Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bt74 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 16491

Van valakinek ilyen szivattyúhoz csatlakozója eladó? Csak a szivattyú oldali kellene kb 10 centis vezetékekkel.

 

 

 

 

kareszka1984 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 16490

Sziasztok

Egy ilyennel mwg lehet valahogy oldani, hogy kapcsolodni tudjak a thermotop c kalyhamhoz? :)


https://s.click.aliexpress.com/e/bK3KmXs8

koszegikaktusz Creative Commons License 2019.01.24 0 0 16489

Vadi új D3WZ  Hydronic Eberspacher vizes elektronika ha kell valakinek

 

.

FeZ_ Creative Commons License 2019.01.24 0 0 16488

Köszi.

 

Előzmény: majkel (16487)
majkel Creative Commons License 2019.01.23 0 0 16487

ebben a postban megtalálod

Előzmény: FeZ_ (16486)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.23 0 0 16486

Szia !

 

Te helyileg merrefelé vagy ?

Itt van (volt) nálunk egy 2011-es Caravelle (Transporter), azzal, hogy nem jó a fűtés, ill. csak ritkán jó. Persze nem melegszik, és a kiegészítő fűtés nem indul be. (Webasto Thermo Top C)

Diaggal (Nem Webasto) komponens teszttel amit lehetett nézni, ott minden működik (ill. az izzítógyertyánál csak az aktiválását láttuk, azt nem, hogy valóban izzít-e) csak a hűtőkör kapcsoló mágnesszelepnél volt csak az, hogy nem lehetett aktiválni. Ez utóbbit azonban nem találtuk a rendszerben, mint a korábbiaknál ahogy benne volt, talán nincs is benne ?!? 

A kérdés az, hogy ezzel te tudnál foglalkozni ? Mert ha igen, akkor elküldeném hozzád őket. Ez utóbbi esetben kérlek írd meg nekem a számodat emilben, mert a tiéd nem publikus !

Köszi

 

Előzmény: gibbonpitti (16483)
koqxdioo Creative Commons License 2019.01.23 0 0 16485

Sziasztok!

Eber, vizes üzemi hőmérséklete? (tömítés csere csere miatt szükséges)

Köszi!

kareszka1984 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 16484

:-/

Ujra bonthatom ki a kesztyutartot, mert az moge szereltem be a vevot

Előzmény: gibbonpitti (16483)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.22 0 0 16483

semennyire....kell az antenna

Előzmény: kareszka1984 (16481)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.22 0 0 16482

az ac-ról lehet megoldani leddel....vagy kis 1.2w-os izzóval.

Előzmény: LRROV2 (16480)
kareszka1984 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 16481

Sziasztok

T70-es modul antenna nelkul mekkora tavolsagrol tudja fogni a taviranyito jelet?

Beepiteskor meg nem volt tavom, igy az antennat be sem epitettem :-/ persze potolni fog9m, csak ha igy is kiprobalhato a rendszer, az sokat segitene.

LRROV2 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 16480

Gibbonpitti ! Kicsi tanács kéne.  Valamilyen módon szeretném egy Led-el jeleztetni, hogy a kályha be van kapcsolva, így látnám messzebről hogy éppen megy. Tudnál segíteni, hogy mit csapojak meg? Keringtető szivattyú?  Netán a dózis pumpa áramköre ? ( mondjuk ez lenne az igazi, mivel ha villogna, látható hogy müködik ) Csak azt nem tudom, hogy egy led mennyire zavarna be a játékba, kisérleteuni meg nem szeretnék. Tudnod kell, hogy a kályha táv indítását egy olyan centrálzár modullal ( természetesen relézve ) alakítottam ki, aminek a kimenetei bistabilból stabillá  egy jumperrel kapcsolhatóak. Így az egyik gomb a táv.on a kályha indítása, a másik pedig a ventillátoré ( mert a kályha kieg.-nek született és nincs meg a hőfok függő kimenete ).  Használom, és minden jól müxik, de ha bármiért leállna, na azt éppen nem látom a lakásból.     Köszönöm  türelmet !!

Kisgedus Creative Commons License 2019.01.20 0 0 16479

Köszönöm az információ dús választ. Így már legalább jobban képben vagyok.

 

Minden esetre egyenlőre így marad, majd meglátom hosszú távon mit mutat.

 

 

Előzmény: gibbonpitti (16478)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.20 -3 1 16478

 

 

a középső képen ami van az a majdnem a legrégebbi fajta lángcső .....ezeknél a vacak venturiknál minden számít ahhoz h jól működjenek.szóval nem csak a két szélső keverhető össze  és  nem a stekker alakja számít,mert azt max átrakjuk a régiről.

 

a 3. típust fel sem raktad....

 

és elárulom a cikkszám sem feltétlen számít sajnos.

 

az ukránoknál lehet venni vmi kínai vagy nem tudom honnan származó vackokat,c-s kályhához is árulnak pl gyertyát ami 10-15 izzítást bír ki és utána nem csak a gyertya hanem az acu is jó esélyel kimúl.szóval van valami forrás vacak venturi alkatrészekre is,fogtam már kezemben párat ( a csomagolás gyáriasnak tünt)és kb olyan az összefüggés mint a márkás és az olcsó kínai autóizzó között....világít valahogy,de nem oda ahová kéne. :)

 

10-ből 9x biztos h parametizálni kell az új lángcsőhöz  aszoftvert,mert ugyan elsőre jónak tünhet,de aki próbapadon járatja a kályhát az látja 1 óra üzem után h mi nem jó esetlegesen.és ha elkezd megint lekormolódni....folytassam? új lángcső ide vagy oda.

 

hidd el nem 1-2 venturit baxtam szét mire megtanultam mi merre és hogyan. és én nem az ügyfelek autóin-kályháin kísérletezek mint itt egyesek.....tényleg nem is értem a klaviatúra huszárok most miért nem pötyögnek mikor kérdés merül fel.....  :)

Előzmény: Kisgedus (16477)
Kisgedus Creative Commons License 2019.01.19 0 1 16477

Nem akarok nagyon vitatkozni, de gondoltam még ennyi talán belefér.

 

Ha azt mondtad volna az elején, hogy lehet hogy a három égő közül rosszat tettél bele, és azért nem jó mert a vezérlés nem tudja rendesen kezelni, semmi gond. Mert ebben van némi segítő szándék, ámbár igaz hogy ez nem segítség kérő fórum szóval ezt nem róhatom fel senkinek. De általában a fórumokon segítenek egymásnak az emberek.

 

Viszont igaz hogy nincs hozzá, se papírom se tapasztalatom, de jó voltam legóból, gondoltam régi ki, új be, nem nagy dolog.

 

Van három kosár, mindegyiken gondolom nem véletlenül különböző széria szám van. Plusz a vezetékek sem egyformák, mert nem mindegy hogy van e rajta mágnes szelep, üzemanyag előmelegítő, stb.

 

Szóval éles látásommal ugyanolyan szériaszámmal, és azonos színű csatlakozóval megegyező kosarat vettem. Ebből arra mertem következtetni, hogy jó lesz bele. Ami jó is mert ha nem lenne, valószínű ( de ehhez nem értek) egyáltalán nem is ment volna.

 

Itt van a három fajta kosár, ezek közül a C, és a D betűvel végződőt lehet max összekeverni, de a csatlakozó, ott is eltérő.

 

Persze mint mondtam mivel nem értek hozzá, lehet hogy rosszak feltételezéseim, de egyszerű laikusként, úgy gondoltam így jónak kell lennie.

 

 

Előzmény: gibbonpitti (16473)
halo13 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 16476

Én meg megszívtam. Kivettem a kályhát , szétszedtem , sok csavar beletört. Vagy sikerül kigyógyítani őket vagy kuka, egyébként patika a kályha belülről ránézésre. Lehet nem kellet volna szétszedni! De ez ilyen.

halo13 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 16475
Mjuz Creative Commons License 2019.01.19 0 0 16474

Sziasztok!

Egy Mercedesből kiszerelt D5WS-t szeretnék életre kelteni! A programórát rádugtam egy multiméterre. Kérdésem: normális az, hogy a sárga szálon (ami gondolom az indító) nyugalmi, kikapcsolt állapotban 9 volt körüli feszültséget mérek? Mikor aktív a programóra, akkor pedig 12 voltot. Illetve van még egy lila szál is a programórán, az mi célt szolgál? Lehetséges, hogy ez a kályha csak "bus"-os? Köszönöm.

gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.18 -1 1 16473

vidd el olyanhoz aki ért is hozzá!

 

vettél bele lángcsövet...elárulom h 3 féle van belőle és sztem nem fogod észrevenni a különbséget! mert sokan még szakmabeliek sem tudják....aztán ilyesmi a végeredmény.

 

és mindegyik lángcsőtípushoz más-más a szoftver....aki érti is a webasto diagot az tudja h melyik programhoz melyik lángcső kell....

 

 

szóval szívesen a ténymegállapítást....

Előzmény: Kisgedus (16472)
Kisgedus Creative Commons License 2019.01.17 0 1 16472

Köszönöm, a ténymegállapítást.

Előzmény: gibbonpitti (16471)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 16471

ha a venturi füstöl akkor az rossz......maradjunk ennyiben.

Előzmény: Kisgedus (16470)
Kisgedus Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16470

Sziasztok. Lenne egy újabb kérdésem.

 

Thermo top V kályha, egy seat alhambra-ban. Nem ment a szivattyú, ki lett cserélve, és a kerámia is megvolt már repedezve, szóval vettem bele egy komplett égőkosarat is.

 

Kályha most már indul fűt ahogy kell. Viszont nem állófűtésként működik, csak kiegészítő, szóval csak akkor indul ha jár a motor, és le is áll vele együtt, nincs külön kapcsoló gomb.

 

Annyi a "gond" vele, hogy néha, eddig kétszer fordult elő, miután leáll az autó, még füstöl a kályha, és gázolaj szag van.

 

Gondoltam esetleg rossz fázisban áll le az autó, és az égés még nem fejeződik be, nem szellőztet ki rendesen, vagy nyom még az üzemanyagpumpa.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Gi. Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16469
Köszi :(
Előzmény: gibbonpitti (16468)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 16468

nem fog menni sajnos.

Előzmény: Gi. (16464)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16467

a 210-es merciben elég rossz helyen van a kályha a jobb első kerék elött.sajnos nagyrészük már nem mükszik részben panelbeázás miatt részben a kályha kiegfunkcióban elhasználódása miatt.nem ritka h a tartókonzol alatt kirohad a kályhaház ezeken.

Előzmény: halo13 (16463)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16466

a legelejében még volt dw bennük....de tény h kevésben.

Előzmény: FSO Papa (16460)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.15 -2 0 16465

van itt annyi okoska...most mégis kussolnak??? felettébb érdekes.....   :)

 

a másik szopatása az megy aztán meg mikor baj van akkor kussolnak mint a cserebogár.

Előzmény: halo13 (16459)
Gi. Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16464
Sziasztok.

Segítséget kérnék.

Adott egy Mazda 6 webasto állófűtéssel, programórával, és egy vevőegységgel, de távirányító nélkül. T80-as távirányító való hozzá.

A kérdés, hogy össze lehet párosítani egy T90-es távirányítóval is?

Köszi 🙄 :)
halo13 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16463

Elnézést kérek Mindenkitől a muzical belépő miatt ! Ahogy az öreg ír mondja : hideg volt a lábvíz amit az asszony behozott. A kérdés az , hogy a BSI vezérli vagy mi? Tehát tanítani kell, vagy valami mechanikus probléma miatt nem indul? Tudom a pumpát külön tesztelni? Tudom a kályhát külön tesztelni? Egyébként a service manuálban az van , hogy ha benyomod és világit a kapcsolón a lámpa indulni kell külső hőmérséklettől függetlenül.

Előzmény: FSO Papa (16460)
B2Z Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16462

Szia!

/webasto telestart t70 manual / ezt beírod a gugliba azt már ott is van!

Előzmény: kareszka1984 (16461)
kareszka1984 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16461

Sziasztok

Adott egy T70-es modul. Ha sikerul hozza tavot szereznem, hogy tortenik az osszeparositas?

FSO Papa Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16460

Thermo Top C lesz az inkább, a hamutartóban levő kapcsolóval pedig csak kikapcsolni tudod (ha világít a piros LED akkor van kikapcsolva)

+6 fokos külső és 60 fokos vízhőmérséklet alatt magától kellene indulnia, bár az átlag magyar 210-ek 95%-ában mar rég nem működnek a kályhák

Szedd ki a kályhádat és környékezd meg Pistit időpont-ügyben, hátha idén még beférsz :-)

Előzmény: halo13 (16457)
halo13 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 16459

Bocs! Lehet , hogy rossz helyen járok! Mi ez itt a hiszti , hogy mi lehet jó autó? Ez nem az állófűtés ?  DDDDDDDDDD! Mindenkinek más! Nekem most pont egy w210 99. Rettenet, de szeretném megoldani ezt a problémát a segítségetekkel. Webastohoz q..ra   nem értek de ez idő kérdése.

gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.14 -1 1 16458

látod,mi  saját kezünkel fogjuk ezek az autókat és látjuk mik a gondok amik nagyrészt a terevezett avulásból valamint a spórolás miatti silány anyaghasználatból ered.

 

más meg csak a kalviatúrát csapkodja....na itt a nagy különbség.

Előzmény: loganos (16456)
halo13 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 16457

Uraim! Új vagyok itt. Üdv Mindenkinek! Az alany W210 Webasto kályha probléma.  Hamutartóban a kapcsoló , indulni kellene neki "0" környékén automatán de kézi nyomógombos  indításra sem csinál semmit. 99/6  DW50 valszeg  még nem vettem ki. A szivattyú sem ketyeg.

loganos Creative Commons License 2019.01.14 -2 0 16456

,,Szerinted egy 10 éves garázsban tartott, fűtéssel előmelegített, 100.000km-es autó tragacs?"

Nagyobbik részük igen, ha nem is tragacs, de egy mozgó időzített bomba, ami le fog rohadni. És az új állapotától is rohadt messze van. Ellenben ha nem egy 10 évest nézel, hanem egy ugyan így megóvott 20-25 éves, lehet jobb állapotot találsz. Egy autó pedig közel sem csak a motorból áll, az a legkevesebb. Veszel egy új autót (tökmindegy, hogy német, japán, olasz vagy francia, kóreai), felbakolva üvegtkalitkába teszed, 10 év múlva épp úgy elöregedett csatlakozói, kontakt hibás elektronikái, elöregedett futómű szilentjei, motor-váltó tartó bakjai, gumi betétes szíjtárcsái, szarakodó üzemanyag rendszere stb. lesznek mint ami eközben ment 200ezer km-t.
Vedd meg, használd, aztán dobd el, erről szól a mai világban minden. Hogy aztán a nyugat európai nem eldobja, hanem olcsón eladja a kelet európainak, mert az azzal is boldog, és csak arra telik neki, az már más dolog.

Előzmény: Törölt nick (16453)
Zsolt112233 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16455

Teljesen igazad van és értem is lényeget de sajnos nem megoldható mert nagycsalád vagyunk és gyerekeket kell hozni-vinni az autóval, falusi környezetben. Marad az elektromos előmelegítés, remélem a gyári garancia elvesztése nélkül is be lehet építtetni...

Előzmény: loganos (16448)
MBman Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16454

Építs elszívást az állófűtés kányha kipuffogógáznak, és akkor használhatod a garázst meg az állófűtést.

Előzmény: Zsolt112233 (16446)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16453

Gondolkodj már! Évi 7500km. Hat évesen nincs 50.000km. Akkor itt dobja el?

Szerinted egy 10 éves garázsban tartott, fűtéssel előmelegített, 100.000km-es autó tragacs?

Előzmény: loganos (16452)
loganos Creative Commons License 2019.01.13 -1 0 16452

Ha még értenél is hozzá......
Engem nem kell győzködnöd, autókkal foglalkozom (és a a legtöbb ismerősöm, barátom is). Mostaniakkal, nem öreg tragacsokkal.

Előzmény: Törölt nick (16450)
bandi197801 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16451

Üdv 

Eberspacher  hydronic  d5wsc  hez keresek müködő vezerlő panelt. 

Olyat ami biztos működik  . Ha lehethorror aron😎

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.13 0 1 16450

Ugye tudod, hogy van olyan élethelyzet ahol az 5km.-re, de még 1-re is autó kell a mozgáshoz?

Három, 5-6 év? Ne a Román és Francia sz*rokból indulj ki.

Előzmény: loganos (16448)
Imre Zákány Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16449

Sziasztok.

van 2db webasto DW 80 as állófűtésem.

24v/55w 7.6 kw 

Kipufogóval csöveivel és vízcsövekkel elosztóval.

Nem tudom mennyi ér. ha valaki tud adni róla felvilágosítást megköszönném.

 

loganos Creative Commons License 2019.01.13 -1 0 16448

,,Ha hosszabb ideig meg szeretném tartani az autót, melyik lenne a jobb megoldás?"
Venni egy bérletet, kerékpárt, robogót stb. az 5km-es utakra, az autót meg csak az említett 30km-es utakra elővenni. Kérdés persze kinek mit jelent a hosszabb táv. Km-ben te sosem fogod elérni a hosszabb távot. Időben meg ne is reménykedj hosszabb távokban, akármit csinálsz vele. Mai autók nagy átlagban 3 évet úgy is tudnak, ha semmit se csinálsz vele, minimális karbantartással kb. 5-6 évet. Utána meg a legalaposabban karbantartott, megkímélt autóhoz is szerencse kell.

Előzmény: Zsolt112233 (16446)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16447

Szia!

Az elektromos telepítése, és üzemeltetése is olcsóbb, garázsban nem kell a szélvédőt leolvasztani. Egy "rendes " kályháért biztos nem adnám fel a garázst.

Előzmény: Zsolt112233 (16446)
Zsolt112233 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 16446

Szia!

 

Kb. 2-3 fok van a garázsban, ez a leghidegebb. De tavasszal, nyáron süti a nap akkor sokkal kellemesebb. Két lehetőségem van ezek szerint: feladom a garázst és használok "rendes" kályhát (de akkor veri az eső, süti a nap stb.) vagy maradok és elektromos motor előmelegítőt szereltetek be. Ha hosszabb ideig meg szeretném tartani az autót, melyik lenne a jobb megoldás? Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (16445)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.12 0 0 16445

Szia!

Ha nem fűtött a garázs, akkor mondhatjuk hogy hideg?

Motor előmelegítés mindig jó, és hasznos.

Garázsban biztos hogy nem járatnám az állófűtést, még akkor sem ha a garázsajtó nyitva van.

Egyik lehetőséged hogy beszerelteted a kályhát. annak indítása előtt kilököd az autót a garázsból. Nem túl életszerű, de minden indulás előtt egy kis testmozgást be tudsz iktatni.

Másik, amit én csinálnék, egy elektromos motor melegítő, időzítővel, vagy távkapcsolóval. Viszont ezzel a motor nagyon lassan hogy melegedni.

Előzmény: Zsolt112233 (16444)
Zsolt112233 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 16444

Sziasztok!

 

Nehezen találtam ide, de remélem Ti tudtok nekem tanácsot adni.

 

Adott egy újonnan vásárolt 1.5-ös benzines EcoBoost motorú Ford. 2018 januárban vettük át, decemberig a szabadban parkolt és a feleségem 70%-ben rövid távokat ment vele. (~5km). A maradék, kb 2* egy héten, normál 30km-es út.

7.500km lett benne így egy év után és a komputer jelezte, hogy 8% (!) maradt az olaj élettartamából, így erősen indokolt az olajcsere.

 

Időközben sikerült neki garázst szerezni, még ha nem is fűtött, de legalább nincsen benne mínusz fok.

 

Kérdésem:

Szerintetek mennyire előnyös, hogy garázsban áll az egészségtelen felhasználás/motorkopás szempontjából?

Illetve gondolkodom még egy állófűtés beszereltetésén is, csak félek, hogy fél óra alatt "teledohogja" a garázst, és büdös lesz benne. Erről van esetleg valakinek tapasztalata? Vagy az a tény, hogy garázsban áll kihúzza a dolog méregfogát és az állófűtés már luxus lenne?

 

Vagy esetleg érdemesebb lenne egy elektromos fűtést belerakni, mert van 220-as kiállás a garázsban?

 

Nagyon köszönöm előre is annak aki tud nekem segíteni a véleményével.

 

Üdv!

Zsolt

 

 

Gyuszi barátja Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16443

Szia! Kályha sorozatos túlmelegedés letiltás. Tipp. Keringető vagy dugulás a vízkörben.

Előzmény: ronin. (16436)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16442

a nem teljesen feltöltött savas 6 cellás akku 12.7 volt alatt elkezd szulfátosodni....és minél lejebb mész a fesszel annál gyorsabb ez a folyamat.12.2 voltnál már elég gyors.ha ez nem áll fent csak rövid ideig(30-40p) akkor ez nem dráma,jó töltéssel még visszafordítható a folyamat.ezért fontos a megfelelő visszatöltés az akkuba fűtés(vagy bármilyen más megterhelés) után.

 

a munka aksik ezt jobban bírják,arra vannak tervezve de azok meg az indítást nem bírják az autóban mivel a rövid ideig de nagy áramerősséget nem szívesen adnak le cellalemez sérülés nélkül.

 

szóval ha nem vagy biztos abban h vissza tudod a generátorral tölteni az akkuba amit kivettél a fűtéssel akkor végy egy normális töltőt és hetente 1x töltsd fel az akkudat.megéri hidd el.

 

akinek van megfelelő szakmai tudása,tapasztalata(ezt nyílván nem enekd szánom) az tudja ezt....érdekes a sok szájkaratés csak hablatyol megint. :)

 

amúgy meg sajnos az összes standard akku mind egyforma belül...lehet az ca-ca technológiás vagy bármi más fantázianevü.egyedül az agm-ek tudják azt amit régen el lehetett várni egy akkutól.

Előzmény: Lesolo (16431)
Lesolo Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16441

Ugyanennyi ,kapacitású ami bennt van.., valami noname, de uj.., kapacitás oldalról  ezek szerint birni kellene...,mert  előző akksiva 3 èvig nem volt probléma kályházåssal sem...,   ,Jónak látszik de mégsem..., összehasonlitottam egy hasonlô ujjal : sokkal lassabban és alacsobban emelkedik a kapocs fesz tõltès alatt..,

 

Valaki emlitette a  BANNERT.., egyetértek véleményével .., akármilyen gyári beszállitó is..., tapasztalataim alapján a gagyi jelzøt kiérdemli böven

Előzmény: mica-r (16435)
Gi. Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16440

Sziasztok. 

 

Keresek webasto T 80-as távirányítót. Van valakinek eladó, vagy merre lehet beszerzni? 🙂

 

Köszi :Gi

mica-r Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16439

Az olcsóbb Exide tényleg nem túl jó.

Előzmény: T-omti (16437)
loganos Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16438

Igaz nem állófűtés ügyben, csak úgy általánosan, de én ügyfelek autóiba (ami nem S&S-os) sok éve kizárólag Exide Pémium akkukat teszek, a gyárilag előírt Ah-sakat. És nincs velük probléma. Előtte évekig Bannert használtam, azokból akkor lett elegem, amikor majdnem havonta kellett visszavinni belőlük garanciába cellazárlat vagy sav folyás miatt.

Előzmény: T-omti (16437)
T-omti Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16437

Hali

 

Tudom, hogy az árgépen az első helyen van az exide, de a boltban az eladó sem ajánlotta, túl sok a csere.

Még a prémiumot se.

 

Bocsi, de ő ezt mondta

Előzmény: mica-r (16435)
ronin. Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16436

Sziasztok! Ford focus mk2 ( 2010 ) 1.6tdci kályhával volna olyan problémám, hogy párszor bekapcsol dolgozik rendesen és 1x ha kikapcsolom nem kapcsol be újra, csak ha kiolvassuk a hibát és töröljük, B2466 a hiba kód! Esetleg valakinek tapasztalat?

mica-r Creative Commons License 2019.01.09 -1 0 16435

3 éves Exide  77Ah

Előzmény: Lesolo (16433)
T-omti Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16434

Szia

 

Szerintem az az akku rossz, ilyen alacsonyra nem eshet a feszültség.

 

Legjobb, ha feltöltöd és bemész egy akkuárusító boltba, ott ingyenesen bemérik.

Digitális eszközzel mérnek , beírják a gyári adatot, majd megterhelik, és kiírja mennyit tud és az hány %.

Ha túlmerül, akkor zárlatos.

 

 

Üdv

Előzmény: Lesolo (16431)
Lesolo Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16433

Almalmadtán megirhatnád az akksid paramétereit..., lösszehasonlitás stb 

végett.

 

Köszi

 

 

Előzmény: mica-r (16430)
Alex 974 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16432

Sziasztok!

Szekszárd környékén foglalkozik valaki kiegfűtés átalakításával?

Lesolo Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16431

Kivettem ----  most kajakra feltöltöm--- hagyom állni, és megnézem..., jelenleg elég ellentmondásos : kb 5- től 6- ig járattam a kályhát--- kb 7 kor egyből elinditotta..., de rányomtam egy békebeli terhelővillát és egy multimétert., ugyanis ezzel a kombinációval igen  nagy összehasonlitási alapom van.., egy 100%- os akksinál kb 2X Rányomva kb max10 mp- ig, 9V alá nem eshet..., ez a harmadinál már kb 6-7 V körül járt.., lehet hogy akksi , vagy kályházás után, ráadásul városbantúl kevés a használat??

Előzmény: mica-r (16430)
mica-r Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16430

Nekem eddig nem volt akku gondom, 12 km-re járok dolgozni és kb 20-30 percet megy a kályha előtte. A4 2.0 tdi normál akksival.

Előzmény: Lesolo (16428)
A-400 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16429

Igen ezért kérdezném hogy Nagykőrös közelében van e valaki diaggal 😁

Előzmény: gibbonpitti (16425)
Lesolo Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16428

Köszi.., kimegyek majd , és elinditom egy órára---- aztán megvizsgálom az akksit.   

 

Ennek van alapja :huzamos webasztózás esetén , egy használat után " illik" annyi ideig menni az autóval ameddig használtuk a fütést????

 

1553-s a fütéskapcsoló. Tipusa..., ez a webastó esetleg utólag távvezérelhető???  Pl analóg jellel? Vagy busz- ról csak?

Előzmény: mica-r (16427)
mica-r Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16427

Az az akku már nincs túl jó kondiban.

Előzmény: Lesolo (16426)
Lesolo Creative Commons License 2019.01.09 0 0 16426

Sziasztok!

