Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

APT Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156559

Nyilván van fejlődés, de egyértelműen legyünk tisztában valamivel: ez egy pár nanométer vastagságú, vákuumgőzöléssel felvitt fémötvözet-bevonat. Még egyszer: bevonat. Mint az aranyozás, krómozás, meg a plaké, meg a PVD, meg az összes többi ilyen izé, amit tradicionálisan nem szeretünk.

Egy dolog a karcállóság - a másik elkerülhetetlen probléma a kopás. Pár évig biztosan nem lesz baj, de utána? Nagyon jó példák erre a Breitlingek, ők ugyanis a Chronomatokon már a 80-as évek végétől AR réteges zafírokat (is) használtak, e tekintetben igen innovatívak voltak - és nem kevés korabeli (persze inkább 90-es évek beli) órát láttam, nos, szép egyiken sem volt már a bevonat - és az utóbbi időkig fel tudtam újíttatni őket, de nemrég abbahagyta az ezzel foglalatoskodást az egyetlen cég, amelyik ezt idehaza csinálta (legalábbis én többről már nem tudok).

Ezzel együtt sem vitatom el a dolog hasznosságát, de napi nyúzásban 100%, hogy nem fog örökké sérülésmentes maradni. Persze, a tok sem, és persze ki is lehet cseréltetni a zafírt, világvége tehát nincs - csak ne áltassuk magunkat azzal, hogy ez a réteg ugyanolyan tartós és sérülésálló, mint maga a zafírüveg, amire kerül.

Előzmény: phranxinatra (156558)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156558

"...hogy néz ki a 6-8 éves vagy idősebb órák többségén a tükrözésmentesítés..."

WiZARD 3-4 éve futó szériáról ír, bár vele ellentétben én már olvastam megkarcolt AR-es új PO-ról. A nickback38 kolléga által linkelt poszt lassan 10 éves, azóta gondolom történhetett némi fejlődés a technológiában. Én nagyon bízom benne, hogy az újfajta AR tartósabb, de már annak is örülök, hogy nincs az a lilás árnyalata; a régi PO-n a lilaság a végén már jobban zavart, mint a szétkopott/karcolt felület. Egyelőre az én órámon is makulátlan a réteg (szintén egy éves), és ne felejtsük el, hogy zavaró karcosság esetén még mindig lehetőség van a külső AR eltávolítására, illetve a zafír teljes cseréjére (kinek-kinek pénztárcája szerint). És nem akarom senki ízlését megkérdőjelezni, de hogy valaki nem a tükröződésmentes zafírost választaná két ugyanolyan órából, hát... Egyrészt tényleg kurva gyönyörű a szinte láthatatlan üveg, másrészt meg nincs olyan szög, vagy fényviszony, ami mellett ne lehetne leolvasni a számlapot. Legalábbis víz felett. :)

Előzmény: APT (156553)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156557

Az használható, hogy vhová az üveg (Milyen? Hardlex-nél gyengébb?) és a zafír közé teszi a karcállóságot.

Nem tudom...van akinél akár a plexi/hardlex is túléli évekig karcok nélkül a napi használatot, hasonló tulajdonosoknál az AR rétegnek is adnék esélyt.

Előzmény: innovations (156556)
innovations Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156556

Köszönöm a linket, bár sok új nincs benne. Egyébként nem hiszem, hogy tévedne mert amiket ír azok tények, avval a kitétellel, hogy Breitlingre vonatkoztat. Én a magam részéről megvárnám Wizard topiktárs tapasztalatait aztán majd meglátjuk tud-e ezen a téren valami újat az Omega?

Egyébként meg most is azt mondom a belső oldalon lévő AR  is elég, ez is jelentősen javít a leolvashatóságon, legalábbis én mindig észreveszem. Aki meg nem hiszi hát az járjon utána. Rakjon egymás mellé egy SMP-t és egy Submarinert és egyből látni fogja.

:-)

Előzmény: nickback38 (156555)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156555

A nagyvilágból a témában (persze ember írta, aki akár tévedhet is, mint bármely más kérdésben...) :

http://forums.watchuseek.com/f66/anti-reflective-coatings-watch-crystals-jean-michel-143.html

Előzmény: innovations (156554)
innovations Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156554

Fotózd le most és mondjuk két év múlva is.  Aztán pedig szúrd be ide és meglátjuk.

És még az is lehet, hogy APT-t is megtudod győzni, bár evvel kapcsolatban vannak kételyeim.

Előzmény: WiZARD (156551)
APT Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156553

Kukkants be akkor egy szervizbe, és kérdezd meg tőlük, hogy néz ki a 6-8 éves vagy idősebb órák többségén a tükrözésmentesítés... Az órák messze többségén már olyan, mint ha a kutya táljából szedték volna ki...

"Valami olyasmit olvastam, hogy finom gyémánt por van a zafírba préselve,"

Nem kell minden mesét elhinni... Ezek különböző fémötvözetek, és a legkeményebb mostani Hoya-féle rétegek felületi keménysége is kb: az edzett acél szintje, tehát bőven karcolható hétköznapi használatban.

Előzmény: WiZARD (156551)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156552

A McDonald's zöldre? Ezt még nem láttam eddig sehol.

Előzmény: Exebeche (156550)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156551

Nekem az Omegán egyelőre semmi nyoma az AR réteg sérülésének (bár még csak 1 éves), ugyanilyen AR réteg van az összes újabb PO-n, 3-4 éve fut ez a széria, ha nem tévedek, még sehol nem láttam/olvastam AR réteg sérülésről panaszt.

Valami olyasmit olvastam, hogy finom gyémánt por van a zafírba préselve, tehát amitől ez sérül, attól a csupasz zafír is sérülne...

1 pillanatig se gondolkoznék a válaszon, hogy kell-e ilyen AR, vagy sem. KELL

Előzmény: spyder999 (156543)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156550

Ja, lehet mondani, de egyebek mellett a McDonald's is zöldre váltott, ráadásul ők, szemben a Certinával, Erzsébet utalványt is elfogadnak... :-)

Előzmény: Navigare necesse est (156549)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156549

Gondolhatják, ha a Rolexnél bejött a zöld szín, akkor érdemes bepróbálkozni vele. :)

Előzmény: Exebeche (156548)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156548

A kérdésedre itt olvasható a válasz: http://www.certina.com/de/node/12441

Szó sincs kínaiakról :-)

Előzmény: Navigare necesse est (156544)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156547

Tudtommal a teknős logó a Certinán belül a DS kollekció sajátja és a vízállóság mellett főként az ütésállóságot jelképezi.

DS - Double Safety (elastic shock absorber ring)

Előzmény: innovations (156546)
innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156546

Egyszerűen csak, de nem egészen véletlenül kreáltak egy ilyen logót ami éppen zöld lett. A teknős páncél meg régi dolog . A hátlapokon eddig is megjelent. Nem véletlenül pont a vízállóságra utal.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156545

*Certina

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156544

Tudja valaki, mi volt a Cerina indoka a teljes imázsváltásra? Zöld lett az alapszíne, valami teknőcpáncél a logója, ami ugye kínai szent állat...

Gondolom azért nem vették meg a kínaiak a Swatch csoporttól.

spyder999 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156543

Azért a fotóoptikák más tészta!Azt nem a kezeden hordod,és nem vered be lépten-nyomon ebbe-abba.

Éppen ezért nem is hinném,hogy bármivel is karcállóbb lenne,mit az órák üvegére felvitt AR réteg.

Előzmény: fefe1968 (156542)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156542

A fotózás házatájáról egyes szűrőknél alkalmaznak akár 10-14 réteget is az üvegen, amik tökéletes karcállóságot és tükröződésmentesítést adnak. Pénz és akarat kérdése lenne.

innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156541

Csak a belsőre felvitt réteg is azonnal észrevehető. Mindenképpen javítja a leolvashatóságot. Egy egészséges kompromisszum.

Szerintem.

Előzmény: APT (156539)
innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156540

Ez konkrétan xerintem is egy jó nagy faxság. A belső oldalra simán vihetnének fel AR réteget. Nem tudom milyen hatást venne ez el? Már csak azért is mert általában a számlapok tipográfiájának a nagy része kifejezetten szép és ez lényegesebben megmutatkozna.

Egyébként meg amennyiben elveszi a hatást akkor a dátum nagyító alá minek raktak? Mert ez az aminek így semmi értelme az ég egy adta világon. A dátum leolvashatóságát teljesen elhanyagolható mértékben javítja viszont ellenben legalább kékre színezi azt. 

Egyébként meg állítólag már az AR technika is fejlődött, egyrészről nem színez kékre másrészről pedig lényegesen kevésbé sérülékeny.

Tipikus R-es húzás. Ez az egész hasonlatos ahhoz, hogy a jelenlegi LV dátumot feketére festik, pedig amennyiben zöld lenne valamivel talán jobban is nézne ki. Viszont érdekes módon a zöldszámlapos, arany GMT-nek zöld a dátuma is.

Szóval idő kérdése és megjelenik az AR réteg is csak, mondjuk a Wg modelleken és senkinek semmi több.

,-)

Erre mondaná Kohn bácsi, hogy ügyes.

;-)

Előzmény: Passionata (156537)
APT Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156539

Ez azért valahol mellébeszélés, simán megtehetnék, hogy opcióként kínálnak ilyet is. A gyanúm egyébként az, hogy nem akarnak bajlódni vele - a tükrözésmentesítő rétegek sérülésállósága ugyanis kivétel nélkül rossz, az ilyennel ellátott, és napi használatban lévő óraüvegek többsége pár évesen már jól láthatóan foltos, csíkos, karcos (nem az üveg, a réteg karcolódik rajta), a csak a belső oldalra vitt réteg meg nagyon korlátozott értékű, szinte semmit sem ér.

Előzmény: Passionata (156537)
APT Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156538

Kínai relációban közepes-jó minőségűnek nevezhetők, általában nincs semmi különösebb baj a "hamburgerzőnékkel". A honlapos árak teljesen komolytalanok, és csak a beetetést szolgálják - a valós az a legfeljebb pár tízezres ár, amiért amúgy mindenütt máshol árulják őket. Az ár/érték arányuk ezzel együtt nem a legjobb - mivel ugyanezeket a tokokat/mechanikákat, más neveken, kicsit eltérő megjelenéssel általában még olcsóbban meg lehet venni. De, ha tetszik - akkor 10-20 ezret nyugodtan ki lehet értük adni, ha éppen többet kérnek - abba már nem érdemes beleugrani.

Előzmény: blackjack01 (156534)
Passionata Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156537

Ez a kerdes mar tobbszor felmerult itt is es valaszoltam is ra.

James Dowling evekkel ezelotti kerdesere azt a valaszt kapta a Rolextol ,hogy ok az uveget a tok integralt reszenek tekintik es a tukrozodesmentesites elvenne ezt a hatast.

Előzmény: altimus (156536)
altimus Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156536

izlesek es pofonok. nekem nincs bajom a rolex tukrozodeses uvegevel. sot mi tobb, egyatalan nem biztos, hogy a tukrozodesmentest valasztanam ha egymas melle tennenek ket ugyanolyan orat a hagyomanyos vagy a tukrozodesmentes valtozatban.

itt nyilvan nem technikai kerdesrol van szo. a rolex ha akarna nyilvan tudna szallitani az iparag legtukrozodesmentesebb uveget. de nem is koltsegoldali kerdes ez. a rolex volumenevel szamolva eszre se lehetne ezt venni koltseg oldalon.

azt se hiszem, hogy lustasag, nemtorodomseg, kozombosseg ... lenne a dolog mogott. inkabb konzervativizmus, tradicio, izles ... de persze misztifikalni se erdemes ezt. valamilyen szinten az oragyarto is alakitja a vasarlo izleset, de ha beerkezik az xedik visszajelzes, hogy a vasarlok a tukrozodesmentes uveget szeretik akkor nyilvan elgondolkodnak majd ezen is.

Előzmény: WiZARD (156517)
glashuette Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156535

Divatcikk, ha kihozod a boltból az ötödére-nyolcadára esik az ára, de ha tetszik és nem számít a pénz akkor ne hallgass senkire és vedd meg nyugodtan ;-)

Előzmény: blackjack01 (156534)
blackjack01 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156534

Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyre írok, egy linken keresztül találtam ide....

Egy kérdést szeretnék megejteni csak és valóban nem svájci óráról van szó.....

Olvastam egy régi hozzászólásban hogy a Hamberg & Söhne órák kínai szerkezetűek.

Azt szeretném kérdezni attól hogy kínai, még a maga kategóriájában egy elfogadható jó óráról van szó, vagy egy vacak az egész úgy ahogy van. Azért kérdezem egyrészt mert manapság már ugye mi nem kínai? "Ami nem kínai, az hamisítvány" :) szokták mondani... Nyilván egy bizonyos árkategórián belül értem én is.... Illetve másrészt mert a hivatalosnak mondott honlapján is igen húzós áron adják. Szóval mit ér egy ilyen óra kb, vagy és azon az áron amit még kb megér lehet más jó órákat venni, vagy kb ugyanazt a kategóriát?

Köszönöm előre is segítségeteket!

tomcat Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156533

Pirosat, bőrszíjjal. A limitált COSC-os pandán gondolkoztam még, de a fémszíjat azon is cseréltem volna.

tomcat

Előzmény: Wicked Belzebub (156532)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156532

Milyen "színű" precidrive-ot vettél? 

Előzmény: tomcat (156516)
Bálint.SB Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156531

Üdv!
Breguet zsebórát hogyan tudnám beazonositani?

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156530

Mutatós hárommutatós!

Előzmény: oys... (156527)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156529

Szép!

Előzmény: oys... (156527)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156528

"hogy a Rolex, Patek, JLC és hasonlók a kiváló üzleti és marketingstratégiájuknak köszönhetik azt, hogy a szakma "vészkorszakát" túlvészelték - egyszerűen kellően tőkeerősek"

Ennél tovább már nem feszegetném a témát, mert úgy hiszem eléggé ki lett vesézve, de azért azt érdemes figyelembe

venni, hogy az ASUAG/SSIH komoly pénzügyi háttérrel bírt Svájcban, nem véletlenül kettőjük megmentésére kérték fel

Hayek-et. Mert ugye senkinek sem a Svájci óraipar, az Omega/Tissot/Lemania/stb. eltűnésének a lehetősége volt fájó

pont, hanem hogy búcsút mondhat a nem kevés befektetett pénzének. Magam részéről meg vagyok győződve arról,

hogy ha Hayek azzal állt volna a megbízói elé, hogy B tervként kicsikart pl. a Seiko-tól egy olyan ajánlatot, ami bőven fedezi az invesztíciójukat, ott és akkor rábólintottak volna az eladásra. Nem gondolom, hogy a pénz hiánya juttatta

volna oda az Omega-t, ahová került - persze azt sem, hogy stabil pénzügyi alapok nélkül is boldogult volna a Rolex.

Mai példaként ott a Toyota szereplése az F1-ben - a legtöbbet ők költötték fejlesztésre, de nagyjából ennyit lehet elmondani róluk.

Előzmény: APT (156507)
oys... Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156527

Nekem egy időben ez képviselte "az arany-acél Tudor Classic"-ot:

(És ez még csak nem is Etás volt.:)

Előzmény: Navigare necesse est (156526)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156526

Azért rtam, mert én is így érzem / érezném. Rolex előtt nem szívesen vennék "kistestvért", de utána már nem zavarna. Azok az arany-acél Tudor Classic-ok, pár napja próbáltam fel a 38 mm-est, egyszerűen mesés (csak ne ETA lenne, kifejleszthetne a Rolex valami butított saját szerkezetet, amivel jelen áron tudná adni az óráit(.

Előzmény: oys... (156525)
oys... Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156525

Én épp így tettem.

Aztán persze volt a közelmúltban másik Rolim is, de Marconim is.

(Lehet, hogy ezek miatt is, de végképp nem szokott zavarni a tudorossága.:)

Előzmény: Navigare necesse est (156522)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156524

:D 

Előzmény: Navigare necesse est (156522)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156523

így szerencsére nem fogok meginogni ennyiért fémcsatos újat lehet már a németektől is venni, nemhogy az olaszoktól (akikben még mindig nem bízom egy picit sem, pedig mindig 10-15 százalékkal alatta vannak a többi díler legolcsóbb árainak) 

az óra új amúgy, tehát fel lehet úgy is fogni, hogy itthon kapok egy újat árban, de sokkal jobban örülnék, ha egy használt beugrana, ami szinte lehetetlen most még annyira új az óra. 

Előzmény: innovations (156521)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156522

Ha nem tudsz elvonatkoztatni a "szegény ember Rolexe" gondolattól - ami valahol még Wilsdorf szerint is igaz volt, hiszen azoknak találta ki ugyebár, akik nem kívántak / tudtak prémium árat fizetni egy minőségi időmérőért - úgy azután vegyél Tudort, miután van Rolexed. Így nem fog zavarni, hova tovább, eszedbe sem jut ezen pejoratív jelző.

Előzmény: RCTiv (156520)
innovations Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156521

Szó se róla nem kevés, csekély alkuval körülbelül ez az új ár.

Az idén nyáron a fiúk kicsit túl sokat álltak a bolt előtt, fedetlen fővel a tűző napon...

Előzmény: RCTiv (156520)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156520

nem tudom már ki szólt, de megkérdeztem telefonon walthert, 2400 euro a blue midnight black bay és nem fémcsatos. Sokallom kicsit, mert az olaszok már 2000 körül adják. nem tudja valaki mennyi lehet külön egy gyári fémcsat? nagyon kattogok rajta de ennyi pénzért már egy iwc is megvan lassan, az meg mégiscsak egy iwc :) nem tudok elvonatkoztatni a "szegényemberrolexe" érzéstől, pedig nincs a rolexnek számomra olyan órája ami jobban tetszene a black bay-nél vagy a pelagos-nál. 

Exebeche Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156519

:-) Tetszik ez az érvelés! Amikor a műholdas telefon felmondja a szolgálatot, egy sík zafírüveggel ellátott rolcsival lazán morzézhat a túlélő.

Talán nem véletlenül látni annyiféle expedíciót a reklámjaikban...

Előzmény: Wreck Diver (156518)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156518

Biztos azért maradnak a tükröződő sík zafírnál, mert egy luxusvitorlással hajótörést szenvedett,

vagy valamelyik 8 ezres csúcs környékén rekedt igazi férfi azzal jelez a keresőcsapatok repülőjének, ha van napfény. 

Dupla AR domborúval sosem találnak meg. :D

"Méregdrága kovakő" by ronin s8™ ;-)

Előzmény: WiZARD (156517)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156517

Persze, a Rolex meg elleshetné a többiektől a domború, AR réteggel (ne a gyorsan karcolódó, kékes-lilás cuccra gondoljatok, hanem pl ami az új Omegákon van) ellátott zafírüveg készítését/használatát.

Legalább olyan gagyin néz ki a tükröződő sík zafír, mint azt 1-2 óra alatt lassan átforduló dátum...

Azért az új Omega - METAS mellett szól hogy utólag, online adatbázisból bármikor meg tudod nézni majd a mérés eredményeit.

Most meg COSC-ról semmit nem tudsz alapból, sőt 100€-t kérnek azért, hogy megkaphasd az eredményeket.

Nekem a 9300-am is nagyon stabilan tudja a napi +2.5mp környékét.

(de még az 5 éves 1128-asom is változatlanul napi +1mp körül jár)

Előzmény: Wreck Diver (156489)
tomcat Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156516

Egy 251.264-es DS2-t. Azt tervezem, hogy december 31. éjfélkor beállítom vele együtt a 251.292-es Accutront és egy Bulova Precisionist-et, aztán megnézem, hogy egy év alatt három referencia időpontban (két óraátállításkor és ugyancsak december végén) egymáshoz képest mit produkálnak.

tomcat

Előzmény: Wicked Belzebub (156508)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156515

Na ja. :D

De a minőség önmagában valóban nem elég, igazad van.
Irgalmatlan mennyiségő olyan prémium órakészítő-tokozó tűnt el az idők során,
akik a mai legismertebb neveknél sokkal jobb, szebb, érdekesebb órákat készítettek.

Nyilván oka volt, hogy nincs ma már Jules Jürgensen,  Nicole Nielsen & Dent,  Kullberg stb stb.
És annak is, hogy a Patek fuldoklott a kvarcválság idején, vagy hogy a Vacheront az Aston Martin-hoz
hasonlóan adták-vették olajmilliárdos araboktól kezdve akárkik, mint valami kemping biciklit. 

A Rolex kétszer akkor gyártási volumennel, vagy épp fele akkorával, más célzott szegmensével a piacnak simán eltünt volna.

De nagy szerep volt azért a sikerben az olyan dolgoknak is, mint akár a dátumváltás, akár a robosztusabb, maradibb - de időtállóbb szerkezetek,

vagy épp az elpusztíthatatlan tokok ( A többieknek ugye ez sem volt még akkor szempont. Ezért volt reklámértéke egy csatorna átúszásnak. ).

"Managerek jönnek-mennek, csak a mérleg főösszeg számít. Maradt a tokozás - némileg fejlettebb formában. :("

És ha ez nem lenne elég, megy mellette a parasztvakító látványfejlesztés,
amivel szerintem olyan irányba mozdultak, mint a mai autógyártás.

Nyilván nekik nem szempont a használt piac, pedig az "idő próbája" című műsorban jó indikátor.
Kíváncsi vagyok, hány nanoszilikonlóf*szos óra lesz a FutureEBAY-en működőképes állapotban 100 év múlva...

Valahol a kisiparilag utángyárthatatlan, javíthatatlan megoldásokkal ugyanis szerintem pont annak a magasztos eszmének adnak pofont,
ami a legkomolyabb érv a kvarcórákkal és okostelefonokkal szemben. Az örökkévalóság, javíthatóság, ami egy Antiquorumos régi Patek-nél még megvan...

Előzmény: ronin s8 (156513)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156514

Az igazság az, hogy a felsoroltak mindegyikének volt elég sok nem túl jól sikerült szerkezete. De még a sokat emlegetett "pillangórotoros" Omegák (amelyeket ma sokan a Rolexekkel egyenrangúként emlegetnek - tapasztalatom szerint teljesen megalapozatlanul...) is valójában problémásak. Már pár évesen is tudott mindenféle bajuk lenni. Az Universal csodálatos mikrorotoros automatái is kivétel nélkül problémásak. Csúszó - és javíthatatlan - negyedeskerék, elégtelen hatásfokú automatika, stb... Az IWC klasszikus szerkezetei (C89, C83, C85x Pellatonok) tökéletesek, de túl kevés készült belőlük, és túl sok féle kivitelben, így túl drága volt a gyártásuk. A nagy nevek sok "csodaórája", mint a Vacheron, JLC extralaposai egy szélfuvallattól tönkre tudtak menni. Hímes tojásként kellett velük bánni.. A Piaget máig büszkén emlegeti mindenütt, hogy az övé a valaha volt leglaposabb mikrorotoros automata - csak azt nem teszi hozzá, hogy a szerkezetet vissza kellett vonni a piacról, sokat vissza is vásároltak a tulajdonosoktól, és másfélét ajánlottak helyette - mert az állóképessége zéró volt, normál használatban simán tönkrement...

A Rolex nem kísérletezett semmivel, gyártott egy jó robusztus, kifejezetten vastag, erős, nagyon jól átgondolt és kidolgozott, nem csak a mérések-beállítások idejére, hanem tartós használatban is stabil-pontos szerkezetet, és nem variált vele, általában egy időben egy alapszerkezetet gyártott - de legalább az tényleg jó volt...

Előzmény: ronin s8 (156510)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156513

Igen - közben elegánsan témát váltottunk;-) - ezzel egyetértek, sőt: szerintem konkrétan semmit sem tanultak a válságból. Nullát. Managerek jönnek-mennek, csak a mérleg főösszeg számít. Maradt a tokozás - némileg fejlettebb formában. :(

Előzmény: Wreck Diver (156512)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156512

"Mintha ma méregdrága kovakövet árulna valaki modern tűzszerszámok helyett. Senki sem venne tőle, csak néhány fanatikus.

