Keresés

Részletes keresés

d.sophie Creative Commons License 2014.09.28 0 0 13164

Sziasztok!

Porszívót szeretnénk venni. Nem nagy területre lenne használva egyszerre, max egy nappali, vagy szoba/fürdőszoba lenne porszívózva egyszerre. Kutya macska van, de néhány szőnyegtől eltekintve a padló nagy része csempe/járólap/parketta.

Az árúkeresőt nézve, pl. találtam ezt:

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/samsung/sc5485-vcc5485-p42635987/

Van valakinek ilyenje? Mennyire használható?

Max. 30e forintot szánnék rá. Nem ragaszkodom a tartályoshoz, bár inkább azt szeretnék. De rá lehet beszélni talán megfelelő érvekkel a porzsákosra is...

(egy DirtDevilt m 2200-at néztem ki eredetileg, de nagyon lebeszéltek róla... és véleményeket sem találtam róla, se rosszat, se jót )

miki_ng Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13163

....vagy használt Vorwerk, látom máshol azt is dícsérik...

melyik legyen?

Előzmény: miki_ng (13162)
miki_ng Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13162

Dyson vagy Miele, melyik legyen?

Előzmény: lovasgeza (13134)
miki_ng Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13161

nekem is küldj... **

Előzmény: Norbyd (13146)
miki_ng Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13160

Lux porszívóról mi a véleményetek?

http://www.luxhungaria.hu/termekek/tiszta_otthon_porszivo_goztisztito_mikroszalas_kendocsalad/lux_intelligencetm_porszivo_takaritorendszer/

Volt nálunk egy ügynök, jónak tűnik, de ennyit nem tudunk kifizetni egy gépre.

Biztos van jobb a kategóriájában.

Bár személy szerint 20k-nál többet nem szeretnék kiadni egy gépre, és most erősen gondolkodom egy használt Dyson DC05, vagy egy DC08 beszerzésén...

Szerintetek érdemes ilyet venni? És melyiket?

Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.26 0 0 13159

No végülis megvettem.  Jól összerakott masszív porszívónak tűnik. Tetszik benne a fokozatos indítás. A visszacsévélője elég erősnek tűnik, meglátjuk meddig fogja bírni.

Telefonnal megmértem maxi gázon 74dB a zaja, közepesnél nagyobb teljesítményen pedig 70dB. Meghallgattam a régi ETA-t annak is 74dB körül alakul a zajszint, szóval egy fokkal jobb. A hatásfokáról majd később nyilatkoznék. Méretre is  nomeg a súlyra is kisebb, még így 9m vezetékkel is.

Előzmény: Cpt.Dave (13158)
Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.25 0 0 13158

Mondtátok a Miele-t is. Most a Media Marktban 39000-re van leakciózva a Miele S4213. Ha még marad holnapig lehet bejelentkezek egyre. :) Ha esetleg van ellene érv az ne fogja magát vissza. :)

cizella Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13157

Mire vagyok kíváncsi, hát én most már igazából semmire, múlt idő a vásárlás (és ez remélhetőleg egy jó darabig így is lesz) :) De gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki ezen a fórumon próbálta begyűjteni a véleményeket az éppen kapható porszívókról. Ilyesmik érdekeltek akkoriban, hogy mennyire jól szív, mekkora feladat a por eltávolítása, mekkora zajt okoz, nehéz-e cipelni, tönkrement-e valamije két év alatt, odanő-e a szívófej a csőhöz, vagy szétszedhető marad, nehéz-e boldogulni a szűrőkkel; vagy hogy néhány évnyi gépnyúzás után hová szavazol: porzsákos vagy porzsák nélküli, alsó árkategóriás gép jól felszerelve vagy drága márka belépő szintje, ipari vagy háztartási, többfunkciós takarítógép vagy csak porszívó; és hogy akármid is van, meg vagy-e vele elégedve, mi tetszik a gépeden, mi nem tetszik, ajánlod-e másoknak, vagy inkább senki se vegyen olyat, ha kedves az életkedve. Meg hasonlók :)

Előzmény: Programmer2014 (13154)
Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.22 0 0 13156

Ezt nem hiszem el. Direkt időben akartam elkezdeni a porszívó böngészést, Karácsonyig ráérek címmel erre ma megállt az ETA porszívónk. Mondjuk az is csoda, hogy ennyit ment. Közel 20 éves technika. Ennyit a meglepetésről. Ha most kiderül hogy nem éri meg javítattni akkor le kell lőnöm a poént. 

cumeszk Creative Commons License 2014.09.20 0 0 13155

:)

Remélem hosszú ideig szolgál majd. Én is nagyon elégedett vagyok vele (9170-es), igaz, nem hosszú ideje használjuk, de van Philips a családi és ismerősi körben, és hasonló a vélemény.

Előzmény: Tücsök-koma (13152)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 13154

Philips porszívóm van, mire vagy kíváncsi?

Előzmény: cizella (13153)
cizella Creative Commons License 2014.09.20 0 0 13153

Gratulálok a szép új porszívódhoz. Kérdés részemről nincs (nálam is sokáig versenyben volt egy csomó Philips), csak kérés: fél év múlva, aztán évente egyszer nézz be ide élménybeszámolni, nagyon kevés használható infó fut be a mostanában kapható típusokról. (Egy-két heti használat után még mindenki repked, aki nem fogott durván mellé, sajnos a mézeshetek alatt készülnek a vásárlói visszajelzések is.)

Előzmény: Tücsök-koma (13152)
Tücsök-koma Creative Commons License 2014.09.20 0 0 13152

Megérkezett a héten a porszívó. Kicsit körülményes volt, mivel az első boltban 1 hét után közölték nem tudják szállítani, az EU rendelet miatt. De a második bolt igaz drágábban de leszállította.
http://www.philips.hu/c-p/FC9194_01/performerpro-porzsakos-porszivo-triactive-plusz-szivofejjel/specifications

Én maximálisan elégedett vagyok vele. Hozzátartozik, hogy előtte egy gagyi 2000W-os volt (clatronic) tartályos.

Ami nagyon jó és még soha nem használtam a turbó kefe. Akinek nincs ilyen a porszivójához, mindenképpen vegyen egy univerzálisat!

A gép szívóereje brutális. Gondoltam kipróbálom a sima szívófejjel maximális teljesítménnyel szőnyegen. Gyakorlatilag nem lehet megmozdítani, annyira rászívja magát, nagyon komoly erőkifejtés kell az elmozdításhoz, de gyakorlatilag felszívja a szőnyeget.

Turbó kefével, már használhatóbb, de amint felemelem a szőnyegről elkezd benne visítani a kefe, mert olyan fordulatszámon pörög benne. Szóval nem véletlenül van rajta teljesítmény szabályzó.

Ami egyből szembetűnő volt, az első szőnyeg porszívozása után, hogy még nem volt olyan gépünk, ami tökéletesen összeszedte volna a hajat, szöszt a szőnyegről. Viszont ez a gép makulátlan módon megtette!

Sajnos nem tudom összehasonlítani más komoly versenyzővel, mivel mint irtam eddig egy gagyi gépünk volt. De azt elmondhatom, hogy drasztikusan lecsökkent a takarítás ideje. Mert míg az előző géppel egy szőnyegen 3-4X is át kellett menni, hogy csak néhány szösz maradjon itt elsőre 100%-os munkát végzett. A hangja kb a fele az előző gépnek! Kifejezetten csendes!

Ha lenne bárkinek kérdése szívesen válaszolok.

cumeszk Creative Commons License 2014.09.19 0 0 13151

2009-ben - épp a topikban leírtak miatt is - vettük, a mai napig tökéletesen működik.

Előzmény: *Steve (13138)
kelist Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13150

Sziasztok!

Az ErgoEasy porszívómat cserélném le .Az utódjának kinézett samsung vc24avnjggt/eh típusról van valakinek tapasztalata? Mennyire jó a twister előszűrő a Samsungokon vagy csak "parasztvakítás" vagy tudtok ajánlani ilyen árfekvésben jobbat?. Üdv Kelist

Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13149

Elnézelődtem elektrolux irányba. Amúgy miket javasolnátok akár nyugodt szívvel, vagy az elektroluxnál már annyira nem lehet mellé nyúlni 20000 felett ha porzsákos ha nem? 

első körben őt találtam meg (mondjuk mindkettő porzsák nélküli.)

ELECTROLUX ZSC 6941

Második körben bár nem Elektrolux hanem egy Samsung fogott meg 

SAMSUNG VCC4790H33

de hogy porzsákos is legyen:

Electrolux ZJM6820

Electrolux ZSC6910

Előzmény: Garfield007 (13144)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13148

Megjött köszönöm szépen majd felhívom őket!

Üdv!

Előzmény: Norbyd (13145)
Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13147

Mondjuk a zaj még elmenne. A lényeg a megbizhatóság illetve hatékonyság lenne elsősorban. A porzsákosat sem vetem meg ha arról van szó. Már amit írtatok az is jó nekem hogy mégis milyen úton induljak el. Időm még van a vételre azért akarom kellő alapossággal bejárni ezt a témát

Előzmény: Garfield007 (13144)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13146

Helló, neked is elment az email, remélem megkaptad.

Előzmény: Bz81 (13133)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13145

Üdv! küldtem mailt neked.

Előzmény: lovasgeza (13134)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13144

Mondhat bárki bármit, a porzsákos a legkényelmesebb és nem annyival drágább mint sokan szeretnék hinni. Nem véletlen, hogy a halk porszívók, mind porzsákosak.

A halk és olcsó nehéz ügy lesz. Vagy emeled a tétet egy kicsit és megcélzod a Miele alját, Electrolux halk sorozatát vagy az egyik nem lesz befutó. 

Ennyiért Samsungot vagy Philipset nézegetnék, azok talán egy árnyalattal halkabbak.

Előzmény: Cpt.Dave (13139)
atthany Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13143

Nekem is Electr. 6440-esem van, illetve volt, mert megadta magát, de amíg működött, addig teljesen elégedett voltam! (mi hibánkból ment tönkre)

Én is keresem az utódját...

Előzmény: Garfield007 (13142)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13142

A valóság is azt mondja, hogy a topik porszívó igenis jó ár/érték arányú eszköz. Azt azért tegyétek hozzá, hogy 2008 óta ajánlgatják itt és rengeteg elégedett tulaj van.

Szóval, lehet szidni mindenkit, de azért maradjunk a földön, szerintem.

Előzmény: *Steve (13138)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13141

Ezek szerint ha tartályos, akkor mondjuk ezek lehetnek alternatívák?

Esetleg nem ismered őket? Megérné inkább a DC08-as?

Ha porzsákos, akkor meg azok pl., amiket már linkeltem?

Előzmény: Norbyd (13140)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13140

Én tartály párti vagyok, de azt azért tudd, hogy ezt a ciklon rendszert a dyson találta ki, szóval bárkinél látod, az nem pont úgy működik mint náluk(kb mindegyik egy kevésbé jól sikerült koppintás, és többek között ezért olyan macerás a takarítása, stb  nekem a dyson-nal semmiféle problémám nem volt, sem műszaki, sem takarítás beli, tökéletesen, és gyorsan takarítható a tartály. Én megutáltam az összes márkát, porzsákostól, szétesőstől, mindenestől együtt :) ),  Ebből a szempontból, már tényleg hamarabb javasolnék porzsákosat, pl Miele,  karcher lehet alternatíva.

Előzmény: Cpt.Dave (13139)
Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13139

Sziasztok. Jó ideje böngészek a neten, szeretném ugyanis édesanyámat meglepni egy normális porszívóval.  Olvastam pro kontra porzsákos és porzsák nélküli véleményeket. Böngészgetem a márkákat az árakat is, de nem megy olyan könnyen a választás. Jómagam a porzsák nélkülire voksoltam így vakon, de olvasgatva a hátrányokat a porzsák nélkülinek már kicsit bizonytalan vagyok. Árban úgy gondoltam hogy azért ne az alja legyen. Milyen márkákat javasolnátok, legyen az akár porzsákos vagy anélküli. 

Ariete-t találtam ciklon rendszerűt, de arról a márkáról még nem nagyon hallottam.

Elektrolux-nak láttam a ZTF7615 változatát hogy csak egy-kettőt említsek.

Maximum 30.000-ig gondoltam.

Mivel maga a porszívó hangja irritál, ezért szempont lenne még a zajszint. :)

*Steve Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13138

Biztos jó az csak mióta eltűnt a amarkentinges ember maradt a valóság

Előzmény: lovasgeza (13137)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13137

Ezek szerint már nem is olyan menő a régi topicporszívó? :)

Előzmény: apci500 (13136)
apci500 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13136

Na most bajban lesznek azok akiknek 2 éve még ez volt itt a grál, azóta meg már no HEPA csak porzsák.

:-)

Előzmény: lovasgeza (13135)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13135

Találtam most Electrolux ZCX 6440 -et használtan 15k-ért, inkább azt?

lovasgeza Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13134

Sziasztok!

Sikerült tönkretennem barátnőm porszívóját (jó, nem is volt nagy szám, valami Samsung szutyok...), és most keresek valamit helyette.

Az első kérdésem, hogy érdemes e használtban gondolkozni?

Mert ezeket néztem ki:

Persze nem feltétlenül akarok rászánni 25k-t, de ha ez alatt csak sz.rt kapok, akkor inkább legyen jó.

Utoljára még akkor olvastam a fórumot, mikor az Electrolux ZCX 6440 volt a topicporszívó. Azóta nem vagyok képben, de úgy látom a Miele a nyerő most.

Valami tanács?

Bz81 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13133

Okés rendben akkor vároma  visszajelzésedet, köszi előre is!

Előzmény: Norbyd (13132)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13132

Üdv! Nincs mit, remélem kicsit segíthettem:) Azt, hogy most lehet-e olyan készülék, ami nincs fent a honlapon, azt nem tudom. Viszont, én is így vettem anno, a dc23-at. Bemutató,  utolsó darab volt, és épp a kifutó széria utolsó darabja, már akkor ott voltak azon új gépek, amik ezt váltották. A boltban ez volt a teszt készülék, ezen mutatták be, mit tudnak ezek a gépek.(gyakorlatilag, már akkor is használták:D) Viszont nekem engedett az árból emiatt, és természetesen ugyan azt a garancia feltételt megadta, mintha egy 0-a órás használatú gépet vettem volna.. Kicsit féltem, hogy eleve "használt" volt, de az eladó megnyugtatott :) Azt mondta, hogy pár órát ment összesen a gép, és nem komplett takarítást mutattak be, hanem csak azt, hogy mit tudnak ezek a ciklon rendszerű gépek, szét is szedtük megmutatta a szűrőket, hogy nézzem meg, semmit nem látni rajta, de ha én látok rajta valamit, akkor rendel egy új szűrőt és kicseréli természetesen, ettől függetlenül engedett az árból.  Futok még én is egy kört, mert szerintem hamarosan rendelek egy motor szűrőt az enyémbe, és utána érdeklődök mik a lehetőségek az új gépek terén. Üdv!

Előzmény: Bz81 (13130)
0426 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13131

Eio targa 1600w-os porzsívóhoz tudtok hepafilter?

Bz81 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13130

Köszönöm kimerítő válaszod, amit még kérdeznék, hogy ezen a helyen amit ajánlottál (budaörsi út) lehet más fajta készülékeket kapni, mint ami a honlapon (www.dyson.hu) van feltüntetve?!

Előzmény: Norbyd (13129)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13129

Szia! Nem vettem hozzá semmilyen kefét, csak amit adnak hozzá alapból. A normál nagy fej, amivel lehet padlót porszívózni, vagy amikor ugyan ezen a fejen, a két szélén rálépsz, akkor kijön a sörtés kefe, ha esetleg szőnyeg, vagy valamilyen recés felületet porszívózol, (pl műkő). Van a kis kerek fejű sörtés kefe, portalanításra, függöny porszívózásra, karnis  és pókháló takarítására.  Van a kis lapos fejű műanyag vég, amivel kis helyekre beférsz vele, a teleszkópos cső ugye benne van az árban. Kész ennyi.. Ezeknek a kiegészítőknek mind van hely a porszívón, úgy hogy egyiket sem hagytuk még el. Hepa szűrő? Nem volt még cserélve, mert mosható! Eddig 2 komoly lakás felújításon vett részt ahol a törmeléket, ( nyílás zárók cseréje, majd a festés előtti glett por feltakarítása, amikor meg lett csiszolva a fal, a másik meg amikor a kandalló be lett építve). Az ilyen nagy munkák után lett kitakarítva  a HEPA szűrő. Először csak kifújattam kompresszorral(visszafele, és nem átfújva  a szűrőn!), 1-2 évre rá a másik nagy munka után lett mosva. Azt mondják kb 7-10 évet bír ki a hepa, ha mondjuk évente 2-szer kimosod. Na én eddig összesen 2szer mostam, és öt éves a gép.  Attól függ mit takarítasz vele(ha mosod is célszerű óvatosan, átnyomkodva mosni, és nem össze vissza gyűrögetni, hogy minél kevésbe gyötörd,  bár baja nem lesz, csak nem 8-10 évet használod, hanem 5- 6-ot.) A motor szűrőt még csak ellenőriztem többször, mert nem kell cserélni, igaz amikor szétkapom, akkor amennyire lehet, kitakarítom, de ez sajna nem mosható, szóval csak kifújatni tudom. (a motor szűrő  akkora mint az autómban :D ) Egyébként, ha szűrőt kell venned, akkor kb ~15.000-ft körül mocorog mind a két szűrő.(de nincs porzsák ugye) Próbáltam a boltban a motoros kefét, de feleslegesnek tartottam, és azóta sem gondoltam meg magam, de ha állat van a lakásban, akkor valószínűleg gyorsabb a szőnyegek takarítása. (Előtte azért próbáld ki   motoros kefe nélkül mert lehet, hogy úgy ítéled meg te is, hogy felesleges, mint én is ugye,)  Az előbb leírtak saját tapasztalatok, és az én gépemhez való leírásokból származnak, lehetnek eltérések más dyson készülékekhez képest, úgyhogy ha gondolod  én is utána járok, hogy az általam tapasztalt dolgok, és az én gépemhez leírt specifikációk, mennyire érvényesek más dyson-hoz, de túl nagy eltérések nem lehetnek.

Előzmény: Bz81 (13127)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13128

köszi, majd beszivárgok

facebook-on két csoportban is próbálkoztam már, ezidáig sajnos nem sikerült... sajna úgy tűnik amúgy, ugyanazok vannak az nlc-n is.....

Előzmény: cizella (13126)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13127

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Megnéztem a honlapjukat dyson.hu -de ott nem találom azt a típust amit ajánlottál...

A HEPA szűrőjét milyen időközönként kell cserélni?!

Vettél hozzá matractisztító kefét is?!

Előzmény: Norbyd (13123)
cizella Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13126
Előzmény: tunderlala-3 (13124)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13125

Ja és az 50+-os porszívó(ez nem sok) is tönkre ment kb 1,5 év után simán elkezdett csökkenni a szívóereje a végén már gyakorlatilag csak zümmögött, és  le is égett.( ez ha jól emlékszem pont a samsung volt)

Előzmény: Bz81 (13114)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13124

off

van itt valakinek parfümmániás felesége, vagy ő maga?:)

mert akkor írnám a vágyam

keresek néhány illatot szinte reménytelenül,  hátha másnál van és eladná.

on

Norbyd Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13123

Üdv! A Magyarországi forgalmazótól vedd, s meg lesz az öt év gari. Árulja itt boldog-boldogtalan. Tapasztalatom nekem egy dyson dc 23 allergy-vel van..(itt azért másképpen vannak a szűrők elhelyezve a gépben) Mégpedig az, hogy a sok  leégett szétesett szar után, vettem egy porszívót, ami az 5. éve működik hibátlanul, és semmire (porzsák, gégecső) nem kellett költenem. (mi   mielőtt ezt vettük kb 5-6-7 év alatt összesen kinyírtunk kb 7 porszívót, és nem a 20ezres kategóriából, hanem az átlag 30-40, egy esetben az 50 ezer feletti árkategóriából) Hepa szűrőt utólag is tudsz ezekbe venni, nem baj ha a vásárláskor nincs )  Nagyon jó vételnek tartom, bármelyik dysont. Ezeknek a gépeknek nem csökken a szívó ereje, szóval a kb 2-300 légwatt szívóerő megfelelő lesz turbófej nélkül is,(ezt egyébként utólag is megveheted)  a motor teljesítmény meg kb 1400w, ami bőven elég. Ez a 2-300 w szívó teljesítmény a kb kétszer ekkora  szívó teljesítményű  samunak felelt meg, csak ennek nem csökkent az ereje)  A kb 400 légwatt szívó teljesítményűre megadott samsung nem takarított olyan jól, mint a 280-90 légwatt teljesítményben megadott kisebb dyson. Ahogy telítődik, úgy gyengül a zsákos(frodó) porszívó. Semmiféleképpen nem venném multiban, vagy webshopban, mert nem adnak rá megfelelő garanciát. Azt tudd, hogy 5 év gyári gari van rájuk kivéve akkor, ha ipari felhasználásra használod, mert akkor csak 2 év, de az feltétel nélkül!!(azért az itthoni  hivatalos forgalmazót kérdezd meg, változott-e valami ezen a téren,  mert nekem ezekkel a feltételekkel adták anno. Mivel nem reklámozok, annyit segítek, hogy a 11.-kerületben vannak, Budapesten és egy KFT-ről van szó, nagyon készségesek, netes megkeresésre is válaszolnak! Alapvetően tényleg szarok azok a gépek, melyeknek (legtöbb kereskedelmi forgalomba lévő porszívó),  a tartályban van a szűrő. Nem tudom, a dyson miként küszöbölte ezt ki, hogy ne legyen cumi, de utána járok, mert engem is érdekelne.   Egy biztos, hamarabb vennék  dyson-ból ilyen elrendezésűt, mint bármelyik másikból zsákosat, vagy  tartályosat. A ciklon rendszert is róluk koppintották,  nem is sikerült mindenkinek. Ami hasonló mint az enyém, az a dyson dc 26, és olcsóbb is, mint amit néztél, de javaslom menj el hozzájuk,(- ha teheted,:-) próbálgathatod az összes gépüket is.

krisztike72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13122

Én 2 hete vettem egy Samsung sc5485 porszívót 2100 w teljesítmény + 460 w szívóerő. Ciklon előszűrővel együtt adták 23.000,- ft-ért. Nagyon szuper, az előszűrő összegyűjti a szöszöket és finom port is, lecsavarom, kiöntöm, kiöblítem és már kész is. A papír porzsákban aig, szinte semmi kosz nem gyűlt össze, így szerintem a hozzá vett 5 db zsák 1 évig is ki fog tartani. Előtte elektolux volt,  ez sokkal erősevben szív, és az előszűrő a legcsúcsabb. Remélem hosszú életű lesz. Van egy vizes pszívóm is, de nagyon nehéz, két szint között hurcibálni nem praktikus.

