Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ismerosarcok 2014.05.20 Creative Commons License 12672

Porzsák nélküliek közt a legnagyobb szívóerős... Olvasgattam a témában, de nem találtam egyértelmű leírást arról, rossz lenne-e a porzsák nélküli... Inkább ízlés dolga, nem? Itt mik a tapasztalatok?

Előzmény: Garfield007 (12670)
Zeki_ 2014.05.19 Creative Commons License 12671

Kibaszott Samsung! Ha lesz pénzem kibaszom a kertbe, széjjelverem egy kalapáccsal, és veszek megint egy Mielét!

A perkettán a küszöb csak ilyen magas... de a lófasz Samsung ezt sem bírta... úgy járt, ahogy az előző Samsung, sok-sok éve... ez még mindig a gyenge pontjuk ezek szerint.

Igen, úgy forgó műanyag tengelyestől tört ki az első kereke. Holnap megint megyek a szervizbe...

Garfield007 2014.05.19 Creative Commons License 12670

Nekem a Solac sosem volt kedvencem, de utángyártott és egyéb szűrő ehhez is tut lesz sokáig.

Amúgy tuti nem a legnagyobb szívóerő.

Én mást választanék:

Electrolux ZJM6820 JETMAXX

Mondjuk ilyesmit.

De mindenképpen porzsákost.

Előzmény: ismerosarcok (12668)
Garfield007 2014.05.19 Creative Commons License 12669

Aham, rendezzem át a lakást, furkáljam szét a betont és pár PVC csővel oldjam meg a központi porszívót 70 nm-en majd ezek után nézegessem is.

Ha nem haragszol, akkor maradok a sima egyszerű porszívónál és a központi porszívót meghagyom azoknak, akiknek van helye és lehetősége ezt normálisan kivitelezni és nem barkácsolni.

Előzmény: paplanfa (12665)
ismerosarcok 2014.05.19 Creative Commons License 12668

Sziasztok! Porszívót szeretnék venni, max 30-40 ezer forintért.

Első blikkre ezt néztem ki, mi a véleményetek? http://www.ebolt.hu/product519001_category2640-Solac_AS3241_porzsak_nelkuli_porszivo.html

"Maximális teljesítmény: 2200 W, Szívási teljesítmény: 440W," - ez a legerősebb porzsák nélküli a piacon, ha jól tudom.

Próbáltam utána olvasni, de nem világos, mi a legjobb: a porzsákos, az e nélküli, vagy a vízszűrős porszívó... Szerintetek mit érdemes venni? Kicsit félek attól ,hogy a Solachoz mennyire lesz kapható a későbbiekben hepa stb szűrő...

mrmft 2014.05.18 Creative Commons License 12667

ZCX6440hez padló / szőnyeg szívofejet hol tudok venni emberi áron?

Gyönyörűen elpattant.

Zeki_ 2014.05.18 Creative Commons License 12666

Maradok a hepás húzogatósnál.

Előzmény: paplanfa (12665)
paplanfa 2014.05.18 Creative Commons License 12665

De van direkt készre gyártott falraszerelhető is. Panelházba is. Nincs ezekben semmi extra, csak egy 850-1200w-os motor, meg papírszűrő. A 30e Ft-os az saját kivitelezés alatt értendő.

Előzmény: Zeki_ (12662)
paplanfa 2014.05.18 Creative Commons License 12664

Kb 30e Ft. Ebben van egy 10 méteres gégecső, egy akármilyen porszívó, pár PVC cső és hangtompító a kimenő oldalon szintén pvc csőből.

Előzmény: Zeki_ (12662)
tunderlala-3 2014.05.18 Creative Commons License 12663

amúgy tényleg minek? mert jól hangzik, ha kiírják, de amúgy tök felesleges... mert úgysem fogod használni, mert akkor tolni sem tudod, még a kövön sem, nemhogy a szőnyegen:s

persze amelyik porszívónál csökken a szívóerő, ahogy telik a porzsák, lehet, hogy szükség van rá, hogy egyre magasabb fokozaton használják... én ezt az enyémen nem vettem észre, nem kell.

Előzmény: Zeki_ (12659)
Zeki_ 2014.05.17 Creative Commons License 12662

Hát ja... mennyibe is fáj egy központi porszívó és annak kialakítása 90nm-re és helységeire?

Előzmény: paplanfa (12661)
paplanfa 2014.05.17 Creative Commons License 12661

Agyamentek. Az a hepa szarság értelmetlenül lefojtja a motort, nemhogy kivezetnétek a kifújt levegőt a szabadba.

Előzmény: Garfield007 (12658)
Garfield007 2014.05.17 Creative Commons License 12660

Ismerve a sajátunkat én egy usgreen electroluxot is megnéznék.

Hát, vagy a miele :-)))

Előzmény: Zeki_ (12651)
Zeki_ 2014.05.17 Creative Commons License 12659

Minek kell 530W szívóerő?

Előzmény: paplanfa (12656)
Garfield007 2014.05.17 Creative Commons License 12658

Mert egész más a rendszer.

A sima porszívóknál az alja 1000-1200 watt(vannak extrém példák, mint a miele 700 wattos üdvöskéje), de az átlag porszívó 1600-1800 wattól indul és onnan felfelé...

tunderlala-3 2014.05.17 Creative Commons License 12657

az áramszolgáltatónak is élni kell valamiből:))

paplanfa 2014.05.17 Creative Commons License 12656

Mi a hót szűzanyának 2kw-os motor porszívóba???? A központisokban sincs ekkora.

Előzmény: tunderlala-3 (12654)
Zeki_ 2014.05.17 Creative Commons License 12655

Jaja, 2100 W max, és 530W szívóerő.

Előzmény: tunderlala-3 (12654)
tunderlala-3 2014.05.17 Creative Commons License 12654

ja de most nézem, hogy ez 2100 watt, így nem szólok neki, takarékosat akar ő is.

Előzmény: Zeki_ (12650)
tunderlala-3 2014.05.17 Creative Commons License 12653

amúgy jónak tűnik, de ha azt vesszük, hogy ha még kb. egy tízest hozzácsapsz és veszel egy olyat, mint az enyém, akkor inkább miele... annyival nem olcsóbb ez és ki tudja meddig fogja hibátlanul bírni. aztán majd megint szidhatod itt.

vagy ha a 700 wattos, akkor egy huszast teszel még hozzá...

Előzmény: Zeki_ (12651)
tunderlala-3 2014.05.17 Creative Commons License 12652

én azért megkérdezem a barátnőmet, bár ő is a mielével szemez... de ezt a hsz-t inkább nem mutatom neki :D

Előzmény: Zeki_ (12650)
Zeki_ 2014.05.17 Creative Commons License 12651
Zeki_ 2014.05.17 Creative Commons License 12650

Na kérem, a szerviz megoldotta a kilyukadt gégecső problémát, annyival rövidebb lett. Mondtam hogy jó ez, mert nem tudom otthagyni a porszívót, kell otthonra a 3 kölök miatt.

Tehát helyt adva annak, hogy a Samsung egy jó porszívó, és én vagyok túl Miele rajongó, eladom eme überfasza Samsung porszívóm!

30-ért bárkié lehet! Én még 50-ért vettem. Fél év garancia van még!

Erről a gépről van szó:

http://www.elektromega.hu/haztartasi_kisgep/porszivo_es_takaritogep/porzsakos_porszivo/samsung_vc21f60wnareh-p33334.html

A csak ehhez járó parketta fej még zacskóban van.

Na lehet tolongani!

:)

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12649

a hosszú csővel sem?

Előzmény: anyumanyum (12648)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12648

köszi! jó lesz ez a silence nekem, el van döntve :)

az a tartozékfej is jó lehet, de nálunk olyan rettenet magasan van a szekrények teje, csak létráról érem el, a porszívót meg nem akarom a nyakamba kötni :) erre nekem nem lesz szükségem szerintem, de hasznos az info! :) 

Előzmény: Zeki_ (12644)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12647

háde pont azért ez, mert csendes :) 

Előzmény: Zeki_ (12645)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12646

parkettára, kőre biztos, hogy elég:)

Előzmény: Zeki_ (12644)
Zeki_ 2014.05.16 Creative Commons License 12645

Veszel egy univerzális twister előszűrőt. De lehet hogy a gyári samsungé is jó hozzá. Csak akkor hülye hangos lesz.

Előzmény: anyumanyum (12632)
Zeki_ 2014.05.16 Creative Commons License 12644

A 700W-os Mielére írta a német egy oldalukon, hogy 2-es fokozaton használja.

Az amazon.de-n olvastam az élettartamot, meg a watt felvételeket.

S8 (700 W)--------------S5380 (2200 W)
1. Stufe 134 W----------220 W
3. Stufe 350 W----------520 W
4. Stufe 445 W----------820 W
6. Stufe 655 W---------1750 W

Előzmény: tunderlala-3 (12629)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12643

na ez az!

http://mielestore.com/default/vacuum-cleaners/small-attachments/sub20-universal-brush-4.html

hát kíváncsi lennék, ha most rákérdeznél, milyen árat mondanának rá... mert legalább 15 volt, amit nekem anno visszaírtak....

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12642

ilyesmi, mint ez, de a nyaka annak állítható, ugyanúgy, mint a kis körkefének. megkérdeztem akkor, kb. mennyi lenne, azt mondták, be tudják hozni, de olyan 15 körül mondták az árát, úgyhogy inkább kihagytam.

http://szetei.com/tartozekok/miele-univerzalis-kefe-sub-10

ez az a kis körkefe, talán látszik a képen, hogy elforgatható, és akkor más szögben áll.

http://szetei.com/tartozekok/miele-szivoecset-termeszetes-szorbol

ha olyan lenne a széles kefe is, akkor a hosszú cső végére rakod fel, elfordítod, és a padlón állva klasszul el lehetne vele érni a szekrények tetejét portalanításhoz.... de ami van náluk, az nem állítható, magasan lévő felületekhez ezért nem lenne jó.

Előzmény: tunderlala-3 (12641)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12641

ne mondjál már ilyet, egy idősek vagyunk, szó se lehet még ilyenkor ittfájottfájról:) ráadásul még csak nagydarab sem vagy, sőt... akkor elhiszem, hogy fájna, ha súlyt kéne cipelni plusz.:)

van hozzá egy körkefés természetes szőrű (asszem mókus:D) kis kefe, amit akár különböző szögben állítani is lehet, azzal pillanatok alatt le lehet portalanítani a bútorokat, de akár vázákat, kis biszbaszokat is.

van egy hasonló keféjük, ami nagyobb, régebben nagyon nézegettem, az tök jó lenne nagyobb felületekre, mint szekrények teteje pl., de elég drága, így még nem beszéltem rá magam:) amikor néztem, még nem is lehetett itthon kapni, nem tudom, most van-e... na az még jó lenne nagyon hozzá.:)

Előzmény: anyumanyum (12640)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12640

Lala, nem vagyok én se puding, csak már ittfáj-ottfáj estére, ahol lehet kímélem magam. :) ja, kandalló bent van nekünk is azóta jóval több a por a lakásban. :( Viszont meleg is van, nem csak gáz számla :) 

Mindent porszívózok én is, egy légtér vant lent, tehát konyha, fürdők is felmosás előtt. Hogy lehet vele portalanítani törlőruha helyett?? :O Ez még nem jutott eszembe, de ha azt is lehet hát ujjé :) 

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12639

a samsung semmiképpen, annak -- úgy tűnik-- hengeres szűrője van a tartály közepében... na az a szűrő halál, állandóan eltömődik.

Előzmény: adam40 (12635)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12638

ja, hát itt is van még pluszban (ha jelent ez valamit egyáltalán még a kert és a két skót mellett:D) padlófűtés, plusz fatüzelésű kandalló is:)

Előzmény: anyumanyum (12636)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12637

ezt nem tudom, hogy függ össze az erővel, én 59 kg vagyok... mondjuk én erős vagyok... úgy érzem legalábbis. :o :D

a tartozékok nem a cső fogantyú felőli, felső részén vannak, hanem a "gépház fölött", ha arra gondoltál esetleg, hogy a csövet nehezebb tartani miattuk.:)

de nem rábeszélni akartalak, csak eszembe jutott, talán másnál is lehet ez szempont...

Előzmény: anyumanyum (12636)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12636

tesóméknak ez a Samsung van két éve, szeretik, jól szív. családi ház vidéken, állat nincs, por van sok, padlófűtés. Ők 4-5 évente cserélik a porszívóikat, nem szeszélyből, hanem mert annyit bírnak. 

A másikat nem ismerem.

Lala, nekem jó ha a porszívóban van inkább a tartozék, könnyebb tologatni, tartani a csövet. 54 kilómmal nem vagyok túl erős :)

adam40 2014.05.16 Creative Commons License 12635

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a két géppel?Nem tudom melyik lenne a jobb vétel.Esetleg tudtok ajánlani valami megbízható típust hasonló árban?

http://www.elektromega.hu/SENCOR-SVC-900-p28393

http://www.elektromega.hu/SAMSUNG-VCC4550V3WXEH-p5242

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12634

no ez mondjuk olyan dolog, amit egy tartályossal könnyebb megoldani, ez tény.

nálunk már szerencsére nincsenek szétdobált legók és egyéb apró dolgok a földön, a legkisebbem is 10 éves, már túl vagyunk ezen a kritikus korszakon:))

bár a múltkorában úgy járt valamelyik gyermekem, hogy az íróasztal alatt felszippantottam a pendrive-ját... hát, kénytelen volt kivárni, amíg eljött pár hét múlva amúgy is a porzsákcsere ideje, majd pedig mehetett ki vele a kinti kukához porzsákot szétvágni, porban túrni a pendrive után:D

valahol lehet jó módszer is ez arra, hogy a gyermek rendet tartson. megbeszélni vele, hogy takarítás előtt szedje össze a padlón lévő bigyóit, különben lehet, hogy akár csak hónapok múlva kapja vissza, mert frissen cserélt porzsákot nem szabdalunk fel egy kisbigyó miatt. ;)

Előzmény: anyumanyum (12632)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12633

észre fogod venni majd biztosan, hogy mennyivel gyorsabban lehet vele haladni, én legalábbis azon is be voltam eleinte halva, hogy nem kell ám annyit ide-oda huzigálni a fejet, hogy tényleg tiszta legyen, mert ez aztán elsőre beszippant mindent... amúgy meg ez a dolga egy porszívónak, csak hát nem mindegyik teszi... :)

még annyit talán a választáshoz, ezt még fontold meg... a kiszemelt gépben a tartozékok a gép belsejében vannak, tehát ha valamit használni akarsz, akkor kinyit-kivesz-becsuk.

az enyémen a tartozékok a csövön vannak, csak lekapom és kész, én ezt külön szeretem benne az előző porszívókhoz képest, amikben szintén a gépben voltak a tartozékok.

a miele olyan csendes, hogy a portalanítást is porszívóval végzem, mert sokkal gyorsabb és alaposabb, mint portörlő ronggyal ki-be rohangálni...

lehetne úgy takarítani, hogy előbb az egész lakást kiporszívózom, mármint a padlót, utána tartozék csere és nekiállni a portalanításnak... de én nem így csinálom, hanem szükség szerint csak lekapom a tartozékot, akár a körkefét, vagy résszívót, vagy kárpitfejet... aztán megyek tovább. nekem ez így "haladósabb".

Előzmény: anyumanyum (12631)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12632

na most az ötévesem emlegetése felvetett egy problémát... hogyan szerzem vissza a porszívótól az elnyelt halálfontos aprócska szőnyegbebújós lego izébigyókat??? hmmm...

anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12631

hát ja, biztos muszáj mindenkinek magának megtapasztalni, de ezt a tartáypucolós-porszembefújós változatot én is már nagyon úúútálom. Barátnőmék 8 éve használják a Mielét, nem csúcsmodell, de azóta is kiválóan működik, ő is azt mondja ennek nem csökkent a szívóereje, pedig 3 szintet takarítanak vele. Porzsácserére meg nem is emlékszik, csak hogy nagyon ritkán :) Nálunk nincs extra körülmény, hacsak egy ötéves fiúgyermek nem számít annak. :) 2 szint kb. 180 nm, és magam takarítok, így nem mindegy mennyi idővel és erővel, így 46 évesen. Kocka el van vetve, szombaton már a silencével nyomom. Én is úgy gondolom Lala, hogy nem adnák a nevüket egy gyenge porszívóhoz. Majd jövök a tapasztalattal. :)

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12630

jah... és hát a hangja... eleinte nem akartam hinni a fülemnek, hogy porszívó ilyen csendesen ilyen erővel képes dolgozni... a legnagyobb élmény volt vele:) azóta már megszoktam, akkor szörnyülködök el, amikor a teraszon állva hallom, amikor a szomszéd porszívózik, és ordít a porszívója:D

Előzmény: tunderlala-3 (12629)
tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12629

nekem a miele előtt tartályos electrolux volt, először örültem neki, hogy de jó, nem kell porzsákot venni, aztán belefáradtam az örökös tartály szuttyogtatásba, meg hogy kutyaszőr feltekeredett a kis műanyag kúpos izére a tartályban és akkor nyúlkálhattam bele, hogy leszedjem róla, különben nem szívott... úgyhogy egy nagy macera az egész, legalábbis én egy év után kb. már annak éreztem... öntözgesd ki a port a kinti kukába, ha szél van, akkor inkább ne:D... a szűrőket mosd el rendszeresen, különben eltömődik és nem szív... aztán idővel már bárhogy is tartod karban, akkor sem szív úgy, mint amikor megvetted.

igaz, hogy nálam elég extrém használatnak vannak a porszívók kitéve (kertes ház, két ki-be járó, bentlakó skót juhász kutya, 5 fős család, mi is jövünk-megyünk ki és be és hát a gyerekeknek sokszor nem jön össze a papucs csere... úgyhogy naponta porszívózok).

ez volt a tartályos tapasztalat, ennek is meg kellett lenni, aztán visszaváltottam porzsákosra, azóta béke van, a gép belseje makulátlan tiszta, porzsákot kidobom, ahogy kihúzom belőle már le is zár, tehát idebent is tisztán elvégezhető... újat bele és ennyi.

a szívóereje pedig semmit nem csökkent, most volt két éves márciusban (vagy három? ebben sosem vagyok jó, majd Tea megmondja:)

ahogy telik a porzsák, nem veszem észre a szívóerő csökkenést, nem kell magasabb fokozatba állítani a teljesítmény szabályozót.

azok a nagyon drága típusok sok hangzatos dologgal vannak ellátva, nekem megfelelt ez is, amit választottam.:)

nem hiszem, hogy nagyon mellé lehet lőni egy mielével, meg kell fontolni, mire van igényed, ahhoz illeszkedő modellt válassz. a szívóerő miatt pedig ne aggódj, biztosan megoldották a 700 wattosnál is, anélkül ki sem jöttek volna vele a piacra, maradtak volna az 1200 wattnál.

Előzmény: anyumanyum (12625)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12628

a samsungom előszűrőjét én is szerettem, de levette a szívóteljesítményt és mostanra 3x kellett üríteni minden helyiségben, mert a finom por eltömte a hengert benne, és onnantól nulla erővel szív, plusz ordít a motor :( lejárt az ideje, 10 évig volt segítség ebből 5 évig hibátlanul működött, pedig két évig 4 lakásban heti nagytakit lenyomtunk vele.

senseye 2014.05.16 Creative Commons License 12627

Sikerült szert tennem egy Miele 8330-asra. Első benyomások: könnyű, jól gurul, jól szív, kábel visszahúzás tökéletes, szívófej kissé nehéz és nem manőverezhető olyan jól. Összességében jó gép, de nem estem hanyatt 11év samsung digimaxos (50 ezer Ft )múlttal. Leginkább az előszűrője hiányzik.

ORANGE6 2014.05.16 Creative Commons License 12626

Miki, abban már biztos vagyok, hogy jó sokat meg kell élőben nézni. A ZAN1800-nak például elképesztően kicsi a tartálya, nem tudom ez egyáltalán mire lehet elég. Azért mentem a boltba, hogy ezt megvegyem, végül lebeszéltem magam róla.
Szerintem sokat agyalnak a mérnökök azon, hogy ne legyen hosszú a géped élettartama, én most addig akarok keresgélni, amíg találok egy olyat, amin nincsenek ilyen kis gyanús műanyag fülecskék, van legalább 300W szívóteljesítménye, és eléggé nagy a tartálya.
Azt sem értem (dehogynem, csak úgy csinálok), hogy az olcsóbb típusokról miért kell lespórolni az elektronikus teljesítményszabályzást. Gyártási költsége alig lenne, csak így tudnak különbséget generálni mesterségesen az olcsóbb és drágább modellek között.

Előzmény: miki_ng (12596)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12625

köszönöm Tündérlala! :) de azt azért nem értem, miért nem sokkal drágább ha ennyire takarékos, illetve hogy a csúcsmodellek akkor miért nem ezzel a motorral készülnek? Rágom már egy ideje a témát, vannak még ilyen okos kérdéseim...pl. hogy a nevesebb gyártók miért nem csinálnak porzsák nélkülit? Mert ha valóban 2-3 hónapig kitart egy 4 db-os porzsákszett, akkor nem olyan nagy buli azért, elég hosszú idő alatt "veszem meg" újra a porszívót. Állítólag a porzsákosak nem veszítenek idővel a szívóerejükből, nem ég le a motor...ezekre van itt tapasztalat? 

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12624

igen, a szívóereje miatt ne aggódj.

nekem s6240 ecoline van, ez maxon 1200 watt, de annyira erősen szív, hogy max. félállásban járatom.

Előzmény: anyumanyum (12622)
anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12623

amúgy a hajdú, rakéta, eta porszívók anno simán elmentek 15-20 évet..ez valami új dolog nekem, hogy ha egy porszívó 5 évig jó akkor annak már örülni kell. Samsungról(10 éves, motorcsere, gégefő csere, többszöri HEPA szűrő vásárlás, előszűrő csere törés miatt, stb., nem is értem miért rgaszkodom hozzá? :) )

szeretnék Mielére váltani, szerintem nem bánom meg... csak a típusban vagyok bizonytalan.

anyumanyum 2014.05.16 Creative Commons License 12622

sziasztok! kérdezhetek? Miele s8 silence plus-sal kapcsolatosan. Mindenhol csak annyit találok hogy 700 W, de ez a fogyasztás , nem találok szívóerőt hozzá a neten. A boltban (EM) azt mondták hogy 550 W. De eddig ekkorát csak a 2200W-osoknál láttam. Lehetséges hogy ugyanolyan erősen szív ezzel a motorral?

tunderlala-3 2014.05.16 Creative Commons License 12621

hol találtad?

sosem megy maximumon amúgy, felén csak, vagy még lejjebb... és nem azért, mert így akarom kímélni:)

Előzmény: Zeki_ (12620)
Zeki_ 2014.05.16 Creative Commons License 12620

Megvan hogy érti a Miele a 20 év élettartamra tesztelve dolgot.

**Bei einer durchschnittlichen Nutzung von 45 Minuten Staub saugen pro Woche mit maximaler Leistung

Tehát heti 45 perc porszívózás a maximum fokozaton.

Előzmény: tunderlala-3 (12619)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12619

nem is adnám:)

de tényleg vedd meg mielőbb, legalább megmondod, hogy kell szétkapni a kerekét, hogy le tudjam szedni a szőrt a tengelyről:s

Előzmény: Zeki_ (12617)
Garfield007 2014.05.15 Creative Commons License 12618

Köszönöm, nálunk a ZUS még mindig tökéletesen és csendben működik, de hátha jön valami gyűjtő.

Előzmény: Zeki_ (12610)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12617

Nem! :)

Előzmény: tunderlala-3 (12616)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12616

vedd meg az enyémet 50-ért, te biztos szét tudod kapni a görgőt... én meg veszek olyan 700 wattosat:D

Előzmény: Zeki_ (12615)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12615

Ja, 30 ezer Ft-ért adom annak aki viszi. 50-ért vettem.

És ugyebár nagyon jó vétel, nagyon jó porszívó, csak én vagyok a válogatós, hogy csak a Miele a jó. Már mások szerint.

Előzmény: Zeki_ (12610)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12614

wow, és ez max. 700 watt!!

Előzmény: Zeki_ (12613)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12613

Nekem ez kellene:

https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1741

Előzmény: tunderlala-3 (12612)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12612

tényleg ronda, biztos nem is kéne, fúj... :))

ráadásul airteq fej van rajta, hogyaszongya

SBD 650-3 átkapcsolható, könnyen gördülő padlókefe

próbálná meg most az enyémet könnyedén "gördíteni":s :D

Előzmény: Zeki_ (12609)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12611

nem mondod??:))))

egyetlen csavart sem látok arrafelé sehol:o

Előzmény: nagya2 (12608)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12610

Te, tudod mit?

Eladom a Samsung porszívóm. Gari levele megvan. Kell? Neked biztos  jó lesz.

