Keresés

Részletes keresés

körte51 Creative Commons License 2017.01.27 0 1 134390

Na ezt én  már nem tudom követni ,ha esetleg pontosítanál! Ki rondít és mibe?

Előzmény: Figyelget (134388)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.27 -2 2 134389

Becsületesen szeretünk játszani! :-)))

Előzmény: Figyelget (134388)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 -1 1 134388

Ez egy játék valóban a mi szintünkön (Pálinkafőzés(otthon)) És nem utolsó sorban:hobbi.

Nem jó érzés, ha belerondítanak az egyik mániánkba. Attól még persze továbbra is szeretünk játszani.

Előzmény: körte51 (134384)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.27 0 4 134387

Nem arra gondoltam hogy elő utós a cucc,és ez a trend,vagy nem trend a destillátán,vagy otthon,hanem hogy az egylépcsős nem a magyar hagyományokat tükrözi.Sajnos a mélyebb ízvilágot sokszor le utópárlatozzák,szinte bevett gyakorlat már.

Na ez az a pálinka,amit nem tehetsz el a lagzira a gyereknek,vagy unokának,mert 3-4 év után az amúgy is gyorsan lecsengő ital,egyenesen"vodkás"lesz.

Nem biztos,hogy a legtöbb nevezett minta = legtöbb nevezővel.

Főleg úgy,hogy bírák is neveznek,20fölötti mintákkal.Mi ez,ha nem statisztika kozmetika??Nem is lenne szabad nevezni bíráknak.

Na megjött havernak is a bírálati lap.

Ugyan azt a körtét adtuk be,mind a ketten.43%-os!

Enyém: Tisztaság:  Tiszta  5

Karakter:  Egyszerű,lehetne élénkebb  3                                                                    Barátomé:Tisztaság: Utópárlatos  3

Szájérzet: Édes,kellően telt  gyors lecsengésű  3                                                                       Karakter: fedett,fás     3

Harmónia,tartósság:                    Átlagos,érdektelen,de harmonikus  3                                                                      Szájérzet :  Cseres,enyhén kesernyés  3

Harmónia,tartósság: fáradt,az utópárlat komponensek zavaróak  2

Mégegyszer,ez ugyan az a 2 pálinka. 

Na itt a baj,hogy meg tudjuk különböztetni az up-t,vagy el kellene mennünk péknek. :-)

Mert ugye az up,az up.Azt észre kellene venni,vagy nem érzékelni olyat,ami nincsen. :-)

Előzmény: Kisbvb (134386)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.27 0 1 134386

Nem sértesz meg, teljesen normális hangnemben folyik a vita.

Ez a verseny lehet, hogy fel van futtatva de ettől még az egyik legszigorúbb birálású és legtöbb nevezős verseny. Végülis nem véletlen, hogy felfutott. Az én nem bennfentes tudomásom szerint nincs ilyen irányvonal, hogy direkt az egylépcsősöket díjaznák. Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya és az ízvilága, ezt mondják is, de nem dőlnek egyik felé sem. Én inkább úgy érzem, hogy nagyon komolyan erőltetik, hogy az előpárlat mellett semennyi utópárlat ne legyen a pálinkában. Még egy icike-picike se. A gyümölcsöt minél jobban adja vissza. Ha ez a destillata vagy a német-osztrák vonal majmolása akkor igazad van...

Személyesen én és egy ismerősöm (ismerősöm totálisan ismeretlen ott) külön néven neveztünk pálinkát. Mindkettőnkét én főztem hagyományos kisüsti gépen, a gép nem ez a több milliós kategória. Volt kategóriagyőzelmünk, arany és ezüstérmünk is. Volt amire nem kaptunk semmit. Szóval azért csak lehet nyerni kisüstivel is szépen.

Az tanfolyamon erdélyből hoztak jónak mondott pálinkákat. Olyan utós volt mind, hogy rá lehetett támaszodni. Ott az számít jónak az emberek szemében. Azt nem kéne megszokni szerintem.

Elgondolkodtató, hogy a felsoroltak miért nem neveznek, nemtudom. Megint csak a tanfolyamot veszem elő: az általad felsoroltak (csalló, szicsek, brill, békési) féle pálinkák is voltak terítéken, jókat mondtak róluk, volt több olyan is ami felajánlásból volt.

Előzmény: foxrudi (134350)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134385

(+)

Előzmény: körte51 (134384)
körte51 Creative Commons License 2017.01.27 0 7 134384

Van egy neves bíró aki kóstolta a vilmos körtém ,úgy ,hogy engem nem ismer és nem is látott soha ! Egy éve azt mondta feltétlen nevezzem be ,mert minimum ezüst érmes! Na most benevezem és majd látjuk ,mennyire  változott egy év távlatában!

Biztos igazad van ,de ez egy játék és én a játék öröméért játszok! A mai világ már csak a görcsös nyerni akarásról szól ! Én az odautat a célt és a visszautat  is élvezni szeretném, legyen az az életben bármi! 

Előzmény: 1zsakkrumpli (134381)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 -3 1 134383

(+)

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.27 0 2 134382

Tökéletes meglátás.

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.27 -4 7 134381

A fiam kitűnő tanuló. Tavaly februárban elmentem a szülőire, az osztályfőnök kihirdette, hogy 24 tanulóból 12 kitűnő lett. Én erre felálltam és a többiek előtt mondtam, hogy ez nem dicsőség, hanem szégyen. Szerintem gyenge az oktatás, és statisztikát gyárt az iskola. Erre a kitűnő gyerekek  szülei elsőre meg akartak "verni", majd később mindenki mellém állt. Onnantól kezdve azt mondtuk a osztályfőnöknek, hogy emeljék a szintet addig, amíg max 1, vagy inkább egy kitűnő sem lesz.

Az ongai versenyről a következők jutnak eszembe:

Üzlet, pénz, marketing, dicsőség, pálinka ...

Sajnos csak az ötödik helyen van számomra a pálinka, amiről szólni kell.

Lehet itt szépíteni a dolgokat, magyarázkodni, de a tények nem változnak meg.

Mindig jönnek egyesek, hogy a verseny része a minősítés is.

Oké, akkor miért nem lehet a boltban lévő üvegre ráírni hogy, az ongai pálinkaversenyen előselejtezőn vett részt. Ez azt jelenti, hogy döntőbe nem jutott mert nem ütötte meg azt a szintet, de már minősége alapján versenyzi lehet vele. Ezzel szemben az  ilyen pálinka most rögtön bronzt, vagy ezüst érmet kapott. Ugye, ha érmet írják az üvegre, laikus vevőket a boltban átverve, rögtön nő az adott termelőnek a bevétele.

Sok érem miatt pl. kategória győztes pálinkák érmei halványabbak, el vesznek a sok között.

Valaki befizettet nevezésre 10-20 ezer forintot, akkor annak érmet is kell adni, hogy jövőre is legyen kedve versenyezni.

De legalább emelték volna a szintet.

Mindent meg lehet magyarázni csak ezt nem, hogy az előző évhez képest 40 %-al több érmet osztottak ki.

Amit én látok a Magyarországon a pálinkaverseny gyerekcipőben jár!

mili70 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134380

Talán.

Valami messzi, elfeledett.

Majd felveszem vele a kapcsolatot.

:)

Előzmény: Tomsza74 (134371)
obsitos3 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134379

Könnyen előfordulhat.A Németh Pista pl.

Előzmény: rézmanó75 (134373)
körte51 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134378

Most válogatom, hogy mivel induljak . Kíváncsi vagyok egy hozzáértő bíráló csapat véleményére! Bízok benne ,hogy az a bíró ,aki Ongán bírált ,ezen a megyei versenyen is jól végzi a dolgát! 

snapszmester Creative Commons License 2017.01.27 -1 2 134377

Mert legtöbben azért neveznek hogy megtudják más milyen szintre teszi a pálinkájukat. Aki 20 éve kóstolja mindenki pálinkáját az már tud nevezni a sajátjával is hogy legalább érmes legyen. 

Előzmény: Figyelget (134376)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 -2 0 134376

Ez természetes. Gyenge minőségű, esetleg rossz pálinkát miért is nevezne be akárki is. 

Szerintem ennyi önkontroll kell, hogy legyen. 

Előzmény: kivimánia (134374)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 -3 2 134375

Dehogynem. Elfogadom. Annál is inkább, mert nem vettem még részt ilyen eseményen és nem is tervezem. 

Próbáltam tisztába tenni magam előtt a rendszer működését. 

Előzmény: endrepp (134372)
kivimánia Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134374

Nem,hanem olyan pálinkát /párlatot/kell készítenünk,hogy a nívós versenyen is és a kisebb megmérettetésen is megkapja a  legmagasabb pontszámot.Nagyon sok hozzá szólás és írás került az Ongai pálinka mustráról,csak gratulálni tudok az ott résztvevő és érmes pontszámot is elért fórum társaknak.Sajnos,ahogy az élet más területén is  van csalás, itt is elkerülhetetlen /ha volt/.Szerintem, nem von le semmit annak értékéből,mivel annál a bírálónál, akkor az a párlat azt a pont számot kapta.Ezért,ha lehetősége van rá, mindenki próbálja meg mérettetni magát /magamat is beleértve/,ne csak a haverok körében,mert azért ott is lehet egy kis részrehajlás.

Előzmény: Figyelget (134370)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.27 -3 0 134373

Én nem mondtan, hogy tisztességtelen volt valaki. Csak a látszatot is kerűlni kéne valahogy. Ez olyan mint a foci. Mindenki ért hozzá. Viszont, egy nemzetközi meccset, egy harmadik nemzet" bírája vezet le. Nem a sajátjai vannak ott! 

(Némtország játsza a döntőt, és Német bíró vezeti?)

Előzmény: Pit63 (134369)
endrepp Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134372

Nem tudod elfogadni, hogy egy arany, az egy adott versenyen arany. Ha csak a színe érdekel és az nem, hogy milyen rangú versenyen szerezted, akkor igen, érdemes...

Előzmény: Figyelget (134370)
Tomsza74 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134371

Akkor rokon Homokon a Milinéni aki az utcafronton zöldséget meg tojást árul?

Előzmény: mili70 (134360)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 -2 2 134370

Tehát, ha eséllyel egyaranyérmes pálinkáról szóló oklevelet szeretnék, akkor egy kisebb versenyen kell neveznem? 

Nagy aranyéremért meg egy annál is kisebben? 

Mert ezt szűrtem le végkövetkeztetésként... :(

Pit63 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134369

Akkor meg azzal lehetne jönni, hogy x-nek barátja y zsűritag és megbeszélte vele. Az meg a zsűritagokkal kávézgatás közben.
A verseny szervezőinek nem érdeke egy tisztességtelenül lebonyolított verseny. Sem Ongán, sem máshol. Az a verseny nem lesz hosszúéletű, amelyiknél túl erős lehet a "gyanú" a manipulálásra.

Előzmény: rézmanó75 (134356)
barkócza Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134368

Ez olyan dolog, hogy a sportban is ott van a bíró, része a versenynek, tudomásul kell venni. Mégse mondjuk azt, hogy a foci vagy a kézilabda véletlenszerű eredményeket szolgáltat, bár a szerencse mindig benne van.

Boroknál is vannak különböző stílusok. Vannak kimondottan "versenyborok", amik egy sorozatbírálásnál jól teljesítenek, aztán egy pár tételes, nyugodt, baráti poharazgatásnál valamelyik lepontozott tétel messze veri.

A másik pedig az, hogy a világon mindenben az, ami mindenkinek teszik, az leginkább unalmas és egysíkú, legyen az zene, festészet, vagy bor. Az igazán izgalmas dolgok azok, amik megosztók, és ugyancsak ellentétes véleményeket generálnak. Pl. ha már Ráspit emlegettétek, hát ő ilyen, és éppen hogy nem "versenyborokat" készít.

Előzmény: mili70 (134365)
mili70 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134367

A pálinkaversenynél maradva: ugyanaz a bíráló találkozhat ugyanazon pálinkával egy csúcsversenyen és a világ háta mögött is. Tehát nem engedhetné meg magának sem a túl, sem a lepontozást egyik helyszínen sem. De az is érthető, ha nem akarnak konfrontálódni, az érmeket meg ki kell osztani :)

Előzmény: endrepp (134363)
barkócza Creative Commons License 2017.01.27 0 4 134366

Kóstolással és versenyekkel kapcsolatban, azért tegyük a szívünkre a kezünket, és ismerjük el, hogy a saját pálinkánkat is másnak érezzük, attól függően, hogy milyen a hőmérséklete, mit ettünk-ittunk előtte, milyen hangulatban vagyunk, vagy esetleg milyenek a meteorológia viszonyok. Nálam legalább is ez van.

A pálinka hőmérsékletének komoly szerepe van az íz alakulásában. Borral és pálinkával is szoktam azt csinálni, hogy az optimálisnál hidegebben töltöm ki, kortyonként kóstolom, és közben melegítem a kezemmel. Nagyon kis hőmérsékletkülönbségeknél is máshogy ízlik, bizonyos ízek előjönnek, vagy éppen ugyanaz az íz zavarónak, kiugrónak tűnik, aztán szépen besimul a többi közé.Nem egy egyszerű dolog.

A szellőztetés hatása boroknál közismert, nyilván pálinkánál is megvan ugyanez, de nem szoktunk róla beszélni.

Csak példaként, kóstolásnál durva hiba szénsavas vizet, üdítőt vagy sört inni előtte, tapasztalatom szerint annyira felérzékenyíti az ízlelőbimbókat, hogy mindent érdesnek érzünk. Érdekes módon, édesség után sok pálinka lényegesen szebb arcát mutatja.

mili70 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134365

Jogos, de akkor ne hangoztassuk, hogy egy standardhoz kell viszonyítani!

Elég, ha annyit mondunk:majd én eldöntöm. ( az adott viszonyokat figyelembe véve. No, meg az éppen aktuális érzelmi, fizikai, pszichológiai állapotomtól függően. ) :)

Szép lassan rugdossuk ki a köveket a pálinkaversenyek alapjából. ( az összeesküvés elméleten keresztül, az emberi test korlátain át most már eljutottunk a lelki, érzelmi tévedésekhez (?) is. 

Lehet, hogy  a standardot versenyenként állapítja meg a " bírói nagytanács "? Mondjuk ez eléggé degradáló lenne.

Csupa-csupa meg nem válaszolt kérdés......

Előzmény: öreg_néne_b (134361)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.27 0 1 134364

:D :D

Előzmény: schankox (134362)
endrepp Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134363

Lehetne így is, de nem így alakult ki sehol a világon.

Az egyik verseny az 1500Ft-os kategóriát díjazza, a másik magasabbat, minden sávban lehet kategória győztest találni, ha egy kategória lenne, akkor mindent pl. a Ráspi 100éves tőkéihez kéne mérni, ha vele akarsz versenyezni Sopronban kell nevezned. Ez van.

Ezt már beszúrtad régebben, én ezzel nem tudok mit kezdeni, ha akarsz találsz ennek ellentmondó vizsgálatot, kezdheted mindjárt a kóstolók világbajnokságánál, ami arról szól, hogy borokat kell beazonosítani, egy csapat 6-8000 tételből készül, tavaly talán a kínaiak nyerték. :)

schankox Creative Commons License 2017.01.27 0 2 134362

Egyszer még az iskolában indultam egy orosz nyelv versenyen, amit megnyertem, de a színvonalra tekintettel csak a második helyet osztották ki :)))

Előzmény: öreg_néne_b (134361)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.27 0 3 134361

Igaz is, meg nem is. 
Apám a jászberényi kertbarát klub oszlopos tagja volt, és indult a társaság borversenyén is. Igen erős lehetett a mezőny. ;) De milyen lett volna, ha a zsűri azt mondja, hogy a versenyen értékelhető bor nem volt, tessék szépen hazamenni...

mili70 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134360

El kéne várni! Másképpen az egész lényege veszne el. Én mint Bivalybasznádi lakos ( ez egyébként a soproni hegyközség része ) azt várnám el a bírálóktól, hogy a helyi versenyen ugyanolyan szigorúan bírálják a boromat, mint a 18 km-re távolabb lévő Soproni versenyen. Sőt, ha a bíró következetes, akkor ez a kérdés fel sem merülhet. :)

Már hazai pályán szeretném tudni,  hogy a borom  eléri-e a Kékfrankos Selection-tól elvárt szintet. És mert nem - verseny, vagy terméknevet  -minősítenek, hanem produktumot. És ha már a borversenyi szóba került, itt egy érdekes publikáció: ( igaz, hogy volt már fenn, de érdemes még egyszer átfutni rajta )

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2013/jun/23/wine-tasting-junk-science-analysis

Előzmény: endrepp (134358)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.27 -2 2 134359

Télen, mínuszokban kell a bunda.:))))

endrepp Creative Commons License 2017.01.27 0 4 134358

A Bivalybasznádi borverseny nem ugyanazt a minőséget fogja aranyra minősíteni, mint a Soproni Kékfrankos Selection.

Pálinkánál el kéne várnunk, hogy ugyanazt jelentse? Nem vagyok benne biztos. Persze olyan mértékű ellentmondások, hogy az egyiken arany a másikon hibás, az nem megengedhető, ezt a változékonysággal magyarázni sem túl szerencsés sztem.

Előzmény: mili70 (134347)
dzsozeff Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134357

Szia!

Bocs,de nagyon gyatrán működik nálam nálam az index.hu,ezért kérlek írj az alább megadott email címemre és utána beszélünk! / sissy@nincsmail.com /

Köszönettel: józsef

Előzmény: rézműves1 (134238)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.27 -2 1 134356

Ezt a félele lehetőséget" zárnám ki,hogy még a látszata se merűljön fel ,egy kívűlállóban. És esetleg túl lehessen gondolni dolgokat!

Esetleg, lehetne csinálni Ongán egy külön versenyt. Zsűri tagok versenye. 😂 Így sok miden tisztába lenne téve.

Előzmény: Pit63 (134354)
sogi01 Creative Commons License 2017.01.27 0 1 134355

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

A tudás forrása

http://snapszmester.hu/

Benne

Snapszmester és Nabiti összefoglalója

Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Magánfőzés jogszabályai

Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (134264)
Pit63 Creative Commons License 2017.01.27 -3 0 134354

Te így járnál el?