Tücsök-koma Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13121

Én szintén ezt a tipust rendeltem, meg elvileg kedden vehetem át. Majd beszámolok tapasztalatokról.

Milyen porzsákot adnak hozzá gyárilag?

Illetve melyiket érdemes megvenni hozzá? Ha jol gondolom a legköltséghatékonyabb ez:

http://www.s-bag.com/node54.aspx

A papir zsákos kivitel mennyire gagyi?

http://www.s-bag.com/node26.aspx

Előzmény: Bz81 (13119)
dorian.hu Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13120

Jónak tűnik, köszi a javaslatot.

Közben találtam ezt:

http://www.eta.hu/padloporszivok/7468.html

Fele annyiért elég jó szívóteljesítménye van. Vélemény, ellenvetés, ismert hibák? :)

Előzmény: Bz81 (13119)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13119
Előzmény: Bz81 (13118)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13118
Előzmény: dorian.hu (13117)
dorian.hu Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13117

Megnéztem a boltok kínálatát, meg az árakat... úgyhogy ezennel módosítok a paramétereken, legyen 40ezer a határ. Ennyiért már csak lehet egy normális porszívót kapni?

Előzmény: dorian.hu (13113)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13116

kutya mellé csak olyat, ami vagy bazierősen szív, vagy van hozzá turbófej... de nemtom ez 25-be hogy fog beleférni, keresgélni kell.

Előzmény: dorian.hu (13113)
*Steve Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13115

azért nem ártana végigolvasni ezt a fórumot 

pl hengeres Hepás nem  mert csak szopacs  tisztitani

nem a moci teljesítényt nézni hanem a szívóerőt 

etc

Bz81 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13114

5 év garancia van rá, a gyártói garanciának valamiért 1 évet írnak, találtam egy másikat ebben már HEPA filter van:

http://www.edigital.hu/Porzsak_nelkuli_porszivo/Dyson_DC_33c_Allergy_porzsak_nelkuli_porszivo-p402433.html

zajszínt: 77 db

motorteljesítmény: 840W

vagy tudsz mást ajánlani hasonló árban?!

Előzmény: apci500 (13112)
dorian.hu Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13113

Porszívót vennék. 25 körül szánok rá, porzsákost szeretnék (mert a porzsák nélküli tartály ürítése lakásban nem megoldható kiporzás nélkül) valamilyen Hepa filterrel, hogy ne büfögje vissza amit beszívott. 1 nagyobb, vastagabb szőnyeg van + parketta + nem sokára lesz egy (rövid szőrű) kutya. Mit javasoltok?

apci500 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13112

Mi tetszett meg benne? A 100 ezres ár, a gyenge szívóteljesítmény vagy a mindössze 1 év garancia?

Motorteljesítményt, zajszintet nem is írnak. HEPA nincs, ha külön nem írják.

Előzmény: Bz81 (13111)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13111

Sziasztok!

van valakinek tapasztalata a Dyson DC33 C ORIGIN-el ?! Ebben is van HEPA szűrő?!

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/DYSON-DC33C-ORIGIN-porzs%C3%A1k-n%C3%A9lk%C3%BCli-porsz%C3%ADv%C3%B3,103952,504726,1485403.html?langId=-19

Tücsök-koma Creative Commons License 2014.09.07 0 0 13110

Sziasztok!

Philips márkánál néztem ki két versenyzőt.

Az egyik a szívóbajnok porzsákos:

http://www.philips.hu/c-p/FC9194_01/performerpro-porzsakos-porszivo-triactive-plusz-szivofejjel/specifications

A másik  versenyző porzsák nélküli:

http://www.philips.hu/c-p/FC8761_01/powerpro-porzsak-nelkueli-porszivo-powercyclone-technologiaval/specifications

7ezer Forinttal drágább a porszákos.

A kérdésem ki melyikre voksolna?

Illetve sogornőmnél a porzsák nélküli kategóriában egy samsung van, amivel nagyon elégedett, hasonló paraméterei vannak, mint a philipsnek, de 1/2 árban! Vajon tényleg ennyivel rosszabb lenne?

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/vacumm-cleaners/vacuum-cleaners/VCC4550V3W/XEH

Akinekvan tapasztalata ossza meg velem, esetlegesen ebben az árkategóriában van-e alternativa? (47k;40k;17,5k)

cizella Creative Commons License 2014.09.05 0 0 13109

EDP-ben kb. 10-15 %-nyi parfümolaj van, EDT-ben a fele, EDC-ben meg már szinte semmi, tömény parfümolajat meg nemigen pancsol senki a porszívóba, 2 év alatt ráköltené az illatosításra a porszívója árát :) Szóval ilyen kimutathatatlan mennyiségből megy két spricc egy hordozóanyagra,és így kerül bele egy sokrétegű porzsákba. Sose jutna eszembe emiatt aggódni, szerintem nagyobb eséllyel eszi meg a kutyánk az egész porszívót, mint hogy bármi baja legyen az illatosítótól.

Előzmény: tunderlala-3 (13108)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 13108

hát.... mondjuk a porból, morzsából, egyéb padlón lévő cuccból nem nagyon jön olajos cucc... én attól féltem a motort.

a daikin légtisztítót pl. egyenesen ki is kellett kapcsolni, ha illóolajat párologtattam a szobában.

mondjuk az illóolaj azért töményebben olaj, mint amennyi egy parfümben előfordul... hát... nem tudom.... merjem-ne merjem:D

Előzmény: cizella (13105)
fistic Creative Commons License 2014.09.04 0 0 13107

Valakinek nincs ötlete honnan lehetne jutányos áron SEBO Airbelt K-hoz porzsákot szerezni ?

tomtyi Creative Commons License 2014.09.04 0 0 13106

No, megtaláltam. Nem olyan régi.

Facts&figures 2013, harmadik oldal, jobbra a táblázat. 2012-ben eladtak kétmillió porszívót. Kínában hatszázezer készült. Tehát a porszívók jelentős része, sőt, többsége Németországban készül. ;)

Amúgy nem csak a magyarok olyan idióták, hogy csak ők hisztiznének a porszívók teljesítménycsökkentése miatt.

EU ban on powerful vacuum cleaners prompts anger and legal challenge

Düh és jogi lehetőségek keresése. Utóbbit a Dyson tulaja.

Amit én láttam a .de, a .com és a .hu oldalon, az mind 455 kínai dolgozó.

Werk Dongguan (China)

„Im Werk Dongguan fertigen ca. 450 Beschäftigte etwa 600.000 Staubsauger pro Jahr.”

Miele Dongguan (China)

„Miele's Dongguan plant in China employs a workforce of approx. 455 to produce vacuum cleaners.”

Dongguan

„A kínai üzemben kb. 455 munkatárs dolgozik. Itt egyes régebbi porszívósorozatokat pl.: S 100, S 700, S 4000, S5000 szerelnek össze.”

Előzmény: apci500 (13104)
cizella Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13105

Mindig teszek parfümös vattakorongot vagy papírzsebkendőt az új porzsákba, olyankor szinte élvezem a porszívózást. (És olyankor mindig el is gondolkodom az aktívszenes szűrő hatékonyságán - simán átjön rajta az illat). Pár pillanatot szoktam előtte várni, fel ne gyulladjon nekem az alkoholtól, ha bekapcsolom :) Szerintem semmivel se károsabb, mint az összes többi akármi, ami a porzsákban köt ki.

Előzmény: tunderlala-3 (13095)
apci500 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13104

Valóban. De csak a Miele.de szerint:

Miele's Dongguan plant in China employs a workforce of approx. 455 to produce vacuum cleaners.

A Miele.hu szerint pedig:

Werkstandort Hong Da (China)

Im chinesischen Werk Hong Da sind 858 Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter beschäftigt. Hier werden Staubsauger gefertigt.

Ezt csak mint érdekességet gondoltam itt publikálni. Semmi köze a minőséghez.

Előzmény: tomtyi (13101)
apci500 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13103

Írod: Jelentős részét meg nagy eséllyel. Hát ez nem sok :-)

A kecskeméti merci az Made in Hungary lesz végül?

A tószegen gyártott BMW bicikli is?

Csak vicceltem.

Egyébként tőlem elég távol áll hogy a made in feliratból ítéljek meg bármilyen terméket (kivétel kaja) csak a hitbéli kérdés ellen próbáltam küzdeni.

Itt egy HVG cikk a témáról:

http://hvg.hu/kkv/20130808_Veszelyben_a_Made_in_Germany_vedjegy

Előzmény: tomtyi (13101)
tomtyi Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13102

Ráadásul a kínai csak összeszerelő üzem.

Előzmény: apci500 (13099)
tomtyi Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13101

The Miele company Locations

„Butaság lenne egy lényegében ventilátoros légszűrőt a drága német munkaerővel gyártatni.”

Butaság vagy sem, jelentős részét mégis a drága német munkaerő gyártja. Merthogy a fenti listát végignézve látszik, hogy Németországban három gyárban is gyártanak porszívót. És igazad van, egy ventilátoros légszűrő. Csak a körítés más.

Romániában elektronikai alkatrészek készülnek, Kínában pedig 455 munkás van. Az ott gyártott porszívók nagy eséllyel ott is maradnak Ázsiában.

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13100

nem hiszem, hogy rá mernék így tenni a Made in Germany feliratot

apci500 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13099

A Miele sincsen ellene a profitnak. Szerintem a porszívójuk pont nem emelkedik ki sem árban sem minőségben a piacon annyira mint a mosógépük. Mivel sokkal egyszerűbb termék ez érthető is. Butaság lenne egy lényegében ventilátoros légszűrőt a drága német munkaerővel gyártatni. Nem is teszik ezt. Itt pl. pont azt írják, hogy készül a gyár Brassóban és a Hong Da-ban.

http://evertiq.com/news/12951

Mivel a cikk nem friss azóta már jó eséllyel meg is vásárolhatóak az új gyárak termékei, mondjuk Mo-on.

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13098

az Airteq, ami nekem van.... többit nem tudom

Előzmény: tunderlala-3 (13097)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13097

29 cm széles a fej

Előzmény: apci500 (13091)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13096

egy csomag miele porzsákban 4 db van (plusz egy motorszűrő és egy kimeneti szűrő)

átlag évente 1x veszek

2 skót juhászkutyám van, velünk élnek a lakásban, plusz öt fős háztartás, kertes ház, mindenki jár ki-be naponta százszor, kutyák többet:D

105 m2, minimum 70 m2-t naponta porszívózok.

az azért hozzátartozik, hogy pl. nagydarab sarat ha behord bárki, azt előbb összesöpröm, ne a zsákot töltse

Előzmény: WVBARCA (13092)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13095

adjatok nekem tanácsot légyszi... lehetőleg szerelő

egy ismerősöm mondta, hogy a nemszeretem parfümjeivel porszívót szokott illatosítani, fúj párat a porzsákba, vagy ráfújja egy pzs-re és felszívja a zsákba, a végeredmény végül is mindegy.

nekem is lennének illat jelöltjeim ilyen célra, de elméláztam a gondolaton, hogy esetleg nem árthat a motornak/bárminek?

arra gondolok, hogy különböző illóolajok is vannak a parfümben... egy idő után nem rakódik az fel? 

elronatni sem akarnám azért.

porzsákos miele

Norbyd Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13094

Üdv! Bosch-om egy bosch activa 61 volt(megvan még a doboza, jó a pincébe kacattárolónak:) , és kicsit leégett a motor. Mentségére legyen mondva, hogy ez akkor történt, amikor a kandalló be lett építve, így bőven kapott port,  ahogy a kémény melletti kiépítésen használtuk. Electrolux-nak  a típusára nem emlékszem sajna, és ez igazából leesett a lépcsőről és eltört benne egy csavar, pontosabban annak a foglalata.  A motort tartó csavarok egyike tőből kiszakadt, meg csináltattuk, de már nem lett az igazi. Megnézem, hátha megtalálom majd valami, régi papírját, hátha meg tudom mondani, mi volt  a típusa.

Előzmény: Garfield007 (13089)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13093

Gondolom:) De még mindig azok a legjobbak, csak hát nem szeretik a magyar naftát, ami hamar hazavágja. Igazából annyi, hogy ezek  javíthatóak,  és van is akik csinálják, nem úgy mint a denso-t(ezek azért általában jól bírják, de ha meghal, akkor senki nem ért hozzá sajna), a siemensről, delphi-ről nem is beszélve...:(

Előzmény: WVBARCA (13090)
WVBARCA Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13092

Annyit szeretnék még tőled kérdezni, hogy a porzsákot milyen sűrűn kell cserélni? Eddig porzsák nélküli porszívónk és régi szövet porzsákos volt csak meguntam, hogy állandóan tisztítani, rázni kell őket és száll a por minden irányba. A minőségük is hagyott némi kívánnivalót maga után ezért döntöttem úgy, hogy inkább drágább de jó legyen.

Előzmény: tunderlala-3 (13087)
apci500 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13091

Ha tényleg keménypadlót akarsz porszívózni ezek mindegyike 10x olyan erős mint amire szükséged van. Ennyiért már érdemes lenne profi padlóporszívót keresni 30 - 40 cm széles szívófejjel. A fej szélessége jobban növeli a padlótakarítás hatékonyságát mint a felesleges wattok. Persze most a Miele a menő itt annak ellenére, hogy voltak gondok (motorcsere?) azzal is. 

Előzmény: WVBARCA (13085)
WVBARCA Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13090

A Miele lesz a befutó, ezeknél még talán maradt a Német minőség. A Bosch-ról annyit, hogy Volkswagen szervizben dolgozom 20 éve, és azóta a minőségük már régóta nem az igazi az autóiparban sem, de gondoltam még mindig jobb mint a Samsungok és társai. Az a baj, hogy most már mindent Kínában gyártanak. A magasnyomású szivattyúkról tudnék mesélni...   

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Előzmény: Norbyd (13088)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13089

nem kéne bosch-al, meg az electrolux-al próbálkozni

Na, mit tudsz? Mesélj! Főleg az Eluxról érdekel minden pletyka.

Előzmény: Norbyd (13088)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13088

Üdv!  Jók a Miele-k, de ha esetleg még szeretnél valami alternatívát, akkor vannak ebben a kategóriában jók Pl: Karcher, Nilfisk, Szerintem(és úgy látom más szerint is, ) nem kéne bosch-al, meg az electrolux-al próbálkozni. A bosch maradjon csak az autó elektronikánál, meg a magasnyomású üzemanyag pumpáknál, azokhoz jobban értenek :D, és nem csak nagy valószínűséggel, hanem biztos  tényleg szétesnek 2-3 éven belül :D sajna tapasztalat... Üdv.

Előzmény: WVBARCA (13083)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13087

az eco-t választanám, nekem is az van, szív mint állat :D

tomtyi Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13086

Az S5 és a Classic C1 4,5, a Compact C1 3,5 literes porzsákkal, az S5 10, a másik kettő 9 méteres hatósugárral bír.

WVBARCA Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13085

Néztem a választékot Mieléből és a következő 3-at találtam ami a keretembe belefér: 
    - Classic C1 41.900 ft.
    - S5 Ecoline "RED" 49.900 ft
    -Compact C1 49.900 ft

A fentiek közül szerinted melyiket érdemes választani? A motorerőtől eltekintve lényegi eltérést nem találtam róluk.

Előre is köszönöm a segítséged.

Előzmény: tunderlala-3 (13084)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13084

a 20-30 ezres készülékek nagy valószínűséggel pár éven belül elkezdenek atomjaikra szétesni... ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy parketta-járólap vagy akár full padlószőnyeg a feladat.

Előzmény: WVBARCA (13083)
WVBARCA Creative Commons License 2014.09.03 0 0 13083

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni porszívó vásárlással kapcsolatban. A lakás 90% parketta vagy járólap. A vásárlásra nagyon max.  40.000-50.000 forintot tudok fordítani. A fórumot olvasgatva a Mielét ajánlottátok a legtöbben. Az lenne a kérdésem, hogy a parkettához is ajánlott ez az árkategória, vagy valami olcsóbb 20 - 30 ezer forintos Bosch vagy Electrolux is megteszi?

Segítségeteket előre is köszönöm

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13082

itt még nagyon sokáig fogja magát tartani az a tévhit, hogy minél erősebb ("wattra") és minél hangosabb, annál jobban szív. :s

még a műsorvezető csaj is aszonta a beszélgetésben, hogy hát ezek után megfordult a fejében, hogy gyorsan elmegy és bevásárol még 2-3 db 2000 W feletti porszívót, hogy még jó ideig kitartson neki... a nép meg issza a szavaikat mert ő már csak tudja.

Előzmény: tomtyi (13081)
tomtyi Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13081

Tegnap felhívtam a Mielét, miért nem a németeknél 139€-ért kapható 800W-os gépet adják itt a legolcsóbb kategóriában. Láthatóan ugyanaz a két gép. A csaj azt mondta, hogy a magyar vásárlók az "erősebbet" igénylik, tehát amelyiken nagyobb W-érték van. Az Ecoline-sorozat sem volt túl népszerű itthon. Ez van.

Előzmény: tunderlala-3 (13076)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13080

na mondjuk ilyen festés, tavalyelőtti kémény-bontás és építés, hasonló munkálatoknál én sem a porzsákot töltöm a szeméttel, olyankor az electrolux tartályost kapom elő... szív még, bár gyengült sokat, és kb. atomjaira kezd hullani, de az ilyenekre nagyon jó még.:)

mielétől átlag évente egyszer rendelek egy doboz porzsákot, 4 db van benne, az kb. egy évig kitart, így még szállítási költséggel együtt is kibírható és szerintem nem vészesen drága, pláne, ha tekintetbe vesszük, hogy milyen (meglepően) sokáig kitart egy-egy porzsák, egy dobozzal meg pláne.:)

allergia... köszönöm, megvagyunk, bár most a parlagfű azért betesz rendesen, de egyelőre még bírjuk gyógyszer nélkül, tüsszögünk meg fújunk, de még elviselhető szinten van, gyógyszert csak legutolsó esetben szedünk.

poratka allergia... nálunk az volt nagyon súlyos, a kislányomnál (nekem is van, de nem vészes)... de azért azt veszem észre, hogy ahogy nő (most volt 11 éves), évről évre jobb, szinte tünetmentesnek mondható, ami nagy megkönnyebbülés, mert elég fokozott takarítással-mosással járt anno, ez már jó pár éve megszűnt.

a Daikint is eladtam, nincs már rá szükség hála istennek, bár nem mondom, hogy így, nélküle, nem kell gyakrabban port törölni, amit azért sajnálok.:))

Előzmény: Norbyd (13079)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13079

Helló:) Ízlések, és pofonok. Én pont fordítva gondolom, és tapasztalom:) Nekem a porzsák vadászatból lett elegem, mert folyamatosan hiánycikk volt(porzsakfutaron is,  és ott is csak néha utángyártott volt, de az sem mindig.), és a folyamatosan gyengülő gépekből, amik rendre tönkre is mentek. Még nem volt porszívónk, ami közel 5 évet kibírt volna mint a dyson, és ráadásul semmire nem költöttem még rá. Még a gégecső sem szakadt szét amit ugye folyamatosan gyötrünk. Mert az még  oké, hogy kb 2 évet működik egy porszívó, de ez alatt az idő alatt is volt vele gond, és többször is költöttem rá,(és olyanra gondolok, amit egyébként feleslegesnek látok Pl gégecső, vagy amikor a  teljesítmény állító tekerő ment tönkre). Tapasztalatunk szerint nincs vele  sokkal több munka, amikor takarítom, mert ugye eleinte panelban használtam. Az meg szent igaz, hogy alapvetően, higiénikusabb a porzsákos, mert csak kikapod, és berakod az új zsákot. Én meg ugye ekkor nem újat rakok be, hanem mosom a tartályt takarítás után, aminek kell kb 20 perc a száradásig. Viszont tele tartálynál még nem szedem ki, ha van még esetleg mit takarítani, mert ugyan olyan erővel szív, azt befejezvén természetesen én is rendbe rakom. Eddig a gép egyébként 2 elég nagy szeméttel járó felújításban vett részt, ahol elég rendesen építési törmeléket is kapott (nyílászárók cseréje családi házban mind a két szinten, plussz ezek után egy komplett festés, ami szintén nagy retekkel járt a régi fal festék lecsiszolásakor, stb) Egyébként mi újság veletek, hogy vagytok van javulás allergia fronton? Gyerekek, hogy vannak?

