Keresés

Részletes keresés

BJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16016

a trafiktörvényben benne van hogy nemzetközi repülőterek tranzitterületére nem terjed ki a hatálya, a nemdohányzók védelméről szóló törvényben nincs benne.

Előzmény: Törölt nick (16007)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16015

A lottó feladását neten gondoltam weben, vagy mobil alkalmazással.

Előzmény: Gregor83 (16014)
Gregor83 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16014
Ez igy van. Engen viszont az erdekelne, hogy miert nem lehet feladni onnan. AZ egyik Relay-es szerint nem szabad.
Előzmény: Törölt nick (16005)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16013

????

Előzmény: Törölt nick (16012)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16012

Schengen a kulcs. 

Előzmény: malazs (16010)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16011

Szerintem csak nem jutott még eszükbe :-)

 

Az a gond, ők is tudják hogy ezért pénzt kérni nagy pofátlanság, sehol sem teszik, de ha egy ilyen helyiséget adnak bérbe egy kávézóval, vagy építik ki esetleg a tetőn, akkor azért igen szép bérleti díjat szedhetnének, nagy eséllyel a legforgalmasabb kávézó lenne BUD-on

Előzmény: giornalista (16001)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16010

Majd megpróbálok rákérdezni, de attól hogy az A-n nincs útlevél ellenőrzés mert EU terület ha minden igaz, ettől függetlenül az országból ki van léptetve a kedves utazó. Talán határsáv, mint közúton a 2 határátkelő közötti rész.

Előzmény: R2R (16008)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16009

Pontosan erről beszélek ;-)

Előzmény: Törölt nick (16007)
R2R Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16008

Hinye, ez a határ/nem határ nehéz, majd valaki szakértő megírja. Szerintem az ub nem határ esetleg határterület. Ugye az ub után a B felé van határ ellenőrzés, non sch. Az A-n ugyebár nincs. Talán a gép lépcső és a gépajtó lehet? mondjuk egy BA lajstromú gép fedélzete BUD betonon Brit terület? Valami szabály van, de én nem vágom

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16007

Ami miatt lehetne akár zárt dohányzó rész is, logikusan. 

Előzmény: Törölt nick (16006)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16006

A "vámmentes" övezetben, ha jól tudom az már nem Magyarország abból a szempontból, hogy oda már nem ér be a trafik törvény.

Előzmény: Törölt nick (16003)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16005

Lottót bárhonnan fel tudsz adni, semmivel nem nehezebb mint ide egy hozzászólást megírni.

Mobilnet hiányában a reptér ingyenes wifit biztosít. :)

Előzmény: Gregor83 (16002)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16004

Heinemann-nál regisztráció után azt is megteheted, hogy megrendeled az 1l-es Unicumot akcióban €10,5-ért majd fél év múlva mikor utazol, az akciónak már réges-rég vége, de azon az áron megveheted. Szóval ha most valamit kinézel az akciós termékek közül és a honlapon "lefoglalod", akkor ez akciós áron mikor majd utazol meg tudod vásárolni.

Egyébként van kiszállítás is.

Előzmény: R2R (15991)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16003

Pl. cigit is probléma mentesen árul tovább a Relay, úgy, mint azelőtt. 

Előzmény: malazs (16000)
Gregor83 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16002

Viszont beugrott egy kerdes. Lottot miert nem lehet arulni? Mar ketszer jartam ugy, hogy elfelejtettem feladni, es ott jutott eszembe. 

Előzmény: BJ (15999)
giornalista Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16001

szerintem ha lehetne ilyen BUD-on, már lenne.

 

1 eurós belépőért :))

Előzmény: malazs (16000)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16000

Lehet tévedek.. de....

 

Úgy gondolom hogy az UB-n átlépjük a határt, tehát kilépünk Magyarország területéről és erre nem a helyi szabályozások hanem a Nemzetközi szabályok vonatkoznak, na a Nemzetközi szabályokat meg LHDC-n szinte dupla szigorral betartják, tehát ha csak egy hajszálnyit is kétséges lenne a dohányzóhely kialakítása, akkor itt biztos hogy nem lenne olyan.

 

Egyébként FCO-n szintén van elkülönített de zárt tér, BCN esetén pedig egy udvari rész, ami persze mivel nem fedett ezért abszolut nem is lehet még csak vitás sem.

Előzmény: BJ (15999)
BJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15999

ha tényleg működik ilyen egység, akkor egy ÁNTSZ (vagy hogy a fenébe hívják most őket) ellenőrzésen tutira megbukna.

 

Előzmény: malazs (15998)
malazs Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15998

Ezt én másképp tudtam, és Debrecenben is működik ;-)

 

Ha jól tudom pont azért mert az nem Magyarország területének minősül, talán vám szabad terület... (erre nem vennék mérget)

Előzmény: BJ (15997)
BJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15997

airsideon sem lehet dohányzó helyiséget kialakítani - a magyar törvények ugyanúgy érvényesek ott is.

Előzmény: malazs (15959)
giornalista Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15996

szerintem is a masszázs-szalon utáni második legfeleslegesebb "fejlesztés" ez a kiállítás volt az alsó folyosón. engem nem zavar, de értelmét tényleg nem látom.

 

mondjuk nem is vagyok épp komoly művészeti fogyasztó...

Előzmény: ...FGHKLÉJ (15995)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15995

Ezt nem is tudtam, soha nem néztem szét. Majd ha lesz alkalmam, megnézem mit lehet ott egyáltalán kapni :)

 

áim: Lehet sarkosan fogalmaztam, de a legtöbbször helykitöltőnek szánt, értelmes koncepció nélküli kiállítások értelmét nem nagyon látom, reptéren pedig max. repüléstechnikai múzeumot tudok elképzelni. De azt nem hiszem, hogy a check-in utánra lehet tenni :) Inkább egy órával tovább vagyok a Rijksben/Szépművészetiben/Neue Pinakothekben stb.

Előzmény: R2R (15991)
BJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15994

megszólítva érzem magam, de ez nem a megfelelő fórum a valóság teljes kifejtésére

 

mikor utazol legközelebb BUD-ról? összefuthatunk egy kávéra a landside-on mielőtt nyit a checkined ;-)

Előzmény: Utas2 (15965)
R2R Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15993

Mellesleg az ide írók, Gio, vyndree (meg még én is), elsőnek ugranak segíteni, ha kérték/ kérik őket. erről ennyit.

Sandorson Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15992

Az utasok döntő többségével sztem ugyanez a helyzet. Normális esetben az ember minimalizálni akarja a kényszerű várakozással eltöltendő időt és nem még hosszabbra nyújtani mindenféle öncélú pótcselekvéssel, amit egyébként máshol komolyabb megvalósításban, élvezetesebben, olcsóbban, és leginkább nem kreált műszükségletből kifolyólag tud elvégezni. Egy FRA méretű reptéren persze lehet életszerű egy múzeum, csillagvizsgáló, varieté kamaraszínház, 3D pálinka/whisky show meg plüsskengurucsönző, de BUD-on (pláne a jelenlegi  transzfer utashányad ismeretében) ezekre talán kisebb a valós kereslet.

Előzmény: áim (15987)
R2R Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15991

Valamilyen szinten a heinemann ezt már csinálja, regizni kell náluk, kiválasztod a cuccost és hogy hol, mikor vennéd fel. Emlékeim szerint választható az "érkezéskor" opció, nálunk sch belsőben gond nélkűl, külsőben kis szervezéssel megoldható, induló meg egyértelmű. Házhoz szerintem nem viszik...

Előzmény: ...FGHKLÉJ (15989)
áim Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15990

Nekem még "OKJ-s reptér-üzemeltetőim" sincs, de a józan ész azt mondja, hogy az üzemeltetőnek persze az a jó, ha az utas minél több pénzt hagy a reptéren, ezzel nincs is semmi baj. Az én józan eszem meg azt, hogy minél kevesebbet, szerintem ezzel sincs.

Számomra (és nem egy univerzális igazságként) az a legkedvezőbb, ha kitalálják, és a jegyekbe építik azt a szolgáltatást, amire nekem szükségem van, a többit pedig legyen mód ott megfizetni vagy kikerülni. Nekem ez a tisztaság, a gyors UB, a pontos tájékoztatás, az elegendő számú ülőhely a várakozás idejére.  Én ezt megkapom, nekem minden happy. Nyilván akinek személyes segítő, bőrkanapé, ingyenkávé, hatalmas választékú üzlet az alap, az csalódott. De én meg akkor lennék nagyon nyűgös, ha az lenne az alap, és ez az én jegyáraimon is látszana.

 

A kiállításról eltér a véleményünk :). Szerintem nagyon jó irány, hogy egyre több esetben közintézményekben, közforgalmú helyeken, várókban, rendelőkben van bármilyen művészeti bemutató. De ez is ízlés dolga. Nyilván nem Munkácsy képek, de bemutatkozási lehetőség valakinek, az utasnak meg egy kis kulturális szemléletformálás. Legfeljebb eldönti, hogy ez neki nem tetszik :)

Előzmény: ...FGHKLÉJ (15989)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15989

Nem vagyok szakmabeli, de mint laikus, én sem értem, miért kellene Átlag Jóskának a reptérre menni vásárolgatni (jó, tudom vannak kivételek, a gyakori utazók).

Az egyetlen érthető dolog, amit néhány helyen láttam: az induló utasok vámmentesen(?) vásárolgatnak, és érkezéskor veszik fel, vagy házhoz szállítják nekik később.

Azt meg külön viccnek tartom, hogy múzeum a reptéren, épeszű ember színvonalas alkotásokat nem várhat el egy ilyen helyen. Maximum Kis Pista önjelölt vagy alaptalanul sztárolt fotóművész/festő/stb. tárlatát, de az olyan is.

 

Előzmény: áim (15987)
giornalista Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15988

bárcsak több olyan utas lenne, mint te. bár a többség szerintem hasonlóan áll hozzá.

 

szerintem mi jól működtünk volna együtt, ha összefutunk :) sosem nyaltam ki senkinek a seggét. ha valami beképzelt ficsúr várta, hogy felrakjam a táskáját, várhatta volna estig. ha egy rászoruló személy jött, kérnie sem kellett, egyből amiben csak tudtam, segítettem neki.

 

sokan sajnos azt hiszik, hogy az UB ellenőr kiszolgáló személyzet, pedig egyáltalán nem az. nem azért van ott, hogy bájologjon, vigyorogjon, jópofizzon, hanem azért, hogy elvégezze a munkáját. persze nem mindegy, hogy ezt hogyan teszi, de én sosem értettem, amikor arról magyaráztak, hogy mindig mosolyogni kell a kedves utasokra. szerintem nem. én magam sem mosolyogtam általában, viszont igyekeztem végtelenül korrekt és megfelelően udvarias lenni. ennyit kell elvárni szerintem egy ellenőrtől. van, akinek ez kevés, és azt hiszi, hogy a 2500 forintos (vagy éppen eurós) jegyéért cserébe neki ilyen priority jár, meg nem kell levennie a cipőjét, meg a zakójából sem kell kibújni. az ilyenekkel nem lehetett mit kezdeni, sajnos.

 

emlékszem, összességében százas nagyságrendben mérhető azoknak a szarvaknak a száma, amit letörtem az UB-n. aztán ki így, ki úgy viselte. mert olyan is van, aki belátja a szereptévesztését. szó szerint volt olyan utas, aki rám szólt, hogy pakoljam már fel a táskáját. mondtam neki, hogy nem fogom, nem az én dolgom, nem vagyok sem rakodó, sem hordár, a biztonságáért felelek. ha fáj a dereka, felrakom, egyébként legyen szíves, tegye meg ezt ő. tudomásul vette, bólintott, és korrektül folytattuk az előkészítést.

 

emberismeretből korábban sem álltam úgymond rosszul, általában jól mértem fel, hogy ki milyen habitussal, hozzáállással közeledik felém, és úgy belőni magamat is. utasról utasra. ritkán mentem le "alfába", és végeztem úgymond öntudatlanul a munkámat. de a reptéren tanultak azért sokáig elkísérnek majd, azt hiszem!

 

basszus, de szerettem ezt a munkát :)))

Előzmény: áim (15987)
áim Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15987

Hát én meg biztos hülye vagyok, de nekem így is tökéletesen megfelel.

Ha túl hamar érkezünk van mód leülni, bóbiskolni tiszta helyen, az UB-n általában gyorsan átjutunk, utána van tiszta mosdó, és irány a gép.

Ez a pláza-hangulat engem pont borzaszt, és nem is nagyon értem, miért jó nekem egy légkondis hangárban kóvályogni, drága holmik közt elcsábuló gyereket terelgetni.

De én ilyen különc vagyok, nem várok többet a reptértől sem, mint a buszállomástól. (nekem a Ferihegy 1. is teljesen jó volt)

 

Velem eddig még mindenki normális volt. Ha nem köszöntek előre, akkor köszönök én, attól sem esik le az aranygyűrű az ujjamról. Kérdeztem - válaszoltak, mosolyogtam - udvariasak voltak, a seggem mondjuk nem nyalta ki senki, de igényem sincs rá.

dev/null Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15986

Én a legnagyobb gondot abban látom, hogy ezen a reptéren majd' mindenki fordítva ül a lovon: az utas van értem. Amíg ez nem változik, addig lehet itt bármilyen fejlesztés, lehet akár aquaparkot is építeni a skycourtban:))) de változás nem lesz.

R2R Creative Commons License 2014.03.05 0 0 15985

Ehh, az hát. ;) rég volt 2:30 :)

Előzmény: Törölt nick (15984)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15984

*Through - márminthogy' átjárható, átjárandó :)

Előzmény: R2R (15983)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15983

Így van! De! Ez itt nem Frankfurt, ez egy kis reptér, bejárható. A heinemann walk throw, kikerülhetetlen és a többi is max 4 percen belül. Cin, 15 perc, ub 15 perc akkor is van 60 perc kapunyitásig. OLvtárs van ellentmondásban, nincs semmi ami két óra alatt lekösse, mert nincs múzeum ( a lenti kiállításra még most se kaptunk választ tőle), nincs elég étterem meg üzlet, mint a hozzá közelebbi reptéren ahol majd gondol a sok jó között, a magyar patópálokra akik németek/ kanadaiak amúgy, de mindezek ellenére nyisson a cin 3 órával korábban, miközben a trend a mobilos vagy az otthoni beszkártya, ezért inkább később jönnek az emberek. Nem azért, mert nem tudnak shopingolni.

Előzmény: Gregor83 (15980)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15982
Én is.
Előzmény: Gregor83 (15981)
Gregor83 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15981

(irtam odaat)

Előzmény: Utas2 (15979)
Gregor83 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15980

Pedig a trendek igencsak arrafele mutatnak, hogy komoly vasarloerot lehet osszefogdosni a repteren. Ha megvan ra a lehetosege es az ideje, akkor a legtobb utas penzt hagy ott.

Előzmény: R2R (15977)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15979
Olvastam a cikket (de jó, hogy megemlítetted, mert amúgy valszeg nem tettem volna), és tényleg klassz. Persze, hogy nem pusztán az egy óra különbség a lényeg, de sokaknak már ennyi sem jön le, csak a kötekedés és a nehogy mán effekt marad.

Mind1.

Előzmény: altset (15976)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15978

Nyilván az évtizedes lemaradás oka a kimagasló ASQ. Mert a kedves utazók mint tudjuk felkészültek, olvasottak. Okj-s reptér, ub, handling ismetetekkel. De a vizük az még 8 év után is van kéziben.

 

további jó okoskodást

R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15977

érdekes, a többi meg hogy sipákol, pláza lett a reptérből pffff. Na most mond, van sapka, nincs sapka... 

Előzmény: Törölt nick (15973)
altset Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15976

15964 „Csak képzeld magad az utas helyébe, ilyen egyszerű ez a dolog.”

Ne húzd fel magad amiatt, hogy BUD-on nem mindenki így gondolja. Nyilván nem a 2 vagy 3 órás check-in nyitás itt a probléma, hanem a több évtizedes lemaradás.

Már mint a fejekben...

Előzmény: Utas2 (15972)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15975

Figyelj már nagyeszű. Nem válaszoltál a felhomályosult tulajdonosokra. Mellesleg mentél mostanában végig A és B között alul az érkezőn? Megtudod mondani mi is van ott? 

Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15974
Látod, megy ez neked. ;-)

Majd legközelebb, ha kimegyek a hozzám éppen legközelebbi reptérre (nem BUD), majd gondolok a hazai sorbanállósra is, miközben a boltok, éttermek, kávézók vagy éppen múzeumi kiállítás között válogatok.
Előzmény: Törölt nick (15973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15973

Mit nem értesz, élménycentrum családi hétvégével és 72 órás c/in nyitás a titok nyitja. :)

Előzmény: R2R (15971)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15972
Nekem nincs szükségem engedélyre, hogy viszonthülyézzelek. Mit is akarsz pontosan megfigyelni? Hogy kimennek-e az utasok jelenleg órákkal korábban a reptérre? Nos, aki teheti, nem megy ki, pont azok miatt a körülmények miatt, amelyeket szóvá tettem.

Felőlem szemezgethetsz a statisztikából, pedig a dolog egyszerűbb, ha tovább látnál, mint a napi politikai szemszögöd a BA aktuális tulajdonosi szerkezetéről.

Több utas az üzletek, éttermek, bárok környékén, több ideig, EGYENLŐ nagyobb bevétel.

Ja, várom a cáfolatot a felhozott példákkal kapcsolatban, miszerint azok a hülye külföldiek teljesen feleslegesen dobtak ki milliókat az ilyen létesítményekre, és tették multifunkcióssá a reptereiket.

Vagy inkább nem is várom. További patópálos búsongást kívánok. Hiszen minden rossz más miatt történik, illetve ami máshol megy, az Budimpestán meg biztosan nem fog.
Előzmény: R2R (15968)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15971

tehát nincs miért kijönnie 2 órával korábban, ezért jöjjön ki 3-al hogy legyen ideje mégis? Szerintem megyek aludni...

Előzmény: Utas2 (15970)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15970
Habár neked valszeg nagyon megfelelne ez a fajta leegyszerűsítés, de ha ez kell, hogy felfogd:
Nem, nem ezért tartanak ott.
Sokkal inkább azért, mert egy ilyen jellegű feladványt sokkal könnyebben megugranak, és nem a "miért ne" típusú érvelésben lelik az örömöt.
Egyébként meg vicces, hogy annak ellenére, hogy mennyit járnak az itteniek külföldi reptereken, mennyire képtelenek tanulni...
Az olyan jellegű megnyilvánulásokat meg nem is értem, hogy valaki azért prüszköljön, mert ki kell mennie a reptérre. Na ja, ha ott nincs mást csinálni, mint sorban állni, akkor valóban.
Előzmény: Törölt nick (15966)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15969

Ja tényleg! A buta patópál magyarok helyett a csodálatosan felhomályosult német/kanadai a tulaj. 

R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15968

Akkor ha megengeded lehülyézlek.

Ember, ajánlom az ASQ eredményeket. Bár látom okj reptérüzemeltező tanfolyam volt. Azért mert te kitalálod hogy legyen 3 óra a cin, ezt vezessék be minden alap (gy.k. statisztika, felmérés vagy egyszerű megfigyelések) nélkül... Hát szép vót!

másik, olcsóbb a plusz sec. mint a cin pult? Mégis hogy? 

Előzmény: Utas2 (15965)
malazs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15967

Egyetértek ;-)

 

Sokaknak viszont ez nem megy, nem látnak túl a saját korlátaikon.

Előzmény: altset (15964)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15966

Azt akarod mondani, hogy azért van csak 8-9 millió utas a 25-30 helyet, mert a csak 2 órával előbb nyitnak?

Előzmény: Utas2 (15965)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15965
Ja, hogy nektek előbb statisztika kell? Na pont ezért marad minden annyiban, olyan jómagyar patópálos módon.
Persze lehet a másikat hülyézni, csak közben észre kellene venni mondjuk azokat a helyeket, ahol már rájöttek arra, hogy a reptér (vagy akár a pályaudvar is) a magyarnál kicsit felhomályosultabb helyeken nem pusztán egy funkciós, hanem mondjuk több célt is szolgál. És most hagyjuk a másik ligában játszó repteket, mint pl. Schiphol Plaza, vagy éppen Frankfurt, vagy Zürich, hanem lehet(ne) szépen példát látni Bécsben, de lassan Prágában is.

Nem kell sokat keresgélni, de pl. Zürich Kloten az egyik kedvenc családi programként is szerepel a helyiek számára.

