nem ért egyet veletek. 

 

Te beszéltél a fiadról, nem tudtam, hogy nem a gyereked.

 

Nem tudom nenny idős vagy, de valószinüleg apád lehetnék.

 

 

A korod akkor számít ha bor vagy sajt vagy. Te melyik?

Előzmény: Törölt nick (153600)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153604

Milyen szempont kellene? Lukas szar, becsukja a világ de akadnak alternatívák. Nem is olyan bonyolult, de ha valaminek vége, akkor vége, ez ilyen. Pont egy programozó ne értené, ha Sanyika megkeresné az egyetemista korában tákolt kódjával, hogy na, folytatni kellene. Akkor persze megy a lapos pislogás és akkor az csak érintőleges témakör. Meg kellene keresni az első híreket róla, szerintem kb. legalább 10 éves lesz. Sötét középkor, pfujj.

Előzmény: Törölt nick (153598)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153603

Milyen szempont létezik még egy legmagasabb szintű üzemeltetési kockázatot jelentő szoftver esetében?

Előzmény: Törölt nick (153598)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153602

"de valószinüleg apád lehetnék."

 

És ez számít? Persze ha ebben a témakörben öregfatert idézem, akkor megint én leszek a köcsög.

Előzmény: Törölt nick (153600)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153601

Ha észrevetted volna akkor legalább három opciót írtam arra, hogy mivel nehezedik a júzer élete a GPO-k kapcsán, Te meg igazából ennyit sem. Sőt, semennyit.

 

Aztán jöttek a piaci megfejtések, mondván a bankok nem használnak Wint. Fenét nem, Sper is ezért keres gőzerővel SCCM/SCOMos arcot, ugye? Meg DB specialisták állnak hegyekben 2019 tapasztalattal...

 

"és senki nem akar MAC-et adatbázis szervernek használni."

 

Hátőőőő, még külön termékvonal is lett rá, bár szerintem nem túl sikeres attól még a senki az csöppet túlzás, mert kb. 8 éve beköszönt a piacra, kicsit szoptunk vele aztán inkább nem követtem, oldja meg más. Támogatása is vicces, elkavartad a licenszkulcsot és rögtön világméretű megoldhatatlan probléma lett. Csak azért tudom, mert rajtam kívül a gyárban mindeni beszopta és nyilván nekem kellett utána megoldani :-D

 

Mondtam már, hogy időnként körbe kellene nézni a piacon? Erste semvéletlenül keres MSes embert, de igen, akad Oracle is, igen, tudjuk. BI fronton meg ismét sok MSes. Szóval ez is bonyolult. Meg van ott minden. De az, hogy Win nincs, az nem egészen úgy vala. És ezek a nyilvános dolgok, ami nem az arról nem írunk.

 

Lehet jobb valami a VMSben, de még mindig a fejlesztők életét megkeserítő GPOról volt szó és Winen. No de mi az? Kibököd a világ nagy sérelmed, vagy rágjuk még a gittet ugyanarról?

Előzmény: Törölt nick (153594)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153600

"A gyereknek "  

Látod, erre mondom, hogy folyamatosan mennyire lekezelő és arrogánsak vagytok azzal, aki nem ért egyet veletek. Nem tudom nenny idős vagy, de valószinüleg apád lehetnék.

Előzmény: Garfield007 (153595)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153599

De, ezt írtam, egész pontosan a "szörnyszülött" kifejezést használva.

 

 

Előzmény: Garfield007 (153596)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153598

Szövegértés. 

 

A Flash problémáról (olvass vissza) nem én írtam. Én csak utaltam rá, hogy mennyire nem érti a guru úr, hogy nem egyféle szempont létezik. 

Előzmény: Garfield007 (153596)
exhighand Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153597

Leállt a Gmail. Azután megjavult, de tőlem nem fogadja a TLS 587-et, csak az SSL 465-öt.

Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153596

Arról nem is beszélve, hogy a Flash-es dolgot nem is én írtam. 

 

Van egy szint, ami alá ne süllyedjünk. 

 

Az egész beszélgetés legelején csupán annyit írtam, hogy szerintem a Windows túl komplex lett. Valszeg azért, mert míg a legtöbb OS valamilyen felhasználásra pozicionálja magát, addig a Windows mindenre. Senki nem akart VMS-en játékokat futtatni, és senki nem akar MAC-et adatbázis szervernek használni. 

 

Nem fogom beidézni, de nem ezt írtad.

Előzmény: Törölt nick (153594)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153595

akkor ne keverjük hozzá, hogy a Unixon milyen más megoldások vannak,

 

De, folyamatosan ezzel operál és nincs konkrétum. 

A gyereknek Windows kell, mert másképp nem tudna játszani. Igen.

Előzmény: Jahno (153593)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 -1 2 153594

Látod, erről beszélek: Büfögök, kanyarításom sincs, etc. Pedig csak talán nem értik.

Arról nem is beszélve, hogy a Flash-es dolgot nem is én írtam. 

 

Csak binárisan bírnak kezelni egy hozzászólást: vagy szuper a Win szerintem, vagy egy barom vagyok.

 

Pedig próbáltam azt is elég érthetően leírni (amire a se füle se farka választ kaptam) hogy sokszor nem jó/rossz, kényelme/kényelmetlen, egyszerű/komplikált kérdésről van szó, hanem arról, hogy kinek mi a fontos. És azért mert két embernek más a fontos, attól még egyik se lesz barom.

 

És attól, mert szerintem vannak dolgok, amik jobbak mondjuk a VMS-ben, vagy a Unixban, azzal nem a Windows "fikázom", csupán leírom a véleményem, amivel egyet lehet érteni, vagy lehet vele vitázni. 

 

Az egész beszélgetés legelején csupán annyit írtam, hogy szerintem a Windows túl komplex lett. Valszeg azért, mert míg a legtöbb OS valamilyen felhasználásra pozicionálja magát, addig a Windows mindenre. Senki nem akart VMS-en játékokat futtatni, és senki nem akar MAC-et adatbázis szervernek használni. 

Persze lehet, hogy erről másnak, más a véleménye, de ettől még egyikünk se lesz hozzánemértő barom.

Előzmény: James 42 (153589)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153593

Itt nem vélemény lehet, hanem műszaki megfejtésekről beszélgetünk, szóval lehet nekem az a véleményem, hogy kurva jól tudok magasugrani, az attól még mérhető lesz és kiderül, hogy baromság.

 

Ha meg Win és GPO dolgokról beszélünk, meg Wines supportról, hogy az a szar és jajj megnehezíti szerencsétlen programozók dolgát, akkor ne keverjük hozzá, hogy a Unixon milyen más megoldások vannak, mert messze megyünk és értelme nincs, hisz előbb még Winről volt szó.

Előzmény: Törölt nick (153590)
fjfox Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153592

Mac-et be kell tolni az MDM-be aztán az elintézi a központi konfig managmentet :)

 

 

Előzmény: Garfield007 (153588)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153591

Valamit ki kell találni, mert a Flash egy védhetetlen, mindenkire káros alkalmazás. Ez volt az én állításom, miután egyébként segítettem.

Erre jött a válasz, hogy nem fogadjuk el mások szempontjait és nem értjük a másik fél gondolkodáésát. Itt ebben nincs mit megérteni és átérezni? Ha betörnek a gépére, ha zombi lesz a gép, ha egyszercsak nem indul el többet, akkor nem érdekel sem sales managert, se programozót, szóltak előre, hogy le kell állítani ezt a kupac izét. 

Mea culpa maxima.

Előzmény: James 42 (153589)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 1 153590

Abból szűrte le, hogy arrogáns: eszébe se jut, hogy valaki érthet valamihez, ha más a véleménye. Eleve kellemetlen olvasni azt a hihetetlen lekezelő hangnemet, ami képvisel, pedig én folyamatosan meglehetősen kedvesen szóltam hozzá. Ráadásul egyáltalán nem fosoztam le a Windowst, csak megjegyeztem, hogy bizonyos dolgokban kevésbé jó, mint más OS, valamint hozzáfűztem, hogy más dolgokban meg jobb.

A fiamnak épp most kellett egy gép, amit a suliban is tud használni, meg otthon is tud rajta játszani, és meg sem fordult más a fejemben, mint Win, pedig otthon egyáltalán nem használok Win-t.

 

Azt hiszem nem meredek kijelenteni, hogy van némi tapasztalatom OS-ek terén. Egyetemen még csináltunk is újat, mint projekt feladat. (természetesen nem egy MS méretűt, csak egy alapot, ami igazából nem is nagyon nehéz.) 

Tényleg nem akarok belemenni vele egy diskurzusba, mert ő képtelen beszélgetni, csak lenézi és lehurrogja a másikat. Pedig igazából a jelek szerint ő sincs mindennel tisztában. Hiszen a Group Policy nagyon is az OS-től függ, hiszen az határozza meg a userspace-ek elkülönítését, a kernelspace elkülönítését, a fájlrendszer viszonyát ezekhez, a lehetséges jogosultságok hierarchiáját, és így tovább. Éppen ezért teljesen más az alapja a különféle jogosultságoknak egy VMS-en, egy Unixon, vagy egy Windowson. Meg persze nagyon sok egyéb dolog kapcsolódik ehhez, de nem akarok belemenni. 

 

 

De igazából az sem számít, hogy igazam van-e, vagy sem. Lehet, hogy nincs, hogy tévedek. Akkor sem beszélek egy vadidegennel emberrel ilyen lekezelő, fölényeskedő, arrogáns stílusban. Ha nincs igazam, akkor le lehet írni, hogy nincs igazam, mert a Group policy-nek ezért és ezért semmi köze az operációs rendszerhez. És akkor megértem. És elfogadom, vagy vitázom tovább. Ennek van értelme, mert ebből tanulhatunk.


 

 

Előzmény: James 42 (153585)
James 42 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153589

Az hogy sefülesefarka, egy dolog

 

Ezt nem írom alá, mert szerintem abban meglehetősen igaza volt. A többiben viszont Neked van nagyjából igazad. Az Üvegtigris pedig jöhet utólag is, mert azt csipázzuk! Én legalább annyira, mint itt sokan a sört.

Előzmény: Garfield007 (153587)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153588

Vagy azt is mondhatjuk, hogy ne használja, programozzon MACen.

 

Ezek meg nem tarthatók karba Windowser GPO-val, tehát kizárjuk őket a belső hálóról, is. Kész. :-)

Előzmény: Jahno (153586)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153587

Szerintem ebből:

 

Nem azért nem értenek hozzá, mert nem jó szakemberek, hanem azért mert a group policyben szabályozott dolgok arra vannak kitalálva, hogy az "egyszerű" felhasználok számítógépét rendben tartsák. De mikor ez a programozók életét megkeseríti, arra nagyon rossz megoldásai vannak a MS-nak.

 

Ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz, ha szar a GPO, akkor nem jó szaki rakta össze vagy nem volt megfelelő tervezés mögötte. Az MS erről nem tehet, de már itt összemosta a dolgokat. Az üzemeltető oldaláról meg nincs egyszerű felhasználó meg hős programozó, feladatok vannak.

 

A Flash témánal is ez volt a reakció:

Ez a Flash problélma is jól mutatja azt, ami korábban megpróbáltam leírni - sajnos sikertelenül.

 

Az különféle felhasználók teljesen másként látnak dolgokat, teljesen más megközelítésben, és teljesen más fontossági sorrendben.

Amivel a legtöbben nem bírnak megbirkózni (és amennyire visszaolvastam ez igaz az itteni gurukra is) az a másik fél szemszögének elfogadása. 

Nem arról van szó, hogy kinek van igaza, hanem arról, hogy mindenkinek igaza van a saját szemszögéből. 

A legjobb példa erre a programozó, a product manager, a sales manager és a support manager örök vitája a bugokról. Egy programozó sose fogja megérteni, hogy egy sales manager miért tajtékzik, csak mert az egyik gombon más a font típusa, mint a mellette lévőn, és ez miért top priority. A PM meg azt nem fogja megérteni, hogy miért olyan probléma hozzáadni egy Edgen is úgy nézzen ki, mint Chromon.

 

Az hogy sefülesefarka, egy dolog, de arra reagált, hogy a Flash tele van biztonsági résekkel és nem véletlenül engedte el mindenki. Nincs más megközelítés, tények vannak.

 

A latin mondat büfire meg be akartam vágni az Üvegtigris ide vonatkozó részét, de úgysem értené.

Előzmény: James 42 (153585)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153586

"De mikor ez a programozók életét megkeseríti, arra nagyon rossz megoldásai vannak a MS-nak."

 

Ha nem részletezi, akkor nem teljesen értjük, csak mivel ez 10+ éve visszatérő megfejtés, azon sem lepődnék meg ha annó HWSW-n ugyanerről és a domainról rágtuk volna Vele a gittet ahogy sokan másokkal is és miért most lenne kivétel, hogy mire szeretne kilukadni? De akkor hajrá, fejtsük meg. Volt itt rinya mindenféle nyűgös supportról meg egyebekről. Én megmondtam, hogy a GPO semmi mást nem csinál, csak központi menedzsmentet nyújt, registryt állogat. Azzal konkrlétan mia baj? Van-nincs. Ha van, akkor mehetünk tovább, hogy de pontosan mi is és miért, amiért az MS-t szidjuk? Mert lehetőség van rá? Világ legjobb dolga, tele van sablonnal és akkor cég szabályozza, hogy a Chrome egységes legyen, mit állíthat be a felhasználó és mi megy bele központilag. Mennyire részletezzem? És akkor akár egy 100 fős garázscégnél nem keverik el az alapértelmezett nyomtatót, nem frissül netről a drivere, ha működik, le van tesztelve, be van vezetve akkor mindenkinek az lesz az alapértelmezett és kész. Tök jópofa, mi más lenne?

 

 

Cserébe jön azzal, hogy ezt meg ezt tapasztaltam, de csak valami halvány kanyarítás van az egészen, mert Neki megnehezítette az életét a minden is, aminek köze nincs az MShez aztán itt puffog teljesen máson.

 

Vagy azt is mondhatjuk, hogy ne használja, programozzon MACen.

Előzmény: James 42 (153585)
James 42 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153585

Ezt miből szűrted le?

Előzmény: Jahno (153584)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153584

De, mert azt hiszi, hogy ez valami MSféle rákényszerített direkt kibaszós alap séma.

Előzmény: James 42 (153583)
James 42 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153583

Szerintem ez öt mondat volt, és bár én sem tudom, hogy az utolsóval pontosan mit akart mondani, vagy miféle megoldásokra célzott, de nekem egyáltalán nem az jön le ebből az öt mondatból, hogy fogalma sincs, mi ez.