Előzmény: tunderlala-3 (13078)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13078

én nem veszem észre, hogy "lefojtaná a gépet a zsák", 1200 watt miele és fél állásban szoktam használni.

eleinte nekem is szimpatikus volt a tartályos, de aztán nagyon elegem lett az örökös tartály takarításból és szűrő mosásból

Előzmény: Norbyd (13077)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.02 0 0 13077

Helló. ( Szerintem emlékszel még, akkor j1ellenor-ként  fórumoztam itt :)  A Kis teljesítmény, nagy szívóerőt véleményt osztom, nekem is az van, 1400w és 290 légwatt, és semmit nem tekintek hírnek,  információnak, amit egy kereskedelmi tv-n adnak :) Itt nem volt szó olcsó szűrők pótlásáról, a jó szűrők fontosságát, és annak a megfelelő helyen való tervezését legalább annyira fontosnak tartom szintén. Az, hogy mit szűr egy porzsákos, és egy tartályos szintén tudom. (ugyan azt, ha jó gépekről beszélünk) nekem abból lett elegem, hogy szétesnek a francba. Nem egy  rosszul megtervezett tartályos gépet kell nézni, amivel cumi lesz. (itt a nagyobb technológiák koppintásairól beszélek, Pl a Dyson cyklon rendszere,  egy rosszul kivitelezett, megtervezett " replika"gépben)   Mivel a szűrőm mosható, nincs mit elodáznom, a  motor szűrőt meg még nem kellett cserélnem, és most lesz a gépem 5 éves, ja és a gari is él még mert 5 évet kaptam rá. ( A porszívóm motor szűrője majdnem akkora, mint az autóm pollenszűrője, szóval nem kicsi) Allergiás nekünk is van,(én) nem is akármilyen, szóval a tapasztalat itt is meg  van sajna, mégsem költök egy csomó pénzt feleslegesen szűrőkre, és nem kell 2 évente 30-40 ezerért  porszívókat cserélgetnem (mielőtt a dyson-t megvettem ez volt sajna, igaz ezt  muszájból drágábban, mert elegem lett a sok sz@rból) azért mert leég a motorja, vagy szétesik valami benne, vagy valamilye. Ez az első tartályos porszívóm, és biztos, hogy többet nem veszek zsákosat, mondom ezt én 4+os házipor, és pollen allergiásként, és szintén használok légszűrőt otthon, a levegő tisztán tartásáért. ( Ha jól emlékszem pont mint te tunderlala-3, egy Daikin MC707VM )A zsákos nagyon lefolytja a gépet   és ha rendesen használod, egyéb takarításra, PL autó,  vagy nagyobb szennyeződések felszedése akkor kinyírod kb  2-3 talán 4 év alatt, arról nem is beszélve, hogy a 2-2300w-os gépek sem bírták túl jól, hiába volt 350-380 légwatt szívóereje, (PL samsung )ami folyamatosan csökkent használat közben.. A miele-t tudom, hogy jók de  pl azért Zeki-nek is volt vele gondja, nem is egyszer,  ha a jól emlékszem, és talán pont emiatt nem is azt vettem. Még mindig jó választásnak tűnt, lassan 5 év távlatából, :) Megtaláltam azt a pár  sor hozzászólást amikor leírtam az első tapasztalatot, tunderlala-3,  hangszoros, zeki, és nagya2-nek 2009 szeptember 21.-én  :)

Előzmény: tunderlala-3 (13075)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 13076

csak porzsákosat vennék

amúgy ma reggel a mokkában az porszívó előírásokról volt szó, én csak fogtam a fejemet amúgy azon a riporton, annyira látszott, hogy a kérdezőnek sincs fogalma róla, mert még életében nem volt a kezében épkézláb porszívó, hogy egy kis teljesítményű gép is szívhat ugyanolyan jól, mint a 2000+ wattosak.

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 13075

elég komoly allergiák vannak ám itt nálunk, ráadásul poratka allergia is, nem is akárhogy... úgyhogy elég jó eséllyel jó lesz másnál is.

az, hogy nem hepa van benne, nem azt jelenti, hogy nincs megszűrve a kijövő levegő, hiszen már a porzsák önmagában 99,9 %-os szűrési hatékonysággal bír (persze ha valaki megveszi bele az eredetit, nem pedig az occsó koppintást, amit éppen a mérete-kialakítása miatt be lehet tenni a gépbe, de amúgy közelében nincs az eredetinek, de legalább occsó), utána még egy motorszűrő, és a kilépő levegőnél is egy plusz szűrő, aminek a helyére, ha mégis úgy gondolod, rakhatsz hepát.

ezt a két szűrőt minden porzsákdobozban megtalálod, tehát 4 porzsákonként mindig frisset teszel a gépbe... egyébként bárki bármit mond, az ember hajlamos mindig elodázni a szűrő cserét (jó lesz az még)... így pedig nincs miért, mivel úgyis ott van a dobozban, akkor már nyilván hogy használod is a tisztát:)

Előzmény: Norbyd (13068)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.31 0 0 13074

Előnézetben nem ezt mutatja, bocsi mindenkitől..

Előzmény: Norbyd (13073)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.31 0 0 13073

Ezzel a hozzászólásommal, meg mi történt:( ? Kicsit szétcsúszott. Pedig úgy megszerkesztettem... Na még egyszer                                            Véleményem szerint, ha egy JÓL átgondolt porzsák nélkülit veszel az jobb.                                                                                             Porzsák nélküli Előnyök:                                                                                                                                                                        Nem költesz porzsákra, és  nem csökken a szívó erő ahogy telítődik a tartály,(gyakorlatilag a tartály teljes telítődéséig ugyan azt a szívóerőt tudja a gép, így   ezért elég relatíve kisebb  motor teljesítményű gép megfelelően magas szívó erővel, így  kisebb az áram számla is ezáltal, mert nem egy nagy tankkal takarítasz.                                                                                                                                                  Kiöntöd a trutyit, és kimosod a tartályt.                                                                                                                                                         Hátrány a porzsák nélkülinek:                                                                                                                                                               Bizonyos esetekben( PL panel) Körülményesebb a takarítása, ezáltal kevésbé higiénikus. (családi háznál, ez nem fontos, mert kint csinálod)                                                                                                                                                                                                         Porzsákos gépek előnyei:                                                                                                                                                           Higiénikusabb. (önmagában a takarítása, mivel csak zsákot cserélsz)                                                                                                       Porzsákos gép hátrányai:                                                                                                                                                             Fenntartása sokszorosan. PL Folyamatosan porzsákot kell venni, jó drágán.                                                                                                 Ahogy telítődik a zsák, úgy csökken a szívóerő, gyakorlatilag a bekapcsolástól számítva folyamatosan, ezért  relatíve nagy teljesítményű gépet kell venned, (hogy kibírjon egy normális családi háznak a takarítását, megfelelő szívóerővel persze,)  ezáltal többet is fogyaszt az adott gép áramot.                                                                                                                                                                                            Jobban gyötröd a porszívó motorját ahogy telítődik a zsák.                                                                                                                           A szűrésekben alapvetően nincs különbség, ha JÓL(nagyon nem mindegy, hogy hol vannak benne a szűrők) átgondolt konstrukciót veszel, akkor mind a két fajta tudja a megfelelő szűrést.

Előzmény: Norbyd (13072)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.31 0 0 13072

Véleményem szerint, ha egy JÓL átgondolt porzsák nélkülit veszel az jobb.                                                                                             Porzsák nélküli Előnyök:                                                                                                                                                                        Nem költesz porzsákra, és  nem csökken a szívó erő ahogy telítődik a tartály,(gyakorlatilag a tartály teljes telítődéséig ugyan azt a szívóerőt tudja a gép, így   ezért elég relatíve kisebb  motor teljesítményű gép megfelelően magas szívó erővel, így  kisebb az áram számla is ezáltal, mert nem egy nagy tankkal takarítasz.                                                                                                                                                  Kiöntöd a trutyit, és kimosod a tartályt.                                                                                                                                                         Hátrány a porzsák nélkülinek:                                                                                                                                                               Bizonyos esetekben( PL panel) Körülményesebb a takarítása, ezáltal kevésbé higiénikus. (családi háznál, ez nem fontos, mert kint csinálod)                                                                                                                                                                                                         Porzsákos gépek előnyei:                                                                                                                                                           Higiénikusabb. (önmagában a takarítása, mivel csak zsákot cserélsz)                                                                                                       Porzsákos gép hátrányai:                                                                                                                                                             Fenntartása sokszorosan. PL Folyamatosan porzsákot kell venni, jó drágán.                                                                                                 Ahogy telítődik a zsák, úgy csökken a szívóerő, gyakorlatilag a bekapcsolástól számítva folyamatosan, ezért  relatíve nagy teljesítményű gépet kell venned, (hogy kibírjon egy normális családi háznak a takarítását, megfelelő szívóerővel persze,)  ezáltal többet is fogyaszt az adott gép áramot.                                                                                                                                                                                            Jobban gyötröd a porszívó motorját ahogy telítődik a zsák.                                                                                                                           A szűrésekben alapvetően nincs különbség, ha JÓL(nagyon nem mindegy, hogy hol vannak benne a szűrők) átgondolt konstrukciót veszel, akkor mind a két fajta tudja a megfelelő szűrést.

Előzmény: szimla65 (13070)
tomtyi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 13071

No, holnaptól Mielééknél is lehet szép számmal kapni 7-800 W-os motorteljesítményű gépeket. Azon csodálkoztam (vagyis nem, de mindegy), hogy a legolcsóbb kategóriában kint igen, itthon nem. :(

szimla65 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 13070

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a porzsákos vagy a porzsák

nélküli változat a jobb

Nem tudom eldönteni.

Várom a segítségeteket.

tomtyi Creative Commons License 2014.08.25 0 0 13069

Persze, nem feltétlenül lesz jó másnak. Próba cseresznye. Egy HEPA szűrő utólag bármelyik Miele-be gond nélkül betehető a másik helyére. Nagy eséllyel más gyártók típusaiba is. Amelyikbe nem, csak ez lehet benne gyárilag, azt meg nem szabad megvenni. Én legalábbis nem vennék.

Előzmény: Norbyd (13068)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.25 0 0 13068

Így van, de ezt már pár ezelőtti hozzászólásnál le is írtam, hogy nagyon nem mindegy, hogy miként, és hol a szűrő. Azzal nem értek egyet, hogy azért mert valakinek jó volt a nélkül, akkor másnak is jó lesz.

Előzmény: tomtyi (13067)
tomtyi Creative Commons License 2014.08.25 0 0 13067

A HEPA szűrős porszívónál messze nem csak az számít, milyen osztályba sorolják a szűrőt, hanem az is, hogy milyen módon oldották meg azt a problémát, hogy a levegő csak a szűrőn keresztül távozhasson a gépből, máshol ne. De a HEPA szűrő sem biztosíték semmire, ahogy arról Youtube-on lévő részecskeszámlálós videók mutatják. Avagy még talán HEPA szűrőre sincs szükség, ahogy az Laláék példáján is látszik.

Előzmény: Norbyd (13066)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.25 0 0 13066

Üdv! Már ránéztem mielőtt írtad, :)  és alapvetően jó gépnek tűnt, pusztán húztam egy párhuzamot a  két márka között, ezért javasoltam volna inkább a Karcher-t, de kifejezetten erről a philips  típusról rosszat egyébként  nem olvastam, pedig volt pár vélemény. Szerintem az  "aktív illatvezérlés"  egy nagy ökörség,és ezt az össze -vissza teljesítmény állíthatóságot sem szeretem. Nem porszívóval illatosítom a lakást,  és nem azért veszek erős gépet, hogy lehalkítva  csipogjon nekem. A leragadó padlóra, meg már írtam egy alternatívát. (a daewoo ilyen illatosítós volt, és kb az első 2 hónapban használtuk, mert a bele való illatosító drágább volt, mint a porzsákok, bár nem tudom, hogy az általad említett gép, ugyan azon az elven csinálja -e, mint nekem a daewoo.) Elég erős szívó teljesítményt írnak róla, (450w -légwatt), azért számíts rá, hogy ahogy tele kerül retekkel, gyengül, persze attól függ milyen szennyeződéssel kerül tele. Szerintem sűrűbben cserélj porzsákot, mint azt a gép kijelzése indokolttá tenné, és akkor kevésbé terheled a motorját, így relatíve növeled a motor élettartalmát.  Én nem nagyon foglalkoztam anno ilyenekkel (most sem teszem, de most a  dyson-nál ami tartályos nem is kell), és kibírt kb 2 évet. Amennyire emlékszem pont a philips bírta a legjobban, és ezt érte csak meg,  meg javíttatni, de ezt írtam is.  Ez saját tapasztalat, és nem általánosítás. Sajna a HEPA szűrő adatairól sokat nem írnak, általában sem, és most sem.  Az jó, hogy van, csak nem tudjuk pontosan milyen, de allergiásnak valószínűleg jó, de ha tudsz kérdezz rá ahol szeretnéd venni. Ha teheted, olyan helyen vedd, ahol meg is adják rá a 2 év garit is . Egy kis plussz  infó, hogy nagyjából mit kéne tudni a HEPA-ról. Általában HEPA H 13 kerül nagyon sok 30-50 ezres készülékbe. Az már  jó allergiásoknak is. Nem fog senki taknyolni, ha használja.  Én úgy gondolom, hogy a philips "Ultra Clean Air" megjelölés, ami a HEPA szűrőn kívül benne van, az az aktív szenes szűrés ami a motor szűrését végzi, ez szerintem egy kimeneti szűrő. (aktív szenes, az az, hogy cigi füstöt is tud semlegesíteni, vagy PL  autókban, a diesel szagot is kiszűri, és a vele járó korom részecskéket, de a mi esetünkben a motor kopásából eredendő szutyok szűrése lesz a feladata, hogy ne nyomja ki a légtérbe( PL szénkefekopás),  de kérdezz  rá!!)  Remélem azért kaptál hasznos infókat, és sok sikert a géphez! Egyáltalán nem zargattál ez nem is kérdés,  sőt örülök, ha kicsit tudtunk az itt fórumozókkal segíteni neked-. Bármikor szívesen, ha kérdésed van. Én is így tájékozódtam, már a vásárlás előtt hónapokkal, és úgy gondolom, bejött. Nyugodtan írj, és ezt írhatom a többiek nevében is szerintem.           Egy kis plussz  infó, hogy nagyjából mit kéne tudni a HEPA-ról, ami a porszívókat, és a ma használatos rendszereket  érinti. http://sebo-porszivo.hu/porszivo-vasarlas/a-porszivo-szurorendszerek-osszehasonlitasa-hepa-s-class-cyclone-vizszuro

Előzmény: Károly Pedersoli (13063)
spd Creative Commons License 2014.08.24 0 0 13065

Üdv! Megoldódott a dolog, a helyi mindenes barkácsboltban (Salgótarjánban a piac mögötti Csarnok Vasáruház, vagy Let's Do it, ki hogy szereti) árulnak valami (számomra) nevenincs kínai szűrőt két méretben, az egyik otthoni fehasználásra, a másik "shop" kategória. Utóbbi pont méret, még az alján lévő rögzítőkupak menete is illeszkedik. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Lady fantasy (12875)
apci500 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 13064

Én Kecskeméten vettem a Karcher T12-t. Lehozták, megnéztem, megvettem. Kelléket, minden létező bütyköt, pöcköt a neten is lehet hozzá kapni.

Előzmény: Károly Pedersoli (13063)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.24 0 0 13063

Szia!

Kecskeméten ahol lakok egyik üzlet sem árul ilyen gépet, amit javasoltál, így nyilván hozzá tartozó kiegészítőket sem. A Philipsnek ebből a szempontból jobb itt az ellátottsága, és meg is tudom nézni az üzletben, tudok róla kérdezni az eladóktól. Nem szeretek úgy rendelni hogy nem látom az árut. Azért köszi hogy ennyit foglalkoztál a témával. Philips FC 9071 amit kinéztem magamnak, ha ránéznél az árukeresőn, írnál véleményt, azt megköszönném. Többet nem zargatlak :)

Előzmény: Norbyd (13059)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 13062

:D

amikor porszívózik a szomszéd és kint vagyok a kertben, még úgy is hallom, ha az összes ablaka zárva van:))))

Előzmény: paplanfa (13061)
paplanfa Creative Commons License 2014.08.22 0 0 13061

Végre eltakarodnak azok a visítós szarok.

Előzmény: cizella (13060)
cizella Creative Commons License 2014.08.21 0 0 13060

Ha jól értem, a sokwattosak mindjárt  csak a készlet erejéig lesznek kaphatóak. http://www.vg.hu/vallalatok/kereskedelem/atalakulas-elott-a-porszivopiac-korlatozzak-az-eu-ban-a-teljesitmenyt-433392

Norbyd Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13059

Viszont, amit én inkább javasolnék neked az nem philips. Gyakorlatilag egy ipari felhasználásra szánt készülék, egy olyan gyártótól, aki 2 porszívó között nem gyárt 1 fülhallgatót, két tv-t, és három turmixgépet, hanem csak a takarítás, és az ahhoz tartozó gépek fejlesztésével, gyártásával foglalatoskodnak  1930-40 óta, korrekt garanciával, és nagyon komoly háttérrel. Egyébként ők vezették be 2003-ban a pár hozzászólással ezelőtt miki-ng által megérdeklődött robotporszívót is ami gyakorlatilag az első  önállóan működő robotporszívó volt. Ugyan ez pont nem témába vág, de mint érdekességként megemlíteném engedelmetekkel, egy olyan nagy nyomású mosót ami  2500bar nyomással dolgozik, és nem csak mosni tudsz vele, hanem falat is bontani :D ezt 2009-óta forgalmazzák. Szóval tudnak ott a srácok, és nagyon értenek a takarításhoz is... Itt a gép, amit hamarabb javasolnék mint más hasonló árú gépet. Nincs semmi sallang, csak egy porszívó, megfelelő szervíz háttérrel. Nekem van gőztisztítóm is tőlük, meg egy nagynyomású mosóm, ami kb 6-7 éves. A mosóm a mai karcher K 7 Classic-nak felel meg a maiak tudásához mérten természetesen a mai napig hiba nélkül működnek, és folyamatos munkának vannak kitéve, főleg a mosó(autók, csónakok, hajók tisztítása, plussz ház körüli melók) Nah akkor a porszívó :) http://www.karcher.co.hu/karcher-t-101-adveu-szarazporszivo/

Előzmény: Károly Pedersoli (13055)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13058

Bocsánat.. A phillips, az egészen pontosan, és helyesen philips akart lenni :)

Norbyd Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13057

Helló. Nekem semmi, nem ismerem ezeket a szerkezeteket :), és gyanítom kivégezném hamar :), meg kocsiban sem tudnám használni :)

Előzmény: miki_ng (13054)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13056

Szia! Én inkább úgy mondanám, hogy ki kupálódtam a témában. A véleményem, a választásom, az, hogy mit tartottam fontosnak a készülékkel kapcsolatosan, az kicsit szubjektív, de ha az össz képet nézem, akkor  objektív. Az idő igazolt, hogy jól döntöttem. A legelső normális porszívónk phillips volt, ami kb 2 évet bírt az első szerviz eljöveteléig és amikor meghalt, akkor is megérte megjavíttatni, mert nem volt akkora a javítás értéke, amit sokan nehezményeznek relatíve drága készülék, nagyon nem megérős javíttatásával kapcsolatban. Gyakorlatilag a bizonyos ingerküszöb alatti volt a javíttatás költsége, mert nem fő alkatrész pusztult meg, (sajna már nem emlékszem, mi volt vele a gond, de biztos nem a motor!) Kb 8-10 éve lehetett ez, Nem tudom pontosan. A javíttatás után elment kb még 1,-1,5 évet, ekkor már viszont végelgyengülésbe halt meg :) motor... Nem is szívott már mint új korában, és le is égett a vége fele. Szóval, HA ez a phillips kicsit hasonlít az akkorihoz akkor szerintem jó választás ezért az árért. Én úgy tapasztaltam, hogy olcsóbban javítható, mint sok "nagyobb" márka, ha lejár a gari, és vállalkozóval javíttatod, akkor olcsóbb. Hülyén hangzik, de nekem ez már fontos szemponttá vált, hogy mikor döglik meg, és mennyiért lehet, ha egyáltalán lehet javíttatni, úgy, hogy meg is érje. Engedelmeddel, van annyi javaslatom, hogy jól gondold át, mire van szükséged egy ilyen porszívóval kapcsolatban. Minél több dolgot tud, annál több az esélyed, hogy szétpereg valami  benne, vagy rajta. Nekem a dyson "CSAK" szív, egészen pontosan 96.000-ft-ért. HEPA H12-vagy 13 szűrővel, van hozzá 5 kiegészítő, teleszkópos cső  (nem tudom pontosan, mert nem találtam erre vonatkozó adatot.) Fontos, ha HEPA szűrőset veszel, nem mindegy "mennyit" szűr, ha esetleg számít, akkor  HEPA E12 alatt felejtős, főleg ha allergiás van a közelben.  Alapvetően semmit nem ér a nagy teljesítmény, ha nincs meg a kellő, és folyamatos szívó erő(légwatt), mert telítődik a porzsák, szövetzsák stb. Az első másodpercben ahogy bekapcsolod, már nem tudják azt a szívó teljesítményt, amit írnak róluk, mert megy a retek bele, ami tömíti. Általában ezért ilyen erősek, hogy a végén is maradjon szívó erő a gépben. Arra is figyelj, ha szűrős a gép, esetleg több szűrő is benne, nagyon nem mindegy, hol kapott benne helyet a szűrő. A teljesítmény állítás is csak egy hiba lehetőség forrása (természetesen szerintem, ez teljesen szubjektív vélemény, de a mi nincs nem romlik el, és azért veszek porszívót, hogy szívjon, nem azért, hogy fél gázon sipákoljon mellettem, kinyomod a sörtés kefét, és nem ragad le  a padlóra! Nekem bevált.)

Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.18 0 0 13055

Szia!

Úgy látom eléggé képben vagy a porszívók terén, volt jó néhány típus amit használtál. Én Philipset néztem ki, 35000 körül van rá keretem. Van tapasztalatod a Philipsszel kapcsolatban ?

Előzmény: Norbyd (13053)
miki_ng Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13054

Robotporszívókról mi a véleményetek?

Van már azok közt jó?

Norbyd Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13053

Helló. Volt szénkefés is, de a két legutolsó gépnél, pl miután vissza jött garanciális tákolásról, elkezdtük használni, és 1,5-2 hónap múlva meg nagy csattogás közepette megálltak.(ezek nem egyszerre történtek, csak hasonlóan estek szét, az egyik samsung, a másik daewoo volt) Szét lett szedve, és valami csavar vagy anya, már nem emlékszem, bele került a motorba, ami adott is neki.  De volt 1,5 éves samsung, ami úgy el gyengült ez idő alatt, hogy egy szösz darabot sem szívott már fel, és igen ez csapágyas  is volt, szerintem ennél a gépnél másodlagos, hogy 2300w-volt, de nagyon gyatra szívóerővel rendelkezett, adatot a légwatt-ról nem is találtam, bár egy porzsákos, papírosnál felesleges nézni.