Ehh, persze ennél sokkal kényelmesebb sztorizgatni a buta amcsiról vagy statisztikában keresni a magatok igazát. Csak azok, akik nem így tettek, már fényévekkel előrébb járnak (gazdaságilag is....)
altset Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15964

A szomszédos topicban (Malév) általam belinkelt Airportal-cikket némi nosztalgiából háromszor is elolvastam. Van benne egy érdekes mondat, amikor a pilóta azt mondja: „Csak képzeld magad az utas helyébe, ilyen egyszerű ez a dolog.” Nem hiszem, hogy ehhez bármit hozzá kellene tenni egy (bármilyen) repülőtér esetében :-))  

Előzmény: malazs (15960)
giornalista Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15963

nekem még mindig az a kedvencem, amikor az 5 fős amerikai brigádból egy gyereknek a másnapi gépre szólt a jegye, és ez a koordi pultban derült ki :))) neki lett volna ideje vásárolni :))

Előzmény: R2R (15961)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15962

Akik a két terminált összekötő folyosón 8-10 órákat táboroznak, samfu? :) Igazad van, valóban nem ez a jellemnő. Egy-két utast leszámítva tényleg nem jönnek ki korábban, olyan meg mindig akad akinek az éppen aktuális rendszer nem tetszik.

Előzmény: R2R (15961)
R2R Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15961

Szívesen látnék egy statiszikát, mennyi utas jönne ki 3 órával korábban. Nagyon sok a két óráért is prüszkölnek, a többség 90, a merészebbek 60 percre jönnek. A többi aki kevesebb az már más kategória ( AKA múlthéten: "elnézést azt mondják, lekéstem a gépem, tudna intézni valamit hogy mégis felszálljak, van még 5 perc az indulásig...  WTF???)

Előzmény: Utas2 (15956)
malazs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15960

A másik pedig hogy bizony bár én is dohányzom, egy nyitottnak jobban is örülnék, olyasmi megoldásnak mint BCN-en is van. BUD-on is meg lehetne oldani egy tetőterasszal és kávézóval.

Előzmény: malazs (15959)
malazs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15959

Airside oldalon nyugodtan lehet ;-) Így van ez Debrecenben is.

Előzmény: giornalista (15958)
giornalista Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15958

nem csinálhatsz dohányzó kávézót, hiszen Magyarországon zárt térben tilos dohányozni, úgy tudom.

 

(néhány kivételtől eltekintve, de a kávézók pont nem tartoznak közéjük)

Előzmény: malazs (15957)
malazs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15957

Ha én reptér lennék:

 

Akkor tudnék magasabb bérleti díjat kérni ha az utasokat az üzletek előtt tartanám, nem kint a főépületen kívül. Bizony kifizetnék a légitársaságok akár a buszoztatást akár az utashidat (máshol is megteszik)

Ehhez kötődik hogy nem a c/in időt növelném mert az nagyobb költség lenne mint plusz UB pultot nyitni, tehát gyorsítani kell a bejutást.

Csinálnék egy dohányzó kávézót, máshol is van ilyen, extra bérleti díjjal kiadható, mert a dohányosok hol is kávézgatnának?!

Előzmény: Utas2 (15956)
Utas2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15956
Sztem inkább a Budapest Airportnak kellene kigyógyulnia ebből.... Gondolj csak bele, mennyit invesztáltak a bővítêsekbe - de szinte mindet airside....csak éppen annyi gógyi nincs, hogy akkor meg kellene növelni a vásárlóerőt is, hogy vásároljon és fogyasszon az istenadta utas...

Aki viszont a csupasz indulási váróban rostokol, hogy végre nyisson a csekin, majd a sorállás és az utasbiztin való átjutás után talán marad 30-45 perc maximum! a beszállításig....ez alatt jó, ha egy kávéra beül az ember.

Ha én a reptér lennék, akkor önös érdekből minimum hozzátoldanék egy órát a csekin időszakához, akár a reptér költségén, hogy utána nagyobb eséllyel fogyasszanak az utasok - akik belül várakoznának és nem kívül.
Matematika és némi üzleti érzék kellene hozzá, máshol ezt elég jól megoldják....

Egyébként az UB-nál nem volt gondom most sem (ok, kicsit hosszú volt a sor), de korrektül és angolul szólítottak meg (miután becsörögtem). Valszeg én voltam a soros, mert utána OTP-n ismét ua, de ott elmaradt az angol.
Előzmény: perselus (15952)
BJ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15955

ígéretes :-)

Előzmény: Gregor83 (15954)
Gregor83 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15954

Kerdes ismet szegezve :)

 

Februari utasszam alakulasa?

 

 

Előzmény: BJ (15935)
dev/null Creative Commons License 2014.03.04 0 0 15953


"Gregor, legközelebb elviszlek az AlbertHeijnbe....." Na igen. Valahol ott kezdődik az élelmiszer bolt:)

Előzmény: Utas2 (15949)
perselus Creative Commons License 2014.03.01 0 0 15952

 "mert 2 órával (ez a halálom, ez az ostoba szabály) indulás előtt nyitják a rendszert"  A légitársaságok időarányosan fizetnek a check in pult használatáért. Úgyhogy gyógyulj ki belőle, vagy készülj hosszú haldoklásra:-).

Előzmény: Utas2 (15944)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 15951
Hahaha thanks.....

Egyébként lecsekkoltam, és valóban nem volt jó a kártya a platinum váróba. Mondjuk, idő sem lett volna rá.
Előzmény: uhb129b (15950)
uhb129b Creative Commons License 2014.02.26 0 0 15950

pultnál sem tudnak segíteni, mert 2 órával (ez a halálom, ez az ostoba szabály) indulás előtt nyitják a rendszert

 

Az easyjetnél 30 nappal az indulás előtt be lehet csekkolni. :-)

Előzmény: Utas2 (15944)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15949
Welcome from skycourt lounge. Elvileg a Cirrus ezzel a kártyával nem bejárós, de még lecsekkolom.

Gregor, legközelebb elviszlek az AlbertHeijnbe.....
Előzmény: BJ (15948)
BJ Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15948

örülök - akartam is javasolni hogy ülj be egy vendéglátóba amíg a csekin nem kezdődik el :-)

 

igen, Weninger jó borokat csinál, a vendéglátósunk meg jól válogatja.

Előzmény: Utas2 (15946)
Gregor83 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15947

Mar nincs sok hatra. :) Ugorj be a Sparba is :)))

Előzmény: Utas2 (15946)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15946
Köszi, igen, azt én is láttam.

Most éppen várom, hogy megnyisson a csekin.... Mondjuk, a Zenit jó a bárban...
Előzmény: BJ (15945)
BJ Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15945

http://www.celebi.hu/hu/r_terminal2_varo.html

 

celebinek van lounge-a a 2B-n de azt nem írják hogy milyen kártyákkal lehet bemenni.

 

Előzmény: Utas2 (15944)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 15944
Már ha eljutok oda... Tarom honlapja még jobban sucks... Csekin online még sikerült, de nem tudtam kinyomtatni, gondoltam, majd a reptéren, az automatából. Ahha, hát azt pont nem, mert Tarom nincs benne....pultnál sem tudnak segíteni, mert 2 órával (ez a halálom, ez az ostoba szabály) indulás előtt nyitják a rendszert, így hiába vagyok becsekkolva, nincs még beszkártyám....21. század, ohhhhh.....
Előzmény: Utas2 (15943)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 15943
A bud.hu honlapja sucks...

Tudja esetleg valaki, hogy a 2B indulási oldalon (az útlevélellenőrzés után) milyen lounge van és oda Skyteam-os törzsutaskártyával be lehet-e menni?
Gregor83 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 15942

Valamint az, hogy egyre nepszerubb Budapest azok koreben akik 3-5 napra jonnek varost latogatni.

Előzmény: uhb129b (15941)
uhb129b Creative Commons License 2014.02.18 0 0 15941

vagy ennél hosszabb távú forrásai voltak-e a növekedésnek

 

Pl:

- olcsó szállodák Pesten

- forint árfolyam (bár ez valószínűleg inkább majd most fog hatni.)

- kivándorlás

- EU gazdasági stabilizálódás

- új járatok

Előzmény: jenoke0918 (15940)
jenoke0918 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 15940

arról tudunk esetleg valamit, hogy ez mennyire tudható be annak, hogy a szokásosnál jobb idő volt januárban, ezért több volt a turista, vagy ennél hosszabb távú forrásai voltak-e a növekedésnek? a fapadosok vagy a hagyományos társaságok voltak a meghatározóak, esetleg mindkettő?

Előzmény: Gregor83 (15939)
Gregor83 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 15939

Koszonom! 6,7% novekedes. Eleg biztato.

Előzmény: GD-80 (15938)
GD-80 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 15938

Előzmény: Gregor83 (15933)
BJ Creative Commons License 2014.02.15 0 0 15937

jelentősen jobb.

Előzmény: Gregor83 (15936)
Gregor83 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 15936

Koszi! Az elozo ev januarjahoz kepest jobb volt?

Előzmény: BJ (15935)
BJ Creative Commons License 2014.02.14 0 0 15935

lehet - elég jó volt.

Előzmény: Gregor83 (15933)
Utas2 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 15934
Ez egy jó cikk.
Előzmény: viricsi (15932)
Gregor83 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 15933

Hatha BJ topictars erre jar.

 

Lehet mar tudni, hogy a januar hogyan alakult utasforgalom szempontjabol?

viricsi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 15932
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.10 0 0 15931

Gondolhattam volna. :)

Előzmény: dev/null (15930)
dev/null Creative Commons License 2014.01.10 0 0 15930

Ugyan kérlek. Hova gondolsz?:)))

Előzmény: Törölt nick (15928)
BJ Creative Commons License 2014.01.10 0 0 15929

szigorúan véve igazad van, de globálisan nézve mindegyikkel kapcsolatban tudunk és akarunk jobbítani, és időnként sikerül is :-)

Előzmény: Törölt nick (15928)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.09 0 0 15928

reptérrel reptéren

A csomagosok, taxisok, KFC, beszállító pult nem a reptérhez tartozik, mondjuk ott vannak. A biztonsági ellenőrzés egyedül talán ami oda tartozik.

 

Typhoon barátunk csak nem eltávozott? -> Törölt nick

Előzmény: Utas2 (15926)
uhb129b Creative Commons License 2014.01.09 0 0 15927

12 órával működött, csak a honlap szövege említett 24 órát valamiért ott azon az egy helyen.

Előzmény: BJ (15925)
Utas2 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 15926
Egyébként nekem a karácsonyi utam során nem volt gondom a reptérrel. Érkezésnél tök hamar megjöttek a csomagok, és a váróban sem szólítottak le a vadtaxisok.
Indulásnál meg azonnal becsekkoltunk a legszélső pultnál :-), a biztonsági ellenőrzés is gyors korrekt volt még két kapu mellett is.
Mondjuk a KFC-ben piszok lassan szolgálták ki az embert, de pl. a beszállítás pontosan indult és korrekten lezajlott.
BJ Creative Commons License 2014.01.08 0 0 15925

Holnap rendberakjak az illetekesek ;-)

 

a 12 ora a helyes

Előzmény: uhb129b (15923)
malazs Creative Commons License 2014.01.08 0 0 15924

annyira nem ellentmondó, a "több mint 24 óra" az több mint 12 óra :-)

Előzmény: uhb129b (15923)
uhb129b Creative Commons License 2014.01.08 0 0 15923

A múlktor belefutottam ebbe a két, egymásnak ellentmondó szövegbe a reptér honlapján:

 

dev/null Creative Commons License 2014.01.05 0 0 15922

A Skyteam-et nem tudom, de a MC váróba már csak platinával lehet bevinni embert ingyen, és kaja is csak 12-14 között jár. Sikerült a Citibanknak a 70000 Ft os LIFE kártyával tönkrevágni a presztizsét a MC várónak.

Előzmény: Utas2 (15921)
Utas2 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 15921
A SkyTeam váróba ugyebár egy vendéget be lehet vinni. Budapesten van valakinek tapasztalata, hogy mennyire szigorúak netán több vendég bevitele esetén?
malazs Creative Commons License 2013.12.31 0 0 15920

Nagyjából inkább ötödét, de ez talán a legkisebb tétel az egészben. Ugyanis a rezsi költségek és üzemeltetési költségek jelenleg a Magyarországi cégek esetében semmivel sem alacsonyabbak mint más EU országban lévő hasonló cégek esetén. Jah az ingatlanadót még nem kellett kifizetniük, az épp most következik, de ugye az arra valót már évközben elkülönítik. Az áthárított illetékek is EUR-ban vannak megadva, így az forintálisan változó tétel, hol alacsonyabb, hol magasabb, ugyanúgy ingadozik mint a repjegyek ára.

Előzmény: Törölt nick (15918)
dev/null Creative Commons License 2013.12.31 0 0 15919

Sanszos, hogy az a pár kis hitelecske, amit görgetnek maguk előtt. Ezzel együtt nem normális, hogy innen gyakorlatilag sehova sem lehet repülni - jó persze van wizz, aki ugye cigánykodik a poggyásszal, a menetrend azért van, hogy tudd mennyit késik, stb. - ha el akarok utazni valami kellemes nyaralóhelyre, akkor ~70-80K-t hozzá kell számolnom két főre. Az meg már csak hab a tortán, hogy hány embert rúgtak ki az elmúlt évben. Szóval vki azért így is elég komoly pénzeket tesz zsebre. Persze, nem is Mo-on lennénk, ha nem így lenne:))

Előzmény: Törölt nick (15918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.31 0 0 15918

Mondjuk azért, mert a dolgozók a negyedét - tizedét keresik az uniós átlagnak? A számlákat, béreket (adókat) forintban fizeti a bevétele euróban történik, tehát az extra profit is az övé, mikor megannyiszor leértékelték a forintot csak nyert rajta? Mert a dolgozóknak négy éve nem emelt bért, a műszakpótlék nagyrészét meg elvette?

Egyébként ha jól tudom még nem kellett ingatlan adót fizetnie.

Előzmény: malazs (15917)
malazs Creative Commons License 2013.12.31 0 0 15917

Már bocs, de mitől lenne jelentősen olcsóbb, mikor "extra" adóval terhelték, mikor itt a legmagasabbak az adók és járulékok, tehát egyértelmű hogy ezt ők is továbbhárítják, jelen esetben a légitársaságokra és az utasokra. Ugye a banki külön adókat sem a bank fizeti, illetve közvetlenül ők, de azt velünk fizettetik meg.

Előzmény: dev/null (15916)
dev/null Creative Commons License 2013.12.31 0 0 15916

Szóval azért a pofám leszakad ezen a hulladék reptéren....

 


2 Adult(s)   - Security Charge Hungary (FE) 2,000.00  HUF - Passenger Service and Security Charge Belgium (BE) 17,600.00  HUF - Airport Departure Tax Hungary (HU) 14,000.00  HUF - TOTAL 33,600.00  HUF

 

 

Hogy ez a hulladék reptér 1600 Ft híján ugyanannyiba kerüljön mint BRU....Ehhhh.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 15915
uhb129b Creative Commons License 2013.12.10 0 0 15914

Újabb csata a külföldi utasokért vívott reptéri taxis háborúban.

 

http://index.hu/belfold/budapest/2013/12/09/megegyezett_a_budapest_airport_es_a_bkk/

BJani Creative Commons License 2013.12.08 0 0 15913

Köszi!

Előzmény: vadász2 (15912)
vadász2 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 15912

Lenin páncélautójának másolata

(ebből adódóan a kép is 197x...)

Előzmény: BJani (15911)
BJani Creative Commons License 2013.12.08 0 0 15911

Az An-2-től jobbra az a furcsa négykerekű szerkezet az micsoda?

Előzmény: RIKA424 (15910)
RIKA424 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 15910

Budaörs, 196x valamennyi.

 

Utas2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 15909
Az már megy ott egy jó ideje, erre kapják a megbízást és az állami pénzt....
Előzmény: Törölt nick (15907)
Isztambusz Creative Commons License 2013.12.01 0 0 15908
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.29 0 0 15907

A HírTV is ekkora legaljadék? Megy ám a parasztvakítás...

http://mno.hu/hirtv_musorok/riasztas-5160

(11:30-tól)

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 15906

Mi volt a ma reggeli KLM-mel?

viricsi Creative Commons License 2013.11.22 0 0 15905

http://www.turizmusonline.hu/kozlekedes/cikk/teljes_aramkimaradas_a_repuloteren

"... Ezzel együtt, a tesztet végző szakemberek elégedettek: kiderült, hogy még egy akár 24 órás áramkimaradás esetén is a budapesti repülőtér terminálja üzembiztosan tovább működtethető..."

 

Csak be ne ázzon, mint a torony.

 

áim Creative Commons License 2013.11.19 0 0 15904

OFF:

Az új BTK-ban megszűnik a fokozottan védett hivatalos (közfeladatot ellátó stb) személy kategóriája, helyébe a megfelelő tényállások büntetési tételeinek szigorítása lép.

ON:

 

Szintén remélem, hogy a hölgy akkora kártérítést kap(ott), hogy a topmenedzser út is megérezze, és ne csikkzsebből fizesse az összeget.

Előzmény: Törölt nick (15903)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 15903

Már közel egy éve nem dolgozik a biztiknél az említett ellenőr (aminek valóban semmi jelentősége), viszont az a szilánkosra tört kézfej erős tűlzás.

Nagy színésznő volt a kollegina. :)

Mindettől függetlenül nem lehet ilyet és ehhez hasonlót csinálni, remélem a gatyáját ráfizette a perre, gyanítom sajnos nem. :((

A közfeladatot ellátó személlyé való átalakítás már időszerű lenne, ahogy a szakszolgálat is!

Előzmény: viricsi (15902)
viricsi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 15902
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15901

Az UB egyirányú, ott csak akkor tudsz visszamenni, ha biztonsági gondod adódik. Minden más esetben az A terminálon kelll visszamenned az érkezési szintre, ahol ha jól emlékszem valamiféle "zsilip" rendszer működik.

Előzmény: lesaux (15899)
R2R Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15900
Az érkezési szinten ha kimész a csomagszalagokhoz, az automata ajtó nem enged vissza. Ha nem utazol, akkor -> A8... Az esetek 99%ban nem mehetsz vissza az ubn, bármennyire is indokolt a macskát megetetni.
Pl. indokolt eset: emberünk online csekkolt, de nem adta fel a feladandóját ilyen vagy olyan okok miatt. Ekkor nyilván nem küldjük be a tranzitba. Ha tranzitból jön vissza szinte 100% A8
Előzmény: lesaux (15899)
lesaux Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15899

Nem ismerem a helyet és a körülményeket, de ha valaki kisétálhat az A8-as kapunál, akkor besétálni nem lehet ugyanilyen egyszerűen? Nyilván nem, de miért nem?

Más. Úgy azért ki tudok jutni az UB-n, ha azt hozom fel indokként, hogy nem utazom, igaz? Aztán visszatérek egy másik beszkártyával.

R2R Creative Commons License 2013.11.12 0 0 15898

Aha,oké.

Előzmény: perselus (15897)
perselus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 15897

Te írtad: " hatóság jelen lévő tagja mérlegel és eldönt" A döntés lehet az, hogy visszaengedi, vagy nem. Kinek mi az alapos indok. (Elfelejtettem megetetni a macskát:-).

Előzmény: R2R (15896)
R2R Creative Commons License 2013.11.12 0 0 15896

Ez lett volna a lényege, hogy az ubn nem mehetett ki. Csak a ritazzanal

Előzmény: perselus (15895)
perselus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15895

Akkor mértéktelen örömödhöz marad az A8-as verzió.

Előzmény: R2R (15893)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15894

Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt a bíróság három férfit, mert a vád szerint részt vettek a domogyedovói repülőtéren közel három éve elkövetett öngyilkos merénylet előkészítésében.

<link>

R2R Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15893

Maradjunk annyiban hogy nem lehet visszamenni hivatalosan, egy-egy kivétellel, amit a hatóság jelen lévő tagja mérlegel és eldönt. Az olvtárs által felvázolt eset nem fér a kivételekbe, ezért mint az egyik vezetője, ilyetén formában fejeztem ki mérsékelt örömömet az esettel kapcsolatban. 

Előzmény: perselus (15892)
perselus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15892

Eddig is vissza lehetett menni az UB-n keresztül alapos indokkal. (felmutatsz egy kulcsot amit vissza kell adnod). De most A8-as kapu mellett van egy ajtó ami az érkezőre vezet, az most állandóan nyitva van. Annyi a rizikó, hogy nem tudod mennyien vannak a biztinél amikor vissza akarsz jönni.

Előzmény: R2R (15852)
tfin Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15891

Thx.