 

Tudná valaki " szakvéleményezni" gyakorlati tapasztalat alapján.

 

1.Skoda Oktávia 2.0 fsi 2005. Webasto kályhás kivitelhez hány Ah- akku volna korrektūl megfelelő?

 

2. Jelenleg 12V/ 72Ah- s van benne.., 1órás fütéshasználat után inditási problémák. Akku jónak tünik., csak webasztózás esetén van az inditási nehézség..

 

Köszöm a segitségséget.

gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.08 0 0 16425

inenntől már csak a próbapadi faggatás segít....vidd el olyanhoz akinek van.

Előzmény: A-400 (16404)
Stetten Creative Commons License 2019.01.08 0 0 16424

Továbbra sem az átlagról beszélsz, hanem a kevés kivételröl. Nyolc éve élek a rothadó nyugaton, de a leg több embernek itt télen is az az autója van ami nyáron. Léteznek olyanok akik tartanak egy kabriót amit csak szep idöben vesznek elö, de ez kevesebb mint 5%. Ráadásul itt van csere rendszám, ami a magyaroknak nincs. Ahány autó, annyira fizetsz adót, meg biztosítást.

 

A többire nem is reagálok, meddö vita, ráadásul OFF...

Előzmény: Törölt nick (16417)
T-omti Creative Commons License 2019.01.07 0 0 16423

Hali

 

Az égőfejen van 2db bevágás , ott kell átlósan behelyezni, majd a helyére simogatni.

A lyukat én csak később vágom ki csak a amikor már benne van egy bőr lyukasztóval.

 

A kerámiafilcet honnan szerzed be ?

 

Köszi

Előzmény: pigicsabi (16421)
Wadember01 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 16422

Üdv! Külön nem adok el csak beépítve lepróbálva mivel mindet egyedileg gyártom le, és mindenképpen kipróbálom, hogy megfelelően működik e.

Előzmény: pigicsabi (16419)
pigicsabi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 16421

Műhelyben fűtésre még használható átlag napi 8-12 óra folyamatos üzemben megy és amikor nagyon sokára akar begyújtani akkor szoktam cserélni. mondjuk nekem van egy darab 40-es pvc cső darab az eggyik véke élesre köszörűlve meg egy co hegesztő gázterelőkúp szintén élesre köszörülve amikkel kb 2 perc alatt vágok új párnát ami tökéletesen illeszkedik. de mire kikísérleteztem, hogy mekkora lyukat és hova tegyek a párnán és hogy tegyem az égőfejbe a hajam is befontam pedig akkor alig volt 3 mm-es :D

Előzmény: T-omti (16420)
T-omti Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16420

Szia

 

Én is így teszek.

Utoljára újat lengyel oldalon láttam, Kb 30eft-ért.

 

Vagy Kínából rendelsz 4cm átmérőjű korongot 3eft-ért és azzal javítod.

 

Üdv

Előzmény: pigicsabi (16419)
pigicsabi Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16419

Szia! esetleg dw50-hez égőfej lenne eladó? mert műhelyben olyannal fűtök de olyan 100-120 üzemóránként cserélgetem az égőfejben a párnát amit kerámiapapírból vágok bele.

Előzmény: Wadember01 (16356)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16418

Autópályáig az a 10km. lakott területen kívül végig 90.

Előzmény: Törölt nick (16417)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 1 16417

Csak nézd meg a haldokló romlott nyugatot. Merci BMW garázsban, napi auto VW, Dacia stb. És ez nyáron is így van.

Persze Ők jobban keresnek. Csakhogy ott új 1-2 éves autó áll/használnak mi meg 10-20 évest. Nem kell itt nagy többmilliós autókban gondolkodni.

 

Kilométerekről meg annyit hogy marhára nem mindegy hogy ez városban 1-2-3as fokozatban van vagy stabil 3000-es fordulaton egyenletesen.

Nem a megtett Km-töl kopik a motor. hanem a fordulatok számától. Mindkét esetben azonos km-röl beszélünk.

 

Használat módja az autó belsejében meg is látszik. Csak a részleteket kell figyelni.

 

Pár évvel ezelőtt 2 naponta jártam ki Berlinbe. 1 nap 2000km. Hajnalban beindítottam az autót mentem az autópályáig 10km-re. Addigra felmelegedett a motor. egész nap 3000-es fordulaton járt a motor tempómat 130, csak a 2x tankolás idejére állítottam le. Közel 200.000km-et tettem az autóba 1 év alatt (280.000-el vettem + még valamennyi). Gumikopáson kívül semmilyen műszaki probléma nem volt.

Előzmény: Stetten (16415)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16416

Nos. Ahogy írtam, NEM járok vele dolgozni, kerülöm vele a rövid utakat.

Az állófűtés csak egy tipp volt, de nagyon jól leírtátok (forumokon tegeződhetünk?), hogy ez segít, de nem elég. Így az állófűtést egyelőre kihagyom, ha belebotlok egy jó vételbe, akkor megveszem, de akkor sem a melóhoz. 

 

Állapot: Augusztusban volt műszakin az autó, apám karosszéria lakatos, 3 helyen javította az autót, ezekról kép is készült (szívesen átküldöm), kb 1-2 óra lehetett az egész. Írtam, hogy a jobb első ajtóm lyukas. Ez nem is látszana, csak felfedeztem egy hólyagosodást, megkapartam, fémtisztára fújtam homokszóróval és hopp, átlyukadt. Az ajtó hozzá 5000 ft + fényezés (30?). Hetente egyszer használom, így év alatt 15 000 km-t fut, majdnem végig autópályán és főúton. 

 

Futásról: miért megnyugtatóbb sok embernek megvenni visszatekerve? Most mióta ingyenesen lekérdezhető, néhány tulaj pofára esett, mert megtudta, hogy az autója 10 év alatt 3x volt 175 000 km-re visszatekerve. Biztosabb érzés sokaknak megvenni a visszatekertet és azt hinni, hogy szinte alig futott az autójuk? :O

 

 

Egyébként buszokban, teherautókban, kishaszongépjárművekben sem szokott gondot okozni ez :)

 

CRU3L

Előzmény: Stetten (16408)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16415

Gyakorlatilag akkor a BMW és Mercedes tulajok nagy része (akik nem 4matic és Xdrive autót vettek) felelötlen, mert télen is használják az autóikat. Hogy rontsunk a helyzeten, régebben a BMW/Mercedes nagy része hátsókerekes volt. Ha nem mind. Szerintem igen nagy luxus arra autót venni hogy csak nyáron használd. Nem gondolom hogy sokan így használnák. Az autó ott áll a garázsban, te meg zötyögsz a villamoson meg fagyoskodsz a megállókban. Logikus. Nyilván van ilyen is, csak nem ök az átlag. Söt, az sem az átlag akinek van egy nyári autója, meg még kettö télre.

 

Nem a kilométerszámlálót kell nézni hanem az állapotot.

Ez egy régi rigmus, csak a motorba/váltóba pont nem látsz bele vásárláskor. Ahogy azt sem látod, hogy az elözö tulaj(ok) hogyan rakták bele azt az 500000Km-t. Természetesen minden használt autó idös orvos házaspár vasárnapi templombajáró autójaként van meghirdetve. Ez alap. Ha meg kimész az autopiacra, a sok 300-ról 140-re visszatekert autó már a végét járja.

 

Csak városi használat létezik, de csak autópályás használat nincs.

Sok autópályás használat létezik, városi használat mellett. El kell jutni az autópályáig, aztán az autópályától el kell jutni a célig. Ez mind "városi" használat. Ha nincs állófütéssel felmelegítve, akkor hidegüzemmel megfüszerezett városi használat.(Ennél az esetnél van nagy értelme az állófütésnek, mert simán visszatölti az akksit az autópályás használat.) A hidegüzemes kopást azzal már nem kerülöd el hogy felmész a pályára. Nyilván fajlagos kopást nézve a csak városi használat a leg rosszabb. Ezt nem vitatom. Viszont kár azt hinni hogy a sok autópályás használat miatt a motor 500000km után még mindig patika. Autópályán kisebb a kopás, de ott van a magas km futás. Ugye a motort komplett rendszerben nézzük (nem csak a hengert és a dugattyúkat), amin van turbó, befecskendezö rendszer, adagoló, stb... Ezek bizony 500000km alatt szarrá kopnak (akkor is ha esténként mesét is olvasol az autónak, és minden tankoláskor olajat is cserélsz. Zsebbenyúlós történet a javításuk. Jó esetben az elözö tulaj már a zsebébe nyúlt.

 

Előzmény: Törölt nick (16414)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16414

Ha valaki gondolkodik életszerű. Ekkora teljesítménnyel hátsókerék hajtással felelőtlenség. Szerencsére van mellette 2 első kerekes, van miből válogatni.

Régi BMW-Mercisek sem használják télen.  Már aki megbecsüli az autóját.

Nem a kilométerszámlálót kell nézni hanem az állapotot. Ha a példa 500.000km mind városban kerül bele az az állapoton is ront. Ha csak autópályán, simán lehet patika.

Előzmény: Stetten (16412)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16413

Nagyjából ott fejezödött be a hosszantartó vasból készült karosszériák története az Audinál. Az A4 b5-öket még jól megcsinálták, mind motor (1.9TDI) mint kaszni szinten. Ennek ellenére mind a két imádott A4-emet a korrózió miatt kellett eladnom. Ennek ellenére azt gondolom hogy ez a széria is egy kivételes eset, nem az átlag. Valahogy nincsennek dugig az utak a 20 éves Mazdákkal, Suzukikkal, Renault-okkal, stb...

Előzmény: mica-r (16411)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16412

Télen soha nem hoztam ki.

Ez szerinted életszerü? Szerinted általánosan jellemzö hogy az emberek az autóikat télen nem használják? Az sem életszerü/átlagos hogy az emberek évi 100000Km-t mennek az autóval. A magyar átlag futásteljesítmény ettöl nagyon elmarad.

Én is láttam olyan embert, aki azért vett meg egy nullkilóméteres BMW sportkocsit, hogy 25 évvel késöbb egy aukción az eredeti vételár háromszorosárt adja el. Valami 16km volt benne. Ettöl még nem ez lesz az átlag.

Előzmény: Törölt nick (16410)
mica-r Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16411

Nálam a mindenes autó A4 Audi, 20 éves és nem rohad.

Előzmény: Stetten (16408)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 1 16410

Mutatok én neked egy 1994-es 2.5TD "híresen" rohadó Omegát. B1 ajtó alja belülről rozsdás, és ez az egy elem nem gyári fényezett. Amúgy teljesen rozsdamentes, nem találsz rozsdát. Igaz garázsban áll, és most már csak kiránduló autó. Télen soha nem hoztam ki. Az 500.000-hez sem kell 20 év, ha valaki használja az autót 5 év is bőven elég.

Előzmény: Stetten (16408)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16409

még egy kiegkályhás motor is  pár perc alatt üzemmeleg....nyílván az olaj nem.viszont ha már egy 70-80 fokos motorral indulsz akkor az olaj is meglepó módon melegszik.a saját autóimban van gyári olajhőmérő is....látom hidd el.

 

A kiegkályha hidegindítás szempontjából az esö után köpönyeg esete. Valóban hamar bemelegszik, csak addigra be lett hidegen indítva, meg az a néhány perc hidegüzem. Nyilván nem kell számodra magyarázni hogy mit jelent a motornak amikor -5°C-on beindítják. Csak a beindítás után kezdödik a kályha éledése, amivel a láng keletkezéséig is értékes idöt vesztünk. És hol van ekkor még az üzemmeleg motor? A kiegkályhás megoldásokat én egy kényelmi berendezésnek tartom, ami hamarabb teremt meleget az utastérben, hamarabb leolvad a szélvédöröl a jég. Hasznos dolog, de a motort mégis a hidegindítás gyilkolja a leg jobban.

Előzmény: gibbonpitti (16388)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16408

Általános esetben 500000km futásteljesítményhez kell 20 év használat. Szívesen megnézném azt a 20 éves vaskasztnis autót ami nem rozsdás. Ha pedig nem roszdás, nagyjából a gatyádat költöd kasztnis munkára hogy így legyen. Az autó használatának módjában természetesen vannak különbségek. Te pl a diesel motor számára leg gyilkosabb módon használod a napi 6km-el. Akksival sem fogod bírni. A felfütés hosszabb idöt és több energiát fog igénybe venni, mint a megtett út alatt visszatáplált energia.

Nem tisztem eldönteni hogy mit csinálsz jól, vagy rosszul, minden esetre az emberek valahogy nem kapkodnak az 5-700000Km-t futott autók után. Gondolom a patika állapot zavarhatja öket...

Előzmény: CRU3L (16406)
mica-r Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16407

Gondolom nem volt benne kályha.

Előzmény: CRU3L (16406)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 16406

Hú, valamit akkor nagyon rosszul csinálhatok.

Ezek a motorok megfutják bontatlanul ennek a dupláját is ha karban van tartva és vigyáznak rá. Volt egy B3 Passatunk amit 700 000 km felett adtunk el. Az autóm karosszériája nem rozsdásodik, egy ajtó lyukas, azt cserélem majd. Fékek, lengéscsillapítók cserélve lettek, nem tudom hogy miért jönne el az autó vége... én állapotot vettem, nem km-t. 

Előzmény: Stetten (16403)
T-omti Creative Commons License 2019.01.06 -2 0 16405

Szia

 

Én a rácsos passatomat agm akkuval vettem és nálam még több mint 4 évet ment.

Utána ezt tettem bele:

 

https://akku-partner.hu/index.php?route=product/product&product_id=172

 

Most lesz 3 éves, és ahhoz képest, hogy gyárilag 850ampert írnak, majdnem 1200-at tudott.

Most is 1100 feletti a teljesítménye, ami még mindig több mint 850.

 

Nekem bizonyított.

Igaz nem olcsó, sőt, de a transzporterekben és traktorokban a sógorom 2 évente cseréli, és van , hogy kettőt, mert annyi van a traktorban.( Jászakku, perion kilőve 30eft)

Minden évben 3-at, mert 2-2 traki és transzpi van.

 

Eddig nem tudtam meggyőzni, most vartát (35eft) vett.(sajnálja az AGM-re a pénzt)

 

A cellák között savval átitatott üvegszövet van, így a zárlat gyakorlatilag kilőve, még ha az autó fejre is áll, a gondozásmentes általában zárlattal végzi.

Mivel nem tudod felnyitni, így utána se tudod tölteni, pedig a sav abból is párolog, mert van túlfolyója.

Sok akku ezért fő meg, mert 2 év elteltével levegő lesz a  cellák teteje között, nem pedig sav.

 

Üdv

 

 

 

 

Előzmény: loganos (16396)
A-400 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 16404

Bocs azt hittem egy diag kezeli az összeset. De tévedtem. Szóval az alany egy Thermo top E. benzines 2003as. Izzitó sértetlennek tünik, bent a lakásban 0,26 Ohm. Ventilátor nem szorul szépen jár alacsony és magas fordulaton is. vizpumpa is okés. Idáig 1x indult be kb 10mp-re de kikapcsolt. Esetleg ötlet hogy mit nézek meg??? Köszönöm elöre is.

Előzmény: gibbonpitti (16385)
Stetten Creative Commons License 2019.01.06 -2 1 16403

Szerintem ott a pont.

Én egy ilyen futástelejesítményü autóra már csakis az életbentartáshoz szükséges dologkra költenék. Láttunk már csodákat, de egy ilyen autónál már közel a vég. Fölgeg azért, mert nem csak motorja van egy autónak.

Előzmény: mica-r (16392)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 16402

Senki nem mondott ilyet. De ha szerinted az említett alkatrészeket az állófűtés 30 perc alatt üzem melegre fűti megkövetlek.

Előzmény: norbi0325 (16401)
norbi0325 Creative Commons License 2019.01.06 -3 0 16401
Ez alapján holnap kib@szhatom minden kocsimbol az allofutest mert eze szerint sz@rt sem ér.
Köszönöm hogy vki felvilágosított vegre.


Előzmény: Törölt nick (16389)
Bádi000 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16400

Üdvözlök mindenkit!

Következő kérdésem van: 2006-os Mazda 6 hogyan működteti a TTC kályhát?

Kicseréltem a hibás kályhámat egy bontottra és vicces dolgokat produkál.

Reggel a 14-16 fokos garázsban is elindult, aztán napközben 0-fokban 42C-fokos motornál nem . 

A régi kályha 5C-fok  alatt kapcsolt

Olvastam más fórumon, hogy 5-7 fok alatt és 35-fokos motor hőmérséklet alatt kapcsol csak be ha mindkét feltétel egyszerre teljesül.

Releváns információkat kaptam vagy valami nem stimmel? 

 

Csere után be sem dobta a régi kályha álltal előzőleg beírt DTC kódot, de az FFH (Tüzelőanyag felhasználású motor előmelegítő rendszer) adatoknál van egy "Modul alapértékek visszaállítása" menüpont amit nem csináltam meg a csere alkalmával. Lehet ez hiba ? 

Forscant használok a Mazdához 

Nincs webasto diagom , nem is értek hozzá annyira...

Előre is köszönöm a segítséget.

 

CRU3L Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16399

Nem akartam vitát indítani, megzavarni a fórum nyugalmát, bocsánat :/ 

A vétel nem jött össze, kiderült, hogy mégsem bajlódik a postázással az eladó. Próbálok majd itthon venni, ráér. 

 

CRU3L

CRU3L Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16398

Még bőven lehet a motorban ugyanennyi, én próbálok rá vigyázni. 

Előzmény: mica-r (16392)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16397

Akkumulátoros ajánlotta, és 2 év garanciát adott. úgy hogy Ők üzemeltettek be, rendszám, és típus a garancia papíron. Ha csak addig bírja pont nem érdekel. TAB akku 1 év. 1 hónap után feladta a harcot. Állófűtés szerelőm is panaszkodott az akkukra, sorra döglöttek be. Kipróbálták a munka akkukat, nem vált be. Átálltak AGM-re semmi negatív tapasztalat nincs. Egyik autójuk sem START-STOPOS: PORSCHE CAYENNE, Opel Meriva, B2 Omega, meg valami Fiat punto talán.

Saját autómban 30 perces állófűtések 1-2 km távolságokkal közbeiktatva, 4-5 napig simán bírja. A TAB még újonnan is 3 nap után indításkor már elhallgatott a rádió.

A 6km. esetében teljesen igazad van, akku, és motor állapottól függően, szerintem max 2 napot (4 fűtést) bírna töltés nélkül.

Előzmény: loganos (16396)
loganos Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 16396

Olyan járműbe, amit gyárilag nem AGM akkura terveztek, nem szabad utólag betenni, mert a vártnál hamarabb meg fog dögleni. Annak ugyan is magasabb töltő feszültségre van szüksége. Azokban az autókban pedig már ,,inteligens" töltés rendszer van, tehát nem is mindig tölt, motorféknél meg pl. 14.6-15V-al, és full áramerősséggel, amit bír.
Ha pedig rövid távra van használva, sem a 2 akkumulátor, sem az egy nagyobb beépítése felesleges. Egy akku élettartama akkor a leghosszabb, ha mindig tele van, és nem merítjük le nagyon. Pl. rövidebb utakon egy 60Ah-s mindig jobban ,,tele" lesz, mint egy 90Ah-s. De 6km-es utak esetén ajánlott a mindig töltőre rakás.

Előzmény: Törölt nick (16393)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16395

Taníts mester. Én csak egy fotelfilozófus vagyok. Mint szerinted mindenki más rajtad kívül.

Előzmény: gibbonpitti (16394)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 16394

te aztán szereted kiforgatni a másik szavait de ahogy elnézem lövésed sincs a mechanikáról....egyrészt volt itt szó padlógázról csak azért mert a motor fel van fűtve?

 

ez a baj itt h csak az észosztás megy,de amikor hozzá kellene böfögni érdemben egy olyan kérdésre ami a csoport témája akkor vagy hülyeség jön doszt is vagy a körítő semmitmondó duma....

 

és ez sztem nem engem minősít.....

Előzmény: Törölt nick (16389)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16393

Nem azt írtam hogy nem szereld be. Ha a beszerelés mellett döntesz mindenképp ajánlott egy AGM akku is. Főleg ilyen rövid távra. De a töltést nem kerülheted el.

Előzmény: CRU3L (16391)
mica-r Creative Commons License 2019.01.05 -1 2 16392

Ha már több mint fél millió km-t ment, akkor mindegy. Megy ameddig megy. Nem a kályha fogja megmenteni.

Előzmény: CRU3L (16391)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16391

Az autó 1 éve van nálam, általában hetente egyszer használom, aznap megyek vele 230 km-t, majdnem végig autópályán és főúton, kerülöm a városi használatot. Úgy vagyok vele, ha eddig bírta a motor bontás nélkül (515 e km+), akkor ne nálam kopjon a hidegindítások miatt. Télen megoldom Simsonnal vagy biciklivel ezt a rövid távot, csak azt hittem az állófűtés kisegítene és járhatnék autóval. 

Előzmény: Törölt nick (16387)
mica-r Creative Commons License 2019.01.05 0 2 16390

Motorolaj, kipuf rendszer is hamarabb melegszik be "előfűtött" motorral. 

Persze mindezekkel együtt sem ajánlott a rövid távú használat.

Előzmény: Törölt nick (16389)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 1 16389

Motorolaj, turbó, cooler, kipufogó rendszer, adagoló, mind hideg. Amíg az itt elhelyezett szenzorok hideget mérnek. nem üzem meleg a motor.  Valóban ha 70-80 fokos vízzel elindulsz gyorsan melegszik. de akkor is kell idő. Azért én megnézném azt a dieselt amelyik kibírja a 6Km-eket hosszútávon. Motorolaj tele vízzel, és gázolajjal, kipufogó vízzel, katalizátor korommal, DPF esetleg automata váltó, már ne is említsük. Már ha van. Még úgy is ha indulás előtt állófűtés feltolja a vizet 70-80 fokra.

De Te ha azt javaslod hogy 30 perc után padlógáz lelked rajta.

Előzmény: gibbonpitti (16388)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16388

meséld el már miért is nem érné el az üzemi hőfokot ha lenne benne állófűtés?  erre nagyon kiváncsi vagyok,de sztem nem vagyok ezzel egyedül.

 

még egy kiegkályhás motor is  pár perc alatt üzemmeleg....nyílván az olaj nem.viszont ha már egy 70-80 fokos motorral indulsz akkor az olaj is meglepó módon melegszik.a saját autóimban van gyári olajhőmérő is....látom hidd el.

Előzmény: Törölt nick (16387)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 16387

Ha elfogadsz egy tanácsot... Add el az autót és vegyél egy benzinest. Az a 6km. akkor is megöli a motort, mert a állófűtéssel sem fogja elérni az üzemi hőmérsékletet.  Másik hogy az akkut 2-3 naponta töltheted... pár havonta meg cserélheted. Nagyobb akku sem megoldás.

 

Előzmény: CRU3L (16381)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16386

na ezt jól látod....

Előzmény: loganos (16379)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16385

értem h webasto tt...de milyen thermo top.....mert a legelső ilyen típusnak csak thermo top volt a neve valóban,de ahhoz már nekem sincs meg a diagom olyan régi az.esetleg egy fotó sokat segítene.

Előzmény: A-400 (16378)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16384

hát elmondom h a dw/bw,tte.ttc sorozatok simán elmennek jól beállítva 15 éveket....és 10e ciklus felett.ha kuton tankolják és ténylegesen használják 2-3 hetente akkor ezek sokat bírnak.

Előzmény: loganos (16376)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.04 0 1 16383

az evo kissé gyorsabban tudja átadni a hőt a vízoldalra mint  a tte kályha.....és pont emiatt kissé gyengébb a konstrukció is sajnos.szóval a thermo top e-nél a 4 kw kevés egy 1.5 motornál már sajnos,ez a gyakorlat.meleget csinál de olyan 50 fok felé már nehez tudja felvinni a vizet ha megy a belső venti főleg fagyban.

Előzmény: loganos (16371)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16382

Amit elfelejtettem az előző hozzászólásomban:

 

Ezekben mi szokott általában elromlani? Van olyan meghibásodás, ami után már nem éri meg javítani?

 

CRU3L

CRU3L Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16381

Sziasztok!

 

@loganos, @Tomi_1972

 

Megértem, ha egy új autóba új állófűtést szereltettél be, főleg ha sokat használod, de nem merném kijelenteni, hogy a használt, régebbi dolgok rosszabbak, sőt. Az én autóm értéke azonban kb. megegyezik a fent leírt összeggel, így nyilván nem szerelek be újat. 

Jelenleg nem járok autóval dolgozni, mivel diesel és a 6 km alatt nem érné el az üzemi hőfokot, így hosszútávon káros lenne a motornak. Itt jött szóba az előmelegítés, állófűtés. Egy ismerősöm ajánlotta az elektromos melegítést, de rájöttünk, hogy hazafelé ez sem megoldás.

A gázolajjal működő Webastokról nem sokat tudok, a linkelt darabot is egy német srác bontotta ki (elvileg működött) és hirdette meg 150€ + szállítás áron. Nem tudom mennyire kiugró vétel ezen az áron, az eBay-en láttam már 30€-ért is teszteletlen, bontott darabokat. Sokat árulnak vezetékek, vezérlő nélkül, ezeket szeretném kerülni, mert anélkül talán be sem tudnám építeni.

 

Bármilyen tippet megköszönök! 

 

CRU3L

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16380

Fusit inkább nevezzük rákényszerülésnek. A mesterek, már aki még hajlandó dolgozni el vannak szállva maguktól.

Ha valaki kreativ sok mindent meg tud csinálni.

Előzmény: loganos (16379)
loganos Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16379

,,Magyar számlával meg beszereléssel, amit írtál 4 autót is be lehet installálni házilag."

Nem kételkedem benne, Magyarorsazág, fusiország. Gondolom a kályháknál is úgy van mint az autóknál. Megveszik az újonnan 20 milliós BMW-t 6 évesen 5 millióért, aztán tákolják minden utcasarkon mert márkaszervizre nem telik.
De egy új dolgot, vagy egy használt szerelő által bevizsgált/felújítottat felesleges a használt bizonytalanhoz hasonlítani, bármilyen műszaki dologról is legyen szó. A befektetett munkaidőt pedig szintén. Ami egyeseknek szabadidő, az másoknak szakma és megélhetés. És mindenki másképp csinálja. Előbbi vagy azért mert nem telli kneki rá, vagy mert a sok tróger (lassan bármilyen szakmában) miatt alig lehet megbízni valakiben. Akinek meg megélhetés, annál meg csak bízhatunk benne, hogy részben a hobbija is, és lelkiismeretes.