Előzmény: paplanfa (13052)
paplanfa Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13052

Szénkefe, csapágyak?

Előzmény: Norbyd (13051)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.17 0 0 13051

Egészen pontosan 2009. 09. 15. én vettem a dyson dc 23 allergy-t porszívót :D lassan 5 éves, és hibátlan :)

Előzmény: Norbyd (13050)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.16 0 0 13050

JA!  Az előbbi litániából kihagytam, hogy természetesen 4 év után ugyan olyan brutálisan erős a szívó erő a dyson-nak, mint újonnan!! Üdv j1ellenor

Előzmény: Norbyd (13049)
Norbyd Creative Commons License 2014.08.16 0 0 13049

Üdv mindenkinek! Pár éve, egészen pontosan 4 évvel ezelőtt rendszeres fórumlátogató voltam itt, ezúton is köszönöm az akkor és most is jelen lévő fórumozóknak, akik segítettek, a számomra legmegfelelőbb porszívó megvásárlásához. A fórum rendszeres látogatása előtt, gyakorlatilag évi legalább 1 gépet kinyírtunk otthoni felhasználás közben, és sajna volt közötte kölcsön gép is, ami azért került hozzánk, mert pont leégettünk egyet. 5 év alatt 6-8 gépet végeztünk ki, 3 autó, és 150-nm-es folyamatos takarítása közben. úgy látom, még vannak azóta itt olyanok, akikkel, még én is beszélgettem. Nektek, és az azóta csatlakozóknak is üdv, és köszi a sok segítséget!  Én akkor j1ellenor-ként fórumoztam, és akikkel még találkoztam, viszont most is itt vannak, Teaway, zeki_,  tunderlala-3, titeket is üdvözöllek! Egy kis tapasztalat írás, a gépről, ami egy dyson dc 23 allergy  porzsák nélküli porszívó, 1200w ez szinte másodlagos, ami fontos, a 290 légwatt, és a folyamatos szívás erőssége, telítettségtől függetlenül. Remélem 4 év folyamatos géphasználat, lehet "tartós" használatként minősítve :) A miele, és a dyson között vaciláltam, csak a miele nem csinált tartályost, úgyhogy kilőttem, maradt  a dyson, ami  előtt kinyírtunk pár 30-50 ezres készüléket. Samsung, Lg, rowenta, daewoo,  plussz a kölcsön samu, ami szintén széthullott. Meguntuk, és mivel por allergiám volt, elkezdtünk egy komolyabb gépet nézni, ami hepa szűrős, és nem porzsákos, vagy vizes. Hiába erős egy gép, ahogy telítődik, csökken a szívóerő, ezért a porszákos, kuka volt, plussz heti minimum 2 zsákot likvidáltunk, a vizes gyorsan büdösödik, ha nem takarítod azonnal, és gyenge. Szóval dyson, aki kitalálta a cyclone rendszert, és nagyon bevállt. Grízeltem az 1200w-tól, de gyanús volt a 290 légwatt, hogy miként lehet ilyen erős.  Szóval. Dyson dc 23 allergy 1200w, 290 légwatt, 2literes portartály, Kiegészítő tartozékok - Kefe,
  Fej a lépcsők porszívózásához,  a kis résekhez ilyen lapos végű, műanyag vég. A porszívón meg van a helye, hogy a kiegészítőket tároljam, és ne elhagyjam 2 perc alatt, így minden akkor vásárolt kiegészítő a mai napig használatban van, sérülés mentesen, és hiánytalanul. Na jó a sörtés kefék kicsit megfáradtak, de meg vannak. A gége cső nem sérült meg, nem szelel sehol, pedig azzal tépem a porszívót 4 éve. Sokszor borult lépcsőről, vagy kiesett a kocsi ülésről, de soha semmi nem volt vele, és csak jövőre jár le az 5 éves gari, ami akkor is érvényes, ha épitkezési törmeléket porszívózol! Normál használatnál 10 év garit adtak!! Nem tud felesleges szarságokat a gép, nincs teljesítmény állítás, de nem is kell, csak a szívó erő. Bekapcsoló gomb, kábel csévélő, és kész. " szűrő van a gépbe, az egyik a motor szűrő, ami nem volt még cserélve, és egy moshatő hepa szűrő, ezt már mostam, mivel építkezési törmeléket is kapott a gép, és kicsit  tele lett. A portartály mindig a megtelt vonal felett volt, amióta megvan, mert nem hagyom békén a gépet, amíg a lakás, meg a kocsik kész nincsenek, és az a legszebb, hogy ugyan olyan erősen szív, mint üres tartállyal.(most is találok olyan hirdetéseket egyébként, amik baromságokat írnak ezekről a dyson-okról, pl soha nem volt 2800 w a dc 23 allergy, legalább is 2010-ben biztos, mert jártam a pesti boltban, és ki próbáltam mindegyiket, mindegyik kiegészítővel, és még így is feleslegesnek tartom, a motoros kefét, amit nem is vettem meg, és nem is volt rá szükség.)   Én akkor 90.000-ért vettem, és régen vissza jött az ára, mert nem kellett évente valami fogyasztói társadalomra rá erőltetett szart vennem, valamelyik szutykos multiban, egy hozzá nem értő "szaki" segítségével.(bocsesz, remélem senkit nem bántottam meg, de ez az igazság, tisztelet a kivételnek.) 4 éve működik hibátlanul, minden kiegészítőjével együtt, amik ráadásul el sem tűntek, mert meg van a helyük, a gép oldalán. Portartály ürítés, néha mosás, és helló. Nem bántam meg, sőt még jobban megerősített döntésem helyességében, az ez alatt eltelt idő és ezt nektek is köszönöm! Brutális kiképzést kap a gép, és tökéletesen működik, akár függöny takarítása közben, vagy pókok likvidálása közben, esetleg egy kis fúrás utáni téglapor, vagy a kocsiban lévő, homok, föld darabok kitakarítása közben is. Bátran ajánlom mindenkinek, aki unja a sok kereskedelmi forgalomban lévő szart, és hajlandó is áldozni rá, de megéri, mert többet nem költesz porszívóra. A hepa szűrőt mosod, a motor szűrőt 3-4 év után ellenőrzöd, és vagy csere, vagy mehet vissza,én vissza raktam, mert még nem kell cserélni, pedig kapja az ívet, és ez ugye csak a motor kopásából eredendő "fekete" port szűri, szóval külső retket nem szűr, ez kb 15ezer  inflálódott magyar forint, ha akarod cserélni, a hepa is kb ennyi, ha egyszer cserélned kell. Nem kell 10 évig tuti, akár mit takarítasz vele, néha mosod, és kész. Bocsi a hosszú írásért, régen nem jártam erre, nem volt miért :D megvettem egy jó gépet, és nem megy tönkre :) A tapasztalatot is leírtam :) Bátran ajánlok bárkinek dysont, bármelyiket, ha szánsz rá, és jobban is jársz :) Üdv J1ellenor voltam.

Puli a kutya Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13047

S-bag, cserélhető porzsák. Több fajta is van belőle (papír, antiallergén, kutya-macska tartóknak stb.)

http://www.porzsakbazis.hu/s_bag

Előzmény: Károly Pedersoli (13046)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13046

Szia!

Ehhez a típushoz milyen porzsákot adnak? Textil vagy papír vagy mindkettő ? Ha textil, az mosható ? Köszi a választ.

Előzmény: Puli a kutya (13043)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13045

ETA -t hanyagolom, ugyanis teljesen átvették a kínaiak :(

Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.12 0 0 13044

Üdv!

Én is ugyanezt a típust néztem ki. Halk, ugyanakkor jó a szívóteljesítménye. Valószínű ezt fogom megvenni, sok jó vélemény van róla az árukeresőn.

Előzmény: lukitics (13042)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.08.11 0 0 13043

A múlt héten vettünk egy ilyet. 

Pár nap tapasztalata alapján nagyon meg vagyok elégedve. Baromi jól szív, hosszú a zsinór, könnyen gurul, halk. Átporszívóztam vele azt a szőnyeget, amit előző nap a régivel "kitakarítottam". Tudtam, hogy megérett a cserére, de nagyon meglepődtem amikor megnéztem a porzsákban, hogy mit találtam.

Előzmény: lukitics (13042)
lukitics Creative Commons License 2014.08.11 0 0 13042

sziasztok!

erről a gépről vkinek véleménye,tapasztalata?

PHILIPS FC 9170

köszi

johannes. Creative Commons License 2014.08.07 0 0 13041

vásároltam egy Karcher ds500-at ,szinte újat, párszor használt, nagyon olcsón, a célnak megfelel, a lényeg, hogy jól bírja...

Előzmény: Garfield007 (13037)
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.07 0 0 13040

ETA porszívóról mi véleményetek ? Most találtam egy olyat, ami porzsákos és porzsák nélküli egyben. Eddig nem is tudtam hogy van ilyen is. Nagyon halk, ugyanakkor elég jó szívóteljesítménye. ETA 0472 Dualic néven fut. Árban is jó / 26000 / Szerintetek mellényúlnák ha ezt venném meg. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm.

cumeszk Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13039

A topikon a jelszó: Miele. :)

Nem tudom, segít-e valamit, de nekünk ilyen van néhány hete.

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/philips/fc9170-performer-p26119805/

A baráti/családi körben kettő tartózkodik (1-2 éve), és mindannyian nagyon meg vannak (vagyunk) vele elégedve. Van ennek egy 9174-es változata,  annyi a különbség, hogy ahhoz turbófej is van.

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/philips/fc9174-p26393502/

Előzmény: Károly Pedersoli (13030)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13038

Electrolux/Philips vonalon mozognék, de tulajdonképpen minden nagy márka jó lehet. Itt a Miele az isten, de azt tessék is megfizetni. 

Nincs legjobb vagy legrosszabb, az ízlések is mások... Nem ismerjük az igényeid.

Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13037

A nedves szívást hol fogod kihasználni? 

A Karcher jó minőségű, de az olcsóbb darabjai sem a lakossági ízléshez igazodnak, ne várj tőle érintés orgazmust. Pl. a műanyag gégecsöveik hosszú életűek, de botrányosak kivitelre, nem nézegetni tervezték...

Szóval, ha van helyed és kihasználod a nedves előnyöket, valamint ha nem gond, hogy a sarki boltban nem fogsz hozzá szűrőt kapni, akkor hajrá.

Előzmény: johannes. (13032)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13036

Az hogy a kör, papír szűrős porzsák nélküliek szarok az korszaktól függetlenek. Az hogy a motor teljesítmény semmit nem jelent, mert az Eco/zöld/silenc porszívók is hozzák nagyon sok sima porszívó szívó teljesítményét. 

És még egy csomó általános jótanács azért összegyűlt már itt. 

Az aktuális kínálatról meg az árukereső vagy a nagyobb boltok árulkodnak csak, itt azért annyi user nem fordul meg, hogy folyamatos legyen az aktualizálás típus szinten is.

Előzmény: tomtyi (13033)
Teaway Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13035

Írj neki mélt, mert nagyon ritkán jön fel a Fórumra.

Előzmény: BKinga83 (13034)
BKinga83 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13034

Kedves Emre01!

Úgy láttam, hogy Ön 2010-ben vásárolt Sencor SVC 730 GR típusú porszívót. Kérdésem az lenne, hogy azóta is meg van elégedve vele?

Köszönettel,

Kinga

Előzmény: emre01 (6993)
tomtyi Creative Commons License 2014.08.06 0 0 13033

Sok támpontot ez sem ad. Mert a vélemények mellett nem az van, hogy a vásárláshoz képest mikor írta azt, hanem hogy mától visszaszámolva mikor vette. Tehát ami alapján Zeki javasolja a döntést, az pont nem állapítható meg.

Előzmény: apci500 (13031)
johannes. Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13032

sziasztok

én is porszívó vásárlás előtt állok de elegem van a sok összetákolt kacatból és ahogy nézem egy száraz/nedves porszívó is ugyanannyiba kerül mint a hagyományos .

A Karcher-nek nézegettem az MV2-es típusát de látom, hogy most az OBI is akciózik egy erősebb teljesítményű Karcherrel, bár típust nem írtak, nem árt vigyázni a multikkal de ha ugyan az mint a márkaboltban, akkor most jó áron van....tapasztalat esetleg valakitől ?

apci500 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13031
Károly Pedersoli Creative Commons License 2014.08.05 0 0 13030

Üdv !

Teljes a káosz nálam, milyen porszívót vegyek. Porzsákost vagy nem, milyen márka a legjobb ? Megbízható minőségűt szeretnék, még ha drágább is. Azért 50 000 alattit gondoltam. Tud valaki segíteni ? Köszönöm.

trollcsi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 13029

sziasztok,

visszaolvastam a topikban, mivel anyós lecserélné a porszívóját, mert kipróbálta az enyémet (miele s381). jól látom, hogy tulajdonképpen nem tudok neki mit tanácsolni, ha csak 20 és 30 ezer forint közötti összeget szánna egy gépre?

Teaway Creative Commons License 2014.08.03 0 0 13028

A porszívó könnyítse meg a munkámat és ne nehezítse azt utólagos puceválással.

Szívjon közel azonos erővel végig, amíg meg nem telik a tartály, vmint azt csak ki kelljen önteni, és kész.

Előzmény: Diótörő (13024)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13027

Macerás, a vásárlók 99% nem vállalná be ha tudná mivel jár.

1 év múlva már használhatatlan lesz, cserélni kell a szűrőt.

Ha engem kérdeznének, hogy macerás takarítások után vehetem a szűrőt vagy egyszerűen papír porzsákozom, hát nem nagyon gondolkodnék...

Előzmény: Diótörő (13024)
cizella Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13026

Azt teszem, paplanfa, nagy ívben kerülöm :) Továbbá kívánom annak a műszakilag képzett, szűrőrezisztenciában, áramlástanban és hasonló fontos tudományokban jártas lénynek, aki ezt a használhatatlan - normális módon tisztíthatatlan és tárolhatatlan - háztartási konstrukciót megtervezte (a típusára már nem emlékszem, de nem volt olcsó), hogy soha ne jusson neki másmilyen porszívó. Két porszívózás között pedig beszélgessen azokkal a kollégáival, akik figyeltek a használhatóság-órán.

Előzmény: paplanfa (13025)
paplanfa Creative Commons License 2014.08.02 0 0 13025

Műszaki analfabéta asszony, nagy ívben kerülje el a vizes porszívót.

Előzmény: cizella (13019)
Diótörő Creative Commons License 2014.08.01 0 0 13024

Őszintén mondom, nem értem, hogy mi lesz a probléma?

Macerásabb tisztítani, de működik és nem látom, hogy miért nem működne egy év múlva.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13023

Van utánpótlás, Kínából mindenképpen, de addig is szívás és folyamatosan az lesz...

Előzmény: Diótörő (13021)
cumeszk Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13022

Igen, van. :) Ez a hengeres szörnyű, utáltam, nagyon gyorsan megszabadultam attól a porszívótól.

http://www.porzsakcentrum.hu/filter?gclid=CjwKEAjw0ueeBRCmhozc-_DRrlUSJABihBEET4TusauWYeOl0miIf5qSznszbcF8gZ4gNjrGBru8uhoChtHw_wcB

Előzmény: Diótörő (13020)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13021

Ezt úgy értsem, hogy előbb-utóbb végleg eltömődik a szűrő?

Vagyis nincs tovább?

Kérdés, hogy van-é utánpótlás, hol lehet kapni majdan?

Előzmény: cizella (13019)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13020

Ott csak a hengeres van kiemelve. Miért, van szögletes is:

Előzmény: Teaway (13018)
cizella Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13019

Pár hét alatt csak a tisztítás a probléma, pár hónap múlva lényegében megszűnik a szívóerő, akármennyit szöszmögsz a tisztogatásával. A vizes porszívómat pedig még a hengerszűrősnél is jobban utáltam, otthoni körülmények közt szerintem csak bosszúságot okoz, azt nem lehet csak úgy simán előkapni meg visszapakolni. (Teljesen amatőr, műszakilag képzetlen háziasszony vagyok, ez lényeges körülmény!!!)

Előzmény: Diótörő (13016)
Teaway Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13018

Pont a tisztítása keseríti meg az ember életét, mert nagyon kényelmetlen/körülményes/koszos/időrabló/macerás.

Ezért a topic-listában is ki van emelve, hogy nagyon nem ajánlott!!  ---> link

Előzmény: Diótörő (13016)
apci500 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13017

Szerintem lemaradtál a diskurzus lényegéről. A Te porszívód csak egy példa volt emlékeim szerint. Nem akarom újra feltépni a sebeket. 

Előzmény: T. Almeida (13015)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13016

Ja, ez egy hengeres papírszűrő, azt hiszem ezt mondják HEPA szűrőnek.

Miért van gáz?

A működéssel nincs semmi bajom, csak a tisztítás nem olyan, ahogy a reklámok hirdették. vagyis egy mozdulat és csak ki kell önteni.

A tartályból igen, de a szűrő kefélése elég poros művelet.

Vajon a vizes változattal is így járnék?

Előzmény: Teaway (13014)
T. Almeida Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13015

Ahhan, igazad van, borzalmas... de 50.000-ért nem találtam jobb gépet, pedig fórumoztam bőszen 1-2 hétig.

- HEPA: nincs szükségem rá (de lehetne bele tenni)

- nagymotor félgőzzel használva: jajj, de szégyellem magam miatta. De legalább nagyon csendes a cucc.

- Eco-mód: ööö... mondjam, hogy tojok rá? környezettudatos vagyok, de nálam elsősorban nem azt a néhány wattot jelenti.

Egy éve (?) használom, és még mindig azt mondom, hogy kiváló vétel volt és ugyanúgy ajánlom másnak is, mint eddig. Nem tudok grafikonokat, képleteket mutatni és mindenféle szakszavakat mondani, én csak simán porszívózok vele és jó :)

Előzmény: apci500 (12964)
Teaway Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13014

Ez egy hengeres, redőzött papírszűrő a tartályban? ...mert akkor gáz van ...de ez le is van írva!

Előzmény: Diótörő (13013)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.30 0 0 13013

Egy kicsit békésebb téma:-)

Pár hete vettem a régi ETA helyett egy kínai papír filteres ( porzsák nélküli ) porszívót.

Ez ügyben ez az első, még a kezemben sem, volt előtte, de nagy a csalódásom. Már ami a kitakarítását illeti.

Mert a reklámokban jön egy ápolt női kéz és szépen kiüríti a szemetesbe a port. A valóságban kis seprűvel, kefével kell tisztítani a filter redői között, ami eléggé oda is ragad, valószínűleg az elektrosztatikusság, meg a szívó hatás miatt. Bár kertes házban lakom, így könnyebb takarítani, de a régi - persze egy papír betéttel - sokkal könnyebben ment.

A " kínaiság " miatt semmi gondom sincs, nagyon szép a kivitele, talán a könnyű súlya miatt könnyebben fel is borul.

De kitisztítani az nem ugyanaz, mint a reklámban.

A(E)Ggodo Creative Commons License 2014.07.30 0 0 13012

Üdv Mindenkinek!

Remélem a megfelelő helyen szeretnék feltenni egy kérdést az AEG T2 porszívóm javításával kapcsolatban:

Iszonyatos hangja van, ezért szétszedtem. Úgy látom, a motor csapágya nagyon lóg. A motoron van egy "turbókerék", ez - úgy nézem - össze van peremezve. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e küzdeni a peremezés szétszedésével, tudok-e vajon csapágyat cserélni a motorban, vagy dobjam ki és vegyek egy újat?

Előre is nagyon köszönöm a választ!

cumeszk Creative Commons License 2014.07.29 0 0 13011

:( Sajnálom, hogy így alakult.

Előzmény: Zeki_ (13009)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13010

Na, nem akart a Miele fizetni a marketingért? 

Sajnálom!

Előzmény: Zeki_ (13009)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13009

Leléptem innen. Ezt már szétbarmolták.

Aki nem tudja milyen porszívót vegyen, nézegesse az arukereso.hu-n a porszívó értékeléseket, de csak azt aki már legalább 6 hónapja használja, mert újonnan csak a leggagyibb nem szipi-szuper. Az összes többi úgyis nagyon szép meg jó.

Bye!

Előzmény: Zeki_ (13008)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13008

Nagyon szar lehet nektek az élet, ha ide jártok kiélni magatokat.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13007

A "vita" végén, igazán stílusosan.

Hát, megint igazad van...

Előzmény: Teaway (13006)
Teaway Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13006

Szerintem általánosan lehülyézte jellemezte a társaságot, név szerint senki se említett, téged se.

Előzmény: Garfield007 (13005)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13005

Mit kellett volna reagálni? Hogy a porszívós topikban semmi köze a szexuális életemhez és ne irigykedjen? Vagy esetleg elmondani, hogy itthon csak két gyerek van, de ezek legalább tudnak viselkedni?

Mindegyik csak újabb értelmetlen offot indított volna el, inkább kitoltunk még 38e SMS-t meg egy kis karbantartást lenyomtunk éjszaka, többet ért...

Előzmény: Teaway (13003)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13004

Szombat van, és most nem a melóhelyről neteznek. :)

Előzmény: Teaway (13003)
Teaway Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13003

Megfogadták a tanácsod! :)

Előzmény: Zeki_ (13002)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13002

Menjetek és szexeljetek legalább 3x, és akkor nem lesz ennyi energiátok ennyi hülyeségre.

De az sem baj, ha összehoztok otthonra 3 gyereket, és máris rájöttök, kurvára mindegy hogy egyik hülye mit ír a másiknak...

Nem semmik vagytok... baromira unatkoztok.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13001

Köszi!

Előzmény: Lady fantasy (13000)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13000

Mivel te sem amit én írok, ezért valóban.

A személyeskedést, sértegetést te kezdted, ráadásul szándékos  félremagyarázásaidból.

