Keresés

Részletes keresés

lov_le_s Creative Commons License 2014.05.12 0 0 265

Ilyen engem is érdekelne, ha tud valaki!!!

Előzmény: törpikert (264)
törpikert Creative Commons License 2012.08.29 0 0 264

Szervusztok! Eladó 60 cm-es fémtárcsát keresek ! Flekken sütéshez! Kérem emailban vagy itt üzenjetek! Köszi!

kulináris kóstológia Creative Commons License 2009.05.29 0 0 263

Köszönöm Boar!

Ennyi "negatívumuk" után igazán "megérdemlik", hogy lelkük gőzben, füstben szálljon (f)el, - miután földi maradványuk kulináris élvezetté lesz! Jó ízlésed van!  

Előzmény: Boarhunter (262)
Boarhunter Creative Commons License 2009.05.26 0 0 262
Szia,
tilalom nincs rá, hacsak azt nem veszed annak, hogy néhány vízbe tilos VISSZADOBNI...
A halászok nem szeretik, mert gazdasági jelentősége csekély, viszont lehalászásnál szépen kiszúrja a halászcsizmákat. A horgászok sem szeretik mert lerágja a bojlit, illetve ha rádtalál egy raj, mást aligha tudsz fogni.
Én meg szeretem mert rohadék húshorgász vagyok és imádom a húsát... :-)
Előzmény: kulináris kóstológia (261)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2009.05.25 0 0 261

 

Érdekes, hogy gyerekkorunkban mindez nem jelentett hasonló elő-, és elkészítési akadályt/problémát! Kifogtuk a törpeharcsát, és finomság készült belőle!?

A "Hogyanság"? finomítása most jön elő, amikor "túlkorosakká" lettünk?

Külön érdekesség, hogy pl. a Bosnyák téri piacon kérésre sem tudtak hiteles infot adni, a törpeharcsa lehetséges beszerzésére vonatkozólag!

 

Kedves Boar!

A törpeharcsára is van tilalom!?

(Nem vagyok horgász, sem halász, csak szeretem a halféleségeket!) 

Legyen bajai módra (itthon) főzött halászlé, avagy az M5-ös mellett főzött Fehértói,

- abba is jutnia kell a gyufatésztából, - még a szegedi szentségtörés mellett is!

 

Ne legyek on- topic: a törpeharcsa sütve/főzve is jóóó! 

homerx Creative Commons License 2009.05.25 0 0 260
sima paprikas liszt a lelke :) szeretem a torpet.
Előzmény: krizsi_l (259)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 259

Kössz a tippeket.

A hétvégét egy gyönyörű erdei horgásztnál töltöttük, fogtunk egy vödörre való törpit. A tó tele van vele, a házi szabály az, hogy ki kell dobni a partra. Csontira kb 5 percenként biztosan jönnek. Jó lenne velük kezdeni valamit.

Boarhunter Creative Commons License 2009.05.25 0 0 258
Én nem szoktam vesződni vele. Ha lébe főzöm, akkor csak hidegvízzel mosom és csak kívülről, ha sütöm, akkor előfordul, hogy a kolléga által említett sóra vagy ecetes vízre bízom a nyálkát. A bontás meg attól függ, hogy mekkorák a törpék és mennyi van belőlük.
Ha kicsik, akkor tarkónál bevágom, letépem a fejét és jönnek vele a belsőségek is, ami nem, azt ujjheggyel kikotorja az ember. Ha szebbek, akkor a három tüskét levágom és hagyományos módon kibelezem őket.
Előzmény: krizsi_l (256)
homerx Creative Commons License 2009.05.25 0 0 257
ket modjat tudom neki:
1. a _nyakanal_ bevagod, fogoval megfogod a bort es lenyuzod egy huzassal (huuuuuuuu)
2. beteszed a mosogatoba, es forrovizet ontesz ra, majd ledorzsolod
3. :) vodorbe beteszed oket, sot ontesz ra, majd egy ido mulva letisztitod.
Előzmény: krizsi_l (256)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 256
Egy lammer kérdés: a törpeharcsát hogy kell tisztítani?
Előzmény: Boarhunter (254)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2009.05.24 0 0 255
A husik mellett még irult-pirult parázs újburgonya, + saját termésű zöld-, és fokhagyma fonnyasztódott. Törpeharcsát a Bosnyákon szombaton még nem tudtunk venni.:-((      
Előzmény: Boarhunter (254)
Boarhunter Creative Commons License 2009.05.24 0 0 254
Én kárászt, törpeharcsát és csirkemájat sütöttem tegnap este. Meg mellé negyedelt hagymát "köretnek".
A csirkemáj nem volt jó ötlet. Nagyon finom lett (borsos, paprikás lisztbe forgattam, akárcsak a halakat), de úgy csapott, fröcskölt, hogy kellettek némi suicid hajlamok a megközelítéséhez.
Tegnapelőtt este is nekiláttam, de a vihar gyorsabb volt. :-(
Előzmény: kulináris kóstológia (253)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2009.05.23 0 0 253

