Keresés

Részletes keresés

Svatopluk Creative Commons License 1 napja 0 0 33198

Miért, talán nincs elég baja a városnak nélkülük is?

Egyébként meg ha megjöttek volna, borítékolom, hogy most azon menne a rinya, hogy minek ezek ide - részben jogosan...

Én amúgy úgy emlékszem, azt nyilatkozták le - kínosan ügyelve a feltételes módra - hogy jöhetnek, nem pedig hogy jönnek.

Előzmény: ego2 (33196)
hory004 Creative Commons License 1 napja 0 0 33197

Szerencsére a többi város sem kapta még meg azokat a műanyag hamutartókat. Van velük baj rendesen.

Előzmény: ego2 (33196)
ego2 Creative Commons License 1 napja 0 0 33196

Nem arról volt szó még valamikor nyáron a parasztvakító város vezetés részéről egy cikkben lenyilatkozva, hogy jönnek az elektromos midi buszok Pécsre. Az első szeptemberben már itt lesz a továbbiak pedig decemberben és a vége márciusban ??? Lehet más naptárt használnak mint az átlag ember :) az enyémen már elmúlt a szeptember. 

Gábrisvitéz Creative Commons License 2 napja 0 0 33195

Nagy köszönet mindenkinek az észrevételekért! Én teljesen véletlenül erre bukkantam rá:

https://www.bama.hu/baranya/retro-az-egyik-legsulyosabb-pecsi-autobuszbaleset-314572/

Most tudom, hogy maflán fog hangozni amit írok, de nekem szegediként annyira megdöbbentő volt egy hegyről lezúduló busz balesete, hogy elkezdett érdekelni. Az 1983-84-es Dunántúli Naplókban kotorásztam. Amit összefoglalva leírtam, azokban találtam az esettel kapcsolatban. Ami ezekben nem volt leírva, arról nekem nincs tudomásom, de nem is foglaltam állást a személyekkel kapcsolatban se pro, se kontra. Mindezért reméltem is, hogy itt lesz olyan, aki érdemben hozzá tud tenni az általam hozzáférhető infókhoz. Szóval tényleg köszönök bármilyen kiegészítést!

FOMA Creative Commons License 2 napja 0 0 33194

Vétel. Azokhoz valóban kell némi idő.

Előzmény: trizs77 (33193)
trizs77 Creative Commons License 2 napja 0 0 33193
Előzmény: FOMA (33191)
trizs77 Creative Commons License 2 napja 0 0 33192

Nem erre, nem ezekre gondoltam.

Az ezt megelőző, másik kettőre.

Előzmény: FOMA (33191)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 0 33191
Előzmény: trizs77 (33189)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 0 33190

Nem Biogal, medicor, erre gondoltam. 

http://iho.hu/hir/husz-eve-tortent-az-egyik-legsulyosabb-kulfoldi-magyar-buszbaleset

Én több évvel később, 1988-ban jártam először busszal Ausztriában, amikor már a fegyveres testületek tagjai is kaphattak kék útlevelet, ha jól emlékszem, akkor a BM központi garázs adta a buszt.

Előzmény: trizs77 (33189)
trizs77 Creative Commons License 2 napja 0 0 33189

Volt több, nagy, közfeltűnést keltő, magyar buszbaleset Ausztriában.

Az egyik 255-ös Ikarussal, a másik egy öreg (19 éves ?) Neoplannal, a harmadik-negyedik már nem emléxem milyen buszokkal.

Viszont ha már itt vagy.

Segítenél Gábrisvitéz olvtársunknak azzal, hogy előkeresed a régebbi, pécsi, lezúdulunk a belvárosba a hegyről című buszbalesetek újság cikkeit?

Mintha lenne vmi halvány protekciód az ilyen keresésekhez...........................:-)))

Előzmény: FOMA (33188)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 0 33188

Ha jól emlékszem, akkor a Biogál gyógyszergyár buszának a balesete volt, ami nagy port vert fel itthon és Ausztriában egyaránt. Utána én is jártam egy-egy alkalommal Ik-250-essel és Ik-256-ossal Bécsben és Salzburgban, mindkettő volános kocsi volt.

Előzmény: trizs77 (33186)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 0 33187

OFF

"új alkotmány ünnepe" 

Simán "Alkotmány ünnepe" volt, így szerepelt a naptárakban is, akad még néhány nálam azokból az időkből.:-) Az viszont valóban úgy volt, hogy ezen a napon az állami ünnepségek az alkotmány mellett az "Új kenyér", valamint az "Államalapítás ünnepe" címen is futottak.

ON

Előzmény: vaskerék (33184)
trizs77 Creative Commons License 3 napja 0 1 33186

Nem véletlen, hogy pár évvel később egy súlyos baleset után az Ik200 buszcsaládot kitiltották Ausztria útjairól.

---------------

Hamis és valótlan állítás.

Kocsmakultúra része.

NEM tiltották ki.

Akkor is, ma is, bármikor mehet Ausztriába Ikarus-200-as család autóbusza.

trizs77 Creative Commons License 3 napja 0 0 33185

Ha érdekel a dolog, akkor tudd, hogy 1950-től számolva - ha jól tudom - ez volt a harmadik hasonló baleset Pécsen.

Mind a három a Széchenyi tér közelében játszódott le.

Egyik, mely hasonló módon ért véget egy Ik-30-t érintett, a másodikban vagy ik-60 vagy Ik-620 volt a tettes.

Előzmény: Gábrisvitéz (33183)
vaskerék Creative Commons License 3 napja -1 0 33184

Emlékszem a balesetre.

A poroltót használó férfi az egyik osztálytársam édesapja volt.

Az épület ahol megállt a busz egy másik osztálytársam otthona akkor.

Történetesen abban az épületben működött a belvárosi bérletpénztár.

Egy mai barátom a Mecsek-cukrászdából lépett ki, amikor a busz a tér keleti oldalán robogott.

Egy korábbi itteni tag az állatkertnél szállt volna fel, ha nem lett volna annyira tömött a busz.

Az utcai fesztivál ezerkilencszáznyolcvanháromban nekem új. Nem halottam ilyesmiről. Egyszerűen ünnepnap volt. A korszellemnek megfelelően hol "új kenyér ünnepe" hol pedig az "új alkotmány ünnepe" Lényeg, hogy valami "új".

A nyári vakáció vége, séta az erdőben, sok ember ment fel a TV-toronyhoz, az állatkertbe, vagy a belvárosban nézegette fagyizva a kirakatokat a Kossuth Lajos utcában (igen, volt akkoriban ilyen szabadidős tevékenység).

A baleset oka valóban műszaki hiba volt, de árnyaltabb, mint amit a pártállami rezsim bírósága feltárhatott volna.

Az autóbusz fékbetétei hullámosra vetemedtek a hőhatás miatt (...). Normális esetben annak anyagminősége

olyan, hogy ez nem történhet meg. Mégis megtörtént. Hát legyen hibás a szerelő meg a technikus, akik azt

szerelik be, ami van. Ha a műszaki paramétereket nem kielégítő anyagminőségből gyártott van, akkor az van.

Ilyen körülmények között csak az akkori sofőrök felkészültségén, és a szerencsén múlott hogy többször, vagy súlyosabb baleset nem következett be Pécsett. Nem véletlen, hogy pár évvel később egy súlyos baleset után az Ik200 buszcsaládot kitiltották Ausztria útjairól.

Előzmény: Gábrisvitéz (33183)
Gábrisvitéz Creative Commons License 3 napja 0 2 33183

Nem túl rég láttam egy képet egy döbbenetes pécsi buszbalesetről, megpróbáltam kicsit utánanézni. Íme az eredmény:

http://gabrisvitez.oldalunk.hu/site.php?sd=gabrisvitez&page=Jl6RjgT_wZ

Molotov a koktél Creative Commons License 3 napja 0 0 33182
Molotov a koktél Creative Commons License 5 napja 0 0 33181

Össze jött a milliárd. Sokba kerül az adófizetőknek ez a pécsi sütőipar. https://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/490972_milliardos_belso_tartozas_orli_a_varosi

vt976 Creative Commons License 6 napja 0 0 33180

Köszönöm az infót! Sejtettem, hogy kockarendszám. Így igaz lehet "13-as ház" hozzászólása, és frissen adták ki a rendszámot.

Előzmény: < R o d o l f o > (33178)
trizs77 Creative Commons License 6 napja 0 1 33179
< R o d o l f o > Creative Commons License 6 napja 0 0 33178

Előzmény: vt976 (33175)
13-as ház Creative Commons License 2017.11.14 0 1 33177

A kockarendszámok sokáig megmaradhatnak az okmányirodákban, vidéken főleg. 1997-ben még kaphatott AIJ rendszámot egy új Ikarus. 1998-ban a VB IK280-asai DUD kombóval álltak forgalomba. A 2010-es évek elején egyes vidéki tűzoltóautók KAY rendszámkombót kaptak. Szintén olyan 2011-12 körül egy Scania szippantós és egy Ikarus városnéző busz még JOB rendszámot kapott. A BKV 2011-ben KPX vagy 2015-ben LPZ és LZZ kombókat kapó buszairól nem is beszélve. Ez csak néhány példa.

Előzmény: ego2 (33176)
ego2 Creative Commons License 2017.11.14 -1 1 33176

Lehetne kerek is akkor is a K-s az 2006-os rendszám :D

Előzmény: vt976 (33175)
vt976 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 33175

Vagy hátul kockarendszáma van?

Előzmény: ego2 (33174)
ego2 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 33174

11 évig ? :O

Előzmény: < R o d o l f o > (33173)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.11.12 0 0 33173

Vagy félre volt téve...

Előzmény: ego2 (33172)
ego2 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 33172

Biztos örökölte :D

Előzmény: JLW-470 (33171)
JLW-470 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 33171

2017-ben KPX? :) 

Előzmény: < R o d o l f o > (33170)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.11.12 0 1 33170

hory004 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 33169

Remek cikk, az írója legalább a helyszínre kitehette volna a lábát, hogy kiderüljön, hogy hova megy ez a g*cisok autó. (Azt már meg sem kérdezem, hogy miért erre...)

A videóból két dolog derül ki: Délelőttig ha a reggeli Rákóczi út nem verte volna szét a mentrendet, akkor majd ez, illetve nem csak a menetrend verődik szét, hanem ezeken a remek utakon az autók is.

--

Operatív menetirányítás sincs a csúcson, egy kieső 4*-es délután (az Árkádnál biztos, hogy 10+ perces lyuk volt, a második kocsi is +4-gyel jött, a következő is késett, de azon legalább volt hely). De legalább a két 3-as vonatozott, utóbbin kevesebben voltak, mint amennyien a főpályán várták a 4-est.

(Nyilván járat közepén nem szép dolog, de aki a főpályán a 3-ason ül, annak a perccel mögötte jövő 6/8-as minimális szívással jó, ellenben a mártírokról eltakarított utasoknak kb 7-8 percet jelentett volna, mert a késő 4-esre már nem fértek fel, és az azon ülőknek sem kell percek várni minden utascserekor.)

* vagy bármilyen származéka

Előzmény: bendeguz90 (33167)
MCA-001 Creative Commons License 2017.11.09 0 1 33168
bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 33167
trizs77 Creative Commons License 2017.11.07 -1 0 33166

Úúútálom mikor lustaságod miatt dolgoztatsz....................:-)))

Jó pár kattintgatásomba került előkeresni a vonatkozó rendelet azon három sorát ami abból ide tartozik:

.......".....a mostani titokszabályzat 2. sz.melléklete az első számú titokkörben titkosítandónak sorolja mindjárt a második helyen az "Utasszámlálási- és ezzel kapcsolatos adatbázisból nyerhető adatokat.

A minősítés ideje : 3 év"...........

--------------

másik:

a 3 év NEM politikai meghatározás  hanem időhatározó.

Ugyanis szeretett államtitkárunk 2010 őszén emelte jogszabályi szintre az addig csak társasági belső utasításokban leírt, .......az utaszám = titok.........hitvallást.

Tehát az utasszámlásból készített végkövetkeztetés, jelentés, az elkészítését követő 1097. naptól kezdve, már nyílt adat.

addig nem.

Előzmény: vaskerék (33162)
trizs77 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 33165

Vita = szappanbuborék fújkálás.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez egy új, XXI.századi izmus vita definíciója lehet.

Még nem ismerem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nálam a vita = véleménycsere.

Amúgy én még úgy tanultam, meg sok millióan úgy 2000 éven át, hogy :

vita = Két vagy több személy szellemi küzdelme valamely kérdés eldöntésére

trizs77 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 33164

Ha a Dunántúli Napló arra kíváncsi  hogyan alakul a Pécs-Budapest relációban az Intercity-k utasszáma, azokat hivatalos úton megtudja, és közli.

Például az egyik újságíró gyakornokuk telefonál a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóságára, és megkérdezi.

Nem titok.

----------------------------

Nem nyert.

Titok.

Legalább a MÁV saját - erre vonatkozó belső szabályzatát - olvasd el.

azon kívül, Fónagy kezdeményezésére, 2011-től minden utasszámlálási adat, üzleti titoknak minősül.

Megszavazták.

trizs77 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 33163

A MÁV Zrt. még soha nem volt ennyire nyitott, és transzparens mint ma.

--------------

Látom nagy az ismeret hiány.

1./ a MÁV Zrt ma maga is titkolózó.

2./ Ha a MÁV Zrt ma nyílt lenne (nem lehet) akkor kormányrendelet tiltja neki, 2011 óta, hogy titkolózzon.

vaskerék Creative Commons License 2017.11.07 0 0 33162

A MÁV Zrt. még soha nem volt ennyire nyitott, és transzparens mint ma. Ha a Dunántúli Napló arra kíváncsi  hogyan alakul a Pécs-Budapest relációban az Intercity-k utasszáma, azokat hivatalos úton megtudja, és közli.

Például az egyik újságíró gyakornokuk telefonál a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóságára, és megkérdezi.

Nem titok.

Vannak okostelefonos alkalmazások, mint: vonatdroid app, BKK Futár, Tüke busz, stb, ahol vonatok, buszok,

villamosok, trolik pontos helyzete látható térképen. Ha arra vagyok kíváncsi, hogy a pécsi főpályaudvar előtt

éppen melyik UIC sorozat/pályaszámú mozdony áll, nem probléma az információhoz férés. A kütyü mutatja.

Nem titok.

Vitázni lehet színekről, ízekről, ízlésről.

Vita = szappanbuborék fújkálás.

Előzmény: trizs77 (33157)
trizs77 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 33161

Ez nagyon helyén való szám.

Ha reggel üzemkezdettől (5.00 óra jó ?) este 23.00-ig óránként megy a Bz Komlóról Sásdra akkor szerinted a 18 járaton hányszor  lesz komlói indulóban 13 utas ?

azon a viszonylaton (Komló-Sád-Dombóvár) van X utas.

Bár ma is igaz az a közlekedésgazdaságtani alaptétel, miszerint :

...."....a közlekedési kínálat, közlekedési igényt gerjeszt..."

úgy gondolom, ha óránként megy vonat, vagy busz Komlóról Sásdra és Dombóvárra, az elszállított utasok napi száma, lényegesen nem változik.

Változni fog, sőt nőni fog.

De ha X eddig 100 volt, akkor az óránkénti közlekedéssel X ezentúl vagy 100-130 lesz, vagy 120-140.

Előzmény: FOMA (33160)
FOMA Creative Commons License 2017.11.03 0 0 33160

Ehhez gy adalék. Amikor Komló - Bp- Komló viszonylatban naponta utaztam, akkor reggelenként a 38619-cel általában 13 fő indult el Sásd/Dombóvár útirányon. 

Előzmény: trizs77 (33153)
Balázs1a Creative Commons License 2017.11.03 0 0 33159

"Komlóról Dombóvárra 25 fő, Sásdra 24 fő ingázik.

Ebben benne van mindenki.

[...]

Ha óránként járnak a vonatok vagy buszok akkor se lesz több utas."

Helyes ez a következtetés? Ha az ingázás két pont között tömegközlekedéssel nem megoldható (beleértve azt is, ha az egyik irányban lenne is alkalmas eljutási lehetőség, de már visszafelé nem, beleértve azt is, hogy sokaknak két társaság bérletét is meg kéne venni, hogy igen nagy alkalmazkodással talán tudjon tömegközlekedni), akkor az ingázás nem valósul meg, és a jelen időben mért (mérhető) adatok erre vonatkoznak. Ez (a korábban betett adatsorral együtt) nem az utazási szándékról szól. (És a személygépkocsi se mindenkinek alternatíva.)

Számomra érdekesebb annak megfigyelése, amit a nem közforgalmú "világ" lép ilyen helyzetben. Amikor cégek / gyárak elindítják a szerződéses járataikat olyan viszonylatban, ahol közforgalmú járatok nem vagy csak ritkán közlekednek, és pillanatok alatt megtelik sokszor nem is csak egy busz. Iskolajáratokra ugyanez igaz, bár pont Komló környékén kevésbé vagyok tisztában a helyzettel.

Bár egy félig off észrevételem van, kiemelkedően sok komlóit látok messzebbi területek munkásszállóin, kiemelkedően sok komlói jelentkezett bv-s dolgozónak az ott "épülő börtön" hírére, vagy éppen határvadásznak...

trizs77 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 33158

Nem javaslok összekeverni (persze csak véletlenül) kettő, mást és mást jelentő fogalmat.

Az egyik = egy városból az egyik irányba ingázók száma.

A másik = ugyanabból a városból, ugyanabba az irányba utazók száma.

a két szám sohasem egyforma.

a második szám az elsőnek, nem ritkán, sokszorosa.

Előzmény: vaskerék (33155)
trizs77 Creative Commons License 2017.11.03 0 1 33157

Ha egy utasszámlálásból, bárki, téves következtetést von le, akkor vele vitatkozni kell.

A vita nem veszekedés.

A vita = véleménycsere.

Mivel a mostani hatalomnak ez most nem érdeke, Putnok szépe egy kormányrendelettel egyszerűen titkosíttatta a magyar közforgalmú utasszámlálások eredményeit 2011-ben.

Nem vicc.

Rákosinál tényleg titkosak voltak ezek a számok, de 1964-től már nem.

Akkor hová tértünk vissza, egy síma, nem politikai, hanem közlekedés szakmai kérdésnél ?

bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33156

" Nem véletlen, hogy az alapadatok nem

publikusak a köz számára."

Pedig egy állami cégről beszélünk. Még, ha egy magán cég titkolózna, akkor talán érthető lenne, de állami cégnél ez megengedhetetlen. 

vaskerék Creative Commons License 2017.11.02 0 4 33155

Gazdája voltam (bármit is jelentsen ez) egy ilyen utasszámlálásnak. Az adatok nem így néztek ki.

A merítés iskolaidőben, tavasszal, egy teljes hét három napján, az első járattól az utolsóig a teljes

viszonylatok minden megállójára, állomására kiterjedt egy bizonyos vasúti hálózaton. Nem most volt.

A született tetemes mennyiségű táblázatot nem lehetett egyetlen oldalra redukálni, a következtetések

levonására nem voltam felhatalmazva. Ezért szkeptikusan állok a néhány soros végkövetkeztetések

előtt, mert tudom hogy végtelenül szakmaiatlan, és a döntéshozókat érdekeiknek leginkább fekvő

következtetések és döntések meghozatalára sarkalhatja. Nem véletlen, hogy az alapadatok nem

publikusak a köz számára.

Azért, hogy egy meddő vitát megelőzzek, írok egy egyszerű közérthető hasonlatot:

Egy kamaszlány felsóhajt: - A fiúknak sokkal könnyebb barátnőt találni, mert több nő él a Földön mint

férfi.

Az állítás igaz?

Igen, több nő él a Földön mint férfi.

A következtetés is igaz?

Nem.

