Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

W007W 10 perce © 26246

Nem volt a megállóban várakozó utas! Az eljárás le lett zárva azzal hogy a munkaköri leírásnak megfelelően jártam el. 

Előzmény: P a P (26244)
P a P másfél órája © 26245

Sajnálom őket, ezek szerint a munkaköri leírásuknak nem felelnek meg?

Előzmény: W007W (26237)
P a P másfél órája © 26244

A 26-os hangolva lett az 1-eshez. Először nézd meg ha már ilyen szerencsés vagy, h neked már van menetrended :) - Olyan jó látni, hogy itt keseregsz, de én is kérdeznék:

Megtanultál megállni a megállóban a busszal? Ugye legutóbb ezért nem tudtam felszállni a 21-esre, mert W007W nem állt meg a várakozó utasoknak ;)

Előzmény: W007W (26241)
P a P másfél órája © 26243

Ugye ha figyelsz mikor utazol akkor nagyon sok dologra fény derül:

1., A 3-6-os a aszimmetrikus. A Belváros felé jobban telített, míg a 22-23-24 szintén aszimmetriát mutat. Viszont ezek Kertváros felé telítettebbek.

2., A 70-es csoport mindkét irányba telített. Ez nem szolgál rá a magyarázatra, de nem a Csontváry utcánál töltik meg a buszokat az is tény.

Az első pont sem bonyolult. Kertváros geometriájába a domb mérete és lejtése is utasvándorlást, ezáltal aszimmetriát okoz. Míg a 3-6-oshoz a város felé lefele kell gyalogolni, addig a 70-22-23-24-es járatokról hazaérkezve kell ismét lefele gyalogolni. Továbbá a Krisztina térre tökéletes a 22-23-24 is. Legalábbis az emberek nem a megállóban élnek, hanem a körülötte lévő lakóházakban ugye Zsolt. Így nem bonyolult megérteni, hogy mindegy nagyjából egyes utasoknak, h melyik megállóba állnak ki. 

Ha a Belvárosba utazol kinézel egy 6-os járatot, amivel bemész. Ha a Belvárosból jössz, akkor a megállóba mindig máskor érkezel és mindig mással mész haza, de nem feltétlen a lakóházadhoz a legközelebb megálló busszal.

Előzmény: W007W (26240)
W007W 8 órája © 26242

23Y visszavonva hivatalosan 6:19-re ert volna Uranba de kesett a 24-esnek viszont nincs leirva hogy jon es meg kellene varni.

De igy se tokeletes a rendszer mert az az 1 (egy) utas aki jott le (felfele senki nem volt) a csuklos buszon az igy lyukaszthatott egy jegyet Uranig majd onnan tovabb meg egyet...

W007W 8 órája © 26241

6:20 kor indul Uranbol egy 24B jarat. 6:23 kor pedig jon a 23Y. Miert nem lehetett ugy megcsinalni hogy a 24-es a 23Y egyszerre vagy utana menjen hogy aki Kertvarosbol vagy a Belvarosbol jon at tudjon szallni?

Talan visszafele mukodik.

De a masik ilyen a 26-os amelyik a hetvegi menetrenben 31-re er Uranba de az 1,2 jaratok 30 kor elindulnak. Ilyenekre miert nem lehet figyelni a menetrend tervezesnel? Jah es elotte a 26 os tobb mint 10 percet all II-es rakodon tehat indulhatna 2 perccel elobb is vissza.

W007W 17 órája © 26240

És hova mennek a Krisztina tériek a 22-23-24-es buszokkal? Enyezd utcától gyalogolnak? Mert így tulajdonképp a Nevkónál lakók is járhatnak velük :)

Előzmény: hungeri (26239)
hungeri 17 órája © 26239

Ellenben az utasoktól tudtuk meg, hogy a Krisztina tériek 22-23-24-gyel (is) járnak. Tehát nem hülyék az utasok, viszont tény, hogy utastájékoztatásban meredek fejlődésre van szükség. Azt is be kell azonban látni, hogy nagyon nagy lett volna a hurrogás, ha egyszerre mindent átszámozunk, átnevezünk, egységesítünk. Egységesíteni ugyanis hatszázféleképpen lehet, ami logikus nekem, nem logikus Neked. Vagy a Te logikád nem elég markáns az enyémhez képest (ez is nyilván szubjektív).

Előzmény: vampeare (26236)
peti_s 17 órája © 26238

Úgy 1 max 2 hete láttam a DUB-097-t 4-s járaton, azon a napon a DUB-094 is azon ment. :) Úgyh, nem kell még a 097-t talán temetni. :)

W007W 19 órája © 26237

Ezért kell egyszerűsíteni nem bonyolítani a számozást. De ne aggódj már én sem (nem hogy a többi kolléga) nem tudja melyik busz merre jár...

Előzmény: vampeare (26236)
vampeare 20 órája Creative Commons License 26236

tényleg olyan tömeges igény lesz arra, hogy valaki a Búza téren felszáll a 33-asra, körbemegy Tettyén és elmegy az MTA-székházhoz?

a te rendszeredben van valami, amit ha értesz (ezt szeretném kihangsúlyozni nagyon) akkor van benne plusz infó, amit esetleg van olyan szituáció, hogy fel is használsz.

de az emberek többsége (legalábbis akikkel én érintkezek) mind a mai napig meglepődik, ha 130-ast lát, arról mesél, hogy minden busz át lett számozva, össze-vissza útvonalakon jár, pedig én nem találom az útvonalhálózatot sherlock holmesi rejtélynek...

Előzmény: W007W (26222)
P a P 20 órája © 26235

Az 1-55 hangolás Tükebuszhoz tartozik. Ők tudnak referálni róla, de itt nem baj, ha együtt megy délelőtt, mert a 73-as 20 percezik, így legalább ahhoz délelőtt a ritka járat pont jó. Szerintem mindegyik megoldás mellett és ellen is van érv. Ha délelőtt 10 perccel eltoljuk az 55-ost az egyes mellett akkor 20 percet kell varni a Fagyongy fele.

Előzmény: W007W (26229)
P a P 20 órája © 26234

Lefordítva:

- a 7-8 perces Fagyöngyös járatokhoz 5-10 perces járatot nem lehet hangolni ütemes menetrendnél

- ez nem is cél, hiszen néha lesz 8 perces várakozási idő, most viszont 15 perces is előfordult. Tehát a felére csökkentjük. A 20 perces esete szintén ez a helyzet

- plusz 15 percenként erős irányba 8 perccel hosszabb utazási idővel, de közvetlen busz is indul.

remélem nem bonyolult :)

Előzmény: P a P (26233)
P a P 20 órája © 26233

Milyen hangolás? Második osztály matematika (állítólag én megbuktam, bár erről nem tudok):

- a 20 perces, a 10 perces járat 2:1 arányba hangolható. Ezt lefordítom. Pistike szedi az almát, Vica pedig a körtét. Mindketten adogatják apának a fa tetejéről (fejlődő országok jellemzője a gyermekmunka). Pistike gyorsabban szed almát(1-es busz 10 perces), mint Vica körtét(55-os 20 perces). Ezért még Pistike 10 percenként szed almát, adif Vica 20 percenként egy körtét. Ez azért jó, mert ha apa jól koordinálja a munkát, akkor minimum minden második alma között 5 perc szünet után tehet a kosárba körtét. 

Néha van 10 perc lyuk két alma között.

A bonyolítás, hogy anya 7-8 percenként (72-12X) járja meg az utat a kosárral a házig, így néha néha bizony üres kosárkára ér vissza. Ez se baj persze, mert ha nincsen kosár, de anya ott van, akkor legalább apával (Csontváry utasok) tud foglalkozni pár percet.

Előzmény: W007W (26229)
bendeguz90 22 órája Creative Commons License 26232

Ez ugyanígy van a 6-os, 3-as és a 70-es járatok esetében is.

Előzmény: W007W (26223)
Kuvik76 22 órája © 26231

"Mit keres a Bonyhád - Tevel - Závod vonal a Pannon Volánnál, a járatot tudtommal nem ők végzik?"

Rosszul tudod.

Előzmény: BPV-093 (26226)
W007W 23 órája © 26230

Csontváry utca 15 és 16 között, ez lemaradt.

W007W 23 órája © 26229

Hát a úgy érzem a hangolás nem sikerült túl jól...

W007W 23 órája © 26228

Ha igen akkor se jól :) Főleg hogy szólok a kollégának hogy várjon meg mert elém került és sz...k rá.

És mit hangolunk a 7x-sekhez inkább az 1-est vagy az 55-öst? :)

Előzmény: hungeri (26227)
hungeri 24 órája © 26227

És az 1-es nincs hangolva a 70-esekhez, ugye?

Előzmény: W007W (26225)
BPV-093 24 órája © 26226

Menetrend módosítás a Pannon Volánnál: http://www.pannonvolan.hu/pdf/ertesitesPV9-2013-2014.pdf

Mit keres a Bonyhád - Tevel - Závod vonal a Pannon Volánnál, a járatot tudtommal nem ők végzik?

W007W 24 órája © 26225

A megoldas pofon egyszeru! Ezt a feladatot barmelyik altalanos iskolas megoldana!

Mivel konkretan delelott orankent jar az 55 jarat akkor ha az 1-es jaratokat 10 perccel eltoljak mar ketto koze kerul az 55-os.

Delutanrol bovebben otthonrol mivel ott tobb dolgot kell megnezni.

Előzmény: hungeri (26224)
hungeri 27 órája © 26224

Tegyél javaslatot a megoldásra.

Előzmény: W007W (26223)
W007W 29 órája © 26223

8:57-kor talalkoztam 1-es jaratban a PETAV-nal az 55 jarattal. Ez utan egyutt mentunk vegig Kertvaroson egesz vissza a PETAV-ig. Jol ki van talalva. Jah es a ket csuklos buszon nem volt egy szolo busznyi utas...

W007W 1 napja © 26222

Többet mindig lehet tenni :)  Például lehetne olyan táblakép hogy 33 Tettye, Havihegyi út -> 31  például vagy akármi más kis jelzés.  De valóban egyszerűbb lett volna ha hurok jelleggel 33 lett volna ami körbe megy és 33A ami csak Tetye oda-vissza. 31 pedig a visszafelé hurok jelzése lehetett volna...

A 4-es délután igen, délelőtt meg meg 25. És ment a kerülgetés :) :(

Előzmény: P a P (26221)
P a P 1 napja © 26221

Nem értem, mi ezzel a baj? Menetrendben jelöljük, ez alapján meg tudják tanulni. Ennél többet nem tehetünk értük. Nem értem mire vonatkozik a kritika.

Előzmény: bendeguz90 (26220)
bendeguz90 1 napja Creative Commons License 26220

" Menetrendben jelöljük, majd megtanulják."

Ez aztán az utasbarát módszer :) 

Előzmény: P a P (26219)
P a P 2 napja © 26219

31-33-as: Én is bedobtam, hogy számozzuk be így, de inkább hagytuk. Menetrendben jelöljük, majd megtanulják. A megállóhelyi tájékoztatókkal kapcsolatban még nem látom ennyire elveszettnek a sztorit. Ott ki lehet írni, ha találnak rá vmi extrém megoldást :) Békéscsabán volt asszem hasonló, ott a 2-es? szerelgetett át.

2-60: A 2-esre kell a 7,5 perc minden szakaszon a Budaiig. Ha a 13-14-15-ösök Uránból indulnának és Egyetemvároson át jönnének be, akkor elbírná a 10 percet, de akkor a 4-4Y-onnal a hangolást fel kéne adni, ami Meszesen 10 perces lyukakat okozna.

A 2-60-ast most hangoljuk 7-8 percre, a 2A-val 2-13 percre, így Szabolcsban meglesz a 7-8-15-7-8-15.

4-eseknél. Fent voltam, megnéztem tavaly. Bőven van 5 perc plusz. Valamit elnéztél. 15 perces állás volt délután.

Előzmény: W007W (26210)
P a P 2 napja © 26218

Régen amúgy Wordben készült ez a menetrend... Viszont én is szeretném már a kőkorszaki technikát feloldani...

Előzmény: hungeri (26217)
hungeri 5 napja © 26217

Nagyon remélem - és kis szerencse kell csak hozzá, hogy ez lesz az utolsó "exceles" menetrendváltozás :)

Előzmény: mgruber (26214)
Galuska Galagonyovich 6 napja © 26216

A másik fél válasza. http://www.pfdsz.hu/hirek.php?id=64

Előzmény: W007W (26195)
Galuska Galagonyovich 6 napja © 26215

"Azt el kell dönteni, hogy a politikailag amúgyis érzékeny szeptemberben beleállunk egy egy területenként változó mértékű teljesítmény-csökkentésbe, vagy kivárunk vele. Mennyire vehető vissza a kertvárosi járatok teljesítménye szeptembertől. Mennyire érzékeny időszak tehát választások előtt egy hónappal egy 25%-os ritkítást ráhúzni az utasokara a város legnagyobb lakótelepi részén. Ezt egy érzékeny időszakban meglépni (Önrkományzati választások előtt 4 héttel) mindenképpen veszélyes. Erre az illetékesek állásfoglalását kérem. Azt tudni kell, hogy ahonnan a menetrendi struktúrából kiszednénk teljesítményt az az ürögi rész és a kertvárosi körzetek (Fagyöngy utca, Malomvölgy, Aidinger út)."Forrás: http://www.pfdsz.hu/hirek.php?id=62

Előzmény: trizs77 (26213)
mgruber 6 napja © 26214

Az Excel nekem is most esett le.

Előzmény: W007W (26210)
trizs77 6 napja © 26213

Alig hirdette meg a pécsi busztársaság mellett működő szakszervezet egyedülálló kezdeményezését utasok és dolgozók összeboronálására, a céget támogató civil szervezetnek is hirtelen fontos lett utas és sofőr egyaránt. Nem értenek egyet mindenben, Kertvárosban lehet az első összetűzés.

Tükröm, tükröm...

A Tüke Busz Zrt. mellett működő Független Demokratikus Szakszervezet (FDSZ) a hónap elején hirdette meg új programját (https://www.facebook.com/nezzunkatukorbe), amelynek célja, hogy közelebb hozza egymáshoz az utasokat és a dolgozókat, legyen szó sofőrről, ellenőrről vagy műszaki dolgozóról.

A szakszervezet idehaza eddig egyedülálló, munkavállalókat népszerűsítő programjával végső soron munkájuk megbecsüléséből adna vissza valamit a dolgozóknak, és azt szeretnék, ha utas és sofőr egyaránt jobb kedvvel szálljon a buszra.
Utas, te drága

A válasz nem késett sokáig.

A Tüke Busz munkáját támogató civil szervezet, a Pécs és Térsége Közösségi Közlekedésért Egyesület (PTKE) menetrendi és vonalhálózati referense a napokban arról beszélt egy helyi tévében, hogy a társasággal közösen próbálják bevonni az utasokat abba, hogy milyen menetrendet biztosítsanak számukra. Az "utasok közelebb kerülnek a társasághoz", de ""a járművezetők felé is nyitnak" - hangzott el a műsorban, roppant eredeti módon. Nagy kérdés, hogy eddig ezekkel a Tüke Busz miért nem rukkolt elő, de annyi baj legyen: az utas és a dolgozó is csak nyerhet rajta, ha most már tényleg mindenki a kegyeiket keresi.

Déli front

A célok látszólag azonosak, a szakszervezet és a PTKE azonban nem ért egyet mindenben, az ellentét pedig Kertvárosban csúcsosodhat ki. Az FDSZ szerint remek kezdeményezés volt a társaságtól az M55 és M55Y járat bevezetése (http://pfdsz.hu/hirek.php?id=63), amely leegyszerűsítve a dolgot két irányból kerülte meg az ANK tömbjét. A kezdeményezés azonban egyelőre elhalt, visszaállt a korábbi hurokjárat, amely korábban késéseket és tumultust eredményezett. A PTKE szerint nem lesz gond a körjárattal, mert az kétszer olyan gyakran indul ősztől, mint most.

Ősszel, amikor az iskolakezdéssel kezdetét veszi a tömegközlekedés nagy szezonja, kiderül, hogy a cégnél sok éve dolgozó sofőröket tömörítő érdekvédelmi szervezetnek, vagy a társaságot kívülről, szakértő civilekként segítő egyesületnek van-e igaza.

"Öregasszonyok", Kató-lak és "megetetett tettyeiek"

Miközben a PTKE barátságos arcát láthatja minden tévénéző, úgy tudjuk, az egyesület tagjai néha azért elragadtatják magukat egyéb fórumokon. Információink szerint egy levelezés során az egyesület egyik vezető tagja "öregasszonyokról" tesz említést, akik "Kató-lakból" igyekeznek az egyik pécsi "pijjacra" - ha hallanák, ennek a buszozó idős hölgyek aligha örülnének. Ahogyan annak a tudomásunk szerint szintén az egyik egyesületi vezetőnek tulajdonítható internetes fórumon megjelent posztnak sem örvendenének a Pécs magasabb részein lakók, amelyben az áll, hogy az egyik járat kizárólag üzemi szempontból jó, de "a tettyeieket még meg lehet etetni, hogy "jóaznekik". Az idő majd nyilván eldönti, hogy kinek fontos igazán az utas és a dolgozó.

-------------------------

Nem új találmány, hogy valaki jó ötletét semlegesítsék akár jó, akár rossz másik ötlettel, nehogy túl nagy népserűségre tegyen szert.

Ez a .......dögöljön meg a szomszéd tehene is.............eredetileg szociológiai példabeszéd, XXI.századi politológia szakosok által átírt helyi változata.

...................:-(((

Galuska Galagonyovich 6 napja © 26212

Szép napot mindenkinek. http://www.pecsistop.hu/regio/robbanhat-a-tuke-busz-haboru/1257055/

A tettyeiek "megetetése" biztos sikerülni fog barátaim?

W007W 6 napja © 26211

És jó lenne ha az éjszakai 2-es 902 néven futna, a sofőröket sok vitától kímélné meg! És egységesebb is lenne.

W007W 6 napja © 26210

Hm eddig nem jöttem rá hogy azért néz ki így a menetrend mert Excelbe készül :)

Szerencsére látom nincs olyan sok 31-es. De ahhoz hogy ne kelljen módosítani az üzletszabályzatot és átszerelgetni se kelljen ( bár ez manapság elég buta kifejezés, mikor alapvetően semmit nem kell csinálni) egyszerűbb lett volna ha hurok járat lenne 31, és a fordítottja esetleg 31Y vagy 33Y jelzéssel, mert így honnan fogja például tudni az utas aki a Búza téren száll fel hogy az adott 33-sal eljut e majd az MTA-székházhoz vagy sem???

Ma kitaláltam hogy ha a mostani 20 perces követést vesszük a 2A járatnál, akkor ha a 2-es járat egy kicsivel többet állna Mecsekszabolcson (4-5 perc) akkor a 2A-nak nem kellene állni Fehérhegyen semmit! Más követéseknél persze ez másképp van.

Még egyszer leírom hátha valaki megérti a lényegét, hogy jó lenne ha a 2-4 járatok nem Uránvárosból hanem az Árkádtól mennének ütemesen, mivel onnan egész Fehérhegyig illetve Budai Állomásig együtt mennek. Uránvárostól pedig csak az első két megálló közös.

És mivel a 2-sek 3 perccel több idő alatt teszik meg a távot így a 4-esek rájuk csúsznak könnyen.

A 60-as járatok most délután 1 perccel követik a 2-eseket Mecsekszabolcstól (Fehérhegytől illetve Budai Állomástól) épp hogy jön ki. Remélhetőleg ez a téli menetrendben nem így lesz.

A másik hogy a GM-be Mecsekszabolcsról Budai Állomásra közlekedő buszok 7 perc alatt teszik meg az utat (elvileg) a járatba mennének akkor 9 perc lenne, és igen is erről a környékről sokan csak a Tescoig mennek így lehetne neki valami járatszámot kitalálni és hajrá.

Még egy, ha a 4-es visszakerül Gesztenyésbe és elvileg marad a többinek a 10 perc várakozás Hősök terén akkor a 4G járatok visszirányba be fognak késni, 5-8 percet ami azt eredményezi hogy a 4Y-nal együtt fognak menni és lesz egy lyuk. Széchenyi Akna még épp belefért a 10 percbe Hősök teréről oda-vissza. És onnan a 27, 40 járatokkal könnyen fel lehet jutni Gesztenyésbe, pont van is abban az időben csatlakozás. A népámítás pedig arról szól hogy a diákok miatt kell akik a Meszesi iskolába járnak, hát 6:30 kor nem indulnak azért el az iskolába hogy 7:45-re a becsöngetésre odaérjenek! A dolgozók akik pedig használják 20-25-en azok pedig a Széchenyi Akna fordulóba mennek, de így majd a Kórház megállótól gyalogolhatnak...

