Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52545

"Na ez a jó kérdés,szerintem itt sokan csak álmodnak egy akai magnóról,és magasztalják azt mert sovárognak utána mert a neten tuldicsérték felmagasztalták az árát is."

 

Nem egészen! Azt aláírom én is, hogy a 4000D modelt sok helyen irreális áron adják, és más szalagos magnó fórumokon is erről áradoznak a legtöbbet. (Gondolom ez nem tetszik neked). 

 

Viszont, azért az Akai termékei, nem szimplán azért jók, mert túl dicsérik. Ez a gyártó minőségben, többet tett le az asztalra, mint pl.: az Unitra. Nem véletlenül "sóvárognak" az Akai iránt. Nekem is van egy Akai GX-201D crossfield-es magnóm, ez sem egy olyan hű de milyen high-end kategória (mert nem az). De objektíven maga mögé utasítana sok Unitra típust, ebben biztos vagyok. Legyen szó zene lejátszásról vagy hangfelvételről. 

 

Vannak gyengébb és erősebb gyártók. Hidd el, nem mindenki azért szeretne Akai-t mert az hű de gyönyörű és mert drága. Hanem mert hoz egy minőséget. 

Előzmény: curell (52537)
btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52544

Az Unitra Daniel sem tartozik a fórumrész tárgykörébe.

 

Megkérnélek, hogy fejezd be az offolást.

Előzmény: curell (52541)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52543

Akkor tanácsolom, néhány évre lapozz vissza, -amikor még volt itt élet-, és meglátod...

Előzmény: curell (52541)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52542

Te ittál valmi rosszat? ez a topik cime: Szalagos magnó-kinek van még??

az az offolás ha például melltartóról firkálnánk itt. húúúúúúúúú istenem

Előzmény: btamas70 (52540)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52541

Csak a hozzászolásokból veszem te a következtetést. Gyanús! gyanús! De elég gyakran hoznak be javitásra magnókat de a legtöbbben itt is hagyják őket mert vagy drága a javitási munkaórájuk,vagy nagyobb bajuk van,és a munkaórákat nem akarják kifizetni érte. nem mindenki magasztalja ezeket a magnőkat az egekig. ha lesz igérem bedobom ide a közösbe,természetesen felujitva rendberakva. Unitra danielem van egy szép állapotban 30e ért viszik. nem tudom mond-e valamit? lehet semmi. Ez vinyl azaz hanglemezjátszó,fekete lemezjátszó nem cd.

Előzmény: gabocza1 (52538)
btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52540

"Megindokoljam miért?"

 

Itt inkább ne. Ha a fejléc alatti sorban rákattintasz Audiolandre, és elolvasod az alcímet, láthatod, hogy a fényképeden látható Unitra ZK145 objektíve (DIN 45500 szerint) sem tartozik a fórumrész tárgykörébe. Nem teljesíti a minimumot. Offolás.

Előzmény: curell (52529)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -3 0 52539

Nyilvánvalóan fingja sincs hősünknek semmiről, amiben elvileg a szakmája lenne. Így jártunk ;)

Előzmény: gabocza1 (52532)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52538

Te tényleg nem vagy magadnál! Fogalmad sincs, itt kinek mije van, de azért csak nyomod a sódert... 

Előzmény: curell (52537)
curell Creative Commons License 2019.11.07 -1 1 52537

"Ennyi erőből azt is le lehetne szögezni, hogy Maunikasó-szökevényeknek semmi keresnivalójuk nincs az audiokultúra fórumán. Akinek soha nem volt (szintet megütő) szalagos magnója, és venni sem kíván, mit akar ebben a topikban?"

 

 

Na ez a jó kérdés,szerintem itt sokan csak álmodnak egy akai magnóról,és magasztalják azt mert sovárognak utána mert a neten tuldicsérték felmagasztalták az árát is. Mit keresnek itt? Passz! 

 

Pedig ez a cime a topiknak: Szalagos magnó-kinek van még??

Bevallom nekem csak volt akaim mint irtam is javitásra nálam,most ez a szocreál csoda van,de majd elviszi valami lelkes gyüjtő,ha nem itt fog éktelenkedni a polcon.

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52536

Erről beszélek pár órája.

Előzmény: csárlisín (52535)
csárlisín Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52535

saját hangszórói csak alap lehallgatásra voltak alkalmasak.

 unitra lemezjátszó ugyanígy beépített erősítőjével , két mellékelt műanyag dobozos hangszórójával

igencsak minimál hangot adott

külső erősítőre kötve , rendes(ebb) hangdobozokkal, ég és föld volt a hangzásbeli különbség.

Előzmény: curell (52458)
btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52534

Ennyi erőből azt is le lehetne szögezni, hogy Maunikasó-szökevényeknek semmi keresnivalójuk nincs az audiokultúra fórumán. Akinek soha nem volt (szintet megütő) szalagos magnója, és venni sem kíván, mit akar ebben a topikban?

Előzmény: gabocza1 (52523)
csárlisín Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52533

pont így képzeltelek el, fogatlan oroszlánnak ..:O

Előzmény: gabocza1 (52532)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52532

Előzmény: curell (52526)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52531

De most már békén hagyok itt mindenkit nem akarom az Akai szentségét darabokra törni. További szép estét mindenkinek! Szép álmokat akaik! :-)

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52530

én legalább megindoklom,ez a magnó csak közép hanggal szól,se magas se mély hangot nem probukál.

ja,ez sem zajosabb a szegény akainál. Honnan veszem mindezt? hmmmmmmmmmm puding próbája....

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52529

 

Még ha erre mondanátok hogy gyengébb a hangzása mint az akaitok,ezzel egyetértek feljavitva és egyebekkel hatványokkal rosszabbul szól. Megindokoljam miért?

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52528

Természetesen az akait választanám én is a másik olyan mint egy koffer,főleg komcsi gyártmány,lengyel? fúúúúúúúúú ez rossz,vol ilyenem? még nem. ja!

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52527

curell Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52526

Akkor fordítsd le légyszíves mire gondoltál! Én ebből a hozzászólásodból azt értettem, hogy magnóügyi hozzáértésünket kérdőjelezed meg... Ha tévedtem, elnézést...

 

 

Ezen már nincs mit megkérdőjelezni. Egy adott márkának vannak, lesznek, voltak,mániákusai,itt nem szokott készérv ellenérv lenni csak a szerelem az is megmagyarázhatatlan. Ha érzelmi alapon ránézésre döntene egy laikus akkor akai az unitra és társai egy csúnya dögök. Műszakilag abban reménykedtem idáig hogy valaki kész érveket hozz fel,de csak annyit hogy zajos,igen az akai is az ha nincs beállitva és egyebek. Inkább az elfogultság,és a laikusság ami innen tükrözödik,meg a műszaki szerelem minden alap nélkül.

 

 

Előzmény: gabocza1 (52522)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 0 52525

be kéne vezetned kézen fogva a csávót a fészeredbe ;Đ

Előzmény: gabocza1 (52522)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52524

Drága báttyám! Azt írtad, hogy odavert a kazettás deck-eknek. Elhiszem, hogy alapszintű kazettásra gondoltál, de nem ezt írtad (konkrétan). Az írásodból az jött, le hogy általánosan "odavert a kazettás deck-eknek". 

 

De rendben, nem akarok szőrszálat hasogatni. 

Előzmény: curell (52521)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52523

Látom, megint megyünk el a milyen zenét hallgat témájára, és színvonalára! Mentem...

 

gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52522

Akkor fordítsd le légyszíves mire gondoltál! Én ebből a hozzászólásodból azt értettem, hogy magnóügyi hozzáértésünket kérdőjelezed meg... Ha tévedtem, elnézést...

Előzmény: curell (52515)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52521

Az a baj egyik végletből a másikba ugrándozol. Alap deckekre gondoltam hisz alap orsósokról van szó. 

Előzmény: Őszinte Ököl (52517)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52520

"Koto az amatőr egy kraftwerkhez vagy egy jan michael jarehoz képest."

 

Ezzel egyetértek teljes mértékben! :D

Előzmény: curell (52514)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52519

" valódi zenék

írja ezt a kábszeres faszkalap

akiről még az is kiderült, hogy nem az idén barnult le. :O  "

 

Ne kábszerezz mert büntetik és árt az egészségednek. Azzal sincs baj hogy nem az idén barnultál le.

De ez hogy jön ide hogy te leirtad a tulajdonságaidat? Nem vág a témába.

Előzmény: csárlisín (52508)
csárlisín Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52518

eltűnt korszak

egyáltalán nem!

ma is készülnek ilyen stílusú zenék.

és milyen érdekes, a volt szoc. országokban is fellelhetők előadók ,például itthon clay.

meg is hallgatok tőle egy számot. :O

Előzmény: curell (52514)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52517

"Ami tény hogy az akai és az unitra odaverte a kazettás magnók minőségét,kazettás deckek zajosak ott azért jelent meg a dolby a,b,c, amivel a magas hangokat ölték meg. Még a chrome kazik jól voltak de ott is a zajjal volt gondom állandóan."

 

Ezzel nem értek teljesen egyet. Attól függ, milyen kazettás deck-nél vert oda az Unitra minőségben. Nekem el ne mond, hogy egy pl: Nakamichi Dragon-t, egy Sharp Optonica RT-9100-t vagy egy Sony TC-790ES-t hangminőségben felülmúl egy Unitra orsóst. Plána ha mondjuk ferro-chrome és metal kazettát használ az ember.

 

 

Előzmény: curell (52510)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 1 52516

Szerintem kár megsértődni azért, mert nem tudtál senkit meggyőzni az Unitra nagyszerűségéről. Hogy a gx-es Akai nagyjából szar, azt mindenki tudja, de nem is azért veszi, aki veszi.

 

Ahogyan ezekhez a mezei cuccokhoz a hangzás szempontjából közelítesz, annyira idegen még a hétköznapi hifizéshez képest is, hogy ne is várj olyant, hogy valaki majd konkrétan rávilágít itt valamire, ami téged is azonnal meggyőz arról, hogy vajon mi lehet az eget verő, vagy akár minimális különbség a két hangrögzítő berendezés között.

 

Ha semmi gondod nincs az Unitrával, örülj neki, és ne akard másokra is rátukmálni. De ha el akarod adni, bocs, akkor nem szóltam, tényleg qrvajó magnó... És szép is! ;Pp

Előzmény: curell (52505)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52515

és ezzel a mondattal miért nézlek madárnak? 

Előzmény: gabocza1 (52513)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52514

"és akiről amúgy kiderült, hogy nyálas emós zenét hallgat. :D 

Bevallom én sem rajongok az italodisco-ért, sem az ilyen emós beütésű nyálas hardcore-ért, de hát otthon mindenki azt hallgat amit szeretne. Nem fogok hozzá odamenni és pisztolyt a fejéhez tartani, hogy ezt ne hallgasd. Hozzád sem megyek oda, hogy "Hé haver, ne hallgass már Koto-t!" :D"

 

Ne drogozzatok árt a hallásnak! :-) italodiscot sem javaslom eltűnt korszak,emós musicot a tinik hallgattak és körben vagdalták az ereiket,ezeket nem ajánlom mert rossz hatással lehet rátok is. :-) viccet félretéve Koto? Alakultok!  Koto az amatőr egy kraftwerkhez vagy egy jan michael jarehoz képest. Tovább is van mondjam még?

gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52513

Nem tudom, de csak a nyitó mondatról is ez jut az eszembe... "Ez olyan mint az első barátnős dolog,ameddig nem probálsz másikat csak hallasz róla ugyis csak az az egy lesz a mindegyiktől a legjobb!"

Előzmény: curell (52512)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52512

Miért is?

Előzmény: gabocza1 (52507)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52511

és akiről amúgy kiderült, hogy nyálas emós zenét hallgat. :D 

Bevallom én sem rajongok az italodisco-ért, sem az ilyen emós beütésű nyálas hardcore-ért, de hát otthon mindenki azt hallgat amit szeretne. Nem fogok hozzá odamenni és pisztolyt a fejéhez tartani, hogy ezt ne hallgasd. Hozzád sem megyek oda, hogy "Hé haver, ne hallgass már Koto-t!" :D

Előzmény: csárlisín (52508)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52510

" A zaja és a hangzása erre teljesen alkalmatlanná tette! " Valszeg nálad egy hibás készülék lehetett,az akai is amikor hozzámkerült javitásra olyan hangja volt mint amikor csőbe beszélsz,magashanggal nem rendelkzett,takony volt a fejre ragadva,a tisztitáshoz 1liter szesz ment el. Ne ezt vegyük alapul, két karbantartott magnót teszteltem nem egy hibást és egy tökéletest. Ami tény hogy az akai és az unitra odaverte a kazettás magnók minőségét,kazettás deckek zajosak ott azért jelent meg a dolby a,b,c, amivel a magas hangokat ölték meg. Még a chrome kazik jól voltak de ott is a zajjal volt gondom állandóan.

Előzmény: AudiJo (52504)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52509

No igen, a felvétel is egy kritikus része a dolognak. Azért az Akai GX-4000D, biztos vagyok benne, hogy szebben vesz fel, mondjuk vinyl-ről, mint az említett Unitra. Az Unitra egy kommersz darab, ahogyan amúgy a 4000D is. Igen ám, de pont erről beszéltem korábban, típusok között is vannak különbségek. 

Előzmény: AudiJo (52504)
csárlisín Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52508

valódi zenék

írja ezt a kábszeres faszkalap

akiről még az is kiderült, hogy nem az idén barnult le. :O

gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52507

Tényleg ennyire madárnak nézel minket? :)

Előzmény: curell (52505)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52506

"...Beteges analóg mérésekbe minek bocsátkozzam?..."

 

Pedig nem ártott volna! Bár akkor kiderült volna, hogy az Akai közelében sem járt a saját gyári paramétereinek, ami megmagyarázná, hogy miért szólhatott olyan gyászosan mint az Unitra!

AJ

Előzmény: curell (52495)
curell Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52505

Tisztelem mindenki véleményét! :-) Ez olyan mint az első barátnős dolog,ameddig nem probálsz másikat csak hallasz róla ugyis csak az az egy lesz a mindegyiktől a legjobb! Lehet én is igy gondolnám ha nem probáltam volna többet,természetesen magnóra értettem! Ha lesz eladó Akaim tudom hol érdemes eladni.

Én megmaradok süketnek! Ami fura hogy épkézláb kritikát hogy miért jobb az akai mindtől ami akkoriban készült hát ez fura mint a szerelem. Ja igen, jobban szól és ennyi. Fura az is hogy az akkori telefunken unitra tesla és társai egyáltalán megszolaltak.

AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52504

Ez az Unitra sajnos épp a "mezei zenehallgatás"-ra volt használható. A zaja és a hangzása erre teljesen alkalmatlanná tette! Arra még elment, hogy KH-ról felvette vele az ember "a Komjáthy-t", de már egy lemez felvételnél is kiütköztek a technikai paraméterek hiátusa.

AJ

Előzmény: curell (52492)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52503

"Az Unitra és az Akai-ból a GX-4000D, valóban nem a vájtfülűeknek készült. De, azért az Akai, a Revox, Teac, Pioneer gyártott olyan kategóriás minőségi szalagos magnókat, amik gyönyörűen szóltak. Nem csak gyártót kell nézni, hanem konkrét típust inkább. Még a nevesebb márkáknak is voltak gyengébb teljesítményű készülékei, nem csak csúcskategóriások. "

 

 

Teljes mértékben egyetértek! Ne vegyük bele a buliba revox-ot és társait az egy erősen más kategória. 

 

Előzmény: Őszinte Ököl (52497)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52502

"...Igen adatokban magasabb a frekitartomány,de sajnos ez emberi fülel nem érzékelhető tartomány,..."

Viszont a hiánya igencsak érzékelhető és nem csak a magasaknál, hanem a teljes zenei tartományban.

AJ 

Előzmény: curell (52491)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52501

Pont azt írtam le, hogy nagyon nem ugyanaz - a kínaiak nem licence-et vásárolnak és gyártanak, hanem bérmunkában nagy tömegben gyártják a különböző megrendelők számára az eredeti márkás dolgokat, amelyek ha megfelelnek a megrendelőnek akkor a saját márkanevén forgalmaz. Ha nem felel meg, akkor nem veszi át és azt a kínai megpróbálja elsózni, de nem márkanévvel!

Az Unitra viszont licence alapján sajátjaként gyártotta ezeket a magnókat és amíg tehette feltüntette, hogy licence-gyártmány (amíg meg nem vonták Tőlük)!

AJ

Előzmény: curell (52494)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52500

Itt mi volt a személyeskedés?

AJ

Előzmény: curell (52493)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52499

"Ajjaj, kezdődik, de azt hiszem ebben már nem veszek részt...:) (nem gyávaságból, hanem már unom!)"

 

Nem vagy egyedül. Ebbe most én sem mennék bele. 

Előzmény: gabocza1 (52498)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52498

"Igen adatokban magasabb a frekitartomány, de sajnos ez emberi fülel nem érzékelhető tartomány"

 

Ajjaj, kezdődik, de azt hiszem ebben már nem veszek részt...:) (nem gyávaságból, hanem már unom!)

Előzmény: curell (52491)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52497

"Nem vájtfülüeknek való cuccok ezek sem az akai sem az unitra erről ennyit,nem erre lettek kitalálva,hanem mezei zenehalgatásra"

 

Az Unitra és az Akai-ból a GX-4000D, valóban nem a vájtfülűeknek készült. De, azért az Akai, a Revox, Teac, Pioneer gyártott olyan kategóriás minőségi szalagos magnókat, amik gyönyörűen szóltak. Nem csak gyártót kell nézni, hanem konkrét típust inkább. Még a nevesebb márkáknak is voltak gyengébb teljesítményű készülékei, nem csak csúcskategóriások. 

 

Előzmény: curell (52492)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52496

További szép napot!

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52495

"Ha műszerész vagy, akkor nyilván tudod jól, hogy 1-2 voltos feszültségkülönbséget nem lehet kV-os méréshatárra kapcsolt analóg mérőeszközön leolvasni. Meghallgatásos tesztet azért komolytalan dolog mérésnek beállítani, mert noha a méréselmélet elvi szinten érvényes lenne rá, a gyakorlatban még arra sincs sok objektív fogódzónk, hogy milyen "felbontást" kínál. Nem igaz, hogy a vakteszt semmire sem használható, de az sem, hogy az "eredménye" perdöntő jelentőségű."

 

 

Beteges analóg mérésekbe minek bocsátkozzam? Itt két proli hetvenes évekbeli orsós magnóról van szó,ezeket a magnókat nem vájtfülüeknek készitették hanem mezei zenehallgatásra vinylről vettek rá általában zenét,én is ezt tettem mindkettővel és a hanghűség ugyanaz nincs egetverő különbség deckként dinről lettek erősitőre madzagolva tehát sem előerősitő sem végfok nem szólt bele a hangzásba,ami itt a minőségbe beleszolhatott volna az a fej állása szalag baba szalag minőség más nem,nem gyözködök senkit aki az akainak valamilyen természetfeletti tulajdonságot gondol,hallottam olyan agyhalott véleményt is hogy jobb az akai magnó minősége mint a cd meg egyebek,ilyenkor csak elmosolyodom,ilyen az elfogultság,egyébként nem kereskedem ezzel és nem örülök neki hogy egymás közt felverték az árát egy ilyen kacatnak. Aki nem hasonlitott objektiven össze két magnót az isteniteni is fogja ezeket a masinákat,de ez mindenkinek a saját véleménye.

Előzmény: btamas70 (52490)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52494

lengyel gyár lengyel kezek gyártották le, de teljesen ugyanaz a belseje mint a thomsoné,hogyan mondjam,az adidast nike-ot is kinaiak gyártják valamivel gyengébb a minőség,de ott van azért.

Előzmény: AudiJo (52483)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52493

ne személyeskedjünk magnós topik ez nem?

Előzmény: AudiJo (52482)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52492

Pontosan erről van szó - és persze, nem csak erről.

 

Gyakorlatlan, laikus fül egy valódi, korrekt teszten azt sem tudja valójában, fiú-e vagy lány, gőze nincs, hogy mire kellene figyelni, és akkor arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen a zenei kultúrája van-e gyakorlati rutinja hangzásokat felismerni és a hallottakat verbálisan megfogalmazni a maga számára is. Korrekt tesztet - és nem a laikus felhasználók gagyi A-B tesztjeiről, ide-oda kapcsolgatásairól beszélek - lebonyolítani egy külön szakmai kihívás. Persze, ha minden "teszt" korrekt lenne, jó néhány gyártó becsukhatná a kaput, és ez kinek lenne jó? ;)

 

 

 

 

Nem vájtfülüeknek való cuccok ezek sem az akai sem az unitra erről ennyit,nem erre lettek kitalálva,hanem mezei zenehalgatásra

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52491

"Kontroll cucc alatt itt azt berendezést értettem, amin összehasonlítottátok a gépeket! Itt bizony osztanom kell Mono aggodalmait, mert nem csak katalógus adatokban jobb az Akai, hanem mérve is! (jel/zaj több mint 10 dB!) A szalaggal való bánása stimmel, ez az egyik amiért nem kedvelem az akait..."