Előzmény: rézmanó75 (134133)
mili70 Creative Commons License 2017.01.27 0 2 134353

" Valaki úgy is kritizál nem tetsző dolgokat,hogy a díjazottak között van." = valaki úgy kritizál nem tetsző dolgokat, hogy ugyanazon párlattal, több alkalommal nevezve, van úgy, hogy a díjazottak között szerepelsz, és van úgy, hogy egy " részt vett " oklevél büszke tulajdonosaként térsz haza. :)

Előzmény: foxrudi (134349)
VERSZERKER Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134352

Nekem teccik.

Előzmény: 1zsakkrumpli (134249)
VERSZERKER Creative Commons License 2017.01.27 0 0 134351

Előtte vizit  a kerítésen, hogy az övutcai jobb e?

Előzmény: Jolida (134169)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.27 0 6 134350

Nem áll szándékomban megsérteni,de ez butaság.Ez a verseny fel lett futtatva,és majmolva van a Destilláta,sőt azzal van futtatva!

Ugye a destillátán is az egylépcsős ízvilág van preferálva,de az nem a Magyar hagyományokat,ízvilágot tükrözi.

Van egy standard,tiszta,ep,up és cefrehibáktól mentes párlat legyen.A többi,mennyire tartós,karakteres...az a következő lépcső kellene legyen.

Általában ha a standardot hozza,és illatban,ízvilágban érezhető,már bronzot kellene kapnia. A többi nüanszokon múlik.

De hát ezt te tudod a legjobban,gondolom nem kell taglalni.

Miért kell nekünk a destilláta után loholnunk???

Lassan átvesszük így a Német,Osztrák ízvilágot,de mi Magyarok vagyunk,magyar ízvilággal.MÉG!

Értem én,Lovassy-Kothe...Vértes-Cristian carl.......

De biztosan ez kell nekünk???

Igen sokat köszönhetünk a Vértesnek pl,hogy a pálinka elindult egy pozitív úton,de az nem azt jelenti,(jelentené) hogy csak a jodlis ízvilág a tökéletes.

Akármikor megyek ki dolgozni,nem tudok annyit vinni amennyi ne kellene a magyar kisüstiből.Meg vannak érte cippanva a kollégák.

"Hibás termék,nem érdemel érmet."

Most akkor egy hibás termék lehet jó pálinka?

A Csopaki verseny,már nem is színvonal?Vagy az országos vadontermő,és bogyós gyümölcsök versenye?

Vajon miért nem neveznek már ide Csallóék,Szicsekék,Butiék,A Brill , Cruxx,Békési......és van még rendesen ám.

Elgondolkodtató,nagyon!!

Előzmény: Kisbvb (134343)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.27 0 2 134349

Köszönöm,de innen is hoztam érmeket most,attól hogy vannak fenntartásaim.

Máshonnan is hoztam már nem egyet,nem kettőt.

És cefrézni is úgy szoktam,ahogyan kell. :-)

Ugye milyen érdekes?Valaki úgy is kritizál nem tetsző dolgokat,hogy a díjazottak között van. :-)

Előzmény: mili70 (134348)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 -1 1 134348

Nem tévedtek. Sem akkor, sem most. Ez sajnos belefér a hibahatárba. Így működünk, erről senki nem tehet. Ha nyersz, akkor minden happy, ha nincs oklevél, akkor meg a bíráló a b@lfasz. Pedig erről nem tehetnek. Akármilyen elhivatottak, felkészültek, lelkiismeretesek, következetesek, edzettek ezen a téren, azért nekik is vannak korlátaik. Ezt el kell fogadni.

Szóval fórumos módon cefrézz, és készíts pálinkát. Az biztos jó lesz. A többi már csak hab a tortán.

Előzmény: foxrudi (134339)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 -1 3 134347

Pedig már éppen azon voltam, hogy bevédem a bírálókat.

Ha jól vettem ki az írásaidból, némi közöd neked is van a bírálathoz. Szóval lefordítom magyarra amit írtál:

Mondjuk meghívnak mint bírát Bivalybasznádra a falusi versenyre, ahol 50 mintát indítanak, Te adsz jó pár aranyat, ezüstöt, bronzot. ( bár az általad elvártakat és/vagy a standardot nem ütik meg. ) Mi ez, ha nem csalás? Még ha jóindulatú is? Vagy a parasztnak tanyára jó lesz ez is?

Természetesen az összes bíráló társad is így fog gondolkodni. Aztán ne adj Isten ugyanez az aranyérmes ( netán champion ) pálinka egy neves versenyen is hozzád/hozzátok kerül. Itt meg jó lepontozzátok, merhá' nem üti meg a mércét. Van így értelme? Akkor most mi a mérce? Van mérce? Mi határozza meg a mércét? Ki határozza meg a mércét? Le lehet mérni a mércét? Állandó a mérce? Miért nem állandó a mérce? Hibáztatható ezért valaki? Vagy csak fogadjuk el, hogy az egész pálinkaversenyesdi egy nagy parasztvakítás? Ha az összeesküvés elméleteket leszámítjuk akkor ez természetesen nem a bírálók sara. Egyszerűen csak így működik az emberi test...

Előzmény: mili70 (134344)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134346

Vagy=van 🙂

Előzmény: rézmanó75 (134345)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134345

Ráadásúl,egy kissebb regionális"versenyen is előfordúlhat ,hogy vagy nagy neves" versenyen is nevezett érmes minta (ák)!

Arra is van példa,ami Ongán ezüstöt kapott, a regionálison" bronzot! 

Előzmény: mili70 (134344)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134344

Nézd már, nem is tudtam, hogy vannak szintek. Akkor engem eddig megvezettek, mert azt hittem, hogy egy standardhoz viszonyítanak.

Előzmény: Kisbvb (134343)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134343

Ez a verseny most magyarországon a Gyulai előtt (mellett) ahol igazán keményen értékelnek. Sokszor a Destillata-n ugyanazt az eredményt hozzák ki mint itt. Ezt nem lehet egy nagy regionális versenyhez hasonlítani. Még ha komoly nagy versenyről van szó akkor sem. Szóval ha egy ilyen nagy regionálison nyertél aranyat akkor az azt jelenti, hogy van egy jó pálinkád, de ettől még ezen a szinten az lehet, hogy nem érmes.

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134342

Ja. Erre Ongán azt írták,hogy égett kozmás!🙂

Előzmény: rézmanó75 (134341)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134341

Kb. Ugyanezeket! 

Van ami két hónap múlva ,egy 300 feletti versenyen champion" lett ! 

Előzmény: foxrudi (134325)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 -3 0 134340

Tényleg nem akarlak bántani, de mint írtam akinek 1 órája van....

Mindig adom a nevem a bírálati lapon, ez előírás, de nem biztos hogy örülnék ha utána magyarázkodnom kellene a döntésem miatt az elégedetlen nevezőknek. Azért is mert legalább 3 fő döntése. Lehet elnéztem valamit, de utána még háromnak kell elnézni ugyan azt. Tényleg sajnálom hogy  rosszul érintett a dolog, de vedd versenynek. 

foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 3 134339

Gondolhatnám azt is,de  előtte 2 versenyen érmes volt.Akkor lehet azok tévedtek??

Ja a másik.A barátommal  adtunk be ugyan azt a mintát.Annál enyém lett most érmes,az övé nem. :-)

Minden egyéb fain volt,jól is éreztük  magunkat,ugye érmek is vannak,de ezek a dolgok nem tetszenek,sántítanak.

Előzmény: snapszmester (134338)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134338

Bocs, de fordítva nem gondoltad? Nem minősítem a pálinkádat látatlanban.

Előzmény: foxrudi (134336)
endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134337

neutrális, vizes, egyszerű, egyoldalú, rövid, üres, átlagos

Számomra ezek pont a tornyos negatív jelzői, pont ezen csodálkozom.

Előzmény: foxrudi (134336)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134336

Tudom hogyan működik,de úgy korrekt,ha a bírálók neve is ott szerepel a bírálati lap alján.Akár papír alapú,akár digitális.

Ennek alapból így kellene zajlania.

Viszont azt még most sem értem,mi lett a pálinkámmal,hogy aranyból "szar" lett.

Persze olyat is meséltek már nekem,hogy vannak akik a kisüsti mélyebb ízvilágát már up-nek ítélik.....

És vannak akik a tornyos frissebb  lágyabb,gyorsan lecsengő ízét  üresnek,neutrálisnak.

Kik melyik oldalra vannak beállva (ízvilágban) ugye.

Van aki ezeket összeesküvés elméletnek veszi,de azért érdekes a már látható megosztódás a pálinka világában is.

Csak meg kell nézni  nevezetteket,és a technológiájukat,és érdeki kapcsolataikat.

Előzmény: Kisbvb (134333)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 0 3 134335

Eddig olyan kerekeket írtál, de a cerfe hiba  nem lehet elő-utó párlat.

Előzmény: Kisbvb (134334)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134334

Illik külön kezelni, de mégsem kezelik mindig külön. Volt olyan mintám, ami 3 pontot kapott a tisztaságra és annyi van odaírva, hogy: hibás,cefrehiba. Szóval nincs odaírva, hogy elő vagy utós.

Előzmény: snapszmester (134329)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134333

A rendszer úgy működik, hogy egy mintát egymástól függetlenül több bíráló értékel. Ha befejezik mindannyian, akkor a gépen rányomnak a küldésre és a program automatice összeveti az egymástól független bírálatokat és a nagy hasonlóság miatt létrejön a végeredmény vagy ha a bírálatok között 3 vagy ennél nagyobb ponteltérés van akkor egy újabb többtagú zsűrihez megy a minta és ott újra értékelik. Tehát 1 pálinka alapesetben 6 emberen megy át egymástól függetlenül (nem beszélik meg!!), de ha problémás a cucc vagy valaki nagyon fel/le pontozta akkor újabb 3-4 emberen megy át. Szóval ha van egy 12 pontos Irsaid akkor azt nem csak egy ember látta olyannak.

De egyébként úgy tudom, hogy évekre visszamenőleg megvan, hogy ki-mit bírált. Vissza lehet keresni.

Előzmény: foxrudi (134324)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134332

Ok!Levágtam. :-)

Előzmény: Green Corner (134330)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134331

Szeptember elején.Az előtt meg augusztusban.

Előzmény: Kisbvb (134326)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134330

mail!

Előzmény: foxrudi (134328)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 0 2 134329

A füves jelleg cefre hibára utal, az elö-utó párlat hibát illik külön kezelni említeni. 

Előzmény: Kisbvb (134327)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134328

Akkor oda írják,hogy pl:utópárlatos.

Meggy

Tisztaság:    oxidált,utópárlatos

Karakter:   Nem felismerhető,kissé fáradt,neutrális

Szájérzet: vizes,egyszerű egyoldalú

Harmónia:  rövid,üres,átlagos

Ez ezüst volt tavaly!  

Haha!

Előzmény: Kisbvb (134327)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134327

A tisztaságnál van ez, hogy füves hibás és 3 pontot kaptál rá. Ez azt jelenti, hogy alapvetően a pálinka illata hibás: vagy előpárlat vagy utópárlat vagy mindkettő. Ekkor van 3 pont. A füves jelentheti, hogy a fűre emlékeztető illata van ami egy irsainál nem annyira kellene, hogy legyen. Mindez a bíráló szerint.

Előzmény: mili70 (134315)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134326

Mikor volt az előző verseny?

Előzmény: foxrudi (134309)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134325

Ugyan ezeket amit én??

Előzmény: rézmanó75 (134317)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134324

Ezt csak az tudná,aki bírálta.

Egyébként ami a pláne,miért nincsenek rajta a nevek,hogy kik bírálták?????

Miért nem adják hozzá a nevüket a bírák???

Ha a papírlapos bírálaton rajta van,itt is fel kellene tüntetni a neveket.nem?

Itt már nem is tudni ki bírált mit.Visszakereshetetlen.

Előzmény: mili70 (134315)
otifoti Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134323

😃

Előzmény: rézmanó75 (134318)
At92 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134322

Köszönöm! :)

Előzmény: gabor0036 (134321)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134321

Itt A-Z-ig részletesen le van írva. Kezd az elején nem olyan sok. Ott lesz még a minta is. 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214389

Előzmény: At92 (134320)
At92 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134320

És a nav engedély kikérésének mi a menete? Mert nem igazán találok róla az interneten semmit.

Előzmény: gabor0036 (134316)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134319

Csinálj magadnak egy szabadnapot, kimegyünk tanulmányútra a szánkat tátani.Beszélek a főnökkel, mikor dolgoznak, milyen pálinkájuk van és.... Te vezetsz!:)))

Előzmény: endrepp (134311)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134318

El, mert nem halászlevet szeretnék főzni. 😉

Előzmény: otifoti (134312)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134317

Na. Ugyan ezt kaptam tavaj! 🙂

gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134316

Lehet. Ha kérsz a navtol előre engedélyt. 

Előzmény: At92 (134313)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134315

Mit jelent az, hogy tisztaság: füves, hibás??

Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134314

" Az egyesület saját maga által fejlesztett szoftverében előre megadott + vagy – tartalmat hordozó kifejezések, értékelések közül lehet választani, amiket a bíráló mintegy mankót használhat, kiegészíthet vagy figyelmen kívül hagyhat."

Kérdés van?:)))))) Mutassam, honnan van?

At92 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134313

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hivatalosan lehet otthon pálinkafőzőt készíteni?

otifoti Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134312

A fasza hal főzőt elpasszoltad? :-))))))))))

Előzmény: rézmanó75 (134303)
endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134311

Nagy trükk van abban is, hogy min kalapálja. A melegítés érdekes, mert nem tudtam annyira kilágyítani, hogy a hengerlés irányban össze ne ugorjon a kalapálástól újra, pedig adtam neki rendesen.

Előzmény: Green Corner (134308)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134310

Basszus...

Én nem értek a bíráskodáshoz (tudom,akkor hallgassak :))  ),de ekkora kontraszt nem lehetne ....:((

foxrudi Creative Commons License 2017.01.26 0 2 134309

Megjött a bírálati lapom!

Irsai 

Tisztaság: Füves,hibás                                                      3p

Karakter: Egyoldalú,egyszerű,kellemetlen illat.                  3p

Szájérzet:Csípős,szúrós,alkoholos                                      3p

Harmónia, tartósság:Közepesen hosszú,nem kellemes         3p

Na ez volt az előző versenyen arany érem.

HAHA!

Lehet az első kép anyagát cefréztem volna be??

Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134308

Rosszul kezdesz hozzá! Amihez ők hozzányúlnak kalapáccsal, azt előtte kilágyítják! Melegít, hűt, kalapál.Állandóan be van gyújtva a kis kohójába.Azt figyeltem meg, hogy nagyobb lemeznél sem lágyítja az egész felületet, csak egy kisebb darabot.Most a kohó kapacitása miatt, vagy tudatosan csak a kalapálás pillanatnyi felületét lágyítja, nem tudom? Közeljövőben meglátogatok egy kisebb műhelyt, majd kíváncsiskodok. Sosem titkolództak, a segítő szándék mindig meg volt bennük.

Előzmény: körtés 01 (134304)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134307

Le a kalappal, hogy így neki mertél állni!!

Hány ezer ütés van benne?

endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134306

Látom a hengerlés nyoma az anyagszerkezetben neked sem könnyíti meg a dolgod. :)))

körte51 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134305

Eddig én is eljutottam, azután nagy káromkodások közepette földhöz vágtam !

körtés 01 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134304

Az biztos!

Előzmény: öreg_néne_b (134266)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134303

Hétvégén készrehegeszünk mindent. Utánna még a hűtőt kell össze rakni, és jöhet a próba.

Hál istennek az elődjétől sikerűlt megszabadúlnom! 🙂

Előzmény: otifoti (134300)
endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134302

Nekem nincs, de sztem megéri, nem mindig kell teljesen lemosni, illetve egy nagy kefés lemosás után jó átöblíteni. Passz. :)

Előzmény: Figyelget (134301)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134301

Persze. Csak úgy töprengtem rajta, mennyire lehet önmagában hatékony. Megéri -e megfúrni érte még egy helyen. 

És igen. Nem feltétlen a kényelem, hatékonyság miatt. 

A hobbi miatt. :)

Előzmény: endrepp (134294)
otifoti Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134300

Látom Manóval össze dolgoztok.  Nagyon fasza!

otifoti Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134299

Manó ez igen faszányos! Mikor üzemeled be?

Előzmény: rézmanó75 (134233)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 0 134298

Meg is válaszoltad! Aki akar úgy is utól ér!🙂

Előzmény: mili70 (134295)
kramoto99 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134297

Köszönöm,

a felhasználhatóság irány az rendben, a nevét nem tudtam, mire is keressek.

Előzmény: rézmanó75 (134282)
kramoto99 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134296

Köszönöm, meg is találtam:)

Előzmény: gabor0036 (134281)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134295

:-) Egyébként nem is értem, hogy mi a francért nem publikus az e-mail címed. Az itteni - rendszeres - kommentelők jó része úgy is elég sok dolgot tud egymásról. Ha valaki akar, úgy is elér. Akár az arcoskönyvön keresztül. :-)

Előzmény: rézmanó75 (134244)
endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134294

Nem hiszem. Kérdés, hogy milyen nyomás áll rendelkezésre? Esetleg 70C fok körüli víz és hogy milyen sűrűn vannak a fejek?

Nincs lehetetlen. :)

Egyébként nem nagy ügy ilyen nagy nyíláson oda megnyúlni valamivel.

Előzmény: Figyelget (134292)
Jolida Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134293

Mi van, ha egy kisebb magasnyomásút raktok rá?

Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134292

Igazából abban nem vagyok biztos, hogy ezzel le lehet takarítani a cefreszint/moslékszint feletti lerakódást maradéktalanul. 

Előzmény: endrepp (134290)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134291

Jogos, hiszen a túlzott nyomás csak rögzítené a forgófejet. 

Előzmény: gabor0036 (134289)
endrepp Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134290

Adott keresztmetszeten a vízmennyiséget csak a nyomással tudod növelni, azonos nyomás mellett a mennyiség csak nagyobb keresztmetszetél növekszik.

Ahogy írtad, a hálózati nyomás nem lesz elég és a vízhőfok sem mindegy.

Nincs mosófejem, de egy sima slag végi "pisztollyal" sem tudom igazán jól elmosni hálózati nyomással, pedig az koncentrálva nyomja.

Előzmény: gabor0036 (134289)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134289

Annyival egészíteném ki, hogy inkább vízhozam kell mint nyomás. :) A forgófejes alfalaval mosófejnek is 2-4bár az üzemi nyomása, de hogy szépen és hatékonyan forogva mosson inkább vízmennyiség kell neki mint nyomás. 