Több fiúcsecsemő születik mint lány, a korfa szerint bontva 30. életév körül lesz létszámban egyenlő a

két nem. Vagyis éppen a párválasztás időszaka alatt 16-30 életév a női nem előnyben van a párválasztás

terén.

Tizenkét - tizenhárom éve olvasgatom a kamaszlányos sóhajtozgatásokat. Egy igaz állításból mindig sikerül

a hamis következtetésig eljutni.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33154

"Komló - Sásd reláció: 33 eljutás, ebből 16 közvetlen.

Komló - Dombóvár reláció: 28 eljutás, ebből 2 közvetlen.

Komló - Kaposvár reláció: 19 eljutás, ebből 1 közvetlen."

Ezek a járatpár számok sem mondható sűrűnek. Továbbra is azt gondolom, hogy a 47-esnek a jelenleginél nagyobb szerepet kellene kapnia a komlói regionális közlekedésben. 

Előzmény: vaskerék (33148)
trizs77 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33153

Komlóról Dombóvárra 25 fő, Sásdra 24 fő ingázik.

Ebben benne van mindenki.

Iskolás + dolgozó.

Kb. egy busznyi utas, naponta.

Ezen a 49 főn kell osztoznia a :

- személygépkocsinak,

- busznak,

- motorkerékpárnak,

- vonatnak.

Ha óránként járnak a vonatok vagy buszok akkor se lesz több utas.

Maximumra ha hozzáadunk még pár kisfaluból pár embert, jellemzően 1-5 főt.

trizs77 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33152

Előzmény: vaskerék (33148)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33151

Pécsiek részéről közlekedtetett Pécs-Kaposvár, Kaposvár-Sásd-Pécs járatokon napok óta a BOU-AOB(Ik 250) páros egyike pótol. Lehet valamit tudni erről, hogy miért, és mi helyett vannak? :)

sínbohóc Creative Commons License 2017.11.02 -1 0 33150

A keresett szó az irónia, vagy a vitriolos.

Meg a magyarázkodás...

Előzmény: vaskerék (33149)
vaskerék Creative Commons License 2017.11.02 0 1 33149

"Kapaszkodj meg, már jó néhány Bz tetején ott a klíma..."

A keresett szó az irónia, vagy a vitriolos. Úgy már a helyére kerül talán a mondandó.

Előzmény: sínbohóc (33143)
vaskerék Creative Commons License 2017.11.02 0 0 33148

"A sűrű autóbusz enyhén túlzás"

Valóban túlzás. Nem bújok ki a felelősség alól...

Komló - Sásd reláció: 33 eljutás, ebből 16 közvetlen.

Komló - Dombóvár reláció: 28 eljutás, ebből 2 közvetlen.

Komló - Kaposvár reláció: 19 eljutás, ebből 1 közvetlen.

(tanítási napokon, járatpárban értendő)

Komló mára alvó város. Az ingázó aktívak többsége a térségi központnak számító Pécsre jár.

Létezik egy másik térségi központ ami Kaposvár volna, ha régiós szemléletben gondolkozunk.

Dombóvár vasúti csomópont, nem utazási cél. Kisebb célponttá a vasúti csomópont mivoltából                     fakadó vasutas szolgálati helyek teszik, úgy mint Gyékényest. Amennyiben nem csupán a ezek                              a szolgálati helyek kiszolgálása a cél, hanem egy európai közszolgáltatás fenntartása, akkor az              

ara leginkább alkalmas jármű ingázna ütemesen Komló és Kaposvár között.

Most az a kérdés, hogy erre valóban nincs utasigény kereslet, vagy lenni éppen lenne, de nem

nyújtanak szolgáltatást, mint ahogy '70-es, '80-as években hétfőnként tévéadás sem volt. Ha

lett volna, még betalálta volna kapcsolni a dolgozó a televíziókészüléket.

Előzmény: bendeguz90 (33142)
JLW-470 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 33147

Várják,hogy megérkezzenek a testvéreik. :D 

Előzmény: ego2 (33144)
JLW-470 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 33146

Régi dolog:de pl. a múlt héten biztosan mohácsi fordán,mohácsi sofőrrel dolgozott(pótolt).

Előzmény: JVU-808 (31975)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.11.01 0 0 33145

Az adóhatóság zár alá vette mindet, jelenleg Kővágószőlős külterületén tárolják őket.

Előzmény: ego2 (33144)
ego2 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 33144

Mi lett vajon a sorsa a leselejtezett pécsi buszoknak ? Olyan csendben elfelejtődtek. Azért nem 2 db-ról volt szó. A Merciknek pl sok helyen még örültek volna, azokkal is mi lehet ?

sínbohóc Creative Commons License 2017.10.28 0 1 33143

Majd a Bz tetejére applikálunk klímát

Kapaszkodj meg, már jó néhány Bz tetején ott a klíma...

Előzmény: vaskerék (33141)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.10.28 0 1 33142

"A 47. vonalon Komlóról a két vonatpár már nem Sásdig, hanem Dombóvárig

fog járni. Naponta kétszer. Vonat. Mint a vadnyugati filmekben. Talán egyszer a Bz még a Keleti pályaudvarig is

felcsattog Komlóról. Naponta kétszer. Vonat. Mint a vadnyugati filmekben. Az a vicc megvan, hogy párhuzamosan

sűrűn autóbuszok járnak? Nem? "

A sűrű autóbusz enyhén túlzás: Van két járatpár , amit átszállás nélküli eljutási lehetőséget biztosít Komló és Dombóvár között, míg a többi igen körülményes módon biztosít közvetlen kapcsolatot a két város (az átszállás meg nem utasbarát megoldás a lehetőségektől függetlenül ) 

És igen a két vonatpár valóban hülyeség, mert minimum 5 kellene ütemesen menetrenddel (viszont az már félsiker, hogy Kaposszekcsőn és Vásárosdombón nem áll meg)

(És bármennyire is furcsa még mindig a vasúti eljutási lehetőség a leggyorsabb Komló és Dombóvár között)

"A nyári szégyenteljes szereplésből tanulva nem volna jobb egy szolgáltatóhoz méltóan a teljes 40. vonalon

sztrádabuszokkal pótolni az intercity szerelvényeket a négy (inkább öt) órás menetidőnél rövidebbet prezentálva?"

Nehogy véletlenül elégedett legyen az utas, mert ha elégedett, akkor már ott baj van. Legalábbis Csépke és társai úgy képzelik el. 

"Mert készítettem egy nem reprezentatív felmérést a célközönség körében, és szinte minden mai, a relációban ingázó egyetemista letöltötte a mobiltelefonjára az Oszkár autómegosztó alkalmazást. Most fel van adva ezzel a lecke!"

A MÁV-nak látszólag semmilyen terve , de még akarata sincs arra, hogy visszahódítsa az Oszkár által elcsábított utasokat (már, ami a 40-es viszonylatot illeti). Teljesen képtelen arra reagálni, hogy ha egy konkurencia megjelenik (még, ha más közlekedési nemről is van szó), ezért is életképtelen és a teljes összeomlástól a monopol helyzete menti meg. 

Előzmény: vaskerék (33141)
vaskerék Creative Commons License 2017.10.28 0 1 33141

Megint egy kicsit töpörödünk, és merünk még kisebbek lenni. Lassan az összes kaposvári kocsit Dombóváron kapcsoljuk le, fel a pécsi kocsikra. Gyékényesig miért megy intercity? Mi van ott? Talán sok vasutas szolgálati helye? Mennyi lehet a fizető utas? A 47. vonalon Komlóról a két vonatpár már nem Sásdig, hanem Dombóvárig

fog járni. Naponta kétszer. Vonat. Mint a vadnyugati filmekben. Talán egyszer a Bz még a Keleti pályaudvarig is

felcsattog Komlóról. Naponta kétszer. Vonat. Mint a vadnyugati filmekben. Az a vicc megvan, hogy párhuzamosan

sűrűn autóbuszok járnak? Nem? Mindegy is. Majd a Bz tetejére applikálunk klímát, így meg majd lehet emelt díjat

szedni. Naponta kétszer. Zseniális...

Ami pedig igazán megragadta a figyelmemet (a lényegit kiemeltem):

"A pécsi, 40-es vonal erővárosi szakaszán (40a) a Kelenföld–Érd elágazás rész átépítése miatt jelenleg is vágányzári menetrend van érvényben. A 2018-as alapmenetrendet sem sokáig használhatjuk: februártól megkezdődnek a mindkét vágány teljes kizárásával járó munkálatok, ami egészen 2019 márciusáig tart majd. Ebben az időszakban az összes személyszállító vonatot busz fogja pótolni Kelenföld és Érd között, vágányzári menetrend mellett. Utána pedig következhet a Százhalombattáig tartó rész"

A nyári szégyenteljes szereplésből tanulva nem volna jobb egy szolgáltatóhoz méltóan a teljes 40. vonalon

sztrádabuszokkal pótolni az intercity szerelvényeket a négy (inkább öt) órás menetidőnél rövidebbet prezentálva?

Csak kérdezem. Mert készítettem egy nem reprezentatív felmérést a célközönség körében, és szinte minden mai, a relációban ingázó egyetemista letöltötte a mobiltelefonjára az Oszkár autómegosztó alkalmazást. Most fel van adva ezzel a lecke!

Előzmény: bendeguz90 (33140)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 33140

Délebbre haladva, Pécs környékére, a 40-es vonal távolsági érintő vonatoknál újdonság lesz, hogy a Keletiből 7 óra 45-kor induló Zengő IC továbbítja a Kaposvár–Gyékényes felé tartó Zselic IC közvetlen kocsijait. Visszafelé a Keletiben 16:14-kor landoló Mecsek IC hozza a Zselic stokkját. A Keletiből 14 óra 45-kor rajtoló, Kaposváron át Zágrábig közlekedő Rippl-Rónai Intercity jelenlegi formájában megszűnik: a 13:45-ös Tenkes IC-vel egyesítve jut el Dombóvárig. A Budapest felé tartó kocsik pedig két órával hamarabb, a Zengő IC-hez csapva közlekednek.

A Dombóvár–Gyékényes vonalnál a nyári időszakon kívül közlekedő rijekai Kvarner IC visszatér a felújított 30-asra, de nem marad pótlás nélkül a 41-esen: új intercityt találunk Zselic néven (IC822), mely a Keletiből 7 óra 45-kor induló Zengő IC-vel egyesítve jut el Dombóvárra, ahonnan 10 óra 3 perckor halad tovább Kaposváron át Gyékényesre. A Budapest felé tartó Zselicet (IC825) a Keletibe 16:14-re érkező Mecsek IC hozza. A Kaposváron át Zágrábig közlekedő Rippl-Rónai IC Dombóvárig a 13:45-ös Tenkes Intercityvel egyesítve jut el. Visszafelé (IC823) a mostanihoz képest két órával hamarabb közlekedik, a Keletibe 20 óra 14-kor beérő Zengő IC-hez társul.

A Pusztaszabolcs–Székesfehérvár (44-es) vonalon egy-két perccel módosul a Pusztaszabolcsra tartó vonatok fehérvári indulási ideje.

Javulás történik a két alibi-vonatpáros 47-es vonalon: a Komlóról délután kereken öt órakor Sásdra induló 38613-as személyvonat ezentúl végigmegy Dombóvárig, Vásárosdombón és Kaposszekcsőn viszont nem áll meg.

A 60-as, Gyékényes–Pécs vonalon néhány vonat esetében pár perces módosítások történnek az indulási és az érkezési idők tekintetében. A Pécsre tartó 8914-es személyvonat útvonala kibővül: Gyékényes helyett Nagykanizsáról fog indulni.

http://iho.hu/hir/elfogtuk-a-2018-as-menetrend-tervezetet-171027

Svatopluk Creative Commons License 2017.10.26 0 1 33139

Én ebben azért nem vagyok biztos. Dél-Dunántúl az eddigi években eléggé el volt kényeztetve, itt lényegében már most is csak mutatóba van pár darabi, illetve tartalékként, ellenben Északkelet-Magyarországon a 200-asok még mindig meghatározó részei az utcaképnek.

Előzmény: vadparaszt18 (33138)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 33138

Újabb 100 Credo buszra írtak ki tendert. Megérzésem szerint ebből most mi is kapni fogunk egy adagot. 
Mennyit kellene kapjunk ahhoz, hogy a 200-asok eltűnjenek, vagy csak mutogatóba maradjon egy-két példány? :) 

Balázs1a Creative Commons License 2017.10.23 0 0 33137

"Közben eszembe jutott, hogy a Tüke tényleg hordta a migránsokat Beremendről Hegyeshalomba és Bicskére 2015 őszén az akkor frissen behozott holland Volvókkal."

Tényleg? Komolyan kérdezem, mert ilyenre nem emlékszem, pedig szolgáltam Beremenden, annak idején. Ha volt ilyen, emlékszel esetleg arra is, hogy milyen (szóló/csuklós) Volvók és körülbelül mennyi vett részt ilyen szállításban? Illetve ezek még az átfényezés előtt álló példányok voltak, vagy pedig már a világoszöldek? Ha jól emlékszem, akkoriban járt már 4-5 világoszöld Pécsen, de a java még eredeti színben, viszont már magyar rendszámmal állt a telepükön.

Előzmény: Molotov a koktél (33040)
Csapásmérő papírsárkány Creative Commons License 2017.10.21 0 1 33136

Volt egyszer két viadukt a Pécs-Budapest vasútvonalon:

http://iho.hu/hir/emleknaptar-a-magyar-semmeringrol-171020

pinterpetpet Creative Commons License 2017.10.16 0 0 33135

Nem kell ehhez járművezető. Ellenőrökből is egyre bunkóbbakat sikerül szerződtetni... Se nem köszön, se nem kér. Csak utasít, parancsol.

Előzmény: HBweb hu (33134)
HBweb hu Creative Commons License 2017.10.16 -1 2 33134
Mi történt Pécsett?
Mi az a förtelmes közhangulat a Tüke Busz munkavállalói körében, amely ily erőszakossá, kötekedővé teszi azokat, akikben megvan a brutalitás csírája?
Nem írok rendszámokat, sem időpontokat, nem célom senki egzisztenciáját sem kockára tenni. Pedig alsó hangon öt, ma dolgozó járművezető hozott szégyent Hazájára, gyönyörű városára és kenyéradójára...
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 33133

Igen egy szóló, az Mohács fele vitte a népet. A 2 csuklós pedig Pécsre

Előzmény: ego2 (33132)
ego2 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 33132

Volt ott valami Volvo is. 

Előzmény: DEVIDOFF25 (33131)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 33131

Villányi bornapos buszok JVU-811 és 808 voltak!! 

vaskerék Creative Commons License 2017.10.07 0 2 33130

Az újságcikk címe nincsen baráti viszonyban a valósággal, vagy annak tartalmával.

1. Nem a belvárosban épül, hanem a Rókus-dombon.

2. Nem a belvárost kerüli el, csupán a Nyár utat vágja le.

Pécs Mecsek-oldalának az előrelátás nélküli beépítésének az egyik következménye

a Rókus városrészben visszatorlódó kocsisor. Ez gyűrűzik tova a Petőfi - Hungária,

Hungária - Kórháztér, Kórháztér - Rákóczi út - Zsolnay szobor, és Kodály Zoltán út,

Klimó György - Kórháztér - Rákóczi út, vagy Ifjúság útja - Honvéd utca - Kürt utca

irányában. A sor folytatható tovább.

A Rókus dombon épülő út kizárólag a Nyár út - Bálicsi út kocsisor általi torlódását

fogja megoldani, ha a Petőfi út kocsisora nem torlódik vissza az új körforgalomig.

Ha igen, akkor a kocsisor az új "elkerülőn" is állni fog.

Előzmény: hory004 (33129)
hory004 Creative Commons License 2017.10.06 0 1 33129

"a megépülő út tehermentesíti a meglévő úthálózatot, amely már nem képes megfelelő minőségben ellátni a közúti forgalmat"

Röviden: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hosszabban: A Petőfi utca összes csomópontja be szokott állni, aki a sörgyár felé megy, annak a rókus utca felé egyszerűbb, vagy a Honvéd, Szigeti felé. Addig oké, h a Rókus utca nem átmenő forgalomra van kitalálva, de ha a sörgyárnál épülne egy kutyacsont, és a 25 emeletes helyén egy áttörés a Megyeri útra, akkor már a Petőfi utca forgalma egyből kétfelé oszlana.

Előbb-útóbb a 6-ossal is kell kezdeni valamit, a Major utca és az Alsómalom utca közt reggel és délután sem lehet haladni, alternatíva a tüskésréti meg csak arra nem jó, amire kéne.

Az évek óta beharangozott Hegedűs Gyula utca-Tüskésréti-Északmegyer-Külső elkerülő persze sose lesz kész, nem beszélve a harmadik hídról, ami talán megoldás lenne.

Nagyon bili kategória, de a balokánynál kéne eltüntetni a volt fürdő helyét, ott van hely emelni (64-es beszántása...) majd a túloldalán kicsit stabilizálni a talajt és egy P+R-t csinálni.

Előzmény: bendeguz90 (33128)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 33128
Gábrisvitéz Creative Commons License 2017.10.02 0 2 33127

Üdv!

Itt egy kis szösszenetem a pécsi emeletes buszról:

http://gabrisvitez.oldalunk.hu/site.php?sd=gabrisvitez&page=idXQEW3Vaw

Kritikát, kiegészítést bátran írjatok!

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 33126

A Tükét be akarják olvasztani a DDKK-ba ahová nem kell a Mobilitás nevü gittegylet, kaparnak a narancsos fiúk, hogy legyen új muka Kaposváron. ;-)  http://iho.hu/hir/menetrend-helyett-intermodalis-csomoponttal-a-jovobe-170929

amadó Creative Commons License 2017.09.29 0 1 33125

Azért egy érdek képviseleti dolgozó megpróbálhatna politikától függetlenebb lenni.... Persze, ha ez az érdek, és még talán meg is éri :) Ja akkor kit is képvisel?   Nyilvánvalóan a sofőrök csak eszközök ebben a történetben. Az más kérdés, hogy a munkafeltételek javítása érdekében meg kellene tenni mindent a buszos cégnél, hogy megtartsák a dolgozókat.

Előzmény: Molotov a koktél (33119)
Szakszervezeti ellenálló Creative Commons License 2017.09.28 0 6 33124

Egy:

Akit "Soros", "Pék", "meleg" háromszögből nem lehet elmozdítani, az magáról állít ki szerény bizonyítványt.

Kettő:

Az ilyen jellegű munkaerőhiánnyal Nyugat-Európa a '60-as évek óta küzd. NSZK az után fogadta be a török

vendégmunkásokat, hogy már nem akadt fiatal, aki a kukásautó platnijára felállt volna, vagy szerelőaknába 

mászott volna egy műhelyben. Ezt akkoriban Nyugat-Németország a múltjukkal való szembenézésként volt

képes beállítani, holott a munkaadók (iparszövetség) nyomásának tett eleget. Hasonlóan járt Franciaország

az Algériából érkezőkkel, ott a politikai haszon és a kommunikáció a volt gyarmatok lakóinak befogadásáról

szólt. Ami szintén nem volt igaz, de politikailag eladhatóvá tette.

Három:

Nekem is vannak informátoraim, szeretek első kézből tájékozódni. Megtettem ezúton is. Kissé más tényeket

ismerhettem meg. A fiatal sofőrök gyorsabb munkahelyi rotáció mellett szocializálódva nem érzik azt az ernyőt,

amit egy szakszervezeti vezetőnek nyújtania kell. Az újabb dolgozókat már nem érdeklik a '80-as évtizedben

kialakult kertvárosi kollégák szoros barátsága, összekacsintása, sem a népszerűtlen szakszervezeti vezetőjük.

