Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Viktator07 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 156834

Mennyire igaz, amit mondasz!!!

Előzmény: Navigare necesse est (156827)
76zoli76 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 156833

Érdeklődni szeretnék szerintetek ezen az oldalon az órák eredetiek lehetnek vagy valaki vásárólt már innet?

http://trendmaker.hu/swisslegend_ferfi_ora?utm_source=fb_swiss&utm_medium=fb_swiss&utm_term=fb_swiss&utm_content=fb_swiss&utm_campaign=fb_swiss

APT Creative Commons License 2015.01.03 0 0 156832

Ez a történet valójában még régebbi gyökerű, a coaxial alapkonstrukcióját ugyanis már (ki más..) Breguet kitalálta, és meg is valósította. Technikai értelemben egyébként ez a kronométer és horgony-gátszerkezet egyfajta kombinációjának tekinthető. Breguet félretolta (sok más kipróbált ötletével együtt) azzal, hogy bonyolultabb kivitelezés mellett sem nyújt valós előnyt a horgonyjárathoz képest.

Daniels pedig alapvetően lassú járatú és nagyobb méretű mechanikákhoz valósította meg, igazándiból neki sem volt tapasztalata a picike és gyors járatú óráknál vele - így nem véletlenül futott bele az Omega végül a késbe...

És lássuk be, igazándiból az Omega sem a várható műszaki előnyeiért vállalta be a vele való kísérletezést - hanem egyértelműen azért, mert kellett valami különlegesség, valami innováció, amire hivatkozva megkülönböztetheti magát mindenki mástól. Ez a hullám mostanság láthatóan elért sokakat, ezért a nagy kísérletezés a szilícium alapú alkatrészekkel, monolit rugókkal és hasonlókkal - ami viszont, attól tartok, oda fog vezetni, hogy mostanság sok olyan óra fog születni, amellyel aztán később egyfelől sok gond lesz, másfelől megoldhatatlan lesz az alkatrész-utánpótlása.. De ne legyen igazam...

Előzmény: Wreck Diver (156830)
oys... Creative Commons License 2015.01.03 0 0 156831

Na, ilyen közegben jó Tudor-t hordani.

;^)

Előzmény: Felfedező2 (156826)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.03 0 0 156830

Ez a történet 20 évvel az Omega bevásárlókosarának megtelte előtt már zajlott.

1980-ban adta be a szabadalmat. Addigra jópár év meló volt a háta mögött.
És mire a Patek által készített - rendre megálló - prototipusok helyett a Patektól kapott- 2.5mm vastag - szerkezetet átalakította

( amit a Patek tokozott be és számlapozott fel, és ami szervizelés nélkül ketyegett napi használatban tán 12 évet, mire az automatika! megadta magát ),
addigra többek között egy Omega Speedmasteren már túl volt...

Ne úgy képzeld el, hogy "Daniels eléggé ráncolta a homlokát" 99-ben, hogy hogy kicsinyítse le a találmányát.
Ő már jóval azelőtt hajókronométereket, zsebórákat, és a képen lévőhöz hasonló tourbillonos karórákat dobott össze "from scratch",
amellett, hogy kereskedelmi forgalomban lévő karórákon tesztelte a találmánya működését.

( Nem hivatalos történetírás helyett itt egy Sotheby's aukció pl: 
http://www.sothebys.com/en/auctions/ecatalogue/2012/george-daniels-so-l12313/lot.21.lotnum.html )

Szerintem az Omegánál is a sorozatgyártás, és az ahhoz, valamint az összeszereléshez való optimalizálás volt ott a gond.
Becsei Áron egyik zseniális órájának terveit is bedobhatnád az Omegának. Nem tudnának vele abban a formában mit kezdeni.
Szinte biztos, hogy áldozni kellene a gyártási költségek féken tartásának stb. stb. oltárán.
Az óraipar elsősorban biznisz, nem álmodozás. Hiába szeretik az ellenkezőjét reklámozni. :)

Bár mogorva ember hírében állt, ezt biztos nem viccből mondta Daniels:

"I did not enjoy my visits to the factory. The prime reason was the obvious resentment of my presence,
but more depressing was the realisation that these men were essentially technicians who had no love of the romance,
and intellectual pleasure of the conception, design, and the construction of a beautiful and original work of art.
To them, watchmaking was a practical way of making a living, and the less original thought required, the easier the work would be."

Előzmény: nickback38 (156822)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156829

Máshal ez így néz ki:

http://www.hodinkee.com/blog/personal-timepieces-every-united-states-president-ever

Nem tudom, hány amerikai köpködött bármelyik vezetőjére az órája miatt...

Előzmény: Felfedező2 (156828)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156828

Nem akartam politizálni, de véletlenül tudom, hogy az említett János Hódmezővásárhely akkori polgármestere idején titkársági gyakornokként kezdett, egyetem mellett is dolgozott méghozzá alja-szaladgálós, hozd ide, tedd oda-munkakörben, pedig komoly egzisztenciájú szülők egyetlen gyermeke volt. Nem politikai állásfoglalás, csak tény, hogy a vidéki gyakornokból a ranglista összes lépcsőjét végigjárva lett miniszter, úgy, hogy polgármesternek háromszor választották meg 70% fölötti többséggel, ahogy képviselőnek is. Szerinted milyen szakma kell ahhoz, hogy valaki érdemes legyen miniszternek? csak teljesen véletlenül ismerem a sztorit, de utálom ezt a tipikus magyar dumát. Ugyan mitől jobb, ha a politikusokat nem az állam, hanem mondjuk a magánvállalkozásuk (ugye itt mindenki saját ötletből és kétkezi munkából lett kádkőgyáros, nagybank-tulajdonos, Ikarusz-vezér, meg minden más) fizeti? Oda majd nem csalnak? Ők tisztességesebbek lesznek? Nem itt kéne keresgélni, hanem ott, hogy mit tolerál a társadalom... Mert, ha egy vintage Rolit nem, miközben a másik politikus hamis órája rendben az fura (szerinted Ausztriában kiállt volna valaki, hogy hamisítványt hord, a Bubbleback meg nem a női vagy férfimagazinok stílusrovatába fért volna max. be?)Ez nem pártállás, Veres János Audijánál - amikor azt basztatta a sajtó - ugyanez volt a véleményem. Mivel járjon egy miniszter Thalia-val? Na ugyanezért lehet a Bubbleback-ket tematizálni, amit írsz. Mert itt haragudni kell arra, akinek olyan van a "mi pénzünkből"... Bocs tök off topic volt, többet tuti nem reagálok erre! Aki ezt politizálásnak veszi azt ezúton követem meg!

Előzmény: nickback38 (156825)
Navigare necesse est Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156827

...kis hazánkban PONT.
Még jó, hogy nem csak itt van élet, és találkozni más kultúrkörökben élőkkel is, ahol ez teljesen hétköznapi és a legkevésbé sem kivagyiság.

Előzmény: Felfedező2 (156826)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156826

De bizony! Beszélni nagyon nem illik róla, ha van egy Rolid, mert nem csak burzsujnak, nagyképűnek is néznek - akkor se, ha óra a téma, egy saját Rolex megemlítése azonnali, megmagyarázhatatlan ellenérzést vált ki olyanokból is, akik egyébként a Mercijük teljesítményéről, sőt áráról is nyugodtan kezdeményeznek csevegést. Én sem értem, de ez egy démonizált dolog kis hazánkban...

Előzmény: oys... (156819)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156825

Eléggé kommerszizálták, vagy ha úgy tetszik lejáratták. Dunát lehetne rekeszteni a rengeteg sportos fémszíjas "olcsóbb" használt modelljeivel a használt óra site-okon, míg pl. az új áron is jóval drágább Cellini-k lényegesen ritkábbak. Sajna a Submariner és tsai itt és most a "nekem is van Rolex-em, nézetek fel rám" sznobok kedvenc órája lett. Senkinek sem az

fog feltűnni, ha apuka kiszáll a fekete A8-ból két gyerekkel, a harmadiknak meg a csomagtartóból szedi ki a babakocsit, hanem amikor a kopasz fukszos nyakatlantuszkolja ki magát a bal 1-ből . Az ítéletet is ez alapján alkotják meg a kocsiról.

Az Omega csak hajszállal van lemaradva mögötte ebből a szempontból.

Vannak akik pontosan ezért kerülik a Rolex-et - nem akarják, hogy rossz helyre skatujázzák be őket. Van alternatíva cc. ugyanannyiért is.

OFF:

L. J. esetén az veri ki a biztosítékot, hogy elég gyakran beszél a munkáról, a munka becsületéről, míg maga nem igazán dolgozott a szó köznapi értelmében - mindig politikus volt. Vannak országok, ahol valóban munka a politikus élete,

de nálunk közismerten nem ez a helyzet. Neki és a tsainak a Te, a mi pénzünkből/munkánkból van luxusórája/luxusélete.

Akinek még emellett is elég pénz marad a zsebében - bár nincs benne a buliba -, azt ez kevéssé zavarja ez - rosszul teszi, ő lesz a következő, ha máshonnan már nem lehet pénzt elszívni -, de ők elég kevesen vannak.

Csányi pl. mostanság majd' akkora közszereplő, mégsem ekézik az órája miatt, pedig az övé is szokott látszani - vajon

miért nem...?

Előzmény: Felfedező2 (156814)
Fiery Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156824

Nekem az AP Forged Carbon Diver-rol is az Aquatimer jutott elsore eszembe. Teny, hogy egy Royal Oak az ikonikus lunettaval, plane ilyen full fekete tokba rakva, sosem tud igazan hasonlitani az Aquatimerre.

Előzmény: nickback38 (156823)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156823

Nem valóban nem olyan egyértelmű a hasonlóság, mint a Submariner-nél, de szvsz ha vki előzőleg látott már Aquatimer-t,

akkor nem kétséges számára, honnan merítettek ihletet - más "menő" órát én nem ismerek, ami így nézne ki.

De így legalább nem mondják rá, hogy hamisítani akarják az eredetit - mármint kis hazánkban - angolszász nyelvterületen

pl. létezik a homage watch elnevezés a hasonló órákra.

Előzmény: WiZARD (156799)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156822

Az én fejemben az van, hogy kenés nélkül zsebóra gátszerkezetnek lett megálmodva a co-axial. Amikor eddig jutott Daniels a prezentációval, akkor mindenütt megköszönték neki az ajánlatot és nem lett üzlet. Amikor végre megvette

az Omega, akkor a nem hivatalos történetírás szerint Daniels eléggé ráncolta a homlokát, mivel ugye karóra caliber

méretben kellett megvalósítani és ugyanúgy kenés nélkül. Ez nem nagyon illik bele abba a képbe, hogy előzőleg már átalakított karóra caliber-eket, mert akkor az igény nem érte volna "váratanul". Mit tudok rosszul?

Előzmény: Wreck Diver (156797)
Fiery Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156821

O nem magyar ember volt. Ennyi erovel lehetne emliteni Jockey-t is, bar persze ot mindenki utalta, csak epp nem az oraja miatt :))

Előzmény: oys... (156820)
oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156820

Stefan Derrick bezzeg mégiscsak lehetett a közönség kedvence?

(A sárgaarany Day-Date-jével, president csattal.)

Előzmény: Fiery (156818)
oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156819

"A Rolex-nek meg már az említése is haragot vált ki sokakból. Főleg, ha valakinek a karján van... Vicces, nem is értem, de ez a jelenség létezik."

Ezt én már korábban is emlegettem.

Oszt' olyankor több fórumtárs is úgy vélte, hogy egyszerűen túllihegem az emberek reakcióit. :-(

Csak nem megtapasztaltad mindezt jómagad is?

Fiery Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156818

A legnagyobb problema azzal a konkret oraval az, hogy nem ezust szinu :) Egy platina Patek 5970 (100+ ezer euro) senkinek nem tunt volna fel, mint ahogy egy feherarany Rolex vagy egy acel Royal Oak Perpetual Calendar sem. SZVSZ a kornyezetet figyelembe veve kellene orat valasztania a kamerak kereszttuzeben elo embereknek. A Rolex hazai megitelesenek B. Krisztian sargaarany Rolexe sem tett jot. Kis hazankban nagyon ritka az, hogy az ember negativ eloiteletek nelkul meg tudjon jelenni egy jol lathatoan sarga- vagy rozsaarany oraval. Vagy "nagypapa oraja" vagy "rohadt burzsuj" a reakcio. Ez van, ez nem az USA es nem is Kina :)

paljoc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156817

http://www.svajciora.hu/kapcsolat

Ez milyen beszerzési forrás ezzel a ménkű sok 40-50%-os kedvezménnyel kínált órával, érdemes elmenni megnézni? Omegák 4-500 ezerért, stb...

oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156816

Nem én észleltem először - én is csak újraemlegettem mindezt.

(De, sajnos nagyon is igaz!)

Előzmény: Navigare necesse est (156812)
oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156815

De fennáll a kérdés:

A Steinhart-féle, számlapján márkajelzés nélküli, ETA 2824-2 szerkezetű óráról hová tűnt a dátumjelzés?

Csak nem arról van szó, hogy voltak olyan pofátlanok, és az óraszerkezet tudását semmibe vevők, hogy a számlap által szépen eltakarták?!?

Előzmény: forumokhozzaszolasok (156800)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156814

A Rolex-nek meg már az említése is haragot vált ki sokakból. Főleg, ha valakinek a karján van... Vicces, nem is értem, de ez a jelenség létezik. L. János Bubbleback-je korántsem tartozik a drága Rolik közé (szép, arany kivitlek is 1-másfél körül futnak) mégis egy országot lehetett feltüzelni vele. Nem éppen a jó vonal ez... És szó sincs arról, hogy politizálni akarnék, de mégis, mi függhet egy kancelláriaminiszter csuklóján, aki már tízen x éve egy megyei jogú város polgármestere is volt, meg egyáltalán. Hamis óra? Az nem ciki? Egy vintage Bubbleback azért durván átlagos gyüjtői darab nem egy országvezetői státusz szimbólum... Nekem...

Előzmény: Navigare necesse est (156812)
paljoc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156813

Ok, köszi, ez érdekelt. :-) 

Előzmény: nickback38 (156811)
Navigare necesse est Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156812

Ezt nagyon eltaláltad. Egyik nagyon közeli rokonom is azt gondolta a Zenith valamilyen orosz óramárka. Főleg az a csillag...

Előzmény: oys... (156809)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156811

Márkaszerviz pár hete a Conquest-nél 62e-t mondott - szintén 2824. A Steinhart "márkaszerviz" 10e-t mondott a

2824-es One-ra.

Előzmény: paljoc (156796)
oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156810

Nem szoktam ilyet mondani, de én a Steinhart-ot választanám!

(Nagyon frankón személyre szabható a számlapja, alighanem előbb-utóbb monogramot tétetnék rá oda, ahol más órákon a márkajel a megszokott.:)

oys... Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156809

Tudod mit?

Állíts le az utcán találomra tíz embert és kérdezz rá a ZENITH márkanév ismeretére!

A többség nem fogja tudni, hogy miről beszélsz. A maradék kisebbség szerint pedig régi, szovjet fényképezőt emlegetsz.

Ha mégis akad egy köztük, aki óramárkára asszociálna, akkor nézd meg a csuklóját, mert lehet, hogy épp ilyet hord. Vagy, ha ez sem jött be, akkor érdeklődj utána, mert vagy akad neki otthon, vagy jószívvel beszerezne egyet.

A többiek nem ismerik!

(Az eddigi tapasztalataim legalábbis ezt támasztják alá.;)

Előzmény: Fiery (156807)
APT Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156808

Amúgy sincs sok értelme óramárkákat rangsorolni. Rangsorolni konkrét órákat lehet, és még ebben is nyilván sok a szubjektív elem.

Előzmény: Fiery (156807)
Fiery Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156807

1) En azert nem irnam le a magyarok oramarkakkal kapcsolatos kulturajat ennyire. Sok embernek mond valamit az Omega, IWC (pontosabban a Schaffhausen), Breitling es Zenith is. Teny, hogy ha megkerdezned oket, hogy milyen sorrendbe raknak ezeket es a Rolexet, nem feltetlenul az a sorrend jonne ki, amit mondjuk az eladasi árak mutatnak :)

2) Annyit hozzatennek, hogy 3 ezer euro alatt azert labdaba lehet rugni nehany kiveteles modellel, pl. vintage Speedmaster, vintage Seamaster, esetleg El Primero. Bar, az igazan szep El Primerok mar karcoljak a 4-5 ezer eurot is :(

Előzmény: Navigare necesse est (156804)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156806

Szerintem sem hasonlít. Oké, sárga - fekete; különböző luminova az óra és percmutatón. És ennyi is. :D

Előzmény: WiZARD (156803)
Navigare necesse est Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156805

Előzőt forumhozzaszolasok nevű felhasználónak címeztem eredetileg.

Előzmény: Navigare necesse est (156804)
Navigare necesse est Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156804

Na igen, presztízs = fogyasztói ár (nagy vonalakban).

Egy 400-500 €-s órától nem fog hanyatt esni senki.

De ne is ez motiváljon senkit az óraválasztásnál.

De ha mégis, akkor az alábbi van:

1,

Itt (mármint az országban) igen kevés embernek mondanak valamit is az óramárkák (órakultúra hiánya, amit már sokszor megvitattunk itt), van ugye a Rolex, amit majdnem mindenki hallott már, meg a Doxa (ami nálunk sokak számára egyenrangú a Rolex-szel) és a sor ezzel nagyjából véget is ér. Személyes példa: még a nők sem fognak hanyatt esni, mert nekik is csak a Cartier és Chopard mond valamit (ezekkel semmi gond, kiváló óráik vannak ÚJABBAN, régiekről ld. APT korábbi hozzászólásait), azokon túl akik csak a Michael Kors márkát ismerik (el)...

Fentiekből kifolyólag, ha valaki is felfigyel a viselt órára, érdeklődik utána, vagy akár csak magában megjegyzi, az nagy valószínűséggel nem teljesen dilettáns, és képben van valamennyire.

2,

Utóbbi személyek, akik órakedvelők, és többé-kevésbé képben vannak (mint itt a fórumtagok), azok semmibe fognak venni (elnézést, ha túl profánul fogalmaztam) egy tucat ETA szerkezetet (ha alapból feltételezzük a mechanikus szerkezetet), úgy 3000 € alatt labdában sem lehet rúgni ilyen társaságban, ha elismerésre vágyik az ember időmérőjét illetően.
A tiszteletteli fejbólintás pontosan a Rolex márkánál kezdődik (belépő a klubba, ha úgy tetszik), és ettől feljebb.

C'est la vie, senkit nem bántani szeretnék ezzel, de ez a helyzet.

Előzmény: Viktator07 (156802)
WiZARD Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156803

Szerintem félreértettél, én csak azt mondtam, hogy nem látom IWC másolatnak, szerintem 2 különböző búvár, mindkettőben van sárga.

Előzmény: APT (156801)
Viktator07 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156802

PRESZTIZS = közel a nullához:-)

De, ha neked tetszenek, akkor vedd meg!

APT Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156801

Mert? Most teljesen konkrétan tényleg kíváncsi lennék, hogy szerinted mi az, amiben az IWC egyértelműen sokkal többet ad. Természetesen a márkanevet-presztízst leszámítva.

Ezt most azért írom, mert nem egy ETA-s IWC-hez volt "szerencsém", és őszintén szólva a számlap feliratait leszámítva ha megszakadtam sem láttam semmi kézzelfogható különbséget akármi más xy néven futó ugyanilyen ETA werkes órához képest. Nincs a tokokban sem semmi világcsodája, kicsit sem - egy ETA-s IWC számomra, már bocsánat, de "nem IWC". Nem is érdekel, nem is veszem meg.

Előzmény: WiZARD (156799)
forumokhozzaszolasok Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156800

Sziasztok!

A Laco Augsburg (Laco 21, Citizen Miyota 821A) és a Steinhart Nav.B-Uhr II vintage Titanium (ETA 2824-2) órákkal kapcsolatban kérném a segítségeteket. Presztizs, minőség és a szerkezeteik vonatkoztatásában. Bár presztizsben értelem szerűen nem lehet őket összehasonlítani.

Az ár, a külső hasonló tehát a szakmaiságotokra támaszkodva szeretnék dönteni.

Köszi,

üdv!

WiZARD Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156799

Azért ebbe IWC-t látni kicsit erős imho.

bár valóban vannak hasonlóságok:

-óra

-3 mutatós

-dátumos

-diver

-kerek

-fekete számlap

-acél tok

-zafír

-fekete-sárga lünetta+mutató.

Előzmény: nickback38 (156788)
Vidám137 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156798

Szia!

Keresgélve óraszerkezetekről, rátaláltam egy régi hozzászólásodra, amiben leírtad, hogy rendeltél egyedi acél tokot.

Ezzel kapcsolatban tudnál kicsit segíteni, hogy milyen cégek foglalkoznak ilyenekkel, akár helyben is.

Válaszod előre is köszi!

üdv,

Dani

Előzmény: V.I.P. (97085)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156797

Nagyjából 20 éven keresztül próbálta értékesíteni a co-axialt.

1975-ben már alakított át Omega automatát.
1980-ban készült el az első automata Patek átépítés, aztán a Pateknál 82-ben készültek prototipusok is.
1983-ban bütykölt meg Zenith el primero és FP szerkezetet,
1989-ben és 1996-ban pedig kétféle Rolexet. 

Előzmény: nickback38 (156791)
paljoc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156796

Ok, köszi, ezt értem, de pont ezért érdekel hogy ha Longines a tok, akkor az kb. hogy mutatkozik meg szerviz árban ugyanazon kaliber esetén.

Vagy nagyon egyszerűen: mibe kerül egy Longines HQ szervize, és mibe mondjuk a Steinhart-é, ha minkettőben ETA 2824 van és beviszem az utcáról a szervízbe, én a Jóskapista ismeretlen. :-)

/félreértés ne essék, megnéztem a Youtube-on egy ilyen szét meg összeszerelést, minden tiszteletem az ilyen aprólékos munka előtt, pláne ha az tisztességgel van elvégezve, de akkor is izgatna hogy ugyanannak a munkának az elvégzési költsége miben különbözik ha más tokból szedik ki őket a szervizre/

Előzmény: tomcat (156795)
tomcat Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156795

Az ETA tucatkaliberek (2824, 2836, 289x) időszaki szervizelését normális órásműhely 10-15e Ft között elvégzi, a 7750-es kronó 22-25e. Innentől indul a brand felár, a határ a csillagos ég.

tomcat

Előzmény: paljoc (156793)
APT Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156794

Ez kétségtelen. Mindenesetre az erősen hasonló műszaki tartalom és a tízszeres árkülönbözet minimum elgondolkodtató...

Előzmény: Törölt nick (156792)
paljoc Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156793

Az ETA szerkezetes /L633/ Longines szervizköltsége milyen nagyságrend, tudja esetleg v.ki? A 4-5 évenként esedékesre gondolok, nem meghibásodás miattira.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156792

Szerintem ezek csak nagyon messziről hasonlítanak egymásra. :-)

Előzmény: nickback38 (156788)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156791

Természetéből kiindulva simán el tudom képzelni, hogy elvi síkon sem merült fel nála karórába rakni a művét, csak az Omega-projekt után meg akarta mutatni, másképp kellene csinálni, mint a 2500-ban. A típusválasztásai viszont elgondoltatók.

Előzmény: Wreck Diver (156790)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156790

Smith örökölte, a műhelyével, és pl. a Daniels által

saját kezűleg co-axra átalakított Zenith, Rolex, Patek karórákkal együtt.
Ő volt az egyetlen tanítványa, aki amúgy azóta eszközölt pár újítást is az eredetihez képest.

Előzmény: nickback38 (156789)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156789

Hm...abban a hitben éltem, hogy a co-axial technológiát zusammen eladta Daniels az Omega-nak és csak ők használhatják...hát úgy tűnik nem.

Előzmény: vzstrial (156787)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156788

Ha csak egy jobb vízálló óra kell és később majd lesz egy Rolex akkor szvsz nem érdemes Longines-re, vagy Certina-ra költeni. A Rolex  - meg még pár más - design mellett az IWC-é  is "megtetszett" a Steinhart-nak, az is egy sikerült darab :

http://gearpatrol.com/2013/12/17/want-this-get-this-iwc-aquatimer-vs-steinhart-ocean-two/

Előzmény: athlasz86 (156774)
vzstrial Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156787
Passionata Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156786

ok ok pontositas, igazabol kozpontifutes szerelore gondoltam .

Előzmény: öccse (156785)
öccse Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156785

Nem a "gázszerelő"-re gondolsz ? :) De végül is az eredet mindegy.

Előzmény: Passionata (156782)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156784

Asszem ezt benéztem... Úgy értelmeztem, hogy az előző, a Steinhartos posztra adott válaszod volt - de nem...

Bocsika, tárgytalan. Viszont a leírtakat - immáron nem neked címezve - azért tartom. ;-)))

APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156783

Eredetileg építészmérnök.

És most bocsi, de kb: ugyanannyi energiával, mint amennyibe ez a hozzászólás került, te is utána nézhettél volna...

Nézd, sznob körökben szokás lefikázni mindent, ami nem qrva drága és nem valami nagyon jól csengő márkanév van rajta. Én viszont javítgatom az órákat, járok-kelek bennük, és nagyon sokszor szembesülök azzal, hogy olcsó, "semmilyen" órák is teljesen rendben vannak - ahogy azzal is, hogy milliós árú, nagy nevek alatt forgalmazott vasak gyakorlatilag átverések, pár tízezres reális értékű műszaki tartalmat kapsz, nem többet.

Ha valaki mindenáron hinni akar görcsösen abban, hogy xy márka ötszörös áron garantáltan jobb mint zx - akkor azt természetesen úgysem lehet meggyőzni. Elvégre olyanok is vannak, akik szerint a Rolexeket szerzetesek szerelik össze szenteltvízbe mártott csavarhúzókkal... ;-)))

Passionata Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156782

jol meno vizvezetekszerelo lehetett :-)

Előzmény: APT (156781)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156781

Ehhez képest azért egy arany Lange-t kb: egy pillanat alatt szét lehet ütni rommá... Sajnos egy ilyen, radiátorhoz odavertet láttam is, szinte totálkáros lett...

Strapaórának venni kell egy Casio G-Shockot.