Abban az esetben maradna meg ez a vállalkozás, ha meg tudná őket szólítani. ;-)"

Ja, Zippo. :D

Értem én, mit mondasz. De kinek a hibája, hogy a Rolex a megfelelő ( bizonyos területeken az IWC-re, Zenith-re, Universal-ra stb. is verő ) minőséget
képes volt jóféle értékesítési, marketing, és gyártásszervezési ötletekkel megtámogatni? Vagy hogy nem kötött kompromisszumokat ott, ahol mások igen?

A Svájci óraipar a kvarcválságot megelőző időszakban a mostanihoz kísértetiesen hasonló berendezkedéssel ücsörgött a készben.
Szó szerint megszámlálhatatlan tokozó gyártotta ugyanazt pepitában. Persze voltak üdítő színfoltok, mint a Rado rubinban csapágyazott forgó vasmacskája...

De csak a kvarcválság kényszerítette őket komolyabb változtatásokra ( akkor meg hülyeségeknek és/vagy későn álltak neki, pánikhangulatban ),
most meg elég volt hozzá a Hayek féle "nem adunk csak úgy ETA-t, mint eddig" mutatvány évekkel ezelőtt.

Tudom, hogy hülye idealista gondolat, de nem akar ma már senki a világ legelismertebb óragyártója, órásmestere stb. lenni.
Csak a legnagyobb piaci részesedés, legjobb negyedéves mérleg és hasonlóak számítanak.

Nyilván az Audemars ház is szeretett sokat keresni, de a Frodsham-nak szállított öröknaptárasaik más indíttatásról is árulkodnak.
Az Omega esetében meg inkább csak azt érzem, amiről Oys... olyan szórakoztatóan írt az imént.

Előzmény: ronin s8 (156510)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156511

Nincs benne semmi titok, más is alkalmazott ehhez hasonló, lépcsőstárcsás-ugrókaros mechanizmust, amely mindig egy adott pillanatban és "ütésszerűen" vált. De például a Rolex nagyon sokáig maradt adós a gyors dátumváltás lehetőségével - valójában a cég iszonyúan konzervatív, technikai-műszaki értelemben csak a korai időszakban voltak korszerűek, amúgy tökéletesen párhuzamba vonhatók az autóknál a Rollsal, akik szintén nem alkalmazták rögtön a legújabb megoldásokat, technikai lehetőségeket - megvárták, míg ezek teljesen kiforrottak, megbízhatók lettek...

És azért ez a stratégia a gyakorlatban igazolta a létjogosultságát, mert a Rolexnél műszakilag nem ritkán sokkal korszerűbb órákkal sokkal több gond is volt, ezek meg átlagos használatban, a szervizelés minimumát megadva nekik szinte elpusztíthatatlanok.

Előzmény: phranxinatra (156509)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156510

Írtam, hogy a minőség alap. Ezt most tegyük félre! :)

A sok egyébb minőséget preferáló gyártó simán belebukott a "minőségbe". Soroljam?

IWC, Longines, Zenith, Blancpain, Universal, Movado.... 

De a Breguet, a Vacheron ugyanúgy megpusztult. 

Nem a minőségen múlt. 

Mintha ma méregdrága kovakövet árulna valaki modern tűzszerszámok helyett. Senki sem venne tőle, csak néhány fanatikus. Abban az esetben maradna meg ez a vállalkozás, ha meg tudná őket szólítani. ;-)

Előzmény: Wreck Diver (156506)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156509

Mi a Rolex dátumállításának a titka? Már régebben is nézegettem róla videókat, és még szuperlassításban is tök olyan, mintha csak az utolsó számjegy ugra, de az is kurva gyorsan. Pl. ezen a kettőn is:

https://www.youtube.com/watch?v=Rz5ACnV0C7U

https://www.youtube.com/watch?v=1anX7Z9USQw

Kár, hogy pont egy 114060-ra fáj a fogam... :/

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156508

Mit vettél? :)

Előzmény: tomcat (156503)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156507

Csak marketinggel nem lehet ötven-száz éven át az élvonalban maradni, ez kizárt... Ehhez valós teljesítmény kell.

A Rolex amúgy igenis csúnyán megsínylette a válságot, ahogy pl: a Patek vagy JLC is - viszont mivel ők mindig is kizárólag a prémium szegmensbe tartoztak - így azért őket kevésbé. Az Omega, Longines és hasonlók bár kétségkívül készítettek prémium kategóriás órákat is, valójában egyrészt volumengyártók voltak, másrészt eladásaik zöme azért inkább a középkategóriás órákból jött össze - az Omega "mezei" órái nem voltak olyan rettenetesen drágák, átlagembernek (nyugatabbra) simán elérhetők voltak - és ennek megfelelően olyan rendkívüli presztízst sem hordoztak. Elismerően bólogatott a márkanév hallatán a picit tájékozott is - de el nem ájult tőle.

A nagy nevek ezt képesek voltak biztosítani, így őket az olcsón jó minőséget biztosító rizses dömping nem verte annyira földhöz. Azért őket is odaverte, rendesen bicegtek-botladoztak ám ők is, voltak mellényúlásaik is (a Rolex Oysterquartz például egyértelműen üzleti kudarc lett, azért is hagyták hamar abba a gyártását), és a Pateknak, JLC-nek is voltak siralmas üzleti időszakai, a Vacheron igazándiból be is csődölt, többször is, kézről kézre járt...

Mindent összevetve, én abban sem vagyok biztos, hogy a Rolex, Patek, JLC és hasonlók a kiváló üzleti és marketingstratégiájuknak köszönhetik azt, hogy a szakma "vészkorszakát" túlvészelték - egyszerűen kellően tőkeerősek és szerencsések voltak túlélni a szűk esztendőket. Ebben a nagy tartalékok/vagyon melletti relatíve kis méret (így mérsékeltebb működési költség) is nyilván szerepet játszott.

Előzmény: ronin s8 (156504)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156506

Már a válság megérkezése előtt megindult az értékesítés átpozícionálása. Pont ezért nem estek hanyatt a válság kezdetekor.

Ami pedig a minőséget illeti, eleve biztos pozícióból indultak. Mert nem gyártottak gagyit.

"Okos piaci, gyártási, terjeszkedési és reklám döntések tömkelege kellett a túléléshez, nem elsősorban a minőség"

Na de szar, ingadozó minőségű órákkal működött volna a stratégia?
Anno az USA-ban tudott volna karriert befutni a Hamilton, ha a 23 köves vasúti standard órái olyan pontatlanok,
hogy heti három vonatkarambolt okoznak? Vagy a Gucci ikonná tudott volna válni, ha a lószerszámokat gyártó alapítót
agyonverik a saját szakadt bőrszíjaival mindazok, akik lepotyogtak a szemét minőség miatt a lóról?

Egyébként a Rolex értékesítési mutatói nem hiszem, hogy azt mutatnák, hogy egy 5 évvel elhúzódó kvarcválság csődbe vitte volna őket.
Világosan látszott, hogy a Rolex a kvarcválság ellenére bebetonozta magát egy pozícióba, szerepbe.
Azt senki nem tudta volna Seiko-ból, Citizenből megvenni. Ennyi.

A mechanikus órák újrafelfedezése nekik hozott konkurenciát is bőven, nem csak vásárlót...

Ami pedig a dátumváltást illeti, elég nagy szegénységi bizonyítvány, hogy a többiek harminc év múltán sem érik utól ezzel.
A kínaiak hamarabb fogják a kamu etákon stb. kijavítani a dolgot, mint azok, akik a megalkuvást nem ismerő minőségről reklámoznak reggeltől estig.

Ezeket a fejlődési tendenciákat is csak az üveghátlap elterjedésének, és az internetnek- és közvetve az ilyen fórumoknak - köszönhetjük.
( Nem tudom, ki kezdte az üveghátlapot, talán Gerd-R. Lange a Chronoswiss-el, de biztos szidják az anyját Svájcban nam mint nap még mindig. :D )
Különben még mindig csillivilli reklámok mellett tokoznák a genfi csíktól, élletöréstől stb. mentes fapados cuccokat az acél hátlapok jótékony takarásában.
Szerintem a márkanevet nem íratnák rá akkor a tokozók az ETA-val a werkekre, nehogy darabonként plusz 3 eurocentbe kerüljön...

Előzmény: ronin s8 (156504)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156505

Korcs, mert keverék. Igénytelen, mert nem igényel törődést. Bár a tied lehet, hogy igen. :))

Az öcsém 30 éves, Ausztriában vett, egyköves Citizenje azóta is pontosan teszi a dolgát. Én rá se bírok nézni, de ő elvan vele....:))

Én továbbra sem szeretem őket. Igénytelen korcsok! :)))

Előzmény: tomcat (156503)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156504

Az ár, bár nem elsősorban marketing eszköz, a marketing stratégia része. ;-)

A gyártás átszervezése (ha jól veszem ki a szövegből) reakció volt a piac változásaira - gondolom, nem akarták veszni hagyni a csőd szélén álló beszállítóikat. Visszautasíthatatlan ajánlatot kaphattak. :))  A szöveg a számszerűleg követhető változásokkal foglalkozik, nem az okokkal. Nem nyúl mélyre.

Lecsupaszítva, marad a gyors dátumváltás...

Ez lenne az ok...? :)))

Félreértés ne essék, szeretem a Rolexet, és meg vagyok győződve a minőségéről, de ez a történet másról szól. Okos piaci, gyártási, terjeszkedési és reklám döntések tömkelege kellett a túléléshez, nem első sorban a minőség. Az alap. De mindez kevés lett volna, ha 5 évig még nem enyhül a válság, és nem kezdik el újra felfedezni a mechanikus órákat...

Előzmény: Wreck Diver (156501)
tomcat Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156503

"igénytelenebb, korcsabb dolog, mint a kvarcóra, kevés futkos a Földön"

Affrancba, ezt mondhattad volna hamarabb is. Most dobhatom ki a frissen beszerzett igénytelen, korcs 27 köves hőkompenzált svejci kvarcot. :)

tomcat

Előzmény: ronin s8 (156495)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156502

Hát, erről a marketing vakerálásról is megvan a véleményem:

- Eleinte maga az eladandó óra, a tárgyiasult valójában volt a saját marketingje. (Ha jófajta cucc volt, elkezdték keresni.)

- Aztán az órához kellett a marketing. (Silányult is a termékskála, de úgy is ment a szekér, az órás szakember, mint gyártó örömére.)

- Mára meg már a marketinghez kell az óra. (Bármilyen fröccsöntött szar alaplemezzel is, csak legyen valamit imidzselni.)

Mit is mondjak: változik a világ!

(És nem mindig előnyére.)

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156501

Például nem szálltak be árversenyezni a Seiko-val, és vitték mélyrepülésbe a szerkezeteik minőségét á la Swiss Watchmaking 90%-a.

De az is nagyon szimpatikus, ahogyan megoldották az íccakai dátumállítás évezredes problémáját, szemben a többiekkel,

akik továbbra is vidáman nyomtatják inkább a prospektusba, hogy mikor ne merészelj a dátumváltáshoz nyúlni. :D

A Rolex egyszerűen exkluzívvá tudta tenni magát. Többek között azzal, hogy nem ment le kutyába,
hanem céltudatosan, jól átszervezte a gyártását. És ennek, valamint a megfelelő marketingnek mellé meg is lett az eredménye.

"Rejecting its competitors’ strategy of product diversification, Rolex managed to organise a rational and efficient manufacturing system.

Until the late 1980's, it shared with the Japanese Seiko firm the distinction of being the only manufacturers capable of mass-producing watches of high quality.

In this context it is worth noting the consistency of Rolex’s management. The firm had only three bosses in the first century of its existence : Hans Wilsdorf, André Heiniger and Patrick Heiniger.

This undoubtedly contributed to the firm’s stability while its main competitors underwent successive restructurings from 1960 to 1980.

The statistics published by Switzerland’s official chronometer rating institution, COSC, to which Rolex submits its precision watches,

attest to the wisdom of the company’s marketing approach, especially when compared to its rival, Omega (see chart).

During the 1960's chronometer certificates awarded to Rolex and Omega show a similar pattern – the two companies accounting for 84.6 % of all the COSC chronometers during the decade.

Then in the mid 1970's there was a sudden change ; Omega virtually disappeared from the statistics and Rolex continued to climb.

The trend continued into the 1980's, to the extent that in 1980 Rolex was awarded 81.3 % of the COSC certificates and 93.9 % in 1990.

While the Swiss watch industry hesitantly sought a way out of its crisis between cheap mechanical watches,

quartz watches and high-grade watches, Rolex stuck to its policy of mass-producing up-market watches."

"Rolex’s market positioning left it largely untouched by the slump in the Swiss watch industry between 1975 and 1985.
In 1979 its sales amounted to an estimated CHF 190 million, making it the third biggest Swiss watch firm behind the expiring dinosaurs, the ASUAG and SSIH groups.

Although the crisis strengthened Rolex’s position, the transformation of Swiss watchmaking into a luxury-products industry from 1990 to 2000, saw other brands adopting a similar strategy.
Rolex adapted smartly to the new industry configuration, integrating its major suppliers, such as the Gay Frères bracelet manufacturer, the dial maker, Beyeler & Co.
and Boninchi SA, which produced winding crowns, into its manufacturing structure."

Előzmény: ronin s8 (156500)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156500

Mit tudott a marketingen felül, amit a többi márka hasonló, vagy közel hasonló minőségben ne tudott volna...? 

A korabeli amerókai vásárló nem belezte ki az óráját, és nem vitatta meg internetes fórumokon, mi is van egy-egy órában. A Rolex ügyesebben adta el az óráit. Ennyi.

Előzmény: nickback38 (156499)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156499

Nem, valóban kellett a marketing, de azért magában semmit sem ért volna a minőség nélkül. Az '50-es évek elejéig a marketing eszköztára eléggé korlátozott volt, illetve az általam potenciális "hatalomátvételi pontnak" tartott '60-as évek végén meg ment rendesen az Omega szekere - az élet, meg a kor hősei adták neki a marketinget, aminél hatékonyabb szvsz nincs. Csak ez egy fiatal - némi cinizmussal ölébe hullott - siker volt az Omega-nak, ezért gond nélkül elsöpörte a krízis, pedig az ASUAG mögött komoly pénzügyi befektetők álltak, míg a Rolex ugye "magánzó" volt.

Ha a pillanatnyi állapotot nézem, akkor a két márkának cc. ugyanannyi esélye volt a túlélésre, az Omega mégis elbukott.

Csak tudott vmit a Rolex a marketingen felül is - Wreck Diver fórumtárs utóbb elég jól összeszedte.

Előzmény: ronin s8 (156486)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156498

Persze, hogy magának csinálja, de akkor meg magát csapja be.

;-)

8500-hoz még nem volt szerencsém, de a nálam mint mondottam a 2500 is nagyon stabil volt és igaz, hogy nincs már meg, de állítólag még mindig jár...

Előzmény: phranxinatra (156492)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156497

;-))

Előzmény: oys... (156494)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156496

De szépen megfogalmaztad és összegezted. :) :)

Előzmény: oys... (156494)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156495

A minőség a svájciak vérében van. Az 1955 és '75 közötti időszak munkásai ugyanúgy világszínvonalú munkára voltak képesek, mint a '10-es évekéi. Ha egy munkást áthelyeztek volna a Tissot-tól a Rolexhez, vagy a Zenith-től az Universal-hoz, gond nélkül folytatta volna a munkát. Ezt talán Japánt kivéve sehol a világon nem lehetett volna így. 

Az pedig, hogy egyik-másik korszak jobb lenne technikailag, erősen fikcionális, mert az idő szava a döntő. A 70-es évek mechanikai megoldásaira is ez nyomta rá a bélyegét. Kevés kivételtől eltekintve nem volt más lehetőség. Azt meg már csak félve, csendben teszem hozzá, hogy igénytelenebb, korcsabb dolog, mint a kvarcóra, kevés futkos a Földön. ;-)

Ha pedig a mai svájci órákat nézzük, azt látjuk, hogy összességében mindegyik óra jó. Ezen kívül minden a maga helyére került: a tucat (ami sokkal jobb, mint a '20-as években) is a maga helyére, és a prémium óra is az őt megillető helyére. 

Az meg, hogy ma nem tudunk fillérekért összepiacozni egy Patekből, Rolexből álló gyűjteményt, megint csak azt jelzi, minden a legnagyobb rendben halad a maga útján...

Előzmény: Wreck Diver (156489)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156494

Ja, és az egész polémia indíttatásáról (azaz arról, hogy az Ω létrehozza a saját, extra-szoros minősítési rendszerét) az a véleményem, hogy jól működik a pénzügyes részlegük. Ők akik nyilván kikalkulálták, mennyibe is fáj nekik a COSC minősítések megfinanszírozása, majd a legközelebbi board-ülésen előterjeszthették az ezen való spórolás költséghatékonyságát. Aztán a felső vezetés úgy dönthetett, hogy jó-jó, kell a megtakarított mani, de valahogy inkább a javukra kellene fordítani a közismert minősíttetés hiányát, nehogy megcsappanjon az érdeklődés a Termék iránt. Ekkor előugorhatott a jólfésült, arany-brill nyakkendőtűs céges marketingcézár, mondván, hogyha kétszer szigorúbb saját  igazolást hoznak létre, akkor annak gyökértelensége ellenére is elismerően fog csettinteni a nagybetűs PIAC (közben biztos gyorsan bólogatott, derékig hajlongva a nagydidis, mélyen dekoltált PR asszisztenshölgyemény, így mindenki őrá figyelt értelmes gondolatok helyett). Na, a végén kikiálthatták a Saját Minősítés szükségességét.

Az meg, hogy óragyárról van szó és az órásmestereiknek el is kell készíteni és folyamatosan gyártani hozzá az óracsaládot (sokszor és sokáig, innentől állandósult jelleggel) , amelyiknek közel mindegyike hozza az elvárásokat, nemcsak perpillanat, hanem az eladás után is, tartósan és általánosan, nos ez valahogy elfelejtődhetett.

Mi meg itt a ködöt karddal szúrkáljuk, meg a fingot fűrészelgetjük mindennek a hírnek a hallatán azóta is.

Előzmény: WiZARD (156453)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156493

Vagy Vida Ildi tolmácsa, és akkor tényleg baj van, ha nem ér oda időben.

Előzmény: oys... (156490)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156492

Miért szemfényvesztés? Végülis nem másnak fekteti, hanem saját magának. 

A 8500 még a 2500-nél is stabilabb; kb. leszarja, hogy merre fekteted. Az enyémnek napi nem egész +1,5 mp a járáseltérése, ha következetesen minden este koronával le vagy fel fektetném, akkor ez feljebb kúszna néhány tized mp-et. Lassulásra még nem sikerült rávenni, bár biztos van olyan extrém póz, amit még nem próbáltam. :) A 2500 ennél azért érzékenyebb volt.

Előzmény: innovations (156487)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156490

Azért ez szívenütött:

"már hogyne lenne fontos másodperc alapon érni, ha az ember másodpercre pontos, vagy késik egy fontos megbeszélésről fél percet az bizony nem mindegy"

Már megbocsáss, de milyen megbeszélésekre járogatsz Te?!?

Olyan körökbe vagy hivatalos, ahol fél percnyi eltérésért nemzetközi skandallum jár cserébe?

(Óh, rájöttem, kihez is lehet szerencsém személyedben: Te lehetsz AndréGúdfrend és amikor behívatnak a Külügybe, olyankor tényleg gáz lenne még késned is.)

Előzmény: Felfedező2 (156466)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156489

A Rolex mindig érdekes sarokkő.

Mert többször mutatott azért ügyesen utat a svájci óraiparnak, mégsem követte senki.

Ami nekem azért furcsa. Mert ugye a Svájci óragyártás legalapvetőbb marketingfegyvere a tradíció, az innováció és a minőség.

De azért a legtöbb tömeggyártó belehalna, ha átállna a Rolex féle dátumváltó mechanizmusra, vagy fejlesztene hasonlót.
Pedig praktikusabb, ötletesebb, tartósabb is ( majd aki szervizelt, javíttatott ilyet, megmondja, ha nem ).
Ja, csak picit le kéne csippenteni a haszonból, és fejlesztésbe fektetni, ráadásul a jó irányba ( nanometrikus szilikonbizbasz helyett ). Hujjuj. 

Ami meg a reanimált gyárakat illeti, az a baj, hogy nem a mondjuk 1840-1915 közti szakembergárda, gépek-üzemek és szaktudás állt rendelkezésre,
hanem az 1955-1975 közötti sajnos. Látszik is kőkeményen az eredménye. Talán jobb is lett volna, ha nulláról kezdik. :)

APT egyik hozzászólása jut eszembe, amiben azt magyarázta, miért nem lesz soha a 7750-ből luxusórákva való szerkezet.
Pont ezért. Már az eredeti tervei, gyártóeszközei is úgy készültek, hogy olcsón tömeggyártható, és minél könnyebben összeszerelhető legyen.
És mivel ez már a fogaskerék profilnál megtörtént, így ezt addig reszelgetheted kézzel-lábbal, ameddig akarod.

Akkor is tömeggyártott tucatwerk marad, annak a megfelelő alkatrészminőségével, jellemzőivel együtt. Hiába kerül rá Benzinger által gillosált 24K arany rotor.

De persze ez csak az én magánvéleményem. Bármikor visszavonhatom. ;-)

Előzmény: ronin s8 (156486)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156488

Tissot 7750 napi +2. Amíg megvolt közel hét évig tudta ezt. A chronométer Panerai meg 5X ennyiért össze-vissza jár.

Előzmény: VAG (156480)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156487

Tapasztalataim alapján a Rolex pontosságával kapcsolatban nem tudom osztani a véleményedet. szerintem ez alapján az R. abszolút nem emelkedik ki a mezőnyből sőt mondhatnám azt is, hogy teljesen átlagos.

Tény, hogy a legpontosabb órám egy C.O.S.C nélküli 14060 volt, cirka 1,5 sec környéke, de ez csak  nagyon alapos és többszöri szabályozás után jött össze, és ennyit alapból gyárilag tudott az akkori SMP 300  1120 szerkezete is. Aztán 116610-től  valami óriási nagyot vártam ehhez képest koronával lefelé pozícióban simán napi -5 secet hozott össze. Erre persze lehetett azt mondani, hogy szállítás közben történt vele valami, de annak idején többször is szabályozták. Napi -2,5- nél nem lett jobb azóta sem. Erre meg az volt a válasz, hogy majd szépen "beáll". Nem állt be azóta sem, pedig ennek közel négy éve, de már nagyon nem is érdekel. A DJ II. alapból pontos és viszonylag stabil volt, cirka + 2 sec környéke. Aztán a 216570 is gyárilag elég pontatlan volt, csak a szabályozás óta hozza +2,5 körülieket. 

Tehát én valóban nem nagyon látom ezt a nagy pontosságot sőt azt kell mondjam, hogy gyárilag  az R. nem is igazán szabályoz pontosra, tudja a C.O.S.C.-t éppen, hogy csak, de aztán semmi több. Evvel szemben a 2500 Coaxiál a legstabilabb járású óra amivel találkoztam és gyárilag minden modell a régebbiek is nagyon pontosra vannak szabályozva.

Ez az amiben az Omega már rég ellépett a többiektől.

Az pedig, hogy az óráidat pozíció váltásokkal teszed pontossá számomra kis túlzással egyszerűen szemfényvesztésnek tűnik. Körülbelül olyan mintha az autódból úgy akarnál kedvező átlagfogyasztást kihozni, hogy  egész napos városi használat után kimennél a pályára és aztán hatodikban 120-szal lemennél Siófokra meg vissza.