A pártszékház pedig a 2014-es választási jelöltként való bukása után már kihátrálna a kínossá vált egyén mögül.

hory004 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 33123

a sofőrök csak eszközök a történetben

Találós kérdés: mi lesz annak a jutalma, aki nem tudja felvenni a munkát, mert nem vezényelhető, esetleg elfogyott a túlórakerete, vagy a sok műszakforgatós 6+1-re azt mondja, hogy fasza hogy tegnap 3:55-re jött, de másnap már 24:04-ig nem bírja?

Előzmény: Svatopluk (33122)
Svatopluk Creative Commons License 2017.09.28 0 7 33122

Elég nagy korlátoltságra vall azt állítani, hogy a lentebb említett szakmákban a munkaerő-hiányért kizárólag ez a kormány felelős. 2010 előtt sem voltak versenyképesebbek a bérek, sőt... Viszont számos EU-tagország munkaerőpiaca még zárva volt a kelet-európai minkaerő előtt. Ezen érdemes elgondolkodni, egy kicsit háttérbe szorítva a hőbörgést és a személyeskedést. De úgy látom, ez a hisztériakeltés inkább politikai indíttatású, és a sofőrök csak eszközök a történetben.

trizs77 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 33121

Már megint vihar a biliben.

A két helyi sületlen itt civakszik ?

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.28 -6 0 33120

Mindehol ki vannak akadva, hogy engedhették meg a város vezetői ezt nektek. Hallom már helyezkedsz, fúrod a sütőipart ;-)

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.28 -7 0 33119

Mit érdekel téged milyen a szakszervezet? Nem vettek be? Alakíts egyet hátha tömegek csatlakoznak hozzád :-) Az általad felsoroltakat (majdnem Sorost írtam :-) mind a szeretett kormányod tette tönkre de mi köze ezeknek a buszközlekdéshez? Hacsak az nem, hogy a TE! segitségeddel a pécsi buszközlekedést is sikerült padlóra küldeni a várossal együtt.

Szakszervezeti ellenálló Creative Commons License 2017.09.28 0 7 33118

Bármely stratégiai ágazat hasonló létszámhiányról számol be már évtizedek óta:

-Egészségügy

-Katasztrófavédelem

-Rendvédelem

-Honvédelem

-Oktatás

-Közlekedés

-Energetika

-Közművek

-Idegenforgalom

-Vendéglátás

-Kereskedelem

-Ipar

Ma csak a kereskedelmi tévékanálisok műsorainak utánpótlása nem fogy ki soha.

Mi legyen? Miért nincs valódi, független szakmai képviselete a pécsi sofőröknek?

A hőbörgés kevés. Az egyéni politikai ambíció kevés. A forró ősz ígérete kevés.

Előzmény: Molotov a koktél (33117)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.28 0 0 33117
Svatopluk Creative Commons License 2017.09.25 0 5 33116

"Ha a pécsi cég nyílt, nyilvános munkát végez, nincs az a pletykálkodó akire hallgatnának."

Emberi pszichológiából elégtelen. :)

Előzmény: trizs77 (33114)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.25 -6 0 33115

Szakszervezeti ellenálló be vagytok tojva mi. :-) Utasítottak, hogy toljátok a kampányt különben nem lesz munkahelyetek Kaposváron az összevonás után. A kormányközeli BAMÁ-nak ki súg a Mobilitástól? Vagy a somogyiak mind Soros ügynökök? Akkor a helyi politika miért bográcsoztatja őket a választások előtt?  http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/490072_akiket_meg_sem_hallgattak_a_buszkozlekedesrol

trizs77 Creative Commons License 2017.09.25 -6 0 33114

Erre találták fel (sok száz éve) az igazmondást.

Ha a pécsi cég nyílt, nyilvános munkát végez, nincs az a pletykálkodó akire hallgatnának.

Hisz mindent megtudnak a hiteles forrásból.

Egy pletykálkodónak, belülről kifelé beszélőnek csak ott van élettere, ahol feleslegesen titkolóznak, ahol az üzemi étkezde étlapja is szigorúan titkos minősítésű.

Előzmény: amadó (33111)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.25 -6 0 33113

Hogy kinek kivel milyen meleg kapcsolatai vannak arról sokat mesélnek a BKK-nál és a városházán ;-)

Így készül a fonodó hálózat. https://www.youtube.com/watch?v=niumQLDL_k0

Svatopluk Creative Commons License 2017.09.25 0 4 33112

Ez speciel minden kormányzat sajátja.

Egyébként ezeket a névtelen forrásból származó "tutibiztos" belső információkat jobb helyeken pletykának hívják, ami sok minden, de legkevésbé a tényszerű újságírás alapja.

Előzmény: trizs77 (33099)
amadó Creative Commons License 2017.09.25 -1 6 33111

Sajnálatos, hogy szabadon lehet hangulatkeltéssel élve "mocskolni" becsületesen dolgozó embereket egyéni célok által motiváltan saját cége ellenében.....Az állandóan nyilatkozó autentikus és mindent tudó forrás pedig osztja a nem létező észt az arra fogékonyaknak, mint igazmondó juhász :)

Előzmény: bendeguz90 (33108)
BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.09.25 0 0 33110

Valmelyik MSP-EY 2x0 lesz ez.

Négyen voltak összesen.

Előzmény: lobbanórotor (33107)
Gábrisvitéz Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33109

Köszi szépen!

Előzmény: Kuvik76 (33102)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 33108

"A cég belső informátora meleg kapcsolatot ápol pár újságíró gyerekkel (egyetlen bizonyos sajtóorgánumból)."

Akinek a sajtószabadság ellen kifogása van az sok más egyéb dologra is képes :))

Előzmény: Szakszervezeti ellenálló (33100)
lobbanórotor Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33107

Bár most, hogy jobban megnéztem... :D Elég alaposan rendbe szedték. 

Előzmény: Dante001 (33105)
13-as ház Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33106

Pedig az.

Előzmény: lobbanórotor (33104)
Dante001 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33105

Tuti? Ajtó, üléshuzat..

Előzmény: lobbanórotor (33104)
lobbanórotor Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33104

Ez nem is genfi. 

Előzmény: hory004 (33103)
hory004 Creative Commons License 2017.09.24 0 1 33103
Kuvik76 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33102
Előzmény: Gábrisvitéz (33094)
trizs77 Creative Commons License 2017.09.23 -2 2 33101
Szakszervezeti ellenálló Creative Commons License 2017.09.23 0 5 33100

"A mai kormányzat sajátja, hogy nem azért szokott nyomozást indítani, mert történt egy disznóság, hanem azért ha ezt belülről valaki elmondta a sajtónak."

Vigyázzunk az ilyen túlzott hevületben írt hozzászólásokkal, az állításoknak következménye is lehet!

Valaki bűncselekmény szagát érzi, feljelentést tesz a rendőrségen (megtörtént).

A rendőrség megindítja a nyomozást (naponta országosan úgy néhány ezret).

Ha talál a bűncselekményre utaló bizonyítékot, akkor vádemelési javaslattal él az ügyészség felé.

Ha nem akkor tovább nyomoz, vagy bizonyítékok hiányában leállítja azt (vagy lomtárba kerül az ügy).

Ha az ügyészség elégnek találja a bizonyítékokat vádat emel (megindul a bírósági szak).

Ha nem, akkor visszaadja további nyomozás céljára a nyomozóhatóságnak (újra nyomozati szak).

Most a rendőrség (más megyéből) végzi a munkáját, és a saját térfelén pattogtatja a talán nem létező

labdát, kosárra onnan nem lehet dobni (még-már nincs mivel). A cég belső informátora meleg kapcsolatot

ápol pár újságíró gyerekkel (egyetlen bizonyos sajtóorgánumból). Akik szintén írják a kiszabott leckéjüket

vizionálva sárkányokat, manókat a gyermekszobájuk sötét falára az erre vevő manipulálható réteg számára.

Nyomoz a rendőrség. Fontos? Nem mindegy?

Előzmény: trizs77 (33099)
trizs77 Creative Commons License 2017.09.23 -4 0 33099

Fontos ?

Nem mindegy?

A mai kormányzat sajátja, hogy nem azért szokott nyomozást indítani, mert történt egy disznóság, hanem azért ha ezt belülről valaki elmondta a sajtónak.

Előzmény: Szakszervezeti ellenálló (33098)
Szakszervezeti ellenálló Creative Commons License 2017.09.23 0 5 33098

"A Pécsi STOP úgy értesült"

Vajon ki lehet az a cégen belül, akivel forródrótot tart fent ez az egy, bizonyos sajtóorgánum?

Előzmény: Molotov a koktél (33097)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.23 0 0 33097
Gábrisvitéz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 33096

Én úgy tudom, 256-ost alakítottak át.

Előzmény: vt976 (33095)
vt976 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 33095

Jól látom, hogy ez - első ránézésre 256 ellenére - egy 260-as Ikarus?

Előzmény: Gábrisvitéz (33094)
Gábrisvitéz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 33094

Erről a városnéző buszról mit lehet tudni? Én csak annyit találtam, hogy a Pannon Volán házilag alakította át 1983-ban.

Érdekelne elő- és utóélete, rendszáma(i), évjárata, selejtezés, ilyesmik érdekelnének. Előre is köszi bármilyen segítséget!

Gábrisvitéz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 33093

OFF

Balaton meg Hevesben :-)

ON

Előzmény: siófoki35 (33092)
siófoki35 Creative Commons License 2017.09.22 -1 0 33092

OFF

Elsőre nem értettem hogy miért van Somogy megyéről szó egy pécsi cikkben... aztán leesett hogy Pécs városrészét is így hívják... Igaz, Somogyban meg Zala, és Hernád nevű falvak vannak... :D

ON

Előzmény: Molotov a koktél (33091)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.22 -1 0 33091

Mit lázadoznak ezek a somogyiak? Ők kérték így. Megbeszélte velük a kukás cég. Ez a Soros mindehol ott van és lázít. :-)

http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/490002_a_biokom_nagy_nemzeti_konzultacioja

bendeguz90 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 33088

Közben a Mecsekoldalon megy egymást érik a buszok. 

https://www.bama.hu/kozelet/helyi-kozelet/tobb-buszt-kernenek-pecs-somogyba-1127133/

JLW-470 Creative Commons License 2017.09.19 0 1 33087

A gazdája miatt. Iskolaidőben főleg rásegítős járatai vannak,már ha éppen jó a gép. 

Előzmény: pinterpetpet (33085)
JLW-470 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 33086

Régen mindegyik távolsági a Mártírokon ment,aztán asszem a Zala kezdte el a 6-ost használni és valószínűleg az most a hivatalos út. A valóságban meg valószínűleg úgy van,ahogy írtad.

Előzmény: hory004 (33083)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.09.19 0 1 33085

Egy érdekes kérdésem lenne a fórumtársakhoz:

Valaki el tudná mondani, hogy a GBG-584-nek miért van "különleges élete" a Pannon Volánnál/DDKK-nál?

Értem ezalatt az újrafényezést, kárpitozást, találkozókra járkálást, stb. ugyanakkor mégis van járata is.

Ha már járat... Télen is közlekedik, vagy csak nyári szezonban használják?

Köszönöm előre is! :)

vt976 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 33084

Köszönöm az infót! Nem néztem utcanevet, de a menetrendek.hu térképére ránéztem: lehet, hogy így jöttünk ki a városból. Bár tavalyról és tavalyelőttről úgy emlékeztem (lehet, hogy rosszul), hogy előbb mentünk rá a 6-os útra(?).

Előzmény: hory004 (33083)
hory004 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33083

Páfrány utca? A kereső szerint a Mártírokon megy, a pannon tapolcai járata meg a 6-oson.

Szerintem épp az dönt, hogy a Bajcsy#Nagy Lajos keresztben mekkora a sor.

Van még egy pár ilyen hely: Pest M6 lehajtó, Fehérvár Győr felől, Győr így kapásból.

Más: Bonyhádon minek kell falujárózni? Lehet hogy méterbe kevesebb, de percben több, mint a 6-oson kint legurulni és oda vissza az új bekötő úton bemenni...

Előzmény: vt976 (33082)
vt976 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33082

Csak nekem volt újdonság, hogy szept. 10-én - szerintem - módosított útvonalon jöttünk ki Pécsről a 13 órás Pécs-Kaposvár-Ajka járattal?
A járatot a MYR-744 csinálta a (a NAJ-232 helyett), és valahol az uránvárosi Tesco mellett kanyarodtunk balra a 6-os útra.

hory004 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33081

Pannonnál, a VB alvállalkozóján és Zombor környékén az Arriviánál van belőlük, talán nem itt fognak elrohadni.

Előzmény: trizs77 (33079)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33080

Hol vannak hol vannak!? :-)

A telephely csücskében, OBU-k és kijelzők kiszedve. Nem haver már akitől bérelték őket ;-)

trizs77 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33079

Most hol vannak?

Dolgoznak valakinél, vagy csak állnak egy telep csücskében?

Előzmény: Svatopluk (33078)
Svatopluk Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33078

"Jó beruházás volt akkor ez is"

Legjobb tudomásom szerint, nem volt komolyabb beruházás, ugyanis ezeket bérelték.

Előzmény: ego2 (33075)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33077

Pedig egy olyan hálózatra, ami a szólókra van kihegyezve kicsit könnyelműnek tartom ezt a hozzáállást. 

Előzmény: hory004 (33076)
hory004 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 33076

Van annyi volvo, hogy a Van Hoolok helyett is jut, meg a tönkrevágott C12-ők helyett is.

Előzmény: ego2 (33075)
ego2 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 33075

Az Ambassadorok azok végleg eltűntek ? Nem nagy veszteség csak azt hittem iskola szezonra visszajönnek. Jó beruházás volt akkor ez is :D De darabszám tekintetében nem is hiányoznak ?

sínbohóc Creative Commons License 2017.09.14 0 0 33074

Az egységsugarú utast ez abszolute nem érdekli, szidja a tükét, és kész. Teccikérteni?

Előzmény: Molotov a koktél (33073)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.14 0 0 33073

A Tükét nem érdekli. A menetrendet a Biokom Mobilitás Központ "szakemberei" csinálják a Csizi felügyelete alatt. Olyan is. A Tüke csak a buszokat járatja ahogy azok meghatározzák. Teccikérteni?

sínbohóc Creative Commons License 2017.09.14 0 0 33072

Miért, a tükét érdekli, hogy Vasas-Somogy felől szeptembertől nem lehet reggel az első IC-t elérni busszal?

Előzmény: hory004 (33070)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.09.13 0 1 33071

Már most is úgy viselkedik, mintha felesleges lenne nekik ezek a vonalak. 

Előzmény: hory004 (33070)
hory004 Creative Commons License 2017.09.13 0 1 33070

Valahogy így kell. Ennél már csak akkor lenne egyszerűbb, ha a máv bevallaná, hogy Sárbogárdtól lejjebb csak nyűg neki ez az egész, 40-estől, 41-estől, 60-astól.

Előzmény: BPV-093 (33069)
BPV-093 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 33069

Módosítások lépnek életbe szeptember 16-ától Pécsett a 4-es vonal hajnali járatain:

A Tüke Busz két hajnali 4-es járattal igazodik a vasúti vágányzári menetrendhez, valamint a műszakkezdéshez.

2017. szeptember 16-ától három hétvégén keresztül (október 1-jéig) a MÁV 60-as vonalán érvénybe lépő vágányzári menetrendjéhez igazodva a hétvégén Uránvárosból 7 perccel korábban, 5.30 helyett 5.23-kor induló 4-es járat átszállást biztosít a korábban induló vonatra. A vonat ugyanis Nagykanizsa felé 6.15 helyett 35 perccel korábban, 5.40-kor indul.
2017. szeptember 18-ától munkanapokon a hajnali Gesztenyésig közlekedő járat mindig betér Széchenyi-aknára és a műszakhoz igazodva Uránvárosból öt perccel korábban, 4.52 helyett 4.47-kor indul.

Rinkóczi Adrián Creative Commons License 2017.09.10 0 0 33068

Sziasztok kedves fórum társak!

Szeretnék pár információt kérni az egyik 1987-es HCR-104-es rendszámú 260.32-esről hogy esetleg tudja e valaki meg van e-még valahol?

JLW-470 Creative Commons License 2017.09.06 -1 4 33067

Itt az eredeti interjú: https://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/helyi-hireink/csizi-peter-a-szocialista-arnyak-messzire-elernek-egeszen-a-maig-nyulnak

Mindenért a buszok a felelősek(amelyeket ők vettek). :)

Előzmény: Molotov a koktél (33062)
hory004 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33066

695: azt hittem, hogy mindkettő szőlősön van.

http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/489528_uj_jaratok_mas_indulasi_idok_jon_az_oszi_menetrend

"19 darabbal kevesebb csuklós busz fut majd ősztől az utakon, mint a tavalyi őszi menetrendben"

Arra voltam kíváncsi, hogy ez állományból törlést is jelent-e, és az IUE/IWD/MRL(?) sor is kuka-e, de a mai alapján nagyon nem.

Előzmény: < R o d o l f o > (33064)
menetrendi1 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33065

Ik 260, 280 fronton hogy áll Somogy? 

< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33064

"695?"

Igen, 695. IUE és MIY.

"Mi van azzal a tizen valahány csuklóssal, amit töröltek az állományból?"

Melyekre gondolsz?

Előzmény: hory004 (33060)
hory004 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33063

csak be kellett írnom, kint volt mindkettő :)

Előzmény: DEVIDOFF25 (33061)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.09.06 -4 0 33062
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33061

Kint volt a 695? Lehet volvokat töröltek :)

hory004 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 33060

695? 

Mi van azzal a tizen valahány csuklóssal, amit töröltek az állományból?

Előzmény: < R o d o l f o > (33056)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 33059

Tényleg megvan borulva. 

Credo BN12 ment ma a 17:05 perckor induló Mohács-Pécsvárad-Pécs járaton. Ha nem volt más akkor oké, de.. :)) 

hory004 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 33058

Héten láttam egy LH-t ilyen kijelzőképpel, még jó, hogy nem az ment :D

Szegedi inovell a GBG helyett ment?

---

Eléggé megborult szeptember 1-én a pannon, megállt a buszokban a fedélzeti rendszer, a chipkátyás bérlet azóta sem jó, de legalább aki nem tudott rátölteni az is mehet, mert lecsipogni nem tudja.

Előzmény: pinterpetpet (33057)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.09.02 0 0 33057

http://indafoto.hu/omnibusz/image/25365875-5332a850/761429

GBG-584 a Polgári Ikarus Találkozón járt

< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.09.02 0 0 33056

Duplikáció esetén megkapták a rendszám utolsó betűjét is (406-415, 578, 695, 697, 875)

Előzmény: BPO-105 halott és élvezi (33054)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.09.02 0 0 33055

Ez így nem teljesen fedi a valóságot.

Előzmény: BPT-475 (33051)
BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33054

Egyébként mi is volt az a betűjeles kavarás?

Előzmény: BPO-105 halott és élvezi (33053)
BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33053

Tehát akkor augusztustól kezdve az URH azonosítók tisztán az eredeti, kommunikációs céljukat fogják szolgálni.

Rendben, akkor így már tiszta.

Előzmény: BPT-475 (33049)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33052

Ajjaj ebbe ilyenkor nincs beleszólás gondolom.

BPT-475 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33051

Igen, és ami igazán rossz benne hogy elvették a gazdájától - 12 év után...

Előzmény: DEVIDOFF25 (33050)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33050

JVU-808 uránba került?

BPT-475 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33049

Júniusban kezdték el felrakni rájuk, majd Augusztusban - az új döntés miatt (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144926238&t=9193673) leszedték róluk.