Előzmény: Jahno (153582)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153582

Ebből a három mondatból látszik, hogy fogalma sincs mi ez, csak valami történik aztán szidja a technológiát:

 

"Én egy 80000 fős cégnél dolgozom, ahol természetesen miden a group policyben van megadva. Nyilván fontos ez, hiszen így vigyáznak a biztonságra. De emiatt teljesen rendszeres, hogy napi szinten nem tudunk megoldani dolgokat, és órákat töltünk a support chat-en, aztán persze továbbítanak a 2. vagy 3. vonalbeliekhez, mert nem értenek hozzá. Nem azért nem értenek hozzá, mert nem jó szakemberek, hanem azért mert a group policyben szabályozott dolgok arra vannak kitalálva, hogy az "egyszerű" felhasználok számítógépét rendben tartsák. De mikor ez a programozók életét megkeseríti, arra nagyon rossz megoldásai vannak a MS-nak."

 

A programozó nem "egyszerű"? Vagy mi számít egyszerű júzernek? Te tudod mi az a GPO? Semmi más, mint registry állítgatás. Nem kötelező használni, ha valamit beállítanak és szopás az eredmény, akkor az nem a GPO lehetőségének a hibája, hanem elkefélték, rossz implementáció vagy a kisebbik rossz valami két másik közül.

 

Ezt tessék először felfogni. Ugyanez a logon meg egyéb szabályokkal. Lassú? Sok helyen az hát. De miért? Mert 200 darabot belevernek, nem tartják karban, folyamatra vár, vagy leszed egy 87 megabyteos frissítést a világ másik MPLS vonalának végén lévő szerveréről 30 kikobittel. Ezekben nem a szabályok a hibásak, csak egyszerűbb hülyeséget írni, fröcsögni, meg sértődöttem magyarázni, hogy "na jó legyen igazad én léptem", mint belátni, hogy hülyék vagyunk és nem értünk hozzá, de még nagyságrendileg sincs fogalmunk semmiről.

 

GPO pont ilyesmikre van kitalálva, hogy nagyban működjön, odahaza egyszerű júzernél nem sokan tekergetik (neve is kicsit más, de lényege ugyanaz) szóval inkább céges dolog. Aztán lehet toporzékolni, hogy hámerabankok, vagyunk itt páran akik láttak már olyasmit és wines légitársaság is van nem kevés, ahogy bank meg sok más sem. Ez a következő történet.

Előzmény: James 42 (153581)
James 42 Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153581

Ja, és ott volt még az is, hogy Jahno-nak igaza van mindenben.  :-)

Előzmény: James 42 (153580)
James 42 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153580

Hát... Szerintem is inkább úgy kellett volna írnia, hogy "Mea maxima culpa".

Előzmény: Gorcsev (153579)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153579

Tudod, az a gond, hogy én is utálom a wintendót (mint az közismert), oszt' ettől tök függetlenül mégiscsak marhaságokat mondc sz'tem is... 

Előzmény: Törölt nick (153577)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -2 0 153578

Jóvanna, mehetsz amerre látsz és kész. Ez is olyan, hogy azért írogatunk mert egyesek írogatnak :-D

Előzmény: Törölt nick (153577)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.14 0 1 153577

Kedves Jahno, mint már írtam, teljesen felesleges a beszélgetésünk ezért is hagytam abba. Egyrészt meg se próbálod érteni a leírtakat, mert eleve abból indulsz ki, hogy valaki vagy szereti a Windows, vagy barom, másrészt olyan lekezelő stílusban írtok mindketten, hogy ehhez nekem nincs kedvem. 

Sajnálom, de így teljesen felesleges beszélgetni.

 

További kellemes napot!

Előzmény: Jahno (153574)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.14 0 0 153576

Az nem lehet, hogy külön az alkalmazásban is engedélyezni kell a használatukat?

Előzmény: Carina_S (153562)
m54-b Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153575

Javascript Switcher segíthet a dolgon. Adott weboldalon letilthatod a javascriptet. Az olyan, amelyik alapból  mindenütt tilt nem jó. Ha nem megfelelő az oldal megjelenése újból engedélyezed.

 

Azon az ikonon klikk a tiltás/engedélyezés:

 

Előzmény: Carina_S (153572)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153574

Mondjuk ha a win fura és a Linux átlátható, akkor a jó ég tudja, de most megnéztem azt a csoda alkalmazást és eleve mindenféle Linuxra másképp van a leírás. És persze ez még a grafikus izétől is függ, meg a jó ég tudja mitől.

 

 

Ugye hasonlóval kezdtem sok éve is, csak dobott valami hibaüzenetet, aztán mikor valahol érdeklődtem akkor leugattak, hogy tegyek fel Hackintosht vagy mit, meg Lubuntut meg Minth meg IceW meg a jó ég tudja mit, de valahogy mindig egy helyben jártunk az egésszel. És perl, TomCat már a jó ég tudja mit össze nem szedtem, hogy a végén kiírja "errorbazmeg" és simán csak nem műxött.

 

Pedig olyan álmaim voltak, hogy erre a kis AMD Geocode cuccra is feltákoljuk, akkor legalább lesz hangja :-)

Előzmény: Törölt nick (153543)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153573

Ha nem blekkfrájdéj, akkor glamour napok, joy kupon, Aboutyou áruház vagy bármi ami 12 egy tucat, kinek mi.

 

Reklám hát jahh, némelyik zűrös, többi csak pénzt szeretne keresni a fenntartásra, majd mivel egyre többen blokkolják egyre hülyébb módszerek kellenek.

Előzmény: Carina_S (153572)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153572

Nem vagyok oda a blekkfrájdéjért sem, nemcsak a spamokért nem... .. . A blekkfrájdéj is egy olyan, az emberekre ráerőszakolt reklám, mint amilyenek a nyomulós internetes felugrós reklámok is.

 

Utóbbival egyre több borsot törnek az emberek orra alá: hiába van ABP-d, egyre több weboldal játssza ki ezt olyan módon, hogy érzékelik a reklámblokkolókat, és ha egyet is bekapcsolva találnak az usernél, akkor azt írák ki, hogy "kapcsold ki a reklámblokkolódat, mert különben nem jelenítik meg a weboldal tartalmát", hanem lesötétítéssel olvashatatlanná és használhatatlanná teszi azt, mindaddig, amíg a reklámblokkolót az adott oldalra vonatkozóan ki nem kapcsolod!! (Az már csak gondolattársítás, hogy -- az én gyanúm szerint -- az ilyen elvtelenül erőszakosan nyomulós reklámok terjesztése a blekkfrájdéj-hez hasonló "kínai bóvlikat" a vevőközönségre ráerőszakoló plázafélék módszere is lehet akár.) Az ABP-t (AdBlock Plus-t) így játsszák ki a reklámterjesztő weboldalak. Egyedül a YAB (YouTube AdBlocker) az érintetlenül hagyott kivétel, mert azt a YouTube-on -- eddig! -- még nem próbálták meg kijátszani... .. .

Előzmény: Jahno (153568)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153571

Mi se értjük a te írkálásod okát, de vannak dolgok amiken nem lehet változtatni.

 

ui.: anno szóltam, hogy nem szabad csak úgy kiengedni az ápoltakat.

Előzmény: exhighand (153569)
Jahno Creative Commons License 2020.12.14 -1 0 153570

Mert ez 10 másodperc és akkor hagyom abba, amikor akarom. A TV-s hegesztéssel vagy megoldódik vagy nem., igazodni és megfejteni kell és az már szolgáltatás. Kérjél Tőle és oldjad meg.

Előzmény: exhighand (153569)
exhighand Creative Commons License 2020.12.14 -2 0 153569

Kérjél tőle egy teamviewer azonosítót és oldd meg neki. Nem értem mire jó az ilyen írkálás.

Előzmény: Jahno (153568)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 153568

Dehogy vagyok programozó. Ez ennél jóval komplexebb, mert a világ többi részén azok a címek teljesen reálisnak néznek ki. Éppen ezért szoktak a robotok magamnak magadtól, meg lopott címlistákból feladót generálva leveleket küldözgetni.

 

Másrészt nem árt gondolni az online dolgokra. Számlakivonatok, regisztrációk visszaigazolása, ilyen-olyan rendelések, bizonylatok, értesítések amit mind-mind automata küld, azokkal mi lenne? Ipari méretben idehaza a postai feladóvevények is emailban mennek és abból generálódnak le (van is vele bajom, de ez más témakör...). Maga az email továbbítás és küldésfogadás alap megoldása már bőven 40 éves, ennek összes hátrányával együtt és elég nehezen faragódnak a szabványok. Legtöbbször adatbázisokra, meg kliensoldali megoldásokra támaszkodunk, vagy meg lehet adni, hogy pld. melyik domain milyen irányból érkezne és akkor csak onnan fogadjanak el levelet, de ez nem egyszerű és akkor még a magam fajtákkal is harcolok, mikor múltkor mindenféle spamlistára kerültem aztán olyanok miatt, mert irányomból 20+ és 50+ ember kapta meg ugyanazt a hírlevelet. Hátbazmeg, mert több 10ezer fős cégek és rendesen fel voltak iratkozva, a helyi admin meg annyira nyomorék volt, hogy ezt sem értette, csak mantrázta, hogy ugyanazt küldtem sokszor és kapjam be... Így még nehezebb lesz a dolog. Utána meg persze az ottani júzer sírt, mert lemaradt a csoda blekkfrájdéjről.

Előzmény: Carina_S (153564)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153567

Szia!

Ezzel kezdtem, sőt még arra is ügyeltem, hogy -- átmenetileg 1-2 perce amíg átnéztem az eszközöket, bekapcsoltam a "Nézet" menü / "Rejtett eszközök megjelenítése" beállítást is.

Sem sárga felkiáltójel, sem piros letiltási tárcsa nincs egyiknél sem, és eszközhiány sincs, tehát minden eszközöm megvan!

 

Inkább arra gondolok, hogy a Facebook-os beállítások rejtelmeiben vagyok teljesen rutintalan. Ott a Facebook-on miket érdemes megnézni??

Előzmény: Jahno (153563)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153566

Ha az Áruházból letöltöd a Messenger klienst vagy másik böngészőben nézed, akkor sincs hang?

Előzmény: Carina_S (153562)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153565

Mea culpa maxima.

Előzmény: Garfield007 (153555)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153564

Jahno, tudom hogy kettőnk közül te vagy a programozó, de egy ötletem nekem is lehet arra hogy az emailekben érkező spamoktól örökre megszabaduljon mindenki?

 

A gondolat alapja az, hogy a spamok 99%-át spamrobotok küldözgetik szét. (Erre utal az is, hogy a spamrobotok emailcímein elsőre látszik hogy azokat nem emberkéz, hanem robot hozta létre, mert az emailcímeik nevei tele vannak látszatra mindenféle gépi kódfélékre hasonlító részletekkel, és hogy sok spamcímre nem lehet válaszolni, mert mire megérkezik a címzetthez a spam, addigra a robot által egyszeri spamküldésre kitalált fantom-emailcím már nem is létezik, -- tehát épp csak addig a pillanatig él, amíg elküldi a spamot, és utána megsemmisíti önmagát.)

 

Ha abból indulunk ki, hogy a spamokat nagyrészt robotok terjesztik, akkor nem lehetne-e az ezek ellen a spamszűrési megoldás, hogy az email-levelező alkalmazásokba mindbe beépítenék a weboldalak beléptetőoldalain már oly régóta nagyszerűen bevált CAPTCHA robotszűrő alkalmazást. A CAPTCHA lényege ui. épp az, hogy az általa feldobott szövegképet kiolvasni és visszabillentyűzni csak az ember képes, a spamrobotok nem. Mit gondolsz, ez az emaileknél is beválhatna??

Előzmény: Jahno (153538)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153563

Eszközkezelőt nézzük már végig, hogy nincs-e sárga felkiáltójel, bár akkor hangja sem lenne, szóval eléggé érdekes.

Előzmény: Carina_S (153562)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153562

Csakhogy egy a gond vele, hogy nem írja ki hogy milyen drivereket és komponenseket kér hozzá, és hogy a mikrofonos fejhallgató (3,5 mm-es Jack-dugós számítógépekhez való sztereo fejhallgató + mikrofon) egyébként működik Windows alatt, YouTube-os videókat is lehet vele hallgatni. A mikrofonjáról a Windows Hangrögzítő alkalmazásban próbáltam ki hogy reagál a hangra és hogy működőképes. A webkamerával szintén mindenben ugyanez a helyzet.

 

Magyarul az a problémám, hogy mindegyik eszköz működik a Windows alatt és az alátelepített egyéb alkalmazások alatt, kivéve a "Facebook-Chat" ("Messenger") alkalmazást.

[?] A kérdés tehát az, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy ezeket a hardverhez csatlakoztatott eszközöket a "Facebook-Chat" ("Messenger") is felismerje és használni tudja. (Böngésző: Mozilla Firefox 83.0 32 bites, egyébként ha jön frissítése, akkor ennek mindig a legfrissebb verziója.)

Előzmény: kisbetu (153516)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 153561

"Pont ezt nem ismerem, de volt hasonló..."

 

Van HP-m is hasonló (:- Haver médiacenternek használta, most meg eladni sem lehet pedig már lassan olcsóbban árulom, mint a tápegység árfekvése, ráadásul van belső USB portja is, csak rácsuknám a dobozt és mehet.

Előzmény: Gorcsev (153558)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 153560

Majd ha kijozanodtal, probalj nekifutni megint, hatha sikerul. ;)

Előzmény: Jahno (153550)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153559

Tedd azt, kiáltcs rá, hogy 'inxi -Fxzv 7', oszt' írd ide, mit böffent vissza :)

Előzmény: Garfield007 (153556)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153558

Ünnepekbe' még tán ki is próbálom... úgy nézem, van hozzá teljesen friss csomag.

 

"úgy elkressel, mint a picsa"

Na ja, nyilván ez lesz, ha nem stimmelnek a függőségek.

 

"terminál kliens, Igel 330C"

Pont ezt nem ismerem, de volt hasonló...

 

"elég nekem 5 darab ikon az asztalra, de felőlem kibogarászom menüből is, aztán elindítom, működjön"

Ebben az esetben icewm-et tennék föl. Kicsi, stabil, standard, mindenhol alapból megvan.

Előzmény: Jahno (153553)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153557

Én sok korlátozásnál megértem, hogy szopnak, szar ügy az egész viszont az sem az OS dolga. Meg aztán jahh, ilyen hajnal hármas fejlesztő volt nálam és metodika is, sikeresen bezsarolóvírusozott egy forráskódos szervert. Nem is akármilyet. Én már meg sem kérdeztem, hogy ezt meg hogy a picsába képzelted. Elintézték magasabb szinten, azóta legalább van mire mutogatni.

 

Ez is mind céges szabályzás, amire fúj. Mondjuk nagyszájú fejlesztőként lehet jó lenne ezzel is tisztában lenni, mert azt általa gyártott alkalmazások is hasonlóképpen futnak és ha ismeri a piacot akkor kevesebb meglepetés éri. Egyéb esetben ha a gányolt .exe létrehoz egy másikat, amit rendszer nevében futtatna vagy hülye helyekre nyúlkál, akkor ne csodálkozzunk ha a Crowdstrike kibassza. Elvégre az a dolga.