Előzmény: Figyelget (134283)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 0 2 134288

Csak a kísérlet és a tudomány miatt tegyél egy próbát. 1,5 L pet palack, 1/2 L pálinka, jól összerázva. Szívd ki a légteret. Várom a beszámolót. 

Előzmény: mili70 (134286)
dzsozeff Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134287

Üdv! Írtam email-t és remélem megérkezett! Kérlek jelezze vissza!     

Köszönettel: jozsef

Előzmény: rézműves1 (134238)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134286

Éget, mi?

Előzmény: snapszmester (134285)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.26 0 2 134285

A lopóval végzett kísérlet nem kellemes. Inni jobb, csak lassabb a hatás.

Előzmény: mili70 (134284)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134284

Köszönöm a kiegészítést, így már értem. Valószínűleg kicsit megkeveredtem, de még mindig nem nagyon tudom összehozni a komoly biztonságtechnikai berendezéseket, a vész szellőztetőket a napi 8 órás, 100%-os alkohol inhalálással.

Egyébként a felszívódik vs. nem szívódik fel kérdés kísérleti úton könnyen tisztázható lenne pl.  a 134222-hsz alapján. Én szívesen lennék kísérleti nyúl. :)

Előzmény: kopasz szuzukis (134275)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134283

Ahogy Gábor is írta, kicsit nagyobb nyomással hatékony, mint a hálózati nyomás. 

Azt nem tudom, hogy a mi esetünkben ez mennyire elég, cefrefőzés után, a fedőhöz. 

Előzmény: 1zsakkrumpli (134276)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134282

Előzmény: kramoto99 (134279)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134281

Utolsó két képen látod hogy néz ki.

http://www.mypotstill.eoldal.hu/fenykepek/es-3--2--1-/

gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134280

6" tri clamp

kramoto99 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134279

Meg tudnád adni a rajzon zöldel jelzett csatlakozó nevét (ami a 2 peremet összefogja), hogy rákereshessek a neten?

Köszi.

Előzmény: 1zsakkrumpli (134243)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134278

YouTube-on keress rá hogy Sanitary spray ball vagy cip ball. Van fent jópár videó. Ha nem leégett anyagot szeretnél vele felszedni, akkor abszolút hatékony. Főleg ha nem csak szimplán hálózati nyomásról akarod..

Előzmény: 1zsakkrumpli (134276)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134277

Azt a csodaszép kék tejerentyűt azért dobd el jó messzire! 😂

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134276

Én egyet gondoltam a gömbbe, és egyet a fedőbe, ami az üst alját is eléri vízzel.

TC-vel lenne belülről csatlakoztatva.

Van tapasztalatod ezekkel a mosófejekkel?

Előzmény: Figyelget (134258)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134275

Kedves Barátom:

Aki dolgozott már vegyiparban, az jól tudja, hogy manapság nagyon komoly biztonsági berendezések vannak. Nálunk is. Ennek ellenére óhatatlan, hogy ne kerüljön ki valamennyi anyag az üzemi légtérbe. Erre vannak a különféle légminőség ellenőrző berendezések, mint például az oldószer érzékelők. Amelyek automatikusan működnek. Ha az üzemi légtérben az oldószer szintje meghaladja az előírt értéket, az érzékelők automatikusan működésbe léptetik a biztonsági protokollt. Egyrészt áramtalanítják az üzemrészt, másrészt elindítják a távolabb elhelyezett vész szellőztető berendezést. Mindaddig nem indítható vissza az üzemzész, míg az érzékelők határérték fölötti oldószer szintet jeleznek.

Kedvenc "oldószerünknél" maradva: etil alkohol megengedett anyag koncentrációja levegőben  500ppm (azaz 0,5%) . Alsó robbanási határértéke 2,2%. Az érzékelő, mely az etil alkohollal dolgozó üzem légterét figyeli, 250ppm-re van hatóságilag beállítva. Ez pedig kb. tízszerese az etil alkohol szagküszöb értékének. Tehát már intenzíven szaglik a bili, de még nem egészségre káros, vagy robbanásveszélyes.

Ha az alsó robbanási határérték lenne az alacsonyabb, mint a MAK-érték, akkor az alsó robbanásihoz kell beállítani az érzékelőket.

Előzmény: mili70 (134223)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -3 1 134274

Én sem értem, hogy a sok perverz miét talál ide!🙂

Előzmény: Figyelget (134271)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 3 134273

Én nem félek a fémtől, de a réznek nem mernék így nekiesni.. :))

Előzmény: öreg_néne_b (134266)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134272

Meg szép is! Nagyon ki van találva.🙂

Előzmény: Figyelget (134268)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 9 134271

Csatlakozom!!! 

Csak azért nem reagáltam korábban, mert a pártoskodás vádja merült volna fel. :)

(+)

Előzmény: mili70 (134269)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 1 134270

Akkor nem tudom mi a problémád, ha Te nem tudod megcsinálni. Én a pénzemért miért kössek kompromisszumot ! 

De spongyát rá! Ha nagyon kellett volna a munkád kereslek. 

Előzmény: rézműves1 (134267)
mili70 Creative Commons License 2017.01.26 0 10 134269

Azért az " Otthon, a faluszélen....." kezdetű mondatot nem kellett volna, mert eléggé negatív felhangja van másra nézve is.  Te biztos " pesti " vagy, én viszont büszke vagyok, a parasztságomra. :)

PEACE :)

Előzmény: hevezoli64 (134245)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134268

Így képzeltem én is. Ekkora átmérőn már simán hozzá lehet férni. 

A tc pedig zseniális találmány, szerintem. 

Mennyivel egyszerűbb, mint bármi más oldható kötési lehetőség!! 

Előzmény: rézmanó75 (134263)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.26 -1 4 134267

..."Más fórumtársat is elküldtél ,hogy nem tudod a kérését teljesíteni!!!!"...

Talán nekem az őszinteség fontosabb és ami nem megy megmondom (nem kell mindenáron)...

De spongyát rá...nem ide tartozik...ahogy mondtam, ezt is sajnálom...

Előzmény: rézmanó75 (134261)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.26 0 2 134266

Gondolni így gondolom, csak az a fránya lemez mindig máshogy tekeredik. ;)

Az ember néz egy igazi mestert munka közben, minden olyan egyszerűnek és magától értetődőnek tűnik.

Előzmény: Green Corner (134265)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 5 134265

A kalapálást, vágást így gondolod 3D-be?:)

Előzmény: öreg_néne_b (134259)
sogi01 Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134264

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

A tudás forrása

Benne

Magánfőzés jogszabályai

Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (134195)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 134263

Nem. Annyira nem extrázok! Mivel evvel az üstel fogok tisztázni is, így a mosófej tisztító hatását kevésnek ítéltem meg. A 160-as tcről, pillanatok alatt le tudom venni a gömböt, és belenyúlva, kézzel ki tudom alaposan tisztítani! 🙂

Előzmény: Figyelget (134258)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134262

Az biztos. :)

Előzmény: Green Corner (134260)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.26 -2 4 134261

Ne haragudj, de nem szoktam" gurítani! 😉Aki ismer az tudja. Más fórumtársat is elküldtél ,hogy nem tudod a kérését teljesíteni!!!! Nen is értem mi a problélád! 

Előzmény: rézműves1 (134256)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134260

Viszont senki sem tudná lemásolni!:))

Előzmény: öreg_néne_b (134259)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.26 0 1 134259

Divat. Ha sk. kalapálnék egyet és úgy forrasztanám össze darabokból, senki sem tudná eldönteni, hogy tök, krumpli vagy kavics az alakja, akkor is ellátná ugyanezt a funkciót. De hogy nézne az ki... ;)

Előzmény: foxrudi (134246)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134259

Egyenértékű, csak a másik végére kell állni. ;)

Előzmény: In Lak'ech (134257)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.26 0 0 134258

Mosófejet teszel a gömbbe? 

Előzmény: rézmanó75 (134241)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134257

"Furulyáztatják". Ha ez egyenértékű az oboáztatással, akkor nem csak az orosz vendégmunkások kedvenc munkahelye. Nincs felvétel?? :-)

Előzmény: kopasz szuzukis (134219)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -3 2 134256

..."Márciusban küldtél egy mailt,hogy lehet! 😂"... mert a hívásaimra nem válaszoltál...D...

Már megint "gurítasz"?... már akkor rögtön megmondtam, hogy a Hal főződ vörösréz fedőjét, nincs olyan lézer, amivel ki lehetne vágni, még 3D-vel sem, mert a lézerek egyszerűen nem vágják a vörösrezet...ezt csak vízvágóval lehet, olyannal ami alá, alá fér...

A "bizonyítékot" már te is láttad......

A telefonszámról meg csak annyit, hogy kedves öreg barátom, nagyon nem örülne, ha a személyiségi jogait megsértenéd és a számát bárhová is kitennéd...DD...

Előzmény: rézmanó75 (134254)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134255

Katt a linkre,aztán bejön.

kéri hogy jelentkezz be,most nem,és kész.

Meg lehet nézni. a képeket.

Előzmény: 1zsakkrumpli (134253)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -2 2 134254

Az első projekt(unk)!  Régebben decemberben! Majd Te utánna nézel hogy lehet 3D -ben  lézerrel vágni! Márciusban küldtél egy mailt,hogy lehet! 😂

Előzmény: rézműves1 (134251)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134253

Nem vagyok Facebook-on, így nem tudom megnézni:((

Előzmény: foxrudi (134250)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -3 1 134252

Nagy mi? 80000 Ft ért hagy döntsem már el kivel gyártatok. Fíúcska!😉

Előzmény: hevezoli64 (134245)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -2 7 134251

Kedves barátom, fórumtársam!

Tudom, hogy kellemetlen, de amit itt leírtál, az pontosan olyan, mint a Vágó Pista műsora, 

...a fele sem igaz ...de ezt te is nagyon jól tudod...amit te először elképzeltél (már megbocsáss) az elég nagy hülyeség volt, (még szerencse, hogy a rajzok is megvannak)...de erre te is rájöttél, mert egész más lett végül...ez különben már a második projekt, másfél év alatt, aminek nekifutottál és utána hónapokra eltűntél és habár te akartál tőlem valamit, még a keresésemre sem válaszoltál...egy biztos, hogy nagyon "érdekes" ember vagy, de ez már többször kiderült itt a fórumon a hozzászólásaidból is...sorolhatnám pontról pontra, hogy mekkora "gurításokat írtál", de te nem ismersz engem...szerencsére sokan mások igen... ezzel én be is fejeztem, mert ez az egész annyira méltatlan hozzánk, hogy már bánom, hogy úgy kifakadtam...

Csak annyi kellett volna, hogy bocs meggondoltam magam, nem azt, amit két hónapja mondtál, hogy nincs most pénzem, de várjak még egy kicsit...ezt úgy hiszem joggal vártam volna el...

...jó nedűket kívánok az új főződből  (harag nélkül)...

Előzmény: rézmanó75 (134244)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134250
Előzmény: 1zsakkrumpli (134247)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.25 -2 0 134249

Ja és itt a kész, még az ajtó, üvegek nincsenek beforrasztva:

Előzmény: 1zsakkrumpli (134243)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134248

Hajrá!

Én már megcselekedtem....  :-)

Előzmény: 1zsakkrumpli (134247)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.25 -2 1 134247

Ongára készülünk:))))

Előzmény: foxrudi (134246)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.25 0 4 134246

Mi ez a gömb őrület?Jobb lesz tőle a pálinka,vagy divat?? :)

hevezoli64 Creative Commons License 2017.01.25 -6 3 134245

Nagy az arc fiatal, nem kellene keresni az ellenségeket. Legalábbis itt.

Otthon, a faluszélen találsz Neked való játszótársakat.

Azt nem tudom, a sok perverz miért talál ide..,.vagy mindenhová??

Előzmény: rézmanó75 (134240)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -7 1 134244

És ha nyílvános számonkérést a hülyeséged miatt nem hagyod abba, kénytelen leszek e nemes fémnyomónak, rézművesnek a tel. számát ki írni a fórumra. Vagy az e-mail címemet publikussá tenni. Szerintem ez így korrekt! 

Előzmény: rézműves1 (134235)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.25 -1 2 134243

Mindenkinek tiszta legyen, itt a tervem, rajzom:

raczno Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134242

Szép estét Mindenkinek!

Először is gratula a díjazottaknak.

Másod sorban a segítségeteket kérem:

Hosszú mérlegelés után, megfogadván sokatok tanácsát, a tavaszra tervezett második, 100L-es, főzőm kétlépcsős lesz, követvén a hagyományokat...

A leendő főzőmet dupla falú vízfürdős saválló üsttel, domború sisakkal + gömbbel, keverővel és ha lehet, liebig, vagy csőköteges hűtővel szeretném.

Palackos gázzal fűteném, emiatt valami lángterelő is kellene. A vízzárral annyira nem szimpatizálok... Ehhez az összeállításhoz mit szóltok?

Sem tehetségem, sem eszközeim,hogy magamnak legyártsam. Itt kérném a segítségeteket, hogy ha ismertek olyan emberkét, vagy céget, aki gyárt egyedi, vagy ahhoz hasonló főzőt, amit jogkövető állampolgárként bejelenthetek a Nagytesóak, azt légyszi privátban, nehogy az Admintól kikapjunk, ossza meg velem a raczno@kabelnet.hu-n.

Köszönöm: raczno

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -2 2 134241

Üdv. Rézmanó!

Előzmény: rézmanó75 (134240)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -3 1 134240

Ha már ezt itt nyílvánosan kell megbeszélnünk! 🙂 Nem a Te ötleted a gömb, meg nem is a Te sablonod. Lehet még egyszer meg kéne születned,hogy ezt így összerakd!😂!

Előzmény: rézmanó75 (134239)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -3 5 134239

Kedves mester! 🙂

Az első Te voltál akit megkerestem az elképzelésemmel. Te közölted,hogy ezt Te nem tudod megcsinálni, mint rézműves". Rá akartál beszélni a Te sablonodra. Kértem,hogy hatnegyes csonkot tegyél akkor a 0,8-as lemezedbe. Azt mondtad hogy nem is tudod kifúrni. Aztán ajaláztál" nekem itt telefonon a nagy semmiről . 

Kértem Tőled egy 350-es gömb ráépítését a Te sisakodra. Mondtad hogy az nagy rá. Ezért inkább 250-eset javasolnál. Mondtam, hogy ok de cakkon pakk mennyibe fog  kerűlni? Ez volt Tavaj nov. elején. Azóta sem kaptam rá választ! 

Csak hívogattál az előleg kűldése miatt! 

Piacgazdaság van. Amit nem tudsz Te ,

azt tudja más. Ja.És nem loptam. Kifizettem annak az igazi rézműves mesternek, aki egy hét alatt

legyártotta,az oda vitt anyagból! 

Mert nekem ez kellett, nem a hogy nem tudod megcsinálni! 😉

Előzmény: rézműves1 (134235)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134238

Ja de igen, csak rossz helyre nyomtam... a címem publikus, írj nyugodtan...

Előzmény: dzsozeff (134236)
Pálinkás Admin Creative Commons License 2017.01.25 0 3 134237

A továbbiakat inkább privátban.

Köszi.

Előzmény: dzsozeff (134236)
dzsozeff Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134236

Tiszteletem!

Nem tőlem kérdezted,hogy milyen hűtőt szeretnék? Ha igen,akkor a válaszom az hogy hordosat,ha ez megoldható.

Előre is köszi a segítséget! Ha mégsem rám gondoltál,akkor bocsánat!

Köszönettel: József

Előzmény: rézműves1 (134230)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -5 2 134235

Mit gondoltál, miért vele dolgozok?...de viszont ez nem volt valami korrekt a részedről...legalább felhívhattál volna, hogy meggondoltad magadat...nem haragudtam volna meg és talán így kívánta volna a böcsület is...Nem??...

Előzmény: rézmanó75 (134233)
mili70 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134234

Köszi! Nekem is ezt dobta ki elsőnek a guggli!

Előzmény: snapszmester (134232)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -2 2 134233

Krumpli!🙂 Megkaptam a gömböt. Igen szép, és precíz rezes munka!🙂 Köszönön Neked, és agyártónak is. Ritka az ilyen precíz és korrekt mester!🙂

snapszmester Creative Commons License 2017.01.25 0 2 134232

Viccesek vagytok!

Ritkább esetben előfordulhat az, hogy az alkohol nem a szájüregen keresztül jut be szervezetbe, például ha alkoholgőzt inhalálnak. Ez a tüdő nagy felületének köszönhetően gyorsan fel tud szívódni, és mivel a tüdőből távozó kisvérköri vénák nem a májba vezetnek, a hatás sokkal erőteljesebben és hamarabb fog jelentkezni, valamint a méregtelenítés is csak lassabban tud lezajlani. Még ritkább eset, de elméletileg lehetséges, hogy a bőrön keresztül kerüljön az alkohol a szervezetbe, ez azonban csak nagyon kis mennyiségben és lassan tud lejátszódni, így érezhető hatása nincs, mert a méregtelenítés gyorsabb. Speciális eset, amikor az alkohol közvetlenül kerül a véráramba (például valamilyen testfelületen elhelyezkedő sérülésen keresztül, vagy súlyos alkoholisták esetében injekciós tűvel beadva).

Az alkohol lebontása csak igen lassan történik, ezért áll elő nagyobb mennyiség fogyasztása esetén a bódult állapot. A máj átlagosan óránként 0,1 gramm alkohol lebontására képes testsúlykilogrammonként, amely körülbelül megfelel a 0,1%-es véralkoholszintnek. Ez gyakorlatba átültetve azt jelenti, hogy fél liter sör elfogyasztása esetén egy kb. 60 kilogrammos személy mája kb. 3-3,5 órán keresztül végzi a méregtelenítést, így egy adott mennyiség túllépése esetén megerőltethető lehet a máj számára a folyamat, főleg akkor, ha az alkoholfogyasztás gyakran túllépi ezt a határt.

Előzmény: mili70 (134223)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134231

Lehet, hogy meghülyült a gépem?...A hordós kép nem ment át...

Előzmény: At92 (134224)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 134230

Milyet szeretnél?...hordósat, vagy átfolyósat?...

.............

rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 134229

Van egy elfogadott "ökölszabály", ez 10-30% közé teszi...ha a (réz) üstfedőd is domború és nem lapos, akkor annak a térfogatát is figyelembe lehet venni...ha az üstöd térfogatának 30%-át eléri, annak van egy nagy előnye is, miszerint majdnem csurig teheted az üstödet cefrével, ezáltal jobban kihasználva a névleges térfogatot...