Előzmény: Passionata (156779)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156780

Nem, jóval egyszerűbb a magyarázat: a Robert márkanév régebbi eredetű, a névhasználati jogot vette meg Günther Steinhart, az alapító - majd valami jogvita folytán végül elengedték, "visszaadták", ég megszüntették a használatát. Azóta a "swiss made" feltételeknek megfelelő órákat a saját neve alatt, Steinhartként forgalmazza, a kínai vonal meg a Debaufree.

Előzmény: Passionata (156777)
Passionata Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156779

afelett sem , mondjuk a Langekat olyanra epitik mint egy tank -dupla O gyuru a koronatengelyen egy sima dresswatchnal -a Pateknel azt gondoltak a rengeteg tomits csak a veszteseknek valo.

Előzmény: APT (156772)
nickback38 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156778

BUÉK mindenkinek!

Köszönjük! Nem, csodát nem várt a "támogatók tábora", csak annyit vélelmeztünk, hogy ennyi pénzért is

lehet elfogadható minőséget kapni - nem átverés az óra.

Előzmény: APT (156772)
Passionata Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156777

Gondolom beparaztak ,hogy mivel a magyar kozonseg a Tudor markanevnel a torpikere asszocial nehogy itt meg az Alfoldire gondoljanak -es ismerve a hazai tarsadalom homofobiajat ,az Xfaktor rajongasat nem is emlitve inkabb egy jol csengo II.Jozsef 1787 rendeletenek megfeleo makanevet valasztottak :-)

Előzmény: APT (156775)
athlasz86 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156776

Értem, köszönöm.

És kb. mióta léteznek?

Előzmény: APT (156775)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156775

A nagyon leegyszerűsített válasz az, hogy a kettő ugyanaz, a Robert ugyanazon cég korábban használt egyik márkaneve volt. Az átfedéses időszakban fizikálisan teljesen azonos órák készültek még Robert, később Seinhart márkajelzéssel.

Előzmény: athlasz86 (156774)
athlasz86 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156774

Egyébként a Robert márkának van valami köze a Steinharthoz? Kb. egy hete itt a fórumon találkoztam először a Steinhart márkanévvel, pedig írta valaki hogy nem egy új brand. A Robert ismerős volt, korábban olvastam róla az "albán tengeralattjárók" cikknél :)

Csak kíváncsiságból érdekelne, keresgéltem a két márka múltjáról, történetéről de nem nagyon találtam semmit. Mit lehet ezekről tudni?

Pomber Béla Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156773

Mindig ledermedek a marketingtől...

Ugyanis szinte bármelyik korracél tönkre fog menni, be fog rozsdásodni ha normál vassal/acéllal kerül kontakt kapcsolatba, esetleg abból egy szemernyi rátapad és ott   rozsdásodik rá a korracélra. Napi tapasztalatom ez...

Előzmény: Fiery (156768)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156772

Rém rövid az összefoglalóm ezekről a Robert/Steinhart Ocean órákról: nincs velük a világon semmi baj. Korrekt módon kidolgozott, tisztességes tok, jó minőségű ETA 2824 szerkezet. Masszív csavaros hátlap, koronazár kettős tömítéssel. Szépen kidolgozott fém tokgyűrű - míg egy Breitling Coltban műanyag tokgyűrű van pontosan ugyanilyen szerkezetet rejtő, és designjében persze más, de minőségében érzésre nem más kategóriát jelentő tokban.

Egyébként megint kezdjük a témát túlmisztifikálni - a valóságban semmiféle csodát vagy egyediséget nem várhatunk még ebben az árfekvésben (pár ezer euróig) - sajnos...

Előzmény: nickback38 (156767)
APT Creative Commons License 2015.01.01 0 0 156771

A pőre valóság az, hogy ezen az árszintem már valójában annak sincs túl nagy jelentősége, ha a tok aranyból van. Amennyivel drágább, annyival könnyebb is megmunkálni - és egy ilyen óra végeladási árában az aranysúly/érték már alig számít valamit...

Kár ezen a területen, a luxusórák világában azon törpölni, hogy mi miért kerül annyiba, amennyibe, és a drágább miért drágább - és megpróbálni megmagyarázni magunknak, hogy bizonyára annyival jobb is...

Nem, a valós magyarázat az, hogy azért drágább, mert többet kérnek érte és pont... Még az is teljesen hétköznapi, hogy mind műszaki tartalmát, mind kidolgozottságát tekintve ugyanolyan, akár egyenesen gyengébb, mint egy sokkal olcsóbb más márkájú óra. Ennek a szektornak - mint azt már megbeszéltük sokszor - egyáltalán nem költségalapú az árképzése.

Előzmény: tomcat (156769)
Fiery Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156770

Az 5x anyagkoltseg (megmunkalassal egyutt) nem feltetlenul all messze a valosagtol, en 3-4x-rol olvastam. Hasonlo szamhaboru lehet az "1 evig keszul egy Rolex" cimu marketing maszlag is. Sok ilyen marketing szolamban persze van boven igazsag is, csak mint vegfelhasznalo erdemes feltenni az embernek a kerdest: Valoban szamit ez nekem? Engem barmiben is erint ez az egesz? A 904L eseteben a valasz: igen, erint, hiszen akinek a bore kicsit is allergias, az erintett, csak nem feltetlenul pozitiv modon :))

A marketing erejere ill. a vasarloi valasztasok kevesbe racionalis voltara jo pelda az uj Seamaster 300 Master Co-Axial. Ha megnezzuk, szinte minden parametereben -- legalabbis papiron -- jobb, mint a Submariner. Me'g olcsobb is nala, tehat elvileg sokkal jobb vetel lenne. Melyikbol fognak megis sokkal tobbet eladni, plane hosszutavon? :)

Masik pelda: volt anno egy full platina Speedmaster, a 40.evfordulos, 69 peldanyra limitalt darab. Listaaron cca. 100 ezer euroert adtak, ami nyilvan horror, de mivel csak 69 db keszult, velhetoen elkelt mind, ennyiert is. A 69 db okan marha ritka darab, raadasul platina Speedmaster ugy altalaban nagyon keves keszult az utobbi cca. 60 ev soran, ergo nagyon ertekes es erdekes darabnak kellene lennie mindegyiknek. A Speedmaste multja es pedigreje is erosen magasra teszi a lecet, egy hasznalt, jo allapotu platina Speedmaster megis csupan 28 ezer euroert kelt el nemregiben egy aukcion. Tegyuk emellé a platina Daytona árakat, hasznaltban, ami cca. 40 ezer euro. Melyik a jobb ora, melyik az erdekesebb, ritkabb kronograf? Es megis melyikbol fognak sokkal dragabban sokkal tobbet eladni? :)

Előzmény: tomcat (156769)
tomcat Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156769

Nem végeztem különösebben komoly kutatást, az első találat a guglin, ahol árat találtam ezt dobta ki:

Vegyük a drágábbik végét, 5000$/tonna, azaz 5$/kg. Egy acél tok szíjjal együtt lehet kb. 20 deka, a forgácsolás veszteségeivel együtt tételezzük fel, hogy fél kiló acélt használnak egyetlen órához. Akkor is csak 2,5 dollárra jön ki az alapanyag ára. A CNC megmunkálásban nincs különbség, a 316L és a 904L farigcsálása ugyanannyiba kerül.

A 316L-re 1000-3000$/tonnát találtam, ha ennek pedig az alsó végét vesszük, akkor kerüljön 5x annyiba a 914L

Szóval ez az óránkénti 2 dollár lenne a Rolex árazásának a titka? Ugyan, ne már!

Ezen az árszinten gyakorlatilag nincs jelentősége, hogy egy tok milyen acélból készül, de valóban marketingnek jó lehet és sok wannabe metallurgus vitatkozhat róla az online fórumokon. :)

tomcat

Előzmény: Fiery (156768)
Fiery Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156768

Ez miben mond ellent annak, amit irtam? Igen, a 904L jobb tulajdonsagokkal rendelkezik, ellenallobb anyag, mint a 316L. Viszont, es ez az igazan fontos: nem elsosorban emiatt valasztotta a Rolex. Keresni akartak egy olyan anyagot, amivel konnyen lehet a termekeiket differencialni. Ha a 904L minden szempontbol sokkal jobb lenne egy atlagos oraviselo szemszogebol is, mint a 316L, akkor elhiheted, hogy a Rolexnel dragabb orakat gyarto gyartok (pl. AP, Patek, VC, Blancpain, Breguet) is mind atalltak volna az acel oraiknal a 904L-re.

A 904L tulzott sztarolasa, piedesztara emelese nekem szemely szerint azert nem tetszik, mert tul sok ponton lehet ilyen tevkoncepcioval talalkozni az orak vilagaban. Pl. amikor valaki azt allitja, hogy egy AP Royal Oak vagy egy Patek Nautilus minden szempontbol jobb ora, mint egy Rolex vagy egy JLC. Dragabb? Igen. Jobb? Talan, bizonyos pontokon.

Előzmény: Passionata (156760)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156767

Az okfejtésedben ott a hiba, hogy Hongkongot/Kínát hasonlítod össze Svájccal, holott a Németország-Svájc összehasonlítás lenne a helyes. Mert addig OK, hogy vmi Hongkongban/Kínában készül, de németek veszik át és

rakják össze.

Nem úgy megy a dolog, hogy "szállíts nekem tokokat, koronát, hátlapot stb.", hanem az előbbiek megfejelve tűrési-,illesztési, felületi minőségi stb. paraméterekkel. Akkor lát pénzt a gyártó, ha az áru megfelel a szerződésben

kikötött paramétereknek. A tokba/ra üveg, caliber kerül, hátlap, lünetta, a koronának passzolnia kell a tengelyre stb.

Miért szivatná meg magát a megrendelő/összeszerelő, hogy pl. a rossz menetemelkedés miatt nem passzol a hátlap,

a rossz átmérő miatt nem tudja normálisan összerakni a koronazárat tömítésestül stb.

Nem fog nekiállni kendácsolni - rövid úton viszontlátja az órát pl. a lötyögő lünetta, vagy az üvegnél beázott

tok miatt -, hanem eleve nem veszi át/visszaküldi a szúrópróba szerű ellenőrzésen, vagy az összeszerelésnél elvérzett

alkatrészeket. A németek nem a balekságukról híresültek el, vacakért nem fizetnek még keveset sem, pláne ha a következmények miatt meg ziher, hogy ők viszik el a balhét. A precizitásuk pedig nem rosszabb a svájciakénál.

Viszont abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy rövid úton feltehetjük a pontot az i-re - APT fórumtárs írt egy

elégé pozitív hangvételű review-t az elődmodellről (Robert), illetve emlékeim szerint birtokol egy Ocean One-t is. Ha szépen megkérjük, akkor talán afféle megkésett karácsonyi ajándékként megosztja velünk a véleményét az Ocean One minőségéről.

Előzmény: Wreck Diver (156752)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156766

Hát az a helyzet, hogy nincs olyan, hogy rozsdamentes, csak kevésbé rozsdásodó. Egyik jobban bírja, mint a másik. A savakat pl. általában nem szeretik. ;-)

Előzmény: fastrobi (156762)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156765

De ha az AR belül van, akkor hogy políroztatod le a zafírról az óra szétszedése nélkül?

Dehogy akartalak provokálni, ezen különben is hülyeség vitatkozni, ízlések és pofonok, ugye.

Előzmény: Passionata (156756)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156764

de van, csak te nem nem tudsz rola , gondolom az arany karatszamaval sem veszodsz , uri huncutsag az .baszki ilyenekbol elhet a TV shop.

Előzmény: fastrobi (156762)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156763

Jó duma ,csak semmi értelme! Szép is lenne ha egy eredetileg ipari célra gyártott acél  valakinek a kezén megkopna!

Előzmény: Passionata (156760)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156762

Ott a pont nincs rozsdamentes és rozsdamentesebb acél! Vagy az vagy nem! Ez sima marketingfogás semmi több! Persze az lehet hogy Rolexban 95.ös kénsavban is lehet fürödni:)

Előzmény: Fiery (156755)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156761

tobbnek is .

mert jobb. de tenyleg setaljatok mar tovabb ettol a tematol nincs itt semmi latnivalo.

Előzmény: Fiery (156758)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156760

Starting in the early 2000’s Rolex transitioned from using the industry standard 316L stainless steel to 904L stainless steel. Rolex initially utilized 904Lin the case only, but the newer sport watches utilize 904L in both the case and the bracelet.  Even though stainless steel is supposed to prevent rusting and pitting from ocean salt water and sweat, Rolex found excess wear in the caseback threads and watch case from salt water seeping into the threads and sitting there undisturbed for years between watch services.  Salt and other minerals proved to be catalysts for corrosion and deterioration around the threads that hold the caseback.

Előzmény: Fiery (156755)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156759

Szerintem már nem égő a kinai,hiszen tulajdonképpen minden ott készül nagy valószínüséggel annak a cuccnak a belseje is amiről írsz! És én abban sem vagyok olyan biztos hogy a nagy nevek mindent svájcban készítenek,nagyobb összeget tennék rá hogy nem!

Előzmény: Wreck Diver (156752)
Fiery Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156758

A 14060-ba biztos nem, legfeljebb a 14060M-be ;) Viccet felreteve, objektive a 114060 _muszakilag_ minden szempontbol jobb, mint a 14060 vagy a 14060M. Izles dolga, hogy kinek tetszik jobban a regi, elegansabb formaju tok, vagy epp a nem maxi-dial. Aki pedig egyertelmuen ugy allitja be, hogy a regi modell jobb, mint az uj, az inkabb azert szokott ilyet csinalni, mert a regi modell szerencses gazdaja :)

Előzmény: Passionata (156757)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156757

meg tobbet kell olvasgatni , nem ter az el semmiben  a vegen mar a 14060ba is PBval szereltek.

Előzmény: Fiery (156754)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156756

Az AR reteg a datumablak alatt van a zafiron belul a zafiron kivul nincs bevonat ,miert kellene ezert szetszedni az orat.

irtam ,hogy nem kezdenek vitaba ,ne provokalj !

Előzmény: phranxinatra (156753)
Fiery Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156755

A 904L mint otvozet tudtommal ipari felhasznalasra keszult, es a savakkal es hasonlo veszelyes anyagokkal szembeni ellenallasa a lenyeges, abban jobb, mint a 316L. Az, hogy a Rolex a 316L helyett 904L-t valasztotta, csupan marketing dontes, valojaban nincs sok jelentosege me'g akkor sem, ha az ember buvarkodik az oraval. Ez egy remek eszkoz arra, hogy a Rolex levalassza a sajat termekeit a konkurenciarol: mondhatjak pl. azt, hogy mas anyagbol, dragabb anyagbol, jobb tulajdonsagokkal rendelkezo anyagbol keszulnek az acel Rolex orak, es hogy mas nem hasznal ilyen anyagot, csak ok. Jol hangzik mindez, hatasos marketing eszkoz, me'g akkor is, ha amugy nincs sok jelentosege.

Az mondjuk kicsit "miert nem esznek kalacsot" megjegyzes, hogy hordjon aranyat, aki fem allergias. Szerintem egyszerubb titant hordani, pl. Rolex helyett ott a remek kek Planet Ocean, vagy az uj kek Seamaster 300 Master Co-Axial, meg persze olcsobb kategoriaban rengeteg kulonfele ora kaphato titanbol.

Előzmény: Passionata (156745)
Fiery Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156754

Jobb a 114060, mert csak 3 fix szem van a szijban, es van fel szem is a csatban. Vekony csuklojuaknak mar ez kapasbol eldonti a kerdest. Amugy meg, ha nem tevedek, a 114060 szerkezete is nemileg elter a 14060-etol, mint ahogy a 116610 szerkezete sem azonos a 16610-evel.

Előzmény: phranxinatra (156753)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156753

Ha egy kerámiás dátumos Subról leszedik a nagyítót, az AR réteg még mindig rajta marad, és ha az kétrétegű, akkor csak az óra szétszedésével lehet eltávolíttatni. Akkor viszont már tényleg egyszerűbb egy 114060 zafírjára kicseréltetni, legalább megmarad az eredeti tarcsiba, ami eladásnál nem egy utolsó szempont. Régebbi Suboknál nem tudom, hogy csereszabatos-e a sima és a date zafírja.

Amúgy a 114060 jobb mint a 14060:

-szebb a tokforma

-jobb a kerámibetét, bár nem olcsó a cseréje

-sokkal minőségibb érzést kelt a szíj, ráadásul ott a glidelock, ami már önmagában eldönti a versenyt az újabb Sub javára.

:)

Előzmény: Passionata (156736)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156752

"Mi a baj a Steinhart HK tok beszállítójával?" - Senki nem írt bajról. Különbségekről volt szó.
Márpedig Svájc - Hongkong relációban nyilván nem csak földrajzi a különbség.
Egyrészt nyilván az utóbbi olcsóbban gyárt, másrészt az előbbinél a minőségbiztosítás tradíció.
Az utóbbinál meg vagy van, vagy nincsen. Nézz meg egy Vector esztergát, meg a kínai változatát german touch nélkül.

Az Omega ettől függetlenül nyugodtan égetheti magát made in china pótszemekkel. Az ő cégük, ő pénzük. :)

Előzmény: WiZARD (156748)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156751

Tudornak "csak" 316l jut... (mintha lenne bármi érdemleges különbség)

Előzmény: oys... (156749)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156750

Hát a karib tengeren luxusyacht-ok fedélzetén biztos:))

oys... Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156749

A Tudor tokja is u.a. anyagból van?

(Elvégre "Original oyster case by Rolex Geneva", vagy mi a szösz.)

WiZARD Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156748

Mi a baj a Steinhart HK tok beszállítójával?

Omega simán ad el pótszemet PO-hoz, hogy rajta virít a csomagoláson a made in china...

Ezzel 1 kategóriába került a kettő?

Ha meg nem, akkor tényleg meghatározó, hogy egy óra xy rész hol is készült? Megfelelő minőségbiztosítás mellett egy kínában készült akármi se lesz semmiben se rosszabb, mint egy svájcban készült darab.

A legtöbb gyártónál lehet találni valamit, amire tuti nem büszkék, de ettől nem lesz feltétlen rosszabb amit árulnak.

Előzmény: Wreck Diver (156692)
Pitylogós Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156747

Sziasztok,

meg lehet valahogy állapítani az ETA dátumos werkeken hogy de. vagy du. van? (a dátumbeállítás miatt)

Vagy van rá bevett módszer, hogy leállás után nen kelljen 2x körbetekerni az órát?

RCTiv Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156746

(off: bélával beszélgetsz)

Előzmény: Felfedező2 (156735)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156745

aki beteg az hordjon aranyat,az gyogyit is .

a Rolex altal alkalmazott otvozet celja az volt , hogy jobban birja a korroziot mint a 316,anno ezeket az orakat tenyleg hasznaltak a tengerben .   

Előzmény: phranxinatra (156742)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156744

Személy szerint nekem a certina jobban tetszik,de ez nagyon egyénfüggő!

Előzmény: paljoc (156741)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156743

Igazából nem is erről volt szó hanem a 316l és 904l -ről. Itt jött ki hogy a sokkal drágább 904ben több a nikkel mint a másikban tehát allergénebb,viszont keményebb. Ettől függetlenül ha véletlenül odavered attól az még ugyanúgy karcolódik mint a másik.

Előzmény: phranxinatra (156742)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156742

Csak akkor mindegy, ha hiperérzékeny. Egy átlagos fémallergiást egy alacsony nikkeltartalmú ötvözet (pl. 316l) nem fog kiverni. 

Előzmény: fastrobi (156737)
paljoc Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156741

Ez a kettő tetszik a legjobban, a Longines mint márka nekem valahogy jobban "bejön", viszont kinézetre meg a Certina szebb egy picit. Nem lehet rajtuk feliratot cserélni! :-)

http://www.certina.com/collection/mens-automatic-collection/ds-action-diver-3-hands

http://www.uhrendirect.de/uhren/Longines-Uhren-Serie-L36414566-Herrenuhr-Automatik-HydroConquest.html?pid=1

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156740

Egyetértek!

Előzmény: Viktator07 (156738)
oys... Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156739

Szívemből szóltál.

Uff!

Előzmény: Passionata (156736)
Viktator07 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156738

Nem sértésnek szántam, de a luxus nem szükségszerüen rongyrázást, blöffölést jelenti, ami sajnos itthon bevett szokás. Lehet understatement is.

Előzmény: Felfedező2 (156735)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156737

Aki fémallergiás az fémallergiás mindegy milyen acélt hord a kezén.

Előzmény: Navigare necesse est (156717)
Passionata Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156736

A kuklopsz ragasztva van ,leveheto -nyilvan a zafirosrol ,a plexirol nem-.

veszel egy datumos Rolexet es az Edisonban leszedik rola a nagyitot viszont ha meggondolod magad kesobb akkor uj zafirt kell venned ,mondjuk az sem egy nagy kaland .

amugy a 14060 jobb mint a 114060

-szebb a tokforma

-jobb az alubetet es fillerekert cserelheto.

-szebb a szij.

ezert is van ,hogy dragabb mint a 6szamjegyu referencia.nem kivanok rola vitatkozni a kerdezonek valaszoltam.

Előzmény: athlasz86 (156723)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156735

Ízlés dolga a megfogalmazás... Nekem gyerekkori haver, akivel átéltünk egy s mást, csak spúr szegény... Rossz neki, mert korlátozza a szabadságát, de ez van. 

Előzmény: Viktator07 (156734)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156733

30 M pénzzel a zsebében senki sem lépi meg a tutit - vagy ha úgy tetszik mindenki meglépi -, ha az egészet elkölti autóra, vagy csak egy részét, vagy semennyit sem és bérel/taxizik, a maradékot meg másra költi. Mindenki saját ízlése, igényei alapján dönt, még akkor is ha tudja, hogy vannak más szempontok is, amik alapján dönthetne.

Ha vki olyan körökben forog, ahol elvárás a luxusóra/luxuskocsi, akkor eszerint fog dönteni a vásárláskor, ez viszont már

egy kényszerpálya, köze nincs egyéni igényekhez, ízléshez, vagy objektív szempontokhoz". A "spúr" körökben forgók pedig megengedhetik maguknak, hogy ízlésük alapján akár másképp döntsenek. A röhögéssel meg mindenki magát minősíti...

Ízlésről próbáltok meg vitatkozni, aminek nincs értelme. Mindenki járhat jól/rosszul az órájával, kategóriától/márkától függetlenül, olyan nincs hogy a luxusóra termel(több) endorfint.

Előzmény: Felfedező2 (156730)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156732

Nem erről van szó - nem látszik. Hanem arról, hogy nem nagyon illene egymáshoz a sok mókolás a caliber külsejével, aztán meg berámolni köré egy darab műanyagot a tokba. 62x lakkozom/felpolírozom a Bentley műszerfalát, aztán

Obi kategóriájú kötőelemekkel rögzítem, mert az is jó - meg olcsó-, látszani meg úgysem fog?

Elismerem a műanyag tokgyűrű létjogosultságát, de nem mindig és mindenhol...

Előzmény: tomcat (156728)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156731

Értelme nincs, nem érzelme, bocsánat. A spúr az spúr... Van barátom, aki egy multi felsővezetője, nem csóró csöppet sem, mégis - talán családi hagyományból, vagy a rossz tapasztalat miatt - nagyon az élére állítja. Sose vett új kocsit, azért mindig kiröhög (na nem teli szájjal, csak lesajnálóan az orra alatt), ha elviszem valami drága étterembe a feleségem, az étlapot mindig az áraknál kezdi, sőt szóvá is teszi a drága tételeket. Na ő büszkén viseli a 30-ért vaterázott kopott Doxa-t. Nem lesz sose a Breitling Transocean célközönsége. Pedig megtehetné? Meg bizony. Ettől még nem a kopott Doxa a jó választás, sem funkciójában, sem másban, de van ilyen piaci szegmens, ez tény... Megél valahogy a  Dacia-Renault is, meg a Citizen meg mindenki más. De ez csak tény, semmi több...

Előzmény: Felfedező2 (156730)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156730

Ez aztán semmire nem példa! Mármint, hogy Dacia-val járnak az osztrákok, meg Suzukival. Mert a meki is tele van és a Citizen-Sector stb. cégek is jól megélnek a piacon. Pont ezt írtam az éttermes példával, hogy egy presztízs-terméknél csak pici % a funkció. Nagyobb a többi tényező. A Dusteros sógor talán nem tudja, hogy S-Klasse az más kategória? Vitatja? Ja, van olyan ott is, csak érzelme nincs sok, mert max. körberöhögik. Kivéve egy spúr-társaságban, de a Merci, a Rolex és a Michelin Guide úgysem nekik szól...

Előzmény: nickback38 (156724)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156729

Igazából a semmin lovagolunk.
Egy átlagos vásárló soha nem találkozik a saját órája tokgyűrűjével.

Viszont ha netán kap egy szervizfotót, akkor nem biztos, hogy boldog lesz.
Olyan ez, mintha a géptető alatt ecsettel készülne a fényezés egy autóban.
Fed mindenhol? - Fed. Megvan a rétegvastagság? - Óóó, bőven. Utcán látják? - Nem. Igénytelennek néz ki? - Igen...

Szerintem a dekoratív tokgyűrű olyan, mint a számlap alatti csapágylemez díszítés.
A tulaj az életben nem látja, mégis megcsinálják, mióta világ a világ. Hozzátartozik a dologhoz.

Csavarfejet sem azért políroznak, kékítenek, mert polírozás nélkül hamarabb rozsdásodik,
ha 10 évig senki nem nyitja ki a beázott órát. Hanem mert van egy vélt vagy valós szakmai standard, amihez jó tartani magukat.

A saját maguk találmánya ez. Elvégre az acél hátlap alá is genfi csíkos rotor került a cal.17-es etára pl. a Breitlingnél.
Nyilván úgy érezték, ez valamiféle szakmai minimum. Na, a tokgyűrű kialakítása, anyaga is az - hangsúlyozom - szerintem.

Előzmény: tomcat (156728)
tomcat Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156728

Kíváncsivá tettél: mutass olyan zafíros hátlapot, ahol látszik a műanyag tokgyűrű!

tomcat

Előzmény: nickback38 (156716)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156727

Nézz meg egy összehasonlítást a 14060M és 114060 között. Újra lett tervezve ba tok formája, sokkal robosztusabbnak hat. A kerámia előnyit ugye nem kell ecsetelni..
Sea-Dweller lünettáján végig vannak kis osztások, így sokkal zsúfoltabb, hogy ez pro vagy kontra, az egyéni ízlés kérdése.
Én nem horok minden nap órát, így ha valamiből van dátum nélküli alternatíva, úgy mindenképpen azt választanám, mivel nem kell a dátumot újra beállítani, ha meg talál állni az óra.  Valamint nekem sokkal harmonikusabb is a dátum és küklopsz nélküli számlap.
Van akinek pedig nagyon fontos a dátum, ez is érthető. Egy Rolex esetén nyilván nem az a 6-700 € különbség lesz mérvadó a választásnál.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156726

Ha már mindent szó szerint veszünk (egy informatikus ismerősömre emlékeztetsz): sokak szerint az Oyster szíjnál nincs kényelmesebb fém.