 

 

Igen adatokban magasabb a frekitartomány,de sajnos ez emberi fülel nem érzékelhető tartomány,mindez a felülüberelés miatt volt anno a gyártó felől,és az üvegfej is,rommá volt az egyik üvegfej kopva na erre mit lépnek az akaisok,ne együnk már meg minden reklámot,sőt az üvegfej az minimális koccanásra vagy ütésre szétroppan,erről ennyit,hangja sem szebb,ez egy nagy reklám volt anno,és szenzáció. Mára se tartották meg ezt a fene nagy üvegfejes újitást vajon miért nem gyártanak ma is ilyen üvegfejű cuccokat.?

btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52490

Ha műszerész vagy, akkor nyilván tudod jól, hogy 1-2 voltos feszültségkülönbséget nem lehet kV-os méréshatárra kapcsolt analóg mérőeszközön leolvasni. Meghallgatásos tesztet azért komolytalan dolog mérésnek beállítani, mert noha a méréselmélet elvi szinten érvényes lenne rá, a gyakorlatban még arra sincs sok objektív fogódzónk, hogy milyen "felbontást" kínál. Nem igaz, hogy a vakteszt semmire sem használható, de az sem, hogy az "eredménye" perdöntő jelentőségű.

Előzmény: curell (52473)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52489

"Így van. :) Mindkettőt deck-ként kell beüzemelni, ugyanarra az erősítőre, ugyanazokkal a hangfalakkal meghallgatni, ugyanazt a szalagot. Így azért lesz különbség. "

 

Nem volt! Max ha az egyiknél a fej kopott vagy a szalag rosszabb minőségű! Ezek tények ha nem probálom le akkor lehet én is nem hiszem el.

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52488

igy történt a próba,hidd el nagy egetverő különbség nem volt,nem kamuzok,csak ti azt gondoljátok,hogy oriási minőség különbség van,pedig nem volt,de ameddig nem probáljátok addig nem gyözödtök meg erröl,az a baj az akaival aki nem ment utána a kérdésnek hamis illuziókat dédelget a nagy minőségről,ha ugyanugy tiszta a szalag baba és a fej sem kopott tehát rendben van mindkettö,higyétek el nincs különbség,igaz az akainak magasabb a frekvencia tartománya,de sajnos mindez emberi füllel nem hallható,a kutyám esetleg észlel különbséget,ez van!

Előzmény: Őszinte Ököl (52479)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52487

Természetesen az akai néma volt meg sem szolalt,igy az rossz.

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52478)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 0 52486

Csak megjegyzem: azért ha az italóódiszkós prosztók nem flamelik szét az összes topikot, igen hamar kiderül, hogy a valódi zenéken szocializálódott, és minőségi készülékeket birtokló "botfülű acsarkodó sznobok" vannak mégiscsak többségben Audiolandon ;] 

btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52485

Kinek melyik sznob-cimke a szimpatikus. A modern csóróprolis, vagy a régi, szoc. ideológiával átitatott? Amikor ezeket még újonnan lehetett kapni, a "nyugati" Akai volt a kívülálló számára érthetetlen luxus. "... Japán a magnód... Há-há-há-há, micsoda igények! Kacagnom kell! Ez nem igaz!" - harsogta az éterbe Szécsi Pál a hivatalos álláspontot.

Előzmény: Baltássy (52470)
btamas70 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52484

Pedig nincs hízelgőbb dolog a nepper- vagy bakterszakkörből érkező cimkézésnél és/vagy mínuszolásnál. Hitelesen visszaigazolja, hogy nem járunk (nagyon) rossz úton..)))

Előzmény: gabocza1 (52468)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52483

Az Unitra-knál pont a kinézet volt az ami kevéssé volt kritizálható - ha nem is legmodernebb volt a kinézete a megjelenése idején, de már csak azért sem lehetett szoc-reálos (ellentétben mondjuk a Tesla-kal), mert nyugati "licence-s" magnókat gyártottak (amíg meg nem vonták Tőlük a licence-et, mert rontotta a licence-átadó hírnevét). Nem véletlen nem kerülhetett erre a 2405-ösre licence jelzés - annyira silány minőségben gyártották le a maga korában is elavult magnókat, hogy a gyári új készülékek sem voltak képesek teljesíteni a licence-átadó által közzétett paramétereket. 

AJ

Előzmény: curell (52473)
AudiJo Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52482

Hát nem vall különösebben nagy kereskedelmi vénára, hogy betegnek titulálod azokat akik felverték az Akai-d árát!:(( Ahelyett, hogy csendben örülnél... (már ha jól veszem ki a mondanivalód, mert az a megfelelő nyelvtani egyeztetés és az írásjelek hiánya miatt igen nehezen érthető, sokszor teljesen ellentmondó)!

AJ 

Előzmény: curell (52463)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 0 52481

Pontosan erről van szó - és persze, nem csak erről.

 

Gyakorlatlan, laikus fül egy valódi, korrekt teszten azt sem tudja valójában, fiú-e vagy lány, gőze nincs, hogy mire kellene figyelni, és akkor arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen a zenei kultúrája van-e gyakorlati rutinja hangzásokat felismerni és a hallottakat verbálisan megfogalmazni a maga számára is. Korrekt tesztet - és nem a laikus felhasználók gagyi A-B tesztjeiről, ide-oda kapcsolgatásairól beszélek - lebonyolítani egy külön szakmai kihívás. Persze, ha minden "teszt" korrekt lenne, jó néhány gyártó becsukhatná a kaput, és ez kinek lenne jó? ;)

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52478)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52480

Kontroll cucc alatt itt azt berendezést értettem, amin összehasonlítottátok a gépeket! Itt bizony osztanom kell Mono aggodalmait, mert nem csak katalógus adatokban jobb az Akai, hanem mérve is! (jel/zaj több mint 10 dB!) A szalaggal való bánása stimmel, ez az egyik amiért nem kedvelem az akait...

Előzmény: curell (52476)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52479

Így van. :) Mindkettőt deck-ként kell beüzemelni, ugyanarra az erősítőre, ugyanazokkal a hangfalakkal meghallgatni, ugyanazt a szalagot. Így azért lesz különbség. 

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52478)
az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52478

A tesztkörülmények döntőek lehetnek. A legtöbb UNITRA tartalmaz végfokot, hangszórót is, az AKAI 4000 nem. No most ha pledául a lengyel csodát a saját beépített hangszóróin, a 4000-est meg mondjuk 20 dekás PC hangszórókon hallgatjuk, akkor az UNITRA fölényes győzelmet arat.

Előzmény: Mono SE (52471)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52477

Drága barátom, 3 darab, szalagos magnó az felhalmozásnak számít? :/ Mert ha lenne mondjuk 500 db, akkor azt mondom jól van, tényleg felhalmoztam. Neked is meg van rá a lehetőséged. Tele van az ebay, jófogás, vatera orsós magnókkal. :) 

 

Előzmény: traubisoda999 (52443)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52476

nem volt kontroll cucc,egy magnót zene hallgatásra terveztek,deckként kötöttük erösitőre mindkettöt,de legyen igazad,az akai az ha hasonlitani kell a kettöt cd minőség az összes többi meg "telefonos" lehet már megsüketültem meg az is akivel teszteltük az akaik misztériumát. max ha jön hozzám mégegy ilyen csodagép eladhatom jó inreállis áron. :-)

gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52475

Mint mondtam, nem kedvelem az Akaikat, legfőképp nem a 4xxx-es mechanikával rendelkező gépeiket, amiket az 50-es évek elején(!) terveztek! A hangjuk, viszont összehasonlíthatatlanul jobb mint az unitráé, ha nem hallottál különbséget, akkor vagy a kontroll cuccoddal van a hiba, vagy... De inkább hagyjuk az egészet, annyit nem ésr az egész...

 

Előzmény: curell (52472)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52474

sőt most ugrott be, az akai mechanikusan jobban nyujtja a szalagot,borzasztoan fesziti azon is kellett állitani de nem igazán lehetett mert gyári beállitás,sőt sok szalag azon nyikorgott,de hangsulyozom elektronikailag talán egy fokkal minöségibb mint a másik.

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52473

a gond hogy elfogultak sokan,müszerész vagyok turtam mindkettő belsejét,hangzás a lényeg nem? egy használó nem müszerekkel méri majd a hangzást,hanem füllel,én sem vagyok süket,erösitön,norma hangfalakon hallgattuk,mindkettöt,és még fejhallgatón is,nem magasztalom egyiket sem ezek csak készülékek,de itt csak mindenki azt irja nem jó máés csak az akai akkor indokoljunk miért nem jó más az akain kivül? eddig ennyi érv volt,gyenge,silány,stb,mindez mit takar?

Előzmény: Mono SE (52471)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52472

elektronikája valoban gyengébb mint az akai ezt észleltem javitáskor,de mechanikusan viszont az akai egy tulbonyolitott gány,unitra elnyühetetlen mechanikával rendelkezik,nem is kellett javitani csak tisztitani és zsirozni, erösitöröl teszteltem mindkettöt hangzás ugyanaz az akai gyorsabban gyorscsévél,mit hozzak még fel elönyként jó,okés, "csinosabb" ezért is esnek vele szerelembe,az unitra egy szocreálos,csufság,szeretem az ész érveket,én reálisan probálom megközeliteni a témát,nem érzelmi alapon,de valoban megér ez épp észel 50-60 ezret? ugyanmár! vicc

Előzmény: gabocza1 (52467)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 1 52471

"...összehasonlitottuk egy Akai GX 4000 D vel és nem észleltünk hangzásbeli különbséget"

 

Azért egy nagyon fontos dologra felhívnám a figyelmed a készülékektől teljesen függetlenül, mert innen ered az összes tévedésed is: egy tesztelés, összehasonlítása baromira nem abból áll, hogy letesszük egymás mellé két masinát, és bekapcsoljuk.

 

Ha két ennnnnyire különböző paraméterekkel rendelkező készülékek között nem hallani "hangzásbeli különbséget", ott az összes tesztkörülmény hibás, és akkor a tesztpanel tagjainak rátermettségét a feladatot illetően ne is bolygassuk. 

 

Persze, ha az volt a cél, hogy ne legyen különbség, akkor nem szóltam, minden oké ;)

Előzmény: curell (52446)
Baltássy Creative Commons License 2019.11.07 0 1 52470

Na jó, a kedvedért elmagyarázom.

Ütöd-vágod itt az "akai beteg"-eket, hogy milyen ócska magnójuk van és mennyire imádják, közben meg az egekig magasztalod azt a - hogy is mondjam, hogy ne sértselek meg? - UNITRA magnót, ami finoman szólva is egy kissé gyengécske darab. Már új korában is egy elavult,gyenge minőségű készülék volt.

Capisce?

;-)

Előzmény: curell (52464)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52469

Csak megállapitás volt! 

gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52468

Engem piszkosul szoktak érdekelni az ilyen címkézések...:)

Előzmény: Mono SE (52461)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 52467

Az a magnó, már a megjelenésekor sem volt korszerű! Utálatos mechanikája volt, igen gyenge elektronikával, és fejjel...

 

Előzmény: curell (52465)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -3 1 52466

nekem nem kell magyarázkodnod, bár nekem is volt pár akai magnóm, sőt, komplett tornyom is, de nem szeretnék ebbe a témába belefolyni 

Előzmény: curell (52463)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52465

" kedvenc unitrád" nem kedvencem csak van, 1977es abban az időben jó volt mára elavult mint a magnókezetta is,orsós magnó mind elavult kivéve a studio magnókat, az 5gb-os vinyó is elavult de nekem van itthon anno sokat perkáltam érte. most meg lelehet fikázni hogy miez? erre egy dvd film nem fér el.

Előzmény: gabocza1 (52460)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52464

miért? én ezt a készüléket 1000ftért vettem egy bolhapiacon,engem inkább a javitása érdekel egy készüléknek,mint kihivás ezt is feljavitottam áll a polcon,lehet uj gazdija lesz ennek is. otthagytam volna ha nincs ilyen szép esztétikai állapotban

Előzmény: Baltássy (52462)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52463

nem gond véleményt lehet nyilvánitani,megkérdezhetnék hogy miért nincs meg az akai gx 400 d mert eladtam pedig nem volt szándékomban,hibásan kaptam mint hulladék kidobták volna,feljavitottam és a polcon figyelt évekig,az egyik aukciós oldalon meghirdettem 5e ft-ért,én azt gondoltam ebből is fognak alkudozni,igy is történt csak nem lefele hanem felfelé ömlöttek az üzenetek 55000 ftnál állt meg,és nem voltam piás de alig akartam elhinni,ameddig eljött a magnóért emberünk 3x hivott telefonon hogy mindjárt itt van érte el ne vigyék, kiakadtam na jött proba szépen tette a dolgát a magnetofon,kiperkálta felhivtam figyelmét pénzt vissza nem adok! :-) (ha ilyen ballek hogy ennyit adott érte) ez a kis történetem,na ezekre a emberekre mit lehet mondani ha nem akai betegek. Tehát nem arra értettem akinek épp van otthon egy ilyen készülék.igy már tiszta?

Előzmény: Mono SE (52461)
Baltássy Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52462

Bagoly mondja verébnek...

:-)

Előzmény: curell (52457)
Mono SE Creative Commons License 2019.11.07 -2 0 52461

"...lesben áll két három bofülű acsarkodó sznob"

 

Köszöntelek az acsarkodó sznobok között! Mindig tudtam, hogy botfülű vagy... ;Đ

Előzmény: gabocza1 (52460)
gabocza1 Creative Commons License 2019.11.07 -1 1 52460

Én nem szeretem az Akaikat, ennek ellenére nem hasonlítanám össze a kettőt! Az itt látható kedvenc unitrád, bizony a leggyengébbek közül valók, a 70-es évek végén volt hozzá "szerencsém" finoman szólva nem sírom vissza...

Előzmény: curell (52449)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52459

unitra és thomson sokan azt gondolják hogy egy szocialista lengyel csodáról van szó,de van grundig licences is. A Lengyelek nem voltak olyan okosak hogy maguk megállmodjanak anno egy ilyen magnót.

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52458

curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52457

Akinek nem inge.....,

Előzmény: Baltássy (52453)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52456

Akinek nem inge.....

Előzmény: _percy_ (52454)
curell Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52455

"sok az akai beteg" igen mert valaki teszem fel a neten hirdet eladásra egy akai orsóst és reszketve vérben forgó szemmel rohan megvenni. Túl misztifikálják az akaikat na ez a lényeg,nem vagy akai beteg ha nem betegesen imádgatod az üveg fejecskéjét,ami elkell keseritselek ugyanolyan elhasználodó és kopó alkatrész mint a ferrit fej. Nekem volt mindkettő akai és unitra de még grundig is ezek ugy általában egy minőséget nyujtanak,ja hozzáteszem az unitrám ami jelenleg van az thomson licensz,végszóként az akai talán esztétikailag szebb,ennyi.

_percy_ Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52454

Nekem is van, lassan 30 éve mégsem érzem magam "akai beteg"-nek :)
Mondjuk szalagot sem tettem rá már jó ideje. Arra a célra van tisztességes magnóm.

Előzmény: curell (52447)
Baltássy Creative Commons License 2019.11.07 0 0 52453

"sok az akai beteg..."

Nekem van egy AKAI GX 4000D magnóm, de nem érzem magamat AKAI betegnek.

(Mit szólnál, ha UNITRA-betegnek szólítanálak?)

Előzmény: curell (52447)
btamas70 Creative Commons License 2019.11.06 -1 1 52452

"Négy öt darab magnó az felhalmozás?"

 

Felhalmozás: A felhalmoz igével kifejezett cselekvés, tevékenység. Az a cselekvés, hogy vmit felhalmoznak. Egymásra hordás; kupacba rakás, hogy halmot, azaz kisebb dombot alkossanak.

 

A válasz tehát mindössze attól függ, hogy 4-5 darab orsóst a fentebb vázolt módon elhelyezve a végeredmény kisebb dombnak tekinthető-e.

 

Örülök, hogy segíthettem:):))

Előzmény: audiopowers (52451)
audiopowers Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52451

Négy öt darab magnó az felhalmozás?

Nem értem, áll(t) a zászló mindenkinek hogy beszerezzen pár ilyen készüléket.

Előzmény: traubisoda999 (52443)
audiopowers Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52450

Valóban szép magnó.

De óvatosan a magasztalással, mert itt lesben áll két három bofülű acsarkodó sznob aki majd megideologizál mindjárt :-)

Bár az egyik hál Isten be van kasztlizva a nagy arca miatt.

Előzmény: curell (52446)
curell Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52449

szia,ugy értem,hogy kinézetre nem szockós mint az unitra

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52448)
az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 52448

Az AKAI nem nyugati. Japán távol-keleti ország.

Előzmény: curell (52446)
curell Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52447

az Akai GX 4000 D ből sem találsz mert sok az akai beteg és felvásárolják.

Előzmény: traubisoda999 (52443)
curell Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52446

Lehet megköveznek azért amit most leirok,összehasonlitottuk egy Akai GX 4000 D vel és nem észleltünk hangzásbeli különbséget. Egyedül egy a diferencia: az Unitra dizájnra a szocialista külalakkal,az akai meg nyugati külalakkal rendelkezik,semmi különbség. Az akaira a mai napig azért is vannak ráizgulva sokan mert a kinézete csinosabb,de egy ilyen szép állapotban levő unitra sem kutya ám a polcon.Kinek a pap kinek a paplan.

curell Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52445

Nekem ilyen Unitrám van. Mindenkitől azt hallom hogy ez egy kalap.....nem értem miért,nálam szépen funkciónál.

curell Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52444

traubisoda999 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 52443

Hát igen!

 

Ezért nincs másoknak, mert sokan valami megmagyarázhatatlan önzéssel felhalmozzák a magnókat.

 

Nem tudom mit szólnának az ilyen gyűjtögetők, ha pl. a hústermelők, vagy a krumplitermelők nem dobnák piacra a termékeiket, mondván, hogy ők gyűjtik ezeket!

 

Előzmény: Őszinte Ököl (52441)
Clay. Creative Commons License 2019.11.02 0 0 52442

Szép gépek! 

Előzmény: Őszinte Ököl (52441)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.02 0 0 52441

Üdv mindenkinek!

 

Nekem van 3 darab szalagos magnóm. Egy Akai GX-4000D, egy Akai GX-201D és egy Uher SG-521.

 

pert2 Creative Commons License 2019.10.26 -1 0 52440

Akkor csak egy hifimagnot er. Egyebkent a nyolcvanas evekben nekem volt a leghifobb hangrogzitom, de mivel mai penzben kb otven millioba kerulult ezert munkahelyi volt es spektrumanalizatornak beceztek. Csak nulla es szaz kiloherc kozott rogzizltett, escszazhusz decibeles jel zaj viszonnyal, de sose sikerult kihasznalnina kepessegeit.

Előzmény: btamas70 (52439)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.26 -6 0 52439

Dehát ő ezeket a világhírű pécsivásár céllövöldéjében szedte össze le..)))

Előzmény: pert2 (52438)
pert2 Creative Commons License 2019.10.26 -3 0 52438

Egy diplomahoz harom.ev kell, es a bekerulessi arabol ket hifimagnot is lehet venni:-)

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52437)
az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2019.10.26 -4 0 52437

Nekem öt diplomám van. Az első négy nem sikerült tökéletesre, de az ötödiknél már belejöttem. Hibátlan!

Előzmény: pert2 (52436)
pert2 Creative Commons License 2019.10.26 -3 0 52436

En is dicsekszem azzal hogy van egy diplomam, meg volt ket szalagos magnom.  A masodik egy japan magno.volt, ami hat darab rudelemmel meg hordozhato is volt, bar kb ot kilos sulya miat azert ritkan hordoztam.

Előzmény: gabocza1 (52435)
gabocza1 Creative Commons License 2019.10.26 -4 0 52435

Nem beszélve arról, hogy milyen szánalmas lény az, aki a diplomáival dicsekszik...

Előzmény: pert2 (52434)
pert2 Creative Commons License 2019.10.26 -3 0 52434

Az ot diploma picit sok, a harmadik utan mar csak hulyul az emberfija.

Előzmény: +lepi (52432)
btamas70 Creative Commons License 2019.10.25 -5 0 52433

Hosszú hallgatás után végre egy ütős poén!

 

"Eddig azt feltételeztem Rólad, hogy vagy annyira értelmiségi"

Előzmény: csárlisín (52403)

 

Még, még, még, ennyi nem elég!:):)))

Előzmény: +lepi (52432)
_nem_hiszem_el_ Creative Commons License 2019.10.25 0 0 52431

Ezeket a képeket küldte csatolmányban, azt bizonyítva, hogy nem a levegőbe beszél. :)

 

Előzmény: _nem_hiszem_el_ (52430)
_nem_hiszem_el_ Creative Commons License 2019.10.25 0 0 52430

Üdv mindenkinek!