Előzmény: Garfield007 (153554)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153556

Csak előhúzom az öreg HP notit, amire nem sikerül még hangászt se szerkeszteni Linux alatt :-)

Előzmény: Gorcsev (153551)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 -4 1 153555

Tündibündi, most te sértődtél meg? Ha érted, most nem te vagy terítéken, hanem a jelenség, amit csak körbeírunk a tapasztalataink alapján, mert nem konkrétan rólad van szó, hanem a gondolkodásról, ha felfogod...

Előzmény: Törölt nick (153552)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153554

A fejlesztők imádják magukat anarchistának képzelni és minden megkötés az ő korlátozásuk, mindenben is. Nagyon jól emlékezem, amikor az egyik fejlesztő azzal indokolta az RG jog visszaszerzését,hogy ha hajnal 3-kor jut eszébe telepíteni valamit, akkor az neki nem fog menni és akkor összeomolhat a fejlesztési projekt, akár. Kitértünk a tervezettségre, az átgondolt fejlesztési metodikára és azóta nem kell :-)

Előzmény: Jahno (153549)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -2 0 153553

Már lehet nem érdemes szopni vele, de ha mindenáron mókolni szeretnél, akkor mondom én persze. Bár a MAMÉhoz ROM csomag sem ártana, abból van egyben 102-0 gigás mindenfélém és nem is érdemes darabolni.

 

Néha akadnak gondok, úgy elkressel, mint a picsa, vagy nyomok egy frissítést és olyanokat látok, amiket itt egyesek a Winre haluznak be :-D

 

Linuxos és wines vas, csak elírta a helyesírás félreigazító. Volt rajt egy alap OS, böngésző, amúgy biztos ismered mert terminál kliens, Igel 330C, ha már a nyakamon maradt akkor ugye 2 giga memória, na mondom kap penen bootolós DOS-t, SSDre valami minimál fogyasztású Wint és kész. Persze ami gyárilag rajta volt azt senki nem akarta megnézni, hogy miféleképpen van összetákolva, mert majd ez meg az a disztró ez sokkal jobb. Jó is mikor egymás közt sem tudnak megalkudni, vagy engem kérdeznek, hogy milyen legyen :-D Hátvaze, igény van, működjön, hülye júzer ne mondja meg pontosan milyen legyen mert éppen elég azt kitalálni, hogy mit akar...

 

 

 

 

Ötletnek jó volt, hogy kicsi, elpakolható, könnyen hurcibálható aztán lehet menni a kockaklubba. Aztán laptopnál is ott kötöttünk ki, hogy mégis sok memória kell és én találjam ki melyik grafikus felületet szeretném. Továbbra is elég nekem 5 darab ikon az asztalra, de felőlem kibogarászom menüből is, aztán elindítom, működjön. Retró csoportban majdnem eljutottunk addig, hogy nem csak a Kugli első találatait nyomták sorba, hanem akár a 3. linkre is ránéztek. Sok elméleti marharépa, aki csak bonyolítja a világot.

Előzmény: Gorcsev (153551)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153552

Mint írtam, természetesen igazad van, kitaláltad, pontosan ez történt.

 

Előzmény: Jahno (153549)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153551

"csilliard arcot érdekel van rá szoftver, 20 millió óra YT videó, előre gyártott csomagok ... ha letöltöm a szoftvert akkor miért nem indul el?"

Aha.

Ha mondasz 1-2-t a népszerűbbek közül, megnézhetem, mi a buktató...

 

"ha valami megy, a másikhoz frissítés kell, oszt akkor az első romlik el"

Na igen, azzal néha akadnak gondok, legtöbbször a nem kellő pontossággal vagy éppen túl óvatosan (szigorúan) meghatározott függőségek miatt. Többnyire ki lehet bogozni, melyik mennyire komoly. Nálam is van olyan cucc, ami minden frissítésnél jajgat, de tudom, mi a 'baja', továbblököm, oszt'jóvan.

 

"mivel akad erre XPm, felőlem jó a 10 évvel ezelőtti környezet"

Lehet föltenni külön kvt-ba régebbi lib-eket, vagy le lehet fordítani statikusan az egész cuccot... Régebben csináltam ilyet párszor, de má' régóta nem köllött effélével molyolni.

 

"itt egy vas, amit gyárilag Linux)Winnél szállítanak"

Hogy mivel? :O

 

"és egy alap Linuxot sem tudott rá rakni senki"

Nofene. Milyen vas ez, és mit próbáltak rá?

Előzmény: Jahno (153542)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153550

Három napos hír, ez már uncsi.

Előzmény: Törölt nick (153548)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153549

Én sem vagyok nagy GPO király, de az semmi mást nem csinál, mit a registryt állítja. Ezt feléd nem is biztos, hogy elbaszták, valamilyen hátrány ért és utálod az összes Kumart is. Akkor írd ezt és ne a Winre fogd.

Előzmény: Törölt nick (153547)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153548

Terjunk vissza erre, hatha ebben lesz rogton jo agyalasotok, hogyan kell vele jatszani, es lejjebb van meg sok egyeb temalehetoseg, amivel meg jobban pereghet a forum:

 

https://csokieshipo.github.io/szajerszajre.github.io/

 

Arra mar rajottek, hogy at kell ugralni az ujabb ereszre, na de mitol fugg a pontgyujtes?

A jatek indulasakor azonnal ledobja a hatizsakot, talan az a cel, hogy azt cipelje a vegsokig?

 

Akit a jatek nem erdekel, azon is agyalhat, hogyan lehet ket weboldalt ugy egybefuzni, hogy csak igy mukodjon a jatek, es kulon-kulon egyik weboldal se erheto el.

 

Azzal is lehet foglalkozni talan, hogy esetleg a hatterben kemprogramok listazzak a gep tartalmat es gyujtik az infokat az online kapcsolat reven. :-)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (153405)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153547

Jó, igazad van mindenben.

Előzmény: Jahno (153545)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -2 0 153546

Az a baj a tapasztaltoddal, mint mikor egyszeri júzer beleönti a kólát a laptooba, aztán anyázik, mert szar a Win és nem azt írja amit nyomkod. Így kicsit nehéz.

Előzmény: Törölt nick (153544)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153545

Kórház és bank tele van Wines dolgokkal. Sőt, repterek, Amazon és sok más is. Nézz körbe a piacon. ATM, villamos, vonat, akad itt mindenféle Wines.

 

Csak a szubjektív vélemény a vacak, hogy nem mondod el ki a bajod. GPOval, csak a supportod szidod. Igen, az olyan. Mindkét oldalon szívunk vele. És láttam nagyobb céget is meg ismerek pár dolgot a világban.

Előzmény: Törölt nick (153543)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153544

És még egy fontos dolog. Én nem "támadom", vagy szidom a Windowst. Ez nem érzelmi kérdés. Egyszerűen csak a tapasztalataimat osztom meg, mint egy informatikus, aki számára a Windows egy munka-környezet, egy eszköz.

Előzmény: Jahno (153542)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -1 2 153543

Áááá, kitalálom, most lett új irodavezetőtök és hamarosan költöztök a KPMG mögé ide a váci úti rabszolgasorra :-P Nem kell tovább mesélni, csak teljes tévúton jársz. 

 

Én kedvesen és nagyzolás, lenézés nélkül írtam személyes tapasztalataimról. Sokkal kellemesebb lenne a beszélgetés, ha te is megpróbálkoznál ezzel. Kezdetnek indulj ki abból, hogy egyikünk sem okosabb a másiknál, csak más szemszögből látjuk a dolgokat. 

 

És nem, nem találtad ki. Még a közelébe sem jártál. Nem Magyarországon dolgozom. Egy meglehetősen nagy cégnél (80K munkavállaló), mely a világ élvonalában jár a legújabb technológiák alkalmazásában, illetve azok kidolgozásában. Thalesgroup.com

 

Ha egy hétköznapi programozónak napi munkája során állandó, hogy az operációs rendszer beállításai miatt a suppurthoz kell fordulnia, akkor ott valami nagyon nincs rendben. És ez bizony az én szubjektív véleményem szerint az OS hibája is. És igen nagy különbségek vannak OS-ek között. Egyik sem jobb, mint a másik, csak mások a problámái. A Windowsnak az összetettsége és iszonyat koplikált felápítése a probléma. Unixon például sokkal átláthatóbbak ezek a dolgok és sokkal jobban megoldott a különböző userspacek elkülönítése, és ezért a policy rendszer is sokkal jobban és sokkal kevesebb ütközéssel jár.

 

Teljesen nyilvánvaló, hogy egy egyetemistának, akinek web-re és Officra van szüksége kizárólag, annak sokkal jobb megoldás a Windows, vagy a Mac - ízlés szerint.
Természetes, hogy egy kórház, vagy egy bank nem fog Windows szerverre hagyatkozni, hanem maradnak a mainframeknél a megbízhatóságuk miatt.

 

Még egyszer: nem jobb, vagy rosszabb az egyik, vagy a másik, csak mások az előnyök és a hátrányok.

 

Előzmény: Jahno (153537)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153542

Winre még 5 dolláros keret program is van, aminél nem kell bill+egér. Ettől eltekintek, kitallózom, aztán induljon el teljes képernyőn. Amúgy csilliard arcot érdekel van rá szoftver, 20 millió óra YT videó, előre gyártott csomagok, megmondás és egyéb. Na de ha letöltöm a szoftvert akkor miért nem indul el? Van amelyiknél keresőbe beírtam és módjával működött. Szar volt, de volt és elindult. Szóval ne mondjuk, hogy nincs rá igény és arra megoldás. Miközben más az elcseszett GPO miatt a Wint szidja, kérdés most lehet-e nem működő vagy hiányos alkalmazás miatt Linuxot anyázni? Vagy ha valami megy, a másikhoz frissítés kell, oszt akkor az első romlik el. Tisztára, mint amit Winről írnak, csak nekem ott nincs ilyen és mivel akad erre XPm, felőlem jó a 10 évvel ezelőtti környezet, de ha kell még PIIest is adok hozzá.

 

Utolsó emberke majdnem 2 évig ült a vasamon, akin gyári Linux volt és persze úgy kaptam vissza, hogy új OS és még a VGAt sem kezelte. Ó legalább megpróbálta. De itt egy vas, amit gyárilag Linux)Winnél szállítanak és egy alap Linuxot sem tudott rá rakni senkin, csak hümmögtek és a pofajuk volt nagyobb, mint nekem.

Előzmény: Gorcsev (153541)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153541

Aha, ilyesmire számítottam...

Hát sajna itt az vót a hüje, aki kapásból rávágta, hogy menni fog.

A karaoke még csak-csak megoldható, abba' végülis technikailag nincs semmi különös (gondolom abból, hogy egycer má' láttam olyat :D ), de az ilyen emulátorok má' keményebb diók lehetnek. Gyanítom, hogy egycerüen nincs meg a kritikus tömeg olyan csávókból, akik mindkét rendcert (linux+játékgép) kellő mélységben ismerik és elég kedvük és elég idejük is van rendesen összerakni (meg folyamatosan követni/karbantartani) a cuccot.

Előzmény: Jahno (153540)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153540

Kisebb laptopomból csinálni akartam bulizós gépet. Karaoke szoftver, meg videójátékos emulátorok ami Winre next-next felmegy, rá lehet jönni leírás nélkül is, vagy szubjektív alapon az első hármat kipróbálod és valamelyik jobban tetszik. Valamelyik Linuxon SNES/MD meg ment, ha nem is rögtön GameCube és PS, de alapok jól jönnének. Hülye vagyok hozzá, letöltök vagy 20 disztribet, fél tera szoftvert, olvasom a csoportokat és fórumokat, aztán sem előre sem hátra. Ráadásul azóta tuti fejlődött, van 8-10 év eltelt idő.

Előzmény: Gorcsev (153539)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153539

Na, most má' télleg kíváncsi vagyok, mik ezek a rettenetes bonyás dógok...

Előzmény: Jahno (153537)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153538

Nálam lassan 1 darab valós levélre több, mint 700 spam jut... Egyebekről nem is beszélve, akkor mit szeretnénk? És ezek megint meg vannak alternatív OSek alatt is ugye...

Előzmény: Garfield007 (153536)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153537

"Legutóbb fél órát kerestem (épp nem volt net lehetőségem), hogy hol tudom bekapcsolni a kiterjesztések megjelenítését win10-en."

 

Más OSeknél nem ez van? Ott még azzal is lehet szívni két napot, ha alkalmazást kellene telepíteni. Pár éve megírtam ide. Egyszerű volt, egy sima idősebb énektanárnőtől kaptam igényt, hogy ez és ez kellene. Írtam Neki 5 soros emailt, ezt rakd del, így műxik. 20 perc múlva jött a válasz, hogy köszi, királyság. Gondoltam ugyanezt a problémát bedobom a következő nagyszájú Linuxosoknak is. Éppen az volt a kérdéskör, felőlem lehet aztán OS2, BeOS vagy IcariOS, bármivel meg lehetne oldani. A vége az lett, hogy hülye vagyok, mert ilyen réteg dolgot szeretnék használni, mert az fasság. Vagy éppen hülye vagyok, mert úgy próbáltam telepíteni, ahogy az a readme.txt-ben le van írva. De próbálkozhatunk, van feladatom amit Win alatt pár óra alatt össze lehet kalapálni, sima asztali otthoni igény, fussunk össze, kapsz laptopot és sört, készpénzt, rakjuk össze azt Linux alatt. Engedményt is adok, nem kell teljesen ugyanaz, elég a könnyített verzió de azt majd itt elmesélem. Na?

 

Összetettsége? Mert van benne számológép és képnézegető? Nahát.

 

"De emiatt teljesen rendszeres, hogy napi szinten nem tudunk megoldani dolgokat,"

 

Mással nem így lenne? Továbbra sem az OS hibája, hanem a kitalált implementációé.

 

"mert nem értenek hozzá."

 

Kitalálom, occsó indián elsővonal. Ez ilyen. Mindenhol. Szintén nem az OS hibája, nagy cég, belehülyülünk mindenhol, de ez van. Az OS és környezet alkalmas rá, néha nehéz jól kitalálni, csoportokba szedni. A GPO pont nem egyszeri embernek való, abban mindent IS be lehet állítani. Értelmesebb programozó át is látja, hogy az Ő élete mitől rosszabb és hol a Crowdstrike... Áááá, kitalálom, most lett új irodavezetőtök és hamarosan költöztök a KPMG mögé ide a váci úti rabszolgasorra :-P Nem kell tovább mesélni, csak teljes tévúton jársz. Egyik sem az OS vagy a környezet hibája.