;-)

Előzmény: Felfedező2 (156464)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156486

Ezt jó látod, de valahogy mégis azt éreztem ki a korábbi hsz-edből, hogy a Rolex a minősége miatt élte túl a válságot. Rengeteg jó márka ment tönkre, jelesül az Omega sem a gagyiról volt híres, de nem tudott megfelelni az idők szavának. Ameróka akkoriban uccahosszal vezetett az emberek reklámokkal történő meggyőzésében, sőt manipulációjában. Egy 300 milliós államot csak így lehet fenntartani. A Rolex egyszerűen ráérzett erre, és ügyesen kihasználta/használja. Nem azért élte túl a válságot, mert annyira jó volt. Jónak jó volt, de sok másik jó elvérzett a harcban. :-)  

A véletlen tényezőket sem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha időközben nem jönnek "divatba" újra a mechanikus órák, ki tudja, pár év után a Rolex is ment volna a levesbe...

A minőség pusztán ott lép be a történetbe, hogy amikor reanimálták a tönkre ment márkákat, nem kellett nulláról kezdeni az egészet. Rendelkezésre állt a szakember gárda, a gépek, üzemek, stb. 

Előzmény: nickback38 (156485)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156485

A marketing nem véletlen tényező, hanem tudatos tevékenység :-) Jelen szituációra vetítve a Rolex nagysága abban rejlett/rejlik, hogy presztizs márka létére világ életében a módos középosztály volt a célcsoportjának a reprezentatív része (ezért is van olyan hitvallás, hogy 15e EUR alatt nincs luxusóra).

A 2. vh. alatt az USA tisztjeinek "nem hivatalos" órája volt, a West Point és az Annapolis hallgatói pedig

nem az echte gazdagok közül kerültek ki, persze nem is a plebs gyűjtőhelyei voltak. A Marianna árokba sem egy milliomos csuklóján ketyegett a Rolex - viszont ezt a momentumot nagyon ügyesen kihasználta a marketingjük a Deep Sea projekt-nél, persze arról nem beszéltek, hogy anno sem volt vmilyen "official watch" az órájuk, ellentétben pl. az Omega-val az Apollo programban :-) Ettől függetlenül piros pont a marketingjüknek, mert megtalálták a lehetőséget.

Az órákat általában kognitív reklámokkal szokták prezentálni - a Rolex site-ja ebből a szempontból reklámelméleti tankönyvbe kerülhetne. Nem csak sokat költenek a reklámra, de jól is csinálják.

Visszatérve a válságra a Rolex-et azért nem rázta meg ez annyira, mert a megélhetését adó társadalmi réteg kevéssé volt fogékony a változásra - és ez nem csak az USA-ra terjedt ki. Defoe leírja a Robinson Crusoe-ban, hogy a főhős apja példabeszédet tart, miért jobb a középosztály tagjának lenni, mint

gazdagnak - stabilabb a társadalmi helyzet, de ha mégis baj történik, azt könnyebb átvészelni, nem kell

mindenáron a kalandot/újdonságot keresni. Szvsz. nem írt hülyeséget...

Az én meglátásom szerint az USA fogyasztó - onnan származik a fogyasztói társadalom fogalma - pedig

max, rövid ideig lehet hülye a marketing következtében - lásd. Win95 "rohamvásárló", aki nem tudta, hogy számítógép is kellene... A válság idejére már komoly kultúrája alakult ki náluk a fogyasztói társadalom támogatásának/védelmének - pl. fogyasztók lapja tesztekkel - tehát valós képük lehet(ett) a minőségről.

Ahogy a Toyota - ami már jó ideje kapható volt akkor -, úgy a Rolex sem tudott volna pusztán marketinggel/árképzéssel ennyi ideig fennmaradni. Az USA fogyasztónál ebben az árszegmensben már bőven bejátszik az ár-érték arány, ami ugye érték nélkül nem működik...

Én így látom.

Előzmény: ronin s8 (156477)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156484

"Meg persze az olcsóság és tömeggyárthatóság oltárán feláldozott, általunk soha meg nem ismert ötletek, találmányok"

Így van, szóba is került már, hogy pl. Daniels páncélszekrénye mit rejthet még - és nem ő az egyetlen ember

a szakmában, akinek lehetnek még "elfekvő meglepetései". Dufour hitvallása nekem is szimpatikus -  a Hamilton gyáros videónál nosztalgiáztam is ezen egy kicsit -, de ha reálisan nézzük egy még ha oly szép, de letűnt világból veszi a példát. Ez nem fog visszajönni, pláne úgy nem, ha globálisan csökken a kereslet. Talán a PP állhat a legközelebb ehhez a "filozófiához", de azért őket is jócskán megcsapta a modern idők szele...

Meg egy kicsit a Seiko a GS-ekkel.

Előzmény: Wreck Diver (156476)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156483

Nekem a képernyőre van kitéve az óra, így egy irányba nézve nem veszítek időt azzal, hogy a csuklómat

nézegessem. Szvsz ez praktikusabb :-)

Előzmény: fefe1968 (156481)
boxer-gs Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156482

:D

Előzmény: fefe1968 (156481)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156481

"mi az amihez nem elég a hétköznapi életben fél- egy perces pontosság?"

Aukciós oldalon licitálni az utolsó 2-3 másodpercben egy mechanikus werk-re :)! Ez elég nyomós ok.

Előzmény: nickback38 (156467)
VAG Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156480

Az én mezei 4R36 Seiko 5-öm simán tartja a napi +5 másodpercet, a boltból  kihozva, szabályozás nélkül. A 15x annyiba kerülő Longines-nek nem megy.

Előzmény: nickback38 (156465)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156479
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156478

Nekem is tetszik ez a hegedű hasonlat. ;-)

Előzmény: Wreck Diver (156476)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156477

A Rolex is csak a véletlennek köszönhette, hogy átvészelte a válságot, és ez a véletlen csupán csak marketing volt, jelesül az amerikai piac. Az amerikai eladásai és agresszív marketingje mentette meg a bukástól, nem az, hogy jó órákat csinált. Az amerikaiak kezdetben viszolyogtak a japán cuccoktól, amik az 50-es években eléggé kezdetlegesek voltak, nem úgy, mint később, a 70-es, 80-as években, amikor bedöntötték a hiradástechnikai és szórakoztató elektronikai piacot. Egy Rolexnek egyszerűen az amerikai fejekben nem lehetett vetélytársa a japán kvarc, hiába volt jó és olcsó. A Rolex képes volt kibekkelni 15 évet, az Omega (és a többi, esetenként sokkal jobb cég) meg nem. Ennyi.

Előzmény: nickback38 (156474)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156476

"Because we have been through everything, you know? We didn't invent anything because everything was done before us.

We have to recognize. We have to be modest, some people forget sometimes to be modest (smiling),

but everything has been done by our grandfather or great-grandfather. Even the repeater, everything. Now we adapt that to a certain size and so on.
Ok, now everything has been done. You come out with a rattrapante; well everybody has a rattrapante. A very cheap rattrapante from ETA and so on. What's the point of doing a rattrapante?"

"Now, they make a case with a CNC machine with, I don't know, four, five, six, seven axis.  No problem, you know? 
It's perfect but it's dead, the material is dead. And they don't understand why and I say, "Listen, it's very simple." 
If you make a violin with a CNC machine ok? You take a piece of wood, you program your machine, bzzz, bzzz, bzzz, it's done. Ok? 

You make another cover, you put the cover, you stick it, you glue it. Your violin is perfect, but peculiar, he will never sound. It's dead! 
Because you didn't respect the vein of the wood. And you use only one wood, but in violin you have three or four different wood, must be a reason, you know? 
It's not just because it's nice to look at. "

- Philippe Dufour

Bírom az öreget a pipájával és a fura angoljával együtt, ahogy van. Tetszik az a fajta szemlélet, amit magáénak vall. 

Ahogy mondtad: "antimagnetikus hókuszpókusz, új anyagok". Meg persze az olcsóság és tömeggyárthatóság oltárán feláldozott,
általunk soha meg nem ismert ötletek, találmányok, fejlesztések. Na, azok közt biztosan akad pár nagyon érdekes dolog. :)

Előzmény: nickback38 (156474)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156475

Vitázni tényleg felesleges, mert alma a körtével a quartz és a mechanikus automata, DE csak addig, amíg vkinek

csak és kizárólag nem a pontosság a fontos. Nekem is az volt jó régen, azért vettem Tissot quartz chrono-t.

Az ugyanazért az árért kapható automaták meg sem közelítették a pontosságát, de még a jóval drágábbak sem.

Abban lehet igazság, hogy a gyártóknak fontos a pontosság, mert piaci elvárásnak tartják. Viszont a Seiko

példáján elindulva látok más alternatívát is, mint Te. A '60-as évek közepén Svájc egy addig minden évben megtartott megmérettetésen "megfutamodott", amikor a Seiko közzétette a teszt eredményeit annak az órának, amivel indulni

akart volna a következő versenyen. Nem rendezték meg a versenyt... A Seiko ezek után majdnemhogy teljesen

felszámolta a mechanikus órák gyártására szakosodott erőforrásait - pontosabban átirányította a quartz órák

fejlesztésére, mert úgy gondolták, hogy a piac igénye a pontosság felé (is) fog irányulni, abban meg a mechanikus

szerkezetek elérték lehetőségeik akkori határait. Majd ha nem is csak a pontossággal, de kevés híján megszüntették

a svájci óraipart...a "pontos mint a svájci óra" szlogennel együtt.

Nemrég keseregtem a japán órás fórumon, hogy eltűntek a Seiko automata chrono-i. Egy fórumtárs linkelte a belpiacos

site-ot, de ott sem volt több fél tucatnál. Pár éve még az export vonalon is a többszöröse volt ennél. Brahiból utánanéztem, hogy mi a helyzet a mezei automatákkal - ott sem akkora már a választék mint régebben - jóformán

csak Monster vonal tekinthető állócsillagnak. Viszont egyre több a kinetic és a solar és mintha ráerősítettek volna

ezek reklámjára. Számomra elég nagy a hasonlóság a "quartz hadjárattal". Lehet hogy Japánban másképp képzelik

kielégíteni a piac pontosság iránti igényét? Lehet hogy megint nekik lesz igazuk és a pontosság nem a mechanikus

órák szinonímája lesz? Legalább is azoknál, akiknél csak a pontosság az elvárás és más nem érdekli őket.

Előzmény: Felfedező2 (156468)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156474

Hivatalosan lenyomni :-) Az Omega sosem csinált titkot abból, hogy ő szeretne lenni a dudás a csárdában,

mindegy mivel. Szvsz az Apollo program kapcsán szerzett népszerűsége segítségével lett volna rá esélye,

csak Japán az egész svájci óraipar levesébe beleköpött - az Omega szempontjából pont a legrosszabb

pillanatban. Ráadásul a Rolex ezt is "méltósággal" átvészelte, míg az Omega-t a "vitatható" tokozásaival

is csak egy hajszál - vagy ha úgy tetszik Hayek - választotta el attól, hogy eltűnjön sok más addig prominens

szereplővel együtt.

Magam részéről ezeket - antimagnetikus hókuszpókusz, új anyagok, pontosság - az itt már jó párszor emlegetett

útkeresés egy mérföldkövének tartom. Az is sokszor elhangzott, hogy a mechanikus szerkezetekben már nincsenek felhasználható tartalékok, máshol kell keresgélni, ha vmi "fejlődést" akar felmutatni egy gyártó az épp aktuális marketing hadjáratában. Az Omega-nál most mozdult meg a gépezet, hogy előre menekülés, vagy támadás a cél szvsz mindegy,

a Rolex-et ennyivel nem lehet még csak megszorongatni sem.

Előzmény: ronin s8 (156473)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156473

Nézd, a pontosság ebben az összefüggésben tényleg csak marketing. Egy Patek nagyjából addig felel meg a Patek Pecsét pontossági követelményeinek, amíg a friss tulaj elégedetten beül vele a Mercedesbe, és rácsapja az ajtót - onnantól vége. ;-))

Ez színtiszta marketing. A lényeg számunkra, hogy mostantól az Omega hivatalosan is le akarja nyomni a Rolexet pontosságban, és ezek az új szerkezetek képesek is rá.

ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156472

Temetésről szó nincs, de ha jól számoltam, kettő darab Rolexet soroltál fel. Szerinted hány létezik jelenleg...? ;-)

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156471

Ez teljesen egyértelmű, de van egy szint - mondjuk a nem chronometer minősítésűek - ahol már fektetheti az ember, a szórás nagyobb lesz és nem kiegyenlíthető... Nyilván ezért drágábbak a precízebb, igényesebb szerkezetek, legyen az bármilyen márka. A Rolexet csak azért hoztam fel, mert talán koronás logóval van a legtöbb minősített termék a piacon (meg persze én is büszkén nézegetem a sajátomat a karomon), a régi Omegám meg nem volt az. Örvendetes, hogy most már ők is elindultak ebbe az irányba és az volt a gáz, hogy korábban - prémium márkaként - ezt nem tartották annyira fontosnak. Látszik is a használtpiaci Omega árazáson. És nyilván a már említett presztízshez is sokat hozzá tesz, hogy évek múlva mennyire tartja az árát (esetleg még drágább is lesz, de nyilván ez is több öszetevős kérdés) egy-egy termék. Ami a marketingben sem elhanyagolható szempont... Nem akarom túldimenzionálni a dolgot, de tényleg zavar ez az óra-gyűjtő, -értő körökben tapasztalható pontosságellenesség...

Tisztában vagyok azzal, hogy egy egész nap az erdőt járó hivatásos vadász órája máshogy jár, mint egy informatikusé, de egy sok szögben adjusztált szerkezet, ha jól állították be, kis eltéréseket fog mutatni minden irányban, így ez elvi szinten a már említett módszerrel játszva kiegyenlíthető.

Előzmény: phranxinatra (156470)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156470

A mechanikus óra pontossága nagyban függ a viselője hordási szokásaitól. Ugyanaz az óra máshogy fog járni egy könyvelő és egy pizzafutár kezén. Az Omega új werkjei meglehetősen stabilak, és kevésbé érzékenyek a pozíció illetve a hőmérséklet változásaira, de azért még így is van szórás. Ez az 5 mp az, amit garantálni tudnak. És hát az az általános nézet, hogy egy óra inkább siessen, mint késsen.

Előzmény: fefe1968 (156454)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156469

A pontosság dologban abszolút egyetértek veled: a mechanizmus adta lehetőségeken belül legyen egy óra minél pontosabb. Viszont az tényleg nem Rolex sajátosság, hogy a különböző pozíciókban történő fektetéssel hosszú távon is minimális járáseltérést produkálsz. Ugyanezt (igaz, csak néhány hónapos időtartamban) egy 2500-as Omega szerkezettel (ETA alapú Co-Ax) én is megcsináltam.  

Előzmény: Felfedező2 (156468)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156468

Jó, biztos nincs jelentősége egy óránál a pontosságnak (nyilván ezért nem is törekszik egyetlen gyártó sem mind a kivitelezésben, mind a marketingjében a minél nagyobb pontosság elérésére, ezért nem használnak szabványokat és ezért árazzák a chronométereket mindig magasabban, mint a tanúsítvány nélküli termékeket, ahogyan az Omega-ról szóló hírből is pontosan ez derült ki) Igazad van, semmi szükség rá!

Én azért mégis szeretem, hogyha pontos az órám és igen, idegesített, amikor nem volt az, nem szerettem utána állítani és egyébként is, egy napi használati tárgynál szeretem, ha jól használható, sőt minél jobban használható (pl. az óra az időmérésre) annál jobban szeretem használni. Igaz, hogy a kvarc pontos - ahogyan írtam egy mechanikus is tartható pontosan, nyilván több törődéssel és drágábbért - de ott a presztízs az alacsonyabb és bizony pont annyival alacsonyabb az a presztízs, amennyivel a piac alacsonyabbra árazza...

Lehet ezeken vitázni, de fölösleges. Láthatóan a gyártók adnak arra, hogy pontosnak látszó termékeket állítsanak elő, sokat költenek minősítésekre, amit meg is fizet az egyszerű felhasználó - tehát van jelentősége. Nem akarok itt a bölcsek kövével előállni de ez a piac által visszaigazolt igazság. A kvarc meg egy egészen más téma, ahogyan egy okostelefon is tud halál pontos lenni, ha van 3, vagy 4G hálózat... Mégsem focizik egy ligában egy Patek-kel. Mert az élet nem így működik.

Előzmény: nickback38 (156467)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156467

Pontosítok - egy bizonyos határon túl nincs gyakorlati haszna a pontosságnak. A repülőgép sem X óra Y perc Z másodperckor indul, de még ha így is lenne, akkor is kezelhető lenne úgy, hogy előbb ér ki az ember. Szerinted

mi az amihez nem elég a hétköznapi életben fél- egy perces pontosság? Nem gondolom, hogy különösebben

sokan szoktak "másodpercmutató a 12-esen" pontossággal érkezni még oly fontos eseményekre sem. Picit előbb -

ez a leg kukacoskodóbb etikettbe is belefér -, de a picit nem másodpercekben van mérve, hanem percekben.

A PP, meg a többi luxusóra árának nincs köze semmiféle objektíven mérhető tulajdonsághoz - marketing alapú

az árazásuk. Addig nyomják felfelé, amíg a piac tolerálja...

A quartz pontosan a pontosság - :-))) - miatt tud tényező lenni az ára mellett. Ha a verseny a pontosságról szól,

akkor egy quartz karórát nem lehet mechanikus szerkezettel megszorítani. A hangvillás Bulova-k emlékem szerint

57e-s rezgésszámmal sokáig tudták tartani a frontot, de aztán jött az anstron...

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156466

Azt írod, hogy nincs gyakorlati haszna a pontosságnak? Hát akkor mi egy óra gyakorlati haszna? Ez, már ne haragudj, de így butaság. Persze, hogy van gyakorlati haszna, nyilván - az összes többi, nem jelentéktelen tényezőt, mint múlt, presztízs, komplikációk is hozzávéve - mégis csak azért ennyi egy Patek ára, mert tudja a -2/+3-at, ahogyan a mechanikus Grand Seiko is drágább picivel (mondjuk nagyjából 25-30-szor) mint az egyébként nagyszerű, jól beszabályozható Seiko 5-ös, ez biztos nem a tok kidolgozottsága miatt van... A Rolex szervíze tényleg annyi, mint egy-egy jól teljesítő ETA-s óráé, de el tudják adni, bizony nagyobb mennyiségben mint a többit és ez nagy valószínűséggel azért a pontosságának is köszönhető. Hogyne lenne elvárható?

A quartz-ot azért nem jó ide keverni, mert ott teljesen mást vásárolsz (ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ugyanaz az élmény tévében megnézni egy városról egy filmet, mint elmenni oda, hiszen a filmből sokszor több információ megtudható, mint a személyes jelenlétből...), már hogyne lenne fontos másodperc alapon érni, ha az ember másodpercre pontos, vagy késik egy fontos megbeszélésről fél percet az bizony nem mindegy...

Előzmény: nickback38 (156465)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156465

Nem az említett - vagy a hasonlóan jó, de nem említett - márkák ekézése képpen, de halkan megjegyezném,

hogy a manapság 100-150e HUF-ért kapható órákban lévő 2824-2 caliber-t többeknek sikerült már COSC-ra

beszabályozni ebben az országban is. Tehát akár egy Rolex nagyszerviz áránál kevesebbért is lehet bárkinek

COSC-ot teljesítő órája. Persze, papír nincs róla, hogy milyen pontos az óra, de a gyakorlatban bizonyítani tud.

Arról nem is beszélve, hogy pár hét állás után az üzletben azért nem biztos, hogy az elsőre összejön a COSC,

minősítés ide, vagy oda.
Mennyi értelme van így a COSC miatt jóval többet fizetni egy óráért, pláne hogy szvsz elég keveseknek kell

másodpercre pontosan élni? Jó, jó, ha már többek között a mechanikában rejlő mérnöki teljesítményért

szeretjük az automatákat, akkor a pontosságot is illik eredményként elismerni, de szvsz sok gyakorlati haszna

nincs.

Egy jó szerkezet jó tokban minőségi munkával összeállítva, ezért érdemes lehet pénzt adni, de ha nekem a

pontosság nagyon fontos lenne és nem akarnék egy "mezei quartz-cot" hordani, akkor inkább vennék egy

Spring Drive-os GS-t ... és rámondanám, hogy még innovatív is :-)

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156464

A tapasztalatom - igaz egy darab Rolex-szel és egy Omegával kísérleteztem eddig csak - hogy a Roli minden tekintetben sokkal pontosabb. Míg az Omegát, igaz az nem volt még Co-axial-os csak egy módosított, modullal kiegészített ETA, hetente, sok másodperc eltérés miatt újra kellett állítani, a Roli egy kis figyelemmel halál pontosan tartható (csak a rövidebb hónapok miatt szoktam kicsavarni a koronát, egyébként kiismertem, hogy éjszaka milyen pozícióban siet el egy kicsit, melyikben késik és úgy teszem le, ha beleszalad egy-egy másodperc, nagyon jól működik, mert az eredő nulla). Tudom, már kaptam is érte korábban, hogy ez nem lehet, meg nem is elvárható erény egy mechanikus automata órától, de mit tegyek, ha így van, immár referenciának is tekinthető ideje, hiszen több, mint egy éve hordom így, és tényleg szinte csak óraállításkor kell a mutatókhoz nyúlni, meg, ha más időzónába utazom, de akkor is csak a nagy mutató állítódik... Lehet, hogy a COSC nem jó pontosságot ad, vagy rosszabbat, mint a Grand Seiko, illetve az említett svájci meteorológiai szabvány, de szerintem a kérdés inkább az, hová szabályozható be és hány pozícióban egy óra. Az öt pozícióban, jól beszabályozott chronométereknek nálam tudniuk kell az előbb kifejtetteket és eddig ezt nekem csak a Roli tudta, az ismerettségi körömben van egy submariner tulajdonos, aki szintén ugyanerről számolt be, pedig ő nagy órabubus, sok másfajta karóra tulajdonosa... Vagyis én még nem temetném a COSC alapján magát szerényen csak szuperlatívusznak nevező márkát.

Előzmény: ronin s8 (156463)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156463

Ez azért a Rolexek zömét is megszorongatja ám...

Előzmény: tamas1000 (156462)
tamas1000 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156462

csak a Rolex :))

Előzmény: ronin s8 (156457)
tomcat Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156461

Praktikus megközelítésben azért jó ha stabilan kicsit pluszban jár az óra, mert akkor elég reggelente csak kihúzni a koronát (ha van másodperc stop), elszámolni háromig és már be is van állítva. Ha viszont stabilan mínuszban van, akkor macerás mindig egy percet előretekerni és várni.

tomcat

nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156460

Ha nekik az az az élet tetszik, akkor igen :-)

Előzmény: spyder999 (156459)
spyder999 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156459

Akkor ezek szerint a csövesek nagy királyok!;)

Előzmény: nickback38 (156458)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156458

Világot látott embertől halottam, hogy nem az a király, akinek nagyon pontos az órája, hanem aki úgy éli a neki tetsző életet, hogy nem kell törődnie azzal, mennyi az idő :-)

Meg aztán ebben az árszegmensben már nem igazán a "technikai jellemzők" befolyásolják a vásárlót. A 15K gauss is nagyon jól néz ki a marketing anyagokban, de nem gondolom, hogy többször lesz haszna, mint a

600m vízálósság + héliumszelep kombónak.

Az azért becsülendő, hogy igyekeznek ideologizálni az árat :-)

Előzmény: ronin s8 (156457)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156457

Ez nagyobb pontosságot jelent, mint a COSC, konkrétan a szórás a fele: +6/-4 helyett 0/+5. Ez ekvivalens a Patek +3/-2-jével.

Ez azt jelenti, a gyár megbizonyosodott az új szerkezetek megbízható pontosságáról - ez jó hír. :)) 

Az ETÁ-k nem fogják tudni ezt teljesíteni, de jószerivel senki. ;-) Újabb lépés az exkluzívitás felé...

spyder999 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156456

Általában is inkább pluszra hangolja mindenki,mert egy órának nem "illik" késnie.(gondolom ez lehet a háttérben)

dexter0719 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156455

szia,

persze neki is az, de egy sima paypal-os tranzakció esetén vevő védelem van.

majdnem minden probléma esetén neki fognak igazat adni.