BJ Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15890

tudtommal bármelyik loungeba be lehet menni csak úgy, fizetősen

 

azért megfontolnám a leroyt vagy a hippot is ha kiadósat akarsz reggelizni.

Előzmény: tfin (15886)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15889

a Skyteam loungeban van rendes szendvics, viszont nem hiszem, hogy megéri a belépő árát.

Előzmény: Törölt nick (15887)
malazs Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15888

Esetleg ha az említett kártyák valamelyikével rendelkezel:

 

http://www.mastercard.com/hu/personal/hu/premium/mastercard-lounge.html

Előzmény: tfin (15886)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15887

Inkább az a kérdés, hogy milyen lounge az, ahová nem csak úgy is be lehet menni, és kiadósat tudsz reggelizni... ha netán lenne ilyen (amit kétlek igazából) - akkor jöhetne a kérdés, hogy és oda be lehet-e menni fizetősen. 

Előzmény: tfin (15886)
tfin Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15886

Van olyan lounge ahova csak úgy, fizetősen be lehet menni? Nézegettem a honlapokat, de nem sokat sikerült megfejteni belőlük, lehet én bénáztam. A Wizz tudom, hogy árulja a jegy mellé, de nem wizzel utaznék, viszont hosszú napom lesz, és inkább a loungeban reggeliznék egy kiadósat, mintsem a Sky Courtban a kávézóban, (gyorskaja nem játszik). 

BJ Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15885

ha minden jól megy, karácsony előtt nyitnak.

Előzmény: Gregor83 (15882)
viricsi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15884

Szerintem logikus a dolog.

A BA-nak elég nyilvánvalóan bevétele származik a hivatalos fuvarozótól.

Az utcán keletkező problémákat meg oldja meg az, aki dolgozni akar. Gondolom ez meg a Főtaxira és a rendőrökre tartozik.

Előzmény: uhb129b (15881)
BJ Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15883

a hiénából kevés van, és csak az utasok töredékét szerzik meg. A többi érkezők a "hivatalos fuvarozót" választják, már aki nem annyira rutinróka hogy telefonon rendeljen taxit.

Előzmény: uhb129b (15881)
Gregor83 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15882

Felteszem szokasos kerdesemet:

 

A SPAR megnyilt mar? :)

uhb129b Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15881

Akkor meg minek az egész "hivatalos fuvarozósdi", ha úgyse lehet betartatni?

Előzmény: BJ (15880)
BJ Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15880

előtte is ez történt, nincsenek most sem többen mint pár hónappal ezelőtt.

Előzmény: uhb129b (15879)
uhb129b Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15879

Ki gondolta volna, hogy a jócskán megemelt taxi tarifák után ez fog történni...

 

:-)

 

http://index.hu/gazdasag/2013/11/05/maganzo_taxisok_rontjak_a_fotaxi_bizniszet/

GD-80 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 15878

Adtam egy kis emésztésserkentőt a fórummotornak.;) 

    Klikk a képre!

 

viricsi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 15877

A LESZ-es reptéri hírlevél aktuális száma, de valamiért kiköp a fórummotor.

http://www.leszblog.com/hirlevel/

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.24 0 0 15876

Ez amúgy egy kép lenne?

Előzmény: viricsi (15875)
viricsi Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15875

A fórummotor dönti el a dolgot és nem én. Így talán klikkelhető lesz.

 

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxsZXN6dmF1bHR8Z3g6M2FiMzYyZDllMzdjOTc2NA

Előzmény: Törölt nick (15872)
BJ Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15874

Van még ilyen dolgozó? (igazgató biztos nincs)

„17 éve nem vett ki szabadságot, munkanapokon reggel 6-tól este 11-ig dolgozik, hétvégén és ünnepnapokon azonban 1 órával többet alszik.”

 

mondjuk ez nem normális, nem arra utal hogy teljes életet élne az adott dolgozó

 

egyébként van olyan igazgató aki este 11-kor/hétvégén/szabadsága alatt is válaszol emailekre

Előzmény: Törölt nick (15873)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15873

Két kis kukac meg egy i,

készen van az LRI

 

Van még ilyen dolgozó? (igazgató biztos nincs)

„17 éve nem vett ki szabadságot, munkanapokon reggel 6-tól este 11-ig dolgozik, hétvégén és ünnepnapokon azonban 1 órával többet alszik.”

Előzmény: viricsi (15871)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15872

Nem tudok hova jobb klikkelni. Biztos nem olyan fontos, máskülönben fel tetted volna normálisan. :)

Előzmény: viricsi (15870)
viricsi Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15871
viricsi Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15870

Jobb egérgomb - "kép megnyitása új lapon"

Előzmény: Törölt nick (15869)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15869

Igen

Előzmény: viricsi (15868)
viricsi Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15868

Gregor83 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15867

Az a nem semmi, mikor megerkezel este es egyetlen gep sem all utashidon, mindegyik kivul parkol.

Előzmény: Törölt nick (15866)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15866

a Lufthansa mióta buszoztat? Egyik este meglepett, hogy mindkét Lufti gép külső parkolóban várta a reggeli indulást. A KLM pedig csápra állt. Azt értem, hogy a légitársaságnak drágább a csöves beszállítás. De bekerülési költségben nem a buszos a drágább a reptérnek?

Zolker Creative Commons License 2013.10.18 0 0 15865

Va, cours, vole, et nous venge ! - mondja az egyik szereplő a francia barokk egyik nagymestere, Pierre Corneille művében, a Le Cid című darabban. :))

 

("Te fuss, rohanj, repülj; állj bosszút a családért!" - Nemes Nagy Ágnes kitűnő fordításában. :) )

 

 

Előzmény: Törölt nick (15861)
giornalista Creative Commons License 2013.10.16 0 0 15864

nem hiszem, hogy ez működőképes megoldás lenne.

Előzmény: Balikaa (15862)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 15863

Jól el kell dugnod, különben megtalálják, ugyanis minden út előtt és után van security check, amikor végignézik az utasok számára hozzáférhető helyeket a gépen. 

Előzmény: Balikaa (15862)
Balikaa Creative Commons License 2013.10.15 0 0 15862
akkor ilyen esetben egyetlen esély valahová eldugni a piát valahol a gépen, hátha uyan az visz tovább?
Előzmény: giornalista (15844)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15861

Menjetek üzenetek, szaladjatok... (meddig csinálja ezt a fórum?)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15860

Na igen, ezért érdemes fóliáztatni. Gondolom az ub-n mikor visszaengedték nem látták hogy van nála folyadék, bár nem az ő felelősségük.

Előzmény: leveling (15856)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15859

Egyértelmű, a jegyet a légitársaságtól vetted ezért vele állsz jogi viszonyba.

Előzmény: leveling (15855)
leveling Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15858

Köszi!

Előzmény: giornalista (15857)
giornalista Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15857

nincs mennyiségi korlátozás, sem a zacskók számát, sem az egy zacskóban lévő folyadékok mennyiségét tekintve (duty free esetében, mielőtt még valakit félrevezetnék).

 

bizonyos mennyiség fölött a vámszabályokkal kellhet tisztában lenni, de biztonsági szempontból nincs korlátozás.

Előzmény: leveling (15856)
leveling Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15856

BUD dutyban vásárolt pia: a múltkor a pénztáros szabályosan hülyének nézett, amikor kértem, hogy legyen kedves biztonsági zacsiba csomagolni a szeszt, mert átszállással utazom, mondta, hogy mindenképp abba rakná... Emlékszem pedig, máskor külön kellett kérni, vagy megkértezték, hogy XXX a végső úticélom-e, vagy átszállok és akkor ennek megfelelően csomagolták. 

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: van valami mennyiségi korlátozás az ilyen biztonsági zacsiban lévő folyadékra a secunál? Tehát egy zacsiban lehet több üveg vagy vihetek-e több zacsit?

Előzmény: giornalista (15848)
leveling Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15855

Csak arra akartam reflektálni, hogy bármi történik veled vagy a csomagoddal az utazás során, mindig a légitársasághoz kell fordulni. A reptér, GH stb. nem fogja az utast közvetlenül kártéríteni.

Előzmény: Törölt nick (15843)
giornalista Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15854

akkor még nem voltam ott, amikor kiengedték, nem tudom, hogy került vissza a csarnokba.

 

mármint, nyilván az UB-nál visszament, mert külön megengedték neki (egyébként ez nem lehetséges csak úgy). az okát ennek nem tudom.

 

ilyenkor az van, hogy emberileg sajnáljuk az illetőt, de a szabályokat be kell tartani.

 

néhány napja egy utas azzal keresett meg minket, hogy előző nap lekéste a gépét, mert hosszú volt a sor az ub-n. némi kérdezősködés után kiderült, hogy kb. 13:30-kor állt be a sorba, és 13:50-kor zárt a kapu FR induláshoz. komoly időbe telt, mire sikerült elmagyarázni neki, hogy az, hogy mikor áll be a sorba, az az ő felelőssége, és nem fogadható el az az érvelése, hogy "amikor legutóbb jöttem, akkor még épp elértem a gépemet, most meg a hosszú sor miatt már nem". mivel kifejezetten rendesen beszélt velünk az utas, természetes, hogy emberileg megsajnáltuk, de sem a kártérítési, sem a "hogy lesz most kedvezményes jegyem?" kérdéseire nem tudtunk neki pozitív választ adni. figyelmébe ajánlottuk a fast track vouchert, ha szereti kicentizni az érkezést, de azt is elmondtuk neki, hogy ez nem egy pályaudvar, ahová elég 20-30 perccel korábban megérkezni... nem véletlen hangoztatják azt a 2 órát olyan sokat!

Előzmény: Törölt nick (15849)
R2R Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15853

.

R2R Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15852

Khmkhm... Ez a visszamenetel engem is érdekelne... XD

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15851

na, menj már el

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15850

sálálálá

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15849

Hol tudott visszamenni a jóember?

Előzmény: giornalista (15848)
giornalista Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15848

nincs. a szabaly az szabaly es nem lehet kivetelt tenni.

 

ma egy utas vett egy unicumot a dutyban, nem tetette atlatszo, egyszer lezarhato zacskoba, majd ugy dontott, visszamegy valamiert a csarnokba. mikor visszajott, el lett veve tole az uveg ital, es nehez percrket eltunk at, amig megertettuk vele a dolgot. 

 

johiszemusegrr, joindulatra nincs lehetoseg sajnos.

Előzmény: Törölt nick (15845)
giornalista Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15847

nem lehet beengedni oket ugy a tranzitba, ha nem lettek atvizsgalva. es ott meg repul a folyadek. nincs jo megoldas... 

Előzmény: malazs (15846)
malazs Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15846

Bakker! Jogos....

 

Lehet hülyeséget írok, de ilyen esetben talán az lehetne a megoldás ha a gép oda állna csápra ahol a non schengeni indulók vannak, és gyakorlatilag oda engednék be őket. Persze ehhez időben el kellene dönteni hogy a gép fogja-e tovább vinni az utasokat.

 

A légitársaság ilyen esetben biztos hogy nem téríti meg a kárt, mert ők nem vették el, továbbá minden előre nem látható késés és abból eredő kár, ez esetben időjárás az vis major

 

A reptér,UB és a gh pedig azért nem, mert őket kötelezi a szabályzat, tehát bárki-bárhol is vásárolt bármit, az az UB-n nem mehet át amennyiben a tiltott dolgok listáján van.

Előzmény: Törölt nick (15841)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15845

Arra nincs megoldás, hogy ilyen esetben a jóhiszeműen vásárolt folyadékok megmaradjanak? Tehét jössz haza mondjuk Jordániából és Bp nem tud fogadni, leszálltok Mondjuk Szófiában és amit vettél italokat kidobatják veled. Mit tennél ilyenkor?

Előzmény: giornalista (15844)
giornalista Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15844

jol mondod, non-schengen atszallokent lennenek kezelve, es a tranzit terulet elott ub vizsgalaton kell atesniuk. ott elvetelre kerulnenek a non-eu orszagban vasarolt 100ml+ folyadekok, zacsko ide, szamla oda.

 

185/2010 EU, a.k.a. UB Biblia.

 

regen, amig volt Malev, rengeteg konfliktus adodott ez ugyben az atszalloban.

Előzmény: Törölt nick (15841)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15843

Nem fogja, mert a nem várt időjárási körülmény vismajor, azért nem jár kártérítés.

Előzmény: leveling (15840)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15842

Nyihao, azanyádúristenitmánneki.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15841

Mivel belépnek a tranzit területére, keverednek a többi utassal ezért átszálló utasként kell őket kezelni, tehát megy a kukába a sok drága folyadék. Nekem is az a véleményem, hogy senki nem kártalanítja őket "így jártak" kategória. Mindenesetre szemétség, mert az utasok nem azért vették meg hogy kidobassák velük. Aki EU-n kívülről érkezik mindenesetre jó ha számol az ilyen nem várt eseménnyel, onnan nem érdemes folyadékot, krémeket hozni legfeljebb feladott poggyászban.

Előzmény: malazs (15838)
leveling Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15840

Mivel az utas a légitársasággal áll szerződésben, így bármilyen esetben csak a légitársaság kárpotolhatja az utast.

Előzmény: Törölt nick (15837)
malazs Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15839

.

malazs Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15838

Bár nem vagyok a téma szakértője, de ha a tranzitban maradnak az utasok, miért is ne így lenne, akkor semmit sem vesznek el tőlük. Ha kilépnek a reptérről, akkor gondolom az azért van mert talán busszal viszik tovább őket Bécsbe. Amennyiben egyik sem, tehát nem a tranzitban maradnak, de mégis Bécsbe repülnek tovább, akkor bizony oda a vásárolt cefre, ez ugye UB kérdés, ott meg nem mehet át. Kártalanítani meg szerintem ez esetben senki sem fogja őket.

Előzmény: Törölt nick (15837)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 15837

Tegyük fel egy Kijevből Bécsbe tartó járatot a különleges időjárási okok miatt (mondjuk köd) Ferihegyen szállítanak le. Az utasokat kiszállítják a repülőből és átvilágításkor elveszik az összes Kijevben vásárolt folyadékot, majd néhány óra múlva visszaszállnak a gépükre és folytatják útjukat Bécsbe.

A kérdés, hogy ilyenkor ki kárpótolja az utasokat?

a., a reptér?

b., a légitársaság?-

c., a handling cég?

d., más valaki?

e., senki?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.08 0 0 15836
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15835

Valami nem jó a fórummal, nem lehet hozzászólni. (fogadjunk el el fog menni...)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15834

Mert lehet ami Brüsszelből jön gép mondjuk Londonba megy és ne kelljen emaiatt mégegyszer átguruni, inkább buszoztatnak. Tudod nincs sok idejük a forduláskor.

Előzmény: Pitta2 (15825)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15833

Sztem Hardy teljesen dilettáns. Ha egy hajtóművet le kell állítani a roncson megjelenik a LAND ASAP. Ergo:  a repülőgép nem azért repült el Pestig mert nem volt olyan komoly a dolog, hanem azért, mert valszeg ha az utolsó fél órában történt, akkor amúgy is BUD volt -többek között - az egyik legközelebbi reptér. 

Előzmény: viricsi (15816)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15832

Ugye ez csak költői kérdés volt?:))))))))

Előzmény: Pitta2 (15825)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15831

Ne is mondd.... Úgy alakult, hogy velük kellett hazajönni CRL-ről. MEgálltunk, mellettünk a Ryan gép szintén. Utasok ki, a Ryanaesek séta, mi meg vártunk mire kisgyerekesek, stb. levackolódnak a gépről. A ryanesek már rég otthon vacsoráztak, mire odaértünk a terminálhoz. Tudom, marha elegáns, hogy a svájci fapados busszal viszi az embereket, de én valahogy ezt nem kértem volna ha lehet választani.

Előzmény: Discus (15822)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15830

Ha valaki a vendégem, az nem fizet. Ha fizet, akkor már nem vendég. Sztem.

Előzmény: igenember693 (15813)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15829

Vendégségben? Ha valaki az én vendégem, az nem fizet. Ha fizet, akkor már nem vendég. Sztem.

Előzmény: igenember693 (15813)
Leszállópálya Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15828

Lennél kedves emberibb hangnemre váltani? Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (15827)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15827

Legalább olvasnál, ha már kérdezel: "volt már téma a szomszéd topikban, a határőrnek kell bejelentenie" magyarázd már el nekem, kötelekdő fórumlakónak, ennek mi köze a BUD-hoz???

Előzmény: Pitta2 (15826)
Pitta2 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15826

Látom ma mindenbe megpróbálsz belekötni. A topik összes értelmes olvasója tudja, hogy a bádogterminál mellett van egy folyosó, ami az érkező géptől az utas besétálhat a terminálba. Sajnálom, hogy te ennyire ...

00100

Előzmény: Törölt nick (15823)
Pitta2 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15825

Köszönöm, ez egy hasznos válasz volt. Azt nem értem, hogy az eu többi repülőterén hogy tudják megoldani azt, schengenből schengenbe utazó a géptől nyugodtan mehessnek a dolgukra. Nálunk ez miért nem megy?

Előzmény: Discus (15822)
R2R Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15824

Volt már téma a szomszéd topikban, a határőrnek kell bejelentenie melyik városból érkeztek az utasok, a buszvezetőnek nem kötelessége tudni mi sch vagy non sch, míg a hivatásos állománynak igen.  Ez alapján engedélyezi vagy megtiltja az ajtónyitást. Sajna voltam bent egy keveredésnél, nem jó móka :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15823

Kicsit félrebeszlélsz. A "bádodviskóba" egyetlen érkező utast sem szoktak terelni, vagy nem tudom az érkezőknél ez hogy jön a képbe. Ha ilyen jól ismered a handling cégeket, akkor szerinted a reptér találni ki nekik külön sétálós feladatokat? Esetleg ha a schengeni egyezményt, vagy a határőrséget ócsárolnád még lenne is értelme, de úgy tűnik Typhoon-nak vannak követői, avagy mindegy milyen sérelem éri az embert, tuti a reptér a hibás, őket kell okolni.

"BUD ahogy én (nem) szeretem" -> bocs, de nekem ebből ez jön le.

Előzmény: Pitta2 (15821)
Discus Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15822

a Wizz néhány járta, függetlenül attól, hogy melyik állóhelyről indul/érkezik, buszos. 

a buszvezető azon a telefonon a "reptértől" kér engedélyt, hogy az adott országból érkező utasokat beengedhesse a terminálba, ez az utolsó ellenőrzés, hogy a reptér elkerülje a schengeni/nem schengeni utasok keveredését. 

Előzmény: Pitta2 (15817)
Pitta2 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15821

Látom nem olvastad el figyelmesen amit írtam. Nem szidtam senkit. A CRL secu esetén jeleztem, hogy a 0,33 literes palack benne némi narancslé gond nélkül átment a kezükön. Elvileg ez nem történhetett volna meg.

 

Hidd el pontosan tudom, hogy a buszokat a GH-s cégek üzemeltetik és nem a BUD. Nyilván te is észrevetted már, hogy a GH-s cégek sofőrjei milyen eszközökkel beszélgetnek egymással és kollégáikkal. Segítek: nem vezetékes telefon, nem mobil telefon.

 

Az összes GH-s cég autóbusza ezt teszi. Odaáll a terminál elé, kiszáll a sofőr, odamegy a kapuhoz, használja az ott lévő vezetékes telefont, beszél valakivel és utána a kártyájával kinyitja az ajtót, majd beengedi az utasokat. Arra lennék kiváncsi, hogy kivel beszélget? És arra is, hogy miért kell sofőrnélküli, járómotorú, zsúfolt buszban állni az utasoknak. Ilyet sehol sem láttam még.

 

Arra is kiváncsi lettem volna, hogy miért nem lehetett sétálni a géptől a terminálig ha már ott álltunk meg. Elképzehetőnek tartom, hogy valaki kitalálta, hogy 10 fok alatt és/vagy sötét este nincs séta. Nem szidtam, csak érdeklődtem.

 

Érdemi információt szerettem volna kapni és nem kioktatást. Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (15818)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15820

Érdekesség a videóból ami megcsapta a fülem:

"a második legeredményesebben működő hazai vállalat"

"a 8-8,8 milliárdos beruházást az airport saját maga finanszírozza banki támogatás nélkül, erre megteremtette az alapot az emlúlt évek eredményes működése"

Előzmény: viricsi (15819)
viricsi Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15819

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15818

A buszokat nem a reptér (bud) üzemelteti, hanem a légitársaság kiszolgálója, jelen esetben a Malév GH. Mondjuk igazad van, ettől még lehet sydney (szídni) a repteret, a BKV-t, a biciklistákat, meg a magyar focit és az Orbánt, meg a mindenkit akit csak jól esik. :)

Előzmény: Pitta2 (15817)
Pitta2 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15817

Ki érti ezt?