Visszatérve az én aspektusomra:
És mi van a belső komfortérzettel? Trabantban vagy A4-ben érzed jobban magad?
Azért ez elég erősen külső komfort is, télen egy fűthető bőrülés a jobb, vagy a fagyos trabantkaszni?
És az általam oly sokat citált presztízs..?

Előzmény: nickback38 (156724)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156725

Te is megtaláltad, amiért nem a Cellini vonal tulajdonosai adják a fórumozók zömét a Rolex-esek közül :-)

Az alsóbb árszegmensben azért kellhetnek kompromisszumok...

nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156724

Egy Trabant közel sem olyan kényelmes, mint pl. egy A4 - nem jó példa.

Mennyivel "kényelmesebb" pl. egy Omega, mint egy Tissot?

Előzmény: Navigare necesse est (156721)
athlasz86 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156723

Dehogynem, csak írtam hogy a nagyítósok nem tetszenek. Ismerősömnek is dátum nélküli van, bár még a 114060 előtti, ha jól tudom 14060M. Ha már itt tarunk, amúgy mi a különbség a kettő között a kerámia lünettán kívül?

A Sea-Dwellert is ma néztem pont, na az a megoldás lenne számomra tökéletes. Nem értem hogy miért nincs olyan opció Submarinerben hogy nagyító nélküli dátumos... Nagyítóst nem vennék, viszont finoman fogalmazva nem lenne hátrány ha mutatná a dátumot... 8000 eurót meg nem költenék rá csak emiatt (meg más miatt se), a többi plusz funkciót meg úgysem használnám ki soha...

Előzmény: Navigare necesse est (156695)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 156722

Németország, Ausztria a megjelenésük óta tele van Duster-ekkel és Logan MCV-kkel - nem csak második kocsiként -, pedig futná pl. Rav4-re, vagy Sharan-ra. A Skoda pedig csúnyán alátesz "otthon" a VW eladásainak. Franciaország alpesi részein 15-20 éve is nagy sikere volt a Suzuki/Kia/Hyundai öszkerekeseinek, pedig ott is van pénz "jobbra". Egyik országot sem az igénytelenségükről elhíresült emberek lakják.

Jóllakni a Meki is jó, "reprezentálni" mérsékelten. Remekül érezheted magad egy Steinhart tulajdonosaként, de "tömeges elismerésre" nem számíthatsz, ahhoz másik óra kell - minden attól függ, mi a motivációd...

Előzmény: Felfedező2 (156715)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156721

Ott a pont, szemléletes példa. :)

Nickback, ezért mondjuk, hogy van akinek ez presztízs -  nem funkcionalitás alapján ítéljük meg az órákat - így számomra is. "A férfi ékszere az óra".
Ott az 56.000-szer citált autós példa, trabant is elvisz A-ból B-be...

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156720

Bocs, nem biztos, csak a Tudoros mondatot...

Előzmény: Navigare necesse est (156718)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156719

cizelláltabb a kérdés a Nobu-Costes vonatkozásban, de még a Bock Bisztró-Costesben is jobban értelmezhető (ez kb. Az Omega és monjuka Vacheron különbsége)... Ilyesmi. Gáz ott van, ha egy étterem ide, ebbe a szegmensbe lövi be magát, de porból ad levest (kis túlzással az ETA-s TAG-Heuer, IWC...) persze ez is sántít, de jobb hasonlat most nincs a fejemben...

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156718

Biztos nekem címezted? Én a valóban minőségi órák híve vagyok...

Előzmény: Felfedező2 (156707)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156717

Ki mondta, hogy nincs benne nikkel? Ettől függetlenül olyan mennyiségben nem fog fémallergiát kiváltani senkinél.

Előzmény: fastrobi (156709)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156716

Azért vicces lenne egy zafír hátlap mögött genovai csíkozás és kékített csavarok mellett a műanyag tokgyűrű.

Előzmény: tomcat (156708)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156715

Jól lakni lehet egy iskolai menzán, a Mekiben és a Nobu-ban is. de sose vitatnám melyik a jobb - ha a csajomat kellene elvinnem, mondjuk a szülinapján. Akkor itt mi az ár-érték arány? Lehetsz boldog a mekivel?

Előzmény: nickback38 (156713)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156714

Objektívebb fokmérő a használtpiaci árazásnál nem nagyon ismert. Azt érdemes figyelni. Mi mennyit bukik, emelkedik... hogyan viszonyul az old timer órák ára a mai modellhez. ez fokmérő, hiszen sok generáció, sok szakértő tapasztalata összegződik benne.

Előzmény: nickback38 (156713)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156713

Én úgy gondolom, az emberek ezen a "vonalon" vásárolnak :

tetszik-tudja, amit elvárok-van rá pénz-vélelmezett minőség megfelelő

Ha itt mindig/mindenkinél véget érne a dolog, akkor minden márka egyenlő eséllyel indulna, de nem ér véget, mivel

ezután jön az "élettapasztalat" - a másoktól/reklámokból/stb. felszedett információk alapján alkotott vélemény.

Minden attól függ, hogy kinél melyik rész milyen arányban vesz részt a döntésben.

Nem reális kijelenteni, hogy akinél az "élettapasztalat" kis súllyal szerepel, az biztosan rosszul választ, uram bocsá' igénytelen.

Ugyanolyan jól tudja magát érezni, akinek Steinhart ketyeg a csuklóján, mint akinek Rolex - ez az a szint, ahol össze lehet hasonlítani a két márkát, vagy bármelyiket egymással - adott szituációban bármelyik "odavágja" a másikat. És az is benne van a pakliba, hogy vkinek többször elromlik a Steinhart-ja, vagy amiatt szívja a fogát, hogy szembesül az "élettapasztalat" alapján nagy örömmel, de körültekintés nélkül megvásárolt használt Rolex nagyszervizének az árával.

Ha vkinek az okoz örömet, hogy 6-8-sok ezer EUR ketyeg a csuklóján - legyen, nem vagyunk egyformák, nem is lenne jó, ha azok lennénk. Azt viszont még senki sem tudta objektív érvekkel alátámasztani, hogy jobban megérné drága órát

vásárolni, mint egy olcsót. Ennek hiányában viszont ízlésről menne a vita, amiről meg világlátott emberek szerint

sem érdemes vitatkozni...

Előzmény: Felfedező2 (156707)
zgyorgy Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156712

Nos a műanyagnak egy hátránya van: Öregszik.

Előzmény: Wreck Diver (156711)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156711

1. "Milyen műszaki szempontból hátrányos a műanyag tokgyűrű használata a rézzel szemben?" - "Nyilván a műanyag ugyanolyan funkcionális, sőt."

2. "Esztétikai szempontból egész biztosan nincs jelentősége." - Jóformán csak abból van. Csúnya.

De  megkockáztatom, hogy több  - méretre esztergálható - réz akad egy órásműhelyben, 
mint tokgyűrű pótlására alkalmas múanyag. Adott esetben ez is lehet szempont.

Előzmény: tomcat (156708)
zgyorgy Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156710

Sziasztok

Elég új vagyok az órák témakörében, azonban most szántam rá magam egy komolyabbnak mondható óra vételére.

Eddig volt 3 órám, azonban az egyiknek a szíjban levő rugója engedett el, s esett le egyszer úgy h nem vettem észre.

A másik az evezés s a duna áldozata lett :D. De ez végül is nem érdekes.

Nos olyan 180-240 000 Forint környékét tudnék rászánni, Nézegettem Doxa, Tissot, Certina, Edox stb modelleket, (német márkákat is mint Bruno Söhnle, s itt mert egy kis ideig németországban vagyok, láttam is kirakatokban szépszámmal, s tetszetősek külsőre.)

Egyenlőre ebben az árkategóriában az Edoxnál találtam olyat ami nagyon tetszene külsőre, s az alábbiak lennének:

Egy chrono: http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=128793

Egy másik: http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=128866

Illetve az utolsó mivel ez kiesik a 240 es határon 288 ért:

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=144011

de a legutolsó automata s nem kvarc, s tetszenek is tulajdonképpen a nyitott óralapos órák, de nem tudom h meg éri-e a plusz 70 et :/

A PVD bevontokról mi a véleményetek, mert ha ennyi pénz ki adok egy óráért, nem igen örülnék neki ha egy két év után megkopna vagy mondjuk 5 után, mert hosszabb távra tervezem.

Minőségét tekintve időtállóságra gondoltam rosszabb e a kvarc egy automatánál? Illetve ha az automaták naponta másodperces tévedésekkel üzemelnek, akkor miért érdemes automatát venni? Igazából egy elemcsere nem nagy ügy.

Végszóként, milyen márkát ajánlanátok még aminek hasonló elegánsabb, komolyabb stílusa van? Hasonló árban?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156709

Az már régen történt mellesleg attól függetlenül hogy sokkal drágább mint a 316l van benne nikkel rendesen!

Előzmény: Navigare necesse est (156699)
tomcat Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156708

Milyen műszaki szempontból hátrányos a műanyag tokgyűrű használata a rézzel szemben? A műanyag rezgés/ütéselnyelő képessége nem tompíthatja jobban a szerkezetre ható erőket? A réz vastól eltérő elektrokémiai potenciálja a tokba jutott szennyeződés és nedvesség esetén galvanikus elektrolízis szempontból előnyt jelent vagy hátrányt a műanyaggal szemben? A műanyagok hővezető képessége a rézzel szemben előnyt vagy hátrányt jelent a hőingadozás kompenzálása szempontjából az időalapnál? Melyik megoldás mennyivel több utólagos szervizköltséget jelent? A tokgyűrű nem kopó szerkezeti elem, tehát az elhasználódással nem kell érdemben számolni. Ugyanakkor a szerkezet ki és beszerelése okozhat-e olyan deformációt, ami cserét igényel és ha igen, akkor milyen költséggel, milyen eszközökkel valósítható meg?

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Szóval a matek nem feltétlenül csak arról szólhat, hogy két vagy három Ft egy tokgyűrű előállítása.

Esztétikai szempontból egész biztosan nincs jelentősége.

tomcat

Előzmény: Wreck Diver (156703)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156707

Meg a Tudor-t is! Olcsóbb kivitelnek. Itt folyt róla a szó nemrég, az viszont kimaradt, hogy tokjában - főleg a korábbiak - valódi Rolexek voltak, ETA-szerkezettel. Márpedig a Roli - korábban pont a tokozásban volt a leginnovatívabb. Az oyster-Tudorok máig jó árú darabok, még 40-50 évesen is. Ne má', hogy ehhez a Steinharthoz hasonlítsuk őket! Mi ez a funkcionalitás-kérdés? Hiszen abban egy 50 ezres Seiko is verhetetlen! Meg a sima, ingyen az előfizetéshez adott mobil is! Pontosan mutatja az időt. A mechanikus karóra, ékszer, precizitás, elpusztíthatatlanság-érzés, örökölhetőség, dizájn, tradíció. Választása egyéni értékrend kifejezése, státusz-szimbólum, miegymás. A funkcionalitás csak bizonyos, nem nagy százalék az értékből, szerintem. Persze egy pontos, vízálló, elpusztíthatatlan stb. óra az egész értékét növeli úgy, hogy az a bizonyos százalék konstans marad. Mondjuk egy Rolinál a funkcionalitás 15% (hasraütés), az ár 2 milla. Egy Pateknál csak 5%, az ár 10. A Steinhart 150 ezer, így, ha 100%-ban csak funkció (pontos, precíz, szép, elnyűhetelen), presztízs dizájn meg 0, a Rolex még mindíg odavágja ebben is... Persze ez így túlzás és pontatlan, de valami ilyesmi a helyzet....

Előzmény: Navigare necesse est (156693)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156706

Nekik itt a segítség:

Óramárkák hangosan

Ha maga az órakészítés nem is feltétlenül Svájcból ered, hazájának azonban mindenféleképpen az alpesi országot tekinthetjük. Közismert, hogy az ország ma többnyelvű, és természetesen a múltban is az volt, az egyes népcsoportok (ha egyáltalán lehet még erről beszélni)[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156705

De a Vacheron Constantin sem sz@rral gurigázik attól, hogy gazdát cseréltek anno, vagy pedig beérték beszállítói kvarc-szerkezetekkel.

Előzmény: oys... (156704)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156704

"lehet a Breitlinget is ekézni ... 'vidáman tokoztunk japán kvarcot' ... jellegű érdekfeszítő részletek"

HáÁt, nekem van egy hasonló korú Fortis-om, ugyanolyan "japán kvarc" szerkezettel vígan tokozva, ami bizony egyáltalán nem makula egy-egy ilyen cég múltjában.

Aki nem deklarálta azt, mint a Blancpain is, hogy "soha nem csináltunk kvarc órát és nem is fogunk", nos azoknak ez nem szégyellnivaló. Ár/érték arányában sem, de akkoriban mindez még korszerű is volt. Az meg már csak hab a tortán, hogy ez a Fortis mai választékában is megállná a helyét! (Régi Breitling-ként pedig még a beszerezhetősége is túlárazottá vált mára.)

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156703

"a Tritonban réz tokgyűrű van míg egy breitling colt ban műanyag!"

Na, afölött valóban nehéz napirendre térni. Pláne, hogy a 612 forint önköltségű hamis szemetekbe
is képesek már díszes nikkelezett rézgyűrűt pakolni. Nyilván a műanyag ugyanolyan funkcionális, sőt.
De el kéne fogadni az óragyáraknak valamiféle sztenderdként az ilyen igényesebbnek tűnő megoldásokat...

Előzmény: fastrobi (156696)
tomcat Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156702

Egy szóval nem említettem sehol a Breitlinget. De ha már szóba került, szvsz egyáltalán nem mindegy, hogy egy jó nevű gyártó múltjában találni makulát vagy hogy egy szinte ismeretlen tokozó közeli múltja csak megkérdőjelezhető fordulatokkal, perekkel és névváltásokkal teli.

Hidd el, tőlem aztán nyugodtan hordhatsz Steinhart órát, engem egészen biztosan nem zavar. De ez itt egy nyilvános fórum, annak aki tökre tájékozatlanul esik be ide esetleg nem haszontalan ha a pro mellett kontra infók is megjelennek. A Robert/Steinhart/Debaufré óráknak volt egy kezdeti felfutása itt a topicon is, aztán ez szépen lecsengett. Talán ez sem véletlen.

tomcat

Előzmény: fastrobi (156689)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156701

Pin csTTal? :D

Előzmény: Wicked Belzebub (156700)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156700

Láttam egy titanium quartz órát sapphire üveggel :)))

Előzmény: Navigare necesse est (156697)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156699

Ezért váltott a Rolex 904 L-re.

Előzmény: fastrobi (156696)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156698

Ja, és az óra "CSATT"...
Rendben, befejeztem. :)

Előzmény: Navigare necesse est (156697)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156697

Az ilyenek hordanak általában "KARC" és "QUARTZ" órákat, mert az a magyar szó már ismeretlen számukra, hogy KVARC.

Előzmény: Wicked Belzebub (156694)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156696

Nem is mondom hogy egy szint, mert nem az csak annyit mondtam hogy jó minőségű mert ez tény! Apróság de a Tritonban réz tokgyűrű van míg egy breitling colt ban műanyag! Abban a tok összehasonlításban sem lennék annyira biztos! Ma már nem kunszt jó minőségű tokokat gyártani mint évtizedekkel ezelőtt! Egy certina és egy tag tok összehasonlításnál semmi különbséget nem látni pedig az árcédulán van bőven! Mindegyik tökéletes azt sem hiszem hogy az acél minőségében lenne különbség ma már még a casio is nikkelmentes acélt használ.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156695

Nem láttál még Rolex 114060-at vagy Sea-Dwellert? Küklopsz nélküli Sub, pont az olyanoknak, mint Te vagy éppen jómagam, akiknek vagy nem kell dátum, vagy kellően jó még a szemük a küklopsz lencséhez.

Előzmény: athlasz86 (156682)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156694

:))

Fórumokon a kedvencem: "Vettem egy Tissotot"...

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156693

:D
Csak nem árt, ha a T. óratulajdonos ki is tudja mondani a viselt márka nevét.
Ld. "vecseron", "zsézsé lökút", "longájnsz", "húblót", tisszót" és társai címszó alatt...

A Rolex nevet ugye ezért találta ki Wilsdorf, mert minden nyelven, minden (pénzes) hülye ki tudja mondani. ;)

Előzmény: oys... (156672)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156692

Ez nem fekete korszak kérdése azért.

És körte - alma. A Breitling egy marketingre csilliárdokat költő,
hatalmas bolthálózattal megáldott cég, ami legjobb tudomásom szerint mindent Svájcban készít.

A Steinhartnak pedig név szerint ismerem a 3-4 évvel ezelőtti kínai - hongkongi tokbeszállítóját.

Nyilván lehet a Breitlinget is ekézni, amiért kihagyja a "pár tízezer dollárért árultuk a gyárat",
" a br-1 előtt sose volt saját szerkezetünk", "vidáman tokoztunk japán kvarcot a neptunba és stb." jellegű
érdekfeszítő részleteket az önéletrajzából, és "a repülés beszállítója" kijelentéssel satírozza át ezt az egész kérdést.

De ha jól megnézzük, senki nem szereti a sötét időszakait reklámozni, mint ahogy azt teszi kellő öniróniával és humorral Craig Ferguson.
És az másfajta biznisz amúgy is. Nem biztos, hogy a bretyónak beválna egy "régen készítettünk a maihoz képest bazári sz*rokat, de már nem" kampány. :)

De a Steinhartról meg konkrétan semmit nem tudni. Nincsenek műhelyfotók a kezdetekről, iskolai papírok bekeretezve az órás suliból, beszerzési papírok a mutatókról, számlapról.
Szóval a sötét idők információ híján nem léteznek csak. Pedig lehet, forogna a szemünk a részletektől. Aztán lehet merengeni, melyik megoldás a fair a kettő közül...

És azért egy superocean steelfish 1500m tokja nyilván köszönőviszonyban nincs egy 130 ezres Steinharttal.
Egy sima unitas / 2824 Revue Thommen viszont már nyugodtan összevethető szerintem is.

Előzmény: fastrobi (156689)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156691

Én aszondom, inkább négy Steinhart, mint egy Tudor. 

Sőt, ha belegondolok, hogy egy Submariner 2 millió, 5-6 évente egy szerviz mai áron 100-120 ezer, akkor................................! :-)

Előzmény: tomcat (156685)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156690

Rendben van az a márkanév,szerintem a magyarokon kívül senki nem asszociál a törpékre.Ez más nyelven fel sem merül!

Előzmény: phranxinatra (156687)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156689

Maga a steinhart nagyon is jó minőségű,az előélet meg valahogy cseppet sem érdekel! Ennyi erővel a breitlinget se nagyon vegyék mert nekik is volt úgy 20éve egy kis fekete korszakuk /japán automata tokozás,gagyi quartz stb./ Persze van akinek ez fontos,de ugyanazért a tokozásért 2-3 szor annyit fizetni csak a név miatt az azért meggondolandó.

Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156688

akkor a Tesla sem nektek keszult

Előzmény: phranxinatra (156687)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156687

Tökéletesen egyetértek. Ebben a szegmensben egy csomó szubjektív tényező dönt a vásárlásról, és számomra az egyik ilyen a márkanév hangzása. Ha ránézek és kimondom magyarosan, hogy "tudor", akkor Vidorra meg a többi kisnövésűre asszociálok. Tjudornak ejtve már inkább a királyi ház ugrik be, de ez meg furcsa a nyelvemnek. Kár, mert egy kék Black Bay erősen megdobogtatja a szívem.

Előzmény: paljoc (156680)
tomcat Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156686

A maga 600 dollár körüli árával a Tissot Seastar állhat talán legközelebb az árérzékeny ETA aszfaltbúvárok lelkéhez:

T066.407.11.057.00

http://www.tissot.ch/products/tissot-seastar-1000-automatic-gent/T0664071105700.html

Az újabb, idei Seastar-ok már kerámia lünettások, de azokban ha jól tudom csak a Powermatic 80 enyhén műanyag szerkezet rendelhető. Pedig a bordó egész vagány ezzel a kaucsukszíjjal:

tomcat

tomcat Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156685

A Steinhart pedigréje nem épp makulátlan, az USÁ-ban perelték őket a névhasználatért, ott Debafré néven vitték tovább az ipart, aztán az is tulajdonost váltott. Volt valami összefüggés a Robert márkanévvel is, talán a közös Grovana háttér, de a Robert is beperelődött aztán ha jól tudom el is tűnt a színről.

Szóval ha valaki mindenáron Subnak látszó tárggyal a csuklóján akar szaladgálni, inkább javasolnám a Longines, Certina,  TAG Heuer, stb. vonalat ugyanazzal az ETA werkkel, valamivel drágábban, de mégiscsak tisztább előélettel.

tomcat

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156684
Előzmény: oys... (156675)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156683

Nincs is jobb az NBA-nál az tuti:) A rolex az rolex hiába közhelyes,de az tényleg az egyik legjobb. Persze vannak csillagászati összegekért egyedi manufakturális verkek is ,de ezek egyáltalán nem biztos hogy jobbak sőt itt leírták már az igazán hozzáértők hogy álltalában kényes és nem is biztos hogy pontos szerkezetek. A minőség az más kérdés azért egy középkategóriás és egy top werk között nincs akkora különbség amit az árcédula mutat ez már főleg csak a márkanév és a presztizsről szól. Egyébként ha zavar a nagyító,van submariner anélkül is,igaz azon dátum sincs.

athlasz86 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156682

Van még bőven mit olvasgatnom, tájékozódnom a témában, az biztos...

Amúgy nem nagyon nézek tv-t, a kosárlabdán kívül minden sportot utálok, és nem láttam egy James Bond filmet sem :D

Azért hallottam/olvastam már több kevésbé ismert svájci óra márkáról, de a Steinhart ezek szerint mindig elkerülte a figyelmem :)

Egyébként amíg egyáltalán nem voltam képben a témában pont a Rolex volt az a márka, amire azt mondtam hogy sosem venném fel. Pont azért mert a csapból is az folyik, ha svájci óra akkor egyből Rolex jut eszébe a legtöbb embernek. Plusz sosem tetszett egyik sem. Aztán ahogy kicsit belemélyedtem, olvasgattam nem nagyon találkoztam megbízhatóság, szerkezet, anyagok, minőség terén negatív tapasztalatokkal, ellentétben több más nagyobb (és néha drágább) svájci órákkal. Nem tudom miért, talán mert öregszem, de pár éve még nagyon tetszenek is, főleg a Sub. (egyedül a nagyító amit még mindig csúnyának találok az összes típuson, de ki tudja, lehet 10 év múlva az is tetszeni fog :D ) Na meg az is közrejátszott, amikor először megláttam egyik ismerősömön egy Submarinert, és láttam hogy midig rajta van, kerti munka, nyaralás, egy évben 2x merülés az óceánban stb. és még sosem volt vele semmi gondja. (Bár úgy emlékszem amikor kérdeztem 700 eurót mondott az időszakos szervízre, azt azért nem tartom kevésnek)

Előzmény: fastrobi (156670)
APT Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156681

Minőségben nem sok - de a 2892A2 egy filigrán, kopásokra, sérülésekre jóval hajlamosabb szerkezet. A 2824 egyértelműen robusztusabb, tartósabb.

Hozzátéve, hogy a műszaki megoldásaik alapján valójában egyik sem egy igazi felső kategóriás werk, ahogy a 7750 sem az. Ezek mind középkategóriás szerkezeteknek készültek eredetileg.

Előzmény: Passionata (156676)
paljoc Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156680

Igen, ez jogos észrevétel, de sajnos ezen már nem tudok segíteni. Nem jártam, így jártam. :-) /amúgy nem a Hófehérke miatt, egyszerűen ez az óramárka nem cseng jól a fülemnek, ennyi, márpedig ez jelen esetben számít/

Előzmény: Passionata (156673)
Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156679

mire veljem ezt az eufemizmust?

Előzmény: oys... (156675)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156678

HááÁt, ehhez mit szólnak a technokratáink?

Süketek, mint a nagymamám

Az okosóra böngész, tárcsáz és üzen helyettünk, de nem azt keresi meg, és mást hív fel, mint akit szeretnénk. Teszten a három legmenőbb modell. Tovább »

forrás: Index.hu

oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156677

Bocs, hogy beleVAU, de a 2824 szerintem egy jobban strapálhatóbb jószág, mint a 2892-A2.

Előzmény: Passionata (156676)
Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156676

APT

most oszinten , chronometer grade minosegben ,mennyi a ketto kozt a kulonbseg ? szigoruan muszaki szempontbol.

Amugy en azert ajanlom a 2892ot mindenkinek mert a kedven Bondomban is az van igaz 1120 neven :-)

Előzmény: APT (156652)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156675

Nem tudom, ki hogyan viszonyul a Longines-hoz, de én időnként úgy nézek rájuk, mint a mai Parker tollakra. Kicsit elqrvult, elsatnyult a régi tündökléséhez képet.

Így aztán tőlük inkább az ilyen modelleket tartom - a múltjukhoz - méltó felhozatalnak:

http://watchluxus.com/longines-master-collection-retrograde-moon-phases

http://thewatchlounge.com/the-longines-master-collection-retrograde/

Előzmény: nickback38 (156648)
Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156674

az ar biztosan nem befolyasolja a hasznalati erteket .

Előzmény: nickback38 (156667)
Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156673

ezert erdemes tortenelemorara jarni , nekem mar anno is Henrik ugrott be nem a SnowWhite.

Előzmény: paljoc (156671)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156672

Ha úgy hívnák, hogy Vidor, vagy Hapci, ne-adj'-Isten Kuka, akkor nekem sem lenne ilyen órám!

De ez a Tudor nem a hét törpe egyikéről kapta a nevét, hanem attól azért tradícionálisabban hangzik az angolszász kultúrkörben. Szerencsére!