A mai hangulatos délutánon "Kékszemű" tárcsájához hasonlón sütöttünk csirke-, 

pulykamellet, és néhány kárászt előzetesen paprikás lisztben forgatva, salátákkal körítve. Finomakat ettünk.  

Boarhunter Creative Commons License 2009.05.17 0 0 252
Ha kisebb halakat sütsz egészben, azok biztos, hogy nem esnek szét. Forró zsiradék kell, hogy kérgesedjen gyorsan és akkor már nem tapad le. Ha filét süt az ember, az már neccesebb.
Előzmény: sajtmedve (251)
sajtmedve Creative Commons License 2009.05.17 0 0 251
hogy sikerült a hal? Tarok tőle, hogy az nagyon szétesik. Milyen hallal próbálkoztál?
Előzmény: adopt29 (249)
kékszemű Creative Commons License 2009.05.16 0 0 250
Ne add fel!!!

(Nem benned van a hiba, a Zindex a szar...)
Előzmény: csigaszeg (248)
adopt29 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 249
Én most megpróbálok bepácolt halszeleteket sütni rajta a hétvégén remélem nem megy szét nagyon,addig keresek valami jó zöldséget is amit még rádobhatok a tárcsára.Jól hangzik a csirkemájas megoldás is.
csigaszeg Creative Commons License 2009.05.04 0 0 248
Sziasztok!
Egy kis idei termés..............
csigaszeg Creative Commons License 2009.05.04 0 0 247
Sziasztok!
Egy kis idei kép..........
kékszemű Creative Commons License 2009.03.13 0 0 246
Addig is, ameddig megkezdődik az idei szezon, pár kép tavalyról



x20fan Creative Commons License 2009.03.09 0 0 245
Nagy a csend itt régóta.
Évente párszor szoktunk tárcsázni az udvarban, leginkább csirkemájat hagymakarikákkal. A párom kitalálta, hogy neki krumplikarikák is kellenek, de nem volt jó ötlet, mert a krumpli hamar szétment, és tiszta kulimász lett az egész máj. Szóval ne próbáljátok együtt sütni a kettőt, viszont ha külön-külön készül, akkor meg kihűl az első adag.
Mit érdemes még próbálni? Brassói? Vékony hússzeleteknek szerintem jobb a faszenes grill.
Előzmény: Tu - Ja (244)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.09.05 0 0 244

Sziasztok!

 

Gyerekek senki nem sütött-főzött nyáron semmit ? Mindenki nyári álmot alszik téli helyett?

 

Ha valakinek vannk új képei, receptjei vagy bármi amit megosztana a többiekkel tegye fel ide!

Örömmel olvasnánk bármilyen hozzászólást a témában!

 

Üdv

Tu-Ja

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 243

Szia Tu - Ja!

Most kb. 1 hétig nehezen volt elérhető ez a fórum, én is mindenféle kerülő utakon jutottam el idáig. Ma már egyszerűbb volt. Lehet hogy ezután majd jönnek a többiek is.

Üdv.

lazarov

 

 

Előzmény: Tu - Ja (242)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.08.10 0 0 242

Szia lazarov!

 

A recept első olvasásra is igen jó. Biztos nagyon finom lett amikor beletettél mindent az előírt mennyiségből. Egyszer kipróbálom a kemencémben, csak az a bajom, hogy kevesebb szabadnapom van mint amennyi jó receptem és még nem tudom melyiket mikor csináljuk meg.