Előzmény: Törölt nick (153535)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 -2 0 153536

Biztonsági kockázatról van szó, nem szükséges filozófiai fejtegetés. Lehetőleg engem hanyagolj ezekkel. Köszi!

Előzmény: Törölt nick (153531)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -2 1 153535

Én azért nem szeretem a Windows, mert számomra iszonyat komplikált lett, aminek oka, hogy megpróbálnak mindent beletömöríteni. Ettől aztán számomra egy olyan szörnyszülötté vált, ami már rég nem csak egy operációs rendszer, hanem egy rakás egyéb szolgáltatás is, ráadásul ezek mind úgy kialakítva, hogy nagyon mélyen legyenek egybeágyazva. 

 

Ennek természetesen van jó oldala is: Megveszel otthonra egy gépet rajta a windows-zal, amiben már lényegében minden benne van, amire szükséged van. 

 

Viszont az összetettsége is mindent kiszolgálni akarása miatt annyira komplex lett, hogy még informatikusok számára is rejtély mit hol keressen, ha nem kimondottan Win szakember. 

Mint korábban írtam én évtizedek óta informatikusként keresem a kenyerem, első programomat 82-ben írtam. Ha ma a legegyszerűbb dolgokat meg akarom változtatni, ami nem az előre eldöntött MS default, akkor égnek áll a hajam. Persze ott a net, a stackoverflow meg egyéb aranybányák, de ez csak segítség. 

Legutóbb fél órát kerestem (épp nem volt net lehetőségem), hogy hol tudom bekapcsolni a kiterjesztések megjelenítését win10-en. A válasz természetesen egyszerű, csak teljesen máshol van, mint korábban és én ott próbáltam keresgélni.

 

De a rendszerbeállítások szörnyen komplikáltak és ezer helyen lehetnek. Ráadásul ezek üthetik is egymást, főleg azok, ahol a registryben kezdesz állítgatni.

 

És ehhez hozzájön a userspace és az adminspace szerintem rossz szétválasztása. Én egy 80000 fős cégnél dolgozom, ahol természetesen miden a group policyben van megadva. Nyilván fontos ez, hiszen így vigyáznak a biztonságra. De emiatt teljesen rendszeres, hogy napi szinten nem tudunk megoldani dolgokat, és órákat töltünk a support chat-en, aztán persze továbbítanak a 2. vagy 3. vonalbeliekhez, mert nem értenek hozzá. Nem azért nem értenek hozzá, mert nem jó szakemberek, hanem azért mert a group policyben szabályozott dolgok arra vannak kitalálva, hogy az "egyszerű" felhasználok számítógépét rendben tartsák. De mikor ez a programozók életét megkeseríti, arra nagyon rossz megoldásai vannak a MS-nak.

Előzmény: Jahno (153532)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153534

És online játék, vagy micsoda? Meg kell hagyni net nélkül nyugdíjas géppel együtt a fenébe. Ezzel sosem volt bajunk, nekem is van még egy napi használatos XP-m, pár célcuccra ami lassan nem is tudom, de 10 éve nem látott netet oszt jóvanazúgy.

 

Többi meg érdekes kultúra, de gőzösön én speciel pár hete ültem. Tupoljev meg fent van a listán azok mellett, hogy egy jó Manóvár koncertre is el kellene menni.

 

Aztán gőzösről csináltam pár képet is, majd mire megálmodtam, hogy meg kellene csinálni olyan technikával ami legalább annyi idős, mint a gőzös... Aztán majd a fürdőszobában előhívódik. Esetleg még öregebbel, mert ugye a legutolsó házi tákolt kameránk optikai alpaja több, int 1ezer éves (:-

 

Elvégre ilyet szerintem teljesen erkölcstelen digitális géppel csinálni meg szoftverrel, csak aztán közbeszólt a kijárási korlát. Mellékesen vasúti rendező mellett nőttem fel, szóval nem mindig vagyunk ám olyan gyerekek, aminek kinézünk :-P

 

Előzmény: Diótörő (153533)
Diótörő Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153533

Kösz szépen mindenkinek a válaszokat. A játékok telepítettek. Megvárom mi lesz a megszűnés után és akkor visszatérek az általatok bővítmények letöltésére.

Amúgy irigyellek Benneteket, hogy ennyire vágjátok ezeket a témákat.

  Igaz, hogy Ti is irigyelhettek minket ( nyuggereket ), mert Ti már nem ültök olyan vonaton, amit gőzös hajtott, nem ülhettek négymotoros propelleres repcsin ( IL-18 ), sem Tupoljeven és még sok minden  :-)))

 Na de ez itt off.

 

Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153532

"Ezért felesleges fosozni őket,"

 

Nem is ezért fosozom, csak pont a másik oldal próbálja mindig összehasonlítani. Felőlem csináljon, amit akar, de olyan, mint a vegánság, hogy jön és hódít oszt ha nekem problémám van az adott OS-el, akkor azt már nem érzi magáénak vagy még fellengzősebb választ ad. Én ezt ott tanultam :-D Nézz meg egy átlag kommentelőót, használj Linuxot, nem lesz vírusos, mindenki hülye. Tegnap meg emlegettem a központi menedzsmentet és a csoportmunkát, ami mellett mindenki ünnepélyesen elballag.

 

És másról beszéltünk a szájbavert fiók kapcsán is, ami offline.

Előzmény: Törölt nick (153531)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 153531

Ez a Flash problélma is jól mutatja azt, ami korábban megpróbáltam leírni - sajnos sikertelenül.

 

Az különféle felhasználók teljesen másként látnak dolgokat, teljesen más megközelítésben, és teljesen más fontossági sorrendben.

Amivel a legtöbben nem bírnak megbirkózni (és amennyire visszaolvastam ez igaz az itteni gurukra is) az a másik fél szemszögének elfogadása. 

Nem arról van szó, hogy kinek van igaza, hanem arról, hogy mindenkinek igaza van a saját szemszögéből. 

A legjobb példa erre a programozó, a product manager, a sales manager és a support manager örök vitája a bugokról. Egy programozó sose fogja megérteni, hogy egy sales manager miért tajtékzik, csak mert az egyik gombon más a font típusa, mint a mellette lévőn, és ez miért top priority. A PM meg azt nem fogja megérteni, hogy miért olyan probléma hozzáadni egy Edgen is úgy nézzen ki, mint Chromon.

 

De ettől még egyik se hülye, csak mások a szempontok. 

 

És ugyanezért teljesen értelmetlen a vita a különféle OS-ek között. Nem feltétlen jobb, vagy rosszabb az egyik, mint a másik, csak teljesen más szempontok alapján lettek fejlesztve. Ezért felesleges fosozni őket, pláne egymást. Csak el kell fogadni, hogy, ami számunkra a 100% igazság (hiszen, mi tudjuk jól ) az nem feltétlen igaz másoknak.

Előzmény: Garfield007 (153529)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153530

Az egész egy műszakilag tákolt foshalom, csak nem tudod kihagyni. Pár marketinges cég egy ideje elkezdte, hogy menj Instára, csak ez meg másról szól. Szóval nehéz ügy, mindig írok róla fél oldalt.

Előzmény: Garfield007 (153528)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153529

Ha jól sejtem FF alá is lesz megoldás, Chrome alá is jönnek sorban a bővítmények.

Ettől még ezek marha nagy biztonsági rések a gépeden, szóval, tessenek más tipusú játékokat keresni. 

Előzmény: Diótörő (153515)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153528

Ebben a szar helyzetben van olyan válallkozás, akiknek a forgalmának a 30-40%-t a Facebook s azon belül a messengeren folytatott megrendelés, egyeztetés jelenti. Igen, egy csomó embernek probléma.

Csak egy példa, a Netpincér jelenleg 25-30%-ot húzz le a vendéglátosokról, ezt sokan próbálják megkerülni, így is.

Előzmény: arkilaszlo (153522)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153527

Próbáld ki gépen, telefonon, több platformon, hátha...

Botladozik a messenger jó pár napja.

Előzmény: Milan0s (153520)
Jahno Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 153526

Végül is világméretű messenger hibák vannak ja.

Előzmény: Milan0s (153520)
pimre Creative Commons License 2020.12.13 0 1 153525

Persze, de én nem is kerestem. Ilyen játékokat nem használok.

 

Azért válaszoltam a kérdezőnek, mert akkor már egyetlen - laikus nyugdíjas számára értelmezhetetlen - választ leszámítva, több mint 10 órával és huszonvalahány más témájú bejegyzéssel túl voltunk a kérdésen, és nem akartam, hogy teljesen elfelejtődjön.

 

És meg akartam nyugtatni, hogy a VLC playert nem fogja érinteni a változás. 

Előzmény: arkilaszlo (153519)
Milan0s Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153524

próbáltam, naponta kilépek  belépek

Előzmény: hitman (153523)
hitman Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153523

Próbáltad már újraindítani?

Előzmény: Milan0s (153520)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.13 -2 0 153522

ajaj....megállt az élet.....mekkora probléma

Előzmény: Milan0s (153520)
Milan0s Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153521

Előzmény: Milan0s (153520)
Milan0s Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153520

üdv

 

lehet, h irreleváns, nem ide tartozik, csak kérdezném....

 

van akinek nem jön be mobliról az fb  messengeren az üzenetek oldal? már 3. napja eltűnt az oldal és semmi javulás ergo senkinek nem tudok így üzenetet írni még ha a profiljára megyek úgy sem és olvasni sem tudom a bejövő üziket. már vagy 10 hibajelentést írtam az fb-nak. van ötlet, h mit csináljak?

 

köszönöm

arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153519
Előzmény: pimre (153511)
B Pali Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153518

Persze ha le vannak mentve a gépedre. Ezek swf típusú fájlok. Online nem játszik le

Előzmény: B Pali (153517)
B Pali Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153517

DE tölthetsz le hozzá lejátszót. Swf Opener-re keress rá. Nekem is van egy mappányi kis ilyen lükeség és szépen lejátssza őket. Win10 alatt is!

Előzmény: Diótörő (153515)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153516

(Csak mert nekem kiírja, hogy még telepítsek fel hozzá bizonyos komponenseket.)

Hát akkor telepítsd fel hozzá azokat a bizonyos komponenseket.

Előzmény: Carina_S (153512)
Diótörő Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153515

Ja hogy akkor a Firefox nem fogja támogatni a FP-t.

Na a játékokat kis macerával lementeni...hmm, az nálam gond lesz, de majd csak megoldódik.

Kösz szépen a válaszodat.

Előzmény: didyman (153514)
didyman Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153514

-Senki nem turkál a gépeden.

-A számodra amúgy ingyenesen nyújtott böngészőből kerül ki a flash player támogatása. Ahogy nem támogat viráglocsoló, vagy ISS-t térképen követő (bár ebben nem vagyok biztos) alkalmazást sem.

-Bármikor tölthetsz le önmaga futni képes flash playert és kedvenc játékaidat kis macerával lementve, tudsz azokkal játszani.

Előzmény: Diótörő (153513)
Diótörő Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 153513

Kösz szépen a választ.

Sajnos nem tudom majd kezelni a problémát, már ha lesz.

Hogy a fenébe tiltják le a FP működését a gépemről? Mit keresnek a gépemben?

Fene a pofájukat !! Ne adjanak frissítést többet, azt megtehetik.

Előzmény: pimre (153511)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153512

Kiegészítem akkor a kérdést: Milyen drivereket kell telepíteni és a vezérlőpulton melyik részben mit és hogyan kell aktiválni és beállítani ahhoz, hogy a webkamera és a mikrofonos fejhallgató is aktívak és használhatóak legyenek a "Facebook-Chat" ("Messenger") alatt?

(Csak mert nekem kiírja, hogy még telepítsek fel hozzá bizonyos komponenseket.)

Előzmény: Carina_S (153503)
pimre Creative Commons License 2020.12.13 0 0 153511

A VLC playert biztosan nem érinti. Azzal médialejátszó, amivel filmeket (videókat) tudsz nézni.  Semmi kapcaolata nincs a FlashPlayer-el.

Hogy a régi játékaiddal mi lesz, az kiszámíthatatln. Majd ha gond lesz velük, azt esetenként tudod majd kezelni (már ha tudod)

Előzmény: Diótörő (153490)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153510

Én most is linuxot használok itthon is meg a dógozóba' is, csak épp nem ubit (egyrészt nem szeretem, másrészt más okból :D ), a librével meg igensok évig ellébecolt az egész cég, de ebbe' a nagymarha elektronizálásba', ami az értelmes megoldások helyett azt jelenti, hogy mindenki word-doksikat küldözget (jórészt mailben) mindenkinek mindenhova, kénytelenek voltunk a kisebbik rossz felé mozdulni, bármilyen sokba is került...

Előzmény: Garfield007 (153508)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153509

Nekem is úgy rémlik.

Előzmény: smith (153507)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153508

De nem értem a hosszú beírású kollégát és téged sem. Egy remek Ubuntu+LibreOffice és minden megoldva pici pénzből ;-)

Előzmény: Gorcsev (153506)
smith Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153507

 Talán a '97-ből volt utoljára külön Word?

Előzmény: Gorcsev (153506)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153506

Hát nekem viszont úgy rémlik, hogy szabad szemmel igencsak jól láthatóan volt óccóbb a Chuck Vörd... Mondgyuk harmada, mint a teljes pakk.

Meg azt se hinném, hogy a kvázi 'gépíró(nő)' annyira ritka dolog lenne, még manapság se.

Előzmény: Jahno (153505)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153505

Csak Wordot valóban k. régen és voltak még mellette szerkesztős alkalmazásai aminek már a nevét sem tudom. Ez meg ilyen, már még nehezebb szétválasztani és lehet csak 500 forinttal lenne olcsóbb. Az is lehet pénz, vagy sokan legyintenek rá, vagy megint valamiben a világ kis szeglete vagytok.

Előzmény: Gorcsev (153502)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153504

Még egy fél. Ellenben ma megvilágosodtam és ha már környéken van az állítólag legjobb szusizó is, akkor rendeltem mindenfélét. Háthogyismondjamhát.... Nem ez lesz a kedvenc kajám. A gyömbér meg a csípős ződgeciség az jó volt benne.

Előzmény: didyman (153500)
Carina_S Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153503

Sziasztok, szép estét!

 

Ismertek a "Facebook-Chat"-et, azaz másnéven a "Messenger"-t. Van vele kapcsolatban egy kérdésem. (A tegnapi Facebook-rendszerhibával nem függ össze a kérdésem, szóval annak semmi köze sincs hozzá amit kérdezni fogok... .. !)

 

Hanem van viszont a "Facebook-Chat"-ben két chatelési mód, az egyik a Hanghívásos Chat, a másik a Video-Chat. Nekem a hanghíváshoz van egy fejhallgatóm, amin mind a hallgató, mind a mikrofon csatlakoztatva van a laptopomhoz. (Webkamerám is van.) Ha a mikrofonos fejhallgatóm csatlakoztatva van a laptopomhoz, akkor miért nem engedi mégsem a Chat a hanghíváskor az összekapcsolást, és ír helyette hibaüzenetet, hogy az eszköz még nincsen csatlakoztatva. (Webkameránál hasonló a helyzet.)