Előzmény: paljoc (156671)
paljoc Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156671

Na, ez klassz, de hát sajna ilyen névvel hogy Tudor tuti nem veszek órát. :-)

Valahogy az van, hogy nyilván nem időmérésre kell és nem kizárólag a minőség meg a szerkezet értéke a szempont, inkább az hogy beleférjen ugye egy kb. meghatározott összeg keretbe, legyen benne egy jónak mondható automata szerkezet, legyen egy számomra legalább jól csengő neve, ne tűnjön valami szintén számomra elérhetetlen óra koppintásának, de azt nem bánom ha azért hasonlít rá.

A Steinhart nekem sem volt ismerős, de bevallom őszintén, a Tudor se nagyon, noha az rémlik hogy hallottam már valahol. Szerintem akkor mégiscsak a HQ lesz a befutó, de azért még olvasgatok itt is, ott is előtte, elég szövevényes és sok összetevős kérdéskör ez, úgy látom...sokfelől megközelíthető, ráadásul egy olyan tárgyról van szó, amire nincs különösebben szükségem, de ez most nem igazán szempont...:-)))

Előzmény: tomcat (156657)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156670

Pedig a steinhart nem egy új márka,ha csak a reklámokból és filmekből esetleg az F1ből /rolex,IWC,Tag,certina/ ismered az órákat akkor áss bele jobban kicsit és találhatsz még gyönygyszemeket amikről szintén nem hallottál! De az igaz a Rolex-el nem nyúlsz mellé az tuti.

Előzmény: athlasz86 (156668)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156669

Azt vedd meg, amelyiket szívesebben hordanád. Én nem tudok olyan különbséget mondani napi használat alapján, ami döntő lenne - hacsak azt nem, hogy a Conquest-tel nem megyek vízbe, ellentétben a One-nal,

de ez meg az én "szokásom".

Annyi biztos, hogy a Longines név rátesz az árra objektíven/használati érték szempontjából nem indokolhatóan és a szerviz is jóval drágább, de ha belefér a költségvetésbe, akkor nem érdemes ezen gondolkodni.

Előzmény: athlasz86 (156668)
athlasz86 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156668

Őszintén szólva a Steinhart márkát most hallom először, boltban sem rémlik hogy láttam volna.

Most nézegetem a neten, az Ocean 1 vintage red T0207 tetszik is, (mivel nem sok eltérés van kinézetben a submarinerhez képest:) ) és kb. félár a HQ-hoz viszonyítva. Már csak az a kérdés, hogy a Longines csak a név miatt kerül többe, vagy azért a minőségben is feljebb van-e. (Plusz még az zavar egy kicsit, hogy a Steinhart túlságosan hajaz a Rolexre, így elsőre olyan koppintás-feeling :D )

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy ez a kb. 700-750 euró a max amit kiadnék egy Eta szerkezetes óráért, mégha ahogy olvasom nem is mindegyik manufaktúra szerkezet jobb...

Mindegy egyelőre megelégszem a Le Locle + egy alap "aszfaltbúvár" órával. Aztán ha minden jól megy és egy év múlva nem változik a véleményem jöhet a Rolex sub.

(Ha közben nyerek a lottón, a Le Loclét váltom egy IWC Portuguese IW500109-cel :D Nekem ennél a 2 óránál sosem kellene több, jobb. Viszont a sub ára a max. amit valaha egy órára kiadnék... )

nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156667

Csak az ár nem(feltétlenül) befolyásolja a használati értéket, az meg fejben dől el, hogy kit boldogít ha sokat fizethet vmiért...

Előzmény: Passionata (156666)
Passionata Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156666

"Szerinted milyen objektíven mérhető tulajdonságban nyilvánul meg a különbség, ha mondjuk egy luxusóra

van az ember csuklóján, azzal szemben, ha pl. egy középkategóriás?"

a tulajdonos altal orara forditott penz mennyisege ,az tulajdonsag is meg objektiv is.

Előzmény: nickback38 (156663)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156665

Szerintem két óra között a minőségi különbség mennyiségi, konkrétan néhány század milliméter...

Előzmény: nickback38 (156663)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156664

A Ceritina két évnél vmivel régebben lett vásárolva, a Sector meg 10-15 év között amennyire tudom, de mindegyik évente járt órásnál nyomáspróbán és átmentek. Azt nem tudom, hogy az utolsó próba időpontjához mérten mikor érte őket a végzet. A Cerina-ban úsztak, a Sector-ban meg olyasmi történhetett, ami egy strandon szokott - a tulajdonosát ismerve nem egy csúszdázós/fejesugrós típus...

Gyerekkorom 50m-es Mussi-Fischer "búvárórája" meg sosem ázott be, pedig se nyomáspróba, se tömítés csere nem volt sosem, de semmivel sem kapott kevesebb vizet, mint az említettek.

Vannak szerencsétlen esetek, érdemes elgondolkodni rajtuk, aztán mindenki dönt, ahogy jól esik.

Én is viszek órát vízbe, de csak olyat, amit nem sajnálok, vagy amit "arra találtak ki" és nem a marketing

miatt került be a komoly vízállóság a repertoárba. Mert ugye voltak olyan idők, amikor pl. a Seamaster-ek is

csak cseppmentesek voltak - bár léteztek akkor is valóban vízálló órák - és az emberek nem érezték hiányát

a 600m+héliumszelep párosnak...

Előzmény: oys... (156661)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156663

Valóban van minőségi különbség, mégpedig szignifikáns - a caliber. A tokozás terén ugyanez már nem ennyire egyértelmű (a felhasznált anyagok lehetnek jobbak, de nem sokkal). A Rolex is egy "óragyár", nagyüzemi módszerekkel automata gépsorokon készülnek az órák. Nem gondolom, hogy pl. a SW group gépsorairól olyan minőségben jönnének le az órák, hogy érdemi különbség lenne pl. egy DS Action diver, vagy egy Submariner között (olyan 500-600 EUR-nál lehet egy Sub önköltsége - amibe ugye munkadíj is van -, ennyiért azért nagy csodák nincsenek). A Steinhart is gyárban készül, ott sincs másképp.

Egymás mellé tettem a Conquest-et és az Ocean One-t, nézegettem nagyítóval, simítgattam mindkettőt minden irányból, hordom mindkettőt nap mint nap - nem tudok különbség felfedezni használati érték szempontjából. Az órás - akinél inkább csak prémium kategóriájú órák fordulnak meg - is csak a szíjjat

és a csatot tartotta láthatóan gyengébb minőségnek -, de önmagában bőven jónak tartotta azt is.

A Steinhart nem Rolex - még csak nem is Tissot - a design viszont elég jól sikerült. Más szempontból felesleges összehasonlítani a "donorral", nem az a kategória, de nem is próbálja azt sugallni a vevőnek.

Szerinted milyen objektíven mérhető tulajdonságban nyilvánul meg a különbség, ha mondjuk egy luxusóra

van az ember csuklóján, azzal szemben, ha pl. egy középkategóriás?

Előzmény: ronin s8 (156660)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156662

"Egy Rolex után a Steinhart csak gyenge koppintás."

Egy Tudor után is!

(Pedig abban is ETA van.)

Előzmény: ronin s8 (156660)
oys... Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156661

És az az 1000-es Sector, valamint a 200-as Certina milyen korú volt? Ha szervízérettségre komolyodott darabok voltak, akkor már frissre cserélt tömítésekkel?

Milyen rendszeresen megejtetett (illetve a fürdőztetés előtt utoljára mikor történt) nyomáspróbáztatással?

És - nem utolsósorban - pancsikálás során történt a beázás, vagy fejesugrás/műugrás alkalmával?

Ezek mind-mind nagyon eklatáns tényezők a vízállósággal kapcsolatosan!

Előzmény: nickback38 (156654)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156660

Ha nem lenne minőségi különbség két óra között, az áruk se különbözne ennyire.

Az a helyzet, hogy a minőséget csak fölülről lehet érzékelni. Vagyis, ha visszaülsz egy olcsóbb autóba, ha visszakóstolod a rosszabbik bort, ha megint kapszulás kávét iszol valódi kávé helyett, és sorolhatnám... Egy Rolex után a Steinhart csak gyenge koppintás. ;-)

Előzmény: tomcat (156659)
tomcat Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156659

Többször kifejtettem már ugyanitt az elméletemet, miszerint a jelenleg 1 darabos kisker áron 125 dolláros ETA 2824 tokozásáért személy szerint nem adnék többet 500 dollárnál (vámmal-áfával 500 EUR-nál), egyszerűen nem látom a különbséget az acél tokok és szíjak filléres CNC megmunkálásában ami indokolná a néhol 10x árkülönbséget az IWC 4000 dollár feletti árazásával bezárólag.

A Tudor 2824-ese még simán vehető közepesen túlárazottnak az aszfaltbúvár kategóriában, ráadásul nem is epigon, hiszen van köze az eredeti Submarinerhez.

De nagy az órapiac, a 2014-es statisztikák szerint árbevétel alapján a svájci márkáké a piac 53%-a, azon belül a Swatch és a Richemont után a Rolex következik és ők így összesen a torta közel felét viszik.

Azért a biztonság kedvéért megnéztem: a legutóbbi 2824-esem ebay vételára újonnan dobozzal mindennel 318 dollár volt november közepén. Igaz, nem búvár, hanem csak egy tonneau tokos öltönyös. Vagy legalábbis inges-farmeros.

tomcat

Előzmény: Navigare necesse est (156658)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.30 0 0 156658

Erre, erre, ám a >2000 €-s árcédula nem feltétlenül sorolja egy ligába a ~400-500 €-s Steinhartokkal vagy a 800-900 €-s Longines HQ-kkal.

Előzmény: tomcat (156657)
tomcat Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156657

Pont erre találtatott ki a Tudor: Rolex tokban ETA werk. :)

http://www.ablogtowatch.com/tudor-heritage-black-bay-blue-79220b-watch-2014/

tomcat

Előzmény: paljoc (156656)
paljoc Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156656

Na, most már végleg összekeveredtem, mert eredetileg nekem is a HQ tetszett meg, ára is ok kb.

De még jobban tetszik a Rolex, annak az ára viszont semmiképp sem ok számomra. :-)

A Steinhart Ocean-ról meg nem is hallottam, erre pont ugyanúgy néz ki mint a Submariner, szerkezete meg u.az mint ami a HQ-ben van...

Hát akkor most megint nemtom mi legyen. :-)

fastrobi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156655

Félreértés ne essék semmi bajom az ETA szerkezetekkel,azzal már inkább hogy ezeket a relative olcsó szerkezeteket horror áron logózott rotorral kicsit átnevezve árulják mintha valami különleges dolog lenne. Pedig semmi különleges és főleg értékes nincs bennük. A beázásról meg annyit hogy kb: 20 éve fürdök órákban,és mivel elég nagy órabuzi vagyok jó pár órát megfürdettem már de még egy sem ázott be ami legalább 100m-es volt! Pedig nemcsak svájci hanem orosz,japán és mindenféle diver órákat használok.Azt is kizártnak tartom hogy egy 1000m-es svájci sector sharkmaster beázzon hacsak nem a fashion-day en vette az ismerősöd 95ezerért mert azokkal volt balhé rendesen ugyanis nagy részük hamis volt! Mondjuk egy alapesetben 800eurós órát ritkán adnak 90 ezerért! Abban igazad van hogy mindenki maga dönti el milyen órában fürdik,én úgy vagyok vele hogy azért gyártották őket hogy használjuk arra amire valók. Én diver mániás vagyok,szinte az összes órám ilyen ezért fürdök bennük,az mindegy hogy 100dolláros amfibia vagy 3000dolláros seamaster. Öreg órás barátom szerint viszont fürdőgatyában kell fürödni,nem órában!

Előzmény: nickback38 (156654)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156654

ETA marad - az egyik elegánsabb lapos, de érzékenyebb caliber, a másik meg egy vastagabb kivitelű "igásló" -, miért is lenne más, de ez a SW group-on belül nem hendikep a felső kategóriában - a Longines sem titkolózik. Teszik a dolgukat az ETA caliber-ek, mégpedig elég jól.

Csak a saját ismeretségi körömben beázott a strandon egy 1000m!!!-es Sector és uszodában egy 200m-es Certina.  Mindegy mi van ráírva az órára, ha úgy jön ki, akkor be fog ázni - én annyit jegyeztem meg, hogy meg, hogy jobb

minél olcsóbb órát vízbe vinni. A drága sem fog feltétlenül beázni, de minek kísérteni a sorsot, ha van más lehetőség is.

Magánvélemény - tegyen mindenki úgy, ahogy jónak látja.

Előzmény: fastrobi (156650)
oldicebear Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156653

Üdv Mindenkinek!

Segítség-segítség!!!!

Keresek külső-belső 18mm-es toldót.

Hosszában már 10mm is elég lenne.

Köszönet előre is.

APT Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156652

Hümm... Hogy feljebb van pozicionálva - az tény.

De, hogy jobb lenne..?.. Hümm... ;-)))

Előzmény: Passionata (156651)
Passionata Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156651

2892 a jobb

Előzmény: nickback38 (156647)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156650

Nyugodtan viheted vízbe őket! Szép is lenne ha 300m-es tömítettségű óra beázna! Persze itt az originál órákról van szó,ha nyitva volt és nyomáspróbázva akkor sincs baj,annak tömítenie kell hiszen erre gyártották nem egy cseppálló öltönyóráról van szó! Ez még egy olcsó orientnél vagy seikonál sem pálya! Annyi az egész hogy sós víznél nem árt ha fürdés után lemosod csapvíznél mert a sókristály nem tesz jót a gumitömítésnek. Az már egy másik kérdés hogy ezek nem úgynevezett búvárórák már csak azért sem mert a búvárok ritkán használnak analóg órákat manapság! Persze James Bond kivétel,meg az órareklámban is jól mutat de merüléshez senki nem használ ilyeneket. Pancsoláshoz vagy pár méteres merülésnél viszont semmi gond nem lesz velük az tuti.

Előzmény: athlasz86 (156645)
fastrobi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156649

Nevezheti azt bárhogy attól még  ETA marad nem más!

Előzmény: nickback38 (156648)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156648

A Longines eléggé korrektül kezeli ezt a kérdést, nevesíti a base caliber-eket is :

http://www.longines.com/documents/technical-information/mechanical-movements-en.pdf

Mindkét caliber-rel készül HQ - a kaucsukszíjas a 2892/L619, a fém a 2824/L633.

Előzmény: athlasz86 (156646)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156647

A vízállóság egy cél, amit vagy sikerül elérni, vagy nem :-) Az aszfaltbúvár kifejezés azokat az órákat takarja, amik a paramétereik - tipikusan nyomásállóság - alapján búvárkodásra/dinamikus víznyomást "eredményező" vízi sportokra alkalmasak, de nem nagyon használják ilyesmire őket az áruk miatt. Mert ugye az ördög nem alszik... Mint ahogy pl. egy Range Rover is figyelemreméltó terepképességekkel bír, de senki sem viszi be a susnyásba/dagonyába. Persze ez is relatív, van akinek nem tétel egy több százezres/milliós tönkrement óra, vagy több tízmilliós összekarcolt autó.

Ha úgyis kacérkodsz egy Sub-bal, akkor minek egy HQ? Vegyél inkább helyette egy Steinhart Ocean One-t - kiköpött Sub, és azzal inkább menne vízbe az ember. Majdnem ugyanaz lesz a látvány, az egyszerű szemlélő nem is fogja észrevenni a különbséget :-)

athlasz86 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156646

Nézegettem közben youtube videókat, és a kommentekben azt olvastam hogy az újabb HQ-ban nem is 2824-2, hanem 2892/A2 szerkezet ketyeg. Ez nekem új, jobb vagy rosszabb ez a szerkezet? Illetve miről tudja egy laikus vásárló megállapítani, hogy az adott órában pontosan melyik szerkezet dolgozik?

Köszönöm!

athlasz86 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156645

Köszönöm a választ.

A HQ jobban tetszik, amúgy Graz mellett lakom, itt kint néztem 790 euróért.

Viszont én abban a tudatban voltam, hogy ezek megfelelő karbantartás mellett 100%-ban vízállók, pont ezért akarok a bőrszíjas Le Locle mellé olyan órát ami kicsit sportosabb, strapabíróbb, fém szíjas és nem kell félteni akár Balatonban akár tengeren...

Nem hallottam még az aszfaltbúvár kifejezést, ezek tehát az olcsóbb, párszázezres belépő szintű búvárórák? Hol kezdődik akkor az olyan óra, amit tényleg nem kell félteni vízben?

(Úgyis azon gondolkozom egy ideje, hogy pont egy év múlva, a 30. szülinapomra meglepem magam egy Rolex submarinerrel :D )

Előzmény: nickback38 (156644)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156644

Magánjellegű véleményem, hogy minőségben ugyanott leszel, a HQ felső-, a Certina meg közép kategóriába van sorolva, de itt vége is a történetnek. Vedd meg amelyik jobban tetszik, ha belefér a büdzsébe (HQ nekem is volt a kezemben, szvsz nem gagyi, de az új árát nem fizetném ki érte itthon - ebay-en láttam jobb áron is újakat, talán érdemes ránézni).

Szintén magánjellegű véleményem, hogy vízbe akkor sem szívesen vinném bármelyiket, ha előző nap volt meg a tömítés csere/nyomáspróba - ezek aszfaltbúvár órák, ami nem azt jelenti, hogy biztosan nem bírnának ki akár egy hosszabb tengeri kalandot is, de szvsz kicsit drágák ahhoz, ha bejön az a bizonyos alacsony hibaszázalék... Van Monster, Mako Diver és tsaik mint megfizethető "célszerszámok".

2824-2 szerintem a manapság gyártott órákban már csak elabore-től fölfelé létezik - a gyártásminőség/minőségellenőrzés a különbség a nagykönyv szerint, ami elsősorban a pontosságot befolyásolja. Egyébként meg az elabore is beszabályozható COCS-ra...ezen én nem rugóznék.

Előzmény: athlasz86 (156642)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 156643

Nem olyan régen volt szó arról, hogy mennyire mutatós egy alapból fémszíjas óra bőrszíjjal - a Longines HQ volt a példa. Nekem ugyan Conquest van, de a tok uaz.; és mivel megjött végre a pillangócsat, felkerült rá a bőrszíj.

Talán ha fél mm van a tok és a szíj között, egyáltalán nincs zavaró méretű rés.

Más - azt tapasztalom, hogy a kézi húzós óráim (Doxa, Poljot caliber-ek) pontosabban járnak, mit az automaták (2824-2) - bár azok is messze belül vannak az elvárásaimon. Lehet emögött vmi "tudományos" háttér/törvényszerűség - pl. a rotor is kelt rezgéseket, amiket a billegőnek kompenzálnia kell stb. - vagy egyszerűen csak van ilyen is a világon?

athlasz86 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 156642

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi 2 óra közül melyiket ajánlanátok tartósság, összeszerelési anyagok, minőség szempontjából:

1: Certina DS Action diver (C013.407.11.051.00)

2: Longines Hydroconquest (L3.642.4.56.6)

Azt hallottam, hogy a DS Certinák strapabíróbb kivitelben készülnek, mint a többi gyártó hasonló árfekvésű órái. Ez igaz? Illetve itt a fórumon írta valaki régebben, hogy a Hydroconquest kézbe véve elég gagyi hatást kelt.

A Longines jobban tetszik, árban kicsit ugyan magasabb, de a minőséggel mi a helyzet?

Ha jól tudom, mindkettőben ugyanaz a szerkezet ketyeg, ETA 2824-2.

Illetve még egy kérdés: olvastam, hogy ezek a szerkezetek készülnek standard, elabore, és top minőségben. Mi a gyakorlati különbség ezek közt, illetve miből lehet tudni hogy egy órába melyik kivitelt szerelték?

A jelenlegi Tissot Le Locle órámban is ugyanilyen van, gondolom ezekbe a belépő szintű, 200 ezer környéki órákba nem a top verziót rakják. Bár én eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve :)

killero Creative Commons License 2014.12.28 0 0 156641

sziasztok!

tudtok jó szívvel valakit ajánlani aki átnézne (picit rendbetenne belülről) nekem egy 62es évjáratú Tudor Advisort?

G.B Creative Commons License 2014.12.28 0 0 156640

Hat, mar rajottem milyen minosegu. Valami kinai szerkezet van benne, igyhat inkabb hanyagolom, had vegye meg mas.

Előzmény: Törölt nick (156639)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 156639

Biztosan olyan, mint az Omegád, és kb. ugyanannyi köze van a Breitlinghez, mint annak. 

Bár Schaffer márkáról én még sosem hallottam. 

Előzmény: G.B (156638)
G.B Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156638

Udv Urak ! Egy kerdesem lenne. Van egy Schaffer ora, ugytudom valami koze van a Breitlinghez, 120 euroert vettek. Milyen minoseguek ezek az orak ? Vagy mit lehet tudni ezekrol az orakrol ?

Elore is koszonom a valaszokat. Udv Balazs ! :)

srudolf1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156637

Köszi a szakavatott válaszodat. 

Előzmény: Fiery (156636)
Fiery Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156636

Fizikailag sok mindent kibirnak a karorak, altalaban tobbet, mint a viselojuk. Az emberi test 40-50G feletti gyorsulast/lassulast mar nem visel el, de a mechanikus karora siman meguszhatja. Mindazonaltal, en nem kiserleteznek ilyesmivel. Egy dolog, hogy az ora tuleli, egy mas dolog, hogy kozben ez-az elallitodik benne, ill. hogy milyen hosszutavu hatasa van az alkatreszekre a tobbszori es/vagy folyamatos erobehatasnak. Inkabb vedd le ilyen esetben az orat, az a biztos.

Előzmény: srudolf1 (156635)
srudolf1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156635

Kösz. Használt fogkefével szoktam, 3 hetenként. 

Még egy kérdésem lenne: ezek az órák mennyire bírják gyorsulást (illetve lassulást), pl. tüzifát hasítani szabad-e, ha a kezemen van?  Sajnos, úgy megszoktam, hogy már nem is adok számot, hogy rajtam van... 

Előzmény: Fiery (156634)
Fiery Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156634

En mosogatoszert es langyos vizet szoktam hasznalni, a kezemmel atdorzsolom az orat+szijat, leoblitem, ennyi. Ha nagyon koszos, akkor zuhanyfejjel is meg lehet kicsit kuldeni. Ha me'g alaposabb akarsz lenni, akkor puha (pl. baba/kisgyermek) fogkefet lehet hasznalni sikalashoz. Forro vizet a tomitesek miatt nem szabad hasznalni. Ha a femszij a tisztitas utan is koszos marad, akkor ultrahangos tisztitas jol johet, irany a szerviz. Meg persze ha a tisztitas utan beparasodik a kristaly, akkor is :)

Előzmény: srudolf1 (156633)
srudolf1 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156633

Boldog Karácsont az Órásoknak!

Rozsdamentes acél házas és szíjas automata órámat (Baum-Mercier vízálló) mivel tudnám néha megtisztitaní, a mindennapos használat szennyeződéseitől. Mosogatószer és egy kefe megteszi?

dészáz Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156632

jó a memóriád! :-)

Előzmény: paljoc (156631)
paljoc Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156631

Jobb also gomb meg a jobb felsot egyutt nyomva zenelt ha jol remlik, meg stoppernel jobb alsoval ment a reszidő...de ezek csak ilyen homalyos elmekek.

Előzmény: paljoc (156630)
paljoc Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156630

Bakker, pont ilyen Roamert kaptam altalanos iskolas koromban a nagyiektol, ugy orultem neki hogy majd megvesztem, zenelos kvarora...uristen kategoria volt. :-)) Asszem 1983-at irtunk akkor...

Előzmény: dészáz (156624)
öccse Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156629

Bocs., pontosabban Rolex GMT-t.

Előzmény: öccse (156628)
öccse Creative Commons License 2014.12.26 0 0 156628

Üdv. mindenkinek!

Tudja esetleg valaki Laci bácsinak az elérhetőségét, aki a börzén GMT-t árult ? Vagy a Vaterás  x999yz  elérhetőségét?

Előre is köszönöm.

rtivi Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156627

Nagyon találó! :-))

Előzmény: dészáz (156626)
dészáz Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156626

vitrinlakó.nyugdíjas már. :-)

Előzmény: H_G (156625)
H_G Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156625

Igazán nagyon stílusos darab.

Előzmény: dészáz (156624)
dészáz Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156624

az enyém ilyen.már van uj plekóm rá.csak a lustaság....

Előzmény: A Bunkó (156619)
öccse Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156623

Boldog, békés Karácsonyt kívánok mindenkinek !

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156622

Basszus, 2015-öt néztem. :-)

Előzmény: y78 (156617)
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156621
Ez is:-) csak elveszett az egyik:-)
dészáz Creative Commons License 2014.12.25 0 0 156620

jájj.az enyém 4-gombos.

Előzmény: A Bunkó (156619)
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156619

Ő lenne az. A lényeg, hogy újra műkszik:)

Előzmény: dészáz (156616)
spyder999 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156618

Boldog Karácsonyt, minden kedves órafan-nak!

y78 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156617

ha pontosak akarunk lenni, akkor 16-24 :)

Előzmény: Törölt nick (156611)
dészáz Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156616

passz,az enyémen 2 időzóna van. a másodikat egy kis repülő jelzi.

12 órás alul  jobb sarokban van a Pm a napok után.

igen,az enyém is elég halk.

Előzmény: A Bunkó (156615)
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156615
Köszönöm. Elvileg dallamot is tudnék váltani, vagy 3 különböző ébresztési időt lehet beállítani.
Mindíg ilyen halkan zenéltek ezek, és csak 12 órás funkció van?
Több kérdésem nincs:-)
dészáz Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156614

az ébresztést mutatja.ha benyomom,a mp. helyén felugrik az AL felirat.

Előzmény: A Bunkó (156613)
A Bunkó Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156613
Áldott Karácsonyt!
Nem tudja valaki, hogy a '80-as évekbeli
zenélős roamer quartz órán a jobb alsó gomb
mit csinál?
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156612

Neki és a többi nikkjének mindig minden aktuális. :)

Mindenkinek kellems ünnepeket kívánok ! 

Előzmény: Törölt nick (156611)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156611

Helyesen írva "hanukkah", vagy "chanukah", és idén december 6.-14 között volt.

Szóval már nem aktuális. :-O

Előzmény: Viktator07 (156609)
y78 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156610

Boldog Ünnepeket mindenkinek a maga ízlése szerint :)

Viktator07 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156609

Happy Chanukka minden topiktársanak!

ronin s8 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156608

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Minden Kedves Topiklakónak! 