Ez a pontos tipusa, a parketta fej még zacskóban

http://www.elektromega.hu/haztartasi_kisgep/porszivo_es_takaritogep/porzsakos_porszivo/samsung_vc21f60wnareh-p33334.html

Előzmény: Garfield007 (12602)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12609

Esetleg 2 hetente egyszer 20nm-t porszívózni. Arra tényleg bármi jó.

Amúgy ma vettem porzsákot a Médiában, megnéztem van-e Miele kirakva. Volt egy cat and dog, meg valami silence, mindkettő erősen 100 körül. Meg egy 60ezres csúnyaság.

Ez volt a silnce, ronda fekete

https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1474

Előzmény: tunderlala-3 (12605)
nagya2 2014.05.15 Creative Commons License 12608

HAli Lala!!

Én a csavaroknál próbálkoznék elöször........... :-)

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (12606)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12607

kalapács... tudom:D ezt ne is ajánljátok:)))

Előzmény: tunderlala-3 (12606)
tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12606

amúgy most bajban vagyok és adok egy negatívot a miele airteq fejnek, ami pedig ezidáig nagyon-nagyon tetszett.

a probléma vele az, hogy a két oldalsó nagy kerékgörgőt nem lehet leszedni, legalábbis én nem látom, hogy lehetne... és a tengelyhez sem lehet odaférni, de még csak odalátni sem, annyira "össze van gyógyítva" az egész. és biztosan, ahogy tologatom, a kutyaszőr rátekeredhetett a tengelyre, ezért a kerekek nagyon nehezen forognak, nehéz tolni.

valahogy szét kéne szedni, csak fogalmam sincs, hogy honnan kezdjek neki:(

tunderlala-3 2014.05.15 Creative Commons License 12605

ne is haragudj, de egy porszívót nem arra terveznek, hogy naponta porszívózz vele... csak nézegesd, úgy tovább tart.

Előzmény: Zeki_ (12604)
Zeki_ 2014.05.15 Creative Commons License 12604

Az a porszívó, aminek fél év után kireped a gégegcső, az a pirszívó, amelyik nem tudja visszatekerni az elektromos kábelét, az szar.

Előzmény: *Steve (12601)
Mityu76 2014.05.15 Creative Commons License 12603

Sziasztok.

Adott az egyik ismerősömnél egy Eta Astro 1410-es porszívó. Azt mondja, hogy a kapcsolójával vannak gondok mert először nehezen kapcsolt be, majd csak ha nyomták folyamatosan, most meg már egyáltalán nem. Valaki nem tud valami service manual-t , vagy valami robbantott szerkezeti rajzot? Megkért, hogy nézzek majd rá, de így látatlanból nem tudom, hogy jutok el a kapcsolóig, és nem szeretnék valami műanyag kis fület sem letörni.

Garfield007 2014.05.15 Creative Commons License 12602

Nem csak nála :-)

És elképzelhetetlen az a forgatókönyv is, hogy aki csak heti egyszer porszívózik, akkor elég neki egy 20-30e-s gép is.

De ezt itt már többször lejátszottuk ;-)

Előzmény: *Steve (12601)
*Steve 2014.05.15 Creative Commons License 12601

azért mert  szerinted szar nem biztos hogy az Anyáméknak és nekem is porzsák nélküli Samsungom van meg vagyok vele elégedve....

ahogy észre vettem Nálad ami nem Miele az már szar  

Előzmény: Zeki_ (12599)
miki_ng 2014.05.15 Creative Commons License 12600

És van olyan JÓ porszívó, ami porzsákos, nem Samsung,  van (Twister) előszűrője (lassabban tellik), és olcsó? Mert én nem találtam, eddig ez tűnik a legjobbnak:

http://www.edigital.hu/Porzsakos_porszivo/Samsung_VCC4135S35/XEH_porszivo-p49931.html

Előzmény: Zeki_ (12599)
Zeki_ 2014.05.14 Creative Commons License 12599

Az én Samsung meg fos.

Akkor 1-1.

Előzmény: nagya2 (12598)
nagya2 2014.05.14 Creative Commons License 12598

HAli!!

Samsungom van, füle azé tört, mert a lyánygyermek erőszakos volt, naffaluba kaptam hozzá.

5. éve megy, kutya baja.

Üdv Nagya

Előzmény: ORANGE6 (12595)
Zeki_ 2014.05.14 Creative Commons License 12597

A porzsákost kell ritkán tisztítani. Erős az, amelyiknek wattban nagyobb a szívóereje.

Előzmény: miki_ng (12596)
miki_ng 2014.05.14 Creative Commons License 12596
ORANGE6 2014.05.14 Creative Commons License 12595

Megnéztem ma jó sok típust a boltban, és az volt a benyomásom, hogy mindegyiken van itt vagy ott valami kis időzített bomba, egy kis műanyag fülecske, ami idővel törvényszerű, hogy elfárad, vagy kitörik, és akkor mehet a kukába jobb esetben a tartály, rosszabb esetben a burkolat, ami gondolom egyenlő a gazdasági totálkárral. Legalábbis a 30e alatti kategóriában.

A ZAN 1800, amit kérdeztem, a tartálya aljának lenyitásával üríthető, és azt egy kis sárga lemezke reteszeli. Az, vagy a forgáspontja, ami kb. 1mm-es kis tüske, ha egyszer elkopik, nem tudod úgy kiszedni a gépből a tartályt, hogy közben ne szóródjon ki, vagyis bele a gépbe.

Erős a gyanúm, hogy a tervezett élettartam filozófiája túlságosan elterjedt ebben az iparágban. Is.

Előzmény: Zeki_ (12594)
Zeki_ 2014.05.12 Creative Commons License 12594

A Samsungot most sem tudom ajánlani. Persze másnak meg bejött.

A Miele a baba gép. Csak drága.

Előzmény: ORANGE6 (12593)
ORANGE6 2014.05.12 Creative Commons License 12593

Egyszer évekkel ezelőtt itt a fórumon kérdeztem, hogy mit érdemes venni, akkor végül nem vettem semmit. Arra emlékszem, hogy mondtátok, Samsungot ne, mert eltörnek benne a kis pöckök, és erre figyeljek, hogy mennyi kis műanyag hibalehetőség van a porszívóban. Ennél megnéztem, könnyedén jár a tartály ki-be, nincs is mechanikailag elbonyolítva.

Előzmény: Zeki_ (12592)
Zeki_ 2014.05.12 Creative Commons License 12592

Olcsó belépő gép.  Lehet hogy sokáig kiszolgál, lehet hogy nem.

Előzmény: ORANGE6 (12591)
ORANGE6 2014.05.12 Creative Commons License 12591

Értem, köszi! És amúgy a Zanussik silánynak számítanak, azért nincs itt senkinek?

Előzmény: Zeki_ (12590)
Zeki_ 2014.05.12 Creative Commons License 12590

A hengeres szűrő azért nem jó, mert rátekeredik a dzsuva. Kézzel kell letépkedni róla. Ha meg redős is, akkor szépen megáll a redők között a por.

Előzmény: ORANGE6 (12589)
ORANGE6 2014.05.12 Creative Commons License 12589

Sziasztok!
Zanussit nem láttam a listában, ennyire rossz lenne? Gondoltam, veszek egy ZAN1800-at, olcsó is, kicsi is -de akkor miért ne tegyem? Gondolom egyik ok a hengeres szűrő (még nem tudom az miért nem jó, addig nem jutottam a fórumban).

tunderlala-3 2014.05.12 Creative Commons License 12588

annyira nem néztem ennek a típusnak utána, de gondolom, ezzel csak és kizárólag padlót lehet porszívózni, se egy résszívó, se egy körkefés fej. kárpitfej, semmi... vagy valahogy megoldható az?

Előzmény: molandi (12587)
molandi 2014.05.12 Creative Commons License 12587

Nekem is ez a véleményem. Ez a lányoméknak kell, most "rakják a fészküket". Próbálom észérvekkel lebeszélni az ilyenről, mert ez olyan "babaházba való porszívó". Többe nézem a normál porszívót, de szerintem ez még az ujdonság varázsával hat rá, mert itthon nem ilyen volt. Hosszútávra terveznek vele, biztos belátják majd.:)

Előzmény: tunderlala-3 (12586)
tunderlala-3 2014.05.12 Creative Commons License 12586

szerintem jobban jársz, ha a "normál porszívó" típusú valamelyik modellt veszed... mindenféleképpen

Előzmény: molandi (12585)
molandi 2014.05.11 Creative Commons License 12585

Köszi.

Előzmény: Zeki_ (12584)
Zeki_ 2014.05.11 Creative Commons License 12584

Ilyen itt nincs senkinek, mert ezzel bútort nem takarítasz.

Előzmény: molandi (12583)
molandi 2014.05.11 Creative Commons License 12583

Ilyen vagy ehhez hasonló porszívója van valakinek? https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1426 

Nem ismerem az ilyen tipusúakat, szeretnék véleményeket begyűjteni. Mire kell figyelni a választáskor? Minden érdekel:)

Köszönöm.

techlock_hu 2014.05.07 Creative Commons License 12582

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Megjött a hivatalos válasz is.

"Igen, a szóban forgó szűrők befoglaló méretei megegyeznek, Önön múlik, hogy csere esetén milyen szűrési hatásfokú és regenerálhatóságú kivitelt helyez bele a készülékébe."

Még egy kérdés.
Ha külföldről rendelnék hozzá különböző kiegészítőket, akkor mekkora átmérőjű csöveket kellene néznem? 32mm vagy 35mm? 

Előzmény: tunderlala-3 (12580)
tunderlala-3 2014.05.07 Creative Commons License 12581

akkor az jól teljesít:)

Előzmény: nagya2 (12577)
tunderlala-3 2014.05.07 Creative Commons License 12580

úgy emlékszem én is, hogy a "házuk" (keretük) azonos, úgyhogy miért ne mehetne bele?

Előzmény: nagya2 (12578)
Teaway 2014.05.06 Creative Commons License 12579

Igen, ilyen kell bele.

Előzmény: techlock_hu (12576)
nagya2 2014.05.06 Creative Commons License 12578

HAli!

Mintha Lala annó aztat irta vónya, hogy csereszabatos.........

Üdv Nagya

Előzmény: techlock_hu (12576)
nagya2 2014.05.06 Creative Commons License 12577

HAli!!

Akkor engem lehet szivat most a Samu, me' 5-6?? év alatt megevett egy hepi szürőt, meg egy teleszkopos nyelet(összköltség 6k), a gigacső, meg a nyomógombok, és a többi alkatrész köszönik jól vannak:-)

Üdv Nagya

Előzmény: Zeki_ (12569)
techlock_hu 2014.05.06 Creative Commons License 12576

Egy Elektrolux ZCX6440 porszívóba rakható-e Hepa H13 szűrő? Gyárilag H12 van benne. Az elektrolux oldalán PNC szám szerint csak H12-öt listázza ki. 

apci500 2014.05.06 Creative Commons License 12575

félreértetted, mert nem a koszra utaló példa volt

nyilván félreértettem, mert én írtam :-)

Szóval én csak próbáltam volna az SI mértékegységek felé terelni a technikai paraméterek megadását, de akinek jobban tetszik számoljon más egységben. Az én porszívómban 2 szülinap és 1 karácsony után kell porzsákot cserélni. Egy lakás porszívózáshoz fél Federer Nadal teniszmeccs közvetítésnyi energiát fogyaszt. 

Előzmény: Irsai Oliver (12556)
Teaway 2014.05.05 Creative Commons License 12574

Sitty sutty összeírtam, nem volt sok idő.

Előzmény: hape60 (12545)
Teaway 2014.05.05 Creative Commons License 12573

"nincs sok szőnyeg hála istennek, az előszobában van egy 80x2,5 méteres futó"

200m2-es? :D

Előzmény: tunderlala-3 (12543)
Garfield007 2014.05.05 Creative Commons License 12572

Persze, mert lala ott az AEG-vel kampányol :-)

Előzmény: Zeki_ (12571)
Zeki_ 2014.05.05 Creative Commons License 12571

Azért a mosógépes topikban nem olvastam ilyet.

Előzmény: Garfield007 (12570)
Garfield007 2014.05.05 Creative Commons License 12570

Pl. most a szerelők egy jó része lebeszélne az AEG-ről, a Whirpoolra meg rábeszélne. Nos, így légy egyszerű felhasználó :o)

A Bosch mosogatógépek állítólag nagyon jók, csak volt egy széria ami kigyulladós volt, senki nem gondolta volna :-)

És lehetne tovább sorolni a nagy neveket és direkt nem kezdem a Mielet szidni, mert megint elkezdődik a bizonygatás, hogy de igen. 

A jelenlegi piacon számomra semmi nem igazolja, hogy egy átlag magyar kereső 60e forint felett vegyen porszívót, a többiről nem is beszélve.

Előzmény: Irsai Oliver (12568)
Zeki_ 2014.05.05 Creative Commons License 12569

Nekem most ez van, gyorsan esett nagyot az ára. 50-ről 38ra.

Ahol a gégegcső a porszívóhoz csatlakozik, van az a fekete műanyag nyak. Na ott kilyukadt a gégecső.

Az elektromos kábele vastag és merev, porszívóból kihúzás után összevissza kunkorodik, a porszívó megakad benne, nem tudja visszatekerni a helyére. 

Előzmény: Irsai Oliver (12565)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12568

Persze hogy nem kell és persze, hogy az olcsóbb is takarít. Sőt, néhány modell akár még majdnem olyan jól is, mint néhány drágább társa. Csak max. nem tudod, melyiket veszed, ami nem, vagy ami igen. És még ha igen is, akkor vajon tartós lesz-e.

Én is vettem anno pl. egy Fagor mosogatógépet a konyhába, mondván, hogy ugyanazt tudja, mint a drágábbak. Nem egész négy év után vm. olyan ment benne tönkre, aminek kb. negyven rugó lett volna rá a javítása, a kosarai meg el voltak teljesen korrodálva. Mivel a főzőlap is Fagor volt (egyidőben véve), és 2-3 év után az is viccelődözni kezdett (pl. nem lehetett bekapcsolni, csak ha előbb kihúztam a gépet az áramból, ami azért volt jó, mert ugye a pult alatt volt a csatlakozója), tehát nem hiszem, hogy teljesen véletlen volt, hogy egyik sem bizonyult tartós darabnak.

De anno a Whirlpool mosógépemre is rámondta a szerelő, hogy ilyet ne vegyek többet, ha nem akarok 4-5 évenként gépet cserélni.

Helyettük  "csak" AEG-t vettem (a Mielét, ahogy írtam meg sem szoktam nézni, annyira eszelősen drága általában), de vagy mákom van, vagy jelent valamit, hogy a mosógép elmúlt 10 éves, a mosogatógép is lassan 8, de semmi bajuk (úgy is néznek ki, mint új korukban, szerelő sose kellett egyikhez sem).

Szóval, nem biztos, hogy valaki csak azért néz drágább gépet, mert procc vagy sznob.

Sajnálom, ha ez jött le abból, amit írtam.

Nem. Csak már néhányszor rápacsáltam dolgokra és szerencsére valahol megtehetem, hogy nem feltétlenül az ár legyen a döntő.

De ettől még nem venném a bátorságot, hogy viccet csináljak azokból, akik meg valamiért egy olcsó kategória olcsó gépét veszik meg.

Előzmény: Garfield007 (12564)
Zeki_ 2014.05.05 Creative Commons License 12567

Jaja, a Miele nyélbe épített vezérlőgombjai pár év alatt elhasználódtak. Már a mikrokapcsolók.

Előzmény: Garfield007 (12566)
Garfield007 2014.05.05 Creative Commons License 12566

Majd Zekit kérdezd meg a Miele vezérlőgombokról. ;-)

Előzmény: Irsai Oliver (12565)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12565

Hat-hét éve az akkori egyik legdrágább Samsung modellt vettem (olyan 55 körül volt).

Magával a takarításával nem volt sok bajom, csak a többivel: állandóan felborul, a teleszkópos csöve már összecsúszik (le kellett ragasztani), a nyélen lévő vezérlőgombok (amiket egyébként imádok, és anno szempont volt a választásnál) hol reagálnak a nyomásra, hol nem, az automata szívás erősség beállítás viszont meg leginkább nem működik. Ehhez jön, hogy a sima fejében is összegyűlik a porcica, csipesszel szoktam kipecázni (vagy, ha nagyon unom, szétcsavarom az egész fejet, és kiszedem), a turbófejet viszont baromi nehéz tisztítani, úgy rátekeredik minden. A többi kiegészítőfejet nem is használtam, mert külön vannak, és takarítás közben nem rohangálok vissza értük a kazánházba, ahol egyébként a porszívót is tároljuk. Ja, és a nyél tartója a gépről elég hamar letört, pedig tényleg nem történt vele semmi rendeltetés ellenes, ami tárolásnál nem jó, mert folyton kidől a helyéről.  Szóval, csupa apróság, de bosszantóak és sok van belőle. De ha az új gép szinte azt tudja takarításban, mint ez, csak kicsit tartósabb, már elégedett leszek ;-)

Előzmény: Zeki_ (12563)
Garfield007 2014.05.05 Creative Commons License 12564

Én most azon gondolkodom, hogy kiütöm a falat az istálló és a lakás között. Több okból is jó: visszatérünk a természethez, télen kevesebbet kell fűteni és éjszaka jó hallani a bocik, csirkék, lovak motoszkálását.

De sajnos még nincs Miele Cow&Chicken porszívó, szerencsére már a jutyubon láttam Miele kampány videót, van esély rá, folynak a fejlesztések, megnyugodtam... 

:-))))

ui.: csak szeretnék minden érdeklődőt időnként megnyugtatni, hogy a 20e forintos porszívó is szívja a koszt és más csöndes és használható gépek is vannak, nem kell 60e forinttól(a csillagos ég a határ) indítani egy porszívó vásárlást.

Zeki_ 2014.05.05 Creative Commons License 12563

Jól teszed.

Nekem Samsungom van a Miele után, ég és föld. Pedig a Samsung 50ezer Ft volt. Mégis vietnámi hulladék.

Előzmény: Irsai Oliver (12562)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12562

Kösz és elnézést, hogy nem reagáltam, de igazából nem ebben a kategóriában keresek.

Persze lehet, hogy a koppintás (Samsung) koppintása jobb lett, mint maga, a koppintás, de ahogy írtam, egy Samsung nem teljesen elégedett tulajaként most épp a minőséget helyeztem előtérbe az árral szemben (ami persze nem azt jelenti, hogy mindenáron vagyonokat akarok a porszívóra költeni, csak azt, hogy olyat vennék, amiben még hiszek is, még akkor is, ha levonom a márka nevére fizetett kötelező "adót".

Előzmény: nagya2 (12560)
cizella 2014.05.05 Creative Commons License 12561

Aranyos Görbeutas Fórumozók,

ha valamelyikőtök valahol akciós Mieléket lát, legyen kedves, haladéktalanul pötyögje be ide a részleteket, köszönöm szépen.

Ha már idevetődtem megint: az S6240 sprintkékben 3,5 l-es porzsák, kb. 6-8 hetente telik meg. Kertkapcsolatos családi ház, heti egyszeri rendes porszívózás, hét közben nem jellemző, állatszőr elhanyagolható (1 db rendszertelenül megjelenő macska).

nagya2 2014.05.05 Creative Commons License 12560

HAli!!

Irtam neked :12542

Üdv Nagya

Előzmény: Irsai Oliver (12556)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12559

hát elnézést, hogy nagy hirtelen ezen a gépen csak ezt a képet találtam.

csatoltam volna neked rhodit is, de nem volt, de amúgy is tök felesleges lett volna, mert arra nem voltál képes, hogy megköszönd a segítséget.

amúgy meg vegyél egy mielét, egyből nem lesz miért kötözködni, legalább látod te is, milyen.

Előzmény: apci500 (12554)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12558

nem neked írtam, úgy tűnt apci nem vette az adást, hogy nálam skótok vannak, és ez a fajta ugye nem a szőrtelenségéről híres... valamint nem is akkora, mint mondjuk egy yorki

Előzmény: Irsai Oliver (12555)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12557

én is emiatt választottam.... mert ha én mocskot látok, akkor előkapom, így akár filmnézés közben is megtehetem, senki nem nyávoghat innentől, hogy nem hallja. plusz a fogyasztás

szívóerőről meg annyit, hiába erősebb (?) a dyson, semmi értelme amiatt többet adni érte, mert a mielét sem használod ki, már padlón is lehetetlen eltolni szinte maxon, szőnyegen meg pláne.

nem tudom, nézted-e az airteq fejet, nagyon hatékonyan szív, meg fogsz lepődni, mennyivel gyorsabb egy jó  porszívóval kitakarítani, mint egy éppen-jóval.:) pillanatok alatt megvan

Előzmény: Irsai Oliver (12553)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12556

Szerintem akkor félreértetted, mert nem a koszra utaló példa volt, akinek van kutyája, mint neki és nekem, tudjuk kb. milyen arányban van a porzsákban/tartályban szőr ill más.

A napi takarítás meg az enyém illetve az egyéb körülmények szintén arányíthatóak (Tündérlala elég részletesen leírta, nála mi van, hogy csinálja, nyilván én meg tudom az én részemet)

Mondjuk én annyit szoktam csinálni, hogy porszívózás előtt átmegyek a parkettás részen egy porkendővel (lehet kapni DM-ben pl: olyan, mint a felmosófa, de a négy sarkára be lehet fogatni egy porkendőt)

Ismétlem, én kérdeztem, és a kapott válaszból nagyszerűen tudok arányítani annyira, amennyire az adott helyzetben lehetséges, de nyugodj meg, figyelembe veszem a sok változót az egyenletben ;-)

Előzmény: apci500 (12554)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12555

:-D Mivel ezt már írtad, én meg tudom, hogy nekem milyen szőrű kutyáim vannak, sikerült egy viszonyítási alapot képeznem. Pontos matematikai képletet nem tudok hozzá kiszámolni, az tény, de draft elképzelésem van a dologról, hogy 2 skót juhász hogy aránylik az én 3 nem skót juhászomhoz (akiknek megint nem számítható ki pontosan a napi szőrhullatásuk mennyisége, mert hogy a dolog nem egyenletes -vedlenek épp vagy nem-, de szerintem ezt már én is, akit érdekel, és kérdezte, túlbeszéltem ;-))))

Előzmény: tunderlala-3 (12552)
apci500 2014.05.05 Creative Commons License 12554

A kutyaszőr mint koszra való példa szerepelt, erre olvtársnő még a karácsonyfás kutyát is attacsolja. Szóval azt kívántam sugallni, hogy nem a porszívózások darabszáma határozza meg a porzsák kapacitását hanem a kosz mennyisége, vagyis az űrtartalom. Jobb lenne ezzel számolni. Egyébként új porszívó vásárlás előtt állok. :-)

Előzmény: Irsai Oliver (12553)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12553

Szerintem hagyjuk meg a kutyaszőr és szőrhullatás problematikát a kutyásoknak, azok közül is azoknak, akiket érdekel a téma és szempont náluk ez a porszívóválasztásban  ;-)

Én kielégítő választ kaptam és köszönöm azt.

Ha Téged meg nem érdekel ez az egész, akkor nem mindegy?

Egyébként ma tartottam egy görbe napot, és elmentem a Dyson és a Miele mintaboltba is.

Szinte tuti, hogy Miele lesz a befutó, amivel nem kicsit leptem meg még magam is....

A Dyson valóban műanyag, de hogy olcsó kivitel lenne, annak nem láttam nyomát. Nekem tetszett, amit ott láttam, viszont a kinézett gép k.... drága, majdnem két Mielét vehetnék belőle, így ha még netán valamivel jobb is lenne a szívóereje (HA jobb lenne), akkor sem kétszer jobb, tehát meglepő módon ár/érték arányban a Miele tűnik nyerőnek.

Ez tényleg baromira meglep, mert egy jó ideje a Mielét semmi háztartási dologban meg sem nézem, mert úgy tartom, hogy az egy dolog, hogy persze, hogy a márkát is megfizeti az ember, de a Miele általában még a megbízható márkákhoz (AEG, Siemens, Bosch) is sokkal-sokkal drágább..

Ami nem dőlt el, hogy a Mieléből lemondok én is a Cat@Dog variánsról, és ugyanúgy az Ecoline-t veszem, ahogy Tündérlala. Igaz, a Cat&Dog többet tud, amennyiben van hozzá turbófej és egy szénszűrő, de ha ezeket megveszem (esetleg) majd külön, akkor sem lesz sokkal drágább az egész buli, mint a Cat&Dog magában. Az Ecoline.nál viszont beleszerettem, hogy baromi halk, és -meglepő módon a kisebb watt ellenére is-, jobb a szívóereje, mint a másiknak (Ezt a pasi mondta, szerintem a gyakorlatban nem volt érezhető a különbség, szóval nekem marad a halkság és az olcsóbb működés, mint szempont).

