Keresés

Részletes keresés

Maria23 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 248
Kedves Anyukák!

Október 30-án megjelent Magyar Közlönyben benne van a 2008: LIX. tv.
A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény módosításáról
Viszont csak 2009.január 01-től lép hatályba!


Az alábbi linkre kattintva tudjátok letölteni:

http://www.magyarkozlony.hu/nkonline/index.php?menuindex=200&pageindex=kozltart&ev=2008&szam=154

2008. évi LIX.
törvény
a családok támogatásáról szóló
1998. évi LXXXIV. törvény módosításáról*
1. § A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV.
törvény 24. §-ának (3) bekezdése hatályát veszti.
2. § E törvény 2009. január 1-jén lép hatályba.
Sólyom László s. k., Dr. Szili Katalin s. k.,
köztársasági elnök az Országgyûlés elnöke
Maria23 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 247
Kedves Anyukák!
A Köztársasági Elnök is aláírta.
A törvény módosítás kihirdetésére várunk már csak.
Maria23 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 246
Kedves Anyukák!
Amint megjelenik a Közlönyben a módosított törvény, írok Nektek. Addig türelmesen várjuk a változást!
Maria23 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 245
Kedves Kriza!
Nagyon szívesen! Sokunk problémája oldódik ezzel meg. Köszönet érte a Honatyáknak, hogy megszavazták a kisgyermekek napközbeni elhelyezését!
Véleményem szerint az óvodás, iskolás korú gyermekeknek közösségben a helyük, a többgyermekes Édesanyáknak pedig bőven van feladatuk.
Kriza Creative Commons License 2008.10.22 0 0 244
wow, köszi a linket. anyukám hallott ilyesmit a tv-ben, de hiába kerestem rá, nem találtam róla eddig semmit.

és éljen, hogy végre valaki értelmesen megfogalmazta, mi a baj a korlátozással :-)

azóta a legkisebbem ovis lett, délelőttönként van csak bent, mert egyenlőre így is eléggé elfárad, de már izgatja a bentalvás, mert rajta kívül csak 1 kisgyereket visznek el, mindenki más maradhat. mondogatja, h bent szeretne aludni, úgyhogy el fog jönni az idő, mikor megpróbáljuk, és ezentúl ezt legálisan, vita nélkül tehetjük. remélem, aláírja a közt.elnök!
Előzmény: Maria23 (243)
Maria23 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 243
Sziasztok kedves Anyukák!
Az Országgyűlés október 14-én elfogadta azt a módosító törvényjavaslatot, mi szerint a főállású anyák gyermekeinek elhelyezésére már nem vonatkozik a napi 5 órás időkorlát. Az Országgyűlés Elnöke már aláírta.
Az alábbi linkre kattintva láthatjátok, hogy jelenleg a Köztársasági Elnök aláírására vár már csak a módosító törvényjavaslat:
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=38&p_izon=5482

A módosító törvényjavaslat:
http://www.parlament.hu/irom38/05482/05482.pdf

Remélhetőleg napokon belül megjelenik az elfogadott törvény a Magyar Közlönyben, és megoldódik a gyermekek napközbeni ellátása!
7808 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 240
Köszi a válaszokat! Tudom, hogy minnél több gyerek, annál többe kerül. Egyébként van munkahelyem, csak sajna 8 orába nem tudok visszamenni. Ennek meg van az oka. Ez nem VICC.
Kriza Creative Commons License 2008.01.16 0 0 239
én elolvastam a többi hsz-t is, hasonlóak ehhez :-)

mindenesetre nem értek egyet azzal, hogy hosszútávú befektetésnek nem jók a gyerekek... éppen annak jók :-)
Előzmény: Shiro (238)
Shiro Creative Commons License 2008.01.15 0 0 238
Hát, ahogy most újra olvasom, lehet, hogy Neked volt igazad...
S.
Előzmény: Angiszeged (236)
piglet Creative Commons License 2008.01.15 0 0 237
Három gyerekkel dolgozni ott ahol kettővel is nehéz és munkanélkülire kellene menned? Hát persze!
Jó reggelt kívánok ez itt a Föld nevű bolygó.:-)

Gyet mellett dolgozni, max 4 órát lehet. Jóóóóóóóóóóó sok ilyen munka van. Ismét leírom. Jó reggelt kívánok ez itt a Föld nevű bolygó.:-)
Előzmény: 7808 (233)
Angiszeged Creative Commons License 2008.01.15 0 0 236
Jah, símán lehet, kijöttem már az indexes gyakorlatból:DDD
Előzmény: Shiro (235)
Shiro Creative Commons License 2008.01.15 0 0 235
Ez most komoly szerinted? Én azt hittem, hogy csak viccel....
S.
Előzmény: Angiszeged (234)
Angiszeged Creative Commons License 2008.01.15 0 0 234
Kedves szám, a Gyed viszont csak 2 évig jár, a munkavállalás esélye pedig a gyerekek számának növekedésével csökken, egyre nehezebb, 2gyerekkel sem könnyű, 3-mal sokszor esélytelen... :(
GYET mellett csak 4 órás állást lehet vállalni.