A-400 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16378

Bocsi. Webasto TT. A kályha bekapcsol kiszelőztet de nem indul el vagy ha mégis csak pár pillanatra :( 

Előzmény: gibbonpitti (16365)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16377

Régen minden jobb volt. Van egy 12 éves kályhám 6 óra! üzemidővel. Tökéletes, bármikor munkára fogható. 1.9D-ben E-s kályhát használók 3 éve, nyáron is beindítóm. Hibátlan, fél óra alatt felfűt 2-es ventilátoron. Pedig dobozos.

Felelőtlenség kijelenteni olyat hogy a régi nem megbiztató.

Magyar számlával meg beszereléssel, amit írtál 4 autót is be lehet installálni házilag.

 

Előzmény: loganos (16376)
loganos Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16376

Ez azért bőven elmúlt 10 éves, én nem bíznék benne (más a helyzet, ha Magyarországon lenne, és papírral adja valaki, akkor tudsz az eladóval mit kezdeni). Főleg, hogy ha a beszerelésre és az üzemeltetésre is maximálisan be van tartva minden (utóbbival van a gond szerintem), akkor se bírnak ezek ennyit (gondolom, mai világban az autókat is csak 5-6 évre gyártják)
Amit linkeltél képet, abból nem sok minden látszik, de szerintem az enyém nem ilyen. Nincs előttem a számla, de úgy emlékszem 415ezer körül volt kompletten. Ebben benne van a készülék, az autó specifikus dolgok, T100-as távirányító a cuccaival, beszerelés, az egészről ÁfÁ-s számla, 2 év nemzetközi webasto garancia. Utóbbira sajnos szükség is volt, ha visszaolvasol láthatod, meg a hozzáállásuk is :( a 2 év akkor újra indult.
Az enyém így néz(ett) ki.

Előzmény: CRU3L (16374)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16375

Szia!

Csak távirányítóval is használható.

Ha nem az Ebay-on van, kérd meg hogy töltse fel oda. Paypal-al kifizeted és van 2X biztosításod hogy jó a kályha.

Német-ben is vannak sumákok, biztosítsd be magad.

Előzmény: CRU3L (16367)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16374

Megkérdezhetem, hogy mennyiért szerelték be újonnan ezt a típust?

 

CRU3L

Előzmény: loganos (16370)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16373

Akkor működnie kell csak távirányítóval, ez szuper! Csatolok néhány képet, amit átküldött.

https://kepkuldes.com/image/4J1sg

https://kepkuldes.com/image/4J90Q

https://kepkuldes.com/image/4JAL5

https://kepkuldes.com/image/4JSGR

 

Igen, tudom, ez így lutri, de kedvező áron van és bízok benne, hogy jól működik.

 

CRU3L

 

Előzmény: loganos (16370)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.04 0 0 16372

1.9 TDI, 90 LE, 1Z motorkód, '96-os B4 Passat. Elvileg újabb VW Borából bontotta ki.

Előzmény: gibbonpitti (16369)
loganos Creative Commons License 2019.01.03 0 1 16371

Nekem -8 foknál hidegebb időben még nem kellett használnom (induláskor meg úgy kezdem, hogy a fűtött garázsból kilököm az udvarra). Az 1461ccm-es motorhoz, és az utastér kifűtéséhez (ventilátor 2-es fokozaton, levegő legmelegebbre állítva és belső keringetésen) bőven elegendő a 4kW-os Thermo Top Evo. Én nem értek hozzá, de a katalógus anno ezt ajánlotta ekkora ccm-hez, szerviz szerint is elegendő, így hittem nekik. Pedig egy egyterű méretű autóban van ( Lodgy ) A 30perces üzemidő kb. 2/3-ádán már hallani, hogy vissza vesz a teljesítményből. Ilyen időben meg kb. már 15 perc után. Hogy aztán ez így jó e vagy sem, ahhoz se értek, mert ilyet nem tudok hol olvasgatni.

Előzmény: gibbonpitti (16369)
loganos Creative Commons License 2019.01.03 0 2 16370

Nekem is így szerelte be a szerviz (kérésemre) ezt a típust az 1.5dci-be, a gyári t100-as távirányítós cuccal, szóval elméletileg jó. Gyakorlatban meg elég lutri valamit úgy vásárolni, ha nem tudunk a működéséről meggyőződni, és nem látunk bele. Itt vagyok példának én, az újjal is megszívtam (igaz ez állítólag ritka, és garanciában megcsinálták)

Előzmény: CRU3L (16367)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.03 0 1 16369

használható csak távval is,de az a 4 kw nem sokmindenre elég......mekkora a motorod?

Előzmény: CRU3L (16367)
gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.03 0 0 16368

igen...addig él  a programja amíg világít

Előzmény: kareszka1984 (16366)
CRU3L Creative Commons License 2019.01.03 0 0 16367

Üdvözlök mindenkit!

 

Egy német férfi Webasto Thermo Top E állófűtést árul, amit szeretnék megvásárolni. Küldött róla képeket és feltűnt, hogy nincs vezérlője / programórája. Rákérdeztem, amire azt válaszolta, hogy csak távirányítója van, nem volt programóra és működött. Elképzelhető, hogy valóban így használták? Ha megveszem, akkor nem kell hozzá beszereznem, beépíthetem így? 

 

CRU3L

kareszka1984 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 16366

Sziasztok

Kezdo webastos vagyok.

1530-as timer-nel az normalis, hogy kapcsolasi ido beallitasa utan egve marad a kijelzo hattervilagitasa?

gibbonpitti Creative Commons License 2019.01.02 0 0 16365

azt írd már oda h mihez,mert nem ugyanaz kell a webasto és eber kályhákhoz....

Előzmény: A-400 (16364)
A-400 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 16364

Nagykőrös közelében van valakinek diagja?

Wadember01 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 16363

304120959 ha lehet munkaidőben!

Előzmény: nagy ivó (16359)
RobekVW Creative Commons License 2019.01.01 0 0 16362

Köszönöm!

 

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Előzmény: gibbonpitti (16361)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.31 0 0 16361

javítható természetesen,és utána gond nélkül állóvá alakítható

Előzmény: RobekVW (16360)
RobekVW Creative Commons License 2018.12.31 0 0 16360

Szia,
Tehát javítható a TT-V úgy, hogy érdemes lehet állófűtéssé alakíttatni?

Vagy jobban járok egy más típus beépítésével?

Köszönöm!

 

Előzmény: gibbonpitti (16328)
nagy ivó Creative Commons License 2018.12.31 0 0 16359

Van egy kontaktod?

 

Előzmény: Wadember01 (16356)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.31 0 0 16358

az elég sexy-sen nézett ki....ja mégsem. 

Előzmény: Wadember01 (16357)
Wadember01 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 16357

Pneumatika pillanat csatlakozót amúgy sem szabad használni üzemanyag vezetékhez, két okból sem az egyik, hogy alapból nem zár tökéletesen ami itt tűzveszélyt jelent a másik, hogy az anyaga hosszú távon nem állja az üzemanyagot. Épp nem is olyan régen találtunk egy kamionban ilyen megoldást, csak két helyen folyt orrán-száján.

Előzmény: cartman fun (16351)
Wadember01 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 16356

Üdv le kell szerelni mint ahogy Gibbonpitti is mondta és azután tudok vele bármit is kezdeni!

Előzmény: nagy ivó (16353)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.30 0 0 16355

nincs már hozzá alaktrész sajnos...

 

van egy barátom akinek én is anno odaatdam minden dw-bw maradékomat,ő még néha javítgatja ezeket de nki is kiépítve kell a kezébe adni a kályhát.

Előzmény: nagy ivó (16353)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.30 -1 0 16354

külön kell búvárcsövezni.

 

és a regeneráló ac ugye amikor megy akkor a motor is jár ergo az átemelő szivattyú is megy...tehát van az előrejövő ágban üzemanyag.viszont ha áll a motor és nem megy az átemelő,akkor a kályha ac-ja nem tudja az átemelőn átszívni az üzemanyagot.

Előzmény: cartman fun (16352)
nagy ivó Creative Commons License 2018.12.29 0 0 16353

Webasto BW 50 Thermo Top T 5 kw benzin kb 30-40 órát ment és most nem indul. Rá tudna valaki nézni pest közelében. Akna, emelő, felhajtó nem ártana mert egy vito alatt van

cartman fun Creative Commons License 2018.12.29 0 0 16352

Azért gondolom hogy beköthető, mert a gyári regeneráló szivattyú ami egy ugyanolyan pumpa mint a webastóé , az is az elő AC és a nagynyomású szivattyú közti csőből van lecsatlakoztatva.

Előzmény: cartman fun (16351)
cartman fun Creative Commons License 2018.12.29 0 0 16351

Sziasztok.

Volna egy kérdésem, ha valaki tudna infót adni.

Adott egy levegős webasto amit egy transit buszba építettem be.

Az lenne a kérdés, hogy a szivattyú szívó csövét tankjeladón keresztül vigyem be, vagy T- festoval beköthetem-e a kisnyomású AC és a magasnyomású pumpa közti emelt nyomású csőbe....?

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16350

Szia!

Mindkét készülék az enyém.

Előzmény: kareszka1984 (16349)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16349

Azt irja h a feladasi hely Dunavarsany :)

Előzmény: DrBrown (16347)
hfredi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16348

köszönöm

Előzmény: B2Z (16346)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16347

Na ez sem rossz, csak ebben nincs GPS és nem W bus kompatibilis. De a célnak megfelel analóg kályhára. Azért én még mindig az enyém mellett pártolnék, mert ez két hét mire megjön és ha nem jó, akkor rajtad marad. Amit én vettem azt itthon gyártják és segített is bekötni telefonon az eladó. Szóval biztosabb picit. :) 

Előzmény: kareszka1984 (16345)
B2Z Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16346
Előzmény: hfredi (16344)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16345
Előzmény: DrBrown (16343)
hfredi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 16344

Tanácsot szeretnék kérni

Adott Toyota yaris Bw50 es benzines kályhával (jelenleg üzemel,indul,fűt) minden ok vele igaz régi bútordarab ,viszont a belsőtér ventillátort kellene bekötnöm hogy ha már úgy is melegíti a motort az utasteret is fűtse ha lehet. A kérdésem hova érdemes egyszerűen bekötni? Van egy relézett 12 v- tom a kályha indulásakor. Érdemes e valami késleltetőt beépíteni ,hogy ne egyből a   kályhával induljon? Áram fogyasztás szempontjából  mindegy milyen fokozaton megy a vettillátor?

DrBrown Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16343

De azt lehet, viszont az appon van még időkorlát beállítás és státuszkérés is. Ebben a státuszkérésben küld egy válasz sms-t, amiben írja a belső hőmérsékletet, akksi feszültségét, hogy megy-e a fűtés és ha megy mennyi ideig. És küld még egy gps koordinátát amire ha ráklikkelsz a google mapson megmutatja az autó helyzetét. Na többek között ezeket nem tudja. Nemcsak sms-es vezérelhető, hívással is amúgy. Az ingyen van. :) 

 

Ez 28000Ft volt + a feltöltőkártya. 

Előzmény: kareszka1984 (16342)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16342

Letoltottem a thermocall appot. Probalgattam. Sms-ben adja az utasitasokat a megadott telszamra. A "be" gomb megnyomasaval kuld egy "start" tartalmu smst, a "be" gombal pedig egy "stop"-ot. Ezt amit linkeltem nem lehet ezekre a parancs sms-ekre betanitani? :) nekem vegulis el3g lenne a be/ki kapcsolas vezerlese telefonnal.

 

Amugy amit te linkeltel az mennyibe jon?

Előzmény: DrBrown (16341)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16341

Ővelük beszéltem, ez is jó igen csak ennek hátrányai, hogy szintén csak analóg kazánhoz jó, nem kezeli a webasto applikációt, nem GPS alapon van a helyzetmeghatározás és laptoppal kell felprogramozni. Bár ez utóbbi nem nagy hátrány. Szóval ez nem rossz, de én ezt választottam és tökéletes. 

 

https://sefa.hu/autos.htm

 

 

Előzmény: kareszka1984 (16340)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16340
Előzmény: DrBrown (16339)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16339

Analóg kazánnál jó lehet, viszont ha jól látom ezt állandóan hívogatni kell. Mert gondolom egy-egy hívásra nyitja, zárja a relét. Nincs benne időzítő. Inkább spórolj kicsit és vegyél direkt állófűtéshez kitalált GSM vevőt. Sokkal kényelmesebb.. 

kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 16338

GSM kazaninditasra nem lenne jo egy ilyen rele?:


 https://s.click.aliexpress.com/e/cht2T9Ks

 

1530-as idozitom van therno top c kazannal

Gyuszi barátja Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16337

No, ahogy én értem. Ezek a készülékek úgy csökkentik az áramigényüket, hogy nem oltják ki az égész. Leveszik az üzemanyag mennyiséget valahogy. Nem kell sokszor izzítani amely a legtöbb energiát emészti. A termosztát ki-be kapcsol. Izzít megy leáll újra indul. Ráadásul mint a lakásban is nagy a hőingadozás.

Előzmény: norbi0325 (16335)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16336

nyugi van....    :)

 

zajlik itt az élet,mindenféle elérhetetlen emberek,nick-ek mögé bújva.....   :)

 

én is áttérek az olvasásra,könyedebbnek ígérkezik mint a partalan-értelmetlen párbeszédeket lefolytatni. :)

Előzmény: norbi0325 (16335)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16335
Ok én be is fejeztem...
Nem akarok vitába keveredni senki barátjával, azért az erdekelne, hogy az ecut miért is erdekli hogy hany fokos levegőt sziv be ha már a kabinban a termosztatnal megvan a beállított homerseklet.

micsulin Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16334

 a fel kiralysagom oadadom a gyuszibaratodnak ah leirja hogy honnan vegyek egy kulso erzekelot es hogy hova kell csatlakoztatni.

Előzmény: Gyuszi barátja (16333)
Gyuszi barátja Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16333

Gyuszi barátom azt mondja, kapcsolható hozzá külső érzékelő melyet az utastérben lehet elhelyezni. Innentől ez a mérvadó. Így van megoldva a T4-esben; Az MB sprinterben és  a Ford lakóautókban is.

Előzmény: micsulin (16332)
micsulin Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16332

udvozlet mindenkinek koszonom szepen a hozaszolasotokat egy kicsit utana olvastam a dolognak, azert nem vesz vissza a teljesitmenybol mert  beszivott hideg levego homersekletet erzekeli ugyanis az erzekelo belevan epitve az ecu-ba ami ravan fogatva a webastora,meg egyszer koszonom.

Gyuszi barátja Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16331

Gyuszi barátom azt mondja, az ST kazán az egyik legmodernebb készülék, részterheléses üzemű. Kell hozzá egy tekergetős kapcsoló plusz egy hőmérséklet jeladó az autóba. Így szerinte jól működhet.

Előzmény: micsulin (16322)
bt74 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 16330

A tekerős termosztátot gondolom normál esetben bent van az utastérben és úgy működik, mint a szobatermosztát...

Viszont nem derült ki, hogy a tekerős termosztátot hova is szerelte fel. Nem lehet hogy az is a motortérben van és azért nem érzékeli a benti meleget?

Nem vagyok szakember a témában, csak szorgosan olvasó user :) 

 

Előzmény: norbi0325 (16329)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 16329
Lehet kivulre is rakni, csak az esetek 99% ban nem szokás.
Mert ha nem mukodik, akkor a hideg levegő beáramlik a kályhatesten keresztül az utastérbe.
Illetve, mashogy kell szabályozni a kazánnak,ha külső levegőt használ. Ilyenkor a keringeto funkció helyett lekapcsolás van.
Ezt a plusz funkció elég bonyi... Ezért sem szokták kabinon kivulre rakni.

Nincs beszivott levegő hőmérséklet szenzorja.
A belső hőmérsékletet minden esetben a termosztatnak kellene szabályoznia.

Előzmény: hfredi (16326)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.25 0 0 16328

ha gatyába van rázva és megcsinálva rendesen állónak,akkor azért bírja  akiképzést.csak a sokszori indítást és a rövid üzemeket (kiegként) nem kultiválja nyomorult.

Előzmény: RobekVW (16321)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.25 0 0 16327

azt a levegős kályhát nem jó ómen kintre rakni.....nem véletlen hogy beltérre vannak tervezve.

Előzmény: micsulin (16324)
hfredi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 16326

Lehetséges a beszívott levegő hőmérsékletét érzékeli,azért nem vesz vissza soha ,ha midig hideget szív.

Ez csak egy pit meg kéne keresni a termosztát érzékelőjét   

Előzmény: micsulin (16322)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 16325

tekeros termosztatot kaptam hozza

 

Ha kaptál hozzá, valószínűnek tartom,hogy nem sikerült jól bekötni,vagy rossz  a termosztát-kapcsoló,vagy vmi ,más elektromos gubanc lehet ,hanem szabályoz vissza,mert, mint írod működik a kályha, fűt ...

 

Neten megtalálod az elektromos bekötési rajzát ,át kell nézni a rendszer bekötését ..

 

Sztem ennyi a max amit ember innen tud segíteni ! 

 

 

Előzmény: micsulin (16324)
micsulin Creative Commons License 2018.12.24 0 0 16324

szia ez egy touran,elnezest rosszul irtam nem a motorterben hanem baloldalt a kodfenyszoro mogott a lokharitoban van egy nagy hely ahova siman elfert,a levegot kintrol szivaja es  (ugyancsak baloldalon) a tuzfalon van egy muanyag kapak amit kifurtam es ott bevezettem a felmelegitett levegot,tekeros termosztatot kaptam hozza de mivel nemtudtam megoldani azt amit irtal hogy ahonnan szivja oda is fujja azert kerdeztem hogy lehet e hozza csatlakoztazni egy homerseklet jeladot ami benti homersekletet figyeli.koszi

Előzmény: norbi0325 (16323)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.24 0 0 16323

Szia ,milyen autó ez jóember? Nem tudok másra gondolni mint egy kamion...Levegős kazánt motortérbe?? Ez új nekem ..

 

airtop 2000st-t (12 volt) amit beepitettem a kocsimba a motorterben

 

Motortérbe??Honnan szívja ,és hová fújja a levegőt? Azt úgy szokás beépíteni ,hogy a kabinból szív ,és ugyanoda is fúj vissza.Vagyis a kabinba...

 

Annak a levegős kazánnak ,lennie kell egy olyan tekerős-termosztátjának ,ami visszaveszi a teljesítményét ha közelíti ,és eléri a beállított hómérsékletet.Akkor te azt nem kaptál hozzá ?...

Nem külső hőmérsékletet kell figyelni,hanem belsőt !!!

 

 

micsulin Creative Commons License 2018.12.24 0 0 16322

sziasztok, elsosorban kellemes karacsonyi unepeket kivanok mindenkinek.en is be allok a segitsegkerok koze,nehez lesz leirni hogy mit szeretnek kerdezni toletek mert nem magyarorszag-rol irok es nemvagyok tisztaban az ottani szakszvakal de megprobalom.szoval csere alapon sikerult beszerezzek egy webasto airtop 2000st-t (12 volt) amit beepitettem a kocsimba a motorterben talaltam megfelelo helyet neki mukodik rendesen DE mikor mar meleg van az utasterben akkoris full-ban nyomja a meleget,lehet e valami kulso homerseklet jeladot hozza csatlakosztatni ami ha eleri a bealitott homeresekletet lecsokenti a webaszto teljesitmenyet?udv.micsulin

RobekVW Creative Commons License 2018.12.24 0 0 16321

Sziasztok,
Ismét előkerült a Touranom kiegészítő fűtésének álló fűtéssé alakításának a feladata.

Most egy TT-V Webasto van benne, de hibás. Csak füstöl. Információim szerint nem egy nyerő konstrukció ezért kérdezném, hogy megoldható-e minél kisebb külső beavatkozással a cseréje egy megbízhatóbb típusra amit állófűtésként is tudnék használni.

Milyen típust keressek? Esetleg TT-C?

Köszönöm!

 

DrBrown Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16320

Ez ez a cég: 

 

https://sefa.hu/

 

Tőle vettem a GSM modult. Nagyon segítőkész és hozzáértő. Csak ajánlani tudom... :) 

Előzmény: Törölt nick (16319)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16319
Előzmény: hfredi (16317)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16318

Szerintem ide is felrakhatnád. Valószínűleg másnak is segítene. Ha nyilvános a link nem sértesz szabályt, maximum ingyen reklámot csinálsz.

Előzmény: hfredi (16317)
hfredi Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16317

ha küldesz emailt adok linket

Előzmény: Törölt nick (16312)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16316

Nagyon nem mindegy. Ha értesz hozzá, LIN W-bus és még az E-bus is idő vezérelt egy vezetékes hálózatok, ezek azonosak. De a CAN-bus eseményvezérelt (van idő vezérelt is) két vezetékes H és L, nem is hasonlít az előzőkre. A 2 protokoll közvetlenül nem köthető össze. Gateway vesz részt a kommunikációban.

Így nem lehet azt mondani hogy ki minek hívja. Amúgy a jófogáson találtam Wbus átalakítót.

Előzmény: gibbonpitti (16314)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16315

hát annak időrendileg nem kellene analógként indulni....de ha fűt akkor élvezd.

Előzmény: DrBrown (16308)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16314

van.....mindegy minek hívod....w,can,lin....minden létezik és használjuk is napi gyakorlatként.

 

a mazda kályha w bus-al indul....csak a kályhban van egy 40 v 45 perces fűtési limit,ez szoftververzió függvénye.

Előzmény: Törölt nick (16312)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16313

én szivesen szembesülök a hibáimmal...oktass légyszíves....tudod,tanulni és a hibáidat belátni sosem késő és nem szégyen.nekem nem az,de neked az ahogy elnézem.

Előzmény: Steven57 (16310)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16312

Megosztod milyen az az átalakító? Can-bus átalakítót még nem láttam.

Előzmény: hfredi (16311)
hfredi Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16311

can bus-os  csak illesztővel indul 

de úgy megy rendesen

Előzmény: Törölt nick (16309)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16310

Így van kedves mester, azért még mindég arra biztatlak olvass a marhaságaid után :) 

Előzmény: gibbonpitti (16304)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16309

Sikerült feléleszteni?

Előzmény: hfredi (16301)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16308

De nem tudom, hogy ez eredeti-e és a kályha is öregebb szerintem az autónál. A diag mintha 2001-et írt volna a kályhára, ha jól emlékszem... 

Előzmény: gibbonpitti (16305)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16307

Igen ez nagyon jó kérdés. Ez 2003 évjárat és jól mondod e39. Úgy van felprogramozva, hogy manuálisan tudom indítani belűről, de az időzítést nem tudja, tehát hiába állítok be a TIMER-en időt, csak a szellőztetést kapcsolja. De nem programoztam ez át, mert most GSM modulon indítom telefonról, a PIN1-ről direktbe. Így tökéletes. És nem értem én sem, de bekapcsol rendesen a kályha, majd kb 2 percre rá, a belső keringetés is a szélvédőre és a lábra. Hogy miért nem tudom, de így tökéletes nekem. Persze csak 15 perces időzítésre nehogy túlmelegedjen, de negyed óra alatt fasza meleg van és leolvad a jég is. 

 

Szóval így működik, jó is.  De hogy miért? Azt nem tudom. :) 

Előzmény: gibbonpitti (16305)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16306

Köszönöm a segítségedet!

Előzmény: gibbonpitti (16296)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16305

gondolom e39.....évjárat?  csak,mert az elején 2 évig analógot is tudtak azok a kályhák,de utána csak k vonalon kommunikálnak.és én azt nem értem h ha te állítólag éltere keltetted azt az eredeti!!! e39-es nem analóg panelt akkor az hogyan is éleszti a belső ventit az autóban.mert ezeknél az a sorrend h a board ébreszti a kályhát meg a digitet is.....ha állóra van feprogramozva a kályha,tehát is sosem a kályah ébreszti a belső fűtést.

Előzmény: DrBrown (16302)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 -1 0 16304

én nyugodt vagyok,mert nem hazudok és tartok tévedésben másokat tudatosan...mint egyesek...ha érted,de ezt sem érted gondolom :)

 

és azt tudjuk már h te ehhez nem értesz,sikerült bebizonyítanod....klaviatúrahuszár. :)

Előzmény: Steven57 (16300)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16303

te nem nyitottál vitát...kérdeztél és volt aki hülyeséggekkel próbál operálni mintha annyira értene hozzá.

Előzmény: hfredi (16301)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16302

Ez webasto top Z/C Bmw 525 Diesel.

Előzmény: gibbonpitti (16297)
hfredi Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16301

can bus-os   tiéd a pont  csak illesztővel indul

köszönöm de nem akartam vitát nyitni csak gondoltam aki többet látott ilyet

hátha megtudja mondani  

Előzmény: gibbonpitti (16289)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16300

Drága mester !  Az úr áldja meg meddig hülyít még ? :)  Tudom, tudjuk, hogy tudja, nyugodjék már meg ! :)

Előzmény: gibbonpitti (16299)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 -1 0 16299

te ebben akkora analfabéta vagy legalább mint én a szívsebészetben.

 

de én legalább belátom a hiányosságaimat.

 

neked kellene visszaolvasnod és értelmezned amit írtál,de sztem ez nem fog menni az eddigi írásaidból kiindulva....sajnos.

 

mint írtam időnként megjelennek itt is az okoskák,de aztán mint most te is hamar beledőlnek a saját katyvaszukba.a ködösítés az neked is megy rendesen....

 

mi abban a felfoghatalan a számodra h az ember felrakott egy fotót és erről egy szakmailag képzett és megfelelő rutinnal rendelkező egyén felismeri az adott panelt? én sem mindet ismerem meg,mert ezekből majdnem 100 féle verzió látezik,de spec a mazda az kiböki az ember szemét.mert ha a fotót megnézted volna,akkor láttad volna h ott van a procin a mazda felirat!  de te ennyire sem vetted a fáradtásgot hanem az innen-onnan féligmeddig felvett tudásnak ítélt információhalmazodból elkezdtél felböfögni hülyeségeket.és ezzel te próbálsz segíteni, mennyit ér ez szted a gyakorlatban? semmennyit...az embert beszopatod,majd miután szembesült azzal h te hülyeségeket osztogatsz neki ész címén még jól ki is fog röhögni.az a baj h ezekből a végkifejletekből aránylag kevés jut el a különböző fórumokra.