BPV-093 6 napja © 26209

Nagyon helyes, hogy délelőtt sűrűbben jár a 32, 33-as, hiszen a bevásárlás, csarnokba járás jóval több utast hoz, mint a délutáni csúcs után, amikor szintén félórás követés volt. Egyébként 19.00 vagy 19.30 után elég lenne a 40 perces követés, a közös szakaszon a Pálosokig, így is meglenne a 20 percenkénti járatsűrűség.

P a P 6 napja © 26208

Van egy pár, de a többit csak én vettem észre  :)

Előzmény: < R o d o l f o > (26207)
< R o d o l f o > 6 napja © 26207

avagy Kisszkokó dűlő van Kisszkókó dűlő helyett.

Előzmény: < R o d o l f o > (26206)
< R o d o l f o > 6 napja © 26206

31-32-32Y-nál Csillagvirág u. van Csillagvirág utca helyett, 31-nél Tettye Tér van Tettye tér helyett?

Előzmény: P a P (26205)
P a P 6 napja © 26205

Mert Csillagvirág utca van? :D

Előzmény: Kuvik76 (26203)
P a P 6 napja © 26204

Lesz :)

Előzmény: Kuvik76 (26203)
Kuvik76 6 napja © 26203

A Damjanich u. megálló az "fönek" nem van=> "11" helyett "-"

Előzmény: P a P (26200)
via ironia 6 napja © 26202

A vonat miatt 21:50

Előzmény: hungeri (26201)
hungeri 6 napja © 26201

A Szöllő az rövid ö és két L! :D

Előzmény: P a P (26200)
P a P 6 napja © 26200

Aki megtalálja a hibát az kap egy libacombot.

Előzmény: P a P (26198)
P a P aug. 13. © 26199

Illetve, hogy precíz legyek:

Reggel 6-6-8-ba követik egymást a buszok az MTA és a Kórház tér között. 8 percre a 32-es jön, így a 31-32-esek 8-12 percre követik egymást, tehát kicsit közelebb kerülhetünk az átlag 10 perchez, míg nem billen nagyon el az elméleti 6,67 perces követés az MTA és a Kórház tér között. (ugye ez lett a 6-7 helyett a 6-6-8)

Előzmény: P a P (26198)
P a P aug. 13. © 26198

Csak, hogy ne legyen sötétben tapogatózás. Az átszerelések még nincsenek jelölve, de a 31-33 valóban kölcsönösen szerelget át egymásba. A jegy érdekes kérdés, üzletszabályzatot kell hozzá módosítani, ha akarjuk, de a 926-os miatt is már épp ideje lenne.

Délelőtt sűrítünk egy kicsit a 32-33-ason, nehogy valaki azt merje mondani, hogy ritkítunk :) - Érett már a délelőtti 20 percezés.

A 15 perces Búza téri kapocs helyett a Tettye 20 perces Buza teret kap, de mellé ugye 20 perces Kórház teret. Azt várjuk ettől, hogy legalább csúcsidőben javul a Belváros megközelíthetősége, illetve a csatlakozások is kedvezőbbek lesznek Egyetemváros és az Ifjúság útja felé a Tettyéről.

Csúcsban tehát mindkét városrészben 10-10 perces a közös követés (Tettye, MTA), illetve az MTA-  Kórház tér között a 36-os és a 31-es fölfele 10 perces, lefele a 31-32-36-os 6-7 perces.

Előzmény: JLW-470 (26175)
P a P aug. 13. © 26197

Gyalogoskapcsolatokkal nem számoltak... Nem tudom, hogy a 40-es telkeknél van-e két telek között járda. Látszólag nincsen. Ennek kell utánajárni.

Előzmény: P a P (26196)
P a P aug. 13. © 26196

grat hozzá! ;)

Előzmény: lobbanórotor (26191)
W007W aug. 13. © 26195
lobbanórotor aug. 12. © 26194

Láttam, de elsiklottam felette. 

Előzmény: hungeri (26193)
hungeri aug. 12. © 26193

22 HSZ-szel előzött meg az egyik ötlet...

FOMA aug. 12. Creative Commons License 26192

Majd az Auchan rendel olyan buszjáratot, amilyet csak akar.:-)

lobbanórotor aug. 12. © 26191

Na, szakértő urak! Ezt az úthálózatot hogyan töltenétek meg járatokkal? :) 

Mert elvileg lassan lesz Auchan, ha minden igaz. 

La R1ot aug. 12. © 26190

Abszolút igazad van :)

Előzmény: W007W (26189)
W007W aug. 12. © 26189

Jó de most más szelek fújnak! :)

Előzmény: La R1ot (26188)
La R1ot aug. 12. © 26188

Volt már ott forduló járat, a kísérleti 51-es... :D Nem is húzta az sokáig.

Előzmény: W007W (26178)
JLW-470 aug. 11. © 26187

Mondjuk ennek a megvalósítására most a választások miatt akár lehetne is esély. :)

Előzmény: W007W (26176)
W007W aug. 11. © 26186

Leírták 20->21 20A->21A 120->121 egybeolvad.

A Klinikák megállónévvel az a legnagyobb gond (mint pl a Kulturális Központtal) hogy nem lehet tudni hogy hol van mivel nem határoz meg egy konkrét helyet és még a Google se ad ki rá semmit...

Előzmény: bendeguz90 (26184)
W007W aug. 11. © 26185

Leírták 20->21 20A->21A 120->121

A Klinikák megállónévvel az a legnagyobb gond (mint pl a Kulturális Központtal) hogy nem lehet tudni hogy hol van mivel határoz meg egy konkrét helyet és még a Google se ad ki rá semmit...

Előzmény: bendeguz90 (26184)
bendeguz90 aug. 11. Creative Commons License 26184

Amúgy a 21-sel mi lesz? Mert, amikor létrejött a jelenlegi formájában valami olyasmi volt kiírva a menetrendre ,hogy ősszel fejlesztések várhatóak a járattal. 

Előzmény: hungeri (26183)
hungeri aug. 11. © 26183

Fogalmazzunk úgy, hogy 30Y előtt.

Még egy "apróság": Kürt utca -> Klinikák. Ezt nem (sem) mi találtuk ki, de adjuk a nevünket hozzá mi is :)

Előzmény: wsz001 (26182)
wsz001 aug. 11. © 26182

ÉN a 155-öt nem értem!

30y helyett lesz?

hungeri aug. 11. © 26181

Én is szoktam álmodozni :))) - de totál igazad van, jó lenne, ha lenne tere az ilyesminek.

Előzmény: W007W (26180)
W007W aug. 11. © 26180

Mondjuk annyi különbséggel hogy ott a hely adott hozzá. És tudom kicsit furcsán hangzik amit írok de szerintem az emberek társadalmi munkában szívesen segítenének ennek a megvalósításában!

Előzmény: hungeri (26177)
hungeri aug. 11. © 26179

"Megjegyzem mióta a városi közlekedés kivált a Volánból azóta nem fogadják el a helyi bérletet!"

Emlékeim szerint egy picit korábban történt ez meg, de a lényegen nem változtat. Magyar példa - szintén emlékeim szerint - nincs még az ilyen tarifaközösségre (Szeged más, Debrecen is más volt), de most lesz hasonló: Szigetszentmiklóson új városi járatok indulnak BKK megrendelésre - Volánbusszal. A régi helyköziek egy része is megmarad - szintén Volánbusszal. Na, ők kölcsönösen elfogadják majd egymás bérleteit, a jármű ugyan volánbuszos lesz, de az egyik bérlet VB-s, a másik BKK-s...

Előzmény: W007W (26173)
W007W aug. 11. © 26178

Elvileg nem lesz elég egy jegy. Itt is a 42, 42Y előbb írt dolog lenne a nyerő és akkor egy vonalnak számítana.

Egyébként ezzel kapcsolatban várjuk meg a konkrét menetrendet hogy ezt hogy is sikerült megvalósítani pontosan. 

Másrészt hogy épp erről beszélünk a Tettye sem tömegközlekedésre épült mégis volt külön buszjárata eddig, ezen az alapon Szellemvárosig (Hőtávvezetékig) is lehetne külön járat 41A jelzéssel :D

Előzmény: JLW-470 (26175)
hungeri aug. 11. © 26177

Pontosan ugyanaz a szitu, mint a K. Elnök Úr javaslata Rózsadomb tövében. Az mondjuk talán (a málomi út miatt nem biztos) városi hatáskör, de oda is kéne az öböl + zebra...

Előzmény: W007W (26176)
W007W aug. 11. © 26176

Igen ez a megálló már napirenden van, nincs is vita róla, de mivel forgalmas út azért mindenképp csak öbölben valósítható meg és gyalogátkelőhelyet is kellene létesíteni és ehhez semmi más nem kell csak pénz!

Előzmény: JLW-470 (26174)
JLW-470 aug. 11. © 26175

Véleményem szerint ennek a 31+33 és fordítva kombónak nyerőbb az útvonala,mint a 32Y-nak(pl.a fenti lakótelepről érinti az Alagutat).Már csak az a kérdés,hogy aki mondjuk az MTA-tól menne majd az Alagúthoz vagy a Búza térre,annak elég lesz egy jegyet kezelnie vagy kettő kell majd?

Előzmény: bendeguz90 (26165)
JLW-470 aug. 11. © 26174

A 42-esnél nekem tetszene,amit írsz.És akár mind a kétféle hurkot meg lehetne valósítani(42,42Y).

Bennem már régebben felmerült az,hogy a 120-oknak nem lehetne-e Nagyárpádnál valamilyen megállót kialakítani(ezzel jelentősen javulnának az ő közlekedési lehetőségeik)?

Előzmény: W007W (26171)
W007W aug. 11. © 26173

Nem jó részét fogtad az ötletnek :) A Littke csak egy lehetőség a Szellemváros lenne a fontosabb és szerintem örülnének neki, akár úgy hogy délelőtt az egyik irányba délután a másik irányba közlekedne.

Értem, de akkor eddig miért nem kellett városi busznak közlekedni Üszögpusztára? Megjegyzem mióta a városi közlekedés kivált a Volánból azóta nem fogadják el a helyi bérletet!

Előzmény: hungeri (26172)
hungeri aug. 11. © 26172

A Littke - talán - jó ötletnek tűnik, megfontolandó.

"a Fagyöngy utcától már megépült az út a Reménypusztai körforgalomhoz"

Már réges-régen. De van ott valami? Buszt utasokért szokás küldeni :) - erről szól az Auchan történet, ami - ha igazak a hírek - már épül.

"annyi busz jár arra, igaz helyközi, hogy a városnak vannak olyan pontjai ahol a örülnének ha fele annyi busz járatot kapnának egy nap"

Ez így igaz Hird és II-es rakodó esetében is. A világ legboldogabb civil alelnöke lennék, ha nem kéne Üszögre Tüke Buszt tervezni és a hirdiek "márpedig a vasasi csürhével nem vagyok hajlandó egy buszra szállni" sirámait hallgatni, mert a tömérdek Pannon Volán járaton elfogadják a városi bérletet... De mivel a Tüke költségei közel sem fedeznék a Pannon követeléseit, ezért nem nagyon van mit tenni: Üszög pont olyan városrész, mint Árpádtető, így jár nekik is a városi busz.

Előzmény: W007W (26171)
W007W aug. 11. © 26171

A 42-es járatot lehetne hurok jelleggel üzemeltetni. Mondjuk odafelé a Nagyárpádi úton visszafelé pedig Szellemváros felé vagy esetleg fordítva. A 3 megálló (igazából 4 de az Interspar elérhető kinti megállóból is), ami kimarad a másik irányban, ott olyan minimális az utasforgalom hogy nem okozna talán problémát nekik ha 5-10 perccel tovább tartana bejutni a városba, viszont kapnának Kertváros felé kapcsolatot, főleg ha az Enyezd utca - Táncsics M. utca felé menne (ez igaz lehet a 41 járatra is), mert a Littke J. megállóba átszállási pont lenne a járatokra.

Az új lehetőségekről pedig annyit hogy a Fagyöngy utcától már megépült az út a Reménypusztai körforgalomhoz igaz vmiért nem adták még át...

Az Üszögpuszta bekötését nem értem miért kerül elő, hisz ha valaki megnézi annyi busz jár arra, igaz helyközi, hogy a városnak vannak olyan pontjai ahol a örülnének ha fele annyi busz járatot kapnának egy nap.

És egy kérdés, ki és miért érzi azt hogy éjszakai 2-es járatot, ami nem tudom miért nem 902-es, mivel azzal el lehetne kerülni az állandó vitákat azzak kapcsolatban hogy miért nem jó rá az előre váltott menetjegy, miért kellene sűríteni 30 percre éjszaka éjfél és 3 óra között? Messze nincs annyi utas hogy ennek bármi értelme is lenne.

Előzmény: hungeri (26169)
hungeri aug. 11. © 26170

Semmi baj, sőt. Az sem baj, ha nem adsz igazat, csak érvelj, hátha megnyílik a szemem! :)

Előzmény: bendeguz90 (26168)
hungeri aug. 11. © 26169

Jogos az alább Szellemvárost ért kritika, de nem tömegközlekedésre épült az a lakótelep, nem tudom, hogy fel lehet-e tárni normál busszal. Ha van tippetek, hát hajrá!

A 41-42-re volt terv, a 41Y, de asszem' az elvérzett, mert papíron nézett csak ki jól, utas szemmel kifogásolható volt több eleme (nem voltam igazi részese a tervezésének, de emlékeim szerint olyan 41-es lett volna ez, ami oda is, vissza is betért volna Nagyárpádra, de lehet, hogy hülyeséget beszélek).

Én személyesen a 42-esből akartam üszögpusztai járatot faragni, de messze van a falu a másiktól, így ez is rendkívüli pocsékolás lett volna (apropó, ősszel bekötésre kerül Üszög, a 20-asok egy része jár majd ki).

A 41-esben van annyi potenciál, hogy Kertvárosba akarjuk vinni akár belvárosi körrel: Kertváros - Auchan - Reménypuszta - 41-es jelenlegi útvonala - belvárosi kör és vissza. Így kivettünk egy jelentéktelen terhelést Főpályáról, éppen ezért elképzelhető, hogy marad a másik vége Főpályán. Ez nem őszi program, hanem későbbi és függ az Auchantól is. A 42-essel amúgy nem lehet mit csinálni. A 41-gyel összevonni is legfeljebb a hajnalokat és késő éjszakákat lehet (ez meg is történt, ha jól tudom), mert az akkori utasok már tolerálják ezt, de napközben nem realizálódik jó ötlet.

Előzmény: bendeguz90 (26166)
bendeguz90 aug. 11. Creative Commons License 26168

Elnézést csak egy ötlet volt a részemről. 

Előzmény: hungeri (26167)
hungeri aug. 11. © 26167

A 32Y kizárólag üzemi szempontból jó, a tettyeieket még meg lehet etetni, hogy "jóaznekik", hiszen a 40-60 perc helyett 30-40 percenként kapnak így buszt, azonban a 32-es önálló utasainak csak szívás. Éppen ezért kecsegtet a 31-es némi sikerrel, mert ötvözi az üzemi nyereséget az utazási nyereséggel. A tettyeinek a belvárosban (illetve Főpálya-Vásárcsarnoknál) édesmindegy, hogy 31, vagy 33, azonos a menetidő, a Jurisics lakótelepi vagy 10 perccel hamarabb hazaér, a Tüke meg ennek ellenére nem szaporította a teljesítményét.

Előzmény: bendeguz90 (26165)
bendeguz90 aug. 11. Creative Commons License 26166

Tudom, hogy régebben mi volt, azonban szvsz a 32-es még mindig a jól kihasznált járatok közé tartozik. Egyébként a nagyárpádi  és a reménypusztai viszonylattal nem akartok valamit kezdeni? 

Előzmény: hungeri (26162)
bendeguz90 aug. 11. Creative Commons License 26165

Akkor pontosítok: Szóval akkor a 32Y-t kellene "egész napos járattá" tenni  és akkor nem kell külön plusz járatot indítani. 

Előzmény: JLW-470 (26161)
hungeri aug. 11. © 26164

Be kell látnom, hogy is-is. Egyrészt én krónikus időhiányban szenvedek, másrészt így is alaposan adtuk a lovat az itt is megjelenő cikksorozat alá. A Facebook oldalunkon mindenképpen adósok vagyunk, amit ezúttal csak későn fogunk tudni bepótolni. Ezt én jeleztem a belső folyamatainkban, de ettől még az én felelősségem, próbálunk erősíteni erre.

Előzmény: JLW-470 (26160)
hungeri aug. 11. © 26163

"Mivel más nem lesz, persze, hogy vonzó lesz :D "

Az megvan, mi a különbség a helyett és a rovására között? :p Tehát ritkul a 32-es, de lesz szemben 31-es. Hátrány, hogy így nem elég kiállni a megállóba, tudni kell azt is, melyik irányból várjam a buszt.

Előzmény: bendeguz90 (26158)
hungeri aug. 11. © 26162

Köszönöm az előttem szólónak. Ha a 90 a nickedben a születési éved, akkor bizony Neked is kellett volna még tapasztalnod a 32-es fénykorát. Én általános suliba azzal jártam, olyan körülmények között, amiről az előttem szóló ír.

JLW-470 aug. 11. © 26161

32Y most is van. :)

"Azért szvsz ennyire drámainak nem tartom a helyzetet, mint ahogy lefested."

Pedig az(amióta nem mehet a Széchenyi tér felé,azóta folyamatosan csökken az utasszám).Régen 10 percenként járt és tömve volt,míg most 12 percenként jár és néhány kivételtől eltekintve szinte csak lézengenek rajta.

JLW-470 aug. 11. © 26160

Mostanában nem nagyon véleményezhetjük itt a terveket?Csak nem féltek ettől? ;)

A 32-es módosítását támogatom,mert valóban nagyon lecsökkent az utasszám(ami jelzi,hogy valami nem jó és változtatni kell/és legalább nem ritkítás/)

Előzmény: hungeri (26148)
W007W aug. 11. © 26159

Ez is a PTKE-nek köszönhető...(Zsolnay-szobor)

bendeguz90 aug. 11. Creative Commons License 26158

Nem kötekedésből, de ennél az új járatnál találóbb lett volna a 32Y elnevezés. 

"A 32-es rovására indított 31-es így délután biztosan vonzóbb lesz, főleg Szkókó számára."

Mivel más nem lesz, persze, hogy vonzó lesz :D 

"A 31-es nagyjából a 32-es utolsó esélye, mert nem lepődnék meg, ha fele annyi utast sem számolnánk ma a 32-esen, mint 10 évvel ezelőtt, ez márpedig kirívó az átlagos utasvesztéshez képest. Ujjongnátok, ha a Tüke befelezné a járatok számát?"

Azért szvsz ennyire drámainak nem tartom a helyzetet, mint ahogy lefested.  

Előzmény: hungeri (26157)
hungeri aug. 11. © 26157

A 32-esnek volt régen egy népszerűsége, ami mára nem maradt meg. Könnyen lehet, hogy ennek egyik oka az, hogy a lakótelepi rész - MTA alatti néhány megálló - reggel gyorsan bejut a belvárosba, ám délután onnan az igen vonzó, ritka 36-os áll csak rendelkezésre. A 32-es rovására indított 31-es így délután biztosan vonzóbb lesz, főleg Szkókó számára. A Búza téri reláció csak lehetőség, nem pedig mérvadó keresztmetszet.

A 31-es nagyjából a 32-es utolsó esélye, mert nem lepődnék meg, ha fele annyi utast sem számolnánk ma a 32-esen, mint 10 évvel ezelőtt, ez márpedig kirívó az átlagos utasvesztéshez képest. Ujjongnátok, ha a Tüke befelezné a járatok számát? Most egál teljesítményből feltámadást várunk, na persze nem kirívót, de a mérsékeltnek is örülhet a város, úgy gondolom.

Előzmény: kez-577 (26156)
kez-577 aug. 11. Creative Commons License 26156

Dög felesleges járat lesz,a 36-os napközben nagyrészt üresen jár,és nyilván tömegek akarnak at MTA-székháztól a Búza térre menni...:-))
Nyilván nem lesz megállóépítés,egy-egy tábla kirakása maximum nem lehet néhány milliónál több,vagy meg sem fog állni a Pálosok felé:-)

Előzmény: bendeguz90 (26135)
Racilaci aug. 11. © 26155

Végtelenül érdekes, hogy ekkora igény van a nyilvánvaló hazugságokban való hitre.