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156607

Igazándiból nem pont a Certina itt a lényeg, csak mondtam egy óramárkát ebből az ártartományból, hanem az, h nekem ez az óramárka, az ég egy adta világon semmit sem mond. Ami persze lehet, h az én hibám, de pl. a Chrono24-en sincs a listában. Ott meg azért úgy gondolom, a jelentősebb cégek órái fönt vannak. 

Nem lebeszélni akarlak erről az óráról, mert nem ismerem, csak segíteni akartam, h ennyi pénzt bizony nem ér...

Előzmény: cassano71 (156606)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156606

Ajjajj, már látom ez is olyan lesz mint a fényképezőgép pár hete, akartam venni egy újat 10 év után és minél többet olvastam, minél jobban beleástam magam a témába annál nehezebb volt dönteni végül.

Ezek a Certinák nagyon jól néznek ki az biztos, kellett neked beírni:-)

Ezt pl. el tudnám képzelni:

https://www.premiumwatches.com/certina-quarz-ds-podium-big-size-chronograph-c001.617.11.057.00.html

Előzmény: Wicked Belzebub (156605)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.24 0 0 156605

Az ebayen már 200 euroért hozzájutsz, szóval 150 ezerért nem ez az évszázad biznisze :)

Meg hát ennyi pénzért én már mondjuk Certinát nézegetnék...

Előzmény: cassano71 (156604)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156604

Nem értek az órákhoz, előrebocsájtom, sőt, nincs karórám vagy 20 éve:-) Előtte volt egy Seiko órám, most is megvan. Megtetszett egy óra, nem is tudom miért, megláttam képen és elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne ha.

Ez az: http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135198

A kérdésem csak annyi mi erről a vélemény és ha megvenném akkor azt az adott üzletben ( Roger's ) érdemes vagy esetleg máshol neten, külföldön stb. Járok néha külföldön, szóval ha valaki azt mondja mondjuk, hogy fölösleges itthon ezt megvenni mert Londonban, Milánóban, Bécsben stb. ez lényegesen olcsóbban megkapható akkor azt megköszönném.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156603

Gondoltam, ha már ennyire megy a reklám, akkor a forgalmazott márkákra is fény derül.

Előzmény: Viktator07 (156602)
Viktator07 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156602

Gyere be és megtudod!

Előzmény: Navigare necesse est (156598)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156600
Előzmény: koroljov (156599)
koroljov Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156599

Sziasztok!

Eladó az itt látható óra: http://indafoto.hu/apjuszeno

Felújított, kitisztított szerkezettel!

Akit érdekel, emailban keressen meg.

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156598

Mely márkák hivatalos forgalmazói is vagytok pontosan?

Előzmény: Viktator07 (156595)
APT Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156597

Gondolom így hasít az üzlet - ami az előzmények után nem is meglepő...

Előzmény: Wicked Belzebub (156596)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156596

Ti most tulképpen ilyen sokan vagytok abban a nyomorult üzletben, vagy csak egy erősen disszociatív személyiség vagy?

Előzmény: Viktator07 (156595)
adamsss666 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 156594

Sziasztok! Nem vagyok otthon órás körökben. Kit tudnátok ajánlani egy '70-es Omega Seamaster felújítására (ref. 135.018)? Tok + plexi valamint szerkezet tisztítás és szabályozásról lenne szó.

Köszönöm, Ádám

fastrobi Creative Commons License 2014.12.21 0 0 156593

Abban az esetben garanciális ha vásárlás után 1éven belül lemerül,ami előfordulhat ha sokat állt az üzletben! Én egy tissot prc 200-assal jártam így és gond nélkül cserélték ingyen!

Előzmény: spyder999 (156588)
y78 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 156592

Tegnap taliztam vele :) Neked is Boldog Karácsonyt :)

Előzmény: spyder999 (156591)
spyder999 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 156591

Tomikám...lemerült a solar Casiomban az elem,jó lenne ha intézkednél!;)

Tényleg,megtalált a cimbim?asszem' megint valami G-Shockot akar.Rábeszélhetnéd már egy rendes órára,így a 4. Casio után!

Boldog karácsonyt a családnak, és persze neked!

Üdv.Árpi

Előzmény: y78 (156589)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 156590

A "jobb" óráknál ez működik. A 15 éve és az 1 éve vásárol Tissot-nál is garanciális a 2 éven belüli elemcsere.

y78 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 156589

Pedig igen... Van, hogy az óra sokat áll a kirakatban/nagykerben... Szó nélkül cserélik garanciában

spyder999 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 156588

Ne viccelj már!Az elem lemerülés,mióta garanciális?

Ez olyan,mintha visszavinném a garanciális autómat,hogy kifogyott a benzin.

Előzmény: Fiery (156587)
Fiery Creative Commons License 2014.12.19 0 0 156587

A Tag Heuer-t ne felejtsuk ki, a WDL-ben minden gond nelkul csereltek elemet garanciaban, ingyen, egy USA-ban ujonnan vasarolt oraban.

Előzmény: nickback38 (156586)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 156586

Volt már téma a nemzetközi garancia, anno telefonon ők erősítették meg, hogy akceptálják:

- Omega

- Rolex

- Breitling

- Longines

- Tissot

- Certina

- Seiko

Az Orex minden forgalmazott márkájánál elfogadja. Ha van itthoni márkaszerviz, fel kell hívni...

Előzmény: Flatley82 (156583)
Passionata Creative Commons License 2014.12.19 0 0 156585

Markafuggo 

spyder999 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 156584

Ha nemzetközi garanciás,akkor elvileg be.

Nézz utána,hogy van-e itthoni szakszerviz,mert akkor kötelesek itthon is megcsinálni.

Flatley82 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 156583

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy a külföldön veszek egy órát, és valamilyen garanciális probléma van vele, akkor azt csak az adott országban orvosolják,

vagy itthon is be lehet vinni szervízbe?

Köszönöm,

Üdv, J

nickback38 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156582

Pl. egy jelöletlen ETA caliber esetén honnan lehet tudni, hogy a Te órádban lévőt látod a fényképeken, vagy egy

másikat - amit egyébként minden ugyanolyan caliber-rel odaérkező kuncsaft megkap fotósorozaton, szépen

fázisonként szétszedett állapotban? De a gyakoribb jelölt ETA caliber-ek (pl.Tissot, Certina) esetén is felmerülhet

ez a kérdés.

Szvsz mint pl. az autószerelő - vagy megbízol benne, vagy odaállsz mellé munka közben. Máskülönben hit alapú a dolog,

fénykép ide, vagy oda...

Előzmény: -M-TONI (156579)
MeisterSinger Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156581

Sziasztok, kósza érdeklődés csak, mennyiért lehetne eladni egy szép Meistersinger ED 106 g-t szerintetek?

vino-et-veritas Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156580

Nagyon köszönöm.

Ha eljön az ideje, keresem.

Üdv, Vino

Előzmény: Faszi Kém (156575)
-M-TONI Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156579

Én is ragaszkodtam hozzá!   ez a minimum, nyugodt az órás is , és én is .

Előzmény: -M-TONI (156578)
-M-TONI Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156578

Nemirtam semmi földtöl elrugaszkodót, igen is ma elvárható minden Órástól, hogy fényképpel dokumentálja a javítás menetét, ugy ahogyan sokat teszik.

ha kifizet az ember 25 -40 ezer forintot netán egy kronográf javításáért ez a minimum! lényegtelen , hogy PISTÁNAK , vagy Katának hívják! ezért irtam azt amit!

Előzmény: Törölt nick (156577)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156577

Ez nem volt  fair. :-(

Előzmény: -M-TONI (156576)
-M-TONI Creative Commons License 2014.12.18 0 0 156576

Seftman: Biztos vagy te abban?, a 3133-as  négy kerénél több van ám!!

ha meg olyan bátor a fiu hogy elküldi én ragaszkodnék a javíásinaplóhoz, amit mailen fizetés elött elküld!!!!!

APT Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156574

Pedig a 70.1-es és 60.1-es "Q1"-esei bizony közönséges hamisítványok.. Láthatóan P.Kiss féle (amúgy szerintem normális) számlapok, mezei, nem Q1 alapórákra rakva. A 60.3-as számlapja is felújított, de az igen valószínű, hogy eredetileg is Q1 volt. Ám ezek garantáltan nem. Az áruk viszont nem erre van belőve - és azért ez így bőven kimeríti a szándékos megtévesztés fogalomkörét...

Előzmény: Törölt nick (156573)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156573

V. úr már csak ilyen. :-)

Előzmény: öccse (156572)
öccse Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156572

Nagyon "rokonszenves" eladó:

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/glashutte/made_in_germany_makulatlan_gub_60_1_2018345108.html

Amikor felhívtam a figyelmét, hogy a számlap nem autentikus, a hozzá nem értőt megtévesztheti, akkor igen "kulturáltan" letiltott.

vino-et-veritas Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156571

Elnézést, hogy nem olvasom vissza valamennyi hszt - és biztosan már korábban szóba is került -, de manapság hol érdemes ETA 2824-2 szerkezetű órát javíttatni-tisztíttatni?

Köszönettel, Vino

blackjack01 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156570

Köszönöm glashuette!

Előzmény: glashuette (156535)
blackjack01 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 156569

Köszönöm APT!

Előzmény: APT (156538)
bell and ross Creative Commons License 2014.12.16 0 0 156568

Üdv!

A szakértők segítségét szeretném kérni egy Bell and Ross órával kapcsolatban.

phranxinatra Creative Commons License 2014.12.16 0 0 156567

Én folyékony szappan, langyos víz, mikroszálas törlőkendő kombót használok. Alkohollal vigyáznék: a tömítések nem biztos, hogy nagyon örülnek neki. És a zafírt csak akkor törlöm meg, ha már leöblítettem vízzel. Hát az biztos, hogy egy csupasz zafírral sokkal kevesebb a macera. Póló aljával megtörölni, azt' viszon'látásra! :)

Előzmény: python 357 (156561)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 156566

dzsana@gmail.com

Ő mondjuk szegedi, de a postázás nem lehet akadály. 

Előzmény: kevinspéci (156562)
boxer-gs Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156565

Lehet, hogy nem a saját tokjában van. Ha kinyitod, megnézheted, hogy van-e aktuálisan funkciója a pöcöknek.

Előzmény: Csege7 (156564)
Csege7 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156564

Bocsi, a kép lemaradt:

Csege7 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156563

Jó estét Uraim!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi Doxával kapcsolatban. Az óra családi ereklye, nemrég került elő egy fiók mélyéről, nagy valószínűséggel nem "buherált" darab, de nem tudom, mi lehet az a pöcök a felhúzó korona alatt, esetleg valamilyen drukkeres állítású szerkezetnek tűnik... Valakinek lenne ötlete ezzel kapcsolatban?

kevinspéci Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156562

Tisztelt Uraim!

Tudom, hogy az orosz órás topikban lenne a helye, de ott nem sikerült választ kapnom az alábbi kérdésre.

Ismernek-e Budapesten olyan órásmestert, akire nyugodt szívvel rábízhatnám javítás céljából kedvelt Poljot 3133-as kronográfomat (és aki - nem mellesleg - elfogadható árakon dolgozik)?

Üdv: Ks

python 357 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156561

Lehet ezért úgy vigyázni,-hogy évek múlva is épp legyen a bevonat!!....

Bennem kialakult egy képesség az évek során,-hogy távoltartom a csuklómat mindentől,-amihez odaverhetném az óráimat!..

Ha bekoszolódik a zafírüveg,-akkor egy borsónyi alkoholos tisztító zselével és puha minőségi papírzsebkendővel nem rányomva tisztítom!!

Egy karc sincs a Breitling kékes árnyalatú zafír üvegén!!!!....:)))

Előzmény: phranxinatra (156560)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156560

Én egyedül a Bártfai optikát tudtam, hogy foglalkoznak vele, vagy legalábbis gőzölnek fel lilás árnyalatú AR-t, nem csak zöldet. Nincs kétségem afelől, hogy egy idő után meg fog kopni a réteg, ha jól emlékszem, a használati útmutatóban erre fel is hivja a figyelmet az Omega, de most nincs kedvem előkaparni a dobozt. Mindenesetre ha ez még az én problémám lesz, akkor simán lepolíroz(tat)om róla, nem görcsölök majd a felújíttatáson, sem a cserén.

Előzmény: APT (156559)
APT Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156559

Nyilván van fejlődés, de egyértelműen legyünk tisztában valamivel: ez egy pár nanométer vastagságú, vákuumgőzöléssel felvitt fémötvözet-bevonat. Még egyszer: bevonat. Mint az aranyozás, krómozás, meg a plaké, meg a PVD, meg az összes többi ilyen izé, amit tradicionálisan nem szeretünk.

Egy dolog a karcállóság - a másik elkerülhetetlen probléma a kopás. Pár évig biztosan nem lesz baj, de utána? Nagyon jó példák erre a Breitlingek, ők ugyanis a Chronomatokon már a 80-as évek végétől AR réteges zafírokat (is) használtak, e tekintetben igen innovatívak voltak - és nem kevés korabeli (persze inkább 90-es évek beli) órát láttam, nos, szép egyiken sem volt már a bevonat - és az utóbbi időkig fel tudtam újíttatni őket, de nemrég abbahagyta az ezzel foglalatoskodást az egyetlen cég, amelyik ezt idehaza csinálta (legalábbis én többről már nem tudok).

Ezzel együtt sem vitatom el a dolog hasznosságát, de napi nyúzásban 100%, hogy nem fog örökké sérülésmentes maradni. Persze, a tok sem, és persze ki is lehet cseréltetni a zafírt, világvége tehát nincs - csak ne áltassuk magunkat azzal, hogy ez a réteg ugyanolyan tartós és sérülésálló, mint maga a zafírüveg, amire kerül.

Előzmény: phranxinatra (156558)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156558

"...hogy néz ki a 6-8 éves vagy idősebb órák többségén a tükrözésmentesítés..."

WiZARD 3-4 éve futó szériáról ír, bár vele ellentétben én már olvastam megkarcolt AR-es új PO-ról. A nickback38 kolléga által linkelt poszt lassan 10 éves, azóta gondolom történhetett némi fejlődés a technológiában. Én nagyon bízom benne, hogy az újfajta AR tartósabb, de már annak is örülök, hogy nincs az a lilás árnyalata; a régi PO-n a lilaság a végén már jobban zavart, mint a szétkopott/karcolt felület. Egyelőre az én órámon is makulátlan a réteg (szintén egy éves), és ne felejtsük el, hogy zavaró karcosság esetén még mindig lehetőség van a külső AR eltávolítására, illetve a zafír teljes cseréjére (kinek-kinek pénztárcája szerint). És nem akarom senki ízlését megkérdőjelezni, de hogy valaki nem a tükröződésmentes zafírost választaná két ugyanolyan órából, hát... Egyrészt tényleg kurva gyönyörű a szinte láthatatlan üveg, másrészt meg nincs olyan szög, vagy fényviszony, ami mellett ne lehetne leolvasni a számlapot. Legalábbis víz felett. :)

Előzmény: APT (156553)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156557

Az használható, hogy vhová az üveg (Milyen? Hardlex-nél gyengébb?) és a zafír közé teszi a karcállóságot.

Nem tudom...van akinél akár a plexi/hardlex is túléli évekig karcok nélkül a napi használatot, hasonló tulajdonosoknál az AR rétegnek is adnék esélyt.

Előzmény: innovations (156556)
innovations Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156556

Köszönöm a linket, bár sok új nincs benne. Egyébként nem hiszem, hogy tévedne mert amiket ír azok tények, avval a kitétellel, hogy Breitlingre vonatkoztat. Én a magam részéről megvárnám Wizard topiktárs tapasztalatait aztán majd meglátjuk tud-e ezen a téren valami újat az Omega?

Egyébként meg most is azt mondom a belső oldalon lévő AR  is elég, ez is jelentősen javít a leolvashatóságon, legalábbis én mindig észreveszem. Aki meg nem hiszi hát az járjon utána. Rakjon egymás mellé egy SMP-t és egy Submarinert és egyből látni fogja.

:-)

Előzmény: nickback38 (156555)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156555

A nagyvilágból a témában (persze ember írta, aki akár tévedhet is, mint bármely más kérdésben...) :

http://forums.watchuseek.com/f66/anti-reflective-coatings-watch-crystals-jean-michel-143.html

Előzmény: innovations (156554)
innovations Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156554

Fotózd le most és mondjuk két év múlva is.  Aztán pedig szúrd be ide és meglátjuk.

És még az is lehet, hogy APT-t is megtudod győzni, bár evvel kapcsolatban vannak kételyeim.

:-)

Előzmény: WiZARD (156551)
APT Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156553

Kukkants be akkor egy szervizbe, és kérdezd meg tőlük, hogy néz ki a 6-8 éves vagy idősebb órák többségén a tükrözésmentesítés... Az órák messze többségén már olyan, mint ha a kutya táljából szedték volna ki...

"Valami olyasmit olvastam, hogy finom gyémánt por van a zafírba préselve,"

Nem kell minden mesét elhinni... Ezek különböző fémötvözetek, és a legkeményebb mostani Hoya-féle rétegek felületi keménysége is kb: az edzett acél szintje, tehát bőven karcolható hétköznapi használatban.

Előzmény: WiZARD (156551)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156552

A McDonald's zöldre? Ezt még nem láttam eddig sehol.

Előzmény: Exebeche (156550)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156551

Nekem az Omegán egyelőre semmi nyoma az AR réteg sérülésének (bár még csak 1 éves), ugyanilyen AR réteg van az összes újabb PO-n, 3-4 éve fut ez a széria, ha nem tévedek, még sehol nem láttam/olvastam AR réteg sérülésről panaszt.

Valami olyasmit olvastam, hogy finom gyémánt por van a zafírba préselve, tehát amitől ez sérül, attól a csupasz zafír is sérülne...

1 pillanatig se gondolkoznék a válaszon, hogy kell-e ilyen AR, vagy sem. KELL

Előzmény: spyder999 (156543)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.15 0 0 156550

Ja, lehet mondani, de egyebek mellett a McDonald's is zöldre váltott, ráadásul ők, szemben a Certinával, Erzsébet utalványt is elfogadnak... :-)

Előzmény: Navigare necesse est (156549)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156549

Gondolhatják, ha a Rolexnél bejött a zöld szín, akkor érdemes bepróbálkozni vele. :)

Előzmény: Exebeche (156548)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156548

A kérdésedre itt olvasható a válasz: http://www.certina.com/de/node/12441

Szó sincs kínaiakról :-)

Előzmény: Navigare necesse est (156544)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156547

Tudtommal a teknős logó a Certinán belül a DS kollekció sajátja és a vízállóság mellett főként az ütésállóságot jelképezi.

DS - Double Safety (elastic shock absorber ring)

Előzmény: innovations (156546)
innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156546

Egyszerűen csak, de nem egészen véletlenül kreáltak egy ilyen logót ami éppen zöld lett. A teknős páncél meg régi dolog . A hátlapokon eddig is megjelent. Nem véletlenül pont a vízállóságra utal.

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156545

*Certina

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156544

Tudja valaki, mi volt a Cerina indoka a teljes imázsváltásra? Zöld lett az alapszíne, valami teknőcpáncél a logója, ami ugye kínai szent állat...

Gondolom azért nem vették meg a kínaiak a Swatch csoporttól.

spyder999 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156543

Azért a fotóoptikák más tészta!Azt nem a kezeden hordod,és nem vered be lépten-nyomon ebbe-abba.

Éppen ezért nem is hinném,hogy bármivel is karcállóbb lenne,mit az órák üvegére felvitt AR réteg.

Előzmény: fefe1968 (156542)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156542

A fotózás házatájáról egyes szűrőknél alkalmaznak akár 10-14 réteget is az üvegen, amik tökéletes karcállóságot és tükröződésmentesítést adnak. Pénz és akarat kérdése lenne.

innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156541

Csak a belsőre felvitt réteg is azonnal észrevehető. Mindenképpen javítja a leolvashatóságot. Egy egészséges kompromisszum.

Szerintem.

Előzmény: APT (156539)
innovations Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156540

Ez konkrétan xerintem is egy jó nagy faxság. A belső oldalra simán vihetnének fel AR réteget. Nem tudom milyen hatást venne ez el? Már csak azért is mert általában a számlapok tipográfiájának a nagy része kifejezetten szép és ez lényegesebben megmutatkozna.

Egyébként meg amennyiben elveszi a hatást akkor a dátum nagyító alá minek raktak? Mert ez az aminek így semmi értelme az ég egy adta világon. A dátum leolvashatóságát teljesen elhanyagolható mértékben javítja viszont ellenben legalább kékre színezi azt. 

Egyébként meg állítólag már az AR technika is fejlődött, egyrészről nem színez kékre másrészről pedig lényegesen kevésbé sérülékeny.

Tipikus R-es húzás. Ez az egész hasonlatos ahhoz, hogy a jelenlegi LV dátumot feketére festik, pedig amennyiben zöld lenne valamivel talán jobban is nézne ki. Viszont érdekes módon a zöldszámlapos, arany GMT-nek zöld a dátuma is.

Szóval idő kérdése és megjelenik az AR réteg is csak, mondjuk a Wg modelleken és senkinek semmi több.

,-)

Erre mondaná Kohn bácsi, hogy ügyes.

;-)

Előzmény: Passionata (156537)
APT Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156539

Ez azért valahol mellébeszélés, simán megtehetnék, hogy opcióként kínálnak ilyet is. A gyanúm egyébként az, hogy nem akarnak bajlódni vele - a tükrözésmentesítő rétegek sérülésállósága ugyanis kivétel nélkül rossz, az ilyennel ellátott, és napi használatban lévő óraüvegek többsége pár évesen már jól láthatóan foltos, csíkos, karcos (nem az üveg, a réteg karcolódik rajta), a csak a belső oldalra vitt réteg meg nagyon korlátozott értékű, szinte semmit sem ér.

Előzmény: Passionata (156537)
APT Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156538

Kínai relációban közepes-jó minőségűnek nevezhetők, általában nincs semmi különösebb baj a "hamburgerzőnékkel". A honlapos árak teljesen komolytalanok, és csak a beetetést szolgálják - a valós az a legfeljebb pár tízezres ár, amiért amúgy mindenütt máshol árulják őket. Az ár/érték arányuk ezzel együtt nem a legjobb - mivel ugyanezeket a tokokat/mechanikákat, más neveken, kicsit eltérő megjelenéssel általában még olcsóbban meg lehet venni. De, ha tetszik - akkor 10-20 ezret nyugodtan ki lehet értük adni, ha éppen többet kérnek - abba már nem érdemes beleugrani.

Előzmény: blackjack01 (156534)
Passionata Creative Commons License 2014.12.14 0 0 156537

Ez a kerdes mar tobbszor felmerult itt is es valaszoltam is ra.

James Dowling evekkel ezelotti kerdesere azt a valaszt kapta a Rolextol ,hogy ok az uveget a tok integralt reszenek tekintik es a tukrozodesmentesites elvenne ezt a hatast.

Előzmény: altimus (156536)
altimus Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156536

izlesek es pofonok. nekem nincs bajom a rolex tukrozodeses uvegevel. sot mi tobb, egyatalan nem biztos, hogy a tukrozodesmentest valasztanam ha egymas melle tennenek ket ugyanolyan orat a hagyomanyos vagy a tukrozodesmentes valtozatban.

itt nyilvan nem technikai kerdesrol van szo. a rolex ha akarna nyilvan tudna szallitani az iparag legtukrozodesmentesebb uveget. de nem is koltsegoldali kerdes ez. a rolex volumenevel szamolva eszre se lehetne ezt venni koltseg oldalon.

azt se hiszem, hogy lustasag, nemtorodomseg, kozombosseg ... lenne a dolog mogott. inkabb konzervativizmus, tradicio, izles ... de persze misztifikalni se erdemes ezt. valamilyen szinten az oragyarto is alakitja a vasarlo izleset, de ha beerkezik az xedik visszajelzes, hogy a vasarlok a tukrozodesmentes uveget szeretik akkor nyilvan elgondolkodnak majd ezen is.

Előzmény: WiZARD (156517)
glashuette Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156535

Divatcikk, ha kihozod a boltból az ötödére-nyolcadára esik az ára, de ha tetszik és nem számít a pénz akkor ne hallgass senkire és vedd meg nyugodtan ;-)

Előzmény: blackjack01 (156534)
blackjack01 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156534

Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyre írok, egy linken keresztül találtam ide....

Egy kérdést szeretnék megejteni csak és valóban nem svájci óráról van szó.....

Olvastam egy régi hozzászólásban hogy a Hamberg & Söhne órák kínai szerkezetűek.

Azt szeretném kérdezni attól hogy kínai, még a maga kategóriájában egy elfogadható jó óráról van szó, vagy egy vacak az egész úgy ahogy van. Azért kérdezem egyrészt mert manapság már ugye mi nem kínai? "Ami nem kínai, az hamisítvány" :) szokták mondani... Nyilván egy bizonyos árkategórián belül értem én is.... Illetve másrészt mert a hivatalosnak mondott honlapján is igen húzós áron adják. Szóval mit ér egy ilyen óra kb, vagy és azon az áron amit még kb megér lehet más jó órákat venni, vagy kb ugyanazt a kategóriát?

Köszönöm előre is segítségeteket!

tomcat Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156533

Pirosat, bőrszíjjal. A limitált COSC-os pandán gondolkoztam még, de a fémszíjat azon is cseréltem volna.

tomcat

Előzmény: Wicked Belzebub (156532)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156532

Milyen "színű" precidrive-ot vettél? 

Előzmény: tomcat (156516)
Bálint.SB Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156531

Üdv!
Breguet zsebórát hogyan tudnám beazonositani?

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156530

Mutatós hárommutatós!

Előzmény: oys... (156527)
Exebeche Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156529

Szép!

Előzmény: oys... (156527)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156528

"hogy a Rolex, Patek, JLC és hasonlók a kiváló üzleti és marketingstratégiájuknak köszönhetik azt, hogy a szakma "vészkorszakát" túlvészelték - egyszerűen kellően tőkeerősek"

Ennél tovább már nem feszegetném a témát, mert úgy hiszem eléggé ki lett vesézve, de azért azt érdemes figyelembe

venni, hogy az ASUAG/SSIH komoly pénzügyi háttérrel bírt Svájcban, nem véletlenül kettőjük megmentésére kérték fel

Hayek-et. Mert ugye senkinek sem a Svájci óraipar, az Omega/Tissot/Lemania/stb. eltűnésének a lehetősége volt fájó

pont, hanem hogy búcsút mondhat a nem kevés befektetett pénzének. Magam részéről meg vagyok győződve arról,

hogy ha Hayek azzal állt volna a megbízói elé, hogy B tervként kicsikart pl. a Seiko-tól egy olyan ajánlatot, ami bőven fedezi az invesztíciójukat, ott és akkor rábólintottak volna az eladásra. Nem gondolom, hogy a pénz hiánya juttatta

volna oda az Omega-t, ahová került - persze azt sem, hogy stabil pénzügyi alapok nélkül is boldogult volna a Rolex.