Felépítették azt a "gyönyörű" bádodviskót. Megérkezik a Wizz Air gépe CRL-ből. Beáll a 2A előtti részre. Indulásra váró utasoknak nyomát sem látni és ahelyett, hogy sétálnánk, buszozunk. Miért? Kinek jó ez? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy tényleg a járó motorú, sofőr nélküli buszban kell várni, amíg a sofőr engedélyt kér valami ismeretlen főokostól, hogy kinyithassa a terminál ajtaját. BUD ahogy én (nem) szeretem.

 

Amúgy tegnap CRL secu sem volt a helyzet magaslatán. 0,33 literes palackkal gond nélkül átengedték a hátizsákom. Csak itthon vettem én is észre.

viricsi Creative Commons License 2013.09.26 0 0 15816

Mit ne mondjak, van egy "bája" ennek a kifakadásának. :-)

 

"... A közérdek pedig az, hogy a történtekről hiteles információ lásson napvilágot. Ez a felelősség pedig a légitársaságé vagy a repülőtéré, nem a tűzoltóké..."

"...Az ügy érdekessége, hogy az utasok a beszámolók szerint rettegtek a levegőben, Hardy azonban arról nyilatkozott, hogy nem is volt semmi probléma..."

 

Hmm.

Előzmény: malazs (15815)
malazs Creative Commons License 2013.09.25 0 0 15815
viricsi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 15814
igenember693 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 15813

Lüke. Ja nem, lika. Nnna, like....

Megfelelö időben megkapjátok majd a szolgáltatást, a hasonszakálasokkal egyetemben :-)

 

"Sosem fogjátok megtanulni mit jelent kiszolgalni a vásárlót"

 

Sosem tanultátok meg, hogyan kell viselkedni vendégségben.

Előzmény: Törölt nick (15812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 15812

Most majdnem mondtam valamit,de hagyjuk. Sosem fogjátok megtanulni mit jelent kiszolgalni a vásárlót. A vásárló pedig -amint lehetősége lesz rá - meg fogja ezt torolni. Azt' mehet majd a fél reptér kozmunkara és jönnek majd olyanok akik tényleg szolgáltatni akarnak. Akinek nem inge....

Előzmény: giornalista (15810)
Votom Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15811

A Skycourtben hallható bemondások előtti szignál-t meg lehet találni valahol?

giornalista Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15810

mindenki nagyon hálás neki. a HR-nél ez egy gyakori buktató kérdés, amikor megkérdezik a jelöltektől, hogy hálásak-e az említett úrnak.

 

minden hónap első hétfőjén pedig kollektív Rágondolást tartunk, csak úgy, hálánk jeléül :)

 

a honlapon ettől függetlenül persze még fals infó volt fönn, de a többit inkább hagyjuk, mert kár lenne újrakezdeni a régi flame-t róluk.

Előzmény: METYA (15809)
METYA Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15809

Asszem sokat köszönhettek az olvtársnak, hogy jelezte a hiányosságokat. Ha jól emléxem (és jól), akkor mi kardoskodtunk, hogy egy szegény mezei halandó, akit végülis UTASnak hívnak, hadd álljon már meg néhány másodpercre autóval, egy kiszállás erejéig. Na, ez megvalósult, még sem halt bele senki.

A hegymászásról csak annyit, hogy egyszer próbálj majd meg bőrönddel, két igen kiskorúval, esőben megmászni ezt úgy, hogy az egyik gyerkőc már önálló, de veszélyérzet nélküli, a másik meg babakocsis. Nos, nem egyszerű...

A parkoló árai az erős lehúzás kategóriájába sorolhatók, főleg ha azt vesszük, hogy a parkoló ápolatlan, koszos, tele van cigicsikkel. Ha összehasonlítanánk, hogy a minimálbérhez képest mennyibe kerül 1 óra parkolás itt, és az EU többi repterén, nem lenne BUD a fasorban sem.

Hááát, a transit is ugye csak egy plázával bővült, lenne még mit javítani a szolgáltatáson...

 

Tehát a "karcos" hangvétel annyira nem indokolt, különösen annak tekintetében, hogy kiderült, a weblapotok információ tartalma is kissé elavult...

:-)))

 

 

Előzmény: giornalista (15796)
Gregor83 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15808

allt

Előzmény: Gregor83 (15807)
Gregor83 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15807

Mivel nem alt modomban megfigyelni szombaton, igy megkerdezem. Mi ujsag a Spar-ral? Mikor nyit?

uhb129b Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15806
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.17 0 0 15805

Na és aki megtalálta a hibát? Annak nem jár semmi? Legalább egy Szólium jegyet kapnék ajiba. Mittomén a Ferihegy-Örs Vezér tere járaton:)

Előzmény: BJ (15804)
BJ Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15804

tőlem biztos kapna egy jelölést valami megfelelő különdíjra :D

 

holnap szólok az illetékesnek.

Előzmény: giornalista (15801)
viricsi Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15803

Mondd csak, új állásra vágysz? :-))

Előzmény: giornalista (15801)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15802

Csak nem Te is szeretnél eljutni Londonba az évezred ötletével? :)

Előzmény: giornalista (15801)
giornalista Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15801

jövőre fel fogom vetni az 5let-versenyen, hogy időnként frissítsék a honlapot, maguktól úgy tűnik, nem jut eszükbe :)

Előzmény: Törölt nick (15800)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15800

Uhh, ez tényleg gáz.

Előzmény: giornalista (15799)
giornalista Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15799
Előzmény: Törölt nick (15798)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15798

Ezt a felsorolást milyen oldalon olvastad? Linkelnéd?

Azért kérdem, mert itt semmi ilyet nem olvasni: http://www.bud.hu/utazas/indulas_elott/biztonsag

 

Azért ez nem ugyanaz mint amit felsoroltál . :)

- a darabolásra szolgáló eszközök, például a fejsze, a balta és a bárd,
- a jégcsákány és a jégvágó,
- a borotvapenge,
- a sniccer,
- a 6 cm-nél hosszabb pengéjű kés,
- a forgástengelyétől mérve 6 cm-nél hosszabb pengéjű olló,
- a hegyes végű és az éles szélű harcművészeti eszközök,
- a kard és a szablya

Előzmény: Törölt nick (15797)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15797

Köszi az infot, de komolyan. Tényleg csak rémlett valami, és direkt felmentem a bud.hu ra, de ott az ellenkezője van:(((( "Az éles, vagy veszélyes tárgyakat (például a bicska, kés, olló, manikűrkészlet, tű, reszelő, dísztőr, bármilyen szúró-vágó eszköz, dísztárgy, savas akkumulátor, hőfejlesztő eszközök stb.) a feladandó poggyászba kell csomagolni mivel ezek semmilyen körülmények között nem vihetők fel a fedélzetre. " Szóval kösz még1x.

 

Bécsből jobb lenne indulni, de most innen megyünk. Annyira nem kibírhatatlan, amióta van MC váró:))) Haptákba azért nem kell állni, megvagyok anélkül is:))

Előzmény: giornalista (15796)
giornalista Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15796

először is, őszinte részvétem, hogy igénybe kell venned a Budapest Airport szolgáltatásait. jól meggondoltátok, nem lenne jobb esetleg Bécsből indulni? hegymászás, fizetős parkolás, fizetős poggyászkocsi, fizetős fast track, ratyi tranzit...

 

:(

 

kérdésedre válaszolva, lehet hozni, igen. nem lesz gond a kisollóval sem.

 

köszi, hogy előre szóltál amúgy. holnap estig így mindenkinek lesz ideje haptákba állni, ha jöttök!

Előzmény: Törölt nick (15795)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 15795

Szekusok! Nekem úgy rémlik valahonnan, hogy a kézipogyóba egy ideje lehet manikűrkészletet szállítani. A bud.hu-n nem ez van. Én emlékszem rosszul? Holnap este utaznánk.... Kösz ha megmondod a tutit:)

viricsi Creative Commons License 2013.09.15 0 0 15794

https://jobline.hu/allas/CO-5345/utasbiztonsagi_ellenor#utm_source=jobinfo&utm_medium=listing&utm_campaign=test

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 15793

Jövőre Ferihegyre is indít járatokat az Etihad Airways, az Egyesült Arab Emirátusok nemzeti légitársasága

http://www.azutazo.hu/cikkek/pestre-jon-az-etihad-airways#.UjNk53-QkkL

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15792

Halasztás az ionizációs sugárzás ügyében indult perben

Újabb jelentős halasztásra került sor az átvilágító kapuk ionizációs  sugárzása,  és  a  LESZ  által  emiatt  kért pótszabadságok  ügyében  indított  perben.  A  bíróság
szeptember elsejére napolta el a következő tárgyalást. A legutóbbi  tárgyalást  az  ügyben  2009.  októberében tartották, így a két tárgyalási forduló között közel 1 év telik el.

A csúszás oka, ahogy legutóbbi számunkban is megírtuk, hogy  a  felkért  szakértő  intézet  nem  küldte  el szakvéleményét a kért időpontra. A bíróság március 18-án,  telefonon  érdeklődött  az  anyag  felől,  mire  azt  a tájékoztatást kapták, hogy már „épp postázzák” azt. Csakhogy a kért dokumentum a március  29-i  tárgyalásra  sem  érkezett  meg  a Frederic  Joliot-Curie  Sugárbiológiai-  és Sugáregészségügyi Kutató Intézettől.


A LESZ már korábban is kifogásolta, hogy a bíróság olyan szakértőket kérdez meg az ügyben, akik korábban dolgoztak a Budapest Airportnak, tehát az alperesnek, és korábban már  jelezték:  nem  tartják  veszélyesnek  az  átvilágító  berendezések  sugárzását.  A szakszervezet jogi képviselője erre ismét emlékeztetni fogja a bíróságot.

 

Rák és munkahely
Érdekes tanulmánykötet  jelent  meg az Európai Szakszervezeti  Intézet  kiadásában,  egy francia újságíró tollából – a munkahelyi ártalmak rákkeltő hatásaival foglalkozik a 82 oldalas írás. A könyv tartalmaz  a  repülőtéren  is  megszívlelendő tanácsokat, észrevételeket. Marie-Anne  Mengeot  többek  között  arra  is emlékeztet,  hogy  mivel  a lappangási  idő  több évtized is lehet, a veszélyes anyagokkal dolgozó vállalatok  számára  a megelőzéshez  semmilyen közvetlen gazdasági érdek sem fűződik – ezért a szakszervezetek,  a  dolgozók  feladata,  hogy gondoskodjanak  saját  biztonságukról, egészségükről.
Első  lépésként  átfogó  vizsgálatot  kell  folytatni, hogy  feltárják,  milyen  kockázatokkal  kell számolni,  milyen  karcinogén  anyagokkal érintkeznek  a  dolgozók.  A felmérést  cselekvési  terv,  majd  konkrét  lépések  követik:  a vállalatvezetés felé jelezni kell, hogy mely anyagokat szükséges veszélytelen pótlékokkal helyettesíteni,  vagy,  ha  ez  nem  lehetséges,  milyen  további  védőintézkedésekre  van szükség. Ennek során az állami szervek segítségét is kérni kell.
A kérdés  sajnos  aktuális  a  Ferihegyi  Repülőtéren  is,  ahol  leginkább  a  szélcsendes napokon  megrekedő  kipufogógázok  –  a  légi  járműveké  mellett  az  egyre  öregedő kiszolgáló  eszközöké  –  jelenthetnek  problémát.  A  LESZ  már  többször  felvetette  a problémát,  a  BA egy  KFKI-vizsgálatra  hivatkozva  cáfolta  a  veszély  létét.  Azonban  a szakszervezet  a  sokmillió  forintért  megrendelt  vizsgálatból  a  mai  napig  csupán  egy gyanúsan rövid kivonat – amely nem tartalmazta a dízelmotorok által kibocsátott egészen apró  (néhány mikrométeres)  permetanyagok  koncentrációját.  Az  érdekképviselet  ezért továbbra is aktívan foglalkozik a kérdéssel.
Természetesen minden további veszélyforrást is azonosítani, semlegesíteni kell. Ebben az egyes  cégeknél  működő  munkavédelmi  bizottságok  tehetnek  sokat  –  érdemes  a munkavédelmi képviselőknek jelezni, ha bármilyen aggályunk merül fel a kérdésben.

 

Per a pótszabadságokért – a szakértő megfeledkezett a másik félről?
Szeptember  első  napján  folytatódott  a  röntgenberendezések  sugárzása  miatt  a kezelőszemélyzetnek  járó  pótszabadságokért  indított,  rég  óta  húzódó  per.  A bíróság meghallgatta a kirendelt szakértőt, aki a berendezéseknél mért sugárzást az egészségügyi határértéknél kisebbnek találta.
Csakhogy, a szakértőnek a megismételt mérés előtt mindkét peres felet értesítenie kellett volna, ehelyett azonban csak a Budapest Airport kapott előzetes tájékoztatást, a LESZ képviselői nem voltak ott, amikor a mérésre sor került. Ezért a szakszervezet jogásza a szakértői  vélemény  érvénytelenítését  kéri  a  bíróságtól.  A  fejleményeket  továbbra  is nyomon követjük.

 

... és még lehetne idézni naphosszat.

Előzmény: powerage (15789)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15791

Több helyről is voltak mérni. Hozott a bud saját embereket, majd a szakszervezet is hozott, később az OSSKI (Országos Frédéric Joliot-Curie Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet) meghozta a végleges döntést.

 

Halasztás az átvilágító kapuk körüli perben
Elmaradt az átvilágító kapuk veszélyes sugárzása, illetve az ezek miatt járó pótszabadságok miatt a
Budapest Airport ellen folyó per március végére kitűzött fordulója, mert a bíróság nem kapta meg
időben a bekért szakértői véleményt.
A szakvéleményt egyébként az a Frederic Joliot-Curie Sugárbiológiai- és Sugáregészségügyi Kutató
Intézet  készíti,  amelyik  korábban  már  dolgozott  a  Budapest  Airportak.  Az  Intézet  korábbi
állásfoglalása szerint nem indokolt több szabadnapot adni a berendezések közelében dolgozóknak. A
LESZ ügyvédje emiatt hivatalos kifogással élt a bíróság felé. Várjuk a fejleményeket, amelyekről
beszámolunk.

Előzmény: powerage (15789)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15790

Szerintem csak én aggódom. Te is nagyon jól tudod, nem azt az időt éljük amikor kapargatni lehet.

Előzmény: powerage (15789)
powerage Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15789

Ha ennyire megy az aggódás a cuccal kapcsolatban, akkor kapargassátok meg a kapcsolódó jogszabályokat. Kezdetnek itt van mondjuk kettő, de biztosan akad több is:

 

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=49151.72827

 

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=15074.239999

 

Aztán meg kell nézni, hogy mik az érvényes üzemeltetési előírások, esetleg szakvéleményt kérni egy munkabiztonsági témában otthon mozgó tanácsadó cégtől, és így tovább. Ha az üzemeltetési gyakorlat megfelel az előírásoknak, akkor nem kell parázni, ha nem akkor lehet érdemben lépni valamit.

 

De ezzel nem foglalkozott egyik szakszervezet sem korábban?

Előzmény: viricsi (15785)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15788

A vizsgálat idején a biztonsági ellenőri fizetések nettó 120-220ezer forint között alakultak,

 

Ez már nem igaz. Remélem nem sértem ezzel senkinek a jogait, de a közel három éve ott dolgozó rokonom bére bruttó 132eFt (nettó 83-86feFt) és erre már semmilyen pótlék nem jön rá. Természetesen munkaerő közvetítő cégen (Randstad) keresztül alkalmazzák, amit korábban Giornalista már kifejtett. Akik 10-15 éve ott vannak azok se keresnek már 200 felett, jó ha a 150-et elérik, de lehet már annyit sem, legfeljebb a vezetők a túlórákkal és bónusszal.

Előzmény: viricsi (15786)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15787

Na akkor lenne pánik a nyájban, ha viselni kéne. Akkor már gondolkodóba esnének néhányan. Nem mellesleg nem találok olyan oldalt, ahol olcsó kis műszert lehetne kapni.

Szívesen megmérném otthon mennyi a napi adagom. Nem a reptéren!!! otthon!

Előzmény: viricsi (15785)
viricsi Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15786
viricsi Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15785

Szerintem világosan kiderül, elvi magyarázatként hozta. Bevezették a szkennert, elmondva, hogy minden oké, majd kiderül hogy mégsem.

A röntgensugárzást korábban a daganatos megbetegedések gyógyítására használták, majd szépen kiderült, hogy ez bizony nem jó arra. (pláne a korai, nagy dózissal működő gépek) Elgondolkodhatsz azon, hogy vajon miért korlátozzák a tüdő és egyéb röntgensugaras beavatkozások számát az egyénnél.

Vajon ha a reptéri röntgen annyira veszélytelen, akkor miért van a ki-bemeneti nyílásaikon ólomlemez(ami gumilapnak látszik)?

Ha nem sugároz, akkor minek van, ha meg sugároz, akkor mitől véd meg ez a lemez, amikor csúcsforgalomban a sok csomag szinte egyfolytában felhajtva tartja?

Vajon miért nem hordanak az oda beosztott dolgozók dozimétert, ami szinte filléres dolog, mégis remekül mérhető vele a kapott sugáradag?

A röntgenorvos miért hord ilyet és miért vesz fel minden besugárzás előtt ólommellényt?

Nem állítom egy szóval sem, hogy veszélyesek a gépek, de a kérdőjelek bennem is ott vannak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (15784)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15784

Értelek, de igenember által magyarázott amerikai testszkennernek mi köze van az ő kajájához és a budapesti repülőtérhez? Amik itt vannak röngengépek azok sugároznak, vagy ezen megy a vita évek ótaé és majd 50 év múlva kiderül?

Előzmény: viricsi (15783)
viricsi Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15783

Testszkennerek nincsenek, röntgengépek viszont vannak. Ezek mellett tölt el naponta sok órát az oda beosztott személyzet.

Előzmény: Törölt nick (15782)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15782

Amennyiben nincs ilyen nálunk, hogy lehet eltölteni mellette naponta több órát és hogy teszed bele a kajád? Lehet gyenge elméjű vagyok, de tényleg nem értem.

Nem beszéltél még róla, de lehet nem is ezen a repülőtéren dolgozol?

Előzmény: igenember693 (15779)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15781

További félreértések, és konbinálások elkerülése végett kijelentem, hogy ez a rtg dolog kizárólag az én fixa ideám, semmiféle szakmai alapja nincs. Így jó? :-)

 

Időrendben az ötletek amiket jónak gondoltak a rettegők ( a teljesség igénye nélkül) :

2011.05.25.

 

2011. 08.02.

 

2013.01.24.

 

Elsőre nem jöttek rá, hogy mi a stájsz, ha a szerencsétlen utast lemeztelenítik? Azért egy hú ba+ ez nem jó, lehet hogy kevés ennyi okos embertől...

Gyk: Nem a veszélyességét firtatom most,   az elvet!

igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15780

Tipikus az érvelésed. Azért nincs igazam mert ostobaságot írok, ellenben veled aki okosságot írsz. Ezzel meg is van magyarázva miért nem lehet igazam.

Persze az elhanyagolható dolog, hogy mi a frásznak merül fel egyáltalán a sugárzás-pótszabadság még gondolati szinten is. Hiszen nem veszélyes.

Tisztában vagyok vele, hogy számtalan más eszköz-talán- nagyobb dózisban adagol ránk veszélyes cuccot.

Engem az elv zavar piszkosul, ha nem érted mi az, feleslegesen beszélgetünk.

 

Előzmény: Törölt nick (15777)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15779

Hol olvastál olyat hogy van itt ilyen?

Nem az utasokról van szó, hanem aki naponta több órát tölt el mellette. Az utasokra nem jelent veszélyt!

Előzmény: Törölt nick (15778)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15778

Most tényleg komoly, hogy van ilyen Ferihegyen, mint az USA-ban? Nem arról volt szó, hogy az EU-ban sérti a személyiségi jogokat és nem lehet használni?

A normál kapu ami régen is volt, az is sugároz? Vagy csak a röngengép? Vagy az se?? Esetleg jobb ha nem tudjuk?

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15777

Már hogy ne értenél hozzá sőt, igazad is van. Le a ferihegyi testszkennerekkel, mert rákos lesz tőle a kajád és nem tudsz megjelenni a nyugdíjas találkozón.

Előzmény: igenember693 (15776)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 15776

Persze persze nem értek hozzá.  Te pedig nagyon. Majd az idő megoldja.