Előzmény: trizs77 (26154)
trizs77 aug. 11. © 26154

Súgni csak annak lehet aki tud....................................mondta anno Virágh tanár úr, a Márvány utcai ált.iskola 7./B.osztályában amikor Dóczi kollégának (aki fix 2-es volt mindenből) próbáltam súgni, földrajz órán, de rosszul értette, s akkora baromságot mondott, hogy percekig azon röhögött az osztály.

Szerencsére egy kézlegyintéssel elintézte a tanár úr, nem kaptam intőt.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Hazudni, fogyasztásról, rendelkezésre állási %-ról csak az hazudjon aki tudja a szakmát.

Neki valószínűleg sikerül.

De aki nem tudja, az ne füllentsen.

Se az alpolgármesternek írt győzelmi jelentésben, se a saját vezérigazgatójának.

Mellesleg azt sem tudjuk, hogy az alpolgármester (ez a Csizi) elvárja e, hogy hazudjanak neki valami fényeset, vagy csak egy túlbuzgó fenék nyalogató akarta vagy saját magát, vagy céget jobb színben feltüntetni mint a valóság?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Most leírok egy megtörtént esetet amiben egy busz sincs, de 101%-ban ON téma.

Már annak aki megérti?

1984-ben kaptam egy jelentést.

Három század (kb. 290 sorkatona) fél éves sporteredményeinek összefoglaló záró jelentése volt, kb. 15 oldalon.

Az egyik sorban az szerepelt, hogy az 1.század sorkatonái, (kb. 90 fő) a 100 méteres síkfutást, gyakorló ruhában, bakancsban, szimatszatyorral, AKM-el a kézben átlagosan 9,1 másodperc alatt futották.

Mondom átlagosan.

Tehát volt aki még ennél is gyorsabban, volt aki lassabban, de a 90 fő átlaga 9,1 másodperc volt.

Bakancsban.

Kézben géppisztollyal.

Aláírva, lepecsételve, hitelesítve, név, rendfokozat, stb.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nem tudom van e aki nem értette a párhuzamot de a TÜKE 2014 első félévi fogyasztási adatainak és rendelkezése állásainak valóságtartalma teljes mértékben megegyezik a század sporteredményeinek valóság tartalmával.

Grimbusz aug. 11. © 26153

:D :D :D

Előzmény: trizs77 (26152)
trizs77 aug. 11. © 26152

Lehet tobb felolem a fogyasztas de azt ne mondja senki hogy az uj buszok miatt.

Mert azok kevesebbet fogyasztanak ez teny!

---------------------

Nekem semmi bajom ezzel, ha ez TÉNY Pécsen.

De ha ez igaz, akkor nem Csizi úrnak kell jelenteni (bármennyire is tiszteljük itt a helyi alpolgármester urat) hanem idén októberben az IAA-n bejelenteni.

Ugyanis ez akkora világszenzáció (ha igaz??) ami nem maradhat provinciális hír Magyarország egyik csücskében.

Az IAA-n pedig mégiscsak ott van a szakmai világ krémje, akik ezt kellő mértékben (mint világszenzáció) tudják értékelni.

Ha már nekik ez eddig nem sikerült, biztos lehet a TÜKE kiküldötte, hogy beszámolóját valódi, nem titkolt, érdeklődéssel és irigységgel fogják hallgatni a világ vezető haszongépjármű gyártóinak kutatási Igazgatói.

W007W aug. 11. © 26151

Lehet tobb felolem a fogyasztas de azt ne mondja senki hogy az uj buszok miatt. Mert azok kevesebbet fogyasztanak ez teny! De mivel osszessegeben tobb km mennek, az uj menetrend miatt,  igy tobb uzemanyag fogy.

Előzmény: Grimbusz (26150)
Grimbusz aug. 11. © 26150

Pontosan tudják, hogy megugrott a fogyasztás. De. Hogy nézne ki a sajtóban, ha azt nyilatkoznák: igen, az új buszok sokkal drágábbak és szarabbak?

Gátlástalanul hazudtak a sajtóba 1974-ben
1984-ben
2004-ben

és fognak 2024-ben is.

Előzmény: trizs77 (26130)
hungeri aug. 11. © 26149

"ők írták, hogy tízmilliókat takarítanak meg az új buszok"

Aztán később nevesítve is lett (újságírói túlzás volt): 21 milliós megtakarításról van szó:

"Az új buszok érkezése után, s az idei év első öt hónapjában a tavalyi normához képest 71 ezer liter üzemanyaggal fogyott kevesebb, ami 21 milliós megtakarítást jelentett"

A számok hitelességét nem tudom megítélni, de ez literenként 295 Forintos dízelt jelent, ami reálisnak tűnik. És minimum 5 (ÖT) hónap fogyasztásáról van szó, bár itt megint félreérthető a fogalmazás. Ez azt jelenti, hogy átlagban havi 14,2 ezer literrel fogyott kevesebb üzemanyag (ami főleg azért kurva érdekes még, mert tavaly ilyenkor még kimaradt a buszok sok-sok százaléka és azok nem fogyasztanak semmit). 473 liternél tartunk napi leosztás tekintetében, munkanapi csúcsidőben 132 forgalomba adott autóbusszal, legyen a napi átlag 70 kocsi, ez kocsinként 6,7 liter napi üzemanyag megtakarítást jelent (ákombákom számítással, de a csoda mégis megdőlt...). Ha ez lehetetlen, akkor a pécsi buszok tényleg termelik az üzemanyagot............

Előzmény: kristoof (26131)
hungeri aug. 11. © 26148

Szeptembertől beolvad másba.

Előzmény: peti_s (26143)
hory004 aug. 10. © 26147

Gondolom mivel a KK-k (ezdeszép...) tesztelik ezért a városi kézben lévő cégekhez nem megy. Tehát, mint DDKK maradt Sexárd.

(kivéve ha megy a pannonhoz próbázni Komlóra, akkor lehet, hogy beforgatják helyközibe, hogy jöjjön Pécsre :))

Előzmény: W007W (26146)
W007W aug. 10. © 26146

Vajon Pécsre miért nem jön? 

Előzmény: hory004 (26145)
hory004 aug. 10. © 26145

http://www.gyoribuszok.hu/gyoribuszok/mercedes_citaro_menetrend.htm

Mercedes Citaro (MTS-339) országos tesztkörút - menetrend

2014. augusztus 11-14. DDKK Zrt. (Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zrt.)

peti_s aug. 10. © 26144

Köszi a választ!

Előzmény: ikarusman280 (26110)
peti_s aug. 10. © 26143

Üdv, úgy egy hete látom menni a 21-s járatok, és mindig tök üresek. Nem tudom mi helyett van, vagy miért, de ennek így nem sok értelmét látom.

W007W aug. 9. © 26142

Nos tájékozódtam :)  Az az érdekes helyzet áll elő hogy nekem is és az újságírónak is igaza van! :)

A csavar ott van hogy ami 33-ba megy fel az 31 jön le és fordítva. 

JLW-470 aug. 9. © 26141

Még esetleg arra tudnék tippelni,hogy a 32,33 útvonala is változik,amiről az újságíró a sikerpropaganda súlykolása mellett megfeledkezett.

Előzmény: bendeguz90 (26139)
JLW-470 aug. 9. © 26140

Elsőre én is így értettem,viszont akkor ezt nem értem:"A módosítás előnye az is, hogy az MTA székháztól közvetlenül, átszállás nélkül lehet eljutni a Búza térre. Szintén kedveznek ezzel a módosítással azoknak, akik belvárosi iskolába, az Alagútnál lévő megállóba akarnak eljutni a Jurisics lakótelepről."

Meg lesz pénz építkezésre(mert ugye MTA-tól a Pálosokig megállókat kell építeni)?És Cassianon elkezdték már a fordulót építeni?

Előzmény: W007W (26138)
bendeguz90 aug. 9. Creative Commons License 26139

De a pecsma-s cikk azt írja, hogy a " módosítás előnye az is, hogy az MTA székháztól közvetlenül, átszállás nélkül lehet eljutni a Búza térre. Szintén kedveznek ezzel a módosítással azoknak, akik belvárosi iskolába, az Alagútnál lévő megállóba akarnak eljutni a Jurisics lakótelepről."

Előzmény: W007W (26138)
W007W aug. 9. © 26138

Fopalya - Korhaz ter - Barbakan - MTA-szekhaz - Kisszkoko dulo -  Petofi-haz - Palosok - Tettye es ugyanez visszafele!

W007W aug. 9. © 26137

Fopalya - Korhaz ter - Barbakan - Petofi-haz - Palosok - Tettye es ugyanez visszafele!

bendeguz90 aug. 9. Creative Commons License 26136

"es csucsidoben 30 azon kivul 60 percenkent van arra jarat..."

Múltkor arra volt dolgom és tényleg hihetetlen, ami ott megy közösségi közlekedés címszó alatt.

Előzmény: W007W (26134)
bendeguz90 aug. 9. Creative Commons License 26135

"Ez a 31-es merre fog akkor járni(elég kuszán sikerült az újságírónak leírnia)?"

Nekem úgy tűnik, hogy először a 36-os vonalán elmegy az MTA-székház felé és majd onnan  a Tettye felé és utána a Alagút-Búza tér-Főpályaudvar. Viszont ezt a vonalat régebben PaP már tervbe vette úgy tűnik, hogy csak most sikerült megvalósítania.

Előzmény: JLW-470 (26132)
W007W aug. 9. © 26134

Radio 1-en hallottam a menetrendi referens riportjat...

Es hihetetlen amit beszel. Nem vonzo a zsufolt 72 jarat? Hat a zsufolt 4-es jaratok sem vonzok! Es meg se akar senki semmit csinalni. 

A legnepesebb peremkerulet? Mennyivel is laknak tobben Rozsadombon mint a Malomvolgyibut mellett vagy Szellemvarosban. Ott miert nem kell javitani a kozlekedest? Nem tudom milyen haverja lakik ott fent hogy ilyen fontos az a resz. Enviro baratod Szellemvarosban lakik es csucsidoben 30 azon kivul 60 percenkent van arra jarat...

Vasasrol biztos rengetegen akarnak eljutni az Egyetemekre arrol nem is veszelve hogy miert az egyetemi ora kezdeshez kell igazitani mikor az egyetemistak nem tul rendszeresen jarnak orakra mig mondjuk az altalanos es kozepiskolakba is jarnak diakok. Szerintem tobben...

Jah es az iskolakbol kitodulo diakok akik fokent az autobusz-allomasig es a vasutallomasig mennek ugy megtoltik a 4 jaratokat hogy rendszeres utas lemaradas van es meg a 20, 120 jaratok is elkerulnek onnan...

JLW-470 aug. 9. © 26133

Azt gondoltam. :)

Előzmény: E N V I R O 500 (26106)
JLW-470 aug. 9. © 26132

Ez a 31-es merre fog akkor járni(elég kuszán sikerült az újságírónak leírnia)?

A sofőröknek meg kellemetlen lesz,hogy megmaradnak a 122 és társai.A 28-as II-es rakodós meghosszabbítása megmarad?

Egyébként durva,hogy Pap minden terve megvalósul: lsd. 27-28 meghosszabbítása.

Előzmény: bendeguz90 (26111)
kristoof aug. 9. © 26131

Na most tényleg nem értelek. Igazat írtunk vagy nem írtunk igazat? Mert szerintem igazat írtunk.

Nem a Blikkes stílus miatt írtam azt, hogy a kocsik termelik az üzemanyagot, hanem a Pécs ma cikk miatt, hiszen ők írták, hogy tízmilliókat takarítanak meg az új buszok! Ez csak úgy lehetséges, ha az újak termelik a régiek meg fogyasztják az üzemanyagot. Azt szerettem volna megtudni, hogy a társvállalatoknak is elmesélhetnék, hogy hogyan jött ki ez az eredmény, mert ott az új buszok többet fogyasztanak. (Igaz nem így kérdeztem meg az elmúlt hetekben írt e-mailekben, de a lényege ez volt. A Tüke sajtósa válaszolt is többször, aztán egyszer csak nagy csend lett. Hiába kérdezgettem tovább őket, hogy mi van már? Semmi, le sem sz@rtak! Igen értetlenkedés, mert miért nem válaszolnak? Egyedül még a BKK aki ezt szokta játszani, de ők is csak nagyon kellemetlen kérdésekre nem szoktak. A többiek legalább, ha más nem finoman elutasítanak, de a Tüke valami felsőbbrendűségben szenved... )

Az új buszok rendelkezésre állása csapnivaló! Ez tény! Egy új flottánál a 80-90 százalék környéke az elég rossz. (Hollandiában folyamatos 93 százalék miatt dobtak ki szolgáltatót nemrég!) Leírtam, hogy nincs azzal baj, hogy a legszar@abb állomány frissül. Mit írtam volna még? Dicsérgessem Csízi Pétert, hogy de jó, hogy végre vannak új buszok? Vagy mi? A többi amit írsz lerágott csont, magunk is megírtuk többször be vannak linkelve...

A Credók csendesebbek, jobbak, újabbak, de hadd ne írjak már bele olyat egy posztba, akinek van szeme az ezt látja! 

Előzmény: hungeri (26127)
trizs77 aug. 9. © 26130

Nem azt tartom nagy bajnak, hogy a TÜKE beosztott munkatársa, aki az adatok kiszámolását felügyelte trehány, vagy hozzá nem értő ember.

A nagy bajnak azt tartom, hogy az ilyen szintű középvezető kezeiből milyen fals, valótlan adatok kerülnek, kerülhetnek - más ügyekben is - a TÜKE felső vezetése vagy Pécs város, közlekedésért is felelős alpolgármesterének kezébe.

--------------

Ad van ez a középvezető.

Fogalmam sincs ki, Ő.

Megkapja feladatul, hogy számoltassa ki beosztottaival a különböző autóbuszok átlagos fogyasztási adatait, és rendelkezésre állási mutatóit.

Ok.

Ez egy teljesen szokványos, amolyan mindennapi rutin feladat, amit egy közlekedési cégnél egy felső vezető ad a középvezetőnek.

(jobb cégeknél ilyet nem is kell kiadni feladatként, mert a társasági SAP, vagy más rendszer automatikusan gyűjti és hetente összegzi, átlagolja azok számára akik munkájához ez kell)

---------------------

Szóval megkapta a feladatot.

Felmérte erőit eszközeit.

Értelmezte a feladatot.

Ezután rövid, pár tőmondatos eligazítást tartott a beosztottaknak.

- mit számoljanak?

- hogyan számolják?

- az eredmények korrigálásakor mit kell figyelembe venni?

- stb.

Valószínűleg ez volt az a pont ahol a TÜKE el- vagy megbukott.

Nem voltam ott ezen az eligazításon.

azt sem tudom volt e ilyen eligazítás?

de ez a szakma.

A legvastagabb szakma.

Ide nem jó a párttagkönyv, ide szakmai tudás kell.

Arra 4-6-8 tőmondatra.

------------------------------

Amennyiben a TÜKE-nél még van/lenne Juliska néni + Mariska néni + Erzsike néni akik valamennyien Autóközlekedési Tisztképzőt végeztek valamikor ( vagy VK vagy Volán szakon) akkor nekik ugye alig kell valamit magyarázni, hisz tudják, hogy mit kell számítani.

sőőőt.

Azt is tudják, hogy ha badarság jön ki végeredményként, akkor a három nő, még egymás között, kávé fölött összesúgva rájön, hogy hülyeség lett a végeredmény és nekiáll kijavítani, újraszámolni.

Nem kerül már a TÜKE középvezető kezébe se a sületlenség, pláne nem kerül a TÜKE felső vezetőkhöz, pláne nem kerül nyilvánosságra.

------------------

Valószínű (nem tudom) a TÜKE-nél az elmúlt években lezajlott káoszban eltüntek a Juliskák, Mariskák, Erzsikék.

Helyüket átvették az Yvettek, Mirtilek és Xeniák.

Akik valakinek a lányai, unokahugai, barátnői.

Ők a Forgalmi Tisztiről azt hiszik, hogy szépségápolási tanácsadó.

Fogalmuk sincs a szakmáról.

Elvannak az ...........irodán...........mert rokonuk .......irodára.......tette be őket.

Nekik mindegy, hogy ...........iroda..............hol van, és ott vaslemezeket, újszülötteket, csirkemájat, vagy autóbuszokat kell nyilvántartani.

Fogalmuk sincs arról mit csinálnak, csak nyólctól-ötig tartson a munka és néha - ha kell - a főnök engedje, hogy kiugorjanak a városba munkaidőben, ezt-azt elintézni.

Már a gondolattól elsápadnak, hogy Városi Közlekedés szakirányon, Forgalmi Tisztit végezzenek.

Minek?

Fontosabb, hogy jóba legyenek azzal, aki oda ültette őket.

-----------------

így persze, hogy nem ismerték fel, hogy az általuk számolt adatok több mint humorosak.

Azt sem értik (szerintem), hogy nevetségessé tették a TÜKE-t.

Be se látják, fel se fogják, hogy mi ez a cécó, miért röhög rajtuk a hazai autóbusz közlekedésben 50-150 fő, Nyíregyházától-Zalaegerszegig.

Mégsem ők a hibásak, hanem a középvezető.

aki miután megkapta ezt a bolondságot, nem rontott be a hölgyekhez, hogy:

.......Anyává teszlek benneteket ha nem figyeltek arra amit csináltok............. !......csataüvöltéssel.

És a rámeredő, értelem hiányos boci szemeket látva, lehiggadva, elkezdte volna magyarázni a klaviatúra huszár számolóknak, hogy az általuk kihozott értékek arra jók csak, hogy a nehéz helyzetben lévő hazai autóbusz közlekedés szakembereinek, szerte az országban, 1-2 óra kellemes, mosolygós, hűledező órát szerezzenek.

Meg lehet ezt oldani.

- tanítással,

- képzéssel,

- házon belüli oktatással.

Wiener Walzer EuroNight aug. 8. Creative Commons License 26129

"Szerintem a lyukas, rozsdás, szarráhajtott 200-asoknál IGEN, AZOK."

Na itt a baj, hogy csak ezeknél tud jobb lenni... de az ár/érték arányuk ezért a béka segge alatt van...

Előzmény: hungeri (26127)
W007W aug. 8. © 26128

De remélem az illetékesek is olvassák a PécsMa cikkhez a hozzászólásokat és ennek megfelelően próbálnak tenni valamit, még talán nem késő!

2A vonal egyes járatai valóban akár tovább is mehetnének Hősök teréig, amíg Fehérhegyen várakoznak.

A 72 vonalon valóban nem ártana egy megálló a Csontváry utca és a Gadó utca közé.

És technikailag itt jegyezném meg hogy a 4 járat bőven elég Széchenyi-aknáig, mivel utas Gesztenyésbe úgy sincs és így legalább ha gond van csuklós járművel is lehet pótolni, onnan pedig a 27,40 járatokkal fel lehet jutni. Az pedig hogy onnan járnak a Meszesi iskolába gyerekek az lehet hogy igaz, de 6:30 nem fognak elindulni az iskolába mikor 7:45-re kell odaérni, tehát teljesen felesleges.

hungeri aug. 8. © 26127

A szakmai tartalomra semmi rosszat nem mondtam (bár volna mit, de nyilvánvaló, hogy egy szakmai vitában alulmaradnék). A körítés. Az fáj. Üzemanyag termelés? A belinkelt helyi sajtó szerint? Sokkal-sokkal nagyobb marhaságokat írt már le a helyi sajtó, a belinkelt cikk legfeljebb a konkrét adatokban tévedt, amiket viszont nyilván kaptak, nem pedig ők mérték...

A cinizmus, hogy mit kell a többieknek tenniük, hogy ilyen faszák legyenek? Ezek után az értetlenkedés, hogy választ sem kaptok rá?

A bevezető első öt sora tehát egyetlen értékelhető információt tartalmaz: nem jók az új Credok rendelkezésre állási adatai. De itt is a Blikk köszön vissza: csapnivaló.

Lehet, hogy egy bizonyos skálán csapnivaló. Ám a skálát szokás relatív értelmezni. Már olyan értelemben, hogy az ember annak is örül, ha valami - ami aztán tényleg csapnivaló, az szépen fokozatosan JOBB lesz, nem pedig hétfőre virradóan minden fasza. Ezen a skálán van egy 2012/2013-as tél, ami Pécs, az ország, az Ikarusok, a magyar buszgyártás legsötétebb példája. Na, az csapnivaló volt. Az új Credok rendelkezésre állási mutatói legfeljebb rosszak. Mert a busz jön, ritkán marad ki.