Előzmény: öccse (156452)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156454

Laikus kérdés ötlött fel bennem: Miért jó ez a napi 0  és +5 másodperc közti tűréshatár, miért nem +/- 3 másodperc inkább? Ha az előbbi az elvárás, akkor kicsit sietősre lesz belőve gyárilag a mecha, hogy beleférjen a tűrésbe, ahelyett, hogy mindegyik pöpec pontosra lenne hangolva.

WiZARD Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156453

Omega elhagyja a COSC-t, helyette METAS lesz, napi 0  és +5 másodperc közti tűréshatárral, valamint 15k gauss mágnesességet is ki kell bírniuk majd az adott modelleknek.

http://www.ablogtowatch.com/omega-metas-swiss-metrology-institute-certification/

öccse Creative Commons License 2014.12.10 0 0 156452

Szia! Az eladónak miért nem biztonságos a PayPal ?

Előzmény: dexter0719 (156449)
pego123 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 156451

Üdvözlet!

Szeretném megkérdezni, hogy manapság hova érdemes Budapesten (esetleg környékén) automata órákat (Zenith 682, GP 7000) szervizre vinni?

Köszönöm!

Flatley82 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156450

Szerintem ha már Longines akkor még érdemes elgondolkodni ezen is : http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/jazzmaster/seaview-day-date-auto/h37565131

Elég tetszetős darab ( bár ezt mindenki döntse el maga ).

Magát a brand-et annyira nem is merem milyen órákat csinál, illetve milyen a Longines-hez viszonyított minősége. Szerintem nem sokkal kapsz rosszabb minőséget.

De ezt mondják meg a hozzá értőbb emberek. :)

Előzmény: Wreck Diver (156429)
dexter0719 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156449

szia,

pár dolgot tegyünk tisztába.

paypal-os fizetés esetén nem bankszámlára fizetsz, hanem az eladó paypal-os azonosítójára, amit utána majd átutal a saját bankszámlájára, ha akar.

vám és áfa nincs, mert eu-n belül vagyunk.

ha valóban paypalos fizetés lesz, akkor az biztonságot jelent neked, vevőnek.

Előzmény: Certina (156437)
csaba971 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156447

Sziasztok!

Egy 2008-as Longines Grande Vitesse Chrononak mennyibe kerül a nagy szervize (még nem volt szervizben)? És hol érdemes megcsináltatni?

Előre is köszi!

Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156446

Wreck Diver,

Köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156445)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156445

OFF:

Szerintem a "personal" itt arra vonatkozik, hogy ne az "I'm sending money to family or friends" opciót válaszd a pénzküldésnél,
hanem az "I'm paying for goods or services"-t. Hiszen nem személyes célra küldesz pénzt, hanem terméket vásárolsz.

De ha nem vagy biztos a dologban, lökj nekik egy emailt, vagy facebook üzenetet. Sokszor a FB gyorsabb...

Előzmény: Certina (156441)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156444

Bocsánat...

altimus,

Igen, igazad van, ez is járható út. Most arra kértem meg, hogy a Chrono24-es hirdetésében nyisson meg egy direkt pp fizetési lehetőséget a hirdetett termékre. Ez talán nem bonyolult és máris nem magán-fizetés a pp szabályainak viszonylatában... Meglátjuk.

Köszönöm!

Előzmény: altimus (156442)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156443

altimus

Előzmény: altimus (156442)
altimus Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156442

a bizalmat egeszen biztosan erositene ha tudnal peldaul egy telefonszamot, nevet, cimet, amit le tudnal ellenorizni. (pl. egy ketperces telefonalassal.) nevre ra lehet guglizni, ha mas nem kozossegi oldalakon szinte mindenki megtalalhato. aki megadja ezeket a szemelyes adatait az nem valoszinu, hogy at fog vagni.

Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156441

Wreck Diver,

Szerinted jól értelmezem-e, hogy amennyiben magánszemélyt fizetek ki e-bay-en kívül, gyakorlatilag egy általa e-mailben megadott bankszámlára, akkor nincs védelmem?

Items purchased off eBay:

Items are eligible unless they are excluded below:

• Real estate, motor vehicles, capital equipment, travel tickets, and events tickets
  • Intangible items
  • Services
  • Items purchased using PayPal Payments Pro or Virtual Terminal
  • You may not file a dispute for a Personal Payment

Köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156440

Nagyon köszönöm!

Szinte éreztem, hogy Te leszel az első segítő :-)

Átnézem a teljes irományt!

Köszi, köszi!

Péter

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156439

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/popup/UAeBay-outside

Figyelj rá, hogy termék vásárlása legyen a pénzküldés célja rovatban,
és nézd át a Paypal FAQ-ot, hogy az órák beletartoznak-e. Nekem úgy rémlik, igen.

Szlovákiából magánszemélytől vett cuccra szerintem sincs vám+áfa.
Azt hiszem vállalkozásként ha vásárolsz nagykertől, ott a helyi áfát rádobják, ha nincs közösségi (EU) adószámod...

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156438

Nem kell elítélni azokat, akiknek megfelel egy Hamburger, Police stb.
Láttam olyan embert, aki Los Angeles legjobb környékén 5 hálószobás házban lakik,
és egy gardróbszoba van tele a legkomolyabb divatmárkák néha sosem használt ruháival, cipőivel.
Plusz 4 autó a garázsban. És közben tizen darabos Invicta gyűjteménye van, Imádja őket, és elégedett velük.

Szerintem nem kell ezt lenézni.
Ennyi erővel a Renault Thalia stb. tulajokra is lehetne kávétpoharat dobálni a dugóban
azzal, hogy mégis miféle elcseszett szépérzékű emberek valójában.

Na de milyen jogon? Kinek mi tetszik...

Nem is érted őket? Persze, hogy nem.
Egy állatvédő se érti meg azt, aki csigás-, vagy számszeríjjal vadászik szarvasra.

Nem vagyunk egyformák, és szerencsére az óraipar nagyjából mindenkit ki tud szolgálni.
Nem volt ez mindig így. Voltak idők, amikor a sokunk által csodált komplikált zsebórákhoz ugyanúgy csak a legmódosabbak juthattak hozzá,
mint ma egyes gyártók óráihoz. Csak míg ma van Wienerschnitzel&Sohne, Seiko, Casio, TikoTime,
addig akkoriban egyszerűen nem volt olcsó alternatíva. Lehetett lesni a templom tetejét helyette.

Annál azért a mai helyzet sokkal jobb. :)

Előzmény: spyder999 (156436)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156437

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni PayPal-os tranzakcióhoz.

Áldozat: Seiko prospex sumo

Eladó: Szlovália, meghirdetve a Chrono24-en.

Kérdésem, problémám: napi szinten levelezünk, kiderült, hogy a személyes találkozás-átvétel gyakorlatilag megoldhatatlan.

A tranzakció nem a chr24-en keresztül, de paypalos fizetéssel lenne az eladó szlovákiai bankszámlájára (magánszemély), majd trackinges gyorspostás feladás a címemre.

Biztosíték-e számomra a paypalos fizetés, vagy ez olyan, mintha a magán bankszámlájára utalnék, azután vagy kapok valamit, vagy nem?

Jól tudom-e, hogy ebben a viszonylatban sem vám, sem ÁFA fizetési kötelezettségem sincs?

Köszönöm, ha valaki érdemben tud segíteni, tanácsot adni!

Péter

spyder999 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156436

"Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)"

Igen, sokrétű.

Nekem ezek a kedvenceim :

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_arany_uj_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2010517856.html

Egyedüli érték benne az 1g 24k arany lapocska.

Másik:

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_23_kt_arany_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2007179342.html

Teljesen értéktelen vackok,és van rá kereslet!

Gondolom egy-két megtévesztett háziasszony venne karácsonyra az urának.

És láttam már elkelni komoly összegekért.

Aki meg magának akar ilyet venni,annak nem tudom mi munkálkodik az agyában.

Gondolom egy-két hónap alatt megkopik 3 mikonnyi 23 karátos arany,és utána még förtelmesebb az egész kárc óra.

Szerintem nem is szoktak ilyen tiszta arannyal aranyozni,mert az még képlékenyebb és kopósabb.Érthetetlen az egész!

Előzmény: Wreck Diver (156431)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156435
Előzmény: Faszi Kém (156434)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156434

Ezt a leírást találtam róla, a fórumokon még nem igen hozták szóba:http://www.soprod.ch/EN/index_htm_files/Generique%20SOP%20A10-2.pdf

Előzmény: Wreck Diver (156433)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156433

A rengeteg ETA-s óra között igazi különlegesség lesz.
Kár, hogy elbarmolják a rotort. A gyári genfi csíkos sokkal szebb.

Szerintem minőségben biztosan tudja azt, amit egy ETA. Főleg, hogy drágább szerkezet.

Előzmény: Faszi Kém (156432)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156432

Üdv az uraknak!

Óravásárlás elött állok és adott egy Steinhart Soprod A-10 szerkezettel. Mennyire megbízható? 

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156431

Szerintem sokszor szűklátókörűek vagyunk a hobbinkból, anyagi helyzetünkből stb. kifolyólag.
Olyan ez, mint amikor egy szállodás olvas az itthon idegen nyelvet beszélők százalékos arányáról.
Nyilván megdöbben, hiszen a saját munkakörnyezetében - akárcsak anno a suliban - mindenki beszél idegen nyelvet...

Egyrészt rengeteg ember van a világon, aki egy kicsit sem konyít - és nem is akar - az órákhoz. "Ez szép, ez kell" jeligére.
Fogalmuk sincs, mi az az automata, kézihúzós, kvarc, tourbillon. Mutatja az időt és kész.

Másrészt a divatóra fogalma nem egzakt. Van, akinek a JLC, Omega, Zenith, Rolex stb. divatórák, és évente vesz valamelyikből egyet-kettőt.
Vagy éppen az adott évszakhoz, kedvenc kabát színéhez választanak. Ugye, leopárdmintás Daytona például.
A dobozok-papírok mennek a szemétbe, a nem hordott-megunt darabok meg rohadnak a gardróbszoba X szekrényének Y fiókjában...

És aki nem ért hozzá, és még jól is áll anyagilag, azt nem érdekli / nem tudja, hogy egy kínai Emporio Villanto 80 ezerért nem jó üzlet.
Neki azok tetszenek, vesz évente hármat a divatjamúlt, elunt darabok helyett, így fel se tünik neki, hogy kétévente beszarnak mondjuk.
Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)

Előzmény: wg5113 (156430)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156430

A Longines -nél én is erre gondoltam.

Igen ez még lehet jó nekünk olyan szempontból ,hogy egyes gyártók meglepnek minket egy pár újdonsággal.(Tissot)

Aki ért valamit hozzá az nem fog mellé ezután sem,aki nem annak meg nem fáj.Van viszont egy olyan tendencia,hogy az óra vásárlók zöme a "divat" órákat veszi inkább és a kirakatokban ezért egyre több van belőlük.Komoly órát csak üzletemberek(némelyik hamisat),vagy igazi szerelmesei az órának vásárolnak,pénztárcájuktól függően.

Előzmény: Wreck Diver (156429)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156429

Longines: Szerintem nem a helyhiány és a szerénység okán nem vésik rájuk, hogy adjusted in 5 positions. :)

Ami meg a Tissot-t és a többi etást illeti, az ő bajuk, hogy a mai napig olyan szerkezetekkel dolgoznak,
amiknek a hajdan volt szabadalmi oltalma duplán lejárt, majd elhunyt végkimerülésben.

Szedtek itt már szét kínai 2824-est, 7750-est páran. Egyelőre még bontva lebuknak.
Na de jóformán azért, mert a kínainak nem éri meg költeni a precízebb finiselésre, jobb alapanyagra, MEO-ra.
Lassan csak kedv kérdése, hogy csinálnak-e az eredetitől megkülönbözhetetlen klónokat vagy sem...

Persze joggal mondhatják a gyártók-tokozók, hogy úgy kell a parasztnak, ha használtan, ebayen, vaterkán vesz órát,
elvégre úgysem az ilyen ember a célcsoportjuk. De egyrészt mindenki hallott már hülye márkabolti eladóról,
aki azzal kereste a mellékest, hogy kínai cuccot cserélt ki az elboltolandó eredetire, másrészt a hozzá nem értő
tömegek ( Ők vannak többen. Nem az órabubusok tartják életben az ipart szerintem. ) ha elég - általuk eredetinek hitt -
hamisítványt dobnak 1-2 év után a szemétbe, akkor durván rossz hírét kelthetik egy-egy márkának azért.

De az ő bizniszük, nem az enyém. Úgysem veszek etás órát használtan. :)

Előzmény: wg5113 (156422)
y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156428

Én a Hydroconquest után olvasgattam, és neten találtam, szóval biztosra nem vehető...

Előzmény: wg5113 (156426)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156427

Vagyis nem milliós cucc... Köszi! Szerinted az Ebay-on, vagy a Vaterán áruljam?

Előzmény: Törölt nick (156425)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156426

Köszönöm szépen!Én külföldi fórumokon sem találtam róla semmi használhatót.

Előzmény: y78 (156423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156425

Törtarany érték, plusz maximum 10 ezer pénz. 

Előzmény: Andy Baron (156424)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156424

...úgy csinált, mintha feltöltötte volna a képeket, de sehol sem látom, így még egyszer próbálom...

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156423

Amennyire tudom, elabore...

Előzmény: wg5113 (156422)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156422

A Tissot esetében arra gondoltam ,hogy sok a hamis,ezért van bizonytalanság és ha mindenki mindent tokoz ,akkor nem a Tissot esetében kérdés ,hogy mi  van benne csak a csoporton kivülieknél lehet bizonytalanság. A Longines pedig azt nem árulja el ,hogy milyen minőségű,mondjuk Top,vagy Ellabore a benne levő 2824-2.

Tomi :

Igen tudom és azt hiszem Neked is igazad van valahol.

Előzmény: Wreck Diver (156419)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156421

Üdv!
Hagyatékból maradt rám egy fehérarany karóra, aminek az értékét csak nagyjából sejtem!
Nem lévén jobb ötletem, tőletek kérdem, hogy a képeken látható karóra mennyit érhet?
(Az óratok mérete 2,5 cm, a szíj a befogónál 1,8 cm.)
Köszönettel:
Botta András
06/70 2200444

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156420

Az enyémben is az SW200 van, de én bizony nem mértem a pontosságát, csak felveszem, ha inghez kell és gyönyörködöm benne napközben :)

Előzmény: wg5113 (156412)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156419

A Longines és Tissot nem kérdés. Swatch Groupos mindkettő.
Náluk az ETA szerkezet bizonyos értelemben manufaktúrawerk,
hiszen a gyár is a cégcsoport tulajdona. 

A többi meg úgyis kiderül.

Az IWC max. 10 ezerről 12800-ra emeli a modell árát, és belevág valami pellatonosat.

Előzmény: wg5113 (156418)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156418

Persze van idejük a gyártóknak fel készülni.Kíváncsi vagyok,hogy mi lesz ebből és mit tudunk majd biztosan arról,hogy melyik óra mit rejt.

Például a Longines Legend Diver 2824-2 szerkezetéről még mindig nem mondott semmit a Longines.Ha már ez is titok,akkor mire lehet számítani.Mindent szét kell szedni mint a Tissot órákat,hogy biztosra menjünk? A kisebb gyártók szerintem is nagyobb szerephez jutnak majd.

Előzmény: Wreck Diver (156417)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156417

Biztosan megvannak a tervek arra az esetre, ha az ETA eljut odáig, hogy a gyártók nagy részének végre fityiszt mutathasson.
Csak a vészforgatókönyv lényege, hogy nem nyúlnak hozzá, míg van más - olcsóbb - lehetőség.

Aztán ha eljön az ideje, ki-ki lép majd, ahogyan eltervezte. Lesz, aki lemond az olcsóbb modellekről,
lesz, aki előránt a kalapból egy az olcsóbb darabokba szánt saját kalibert, lesz aki kínait tokoz a swiss made-et kijátszó trükkökkel, és lesz aki szimlán tönkremegy.

De ez még odébb van. És nem szabad elfelejteni a Soprod-ot, DD-t, és a száz másik kisebb szerkezetgyártót,
akinek a nevéről nagyon sokan még csak nem is hallottak. Ők is kérnek majd egy-egy szeletet a tortából, ha az ETA-tól odaférnek...

Előzmény: wg5113 (156416)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156416

Ez a kerek összefoglaló szerintem teljesen tükrözi a valós állapotokat.Ettől függetlenül engem elkeserít az IWC és több neves gyártó pont a szerkezet használatukkal.

Előzmény: APT (156415)
APT Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156415

A Sellita igazándiból az utóbbi időben futott fel, és nagyon sokat fejlődött. Míg két-három éve csak egy közepes minőségű ETA utánzat volt, addigra mára teljes értékű minőségi alternatívává nőtte ki magát.

De ez elmondható egyébként sok kínai werkről is - pontosabban, ha az nem is, hogy jó ETA/svájci alternatívákká váltak volna már, de az igen, hogy óriásit fejlődtek minőségileg, és egy hullámzóan gyenge/gagyi minőségről feljöttek egy megbízható középszintre.

Nem véletlenül vetemedik most már az IWC is arra, hogy simán berakjon Sellitát - nem rosszak ezek. Ettől függetlenül megvan a véleményem erről az egészről - de az amúgy is ismert...

wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156414

Már én is láttam jó selita-t ez igaz. Viszont az Eta egyenletes minőség, persze a saját gyártási kategóriájában.Nem mindenbe tesznek top szerkezetet sajnos.

Az a cél ,hogy ne adjanak és ezzel feljebb poziciónálják magukat szerintem.

Előzmény: Wreck Diver (156413)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156413

Fene tudja. Nekem beválik a Sellita SW200.
Persze én nem mértem soha napi járáseltérést még.
Néha nagyritkán feldobom a vibóra. Szép egyenes vonalat húz, béke van az olajfák alatt...

De nyilván vannak lemaradásaik az ETA-val szemben. Kérdés, miben ( hajszálrugó, billegő anyaga esetleg ).

Nem tudom, eljön-e az a nap, amikor az ETA a saját márkáin kívül senkit nem fog kiszolgálni, de ha eljön, érdekes következményei lesznek. 

wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156412

Szerintem is így lehet.Az enyémben két nap nem tudott egyformán járni  a selita.Ezért a DS1 2824-2 -es szerkezetét rakattam bele Hantos mesterrel.Eladásnál meg vissza cseréltem .Ez a Tag-ra nézve az én szememben szégyen.Lesznek cifra dolgok a sokszor "lenézett" ETA hiányából adódóan.

Előzmény: Wreck Diver (156411)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156411

Biztos kifogytak a raktárkészletekből, és mivel az ETA egyre kevesebbet és drágábban szállít, szorul a hurok...

Előzmény: wg5113 (156410)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156410

Tavaly a Calibre 5 már csak Selita volt mind. Én el is adtam rögtön.

Előzmény: Wreck Diver (156408)
F T Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156409

Sziasztok!

Magyarországon lehet valahol STOWA órát venni? Konkrétan Antea érdekelne.

Üdv

Tibor

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156408

Bezony. A képen lévőn látsztik a felirat kezdete. Az éppen ETA.
De használnak Sellitát is ugyanúgy, ahogy rengeteg ETA-t is, DD kronó
és Soprod modulokat; sőt még El Primero is járt a Grand Carrera Caliperekben ( calibre 36 álnéven ).
Aztán ugye a saját werkes botrány a Seiko alapokra készített 1887-tel. Igazi kis vegyesbazár. :)

Előzmény: WiZARD (156407)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156407

vagy Sellita SW200

Előzmény: Wicked Belzebub (156406)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156406

Ez van...

Azért nagy mocskok ám ezek. Nekem nem kéne automata, nincs meg a vonzalmam feléjük, de a kvarc verzió közel nem néz ki ilyen jól :(

Előzmény: Wreck Diver (156405)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156405

Igencsak 2824-2 valójában...

Előzmény: Wicked Belzebub (156404)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156404

Skacok, Tag Heueréknél a Calibre 5 jelent valamit, vagy csak átkeresztelték az ETÁ-t, mert így jobban hangzik?

Mert erre bizony rágerjedtem :))

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156403

Hmm, egy Evo, szép :))

Előzmény: bgyurika44 (156400)
rollaz Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156402

Sziasztok!

Első automata órám beszerzése előtt állok. Ebből kettő (STEINHART "Nav B-Uhr 44 Automatic, B-Type" és Hamilton Khaki Automatic) ugyanazt a svájci (ETA 2824-2) szerkezetet használja, míg a harmadik (Laco Aachen) a Miyota 821A szerkezetével van szerelve. Bár külföldi fórumot is átnéztem már, de szeretném, ha megosztanátok tanácsaitok és esetleges tapasztalataitokat velem. Főleg az foglalkoztat, hogy minőségben és megbízhatóságban mennyivel van a Miyota az ETA alatt, ha egyáltalán alatta van? Illetve mennyire megbízható minőségben dolgoznak a fentebbi gyártók?

Előre is köszönöm!

bgyurika44 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156400
Előzmény: bgyurika44 (156399)
bgyurika44 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156399

Pár hónapja vettem ezt az Aerospace-t.

Előzmény: j b (156380)
candino01 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 156398

Előzmény: oys... (156397)
oys... Creative Commons License 2014.12.05 0 0 156397
WiZARD Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156396

no találtam még 2 hasonló grafikont mint a korábbiak...

Előzmény: WiZARD (152878)
tomlindudek Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156395

Ezt cserélték le:

Erre:

Előzmény: oys... (156393)
dészáz Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156394

a javítást,szervizelést szokták belekarcolni az órások.

Előzmény: A Bunkó (156392)
oys... Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156393

Új visszaszámláló órát szerzett a NASA

A régit már 1969 óta használták. Tovább »

forrás: Index.hu

Vajon milyen masina lehet?

Gondolom, nem erről van szó?

;^)

A Bunkó Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156392
Jut eszembe. A hátlap belsején lévő kézzel karcolt feliratoknak lehet valami jelentőségük?

Van olyan honlap, ahol a verkek fent vannak idő rendben?
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156391

560. Csak sz*r képeket csinál a telóm:)

Előzmény: Wreck Diver (156390)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156390

Marvin? 520, 560?

Előzmény: A Bunkó (156389)
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156389

Az első nem orosz)

oys... Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156388

E-papírból készít okosórát a Sony

A pántja is kijelző lesz, meg tudjuk változtatni a mintáját, de üzenetek is megjelenhetnek rajta. Tovább »

tomlindudek Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156387

Szia!

Az elem lemerülés jelző (EOL) sajnos nem mindig megbízható. Simán lehet, hogy merül az elem. Lehet az is, hogy nem egyenletesen ad feszültséget az elem az élete végén, ezért néha megy, néha nem megy. Lehet az elem felületén oxidáció. Lehet, hogy egy leesés következtében a másodpercmutató hozzáér az üveghez, vagy a percmutatóhoz. Lehet szerkezeti hiba. Szintén leesés, ütődés következtében eltörhetett az elem érintkező.

Hát elsőre ennyi jut eszembe. :-)

Üdv.

Előzmény: Lordgreg (156385)
ath Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156386

a nenyi aláírásakor még az volt, így lóg a nav falán is, a hamisítás ellenes, cartier órás poszter mellett. valaki kicsit irónikus ott a nav-nál....

Előzmény: glashuette (156381)
Lordgreg Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156385

Sziasztok!

Van egy 10 éves Longines Oposition (quartz) órám ami egyik napról a másikra elkezdett késni.

Elvileg az elem lemerülését az jelzi, ha a mp mutató csak 5 mp-ként lép, erre már volt példa korábban.

Tegnap vettem észre, hogy kb 5 percet késik, mostanra a késés 30 percre nőtt.

Elviszem egy óráshoz, de szeretnék itt is érdeklődni, hogy szerintetek mi lehet a baja.