Majd beszámolok.

 

Üdv.

Tu-Ja

 

u.i.: úgy látom a többiek nem nagyon aktívak itt ezen a fórumon, vagy csak nagyon nyár van? 

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.07 0 0 241

Kösz!

Már tájékozódom egy ideje.

Hálából egy recept, kemencében a legjobb, de konyhai sütőben is elkészíthető:

 

Mézes csülök ( a neve szörnyű, de nem lesz belőle édeskés kaja )

1 db kicsontozott nyers sertéscsülköt kuktában megfőzök. A levét félre teszem!

 A főzővízbe teszek: 4-5- babérlevelet,

                           egész borsot, 

                           5-6 gerezd zúzott fokhagymát,

                           1-2 nagyobb fej hagymát,

                           2 teáskanál piros paprikát 

                           1 teáskanál őrölt majorannát

                           1 csapott evőkanál sót

Amikor a csülök megfőtt kockákra vágom, beleteszem egy nagyobb cserépedénybe, jénai tálba esetleg öntöttvas lábosba, aminek fedele is van.

Elkészítem a következő mártást:

                            4-5 evőkanál étolaj

                            2 evőkanál méz

                            1 evőkanál mustár

                            ízlés szerint őrölt bors ( én keveset teszek )

Ezt ráteszem a kockára vágott főtt csülökre, jól elkeverem és feltőltöm az edényt kb. 2 X 2 cm-es kockára várott tisztíott nyers burgonyával. Felöntöm a csülők főzőlevével, lefedem és mehet a sütőbe vagy kemencébe. Nem kell sok idő hozzá mert csak a krumpli nyers. Az edény nagyságától függ, hogy mikor melegszik át. 40-50 perc forrás elegendő.A vége  előtt 10-15 perccel leveszem a fedőt és kész.

 

Amikor először próbáltam ki, nem mertem beletenni a két kanál mézet és valami egészen gyatra kaja lett belőle, de a receptebe az volt írva, hogy nem szokott maradni másnapra, ezért mégegyszer nekiálltam és ez már egészen más lett.

Üdv.

lazarov

 

Előzmény: Tu - Ja (240)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.08.07 0 0 240

Jó étvágyat a finom kajákhoz!

 

Üdv.

Tu-Ja

 

u.i. A kemencét próbáld meg magad felépíteni, hidd el sok örömöd lesz benne. Saját tapasztalatból mondom és nagyon szeretjük használni. Itt nézz körül: www.kemencebence.hu

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 239

Szia TU - Ja!

A cég neve:BIMBÓ Vas- Műszaki Kereskedőház, Kecskemét, ára 7620.- Ft,+ 2154.-Ft postaköltség. Hamar megkaptuk.

Közben körülnéztem a Gazdaboltokban, volt, de csak komplett bográccsal, lánccal meg a jó ég tudja mi volt még hozzá, a legolcsóbb olyan 23.000.- FT körül volt. Annyit nem akartam rá költeni, mert talán jövőre éppíttetünk egy kemencét, vagy inább egy szabadtéri tűzhelyet, ahol lesz hely bográcsnak is.

Jól láttad, egy vaslemez van rajta, aminek a közepe kör alakban ki van vágva, hogy a vok ne lógjon nagyon bele. Így is sikerült elsőre túlforrósítani és a mustár ilyenkor szeret leégni, az íze jó volt, csak nehéz volt elmosni a vokot.

A lemez azért is kell, mert a kissebbik bográcsunk csak 4 literes és egyszerűen beleesne.

A festék még talán a következő sütés-főzéskor sem ég le róla,de ez nem baj.

Mos minden hétvégén valami olyan kaját eszünk, amihez kell a bográcsház.

Üd.

lazarov

Előzmény: Tu - Ja (235)
Boarhunter Creative Commons License 2008.08.06 0 0 238
Sajnos nem. Bográccsal együtt volt kirakva, de épp csak rápillantottam, nem láttam az árat.
Előzmény: Tu - Ja (237)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.08.06 0 0 237
Nem emlékszel az árára?
Előzmény: Boarhunter (236)
Boarhunter Creative Commons License 2008.08.06 0 0 236
A minap a praktikerben láttam ilyet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!