 

 

szóval szálj magadba mielőtt olyan embert próbálsz kioktani az adott szakterületen aki már letett ezt-azt az asztalra és nem csak a klaviatúrát tudja csapkodni a monitor előtt a névtelenségbe burkolózva...ha érted,de sztem ezt sem érted!

Előzmény: Steven57 (16298)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16298

Igen mester, értettem :) !  Persze, hogy igazad van, persze, hogy mindent tudsz !!! Mi analfabéták vagyunk a te mérhetetlen tudásodhoz  !  Bocsánatért esedezem, hogy bátorkodtam néhány baromságodra rámutatni. Ami természetesen nincs :)  Boldog Ünnepeket !  Azért néha olvass utána mekkora ökörségeket írtál.... mikor van egy kis időd.

Előzmény: gibbonpitti (16288)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16297

ez milyen kályha? miből származik?

 

Előzmény: DrBrown (16294)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16296

venturiból volt 3 féle lángcsöves kivitel...és nyílván az ehhez tartozó szoftveres ecu kell hozzájuk.

 

neked 2 megoldás lehetséges ha továbbra is ragaszkodsz az állóhoz....vagy kukázol egy álló ecu-t(önmagában egy ilyen fellelése sem egyszerű) vagy keresel egy komplett álló kályhát.utóbbi sanszosabb.én sem bontom meg az ilyen kályháimat csak az ecu miatt,és te is jobban jársz ha egyben veszel kályhát,mert ha jó helyről veszed akkor jó komplett egységet fogsz kapni.

Előzmény: Törölt nick (16291)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16295

fotelfizikus.....  :)

Előzmény: norbi0325 (16290)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16294

Érdekes mód, nekem a PIN1-re sima +12 volttal nem indult, de ha sorba kötöttem egy 1kOhm-os ellenállást, és egy 1 amperes diódát és így adtam +12v-ot simán elindult és viszi a programot. Belső szellőztetést is. És a poén, hogy én sem vágom, hogy ez most így analóg, vagy digitális-e? :D 

Előzmény: gibbonpitti (16287)
koszegikaktusz Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16293

norbi0325 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16292

Steven57

 


Bocsánat ,a leírtakért ,,én elismerem ,ha valaki a saját szakmájában ,nagy ÁSZ ,mert a tapasztalatokat ,tudást ,az ember nem a kisujjából szopja ki,hanem kemény küzdelmek (anyagiak ,idők,lemondások) árán szerzi meg ...

 

Ui De hülyeségeket én is tudnék bőven írni ..

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16291

Köszönöm a választ!

 

Még az nem tiszta teljesen, hogy a különbség minben lehet?

Tudnék-e a kettőből egyet összehozni, mert az eredeti állófűtésben a panelt kivéve jók az alkatrészek.

Viszont ha pont a panelban van különbség akkor bukta sajnos.

Azért lenne lényeges mert, ugye ki van építve az autóban neki a kapcsoló, plusz távirányítója is van.

 

Üdv!

Előzmény: gibbonpitti (16285)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16290
A megfelelő szoftverrel átállítható, képről ugye nem látható hogy mit írtak a szoftverbe :)
---

De most komolyan, ha te ennyire kened, vágod, eddig hogy,
hogy nem találtak meg az emberek? Akkor az ilyen problémák gondolom a kisujjadba lehetnek, hogy ezt a Mazda kalyhat atird analogra.

Ekkora baromságot... Ezeken már kínomba röhögök...
De ha nem viccelsz és tényleg ekkora májer vagy, itt a meggazdagodás lehetősége.


Előzmény: Steven57 (16277)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16289

majd ha adtál enni a panelnek azért utána mikor az ki fog derülni a számodra is,akkor azért írd majd ki ide is ha van rá mód....

Előzmény: hfredi (16282)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16288

aki ért hozzá az meg tudja mondani,és és ezt hívják hozzáértésnek,de látom ez neked újdonság.

 

ráadásul elmondta h mazda kályha...és rá issss van írva a procira....van aki veszi a fáradtságot és megnézi a képet-próbál segíteni és van aki csak idejön,fröcsőg meg szopatja a népet.időnként vannak itt magadfajták de elkopnak miután pár embert beszopatnak aztán az így vagy úgy de napfényre kerül....

 

 

szóval ielőtt kitizálod a másik szakmai szinvonalát legalább legyél az övében azonos szinten...ha érted,de sztem nem érted.

Előzmény: Steven57 (16286)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16287

ha kicsit beleszólhatok...kissé tévinformációk vannak megint illetve részinformációk....analóg tud 3-as lábon is indulni +12 vagy -12 voltal illetve 5-ös lábon -12 voltal.....

 

és ha nem analóg....meséld már el te hogyan indítasz meg egypl. e39-es bmw kályhát akármilyen konverterrel....mert azt ugye nem írtad oda h nem minden kályha ami can-es az w-bus-os isssss.....és csak azt tudják indítani(már aki az összeset,mert van aki a felét sem)ha tudják egyálltalán.

 

 

szóval értem és a lehurrogást csak illene egyrészt az embernek önmagába nézni mésrészt meg nem szivatni azt aki nem ért az adott dologhoz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16281)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16286

Ugye most nem tudod, hogy mit írtál? A kérdésre válaszoltam, te egy képről meg tudod mondani, hogy ép milyen állapotban van ?  Na ja tudom te látnok vagy :) mint korábban valahol írtad ráteszed a diagot és azt is látod,hogy mi baja lehet később.  Azt írtam egy képről nem lehet megállapítani egy adott berendezés  éppen kapcsolható vagy sem !  Igen tudom, te tudod:)  ezen nem is vitatkozom de ne akard, hogy egyebet is írjak.Maradj meg a mindentudó hitedben és írogasd tudálékos marhaságaid.

Előzmény: gibbonpitti (16283)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16285

ha egy kieget raktál bele akkor az sosem lesz álló ebben a formában.

 

kivülről majdnem ugyanolyanok a venturi kályhák,apró különbségek tudnak lenni csak.

 

de ezekből az álló kályha aránylag ritka volt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16275)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16284

can bus-os,de 1533-assal indítható,viszont csak kieg kályha lesz.a keringetőt,belső ventilátort nem fogja kezelni.

Előzmény: hfredi (16272)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.23 0 0 16283

aki ért hozzá az meg tudja mondani....de mivel te akkora király voltál eddig és osztod az észt akkor miért nem tudod???

 

semmi értelmetlen nincs abban amit kérdez....na pont az ilyen dezinformátorokkal van mindig a baj...TE ISTEN!

Előzmény: Steven57 (16273)
hfredi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16282

köszönöm megpróbálom

Előzmény: Törölt nick (16281)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16281

Ha az 1-es lábra teszel +12V-ot és elindul analóg. Ha nem akkor bus-os és kell egy átalakító.

Előzmény: hfredi (16280)
hfredi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16280

akkor ha van egy ilyen kályhám ,hogyan állapítom meg hogy analógan indítható e vagy can bus os? Ha bus os 

akkor kellene hozzá illesztő ?

  

Előzmény: Törölt nick (16279)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16279

Nagy valószínűséggel LIN

Előzmény: hfredi (16274)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16278

Azért ez nem ilyen egyszerű. Lehet hogy van programozod, de ha nincs meg a forráskód, vagy a HEX nem fogod átírni. Ez az átprogramozás, eeprom írás teljese kamu ha nincs meg a program.  Ill. eepromot még lehet írni, ha külön van a kontrollertől, de nem ettől fog analóg lenni.

Amennyiben meg nem cél ic van beépítve, hanem egy LIN ic a bemenet, na azt sehogy nem tudod analógra állítani. Még forráskóddal sem.

Előzmény: Steven57 (16277)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16277

A megfelelő szoftverrel átállítható, képről ugye nem látható hogy mit írtak a szoftverbe :)

Előzmény: hfredi (16274)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16276

Nem

Előzmény: hfredi (16272)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16275

Üdvözlök mindenki!

 

Új vagyok itt a fórumon.

Lenne egy kérdésem, lehet már megválaszoltátok de nem találtam megoldást a problémára, hátha valaki tud segíteni.

A napokban szereltem egy 2.0 pdtdi vw Tourant. Amiben tönkrement az állófűtés.

Webadto thermo top V Standjeizung volt benne, aminek a vezérlőpanelja szétégett.

Nem nagyon találtunk pontosan ilyet, amit sikerült az ugyanugy thermo top V csak Zuheizer van ráírva.

Amit kiderítettem hogy a gyári az programozható állófűtés amit szereztünk bontottan az pedig kiegészítő fűtés.

Külsőre teljesen egyforma, csatikra is egyforma.

Még kiegészítésnek annyi, hogy ugye beszereltük ezt a bontott fűtést, ami csak járó motornál indul el gyárilag, ezt meg is teszi csak pár perc mulva megáll.

Lehet valahogy a kettőből egyet csinálni, vagy átprogramozni hogy rendes állófűtés legyen?

Sajnos ezekhez annyira nem értek.

Vagy tovább kell keresnem pontosan belevalót?

 

Köszöm előre is a segítségeket!

 

 

hfredi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16274

 

És az kiderül a képből ,hogy 1530 as program órával indítható a kályha? 

Előzmény: Steven57 (16273)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 16273

Ez a kérdés így ebben a formában értelmetlen.  A készülék bekapcsolása lehet, analóg/digitális ami a képről nem tudható.

Előzmény: hfredi (16272)
hfredi Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16272

 

Üdv.

Érdeklődnék valaki meg tudja mondani a vezérlő elektronika képéről ,hogy analóg a kályha vagy nem?

Mazda 2002 es Thermo top z/c-d

előre is köszönöm

 

kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16271

Ujragondolom...

Mennyire vizallo egy ilyen ellenallas?

Előzmény: B2Z (16269)
14NZ Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16270

Szia,
Köszönöm!

Akkor ezt legalább nem kell cserélnem :-)

 

Előzmény: norbi0325 (16260)
B2Z Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16269

Ilyen az én 50w-osom is. Kb 3 hónapja naponta kétszer van be indítva,működik rendesen.

Én a motortérbe raktam kb 5cm re mindentől  egy L alakú lemezre. Így ha feladja a harcot könnyű cserélni.

Valóban a levegő útjában lenne a legjobb helye de azt általában nehéz kivitelezni.

 

 

Előzmény: kareszka1984 (16266)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16268

Ne csőbe rakd, tedd a levegő útjába amit fúj a ventilátor. Valahová eléje, hogy elszívja a meleget. Hő hatására emelkedik az ellenállása, nagy teljesítményűt vegyél min 10w-s legyen

Előzmény: kareszka1984 (16266)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16267

Az ellenállás értéke a felmelegedéssel csökken, vagy nő. Attól függ hogy szénréteg vagy fémréteg. Így ha bezárod egy vascsőbe nem fog megfelelően lehűlni. akár el is éghet. A legjobb helye a befújt levegő útjában lennie, mint pl. a Zsigákban stb.

Előzmény: kareszka1984 (16266)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16266

Terveim szerint a relek es ez az ellenallas is az utasterben kap helyet. Az ellenallasnak van egy tuti hely, ahol nem baj ha melegszik, mert lenyegeben egy tomor vascsoben fog helyet kapni, ami a muszerfal mogott fut vegig keresztben.

Előzmény: B2Z (16257)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 16265

Ez a kinai csoda mennyire megbizhato?
 https://s.click.aliexpress.com/e/bhBcqBNQ

 

100w, 10ohm, 12v

Előzmény: B2Z (16264)
B2Z Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16264

http://www.ersatzteilbox.com/product_info.php/info/p66944_KIT---0-9-OHM-resistor-for-blower-control.html

 

Itt azt irja 0.9 Ohm 40Watt Ez alapján raktam  1 Ohm-50W ost.

100W ost sehol nem találtam gyáriba , ezért gondoltam hogy így jó lesz.

Kösz a segítséget megpróbálom majd 100wattal!

Üdv B2Z

Előzmény: gibbonpitti (16263)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16263

próbáld meg 100w-ossal....az a gyári.

Előzmény: B2Z (16257)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16262

ez nem "istenség" kérdése.  attól h nem segítek mindenkinek,még a többségnek igen,és a jelentős többségnek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16255)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16261

én autódiaggal nem foglalkozok,de amire van rálátásom típusokra azoknál mindnél üzemmeleg szintig megy a kályha kieg funkcióban.és lássuk be ennek van értelme,mert egy cr dieselt hiába fűtesz fel 50 fokig,utána sem fog magától gyorsabban melegedni és a hideg üzem mint környeztevédelmi szempont 50 foknál még fent áll.

 

de ettől természetesen lehet bármi...ltok és is sok furcsaságot,ami számomra nem logikus.

Előzmény: barbon1 (16254)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16260
Igen letezik ilyen verzió is.
Előzmény: 14NZ (16259)
14NZ Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16259

Sziasztok,

 

Létezik hogy T4 transporter Eber D3WZ kályhában, a régebbi verziósban (251864) a gyertya körül nincs lángszita?
Itt mintha a gyertya valami zsákfuratba menne aminek az oldalán van egy furat.

 

Nem szeretném szétszedni a kályhát csak ezért hogy megtudjam :-)

Köszi a választ!

Üdv

barbon1 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16258

Megtörtént,ugyanis régóta olvasgatom a fórumot

Előzmény: Törölt nick (16255)
B2Z Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16257

Hogy ne teljes fordulaton pörögjön a belső ventilátor. Elvileg 0,9-1 Ohm 50W. A motortérbe kell rakni mert rohadtul fórosodik !!

Én ezt raktam a Nissanomba :

https://www.tme.eu/hu/katalog/?utm_source=mailing&utm_medium=email&utm_campaign=2017-08_01_Rabat_grupy_hu#search=HS50+1rf&s_field=accuracy&s_order=DESC

Működik vele szépen.

Üdv B2Z

Előzmény: kareszka1984 (16253)
tomka92 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16256

Sziasztok!
Van az Audi A4-esemben egy Webasto állófűtés. Eddig szépen működött, pár napja viszont nem kapcsol be és F20 hibakódot ír ki.
Tudna valaki esetleg segíteni, hol keressem a hibát? Sajnos Az F20 hibáról sehol sem találtam semmit.
Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.20 0 2 16255

Ne erölködj. Az "isten" azt mondta akkor így van. Hagyd rá. Neki nem számít a tapasztalat, 40 év műszaki háttér, stb. Csak a magáét fúja.

Neki mindeni fotelfilozofus. Olvass vissza pár oldalt....

Előzmény: barbon1 (16254)
barbon1 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16254

Többek között S osztály

Előzmény: gibbonpitti (16250)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16253

Előzmény: kareszka1984 (16252)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 16252

Sziasztok

Hamarosan epitem be az allofutest es feltunt a kabin ventit kapcsolo resznel egy ellenallas. Ez miert kell? Meg...egyaltalan milyen es mekkora (hogy kerjem az uzletben?)?

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.19 0 0 16251

és te nem a fotelból filozofálsz hanem autókban jársz napi szinten....még nekünk is van néha meglepetés,hidd el.

Előzmény: LRROV2 (16249)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.19 0 0 16250

melyik mercedesben is van ez gyárilag!! így?

Előzmény: barbon1 (16248)
LRROV2 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 16249

Az előző diskurzushoz:- az hogy mennyi ideig és mennyi hőméréskletig menjen a kályha , a szoftvere, na meg az autó gyártója határozza meg. Pitti-nek ebben tökéletesen igaza van. Nekem  otthon van egy templombajárós LR Discovery 4-es autóm. Amikor nem megyek vele gyorsan nagy hidegben (minusz 10 fok alatt ) és csak úgy 80-90km/ó sebességgel vezetem, a Venturi kályhám szinte dolyamatosan megy. A motor olyan alacsony hővel dolgozik, hogy a fűtés azt a kicsi hőmennyiséget is elveszi a hűtőrendszeren keresztül. Pedig kieg. fűtésnek van konfigurálva, mégis képes szinte az állandó üzemre.  A motorvezérlő által igényelt 80 C. ha nincsen meg, a kályha megy.  A másik autómban ( Defender 110-es ) utólagosan szereltem egy eredetileg kieg.kályhát ( egy Freelander-ben volt ). Ez a kályha viszont a programja alapján időkorlátos lehet, nem képes folyamatos üzemre, pedig hibamentesen ( most már ) működik. Ott is 75-80 fok körül leáll szellőztet, szivattyú is megy, de 1 óra után teljesen leáll. Tehát teljesen igaz, nem mindegy hogy milyen kályhát akarunk álló fűtésre használni, kivitelük változó. Az enyémen pl. nincsen meg a 40 fok feletti ventillátor bekapcsolást vezérlő kimenet, ott a kályha indulásakor azonnal megjelenik a kapcsolt pozitív.   Végezetül: - minimális ismeretek nélkül bele se fogjunk egy kályha sajátkezű beszerelésébe, iszonyú sokat lehet szívni velük . Nekem is  a másodikat sikerült életre kelteni. Az első szebben nézett ki, de belül elektronikai hulladék volt. Ha az időt és pénzt, a hozzávalók utánjárását és beszerzését nézem, szerencsésebb lett volna az egészet valakire ( szakemberre ) rá bízni. De mivel én is úgy gondoltam hogy nem fog ki rajtam, hiszen "csak "egy kályha beleszaladtam egy sor sajátosságba. Mivel bontott cucc volt kábeleket kellett csináljak, amikről kiderült, hogy a keresztmetszetük kevés, sok esetben a feszültség induláskor beesett, megállt a cucc.  Aztán kapott vastagabb kábelt, de a kocsiról a lecsatlakozás volt kevés, még mindig szar volt az eredmény. Mire a tápja jó lett és megbízhatóan indult ( pedig teszteltem az asztalon  ) , még mindig leállt. Kiderült, hogy az autó hűtőrendszeréből eredően a keringető szivattyú le tud levegősődni, kitéve az elektronikát a megsemmisülésnek.  Egy visszacsapó szelep megoldotta. Már már azt hittem vége a szopásnak, de mégsem. Több hibás indítás következménye: lángőrzési hiba. Most akkor veszek egy harmadikat, vagy veszek egy új izzítót?  Itt a fórumon Pitti segíített telefonon, hogy legalább megértsem, hogyan is működik a két funkció egy hardveren. Mivel semmi  sem volt biztos, akkor újabb pénzekért vettem egy használt izzítót, amivel már üzemelt is a ketyere.  Most az őszön azért még ki kellett cseréljem a kazántestet, mivel a szita már teli volt koksszal, és a tápellátásába tett gagyi biztosítéktartó eredményeként minden szellőztetés és ellenőrzőtt égés nélkül leállt a kályha.Azt a parát ! Tényleg azt hittem hogy kigyullad a kocsi ! Mire megtaláltam az okot.....  Tanulságos a sztori ??? és szerintem nem fogok egy szezont elmenni gond nélkül.

barbon1 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 16248

Ha szerinted ez blődség akkor Pl.mercedesben miért van úgy gyárilag.hogy 8 fok alatt indul 50 fok felett leáll.Ez az alapbeállítás.Gyári diaggal állítgathatod bizonyos tartományomn belül.Gondolom ez neked teljesen sötét,de nyugodtan bizonygatsd az igazadat.Részemről lezártam.Nem is vitaként írtam egyébként.Biztos nagyon okos vagy,maradjunk ennyiben

Előzmény: gibbonpitti (16247)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.18 0 0 16247

és azt kérdeztem h honnan vetted h a kieg 50 fok felett le kell h áljon.....ez eléggé okoskodásos hozzászólás akart lenni,ha tudnád miért vanank az autókban a kieg kályhák,akkor nem írnál ekkora blődséget.

Előzmény: barbon1 (16245)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.18 0 1 16246

az nem feltétlen,nyílván feltételezném h a termosztát jó.

 

de mivel egy modern commonrail motornak annyira kevés a hulladékhője h nem képes rendesen felmelegedni ezért vannak ezek a kályhák is többek között.van olyan autó amiben ezt másként oldják meg....de sok függ a vezetési technikától is.az emberek hajlamosak az ilyen motorok nyomatékcsúscs elejénél elváltani és ezzel sehogyan sem terhelik ki a motort,ergo nem fog semennyire sem "erölködni" ezért hát kevés megintcsak a hő.van akinél ez nem probléma,mert dinamikusabban vezet....és most nem versenytempóról beszélek.

 

szóval ha jó a termosztát,akkor nem gond ha elindulgat a kályha....ez a dolga.

Előzmény: barbon1 (16245)
barbon1 Creative Commons License 2018.12.18 0 0 16245

SZerinted az nolmál üzem,ha egy motor egy óra működés után sem éri el a 80 fokot?

Előzmény: gibbonpitti (16243)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16244

jól működik,nyugi.

 

a kályha fog fűteni ha a víz beesik 80 fok alá,mert a kályhát kieg módban az autó ecu-ja kezeli és ő igyekszik tartani a 85-90 fokos vizet.ezt többek között az euro besorolás miatt is kell h tartsa,kevesebb a károsanyag kibocsátás.és ezért van az ha nem megy a kieg kályha egy autóban,akkor ott a katalizátor,dpf elég hamar beadja a kulcsot.....

Előzmény: Kisgedus (16236)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16243

ezt te honna vetted?  erre kiváncsi lennék....komolyan

Előzmény: barbon1 (16235)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 -1 0 16242

maradjunk annyiban h te sem tudod én mit és hogyan csinálok....viszont én nem szóltam bele a te szakterületedbe...mert nem értek hozzá,de te értesz ehhez isssss ahogy kiderült eddig.csak tudnám akkor miért nem csinálod....

 

felesleges szájkaratézni,te abban vagy gyakorlott amit te csinálsz én meg abban amit én...

 

azt azért elmondanám h komplett épületfelügyeletek programozok(légkezelő,fűtés,spinkler,stb)....sztem ehhez képest egy kazán kezelése nem nagy kaland,mert a felügyelet alá az is beletartozik.javítani nem tudok ecu-t,mert ahhoz nem értek,illetve csak felületesen ami rám ragadt az évek alatt.

 

engem nem zavar ha vki elkezdi a fűtéseket javítani,csak ne a szart lapátolja,mert az rendszerint már nyakig ér.ehhez is ért mindenki mint a focihoz....aztán meg kell nézni melyik autóban van meleg....

Előzmény: Steven57 (16233)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16241

a facebook-on már kitárgyaltuk sztem.....

Előzmény: magusx18 (16232)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16240

ne erőltesd...amit leírtál az venturi kályhára utal.

 

ki kell építeni és webasto próbapadon diagolni,de ezeknél sajnos típushiba a venturi kerámia halála ami tönkreteszi a ygertyát is ha sokáig a rossz venturikeverővel volt használva.

Előzmény: Furio69 (16231)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16239

70/5935073.....munkaidőben szivesen segítek,ha tudok.

Előzmény: magusx18 (16230)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16238

Egy kép a cuccról: 

DrBrown Creative Commons License 2018.12.17 0 1 16237

GSM téma. Sikerült bekötnöm a modult és most már telefonról irányítom az állófűtést a ThermoCall applikációval. Ez egy nagyon jó dolog és töredéke a gyári webasto vezérlők árának. 28000Ft az egység + 1000Ft  a feltöltős SIM kártya. 

Korábban írtam, hogy gondot okozott a kályha direkt indítása. Segítséget kaptam a modul eladójától telefonon. Egy ellenállás és egy dióda bekötése után a PIN1-re +12 volttal tökéletesen indul. Ez a modul WBus-t is kezel, tehát digitális kályhát is bekapcsol. Nagyon korrekt az eladó. Leírással és telefonszámmal küldte az egységet és emailre is azonnal válaszolt, szombaton is. A bekötéskor folyamatosan segített telefonon. Egyébként egyszerű a bekötés, nekem csak az indítással voltak gondjaim. 

 

Az egység egyébként GPS alapú helymeghatározást, hőfok és akkumulátortöltöttséget is küld SMS-ben, kérésre. Térképen megjeleníti az autó helyzetét. Időzítőt is lehet állítani egy egész hétre akár és üzemidőt is. 

 

Elküldöm a modul linkjét. Ezt nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, nagyon kényelmes dolog. :) 

 

https://sefa.hu/autos.htm

 

Ha ezt korábban tudtam volna már réges-rég beépítettem volna.... :D 

Kisgedus Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16236

Akkor nem jól írtam. A kályha felfűt, ha nem indulok el a kocsival eléri a 80-fokot, át áll temperálni, részleges terhelésre. Ha nem indulok el 30 perc után kikapcsol. Szóval eléri a víz az üzemi hőfokot, azzal nincs gond.

Csak nem tudom van-e benne automatikus indítás, bizonyos hőmérséklet alatt, járómotornál. Vagy ha már egyszer bekapcsoltam, megállok, visszahűl a víz, és magától bekapcsol rásegíteni.

Előzmény: barbon1 (16235)
barbon1 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16235

Valami ott nem oké akkor,ugyanis ,ha egy óra után sem melegszik fel 50 fok fölé (ugyanis a fölött ugyanis le kellene állni a kiegészítő fűtésnek) a hűtőfolyadék hőmérséklet akkor esetleg ott valami termosztát gond is lehet,vagy valami egyéb.

Előzmény: Kisgedus (16234)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16234

Kicsit én is vissza terelném a topicot a nevéhez.

 

Írtam korábban, hogy jó lett a Thermo top V kályhám, szivattyú csere után. Annyi kérdésem lenne hogy miután felfűt, elindulok az autóval, megyek kb 1 órát, megállok és a kályha szellőztet.

 

Gondolom menet közben is elindul ha a hőfok 5 fok, vagy kevesebb, csak nem veszem észre.

 

Szóval ez ilyen automata funkció, hogy folyamatosan indul, a külső hőmérséklet, és a motor hőfok függvényében?

 

Manual-t olvastam a neten, és legalábbis abból erre következtettem, de javítsatok ki ha tévedek.

 

Amúgy nincs vele gond, csak kezdő userként érdeklődök.

Steven57 Creative Commons License 2018.12.17 0 3 16233

Nyilván neked van igazad mint mindég itt az oldalon :)  Ha egyszer bokros teendőid engedik gyere el és nézz körül nálam mielőtt a kompetenciámat értelmezed. Lehet már akkor javítottam ilyeneket amikor te még hírből sem ismerted ezeket. Ezeknél kb 20x komolyabb kazánelektronikákat javítok, ezekhez képest ez egy Sokol rádió. Mindegy ne rágódjunk ezen, további szép napot !  