No nem a 3 gyerekről akarlak lebeszélni, ha ez minden vágyatok, hajrá, nincs is szebb a nagycsaládnál:), de ne anyagi megfontoltság vezessen a döntéshez. 3 gyereknél sok a kedvezmény, de összeségében mégiscsak "ráfizetés" minden újabb gyerek:))), befektetésnek nem jó. Hosszútávúnak semmiképp.
Előzmény: 7808 (233)
7808 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 233

Kedves Piqlet!

A gyedem több lenne,mint a munkanélkülim! Utána ugyis mennék vhova dolgozni, egyébként gyet mellett is munkát vállalni?

Köszi

piglet Creative Commons License 2008.01.15 0 0 232
Bocs, de anyagiak miatt harmadik gyereket vállalni - háááááááááááát elég nagy baromság.
Előzmény: 7808 (231)
7808 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 231

Sziasztok!

Miért jo főállásu anyának lenni? Érdemes 3. babát vállalni? Én anyagiak miatt kérdezem. Milyen segitséget ad az állam?

Nekünk 2 baba van, de probálkozunk 3.-kal. Mivel falun lakunk, igy jobbnak látom a gyerekvállalást, mivel munkahely nem biztos, hogy állando lesz. Gondolok bejárásra a munkahelyre.

Köszike

Kriza Creative Commons License 2008.01.14 0 0 230
bocs, félreolvastam, igazad van.
Előzmény: zso70 (228)
mattoo Creative Commons License 2008.01.14 0 0 229
De ikres GYES mellett is lehet dolgozni, úgyhogy bármelyik gyerekkel vagy GYES-en mehet a kölök oviba, bölcsibe, iskolába... akár napi 10 órára is. A GYES-nél egyedül a nagyis GYES számít, amikor nagyszülő kapja az ellátást, akkor az, aki után kapják, nem lehet x óránál többet állami intézményben, de tesó már igen.
Előzmény: zso70 (228)
zso70 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 228
GYES en lehet, mert pont az egy évet betöltött, hármat  még nem alatt jár a GYES. Max az ikreseket érinti ez, bár lehet, hogy rájuk külön jogszabály érvényes, mert három évet betöltött , akkor max 5 órát lehet.
Előzmény: Kriza (226)
mattoo Creative Commons License 2008.01.14 0 0 227
Bocs a belekotyogásért, gyes alatt lehet bármeddig, mert gyes folyósítása mellett lehet dolgozni.
Előzmény: Kriza (226)
Kriza Creative Commons License 2008.01.14 0 0 226
sőőőt, ha jól értem, eszerint már a gyes alatt sem maradhat 5 óránál tovább a gyerek intézményben, eddig ez nem volt - vagy igen??

mindenesetre erősen :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((
Előzmény: zso70 (225)
zso70 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 225

szerintem, a HVG fogalmazhatna pontosabban, vagy rosszul adta meg a trv-t és paragrafust, mert a magyarorszag.hun előbányásztam a cikkben említett trv-t, ami ezt írja:

 

(2) A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek

a) a Cst. 20. §-ának (1) bekezdése szerinti személy esetén egyévesnél idősebb, illetőleg

b) a Cst. 20/A. §-ának (1) bekezdése szerinti személy esetén háromévesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg.

(3) A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti, ha

a) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést igénybe vevő gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

b) a gyermek a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 68. §-a (3) bekezdésének a) pontja alapján veszi igénybe az ellátást,

c) a gyermek a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést nem a lakó-, illetve tartózkodási helyén veszi igénybe,

d) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést iskolában tanuló gyermek veszi igénybe,

e) az a)-d) pontok hatálya alá nem tartozó gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot - amelybe a napközbeni ellátás keretében nyújtott étkezés, valamint a kötelező vagy ajánlott fejlesztő foglalkozás időtartama nem számít bele - nem haladja meg.

(4) A Cst. 27. §-a (1) bekezdésének b) pontja alkalmazásában nem minősül szociális intézményi elhelyezésnek a gyermek rehabilitációs, habilitációs célú foglalkoztatására irányuló napközbeni intézményi elhelyezése.

Előzmény: mzsperx (223)
Shiro Creative Commons License 2008.01.14 0 0 224
A magyarorszag.hu-n a mai nappal hatályos jogszabály ezt írja:

(3) A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti, ha

a) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést igénybe vevő gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

b) a gyermek a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 68. §-a (3) bekezdésének a) pontja alapján veszi igénybe az ellátást,

c) a gyermek a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést nem a lakó-, illetve tartózkodási helyén veszi igénybe,

d) a napközbeni ellátást biztosító intézményi elhelyezést iskolában tanuló gyermek veszi igénybe,

e) az a)-d) pontok hatálya alá nem tartozó gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot - amelybe a napközbeni ellátás keretében nyújtott étkezés, valamint a kötelező vagy ajánlott fejlesztő foglalkozás időtartama nem számít bele - nem haladja meg.