 

Ismeri valaki ezt az embert? Szalagot hirdetek, erre rám ír egy ilyet. WTF??? Felhívtam, bemutatkoztam nem kamu névvel, amivel ő fent van Jófogáson, megkérdeztem minek írogat ilyeneket, aztán rám rakta. Azóta leszedte a számát a profiljából, de elmentettem. Értem én, hogy sok a hülye, de ennyire??? Ha valaki ismeri, írja már meg nekem privibe, mekkora őrölt talált meg. :) Köszi. :)

 

pert2 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 52429

Csak volt magnok. Nekem.volt 1966- ban egy kb tiz kilos Calypso nevu de echte magyar magnom, akig ket havi alagfizetesbe kerult. Az csak a nyolcvanas evekben derult ki, hogy lenyegesen jobb minosegu volt a hangrogzitese mintva hetvenes evek kozepen bett mk42 kazettas magnonak. A magnoszalag azert akkoriban draga volt, de a tilmgyarbol.olcson be lehetett szerezni leselejtezett harminc centi atmeroju hangszalagokat, amiket aztan par forintos ures kazettakra at lehetett csebelni, bar ez egy ket napos elfoglaltsag volt. Wz elso.magnofelvetelem.a Ruby Tuesday volt a komjatibol.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.23 0 0 52428

UHER (4000, 4200, 4400) sorozatú szalagos riportermagnetofonhoz való K711 autokábel 6/12V-os a kezembe került, eladó, ára 2500Ft.

 

gabocza1 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 52427

Nem, ez gyűjtemény része!

Előzmény: Steffferzon (52426)
Steffferzon Creative Commons License 2019.10.11 0 0 52426

Klassz szalag, nekem is van egy. Eladó ?

gabocza1 Creative Commons License 2019.10.04 -1 1 52425

Valakitől kaptam egy ilyen tekercset, csak már nem emlékszem kitől...:)

Előzmény: quad (52423)
maczkohathy Creative Commons License 2019.10.04 0 0 52424

Medveanyám....

Előzmény: Dzsibzon (52422)
quad Creative Commons License 2019.10.04 -2 0 52423

Mondjuk ez a szalag nem is használható ehhez a magnóhoz. :-) 

Előzmény: Dzsibzon (52422)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.10.03 0 0 52422

Ilyen alacsony ár mellett.. érthető, hogy azt nem tartalmazza az üres orsó:

 

https://www.jofogas.hu/csongrad/Akai_gx_4000d_szalagos_magno_orsos_magno__96677521.htm

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.09.10 0 0 52421
Elnézést kérek, elírtam.
Előzmény: Frimen_ (52418)
Frimen_ Creative Commons License 2019.09.10 0 0 52420
Előzmény: Frimen_ (52419)
Frimen_ Creative Commons License 2019.09.10 0 0 52419

Ezt ismeri vakaki? Riportermagnokba hasznaltak? 60-70-es evek?

 

Frimen_ Creative Commons License 2019.09.10 0 0 52418

olyan típus szerintem nincs. :)

vagy w (wood) vagy l (leather). 1121? nem 1721-et akartál írni?

 

 

2 ilyen orsó jó lenne, de ez is horror ár.

Előzmény: oregbeatsuhanc (52417)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.09.10 0 0 52417

Nekem is megvan ez, de 1121 WL típusú, belső hangszóróval, és még egészen jól szól.

A 60 -as évek végén, 70 -es évek elején lehetett ilyet kapni.

( Egy AKAI 370 D nek még jobban tudtam volna örülni. -:) )

 

69 ben egy Amerikából behozott hordozható kis SANYÓ magnó volt az első magnóm, amit kéz alatt vettem egy osztálytársamtól.

( Abban az időben egy Mambót is sikerült vennem, amit át is alakítottam a motor forgás irányának megfordítása után az eredeti dörzskerekes megoldásról szíjhajtásúra. )

 

Előzmény: Frimen_ (52414)
Mono SE Creative Commons License 2019.09.09 -4 2 52415

akkor írj e-mailt a majmodnak, ne itt beszélj magadban ;)

Előzmény: Frimen_ (52414)
Frimen_ Creative Commons License 2019.09.09 0 0 52414

nem vagyok, de olyan szép darab ez a 1721 (nekem tetszik, de én nem vagyok hifista), kár lenne veszni hagyni. :(

tessék, itt van ni, ő az: https://vimeo.com/75690851

az biztos, h felkerül a polcra, de milyen jó lenne néha bekapcsolni. működik, de tompán szól, gatya a fej nagyon. szóval venni nem akarok másikat, max egy fejet, de az sem olcsó, és nagyon ritka.

mielőtt vki azt hiszi, h magamban beszélgetek, ezt Lötyinek írtam válasznak. :)

almaata66 Creative Commons License 2019.08.30 0 1 52407

Gyerekkoromban volt szalagos magnóm, nosztalgiából vettem egyet amit Gyuri hozott használható állapotba. Azóta olvasgatom itt a hozzászólásokat. Néha úgy érzem akár a "hüvelygombáról" is szólhatna a fórum. Persze én laikus vagyok és nem értem ami itt megy :(

AudiJo Creative Commons License 2019.08.30 0 0 52406

Pont ezért kellett volna törölnie a Te hozzászólásod is a moderátornak, mivel így nem volt érthető a beírásod!

AJ

Előzmény: csárlisín (52403)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.29 0 0 52403

"radir"

hát igen, aki ezt elkövette, azt valóban ki kellene radírozni, a föld színéről is.

egyébként , amikor válaszoltam rá, még élő nyikk volt, okostojás!

különben meg, a "túlontúl agyonképzett , lökött haverotok volt az. :O

AudiJo Creative Commons License 2019.08.29 0 0 52402

Úgy látom, hogy a radir megint müködött, csak épp azt nem törölte akit kellett volna (mivel törölt post-ra válaszolt)!:(((

AJ

csárlisín Creative Commons License 2019.08.28 0 0 52401

a nyikknévhez: könyörgöm, csak ne alvásidőben!!!

egyébként, rettentő áthallásos, a kétbalkezes , kókler, és húgyagyú mekk - elek-re hajaz. :O

 

 

Előzmény: Flex - elek (52400)
65dB Creative Commons License 2019.08.27 0 0 52396

Lezárt tranzakció?

Nagyon nem egy dologról beszélünk.

Előzmény: tibtiborkaba_new (52385)
gabocza1 Creative Commons License 2019.08.24 -1 1 52395

Abból egy is sok...

Előzmény: Frimen_ (52394)
Frimen_ Creative Commons License 2019.08.23 0 0 52394

de komoly.

de kéne az a két 4000ds. :)

Előzmény: Dzsibzon (52392)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 52393

Néha azért "jóból" is megárt a sok..;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (52391)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.08.23 0 1 52392

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.20 -6 0 52391

Húbazz, úgy látszik, csúfosan lemaradtam valami oltásról, mert nagy a hézag a kontínuum folytonosságában.

 

Nincs meg valakinek lementve? Kacagnék...

btamas70 Creative Commons License 2019.08.20 -2 0 52390

"nem tudom minek ...hívjam"

 

Orsócskás a becsületes neve;) Rögtön eszembe is jutott egy jó vicc, kompenzálandó az alábbi, nemzeti ünnepünket bepiszkító, minden értelemben fárasztó betűhalmazt:

 

Orsócskás és Revox-Lakatos beszélget:

(... ki-ki folytassa a saját ízlése szerint:ĐĐĐĐĐ)

_percy_ Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 52388

Félvezetős lejátszóelektronika már létezik hozzá, hallottam. Hát nem semmi az biztos!
Természetesen ezeknek a kóklereknek közük sincs hozzá, a büdös életben még csak meg sem közelíthetik azt a szintet (még a Mechlabor szintjét sem!)

Előzmény: tibtiborkaba_new (52387)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.16 -3 0 52387

Végülis, ja. Sehol sem írta, hogy ő újította fel az alább 619-esnek csúfolt készüléket, csak azt írta, hogy "elkészült".

 

Amúgy többek érdeklődésére azt írta a fősárkány, hogy ez egy felújított példány, szóval nincs benne a rászitázott feliraton kívül semmi érdekes, sehol semmi "teljesen új tervezés és gyártás lenne, teljesen új tulajdonossal. Attól, hogy az alapöntvény még stm, és a burkolat - ehelyezés is, még nem az lenne, mert egy áttervezett STÚDIÓ MAGNÓ lenne :)" mint azt Lötyi nedves álmaiban elképzeli.

 

Majd lesz bele csöves elektronika, de azt sem a fősárkány készíti bele...

Előzmény: gabocza1 (52386)
gabocza1 Creative Commons License 2019.08.16 -1 1 52386

"fennen hirdeti, hogy övé az összes jog, szabadalom" Én még azt sem hiszem el neki, amit kérdez...

Előzmény: tibtiborkaba_new (52385)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.16 -3 0 52385

Azt nem tudom, de gondolom igen, mert mindenhol fennen hirdeti, hogy övé az összes jog, szabadalom, stb. A lezárt tranzakció pedig feltételezi az ellentételezesét.

Előzmény: 65dB (52384)
65dB Creative Commons License 2019.08.16 0 1 52384

"azért vette meg a Mechlabor maradékát,"

Megvette. ....És ki is fizette? Mert ezzel kapcsolatban úgy hallottam, voltak problémák...

Előzmény: tibtiborkaba_new (52379)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 52383

Nem csak te nem látod, és nem csak te nem kaptál! Miközben a magát egyértelműen beazonosító, véglegesen kitiltott nikk gazdája továbbra is vigan személyeskedhet, kb. minden egyes posztjában... vágod, mi ennek az üzenete? Remélhetőleg az eltartóik-kitartóik soha többet, soha a büdös életében nem kerülnek a h. közelébe.

Előzmény: _percy_ (52382)
_percy_ Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 52382

Nem látom a hozzászólásom, levelet sem kaptam hogy ki és miért törölte/töröltette.
A facsén kiveséztük annó hogyan "keletkezhetett" ez a magnó, de itt olyan nevet említett főlötyink ami nem ismerős számomra. Ezért kérdeztem.

Előzmény: tibtiborkaba_new (52378)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.15 -3 0 52379

Amúgy ez a névválasztás telitalálat. A "Dragon"-ról mindenkinek a Nakamichi magnó jut az eszébe. A "DAT"-ról, ugye rögtön egy digitális dolog villan be, még ha magnóorsóra van is szitázva.

 

A normális ember úgy gondolkodik, hogy ha van pár termékem, de nincs bejáratott márkanevem, akkor veszek egy jól csengő márkanevet, és elkezdem azon a néven árulni a cuccaimat.

 

Sárkányunk a Face beírása szerint azért vette meg a Mechlabor maradékát, hogy az STM-ekre írja a saját nem túl ismert és fenti problémákkal terhelt nevét. Szóval ő pont fordítva csinálja. Mondjuk nem egészen világos, hogy szolgálja ez a magnók újboli felemelkedését célzó titkos tervet (aminek első lépése amúgy a magnók anyagi megbecsülésének helyreállítása, és e magasztos cél érdekében sajnos hnagyon drágán kell adnia mindent).

Előzmény: tibtiborkaba_new (52378)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.15 -3 1 52378

Nem látod a képen? Rászitázzák egy jobb sorsra érdemes STM magnóra, hogy "Dragon Audio Technology".

:D

Előzmény: _percy_ (52377)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.13 -4 0 52376

Még szerencse, hogy ez a fórum nem kulturált...

:D

Előzmény: btamas70 (52375)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.10 -1 1 52373

Édesapja elvesztése végett őszinte részvétem!

Előzmény: Hang-mérnök (52370)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.10 -3 0 52371

most már csak az a kérdés: vajon, szent e vajk? :O

Mono SE Creative Commons License 2019.08.10 -4 1 52368

"Géppel írva!"

 

nyilván Erika írógépből is van neki 3-4 darab tartalékba, ha netán az egyik elromolna a feljelentő levelek írása közben ;)

 

 

Előzmény: AudiJo (52366)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.10 -4 1 52367

Ha ugyanezt a stílust alkalmazza a "szentem", gépírás ide vagy oda, akkor komolyan fennáll a veszélye, hogy a hatóság halálra röhögi magát...

:D

Előzmény: AudiJo (52366)
AudiJo Creative Commons License 2019.08.10 0 0 52366

Az én értelmezésemben az "állítólag" arra vonatkozik, hogy a vezető nagy hóhányó! Persze akkor meg a központozással gyűlt meg a baja a "dísz-diplomásunk"-nak!:)))

Ezért (is) kellene tisztelnünk Őt?! Ja, meg azért mert készül már a szép névtelen levél! Géppel írva! Csak aztán nehogy véletlenül az ítéletet küldje el a hatóságnak!:)))) 

AJ 

Előzmény: bumeráng77 (52362)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 52365

Eszem-faxom... bocsi a duplázásért! :D

Előzmény: bumeráng77 (52364)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 52364

Nem inkább Yagi? Még a végén kiderül, hogy antenna-mérnöki diplomát is vásárolt a pécsi diploma börzén.

Előzmény: btamas70 (52359)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 52363

Vagy inkább Yagi? Kiderülhet, hogy még antenna-mérnöki diplomát is vásárolt a pécsi oklevél börzén.

Előzmény: btamas70 (52359)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 52362

A világért sem akarok én kötözködni...pláne nem értelmet keresni a hozzászólásaiban, de ezt azért érdemes lenne -ha nem is megmagyaráznia- de legalább elgondolkodni rajta. Ha már exhas ír nagyzoló kamu dolgokat, akkor legalább az egymást ütő dolgokra ügyeljen, hogy elkerülje őket, mert így azonnal kilóg a lóláb. Szóval...idézem:

 

"tulajdonosa lettem egy cégnek, melyben állítólag a vezető - nagy hóhányó. Írt egy olyan ' bunkó' típusú levelet, mely Önnek is sikeredett, melyre tisztelettel válaszoltam, pedig nehezen vitt rá a lélek."

 

'Állítólag' írt egy "bunkó típusú levelet"... Most írt, vagy csak nem? Mert ha nem, vagy csak 'állítólag', akkor mire is válaszolt? Vagy én értem félre? (Nem nehéz ezt a hablatyot amúgy)... Az itteni olvtárs írt egy olyan 'bunkó stílusú levelet', mint amilyet állítólag az újonnan szerzett cégének volt főnöke írt? És nem arra válaszolt, hanem az itteni olvtárs levelére?

Most bizonytalan lettem és úgy érzem, amíg ezt nem tisztázza, álmatlan éjszakáim lesznek.

Előzmény: Hang-mérnök (52355)
Mono SE Creative Commons License 2019.08.09 -4 1 52361

jaj, ne fárasszámá, nem nekem esett le, hanem egy végleg kitiltott nikk azonosította be magát - ami kulturált fórumokon azonnali kitiltást von maga után...  De te csak társalogj tovább magasröptűen, kinek van nagyobb tűereje a bakeliten ;Đ

Előzmény: tibtiborkaba_new (52360)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.09 -3 0 52360

Nem mondod, hogy neked csak most esett le, hogy Főlötyi az Főlötyi? 

 

:D

Előzmény: Mono SE (52356)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 52359

Dehogy jogi! Yogi:)

 

Re: pörinokiubi

Előzmény: AudiJo (52358)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.05 -3 1 52351

Teljesen igazad van! Itt van mindjárt az a sikkes tudatlan, aki 8 gramm tűnyomást javasol hifi lemezjátszó hangszedőjéhez...

:)

Előzmény: Hang-mérnök (52346)
Mono SE Creative Commons License 2019.08.05 -3 2 52350

"Én itt nem szoktam se erőlködni, se gondolkodni."

 

tökéletes ars poetica, de szerintem a billentyűt se itt kéne verned

Előzmény: Hang-mérnök (52346)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.05 -2 1 52349

idefigyelj, papagésa!

felesleges dolgokkal nem foglalkozok!

márpedig, (ezt neked tudnod kéne, az állítólagos öt okj-és diplomáddal, hogy az oskolákban 99 %-ban

olyasmit "tanítanak" , aminek vajmi kevés hasznát veszed az életben.

közben meg, olyanok a nebulók, mint a gulyabeliek, mennek mindennek mint az állatok.

meglehet figyelni, amikor egy ilyen intézményből kicsöngetéskor kiszabadulnak. :O

Előzmény: Hang-mérnök (52347)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 52348

Szóval...izé... Nem tudom, mostanában mit mikor és hogyan tanítanak egy műszaki szakközépiskolában, de pl. a tranzisztorokról saccperkábé a második osztályban okíthatják a skacokat. Nem vagyok tini, de azért annyira öreg sem, hogy oly sokat változott volna az oktatási rendszer, a tanmenet az említett műintézményekben.(3. -ban mi például már rádió és TV technikát tanultunk... 4. -ben távközléstechnikát, stb.) Ja és még a technikusit is kijártam. :) Így későbbi tanulmányaim során a szakmai alapokkal nem volt gondom.

Nem kell ahhoz diplomásnak lenni, hogy valaki értse, alkalmazza a tranzisztortechnikát, úgyhogy nem értem, mit kell ezeken a piti dolgokon ennyit lovagolni? Egy mérnök nem ilyen szinten vegetál. Pláne manapság. Gondoltam szólok. Igaz, nincs 5 diplomám, de amim van, azzal köszönöm szépen, elvagyok. És még a jogszabályokat sem biztos, hogy betéve tudom, de szerencsémre a gugli a barátom, úgyhogy ha valami érdekel, vagy úgy érzem, a mindennapjaim elengedhetetlen részét kell(ene), hogy képezzék, akkor rákeresek, elolvasom.

 

Előzmény: Hang-mérnök (52341)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 52345

ne is ,papagésa! :O

a hátsóm rendben van, köszönhetően annak , hogy megválogatom kivel, kikkel állok szóba, és itt érezd

megtisztelve magad.

a sok tyúkbélre , szpókra :O semmi szükség , ha olyan cuccost vásárol magának az ember gyereke

amit szívesen hallgat, mert annyira jól szól.

a méricskélést a fülemre hagyom, most éppen az azzurrot hallgatom teljes megelégedéssel.

a posztjaidon meg marha nagyokat hahotázok :OOOOO

 

Előzmény: Hang-mérnök (52343)
65dB Creative Commons License 2019.08.05 0 1 52342

Elképesztő, hogy ez a főköcsög főlökött még mindig itt van.

Mono SE Creative Commons License 2019.08.05 -3 2 52340

"Lötyikénél még XNC-nek is több fogalma van..."

 

lassan egész audioland olyan már, mint a ki mit tud a diliházban - italodiszkó háttérzenével

Előzmény: tibtiborkaba_new (52333)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.05 -1 1 52339

Attól tartok, rossz helyen reklamálsz.

Előzmény: l.csaszar (52335)
arenarock Creative Commons License 2019.08.04 -1 3 52338

Így elég uncsi lehet olvasgatni :D

 

Előzmény: l.csaszar (52336)
csárlisín Creative Commons License 2019.08.04 -3 1 52337

először is: hinni a templomban kell.

"sajnos tévedtem"

ezt mondta a sündisznó is, amikor lemászott a síkárkeféről..

a sohaviszontnemlátásra! :O

Előzmény: l.csaszar (52335)
l.csaszar Creative Commons License 2019.08.04 -2 1 52336

Előzmény: l.csaszar (52335)
l.csaszar Creative Commons License 2019.08.04 0 1 52335

Ez miért jó nektek? Azt hittem, hogy ez egy szakmai fórum, sajnos tévedtem. Viszlát!

csárlisín Creative Commons License 2019.08.04 -1 1 52334

fikázod a diplomásokat

a legtöbbjük lófaxhoz sem ért, egymagában.

egy szöget nem tud beverni a falba.

találkoztam már, jó néhány ilyen okleveles kóklerrel.

nagy nehezen átrugdalták a vizsgán, amúgy meg holt hülye mindenhez. :O

ahogy olvasgatom itt a posztjaidat, ha lenne kecském, még azt sem bíznám rád.:O

Előzmény: Hang-mérnök (52330)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.04 -2 1 52333

"tudást viszont egyetlen esetben sem látom" - jesszumpepi, miket nem mondasz! Hát nem látod a csak nála 400 MHz-es szkópot? A 8 gramm tűnyomást? Biztos eltakarja a Salgó Tsudio Edition.

 

Komolyan, Lötyikénél még XNC-nek is több fogalma van úgy általában a technikáról. Minden hozzászólásából süt, hogy annyit ért ehhez az egészhez, mint tyűk az abc-hez. Dehát pont ettől olyan rendkívül szórakoztató, ettől dűlünk vinnyogva a röhögéstől, hát pont ezért szeretjük.

 

 

Előzmény: AudiJo (52332)
AudiJo Creative Commons License 2019.08.04 0 1 52332

"Szóval tessék már mondani, mi kell - kellene Önnek ahhoz, hogy normális is legyen ? Talán egy diploma, mellyel megtanították volna, a mások tiszteletére ? És nem arra, hogy másokat hasba akasszon ? Azaz átverje - megkárosítsa - minősítse érdemtelenül, ami viszont bűncselekmény is lenne tán..... ? Csak tájékozódni kellene....."