Mai példaként ott a Toyota szereplése az F1-ben - a legtöbbet ők költötték fejlesztésre, de nagyjából ennyit lehet elmondani róluk.

Előzmény: APT (156507)
oys... Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156527

Nekem egy időben ez képviselte "az arany-acél Tudor Classic"-ot:

(És ez még csak nem is Etás volt.:)

Előzmény: Navigare necesse est (156526)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156526

Azért rtam, mert én is így érzem / érezném. Rolex előtt nem szívesen vennék "kistestvért", de utána már nem zavarna. Azok az arany-acél Tudor Classic-ok, pár napja próbáltam fel a 38 mm-est, egyszerűen mesés (csak ne ETA lenne, kifejleszthetne a Rolex valami butított saját szerkezetet, amivel jelen áron tudná adni az óráit(.

Előzmény: oys... (156525)
oys... Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156525

Én épp így tettem.

Aztán persze volt a közelmúltban másik Rolim is, de Marconim is.

(Lehet, hogy ezek miatt is, de végképp nem szokott zavarni a tudorossága.:)

Előzmény: Navigare necesse est (156522)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156524

Előzmény: Navigare necesse est (156522)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156523

így szerencsére nem fogok meginogni ennyiért fémcsatos újat lehet már a németektől is venni, nemhogy az olaszoktól (akikben még mindig nem bízom egy picit sem, pedig mindig 10-15 százalékkal alatta vannak a többi díler legolcsóbb árainak) 

az óra új amúgy, tehát fel lehet úgy is fogni, hogy itthon kapok egy újat árban, de sokkal jobban örülnék, ha egy használt beugrana, ami szinte lehetetlen most még annyira új az óra. 

Előzmény: innovations (156521)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156522

Ha nem tudsz elvonatkoztatni a "szegény ember Rolexe" gondolattól - ami valahol még Wilsdorf szerint is igaz volt, hiszen azoknak találta ki ugyebár, akik nem kívántak / tudtak prémium árat fizetni egy minőségi időmérőért - úgy azután vegyél Tudort, miután van Rolexed. Így nem fog zavarni, hova tovább, eszedbe sem jut ezen pejoratív jelző.

Előzmény: RCTiv (156520)
innovations Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156521

Szó se róla nem kevés, csekély alkuval körülbelül ez az új ár.

Az idén nyáron a fiúk kicsit túl sokat álltak a bolt előtt, fedetlen fővel a tűző napon...

Előzmény: RCTiv (156520)
RCTiv Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156520

nem tudom már ki szólt, de megkérdeztem telefonon walthert, 2400 euro a blue midnight black bay és nem fémcsatos. Sokallom kicsit, mert az olaszok már 2000 körül adják. nem tudja valaki mennyi lehet külön egy gyári fémcsat? nagyon kattogok rajta de ennyi pénzért már egy iwc is megvan lassan, az meg mégiscsak egy iwc :) nem tudok elvonatkoztatni a "szegényemberrolexe" érzéstől, pedig nincs a rolexnek számomra olyan órája ami jobban tetszene a black bay-nél vagy a pelagos-nál. 

Exebeche Creative Commons License 2014.12.13 0 0 156519

:-) Tetszik ez az érvelés! Amikor a műholdas telefon felmondja a szolgálatot, egy sík zafírüveggel ellátott rolcsival lazán morzézhat a túlélő.

Talán nem véletlenül látni annyiféle expedíciót a reklámjaikban...

Előzmény: Wreck Diver (156518)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156518

Biztos azért maradnak a tükröződő sík zafírnál, mert egy luxusvitorlással hajótörést szenvedett,

vagy valamelyik 8 ezres csúcs környékén rekedt igazi férfi azzal jelez a keresőcsapatok repülőjének, ha van napfény. 

Dupla AR domborúval sosem találnak meg. :D

"Méregdrága kovakő" by ronin s8™ ;-)

Előzmény: WiZARD (156517)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156517

Persze, a Rolex meg elleshetné a többiektől a domború, AR réteggel (ne a gyorsan karcolódó, kékes-lilás cuccra gondoljatok, hanem pl ami az új Omegákon van) ellátott zafírüveg készítését/használatát.

Legalább olyan gagyin néz ki a tükröződő sík zafír, mint azt 1-2 óra alatt lassan átforduló dátum...

Azért az új Omega - METAS mellett szól hogy utólag, online adatbázisból bármikor meg tudod nézni majd a mérés eredményeit.

Most meg COSC-ról semmit nem tudsz alapból, sőt 100€-t kérnek azért, hogy megkaphasd az eredményeket.

Nekem a 9300-am is nagyon stabilan tudja a napi +2.5mp környékét.

(de még az 5 éves 1128-asom is változatlanul napi +1mp körül jár)

Előzmény: Wreck Diver (156489)
tomcat Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156516

Egy 251.264-es DS2-t. Azt tervezem, hogy december 31. éjfélkor beállítom vele együtt a 251.292-es Accutront és egy Bulova Precisionist-et, aztán megnézem, hogy egy év alatt három referencia időpontban (két óraátállításkor és ugyancsak december végén) egymáshoz képest mit produkálnak.

tomcat

Előzmény: Wicked Belzebub (156508)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156515

Na ja. :D

De a minőség önmagában valóban nem elég, igazad van.
Irgalmatlan mennyiségő olyan prémium órakészítő-tokozó tűnt el az idők során,
akik a mai legismertebb neveknél sokkal jobb, szebb, érdekesebb órákat készítettek.

Nyilván oka volt, hogy nincs ma már Jules Jürgensen,  Nicole Nielsen & Dent,  Kullberg stb stb.
És annak is, hogy a Patek fuldoklott a kvarcválság idején, vagy hogy a Vacheront az Aston Martin-hoz
hasonlóan adták-vették olajmilliárdos araboktól kezdve akárkik, mint valami kemping biciklit. 

A Rolex kétszer akkor gyártási volumennel, vagy épp fele akkorával, más célzott szegmensével a piacnak simán eltünt volna.

De nagy szerep volt azért a sikerben az olyan dolgoknak is, mint akár a dátumváltás, akár a robosztusabb, maradibb - de időtállóbb szerkezetek,

vagy épp az elpusztíthatatlan tokok ( A többieknek ugye ez sem volt még akkor szempont. Ezért volt reklámértéke egy csatorna átúszásnak. ).

"Managerek jönnek-mennek, csak a mérleg főösszeg számít. Maradt a tokozás - némileg fejlettebb formában. :("

És ha ez nem lenne elég, megy mellette a parasztvakító látványfejlesztés,
amivel szerintem olyan irányba mozdultak, mint a mai autógyártás.

Nyilván nekik nem szempont a használt piac, pedig az "idő próbája" című műsorban jó indikátor.
Kíváncsi vagyok, hány nanoszilikonlóf*szos óra lesz a FutureEBAY-en működőképes állapotban 100 év múlva...

Valahol a kisiparilag utángyárthatatlan, javíthatatlan megoldásokkal ugyanis szerintem pont annak a magasztos eszmének adnak pofont,
ami a legkomolyabb érv a kvarcórákkal és okostelefonokkal szemben. Az örökkévalóság, javíthatóság, ami egy Antiquorumos régi Patek-nél még megvan...

Előzmény: ronin s8 (156513)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156514

Az igazság az, hogy a felsoroltak mindegyikének volt elég sok nem túl jól sikerült szerkezete. De még a sokat emlegetett "pillangórotoros" Omegák (amelyeket ma sokan a Rolexekkel egyenrangúként emlegetnek - tapasztalatom szerint teljesen megalapozatlanul...) is valójában problémásak. Már pár évesen is tudott mindenféle bajuk lenni. Az Universal csodálatos mikrorotoros automatái is kivétel nélkül problémásak. Csúszó - és javíthatatlan - negyedeskerék, elégtelen hatásfokú automatika, stb... Az IWC klasszikus szerkezetei (C89, C83, C85x Pellatonok) tökéletesek, de túl kevés készült belőlük, és túl sok féle kivitelben, így túl drága volt a gyártásuk. A nagy nevek sok "csodaórája", mint a Vacheron, JLC extralaposai egy szélfuvallattól tönkre tudtak menni. Hímes tojásként kellett velük bánni.. A Piaget máig büszkén emlegeti mindenütt, hogy az övé a valaha volt leglaposabb mikrorotoros automata - csak azt nem teszi hozzá, hogy a szerkezetet vissza kellett vonni a piacról, sokat vissza is vásároltak a tulajdonosoktól, és másfélét ajánlottak helyette - mert az állóképessége zéró volt, normál használatban simán tönkrement...

A Rolex nem kísérletezett semmivel, gyártott egy jó robusztus, kifejezetten vastag, erős, nagyon jól átgondolt és kidolgozott, nem csak a mérések-beállítások idejére, hanem tartós használatban is stabil-pontos szerkezetet, és nem variált vele, általában egy időben egy alapszerkezetet gyártott - de legalább az tényleg jó volt...

Előzmény: ronin s8 (156510)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156513

Igen - közben elegánsan témát váltottunk;-) - ezzel egyetértek, sőt: szerintem konkrétan semmit sem tanultak a válságból. Nullát. Managerek jönnek-mennek, csak a mérleg főösszeg számít. Maradt a tokozás - némileg fejlettebb formában. :(

Előzmény: Wreck Diver (156512)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156512

"Mintha ma méregdrága kovakövet árulna valaki modern tűzszerszámok helyett. Senki sem venne tőle, csak néhány fanatikus.

Abban az esetben maradna meg ez a vállalkozás, ha meg tudná őket szólítani. ;-)"

Ja, Zippo. :D

Értem én, mit mondasz. De kinek a hibája, hogy a Rolex a megfelelő ( bizonyos területeken az IWC-re, Zenith-re, Universal-ra stb. is verő ) minőséget
képes volt jóféle értékesítési, marketing, és gyártásszervezési ötletekkel megtámogatni? Vagy hogy nem kötött kompromisszumokat ott, ahol mások igen?

A Svájci óraipar a kvarcválságot megelőző időszakban a mostanihoz kísértetiesen hasonló berendezkedéssel ücsörgött a készben.
Szó szerint megszámlálhatatlan tokozó gyártotta ugyanazt pepitában. Persze voltak üdítő színfoltok, mint a Rado rubinban csapágyazott forgó vasmacskája...

De csak a kvarcválság kényszerítette őket komolyabb változtatásokra ( akkor meg hülyeségeknek és/vagy későn álltak neki, pánikhangulatban ),
most meg elég volt hozzá a Hayek féle "nem adunk csak úgy ETA-t, mint eddig" mutatvány évekkel ezelőtt.

Tudom, hogy hülye idealista gondolat, de nem akar ma már senki a világ legelismertebb óragyártója, órásmestere stb. lenni.
Csak a legnagyobb piaci részesedés, legjobb negyedéves mérleg és hasonlóak számítanak.

Nyilván az Audemars ház is szeretett sokat keresni, de a Frodsham-nak szállított öröknaptárasaik más indíttatásról is árulkodnak.
Az Omega esetében meg inkább csak azt érzem, amiről Oys... olyan szórakoztatóan írt az imént.

Előzmény: ronin s8 (156510)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156511

Nincs benne semmi titok, más is alkalmazott ehhez hasonló, lépcsőstárcsás-ugrókaros mechanizmust, amely mindig egy adott pillanatban és "ütésszerűen" vált. De például a Rolex nagyon sokáig maradt adós a gyors dátumváltás lehetőségével - valójában a cég iszonyúan konzervatív, technikai-műszaki értelemben csak a korai időszakban voltak korszerűek, amúgy tökéletesen párhuzamba vonhatók az autóknál a Rollsal, akik szintén nem alkalmazták rögtön a legújabb megoldásokat, technikai lehetőségeket - megvárták, míg ezek teljesen kiforrottak, megbízhatók lettek...

És azért ez a stratégia a gyakorlatban igazolta a létjogosultságát, mert a Rolexnél műszakilag nem ritkán sokkal korszerűbb órákkal sokkal több gond is volt, ezek meg átlagos használatban, a szervizelés minimumát megadva nekik szinte elpusztíthatatlanok.

Előzmény: phranxinatra (156509)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156510

Írtam, hogy a minőség alap. Ezt most tegyük félre! :)

A sok egyébb minőséget preferáló gyártó simán belebukott a "minőségbe". Soroljam?

IWC, Longines, Zenith, Blancpain, Universal, Movado.... 

De a Breguet, a Vacheron ugyanúgy megpusztult. 

Nem a minőségen múlt. 

Mintha ma méregdrága kovakövet árulna valaki modern tűzszerszámok helyett. Senki sem venne tőle, csak néhány fanatikus. Abban az esetben maradna meg ez a vállalkozás, ha meg tudná őket szólítani. ;-)

Előzmény: Wreck Diver (156506)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156509

Mi a Rolex dátumállításának a titka? Már régebben is nézegettem róla videókat, és még szuperlassításban is tök olyan, mintha csak az utolsó számjegy ugra, de az is kurva gyorsan. Pl. ezen a kettőn is:

https://www.youtube.com/watch?v=Rz5ACnV0C7U

https://www.youtube.com/watch?v=1anX7Z9USQw

Kár, hogy pont egy 114060-ra fáj a fogam... :/

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156508

Mit vettél? :)

Előzmény: tomcat (156503)
APT Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156507

Csak marketinggel nem lehet ötven-száz éven át az élvonalban maradni, ez kizárt... Ehhez valós teljesítmény kell.

A Rolex amúgy igenis csúnyán megsínylette a válságot, ahogy pl: a Patek vagy JLC is - viszont mivel ők mindig is kizárólag a prémium szegmensbe tartoztak - így azért őket kevésbé. Az Omega, Longines és hasonlók bár kétségkívül készítettek prémium kategóriás órákat is, valójában egyrészt volumengyártók voltak, másrészt eladásaik zöme azért inkább a középkategóriás órákból jött össze - az Omega "mezei" órái nem voltak olyan rettenetesen drágák, átlagembernek (nyugatabbra) simán elérhetők voltak - és ennek megfelelően olyan rendkívüli presztízst sem hordoztak. Elismerően bólogatott a márkanév hallatán a picit tájékozott is - de el nem ájult tőle.

A nagy nevek ezt képesek voltak biztosítani, így őket az olcsón jó minőséget biztosító rizses dömping nem verte annyira földhöz. Azért őket is odaverte, rendesen bicegtek-botladoztak ám ők is, voltak mellényúlásaik is (a Rolex Oysterquartz például egyértelműen üzleti kudarc lett, azért is hagyták hamar abba a gyártását), és a Pateknak, JLC-nek is voltak siralmas üzleti időszakai, a Vacheron igazándiból be is csődölt, többször is, kézről kézre járt...

Mindent összevetve, én abban sem vagyok biztos, hogy a Rolex, Patek, JLC és hasonlók a kiváló üzleti és marketingstratégiájuknak köszönhetik azt, hogy a szakma "vészkorszakát" túlvészelték - egyszerűen kellően tőkeerősek és szerencsések voltak túlélni a szűk esztendőket. Ebben a nagy tartalékok/vagyon melletti relatíve kis méret (így mérsékeltebb működési költség) is nyilván szerepet játszott.

Előzmény: ronin s8 (156504)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156506

Már a válság megérkezése előtt megindult az értékesítés átpozícionálása. Pont ezért nem estek hanyatt a válság kezdetekor.

Ami pedig a minőséget illeti, eleve biztos pozícióból indultak. Mert nem gyártottak gagyit.

"Okos piaci, gyártási, terjeszkedési és reklám döntések tömkelege kellett a túléléshez, nem elsősorban a minőség"

Na de szar, ingadozó minőségű órákkal működött volna a stratégia?
Anno az USA-ban tudott volna karriert befutni a Hamilton, ha a 23 köves vasúti standard órái olyan pontatlanok,
hogy heti három vonatkarambolt okoznak? Vagy a Gucci ikonná tudott volna válni, ha a lószerszámokat gyártó alapítót
agyonverik a saját szakadt bőrszíjaival mindazok, akik lepotyogtak a szemét minőség miatt a lóról?

Egyébként a Rolex értékesítési mutatói nem hiszem, hogy azt mutatnák, hogy egy 5 évvel elhúzódó kvarcválság csődbe vitte volna őket.
Világosan látszott, hogy a Rolex a kvarcválság ellenére bebetonozta magát egy pozícióba, szerepbe.
Azt senki nem tudta volna Seiko-ból, Citizenből megvenni. Ennyi.

A mechanikus órák újrafelfedezése nekik hozott konkurenciát is bőven, nem csak vásárlót...

Ami pedig a dátumváltást illeti, elég nagy szegénységi bizonyítvány, hogy a többiek harminc év múltán sem érik utól ezzel.
A kínaiak hamarabb fogják a kamu etákon stb. kijavítani a dolgot, mint azok, akik a megalkuvást nem ismerő minőségről reklámoznak reggeltől estig.

Ezeket a fejlődési tendenciákat is csak az üveghátlap elterjedésének, és az internetnek- és közvetve az ilyen fórumoknak - köszönhetjük.
( Nem tudom, ki kezdte az üveghátlapot, talán Gerd-R. Lange a Chronoswiss-el, de biztos szidják az anyját Svájcban nam mint nap még mindig. :D )
Különben még mindig csillivilli reklámok mellett tokoznák a genfi csíktól, élletöréstől stb. mentes fapados cuccokat az acél hátlapok jótékony takarásában.
Szerintem a márkanevet nem íratnák rá akkor a tokozók az ETA-val a werkekre, nehogy darabonként plusz 3 eurocentbe kerüljön...

Előzmény: ronin s8 (156504)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156505

Korcs, mert keverék. Igénytelen, mert nem igényel törődést. Bár a tied lehet, hogy igen. :))

Az öcsém 30 éves, Ausztriában vett, egyköves Citizenje azóta is pontosan teszi a dolgát. Én rá se bírok nézni, de ő elvan vele....:))

Én továbbra sem szeretem őket. Igénytelen korcsok! :)))

Előzmény: tomcat (156503)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156504

Az ár, bár nem elsősorban marketing eszköz, a marketing stratégia része. ;-)

A gyártás átszervezése (ha jól veszem ki a szövegből) reakció volt a piac változásaira - gondolom, nem akarták veszni hagyni a csőd szélén álló beszállítóikat. Visszautasíthatatlan ajánlatot kaphattak. :))  A szöveg a számszerűleg követhető változásokkal foglalkozik, nem az okokkal. Nem nyúl mélyre.

Lecsupaszítva, marad a gyors dátumváltás...

Ez lenne az ok...? :)))

Félreértés ne essék, szeretem a Rolexet, és meg vagyok győződve a minőségéről, de ez a történet másról szól. Okos piaci, gyártási, terjeszkedési és reklám döntések tömkelege kellett a túléléshez, nem első sorban a minőség. Az alap. De mindez kevés lett volna, ha 5 évig még nem enyhül a válság, és nem kezdik el újra felfedezni a mechanikus órákat...

Előzmény: Wreck Diver (156501)
tomcat Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156503

"igénytelenebb, korcsabb dolog, mint a kvarcóra, kevés futkos a Földön"

Affrancba, ezt mondhattad volna hamarabb is. Most dobhatom ki a frissen beszerzett igénytelen, korcs 27 köves hőkompenzált svejci kvarcot. :)

tomcat

Előzmény: ronin s8 (156495)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156502

Hát, erről a marketing vakerálásról is megvan a véleményem:

- Eleinte maga az eladandó óra, a tárgyiasult valójában volt a saját marketingje. (Ha jófajta cucc volt, elkezdték keresni.)

- Aztán az órához kellett a marketing. (Silányult is a termékskála, de úgy is ment a szekér, az órás szakember, mint gyártó örömére.)

- Mára meg már a marketinghez kell az óra. (Bármilyen fröccsöntött szar alaplemezzel is, csak legyen valamit imidzselni.)

Mit is mondjak: változik a világ!

(És nem mindig előnyére.)

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156501

Például nem szálltak be árversenyezni a Seiko-val, és vitték mélyrepülésbe a szerkezeteik minőségét á la Swiss Watchmaking 90%-a.

De az is nagyon szimpatikus, ahogyan megoldották az íccakai dátumállítás évezredes problémáját, szemben a többiekkel,

akik továbbra is vidáman nyomtatják inkább a prospektusba, hogy mikor ne merészelj a dátumváltáshoz nyúlni. :D

A Rolex egyszerűen exkluzívvá tudta tenni magát. Többek között azzal, hogy nem ment le kutyába,
hanem céltudatosan, jól átszervezte a gyártását. És ennek, valamint a megfelelő marketingnek mellé meg is lett az eredménye.

"Rejecting its competitors’ strategy of product diversification, Rolex managed to organise a rational and efficient manufacturing system.

Until the late 1980's, it shared with the Japanese Seiko firm the distinction of being the only manufacturers capable of mass-producing watches of high quality.

In this context it is worth noting the consistency of Rolex’s management. The firm had only three bosses in the first century of its existence : Hans Wilsdorf, André Heiniger and Patrick Heiniger.

This undoubtedly contributed to the firm’s stability while its main competitors underwent successive restructurings from 1960 to 1980.

The statistics published by Switzerland’s official chronometer rating institution, COSC, to which Rolex submits its precision watches,

attest to the wisdom of the company’s marketing approach, especially when compared to its rival, Omega (see chart).

During the 1960's chronometer certificates awarded to Rolex and Omega show a similar pattern – the two companies accounting for 84.6 % of all the COSC chronometers during the decade.

Then in the mid 1970's there was a sudden change ; Omega virtually disappeared from the statistics and Rolex continued to climb.

The trend continued into the 1980's, to the extent that in 1980 Rolex was awarded 81.3 % of the COSC certificates and 93.9 % in 1990.

While the Swiss watch industry hesitantly sought a way out of its crisis between cheap mechanical watches,

quartz watches and high-grade watches, Rolex stuck to its policy of mass-producing up-market watches."

"Rolex’s market positioning left it largely untouched by the slump in the Swiss watch industry between 1975 and 1985.
In 1979 its sales amounted to an estimated CHF 190 million, making it the third biggest Swiss watch firm behind the expiring dinosaurs, the ASUAG and SSIH groups.

Although the crisis strengthened Rolex’s position, the transformation of Swiss watchmaking into a luxury-products industry from 1990 to 2000, saw other brands adopting a similar strategy.
Rolex adapted smartly to the new industry configuration, integrating its major suppliers, such as the Gay Frères bracelet manufacturer, the dial maker, Beyeler & Co.
and Boninchi SA, which produced winding crowns, into its manufacturing structure."

Előzmény: ronin s8 (156500)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156500

Mit tudott a marketingen felül, amit a többi márka hasonló, vagy közel hasonló minőségben ne tudott volna...? 

A korabeli amerókai vásárló nem belezte ki az óráját, és nem vitatta meg internetes fórumokon, mi is van egy-egy órában. A Rolex ügyesebben adta el az óráit. Ennyi.

Előzmény: nickback38 (156499)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156499

Nem, valóban kellett a marketing, de azért magában semmit sem ért volna a minőség nélkül. Az '50-es évek elejéig a marketing eszköztára eléggé korlátozott volt, illetve az általam potenciális "hatalomátvételi pontnak" tartott '60-as évek végén meg ment rendesen az Omega szekere - az élet, meg a kor hősei adták neki a marketinget, aminél hatékonyabb szvsz nincs. Csak ez egy fiatal - némi cinizmussal ölébe hullott - siker volt az Omega-nak, ezért gond nélkül elsöpörte a krízis, pedig az ASUAG mögött komoly pénzügyi befektetők álltak, míg a Rolex ugye "magánzó" volt.

Ha a pillanatnyi állapotot nézem, akkor a két márkának cc. ugyanannyi esélye volt a túlélésre, az Omega mégis elbukott.

Csak tudott vmit a Rolex a marketingen felül is - Wreck Diver fórumtárs utóbb elég jól összeszedte.

Előzmény: ronin s8 (156486)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156498

Persze, hogy magának csinálja, de akkor meg magát csapja be.

;-)

8500-hoz még nem volt szerencsém, de a nálam mint mondottam a 2500 is nagyon stabil volt és igaz, hogy nincs már meg, de állítólag még mindig jár...

Előzmény: phranxinatra (156492)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156497

;-))

Előzmény: oys... (156494)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156496

De szépen megfogalmaztad és összegezted. :) :)

Előzmény: oys... (156494)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156495

A minőség a svájciak vérében van. Az 1955 és '75 közötti időszak munkásai ugyanúgy világszínvonalú munkára voltak képesek, mint a '10-es évekéi. Ha egy munkást áthelyeztek volna a Tissot-tól a Rolexhez, vagy a Zenith-től az Universal-hoz, gond nélkül folytatta volna a munkát. Ezt talán Japánt kivéve sehol a világon nem lehetett volna így. 

Az pedig, hogy egyik-másik korszak jobb lenne technikailag, erősen fikcionális, mert az idő szava a döntő. A 70-es évek mechanikai megoldásaira is ez nyomta rá a bélyegét. Kevés kivételtől eltekintve nem volt más lehetőség. Azt meg már csak félve, csendben teszem hozzá, hogy igénytelenebb, korcsabb dolog, mint a kvarcóra, kevés futkos a Földön. ;-)

Ha pedig a mai svájci órákat nézzük, azt látjuk, hogy összességében mindegyik óra jó. Ezen kívül minden a maga helyére került: a tucat (ami sokkal jobb, mint a '20-as években) is a maga helyére, és a prémium óra is az őt megillető helyére. 

Az meg, hogy ma nem tudunk fillérekért összepiacozni egy Patekből, Rolexből álló gyűjteményt, megint csak azt jelzi, minden a legnagyobb rendben halad a maga útján...