Kérdés, hogy mit és hol kell a Windowsban beállítani és konfigurálni ahhoz, hogy ezt a két eszközt ténylegesen is csatlakoztatni lehessen a hanghíváshoz és a video-chathez?? Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium.

 

 

Gorcsev Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153502

"vannak a mennyiségi dolgok és a bérlési lehetőségek, de akkoriban lehet csak olyan hülye volt valaki, hogy 1 darab licenszet kiszorzott 40ezer munkaállomással és nem adta ki. Közben lehet csak egy érdeklődő telefon kellett volna, oszt engednek a felének a harmadából"

Nono...

Csak egy példa: mikor is tudtál utoljára csak Word-öt venni? Telefonáltunk mi is fűhöz-fához kifejezetten érdeklődő hangnemben, oszt' végül mégis muszáj lett megvenni a sok-sokezer júzernek a full ofiszt, holott 95%-uknak bőven elég lenne a word... Sőt, anno a WordPad is pont elég lett vóna, ha nem hiányzik belőle két apró funkció (a sorkizárás meg nemist'ommá, mivót  másik). Nameg azt se felejtcsük el, hogy a végül valahogy rájuk kényszerített odf-doksik se bírnak zökkenőmentesen működni alkalmazások között (bár az is igaz, hogy az ingyenes alternatívákat se 'versenyeztettem' meg egymás között).

 

Az ótlukot az utóbbi időben sajna muszáj az eddiginél többet használnom, hát mit mondgyak... qrv@gyorsan sikerült fölidézni, mér' is rühellettem meg első látásra... A natív progi is tele van butábbnál butább megoldásokkal, a webes felülete meg simán egy primitív, idióta, ótvar fos.

 

A helyesírásellenőrzőket meg inkább ne is hozd elő, a teljesen értelmetlen elgépelések kiemelésén kívül lóf@szra se való egyik se.

Előzmény: Jahno (153499)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 153501

Azt hiszem sajnos nem sikerült értelmesen leírnom, amiket akartam, mert semmi köze a válaszodnak ahhoz, ami írtam.

 

Végülis tök mindegy.

 

További kellemes napot! 

Előzmény: Jahno (153499)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153500

Van söröd?

Előzmény: Jahno (153499)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153499

"Ugyanígy az office csomag saját maguk által terjesztett kalózverzió. Ez egyszerűen zseniális, hisz ezzel érték el, hogy az emberek ezt használják és mondjuk ne a tokkal többe kerülő termékeket."

 

Van rá egy söröm, hogy a saját maguk által terjesztett kalózverzió egy nagy marhaság, mert terjed az nélküle is és hát ez megint nem lesz ilyen egyszerű. Mi alapján mondjuk? És milyen termék került sokkal többe? Ott voltak az ingyenes mindenfélék, valaki ezt meg is nyerte olyannal, hogy egyszerűbb volt céget vásárolni, mint Office csomagokat. Aztán változott a világ, itt vannak a mennyiségi dolgok és a bérlési lehetőségek, de akkoriban lehet csak olyan hülye volt valaki, hogy 1 darab licenszet kiszorzott 40ezer munkaállomással és nem adta ki. Közben lehet csak egy érdeklődő telefon kellett volna, oszt engednek a felének a harmadából :-)

 

Na, ez az időszak volt, mikor nem csak operációs rendszer jött, hanem az alkalmazások és azokat évente toszogatni biza fájdalmas volt, aztán szakit keresni hozzá, aztán hümmögni mikor az új OS nem támogatta az előző verziót.

 

Többi meg hülyeség, mert Linux is terjedt ingyen, vagy éppen az OS2 is, meg a jó ég tudja akkoriban mik voltak. BeOS, meg egyéb rettenetek amiknek a nevét sem tudom már. Nyilván a gonosz MS legyőzte, közben még mindig ott tartunk, hogy tudták mi kell a piacnak és a cégeknek.

 

Kivételek persze vannak, léteznek állítólag csak Linuxos munkaállomásokkal működő 10-30ezer alkalmazottas cégek és egyebek, jó pár éve még idehaza is próbálkoztak Outlook-szerű webes emailos alkalmazásokkal, kliensekkel. Aztán hosszabb távon nem volt olcsó, MS-t meg ismerték és működött.

 

Aztán mondom, nagy cégek is piacra bírtak dobni mindenfélét, de még angolul is neccesen működött, mikor az MSnél már ki tudja hány féle helyesírásellenőrző volt és nyelvi készlet, egy cége minden ország összes irodájában ugyanazt tudta használni, jóval kisebb csuklással, mint az alternatív egyebeket.

Előzmény: Törölt nick (153498)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153498

Azt hiszem nem sikerült elmondanom, amire gondoltam, mert nagyon másra válaszoltál.

 

Nem tudom, mikor volt olyan időszak, mikor operációs rendszerek jöttek mentek, én ilyenre nem emlékszem. 

 

Az a kor, a driverekkel, amiről írsz, már jóval azután volt, hogy a MS egyeduralkodó lett a piacon. És igen, az egyeduralkodásuk elérése az MS vezetőségének, és Bill Gatesnek a zsenialitása. Olyan üzleti fogások, mint pl. direkt kiszivárogtatni a 3.1 windows-tól a w2K-ig verzióhoz tartozó kódokat, hogy mindenki ingyen telepíthesse. Ugyanígy az office csomag saját maguk által terjesztett kalózverzió. Ez egyszerűen zseniális, hisz ezzel érték el, hogy az emberek ezt használják és mondjuk ne a tokkal többe kerülő termékeket. Pedig ezek még egyáltalán nem voltak jobbak a Worperfectnél, vagy az Excel nem volt jobb (még nem is létezett) mikor a Borland, vagy később a Corel ilyeneket fejlesztett.

Belenéztem most kicsit a googlbe, hogy mid dob ki arra a kérdésre "Why Windows became the most popular operating system?". Meglepetésemre a válaszok (legalábbis a top válaszok, amiket átfutottam) teljesen félrevezetőek. Mind arra irányulnak, hogy egyszerűbb, mint a Linux és olcsóbb, mint a Mac. Na de hol a fenébe volt még a Linux, mikor a MS már uralta a piacot? Márpedig az egész ezen múlt. Az, hogy az IBM-mel kötött szerződés és a DOS-ra épülő Win keretében eleve versenyelőnyük volt. Valamint az, hogy megértették: Ha uralni akarják a piacot, akkor:

1. El kell érni, hogy ehhez legyen a legtöbb alkalmazás.

2. Ehhez rá kell venni a cégeket, hogy erre fejlesszenek.

3. Ehhez érdekelté kell tenni őket abban hogy Winre fejlesszenek.

4. Ehhez az kell, hogy mindenki Win-t használjon

5. Tehat: terjesszük ingyen...

 

Ez volt az a zseniális üzleti húzás a 90-es évek legelején, ami eldöntötte a küzdelmet. 

Ehhez hozzájött az ugyancsak nagyon hasznosnak bizonyult üzleti modell: Nem baj, ha rosszabb, de legyen sokkal olcsóbb. 

Aztán ezt folytatta azzal, ami kevésbé zseniális és kevésbé szép, de nagyon hasznos: vásároljunk fel mindent, ami konkurencia lehet. 

Mindez azért érdekes abból a szempontból, ami ma van, mert ez az üzletpolitika vezetett oda, hogy ma nagy cégek se bírnak a piacra dobni egy új Office csomagot, ami versenyezhetne vállalati szinten az MS Office-szal, mert az Office szinte "része" az operációs rendszernek. Ezek olyan előnyök, amiket leginkább a monopólium szóval lehet jellemezni.

Előzmény: Jahno (153497)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153497

De ez nem szemlélet, hogy kell-e fiók a telepítéshez vagy sem, hanem egyszerűen hülyeséget magyaráznak.

 

Amúgy beszélhetünk az akkori meg mostani társairól is, rendesebb Linuxos ismerősök megmondják, hogy Linuxot kb. szervernek mert munkára való és ne is akarjak rá kararóka szoftvert rakni. Mi lenne az összehasonlítás alapja? Üzletpolitika? Winre volt értelmes irodai és csoportmunkás alkalmazás, míg a társaira nem. De itt vadkeleteurópa közepén még megszoptunk az ékezetekkel is, cuccok jöttek-mentek, minden nap más volt az új menő oprenszer, cégeknél ebben már akkor központi menedzsment volt, mikor a többit driverek hiányában évekig nem lehetett telepíteni. Persze hálózata és sok más volt, vitte is a fullduplexet, meg mittoménmik de ez nem ilyen tök egyszerű, hogy csak az üzletpolitika miatt. Bár az is egyfajta üzletpolitika, hogy ad a vevőnek amire igénye van, miközben mások ilyen egyszerű dolgot nem tudnak megugrani. Igen, ott voltam mikor az OS2 kontra Win telepítés boxmeccsen elkékült és van AntiWin pólóm is, személyesen TomCat ajánlásával (:-

Előzmény: Törölt nick (153496)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -1 2 153496

Szomorúan olvasgatom itt, ahogy egymást anyázzátok, pedig csak el kéne fogadni, hogy nem csak egyféle szemlélet lehet. Ami valakinek tetszik, egyszerű, vagy komplikált, jó, vagy rossz, érthető, vagy zavaros, az talán másnak fordítva van. Vagy éppen teljesen máshogy.

Kicsit türelmesebbnek kellene lennetek egymáshoz.

 

Én egyébként nem szeretem a Windows-t. Vannak más Microsoft termékek, amiket kedvelek (pl. az outlook-ot jobban szeretem, mint más levelezőket.)
Leginkább az a bajom vele, hogy (kb az NT4 után) egy szörnyszülött lett, amibe annyira bele akartak zsúfolni mindent, hogy a felhasználóbarátságot már hírből sem ismeri. Kiráz a hideg, mikor valamit meg kéne változtatni.

Nem vagyok guru.  

Egyszerű informatikus vagyok, még abból a korszakból, mikor az informatikusság egyenlő volt azzal, hogy értünk ezekhez az izékhez, amiket számítógépnek hívnak legye szó programozásról, vagy egy EPROM égetéséről. 
Azóta sokat változott a világ és mára sok-sok külön szakma született, hogy lefedjék az informatika minden egyes részét.

Sokféle operációs rendszeren dolgoztam: Különféle UNIX, OS/2, VAX/VMS, etc. Programoztam Assemblyben mainframen (meg IBM 370/390), meg egyéb nem x86-os processzorokon. Aztán kicsit eltávolodtam a programozástól, és inkább nagyobb rendszerek tervezésében vettem részt. 
Tehát van tapasztalatom összehasonlítani különféle rendszereket, mind felhasználói, mind programozói, mind tervezői oldalról.

Az én személyes és szubjektív véleményem, hogy a windows egy szörnyű, nehezen használható, megbízhatatlan rendszer tele tervezési hibákkal és inkonszisztens megoldásokkal. Az, hogy mára ez a legelterjedtebb operációs rendszer házi és céges végfelhasználóknak, az a zseniális üzletpolitika miatt van, és nem azért, mert jobb lett volna, mint kora vetélytársai. 

Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153495

Megszűnik. Nem csak a frissítés. Vége, ami van az sem fog rendesen működni vagy ki tudja. Lassan 5 éve beszélnek róla vagy a jó ég tudja mióta. Játékokanál van amikor alternatív cuccal támogatja a böngésző, de hát ha nem mondod mit szeretnél nyomkodni akkor csak homályos válaszokat fogsz kapni.

 

VLC teljesen másra való.

Előzmény: Diótörő (153490)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 153494

Néha előfordul, de tényleg nem tudom. Home az géppel együtt jön, szóval megint nem kér semmiféle fiókot de ha megírom akkor biztos ez lesz a baj. Mondom, szerintem valami átlag Sanyika aki látott céges előtelepítős készletet és nem tudja miképpen álljon hozzá.

Előzmény: Garfield007 (153492)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 153493

Ez a tanárúr másodnickje vagy ez másik ápolt?

Előzmény: Jahno (153491)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 153492

Pont annyit telepítek Home verziót, mint 32 bites Windowst. Hasznos infó, elrakom én is, mélyre.

Előzmény: didyman (153488)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153491

Egyszer már jött a Gyula-féle elméletekkel, amit nyilván mi sem tudhatunk, hogy jaaaaaj mit tárol a felhőben meg hasonlók. Most, amikor a Teamses felvett anyagodat is 20 napig tárolja, akkor is ha fizetnél érte, oszt megy Sharepointra meg OneDrivera az egész, jahh. Majd pont akkor mikor a fizetősöknél is egyre kevesebb cuccot tárol, pont akkor csak úgy elrak mindent, mert a tárhely és a feldolgozás, katalogizálás annyira ingyen van :-D Erre mondom, hogy NEM műszaki kérdéskör.

Előzmény: didyman (153489)
Diótörő Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153490

Sziasztok!

Nyuggerként nem tudom, hogy a FlashPlayer megszűnése nekem mit fog jelenteni.

Mert ha csak a frissítése marad el, akkor az nem nagy baj,sztem.

De mintha azt írná, hogy meg is tiltja a használatát, vagy blokkolja,nem értettem.

Akkor helyette mit javasolnátok? Egyáltalán kell e helyette bármi is?

W 7 van, meg VLC player, de van két elég régi játék, azt szeretem nyomogatni.

Bocs, ha erről már sokszor volt szó.

didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153489

Nem itteni szint. Csak azt nem értem, hogy akkor minek említed meg egyáltalán? Mert információt nem osztasz így meg, sem tudást, de még támpontot sem nyújtasz, amin mi saját magunk elindulhatunk. Mi értelme akkor? Hogy a világ lássa, hogy tudsz valamit, amit a guruk nem?

Már XP-ben (de valószínűleg előtte is, csak azt még nem heréltük annyira) lehetett azt és úgy megadni telepítéshez, mint automatikusan kitöltött adat, felhasználónév, ákom meg bákom, amit és ahogyan akartál. Testre lehetett szabni oem adatoktól a háttérképig bármit, futtatni, telepíteni, beállítani, vagy épp funkciót kihagyni, beletenni, ahogy akartam, akár kattintás nélküli telepítőt létrehozni.

Előzmény: Törölt nick (153475)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153488

Aha. Köszi, nem gondotlam, hogy verzióhoz kötött. Ma már két dolgot tanultam tőled. :D

Előzmény: Doky586 (153483)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153487

Kibaszott kattintgatós gecik amúgy is kikészítenek. Online cset, akció, hírlevél, cseresznyekerék, ablakok abkaka, meg mikor ezt a kukit mobilon nem fogadja el vagy kilóg a képből, belóg a képbe, áááá. Összeszámolhatná valami zöld, hogy mennyi prociidőt és energiát zabál feleslegesen.