-

JVU-808 --> NGB-426

KGR-249 --> JVU-808

:-(

Előzmény: BPO-105 halott és élvezi (33047)
veszprembusz Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33048

Az Áipli/Atlasz Busz cégcsoport dolgozik Komló környékén, vagy már eladták ezt a buszt? (Vagy csak rosszul van megadva a helyszín?)

https://www.hasznaltauto.hu/autobusz/ikarus/ikarus_386-11894989

BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.09.01 0 0 33047

Inkább azt mondja el nekem valaki, miért lettek időközben módszeresen leszedve az azonosítók az összes buszról, és hogy mikor történt ez.

Ja és még valami: több holland Volvo hátulján észrevehetó a jellegzetes ovális alak az odaragadt kosz által kirajzolva. Csak nem kaptak azok is egy rövid időre valami azonosítót, és ha igen, mit és mettől meddig?

Előzmény: ego2 (33037)
EKM-765 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 33046
hory004 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 33045

Profibbak vonalszám alapján is tudnak keresni, akkor listázza az indulásokat egyből.

Nekem elsőre úgy tűnt, hogy csak a DDKK-sokat, de a DAKK-nak is van ilyenje, jó lenne, ha ezek az adatbázisok összevonásra kerülnének, lenne egy KK-s vonatinfo jellegű oldal.

A legjobb az lenne, ha a guglimapsba lenne integrálva, úgyis ismeri az adatokat, csak egy link kéne, ami átvisz erre az oldalra, hogy lásd, hogy merre jár a buszod.

Előzmény: vadparaszt18 (33044)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 33044

Példa: 

Sásdról akarsz elutazni Pécsre. 

1. Keresőbe beírod valamelyik várost, ajánlatos ilyenkor a kiinduló várost megadni. 
2. Kiadja az összes aznapi Sásdot érintő járatot, útvonallal, indulási/érkezési idővel. 
3. Kiválasztod a járatot. 
4. Nézed a buszt. (Csak akkor működik, ha olyan járatot választottál, ami a menetrend szerint éppen úton van.) 

Lehetne finomítani még a programon, mert nem hibátlan és talán nem is túl felhasználó barát, de úgy érzem, hogy a hazai közlekedési központok között így is figyelemre méltó egy ilyen szintű utastájékoztató rendszer bevezetése, annak ellenére, hogy nem hiszem, hogy olyan sokan használják még ezt Magyarországon információ szerzésre. 

Előzmény: vt976 (33041)
ego2 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 33043

Valami ilyesmire gondoltam én is :D :D :D

Előzmény: Molotov a koktél (33038)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 33042
vt976 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 33041

Köszönöm az infót! Jelenleg így sincs találat. Próbaként beírtam az útvonaltervezésbe pl. Pécs-Sásd útvonalat mára, de nem volt találat.

Előzmény: vadparaszt18 (33036)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 33040

Közben eszembe jutott, hogy a Tüke tényleg hordta a migránsokat Beremendről Hegyeshalomba és Bicskére 2015 őszén az akkor frissen behozott holland Volvókkal. ;-)

trizs77 Creative Commons License 2017.08.30 -9 3 33039

5*

Előzmény: Molotov a koktél (33038)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.08.30 -11 8 33038

Soros miatt van rajtuk a rendszám. A Tüke migránsokat akart csempészni de a Csizi megmentette a keresztény világot. Most, hogy a negyedik tökéletes fonódó hálozat is létre jött a Mobilitás központnak semmi dolga nem lenne ezért kitalálták, hogy drónokkal (gyártja a Mészáros és Mészáros kft) fogják figyelni a buszokat. Még az is lehet, hogy leforgatják a fonódó hálózat történetét Költekezés féktelenül címel.

ego2 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 33037

Helikopteres üldözésre készül a Tüke ??Vagy miért vannak nagy számokkal felfestve a buszok tetejére a rendszámuk ????

vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 33036

Persze, mert ki kell választani azt a járatot, amelyik éppen érdekel, és csak utána mutatja az autóbuszt. 

Előzmény: vt976 (33035)
vt976 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 33035

Épp most néztem a térképet, de egy buszt se mutatott az utakon.

Előzmény: vadparaszt18 (33034)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.29 0 1 33034

Az online GPS alapú menetrend már Baranyában is működik. :)

http://www.ddkk.hu:8080/online/online.php

BSF-127 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 33033

:(:(:(

Előzmény: 13-as ház (33032)
13-as ház Creative Commons License 2017.08.28 0 0 33032
vaskerék Creative Commons License 2017.08.26 -3 7 33031

"Az idióta vonalhálózat miatt nem lehet normális menetrendet csinálni."

A közösségi közlekedés hemzseg a főállású hőzöngők számára érthetetlen megoldásoktól (egy kivétellel):

- (...)

- (...)

- Szólóbuszok, amik hol pótkocsival, hol pótkocsi nélkül közlekednek egyazon viszonylaton. (német város)

- (...)

- (...)

- Feltételes megállók ahol jelezni kell a felszállási szándékot annak, aki trolira akar szállni. (svájci város)

- (...)

- (...)

- Nyúlfarknyi villamosüzem, ami a tópartról a helyi vasútállomásra araszol fel, és vissza. (osztrák város)

- (...)

- (...)

- Áramszedős buszok, ami a fordulóban percekig várakoznak a töltési idő alatt. (európai városok)

- (...)

- (...)

- Külön magasabb tarifa a csúcsidőre, és külön alacsonyabb a csúcsidőn kívülre. (európai városok)

- (...)

- (...)

- Elővárosi buszhálózat, ami a helyi buszhálózattal fonódik közös tarifával. (német városok)

- (...)

- (...)

- Villamosok, amik a városhatárt elérve dízelaggregáttal régiós vonatként futnak tovább. (német városok)

- (...)

- (...)

- Jegyvizsgálatnál a busz spontán helyen leállítása, és a vizsgálat alatti várakoztatása. (baltikumi város)

- (...)

- (...)

- A menetrendtáblán a forgalomirányítás telefonszáma panaszra, tájékozódásra. (svájci város)

- (...)

- (...)

- A nagyvasúti infrastruktúra integrálása a helyi közlekedésbe közös tarifával. (német városok)

- (...)

- (...)

- A városok szerkezetéhez leginkább integrálható vonalhálózat: centrikus, átlapolt, stb. (európai városok)

- (...)

- (...)

- A közlekedés múltjának tisztelete, értékeinek megőrzése múzeumban, nosztalgiajáratokkal. (európai városok)

- (...)

- (...)

- Virtuális megállók, amikor a leszállásjelző megnyomása után megáll a busz a leszálló számára. (USA városok)

- (...)

- (...)

- Az utasok igényeinek figyelmen kívül hagyása szétszabdalt rövid viszonylatokkal. (posztszocialista városok)

- (...)

- (...)

Előzmény: Molotov a koktél (33029)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.26 -1 1 33030

"A városszéli présházakba kiköltöző bukott devizahiteleseknek nem alkotmányos joguk az átszállás nélküli belvárosba jutás. "

Nem alkotmányos jog , de evidenciának kellett volna lenni korábban is. 

Előzmény: Molotov a koktél (33029)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.08.26 -4 1 33029

Az idióta vonalhálózat miatt nem lehet normális menetrendet csinálni. A városszéli présházakba kiköltöző bukott devizahiteleseknek nem alkotmányos joguk az átszállás nélküli belvárosba jutás. Főleg ha nem is ott lenne dolguk csak kényszerből mennek arra. Az Árkád és a Vásárcsarnok környéke már most is telített buszokkal. Na ehhez kéne az előbb emlegetett szaktudás.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 33028

Nekem az elmúlt évek menetrendjeivel vannak bajom, de azért annyit el kellene ismerni, hogy nélküle a peremkerületek nem kaptak volna közvetlen belvárosi járatokat. 

Előzmény: trizs77 (33027)
trizs77 Creative Commons License 2017.08.26 -5 2 33027

Tudja valaki melyik közlekedési képzésen tanítják azt, hogy..........

------------------

A    nem értek hozzá de csinálom mert hobbim és van hozzá politikai támogatottságom   című tanfolyamon, pont így tanítják.

Előzmény: Molotov a koktél (33026)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.08.25 -4 0 33026

Tudja valaki melyik közlekedési képzésen tanítják azt, hogy azonos számozású buszok egyszer innen egyszer onnan indulnak, egyszer itt máskor meg ott állnak meg és különböző útvonalakon közlekednek? Vagy ugyan azon a vonalon más más járatszámokkal közlekednek, két megálló közt járatszámot váltanak? A város egyik részén (Rózsadomb, Csizi körzet) egymásba érnek a buszok még késő este is, a másik városrészbe meg szinte lehetetlen az eljutás. Kaotikus, követhetetlen a menetrend. A tésztagyár majd megmagyarázza BKK módra, hogy minden fasza korszerű, az utasnak kell képeznie magát, hogy felnőjön ehhez a korszerű menetrendhez.

Ha Csizi "párakapu" Peti ezzel akar választást nyerni akkor aggódom érte. Érdekes hogy egy jó közlekedési szakember aki fiatal korában könyvet írt Pécs tömegközlekedéséről most a nevét adja ehhez a fostengerhez.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33025

Ez a menetrend elrendezés meg egyenesen követhetetlen, az egyszerű néha többet ér. 

Előzmény: BPT-475 (33023)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33024

Ez a város adósságállományt (és a sofőröket) megint jól megterheli. 

Előzmény: BPT-475 (33023)
BPT-475 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33023
Előzmény: BPT-475 (33021)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.25 0 1 33022

"A változást az indukálta, hogy a Zsolnay-szobor és a Főpályaudvar között rendkívül kevés utas utazik ezeken a járatokon. "

LOL és ez melyik járatra nem igaz, ami a Zsolnay-szobor és a Főpályaudvar között megy?

Előzmény: BPT-475 (33021)
BPT-475 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33021
BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33020

Izé...egy kicsit részletesebben, ha kérhetem?

Előzmény: < R o d o l f o > (33019)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.08.25 0 0 33019

Azok kaptak egy betűt is a számok mellé megkülönböztetésül.

Előzmény: hory004 (33018)
hory004 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 33018

Valamennyi autóbusznak a forgalmi rendszámának utolsó három karakterjével megegyező számokat használják URH-azonosítónak. 

Ez így ebben a formában ugye, nem teljesen igaz, mivel van bőven olyan szám, ami kétszer szerepelne.

Előzmény: BPT-475 (33017)
BPT-475 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 33017

Nem, visszakapták a régit vagy még újabbat kaptak.

Valamennyi autóbusznak a forgalmi rendszámának utolsó három karakterjével megegyező számokat használják URH-azonosítónak. 

Előzmény: BPO-105 halott és élvezi (33012)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.08.23 -4 0 33016

Mindent az utasokért, véleményük számunkra fontos, önök döntik el, stb.

http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/489530_ossztarsadalmi_egyeztetes_izmosat_hallgat_a_biokom

bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 33015
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 33014

Tiszteletem! 

Abban tudnátok segíteni, hogy Pécshez, Komlóhoz illetve Szigetvárhoz mennyi busz tartozik?

hory004 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 33013

A genfiek nálunk vagy hűtenek, vagy mennek, így idő lenne megnézni, ellenben a Vmax30-tól jobban felmegy az ember vérnyomása, mint a 40 foktól.

Előzmény: BPO-105 halott és élvezi (33012)
BPO-105 halott és élvezi Creative Commons License 2017.08.19 0 0 33012

A múlt hónapban az MWH-727 azonosítója 82-ről 27-re változott.

Azóta a többi Volvo is megkapta a sajátját?

hory004 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 33011

Már egy ideje hatalmas a fejlődés, a régi sárga n+1-szer matricázott megállói táblák kaposzöld keretes, laminált indulási jegyzékekre cserélődtek, még a betűtípus is változott. Csak nem Kaposváron nyomtatját őket?

Egyébként a Tükével közös megállókban ha a kékeket is átkenik eozin zöldre (nem fogják) ritka szép lesz...

Előzmény: Kuvik76 (33010)
Kuvik76 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 33010
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 33009

Egységes informatikai rendszerre történő átállás miatt, 2017. augusztus 21-től várhatóan 2017. augusztus 27-ig az elektronikus bérletek kiadása, feltöltése időszakosan felfüggesztésre kerül. 

http://ddkk.hu/?q=content/t%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3-52

EKM-765 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 33008

Ha valaki tudja hogy aug. 18-21 között GUP-041 melyik járatokon lesz ha lesz egyáltalán, kérem ossza meg velem. 

pinterpetpet Creative Commons License 2017.08.10 0 1 33007

Ha valóban piacnyitás történik, és bejönnek más cégek szolgáltatni a Volánok kívül... Gondolom, többet fognak fizetni a gépkocsivezetőknek, jobban karbantartott géppark lesz - remélhetőleg. Ha minden IDEÁLISAN alakulna, mégis ki maradna a volánnál kocsikat vezetni?

Előzmény: JLW-470 (33003)
hory004 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 33006

Egy valószínű. Ha nem lesz bevételt hozó vonal, akkor ugyan olyan szakadt géppark lesz, mint volt 5 éve. 

Az első lépést már megtették, nem láttam melyik ekenyél ment úgy járatba, hogy a bal első kerékjárat után nem meghúzva volt, hanem konkrétan hiányzott egy darab a lemezből...

Előzmény: Snake-Mojzi (33005)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.08.08 0 0 33005

Szerintem aki azt mondja, hogy biztosan tudja mi lesz 2020. január 1-jétől a helyközi-távolsági buszközlekedésben, az hazudik. Ha van is készen valamilyen szintű koncepció, az is képlékeny még. Minden esetre a legnagyobb kérdés az lesz, hogy a piacnyitás teljes liberalizációval jár vagy csak a közszolgáltatási pályázatok magáncégek részére történő megnyitásával.

Azaz nem tudni, mik az új feltételek: A Flixbus / VT-Arriva / Trans-Tour / Bárnevolna Kft. / stb. ott indít majd járatot a saját kockázatára, ahol akar vagy csak elindulhat az állam által adott fordára/vonalra/vonalcsoportra/forgalmi térségre/megyére/régióra kiírt közszolgáltatási szerződés elnyeréséért?

Előzmény: bendeguz90 (33004)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 33004

A helyközi járatokkal mi lesz?

Előzmény: JLW-470 (33003)
JLW-470 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 33003

A távolságis sofőrök kész tényként kezelik,hogy a 100km felüli járatok magánkézbe kerülnek(sőt már abba is kerülhettek volna,ha a havercéggel nem történik,ami történt).

Amúgy most sztem annyira nem kell sírni,mert a távolsági helyzet sokkal jobb,mint mondjuk 5-8 éve volt,amikor is EC12-k vagy Nabi is volt távolsági fordás. A felújítások elmaradtak,de az a világ sztem már el is múlt. A Di-Cam bedőlése kicsit rontott kicsit az eltervezett renden. :) 

Előzmény: hory004 (33001)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.08 0 1 33002

Megmondom őszintén, ha még a Volán felállás lenne, akkor szorítanék azért, hogy ők üzemeltethessék a távolsági vonalakat, de a jelenlegi KK-s viszonyok mellett várom már, hogy európai körülmények legyenek a távolsági közlekedésben. 

Előzmény: hory004 (33001)
hory004 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 33001

Teljesen jogos.

Gazdasági alapon a végtelenségig lehetne járatni a 200-asokat, azok már nem tudnak hová értéktelenedni. Tegnap reggeli dombóvári járaton is biztos örültek az MKZ-nek.

Egyébként még a vértes E97-ese tartja magát, de csak mert a Setrájukat a Mercikkel együtt vissza adták a banknak, de egyből mentek is a VBhez. Nem lennék meglepve, ha piacnyitás után csak nekik maradnának meg a távolsági járataik, itt délen van vagy 10 autó, a Pécs-Sexárd-Pestre elég, ezen kívül tippre a zalai csordák és az egri félórás ütem, és a Zeg-Szeged marad állami kézben, a többire egyszerűen nem lesz minőségi autó, az LH és Crossway mellett a Flix vagy másik cég simán esélyes. Kivéve ha az Iveco gépezetek fenntartása lényegesen olcsóbb.

Előzmény: vadparaszt18 (33000)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 33000

Ha gazdaságtalan volt az üzemeltetésük, akkor azzal nincs baj, hogy selejtezték, a baj inkább ott van, hogy nincs olyan kaliberű autóbusz, amivel a hiányukat pótolni lehetne. 

Előzmény: pinterpetpet (32999)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.08.06 0 0 32999

Sajnos igaz. Nem kellett volna kidobálni a két emeletest talán... :(

Előzmény: vadparaszt18 (32997)
vt976 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 32998

Ez nem is akármilyen EAG: ez a 10,9 méteres E95-ös csak 1 példányban készült.

Előzmény: vadparaszt18 (32997)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 32997

Ha már hasonlóságok, ide beszúrom ezt a Litván EAG-ot is. :) 
http://fotobus.msk.ru/photo/15/08/30/1508303.jpg

Szerintem is jobb a Crossway hosszú távon, de azért annak se kellene távolsági járatot járnia. 
Jöhetne pár új, igazi távolsági busz hozzánk, mert a jelenlegi helyzet nem méltó a Pannon Volánhoz. :/ 

Előzmény: hory004 (32996)
hory004 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 32996

Ismerős :)

De nem rossz, sőt, csak a színre fújt tetőt nem erőltetném. Már csak valami értékelhető autó kéne, ha jól sejtem akkor Győr, Sopron, Hévíz is LH kretyó, akkor már inkább a crossway...

Előzmény: vadparaszt18 (32994)
M41 6212 Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 32995

Ne akarjátok ti ilyen kényelmetlen téglát. Elég baj ez itt nálunk, hogy az összes távolsági kocsit ilyen xarra cserélték. Elveszett az utazás élménye :(

Előzmény: vadparaszt18 (32994)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 32994

Köszönöm a pozitív visszajelzést! :) 
A busz egy Mercedes Tourismo, olyasmi mint ami a DAKK-nál is megtalálható.
Az eredeti színe fehér volt, és a logó bordó színét vittem fel a buszra. 

Az ötletet az adta, hogy a DDKK 2017-es kártyanaptárján van egy Credo Inovell, aminek az oldalán egy nagy méretű DDKK logó található. (Érdekességnek: Ránézésre PS-el lett azon felvíve a logó a busz oldalára.)
Gondoltam mi lenne, ha a logót tovább nagyobbítanám, és még adnék hozzá egy kis színt is valahol. Végül ez lett belőle. 

Előzmény: vt976 (32993)
vt976 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 32993

Ez egy új MB Intouro? Ennek melyik az eredeti színe: a fehér vagy a bordó?

Szerintem ízléses lett ez a virtuális átalakítás.

Előzmény: vadparaszt18 (32992)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.04 0 8 32992

Ha oda nem is, akkor majd ide. 

Előzmény: vadparaszt18 (32991)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 32991

Ezt a matricázási/fényezési elképzelést csak úgy szemtelenül beszúrom ide. 

JLW-470 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 32990

Az 1.-n valószínű a Credo,a másikon meg a GBG-120.

Előzmény: M41 6212 (32988)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 32989

Köszönöm a válaszokat a videóval kapcsolatban. :) 

M41 6212 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 32988

Illetve a 18.20as Nagykanizsa - Pécs járatra is kíváncsi lennék. Ott is Credo van? Köszi

Előzmény: M41 6212 (32987)
M41 6212 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 32987

Sziasztok!

A nyári tanszünetes Pécs-Hévíz járaton is Credo várható, ugye? MNY...

vt976 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 32986

Köszönöm az infót!

Előzmény: Kuvik76 (32985)
Kuvik76 Creative Commons License 2017.08.02 0 1 32985

Ez járt Kaposvárra.

De volt másik zöld: AFC-595 Kecsóra járt.