Előzmény: Wreck Diver (156489)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156494

Ja, és az egész polémia indíttatásáról (azaz arról, hogy az Ω létrehozza a saját, extra-szoros minősítési rendszerét) az a véleményem, hogy jól működik a pénzügyes részlegük. Ők akik nyilván kikalkulálták, mennyibe is fáj nekik a COSC minősítések megfinanszírozása, majd a legközelebbi board-ülésen előterjeszthették az ezen való spórolás költséghatékonyságát. Aztán a felső vezetés úgy dönthetett, hogy jó-jó, kell a megtakarított mani, de valahogy inkább a javukra kellene fordítani a közismert minősíttetés hiányát, nehogy megcsappanjon az érdeklődés a Termék iránt. Ekkor előugorhatott a jólfésült, arany-brill nyakkendőtűs céges marketingcézár, mondván, hogyha kétszer szigorúbb saját  igazolást hoznak létre, akkor annak gyökértelensége ellenére is elismerően fog csettinteni a nagybetűs PIAC (közben biztos gyorsan bólogatott, derékig hajlongva a nagydidis, mélyen dekoltált PR asszisztenshölgyemény, így mindenki őrá figyelt értelmes gondolatok helyett). Na, a végén kikiálthatták a Saját Minősítés szükségességét.

Az meg, hogy óragyárról van szó és az órásmestereiknek el is kell készíteni és folyamatosan gyártani hozzá az óracsaládot (sokszor és sokáig, innentől állandósult jelleggel) , amelyiknek közel mindegyike hozza az elvárásokat, nemcsak perpillanat, hanem az eladás után is, tartósan és általánosan, nos ez valahogy elfelejtődhetett.

Mi meg itt a ködöt karddal szúrkáljuk, meg a fingot fűrészelgetjük mindennek a hírnek a hallatán azóta is.

Előzmény: WiZARD (156453)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156493

Vagy Vida Ildi tolmácsa, és akkor tényleg baj van, ha nem ér oda időben.

Előzmény: oys... (156490)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156492

Miért szemfényvesztés? Végülis nem másnak fekteti, hanem saját magának. 

A 8500 még a 2500-nél is stabilabb; kb. leszarja, hogy merre fekteted. Az enyémnek napi nem egész +1,5 mp a járáseltérése, ha következetesen minden este koronával le vagy fel fektetném, akkor ez feljebb kúszna néhány tized mp-et. Lassulásra még nem sikerült rávenni, bár biztos van olyan extrém póz, amit még nem próbáltam. :) A 2500 ennél azért érzékenyebb volt.

Előzmény: innovations (156487)
oys... Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156490

Azért ez szívenütött:

"már hogyne lenne fontos másodperc alapon érni, ha az ember másodpercre pontos, vagy késik egy fontos megbeszélésről fél percet az bizony nem mindegy"

Már megbocsáss, de milyen megbeszélésekre járogatsz Te?!?

Olyan körökbe vagy hivatalos, ahol fél percnyi eltérésért nemzetközi skandallum jár cserébe?

(Óh, rájöttem, kihez is lehet szerencsém személyedben: Te lehetsz AndréGúdfrend és amikor behívatnak a Külügybe, olyankor tényleg gáz lenne még késned is.)

Előzmény: Felfedező2 (156466)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156489

A Rolex mindig érdekes sarokkő.

Mert többször mutatott azért ügyesen utat a svájci óraiparnak, mégsem követte senki.

Ami nekem azért furcsa. Mert ugye a Svájci óragyártás legalapvetőbb marketingfegyvere a tradíció, az innováció és a minőség.

De azért a legtöbb tömeggyártó belehalna, ha átállna a Rolex féle dátumváltó mechanizmusra, vagy fejlesztene hasonlót.
Pedig praktikusabb, ötletesebb, tartósabb is ( majd aki szervizelt, javíttatott ilyet, megmondja, ha nem ).
Ja, csak picit le kéne csippenteni a haszonból, és fejlesztésbe fektetni, ráadásul a jó irányba ( nanometrikus szilikonbizbasz helyett ). Hujjuj. 

Ami meg a reanimált gyárakat illeti, az a baj, hogy nem a mondjuk 1840-1915 közti szakembergárda, gépek-üzemek és szaktudás állt rendelkezésre,
hanem az 1955-1975 közötti sajnos. Látszik is kőkeményen az eredménye. Talán jobb is lett volna, ha nulláról kezdik. :)

APT egyik hozzászólása jut eszembe, amiben azt magyarázta, miért nem lesz soha a 7750-ből luxusórákva való szerkezet.
Pont ezért. Már az eredeti tervei, gyártóeszközei is úgy készültek, hogy olcsón tömeggyártható, és minél könnyebben összeszerelhető legyen.
És mivel ez már a fogaskerék profilnál megtörtént, így ezt addig reszelgetheted kézzel-lábbal, ameddig akarod.

Akkor is tömeggyártott tucatwerk marad, annak a megfelelő alkatrészminőségével, jellemzőivel együtt. Hiába kerül rá Benzinger által gillosált 24K arany rotor.

De persze ez csak az én magánvéleményem. Bármikor visszavonhatom. ;-)

Előzmény: ronin s8 (156486)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156488

Tissot 7750 napi +2. Amíg megvolt közel hét évig tudta ezt. A chronométer Panerai meg 5X ennyiért össze-vissza jár.

Előzmény: VAG (156480)
innovations Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156487

Tapasztalataim alapján a Rolex pontosságával kapcsolatban nem tudom osztani a véleményedet. szerintem ez alapján az R. abszolút nem emelkedik ki a mezőnyből sőt mondhatnám azt is, hogy teljesen átlagos.

Tény, hogy a legpontosabb órám egy C.O.S.C nélküli 14060 volt, cirka 1,5 sec környéke, de ez csak  nagyon alapos és többszöri szabályozás után jött össze, és ennyit alapból gyárilag tudott az akkori SMP 300  1120 szerkezete is. Aztán 116610-től  valami óriási nagyot vártam ehhez képest koronával lefelé pozícióban simán napi -5 secet hozott össze. Erre persze lehetett azt mondani, hogy szállítás közben történt vele valami, de annak idején többször is szabályozták. Napi -2,5- nél nem lett jobb azóta sem. Erre meg az volt a válasz, hogy majd szépen "beáll". Nem állt be azóta sem, pedig ennek közel négy éve, de már nagyon nem is érdekel. A DJ II. alapból pontos és viszonylag stabil volt, cirka + 2 sec környéke. Aztán a 216570 is gyárilag elég pontatlan volt, csak a szabályozás óta hozza +2,5 körülieket. 

Tehát én valóban nem nagyon látom ezt a nagy pontosságot sőt azt kell mondjam, hogy gyárilag  az R. nem is igazán szabályoz pontosra, tudja a C.O.S.C.-t éppen, hogy csak, de aztán semmi több. Evvel szemben a 2500 Coaxiál a legstabilabb járású óra amivel találkoztam és gyárilag minden modell a régebbiek is nagyon pontosra vannak szabályozva.

Ez az amiben az Omega már rég ellépett a többiektől.

Az pedig, hogy az óráidat pozíció váltásokkal teszed pontossá számomra kis túlzással egyszerűen szemfényvesztésnek tűnik. Körülbelül olyan mintha az autódból úgy akarnál kedvező átlagfogyasztást kihozni, hogy  egész napos városi használat után kimennél a pályára és aztán hatodikban 120-szal lemennél Siófokra meg vissza.

;-)

Előzmény: Felfedező2 (156464)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156486

Ezt jó látod, de valahogy mégis azt éreztem ki a korábbi hsz-edből, hogy a Rolex a minősége miatt élte túl a válságot. Rengeteg jó márka ment tönkre, jelesül az Omega sem a gagyiról volt híres, de nem tudott megfelelni az idők szavának. Ameróka akkoriban uccahosszal vezetett az emberek reklámokkal történő meggyőzésében, sőt manipulációjában. Egy 300 milliós államot csak így lehet fenntartani. A Rolex egyszerűen ráérzett erre, és ügyesen kihasználta/használja. Nem azért élte túl a válságot, mert annyira jó volt. Jónak jó volt, de sok másik jó elvérzett a harcban. :-)  

A véletlen tényezőket sem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha időközben nem jönnek "divatba" újra a mechanikus órák, ki tudja, pár év után a Rolex is ment volna a levesbe...

A minőség pusztán ott lép be a történetbe, hogy amikor reanimálták a tönkre ment márkákat, nem kellett nulláról kezdeni az egészet. Rendelkezésre állt a szakember gárda, a gépek, üzemek, stb. 

Előzmény: nickback38 (156485)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156485

A marketing nem véletlen tényező, hanem tudatos tevékenység :-) Jelen szituációra vetítve a Rolex nagysága abban rejlett/rejlik, hogy presztizs márka létére világ életében a módos középosztály volt a célcsoportjának a reprezentatív része (ezért is van olyan hitvallás, hogy 15e EUR alatt nincs luxusóra).

A 2. vh. alatt az USA tisztjeinek "nem hivatalos" órája volt, a West Point és az Annapolis hallgatói pedig

nem az echte gazdagok közül kerültek ki, persze nem is a plebs gyűjtőhelyei voltak. A Marianna árokba sem egy milliomos csuklóján ketyegett a Rolex - viszont ezt a momentumot nagyon ügyesen kihasználta a marketingjük a Deep Sea projekt-nél, persze arról nem beszéltek, hogy anno sem volt vmilyen "official watch" az órájuk, ellentétben pl. az Omega-val az Apollo programban :-) Ettől függetlenül piros pont a marketingjüknek, mert megtalálták a lehetőséget.

Az órákat általában kognitív reklámokkal szokták prezentálni - a Rolex site-ja ebből a szempontból reklámelméleti tankönyvbe kerülhetne. Nem csak sokat költenek a reklámra, de jól is csinálják.

Visszatérve a válságra a Rolex-et azért nem rázta meg ez annyira, mert a megélhetését adó társadalmi réteg kevéssé volt fogékony a változásra - és ez nem csak az USA-ra terjedt ki. Defoe leírja a Robinson Crusoe-ban, hogy a főhős apja példabeszédet tart, miért jobb a középosztály tagjának lenni, mint

gazdagnak - stabilabb a társadalmi helyzet, de ha mégis baj történik, azt könnyebb átvészelni, nem kell

mindenáron a kalandot/újdonságot keresni. Szvsz. nem írt hülyeséget...

Az én meglátásom szerint az USA fogyasztó - onnan származik a fogyasztói társadalom fogalma - pedig

max, rövid ideig lehet hülye a marketing következtében - lásd. Win95 "rohamvásárló", aki nem tudta, hogy számítógép is kellene... A válság idejére már komoly kultúrája alakult ki náluk a fogyasztói társadalom támogatásának/védelmének - pl. fogyasztók lapja tesztekkel - tehát valós képük lehet(ett) a minőségről.

Ahogy a Toyota - ami már jó ideje kapható volt akkor -, úgy a Rolex sem tudott volna pusztán marketinggel/árképzéssel ennyi ideig fennmaradni. Az USA fogyasztónál ebben az árszegmensben már bőven bejátszik az ár-érték arány, ami ugye érték nélkül nem működik...

Én így látom.

Előzmény: ronin s8 (156477)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156484

"Meg persze az olcsóság és tömeggyárthatóság oltárán feláldozott, általunk soha meg nem ismert ötletek, találmányok"

Így van, szóba is került már, hogy pl. Daniels páncélszekrénye mit rejthet még - és nem ő az egyetlen ember

a szakmában, akinek lehetnek még "elfekvő meglepetései". Dufour hitvallása nekem is szimpatikus -  a Hamilton gyáros videónál nosztalgiáztam is ezen egy kicsit -, de ha reálisan nézzük egy még ha oly szép, de letűnt világból veszi a példát. Ez nem fog visszajönni, pláne úgy nem, ha globálisan csökken a kereslet. Talán a PP állhat a legközelebb ehhez a "filozófiához", de azért őket is jócskán megcsapta a modern idők szele...

Meg egy kicsit a Seiko a GS-ekkel.

Előzmény: Wreck Diver (156476)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156483

Nekem a képernyőre van kitéve az óra, így egy irányba nézve nem veszítek időt azzal, hogy a csuklómat

nézegessem. Szvsz ez praktikusabb :-)

Előzmény: fefe1968 (156481)
boxer-gs Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156482

Előzmény: fefe1968 (156481)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 156481

"mi az amihez nem elég a hétköznapi életben fél- egy perces pontosság?"

Aukciós oldalon licitálni az utolsó 2-3 másodpercben egy mechanikus werk-re :)! Ez elég nyomós ok.

Előzmény: nickback38 (156467)
VAG Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156480

Az én mezei 4R36 Seiko 5-öm simán tartja a napi +5 másodpercet, a boltból  kihozva, szabályozás nélkül. A 15x annyiba kerülő Longines-nek nem megy.

Előzmény: nickback38 (156465)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156479
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156478

Nekem is tetszik ez a hegedű hasonlat. ;-)

Előzmény: Wreck Diver (156476)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156477

A Rolex is csak a véletlennek köszönhette, hogy átvészelte a válságot, és ez a véletlen csupán csak marketing volt, jelesül az amerikai piac. Az amerikai eladásai és agresszív marketingje mentette meg a bukástól, nem az, hogy jó órákat csinált. Az amerikaiak kezdetben viszolyogtak a japán cuccoktól, amik az 50-es években eléggé kezdetlegesek voltak, nem úgy, mint később, a 70-es, 80-as években, amikor bedöntötték a hiradástechnikai és szórakoztató elektronikai piacot. Egy Rolexnek egyszerűen az amerikai fejekben nem lehetett vetélytársa a japán kvarc, hiába volt jó és olcsó. A Rolex képes volt kibekkelni 15 évet, az Omega (és a többi, esetenként sokkal jobb cég) meg nem. Ennyi.

Előzmény: nickback38 (156474)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156476

"Because we have been through everything, you know? We didn't invent anything because everything was done before us.

We have to recognize. We have to be modest, some people forget sometimes to be modest (smiling),

but everything has been done by our grandfather or great-grandfather. Even the repeater, everything. Now we adapt that to a certain size and so on.
Ok, now everything has been done. You come out with a rattrapante; well everybody has a rattrapante. A very cheap rattrapante from ETA and so on. What's the point of doing a rattrapante?"

"Now, they make a case with a CNC machine with, I don't know, four, five, six, seven axis.  No problem, you know? 
It's perfect but it's dead, the material is dead. And they don't understand why and I say, "Listen, it's very simple." 
If you make a violin with a CNC machine ok? You take a piece of wood, you program your machine, bzzz, bzzz, bzzz, it's done. Ok? 

You make another cover, you put the cover, you stick it, you glue it. Your violin is perfect, but peculiar, he will never sound. It's dead! 
Because you didn't respect the vein of the wood. And you use only one wood, but in violin you have three or four different wood, must be a reason, you know? 
It's not just because it's nice to look at. "

- Philippe Dufour

Bírom az öreget a pipájával és a fura angoljával együtt, ahogy van. Tetszik az a fajta szemlélet, amit magáénak vall. 

Ahogy mondtad: "antimagnetikus hókuszpókusz, új anyagok". Meg persze az olcsóság és tömeggyárthatóság oltárán feláldozott,
általunk soha meg nem ismert ötletek, találmányok, fejlesztések. Na, azok közt biztosan akad pár nagyon érdekes dolog. :)

Előzmény: nickback38 (156474)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156475

Vitázni tényleg felesleges, mert alma a körtével a quartz és a mechanikus automata, DE csak addig, amíg vkinek

csak és kizárólag nem a pontosság a fontos. Nekem is az volt jó régen, azért vettem Tissot quartz chrono-t.

Az ugyanazért az árért kapható automaták meg sem közelítették a pontosságát, de még a jóval drágábbak sem.

Abban lehet igazság, hogy a gyártóknak fontos a pontosság, mert piaci elvárásnak tartják. Viszont a Seiko

példáján elindulva látok más alternatívát is, mint Te. A '60-as évek közepén Svájc egy addig minden évben megtartott megmérettetésen "megfutamodott", amikor a Seiko közzétette a teszt eredményeit annak az órának, amivel indulni

akart volna a következő versenyen. Nem rendezték meg a versenyt... A Seiko ezek után majdnemhogy teljesen

felszámolta a mechanikus órák gyártására szakosodott erőforrásait - pontosabban átirányította a quartz órák

fejlesztésére, mert úgy gondolták, hogy a piac igénye a pontosság felé (is) fog irányulni, abban meg a mechanikus

szerkezetek elérték lehetőségeik akkori határait. Majd ha nem is csak a pontossággal, de kevés híján megszüntették

a svájci óraipart...a "pontos mint a svájci óra" szlogennel együtt.

Nemrég keseregtem a japán órás fórumon, hogy eltűntek a Seiko automata chrono-i. Egy fórumtárs linkelte a belpiacos

site-ot, de ott sem volt több fél tucatnál. Pár éve még az export vonalon is a többszöröse volt ennél. Brahiból utánanéztem, hogy mi a helyzet a mezei automatákkal - ott sem akkora már a választék mint régebben - jóformán

csak Monster vonal tekinthető állócsillagnak. Viszont egyre több a kinetic és a solar és mintha ráerősítettek volna

ezek reklámjára. Számomra elég nagy a hasonlóság a "quartz hadjárattal". Lehet hogy Japánban másképp képzelik

kielégíteni a piac pontosság iránti igényét? Lehet hogy megint nekik lesz igazuk és a pontosság nem a mechanikus

órák szinonímája lesz? Legalább is azoknál, akiknél csak a pontosság az elvárás és más nem érdekli őket.

Előzmény: Felfedező2 (156468)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156474

Hivatalosan lenyomni :-) Az Omega sosem csinált titkot abból, hogy ő szeretne lenni a dudás a csárdában,

mindegy mivel. Szvsz az Apollo program kapcsán szerzett népszerűsége segítségével lett volna rá esélye,

csak Japán az egész svájci óraipar levesébe beleköpött - az Omega szempontjából pont a legrosszabb

pillanatban. Ráadásul a Rolex ezt is "méltósággal" átvészelte, míg az Omega-t a "vitatható" tokozásaival

is csak egy hajszál - vagy ha úgy tetszik Hayek - választotta el attól, hogy eltűnjön sok más addig prominens

szereplővel együtt.

Magam részéről ezeket - antimagnetikus hókuszpókusz, új anyagok, pontosság - az itt már jó párszor emlegetett

útkeresés egy mérföldkövének tartom. Az is sokszor elhangzott, hogy a mechanikus szerkezetekben már nincsenek felhasználható tartalékok, máshol kell keresgélni, ha vmi "fejlődést" akar felmutatni egy gyártó az épp aktuális marketing hadjáratában. Az Omega-nál most mozdult meg a gépezet, hogy előre menekülés, vagy támadás a cél szvsz mindegy,

a Rolex-et ennyivel nem lehet még csak megszorongatni sem.

Előzmény: ronin s8 (156473)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156473

Nézd, a pontosság ebben az összefüggésben tényleg csak marketing. Egy Patek nagyjából addig felel meg a Patek Pecsét pontossági követelményeinek, amíg a friss tulaj elégedetten beül vele a Mercedesbe, és rácsapja az ajtót - onnantól vége. ;-))

Ez színtiszta marketing. A lényeg számunkra, hogy mostantól az Omega hivatalosan is le akarja nyomni a Rolexet pontosságban, és ezek az új szerkezetek képesek is rá.

ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156472

Temetésről szó nincs, de ha jól számoltam, kettő darab Rolexet soroltál fel. Szerinted hány létezik jelenleg...? ;-)

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156471

Ez teljesen egyértelmű, de van egy szint - mondjuk a nem chronometer minősítésűek - ahol már fektetheti az ember, a szórás nagyobb lesz és nem kiegyenlíthető... Nyilván ezért drágábbak a precízebb, igényesebb szerkezetek, legyen az bármilyen márka. A Rolexet csak azért hoztam fel, mert talán koronás logóval van a legtöbb minősített termék a piacon (meg persze én is büszkén nézegetem a sajátomat a karomon), a régi Omegám meg nem volt az. Örvendetes, hogy most már ők is elindultak ebbe az irányba és az volt a gáz, hogy korábban - prémium márkaként - ezt nem tartották annyira fontosnak. Látszik is a használtpiaci Omega árazáson. És nyilván a már említett presztízshez is sokat hozzá tesz, hogy évek múlva mennyire tartja az árát (esetleg még drágább is lesz, de nyilván ez is több öszetevős kérdés) egy-egy termék. Ami a marketingben sem elhanyagolható szempont... Nem akarom túldimenzionálni a dolgot, de tényleg zavar ez az óra-gyűjtő, -értő körökben tapasztalható pontosságellenesség...

Tisztában vagyok azzal, hogy egy egész nap az erdőt járó hivatásos vadász órája máshogy jár, mint egy informatikusé, de egy sok szögben adjusztált szerkezet, ha jól állították be, kis eltéréseket fog mutatni minden irányban, így ez elvi szinten a már említett módszerrel játszva kiegyenlíthető.

Előzmény: phranxinatra (156470)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156470

A mechanikus óra pontossága nagyban függ a viselője hordási szokásaitól. Ugyanaz az óra máshogy fog járni egy könyvelő és egy pizzafutár kezén. Az Omega új werkjei meglehetősen stabilak, és kevésbé érzékenyek a pozíció illetve a hőmérséklet változásaira, de azért még így is van szórás. Ez az 5 mp az, amit garantálni tudnak. És hát az az általános nézet, hogy egy óra inkább siessen, mint késsen.

Előzmény: fefe1968 (156454)
phranxinatra Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156469

A pontosság dologban abszolút egyetértek veled: a mechanizmus adta lehetőségeken belül legyen egy óra minél pontosabb. Viszont az tényleg nem Rolex sajátosság, hogy a különböző pozíciókban történő fektetéssel hosszú távon is minimális járáseltérést produkálsz. Ugyanezt (igaz, csak néhány hónapos időtartamban) egy 2500-as Omega szerkezettel (ETA alapú Co-Ax) én is megcsináltam.  

Előzmény: Felfedező2 (156468)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156468

Jó, biztos nincs jelentősége egy óránál a pontosságnak (nyilván ezért nem is törekszik egyetlen gyártó sem mind a kivitelezésben, mind a marketingjében a minél nagyobb pontosság elérésére, ezért nem használnak szabványokat és ezért árazzák a chronométereket mindig magasabban, mint a tanúsítvány nélküli termékeket, ahogyan az Omega-ról szóló hírből is pontosan ez derült ki) Igazad van, semmi szükség rá!

Én azért mégis szeretem, hogyha pontos az órám és igen, idegesített, amikor nem volt az, nem szerettem utána állítani és egyébként is, egy napi használati tárgynál szeretem, ha jól használható, sőt minél jobban használható (pl. az óra az időmérésre) annál jobban szeretem használni. Igaz, hogy a kvarc pontos - ahogyan írtam egy mechanikus is tartható pontosan, nyilván több törődéssel és drágábbért - de ott a presztízs az alacsonyabb és bizony pont annyival alacsonyabb az a presztízs, amennyivel a piac alacsonyabbra árazza...

Lehet ezeken vitázni, de fölösleges. Láthatóan a gyártók adnak arra, hogy pontosnak látszó termékeket állítsanak elő, sokat költenek minősítésekre, amit meg is fizet az egyszerű felhasználó - tehát van jelentősége. Nem akarok itt a bölcsek kövével előállni de ez a piac által visszaigazolt igazság. A kvarc meg egy egészen más téma, ahogyan egy okostelefon is tud halál pontos lenni, ha van 3, vagy 4G hálózat... Mégsem focizik egy ligában egy Patek-kel. Mert az élet nem így működik.

Előzmény: nickback38 (156467)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156467

Pontosítok - egy bizonyos határon túl nincs gyakorlati haszna a pontosságnak. A repülőgép sem X óra Y perc Z másodperckor indul, de még ha így is lenne, akkor is kezelhető lenne úgy, hogy előbb ér ki az ember. Szerinted

mi az amihez nem elég a hétköznapi életben fél- egy perces pontosság? Nem gondolom, hogy különösebben

sokan szoktak "másodpercmutató a 12-esen" pontossággal érkezni még oly fontos eseményekre sem. Picit előbb -

ez a leg kukacoskodóbb etikettbe is belefér -, de a picit nem másodpercekben van mérve, hanem percekben.

A PP, meg a többi luxusóra árának nincs köze semmiféle objektíven mérhető tulajdonsághoz - marketing alapú

az árazásuk. Addig nyomják felfelé, amíg a piac tolerálja...

A quartz pontosan a pontosság - :-))) - miatt tud tényező lenni az ára mellett. Ha a verseny a pontosságról szól,

akkor egy quartz karórát nem lehet mechanikus szerkezettel megszorítani. A hangvillás Bulova-k emlékem szerint

57e-s rezgésszámmal sokáig tudták tartani a frontot, de aztán jött az anstron...

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156466

Azt írod, hogy nincs gyakorlati haszna a pontosságnak? Hát akkor mi egy óra gyakorlati haszna? Ez, már ne haragudj, de így butaság. Persze, hogy van gyakorlati haszna, nyilván - az összes többi, nem jelentéktelen tényezőt, mint múlt, presztízs, komplikációk is hozzávéve - mégis csak azért ennyi egy Patek ára, mert tudja a -2/+3-at, ahogyan a mechanikus Grand Seiko is drágább picivel (mondjuk nagyjából 25-30-szor) mint az egyébként nagyszerű, jól beszabályozható Seiko 5-ös, ez biztos nem a tok kidolgozottsága miatt van... A Rolex szervíze tényleg annyi, mint egy-egy jól teljesítő ETA-s óráé, de el tudják adni, bizony nagyobb mennyiségben mint a többit és ez nagy valószínűséggel azért a pontosságának is köszönhető. Hogyne lenne elvárható?

A quartz-ot azért nem jó ide keverni, mert ott teljesen mást vásárolsz (ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ugyanaz az élmény tévében megnézni egy városról egy filmet, mint elmenni oda, hiszen a filmből sokszor több információ megtudható, mint a személyes jelenlétből...), már hogyne lenne fontos másodperc alapon érni, ha az ember másodpercre pontos, vagy késik egy fontos megbeszélésről fél percet az bizony nem mindegy...

Előzmény: nickback38 (156465)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156465

Nem az említett - vagy a hasonlóan jó, de nem említett - márkák ekézése képpen, de halkan megjegyezném,

hogy a manapság 100-150e HUF-ért kapható órákban lévő 2824-2 caliber-t többeknek sikerült már COSC-ra

beszabályozni ebben az országban is. Tehát akár egy Rolex nagyszerviz áránál kevesebbért is lehet bárkinek

COSC-ot teljesítő órája. Persze, papír nincs róla, hogy milyen pontos az óra, de a gyakorlatban bizonyítani tud.