Mikor az ominózus kérdést feltettem, nem igazán ugrottál válaszolni rá, mint ahogy a Miele-k szívóteljesítményének sem te néztél utána, és tetted közzé. Vajon miért?

Miután utánanéztem, és tájékoztatásképp beírtam, és mertem véleményt formálni, most támadsz, mindenféle belemagyarázott csúsztatott értelmezést tulajdonítva a hozzászólásaimnak?

Ezek után még te próbálsz itt királykondni, mikor alapvetően semminemű tudás nincs a birtokodban a témával kapcsolatosan, csak szubjektíve megítéled a készülékeket, mert volt három porszívó a családban?

A szárnysegédek meg ugrálnak melletted? Fogalmad nincs szűrőrezisztenciáról, áramlástanról, a többlépcsős elvről és más műszaki megoldásokról, de majd ti megmondjátok a frankót.

Hát gratula! Nem is írok innentől, read-only-zok, mert így mégiscsak menőbb a hozzászólásom.

Előzmény: Garfield007 (12997)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12999

Annál már messzebb jártunk, de úgy látom lemaradtál...

Előzmény: Lady fantasy (12996)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12998

Figyu, ha a legalja, köcsögölős személyeskedésbe akarsz lecsúszni, akkor tedd, de nem fog jót tenni az imidzsednek.

Eddig olyan okos, műszaki ember akartál lenni...

Előzmény: Lady fantasy (12995)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12997

Ja, hogy azt sem érted, amit leírok. Így tényleg nehéz lesz...

Előzmény: Lady fantasy (12994)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12996

Pontosítsuk, azt írtam a silenceplusznak nincs akkora szívóereje, mint a pureairnek, ezért választottam az utóbbit.

Az általad áramzabálónak titulált S8 pureairról meg leírtam, hogy a teljesítményszabályzóval oda állítod a szívó és vele a hálózatból felvett teljesítményt ahova tetszik.

Egyébként ha maxon járatnád heti kétszer húsz perc esetén havi 110Ft-al fogyasztana többet.

Előzmény: tunderlala-3 (12989)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12995

Szerintem tőled azért jóval több műszaki dolgot javítok látatlanban. Nem azt állítottam, hogy háztartási gépszerelő vagyok, aki nap mint nap javít porszívót, viszont ha hoznak hibás készüléket hozzám azt megjavítom.

Hozzászólásodban megint csak mamutverő bunkó voltál, aki csúsztat.

Előzmény: Garfield007 (12985)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.25 0 0 12994

Te mint helyi celeb megmondanád milyen hülyeséget állítottam?

Előzmény: Garfield007 (12987)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12993

így van, mindennel egyetértek

egy 1200 wattos Miele és a 2000 wattos Miele között van különbség, persze nem akkora arányaiban, mint a műszaki szakember úr kívánja sugallni.

itt jön az, amit sokan nem értenek, vagy akarnak megérteni, amit szoktam mondani, hogy egyáltalán minek akkora szívóerő, amekkora már az 1200-asnak is van maxon... hiszen azt sem lehet kihasználni.

Az 1200 wattos Miele(vagy bármely nevesebb gyártó Eco gyártmánya) tud akkora szívóteljesítményt(sőt), mint egy 2000 wattos noname, ez az abszolút nem mindegy a történetben.

csupa 1800-2000 wattos porszívó volt előtte, és van is még a családban... egyik sem szívott úgy még új korában sem, mint az eco miele. arról nem beszélve, hogy idővel észrevehetően csökkent a szívóerejük.

Előzmény: Garfield007 (12992)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12992

egy 1200 wattos Miele és a 2000 wattos Miele között van különbség, persze nem akkora arányaiban, mint a műszaki szakember úr kívánja sugallni.

DE

Az 1200 wattos Miele(vagy bármely nevesebb gyártó Eco gyártmánya) tud akkora szívóteljesítményt(sőt), mint egy 2000 wattos noname, ez az abszolút nem mindegy a történetben.

Az ár/érték arányról most ne meccseljünk...

Előzmény: tunderlala-3 (12989)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12991

Ez mind rendben van csak sokan úgy érzik, hogy ez a saját kis homokozójuk és nincsenek következmények. Holott a read-only közönség sokkal nagyobb mint az ide írogatók halmaza és ha leírok valamit azt komolyan is vehetik akár. 

Nos, ezért vagyok én a kötözködős szar alak több helyen, mert fel merem hívni a figyelmet, hogy figy' hülyeségeket írsz. 

Ettől persze még mindenki azt vesz amit akar, de ne az itt is leírt hülyeségek miatt döntsön rosszul esetleg.

Előzmény: ny63 (12988)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12990

hogy lenne? most is leírta

Előzmény: cumeszk (12986)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12989

de csak jössz megint ezzel a hülyeséggel, hogy kisebb a szívóereje egy 1200 wattos eco porszívónak, mint a 2000 wattos áramzabálónak....

Előzmény: Lady fantasy (12984)
ny63 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12988

Vihar a biliben-

Mindenki vegyen olyn porszívót, ami neki megfelel. Ha fontos, vitassa meg, de válogassa meg, kivel.

Uff.

Előzmény: Garfield007 (12987)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12987

Nincs itt semmiféle bál. 

Kolléga bejött, értelmetlennek nyilvánította a szívóteljesítmény fogalmát, mert szerinte a szívóerő jobb lenne, utána elment bevásárolni, kipróbált a boltokban 5-6 porszívót és elkezdte az észt osztani, erőteljes hülyeségeket állítva, márkafüggetlenül.

Dióhéjban, csak ennyi a probléma néhány hozzászólásával.

Előzmény: cumeszk (12986)
cumeszk Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12986

Nem vagyok topiklakó,  de ez igaz: "Olyan dolgokat véltek felfedezni, belemagyarázni a hozzászólásaimban, amiket kutyára nem írtam." Nem érem, hogy miért áll a bál.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12985

És te akarod műszaki emberként eladni magad...

Mr. Kéthavonta látok egyet 

:-))))

Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12984

Nem azt mondtam hogy szar, hanem hogy számomra nem éri meg a vele azonos az árban lévő  PureAirhoz viszonyítva, és azt is leírtam hogy miért. Te jöttél azzal, hogy de minek szívni olyan erősen.

Ha megnézed, a teljes s8 (s a többi is) sorozat egy kasznitervre, elektronikai felépítésre épül, különböző motorteljesítményekkel párosítva, mert mint minden cégnél, így gazdaságos a gyártás.

Akinek a kisebb szívóerő, és kisebb energiafelhasználás számít az veszi a szupercsendes ketyerét. Akinek meg lényeges, hogy erősen szívjon ha szüksége van rá, veszi nagyobb teljesítményűt.

A különböző motorok teljesítménye, fordulatszáma és zajszintje között azért lehet összefüggéseket felfedezni.

Azon besértődni, és személyes támadásnak venni, hogy ezt mondom, gyerekes hozzáállás.

Olyan dolgokat véltek felfedezni, belemagyarázni a hozzászólásaimban, amiket kutyára nem írtam.

Ha a szent márkára valaki egy rossz szót szól, máglyahalálra ítélitek. Kis Mielefanatikusok. :-)

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12983

te mész mostanában forgalommal szemben, és olyannal akarod karöltve bizonyítani, hogy xar az eco miele, aki eddig  mondjuk kb. max. képen látott olyat.

Előzmény: Lady fantasy (12981)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12982

Én meg úgy vettem észre, hogy vannak akiknek muszáj beszólni, leszólni a másikat.

És nem véletlen, hogy nem írtam nevet, meg az előző hozzászólásom senkinek sem Válasz erre gombbal ment.

Én elhiszem hogy NEKED x gép nem jött be, x gép meg igen.

Én is így vagyok, csak én nem a boltban teszteltem a gépeket, hanem otthon használom, és úgy jönnek elő a hibák.

Ez alapján lett anno sok éve nem ajánlott kategória az olyan porzsák nélküli porszívó, ahol a hepa szűrő hengeres, és benne van a portartályban.

Vagy én ez alapján mondom, hogy a családban 3 (időben és tipusban teljesen különböző) samsung porszívónak is letört már az első kereke, így az eléggé stabilan tervezési hibás.

Vagy ez alapján mondtam anno, hogy a markolatról vezérelhető Miele porszívó rádiója gyenge, mert nem mindig veszi a jelet, és a kis gombok sem bírják a sok nyomogatás strapát.

De ugyanígy mondhatom hogy a Panasonicnak is van hibás mosógép szériája, mert az enyém 2x lett felfüggesztés miatt javítva, 2 év alatt.

Előzmény: Lady fantasy (12981)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12981

Én úgy veszem észre, hogy kialakult itt egy klikk.

Aki velük nem egyező véleménnyel van, lehet akár igaza, vagy nem, támadás céltáblájává válik.

Ez teljesen gyakori fórumokon.

Előzmény: Zeki_ (12979)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 12980

Köszönöm, hogy megvédtél!

Előzmény: Zeki_ (12979)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12979

Vannak akiknek akkor faszántosan jó az életük, ha beleköthetnek a másikba.

Szar lehet nekik. Nem kicsit, nagyon.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12978

Értem, jól van.

Előzmény: Lady fantasy (12977)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12977

Lassan mamutot lehet veled ütni, de válaszolok.

Kipróbálás alatt nem szaglászást, hanem több porszívófajta egymás utáni használatát értem.

Ha nem tudja valaki ez alapján megkülönböztetni , hogy melyik hogy melyik milyen erősen szív, plusz milyen külső tulajdonságokkal rendelkezik, (kidolgozás, illesztések, masszív felépítés stb) akkor ahogy minden bizonnyal te is, vihet magával komplett labort, szakemberekkel vásárolni.

Másrészről, mennyire releváns itt akkor szerinted bárki véleménye, akinek nem áll a NASA aerodinamikai szaklaborjának hivatalos mérési jegyzőkönyve rendelkezésre?

Előzmény: Garfield007 (12976)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12976

Lady fantasy 2014.07.19 20:41:44 ©    12909

Légy erős, okoz. Menj be egy üzletbe, és próbáld ki. Én megtettem, ezért tettem le a Silence pluszról.

Előzmény: tomtyi (12908)
tomtyi 2014.07.19 19:23:40 ©    12908

Ennek mi köze is van ahhoz, hogy jelentősen csökkentett motorteljesítmény nem okoz észrevehető szívóerő csökkenést?

Amúgy milyen műszaki megoldások ecsetelésére gondolsz? Talán egy másik fórumot olvastál.

Tehát megnézted, megszagoltad és megállapítottad, hogy ez gyenge és szerinted okoz. Igen izmos érvelésnek tűnik. 

Előzmény: Lady fantasy (12975)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12975

Milyen leírásom?

Előzmény: Garfield007 (12974)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12974

Szóval, gyakorlatilag, semmit nem jelent a leírásod. Végeztél egy kis érzékszervi mérést és levontad a következtetést. 

Köszi.

Előzmény: Lady fantasy (12973)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.23 0 0 12973

Hűha, "haragos az elvtárs", hogy a klasszikust idézzem. :-)

Nos, kérdésedre válaszolva, durván kéthavonta beesik egy-egy a műhelyembe.

Nem hiszem hogy Te, vagy bárki más, egy komplett analitikai laborral jár bármit is vásárolni.

Én sem írtam ilyet, ezért irányomban érzett ellenszenved jeleként értékelem a hozzászólásod.

Nem beszélve arról, hogy egy porszívó vásárlásához, nem igazán kellenek műszerek.

Tájékozódsz, alaposan megnézed, kipróbálod, véleményt formálsz, majd döntesz, és vásárolsz.

Előzmény: Garfield007 (12923)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12972

szeretnék akkor kérdezni valamit, de annyira off topic, hogy itt nem akarom, és látom, hogy nem vagy publikus.

megtennéd, hogy dobsz egy mailt nekem, amire válaszolva tudok majd írni neked?

de majd később fogok, most más dolgom lesz, majd csak este leszek.

köszönöm!

Előzmény: Zeki_ (12971)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12971

Szoktam. Meg aliexpressről is.

Előzmény: tunderlala-3 (12970)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12970

Zeki, jól emlékszem, hogy te szoktál ebay-ről rendelni?

Előzmény: Zeki_ (12955)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12969

nem tudom, hogy az 5áSec-ben (remélem jól írtam) milyen módszerrel mossák a szőnyeget, anyu régebben adott be egy menthetetlennek tűnő vajszínű szőnyeget, és csodaszép lett.:)

Előzmény: apci500 (12968)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12968

Valaki nem próbáltra esetleg a szőnyegmosást? Mármint szőnyegmosógéppel.

http://szonyegszerviz.hu/szonyegmosas

Biztos hogy 10x hatékonyabb mint félmillás lukszos kit. 

Előzmény: Puli a kutya (12965)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12967

nem én mondtam, hogy egy napig eltartott:)

luxosok előszeretettel parasztvakítanak azzal, hogy kikupacolják a kiszedett retket a padlóra, hogy "láss csodát":s

más normális szívóerővel rendelkező porszívó is kiszedi ugyanezt.

plusz veszel egy gőztisztítót és meg tudod csinálni ugyanezt a "csodát" magad is otthon.:)

Előzmény: Puli a kutya (12965)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12966

jaaaa, értem.

Előzmény: apci500 (12964)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12965

Azt is írtam, hogy 3 óra ment el rá, de mindegy.

A lényeg, hogy barátinak egyáltalán nem mondható áron dolgoztak (szerintem), de még így is inkább ez, mint hogy fél milliót adjak két masináért. 

Szerintem egyébként látszik a különbség egy sima porszívózás és egy nagy teljesítményű porszívózás + átgőzölés között. Láttam, hogy mit szedtek ki a szőnyegből, pedig nem vagyunk retkesek. 

Előzmény: tunderlala-3 (12961)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12964

Ha egy porszívó kizárólag félgázzal megy akkor pont 2x akkora motor van benne mint amekkorára szükség van.

DE! Ne ebbe kapaszkodj. Almeide porszívója ez:

https://miele.hu/hu/porszivok/termek/1472

Semmi eco, 2200W, félgáz, no HEPA. No megyek olvasom az Analfabéta aki tudott számolni-t. Az írt aki a 100 éves embert. Ajánlom!

Előzmény: Garfield007 (12960)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12963

Jó.

Előzmény: tunderlala-3 (12961)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12962

probléma? a tőle kapott számla alapján már tudtál is reklamálni

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12961

1 db ülőgarnitúra és 1 db szőnyeg tisztításáról volt szó... hol van itt az egy-két nap szerinted?

nem idézem, de azt írta, hogy egy szuper-lux porszívóval és egy gőztisztítóval végezték... ez még egy fél napot sem vesz igénybe

Előzmény: Garfield007 (12956)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12960

Mondjuk az eco Miele porszívóknál ha elmagyaráznád a feleslegesen nagy fogalmát, az sokat segítene az érvelésed megértésében...

Előzmény: apci500 (12959)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12959

Most fejeztem be a 100 éves embert. Mit ajánlasz?

Előzmény: Garfield007 (12958)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12958

Olvass már egy kicsit, kérlek...

Előzmény: apci500 (12953)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12957

Én láttam már szar autószerelőt és hülye programozót is. Zeki, ezzel mit szerettél volna mondani?

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12956

Attól, hogy te ráérsz kárpit tisztításra is egy-két napot attól még van aki nem teheti meg vagy annál drágább az ideje, hogy ne vállalja be maga és megenged ilyen luxust pl.

Persze mások vagyunk...

Előzmény: tunderlala-3 (12952)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12955

Egyszer hívtam ki egy kárpittisztító májsztrót, aki miközben vadul dolgozott az ülőgarnitúrán, nagyon sokat beszélt... aztán mire az megszáradt, a májsztró lelépett, és kiderült, hogy kurvára kifakult az egész.

Előzmény: Puli a kutya (12950)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12954

A komoly rész a feleslegesen nagy motor volt

1200 W

Előzmény: apci500 (12953)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12953

Viccnek szántam. Örülök, hogy vicces volt!

A komoly rész a feleslegesen nagy motor volt. Korábban nagyon megköpködték a HEPA nélküli gépeket a hangadók, de már kezd kimenni a divatból, mint a turbókefe. Bár az még néha fellángol ...

Előzmény: T. Almeida (12949)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12952

szerintem rájuk is teljesen feleslegesen költöd el azt az évi 16 ezret....

Előzmény: Puli a kutya (12950)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12951

VAN benne szűrő, ugyanazt látod rajta, amit egy hepán is látnál... azt kellene megérteni, hogy már a porzsák is szinte 100%-ban megszűr mindent... akkor innen már minek is fokozzuk tovább, ha allergiásoknak ez is bőségesen elegendő? nem műtőben használjuk elvégre:D

Előzmény: apci500 (12948)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12950

Nálunk pár hete voltak kárpit és szőnyegtisztítók. 16 ezret kértek az ülőgarnitúra és a nagy szőnyeg kitakarításáért, ráment kb. 3 órájuk. Lux porszívó, lux gőzölős gép. Tételezzük fel, hogy évente 2x kihívom őket ilyen pucevára, az  évi 32 ezer Ft. Fél millióból 15 évig járhatnak hozzám, miközben én a kisujjamat nem mozdítom. Sima takarításra szerintem tök fölösleges egy ilyen gép. 

Előzmény: T. Almeida (12943)
T. Almeida Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12949

Lehetne bele némi pénzért venni HEPÁt, de nem éreztem szükségét eddig.

"de legalább Miele" - Ez vicces :) Gondolod, hogy a "márkaplecsni" volt a vásárlás elsődleges szempontja? :)) A Miele márkanevet itt olvastam először, soha nem hallottam róla előtte. Viszont nagyon dicsérték a fórumon (máshol is), és egyéb gyártók minőségibb termékei sem voltak olcsóbbak.

Előzmény: apci500 (12948)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12948

Ja! HEPA nélküli porszívót adnak el a XXI. században? Kicsit nehezebb, kicsit drágább, nem hepás, de legalább Miele 

:-)

A lényeg: szerintem a motort úgy tervezték, hogy elbírja a HEPA-t, mivel Te nem tettél bele, kicsit feleslegesen vettél ekkora teljesítményű motort. Kíváncsi lennék mi látszana a szűrőn. De ha nincs, rejtély marad. Hátha 1x jól jön a plusz watt. 

Előzmény: T. Almeida (12945)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12947

Előzmény: T. Almeida (12945)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12946

minek vegyek még pluszban hepát bele? mikor csak maga a porzsák 99,9 %-ban szűr, és pluszban ott van még a szűrő benne, mert azért ne hidd, hogy szűrő nélkül dolgoznak ezek a gépek.

valószínűleg bele se tette, ahogy én sem... annak ellenére, hogy 5 fős családunkból 4 fő allergiás van, semmi szükség nincs még külön pénzért hepát venni bele, az airclean szűrő és az FJM porzsák, ami alapból benne van, tökéletesen elég ahhoz, hogy egyetlen tüsszentés nélkül porszívózzunk.

Előzmény: apci500 (12944)
T. Almeida Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12945

Nem vettem ki, mert nem volt benne :)

Előzmény: apci500 (12944)
apci500 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12944

Hát ez az! HEPA nélkül persze hogy jól szív félgázzal is. Miért vetted ki? 

Előzmény: T. Almeida (12943)
T. Almeida Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12943

HEPA nélkül használom, tele porzsáknál sem érzek számottevő szívóerő-csökkenést. Porszívózás közben nem érzek semmiféle "porszagot", mint amit a régi porszívóinknál (előtte Elektrolux és Samsung termékek voltak).

A lux témához: sógornőmék szülei vettek néhány éve egy porszívót egy ügynöktől, meg hozzá valami nedvesen takarító izét, némivel félmillió alatti összegbe került. Nyilván mindenki szörnyülködik, hogy úristen, mennyibe került, erre mindig azt mondják, hogy "ok, de jól is szív".

Előzmény: apci500 (12910)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12942

Nos, én nem. Nálunk kb. márciustól októberig végig nyitva az ablak. Így hiábavaló is lenne. Télen esetleg, amikor párás. Milyen körülmények közé kellhet egy ilyen? És milyen végeredménnyel? Még több allergiás lesz, mert kórházi steril környezetben nőnek fel a gyerekek. Feleségem kiskorában még libaszart is evett. Ma meg az O2-n, N2-n és CO2-n kívül semmit nem hagyunk a levegőben, mert nem egészséges, vagy ne adj Isten, büdös. Kiszűrjük a szagokat! Egy barátom 15 éve a Kútvölgyi úton lakott Budán (aki nem tudja, XII. kerület hegyvidéki rész), és bejárt az Astoriához futópadon futni.

Előzmény: Zeki_ (12941)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12941

De, a belső levegőt is szűrjük. Daikin MC707 légtisztítóval.

Előzmény: tomtyi (12940)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12940

Jajjaj! Ki ne maradjon az "egészséges levegő"-höz feltétlenül szükséges "Kinek fontos a friss levegő?" levegőtisztító. Akinek ez fontos, az szellőztet, esetleg egy légszűrőn keresztül, esetlen rekuperátort épít a házába, lakásába. De nem a lakáson belül keringő levegőt szűri.

Előzmény: tomtyi (12939)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12939

Nagyon "impresszív". Pont semmit nem mutat, de azt nagyon zajosan.

Lux Intelligence

Egy 1300€-s (400000 Ft!!!) porszívótól azért elvárnám, hogy 3-4 rendesen körbeforgó keréken lehessen ide-oda rángatni. Meg hogy ne tépje szét a dobhártyámat. Ha meg egy cég vízszűrőt meg edénykészletet és robotgépet (utóbbi kettőt "egészséges táplálkozás" meg "idő- és energiatakarékos főzés" mágikus hívószavakkal) árul méregdrágán, akkor nálam minden hitelét elvesztette. Ezek alapján a Lux==Zepter és a nyugdíjasokat behülyítő árubemutató körutak szervezőivel. Én tuti nem vennék Luxot, bármilyen jó. Mert az "értékesítési" lánc miatt minimum kétszer annyiba kerül, mint amennyit valóban érhet. Kérdés, hogy amit neked ajánlanak, az mikor készült. A hirdetési oldalakon 2000 körüliek 25-35e Ft. Persze azokra nincs "garancia".