Előzmény: vt976 (32978)
Kuvik76 Creative Commons License 2017.08.02 0 1 32984

Mivel Mohács=>BY 23-02 AFC-593

Előzmény: Komlósfecskés (32980)
hory004 Creative Commons License 2017.08.02 0 1 32983

Cép 'ótó! :)

Pécsre a vizes vb idején kb kizárólag papagáj színű 386(?), E95, jóvilág. :)

Innen meg cserébe a 9:30-ason GUP-041 volt múlthéten, de előtte láttam Irizart is, onnan hová tűnt a '818?

Előzmény: vadparaszt18 (32979)
pécs siklósi út 1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 32982

Szia!

Régeben az FKN-556-os csinálta de mostanában nagyon gyakran az MNY-829-es csinálja 

Előzmény: M41 6212 (32981)
M41 6212 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 32981

Milyen típusú és rendszámú 🚍 szokott menni Pécsről Sopronba? 

Köszi! 

Komlósfecskés Creative Commons License 2017.08.01 0 1 32980

AFC-593 vagy BRZ-250. 

5. perc környékén látszik, hogy valamelyik BY 23-0. 

Előzmény: vadparaszt18 (32979)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.01 0 3 32979

Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs a buszról, de érdekelne a története, életútja. :) 

---
Nem tudom mennyire hír ez, de a Volánbusz egyik "használt-új" Volvo 9500-asa, mely a PDC-979 rendszámot viseli, mohácsi kintalvós. 
Egy erősen dokumentum fotó róla:

Előzmény: vt976 (32978)
vt976 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 32978

Csak ez az egy ilyen mintázatú és színkombinációjú busz volt Mohácson, vagy volt több is?

Ha csak ez az egy volt, akkor a 90-es években járt Mohácsról Kaposvárra is időnként.

Előzmény: vadparaszt18 (32977)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 32977

Lehet volt már, de ez nem semmi videó. :) 
https://www.youtube.com/watch?v=pavTKDDka00

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.31 -4 1 32976

A BKV megpróbálta de a kormányhivatal rájuk koppintott. 300 óránál többet még önként sem vállalhat senki. Persze ha törvényt módosítanak akkor minden lehetséges. Azt nem értem minek ez a felhajtás ha úgy is lepasszolják a DDKK-nak a pécsi helyit. És akkor nincs tésztagyáros gittegylet, mennek a lecsóba. A politikusok rájöttek, hogy nem értenek hozzá, ehhez szakember kell. De miért a Blue Oyster bárból?

trizs77 Creative Commons License 2017.07.31 -4 0 32975

Októberre sokaknak meg lesz az éves 300 órás keret.

------------

Majd kérnek, és kapnak engedélyt, persze szigorúan  "ideiglenes"  jelleggel, az évi 300 túlóra keret, évi 400 órára emeléséhez.

Vagy leállítják a buszozást.

erre a mondatra a politikus összecsinálja magát és kb. 8 perc alatt megadja az engedélyt a bővítésre.

BPO-105 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 32974

Közlekedéstörténeti kitérő: GA 50-42, 53-68, 53-72 és 53-73 "újonnan" (rögtön a csuklósítás után) érkeztek Pécsre, vagy előtte közlekedtek máshol is csklósként?

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.30 0 1 32973

Ne sztrájkra gondolj. Mennyit túlórázhat a buszsofőr? Havi 40 órát de összesen évi 300 órát. A többségnek már most 200 túlórája van. Októberre sokaknak meg lesz az éves 300 órás keret. Szerineted ki fogja vezetni a buszt ha több forda lesz mint volt de nincs elég ember és már túlóráztatni sem lehet? Majd nem vezényelnek fordákba embert, oldja meg a forgalmista. Hogy ha tartalék sincs? Járat kimarad, utas ottmarad.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.30 0 2 32972

"Forró ösz lesz"

Legyen, de, hogy az utazóközönség szimpátiáját nem fogjátok elnyerni arra mérget vehettek, persze tudom ez titeket nem érdekel, de ez még csúnyán visszafog ütni.   

(Megértem a problémátokat meg, hogy  2.5 milliárdos hiányt termel a város, de amíg az utasok azt látják, hogy jóval kevesebb átszállással tudják elérni az utazási céljaikat-gondolok itt elsősorban a peremkerületekben élőket- addig az utasok részéről ez a rendszer tetszeni fog. Persze megint más kérdés, hogy a mostani tervezettel már átestek a ló túlsó oldalára)

Előzmény: Molotov a koktél (32967)
vaskerék Creative Commons License 2017.07.30 -1 4 32971

"Forró ösz lesz"

Gázszagot érzek - gondolja az egyszeri ember, és vállrándítás után cigarettára gyújt. 

trizs77 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 32970

Arról miért nem beszélnek, hogy mennyien mentek el?

--------------------

Mert az újságíró azt nem kérdezte ?

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.29 0 1 32969

Sokaknak nincs ennyi nettó bére, főleg az újaknak még havi 200 órával sem. 66 évesen még buszt vezetni elég kockázatos. Elgondolkodtató, hogy 142 jelentkezőből csak 20 találtak annyira értelmesnek, hogy tanfolyamra küldjék, ami eléggé döcögve megy. Arról miért nem beszélnek, hogy mennyien mentek el? Súlyos gondok vannak de ennek ellenére összel a tésztagyáros receptje szerint csak fonódik tovább. Nagyon kiváncsi vagyok meddig haggyák még játszani ezt a gyereket. Jól fölültette a várost a szopórollerre. Arcvesztés nélkül nem akarnak visszalépni, állítólag arra várnak, hogy a sofőrök kiverjék végre a balhét. Akkor rájuk lehet fogni.

trizs77 Creative Commons License 2017.07.29 0 1 32968

Az idei autóbusz-vezetői átlagbér havi bruttó 266 949 forint = havi nettó 192.000 forint.

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.29 -4 0 32967
hory004 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 32966

Nézz át a helyi járatos topikba, ott megtalálod. ;)

Előzmény: vadparaszt18 (32965)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 32965

Bakker, rossz fórumra írtam. Elnézést, töröljétek! :)

Előzmény: vadparaszt18 (32964)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 32964

Nem tudom pontosan kik írják ezt az oldalt, de hatalmas tiszteletem nekik! 
Végre egy igazi autóbuszos oldal. Kiváló, minőségi írásokkal. Nincs még egy ilyen az országban! 

http://sony872.blog.hu

hory004 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 32963

Csak lamaradtam róla, hogy kizöldült a lóhere, és hiába közlekednek keveset, valahogy napok óta látom.  Mondjuk 12-esbe pont jó lenne. :)

Előzmény: < R o d o l f o > (32962)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.07.24 0 0 32962

Miért? Kerék utánhúzásra vársz?

Előzmény: hory004 (32961)
hory004 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 32961

MIF-131 vótmá?

hory004 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 32960

Páfrány utca helyett megépült az elkerülő, nem vagyok benne biztos, hogy attól hogy kijjebb van, rosszabb lenne.

És a Sport utcait is megint előhúzták a fiókból, más kérdés, hogy szerintem egy Megyeri úti (aluljáró a patak miatt nem jó, felüljáró lejtése miatt nem férne el) a 25 emeletes helyén a Rókus utca felé áttörve sokkal hasznosabb lenne, a Légszeszgyár a kis utcák miatt nem az igazi, de egérútnak jó, ha a Tüskésréti egy kicsit egyenesebb lenne (és elvesztené a szántóföld jellegét) illetve megcsinálnák az elejét és a végét sokkal több haszonnal járna, mint egy híd ami e nélkül úgyis a semmibe visz.

Előzmény: bendeguz90 (32959)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 32959

" Ezek megépítésével máig adós a város, immáron 58 éve."

És ez így is fog maradni az idő végezetéig. 

Előzmény: vaskerék (32958)
vaskerék Creative Commons License 2017.07.23 0 4 32958

trizs77

Ma már bevallhatom, hogy a tegnapi kérdéscsokrot, csupán provokatív céllal tettem fel, választ nem vártam.

A válaszokat nagy részét ismerem már régen, a személyes része nem érdekel. A kapott válaszaidat azért

köszönöm a személyeskedő részét nem, de nem sértesz vele. Túl régóta ismerjük egymást a fórumokról.

A válaszaid nem leptek meg, jórészt az ismereteimmel egybecsengenek. Volt egy polgármesterünk akinek

mániája volt az a sláger, hogy a "vasút kettévágja Pécsett". Ez egyszerűen nem igaz. A vasútvonal száz

évvel előbb ott volt, mint hogy kertvárosban az első panelépület helyén a földmérők egyáltalán megjelentek.

Volt Pécsett egy tudományos városfejlesztési ankét nem régen, pontosan 1959-ben, ahol a szakma vázolta

a városfejlesztés jövőbeli irányait. Ebben szerepelt egy tehermentesítő gyorsforgalmi út a Pécsi-víz mentén

a jelenlegiek mellett még két új felüljáróval a vasút felett a Sport utca, és a Páfrány utca vonalában. Ezek

megépítésével máig adós a város, immáron 58 éve. Helyette a köztudatban a vasutat tette közellenséggé

az akkori polgármester. Közben bármely Pécs méretű Nyugat-Európai várost tortaként szeletelik vasútvonalak.

Ezért építenek arrafelé felül-, és aluljárókat elképesztő mennyiségben. A fejpályaudvarokat pedig a szakma

mindenütt átmenő pályaudvarrá építené, kerül amibe kerül. Pécsnek ilyen problémája nincs, irigylésre méltó

helyzetben van az átmenő pályaudvarával vasútszakmai szemszögből, amit a városvezetés teljes mértékben

kirekesztett a döntéshozatali folyamatból. Így a szakma joggal gáncsolta ahol tudta a nyilvánvaló őrültséget.

Ameddig a sajtó segítségével fújták a levegőt a luftballonba, addig az érdemi eszmecsere elmaradt, és sikerült

a térség megmaradó vasúthálózatát vicinális hangulatúra zülleszteni. Így a vasúttal kapcsolatba hozható, de

annak előnyt nem hozó megalomániás tervek melegágyai voltak a térség vasúthálózatának minőségbeli zuhanást hozó állapotához. Néhány évvel ezelőtt is még tapasztaltam városházi megbeszélések alatt a vasútszakma kirekesztését. Például a város ifjú építész tótumfaktuma feleslegesnek tartotta a főpályaudvar felújítását, mert

szerinte hamarosan épül majd az új átszállóközpont. A szakma csak halkan merte megjegyezni, hogy a főpályaudvar műemlék épület, és esőzéskor még a konnektorokból is folyik a víz. Végül a főpályaudvart azért felújították, persze nyilván nem Pécs költségvetéséből, hanem EU források felhasználásával. Igazán szép lett.

Előzmény: trizs77 (32955)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 -4 0 32957

Ritkán maszatolom az Index tárhelyét, de derűvel olvasom az egymásnak homlokegyenesen ellentmondó hozzászólásokat. FOMA olvtárs szerint trizs77 olvtárs "tervezte" a Pécsett "kettévágó vasútvonal föld alá helyezését, majd az érintett egy évtized után némi álszerénységgel bevallja, hogy nem szakterülete a vasúti pályatervezés. Majd sodró lendülettel tovább okítja az olvasótáborát a vasúti pályaépítés költségvonzatairól.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Az olvasás + értés valóban nehéz dolog.

Ezért kell gyakorolni.

Általánosban.

1./ FOMA olvtárs sehol se írta, hogy bármit terveztem volna.

2./ Én se írom, mert nem értek a vasúti pálya tervezéshez.

3./ a vasúti pályaépítés műszaki feladat, míg a költségbiztosítás közlekedéspolitikusi, ha jobban tetszik, közlekedésgazdaságtani  feladat.

4./ a tervező mérnők és a költségbiztosító alkalmazott közötti különbséget, sok-sok pécsi vasutas, szívesen, ingyen, na jó nem ingyen, de három sörért, elmagyarázza.

Ha egyedül nem megy az olvasás, kell kérni segítséget a legközelebbi felnőtt embertől.

Előzmény: vaskerék (32950)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32956

11 Kérdésem a következők trizs77 olvtárshoz:

- Miért született terv a vasútvonal föld alá helyezéséről?

- Milyen szakmai érvek támasztották alá a terv ötletét?

- Pontosan mekkora költséggel járt volna a kivitelezés?

- Honnan, és milyen forrás biztosította volna erre a pénz?

- Mekkora utasszám növekményt generálna a létesítmény?

- Mennyivel csökkentené az eljutási időket az új pályaszakasz?

- Hogyan változtatná a költségeket földalatti szakasz fenntartása?

- Az ötlet milyen tervezési stádiumig jutott, mekkora költséggel?

- Ki volt az ötlet megrendelője, és kik voltak a terv ötletelői?

- Ilyen létesítmény tervezésére, kivitelezésére hol létezik hazai példa?

- A Földön Pécs méretű városban hol létezik ilyen vasútvonalra példa?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

6./ Mennyivel csökkentené az eljutási időket az új pályaszakasz?

Szerintem semennyivel.

Pontosabban vonatonként 1-2 perccel.

Ne  feledjük-1, hogy a tervezett beruházás nem vasút szakmai hanem városépítészeti szempontok miatt valósult volna meg.

Ne feledjük-2, hogy a változás a vonatok menetidejének utolsó 2-3-5 percét érintette volna, amikor már ma is csökkentett sebességgel zörögnek a váltókörzetekben.

Tehát egy Budapestről érkező IC nem 188 perc alatt ért volna le hanem mondjuk 186 perc alatt.

Egy Villányból érkező Bz pedig nem 76 hanem 75 perc múlva állt volna meg a Főpályaudvaron.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7./ Hogyan változtatná a költségeket földalatti szakasz fenntartása?

Hááát, most megfogtál.

Pályafenntartási költség ismeretekből meglehetősen buta vagyok.

Magány véleményem szerint egy állandóan fedett, kb. 2-3 km hosszú bonyolult kapcsolatú vágánymező fenntartása olcsóbb, mintha egy ugyanekkora vágánymező, ugyanilyen bonyolultsággal nyílt ég alatt üzemel.

De ez laikus megközelítés, ez ügyben inkább kérdezz meg egy jó pályást.

8./ Az ötlet milyen tervezési stádiumig jutott, mekkora költséggel?

Több előzetes tanulmány készült.

Látványtervek is voltak bőséggel.

ezeket szívesen adta közzé a helyi média, ritkábban az országos média is.

Úgy tudom (ez nem biztos) a Megvalósíthatósági tanulmánynak nekikezdtek de az nem készült el.

Költségvetési okokból nem készült el.

A MÁVTI-ben készültek erre a munkára, hisz több éves, több tucat mérnököt foglalkoztató megbízás lett volna, de ez a tervezés el se kezdődött.

A különböző helyi tervekre, szerintem (mert nem tudom) pár tíz millió forint mehetett el.

Elég az elején hamvába holt az egész.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9./ Ki volt az ötlet megrendelője, és kik voltak a terv ötletelői?

Az ötlet megrendelője, egyértelműen és nyíltan vállaltan Pécs polgármestere volt.

Szívesen szerepelt ez ügyben a helyi médiában.

A terv ötletelői pedig a ...."...Pécsi Várostervezési Iroda..".....szakemberei voltak.

Ide kell egy pontosítás.

Fogalmam sincs hogyan hívták akkor Pécs város, város tervezőit.

Csak példának adtam nekik ezt a nevet, mert az igazi nevüket nem tudom.

de aki otthon van Pécs város, városfejlesztésében, az pontosan megtudja mondani, hogy ezt a csapatot 2002-2007 között hogyan hívták hivatalosan?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10./ Ilyen létesítmény tervezésére, kivitelezésére hol létezik hazai példa?

Tudtommal nincs.

Kaposvár városa álmodott hasonlót, de nem ilyet.

Ott nem kívánták lesüllyeszteni a vasútállomást, hanem befedni, parkosítani.

Indokuk ugyanaz volt mint Pécsen, a vasút kettévágja Kaposvárt.

az a dolog is elcsendesedett.

Egyelőre ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11./ A Földön Pécs méretű városban hol létezik ilyen vasútvonalra példa?

Ebben nem vagyok jó, de - szerintem - még Európában is számos város lehet, mely 146.000 lelkes város és vasútállomása a föld alatt van.

A világon meg még több ilyen város lehet.

A vasutas Youtube videókat soxor nézegetők, bizonyára kapásból mondanak Neked 4-6 ilyen várost.

trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32955

11 Kérdésem a következők trizs77 olvtárshoz:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1./ Miért született terv a vasútvonal föld alá helyezéséről?

Fakuló emlékeim szerint a terv Pécs város várostervezezői agyában fogant meg. Valamikor 2002 körül. A MÁV nem lelkesedett az ötletért.

A fő indok az volt, hogy Pécs városát nyugat-kelet irányban ketté vágja a vasút és így nem alakul ki egészséges városszövet, jelentsen ez akármit a településfejlesztő mérnökök zsargonjában.

Ezért találták ki, hogy kb. Zöldi árok metszéspontjától a 40-es vasútvonalat lesüllyesztik, föld alatt vezetik át a városon és a város keleti végén emelik ki újra.

A teljes vasútállomás föld alá kerül.

Ezzel Pécs városa újabb területeket nyer, melyek egybefüggő felületet alkotnak Pécs északi és Déli területei között.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2./ Milyen szakmai érvek támasztották alá a terv ötletét?

Vasútszakmailag semmilyen.

Városépítészetileg, településfejlesztésileg valószínűleg sok érv szólhatott, vagy szólhat mellette.

A vasutasok rendkívül szkeptikusan álltak hozzá a dologhoz, kettő nyilvánvaló előnyt emlegetve:

- Nem a vasút pénzéből de mégis megújul Pécs vasútállomása és itt nem az állomásépületre gondoltak,

- Ha esik az eső/hó könnyebb lesz a tető alatt dolgozni, mint eddig a szabadban.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3./ Pontosan mekkora költséggel járt volna a kivitelezés?

Hatalmas.

Akkor még nem volt a Fónagy féle vasúti titok törvény, úgy, hogy ezek az adatok nyilvánosak voltak.

Mivel az ötlet kb. 2002-es a találgatások, elvi tervek, elképzelések, látványtervek kb. 2003-206 körül tobzódtak a helyi, pécsi médiában, lapokban, városi Tv-ben, stb.

Maga a terv is azon bukott meg, már 2007-re, hogy amint elkezdődtek a tapogatózó tervezések, hamar kiderült, hogy a dolog többe kerül, mint egy évi teljes beruházási kerete.

4./ Honnan, és milyen forrás biztosította volna erre a pénz?

Erre már nem eléxem.

Biztosan számoltak vmilyen külföldi forrással is.

5./ Mekkora utasszám növekményt generálna a létesítmény?

Valószínűleg semekkorát.

De.

Eddig ugye a föld alá helyezésről beszéltünk.

De a terv nem csak ennyiből állt.

Ez volt a terv (forgalmi szempontból) kisebb része.

A komolyabb az volt, hogy Szentlőrinctől Pécsen át Pécsváradig 30 perces követéssel HÉV-t, vagy Tram-Train akartak indítani.

Pécs-Szentlőrinc között második vágányt építettek volna, míg Pécsvárad felé,  "csak" pályakorszerűsítés (korrekciók nélkül) és villamosítás lett volna.

No ez már hozott volna utasszám növekedést.

Amúgy 2006-ban a MÁV Pécsi Igazgatóság éves jelentésében az alábbi táblázatot küldte :

Pécs város elővárosi közlekedésében a vasút részesedése 4,5%.

Ezt az arányt kívánták emelni.

Leo#13 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32954

Ha nem lett volna elutasítva a leváltásos pihenő rendszere, akkor most sokkal könnyebb lenne a helyzet. Nem lennének ilyen hosszú fordák, plusz számos garázsmenet is megszüntethető lenne pl a Fagyöngy utcában.

Előzmény: Molotov a koktél (32947)
FOMA Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32953

Tehát nem írtam... Ha trizs77 olvtára jónak látja, akkor megírja,  hogy mi volt az akkori beosztása, mivel IRL infó. 