.........és ha egy kis szilikon is van rajta, tuti nem habzik át...

dzsozeff Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134228

Tiszteletem a Fórumtársaknak!

Van egy 50 l-es főzőm és szeretnék hozzá készíttetni egy komplett hűtőt!Aki tudna ebben segíteni,annak várom megtisztelő válaszát és természetesen az anyagikat is megbeszélnénk.

Köszönettel: József

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 2 134227

Csak a páracsövet ne kérdezze!🙂

Előzmény: endrepp (134225)
At92 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134226

Köszi. 

Előzmény: endrepp (134225)
endrepp Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134225

http://snapszmester.hu/gyakorlati-palinka-fozes/

Doksi végén megtalálod, egyébként az egészet érdemes átrágni.

At92 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134224

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Olyanban tudtok nekem segíteni, hogy főző méretezésnél az üstnek hány százaléka a sisak?

Előre is köszi.

Üdv.:
Attila

mili70 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134223

Ok. Győztetek! Utána néztem, és tényleg nem szívódik fel az alkohol a száj nyálkahártyáján keresztül, sőt az orron és a tüdőn keresztül sem. Annyit még azonban segíthetnél, hogy 2017-ben melyik az a munkahely -gyógyszergyár? -, ahol napi 8 órában védőfelszerelés nélkül dolgoznak az emberek, és inhalálják a 100%-os alkohol gőzét, hátha munkahelyet váltok. Természetesen ez egy " költői " kérdés volt, nehogy leírd, mert lehet, hogy van itt munkavédelmis is, nem venném a lelkemre, ha miattam mennének ki és büntetnének. Esetleg az anyag biztonságtechnikai adatlapját bemásolhatnád, hogy tisztábban lássak.

snapszmester Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134222

Egy kolléganál a szedobol a maradék pálinkát lopoval kell kiszivni, talán te is szívtal kannábol. A második nagyon durva tud lenni. Lehet annyit szívni hogy a hangulatjavito hatás vitathatatlan.

rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134221

...orosz "vendégmunkások" álom munkahelye...:):)...

rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 134220

Úgy látom, hogy tényleg rád férne egy jó kis "wellnesz"...vagy nyergeld fel valamelyik kedvenc pacit és szellőztesd ki egy kicsit a fejed...:):)...habár a levegő ott sem valami tiszta, úgyhogy csak óvatosan...DD...gázálarc...:):)...(a pacinak is)...

Előzmény: rézmanó75 (134213)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.01.25 0 2 134219

"Mivel az alkohol egy része az orr és a száj nyálkahártyán keresztül szívódik fel"

Ha ez, így, ebben a formában igaz lenne, akkor sok-sok kollegám bukna meg a munkahelyi redszeres alkoholszondás ellenőrzésen. Ők napi 8 órában "inhalálják" a 100%-os alkohol gőzét. A munkaidőben történő ellenőrzést úgy végzik, hogy a dolgozót átkísérik egy oldószermentes helyiségbe, és kb. 5 perc után "furulyáztatják" a zéró toleranciára beállított villanyszondával.

Előzmény: mili70 (134192)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134218

Ez valószínűleg azért van, mert a sör savassága nem igényeli az ilyen "szigorú" szabványt...

A króm ritka és igen drága ötvöző, de az evőeszközöknél és a "jó" edényeknél ez a minimum...és a németek is ezt használják...igaz ők "spórolósak", de az egészségügyi szabványokat ők is nagyon szigorúan veszik...

Előzmény: endrepp (134217)
endrepp Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134217

A helyzet kicsit ellentmondásos, mert az elterjedt élelmiszer minőségi küszöb előírás valóban a 18/10, ami azt jelenti, hogy minimum 18% krómot, én minimum 10% nikkelt kell tartalmaznia az ötvözetnek.

Azzel szemben a hordók, amivel én találkoztam KO33 1.4301, ami 18% nikkelt és "csak" 8.7% krómot tartalmaz, tehát nem felel meg a 18/10 küszöbnek.

Előzmény: rézműves1 (134214)
Csikky Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134216

Mid lett kategória győztes? Lehet nem figyeltem, vagy elkerülte a figyelmem. Hova valósi vagy?

Előzmény: Kisbvb (134212)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134215

X nyégyszer, vagy én kétszer. Ez is emberi tényező!

Előzmény: rézmanó75 (134213)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -1 2 134214

..."Az lenne a kérdésem hogy rozsdamentes söröshordóból, réz sisakkal és réz páracsővel, lehet-e jó minőségű pálinkát főzni, érdemes-e?"...

Elöljáróban azért pontosítsunk...a söröshordók újabban már csak és kizárólag saválló, (18/10-es) élelmiszeripari minőségű acéllemezből készülnek...DD...

És igen, lehet ahogy az előttem szólók is mondják...magam is ittam már évekkel ezelőtt, pont egy nyári ZD-n, egy igen kiváló kajszit, egy ilyen cuccból(ban)...de ezen a versenyen is, meg több előzőn is vannak olyanok, akik ilyen "cuccban" főzték az érmes páleszukat...

Úgyhogy érdemes...esetleg arra kell figyelni, hogy lehetőleg az alacsonyabb (kövérebb) kőbányai fazonú hordóból legyen és ne a keskeny magas borsodi-ból...

Előzmény: At92 (134183)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134213

Teljes mértékben igazad van! Részemről, a téma zárásaként! :Azért arra kíváncsi lennék ,ha ugyanazon mintával tundnék nevezni,mint valamelyik zsűritag,(minden ugyan az!) tárolás stb. 

Ki menne velneszezni! 😂

Előzmény: rézműves1 (134211)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134212

Ott voltam

Előzmény: Csikky (134209)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 134211

Látom, hogy nem szűnik, de azért "lájtosul" az adok kapok...D...egyébként a két "trükközős" példával nem akartam "offolni" a fórumot, de ez is az élet része (volt?)...

Viszont végig olvasva Bujkcekmece és Kisbvb írásait erről az egész zsűrizési témáról, nekem azon kívül, hogy valóban nagy feladat és persze felelősség is hárul, ennyi minta és résztvevő esetén a zsűrire, úgy tűnik, hogy azért fellelhető a jó szándék, a korrekt pontozásra...

Ha ez mégsem sikerült maradéktalanul, arra is volt számomra elfogadható magyarázat...az emberi tényező...ezt értékelhetjük jónak, vagy rossznak, de nem vagyunk gépek...:):)...

Az viszont elvitathatatlan, ahogy ez a verseny is bizonyítja, hogy egyre jobb a pálinkák minősége és szerintem ez az igazi eredmény...:):)...mégegyszer nagy gratula az érmeseknek...

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 134210

Persze. Ezt én is tudom. Valójában mindent meg lehet magyarázni valamivel! Ha mondjuk egy öreg" itteni szaktársal történik ez negatív irányban,ő sem őrűlne neki. Mert meg van győződve róla, hogy ő jól tárolta a mintáit. 

Minden esetre, a zsűritagok nevezési mintái,mennyisége" , és a kapott díjak mennyisége, kicsit fura nekem.

Előzmény: bujukcekmece (134207)
Csikky Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134209

Most is ott voltál Lillafüreden?

Előzmény: Kisbvb (134171)
Csikky Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134208

Ott leszek! :)

Előzmény: Kisbvb (134155)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134207

Természetesen a sok minta megterheli a nyálkahártyát és mivel nem gépi analitikus vizsgálatról van szó, ezért hívjuk érzékszervi vizsgálatnak. És az is tény hogy senki nem egyforma, vannak szuperízlelők és vanna átlagos vagy az alatti orral nyelvvel megáldva emberek. Van aki jobban bírja van aki kevésbbé a megterhelést. Ez ilyen, ezt el kel fogadni. Lehet annak volt igaza aki kizárta a mintát. Amúgy az előszagoló bizottság kapásból kiszórja a selejtet, hogy ne terhelje a bírálókat. A másik tény hogy azonos pálinkáról csak akkor beszélünk ha egy üvegből a nevezés előtti pilanatban öntünk ketté. Lehet havernak is az van, szomszédomnak is és mégse egyforma. Nem mindegy miben hol meddig mennyit tárolsz, de gondolom ezzel tisztában vagy. Ha mégis így volt akkor sem tudni melyik mi után következik. Ha beleszaladsz egy ízhibás cuccba utánna már akkor se olyan az új minta ha tíz percet vársz. Ez benn van a pakliba. Ha viszont valami kimagaslóan arany, az biztos nem lesz bronz, vagy oklevél.

Előzmény: rézmanó75 (134203)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134206

Jő =jó :)

Előzmény: Figyelget (134205)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134205

Most akkor melyik a valós érték? :))

Nagyon jő, vagy semmilyen? 

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134204

Ongán!

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 3 134203

Tényleg le a kalappal a bírák előtt,hogy 200" mintából kszúrják a havrer 10 mintáját! 🙂

És nem hibáznak!

Viszont, volt rá példa, hogy két ember nevezett ugyanavval a mintával, és az egyikké ezüst lett, a másikét lepontozták! 🙂

Előzmény: bujukcekmece (134199)
mili70 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134202
  • úgy gondolom, nem vagy biológus ( ahogy én sem  )
  • nagyon ügyesen használod az internetes keresőt ( ahogy én is ) 
  • bebaszásról szó nem volt ( max. nyálkahártya kiszáradásról, és károsodásról, valamint az ezzel járó humán biológiai folyamatokról  ) 
  • Nem állítottam semmit, csupán egy kérdést raktam fel. ( biztos vannak olyan király csávók, akik 150-200 minta után is az ítélőképességük teljes tudatában vannak, akár csak te. Előttük én kalapot emelek )

:-)

Előzmény: bujukcekmece (134198)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.25 0 2 134201

Éjszakás után kicsit fáradt vagyok. Háromszor olvastam el mire leesett. :D :D

Előzmény: obsitos3 (134197)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134200

:))

Előzmény: obsitos3 (134197)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134199

Max a nevezési sorszámodat. Még egy tisztességes falusi versenyen is újraszámoznak, sőt a kategória favorit előtt is. Bár ez most biztos meglepett.

Ráadásul a bírák csak poharakkal találkoznak, nem mondja nekik senki hogy kék 543-as vagy hogy piros 123. Akik így gondolják sose voltak versenyen!

Előzmény: rézmanó75 (134194)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.25 0 0 134198

Úgy gondolom, bár nem vagyok biológus, de elég fárasztó lenne bőrön (nyálkahártyán) át annyi alkoholt felvenni hogy bebasszunk! Biztos király az elméleted, szerintem próbáld ki, mennyi idő alatt szívódik fel a szádba lévő pálinkából az alkohol. Ha már csak vízízű akkor felszívtad. Nem tudom amúgy feltűnt-e, de például az én esetemben a májam azért menet közben dolgozik azaz bontja az alkoholt!Egy normál ember esetén 0,6cl hlf (100%-os) alkoholt alig egy óra alatt teljesen lebont a szervezet. Szóval biztos 5-6 óra alatt valamennyi felszívódna, de akinek van mája...márpedig aki pálinkázik annak van:)

Előzmény: mili70 (134192)
obsitos3 Creative Commons License 2017.01.25 0 5 134197

A többség véleményével ellentétben úgy gondolom,hogy az említett anyagból nem lehet jó pálinkát főzni.De még rosszat sem. :-)

Figyelget Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134196

Nemhogy jó minőségűt, de kiválót is lehet! :)

sogi01 Creative Commons License 2017.01.25 0 1 134195

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

A tudás forrása

Benne

Magánfőzés jogszabályai

Előzmény: sogi01 (134107)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.25 0 2 134194

Tavaly mikor személyesen neveztem, porosan tudtam a sorszámom". Még viccelődtünk is a lányokkal, hogy hányadik vagyok! 😉

Hogy postán kűldve hogy megy azt nem tudom.

Előzmény: Kisbvb (134178)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134193

Van egy haverom. Qrva jó keverőlapátot csinál!😂

Előzmény: endrepp (134191)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134192

Nem ismerem a kórházi alkoholszondát  de az tuti, hogy nem " hiteles " Mivel az alkohol egy része az orr és a száj nyálkahártyán keresztül szívódik fel, nekem nehéz elképzelni a nulla eredményt, azonban semmiképpen nem akarom kétségbe vonni az általatok mért értékeket. Viszont még az is foglalkoztat, hogy a kóstolások során milyen mértékben szárad ki, és károsodik a nyálkahártya, és ez mennyire befolyásolja az ízérzékelést, valamint mindezeknek milyen biológiai hatással vannak  a központi idegrendszerre, és ez által az ítékőképességre? 

Előzmény: bujukcekmece (134187)
endrepp Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134191

Több paramétert kell meghatározni ahhoz, hogy a főző megfelelő legyen. Ebből a kiindulásból rossz paraméterekkel lehet rossz főző is.

Dupla fal vagy nem, keverő, átmérők, fűtés, erősítő feltét..

Előzmény: At92 (134189)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134190

Ezt a pazarlást. Össze kellene gyűjteni. Még remek vegyes válhatna belőle. :-)

Előzmény: bujukcekmece (134187)
At92 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134189

És kicsit bővebben megkérdezhetem, hogy mire gondolsz az árnyalt alatt? 

Előzmény: endrepp (134186)
endrepp Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134188

146-200 minta/fő

Agyrém. Az én amatőr agyamnak legalább is az.

Előzmény: mili70 (134179)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134187

Kórházi szondával néztük egy verseny után 70 minta után az eredményt...0,0% Mindig kiköpjük.

Előzmény: mili70 (134179)
endrepp Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134186

Egy szóval lehet, de ennél árnyaltabb a téma.

bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134185

Lehet! Sokaknak van hasonló aparát. Nekem is van egy ilyen (Artúr 1.)

bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134184

Nagyon tévedsz ha te például a 83 Írsai közül megismernéd a tied! Max ha az uborkát eléd hozzák, és tudod hogy csak ez az egy volt a versenyen (mert az is volt:))) és az a tied. De ilyenre figyelnek, hogy neked tuti csak zeller jusson, vagy cékla!

Előzmény: 1zsakkrumpli (134182)
At92 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134183

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy rozsdamentes söröshordóból, réz sisakkal és réz páracsővel, lehet-e jó minőségű pálinkát főzni, érdemes-e?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Attila

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134182

Zsürizők a sajátjukat minek kostolták volna meg? Tudták milyen izű, annyival könnyebb volt nekik, nem volt olyan megterhelő számuktra a feladat.

Előzmény: snapszmester (134164)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134181

Előző évhez képest 40 % javulás van?

Hahó, ébresztő!

Tudod:

"Szar is akkor szép, ha formás!"

Előzmény: snapszmester (134164)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134180

Nem tudom. Ezért kérdem. Va ahol megkapom!🙂

Előzmény: Kisbvb (134178)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134179

Ok. Nem nyelitek le. De készült már egyszer is egy olyan tanulmány, ami arra irányul, hogy az idő múlásával mennyi alkohol szívódik fel a nyálkahártyán keresztül, és ez mennyire befolyásolja negatívan az ítélőképességet? Snapszi  146-200 minta/fő saccolt az ongai versenyen. Érdekes lenne óránként egy SERES-t megfújatni az összes bírával, majd az eredményeket elemezni. :)

Előzmény: Kisbvb (134177)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134178

Én mint nevező nem kapom meg a nevezett tételeim sorszámát. Ha ott valaki megszerzi magának a saját számait esetleg, akkor minimum 6 embert kell meggyőznie hogy az ő pálinkájára jó pontot adjon, mivel a saját pálinkája nem kerül saját magához. De nem tudja melyik 6 emberhez kerül, szóval végig kell kérdeznie mind a 27 másik bírát, hogy kihez került... :D

Ez szerinted életszerű? Ott vannak 28-an bírák, többen nemzetközi bírák(destillatan is bírálnak), kerfőzde vezetők (!!), néhányan csak magánfőzők vagy bérfőzők, van még ott mondjuk pár ember aki vízet/kiflit/almát készít nekik hogy a kóstolások között semlegesítsék a szájukat, van ott pár ember aki folyamatosan hordja a mintákat, van ott pár ember aki figyeli, hoyg minden rendben menjen. Ezek mind összebeszélnek...?

Előzmény: rézmanó75 (134175)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 -1 1 134177

A bírálóknak minden éveben részt kell venniük tanfolyamon ahol együtt "edzenek" erre a versenyre.

A versenyen bírálók nagy része évek óta bírál, évek óta minden évben elvégez egy vagy több tanfolyamot.Olyan ismeretanyaguk és tapasztalatuk van ami egy "civil"-nek nincs meg, elképzelhetetlen.

Minden évben próbálnak új embereket beépíteni, kiképezni.

A tanfolyamokon naponta 50-70 mintát kóstol végig mindenki, nem nyeli le, megszokja a tempót, hogy döntést kell hozni és hogy azt vállalni kell.

A vizsgán is kb. 2-2,5 óra alatt különböző feladatokon,  gyors illetve normál bírálattal kb. 50 pálinkát ízlelsz meg. Meg lehet csinálni. Úgy van felépítve a képzés, hogy megszokd ezt a tempót, különös tekintettel arra, hogy a hosszú terhelés vége felé is jó pontokat adj. Ez a nehéz!

Előzmény: mili70 (134173)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134176

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik járnak bírálni versenyekre. 

Szóval a mekkora mennyiséget kóstoltok egy mintából, és azt lenyelitek-e vagy kiköpitek? Van-e erre valami előírás?

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134175

Alkalom sincs csalásra" 

Mi a garancia arra, hogy Gipsz Jakab zsűritag, nem ossza meg Gipszes Béla zsűritag haverral, a nevezett tételei sorszámát? A pihenő időben. 

Könnyítve ezzel is a kóstolások számát? 🙂

Előzmény: Kisbvb (134167)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.24 -1 5 134174

Gratulálok!

Volt a nevezéseim között fél évvel előtte aranyérmes Irsai.Itt érmet sem kapott!!Már nagyon kíváncsi vagyok a bírálati lapra,(ha lesz olyan).

Félérett körtém cefrézve,szinte semmi íze,érmet kapott.Kollégámmal együtt adtunk be páleszt,én kaptam rá,ő semmit.

Cserszegi arany volt,Borzag ezüst,itt semmi egyik sem.

Biztosan van rá magyarázat csak nem nekem.

Nem bokorugrató verseny volt hozzá teszem.

Tudtommal,ha egy minta hozza a fajtajelleget,illatban tiszta,nincsen ep up,már bronz kellene hogy legyen.