Előzmény: apci500 (12551)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12552

skót juhász... megvan? szőre elég nagy? és ez 2* ;))

Előzmény: apci500 (12551)
apci500 2014.05.05 Creative Commons License 12551

Szerintem ezzel azt mérted le hogy melyik kutyának mennyire hullik a szőre. Viszont az hogy a Mieleben 3x akkora porzsák van mint a Samuban az megmagyarázza a dolgokat. A kutya darabszám szerintem nem jelent egyenértéket a szőr tekintetében. Gondolom kutyában is van szőrösebb. Meg talán még szezonális is a szőrhullatás. Szóval számomra az jön ki hogy a nagy porzsákba több por fér. Persze ha van valami egyéb Miele high tech (HairCompress, DustPress etc.) akkor írjátok! 

Előzmény: Irsai Oliver (12549)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12550

lassan azt nem értem, hogy ide konkrétan csak kötekedni jársz?

Előzmény: apci500 (12548)
Irsai Oliver 2014.05.05 Creative Commons License 12549

Pedig baromira van értelme, mivel ahogy olvastam ő is kutyás, meg én is. Ha nem az lenne, valóban nem lenne feltétlen összehasonlítható, így azonban informatív, legfeljebb kettőnkön kívül nem érdekel mást....

Persze tehettem volna fel további keresztkérdéseket, hogy mekkora felületet és milyen alaposan -hányszori áthúzással pl.- porszívóz a kedves olvtárs, de nekem orientációnak elég volt, amit válaszolt, szóval én köszönöm, nekem sokat segített ;-)))

Egyébként a Miele kitartása annak is köszönhető is akár, hogy már ránézésre is jóval nagyobb a tankja, mint szokásos: annak a gépnek, amit én néztem 4,5 l, míg a mostani Samsungomé 1,5l (ha jól emlékszem). Anno féltem is, hogy kicsi lesz a tankja, és takarítás közben is ürítgetni kell, de nem. Szóval, ehhez képest kérdeztem, bár természetesen tudatában vagyok, hogy nagyon hozzávetőlegesen tudom csak összehasonlítani, de ez már megint az én bajom :-D

Előzmény: apci500 (12546)
apci500 2014.05.05 Creative Commons License 12548

Tudom, hogy nem olvasod el amire reagálsz. Azért hátha lesz más, aki nekifut és végigolvassa. Semmi kétség a Miele tömöríti is a port. Esetleg a tömeget energiává alakítja (E = mc2), ezért fogyaszt keveset. 

Előzmény: tunderlala-3 (12547)
tunderlala-3 2014.05.05 Creative Commons License 12547

ez a nem szűr rendesen eleve nem jó feltevés, ha egyszer porzsák cserénél egyetlen porszemet nem látsz a gép belsejében, nem gondolod?:)

én sem akartam elhinni, amikor régebben kb. ugyanilyen gyakoriságú porzsák cserékről olvastam mielében, és ne kérdezd, miért bírják tovább, de tény, hogy ez van.

mondjuk eleinte, amikor csak annyit tettem, hogy a rengeteg szőrt lehúztam a keféről és beszippantottam a csövön, max. 1,5-2 hónapig bírta az első 1-2 porszák...

a nem szedi fel a port feltevésre meg nem is írok.. :)

Előzmény: apci500 (12546)
apci500 2014.05.04 Creative Commons License 12546

Valaki megmondaná a "hány porszívózás tölt meg egy porzsákot" kérdés értelmét? Inkább a hány literes a porzsák lenne értelmesebb szerintem.

Nekem pl. gyanús, hogy sok a kutyaszőr és mégis x hetente kell csak cserélni a porzsákot a szuperkompakt porszívóban. Vagy nem szűr rendesen, vagy nem szedi fel a port. Nyilván egyik sem. Akkor mi lesz a kosszal? 

hape60 2014.05.04 Creative Commons License 12545

Teaway, szép munka a topiclista! Csodálom a türelmed... :-)

Amint már írtam, egy Miele 771-nek vagyok tulajdonosa. Jó kis gép, csak a nejemnek volt olyan problémája, hogy porszívózáskor porszag (!) van. És tényleg, hiába szűr szinte 100 százalékosan a porzsák és a szűrők, lehetett érezni. Hirtelen felindulásból vettem egy aktív szenes szűrőt hozzá, és csodák csodája, megszűnt a szag.

Azóta béke, nyugalom van, és csukott ablakok mellett sem lehet semmi szagot érezni. Akinek ilyen problémája van, bátran javaslom; a csere egyszerű, és ha vissza akar térni valaki a hagyományos légszűrőhöz, könnyen megteheti.

tunderlala-3 2014.05.04 Creative Commons License 12544

az a gyári 4 db-os csomag kb. egy évig kitart, úgyhogy nem hiszem, hogy megéri kísérletezni az utángyártottal:)

én vidéken lakom, csak postán tudom rendelni, legutóbb is rendeltem két dobozzal, így aztán nem kell gyakran plusz postaköltséget sem fizetni, ezzel egy darabig elvagyok:))

Előzmény: Irsai Oliver (12541)
tunderlala-3 2014.05.04 Creative Commons License 12543

nekem ecoline van, mert naponta porszívózok, úgy gondoltam, nem mindegy, mennyit fogyaszt:)

ez maxon 1200 wattot, de sosem használom maxon, fél állásban megy, szőnyegen még lentebb.

valószínűleg könnyebb és gyorsabb lenne a szőrökkel elbánni turbókefével, de anno amikor néztem 16 ezer körül volt, ha jól emlékszem, annyit nem szántam rá, azok után pláne nem, hogy nekem is rengeteg bajom volt az előző electrolux turbófejére rátekeredett szőrök eltávolításával...

kiengedett kefével szoktam a szőnyegeket porszívózni, és a fejre felrakódott szőröket időnként kézzel lehúzom és kidobom, nem szippantom fel vele, úgy biztosan sokkal gyorsabban megtelne a porzsák, mert van szőr a szőnyegeken olykor rendesen.:D de nincs sok szőnyeg hála istennek, az előszobában van egy 80x2,5 méteres futó és egy kb. ugyanekkora a teraszajtónál, ezen mire átgyalogolnak a zebek befelé jövet, kb. le is szárad a lábuk.... a hálóban egy kicsi kb. 90x1,5 méteres perzsa, és a gyerekeknél 2 db kb. 1,5 x2 méteres... és ennyi, több szőnyeget nem is akarok látni, még sok is:D

a ház amúgy 105 m2, naponta felporszívózom vagy én, vagy valamelyik gyerek, az egészet... így tart ki nagy átlagban 3 hónapig egy porzsák. eredeti mielét használok, én olvastam több helyen, hogy az utángyártott nem tart ki addig, mint az origi, plusz nálunk poratka- és egyéb allergiások is vannak a családban, úgyhogy lényeges, hogy maga a porzsák is szűrjön, így nekem külön hepa szűrőt nem is kellett vennem a gépbe.

néztem a cat&dog-ot anno én is, drágállottam, és ha jól emlékszem többet is fogyaszt, ezért döntöttem e mellett, én teljesen meg vagyok vele elégedve, bevált.

nagya2 2014.05.03 Creative Commons License 12542

HAli!!

Bemész a madarasba.......

auchan sajátmárkás multiciklon(orgonasípos mint a dyson), vagy Hoover orgaonasípos porszívó, 30k alatt mindkettő.

Megvesz örül.

Sajnos a Samu ami orgonasípost hozott ki, az nagyon drága cca90k.

http://termek.auchan.hu/tisztantartas/porszivo/porzsak-nelkuli-porszivo/hoover-tre-1405-porzsak-nelkuli-multi-cyclon-porszivo

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/vacuum-cleaners/VC20F70HNBN/GE

Az én Samsung orgonasíposom 44k volt annó.

Üdv Nagya

Irsai Oliver 2014.05.02 Creative Commons License 12541

Uh, köszi, pont akkor fogalmazgathattam, mikor írtad ;-)

Akkor Rád zúdítanék egy pár kérdést, ha nem baj...

Én az S8-as széria Cat&Dog-ját néztem, 3 kutyához, kerthez, családhoz, ahogy nézem, Neked nem az van. Viszont az tök pozitív, ha ez is elbánik a szőrrel, nem kell hozzá a spéci forgókefe.... Mondjuk ez nekem mániám, annak ellenére, hogy a mostaniban nem nagyon szerettem használni, mert alig tudtam letakarítani róla a felszedett szőrt és szöszt... (SamsungSc9560)

Hány porszívózás tölt meg Nálatok egy porzsákot?

Milyen porzsákot használsz? Esetleg lehet/érdemes-e Miele-hez noname vagy utángyártott porzsákot keresgélni a gyári 2.990/4 db-os helyett? (már nagyon kint vagyok a porzsákbizniszből ;-), utoljára  10-15 éve volt egy Electroluxunk, ami porzsákos volt. Nekem a porzsák nélküli tartály takarítása nem probléma, max. csak a téli hónapokban, mert akkor el van zárva a kerti csap és ott szoktam mosni ezt is, meg a szűrőt is)

Előzmény: tunderlala-3 (12539)
tunderlala-3 2014.05.02 Creative Commons License 12540

mielém van

Előzmény: Irsai Oliver (12538)
tunderlala-3 2014.05.02 Creative Commons License 12539

olvasd el amit írtam az imént... két skót juhászunk van, bent élnek velünk... elég nagy a bundájuk szerinted?:)

Előzmény: Irsai Oliver (12538)
Irsai Oliver 2014.05.02 Creative Commons License 12538

Aki ismeri/használja a Dyson rendes (nem morzsa)porszívóit:

láttam egy házi tesztvideót, amiben a készítő egyfolytában dicséri a gépet, hogy mennyire jól takarít (a videó is ezt mutatja), de ennél jóval többször állapítja meg (először a kicsomagolásnál, utána használat közben is többször), hogy a gép, bár 500EUR volt, olcsó, nem tartósnak látszó anyagokból van (pl. a csöve is műanyag a fém helyett)

Mivel ez az egyik jelöltem az új porszívóra, azt szeretném kérdezni, hogy mennyire ért egyet a megállapítással? Volt-e problémája a műanyag cső miatt (törött-e vagy esetleg rezeg-e használat közben)

A másik jelöltem egy Miele, de sajnos az meg porzsákos, és már kb. 10 éve porzsák nélküli porszívóm van, mivel állataink vannak, és egy porzsák jellemzően egy takarítás, a Mielenél viszont ez alsó hangon évi 30 ezer körüli kiadás lenne, ami -hiába jók itt a felhasznált anyagok- egy idő után már bőven kiadják egy újabb porszívó árát.

Tervezem, hogy elmegyek megnézni a Dysonhoz a Ráday utcába a gépet, de ha tényleg ennyire látványosan nem jók a felhasznált alapanyagok, akkor megspórolnátok nekem ezt az utat (nem vagyok pesti) és akkor automatikusan levenném a listáról a Dysont.

Az előző porszívó vásárlásomkor, kb. 6-7 éve, kacérkodtam a Dysonnal is -akkoriban sokfelé kapható volt nem csak neten, hanem boltban is-, akkor nekem nem tűnt fel ilyesmi, pedig azóta, ahogy látom eléggé elszaladtak az áraik... holott akkor sem volt a legolcsóbb gép.

tunderlala-3 2014.05.02 Creative Commons License 12537

a gép belseje pedig patyolat tiszta mindig, én megmondom őszintén, a tartály dzsuvázásba fáradtam bele leginkább...

tunderlala-3 2014.05.02 Creative Commons License 12536

porzsákost, különösen ilyen feltételekkel:)

én is tartályosról váltottam, nem bántam meg.

ha egy százast is kiadnál érte akár, vegyél mielét, nem fogod megbánni. na az tartós is legalább, amellett, hogy szupercsendes és az tényleg összeszív mindent:)

nálunk két skót juhász lakik bent még pluszban az öt tagú család mellett, úgyhogy van szőr, gondolhatod.. plusz a kertből behordott mindenféle, a kutyák is naponta ötvenszer legalább jönnek-mennek ki-be.

és így kell a porzsákot átlag 2 havonta, néha 3 havonta kicserélni.

Előzmény: nicebere (12534)
molandi 2014.05.02 Creative Commons License 12535

Nem is jól írtam, nem ciklonos, hanem twister előszűrője van(remélem jól irom most már:), a csövén van egy átlátszó tartály amibe a nagyja por megy. Utána a maradék, finom por megy a porzsákba. Azért kell viszonylag sokszor kirázni, h jobban szívjon. Tudom, nem a legtisztább megoldás, de annak idején én sem akartam sokat kiadni érte. Ennyiért szerintem jó. 

Előzmény: molandi (12533)
nicebere 2014.05.02 Creative Commons License 12534

:/  olyat szeretnék, ami 2 cica, egy németjuhász, és egy kisbaba mellett tökéletesen felszív mindet, és lehetőleg nem porzsákos. kiadnék érte akár egy 100ast is...mit javasolnál?

Előzmény: Teaway (12530)
molandi 2014.05.02 Creative Commons License 12533

lemaradt: ez is ciklon szűrős. Még semmi baja nem volt, pedig igen csak használatban van, 3v 4 éve már.

Ha a porzsákot gyakran üríted akkor iszonyat jól szív. Kicsit csalóka, mert olyan mintha üres lenne, de ha megrázod:porfelhő. De a ciklonban is áll a por, szösz, egyszerűen nem hiszem el, amikor porszívózok, h ennyi por van bent. Pedig rendszeresen takarítok ám!:)

Előzmény: molandi (12531)
tunderlala-3 2014.05.02 Creative Commons License 12532

sajnos ebben az árfekvésben tartósat nem fogsz kapni, így szinte mindegy, mit veszel.

Előzmény: bandika_75 (12527)
molandi 2014.05.02 Creative Commons License 12531

Nekem ilyen van:http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/samsung/sc5485-vcc5485-p42635987/termek-leiras.html

Nagyon jól szív, csak nehéz ezáltal tologatni kicsi szőnyegen. És mint lentebb írták, a hengeres hepa nem a legjobb (de én nem értek hozzá). 

Előzmény: nicebere (12529)
Teaway 2014.05.02 Creative Commons License 12530

Szokásos multikamrás ciklonszűrő...50e-nél ne adj érte többet, hiába is kérik.

Előzmény: nicebere (12529)
nicebere 2014.05.02 Creative Commons License 12529

sziasztok!

ezt a porszívót nézegetem..szerintetek?

Samsung VC20F70HNBN

köszi

Teaway 2014.05.01 Creative Commons License 12528

Topiclista (2014/05)

Első és legfontosabb szempont a tartályost (porzsák nélkülit) választóknak:
- ha a tartályban hengeres szűrő vagy hengeres HEPA van, akkor azt NEEE!!!

AEG T2 Twin
Nyekurity

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp

Bosch BSD 3030 sphera
1házas

Bosch BSG 61833
kspacey, Notte

Bosch BSGL32383 BAG AND BAGLESS
EsperesUr

Dyson DC02
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Dyson DC29 origin
zolee7777

Dyson DC30
Kőkapu1

Daewoo RC-3202 FRA
Mihaly9

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska, Mr.Dimitrij, balazs.robi aliasz Őrmi

Electrolux ErgoEasy
kelist

Electrolux ErgoEasy ZTI 7615
g15tothg

Electrolux ErgoSpace XXLTT11
blg

Electrolux Z 8810
zsuuzsa, Roberto1984

Electrolux ZAC sorozat
Zeki (tiltólistás, nem ajánlott)

Electrolux ZCE 1800
kukucs33, stri72

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2,
Várszegi Viki, Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki, konos, MeeCeeke, schmo, Whale
-sanci- (két év után kimúlt > megjavítva), mn1, cumeszk, Derszu Uzala
elesek, Road. (1hétig, utána Lux…), lósün, Gepesz35, Nashville1974, Tyh
borzan, tartlev, atthany, katka51, AiRLAC, benőbéka, and1973, Torototto
dhcodoki_, merQree, AMDFan, szoja, Gregers, eh770315, mrmft
ToroNegro, cekkk, ovitomi, conrat, deakdzso, Keksz.net, lac-01, mcll
Celtis, fp001, Gabor#, fulgur, dedy70, kivi, ivanmiklos, Freezer2

Electrolux ZE 346 B
P++

Electrolux ZE 355
Eryka-

Electrolux ZEO 5420
janikaka

Electrolux ZG 8800 Ultraone Green
leander24, Capslock0

Electrolux ZJM 6830
kékangyal

Electrolux ZSC 6920
Anders55, Zsazsi

Electrolux ZSC 6930
Intelligencs, Borzosland, htblank1

Electrolux ZSC 6940
csn

Electrolux ZSC 69FD2
Csabcsa7

Electrolux ZTF 7610
bogdanykata

Electrolux ZTF 7650
arieltina

Electrolux ZUA 3830P
groovejet

Electrolux ZUS 3920
yanka76, Rihi11, Garfield007, dorothy79, Light_75

Electrolux ZUS 3922
Amati SX, paliczp, Pizo_S70, Dundikalika, zolidd, r.zsoofi

ETA 7468 BAGGIN
Beus70

ETA x471 SILENT, x=0 világoszöld, x=1 sötétzöld, x=2 lila + turbófej
silversat, gizi oo-OO-oo, zsazsi30, PapírVilla, lapkamalac

Fagor VCE-ECO
jazmine35

Gorenje VCK 1622 AP-ECO
tthom

Gorenje VCK 1801 BCY III
Dev Null

Kärcher DS 5600
tapena

Kärcher T 12/1
apci500

Kärcher VC 6200
vitezalcsutikaroj

LG VC 4916NNT
Nesty

LG VK 8920SCAQ
golyosdezodor, oroshazicsaj

Miele S 2121
Roniee, malvin27

Miele S 2131
loislanex, Blanka-, Mangó Bargit

Miele S 381 Tango Plus
sarONE_a_palacsintában, Kőkapu1, andrers253

Miele S 4210 Ecoline
salix3

Miele S 4211
Kakaduuu

Miele S 4212
juds

Miele S 5211
kspacey, Helsinga, gedeon.farkas

Miele S 5780
Zeki (ár/érték aránya harmatgyenge, de a géppel elégedett)

Miele S 5781
krisztianxxx

Miele S 6240 Ecoline / SBD 650-3 padlókefe
tunderlala-3

Miele S 6240 / SBD 285-3 padlókefe
cizella, kkari

Miele S 771
kisveréb, T. Almeida, tartlev, hape60

Miele S 771 Parkett Special
borneo555

Miele S8 Cat & Dog
bacskait

Miele S 8310
T. Almeida

Miele S 8330
froggy36, Hami30, T_H, beforesk

Miele S 8340 Ecoline / SBD 650-3 padlókefe
szabika11

Miele S 8390
T43

Philips FC 8134
rzoty4, troppauer

Philips FC 8144
zazaaa, cover002

Philips FC 8611
freew30

Philips FC 8738
lilypanni

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Philips FC 9071
turigabi

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9150
BMW-GMBH

Philips FC 9170
ijedos

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki, gaborci, mycene, ijedos

Philips FC 9185
Yany

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9304
mmike

Samsung SC 21F60
Zeki_

Samsung SC 4321
Bockó gazdija, Palga79, Kathy8

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki, conrat, UseR, jjévocska, puercoro, Testaccio

Samsung SC 4795
Mr.Dimitrij

Samsung SC 5225
Kisb4, Rozsy, Kriszta800508, Brixbrax, Hörpi, Blue_Sky_007

Samsung SC 61E0
pszichocica

Samsung SC 6145
si

Samsung SC 6170
Iosefx, CsigaCica

Samsung SC 6340
cicacsinibaba

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8

Samsung SC 74A5
CsRob1

Samsung SC 8442
lipi88

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 91E0
gdz, csephadaro, Intelligencs, Kr3l

Samsung SC 9560
p.lac

Sencor SVC-730 Green
emre01

Solac AS 3240
Zolcsa, csigusz1975

Solac AS 3258
NeomatiK

Vorwerk-Kobold 131
Répcelaki

bandika_75 2014.04.30 Creative Commons License 12527

Szóval ti mit ajánlotok?

Előzmény: tunderlala-3 (12526)
tunderlala-3 2014.04.30 Creative Commons License 12526

max. 20 ezerig strapabíró, az sajnos csak a partvis

Előzmény: Teaway (12525)
Teaway 2014.04.30 Creative Commons License 12525

Ellentmondást vélek felfedezni itt: stapabíró és max. 20000...

Előzmény: bandika_75 (12524)
bandika_75 2014.04.30 Creative Commons License 12524

Sziasztok.

Bedöglött a porszívónk, és szeretnék venni egy újjat.

Tudnátok ajánlani valami strapabírót? Max 20000ft-ig.

Rengeteg létezik a piacon, nehéz jót választani.

A porzsák nélküliek jók?

köszönettel:

András.

tunderlala-3 2014.04.19 Creative Commons License 12523

"megnyugtatlak", és ez majd csak fokozódik, ahogy kamaszodni fognak:D

kellemes ünnepeket mindenkinek!:)

Előzmény: Zeki_ (12522)
Zeki_ 2014.04.19 Creative Commons License 12522

:)

A gyerekeim milliószor jobban lefárasztanak, kiidegelnek, mint a porszívó.

Előzmény: tunderlala-3 (12521)
tunderlala-3 2014.04.19 Creative Commons License 12521

Add el, mielőtt valami lelkibetegséget okoz

ez jóóó:)))

Előzmény: cizella (12520)
cizella 2014.04.18 Creative Commons License 12520

Add el, mielőtt valami lelkibetegséget okoz, aztán vegyél helyette valami szívedhez közelebb állót, utálatos gépek feleslegesen keserítik az életet. (Megrendeltem két éve egy Samsungot, de néhány hét alatt kiderült, hogy nem létezik a webshopban, csakis ezért nem lett olyanom, de most már pláne nem bánom.)

Előzmény: Zeki_ (12519)
Zeki_ 2014.04.16 Creative Commons License 12519

- nem tudja visszahúzni a kábelét, mert olyan merev, és állandóan meg van tekeredve, hajolva. Akárhogy húzom ki, igazgatom, legközelebbre megint szar.

- a szíváserősség állítója eleve fos, pöcögteted felfele, nem történik semmi, aztán egyszercsak feljebb kapcsol, de akkor már jobban szív mint akartad. Ekkor mehet a visszafele pöcögtetés.

- a gégecsöve porszívózás közben sokszor nekilendül a szíváserősség állítónak, na az egyből átállítja vagy gyengére, vagy erősre.

- a gégecsöve áprilisra kilyukadt (szeptemberi a gép).

Utálom.

Előzmény: cizella (12518)
cizella 2014.04.16 Creative Commons License 12518

Hát, belátható időn belül megint lehet nektek miele, ahogy nézem, sajnos vagy szerencsére. 1-2 éven belül úgyis kipurcan a szép új samsung.

Előzmény: Zeki_ (12517)
Zeki_ 2014.04.16 Creative Commons License 12517

Ez a Made in Vietnam Samsung porszívó egy idegesítő fostalicska. Hiába most 38 ezer, meg volt anno 50, a Miele lába nyomába sem érhet.

Előzmény: cizella (12516)
cizella 2014.04.16 Creative Commons License 12516

Nekünk is csináltak ilyet a régebbi porszívók (egyik a Thomas volt, a másikat már nem tudom). Mindig lenyirkáltam belőle. A széteső részekre szigszalag, másmilyen jellegű hibát nem tudtam javítani, ezért is volt olyan sok porszívónk...

Előzmény: Zeki_ (12514)
tunderlala-3 2014.04.14 Creative Commons License 12515

:(

Előzmény: Zeki_ (12514)
Zeki_ 2014.04.14 Creative Commons License 12514

Ennyit tud az 50 ezres Samsung, ami most már csak 38 ezer.... szeptemberben vettük, nem tudom erre is vonatkozik-e a garancia.

badboy33 2014.04.11 Creative Commons License 12513

Keresek ! Alkatrésznek

AEG Electrolux Viva Spin 7440.Porszívót. 1800w

A szűrőházból kellene 1db alkatrész.

andrers253 2014.04.10 Creative Commons License 12512

Sziasztok!

Ide még sose írtam, nekünk egy miele tango plus porszívónk van, igazán meg vagyunk vele elégedve, jó szívóerő, porzsákvételkor megvannak hozzá a szűrők. Most viszont a barátnőmnek kellett porszívó, kikötés nem túl drága és porzsák nélküli legyen. Feladta a leckét, de szerencsém volt, mert sikerült vennem egy dyson dc05-ös porszívót, nem mai darab, de nagy meglepetésemre jobban szív mint a mielénk. Viszont, ha szűrőket kell vennem hozzá, az itthon nagyon drága, így sokkal érdemesebb külföldről rendelni, esetleg tud valaki itthon jó áron szűrőt hozzá, ahol nincs túlárazva.

apci500 2014.03.26 Creative Commons License 12511

Itt a tavasz megszűnt az allergia? Esetleg lett más megoldás? 

Előzmény: Eccerke22 (12489)
tunderlala-3 2014.03.12 Creative Commons License 12510

mert hogy maga a porzsák is már 99,99 %-ban szűr, ez után elég az air clean szűrő is nekünk, bár többen vagyunk atkaallergiások a családban. (ezt az érdeklődő miatt írtam le... már sokadszor:)

Előzmény: tunderlala-3 (12509)
tunderlala-3 2014.03.12 Creative Commons License 12509

igen, ahogy mondod, mielőtt megvettem volna bele az alapból hozzáadott air clean szűrő helyett a "valódi" hepát, úgy voltam vele, kipróbálom mit tud a többrétegű fjm porzsákkal. ha tüsszögünk, akkor veszek hepát majd... nem kellett venni.