Előzmény: vaskerék (32952)
vaskerék Creative Commons License 2017.07.22 0 4 32952

"Ennek a tervnek az egyik gazdája pont trizs77 olvtárs volt.:-)"

A "projektgazda" felülről képes összefogni és átlátni a terveket. Így a kérdéseimre tudnia kell a választ.

Ha nem, akkor nem "gazda". Ha nem, akkor valaki blöffölt. Ha nem, akkor nem érkeznek válaszok...

Előzmény: FOMA (32930)
FOMA Creative Commons License 2017.07.22 -2 0 32951

Nem írtam olyat, hogy trizs77 oltári bármit is tervezett. Hol olvastaxi ezt?

vaskerék Creative Commons License 2017.07.22 0 4 32950

Üdvözletem!

Ritkán maszatolom az Index tárhelyét, de derűvel olvasom az egymásnak homlokegyenesen ellentmondó

hozzászólásokat. FOMA olvtárs szerint trizs77 olvtárs "tervezte" a Pécsett "kettévágó vasútvonal föld alá

helyezését, majd az érintett egy évtized után némi álszerénységgel bevallja, hogy nem szakterülete a vasúti

pályatervezés. Majd sodró lendülettel tovább okítja az olvasótáborát a vasúti pályaépítés költségvonzatairól.

Kérdéseim a következők trizs77 olvtárshoz:

Most csak ennyi. Köszönöm a válaszokat!

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32949

"Még azt sem tudod, hogy mit akarsz javítani."

Még gyorsabb eljutási lehetőséget a Belvárosba. 

"Vannak utasszámaid a mai forgalmi terhelésről?"

nincs, mivel nem férek hozzá ezekhez az adatokhoz. 

"Van elképzelésed arról, mit akarsz elérni ?"

Közösségi közlekedési alternatívát nyújtani és lásd az első válaszomat. 

"Például, ha most 30 percenként van 40 utas, de Te szeretnéd ha az új eszközt, 30 percenként 80 utas venné igénybe?"

Ha az utas azt látja, hogy gyorsan jut  el a Belvárosba és lehetőleg a mai kornak megfelelő kocsikkal (tehát akadálymentesített, kulturált WC, wi-fi, stb. ), akkor igen akár lehet ekkora utas növekedés is. 

Előzmény: trizs77 (32945)
M41 2305 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32948

Az Ambrassador VDL-ek mind Komlón vannak jelenleg? 

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32947

Főpályaudvar Lámpásvölgy II-es rakodó (Benzcúr utcai betéréssel) II-es rakodó Lámpásvölgy (András utcai betéréssel) Főpályaudvar. Ez már ma is létezik. Van ilyen Lámpásvölgy helyett Gesztenyéssel is. Egy forduló 2 óra 20 perc. A sofőrök fölvetették, hogy a 14 miért nem ugrik be oda vissza Hősök terére is. A 13 meg Újhegyre. Persze viccnek szánták de ha ezt a pék olvassa még lehet belőle valami ;-) Na ebből van elegük.

Előzmény: bendeguz90 (32946)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32946

"Információink szerint többekben már a munkamegtagadás is felmerült, és Hofekker Ferenc, a Tüke Busz mellett működő Független Demokratikus Szakszervezet elnöke szerint egyre több emberben fel fog merülni."

"Szép lesz" azoknak a sofőröknek a dolga, akik megkapják az Uránváros-Petőfi akna viszonylatot. 

Előzmény: Molotov a koktél (32944)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32945

Mindent lehet.

Csak valaki fizesse.

Nyugodtan építhet Pécs városa Libegőt is a Kertváros és a TV torony közé, ha tudja fizetni az üzemeltetés költségeit.

Van egy vitathatatlan jó szándékod, Pécs város keleti peremkerületei közösségi közlekedésének javítására.

De.

Még azt sem tudod, hogy mit akarsz javítani.

Vannak utasszámaid a mai forgalmi terhelésről?

Van elképzelésed arról, mit akarsz elérni ?

Például, ha most 30 percenként van 40 utas, de Te szeretnéd ha az új eszközt, 30 percenként 80 utas venné igénybe?

Ok.

Ez szép terv.

Álmaid megvalósíthatóak :

- "A" módszerrel / eszközzel évi 24 millió forintból,

- "B"  módszerrel / eszközzel évi 240 millió forintból,

- "C"  módszerrel / eszközzel, évi 2400 millió forintból.

Van valami elképzelésed arról, hogy miért válasszák a pécsi döntéshozók a "B" vagy a "C" módszert /eszközt ?

Előzmény: bendeguz90 (32943)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.22 -1 0 32944
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32943

"egy kb. 3-4 km hosszú korrekció (talán ??) kijönne 10-13 milliárdból, ami 170 új, városi busz ára.

Tehát a külvárosok kötöttpályáinak, kb. 3-5%-t rendbe tennék annyi pénzből, mint amennyiből a teljes pécsi autóbusz állományt új buszra lehetne cserélni ?"

Látom a 13 milliárdba már bekalkuláltad az alkotmányos költségeket :D 

"Mi lenne az Értelme ?

Mi lenne a haszon?

Lenne 20 utassal több óránként ?"

Ezek a kérdések ugyanúgy feltehetőek a tervezett vonalhálózat kapcsán is, ott viszont súlyos adóforintok múlnak azon, én meg csak itt ötletelgetek. 

Előzmény: trizs77 (32941)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32942

A menetrend helyett talán is érdekes téma lenne, hogy miért nincs elég csuklós busz a Biokom Mobilitásnak. 

Előzmény: Molotov a koktél (32939)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32941

Írtam, hogy vonal korrekció lenne a legcélszerűbb és pályafelújítás.

------------------

Valamit (talán ??) konyítok a közlekedéshez.

De.

A pályaépítés, pályafelújítás biztosan nem az én területem.

Magyarul nem értek hozzá.

Az viszont biztos, hogy ha az említett területen, (Somogy, Vasas, Hird) vonal korrekciót csinálnának, akkor nem szabadna bántani a tervezőt, ha mérnökárként, 3 milliárd Ft.-/ km árat jelölne meg.

S ebben még nincsenek benne az  "alkotmányos költségek".

egy kb. 3-4 km hosszú korrekció (talán ??) kijönne 10-13 milliárdból, ami 170 új, városi busz ára.

Tehát a külvárosok kötöttpályáinak, kb. 3-5%-t rendbe tennék annyi pénzből, mint amennyiből a teljes pécsi autóbusz állományt új buszra lehetne cserélni ?

Mi lenne az Értelme ?

Mi lenne a haszon?

Lenne 20 utassal több óránként ?

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32940

Konkrét menetrend még nincs a tervezetből csak a véleményemet írtam. 

Előzmény: Molotov a koktél (32938)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.22 -1 0 32939

Még valami. Mivel a 14 napközben 14Y szóló lesz a somogyi betérés miatt az eddigi téli menetrendi csuklós helyett. Eladják a nyári menetrendet télinek.

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32938

Mint most. http://mobilitas.biokom.hu/menetrend

Tervezet, választási kampány, hol a konkrét menetrend?

Előzmény: bendeguz90 (32937)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32937

"Azt hol olvastad a tervezetben, hogy sűrűbben is fognak járni ezek a buszok?"

Pl. itt 

A délutáni időszakban Uránvárosból már 12 órától 20 percenként indulnak Petőfi-akna felé a járatok, továbbá hajnalban 15-20 perc helyett gyakrabban, 15 percenként indulnak Petőfi-aknáról a buszok.

A 14Y és 13-as járatok Vasason biztosítják a 30 percenkénti délelőtti közlekedést.

Előzmény: Molotov a koktél (32936)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.22 -3 0 32936

Azt hol olvastad a tervezetben, hogy sűrűbben is fognak járni ezek a buszok? Ha nem ezért akkor miért? Mert a Mobilitás központ jól fizetett melegházi naplopói néha főébrednek a lustálkodásból. Ilyen vonalhálozat egy vidéki városban sincs, inkább a minimum szolgáltatás jellemző. És Pécsen éjjel is járnak a buszok. Mindenki menekül a tetükétől aki teheti.

Előzmény: bendeguz90 (32933)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32935

Írtam, hogy vonal korrekció lenne a legcélszerűbb és pályafelújítás. (persze Somogy így is "kimaradna a jóból" :D) 

Előzmény: sínbohóc (32934)
sínbohóc Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32934

A vasút Somogyot és Vasast elkerüli, Hirdet éppen érinti.

Szerinted 2017-ben ki hajlandó 1-2 km-t gyalogolni az állomásra, ha a busz ott áll meg a háza előtt?

Előzmény: bendeguz90 (32933)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32933

Én meg elnézést kérek, hogy a Vasas/Hird kettőst Pécs környékiként értelmeztem, kicsit hajlamos vagyok arról megfeledkezni, hogy a mind a két városrész Pécshez tartozik!  :)) 

"Ma mi=ki szolgálja ki ezt a területet?"

Természetesen helyi és kis részben helyközi buszok, viszont a napokban megjelent az őszi pécsi menetrendi tervezet, ami a jelenleginél jóval több járat érintené a két városrészt és abból indultam ki ,hogy ha ennyire megnövekedett az utazási igény (mással nem lehet magyarázni a tervezetet ), akkor nem-e lenne érdemesebb elgondolkodni azon, hogy érdemes lenne a kötött pályás megoldáson gondolkodni (persze nem a mostani állapotában).  

Előzmény: trizs77 (32931)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32932

" Volt ilyen elképzelés hivatalosan is. Egész pontosan az merült fel, amikor szó volt 2005-2006 környékén egy komoly pécsi villamoshálózat felállításáról, hogy a 64-es Pécs - Pécsvárad szakaszán és a 40-es Pécs - Szentlőrinc szakaszán lehetne valamilyen vegyes üzem. "

Jól tudtam, hogy volt ilyen terv/tervek, de emlékszem volt valami olyasmi terv, ami csak Hirdig szólt.

Meg 2009 körül is volt ötletelés, hogy elővárosi vasút legyen a Pécs-Pécsvárad vonalból (sőt a VEKE-nél még 2010-ben is felmerült egy ilyen javaslat) még az is felmerült, hogy ismét Szegedig járjon a járat (persze miután kiderült, hogy 50 milliárd forintból tudnak csak megvalósulni gyorsan letettek arról az 'illetékesek').

Azért belegondolva, hogy a 64-esel mennyi ötletelés volt (mégis az enyészeté lett), gyanítom nem sok hasonló mellékvonal kapcsán ötleteltek vele annyit, mint ő vele. 

"Akkoriban pont pályázott az ország valamilyen EB/VB-szerűségre Horvátországgal közösen, aminek része lett volna a 40-es felújítása, és a 65-ös villamosítása,"

Igen, az a 2012-es EB volt, ahol a mi pályázatunk 0 szavazatot kapott.

De visszatérve a témára: Azért kár, hogy ezek a tervek az EB-pályázattal is megsemmisültek vagy jól mélyre kerültek a fiókba, mert  mind a két vonal fejlesztése már, akkor is időszerű lett volna (látva, hogy mi van a 40-esen már, akkor is késő lenne, ha ez tegnap megtörtént volna)

Előzmény: FOMA (32930)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32931

köszönöm.

Ennyire nem ismerem Pécs város területét, bár kevés hely van ahol még nem jártam.

Ma mi=ki szolgálja ki ezt a területet?

Mert egy 30 percenként járó, 25-35 ülőhelyes valami (busz) és az is elegendő, akkor kicsi az esély kötöttpályás fejlesztésre.

Előzmény: bendeguz90 (32929)
FOMA Creative Commons License 2017.07.22 0 0 32930

Az mondjuk még nem Pécs környéke, hanem konkrétan Pécs területe.:-) 

Volt ilyen elképzelés hivatalosan is. Egész pontosan az merült fel, amikor szó volt 2005-2006 környékén egy komoly pécsi villamoshálózat felállításáról, hogy a 64-es Pécs - Pécsvárad szakaszán és a 40-es Pécs - Szentlőrinc szakaszán lehetne valamilyen vegyes üzem. 

Az a probléma a 64-essel, hogy elmegy a kertek alatt, míg a buszok meg a házak között közlekednek.

Akkoriban pont pályázott az ország valamilyen EB/VB-szerűségre Horvátországgal közösen, aminek része lett volna a 40-es felújítása, és a 65-ös villamosítása, valamint Pécs állomás föld alá vitele és Pécsbánya-Rendező állomás fejlesztése, ehhez kapcsolódott volna a villamoshálózat és elővárosi vasút.

Ennek a tervnek az egyik gazdája pont trizs77 olvtárs volt.:-)

Előzmény: bendeguz90 (32929)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 32929

Pécs és Vasas/Hird (Harangláb utca és környéke ) között létrejövő vasúti járat jutott eszembe (ugye erre az alap ott lenne a 64-es Hirdig történő része , ami alapos felújítás után plusz  meghosszabbítani a vonalat a Harangláb utca környékén ) 

Előzmény: trizs77 (32928)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 32928

de én nagy hibának tartom, hogy nem épült arra fele egy HÉV, pedig egy alap felé meglenne hozzá.

-------------

Honnan - hová akarsz HÉV-t építeni Pécs környékén ?

Előzmény: bendeguz90 (32925)
FOMA Creative Commons License 2017.07.21 0 0 32927

"főleg, ami a vasutat érinti, az meg egyébként is MÁV monopólium

Dehogy MÁV-monopólium, jó esetben esetleg megkérdezik előtte a MÁV véleményét, vagy inkább még azt sem. A MÁV majd megkapja üzemeltetésre, amit vasútfejlesztés címén a NIF alkotott.

wsz001 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32926

Az a baj, hogy az meg valószínüleg túlkínálat lenne.

Biztos valahogy meg lehetne becsülni, hogy ezeknek a gm-eknek mekkora a rezsiköltsége, és összehasonlítani valami alap tartózkodó költségeivel.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32925

A város jelenlegi helyzetében felesleges bármilyen közlekedési beruházásról álmodozni (főleg, ami a vasutat érinti, az meg egyébként is MÁV monopólium ), de én nagy hibának tartom, hogy nem épült arra fele egy HÉV, pedig egy alap felé meglenne hozzá. 

"Meg lehet nézni Kertvárosban is az eszetlen sok üres 62-es /kvázi garázsmeneteket/"

Az ördögtől való gondolat lenne, hogy az ilyen járatok elmennének mondjuk Főpályáig járatban? 

Előzmény: wsz001 (32919)
BPO-105 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32924

Ezeket mikor kapják meg, és milyen rendszer szerint lesznek kiosztva nekik? (A rendszám kicsit összevissza van náluk, szóval lehet, hogy nem ártana inkább VIN szerint.)

Előzmény: < R o d o l f o > (32888)
JLW-470 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32923

Nekem így 1. ránézésre az jutott eszembe ezekről a tervekről, hogy ezzel tovább lehet szólósítani és esetleg kidobni a csuklós Merciket is.

"A 60-60Y-nál is rengeteg lesz a garázsmenet Szabolcsból meg Újhegyről, mert csak a Budainál van pihenőhelyiség."

Az iskolaidőszaki munkanapi menetrend eddig is tele volt GM-ekkel. Szuper amikor zsúfolásig tele van a busz, a másik meg ott száguld el melletted GM felirattal tök üresen.

A pihenőhelyet meg megoldják majd a Malomvölgyhöz,Zsolnay-negyedhez hasonlóan,csak Újhegyen majd pl. a Tom Markethez kéredzkedhetnek be a sofőrök. :) 

Előzmény: Leo#13 (32920)
wsz001 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32922

Ilyen menetrendnél szerintem el kellene dönteni, hogy jó oké, kell még 2-3 darab kisebb pihenőhelyiség, aztán úgy szervezni a menetrendet...

Fagyöngy utca szerintem tipikusan ilyen, lassan a vasasi, vagy hirdi részen se ártana egy ilyen "mini-végállomás".

Előzmény: Leo#13 (32920)
hory004 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32921

Nyár van. :) Mostanában láttam irizart és e98at Pestre kck-083-at Tatabányára. Vizes vbs kretyok és a balcsis másodreszek miatt járkálnak meg a 200asok.

Előzmény: pinterpetpet (32915)
Leo#13 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32920

Bizony és akkor még a 25-29-es járatkavalkádot nem is említettük, ott is igen hosszúak a fordák.

A 102-es járatok, kvázi 14-esek Uránból indítva, ezek csuklósak lesznek ez tuti, hogy 3 vagy 4 ajtós az kérdéses, de szerintem ez még a könnyebb eset.

A 104-es járatcsoport az még komplikáltabb, pláne rossz kijelző esetén megint megy majd minden megállóban a kérdés, hogy merre/hova megy? Hogy egyel több busz kerül a 4-es vonalra az lényegében a zsúfoltságot nem fogja enyhíteni.

A 60-60Y-nál is rengeteg lesz a garázsmenet Szabolcsból meg Újhegyről, mert csak a Budainál van pihenőhelyiség.

Előzmény: wsz001 (32919)
wsz001 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 32919

Alapvetően szerintem nem rossz az a koncepció, hogy a peremkerületekről is lehessen átszállásmentes az eljutás a belvárosba/más városrészekbe.

Viszont én ennél a koncepciónál már annyira azt érzem, hogy nincs meg semmilyen infrastrukturális háttér.

Igenis ilyen hosszúságú vonalaknál már elvárható lenne egy sofőrpihenő, legalább mosdóval.

Lehet kicentizni azt, hogy jogszabályoknak megfelel a pihenőidő meg minden, csak aki elküldözgeti majd a cégtől az önéletrajzát azt nem fogja zavarni.

Meg lehet nézni Kertvárosban is az eszetlen sok üres 62-es /kvázi garázsmeneteket/.

Én most úgy látom, hogy arra kell vonalhálózatot csinálni, hogy túl arányban vannak a szóló járművek.

102A, 102YABCDFG....szerintem ez már sok...

Előzmény: bendeguz90 (32912)
BPT-475 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32918

Mind a három fregoli.

Előzmény: pinterpetpet (32917)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32917

Szokott járni falujáróba is, rendszeresen jár Komló-Mánfa vonalon. Néha befut Kaposvár felé is, Szigetvár sem ritka, bár oda inkább az AOB-BOU páros mászkál. Elég vegyes a kép... Konkrétan tartalék kocsik ezek, vagy egyszerűen arról van szó, hogy nincs fix forda, és minden nap máshová járnak?

Előzmény: ego2 (32916)
ego2 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32916

Tegnap d.u. a CCP Orfűzött pl. 

Előzmény: pinterpetpet (32915)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32915

CCP-077 tudtommal jár, illetőleg az AOB-876, amiről még tudok, hogy szolgálatban vannak biztosan. BOU-609 tavasszal még egészen biztosan hadrendben volt, hogy még mindig jár-e nem tudom.
Fordák sajnos elég vegyesek, ami éppen jut, szerintem arra küldik. CCP télen még Baján is tiszteletét tette... :)

Előzmény: volanb (32913)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.19 -2 1 32914

Egy kérdésem van. Kik fogják ezeket a járatokat vezetni mert a tetüke sofőrjei nem akarják. Patrikunk nagy küzdelem árán a sokadik próbálkozásra lediplomázott ugyan de oksabb nem lett. Jó ötlet a sofőröket gyilkolni amikor utas van sofőr meg nincs?

Ebből Patrik kétmilliárd  http://24.hu/belfold/2017/05/30/balhe-a-pecsi-kozgyulesen-5-milliardos-hianya-van-a-varosnak-video/

volanb Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32913

Üdv! Érdeklődnék hogy Pécsen vannak e még Ikarus 250-es buszok, ha igen akkor merre lehet őket megtalálni, vagy csak tartalékok?