A pálinka változik,az igaz,de egy aranyból hogy lesz értékelhetetlen párlat??Hirtelen belejön az up.

Vagy ahogy ott a Takács mondta :Sokan elkövették azt a hibát,hogy 3,5dl-t töltöttek a fél literes üvegbe,és ez már mínusz lehet,mert elindul az oxidáció.

Na hát az már elindul(t) valakinél.

Előzmény: Kisbvb (134171)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134173

És mit szólsz ahhoz, hogy fejenként napi 130-150 mintát minősítettek? Szerintem ez túl sok.....

Előzmény: Kisbvb (134167)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134172

(+)

Előzmény: foxrudi (134161)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134171

Nem éreztem, hogy a tornyosat erőltetnék. El lett mondva, hogy melyiknek mi az előnye-hátránya. Az is el lett mondva, hogy esetleg melyikkel mit érdemesebb főzni, meg, hogy ki kéne próbálni ugyanazt a tételt ilyenen - olyanon több gyümölcsnél.

Én hagyományos kisüstivel nyertem championt, aranyat, ezüstöt és bronzot is. (Nem voltam bíra.)

Előzmény: foxrudi (134161)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134170

Legalábbis fél litert biztosan nem. :)

Előzmény: Figyelget (134166)
Jolida Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134169

"hogyan ment a "Röppentyűben" a használt autók kisorsolása."

A fiatalabbak kedvéért egy példa:

Ahány delikvens, annyi személyi lerakva az áhított autóra. A sorsolás pingpong labda kihúzással megy. Mind fehér, csak egy sárga. A sárgát a "versenyszabályzat" ismertetése alatt a "bíró" a kezében szorongatja. Önként jelentkező "pártatlan" húzót kér fel a sorsolásra. Dobozba bedobva a többi közé a jó meleg sárga gömb. A "kiszemelt" vevő nevét a személyi igazolványokból másodszorra olvassa fel. Első delikvensnél a "húzó" fehéret húz, a másodiknál érdekes módon sárgát. Öröm, bódottá. Érzékeny kezű húzó később véletlenül kap száz forintot (ez akkoriban kb. egy-két napi fizetés volt). Télen könnyebb volt "dolgozni". :-)

Előzmény: rézműves1 (134159)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134168

Előzmény: mili70 (134165)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 -2 4 134167

Teljesen egyetértek.

Az ongai szervezők pálinka-értékelő tréningjén vettem már részt, szinte személyesen ismerem az összes bírát. Nem gondolom, hogy erre a díjra olyan módon szorulnának rá, hogy csalással felpontozzák a saját termékeiket. Ez az 1318 minta 2 nap alatti (!!) elbírálásánál egyébként nem is lehetséges, amellett minden minta minimum 6 emberen megy át mire kialakul a végső pontszám. Ha a bírák közül 2 bíra pontszáma között 3 vagy ennél nagyobb ponteltérés van akkor a minta továbbmegy egy csúcszsűrihez, újabb 3 ember pontozza. A bírák egymást jól látva, több szervező, a mintákat folyamatosan felszolgáló személyzet előtt pontoznak, alkalom sincs a csalásra. A bírákat folyamatosan cserélgetik, ahogy fáradnak pihennek, új ember ül oda. Nagyon komolyan figyelnek, hogy ne is lehessen befolyásolni az eredményeket.

Egyébként ettől függetlenül a értékelők nagyon sok magán és bérfőzető termékét díjazták. Évek óta többen a Quintessence-en és a Destillatan azonos vagy nagyon hasonló eredményt érnek el. Ez véletlen lenne?

Ez a verseny kifejezetten alkalmas arra, hogy felmérd hogy milyen szinten áll a pálinkád, valójában mit tud az az ital amit előállítottál. Természetesen nem kell mindenkinek indulnia, mindig vannak olyanok akik a szomszéd meg a sógor pozitív megerősítésével megelégszik. Ezzel nincs is semmi baj.

A negatív hangok vajon indultak de nem nyertek semmit és ezért savanyú a szőlő? Vagy nem is indultak, csak ha már lehet valamit szidni akkor csatlakoznak? :) 

Előzmény: bujukcekmece (134153)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134166

De abból az 1,7 literből valószínűsítem,  hogy egy centet sem adnál be versenyre! :)

(Nekem volt egy 5,4 decis termésem... 

Megtaláltam a fagyasztóban egy elrejtőzött fügecsomagot és nem akartam keverni semmivel.. :))  ) 

Előzmény: öreg_néne_b (134160)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134165

"aki nem csak a fóumon tud főzni, és nem csapja be saját magát, az ne adja fel olyanok miatt akik soha nem vettek részt egy ilyen megmérettetésen"

Nézem a nickneveket, és szerintem a kommentelők között már mindenki vett részt valamilyen megmérettetésen

( zd, ZF-PF, nyilvános ) 

Vagy  hiányosak az ismereteim?

snapszmester Creative Commons License 2017.01.24 -1 5 134164

Ebben a témában remélem én is utoljára. 

Ez nem úszóverseny, hogy nyomom a stoppert és kész.

Még csak nem is műkorcsolya de már közelítünk.

27 ember bírált 1318 mintát. Ez 146-200 minta/6fő. Ha az lenne a cél hogy sorrend legyen, mennyivel többet kellene még meginni? Ez nem ásványvíz, ha kiköpi akkor is van hatása.

Meg van a csúcskategória is. Az aranyak közül sőt a 20 pontosak közül válasszák.

Az hogy egy pálinka arany érmes csak azt jelenti hogy nem hibás, tartalmazza a fajtajelleget, és semmi zavaró íz, illat nincs benne. 

Nem kap bronzot ha technológiai hibás, cefre hibás.

Nem kell túlmisztifikálni ezt a minősítést. Kaptam aranyat olyanra amit senki nem kért másodszor a kóstoláskor és nem kaptam semmit de el kellett dugni mert nagyon fogyott. 

Előzmény: 1zsakkrumpli (134126)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134163

Na tessék itt van...ez igen korrektnek tűnik...:):)...

Előzmény: Kisbvb (134155)
laborművek Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134162

(+)

foxrudi Creative Commons License 2017.01.24 -1 1 134161

A saját véleményem.

A számítógépet,lehet manipulálni,bele lehet nyúlni.

A kézzel kitöltött aláírt bírálati lapot nem.Kicsit tovább tart nincsen ott káosz,de hát majmolni kell a Destillátát.

Bíráló nem lehetne versenyző!

Az rendben van hogy mi is kapunk érmeket,és vannak jó szerepléseink,de arányaiban labdába rúgás esélye minimális ilyen feltételek mellett.

Vajon befizette e a bíráló a nevezés utáni összeget?Mert már azt is el tudom képzelni,kéz kezet mos.

Más.Egyre jobban élesedik a kisüsti,egylépcsős tábor kettészakadása,és egymás versenyeinek "bojkottálása".

Ez már nyílt titok,hogy a Takács-Lovassy-Vértes a tornyosat,míg a Béli-Szicsek,-Csalló a kisüsti eljárást preferálja.

Nyilvánvaló egy fejlett technológia a Német egylépcsős,de én a Magyar ízvilágot tükröző kétlépcsős pálinkát részesítem előnyben,és ha megkóstolom a másikat,s nem tetszik annyira mégsem mint ahogy egyesek favorizálják,ne akarják rám tukmálni hogy már pedig az a jó.

öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134160

Mekkora termelés van-lehet 36 leadott mintánál?

Én kispályás vagyok, nekem a szezon legkisebb tétele 1,7 liter volt. De harminchatszor biztosan nem főznék ekkora mennyiséget...

Előzmény: snapszmester (134158)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 -1 1 134159

..."Piros szám, vagy kék szám! 😂"...

Ilyesmi mindig is volt, ha az "egyenlőbbek-nek" kedvezni akartak...DD...arra már csak az ilyen vének emlékeznek mint én, hogy az "átkosban", például hogyan ment a "Röppentyűben" a használt autók kisorsolása...

Ehhez persze tudni kell, hogy amikor még nem lehetett "rögtön" autót venni, akkor Pesten a Röppentyű utcában adták el a vámon elkobzott nyugati, meg az állami leadott kocsikat...

Hamar kitalálták, (némi felárért) hogy a kalapból kihúzandó golyók közül az egyiket a mélyhűtőben lefagyasztották...persze a csókos kotorászott először...:):)...

Előzmény: rézmanó75 (134137)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.24 -1 3 134158

Megnéztem a Ongai verseny szabályzatát. 

Csak az bírálhatott aki  szervezők által indított pálinka bíráló kurzuson részt vett és eredményes vizsgát tett. 

Elég magasnak találom a nevezési díjat. 

A versenyigazgató szakember. 

A lebonyolítás számítógép nélkül sokkal nehézkesebb és nem is jutunk ennyi információhoz.

A nevezések számát nem limitálták sőt a több minta kedvezményt kapott.

A bírálókat nem zárták ki a versenyből, de ennyi mintánál képtelenség megismerni a saját pálinkát.

A papírforma szerint nem lehet találni kirívó szabálytalanságot.

Ami nem tetszik: az esetenkénti magas minta szám. Mekkora termelés van-lehet 36 leadott mintánál?

rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 0 3 134157

Gyerekek, nem unjátok már??...tudhatnátok, hogy egy ilyen versenyen mindenki "egyenlő"...:):):)...

Csakhogy vannak egyenlőbbek ...DDD...de hát ezen mit csodálkozunk?...ez mindig is így volt...D...

Előzmény: rézmanó75 (134138)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134156

Valószínű! Meg sok esetben! 🙂 Amire nincs rálátásod! 

Gratulálok Neked is! 🙂

Amúgy az így meg úgy,pont nem jön be. De vannak tények is! (Pl. Te is jól szerepeltél. Örülök neki!🙂)

Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134155

A X. Bácskai Hurka- és Kolbászfesztivál keretében a Baja Marketing Kft.
„BÁCSKA ARANY PÁLINKÁJA 2017.”
kitüntető cím elnyerésére versenyt hirdet amatőr pálinkafőzők részére

A verseny célja:
A pálinka kulturált fogyasztásának népszerűsítése, Baja és regionális környezete pálinkáinak megmérettetése, a minőség javítása, a bérfőzetők saját eredményeinek közlésén keresztül, a pálinkával kapcsolatos fogyasztói szemlélet pozitív befolyásolása, a minőségi pálinkát főzető lakosok munkájának elismerése. Elsősorban Dél-Magyarország és Dél-Alföld régiójából nevezhetnek a magánfőzők, bérfőzetők.

Nevezési minták átvétele: 2017. február 8-án (szerdán) 12 óráig a Baja Marketing Kft. irodájában (Baja, Szentháromság tér 11.). Ezt követően leadott párlatokat, nem tudjuk átvenni és nem kerülnek bírálatra.
Mivel a verseny nem pénzdíjas, így a párlatokat nem áll módunkban visszaadni.
Eredményhirdetés: 2017. február 18. szombat 15.00 óra Baja, Petőfi-sziget/Rendezvénytér
Nevezési díj: nincs
Nevezési minta: fajtánként 0,5 liter, átlátszó üvegben
Nevezési feltételek: A versenyen a versenyszabályzat elfogadásával, a nevezési lap kitöltésével, vehetnek részt a magánfőzők.
A párlatok leadásával egy időben a nevezéshez csatolni kell az otthoni főzéssel kapcsolatos nyilatkozatot.

A zsűri határozza meg, és választja ki a pálinka verseny győzteseit a következő kategóriákban:
- Bácska Arany Pálinkája - 2017.
- Bácska Ezüst Pálinkája - 2017.
- Bácska Bronz Pálinkája - 2017.
- Bácska Pálinkája Különdíj - 2017.
A párlatok Arany-, Ezüst-, Bronzminősítést kapnak, az elért pontszám alapján.
Az aranyérmes párlatokból kerül kiválasztásra a Bácska Arany-, Ezüst-, Bronz Pálinkája és a Bácska Pálinkája Különdíj.

A bírálat szempontjai:
- Illat és íz tisztaság
- Illat és íz karakter
- Harmónia

Bírálati kategóriák:
Tiszta gyümölcspárlatok alapanyagainak fajta megjelöléssel
Érlelt párlatok
Pálinka alapú likőrök

Nevezéssel és a versennyel kapcsolatos információk:
Baja Marketing Kft., tel.: 79/420-811
e-mail: iroda@bajamarketingkft.hu
honlap: www.baja.hu

szentöltvíz Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134154

Tuti részeg voltam, ha aláírtam:)))

Előzmény: kibé (134142)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.24 -5 7 134153

Nagy gratula azoknak akik Velem együtt résztvettek az Ongai, itt e fórumon rommávesézett, befeketített versenyre! A napokban született pár rendkívűl hasznos hozzászólás a témában olyanoktól is, akik nem neveztek a fent említett versenyre, vagy úgy semilyen megmérettetésre, kivéve a szomszédnak, heveroknak ízlik rangadóra. Valószínű a találgatáson kívűl, semmi rálátásuk nincs egy ilyen eseményre. Azt is értékeltem aki azt nehezményezte, hogy számítógépen volt a bírálat, mert hogy manipulálható. 1318 mintánál megnéztem volna azt a kaótikus káoszt és a vele járó k..va anyázást már az 500. tétel után ami a papírokkal lenne! De biztos szakértője az ilyen fajta esemény lebonyolításában! 

Amúgy sok esetben átszámoznak mindent a bírálat előtt miután szortinerbe rakták, és ez persze nem közösen!

Az valóban szánalmas, hogy van olyan bíra aki 36-tal nevezett (illetve lett érmes, mert lehet 50-nel) és a pontozás alapján ő lett a "király". 108.000Ft-ért had örüljön! Ezt én maximalizálnám, illetve osztanám a pontversenyen indulók pontjait az általuk nevezett tétellel. Így csak egy ezüstöt kapna a mostani bajnok :), megnéztem. Én így csinálnám, de nem én csináltam. Elfogadtam a feltételeket már akkor amikor neveztem, nem törtem babérokra!

Viszont ha megnézzük nem minden arany a kereskedelmi szektorban sem, pedig ők is ott ültek (többen is)...most akkor hogy van ez?

Mi voltunk azok akik nem ültek ott, és hát keményen megkaptuk ami nekünk jár! De szerintem szakmailag rendben volt a bírálat. A mi pálinkáink azt a pontot és érdemet kapták, amit a szakmai zsűri ítélt, és erre mindeki legyen büszke, mert a nemzetközi Desztillátán is hasonló eredményt kapna! Csak ott a 108.000 Ft nevezési díj három tételre elég:)! Valószinű oda nem nevez be az említett személy 36-ot :)))

Volt valóban egykét gyenge kategória győztes, de elég megnézni, hogy abból a kategóriából volt-e még másik arany... Volt ahol csak egy, de neveztek 5-öt, akkor az egy arany győz.

Én szart ott nem ittam, csak esetleg kevésbé jól sikerültet, melynél már ittam jobbat. De ott akkor ez volt a favorit, a többi gyengébb volt, el kell fogadni. Ha valaki szerint az övé jobb, arra van kitalálva a verseny!

Én továbbra is bíztatok minden pálinkarajongót, aki nem csak a fóumon tud főzni, és nem csapja be saját magát, az ne adja fel olyanok miatt akik soha nem vettek részt egy ilyen megmérettetésen!

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134152

Gyakorlatilag be. Mindenki más csak utánuk! 😞

Előzmény: Csikky (134150)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134151

Az aszu törköly nekem is bejött! :)

Előzmény: foxrudi (134146)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134150

Gyakorlatilag betolták a becsületes versenyzők elè magukat!

Előzmény: rézmanó75 (134147)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134149

(+)

Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134148

Persze...

Részrehajló zsűrizés... :)))))

(+)

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134147

Én soha sem akartam senki ellensége sem lenni! Ami jó, az jó! Emelem kalapom! 🙂

De hogy a sajátom, " be tudjam tolni a mutyiba!!! Az necces. 

És evvel még mindíg nem azt mondom, hogy rossz pálinkát csinálnak. Csak előnyösebb helyzetben"""" !

Előzmény: Csikky (134145)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134146

Ilyen volt nekem pl: a feketeribizli.

Azt inkább hagyjuk.

Az aszútörköly viszont levett a lábamról!!

Előzmény: Csikky (134141)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134145

Ez szép tőled! :)

Előzmény: rézmanó75 (134144)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134144

Azt elhiszem! 🙂 Amit írok ,az pont nem Rólatok szól! 😉 

Előzmény: Csikky (134141)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134143

Ez is igaz. A kérdés? Van e lyen. Mert kávészünetben , pont tudom közölni a haverokkal ,a nevezési számaim.

Előzmény: öreg_néne_b (134140)
kibé Creative Commons License 2017.01.24 0 9 134142

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134141

Ittam kifejezetten szar kategória győzteseket szombaton.... gondolom azok lehettek a mutyisták! :)

Előzmény: rézmanó75 (134137)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134140

Kinyomtatja a gép,(pikk-pakk össze lehet hozni egy programocskát, ami kiosztja a mintákat kizárva az önbírálatot) ő kiveszi a listát a nyomtatóból. Ha akarják, nem nehéz megoldani.

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134139

Hogy véletlenűl se oda vigye. 

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134138

Ez igaz! De a listát is kapja valakitől! Aki tudja , ki hol van . Ha tudja, akkor tudja melyik kié!

Előzmény: öreg_néne_b (134136)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134137

Szívesen neveztem volna én is itt! Csak a párlatonkénti 6 dl sajnáltam vola. Pont ezek miatt. Bár nyugod szívvel le merném tenni némelyiket, az aranyosok mellé! 🙂

De Alex fogalmazta meg jól! Piros szám, vagy kék szám! 😂

Előzmény: rézmanó75 (134135)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134136

Valakinek tudni kell, hogy kié melyik pálinka,sorszám szerint, mert ha pl. 3 asztal van, nem viheti ki a kiszolgálló" hölgy az x számú pálinkát a tulajdonosának, hogy bírálja ő!

Nem vagyok bennfentes, nem ismerem a valós folyamatokat, de simán megoldható, hogy csak egy listát kap, melyik tételt hová vigye, nem kell más adatot tudnia.

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134135

Tudod. Ezt én is leírtam itt már! 😂

Előzmény: gabor0036 (134134)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134134

Mit mondtam itt 1-2hete? Az Ongai verseny egy nagy rakás Guano. Boldog-boldogtalan érmet kap, (ne vegye sértésnek senki) közben meg egy nagy nulla az egész bírálat. Semmi másról nem szól csak a haverok meg a pénz...