Hang-mérnök (52322)

 

Szóval akkor idézzünk pontosan és a teljes szöveg környezetet nehogy később az a vád érjen, hogy kiragadok belőle részleteket! Itt szerepel a "hasba akasztás", de nem szerepel benne a "csalás"!Most akkor ki beszél itt mellé? 

 

A "diploma tiszteletéről" - én egyetlen diplomát sem tisztelek, csak a tényleges tudást! Ön azt várja el, hogy tiszteljem a diplomáit, holott azt sem tudom, hogy szerezte azokat, a mögötte lévő tudást viszont egyetlen esetben sem látom! Látom-olvasom viszont a szegényes szókincset, az oda nem illő hasonlatokat, a kificamitott gondolat meneteket. a mindennek ellentmondó "tényeit"! Ezért igazán kár volt annyi diplomával gyötörnie Magát! Kicsit szégyellem is magamat diplomásnak nevezni, ha így egy platformra kerülök Önnel!:(((  

AJ

Előzmény: Hang-mérnök (52330)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 0 1 52331

"bocsika de a "hasba akasztás" nem szerepel a Btk.-ban"

A BTK nem részletezi az eszköz segítségével elkövetett testi sértések formáit, de amennyiben a pocakba akasztás sérüléssel végződik, a bántalmazott rendőrségi feljelentést tehet. Persze ha 8 napon belül meggyógyul, csak könnyű testi sertés;)

 

""csalás" viszont igen"

Akárcsak a rágalmazás. Tecciktudni, pl. amikor a delikvens vkit csalónak híresztel, aztán nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani.

Előzmény: Hang-mérnök (52330)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 0 1 52328

Dehogy én... maga a Nagy Lötyi kérődzik folyton hajdani tanárának mondásán, hogy a személyeskedés primitív jellemre utal. Nemhiába koptatta sok-sok éven keresztül a padot,  legalább ennyit "megtanult";))

Előzmény: tibtiborkaba_new (52325)
AudiJo Creative Commons License 2019.08.03 0 1 52327

Tényleg illene tájékozódnia - a "hasba akasztás", az átverés önmagában nem büntetőjogi kategória! Ezt illene tudnia, ha - állítólag - ilyen diplomával is rendelkezik! Ráadásul mindezt bizonyítania is kell tudni - az nem elég, hogy csak úgy hallotta vagy olvasta valahol valamikor! Szóval hátrább az agarakkal, miközben az önmaga állította piedesztálról minősítget másokat!:(((

AJ

Előzmény: Hang-mérnök (52322)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.03 -3 0 52326

Bigi engem is baromira "megkárosított" azzal, hogy adott ajándékba egy TBM kiadású lemezt...

 

Ráadásul mivel nincs 5 diplomája, szóval nem 8 gramm tűnyomással hallgatta a "tudatlanka", ezért kiváló állapotú...

 

:D

Előzmény: btamas70 (52324)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.08.03 -3 1 52325

Ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy Lötyi "primitív jellem"?

:D

Előzmény: btamas70 (52324)
btamas70 Creative Commons License 2019.08.03 0 1 52324

Hogyne, "megkárosít", akárcsak engem is, mint amikor az ingyen elvihető ajánatával (tsúdiólemezjátszó nehezen beszerezhető motorja) éltem. Van az állításra érdemi bizonyítéka? Mert ha nincs, azt gyomorforgatóan aljas, lejárató személyeskedésnek hívják. Jobb helyeken ilyesmiért a delikvenst végleg kibaxxák a fórumról, mint macskát sz...

Előzmény: Hang-mérnök (52323)
gabocza1 Creative Commons License 2019.07.31 -1 0 52321

Maihakban, eddig csak kurblissal találkoztam...:)

Előzmény: tibtiborkaba_new (52320)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.07.30 -3 0 52320

Ez a kurblis Maihak?

Előzmény: Pierr_Kardán (52319)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.07.30 -1 0 52319

A 13 évvel ezelőtti eredeti ebay hirdetésben ilyen magnót árultak.

 

Aztán, hogy a kolléga most mit akar eladni, azt lehet, hogy sosem fogjuk megtudni...

Előzmény: gabocza1 (52318)
gabocza1 Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 52318

Arra én is kíváncsi lennék, végül is milyen magnód van eladó! :) 

Előzmény: Gatkus (52309)
_percy_ Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 52317

Persze, én is szoktam néha visszaolvasni a régi szépidőkbe, mikor még lehetett ide is írni. Egyébként használható a módszerem, mert a "vissza a topikba" lehetőség oda dob ahol az adott hozzászólás is található, szóval egyből látod a környezetét is :)

Előzmény: quad (52316)
quad Creative Commons License 2019.07.23 0 0 52316

Úgy tűnik, mégis csak jobb az én módszerem, még ha lassabb is, mert a kattintással csak a tényleges láncolatot adja ki, amiben a Maihak magnókról van szó. Viszont amikor megkerestem az eredeti hozzászólás teljes környezetét, ott látszik, hogy valaki bedobta közben a szovjet Majak magnót is.

 

Hiába német a Maihak és az ORWO is, valami nekem mégiscsak azt súgja, hogy az új kollégának Majak magnója van. Bár ki tudja?

 

Csak szólók, hogy ha esetleg mégis csak Maihakról van szó, az engem is érdekelne. :-)

Előzmény: _percy_ (52314)
quad Creative Commons License 2019.07.23 0 0 52315

Előbb is mondhattad volna. :-)))

 

Előzmény: _percy_ (52314)
_percy_ Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 52314

Csak rá kell kattintani a hozzászólásra amire válaszoltak mint "előzmény"-re és huss, már ott is vagy :)

Előzmény: quad (52312)
Mono SE Creative Commons License 2019.07.23 -2 0 52313

"ki van zárva, hogy én írtam volna."

 

nyilván, csakhogy akkor még a kgb-nek dolgoztál ;)

Előzmény: quad (52312)
quad Creative Commons License 2019.07.23 0 0 52312

Mit gondolsz, miért tartott addig, míg megtaláltam.

Mellesleg minden rendes fórumon szokott leni lehetőség arra, hogy egy adott számú hozzászólásra lehessen ugrani. Itt én nem találtam:-(

 

Egyébként e közben megtaláltam pár régi hozzászólásomat, amit - ha nem lenne rajta a nevem - lazán letagadnék, mondván, hogy az ki van zárva, hogy én írtam volna. :-)

Előzmény: _percy_ (52311)
_percy_ Creative Commons License 2019.07.22 -3 0 52311

Azt elfelejtetted hozzátenni hogy a citált hozzászólás közel 13 éve keletkezett :-D

Előzmény: quad (52310)
quad Creative Commons License 2019.07.22 0 0 52310

Ha tényleg el akarod adni a magnódat, akkor talán említsd meg, pontosan milyen magnóról is van szó. :-)

Vagy tíz percig tartott míg megtaláltam a hozzászólást, amire válaszoltál, de abban sincs megemlítve a típus. :-(

 

Előzmény: Gatkus (52309)
Gatkus Creative Commons License 2019.07.22 0 0 52309
Nekem van pont egy ilyen magnóm és hozzá ORWO szalagok.!
El szeretném adni...
Előzmény: gabocza1 (7371)
Frimen_ Creative Commons License 2019.07.21 0 0 52308

sziasztok,

 

akai 1721-hez volna valakinek eladó feje? a lejátszó.

traubisoda999 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 52307

Köszönöm szépen!

A film 1964-es és nagyon jól nézett ki ez a magnó...

Előzmény: dalmata13 (52306)
dalmata13 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 52306

Brenell STB2

 

Előzmény: traubisoda999 (52305)
traubisoda999 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 52305

Meg tudnátok mondani, hogy milyen magnó látható a képen?

 

A "Gyilkosság a hajón" című filmben látható.

gabocza1 Creative Commons License 2019.07.11 -5 0 52304

A vén rotyókát megint elkapta a bakafántos roham...

Előzmény: Mono SE (52303)
Mono SE Creative Commons License 2019.07.11 -7 3 52303

nézd el a kis tetkós suhancnak, hogy nincs tisztában a fogalmakkal, talán még képen se látott egy rendes magnót ;)

Előzmény: gabocza1 (52302)
gabocza1 Creative Commons License 2019.07.11 -1 1 52302

A Magnó, már rég nem a telefánk magnetophon márkanevének rövidítése, hanem a szalagra mágnesjelekkel rögzítő összes készülék jelölése! Lásd kazettás magnó, digitális magnó, videó magnó, stb...

Előzmény: spacc (52300)
gabocza1 Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 52301

Na, menj a pitlibe jó öreg barátom....:)

Előzmény: spacc (52300)
spacc Creative Commons License 2019.07.11 -3 0 52300

Gabó is megöregedett, nézd el neki, ilyenkor már képes hülyeségeket mondani a trottyosa.

 

A "magnó" ugye bár a magnetophone rövidített neve, a név tulajdonosa a Telefunken. És itt jön a csavar, a név és a mögöttes műszaki tartalom szabványban védett. Ergo nem használható példának okán egy egyenáramú vagy állandó mágneses törléssel rendelkező készülékre.

Ez a készülék a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető magnónak, a ráírt "Teletone" név sokkal tisztességesebb. 

Amúgy ha figyelmesen megsasolod a 2, fotót ott látható, hog egy billenő egyenáramú motor a szalagtárcsákat perem dörzshajtással forgatja, ennek következtében minél több szalag van a "húzó tárcsán" annál nagyobb a szalagsebesség.

 

Úgy hogy ezt a kütyüt magyarul szalagos hangrögzítő készüléknek titulálhatnánk.

Előzmény: maczkohathy (52299)
maczkohathy Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 52299

Hol van ebben a magnó?? :O

Előzmény: gabocza1 (52298)
gabocza1 Creative Commons License 2019.07.10 -1 1 52298

Ez a magnó egy tanulmány! :)

Előzmény: HA-TOM (52297)
HA-TOM Creative Commons License 2019.07.10 0 0 52297

Szervusztok!

 

TELTAPE minimagnó eladó.

 

Nagyon ritka, gyűjtői darab.

 

Lejátszik, felvételt nem próbáltam, valószínűleg az is működik.

 

Eredeti doboza megvan, hiánytalan, de rossz állapotú. Alsó borítólemez, gumilábakkal megvan. Eredeti fejhallgatókkal.

 

Jobb oldalon törés, de minden darab megvan. Ragasztását szakemberre bíznám.

 

Ára 12.000 Ft.

 

E-mail nyilvános.

 

 

l.csaszar Creative Commons License 2019.06.20 -1 1 52294

Egyre több "letiltott nick"-et látok. Ez valami szakmai ártalom magnósok között?

big-dewil Creative Commons License 2019.06.19 -4 0 52293

seggfejekkel nem tárgyalok.

 

Előzmény: szuri kata (52292)
szuri kata Creative Commons License 2019.06.17 -1 3 52292

a hangmérnök ilyen izé,stúdióbuzi:) talán lecsap rá, mint az a bizonyos gyöngytyúk ...

de ő csak ezeröccázér vásárol

másoknak ez a fikával egyenértékű portéka. :O

 

Előzmény: big-dewil (52291)
big-dewil Creative Commons License 2019.06.17 -1 1 52291

Maxell UD 18-as magnoszalagok eladóak, cca 40db van, 18, 26 és 35 mikronos. Mindegyiken 19'-en Nagra magnóval rögzitett vagy master másolat, vagy LP másolat van. A szalagokra 1x történt felvétel. Minimum 5db kiszerelésben adom. 7000.-/db + posta, ha ugy kell. 

tel: voda-317-nyolcvan8-nyolcvan, vagy a nevemre klatty és az emailra irj.

Jazzpapó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 52290

A Fülöp is elkelt.

Előzmény: Jazzpapó (52218)
quad Creative Commons License 2019.06.12 0 0 52289

köszi, megpróbálom,

Előzmény: Pierr_Kardán (52288)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.06.12 0 1 52288

Akarom mondani:

 

lazarbibi@gmail.com

Előzmény: Pierr_Kardán (52287)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.06.12 0 0 52287

Ha nem is tudsz fellépni a facebookos oldalára, kis kreativitással ki lehet találni az elérhetőségeit :-)

 

 

http://lazarbibi.hu

 

lazarbibi@gmail.hu

Előzmény: quad (52284)
quad Creative Commons License 2019.06.09 0 0 52286

Ha ráklikkelek a belépésre, akkor valóban feljön az indapassos oldal, de olyan lehetőséggel, hogy hozzak létre új Nicket.

Én nem akarok új nicket, a meglévővel meg nem tudok belépni.

 

 

Előzmény: somytomy (52285)
somytomy Creative Commons License 2019.06.09 0 0 52285

Tudtommal simán hozzászólhatsz indás/blog.hu-s nickkel is, én is azzal szoktam.

Előzmény: quad (52284)
quad Creative Commons License 2019.06.09 0 0 52284

Nem tud valaki véletlenül egy elérhetőséget Lazarbibihez? 

 

Lenne egy-két megjegyzésem a szovjet tematikájú cikkeihez, de a blogjába csak Facebookon keresztül lehet belépni. Az meg nekem "nem volt, nem van, nem nincs"

Előzmény: Dzsibzon (52283)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.06.09 0 0 52283

Kicsit off ~ mert  fejhallgatókról szól főleg, de orosz kvadró technika általában:

 

https://lazarbibi.blog.hu/2019/06/08/a_szovjet_hadiipar_kulonleges_mellektermeke

almaata66 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 52282

oppsz egy "e" lemaradt.

Előzmény: almaata66 (52281)
almaata66 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 52281

Mennyiért mennek.... Ez nem hétköznapi cucc amit fixen be lehet árazni. Tedd fel a vatykosra minimálár nélkül, kellemetlen meglepetés is lehet belőle. Vagy kreálj egy fix árat és ott lesz az idők végzetéig.

Előzmény: Frimen_ (52280)
Frimen_ Creative Commons License 2019.05.28 0 0 52280

sziasztok,

 

mennyiért mennek ezek az akai 1721-ek? "l" kivitel, tehát a bőrős. működik (felvételt nem próbáltam), szép állapotban van, fedlapja is megvan. a videó róla készül:

https://vimeo.com/75690851

 

köszi a választ.

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2019.05.22 0 1 52279

Nincs mit! Közben kitörölték a linket a többi személyeskedéssel együtt. :( Remélem megoldódik a problémád.

 

Gy

Előzmény: nukee (52265)
Roglin7 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 52270

Eladó 2db ránézésre szép állapotú, orsós magnóhoz való AGFA PE31 270m 900ft. mágnesszalag, eredeti tokjában. Az egyik orsón nincs Agfa felirat és a szalag színe is eltér a másiktól. Képet nem tudtam sajnos csatolni, de kérésre küldök emailben.

Nem vagyok szakértője a témának, de ha van kérdés válaszolok ha tudok.

Email cím: jatekvasut@gmail.com


Előzetes egyeztetés után Budapesten személyesen is átvehető.

Ár: 3500Ft

nukee Creative Commons License 2019.05.14 0 0 52265

Hello! Nagyon szepen koszonom! Megnezem a linket!

 

Udv. Gabor

Előzmény: Ebesi Gyuri (52261)
czarpika80 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 52260

Szia 

 

Köszönöm szépen, szétnézek. 

Előzmény: oregbeatsuhanc (52258)
l.csaszar Creative Commons License 2019.05.08 0 0 52259

Köszönöm, már van :-) Nélküle tényleg nem lehet korrekt módon beállítani egy magnót.

Előzmény: gabocza1 (52196)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.05.07 0 0 52258

"Szeretetnék egy kis segítséget kérni abban, hogy valaki tudja milyen méretű szíjak kellenek egy BRG M8 típusú magnóba? Van egy ilyen magnóm és sajnos az összes szíj lerohadt róla, nincs kiindulási alapom, ha jól látom három szíj kell bele."

 

Szíjakat kedvező áron a HQ Elektronikánál szoktam kapni.

 

Az M 8-as szíjait a http://www.amatorbolt.hu/ kínálatában megtalálod.

 

Előzmény: czarpika80 (52238)
thali Creative Commons License 2019.05.07 0 0 52257

Szia!

Szívesen a hangszóróra vonatkozott a javaslat.

Előzmény: nukee (52256)
nukee Creative Commons License 2019.05.06 0 0 52256

Hello!

 

Koszi a linket!

Igazabol ami baja volt azt megcsinaltam, rendeltem hozza szijakat azok mar a helyukon es mukodik minden rajta ami a lejatszast illeti. A felvetelt meg nem probaltam. Egyenlore a hangszoro hianyzik belole :( :)

 

udv. Gabor

Előzmény: thali (52255)
thali Creative Commons License 2019.05.06 0 0 52255

Szia!

Érdemes lenne megjavíttatni, de nem kizárható, hogy találsz hozzá méretben megfelelőt.

Itt néz meg:

http://www.amatorbolt.hu/

 

Előzmény: nukee (52225)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.05.05 0 1 52247

"Ezert jo ez a csoport ;)"

 

Nézőpont kérdése.

Előzmény: nukee (52244)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.05 -2 0 52246

Már a lom se a régi...

Előzmény: XNC (52245)
XNC Creative Commons License 2019.05.05 -1 0 52245

Annyira régen volt hasonló hangszóró a TV-kben, hogy félő, nem fog ilyet találni lomtalanításkor.

nukee Creative Commons License 2019.05.05 0 0 52244

Ezert jo ez a csoport ;)

Előzmény: oregbeatsuhanc (52227)
nukee Creative Commons License 2019.05.05 0 0 52243

Teljesen igazad van! ez eszembe se jutott:) De mint otlet tokeletes!:)

 

Majd korulnezek ha lesz lomtalanitas!

 

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (52226)
czarpika80 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 52238

Sziasztok

 

Szeretetnék egy kis segítséget kérni abban, hogy valaki tudja milyen méretű szíjak kellenek egy BRG M8 típusú magnóba? Van egy ilyen magnóm és sajnos az összes szíj lerohadt róla, nincs kiindulási alapom, ha jól látom három szíj kell bele.

 

köszi a segítséget..

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.05.04 0 0 52227
Szerintem is ez a legegyszerűbb megoldás, pl. lomtalanítás idején kidobott TV kben lehet találni hasonló méretű, és impedanciaju hangszórókat.
Előzmény: Ebesi Gyuri (52226)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2019.05.04 0 0 52226

Próbálj meg egy régebbi TV-ből szerezni egyet! Ha nem megy, akkor fedd be a nyílását egy rétegelt lemezzel, amire már bármilyet felszerelhetsz.

 

Gy

Előzmény: nukee (52225)
nukee Creative Commons License 2019.05.03 0 0 52225

Sziasztok!

 

Kaptam egy saba tg443 -as magnót. Kissebb-nagyobb javítások után, kiderült, hogy a hangszórója rossz. Műszerrel kimérve, szóval tuti. Végfok ok, másik hangszóróval működik. A kérdesem hogy hasonló a képen látható 4ohm-os hangszórót honnan tudnék szerezni?

 

 

 

http://img1.indafoto.hu/1/1/159181_f860647334eef28b98c3c45f54a3a477/26338085_b2c2a79167a9f463cdfee1c340a7aec3_xxl.jpg

http://img2.indafoto.hu/1/1/159181_f860647334eef28b98c3c45f54a3a477/26338083_4c4ac23ca6e24a430c3e8a8550652553_xxl.jpg

 

 

köszönöm a segítéget előre is.

Jazzpapó Creative Commons License 2019.05.02 0 0 52223

Írok privit!

Előzmény: spacc (52220)
spacc Creative Commons License 2019.05.02 -1 1 52220

….csak kivárom, míg ideadod 12-ért.....

Előzmény: Jazzpapó (52218)
Jazzpapó Creative Commons License 2019.04.30 0 0 52218

A Grundig elkelt, a Fülöpke 18 ezerre csökkent.

Előzmény: Jazzpapó (52217)
Jazzpapó Creative Commons License 2019.04.24 0 0 52217

A Fülöp 20 ezerre,a Grundig pedig 5 ezerre csökkent. Egyben olcsóbb.:-)

Előzmény: Jazzpapó (52199)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.23 -1 0 52216

;)

Előzmény: quad (52215)
quad Creative Commons License 2019.04.23 0 0 52215

Csak szólok, hogy a magnók már nálam vannak.

 

Bármely meglepő, de a szürke az spanyol gyártmány. (Sose hallottam róla)

 

 

Előzmény: Tankiszt (52214)
Tankiszt Creative Commons License 2019.04.22 0 0 52214

Kettő mini szalagos magnó eladó. Fellelt állapotban kipróbálva nincs.

A kettő 1.500 HUF

06 30 552 6369

gabocza1 Creative Commons License 2019.04.19 -1 1 52213

Igen, ha celluxal ragasztották előzőleg, akkor szokott ragacsos lenni...

Előzmény: pampalini60 (52212)
pampalini60 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 52212

Szétcsúszott ragasztásnál is előfordulhat.