Előzmény: Törölt nick (15775)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 15775

Én biztos nem leszek rákos tőle, mert egyrészt nem okoz, másrészt nem dolgozok ilyen eszközzel. Talán az utas biztonságiakat kéne megkérdezni mennyien lettek rákosak az elmúlt 12 évben okozott sugárzásai miatt, ezt nem tudom. Mindenesetre nagy badarságot beszélsz 15766 óta és azóta csak fokozod.

Előzmény: igenember693 (15774)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15774

A testszkennerest az elv miatt linkeltem. Merthogy betiltották, mint ahogy a ddt-t is. Jaa arról bebizonyították, hogy jaj de mérgező. Majd 50 év múlva ezt is leporolják, kiderül róla ez-az. Lényegtelen...

"a reptereken pedig 9/11 után terjedtek el. ..."

Itt a bűvös szám. Semmi sem drága... valakiknek

 

"Ez tévhit, a kaputól nem kapsz rákot"  de ti akik ott ültök melette? ja ti sem, akkor jólvan, megynyugtattál. Valakit :-)

Remélem majd nyugdíjas találkozón, mondjuk 40 év múlva beszélgethetünk erről-arról. :-)

Minden esetre vérlázítónak tartom azt hogy a kajámat ... tudom :9/11

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15773

A storno-tól az oldaladon hamarabb kapsz rákot, egyébként atól sem kapsz, csak nagyobb az esély hogy megkapod. Igaz ez a wifi-re, mobiltelefonra, GSM antennákra, mikrohullámú sütőkra és még sorolhatnám. Olvasd el kicsit figyelmesebben a cikket amit belinkeltél, sokkal okosabb leszel hidd el. :))

Előzmény: igenember693 (15770)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15772

Ez tévhit, a kaputól nem kapsz rákot.

Előzmény: igenember693 (15770)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15771

Remélem nem ez a szakterületed :) Ugyanis testszkenner nincs Ferihegyen, vagy téged netán ilyennel vizsgálnak? :)) Fémérzékelő kapu viszont van, ami nem keverendő még a mágneskapuval sem és annyira sugároz mint egy kézi detektor szóval semennyire.

Előzmény: igenember693 (15769)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15770

Mondjuk szívesebben olvasom majd pár év múlva, hogy eltakarodtak a rettegők, lebontották a csilliárdos kerítést, nincs szükség kapukra, de azt egyátalán nem, hogy a reptéri dolgozók között nőtt a rákos megbetegedések aránya, kutatók vizsgálják az okokat .

Jajj most összeesküvéselméledtem  pfujj

igenember693 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15769

Ezen vitatkozhatunk napestig. Nyilván aki mellette van nagyobb dózist kap.  http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/10616/mennyire-veszelyes-a-repuloteri-szkenner    

http://index.hu/tech/2011/11/17/az_eu_betiltotta_a_repteren_hasznalt_testszkennereket/

A ddt is csodaszernek számított...

Idővel minden hazugságukról lehull a lepel. Csak nagyon nem mindegy az idő.

 

Előzmény: Törölt nick (15768)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15768

Nem a kapu sugároz, hanem a röntgengép. Nem attól lesz bajod hogy heti 5x néhány óránként elsétálsz mellette, hanem ha ott állnál a közvetlen közelében napi 8 órát.

A kajád nyugodtan beleteheted, ez nem izotóp. :)

Előzmény: igenember693 (15766)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15767

Már nincs szakszervezet. Díjbeszedő szervezetek vannak. Mi a bánatnak kellet szétszedni aztán x darabot csinálni. Egymással harcolnak, addig a munkáltató dörzsöli a tenyerét, mert nincs egysség.

Nem tudnak egyeszségre jutni a vezetőséggel?-alkalmatlanok a feladatra, le kell váltani. De hogyan, ha megszűnt a szakszervezeti gyűlés nevezetű délutáni program?! 

 

Előzmény: viricsi (15761)
igenember693 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15766

"sugárzás-pótszabadságok" nem vitatom a jogosságát, de:

 

Mi mit kapunk a rákon kívül, akik napota rakjuk a kajánkat a röntgenbe, naponta többször haladunk át a megbízhatatlanok kapuján?

Nagy ló... ez az egész, addíg míg itt élnek velünk a rettegő nememberek, amíg azt kell szajkózni: örülj hogy van munkahelyed.

 

viricsi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15765

Akkor kibeszélgettük magunkat.

Előzmény: giornalista (15764)
giornalista Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15764

ugy erzem, neked alapveto problemad van a szovegertessel. mert megerteni, amit es amirol irtam, nem sikerult. reagalni sem, teszem hozza, csak mellebeszelni...

Előzmény: viricsi (15763)
viricsi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15763

A végénél kezdem, az emberek alapvetően rettegnek, féltik a napi kalácskájukat, ezért tűrnek és rettegnek. Rettegnek beállni, mert úgy gondolják, hogy ők lesznek a következők, akiket kirúgnak. Jó rabszolgaként tűrik az ostorcsapásokat, ez még mindig jobb, mint utcára kerülni. És így lesznek egyre kiszolgáltatottabbak. Ma már belépni sem mernek, legyintenek, hogy úgysem tudnak elérni semmit.

Elvárták a tagdíjukért, hogy a szakszervezet "intézze el" a dolgaikat, mintha csak egy szolgáltatást rendelnének meg.

Valószínűleg sosem ültél még "egyeztető" tárgyalásokon, ahol tapasztalatot szerezhettél volna arról, hogy mennyire kompromisszumkész a BA. Elárulom semennyire. Látszategyeztetéseket folytat és kegyetlenül kersztülveri, amit akar, még akkor is ha törvényt sért számtalan esetben. Miért  nincs a mai napig kollektív szerződésed?

Ez a vezetés sz*rik rád, sz*rik a törvényre, mert megteheti. Mert hülyék vagyunk, mert félünk és ez vonatkozik az ország vezetőire is, akik eltűrik ezt. Emlékeztetnélek a Munka Törvénykönyvének "dolgozóbarát" módosítására, amiből azt hiszem nem tudsz olyan pontot idézni, ami a munkavállaló javára nézve kedvezően változott volna. szinte legalizálták az újkori rabszolgatartást. Hidd el, ezen az úton haladva, nagyon hamar le fogsz érni a minimálbérhez, netán a közfoglakoztatotti státuszhoz.

De sebaj, gondold úgy, hogy a LESZ miatt van ez az egész, ők öntik a sz*rt a nyakadba. Érezd jól magad, reggelent pedig amikor munkába indulsz, nyugodtan köpd ki a gyomrodat szorító gombócot, hiszen neked még van állásod és nem te leszel a következő kirúgott. Jó strucc módjára dugd a homokba fejed és könyveld el, minden rendben van.

giornalista Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15762

pontosan emlékszem arra a napra, amikor MZ az utasbiztonsági pihenőben tucatnyi embert hergelt fel és ringatott mámorba, mondván, már csak pár nap, és jogerősen, mindenkinek százezreket ítél majd meg a bíróság a sugárzás-pótszabadságok ügyében. nem a véleményét mondta, nem egy lehetséges verziót vázolt fel, hanem tényként közölte, hogy 2006 óta akár félmillió plusz kamatok is összejöhettek, mindenki örülhet, már csak az ítéletet kell megvárni, és minden rendben lesz!

 

másnap ellene ítélt a bíróság, és ugyanazoknak az embereknek, akiknek a szemébe hazudott, nem jött le elmagyarázni, hogy most mi is történt. nálam legelőször, és a leginkább akkor írta le magát MZ, de az sem volt semmi, amikor a Randstadosok körül sündörgött, hogy minél többeket behozzon a LESZ-be, majd a MALÉV-csőd után arra szólította fel a céget, hogy először őket rúgják ki, és ha valakit visszarak kétnapba vagy tourba, a régiek élvezzenek elsőbbséget, utánuk jöhessenek csak a Randstadosok. és voltak még húzásai.

 

szoktam olvasgatni a reptér hírlevelet, feleslegesen linkeled nekem a számait. a LESZ évek óta csak kárt okoz a munkavállalóknak. 1-1 pert még képesek megnyerni, köszönhetően annak, hogy dilettáns módon vezetik a céget és rengeteg támadási felületet hagynak magukon. azonban más jellegű érdekvédelmi munkára nagyjából alkalmatlan az egész LESZ: nem véletlen, hogy senki sem áll be mögéjük (sem), nincs miért, nincs értelme, nem lehet megbízni bennük sem.

 

a tavaly téli sztrájkkal fenyegetőzés is csak a hab volt a tortán. a tárgyalóasztal mellett nem ért el semmit, így rögtön uszítani kezdett, köztük a kölcsönzött Randstadosokat is, akik azonban a törvény szerint NEM sztrájkolhattak. MZ-t ez nem érdekelte, kíméletlenül hajtott mindenkit a sztrájk felé, szította a feszültséget a kollégák között. komolyan venni persze egy percig sem volt szabad a tervét, ugyanis azon kívül, hogy néha megjelent a pihenőben, hogy "Ezt nem hagyhatjuk, ezt nem, most már le kell állni, na szevasztok!", és kiviharzott, sokat nem láttunk tőle és belőle. szervezés? koordinálás? ugyan már... szóba sem került semmi.

 

nem tudom, mit véded itt egyfolytában a LESZ-t. szerintem a folyamatosan csökkenő tagság, a vezetőik és a módszereik felé fennálló bizalmatlanság és az, hogy cégen belül egyrészt senki sem áll velük szóba, másrészt elérni is képtelenek bármit ("kompromisszum", izgalmas kifejezés, ők nem ismerik), na, ezek így összességében kiadják, hogy hogyan is működik ez a szakszervezet a reptéren.

 

én olyan taggal még nem beszéltem az idén, aki boldog LESZ-tag lett volna: a maradás mellett egyrészt az szólt, hogy jogtalan elbocsátás esetén a LESZ perel helyettük, másrészt sokan inkább nem is foglalkoztak vele, mindig elfelejtették lemondani a bankban.

 

attól függetlenül, hogy kit, mikor és hová akarsz elküldeni, ez ma a LESZ a reptéren. nem csak maguknak ásták meg a sírjukat, de bele már nem kellett lőni őket; feküdtek ők maguktól is.

 

megfordítom az egyfolytában hangoztatott elméletedet, mely szerint a szakszervezet önmagában nem erős, be kell mögé állni. de vajon milyen szakszervezet az, amely mögé többször is beálltak a munkavállalók, de most már a legkevésbé sem bíznak benne, és inkább távol tartják magukat tőle?

Előzmény: viricsi (15761)
viricsi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 15761

(Itt egy öncenzúrázott mondat volt arról, hogy hová menj)

 Fogalmad sincs az érdekképviselet munkájáról. Amíg a reptéren dolgoztam, elmondtam pár ezerszer a kollégáknak, hogy a szakszervezet erejét te adod, neked kell beállnod a képviselőd mögé. Mondd, te mit tettél magadért, a kollégáidért a meglapuláson túl?

Ajánlanám figyelmedbe az archivumot, igen megőrzi a múltat, lapozgasd!  http://www.leszblog.com/hirlevel/
Szinte bármelyik számot felütheted.

giornalista Creative Commons License 2013.09.09 0 0 15760

jól van, végre van miért harcolni megint. MZ veszélyben, beindulnak a fogaskerekek.

 

amikor ub-sok százainak csökkent tízezrekkel a fizetése, vált lehetetlenné a megélhetése, változtatták a munkarendjét, írattak alá velük a törvényeket megkerülő szerződéseket, nem volt fontos felemelni a hangjukat.

 

érdekes, hogy most, amikor MZ van bajban, hirtelen "eddig nem álltunk elő ezekkel a bizonyítékokkal, de majd most!" sebességbe kapcsolt a LESZ is. ezért nyilván nagyon hálásak a tagok, bizonyára.

 

az ordító biztonsági hiányosságok, problémák és tűzoltás, a napokig az utasbiztonsági alapmunkahelyre csorgó szennyvíz, a túldolgoztatás, a szóbeli utasítások ütközése a leírt technológiával nem voltak elég fontos és jelentős ügyek ahhoz képest, mint ami most zajlik.

 

amikor MZ-nek elfogytak a szakszervezeti órái és kénytelen volt lejönni közénk az ub-ra, tanulóként, mentor mellé, egy ládát nem volt hajlandó arrébb tenni. karba tett kézzel állt, dacosan, pedig lett volna mód rá, hogy besegítsen nekünk. de azt már nem, arra már nem futotta.

Előzmény: viricsi (15759)
viricsi Creative Commons License 2013.09.09 0 0 15759
erchegyia Creative Commons License 2013.09.09 0 0 15758

nem.

Előzmény: Törölt nick (15757)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 0 15757

Más EU reptereken kiveszik a táskádból a kisméretű folyadékokat?

Előzmény: erchegyia (15756)
erchegyia Creative Commons License 2013.09.08 0 0 15756

A folyadékok zacskózásáról:

 

Az utóbbi egy hétben kétszer vittem át táska mélyén zacskózatlan folyadékokat. Fel lett kapva pár hétre úgy látom (gondolom, hogy a zacskógyártó haver is jól tudjon járni), aztán hirtelen elfelejtődött... Ennyit a rettenetesen szigorú EU-s előírásokról meg auditokról.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 0 15755

Úgy tudom a mai napig nem kellett fizetnie a reptérnek egy fillér telekadót sem, még vitáznak róla mi legyen.

Előzmény: Utas2 (15754)
Utas2 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 15754

Gondolom, hogy a reptér megpróbálja a szolgáltatói szerződéseken keresztül kompenzálni  a fityiszkormány által kivetett telekadó hatásait...

uhb129b Creative Commons License 2013.09.05 0 0 15753

Na, 8500 Ft lett a reptéri transzfer a korábbi 5500 helyett. Most már tuti, hogy a Tarlós+Vitézy duóra fogok szavazni! :-D

Előzmény: erchegyia (15752)
erchegyia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 15752

a minibusz elég érdekes árazással ment eddig is: 3.200Ft/fő vagy 4.790Ft/2 fő a belvárosból. Év elején még a főtaxi is 3.800-ért vitt ki, felmerül a kérdés, hogy ki választotta a minibuszt...

Mostanra azért kicsit árnyaltabb a kép, mert legalább 3 ember kell a taxiba, hogy felvegye a versenyt a minibusszal :S

Előzmény: uhb129b (15749)
viricsi Creative Commons License 2013.09.04 0 0 15751

www.leszblog.webnode.hu/news/tobb-szaz-alairas-a-budapest-airport-ujabb-megszoritasa-ellen/

uhb129b Creative Commons License 2013.09.03 0 0 15750

Nekem pl. az eddigi kb. 5500 Ft-ról most kb. 7900 Ft-ra emelkedik a taxi számlám egy irányba. Kilométerre vetítve drágább, mint a repülő. :-)

Előzmény: uhb129b (15749)
uhb129b Creative Commons License 2013.09.03 0 0 15749

Ha megemelkedik a taxizás ára, megnő az igény a helyettesítő szolgáltatásokra. pl. a reptéri minibuszra, a reptéri parkolásra, többen vitetik majd ki magukat családtaggal, stb.

Előzmény: Törölt nick (15748)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 15748

Oké, de ennek mi köze a reptérhez?

Előzmény: uhb129b (15747)
uhb129b Creative Commons License 2013.09.02 0 0 15747
R2R Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15746

mi már lassan 2 éve hátul parkolunk a múzeumnál, a k portai parkolóból lettünk átrakva szintén

Discus Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15745

most már engem is érdekel a dolog mert:

-lehet, hogy nem minden ott pakloló cég dolgozóival bánt el így az airport

-lehet, hogy a cégünk valamilyen alkut kötött az airporttal, a dolgozók parkolását beáldozták és nekünk meg ezt a maszlagot adták be

-ez volt a reptér válasza azon kérésünkre, hogy nyissák újra a "k" portát (klassz lenne ha ezek után kinyitnák)

 

egyébként: MA.GH

Előzmény: BJ (15744)
BJ Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15744

Erdekes, en nem igy ismertem ezt a tortenetet - most mar tenyleg erdekelne melyik cegnel vagy.

Előzmény: Discus (15743)
Discus Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15743

a konténervárosban dolgozom, és eddig a holiday plusban parkoltunk a konténer előtt, ennek emelték fel a díját, és ezért  kell átmennünk az emlékparkhoz és onnan gyalogolunk majd le a konténerig. tényleg csak megköszönni tudjuk.

Előzmény: BJ (15738)
viricsi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15742

Ezt az elkergetést át kéne gondolnod mégegyszer! 

A rossz hír keltése egy kicsit sikamlós, nem hinném, hogy megalapozatlan, hamis állításokat fogalmazott volna meg M.Z.

Sajnálatos, de a B.A. önmagában, a saját intézkedéseivel, igen leírom, embertelen, anyagias, aljas, jogtalan intézkedéseinek sorozatával magának alapozta meg a rossz hírnevét. A "csapatból" rettegő, kizsigerelt droidokat csinált és igen, csak a kapun kívülről visszanézve látszik, hogy ez mennyire nem az a munkahely, ahová 1999-ben beléptem. Nem mi lettünk rosszabbak.

 

Előzmény: Törölt nick (15741)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15741

A tagság választotta meg? Ez felhatalmazza, hogy az új dolgozók egy részét "elkergesse"? Engem ugyan nem érint, viszont a cégvezetést maximlisan meg tudom érteni hogy meghozta ezt a lépést. A cég rossz hírét keltette, nem lett volna szabad ezt csinálnia, mégegy ilyen munkahelyet nem talál (ahova nem kell bejárni dolgozni és megkapja a fizetését).

Előzmény: viricsi (15740)
viricsi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15740

Azért megjegyezném, csak úgy teljesen mellékesen, hogy M.Z. nem kinevezett, hanem választott tisztségviselője a LESZ-nek. Tudod, a tagság választotta meg.

Előzmény: Törölt nick (15739)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15739

M.Z.-t a LESZ ezután is alkalmazni fogja, tovább fizeti? Most is ott legyeskedik a reptéren au UB-sok körül.

(csak halkan jegyzem meg, ha erre költi a szakszervezet a tagjai pénzét, sokan ki fognak lépni, bár már nincsenek olyan sokan...)

Előzmény: viricsi (15734)
BJ Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15738

Melyik cegnel dolgozol es melyik parkolot hasznalod?

 

 

Előzmény: Discus (15736)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15737

Kerekítettek...

Előzmény: Discus (15736)
Discus Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15736

szeretném megköszönni a kollegáim nevében is a reptér újabb, az itt dolgozók felé tett baráti gesztusát: "...A megbeszélés eredményeként a BA Zrt. az alábbi ajánlatot tette: a jelenlegi 2.114,- HUF+ÁFA/hó/fő bérleti díjjal szemben 2013 évre 10.000,- HUF+ÁFA/hó/fő egységáron tudják a parkolót biztosítani a továbbiakban..." 

Wellix Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15735

Hello!

 

Lehet már lerágott csont (lehet én is kérdeztem már), de mostanság aktuális. Mostanság több fuvarom is volt a reptérre, így szétnéztem a nemrég megnyílt teraszról, s hát mit nem mondjak egyből "beleszerettem" a látottakba.

 

Nézegettem a Celebi állásajnálatait, s láttam ilyet, hogy Repülıgépkiszolgáló eszközkezelő. Gondolom, hogy ebben a pozícióban dolgozók kezelik a kis "traktorokat", a pushback-eket meg minden mozgó járművet a felszínen.

Feltetétlei ennek a pozíciónak: B, C, D vagy B, C, E kategóriás jogosítvány és OKJ- s nehézgépemelıgép kezelıi jogosítvány. Ezekkel a különböző katergóriákkal melyik járműveket vezethetném?

 

A legfontosabb kérdése pedig, hogy kb. havonta mennyit keresnek ebben a pozícióban dolgozó emberek?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Wellix

 

 

viricsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15734

http://hu.wikipedia.org/wiki/Sztr%C3%A1jk

 

"...Fontos, hogy a sztrájk alatt a munkaviszony szünetel, tehát a dolgozónak nem kell munkát végeznie..."

Előzmény: uhb129b (15733)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15733

Marhajól tudsz indokolni. Lényeg, hogy szembepisálj a széllel.

 

Elvi kérdés, hogy az utasnak nem okozunk szándékosan kárt.

 

Előzmény: igenember693 (15732)
igenember693 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15732

Marhajól tudsz indokolni. Lényeg, hogy szembepisálj a széllel.