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134133

Gábor! Túllépünk persze. Hogy miért nem ferr, a zsűritagok nevezése. Illetve hol bukik meg az anonim" számítògépes rendszer!

X zsűritag nevez, 10 tétellel. Kap egy sorszámot. Illetve 10-et! 🙂 A verseny elött van egy eligazítás, kávé, közös reggeli. Emberek vagyunk, beszélgetünk egymással. X zsűritag ,azt mondja Y nak,hogy 530-540 -ig én vagyok! 🙂 És ezt így megbeszélik!!! Ki hogy! Na itt bukott a zárt számítógépes rendszer. 

Valakinek tudni kell, hogy kié melyik pálinka,sorszám szerint, mert ha pl. 3 asztal van, nem viheti ki a kiszolgálló" hölgy az x számú pálinkát a tulajdonosának, hogy bírálja ő! Mert a sorszámról tudhatná!😂

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134132

Pénteken együtt bírálok majd egy kistérségi versenyen a bajai zsűri elnökével. Megpróbálom kifaggatni, hogy milyen változások lesznek, mert kurvára titkolózik mindenki.

Előzmény: Green Corner (134130)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134131

Baján eddig kereskedelmi mutyik nem indultak, csak magánfőzők, bár itt is volt tavaly valami ürge, aki nagyon bekaszált....

Előzmény: Green Corner (134130)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134130

Telefonon tudok mondani előre kategória győztest! Lesz kereskedelmi mutyi banda és ezt sajnos nem tudod kivédeni!:((

Előzmény: Csikky (134125)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134129

Szerintem lépjen mindenki túl rajta...

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134128

Maximálisan egyet kell hogy értsek veled!

Előzmény: 1zsakkrumpli (134126)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134127

A magánfőző nyertesek érdemeiből nem tompul semmi azzal, hogy a bírák keze maguk felé is nyúlt, mi apró kis pontok vagyunk a történetben. Magam részéről örülök a megszerzett díjaimnak, örülök, hogy hozzáértő bírák értékelték és pontozták. Az hogy patkánykodássá vált felsőbb szinten ezzel nem tudok mit kezdeni, az ÉRTÉKRENDEMBE nem fér bele, nem szeretem az ilyen féreg dolgokat, de nem tudtuk előre, hogy mibe vágunk.

Mindentől független mégegyszer gratulálok a fórumos magánfőző kollégáknak az elért eredményekhez, főleg, hogy többen első bálozóként próbáltunk szerencsét.

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 -4 8 134126

Utoljára leíróm a véleményemet a mostani versenyről:

A bronz és az ezüstérmes oklevelekre én "EMLÉKLAP" szót írtam volna, mely azt jelenti, hogy előselejtezőn vett részt. Az aranyérmeseknek "EMLÉKLAP döntőbejutásról" mely azt jelenti, hogy kategóriájába döntőbe jutott.

A kategória győztes, igen kapjon ARANY érmet, oklevéllel, a második EZÜSTÖT, a harmadik BRONZOT.

Rögtön a zsűritagok nem osztottak volna ki maguknak 100 érmet.

Szerintem sokkal letisztult átláthatóbb, lett volna a verseny.

Statisztika szempontjából ez nem olyan jól nézett volna ki!

Statisztikát gyártunk, vagy tényleg keressük a jó pálinkát?

Most jön a kérdés, jövőre hányan neveztek volna? (oklevélgyűjtők rögtön kiszóródnak)

Garatula részvevőknek, és NAGY GRATULÁCIÓ A KATEGÓRIA GYŐZTESEKNEK!

Jöhetnek a mínuszok, úgy is hideg van.

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134125

Mili mondtam már nektek, gyertek Bajára! Itt legalább nem neveznek a birálók, meg portyáznak kereskedelmi mutyi bandák! :)

Előzmény: mili70 (134111)
laborművek Creative Commons License 2017.01.24 -2 0 134124
:)) Elvenni mar nem...estleg letorni mas okokbol...de lelkuk rajta:)) Az en sok minuszom a bizonyitek ra:)) (+) (+)
Előzmény: DrJackson (134123)
DrJackson Creative Commons License 2017.01.24 0 3 134123

Elvesztem kicsit a sok negatív (-) és pozitív (+) hozzászólások tengerében. Mindegy is ki milyen szájízzel látja ezeket a neves versenyeket, én örülök, hogy innen a fórumról ilyen jó eredmények születtek. Szeretnék gratulálni mindenkinek, jó érzéssel tölt el, hogy ezektől az emberektől tanulhatok. Még anno tizenévesen nagypapámtól, majd a nagymamámtól tanultam a főzés tudományát (természetesen zugfőzőként :-D), de amióta olvasom ezt a fórumot, elmondhatom, hogy szinte exponenciálisan fejlődött a tudásom és ezt kedves fórumtársak nektek köszönhetem. A barátaim előtte is kedvelték a főztömet, de mostanában "ódákat" zengenek róla...

Még egyszer gratulálok mindenkinek az elért eredményekért, tudom mennyi munkátok van benne és ezt senki nem tudja elvenni tőletek!

Üdv.: doki

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134122

Magyarországon ez szinte kivédhetetlen, a szegedi nagy versenyen is neveztek a versenyigazgatók is, had ne mondjam mennyi díjat osztottak ki egymásnak.... csak néztem, mint a lukinyúl, nagy naivan.  :)

Előzmény: foxrudi (134073)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134121

Én erről a fotózósról lemaradtam...  :) Nahh majd legközelebb!

Előzmény: foxrudi (134058)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134120

Azokról az adrenanalinfüggő kevesekről is emlékezzünk meg a hitelesség kedvéért, akik azért nem neveznek versenyekre, mert nincs regisztrálva a berendezésük.

Tisztelet a bátraknak! :-)))

Előzmény: Figyelget (134119)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134119

Hidd el, az ámulás  nem egyedül Nálad lépett elő. :)

Legfeljebb más dolgok adják az ámulat alapját. (gyorsan hozzáteszem, amikről most írtál, az közös eredetű..)  :)

Továbbá, akik le lettek irigyezve, azok  nagy százalékban nem  szoktak versenyre,mustrára nevezni. 

Ki -ki más okból. 

Csak a konklúzió volt egységes. Irigység.  :))

Előzmény: mili70 (134111)
Kintpangapitypang Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134118

Tökéletes korkép.

Előzmény: Pálinkás Alex (134108)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134117

Nem hazudtoltad meg Magad! :))

(+)

Pálinkás Alex Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134116

Köszönöm a visszajelzéseket. Örülök hogy volt akiknek tetszett az írásom.

És annak is örülök, hogy a kamuregek negatív vélemény kinyilvánításához ma én adtam felületet.

10 óra múlt. Megtízóraizok. Be kell vennem a 10 órai szilvámat. Egészségetekre!

Előzmény: In Lak'ech (134114)
kabold Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134115

A meginterjúvoltak/érmesek Dél Zalában bizonyára nem annyira lesújtónak találják az ongai "eseményeket", mint a korábbi hozzászólások, észrevételek némelyike, a nyilatkozataik alapján biztosan nem:

http://zaol.hu/gazdasag/palinkaban-a-legjobbak-kozt-a-zalaiak-1813569?utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=zaol_napi_hirlevel

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134114

Amint látom, azért aktiválódtak a kamuregek. :-DDD

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134113

:)) (+)

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134112

Nem találok szavakat. Gyorsan lementem, mert hát......

Szenzációs írás!!!

mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134111

Csak ámulok az elmúlt nap hozzászólásain. Ha emlékeztek rá, én már többször jeleztem itt a fórumon a pálinkaversenyekkel kapcsolatos aggályaimat. Eddig minden esetben  azt a válasz kaptam, hogy:

• neves verseny, nem engedhetik meg maguknak
  • neves bíráló, nem engedheti meg magának
  • teljesen anonim, ezért nem fordulhat elő
  • többen is bírálják, ezért nem fordulhat elő
  • ha benézi, nem hívják többet, így nem gyarapszanak a " pontjai "
  • stb......

Erre pont Ti írtok ilyeneket. Most mondjam azt, hogy ezekkek a posztokkal igazoltátok az elméletem egy/nagy részét? :)

Vagy esetleg az ország " legnevesebb " versenyével van gondotok?

Előzmény: Figyelget (134106)
schlumberger Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134110

:-))))))))

Jolida Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134109

Pálinkás Alex Creative Commons License 2017.01.24 -6 14 134108

Soha nem voltam még pálinka versenyen. Nem is neveztem. De lehet hogy fogok.

Nézem a kolléga által linkelt képet. Elmúlt 7 év százalékai. 47-ről 71%-ra.
Nos igen. Magyarország jobban teljesít!

Mondjuk igaz ami igaz az elmúlt évi 4%-os visszaesést egy idei plusz 11%-kal kompenzáltuk, és ebből is látszik, hogy " A Jövő már elkezdődött!"

A Pálinka Szabadságharc érdeme, hogy 168 mintáról évek alatt eljutottunk 1318 mintáig. A Kurucok óta nem volt ekkora térhódítás!

Örömmel látom, hogy a civil szervezetek melyek ismeretlen forrásokból tartják fenn magukat nem neveztek. Remélem a Soros következő 2018-as versenyen is így lesz.

40db mintával indult az "Anonim alkoholisták csakazért is" civil szervezete, de végül visszaléptek, mert úgy gondolták rossz reklám lenne nekik.

(meg a regisztrációs lap is gond volt.  Neve:___________ No vazz ide mit írjak?

Szesz testvér és Pálinka barát szabad egyházi szervezetek is inkább álnéven, azaz saját magán nevükön indultak.

De azért lehetett tudni, hogy ott vannak. A büfénél egy 18 éves talpig fekete reverendás versenyző hangosan kérdi: "nem látta valaki Tibi atyát?"

Idén az innováció, és kutatás fejlesztés terén is megjelentünk. Az "Alko-Hoool?" kutató csoporttal is találkozhattunk Dongán.
A helyi kiskocsmában kutattak és megállapították, hogy a cefrébbül nem kől kivenni a zoxigént, mert cefrézéskkor vigyázunk rá, hogy ne kerüljön bele.
Itt némi korrupció gyanú igaz felmerült, (és plagizálási gyanú is) és a fajelmélet sem vetett rájuk jó színt, de végül nem a FAJélesző irányába ment a kutatás, hanem a főnök ajánlásával két Budafoki ingatlant bedobtak és ennek pozitív hatásai ott voltak a pálinkában és a kutatási eredményekben.

Büszke vagyok rá, hogy most már a Bírák is nevezhettek.
Számítógépes rendszernek hála, senki sem bírálhatta a saját pálinkáját.
Sorszámozott anonim üvegeket a gép sorsolta ki, hogy ki kiét pontozza.

A zsűri által leadott nagy számú minták miatt a verseny tisztasága is biztosított volt. Így nem számított, hogy a zsűri az üvegeire pirossal, még az egyéb részvevőkét kékkel írták rá az anonimitást biztosító sorszámot az üvegre.

70%-os érmekiosztás mellett vak tyúk is talál szeszet alapon egy elfogadhatóan jó minta nevezéssel vágyaink és céljaink elérhető közelségbe kerültek.

Informatika, ájtí szektor ide is elért. Ma már mindenütt ott van az informatika. Ma már senki sem mondja azt a commodor64-es számítógépre, hogy az egy magyar kutyafajta.

Magyarországon nem csak a pálinka-párlat, pálinka, párlat, és szesz a húzó ágazat, hanem az Elektronikai ipar és az autó ipar is.
Első olyan európai ország vagyunk, ahol az összes német autót itt szerelik józanul össze. Vadonat újan, még forgalmi nélkül.
Részegen meg szintén papírok nélküli alig futott autókat pillanatok alatt szétkapnak.

Ez által biztosított az örök körforgás is, mely egy fenntartható gazdaságban nagyon fontos.

Hiszen a cefre moslék is a talaj javíását szolgálja még akkkor is ha közönbösen állunk a dologhoz és közönbösítjük a savasságát.

Aki volt már "Aranykalászos" vizsgán, az tudja, hogy mekkora parasztvakítás az egész.

Amióta megtudtam, hogy láncfűrész kezelői vizsga is van, azóta nem használom a láncfűrészemet, mert nincs róla papírom.

Azért vannak még hiányosságok.
Nyáron szóltam a szomszédnak, hogy fesse le nekem a kerítést. Elvállalta. Jó magyar gyerek. Kicsit napbarnított, de gondoltam nem kéne az utcán feketén foglalkoztatni.
Mondom neki, hogy Olivér, bejelentenélek 1 napra, hogy dolgozol.
Há' na nehogy má'! Akko' nem ihatok. Hivatalos munka alatt tilos az alkohol fogyasztása.

Kérdem, hogy mit akarsz inni? Há' miből lehet választani. Mid van szomszéd?

Végül megfelelő mennyiségű alkohol bevitele után megtaláltuk a megoldást.
A bürokráciát és lepapirozást hívtuk segítségül. Eladtam neki az utcafronti kerítésünket egy adásvételivel. Megörült neki. Oly annyira, hogy lefestette. De festés közben rájött, hogy mit kezd egy beton alapú kerítéssel, ami mögött a mi házunk van.
Festés után meg csinált egy piackutatást. Felkereste a két potenciális vevőjelöltet. (engem és a szemben szomszédot). Végül lefestve visszavettem tőle.
Ha nincs pálinka, soha nem találjuk meg ezt a megoldást. Nálunk mindig sínen vannak a dolgok. Le is út fel is csút, ahogyan mostan mondják.

És hogy a 2018-ról is szóljak néhány szót. A nevezési díj várhatóan infláció követő lesz. Nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy egy 0% inflációs környezetben elszaladjanak az árak.

A résztvevők száma prognosztizálható, hogy bővülni fog.

Számítógépes rendszer készen áll.

Páran megkérdőjelezik, hogy miért kell számítógép. Merkell és kész! Befogadó képességünk gyakorlatilag határtalan!
Önök szerint miért épült ennyi stadion?  

sogi01 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134107

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

A tudás forrása

Benne

Magánfőzés jogszabályai

Előzmény: sogi01 (134047)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 5 134106

Úgy gondolom ezek után érdemes lenne, az elmúlt napokban oly bőszen emlegetett (a nem versenyző hajlamúak kapcsán) "irigy" titulust minimum újragondolni... :)

körtés 01 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134105

A Tenkes kapitánya ...Salamon..  wenig meine kraft 

„Mi, akik most itt ülünk, talán nemsokára ennek a társadalomnak a vezető pozícióiban találjuk magunkat – akár tetszik ez nekünk és az előttünk járóknak, akár nem, feljebb vagy lejjebb meghozott döntéseinkkel, munkánkkal egyének, csoportok, s rajtuk keresztül az egész társadalom sorsát befolyásoljuk.”

Előzmény: Jolida (134098)
körtés 01 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134104

Nem kell a politik

mili70 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134103

Nyugodtan írj bármit, az 100%, hogy a Köztársasági Őrezred nem fog hozzád kiszállni, főleg nem IFA-val. Erről én kezeskedem! :-)

http://www.police.hu/sites/default/files/megszunteto_okirat_koztarsasagi_orezred_20120628.pdf

Előzmény: In Lak'ech (134100)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134102

Ketten összesen 16 érmet!

Előzmény: rézmanó75 (134101)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134101

Ezek után, azon már nem is csodálkozom, hogy Kurmai G , x pálinkafőzde tulajdonosa, ahol Nyilasi Béla a főzőmester! Bélánk, benne van a zsűriben is! 🙂 Meg persze ő is nyert!!!!😉

Előzmény: foxrudi (134097)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134100

Erre most nagyon tudnék valamit írni, de lehet, hogy örökre kitiltanának, de még az is lehet, hogy megállna a ház előtt egy sötétített ablakos IFA, a platóján a köztársasági őrezred állig felfegyverzett pribékjeivel. :-))))

Előzmény: snapszmester (134096)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134099

Szerintem csőbe húzták!! :-) :-)

Jolida Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134098

Csak a bajszodat vesztheted. :-)

foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134097

Nem tudom,de elég sokat bandáztak együtt a "nagyok" Takács úrral az est folyamán! :)

Előzmény: rézmanó75 (134093)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134096

Ne má, én vedjem meg a Kövér vednokolte versenyt?:-)

Előzmény: foxrudi (134082)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134095

Ezt kell csináni e produkció e csaje?? :-)

Előzmény: Green Corner (134069)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134094

Én meg amit ZF-PF állit ki.

Előzmény: In Lak'ech (134091)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134093

Akkor Pavlicsek, feltételezem , hogy nem haver. Mint gondolom Patakit sem ismeri ott senki. 😂

Előzmény: foxrudi (134089)
kollega67 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134092

Gyere visza,a mi világunkba,mert az más!!!!!!!!!!!

Előzmény: In Lak'ech (134091)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134091

És ezért becsülöm többre azt az oklevelet, amit Snapszi, Miklós1, Bujuk, stb. állít ki.

In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134090

Magyarország három helyet javított a korrupciós besorolásán.....

....sokba került, de megérte. :-)))

Mit vártok kicsiben, ha nagyban is ez megy?

Előzmény: foxrudi (134089)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134089

Ja!A legjobb magánfőző Pavlicsek Csaba (zsűritag)!!

Javulnék én idesanyám,de nem megy az faluhelyen könnyen..! :-)

Előzmény: foxrudi (134086)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134088

Egyelőre 16 oklevélnyi hely van a falon. 🙂

Előzmény: 1zsakkrumpli (134078)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134087

Csalásból is vizsgázott?

Előzmény: snapszmester (134081)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134086

A Pavlicsek meg 23-al!Haha!!

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134085

Nem kb. 40 db érmet kapott?

endrepp Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134084

Igen ront a renomén.

Előzmény: foxrudi (134082)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134082

Persze kaptak,de ez hogy bírák is nevezhetnek.....Ahh!Kész vagyok.

Előzmény: snapszmester (134079)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134082

Ez is valószínűsíthető volt,hogy ez sem tetszik! 😉

Előzmény: snapszmester (134079)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134081

Pataki vizsgázott bíráló. Nem gyorstalpalon. Ki tudta válogatni mivel nevezzen, de 16 tal?

Előzmény: 1zsakkrumpli (134078)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134080

Nem ,most voltam ott először,és nem biztos,hogy erőltetem ezek után. :-(

Előzmény: Green Corner (134077)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134079

Azért vedd figyelembe hogy szépen kaptak az otthonfozok is. 