Előzmény: tomtyi (12508)
tomtyi 2014.03.12 Creative Commons License 12508

A gőz hiába pusztítja el az atkákat, ha nem tudom eltávolítani az elpusztultak maradékát és az ürüléket. Ehhez meg jó porszívó kell, ami azzal együtt, hogy minimum HEPA 12-es, de az sem baj, ha 13-as, még az is fontos, hogy tökéletesen záródó legyen maga a porszívó, azaz ne legyenek rések, ahol megszökhet a levegő és vele a beszívott por. Utóbbira pedig bármelyik Miele mindenképp garancia. Lala nem írta ugyan, de olvashattad korábbi bejegyzésében: nekik HEPA szűrő nélkül is igen hatékonyan teszi a dolgát, és csökkenti az allergizáló kis szutykok mennyiségét.

Előzmény: Eccerke22 (12495)
apci500 2014.03.10 Creative Commons License 12507

Én egy 33 ezres Philipset látok a képen. Nem gyanúsan olcsó, nézd meg élőben is. Ha jó benyomást tesz rád, tartósnak, praktikusnak  tűnik akkor vedd meg. Itt a fórumon lehet hogy találsz olyat akinek ilyen, vagy hasonló van. Kérdezd meg mi a véleménye.

Előzmény: Eccerke22 (12504)
Eccerke22 2014.03.09 Creative Commons License 12506

Az apci500 által annyira hihetetlennek talált kanapénk méreteit.

Előzmény: Teaway (12505)
Teaway 2014.03.09 Creative Commons License 12505

Ezen a képen mit kéne látni?

Előzmény: Eccerke22 (12501)
Eccerke22 2014.03.09 Creative Commons License 12504

A kertben nem él 3 kutya. A lakásban él 5. :) De ez mellékszál. :)

Nem lehetne, hogy hagyjuk a poroló/seprű és a gőztisztitó témát is? Azt már úgyse hiszed el, hogy nincs egy db székünk se, de mindegy... Porszívó miatt jöttem ide elsősorban. Abban tudsz segíteni?

Ezt például most találtam. Ez csak nekem tűnik "túl szépnek", hogy ilyen "olcsó"? http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/PHILIPS-FC-9071-porsz%C3%ADv%C3%B3,103952,504727,722535.html?langId=-19

Előzmény: apci500 (12502)
tunderlala-3 2014.03.07 Creative Commons License 12503

van gőztisztítód?

NEM lesz vizes, ha délelőtt megcsinálja, estére tökig kiszárad

Előzmény: apci500 (12502)
apci500 2014.03.07 Creative Commons License 12502

Én egy 180 x 200-as matracot meg még 3db 90 x 200-ast szoktam porolni a kertben évente többször. Mind Bonell rugós Yatas meg Cardo. Kiviszek pár széket rájuk teszem és verem őket. Ha nem megoldható akkor rosszul gondoltam el azt kertet ahol 3 kutya él. Nyilván nincsen benne 3 x 3 méter hely. Csak a felesleges kiadás és a várható csalódás miatt kezdtem el foglalkozni Veled. A gőzölés után azért lehet hogy nem ártana majd kivinni a napra száradni :-) 

Előzmény: Eccerke22 (12501)
Eccerke22 2014.03.07 Creative Commons License 12501

Tényleg nem is fontos. Azért akarok egy havi fizetésemért megvenni két kütyüt, mert unatkozom, és nincs jobb dolgom. A matracot megfordítani is alig bírjuk, de mondjuk azt ketten még ki is tudnánk vinni. De: hova teszek egy 180*200 matracot a kertben? Nem, nincs kerti asztal, ekkora főleg nincs. Másrészt ez egy tök kemény matrac, szerintem kb. eltörne rajta a seprű, mire kipüfölök belőle valamit. A lefagyasztás pedig ugye továbbra sem játszik, mivel nem igazán megfelelőek hozzá a körülmények odakint.

Ami pedig a kanapét illeti: bár nem is értem, miért magyarázkodok neked, de: már ide is az ablakon jött be, és két részletben. De szívesen látlak, ha segítenél.

Előzmény: apci500 (12498)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12500

180x200 cm egyben, és 20 centi vastagságban a miénk, az övé még vastagabb, ha jól emlékszem

emeltél már ilyet egyáltalán? súlya is van, és nagyon rossz megfogni, alig lehet fogást találni rajta, meg nyaklik is.... hát aki ezt kiviszi a kertbe, na meg hová is tenné le, nem mindenki szereti a matracot a koszba lerakni... éppen elég megküzdeni vele, amikor az ember az ágyban fordítani akarja.

Zeki_ 2014.03.06 Creative Commons License 12499

Nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint te.

apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12498

Érdekes kanapé meg matrac amit nem lehet egyszer sem kivinni. Persze ha nem is olyan fontos. Olyan mintha csak megerősítésre lenne szükséged a gőzölő megvásárlásához. Elköltesz egy százast és lesz egy új porszívód meg gőztisztítód. No meg ingyen atka, de hátha tévedek.

Előzmény: Eccerke22 (12489)
apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12497

Rólam por formában hullik a hámsejt. Rólad?

Előzmény: tunderlala-3 (12492)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12496

szerintem abszolút jó lehet... mondjuk a tartozékokat nem látom, mik vannak hozzá, de írja, hogy többféle, akkor biztosan van:)

Előzmény: Eccerke22 (12495)
Eccerke22 2014.03.06 Creative Commons License 12495
Előzmény: tunderlala-3 (12491)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12494

nyilván, hogy ott, hiszen ott a kajájuk... a bőröd.

de önmagában a levehető huzat nem megoldás egy allergiásnak

Előzmény: Zeki_ (12493)
Zeki_ 2014.03.06 Creative Commons License 12493

Én anno úgy olvastam, hogy a genya atkák a matrac felső részében tanyáznak, és nem a  20cm vastag egészében. Ezért jó olyan matracot venni, aminek leszedhető a huzata, és mosható 60 fokon. 

De ebben a topikban meglehet kérdezni a matrac szakértőt.

tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12492

a por nem a kajájuk amúgy... hámsejtekkel táplálkoznak, amik folyamatosan "hullanak" rólunk

Előzmény: apci500 (12488)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12491

a fagy jó, amit nem tudok minimum 60 fokon kimosni, azt 24 órára fagyasztóba szoktam tenni

vagy a gőz jó, 55 fok felett pusztulnak el a dögök. amit nem lehet mosógépben mosni, azt gőzölöm

tökéletesen nem lehet megszabadulni tőlük úgysem, de ha sikerül az egyedszámot .s :D lecsökkenteni jelentős mértékben, az már jelentős javulást okoz az allergiás állapotában.

Eccerke22 2014.03.06 Creative Commons License 12490

A fajok szeparálása nem opció. :) Illetve az sem, hogy 1 évet várjak a -20 fokra, ugyanis a (bár különböző fajba tartozó) gyerekem szenved...

Eccerke22 2014.03.06 Creative Commons License 12489

A matracunk hálistennek nem régi, fél éve vettük. Viszont esélytelen, hogy kicipeljem a kertbe, 180 cm széles és 30 vastag. :) A kanapéról nem is beszélve. Szőnyeg nincs, laminált padló van mindenhol.

Nem akarnék költeni, ha megoldható lenne a mostani eszközeinkkel, de sajnos úgy tűnik, hogy nem. Közben megnéztem a mostani porszívónk típusát, Electrolux Z2650, de akárhogy kerestem, még leírást se találok hozzá, csak porzsákokat. Illetve van egy olyan kis "gőzpingvinem", de nem tűnik túlzottan hatékonynak...

Ez már egy jó porszívó? https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1666

apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12488

Nem a dögöket kell megölni, hanem el kell venni a kajájukat. Gőzzel nem fogod megölni a 20 centis matracban élő atkát. Porszívózás után üss egyet a matracra! Nem porzik ugye? Na ja, a míle kiszívta. Persze!

Tuti megoldás, (a fajok szeparálásán kívül) hogy minden matracot, szőnyeget kinn kell hagyni egy szép csillagos téli éjszakán pár órára a mínusz 20 fokban. Ilyen az idén nem volt, de hátha jövőre lesz. Akinek persze szőnyegpadlója van az ne legyen atka allergiás és vica versa :-)

Előzmény: tunderlala-3 (12487)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12487

kapaszkodnak a kis dögök, amíg nem pusztulnak el, nem tudja a javát kipüfölni belőle, akármivel is püfölje

Előzmény: apci500 (12486)
apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12486

Szépen haladsz. Estére végére érsz a két soros írásnak.

(Nem írtam hogy elpusztulnak.)

Előzmény: tunderlala-3 (12485)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12485

ja hogy seprű... az más.. attól biztosan elpusztulnak

Előzmény: apci500 (12484)
apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12484

Nem írtam hogy megöli, porolóval püfölést sem írtam. Tudom magadat sem olvasod vissza nemhogy mást. Ideje porszívóznod, pörgesd Paksot!

Előzmény: tunderlala-3 (12483)
tunderlala-3 2014.03.06 Creative Commons License 12483

mert a porolóval püfölés igen...

Előzmény: apci500 (12482)
apci500 2014.03.06 Creative Commons License 12482

Első körben vidd ki a matracokat a kertbe és addig verd őket seprűvel amíg porzanak! A szőnyegeket is. Hatékonyabb módszer mint a HEPAxx vagy a gőzölgés. A gőz aligha öli meg az atkát a matrac belsejében, legfeljebba felületén. Persze ha költeni akarsz ...

Előzmény: Eccerke22 (12480)
tunderlala-3 2014.03.05 Creative Commons License 12481

normális 2in1 porszívót, amivel porszívózni és gőzölni is lehet, illetve a kettőt egyszerre, 150 ezer körül kapsz (karcher)... de nem éri meg, akinek van, az is azt mondja, hogy a 2in1 funkciót nem szokta használni, mert úgy baromira lassan lehet vele haladni. úgyhogy ő is előbb porszívóz, majd pedig gőzöl, ezt meg két külön géppel is meg tudod csinálni olcsóbban.

az előbb porszívóz, utána gőzöl természetesen csak a padlóra vonatkozik, mert ha matracból, kárpitból akarod irtani őket, akkor a sorrend: porszívóz-gőzöl-porszívóz... mert a döglött atka is allergizál.

nem lesz nagyon vizes a matrac, reggel megcsinálod, este már lehet aludni rajta simán, sőt előbb is... pár óra kell neki csak, hogy teljesen kiszáradjon.

vegyél egy jó porszívót és normális csak gőztisztításra alkalmas gépet, ne a kis "kacsát", hanem valami nagyobbat, ami gurul utánad, mint egy porszívó és sokféle tartozék van hozzá.

Előzmény: Eccerke22 (12480)
Eccerke22 2014.03.05 Creative Commons License 12480

Sziasztok!

Nem túl meglepő módon porszívóvásárlás előtt állok, és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Pontosabban a gőzporszívókról olvasgattam, így jutottam el erre a fórumra, és úgy 40 oldal visszaolvasása után csak még nagyobb a káosz a fejemben. :)

A helyzet ugyanis a következő: poratka-allergiával küzdünk... Ami kicsit megbonyolítja, hogy a delikvens nem 2, hanem 4 lábon jár. :) Ketten lakunk egy kb 60 nm-es kertes házban 5 (igen, ÖT :D ) ki-be járó, de alapvetően bent élő, ágyban-velünk alvó kutyával. Közülük az egyikről derült ki most, hogy elég durván allergiás. :( A mostani porszívónk nagyjából említést se érdemel, az albérletben volt, és látszatra nagyjából összeszedi a port, de hát ez allergia esetén pont semmit sem ér. Na és az is hozzátartozik a dologhoz, hogy eddig nem voltunk különösebben lelkesen takarítás-mániások... hát ez az, ami mostantól másképp lesz. 

Mivel a kutyu az ágyunkban alszik, gondolom, ott kéne elkezdenünk a hadműveletet. A tollpárnát már tegnap kidobtuk. :) A gőzporszívókkal azért szemeztem, mert olyan idillinek tűnt, hogy a forró gőzzel megöli az atkákat, majd jól ki is szívja mindenhonnan, ágyból, padlóból (bár szőnyeg hálistennek sehol sincs) stb. Csak amiket írtatok, hogy macerás, vizes marad utána stb., nem vagyok biztos abban, hogy ez pl. a matrac esetében túl jó lenne...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy atka-allergia esetén melyik a célravezetőbb, a hagyományos vagy a gőzporszívó? Bár ha jól sejtem, mindkettőből lehet jót venni, ha meg tudja fizetni az ember... na ez az, ami nálunk necces, alapból sem vagyunk nagyon eleresztve, ez pedig nagyon nem várt kiadás most. :/ Viszont sz.rt meg nem akarunk venni olcsóért sem, az van most is, ezért akkor inkább keresnék egy 0% THM-es akciót valahol. Ha tudnám, hogy mit keressek. :)

A 40 oldal elolvasása után természetesen én is a Miele-re hajlok :) ahogy néztem, a legolcsóbb az S2121 modell 40 ezerért ( https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1666 ) , erről mi a vélemény, ez is jó lehet nekünk?

Előre is köszönöm :)

pudzi 2014.02.25 Creative Commons License 12479

Ok, köszönöm nektek a segítséget!:)

Zeki_ 2014.02.24 Creative Commons License 12478

Képeket nézegetsz. Látsz-e nagy hengeres valamit, ami sötét és hosszú, a műanyag tartályban.

A Zelmer szűrői a képen kivannak rakva, így valszeg nem a hengeres megoldással megy.

Előzmény: pristi (12476)
pristi 2014.02.24 Creative Commons License 12477

Pudzi, a Mall.hu szerint a Zelmer szívóteljesítménye 320 W.

pristi 2014.02.24 Creative Commons License 12476

Sziasztok, vásárlás előtt állok, és már le is beszéltem magama fórum olvasása okán  egy olyan darabról , ahol a HEPA a tartályban van.

Értem én, hogy a motor után legyen, csak nem tudom, hogy ez így a neten hogy deríthető ki egy leírásból. Valaki tudna ilyet ajánlani, 20-25 ezer környékén, szóval a legalján?

Pl. Ebben a Zelmerben hol van?

Teljesen tanácstalan vagyok, előre is köszönöm a segítséget.  

Zeki_ 2014.02.24 Creative Commons License 12475

naná.

Előzmény: pudzi (12474)
pudzi 2014.02.24 Creative Commons License 12474

http://zelmer.com/home/vacuum-cleaners/eco-series-vacuum-cleaners/eco-power-vc3100-0-hp

itt azt írják, hogy 1400e ami 2000w szintjét hozza.

Egy 2x2m-es szőnyeg és a folyosón lévő kb 10m rongyszőnyeg lenne vele porszívózva.

Gondolom ehhez megfelel.

Előzmény: Zeki_ (12473)
Zeki_ 2014.02.24 Creative Commons License 12473

1700W-os porzsáknélküli, nem egy bika gép, de újkorában mindegyik jól szív.

Előzmény: pudzi (12472)
pudzi 2014.02.24 Creative Commons License 12472

Ok:)

Én a Zelmer fele hajlok. Tetszik h nem kell porzsák hozzá, gumírozottak a kerekei és aránylag sok kiegészítő van hozzá. Meg ha jól tudom elég megbízható márka a porszívók között.

Még a szívóerejére lennék kíváncsi de erről nem találok infót a használati utasításában.

Előzmény: Zeki_ (12471)
Zeki_ 2014.02.24 Creative Commons License 12471

Passz.

Előzmény: pudzi (12470)
pudzi 2014.02.24 Creative Commons License 12470

Köszi a gyors választ!

Az engem nem zavar ha cserélgetni kell a fejeket. Szívóereje milyen lehet? Jobban járnék pl ezzel http://www.mall.hu/padloporszivo/bosch-bsd3030

Előzmény: Zeki_ (12469)
Zeki_ 2014.02.24 Creative Commons License 12469

Kép alapján nem rossz. Külön vannak hozzá a tartozékok, nem olyan mindenegyben. Az gáz.

Előzmény: pudzi (12468)
pudzi 2014.02.24 Creative Commons License 12468

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről?

http://www.mall.hu/padloporszivo/zelmer-vc-31000-hp

Átlagos felhasználásra lesz.

Köszönöm!

Zeki_ 2014.02.20 Creative Commons License 12467

Oké.

Amúgy nézem a dyson.hu-t, a lapát nélküli ventilátort a kínaiak sokkal olcsóbban adják. :)

Előzmény: tomtyi (12466)
tomtyi 2014.02.20 Creative Commons License 12466

Nem túl hosszú keresgélés után ezeket a videókat találtam. Régebben volt a klasszikus hason guruló porszívókkal is. A felépítés tkp. teljesen mindegy.

Előzmény: Zeki_ (12464)
tunderlala-3 2014.02.20 Creative Commons License 12465

talán idézd, nincs időm visszakeresgélni... mindjárt porszívózok :p :D

Előzmény: apci500 (12463)
Zeki_ 2014.02.20 Creative Commons License 12464

Mondjuk nálunk egyik sem kapható, és nem is divat az ilyen álló porszívó.

Előzmény: tomtyi (12462)
apci500 2014.02.20 Creative Commons License 12463

Ja el is felejtettem, te általában csak írsz.

Előzmény: tunderlala-3 (12461)
tomtyi 2014.02.20 Creative Commons License 12462
Előzmény: nerinea (12422)
tunderlala-3 2014.02.19 Creative Commons License 12461

nem állok neki visszaolvasgatni, mert olyat biztos nem mondtam, hogy napi legalább 3x körbeporszívózom a lakást

Előzmény: apci500 (12460)
apci500 2014.02.18 Creative Commons License 12460
Olvasd vissza magadat, meglátod hogyan jött ki. Egyébként köszi a 365-öt!
Előzmény: tunderlala-3 (12458)
tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12459

szerintem max. télen, meg sáros-szutykos időben ennyi kicsi gyerekek mellett is.

amíg ovisok voltak a gyerekek, sokáig én is azt csináltam, hogy hazahoztam őket az oviból és ment a komplett téli overal a gépbe, mert persze a legnagyobb sárban is vitték őket az udvarra és ott ugyan hol máshol kötöttek ki rövid időn belül, mint a homokozóban, folyt a sár a ruhájukból.

aztán egy pár év után meguntam, hogy délután kimosom, másnap délután megint ugyanúgy hozom haza az oviból, onnantól volt egy "benti" overalljuk, amit nem voltam hajlandó csak hétvégén hazahozni kimosni, addig szépen beállították a sarokba, mert már olyan kemény volt a rászáradt sártól:D

a tisztában meg hazahordtam őket... rögtön köbméterekben mérhető volt az alacsonyabb vízfogyasztás:))))

Előzmény: Garfield007 (12457)
tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12458

te mégis milyen évi 1000-1300 porszívózással számolsz? egy év 365 napból áll, tegyük fel, hogy naponta egyszer van felporszívózva az egész lakás, meg ha nagyon muszáj, akkor napközben "gyorselhárításra" pár percre előkapva

Előzmény: apci500 (12456)
Garfield007 2014.02.18 Creative Commons License 12457

Az ikrek 3 évesek, de ezek szerint koszosak vagyunk vagy lehetünk, mert napi 2-3 mosást elképzelni nem tudok...

Előzmény: Zeki_ (12454)
apci500 2014.02.18 Creative Commons License 12456

Szegény gyerekek! Mennyi ruhát adsz rájuk nyáron, hogy napi 3 töltet mosás kijön belőle?! (Ha a gyerek lesz koszos lehet, hogy nem is a ruha megy a gépbe?) De mindegy is, a Miele évi 200 mosással számol. A véleményem továbbra is az hogy az évi 1000 - 1300 porszívózás már extrém sok és ipari porszívó kell hozzá, mert megtérül. Feltéve, hogy 1 akció nem 10 perc persze.

tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12455

mondjuk ha nálunk is olyan kicsik lennének, mint a tieitek, itt is többet menne, még élénken emlékszem az újszülött korokra, egyik pici másik (kettő) kicsi, jáj, mi volt itt:D

Zeki_ 2014.02.18 Creative Commons License 12454

Igen, napi 2 vagy 3 mosás, a hét minden napján. A fiam ha csak kimegy, garantáltan szutykosan jön be. A mosógép meg töltetérzékelős. A mosás elején megpörgeti a dobot, aztán írja ki, mennyi is lesz szerinte a mosási idő. Amúgy 3 gyerekem van. 

Előzmény: apci500 (12449)
tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12453

2

.... és máris gazdagabbak vagyunk két szerető lénnyel:)

Előzmény: apci500 (12452)
apci500 2014.02.18 Creative Commons License 12452

Kérlek frissítsd az adataimat! Sőt kérem az olvasót írja be kommentként hány kutya (k) és hány macska (m) jár be szabadon a házába. Ha lesz adat összesítem és összevetjük a Te számaiddal.

részemről

K = 0

M = 0

Előzmény: tunderlala-3 (12451)
tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12451

hála istennek a legtöbb helyen már azért vége a láncos-kutya korszaknak, te még innen hozod a statisztikai adataidat.:)))

Előzmény: apci500 (12448)
tunderlala-3 2014.02.18 Creative Commons License 12450

jó, ezt magyarázd el a zebeknek is:D

senki nem mondta, hogy minden nap 2-3x megy a mosógépe.

Előzmény: Garfield007 (12446)
apci500 2014.02.18 Creative Commons License 12449

Nem hát! Hetente 14 - 21-et mostok? Mennyi a családipótlék?

A Miele évi 200 mosáshoz adja meg az éves fogyasztást, nyilván nem véletlenül. Nem évi 700-zal meg 1000-rel kalkulál.

Előzmény: Zeki_ (12437)
apci500 2014.02.18 Creative Commons License 12448

... átlag kertesházas családban

Az átlag kutyaólban is csak 1 eb lakik. Az átlag magyar családi házban pedig 0,01*. Nálad ennek 200 x-osa. Tehát jóval az átlag fölött vagy. Még mindig nem tudod milyen ipari porszívók vannak?

*becsült adatok

Előzmény: tunderlala-3 (12438)
Garfield007 2014.02.17 Creative Commons License 12447

Napi 2-3 mosás valóban nem, de heti 7 nap, napi 2-3 már extrémebb kategória...

Előzmény: tunderlala-3 (12445)
Garfield007 2014.02.17 Creative Commons License 12446

Levenni a "kinti" cipőt és beleugrani a papucsba sem egy nagy mutatvány, nyáron meg főleg nem. Persze mások vagyunk...

Előzmény: tunderlala-3 (12444)
tunderlala-3 2014.02.17 Creative Commons License 12445

dehogynem az, legtöbb helyen nem naponta mosnak 1-1-et folyamatosan, hanem pár nap szünettel "szalad össze" több adag és akkor egy nap kimossák mindet... nem hiszem, hogy ez csak errefelé lenne "divat":)

Előzmény: Garfield007 (12443)
tunderlala-3 2014.02.17 Creative Commons License 12444

hát én nem töröm le a lábukat, se gyereknek, se kutyának, hanem összeporszívózom és annyi ... semeddig sem tart.

Előzmény: Garfield007 (12442)
Garfield007 2014.02.17 Creative Commons License 12443

Azért napi 2-3 mosás már nem a normál felhasználás, ha nem is ipari, azt azért tegyük hozzá :-)

Garfield007 2014.02.17 Creative Commons License 12442

Olyan faluban nőttem fel ahol velem együtt éltek összesen vagy párszázan, akkora kertünk volt, hogy két focipályát kimérhetnének és még maradna hely krumplinak.

DE

Anyám valószínű letörte volna a lábam, ha a lakásba a kertből csattogtam volna be.

Szóval, nem értem.

Előzmény: Teaway (12434)
Garfield007 2014.02.17 Creative Commons License 12441

Ööö, megint én leszek a kötözködő, de a másfél szoba összkomfortban is volt helye a porszívónak, soha nem kerülgettük és nézegettük :-)

Előzmény: nerinea (12440)
nerinea 2014.02.17 Creative Commons License 12440

Nem minden lakásban van olyan zárt hely, ahová egy porszívót használaton kívül el lehet suvasztani, vagy ha van is, csak olyan, hogy macerás elrakni ill. újra előszedni. Ilyenkor viszont az lesz a helyzet, hogy a porszívó állandó vagy ideiglenes jelleggel valamelyik sarokban parkol. Ez esetben viszont talán tényleg nem mindegy, hogy egy fekete készülékről van szó, matt fekete csövekkel és fekete szívófejjel, vagy egy egy S6240-ről, égszínkék-világosszürke készüléktesttel, ezüstszínű tömlővel, csillogó fémszínű teleszkóppal, és fekete szívófejjel.