Előzmény: gibbonpitti (16227)
magusx18 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16232

Leírom ide is a gondom, hátha így nem felejtek el semmit, de gibbonpitti-vel mindenképpen szeretnék beszélni vagy nagyon érdekelne az álláspontja. Adott egy V70 d5 szgk. 2001-es évjárat. Ausztriából származik, két éve vagyok tulajdonosa. A szerelőm (ex-ivanics szervíz szerelő) elmondása szerint a kocsiban még a legrégebbi kályhák egyike van, ő ébert említett, de ahogy egyre többet olvasgatok, gyanítom inkább Ardic, az biztos, hogy a vízpumpája elől van neki. Októberben kezdtem megcsináltatni a kályhát, hogy télre jó legyen. A szerelő elmondása szerint fúvókát kellett cserélni, valamint később kiderült a kályha vízpumpáját is, csak ez munkadíjjal kb. 100e ft volt nekem, mert a vízpumpacserével nem számoltam korábban, tehát a tervezett duplája volt. Ezt csak azért mondom el, mert két kocsink is van, nem vagyok gazdag és otthon a családban feszültséget generálhatnak karácsony előtt az ilyen brutál nagy, váratlan plussz kiadások. Viszont hajnalban iszonyú kellemetlen, hogy nagyon nehezen melegszik a motor (tavaly -10 foknál a vízhőfok mutatóm néha nem is ment fel középállásig), jeges az egész kocsi, macerás... Mondom a kályhát... Mielőtt októberben elkezdtem foglalkozni vele, annyit csinált, hogy mikor közvetlen - tehát nem időzítéssel - elindítottam... kicsit füstölgött aztán szépen leállt magától, de nem tiltotta le a kocsi. Aztán jött a fúvóka csere, vízpumpa csere és működött... nagyon jó volt, viszonylag gyorsan fűtötte fel a kocsit, viszont azt észrevettem, hogy 5fok alatt nem indult magától a kályha - ahogy mondták, hogy kellene - hanem csak kézzel, erre valami olyasmit olvastam, hogy talán valami benzines típus szoftvere van feltelepítve és azért csak kézzel indítható és állítható le. Szóval néha október-november beindítottam, kb. 3szor, próbálgattam, ment. Aztán kb. 1 hónapja nem tudom emlékeztek e, egy hétig esett az eső és kb. használtam 20 percet a kályhát menet közben, illetve előtte még állóhelyzetben. Aztán másnap mikor indítottam volna a kályhát erősen fehéren füstölt majd pár perc múlva kikapcsolt, még próbáltam 2-3-szor indítani, próbált indulni, füstölt, aztán LETIlTOTTA a kocsi. Elvittem a szerelőmhöz, aki elmondta, hogy a kályhából kiöntött 2dl vízet, elmondása szerint megnyalta, mintha nem fagyálló lenne. Utána megint jó volt a kályha az első használatig. Újabb fél órás út, kályha végig megy, nagyon jól működik, következő alkalommal újra égtelen fehér füst, letiltás.... Én nem tudom szétszerelni, nem értek hozzá. Aminek sikerült laikusként utánajárnom, hogy vagy a kályha "lyukas...?" és belekerül a hűtővíz vagy az esővíz állóhelyzetben, illetve menetközben az útburkolatról bekerül a kályhába. Kiegyenlítőmet néztem és hát... talán... mindenképp minimum felett volt a vízem, de eléggé lent... kb. 2dl fagyállót utántöltöttem. MÁsok azt mondják, ha hiányzik egy cső, ahol az égési hőt beszívja, ott bemehet az esővíz is. A szerelőm azt mondja, kályhacsere kellene meg az új miatt hátra vinni a vízpumpáját... Szóval most százezret beleöltem de nem jó. És ráadásul már nem tudok olyan sok pénzt rákölteni. Gondoltam rá, hogy valami csövet feldugok a kályha-kipufogóba kiszívni a vízet, persze ez gondolom csak akkor, ha esővíz jut be. Vagy esetleg a kipufogója mellé egy kis lyukat fúrni a kályha aljára, hogy kifolyjon a víz magától... 

 

Építő, valóban hozzáértő véleményeteket nagyon megköszönném, azért valóban hozzáértő, mert úgy sejtem nekem már nem egyszerű a problémám. Remélem érthető ahogy leírtam, mondom nem vagyok szerelő, a lökhárítót se tudom levenni... :D

Furio69 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16231

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem. Van az autómban állófűtés ami nem ment, mert letiltott. A hibát kitöröltük. Teszteket lefuttattuk és azt írta hogy "01412 - Glow-Plug with Flame Monitoring (Q8), 008 - Implausible Signal"
Következő nap kipróbáltam távirányítóról elindítani és elindult. Nyomta a szikrát, hallani is lehetett hogy begyújtotta, aztán a belső keringtetést is elindította, majd leállt és többször nem indult el (épp úgy mint a hiba törlése előtt).
Mi lehet a gondja? Azt a Glow-Plug cuccot kellene cserélni vagy kicsit összetettebb a hiba? Rákerestem a cikkszámra ami 1K0 819 230.
Van valami ötletetek, hogy mit kellene megnézni vagy kicserélni, hogy jól működjön?

 

Előre köszönöm a segítséget.

magusx18 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16230

Kedves Gibbonpitti!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy hogyan tudnám felvenni veled a kapcsolatot, látom, hogy többször említed, hogy felhívnak telefonon, de én itt a profilodon még az e-mail címed sem látom sajnos. Kályhával kapcsolatos problémám lenne, azzal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Köszönöm a segítséget!

Passat B7 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 16229

Ok. Köszi. 

Előzmény: gibbonpitti (16228)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.16 -2 0 16228

az autó kezeli a kályhát és nem a kályha dönt h mikor fog elindulni....amit egyedül a kályha tud meghatározni az a felső leállási hőfok ami a tiédnél 90 celsius.....

 

amit te szeretnél azt az autóban kell átkonfigurálni,de ehhez sztem kevés egy hekkelt vcds....

Előzmény: Passat B7 (16225)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.16 -3 0 16227

gondolom te elmondod az ügyfeleknek hogyan javítsák meg a hibás akármilyüket....vagy mégsem,akkor te sem lettél jobb ember.

 

ez egy partalan vita és ha vennéd a fáradtságot és visszaolvasnál,akkor látnád h van segítség a részemről.de neked sem kell magyarázkodnom,mert nem érzem azt h ebben a körben te kompetens lennél...ha érted,de sztem nem érted.

Előzmény: Steven57 (16224)
Stetten Creative Commons License 2018.12.16 0 3 16226

Már valóban olyan munkám van hogy nem foglalkozom ügyfelekkel. Hidd el volt abban részem amit leírtál. Azzal a különbséggel, hogy nekem az esetek nagy részében mások után kellett javítanom. A szakszervizt mindig csak akkor hívták, amikot a TMK-soknak már beletört a bicskájuk. Semmi gond, odamentem, gyári útmutatások alapján meg lett javítva a gép, ők kifizették, és ennyi. Ha ezen fennakadtunk volna, egy rakás ügyfelet el kellett volna hajtanunk. Voltak gyárilag leplombált szelepbeállítások, amiket a felhasználók eltekertek, mert ezzel próbálták a haldokló szivattyú üzemidejét kitolni, stb... Sorolhatnám.  Ez ilyen, ezen nem szabad kiakadni. A diagnosztika nálunk fix áras volt, az alapján kapott az ügyfél egy árajánlatot. Ha te is így csinálod, nincs meglepetés. Egy diag után te is meg tudod mondani mennyibe fog kerülni, vagy kéri az ügyfél, vagy nem. Egyéb nyafogásnak itt helye nincs. Hogy kinek volt drága, stb, ez nálunk soha senkit nem érdekelt. Főleg ha sok munkád van, nem kell kompromisszumokat kötnöd. Ott az ügyfél, ott a munka, ott a pénz. A többivel meg szerintem felesleges foglalkozni.

Előzmény: gibbonpitti (16223)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 16225

Steve megadta a mailjat. Ne itt személyeskedéssel offoljuk szét a szakmai topikot. Valaki hozzáértő szakember tud az utolsó kérdésemre választ adni, vagy szedjem ki a kályhát és vigyem el diagra???? Vagy csak előre utalás esetén jön válasz? Az is működik csak szólj és privátban megoldjuk. 

Steven57 Creative Commons License 2018.12.16 0 5 16224

Szia!

 

Mint már írtam kb 40 éve elektronikával foglalkozom, igen sok pénzt költöttem műszerekre, rajzokra, stb.  Az általad említett, hogy ezt csinál, azt csinált a tulaj a kutyát nemérdekli.Nem a hozzáértésükkel, lelkükkel foglalkozom.Leteszi a cuccot amit hozott, kijavítom, és szarok rá mit csinált vele. Ha valamit tönkretett kicserélem és annyi. Azt, hogy a nem hozzávaló diaggal megállította a gépet egy dolog,ettől még sem túlmunkám nem lett sem istenkísértés nem történt. Nem tudom nálad meddig tart átírni egy eepromot, tárolót, errefelé durván 5 perc.  A mentalitásod kissé ódivatú, attól, hogy te meg vagy elégedve magaddal még nem történt semmi. Jobb sem lettél tőle.....Csak azt nem értem akkor mit keresel itt??? Ugye semmit nem adsz ki sem rajzot, sem szoftvert, semmit, melód mint égen a csillag.  Akkor minek, de tényleg fényezni akarod magad vagy mi a célod?  

Előzmény: gibbonpitti (16223)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.16 -2 0 16223

te nem foglalkozol akkor ügyfelekkel ezek szerint.

 

ha megkapom a tiszteletet,akkor én is meg fogom adni,de aki rosszúl nyitja ki azt a bizonyos ajtót annak nem kell csodálkozni a végkifejleten.ha már telefonban elmond mindent,azt is h szétrobbantotta a kályhát,akkor azt korrektnek tartom.de aki nem mondj hanem inkább otthon összecsavarozza ismét úgy ahogy és elhozzaazzal a dumával h ez tegnap reggel még bőszen fűtött...hát na.

 

kétféle ember van és ez nagyjából igaz minden ügyfélkörre.az egyik aki megkérdezi mi mennyé és ha neki megfelel az adott ár akkor szó nélkül megrendeli az adott szolgáltatást és nyílván elvárja cserébe az igért minnőséget,vagy ha nem felel meg neki az ár akkor megintcsak megjegyzés nélkül megköszönve  alehetőséget nem igényli a szolgáltatást.ez a civilázált sztem.

 

és van a másik akikkel te még ezek szerint soha nem találkoztál....azért 1-2 napot eltölthetnél mellettem vagy 1-2 kolléga mellett.....aztán utána írj litániákat.

 

jönnek ám az áraknál h miért ennyi?,nem lehet olcsóbban?,nekem nem kell tökéletes csak működjön.....folytassam?  és nem mi árazunk,az eber meg a webasto és ezt el is mondom mindenkinek.

 

kontárok meg minden platformon vannak,és tudom ezeket egy laikusnak nehéz kiszűrni.aki nem kamuzik,köntörfalazik annak a mai napig javítom az ilyn elbaxott kályháját nyugodj meg,mindenféle lehúzás nélkül.de vannak ám itt olyan mesék kreálva h a hahota ehhez képest semmi.....és ez a másik csoport,na ezeknek nemigen szeretek dolgozni.egy pl.:vki felhív....elmondja mi a jelenség....és megkérdi mit tehet otthon érte.én nyílván elmondom h sokat nem,de 1-2 dolgot nézzen meg és elmagyarázom hogyan tudja pl a keringető hibát vagy a feszhibát kiszürni.(és ezt is hidd el ez sem heti 1 van),de elmondom nekik h ha ezeket kizárta akkor sajnos otthon már nem fog tudni továbblépni maximum ha lutrizik.és van aki megérti ezt és van aki nem.na aki nem az szokta álltalában kosárba hozni a kályhát....szétfeszegetett ventilátorházzal mivel az egyik csavart rendszeresen nem veszik észre,de azért csak leszedik a kályháról. :)

 

és az 1 perces munka....olvass már vissza...ez a csak nézzek rá...ez sztem mit jelent?  mondom h te nem vagy ügymenetben gyakorlott sajnos.egy feladatnak vagy nekiállok és akkor megcsinálom vagy meg sem nézem.ez nem egy törött sárvédő amit tényleg 10 mp alatt konstatálok h rossz és cserés.

 

továbbra is azt mondom,kevesen vagyunk ez tény,de ha vki 2-3 hétre kap időpontot akkor annak nem kellene ezért felháborodnia sztem.és a piac meg olyan,ha keresleti akkor a szolgáltató tud válogatni-jelen esetben kell is h válogassunk mivel mindent képtelenség elvállani-és ezért nem kellene hibáztatni senkit sem.

Előzmény: Stetten (16220)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 16222

Akkor egy kérdés, hogy legyen szakmai a fórum. Egy passatom van amin a vcds azt írja, hogy 12 foktol kapcsol be automatikusan. A neten mindenhol 5-8 fokot írnak. Nekem is magasnak tűnik a 12. Hogy lehet átállítani, érdemes e, és mennyi az ideális. A kályha gyári, canbuson kommunikál. Köszi. 

Stetten Creative Commons License 2018.12.16 0 0 16221

Az áraiddal két dolgot tehet az ügyfél. Elfogadja és kifizeti, vagy nem fogadja el és nem veszi igénybe a szolgáltatásodat. Totál irreleváns a témában hogy ki mit cserélt ki, és mennyit költött rá korábban. Ebben a témában empátiának helye nincs.

Előzmény: gibbonpitti (16219)
Stetten Creative Commons License 2018.12.16 0 1 16220

azért ne kelljen már megmagyaráznom miért is nem szeretem ha hülyének néznek....

Senki nem akar téged hülyének nézni. Az ember odaviszi a megbeszélt idöpontra a kályhát, az általad kért összeget meg kifizetné a javításért. Ezzel korrekt módon el is lenne intézve a dolog.

Ha nem provokálod ki a kérdéseddel, önállóan biztos egyik kuncsaft sem áll neki a témáról beszélni.  Muszáj feltenned egy olyan kérdést, amire tudod a választ? Ha pedig a tulaj úgy gondolja hogy nem akar büszkélkedni azzal hogy beletört a bicskája (mert valójaban ez a javítás szempontjából neked is mindegy) akkor meg nem javítod meg a kályhát. Ez azért így emberileg nem igazán FAIR... Sem a fotelból, sem a mühelyböl. :-(

 

Arra meg nem is gondolsz hogy egy rakás kontár mühely van a piacon, akik a jóhiszemü tulajnak épp úgy elbarmolhatták a kályháját mintha a tulaj nyúlt volna bele. Én is jártam már úgy, hogy valamit megjavíttattam, aztán el kellett mennem egy másik mühelyhez megjavíttatni a javítást. Jól néztem volna ki, ha azért nem javították volna meg, mert egy nem hozzáértö nyúlt bele korábban. Továbbra is az a véleményem hogy neked a javítás a feladatod, nem az emberek feletti ítélkezés.

 

 

 

Nem tartom soknak az 5000Ft-ot a diagért, meg a 10000-et sem, meg semennyit sem. Elmondod a kuncsaftnak hogy ez ennyi. Kell, vagy nem kell? Ilyen egyszerü. Majd mindenki eldönti magának hogy mi a sok, és mi nem. Ingyen bármit is elvárni eleve képtelen ötlet. Valóban nincs egyperces munka, de rajtad kívül itt a fórumon most nem is beszélt senki az egyperces munkáról.

 

Előzmény: gibbonpitti (16218)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.16 -2 0 16219

félreérted ezt sztem...ha téged is naponta 2-3 olyan találna meg aki otthon elkezdett bohóckodni és csak a kárt csinálta,de elhangzik az a bűvős szókombináció 80%-ban hogy: nem bánnám ha nem lenne drága  ajavítás,mert eddig már  a gatyámat rákölttem és kisceréltem mindent de mégsem jó!

 

ilyenkor mit csinálnál több hét-hónap-év távlatában....kérdem én.mikor leírjuk h egy pontig érdemes ezeket otthon barackolni,utána illik hozzáértőhöz elkocogni.és ez nem munka tarhálás,mert ha az lenne akkor nem adnánk hetekre időpontot....szóval?

 

egy ideig empatikus az ember,de ezt hamar kiölik az ilyenekkel hidd el.

Előzmény: Kisgedus (16217)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.16 -2 1 16218

azért ne kelljen már megmagyaráznom miért is nem szeretem ha hülyének néznek....

 

és látod te is azzal jössz h mindeki lehúzza a kuncsaftokat,te vagy alkalmazott vagy és ezt látod a munkahelyeden vagy te magad is ezt gyakorolod....mert ugye mindenki magából indul ki.és kinek mi a megfizethető....a boltban sem adják azért oda a kenyeret 100 ftért,mert én azt tartom reálisnak.

 

hagyjuk már ezt a megfizethető szakemberes sírást...megy sokaknál a fillérbaszás,de már sajnos a végletekig.és akinek nem inge az nem veszi fel ugyebár.

 

amikor sokalják az 5e ftot a diagra...akkor te erre mit mondasz? ez lehúzás? 

 

mert elvárnák h ingyen diagoljunk....meg ha már ott van akkor csak 1 percre de nézzünk rá a fűtésre is...nincs 1 perces munka....csak az van h cserébe 15 percre legalább otthagyom az épp aktuálisat.akinek van saját praxisa az tudja ezt,aki meg fotelbol osztja az észt az sosem fogja megtudni.

Előzmény: Stetten (16211)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.15 0 1 16217

Mondhatni új vagyok itt, mert nem rég vetődtem ide, kályha problémával. Időközben megoldottam, egy új keringető szivattyúval, most működik.

A hozzáértők szerint nem biztos hogy sokáig fog menni, mert lehet előjönnek, más gondok is. Lehet. De sok esetben az emberek nem csak azért szerelnek otthon, mert a "köcsög" márkaszerviz aranyáron dolgozik, hanem mert nem bíznak másokban.

Vagy már megjárta a sok okossal, aki csak levette pénzel.

 

Plusz nem csak Budapestből, és nagyvárosból áll az ország. Vidéken, még nehezebb megbízható szerelőt, szervizt találni.

Persze lehet azt mondani, hogy akkor nem kell olyat venni amit nem tudsz fenntartani, de ma már nincs olyan hogy olcsó, vagy drága fenntartású autó.

Nyilván van különbség, de azért az alkatrész árak közelítenek, mindegy milyen autónk van.

 

Az meg szerintem csak emberi hozzá állás kérdése, hogy valakinek segítek-e, mert próbálkozott, és elrontotta, vagy sem.

 

Aki szerintem ide téved, bármilyen segítségért, nem fogja senkitől elvenni a munkáját, mert max a sajátjával szenved otthon.

Stetten Creative Commons License 2018.12.15 0 0 16216

Ezért nem gyári VW szoftvert írtam. Helyesen úgy hangzott volna hogy eredeti Rosstech VCDS program. Sokan azért nem veszik meg, mert jóval olcsóbbak a hamisítványok.

Előzmény: mica-r (16215)
mica-r Creative Commons License 2018.12.15 0 0 16215

Annyit helyesbítenék, hogy a "gyári" Vcds nem gyári diag valójában.

Előzmény: Stetten (16214)
Stetten Creative Commons License 2018.12.15 0 0 16214

Pontosan így van ez, aki akarja megveszi. Mint a gyári VCDS-t és egyéb diagnosztikai szoftvereket. Persze ettől még semki nem lesz képzett szerelő, de legalább a feltételek egy diagnosztikához adottak. Ezeket is nyilván olyanok veszik meg, akinen van annyi műszaki véna hogy egy diag info ismeretében hozzá merjenek nyúlni. Más dolog hogy sokan a hobbi szereléshez nem egy drága gyári szoftver/hardvare párost vesznek meg ( nekik nem jön vissza az ára) és ebből adódhatnak károk is.

Előzmény: Passat B7 (16213)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.15 0 0 16213
László Tury Creative Commons License 2018.12.15 0 2 16212

Nem vagyok zseni csak nem vagyok buta primitiv, analfabeta aki csak sodrodik az eletben. 

Nem akartam foglalkozni vele, mert elvileg van akinek ez a munkaja.. csinalja meg ő, koszolja ossze a kezet es szanjon ra idot en kifizetem. Ugyan ugy mint a gumsinak a gumicseret vagy a takaritonak a a takaritast... 

Azert hivok takaritot, mert nem tudok takaritani? :D nyilvan nem.... 

Az autot is szerelohoz hordom pedig evekig autoszerelokent is dolgoztam mellekallasban. 

Nem mindenki buta es mindig van okosabb ezt ne felejtsetek el.. 

 

Jeleztem a szerviznek, hogy lemondom az idopontot. Nem vertem at senkit ne kombinalj.. 

 

Ugy gondolom, hogy aki elér egy bizonyos anyagi es tarsadalmi szintet az életben annak el kell engedni ezeket a dolgokat akkor is ha azelott megcsinalta es ert hozza. 

Nem cserelek kereket nem cserelek vezerlest nem cserelek olajat... pedig rutinbol megtudnam csinalni.. es nem okoskodok a szerelonel.. az az o szakmaja. 

Az egesz kalyha mizeriat meg mindig egy konnyen tanulhato alapvetoen egyszeru szakmanak tartom ami van akinek bonyolult es van akinek nem...  

 

Adtam lehetoseget tobb cegnek, hogy keressenek penzt a kalyham javitasaval. A levegosodesi problema elott se kep se hang nem volt. 

Csak diagnosztikara kaptam idopontot es elotte egy 30-150ezer kozotti ajanlatot amit en kertem, hogy tudjak kalkulalni megis mire szamitsak. 150et is lazan kifizettem volna nem okozott volna gondot. 

Erre a diagnosztikan kiderult, hogy teljesen nema az agya.. panel csere 80ezer. De kb 1 honap mulva van idopont vagy vegyem ki a kalyhat vigyel el es majd valamikor megcsinaljak.

Hazaertem majd hozzaferhetove tettem a kalhyat es lass csodat az akku talcaja elvagta a piros kabelt... nem kapott tapfeszultseget. Megcsinaltam es elindult.. 

Utana jott a levegosodes... 

 

Errol ennyit en befejeztem. 

 

 

Előzmény: loganos (16206)
Stetten Creative Commons License 2018.12.15 0 5 16211

Egyre több esetben az emberek rá vannak kényszerülve hogy maguk próbáljanak diagnosztizálni, és javítani. Igen, van akinek összejön, van akinek nem... Ha mindenkinek bármikor elérhetö lenne egy megfizethetö szakember, senki nem piszkolná össze a kezecskéjét. Csakhogy idöpont nincs, és ha van is, a gatyát is lehúzza a mester a kuncsaftról.

 

én meg ugye látom mi volt az oka,rákérdek....

Ha látod mi az oka, mi szükség van a rákérdezésre? Nem tolod te ezt egy kicsit túl? Neked szakemberként a kályha javítása a dolgod. A tulaj odamegy, és kifizeti a munkádért amit kérsz. Pont.

Szerintem  maradj meg embernek, isten szerepét meg hagyd meg istennek.

Előzmény: gibbonpitti (16209)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.15 0 1 16210

Mivel nekem sem működött az álló fűtés, ezért én is elkezdtem szakembert keresni. De sajnos Szombathely környékén nem találtam senkit.  Ezután egy VCDS programmal leteszteltem a gyárilag beépített kályhát. A teszt eredménye az lett hogy a pumpa keringtető szivattyú 90 %-ban nem indult el. A neten utána nézve  30 000 Ft környékén vannak listaáron a szivattyúk. Mivel sem időm sem energiám nem volt az otthoni szereléshez ezért bementem a helyi márkaszervízbe. Ott a Volkswagen pumpát 54 000 Ft-ért adtak  ami tudjuk hogy nem Volkswagen csak neki van csomagolva. Ebben az árban benne volt a kábel is hozzá mert állítólag valami változott. A munkadíj 10 000 Ft volt. A szerelés alatt elfolyt kb. 2 dl fagyálló ezt is  pótolták. Összesen fizettem 64 000 Ft-ot egy garanciális szervizért. Tudom hogy olcsóbban is meglehetett volna oldani de a gépeket a szakértelmet a tapasztalatot meg kell fizetni vagy otthon lehet ákombákomolni

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.15 -2 1 16209

na nálunk annyi a különbség h volt a friccnek annyi esze ha nem licenszes progival faggatod a kályhát akkor szépen bezárja magát és semmit sem hajlandó csinálni utána.nem mind,de a kályhákon futó szoftverek 90%-a ilyen és nem az első csatlakozáskor....ez változó,mert van akinél a 4-5.-ik után és volt akinek vagy a 30. kisérletnél lett az  a vége a bulinak.

 

szted ilyenkor mi a köv lépés.....jön h egyszer csak tönkrement....én meg ugye látom mi volt az oka,rákérdek....10-ből ha 1 elmondja.ebben a szezonban már pont ezért aki úgy kezdi h kamuzik annak nem oldom meg a problémáit.aki érezte magát annyira bátornak az elején h elkezdte az fejezze is be,van annyi munkám h nem győzöm.

Előzmény: loganos (16207)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.15 -2 1 16208

na én mikor felhívott az elején egyből ezt tanácsoltam neki.....ha már megy az otthon hobby-zás akkor ezt azért illik megoldnai,nem lehet egy nagy dolog.