Nekem a magas mintaszam/fő nem tetszik. Néhánynál.

Előzmény: foxrudi (134073)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 3 134078

Patakinak ki volt a mestere, valószínűleg ő is a fórumot olvassa:))))

Mi ebben az "értékrend", ill. mi ebben a verseny?

Köszönőm, ilyen versenyből én nem kérek!!!

Green Corner Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134077

Te ott voltál tavaly is, szépen is szerepeltél, akkor sokkal több nagy nevet láttam.Az idén hol voltak?

Előzmény: foxrudi (134075)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134076

Egy kis statisztika az elmúlt 7 évről, érdekesen alakult a 2017-es éremtáblázat. Most borítékolom, hogy jövőre 1600-1800 páralat között lesz, és minimum 1.000 Ft-al lesz több a nevezési díj. Ez így egy jó reklám a Ongának. 

foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134075

Most néztem át!

Ennyi zsűritag ennyi mintával!!

Szégyen!!!!Egymásnak lezsűrizték!

Na kerekedik  miért nem látok már olyan neveket hogy Brill,Panyolai,Márkházi,Szicsek,Csalló,Békési,Buti,.....

Előzmény: Green Corner (134069)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134074

Valószínüleg!? 

Előzmény: öreg_néne_b (134068)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134073

Én úgy gondolom,hogy minden félreérthető tényezőt kizárva kell versenyt rendezni.

Tehát normál,hogy aki bíráló,az semmilyen esetben nem nevezhet(ne) VAGY BÍRÁLÓ,VAGY VERSENYZŐ!

Ezt kimagyarázhatatlan.

Előzmény: öreg_néne_b (134068)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134072

Takács László.Oek igazgató. Nekem nem mond semmit, de én kispályás vagyok!

Előzmény: snapszmester (134070)
mili70 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134071

Nagyon-nagyon gonosz vagy! :-)

Előzmény: snapszmester (134064)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134070

Ki volt a verseny igazgató?

Ha az akire gondolok sokat enyhitene.

Előzmény: Green Corner (134067)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.23 0 3 134069

Pontosítok! Volt aki utána számolt! 27 / 10 zsűritag vitt el 92 érmet

Előzmény: Green Corner (134065)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.23 -1 0 134068

Én nem látom akkora problémának, mint elsőre tűnik.
Minden tételt többen minősítenek. Valószínűleg a kiválasztásnál ügyelnek, hogy ne a saját mintáját kapja, de ha mégis felismeri a sajátját, akkor sem meri durván túlpontozni. Ha 20 pontot ad arra, amire a többiek 16-ot, akkor elgondolkodnak azon, hogy jövőre meghívják-e...

Előzmény: Green Corner (134067)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134067

K...va nagy gáz!

A zsűri tagja volt: Ari András, Czakó Gábor, Csobolya Attila, Dezső Tibor (Erdély), Dúl Udó, Fabulya Attila, Fehér Csaba, Főfai Krisztina, Füstös Imre (Erdély), Háger-Veres Zoltán, Hámori Miklós, Hornung József, Hornung Zoltán, Kaizer Gábor, Komáromi János, Kovács Győző (Sáránd), Kovács Győző (Tokodaltáró), Krausz Frigyes, Mokrán János, Nagy Árpád, Nyilasi Béla, Pataki Attila, Pavlicsek Csaba, Pucsok Sándor, Vasas Beáta, Vörös Tibor és Vértes Tibor

Innen! http://quintessence-palinka.hu/wp-content/uploads/2017/01/quintessence-programfuzet-2017-hu.pdf

Előzmény: foxrudi (134066)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134066

Igen?Ismered a zsűri tagokat?

Ha ez igaz,akkor gáz.Tudtommal nem lehetne zsűritag versenyző.Nem??

Előzmény: Green Corner (134065)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134065

Ja! A zsűri tagja is! A zsűri tagok kb. 70%-a az összes érem tekintélyes részét vitték!:)))

Előzmény: snapszmester (134064)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134064

Ez tanulságos.

36 minta, ha csak 10 L főzött fajtánként az is 4 éves munka eredménye. 

Előzmény: foxrudi (134063)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134063
Előzmény: Csikky (134051)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134062

Kíváncsian várom én is mert kb. 10 éve járok versenyre de még soha nem kaptam meg a bírálati lapot. :-(

Előzmény: anaret (134061)
anaret Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134061

Szia! Nem tudod mikor kapjuk meg a bírálati lapot?

Előzmény: Csikky (134033)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 2 134060

Talán annyi érdemem lehet benne hogy én voltam az első aki a versenyeredményeit feltette a fórumra és ezzel kedvet, bátorságot adott egy két embernek.

Előzmény: rézműves1 (134054)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134059

Van nekem bajom e nélkül is :-)

Előzmény: rézműves1 (134054)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134058
Előzmény: Csikky (134051)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134057

Gratula Neked is!

Előzmény: foxrudi (134046)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134056

Pláne: füge ezüst !!

:)))

Bizonyíték, lehet a fügéből jót csinálni. :)

Előzmény: Figyelget (134055)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134055

Gratulálok! :)

Előzmény: bujukcekmece (134044)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.23 -2 1 134054

Azt hiszem, hogy valami nagyon lényegeset lehagytam az előbb...DD...szerintem a fórum nélkül és persze SNAPSZI -nélkül sem születhettek volna meg ezek az eredmények...úgyhogy MESTER

---nagyon köszönjük a tanítást és persze a türelmedet is...a te tanítványaid érték ezt el...:):):)...

Előzmény: rézműves1 (134048)
anaret Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134053

Nem semmi!

Gratulálok! Ez gyönyörű teríték!

Előzmény: Csikky (134017)
anaret Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134052

Gratulálok! Ez nagyon szép!

Csikky Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134051

Jövőre összefutunk? :)

Előzmény: foxrudi (134045)
Csikky Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134050

Az érlelt törköly talán a tokaji volt? :)

Nagyon gratulálok az eredményedhez!

anaret Creative Commons License 2017.01.23 0 0 134049

Gratulálok! Jövőre találkozunk!

Előzmény: foxrudi (134046)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.23 0 6 134048

Hát gyerekek, csak ámulok és bámulok és persze szívből örülök a sikereiteknek...erre mondják Pestiesen, hogy ez nem semmi fiúk ...Laborművek

Anaret

Csikky

Bujukcekmece

Foxrudi...nagy nagy gratula nektek...

És még mennyien lehetnek, akik nem is szeretnének "dicsekedni"...szerintem sokan nem gondoltuk volna ezt 2010. szept. 27.-én éjfélkor, amikor a tüzek gyúltak az üstök alatt (amik egy perccel azelőtt, nem is létezhettek...:):):), hogy 90-év tiltás után, "röpke" 6-év alatt, az "illegalitásból" idáig jutunk...mégegyszer szívből gratulálok az elért eredményeitekhez...:):):)...

sogi01 Creative Commons License 2017.01.23 0 1 134047

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

A tudás forrása

Benne

Magánfőzés jogszabályai

Előzmény: sogi01 (133939)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134046

Egyébként Gratulálok neked is.Nekem "csak" egy bronz,és egy ezüst jött most.

foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134045

Senki senkivel,mivel senki nem tudta,ki,kicsoda!! :-)

Mi a bálteremben voltunk a sarokban egy kerekasztalnál. :)

bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.22 0 3 134044

Fogadd gratulációm! Kár hogy nem futottunk össze a helyszínen.

Nekem a következő eredmény született 6/6 érem

Írsai szőlő - Bronz

Borseprő - Bronz

Tüskés körte - Bronz

Füge - Ezüst

Chardonnay törköly - Ezüst

Érlelt törköly - Arany (2016-os tölgyfahordó 50l :)

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134043

Èn meg várom a csomagot!

Előzmény: mili70 (134042)
mili70 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134042

Azt én elintézem...

Előzmény: Green Corner (134026)
Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134041

Mindenkinek köszönöm az elismerő szavakat!

Sokat tanultam tőletek is!

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134040

Köszönöm Mester! :)

Előzmény: snapszmester (134037)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134039

Viselkedjél, szedd össze magad! EZ KEVÉS!!! :-)))))))

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134038

2 kisèrletet tettem, az egyik 30 nap, a másik 45 nap. Eleinte a 30 napos jobbnak tünt, de mire eljött a nevezès a 45napos jobban kiteljesedett.

Előzmény: otifoti (134035)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134037

Ez igen, nem csak nyerni tudsz, válogatni is. Gratulálok.

Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134036

Ejnye! 

Csak öt?!? :)))))

otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134035

meddig

Előzmény: Csikky (134034)
Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134034

~5L medium tölgy hordóban.

Előzmény: otifoti (134027)
Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134033

6 nevezettből 5 lett èrmes, mert az aranyból lett a kategóriagyőztes is. Az őszibarack elhasalt, de majd a birálati lapból talán kiderül, hogy hol volt a baj.

Előzmény: Figyelget (134024)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134032

Nagy gratuláció!!

Előzmény: Csikky (134023)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134031

Hát igazad volt sok mindenben.Majd emilben leírom.

Ha te vagy az aki vissza jelölt facén! :-)

Előzmény: gabor0036 (134001)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134030

Gratulálok! 🙂🙂🙂

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134029

A versenyek egy 20 pontos birálati szisztèma szerint működnek. Ha rèszletesen èrdekel, keresd mag a neten. Lènyeg, hogy aki az adott ponton belül teljesít, èrmet kap. Az adott fajtán belül az aranyat kapott tètelek újra versenybe indulnak egymással ès a legmagasabb pontszámú lesz a kategória győztese!

Feltètelezem, hogy ezzel tisztában voltál eddig is, csak akkor nem èrtem mi a nem világos....

Előzmény: 1zsakkrumpli (133948)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 0 3 134028

Jajaja. Azt hittem, azt számolod, hogy itt a fórumon hányan vagyunk aktívak. De ezek szerint az ügy a ti csoportotok sajátja. Úgyhogy nem szóltam. De azért én is kíváncsi lennék kik lehetnek több reggel. És méginkább, hogy miért???????

Előzmény: endrepp (134015)
otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134027

Milyen hordóban?

Green Corner Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134026

Gratula! A kóstolót hozzad Bajsára, majd szólok a pontos dátumról! A bajai versenyre megpróbálom eljuttatni a mintákat!

Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134025

Szééép!!! :)

Várom már az összképet! :)

Előzmény: rézmanó75 (134019)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134024

Hatból hat?!? 

Asszem ezt mondják tarolásnak.. :))

Gratulálok! 

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 3 134023

Irsai Olivèr - bronz

Irsai Olivèr barrique - ezüst

Szilva (presenta) - bronz

Èrlelt alma - ezüst

Szilva barrique - arany

Szilva barrique - erlelt kategória győztese

Előzmény: öreg_néne_b (134020)
Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134022

Gratulálok az eredmènyeidhez! :)

Előzmény: anaret (133951)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134021

Azt a ku.. pi.. ! :-) Gratulálok!

öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134020

Szép eredmény, gratulálok!

(Nem tudom elolvasni a képen, hogy milyen pálinkák.)

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.22 0 6 134019

Büszkeségem! 😂

otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134018

Eszem faszom megáll és ácsorog! :-)))))))))))))

Nagyon nagy gratula. 

Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 8 134017

otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134016

Csak nyugodtan írogassál. Akinek nem teszik nem kell elolvasnia. Az index pedig örül mert pörög a fórum, dől a pénz.

Előzmény: laborművek (134013)
endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134015

Nem tudlak követni. Hova számoltalak? 15 vagyunk a csoportban, ebből, aki aktív egy része. Azért jegyeztem meg, még ha felmerül is, a mínuszok nem egyenlő a csoport véleményével.

Alteregóra ebből hogy következtetsz? Én egyről tudok biztosan, az első hozzászólása óta világos, nálunk nem csoport tag, a csoportban senkinek nincs, ebben 99%-ban biztos vagyok.

Előzmény: In Lak'ech (134004)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 2 134014

Egy biztos. Aki több nickkel "operál", az más "aljasságokra"  is képes... 

Előzmény: mili70 (134006)
laborművek Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134013

:)) Örülök (de tényleg) hogy ezt a választ írtad nekem...bár nem erre számítottam tőled hanem sokkal rosszabbra:)) Kellemesen csalódnom kellett most. És köszönöm,járom az utamat,horgászat mellett a második hobbimat is folytatom és ígérem itt most külön neked...hogy nem fogom sűrűn a hozzászólásaimmal felbolydítani a fórumot,mert erre gondoltál szerintem. További sok jó pálinka készítést kívánok neked és barátaidnak. És ha kész a főződ,összeállítottad teljesen,véglegesen azért egy pluszt nyomok majd biztosan...mert tudom hogy mennyi energiát,pénzt fektettél már idáig is bele. Üdv:)) (+)

Előzmény: gabor0036 (134001)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134012

:)))))

Előzmény: otifoti (134008)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134011

Én is a kisebb defmeglácóért cseréltem le a 28-as páracsövet 40-esre.Minimálisra csökkentettem az üstben a nyomást, nem engedem a gőzöknek a tető alatt,  sisakban való kóválygást, aromavesztést.Sőt, a páracsövet is minimális emelkedéssel használom, a finomításnál meg takarok.

Előzmény: körte51 (133999)
otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134010

Azért tedd csak fel, érdekel.

Előzmény: Csikky (134003)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134009

Én szivesen látnám!

Előzmény: Csikky (134003)
otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134008

Teljesen igazuk van! Ha te nevezel akkor az összes aranyt elhozod. :-))))))))

Előzmény: Green Corner (133998)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134007

Biztos nincs rá kapacitásuk, ez csak megyei verseny. :-(

Előzmény: Green Corner (133998)
mili70 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134006

A klónozókat nem tudná valahogy kiszűrni az admin? ( Nem tartoznak a kedvenceim köze azok az emberek akik nem egyenesek )

Előzmény: In Lak'ech (134004)
mili70 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134005

Dehogy gondoltam a snapsziéra.

Eddig két szaktárs rakta ki az ongai eredményeit. Csak meg kell nézni a reakciókat a sor végén. Az egyiknek örülünk a másiknak  meg........

Ez, ahogy már előttem valaki elmésen megjegyezte tényleg elég dedós. :)

Előzmény: endrepp (133996)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134004

Engem is számoltál? Jelzem, én soha senkit nem értékelek. Nekem ha bajom van, ha tetszik valami, leírom, vállalva a nevemet. Más fórumon is.

Tehát így lassan körvonalazódik, hogy hány klón regisztráció van. :-)

Előzmény: endrepp (133996)
Csikky Creative Commons License 2017.01.22 0 3 134003

Kedves szaktársak!

Az idèn èn is megjártam Ongát. Először neveztem ide, közhiedelemmel ellentètben nem kentem meg senkit, úgymond csupasz seggel első bálozókènt vettem rèszt 6 mintával. Úgy èrtèkelem, jó eredmènnyel zárt a hètvègèt. Kicsit kèsőbb felteszem a dijaimat is, bár ebben a nagy ellensèges negativ hangulatban ez sokakat èrdekelni nem fog...

gabor0036 Creative Commons License 2017.01.22 0 1 134002

Van itt jópár ember több alteregóval... De biztos tudjatok. :)

Előzmény: snapszmester (133986)
gabor0036 Creative Commons License 2017.01.22 0 3 134001

Nem kell ennyire túl lihegni a dolgokat. :) Aki valaha ivott már (valóban) jó pálinkát, azt tudja mi a saját célja. Ha jó az orrod hozzá, jól cefrézel, akkor nagyon nem tudod elrontani. Nem szerencse kérdése. Mint már sokszor elhangzott itt, a jó pálinka 90%-ban a jó gyümölcsön/cefrén múlik. Rákattantál erre a verseny témára, ezzel nincs is baj. Van egy hobbid, meg időd is rá bőven. Ettől függetlenül itt szerintem majdnem mindenki egy kb azonos jó minőséget produkál. Mint már sokszor mondtad te nem nagyon iszol, csak mint hobbi csinálod. Legyen ez így, és leld sikereidben az örömöD még sokáig! 

Előzmény: laborművek (133966)
endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 0 134000

Egy adok-veszek fórumban, vagy egy tisztán szakmaiban jó. Igazából ez is csak egy eszköz, lehetne értelmesen használni. :)

Előzmény: In Lak'ech (133993)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133999

Ezt azért én még ,így határozottan ,tudományosan leírva sehol nem láttam! Sokat kerestem itt is kérdeztem! Megnyugtató részemre,hogy a kisebb deflegmáció jobb! 

Előzmény: snapszmester (133979)
Green Corner Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133998

Minket Felső- Bácskából be sem engednek oda! Más megyéből sem!:(((

Előzmény: körte51 (133963)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133997

Hát várom a bírálati lapokat nagyon. :-)

Előzmény: snapszmester (133994)
endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133996

Természetesen nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. 15-en vagyunk vesd össze a mínuszok számával.

Ha Snapszmester sok mínuszára gondolsz konkrétan, biztos nincs összefüggés, az nincs benne ebben a "biliben".

Nem hiszem, hogy túl lenne dimenzionálva, illetve nem is tudom, azt hogyan kéne csinálni, egy-egy elejtett megjegyzést nem érdemes túlértékelni, szerintem itt senki nem forgolódik álmatlanul, mert nincs tagságija. Érzelmek, emberek, hibák, szenvedély, mínusz, tél, sötét. peace

Előzmény: mili70 (133985)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133995

Nincs ezzel gond, de a hozzászólást értékelje, ha hibás,ha a hangneme nem jó, adjon negatívat,de csak szórakozásból, nem sok értelme van. Én a személyeket annyira nem nézem , azokat a részeket keresem ,amik elgondolkoztatnak ,vagy megerősítenek a minőség javítás érdekébe. Ma is volt egy a deflegmáció nem túlzó mértéke! 

Előzmény: mili70 (133991)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133994

Nekem vannak pálinkáim amik soha nem szerepeltek jól. Az irsaim olyan illatos hogy nekem sem ízlik, de mindenki másnak nagyon. A bodzám hozza a fajtajelleget erősen de a zsűrinek nem ízlik. Az is kérdés hogy egy versenyen a pálinka karakterét pontozzák vagy a fogyasztási élményt. Mondjuk a szakértő zsűrinek kellene tudni mi a fajtajelleg és akkor is díjazni ha az nem ízlik.