Előzmény: Teaway (12430)
tunderlala-3 2014.02.17 Creative Commons License 12439

dehogynem az

ott mosnak kevesebbet, ahol max. 2 fős háztartás van.

ez persze nem mindennapos 2-3 mosást jelent, néha van olyan nap, hogy nem megy a gép, máskor meg akár 4x is.

ismerek heti 2-3-at mosó asszonyt, a szomszéd nénink, nyugdíjasok, ketten vannak a férjével.

a többi ismerősnél, ahol szintén van 2-3 gyerek, kb. ugyanaz a helyzet, mint nálunk... sőt van, aki nálam is többet mos, úgyhogy nem kell erre ráhúzni, hogy ipari felhasználás lenne, normál családi használat.

tunderlala-3 2014.02.17 Creative Commons License 12438

hát szerintem meg ez teljesen bele kell férjen egy porszívó életébe, nem veszélyes anyagot, finom port, sittet, folyadékot stb.-t szívok vele... a napi koszt, ami termelődik... nem ipari körülmények között, hanem egy átlag kertesházas családban.

Előzmény: apci500 (12436)
Zeki_ 2014.02.17 Creative Commons License 12437

Napi 2-3 mosás sem polgári felhasználás?

Előzmény: apci500 (12436)
apci500 2014.02.17 Creative Commons License 12436

Ipari felhasználásra ipari porszívót. Napi 2-3 kutyaszőr szippantás már nem polgári felhasználás. A Miele (sem) ipari eszköz.

Előzmény: tunderlala-3 (12435)
tunderlala-3 2014.02.17 Creative Commons License 12435

hát ott én is átlag heti egyszer porszívóztam

Előzmény: Teaway (12434)
Teaway 2014.02.17 Creative Commons License 12434

Társasházban talán, ahol nincs kertkapcsolat...

Előzmény: Garfield007 (12432)
tunderlala-3 2014.02.16 Creative Commons License 12433

nem a fanatizmusról van itt szó, hanem a muszájról, 2 bejárkáló kutya mellett nem tehetem meg, hogy hetente porszívózok, de azt sem, hogy akár csak 2 naponta, közben meg rugdossuk a mindent a padlón, amit behordanak.... ez van. nagy igénybevételhez meg kell a normális porszívó, ami bírja is.

Előzmény: Garfield007 (12432)
Garfield007 2014.02.16 Creative Commons License 12432

Nálad 2 év. Mások nem érnek rá ennyire és nem fanatikusak ennyire...

Tényleg nem bántás...

A 20-30e-s gépek egy csomó családban 10-15 évig mennek.

Előzmény: tunderlala-3 (12431)
tunderlala-3 2014.02.16 Creative Commons License 12431

ezzel én is így voltam, de mikor a 30 ezer alatti 2 év után kezdett atomjaira hullani, ugyanezt mégegyszer nem rizikóztam meg. 2-3 de még 4 évente is 20-30 ezerért újat veszel, közben meg bosszankodsz, hamar összejön egy normális porszívó ára, ami kiment az ablakon és még mindig nincs normális porszívód... egyszer kell összerakni az árát és megvenni

Előzmény: Garfield007 (12428)
Teaway 2014.02.16 Creative Commons License 12430

"legközelebb biztosan életérzésközelibb színt választok, ez vele a legnagyobb bajom, a színe."

Mégis, mi a fenéről beszélsz??

A porszívót használod. Nem nézegeted.

Pont mint a pálinkát. Azt se bámulják, hanem nyelik.

Előzmény: cizella (12424)
Zeki_ 2014.02.16 Creative Commons License 12429

Egyetértek.

Előzmény: Garfield007 (12428)
Garfield007 2014.02.16 Creative Commons License 12428

El kell hogy keserítselek, a családok jó része vagy nem tud vagy nem akar kb. 30e forintnál többet adni porszívóért. Ezzel jól el is vannak, semmiféle takarító fétisük nincs, hetente egyszer felnyalják a lakást és köszi. Ezzel el is vannak hosszú évekig, amikor meg elromlik vagy megcsinálják családon/ismerősi körön belül vagy kidobják lelkiismeret furdalás nélkül és vesznek másik viszonylag olcsót. Nem, nem érdekli őket, hogy a csomag A4-es papírt felemeli-e vagy hogy mit hazudik az ügynök a videóban, csak használni akarják.

Maximálisan megértem őket.Nekünk is egyetlen okból van ZUS  porszívónk, a hangja. Ha anno nem csecsemők mellett keresünk porszívót simán lett volna bármi más.

Előzmény: tunderlala-3 (12427)
tunderlala-3 2014.02.16 Creative Commons License 12427

megint nem értek egyet, mert manapság 20-30 ezerért már csak "az alját" kapod sajnos

nem heti egy órás kíméletes használatnak van kitéve nálunk, naponta használom, egyszer végigmegyek vele a teljes 105 m2-en, ami tele van kutyaszőrrel, behordott sárdarabbal, stb.... azután pedig napközben, amikor látom, hogy szükséges, ebben a mostani időben ritkán állom meg, hogy még legalább kétszer elő ne vegyem (két ki-be járkáló kutyánk is van).... úgyhogy nincs kímélve.

és még csak "életérzésem" sincs vele kapcsolatban, ha csak az nem, hogy de qva jól szív, ezzel lehet haladni... ennyi.... nagy valószínűséggel amúgy ilyen használat mellett a legtöbb porszívó már erősen a végét járná, de minimum a szívóereje legalább a felére csökkent volna az újkorában meglévőhöz viszonyítva.

tunderlala-3 2014.02.16 Creative Commons License 12426

ne nézegesd, nem arra való, porszívózz vele, akkor úgyis általában a hátad mögött van, nem?

én észre se veszem, milyen színe van

Előzmény: cizella (12424)
Zeki_ 2014.02.16 Creative Commons License 12425

Miele S5780:

7 évet ment, napi 1x teljes padló , azon kívűl nonstop elöl a morzsázások miatt (2 majd 3 gyerek). Heti 1 teljes ház porszívózás, bútorok portalanítása  a körkefés fejjel. Az utóbbi 2-3 évben nem a gyári porzsákjával ment. Made in Germany. 

Amíg a motorjában nem lett szálszkadás, addig minden működött, az elektromos kábelét (ami vastag kerek) mindig pöccre feltekerte.

Leváltotta egy SAMSUNG VC21F60WNAR/EH olyan merev az elektromos kábele, hogy már nem tudja behúzni. Még csak pár hónapos. A tetején lévő teljesítmény szabályzó túl érzékeny, a porszívó gégecsöve ha hozzáér, máris átállítja a szívást. Vietnámi gyártmány. Nemnézek ki belőle 7 évet, pláne nem ilyen intenzív 7 évet.

cizella 2014.02.16 Creative Commons License 12424

lol, váratlan fordulat, szívből gratulálok a szép új Miele porszívódhoz, legyen benne nagyon sokáig örömed :)

Az átlaggal az a bajom, hogy nagyon durván eltérítik a látszólag teljes értékű, valójában használhatatlan vagy alig használható, nevetségesen olcsó példányok. A "régen minden jobb volt" tulajdonképpen igaz, a cipő kitartott 5-10 évig, az ágyneműhuzat is, a mosógép is, a porszívó is. Most is kitart, csak most  a réginek megfelelő minőségű termékek árának a töredékéért lehet beszerezni az eldobható verziót, ami első ránézésre pont olyan, mint a rendes.

A húsz éves várható futamidőt nem veszem komolyan, a felét se. Az előző 5-6 porszívónk közt nem akadt olyan, amelyik 2 hónapnál tovább húzta volna tűrhető szívóerővel, közülük az egyik egyetlen év alatt tönkrement, ehhez képest ez a kis csiricsáré (szerintem minden tekintetben átlagos) s6240 sprintkék Miele lassan betölti a 2. évét, lényegében olyan állapotban, ahogyan a boltból elhoztuk. Ha most azonnal tönkremenne, akkor is elmondhatnám, most először életemben, hogy volt 2 boldog évem, amikor a porszívónk rendesen porszívózott. Jól van, legyen életérzés. (Mondjuk legközelebb biztosan életérzésközelibb színt választok, ez vele a legnagyobb bajom, a színe.)

nerinea 2014.02.16 Creative Commons License 12423

A típusszám mellett elvileg van egy altípus is (/01, stb.), ami elvileg korrelációban van a színnel, tehát adott típusszám esetén az eltérő színű modellek eltérő felszereltséget is jelentenek (általában a csiricsáré színek (kék, narancs, stb.) a rosszabbul felszereltek (és olcsóbbak), a visszafogottabb/elegánsabb színek (szürke, krémfehér) a jobban felszereltek (és drágábbak)).

És még ezen belül is lehetnek variációk, pl. eltérő célország/"üzletpolitikai megfontolások" szerint (ez jól látszik a kezelési útmutatóban), ezért kell óvatosan bánni a külföldi (angol-német), honlapokkal (pechünkre a magyar honlap olyan amilyen, ezért az ember rákényszerül, hogy pl. a németet használja).

Előzmény: beforesk (12403)
nerinea 2014.02.16 Creative Commons License 12422

(12393 tunderlala-3) Elnézést, nem szerettem volna megbántani egyetlen Miele tulajdonost sem, főleg nem szerettem volna azt sugallani, hogy Mielét csak a sznobok vesznek. Viszont továbbra is úgy vélem, hogy a termékeik árába beleszámolják az "igen, nekem Mielém van" érzést. Kb. mint az iPhone-nál. (Sejtésem szerint a Miele porszívók műszaki paraméterek tekintetében ugyan elég jók, de de nem kiválóak, amiben többet próbálnak nyújtani, az talán a minőségérzet, a kiszámíthatóság, az életérzés. Ezért van az, hogy egy Mielénél nem tudhatjuk, hogy hány decibel, hány watt és percenként hány liter.)

(12395 cizella) Szerintem átlagfizetésből az emberek átlagos termékeket vásárolnak, legyen az automata mosógép, porszívó vagy pezsgő szilveszterre. Egy átlagos minőségű porszívó 20-30 ezerért megvehető, 40-50-ért már csúcsmodelleket is lehet kapni. A Miele 40-nél kezdődik, és 220 ezernél ér véget.

De fogalmazzunk másképp: ki az, aki a nettó átlagfizetése harmadáért vett vagy venne porszívót?

Ami a tartósságot illeti, nem igazán hiszek abban, hogy egy drága porszívó sokkal tartósabb lenne, mint egy közepes árú: a plusz pénz a plusz szolgáltatásokra, az elegánsabb kivitelre, meg a körítésre megy el. (És a gyártó persze nem csak az olcsó termékből szeretne pár évente eladni neked egy újat, hanem a drágából is.)

A saját tapasztalataim sem mondanak mást: pl. a "csúcskompakt" Canon fényképezőgépem 12 és fél hónap után purcant ki (a tökéletesen tervezett avulás mintapéldája!), a "tizenkettő egytucat" Solac porszívóm ezzel szemben a 18. évében jár, és az vele egyetlen probléma, hogy egyre körülményesebb hozzá porzsákot szerezni.

A Miele porszívókra ugyanúgy két év garancia jár, mint a többire, és az plusz garancia árából (azon szerencsés országokban, ahol a gyár ilyet megkockáztat) az is sejthető, hogy tíz éves korig igen nagy valószínűséggel lesz valami baja. A "20 évre tervezve" pedig jól hangzik, csak az már nincs hozzátéve, hogy hetente legfeljebb egy órányi kíméletes használatot feltételezve.

Fentiekkel természetesen nem feltétlen szeretnék bárkit is eltántorítani a Miele porszívók vásárlásától, tegnap végül is magam is vettem egyet... :(

Garfield007 2014.02.15 Creative Commons License 12421

Fogalmam sincs, mivel mindig itt áll a nappali sarkában az ajtó mögött és amikor kell előrántjuk. Általában azért naponta nem megy, de mostanában a náthás idő miatt állandó orrszívó szolgálatban áll.

Előzmény: tunderlala-3 (12420)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12420

ja, most hogy mondod... sosem figyeltem ezt.

mennyit használod egy héten?

Előzmény: Garfield007 (12419)
Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12419

A ZUS elég árulkodó, ebből konkrétan az US vég... :-)

Előzmény: tunderlala-3 (12418)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12418

szám alapján nem tudom

Előzmény: Garfield007 (12416)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12417

ja, azt igen, kiszállítás után hívtak... de szerintem a miele is.

Előzmény: Garfield007 (12415)
Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12416

Nem értem a kérdést.

Előzmény: tunderlala-3 (12414)
Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12415

Nem? Mindent személyesen vettél és nem kértél házhoz szállítást sem? Ja, és fel sem hívtak egyszer sem elégedettséget mérni?

Előzmény: tunderlala-3 (12413)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12414

az ultrasilencer?

Előzmény: Garfield007 (12412)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12413

nekem is van tőlük gépem, nincs vele semmi probléma, így nem ismerem az ügyfélszolgálatukat:)

Előzmény: Garfield007 (12411)
Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12412

Egy ZUS-3920, már 4. évében.

Előzmény: tunderlala-3 (12410)
Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12411

De nem is mer úgy kijelenteni mint te ;-)

és ne feledjük, hogy a márkabolt ügyfélszolgálatában eddig nem kellett csalódnom, pedig az előző lakásban és itt is minden AEG-Electrolux és mindegyik onnan.

Ja, és a porszívó se akar eddig szétesni vagy leégni és 40e alatt megállt. 

Előzmény: tunderlala-3 (12409)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12410

neked az van?

Előzmény: Garfield007 (12407)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12409

az is lehet, senki nem vonja kétségbe:))

kérdés, melyik lesz tartósabb, ezt meg majd az idő dönti úgyis csak el

Előzmény: Garfield007 (12407)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12408

airteq fej egyetlen nagy hátránya és erre gondolhattak volna igazán, hogy a görgői nem szétszedhetők... nem győzöm a kutyaszőrt rángatni róla lefelé, ahogy rátekeredik az halál:(

Garfield007 2014.02.14 Creative Commons License 12407

igazság szerint, aki még nem porszívózott UltraSilencer, az el sem tudja képzelni, mekkora a különbség egy átlag porszívóhoz képest.... klasszisokkal szebben, hatékonyabban és gyorsabban lehet vele takarítani.

Én mondom ezt Buga Józsi!

Előzmény: tunderlala-3 (12404)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12406

amiatt annyira haladós a porszívózás, ahol egyszer végigtoltad, ott többet tuti nem kell:)

Előzmény: tunderlala-3 (12405)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12405

pedig az nagyon jó, nekem az a fej van, úgy szippant be maga körül mindent, hogy hihetetlen:)

Előzmény: beforesk (12403)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12404

igazság szerint, aki még nem porszívózott mielével, az el sem tudja képzelni, mekkora a különbség egy átlag porszívóhoz képest.... klasszisokkal szebben, hatékonyabban és gyorsabban lehet vele takarítani.

Előzmény: beforesk (12402)
beforesk 2014.02.14 Creative Commons License 12403

Egyetlen csalodas ert minket,az angol miele web lapon az S8330-ashoz airteq fej van irva,de egy masmilyen alap fejet kaptunk hozza sajnos.

beforesk 2014.02.14 Creative Commons License 12402

Hosszu keresgeles utan ugy dontottunk hogy veszunk egy Miele porszivot.Ma meg is erkezett az S8330-as.Elso tapasztalatok nagyon pozitivak,a porszivo nagyon precizen van osszerakva,minden egyes resze tokeletesen illeszkedik egymasba,a szivo erejet ossze sem lehet hasonlitani a regi no name porszivoinkal,regen 20 percig is porszivoztam a legnagyobb szobat,ma 7 perc alatt kesz voltam.A turbo fej pikk pakk felszedte a szoszoket a szonyegrol.Ajanlani tudom mindenkinek.

hape60 2014.02.14 Creative Commons License 12401

Kicsit komolyabb cég: http://www.kaseya.com/  De reklámnak nem rossz a film...

Előzmény: hape60 (12399)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12400

jó volt, köszi, megosztottam a kutyásban is:D

Előzmény: hape60 (12399)
hape60 2014.02.14 Creative Commons License 12399

Elképzelhető - ha tudnám, megmondanám. Véletlenül találtam a neten, gondoltam, porszívós topicba illik .-)

Előzmény: tunderlala-3 (12398)
tunderlala-3 2014.02.14 Creative Commons License 12398

a kaseya-ban (vagy miben) automata kutyaxar felismerő van telepítve?:D

Előzmény: hape60 (12396)
Zeki_ 2014.02.14 Creative Commons License 12397

:) de durva!

Előzmény: hape60 (12396)
hape60 2014.02.14 Creative Commons License 12396

Ez itt a reklám helye:

http://www.youtube.com/embed/xWMkOwq2qIU?rel=0    

:-))

cizella 2014.02.13 Creative Commons License 12395

Akinél az olcsóság a döntő szempont, az nyilván nem fog Mielét venni. De semmiképpen nem nevezném luxusnak azt a porszívót, ami kábé 10 napi átlagkeresetből megvehető. (A Rakéta anno lényegesen nagyobb anyagi terhet jelentett, gyakran 24 havi lejáratú áruvásárlási hitelből vásárolták.) Luxusporszívó szerintem nem létezik, főleg azért, mert akik meg tudnák fizetni, nem szoktak porszívó közelébe kerülni. A Miele ár/érték aránya kifejezetten jó.

A porszívó egy tartós fogyasztási cikk, nem praktikus a beszerzési árát egy gyerek első mobiltelefonja alá kalibrálni. Hozhatja úgy az anyagi helyzet, hogy egyszerűen nem fér bele 20 eFt feletti készülék, csak akkor (statisztikailag) jó eséllyel nem fog szívni és/vagy pillanatokon belül szétesik, annyi pénzből képtelenség normális gépet gyártani.

Nekünk nem ez a legszebb porszívónk eddigi életünkben (indexált áron még csak nem is a legdrágább), mindenesetre az első a hosszú sorban, amelyiknek a működésével meg vagyunk elégedve, 2 év után is ezt vennénk. A többes szám nem véletlen, a férjem nagyon ellenezte a vásárlást, túl drágának találta, csakhogy ő is szokott porszívózni, volt módja összehasonlítani a rémes elődökkel. Úgyhogy bármennyire is elmielesedett a topik, nem tudok róla lebeszélni senkit. (Mondjuk rábeszélni se fogok, ezer okból lehet másképp dönteni.)

Előzmény: nerinea (12392)
Garfield007 2014.02.13 Creative Commons License 12394

A reklám videójuk is kicsit hazudós és az ügyfélszolgálatuk is kimondottan európai. Szóval, sok-sok jót tudok felsorolni, hogy Miele porszívót mindenkinek. :-)))

tunderlala-3 2014.02.13 Creative Commons License 12393

ez így nem igaz, nem sznobságból vettem meg, hanem mert ez azért relatíve tartósnak ígérkezik, a többire én már nem merném ugyanezt elmondani.

szívóerő miatt ne aggódj, túl sok is

nerinea 2014.02.13 Creative Commons License 12392

A Miele porszívók két szempontból mindenképp szimpatikusak: (relatíve) kicsik, és vannak hozzá ügyes tartozékok. A fő gond pedig az, hogy a Miele luxustermék gyártó, ami azt jelenti, hogy presztízsszempontból kellene mellette dönteni, és örülni annak, hogy jó drága :). Én viszont műszaki paraméterek ill. ár/érték alapján próbálok választani, amit erősen megnehezít, hogy a Miele a legfontosabb adatokat (szívóerő, zajszint, stb.) gondosan titkolja (bár speciálisan a zajszintet elvileg köteles volna feltüntetni). Megtapogatni, kipróbálni pedig nem egyszerű, mert a legnagyobb műszaki boltokban is maximum egy-két modell kapható.

Előzmény: tunderlala-3 (12391)
tunderlala-3 2014.02.13 Creative Commons License 12391

ki kellett volna próbálni egy s6-ost...

hát ki:))

Előzmény: nerinea (12389)
pudzi 2014.02.13 Creative Commons License 12390

ok, köszönöm a tippeket!

Előzmény: nerinea (12389)
nerinea 2014.02.12 Creative Commons License 12389

Vannak olyan helyek, ahol ki is lehet próbálni, pl. soroksári MM, akár magad is megteheted (még különféle teszt padlók is vannak).

(Én múltkor ilyen helyen próbáltam ki egy S2121-es Mielét - nem nagyon volt meggyőző. Csendesnek nem mondanám, a feje nagyon-nagyon alap (tiszta műanyag), a forgatógombja lötyög, a teleszkópos cső elég rövid, nagyon hiányzik egy hordozófül a tetejéről, stb. Ilyenem biztos nem lesz, ki kellett volna próbálni egy s6-ost... Az Electrolux UltraSilencer viszont tényleg elképesztően halk (főleg, hogy az eco volt kint (1000W)), először azt hittem, hogy rossz...)

A megbízhatóság nehéz ügy, mert statisztikai fogalom, és valamennyire megfelelő mintával szerintem csak a forgalmazók és szervizesek rendelkeznek (de előbbiek nem nagyon fogják elárulni...)

Előzmény: pudzi (12388)
pudzi 2014.02.12 Creative Commons License 12388

De van 50 km-re. Én a megbízhatóságára és a szívóerejére vagyok kíváncsi, azt a boltban sem tudom megtapasztalni.

Előzmény: Zeki_ (12387)
Zeki_ 2014.02.12 Creative Commons License 12387

Nincs valami nagyobb áruház, ahol körbenézhetsz, megnézheted, megfoghatod a porszívókat? Képről mind másabb, mint élőben. Én sajnos egyikről sem tudok nyilatkozni. Nem volt nálam egy olyan sem.

Előzmény: pudzi (12386)
pudzi 2014.02.12 Creative Commons License 12386

Köszönöm a válaszotokat!

Sejtettem én, hogy nem egy nagy szám ez a Sencor:D

És ezekről mi a véleményetek?

http://www.euronics.hu/Bosch-BSGL32030-p6298

http://www.euronics.hu/Bosch-BSD3030-p359

Nem kell egy marha erős gép a lényeg h megbízható legyen és  azért normálisan kilehessen vele takarítani:D De gondolom ezzel nem mondtam most újdonságot:D

Ezeknek a Bosch-nak milyen anyagú lehet a kereke? A sima műanyag megsértené a laminált padlót és inkább csak a gumírozott ajánlott hozzá?

Ebben az árkategóriában Ti melyik más típust ajánlanátok?

Köszönöm!

Előzmény: cizella (12385)
cizella 2014.02.11 Creative Commons License 12385

Fél évtizede benne volt a 13 eFt alatti top3-ban a femina szerint. http://www.femina.hu/otthon/legjobb_porszivok

Kevéssé elégedett vásárló fél évvel ezelőtti véleménye: "Nekupovat." http://vysavace.heureka.cz/sencor-svc-900/recenze/

Utóbbi felé hajlok.

Előzmény: pudzi (12382)
Teaway 2014.02.11 Creative Commons License 12384

"ha jól látom egy porzsák nélküli az oldal porszívója...Electrolux ZCX6440"

Igen, régen topicporszívónak is hívták.

Előzmény: creativehun (12380)
Zeki_ 2014.02.11 Creative Commons License 12383

Minek olyan, ami porzsákos is, meg nem is? Én nem ismerem a Sencort, de nem is akarom megismerni.

Előzmény: pudzi (12382)
pudzi 2014.02.11 Creative Commons License 12382

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a porszívóról: http://www.sencor.hu/tobbfunkcios-porszivok/svc-900-gemino és magáról a márkáról? Mennyire megbízható?

Előre is köszi!

Zeki_ 2014.02.10 Creative Commons License 12381

Ha még van raktáron, vedd meg. De azért az sem jött be mindenkinek.

Előzmény: creativehun (12380)
creativehun 2014.02.10 Creative Commons License 12380

Üdvözletem mindenkinek!

Új vagyok még itt a porszívó fórumon és többekhez hasonlóan az idetévedésem is egy porszívó kimúlás után következett most be.Jelenleg vásárlás előtt állok és annak ellenére,hogy a fórum oldalait már 3 napja böngészem nem lettem sokkal okosabb ....talán még tanácstalanabb :)  nagyon megköszönném ha segítenétek nekem pár bennem megfogalmazódott kérdés tisztázásában.Sokan írják itt,hogy a porzsákos gépek jobban mint a zsák nélküliek...ennek ellenére ha jól látom egy porzsák nélküli az oldal porszívója...Electrolux ZCX6440...ezzel aztán van még egy gondom..pár éve már írtátok,hogy kifutott típus és nem lehet kapni...erre látom,hogy még most is árulják..persze az is lehet,hogy nem azt hanem már a reinkarnációját..amiről aztán nem tudom,hogy ugyan olyan jó minőségű-e mint az elődje volt?? A fentiek után 4 olyan típust néztem ami lehetséges jelöltként számításba jöhetne.

Elektrolux ZCX6440

Samsung SC6170,

Samsung SC 7485,

Samsung VCC 6780

Aztán még egy kérdés...a fejemben kavargók közül... az Elektroluxra azt írjátok,hogy mosható HEPA szűrős ...az EURONICS ...ahol jelenleg kapni...meg azt írja..