Előzmény: uhb129b (15730)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15731

logikusnak látszik, hogy lesz olcsó alternativ megoldás, legalább a rendszeres utasoknak, akkor is ha tilos lesz a fix ár: rengetegen mennek a reptérre/ről nem Főtaxi taxival, azaz árérzékenyek. Ez az óra szerinti tarifa ilyen hosszú úton nem csak azért rossz, mert nem tervezhető, hanem azért is, mert nem akarok azzal foglalkozni, hogy a sofőrrel megvitassam az ideális útvonalat (nem akarok a Gellért hegyen keresztül menni Újpestre) és útközben figyeljek a taxis stiklikre. A külföldiek lehúzásáról meg ne is beszéljünk.

Előzmény: uhb129b (15727)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15730

Akárhogy is van, szerintem tisztességtelen az utasnak kárt okozni egy olyan ügy miatt, amihez az utasnak nincs köze.

Előzmény: viricsi (15729)
viricsi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15729

Igen, sőt mint láthatod a résztvevőkön is.

M.Z. eltávolítása (akárcsak tavaly az enyém) arculköpése a szakszervezeteknek, az érdekképviseleti munkának és a dolgozóknak.

A B.A. ismét üzent, kussoljatok, én osztom a lapokat. Sz*rik a jogra, az ítéletekre, törvényekre, erkölcsre. Nem érdekli, hogy mindez mennyibe kerül, egy a lényeg, az ő akarata érvényesüljön és ezt tudja is meg mindenki. Sajnálatos, de nagyon egyszerű és nagyon mocskos módszerekkel operál és mindezt megteheti számottevő következmények nélkül.

 

Előzmény: uhb129b (15728)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15728

A sztrájkoknak nem a jogszerűségével van, hanem azzal, hogy a vétlen utasokon csattan az ostor. Azokon, akikből mindnyájan élünk.

Előzmény: viricsi (15710)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15727

nekem már van 2 "szerződött" taxisom, aki a régi körüli 4e-s áron fog vinni a belvárosból/ba.

 

Ilyet nekem is be kell szereznem. Már bánom, hogy nem kértem el annak a mobil számát, aki itt lakott az utcában.

Előzmény: Törölt nick (15711)
igenember693 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15726

Biztos, hogy nem szóltak, azok meg nem azt lesték mi van az utcán, lévén, hogy bent vannak. Ez inkább a o.mentősök sara. Meg az egész "egészségügyi" rendszeré.

Kipakolták az újraélesztőt, de ki tudja hogyan-mikor kell használni, nem okozunk nagyobb bajt a használatával.

Ez megent a nesze semmi.

 

Más!/Már, ha olvassák/ Kedve(s)tlen biztonsági ellenőrök! Nem szégyen visszaköszönni az sra pontokon!!!   Az FBÖ-sök tudnak köszönni, Ti miért nem? Hö?

 

powerage Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15725

Ja, hogy az sem biztos, hogy egyáltalán szóltak az terminálon ügyeletes orvosnak?

Előzmény: Törölt nick (15724)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15724

a nélkül, hogy értenék hozzá valószínü az történt, hogy hívták a 104-et és ők küldték a városból a kocsit.

Előzmény: powerage (15723)
powerage Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15723

Azt én sem értem, hogy a szakszervezetekkel kapcsolatos csévelynek mi köze ahhoz, hogy valaki nem kapott idejében orvosi segítséget...

 

Pár éve a nagy szervezeti átalakulások alatt volt egy un racionalizálás az eü szolgálatnál is, de nem tudom megmondani, hogy ez volt-e hatással a terminálon levő ügyelet működésére. Mi lenne, ha megkérdeznéd az illetékeseket és megírnád a fórumra, mire jutottál?

 

http://www.bud.hu/?tPath=/utazas/kapcsolat/velemeny

 

Vállalati Kapcsolatok Igazgatóság:
Sajtóügyekben forduljon Hardy Mihályhoz.
Tel.: +36 (1) 296-6753
Telefax: +36 (1) 296-5304

 

Előzmény: Qkorica (15722)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15722

A reptéren van újraélesztő készülék és ügyeletes orvos. A markó utcából küldött rohamkocsi kiérkezéséig (25 perc) nem ment oda az ügyeletes orvos, és nem segített az újraélesztésben. Akkor mi a fenének van a reptéren, ügyelhetne otthonról is. Azt csak halkan mondom, hogy lassú sétában is az ügyeleti szobától az ominózus parkoló 3 percre van. Mi tett az ügyelet a taxisofőrért?

Előzmény: Törölt nick (15721)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15721

ez inkább a mentők kompetenciája, hogyan osztják meg a feladatokat, kevésbé a reptéré.

Előzmény: Qkorica (15719)
viricsi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15720

?? Biztosan bennem van a hiba, de továbbra sem értem.

Előzmény: Qkorica (15719)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15719

25 perc után értek ki hozzá a mentők a városból, miközben van a retéren újraéleszőt automata és ügyeletes orvos.

Előzmény: viricsi (15718)
viricsi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15718

Ezt most nem igazán értem...

Előzmény: Qkorica (15717)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15717

Ezt elmagyarázhatnád annak a szerencsétlen taxisofőrnek is.......

Előzmény: viricsi (15716)
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15716

Én még ma is LESZ-es vagyok. Nem védem, de ezek szerint továbbra sem érted az érdekképviseleti munka lényegét.

Amit látsz, az leszámolás, felőrlése az érdekvédelemnek, példastatuálás. Majd a Molnár Matyi érdekképviselni fog benneteket.

Előzmény: Törölt nick (15715)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15715

Nyilván véded, hisz' Te is Leszes voltál, ezt a maszlagot is biztos tőle hallottad.

A minap beszéltem az újonnan (néhány hónapja) érkezett kollégákkal és első találkozáskor levágták, hogy vele "nem stimmel valami". Az egy dolog, hogy nem jár be dolgozni (talán jobb is volt, nem véletlen volt zöld színű kártyája), de 2008 óta jóval többet ártott a dolgozóknak, mint használt, csak a fenyegetéseiről volt nevezetes. Nem örül senki más kárának, de a LESZ-nek jót fog tenni a távolléte és ez nem a másik szakszervezet vagy csak a saját véleményem.

Előzmény: viricsi (15713)
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15714

Ebben a cikkben már a BA reakciója is ott van:
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=671822
No comment. (egyelőre)

Előzmény: viricsi (15707)
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15713

Azon túlmenően, hogy nagyjából felépült egy igen súlyos betegség miatti műtétből (nem vakbél volt), elsősorban képviselte az érdekeidet. A törvény szerinti munkaidőkedvezményt, hidd el nem a tengerparton töltötte. Az a gyanúm, te sem nagyon látod a szakszervezet munkájának lényegét. Ő tartja a s*ggét, hogy ne a tiédbe rúghassanak, de ez csak akkor megy, ha megtartjátok.

De hagyjátok csak nyugodtan szétütni az érdekképviseleteket, meglesz rövidesen az eredménye. :-( 

Előzmény: Törölt nick (15712)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15712

Ő mit is csinált az elmúlt években? Mert dolgozni nem járt be...

Előzmény: viricsi (15707)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15711

várjuk ki a végét. nekem már van 2 "szerződött" taxisom, aki a régi körüli 4e-s áron fog vinni a belvárosból/ba. Ha nem lesz fuvar órával, majd találnak kiskaput a fix tarifára.

Előzmény: uhb129b (15708)
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15710

Lásd az ajánlott olvasmányokat.

Előzmény: uhb129b (15709)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15709

Teljesen megertem a nezopontodat, sot en is igy gondolom. Csak ha megnezed a masik oldalrol, hogy mi mas maradt a dolgozo kezeben, mint erdekkepviseleti flinta, akkor a munkabeszuntetes maradt egyedul. 

Sok helyen jártam a világban. Sok szemétséget láttam a munkaadói oldalról és sokféle érdekérvényesítést a másik oldalról. Arról senki sem fog engem meggyőzni, hogy egy olyan akció, ami kárt okoz az ügyfélnek, hosszú távon jobb eredményre vezet, mint egy kompromisszumos megoldás, amely nem okoz kárt az ügyfélnek.

Előzmény: Gregor83 (15704)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15708
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15707
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15706

 solgozók= a dolgozók

Bocs.

Előzmény: viricsi (15705)
viricsi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15705

A sztrájk miatti munkabeszüntetést lébecolásnak titulálni egy kissé erős. 

Merő bánat a szivem, de a sztrájk jellegéből kifolyólag olyan, hogy kellemetlenséget okoz másoknak. Erre találták ki, csak a világ normálisabb részein empatikusabb a hozzáállás. 

Legközelebb beszélgess te a kenyéradó gazdákkal, hogy szeretnétek, ha nem akadékoskodna, hanem szépem megegyezne, mert nem szeretnél szívni a sztájk miatt. 

Néha érdemes elgondolkodnod, hogy miért is kell eljutni a sztrájk eszközéig és vajon miért támogatta solgozók jelentős része a fenyegetettség ellenére is az akkori munkabeszüntetést. Az már csak hab a tortán, hogy a birósági eljárás során sem vette tudomásul az ítéleteket, hanem elment a falig, a végsőkig fellebezett, majd még utána is helytelennek tartotta a bíróság döntését.

Nos, ezek fényében próbálj velük értelmesen tárgyalni. 

Pontosan olyan vagy mint az egyszeri BKV utas aki a buszvezetőt szidja a BKV összes gondjáért.

Előzmény: uhb129b (15702)
Gregor83 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15704

Az igazsag az, hogy nem fogtok kozos nevezore jutni :)  

 

Teljesen megertem a nezopontodat, sot en is igy gondolom. Csak ha megnezed a masik oldalrol, hogy mi mas maradt a dolgozo kezeben, mint erdekkepviseleti flinta, akkor a munkabeszuntetes maradt egyedul. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: uhb129b (15702)
Gregor83 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15703

Eppen akartam irni, hogy eddig mindig lattam vasarlot az alatt a par perc alatt amit a terminalon toltottem (tobbit a Lounge-ban).

 

Nemreg olvastam, hogy egyre tobb orosz erkezik hozzank. Gondolom ez meglatszik BUD statisztikaiban is.

Előzmény: BJ (15701)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15702

Angyali a szőkeséged. :-)

 

 

Ezt a beszólást most nem kommentálom.

 

 

 

 

 

 

Tudod, én nem ártok, csak nem dolgozom. Jogom van hozzá. Ilyen egyszerű.

 

Természetesen. Lébecolni mindenkinek jogában áll.

 

Hogy ezzel ártasz-e másoknak, azt pedig nem te döntöd el, hanem a mások, aki a munkabeszüntetésed miatt szívnak.

Előzmény: viricsi (15699)
BJ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15701

a számaik nem igazolják a gondolataidat. Persze az orosz és egyéb keleti utas mindenképpen jó lenne nagyobb számban. A ny-európaiak viszont nem a költéseik nagyságáról híresek, élen a németekkel.

Előzmény: giornalista (15698)
viricsi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15700
Előzmény: viricsi (15699)
viricsi Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15699

"...még nem jogosít fel arra, hogy az ügyben vétlen harmadik félnek ártsak..."

Angyali a szőkeséged. :-)

Tudod, én nem ártok, csak nem dolgozom. Jogom van hozzá. Ilyen egyszerű.

Előzmény: uhb129b (15687)
giornalista Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15698

én arra leszek kíváncsi, hogy meddig húzza a masszázsszalon, meg az a rengeteg üres divatáru bolt.

 

szerintem ők imádkozhatnak a legjobban, hogy hozzon orosz és nyugat-európai átszálló utasokat a Sólyom, erre a fapados utasforgalomra az ő kínálatuk tökéletes baklövés.

Előzmény: BJ (15696)
Zolker Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15697

Ja, akkor semmi izgalmas. Azt hittem, legalább a hotdogos új otthont kap. :))

Előzmény: BJ (15696)
BJ Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15696

semmi extra, csak új pultok.

Előzmény: Zolker (15695)
Zolker Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15695

És 2A érkezési szinten a sarokban mi épül a gipszkarton mögött? :)

 

Előzmény: BJ (15682)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.21 0 0 15694

Ezért tart itt a béka segge alatt a szaszervezet(meg minden más) mert ilyen kifordult gondolkodása van a bólogatókutyáknak.

 

hogy dögölne meg az összes rohadék!

:-)

Előzmény: igenember693 (15688)
malazs Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15693

"érdekes folyamat volt az üzemeltető kiválasztása, az emlékirataimban biztosan megírom majd a történetét :-)"

 

Ezen én biztos hogy nem lepődök meg ;-) A kereskedelemben ügyködöm, itt már csak az lep meg ha valami "normális" módon történik.

Előzmény: BJ (15692)
BJ Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15692

A Dutyban semmi változás, ugyanúgy árulnak dohányt mint eddig

 

landsideon pedig (ahogyan giornalista kolléga is írta) ott a T2A mezzanine Nemzeti Dohánybolt

 

érdekes folyamat volt az üzemeltető kiválasztása, az emlékirataimban biztosan megírom majd a történetét :-)

Előzmény: malazs (15690)
giornalista Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15691

az már van, 2A galérián.

Előzmény: Utas2 (15689)
malazs Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15690

Jelenleg nincs dohányárusítás? A a tranzit részre elvileg nem a magyarországi szabályozás tartozik ha jól gondolom, persze lehet tévedek. Elvileg ott lehetne dohányterméket árulni a Duty Free-ben.

Előzmény: Utas2 (15689)
Utas2 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15689
És a Schipholon is, ott három kisebb szupermarket is van. Sztem tök jó ötlet, soxor, ha megérkezik az ember, kéznél van a bolt, hogy kenyeret, tejet vegyél otthonra.
Egyébként nemzeti mutyibolt is nyílik hamarosan? (droidoknak: Tabakbolt)
Előzmény: Törölt nick (15686)
igenember693 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15688

 

Ezért tart itt a béka segge alatt a szaszervezet(meg minden más) mert ilyen kifordult gondolkodása van a bólogatókutyáknak.

 

 

Háromszor írtam újra mert én is belepirultam amit írtam

Előzmény: uhb129b (15687)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15687

...És nekünk, a rabszolgáknak??? 

 

Szerintem ha nekem valami nem tetszik, az még nem jogosít fel arra, hogy az ügyben vétlen harmadik félnek ártsak.

 

Attól, hogy nem tetszik az asszony bajsza, még nem fogok lekeverni egy pofont a gyereknek... :-)

Előzmény: viricsi (15680)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15686

Bécsben is van.

Előzmény: viricsi (15681)
Gregor83 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15685

Vegre, eljutottunk eddig is.

Előzmény: viricsi (15681)
áim Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15684

Kicsit kavarog bennem, de mintaha láttunk volna hasonló Manchasterben, meg talán Barcelonaban is.

Előzmény: áim (15683)
áim Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15683

Szerintem nem rossz ötlet egyébként. Kicsit letöri a reptéri kaja-pia árakat. 

Előzmény: viricsi (15681)
BJ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15682

bizony, haladunk előre :-)

Előzmény: viricsi (15681)
viricsi Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15681

Nem kicsit csodálkoztam el tegnap a T-2B érkezési szintjén:

viricsi Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15680

...És nekünk, a rabszolgáknak??? (bár én már kerítésen kívüli vagyok, de ott is)

Előzmény: uhb129b (15676)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15679

Szívrohamot kapott és percek alatt meghalt a Főtaxi egyik sofőrje a Liszt Ferenc reptéren. A férfi, aki már évtizedek óta dolgozott a repülőtér taxistenderét megnyerő társaságnál, éppen az alsó várakozó parkolóba állt be, amikor hirtelen rosszul lett, elvesztette uralmát az autó felett, és belehajtott egy másik kocsiba. A hatvan év körüli férfi a helyszínen meghalt, a kiérkező mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

Az Index beszélt azzal a férfival, aki a rosszullét után megpróbálta életben tartani a taxist. Mint mondta, amikor ő délután négy óra körül odaért, a férfi már egy pokrócon feküdt az autója mellett, ahova a kollégái fektethették le. Megpróbálta elsősegélyben részesíteni, de már nem tudta kitapintani a pulzusát.  A mentők becslése szerint úgy 25 perccel később érkeztek ki, eközben szakszerű egészségügyi segítség nem érkezett a helyszínre.

 

 

Meghalt egy taxis Ferihegyen

Elterjedt a hír, hogy lassítósztrájk kezdődött, de a helyszínen ennek nem látni jelét. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: R2R (15678)
R2R Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15678

fent vannak mindenfelé a masinák, ellenőrizni is szokták, a startorvos pedig az A érkezési szinten. én meg azt kérdezném hogy hol történt a dolog? a karéjon? a pufferzónájukban? mert kijutni se kevés idő nekik

Előzmény: Qkorica (15677)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15677

Uraim!

 

Taxisofőr ügyben marad a kérdésem költői?

uhb129b Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15676

És szerinted ez így rendben van? Ilyen az élet, és kész, el kell fogadnunk, bele kell nyugodnunk?

Előzmény: viricsi (15675)
viricsi Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15675

Ugye nem kell hülyébe lemennünk? :-)

Sajnálatos módon Luigi Mascarpone olasz turista szenvedő alanya lesz annyak az érdekérvényesítési folyamatnak, amelynek során a munkavállaló nyomást gyakorol a munkáltatójára.

Luigi Mascarpone olasz turista rosszkor volt-van-lesz rossz helyen.

Előzmény: uhb129b (15674)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15674

Tehát ha jól megszivatjuk Luigi Mascarpone olasz turistát, akkor azzal majd rendeződik a mi munkahelyi konfliktusunk?

Előzmény: viricsi (15673)
viricsi Creative Commons License 2013.08.17 0 0 15673

Bizony. A sztrájk az már egy ilyen dolog. A baj az, hogy ilyenkor neked, a megszivatottnak eszedbe sem jut, hogy mindez azért történik, mert másképp nem áll szóba velem a gazdám.

Egyébként világos, nyilván te pont lesz*rod, hogy egy jól fizetett vagy egy minimálbéres nyalja ki a s*gged, as lényeg, hogy kinyalják. Mert neked az jár.

 

"...Emeljetek fel, szólni, látni, élni,

Itt lent a porban nem tudok beszélni.

A csörgőt eldobtam és nincs harangom,
Itt lent a porban rossz a hangom.

Egy láb mellemre lépett, eltaposta,
Emeljetek fel a magosba..."

 

(Karinthy Frigyes: Nem mondhatom el senkinek)

 

Előzmény: uhb129b (15672)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.17 0 0 15672

Tényleg milyen meglepő, hogy az utasszállítás problémái az utasokon csapódnak le! Nagy összegben mernék fogadni, hogy a pékek sztrájkja esetén a pékárú fogyasztók lesznek a megszivatottak.

 

Ja, hát akkor minden rendben. Nem tetszik az üzletfél bajsza, tehát megszivatom a saját ügyfelemet!

 

Előzmény: viricsi (15662)
malazs Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15671

Nemsokára érkezik is. TVL5305járatszámmal.

Előzmény: R2R (15670)
R2R Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15670
elvileg - delutan meg az a hir jarta - uresen kiment a gep visszahozni a kintlevoket
malazs Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15669

A biztosítónak meg annyit számláz amennyit nem szégyell.

 

Anno így tett a green travel is a Karya csődjénél, ők voltak a jóságos megmentők akik hazahozták az utasokat....

 

Akik akkor csütörtökön kimentek,pénteken hazahozták őket. 160ezret fizetett az 1 hetes útért amiből 1 nap sem lett, a biztosító levonta a repjegy és az egy éj szállás árát és visszakapott a pénzéből 40ezret :-(

Előzmény: Nandesz. (15668)
Nandesz. Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15668

Ideális feladat a Sólyom számára, nemzeti légitársaságként kimenekíthetik az Egyiptomban ragadt honfitársainkat. :-)

Előzmény: BJ (15666)
malazs Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15667

Ez OK. Csak kérdés mikor, mert ugye a hotelekben csak máig volt a foglalásuk.

Előzmény: BJ (15666)
BJ Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15666

a best reisen biztosítója majd megszervezi a hazajutást

Előzmény: malazs (15665)
malazs Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15665

Úgy látom a járatot is törölték, kérdés a ma hazautazók miként jönnek haza?

Előzmény: malazs (15664)
malazs Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15664

A Barátaink 17 óra után indultak volna, a reptéren 3 óra előtt közölték velük :-(

Előzmény: viricsi (15663)
viricsi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15663

...és ők is:

 

Csődbe ment a Best Reisen

Utazási irodáikban nem veszik fel a telefont, a cég székhelyén senki nem válaszolt, csődben vannak-e. A Facebookon kommentelők szerint törölték járataikat. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: uhb129b (15660)
viricsi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15662

Tényleg milyen meglepő, hogy az utasszállítás problémái az utasokon csapódnak le!