(ez a modell: https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.classybrand.com%2Fwatches%2Fwatch_fs.asp%3Fwatch%3D6301%26brand%3DLongines%26pid%3DL3.617.4.72.6&ei=B-5-VJ7MMIO3ONqJgcgF&bvm=bv.80642063,d.ZGU&psig=AFQjCNFWB7MO7qcpP9-iLV72J5j-YSlmlA&ust=1417691013443368)

köszi

üdv

LG

oys... Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156383

Na, szóval: Mi van Veled manapság?

oys... Creative Commons License 2014.12.03 0 0 156382

Tengermély tiszteletem!

Rég láttunk itt a köreinkben. (Én annyiban változtam, hogy a nick-em végén a ...-ot helyettesítsd be értelemszerűen!)

Na, DE!!!

Mi az, hogy pillanatnyi bekukucskálás?!? Azonnal arra vagy kötelezve, hogy megoszd velünk, hogy mik is azok a "normálisabbak" az Airwolf mellett.

Sőt, hogy is áll az etás sub.? Na, meg az is érdekel, hogy a régi B. jár-e még havi egy másodpercnyi pontossággal? :-P

Satöbbi, stb., ...

.

U.i.: A Tudor katalógus mindmáig nagy becsben őrzött ereklyém.

;^)

glashuette Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156381

Mióta doktor a Vicc Pál? Megint lefordított valamit?

Előzmény: ath (156354)
j b Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156380

PASS: Lenin - a mondóka ellenére - szerencsére rég meghalt, nem kell lemondania :P

Pár év után valahogy eszembe jutott milyen jó kis topic volt ez amíg a fakek el nem nyomták az órákat itt is - mint azóta a vaterán - így véletlenszerűen benéztem egy kicsit, szóval semmiben nem vagyok képben, csak pár friss hozzászólást qkkantottam meg, de Breitling ügyben Szabó Gábort kell keresni, ahol Belzebub ajánlotta. Örülök, hogy sikerült régi vágyát egy Aerospace-t bekerítenie. Nekem is van egy játszós Airwolfom pár éve a normálisabbak mellett :) Időm meg semmi, szóval nem kell félni a "fele"barátaimnak, nem leszek újra állandó vendég, tényleg csak benéztem kicsit :))

Előzmény: Passionata (156374)
ath Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156378

már kimentek, pont ezért mentem most én. :-)

Előzmény: panerai (156367)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156377

Nincs sok viszonyítási alapom, de tavaly amikor megvettem az Aerospace-t, akkor hozzájuk mentem tömítés cserére (volt egy kis párásodás), de szépen kaptam vissza, a nyomáspróba eredményével együtt. Beszéltem a breitlinges emberrel, aki csinálta, olyan lelkiismeretes fajtának tűnt :)

Előzmény: prod (156375)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156376

Nem Tissot specifikus, csak azoknál jelezték eddig - abból lehet kiindulni, amiről van hír.

Gondolom azért náluk bukott ki, mert ők adják el a legtöbbet a "márkásabb" quartz-okból.

A probléma a caliber-ben lehet, függetlenül a tokozótól. Azt lenne jó tudni, hogy olyan cc.

2000-2004 körül nem váltottak-e a chronok-nál...

Előzmény: tomcat (156373)
prod Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156375

Segítségeteket szereném kérni.

Ajánljatok megbízható szervizest Breitlinghez.

Előre is köszönöm

Passionata Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156374

Biztosan erdeklodott , hogy lemondott e mar VI?

Előzmény: panerai (156367)
tomcat Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156373

Ez mitől lenne Tissot specifikus? Az ETA G10.211 egy tucat kvarc kronó kaliber, kiskerben valami 40 dollár körül van. Boldog boldogtalan tokozza az Invictától a Victorinoxig, de még a Swatch groupon belül sem csak Tissotba került, ugyanúgy ment a Certina DS-ekbe is (Podium, Action, Rookie, stb.).

Vagy volna egy külön rontósor a Tissot számára, ahol szándékosan meghibásodásra hajlamos werkeket reszelnek gonosz kis manók?

tomcat

Előzmény: nickback38 (156366)
oys... Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156372

És ez milyen óra lehet, itt középen?

http://index.hu/belfold/2014/12/01/ozd/

Vajon IWC?

Miskolc eléggé pengeélre került a múltkor.

Ez eddig senkinek nem tűnt fel, az ózdi városházán?

Nelson71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156371

Szerintem manipulált fotó lehet. Csámcsogni.

Előzmény: malenykij polgar (156370)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156370

Én maradnék annál, hogy poén.

Biztos van otthon tíz másik, amit hordhatna, érdekelne, hogy miért pont ezt dobta a gép.

Előzmény: H_G (156369)
H_G Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156369

Uramatyám. Ilyen óra szerintem csak akkor jut egy felnőtt férfihoz, ha ajándékba kapta a tízéves lányától. (És akkor szép dolog is hordani -- otthon, meg szabadidőben.)

Előzmény: panerai (156368)
panerai Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156368
Előzmény: malenykij polgar (156355)
panerai Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156367

Mit kerestél náluk? Ma már nem menő bejárni hozzájuk. Jöjjenek ki ha akarnak valamit:)

Előzmény: ath (156354)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 156366

Szvsz Te is abba futottál bele, mint páran már ezen a fórumon - a japán óráson is jelezték -, mintha a

Tissot-nál az utóbbi 10 évben jelentősen romlott volna a quartz caliber-ek minősége. Volt akinek 5 évente

megadta magát. Nincs semmi különleges abban, amit írtál, így halnak meg a quartz caliber-ek, minden

előjel nélkül.

Előzmény: zoty4 (156358)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156364

Front van?

Szerintem egy orosz államférfin öltönyhöz igenis haláli egy ezerszínü müanyag óra.

Előzmény: Passionata (156361)
Passionata Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156361

Biztos jo humoru gyerek ,egesz Ukrajna rajta nevetgel.

mondjuk a masik arcrol is csak ugy sut az ertelem.

kiirtottak/eluldoztek az arisztokraciajukat aztan csak a muzsikok maradtak.

james01 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156359

Ez jó. :)

Bár szerintem nem Swatch, mert nem látszik rajta a tipikus Swatch "bevágott"szíj, ami a tokhoz illeszkedik. Szerintem ez valami mégolcsóbb lehet. :)

zoty4 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156358

Tissot PRS200 és 9 éves

Előzmény: nickback38 (156357)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156357

Elmondanád, hogy mikori/milyen modell?

Előzmény: zoty4 (156353)
H_G Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156356

Újra meg kell állapítanom, a Nato-szíj egy kib...ott zseniális találmány.

Előzmény: Wreck Diver (156349)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156355

Úgy látszik, az orosz politikus vissza tudja fogni magát. Vagy csak jó a humora, de ez a színes Swatch zseniális.

ath Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156354

ezt ma lőttem a nav-nál, a politikai nyilatkozatától (aláíró dr. schmitt pál) nem messze van kiakasztva, ami már maga egy jó kis humorbonbon.

zoty4 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156353

ezekről meg van a véleményem. 

Elvittem a hibátlan Tissot órámat elemcserére. Kicserélték, rá 1 hónapra megállt az órám. Visszavittem, hogy akkor valószinúleg szar elemet raktak bele. Bevitték hátra. Majd visszahozták hogy szar a szerkezet és 50000ért cserélnék a kicsi lelkét, nem kértem. Eljöttem, azóta megy az óra, csak a dátumot nem állítja. De én többe tórát nem viszek oda.

Előzmény: nickback38 (156350)
Nelson71 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156352

A legegyszerűbb, ha itt megnézed:

Orient

"Normál" használat mellett el kell érnie egy optimális felhúzási állapotot. Ettől függetlenül a pontosságot is befolyásolhatják egyéb tényezők, pl. hőmérséklet. Szerintem.

De a kérdésedet inkább az órák a felkelő nap országából topikba kellett volna feltenned.

Előzmény: sendrew01 (156344)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156351

A Conquest tokja/tokfüle uaz, azt meg gyárilag adják bőrszíjjal - szvsz nem néz ki rosszul.

Előzmény: tomcat (156347)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156350

Tissot márkaszervíz a Pesti Barnabás (Váci) utcában a belvárosban.

Előzmény: davidabc (156328)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156349

Azért van alternatíva bőven.
Sőt, a milánói-, és a NATO szíj meg is oldja a problémát, ahogy látom:

Bőrrel sem olyan vészes, legalább nem koptatja a tok.
Bár ez nyilván egyéni ízlés kérdése, és biztos van, akit zavar a távolság.

Előzmény: WiZARD (156348)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156348

Azért egy átlagos tokfülnél (akár Hydroconquest) ez nem olyan nagy dolog szerintem.

Szinte minden óránál van hézag, kevesen van ívelt végű szíj, nem gyáriba meg talán csak Hirsch csinál.

Találni bár bőrszíjas Hydroconquest képet, és semmi baj nincs vele. (Persze lehet úgy fényképezni, hogy szarul nézzen ki.)

Előzmény: tomcat (156347)
tomcat Creative Commons License 2014.12.01 0 0 156347

Ilyen egy integrált fémszíj:

Ugyanannak az órának a bőrös változata:

Az szokott lenni a baj a Hydroconquestéhez hasonló kialakítású tokfülekkel, hogy utólag bőrszíjra vagy kaucsukra cserélve nem lesz túl szép az eredmény, túl nagy hézag marad nem csak a tok és a szíj között, hanem a tokfül végénél is. Felül a Hydro, alul egy másik gyártó gyári(!) bőrszíjas kivitele:

tomcat

Előzmény: Huszas (156341)
sendrew01 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156345

Nem írtam, hogy rengeteg, vagy igen? 😃

Dátum, 24h kijelzés, nap

Előzmény: Passionata (156340)
sendrew01 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156344

Nem tudom, hogy a kaliberét honnét tudnám megállapítani...

Nem minden nap hordom, ezért kell a forgató. Azt olvastam mellékesen, hogy a nem rendesen felhúzott automata siet. 

Igaz ez?

Előzmény: Nelson71 (156337)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156343

Fogalmuk sincs róla, miről beszélnek. :-(

Előzmény: spyder999 (156342)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156342

Nincs semmiféle integrált szíj,csak figyelmesen kellene végigolvasni a hirdetést.

De neked tudni kellene,ha ilyened van. Ne kábítsátok már egymást ezzel az integrált szíjjal.;)

Előzmény: Huszas (156341)
Huszas Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156341

Észre sem veszed majd az "integrált szíjat"!

Az órát pedig szeretni fogod!

(dobj majd be róla képeket.)

Előzmény: paljoc (156338)
Passionata Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156340

Azert annyi rengeteg komplikacio biztosan nincs rajt.;-)

Előzmény: sendrew01 (156335)
H_G Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156339

Ha nem húzható koronáról, akkor kézbe kell fogni, azt képzelni, hogy egy pohár ital jégkockákkal és lötyögtetni kb. 3 percig.

paljoc Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156338

Szuper, akkor ezek szerint megszeretted. 99% nálam is ez lesz a választás, "integrált szíj" ide vagy oda! :-)))))

Előzmény: Huszas (156332)
Nelson71 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156337

Szia!

Attól függ melyik kalibere. Nem mindegyik húzható koronáról.

Ha húzható, akkor kitekered a koronát és felhúzod, mint egy kézi húzóst.

Nekem nincs általános tapasztalatom az Orientről, de például az enyémből kiindulva elég "jól húznak" nem kell félni, hogy ha éjszakára lerakod megáll reggelre.

Az én Orientem alap kaliber, mégis 2 irányba húz.

(A Timex automatám például 1 irányba, de sohasem volt képes nálam normál használatnál elérni a teljes felhúzást. Igaz koronáról húzható, egyébként egyirányba húz csak, viszont járástartalék kijelzős.)

sendrew01 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156335

Sziasztok!

Van egy automata Orientem.

Ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot 2 kérdésben.

Az egyik, amire kíváncsi vagyok az, hogy miként lehet felhúzni manuálisan egy automata órát? Ha kitekerem a koronozárat és akkor próbálom tekerni, akkor az időt állítom. Ha kifelé húzom a koronát egy-egy fokozattal, a különféle komplikációkat tudom állítani.

A másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy óraforgatóban milyen irányba forgassam? Azt olvastam, hogy egyes órák rotorja, csak bizonyos irányba tudják magukat felhúzni.

Köszönöm a válaszokat előre is.

glashuette Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156334

Gondoltam rámozdulsz, hisz "a fotók önmagukért beszélnek".

A viszonteladós bepróbálkozás annyira megkapó a hirdetés szövegében, hogy nem bírtam kihagyni...

Előzmény: boxer-gs (156333)
boxer-gs Creative Commons License 2014.11.30 0 0 156333

Visszautasította a harmincezres ajánlatodat és most bosszút álsz, mi? :D

Előzmény: glashuette (156330)
Huszas Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156332

Nekem ilyen órám van, három éve vagyok a boldog tulajdonosa. :)

Előzmény: paljoc (156322)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156331

Bátor dolog ez egy ismeretlen állapotú, pontosságú "noname" darabra.

Elgondolkodtató, hogy akkor egy ötezres Doxa rendesen - garanciálisan - szervizelve
hirdethető lenne-e 35 ezerért? Elvileg a teljes renoválás költségével elbírná ( egy szebb világban persze ).

Viszont ez a Fero új állapotú számlappal-tokkal is csak akkor, ha más márka lenne.
Ritka gyagya EB kaliberekkel szerelték ezeknek a nagy részét anno...

Előzmény: glashuette (156330)
glashuette Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156330
RCTiv Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156329

nade itt még az órát se látta az ember, hanem már az első kérdésnél lebaszták :D 

Előzmény: Passionata (156327)
davidabc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156328

Sziasztok.

Találtam egy ígéretesnek tűnő (leírás szerint egyáltalán nem) használt Tissot-t. Pesten hol lehetne bevizsgáltatni hogy eredeti-e? Árban kb. mennyire kell számítani? A vizsgálat maga megvárható? Kelet-Pest lenne a legjobb...

Köszi.

Passionata Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156327

Tenyleg szegyen ami itt megy ,multkor egy bicajt neztem es ugy lebasztak ,hogy csak ugy zorogtem miutan emliteni mertem ,hogy az ujszerukent hirdetett gepen van egy csomo apro serules.az ember azt gondolna ha valaki egymillioert hirdet egy gepet akkor a leiras tukrozi az allapotot ,ja es persze annak is el voltak veszve a papirjai.

Előzmény: RCTiv (156321)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156326

Azt írja,hogy búvár hosszabbító van a szíjhoz integrálva.Vagyis azzal van kiegészítve a szíj.

Előzmény: H_G (156324)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156325

Szvsz. ez nem integrált szíjas. 

Előzmény: H_G (156324)
H_G Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156324

Szerintem az integrált szíj szívás.

Előzmény: paljoc (156322)
logador Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156323

Van esetleg konkrét javaslatod, milyen komolyabbat lehet 100-130 e körül kifogni?

Amúgy a használtban azért sem nagyon gondolkodtam, merthogy nem nagyon értek az órákhoz, tehát elég könnyedén át tudnának verni. A boltban talán kevésbé csalnak...

Előzmény: Pitylogós (156313)
paljoc Creative Commons License 2014.11.29 0 0 156322

Jó ideje nézelődöm, de ebben az árkategóriában nem találok olyat ami jobban bejönne, mindig ide lyukadok ki. Ilyenkor meg kell esetleg venni, vagy lehet hogy valamin átsiklott a figyelmem?! :-) 

http://www.longines.com/watches/longines-hydroconquest/L3.642.4.56.6

RCTiv Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156321

srácok használt tudor (pelagos, balck bay) van látókörben valakinek esetleg? 

egy barátom ma felhívott egy iwc mark xvi-os eladót, nyitó mondat, hogy számlát akar vagy órát, aztán jött, hogy svájci barát, a tok meg a papírok kint vannak csak az óra van itt (a fényképeken persze egyben a dobozzal papírokkal van az óra), de adásvétel után küldi (LOL) ja és amúgy már van rá vevő kint, drágábban mint a magyar hirdetett ár. mindez kb. kétszavas tőmondatokban eléggé flegmán. nem értem én ezt, a barátom ott állt készpénzzel a kezében, de úgy látszik nem akart az eladó eladni, de nem értem van aki ezt megeszi? 

APT Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156320

Az, hogy az órára ceruzával ráírt szám a gyártási dátum lenne - az bizonyosan nem gyári protokoll. Egészen bizonyosan. Ettől függetlenül akár még igaz is lehet (akár a forgalmazó, akár a korabeli vásárló ráírhatta ezt) - de ez csak találgatás.

Ezért lenne jó pár kép az óráról és szerkezetéről - mert akkor időben legalább nagyjából be lehetne lőni a korát - bár csak nagyjából, mert voltak szerkezetek, amelyeket elsőre nem nagyon láthatóan apró, inkább csak technológiai változtatásokkal 30-50 évig is gyártottak..

Amúgy a Kieninger a mai napig létező, inkább olcsó-közép kategóriás órákat készítő tömeggyártó volt, órás szempontból nem igazán régi gyökerekkel, úgy a 20-as évektől futottak fel. És pl: a Kienzléhez nyugodtan hasonlítható, éppúgy konszolidált, tartós, de túlnyomórészt olcsó megoldásokkal operáló, a munkásosztálynak, kistisztviselőknek szánt órákat gyártó cég volt - bár volt pár minőségibbnek mondható modelljük is.

Még egyszer: a konkrét óráról ezek után bármit mondani csak értékelhető képek, némi leírás után lehetne.

Előzmény: joju (156318)
joju Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156319

Köszönöm, itt is szétnézek, hátha.

Előzmény: Franek-52 (156317)
joju Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156318

Ahogy nézelődtem csak ezt a fórumot találtam(a másikat valamiért nem), de akkor ott érdeklődöm.köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156316)
Franek-52 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156317

Szia.

A gyártó: http://www.kieninger.com/index.php?article_id=10&clang=1

Az árat illetően nézz rá a vaterára, és nézz szét az antikosonál is.

Feri'bá.

Előzmény: joju (156315)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156316

Menj át az antik órás fórumra.
Ott szakértők tudnak neked választ adni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9161338

Fényképek sem ártanak.

Előzmény: joju (156315)
joju Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156315

Kedves Fórumozók!

Szeretnék megválni egy német ingás faliórától, mivel nálunk csak a padláson porosodott, most lehoztam, ideiglenesen beállítottam, és szerencsére működik is, félóránként és óránként üt. Utána kezdtem beleásni magam a témába, de már teljesen tanácstalan vagyok, az értékét illetően. Küldtem képeket kereskedőknek, de használható választ senkitől sem kaptam. Az óra hátulján van egy számsor, amire azt mondták, hogy ez a gyártási év, de csak ceruzával van ráírva (120238) és ez alapján 1938-ban gyártották. Ez tényleg igaz lehet? Ami még összezavar, az óra elején szerepel a Kieninger és a Tempus Fugit felirat is..Akkor most ki a gyártó? A válaszokat előre is köszönöm!

dészáz Creative Commons License 2014.11.28 0 0 156314
Közeleg a karácsony.....
Előzmény: boxer-gs (156311)
Pitylogós Creative Commons License 2014.11.27 0 0 156313

Én ezen az áron biztosan keresnék valami "komolyabbat" használtban.

Egy 100asért már nagyon szép régi órákat lehet kapni...

Előzmény: logador (156308)
oys... Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156312

A svájci óragyártás RETTENETES titka!

Sokan azt hitték, hogy eltűntünk, pedig hát dehogy: az elmúlt egy évben gőzerővel forgattuk a tévés adásokat, amik nagyobbak, menőbbek, durvábbak, mint eddig bármi, amit készítettünk. Két héten megvolt a premier, de miközben a  Discovery Channel  műsorán minden pénteken[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

=(8^O)

boxer-gs Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156311

Párizsban tegnap este raboltak ki egy Cartier szalont. Mondjuk azokat elkapták.

Szóval a mi amatőrjeink azokhoz képest még jól állnak.

Előzmény: altimus (156307)
sztívndráj Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156310

Grátisz, "puszira" a rendőrség sem fog védelmet nyújtani az ilyen és hasonló jellegű üzleteknek.

Előzmény: WiZARD (156309)
WiZARD Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156309

Addig se kell menni, Bécsben is akad 1-2 rendőr a Kärtneren az órásboltoknál, ha jól rémlik. Itt úgy látszik a Vertu kirablása se volt elég ehhez, majd meglátjuk most változik-e valami.

Előzmény: altimus (156303)
logador Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156308

Sziasztok!

Nézegetek órákat. Nem vagyok megszállott gyűjtő, tehát nem valami drága ritkaságot szeretnék. Napi szinten nem hordanám, de néha elegánsabb megjelenéshez hozzátartozna.  A fenti Atlantic-ot néztem, mert ahogy utánaolvasgattam, az alapján a szerkezete jó, és a design pedig számomra nagyon tetszetős. Az is effelé hajt, hogy talán kevésbé elterjedt (nem jön szembe minden sarkon), mint a Tissot / Certina, amivel az írásaitok alapján nagyjából egy kategóriába sorolható.

Worldmaster Art Deco Automatic

51752.41.25G

Movement: Automatic ETA 2824-2 hms, date
Material:
Stainless steel 316L for the case and genuine leather strap
Crystal: Domed sapphire crystal
Water resistance: 50 metres, 5 atm
Dials: Indexes and arabic numerals of an original Atlantic 1955 style.
Size-Special features: 40 mm, see-through back, screw-in back cover for extra water resistance.

http://www.atlantic-watches.ch/product-detail/product/worldmaster-art-deco-automatic-517524125g.html

Olyan 100-130 ezer közötti árban van.

Mi a véleményetek róla?

Esetleg van valakinek jobb tippje?

Köszönettel:

Gábor

altimus Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156307

ha ez igy van akkor ez a biztosito problemaja, ugyanis megkovetelhetne egy adott specifikaciot, felbontast, minoseget. elvegre a sajat zsebere megy a jatek. gondolom ezt a rablast megrendelesre csinaltak, nyilvan nem most fognak elkezdeni vevot keresni a szajrera. mondjuk az erdekes hogy allitolag siman be lehetett azonositani az egyik elkovetot. en ha olyan helyre indulnek rabolni ami velhetoen tele van kamerazva akkor legalabbis parokat, alszakallt ... vennek fel. ez nem tunik tul bonyolult feladatnak.viszont a biztonsagi or tenyleg csak disznek jo. meg a legfelkeszultebb biztonsagi or se lehet ott mentalisan heteken, honapokon keresztul. en kb egy nap utan hagynam a francba az egeszet, aztan csendes komaban neznem az esemenyeket. nem mintha egy biztonsagi or sokat tudna tenni 4 rablo ellen. fegyvert meg jobb ha nem hordanak a biztonsagi orok az ugyfelek erdekeben.

Előzmény: nickback38 (156305)
Nelson71 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156306
Na jó azért Rió pont egy véglet. Brazil barátom szerint este nem egy életbiztosítás. Pár dollárért is simán agyonlőnek.
Bár őszintén megmondom 1 hónapja voltam Pesten óravásárlás miatt, bemetróztam a Nyugatiba a Westendhez, de Ennyi rosszarcú, bűnözőkinézetű (vagy az is) embert nem láttam azelőtt. Mondjuk kocsiból ez nem tűnt fel eddig. A boldog békeidőben pedig nem májerkodhattak a belvárosban.
De állítólag ez a demokrácia...
Előzmény: altimus (156303)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156305

OFF :

Én a spórolásra voksolnék. Mikor katona voltam, az egyik sorstársam főállásban bankbiztonsági rendszerek telepítésével foglalkozott, mellékben meg biztonsági rendszerekkel, ahol azt igénylik. Vhogy szóba került a biztonsági őr szerepe, amire azt mondta, hogy nem azért van, hogy bankrablást gátoljon meg, hanem hogy rendet tartson az ügyfelek között. Bankoknál volt/van előírás, hogy milyen százalékban és hogyan kell kamerával lefedettnek lennie, de elmondása szerint volt amikor a fiókvezető inkább úgy állíttatta át a kamerák egy részét, hogy az alkalmazottakat lehessen jobban figyelni. Ékszerboltokban detto - meg ugye csak a minimális kamera mennyiség/minőség legyen meg, hogy a biztosító ilyen

igényét ki lehessen pipálni.