Tehát nem bármelyik gyerek és nem bárhol.

Bár a 3gyerekesben levezettem, most ide is átmásolom:

Szerintem még az ovisoknak is lehet kiskaput találni amennyiben a gyerek bemegy mondjuk 8-ra,
fél 9-ig reggelizik, - ez az értelmezésem szerint nem számít bele az 5 órába
torna a lúdtalpa miatt 9-ig ajánlott foglalkozás,
9-10-ig szabadon játszik
tízóraizik (szintén nem számít bele), majd rajzol a kézügyessége fejlesztéséért fél11-ig szintén nem számít bele az időbe
aztán 12-ig másfél óra szabad foglalkozás
ebéd - szintén nem számít bele
aztán 2 óra alvás ez eddig összesen 4,5 óra

Tehát, olvasatom szerint, ha az óvónénik kellően meg tudják indokolni, hogy milyen fejlesztést végeznek a gyereken, akkor akár alvás utánig is maradhatnak az oviban.

S.
Előzmény: mzsperx (223)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.14 0 0 223
HVG különszám, 62. oldal:
"Változás 2008 jan. 1-től: Gyermeknevelési támogatásban részesülő szülő gyermekei időorlát nélkül vehetnek igénybe bármilyen napközbeni ellátást (2007 végéig naponta maximum 5 órát tölthettek például napköziben, óvodában). ld a 223/1998 kormányrendelet 22 paragrafusában."
piglet Creative Commons License 2007.11.29 0 0 222
Mi amúgy olyan környéken lakunk, ahol leginkább csak fiatalok laknak, a sulink meg 12 perc autóval, az ovi 15 perc. A nagyokat egyébként ilyen esetben nem szoktam magammal vinni már, gond nélkül itthon tudnak lenni egyedül félórát. Telefon, kulcs van náluk. A kicsit vagy viszem, vagy kitalálok valamit, de beteg gyereket hurcolni, na azt nagyon utálom.
Előzmény: piglet (220)
cory Creative Commons License 2007.11.29 0 0 221

TüNdi: nem nem unokázik mesterfokon, hanem néhány éve szenteste kijelentette, hogy ő nem óhajt unokázni. Házi megőrzősen sem! Hát ez van.

Szomszédok közt majd körbenézek.

Előzmény: tüNdi (219)
piglet Creative Commons License 2007.11.29 0 0 220
39 fokos lázzal is?
Előzmény: tüNdi (219)
tüNdi Creative Commons License 2007.11.29 0 0 219

Nálam iskolásból is van bőven.

 

Ha van nagyszülő, aki nem lakik a holdban, akkor lehet, hogy ha nem is unokázik mesterfokon, de egy otthoni örzést bevállal. És akkor te elballagsz szépen a nagydedért. Másik tipp: nézz körül a szomszédban, hátha van idősebb néni-bácsi, aki szívesen elvállalja, hogy őrzi a kicsi(ke)t,betege(ke)t míg te elrohansz a nagyért.

 

(lehet követ dobálni, amikor nálam betegség van, jól felöltöztetem és viszem a beteget is. Eddig még nem ártott. Nekünk nagyi még unatkozó sincs.)

Előzmény: cory (218)
cory Creative Commons License 2007.11.29 0 0 218

Köszi a válaszokat, meg a gyerkőcök nevében is :)

 

TüNdi: most még működik ez, de jövőre a nagy iskolás lesz, onnan nem hiányzohat csak úgy.

 

Az oviból még meg tudom oldani közelben lakó anyukával, az ment eddig is, de a suliba 99%, hogy nem jön majd senki innen, mert bár 2 buszmegállónyira van tőlünk, de másik kerület. Még egy picit reménykedem, hogy a jelenleg egyáltalán nem unokázó szüleim vész esetén elhozzák a nagyot, ha valamiért muszáj.

 

Benkri: én a csecsemőtanácsadást simán kihagytam a kicsivel rögtön az elején, mert 3 hetes volt Liza, mikor Balu skarlátos lett, úgyhogy se mi a betegrendelésre, se védőnő ide nem jött.

Ha beteg valamelyik, akkor én időpontot kérek a betegrendelésre telefonon, és leviszem akkor őket (a picit is, mert nem tudtam hova tenni), és csak annyit vagyunk a rendelőben, míg leveszik meg felveszik a kabátjukat.

Shiro Creative Commons License 2007.11.29 0 0 217
Nálunk van egy anyuka, akinek szintén oda jár a kisfia és ilyenkor (meg pl. most is, hogy nem mehetek ki), csekély anyagiakért bébiszittel, vagyis hazacipeli a másik kettőt az oviból. (pénzt nem ő kérte, hanem még amikor dolgoztam és néha nem értem oda az oviba abból maradt meg)
s.
Előzmény: cory (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!