Nagy összegben mernék fogadni, hogy a pékek sztrájkja esetén a pékárú fogyasztók lesznek a megszivatottak.

 

Előzmény: uhb129b (15660)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15661

Azért nemcsak az utasokat szivatják, szívrohamot kapott és percek alatt meghalt a Főtaxi egyik sofőrje a Liszt Ferenc reptéren.

 

Csa halkan kérdezném, hogy ilyenkor hol pihen az automata újraélesztő gép, vagy az ügyeletes reptéri orvos? Egy taxis ennyit már nem ér?

Előzmény: uhb129b (15660)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15660

Érdekes, hogy mindenki, akinek valami hasfájása van a légi közlekedés háza tája körül, az az utasokat szivatja meg...

 

Teljesen levonult a Főtaxi a reptérről

Ma reggel óta nincs reptéri taxi, az utasokat drágábban szállítják a többi társaság autói. Tovább »

forrás: Index.hu

igenember693 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 15659

Aggodalomra semmi ok! Az " örülj, hogy van munkahelyed" szocio-nista brigád marad- még, és nyilván bírja a dhl üzemelését is,csak elköltöztetik őket is.Mert az jó, meg olcsóbb lesz az üzemeltetés , meg a fűtés, mega... A lényeg a látványos semmi.

Amúgy kiszámoltam: kevés lesz  a kandeláber.   Kötél még csak-csak akad.

Ezek nem veszik észre hogy maguk alatt vágják a fát?

Amúgy ez az áefem dolog érdekes kis dolog. Aki tudja minek kreálták az tudja. Huncutok ezek a kapitalisták...

Nademost majd kánaán lesz, ha sólyom köröz a LF felett,de ahogy lenni szok itt magyarisztánban a dolgok; dögkese(r)lyű lesz az.

Kiváncsi vagyok mikor ér vissza teszkóbalázsunk rendet szakérteni.

 

powerage Creative Commons License 2013.08.13 0 0 15658

Az eladás tényén nem, az időzítés lepett meg.

Előzmény: viricsi (15657)
viricsi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 15657

Tényleg csodálkozol? :-)

Előzmény: powerage (15656)
powerage Creative Commons License 2013.08.12 0 0 15656

" most éppen a leányvállalatba szervezett karbantartás eladását készíti elő Jost Lammers vezérigazgató"

 

Eladják az AFM-et?

Előzmény: Nemarra (15653)
Utas2 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 15655

ez SZVSZ egy igen ostoba és egyoldalú cikk. Ha valaki 2013-ban még mindig Gyurcsányozással akarja a mondandóját fajsúlyosabbá tenni, az vagy lefizetett ügynök, vagy ostoba agymosott. Vagy inkább mindkettő.

Előzmény: Nemarra (15653)
uhb129b Creative Commons License 2013.08.11 0 0 15654

kormányzati szereplő először mondta ki nyilvánosság előtt, hogy az állam a repülőtér visszaszerzésére törekszik

 

Először? Hiszen évek óta ezt mondogatja! :-)

 

Amúgy meg amikor alkalom volt rá, hogy visszavásárolják, akkor nem tették ezt meg.

Előzmény: Nemarra (15653)
Nemarra Creative Commons License 2013.08.11 0 0 15653

Ez mi ez?

"kormányzati szereplő először mondta ki nyilvánosság előtt, hogy az állam a repülőtér visszaszerzésére törekszik"

 

Azt lehet tudni, miért figyelik kamerákkal a dolgozókat? Ez nem szabálytalan (jogellenes)?

BJ Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15652

eddig népszerű a nyílt hétvége - ma már volt olyan hogy a látogatószám elérte a 280-as kapacitást és várakozni kellett egy picit a belépéshez

Előzmény: viricsi (15651)
viricsi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 15651
Zolker Creative Commons License 2013.07.26 0 0 15650

Sőt, odafigyelünk, hogy a kezük melyik zsebünkbe csúszik észrevétlenül, valamilyen "jogcímen" lenyúlni némi aprópénzt – sok kicsi sokra megy. :)

 

 

Előzmény: uhb129b (15649)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.26 0 0 15649

Dehogy baj az. Csak etikusan tegye...

Megosztok veled egy iparági arany szabályt: O'Leary és magyar politikus nyilatkozatait nem hisszük el! :-)

Előzmény: Zolker (15646)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15648

Oké. 

Előzmény: Nandesz. (15647)
Nandesz. Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15647

Ezt tőled is meg lehetne kérdezni a Wizz kapcsán. :-)

Előzmény: Törölt nick (15645)
Zolker Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15646

Dehogy baj az. Csak etikusan tegye... ON

 

Előzmény: Törölt nick (15645)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15645

Egyszer valaki majd elmagyarázhatná nekem, miért baj az, hogy egy üzleti vállalkozás pénzt akar keresni :) 

De tényleg ne OFFoljunk, szerintem. 

Előzmény: Zolker (15644)
Zolker Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15644

Nyilván a bevétel nem volt rajta elég. 

 

Amúgy teljesen egyértelmű, hogy miért csökkentett kapacitást a Ryan BUD-ról (hiszen nyárra lopakodva visszahoztak néhány "törölt" célállomást): nem kapta meg a homokozólapátot.

Példa: ez év végéig megszünteti a nemzetközi járatokat Santiago de Compostelából, mert befejeződik az útvonalak állami támogatása. 

Az a vicc, hogy ezt csaknem három éve már eljátszották. :)

 

Éljen a szabad, piactorzító hatásoktól mentes verseny, ugye.

 

 

Előzmény: Törölt nick (15640)
Zolker Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15643

Nekik vajon mi közük ehhez? Szerinted a Budapest Airport a kormányzati "szivatások" (nyilatkozatok, telekadó stb.) ellenére hajbókolva engedelmeskedett volna nekik, hogy márpedig kényszerítsék távozásra a Ryant? Ne már. :)

Esetleg a Wizz zsarolta volna a céget, hogy csak akkor indítanak további járatokat? Saját érdeke is, hogy nyisson, nem hinném, hogy ilyen módszerekhez nyúlt volna. Persze akármi is lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (15642)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15642

Ezzel a beintéssel nem is lenne probléma. Ha a kart amelyik beintett, nem egy Váradi meg egy orbán mozgatta volna.....

Előzmény: Zolker (15639)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15641

És amúgy még egy aranyigazság van írásodban: a szándék. Ameddig egy Zalakaros 50-80 ezerért pro hétvége + 20 ezer körüli útiköltség csábítóbb, mint ugyanaz a hétvége, mondjuk Milánóban fele annyiért, addig nem nagyon van miről beszélgetni. 

Előzmény: Zolker (15639)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15640

Igen, nem kapja meg amit akar elmegy. Wicc is erre játszik WMI kapcsán :)

Azért, egy klasszikust nézve, a norvég járatuk fullon járt, mindent eladtak, mégis bezárták. 

Előzmény: Zolker (15639)
Zolker Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15639

Milyen fogadóközönség kellene? Megadni a kedvezményeket, amiket a Ryan ki akar harcolni? És/vagy a fű alatti támogatást? Hát Lisztferihegy beintett, ezért nem jön, a jelek szerint. :) Ilyen egyszerű.

 

Avagy az utazóközönség? Hát az utazik lelkesen. Ahová meg nem - például Memmingen, Lübeck, ó bocsánat, München, Hamburg - , és ezért a load-factor alacsony, azt a járatot a Ryan megszünteti, majd arra hivatkozik, hogy drága a reptér, és ezért szünteti meg. Ilyen egyszerű. :)

 

Többet azért nem utazik a közönség, mert nincs elég vásárlóerő hozzá. Meg talán szándék. Majd egyszer, talán.

Előzmény: Törölt nick (15638)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15638

Oké. És? :D

Jönne ide a Ryanair 30 géppel is, HA olyan lenne a fogadóközönség. De nem olyan. Nem jön. 

Előzmény: AT(p)L-411 (15637)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15637

Egy adott repüőtérnek tök mindegy, hogy az a légitársaság mekkora. Sokkal fontosabb, hogy ott helyben mekkora forgalmat generál. Hogy egy kicsit On is legyek: Ferihegy megérezte a csak 22 gépes Malév összeomlását? Igen, nem is akármennyire, pedig idejött a nagy, 300 gépes Ryanair!

Előzmény: Törölt nick (15636)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 15636

Szerintem a trükközés, egyértelmű - Ryanairtől ellestek bár tippet trükköt praktikát, úgy érzik, ők vannak annyira erősek a 40 gépükkel, mint ők a 300al, és ezzel akarnak előnyöket kicsikarni. Amúgy Ryan se megy vissza még - október jelenleg a kitolt időpont.

 

De szerintem az OFFolást fejezzük be :) 

Előzmény: Zolker (15635)
Zolker Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15635

Viszont most beszerelték és tesztelték, elvileg úton van a dolog, amiről nyilván tudnak, tehát valami más lehet mögötte.

Előzmény: AT(p)L-411 (15634)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15634

Szerintem a Wizz-nek az volt a baja, hogy az ILS-t már tavaly őszre ígérte a repülőtér, de abból nem lett semmi. Ezért kénytelenek voltak VOR megközelítéssel nekifutni a rossz időknek, ami miatt rendszeresen kitérőre kellett menni.

Előzmény: Zolker (15633)
Zolker Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15633

Akkor még nem fejeződött be a hatósági eljárás a lengyeleknél, mindenesetre a belinkelt hír szerint folyamatban van.

 

Ha tényleg a felsorolt helyeken is ez van, akkor valóban rejtélyes, a Wizz-nek mi a baja, hacsak nem valóban trükközésről van szó. Esetleg naivan elhihetjük, hogy tényleg jobban jár Chopinen, mint Modlinban. :)

 

 

Előzmény: AT(p)L-411 (15632)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15632

Modlinban nincs ILS egyáltalán, legalábbis az aktuális approach chartok szerint. CAT I már elég volna sok mindenre. A következő Wii bázisokon is csak CAT I van: Katovice, Gdansk, Poznan és Kolozsvár is. (Bár itt már egy ideje nem működik.)

Előzmény: Zolker (15628)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15631

Szólium nyúz: Augusztus 18-án érkezik az első gép

Aláírásra került a megállapodás egy lízingcéggel az első 6 gépre, az első Boeing 737-500-as gép behozatala augusztus 18-án történik meg és el tudja kezdeni a légitársaság az üzemelést. 2017-re 50 gépből álló flottát tervez a légitársaság, amelyből 20 regionális, 20 keskenytörzsű, 10 pedig szélestörzsű repülőgép lesz.

BJ Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15630

A julius-augusztus gyengebb lesz mint tavaly

Előzmény: Zolker (15627)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15629

A kérdés az volt, hogy mi lett és mi volt a reptéren.

Jómagam is ültem divertáló , átstartoló gépen WMI felé, ami végül WAW-ba ment, remek élmény volt, különben :) 

Előzmény: Zolker (15628)
Zolker Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15628

Csupán CAT I van Modlinban, ez a baja a Wizz-nek, emiatt voltak állítólag késéseik, törléseik télen (ködös idő stb.).

 

A CAT II-t pedig még csak tervezik elérni.

 

Lásd: http://en.modlinairport.pl/the-airport-is-open-now.html

Előzmény: Törölt nick (15621)
Zolker Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15627

Forgalmi adatok Budapest Airport 2013 első félév:

 

 

Az utasok száma 1,9 %-kal több, mint 2012 hasonló időszakában (3 913 000 versus 3 840 000, kerekítve).

 

A gépmozgásoké pedig 3,4 %-kal csökkent a tavalyi első félévhez képest (40 446 versus 41 868).

 

 

És még csak most zajlik a nyári csúcs, aztán meg az őszi új járatok beindítása következik, talán egy-két bezárással. 

 

 

Tartanám a jóslatot, hogy összességében emelkedni fog az idén az utasszám. :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Gregor83 (15604)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15626

Bázis formában , gondolom.

Páris Bovéról is vannak járatok, szépen, mégse bázis. 

Előzmény: uhb129b (15625)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.24 0 0 15625

nyár végén Ryan bázis lesz BTS-en

 

Mármint, hogy milyen formában? Most is vannak onnan járataik.

Előzmény: Törölt nick (15622)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 15624

Elég megbízható, de hadd ne mondjam meg. Természetesen a Ryanairnél dolgozik, de gondolom ez nyilvánvaló volt:))))

Előzmény: Törölt nick (15623)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 15623

esetleg valami forrás?

Előzmény: Törölt nick (15622)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.23 0 0 15622

Jelezném, h nyár végén Ryan bázis lesz BTS-en:))) Apropó: Mennyire kamu ez a szolium hungarian akármi?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15621

Lett ILS is, ha jól vagyok értesülve.

A WAW dolog meg szerintem egy kb. MOLtól ellesett csel / praktika a tárgyalási poziciók erősítése végett. Mert még ők sem annyira amatőrök, hogy (bár megosztva dátummal vagy a nélkül) a mai napig ott szerepeltessék megjegyzésben, hogy október 28ig WAWra üzemelnek. 

Előzmény: Nandesz. (15618)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15620

Az ok, hogy nyár van, de amúgy van 19 PLNes ár pl. Osló (alsó)-ra. Majd térjünk erre vissza szeptemberben és láss csodát :) 

Előzmény: Törölt nick (15619)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15619

 

te látsz valahol 1 zlotys árakat?  mert én mostanában 59 PLN-nél nem látok olcsóbbat egyetlen desztinációra sem (szeptembertől ráadásul a sokkal olcsóbb Modlinról sem). ergo szerintem ott is megvolt a piacfelosztás...

Előzmény: Törölt nick (15617)
Nandesz. Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15618

Én arra leszek kíváncsi, bejön-e a Wizznek a WAW-on maradás, tudják-e átlagosan annyival drágábban adni a jegyeket, hogy megérje nekik.

 

Szvsz csak addig van értelme, addig lehet előnyt kovácsolni WAW-ból, míg WMI megközelíthetősége nem javul. (Mind a levegőből - ILS hiánya, mind földön.) Mert WMI nem rossz kis reptér, másrészt nem vagyok benne biztos, hogy a wizz szempontjából a Chopin-en megoldható legacy átszállási lehetőségek a jobbak, ha egy helyen vannak a Ryannel, az mindkét légitársaságnak plusz utasokat jelenthet - legalábbis az adott bázison. Talán nem véletlen, hog Milánóban is csak bizonyos W6 járatok költöztek MXP-re.

 

Most modlinon csak futót aszfaltoztak, vagy lesz rendes ILS is az újranyitáskor?

Előzmény: Törölt nick (15617)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15617

(Arról nem is beszélve, hogy az egyetlen másik Wiccel hadakozó piacon, ami a lengyel, különösen WAW, milyen árak vannak... Na, ott nagyjából maradt a 49 / 99 Ft árszínvonal.)

Előzmény: Törölt nick (15616)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15616

A kapacitása stagnál már egy ideje, nem csökkent. Sőt, télre sok vonalon sűrít. 

Itt igazából arról van szó, hogy meg kell nézni egy, versennyel nem súlyosbított piacot (amilyen BGY vagy CRL) és összehasonlítani a BUD árakkal... Döbbenetes lesz :) 

Előzmény: Törölt nick (15615)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15615

 

 

azért az várható volt, hogy nem fog örökké tartani a 99 Ft-os jegyek korszaka...    a Ryan amilyen nagy tervekkel jött be a Malév csőd után, olyan szépen sunyiban csökkenti kapacitását Ferihegyen...   a Wizz meg természetesen kihasználta ezt (áremelés), ill.  javában tart a keleti nyitás, ahol bőven többet tudnak keresni, mint fillérekért szenvedni az open sky-on belül :)

Előzmény: Törölt nick (15612)
Trinitatis Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15614

2011-ben még minden hónapban büszként rakták ki  honlapjukra a havi forgalmi adatokat. Miért lett ilyen szégyellős a BA vezetése?

Előzmény: BJ (15608)
Gregor83 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15613

Koszi, jo ezt hallani. 

Előzmény: BJ (15608)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15612

Nemhogy' nincs árháború, hanem egyenesen kartell van, úgy a menetrendben mint az árak tekintetében :) 

Előzmény: BJ (15611)
BJ Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15611

nagyobbak a gepek es nott a load factor is

 

a jegyarak nem igazan csokkennek, iden pl nincs arhaboru a ryan es a wizz kozott mint tavaly.

Előzmény: uhb129b (15609)
Balikaa Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15610

Vagy nagyobb gépeket.

Előzmény: uhb129b (15609)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15609

Utasszam picivel tobb mint tavaly, gepmozgas picivel kevesebb

Ez jó. Ez elvileg olcsóbb jegyeket jelent.

Előzmény: BJ (15608)
BJ Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15608

Utasszam picivel tobb mint tavaly, gepmozgas picivel kevesebb

Előzmény: Trinitatis (15607)
Trinitatis Creative Commons License 2013.07.22 0 0 15607

Na ki vele! :)

Előzmény: BJ (15605)
BJ Creative Commons License 2013.07.21 0 0 15606

:-)

Előzmény: BJ (15605)
BJ Creative Commons License 2013.07.21 0 0 15605

Tudunk.

Előzmény: Gregor83 (15604)
Gregor83 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 15604

Egy gyors kivancsisag:

 

Tudunk mar forgalmi adatokat ennek az evnek az elso felere?

 

 

Balikaa Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15603

Ma hajnalban a gyorsforgalmin kifelé elöttem egy pick-up ment, platóján egy vattacukor-géppel. Gondoltam is, hogy csak a reptérre mehet, új szolgáltatást nyújtani:-)

Zolker Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15602

No de ne hallgassuk el a pozitívumokat sem. :)

 

Újra használatba kerül egy utashíd.

 

http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=14705&sid=c69c3db198574849c4080d3896d3eef8

Előzmény: BJ (15595)
Gregor83 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15601
A bufekocsival es a kinalattal sincs gond. A baj az, ahol van. A kerites tuloldalan kene lennie, mint AMS-ban.
Előzmény: uhb129b (15599)
Utas2 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15600
Ezt nem hiszem el............
Előzmény: giornalista (15594)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15599

Szerintem ebben az országban a lakosság túlnyomó része szeret nyáron sorban állni egy egészségtelen, olajos lángosért, amelyet kétséges tisztaságú konyhában készítenek kétséges alapanyagokból valamilyen dexion vasakból összeheftelt sufniban a strand szélén. Ennek tükrében szerintem semmi baj ezzel a büfékocsival. És szerintem a bádogváros is pont az, ami összhangban van a célközönség fizetési hajlandóságával. Szerintem.

Előzmény: giornalista (15594)
BJ Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15598

csak dobozos :-(

 

de a szigetről hazatérő ny-európai hadak így is imádni fogják

Előzmény: viricsi (15597)
viricsi Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15597

...És én a hot dogos kordén irónizáltam. Lássuk be, ez legalább tényleg jó a betonon aszalódó utasnak.

A sör csapolt? Mennyi egy korsó? :-)

Előzmény: BJ (15595)
viricsi Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15596
BJ Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15595

Ezt kívánta a menedzsment.

Előzmény: giornalista (15594)
giornalista Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15594

 

ismét emelte szolgáltatásai színvonalát a repülőtér!

Zolker Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15593

Hála istennek.

Bíztam a Köztiben... ;)

 

Amúgy á lá Berlin-Brandenburg, ott is az egyik pier a fapadosoké lesz, walk-boardinggal... Nem volna ez lehetetlen, csak többe kerülne, mint a hullámlemez, annyi szent. :)

 

Most néztem a tavalyi financial highlights-ot a Hochtiefnél, elég rusnya az adóssághely a Budapest Airportnál. Remélem, a kanadaiak csinálnak majd valamit.

Előzmény: BJ (15591)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15592

Regisztrálj és meséld el a tapasztalataid, szeptember közepéig van még idő. :)

Hova lett a vörös szőnyeg, elvitték kimosni?

Előzmény: Törölt nick (15589)
BJ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15591

amennyire tudom, nem te vagy az első akinek ez eszébe jutott :-)

Előzmény: Zolker (15587)
BJ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15590

megy, de vannak kisebb problémák. Lásd 15584-es hsz

Előzmény: Törölt nick (15589)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15589

http://www.vodafone.hu/repulj ez flottul megy? Érdemes ilyesmire regisztrálni csomag nélkül vagy csak komplikálja a helyzetet? :) Feltételezve, hogy lounge belépője amúgy is van az embernek.

Zolker Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15588

(Az első hosszú mondat ragjait megfelelőre cserélve értelmes lesz. :)) )

Előzmény: Zolker (15587)
Zolker Creative Commons License 2013.07.09 0 0 15587

Klassz. 