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32912

A jelenetős vasasi sűrítésről meg az jut eszembe, hogy most lehet csak sajnálni, hogy anno csak beszéd szintjén maradtak meg azok a tervek, ami szerint a régi 64-es Hirdig tartó részéből egyfajta HÉV-et csináltak volna, persze ez nem oldott volna meg mindent  egycsapásra, de az biztos, hogy az ottani városrész egy részét jobban ki tudta volna szolgálni. 

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32911

A város jelenlegi helyzetében bátor dolog egy ilyen menetrendet bevezetni. És elég lesz a jelenlegi számú kocsipark? Viszont én továbbra is hiányolok egy olyan járatot , ami csak a régi 4-es vonalán megy. 

Előzmény: Leo#13 (32910)
Leo#13 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 32910

Jó lesz ez nekünk?

http://mobilitas.biokom.hu/hirek/92

13-as ház Creative Commons License 2017.07.17 0 0 32909

Így sikerült a Breng-"ruhát" lehámozni róluk.

Azért nem véletlen hogy a flotta nem Pécsre került részét mindmáig hiába próbálják eladni immáron évek óta.

Előzmény: vadparaszt18 (32907)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 32908

Drága húsnak híg a leve. 

Előzmény: vadparaszt18 (32907)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 32907
mislenyi utas2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 32906

"235 millió 3,2 km jelfestésre, 2,3 km új építésre."

Ez annyira tipikus!!! Miért nem vagyok meglepve?? Nyilván valami egészen különleges, NASA által fejlesztett festék kell hozzá, meg egy másik, a pénzeket láthatatlanná tevő speciális vegyszer :((

Előzmény: hory004 (32904)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 32905

A komlói városvezetés közleménye szerint a kerékpárút a komlói városházától indul; a Pécsi út, a Mikszáth Kálmán út és a Mecsekfalui út mellett a meglévő közúton felfestett kerékpársávot hoznak létre. 

Ezt nem tartott annyira jó ötletnek. 

Előzmény: trizs77 (32903)
hory004 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 32904

235 millió 3,2km jelfestésre, 2,3km új építésre.

---

A VDL-eket ha ügyesek hozzá lehet csapni a Volánbuszhoz (vagy valamelyik alvállalkozójához) érkezőkhöz, vagy a Pannonhoz, hogy a maradék 200-asok is eltűnjenek, de az igazi az lenne, ha a Zombor környékén szolgáltató Arrivia a sajátjai (mármint amik még nincsenek itt) helyett ezeket vinné, ha már ott is zöld a flottaszín. :D

Előzmény: trizs77 (32903)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 32903

Fejlesztés :

http://www.origo.hu/itthon/20170713-kerekparut-epul-komlo-belvarosa-es-sikonda-kozott.html

A domborzati viszonyok miatt ez nem lehet tömegigény.

De nyilván erre kaptak fejlesztési pénzt.

ego2 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 32902

Zöld matrica lekapar? :D :D :D

Előzmény: JLW-470 (32900)
JLW-470 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 32901

...vagy pont így próbálnak meg elmenekülni egy újabb botrány elől? :)

Amúgy tényleg 1-2 kivétellel szarok voltak már a VDL-ek,meg szóló Volvo is van bőven.

Előzmény: Molotov a koktél (32896)
JLW-470 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 32900

OBU-kat+kijelzőket átszerelik belőlük a Volvokba, így az lenne a logikus,ha ezek Pécsen már nem járnának többet.

Előzmény: BPO-105 (32899)
BPO-105 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 32899

Selejtek, vagy csak leállították őket?

Előzmény: JLW-470 (32891)
totte Creative Commons License 2017.07.11 0 1 32898

Gyere forgalmistának, majd megtudod........

Előzmény: trizs77 (32897)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 32897

Számomra az a legfontosabb kérdés az, hogy honnan fogják azokat a buszokat pótolni?

---------------------

Kell pótolni ?

Tudtommal, Pécsen, most, db számban (nem minőségben) épp autóbusz túltengés van.

Előzmény: bendeguz90 (32895)
Molotov a koktél Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 32896

A helyi zuhanyhíradó szerint azért állítják le őket mert egy már nem barát cégétől bérlik őket. Majd az ügyészség kideríti mi az igazság :-)

Egyébként meg szarok is. Szóló Volvo van bőven még 44 járatra is jut.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 32895

Számomra az a legfontosabb kérdés az, hogy honnan fogják azokat a buszokat pótolni? Vagy az elektromos buszok fognak a helyükre érkezni?

Előzmény: ego2 (32893)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 32894

Gondolom jönnek ősszel az elektromos buszok, addig meg kibekkelik valahogy ezek nélkül. 

ego2 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 32893

Kész ? Végük van? Ennyit bírtak? Vagy valamit felfedeztek rajtuk, hogy egyszerre leálltak ?

Előzmény: JLW-470 (32891)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 32892
JLW-470 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 32891

+mától nem közlekednek a VDL-ek.

Előzmény: BPT-475 (32874)
BPT-475 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 32890

NGB-454 --> NGB-426

NGB-441 --> NGB-438

NGB-429 --> NGB-436

NGB-442 --> NGB-466

Előzmény: BPT-475 (32617)
BPT-475 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 32889

NVF-245 is ott lesz.

Előzmény: Rinkóczi Adrián (32885)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.07.08 0 0 32888

54-169 egy kakukktojásal

Előzmény: BPO-105 (32884)
BSF-127 Creative Commons License 2017.07.08 0 1 32887

A HRE-857 nem megy Pestre,hanem a MYR-700 helyett fog dolgozni állítólag a medinai járaton!

Előzmény: vadparaszt18 (32886)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 32886

Én úgy tudtam, hogy a DDKK-tól 15 darab Credo fog menni a vb-re. 
Egyébként úgy hallottam, hogy a Gemences HRE-857 is ott lesz Budapesten, de akkor mégse? 

Előzmény: Rinkóczi Adrián (32885)
Rinkóczi Adrián Creative Commons License 2017.07.08 0 0 32885

Somogy Megye:

MYR-685,704

NVF-249,250,251,252

Tolna Megye:

LKZ-850

MYR-699,700

NVF-241,242,243,244

Baranya Megye: 

MYR-707,710

NVF-246,247,248

De javítsatok ki ha tévedek :) 

BPO-105 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 32884

Akkor jelen állás szerint mi lesz a pontos leosztás?

Előzmény: < R o d o l f o > (32877)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32883

MYR-710 és az NVF-246 is megy a vizes vb-re ha jól emlékszem.  

DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32882

NVF-247,MYR-707 biztos kapott, de legalább még azon kivűl is van kettő, de rendszámot nem tudok

hory004 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32881

Majd ha látok még talán megjegyzem, ha sikerül.

Előzmény: Rinkóczi Adrián (32880)
Rinkóczi Adrián Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32880

Rendszámokat tudnál irni? Megköszöném :)

Előzmény: hory004 (32879)
hory004 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32879

Inovellek kaptak matricát.

Előzmény: Rinkóczi Adrián (32878)
Rinkóczi Adrián Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32878

Sziasztok kedves fórumtársak! :) Baranyából is visznek Pestre buszokat a vizes vb-re?

< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.07.07 0 0 32877

Most már látom azt is :D   Amúgy majdnem jó, ahogy írtad.

Előzmény: BPT-475 (32876)
BPT-475 Creative Commons License 2017.07.06 0 1 32876

Szerinted miért írtam oda egy kérdőjelet is?

Előzmény: < R o d o l f o > (32875)
< R o d o l f o > Creative Commons License 2017.07.05 0 0 32875

Biztos, hogy 55-169-ig kapják? Honnan tudod?

Előzmény: BPT-475 (32874)
BPT-475 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 32874

7700-as Volvok kapnak (új) URH-számokat. 55-169-ig(?).

MWH-727 82 --> 27

MIY-698 55--> 38 

Kfiú Creative Commons License 2017.07.05 -1 0 32873

Kicsilány123 Miért kérdezed e-mailbe esetleg elmondod? Lehet tudok segíteni. 

Előzmény: Kicsilány1234 (32870)
hory004 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 32872
trizs77 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 32871

Biztos lehetsz benne, hogy itt vezetéknevet, keresztnevet nem kapsz.

Aki beírná, azt - jogosan - kitiltanák.

De a buszon nyugodtan megkérdezheted a buszvezető nevét, kb. 90%-k, meg is mondja.

Előzmény: Kicsilány1234 (32870)
Kicsilány1234 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 32870

Sziasztok! 

Tudom nem szoktak ilyet kérdezni de nem tudja valaki, hogy tegnap ki csinálta a pécs-kecskemét járatot? GUP-032 

Ne értsétek félre nekem csak egy vezetéknév kellene! Köszönöm

ELK671 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32869

Köszönöm a segítségeket. Ez a 6db nyilván tartalék,Komlón még esetleg érdemes lehet körülnézni.

Előzmény: DEVIDOFF25 (32863)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32868

:) vettem!!  De a lényegen nem változtat!

FOMA Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32867

Azok nem kötőjelek , hanem gondolatjelek, és pont jó helyen vannak.☺

Előzmény: vadparaszt18 (32866)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32866

OFF
Magyarországon nem rakunk minden szó után kötőjelet, hanem folyamatos írással írunk meg egy mondatot. :) 

Előzmény: trizs77 (32865)
trizs77 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32865

Rendszámban - Magyarországon - nincs kisbetű.

Előzmény: DEVIDOFF25 (32863)
FOMA Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32864

Ha tudsz tenni egy kört Komlóra is, akkor ott helyiben dolgozik még néhány, biztosan találkozol velük.

Előzmény: ELK671 (32861)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 32863

Ha elsősorban pécs akkor ccp-077, aob-876,bou-609,jlz-146, job-475,bpt-438. De megyén belűl van még több is.

vadparaszt18 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 32862

Volános Ikarus 280-at ne keress a megyében, mert az már régóta nincs, bár amikor utoljára ott voltam Pécsen fotózni, akkor egy magán gép bent állt az autóbuszállomáson. 

Dokumentum jellegű fotóm róla: 
https://drive.google.com/file/d/0B3gtgbXaaryKQ1pKUWJndlMtVDA/view

A többi típusból nem tudom mennyi van még Pécsen, de szerintem egy-két példánnyal összefuthatsz még. 

ELK671 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 32861

Üdv az Uraknak!

Olvasgattam visszamenőleg is a fórumot,azonban nem kaptam információt amit kerestem.

Kérdésem,hogy az egykori Pannon területén(elsősorban Pécs üzemnél)közlekedik még IK 250/256/260/280as?

Ik266-osról találtam infót 2015.májusában vonták ki az utolsót.

Választ előre is köszönöm! 

JLW-470 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 32860

Max akkor megy oda,ha pótlásra osztják be. A zöldek meg ki tudja,lehet papíron még mindig a somogyi állományba tartoznak. 

Előzmény: DEVIDOFF25 (32859)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32859

Igen tegnap én is láttam. Gow-292 nem jár Kanizsára is? Igen multkor azért írtam hogy leves lett, mert nem volt benne a szigetvári állománylistába és tudtommal oda tartozik!! 

Előzmény: JLW-470 (32858)
JLW-470 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32858

Dehogy az. Ma pl. a GOW-292 helyett Szigetvár-Pécsen volt.

Előzmény: DEVIDOFF25 (32788)
pécs siklósi út 1 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32857

igen

Előzmény: pécs siklósi út 1 (32856)
pécs siklósi út 1 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32856

Az alap fordája a busznak a tapolcai

Előzmény: hory004 (32854)
hory004 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32855

A busz 26 kilométer. A vonat kb a duplája. Ez még az Ikarus (2)66 vs MD/BZ viszonylatban is inkább a közút felé dönt.

Előzmény: bendeguz90 (32848)
hory004 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32854

Engem érdekelne :)

A győri kanyar papíron 2x243,1 km. (ez nem hivatalosan függ, attól, hogy fehérváron merre célszerűbb/gyorsabb [az emeletessel fizikailag egyáltalán merre lehet] menni, illetve a pécsi 6:30-asnak célszerűbb Győrben is másfelé menni, hogy a pályaudvaron egyből az induló kocsiállásra álljon.)

Az olvtárstól viszont érdekelne az infó, hogy miért csak hétfőn. (meg egyáltalán miért?)

Előzmény: trizs77 (32847)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32853

Szép és jó is.

Egy kanyar mennyi km ?

Előzmény: pécs siklósi út 1 (32852)
pécs siklósi út 1 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32852

Hétfőnként a faterom busza megy 6:30-kor győrbe

Előzmény: nowhere_man (31827)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32851

Ezekről én is olvastam anno DN-ben, viszont látható fejlesztés nem történt. És sajnos ez a lényeg...

Előzmény: trizs77 (32847)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32850

Amúgy miért nem merült fel sosem a régi 63-as pótlására azon a részen egy Harkány (Villány)-Pécs járat (gyorsvonatként)?

------------

Azért mert felmerült.

Volt ilyen.

Nem vált be.

Érdeklődés hiányában megszüntették.

azt már nem tudom, hogy régi nevén Expressnek hívták vagy átkeresztelés után IC-nek, de kérdezd FOMA-t,  vagy a pécsi vasutasokat, ők tudják.

Előzmény: bendeguz90 (32848)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32849

Ha elhalnak a ratkók, kb. 300.000 fő körül állandósulhat a megye lélekszáma.

Ehhez kell majd igazítani a megye közforgalmú közlekedését.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32848

"Mondjuk a 64-esért pont nem kár"

Ahogy az utolsó 5 évében működött úgy valóban nem, de ott is lehetett volna valamit csinálni, hogy ne lehetetlenüljön el a vonal maradék része.  

"a 62-es keleti fele félig működik,"

Amúgy miért nem merült fel sosem a régi 63-as pótlására azon a részen egy Harkány (Villány)-Pécs járat (gyorsvonatként)?  Azzal lehetett volna valamit kezdeni, mint ahogy egy közvetlen Drávafok-Pécs járaton is el lehetett volna gondolkodni az illetékeseknek. 

És igen kimaradt a felsorolásod a már csak  alibi járatként működő Komló-Godisa vonal. 

"És mindezt almásládákkal, nem kell csodálkozni, ha inkább buszoznak, vagy autóznak, pedig a Pécs-Szentlőrinc szakasza kb a legszarabb a 6-osnak."

Az "almásláda" szerintem az csak egy dolog, a másik meg az, hogy a pálya állapota Szentlőrinc után gyalázatos. 

Előzmény: hory004 (32846)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32847

Akkoriban álmodták a Szentlőrinc-Pécs-Pécsvárad villamost.

Pécs főpályaudvarát 1200 méter hosszan föld alá tették volna.

Ez egy kb. 4 oldalas feljegyzés, abból vágtam ki ezt a részletet.

Érdekel a többi része is ?

Előzmény: bendeguz90 (32845)
hory004 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32846

Mondjuk a 64-esért pont nem kár, a 62-es keleti fele félig működik, a nyugati fele viszont menthetetlen volt.

De csak egy jellemző példa, mit csináltak:

A szombathelyiek ütemesítése miatt nyilván meg kellett nyirbálni a 60-ast, de az, hogy Barcsra a régi 7:02-es gyékényesit visszavágták, oké, majd lett belőle 6:47(?) és Mecsekalja-Cserkúton legeltették, hogy a 6:55-ös Ic (azóta 7:04) előzze, mostmár 'lőrinc-Barcs személy, és ha nem akarsz pótjegyezni az IC-vel, akkor van fél órád átszállni Szentlőrincen. És mindezt almásládákkal, nem kell csodálkozni, ha inkább buszoznak, vagy autóznak, pedig a Pécs-Szentlőrinc szakasza kb a legszarabb a 6-osnak.

Előzmény: bendeguz90 (32845)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32845

Ez nagyon szép és nagyon jó, de kérdem én mit tett a pécsi igazgatóság (a vonalbezárásokon kívül, mert abban élen járt ), hogy ez a helyzet bármit változzon?  Semmit. 

Előzmény: trizs77 (32844)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32844

2006 októberében a pécsi vasútigazgatóság egy elővárosi vasúti közlekedési fejlesztési előterjesztéshez küldött egy rövid feljegyzést.

abból egy részlet :

vaskerék Creative Commons License 2017.06.27 0 5 32843

Vaskerék  :-)

vaskerék Creative Commons License 2017.06.27 -1 5 32842

A 40. vasútvonalon az utolsó számottevő fejlesztés 1985-ben elkészült villamosítás volt.

A 40. vasútvonalon az utolsó pályaátépítés negyven éve a Bükkösd - Godisa nyomvonal

átépítése volt. Ezzel csupán 72 óráig tartó teljes vágányzárral  - az átkötések ideje alatt -

zavarták meg az utasokat, a teljesen új vonalszakasz kiépítése három alagúttal a vonal

közlekedését nem zavarta. Az utasok a két régi viaduktról nézhették a vonatablakból az

építkezést. Szóval akkor még így számított Pécs, és a Dél-Dunántúl abban az "átkosban".

A 40. vasútvonal Kapos völgyében lévő altalaj problémáit évtizedek óta ismert, a sajtó is

foglalkozott vele harminc évvel ezelőtt is már. Minden évben nyaranta át lehet rostálni az

ágyazatot és újra és újra beszabályozni a pályatestet, de tartós megoldás itt is egy új

nyomvonal építése lenne a jelenlegitől keletre a dombóvári halastavaktól Sárbogárdig.

Két villamosított vágány 160km/h kiépítési sebességgel a Dunántúli-dombság 200-250m

csúcsai alatt alagutakkal, bevágásokkal, hidakkal mintegy ~80 kilométeren. Sok pénz?

Igen. Na és?

Az Intercity közlekedésen felül. A mai termelő multik, akik valahol a hűtőgép, és a furgon

mérete között gyártanak tartós fogyasztási cikkeket napi többszázas, vagy többezres

darabszámban, azok a vasúti szállítást preferálják. Ehhez minőségi vasúti infrastruktúrát

várnak el Nyugat-Európa, és a tengeri kikötök felé. Pécsett a feltételekből mennyi teljesül?

Azt hiszem semmi... Talán az ipari tevékenysége is ezért annyi Pécsnek, amit láthatunk.

A helyi képviselőknek aktivizálniuk kellene magukat, ha egy is olvassa ezeket a sorokat.

Előzmény: bendeguz90 (32840)
hory004 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 32841
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.26 0 3 32840

A MÁV lassan, de biztosan úgy bánik a 40-essel, mintha egy mellékvonal lenne (persze melyikkel nem), aztán meg csodálkoznak, hogy miért csökken az utasszám.  

eagle15 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 32839

Dél körül talán, Építők útján ment Urán felé. Kíváncsi leszek meddig akarják húzni a mercikkel, némelyik Credo is eléggé le van rongyolódva már, nem úgy tűnik mintha hosszútávon gondolkoznának.

Előzmény: hory004 (32835)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32838

Mindeggy nem is ez volt az érdekes, hanem a mercis soförök volvosítása :) kiváncsi leszek hogy holnapra is megmarad e ez a felállás. biztos nyárra felszabadult annyi volvo hogy jópár mercit kiváltson. 

Előzmény: hory004 (32837)
hory004 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32837

21-es csuklós volt hétvégén mindig is, a 4-es is forda szerinti.

Előzmény: DEVIDOFF25 (32836)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32836

Igy van uránváros a hétvégére megtelt csuklós volvoval. merci nem is volt kint. Főpályás meg kertvárosi volvok voltak kiadva!! Még 21- esbe is csuklós volt, meg 4-esbe is volt csuklós.  

hory004 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32835

Az igen.. Mikor, hol? Budais pótlás lehetett talán.

Alapvetően nem is kéne merci hétvégére, 11 csuklós forda van abból egyet neccesen, de el lehetne adni szólóval is (szombaton). Nyilván a 3 genfi+2 C19 huzamosabb ideig nem fog 100%-ot produkálni, és mintha a 215 támasztaná a kerítést a tüskésrétin, de az ajtós oldaláról hiányoznak félig a reklámok.