S miről is beszélünk? Egy olyan flottáról, amely nagy része egy jól áttesztelt prototípus alapján épült, pár éve, egy másik város számára. Aztán állt jó néhány hónapig, gondolom fedett, fűtött helyen, ugye... A proto tapasztalatainak egy része vagy be lett építve, vagy nem. Mindenesetre nem kiforrott típusról van szó. Mennyibe kerültek? Mennyi adóforint lett ráköltve? Mekkora szarból húzta ki a várost? Ezek az igazi közlekedésszakmai alapkérdések és ezt Ti magatok is tudjátok, hiszen volt rá említés: "Erre nagy szükség volt, hiszen Pécsen óriási gondokat okozott a napi kocsikiadás."

Aztán van még: szinte hetente megjelenő cikkekre a link behoz egyet. A valóság persze az, hogy a szinte havonta kifejezés is ferdítés lenne, mert nem szokás az ugyanarról keletkezett más médiumnál megjelenő cikket kettőnek számolni, ilyenből viszont akkor talán, ha ötöt össze lehet számolni. És miről szól a _linkelt_ cikk? Gázolaj termelésről, ahogy a bekezdés címe sugallja? Ááááá, dehogy. Megint persze bele lehet kötni a cikk tartalmába, mert valaki megbízhatónak mondta a Credokat és valaki konkrét fogyasztási összehasonlításokat tett benne, ami vagy helytálló, vagy nem. Viszont az újság szakújság? Nem. A normál utasok szakértől? Nem. Miről szól a cikk? Kényelmesek, csendesebbek. Kényelmesek, csendesebbek a Credok? Szerintem a lyukas, rozsdás, szarráhajtott 200-asoknál IGEN, AZOK.

Ezzel van tehát bajom. A cikk tartalmi iránya jó, a téma feszegetendő, de olvasottságot úgy látszik, csak így lehet elérni, a fenti felesleges sallangokkal. S akkor jössz Te, s le is írod, hogy valóban kevés a szakértői olvasód. Nem tudom, viccelni akartál-e ezzel esetleg, de jól passzol a mondandóm végére... :(

Előzmény: kristoof (26118)
Grimbusz aug. 8. © 26126

Az írói se értenek hozzá :P :D

Előzmény: kristoof (26118)
MCA-001 aug. 8. © 26125
És a csodálatos rendelkezésre állási adatokhoz mit szól a Kravtex?
Tudják, hogy mi okozza a hibákat, és dolgoznak a megoldáson?
Előzmény: kristoof (26113)
kristoof aug. 8. © 26124

Főleg ezért nem te vagy! :-)

Előzmény: E N V I R O 500 (26122)
kristoof aug. 8. © 26123

Basszus! Hát ki mondta, hogy te vagy az? :-))))

Előzmény: E N V I R O 500 (26120)
E N V I R O 500 aug. 8. © 26122

ui: Nekem pozitívak a  tapasztalataim velük.

trizs77 aug. 8. © 26121

Fájdalom vagy sem, de rajtad kívül is dolgozik még buszvezető a TÜKE-nél.

.....................:-)))

E N V I R O 500 aug. 8. © 26120

"egy nevét elhallgatni kívánó pécsi sofőr szerint"

Nyomatékosan leszögezném, hogy az említett sofőr NEM ÉN vagyok!

E N V I R O 500 aug. 8. © 26119

Gondolom ez a lánykori nevén 30Y csak a Budairól ;)

Előzmény: bendeguz90 (26112)
kristoof aug. 8. © 26118

Nem értelek most. Vagyis sejtem a problémádat, de egyrészt a magyarázat nem ide való, ha érdekel esetleg dobj egy mélt, másrészt pedig tényleg nagyon sok olyan olvasónk lett hirtelen, akik baromira nem értenek a buszokhoz... :-(

Előzmény: hungeri (26116)
hungeri aug. 8. © 26117

vele = velem

Előzmény: hungeri (26116)
hungeri aug. 8. © 26116

Az első mondatig jutottam. Ha ilyenre vágyom, kinyitom a Blikket. Egyszerűen továbbra is felfoghatatlan számomra, hogy JOGOS dolgokat miért kell kiszínezni? Így jogosabb?! Nem, viszont hányingert okoz. Ha jó a nézettségetek, akkor nem kell vele foglalkozni. A Blikket is viszik, mint a cukrot.

Előzmény: kristoof (26115)
kristoof aug. 8. © 26115

Mesélj mi a gond? :)

Előzmény: hungeri (26114)
hungeri aug. 8. © 26114

És Zahnrad csodálkozik, ha megszólják a blogotokat...........................

kristoof aug. 8. © 26113

Ez van Pécsen:

Csoda Pécsen, nem fogyasztanak a buszok!

Az új pécsi buszok rendelkezésre állása csapnivaló, de azok legalább nem fogyasztják, hanem termelik az üzemanyagot. Legalábbis a helyi sajtó szerint . Megkérdeztük, a Tüke Busz Zrt.-t, hogy mit kell tennie a többi hazai közlekedési cégnek, hogy ők is spórolhassanak az új[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

bendeguz90 aug. 8. Creative Commons License 26112

"Ezek mellett pedig az új 155-össel Gyárvárosból lehet eljutni a 400 ágyas klinikáig, az Ifjúság útra."

Szerintem ez már túlzás, főleg, hogy egy átszállással megoldható az eljutás a 400-ágyasig. 

bendeguz90 aug. 8. Creative Commons License 26111
ikarusman280 aug. 7. © 26110

GSM-306ossal azóta se történt semmi sajnos, selejtek sorában, kiszedett kijelzőkkel de még egyben áll. 307esnek különösebb baja nem volt csak sima felújítás mint a többinél.

Előzmény: peti_s (26105)
< R o d o l f o > aug. 6. © 26109

Főpályás a gazdája. Ott keresd.

Előzmény: SanyiM41 2187 (26107)
peti_s aug. 6. © 26108

Tegnap előtt egész nap 30-sban ment.

Előzmény: SanyiM41 2187 (26107)
SanyiM41 2187 aug. 6. © 26107

Még 1 eszembe jutott. :-)

BPV-086 esélyes,  hogy dolgozik?

Ha igen, akkor merre felé érdemes keresni?

Előzmény: JLW-470 (26100)
E N V I R O 500 aug. 6. © 26106

Nem tudom, nem én írom.

Előzmény: JLW-470 (26102)
peti_s aug. 6. © 26105

Köszi a válaszokat, visszaolvastam a GSM-306 ról a repedt alváz nem hangzik jól, de azért remélem a legjobbakat.
Olvastam azt is, h a GSM-307 januárban tért vissza a felújításról, mit újítottak fel rajta? Ez is alváz problémás volt?

Az új fényezést láttam, ez a hófehér style nekem nem jön be. Amúgy pár hónapja autóval mentem mögötte, csak ámultam amikor faluból kijövet úgy gyorsult h igen nagy gázzal tudtam csak tartani az iramát. :)

Előzmény: JLW-470 (26101)
SanyiM41 2187 aug. 5. © 26104

Köszönöm szépen! :-)

Előzmény: JLW-470 (26100)
trizs77 aug. 5. © 26103
JLW-470 aug. 5. © 26102

A cikksorozattal mi lett,abbamaradt?

Előzmény: E N V I R O 500 (26093)
JLW-470 aug. 5. © 26101

Eddig csak az EIK-477 lett selejt a 300-asok közül(meg most már csak a JLW-470 áll 1éve mozdulatlanul),ami azért nem nagy csoda,mivel az LH-k és az Irisbusok érkezésével nincs szükség annyi turista buszra(Pécs-Komlóra és hasonlókra nem igazán lett volna jó magaspadlós busz) és ráadásul erre sokat is kellett volna költeni.A 306-ról volt többször szó mostanában,talán Ikarusman tud majd újat mondani róla.

Előzmény: peti_s (26095)
JLW-470 aug. 5. © 26100

JLW-448:Siklós,Pécs

JLW-477:Mohács és környéke

JLW-450:Siklós és környéke

HAE-787:Mohács,beugrós

HOG-520:Szentlőrinc és környéke

JOY-067: 14:40-ig Pécsen van

JLZ-132:pécsi tartalék

FKF-631:Mohács,Pécs(szilágyi fordás)

Előzmény: SanyiM41 2187 (26097)
JLW-470 aug. 5. © 26099

Sztem ott áll(a középsuli parkolójában szokott hétvégén pár busz állni Villányban).

Előzmény: BENczúr utca (26094)
JLW-470 aug. 5. © 26098

GOW-294 is kívül-belül megújulva visszatért. :)

Akkor szedjük kicsit össze:van még olyan 415-ös,ami nem volt még felújítva?

Ugye E95-ből még ezek lennének vissza: GBS-083,GOW-292,HBD-017 és csak külsőleg volt félig-meddig emlékeim szerint az EGG,FEZ és a JLW-475

Előzmény: HSW-930 (26071)
SanyiM41 2187 aug. 5. © 26097

Sziasztok!

Őket mikor, hol lehet leginkább fellelni?

JLW-448,477,450

HAE-787

HOG-520

JOY-067

JLZ-132

FKF-631

trizs77 aug. 5. © 26096

Illetve azt sem értem, h a 300-s sorozatú Ikarus távolsági buszt verik szét a méh telepen, de a 260-sok még mindig mennek.

----------------

Üdvözlünk.

A dolog magyarázata az üzemeltetési költségekben keresendő.

Egy Ik-300-as busz felújítása, javítása majd kétszerese (ha nem több) mint egy Ik-200-as buszé.

Az Ik-300-as széria sem minőségéről híresült el, bár nem annyira rosszak mint a 400-as család tagjai.

peti_s aug. 5. © 26095

A 097-el amúgy mi történt? Néhány hónapja még láttam, kertvárosi járaton, és én mint utas nem igen láttam hibát vele. Illetve a selejtekkel mi történik? Darálva lesznek? :/

Még 1 kérdésem lenne, ez már a többiekhez is. Régebben két E99-s volt a Pannonnál, mostanában pedig csak a GSM307-t látom, a BP-re járkáló társát a 306-t nem. Azzal mi lesz/lett?
Illetve azt sem értem, h a 300-s sorozatú Ikarus távolsági buszt verik szét a méh telepen, de a 260-sok még mindig mennek.

Előzmény: < R o d o l f o > (26063)
BENczúr utca aug. 4. © 26094

LUU-966 szombati fordájával kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Jól rémlik, hogy Villány felé jár? (esetleg ott is áll?)

E N V I R O 500 aug. 4. © 26093
E N V I R O 500 aug. 4. © 26092

Jobb nem kísérteni a sorsot. Van már aki csinálja.

Most éppen ügyvédet keres. ;)

Előzmény: hory004 (26091)
hory004 aug. 4. © 26091

Pl ha csinálok egy videót kitakarás nélkül a forgalmi utasítások betartásáról Szalbocsfaluban, akkor az maradhat? :)

Előzmény: E N V I R O 500 (26089)
hory004 aug. 4. © 26090

Ugye van pesten a kétéltű vizibusz. Na ezt itt délen folyó nélkül, egy mezei conectóval is elő lehet adni:

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/10450063_10154454136050503_8398378675108711563_o.jpg

:D

E N V I R O 500 aug. 4. © 26089

Előre szólok, hogy az oldal moderált! Lehet panaszkodni de csak normális hangnemben ;)

Előzmény: Controlled* (26088)
Controlled* aug. 3. © 26088

https://www.facebook.com/nezzunkatukorbe

W007W aug. 3. © 26087
E N V I R O 500 aug. 1. © 26086
Dante001 aug. 1. Creative Commons License 26085

Pff köszönjük szépen Credos teszkó minőség szokás szerint :((( Az S91-es midibusznak 350 kg-ig terhelhető rámpája van, pedig ugyanúgy mechanikus. Gyász... :(

Előzmény: W007W (26083)
FOMA aug. 1. Creative Commons License 26084

100 kg? Az nem sok, akkor nagyon vigyáznom kell magamra, kerekesszék nélkül sem használhatnám a rámpát.

Előzmény: W007W (26083)
W007W aug. 1. © 26083

Nem, a rámpa terhelhetősége 100 kg és egy ilyen elektromos kocsi a benne ülő emberrel együtt mindenképp több mint 100 kg.

Előzmény: Dante001 (26080)
Snake-Mojzi júl. 31. © 26082
Előzmény: Dante001 (26078)
E N V I R O 500 júl. 31. © 26081

Az a baj velük, hogy nem kerekesszékek, hanem elektromos triciklik, amik közúti közlekedési eszköznek számítanak mint a kerékpár.

Előzmény: Dante001 (26080)
Dante001 júl. 31. Creative Commons License 26080

Gyorsan gugliztam párat, nagyon nehezen találtam olyat ami 100 kiló fölötti lenne. Egy rámpa teherbírása 250 kg, nem?

Előzmény: E N V I R O 500 (26079)
E N V I R O 500 júl. 31. © 26079

Az adott elektromos tricikli az akkuk miatt túlsúlyos, a buszok kerekesszékes rámpáit nem ekkora súlyra tervezték. Balesetveszélyes is, ha például egy másik utas lábán át megy, és nem csak mozgáskorlátozottak közlekedhetnek ilyennel.

Debrecenben volt ebből ügy, ezután jött az utasítás, hogy nem vihetjük el.

Előzmény: Dante001 (26078)
Dante001 júl. 31. Creative Commons License 26078
E N V I R O 500 júl. 31. © 26077
Előzmény: BPV-093 (26075)
bendeguz90 júl. 31. Creative Commons License 26076

Jobbulást a sofőrnek! 

Előzmény: BPV-093 (26075)
BPV-093 júl. 31. © 26075
JLW-470 júl. 30. © 26074

Sztem itt valami más lehet(pl. a turista buszokat nem akarják fehéren hagyni),mert az FLJ-839(csak hokibot) és-nekem gyanús,hogy-a GUP-029(hokibot+ cégjelzés) is így lett újrafestve.

Előzmény: lobbanórotor (26045)
JLW-470 júl. 30. © 26073

Nyáron semmi szükség rájuk,így minek fizetnének értük?

Előzmény: wsz001 (26070)
pécsi ember júl. 30. © 26072
És a KOX-441-445el mi van?nem látom öket?müszaki vagy selejt?
Előzmény: < R o d o l f o > (26060)
HSW-930 júl. 29. © 26071

GJF-203 újra dolgozik.

wsz001 júl. 29. © 26070

Biztos lejárt a bérleti szerződés...

Előzmény: Ratbus (26066)
Mohácsi Ikarusos júl. 28. © 26069

Szép estét somogyi barátaim! :)

Szeretném megkérdezni hogy valaki esetleg nem tudja-e a KT Zrt. Színkódját? 

Dante001 júl. 28. Creative Commons License 26068

Jah, kb ilyen mentalitás mentén jött ki a Citadellekre 26 literes, az Econell cityre meg 24 literes fogyasztás is :DDD

Előzmény: trizs77 (26064)
BPO-105 júl. 28. © 26067

Tudom, tudom, csak a kolléga hozzászólásából azt az értelmet vettem ki, hogy "csak a 730 él még".

Előzmény: < R o d o l f o > (26063)
Ratbus júl. 28. © 26066

Nem úgy néz ki. Mindkettő Cinkotán áll rendszám nélkül.

Előzmény: wsz001 (26065)
wsz001 júl. 28. © 26065

A fehér volvók nem térnek már vissza? :(

trizs77 júl. 27. © 26064

Az egyik országban (Bergengóciában) van egy naaaagy közlekedési köz szolgáltató.

Elindít egy vonatot és az elkezd valamiért késni.

Mindegy miért.

Majd a késés nagyon nő.

Egyszer úgy negyed úton, fél úton a szolgáltató úgy dönt, hogy inkább megállítja a vonatot mert már nagy a késése és lemondja.

A nagy késés már nagyon rontaná a statisztikát.

A vonat nem megy tovább.

Így nincs késett vonat.

Utasok kiülnek az állomás padjaira és az egy- vagy két óra múlva jövő vonattal mennek tovább.

Kit érdekel?

A szolgáltatónak aznap ez a vonata nem volt késett vonat, a szolgáltatási díjat számlázó állam felé elszámolja mint rendes vonatot, hisz a vonat nem késett...............:-((

Ez van Bergengóciában.

Csúnya ügy.

---------------------------------------------------------------------------

Az egyik Dél-Dunántúli nagyváros közlekedési adatszolgáltatói (házi statisztikusok) igen sokat tanultak Bergengóc kollégáiktól.

Amikor arról kérdezték őket, hogy milyen a társaság eszközeinek rendelkezésre álási %-a, akkor először is jött a döbbent csend.

Rendelkezésre állási % ?

az mi ?

Mikor kicsi főnökük (és mások) felhomályosították őket, hogy a rendelkezésre állási %, az egyik olyan alap-alap mutató melyet nekik fejből is tudni kellene, akkor jött csodálkozás:

- Mi ilyenért kapjuk a fizetésünket ?

- Igen. Ti ilyenért is kapjátok a fizetéseteket.

Ezen nagyon elcsodálkoztak, mert hát valóban ilyenért is kapták a fizetésüket, de ezt az elmúlt években nem kérte tőlük senki.

Nosza neki álltak kiszámolni.

Mivel fogalmuk se volt, hogy hogyan kell ezt számolni, ezért elővették a Bergengóc testvérvárosi kapcsolatot.

Az ott szerzett tapasztalatoknak megfelelően kiszámolták.

Ha egy típusból van 28 buszom és reggel mind a 28 üzemképesre van jelentve, akkor a rendelkezésre állási mutató 100%.

..................:-(((

Az, hogy nap közben lerobban belőle 8 busz, az már nem érdekelte őket.

Az, hogy amelyik szemlés, vizsgás, stb. az nem lehet a 100% tagja, szintén nem érdekelte őket.

S ők szállítják a cég működéséről az adatokat a cég felső vezetőinek és a városi vezetőknek.......................:-((

Ennél ég akkor is pontosabb lenne ha kisorsolnák a jelenteni köteles számokat és utána írnának egy % jelet.

< R o d o l f o > júl. 27. © 26063

A 730 valóban él, csak a lenti kérdésedben nem szerepelt, azért nem is írtam

A 097 pedig valóban halott, de papíron még van...

Előzmény: BPO-105 (26062)
BPO-105 júl. 27. © 26062

415: a 730-as él még

435: 097-es már halott

Remek. Na ennyit erről. Valahogy sejtettem, hogy nem dobtak ki ennyi 415-öst egyszerre...

Az infót pedig kösz.

Előzmény: < R o d o l f o > (26060)
HSW-930 júl. 27. © 26061

Megújult a JLW-449.

< R o d o l f o > júl. 27. © 26060

DUB-097 állományban van még, gyakorlatilag már nem dolgozik

437: 2013.08.29., majd felújítás után 2013.12.02-től ismét állományban

581: 2013.12.02.

330, 436, 445, 732, 734 állományban van.

Előzmény: BPO-105 (26059)
BPO-105 júl. 26. © 26059

Hálás köszönet.

400-asok terén 097, 330, 436, 437, 445, 581, 732, 734 mikor "haláloztak el"?

Előzmény: < R o d o l f o > (26058)
< R o d o l f o > júl. 26. © 26058

057, 464: 2014.07.27. 25.

Előzmény: < R o d o l f o > (26056)
< R o d o l f o > júl. 26. © 26057

102: 2014.01.31.

Előzmény: < R o d o l f o > (26056)
< R o d o l f o > júl. 26. © 26056

057, 464: 2014.07.27.

Előzmény: BPO-105 (26055)
BPO-105 júl. 26. © 26055

Hűha.

Erre kaphatok selejtezési dátumot? Nálam szinte mind megvan még...

Előzmény: via ironia (25726)
peti_s júl. 25. © 26054

Ő igen, nagyon szép is volt mindig. Aztán nem láttam őt többet a cégnél, a busz meg mindenféle sötét idiótához került, akik az előbb említett módon használták a buszt.
A többi busszal nem tudod mi van, mi lesz?

Előzmény: ikarusman280 (26053)
ikarusman280 júl. 22. © 26053

464-től szerintem a váztörése miatt váltak meg. De azon kívül minden rendbe volt vele. Régi osztott gazdája vigyázott pedig rá.

Előzmény: peti_s (26049)
kez-577 júl. 22. Creative Commons License 26052
BPD-017 júl. 21. © 26051
Érvényes magyar okmányokkal...
Előzmény: Ratbus (26050)
Ratbus júl. 21. © 26050

Hoppáré, már a hasznaltauto.hu-n is hirdetik:

http://www.hasznaltauto.hu/autobusz/irisbus/irisbus_crossway-7642983

Előzmény: Dante001 (26024)
peti_s júl. 21. © 26049

És ezekkel ilyenkor mi történik? Nem is fogjuk többet látni őket? :( Egy 464-ről néhány éve még nem tudtam volna elképzelni ezt, de mondjuk amikor utoljára láttam, akkor 2700-s fordulatszámon mentek vele 70-el a felüljárón. :(

Előzmény: via ironia (25726)
vt976 júl. 18. © 26048
lobbanórotor júl. 17. © 26047

Ha Kaposváron csinálták őket, akkor szerintem azért maradhattak zöldek, hogy ne kelljen a forgalmiban a színt átíratni. Ha viszont máshol, akkor esélyes, hogy reflexből lett zöld. Felára ennek az árnyalatnak nem nagyon van: köztudottan az egyik legolcsóbb szín, amit ki lehet keverni. 