Előzmény: loganos (16206)
loganos Creative Commons License 2018.12.14 -2 0 16207

Azért a te szakmád ritkább, de képzeld el, ugyan ez folyik (sőt rosszabb) az autószerelésben is. Én a gyári Renault diagnosztikát használom. Naponta csörög úgy a telefon, hogy emberek elkezdenek mindenféle hibakódokat hadoválni, majd kérdezni, hogy ez meg az mi, mert majd ők az alapján megcsinálják. Legtöbbször elhajtom az ilyeneket a francba. Ha meg veszem a fáradságot, és elmagyarázom, hogy ne nevezze már diagnosztikai eszköznek a kínai 1500Ft-os hamisított ELM327-et összepárosítva a telefonjával, amin ingyenes vagy lopott/tört program fut diagnosztikának, akkor értetlenkednek. Mondom a gyári clip 95%-ban ,,megmondja" mi van, nem kódokat meg ákom-bákomokat vázol fel. Hümmögnek, tudomásul veszik, de azért a végén még visszakérdez, mi lehet a baj? Mikor mondom, hogy szívesen fogadom, nézek naptárban időpontot (2-3 hét-re tudok adni), akkor á ezzel nem akar fárasztani (valójában sajnál kifizetni 1 Ft-ot is bármire, amit nem ő csinál). Gondoltam illető letudva, dolgozom tovább. Majd kb. 1 hónap múlva telefonál (addig úgy járt a autóval, hogy se ABS, se menetstabilizáló). Már neki is van ám ,,gyári" (valójában kínai klón) diagnosztikája, igaz fele képernyő szürke és nem működik minden funkció, de az megtalálta a hibát, ABS szenzor, ki is cserélte, de az autó mégsem jó. Eddigre már elköltött kb. 80ezer Ft-ot, de most kérne időpontot. Kap. Diagnosztika, féklámpa kapcsoló csere (közben értetlenkedik, de hát működik a féklámpája, én meg nem fogok tanfolyamot tartani a több körösről, CanBus-ról stb.), próbakör, mindenestül 40 perc alatt kész, nem egész 20ezer Ft-ból.
És az ilyen sztorikból (más hibákkal/autókkal/emberekkel) egyre több van. Régebben volt olyan, hogy 1 hónapban 1 se. Aztán az idén odáig süllyedt a dolog, hogy kb. heti egy ilyen telefonáló okos diagnosztikás ember van. És ez csak egyre rosszabb lesz. Más autómárkákra ráállt barátok szintén ilyenekről számolnak be, de ,,hála" az okos eszközöknek/háztartásnak, háztartási gép szerelő ismerős azt mesélte, hogy már a háziasszonyok a mosógéppel is ezt játsszák.

Előzmény: gibbonpitti (16204)
loganos Creative Commons License 2018.12.14 0 1 16206

,,

Atlagosan havi 300-320ora munka, csalad mellett nincs idom sajnos hobbyzni sem autot vagy allofutest szerelni.. 

Nem fogott ki rajtam. Tudtam, hogy mi a baj es amint lett egy kis szabadidőm kb.1óra alatt rendesen szakszerűen megjavítottam.... gányolas nélkul.. "

 

Olvasgatok egy ideje. Valahol ott indult a dolog, hogy fogalmad sincs mi a baja. Aztán jöttek az információ morzsák. Majd elszidtad az összes Magyarországi szerelőt/szakembert/szervizt. Aztán lebeszélted a javítást az osztrák szervizzel. Akiket végül átvertél, mert nem mentél el hozzájuk. Aztán megoldottad te magad, 1 óra alatt, jó lett. Aztán mégse, mert néha buborékol. Mikor ezt megemlítették, rákérdeztek, akkor meg már ismét jó. Itt mindenki tróger, mellé dumál, te meg egy zseni vagy!

Már csak 1 kérdés merült fel bennem. Ha tudtad mi a baja, szakszerűen megjavítottad, mindezt 1 óra alatt, akkor mi a búbánatért öltél bele 10-szer ennyi időt (amikor neked amúgy sincs), telefonálgattál, hitegettél, és fárasztottál egy csomó embert? Csak neki kellett volna állni, és gyorsan 1 óra alatt megcsinálni :)

Előzmény: László Tury (16197)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.14 -2 0 16205

amikor felhívtál akkor az volt az álláspontod ha jól emlékszem h átnézted,de nem láttál semmi gondot mégis bubis.....erre mondtam h nézd meg mégegyszer....

 

a lényeg h már fűt.

Előzmény: László Tury (16203)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.14 -3 1 16204

azokért a rajzokért,beépítési segédletekért én pl elég nagy számot fizetek ki évente...euróban.....és szinteén nagy számot euroban a diag licenszéért....szintén évente....

 

 

szóval az h ki mit lel a neten az engem hidegen hagy,de az biztos h nem fogom megosztani azt itt és máshol sem az emberekkel amiért egy magyar átlagbér többszörösét fizetem ki.

 

és a diagolás...ebben is megy az otthoni okosság mindenféle kínai csodaprogrammal.aztán mikor bezár az ilyen miatt a kályha szoftvere akkor jönnek h ez meg az van persze mindenféle kamu dumával.a végén kiderül amit én már az első percben tudok,h neki van hozzá otthon diagja.én meg nyissam ki neki....hát pl október óta ezt már nem teszem meg....ezek az ecu-k mennek a levesbe ilyenkor.aki akkor érezte magát olyan tudásunak h nekiállt az élvezze ennek áldását a folyamat végéig.sztem ez így korrekt.

 

aki kérdez mielőtt belecsúszna a szarba nyakig annak kijár a segítség főleg ha tudatosan jár el ebben az ügyben.aki meg akkor jön mikor már nyakig van a szarban....hát az....

Előzmény: László Tury (16200)
László Tury Creative Commons License 2018.12.14 0 0 16203

Azota 3*30percet futott mar es mar nincs buborek. Elrohadtak a bilincsek es meglazultak a csovek.

Előzmény: mica-r (16202)
mica-r Creative Commons License 2018.12.13 0 1 16202

"kb.1 ora megoldottam a levegosodest es tokeletesen mukodik" 

Ez mennyire biztos? Kicsivel lejjebb azt olvastam , hogy még levegőset pumpál, csak nem annyira.

Előzmény: László Tury (16200)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.13 -2 0 16201

azért itt mélyebb összefüggések is vannak,mondjuk én már pár kályhát feláldoztam h megtudjam ezeket....és nem 1-2 db-ról van szó.

 

a magas ló meg....ha a pénzt nézném elsősorban akkor ember elhozza a kályháját(csak webastozok ez fontos) és mondjuk csak a gyertya szorul cserére....de én már látom élő adatban h a panel is kezdi feladni de még megy azért.na akkor ennek az embernek kicserélem a gyertyát.majd felhív olyan 20-50 indítás múlva h megint nem fűt.na elhozza én meg adok neki egy új ecu-t....de én inkább még az első találkozáskor korrigálom az ecu-t ha még lehet pedig ez kvázi anyagi veszteség,de erkölcsi nyereség másik oldalon csak ezt sokan nem tudják,mérlegelik nevezzünk aminek akarjuk.

 

és ez csak egy dolog.....majd amikor mondjuk végig izzít a kályha amíg megy a fűtés...és nem tudod mitől van...lehet egy tucat oka....és folytathatnám.

 

hidd el ez nem misztifika csak ez nem egy szaros talpas amit otthon megstupekol az user.

 

van aki otthon búvárcsövezi a tankot és utána meg felhív h most meg a szintjelző nem mér neki rendesen...ez lehet a webastotól,  és ez napi rutin sajnos.

Előzmény: László Tury (16195)
László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 1 16200

Nyilvan. Ezert is irtam le. Én is azert kerestem szakszervizt, hogy csinaljak meg nekem pénzert. En mast dolgozom en mast csinalok meg masnak penzert. Ez igy mukodik. Nem a szakmai vagy muszaki hianyossagaim miatt, mert mint irtam kb.1 ora megoldottam a levegosodest es tokeletesen mukodik. 

 

En azt mondom, hogy fejezzuk be. Elismerem gibbonpitti szakmai tapasztalatat es azokét akik ebben dolgoznak. 

De nem mindenki hülye, föleg nem egy forumon ezert engem zavar, hogy itt is magaslorol beszelnek a szakik, minden mondat utan .......

Stb. Illetve titkoljak a rajzokat egymas elol. 

Szerintem aki veszi a faradsagot es feljon ide forumozni az nem hulye ezert lehetne szakmaibb is a forum. Akik ide feljonnek azok nem potencialis ugyfelek. 

Előzmény: mica-r (16199)
mica-r Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16199

Olyasmire céloztam, hogy pl egy fuvarozó vállakozó nem fog egy-két hetet eltölteni ilyesmivel.

Előzmény: László Tury (16198)
László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 1 16198

Hasznos ha ert az ember ahhoz amit hasznal.. pl. A kuplung mukodese stb...  sokan nem csusztatnak szerintem ha tudnak, hoyg milyen a mechanikaja es latnak maguk elott.

sokkal tovabb birjak a berendezek pl mosogep ha nem rakod tele ruhaval, mert tudod, hogy gumi szij hajtja vagy milyen fajta es mekkora teljesitmenyu motor van benne esetleg milyen a vezerlese mennyire turi a tulterhelst... persze 10bol 9 ember nem igy gondolkodik én igy elem az eletemet gyerekkorom ota.. 

Előzmény: mica-r (16196)
László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16197

Neked az a munkad, hogy ezeket javitod, beszereled.... 

Atlagosan havi 300-320ora munka, csalad mellett nincs idom sajnos hobbyzni sem autot vagy allofutest szerelni.. 

Nem fogott ki rajtam. Tudtam, hogy mi a baj es amint lett egy kis szabadidom kb.1óra alatt rendesen szakszeruen megjavítottam.... ganyolas nelkul.. 

 

 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (16194)
mica-r Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16196

"olyanok mennek szakmuhelybe akik vagy beepitetnek es kell a garancia nekik a kalyhara ami ugye csak igy ervenyes.. vagy teljes muszaki analfabetak" 

Teljesen téves elképzelésed van a dolgok menetéről. Úgy gondolod hogy mindenkinek kell értenie ahhoz amit szeretne használni?

Előzmény: László Tury (16195)
László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 3 16195

Van logikám, tudok kovetkeztetni, hogy mi miért van. Tisztában vagyok az általad leírtakkal. Eszembe sem jutott ilyen primitív megoldás, hogy hibakod alapjan alkatreszt cserelni, nem vagyok az a "színt a színre kötöm hátha jó lesz" ember. Több éves tapasztalatom van oszcilloszkópos auto diagnosztikaban. 

1hetíg beleastam magam ezeknek a rendszereknek a lelkivilagaba, mert kivancsi voltam, hogy sokan miert beszelnek olyan magas lorol.... visszaolvastam a forumban es volt olyan, hogy valaki nem adott ki kapcsolasi rajzot a telestart bekotesrol... aztan valaki letoltotte a webasto kulfoldi oldalatol az meg pislogott, hogy honnan szerzett rajzot... ez milyen dolog egy forumon? ....

A masik szinten itt... valaki lerdezte, hogy a ventillatort hogyan kell bekotni, hogy a kalyha inditsa,  erre valaki azt irta, hogy azt beszerelo ember itt biztosan nem fogja kiadni eleget fizetnek a webastonak erte.... ez mi? :D nevetseges....

Az 1*1=1 -re olyan mese es kaosz van raépítve, hogy elkepszto... 

Aki ezt beveszi az így járt.. akinek van esze es van egy kis sutnivaloja az atlat a szitan... cégek pl.kamionosok vagy buszosok vagy olyanok mennek szakmuhelybe akik vagy beepitetnek es kell a garancia nekik a kalyhara ami ugye csak igy ervenyes.. vagy teljes muszaki analfabetak egy izzot nem tudnak betekerni otthon, nem tudjak mi az az ohm torveny, de van penzuk... ez a celcsoport. 

 

 

Előzmény: Ricsi89 (16191)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.13 -2 2 16194

majd megint beáll egy ember azok sorába akik ellocsolnak egy valag lóvét...a fűtés bizonytalanul működik....vagy sehogy leginkább.

 

mindig vannak hősök :)

Előzmény: Ricsi89 (16191)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.13 -2 1 16193

azért van ott nemegy buktató....csak figyel jól.

 

ha egy levegősödés ennyire kogottt rajtad akkor enmértem ezt a fellengőzést....komolyan.

Előzmény: László Tury (16185)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.13 -2 0 16192

ez bmw kályha....így ebben az állapotában te sosem fogod elindítani kivülről....

 

de ki tudom szoftveresen nyitni és onnantól analógként fog működni....

Előzmény: DrBrown (16186)
Ricsi89 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16191

Hiába van műszered, ha nem tudod értelmezni a látott adatokat. Nem csak annyi, hogy olvasunk egy hibát és arra hivatkozva alkatrészt cserélünk. Főleg ha olyan hibát látsz, ami nem egyértelmű alkatrészhiba. Ilyen pedig elég sok van.

Rém egyszerű szerkezetnek tűnik, de sok mindennek stimmelnie kell, hogy rendesen működjön. Egy hibakód sok hibára vezethet vissza, tudni kell élő adatot is értelmezni, melyik értéknek hol kell lennie, mi az, ami megfelelő.

Előzmény: László Tury (16185)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16190

Mégis van remény! Egy másik GSM vezérlő ami kommunikál W-bus-on keresztül. 

Ha ez összejön leírom a részleteket hamarosan. :)  

MBman Creative Commons License 2018.12.13 0 1 16189

Mechanikailag ezek egyszerű szerkezetek, a pár érzékelő ami van benne, sem bonyolult. De ha az elektronikájával van gond, azzal már nehezebb valamit kezdeni.

Előzmény: László Tury (16185)
MBman Creative Commons License 2018.12.13 0 2 16188

Az univerzális GSM modul általában egy relét húz meg, ami két érintkezőt rövidre zár. Innen már a te vagy a beszerelő feladata hogy ebből a kályhának megfelelő jel legyen,  amire elindul.

Előzmény: DrBrown (16186)
László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 2 16187

Ha minden webastot kezel kene lenni rajta digitalis vezerlo jel kimenetnek is. 

Előzmény: DrBrown (16186)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16186

Hát teljes a bukás a manuális indítással kapcsolatba. Nem sikerült. El is keseredtem. Kis bontás után megnéztem a kályhát és nekem a 6-os csatlakozón csak két szál van bekötve. A 2-es Kbus és a 6-os üzemanyagpumpa. A többi tüske is megvan, de nincs rákötve semmi. Próbáltam az 1-es pinre +12-őt kötni, semmi. Próbáltam a 3-asra testet is kötni, úgyse csinált semmit. A +, - csatin állandó feszültség van. Csak diaggal indul a kályha, manuálisan sehogy nem. 

 

Így viszont nem tudom mire kössem a GSM relét. Nem tudom mi vezérli így a kályhát. Illetve gondolom a Kbus-on kap valami jelet, de ez nekem kevés.

Azt írta a GSM Modul gyártója, hogy minden webastot kezel és egy autóvillamossági szerelőnek pár perce munka a bekötése. Hát nem tudom...   

 

Nem tudtok valami tippet, vagy szakit esetleg? Már kezdem feladni... :(  

László Tury Creative Commons License 2018.12.13 0 2 16185

Sikerult megcsinaljam szerencsere, de a jovoben sem fogok szakemberhez fordulni ha baja lesz. Rendeltem egy diagnosztikai muszert, illetve minden fo alkatresz beszerezheto nalunk is jo aron. 

A ki es beszereles pedig ingyen van ha magamnak csinalom. 

 

Nagyon tartjak a szakik ezeknek a kalyhaknak a mitoszat, pedig rem egyszeru szerkezetek mechanikailag es elektronikailag is... 

Előzmény: Stetten (16184)
Stetten Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16184

Nem feltétlenül jó összehasonlítani az osztrák és a magyar mühelyeket. Egész más az árszabás, így mások a feltételek is. Böven kigazdálkodják azokból az árakból a gyengébben fizetö munkákat is. Ausztriában egy diagnosztikáért is fizethetsz annyit, mint Magyarországon a javításért. Az igaz, hogy a magyarországi szakemberek is egyre jobban lemondják a gyengébben fizetö munkákat a zsírosabb munkák javára. Ez a piaci helyzet következménye, ezzel nincs mit tenni. Munka sok lett, szakember meg egyre kevesebb. Ausztriában élek, kézenfekvö lenne hogy itt javíttatom az autóinkat. Mégsem teszem, mert nem vagyok a saját pénzem ellensége. Ráaasul több kellemetlen tapasztalatom is van az osztrák autószerelök munkájával kapcsolatosan (drágán szar munka). Sajnos emiatt kénytelen vagyok az állófütés javítástól az automata váltó olajcseréig szinte mindent magamnak megcsinálni. A tervezett javításokat Magyarországon végeztetem, de a nem tervezett eseteknél improvizálni kell.

 

A javítás várható költségeiröl érdemes érdeklödni, nehogy többe kerüljön a leves mint a hús.

Előzmény: László Tury (16139)
helios84 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 16183

 Sziasztok! valakinek van esetleg leírása/használati útmutatója ehhez a távirányítóhoz? 

 

Köszönet, Gábor

László Tury Creative Commons License 2018.12.12 0 1 16182

Nekem a thermo top e indult 12V al az 1es pinen. Igaz en tettem ra egy 470 Ohm os ellenallast sorba biztonsagi okokbol. 

 

Egyebkent elindult a kalyham.. a T eloszto es az ac kozotti csovet csereltem ki. Igy is mennek a buborekok csak kissebbek, de gond nelkul mukodik es fűt egyenlore. Mindenesetre lecsiszoltam az ac t femtisztara es lefestettem alvazvedovel. 

Előzmény: DrBrown (16181)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16181

No picit, hogy csillapodjanak a kedélyek.. :D, GSM téma. Segítőkészek a Seasoft-nál, (szegedi cég), elmondták, hogy webasto kályhát kezel a GSM modul és egy vásárlójuk szerint a CONTROL szálra kell bekötni. Aztán ez a MobilCar-Micro nevű modulcucc, a beprogramozott időtartományig kezeli a kályhát és telefonhívásra aktiválható. 1000Ft a feltöltőkártya, nanoSIM megy bele. 

 

Ezen felül helymeghatározásra is képes korlátolt pontossággal. Jól utánaolvastam a programozásnak, nem nehéz, saját programja van, USB+laptop kell hozzá. (Tud még riasztót, meg ablakokat is aktiválni hívásra, vagy SMS-re.)

 

Szóval ha ez összejön, szerintem csuda dolog lesz. Kb, 20000-ből megvan az egész.  

Tehát holnap kimérem melyik lehet ez a kontroll szál. A lenti rajz alapján Gibbonpitti segítőkészen az 1-es pint ajánlotta, elvileg ha ide +12v-ot kötök indul a rendszer... Ugye? :)

 


https://www.the75andztclub.co.uk/forum/showthread.php?t=165575

 

Szerintem hévégére összehozom és megírom a fejleményeket... 

Steven57 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16180

Az elektronika javításához csak az alaplap kell.  A többit majd látjuk küldjél néhányat mélem publikus ott folytassuk, szerintem....

Előzmény: gibbonpitti (16177)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16179

Mondjuk küldhetnél párat  bevizsgálásra...

Előzmény: gibbonpitti (16177)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.12 -1 0 16178

szted mi nem?  csak mindig jön egy tuti megmondó,de aztán mikor a tettek mezejére kell lépni akkor elhal a dolog....most sztem várjuk meg a végét...hátha szerencsénk lesz. :)

Előzmény: norbi0325 (16174)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.12 -1 0 16177

kell a többi kacat...hidd el,tapasztalat :)

 

szóval itt a piaci rés....erre nem kaptunk még választ,mert ha visszaolvasol ittt sok okos van aki aztán tudja a tuti.....de amikor pl az egyik ilyen ásznak égett a garázsa meg a fél háza gyöngyösön emiatt akkor igencsak kusban volt,és azóta is abban van....

 

 

várom megtisztelő válaszodat azügyben,hogy hová s mikor lehet vinni ezeket az ecu-kat javítani...az álltalad emlegetett áron persze!

Előzmény: Steven57 (16175)
joker01 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16176

Értem,köszönöm. Valószínű mikor kirepedt a kiegyenlítő és elment a víz, akkor melegedhetett túl, és letiltott. Tegnap kitöröltem a hibát, ma reggel már tökéletesen működött. Remélem így is marad.

Előzmény: gibbonpitti (16169)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16175

7-10 rétegű nyákjaim is vannak, némelyik hibrid ic javítására is be vagyok rendezkedve.  Egyébként az elektronika javításáról írtam aminek próbájához nem feltétlen kell a többi kacat.....

Előzmény: gibbonpitti (16172)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16174

Én megjavítom neked 1-2 ezerért is ,sőt valamelyiket ingyéé is ,csak most épp itt áll 2 raklapnyi amivel végeznem kell ,úgyhogy várd ki a sorod ...:XD

--------------

Én ezen már túl vagyok .ilyenért kár püfölni a klaviatúrát...:)

 

 

.

Előzmény: gibbonpitti (16172)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 16173

Koszonom

Előzmény: gibbonpitti (16170)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16172

aha...te csak a 2 ft-os tranyót nézed....hát elárulom h csak c és e panelből majdnem 40 féle van.....és elárulom h 4 rétegű a nyákjuk....és elárulom h kb 35%-a javítható ezek is azok amik olyan típushibák amik az idők folyamán fel lettek már fedezve.

 

szóval ha te ekkora májer vagy és tudod javítani az összeset akkor itt a piaci rés.....sztem jelenleg tudok adni 3 talicskányit....így elsőre.

 

azért kiváncsi lennék h te mennyiért dolgozol ha mondjuk 3-4 órád elmegy h megtaláld a hibát...majd teszteled próbapadon...és ha tartósan jó akkor öröm,ha nem akkor új bekezdés...

Előzmény: Steven57 (16167)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16171

jó hozzá a dp2 is....

Előzmény: László Tury (16166)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16170

minden fűtés ac tekintet nélkül a gyártójára a stekkeres oldalra tolja.....

Előzmény: kareszka1984 (16165)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16169

a kályhát nem kell légteleníteni....ha nem megy akkor annak más oka van.

Előzmény: joker01 (16164)
bt74 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16168

Lecseréltem a thermo top s BW50 kályhámat. Többször nem indult el, de ha olyanja van, akkor elindul és szépen végig is megy, tökéletesen üzemel (én 25 percre állítottam). 

Ha valakit érdekel, esetleg alkatrésznek, akkor eladnám.

 

Steven57 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16167

Persze értem :)  De kb 10 alaplapból 9 javítható és a következő kuncsaft a tiédet kapja 50 ezerért. 40 éve foglalkozom elektronikával tudom mit mennyiért lehetne javítani :)

Előzmény: gibbonpitti (16146)
László Tury Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16166

Thermo top e kalyham van. Ami most.benne van az dp30 as kinezetre. 

Előzmény: gibbonpitti (16163)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16165

Egy kicsi malorbe utkoztem

Uzemanyag pumpa merrol merre tolja az uzemanyagot? Elektromos csati feloli oldalon be vagy kifele? Jeloles mar nem lathato rajta, mert korrodalodott, de tokeletesen mukodik, csak leszedtem h befessem es elfelejtettem hogy allt :-/

joker01 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16164

Sziasztok!

 

2004-es x5 3.0d-n elrepedt a kiegyenlítő tartály.

Csere újra,azóta nem megy a webasto.

Viszont elég magasan van. (A legmagasabban)

Lehet hogy nem légtelenedett le?

Le kell külön légteleníteni?

Ha igen, hol? Nem látod rajt ilyen lehetőséget.

 

Köszi, ha valaki tud segíteni.

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16163

nem tudom milyen kályhád van,de vagy thermo top c vagy az elődje lehet sztem...azokhoz ez jó.....

 

 

https://auto.jofogas.hu/bacs_kiskun/Dozispumpa_elado_86832715.htm  ez jó a dieselhez és a benzineshez is....

Előzmény: László Tury (16162)
László Tury Creative Commons License 2018.12.11 0 0 16162

Szivattyu beszerzesben tudsz segiteni? 

 

Előzmény: gibbonpitti (16159)
mica-r Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16161

Csalódni fogsz akkor még másban is :-)

Az orvosban, aki többszörösen túl van terhelve, augusztusban a balatoni vendéglátásban, vagy a parlamenti munkában :-)

Előzmény: László Tury (16152)
Bádi000 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16160

Rendben!

Köszönöm, visszatérünk erre de talán csak ünnepek után, szerintem addig már nekem sem jut időm kiszedni. 

Majd jelentkezem, köszönöm az információkat.

 

Előzmény: gibbonpitti (16159)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16159

nem fogod tudni diagolni.....a mazda progival is csak az autó hibatároló pufferének a kályhához rendelt részét olvasod,nem a kályhát.

 

az a baj h az autógyártok  nemigen vették a fáradtságot h összefésüljék a kályha szotverével az autóét,ezért aztán olyan fals hibák vannak 90%-ban hogy égnek áll tőle  a hajunk sokszor.

 

ha kiszeded lediagolom neked...utána lehet továbbgondolni.

Előzmény: Bádi000 (16157)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16158

ha egy másik adóval jó minden akkor nyílván a tiéd a rossz....de a kocsi mellett állva illene azért indítani mégha gyenge pl az elem benne.biztos h jól van párosítva az adó a vevőegységhez?

Előzmény: Miklós Gergely (16154)
Bádi000 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16157

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de EOBD-n keresztül elm327-el + valami webasto szoftverrel lehetséges a diag., vagy ez így nem műxik? 

Ha nem, akkor vállalod a bevizsgálást ? Természetesen nem mostanában, nem ingyen. Én kiszerelem a kályhát. 

Veresegyház mellett lakom, ha mondjuk elérhető közelségben vagyunk egymáshoz képest

Előzmény: gibbonpitti (16153)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16156

naponta hallom a telefonba h duplán megfizetnek csak foglalkozzak az autójukkal...hát nem fogok,már csak azért sem.

 

megértem a gondodat,de neked is meg kell érteni a kiénket...ami igazából nekünk nem gond csak neked.a kapcításunk felső határát elértük....sőt.

 

és ugye egy seggel két lovat....a bővülés meg rendszerint  aminőség rovására megy....tehát ha vannak elvei az embernek és nem telhetetlen,akkor elég neki az elért eredmény.nálam ez a helyzet évek óta.

 

és attól h szabad szemmel nem látható a buborék kiindulása attól még lehet mondjuk egy nyakban eltörött T leág is...félig van eltörve pl...láttam ilyet már.de a lerohadt ac-d is lehet ludas.vegyél egy ac-t és próbáld ki mi változik....

Előzmény: László Tury (16152)
Miklós Gergely Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16155

Elmarad a beillesztés :)

Miklós Gergely Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16154

A képen látható távirányítóm van az állófűtéshez, de egyszer gondolt egyet és úgy csinál mintha nem látna rá az autóra.

Audi A4 B8  2009

Menüből kapcsolható és időzíthető is.

 

De nem vagyok egyedül ezzel a problémával, mert egy oldalon az alábbiakat írták:

Esti kérdés....
Adott egy a4 b8 gyári állòfűtéssel szerelve!
Tökéletesen működik a műszerfalròl illetve kivezérelve, de a távirányítòra nem reagál!Távirányitò rendbe,hozzátanítva újra...!.....?hiba,hibakòd nincs ! Valakinek ötlet?

 

Valaki régebben írta, hogy távirányító csere és tanítás megoldotta a problémát.

 

Valakinek van valami ötlete, hogy mi tévő legyek???