• Filter: HEPA H12 - nem mosható....na erre varjak gombot! :(    Szóval...minden ötletnek és válasznak nagyon örülök és előre is köszönöm.

Üdvözlettel:creativehun

CsigaCica 2014.01.27 Creative Commons License 12379

Mi is ilyet vettünk (Samsung SC6170), nagyon jó. Alacsony fokozaton is nagyon erősen szív és jó csendes. 25ezer volt media marktban.

Előtte egy Beez VC-L-1820-B volt (tartályos, 15ezer), de mint kiderült nem úgy takarítottuk ahogy kellett volna, ezért kb. 1 év után tönkre ment a motor benne. Minden szűrőjet és a tartály részeit mosószeres vízben el kellett volna mosni 3-4 hetente, csak ez valahogy a kézikönyvből kimaradt... Kb. 3ezerért lehet kicseréltetni benne a motort.

Előzmény: Iosefx (12313)
tunderlala-3 2014.01.25 Creative Commons License 12378

magyarán igazad van:D

Előzmény: Zeki_ (12376)
tunderlala-3 2014.01.25 Creative Commons License 12377

én mondjuk kipróbálnám, ha csak úgy hozzámvágnák, kiváncsi lennék rá, hogy milyen... de mivel drága (nekünk ez legalábbis porszívóban már a drága kategória), ha nekem kell megvenni, akkor ennyi pénzt már inkább egy olyanba fektetnék, amiben talán jobban meg lehet bízni, lásd miele....

Előzmény: Zeki_ (12376)
Zeki_ 2014.01.25 Creative Commons License 12376

70-ért mielét vennék, nem electroluxot.

Előzmény: lxt (12375)
lxt 2014.01.25 Creative Commons License 12375

AEG UlraOne - és nem kell minden nap porszívózni.:-)

Minden, az általad felsorolt szempontok szerint is jó döntés.

Kárpitok takarítására, atkátlanításra is alkalmas (amennyire az lehetséges). Na most, poratka mindenhol van, ahol van (ember) házipor - amit az olcsóbb modellek inkább hoznak/tartanak lebegésbe, mintsem tennék a dolguk.

Egyszer kell megvenni.:-)

Előzmény: kisp113 (12373)
Zeki_ 2014.01.25 Creative Commons License 12374

Philipseket nézd meg.

Előzmény: kisp113 (12373)
kisp113 2014.01.25 Creative Commons License 12373

Sziasztok!

Sok év után nyugdíjaznám az eddig használt minimal samsung porszívónkat. Legkisebb, leggyengébb legolcsóbb modell volt annó, nem gondolom hogy bármit veszek ne érezném jobbnak :)

A rászánt keret mondjuk max 30e Ft. Mivel ez a 30 is már a 20 kiterjesztése, kérem hogy a miele flame most maradjon el. 

Ha valaki esetleg konkrétan Samsung vagy Bosch márkáktól tud ebben az árban ajánlani azt megköszönném.

45 nm-en kellene napi szinten helytállnia, szőnyeg és burkolt padló fele-fele. A feleségem a portalanítást is porszívóval intézi, legyen egy jó hozzávaló fej.

További szempontok:

-nagy szívóerő

-szabályozható teljesítmény

-nagy szívóerő

-elegendően nagy porzsák (porzsák nélküli verziók kilőve)

-ne legyen túl hangos

-ne legyen túl nagy vagy normálisan lehessen állítva tárolni

-nagy szívóerő :)

Laikusként az alábbi modelleket szúrtam ki:

-Samsung SC 7485 avagy VCC7485

-Samsung SC-6170

-Bosch BGL 32510

-Bosch BSGL 32383 (ennél az örvénytartály a porzsák helyére kerül, vagy előszűrőként egyszerre dolgozik?)

-Bosch BSGL 32540

...

Köszönöm!

Dorkateo 2014.01.23 Creative Commons License 12372

Mennyiért adod? Megvan még?

Előzmény: kspacey (12191)
tunderlala-3 2014.01.21 Creative Commons License 12371

most néztem, melyik ez, úgy látom, airteq fej van ehhez is, úgy fog szívni, mint állat:D

Előzmény: T43 (12369)
tunderlala-3 2014.01.21 Creative Commons License 12370

jó porszívózást!

hogy tetszik?

Előzmény: T43 (12369)
T43 2014.01.21 Creative Commons License 12369

Megszületett a döntés. Miele S 8390-es lett. Ma jött meg. :-)

Előzmény: tunderlala-3 (12365)
tthom 2014.01.21 Creative Commons License 12368

Elfogyott a gyári papír porzsák a Gorenjénkből.. Van valami márka, amit érdemes nézni, mint eldobható porzsák, vagy nagyjából mindegy? Swirl-t néztem, azt két helyen is árulják, extra szűrő, meg minden.

Thx.

hangyafeleség 2014.01.20 Creative Commons License 12367

Szép nagy masina. Aki ezzel gályázik, biztos jól megjattosodik :-)

Előzmény: Teaway (12359)
hangyafeleség 2014.01.20 Creative Commons License 12366

Nem jutott eszembe a szekrény meg a hűtő tetejéről porszívóval leszedni a port...

És nem szeretnék levegőtisztítót vásárolni.

Köszönöm a véleményedet!

Előzmény: Zeki_ (12354)
tunderlala-3 2014.01.19 Creative Commons License 12365

hát nem nézem napi szinten a kínálatot, de szerintem több is van már náluk 1200 w-os modell... ha az enyém igen, akkor a többi miért nem?:)

Előzmény: T43 (12363)
Zeki_ 2014.01.19 Creative Commons License 12364

És?

Szerintem a Miele lejjebb adta, és az már egy szöszt sem szív be?

Előzmény: T43 (12363)
T43 2014.01.19 Creative Commons License 12363

De az 1200W-ból is már két fajta van.

Előzmény: tunderlala-3 (12362)
tunderlala-3 2014.01.19 Creative Commons License 12362

az 1200 w-os miele simán felemeli az a4 csomagot

Előzmény: T43 (12355)
Zeki_ 2014.01.18 Creative Commons License 12361

A komfort fogó jó dolog.

Előzmény: T43 (12357)
Zeki_ 2014.01.18 Creative Commons License 12360

Szép monstrum. Jó drága is lehet.

De:

Remaining microscopic particles are caught by our HEPA Neutralizer Filtration System. This two-stage filtration combination removes nearly 100% of dirt and contaminants.

Tehát azért ott is ott a hepa szűrő.

Magában meg a hepa szűrő is elég.

Előzmény: Teaway (12359)
Teaway 2014.01.18 Creative Commons License 12359

Így néz ki amúgy ► szivárvány porszívó

Előzmény: hangyafeleség (12353)
Teaway 2014.01.18 Creative Commons License 12358

Kérj egy bontatlan A4-es papírköteget a boltban. Ha azt felemeli a sörte nélküli normál fej, akkor

T43 2014.01.18 Creative Commons License 12357

Hétfőn elmegyek a Szetei féle Miele boltba. Megnézem a porszívó kínálatatot.

Kíváncsi vagyok gyakorlatban is a teljesítmény különbségre.

Meg van még pár dolog ami izgat. Pl. mennyivel jobb a "comfort fogó" vagy mennyivel jobb a "dinamic drive" lengéscsillapítós görgőrendszer.

Vagy bőven elég egy sima S8310 vagy S8330 porszi...

Előzmény: Zeki_ (12356)
Zeki_ 2014.01.18 Creative Commons License 12356

mi kis piac vagyunk.

Az 1200W-os is jól szív, mert speckó a kialakítása.

T43 2014.01.18 Creative Commons License 12355

Elkezdtem hajlani a Miele porszívók irányába. Mennyi különbség van szívási teljesítményben az 1200W-os és a 2200W-os között? Melyiket érdemes választani? Azért ez nem kevés különbség. A régi 1600W-os LG a lábtörlőt se emelte meg új, tiszta zsákkal.

És miért van az, hogy nálunk minden típusból csak 1 szín van (az is a lehető legrondább), még más országokba minimum 2-3 féle közül lehet választani. Ráadásul németországba a garancia se 2 év, hanem 5, ha jól láttam.

Előzmény: Zeki_ (12354)
Zeki_ 2014.01.18 Creative Commons License 12354

A vízes porszívó egy baromság.

NEM SZŰR A VÍZ!

Egyszerűen a tartályban az van, az áramlás meg rácsapatja a levegőt a víz felszínre, hogy kösse meg a port. De mindet nem tudja, így még külön szűrő is van a levegő kimenetnél. Cserébe mindig ki kell szárítani, különben penész.

Megnézném azt a vízes porszívót, amit felemel a háziasszony, hogy székről a hűtőt vagy szekrény tetejét leporszívózza vele.

Bármilyen hepa12 vagy hepa13-as nem gagyi porszívó csökkenti az allergiát, mert allergén mentes levegőt fúj ki.

Amúgy meg venni kell levegőtisztítót, és otthon hangtalanul dolgozva tisztítja  a levegőt.

Előzmény: hangyafeleség (12351)
hangyafeleség 2014.01.17 Creative Commons License 12353

Hát akkor ezt a szivárványt én kihagyom, köszi.

Inkább keresek egyet eső után.

Előzmény: Teaway (12332)
hangyafeleség 2014.01.17 Creative Commons License 12352

Hmmm...

Aztán tovább is olvastam amit írtál. Osztom a véleményed: én sem szoktam szinte soha söpörni. Sokkal hatékonyabb porszívózni minden padlót. Felmosás előtt is.

Előzmény: tunderlala-3 (12326)
hangyafeleség 2014.01.17 Creative Commons License 12351

A Zuram szokott porszívózni :-) most is ő takarítja a porszívót, nem az enyém a macera :DD Viccet félretéve, neki nem okoz problémát a minden takarítás utáni kitisztítás. Általában ketten takarítunk, én portörlök ő meg porszívózik, de ha úgy jön ki a lépés és én csinálom egyedül, én is megcsinálom. Jelenleg egy textilporzsákos Electroluxunk van, de már megérett a cserére.

Egy kolléganőm nagyon dícséri a vízes porszívót. Neki sokkal elviselhetőbb az allergiája mióta ilyennel takarít otthon.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi...

Előzmény: Zeki_ (12323)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12350

hát én is szeretek ezen minél gyorsabban túllenni, úgyhogy pár perc porszívózás, utána már csak tologatni kell a felmosót, nem azon küzdeni, hogy fel tudjam vele szedni a padlóról a szöszt-hajszálat-kutyaszőrt... így pillanatok alatt megvan. majd meglátod:)

Előzmény: Mike8712 (12349)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12349

Sajna már a 2. héten megtapasztaltam ezt. Nem tartozok a türelmesebb emberek közé, akik képesek 4x is nekifutni, hogy minden kis hajszál meg szösz eltűnjön. Én a gyors megoldás híve vagyok.

Amúgy megrendeltem az alant mutatott készüléket, remélem jó véleménnyel tudok róla szolgálni. Ezt a Vinchi vizes készüléket (mert mint kiderült az a márkája :D) meg kihajítom a francba.... Kár hogy mostanában nincs az Euronics-nál ilyen használt porszívó beszámítás.

Előzmény: tunderlala-3 (12348)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12348

néha is seprek csak felmosás előtt, de mindig meg is bánom, sokkal több idő, mint gyorsan összeporszívózni, a kettőről együtt már nem is beszélve... mert seprés után nehéz felmosni, ugyanúgy csak tologatod a koszt a felmosóval.

Előzmény: Mike8712 (12341)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12347

mondjuk nekem volt az előzőhöz is, de a hangossága miatt azt nem használtam portörlésre, még engem is idegesített, nemhogy a családtagjaimat

Előzmény: Zeki_ (12342)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12346

Passz.

Lehet nincs hozzá körkefés kis fej, a bútorok portalanításához.

Előzmény: Mike8712 (12345)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12345
Előzmény: Zeki_ (12344)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12344

Nézd, nem tudom melyik lehet jobb álló porszívó, de nálam az orion olyan eldobható márka.

Előzmény: Mike8712 (12343)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12343

Ezért nincs olyan h*lye aki pénzt ad :D Valami Dyras márkájú Tesco-s rettenet, szüleimtől kaptam, ők vettek újat, hülyegyereknek meg jó az is....

Előzmény: Zeki_ (12342)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12342

Eladod a vízes porszívód, és veszel egy normálisat. Olyat, amihez kiskefés körfej is van, azzal gyorsan le lehet szedni a port, ami a porszívóba kerül.

1 célszerszám legyen otthon, ne több. De az legalább jó legyen.

Előzmény: Mike8712 (12341)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12341

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy természetesen mindig felseprek mielőtt felmosok, de egyszerűen a seprűn is csak halmozódik a por, kb 3. húzás után már potyog róla a por. Ezért gondoltam valami gyorsan előkapható porszívóra, álló porszívó személyében.

Nem akarok 20ezreket ilyenekre, mert van egy "vizes" porszívóm is, ha erősebb szívásra kellene, mondjuk azt úgy rühellem ahogy van, az is idióta aki kitalálta. Galériás pici lakásban élek, erkély nincs, tehát szárítgatni meg kézzel kiszedegetni a dzsuvát belőle nem hálás dolog. Ráadásul előszeretettel eldugítja a lefolyót is  a WC-ben, szüleim ilyet használnak, mondjuk az kertes ház, van ideje kint megszáradni.

Elektromos seprűket nézegettem, nem kellett sokat olvasnom hozzá, hogy letegyek róla, az is mindenre jó, csak takarítani nem.

Gondoltam van itt valakinek tapasztalata álló porszívóval.

És hogy megnyugtassalak, a bútorokról is letörlöm mikroszálas kendővel a port. :)

Előzmény: Zeki_ (12340)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12340

Veszed amelyik tetszik. Vagy hosszabb a garancia.

A padlóról könnyen fel lehet szívatni a port, nem kell erőgép hozzá.

Előzmény: Mike8712 (12335)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12339

Ja, bútoron nincs por.

Az jó lakás.

Akkor tényleg elég az álló gép.

Előzmény: Teaway (12337)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12338

nekem sem kéne állóporszívó, leggyorsabban és leghatékonyabban porszívóval lehet "port törölni" is.

Teaway 2014.01.12 Creative Commons License 12337

Csak a padlót említette, bútorról szó sem volt :D

Előzmény: Zeki_ (12334)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12336

felmosni úgy lehet könnyen-gyorsan, hogy előtte összeporszívózol... különben csak tologatod a koszt a felmosóval... a vileda laposfelmosóval is, nekem olyan van.

Előzmény: Mike8712 (12333)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12335

Nem ez volt a kérdés.

Előzmény: Zeki_ (12334)
Zeki_ 2014.01.12 Creative Commons License 12334

Oké, és a bútorokról mivel takarítod le a port?

Nem az álló porszívóval, az biztos.

Előzmény: Mike8712 (12333)
Mike8712 2014.01.12 Creative Commons License 12333

Sziasztok!

Kezdő lakástakarítóként (első lakás, férfi vagyok aki lusta) szeretnék valami normális porszívót, amit esetenként 2 naponta is elő lehet kapni. Sajnos a lakás ahol élek nagyon porosodik, 2 naponta vannak a konyhában porcicák, vagyis biztosan van máshol is, csak ott fehér a járólap (nappali parkettás).

Gondolkodtam, hogy van-e értelme álló porszívót vennem? Van most az Interspar-ban olcsó és igazságos Orion álló porszívó 9 ezerért, de félek tőle ( azt a 3 tapasztalatot nem tekintem annak).

Esetleg Electrolux Energica ZS203EV? Erről elég sok jót írnak.

Vagy gondolkodtam azon, hogy veszek normális lapos felmosó szettet (ami van az a pamacsos vileda, utálom, mert a port, hajszálat "eldobálja" felmosás közben), azt mondták az se tuti, csak tolja/húzza maga előtt a koszt.

Teaway 2014.01.12 Creative Commons License 12332

A legjobbak között van pl. a Rainbow vízszűrős porszívó, de az sajna 2000 USD.

Előzmény: hangyafeleség (12320)
tunderlala-3 2014.01.12 Creative Commons License 12331

jó, akkor vissza az eredeti kérdésedhez.... igen, a mielének van olyan porzsákja, ami 99,9 %-os hatékonysággal szűr, és rá is vagyon írva.

DE a másik része jogos, ami a nem tellett a bemérésre oldalára vonatkozik... biztosan tellett volna, de akkor ki venne bele esetleg -- a túl aggályosak közül -- még plusz hepa filtert is, mikor anélkül is allergén mentes kifújt levegőt biztosít a "sima" air-clean filterrel? mindennek megvan a maga oka... még náluk is:)

Előzmény: apci500 (12330)
apci500 2014.01.12 Creative Commons License 12330

Félre Elbeszélsz az igazi kérdés mellett.

Előzmény: tunderlala-3 (12329)
tunderlala-3 2014.01.11 Creative Commons License 12329

te csak ajánld a vízszűrőset, biztosan jól jár majd vele

Előzmény: apci500 (12327)
tunderlala-3 2014.01.11 Creative Commons License 12328

merthogy a porzsák plusz motorszűrő után szerinted még honnan és mi kerülhetne a motorba, amit aztán kifúj onnan, ami után amúgy is van még egy plusz szűrő... amit meg ha nagyon aggályos vagy, kicserélhetsz hepára

Előzmény: apci500 (12327)
apci500 2014.01.11 Creative Commons License 12327

hepa 12 szűrő VAGY azzal egyenértékű szűrési hatékonysággal bíró porzsák

Ezt hogyan kell érteni szerinted? Vmelyik márkának (csak nem a Miele?) a H12 szabványnak megfelel a porzsákja de nem írja rá? Miért? Nem futotta a szabványosításra? A porzsák a motor előtt van, tehát a kifújt levegő lehet, hogy már fennakadna a H12-n. Ez már a Miele porzsák pszichés mellékhatása?

Előzmény: tunderlala-3 (12325)
tunderlala-3 2014.01.11 Creative Commons License 12326

ha allergia miatt kell, a hepa vagy amit az előbb írtam, elég bőven... nem kell bedőlni a vízszűrősöknek, csak a macera van velük minden porszívózásnál.

mi is tele vagyunk allergiásokkal...

Előzmény: hangyafeleség (12321)
tunderlala-3 2014.01.11 Creative Commons License 12325

hepa 12 szűrő VAGY azzal egyenértékű szűrési hatékonysággal bíró porzsák

Előzmény: Zeki_ (12324)
Zeki_ 2014.01.11 Creative Commons License 12324

15-ért nincs jó.

20-ért sem.

25-ért sem.

Csak hiszik hogy jó, mert jobbat még nem használtak.

Mindegy mit veszel, csak előbb ésszel mérd fel az igényeidet, hogy mikre kell használnod.

Egy otthoni porszívó halk, hepa 12 szűrő van benne, hosszú a kábele amit szépen vissza is húz magába, van hozzá mindenféle bútor takarításra való fej ( pl: kárpittisztító, körkefés kis szívófej), ha porzsák nélküli, akkor a szűrő nem hengeres, ami benne van a tartályban, mert akkor jön a szopni fogsz sorozat, nem műanyag a teleszkópos csöve.

Előzmény: gyvince (12322)
Zeki_ 2014.01.11 Creative Commons License 12323

Minek neked vízes porszívó?

Hogy utána mindig el kelljen takarítani, és kiszárítani?

Vagy szükségét érzed párásítani otthon a levegőt?

Előzmény: hangyafeleség (12321)
gyvince 2014.01.10 Creative Commons License 12322

hát lakásban szeretnék porszívózni és nem vizet :D tudsz valamit ajánlani? ami jó?

Előzmény: Zeki_ (12319)
hangyafeleség 2014.01.10 Creative Commons License 12321

Megtaláltam.

http://allergiafigyelo.hu/samsung-vizszuros-porszivo-teszt/

Rosszul emlékeztem, nem kék a színe.

hangyafeleség 2014.01.10 Creative Commons License 12320

Sziasztok!

Vízszűrős, porzsák nélküli porszívót szeretnék vásárolni. Pár hete olvastam egy Samsung tesztet, de most nem lelem. Az maradt meg bennem, azt írta a tesztelő, nem is hitte volna mi mindent összeszed a masina és rögtön megnézte mindkét házi kedvencét, hogy maradt-e rajtuk szőr.  Ez egy kék színű Samsung volt.

Esetleg erről van valakinek tapasztalata: http://rottenbiller.bemutatoterem.net/vizszuros-porzsak-nelkuli-porszivo-samsung-sd-9420

Vagy valami konkrét típus, ami bevált a használatban? Max. 50 lenne a felső határ.

Köszönettel!

Zeki_ 2014.01.10 Creative Commons License 12319

Mire akarod használni?

Lakás porszívózűsra alkalmatlan.

De ha náéatok folyamat vízet kell felszívni a padlóról, akkor okés.

Ja a 4 méter elektromos kábel lópikula. Igaz ez fel sem csévéli.

Itt a tezst videóban is hallatszik hogy hangos mint állat.

Inkább arra való, amire tesztelik.

Előzmény: gyvince (12318)
gyvince 2014.01.10 Creative Commons License 12318

sziasztok porszívót szeretnék venni valamint véleményt kérni erről a tipusról : http://www.grx.hu/shop/haztartasi-kisgepek/porszivok/karcher-wd-2200-nedves-szaraz-porszivo

ajánlatokat is meg hallgatok ha van valami top vétel...

vikiviki 2014.01.07 Creative Commons License 12317

Ha legközelebb tényleg elromlik a porszívónk, akkor kipróbálom azt a caffe lattét is:)

Előzmény: nagya2 (12316)
nagya2 2014.01.07 Creative Commons License 12316

HAli!!

Pesten van az a kinai pláza, nekünk onnan hozták, valami asiacenter dereng.

Nem caffe latte-t ittál, hanem karamellás kávét(álá Aldi-módra)  :-))

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (12315)
vikiviki 2014.01.07 Creative Commons License 12315

Nagya! Köszi a porszívójavítást! Meg a caffe lattét és a csokit is:) Férjem kérdezi, hogy honnan lehet ilyen csokit kapni? 

Előzmény: nagya2 (12293)
Iosefx 2014.01.06 Creative Commons License 12313

Hirtelen kellett porszívót venni, és az óriási kínálatból kinézetre ezt a gépezetet választottam 25 rugóért:

Samsung SC6170 (2000W)

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/vacuum-cleaners/VCC6170V3R/XEH

Hihetetlen csendes, és közepes fokozaton is brutál szívóereje van. HEPA szűrőt is befogad.

A teleszkópos gégecső-hosszabbító kicsit nehéz, mert fémből van, de nagyon praktikus.

Kőkapu1 2014.01.06 Creative Commons License 12312

És most meg azt mondja, hogy: hát jó-jó, meg szép ez az új porszívó, na de a régi jó kis Miele?

;-)

Előzmény: Zeki_ (12308)
tunderlala-3 2014.01.06 Creative Commons License 12311

:))

Előzmény: Zeki_ (12310)
Zeki_ 2014.01.06 Creative Commons License 12310

Mert így van.

Ki volt adva az ukász, hogy másnap reggelre kerítsek valami porszívót.

Kerítettem.

Előzmény: tunderlala-3 (12309)
tunderlala-3 2014.01.06 Creative Commons License 12309

oké:) csak mindig mondogatod, hogy miatta vetted meg...

Előzmény: Zeki_ (12308)
Zeki_ 2014.01.06 Creative Commons License 12308

Megint megkérdem.

Beleszólok én az életetekbe?

Mi az, hogy ne fogjam az asszonyra?

Ha egyszer ő basztatott, és ZÁRÁS előtt vettem meg, mert neki már másnap reggel kellett, akkor ne mond, hogy ne fogjam az asszonyra!

Talán ott voltál és másképp tudod?

Volt 50ezrem venni egy szép és kezelhetőnek látszó porszívót.

Az Auchan meg a mellett lévő MM-ba rohangáltam, hogy hol mi van és mennyiért.

A piros metálfényű Samsung lett a befutó, Miele nem volt egyik boltban sem.

Mivel akkor már napok óta nem volt porszívónk, az asszony egyre idegesebb lett, és ezáltal én is.

Pontot tettünk a dolog végére.

Előzmény: tunderlala-3 (12307)
tunderlala-3 2014.01.06 Creative Commons License 12307

csak ne fogd az asszonyra

Előzmény: Zeki_ (12306)
Zeki_ 2014.01.05 Creative Commons License 12306

Te, beleszólok én az életedbe?

Előzmény: tunderlala-3 (12305)
tunderlala-3 2014.01.05 Creative Commons License 12305

jó, legyen egy hét... seprű, felmosó is van azért a világon:)

Előzmény: Zeki_ (12304)
Zeki_ 2014.01.05 Creative Commons License 12304

Nem 2-3 nap.

Előzmény: tunderlala-3 (12303)
tunderlala-3 2014.01.05 Creative Commons License 12303

hát amúgy 2-3 napot, míg odaér, a legrigolyásabb asszony is kibírhatott volna egy mieléért... még én is kibírtam volna, pedig itt a két ebzet:D

Előzmény: Zeki_ (12302)
Zeki_ 2014.01.05 Creative Commons License 12302

Azt hiszem szombat délután már nagyon verte az asszony a tamtamot, és szombat este zárás előtt vettem meg a Samsungot.