Előzmény: BPD-017 (26046)
BPD-017 júl. 17. © 26046
Ezért lett zöld a Kaposnál a GHB-061 és a GNW-039? Mindkettő idei felújítás.
lobbanórotor júl. 17. © 26045

Pár hete a GBG-584 is visszatért(érdekes módon ő kapott hokibotot :D)

Ismerős történet: nem szóltak a felújítós cégnek, hogy már nem kell hokibot, azok viszont reflexből felfestették megint. Más volánoknál is előfordult már hasonló. 

Előzmény: JLW-470 (26042)
HSW-930 júl. 17. © 26044

EIK-477-et és a JLZ-133-at eladták ...a Steel metálnak :-(

HSW-930 júl. 17. © 26043

JLW-476-ot is fel újították Székesfehérváron.

"A Tükénél pedig 2 Conectot is láttam,amiben kicserélték az összes üléshuzatot(asszem 2008 óta nem történt ilyen).Végre valami fejlődés. :D"

KGR-244 az egyik,tele van hajszállal.

Előzmény: JLW-470 (26042)
JLW-470 júl. 17. © 26042

Legyen pár infó is:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=684263428322559&set=a.457201007695470.1073741836.100002167237985&type=3&theater 

Úgy tűnik,hogy megvan a következő felújított C56.Pár hete a GBG-584 is visszatért(érdekes módon ő kapott hokibotot :D)

Az MPS-345 helyére visszakerült a JOM-859.GOW-294 sincs hosszabb ideje,talán ő lesz a következő felújított busz.A GBS-084 pedig mostanában pesti fordás lett.

A Tükénél pedig 2 Conectot is láttam,amiben kicserélték az összes üléshuzatot(asszem 2008 óta nem történt ilyen).Végre valami fejlődés. :D

Svatopluk júl. 16. © 26041

Egyáltalán nem kell személyes támadásnak vélned, és teljesen jogos amit mondasz, az nem hibázik, aki nem dolgozik, de tudod, ilyenkor óhatatlanul is elgondolkodik az ember, hogy a nem ellenőrizhető infóknak, amit nap mint nap olvasunk, mennyi a valósátartalma. És ezt most könyörgöm, ne magatokra értsd, hanem tágabb értelemben a szakblogokra, médiára.

Hidd el, nekem sem az a munkám, hogy tenderkiírásokat figyelek, de azért a lényeget átfutottam.

Amúgy a kommentek között valaki már jelezte, hogy elírtátok.

Előzmény: Zahnrad (26035)
hungeri júl. 16. © 26040

"Én leszarom, kristoof is az efféle hányingerkeltő megnyilvánulásokat"

OFF: Te valóban nem érdemled meg az ilyen hangnemet, de az idézetben megjelölt szerkesztő társad szempontjából "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten". Azaz nem lehet tőle függetlenül megítélni a blogot, tehát valójában Te is felelős vagy a megítélésért. ON.

Előzmény: Zahnrad (26035)
Mohácsi Ikarusos júl. 16. © 26039

Basszus milyen buta vagyok. Az EuroIV. :))

Mentségemre szóljon hogy egész nap melóztam és elfáradtam. 

Elnézést kérek mindegyikőtöktől. 

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26037)
Zahnrad júl. 16. © 26038
Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26037)
Mohácsi Ikarusos júl. 16. © 26037

Jó, a kép lemarat.

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26034)
Dante001 júl. 16. Creative Commons License 26036

Te hol látsz E6-ot?

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26034)
Zahnrad júl. 16. © 26035

OFF

Ez jogos, szóval 1-1. Amúgy jó érezni a nép átható szeretetét, ha az ember saját munkája mellett hobbiból valamit csinált a közért, aztán ilyen stílusú a közbeszéd. Normálisan nem lehet jelezni, hogy géza javítsd, mert ott tévedtél? Sok olyan szerzőtársat ismerek, aki az ilyen megnyilvánulások miatt hagyja a publikálást a francba, pedig bőven lenne mit írna, például írt már könyvet, ami nektek is jó eséllyel megvan, de ti tudjátok. Én leszarom, kristoof is az efféle hányingerkeltő megnyilvánulásokat, de azért jó ha tudjátok nem mindenki ilyen és van mit veszíteni. Velünk nem lehet sokat lehet, az tudom, de korábban már volt mit, aki régebb óta itt van az emlékezhet pár megszűnt, azóta is hiányzó portálra.

ON

Előzmény: Svatopluk (26033)
Mohácsi Ikarusos júl. 16. © 26034

Úgy látszik kell, mert ide az van írva hogy legalább Euro6-nek kell lennie. 

Amúgy te is szerkesztő vagy ott, azért próbálsz mentegetőzni, nem? 

Előzmény: Zahnrad (26032)
Svatopluk júl. 16. © 26033

Nem csoda, már azt sem sikerült első nekifutásra értelmezniük, hogy 10 megy a Pannonhoz és 5-5 a Gemenchez illetve a Kaposhoz. :)

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26029)
Zahnrad júl. 16. © 26032

Khm, khm:.

,,2./ Motor: négyütemű, turbófeltöltéses, folyadékhűtésű diesel motor, legalább EURO4 környezetvédelmi besorolással."

Screenshoot, sorkiemeléssel ugye nem kell?

Svatopluk júl. 16. © 26031

Az az újakra vonatkozik. És nem "legalább", hanem csak Euro6 lehet, mivel annál korszerűbb egyelőre nincs. :)

Ahogy használt autót, úgy buszt is forgalomba helyeztethetsz bármilyet, függetlenül az emissziós normától.

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26026)
Dante001 júl. 16. Creative Commons License 26030

Szokása.. :)

Mohácsi Ikarusos júl. 16. © 26029

Akkor az a szerencsétlen omnibusz megint félre nézet valamit.. :)

Előzmény: Dante001 (26028)
Dante001 júl. 16. Creative Commons License 26028

Használt busznál nincs megkötés, E0-s is lehet... :D

Előzmény: MCA-001 (26027)
MCA-001 júl. 16. © 26027

Ezek használt buszok!

E4 elég:)

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (26026)
Mohácsi Ikarusos júl. 16. © 26026

Biztos hogy Irisbus lesz? Mert ha jól tudom akkor legalább Euro6-os motorú kell legyen, vagy nem?

lobbanórotor júl. 16. © 26025

És de tudtam, hogy ex-Bundeswehr!!!! :D :D :D :D 

Dante001 júl. 15. Creative Commons License 26024

Átnéztem a paramétereket, és csak ez van ami stimmel, és véletlenül neten is van eladó. Igaz, itt nem írják hogy lenne több, de max 12 méteres lehet, a crossway meg mitadisten 11.995 mm hosszú :)

http://www.mascus.de/haszongepjarmuvek/hasznalt-kirandulo-busz/irisbus-crossway-klima-55-sitze-reisebestuhlung/d8g7jfej.html

Előzmény: lobbanórotor (26023)
lobbanórotor júl. 15. © 26023

Hööööö... o.O 

Előzmény: Dante001 (26022)
Dante001 júl. 15. Creative Commons License 26022

Amúgy Crossway-re lett kiírva.

Előzmény: lobbanórotor (26021)
lobbanórotor júl. 15. © 26021

Időközben láttam. 

Előzmény: Dante001 (26020)
Dante001 júl. 15. Creative Commons License 26020

Kapos topikban már kaptál rá választ.

Előzmény: lobbanórotor (26019)
lobbanórotor júl. 15. © 26019

Nem-e? :D 

Előzmény: Dante001 (26018)
Dante001 júl. 15. Creative Commons License 26018

És nem Credo lesz :)

Előzmény: Ratbus (26016)
W007W júl. 15. © 26017

Nem mondsz igazat! 

Előzmény: BPV-093 (26015)
Ratbus júl. 15. © 26016

20 db használt szóló autóbusz beszerzése. Pannon 10 db-ot kap, Gemenc és Kapos Volán 5-5 db-ot.

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:239458-2014:TEXT:HU:HTML

BPV-093 júl. 14. © 26015

Az új 21-es első járata, ami 6.06-kor indult Uránból szóló kocsival, nulla utassal közlekedett végig. Visszafelé ugyanígy 0 utas!!! Van ennek értelme? (Bár lehet, hogy bejön, és ez csak az első nap első járatával volt így.)

lobbanórotor júl. 12. © 26014

És most nézem, hogy még konkrétan bakócai járat is indul a kórháztól a mai napig is... 

Egyes helyközi járatok viszont még kijjebbről, a Munkás térről indulnak a kereső szerint. 

Előzmény: M62,306 (26013)
M62,306 júl. 12. Creative Commons License 26013

Szerintem a dombóvári kórházról van szó. Onnan még manapság is indul néhány Pannonos járat.

Előzmény: BPV-093 (26012)
BPV-093 júl. 12. © 26012

Szerintem ezek közül a viszonylatok közül a KÓRHÁZ - DOMBÓVÁR - BAKÓCA viszonylat kivételével mindegyik létezik még. Egyébként, milyen kórháztól indult ez a busz, érdekes, hogy nem településnév volt kiírva?

Előzmény: 50A villanytelep (26010)
FOMA júl. 11. Creative Commons License 26011

12. sz. Volán/Pannon Volán Komlói Üzemegysége, a viszonylatok egy része még létezik, van ami már nem.

Előzmény: 50A villanytelep (26010)
50A villanytelep júl. 11. © 26010

nem tudja valaki véletlenül ezeket a faros lemezből készült táblákat hol használhatták melyik volán és vannak e még egyáltalán ilyen viszonylatok

mgruber júl. 11. © 26009

Köszi!

Előzmény: W007W (26000)
W007W júl. 10. © 26008

Túl egyszerű és egyértelmű adat lenne :)

Előzmény: RIKA424 (26007)
RIKA424 júl. 10. Creative Commons License 26007

Tessék beosztani egy Ik-260-t, meg egy Citadellt a Főpálya-Tv torony vonalra egy hétre.

A végén közzétenni a két kocsi fogyasztását.

kristoof júl. 10. © 26006

Pedig ma még nem is ittam! Igazad van! :-)

Előzmény: Dante001 (26005)
Dante001 júl. 10. Creative Commons License 26005

Megint félrebeszélsz :D

" Ennél is jobbak a mutatók, ha egy új szóló Credót hasonlítunk össze egy régi szóló Ikarusszal: az új gépek száz kilométerenként nyolc literrel „esznek” kevesebbet."

Előzmény: kristoof (26004)
kristoof júl. 10. © 26004

A cikk konkrétan azt írta, hogy az új csuklós busz egy Ikarus 260-asnál 8 literrel kevesebbet fogyaszt! :-D

Előzmény: Dante001 (26003)
Dante001 júl. 10. Creative Commons License 26003

8 literrel egy 200as alatt? :D

Előzmény: JLW-470 (26002)
JLW-470 júl. 10. © 26002

Ha nem kapcsolják be a 40C-ban a klímát,akkor mindjárt kevesebbet fogyasztanak az új buszok is. :)

Előzmény: kristoof (25997)
Grimbusz júl. 10. © 26001

BPV-093-ra nagyon vigyázzatok, az egy nagy kincs.

Előzmény: hungeri (25951)
W007W júl. 10. © 26000

Igen. Összesen 1 db van :)

Előzmény: mgruber (25999)
mgruber júl. 10. © 25999

De egyébként a körforgalomban fordul meg?

Előzmény: mgruber (25998)
mgruber júl. 10. © 25998

Eddig észre sem vettem, hogy van 27/a.

Előzmény: W007W (25994)
kristoof júl. 10. © 25997

Igen! Félre írtam! :-) Erre gondoltam...

Előzmény: W007W (25995)
Dante001 júl. 10. Creative Commons License 25996

Arra gondolt :)

Előzmény: W007W (25995)
W007W júl. 10. © 25995

Te vmit felre olvastal azt irtak az ujak fogyasztanak kevesebbet!

Előzmény: kristoof (25993)
W007W júl. 10. © 25994

Pont ott ahol most a 27A is.

Előzmény: mgruber (25992)
kristoof júl. 10. © 25993

Nálatok valami hihetetlen csoda van lezajlóban! :-) A Tüke busz szerint, vagyis a PécsMa szerint, de a Tüke busz súgta nekik, a régi buszok kevesebbet fogyasztanak, mint az újak! :-D Írtam nekik egy levelet, hogy árulják már el a sikerrecept titkát, mert ezt mindenkinek tudnia kell! Persze, ha már írtam akkor kértem egy hivatalos rendelkezésre állási listát is. Már alig várom a mindenféle titkokra hivatkozó elutasító levelet! :-)

mgruber júl. 10. © 25992

És hol fordul majd meg? A körforgalomban?

Előzmény: bendeguz90 (25991)
bendeguz90 júl. 10. Creative Commons License 25991

Fél OFF! 

Az újraindított 21-es miért pont a Búza térig megy? 

Fél ON! 

Előzmény: P a P (25990)
P a P júl. 10. © 25990

Elolvastad mit írtam?

Előzmény: W007W (25988)
W007W júl. 9. © 25989

Mikor a 4-esekre 9 órakor nem lehet felszállni annyian vannak mindkét irányba? Az nem érdekes probléma?

Előzmény: P a P (25987)
W007W júl. 9. © 25988

Reggel iskolaidőben mindenhol sokan vannak a buszokon. De ez max 30-60 perc. És a nap többi része?

Előzmény: P a P (25987)
P a P júl. 9. © 25987

80%-on vannak reggel befelé iskolaidőben. Arra nem tehetsz Mecsek Áruházat.

Előzmény: W007W (25986)
W007W júl. 9. © 25986

Alapvetően értem amit írsz, de nem mond nekem azt hogy a 2,2A,4,4Y,20,120,21,22,23,24,122,123,124 mellett még a 27,28-ast is meg tudnák tölteni a Mecsek Áruháznál már, főleg hogy összességében elég sűrű a követés. De a Mecsek Áruház - Szigeti út kapcsolat sokaknak jól jönne. Tiborc utcában is van iskola ahova Uránvárosból járnak és az Olympiánál is ott a Radnóti, óvoda, bölcsöde ahova nem lehet most egyszerüen eljutni a Szigeti útról. És hogy a TÁSI-t és a Babitsot ne is említsem.

Előzmény: P a P (25985)
P a P júl. 9. © 25985

Délelőtt elmegy, de reggel kitömik már a szólót a Mecseknél... Annak semmi értelme, és akkor végig lemaradással megy majd a Kórház térig.

Ez az előnyük a szólóknak, hogy alacsonyabb forgalmú szakaszról esnek be és így csak az egyetemvárosi résznél töltik fel őket.

Előzmény: W007W (25984)
W007W júl. 9. © 25984

Kinek hiányzik délelőtt? Mecsek Áruház - Szigeti út kapcsolat azért nem lenne rossz, mert nincs. És legalább lenne utas is rajta, a 2,4 tudná tehermentesíteni az Árkád felé.

Előzmény: P a P (25983)
P a P júl. 9. © 25983

A 27-28-ast be kellene indítani délelőtt is. Szívok is vele. A Mecsek Á. egy másabb téma. Nem nyitnám most ki.

Előzmény: W007W (25982)
W007W júl. 9. © 25982

Akkor nyaron meg lehetett volna nezni az igenyeket arra is hogy a 27,28-as a Mecsek Aruhaz fele menjen...

Előzmény: P a P (25980)
BPV-093 júl. 9. © 25981

Teljesen igazad van. Már régen kellett volna erre is busz, több nagyáruház is van ott, és nagy csomagokkal az 300-500 m is sok.

Előzmény: W007W (25979)
P a P júl. 9. © 25980

Átmeneti. Valószínű a 20-120-asok lesznek, vagy a 39-es stb. Addig viszont megnézzük az igényeket.

Úgy van benne a rendszerben szeptembertől, hogy többlet teljesítmény igénye nincsen. Ehhez tartom magam.

Előzmény: Controlled* (25977)
W007W júl. 9. © 25979

Arrol nem is beszelve ha tomegek igenyeit szeretnenk kielegiteni akkor peldaul a Makay Istvan uti Tescoba sokan jarnak es ok kenytelen gyalogolni. Pedig meg kesz buszmegallo is van csak nincs hasznalatba. Ezen kivul a Kika, Metro, Praktiker is olyan hely ahova sok ember jar auto nelkul is mert nem mindenkinek van. Sot szerintem ezek a cegek meg akar tamogatnak anyagilag is ilyen jarat uzemelteteset! Mert ugye a Bolgar koz megallot bem sok utas hasznalja, leginkabb vasarnap reggel templomba jarashoz, bar arra meg nem tul alkalmas mivel az oregek meg az uj alacsony padlos buszokrol is alig tudnak leszallni mivel jarda nincs es az uttestrol kell fel-, leszallni mindket iranyba. Es ahogy most a Bolgar koztol setalnak le a Tescohoz igy az a par ember aki a Bolgar koznel szall fel az is le tud setalni a Makay Istvan uti megallohoz...

E N V I R O 500 júl. 8. © 25978

http://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/helyi-hireink/uj-jaratot-indit-a-tuke-busz-tesztjelleggel-uranvaros-es-a-buza-ter-kozott

Ritkán teszek ilyet, de majd érdeklődéssel fogom olvasni erre a hírre a gittegylet FB. oldalát :)))

Persze csak akkor ha nem lesz tiltva a nyilvános hozzászólás ;)

Controlled* júl. 8. © 25977

21-es jarat hetfotol? Kinek? Miert? Minek?

Eszre kellene mar venni hogy ezzel tobb utas nem lesz viszont tobb km igen ami penzbe kerul. És a Lanc utcaba es a Csarnokba utazok tobbsege sem epp fizeto utas.. Bar lehet ok a biztos szavazo bazis...

PaP elso otlete miszerint a 20,120 jaratok haladnanak ezen az utvonalon tobbet ert, foleg hogy egy reszuk ugy is a Buza ter fele megy...

FOMA júl. 8. Creative Commons License 25976

Pontosan melyik évben kapták a kocsik a kék-sárga, illetve a piros-fekete csíkozást?

Előzmény: W007W (25970)
FOMA júl. 8. Creative Commons License 25975

A poén, hogy a Sopianae Gépgyár akár az Árkád elődje is lehetne, mert a végnapjaiban szintén "bevásárlóközpont" volt, egy karácsonyi vásár volt a hattyúdala.:-)

Előzmény: W007W (25969)
lobbanórotor júl. 8. © 25974

Én a 266-osokkal kapcsolatban hallottam ugyanezt, azok meg valóban mind 1990 előtt készültek. 

Előzmény: Dante001 (25973)
Dante001 júl. 8. Creative Commons License 25973

Jajj istenem, valaki nagyon unatkozik :D

Előzmény: BPV-093 (25964)
RIKA424 júl. 8. Creative Commons License 25972

kamu

hory004 júl. 8. © 25971

Így nem ér :)

Előzmény: W007W (25970)
W007W júl. 8. © 25970

https://www.facebook.com/RegiPecs/photos/a.360734660672699.84814.360661200680045/673093769436785/?type=1&theater

Egyébként a kép későbbi lehet mert a 80'-as évek előtt még a távolsági buszpályaudvar nem ott volt.

Előzmény: W007W (25969)
W007W júl. 8. © 25969

A Sopianae Gépgyárat láthatjuk ezen a kb. 1975 után készült fényképen. A gépgyárral szemben, a Szalai András út másik oldalán volt a piac és mellette a vidéki buszok végállomása.  Magyarul most az Árkád van ott.

Előzmény: hory004 (25967)
W007W júl. 8. © 25968

BSM az a Pannon telephelyén van azt megtaláltam.

Előzmény: hory004 (25966)
hory004 júl. 8. © 25967

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10403082_673093769436785_7423469998937654268_n.jpg

ki tudja, hogy mikor és merre járunk? :)

hory004 júl. 8. © 25966

A Tüskésréti úti telepen áll egy ráncos 280-as, az útról általában látni, de nekem így messziről a BSM-nek tűnik. (aztán hátha tévedek :) )

Előzmény: W007W (25963)
W007W júl. 8. © 25965

Ez kb olyan lehet mint amit két éve beszéltek Pesten hogy helyi közlekedésben nem lehet manuál váltós buszt használni. De 2012 dec 31.-e után is mennek az VT-Transman-os MAN nem automata buszok.