Előzmény: Doky586 (153486)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153486

Ha egy bizottságra tartozna, kapnánk megint olyat mint a cookie jóváhagyás weboldalakon.

Na az is nagyon hasznos szabály, a polgárok érdekében hozva..  ;-P

Előzmény: Törölt nick (153482)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153485

Az a szívás, hogy ezeket annyira reflexből csinálom, hogy pék tudja. Következőnél max. figyelek, de bárki megnézhet 1-2 hónapon belül telepített win10eket offline fiókkal...

Előzmény: Doky586 (153483)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153484

De minek a végére, kibököd, vagy titokzatoskodsz még valami elméleten?

Előzmény: Törölt nick (153482)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.12 0 2 153483

Csak a 'Home'  verzió választásakor muszáj lehúzni a netet, a többinél megoldható egerészve.

Előzmény: Hehe164 (153480)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153482

Ha egy bizottságra tartozna, akkor 10 év alatt végeznének, de ez ugye versenyhivatal, adatvédelem, fogyasztóvédelem... egyszerre... hamarabb fog kihunyni a Nap, minthogy az EU ennek a végére járjon...

 

Így aztán a gyakorlati jelentősége: nulla

Előzmény: Jahno (153477)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153481

Nem hát, de azért itt is meg van egy szint. Elég rendes guru pld. Liebhardt Péter. Na, előtte le lehet borulni igaz Ő már ilyen szinten pont ezért nem foglalkozik meg fórumozik így is elég dolga van, mint piszlicsáré dolgokat megfejteni.

Előzmény: kisbetu (153469)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153480

Sosem húzom le a netet, mégis helyi fiókkal szoktam aktiválni.

Csak nem szabad engedni hogy az erőltetett Microsoft fiókot létrehozza.

Előzmény: didyman (153472)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153479

Na, konkretizálod mit nem dokumentál? A 4 éves ügyet sem értem, de biztos ide tartozik.

Előzmény: Törölt nick (153475)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153478

Nem kell.

Helyi fiókkal aktiválsz, oszt jóvan.

Előzmény: XNC (153464)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153477

Ezért kérdeztem mi alapján válogat. Van róla lista, vagy mi? Azon kívül, hogy néhány cégemnek egyedi gyártású notebookokat is rendelünk saját cikkszámmal, de ott sem ezért van különböző telepítő, egyszerűen olyan opciókal legóztunk össze magunknak, ami nincs a piacon, mert pld. van ahol tilos a BT kapcsolat, és az az SSD/proci párosítás nem kapható a boltban.

Előzmény: Törölt nick (153473)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153476

Levideózzam, vagy mi?

Előzmény: XNC (153470)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153475

Rossz kérdés.

 

Miért nem dokumentálja a Microsoft? Ez a jó kérdés.

 

Illetve a 4 éve húzódó ügy végére mikor tesz pontot az EU... ez is jó kérdés.

 

De ugye ez nem az itteni szint...

Előzmény: didyman (153474)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 1 153474

Aham, a tapasztalat, meg a rutin, azok sokat tesznek. Na de mi alapján ismeri fel a telepítő a kategóriát, áruld el nekünk, tudatlanoknak. :-)

Előzmény: Törölt nick (153473)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153473

Mit tesz a tapasztalat, ugye...

 

hogy fizikailag ugyanaz a telepítő laptopfüggő módon többféleképp is megnyilvánulhat...

 

Mosoly

Előzmény: didyman (153471)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153472

Pedig ilyen egyszerű átugorni. Telepítés során ne legyen lehetősége internethez és csodák csodája, helyi fiókot fog hozzáadni. Úgy 10 perce csináltam éppen egyet az aktuális mediacreationtollal, tehát talán frissnek nevezhető :)

Előzmény: XNC (153470)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153471

Úgy látom, mára is jutott valami fűszer az informatika levesébe :-)

Előzmény: Törölt nick (153467)
XNC Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 153470

Wazze, ne hidd el, nem érdekel.

Ha ilyen egyszerű lett volna átugorni, akkor én is megtettem volna.

Előzmény: Jahno (153466)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153469

Elárultad, hogy nem vagy guru :)

Előzmény: Jahno (153468)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 1 153468

"Ugyanaz a telepítő más gombokat jelenít meg egy nagyvállalati kategoriájú laptop esetén, mint egy kommersz gép esetén."

 

Ezt gondoljuk már újra, mert speciel a legtöbb cégnél ugyanaz a polcról levehető laptop van, mint amit most majd sokan kapnak karácsonyra. Vagy kisebb. Vagy az otthoni erősebb. Milyen az a nagyvállalati kategóriájú laptop, van ezekről egy lista valahol? És akkor azt csak cégek használhatják?

 

Főleg mert legtöbb használt gépem amit veszek és megy szét ismerősöknek az nagyvállalatitól kiszórt csoda cucc, így jó lenne tudni melyiken melyik opciónak kellene felbukkannia. Csak otthoni gépen kötelező a fiók?

Előzmény: Törölt nick (153467)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153467

HW függő, mi a menülehetőség.

Ugyanaz a telepítő más gombokat jelenít meg egy nagyvállalati kategoriájú laptop esetén, mint egy kommersz gép esetén.

A van-e net egy újabb réteg ezen.

 

Dehát mit is beszélek, itt guruk vannak...

 

Mosoly

Előzmény: Jahno (153466)
Jahno Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153466

"Olyan 1-2 hónapja húztam újra a rendszeremet;"

 

Én meg hetente csinálok párat. De milyen netre csatlakozás és milyen frissítés? Első belépésről beszélünk a telepítés után.

Előzmény: XNC (153464)
hitman Creative Commons License 2020.12.12 -1 0 153465

Én is otthon egy pillanatig nem használtam a Win10 start menüjét. =}

Előzmény: exhighand (153462)
XNC Creative Commons License 2020.12.12 -3 0 153464

Olyan 1-2 hónapja húztam újra a rendszeremet; akkor biztosan nem volt ott semmilyen gomb.

Régen tényleg úgy ment, hogy adtál 1 usernevet és kész; de most már email-cím kell, és az email-cím lesz egyben a felhasználónév is.

 

Ez most már így van a 10-esnél, de a 8-asnál is.

Az lehet kivétel, ha a telepítés közben nem csatlakozik a netre, mert akkor nem tudja lehúzni magának ezt a frissítést.

De lehet hogy az újabb kiadású telepítők már beépítve tartalmazzák ezt.....

Előzmény: Jahno (153441)
exhighand Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153463

 a grafikus vezérlés elemeit  --  helyett ---  a vezérlés grafikus elemeit

exhighand Creative Commons License 2020.12.12 -2 1 153462

Én csak a francia programot találtam meg a startmenüre. De jól éreztél rá, engem elképesztően taszított a win10 startmenüje, a senki nem használja csempék, pedig a ráadás. Hogy minek kellett a grafikus vezérlés elemeit teljesen új menűcsoportokba szervezni azt csak a jó isten tudja. De gondolom azért, mert szerintem a win10 a szinkronizálásról szól. Automatikusan minden eszközt, minden eszközzel, ami a Microsoft fiókba fel van véve. Anno kellett hozzá  idő amig rájöttem, hogyan lehet fiók nélkül telepíteni. 

Meg kéretlen frissítések, amik miatt 10percekre használhatatlan a gép és sokszor éppen akkor amikor kellene, hiszen azért kapcsolom be. De most már ez is akkor frissít, amikor én akarom.

Előzmény: didyman (153458)
didyman Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153461

Nahát. Képesek voltak kiadni hetesre is. 

Előzmény: Doky586 (153460)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 153460

"Az Edge ikonja árulkodik" Miről..?

Előzmény: didyman (153458)
didyman Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153459

Valamelyik verziótól nincs kihagyás, ha érez maga alatt netet. De ha nem csatlakozol vele, akkor helyi fiókot csinál ilyenkor is.

Előzmény: Jahno (153441)
didyman Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153458

Az Edge ikonja árulkodik, de ez W10 és többnyire úgy néz ki, mint a W7, mert én is ilyen maradi vagyok. Igazából ennek is csak annyi a lényege, hogy sok mindenre van varázslat lelkes, ügyes programozóknak hála és nem kell kompromisszumot kötni biztonság és funkció között adott esetben. A munkahelyi gépen meg próbálok átszokni. :-)

Előzmény: exhighand (153428)
didyman Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153457

Igen, erről szól a téma. Lehet és van nekem is class 3-as gépen W7, mert ráértem a hülyeségre. :-) Én mondjuk nem ennyire egyszerűen csináltam, ott egy MBR-es rendszer volt a kiindulási alap, azt konvertáltam GPT-re, létrehoztam az UEFI-hez szükséges dolgokat, registryben az egyes lemezvezérlőket kikapcsoltam, az MSAHCI-t meg be és így került előkészítve be az a lemez a gépbe. Win10 telepítő parancssorral meg helyretettem a rendszerindítást. Ott volt még egy kis varázslat, kicsit sokat kellett gépelni nagyon hosszú stringeket :D aztán azóta működik. De másnak már nem akarnék ilyet csinálni. :D Igazából a lényeg az, hogy meg lehet oldani elég sok esetben. Más kérdés, hogy minek.

Előzmény: exhighand (153421)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153456

(A cd kommandra még emlékeztem, az egyetemen tanultam DOS-t :-D 32 éve...)

Előzmény: FLaci (153454)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153455

KÖSZÖNÖM!

Sikerült!!!!

Előzmény: FLaci (153454)
FLaci Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153454

Windows+R ablakba: cmd.exe
Ez megnyitja a parancssor ablakot.
Itt az kívánt könyvtárba kellene navigálni a "cd" parancscsal. Lehet a *-ot használni.
Pl. ha a könyvtár a "C:\Users\Szipolyka\Documents\Könyvek", akkor a parancs:
cd "\Users\Szipolyka\Documents\Könyvek"
vagy
cd "\Users\Szip*\Docu*\Könyvek"
Itt ezt a parancsot írd be:
dir /b > lista.txt
Ez létrehozza a lista.txt filet a nevekkel, aminek a tartalmát bemásolod Excelbe (pl. a Jegyzettömb-ből)

Előzmény: Szipolykaa (153453)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153453

Kedves Guruk!

Szerintem ti ebben is tudtok segíteni :-)

Adott egy könyvtár, amiben több száz e-könyv van. A fájlok neve = a könyvek címe.

Szeretném, ha ez a lista valahogy bekerülne egy excel-táblázatba. Tehát egy excel-táblázat több száz könyvcímmel. Fájna, ha egyesével kellene beirkálnom!

Megoldható valahogy?

Gorcsev Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 153452

Hát... eddig nem is nézett ki úgy, hogy tudnál, ugyi...

Előzmény: exhighand (153448)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.11 0 1 153451

Hát nemtom... sz'tem a w2k a maga kategóriájába' klasszissal különb vót...

Előzmény: Garfield007 (153447)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153450

Jahno, ez pont olyan hülye, mint a rendőrösben ámokotfutó kolléga. Vagy rosszul érzem?

Előzmény: exhighand (153449)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 -2 0 153449

Oh, én nem vitázni vagyok itt. Beszámolok, tájékoztatok...ez minden.

Előzmény: Jahno (153429)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153448

Már írtam, hogy bátran abbahagyhatod. Veled nem fogok szakmai beszélgetést folytatni.

Előzmény: Gorcsev (153442)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153447

Jó, hát lehetett volna Win2000 is, de gondoltam így hátha megértik.

Elnézést a rémálmokért, de néha sokkolni kell a közönséget :-)

Előzmény: Gorcsev (153445)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153446

Elképesztő, de tényleg. És mindegyik jön és oktat.

Előzmény: Jahno (153441)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153445

"Akkor miért nem inkább Vista? Az még szarabb."

Ezt meg most mi a pi#@nak hoztad föl? Má' éppen elfeledkeztem róla... De télleg ám; föl se tűnt itt a diskurzusba', hogy minden verzió-sorolásból kimaradt!

Most meg majd lehet, hogy fölsírok éjjel :(

Ha így lesz, esküszöm, fölhívlak... Ja, nem tudom a számodat... Na mindegy, majd fölhívom a Jahnót, hogy hívjon föl! ;-P

Előzmény: Garfield007 (153436)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153444

"Oh, jaj! Ne bombazz koran reggel negativ gondolatokkal!" ;)

Előzmény: Jahno (153414)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153443

"En vezetem a tankot, azt nem tudom, mitol megy." ;)

Előzmény: exhighand (153412)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153442

"beleteszek egy GPT lemezt, amin lesz egy logikai partició"

GPT nincs 'logikai' partíció...

(Mondtam már, hogy veszélyesen kevered a fogalmakat?)

Előzmény: exhighand (153418)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153441

Ott van gomb a kihagyásra, beírsz egy felhasználónevet és az lesz a helyi júzer.

Előzmény: XNC (153440)
XNC Creative Commons License 2020.12.11 -2 0 153440

Nekem kellett, mert különben nem engedett tovább.....

Előzmény: Jahno (153439)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153439

De még az emailcímet sem kell beírni. Megy az ugyanúgy fiók meg minden nélkül.

Előzmény: XNC (153438)
XNC Creative Commons License 2020.12.11 -2 0 153438

Microsoft-fiók és OneDrive már a 8.1-esnél is van!

 

A telepítő-DVD felrohan a netre, és leszedi azt a frissítést, ami ezt kéri.

Viszont a fiók nem jön létre automatikusan attól, hogy Te beírtál 1 email-címet.

Azt még meg is kell erősíteni. Na ez utóbbit én hanyagolom.....

Előzmény: James 42 (153434)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153437

Te tanárként pont lekezeled a másik felet. Meg kell őket tanítani az új dolgokra, nem ragadhat le mindenki ott ahol te. Nem az a lényeg, hogy lenyomd az anyagot és jöhet a következő, nem csak átadom a gépet, hogy nesze, pont olyan, mint az előző volt.

Nem az a megoldás, hogy a bácsi 10 évesen lovaskocsin utazott, akkor 70 évesen is jó neki a Zastava. 

A hülye kiszólásaid, meg példáid, amivel csak égeted magad. 

Néha nagyon UFO-nak érzem magam.

Előzmény: exhighand (153428)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 153436

Zokogok. 

Éppen telepítek itt két gépet és velük beszélgetek, hogy fáj-e a frissítés és hogy mit szólnak, hogy nem kellett Microsoft fiók? De mindkettő azt mondja, hogy ők jól elvannak a 10-zel is, kedvelik, hogy van friss driverünk és minden működik.

Komolyra fordítva, ezeket kiadom admin userrel együtt és nagyon jól tudom, hogy 2-3 évig hallani nem fogok róluk. Itt megm egy a hülyeség a használhatatlan 8.1-gyel. Akkor miért nem inkább Vista? Az még szarabb. 