 

Már csak némileg több pénzt kellene összevakarnia a cégnek, és a bádogcsarnokok helyett pl. a 2A-ból az irodaszárny előtt a 2-es kifutóval párhuzamosan elnyúló mólót építsen a fapadosoknak, elé pedig folytassák az előtéri betont a catering előtt. :)

Nem kell luxus, egy modulárisan fejleszthető, és első ütemben az eredetileg elképzelt móló(k)hoz képest olcsóbban megépíthető műtárgy elég volna a színvonalhoz. A schengen-nemschengen is megoldható lenne benne.

Az eredeti ikermólós történet meg megépíthető valamikor a jövőben, mert ezzel újra működhetne néhány régi utashíd.

 

Az ötletet ingyen átadtam, ezennel, részletekért kérjük forduljanak titkárnőmhöz. :)

 

Bár tudom, az adósság nagy úr, a Hochtief jelentéseiben meg amúgy is rendre üzleti kockázatként nevezik meg a Budapest Airportot, no de mégis.

 

 

Előzmény: BJ (15580)
BJ Creative Commons License 2013.07.08 0 0 15586

igazad van, toljuk a vodát tiszta erőből hogy rakják rendbe a kampányukat...

 

előre meg lett mondva hogy mire számítsanak de nem fogták...

Előzmény: Törölt nick (15584)
R2R Creative Commons License 2013.07.08 0 0 15585

pár héééééééét??? két óra múlva dzsuvás volt...

Előzmény: Törölt nick (15584)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 15584

Mi ez a Vodafone RED őrület és az a vörös szőnyeg az UB-n? Átgondolta ezt valaki hogy fog kinézni néhány hét múlva, ha két nap után olyan mint ha lehányták volna??? Ez nem egy bemutatóterem ahol egy nap megfordul 120 ember, hetente jó ha 700, itt 8000 fő tapossa, heti 54k az utcáról beesve és még nincs is rossz idő! Ezen az utasok folyadékokat fognak inni és locsolni. Várom az Ozorát és a Szigetet, izgi lesz!

Előzmény: BJ (15583)
BJ Creative Commons License 2013.07.07 0 0 15583

ifjabb Weningerrel stratégiai együttműködésük van, és ő tudtommal csak minimális fehér-szortimenttel rendelkezik

 

a rozét megpedzegetem legközelebb

Előzmény: Utas2 (15582)
Utas2 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 15582

Ha már ilyen jó összeköttetéseid vannak, akkor szóljál már nekik, hogy a BB-ben ne csak egyféle fehérbor legyen, és legyen mán rozsé is...

 

Thanks....

Előzmény: BJ (15576)
viricsi Creative Commons License 2013.07.07 0 0 15581

Ma megnéztem én is. Ott teljesen jól illeszkedik a környezetbe. Jó ötlet volt ez a külső teraszosítás.

Előzmény: BJ (15573)
BJ Creative Commons License 2013.07.07 0 0 15580

ott az érkezésen lesz hasonló

Előzmény: Zolker (15579)
Zolker Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15579

Ja, oké. Akkor tulajképp az a sarokban lévő büfé dedikált terasza.

Na, klassz, a téliesített verzió. :)

2A-hoz nem terveznek valami ilyet? Igaz, ott más a geometria, meg büfé sincs a külső saroknál, plusz ott az irodaszárny...

Előzmény: BJ (15578)
BJ Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15578

hogy ne üljön be boldog boldogtalan a saját szendvicsét elmajszolni - mondjuk páran így is megcsinálják

 

egyébként van arra is kinyitható része a rácsnak

 

jön még plusz napernyő is, és az üzemeltető téliesített verzióban is gondolkodik.

Előzmény: Zolker (15577)
Zolker Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15577

Igen, tök jó, hogy a korlát is azonos a környezőkkel, meg úgy kivitelben is egész tetszetős. Annak mi az oka, hogy nem lett megnyitva a járda felől?

Előzmény: BJ (15576)
BJ Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15576

kössz, én voltam az egyik ötletadó :-)

 

jó drága volt, de szerencsére szép lett.

Előzmény: Zolker (15575)
Zolker Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15575

Ú, tényleg, a terasz!

 

A múltkor Tel-avivba indulás előtt láttam, hogy csináltak a baloldal felőli háromszögben egy teraszt az indulási szinten, tök jó ötlet. :)

 

Előzmény: BJ (15573)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15574

Esetleg Market Central, ahol is (tegnap láttam) már poggyászfóliázó is működik egy-két kisbusz hátába építve és 1200 Ftért vállalják a szolgáltatást... 

 

Azt én is láttam! :-)

 

Mondjuk nem lehet őket megszólni, mert Moszkvában is van egy pihenő az autópályán kb. 2 km-rel a domodedovoi reptér előtt. Vagy inkább nevezzük csak betonplaccnak. Na, itt várakozik a hívásra várva a luxusmercistől a régi volgásig mindenki, aki a rokonokért megy ki a reptérre. A helyi vállalkozók pedig - kiszolgálva a piaci igényeket - szendvicsezőt és virágboltot nyitottak itt két bódéban.

Előzmény: Törölt nick (15571)
BJ Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15573

nem, de szabad ég alatt van, T2B előtt egy újonnan kialakított teraszon, egy fagyipult társaságában.

Előzmény: viricsi (15572)
viricsi Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15572

Kikerült a Városligetbe? :-))

Előzmény: BJ (15569)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15571

Vecsés-Nyugat 3-4 perc egy telefonhívás után. Esetleg Market Central, ahol is (tegnap láttam) már poggyászfóliázó is működik egy-két kisbusz hátába építve és 1200 Ftért vállalják a szolgáltatást... 

Előzmény: uhb129b (15567)
Utas2 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15570
Én a múltkor sem láttam, pedig megéheztem a BB-ben elfogyasztott harmadik pohár fehér után....
Előzmény: BJ (15569)
BJ Creative Commons License 2013.07.06 0 0 15569

észre se vettétek hogy az annyit ekézett hot dog pult már vagy 3 napja új helyen működik :-)

Zolker Creative Commons License 2013.07.05 0 0 15568

Szerintem a pufferparkoló (a terminálok előtti "katlanon" kívüli rész, a műholdképen a sötétebb aszfaltos) a várakozási zónájuk.

 

Előzmény: uhb129b (15567)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.05 0 0 15567

És azt hogy oldják meg, hogy a "kolléga" pont időben érkezzen a parkolóba a kocsi átadására? A "kolléga" ezt megelőzően valahol a környéken parkol és várja a hívást?

Előzmény: Törölt nick (15566)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 15566

Amit én láttam: terminálból kikésri az utast a takker a nagy parkolóba (ahol a zug parkolósok veszik viszik az utasokat), jön a "kolléga" kiszáll, átadja a kulcsot, aki meg utast fogott - megy a fuvarra az utassal. E közben, aki hozta az autót megy fel a terminálba. 

Előzmény: uhb129b (15564)
BJ Creative Commons License 2013.07.04 0 0 15565

jaja, nagyon komolyan tolják, és kicsit olyan maffiaszerű a működésük

Előzmény: uhb129b (15564)
uhb129b Creative Commons License 2013.07.04 0 0 15564

A múltkor jót derültünk egy taxissal, hogy elvileg a reptér részben azért választott ki kiemelt taxi társaságot, továbbá szereltetett fel mindenféle fizetős meg zsilipelős kapukat, hogy kiszorítsa a "hiénázó" taxisokat. Nos, ennek ellenére az ember kb. 3 taxis ajánlatot kap, míg a vámosokat elhagyva elér a "rendelt taxi" táblához.

 

Nekem azok a fazonok tetszenek a legjobban, akik néhány percre behajtanak a rendelt taxi táblához és fülig érő mosollyal invitálják a túristákat a saját kocsijaikba. És ha az ember rákérdez az árra, pont ugyanannyit kérnek, mint egy rendesen rendelt taxis. Állítólag még olyan munkamegosztás is van, hogy ezen taxisok egyik csoportja az egyik nap hajtja fel az utasokat, míg a másik fuvaroz, és a következő nap cserél a két csoport. :-)

 

Hiába. Kökemény versenypiac ez... :-)

Zolker Creative Commons License 2013.06.29 0 0 15563

Ok. :))

Előzmény: BJ (15562)
BJ Creative Commons License 2013.06.29 0 0 15562

Azt lehet hogy nem, viszont talan megerti hogy a terminal barmely reszen talal ilyesmit :-)

Előzmény: Zolker (15561)
Zolker Creative Commons License 2013.06.29 0 0 15561

Ha nem tudja a kérdező, hogy mi a "check-in előtti csarnok", akkor vajon a landside és airside kifejezést érteni fogja, szaki? :)))

 

 

Előzmény: BJ (15560)
BJ Creative Commons License 2013.06.27 0 0 15560

Van 0-24-es etterem landsideon es airsideon is.

Előzmény: Axmai (15556)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 15559

Az indulási oldal, a terminál felső szintje, ott vannak a check in pultok.

Az érkező szinten a sarokban a padoknál nem lehet éjszakázni?

Előzmény: Axmai (15558)
Axmai Creative Commons License 2013.06.27 0 0 15558

Köszönöm,szóval nem is étterem hanem valami olyasmi mint a Ferihegy 1-en volt,mert az éjjel is nyitva volt.Dehát Liszt Ferenc mindent megváltoztatott sajna.A c/inek előtti csarnok mit jelent?

Előzmény: giornalista (15557)
giornalista Creative Commons License 2013.06.26 0 0 15557

nos, étterem nem hiszem, hogy lenne nyitva éjszaka.

 

érkező utas a c/inek előtti csarnokban tartózkodhat, a tranzitterületen értelemszerűen nem. a csarnok viszont közforgalom számára megnyitott magánterület, 0-24 nyitva van, lehet várakozni. 

Előzmény: Axmai (15556)
Axmai Creative Commons License 2013.06.26 0 0 15556

Jó napot.Éjjel nyitva van valami étterem, bár vagy hasonló a Liszt Ferenc Ferihegy repülőtéren? Amikor megérkezik valaki repülővel este 10-11 óra fele ottmaradhat reggel 4-5 óráig a repülőtéren?

viricsi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 15555

A Repülőgép Emlékpark nyitva van, várja a látogatókat, viszont a "Múzeumok Éjszakája" rendezvény programjából a kedvezőtlen körülmények miatt kimaradnak.

Előzmény: Isztambusz (15551)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 15554

Ferihegy Market Centrálban bombariadó, rengeteg a tűzszerész. Helyi rendőr szerint hat helyről jött riasztás (Tesco, C&A, Müller, vmelyik bank, egy étterem és a gyógyszertár) délután 5 ig lezárva. :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 15553

Készül, szépül, folyamatosan csinálják. Ha jól látom nem lesz drótháló, csak a négy méteres üveg fal tetején visszahajlítva, csupán biztonsági okokból.

Előzmény: altset (15538)
Zolker Creative Commons License 2013.06.21 0 0 15552

Egyéb szörfölgetésből kifolyólag akadtam ebbe, úgy láttam, még nem szerepelt itt, bár május 8-i cikk.

 

A kanadai PSP (Lisztferihegy leendő új tulajdonosa) szerint " a Hochtief cége erős menedzsmenttel rendelkezik, mély tudással és tapasztalattal, és már bizonyítottak területükön."

Valamint a Budapest Airportnál "hosszú befektetési időtávval terveznek, és úgy hiszik, hogy lehetőség van a hosszú távú növekedésre is."

 

Tehát valóban nem biztos, hogy a vezetőséget kirúgják majd (bár az előbbi idézetet érthetik a központi, Hochtief AirPort-menedzsmentre is), és úgy tűnik, nem pillanatnyi hóbortból vették meg a portfóliót.

http://hvg.hu/gazdasag/20130508_A_kanadaiakk_komoly_potencialt_latnak_Fer

Előzmény: BJ (15472)
Isztambusz Creative Commons License 2013.06.21 0 0 15551

Tiszteletem!

 

Tudtommal idén a skanzen nem vesz részt a Múzeumok Éjszakáján, de idén is lesz repüléssel és repülőtérrel kapcsolatos program az Éjszakán a XVIII. kerületben:

 

"Ég és Föld" - A polgári repülés és Budapest XVIII. kerülete

Előzmény: findel (8159)
Utas2 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 15550
Üdv a topiknak, ismét Lisztferihegyről. A szekunál 2 kapu üzemel, de sor semmi. Jó a Zenit a BB-ben...:-)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 15549

R2R: tegnap este 19 óra fele ezért volt kint a HírTV.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15548

Nem, hanem arra gondoltam, hogy ott vannak a mindenféle LC topicok, lehet oda menni. 

Itt, jobbára teljesen más témáról szól a diskurzus, amennyire látom.

Előzmény: Törölt nick (15546)
Nandesz. Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15547

Azért az túlzás lenne, de ha szerencsénk van, egy-másfél éven belül igencsak lesz létjogosultsága a fórumon egy külön Norwegian topiknak!

Előzmény: Törölt nick (15546)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15546

Arra gondolt Webberke, csinálnia kéne egy "Milyen beszállítást alkalmaz a Norwegian" topicot és tegye fel ott a kérdést. :)

Előzmény: Nandesz. (15545)
Nandesz. Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15545
Már miért lenne OFF a reptér topikjában megkérdezni, hogy az adott reptéren egy bizonyos légitársaság milyen beszállítást alkalmaz??? Úgy mondod, mintha ez valami virágkötészetről szóló topik volna!
Előzmény: Törölt nick (15544)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15544

Ez itt meglehetősen OFF. Amúgy Norwegian, és tudtommal busz. 

Előzmény: Fly_G_Fly (15543)
Fly_G_Fly Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15543

Tudna valaki infót arról, hogy mi a utasbeszállítási eljárás a Norvegian-nál? Ugyanolyan mint a Ryan-nél, vagy utashídon keresztül lehet beszállni? Vagy busszal visznek egy külső álláshoz?

BJ Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15542

passzolom, ennyire mélyen nem voltam benne a témában

Előzmény: altset (15541)
altset Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15541

melyik a sok közül?

Előzmény: BJ (15540)
BJ Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15540

hatóság

Előzmény: altset (15538)
malazs Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15539

Szerintem sokan akik kis hazánkban a biztonsági szabályokat hozzák pláne a civilek-repülőtér viszonylatban, azok az alapján hozzák ezeket amit még 68-ban Moszkvában a fejükbe vertek. Máshol a katonai repterek nincsenek úgy "dugdosva" az emberek elől mint kis hazánkba a polgári repterek. No de ezen nem is kell csodálkozni, nem szabad kiadni a sikereink titkát:-)

Előzmény: altset (15538)
altset Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15538

:-))))

 

Látom te is láttál már közelről néhány repülőállomást, nem csak a moziban.

Szakmai ártalom, a fikázással meg ne foglalkozz. 

Ez az üveg/plexi fal dróthálóval súlyosbítva egy hatalmas fság. Finomabban szólva a paci túloldala.

Jó lenne tudni, kinek vagy minek köszönhetjük. Úgy értem név, cím, irányítószám, vagy valami faken juniós jogszabály, vagy tényleg elal vagy ilyesmi.

Valami firkász megkérdezhetné a Hardyt, hátha megmondaná a frankót.

 

Előzmény: AT(p)L-411 (15531)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15537

Gyanítom! Csak a 15527-es hozzászólásfelvetésére reagáltam, hogy a repülőtérnek nem feltétlenül kell(ene) mindenben/esetleg a lehetőségeik határán túl is a légitársaságok kegyeit lesni.

Előzmény: BJ (15534)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15536

Mit fikáztam le simán?

Előzmény: Törölt nick (15532)
Zolker Creative Commons License 2013.06.10 0 0 15535

Emelkedik az utasforgalom a reptéren: az idei első negyedévben 4,5 százalékkal többen utaztak, mint a tavalyi azonos időszakban.

 

Érdekes. A Hochtief-nél lévő statisztikát a Budapest Airport nem közölte eddig.

 

http://magyarhirlap.hu/no-az-utasforgalom-ferihegyen

BJ Creative Commons License 2013.06.10 0 0 15534

ennek semmi köze az ElAlhoz.

Előzmény: AT(p)L-411 (15531)
viricsi Creative Commons License 2013.06.10 0 0 15533

Bajnaira akartak vallomást kicsikarni

A repülőtéri vesztegetés ügyében a másodrendű vádlott szerint egy listáról kellett választania bűnöst. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15532

Több száz aláírás, petíció, rengeteg munka van annak hátterében, hogy ez végre hamarosan megvalósulhat, te meg simán lefikázod. Ha nem tetszik nem kell látogatni, lépj tovább.

Előzmény: AT(p)L-411 (15531)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15531

Lehet, hogy az El-Al kérte ezt, de a BUD repülőtér meg simán mondhatná azt, hogy erre nekünk nincs megoldásunk. Viszont azt felajánljuk, hogy ezentúl nem állnak csőre, hanem majd kint parkolnak valahol, így meg lesz az általuk szükségesnek vélt biztonsági távolság. 

Előzmény: Törölt nick (15527)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15530

Sose jártam Debrecenben (ez a BUD topic), nem tudom ott hogy van megoldva.

Előzmény: malazs (15528)
malazs Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15529

Sajnos nem kicsit. Ezek a dolgok pedig elég komoly pénzekbe is kerülnek ráadásul.

Előzmény: AT(p)L-411 (15526)
malazs Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15528

No és Debrecen esetén?

Előzmény: Törölt nick (15527)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15527

Nálunk lehet az El-Al kérte, ragaszkodott hozzá. Dortmundba úgy tudom nem járnak, sőt Izraelbe semmilyen járat nem indul.

Előzmény: AT(p)L-411 (15526)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15526

Kicsit úgy érzem, hogy Magyarországon a szabályozásokban mindig átesünk a ló túloldalára (pl. dohányzási tilalom). Tegnap néztem a dortmundi repülőteret. Ott semmilyen háló nincs a terminál kilátóteraszának üvege fölött. Ráadásul egyes állóhelyeken a gépek kb. 20-30 méterre parkolnak az utcai járdától, ami szintén csak egy korláttal és üvegfallal van elválasztva a repülőtér területétől.

Előzmény: malazs (15520)
malazs Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15525

Igaz másra se nagyon :-)

Előzmény: malazs (15524)
malazs Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15524

Sajnos ilyenre nincs ráhatásom :-(

Előzmény: BJ (15523)
BJ Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15523

szólj a menedzsmentnek hogy csábítsanak el :-) megfelelő ajánlat után sokmindenre nyitott vagyok :D

Előzmény: malazs (15522)
malazs Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15522

Akkor dolgozhatnátok a Debrecenin is :-P  :-)

Előzmény: BJ (15521)
BJ Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15521

:-) sokat dolgoztunk rajta

Előzmény: malazs (15520)
malazs Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15520
giornalista Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15519

olyan ez a cikk, mintha valami 14 éves gyerek írta volna a tízórai szünetben.

 

"A poggyászkocsikat valójában egy hete cserélte le a Budapest Airport, a régi, elhasználódott kocsik helyett 300 darab vadonatúj és könnyű Wanzl gyártmányú poggyászkocsit állítottunk be - tudtuk meg a reptér kommunikációs igazgatójától, Hardy Mihálytól. Bár – tapasztalatok szerint, mondja Hardy – az utasok 95 százaléka kerekes-görgős kocsit használ, azért adódhatnak olyan helyzetek, olyan utasok, akiknek szükségük van a hagyományos poggyászkocsikra."

 

ezért a bekezdésért önmagában kéztörés jár, az első mondat teljes káosz, a második pedig emellett szarvashibát is tartalmaz.

 

"Hardy szerint az új rendszer előnye, hogy a poggyászkocsik jó részét maguk az utasok szállítják vissza a terminálra, amikor elindulnak, így kevesebbet kell a repülőtér legkülönbözőbb helyeiről összevadászni."

 

ez egyrészt nem igaz, ahogy én látom, plusz mégis miért vinnék vissza az utasok, ha nem kapják vissza a pénzt? elég értlemetlen dolognak tűnik...

Előzmény: viricsi (15517)
Leadfoot Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15518

Szóval a poggyászkocsi olyan, mint a háború. Három dolog kell hozzá: pénz, pénz és pénz. :-D

Előzmény: viricsi (15517)
viricsi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15517

Így használd a fizetős reptéri táskahordást

A rendszer nem olyan, mint a Tescoban vagy az Auchanban, a pénz nem jár vissza. A német reptereken sincs ez másként. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Milyen gyönyörű a második mondat: "...300 forintot vagy 1 eurót kell bedobni a Poggyászkocsik feliratú automatába, de az automata készpénzt is bevesz..."

Persze, valamint pénzt is elfogad. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!