Miele itt meg shol nincs szombat délután.

A konyhabútorosok, ahol rendelni lehet mielét, is csak hétfőn nyitottak volna, plusz a rendelési idő.

A Samsung a közelében sincs a Mielénknek.

Gyenge a kábelvisszahúzója, igénytelenebb a 2 részes teleszkópos csöve. Ja, és a Miele körkefés és kárpittisztató fejét hazsnálja az asszony, mert az külön-külön van, nem egybeépített nagydarab mint a Samsungé.

Előzmény: T43 (12301)
T43 2014.01.05 Creative Commons License 12301

Zeki_  Pont Te írod, hogy vegyek Miele porszívót.  Ez egy kicsit viccesen hangzik. Te..., aki azért vett Samsungot, mert az adott mediaMarkt-ba nem volt Miele. Ha én azt akarok venni, akkor addig megyek még nem találok, vagy megrendelem valahonnan.

De ha már Samut vettél, azzal mi a helyzet? Ha jól emlékszem egy VC21F60WNAR-es. Írnál róla... Köszi. Egyik ismerősöm is most kapot egy ilyet Karácsonyra, de 1-2 használat után nem nagyon tud még mit mondani róla.

Előzmény: Zeki_ (12297)
tunderlala-3 2014.01.05 Creative Commons License 12300

bármelyik jobb lesz tartósságban, szívóerőben, mintha más márkából választasz

Előzmény: T43 (12299)
T43 2014.01.05 Creative Commons License 12299

Pl. egy S 4213-at?

tunderlala-3 2014.01.05 Creative Commons License 12298

:D

ez tömör volt

Zeki_ 2014.01.04 Creative Commons License 12297

Vegyél Mielét.

Előzmény: T43 (12296)
T43 2014.01.04 Creative Commons License 12296

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk. Már van is egy kiszemelt áldozatunk.

Méghozzá egy Philips PerformerPro FC9190/01

Ebben az árban (40.000Ft környéke), nem nagyon találtam másik márkát ami ehhez hasonlóan 500W szívóerővel és HEPA 13-as szűrővel rendelkezne.

Nem utolsó sorban a kinézete sem rossz.

Erről a típusról van valakinek konkrét tapasztalata, vagy úgy alapból a porzsákos Philips porszívókról?

Esetleg miket ajánlatok ti ebben az árkategóriában és ehhez hasonló paraméterekkel???

Válaszotokat előre is köszönöm!

nagya2 2014.01.03 Creative Commons License 12295

Hali!!

Erre:

http://termek.auchan.hu/tisztantartas/porszivo/porzsak-nelkuli-porszivo/hoover-tre-1405-porzsak-nelkuli-multi-cyclon-porszivo

Vagy ennek van egy sajátmárkás madaras megfelelője.

Üdv Nagya

Előzmény: Yager001 (12294)
Yager001 2014.01.02 Creative Commons License 12294
Előzmény: nagya2 (12293)
nagya2 2014.01.02 Creative Commons License 12293

Hali!!

Nemolyanrég alant linkeltem 2 porszívót, az egyikről yutyub is van.

Hasonlóak vannak nekem is Samuban(sajnos már nem gyártják).

Üdv Nagya

Előzmény: Yager001 (12286)
tunderlala-3 2014.01.01 Creative Commons License 12292

ha valakinek meg az lenne egy mostani vétel egy nemtommilyen után, az meg teljesen elégedett lenne vele.

csak hát egy miele után a következőnek már elég nehéz dolga van...

Előzmény: Zeki_ (12291)
Zeki_ 2014.01.01 Creative Commons License 12291

Samsungot vettem, mert a Mediamarktban nem volt Miele. És az asszony már nagyon basztatott, hogy kell neki porszívó. Talán szombat este vettem, már nem tudom.

Abból is az 50 ezer Ft-os jobbikot.

Ami így is szarabb mint egy Miele.

Előzmény: tunderlala-3 (12290)
tunderlala-3 2014.01.01 Creative Commons License 12290

mintha most samsungot vettél volna, vagy philipset, vagy mi is van most?

Előzmény: Zeki_ (12289)
Zeki_ 2014.01.01 Creative Commons License 12289

Igen, a porzsák nélküli az hangos.

Műanyag a "porzsák", és mindenféle légörvények vannak benne, hogy a por kicsapódjon, a tartályban.

Azon kívűl aki ilyet vesz, arra is figyeljen, hogy ne legyen a tartályban a hengeres szűrő, mert akkor szopni fog.

Ha meg a tartály olyan, hogy mindenféle rejtett zugok is vannak benne, megint csak szopni fog.

Nekem egyszer volt tartályos gépem, jól bele is nyúltam.

A tartályban a hengeres hepa szűrő:

úgy kellett a redőkből kézzel kitépkedni, kibányászni a  dzsuvát, a hajszálak rátekeredve. Ha nem tetted, gyorsan esett a szívóerő.

A tartályban hátul volt klt oldalról 1-1 elvékonyodó rész, onnan sosem tudtam kiönetni a cuccot, mindig a kézzel kellett onnan kiszednem a dzsuvát.

Én maradok a porzsákosnál.

És Miele alatt nem veszek porszívót.

Előzmény: Yager001 (12288)
Yager001 2014.01.01 Creative Commons License 12288

ennek mi az oka? Az hogy nincs porzsák eleve azt feltételezi hogy hangos?jóK egyáltalán a porzsák nélküli gépek?

Előzmény: Zeki_ (12287)
Zeki_ 2014.01.01 Creative Commons License 12287

Porzsák nélküliben nem hiszem hogy van halk.

Én nem tudok semmit sem ajánlani.

Előzmény: Yager001 (12286)
Yager001 2014.01.01 Creative Commons License 12286

Nem gondoltam volna, hogy egy porszívó vásárlást is az indexen fogok kezdeni de mivel mindig kaptam segítséget ezért ismét ide jöttem. Egy  1600w os kb.6 éves porzsák as Lgt használunk ami rohadt hangos, nagyon hamar elveszíti a szívó erejét' .... egyszóval utáljuk . Fontos lenne, hogy max 25körül legyen az ára és lehetőség szerint porzsák nélküli legyen. szalag parketta és járólap van mindenhol. ha ez fontos egyáltalán.. Lehetőleg ne legyen hangos és nehéz. Csupán csak ennyi. Remélem tudtok ajánlani valami jó kis gépet. az edigital -on kezdtem egy Samsung-al amit majdnem meg is rendeltem de még jó hogy dowastam Pár véleményt....

merQree 2014.01.01 Creative Commons License 12285

Tartály teljesen üres?

A fehér műanyag kis kúp teljesen tiszta?

A tartály szivacsa mikor volt utoljára kitakarítva?

A motorvédő szűrő állapota?

A kilépő levegőnél lévő szűrő és hangcsillapító milyen régóta van bent?

Kérdezem ezeket ebben a sorrendben, mert nekem is ilyen porszívóm van, idestova 3 éve, csak akkor csökkent a szívóteljesítmény, amikor ezt a sort nem jártam végig.

Előzmény: vikiviki (12268)
tunderlala-3 2013.12.30 Creative Commons License 12284

azt éppen nem.... ezért nem is keresgélek:D

Előzmény: Garfield007 (12281)
Bandirea 2013.12.30 Creative Commons License 12283

ennyi.  :)

Előzmény: Garfield007 (12281)
Bandirea 2013.12.30 Creative Commons License 12282

ok.

Előzmény: Teaway (12277)
Garfield007 2013.12.30 Creative Commons License 12281

Szerintem meg feltett egy egyszerű kérdést.

Te tudsz róla valamit? Semmit. 

Jó, akkor te nem szólsz hozzá, ennyi.

Nem olyan bonyolult ez, de persze ha nagyon unatkozol...

Előzmény: tunderlala-3 (12278)
apci500 2013.12.29 Creative Commons License 12280
Előnye az alakja, hátránya a neve.
Előzmény: Bandirea (12274)
tunderlala-3 2013.12.29 Creative Commons License 12279

szerintem meg vedd meg... tök jó lehet, így név alapján ;) :D

mert hogy nem keresem, az biztos... szerencsés vagy, hogy van azért, aki tölti az idejét a keresgéléssel:s

Előzmény: Bandirea (12276)
tunderlala-3 2013.12.29 Creative Commons License 12278

én azt bírom (nemcsak itt, a többi fórumon is ez van), hogy valaki csak beköp egy márkanevet-típusszámot, sőt, van hogy egy hsz-ban többet is, amiről véleményt kér, ergo segítséget... a jónép meg ugorjon neki a guglinak, kezdje el keresgélni. :o

szerintem a minimum lenne, hogy linket ad :s

Teaway 2013.12.29 Creative Commons License 12277

Sajnos nincs porszívó-formája.

Egy műhelyben el tudnám képzelni padlótakarításra.

Bandirea 2013.12.29 Creative Commons License 12276

Még nem tudom megveszem-e.

Köszi a véleményed.

Zeki_ 2013.12.28 Creative Commons License 12275

Nem olvastam még itt róla.

A szívóerő nem túl acélos.

Nekem soha nem kéne olyan ami vízet is felszív. Ha mégis, akkor az egy takarítógép lenne a Philipstől.

Nem tetszik ez a forma. Az akciós Karchert is ezért nem vettem meg anno.

Ha neked bejön, vedd meg.

Bandirea 2013.12.27 Creative Commons License 12274

Sziasztok!

Visszaolvastam pár oldalt, de a Sencor porszívóról nem találtam infót. 

Esetleg tudtok-e valamit a Sencor SVC 3001-es száraz-nedves porszívóról?

Előny-hátrány is érdekel.

Köszi.

nagya2 2013.12.26 Creative Commons License 12273

Hali!!

Látni kellene.

Mailem publikus.

Üdv Nagya

UI:Szfvár

Előzmény: vikiviki (12270)
Garfield007 2013.12.26 Creative Commons License 12272

Csak a statisztika miatt:

Jóanyám gazdéja lett egy ilyennek, mert egész évben jó volt :-)

Ööö, nem zenél, nem táncol, csak olcsó, csendes és szívja a port :-)

tunderlala-3 2013.12.26 Creative Commons License 12271

nekem s6240 ecoline van, az kicsi, könnyű, fordulékony és nagyon jól szív, még közép fokozaton is... nem utolsó sorban pedig csendes, még éjjel sem zavarod a szomszédokat vele:))

Előzmény: lcsili (12262)
vikiviki 2013.12.24 Creative Commons License 12270

Elektrolux ZCX6440

Előzmény: nagya2 (12269)
nagya2 2013.12.24 Creative Commons License 12269

HAli!!

Márka/Tipus?

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (12268)
vikiviki 2013.12.24 Creative Commons License 12268

Mikor bekapcsoljuk, szív, aztán egyre kevésbé szív, majd kb. öt perc múlva már nem szív egyáltalán. És melegszik, mint a nyavalya. Amúgy nagyon jó kis porszívó - ha jó. Kidobni, újat venni nem akarok. Vállalod?:) 

Előzmény: nagya2 (12267)
nagya2 2013.12.23 Creative Commons License 12267

HAli!!

Mi a problem?

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (12266)
vikiviki 2013.12.23 Creative Commons License 12266

Valaki tud JÓ porszívószerelőt Veszprém, Székesfehérvár környékén? 

Teaway 2013.12.23 Creative Commons License 12265

Itt a van ► kép

Előzmény: paplanfa (12264)
paplanfa 2013.12.22 Creative Commons License 12264

Arról a fúrógépes izéjéről tudnál képet feltenni?

Előzmény: EsperesUr (12263)
EsperesUr 2013.12.22 Creative Commons License 12263

Az asszony boldog, el se akarja rakni, csak nézegeti, szóval jó választás reméljük hosszútávon is, pláne ilyen áron. Ami a hangját illeti, nem meglepő, de a derék, öreg LG-nél még teljesen pörögve is lényegesen halkabb (a levegő hangja meg hát ugye adott).

Ja, és legelőször arra használtuk, hogy leszívtuk a taknyot a gyerekből, jó dolog ez a fokozatállítás :) (aki nincs képben, annak mondom, hogy ilyenkor természetesen nem a gégecsőbe megy a cucc, van egy ötletes kiegészítő a célra).

Van hozzá egy érdekes kiegészítő, ilyenről még nem is hallottam: felteszed végére, fölcuppantod a falra, van rajta egy nagyobb lyuk, ott dugatod át a fúrót, és minden megy egyből a csőbe. 

Szóval könnyedén kezelhető, a tartály kivétele két mozdulattal, a porzsák meg az a fajta, aminek a nyílása kis fedéllel lezárható.

Nem tudom milyen infókra lennétek kiváncsiak, szivesen válaszolok.

Előzmény: Zeki_ (12261)
lcsili 2013.12.22 Creative Commons License 12262

Sziasztok!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Szeretnénk vásárolni porszívót és nem tudjuk eldönteni, hogy milyet. Miele márkájúban gondolkodunk, mivel arról sok jót hallani. A jelenlegi porszívónk nehezen porszívózza a szőnyeget (főleg a zokni darabokat). Az is fontos, hogy kis helyekre is beférjen. A lakásunk minndössze 40 m2 és szeretjünk a rendet, tisztaságot. Az a lényeg, hogy ne fogllajon nagy helyet, olyan átlagos méretű legyen. Tudnátok javasolni valamilyen típust? Ár annyira nem lényeges.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:

Csilla

Zeki_ 2013.12.22 Creative Commons License 12261

Szuper! :)

Előzmény: EsperesUr (12260)
EsperesUr 2013.12.22 Creative Commons License 12260

Ez gyorsan ment: tegnap este megrendeltem, és az előbb meg is hozta a futár.

Gyorsan szétkaptam, tele van mindenféle szűrővel. A portartály alján egy dupla van (microsan vagy mi) könnyedén leszedhető, mosható. Ha porzsák kerül bele akkor ez természetesen nincs. A következő egy motorvédő szűrőlap, a kilépő levegő a tetején pedig a HEPA-n jön keresztül.

Alább van egy videó, ahol megmutatnak egy ilyet. A szívóerő állítható, de még nem tudtuk bekapcsolni a gépen, mert a kölyök alszik, de biztosan nem hangosabb, mint a régi LG-nk...:) Majd beszámolok a további tapasztalatokról!

Előzmény: Zeki_ (12259)
Zeki_ 2013.12.22 Creative Commons License 12259

Passz, itt erről a gépről még nem olvastam.

Amúgy halkak csak a porzsákosok tudnak lenni.

De már ha csak a porzsákoshoz veszel egy fogantyúra toldható ciklon tartályt, az is jelentősen növeli a hangot. Ellenben nem telik meg a porzsák olyan hamar.

Előzmény: EsperesUr (12258)
EsperesUr 2013.12.21 Creative Commons License 12258

Sziasztok, segítség kellene:

öreg, 12 éves LG porszívó cseréje érkezett el. Tudom, hogy itt a Miele az ász, és ha magamról lenne szó, azt vennék, de az asszony alapkritériuma, hogy tartályos legyen, másodsorban halk, és olcsó legyen:) Mivel ilyen nem létezik, és háztartási gépek ügyében van egy jókora Bosch-kattanásom, ezt néztem ki, mint kompromisszumos megoldást, és ha jól néztem, nincs benne kerek szűrő, amiről írtátok, hogy kerülendő.

http://www.edigital.hu/Porzsakos_porszivo/Bosch_BSGL32383_BAG_AND_BAGLESS_porszivo_+_Ajandek_Vanish_szonyegtisztito_por-p55342.html

Tetszik benne, hogy tartályos is és zsákos is.

A kérdésem pedig az, hogy rákúrhatunk vele?

nagya2 2013.12.11 Creative Commons License 12257

HAli!!

Ugynézem a szürési rendszere olyan lehet mint az elux topicporszívóé, ha a Hepa szürője a motor után van, akkor meglehet venni.

A Madaras tescóban láttam Hoover orgonasípos porszívót 23-24k-ért ott a hepiszürő a motor után volt(vagy a madaras sajátmárkás orgonasíposnak??az 22K), na mindegy, valamelyiknek ott van.

Na azt szintén megszabad venni.

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (12255)
Zeki_ 2013.12.11 Creative Commons License 12256

Itt ilyen nincs senkinek.

Előzmény: Törölt nick (12255)
Zeki_ 2013.12.11 Creative Commons License 12254

Nyilván a motorjával lesz a gebasz.

De többet én sem tudok mondani.

Előzmény: vikiviki (12253)
vikiviki 2013.12.11 Creative Commons License 12253

Üdv!

Eletrolux ZCX6440-es porszívónk van (pár éve itt ajánlották). Amíg jó volt, addig nagyon jó volt. Most viszont egyre kevésbé szív és elég durván melegszik, többször le is oldott a biztosíték és kikapcsolt a gép. Elvittük két szervízbe is, az egyiknél csináltak vele valamit (de nem bírták megmondani, hogy mit), valamint cseréltek HEPA szűrőt, és közölték, hogy most már jó. Nem lett jó, melegszik ugyanúgy. Jó eséllyel csak biztosítékot cseréltek benne. A másik helyen közölték, hogy ezek az újabb gépek már ilyenek, túl nagy motort tesznek bele túl kicsi helyre. Ez azért lehet hülyeség, mert eredetileg sem volt nagyobb a gép és kisebb a motor, mégsem melegedett túl:)

Kérdés: mi lehet a baja vagy milyen bajai lehetnek? Mitől melegszik túl és mitől nem szív rendesen? 

tunderlala-3 2013.12.11 Creative Commons License 12252

ja... meg a markolati fogantyúban és a kapcsológombban:))

Előzmény: Zeki_ (12251)
Zeki_ 2013.12.10 Creative Commons License 12251

Nem az a kérdés hogy szív, hanem az anyagminőség.

Na ebben jobb a Miele.

Előzmény: nagya2 (12250)
nagya2 2013.12.10 Creative Commons License 12250

Te Zeki!!

Nekem ollan orgonasípos Samum van, mint a Dyson, sztem eléggé jól szív, meg nagyon jó a porleválasztása is, ha elmész a Madarasba, ott látsz hasonlót Hoover, meg Madaras márkanéven is.

Üdv Nagya

Előzmény: Zeki_ (12248)
nagya2 2013.12.10 Creative Commons License 12249

HAli!!

DeLonghi takarítógép (háztartási, nem ipari), ha tultelik a tartály habos vizzel, hátul fujja ki a habot :-)))), a motor után :-))

Nekem is van :-)))

Üdv Nagya

Előzmény: Zeki_ (12248)
Zeki_ 2013.12.10 Creative Commons License 12248

hiszed.

Nekem meg van összehasonlítási alapom.

Előzmény: nagya2 (12245)
nagya2 2013.12.10 Creative Commons License 12247

Ja igen a takarítógépben, és a vizes porszívóban is a beszívott levegő hűti a motort.

Üdv Nagya

Előzmény: paplanfa (12229)
nagya2 2013.12.10 Creative Commons License 12246

HAli!!

Na a vizes porszívóban akkor miért van a hepa szürő a motor előtt??? Me' olyan jól szür mi??

Üdv Nagya

nagya2 2013.12.10 Creative Commons License 12245

HAli!!

Nekem 44ezres Samum van, és sztem jobb mint a Lux, és van olyan jó mint a Miele  :-))))

Üdv Nagya

Előzmény: Zeki_ (12222)
kspacey 2013.11.25 Creative Commons License 12244

Ámen.

Előzmény: Garfield007 (12243)
Garfield007 2013.11.25 Creative Commons License 12243

Informatikusként csak egyszerűsítem a dolgokat vagy-és kapcsolatokra. Te vagy kapcsolatban írtad a felsorolt dolgokat a kettő között más logikai kapcsolatot nem tudtam felfedezni, persze ez lehet az én hibám.

De tényleg zárhatjuk.

Előzmény: kspacey (12242)
kspacey 2013.11.25 Creative Commons License 12242

Pedig ott volt a másik probléma is, amivel kombinálva már érthetted is volna akár. Mégpedig az, ha papír vagy egyéb vacak utángyártott porzsákot használt az illető (mert ilyeneket is lehet ám kapni :)). Egyébként a flame kifejezés remek erre a párbeszédre, de én igyekszem mindig szórakoztatóan fogalmazni, még akkor is, ha amúgy nem akarok támadó jelleggel fellépni.

Ami az eredeti porzsákos állításodat illeti, az teljesen igaz, én három éve után cseréltem HEPA szűrőt és még akkor is hó fehér volt, egy darab porszem nem volt benne szerintem. Éppen ezért is gondolom pofátlanságnak, hogy a Miele régen egy, újabban félévente javasolja cserélni. Gyíkok :)

Előzmény: Garfield007 (12241)
Garfield007 2013.11.25 Creative Commons License 12241

Az egymás ekézését folytatva, ha Miele csoda porszívóról volt szó, akkor ott max. porzsákot kell cserélni, amit egyébként rendesebb helyeken meg is tesznek egy kisebb felújítás után és a gép megy tovább vígan, valamint nyoma sem szabadna hogy legyen mészpornak vagy bárminek is, hiszen HEPA szürő finomságúnak reklámozzák a porzséákjukat, ugye.

Szóval, megint nem értem a felvetést, most a te oldaladról...

De tényleg zárhatjuk a flame-et, dobd fel valahová és el fogják vinni ez nem kérdés. Lala gazdag barátnője meg ne ilyenekkel szórakozzon hanem vegye meg újonnan és akkor nem kell fórumon bohóckodva alkudozni sem.

Előzmény: kspacey (12239)
kspacey 2013.11.25 Creative Commons License 12240

Azt hiszem egy termék esetében a márka mellett a típus is szerepet játszhat talán, így ezt a lefele licitálást nem teljesen értem. Mostantól minden négyéves Audi A8 2 millióba kerüljön használtan, mert 4 millióért van új Audi A1 két év garanciával? Eléggé sántít a logika, nem is értem, hogy merül fel. Persze nem akarom elnyújtani nagyon a vitát, csak az ilyen sületlenségeket sosem értem. Ilyen alapon újonnan is mi a fasznak venne valaki 80-ért Miele s8-at, hiszen okosan megállapítottátok, hogy van 40 meg 50 ezerért is Miele két év garanciával. Szerintem kár is gyártaniuk, nem? :)

Előzmény: Zeki_ (12234)
kspacey 2013.11.25 Creative Commons License 12239

Ennél sokkal jobbat mondok neked. Az általam leírt megállapítás pettyes gumilabdákra sem vonatkozik. De mivel itt Miele porszívókról volt szó és a Miele kizárólag porzsákos porszívókat gyárt, ezért a vizes porszívó és a takarítógép esete pont annyira irreleváns, mint az említett labdáké :)

Hami30 2013.11.23 Creative Commons License 12238

Nekem is s8 8330 koi halacskám van😀

Előzmény: Teaway (12235)
tunderlala-3 2013.11.23 Creative Commons License 12237

akkor meg pláne... de ő konkrétan azt küldte nekem, amit mutattam... az meg 50.

Előzmény: Zeki_ (12234)
T_H 2013.11.22 Creative Commons License 12236

Berakhatsz engem is a 8330-hoz

Előzmény: Teaway (12235)
Teaway 2013.11.22 Creative Commons License 12235

S8-ból melyik?

Csak hogy jó sorba írjalak a listán.

Zeki_ 2013.11.22 Creative Commons License 12234

40-ért is van új Miele 2év garival.

Előzmény: tunderlala-3 (12232)
tunderlala-3 2013.11.22 Creative Commons License 12233

éves  év

Előzmény: tunderlala-3 (12232)
tunderlala-3 2013.11.22 Creative Commons License 12232

10-et kell hozzátennie és új, 2 éves garis mieléje van

(nekik amúgy több sem számítana...)

Előzmény: Garfield007 (12231)
Garfield007 2013.11.22 Creative Commons License 12231

Hozzátesz egy kicsit? lala te még mindig nem a földön jársz.

Illetve értem én a dolgot, csak mégsem. Mert ha nem lettél volna a ló másik oldalán is és nem ismernéd a helyzetet amikor 20e forint nem kis pénz, főleg ha ez a komplett összeg fele, akkor azt mondanám, hogy elkényeztetett pits vagy...

Előzmény: tunderlala-3 (12230)
tunderlala-3 2013.11.22 Creative Commons License 12230

nem érted.... inkább hozzátesz egy kicsit és újat vesz, nem sokkal többért, mint amennyiért a használtat vehetné tőled... függetlenül attól, hogy "ki kinek a barátja", vagy mennyire nyomon követhető egy fórumon.

nem veled akarok kötözködni és ne vedd támadásnak... én megértem, hogy te eladói oldalról nézed ezt és tudod, hogy mennyire vigyáztál az adott gépre, amivel amúgy én is ugyanígy vagyok... de ezek tények.

egy vevő más szempontokat vesz figyelembe.