Előzmény: gabocza1 (52210)
gabocza1 Creative Commons License 2019.04.18 -1 0 52211

Hülye...:)

Előzmény: Mono SE (52208)
gabocza1 Creative Commons License 2019.04.18 -1 0 52210

Így akkor szokta bekapni a szalagot, ha a lejátszásnál késve indul a felcsévélő orsó, és a szalag hurkot vet! Ez leginkább leharcolt kommersz gépeknél szokott előfordulni, nem mint itt, egy A77-nél...

Előzmény: tibtiborkaba_new (52209)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.18 -3 1 52209

Ja, értem már. Azt hittem, hogy az a barna cucc a tengelyen az valami sebváltó vagy ilyesmi, a tengely tartozéka. Nem gondoltam volna, hogy az mind szalag, hogy azt így be lehet tekerni. Merthogy ehhez ugye az kell, hogy a felcsévélő lecsévéljen.

Előzmény: Fefebá (52206)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.18 -2 2 52208

van a tengelyen egy tartalékorsó, mér baj ez? ;)

Előzmény: gabocza1 (52207)
gabocza1 Creative Commons License 2019.04.18 -1 2 52207

Fefebának igaza van, nézd meg jobban...:)

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (52205)
Fefebá Creative Commons License 2019.04.18 0 5 52206

Szerintem nézd meg jobban!

Előzmény: tibtiborkaba_new (52205)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.17 -5 0 52205

Nem tekert az fel semmit, viszont szerintem rosszul van befűzve. Viszont így csak akkor tud működni, ha a capstan fordított irányba forog...

Előzmény: Fefebá (52204)
Fefebá Creative Commons License 2019.04.17 0 0 52204

F@szán feltekerte a szalagot a kapstan tengely. Igazi ragaszkodó lehet a szalagod? :-)))

Előzmény: Clay. (52201)
tamagaba71 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 52203

Én nem látom hova lett, csak azt, hogy Studer/Revox és félsávos

Előzmény: Clay. (52201)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.16 -2 0 52202

Hehe, ügyesen lett befűzve az a szalag...

Előzmény: Clay. (52201)
Clay. Creative Commons License 2019.04.16 0 0 52201

Sziasztok! 

 

Találkoztatok már ilyen problémával?

Jazzpapó Creative Commons License 2019.03.31 -1 0 52200

Grundig TK 27 csöves, monó magnó eladó.

Felvenni nem lehet vele, más funkciói működnek.

Max.15 cm-es orsó megy rá.

https://www.hifiengine.com/manual_library/grundig/tk-27.shtml

 

6200 forint lenne az ára.

Jazzpapó Creative Commons License 2019.03.31 0 0 52199

Philips EL 3522 csöves monó magnó eladó.

Minden funkció működik rajta. 3 sebességes, max. 18 cm-es orsó megy rá.

Belső hangszóró is van benne, de külsőről is működik.

Kellemes hangú gépezet.

Kis leírás, kapcsolási rajz van hozzá.

A hátlapján valami felmaródás, de a működését nem befolyásolja, és kívülről történt anno valami vele. Így került már hozzám.

Meglepően jó hangú 60 éves készülék.

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/philips/el3522.shtml

https://www.radiomuseum.org/r/philips_rk40rk_4_el352224el_35222.html

 

35000 ezer forint lenne az ára.

Jazzpapó Creative Commons License 2019.03.24 0 0 52198

Eladva a kis Akai.

Előzmény: Jazzpapó (52185)
_percy_ Creative Commons License 2019.03.23 -4 1 52197

Nem lehet másolni mert összeadódnának a szalagon található (egyébként minimális) hibák amiknek amúgy a szabványértékeken belül kell lenniük (nyávogás, fázishiba, egyenletesség, stb). Olyan magnót amivel készíthetnél ilyen szalagokat pedig teljesen felesleges tartani, mert rém drága lenne a fenntartása és nem használhatnád másra csak mérőszalagok "gyártására" :-)
Illetve lehetne de te is ugyanannyiért árulnád a rajta készített szalagokat mint a jelenlegi áruk ezeknek. :-)

Előzmény: ex-kristikoma (52195)
gabocza1 Creative Commons License 2019.03.23 -2 0 52196

A másolat nem az igazi, ahhoz nagyon jó, tökéletesen beállított magnó kellene... ez kell hozzá...

Előzmény: ex-kristikoma (52195)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.03.23 0 0 52195

Én is rajta ülnék, ha lenne szabványos, eredeti kalibrációs szalagom, de nincs. Még ha lenne erre való stúdiómagnóm, meg használatlan szalagom, biztos másolnék egyet. 

Előzmény: l.csaszar (52194)
l.csaszar Creative Commons License 2019.03.23 0 0 52194

Igen, gondoltam, hogy akinek van, az féltve őrzi, és nem adja ki a kezéből. Nekem is volt valahol, de jól elkevertem a többszöri költözés során, és most kellene. A netes forrásokból pedig igen húzós az ára, konkrétan vehetnék rajta még egy magnót. Nem baj, ha megtalálom a sajátomat, én is ráülök.

Előzmény: ex-kristikoma (52193)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.03.23 0 0 52193

Szerintem felejtsd el...

Előzmény: l.csaszar (52192)
l.csaszar Creative Commons License 2019.03.22 0 0 52192

Jó, akkor írhattam volna kalibráló szalagot is. Lényeg, hogy pontosan megadott, hiteles szintű (DIN szabvány szerint 320 nWb/m) mérőjeleket tartalmaz különböző frekvenciákon (400 Hz, 1 kHz, 10 kHz, stb). Ezzel lehet bekalibrálni a lejátszóerősítőt. TILOS rá felvenni!

Előzmény: csárlisín (52191)
csárlisín Creative Commons License 2019.03.22 -2 0 52191

van már (két)balkezeseknek is :)))

 

 

 

 

 

btamas70 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 52190

Mérőszalagot kölcsön??  Minden további nélkül...))>

 

Előzmény: _percy_ (52189)
_percy_ Creative Commons License 2019.03.22 -3 2 52189

Mérőszalagot kölcsön? Hát erre kíváncsi leszek! :)

Előzmény: l.csaszar (52187)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.03.22 0 0 52188

Urak! Keresek Tesla B58 magnót. Nem szükséges, hogy működjön, legyen szép és kívül-belül hiánytalan. Mailben várom az ajánlatot. 

l.csaszar Creative Commons License 2019.03.22 0 0 52187

Sziasztok!

 

Szeretnék kölcsönkérni egy mérőszalagot pár napra, a magnóm (SONY TC-645) kalibrálásához. Budapest XIV.kerület. Előre is köszönöm.

 

email: lcsaszar kukac gmail pont com

Jazzpapó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 52186

Több kép.

 

Előzmény: Jazzpapó (52185)
Jazzpapó Creative Commons License 2019.03.20 0 1 52185

Akai 202D-SS szalagos magnó eladó négy sávos, három motoros oda-vissza játszó. Megkímélt állapotban van a készülék.
Minden funkció tökéletesen működik rajta. A plexije sérült volt, de megpreparálva, és így a helyén marad.
50 ezer forintra tartanám.
Miskolcon van a készülék. Meghallgatás, kipróbálás megoldható.

l.levai Creative Commons License 2019.03.18 0 0 52184

Köszönöm.

Előzmény: Dzsibzon (52183)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.03.18 0 0 52183

Sajnos ez nem egy audio / hi-fi készülék ~ a szalagsebessége csak 1,19 cm./sec és 16 sávon rögzített = a repülőterek légiforgalmi irányítását.

 

Mint műszaki ritkaságot, mégis a klasszikus hi-fi fórumokon érdemes feldobni: hifi piac, avx .. és sajnos a Vatera, Jófogás. Az összes többit egy maréknyi ember olvassa.

 

Egyébként nyilván nagyon ritka darab!

l.levai Creative Commons License 2019.03.18 0 1 52182

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van három szalagos magnóm amiket szeretnék eladni, a kérdésem az lenne hogy körülbelül mennyiért hirdessem, illetve hogy hol érdemes ha vaterán nem szeretnék árulni. BRG SHR 116, BRG SHR 216, BRG SHR 216 dupla. Sajnos egyikhez sincs meg az ajtónyitó kulcsom. Előre is köszönöm a segítséget. 

 

BRG SHR 216 dupla

 

 

BRG SHR 216

 

 

BRG SHR 116

 

 

Baltássy Creative Commons License 2019.03.18 0 1 52181

Jajj, dehoooogy!!!

Csak megígérte, hogy segít egy donor készülékkel ezt a vacak, semmire se jó 4000D-et valahogy rendbe szedni, mert már alig bírja szegény, de nem is csoda, hiszen már legalább 40 éves.

Előzmény: Mono SE (52180)
Mono SE Creative Commons License 2019.03.18 -1 1 52180

ne hergeld magad,  már rég eladta ;)

Előzmény: Baltássy (52179)
Baltássy Creative Commons License 2019.03.16 0 1 52179

Szia!

Már nagyon várom azt az AKAI-t, mert ez az én 4000D-m már alig bírja így kb. 40 év után, izgulok is, hogy kibírja- e a donor megérkezéséig...

Előzmény: DD75 (52038)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.03.13 0 0 52178
Dzsibzon Creative Commons License 2019.03.13 0 0 52177

Köszönöm az információkat ~ a Vaterán végül 80 ezer Ft.-ért kelt el az a szép felújított, működőképes tétel!

Előzmény: oregbeatsuhanc (52176)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.03.12 0 0 52176

"Minden esetre én a saját szememmel.. az utolsó 57 évben nem láttam ilyet ~ még ha nem is ritka."

 

Rádió múzeumban Keszthelyen Nádler úrnál van egy működőképes, aztán a Magyar Rádió székházában is láttam egyet, ami állítólag a Zwack családé lehetett.

Hasonló zenegépet láttam még a verőcei Öreg rádiók kiállításon is. Valószínűleg más rádió múzeumokban is lehetnek ilyen gépek.

Előzmény: Dzsibzon (52155)
nukee Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52175

Hoppá. Találtam valamit :) lehet szerencsém lesz! https://hqelektronika.hu/termekek/va04008a-idler-vxp0343 

Előzmény: gabocza1 (52173)
nukee Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52174

Ettől féltem :( Ki tudja milyen állapotban lehetnek ezek, ugyanis azok is kb egyidősek ezzel. Kutakodok, hátha találok valamit. Amúgy a kerekes utcában esetleg lehetnek ilyenek? 

Előzmény: gabocza1 (52173)
gabocza1 Creative Commons License 2019.03.08 -2 0 52173

Ott egy idler van, de ilyent csak bontásból tudsz szerezni...

Előzmény: nukee (52172)
nukee Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52172

Hello! jajj, kicsit figyelmetlen vagyok, még a típust se írom le :( szóval egy Grundig TK 545.

 

 

Előzmény: az isteni Higgs bozon (52171)
az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52171

Ismerős szerkentyű. Fülöpsz?

Előzmény: nukee (52170)
nukee Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52170

 Csak a kép maradt ki...

nukee Creative Commons License 2019.03.08 0 0 52169

Sziasztok! 

 

AZ alábbi, pirossal bekarikázott alkatrészt milyen néven találom, vagy honnan lehet beszerezni? Sajnos elporladt szinte teljesen rajta a gumi gyűrű. 

Mono SE Creative Commons License 2019.02.24 -1 0 52168

"De legalább ő szépen letakarva tárolja."

 

 

Ezt a Zsigulit is szépen letakarva tartotta a gazdája a pajtában 1985 óta. 104 km van benne ;)

 

>>>  https://youtu.be/UTpQbX4xYVc

 

Előzmény: spacc (52167)
spacc Creative Commons License 2019.02.24 0 0 52167

Köszi!   Elkerülte a figyelmemet. ,mert egy sorba lett írva a rádió részletezésével.

 

Amúgy van itt Budapesten is egy ilyen dög a XV. kerületben aszalja egy muksó, azt várja,hogymajd egyszer 1 millát fog érni. De legalább ő szépen letakarva tárolja.

Előzmény: tibtiborkaba_new (52166)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.02.24 -1 0 52166

Oda van írva: "Lautsprecher strahlt nach hinten in ein gefaltetes Hornsystem." Nem csak tőcséres, de noch dazu gefaltetes, azaz hajtogatott tőcséres, ami tekeredik, pödörödik, bodorodik, oszt mégse dezoxiribonukleinsav-molekula.

Előzmény: spacc (52165)
spacc Creative Commons License 2019.02.24 0 0 52165

Wazze!   Asztatat honnan szedted, hogy tőcséres a hangfal?  He?

Előzmény: tibtiborkaba_new (52164)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52164

Mekkora király már, tölcséres hangfal, távirányító...

Baró cucc...

Előzmény: drRamaty (52162)
quad Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52163

Mi az "monitor" a bal oldalán?

 

Egyébként nem semmi a súlya, 160 kg!

Előzmény: drRamaty (52162)
drRamaty Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52162

Igen, az Orion 299. "Hangverseny rádió", a korabeli árjegyzékek szerint.

 

https://www.radiomuseum.org/r/orion_299.html

Előzmény: quad (52152)
gabocza1 Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52161

17000Ft volt az ára, az irtózatos sok pénz volt annak idején...

Előzmény: quad (52158)
gabocza1 Creative Commons License 2019.02.23 -2 0 52160

Azért minuszolnak a gyökerek, mert ugrotok rá! Én, ha nem szólsz, észre sem veszem...:)

Előzmény: ex-kristikoma (52159)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52159

A koloniál verzió nekem nem tetszik, az intarziás jobban néz ki.

 

 

OFF:

A mínuszoló gyökér meg elhúzhat a jó k. anyjába...

ON

Előzmény: quad (52154)
quad Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52158

Itt meg a barokk (egyébként most azt olvastam, hogy négy verzió volt)

Előzmény: Dzsibzon (52155)
quad Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52157

Itt a colonial verzió:

 

Előzmény: Dzsibzon (52155)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52156

Igen - az sokkal szebb, igényesebb, látszik.. hogy az asztalos munkáktól kezdve és folytatva.. komoly törődés után árulják ~ igazából emiatt nagyon "megéri" .. aki keresne egy ilyet.

Előzmény: quad (52154)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52155

Hát biztosan az lenne az igazság pillanata, ha az ember élőben láthatná. De akkor is eléggé utána kellene néznem előre.. hogy mit fogok majd látni..!

 

Egyébként HA régi rádiókat vagy régi magyar elektronikákat gyűjtenék, nem gondolkodnék egy percet sem, hogy megvegyem.

 

Minden esetre én a saját szememmel.. az utolsó 57 évben nem láttam ilyet ~ még ha nem is ritka.

Előzmény: quad (52152)
quad Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52154

Egy kicsit utánanéztem.

Ezek szerint ez a zeneszekrény eleve három féle kivitelben készült, voltak  intarziás, illetve koloniál díszítésűek is.

Az itt árult példány  kb az "economy" verzió lehetett.

Egyébként egy sokkal díszesebbet árulnak a "nyafogáson" 130 ezerért.

Előzmény: ex-kristikoma (52153)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52153

Hozzám akartak hozni magnó részt javítani, sajnos nem tudtam elvállalni, biztos nem csak egy darab maradt fenn. Ha megnézed, nem is maradt meg szép állapotban a hirdetésbéli darab.

Előzmény: gabocza1 (52150)
quad Creative Commons License 2019.02.23 0 0 52152

Állítólag létezett olyan háború előtti magyar rádió is, amiért 1 milliót is megadnának, ha esetleg előkerülne ép állapotban.

 

Ezeknél a régi zeneszekrényeknél nagyon sokat jelen, hogy milyen a külseje, működik-e, illetve mennyire eredetik az alkatrészek benne. 

 

 

aligarcha Creative Commons License 2019.02.23 -1 2 52151

Minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ha el tudja adni 500kHUF-ért, akkor annyit ér. Majd meglátjuk, ahogy a vak is szokta mondogatni...

Előzmény: gabocza1 (52150)
gabocza1 Creative Commons License 2019.02.23 -2 2 52150

Igen, de ennyit akkor sem ér, ráadásul a fickó szerint ez az egy van belőle! Ahhoz képest, én már jó párat láttam, és egyet nem túl rég adtak el valamelyik licitálós oldalon 100 körül...

Előzmény: aligarcha (52149)
aligarcha Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52149

Ez már több, mint retro, muzeális, antik darab. 

Előzmény: ex-kristikoma (52148)
ex-kristikoma Creative Commons License 2019.02.23 -1 0 52148

Ugyan nem egy gyakori darab, de a tisztelt hirdető teljesen hülye... 

Előzmény: Dzsibzon (52143)
nukee Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52147

Koszi! Akkor meg is rendelem! :)

Előzmény: spacc (52146)
spacc Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52146

nekem mindíg elküldte 1 hét alatt.

Előzmény: nukee (52145)
nukee Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52145

Ahh ertem! igazad van, megneztem azt tenyleg konnyebb helyettesiteni! Mennyi ido alatt erkezik meg egyebkent? 

Előzmény: spacc (52144)
spacc Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52144

a harmadik szíj  a  számálóé, azt könyebb helyettesíteni mással, azért ajánlottam ezt, mert ez a digó készíti a legjobb és legerősebb szíjakat.

Előzmény: nukee (52142)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52143

Hát az tuti, hogy ami ebben a hi-fi toronyban van Mechlabor szalagos magnó, az túl sok nem jön szembe az utcán:

 

https://www.jofogas.hu/fejer/Mechlabor_zeneszekreny_1953_87307894.htm

 

nukee Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52142

Hello!

Koszi a linket. Azt neztem, hogy ott csak 2 fele szij van, ha jol gondolom akkor 3 kell, nem? Sajnos mind elporladt, ugyhogy fogalmam sincs mennyi kell bele.

 

Előzmény: spacc (52141)
spacc Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52141
Előzmény: nukee (52140)
nukee Creative Commons License 2019.02.22 0 0 52140

Sziasztok!

 

Van valakinek Grundig TK 545-os magnoja? Igazabol a szijak merete erdekelne, hatha tudja valaki :) Mind a 3 elporladt, most kerult hozzam a magno.

 

DD75 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 52139

Üdv spacc Mester!

Köszönöm megkaptam, továbbítottam , de még nem jött válasz rá. Amint érdemben tudok nyilatkozni azt jelezni fogom.

Előzmény: spacc (52137)
phammill Creative Commons License 2019.02.17 0 0 52138

Fekete ReVox NAB orsót cserélnék TEAC-ra. Ha a cserenem játszik, vennék, ajánlatot pü-ben kérném, thx!

spacc Creative Commons License 2019.02.14 0 1 52137

Hello Krisz!

 

Küldtem mailt műszerügyben. Megkaptad?

Előzmény: DD75 (52135)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.02.09 -1 0 52136

Egyet értek veled ,tanulnák meg némelyek Hogy ne szólj szám, nem fáj fejem!

Előzmény: DD75 (52134)
DD75 Creative Commons License 2019.02.07 -1 0 52135

Sziasztok!

Keresnék AKAI GX-646hoz Deprez műszereket, ezügyben tud Valaki segíteni?

Ajánlatokat és javaslatokat várok, mind2 esetben szigorúan a műszerek ügyében  :)))

Üdv Krisz

DD75 Creative Commons License 2019.02.07 -1 4 52134

Kicsit kemény szavak ezek az utóbbi pár héten ideokádott hozzászólásaid fényében...

Kezdjük az elején : cserélgetheted a felhasználóneved akár naponta, de attól még nem tanulsz meg helyesen írni és fogalmazni. Márpedig a helyzet az, hogy olyan jellegzetesen helytelenül fogalmazol és olyan bicskanyitogatóan tudálékos a stílusod, hogy csak egy fogyatékos nem ismer Rád...

Idejössz, nekiállsz kötözködni, lefikázod Valakinek a cuccát, tényként közlöd azt, hogy nem valós mérési eredményeket közöl vagyis csalással vádolod és még Neked áll feljebb amikor ezt többen nehezményezik? Mégis Kinek képzeled magad Te nyomorult? Eszedbe sem jutott még hogy a gyökérkedésed miatt megütheted a bokádat? Mindenki tudja Ki vagy, elérhetőségeid nyilvánosak, direktben fel lehet Téged jelenteni Te féleszű...

"Amúgy nem kell idejárni, ha úgy gondolod, hogy tán kikipott a becsületed, van ez így !!!"

Szerintem elég erős ezt egy vadonatúj felhasználónév alól benyögni, ugye érted? :)))

Előzmény: Hang-mérnök (52122)
_percy_ Creative Commons License 2019.02.06 -3 0 52133

Ő főlötyi a főtervezőmérnökúr! Minden korok legnagyobb 5 diplomás önjelölt zsenije :-D

Előzmény: traubisoda999 (52129)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.02.06 -1 2 52132

Segítek, a Paypal fiókodban ott vannak a pénzügyi tranzakcióid, azt bármikor meg tudod nyitni és tudsz róla képernyőképet készíteni (a konkrét ebay aukció többi adatával együtt). Ha ott látható, hogy a Paypal számládra jött ekkora összeg ebayes magnó eladásból, akkor azt az itteni kételkedők is elfogadják a bizonyítékaidat.

