Keresés

Részletes keresés

Skasami Creative Commons License 2012.06.08 0 0 568

Ti milyen fűtést használtok? 

Skasami Creative Commons License 2012.06.06 0 0 567

KÖszi a linket és a jótanácsot.

Előzmény: japantanar (566)
japantanar Creative Commons License 2012.06.05 0 0 566
Előzmény: Skasami (565)
Skasami Creative Commons License 2012.06.05 0 0 565

Az etetést már megoldottam.
A nőstény nagyon falánk. MIkor véletlen 1 helyett 3 tücsök esett be hozzá, 20 percen belül mindet elfogyasztotta (Ha nem lenne éhes, ott hagyná?). A hím kicsit bénább.  Pár sikertelen próbálkozás után megpróbáltam csipesszel etetni, de hidegen hagyta. Gondolom nem éhes.
Ma érkezik még egy 25 literes terrárium, mivel azt a tanácsot kaptam,hogy a túl nagy terkóban nem találja meg az élelmet.

Előzmény: Skasami (564)
Skasami Creative Commons License 2012.06.03 0 0 564

Kicsit elírtam:)
Tehát :milyen kaját adjak neki és mennyit?
Elvileg nem szereti,ha kézbe veszik és repülőrovarokat szeret. Legalábbis ezt olvastam egy oldalon.
MIből látom, hány vedlésen vannak túl? 

Előzmény: Skasami (563)
Skasami Creative Commons License 2012.06.03 0 0 563

Sziasztok!
Több év vágyódás után belevágok a manó tartásba. A Pseudocreobotra Wahlbergii fajból sikerült beszereznem egy párt, akiket eddig egy ketté osztott 87x77x45 méretű akváriumban tervezek elszállásolni. Ha jól értettem, akkor a hímnek még egy vedlése lesz, a nősténynek pedig kettő, nagyjából 2 centisek. Mind a ketten szépen ettek zsizsiket. A nőstény kicsit élénkebb, a hím a kajáláson kívűl nem nagyon mozdult.
 Bújtam a fórumot, de nem nagyon találtam erről a fajról bővebb leírást. Az itatást, terrárium berendezést, elhelyezést már elolvastam. 
Kérdéseim a következők lennének:
-Mennyi kaját adjak nekik és milyen mennyiségben?
-Milyen vérmérsékletű ez a faj?  
-Milyen hőmérsékelten tartsam őket,hogy beérjék egymást? 

empT Creative Commons License 2012.05.25 0 0 562

eltűnt a név, szóval ő egy Ameles heldreichi :)

Előzmény: empT (561)
empT Creative Commons License 2012.05.25 0 0 561

Végre megtört a jég és találkoztam egy imádkozóval itt Izraelben :) Konkrétan berepült hozzánk :)

Még életemben nem láttam ilyen kicsi adult példányt, kisebb, mint 3 cm.

Úgy hívják, hogy és nagyon mókás, ahogy repked össze-vissza :) persze visszatettük az ablakba és egy idő után elrepült. De itt van pár kép nektek, innen messzi földről :) természetesen amint találkozok más példánnyal, azt is posztolom.

 

 

 

 

 

 

empT Creative Commons License 2012.05.14 0 0 560

képet!!!

Előzmény: japantanar (559)
japantanar Creative Commons License 2012.05.09 0 0 559

Kikelt az első ciprusi kokon:)) Brutális mennyiség...

LaRoque Creative Commons License 2012.04.11 0 0 558

Előre is köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: japantanar (557)
japantanar Creative Commons License 2012.04.06 0 0 557

Ma megérkezett a küldemény épségben:) Köszönöm szépen!!

Természetesen szívesen viszek egyet a börzére, ha addig nem kelnek ki... ha kikelnek, akkor viszek a picikből:)

Előzmény: aticip (556)
aticip Creative Commons License 2012.04.06 0 0 556

szia laroque,

 

3-at kuldtem japantanarnak gondolom az egyiket elkuldi neked. remelem hamarosan megkapja, meg nem irt, ugyhogy gondolom meg nem ert oda. tobbet nem tudok egyenlore kuldeni mert kikeltek ugyhogy varni kell amig lesznek ujak, de szerintem nem kell sokat varni mert majusig folyamatosan szoktak lerakni bogyokat :)

 

majd irok ha van,

 

udv

ati

Előzmény: LaRoque (555)
LaRoque Creative Commons License 2012.04.05 0 0 555

Sziasztok!

 

Ha még lehetséges én is szeretnék olyan ciprusi sáskakokont kérni! Nagyon hálás lennék érte ha Aticip küldene még egyet, én meg átvenném Japántanártól a börzén ha ez így megoldható. Remélem még nem szóltam későn!

 

Előzmény: japantanar (554)
japantanar Creative Commons License 2012.03.30 0 0 554

Elküldtem a címemet privátban:) Köszönöm előre is!!  Közben az jutott eszembe, hogy az is megoldható, hogy egy postával nekem küldesz több darabot, és én itthon továbbküldöm az érdeklődőknek. Így egy postázással letudhatod az egészet. Persze ha nincs más érdeklődő...

Előzmény: aticip (553)
aticip Creative Commons License 2012.03.30 0 0 553

okes japantanar. kuld at a cimedet emailen en meg feladom postan.

udv,ati

Előzmény: japantanar (552)
japantanar Creative Commons License 2012.03.29 0 0 552

Ez elég izgalmasan hangzik:) Én lehet, hogy szeretnék egyet.