Arról nem is beszélve, hogy pár hét állás után az üzletben azért nem biztos, hogy az elsőre összejön a COSC,

minősítés ide, vagy oda.
Mennyi értelme van így a COSC miatt jóval többet fizetni egy óráért, pláne hogy szvsz elég keveseknek kell

másodpercre pontosan élni? Jó, jó, ha már többek között a mechanikában rejlő mérnöki teljesítményért

szeretjük az automatákat, akkor a pontosságot is illik eredményként elismerni, de szvsz sok gyakorlati haszna

nincs.

Egy jó szerkezet jó tokban minőségi munkával összeállítva, ezért érdemes lehet pénzt adni, de ha nekem a

pontosság nagyon fontos lenne és nem akarnék egy "mezei quartz-cot" hordani, akkor inkább vennék egy

Spring Drive-os GS-t ... és rámondanám, hogy még innovatív is :-)

Felfedező2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156464

A tapasztalatom - igaz egy darab Rolex-szel és egy Omegával kísérleteztem eddig csak - hogy a Roli minden tekintetben sokkal pontosabb. Míg az Omegát, igaz az nem volt még Co-axial-os csak egy módosított, modullal kiegészített ETA, hetente, sok másodperc eltérés miatt újra kellett állítani, a Roli egy kis figyelemmel halál pontosan tartható (csak a rövidebb hónapok miatt szoktam kicsavarni a koronát, egyébként kiismertem, hogy éjszaka milyen pozícióban siet el egy kicsit, melyikben késik és úgy teszem le, ha beleszalad egy-egy másodperc, nagyon jól működik, mert az eredő nulla). Tudom, már kaptam is érte korábban, hogy ez nem lehet, meg nem is elvárható erény egy mechanikus automata órától, de mit tegyek, ha így van, immár referenciának is tekinthető ideje, hiszen több, mint egy éve hordom így, és tényleg szinte csak óraállításkor kell a mutatókhoz nyúlni, meg, ha más időzónába utazom, de akkor is csak a nagy mutató állítódik... Lehet, hogy a COSC nem jó pontosságot ad, vagy rosszabbat, mint a Grand Seiko, illetve az említett svájci meteorológiai szabvány, de szerintem a kérdés inkább az, hová szabályozható be és hány pozícióban egy óra. Az öt pozícióban, jól beszabályozott chronométereknek nálam tudniuk kell az előbb kifejtetteket és eddig ezt nekem csak a Roli tudta, az ismerettségi körömben van egy submariner tulajdonos, aki szintén ugyanerről számolt be, pedig ő nagy órabubus, sok másfajta karóra tulajdonosa... Vagyis én még nem temetném a COSC alapján magát szerényen csak szuperlatívusznak nevező márkát.

Előzmény: ronin s8 (156463)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156463

Ez azért a Rolexek zömét is megszorongatja ám...

Előzmény: tamas1000 (156462)
tamas1000 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156462

csak a Rolex :))

Előzmény: ronin s8 (156457)
tomcat Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156461

Praktikus megközelítésben azért jó ha stabilan kicsit pluszban jár az óra, mert akkor elég reggelente csak kihúzni a koronát (ha van másodperc stop), elszámolni háromig és már be is van állítva. Ha viszont stabilan mínuszban van, akkor macerás mindig egy percet előretekerni és várni.

tomcat

nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156460

Ha nekik az az az élet tetszik, akkor igen :-)

Előzmény: spyder999 (156459)
spyder999 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156459

Akkor ezek szerint a csövesek nagy királyok!;)

Előzmény: nickback38 (156458)
nickback38 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156458

Világot látott embertől halottam, hogy nem az a király, akinek nagyon pontos az órája, hanem aki úgy éli a neki tetsző életet, hogy nem kell törődnie azzal, mennyi az idő :-)

Meg aztán ebben az árszegmensben már nem igazán a "technikai jellemzők" befolyásolják a vásárlót. A 15K gauss is nagyon jól néz ki a marketing anyagokban, de nem gondolom, hogy többször lesz haszna, mint a

600m vízálósság + héliumszelep kombónak.

Az azért becsülendő, hogy igyekeznek ideologizálni az árat :-)

Előzmény: ronin s8 (156457)
ronin s8 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156457

Ez nagyobb pontosságot jelent, mint a COSC, konkrétan a szórás a fele: +6/-4 helyett 0/+5. Ez ekvivalens a Patek +3/-2-jével.

Ez azt jelenti, a gyár megbizonyosodott az új szerkezetek megbízható pontosságáról - ez jó hír. :)) 

Az ETÁ-k nem fogják tudni ezt teljesíteni, de jószerivel senki. ;-) Újabb lépés az exkluzívitás felé...

spyder999 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156456

Általában is inkább pluszra hangolja mindenki,mert egy órának nem "illik" késnie.(gondolom ez lehet a háttérben)

dexter0719 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156455

szia,

persze neki is az, de egy sima paypal-os tranzakció esetén vevő védelem van.

majdnem minden probléma esetén neki fognak igazat adni.

Előzmény: öccse (156452)
fefe1968 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156454

Laikus kérdés ötlött fel bennem: Miért jó ez a napi 0  és +5 másodperc közti tűréshatár, miért nem +/- 3 másodperc inkább? Ha az előbbi az elvárás, akkor kicsit sietősre lesz belőve gyárilag a mecha, hogy beleférjen a tűrésbe, ahelyett, hogy mindegyik pöpec pontosra lenne hangolva.

WiZARD Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156453

Omega elhagyja a COSC-t, helyette METAS lesz, napi 0  és +5 másodperc közti tűréshatárral, valamint 15k gauss mágnesességet is ki kell bírniuk majd az adott modelleknek.

http://www.ablogtowatch.com/omega-metas-swiss-metrology-institute-certification/

öccse Creative Commons License 2014.12.10 0 0 156452

Szia! Az eladónak miért nem biztonságos a PayPal ?

Előzmény: dexter0719 (156449)
pego123 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 156451

Üdvözlet!

Szeretném megkérdezni, hogy manapság hova érdemes Budapesten (esetleg környékén) automata órákat (Zenith 682, GP 7000) szervizre vinni?

Köszönöm!

Flatley82 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156450

Szerintem ha már Longines akkor még érdemes elgondolkodni ezen is : http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/jazzmaster/seaview-day-date-auto/h37565131

Elég tetszetős darab ( bár ezt mindenki döntse el maga ).

Magát a brand-et annyira nem is merem milyen órákat csinál, illetve milyen a Longines-hez viszonyított minősége. Szerintem nem sokkal kapsz rosszabb minőséget.

De ezt mondják meg a hozzá értőbb emberek. :)

Előzmény: Wreck Diver (156429)
dexter0719 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156449

szia,

pár dolgot tegyünk tisztába.

paypal-os fizetés esetén nem bankszámlára fizetsz, hanem az eladó paypal-os azonosítójára, amit utána majd átutal a saját bankszámlájára, ha akar.

vám és áfa nincs, mert eu-n belül vagyunk.

ha valóban paypalos fizetés lesz, akkor az biztonságot jelent neked, vevőnek.

Előzmény: Certina (156437)
csaba971 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 156447

Sziasztok!

Egy 2008-as Longines Grande Vitesse Chrononak mennyibe kerül a nagy szervize (még nem volt szervizben)? És hol érdemes megcsináltatni?

Előre is köszi!

Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156446

Wreck Diver,

Köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156445)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156445

OFF:

Szerintem a "personal" itt arra vonatkozik, hogy ne az "I'm sending money to family or friends" opciót válaszd a pénzküldésnél,
hanem az "I'm paying for goods or services"-t. Hiszen nem személyes célra küldesz pénzt, hanem terméket vásárolsz.

De ha nem vagy biztos a dologban, lökj nekik egy emailt, vagy facebook üzenetet. Sokszor a FB gyorsabb...

Előzmény: Certina (156441)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156444

Bocsánat...

altimus,

Igen, igazad van, ez is járható út. Most arra kértem meg, hogy a Chrono24-es hirdetésében nyisson meg egy direkt pp fizetési lehetőséget a hirdetett termékre. Ez talán nem bonyolult és máris nem magán-fizetés a pp szabályainak viszonylatában... Meglátjuk.

Köszönöm!

Előzmény: altimus (156442)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156443

altimus

Előzmény: altimus (156442)
altimus Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156442

a bizalmat egeszen biztosan erositene ha tudnal peldaul egy telefonszamot, nevet, cimet, amit le tudnal ellenorizni. (pl. egy ketperces telefonalassal.) nevre ra lehet guglizni, ha mas nem kozossegi oldalakon szinte mindenki megtalalhato. aki megadja ezeket a szemelyes adatait az nem valoszinu, hogy at fog vagni.

Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156441

Wreck Diver,

Szerinted jól értelmezem-e, hogy amennyiben magánszemélyt fizetek ki e-bay-en kívül, gyakorlatilag egy általa e-mailben megadott bankszámlára, akkor nincs védelmem?

Items purchased off eBay:

Items are eligible unless they are excluded below:

• Real estate, motor vehicles, capital equipment, travel tickets, and events tickets
  • Intangible items
  • Services
  • Items purchased using PayPal Payments Pro or Virtual Terminal
  • You may not file a dispute for a Personal Payment

Köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156440

Nagyon köszönöm!

Szinte éreztem, hogy Te leszel az első segítő :-)

Átnézem a teljes irományt!

Köszi, köszi!

Péter

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156439

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/popup/UAeBay-outside

Figyelj rá, hogy termék vásárlása legyen a pénzküldés célja rovatban,
és nézd át a Paypal FAQ-ot, hogy az órák beletartoznak-e. Nekem úgy rémlik, igen.

Szlovákiából magánszemélytől vett cuccra szerintem sincs vám+áfa.
Azt hiszem vállalkozásként ha vásárolsz nagykertől, ott a helyi áfát rádobják, ha nincs közösségi (EU) adószámod...

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156438

Nem kell elítélni azokat, akiknek megfelel egy Hamburger, Police stb.
Láttam olyan embert, aki Los Angeles legjobb környékén 5 hálószobás házban lakik,
és egy gardróbszoba van tele a legkomolyabb divatmárkák néha sosem használt ruháival, cipőivel.
Plusz 4 autó a garázsban. És közben tizen darabos Invicta gyűjteménye van, Imádja őket, és elégedett velük.

Szerintem nem kell ezt lenézni.
Ennyi erővel a Renault Thalia stb. tulajokra is lehetne kávétpoharat dobálni a dugóban
azzal, hogy mégis miféle elcseszett szépérzékű emberek valójában.

Na de milyen jogon? Kinek mi tetszik...

Nem is érted őket? Persze, hogy nem.
Egy állatvédő se érti meg azt, aki csigás-, vagy számszeríjjal vadászik szarvasra.

Nem vagyunk egyformák, és szerencsére az óraipar nagyjából mindenkit ki tud szolgálni.
Nem volt ez mindig így. Voltak idők, amikor a sokunk által csodált komplikált zsebórákhoz ugyanúgy csak a legmódosabbak juthattak hozzá,
mint ma egyes gyártók óráihoz. Csak míg ma van Wienerschnitzel&Sohne, Seiko, Casio, TikoTime,
addig akkoriban egyszerűen nem volt olcsó alternatíva. Lehetett lesni a templom tetejét helyette.

Annál azért a mai helyzet sokkal jobb. :)

Előzmény: spyder999 (156436)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156437

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni PayPal-os tranzakcióhoz.

Áldozat: Seiko prospex sumo

Eladó: Szlovália, meghirdetve a Chrono24-en.

Kérdésem, problémám: napi szinten levelezünk, kiderült, hogy a személyes találkozás-átvétel gyakorlatilag megoldhatatlan.

A tranzakció nem a chr24-en keresztül, de paypalos fizetéssel lenne az eladó szlovákiai bankszámlájára (magánszemély), majd trackinges gyorspostás feladás a címemre.

Biztosíték-e számomra a paypalos fizetés, vagy ez olyan, mintha a magán bankszámlájára utalnék, azután vagy kapok valamit, vagy nem?

Jól tudom-e, hogy ebben a viszonylatban sem vám, sem ÁFA fizetési kötelezettségem sincs?

Köszönöm, ha valaki érdemben tud segíteni, tanácsot adni!

Péter

spyder999 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156436

"Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)"

Igen, sokrétű.

Nekem ezek a kedvenceim :

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_arany_uj_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2010517856.html

Egyedüli érték benne az 1g 24k arany lapocska.

Másik:

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_23_kt_arany_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2007179342.html

Teljesen értéktelen vackok,és van rá kereslet!

Gondolom egy-két megtévesztett háziasszony venne karácsonyra az urának.

És láttam már elkelni komoly összegekért.

Aki meg magának akar ilyet venni,annak nem tudom mi munkálkodik az agyában.

Gondolom egy-két hónap alatt megkopik 3 mikonnyi 23 karátos arany,és utána még förtelmesebb az egész kárc óra.

Szerintem nem is szoktak ilyen tiszta arannyal aranyozni,mert az még képlékenyebb és kopósabb.Érthetetlen az egész!

Előzmény: Wreck Diver (156431)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156435
Előzmény: Faszi Kém (156434)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156434

Ezt a leírást találtam róla, a fórumokon még nem igen hozták szóba:http://www.soprod.ch/EN/index_htm_files/Generique%20SOP%20A10-2.pdf

Előzmény: Wreck Diver (156433)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156433

A rengeteg ETA-s óra között igazi különlegesség lesz.
Kár, hogy elbarmolják a rotort. A gyári genfi csíkos sokkal szebb.

Szerintem minőségben biztosan tudja azt, amit egy ETA. Főleg, hogy drágább szerkezet.

Előzmény: Faszi Kém (156432)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156432

Üdv az uraknak!

Óravásárlás elött állok és adott egy Steinhart Soprod A-10 szerkezettel. Mennyire megbízható? 

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156431

Szerintem sokszor szűklátókörűek vagyunk a hobbinkból, anyagi helyzetünkből stb. kifolyólag.
Olyan ez, mint amikor egy szállodás olvas az itthon idegen nyelvet beszélők százalékos arányáról.
Nyilván megdöbben, hiszen a saját munkakörnyezetében - akárcsak anno a suliban - mindenki beszél idegen nyelvet...

Egyrészt rengeteg ember van a világon, aki egy kicsit sem konyít - és nem is akar - az órákhoz. "Ez szép, ez kell" jeligére.
Fogalmuk sincs, mi az az automata, kézihúzós, kvarc, tourbillon. Mutatja az időt és kész.

Másrészt a divatóra fogalma nem egzakt. Van, akinek a JLC, Omega, Zenith, Rolex stb. divatórák, és évente vesz valamelyikből egyet-kettőt.
Vagy éppen az adott évszakhoz, kedvenc kabát színéhez választanak. Ugye, leopárdmintás Daytona például.
A dobozok-papírok mennek a szemétbe, a nem hordott-megunt darabok meg rohadnak a gardróbszoba X szekrényének Y fiókjában...

És aki nem ért hozzá, és még jól is áll anyagilag, azt nem érdekli / nem tudja, hogy egy kínai Emporio Villanto 80 ezerért nem jó üzlet.
Neki azok tetszenek, vesz évente hármat a divatjamúlt, elunt darabok helyett, így fel se tünik neki, hogy kétévente beszarnak mondjuk.
Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)

Előzmény: wg5113 (156430)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156430

A Longines -nél én is erre gondoltam.

Igen ez még lehet jó nekünk olyan szempontból ,hogy egyes gyártók meglepnek minket egy pár újdonsággal.(Tissot)

Aki ért valamit hozzá az nem fog mellé ezután sem,aki nem annak meg nem fáj.Van viszont egy olyan tendencia,hogy az óra vásárlók zöme a "divat" órákat veszi inkább és a kirakatokban ezért egyre több van belőlük.Komoly órát csak üzletemberek(némelyik hamisat),vagy igazi szerelmesei az órának vásárolnak,pénztárcájuktól függően.

Előzmény: Wreck Diver (156429)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156429

Longines: Szerintem nem a helyhiány és a szerénység okán nem vésik rájuk, hogy adjusted in 5 positions. :)

Ami meg a Tissot-t és a többi etást illeti, az ő bajuk, hogy a mai napig olyan szerkezetekkel dolgoznak,
amiknek a hajdan volt szabadalmi oltalma duplán lejárt, majd elhunyt végkimerülésben.

Szedtek itt már szét kínai 2824-est, 7750-est páran. Egyelőre még bontva lebuknak.
Na de jóformán azért, mert a kínainak nem éri meg költeni a precízebb finiselésre, jobb alapanyagra, MEO-ra.
Lassan csak kedv kérdése, hogy csinálnak-e az eredetitől megkülönbözhetetlen klónokat vagy sem...

Persze joggal mondhatják a gyártók-tokozók, hogy úgy kell a parasztnak, ha használtan, ebayen, vaterkán vesz órát,
elvégre úgysem az ilyen ember a célcsoportjuk. De egyrészt mindenki hallott már hülye márkabolti eladóról,
aki azzal kereste a mellékest, hogy kínai cuccot cserélt ki az elboltolandó eredetire, másrészt a hozzá nem értő
tömegek ( Ők vannak többen. Nem az órabubusok tartják életben az ipart szerintem. ) ha elég - általuk eredetinek hitt -
hamisítványt dobnak 1-2 év után a szemétbe, akkor durván rossz hírét kelthetik egy-egy márkának azért.

De az ő bizniszük, nem az enyém. Úgysem veszek etás órát használtan. :)

Előzmény: wg5113 (156422)
y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156428

Én a Hydroconquest után olvasgattam, és neten találtam, szóval biztosra nem vehető...

Előzmény: wg5113 (156426)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156427

Vagyis nem milliós cucc... Köszi! Szerinted az Ebay-on, vagy a Vaterán áruljam?

Előzmény: Törölt nick (156425)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156426

Köszönöm szépen!Én külföldi fórumokon sem találtam róla semmi használhatót.

Előzmény: y78 (156423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156425

Törtarany érték, plusz maximum 10 ezer pénz. 

Előzmény: Andy Baron (156424)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156424

...úgy csinált, mintha feltöltötte volna a képeket, de sehol sem látom, így még egyszer próbálom...

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156423

Amennyire tudom, elabore...

Előzmény: wg5113 (156422)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156422

A Tissot esetében arra gondoltam ,hogy sok a hamis,ezért van bizonytalanság és ha mindenki mindent tokoz ,akkor nem a Tissot esetében kérdés ,hogy mi  van benne csak a csoporton kivülieknél lehet bizonytalanság. A Longines pedig azt nem árulja el ,hogy milyen minőségű,mondjuk Top,vagy Ellabore a benne levő 2824-2.

Tomi :

Igen tudom és azt hiszem Neked is igazad van valahol.

Előzmény: Wreck Diver (156419)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156421

Üdv!
Hagyatékból maradt rám egy fehérarany karóra, aminek az értékét csak nagyjából sejtem!
Nem lévén jobb ötletem, tőletek kérdem, hogy a képeken látható karóra mennyit érhet?
(Az óratok mérete 2,5 cm, a szíj a befogónál 1,8 cm.)
Köszönettel:
Botta András
06/70 2200444

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156420

Az enyémben is az SW200 van, de én bizony nem mértem a pontosságát, csak felveszem, ha inghez kell és gyönyörködöm benne napközben :)

Előzmény: wg5113 (156412)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156419

A Longines és Tissot nem kérdés. Swatch Groupos mindkettő.
Náluk az ETA szerkezet bizonyos értelemben manufaktúrawerk,
hiszen a gyár is a cégcsoport tulajdona. 

A többi meg úgyis kiderül.

Az IWC max. 10 ezerről 12800-ra emeli a modell árát, és belevág valami pellatonosat.

Előzmény: wg5113 (156418)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156418

Persze van idejük a gyártóknak fel készülni.Kíváncsi vagyok,hogy mi lesz ebből és mit tudunk majd biztosan arról,hogy melyik óra mit rejt.

Például a Longines Legend Diver 2824-2 szerkezetéről még mindig nem mondott semmit a Longines.Ha már ez is titok,akkor mire lehet számítani.Mindent szét kell szedni mint a Tissot órákat,hogy biztosra menjünk? A kisebb gyártók szerintem is nagyobb szerephez jutnak majd.

Előzmény: Wreck Diver (156417)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156417

Biztosan megvannak a tervek arra az esetre, ha az ETA eljut odáig, hogy a gyártók nagy részének végre fityiszt mutathasson.
Csak a vészforgatókönyv lényege, hogy nem nyúlnak hozzá, míg van más - olcsóbb - lehetőség.

Aztán ha eljön az ideje, ki-ki lép majd, ahogyan eltervezte. Lesz, aki lemond az olcsóbb modellekről,
lesz, aki előránt a kalapból egy az olcsóbb darabokba szánt saját kalibert, lesz aki kínait tokoz a swiss made-et kijátszó trükkökkel, és lesz aki szimlán tönkremegy.

De ez még odébb van. És nem szabad elfelejteni a Soprod-ot, DD-t, és a száz másik kisebb szerkezetgyártót,
akinek a nevéről nagyon sokan még csak nem is hallottak. Ők is kérnek majd egy-egy szeletet a tortából, ha az ETA-tól odaférnek...

Előzmény: wg5113 (156416)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156416

Ez a kerek összefoglaló szerintem teljesen tükrözi a valós állapotokat.Ettől függetlenül engem elkeserít az IWC és több neves gyártó pont a szerkezet használatukkal.

Előzmény: APT (156415)
APT Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156415

A Sellita igazándiból az utóbbi időben futott fel, és nagyon sokat fejlődött. Míg két-három éve csak egy közepes minőségű ETA utánzat volt, addigra mára teljes értékű minőségi alternatívává nőtte ki magát.

De ez elmondható egyébként sok kínai werkről is - pontosabban, ha az nem is, hogy jó ETA/svájci alternatívákká váltak volna már, de az igen, hogy óriásit fejlődtek minőségileg, és egy hullámzóan gyenge/gagyi minőségről feljöttek egy megbízható középszintre.

Nem véletlenül vetemedik most már az IWC is arra, hogy simán berakjon Sellitát - nem rosszak ezek. Ettől függetlenül megvan a véleményem erről az egészről - de az amúgy is ismert...

wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156414

Már én is láttam jó selita-t ez igaz. Viszont az Eta egyenletes minőség, persze a saját gyártási kategóriájában.Nem mindenbe tesznek top szerkezetet sajnos.

Az a cél ,hogy ne adjanak és ezzel feljebb poziciónálják magukat szerintem.

Előzmény: Wreck Diver (156413)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156413

Fene tudja. Nekem beválik a Sellita SW200.
Persze én nem mértem soha napi járáseltérést még.
Néha nagyritkán feldobom a vibóra. Szép egyenes vonalat húz, béke van az olajfák alatt...

De nyilván vannak lemaradásaik az ETA-val szemben. Kérdés, miben ( hajszálrugó, billegő anyaga esetleg ).

Nem tudom, eljön-e az a nap, amikor az ETA a saját márkáin kívül senkit nem fog kiszolgálni, de ha eljön, érdekes következményei lesznek. 

wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156412

Szerintem is így lehet.Az enyémben két nap nem tudott egyformán járni  a selita.Ezért a DS1 2824-2 -es szerkezetét rakattam bele Hantos mesterrel.Eladásnál meg vissza cseréltem .Ez a Tag-ra nézve az én szememben szégyen.Lesznek cifra dolgok a sokszor "lenézett" ETA hiányából adódóan.

Előzmény: Wreck Diver (156411)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156411

Biztos kifogytak a raktárkészletekből, és mivel az ETA egyre kevesebbet és drágábban szállít, szorul a hurok...

Előzmény: wg5113 (156410)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156410

Tavaly a Calibre 5 már csak Selita volt mind. Én el is adtam rögtön.

Előzmény: Wreck Diver (156408)
F T Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156409

Sziasztok!

Magyarországon lehet valahol STOWA órát venni? Konkrétan Antea érdekelne.

Üdv

Tibor

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156408

Bezony. A képen lévőn látsztik a felirat kezdete. Az éppen ETA.
De használnak Sellitát is ugyanúgy, ahogy rengeteg ETA-t is, DD kronó
és Soprod modulokat; sőt még El Primero is járt a Grand Carrera Caliperekben ( calibre 36 álnéven ).
Aztán ugye a saját werkes botrány a Seiko alapokra készített 1887-tel. Igazi kis vegyesbazár. :)

Előzmény: WiZARD (156407)
WiZARD Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156407

vagy Sellita SW200

Előzmény: Wicked Belzebub (156406)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156406

Ez van...

Azért nagy mocskok ám ezek. Nekem nem kéne automata, nincs meg a vonzalmam feléjük, de a kvarc verzió közel nem néz ki ilyen jól :(

Előzmény: Wreck Diver (156405)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156405

Igencsak 2824-2 valójában...

Előzmény: Wicked Belzebub (156404)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156404

Skacok, Tag Heueréknél a Calibre 5 jelent valamit, vagy csak átkeresztelték az ETÁ-t, mert így jobban hangzik?

Mert erre bizony rágerjedtem :))

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156403

Hmm, egy Evo, szép :))

Előzmény: bgyurika44 (156400)
rollaz Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156402

Sziasztok!

Első automata órám beszerzése előtt állok. Ebből kettő (STEINHART "Nav B-Uhr 44 Automatic, B-Type" és Hamilton Khaki Automatic) ugyanazt a svájci (ETA 2824-2) szerkezetet használja, míg a harmadik (Laco Aachen) a Miyota 821A szerkezetével van szerelve. Bár külföldi fórumot is átnéztem már, de szeretném, ha megosztanátok tanácsaitok és esetleges tapasztalataitokat velem. Főleg az foglalkoztat, hogy minőségben és megbízhatóságban mennyivel van a Miyota az ETA alatt, ha egyáltalán alatta van? Illetve mennyire megbízható minőségben dolgoznak a fentebbi gyártók?

Előre is köszönöm!

bgyurika44 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156400
Előzmény: bgyurika44 (156399)
bgyurika44 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 156399

Pár hónapja vettem ezt az Aerospace-t.

Előzmény: j b (156380)
candino01 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 156398

Előzmény: oys... (156397)
oys... Creative Commons License 2014.12.05 0 0 156397
WiZARD Creative Commons License 2014.12.04 0 0 156396

no találtam még 2 hasonló grafikont mint a korábbiak...