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12938

valahogy a porszívózás nem okoz nálam ilyet... francba

Előzmény: Zeki_ (12936)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12937

hát figyelj... ha lennék olyan őrült, hogy csillióért ilyet veszek, akkor még szép, hogy az egekbe dícsérném:D

egy túlárazott, ügynökökön keresztül értékesített cucc, aminek azért annyi az ára, mert az ügynökök agymosására és jutalékára baromi sokat költenek, azt meg a vevőnek kell megfizetni.

Előzmény: meszipeti (12935)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.22 0 0 12936

- mert mondjuk volt már nála olyan jó gép, de sokkal olcsóbban

- mert mondjuk előtte valami szarja volt, most lett egy 300 ezres gépe, és persze hogy orgazmusa van, ha csak rágondol.

Előzmény: meszipeti (12935)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.21 0 0 12935

De miért van az ,hogy van aki isteníti van aki meg szidja mint a bokrot???

Előzmény: tunderlala-3 (12934)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 12934

most viccelsz?

Előzmény: meszipeti (12933)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.21 0 0 12933

Ennyit se ér meg?

Előzmény: tunderlala-3 (12932)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 12932

de jó vétel!:D

Előzmény: meszipeti (12931)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.21 0 0 12931

A lux felajánlott egy gépet ami 120e használt de zsír új motor minden kefe.cső hepa 13as szűrő is vadonat új.A gépre és tartozékokra 2év a motorra meg 5év garanciát adnak.

Zeki_ Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12930

Volt itt visszább valami porszívó, 4 év garival. Az nem bejövős? Pár hete lehetett.

Előzmény: meszipeti (12924)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12929

a luxra mondtam

Előzmény: meszipeti (12928)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12928

A philips amit mutattam nem jön be?

Előzmény: tunderlala-3 (12927)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12927

porzsákos és eco

hányok, ha a nevet meghallom

Előzmény: meszipeti (12926)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12926

Te mit mondasz akkor milyen porszívó? :D

Nekem a lux amúgy szimpatikus.

Előzmény: tunderlala-3 (12925)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12925

lux... na meg még az.... úgy dobtuk ki az ügynököt a házból, hogy a lába nem érte a földet.. undorító társaság:(((((((((((

Előzmény: meszipeti (12924)
meszipeti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12924

Sziasztok.Nekem a miele porszívóm (s4210) kezd bedögleni.Az elején olyan volt mintha valaki állna mögöttem és tekergetném a teljesítmény szabályzót.Már most ott tartok,hogy a hangja is gyengébb és alig szív.Elhatároztam,hogy veszek egy új porszívót de nagy a kérdés.Philips fc9176 szerintetek?Vagy esetleg egy Lux?

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12923

És te mennyit szedtél szét? Pontosan tudod, hogy mi a különbség ugyanazon gyártó Eco tipusai között? És másik gyártókkal összevetve?

A méréseidet azonos körülmények között végezted? Milyen mérőműszereket használtál a boltokban végzett kísérleteknél?

Előzmény: Lady fantasy (12907)
cumeszk Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12922

Most a fórumon a Miele a nyerő, néhány éve az Elektrolux 6440 volt. Az utóbbi tökéletesen működik most is. Örülök, hogy akkor megvettem. :) Most meg a Philipsnek örülök, nekünk minden tekintetben tökéletesen megfelel. :)

Előzmény: Lady fantasy (12919)
cumeszk Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12921

Hogy őszinte legyek, engem elsősorban a szívóerő érdekel, nem a fogyasztás (a porszívó esetében).

Nem árt néha ezeket a dolgokat tisztázni, mert nem mindenki van ezzel tisztában.

Előzmény: apci500 (12914)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12920

hát jó, akkor ne mondd

Előzmény: Lady fantasy (12918)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12919

Úgy gondolom, hogy vásárlásom előtt bár fórumokról is tájékozódtam, de vettem a fáradságot, és végigjártam a szóba jöhető üzleteket, bemutatótermeket, és személyesen győződtem meg a készülékek használhatóságáról, tulajdonságairól. Véleményemet ezek alapján, és nem mások véleményeire alapozva mondom.

Előzmény: tomtyi (12916)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12918

Egyszer már leírtam, folyamatosan nem ismételgetném magamat.

Előzmény: tunderlala-3 (12911)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12917

Ha átnézed a kínálatot, akkor rájössz, hogy sokan még nem jöttek rá. Vagy ha rájöttek is, több gyártó "csúcs"készülékei a nagy felvett teljesítménnyel tarolnak.

Előzmény: apci500 (12910)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12916

Itt kivesézik a témát, éppen az S8 Silence Plus kapcsán, a közvélekedés valahogy nem a te pártodon áll.

De lényegtelen. Mivel a fenti S8 nem csak eco, hanem silence (sőt, plus) is, így többszörösen csökkentett. Meglehet, ez már egy kicsit sok csökkentés. Neked.

Zeki_ Creative Commons License 2014.07.20 0 0 12915
apci500 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12914

A watt (W) a teljesítmény, a wattóra (Wh) pedig a fogyasztás mértékegysége. Itt a motor teljesítménye van megadva wattban. Ami a szívófejen megjelenik az értelemszerűen sok mindentől függ. Pl. HEPA szűrő nélkül megugrik a szívóerő, ahogy telik a porzsák úgy csökken. Hosszabb szívócsővel kisebb a szívóerő, de könnyebb porszívózni. Gondolom ezek általánosságok, bocs ha unalmas csak a W és Wh-t akartam rendbe tenni :-)

Előzmény: cumeszk (12912)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12913

a fogyasztás igen... a szívóerő meg ki tudja mennyi, ameddig bőven több a kelleténél, addig nem is érdekel:)

Előzmény: cumeszk (12912)
cumeszk Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12912

Pl. a padlórések esetében kell a nagy szívóerő, sima felületeken, szőnyegeken tényleg nem szükséges. Viszont az 1200 W nem a szívóerő, hanem a fogyasztás, ha jól értem.

Előzmény: tunderlala-3 (12911)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12911

melyik van neked végül is?

hát akinek annál nagyobb szívóerőre van szüksége, mint ami az enyémben van, az nemtom mi a frászra akarja használni a porszívót? mikor bőven sok az 1200 W, felén használom. :O

Előzmény: Lady fantasy (12909)
apci500 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12910

Közben rájött a Miele hogy feleslegesen szerelt be 2 kiló rezet a motorba. Csinált egy aerodinamikai marketing kampányt és azonos áron adja el a kisebb motorral olcsóbban gyártott gépeit. Ezek tényleg jobbak, mert kisebbek és könnyebbek nincs bennük felesleges súly. Áldásos mellékhatása az akciónak, hogy nőtt a profit is. Egyébként HEPÁval használod? Akkor is jól szív ha tele a porzsák?

Előzmény: T. Almeida (12905)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12909

Légy erős, okoz. Menj be egy üzletbe, és próbáld ki. Én megtettem, ezért tettem le a Silence pluszról.

Előzmény: tomtyi (12908)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12908

Ennek mi köze is van ahhoz, hogy jelentősen csökkentett motorteljesítmény nem okoz észrevehető szívóerő csökkenést?

Amúgy milyen műszaki megoldások ecsetelésére gondolsz? Talán egy másik fórumot olvastál.

Előzmény: Lady fantasy (12907)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12907

Te egyébként javítottál már porszívót, vagy szedtél már szét, hogy lásd a műszaki megoldásokat amiket ecsetelsz?

Előzmény: tomtyi (12901)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12906

biztos lehetsz benne, hogy nem venném ki a kezedből:))

bárcsak itthon is így kellene harcolnom a porszívó birtoklásáért.... de érdekes mód nincs túljelentkezés rá... még legjobban Tara szeret porszívózni.:p :D

Előzmény: Teaway (12904)
T. Almeida Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12905

Hát... Nekem egy Miele S8310-esen van egy éve (vétel előtt innen tájékozódtam), és félteljesítménynél jobban még én sem használtam, mert feljebb igencsak nehézkes tolni a szőnyegen :) Leárazva vettem utolsó darabként 50.000 -ért, életem egyik legjobb műszakicikk vétele volt.

Előzmény: tomtyi (12890)
Teaway Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12904

Mert azon veszekednénk, hogy melyikünk porszívózzon.

Előzmény: tunderlala-3 (12903)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12903

na miért mondod?:D

Előzmény: Teaway (12902)
Teaway Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12902

Mázlid van, hogy nincs közös háztartásunk.

Előzmény: tunderlala-3 (12899)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.19 0 0 12901

Nem ez a különleges képessége, hanem az, hogy ezt töredék (2/3-1/2) motorteljesítménnyel.

Garfield007

Miért is hülyeség? Ugyanazt vagy nagyobb teljesítményt jobb anyag- és összeszerelési minőséggel is el lehet érni úgy, hogy közben a tartósság sem szenved csorbát, akkor én ezt nem igazán nevezném downgrade-nek.

Lady fantasy

Mint minden hasonlat, tekintettel arra, hogy aki a hasonlatot írja, sokszor másra szeretne ezzel rámutatni, mint amit az olvasói megértenek. ;)

Előzmény: cizella (12891)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12900

eleinte nekem is tetszett a tartályos porszívó, már nem vennék

Előzmény: tunderlala-3 (12899)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12899

ezt most látom.... nálunk három gyerek, két skót juhász, kertes ház, kutyák bent laknak, mindig ott vannak, ahol mi... úgyhogy naponta százszor ki és be a kertbe.

területünk kisebb, mint a tiétek, 105 m2, azon viszont szinte naponta végigszaladok, a forgalmas-igénybevett helyekre néha többször is előkapom. hetente egy nagyobb porszívózás van, amikor a portalanítást is alaposan megcsinálom vele mindenhol, mármint bútorok, szekrények, hűtő teteje, stb.

porzsákcsere átlag 3 havonta, néha gyakrabban, 2 hónapnál sűrűbben még sosem kellett.

Előzmény: Puli a kutya (12887)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12898

jelentem az 1200 watt teljesítményű porszívót fél állásban, vagy lejjebb szoktam használni, attól függ, milyen felületet porszívózok... szőnyegre fél, parkettára-járólapra-kárpitra még lejjebb állítom.

nem mondom azért se, hogy felemeli a szőnyeget, mert nem célom emelgetni vele, pont ezért megy csak félen, különben olyan erősen szív, hogy tolni sem lehet rajta.

Előzmény: Puli a kutya (12888)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12897

Az autóknál pont a downsize egy hihetetlen nagy hülyeség...

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12896

Jó.

Előzmény: Teaway (12892)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12895

Philips FC9071 vagy ha kicsivel többet szánnál rá 9170.

Előzmény: csokimiku (12893)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12894

Bocsi, de ez az autós hasonlatod igencsak sántít. :-)

csokimiku Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12893

Sziasztok!

Most készülök porszívót venni, segítsetek! :) kb 20-30.000 ft között szánok rá, nincs kutya-macska-gyerek, csak egy pici lakást szeretnék tisztán tartani vele. Most egy Gorenje asteroid II 1400 W-os porszívóm van, de sajnos a vásárlás után 1 héttel már szinte semmit sem szívott, és a kis Bosh kézi morzsaszívóm is erősebb nála.

Mit ajánlotok? Gorenje / Samsung / Bosh-t nézzek inkább? Mire érdemes figyelni? 

Teaway Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12892

Márakinek. Nekem nem, pedig zsáktalan van.

Előzmény: Garfield007 (12880)
cizella Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12891

Mindenkinek felemeli a szőnyeget, nem csak Lalának. De nem is ez a teljesítmény, hanem hogy ezt több évnyi használat után is megteszi. A szín pedig tényleg fontos, nekem például ez vele a legnagyobb gondom, hálistennek, soha ne is legyen más.

Amúgy eredetileg Samsungot rendeltem, csak sose érkezett meg, így lett B terv egy Miele. Ez is hálistennek.

tomtyi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12890

Majd jön Lala, oszt' megírja, hogy neki felemeli a szőnyeget. Ahogy itt is ezt írják:
"The suction power lifts rugs off the floor"
"The suction is amazing and has to be turned down to a lower setting where it picks up fluff, dust and dog hairs effortlessly."

Kicsit visszahozva az autós hasonlatokat: nem feltétlenül a nyócliteres, v8-as amerikai csatahajókkal lehet a leggyorsabban autókázni. És nemcsak azért, mert az amik nem tudnak bekanyarodni, hanem mert esetleg nem is gyorsabb, mint egy feleakkorasem motorú járgány.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12889

De ez nem textil! :-)

Papír ez, csak éppen olyan szövött anyagokkal megerősítve, hogy gyakorlatilag az egyszerűbb HEPA szűrőkkel felveszi a versenyt.

Az hogy neked 1400 watt motor teljesítményed van, az semmit nem jelent. 

Erre írtam, hogy ha hagyják dolgozni a mérnököket és az Eco jelző lesz az új marketing húzó fogalom, akkor 1200-1500 wattból is lehet annyit kihozni, mint régen 2000-2500 wattból. 

Ne ez alapján dönts. A szívóerő, a zaj, a tartozékok mind-mind meghatározóak. 

Na pl. a Mielenél nem fogsz szívóerőre gyári/hivatalos adatot találni, de a mindennapi takarításhoz tuti elég. A zavaró a, hogy más gyártókkal nem fogod tudni összehasonlítani, virtuálisan.

Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12888

Nem merültem el, jól látod :)

1200 Watt az tudtommal nem sok. Most fönt az emeletre van egy 1400 wattos porszívónk, hát..... nincs az az érzésem, hogy kitépi a szalagparkettát.

A csapkodós példát mindenképpen el akarom felejteni, ha ők fizetnének ennyit, se kéne textil porzsák.

Előzmény: Garfield007 (12886)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12887

Oké, értem. 

Nálunk nagy a terület, (140-150 nm), kintről sok koszt behozunk, hosszú hajú gyerek, bozontos kutya stb. 

Szóval kb. hetente lehet cserélni a zsákot. Részben ezért is tértem át a porzsák nélkülire. Kész takarítás, kiöntöm, elmosom (2 perc), télen radiátoron, nyáron teraszon másnapra csont száraz. 

Előzmény: Garfield007 (12884)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12886

Ööö, ugye nem nagyon merültél el a modern porszívók leírásaiban?

Mi a gond egyébként? Az 1200 watt? Mert az pont elég, sőt néha sok is.

A szövet porzsákot honnan vetted?

Innen?:

Miele 4,5 liter űrtartalmú HyClean porzsák automatikus (HyClose) porzárral (G/N), 9 rétegű szövettel, belső pordiffúzorral, külső hálófonat megerősítéssel rendelkezik.

Mert akkor gondold végig a dolgot és a csapkodós példád nagyon gyorsan felejts el, mert baromi nagy ökörség.

Előzmény: Puli a kutya (12885)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12885

Jól látom? 1200 W-os porszívót 55-ért, csak mert Miele? Szövet porzsákkal?  Utoljára ilyet nagyanyámat láttam csapkodni a kuka felett, otthonkában, fejkendőben kb. 75-ben. 

Bocs, de ez nem opció. 

Előzmény: tomtyi (12879)
Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12884

Mert egyszerűbb takarítani, a porzsák nélkülit tartálya mindig macerás üríteni, mosogatni, rendben tartani. Ennél praktikusabb, hogy a porzsákot bizonyos időközönként kiveszed, kidobod és elfelejted.

Az Electrolux S-BAG porzsákját megkapod bárhol, az eredeti 1500-1700 forint, az utángyártott még olcsóbb és ugye itt 5 darabról van szó. Nálunk két csomag/per év a fogyasztásunk, Ezt azért nem nevezném horrornak...

Előzmény: Puli a kutya (12883)
Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12883

Miért javaslod inkább a porzsákosat? Mi szól mellette szerinted?

Kb. 7-8 éve porzsák nélkülit használok, és egyáltalán nem macerás. Arról nem beszélve, hogy egy vagyon a papír porzsák.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12882

Akkor már Electrolux és az még silencer is már ennyiért :-)

ui.: nem drága az alkatrész és az ügyfélszolgálat sem szopat

Előzmény: tomtyi (12881)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12881

Nem kötelező, persze. De ha már 50e Ft, akkor inkább Miele, mint Samsung.

Garfield007 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12880

Természetesen szabad Samsungot venni és természetesen nem kötelező az ország GDP-nek felét Mielere költeni.

DE

valóban inkább porzsákos legyen, mert a porzsák nélkülivel kicsit macerás az élet. 

és igen az eco, zöld, energiatakarékosokat kellene választani, mert ezeknél a mérnökurak végre megerőltették magukat.

ennyi. 

Ja, fontos dolog még a színe :-)

Előzmény: Puli a kutya (12876)
tomtyi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 12879

szetei.com valamelyik ecoline. A legolcsóbb 55e, és keveset fogyaszt.

Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.17 0 0 12878

Ez nem hangzik jól. 

Még valaki? 

Esetleg javaslat? 

Előzmény: Zeki_ (12877)
Zeki_ Creative Commons License 2014.07.17 0 0 12877

Az 50 ezres Samsung porszívóról a véleményem: TILOS MEGVENNI!

Nekem porzsákos 50 ezres van, 1 önmagát kilyukasztó gégecső szerelés, 1 letört kerék csere,  1 motorcsere. Mindez 8 hónapos gépnél, szépen sorban...

Puli a kutya Creative Commons License 2014.07.17 0 0 12876

Sziasztok!

Erről a porszívóról van tapasztalatotok, véleményetek? 

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/samsung/vc21f50ukgc-p213831622/termek-leiras.html

Javaslatot is szívesen fogadok, hogy milyet lenne érdemes venni. A lényeg: 

- porzsák nélküli

- nagyon erős szívóhatás

- max. 50 körüli ár

Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.10 0 0 12875
Előzmény: spd (12874)
spd Creative Commons License 2014.07.10 0 0 12874

Üdv!

Mennyire kompatibilisek egymással a különféle gyártók szűrői? Egy ilyenre lenne szükségem, csak mondjuk nem lenne rossz, ha nem Angliából kéne rendelni, hanem itthon is kapnék méretben megegyezőt (esetleg pont ilyet).

Előre is köszönöm a segítséget!

Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12873

Pár évet kibírnak, elég jó a szívóerejük, viszonylag nagy a porzsák is, és a neten számtalan helyen rendelhető hozzá.

30környékén  nem olyan rossz.

Előzmény: mylove (12872)
mylove Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12872

A második (PHILIPS FC 9150) még belefér, néztem most. Jók ezek? Zsákot könnyű bele kapni?

Előzmény: mylove (12871)
mylove Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12871

Szia!

Igen, tudom, hogy 30 ezerért nem veszek csúcsgépet, majd a végcél egy Miele, az előzp Electrolux 4 évet bírta, ez így tökéletesen jó.

Philipseket megnézegetem mindjárt. Köszi!

Előzmény: Lady fantasy (12870)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12870

Talán valamilyen régebbi PHILIPS-et, pl. FC8653/01, ha megpótolod kevéssel, PHILIPS FC 9150.

30-ért nem kapsz tökéleteset, de egy pár évig ezek is kiszolgálnak.

Előzmény: mylove (12868)
mylove Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12869

Most nézem, hogy 6 napja nem írt ide senki, azért remélem most valaki erre jár, olyan aki tényleg ért hozzá, mert holnap mennék venni, sürgős.

mylove Creative Commons License 2014.07.06 0 0 12868

Sziasztok! A segítségetekre volna szükségem, ugyanis porszívó vásárlás előtt állok.

30.000 forint a keret rá, porzsákost szeretnék, erős szívóerővel, mert kutya van és az előző, az Electrolux zcx 6205-el nem voltam teljesen megelégedve. A szőnyegről nem szedte fel a szőrt rendesen és a port a belsejébe szanaszét fújta, még a kapcsolónál is fújta ki egy idő után, tehát mindenképpen porzsákost szeretnék.

Milyent tudtok ajánlani? Köszi.

Zeki_ Creative Commons License 2014.07.01 0 0 12867

Motorcsere lett a dolog vége a szeptemberi samsung porszívóban

Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12866

Minden bizonnyal, hisz minden porszívógyártó cég az áramlástechnológiára apellál kutatásai során, és van amelyik egyszerűen lemásolja mások eredményeit. (pl. Korea)

És elég érdekes, hogy az egyik legjelentősebbet, az örvénytömkeleget keltő szívócső gégealakját még nem változtatták meg.

Ha enélkül teszed oda a kezed a szívótorkolathoz, majd a rácsatlakoztatott cső végéhez, igencsak lényeges a különbség. Lehet ez lesz a következő nagy durranás?

Én kipróbáltam többek között a silencepluszt is, de nem győzött meg. Az hogy 700W-hoz képest jó a szívása, számomra nem elég, főként ha az árát figyelembe vesszük.

tomtyi Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12865

Éppenséggel a motortuning is (mármint aki komolyan gondolja) ott kezdődik, hogy az áramlásokat teszik megfelelővé. Az eco Mieléken is ez az egyik fejlesztés. Így kevesebb energia használatával lehet ugyanakkora áramlást -- itt szívóerő formájában -- létrehozni.

Előzmény: Lady fantasy (12850)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12864

Ebből a hozzászólásból is látszik, hogy meg van a szakmai ismeret!

Írj gyakrabban, mert szükség van az ilyen hozzászólásokra, nemcsak az ilyen-olyan márkafanok nem kelleően alátamasztott vakhitére...

Előzmény: Lady fantasy (12856)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12863

Én is ebben bízom...

Előzmény: tunderlala-3 (12854)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12862

én értem amit mondasz, de akkor mindkettőt le kell írni, nem csak azt, hogy überfaca a 2000 W

Előzmény: Lady fantasy (12861)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12861

Át lett rágva már, a hálózati teljesítményfelvétel, hatásfok, szívóerő, márkák, felhasználási szokások-körülmények, fizikai törvényszerűségek hatása, eltérősége.

Érvelési hiba, ha csak a saját készülékemre, szokásaimra, elképzeléseimre alapozva írok általánosított véleményt valamiről.