BPV-093 júl. 8. © 25964

Nem tudom igaz-e, a következő, amit egy buszsofőrtől hallottam: 2014. dec. 31-ig Magyarországon az összes 1990 előtti ikarust le kell selejtezni. Szerinte a Pannonnál is kivonják még az ősszel az összeset.

W007W júl. 7. © 25963

Most kerestem a telephely a BPV-093-ast de nem találtam... Pedig gondoltam megnézem magamnak és csinálok pár képet.

Előzmény: hungeri (25962)
hungeri júl. 6. © 25962

Ebben teljesen igazad van, azaz gyenge még a nosztalgia értéke a 200-as Ikarusoknak. Azért nem nulla! A budapesti 260-as például csaknem 40 évvel visz vissza az időben, pedig 260-as a mindennapi forgalomban továbbra is vesz részt.

Ami Pécsett is növeli a nosztalgia értékét egy szépen félretett 280-asnak, ha gyártáskori állapotban van, illetve a festése is az akkori időket tükrözi. Ez nálunk azért lenne kivételesen különleges, mert a 200-asok megbecsülése elképzelhetetlenül mély volt a közelmúltban, így a még futó példányok is alulmúlják a balkáni állapotokat és olyan példányaink vannak szétrohadva a dögsor mélyén, amelyekről soha el sem tudtuk volna képzelni, hogy végük lesz valaha (464...).

A másik pedig az, hogy Pécs nosztalgia járműflottája gyakorlatilag nulla példányból áll, mind helyköziben, mind távolságiban, mind helyiben. Továbbá villamosügyileg is... Ezt feltölteni szinte lehetetlen, mert helyhű példányok aligha bukkannak már fel. Az emeletessel is vissza nem térő alkalom ment füstbe és amire egyáltalán van esély: Pécsett is futó típusokból (de Pécsett soha nem járt példányokból) talán még akad, amit átmázolva, kicsit átalakítva ha nem is autentikus, de hűnek mondható flotta lenne építhető. A renomé pedig nem épül, a 200-as széria is a korábbiak sorát követi: széthullásuk után az ég világon senkinek nem jut eszébe saját példányt megőrizni. Ha lehet, akkor ezért teszünk.

Gondolunk például a székesfehérvári 284-esünkre és a budapesti ős-415-ösünkre is, előbbiről kevés az infó, utóbbi pedig üzemképes állapotban működik, így veszve még nincs semmi.

Szumma: a 093-at nem a jövő évi nosztalgia programra kell félretenni... Később viszont sokak örömét képezheti és ha bejön a következő bevásárlás, az a 200-asok végét jelenti, ha jól gondolom.

Előzmény: W007W (25960)
W007W júl. 6. © 25961

Egy kis hétvégi érdekesség. A 4:49-kor induló 2-es járatot a Budai Állomásnál utoléri a 4Y és a Mohácsi útnál már a 4(A) is. Ez utobbi kettő menetrend szerint is együtt halad 2 perccel a 2-es után. De a 4-es csak a Főpályáig megy és mivel ő volt az utolsó nem volt biztositott az átszállás sem főleg mivel az Árkádnál is hátul áll meg...

W007W júl. 5. © 25960

Azt azért megjegyezném hogy amíg a mindennapokban menetrendszerűen lehet utazni üzemképes IK280-sal addig nem túl nagy szám szerintem. Még akkor sem ha kicsit más mint a többi, hisz ez az emberek többségének fel sem tűnik a különbség, pár fanatikust leszámítva...

Előzmény: hungeri (25958)
W007W júl. 5. © 25959

Ok, ezzel elleszek hétvégén :)

Előzmény: hungeri (25958)
hungeri júl. 5. © 25958

No, egy kis fantáziaindító:

Mit tudsz csinálni Pécsett egy üzemképes villamossal?

És egy üzemképes 280-assal?

A többire magadtól kell rájönnöd! ;-) 

Előzmény: W007W (25956)
hungeri júl. 5. © 25957

Vissza a tulajdonosához.

Előzmény: W007W (25956)
W007W júl. 5. © 25956

És mit csinálnak vele kiállitják a villamos mellé? 

Ha már itt tartunk az emeletes Ikarus hova tűnt a telephelyről?

Előzmény: 89Ádám (25955)
89Ádám júl. 4. © 25955

Köszönöm a megnyugtató híreket! Ezek nagyszerű hírek!

Nagyon lassú folyamat lesz, de sok kitartást kívánok és merem remélni, hogy a legkedvezőbb lehetőség valósul meg és a Pécs és Térsége Közösségi Közlekedéséért Egyesületnél marad!

89Ádám júl. 4. © 25954

Ez az utolsó közforgalmú ráncos + trilexes 280.06-os az országban (azaz volt).

Előzmény: W007W (25952)
vampeare júl. 4. Creative Commons License 25953

ezzel nem találtad fel a spanyolviaszt, de lepöckölték az ötletet még az átnevezési hullám előtt

Előzmény: W007W (25941)
W007W júl. 4. © 25952

Mitől is olyan különleges ez a busz? 

hungeri júl. 4. © 25951

A pécsi nosztalgia üzemnek jelenleg egyetlen egy, de hatalmas szálkája van: az eredeti buszaink a PK Zrt. tulajdonában vannak és nagyon kevés esély körvonalazódik, hogy ne a NAV-hoz kerüljenek. A Pécs és Térsége Közösségi Közlekedéséért Egyesület meg fogja próbálni rendezni a tulajdoni viszonyokat úgy, hogy később üzemképesen még Pécsett, de akár bárhol máshol a nosztalgikus érzelmeket felkavarhassa. Ha a jogi akadályok leküzdése megvolt, akkor jöhetnek olyan problémák, hogy a buszért korábban már rengeteg fan - a PTKE-nél jóval nagyobb tapasztalattal rendelkező személyek! - már bejelentkeztek. Ha esetleg valamelyikük megkaparintja a járművet, akkor a PTKE dolga az együttműködés lesz, ez is egy járható út. Első és kiemelt cél: kaparintsuk meg a NAV markából. Amint konkrét teendő van, szólunk.

Előzmény: 89Ádám (25949)
BPO-105 júl. 4. © 25950

Falazzák be a 3. ajtókat, és vége lesz a vitának :D

Előzmény: ikarusman280 (25939)
89Ádám júl. 4. © 25949

Köszönöm!

Nem értem, hogy miért nem lehet rendbe rakni legalább egy kicsit és rendszámmal eltenni az utókornak?

Most még a roncsokból össze lehetne rakni viszonylag olcsón és jól.

Később aztán folyamatosan építve a kocsit igazi nosztalgiakocsivá válhatna.

Előzmény: hungeri (25948)
hungeri júl. 3. © 25948

Utánanéztem, egy hónapja a dögsorban volt, de még nem dögként, azaz nincs kikezdve.

Előzmény: ckg471 (25947)
ckg471 júl. 3. Creative Commons License 25947

Köszönöm.

Előzmény: hungeri (25946)
hungeri júl. 3. © 25946

Nagyon gyenge emlékeim szerint egy hónapja még megvolt, csak épp nem túl jó állapotban.

Előzmény: ckg471 (25945)
ckg471 júl. 3. Creative Commons License 25945

Szét is vágták?

Előzmény: BPV-093 (25944)
BPV-093 júl. 3. © 25944

Vége van, (már 1 éve)

Előzmény: 89Ádám (25943)
89Ádám júl. 2. © 25943

BPV-093 sorsáról mit tudni?

Rendeződik, vagy már csak a Tacskoba keressem?

lobbanórotor jún. 30. © 25942

Nagyon nagy szerencsével találhatsz kint tartalékot. 

Előzmény: KZoltán1330 (25907)
W007W jún. 30. © 25941

Annyi furcsa nevű megállónk van, a kinti Budai Állomás megálló lehetne pl Budai Állomás, Zsolnay Vilmos út vagy fordítva Zsolnay Vilmos út, Budai Állomás csak hogy valahogy meg legyen különböztetve...

M41 2305 jún. 30. © 25940

Célszerűbb lenne a 3 ajtós kocsikat járatni helyibe. Csak ezért... :-)

Előzmény: ikarusman280 (25939)
ikarusman280 jún. 29. © 25939

De bele vagy szerelmesedve abba a 4db BN12-be. Majdnem minden alkalommal megemlíted őket. :D

Előzmény: M41 2305 (25938)
M41 2305 jún. 29. © 25938

Egyelőre arról van megállapodás, hogy augusztus 31-ig nyolc darab kerül Komlóra. Ez már jelentős fiatalítást jelent a jelenlegi állományhoz képest. Ők nyolcan, meg a 4 db Merci már nagyjából elég is. Talán a 4 db helyis Credo is visszakerülhet idővel.

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (25937)
Mohácsi Ikarusos jún. 28. © 25937

Nekem nagyon 15 van a fejemben, de nem tudom hogy miért. 

Amúgy az összes átkerül Komlóra? 

Előzmény: M41 2305 (25936)
M41 2305 jún. 28. © 25936

Nyolc biztosan van, abból kettő már Komlón, hat meg a nyári időszakban kerül át oda. Helyi közlekedésre.

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (25935)
Mohácsi Ikarusos jún. 28. © 25935

Hány Ambassadora van a PV-nek? 

Köszönöm!

W007W jún. 27. © 25934

Köszönöm szépen!

Előzmény: ikarusman280 (25933)
ikarusman280 jún. 27. © 25933

Én küldtem egy Pannonost.

Előzmény: W007W (25932)
W007W jún. 27. © 25932

Akinek van küldhetne egy volános fordát akár Pannon akár másik, lehet régi is csak kíváncsi lennék hogy néz ki. Email címem publikus. Előre is köszi!

FOMA jún. 27. Creative Commons License 25931

Nem, és az idei nyári szezon valszeg el is marad a számomra. Be kellene fejezni a házfelújítást, mert időszerű lenne a költözés.

Előzmény: M41 2305 (25930)
M41 2305 jún. 27. © 25930

Holnap nem jössz a siófoki bulihajóra? MÁV-osok (is) jönnek.

Előzmény: FOMA (25929)
FOMA jún. 27. Creative Commons License 25929

Kipróbáltam azt is, jól jött a hagyományos Balaton-kerülő túrámnál. Akkor éppen két By volt, és mivel Füreden kellett átszállnom, vettem pár képeslapot.:-)

Előzmény: M41 2305 (25919)
FOMA jún. 27. Creative Commons License 25928

A 2 IIP-snél A/4-es működik, a másik kettőnél viszont jó a villanyos. Az egyiknél egészen biztosan, mert találkoztam vele, 5-öst járt.

Előzmény: M41 2305 (25920)
E N V I R O 500 jún. 26. © 25927

Ez már a harmadik rész, de még mindig semmi konkrét.

Mikor lesz valami olyan is benne amit mi földi halandók eddig nem tudtunk?

Előzmény: Galuska Galagonyovich (25924)
E N V I R O 500 jún. 26. © 25926

Vitázzatok már egyet a tévében, megnézném :))))

Előzmény: P a P (25925)
P a P jún. 26. © 25925

Ez még számomra is tartalmazott új infókat - főleg, mert már túl vagyok minden lehetséges matekon :D - HITELESS!!!! Ajánlott olvasmány :)

Előzmény: Galuska Galagonyovich (25924)
Galuska Galagonyovich jún. 26. © 25924
Svatopluk jún. 25. © 25923

Azért ezt a "csettintést" közel egy évnyi huzavona előzte meg. Ugyanis a helyi médiában tavaly nyáron lebegtették be először, hogy tárgyalások vannak arról, hogy talán, esetleg lehívható lesz egy 4 milliárdos hitel, amivel ki lehet majd váltani a 15 évesnél öregebb kocsikat is.

Azt se felejtsük el, hogy tavaly tavasszal Pécsett a legfiatalabb busz is már 7 éves volt, és az ország leglepusztultabb és talán legöregebb járműparkjával rendelkezett.

Előzmény: kristoof (25913)
hory004 jún. 25. © 25922

Azért nem elérhetetlen, Tihanynál kompolni egyszerűbb, mint körbe, tömegközlekedéssel.

Előzmény: M41 2305 (25914)
E N V I R O 500 jún. 25. © 25921

Akarattyától Fűzfőig érdemes az elkerülőt használni.

De akkor kimarad Kenesén a kávé a Katicában :)

Aki Pécsről csak fürödni akar menni annak elég a déli part.

Előzmény: M41 2305 (25918)
M41 2305 jún. 25. © 25920

Akkor jó, legalább működik valamelyest. Azt hiszem a 4 Mercinek már kevésbé.

Előzmény: FOMA (25917)
M41 2305 jún. 25. © 25919

Emlékszem a 8802 füredi stokkjára. Nagy látványosságnak számított erre felé a piros Bx kocsi, azaz az MDmot betétkocsija. Ma már sem győri sem pécsi nincs Füredre. Van viszont Desiro-s katica. :-)

Előzmény: FOMA (25916)
M41 2305 jún. 25. © 25918

"a 71-es út meg maga a káosz Aliga és Tihany közt"

Akarattyától Fűzfőig érdemes az elkerülőt használni. Egyébként volt a Balaton Volánnak Veszprém-Balatonfüred-Siófok-Dombóvár-Pécs járata, nem rég szűnt meg.

Előzmény: E N V I R O 500 (25915)
FOMA jún. 25. Creative Commons License 25917

Komlói kolléga mondta, hogy tegnap Kökönyösben látott egy 7-est, az első kijelző működött, a hátsó nem. A túloldalát nem látta az autóból.

Előzmény: M41 2305 (25902)
FOMA jún. 25. Creative Commons License 25916

"bár Pécsről biztos úgy látszik"

Valóban, a pécsiek számára nem igazán célpont az északi part. Autóval sem, de minek is, amikor sokkal gyorsabban és olcsóbban a déli parton vannak. Anno még a nagy MÁV próbálkozott északi parti vonattal is - most nem a 8802 egykori füredi stokkjára gondolok - de akkor is alig voltak rajta, amikor az összes pécsi fürdős tele volt.

E N V I R O 500 jún. 25. © 25915

Pécsről kocsival 3-3.5 óra :)

A siófoki lámpákat nem tudom milyen idióta állította piros hullámra, szerintem a város szégyene, hogy mekkora dugókat csinál.

A 7-es út Szabaditól botrányos állapotban van, a 71-es út meg maga a káosz Aliga és Tihany közt, akkora a forgalom szinte mindig. De azért szeretek arra járkálni :)))

M41 2305 jún. 25. © 25914

"Szerintem a Pannon Volán balatoni szolgáltatása egész jó lett."

Szerintem meg nem. Mert a Balaton (bár Pécsről biztos úgy látszik) nem csak déli partból áll. Pl. a Balaton legjobban fejlődő és népszerű városa Balatonfüred nehezen közelíthető meg a déli megyékből, így Pécsről is.

Előzmény: archlinux (25909)
kristoof jún. 25. © 25913

Amúgy elégé gyomorforgató, hogy Pécs csettint egyet és már az ölükbe is hullik az MFB hitel... a Volánok meg öt éve várnak... :-(

Előzmény: RIKA424 (25910)
kristoof jún. 25. © 25912

Remélem ezek a buszok pirosak lesznek, hogy illeszkedjenek a szìnes flottába. :)

Amúgy jó ez a szóforgatás. Alig volt szükség? Tehát szükség volt rá. Harminc busznál ez gáz hiá a próbálja kicsinyíteni...

Dante001 jún. 25. Creative Commons License 25911

Hát hogyne.

RIKA424 jún. 25. Creative Commons License 25910

A Volvók és a Credók mindenesetre eddig beváltak; szinte csak a szokásos karbantartást igényelték, típushibákat nem tapasztaltak, garancia érvényesítésére alig volt szükség.

http://www.pecsma.hu/pecs-aktual/megint-uj-buszokat-vesz-pecs/

archlinux jún. 24. © 25909

Szerintem a Pannon Volán balatoni szolgáltatása egész jó lett. Már csak a Kapos Volánnak kellene szólni, hogy a megyében van egy elég nagy partszakasz...

Például, a Szigetvár-Hévíz helyett nem lehetne egy Barcs/Nagyatád-Marcali-Mária-Fonyód[-Siófok] járat nyáron, a Barcs-Balatonmáriafürdő és hasonlók helyett/mellett?

Előzmény: setra415HD (25908)
setra415HD jún. 24. © 25908

"ha az eddig vonaton utazók rájönnek, hogy van a Pannonnak busza, akkor felkötheti a Pannon a gatyáját.:-)" 

Ugyan, mindent meg lehet oldani. :)

Előzmény: FOMA (25906)
KZoltán1330 jún. 24. © 25907

Sziasztok!

Pannon Volánnál még dolgoznak Ikarus 266-os kocsik?

FOMA jún. 24. Creative Commons License 25906

"majd talán rájönnek, hogy van a Pannonnak busza kb az egész Balatonra"

Ha az eddig vonaton utazók rájönnek, hogy van a Pannonnak busza, akkor felkötheti a Pannon a gatyáját.:-) 

A megfelelő alternatíva a személygépkocsi, semmi más. Akinek meg nincs, az szenved a busszal vagy a vonattal.

Előzmény: hory004 (25904)
hory004 jún. 24. © 25905

http://iho.hu/hir/atepulo-41-es-140623

Amúgy, hamár mindent szétbombáznak, akkor EU-s korridor lévén nem lehetett volna pályázni egy kis apróra. Talán nem is olyanra mint a 30a, (Somogyba nem hiányzik a Köfi, legalább van munkahely) de ez így pár év múlva ugyan így fog kinézni.

Kaposvárról Gyékényes felé pedig Bzmot szerelvények közlekednek.

A drót alatt? Oké, hogy UD elzárva, de Kanizsán is van villany, és az almásládákat is valahol cserélni kell.

Előzmény: hory004 (25904)
hory004 jún. 24. © 25904

Ennek is nyáron kell nekiállni... Nem baj, majd talán rájönnek, hogy van a Pannonnak busza kb az egész Balatonra, a déli oldalra a Lellei falujáró még jobb is, mint a vonat, Siófokra meg a veszprémi, az Irizar kicsit kényelmesebb, mint a halbi, a vonatbuzik meg úgy is a 35-ösön döcögnek 3 órát a Bz-vel :)

Lehet érdemes lenne elgondolkozni az utánfutós megoldáson, mert a vasút egyetlen előnye a bringaszállítás.

(off, ugye a hullámnak is most kellett nekiállni, de nem baj, majd lesz akvapark, zagytóból...)

Előzmény: vt976 (25903)
vt976 jún. 23. © 25903

Megkezdődtek a vasúti fejlesztések:

http://kapos.hu/hirek/gazdasag/2014-06-23/megkezdodtek_a_vasuti_fejlesztesek.html

Elég "időben" beszámolnak róla...

M41 2305 jún. 23. © 25902

A fotókon látszik, hogy elől a Pannon Volán Zrt. megjelent a digitális kijelzőn, azért kérdeztem, hogy a komlói helyi viszonylatok fel vannak-e rájuk töltve.

Előzmény: FOMA (25901)
FOMA jún. 23. Creative Commons License 25901

Menet közben nem találkoztam velük, az egyiket láttam állni dél körül a buszállomás parkolójában, a hátsó kijelzője sötét volt.

Előzmény: M41 2305 (25886)
E N V I R O 500 jún. 23. © 25900

Hívjátok ki egy tévévitára mondjuk a városi tévében. Ha önfényező cikket tudtok íratni akkor ezt is eltudjátok intézni. Ütközzenek a nézetek.

Persze csak ha kimeritek hívni. Ő biztos elmenne. ;)

Előzmény: hungeri (25871)
ikarusman280 jún. 23. © 25899

De, a JOY-067 szokásos hétvégi hosszú vonala.

Előzmény: JLW-470 (25896)
W007W jún. 22. © 25898

Akkor mindketto legyen 130-as 

Előzmény: P a P (25897)
P a P jún. 22. © 25897

Az nem jó a Hauninak öcsi.

Előzmény: W007W (25895)
JLW-470 jún. 22. © 25896

Nem rásegítő volt?Mert ilyenben az Ik 200-as elő-előfordul.

Előzmény: W007W (25888)
W007W jún. 22. © 25895

Legyen 130-as ne 22:05 hanem 22:25 kor. Ennyi

Előzmény: P a P (25894)
P a P jún. 22. © 25894

Most mondjam azt, h gesztusból megmaradt? Felőlem kiszedhetjük.

Előzmény: W007W (25893)
W007W jún. 22. © 25893

Az se nagyobb hulyeseg hogy egyutt menjenek 6km-t kihasznalatlanul. Es onnan a garazs is messzebb van...