Előzmény: foxrudi (133988)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133993

Egy marha, vagy kettő? De lehet, hogy három is. :-)

Szerintem az egész értékelősdi bomlasztó dolog. Aki kitalálta, egyéb emberiség ellenes cselekedetre is képes. Hága elé vele!! :-)

Előzmény: körte51 (133990)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 3 133992

Alapvetően jó dolog ez a visszajelzési lehetőség. 

Most itt egy kicsit átment "kabaréba". 

Minden csoda három napig tart.

Szépen rendeződik majd és ismét betölti az eredeti funkcióját. 

mili70 Creative Commons License 2017.01.22 -1 0 133991

Ha rajtam múlna a negatív értékelési lehetőséget meg is szüntetném. A pozitívval nincs bajom, de ha valaki mínuszol, akkor legyen már annyira kemény legény, hogy szöveges értékelés keretében fejti ki a véleményét. Jelentősége igazándiból nincs, mert mindenki nicknév mögé bújik. ( Mondjuk az is igaz, hogy a naponta kommentelők tudják egymásról, hogy ki-kicsoda. Ugye??  )

körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133990

Dedós, nem kicsit! Én meg azt hittem ,hogy egy marha regisztrál kamukat és ossza a negatívat! 

Előzmény: Figyelget (133989)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133989

És tényleg! :)))

Bár a jelen állás szerint, már csak egy az eltérés. :)

Érdemes lenne tippversenyt kiírni a végeredményre. 

Az azért látszik most, mennyivel többen olvassák, mint "szerepelnek". 

Előzmény: mili70 (133987)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.22 0 6 133988

Gratulálok!!

Én most nem szerepeltem a magamhoz képest elvártnak,de megvárom a bírálati lapokat emilben,mert akkor lesz mit átgondolnom.

Sajnos saját bőrömön is tapasztalom most,amit olykor érzékelni némely hozzászólásban.Viszont az hogy egy pálinka, ami fél éve aranyat kapott, az most még egy bronzot sem,ezt nem értem.Tudom a pálinka változik,a bírálók sem egyformák,no de ennyit,hogy "értékelhetetlen" lesz?

Maga a rendezvény tetszett,jól is éreztük magunkat!!

A minták közül,az egyik alma,a vilmos jött be nagyon,és ami nálam vitte a prímet az az aszútörköly volt!Az fain volt nagyon!! :-)

mili70 Creative Commons License 2017.01.22 0 3 133987
Előzmény: Figyelget (133982)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 3 133986

Wazze, nem is vagytok ennyien a fórumon.  Mint a suliban. 50% bukásra áll, de nincsenek is annyian. :-)

Előzmény: endrepp (133983)
mili70 Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133985

Természetesen nem Rád gondoltam, és nem is a jelentős többségre. De a mínuszok azért jelzik, hogy nem csak egy ember nyilatkozik így. Sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy az inkriminált hozzászólás mínuszolói ugyanazon csoport tagjai.

Nincsen túldimenzionálva a két csoport?

Pedig nekem erre utal a " bezzeg a ZF-PF-en milyen erős a mezőny és milyen kemény a zsűri " és az " az ajtó kinyíljon, sokkal-sokkal több kell"  hozzászólások.

Előzmény: endrepp (133973)
endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133984

Előzmény: endrepp (133983)
endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133983

16db, ±8    Egyensúlyban vagy. :)

Előzmény: snapszmester (133981)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133982

Már 17!

Ez valószínűleg rekord, minden tekintetben! :)

Előzmény: snapszmester (133981)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133981

Ilyen rövid idő alatt 15 érzelmi reakció, az már pozitívum.

Előzmény: körte51 (133974)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133980

Bocsánat, éppen a sörömet ittam azért késtem 10 percet.

Előzmény: snapszmester (133979)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133979

Megfejtették, mi az igazi gyümölcspálinka titka(agrarszektor). 

Tudatosan lehet alakítani a gyümölcspálinkák összetételét a lepárlási paraméterek változtatásával, így a gyümölcskarakter intenzívebben jelenik meg. Ennek következtében sokkal finomabb pálinkát lehet főzni, ráadásul a metanol-tartalom is csökkenthető. Ehhez arra kell ügyelni, hogy a lepárlást ne túl erőteljes részleges kondenzációval (lehűtéssel) végezzük.

A gyümölcspárlatok lepárlási paramétereinek vizsgálatakor megállapították, hogy lepárláskor az egyes komponensek tipikus lepárlási jelleggörbéknek megfelelően kerülnek át a párlatba – írja a laboratorium.hu. Ez azt jelenti, hogy a komponensek jól csoportosíthatók annak alapján, hogy az előpárlati, középpárlati és utópárlati szakaszban milyen mértékben dúsulnak. 

A témában a WESSLING Hungary Kft. végzett kutatást. Különböző gyümölcsfajok (alma, körte, meggy, kajszibarack és szilva) jellemző illékony komponenseit vizsgálták, és összességében 75-80 vegyületre koncentráltak. 

Az eredmények szerint egyértelmű összefüggés van a lepárlás során alkalmazott részleges kondenzáció (lehűtés), vagyis az úgynevezett deflegmációs mérték változása és a lepárláskor a gőzfázisból a párlatba kerülő illékony komponensek relatív illékonyságának változása között. Kiderült, hogy a lepárlási paraméterek változtatásával tudatosan lehet alakítani a párlat összetételét, így a gyümölcskarakter intenzívebben jeleníthető meg.

Emellett azt is kiderítették, hogy alacsonyabb mértékű deflegmációval a termék metanol-koncentrációja is alacsonyabb lett. Igaz, a középpárlatra vetített alkoholkihozatal ugyancsak kissé alacsonyabbnak bizonyult, mintha erőteljesebb deflegmációt alkalmaztak volna. 

A kutatás tehát azt állapította meg, hogy a gyümölcscefre-alapanyagból illatosabb, ízesebb termék állítható elő, ha nem túlzottan erőteljes deflegmációval történik a lepárlás. Mindez jelentősen növelheti a pálinkák minőségét, illetve a párlat gasztronómiai élményét is.

öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133978

Igen, az eredmény a pálinka (adott tétel) minőségéről szól, de van, akinek ez személyes ügy. Ezt hosszasan lehetne taglalni, de szerintem nem ennek a topicnak a témája.

Előzmény: snapszmester (133971)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133977

Azért szerintem többeknek átjött, hogy ez egy feszültségcsökkentés céljából írt hozzászólás. :)

Előzmény: öreg_néne_b (133976)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133976

Én úgy látom, hogy az itt olvasottakhoz képest nem sok újat találtak fel...

Előzmény: T-omti (133975)
T-omti Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133975

Sziasztok

Megfejtették, mi az igazi gyümölcspálinka titka:

http://www.agrarszektor.hu/bor-italok/megfejtettek_mi_az_igazi_gyumolcspalinka_titka.6792.html

Üdv

Előzmény: T-omti (133902)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 2 133974

Miről maradtam le, hogy így útálnak? :-) Lassan már "persona non grata" vagy! :-)

endrepp Creative Commons License 2017.01.22 -2 2 133973

Megtudod mennyire gondoltam komolyan, ha figyelembe veszed a mondat végén a hangulatjelet.

Addig is küldjed csak, majd megmondom mit csináltam vele, nem lesz veszekedés ígérem. ;)

(Én nem fikáztam senkit. A jelentős többség nem fikázott senkit. Majd jelezzük, ha a csoport nevében nyilatkozik valaki, addig nyugodtan egy hozzászólás tulajdonosának lehet tekinteni azt a személyt, akinek a választott neve a hozzászólás felett látható.)

Előzmény: mili70 (133964)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 -1 2 133972

És ellentétben az olimpiával, ahol pl. fedettpályás gátúszásban ( :-)) csupán egy arany, egy ezüst és egy bronzérem lehet. A pálinka megmérettetésen megfér egymás mellett extrém esetben 100 nevezőből 100 aranyérmes is, ha megüti az aranyérem megkövetelte mércét.

Persze ezt nem neked írom, hisz' nálad jobban senki nem tudja. :-))

snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 -9 18 133971

Több kérdés is felmerül.

Nem érted, vagy csak kötözködni akarsz. Magam az utóbbira tippelek.

Ez verseny, de nem helyezést ad hanem minősítést. Ha a minta nem technológiai hibás már esélyes a bronz éremre.

Tehát nem összevethető az olimpiával. 

Van aki elsőre eredményes, van aki a sokadikra sem. Tudás, tehetség, alázat. És a fórum nyújtotta tananyag elfogadása.

snapszmester Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133970

Gratulálok, nagyon szép.

Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 -2 1 133969

Mint az egyik " belső csoportok" tagja ,ellent kell mondjak.

Szó sincs túldimenzionálásról. Sem "nem kicsit", sem semennyire. Szerintem.

Előzmény: mili70 (133962)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.22 0 1 133968

laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -1 2 133967

:)) (+)

Előzmény: mili70 (133962)
laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -3 3 133966

:)) Te legalább "átlátod" hogy nem a ZD babérokra törekszem,nem áll szándékomban sem most,sem a későbbiekben "be puncsolnom" magamat,sem oda,sem más csoportba. Járom a saját utamat és megválogatom hogy kivel megyek a "kikövezett" úton. Van a Fórumon kívül is élet és segítő szándékú,tapasztalt emberek kik tudják mi fán terem a pálinkafőzés mesteri fokozata,akik kiseggelték a 4 éves Corvinust és a 2 éves pálinka bírálói különbözeti szakot a sajnos azóta már elhunyt Panyikné iskolapadjaiban,és nem egy rövidebb kurzuson amit mostanában bárki elérhet ha van elég pénze rá. Több százezer forintos...sőt inkább milliós nagyságrendű főző birtokosai mint magánfőzők.Elárulom...hogy ők is nagy részben támogatnak szakmai tapasztalatok megosztásával,és segíteni akarásukkal hogy előre haladjak.   Külön köszönöm neked hogy régebben illetve tavaly télen többször aprólékosan megpróbáltad nekem az akkor még nem világos részletekre engem rávezetni. Kezd beérni a sok ezer hozzászólások átolvasása itt a fórumunkon amit én megtettem és persze nem vertem nagy dobra...amit nem is értek hogy egyeseknél miért baj. zsuzska-szilvakkukac-gombászok,bujukcekmece-feribá-kibé-comad-csocsonszkaja-aknil-miklos1-obsitos3...stb... emberek nagyon jókat osztottak meg ami igen is megszívlelendő lenne mások számára is. Csak nem veszik a fáradságot meg az időt.....én megtettem. Sok jó Pálinka elkészítését kívánom neked és mindannyiunknak is hiszen ez a végcél mindenkinél aki itt fent "lóg" ezen a fórumon. :))   (+)(+)

Előzmény: In Lak'ech (133960)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133965

Szilvakukcról tud valaki?

mili70 Creative Commons License 2017.01.22 -3 4 133964

Nem tudom mennyire gondoltad komolyan a mintatárat, de a helyzet jelenlegi állása szerint csak egy dologra lenne jó. Tovább folyna egymás fikázása, hogy " Ezzel, ilyen érmet? Bezzeg a zd-n vagy a zf-pf-en ez a fasorba se jutna "

Előzmény: endrepp (133961)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133963
mili70 Creative Commons License 2017.01.22 -3 5 133962

"Szerintem azt hiszi, hogy lassan kinyílik ZD ajtó előtte, és mint "Horty fehér lovon" bemegy rajta."

A fenti mondat elárulja, hogy a negatív kritika nem is a teljesítménynek szól, hanem egy konkrét személy ellen irányul. Viszont a versenyeken nem egy adott személyt, hanem egy produktumot értékelnek. Ezért most az alábbi szavak kavarognak a fejemben: kicsinyes- irigy - rosszindulatú - kötekedő - ellenszenves stb.....

Nem tudom kinek, milyen személyes problémája van a másikkal, de néhány ember viselkedése méltatlan az oldal szellemiségéhez, és ehhez a közösséghez.

A másik ami rendkívüli módon szúrja a szemem az, hogy meglátásom szerint a " belső csoportok" jelentősége, és értéke túl van dimenzionálva. ( nem kicsit ). Azt nem kétlem, hogy egy jó baráti és szakmai közösség alakult ki, de ......... :)

endrepp Creative Commons License 2017.01.22 0 4 133961

Gratulálok! Indítványozom ,hogy aki az oklevelét bemutatja és vállalja, hogy a fórumon felhalmozott tudás segítette hozzá az eredményhez, legyen köteles egy mintakollekciót letétbe helyezni a fórum minta-tárában, hogy azt referenciaként és "kutatási" célra lehessen a továbbiakban felhasználni. A mintatár nálam található, keressetek bizalommal privátban. ;)

Előzmény: anaret (133950)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.22 -1 3 133960

Fiúk! Igazán jó volna, ha mindenki befejezné az egymásra való irigykedést. És ez nem személy szerint csak neked szól. Akinek nem inge az ne, de akinek az, az bizony öltözködjön. Napok óta nem szól másról a fórum, mint az egymás ekézéséről, meg a hozzászólások lepontozásáról. Felnőtt emberek vagytok, de úgy viselkedtek, mint a gyerekek. Ugyanazon hobbitok van, és ennek ellenére egymást nyírjátok? Mire vezet ez? Ezt az energiát inkább fektessétek abba, hogy jobb pálinkát főzzetek. Vagy ne adj' Isten, jobb emberek legyetek.

És elárulok egy titkot. A ZD még senki előtt nem nyílt meg pálinkaversenyen elért eredmények hatására. Ahhoz hogy az az ajtó kinyíljon, sokkal-sokkal több kell....

anaret Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133959

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat! :)

anaret Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133958

Köszönöm!

Előzmény: laborművek (133953)
otifoti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 133957

Nagy gratula  a sok éremhez!

laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -1 0 133956
:))) (+)
laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -1 0 133955
:)))) (+)
Előzmény: körte51 (133952)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 -1 0 133954

Gratulálok , gyönyörű!  

laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -1 0 133953
:)) Szivbol gratulalok!!! :)))
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 0 6 133952

Bizony én a kislányod érmei előtt is meghajlok, sok munka erőfeszítés a család részéről is ,csak emlékezz vissza!

Kétszer főztem birset ! Az utóbbi évjárat volt a gyengébb ! A korábbit elosztogattam,hogy a következő jobb lesz ,tévedtem! 

A jó birspálinkának csodálatos illata van , de az íze nekem nem jön be, mint a gyömölcs, én az enyémet nem índítottam volna!

Az előző két év nem kedvezett felénk a birsnek . 

Motornál is azt tartom lényegnek,hogy a gazdájának örömöt okozzon és aki meg akarja csodálni az észre fogja venni a szépségét!

Én is tagja vagyok ennek a családnak és egy motoros találkozón a babettától  a veteránon át a harley davidsonig összetart minket az az élmény ami a motorozás élménye!

Az a 70% reális , mégegyszer ,mindenki a legjobb pálikáját indítja!  Itt pedig szintén egy család tagjai vagyuk a pálinkafőzés tart minket össze és nem szabad túlzot idulatokat szórnunk egymásra!

anaret Creative Commons License 2017.01.22 0 9 133951

anaret Creative Commons License 2017.01.22 0 5 133950

Sziasztok!

Én először vettem rész a Quntessence versenyen, mint magánfőző. Legnagyobb meglepetésemre az 5 nevezett párlatból 4 érmes lett. Én magam sem tudtam elhinni!  

Ezúton szeretnék köszönetet mondani NEKTEK a sok hasznos információér ami nagyban hozzájárult az elért eredményemhez.

Még egyszer köszönöm, és mindenkinek hasonló jó eredményt kívánok!

laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -2 0 133949
:(( Tudom honnan fuj a szel...
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.22 -1 2 133948

Elmesélek neked egy történetet:

A nagy lányom anno szinkron úszott (7 éves volt). Rendkívül sok versenyen voltunk, és szinte mindig érmet kapott, nem csak ő, hanem szinte az összes induló. Mindig annyi kategóriát csináltak, hogy a kis "sellők" érmet kapjanak, hogy legyen, kedvük folytatni a sportot.

Ezt mi szülők tudtuk, hogy egy ilyen verseny nem a valós eredményt tükrözi, nem is dicsekedtünk másoknak

Gondold végig, hogy az olimpián indulók 70%-a érmet kapna.

A pálinkaversenyen nem hinném, hogy gyerekek indulnak, viszont azt látom, nevezéssel jár szinte a siker (70 % érem).

Tisztelet a tényleg jó pálinkának, a kivételnek!!!

Tudok egy másik példát mondani:

Elég régóta veteránozok, és van tapasztalatom. Itt Magyarországon kitolsz egy sufniból egy veterán motort, kicsit optikailag rendbe rakod, befizeted a minősítési díjat és megkapod OT rendszámot, old timer minősítést. Egy baj van ezt nemzetközileg nem fogadják el, mert nem éri el az ő szintjüket.

"... amire majd az unokáid előtt is büszke lehetsz!"

Mi van akkor ha az unoka megkérdezi, "Nagypapa, hogy csináltad ezt a csodálatos pálinkát?" választ mindenki tudja "Pálinka fórum visszaolvasásának gyümölcse" (tudod ez olyan mint amikor a nagypapa mesél a háborúról, és az unoka belekérdez, mire a papa zavarba jön...)

Tedd a szívedre a kezed, és mond meg nékem, hogy hány birset főztél, és abból hanyadikat, ill. hányat ítéltél volna meg érmesnek?

Felteszünk neki egy kérdést és nem tud válaszolni(hányszor főzött a birset, cefrézés, főző, főzés, fok, kezelés, stb...)? Jött itt az értékrendekkel?

Szerintem azt hiszi, hogy lassan kinyílik ZD ajtó előtte, és mint "Horty fehér lovon" bemegy rajta.

Részemről itt lezártnak tekintem, a megfelelő konzekvenciát ismét levontam!!!

Előzmény: körte51 (133947)
körte51 Creative Commons License 2017.01.22 -3 3 133947

"Mi ebben az "értékrend", ill. mi ebben a verseny?" 

Tudod ,egy versenyre mindenki a legjobb pálinkáját nevezi, ami alapján , alapból várható a díjazás ,ennek ellenére se kap mindenki!  Csak annyi a dolgunk,hogy megemeljük a kalapunk a szervezők a nevezők és mindenki előtt ,akik ezt lebonyolítják! Kívánom,hogy Te is átéld azt az örömöt,amikor elismerik a pálinkád a munkád egy maradandó valamivel, amire majd az unokáid előtt is büszke lehetsz!

Előzmény: 1zsakkrumpli (133942)
laborművek Creative Commons License 2017.01.22 -3