Tele van az ország biztonsági őrökkel, de milyenekkel? A 99%-ukat egy a csirke farhát áremelésen feltüzelt nyugdíjas kirámolná az utcára. Igény van - csökkenti a biztosítási díjat-, de fizetni senki sem akar érte normális pénzt (szürkén/feketén sem). Egy használható biztonsági őr kiképzése meg elég drága. A fizikai/mentális alkalmasságról már nem is beszélve. Nemrég vmelyik ker. rádióban a fegyvervizsga nem túl bonyolult megszerezhetősége volt a téma, amit elég sokan megerősítettek. Ha a biztosító nem köthet bele, hogy a biztonsági őr egy 50-es évei elején járó, lúdtalpas, pocakos, szódásüveg szemüveges nagypapa típusú egyén, akkor a tulaj nem fog sokat pörögni ezen - ahogy a kamerákon sem -, lényeg hogy olcsó legyen és fizessen a biztosító, ha gond van. Az pedig már csak hab a tortán, hogy mekkora mutyi és feketemunka-gyár némely biztonsági őr közvetítéssel foglalkozó cég - ennek is van irodalma.

Így sok mindenen nem lehet csodálkozni - talán csak azon, hogy a bűnözők miért nem használják ki jobban ezt a helyzetet.

Amennyire én tudom a Hublot elég keresett a tőlünk keletre lévő országok vastagnyakú arisztokratáinál, szerintem gond

nélkül túl lehet adni rajtuk tisztes haszonnal a lebukás kockázata nélkül - a doboz/papírok/garancia hiánya nem lesz negatívum.

Előzmény: altimus (156304)
altimus Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156304

nem hiszem, hogy ennek a sporolas lenne az oka. inkabb a nemtorodomseg, vagy a hozza nem ertes. szerintem a legtobb biztonsagi rendszert felszerelik, de soha nem tesztelik le, hogy az mennyire jo. a legtobb kamera felbontasa valoban hasznalhatatlanul alacsony. szurkuletben, sotetben meg rosszabb.

Előzmény: fefe1968 (156302)
altimus Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156303

allitolag azonositottak az egyik rablot, ugyhogy megvan a nyom, marcsak meg kell talalni.

Mondjuk erosen el lehet azon gondolkodni, hogy valoban akar-e az ember olyan sokmillios orat hordani amiert valaki hajlando kalapaccsal tamadni? Van egy Tiffany es egy Cartier bolt pl. Zurichben a foutcan ahol bent 2-2 fegyveres or all egesz nap. Mult karacsonykor a Tiffany uzlet elott szo szerint hosszu sor allt! Annyi vasarlo volt, hogy nem engedtek be oket egyszerre es a sokezer, soktizezer frankos cuccokert kint alltak sorban az emberek. Befektetesnek ezek az arucikkek nem jok, hordani meg nem lehet oket.

En lassan ott tartok, hogy kulfoldi utazasra pl. a nagyobbik fenykepezogepemet se merem elvinni. Nem amiatt, hogy elvesztem, vagy elveszik, hanem hogy valaki eroszakkal probalja elvenni. Nemreg egy barati hazaspart Rioban szo szerint kezifegyverrel tamadtak meg es vettek el mindenuket. Kinek hianyzik ez? Persze az utolso Izlandi utamra elvittem, de nem sok ilyen orszag van.

Altalaban egy sima sub-ot hordok, de legtobbszor ezt se viszem el kulfoldre, inkabb hordom a tissot t-touch-omat.

Előzmény: spyder999 (156296)
fefe1968 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156302

Az még is csak siralmas és elgondolkodtató, hogy emberélet, anyagi kár annyira nem érdekli a tulajdonosokat (úgyis van biztosítás), hogy ilyen pocsék kamerát szerelnek fel. Nem hiszem el, hogy egyetlen és a legolcsóbb óra hasznán ne tudnának venni egy rendes kamerát! Ennyire kapzsi, profit orientált világot élünk :(!

Előzmény: glashuette (156294)
H_G Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156301

Nem voltak ezek rosszak a szakmájukban. Te meg tudtad volna csinálni fényes nappal az Andrássyn úgy, hogy ne kapjanak el még a helyszínen? Én biztosan nem (függetlenül attól, hogy nem is kéne).

Előzmény: s4tch (156298)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156300

És többórás fotófelismertetős oktatást is tartott a marháknak,
hogy pontosan melyik tipusból melyik változatot emeljék el.

Azok meg két vitrinablak bebombázás között ref. számokat nézegettek.

"Az instituto sennásat keresd, a schwarzeneggeres fekete nem jó a főnöknek!"

"A franc, pont tegnap rendezték át az órákat ezek a ráérős szerencsétlenek!"

Mondjuk, ha valaki Hublot-t raboltat megrendelésre, annak túl nagy fantáziája nem lehet.
Talán csak zöldséges stílusban kért "két tucat Hublot-t". Vagy két kilót... :D

Előzmény: s4tch (156298)
Oraimado Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156299

Jo ingyenreklam a Hublot-nak:-) Magyarul, ennyire keresettek az orai;-D

Előzmény: spyder999 (156296)
s4tch Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156298

"Kéz alól, teljesen ellenőrizetlen forrásból senki nem fog ezekért az újat akár csak megközelítő árat sem fizetni."

Kivéve, ha valaki megrendelte ezeket az órákat, kifizette a négy észlényt, és így pontosan tudja, mit, milyen forrásból vesz a kezébe.

Előzmény: APT (156262)
gravir007 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 156297

Senki Kaposvárról? :)

Egy órás van itt akiről úgy gondolom, hogy meg tudja csinálni, vagyis nem csak sima elemcserés órás...

Nyilván egy werk nem egy ördöglakat, de mivel szeretném még sok évig életben tartani őket, jó mlenne olyanhoz vinni aki legalább kárt nem tsz bennük... :)

Előzmény: gravir007 (156292)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 156296

Azért nyomravezetői díjat fel szoktak ajánlani ilyen esetekben, itt meg semmi??

Eleve már ilyen brutális támadásoknál is, de itt nagy értékről is van szó.

Se a rendőrség, se a Hublot tulaj nem dob be valamit?Nem értem.

Előzmény: oys... (156293)
bobafett1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 156295

Ha nem az adott helyen veszed az órát akkor kb 300/szem.

Előzmény: zoty4 (156289)
glashuette Creative Commons License 2014.11.25 0 0 156294

Vicc az egész. Olyan kamerákat szereltek fel, akómikről csak az látszik, hogy két lába van az illetőnek meg egy szatyor van a kezében.

Előzmény: oys... (156293)
oys... Creative Commons License 2014.11.25 0 0 156293

Kalapáccsal verték az őrt az órarablók

A Blikk úgy tudja, a rablók szinte lenyúzták a férfi fejbőrét. Tovább »

Szörnyű!

gravir007 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 156292

Esetleg tud valaki olyan órást Kaposváron, akinek egy 40-es évekbeli (nem túl nagy értékű) órát oda lehet adni tisztításra?

glashuette Creative Commons License 2014.11.24 0 0 156291
dexter0719 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 156290

általában ingyen szokták beállítani a szíj hosszát.

Előzmény: zoty4 (156289)
zoty4 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 156289

Sziasztok

karacsonyra meg szeretnem lepni magamat a kovetkezo oraval: certina ds-1 automatic chronograph C006.414.11.051.00

sajna itthon nagyon dragallom. Ezert valoszinuleg kulfoldrol (nemetorszag) szereznem be. A kerdesem az volna, hogy mennyiert allitja be egy oras a szijat?

vagy esetleg privatban egy nagyon akcios arat tudna e valaki ajanlani?

segitseget elore is koszonom

Oraimado Creative Commons License 2014.11.23 0 0 156288

Ilyen az élet:-)

Előzmény: innovations (156285)
Huszas Creative Commons License 2014.11.23 0 0 156287

Üdv!

Csak a pontosítás végett.

Olaszországban 1000, azaz ezer euro felett kötelező a bankkártyás fizetés, de jól írod a cél a fekete gazdaság visszaszorítása.

Kb. hét éves a rendelet.

Előzmény: altimus (156283)
ronin s8 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156286

;-)

Előzmény: innovations (156285)
innovations Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156285

és még ráadásul egy marketing zseni is vagy...

Előzmény: Oraimado (156282)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156284

Wow. 

Előzmény: Oraimado (156282)
altimus Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156283

nehany eve megy ez olaszorszagban, de csak es kizarolag keszpenzes vasarlas eseten. az olaszok nagyon hatekonyan odatettek magukat az adozatlan penzek es a feketegazdasag csokkentese erdekeben. en amugy meg ennel is alacsonyabb ertekhatarra emlekeztem. cegek se cserelhetnek keszpenzt 100 euro felett, minden penzmozgasnak bankon keresztul kell tortennie.

Előzmény: nickback38 (156277)
Oraimado Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156282

Kiismerem magamat a közegben....

Előzmény: Törölt nick (156271)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156281

OFF:
Vagy 16 darab, darabonként 3-4 ezres ízzó biztos volt benne. :)

De ha rajtakaptam volna, lehet agyonszúr a semmiért.
Nem feltétlen gondolkodnak ezek, mint az órabolti eset is mutatja...

Előzmény: Pitylogós (156278)
ronin s8 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156280

Nem nagy a kockázat. Ez egy létező üzleti modell. Ne mondd már, hogy nem hallottál árulni új fóliás órákat papír, esetleg doboz nélkül ár alatt...? ;-)

Szerbek. Legfőbb piacuk a ruszki, de itt is ott is árulják...

spyder999 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156279

Újra beleolvastam a hírekbe,és mint kiderült az egyik alkalmazott volt megbilincselve,nem egy gyanúsított,szóval bocsánat a tévedésemért.Viszont a négy támadóból,egy sem viselt maszkot... kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Előzmény: WiZARD (156257)
Pitylogós Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156278

Mi van abban az Osram szettben ami 30ezret ér kéz alatt?

Előzmény: Wreck Diver (156264)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156277

Hallott már vki olyanról, hogy cc. 500 EUR-os óra vásárlásakor az olasz törvények alapján

az eladónak kérnie kell a vevőtől vmi azonosító okmányának a másolatát?

kárcóra Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156276

Köszi!

Megmarad emléknek.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (156275)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156275

Olcsó hamisítvány.

Nem ér semmit. 

Még az elem árát sem, ami néha kell bele.

Ha valóban örökölted, tedd el az örökhagyó emlékére. 

Előzmény: kárcóra (156274)
kárcóra Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156274

Sziasztok!

Örököltem a képen látható órát,  ránézésre megtudjátok mondani hogy ér-e valamit? érdemes-e szakértőhöz vinni?

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156273

Előzmény: Wreck Diver (156272)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156272

OFF:

Ezek szerint reality műsora van, és valami rém ízléstelennel akarta felszerelni a szereplőket. ;-)

Előzmény: Törölt nick (156271)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156271

Te rendelted, hogy ilyeneket mondasz? 

Előzmény: Oraimado (156267)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156270

Ejj, mikre vetemedik ez az aliexpress... XD

Előzmény: Oraimado (156267)
WiZARD Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156269

Te nem megbíznál pl a WDL-ben, eredetiségvizsgálat kérdésben? Én igen. (bár nem tudom hogy vállalnak-e ilyesmit, főleg általuk nem forgalmazott márka esetén)

Elmész keletebbre, és nem biztos hogy akkora gond egy bizonyos körben, hogy épp honnan származik. Persze nyilván az eredeti ár töredékéért fogják eladni, stb. Biztos megvannak erre a csatornáik.

Valószínűleg nem azon agyaltak, hogy milyen szerkezet van benne, de azért annyi észt feltételezek róluk, hogy megnézték, hogy melyik óraboltból tudnak legkönnyebben lopni, és legnagyobb értékben. Hiába van szomszéd Omegában coaxial szerkezet (lehet fél hogy megáll :D) ha az csak 1.5 milla, az etás Hublot meg 10 milla.

Előzmény: Wreck Diver (156263)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156268

És ha biztosítási csalás?

Előzmény: Törölt nick (156258)
Oraimado Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156267

Megrendelésre ment a buli....

Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156266

Dehogy mindegy.
Ez is jelzi a marketing ködgép eredményességét az óraiparban. :D

Előzmény: spyder999 (156265)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156265

Szerintem meg teljesen mindegy mit raboltak volna ki,mivel elvileg egy embert már el is kaptak.Egy "nőt"!Legyen akármilyen szerepe is az ügyben,köpni fog.

Vagyis délutánra már mindenki rács mögött lesz.Ezen nem változtat,hogy Rolex,vagy Jaegerrel jobban jártak volna.

Előzmény: Wreck Diver (156263)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156264

OFF:

Az a baj, hogy a bűnözők nem gondolkodnak. Pont ezért veszélyesek többek között.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogyha valaki űz egy "szakmát", ért is hozzá. Pont, mint a pol... izé, semmi. :)

Nekem pl. nemrég felpattintotta valami okos az autót.

Eleve, ha rémálmaidban néha előjön, milyen kocsim van, már itt sírsz a röhögéstől...
De az ötezres vacak mp3-sd-usb magnót próbálta be a helyére, és azon meditált,
a kesztyűtartóból meg kidobált az anyósülésre egy komplett - dupla - bontatlan osram szettet az autóhoz
( nightbreaker, cool blue stb. ), ami önmagában ért volna vagy 30 ezret ár alatt, kézből eladva, vagy olx-re feldobva.

De ő valamiért azt gondolta, hogy az iPhone 72-met a lepukkant 18 éves verdában rejtegetem, a valutatartalékaimmal együtt...

Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156263

És hogy tudja egy nem márkaszervíz szava igazolni, hogy eredeti etás Hublot-ról van szó,
120 ezres 7750-essel, és nem a 100 dolláros, bontás nélkül ugyanolyan kínai kistestvérével?

Pont ezek azok az órák, amikkel a be lehet sétálni a forgalmazóhoz, aki vagy bólint és/vagy ad papírt, vagy nem.
Max. a nemesfém tokosok, és a "saját" unico kaliberesek elmennek majd jobban. De ezek szerintem azt se tudják, melyik melyik. :)

Jó-jó, nyilván megvannak az értékesítési csatornáik ( vagy nem, és nem csak félhülyék, hanem komplettek ),
de egy Jaegerhez, Rolexhez vagy akár Omegához képest szerintem elég rosszul jártak.

Előzmény: WiZARD (156260)
APT Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156262

Óriási megbukási kockázat van. Gigantikus.

Kéz alól, teljesen ellenőrizetlen forrásból senki nem fog ezekért az újat akár csak megközelítő árat sem fizetni. Egy márkaszervizes bevizsgálás meg valószínű bukta...

Teljesen ostoba dolog ilyesmit csinálni.

Előzmény: WiZARD (156260)
APT Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156261

Hogy és hol fogják ezeket eladni? És mennyiért?

WiZARD Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156260

Kulfoldon nem markaszerviz eseten sose fog kiderulni hogy honnan szarmazik es meg a bevizsgalas se gaz.

Előzmény: Wreck Diver (156259)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156259

Kíváncsi leszek, hogy egy ilyen mértékben körözött
( mégsem csak medence mellőli lopásról beszélünk, és nem egy darabról ),
az etás daraboknál papírok-ellenőrizhetőség nélkül a hamistól alig megkülönböztethető
( az unico se üt el egy laikusnak egy 7750-estől különösebben )"kollekciót" hogy fognak jó áron elpasszolni.

A vaterára kitennék "eredeti, de nem bevizsgáltatható" jeligére,  repülnének a 15 ezres ajánlatok. :D :D 

Az ízlés teljes hiánya mellett észbeli képességeik sem emelik ki őket az átlagból, na.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156258

Választhattak volna komolyabb márkát is, de itt csak az eladási ár számított.  :-(

Előzmény: WiZARD (156257)
WiZARD Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156257

Ez :(

Kiraboltak egy óraboltot az Andrássy úton

Rengeteg rendőrautó ment a helyszínre, valaki megsérült, a zsákmány sokmilliós lehetett. Tovább »

Előzmény: WiZARD (156256)
WiZARD Creative Commons License 2014.11.22 0 0 156256

Andrassyn Hublot boltban tudja valaki, hogy mi tortent?

Korbekeritve, q sok rendor, mento, tuzolto.

Oraimado Creative Commons License 2014.11.21 0 0 156255

Hozd el vasárnap az órabörzére.

Előzmény: koroljov (156252)
koroljov Creative Commons License 2014.11.21 0 0 156254

Értem, és köszönöm.

Előzmény: boxer-gs (156253)
boxer-gs Creative Commons License 2014.11.18 0 0 156253

Egyszerű tucatóra, semmi kunszt. Használható, de nem értékes.

Előzmény: koroljov (156252)
koroljov Creative Commons License 2014.11.18 0 0 156252

koroljov Creative Commons License 2014.11.18 0 0 156251

A képek lemaradtak, bocsánat!

koroljov Creative Commons License 2014.11.18 0 0 156250

Jó estét!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud erről az óráról bármi információt adni?

Conac márkájú, 15 köves antimagnetic, swiss made feliratokkal van ellátva.

Előre is köszönöm válaszotokat!

Üdv. Attila

oys... Creative Commons License 2014.11.17 0 0 156249

Hamarosan lesznek képeim is az emlegetett óráról...

rol.zephyr.333eft@index.hu

Előzmény: oys... (156200)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 156248

Ennyi látszik...inkább az üveg formája aggaszt, mert nem sík.

Előzmény: Wreck Diver (156247)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.17 0 0 156247

A telehátlapos H685820-as lapos hátlapúak zafírosak, 

a régebbi 3830-asok a púposabb hátlappal jelöletlenek.
Gondolom, már csak a reklámérték miatt is ráírták volna,

ha azokban is zafír lenne. Már ha látod a hátlapot.

Előzmény: nickback38 (156246)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 156246

Tartok tőle, hogy hiába várok az eladó válaszára... Mik a közösség tippjei a javíthatóságra/anyagra (találtam egy hasonlót, ott üveget írnak)? A dátumablak van a bibi.

Előzmény: dexter0719 (156245)
dexter0719 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 156245

lehet a zafirt is csiszolni, ezért ajánlottam. Persze, ha van rajt külső tükröződésgátló réteg, akkor annak búcsút lehet inteni.

Tudtommal itthon csak ők csinálnak ilyet.

ha plexi, akkor értelem szerint egyszerűbb a helyzeted.

Előzmény: nickback38 (156235)
oys... Creative Commons License 2014.11.16 0 0 156244

Zérótolerancia.

Akarom mondani: Zéró! - Tolerancia!

Előzmény: Passionata (156243)
Passionata Creative Commons License 2014.11.16 0 0 156243

Milyen jutalekban  allapodtatok meg glassal?

Előzmény: oys... (156242)
oys... Creative Commons License 2014.11.16 0 0 156242

Kedves Fórumozó Ismerőseim!

Mostantól egy új e-mail címen is elérhettek, ami a következő:

rol.zephyr.333eft@index.hu

Várom leveleiteket!

oys... Creative Commons License 2014.11.16 0 0 156241

;^)

Előzmény: Raylan Givens (156240)
Raylan Givens Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156240

Nem tőled és a hozzád kapcsolódó témáktól kell tisztán tartani a fórumot.
Hanem attól, hogy boldog-boldogtalan elárassza a topikot mindenféle eladó órákkal, esetleg ingyen reklámozza ezirányú vállalkozását.
Mivel amúgy jóformán bárki hasonló posztja esetén kapja a többiektől az órák adás-vétele topik linkjét, némi melegebb éghajlatra küldés mellett, szerintem pozitív, hogy veled senki nem tette ezt.

És én is csak akkor jeleztem, hogy sok lesz, mikor a topiktárs bosszantását céloztad meg a harmadik hirdetésed ötletével. ;-)

De ha fényképeket raknál be, és odaböknéd, hogy erről az óráról volt szó a 156200-es hozzászólásodban, arra egy szavam nem lehetne. ;-)

Előzmény: oys... (156238)
H_G Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156239

Persze hogy van, még 20 ATM-os is.

Előzmény: nickback38 (156235)
oys... Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156238

Nos, Kedves Glas., ezt is megélhettem, hogy - hathatós, fennhangú közreműködésednek köszönhetően - épp tőlem, illetve a hozzám kapcsolódó témától kell tisztántartani ezt a fórumot (holott az órám felkínálásakor egyértelműen deklaráltam, hogy azért ide tettem, mert örömet okozott volna, ha itteni ismerőshöz kerülne).

:-(

(Hasonló témára jól emlékezhetünk, amikoris váratlanul betoppanó új Topictárs egy Breitling Aerospace-t kínált januárban. Nos, akkor sokkal hosszabb csörte ment le, élesebb pengeváltásokkal, mint most. Az órája pediglen elkelt. - Az enyém itt már nem fog, ezt jól megértettem.)

altimus Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156237

az innen-onnan osszeszedett arak nyilvan iranyadoak es mutatjak is a trendet. de vegulis mindig annyi az ar amit a vevo hajlando fizetni, illetve amit az elado ker es amit a vevo elfogad. lokalis elteresek jelentosek lehetnek. mult penteken volt egy konyvaukcio amin elkelt egy konyv 600eFt-os meglepoen magas aron. mint kiderult volt ket licitalo es idaig nyomtak az arat. mindketto akarta a konyvet valami oknal fogva. ha most el akarna adni a vevo ugyanezt a konyvet a piaci ar 400eFt koruli. persze par ev mulva meg fogja erte kapni azt amit fizetett erte ez nem ketseges. de ez egyedi arucikk. egy rolex ora tomegtermek. ott  piaci ar azert ennel joval kisebb szorast mutat.

persze ezer mas tenyezo is van. az ebay-es eladok jo resze nem szallit mo-ra. hiaba latunk egy alacsony belfoldi, usa-beli arat a mo-on nem realizalhato. ... szoval elso korben orientacionak korul lehet nezni a neten, de meg ezer mas tenyezo befolyasolja a valos, pillanatnyi arat.

nickback38 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156236

Ne szálljon a fejedbe, de szvsz Te fogtad meg a lényeget :-) Majd' két hónapot szántam "öltönyös óra" keresgélésre - mondjuk nem ennyiért és nem automata volt a cél -, de ezt a sávot is rendszeresen szkenneltem, hátha akad vmi

kihagyhatatlan... Ahogy én láttam, akinek nem x márka y modell a fix elképzelése, az 1-1,5e EUR körül már válogatni tud,

2-2,5e EUR körül meg akár már a bőség zavara... Nem nagyon volt fogyás a választékban; merem állítani, hogy az a kevés, ami elment, annak nem kellett egy hétnél több, de inkább napok.

Szvsz nincs sok ráció a "reális ár" feszegetésének egy olyan "szegmensnél", amit nem nagyon keresnek - ez az átlagnál is jobban torzítja az egyébként is túlontúl kínálati piac árait. Másrészről pedig, ha a "szűk ismeretségi körben" nem kel el a portéka, de kell a pénz, akkor úgysincs más választás, mint felrakni vhová - esetleg házalni kereskedőknél, talán nem is itthon - és várni a vevőt. Ezesetben meg záros határidőn belül kiderül, van-e rá kereslet és ha igen, mennyiért...

Előzmény: Passionata (156211)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156235

Köszi! Most, hogy nem telefonon nézem, a sérülés jellege alapján még az is lehet, hogy plexi, már ha van 5-10 atm-os óra plexivel... Domború az "üveg", ha nem plexi, akkor szinte biztos, hogy zafír - eddig nem azt halottam, hogy ezeket

szokták csiszolgatni. Nem nagyon találok ugyanolyan órát, ahol lenne info az üvegről. Rákérdeztem az eladónál, meglátjuk.