Előzmény: Jahno (153435)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -2 1 153435

Csesz a fenét csesz el. OneDrive meg néha hasznos is, de szintén nem kötelező használni. Egyszer meghívlak egy jó kávéra, ha véget ér ez a rettenet akkor nézzél körbe 1-2 Win10nél az egyik irodámban, oszt megkérdezheted a 60+ alkalmazottakat is, hogy mennyire szopnak a mivel. Működik és kész. Frissítés sem nagyon basz el semmit, lekapcsolod a gépet és felrakja,borzasztó nagy világfájdalmakat adtok elő, azt meg kell hagyni. Itt már nem infós szaktudásra és segítségre van szükség az is biztos.

Előzmény: James 42 (153434)
James 42 Creative Commons License 2020.12.11 -3 1 153434

Á, dehogy! Még véletlenül sem. Hány olyan szolgáltatás vagy más megoldás is van benne, ami mindenáron le akarja nyomni a torkodon a frissítéseket? Igen, azokat, amik aztán igen jó eséllyel elcsesznek valamit a rendszerben. És akkor még nem említettük a Microsoft fiók és a OneDrive erőltetését.

Előzmény: Jahno (153433)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153433

Kinézetről van szó. Bár szerintem nem erőszakos, erről mindig összevissza beszéltetek.

Előzmény: James 42 (153432)
James 42 Creative Commons License 2020.12.11 -3 0 153432

Miért kellene pont azzal az undorító(an erőszakos) 10-essel? Ha az a kérdés, hogy az, vagy a 8.1, akkor én is az utóbbit választottam volna.

Előzmény: Jahno (153431)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153431

És akkor ezt miért nem Win10-el, ha.... Á, mindegy.

Előzmény: James 42 (153430)
James 42 Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153430
Előzmény: Jahno (153429)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -2 1 153429

Mi a más szempont? A win8 is másképp néz ki, viszont a Win10 tud úgy kinézni, mint a Win7.

 

Ezt rakd már össze, hogy kér Win7et, mert megszokta, erre Te teljesen mást csinálsz, nem olyat kap mégsem amit megszokott, de vered a nyálad, közben meg lehetett volna oldani.

Előzmény: exhighand (153428)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 153428

Nem kell hogy egyezzen a véleményünk. Ti más szempontból nézitek a Win verziókat, mint a hétköznapi emberek, nekik az a fontos, hogy ha egyszer valamit megtanultak, ne kelljen keresgélniük, újratanulniuk.

Kb. mintha kínaiul kellene levelezniük és már felismerik a lényeges szóképeket, de holnaptól legyen tajvani az írásmód. nekik ez nem természetes és nem könnyű.

Meg emberileg is más a hozzáállás, mert én nem kezelem gyerekként az embereket, akik helyett döntenem kellene.

Előzmény: Jahno (153426)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153427

Win8 a Win7 helyett, mert a hetet szokta meg a kedves, idős ember. 

Mondom, hogy tanár, ahol lehet csesszünk ki a másik féllel.

Előzmény: Jahno (153426)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -2 1 153426

Win10 is ugyanúgy néz ki, ha akarod... Meg ilyen műszaki kérdéskörben inkább ne a rokon döntsön. Főleg ha a Win8 megfelel, ami legalább tényleg olyan, amilyen és még kreténebb bír lenni, mint a Win10 akkor főgleg fogadd drakulációmat!

Előzmény: exhighand (153425)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153425

Végül Win8,1 került rá. A rokon kérte a Win7-et, mert ő azt ismerte, nem fiatal ember.

Előzmény: Jahno (153423)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153424

Majd meglátjuk, ez elsőnek hülyén van megfogalmazva "IOS minden előnye mellett már elavult, ami nem csoda, mivel az alapok gyakorlatilag 30 évnél is idősebbek. Ennyi idő alatt pedig jelentősen fejlődtek és módosultak a hardverek, ". Tegnap BIOSokat rendezgettem az Armadara, azt szerintem senki nem sírja vissza, aztán csináljanak amit akarnak, majd megnézzük.

Előzmény: Doky586 (153419)
Jahno Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153423

Ennyire új gépre amúgy minek tennél Win7et? Néha sok más miatt sem teljesen működőképes a dolog. Erőből megszopatjátok magatok aztán meg sírtok, hogy szoptok. Ez nekem mindig bonyolult volt.

Előzmény: exhighand (153418)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 153422

Azt gondolom, hogy a patriot törvény egyes előírásai nem megvalósíthatók meg a Win7-en, ezért kell akár úgy kivezetni, hogy az új vasak alaplapjai nem kezelik az INT10-et. Ugyanis, a Win7 összes szolgáltatása konvertálható exe-be és utána teljesen kézbentartható a gép - ha nem akarod, akkor semmiféle okos program nem fog futni. Nem próbáltam ki, túl nagy munka lett volna és utána túl nehézkes a működés, állítólag a kínaiak csináltak egy ilyen verziót.

Előzmény: Doky586 (153419)
exhighand Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153421

Végigolvastad?

Előzmény: didyman (153420)
didyman Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153420
Előzmény: exhighand (153418)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 153419

Nem olvastad..? 2020-ban gyilkolja le a BIOS-t az Intel

Nem új hír. Rákészülhettél volna. (nem véletlen az egybeesés a win7 support megszűnésével)

Előzmény: exhighand (153418)
exhighand Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153418

Pedig jó lenne valami normális tájékoztatás a neten erről. Múltkor egy szívesség vállalás kapcsán belefutottam egy nem dokumentált probléma ( akkor is)

Elvállaltam, hogy a rokonnak veszek egy olcsó gépet és teszek rá win7-et. Na vettem egy gépet, amelyik az alaplapról töltötte be az UEFI-t. Nem volt az UEFI-ben lagacy mód. Mondom rohadj meg, majd beleteszek egy GPT lemezt, amin lesz egy logikai partició és majd arra telepítem. Természetesen a gyári UEFI-ben nem volt BIOS konverter. 

Majd három napig szoptam vele, amíg rájöttem, hogy az ilyen kialakítás mellett az alaplapon ki sem építették az INT10 megszakítás lehetőségét, ami nélkül ugye a Win7 semelyik verziója nem telepíthető.

Előzmény: Jahno (153417)
Jahno Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153417

Ebben az a mókás, mikor én kérdezek valami szopószorzót és nem értik, hogy az első három Google találattal nyilván nem kellene jönni. Le is szoktam a kérdezésről, meg aztán minek.

Előzmény: exhighand (153416)
exhighand Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153416

Nem lehet könnyű neki megérteni, mert a google-ban az UEFI-re vonatkozó első 20 találatban leírtak szart se érnek és tovább nem néztem.

Már azt sem tudták megmagyarázni, hogyan van az, hogy vannak gépek, amelyek az EFI fájl-t a merevlemezről olvassák be és vannak amelyek esetében az EFI fájl eleve egy NVRAM-ban van. ( vagy valami másfajta nem felejtőben)


Előzmény: kisbetu (153415)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153415

Ne tiltsd meg neki :)

Hadd akarjon!

Előzmény: Jahno (153414)
Jahno Creative Commons License 2020.12.10 -1 1 153414

Ha nem tudod mi az az UEFI és megérteni sem szeretnéd, majd vicceskedsz azon, hogy nem volt elég egyértelmű a pendrive létrehozás meg a partíció különbsége, akkor ne akarj se Wint, se Linuxot telepíteni.

Előzmény: Törölt nick (153404)
didyman Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153413

Mert alulképzeltek, azért. Jó kis veddmegaddel :D

Előzmény: Jahno (153410)
exhighand Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153412

Amit kérdezel, az egyetemi szakon oktatott tudás, sok sok alapozó tárgyból kell szigorlatozni. 

Amilyen választ vársz, az a PC magazin szintje, arra itt senki sem hajlandó.

Amire pedig hajlandóak, ahhoz neked alapfogalmakat is kellene ismerni.

Szóval egyetértek, vidd szakemberhez pénzért.

Előzmény: Törölt nick (153404)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.10 0 1 153411

Ha ennyire nem értesz hozzá (a linuxos dolgokar se tudod megkülönböztetni a windowzostól) jobb ha elviszed valakihez aki pénzért megcsinálja neked...

Előzmény: Törölt nick (153404)
Jahno Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153410

Múltkor műszaki csoportot megszórtam, de nem értették.

Előzmény: didyman (153406)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153409

Hallottam már...

Előzmény: kisbetu (153408)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.10 0 1 153408

Hallottam ár olyan kifejezést, hogy agyilag zokni.

Miért játszol rá?

Előzmény: Törölt nick (153404)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153407

:)

Előzmény: didyman (153406)
didyman Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153406

:ásít: Te Jahno, degu van?

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153405

OFF:
Ha jatszott itt mar valaki a szajer online jatekkal, megirna, hogyan kell hasznalni, hogy ne zuhanjon le?

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153404

FIGYELEM!
Az alabbiakat kizarolag akkor es ugy szabad elolvasni, ha az olvaso elfogadja, hogy nem vita/veszekedes/kotekedes/cicizes a cel, hanem csak a tenyek kozlese a tiszta tartalom es ertelmezhetoseg alapjan!

Aki a fentieket fenntartassal kezeli, mar most ugorja at az alabbiakat.

Tovabblepes sajat felelossegre es azzal a 2, azaz ketto feltetellel, hogy

 

1. nem eredmenyez semmilyen vitat/veszekedest/kotekedest/cicizest!

 

2. tomor, szakszeru, es laikusok altal ertheto formaban elkeszul a javitott valtozata es itt publikalasra kerul.
 

 

 
 
 
 
Ezt linkelted be a 153361-ben, most sorrol-sorra haladva beirom a kommenteket (!! jeleket tettem a te soraid ele ):

!!Doky586 Creative Commons License 2019.04.02         0 0 147968
!!Leírom neked finomítva összefoglalva az eddig elhangzottakat hogy egyértelmű legyen:
!!____________________________________
!!Windows UEFI telepítés menete:

En Windowsbol csak 7-est es XP-t ismerek, UEFI-t nem.

(Sot, Windowson kivuli UEFI-t se ismerek, es meg most se neztem utana szotarakban vagy weben, hogy mi lehet, egyet tudok, hogy olyat meg soha nem ettem reggelire.)

!!A biost(uefit) érdemes alapra állítani (bios defaults betölt).

Vagyis be kell lepni bios-ba ezt elvegezni (ugye ez az, amit te soha nem mondtal)
Ezek szerint ketfele van, az UEFI az Windows, az uefi pedig bios?

!!Pendriveot simán (MBR-el) létrehozni és FAT32 re formázni, majd rámásolni a felcsatolt ISO tartalmát.

Ez a mondat szamomra tobbszoros kepzavar.
Eloszor is, Pendriveot a gyarto hoza letre, en keszen veszem a boltban.
Jo, tudom, vannak mar 3d nyomtatok, de azok tudtommal muanyagot hasznalnak csak, elektronikat (meg?) nem raknak ossze ugy, hogy mukodjon is.
Masodszor, semmilyen MBR programot nem ismerek, amivel barmit letre lehetne hozni.
Harmadszor, szamomra a MBR a Master Boot Record, ami ismereteim szerint a merevlemezek elejen van, valamilyen egyezmeny (szabvanyt nem mondanek, mert az sok IT ceg szamara szitokszo) definialja, hogy hasznalni lehessen a meghajtokat.

!!(vagy MCT-vel készíteni a pendriveot)
MCT programot vagy eszkozt se ismerek. (Ugye, ez a masik, amit soha nem irtal)
("pendriveot kesziteshez" lasd a fentieket)

!!Bootkor az UEFI: kezdetű pendriveot válaszd a bios gyors bootmenüben*.

Azaz ismet be kell lepni a bios menube (amit, ugye ismet nem mondtal)
Lejjebb a *-al lejjebb jelolted a gyorsbillentyuket, amikhez kulonbozo alaplapokat adtal meg, ami szamomra megint furcsa, nem tudtam, hogy a bios-ok alaplapfuggoek

!!Telepítőben egyéni telepítés, céllemezről töröld az összes partíciót, és a partícionálatlan üres helyet add meg telepítési célnak.. Röviden ennyi.

Hat, ha en win-t telepitek, akkor is csak az elso particiora telepitem, es linuxot teszek a masikra, es tobbnyire az utobbit hasznalom.

!!*: bootkor:
!!ASUS: F8 (vagy Esc)
!!ASRock, MSI: F11
!!Gigabyte: F12

Lasd fentebb, ezek a szavak szamomra alaplapok tipusait jelentik, nem tudom, mi kozuk van a boot-hoz.

!!____________________________________
!!Ezt persze bárki ki is tudja próbálni 1 perc időráfordítással akinek van egy üres 8-32GB pendriveja..

Hat, en meg soha nem lattam senkit, aki a fentieket egyetlen perc alatt elvegezte volna (mar a gep inditasatol a bios-ba, vagy a gyorsmenube belepesig egy percnel tobb telik el, es meg hol van a pendive felismerese, inditasa, nem beszelve a formazasarol, iso ramasolasarol, stb.

 

Amugy en eddig soha nem hasznaltam el 4gb-nal nagyobb pendrive-ot telepitesre, linuxoknal igy is volt mellette boven hely, win7-nel is valamennyi maradt, win xp-t pedig cd-rol telepitettem.


!!Ennyi az egész, se több se kevesebb!

Csak elfelejtetted mellekelni hozza a szakmai szotart, hogy nehany szagemberen kivul egy laikus is megertse.:-(

 

 

Előzmény: Doky586 (153401)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153403

Mar toroltem a pen-t, es nem csinaltam rola fotot.

Arra emlekszem, hogy indulas utan ketszer is megkerdezte, hogy biztosan onnan akarok butulni, majd ki kellett valasztani, hogy a pendrajvon levo ketto kozul melyiket valasztom, (ez mar furcsa volt, mert en csak egy iso-t masoltam fel, csinalt ket valtozatot belole, talan acpi vagy hasonlo mozaikszo volt a masodik moge irva,) de barmelyiket valasztottam, ugyan az volt angolul a valasz, egy grubakarmi-vel kezdodo webcimet adott meg, majd alatta kiirta, hogy valamelyik sorban nem talal egy fajlt, es gombnyomasra vart az ujrakezdeshez.

Majd megcsinalom ismet, ha lesz egy kis idom ra, illetve hozzajutok  a win-es gephez, mert ha jol latom, a szajer jatek miatt foglalt, es akkor kiderul, hogy reprodukalom-e a hibat, vagy sem.;)

Előzmény: Jahno (153400)
James 42 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153402

MCT-ről valóban nem, csak az MC-t emlegetted, a TC után. Neki valószínűleg nem volt világos, hogy a kétpaneles Commanderekre gondoltál (Total és Midnight Commander, ha jól csalódom).

Előzmény: Doky586 (153401)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153401

Nem is írtam olyat hogy be kéne lépned a biosba.. (főleg ha még sose léptél be oda)

Nem is írtam olyat hogy értelmezd a gép által kiírt szöveget, csak azt hogy azt válaszd...