Előzmény: aticip (551)
aticip Creative Commons License 2012.03.29 0 0 551

sziasztok,

 

a kertemben van vagy 10-12 kokon ha kell valakinek szivesen kuldok belole. A pontos fajt nem tudom de egy-ket szulot lattam peterakas kozben. mitmondjak megtermettek voltak. itt nalunk minden minden nagyobbra no mint mo.-n (pokok, szunyogok saskak, csotanyok stb. ja amugy ciprusrol irok. szoval ha kell valakinek irjatok.

 

 

udv,

ati

japantanar Creative Commons License 2012.03.24 0 0 550

Elnézést mindenkitől, akinek nem válaszoltam... Régen nem jártam erre. Paradoxáim vannak még, de jelentős részüket lefoglalták az áprilisi börzére. Szóval csak ápr. közepe után tudom megmondani, van-e még felesleg.

tinaoxar Creative Commons License 2012.03.21 0 0 549

Tud valaki esetleg eladó imádkozó sáskát?

köszi

brics Creative Commons License 2012.03.10 0 0 548

Nincs valakinek eladó sáskatartója Budapesten?

-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 547

Ha már erre jártam megkérdezem, hogy találkozott-e valamelyikőtök már azzal a viridis betegséggel, ami miatt az egyik szem gyakorlatilag eltűnik? A kis szépséges barna hímemnek ez a baja. A maradék szemével lát, de segítségre szorul a kajálásban, viszont a legaktívabb az összes közül.:) Megpróbálom lefotózni őt is.

-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 546

Majdnem sikerült a képet is feltennem :)

 

Előzmény: -Dorothea- (545)
-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 545

Sziasztok!

 

Japantanar @ megvannak esetleg még a kis paradoxáid?

Én fogadtam be Nyx-et gazdája távolléte idejére és nagyon megtetszett a faj. :)

 

Tegnap lencsevégre is kaptam ezt a csodaszép jószágot. :)

 

japantanar Creative Commons License 2012.02.19 0 0 544

Szia Brics!

 

A vedléshez valóban szükséges némi nedvesség, de én a helyedben nem az imádkozót spriccelném, hanem a terrárium aljába tennék tőzeget vagy valami nedvtartó anyagot, és azt nedvesíteném hetente néhányszor.

Ami pedig a berendezést illet. A vedléshez mindenekelőtt függőleges hely kell.  tehát legyen a terkóban ág stb. hol kapaszkodni tud, de alatta legyen elegendő hely, hogy "kilóghassa magát". ez a testméret min. 3szorosa.

Előzmény: brics (543)
brics Creative Commons License 2012.02.18 0 0 543

Igen, illetve hogyan kéne berendezni a lakhelyüket, hogy kényelmesen tudjanak vedleni? Nem találtam erről semmit sajnos.

Előzmény: brics (542)
brics Creative Commons License 2012.02.18 0 0 542

Hello!

 

Van pár egyiptomi imádkozóm, de gondjaik vannak a vedléssel, az egyiknek a nyaka let görbe, a másiknak a lába, mit tegyek? Azt mondták, nem elég nedves, tegyek be nekik vizes rongyot vagy néha spricceljem le?

japantanar Creative Commons License 2012.02.14 0 0 541

Szia!

 

Nem ismerem Izrael rovarvédelmi rendelkezéseit, de van egy olyan sejtésen, hogy kisebb gondjuk is nagyobb annél, hogy imádkozókkal foglalkozzanak. Szóval szerintem simán simán lehet hozni, de ez csak vélemény.

mindenesetre,  ha így van, én vadon befogott nőstényekkel próbálkoznék, amelyek  már nagy valószínűséggel túl vannak a ... kopuláción.

Várjuk a beszámolót!

Előzmény: empT (540)
empT Creative Commons License 2012.02.13 0 0 540

Szia!

 

Nagyon köszi, érdekelne is, de el fogok utazni nemsokára egy kis időre, így most nem tudok újat vállalni. A nagylányom meg már nem hiszem, hogy termékenyen megéri mire felnőne ez a generáció...de már két kokont lerakott. Látod ilyen a szerencsém, a Gongylus nem rakott egyet se, pedig volt párja :D 

Viszont, azt még nem tudom mik erre a jogszabályok, de lehet megpróbálok Izraelben Imádkozókat keríteni, van egy-két nagyon izgalmasnak tűnő arrafele :) nézzétek: http://www.nature-of-oz.com/mantids.htm

Nekem az egyik kedvencem innen az Eremiaphila brunneri :D annyira aranyos :D kavics manó. Egy ilyet mindenképp szeretnék, ha lehet.

úgy olvastam nem ajánlott tartani, de angol fórumokon ráleltem, és azt írják nem is olyan nehéz...szerintem hőmérsékletnek megfelelő neki az, ami a Gongylusnak kb. csak jobban kell ügyelni a környezetére...de kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve, ha valamit tudtok ilyen állatok repülőn való szállításáról, azt is megköszönöm.

 

Snake-nek pedig: Egy hete voltak viridisek a Kistekiben, meg nézd meg a terrarista.hu apróban is sztem.

Előzmény: japantanar (538)
snake93 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 539

Hello!
Most találtam ezt az oldalt böngészés közben, és érdekelne hogy, valaki esetleg nem e foglalkozik S. viridis-ekkel, mert a nőstényem mellé kellene egy hím!
Előre is kösz, ha valaki tud nekem küldeni!:)

Vagy ha ez nem sikerül, akkor tudnátok infót adni arról hogy honnan tudnék kokont szerezni??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!