Előzmény: dexter0719 (156217)
Raylan Givens Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156234

Nem is annak a topiknak a fenntartása a cél, hanem ennek a tisztántartása, megfelelő szelekció mellett.
Ezért is maradt bent Oys első, sőt még a második ilyen jellegű hozzászólása is. De a harmadik - főleg az előzmények okán - már sok lenne. :-)

Előzmény: Passionata (156233)
Passionata Creative Commons License 2014.11.15 0 0 156233

minden tisztelettel mondom ,ez volna az utolso hely ahol orat probalnek eladni.

Előzmény: Raylan Givens (156232)
Raylan Givens Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156232

Max. az órák adás-vétele topikban. ;-)

Előzmény: oys... (156228)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156231

Nyugodtan, általában az oroszórás topikon lévőket bosszantom, ide csak ritkán olvasok bele;-)

Előzmény: oys... (156228)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156230

DE, Donom, elmehet többért is, de ma ez a realitás. Az hogy mennyire tartod, az egy dolog, akkor nem kell eladni, a piac ennyire értékeli. Friss aukció, sok licittel, abszolút releváns adat.

A motivációm csupán annyi, hogy felhívjam a figyelmet hogy a kínálati fix árak köszönőviszonyban sincsenek a létre is jött, kifizetett vételi árakkal.

Előzmény: APT (156226)
oys... Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156229

És, mivel alapvetően is alkuképes lettem volna akár az árképzés terén is, így megköpködési célpont helyett egy kérdezz-felelek jellegű információkérési célpontnak tekintésnek jobban örültem volna (és ennek során is lehetett volna az árból faragtatni a vevőjelölt realitásérzékének irányába, de mindenképpen kisebb egymásnak feszüléssel).

Előzmény: glashuette (156222)
oys... Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156228

"mielőtt harmadszor is beteszi, megnézem az árakat"

Tudod, mit, szívesen felajánlom hobbysta társainknak legközelebb is.

De most elkönyvelheted majd, hogy sikerrel jártál, ugyanis újra fogom defíniálni a feltételeket, sokkal kedvezőbbé téve az árát (valamint igyekszem majd tartalmasabban körülírni a remek állapotát).

oys... Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156227

Mivel nem vagyok járatos a kommunikációs technikák fogalomköreinek definícióiban, így aztán számomra a "szalmabáb érvelés" szókapcsolat mögötti gondolatsorod meglehetősen idegenül hangzik. De megígérem, hogy utána fogok olvasni.

Ugyanakkor megerősíthetem, hogy amiket leírtam, azokat az általad írtak ihlették, így a kapcsolatrendszer az én nézőpontomból folytonos volt. Azt pedig kifejezetten sajnálom, hogy ez nem ment át Feléd (de részleteiben már így utólag nem kívánom elemezni, mert az egy kellemetlennek kicsengő magyarázkodásdömping érzetét keltené - és az egész nem ér ennyit).

Előzmény: glashuette (156220)
APT Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156226

És akkor ezt azt jelenti, hogy egy ilyen órának márpedig ennyi az ára? Ennél többért már soha, semmikor, sehol nem mehet el?

Vagy csak azt, hogy valami okból egyszer egy óra elment potom áron..?.. Egyébként meg Oyster sem 2000 ezer fontért kínálta, amúgy meg ezt az ezerért elment aranyórát én is teljesen irreálisan alacsonynak tartom. Ha a sajátom lenne, hétszentség, hogy nem adnám ennyiért - még úgy sem, hogy ez az óra bizony elég lepukkant, felújításra szoruló volt (annak is mondták).

Igazándiból nem értem a motivációdat, mert nem segítő szándékú - az nyilvánvaló.

Előzmény: glashuette (156224)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156225

Teljesen igazad van! ;-)

Előzmény: python 357 (156223)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156224

Tessék, itt a legdrágább leütött zephyr az ebayen, egyruppós aukción, tehát mértékadó

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-RARE-ROLEX-FULL-SOLID-18K-ZEPHYR-OYSTER-PERPETUAL-60S-Only-One-On-Ebay-/161449631176?pt=Wristwatches&hash=item259725ddc8

1088 angol font, 1088*384=417 ezer pénz, jutalékok előtt!

417 ezer *0.85 =354 ezer forintot kapott az eladó (10% ebay, +cca. 5% paypal jutalék)

És ez egy 18 karátos aranyóra!!!

python 357 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156223

Ebből már jöhetsz ki jól,-szerintem ne ragozd tovább!....:))))))

Nyomj be egy feles öt csillagos Metaxát, és lazíts!!!

Ha mindenen így felhergeled magad,-csak ártasz magadnak!!!!........:)

glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156222

Jól van no, akkor annyi, 2000 font, pusszantás. Azért annyi, mert az eladó azt mondta, kiírta, hogy fix 2200 font. Le lehet ütni.

És ha én most felteszek egyet fix 3000 fontért akkor olyan is lesz a listádban. 

Felőlem aztán lehet 8 millió 400 ezer is az ára. Igyál egy forró teát, nyugodj meg, fussál egy jót a fácánokkal reggel. Pusszantás.

Köszönöm a kérdésedet, semmi keserűség nincs bennem.

Betette ide Oyster kolléga a hirdetését. Tegye. Aztán betette mégegyszer, kicsit nyomatékosabban. Gondoltam, mielőtt harmadszor is beteszi, megnézem az árakat.

Erre válaszul jött hogy lopott, meg legózott, vám, áfa, anyámkínja.

Amit ide belinkeltél azok bizony a kínálati buy it now árak. A vevők hol vannak?? A kínálati 2000 fontos ár az megkötött üzletet takar a te olvasatodban? 

Előzmény: APT (156221)
APT Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156221

Nem Glas, te valószínűleg nem kevés munkával kikerested a neten egyáltalán fellelhető két legalacsonyabb árú Zephyrt, és úgy tálaltad fel, mint a "normális piaci árat", és ezt kérted számon Oysteren.

Olyan ez, mint amikor az orosz órás topicon állandóan azzal idegesítesz mindenkit, hogy a valaha látott-előfordult legpotyább vételek árait próbálod léniaként kierőszakolni, mondván, hogy mindenki tisztességtelen, aki ennél többet kér...  Képzeld, én meg kaptam már aranyórát ismerőstől egyszerűen ajándékba - akkor ezek után nekem ilyesmihez ingyen kell hozzájutnom?

Én viszont azt látom, hogy az jelenleg az ebayon kínált legolcsóbb Zephyr egy női óra kb: 370 ezerért, az olyanok, mint amilyet Oyster kínál, inkább 700 körül-felett vannak. Akkor most???

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XRolex+Zephyr&_nkw=Rolex+Zephyr&_sacat=0

Nagyon keserű és szurkapiszka lettél már egy jó ideje - akarsz róla beszélni..?...

Előzmény: glashuette (156220)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156220

Öööö izé

Megkérdőjeleztem az árat két konkrét példával. Erre elkezd minden másról beszélni, a testhőmérsékletemről, lopott holmikról, legózásról, vámról meg áfáról. Ez a tipikus szalmabáb érvelés, lásd a wikipédia szócikkét.

Előzmény: ronin s8 (156219)
ronin s8 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156219

Glas, légyszí ezt  most ne! :))

Mindkettőtöket személyesen ismerem, mindketten nagyon jó fejek vagytok az életben, és egy oldalon álltok: az óraszeretők és tisztelők kicsiny táborában. Kár így neki esni Oyster kollégának. Ma együtt ebédeltünk, és újfent megcsodáltam ezt a szép Zephyr-t. Kint Angliában ezeket gyűjtők veszik, nem kis pénzért, ráadásul ez egy szervizelt példány, méltatlanul húzod le. Attól, hogy spec Neked nem tetszik, nem látsz benne üzletet, másnak még megtetszhet...;-)

Ezt inkább személyesen, baráti körben kellene elemezgetni, nem itt beszólogatni a másiknak.:)

Előzmény: glashuette (156214)
oys... Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156218

Téged a normálisabb fórumozók közé soroltalak - eddig.

(Tévedtem volna?)

Az neked oly mértékű örömet okoz, ha rontod más ügyletét (szélsőséges példákkal és pontatlan számításokkal) , hogy ezért még a klaviatúrádat is megéri koptatni?

Előzmény: glashuette (156214)
dexter0719 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156217

maga a csere 4-5e, ha te viszed az üveget.

de jó megoldás lehet, hogy elviszed a Tóbiás optikába ott megcsinálják a csiszolást 4e-ért.

Előzmény: nickback38 (156216)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156216

Nézegetek egy használt acéltokos újabb évjáratú Hamilton-t, aminek elég karcos az üvege.

Hozzávetőlegesen mibe fájhat egy domború zafír cseréje tokkal vonóval, hogy a vízállóság

is megmaradjon?

glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156215

Egyébként meg vámmal áfával sincs 300 ezer!

Előzmény: oys... (156213)
glashuette Creative Commons License 2014.11.14 0 0 156214

Jajj, kérlek ne.

Komolyan mondod hogy azért olcsó mert biztos lopott? A fotóról megmondod? Vagy az ár alapján ez számodra evidencia? Meg vám áfa? És ha az USA-ban üti le egy gyűjtő? A tiéd nem lehet lopott? Te vetted 40 éve és megvan az eredeti számlája, papírja doboza? Ugyan már kérem. Bizonyítani te sem tudod a sajátodról hogy nem lopott, esetleg hogy nem legózott.

Amiket te hoztál linkeket, azok chrono24-es vágyálmok. Annyiért hirdetik. És??

Teljesen mindegy, hogy mennyi a fair ára egyébként. A legfontosabb kérdés egy ilyen óránál, a keresettség, eladhatóság. Rolexből a régi Submariner, Seadweller, Daytona megy, Datejustból vagy a zafíros újak, vagy szintén a nagyon régi. Zephyrt meg Cellinit nem látok forogni. Lehet persze, hogy rossz körökben mozgok. Mindenki a nagy, sportos órákat keresi, legyen fekete a számlap, 8000 m vízálló, és 55 mm átmérő, hogy egy kicsit sarkosan fogalmazzak.

Előzmény: oys... (156213)
oys... Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156213

Aha, a látásod! (És a testhőmérsékleted? Magas-e?)

Szerintem Jómagad sem ezeken a véletlenként fellelhető árakon tartanád reálisnak.

Ájtem-lokésön:Kalifornija,JunájtidSztétsz >>--> +Vám és +Á.f.a. (a szállítási díjjal együtt kalkulált árra).

De ne is keresgéljél tovább, mert a szűkebb pátriánkban, amelyik az általad említett árakon akad, az vagy az állagában kifogásolható, vagy bugázott, esetleg összelegózott darab. (De lehet, hogy Neked az is jó lenne, csak példálózhass vele?)

Előzmény: glashuette (156210)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156212

Üdv,

Megnéztem.

:)

Előzmény: Smíró (156174)
Passionata Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156211

Nehez kenyer mostansag a dresswatch .

Előzmény: glashuette (156210)
glashuette Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156210
Előzmény: oys... (156209)
oys... Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156209
Előzmény: oys... (156208)
oys... Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156208

Na, úgy látom, nem túl nagy a tolongás az elérhető áron kínált Rolex Zephyr-emért. Ezért ismét idézem:

"úgy döntöttem, hogy megválnék a féltve óvott és ennek megfelelően karbantartott Rolex Zephyr-emtől (typ:1038). Kifejezetten príma állapotban van, ünnepi viseletemre szánt darabról van szó, tartozékaival együtt.

Akit érdekelne mintegy 4 százas kHUF-ért egy ilyen, az ne kíméljen, írjon nekem!"

Előzmény: oys... (156200)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156207

Az is lehet,hogy a werket kapták ki belőle.Meg kellene nézetned a tokot valahol,mert lehet igazi.

Én sem hallottam még olyat,hogy milliós nagyságrendű hamisítvány.Semmi értelme,mert aki megvenné,úgyis kinyittatnám.

Előzmény: bimut (156205)
dexter0719 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156206

ékszerészhez vidd, ő megmondja mennyit ér anyagárban

egyéb értéke nincs

Előzmény: bimut (156205)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156205

omegám van eredeti :-) ..ez meg rám maradt  ahogy most nézem a tört arany ára is majd egy millió kövek nélkül.. ezért lennék kíváncsi h ezt a /gagyit/ újonnan mennyiért vesztegették annó na meg hol mert gondolom nem kínai üzletben vagy a józsefvárosi na  meg minek csináltak ilyen anyagokból gagyi szerkezettel órát..:-(

vzstrial Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156204

Én a helyedben vennék egy Bulova Super Seville-t.

Vagy egy Orient Day-Date, igaz ez még nem zafír üveggel. És ez is párszáz dollár.

Előzmény: bimut (156203)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156203

hol mindenhol ??és persze mint az előző kérdésemben is újonnan mennyiért..?tudom hamis viszont a nemes fém és a kő valódiak  amiket találok pár száz dolcsis órák..

Passionata Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156202

mindenhol ertekesitettek , attol , hogy szep meg hamis.

tortarany ar .

Előzmény: bimut (156201)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156201

Üdv az uraknak..érdeklődnék van egy rolex day date verk eta full 18 k anyag sűrűség géppel is vizsgálva  összes brill bevizsgálva géppel szintén eredetiek fémjelek ok..hol értékesítették ezeket az órákat milyen áron????nem nagyon találok róla a neten infókat ,csak a nagyon  olcsókról és az eredetiekről..nagyon szép darab ékszerész -órás szemmel is..órás is csak felnyitás után mondta meg h a szerkezet  eta..előre is köszönöm a választ ..

oys... Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156200

"vegyel egy datejustot es elj boldogan"

Aztán az is szóba került, hogy: "600e Ft-os használt DJ-t venni hülyeség (arról nem is beszélve, hogy a jobbak igencsak 1M felett kezdődnek)".

Mindehhez képest az alábbi ajánlattal bátorkodnék előhozakodni:

Urak!

Datejust ajánlatom ugyan nincs, azonban kénytelen-kelletlen úgy döntöttem, hogy megválnék a féltve óvott és ennek megfelelően karbantartott Rolex Zephyr-emtől (typ:1038). Kifejezetten príma állapotban van, ünnepi viseletemre szánt darabról van szó, tartozékaival együtt.

Akit érdekelne mintegy 4 százas kHUF-ért egy ilyen, az ne kíméljen, írjon nekem!

.

Tudom-tudom, ez nem a hirdetések fóruma, azonban én sem mindenkinek kívántam ezt a lehetőséget az orrára kötni, legszívesebben olyanvalakinek adnám át, akiről az itteniek közül jól tudhatom, hogy hasonlóan megbecsülni képes új gazdája lehetne. Ezért írtam ide.

Tehát: itteni ismerősök előnyben!

Előzmény: Passionata (156168)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156199

(jav: W790 W760)

Előzmény: tomcat (156198)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156198

Én meg pont hogy nem értek egyet a lentiekkel. Ha egy óra valamiért számomra érdekes és megtetszik, ráadásul éppen van rá keret, akkor megveszem, nem fontos, hogy épp búvár vagy kronó, elektronikus vagy mechanikus (vagy épp elektromechanikus) . Le is álltam egy ideje a svájciakkal, mert az ETA 2893, 2836 és 7750 mellé nincs igazán olyan, ami érdekelne. Az új műanyagos ETA werkek egyáltalán nem hoznak lázba, hiába a hosszabb járástartalék, még egy hőkompenzált kvarc kellene talán.

OFF

Úgy alakult, hogy kicsit nem figyeltem és a napokban már a hatodik japán került az óratartóba. Gondolkoztam azon, hogy írok az utóbbi kettőről a felkelő napos topicba, hátha másokat is érdekel: az egyik egy Citizen H820-as rádió vezérelt AT9010-52E, a másik egy Citizen W790-es Proximity AT7030-05E. Mindkettő azért érdekes, mert atomórákhoz szinkronizálnak, a H820-as a szokásos DCF77-el (az E670 szerkezethez képest ég és föld a kezelhetősége), a Proximity pedig Bluetooth-al az iPhone-on keresztül. Nyilván gyűjtői szemmel nem képviselnek túl nagy értéket, de az otthon elérhető legnagyobb pontosságot karóráknál a GPS-es órák kivételével így lehet elérni.

ON

tomcat

Előzmény: vzstrial (156197)
vzstrial Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156197

Nagy igazság van Boxer mondatában, viszont egy lelkes kezdő - és ide sorolom jómagam is - néha nagyon nem tudja mit akar és mik vannak és amikor meglát egy újdonságot (számára) akkor elkaphatja a gondolat, hogy hú ez is kell. Így képzeletben már vagy 100 db-ot számláló gyűjteményem van :D ilyenkor nagyon jó és kivételesen hatékony eszköz az, ha nincs sok pénzem - illetve időben belegondolok, hogy tényleg az kell-e...

Épp egy ilyen fellángolás közepette APT-t privátban fárasztottam a japán 6139 vonalon levő kérdésekkel, mert nap mint nap több és több verziót láttam és hú ez is tetszik, hú az is :D nem csoda, hogy ha most kicsit pihenőn van :D ezért elnézést :)

Az óra ami tetszik az természetesen belpiacos.. Seiya "barátom", épp talált is egyet. Meglátjuk, most azt mondom kell / tetszik. Meg is van a projekt további része.

Visszatérve Boxer kijelentésére, kell egy kis idő míg kirajzolódik, hogy valójában mit is akar az ember. Sokáig - 5-6 évig - csak a Spiritem volt, idén máris kettő órát vettem és akkor kristályosodott, hogy amit nézek az a Day-Date "komplikációs" órák. Amíg nem volt elvoltam a sima dátumos Spirittel. Ha most órát nézek - 6139 - akkor már alap, hogy azért ez benne legyen.

Előzmény: Wreck Diver (156195)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156196

http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-SMITHS-IMPERIAL-19-JEWELS-SHOCKPROOF-MENS-ROLLED-GOLD-WATCH-Working-/311163569529?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4872cb4579

Azt hiszem, csak a cal 0104 volt 19 köves ezekből.

De holnap megnézem, nincs-e rugóm.
Van még egy 3/4 cal 0104-esem az alkatrészek között.

Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156195

Tényleg helytálló viszont, hogy egy ilyen 15-20 darabos doxa, cornavin, ruszki mix
valóban hétköznapi hordásra alkalmas állapotban tartása az bezony komoly összeg.
És a strandon még mindig csomagolhatja az egészet a törölközőjébe, ugye...

Nem tudom, melyik bolygón rentábilis dolog 5-8 ezer forintos órákat ötévente darabonként
- nagy kedvezménnyel és/vagy zugórásnál - 10 ezer / darab szervizeltetni, a közben felmerülő
költségekről ( hopp egy karc vagy épp párafolt a plexin, felmarta az izzadság a krómozást stb. ) nem beszélve.
Vagy épp órássá képeződve, és százezreket szerszámra elverve magadnak megcsinálni...

Akár egy Universal white shadow-ra is érdemesebb ennyit költeni azért, mint egy ezerkettes wostokra.
Vagy egy acél Omega 30T2-re szemben mondjuk egy krómtokos doxával.

Másrészt a Boxer Peti szavai jutnak eszembe, aki nagyon szépen megfogalmazta,
miért érdemes a kezdő gyűjtőnek először rendezni a sorait, és irányt szabni az új hobbinak.

Utólagos engedelmével:

"Javaslom mindenkinek, hogy már a gyűjtögetés legelején próbáljon koncepciót kialakítani és határozza meg magának a fő irányvonalat, célterületet.

Így rengeteg időt és még több pénzt spórolhat meg magának az újdonsült gyűjtő. "

Előzmény: tomcat (156193)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156194

az egy óra koncepció nekem sem menne, pedig a sub - legalábbis a számomra - megtestesít mindent amire szükségem volna objektív és szubjektív szempontból is. ettől még egy ad hoc alapon összevásárolt óradobozt én nem neveznék gyűjteménynek. angolban van egy jó elhatárolás a collecting és a hoarding között, talán a gyűjt-felhalmoz lenne a legjobb párhuzam. a gyűjtemény mögött koncepciónak kell húzódnia. legyen vintage, legyen csak chrono, legyen csak omega, legyen csak military stb......

az pedig, hogy valaki x pénzből inkább egy "jobb" vagy több olcsóbb modelt vesz, a privát döntés, én inkább az elsőt választanám, legyen az dj vagy bmi más, ettől még a másik nem lesz gyűjtés. 

Előzmény: tomcat (156193)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156193

Minden gyűjtemény a második darabbal kezdődik. :)

Nem hiszem, hogy egy 28xx vagy 775x ne lehetne ott egy napi hordásra szánt "gyűjteményben", ahonnan épp az alkalomnak vagy a kedvnek megfelelően választ az ember.

A "veszel egyetlen Rolexet és soha többé nem kell más, mert mindenhez hordhatod" koncepció szerintem nem helytálló és eleve mit kezdjen az az órakedvelő, akinek sem a Rolexek, sem az Omegák, de még csak a Breitlingek sem tetszenek? Vegyen csak azért ezekből, mert az órás topicon a 3135 a császár? Ugyanez ugyanakkor nem mondható el a korábbi ETA-s Seamasterekről, Speedmasterekről, de a Co-axialról sem szokás ódákat zengeni.

Akkor mégis mi marad?

Mert innentől már leginkább ízlésekről megy a polémia, az meg mindenkinek a sajátja.

tomcat

Előzmény: ath (156191)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156192

nekem vissza kell fogni magam. en gyujto tipus vagyok. szerencsere se helyem, se idom, se penzem nincs arra, hogy minden baromsagot osszeszedjek, kulonben egy muzeumban elnek.

Előzmény: ath (156191)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156191

akkor én vagy túlfejlődtem és az evolúció új fokára léptem vagy nem vagyok férfi, de nem igazán gyűjtök semmit, sőt olyan hobbim sincs, amiért megőrülnék. vannak óráim, de kollekciónak, főleg átgondolt kollekciónak nem nevezném, szeretek csomó dolgot de nem ezek köré építem az életem. 

spec én is inkább azt vallom, hogy egy jó és értékes óra több mint 10 értéktelen, de igazad van, hogy ez főleg koncepcióbeli különbség. 

Előzmény: altimus (156190)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156190

igazad van, ezeket az orakat nem erdemes gyujteni. igazabol nem is erre a szalra reagaltam, hanem arra, hogy ezek az orak a svajci oraipar legaljat kepviselnek, mert nem egeszen vilagos, hogy ez mit akart jelenteni. (illetve szerintem nem igaz, minosegben, izlesben, kivitelezesben biztosan nem). csupan azt irtam, hogy egy mai tissot, certinat kezbe veve en nem erzek minosegi kulonbseget ezek kozott es az abszolut top kategoria kozott. hogy gyujteni mit es milyen aron erdemes az mas kerdes. en is gyujtok olyan dolgokat amit sokan a szemetbe dobnanak, vagy legalabbis azt mondanak ra, hogy ertektelen vacak, meg minek. a ferfi emberben genetikailag benne van a gyujtes. gondolom evolucios okai vannak. szerintem aki orat akar gyujteni az gyujtson orat. olyan ami tetszik neki, meg amit megengedhet maganak. nagy befektetes igy nyilvan nem lesz belole, de nem is feltetlenul az a cel, hanem a kulturalt idotoltes es szorakozas. en amugy nem gyujtok orakat, de igy is van 7-8 oram otthon, amibol rendszeresen 3-t hasznalok, egyet napi celra, egyet alkalmi oranak. egyet meg utazashoz. a tobbi orat evente ha eloveszem.

Előzmény: ath (156189)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156189

a célnak megfelelnek, de minek gyűjteni őket? én ezt pont úgy nem értem, mint pld az opel és suzuki swift klubokat. nincs az égvilágon semmi baj egyikkel sem, de a használati tárgy kategóriáját nem lépik át. 