Előzmény: Hang-mérnök (52128)
btamas70 Creative Commons License 2019.02.06 -1 0 52131

Tervszerű az öreganyád térde kalácsa

Előzmény: traubisoda999 (52129)
quad Creative Commons License 2019.02.06 0 0 52130

Amenyire én tudom, nem új fórumozó, hanem egy régi törzstag reinkarnációja.

Előzmény: traubisoda999 (52129)
traubisoda999 Creative Commons License 2019.02.06 0 2 52129

Nocsak, nocsak, már megint egy új óvatlan fórumozó, aki tervszerű letámadás áldozata lett?

 

Még ilyet!

Itt "mindig mindenki ugyanazt kapja:
zokni, gatya, sál meg sapka."

 

Hang-mérnök Creative Commons License 2019.02.01 -1 1 52128

Ha majd megkeresem a facén feltett képet és felrakom, igaz nem csak neked, hanem a csoda 65 db-nek is, tán elvárom, hogy a nagyközönség előtt -> kiemelten ! bocsánatot kérjetek mindketten !

 

Tán ennyi lenne a minimum, elfoglaltságaim miatt nem tudtam megkeresni a képet.

 

Ha viszont eddigiekből ennyi jött le számotokra, akkor viszont csak gratulálni tudok. Majd egyszer, ha megemésztem - meg tudom emészteni a történteket, megértitek, miért is mondtam mindezt. Maradjunk annyiban, egy közvetlen hozzátartozóm ment el örökre, így van bajom és tán jelenleg mással vagyok elfoglalva, mivel az a dominánsabb ténykedés.

Majd megkeresem és felrakom, de akkor elvárom a fentiekben leírtakat is !

Előzmény: Dr. Hertz (52125)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.01.26 0 0 52127

Igen ~ az elmebajon is vannak furcsa fickók, hogy maguk sem tudják mit akarnak / van olyan hirdetés nem egy arrafelé, hogy több éve hirdetik.. megállás nélkül..

Minden esetre azt az árat megérte volna.

Előzmény: _percy_ (52114)
65dB Creative Commons License 2019.01.25 -1 0 52126

Emelni kellene a gyógyszeradagodat.

Előzmény: Hang-mérnök (52122)
Dr. Hertz Creative Commons License 2019.01.25 -1 2 52125

"Elmebajon nekem is feltették a B-67-esemet 7-8- ezer dolcsiért hírdetve és elkelt,"

 

Erre kérünk valami kézzelfogható bizonyítékot, mert ilyen eladásnak nyomát sem látni az ebayen!

Előzmény: Hang-mérnök (52120)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.01.25 -1 1 52124

Bigi, baxki, ha ezt tudom, hogy mobilnepper vagy! Ajánlhattál volna valami jó telót...

 

:D

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.01.25 -2 1 52123

" a tényleges - az orra előtt és látott adatokra kíváncsi, melyre Bigi-kénk képtelen lenne prezentálni, a vevő számára."

 

Ugye voltál Biginén és ténylegesen nem tudta a méréseket prezentálni? Mert ha nem, akkor bizony hazudozol, mi több, hitelrontasz, alaptalanul vádaskodsz, és örülhetsz, ha Bigi ezért nem baszat ki a fórumről, mint macskát szarni, mert megérdemelnéd... 

Előzmény: Hang-mérnök (52120)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.01.25 -3 1 52122

Tetszik tudni felvetődik a kérdés, ki számára lényeges az Ön 'nagyrabecsült' véleménye ? Ahhoz tudni is kellene, hogy véleményt alkothasson.

Mivel ez nincs meg, így egy vicc az állítása és mondanivalója.

 

Olyan, mint akit már minősítet más, egy fórum-bohóc megszólalását olvashattuk, élvezhettük, váljék egészségére is, de minek szólalt meg.

 

Úgy tűnik, orvos még nem látta. Így sok sikert a felépüléséhez ! Önre référne a gyógyulás végre.

Előzmény: Mono SE (52116)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.25 -1 2 52121

A másik totyikban nem 2 nap kihagyásról volt szó?

Tessék tisztességesen felkészülni a diplomahajigáló versenyre! Aztakutyafáját:))

Előzmény: Hang-mérnök (52120)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.01.25 -1 1 52120

Miben hazudtam, nagytudásúkám ???????

 

Abban, hogy lükék vagytok a stúdió technikához ?

Nemigen hazudtam, mivel én voltam stúdióban és otthonomban is az van.

 

Abban hazudtam, hogy Bigi - mobilnepper volt ?

Abban sem, mivel az volt.

 

Abban hazudtam, hogy Bigi behozatott nagy - nehezen egy telefánkot, egy csomó problémával, melynek ki tudja mennyi gondját oldotta-oldatta meg mással és most fél misiért hírdeti ezen szerkezetet ? Csak nagyon halkan megkérdezve, milyen a fejek állapota, mivel arról úgye, egy fikarcnyi kép sem született nem véletlenül. -> amúgy minden útszélen le lehet akasztani egy telefánk fejet, tehát Önnnek eszerint nem gond egy ilyet beszerezni - kicserélni - illetve beállítani.

 

Ne vicceljünk már egymással, ábrákat, állítólagos mérési adatokat én is fel tudnák pakolni, de a vevő, a tényleges - az orra előtt és látott adatokra kíváncsi, melyre Bigi-kénk képtelen lenne prezentálni, a vevő számára.

 

Szóval mielőtt minősítenél bárkit is, gondolkodni is kellene. Min ? Más olyan irányú minősítésén, melyet meg tetszett tenni, illetve a valóságon, mármint azon, hogy ezt nevezett el is adja, egy épeszűnek, egy olyannak, aki szeretne egy stúdiómagnót, de nem mindenáron és nem egy roncsot !

 

Szóval lehet hazugnak minősíteni, de szt sem tudja Ön, hogy miért is teszi. A tények, viszont tények, melyeket le is írtam.

Előzmény: Dr. Hertz (52119)
Dr. Hertz Creative Commons License 2019.01.25 -1 1 52119

Hagyd, hazudik, mint a vízfolyás :-(

Előzmény: btamas70 (52118)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.25 -1 4 52118

"Elmebajon nekem is feltették a B-67-esemet 7-8- ezer dolcsiért"

 

Mivel itt feltehetőleg többeket is borzasztóan érdekel, kérnénk szépen az archivált ebay oldal linkjét! (Segítek megkeresni, ha a végzeccséget igazoló könyvecske netán csődöt mond..):)

 

Előzmény: Hang-mérnök (52115)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.24 -1 2 52117

És a kedves professzor úrnak is.

Előzmény: Mono SE (52116)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.24 -2 2 52116

hát, a tököm se lenne az örökösöd (részvétem a családnak)

Előzmény: Hang-mérnök (52115)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.01.24 -2 0 52115

Majd ha ténylegesen Bigi-kénk eladja a telefánkját, az ismert ( felsorolt ) hiányaival, hiszem, ha látom, illetve utána nem perelik le a gatyeszát, az lenne még a csoda !

 

Amúgy pedig ennyi pénzért simán mehetne a MÉH-be :) is.

 

Felrakott szentem egy csomó ábrát, mérési eredményként, melyről azt sem tudja, mi is valójában :) -> mobilkereskedőtől nem elvárható :). Arról már nem is beszélve, hogy eladáskor sem tudná prezentálni a vevőjének - ténylegesen ezen eredményeket -> ha tán azok is lennének, mivel azt sem tudja, hogy készült, mivel és milyen állapotban, körülmények között, illetve ténylegese a telefánkról. Vannak mérési eredmények valamiről, tán lehet, hogy a telefánkról, ki tudja.

 

Valjuk be őszintén, egy félmisis cuccost a vevő megnéz - kipróbál és vannak és lehetnek is elvárásai, melyek csak hitegetésben valósulhatnak meg jelen pillanatban, akkor necces a történet.

 

Majd ha realizálódott az eladása, nem kell félni, sikitozni fog, de mivel eddig nem jött össze számára, mély hallgatásba burkolózik.

 

Elmebajon nekem is feltették a B-67-esemet 7-8- ezer dolcsiért hírdetve és elkelt, melyen vígadtam egy kicsit, mert az örökösöm nem gagyit örököl. Mivel ennyiért sem adnám el, a fejek, melyek a telefánkon nem szerepeltek, nálam igen- igen jó állapotban vannak, kevés km-errel :)  és egy nem leharcolt a szerkezet lenne.

Így nepperkedés híjján, én kihagyom az eladását, marad az örökösnek minden :). 

Előzmény: Dzsibzon (52108)
_percy_ Creative Commons License 2019.01.24 -3 0 52114

Úgy látszik hogy ugyanezt a gépet kicsit magasabb áron újra feltette az eladó. Hogy mi történt nem tudom, de "érdekes" szituáció :)

Előzmény: Dzsibzon (52108)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.01.23 0 0 52113

Ja, rosszabb lett, mint volt :-((

Előzmény: tibtiborkaba_new (52112)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.01.23 -1 0 52112

szerintem egyátalán nem ex. Teljesen lökött még az a fő...

 

Előzmény: Pierr_Kardán (52111)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.01.23 0 0 52111

Ex-Főlökött :-(

Előzmény: Fefebá (52110)
Fefebá Creative Commons License 2019.01.23 0 0 52110

Jesszusom! Ki ez?  :-)))

Előzmény: btamas70 (52109)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.23 -1 1 52109

"Kicseréled az összes csövet 0-km-esre"

 

Már rég kicserélte!;)) Az összeset, ami benne volt. Tán nem teccik tunni olvasni? Sem?

Előzmény: Hang-mérnök (52107)
Dzsibzon Creative Commons License 2019.01.23 0 0 52108

Pár órája kelt el egy Telefunken M5 C teljes szervíz és felújítás után a német E.Bay oldalon 462 ezer Ft.ért = talán ez az ár kiinduló alap lehet bárkinek.. aki ilyen gépet szeretne eladni, venni, kritizálni.. stb.

 

Én nem értek hozzá - csak becsatolom:

 

https://www.ebay.com/itm/123592857740?ul_noapp=true

 

Remélve, hogy kivételesen nem tilt le és nem törli az Audioland hozzászólásomat az Index gondolatrendőrség.. mint legutóbb, hogy szigorúan tilos és sértő módon egy Vatera hirdetéssel illusztráltam valamit.. anélkül, hogy bárkire becsmérlő, sértő, személyeskedő megjegyzést tettem volna.

 

Hang-mérnök Creative Commons License 2019.01.23 0 0 52107

Ha nem járnál ide, akkor nem lenne mire reflektálni sem :)!  Mivel Feltetted és szóltak hozzád :) és a feltettekhez is, kérdésre viszont nem tudtál mit válaszolni !!!! -> mindent elmond rólad ! 

Nem véletlenül ..........

 

Lenne és van is pénzem, de egy józan, végiggondolt ténykedésre nem veszek meg egy vas-hulladékot, melynek a gumírozása kívánni valót hagy maga után, továbbá a csövei annyira használtak, hogy ki tudja mikor mondja be az unalmast, illetve kérdéses a fejének állapota is. Szabadulni szeretnénk a szerkezettől, de nem sikerül ????

 

Szóval ha egy teljesen - és ténylegesen feújított és bemért gépet szeretnél eladni, tán vevő lennék rá ! Kicseréled az összes csövet 0-km-esre, gumírozást felújítod teljesen, burkolatot csinálsz hozzá, talán 150-200-at adok is érte, de csak akkor, ha ezeket a ténykedéseket számlával igazolod is !! + az elhozatal, mivel az sem olcsó mulatság !

 

Amúgy nem kell idejárni, ha úgy gondolod, hogy tán kikipott a becsületed, van ez így !!!

 

Fél misi pedig az álmodban valósul meg :) Jó reggelt vietnám, itt a mai napi marhaság lenne....

Előzmény: big-dewil (52095)
65dB Creative Commons License 2019.01.22 0 0 52106

Ezt éppenséggel el tudnám viselni....

Előzmény: tibtiborkaba_new (52102)
65dB Creative Commons License 2019.01.22 0 0 52105

Elég három szót leírnia, és már tudjuk is ,kicsoda :)

De azért próbálkozik a szentem ...

Előzmény: btamas70 (52099)
scammell Creative Commons License 2019.01.22 0 0 52104

Üdv!

Keresem azt a Kristóf nevű fórumtársat akitől anno   AKAI szalagokat vettem!

Azt hiszem nyíregyházi és Egerben tanult. 

Sokat beszéltünk akkor a Skypén!

Akairól  Revoxra váltott akkor.

Már nincs meg a száma------jó lenne beszélnünk! Mailban jöhet a telszám.

Köszi!

Tomi

 

 

btamas70 Creative Commons License 2019.01.21 -1 1 52103

Hentes által műtött magnón (flex, hegesztőapparát) nem illik röhögni!;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (52102)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.01.21 -1 1 52102

"Egy félmisis szerkó, valahogy kinéz" ühüm, ja, kinéz.

 

Mondjuk ha csöves lenne, ami pontosan így néz ki, akkor amúgy nem félmisis lenne, hanem háromésfélmisis...

 

https://www.ebay.com/itm/Telefunken-M5-Stereo-Rohren-Tonbandgerat-Tube-Taperecorder-1-4/132858165825?hash=item1eeef6ba41:g:hKQAAOSw8L5b7wCs

 

Mondjuk így tranyósan is körberöhögi a Studer 67-eted...

Előzmény: Hang-mérnök (52094)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.21 -1 1 52101

Kimaradt, hogy militari speciál;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (52100)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.01.21 -1 2 52100

Szerintem Bigi bármire megesküszik, hogy az összes benne lévő cső vadonásúj, nullkilométeres, válogatott, abszolót audiofil.

 

:D

Előzmény: Hang-mérnök (52094)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.21 -1 0 52099

Biztos azokra a hengeres izékre gondolt:

Hogy mered kritizálni a sokat tapasztalt, 4 és félcédulás szalagos bakter szagértését??

Mihaszna billentyűhuszár!:ĐĐĐĐ

Előzmény: 65dB (52097)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.21 -1 0 52098

Hová gondolsz.. ő maga a helikopter!:))

Előzmény: 65dB (52097)
65dB Creative Commons License 2019.01.21 0 1 52097

Milyen csövekre gondolsz?

 

Nem te vagy véletlenül a helikopteres főlöki?

Előzmény: Hang-mérnök (52094)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.21 -1 1 52096

pedig élmény és szórakozás! ;Đ 

Előzmény: big-dewil (52095)
big-dewil Creative Commons License 2019.01.21 0 1 52095

na már tudom miért nem járok ide. 

Hang-mérnök Creative Commons License 2019.01.21 -2 0 52094

Még mindíg nem bírtunk megszabadulni a telefánktól ? 4-5 éve kínálgatod, mihaszna. Pedig milyen nehéz volt az idejuttatása is :).

 

Görgői, gumírozása már rendben van ? Csövei újak ?Avagy maradtak bent a használtak ?

 

Már csak az nem tiszta, 500-ezret fizetsz azért, hogy elvigyék ? Mivel oly régóta szeretnél megszabadulni ezen szerkezettől. -> visszaolvasható menyire !

 

Egy félmisis szerkó, valahogy kinéz -> de ez a saját véleményem lenne, bocsánat. Sok sikert az eladási próbálkozásodhoz !

Előzmény: big-dewil (52093)
big-dewil Creative Commons License 2019.01.21 0 0 52093

big-dewil Creative Commons License 2019.01.21 0 0 52092

kb pont igy néz ki. köszi.

Előzmény: phammill (52089)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52091

Vedd vissza a kép méretét VGA-felbontásra úgy már felrakható, én is vacakoltam ezzel a problémával.

 

 

Előzmény: big-dewil (52088)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 52090

mivanmá, csak akkor jössz ide, ha pénz köll?;)

Előzmény: big-dewil (52088)
phammill Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52089

Neten talált kép, nem az eladó gépről készült. 

Az sokkal szebb, igaz Bigi báttya?

Előzmény: big-dewil (52088)
big-dewil Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52088

Telefunken M5-C tipusu profi studiomagnó. 2016-ban teljes felujitáson esett át Paff Gábornál.  Azóta cca 50 orát volt használva, (-vannak más magnoim is-.) Kb 1 honapja cseréltem benne ékszijakat. Adom hozzá a gyári hord doboz alját, és két pár felvevö illetve lejátszo kábeleket, valamint az AEG tárcsákat és 1db 528-as originál uj emtec 1000m-es szalagot. A magnót nem jegelem, aki jön, viheti.

Képeket valamiért nem engedi feltölteni. 

tel: voda- 317-nyolcvan8-nyolcvan. vagy klatty a nevemre, email ott. 

Ára. 500.000.- Ft

 

quad Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52087

Úgy tűnik más is reklamált már, mert itt már jól van befűzve

 

Előzmény: Baltássy (52080)
quad Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52086

Köszi, de van már.

Előzmény: 65dB (52082)
quad Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52085

Nem lehet hálózatba dugni mert telepes. :-) 

 

 

Előzmény: Baltássy (52084)
Baltássy Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52084

Mérnem, mérnem...?? A konnyektorba bedugtad? :-)

Előzmény: Mono SE (52081)
65dB Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52083

Nem jársz messze az igazságtól. Az én 320 asom  mellé  megkaptam az eredeti bőrtokját is, aminek eléggé penetráns szaga van. :)

Előzmény: Mono SE (52073)
65dB Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52082

Esetleg UHER6000 csere?

Előzmény: quad (52074)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 52081

csodálkoztam is, hogy mér nem szól ;Đ

Előzmény: Baltássy (52080)
Baltássy Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52080

Nem jól van befűzve... :-)

Előzmény: Mono SE (52076)
phammill Creative Commons License 2019.01.20 0 0 52079

Urak, használ valaki Tascam DX-4D zajcsökkentőt?

quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52078

Egyébként konkrétan ezt a piros magnó láttam "élőben" is, mert egy szentpétervári  múzeumban van.

Előzmény: Mono SE (52076)
quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52077

Majd megbeszéljük. Az a baj, hogy ahhoz mind a kettőt elő kellene bányásznom a raktárból, ami nem holnap lesz.

Előzmény: gabocza1 (52075)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52076

hát ilyent, nézz szét a fészerben ;)

 

Előzmény: gabocza1 (52075)
gabocza1 Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52075

Mit szeretnél komám? :)

Előzmény: quad (52074)
quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52074

Annyira van ilyenem, hogy ezt a forót én készítettem, annak ellenére hogy most egy internetes oldalról szedtem le. :-)

 

Egyébként ezt szívesen elcserélném valami másra, mert törött a fedele és hiányzik a teleptartója. (Természetesen van egy jobb állapotú)

 

Sajnos a most feltett képek közül az elsőn lévő az hiányzik.

Előzmény: Mono SE (52071)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52073

akármiről is koppintották, a bőrtokot látva, már itt van az orromban a ruszki katonák csizmájának a szaga ;) 

Előzmény: gabocza1 (52072)
gabocza1 Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52072

Pedig elég nyilvánvaló, a Stelláról! A másik meg egy Nagra utánzat akarna lenni...

Előzmény: Mono SE (52071)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52071

ezt az első Ritmet nemtom miről koppintották, de baromi szépre sikerült - nyilván neked van ilyen (vagy akár mind is;) a polcon

 

Előzmény: quad (52070)
quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52070

Azért abbanLazarbivi téved, hogy a 60-as években nem voltak szovjet riportermagnók.

 

1953 ban született az első "hordozható" szovjet magnó, a MIZ-8 ami még rugós (gramafon) motorral müködött, 

 

 

1956-57-ben készült a csöves Reporter és Reporter 2, majd  60-ban a tranzisztoros Reporter-3

 

 

   

 

Utánuk pár "másolat jött: 

 

1962-ben a  Ritm (perfectone) majd 64-be az Uherről másolt, de csak két sebességes Jauza-20   

     

Utánuk jött a magyar ML magnók korszaka, amit tmegével importáltak.

 

Az utolsó szovjet riporter magnók a 77 ben megjelent Ritm Reporter és  a 78-ban készült 19-es sebességű, pilotjeles Ritm 320 volt

     

 

quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52069

Bocs az ismétlését, én csak Mono posztját olvastam, és nem vettem észre, hogy pont Stirlitzel indult a téma.ezzel indult a téma.

quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52068

Bocs, elírtam, Stirlitz kapítányról van szó, és az utólag megkeresett kép szerint nem az asztalon van a magnó, hanem a kezében

Előzmény: quad (52067)
quad Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52067

A csöves verzió megépítésének egyébként érdekes tecnika-, vagy filmtörténeti oka volt.

 

Nem tudom, emlékeztek-e a tavasz 17 pillanata című filmsorozatra, ami egy a második világháborús szovjet kémről szólt. Van a fimben egy jelenet melyben a Stilitz kapitány (a főhős) asztalán egy ilyen Elektron 52 magnó fekszik.

 

Mivel a film készítése idején az Elektron-52 eléggé ismeretlen volt a CCCP-ben, ezért komoly vita indult arról, hogy létezhetett-e ilyen kicsi magnó a csöves korszkban.