Előzmény: P a P (25892)
P a P jún. 22. © 25892

Hát hogyne. Felküldünk rezsibe egy buszt a Kürt utcába, hogy utána lemenjen a PÉTÁV-ig, majd elmenjen a garázsba :D Ennyi hülyeséget is régen olvastam, ne haragudjatok meg.

Előzmény: W007W (25891)
W007W jún. 22. © 25891

Nem kinyírni kell esszerusiteni. PETAVnal megvarjak egymast es egy megy csak tovabb. Ugy is egyszerre vannak ott.

Előzmény: P a P (25890)
P a P jún. 22. © 25890

Ha kinyírtam volna ezt a járatot akkor azt mondanátok, hogy:

- Mert megint jön a panasz

- Pedig az a két utas

:D

Látom előre. Felőlem megszűnhet szeptembertől.

Előzmény: W007W (25882)
Mohácsi Ikarusos jún. 22. © 25889

Na Abend! 

Szeretném kérdezni hogy nincs valakinek képe a PV-s buszok oldalán a feliratról? 

W007W jún. 22. © 25888

Iment egy "vadonatuj" IK256-os jott Tapolcarol. A Pannon Volán se tud már ennél lejhebb sullyedni...

FOMA jún. 22. Creative Commons License 25887

Holnap délelőtt Komlón van dolgom, megpróbálok rájuk nézni. Persze a komlói üzem "haladó" hagyományait tekintve inkább az A/4-es papírkijelzőre mernék nagyobb összeget tenni.:-)

Előzmény: M41 2305 (25886)
M41 2305 jún. 21. © 25886

Nem tudja valaki, hogy a két "új" Komlóra került busznak rendesen működik a digitális viszonylatjelzője (elől-oldalt-hátul), vagy szép laminált A4-es kaptak a szélvédőre?

ikarusman280 jún. 21. © 25885

Igen, volt ilyen, nem ír hülyeségeket az ember.

Előzmény: MCA-001 (25883)
via ironia jún. 20. © 25884

A 130-as mindent visz 10 perccel korábban.

Előzmény: W007W (25882)
MCA-001 jún. 20. © 25883

Sziasztok:)

Csak érdeklődés szinten tudna súgni valaki, hogy üzemeltetői oldalról mik a tapasztalatok a pécsi helyi Credo buszokkal (Citadell/Econell) kapcsolatban?

Egy másik fórumon olyan infók keringenek, hogy annyi a meghibásodás, hogy nehéz tartani a kocsikiadást.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130722632&t=9090032

Előre is köszi: Zoli

W007W jún. 20. © 25882

Ma este a 22:15-ös 55-ös járaton a szokásos úriember mellett aki az Alkotmány utcától a PÉTÁVig utazik, jött egy lány aki a Szliventől a Plázáig ment. Igaz a ottmég volt 3 utas de ők vmiért az akkor még mögöttem lévő 1-es járatot választották. Ezek után üresen végig mentem az 1-est kisérve a Várkonyi N. utcáig...

M41 2305 jún. 20. © 25881

345 és 347 a két komlói busz. Ősszel ugye további 6 db érkezik ezekből. Azt hittem, hogy az elvitt 4 db Credo is visszakerül, azok legalább háromajtósak.

Előzmény: lobbanórotor (25864)
Galuska Galagonyovich jún. 20. © 25880
W007W jún. 20. © 25879

Egy pesti cégé, de miért ragadtak a Tükénél nem igazán tudom. De a tulajdonosának sem hiányzik úgy tűnik.

Előzmény: wsz001 (25876)
E N V I R O 500 jún. 20. © 25878
FOMA jún. 20. Creative Commons License 25877

"Remélem az első útjuk nem Ligetre, Hosszúheténybe vezet."

Pedig oda inkább valók, mint a 8-as helyire.:-) 

Előzmény: M41 2305 (25862)
wsz001 jún. 20. © 25876

ezek a Pannoné, vagy a Tükéé?

Előzmény: W007W (25875)
W007W jún. 20. © 25875

Igen

Előzmény: wsz001 (25874)
wsz001 jún. 20. © 25874

ezek a Breng-esek?

Előzmény: W007W (25872)
RIKA424 jún. 20. Creative Commons License 25873

ablak csere 50/50-es ablakokra.

Mondjuk nem 2 Ft.- darabja, de nem is tízmilliós tétel.

Megoldható ha tényleg kell a busz.

Ellene vagyok minden 3-5 db-os szériának, hacsak nem valami különleges/speciális feladatot kell ellátnia.

Az ilyen kicsi szériák a :

- oktatótisztek,

- műszaki művezetők,

- szerelők,

- anyagbeszerzők,

- könyvelők,

- forgalmi diszpécserek

rémálmai.

Előzmény: W007W (25872)
W007W jún. 20. © 25872

Van 3 db tavaly ota allnak a telephelyen. Par hetet mentek tesztbuszkent. Az elsot en hoztam le. Nagy problemajuk hogy nincs elhuzhato ablak es csak egy kis klima van rajtuk ami Hollandiaba eleg lehet de itt nem. Egyebkent jo buszok. A soforok es az utasok is szerették!

Előzmény: P a P (25868)
hungeri jún. 20. © 25871

Drága Uram!

Szánalmas ez a kínlódás, amit bemutatsz, látom, hogy számodra semmi sem ciki, csak így tovább! Azt azért jó néven venném, ha szépen bemutatnád a nagyérdemű olvasóidnak, hol is vannak a rólunk megjelenő cikkek a napi sajtóban. Nehéz lesz, de ha már leírtad, hát hajrá, hadd szemezgessünk! Nem fog menni, így minden szavad marad olyan hiteles, mint eddig.

Előzmény: Galuska Galagonyovich (25870)
Galuska Galagonyovich jún. 20. © 25870

Pálinkás jóreggelt az uraknak. Új cikksorozat indult. Íme az első rész: http://www.pfdsz.hu/hirek.php?id=47  Folyt.köv.

via ironia jún. 20. © 25869

Mégis milyen vonalon?

Előzmény: P a P (25868)
P a P jún. 20. © 25868

Pécsre is elférne pár, akár kétajtós is.

Előzmény: via ironia (25857)
JLW-470 jún. 19. © 25867

Milyen jó a memóriád. :)

Előzmény: W007W (25853)
JLW-470 jún. 19. © 25866

Egyik nap egy ősrégi vontatóval(talán Csepel) vontatták a Plasmát.Az a Tükéé?

Előzmény: via ironia (25861)
JLW-470 jún. 19. © 25865

A 346-nak nincs nyáron fordája,így könnyen lehet,hogy az.

A 396-os meg már a Méh-telepen van(legalább a klímáját átszerelhették volna a GOW-292-be). :(

Előzmény: lobbanórotor (25864)
lobbanórotor jún. 19. © 25864

Illetve a képen látható 345 volt az egyik mohácsi kocsi. Ha a 346 van mögötte, akkor az meg a másik. 

Előzmény: lobbanórotor (25863)
lobbanórotor jún. 19. © 25863

Már mind a 8 darab Berkhof megérkezett a tavasszal. Nem egyszer, nem kétszer volt már szó a topikban ezekről a buszokról. Most helyköziben vannak. 4 van Pécsen, 2 Mohácson, 2 Siklóson. 

Előzmény: M41 2305 (25862)
M41 2305 jún. 19. © 25862

Kétajtós kivitel? Remélem az első útjuk nem Ligetre, Hosszúheténybe vezet. Ha még 6 db érkezik ősszel az ígértek szerint, akkor az Ikarusokat teljes kivonják?

Előzmény: via ironia (25861)
via ironia jún. 19. © 25861

Most már igen. :D

Előzmény: M41 2305 (25859)
HBU374 jún. 19. © 25860

Tiszteletem Uraim! 
Egy kis videó az 1995-s Pécsről:  http://www.youtube.com/watch?v=XH4GNLQp4LE

M41 2305 jún. 19. © 25859

Ja, hogy ők ketten... ezek helyi kocsik?

Előzmény: M41 2305 (25858)
M41 2305 jún. 19. © 25858

Visszakerültek a Credók?

Előzmény: via ironia (25857)
via ironia jún. 19. © 25857

Komlón átadták az "új" helyi járatú buszokat. 8 évesek. :)

vampeare jún. 19. Creative Commons License 25856

a 8-ból 3 az elég meggyőző, az utasok majdnem 40%-a igényelte a Zsolnay-szobrot :))))))))))))))

Előzmény: W007W (25852)
P a P jún. 19. © 25855

Ötleteim lennének vele....de azért nyilván ha végig gondolod akkor a 20-asoknak a gyenge írányát számoltad. Ilyen fricsa meg inkább megint csak azt mutatja, hogy nem ismered a járat alapvető célját: MUNKÁSBUSZ.

hory004 jún. 19. © 25854

Valahol ott kezdődött, hogy a 20-20a régen is így indult uránból (délután) :05, :20 , 40.

Sokkal érdekesebb, hogy van amikor 1x percre (vissza felé egyszerre) jön a 20a és a 120-as, utána 40 perc szünet. Arról nem is beszélve, hogy este tök feleslegesen megy ki a 20-as a Baromfihoz, amikor jön előtte egy 120-as. Bőven beleférne, ha kéne 15-20 percet várnia a Finn utcában. Ellenben az utsó 20/a nem jön vissza, ezzel van egy két órás lyuk. Tudom, kb 5 embernek minek, de máskor sem feltétlenül kell.

---

Tegnap 39-esbe is ment csuklós.

Előzmény: BPV-093 (25850)
W007W jún. 19. © 25853

Bocs egész konkrétan a 2014.04.08-án a 13:50-kor Uránból induló 120 járat volt. 

W007W jún. 19. © 25852

Hát nem sokan, hisz, nincsenek a buszon se...  kb egy hónapja utaztam vele Árkádig 8 fő ebből 3 leszállt,  2 a Zsolnay-szobornál szállt fel. Csuklós busz volt.

A másik irányban sem a Zsolnay szoborhoz való eljutás miatt utaznak vele ha utaznak.

Előzmény: vampeare (25851)
vampeare jún. 19. Creative Commons License 25851

ez mindig nagy dilemma, mert van, akinek az a jó, ha egy útirányon megy mindkét vonal 5 percenként, másnak meg az a jobb, ha elérhetővé válik A útvonal is és B útvonal is - az itt a kérdés, hogy a Zsolnaynál mennyien szállnak le Urán felől, mert ha sokan, akkor azért valamilyen szinten van igény a szétszedésre

Előzmény: BPV-093 (25850)
BPV-093 jún. 19. © 25850

Egyáltalán nem mindegy még ilyen sűrű buszvonalnál sem, hogy egyszerre jár a 4-4Y a 20, 120-asokkal. Ha nem egyszerre indulnak, az nagyobb sűrűséget jelent és adott esetben nem kell két járat között 10 percet, csak 5 percet várakozni. Ezt mindenképpen korrigálni kell. A másik, hogy a 20, 120-asokat is a Vásárcsarnok felé kellene közlekedtetni, semmi értelme annak, hogy egy megállóért (Zsolnay szobor) más útvonala van. Mivel a 20, 120-as elég ritka járat, ezért az utasok teljesen leszoktak arról, hogy az Uránvárosba történő utazáshoz a 20, 120-ast várják a Zsolnay szobornál. Meg lehet nézni, szinte soha nincs felszálló azóta ott, hogy a 4-esek nem arra járnak.

E N V I R O 500 jún. 18. © 25849

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130690070&t=9124412

A DDKK-nak Te leszel az igazgatója? :))))))))

Előzmény: P a P (25847)
W007W jún. 18. © 25848

Igen is meg nem is. De akkor is teljesen felesleges hogy a Mártirok útján két busz egyszerre menjen végig. Másik oldalról egészen a Mohácsi útig együtt mennek leszámitva a Vásárcsarnokot. De akárhogyis van akkor a 20,120-as mehetne picit előbb és esetleg tehermentesíteni tudná részben a 4,4Y

Előzmény: hungeri (25846)
P a P jún. 17. © 25847

Indulhat óra 7-kor is... Most így lett. Nem oszt-nem szoroz. Szeptembertől majd szétszedjük.

Előzmény: hungeri (25846)
hungeri jún. 17. © 25846

Én nem értek hozzá, de szerintem a 4, 4Y-nak totál édes mindegy, hogy az a pár kósza 120-as mikor indul.

Előzmény: W007W (25844)
ikarusman280 jún. 17. © 25845

Én csak annyit mondok, hogy a nyugdíjas az veszélyes állatfajta. :D

Előzmény: P a P (25841)
W007W jún. 17. © 25844

Hát akkor ezt nemnek veszem :(

Előzmény: W007W (25838)
BPV-093 jún. 17. © 25843
P a P jún. 17. © 25842

És egyébként sem a menetrendkészítő hibája, hogy az utastájékoztatás pocsék. Megírhatom a Tükének, hogy nem tudják az utasok a változást?

Előzmény: P a P (25841)
P a P jún. 17. © 25841

Ez a történet azért hiteltelen, mert amikor lefelé mentek, akkor nem vették észre, hogy más időpontban mennek a buszok? Akkor már gyanúsnak kellett volna lennie...

Előzmény: E N V I R O 500 (25837)
P a P jún. 17. © 25840

Az öreglányok majd két hét múlva megtanulják, hogy a 34-es megy oda sűrűbben. Ők kérték az esti busz a színházhoz. Majd ha ráérek akkor megsajnálom őket, hogy nincsen idő újságot olvasni.

Gondolom mindenki a gyorsvonattal jött.

Előzmény: E N V I R O 500 (25837)
W007W jún. 17. © 25839

Uránvárosból ez lemaradt.

W007W jún. 17. © 25838

Még mindig szinte az összes 20,120-as egy időben indul a 4,4Y-nal. Tud valaki értelmes magyarazattal szolgálni hogy miért?

E N V I R O 500 jún. 16. © 25837

Ne telefonálgassál, hogy hol vagyok :)

35Y- ban majdnem kinyírtak az öreglányok mikor az Állatkertnél szóltam nekik, hogy a Dömörkapuhoz leszállás itt mert oda nem megyünk.  Nem hagytam ki, hogy kit dicsérjenek :)))

Előzmény: P a P (25829)
ikarusman280 jún. 16. © 25836

Láttam, köszi! ;)

Előzmény: P a P (25835)
P a P jún. 16. © 25835

Kaptál egy 4.20-as 41Y-t a vonathoz. Már első nap voltak rajta utasok Reménypusztáról. 

Előzmény: ikarusman280 (25834)
ikarusman280 jún. 16. © 25834

Jó vicc volt. :D Azért még nem érjük el a hétvégi szintet, hogy ne kelljen Ikarusokat kiadni.

Előzmény: P a P (25833)
P a P jún. 16. © 25833

Van kint 280-as ma?

Előzmény: hory004 (25831)
P a P jún. 16. © 25832

Szólóhiány...

Előzmény: hory004 (25831)
hory004 jún. 16. © 25831

Az előbb kimaradt:

Remélem ma is elküldik a 280-ast Lámpásvölgybe. (pénteken volt arra az egyik CCT)

hory004 jún. 16. © 25830

Tudom, hogy melyik az, szoktam arra járni, azért is kérdeztem, hogy oké, hogy jobbra le necces, de vissza irányban miért kell elmenni szamárkútig, ott is (majdnem annyira) szűk a jobbra kis ívben.

Igazából engem az érdekelne, hogy akkor most megáll-e Szamárkúton a 28/38, vagy nem, mert ebből ez nem derül ki. :)

Előzmény: E N V I R O 500 (25826)
P a P jún. 16. © 25829

Első nap tapasztalatai:

- Kicsit még tájékozatlan emberek (nem csoda, a hiszti miatt későn kerültek ki a menetrendek) - bocsánatos bűn

- Féltem az utaslemaradástól az 55-ösön reggel. Ez nem fordult elő. 70%-os volt a csúcsidei kihasználtság.

- Az 55-ös gond nélkül beindult :)

- 25-26 délelőtti összevonásán féltünk, hogy zsúfoltság lesz. Itt valószínű el lettek találva a paraméterek, szóval nem volt gond

- Néhány utaspanaszon kívül elketyegett a rendszer.

Holnap majd egészben látjuk. Kap egy erős 4-est a nyári menetrend első napja :)

P a P jún. 16. © 25828

Fel is hívtam ma őket, de kifejezetten nagyobb gebasz nem volt. Fordatartalékok hiányoznak, de majd azzal még lehet kell kezdeni vmit.

Előzmény: vampeare (25827)
vampeare jún. 16. Creative Commons License 25827

szóval tisztelendő atyánk nem a sofőröket szívatja, hanem a forgalomirányítást :)

én nem hivatkoztam Budapestre vagy Szekszárdra, én az 5, 10, 15 évvel ezelőtti, lényegében változatlan városszerkezetű Pécsre hivatkozok :)

Előzmény: E N V I R O 500 (25818)
E N V I R O 500 jún. 16. © 25826

Erről a kereszteződésről van szó.

https://www.google.hu/maps/@46.08567,18.244184,3a,75y,167.06h,80.32t/data=!3m4!1e1!3m2!1se_gvHEEcLobk5c-QaSmffg!2e0!6m1!1e1

Előzmény: E N V I R O 500 (25825)
E N V I R O 500 jún. 16. © 25825

Mert a bejáráskor a Citarós kollégának nem sikerült a Jász utcába a Sándor utca felől bekanyarodni. Jártunk már arra régebben is.

Előzmény: hory004 (25823)
BPI-791 jún. 16. © 25824

Sziasztok!

Szigetváron járnak-e még a 260-266-osok valamelyike?

hory004 jún. 16. © 25823

http://www.tukebusz.hu/tartalmak/Ideiglenes_forgalmi_rend_valtozas

A terelő útvonal Lámpásvölgy, Borbála-telep irányába: a Hársfa utca-Sándor utca kereszteződéséig eredeti útvonalon haladnak a buszok, majd a 39-es járat vonalán a Szamárkúti régi fordulóig, innen vissza a Wass Albert utca- Jász utca kereszteződéséig, majd balra fordulva tovább a Hársfa utcáig, ezt követően szintén balra fordulva tovább az eredeti útvonalon.

De miért kell elmenni Szamárkútig? Oké, hogy amúgy is szűk az út, de akkor legalább vissza irányban lehetne simán a Marxra Wass Albert u.-ra kanyarodni.

Azért aki ráér, ott az egyik háznál van egy mini Eiffel-torony, jól mutatna egy 415-össel :)

P a P jún. 16. © 25822

Jó védekezés, majdnem elhittem a taktikát :D

Előzmény: E N V I R O 500 (25821)
E N V I R O 500 jún. 16. © 25821

Te állítottad a sajtóban, hogy a munkaidőnk 20-30 százalékában nem csinálunk semmit csak pihenünk.

Erre mondtam, hogy ez azért nem teljesen igaz, de ha még is akkor mi az oka. Hamarabb lecsaptad mint megértetted volna. ;)

Előzmény: P a P (25819)
P a P jún. 16. © 25820

Tavaly délelőtt 15 percenként szólós járat volt a 30-as délelőtt. Most, hogy a kutya vacsorája is meglegyen 12 percenként jár és elfér rajta a szóló. Nem a te dolgod a paraméterezés, hanem a forgalmi szakterületé. Ha a forgalmi szakterület azt mondja, hogy elég rá a szóló akkor tapasztalata alapján dolgozik. Nem egyszer kikéri járművezetők véleményét is (én is szoktam) - főleg hajnali műszakos járatok eseténél.

Egyébként a 22, 50 és 15 perces pihenő tervezetten miért nem elég? A 15 percet kihagytad, az 55 perceset elszámoltad.

Előzmény: E N V I R O 500 (25816)
P a P jún. 16. © 25819

Ne mondjad már, hogy máshol nem így van. Ott is elküldenek, de a kötelező pihenők megvannak. Mennyi pihenőt szeretnél a kötelezőn felül? Ez komolyan kérdés. A KÖTELEZŐN felül mennyit szeretnél még egy vállalattól?

Előzmény: E N V I R O 500 (25818)
E N V I R O 500 jún. 16. © 25818

Csak, hogy világos legyen. A 30 perc kajaidő a garantált, a többi kiállási idő a fordában nem a buszsofőr kényelmét szolgálja. A forgalomirányításnak ad játékteret tartalék vezénylése nélkül ha gond van. Ezért nem hivatkozási alap, hogy van benne ennyi meg annyi idő itt meg ott mert a valóságban gyakran nincs.