Előzmény: altimus (156185)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156188

volt egy totalcar musor ahol bekotott szemmel ultettek be embereket autoba es ki kellett talalni, hogy milyen aru/kategoriaju az auto. ott nemi matatas utan szinte mindenki jol lotte be a szinvonalat. egy autoba beulve vilagos a pozicionalas, a minoseg. amit irni probaltam az az, hogy pl. egy uj certina, vagy tissot csak ugy kezbe veve abszolut minosegi termeknek tunik. megmunkalasban, anyaghasznalatban, sulyban egy 10x, 100x dragabb ora se tud tobbet. egy dacia logan es egy duplajaba kerulo golf kozott meg egbekialto a minosegi kulonbseg.

egy goodwood-i autonal nem a minoseget, hasznalhatosagot fizeted meg, hanem az unikalitast, a tortenelmet ... sot mi tobb van egy szint ami felett mar az auto is inkabb penzugyi befektetes mint hobbi, szemelyes erdeklodes targya.

a mai minosegi svajci oragyartok a pozicionalast nem a minosegen keresztul gyakoroljak. inkabb a markanev, az ar, az adott marka moge tett story ... az ami pozicional.

Előzmény: Passionata (156186)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156187

Akkor miért nem üzensz nekik az ebayen keresztül?

Ez nem a vatera,hogy letiltanak ha elérhetőséget osztasz meg.

Előzmény: sphunter (156178)
Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156186

akar egyet is ertek , a kerdezo -helyesen- erdeklodott , es valaszt kapott ,

goodwoodban is kerdezhetne az ember ,hogy ranezesre az itteni kocsik pont olyanok mint az o renault fluence kombija csak csunyan osszematricaztak oket .

Előzmény: altimus (156185)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156185

"A Tissot, Certina, Hamilton semmiképp sem a legalja, igaz nem presztízsórák, de korrekt acél tokban, elől-hátul zafírral teljesen vállalhatók. ..."

en meg ennel is tovabbmennek. egy laikus szamara, aki soha nem fogja kinyitni az ora hatuljat, es fogalma sincs arrol mi az a kaliber, egy mai tissot kezben fogva pontosan ugyanolyan minosegunek fog tunni mint egy akarmilyen breitling, sot mi tobb, mint egy akarmilyen legfelso kategorias ora, beleertve akar a patek-ot is.

termeszetesen a presztizs kulonbseget (arkulonbseget) erzekelni fogja, de hogy kezbe fogva ezek az orak abszolut ugyanazon a szinten vannak mint a legfelso kategoria abban en biztos vagyok. csak az igazi oraertok fognak kulonbseget latni.

design oldalrol epp a fent emlitett orak mai termekpalettajat sokkal letisztultabbnak, kulturaltabbnak, izlesesebbnek tartom mint jonehany joval magasabb kategoriaju oragyarto mai termekpalettajat.

Előzmény: tomcat (156183)
Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156184

bizzuk a kerdezore.

Előzmény: tomcat (156183)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156183

Akkor ismét:

A Swatch-group hivatalos álláspontja szerint:

Prestige and Luxury Range: Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega.
High Range: Longines, Rado, Union Glashütte.
Middle Range: Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton; Calvin Klein watches + jewelry.
Basic Range: Swatch, Flik Flak.

A Tissot, Certina, Hamilton semmiképp sem a legalja, igaz nem presztízsórák, de korrekt acél tokban, elől-hátul zafírral teljesen vállalhatók. Sokszor még inkább, mint egyes marketing árazott egykor jó nevű brandek. Az, hogy szerinted nem jó órák, egyéni vélemény, bár ETA és ETA közötti viszonyításban azért nehéz észérvekkel alátámasztani (Nem cseng olyan jól a Tissot név, mint pl. az Eterna? Akkor tessék meg lehet venni 6000 dollárért a szintén ETA-s Eternát.). Szerintem egyébként 600e Ft-os használt DJ-t venni hülyeség (arról nem is beszélve, hogy a jobbak igencsak 1M felett kezdődnek), mégsem teszek kategorikus kijelentéseket és szólom le azt aki nem így gondolja. Én pl. jóformán semmihez nem tudnám hordani.

A Seiko tudtommal nem svájci, legalábbis az enyémeken az szerepel, hogy Made in Japan.

tomcat

Előzmény: Passionata (156181)
1sittes Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156182

sziasztok!

mit szóltok az alábbi órához? nem ismerem tulzottan de tetszik nekem, ér ez ennyit? honnan tudom h nem olcsó replika

http://olx.hu/hirdetes/fortis-b-42-day-date-pc-7-swiss-air-force-limited-edition-uj-ID2yzj5.html#f187034adc

Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156181

Nagybanyai festoket is lehet gyujteni meg piaci ozikes mazolmanyokat is,terminologia szerint mindketto gyujtemeny.a kerdezo rossz iranyba indult ezert probaltam segiteni,

es olyan orakat ananlottam amiket mindig szerethet majd vagy ha megunja szepen ki tud szallni.most oszinten a felsorolt kupac krimplit meg orokolni is szivas.

en azert ezt az eta tokozast pejorative ritkabban hasznalnam ,sok oragyar-panerai stb-orulne ha megbizhatosagaban ,szervizelhetosegeben egy 2892 szintukalibert tudhatna magaenak ,es egy felhasznalo szamara aki nem kifejetten egy bizonyos werket szeretne a fenti ket szempont a legfontosabb.nagy kedvencem volt mindig a patek cal.240,mai napig a legszebb automata werk szamomra annak ellenere ,hogy apt szerint egy sima universal licensz es pontossagban semmivel sem jobb mint egy cal.3135 am ha valakinek ez kell hat ez kell de barki tanacsot kerne eszembe nem jutna ,hogy ezt ajanljam elso oranak arra egy eta vagy egy 15xx ,31xx tokeletes.

amiket te ajanlottal azok szerintem nem jo orak ,certina ,tissot mar ne is haragudj a svajci oraipar alja ha olcso kell es jo akkor legyen seiko es egy otvenesbol kesz is a tortenet.

Előzmény: tomcat (156179)
Bornie_2013 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156180

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Előzmény: sphunter (156173)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156179

De hát ha egyszer gyűjteni szeretne és nem használt DJ-t venni, akkor miért kell ennyire egy síkra terelni? A felsoroltak közül a használt Seamaster, Speedmaster és a Tudorok ETA tokozások, szóval egyik sem túl izgalmas. De ha már ETA, hazai bolti kisker árakon 600-ból kijön legalább egy 3 mutatós day-date 2836-os Tissot, egy 7750 kronó és mellé még egy hőkompenzált Certina DS2 Precidrive kvarc. És még marad némi apró is a zsebben. Gyűjtemény alapnak ez is megteszi, nemde? És akkor mégsem reanimált Doxa meg Cornavin, hanem Swatch group saját ETA tokozások.

Abba inkább ne is menjünk bele, hogy kis ebayezéssel 320 dollár körül új 2824-est lehet venni, az új 7750-esek valahol 750 dollárnál indulnak, az enyhén műanyag C01.211 kronók pedig 500 dollár körül, stb. stb.

(plusz nyilván vám-ÁFA)

tomcat

Előzmény: Passionata (156172)
sphunter Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156178

Üzletelnék velük.

Előzmény: boxer-gs (156177)
boxer-gs Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156177

Mi van velük?

Előzmény: sphunter (156176)
sphunter Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156176

Az  Ebay-röl zitas-istvan   vagy crhonosafe ha magára ismer.

dészáz Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156175

valamelyik oroszé ilyesféle méret.(azok vannak szétszedve,de nem tom ,melyik werké)

Smíró Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156174

Segítséget szeretnék kérni nem épp "svejci" órához:

Smiths Imperial 590104 werk.

Járó rugó tört el.

szélesség:           1,34 mm

vastagság:          0,1 mm

rugóház átmérő:   9,9 mm

Az órás haverom  - aki csinálja - sajnos sehol nem talál ilyet. Nem tudna valaki segíteni ebben? Az óra családi emlék, szeretném járóképessé tenni. Természetesen a költségeket állom, akár előre utalással, akár utánvétes módon.

Előre is köszi!

sphunter Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156173

Kedves gyűjtőtárs!

Szerintem mi ellőt elkezded ,gyűjts információkat akár itt a neten is, ha javasolhatom pl  AP oldalát türelmesen nézd meg.Keres fel Órabörzéket ,beszélgess "szakikkal" és

kezd nagyon kicsiben pl Cornavin 55évek60ig  és olvass netez.Soha ne a mennyiségre törekedj.Szerez be egy jó lupét,és valamit amiben karcmentesen tárolód az óráid.Csak működő órát vegyél ,ne dőlj be 1000resböl rendbehozható dumáknak.

Ne szégyelj tanácsot kérni.Neten kérdez,mekkora ,müxik rendesen,mindene eredeti-e.Határozd meg előre mire mennyit szánsz.

Előzmény: Bornie_2013 (156167)
Passionata Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156172

egy DJ mondjuk 600bol megvan , en tanacsot adtam mert kezdokent hibazik az ember -velem is megtortent-.a DJ csak egy pelda van meg 5-10 ora ami hasonlo arfekvesben , hasonlo hasznalati ertekkel bir es nemi presztizse is van .

omega speedmaster ,omega seamster 300M , Rolex DJ vagy Airking , Omega Constellation a hokompenzalt quartz de akar a sima is szep vagy ebbol egy chrono,tudorok,stb.

majd masok is segitenek ,ha igenyled . 

Előzmény: Bornie_2013 (156169)
Bornie_2013 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156171

Így már tényleg nem sajnálom, bár nagy kezem van, méretileg jó lehetett volna, de megnyugtattál. 

Köszönöm szépen!

Előzmény: spyder999 (156170)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156170

Amiről lemaradtál,az egy zsebóra beépítés volt,rengeteget csinálnak azok az ukránok.Egyedül szerintem az után gyártott számlap ami még tetszetős belőle,de a tok,az egy zsebóra tok,amire ráforrasztottak 4 fület.

Ha már beépítés,akkor egy modernebb acéltokba inkább,mert ez szerintem nem az igazi,ráadásul nem is lenne kicsi a kezeden a 46mm kn átmérőjével.Szóval szerintem nagyon ne sajnáld,inkább nézz nálunk valami pofásabb/modernebb acéltokosat.

Bornie_2013 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156169

Kösz szépen, máris néztem egyet 7000$-ért. Szerinted ha lenne ennyi a paypalomon, akkor ide írtam volna, igaz? Ettől függetlenül még nagyon szép/szépek ezek az órák amiket linkeltem, és nem hiszem, hogy feltétlenül pénzkidobás lenne, és csak olyat veszek ami tetszik is. Hiába Rolex, nem tetszenek, és ennyi pénzt nem költenék rá.Nem egyszerre veszem meg azt a 15 darabot. 

".namost kiadsz egy ilyen "gyujtemenyert" , mondjuk 400k t ,aztan szervizelteted 10evente mondjuk otvenezerert es nincs semmid mint egy kupac ertektelen krumplid. "

Ilyen többek között a nagyképernyős LCD 400k ért, 3 év múlva kuka mert meghalt benne a tápegység. A 650k-s tükörreflexes fényképezőgép+objektív, amit legjobb esetben is 5 év múlva lecserélsz mert elromlik, vagy elbutul. Vagy egy agyonhasznált autó amire évi 200k-t, költesz hogy guruljon, stb...

Nem kötekedni jöttem, de egy kicsit segítőkészebb hozzáállást vártam volna. 

Azért köszönöm a segítséget, ez is egy opció amit felvázoltál.

Üdv.

B.

Előzmény: Passionata (156168)
Passionata Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156168

csak egy jo tanacs, a rengeteg szar helyett amiket itt felsoroltal vegyel egy datejustot es elj boldogan .

amiket irtal azok tobbe kevesbe regi ,mar most is alkatreszhianyos orak amiket nyilvan lehet ganyolni de az sem lesz olcso , ertekeuk 0 , ne tevesszen meg a 30-50k amit melle irnak az szinte csak szimbolikus .namost kiadsz egy ilyen "gyujtemenyert" , mondjuk 400k t ,aztan szervizelteted 10evente mondjuk otvenezerert es nincs semmid mint egy kupac ertektelen krumplid. 

Bornie_2013 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156167

Kedves fórumozők!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Szeretnék órákat venni, idővel egy 15-20 darabos gyűjteményt szeretnék összeállítani, mindennapi és alkalmi viselethez.

Már régen tetszenek a Doxa, Omega, Cornavin órák is, de most jött el az idő, hogy beszerezzek néhányat, más orosz típusokkal vegyítve, mert azok is nagyon tetszetősek. :)

Nem szeretnék viszont "mindenáron" megvenni bármit, azért a valós értékénél nem nagyon szeretnék sokkal többet kiadni, mint amennyit is ér. Azt szeretném megtudni, hogy a 

ennek a Doxa 103-nak   http://goo.gl/MvCjRP   mennyi a reális ára amit még érdemes licitálni rá? 

Illetve volt egy Doxa a sok közül ami nagyon tetszett, benne voltam a licitben, de a legvégén feladtam. Rosszul tettem? http://goo.gl/r5guBQ

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

B.

orodanrichard Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156166

Dzsana mesternek van egy! Örök hála neki!

o+a_SM_BA Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156165

Udv Mindenkinek,

ket regebbi orarol szeretnek erdeklodni. Az elso egy ferfi Fellow Watch Geneve (gondolom az egyike a szamtalan eltunk tokozonak). A kerdes, hogy lehet-e az tok arany (18k es 0.750 van ahtalapba utve, egyeb vizjel vagy lekopott vagy nem volt). A tok mintha nem sajat lenne, a szerkezet a lenti kepen (ugy tunik nem nagyon nyultak meg hozza). Illetve a rotor alatt van egy vekony avel drot szal, mintha rugo darabja lenne, mintha nem ez lenne a rendeltetesi helye. Megtippelheto valamennyire a kora?

A masik egy noi ekszer ora, a szamlaprol egyelor enincs kepen (Galshutte feliratos zomanc lap), a hatlapon Made in Germany, gondolom akkor ez meg a haboru elotti, sjanos a tokot nem tudtam kinyitni.

Koszonom

Oraimado Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156164

A Watch de Luxe-ban volt elfekvo darad.

Előzmény: Oraimado (156137)
Franek-52 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156163

Szia.

A héten utána nézek.

Feri'bá

Előzmény: orodanrichard (156153)
APT Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156162

A mestervizsga és az órás szakvizsga két külön témakör!

És amúgy egy szakma egy értelmes embernek simán megtanulható reguláris képzés nélkül is. Simán, teljesen kompetens szinten - ha valakit ez tényleg érdekel, hát a szakirodalom hozzáférhető, gyakorolni lehet, és ha van kit megkérdezni a néhány nem teljesen tiszta kérdésről, akkor megy a dolog. Ez nem űrtudomány, ráadásul az igazán zűrös, bonyolult dolgokat (komplikált órák, stb...) nem is tudják tanítani - nincs miből, nincs min demonstrálni, nincs még normális szakirodalma sem. Idehaza legalábbis nincs.

Ezekre bizony az embernek magának kell rájönnie.

Előzmény: Törölt nick (156161)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 156161

Aham, szóval "self made". :-)

Előzmény: spyder999 (156159)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156160

Jó kérdés. (nem szeretem ezt a fórumot,hogy nem lehet javítani:)

Előzmény: spyder999 (156159)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156159

Jó kérdés?Mester vizsgát még nem tett!

De sokan nem is tettek az utolsó 20 évben itthon... ha jól tudom.

Ettől függetlenül szereti a szakmát,és én ezt nagyra becsülöm.

Előzmény: Törölt nick (156158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156158

Mitől mester? :-O

Előzmény: spyder999 (156157)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156157

De mintha a másik fórumon már felajánlott volna egyet Dzsana mester,vagy rosszul értelmeztem?!

Előzmény: orodanrichard (156156)
orodanrichard Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156156

megkérdeztem, sajna nincs nekik.

vzstrial Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156155

Smittelte :D :D :D

Előzmény: sphunter (156144)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156154

Doxa szerviz Astoriánál - elég sok mindent be tudnak szerezni?

Előzmény: orodanrichard (156153)
orodanrichard Creative Commons License 2014.11.10 0 0 156153

Tisztelt fórumozók!

Érdeklődnék, hogy ismertek-e valakit esetleg régi órást, akinek régi doxához lenne felhúzó tengelye?

Pontosabban ilyen tengelyre lenne szükségem: FHF ST 969-4N

előre is köszi

sphunter Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156152

Bp-en de nem vagyok GE-is ha erre gondoltál

Előzmény: Pitylogós (156151)
Pitylogós Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156151

Keleten, középen vagy nyugaton :) ?

Előzmény: sphunter (156150)
sphunter Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156150

Azért kérdeztem ,mert én halogén lámpákat gyártok.

Előzmény: Wicked Belzebub (156146)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156149

:))

Előzmény: oys... (156148)
oys... Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156148

"Valami ilyesmi"?!?

Kac-kac!

Hogy ON legyek: APT is elvégzett valami olyasmi képzést, ahol órás tapasztalatok szerezhetőek.;)

Ez a valami ilyesmi az egyik legmagasabb, ami a szakmában elérhető...

Előzmény: Wicked Belzebub (156146)
ronin s8 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 156147

Elvittem máshova. :)

Előzmény: sphunter (156144)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156146

OFF:

Odavagyok a lámpákért, fényforrásokért, elemlámpákat gyűjtök (az órák mellett:) ), most épp valami ilyesmi suliba is járok, szóval röviden ennyi :)

ON

Előzmény: sphunter (156145)
sphunter Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156145

Megkérdezhetem a bemutatkozásnál a lámpa mire utal?

Előzmény: Wicked Belzebub (156143)
sphunter Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156144

fafej vagyok,nem értem

Előzmény: ronin s8 (156142)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156143

Igen, ezeken a vicceken már nagyon rég is jókat nevettünk :))

Előzmény: sphunter (156141)
ronin s8 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156142

Loptam! :))

Előzmény: sphunter (156141)
sphunter Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156141

tudom nem vicc fórum de rég nevetem ilyen jót.

Az U.S. Air Force pilótái által feljegyzett problémák és megoldások:
- A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem cserére érett.
- A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem kicserélve.

- Teszt repülés OK, kivéve, hogy a landoló automatika igen durva.
- Landoló automatika nincs a gépen.

- A 2. motor üzemanyag fogyasztása magas.
- A 2. motor üzemanyag fogyasztása normális - 1. 3. és 4. motor üzemanyag-fogyasztása alacsony.

- Valami meglazult a műszerfalon.
- Valami meghúzva a műszerfalon.

- A jobb főfutón olajszivárgásra utaló egyértelmű bizonyíték.
- Bizonyíték eltüntetve.

- A DME hangereje hihetetlenül nagy.
- A hangerő beállítva hihetőbb szintre.

- Robotpilóta magasságtartás üzemmódban 50m/perces süllyedést produkál.
- Hibát a földön nem sikerült előidézni.

- IFF nem működik.
- IFF soha nem működik OFF (kikapcsolt) állapotban.

- Gázkar rögzítő használatakor a gázkar beragad.
- Ezért van.

Franek-52 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156140

Szia.

...egy szakképzett forniturista hölgytől tanultam: ((vettem nála egy mérettel kisebbet, cserélni kellett.Belenézett és szó nélkül cserélte. Talán a régi ismeretség okán is.)) oldalról belenézve az üvegbe a zafir hófehér, a minerál zöld vagy sárga árnyalatú. Ehhez viszont ki kéne venni az üveget.

Feri'bá

Előzmény: fefe1968 (156138)
APT Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156139

Teljesen egyértelműen nagy varázslások nélkül csak óvatos karcpróbával... Láttam már éppen eleget mindkettőből cseréltem is ki sok sima üveget zafírra, saját óráimban is - de annyira hasonlók a megjelenési tulajdonságaik, hogy kocogtatással vagy vízcsepegtetéssel én ugyan felelős kijelentést nem mernék tenni...

Előzmény: fefe1968 (156138)
fefe1968 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 156138

Egy kérdés a szakikhoz: hogyan lehet megállapítani, hogy az óraüveg zafír vagy ásványüveg? Láttam egy videót, ott kocogtatták, illetve vizet cseppentettek rá ami másként terült el. Utóbbi nekem nem volt meggyőző. A kocogtatás már inkább, de azért ott is megvezethet a tok anyaga, üvegvastagság stb.

Oraimado Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156137

Hol lehetne egy SOPROD SOP 9390/A10-2 werket beszerezni?

Rappi Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156136

Köszi! Én nem tudom úgysem kinyitni...

Előzmény: Oraimado (156135)
Oraimado Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156135

Ez a werk talalhato benne:

Előzmény: Rappi (156134)
Rappi Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156134

Srácok erről az óráról van valakinek infója? Ma került hozzám:

sphunter Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156133

legalább még jó szeme, nekem az apró betűhöz néha már szemüveg kell ))-

Előzmény: dészáz (156132)
dészáz Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156132

affene,nagybetűs és észre sem vettem!

csak az aprót olvastam...

Előzmény: sphunter (156131)
sphunter Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156131

HAMILTON KHAKI NAVY GMT H77655143 KRONOGRÁF KARÓRA ÚJ 

a fénykép felső vonalában jobbra

Előzmény: dészáz (156130)
dészáz Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156130

hol ír kronót? nem látom...

Előzmény: sphunter (156129)
sphunter Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156129

Szép az óra,de a leírásban szerintem elég lett volna hogy GMT a kronográffal nem kellet volna megfejelni.

Előzmény: dészáz (156121)
1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156128

ezt ismeritek?

mondjuk már jo régi 

http://indafoto.hu/1sittes

1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156127

egészen szép kis óra! mondjuk hozzám kozelebb ál a chrono II. belőle..

A fortis azért teszik nekem mert pont a aranyközép:) 

Előzmény: vzstrial (156126)
vzstrial Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156126

Steinhart Nav-B chrono? Ez €840, újonnan. És ha elegáns, nekem ez befér abba a kategóriába (is). Oké több árban mint amit Te előre jeleztél, de hátha.

Ha már a Fortis felmerült, én Fortisból a Fliegert venném, na de kinek mi.

Előzmény: 1sittes (156113)
1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156125

köszi!

Előzmény: dészáz (156124)
dészáz Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156124

kiforrott eta,rossz nem lehet.

Előzmény: 1sittes (156123)
1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156123

ez nem annyira tetszik... a szerkezett jók a hamiltonokban?

Előzmény: dészáz (156121)
1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156122

köszi a segítséget!

Előzmény: nickback38 (156117)
dészáz Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156121
Előzmény: 1sittes (156120)
1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156120

ja és kéz alól venném... használtat! bár gondolom , hogy az nem túl biztos dolog...

1sittes Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156119

köszi szépen a segitséget... én régebben búvár órákat hordtem... számomra a fortis annál elegánsabb:) de persze ez megoszlik... szóval nagyon jó lenne egy omega de 230 körülig bírok elmenni árban... sajnos magyar aukciós portálon nem láttam omegát ami tetszik 400 alatt.

köszi a segítséget mégegyszer

Előzmény: Pitylogós (156114)
H_G Creative Commons License 2014.11.07 0 0 156118

"A Fortis szerintem inkább sportos mint elegáns."

Ez alighanem understatement volt, radikálisabb őszinteséggel úgy lehetne megfogalmazni, hogy a Fortis csak sportos, nem elegáns. 

Előzmény: Pitylogós (156114)
nickback38 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 156117

Szvsz messze nem uaz. a stílus a két óra, de mindkettőben ETA caliber van - "műszakilag" cc. ugyanott vagy.

Vedd meg amelyik jobban tetszik és belefér a költségvetésbe.

sphunter Creative Commons License 2014.11.06 0 0 156116

egyébként én is szemezek egy órával,ha bár azt hiszem így karácsony előtt

csak ábránd.De a vaterán a fortisoknál láttam egy Gevrilt nekem tetszik és az ára se

olyan rossz,főleg  ha igaz a leírtak.Néztem az ebay-on is van pár

sphunter Creative Commons License 2014.11.06 0 0 156115

nem tudom mennyi az ár különbség a két óra között.De a Fortis ma "menőbb"

Pitylogós Creative Commons License 2014.11.06 0 0 156114

Új, vagy kéz alatt?

A Fortis szerintem inkább sportos mint elegáns.

Ezt a kettőt együtt szépen adja pl. egy Seamaster, 300 körül már találsz.

1sittes Creative Commons License 2014.11.06 0