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16153

a mazda kályháknál gyakori h a szar gyertya megeszi  apanelt is sajnos...de webasto próbapad és utána lesz biztos.viszont ha egy jó gyertyát beleraksz és az ecu még csak részben fosta össze magát akkor a jó gyertya is kuka lesz és az ecu is teljesen pár indítás után.de erről már lejebb írtam néhányszor.

 

 

Előzmény: Bádi000 (16151)
László Tury Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16152

Nem rolad beszeltem.. 

Nem mukodik az kalyham es szeretnem megcsinaltatni ennyi. 

Nem vagyok korlatolt csak nem birom megerteni azt, hogy egyetlen muhely sem tudja vallalni. En meg fagyoskodok az autoban mert masnak budos a munka. En ma szabadnapos voltam, a zsebemben penzzel odamentem volna barmelyik muhelybe hogy tegyenek ra diagot es nezzek meg mi lehet adjanak tanacsot stb. Semmi! Az egvilagon semmi ....  

Igen megy a butykoles, de pl sehol nem talalok 4.5/9mm csovet...

Illetve arra sem kaptam meg a valaszt hogy miert mennek visszafele a buborekok a lekapcsolas elotti masodpercekben... 

Mindegy

Csalodtam ebben is, ugyanugy mint a futes es viz szerelo szakmaban es az autoszerelokben illetve a karosszerialakatosokban is... 

Ilyen ez a vilag ha az ember nem primitiv es nem hagyja magat atverni. 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (16147)
Bádi000 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16151

Bocsánat de fordítva ülünk a lovon!

Én nem megszabni akarom ki mennyiért dolgozzon de ha elolvasod a történetem szerintem nem reális sem a hozzáállás sem a matek. 

Amit ha jól értelmeztelek te felvázolod a kedves megrendelőnek a lehetőségeket aztán ő dönt mit választ ez normális.

Saját területemen én így kezelem az ügyfeleimet...

De azt nehezen fogadom el, hogy rá sem néz a fáradtságot sem veszi (amiért fizetek-fizetnék ha odajutnék) és mond egy kövéret. Elhiszem ha azt mondja egy teszt után hogy sajnos ennek a részegységnek a cseréje nem kifizetődő , csak az úgysem lehet tipusú emberből túl sok van manapság.

- De nem baj lesz még itt olyan mint volt nemrég, fognak még sokan munkáért könyörögni meg lehúzni a rolót...

Közben feltettem egy szakmai kérdést, ha van ötleted örömmel veszem a segítséget.

Előzmény: gibbonpitti (16148)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16150

a ttc kályhát meg tudod főzni mivel pont a víztér tetején csücsül az ecu a közepén egy szép procival...és egy sima ntc-vel nézegeti a szoftver a kályha hőmérsékletét...de ha nincs víz ami elvigye a hőt akkor mikor eléri a 80 fokot a kályha alu háza akkor lekapcsolja az ac-t...na a párologtatós kályhában még ég az a kis 5 kw-os lángocska olyan 3-8 mp-ig...és ezalatt simán felmegy az alu hőmérséklete 200 fok főlé.ha van vmi kis vízkeringés akkor az nyílván csillapítja ezt a hősokkot.

Előzmény: Bádi000 (16149)
Bádi000 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16149

Ez idáig mind tiszta, can-busos autóhoz típusától is függő kályha kb. reális árat írtam. 

Megfőzni nem tudod ugyanis erre azért gondoltak a webastonál...

Valamint bármilyen okból egymás után háromszori hibánál automatikusan biztonsági okból kikapcsol a kályha és nem próbálkozik újra indulni amíg nem törlöm a hibát.

Egyébként a szóban forgó kályha azóta két éve hibátlanul üzemel.

 

Viszont segíthetnél esetleg egy Mazda 6 kályha forscannel olvasva "B2450 izzítógyertya áramkör szakadása" hibát jelez. De előfordul hogy szépen végig felfűt . 

Lehetséges hogy elegendő lehet izzítóstiftet (esetleg égőkosárral együtt?) cserélni vagy ez valószínűleg a panelen valami áramköri hiba?

Hogyan tudom kideríteni próbálkozgatás nélkül?

Olvastam angol fórumokon hogy 25C fokon 0.36ohm a stift ellenállás vagy ezt kár méregetni.

TTC Diesel kályha can bus  vezérlésű a mazdában ha jól tudom

Nincs kifejezetten webasto szoftverem

Előre is köszönöm

Előzmény: Ricsi89 (16144)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 1 16148

ne tudom kivel beszéltél....de én is pl szezonban kérem h építsék ki a kályhát....és ez tisztán matek....mert ha odahozod az autót mi kiépítjük,majd próbapadra rakom,majd megjavítom ha kéred és utána visszaépítjük...na ennyi idő alatt pont beépítünk egy fűtést egy autóba....szóval ha van itt olyan aki eljön most dolgozni havi 150 nettóért ezt a szakmunkát akkor tudom olcsóbban is csinálni a kiépítősdit....na szóval van jelentkező?  gondolom nincs....tehát ha én megmondom mennyibe kerül a ki és visszaépítés akkor jobban jársz a saját autószerelőddel....

 

nem szoktam távútra vinni a kérdezőt,elmondom mi miért van és ő dönt,de aki meg akarja szabni h mennyit kérjek egy munkáért annak én is megszabnám ugyanezt...ahhoz mit szólna a delikvens?

Előzmény: Bádi000 (16143)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 1 16147

én adtam meg neki a kegyelemdöfést azzal h nem tudtam nagyon rövid időn belül fogadni....de az a baj h a fajtája nem érti meg,mert korlátolt,hogy nem tudok többet dolgozni ha megfeszülök sem....és nem is akarok.van csalárom,van magánéletem és ha nem baj akkor nem felétlen dobnám oda egy számomra idegen embernek ezeket.nem orvosnak esküdtem fel h nekem kötelességem mindenki baját megoldanom....

Előzmény: Ricsi89 (16141)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16146

ha tudsz 5ért kályhát javítani akkor küldöm az ügyfeleket...csak aztán szakszerű javítás legyen az.....ha érted.

Előzmény: Steven57 (16140)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 2 16145

az a probléma hogy nem ugrik neked az az ember akinek tele a naptára olyanokkal akik időben jelezték h kell nekik beépítve kályha?

 

szted mit kellene tennem adott esetben? küldjem el azt akinek már rég megigértem valamit,mert te most azonnal szeretnéd a problémád megoldását! megmondtam h diagban szivesen segítek,de ha javítani kell akkor azt én rövid határidővel nem tudom vállani.

 

azért sikerült nyitott szemmel járni ebben az országban??? sztem nem...ha nem tünt volna fel alig maradt ember itthon aki tud és akar is dolgozni....és ez mindenhol igaz.

 

és még vmi...ha megy az otthonbuherálás,akkor sztem elvárható h egy nyavajás levegősödést fel lehessen deríteni,nem egy űrhajóról beszélünk.

 

ha én a pénzt nézném akkor lenne ezen a téren is jövedelmezőbb út....hidd el.csak te megkérdőjelezed azt a becsületet amitől én pl nem küldöm el azt az ügyfelet akit már beírtam a naptáramba....de gondolom nálad ez a küszöb aacsonyabb hisz nem véletlen van a mondás:mindenki magából indul ki!

 

további sok sikert.

Előzmény: László Tury (16139)
Ricsi89 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16144

Nem vagyok nagy mágus, de ha megfőzted párszor a kályhát, akkor tényleg sanszos a vezérlő hiba, hiszen az a kályhán van és kapja a hőt onnan. Meg szokott dögleni a vezérlő ha többször is megfőzik. Az meg hogy 350-ért veszel új kályhát, még semmi. Ha gyári beépítésű kályha, ráadásul buszos vezérlésű, akkor hiába veszel egy univerzális kályhát, az nem lesz plug&play. Az a gyári helyén nem fog működni. Gondolom ezért is ajánlották a belevaló panelt látatlanba.

Előzmény: Bádi000 (16143)
Bádi000 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16143

Üdvözöllek!

Én a következő miatt járok ilyen fórumokra és csinálom magam

Nálunk távolbaszerelők vannak.

Felhívtam egy magát nagy szakértelemmel rendelkező webasto szakszervízként hírdető fa..kalapot.

Szerettem volna autóstól odavinni hozzá de ő nem nyúl autóhoz szóvál szereljem ki én (mi vaaan???) 

-Első kérdése hány éves az autó?

-Mondom tizenkettő

-Akkor panelhibás!

???Vattafakk??? Ez ám a szakértő!!!

Mert ezek jó ha 3-4évet elmennek -mondja ezt egy webasto szervíz egy világmárkát gyártó vállalat termékéről....

-No mesterúr mennyi a matek? 

Aszongyahogy sokszor nyóc negyvennyóc , hümm 280.000Ft

Panelcsere!

Akkor veszek egy újat 350-ért!

Az nekem nem jó, jobb ha megcsináltatom vele!!! ...szerinte!

- Az autó kezdődő hengerfejes volt, kipufogógáz került a hűtővízbe így a kályhaába és a fűtőradiátorba így hamar túlmelegedett ezért állt le hibaüzenetekkel.

Szóval inkább itt kérdezek mert ismét van egy kályhával gondom 

 

Előzmény: Ricsi89 (16141)
László Tury Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16142

A webasto oldalán található ajánlásokat hívtam fel... Volt aki nem vette fel aki meg felvette nem volt időpont csak Január végére stb... addig meg nem fogok várni!  Nemrég hívott vissza az egyik szervíz akinek vázoltam,hogy levegős a rendszerem, erre ő azt válaszolta,hogy valószínűleg a vezérlés vagy a kosár ment tönkre... mondom neki levegős a rendszer... szerinte vagy vezérlés vagy kosár akkor is... Kikell vennni a kályhát :D 
Mint a taxisok.... ugyanaz 

Előzmény: Ricsi89 (16141)
Ricsi89 Creative Commons License 2018.12.10 0 2 16141

Fel kell venni a telefont plusz neten keresőben keresni egy céget aki javít ilyet és felhívni. Itthon is javítanak, de nincs mindenki itt a fórumon.

A fórumon itt max 1-2 olyan szerel van, aki nap mint nap ezzel foglalkozik.

De ugye, hogy meg tudod te oldani. Felvetted a telefont és lett időpont. Jó cég lehet, aki látatlanba meg tudja mondani, hogy mennyi idő a javítás. Látom nyugaton már működik a távolbalátás.

Szerintem ha vetted volna a fáradtságot és mondjuk megnézed a magyar cégeket hogy ki foglalkozik ilyennel, akkor őket is felhívhattad volna. Kiváncsi lennék hány itthoni műhelyt hívtál fel, mielőtt elkezdted leköpdösni az itthoni szakembereket.

Előzmény: László Tury (16139)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16140

Igen, nálunk nem javítanak, cserélnek. Pl panelt azt szívesen 50-60 ezerért, a tiédet 5 ből kijavítják és jöhet a következő áldozat...

Előzmény: László Tury (16139)
László Tury Creative Commons License 2018.12.10 -1 0 16139

Realizalodott bennem, hogy a kalyham igy ebben a hasznalhatatlan allapotban fog ramrohadni... elkepeszto a helyzet es felhaborito...

Nem vagyok kepes felfogni, hogy ebben az orszagban senki nem tudja vallani az allofutesem javitasat.... lehet az a baj, hogy nem 6nullás a problema... gondolom ha uj beepitesrol lenne szo mindenki egybol valaszolna es o akarna megcsinalni... 

 

Felvettem a kapcsolatot az osztrak partnerrel akik anno beszereltek es csodak csodajara 40percen belul valaszoltak... es kaptam idopontot, igen ilyenkor telen... a javitasra 2-3orat mondtak... az egesz orszag "szakemberei" szegyeljek magukat... 

 

Előzmény: László Tury (16138)
László Tury Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16138

Diagot mennyiert vallalsz? Illetve hova menjek? Ma delelott raerek. A sarga diag kabel elo van keszitve.

Előzmény: gibbonpitti (16137)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16137

a hibafeltárás idő és sajnos egyikunknek sincs ebből most túl sok...egy levegősödési hibát azért otthon is fel lehet tárni.ha diag kell abban tudok segíteni az 5 perc....

Előzmény: László Tury (16134)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16136

napi rutin csak a v6 diesel ami szopóroller,de az is megoldható.

Előzmény: szvictor (16135)
szvictor Creative Commons License 2018.12.10 0 0 16135

Sziasztok!

Egy 2006-os Skoda superb-be szeretnék állófűtést rakni, sokat nem tudok még a témáról, így minden infót szívesen fogadok(ha valaki a konkrétan ebbe a tipusba rakott már, kérem ossza meg meg velem), köszönöm!! :) 

László Tury Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16134

Rátudnal nezni nekem valamikor a kozeljovoben ? 

Elkepesztoen idegesit es zavar, hogy ott van a kocsiban es nem mukodik... amikor az a dolga, hogy mukodjon.  

Ha neked nem fer bele kerlek titeket, hogy ajanljatok olyan szerelot aki megtudja csinalni  rovid idon belul es nem atveros hanem korrekt. 

Előzmény: gibbonpitti (16133)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16133

alapvetően búvárcsövezünk,de vannak,jellemzően telekjárók,ahol fém a tank és nincs rajta szerelőnyílás.olyankor muszány t-zni sajnos

Előzmény: mica-r (16131)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16132

át persze,csak ahogyan a sintérek csinálják úgy az user csak azt veszi észre a kiegből lett állónál pl h neki nem elég a 30 perc hanem 40 kell h a kocsiszekrény meleg legyen....

 

egyrészt a keringetőnek kell utánfutás leállításkor,másrészt a belső ventit nem véletlen 41 fokos víuznél kapcsoljuk és nem mindjárt egyből a kályhával....

Előzmény: Stetten (16129)
mica-r Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16131

Akkor annyira nem szakszerű ez az osztrák beépítés. 

Legalábbis én úgy tudom önálló üzemanyag vezeték ajánlott.

Előzmény: László Tury (16130)
László Tury Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16130

Alaposabban megneztem a rendszert. A motor uzemanyagrendszere van y ozva. Csak mennek es mennek a buborekok elore.... nem ertem.

Illetve mintha azt vettem volna eszre hogy kikapcsolas elott mintha visszafele mennenek a buborekok. Ez mitol lehet? 

Elvinnem holnap hozzad diagra ha meg all az ajanlat. A kalyha felol nem szivhat vissza levegot? 

 

Előzmény: gibbonpitti (16121)
Stetten Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16129

Ennek egyébként mi a jelentösége, hogy Zuheizer vagy Standheizung? Gond nélkül át lehet alakítani mindefajta kályha változtatás nélkül a kiegfütést állófütésre.

Előzmény: gibbonpitti (16127)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16128

normálisan a tank alsó negyedéig ér a búvárcső....a eredeti webasto üzemanyag csövezés a a műanyag csőnél 5/3 a guminál pedig 9/4.5 mm.....de ettől ildomosabb kicsit kisebb belső keresztmetszet.

Előzmény: László Tury (16126)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.09 0 1 16127

a c azt jelenti h 5 kw-os a kályha a z pedig zuhaiser-kiegészítő fűtés,nem álló

Előzmény: DrBrown (16125)
László Tury Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16126

Milyen mélyről szív a rendszer? Lehetseges, hogy amilor keves uzemanyag volt beszivott egy kis levegot ami mostanra ert oda? 

Előzmény: mica-r (16123)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16125

És egyébként azt lehet tudni, hogy a C és a Z/C között valójában mi a különbség? 

Előzmény: gibbonpitti (16103)
László Tury Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16124

Jelenleg haromnegyen van a tank. Kb 1 hete tankoltam tele utana egeszen pentek delutanig tokeletesen mukodott a kalyha. 

Előzmény: mica-r (16123)
mica-r Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16123

Nem lehet hogy a tankból szív levegőt?

Előzmény: László Tury (16122)
László Tury Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16122

Nekem ezt a rendszert egy ausztriai webasto muhely szerelte be 2005ben. Tehat szakszeru a beszereles csak azota eltelt 13ev. 

Az atlatszo muanyagcsore nem.gyanakszom, inkabb a gumicsovekre, azokat szeretnem kicserelni elso korben. Viszont sajnos sehol nem talalok pontos cso mereteket.. esetleg ha valaki tudna nekem mondani azt mekoszonnem kulso belso atmerot. Dp30 as pumparil van szo.

Előzmény: gibbonpitti (16121)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.09 0 0 16121

a pumpától sosem lesz levegős.ott a csőrendszerben kell keresni a hibát,bár már annyiféle "okosságot" láttam h nem csodálkozok semmin sem.

Előzmény: László Tury (16120)
László Tury Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16120

Ez lehet pumpa hiba? Vagy van valami gyakran elofordulo pont a rendeszerben ahol levegosodhet? 

Előzmény: gibbonpitti (16119)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16119

igen

Előzmény: László Tury (16118)
László Tury Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16118

Okozhatja a par perc utani leallast es fustolest az, hogy az uzemanyag pumpabol a kalyha fele tarto uzemanyagcsőben buborekok vannak? Eleg sok es nagymeretu. 

Előzmény: gibbonpitti (16115)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16117

a wudu40 semmit nem ér ilyenkor...max ideig óráig....minden csatlakozási pontot le kell forrasztani és minden sarus kapcsolódás oxidációmantesíteni kell.

Előzmény: SzeZo3 (16116)
SzeZo3 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16116

Szia!Köszönöm...megnézem a csatlakozásokat...még 1 wd40-et elhasználok....

Előzmény: gibbonpitti (16106)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.08 0 0 16115

minden akkor romlik el amikor használják....diag nélkül felelőtlenség erről bármit is mondani.keress meg amikor gondolod.....hétvégén nem dolgozom...

Előzmény: László Tury (16114)
László Tury Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16114

Nagyon koszonom a segitsegedet, de sajnos leghamarabb 13.án csütörtökön tudnam elvinni, es a kocsibol nemtudom kiszerelni :(

Merre vagy helyileg?

 

Illetve mi okozhatja ezt, hogy egyik naprol a masikra beszarik? 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (16113)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16113

hétfőn ha elhozod felrakom neked parda...csak ne fujogasd otthon...azzal nem sok jót teszel neki.bár nem az én kályhám....aki visszaolvas,mert veszi rá a fáradtságot az megtudhatja h ezeket nemigen lehet otthon suszterolni.és egy +takarítás" sosem hoz javulást,cserébe rendszeresen kárt csinálnak maguknak az userek.

Előzmény: László Tury (16112)
László Tury Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16112

Se diagnosztiaki muszerem nincs sem probapadom...

Es ilyenkor senki nem vallalja el Budapest es vonzaskorzeteben a diagot... ha esetleg van akinek van muszere vagy pc s diagnosztikai berendezese annak orulnek. 

 

Egyebkent nem egy bonyolult szerkezet. A viz kering azt erzem, a ventillatora rendesen felporog ahogy eddig is, csak fustol es budos majd lekapcsol. Nem kap eleg levegot?  Ha esetleg leveszem a legszurojet es kompresszorral atfujom az tisztithatja az egesteret? 

Előzmény: gibbonpitti (16110)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16111

nem zavarja ha jól van beépítve a vizkörbe a kályha és annak keringetője.

 

csak arra figyelj h ha elindítottad a fűtést akkor kb 2 percig ne indítózz,mert akkor a kályha is megterheli az akkut 20 amperrel és ha erre még ráindítózol akkor annyira beesik a fesz h emiatt áll le a kályha....

Előzmény: kareszka1984 (16109)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16110

próbapad s diag....

Előzmény: László Tury (16108)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16109

Mondjuk engem nem zavar h egy ido utan kikapcsol, ha elerte az uzemi hofokot :)

 

Mukodo kakyha mellett be szabad gyujtani az autot? Nem fogja zavarni a 2 pumpa egymast?

Előzmény: gibbonpitti (16103)
László Tury Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16108

Thermo top e kalyha 

Előzmény: gibbonpitti (16107)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 -1 0 16107

milyen kályha?

Előzmény: László Tury (16101)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16106

a te autódban utólagos fűtés van beépítve és amiket leírtál az feszhibára utal így elsőre....szoftverfüggő h mennyi a leállási küszöb az adott c-s kályhában de 9.78-10.85 volt közé esik ez....és elég ha ez alá beesik a fesz 10 mp-re....álltalában annyira van állítva az alsó küszöb határa.

Előzmény: SzeZo3 (16098)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16105

a 1530-as órából van 30 és 60 perces...ezeket nem lehet állítani sajnos.

Előzmény: kareszka1984 (16097)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16104

az nem az akku miatt van elsődlegesen...sztem nálad az órában,ha azzal indtod,van ez a 30 perc beállítva...

Előzmény: DrBrown (16096)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.07 0 1 16103

hát ha az indító lábán (ha c-é a kályha akkor az 1-es az) kapja a 12v-ot addig fűtenie kell....hacsak nincs benne időlimit,de az csak a kiegekben szokott lenni,az univerzális allókban soha.lehet ez egy kieg volt....van olyan kieg ami kezeli a keringetőt és c van ráírva nem pedig z/c....

Előzmény: kareszka1984 (16095)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16102

Igen, az idozitot sikerult bekotni, tokeletesen mukodik

A gsm vezerlot egyenlore hanyagolom, eloszor magat az egesz hobelebancot kellene bevarazsolni a kocsiba :) :)

Előzmény: DrBrown (16099)
László Tury Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16101

Sziasztok. Ma reggelig tokeletesen mukodott a kalyham. 

Nem reg bekapcsoltam de hamar elkezd fustolni kékesen es 2perc utan lekapcsol. Mi lehet a baj?

DrBrown Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16100
Előzmény: kareszka1984 (16084)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16099

Ez is természetes. A pumpát indítja először, ha az nem indul le is áll az egész folyamat. Aztán leálláskor még szellőztet és a vízpumpát is keringeti egy kis ideig, gondolom, hogy eloszlassa a maradékhőt. Így épül fel a program. 

 

Az időzítőt sikerült bekötni? Lehet, hogy ha arra kötnénk rá a GSM-et működhetne? 

Előzmény: kareszka1984 (16097)
SzeZo3 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16098

Sziasztok!Segítséget,vélemény,tippet...stb kérnék.

Kb. 2hónappal ezelőtt vettem:2002-es 1.9pdtdi passat-ot....+van benne állófűtés.(Webasto Thermo Top C..)

Pár info a problémámhoz:

Ha kint 20fok van fűtés indul időre,manuálisan is ,climatronic-ot  vezérli,kapcsolja,megy 20 percig is(mert lekapcsoltam 20perc után)..vétel után pár nappal próbáltam

Mostanában hajnalban -5,-1,5-6 fok fűtés indul,időzítőre,manuálisan de nem indítja a climatronicot vagy elindítja pár perc után megáll.

   Ha átkapcsolom "nyárira" akkor működik szellőztet...indítja a climatronic-ot

Van úgy,hogy járatom a motort pár percig,leállítom ,elindítom az állófűtést megy percekig...semmi probléma.De este időzítésre, kézzel is kályha indul ,de a climatronic nem aztán pár perc múlva leáll.

Üzemanyag pumpát hallom,megy,elindul.

Gondoltam először,hogy feszültség probléma,de 11volton is működött rendesen is meg nem is .

Csatlakozókat átmozgattam,vezetékekbe szakadást nem találtam.

Lehet kontakt, vagy vmelyik érzékelő...a probléma?

Kérdésem ......

Kiolvasva nem volt,az autó igen.Autóba nincs hibakód...

Hát egyenlőre ennyi

 

Köszi előre is!

 

kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16097

Akkor jok vagyunk :)

Idozito-timer...1530 :)

Auto inditaskor nem baj ha megy a ketingteto pumpa? Addig ok h leallitom a kazant manualisan ha epp ugy erkezem a kocsihoz, de manualis leallitas utan is kb fel-1 percig meg megy a keringteto pumpa

Előzmény: DrBrown (16096)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16096

Igen az normális. Az én kazánom üzemszerűen 2x 30 percet működik, a kocsi beindítása nélkül. Ez az akksi védelme miatt van. Tehát az első indítás után 30 perc leáll, majd manuálisan még egyszer be lehet indítani 30 perce. 

 

Időzítő? :) 

Előzmény: kareszka1984 (16095)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16095

Update:

Rajottem hogy hozzam mukodesbe az idozitot :)

 

De a masik kerdes meg ervenyes:

Az normalis, hogy fel ora uzem utan egyszeruen kikapcsolja szepen magat? Elobb az egest kapcsolja le, szelloztet, majd kus ido utan a keringteto pumpa is leall.

Előzmény: kareszka1984 (16094)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16094

Na ma sikeresen beinditottam a thermotop c-t kocsin kivul, muhelyasztalon. Elsore ugy tunik hogy szepen teszi a dolgat egy sugarhajtasu vadaszgep hangja kiseretevel :)

A viz himersekletet felnyomja 90 fokra, majd kazant lekapcsolva szelloztet es keringtet tovabb. Ha jol reml8k 80 vagy 85 foknal robbantotta ujra a kazant.

Az normalis, hogy fel ora uzem utan egyszeruen kikapcsolja szepen magat? Elobb az egest kapcsolja le, szelloztet, majd kus ido utan a keringteto pumpa is leall.

Egyenlore kezzel inditottam, mert arra nem jottem meg ra hogy az idozitot hogy is kellene ugy szora birni, hogy a megadott idopontban kapcsolja a rendszert.

Mar csak par "aprosag" es utannajaras es ha minden igaz jovo het vegen beepitesre kerul a tortenet.

DrBrown Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16093

Hát ehhez nekem még picit kórán van, de megprópálok kihozni valamit. Ha van még infód szólj mindenképp! Már feltöltős kártyát is vettem. Ha nem jön össze, buktam egy ezrest... :D 

Előzmény: kareszka1984 (16084)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.07 0 0 16092

Na hát ez a nagy kérdés valóban, erre próbálom keresni a választ. Láttam egy videót amiben a belső programozóegységre kötötték rá, de nekem nincs ilyen egységem. 

 

Még kutakodok... 

Előzmény: gibbonpitti (16082)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16091

igen,lehetőleg végig törekedni kell erre

Előzmény: kareszka1984 (16090)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16090

Ez a 2-2.5mm vonatkozik az uzemanyagtank es a pumpa kozti szakaszra is?