 

A gyűjtő kollega csak azt kívánta bebizonyítani, hogy elvben létezhetett. 

 

Egyébként az idézett oldalon megtekinthető, hogy a szovjetek a 60-as, 70-es években készítettek a Nagránál kisebb, de már tranzisztoros magnót is. (Természetesen a CIA "műhelyében" is készültek hasonló egyedi magnók)

Előzmény: Mono SE (52066)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 52066

Döbbenetes a ruszki verzió mindenre kiterjedő 26 oldalas manualja:):

 

http://vintage-technics.ru/Tinico.htm

 

Ahogy az utólag épített egypéldányos csöves verzió is:

 

Előzmény: never.jr (52065)
never.jr Creative Commons License 2019.01.19 0 0 52065
phammill Creative Commons License 2019.01.11 0 0 52064

Szerintem sem volt Photoshop.

Előzmény: livE10 (52063)
livE10 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 52063

Hát kellett hozzá fantázia, de nem csak elképzelés -:)

 

https://www.thosewhomakewaves.com/home/makingwaves/2016/5/23/a-huge-mixtape-of-history

 

Persze más a cél.

Előzmény: _percy_ (52062)
_percy_ Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 52062

Már láttam én is ezt a képet köszi, nyugtáztam hogy rengeteg photoshophuszár van a világon :)
A QGB-t próbálgattam, kiválóan együttműködik az Uherekkel is (SG 561 Royal és Report Monitor 4200) :)
Igaz hogy arra kevesebb szalag fér, de 1150m stúdiószalag cipőkanállal még épp rámegy.

Ja és sokkal szebb és megbízhatóbban működik mint az elképzelés a képen.... :)

Előzmény: phammill (52055)
DD75 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52061

azon a fotón amit te raktál be azonos átmérőjű tárcsák között szíjakkal van összekötve a szerkezet, tehát az elméletileg minimális veszteséggel átadja azt amit a gép normál működésénél kapna az orsó. Így ránézésre az tényleg egy használható megoldás (feltéve hogy az orsómag azonos átmérőjű, nem sokat változnak a nyomatékértékek)

Előzmény: quad (52059)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52060

Itt van róla egy videó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=z55suFocF2w

 

quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52059

Ez a kép az Internetről van. 

Nekem is van ilyen, de sohase próbáltam ki, és most megnézni se tudom, mert egy raktárban pihen a magnókkal együtt.

Arra sajnos nem emlékszem, hogy a szalagfeszítők - amik ezen a képen be sincsenek fűzve - esetleg nem játszanak be valahogy a csévélésbe is.

Előzmény: DD75 (52058)
DD75 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52058

Ez nagyon király :)))

A második verzió már jobban kidolgozott, ennél teljesen használható a gép. Az elsőnél csak lejátszás és előre gyorscsévélés lehetséges. Ezzel kapcsolatban az merült fel bennem hogy a leengedő orsó nincs fékezve illetve a felcsévélőnél láthatóan nem 1:1 az áttétel, ezek nem befolyásolják károsan a működést?

Előzmény: quad (52057)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52057

Létezik hasonló hordozhatóban is, igaz csak 13 cm-ről 18-ra "nagyít"

 

Előzmény: phammill (52055)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52056

Szervíz leirásom van hozzá (mehanika,panelek,alkatrész lista stb). Ha kell valamilyen infó segiteni tudok.

jelenleg ilyen most még a gépem,hiányzik az egyik felvételi sávválasztó nyomógomb-így került hozzám.  

Előzmény: livE10 (52054)
phammill Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52055

Magnósok figyelem! Percy, csak Neked!

 

livE10 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 52054

Szerencsés eset. A vezérlésben van néhány TTL IC, ami komoly fiókhuzigálást tud okozni. Legalábbis nálam.

A fékek állíthatók, persze a betétnek jónak kell lenni.

Szívesen átküldöm a doksijait, ha kell, de akkor kellene egy cím privátban.

Előzmény: Kari-Bá. (52050)
DD75 Creative Commons License 2019.01.07 -1 2 52053

Azt nem is mondtam. Viszont az autentikustól és a gyári minőségtől fényévekre van ;)

ez az elox valahogy nem olyan minőség mint ez :

márpedig itt Valaki gyári minőségről beszél folyamatosan...

de pl az autentikusság kérdéskörben :

elég sok a különbség és nem csak a szín...

Előzmény: Pierr_Kardán (52051)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.07 -1 1 52052

Több mint egy órányi digi retus is van a képben, jó hogy kinéz valahogy ;)

Előzmény: Pierr_Kardán (52051)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.01.07 0 1 52051

No, azért nem csúnya ez a fekete 909-es :-)

Előzmény: DD75 (52049)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.01.07 0 1 52050

Üdv livE10

Miután életre kelt a Dokorder kiderült egypár hibája,pl nem működött a gyorscsévélés egyik irányba sem

(nyomógomb hiba),javitható csak szét kellett szedni a gombokat. A másik baja a leeresztő orsó szalagfékje

stop üzemmódban nem működik kellően, megszalad az orsó és lefut a szalag.

Talán kopott lehet a filc betét mert utánállítási lehetőséget nem látok rajta,még jobban megkell néznem.

Próba felvételt készitettem már vele minden csatorna jól működik,a bias fix ud-35(gondolom szalag tipus)

van beálitva, matrica van ragasztva a bias fix-manual váltó kapcsoló fölé ,zajmentes volt a felvett anyag lp-ről,rádióról egyébként. A fejegység két csavar kivétele után komplett levehető

egyszerűen javitható. A panelokon semmi belejavitás nincs pedig látszik a magnón a rendszeres használat

nyoma az előlapján de nem vészes. Még szereznem kell nagy orsókat szalaggal a későbbiekben,meg

próbálok kezelési könyvet nézni mert van funkció rajta ami még nem egyértelmű teljesen.

DD75 Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 52049

Köszönjük szépen a reklámot, amint autentikus feket 909-esre lez szükség megostromoljuk a műhelyét Uram!

Azért azt remélem hogy a maga kategóriájában jobban teljesít és kevésbé túlárazott mint a Dragon Audio  Technology által legyártatott kazetták :)

És nem hagyhatom ki a kérdést : az igen nagy különbség alatt azt érti, hogy a fejhallgató és a mikrofonaljzathoz tartozó feliratokat a többieknek sikerült a megfelelő (elnézést a helyes szó : AUTENTIKUS!!!) helyre tenni ? :)

Félreértés ne essék : elismerem és tiszteletre méltónak tartom azt az elhivatottságot melynek ereményeképpen időt, pénzt és önmagát sem kímélve végigvitte ezt a projektet. Le a kalappal, tényleg nagyon szép a végeredmény és oda , ahová szánta, tökéletesen passzol is.

Ugyanakkor nem mehetek amellett, hogy valószínűleg Ön nincs tisztában az autentikus szó jelentésével.

Ugyanis ez a magnó akkor lehetett volna autentikus, ha az eredeti ezüst színre restaurálják.

A 80-as években gyártott fekete magnókon (CT-A9, CT-A1) fehér volt a feliratozás szóval az autentikus aranyon is lehet vitázni. Nem igazán értelmezhető számomra a Pioneer felirat BASF/ReVoX NAB adapterre szitázása és az sem hogy egy ilyen komoly projekt esetében miért is nem fért bele 2 azaz kettő darab eredeti Pioneer spulni.

Hozzá kell tegyem nem értek az orsós gépekhez, csak egy lelkes műkedvelő amatőr vagyok .

Előzmény: Dragon Audio. (52043)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52048

"nV os alapzajú félvezetők" - mekkszólalt a szakkember:ĐĐĐ

Előzmény: gabocza1 (52044)
Dragon Audio. Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52047

18 évvel ez előtt az volt ! Kb 10 éve jelentek meg a nem autentikusan fekete 909-esek! Ha sikerül össze hasonlítani akkor rájössz, hogy az utánzatok nem eloxált fekete , hanem por festett előlappal készültek! És egyszínű fehér szitázott feliratokkal !!!  Míg az általam kivitelezett az a 90-es években gyártott fekete Pioneer gépek előlapját is feliratozó ó arany festékkel és a szükséges helyeken pirossal lett feliratozva ! Ja és az elektronika ami már anno is -70 dB felett teljesített !Valamint a 3. sebesség (38.1 cm/sec) ami a gyári darabokban nem volt!  

Előzmény: tibtiborkaba_new (51996)
btamas70 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52046

"nV os alapzajú félvezetők" - mekkszólalt a szakkember...ĐĐĐ

Előzmény: gabocza1 (52044)
Vintageaudio Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52045

Valóban szép gratulálok!

Előzmény: Dragon Audio. (52043)
gabocza1 Creative Commons License 2019.01.06 -3 2 52044

Dragon Audio. Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 52043

Ja és némi kiegészítés a világ egyetlen fekete Pioneer RT909 -ét illetően ! Ez 2001 ben volt az !!! De azóta sem készült ettől  autentikusabb 
fekete RT909 ! Össze lehet más fekete 909-el hasonlítani ! Több igen nagy különbség van az én általam gyártott és mások által készítettek között!

Előzmény: Mono SE (51995)
Dragon Audio. Creative Commons License 2019.01.06 -1 0 52042

Nem eladó ! De 2001 óta teszi a dolgát ! Méghozzá igen jól ! És kb 1 éve kapott új nV os alapzajú félvezetőket ! ( nem maradt más csak a szalagzaj ! )
És most készül egy 2 x félsávos csak egy irányban játszó RT901 -es csöves elő fokkal ( nuvisztor )  ! És sok minden más ...pl. STM618
Lásd:  www.dragonaudio.hu

Előzmény: Mono SE (51995)
phammill Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52041

Igen.

Előzmény: Taakinn01 (52039)
livE10 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 52040

Nekem a NYAK élcsatlakozói okoztak már kellemetlen perceket. Hajlamos megrepedni, ráadasul elsőre nem is látszik a biztosítólemezektől. Amúgy masszív gép.

Előzmény: Kari-Bá. (52005)
Taakinn01 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 52039

 

 

phammill Kérdezlek, ez az a gép ami nem oly rég 2018 dec hirtelen felbukkant a NET-en, 

s pár hét után eltünt? :-)))) átment egy 20%-os esésen? Te vetted meg? Ezért a Jézuska?

Jó és gondolom korrekt a gép!

DD75 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 52038

légyszíves küldj nekem egy mailt vagy válaszolj az enyémre. Egy telefonszámra lenne szükségem minél gyorsabban.

Előzmény: Baltássy (52036)
DD75 Creative Commons License 2019.01.05 -1 3 52037

Nagyon sajnálom, de ne aggódj nem töröltem a dolgot, én tartom a szavam és ha más nem lesz akár saját zsebből veszel neked még komlyabb gépet kompletten is. De momentán ott tartok, hogy itthon szeretnék kicsit elveszni bármiben ami elvonja a figyelmem. Nem jókedvemből maradok most , dehHogy értsd miről van szó : édesanyám lassan egy hónapja kórházban fekszik, kedden volt CT-n és daganatot találtak nála, egyenlőre nem tudni pontosan mi az. Jelen körülmények között akkor sem hagynám itt ha egy Nak 1000ZXL Limitedről lenne szó bagóért... azt hiszem érthető.

 

 

 

Neked meg kis mínuszoló fa..kö@@ög : remélem most örülsz, bár továbbra sem értem mi a fax bajod van. Annyi vér persze nem szorult beléd , hogy kiállj elém mint egy férfi, pedig láthatod én nem bújkálok, nem titkolózok mert nincs miért... Csináld csak nyugodtan hisz ez mégiscsak könnyebb mint nekiállni dolgozni és tenni azért hogy neked is legyen.

Baltássy Creative Commons License 2019.01.05 0 1 52036

Jajdesajnálom, pedig már úgy vártam, mert ez a sz@r, f@stalicska AKAI 4000-re nagyon ráférne egy kis ápolás, elvégre már közel 40 éve működik. (Igaz, hogy eddig még egy ékszíjon kívül mást nem kellett cserélni benne, de ahogy itt olvasom, nagyon ócska, szinte használhatatlan szerkezet, bármikor megadhatja magát, aztán itt állok majd télvíz idején egy szalagos magnó nélkül...)

Előzmény: DD75 (52035)
DD75 Creative Commons License 2019.01.05 -2 2 52035

A GX-4000 téma határozatlan időre elnapolva. Most hétvégén mentem volna ki a kocsiért, de jelenleg fogalmam sincs mikor lesz ebből valami.

DD75 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 52034

Szia! Nem látok semmi privát dolgot a fiókban...

Előzmény: traubisoda999 (52033)
traubisoda999 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 52033

DD75, légy szíves nézd meg a gmail fiókodat!

Előzmény: DD75 (52032)
DD75 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 52032

Szia!

Elvileg szeretné, de konkrét választ majd a megtekintés után ad szerintem.

szerintem akár egy jó kis projekt is lehet belőle, a plexije sérült viszont minden papírja is megvan.

Előzmény: Baltássy (52031)
Baltássy Creative Commons License 2018.12.30 0 0 52031

Sikerült- e megtudni, hogy az a hajnalban azonnal jelentkező valaki igényt tart- e arra a roncsra?

Mert ha nem én változatlanul nagyon örülnék neki, mert már be sem merem kapcsolni ezt a hulladék GX 4000-t itt a hátam mögött, nehogy teljesen besz@rjon.

Előzmény: DD75 (52023)
phammill Creative Commons License 2018.12.29 0 0 52030

Köszi!

 

Más:

 

Kardán, privát ment! :-)

Előzmény: DD75 (52029)
DD75 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 52029

Gratula, nagyon szép kis dbx-es vas!

Előzmény: phammill (52024)
_percy_ Creative Commons License 2018.12.29 -4 1 52028

Halvány lila gőzöd sincs miről irkálsz.... Kazettás magnóknál pl. a két sáv egymás mellett van, a visszafele menők pedig a szalag másik felén egymás mellett. A szembesáv áthallása itt teljesen értelmezhetetlen.
Ad 2. A GX fejek csodás kopássálóságát egy végtelenül finoman polírozott szalaggal (SRT) dokumentálták. Normál szalaggal nincs adat az élettartamukra.

Ad 3. A magastartomány olyan amilyen ugyanis azt a fej alapból meghatározza. Bár ha minden magnóba ugyanaz az elektronika kerülne mint ami a GX fejes magnóban volt amivel felvették akkor talán még "igazad" is lehetne (lehet hogy az Akainak is ilyen világmegváltó tervei voltak, csak akajik és semmi más? :-D )

 

Ezt olvastad?  (korabeli, nem 30-40 éves készülékekről írnak benne!)

http://hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM1412.HTM

Előzmény: Dr. Hertz (52014)
phammill Creative Commons License 2018.12.28 0 0 52027

Ez egy költői túlzás volt, Luigi egy fórumtárs, aki ritkán van szól hozzá dolgokhoz. A japán gépek (TEAC-fan) a kedvencei, de majdnem mindent meg csinál.

Hplnap térjünk vissza témára.

Előzmény: Pierr_Kardán (52026)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.12.28 0 0 52026

Hol van ez a TEAC szerviz? Elérhetőségét megadnád?

Előzmény: phammill (52024)
Baltássy Creative Commons License 2018.12.28 0 0 52025

Ok, várok.

(Csak be ne sz@rjon addig ez az ócska, vacak magnó.)

Előzmény: DD75 (52023)
phammill Creative Commons License 2018.12.28 0 0 52024

Na, kis késéssel, de hozzám is megérkezett a Hi-Fi Jézuska...   :-)

Egy kicsit még játszogatok vele, azután januárban megy Luigi bácsi dedikált TEAC szervizébe.

A plexi még a csomagtartóban van...

Előzmény: DD75 (51983)
DD75 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 52023

Szia!

Lehet elkéstél , még éjjel küldött Valaki egy mailt. Kis türelmet kérek...

Előzmény: Baltássy (52022)
Baltássy Creative Commons License 2018.12.28 0 1 52022

Persze, engem érdekel(ne)

(Van egy ilyen magnóm, a barátom vette a KERAVILL-ban a 80-as évek közepén, és használta, használgatta kb. 6 évvel ez előttig, amikor is nekem adta. Kitisztítottam egy kicsit, aztán ma is használom alkalmanként, nincs vele problémám. De ugye - ahogy itt olvasom - nagyon szar magnó ez, bármikor beüthet a ménkű, tehát jó lesz az a roncs nekem, még szükségem lehet a benne lévő alkatrészekre.)

Tehát nagy tisztelettel elfogadom a felajánlásodat.

Előzmény: DD75 (52016)
DD75 Creative Commons License 2018.12.28 -1 0 52021

Most hogy mondod be is foglak perelni az elmaradt haszonra... :)

Egyébként pont a 77-es nem igazán mozgat momentán mert az már nagyjából gatyába lett rázva és tökéletesen működik.

Mind2 irányba jó a lejátszás és a felvétel is... Most hogy elővettem járatni 2 szalagot tele vettem vele, most már 3. napja figyel az asztalon, minden fasza. Szerintem holnap elpakolom már és valami mást kaparok elő járatni. Ez a 77-es abban mindenképpen jó, hogy csak annyi helyet foglal mint a ZXL-ek.

Előzmény: Mono SE (52020)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.28 -1 1 52020

persze, most, hogy nem sikerült elcserélni az akaidat egy pióra, meg vagy sértődve ;))

 

amúgy meg Kardán olvtársnak hiányzott a fekete

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150013358&t=9106958

Előzmény: DD75 (52019)
DD75 Creative Commons License 2018.12.28 -1 0 52019

Akkor meg minek okoskodsz és ajánlgatod itt? :)

Mono SE Creative Commons License 2018.12.28 -2 1 52018

ne haragudj meg, de teljesen hidegen hagy az okfejtésed, ahogy a pio orsós is ;)

Előzmény: DD75 (52017)
DD75 Creative Commons License 2018.12.28 -1 0 52017

Érdekes mert nekem a CT-A9X-en rohadtul fehérek a feliratok :)))

A kaziajtó alatti pár sor sárgás (nevezzük óaranynak), de ennyi...

Úgy egyébként meg annyira nem fogott meg a sztori senki ne haragudjon meg ezért.

Szerintem egy készülék egyszer eredeti és itt jóval több dolog történt mint restaurálás.

Félreértés ne essék tisztelem és elismerem a belefektetett munkáját és egy nagyon pofás cuccot rakott össze, de ettől még egy fantáziagépet épített, ami bármilyen szép is lehet, de egy komoly gyűjtőt vagy egy múzeumot nem igazán érdekel.

Én nem tudom, hogy ugyan milyen Pioneeres ember nézte meg ezt a cuccot, de akadnak bizonyos kételyeim ezzel kapcsolatban.

Nem tudom a gyárat miért is érdekelné egy olyan magnó aminek teljesen ismeretlen az előélete, gyakorlatilag nullára lelakták majd itthon Valaki nekiállt és megépítette belőle a saját szája íze szerinti kivitelt.

Sajnos az illető nemcsak álmai gépét építette meg, hanem valószínűleg fejben ott is maradt az álmok mezején.

Egyébként nem tudom mire vélni ezt a 10000 USD-s árat, mert ennek kb a harmadát-felét érhetné meg maximum valami elvetemült gyűjtőnek, ha gyári csomagolásában és papírokkal meg minden tartozékkal lenne, frissen felújítva, kalibrálva és mondjuk egy év garanciát is adna rá. De arra is meg kéne várni míg megjön a megfelelő vevő...

Persze nem mondom hogy nem láttam még hasonló sztorit, Norman barátomnál is van egy félig lekrómozott félig learanyozott Nakamichi 1000ZXL frontpanel szóval akadnak lelkes bolondok máshol is :)

Jut eszembe : meg lehetne szerezni az Alu eloxáló mesternek az elérhetőségét? Hirtelen kedvet kaptam hogy hupililára eloxáltassam a 700ZXL és az 1000ZXL előlapokat. Utána meg jól meghirdetem tripla áron őket mivel a világon egyedülálló gépek :) (gyanítom ha megtenném kurva gyorsan egyedül állnék én is a magnóimmal, mert hogy a Norman páros lábbal rúgna ki a műhelyből az teljesen biztos )

Előzmény: Mono SE (51997)
DD75 Creative Commons License 2018.12.27 -1 0 52016

Ha már ennyire emlegetitek azt a fo..os 4000D-t... Van egy olyan roncsom ha érdekel Valakit, hazahozom.

quad Creative Commons License 2018.12.27 0 0 52015

Nekem sajnos van olyan elemes magnóm is amire 220-at adtak :-( - (Természetesen totálkáros)

 

Igaz ebben hibás volt a gyártó is, mert olyan csatlakozót tettek fel a hálózati adapter fogadására, amibe a "borotva" csatlakozót is be lehetett dugni.

Előzmény: Kari-Bá. (52013)
Dr. Hertz Creative Commons License 2018.12.27 -2 4 52014

Előre jeleztem, hogy a "gxfej" problematikáját hagyd ki, de úgy látom, hogy azon felül nem tudsz mibe belekötni.