Előzmény: eagle15 (32834)
eagle15 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32834

én pénteken a kettesen láttam econellt, hétvégére viszont eltűntek a mercik.

Előzmény: hory004 (32833)
hory004 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32833

Mi ez a sok szóló 6-osban? Hármat láttam, mindhárom szóló volt, miközben 23-asban csuklós volt. Ránézésre elfértek, főleg,ha a 73-assal együtt mennek...

GUP-029@ Keszü-Gyód :D

Előzmény: eagle15 (32832)
eagle15 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32832

a tüke citadelljei, csuklósban teljesen vállalható volt, de a szólókban semmit nem lehetett érezni.

Előzmény: hory004 (32831)
hory004 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 32831

A topik nevéből adódóan a "szóló credo" több száz buszt, és 9 típust jelent. Kicsit szűkítsük. :)

Előzmény: eagle15 (32830)
eagle15 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 32830

A szóló Credokban alapból ilyen gyenge a klíma, vagy ez ilyen helyi sajátosság?

trizs77 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 32829

mi a gond ?

Előzmény: álomkűzdő (32828)
álomkűzdő Creative Commons License 2017.06.23 0 2 32828

Egy vicc a stop cikk kedves moli koktél kartárs, "enyhe" túlzásokkal

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.06.23 0 0 32827
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.06.22 0 1 32826

Mohácsi lista:

http://mohács.hu/upload/2017majus.rar

(a "2. melléklet beszámoló DDKK Zrt." fájlban)

Előzmény: Snake-Mojzi (32791)
JLW-470 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32825

Csak nincs klímás C56-unk. :)

Előzmény: trizs77 (32821)
JLW-470 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32824

Tegnap a Pécs-Keszthely meg LKC-192 volt a GTE-341 helyett.

Előzmény: pinterpetpet (32819)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32823

Egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy buszra fog átszokni a nép,

-------------

Ez biztos.

Lévén nincs is mire.

Most csak a vonatpótlózás időszakáról volt szó.

Arra - vasutasok szerint - igazán beállíthattak volna közvetlen express buszokat Pécs Főpályaudvar és Kelenföld közé.

hory004 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32822

Mentem már - vagy 10 éve - C56-ossal Pestre, alapjáratban, nyáron, Paks és Földvár közt aszfaltozás miatt félpályás lezárások mellett, de én képes voltam Pécs és Komló közt Hosszúhetény felé menni, mert az Classic volt és nem kretyó :D

Egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy buszra fog átszokni a nép, nem véletlenül nincs végig pályás járat. Arról nem is beszélve, hogy nagyobb pénz esik le a vonatpótlózásból, mint plusz járatpár beállításából.

Előzmény: trizs77 (32821)
trizs77 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32821

Egy jól működő klímával a Pécs Főpályaudvar - Kelenföld pu útvonalon, a C56 se kiszúrás.

Persze úgy, hogy nem áll meg sehol útközben.

Nyilván ne S 431, de IC vonatpótlónak pont jó.

Előzmény: hory004 (32820)
hory004 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 32820

Netán C56-ost, vagy inovellt szerettél volna? ;)

---

http://www.bama.hu/baranya/kozelet/negy-oranal-is-tobb-lehet-a-menetido-732849/

És ez még nem is az érdi vágányzár, mondjuk az egy fokkal kezelhetőbb (lenne?) busszal.

Előzmény: pinterpetpet (32819)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.06.20 0 0 32819

Mai Pécs-Sopron járaton érdekes vendég, a KCK-083 volt a beugró.

lobbanórotor Creative Commons License 2017.06.19 0 0 32818

...magyarán az én k*rva anyámat. Jól van. :D 

Előzmény: BPO-105 (32817)
BPO-105 Creative Commons License 2017.06.19 0 1 32817

Aki nem hagyja az embert pécsi Volvót fotózni, az nem is ember :D

Előzmény: lobbanórotor (32815)
hory004 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 32816

Hétvégén nem voltam itthon, de mintha pénteken másik kocsival láttam volna az egyik gazdáját. (Ettől még a kint lehetett a kocsi.) Urános, ha kint van nincs nagy választék, 1, 2(a) esetleg 4-es vagy 21-es. Ha nem a buszvégen, akkor délelőtt az olympia előtti kanyarban kifelé, délután a mecsekáruháznál lőhető. De előre szólok, vizuális környezet szennyezés. :)

Előzmény: lobbanórotor (32815)
lobbanórotor Creative Commons License 2017.06.18 0 0 32815

Tessék mondani, a Villány - Siklós - Pécs - Komló - Szászvár tengelyen hol találok a következő napokban utcán parkoló és kellőképpen érdekes maszek kocsit? Spanyolok előnyben, de Ikarus is jöhet. :D 

Illetve még a MOS-218 érdekelne. (Mivel nem egyedül leszek és nem akarom lopni a másiknak az idejét parttalan Tüke-lövészettel, ezért célirányosan csak az.) Hol keressem, mikor keressem. Köszi! 

bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 32814
hory004 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 32813

Nem megmondtam? :D

Külön plusz pont jár a proto C12-ért.

Előzmény: JLW-470 (32808)
hory004 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 32812

Omniexpress

Előzmény: ikarus1980 (32811)
ikarus1980 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 32811

A 10:30-as Pécs-Győr járaton melyik busz szokott menni?

Előre is köszönöm!

JLW-470 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 32810

Nem rossz buszok ezek,csak a Tükénél 1-2 kivételével teljesen nullára amortizálták őket.

Előzmény: bendeguz90 (32809)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 32809

Ezért kár volt megvenni/bérelni őket. 

Előzmény: JLW-470 (32808)
JLW-470 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 32808

Jó lesz,hogyha siet,akinek van VDL hiányzója vagy csak fotózni szeretné őket,mert elvileg már csak pár napja maradt a hiány bepótlására. Igaz itt csak az a biztos,ami már megtörtént.

Előzmény: Svatopluk (32806)
ego2 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 32807

Én sok mindent gondolok, de logikát ebben az országban már lassan 25 éve nem keresek ;)

Előzmény: Svatopluk (32806)
Svatopluk Creative Commons License 2017.06.08 0 0 32806

Miért kéne kidobni? Te úgy gondolod, hogy olyan jól állnak, ráadásul egy 9,5 méteres kocsi kivált egy 12 méterest?

Ha ki is "dobnának" valamit, az inkább a kisebb befogadóképességű, kétajtós VH és VDL-ek közül kerülne ki, nem gondolod?

Előzmény: ego2 (32805)
ego2 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 32805

Ha jönnek majd az elektromos buszok, akkor mi lesz ? Kidobjuk az első 12 szóló Volvo-t? Vagy még jobban borul a csuklós - szóló arány ?

hory004 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 32804

Cserébe ma meglepték Tatabányát a 828as kreryoval. 

Előzmény: mislenyi utas2 (32803)
mislenyi utas2 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 32803

Nem, hál' Isten már nem városi székezésű, hanem távolsági utazásra alkalmas buszok járják a fordát: állandóra az egyik Irizar egy Credoval váltogatja naponta egymást, időnként meg beugrik egy-egy Crossway

Előzmény: M41 6212 (32802)
M41 6212 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 32802

Sziasztok!

Meg tudnátok írni, hogy a Pécs-Sopron járaton melyik busz van? Ugyanaz a Mercedes (NHP-475 asszem), ami tavaly?

Köszi!

bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 32801

Kővári több javaslattal állt elő: szerinte kezdeményezni kell a kormánnyal egy tárgyalást a tömegközlekedés finanszírozásának a megváltoztatásáról, különben nem finanszírozható.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 32800
Kuvik76 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 32799

Miért lenne kuka?

Előzmény: DEVIDOFF25 (32788)
hory004 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 32798

Ugyan, ekenyélből is van zöld. Annál érdekesebb, hogy mennyire fogják szidni, mert a pécsi tenderben is van 8.8as kerekesdoboz.

Előzmény: ego2 (32792)
hory004 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 32797

Simán elképzelhető, hogy vmelyik Scania elment pénzt keresni, és ilyenkor dől a dominó. Paksra is csak KCK-083 jutott.

Előzmény: EKM-765 (32794)
buszlovag Creative Commons License 2017.05.27 0 0 32796

Azért, mert ez elvileg CNG üzemű.

trizs77 Creative Commons License 2017.05.27 -3 0 32795

Előzmény: ego2 (32792)
EKM-765 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 32794

Még jó hogy esélyem sem volt utána menni Pestre:-)

Előzmény: JLW-470 (32793)
JLW-470 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 32793

Ma végül Győrbe ment.

Előzmény: EKM-765 (32785)
ego2 Creative Commons License 2017.05.26 -1 0 32792

https://www.facebook.com/modulobus/posts/1956165881280399 
 Gyanús ez a szín a budapesti tesztbuszon :D

Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32791

Siklós van

(A 11. napirendi pontra kell kattintani)

Mohács nincs.

Előzmény: JLW-470 (32790)
JLW-470 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32790

FHG-657 már pécsi lett. A másik két városból(Mohács,Siklós) nincs ilyened? :)

Előzmény: Snake-Mojzi (32787)
JLW-470 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32789

9:30 vagy 13:30(ezeken láttam mostanában).

Előzmény: EKM-765 (32785)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32788

Köszi.akkor AZD kuka lett .összel még láttam.

Előzmény: Snake-Mojzi (32787)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32787

http://www.szigetvar.hu/sites/default/files/4-es_napirend_8.pdf

(Utolsó előtti oldal)

Szintén 2016. évvégi, nagy változás nem lehetett azóta.

Előzmény: DEVIDOFF25 (32786)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 32786

Valaki tudna esetleg egy szigetvári állománylistát? Előre is köszönöm

EKM-765 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 32785

Melyik járaton?

Előzmény: JLW-470 (32779)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.05.23 0 0 32784

2016 év vége óta úgy tudom túl nagy változás nem volt:

http://www.komloonk.hu/userfiles/fajlok/Arnold%20Andi/el%C5%91terjeszt%C3%A9sek/2017.05.25/3_DDKK%20Zrt_%20besz%C3%A1mol%C3%B3ja.pdf

10-11. oldal

Az utolsó oszlopban az adott jármű az évi teljes futásának hányad részét teljesítette Komló helyiben.

Előzmény: volanb (32782)
dannee Creative Commons License 2017.05.23 0 0 32783

Üdv!

Aron_son írt pár napja egy cikket a komlói helyi járatról. Ebben egészen biztosan választ találsz kérdésedre. :)

http://sony872.blog.hu/2017/05/17/komlo_helyi_jarat

Előzmény: volanb (32782)
volanb Creative Commons License 2017.05.23 0 0 32782

Üdv! Komló helyi járatait milyen tipusu buszokkal végzik?

bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 32781
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 32780

Igy van negyed tíz körül döngetett sásd felől pécsre! Más: a héten csoda történt, kedden ugyanis az összes MWH-s volvo kint volt egy napig!! Ráadásul az összes 1-est járt :)

JLW-470 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 32779

Arra,mint eddig.Vagyis bármerre(mostanában péntekenként Pestre szokott menni).

Előzmény: EKM-765 (32777)
hory004 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 32778

Messze nem volt ma, 10 óra körül láttam a 48-as téren, befelé.

Előzmény: EKM-765 (32777)
EKM-765 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 32777

Köszi.

És merre található?

Előzmény: JLW-470 (32776)
JLW-470 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 32776

De,már olyan 2-3 hónapja.

Előzmény: EKM-765 (32761)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 32775

Tiszteletem! 

Valakinek nincs a mohácsi üzemegységről friss állománylistája? 

Legalább típus szerint kellene, ha nincs a rendszámokról. 

Előre is nagyon köszönöm! 

hory004 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 32774

Zavar van az erőben, vagy Dombóváron nem tetszett az ekenyel, és kaptak egy annál is szarbb csuklóst?

FOMA Creative Commons License 2017.05.10 0 0 32773

Most éppen bőven van kéznél vonatpótló busz, napközben nem okoz gondot egy operatív átirányítás.

Előzmény: hory004 (32772)
hory004 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 32772

http://babara.hu/2017/05/10/vonatbaleset-5/#!

Ez se rossz. Egyébként 13 ember+jv+mv, nekik már van akkora tömegük, mint az autónak...

30-90 perc késés. Mi tart tovább, átcsörögni a KK-nak és megrendelni a vonatpótlást, vagy amíg leér a forgalmiban csücsülő tartalék Lőrincre? Gyanítom nem az utóbbi.

Előzmény: trizs77 (32771)
trizs77 Creative Commons License 2017.05.10 0 1 32771

magyar újságíró-2017:

Káosz a közlekedésben: nem járnak a vonatok, nagy a tömeg

Káosz a közlekedésben: nem járnak a vonatok, nagy a tömegbaleset okozott felfordulást a vonatközlekedésben.

Vonattal ütközött egy autó Baranya megyében, Királyegyháza-Rigópuszta és Szentlőrinc között egy fénysorompós átjáróban.

A baleset miatt Sellye és Szentlőrinc között nem járnak a vonatok.

Vonat és autó ütközött.

A helyszínelés idejére lezárták az érintett vasúti szakaszt, ezért pótlóbuszok járnak a vonatok helyett a teljes vonalon - írja az MTI. Egyes járatoknál 30-90 perccel hosszabb menetidővel kell számolniuk a Szentlőrinc és Sellye között utazóknak.

Kasza Anett, a megyei katasztrófavédelem szóvivője azt mondta, hogy a kocsi sofőrje könnyebben sérült meg.

A vonaton tizenhárman utaztak, közülük senkinek nem esett baja.

http://faktor.hu/faktor-kozlekedes-kaosz-nem-jarnak-a-vonatok-potlobusz?source=hirkereso

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A címben azt írja : nagy a tömeg.

Az utolsó sorban meg azt 13 utas volt.

A hülyéje.

Saját cikkét, mely csak 10-12 sor is lusta elolvasni.

BPD-017 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 32770

Bezzeg a balatoni felújítás során a kutyát nem érdekli, hogy az elterelt nemzetközi vonatok kivételével minden vonatot pótolnak évek óta hol itt, hol ott a nyári főszezon kivételével. A kanizsaiak mégsem hőbörögnek, hogy akkor ők Keszthely felé, az északi parton akarnak átszállás nélkül Pestre vonatozni... Most ez az Érd, vá. - Érd, központ pótlózás akkora tragédia lenne? Még a megszűnése előtt utaztam az egykori helyi vonalon. Pár perc volt az egész. Kb. annyi, mint amennyi idő alatt a Desiro irányt vált Fehérváron.

Előzmény: hory004 (32765)
trizs77 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 32769

Ameddig tizen- huszon- szili áll naponta munka nélkül, inkább így használják őket mint a parajosba állítva.

Előzmény: Chefman (32767)
hory004 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 32768

Lassan lesz vezérlő is, így legalább egyszerre két gépen nézik a tavvezérlést.

Előzmény: Chefman (32767)
Chefman Creative Commons License 2017.05.09 0 4 32767

Ingavonati közlekedésünk már van Pécs - Szentlőrinc között vezérlőkocsi helyett két mozdonnyal.

Előzmény: bendeguz90 (32766)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 32766

Álmodik a cikkíró, álmodik :D 

Előzmény: hory004 (32765)
hory004 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 32765

http://kozlekedesiklub.blog.hu/2017/05/08/hogyan_ne_szivassuk_meg_pecset

"A legfontosabb nyereség, hogy a hosszú vágányzár alatt is meg lehet tartani a közvetlen Budapest-Pécs járatokat, a mostanihoz hasonló menetidővel. Mire ez a projekt elindul, addigra az esztergomi vasútvonal villamosítása remélhetőleg már véget fog érni, így onnan számos Siemens Desiro motorvonat felszabadul. Ezek előnye, hogy tudnak menni villamosítatlan pályaszakaszon, ugyanakkor a 120 km/h sebesség sem jelent nekik gondot, továbbá a székesfehérvári irányváltás is gyorsan megoldható."

Muhahaha. 

hory004 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 32764

817 vagy 820?

Előzmény: pinterpetpet (32762)
totte Creative Commons License 2017.05.04 0 0 32763

GBG 584 E98

Előzmény: pinterpetpet (32759)
pinterpetpet Creative Commons License 2017.05.04 0 0 32762

Crossway... :)

EKM-765 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 32761

GUP-041 még nincs kész?

hory004 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 32760

Majd ha idetalál valaki, aki tudja pontosan, akkor aláhúzza a megfelelőt: E95, Crossway, LH/Inovell. Sztem kretyó.

pinterpetpet Creative Commons License 2017.05.03 0 0 32759

Nem tudja valaki véletlen, hogy a Pécs-Hévíz járaton milyen kocsi szolgál?

Pécsről 7:45-kor indul, Hévízre érkezik 12:10 órakor.

Molotov a koktél Creative Commons License 2017.05.02 0 0 32758
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 32757

Ez a pár mondatos valami semmi, valaki tud valami bővebbet?

hory004 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 32756

Valaki trollkodott, vagy volt ma vonatpótlózás Cserkút felé?

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 32755
JLW-470 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 32754

A távolsági pályaudvart sem ártana időnként takarítani,mert jó pár kijelzőn már galambfészkek is vannak....

Előzmény: hory004 (32750)
JLW-470 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 32753

Ezt olvasva mintha még mindig 2002-ben járnánk....

Előzmény: bendeguz90 (32752)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 32752

Orbán Viktor azt is megígérte az ünnepségen, hogy lesz Mohácson Duna-híd, úgy fogalmazott: "pénz van rá", a nemzetgazdaság megtermeli az ehhez szükséges összeget, az a gond, hogy terv nincs. Hozzátette továbbá, hogy szerepel a tervek között - a Debrecen-Békéscsaba összeköttetés után, második helyen - a Pécs és Szeged közötti összeköttetést biztosító négysávos közlekedés megteremtése is.

bendeguz90 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 32751
hory004 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32750

Másodrészként volt utasforgalomban. :D 

Utolérte az előzőt? :D

Előzmény: JLW-470 (32749)
JLW-470 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32749

Másodrészként volt utasforgalomban. :D 

"kapott lyukasztót."

Hátöööö.Nem úgy van,hogy külföldi rendszámú autóbusszal ingyen végezhető csak személyszállítás(Volvok stb-nél még így volt)?

Előzmény: hory004 (32747)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32748

Nincs, csak én fogalmaztam pontatlanul. 

Előzmény: hory004 (32747)
hory004 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32747

Több is van? Én csak képen láttam, de minden bizonnyal utasforgalomba lesz, mert kapott lyukasztót.

Előzmény: bendeguz90 (32745)
dannee Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32746

Azt láttam szombaton, amikor arra jártam, meg is lepődtem, hogy mit keres itt. :D

Előzmény: vadparaszt18 (32743)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32745

"Isuzu Citybus midi."

Meddig lesznek itt? 

Előzmény: hory004 (32744)
hory004 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32744

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de sok-sok évvel ezelőtt mintha lett volna Pécsett is egy, vhol a c-teszkó mögött, a Borbála úttól jobbra.

Kevésbé off: 34 G 9315. Sajnos nem a donyeckiek ideiglenes török rendszáma, hanem egy Isuzu Citybus midi.

Előzmény: vadparaszt18 (32743)
vadparaszt18 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 32743

Off: 

Lánycsókra hoztak egy öreg, piros, Londonira hajazó emeletes autóbuszt. Nincs a legjobb állapotban, de simán menthető. A teteje le volt takarva, szerintem nincs is plafon az emeleten. 

Egyes feltételezések szerint felújítás után, a nyári turista szezonban Mohácson fog üzemelni, mint városnéző busz.

EKM-765 Creative Commons License