Nem is írtam MCT-ről. (mostanában)

Előzmény: Törölt nick (153398)
Jahno Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 153400

Én összekattintgatom oszt megy, pontosabban ha látni a hibát, akkor lehet más is elmatekozna rajta.

Előzmény: Törölt nick (153399)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153399

Akkor tudnal segiteni, 153350-ben irt grub hiba ugyben?

Mit csinaltam rosszul, hogy nem indult?

Előzmény: Jahno (153397)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 0 0 153398

 

Nem vagyok szakember, az eredeti leirasbol nem tudom, mi az UEFI es MCT.

 

Bios-ba meg soha nem kellett belepnem, mert ha bekapcsolas elott pendrajv van csatlakoztatva, megjelenik egy uzenet, ha arrol akarom inditani a gepet, nyomjak egy gombot, kulonben a merevlemezrol indul.

Előzmény: Doky586 (153388)
Jahno Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 153397

Juteszembe, a lényeget nem írtam meg. Én pld, sokszor Yumit használok.

Előzmény: Törölt nick (153387)
didyman Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153396

Bevallom, foglalkoztunk a tranzisztor helyettesítő képével elég sokat (hibrid, inverz hibrid, impedancia, admittancia) és ott előkerültek ezek a csodás betűk és számoltuk is ezeket, mert kukacos volt a tanár és nem hanyagoltunk el..

Előzmény: exhighand (153393)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 153395

Nem lesz semmi baj, ne húzd fel magad, mosolyogj.

Előzmény: exhighand (153393)
kisbetu Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153394

Szeretnéd, hogy dicsérjelek?

Előzmény: exhighand (153393)
exhighand Creative Commons License 2020.12.08 -2 0 153393

Már az is szép, hogy megtaláltad az rbb-t. Minden rendben.

Előzmény: didyman (153390)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153392

Akkor a 3 mit jelent?

 

Tanárúr ingyen nem oktat, sajnálom :-D

Előzmény: didyman (153390)
TINTUS Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153391

Basszus fel sem tűnt csak most töltöttem le. Köszönöm. Telepítem meg kell csinálnom egy 2 méteres antenna kábelt . Aztán majd meglátom mi történik.

Előzmény: James 42 (153385)
didyman Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153390

Az Rbb-t számolással is meg lehet állapítani, és ennek pont ott van jelentősége, ahol a legkisebb zajú félvezetőt keressük, válogatjuk egy adott típuson, vagy halmazon belül. Persze mérni egyszerűbb a zajt, ha van megfelelő eszköz hozzá, ezért nem is szokás számolni. Viszont, a kérdés az volt, mekkora. Mivel a 2SA1941 adatlapján nincs erről információ, ki kell számoljuk, ahhoz meg kell egy valamilyen munkapontba beállított tranzisztor, hőfok, mért zaj és a kapcsolásban a bázisáramban érintett összes alkatrész.

..Akkor a 3 mit jelent?

Előzmény: exhighand (153376)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153389

Annyi kiegészítés hogy ezen módszer Secure Boot kompatibilis, azaz maradhat bekapcsolva (biosban) mind Linux mind Win esetén.

Előzmény: Doky586 (153388)
Doky586 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153388

Ha az eredeti hozzászólásom (LINK) túl bpnyolult akkor egyszerűsítve:

 

____________________________________

Windows és Linux UEFI telepítő pendrive készítése korszerű UEFI-s gépekhez:

 

A pendrive FAT32 re legyen formázva, majd rámásolni a felcsatolt ISO tartalmát.
(Ezzel elkészült a bootolható telepítő pendrive)

 

Bootkor az UEFI: kezdetű pendriveot választani a bios gyors bootmenüben.
post alatt F8 (ASUS), F11 (ASRock, MSI), vagy F12 (Gigabyte, Dell) nyomogatása.

____________________________________

 

Az utóbbi 6-8 év szabványos (azaz nem brand) gépei már biztos ilyenek. Ma már nem a '90-es években élünk. ;)

 

Ez látszódjon a pendriveon is: 

Másolni simán filekezelőből (TC, MC stb) is elegendő. A felcsatolás win esetén duplaklikk az iso-ra, linuxnál mount...

Előzmény: Törölt nick (153387)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153387

Hat, ebbol keveset ertek, biztos azert, mert ilyen gepeket meg nem lattam, aminel ilyen bios lenne.

 

Amugy most jarom a szomszedsagot koldulni egy marek kukoricaert es egy ideig a sarokban fogok terdepelni rajta es elgondolkozni, hogy miert is ragaszkodok mereven egy regbevalt dologhoz akkor is, amikor mar nem mukodik, ahelyett, hogy eszrevennem a megoldast.

 

Ubuntu linux alatt butulhato pendrive letrehozasa:

1. Jobb egerklikkel kattintas a letoltott iso fajlon.

2. image writer elinditasa

3. cel pendrive megadasa

4. varakozas a befejezesre

5. pendrive-rol butulas es orules.

(Marmint ez ubuntura vonatkozik, nem tudom, hogy win is mukodik-e, vagy azoknak kell-e valami kulon rejtett rendszerfajl vagy hasonlo szupertitkos valami)

Előzmény: Doky586 (153360)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153386

Talan azert, mert annyira alul vannak, hogy tobszorosen kilognak a kepernyorol?

Előzmény: James 42 (153385)
James 42 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153385

Ezek szerint megnézted a Jahno által linkelt oldalt? És az alján nem tűntek fel a piros Letöltés gombok?

Előzmény: TINTUS (153384)
TINTUS Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153384

Az enyém igen de a felhasználói könyvben megadott support oldalon lehetne letölteni a szoftvert  ám most jelszót kér . Régen nem emlékszem ilyesmire. Hát most itt megálltam sajnos.

Előzmény: Jahno (153383)
Jahno Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 153383

Ez még az Avermedia 310es? Itt: https://www.avermedia.com/hu/product-detail/TD310

Előzmény: TINTUS (153381)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.08 -3 0 153382

Biztos hogy bántalmazták, ebből a sok frusztráció és bizonyítási vágy. Szegény.

Előzmény: Jahno (153380)
TINTUS Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153381

Ez a kis AVERMEDIA már vagy 3 éve  van nekem  , mikor a tv kártyás problémám előjött rendeltem egy ilyent próbáltam beüzemelni volt valami szoftvere is  de csak a kis antennás részén működött ( a földi telepítésüekből pár adás .  Most, hogy felvetetted előkerestem és csak magában bedugtam az asztali gép usb-be de az ég világon nem történt semmi.   Valamikor volt ennek valami telepítő lemezkéje esetleg??

Előzmény: hitman (153280)
Jahno Creative Commons License 2020.12.08 -2 0 153380

Vagy csak nem szerette a tökfőzeléket. Lehet verték is.

Előzmény: Garfield007 (153377)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.08 -3 0 153379

Előzmény: exhighand (153378)
exhighand Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 153378

Majd ez szépen lassan el fog csillapodni. Tapasztalatom szerint, mindegy melyik nagy fórumra ír az ember, az emberek mindenhol egyformák. Én is egy bizonyos személyiségtípus vagyok, ami szinte mindig kiváltja a csoportos  szembeállást. De ez már 6 éves koromban is így volt. Kevés dologra emlékszem gyerekkoromból, de egy tipikus esetre igen. Apámmal utaztunk vonaton, kétpályás vonalon. és én minden szembe vonatnál elmondtam a mozdonyokról amit tudtam - 6 évesen kb. Egy bácsi odaült hozzánk és kérdezgetni kezdett a mozdonyokról, gondolom valami szabadnapos mozdonyvezető volt - régen volt már nagyon. Kíváncsi volt  valóban mit mennyire tudhat egy kisgyerek. Azután jött amikor nem értettünk egyet. Kisvártatva felpattant és ezt mondta:

- nagyon nagyképű ez a kisfiú.

Apám magához ölelt utána és suttogott néhány mondatot, amit ma is szó szerint tudok. Ebben minden szó, minden betű igazolódott azóta is, nap-mint nap.

Előzmény: Garfield007 (153377)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.08 -2 0 153377

Jaj, cicis, annyira büszkék vagyunk rád.

 

ps.: de hogy ez a tök középiskolai tanár volt, az is biztos.

Előzmény: exhighand (153376)
exhighand Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 153376

Az rbb-t nem számolással állapítják meg. A hármas nem a béta osztályt jelöli. Nem kell kapcsolás a válaszhoz, mert az alkatrészes dobozban is pont annyi az rbb, mint a kapcsolásban. De egyébként éppen zaj miatt használnak ilyen félvezetőket bizonyos helyeken. 

Részemről ennyi elég a témából, veled fogok társalogni adott esetben, amúgy meg itt nagyon OFF.



Előzmény: didyman (153371)
didyman Creative Commons License 2020.12.08 0 1 153375

Azé, hogy a felhúzni kívánt személy ne húzódjon fel túl hirtelen, aminek a vége pukkanás lehet. :-))

Előzmény: Gorcsev (153374)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153374

No, pont ezt akartam mondani...

(Ps. Ha már itt vagy: a felhúzó ellenállás tkp. minek is köll? ;-P )

Előzmény: didyman (153371)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153373

Sz'tem tőle el is várjuk :)

Előzmény: Jahno (153370)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.08 0 0 153372

Ahh, hogy erre nem gondoltam... :(

Előzmény: Garfield007 (153369)
didyman Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153371

2SA1941-re gondolsz? Csakhogy annak nincs 3-as bétaosztálya. R és O lehet. Az Rbb azért is érdekes kérdés, mert nyilvánvalóan nem teljesítménytranzisztorból fog akárki építeni kis zajú fokozatot, alacsony forrásimpedanciához, sem nagy sebességű kapcsolót. Arra ott a BU család szinte bármelyik tagja.

De ha ennyire konkrét adatot kérsz, akkor esetleg közölhetnél kapcsolást, vagy legalább adatokat, amiből az Rbb számolható. Egy adatlapból önmagában elég nehéz.

Előzmény: exhighand (153361)
Jahno Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 153370

Cicimen benne van, múltkor kerestem valami baszt, kérdezte mibe kell, (ami egy 40 éves Videoton cucc volt) aztán rögtön mondott helyettesítőt csak úgy fejből. Meg ilyesmik.

Előzmény: Gorcsev (153368)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153369

Miért nem tud? Mert nem akar :-)

Előzmény: Gorcsev (153367)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153368

Sz'ted minden mérnök alkatrészkereskedő is? :O

(Ugye, mondtam már, hogy veszélyesen kevered a fogalmakat?)

Előzmény: exhighand (153361)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 0 1 153367

Aha. Nyilván :)

Akkor még meséld el hirtelen, miért nem tudc egy kicsi partíción sem tetcőleges klaszterméretet beállítani! Mondgyuk 73 bájtost.... mer' vmiér' pont az lenne neked praktikus.

Hátha megvilágosulok! =:O

Előzmény: exhighand (153362)
Garfield007 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153366

Anno, amikor bezárták a Sárgaházat, mondtam hogy baj lesz. Tessék, itt is vagyunk. Már fenyeget, agresszív is lett.

Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153365

"nem feladatom senki véleményének a megváltoztatása"

És ha az lenne is, tuti nem sikerülne így alapismeretek és érvek híjával, ugyi...

Előzmény: exhighand (153358)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 0 1 153364

"31 óra alatt kész lett ( lényegében 10 TB adatmozgatás volt pici fájlokban)"

Egyrészt fele is elég lett volna, ha nem ökörködc tök fölöslegesen az image-dzsel, hanem direktben tolod át; másrészt pont azért lehetett meg ennyi idő alatt, mert nem (bármekkora) fájlokban történt...

 

"azt hittem segítséget kaphatok"

Kaptál is... Sőt, még többet is kaphattál volna, ha legalább a kérdésekre válaszolsz.

Előzmény: exhighand (153338)
Jahno Creative Commons License 2020.12.07 -1 2 153363

Beadta a világszabadalmat, de hozzánk egyszeri pógárokhoz jár kérdezni, hát nem aranyos? Látod, ha jól viselkedtünk volna, akkor benne lennénk a Forbesben, mint személyes tanácsadói, vagy ilyenek.

Előzmény: Gorcsev (153359)
exhighand Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 153362

Nyugodtan hagyd abba. Még a problémát sem érted.

Előzmény: Gorcsev (153359)
exhighand Creative Commons License 2020.12.07 -2 0 153361

Villamos mérnökök? Na jó, kaptok egy lehetőséget:

Nagyjából mekkora egy A1941-3-nak az rbb-je? Jó Googlizást.

Doky586 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153360

Én már évek óta így szoktam elkészíteni korszerű gépekhez: (LINK) 

Windows 10 és Linux esetén is. Egyszerű és nagyszerű.

Előzmény: Törölt nick (153349)
Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 153359

"egy ilyen kiosztású lemezről, ami 512-nek emulálja magát, mivel csinálsz copyt-t egy olyan 5TB-os-ra, amit NEM ismeri az 512bájt-os kiosztást"

Bármivel.

 

"Én adtam be 1982-ben a világszabadalmat"

......

Ok, akkor most, hogy már elapadtak a röhögéstől kifolyt könnyeim, beszéljünk kicsit a vinyók beépített hibaellenőrzéséről, meg hogy hány bájt is valójában az a nemlétező 512...

 

"Különben meg az Aomei partition assistanttal írattam ki a lemez tulajdonságokat, az meg ugyanazzal a paranccsal nyeri ki az adatokat, csak egy grafikus felületen írja ki."

Tökmindegy, mivel íratod ki, amíg nem tudod értelmezni...

Előzmény: exhighand (153328)
exhighand Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 153358

Nekem nem feladatom senki véleményének a megváltoztatása. Úgy gondoljátok, ahogy akarjátok. Én ide fordultam egy problémával, közben rájöttem, hogyan tudom megoldani. Megoldottam és mert megígértem, hogy beszámolok hát megtettem.

Többet nem tehetek. Amit meg kapok, azt el fogom viselni -- egy határig.

Gorcsev Creative Commons License 2020.12.07 0 0 153357

Aha.

Na és ki a f@szt érdekelnek kopizásnál a klaszternél kisebb egycségek? Hmmm? Szerinted?

 

Simán mondhatod egy rendcernek azt, hogy 1, azaz -Egy- db bájtot akarsz átmásolni egyik vinyóról a másikra, de (op.rendcerből szólongatva) akkor is 1 klasztert fog beolvasni a forrás-fájlrendcerről, és egy másikat fog (beolvani, majd módosítva vissza-) írni a cél-fájlrendcerre. Mindeközben pedig qrvára nem fogja érdekelni, hogy ezek a klaszterek hány szubexisztens fizikai szektorból (nem) állnak, mert az egy alacsonyabb szintű kérdés, ugye.

Előzmény: exhighand (153323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!