 

A GX fejek is fejlődésen mentek át a gyártás közel 20 éve alatt (mert aztán áttértek a Super GX fejekre, de azt csak kazettás magnókban használták), ha megnézed az újabb GX fejeket, akkor láthatod, hogy nem ugyanaz a típusjelük, mint az első évekbelieknek voltak. Az újabb fejeket sokkal kevésbé érinti pl. a kitöredezés problémája, de egyébként is, amely GX fej túlélte az első 30 évét, az nagy valószínűséggel túl fogja élni a következő 30 évet is.

 

A magastartomány "kopogósságát" szintén javították, bár nem elsősorban a fejen belül, hanem az elektronika hangolásával.

 

A visszafelé jövő sávokról érkező áthallás problematikája pedig kicsit túl van lihegve. Azon úgy lehet a legjobban javítani, ha nagyon precizen beállítod a fejek fizikai elhelyezkedését, beállítod a szalagvezető elemeket, fixen rögzíted ezeket a beállításokat és ezután a magnóval korábban nem használt szalagra veszel fel. Az áthallás nagyobb része az eltérő pozícióban lévő fejek miatt hallható (vagy a más magnón felvett szalagokon hallható). Nem azt mondom, hogy teljesen megszűnik az áthallás, de legalább 50 %-al csökkenthető a mértéke (és így arra a szintre csökken, ami a kazettás magnóknál már elveszne a zajban, a szalagosoknál csak a kiváló jel/zaj viszont miatt hallható). Ezt a precíz beállítást valóban nem könnyű megcsinálni egy oda-vissza játszós fixfejes magnóval (mint pl. a GX77), de nem lehetetlen (az ugrálófejes magnókkal, mint pl. a GX210, viszont már tényleg eléggé mission impossible a dolog).

 

Jelenleg is van AKAI GX fejes magnóm, 18-as orsós és 26,5-ös orsós is. És igen, van nem GX fejes szalagos magnóm is, tehát össze tudom őket vetni. Van amiben jobb az AKAI, és természetesen van, amiben pedig a nem GX fejes magnó a jobb.

 

A GX fejes magnó legfontosabb előnye az, hogy használhatom nyugodtan, nem kell tartani a fejkopástól, ami egy gazdasági totálkár :-( Azt mondom, hogy inkább hallgatok egy icipici dübörgést a GX fejes magnóm, mint fájó szívvel nézzem az elkopott fejű magnót, amihez ha egyáltalán lehet is venni pótfejet, azt lassan a magnó értékével megegyező áron lehet megkapni :-( A GX fejes magnót nyugodtam hallgathatom akár nem polírozott stúdiószalaggal is, a kopás a tizede egy Revox fej kopásához képest.

Előzmény: _percy_ (52000)
Kari-Bá. Creative Commons License 2018.12.27 0 0 52013

Ithoni hangstúdiós munkákra szeretném majd használni, még egyenlőre karbantartás alatt van a gép.

Robosztus de szerintem jól felépített könnyen szerelhető japán technika. Az előző tulaj nemigen értett hozzá , mert 110v-os rendszerű és simán bedugta a 220-ba. Új bizti+inverterter és nálam rendesen

működik!

 

 

phammill Creative Commons License 2018.12.27 0 0 52012

Urak, TEAC X-1000M nagnóról mik a tapasztalatok, használ valaki ilyet? Köszi!

csárlisín Creative Commons License 2018.12.27 -2 2 52011

hú de kurva nehéz felfogású(ak) vagy(tok)!

olvasd el pörszi 52000 hozzászólását, abból idéztem , mindössze csak idézőjelet nem tettem,

de arra gondoltam , mivel ugyanaz a szöveg , mindenkinek világos lesz, hát nem lett.

amúgy meg, a faxomnak sem kéne az a lóbaszó méretű doboz, láttam már közelről olyat.

Előzmény: Pierr_Kardán (52009)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.27 -2 3 52010

hát, a faxom se kíváncsi rá, mi az igasság ;Đ

Előzmény: Pierr_Kardán (52009)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.12.27 -4 0 52009

Ezek szerint, csárli koma, nem mondasz igazat.

 

Az #52001 hsz-edben ezt mondtad: nekem is van egy gx4000d a vitrinben,miért ne lenne?

 

Az #52004 hsz-edben meg ezt mondtad: egy szóval sem említettem, hogy nekem lenne ilyen készülékem.

 

A két állítás szépen ellentmond egymásnak, szóval az egyikben nem mondasz igazat.

 

Várjuk a magyarázatodat arra, hogy miért vagyunk mi a hibásak, vagyis mit értettünk félre a beírásaidban.

Előzmény: csárlisín (52004)
gabocza1 Creative Commons License 2018.12.27 -1 0 52008

Az egy szép darab! Mire akarod használni? RS nicknevű kollégának van itt Dokordere...

Előzmény: Kari-Bá. (52005)
Fefebá Creative Commons License 2018.12.27 -2 1 52007

Nincs ebben semmi félremagyarázás. Ha valamit idézel, akkor azt illik "idézőjelbe" tenni. 

Előzmény: csárlisín (52004)
philipsmaniac Creative Commons License 2018.12.27 0 2 52006

Üdv!

Majd spacc elvtárs meg holdudvara jól leolt hogy mit keresel itt. Úgyhogy menekülj amíg tudsz!

Előzmény: Kari-Bá. (52005)
Kari-Bá. Creative Commons License 2018.12.27 0 0 52005

Üdv minden magnós társnak.

 

Nemrég szereztem egy Dokorder 1140 quadro orsós magnót. Véleményt, használati tapasztalatokat ha mondanátok róla megköszönném. Képeket majd teszek fel a gépről. 

csárlisín Creative Commons License 2018.12.27 -2 2 52004

emberek!

tik aztán rendesen félreértelmeztétek a mondanivalómat.

egy szóval sem említettem, hogy nekem lenne ilyen készülékem.

az első mondattal pörszit idéztem

a képet csak azért tettem fel(találomra választottam a netről) hogy nézegetni így is lehet,

csak ezért felesleges birtokolni egy példányt belőle.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.12.26 -3 1 52003

Ez nem hasonlít, hanem ugyanaz :-))

 

Tehát vagy csárli koma nem mond igazat, hogy régóta nála porosodik a magnó, vagy a vaterás eladó adott el egy más tulajdonában lévő készüléket...

Előzmény: Fefebá (52002)
csárlisín Creative Commons License 2018.12.26 -2 0 52001

nekem is van egy gx4000d a vitrinben,miért ne lenne?

mi sem természetesebb , porfogónak éppen jó.

 

gyerekek, tudjátok mi lesz ennek a sorsa?

semmire se jó, megy majd ki a gájdecba.))))))))))

Előzmény: _percy_ (52000)
_percy_ Creative Commons License 2018.12.26 -4 1 52000

Ha volt valaha GX fejes és nem GX fejes magnód te magad is rájöhettél már...
A gyártási nehézségek miatt sajna nem volt megfelelő se a magok szigetelése se a tekecselés minősége. Így nagy volt az áthallás a előremenő sáv között "visszafele jövő" sávból.

A GX fejek magastartománya ugyanezen okok miatt teljesen jellemző volt, de hogy jó lett volna, ilyet sohasem tapasztaltam.
(Nekem is van egy GX-4000D a vitrinben, miért ne lenne. Szalagot viszont nem teszek fel rá)
A hőmérsékletváltozzással szembeni érzékenysége pedig az idő előtti tönkremenetelét okozhatta a fejeknek. Folytassam? :-((

Előzmény: Dr. Hertz (51978)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.26 -1 0 51999

nem, én most szálltam le ;)

 

Az előlapfestésnek sose dőltem be, mert anno többször is csináltam. Nekem ugyan nem ajánlott fel az Orion 20 millát a világ egyetlen mozdonyszürke Orion tuner + kazis deck párosért, mikor rájöttem, hogy a B77 szélessége takkra megegyezik az Orion torony szélességével...

Sőt, Huszti Alpár jóvoltából nekem volt az egyetlen mozdonyszürke standart 2-es dobozpárom is - két ea057 monoblokkal hajtva - a torony mellett.

 

Előzmény: gabocza1 (51998)
gabocza1 Creative Commons License 2018.12.26 -1 1 51998

Mi van, felültél te is kóklerünk szekerére? :)

Előzmény: Mono SE (51997)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.26 -1 0 51997

az ebay-en egy gyenge utánzatot árulnak, pl. a pio felsőkategóriás fekete készülékein a felirat sohasem volt fehér, ahogy az ebay-es masinán látszik, hanem speciális óarany színű.

 

itt a sztori >>

http://forum.hifipiac.hu/audiofil/elado-'-draga-regisegek-avagy-regi-dragasagok-'/

 

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (51996)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.12.26 -1 0 51996

Ahhoz képest, hogy "világ egyetlen", nem is drága...

 

Vagy a sárkányos "világ egyetlen"?

 

:)

https://www.ebay.com/itm/PIONEER-RT-909-TAPE-RECORDER-REEL-TO-REEL/292877978603?hash=item4430e34beb:g:EKoAAOSwCE5bnaW8:rk:6:pf:0

Előzmény: Mono SE (51995)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.26 -1 0 51995

ezt a csokipapír színűt is kurva drágán dobták volna utánam a majában, végül azzal mostam fel előtte a nyálam, hogy a pionak nincs füle, a b77-et meg könnyedén cibáltam koncertről koncertre ;)

 

De neked itt van a világ egyetlen fekete előlapos rt909 spulnisa, lehet rá startolni...

 

Előzmény: Pierr_Kardán (51992)
DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51994

Hogy őszinte legyek, én sem hallottam róla ezelőtt soha, de az embernek volt 1 db gyári NAB adaptere, 2 reel spacere és ezek. Egyben árulta szóval eleve nem volt kérdéses kell e ez nekem... :)

Egy másik fickónál volt szintén 1 NAB adapter így össze tudtam hozni végre. Engem leginkább az érdekelt hogy meglegyen a pár NAB, a rackmount már csak ráadás ;)

Előzmény: XNC (51991)
DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51993

Szia! rackmount az RS-1500US-hez

Előzmény: XNC (51991)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51992

Fekete nincs?

 

Ezt a csokipapír színűt utánad dobják a Majakovszkij utcában, de a feketét csilliókért árulják 😃

Előzmény: Mono SE (51987)
XNC Creative Commons License 2018.12.26 -1 0 51991

Mi akar ez lenni?

Előzmény: DD75 (51990)
DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51990

DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51989

Adsz érte egyet? Felőlem mehet :D

Előzmény: Mono SE (51987)
DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51988

Na de Mester!! Cserébe egy nagyon kompakt és csinos szerkentyű :)

Előzmény: spacc (51986)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.26 -1 1 51987

ezt gx-es stelázsi magnót, cseréld el inkább egy rt909 piora ;):

 

Előzmény: DD75 (51972)
spacc Creative Commons License 2018.12.26 0 2 51986

Brrr......!!!!   Elcseszett egy konstrukcijó..... köpedelem.... mondom ezt annak ellenére,hogy itt vigyorog a monitorom mellett balra a polcon az enyém.....:(((

Előzmény: DD75 (51985)
DD75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 51985

És teljes harci díszben AKAI spulnikkal :)

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 51984

A kapcsolókra való műanyag kupakra gondoltam...

Előzmény: DD75 (51983)
DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 51983

keresnék még egy gyári plexit, utángyártottam van. Cserélhetünk is ráfizetéssel.

Szintén keresek két műanyag kupakot a NakMeister gépére.

és mint a mellékelt ábra mutatja ELCASET vonalon is betárazott Norman :)

van neki egy 7500US is de az jelenleg felújítás alatt..

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 51982

O jahh... el is felejtettem hogy amikor a Technicshez nemrég sikerült az eredeti NAB adaptereket beszerezni, akkor a csomag része volt egy pár reel spacer  (mivel ebből már volt így ezeket elajándékoztam a Nakamichi gurunak) és egy pár RP-9130 rack adapter is :)

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 51981

Orsósok közt értettem azt, hogy nem nagy etwas.

Azért ez a poros nyomában sincs mondjuk egy PR-99nek ;)

Abban igazad van, hogy elfogult vagyok a kazettásokkal (főleg ha komolyabb Nakamichiről van szó), de azért hülye nem vagyok főleg a matekhoz nem :)))

Én is tudom hogy a 2x olyan széles szalagra ami 2x-4x-8x akkora sebességgel fut, egyértelműen jobb minőségben lehet rögzíteni. Sosem vitattam azt, hogy egy jó orsósnak nem ellenfél minőségben a kazettás formátum, mindössze én jobban kedvelem a kazettás deckeket.

Nagy kár hogy a Nakamichi nem feküdt rá a szalagos technikára is, nagyon megnéztem volna egy szalagos topmodelljüket a 80-as évek elejéről ;)

De félre az álmodozással, igazából ez a két orsós marad, ezeket az utolsó csavarig csúcsformába hozatom, azt hiszem 2 elég jó gépet csíptem meg ehhez, kinézetre mind2 nagyon szép.

De nagyjából a kazisokkal is itt tartok. Nagyjából megvan amit akartam, ott is a gépek rendbetétele van hátra... Persze azt nem mondom hogy nem lesz több, de már nem lesz 80-100 gépem mint a 2000-es évek környékén , amikor kb mindent megvettem amiben 3 fej volt :)

Előzmény: Pierr_Kardán (51973)
Dr. Hertz Creative Commons License 2018.12.25 -2 2 51978

Na szép...

 

Pierr legalább érveket hozott fel a véleménye alátámasztása érdekében, te meg csak bedobtad a megkérdőjelezhetetlen dörgedelmedet.

 

Úgy lenne szép, ha te is hoznál érveket, műszaki adatokat, teszteket.

 

Az, hogy "gxfej, gxfej, gxfej" az nem érv, a GX fej olyan, amilyen, de az AKAI a végére már szépen tudta kompenzálni a problémáit.

Előzmény: _percy_ (51974)
_percy_ Creative Commons License 2018.12.25 -7 1 51974

A "jó hang" eléggé viszonylagos, ez a magnó pl. teljesen átlagos szerintem. Jobb is lehetne ha nem GX fejek lennének benne.... Talán.
Tudom hogy külsőleg sokaknak tetszik, de ez a hangjára az égadta világon semmilyen hatással sincs :)

Előzmény: DD75 (51972)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.12.25 -2 3 51973

és egész jó hangja van

 

Szerintem te egy kicsit elfogult vagy a kazettás magnók irányában, mert ha nem lennél elfogult, akkor belátnád, hogy ennek a magnónak nem "egész jó" hangja van, hanem nagyon jó hangja van :-) Kazettás magnók közül nincs is olyan, amit mellé lehetne tenni. A Technics mellett persze elmarad a hangja, de az nem is ez a kategória.

 

Ez a magnó az AKAI utolsó szalagos magnós fejlesztése, ebben olyan elektronika van, mint a legjobb kazettás magnókban (pl. tud krómdioxid szalagra is felvételt készíteni) és kétszeres szélességű és két/négyszeres sebességű szalag miatt a frekvenciaátvitel és a jel/zaj viszony messze-messze meghaladja a kazettás magnók képességeit.

 

Ki kell választani hozzá a használni kívánt szalagtípust (a legjobb a MAXELL XLI, vagy a TDK GX), kicsit beállítani a magnót hozzájuk, aztán lehet élvezettel használni :-)

 

Oda-vissza játszó, távirányítható, tehát a praktikumban is felveszi a versenyt a kazettás magnókkal, a hangja pedig olyan, hogy a kazettás magnók 99 %-ának az eladás lesz a sorsa egy ilyen magnó mellett.

Előzmény: DD75 (51972)
DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 2 51972

És a másik orsós gépem szigorúan nem csárlinak...

Tudom, hogy nem nagy etwas, de kedvelem mert egy nagyon kompakt kis cucc és egész jó hangja van.

 

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 2 51971

És egy érdekesség, ez ide és a kazettásokhoz is befér, elvégre pont a kettő közt van félúton :)

 

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 0 2 51970

Kicsit jobb képek :

DD75 Creative Commons License 2018.12.25 -1 2 51969

Ohh Csárlikám , mondd mi bánt?? (már megint)

Posztoltam pár fotót egy szép orsós magnóról, egy orsós magnókról szóló fórumon.

Mi ebben a fricska? Szerintem nem csak nekem van itt RS-1500asom... És szólok hogy ugyan működik, de felújításra szorul.

Megjegyezném azt is, hogy ez az RS-1500 még így kompletten sincs árban még a közelében sem mondjuk egy GX-747esnek...

Nem mellékesen ez egy magnós fórum, nem hiszem hogy ezzel a géppel én bármelyik irányban nagyon kilógnék a csapatból, sőt szerintem elég sokan elő tudnak húzni jóval komolyabb vasakat is.

És ha hiszed, ha nem egyikükre sem fogok irigykedni, mert én elégedett vagyok azzal, amim van. Egyrészt azért mert ezt a magnót egy 79-es Technics toronyhoz vásároltam célirányosan, másrészt pedig mert tudom hogy amim van azt a két kezem munkájával és az eszemmel szedtem össze.

Nem először kóstolgatsz és szerintem nem is utoljára. Nem unod még?

Tipikusan az a fajta irigy vagy, Akik a múltban a besúgói hálózat gerincét adták, egyszerűen képtelen vagy megérteni és képtelen vagy elfogadni, ha Valakinek jobban megy nálad, pedig a lehetőség számodra is adott. Tanácsot nem is adnék ezzel kapcsolatban, mert úgysem fogsz már megváltozni, ennek ellenére én sosem fogok Neked olyat kivánni hogy "jön még "kutyára" ifa"...

Továbbra is békés, boldog karácsonyi időtöltést kívánok a szeretteid körében!

Előzmény: csárlisín (51968)
csárlisín Creative Commons License 2018.12.24 -3 1 51968

neked is!

újabb fricska a nyálcsorgatóknak

nem baj!

jön még "kutyára" ifa.

Előzmény: DD75 (51966)
DD75 Creative Commons License 2018.12.24 0 3 51967

DD75 Creative Commons License 2018.12.24 0 3 51966

Kellemes Karácsonyt srácok!!!

a facebook Technics csoportját pedig ezúton is külön köszöntöm magam és a dunántúli ÁFÉSZ minden dolgozója nevében :)))

btamas70 Creative Commons License 2018.12.22 -4 0 51965

Azt mondod, Szóda elftárs nem igazán kompetens az okos / nem okos kérdés eldöntésében? Megmondom őszintén, nekem is komoly kételyeim vannak....ĐĐĐĐ

Előzmény: Mono SE (51964)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.21 -7 0 51964

pedig most teljesen elbizonytalanodtam a tekintetben, hogy röhögjek-e az "értelmes ember" besorolásodon, vagy xarjam le a folyamatos erőlködésed... ehh, ennyi >

Előzmény: traubisoda999 (51963)
traubisoda999 Creative Commons License 2018.12.21 0 4 51963

Mono (gondolom ez a név olyasmire utalhat, hogy egybites agyú), utoljára válaszolok a megjegyzéseidre, mert nem vagy méltó arra, hogy értelmes emberek szóbaáljanak veled.

Azt írod: "a hozzá hasonló dilettáns lúzerek egymást szórakoztatják".

 

Nos, ez a megjegyzésed és az itteni összes hozzászólásod tartalma és stílusa tökéletesen igazolja azt az alábbi, közismert alapigazságot:

 

Két alapvető baj van a világgal. Az egyik, hogy a buta, ostoba emberek mindig nagyon magabiztosak, a másik, hogy az okosok mindig kételkednek.

 

Rád a kételkedés egyáltalán nem jellemző.

Előzmény: Mono SE (51959)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.21 0 0 51962

Meg lehetnek élő felvételek is.

Előzmény: Törölt nick (51961)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.21 0 0 51961

Lehet, hogy sehonnan. A 24 bitnek sincs értelme, a 20 bit már iszonyúan pontos, felette minden elvész a zajban. De ha már csinálom, akkor legyen a legjobb.

Előzmény: M.Jocó (51960)
M.Jocó Creative Commons License 2018.12.21 0 0 51960

".......24 bit/192 kHZ, de vadászom a 384 kHz-es változatot"

 

Honnan az ilzen zene ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (51955)
Mono SE Creative Commons License 2018.12.21 -3 2 51959

A "használhatóbb beszélgetős fórumon" nyilván azt érti a csávó, ahol a hozzá hasonló dilettáns lúzerek egymást szórakoztatják a faxságaikkal - ezt hívják egyébként virtuális identitásépítésnek ;)

Előzmény: btamas70 (51956)
gabocza1 Creative Commons License 2018.12.21 -3 0 51958

Á tévedsz, vannak mindenféle "restaurátorok" meg "akai szerelők" akik váltig állítják, hogy ők beállítják úgy a gépet, hogy nem nyávog a szalagvégen! Igaz, mikor rákérdeztem hogy tán adnának mérési eredményt a nyávogásról, és a szalagfeszítésről a szalag elején-közepén-végén, mindegyik mellébeszélt, illetve azt ajánlotta, hogy mérjem meg magam...:)

Előzmény: btamas70 (51957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!