Előzmény: tunderlala-3 (12857)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12860

volt még hajdú is:D ha jól emlékszem... sőt... rakéta:p :))

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12859

zelmer és electrolux

Előzmény: Teaway (12858)
Teaway Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12858

Mégis milyen porzsákos elődje volt annak??

Előzmény: tunderlala-3 (12853)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12857

azért írom le, és fogom is, mert nem kéne azt a kényszerképzetet sem állandóan hangoztatni, hogy csak 2000 W körül van élet, mert alatta nem fog szívni egy porszívó, mert a végén még elhiszi, aki esetleg beleolvas a topikba... ennyi.

Előzmény: Lady fantasy (12856)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12856

Ahogy a hozzászólásaidat nézem, neked ez a vesszőparipád. :-)

Nem mindenki engedhet meg magának nagy hatásfokkal működő porszívót, pl. Mielét. Ebből következik hogy a teljesítményfelvétel-szívóerő, nem olyan jó arányú más márkák esetében

OK. hogy rohadjon meg a többi csóró, és vessen magára, ha nem tud venni csúcstechnikát, de sajna Ők vannak többen, a Mileisták kevesebben.

Az 1200W-os Rowentámat pl. tologathattam, mert inkább hang, mint szívóerőbe mentek el a wattok. .-)

Vettem egy (majd még egy) S8PureAir-t ami 2200W-os. Az biztos hogy tapad teljes gázon a padlószőnyeghez, de azért simán tologatom. Jó mondjuk én nem 50kg-os irodista vagyok. :-)

Bár még nem töltöttem meg egy porzsákot sem, de logikusnak tűnik, hogy a szívóerő csökkenni fog, ahogy telítődnek a pólusok, és ezzel persze csökken a légáteresztő képesség is.

Ennek mértékét lehet ugyan csökkenteni újféle technikákkal, de megszüntetni nem.

A résszívóval történő takarításkor jól jön a nagy szívóerő a sarkoknál, vezetékeknél, ilyenkor ugyanis csökken az átáramló levegő mennyisége a leszűkített nyílásban, miközben az áramlási sebesség nő. (Pneumatikus rendszerekkel dolgozom.)

Ha csökkentem a szívóerőt, majd feljebb veszem, hallható, hogy még mélyebbről tud kiszívni a szennyeződéseket, mert csörög ahogy a szívócső falának ütközik. Tehát van értelme a nagy szívóerőnek, a mérnökök nem viccből tervezték ilyenre.

Belátható, attól is függ ki használja, és milyen elvárásai vannak a készülékkel szemben.

apci500 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12855

Különösen erősen szív egy porszívó ha a gyárilag beletervezett HEPA szűrő nélkül használjuk. Még erősebb lenne porzsák nélkül, de akkor még tovább csökkenne a szűrés hatékonysága :-) .

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12854

igen, nagyon feltűnő tud lenni hatékonyságban és gyorsaságban is egy jó  porszívó.

reméljük, hogy azért nem csak egy hónap múlva fogod elégedetten használni, hanem jóval tovább!:))

Előzmény: Programmer2014 (12851)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 12853

hát ezt nem vonom kétségbe, bár lehet mégis, mert az 1200 W-os mielém fél állásban jóval erősebb, mint bármelyik elődje 2000W körül.:p

amúgy meg ez csak vásárlói agymenés, hogy "mennyire szív"... mi a tökömnek szívjon úgy, hogy a fejet ne tudd tolni, mire jó ez egyáltalán? csak mert az 1200 wattot nem tudod tolni maxon, akkor minek?:D

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 12852

Mélyen egyetértek a szakmai hozzászólással, annyival egészíteném ki, hogy ebben a porszívóban már nekem sem csak dísz a szabályozó gomb és nem kell maximum teljesítmény a tökéletes portalanításhoz.

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 12851

Már meg is volt a lakás takarítása, sokkal rövidebb idő alatt és kevésbé fárasztóan, mint korábban, sőt nekem még halkabbnak is tűnik a korábbi porszívónál

Bízom benne, hogy egy hónap múlva is elégedetten fogom használni! ;D

Előzmény: tunderlala-3 (12849)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.28 0 0 12850

Manapság már szinte minden porszívón található minimum egy fázishasításos teljesítményszabályzó, amivel olyan teljesítmény(áram)felvételt állítasz be ami épp megfelelő az adott munkához.

Az, hogy vannak olyan gépek amelyikeknél ez a teljesítményhatár magas, nem hiszem hogy ellenük, inkább mellettük szól. Az energiatakarékos porszívók minden esetben gyengébb szívóerőt produkáltak, amikor próbálgattam vásárláskor. ( igen a Miele is)

Előzmény: tunderlala-3 (12849)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 12849

hát elég nehéz szülés volt, de csak meglett:p :D

mondjuk ennyi pénzért én tuti valami energiatakarékosat vettem volna, nem ilyen áramzabálót, de a hordónál így is ezerszer jobban jártál vele:)

jó takarítást!:))

Előzmény: Programmer2014 (12844)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 12848

Tessék Cavinton forte tablettát szedni, mert rosszul emlékszel arra, amiket írtam! ;)

Legyél szíves az általam korábban írtakat pontosan elolvasni és helyesen értelmezni, főleg annak fényében, hogy a korábban választott Kärcher MV6 P Premium termék még a gyártó saját oldalán sem ipari besorolású, hanem otthoni!!!

Előzmény: Zeki_ (12847)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.27 0 0 12847

A garázsban mivel nyomulsz majd?

Emlékeim szerint neked csak olyan gép volt jó, amit mindenhol és mindenre tudsz használni, és semmi kommersz márka, csakis extra ipari gépek. És még neked állt feljebb, mikor írtam hogy ez hülyeség, én nem vennék ipari hordót otthonra.

Gyorsan megvolt a pálfordulás.

Ja, otthoni fotót is kérek róluk. :)

Az én gépemről van itt fotó.

A Mielémről videó is volt, mert a gyerekek azzal játszottak, hogy a levegő kifújó részhez lufit raktak, az meg szépen lebegett.

Előzmény: Programmer2014 (12846)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 12846

Igen azt, mert a vízes problémát sikerült megoldanom a Viledával, száraz problémát pedig a Philips-szel...

Egy hónap múlva megírom a tapasztalataimat!

Előzmény: Zeki_ (12845)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.27 0 0 12845

Sok sikert hozzá!

Most nagyot csalódtam benned, holmi  kommersz normál porszívót vettél az überkirálymegagigafrankó ipari hordó helyett, amit mindenhol és mindenkor lehet használni?

Előzmény: Programmer2014 (12844)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 12844

Sziasztok!

A mai napon kiszállították a megrendelt termékeket.

1. VILEDA Easy Wring Ultramax - A videó alapján nem okozott negatív csalódást, nagyon könnyű használni, élmény vele dolgozni, sőt a gyermekeim közölték, hogy ezentúl ők fogják használni!!! ;)

2. Philips PerformerPro FC9194/01 - A videó alapján ez sem okozott csalódást, rögtön kipróbáltam azokat a feladatokat, amik a mostani porszívóval gondot okoznak és ezzel a porszívóval fél teljesítménnyel is ment, szóval nagyon örülök neki. Rendeltem hozzá tartós porzsákot is, ezt azonban nem tudtam még kipróbálni...

paplanfa Creative Commons License 2014.06.26 0 0 12843

Ne offold szét a topicot!

Előzmény: cumeszk (12839)
cumeszk Creative Commons License 2014.06.26 0 0 12842

:) Komoly tudomány a felmosás.

Előzmény: Programmer2014 (12840)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 12841

a lapossal  pillanatok alatt lehet felmosni, nagoyn jó

előtte persze illik porszívózni, különben csak tologatod vele a koszt, nem lehet vele felszedni úgy, mint a moppossal.

Előzmény: Programmer2014 (12840)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 12840

Nagyon köszönöm a tájékoztatást, ez a felmosó az, ami van és utálom, bízom benne, hogy a másik amit rendeltem az jobb lesz.

Előzmény: cumeszk (12839)
cumeszk Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12839

Mopos.

cumeszk Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12838

Lapos.

Előzmény: Programmer2014 (12835)
cizella Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12837

A laposvileda elméletileg a világ egyik legjobb találmánya. Gyakorlatilag sajnos továbbfejlesztették az amúgy teljesen tökéletes bétaverziót, így most a második generációs felmosónyél gyanúsan hajlékony, szerintem nemsokára eltörik, a vödörből pedig a piros felmosó-csavaró kicsit jobban kilóg a megszokottnál, így ha hirtelen emelem meg a vödröt, a fogója pont odacsípi az ujjamat a csavarójához (vagy mihez). Mondjuk ezzel együtt is hozzátartozik a takarítási létminimumhoz.

@lala: a kefe nem szedhető ki szerintem, helyben kell hajat nyírni. Az alsó védőburkolat leemelhető, úgy jobban hozzá lehet férni az ollóval a keféhez. (A vorwerk az új miele. abból bezzeg egyetlen kattintással kiszedhető a kefe, sőt akár újabbra vagy másfajtára cserélhető...) Nem beszélek rá senkit, nekem is leginkább csak azért kellett, mert még sose volt turbókefém.

@zeki: olx? mégse vatera.

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12836

szerintem egyértelmű a magyar nyelvben a moppos felmosó ill. a lapos felmosó jelentése. 

amikor legelőször írtál ezzel kapcsolatban, valami szett volt benne, a kép alapján abban moppos (és talán lapos is) van, arra írtam, hogy én csak a laposat szeretem. ennyi.

nem mélyedtem bele jobban, meg nem nézegettem videókat, nincs rá időm.

Előzmény: Programmer2014 (12835)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12835

Nem haragszom, csak továbbra sem tudom, hogy melyik a nem moppos, mert csak olyanokat látok a kínálatban...

Előzmény: tunderlala-3 (12833)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12834

vettünk egy benzines láncfűrészt, meg akarom tanulni a használatát... ha gondolod, azzal meggyógyíthatjuk, lassan itt tartasz, azt hiszem:))

bocsánat, tényleg sajnálom... csak ismerem az érzést, én a viccpúl mosógéppel szívtam ugyanígy:(((

Előzmény: Zeki_ (12827)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12833

ne hari, de nem nézegetem a videókat, én csak leírtam, hogy a lapos felmosóját szeretem a viledának, a mopposat nem. ennyi. ettől még te szeretheted a mopposat, ha neked bejön.

Előzmény: Programmer2014 (12829)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12832

Most is Te vagy az, aki gúnyolódik velem és az együttérzésemet elutasítja, pedig én tényleg sajnálom…

Előzmény: Zeki_ (12830)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12831

hordóbak hordónak

Előzmény: Zeki_ (12830)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12830

Felesleges gúnyosan élcelődnöd. Vedd meg a hordóbak álcázott porszívód, és légy boldog. Azért saját képet kérek róla, nehogy kamuzz itt nekem.

Előzmény: Programmer2014 (12828)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12829

Lehet, hogy velem van a baj, de én most sem értem, hogy mi a gondod ezekkel a lapos felmosókkal (nekem a videók alapján úgy tűnik, hogy a kettő használatban egyforma, csak a kifacsarásban nem).

Vileda Ultramat - na, ez az a facsrás mód, amit biztosan nem választanék, ezzel most is szenvedek (nem facsar eléggé, felborul a vödör),

Vileda Easy Wring Ultramat - ezt még nem próbáltam, remélem beválik és jó is lesz.

Előzmény: tunderlala-3 (12826)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 12828

Hát, mit lehet erre mondani... NE bosszankodj, az csak árt a pici szívednek!

Előzmény: Zeki_ (12827)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.24 0 0 12827

Na akkor holnap MEGINT megy a Samsung porszívó a szervizbe... most leállt a motorja menet közben, és el sem indul. 

A SAMSUNG SZART GYÁRT!

Tavaly szeptember 28-án vettem. Még jó hogy garis. Immáron 3. alkalommal megy a szervizbe.

tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 12826

az az easy wring.... cucc, az moppos fej, és olyan a vödör, hogy pedállal lehet kicsavarni. aki szereti, annak jó lehet, én nem szeretem a moppos felmosókat.

de olyan, mintha lenne abban a szettben lapos felmosó is

Előzmény: Programmer2014 (12821)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 12825

ez

Előzmény: Teaway (12824)
Teaway Creative Commons License 2014.06.24 0 0 12824

Melyik a lapos felmosó??

Előzmény: tunderlala-3 (12822)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 12823

Hát, ez nem lapos?

Előzmény: tunderlala-3 (12822)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12822

én azt a lapos felmosót szeretem, a mopposat nem

Előzmény: Programmer2014 (12821)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12821

Köszönöm az ötletet, sokat segítettél az egyik probléma megoldásában, már meg is rendeltem egy VILEDA Easy Wring Ultramax szett-et és egy VILEDA lapos felmosó Ultramax Micro&Cotton pótmop-ot, a videó alapján nagyon megtetszett a használata! ;)

Előzmény: tunderlala-3 (12819)
paplanfa Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12820

Na végre van akkor egy fasza porszívód amivel mindent fel lehet takarítani lakásban, garázsban, büdös kölkök után is. Egyébként a fürdőszobába használj egy 300Ft-os felmosót, de előbb vedd meg a porszívót gyorsan :P Vissza nem térő alkalom!

Előzmény: Programmer2014 (12818)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12819

középösszefolyóba lapos felmosóval pillanatok alatt be lehet terelni.

elég nagy macera ezért mindig egy --bármilyen-- gépet elővenni

Előzmény: Programmer2014 (12818)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12818

Hát lehet, de most éppen az Asszony is azt mondta, hogy legyen az általam választott, mert azt a vízmennyiséget felszedni, ami a három gyerek fürdése után a fürdőszoba padlóján maradt, igazán asszonyt próbáló feladat.

Marad az, amit én választottam! :P

Előzmény: tunderlala-3 (12817)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12817

ez olyan csajos dolog, pasik nem érthetik:))

Előzmény: Programmer2014 (12816)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12816

"nekem például a szín számít"

Na, ez egy olyan tulajdonság, ami le is van írva a termékleírásban, látható a termékfotón is, ez segít a döntésben, bár a működéshez nincs túl sok köze... :(

Előzmény: cizella (12813)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12815

szét lehet szedni valahogy ezt a turbókefét? az electrolux-ét nem tudtam, és egy idő után olyan szinten rátekeredett  a szőr, hiába próbáltam ollóval nyirkálni, hogy már nem forgott.... szóval jó lenne, ha egyébként is hozzáférhető lenne a forgókefés rész, mert ez az ollós elvagdosás két skót juhász mellett nagyon hamar mit sem ér.

Előzmény: cizella (12813)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12814

na ezért kell olyat venni, ami nem hal be 2-3 év alatt

Előzmény: paplanfa (12810)
cizella Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12813

Állat van, de nem számít :) Nem sok macskaszőrt porszívózok, ellenben a lányomnak a derékig érő haja pöpec módon feltekeredik. Eddig könnyen kiszedtem, ollóval végigszántottam a hengert, hát majd másfél évnyi használat után újra nyilatkozom.

Az állatszőr miatt szerintem pont nem éri meg, a rendes szőrös kefe ugyanúgy összeszed mindent (mondjuk nekem azt se egyszerű tisztítani, túl sűrűn vannak a sörték). Néhány hét után azt gondolom, hogy igazából a közepes magasságú, viszonylag nagy csomósűrűségű, vágott szőnyegfajta hálálja meg; a rövid szálú szőnyeggel nem sok minden történik a sima porszívófejhez képest, a hosszabb szálú úgyis elfekszik az első rálépéskor, a ritkán csomózott ugyanez, a buklénak és shaggynek is minek a forgós kefe. Az eddigi leglátványosabb akció egy jó minőségű és jó állapotú, de évek óta használaton kívül porosodó vágott heatset-szőnyeggel történt, ami tisztítás után felélénkült és újszerűvé vált: szárazon turbókefe, tisztítószer Vorwerk körkefével alaposan bedolgozva, öblítés (teraszon), száradás után megint turbó.

@paplanfa: ez így ebben a formában nem igaz, nekem például a szín számít. A méret tökmindegy, csak kicsi legyen.

Előzmény: cizella (12801)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12812

Na jó, de akkor mi legyen a "kis tökös"?

Előzmény: paplanfa (12810)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12811

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

paplanfa Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12810

Nalátod, a nőknek mindig a méret a fontos. A kis tökös kell hosszú szerszámmal, és nagyon fontos a hozzákapcsolt duma. Ha majd bepusztul lecseréli egy másikra...

Előzmény: Programmer2014 (12808)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12809

ezt mondtam én is, csajok nem szívesen hurcolnak magukkal olyan böhönyéket, amiket kinéztél:)

Előzmény: Programmer2014 (12808)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12808

Örülök neki, legalább elégedetten használod. ;)

Én viszont kénytelen vagyok lemondani a választott porszívót, mert a feleségem kisebb és könnyebb készüléket akar, mivel én csak ritkán porszívózok...

Előzmény: tunderlala-3 (12807)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12807

miután elég gyorsan leamortizáltunk 2-3 porszívót, bíztam a névben (látatlanban, neten rendeltem meg)... azóta pedig meggyőzött

Előzmény: Programmer2014 (12805)
tomtyi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12806

Értettem. :) Szerintem ugyanazt írtuk. ;)

Előzmény: Garfield007 (12804)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12805

Akkor mégsem a gyártó neve és a hozzákapcsolódó vevői elégedettség győzött meg, hanem a személyes tapasztalat?

Előzmény: tunderlala-3 (12800)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12804

Dehogy rosszak, teljesen rendben vannak a képfrissítési adatok is, csak az Eizo nem engedheti meg magának, hogy marketing okokból hazudjon vagy szépítsen a valóságon esetleg eltitkoljon vagy hazudós videókat tegyen közzé. Ők a valós fekete-fekete átmenetet adják meg, a többi gyártó meg nem. Ezt hívják prémiumnak a szememben, vállaljuk, hogy ezt tudjuk és pont.

Előzmény: tomtyi (12803)
tomtyi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12803

Mert miben is rosszak? Gyakorlatilag egyetlen egy paraméterben, a reagálás idejében. Tehát a legbrutálisabb játékokhoz lassú. És?

@tunderlala-3

"miből gondoltad, hogy vastag süppedős szőnyeget varázsolna a  lelapult-kopottból?"
Smiley volt a végén.

Előzmény: Garfield007 (12789)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12802

állat van?

rátekeredett szőrt mennyire könnyű leszedni róla? 

Előzmény: cizella (12801)
cizella Creative Commons License 2014.06.23 0 0 12801

Persze, hogy nem én porszívóznék. De a gépeket én venném akkor is.

@lala: "azt hozza, amit vártam".

Előzmény: Zeki_ (12791)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12800

hát nekem bőven elég volt, hogy az A4 csomag fénymásolólapot megtartja, igen fontos szempont:)))

Előzmény: Programmer2014 (12785)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12799

miből gondoltad, hogy vastag süppedős szőnyeget varázsolna a  lelapult-kopottból? nem ez a   funkciója

Előzmény: cizella (12790)
rochie Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12798

Ez SC4135 (VCC4135S35/XEH), de más Samsungokhoz is adják az előszűrőt, meg külön is lehet venni. Kicsit hangos, de elég erős és nagyon könnyű. 

Előzmény: kisnovi79 (12797)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12797

Szia! Köszi a választ. Típust leírnád? Köszi

Előzmény: rochie (12796)
rochie Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12796

Ez a Samsung porzsák nélküli, a Philips meg porzsákos.

Tavaly vettünk egy porzsákos Samsungot, amihez van előszűrő, abba gyűjti az összes port, szöszt, a porzsákba meg alig megy valami. :) Szerintem jobb, mint a porzsák nélküli változat.

Előzmény: kisnovi79 (12792)
cumeszk Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12795

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is a Philipset választanám, lehet, azért, mert most csatlakozott egy a családhoz (egy másik típus), és nagyon meg vagyok vele elégedve. :)

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12794

Én a Philips termékét választanám, de Nálad van a pénz...

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12793

Hát, nem tudom, engem nem győzött meg a leírás alapján, megtekinteni, kipróbálni pedig nem tudtam...

Előzmény: Garfield007 (12789)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12792

Sziasztok! Segítséget kérnék. Porszívót szeretnénk venni,három induló van:

Beez VCL1820B Dual Cyclone 

Samsung VCC4550V3W

Philips FC8652/01.

50 négyzetméteres lakásba kellene,ahol csak dekorációnak van szőnyeg. Samsunggal szimpatizálunk,csak sok rosszat olvastam róla. 

Zeki_ Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12791

Ha milliomos lennél, nem te porszívóznál. És ha leharcolt a szőnyeg, veszel egy másikat.

Előzmény: cizella (12790)
cizella Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12790

Milliomos lennék, anyagi helyzetnek megfelelő minőségű szőnyegekkel és elég nagy tárolóhellyel, csakis (prémium kategóriás) ipari takarítóeszközöket vennék. Így viszont elég egy közönséges háztartási porszívó, ami nem fog tudni soha semmit tökéletesre porszívózni a keménypadlót meg a plafont leszámítva, de nem baj.

Amúgy megvettük a második S 6240 Mielét is családi körben, ezúttal lávaszürkét, hát szebbnek gondoltam a színét... Két géphez már nem akkora durvaság turbókefét venni egy olcsóbb porszívó áráért, úgyhogy mégiscsak lett ilyenem, pedig tavaly már végleg lemondtam róla. Azt hozza, amit vártam, de többet egy fokkal se, nem fog vastag süppedős példányt varázsolni a félcentisre kopott-lapult szőnyegből :)

Garfield007 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12789

Mert a Miele a prémium szegmensbe lövi magát. Számomra ez rettenetesen irritáló, de mások vagyunk.

ui.: a szakmámból megemlíteném mondjuk az Eizo monitorokat. Nézd meg a gyári adatokat. Nagyon rosszak a többiekhez képest és mégis grafikai alkalmazásokhoz szinte csak ezeket ajánlják. Nos, nekem ez a prémium kategória jelentése.