Előzmény: kspacey (12226)
paplanfa 2013.11.21 Creative Commons License 12229

Ez csak arra vonatkozhat amelyiken átáramlik a levegő. A vizes porszívókon, takarítógépeken  a büdös életbe nem megy át a motoron semmi, mert külön hűtése van.

Előzmény: kspacey (12228)
kspacey 2013.11.20 Creative Commons License 12228

Szedd szét és nézd meg a motort (persze a porzsáktól is sok függ, ahogy írtam is) utána! Bármilyen nagyon kis szemcséjű por jól szétcseszi, ha a motor előtt nem tökéletes a szűrés. Ha meg az, akkor a szűrőt / porzsákot lehet cserélni.

Előzmény: paplanfa (12227)
paplanfa 2013.11.20 Creative Commons License 12227

Egy porszívónak mi baja lesz ha mészport porszívózok vele? Teszem azt glettelés csiszolása után?

Előzmény: kspacey (12226)
kspacey 2013.11.20 Creative Commons License 12226

Ez a tipikus magyar mentalitás. Teljesen megértem egyébként, csak normális embereknél ez nem így működik és én annak tartom magam, ezért inkább megtartom ennyiért a porszívót. Ennek ugyanis az a módja, hogy a magyar szokással ellentétben a barátomtól nem azt várom el, hogy olcsóbban adjon el valamit, mert a barátom, hanem drágábban veszem meg tőle, mert tudom, hogy jó forrásból van és nem ver át.

Egy ilyen fórum esetében ugyanez a helyzet. Egy négy éves, garancia nélküli gépet idegentől harmincért sokkal nagyobb ostobaság megvenni, mint "ismerőstől" negyvenért, ugyanis elég, ha gagyi papír porzsákot használt vagy párszor mészport szívott fel az illető, esetleg hazudott arról, hogy mennyit használta, hány éves és máris szart sikerül vásárolni, ami nulla Forintot sem ér. Ezzel szemben itt láthatod a korábbi hozzászólásaimból, hogy mikori a porszívó és mennyit használom, hiszen ezek még akkor születtek évekkel ezelőtt, amikor nem akartam eladni. Azt is látod, hogy szeretem a márkát, nem csak egy tárgyként tekintek rá és nagyon vigyázok a porszívóra.

Tudom, hogy ezt valószínűleg hiába írtam, aki nem érti ezt a mentalitást, az nem tőlem fogja megtanulni, de egy próbát megért. Javaslom, hogy a barátnőd vegyen harmincért használtat (amit a osztrák lomtalanításból hoztak el), vagy a négyes sorozatot újonnan, ha szerinte az jó lesz.

Bárki másnak, aki a fentieket felfogta továbbra is eladó a porszívó, neked meg köszönöm, hogy azért szóltál neki a dologról és próbáltál segíteni, talán legközelebb összejön.

Előzmény: tunderlala-3 (12220)
Teaway 2013.11.20 Creative Commons License 12225

Ciklonszűrőst csak ciklonszűrőshöz hasonlíts, ne porzsákoshoz!

Előzmény: T_H (12221)
tunderlala-3 2013.11.20 Creative Commons License 12224

mutattam a porszívódat a barátnőmnek... hát... sokallja az árat a 4 éves, nem garanciás gépért, ahogy sejtettem... szerintem is 30 lenne max. a reális ár érte.

kinézte ezt, hát igaza van... új, 2 év garival, kevesebbet is fogyaszt....

http://www.modernkonyha.hu/konyha/porszivo/miele-porszivok/miele-s-4210-ecoline-poszivo-kiralykek

Előzmény: kspacey (12219)
tunderlala-3 2013.11.19 Creative Commons License 12223

natessék... nemhogy vettél volna egy occsó mielét... csak hát berágtál rá, megértem...

Előzmény: Zeki_ (12222)
Zeki_ 2013.11.19 Creative Commons License 12222

Nekem 49 ezres Samsungom van, de a Mielem jobb volt.

Előzmény: T_H (12221)
T_H 2013.11.19 Creative Commons License 12221

Most hogy mentem letapizni a mile-ket épp samsungos csaj bemutatózott egy érdeklődő hölgynek.

Egyből rámcsaptak, hogy egy porszívózni akaró hapsi :-)

Miután jól kipróbálgatták a cikoonszűrős gépet és levettem valamelyik 8-as milét, hogy megnézzem, mi a különbség.

Samsung alap fokozat  = szívás szinte 0-a

Samsung közép = mile alap

Samsung max (nagy de elviselhető zaj) = mile közép szin csendesen

Mile max = szinte felszedte a csempét.

Meggyőző volt. Persze a samsung csak 25ebe került!

Előzmény: Zeki_ (12214)
tunderlala-3 2013.11.19 Creative Commons License 12220

mert nem fog a kedvedért feljönni a fórumra, azért.

kész tényeket akarok mondani neki, nem az a típus, aki leáll alkudozni, tudja a reális árat és nincs szüksége hepára... ha nem adják annyiért, megveszi újan -- megteheti. 4 éves gépért biztos nem fog 40-et adni, akkor inkább hozzácsap még 20-at, ha már mindenképpen ez a nem energiatakarékos típus... amit csak a kedvező ár miatt venne, mert a 40-hez már nem sok kell, és új eco-t kap.

értem én, hogy te odavagy érte, meg szerinted ennyit ér, mert szerinted annyit használtad, amennyit, de egy idegennek ezt bizonygathatod... ez van.

ha neked "ennyire" nem eladó, akkor felesleges is tovább beszélni róla, hirdesd meg vaterán, vagy teszveszen.

Előzmény: kspacey (12219)
kspacey 2013.11.19 Creative Commons License 12219

A HEPA filter érték, méghozzá 8 ezer Forintot ér (új, bontatlant is tudok adni akár), függetlenül attól, hogy te hányszor írod le ennek az ellenkezőjét. Az más kérdés, hogy van akinek nem kell, de hát nem minden áron eladó a porszívó. A 4 év pedig az én esetemben kb. 1 év normál használatnak felel meg, míg Zeki esetében 8-nak felelne meg. Ezt persze megint csak nem lehet bizonyítani, de én tudom, így a megkímélt, hibátlan porszívómat nem fogom irreálisan alacsony áron eladni csak azért, mert valaki nem bízik meg bennem. Ha nem kell ennyiért, ott a webshop, 60-ért vihető. Vagy lehet alkudni, odaadom én HEPA filter nélkül is, akkor meg az új tulaj vesz bele olyan filtert, amilyet szeretne. Azt persze továbbra sem pontosan értem, hogy miért nem a leendő vevőre bízzuk az alkudozást, miért a kedves fórumtársak igyekeznek már előre levinni az árat :)

Előzmény: tunderlala-3 (12218)
tunderlala-3 2013.11.19 Creative Commons License 12218

Nem vagyok szigorú, de ezer dolgom volt.

Szerintem magas az ár, így különösen, hogy már 4 éves a porszívó. A plusz hepa nem érték benne, azt szerintem felejtsd el, ki tudja, mióta van benne, stb.... a vevő azt fogja nézni, hogy 4 éves, már nem garanciás és nem éppen fiatal.

Mutatom majd barátnőmnek, ő most akar mielét venni... és tisztában van vele, hogy a 20 évre van tervezve, az náluk is csak reklám-maszlag... tőle kértem kölcsön porszívót, amíg a másfél éves garis mielémet 3 hétig (!!!) szerelték... úgyhogy.

szerintem 30 ezer lenne reális.

Előzmény: kspacey (12215)
kspacey 2013.11.19 Creative Commons License 12217

Úgy látszik ma (tegnap :)) mindenki fel van keményedve. Hidd el, hogy említettem volna, ha olyan ipari ütemben rongyoltam volna szarrá, mint te, hogy már a fogantyújából sem maradt semmi. Heti egyszer használtam, szóval a betervezettnél is jóval kevesebbet. Amúgy a magyar embereknél mi ez a berögződés, hogy mindenbe beleszólnak, ami nem érinti őket és lehetőleg negatív irányba próbálják befolyásolni az adás-vétel menetét? Eddig akármit tettem fel vaterára, mindig akadt ott is egy tudós, aki felhívta a kedves vevők figyelmét a vásárlás veszélyeire, feltételezve a legrosszabbat. Másik kedvencem, amikor vásárolni nem akarnak, de megemlítik, hogy hol látták még olcsóbban illetve szerintük miért nem ér annyit a termék :)

Szóval összefoglalva: a porszívó továbbra is remek állapotban van, én 40-re gondoltam, várom szeretettel az érdeklődőket, de a hobbifilozófusoktól is várom a további még nem tárgyalt szempontokat, hiszen időnk, mint a tenger :) A teljesség igénye nélkül néhány ötlet kedvcsinálónak: Az ok, hogy 20 évre van tervezve, de vajon beleszartam-e minden másnap? Szívtam-e vele rendszeresen ipari finomkerámia port? A gégecsövénél fogva hozzácsapkodtam-e különböző berendezési tárgyakhoz? Mosógépben volt-e kimosva? Házilag átfényeztem-e, hogy jobban nézzen ki? Ezekre mind nem a válasz, de lehet még próbálkozni :)

Egyébként nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek, remélem senkit nem zavartak meg a vidám kis soraim.

Előzmény: Zeki_ (12216)
Zeki_ 2013.11.18 Creative Commons License 12216

Az lehet hogy 20 évre tervezett, de te mennyit használtad?

Mert nálunk ugyebár 7. évesen meghalt.

Előzmény: kspacey (12215)
kspacey 2013.11.18 Creative Commons License 12215

Nagyon szigorú vagy ma. Szerintem nem kell senkinek meghatódni, egy 20 évre tervezett termék 4 évesen, hibátlanul, 40 ezer Forintért teljesen reális, ha 60 az új ár. Először azt hittem, hogy csak 2-3 éves, de most visszaolvasva látom, hogy idén lett 4.

Előzmény: tunderlala-3 (12213)
Zeki_ 2013.11.18 Creative Commons License 12214

Samsung porszívó vs Samsung előszűrős ciklon tartály.

Nos, az asszony már nem is használja együtt őket.

- jóval hangosabb ezzel a porszívó

- mivel a porszívó csatos illesuztésű, ez meg bedugós, így mindig kiesett, szétesett.

tunderlala-3 2013.11.18 Creative Commons License 12213

Köszi a linket, akkor cca. 60 ezer az új ára, az általad bele vásárolt "bónusz" hepa, ami már használt amúgy is, szerintem nem fogja meghatni a vevőt, pláne, ha nincs szüksége rá.

Mennyi idős a porszívó?

Előzmény: kspacey (12207)
kspacey 2013.11.18 Creative Commons License 12212
Előzmény: tunderlala-3 (12211)
tunderlala-3 2013.11.18 Creative Commons License 12211

arra, hogy most nem nagyon van időm keresgélni... hazai árhoz légyszi linket, mindegy, milyen színű

köszi:)

Előzmény: kspacey (12210)
kspacey 2013.11.18 Creative Commons License 12210

Nem tudom pontosan, mire gondolsz, pont te irtad ki a termek linkjet egy par hozzaszolassal korabban. Mivel most itthon narancs szinben aruljak, nem feketeben, olyan linket nem tudok adni neked, de szerintem el lehet kepzelni, hogy a porszivo fekete :) Mas kulonbseg nincs, csak annyi, hogy ajandekba adok HEPA filtert, ami nem jarna hozza.

Kulfoldi link van, ime: http://www.elektroshopping.de/miele-s5211-staubsauger-tiefschwarz.html

Előzmény: tunderlala-3 (12209)
tunderlala-3 2013.11.18 Creative Commons License 12209

egy linket adj már légy szíves, ne keresgessem

köszi

Előzmény: kspacey (12207)
kspacey 2013.11.18 Creative Commons License 12208

Egyaltalan nincs tapasztalatom az s8-cal kapcsolatban. Az s5 nagyon jo, teljesen meg vagyok elegedve vele, csak a szivoero helyett ujabban az energiatakarekossagot reszesitem elonyben meg amugy is szeretek neha uj dolgokat beszerezni :)

Előzmény: T_H (12206)
kspacey 2013.11.18 Creative Commons License 12207

Most megneztem es 60 korul adjak ujonnan, tehat a HEPA filterrel egyutt 68. Ennek fenyeben en olyan 40-re gondolnek. Szerinted?

Előzmény: tunderlala-3 (12204)
T_H 2013.11.18 Creative Commons License 12206

Ha már így van tapasztalatod kérdeném, hogy mi a gyakorlati különbség a két készülék között?

Hami30 2013.11.18 Creative Commons License 12205

Nekem az airteq szívófej miatt kiesett sok bútorom alá nem fért volna be,mert magasabb mint a  normál fej. Mivel nem, maxon megy a pórszívó kb 8-900 w körül használ. Szerintem ez sem sok.  

Előzmény: kspacey (12203)
tunderlala-3 2013.11.18 Creative Commons License 12204

árat találd ki, tudjak valamit mondani neki...

Előzmény: kspacey (12202)
kspacey 2013.11.17 Creative Commons License 12203

Nekem az s8-bol biztos a takarekos verzio lesz, mert mar minden energiatakarekos a lakasban, kiveve a porszivot, szoval ezert is cserelek :) 

Előzmény: Hami30 (12193)
kspacey 2013.11.17 Creative Commons License 12202

Ez, csak feketeben es HEPA filter van benne (en tettem bele). 3 eves lesz a porszivo, szoval egy 17 meg van benne :) Arban megegyezunk, meg nem gondolkoztam rajta.

Előzmény: tunderlala-3 (12192)
tunderlala-3 2013.11.17 Creative Commons License 12201

:D

Előzmény: Hami30 (12200)
Hami30 2013.11.17 Creative Commons License 12200

Nem kétlem biztosan jó az eco motor is. Nyílván az szívófej is teljesen hozzáterbezték. mindegyiknek megvan az előnye szerintem ez már csak személyes döntés kérdése kinek melyik tetszik jobban. Mióta megvan azóta egyfolytában csak porszívózók:))))!

Előzmény: tunderlala-3 (12199)
tunderlala-3 2013.11.17 Creative Commons License 12199

hát nagyon értett hozzá :O :s

az 1200 w-os motor az enyémben olyan erővel szív, mint más típusban a 2200 w... csak sokkal gazdaságosabb, mert én még az 1200 w-os motort is max. félgőzzel járatom, úgyhogy nagyon nem mindegy --szerintem-- ott, ahol sokat porszívóznak (nagy lakás, napi használat)

tunderlala-3 2013.11.17 Creative Commons License 12198

nekem is olyan van, a csövön vannak a tartozékok... előző porszívóimban a testben voltak... szerintem így sokkal jobb, könnyebben/gyorsabban hozzáférhető, csak lekapod és kész:))

Előzmény: Hami30 (12194)
Hami30 2013.11.17 Creative Commons License 12197

Meg lehet a MM nézni szinte minden tipust. Eddig én sem nagyon használtam a tartoték fejeket,de most szinte mindíg ,mert nagyon jól használhatóak. 

Előzmény: T_H (12196)
T_H 2013.11.17 Creative Commons License 12196

"tartozék fejeket be lehet tenni a géptestbe"

Ezek most is "szanaszét hevernek" a szekrénybe, így ez a feature max jó ha van kategóriába esik, de nem döntő szempont.

porzsák méretét megnéze.

Ma azthiszem belátogatok egy MMba nézelődni. Úgyis útban lesz és időm is lesz. Hátha meg lehet tapizni a mileket.

Előzmény: Hami30 (12194)
Teaway 2013.11.17 Creative Commons License 12195

"Az eladó srác mondta ,hogy az s8 szériában  frissítettek a 2200w os motoron és a nagyobb erő miatt ő is inkább ezt valásztaná az ecoline helyett,nem beszélve hepa is van benne."

Szerintem meg nincs gyakorlati tapasztalata a porszívózásról...

Hami30 2013.11.17 Creative Commons License 12194

Olyat érdemes szerintem valasztani aminek nagyobb a porzsákja és  hosszú a kábele. nekem a tartozék fejeket be lehet tenni a géptestbe (s771pl) viszont bizonyos tipusoknál csak rá lehet pattintani a szívócső tövére egy kis tartókonzolra.

Előzmény: T_H (12189)
Hami30 2013.11.17 Creative Commons License 12193

Nekem is s8 van s8330. Gondolkoztam az ecoline verzión mert árban ugyanannyi. Az eladó srác mondta ,hogy az s8 szériában  frissítettek a 2200w os motoron és a nagyobb erő miatt ő is inkább ezt valásztaná az ecoline helyett,nem beszélve hepa is van benne. Egyébként nagyon praktikusan szineződik egy tesztcsík az oldalán pirosra és mikor betelik cserélni kell.  Szerintem bármelyik alap miele is sokkal tartósabb és jobb mint barmelyik gyártó drágább árfekvésű modelje. 

tunderlala-3 2013.11.17 Creative Commons License 12192

ez lenne az?

https://miele.hu/hu/porszivok/termek/1274

ára, kora?

barátnőm porszívót keres... holnap szólok neki, bár a fenti két választ azért még megvárnám...

kspacey 2013.11.17 Creative Commons License 12191

Sziasztok, a sokat emlegetett Miele S5211 porszívómat eladnám olyan embernek, akinél jó helye lesz :) Hibátlan állapotú, minden tartozéka megvan, sőt az eredeti porszívófeje alig volt használva, szinte új. Nagyon szeretjük, csak ajánlani tudom. S8 csere miatt válunk meg tőle. Érdekel esetleg valakit?

tunderlala-3 2013.11.16 Creative Commons License 12190

max. félteljesítményen szoktam használni, bőven elég 

6240 van nekem, az ecoline az airteq fejjel

Előzmény: T_H (12188)
T_H 2013.11.16 Creative Commons License 12189

Akkor már a típus lehet a kérdés.

Az S771-et jobbnak mondtátok, mint a 2121.

50-ig van még a 4213

T_H 2013.11.16 Creative Commons License 12188

"mert tényleg csendes, még akkor is használhatom, amikor a család tévézik, senki nem rinyál, hogy ne már, mert nem hallja"

Na ez és a félteljesítmény is elegendő meggyőző.

Előzmény: tunderlala-3 (12185)
tunderlala-3 2013.11.16 Creative Commons License 12187

A sörtés körkefével iszonyat jól lehet mindent portalanítani!

Hát a mielével igen, én is azzal szoktam, sokkal gyorsabb, mint portörlővel és így tényleg pormentes lesz, amin végigmész vele.

az electroluxhoz is volt nekem ilyen körkefés fej, de egy hangos porszívóval szerintem senki nem fog órák hosszat porszívózni plusz portalanítani, örül, ha a porszívózással megvan és végre kikapcsolhatja. sosem használtam "portörlésre", max. olyankor, ha keskeny helyekre nem fért be a fej.

Előzmény: Hami30 (12186)
Hami30 2013.11.16 Creative Commons License 12186

Csak miele.... Megadott zajszíntre nincs mit adni. A szívóadatokra sem. Félerővel is brutál csendes és erős a miele. Imádom... A sörtés körkefével iszonyat jól lehet mindent portalanítani!

Előzmény: T_H (12181)
tunderlala-3 2013.11.16 Creative Commons License 12185

nekem miele van, és imádom, mert tényleg csendes, még akkor is használhatom, amikor a család tévézik, senki nem rinyál, hogy ne már, mert nem hallja:D

Zeki_ 2013.11.16 Creative Commons License 12184

Akkor azt mondom, menj el valami nagyobb boltba (vagy többe), és nézd meg az általad választott gépeket, meg egy 40 ezres Mielét.

Majd dönts.

Előzmény: T_H (12183)
T_H 2013.11.16 Creative Commons License 12183

De, de, olvastam azt is, hogy az a sláger.

Előzmény: Zeki_ (12182)
Zeki_ 2013.11.16 Creative Commons License 12182

Nem jól olvastad a topikot.

Miele.

Azt vegyél.

T_H 2013.11.16 Creative Commons License 12181

Sziasztok,

Én is azzal jövök, hogy porszívót szeretnék venni és melyikat.

Legyen mentségemre mondva, hogy az utóbbi kb 1000 hozzászólás (1 év) átolvastam és meg is nézegettem az ajánlott típusokat.

Akkor az igényem és történek:

kb 20 évvel ezelőtt kaptam az első lakásomhoz egy kicsi (sötétkét) ETA proszívót. Vászon porzákos.

Elég jól bírta, kb 1-2 évvel ezelőtt a vászonzsák lezárója ment tönkre ezzel együtt a porszívó is.

Nem akartam zsákot venni bele, mert már néha a csapágy is hangosabban szól. Ettől függetlenül tökéletesen ment, hiba nélkül.

Akkor vettünk egy zanussi zan1215-öt. Az volt a cél vele, hogy látható legyen, hogy mennyi kosz van a porzsákban, mert a réginél elég sokszor keményre volt szedetve, mert szinte csak nekem jut eszembe kiüríteni.

Na ez a zanussi egy szörmedvény. Fülvédő kell a hazsnálatához és a "porzsákot" is elég szokszor kell takarítani (min. minden porszívózás után)

Az, hogy műanyag csöve van az elmegy, a fém persze jobb volt az ETAnál.

Lakás kb 100mn. Padló és csempe. Szőnyeg felszedhető és kirázzuk.

Néha kiporszívózom az autót is.

Most szeretnék egy CSENDES és jó proszívót.

Az árban lélektani határom valahol 40 körül lehet, de akár több is.

Néztük az elektrolux supersilence (vagy mit), hogy az a leghalkabb. Hááááááááááát....

Persze a zan-tól halkabb volt, de amit marketing hyrben írnak, hogy leeht melette aludni azt eléggé kétlem.

Néztem itt a tulajdonosi listát.

Az azt az infót nem adja meg nekem, hogy az adott typus előnye/hátránya mi, csak azt, hogy mi a népszerű.

Ahogy láttam a csendesnek mondott proszívók mint 70-79dB-ek.

Az árukeresőn a csendesek között hozza a Rowenta RO5635-öt erről nem találtam itt infót. Technikai adatai szerint jónak tűnik.

De itt van a Philips FC 9302 SilentStar (9304) is.

Tehát teljes káoszba keveredtem a típusok között, keresem a kiutat.

hape60 2013.11.15 Creative Commons License 12180

Hosszú tipródás után én is ezt vettem meg. egyenlőre meg vagyok elégedve vele. A követelményeidnek szerintem megfelel, csendes, a szívászaj nagyobb, mint a porszívó hangja. Remélem, évek múlva is ezt tudom mondani...

Előzmény: Mardevilla (12177)
Zeki_ 2013.11.13 Creative Commons License 12179

jó.

Teaway 2013.11.13 Creative Commons License 12178

Persze hogy jó!

Amit pedig kinéztél, arról kisveréb, T. Almeida vagy tartlev tud nyilatkozni!

Mardevilla 2013.11.13 Creative Commons License 12177

Sziasztok!

Tudtok tanácsot adni, hogy melyik porszívó vált be Nektek? elvárásaim:

- jó szívóerő,

- csendes

- porzsákos

- könnyen tisztítható

- strapabíró

- könnyű manőverezni vele

kb 40 000 Ft környékén gondolkozunk. Úgy láttam itt a Mielét ajánlottátok a legtöbben.

én ezt néztem ki:

MIELE S 771 Mango Porszívó

http://konyhaluxnet.hu/miele_porszivo_s_771_mango_3080?utm_source=arukereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Jó választás szerintetek?

Teaway 2013.11.11 Creative Commons License 12176

Ha van az udvaron a ház mellett kuka, akkor tartályos.

Előzmény: Norbert Szalay (12174)
tunderlala-3 2013.11.11 Creative Commons License 12175

porzsákos tisztább, nem kell a tartály kiöntéssel, időnkénti elmosással koszolni, ez az előnye a porzsákosnak a tartályossal szemben.

ha tartályos mellett döntesz, arra figyelj oda, hogy ne legyen a tartály belsejében henger alakú szűrő, mert az mindig eltömődik és nehéz kipucolni. a hepa a motor után, a kilépő levegőnél legyen.

Előzmény: Norbert Szalay (12174)
Norbert Szalay 2013.11.11 Creative Commons License 12174

Sziasztok! Édesanyámnak szeretnék új porszívót venni, viszont őszintén megvallva nem értek hozzájuk. Két samsung porszívót néztem ki a media marktban, egy porzsákosat és egy porzsák nélkülit. Oké, hogy a porzsákosba külön kell mindig porzsákot venni és azt cserélgetni, viszont azt nekem többen "dicsérik". Melyiket ajánlanátok inkább?

tunderlala-3 2013.11.10 Creative Commons License 12173

hála istennek a legóból már kinőttek... nem baj, van helyette pendrive:p :D

Előzmény: Kőkapu1 (12172)
Kőkapu1 2013.11.08 Creative Commons License 12172

Az sem rossz :)

Nálunk is volt már 1-2 apróság, de igazán a legozás óta romlott le a helyzet.

Előzmény: tunderlala-3 (12170)
tunderlala-3 2013.11.08 Creative Commons License 12171

azóta is ott csücsül:))))... vadiúj porzsákot nem fogom szétvagdosni a trehánysága miatt

Előzmény: tunderlala-3 (12170)