Előzmény: gibbonpitti (16088)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16089

Koszonom

Kaptam hozza a gyari attetszo csovet, de gyanis keves lesz :-/

Előzmény: gibbonpitti (16088)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16088

lehet...bármiben,de a belső méret ne legyen nagyobb mint 4 mm...ajánlott erősen a 2-2,5 mm

Előzmény: kareszka1984 (16087)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16087

Sziasztok

 

Ujabb kerdes(ek)

Dizelt a tanktol a kalyhaig lehet vezetni gumicsovon?

Az adagolo pumpanak minimum mekkora keresztmetszetu vezetek ajanlott?

Andree145 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16086

Sziaszok!

 

Egy Renault Espace-ben van egy Webasto Thermotop Z/C típusú állófűtésem amihez tartozó víz keringető szivattyú elromlott. Segítsetek légyszi hol találok ilyet, illetve Ti milyet vennétek bele?

 

Köszi,

András

kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16085

Gugli translat-be dobd be az egesz linket ;)

Előzmény: kareszka1984 (16084)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.06 0 1 16084

En ez alapjan ugyeskedek:

http://www.autoklimat.ru/ak/webasto_sxema.html

 

Holnap delelott megkiserlem berobbantani a tendszert meg mielott szetbontom a fel autot, mivel hasznaltan vettem. Allitolag mukodott mielott kibontottak...remelem igazat mondtak.

Kaptam hozza telestart modult, de taviranyito nem volt meg hozza :( igy lehet azt be se epitem. E helyett gondolkodom a gsm vezerlon.

Előzmény: DrBrown (16081)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16083

lehet nagy eltérés....ezek utólagos kályhák vagy autóspecifikusak...ha utóbbi miben vannak?

Előzmény: DrBrown (16081)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.06 0 1 16082

aha...minegyiknek van bekapcsoló szálja.....ez addig igaz is h ha  akanócokat db-ra vesszük...ahol valamilyen (i,k,can,lin....) bus-on indul ott ők hogyan indítják?

Előzmény: DrBrown (16080)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16081

Ja a bekötés Thermo Top Z/C diesel nekem, Kareszkának meg Top C-hez kellene. Gondolom nagy eltérés nincsen. 

Előzmény: DrBrown (16080)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.06 0 0 16080

Felhívtam őket, nagyon segítőkészek. A MobilCar Micro-t ajánlották, ez az újabb termékük. 

 

https://www.seasoft.hu/gsm/gepjarmu/

 

Azt mondta, hogy bármilyen állófűtéshez beköthető, mert mindegyiknek van bekapcsoló szála. Azt viszont nem tudta persze, hogy ez a webastonal melyik is ez.

Egyébként ezzel lehet vezérelni még egy csomó mást is, pl GPS koordinátákat is küld, applikáción megnézhető.

 

Szóval ha tudnám pontosan melyik szálra kell bekötni az indítórelét akkor már rendelném is megfele. :)

 

Tudtok esetleg ebben segíteni? 

 

 

Előzmény: kareszka1984 (16071)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16079

Hali. Nálam angol a vcds, de eltudom magyarázni mi merre. Ha gondolod csörögj rám, ha tudok segítek. 06 harminc 5371260.

Előzmény: Passat B7 (16078)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16078

a vw ben vmi vag dobozost, lehet olyat mint a tied, csak drágábban. A srác nem látta a gépben a gyártót. egy év garit vállalnak rá. Vol látod a vcds ben ezeket a hányszor volt indítva, stb adatokat ? Én ilyet nem láttam. 

Előzmény: Kisgedus (16077)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16077

Szia. Összeraktuk, vcds-ben ráteszteltem a pumpára, működött. Összedugtuk a csöveket, kicsit keringettük benne a vizet hogy kijöjjön a levegő, aztán már indult is. Szépen felfűtött, aztán tartotta a hőfokot, 30 perc után leállt, és kész.

 

Szóval most működik, remélem még menni is fog egy darabig. Ha gondolod rendelj hozzá te is ilyen pumpát amit linkeltem, nem tudom a szervízben mit tesznek bele, ami örökké megy, mert mondjuk olyan dolgot még nem csináltak ami ne romlana el. Ha 3 évet elmegy akkor szerintem simán jó, majd kiderül.

 

Vcds-ben meg tudod nézni hogy mennyit ment, hányszor volt indítva ilyenek, ha érdekel.

Előzmény: Passat B7 (16076)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16076

Enyémben is a pumpa kuka. Direkt meghajtja sem megy. A vezérlő kiküldi a jelet. A gyári szakszerviz és diag is azt írta 100%on pörög. De meg sem mozdult. A szakszerviz 10e Ft öt mondott a munkadijra. Vihetem én is a pumpat vagy ők adjak a gyárit. Az ára 54e és ebben van vmi plusz kábel, mert az változott. Nem tudom mit újítottak. 

Előzmény: Kisgedus (16066)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16075

Hajtott a kivancsisag, igy irtam nekik, ez jott valaszban:

A MobilHeat-1kifutó széria.
Erre a feladatra ez a legalkalmasabb: https://www.seasoft.hu/gsm/gepjarmu/mobilcar-micro.php

Megrendelés email-ben, számlázási- és postázási címmel, valamint telefonszámmal.
Szállítás általában 1 munkanap alatt utánvétesen. (ha a Posta MPL nem csúszik meg 1-2-3 nappal egy black friday vagy pl. karácsony előtt).

Előzmény: DrBrown (16073)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16074

Szivesen :)

Ird meg h mit tudtal meg, nekem thermo top c-m van es engem is erdekelne :)

Előzmény: DrBrown (16073)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16073

Na valami ilyesmi érdekelne engem is. Fel is hívom őket, hogy top z/c -re beköthető-e úgy, hogy működjön az összes funkciója. Köszi a linket! :) 

Előzmény: kareszka1984 (16071)
Gibo72 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 16072

Sziasztok!

Vw sharan 2001 AUY.

Kiegészítő fűtés állófűtésre alakításánál a klímavezérlőt melyik kivezetésen kell megtáplálni +12 v-al,hogy a belső ventilátor és a fűtéspanel is működjön?

Előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek !!

kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.05 0 2 16071
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16070

Melyiket ajánlod? Melyiket érdemes megvenni, hátha én is erre a sorsra jutok. 

Előzmény: gibbonpitti (16067)
norbi0325 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16069

Nem!

 

Előzmény: kareszka1984 (16068)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16068

A kerdes meg ervenyes :)

"T70-es vezerlore ratanithato a T90-es taviranyito?"

Előzmény: kareszka1984 (16063)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16067

ez ugyanúgy meg fog dögleni sajnos.....

Előzmény: Kisgedus (16066)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16066

Hali. Ilyen pumpát vettem:

 

 

 

Remélem jó lesz. Elméletileg holnap hozzák. A webasto cikkszam stimmel.

Előzmény: Passat B7 (16065)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16065

Milyen pumpát vettél? Kiváncsi leszek mi lesz. Holnap kiderül Nekem is. 

Előzmény: Kisgedus (16064)
Kisgedus Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16064

Szia. Nálam ugyanez a gond volt/van. A vcds nem adott ki hibát, a szivattyúra. Viszont hangja nem volt, és tapintásra se érezted hogy működne. Kályha ugyanígy túlhevült, majd blokkolta magát, azt kiütettem belőle, próbáltam járó motornál hogy hátha úgy keringeti a vizet, de úgyse működött.  90 foknál inkább leállítottam a kályhát, nehogy megint túlmelegedjen.

 

Szivattyút szétszedtük, kézzel ha megforgatod a lapátot elindult. De a kályha nem forgatta meg. Aksira rátettük direktbe, akkor ment, majd utána már úgyse...

 

Újra összeraktuk, megint próbáltam indítani, és akkor már kiadta hibára hogy a vizkeringető pumpa hibás, zárlatos. De addig simán azt mondta semmi baja.

 

Most rendeltem egy új pumpát, majd kiderül azzal jó lesz-e, vagy esetleg a kályában lévő vezérlő szart be, de arra rámértünk az leadja a 12v-t.

 

Most itt tart a project.

Előzmény: Passat B7 (16051)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 16063

Hali!

T70-es vezerlore ratanithato a T90-es taviranyito?

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16062

jók ezek a kínai kályhák...aki kézbe fog egyet vagy nedj isten még szét is szedi fog látni egy s mást....mondjuk úgy finoman szólva h nem bizalomgerjesztő sem a felépítése,sem a felhasznált anyagok minősége.

Előzmény: csabais (16057)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16061

igen

Előzmény: kareszka1984 (16056)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16060

szerepe h nyáron ha elindítod az állófűtést akkor maga a kályha nem fog fűteni hanem a kocsi ventilátora átszellőzteti a fülkét...gyakorlatilag azon kivül h az akkut szépen lassan kivégzed ezzel semmi mást nem érsz el.egy kocsiszekrényt nyáron mikor benne van 60+ fok sosem fog a belső vennti lehűteni....semennyire.

Előzmény: kareszka1984 (16053)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16059

sok a 125 fok...nagyon sok....

Előzmény: Passat B7 (16051)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16058

nem teszi tönkre

Előzmény: László Tury (16044)
csabais Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16057
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16056

Bocsi, 5os pinre

Előzmény: kareszka1984 (16055)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16055

Koszonom

Es ahogy nezem csak egy sima ki/be kapcsolo, ami testet ad a 2es pinre (?)

Előzmény: Passat B7 (16054)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16054

Teli fűt nyári csak szellőztet. 

Előzmény: kareszka1984 (16053)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16053

Teli/nyari kapcsolonak mi a szerepe/ertelme?

DrBrown Creative Commons License 2018.12.03 0 1 16052

Úgy néz ki az NTC hiba vége felé közeledek. Hármat próbáltam, egy 10kOhm-os érzékelő lett a nyerő. Ez: 

 

https://www.hestore.hu/prod_10032918.html

 

Ezt INPA-val többször teszteltem, négy-öt napja teljesen rendben működik a kályha, nem melegszik túl. Az alaplapot viszont hőmérővel közvetlen nem mértem, de a diag mérései valósnak tűnnek. 

Ez Thermo Top Z/C diesel kályha BMW 525D-ben. 

 

Fontos, hogy ezt csak tapasztalat miatt írtam le. Ha valaki ezt választaná, azt saját felelősségére tegye! Ez 127 forint és két nap alatt megjött. Az eBay-en ezt hozza: 

 

 https://www.ebay.com/itm/Thermo-Top-Z-C-NTC-Reparatur-Widerstand/223216214576?hash=item33f8b92230:g:1AQAAOSw2opbtIp7:rk:1:pf:0

 

Bocs az OFF-pért, beszélgessünk tovább a GSM-ről. Az nagyon nagyon érdekel! :) 

 

 

 

Passat B7 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16051

Raszantam ma egy kis időt. Vcdsel. Megvan az output teszt. Érdekes módon a keringtetot 10 alkalomból ugyanazzal a módszerrel 1x sikerült a tesztnek elindítani.

 

Pedig a vcds azt irta mindig, hogy 100,6%. De elől semmi hang csak egyszer. Aztán le is tiltott. 

Atzan feloldottam és elinditottam. A helyzet az, hogy elindul a kályha, felfut 125-128 fokig, majd atteszi magát szünet állapotba, közben azt írja megy a keringeto. Viszont az autó hűtővíz köre nem melegszik és az utastér sem fúj meleget. :-( szerda reggel vw szakszerviz. 

Előzmény: gibbonpitti (16040)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16050

Ez a GSM vevő engem is nagyon érdekelne. Ha összejön légyszi oszd meg a tapasztalatokat. :) 

Előzmény: László Tury (16044)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16049

Ezt neztem en is, hazai termek :)

Ha sikerul beuzemelni, szivesen fogadok egy velemenyt rola

Előzmény: László Tury (16048)
László Tury Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16048
Előzmény: kareszka1984 (16047)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16047

Szia

Egy linket mutatsz a gsm vezerlorol? Koszi :)

Előzmény: László Tury (16044)
409 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16046

 

 Igen, így van. Ezért írtam, -ha elektromos nyűgje van- .

Előzmény: gibbonpitti (16040)
409 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16045

".nagy különbség."

 

 Neked, meg nekem. A felhasználó számára tök mindegy.

Előzmény: gibbonpitti (16039)
László Tury Creative Commons License 2018.12.03 0 1 16044

Sziasztok!

Thermo Top E kalyhamat szeretném inditani gsm vezérelt relével ami 12v-ot kapcsol. A gsm vevőt forgalmazo figura szerint van digitalis es analog vezerlesu kalyha. Thermo Top E bol is van digitalis es analog? Vagy a pin1 re kapcsolt 12V-al indithato? 

A 1533as vezerlőóra analóg kimenetére csatlakoznék be a kapcsolt 12V al ez nem teheti tönkre az órát es a telestart modult?

Passat B7 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16043

Ezt a vagcomba akartam küldeni! Hoppp

Előzmény: Passat B7 (16042)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16042

Sziasztok. 

 

Futok egy kört itt, mielőtt szakszervizbe elviszem az autót. Elképzelhető, hogy a gyári webasto állófűtésem keringető szivattyuja nem megy. Ezt szeretném vagcommal letesztelni, de nem tudom merre induljak, hol találom a funkciót. Ez egy 2014-és passat. Esetleg van ötlete valakinek, vagy tényleg csak a vw tudja megnézni? Köszönöm. 

Passat B7 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16041

Mágnes szelep biztos van benne, mert a tipikus magsesszelep hangot hallani. A kezelési azt írja, először a belső radiátort fűti fel, utána elkezdi melegíteni a motort. akkor egy szakszerviz lesz a vége, ők biztos tudják h mit hol kell nézni, mert így látatlanban megértem, hogy nem tudod merre kellene keresni a teszt funkciót. Azért nagyon köszönöm a segítséget. 

Előzmény: 409 (16038)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16040

meg tud úgy dögleni a keringető h a kályha jónak látja,de a vizet nem forgatja.

 

 

Előzmény: 409 (16038)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.03 0 0 16039

de nem túlmelegedéssel hanem,mert azt hiszi h elérte a kívánt hőfokot...nagy különbség.

Előzmény: 409 (16037)
409 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16038

 

 Nem tudom, hogy ez konkrétan milyen autó, az, hogy B7 onmagában nem mond semmit.

Nem tudom, hogy van-e teszt a keringetőre, de, ha elektromos nyűgje van, akkor arra ír hibakódot.

 

Mint írtam, csak elmélkedem. Mindenesetre az ETKA szerint van ezek között olyan, amiben van mágnesszelep a motor vízkörének kizárására.

Előzmény: gibbonpitti (16036)
409 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16037

"az olyan hamar kioltja a lángot mikor elérte a 90 fokot h nemigen megy a víz a kazánban keringetés nélkül 115 fok főlé."

 

 Vagyis az történik amit írtam.  Nagyon hamar leáll.

Előzmény: gibbonpitti (16035)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16036

te ismered a vag comot én meg nem...mond el neki hogyan tud komponens tesztet csinálni a keringetőre nézvén....

Előzmény: 409 (16033)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16035

a webasto nem feltétlen...ez nem eber....abban venturi van és az olyan hamar kioltja a lángot mikor elérte a 90 fokot h nemigen megy a víz a kazánban keringetés nélkül 115 fok főlé....a biztonsági küszöb a venturiban 135 fok.

 

nem minden webastos vw álló működik úgy ahogy leírtad......az 5 kw-os venturival ezt nemigen tudod megtenni,mert kevés neki az a max 2 liter víz amit ott forgat....állandóan ki-be kapcsolgatna.

Előzmény: 409 (16033)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16034

a motor is melegszik, meg a beltér is. De csak 30-35-40 perc után. Azért gondolom kórosnak, mert mindenki 15-20 percekrol ír. 2015 passat 1.6cr. Nem hiszem, hogy olyan sok víz lenne benne. Vagcomban te otthon vagy, hogy tudom az allofutes keringtetojet letesztelni?

Előzmény: 409 (16033)
409 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16033

 

 Csak elmélkedek!

 

A VW állófűtései úgy szoktak működni, hogy állófűtés üzemben kizárja a motor vízkörét és csak a fűtőtestben /fűtőtestekben/ keringeti a "vizet". Ha most nálad a motor felmelegszik, de az utasteret nem fűti, akkor elképzelhető, hogy nem működik ez a funkció. (amennyiben van ebben az autóban ilyen funkció)

 

Nem működő keringetőpumpa esetén állófűtés üzemben nagyon hamar leállna túlmelegedés hibakóddal.

Előzmény: Passat B7 (16032)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16032

Igen!

Előzmény: 409 (16031)
409 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16031

 

 Ez gyári állófűtés?

Előzmény: Passat B7 (16030)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16030

Vagcom hibakódot nem ir!

Előzmény: gibbonpitti (16028)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16029

Hogy lehet ezt a keringetőt le ellenőrizni?

Előzmény: gibbonpitti (16028)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16028

nem megy a keringetőd......és ha ezt sokáig gyakorlod akkor megdöglik a 2 víztéri hőszenzor majd és az nem 2 ft.

Előzmény: Passat B7 (16023)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16027

Ma kipróbáltam valamiT. 0 fok volt kint kb 35-40 perc kellett ahhoz, hogy a kocsi belsejében is érezni lehetett már a meleget és a légbeömlőkön is meleget fújt. Olaj 51 fokos volt, a hutoviz 70 körül. Kb ennyit tud ezek szerint. Nem gond csak indulás előtt 45 percre kell allitanÖn. 

Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16026

Nem fogy egyáltalán! De akkor mi lehet a gond, ha van egyáltalán? 

Előzmény: László Tury (16025)
László Tury Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16025

Szia!

 

A buborek szerintem nem jo jel. Levegős a rendszer. A hűtővízed nem fogy?  Nekem thermo top e van. 10perc utan tobb mint 40fokos a viz -7fokban. Az auto renault scenic tehat nagy a terfogata. 

Előzmény: Passat B7 (16023)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16024

Köszi!

 

Az érzékelő elemek ohmikusan jónak mutatkoznak.  Előéletéről nem tudok, így vettem most kerül sor a kivégzésére :)

Előzmény: gibbonpitti (16021)
Passat B7 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16023

Kedves tapasztaltabb kollégák. Érdeklődni szeretnék, hogy egy 2015-ös passat b7 tulajdonosa lettem, gyári webasto Evo top 5kw kazán van benne. mínusz pár fokban 10-15 perc után is csak  langyos a cső ami az utastérbe megy. A kazán működik, kipufog, valami szelepeket vezérel, mert a víz a kiegyenlitoben néha bugyborékol és a vízcsövet fogva is érezni. Viszont keveslem a langyos csövet. Fel óra után sincs meleg a kocsiban, viszont elindulás után érezni, hogy jóval hamarabb bemelegszik, mint amikor indulás előtt nem ment. Vagy milyen beállítást válasszak a szellőztetőn? Valóban csak ennyit tud 5kw ebben az autóban?

Sandor Karnis Creative Commons License 2018.12.02 0 0 16022

Sziasztok!  2008-as Toyota Avnesis kombihoz(2.0D4D) keresek állófűtést webastót, vagy eberspächert.  Mindenféle megoldás számításba jöhet! Köszi

gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16021

ha a motor ecu-ja ill a kocsi bady-ja (értsd amleyik felel a kályháért) látja h a levegő és a motor is hideg akkor indítja a kályhát,hogy ez analóg vagy bármilyen más kommunikációs csaornán történik az már nem fontos jelen esetben.feltételezvén h nincs kbelszakadás sehol sem.

 

ezek nagyon egyszerü protokolok,de aztán h jó e a külső hőmérőd pl azt már nem a kályhaszerelő fogja megállapítani,max utalhat rá tapasztalatból mint egyes vw modelleknél szokott előfordulni.

Előzmény: Steven57 (16020)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16020

Szia!

 

Egyéb dolgokra gondolok , mint adatbusz, ECU,stb beleszólnak é az indulásba. A leírtakról tudok, megpróbálom kiolvasni a nyűgeit. Köszi!

Előzmény: gibbonpitti (16019)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.12.01 0 1 16019

te kérdezted milyen protokollal kell h induljon...én meg leirom...ha tudtad akkor nem értem a kérdésed.

 

aki meg diag nélkül mond javítási költséget az lúzer.......

Előzmény: Steven57 (16016)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16018

Ez is egy BMW konstrukció

Köszi!

Előzmény: DrBrown (16017)
DrBrown Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16017

Elsőnek tegyétek az autót diag-ra. Nekem rögtön megmondta, hogy hőmérsékletérzékelő a hiba. (BMW)  

Előzmény: Steven57 (16016)
Steven57 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 16016

Szia!

 

Köszi, ezeket eddig is tudtam :) A halál valószínű oka érdekelne ..esetleg. Mostanában szándékozom kibelezni, megnézni, esetleg látható hibákat javítani stb.  Ezért érdeklődtem, egy szakértő szervizben kb 60 taksálta ránézésre a problémát. Mondva, ő már sokat látott, viszont ennyiért csinálok is egyet :) :)

Előzmény: gibbonpitti (16014)
tyityusz Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16015

Megoldódott! Ha nem kapcsolom be a fűtést, off-on van, akkor nem kapcsol be a kieg.fűtés. Végre egy jó tervezés.

Előzmény: tyityusz (15953)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16014

7 fok levegő és 55 fok vízhőfok alatt kell indulnia.de nem egyedi eset ha meghalt a kályhád....

Előzmény: Steven57 (16011)
bt74 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16013

Ha adsz email címet elküldöm.

 

Előzmény: László Tury (15994)
kareszka1984 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16012

Sziasztok

 

Vettem ma egy hasznalt thermo top c allofutest idozitostol, mindenestol.

Kerdesem az lenne igy elso korben, h az uzemanyagcsonel (diesel) mennyire fontos a belso atmero? Mert tudnek szerezni specko muanyag csovet, amin gumiburkolat van es fut benne spiralisan vegig 2 elektromos vezetek (pumpaig bar igy megoldott lehet a tapellatas). Es amt szerezni tudnek csovet az kb 1mm-el vastagabb belso keresztmetszetu, mint a gyari. Jo lehet?

Steven57 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 16011

Üdv!

 

Van egy Rover 75 CDT autóm amiben szintén nem működik a Webasto.  Meg sem kísérli +12 V-t mérek a stekker egyik pontján.  Milyen feltételeknek kell meglenni, hogy egyáltalán próbálkozzon az indulással?  Köszönöm a figyelmet !

gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16010

gyári install vagy utólagos a kályha...milyen autó? infó nélkül nehéz....

Előzmény: dacos93 (16009)
dacos93 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16009

És milyen módszerrel lehetne valamilyen időzíthető kütyüt beépíteni? 

Előzmény: gibbonpitti (16007)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16008

márkaszervíz.....ha gyári beépítés.

Előzmény: mzs1978 (16006)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16007

nem tudod hozzá párosítani sajnos

Előzmény: dacos93 (16005)
mzs1978 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16006

Sziasztok 

Most vásároltam egy vw touareget(2004) valaki tudna segíteni abban ha van neki az állófűtéshez kezelési utmutató eljuttatná nekem (webasto)

mzs1978kukacgmailpontcom

dacos93 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 16005

Sziasztok. 

 

Most egyik kollégám állófűtésével kapcsolatban kérdezek. 

Neki egy Webasto Thermo Top C-D (diesel) fűtése van egy Telestart T91 távirányítóval. A kérdésem az lenne, hogy egy Teleatart T100as irányítót hozzá lehetne valahogy párosítani vagy sem? Milyen plusz dolgok kellenek hozzá? 

László Tury Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16004

Szia! 

De nagyon nagyon sűrgős, sajnos elkerülte a figyelmemet a hozzaszolasod. Holnap kereslek. 

Egesz este probaltam beallitani, de nem indul el a beallitott ido :( 

Egyebkent elkepeszto, hogy sehol nem lehet talalni magyarnyelvű kezelési utasitast, foleg hogy Magyarorszagon is forgalmazzak. 

 

Miből tudom kideriteni hogy analog e a kalyha? 

 

Előzmény: gibbonpitti (16002)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16003

nem gond egyik sem......

Előzmény: adamka24 (16000)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16002

látom nem volt anyira sűrgős az óra útmutatója hogy felhívj....

 

az a fekete vezeték nem a telestarté...aki ezt írja az nem ért hozzá!  az a kiegészítő fűtésekhez lenne szükséges....és ha analóg a kályhád akkor indítható gsm-el.

Előzmény: László Tury (16001)
László Tury Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16001

Sziasztok!

 

Szeretnék beépíteni egy gsm vezerelt relet ami 12v ot kapcsol. 

Thermo Top E kalyhat belehet inditani egy vezérlő szálon keresztül? Van neki ilyen? 

A biztositekoknal van egy elvagott fekete kabel. Ugy olvastam hogy az a telestart miatt van elvagva. 

adamka24 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 16000

meg lenne egy 2017-es is

Előzmény: adamka24 (15999)
adamka24 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 15999

kb 2001-es évjárat

Előzmény: gibbonpitti (15996)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.27 0 0 15998

hívj fel munkaidőben....elmondom...70/5935073

Előzmény: László Tury (15994)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.27 0 1 15997

így kell csak nem a vízoldalon kell montolálni hanem ott ahol az ntc is mér...azon a kis alu bakon.....

Előzmény: Halal77 (15989)
gibbonpitti Creative Commons License 2018.11.27 0 0 15996

évjárat jó lenne,de indíthatóak amúgy...kell hozzá egy can illesztő.

Előzmény: adamka24 (15988)
LRROV2 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 15995

Én úgy tudom hogy az időponz beállítása után az óra már aktiválva van, semmit nem kell nyomkodni. Próbáld ki !

Előzmény: László Tury (15994)
László Tury Creative Commons License 2018.11.27 0 0 15994

Sziasztok! 

Tovabbra is keresek magyar beallitasi utmutatot webasto 1533 programorahoz.  

Egyszeruen nem ertem amit az angol leiras ir pedig tudok angolul... 

Lehet a felfogasommal van baj. 

Szeretnem beallitani hogy reggel egy elore beallitott idopontban egy elore beallitott időn keresztul fűtsön. Ugye van benne harom alap idopont, de nem tudom hogyan kell aktivalni illetve deaktivalni a beallitast. 

 

 

DrBrown Creative Commons License 2018.11.27 0 0 15993

Köszi, írnék csak nem publikus az email címed. Esetleg írj egyet nekem, megbeszéljük: nagy.sandor03@mentok.hu 

Előzmény: pigicsabi (15992)
pigicsabi Creative Commons License 2018.11.27 0 1 15992

Nekem van hibás panelom amiből az ntc még jó lehet. ha gondolod írj emailt és megbeszéljük.

Előzmény: DrBrown (15987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!