Előzmény: Programmer2014 (12787)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12788

Írj nekik, kérdezd meg.

http://www.amazon.de/Miele-Silence-Plus-Comfort-Kabelaufwicklung-DynamicDrive-Lenkrollen/dp/B00EWI25ZE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400251239&sr=8-1&keywords=miele+s8+silence+plus

itt alul:

S8 (700 W)--------------S5380 (2200 W)
1. Stufe 134 W----------220 W
3. Stufe 350 W----------520 W
4. Stufe 445 W----------820 W
6. Stufe 655 W---------1750 W

Előzmény: Programmer2014 (12787)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12787

"Premium 8000- 2200W/550W  S 8 UniQ-1200W/450W S8 Silence Plus-700W/400W"

Költői kérdés, hogy ezt miért nem lehet a gyártó oldalára is felírni?

Előzmény: Lady fantasy (12786)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12786

Ha a tisztítási teljesítmény alatt  a szívóteljesítményt érted, akkor a hálózatból felvett/szívó oldali: Premium 8000- 2200W/550W  S 8 UniQ-1200W/450W S8 Silence Plus-700W/400W

(MM. Westend infó)

Egyébként lehet takarítani otthon iparival, én évekig használtam egy Makitát, csak behurcolni a lakásba a műhelyből elég sz@r volt. De jól szívott, és van hozzá 5m antisztatikus gégecsövem, ami nagyon jól jönne minden porszívóhoz.

Előzmény: Programmer2014 (12785)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12785

A külső megjelenés nálam is csak másodlagos, de ennél a márkánál a leírásokban semmi konkrétum nincs a tisztítási teljesítményre vonatkozóan, ezért maradt a külső alapján történő szimpatizálás...

Előzmény: tunderlala-3 (12782)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 12784

mondjuk olyan jujjjdenarancsot (meg semmilyet az enyémen kívül) nem láttam élőben, talán arra lehetne mondani, hogy nem szép, de ott is ugye kinek a pap és kinek a papné...

hát nálam is van, hogy elöl marad, de nem azért, hogy nézegessem... amúgy messze igényesebb látvány az előző porszívóimhoz képest, látszik rajta a minőség

én mondjuk nem emiatt vagyok vele megelégedve, mert nem hobbim, hogy nézegessem... de azért nem rossz, amikor kézbe fogom és még mindig egyben van: minden működik, illesztések, csatlakozások mint új korában,  semmi nincs letörve, elkopva, lekopva... nem utolsó szempont:p :DD

Előzmény: Zeki_ (12783)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12783

Nálunk reggeltől estig elöl van, így nem árt ha szép is. :)

Előzmény: tunderlala-3 (12782)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12782

hát ezzel én úgy vagyok, hogy egy porszívót nem nézegetek, hanem használok. takarít, aztán bevág a spejzba és ennyi.

szívjon jól, szűrjön megfelelően, ne fogyasszon sokat, legyen halk, könnyen guruljon... ja és lehetőleg ne hulljon atomjaira pár éven belül. ennyi az elvárás egy porszívóval szemben. nem tűnik soknak, de kevés tudja.

az olyan extrák meg, hogy szépség, meg lábbal szabályozás, meg markolatról indítás-szabályozás és hasonlók hidegen hagynak, inkább csak plusz hibalehetőséget látok bennük.

lehet persze, majd ha olyan idős leszek, hogy problémát jelent lehajolni, akkor ez módosul, de az még odébb lesz azért

Előzmény: Programmer2014 (12781)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12781

Miele?

Néztem azt is, de két bajom is volt vele:

- nem találtam konkrét műszaki adatokat, paramétereket és

- nagyon drága volt, amik nekem a külsejük alapján tetszettek volna (Premium 8000, S 8 UniQ, S8 Silence Plus)

Előzmény: tunderlala-3 (12780)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12780

miele, de apci nem ajánlja, úgyhogy ne is foglalkozz vele:)

Előzmény: Programmer2014 (12779)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12779

Pontosabban (típus, márka)?

Előzmény: tunderlala-3 (12778)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12778

akkor legyen lefelé:D végül is abból a szempontból mindegy, hogy a porszívót kézben kell vinned, különösen, ha nincs lépcsőforduló/pihenő

nekem könnyű van

Előzmény: Programmer2014 (12775)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12777

"Esetleg egy fotó is jöhetne, hogy porszívózod a lépcsősort."

Ahogyan most, nehezen a fordulóban.

Előzmény: Zeki_ (12776)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12776

Én csak annyit kérek, hogy 2 hónap használat után is térj ide vissza, és írd meg, hogy vált be. Előnyök, hátrányok a mindennapi használatban.

Esetleg egy fotó is jöhetne, hogy porszívózod a lépcsősort.

Előzmény: Programmer2014 (12771)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12775

Felfelé?

Fent szoktam kezdeni, aztán jövök lefele a lépcsőn, végül befejezem lent a porszívózást, ez több, mint 100nm.

Amúgy Neked milyen van?

Előzmény: tunderlala-3 (12774)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12774

ha lépcsőt is kellene porszívóznom --amit szerencsére nem kell, mert földszintesben lakunk--, én mindenképpen valami könnyű porszívót vennék, azzal nem gond, fogod a gépet a kezedben és haladsz felfelé... de én már nem is mondok semmit... :))

Előzmény: Programmer2014 (12773)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12773

Ez egy új építésű sorház, itt már csak díszléc van küszöbként, így ez nem gond, de a lakásban található lépcsőház (pihenő nélkül) már annál inkább, azt most is nehezen porszívózom a régi porszívóval.

Igazából a cseh Narex VYS 20-01 készüléke is jó lenne nekem a videója alapján, de nem találtam meg, hogy hol lehet hozzá kellékanyagot és kiegészítőket venni...

Előzmény: tunderlala-3 (12772)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12772

jó lesz biztosan, ha a formával meg tudtok barátkozni (én az ilyennel mindig attól félnék, hogy felborítom, mikor áthúzom a küszöbön... át lehet húzni rajta egyáltalán?)

Előzmény: Programmer2014 (12771)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12771

Lehet, hogy igazad van és a kényelmi szempontok miatt.

Úgy néz ki, hogy végül mégsem ipari gép lesz a választott, hanem a Kärcher MV6 Power Premium készüléke, mivel mindazt tudja, ami nekem kell...

Előzmény: tunderlala-3 (12770)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12770

lehet, hogy kényelmi szempontok miatt drágábbak az otthoni használatra szántak... nem mélyedtem bele az ipari gépek leírásaiba...

de ha csak a szívóerőt nézed, akkor vedd figyelembe, hogy van az a szívóerő, amit már úgysem használsz ki, egész egyszerűen amiatt, mert még a járólapon/parkettán is csak nehezen lehet akkor már tolni a fejet.

Előzmény: Programmer2014 (12769)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12769

Én viszont elolvastam a leírást is, azért mondom Neked, hogy mi volt benne leírva.

Továbbra is az a gondom, hogy az ipari felhasználásra szánt gépek magasabb tudással és erőteljesebb szívással rendelkeznek, miközben olcsóbban jönnek ki, mint az otthoni gépek. Így viszont nem éri meg otthonit venni, mert csak adott gyártó ipari és otthoni készüléke között 20 ezer forint különbség van az ipari javára...

Előzmény: tunderlala-3 (12767)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12768

lassan ajánlhatnád magadat, amennyit te kötekszel... gyakorlatilag azért jársz ide?

Előzmény: apci500 (12765)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 12767

az lehet, én csak a linkelt oldalt néztem 

Előzmény: Programmer2014 (12762)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12766

Na, végre egy tapasztalatmegosztás. ;)

Arra nem is gondoltam, hogy nem a gyártó által ajánlott terméket fogom hozzá használni, mivel meglátásom szerint nemcsak a készülék vásárlást, hanem a fenntartást is bírni kell.

Nemcsak a lakásban, hanem a teraszon, a kertben, sőt az autóban is szeretném használni a leendő porszívót...

Tovább nézegetve a kínálatot még ezeket is találtam, egyik jobb, mint a másik.

Narex VYS 20-01

Shop-Vac Ultra 30 SXI

Előzmény: apci500 (12763)
apci500 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12765

Ja és jobboldalt van az emberfej piros x-szel :-)

Zeki_ Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12764

Remélem egy szép nagy hordót veszel ipari porszívónak. Abba aztán orrvérzésig szívhatsz fel bármit, 1 évig ki sem kell üríteni. Nálunk a cégnél is volt ilyen, külön kis kézikocsi volt alárakva gyárilag, biturbina motor, 3 gombos szívóerő szabályozás, az a 3.-ban már téged is beszívott volna. :)

De nyilván nem kezdem el verni a nyálam, hogy ez az überfasza gép, minden háztartásba ilyen való.

Előzmény: Programmer2014 (12761)
apci500 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12763

T12-es Karcherünk van. Cserélhető papír és gyapjú porzsákot lehet hozzá venni, árakat látod a webshopban. A gyapjúnak mondott drágább. Egyébként nem hiszem, hogy köze van birkához. Ha valaki ilyen kategóriájú porszívót vagy Mielét vesz röhejesnek tartom ha utána ajánlgatja hozzá az aldis kifliszacskót, mert az csak 120 HUF/darab (lásd korábban a topikban). Vacak porzsákkal taccsravágja a hatékonyságot. A mindenevő Karcher nagyon jó arra amire való, de egy átlag háztartásba nem való, illetve kellene mellé még egy 'normál' is padlóra, szőnyegre. Erre való a pl. T sorozat.

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12762

Pedig a használati útmutatóban nem az van, amit Te mondasz.

Nekem ebben a fajtában az tetszik, hogy ha akarom, akkor száraz porszívózás esetén porzsákos, vagy porzsák nélküli használatot lehetővé tesz, sőt saját maga tudja tisztítani a szűrőrendszerét is.

Előzmény: tunderlala-3 (12758)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12761

Majd még eldől, hogy végül mi is lesz.

Előzmény: Zeki_ (12760)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12760

Vegyél otthonra nagy hordó ipari porszívót. Az kell neked. Szíjjad fel vele a vizet is. Gyűjtsed a nagy tartályban, amit majd sűrűn takaríthatsz és száríthatsz, hogy ne büdösödjön bele.  Neked nem kompakt gép való.

Előzmény: Programmer2014 (12752)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12759

lala, te most melyikről beszélsz?

Előzmény: tunderlala-3 (12758)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12758

csak nem cserés porzsák, az ilyenekről mindig a rakétás-szövetporzsák ugrik be:s

lehet bele hepát tenni egyáltalán?

Előzmény: Garfield007 (12757)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12757

Egy M porosztályú gyapjú porzsákos porszívó.

lala, legalább kicsit olvass utána, pont te villogsz a Miele porzsákjaival.

Egyébként szükség esetére ott a HEPA is...

Előzmény: tunderlala-3 (12756)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12756

okádja magából a port

Előzmény: Programmer2014 (12755)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12755

Miért, mi a baj vele?

Előzmény: tunderlala-3 (12754)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12754

nem látok benne hepa szűrőt, viszont gyapjú porzsákot igen, ráadásul 10 litereset... hát nekem ez nem hangzik túl jól....

Előzmény: Programmer2014 (12752)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12753

Jó, ezeket én is láttam, de ettől még nem kéne drágábbnak lennie, főleg annak fényében, hogy ez csak egy otthoni, háztartási eszköz, míg a másik ipari.

A Sebo nekem is tetszik, de nem akarok olyan porszívót venni, ami nem bírja a mi igénybevételünket (és ezt nem tudom).

Előzmény: Zeki_ (12750)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12752

Most egy Panasonic porszívóm van, de sohasem volt jó, egyszerűen nem szedte fel teljesen a koszt és a port.

A nagy család (két felnőtt, három és fél gyerek) miatt nekem olyan porszívó kell, amelyik gyorsan és alaposan szedi fel a koszt. Eddig nem gondoltam arra, hogy nedves is legyen, de ez az árkülönbség gondolkodóba ejtett.

Közben ez is megtetszett:

Karcher T 10/1 eco!effeciency szárazporszívó

Erről mi a véleményetek?

Előzmény: paplanfa (12749)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12751

De, ha van jobb dolgod is, akkor meg minek szóltál korábban hozzá...

Előzmény: Zeki_ (12748)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12750

Na kitakarítottam azülőgarnitúrát meg a fotelt egy Karcher Puzzy-val.

A kisebb Karcher azért drágább, mert markolatról irányítod a szívás erősségét (ez mindenhol a legfelsőbb árszegmensben van), vagy kapcsolod ki. Meg hepa szűrő van benne, meg 230V-os tápkábel visszahúzó, meg kompakt kis méret. Azaz lakásba való.

A Sebo jónak tűnik, pláne  a nagy hatótáv miatt. És a 4 év gari sem semmi. A porzsák ára kérdéses.

Előzmény: Zeki_ (12748)
paplanfa Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12749

Az első kettő nőknek készült szöszmötölésre. A harmadik pedig férfiaknak, takarításhoz.

Előzmény: Programmer2014 (12743)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12748

Van jobb dolgom is.

Előzmény: Programmer2014 (12747)
Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12747

"Nekem első olvasásra kiderült."

Nekem meg nem, így - ha nem nagy gond - akkor oszd meg velem is, köszönöm.

Előzmény: Zeki_ (12744)
apci500 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12746

Az első kettő lakásba való a, 3-at meg ide ajánlják:

Felhasználás

• Elektromos szerszámokkal való munkavégzés
  • Felújítás
  • Kültér és kert
  • Garázs
  • Műhely
  • Hobbihelységek
  • Pince
  • Fogadóhelységek
  • Autók belső takarítása
  • Nagy vízmennyiségnél

Mire akarod használni? Próbáld ki őket! Neten megnézve Mielét szoktak venni :-) 

Garfield007 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12745

A SEBO rohadt hangos lehet. Bár, ez lehet hogy az én érzékenységem.

A nagy Karcher meg ipari cucc, nagyon ipari :-)

Zeki_ Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12744

Tehát ha elolvasod az adatokat, neked nem derül ki, hogy miért olcsóbb az elméletileg többet tudó (nedves-száraz).

Nekem első olvasásra kiderült.

Olvasd el még párszor.

Én a szárazra szavaznák, jobb kényelem és kilépő levegő szűrés szempontból.

Programmer2014 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 12743

Sziasztok!

Porszívó szeretnék vásárolni és egy kicsit elbizonytalanodtam...

Először ezt porszívót néztem ki:

SEBO AIRBELT D3 FAMILY PORSZÍVÓ, a szívóerő és a négy év garancia miatt

És már meg is rendeltem volna, amikor rátaláltam erre:

Kärcher Porszívó VC 6300, ez meg főleg azért tetszett meg, mert a fogantyún lehet szabályozni a szívás erősségét

De a gyártó oldalán találtam másikat is:

Kärcher MV 6 P Premium, ez nemcsak száraz, hanem nedves porszívó, ami még az előzőnél is jobb. főleg a gyerekek mellett.

Viszont ez utóbbi két porszívó árazása elbizonytalanított, mivel a nedves-száraz porszívó 82.900,- forint, míg a csak száraz 92.990 forint.

Tud ebben segíteni nekem valaki?

apci500 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 12742

Ahol Samut vettél ott biztos nem 'ilyen' Karcsi volt hanem 2x ekkora fele ennyiért. Néha van Karcher a hiperekben meg a barkácsboltokban is, de az az olcsó polgári portfolióba tartozik.

Előzmény: Zeki_ (12741)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.19 0 0 12741

Nekem nem jön be.

Biztos jó, ezt nem kétlem.

De a forma, meg hogy nem húzza vissza a kábelét, ez nem bejövős.

Mondjuk ennek iszom a levét, mert amikor a szamszungot vettem, volt ott ilyen kerek Karcher is, de sem a forma, sem sárga színe nem volt bejövős. Pedig az valszeg évekig gond nélkül menne, ez meg ugye...

Előzmény: apci500 (12740)
apci500 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 12740

Kb. 400 nm-t takarítunk vele 5 éve, van benne parketta, szőnyegpadló, szőnyeg, bár azt inkább kiverjük, kirázzuk :-) . A topik neve porszívó, minden jelző nélkül. Egyszer nézz meg közelebbről egy irodai takarításra gyártott 'ipari' porszívót. Nem olyan rémisztő.

Előzmény: Zeki_ (12738)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.18 0 0 12739

Nem tudom miért ne lenne őszintébb a vélemény más gépről, mint a number one-okról?

Mi használtunk svéd DUSTCONTROL gépeket, amik drágák, és egy kalap szart értek.

Azután Makitát, amik megint csak nem egy hiper gépek, sem szívóerőre, sem a csatlakozó periférikus egységeket nézve, bár megbízhatóak.

Azután jöttek az Alto nilfisk gépek amikkel azóta sincs gond.

Ezek személyes tapasztalatok, semmi érdekem a kereskedőket elő-háttérbe helyezni.

Az hogy a többség háztartási készüléket keres abban igazad van, de úgy gondolom, ha ipari készüléket tud jó minőségben gyártani egy cég, akkor egyébiránt a polgári szférába is elvárható hogy tudják.

Ha hamarabb látom, hogy gyártanak háztartásit, én sem hagytam volna ki egy szemlét.

Előzmény: Zeki_ (12730)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12738

Volt ám ára a 750W-os gépednek! Azannya!

Ezt írtam.

Ez nem az, hogy de sokért vetted!

Mert azt nem tudom, hogy mennyiért vetted.

Nincs bajom az ipari porszívókkal, csak nálunk el nem tudom képzelni.

Amennyibe meg most az kerül, inkább Mielét vennék.

Ennyi.

Előzmény: apci500 (12737)
apci500 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12737

A többi részt esetleg nem dolgoztad fel az írásomból? Kár, mert az fontosabb. Már a 3. témát dobod fel oldalirányba, már a szövegértelmezésnél tartunk, pedig eredetileg még az ipari porszívókról volt szó. Érdekes hogy pont Te aki idült posztolója vagy ezen topiknak elveszel a saját offtopik posztjaidban és lenyomod a témához tartozó bejegyzéseket.

Egyébként meg írtad!

Előzmény: Zeki_ (12736)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12736

Hol írtam, hogy te mennyiért vetted?

Sehol.

Előzmény: apci500 (12735)
apci500 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12735

Azt magam is felfedeztem, de honnan tudod, hogy én mennyiért vettem? Egyébként 45 ezerre emlékszem. Meg is lepődtem, hogy felment az ára. Nyilván egyet sem adnak el belőle mióta a Miele lett a király a topickirálynőknél. Hát nem lennék most Karcher kereskedő! 

A watt kérdésbe nem megyek bele, Engem az érdekel ami a szívófejen megjelenik. Ez a rakéta és a kuka alaknál jelentősen különbözik a porzsák hasznos felületének eltérése miatt, de ezt mintha már kifejtettem volna.

Előzmény: Zeki_ (12734)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12734

oldal alja...

régi ára: 113.590 Ft
(Most megtakarít 11.390 Ft-ot!)

ára: 102.200 Ft

Előzmény: apci500 (12733)
apci500 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12733

Miért mennyibe került?

Előzmény: Zeki_ (12732)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12732

Volt ám ára a 750W-os gépednek! Azannya!

Előzmény: apci500 (12731)
apci500 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 12731

Nekem még mindig a Karcher által iparinak minősített porszívóm van, igaz tényleg nem ismersz :-)

http://karcheraruhaz.hu/kaercher_karcher_t_121_ecoeffeciency_szarazporszivo_karcher_t_121_ecoeffeciency_szarazporszivo_1299.html

Szerintem lehet hogy nem mindenkinek világos, hogy mitől ipari egy porszívó. Nemcsak attól, hogy maltert, meg vasreszeléket szívnak vele. Ipari kategóriába teszik a gyártók a szállodáknak, irodáknak, kórházaknak szánt gépeket is. Na ezek jók lakásba is, főleg ha pl. takarítónéni is takarít néha, aki mondjuk kicsit szigorúbban bánik a gépekkel, vagy ha sokat kell porszívózni.

Előzmény: Zeki_ (12730)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12730

Nézd, biztos van aki otthonra ipari porszívót vesz, de én nem ismerek ilyet.

Így azt nem keverném bele ide.

Itt a többség olcsó háztartási porszívót keres, vagy valami kicsit drágábbat, de jobbat. Ez többnyire Miele lesz. Az Made in Germany, és nem kína meg vietnám, vagy korea.

A háztartási Nilfisk nem tudom milyen,  itt senki sem írt róla hogy használná, és mennyire vált be.

És még az sem biztos hogy őszinte vélemény lenne.

Előzmény: Lady fantasy (12727)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12729

Most nézem a linkedet, hogy ezek háztartásit is gyártanak. Ez nem is tudtam.

Ma megjött az S8 as, úgyhogy nem keresgélek tovább. .-)

Szív mint állat, mindössze annyi negatívumát vélek első használat után felfedezni, hogy nem antisztatikus anyagokat használtak a gyártás során. Ez annyiban rossz, hogy a porszívó alján, szívófejen, porszívózás után jócskán van feltapadt por, amit le kell szívni.

Előzmény: Zeki_ (12725)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12728

Ajánlom olvasd el a troll jelentését, mielőtt bárkire használod. A chates rövidítéseket is Te írtad, nem más. Ennyi. Egyébként jobb felső sarokban ott a lehetőség arra, hogy ne keljen elképedned.

Előzmény: Garfield007 (12726)
Lady fantasy Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12727

Én semmiért, senkiért nem teszem tűzbe a kezem. Viszont tapasztalatom alapján a gyakorlatban, üzemi körülmények között, le a kalappal előtte.

Amit egy malomban kell felszívni, húsz másodperc alatt, az a háztartásban több hónap, ezt elhiheted. Egyébként csak megemlítettem, mint olyan márkát, amivel van személyes tapasztalatom.

Előzmény: Zeki_ (12724)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12726

Aztarohadt, hogy már a porszívó topikban is egyre több a hülyeségeket poénosnak gondoltan leíró troll. Elképeszt, na.

Már csak a vok meg a depi hiányzik.

Zeki_ Creative Commons License 2014.06.13 0 0 12725
Előzmény: Zeki_ (12724)
Zeki_ Creative Commons License 2014.06.13