Ahogy a kétmilliós Budapest és a Kertvárosnyi lakosú Szekszárd sem összehasonlítási alap. Más a városok mérete és szerkezete. Teccettek volna szólni az elődöknek, hogy építsék Pécset sakktábla szerűen.

Előzmény: vampeare (25817)
vampeare jún. 16. Creative Commons License 25817

"mi a garancia, hogy nem küldik el mondjuk egy 3-as vagy 6-os járatba ha gond van?"

- ugyanennyi erővel bárkit bárhova elküldhetnek normális pihenő nélkül, egy 23-as után ugyanúgy, vagy Uránban 2-es után, ahogy régen is megtörtént.

- nem tudom, hogy nyáron a 30-as mekkora utasforgalmat visz, de tippre kevesebbet, mint máskor. és gondolom az egész Főpálya kevésbé zsúfolt, mint ősszel, így most nem fogtok kevésbé elférni (de ebben akár tévedhetek is, javíts ki nyugodtan). de az egész probléma amúgy is mondvacsinált, mert jó, +1 csuklós a Főpályán, de öt órán keresztül egy percet nem áll és nem növeli a zsúfoltságot az Indóház téren

mondjuk így azért szarabbul fest a dolog, mint egy 30+55+30 70 perc, mert a végén 130 van, ami plusz 15 perc, viszont a csuklós-probléma az tök független attól, hogy 90 percet egy seggel kell vezetni (ami azért még mindig nemigazán toplistás). hogy erre a fordára Ikarust, vagy Mercit dobnak, az meg már megint egy külön kérdés

Előzmény: E N V I R O 500 (25816)
E N V I R O 500 jún. 16. © 25816

30 - 12.31 Főpályaudvar 12.48 Kürt u.
55 - 12.48 Kürt u. 13.28 Kürt u.
130 - 13.30 Kürt u. 13.58 Kertváros
120 - 14.20 Kertváros 15.05 Uránváros
120 - 15.20 Uránváros 16.05 Kertváros
130 - 16.55 Kertváros 17.25 Kürt u.
30 - 17.25 Kürt u. 17.40 Főpályaudvar

Ez egy főpályás csuklós forda részlet. Igaz, hogy kétszer pihen Kertvárosban, egyszer 22, aztán 55 percet, de mi a garancia, hogy nem küldik el mondjuk egy 3-as vagy 6-os járatba ha gond van? Aztán meséld el nekem zsenikém, hogy amíg ez a főpályás csuklós a városban bolyong addig mi járja helyette a 30-t szóló? Van fogalmad róla mennyi utas van a 30-as járaton napközben? Még több csuklóst a főpályára mi? Így sem férünk már el hétköznap. PaP rögtön le fogja csapni, hogy ez fordakészítési hiba, pedig nem az. Csak így lehet megoldani ezzel a hálózattal és a rendelkezésre álló kocsilétszámmal.

http://www.bama.hu/baranya/kozelet/a-pilotak-egy-resze-panaszkodik-a-hosszabb-utvonalakra-558079

Előzmény: vampeare (25814)
P a P jún. 16. © 25815

Mellette olyannyira embertelen, hogy egy sofőr több pihenőt kap, nem sokkal, de 2%-kal csökkent a fordakihasználtság is. Tehát jobb a gépkocsivezetőknek... Miről beszélünk? :D

Előzmény: vampeare (25814)
vampeare jún. 15. Creative Commons License 25814

tényleg mondd már meg, hogy mi a szopatás abban, hogy egy 70 perces kört kell levezetni? mert a 15+40+15 az akárhogy is számolom, 70 perc. évtizedekig 70 perc volt a fordulóköre a 2-esnek és a 21-esnek is (hogy akkor ne a PaP által bevezetett 4-est hozzuk példának), és évtizedekig lenyomták a sofőrök klímamentes Ikarusokban, budi és pihenő nélkül, a jelenlegi 55-ösnél minden tekintetben rosszabb körülmények között.

és akkor még nem hallottunk olyat, hogy két kettest valaki levezetett 1 perc pihenéssel, mert ugye az embertelen lenne, ha ilyen történt volna valaha

Előzmény: E N V I R O 500 (25798)
P a P jún. 15. © 25813

Szánalmasak... Ez a topic már régen értelmét veszítette...

Előzmény: lobbanórotor (25810)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25812

Van amiről nem lehet és van amiről nem akar ide írogatni senki. Így persze nehéz egy külső szemlélőnek összerakni a valós képet ;)

Előzmény: lobbanórotor (25810)
ikarusman280 jún. 15. © 25811

Igen, így van 20 éve, csak kérdezem, hogy erre nem akar-e fonódni a hálózat? Agyaltam sokat hogyan lehetne normálisan megoldani, de nem jutottam semmire. Gondoltam ti hátha...

Előzmény: P a P (25807)
lobbanórotor jún. 15. © 25810

Egyszer érném meg, hogy ez az egész topik az értelmét veszti, a benne beszélgetők érveivel, ellenérveivel meg az egész kontextussal együtt. Hogy nem lenne az egyik oldalon Enviro, nem lenne a másik oldalon P a P, és nem lenne az állandó háború. Néha komolyan ez jár a fejemben, amikor végignézek a leírtakon. 

Bocsánat. 

E N V I R O 500 jún. 15. © 25809

Szeretnéd tudni mi?

Előzmény: P a P (25808)
P a P jún. 15. © 25808

Mi fogyott el? A fagyi?

Előzmény: E N V I R O 500 (25805)
P a P jún. 15. © 25807

Én vettem el a járatot, vagy most miről beszélünk? Így van 20 éve, nem? 20 éve szar, mert a határhaszon nincsen meg, hogy betétjárat induljon oda. 

Előzmény: ikarusman280 (25806)
ikarusman280 jún. 15. © 25806

Az a helyzet, hogy én is tudom játszani a hülyét. Az egy megálló gyaloglásról van szó.

Előzmény: P a P (25802)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25805

Nem az érvek fogytak el. ;)

Előzmény: P a P (25804)
P a P jún. 15. © 25804

"vagytok, rajtatok röhögnek mindenhol"

Ez olyan vicces :) Amikor elfogy az ember érvelése akkor bedob egy ilyent, hátha a másik rosszul érzi magát ettől :)

Előzmény: E N V I R O 500 (25803)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25803

Minden percért légy hálás amiben Ő nem veled foglalkozik.

Őt ismerve nem sok ilyen perced lesz, különösen azután, hogy kidekoráltad vele az oldalad ;)

A 4-es miatt meg pont hisztiznek a kollégák.

Az országos vélemények szerint ...... vagytok, rajtatok röhögnek mindenhol.

Előzmény: P a P (25800)
P a P jún. 15. © 25802

Nem értem. Én építettem ilyen hülye helyre? :D Vagy most mi a baj? Tényleg nem értem.

Előzmény: ikarusman280 (25799)
ikarusman280 jún. 15. © 25801

Elég drágák a Scania felújítások, gondolom ez miatt nem erőltetik.

A 307-es emeletes is majdnem 1 év alatt újult meg.

Előzmény: JLW-470 (25794)
P a P jún. 15. © 25800

0., Olyan dolgot írtak alá a sofőrök ami nem igaz. Ezzel nem tudok mit kezdeni. A sofőrszopatást kikérem magamnak. Hangzatos, de az 55-55Y működése szakmai körökben országszerte ismert volt és mindenkinek az volt a véleménye, hogy így kell megoldani a problémát.

1., Délelőtt a Krisztina - Aidinger szakaszon nem volt 55-ös

2., A vonalnak egyenetlen utasforgalma volt

3., A műszakokra az 55Y nem indult

4., Sűrű a járat, de délután akár 30 perces lyuk is volt a Csontváry fele.

1-4. pontot kezeli, és jobban csatlakozik a Fagyöngy utca, illetve a Malomvölgyi út felé.

5., 70 perces kört nem lehet levezetni? A 2-essel 4-essel stb. hogyan birkóznak meg a kollégáid?

Előzmény: E N V I R O 500 (25798)
ikarusman280 jún. 15. © 25799

A két megálló távolsága az kereken 500m, tudod az a több mint 500 lakás,

ami Árpádvárosban elhelyezkedik nem egymáson van.

Előzmény: P a P (25796)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25798

Az 55-ös átvariálása utas szempontból lényegtelen, inkább sofőrszopató szaga van a dolognak.

Erre gondolt a "Hofi"

Nem titok, hogy PaP úr nem túl népszerű a köreinkben. 

Előzmény: JLW-470 (25788)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25797

Ilyen még a családtagjaimmal is előfordul. ;)

(fogalmam sincs hogy nézel ki)

Előzmény: JLW-470 (25789)
P a P jún. 15. © 25796

Miért kell többet sétálni? Megnyújtottuk tavaly óta a gyaloglási távolságokat?

Előzmény: ikarusman280 (25792)
P a P jún. 15. © 25795

Micsoda hosszúságú vonalak, 60 percet vezetni rajtuk....Mit szóltak évtizedekig a 2-eseken a sofőrök, 70-80 perces fordulóidők és ráfordulások stb. stb. :)))

Belőled több tapasztalatot néztem ki...

Előzmény: JLW-470 (25793)
JLW-470 jún. 15. © 25794

Az EIK magángépnek még jó lehetett volna. Az emeletesért kár lenne,az eldöcöghetne még pár évig,ha mégis meggondolnák magukat(az állományban is bőven elférne még távolsági busz).

A JLW-452 lett a 3. felújított 415(visszatért a helyére).Ez is fehér lett,viszont a korábbiaktól eltérően kék üléshuzatokat kapott.

Előzmény: ikarusman280 (25724)
JLW-470 jún. 15. © 25793

A héten is volt olyan,hogy mindkettő 130-as Ik280-al volt kiadva.Gondolom a sofőröknek nem lehet nagy élvezet ilyen hőségben ilyen hosszú ideig vezetni az Ikarusokat,és gyanítom,hogy ilyesmi nyáron is elő fog fordulni.Így nem csoda,ha ő is hallatja a hangját.

Az eMKáWékban és a csuklós Citadellekben vajon miért nem működött a héten a klíma?

Előzmény: hungeri (25790)
ikarusman280 jún. 15. © 25792

Kifelejtetted a plusz 800m-es sétát.

Előzmény: P a P (25782)
vampeare jún. 15. Creative Commons License 25791

más: le lett gyártva legalább 30-40 széria (vagyis 60-80 darab) ebből a használhatatlan színű zöld busztáblából minden egyes járatra, plusz még gondolom vannak a régi fajtából is tartalékok - akkor ha egy buszon nem megy a kijelző, mi a francért kell fénymásolt-nyomtatott A4-es papírokkal szenvedni?

hungeri jún. 15. © 25790

A fő ütközési pont vele az 55-össel kapcsolatban volt, de természetesen nyomhattak a latba az általad említett járatok is.

Előzmény: JLW-470 (25788)
JLW-470 jún. 15. © 25789

Enviro úr,bár ha a telefonoddal el is vagy foglalva,de azért a kedves topictársadnak köszönhetnél,ha már ő is köszön neked. :)

Előzmény: E N V I R O 500 (25780)
JLW-470 jún. 15. © 25788

Sztem nincs szükség gyorsjáratokra Pécsen.Jobb,ha az alapjáratok járnak sűrűn.

Ezt nem linkelte senki:http://www.tukebusz.hu/letoltes/20140616_menetrendi_valtozasok_.pdf

Ezek a változások véglegesek maradnak(nem a követési időkre gondolok)?

Hofi nem lehet,hogy a Deindol-Fagyöngy és a Borbála-II-es rakodó típusú gigahosszú új járatok ellen emelt szót?

Előzmény: hungeri (25768)
P a P jún. 15. © 25787

Ugye milyen jó volt a régi? :)) Ott mindkettő egyszerre látszódott.

Előzmény: P a P (25786)
P a P jún. 15. © 25786

Letölthető pdf-ek vannak. Este egy kattintással érvényesedik be.

Előzmény: vampeare (25784)
vampeare jún. 15. Creative Commons License 25785

(mármint frekventáltabban elérhető módon, nem a piros csík legaljára eldugva)

Előzmény: vampeare (25784)
vampeare jún. 15. Creative Commons License 25784

várjál már, 21.35 és 22.50 közötti nem 15 perc, hanem 1 óra 15 van :)

amúgy azt jól látom, hogy a tükebusz oldalon még mindig csak az őszi menetrend érhető el?

Előzmény: P a P (25783)
P a P jún. 15. © 25783

Gyorsan előszedtem a "bezzegmenetrendet":

Szellemváros felé 12-18 percenként (tehát 15 percenként) jártak régen is a buszok estefele...Olyanokat beszéltek ami annyira nem igaz, hogy jajj...

Bezzeg Árpádvárosnak kell a 15 perc, de a Fagyöngy meg Malomvölgy utca felé (melyek együtt legalább 3X nagyobb lakótelepek) 30 percenként megy a közvetlen belvárosi járat este 21-23 óra között. Azért őrizzük már meg a realitás érzékünket... 

Előzmény: P a P (25782)
P a P jún. 15. © 25782

Este mi lett ritkítva? Visszatehetjük a 20 percet mindkét vonalra, de azért 15 percenként legyen már elég járat Szellemvárosba este 10-kor. Így is 15 utas van rajta max.

Előzmény: E N V I R O 500 (25780)
P a P jún. 15. © 25781

A 22-23-24 pont annyi utassal jár, amennyi kell rá. Se többel, se kevesebbel. Átlagosan kihasznált szóló viszonylatok.

A 10 percenként járó 6-os 20 percenként álljon meg a temetőnél? Lenne sikered :)

Az ilyeneket úgy elő tudod adni te is, mintha lenne valami értelme, közben nincsen az ég adta világon semmi. Szélmalomharc, attól mert 3-an felszállnak a temetőnél a 40%-os kihasználtságú 6-osra, nem lesz zsufi.

Előzmény: E N V I R O 500 (25779)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25780

És még valami.

A szellemvárosiak körében nagy "siker" az esti ritkított 6 és 73 járatok mert a kertvárosi buszbőség amit említesz a 22-23-24 kapcsán őket nem érinti, ahogy ezek a buszok sem a Temető déli kapu megállót ahonnan kicsit gyalogolva hazajutnának.

Főként úgy, hogy a 41-es elmegy 21.35-kor, aztán csak 22.50-kor van 41Y ami előbb Nagyárpádra megy és csak azután súrolja Szellemváros alját. Szerintem jogos a háborgásuk.

Előzmény: E N V I R O 500 (25779)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25779

Gyorsjáratnak a régi 113Y-114-115-123-126 járatok értendőek. Ezeket kellett volna gyakrabban és tágabb időben járatni.

A kertvárosi gyorsjáratnak meg az az értelme, hogy például a temetői utasok nem zsúfolják csúcsban a kertvárosi gyorsjáratokat mert az nem jó nekik. Tehát a kényelem és nem a rövidebb utazási idő a lényeg.

A 22-23-24 járatokról köztudott, hogy a nap nagy részében Kertváros és az Árkád közt szellősen, kevés utassal járnak ami ugye pazarlás. Napközben Vasas-Somogy-Hírd felé is a Budain szállnak föl nagyon sokan, ez is köztudott tény.

Előzmény: P a P (25772)
E N V I R O 500 jún. 15. © 25778

Csodálkoztam volna ha Te nem szólalsz meg ;)

Előzmény: W007W (25769)
P a P jún. 14. © 25777

Nekem is, amíg aztán meg nem győzött Időutazó, hogy az a 2 perc nyereség, más, alapjárati megállókban várakozási időben ment el az utasoknál, illetve kifelé irányba utaslemaradást okozott.

A kertvárosi gyorsok nem igazán voltak hatékonyak :(

Előzmény: bendeguz90 (25775)
W007W jún. 14. © 25776

Ott a pont!

Előzmény: P a P (25774)
bendeguz90 jún. 14. Creative Commons License 25775

Nekem tetszett az a koncepció, ami régen volt Pécsen, de ez csak szigorúan csak magánvélemény. 

P a P jún. 14. © 25774

És mennyivel akarsz gyorsabb közlekedést? Papíron 2 perc, a valóságban akár 3-4 is lehet. Egy 17 perces útvonalon komolyan milyen gyorsjáratot szeretnél még? :D

1 percet még a lámpákkal lehetne játszani a 4-esnél, de az majd ha a lámpákhoz is lehet nyúlkapiszka.

13-14-15-nél az a jó, hogy pont elszívó hatása van a 2-esről, különben üres buszokat ráncigálnánk végig a városon. Szabad kapacitással bírnak. Itt figyelni kell arra, hogy ne a zsúfoltságot növeld 1 perc vélt menetidő csökkenésért... Annak semmi értelme.

Előzmény: W007W (25773)
W007W jún. 14. © 25773

Többségében egyet értek, de a 4-es 2, azaz kettő perccel gyorsabb menetrend szerint az Árkádig onnan pedig ugyanannyi. 

13-14-15-nél csak a Belváros irányában gondolnám természetesen kifelé nem. Befelé senkit nem érdekel az ütem nagy a szórás is és több járat megy párhuzamosan a vonalon. 

De ha már itt tartunk az Árkádnál elég nagy a távolság a két megálló között, az Urános és a Főpályás járatok megállójára gondolok. A Főpályás megállót előre lehetne hozni a régi 2-es megállójába és az embereknek kevesebbet kellene gyalogolni, mind átszálláshoz mint a Kossuth tér vagy az Árkádhoz. Jah és a 7x járatok Főpályások, miért nem hátul állnak? :) 

Előzmény: P a P (25772)
P a P jún. 14. © 25772

Remek lenne a 20 percenként járó vonalcsoportot nem megállítani a Balokánynál...Max. azt hagyhatod ki, a többi átszállópont. Baromi sok értelme van :D

Gyorsjáratnak ott a 4-es Urán és a Belváros között. Azért, mert nem gyorsjáratnak hívjuk, még gyorsabb, mint a tetű kettes.

Gyorsjáratoknak minősülnek a reggeli közvetlen járatok is, hiszen átszállást, ezáltal további plusz várakozási időt spórolsz meg (122,123,124,25Y,22Y,126,104,142 stb.)

Gyors 1-es kéne? Azzal aztán komoly időt takarítanánk meg. Nem állna meg a Megyeri kishídnál, meg az Exponál (mert ugye itt alapból sem áll meg rendszeresen) :)))

Reggel nem állítanád meg a Gyárvárosi iskolánál a buszokat, vagy a Mohácsi útnál ( Sok örömet lelnének benne a dolgozók, meg a diákok).

Gyorsjáratot a 2-es vonalára, hogy az is álljon a dugóban? :))

Az átszállások csökkentése már így is meggyorsított a közlekedést. A 22-23-24-es buszok a 4-esek mellett szintén gyorsabbak Urán felé. A 22-23-24-esek a Krisztina térre és az Aidingerre segítenek továbbá, illetve a 27-28-as buszok által egyenletesebbé váltak az egyetemvárosi járatok.

Abszolút nincsen létjogosultsága gyorsjáratnak csak azért, hogy legyen. Az 55-ös egyébként a 130-as gyors verziója, kvázi 130E.... Az egy igazi gyorsjárat.

A 4-es, illetve a 22-23-24 a 2-es gyorsjárata.

W007W jún. 14. © 25771

Köszi! :) Nem tudtam hogy csak szakértők szoktak ide írogatni...

Előzmény: Wiener Walzer EuroNight (25770)
Wiener Walzer EuroNight jún. 14. Creative Commons License 25770

"Egyébként például a new york-i metróban vannak olyan állomások ahol 4 sínpár van és megvan hogy melyik járat melyik állomásokon áll meg, tehát nem áll meg mindegyik minden állomáson a belvárosban, ahol közös szakaszon több vonal jár."

Bravó! Gratulálok a hatalmas szakértelmedhez! :D NYC összehasonlítani Péccsel és a gyorsjáratokkal nagy szakértelemre vall!

W007W jún. 14. © 25769

Nem tudom Pécsett van e létjogosultsága, de meg kellene szakérteni :) Ha jól van kitalálva és kevésbé frekventált megállókat kihagy ahol lehet nyerni 1 lámpaváltást ott és egyet mondjuk a következő lámpánál akkor lehet van értelme.

Például lehetne értelme a Somogyi, Vasasi járatoknál a belváros felé, úgy mint régen a Budai után, 48-as tér, Árkád.

Egyébként például a new york-i metróban vannak olyan állomások ahol 4 sínpár van és megvan hogy melyik járat melyik állomásokon áll meg, tehát nem áll meg mindegyik minden állomáson a belvárosban, ahol közös szakaszon több vonal jár.

hungeri jún. 13. © 25768

A gyorsjáratokról mi a véleményetek? Szerintem egy baromság, a BKK-nál is a legtöbb E járat pszichésen gyors csak. Az E betű miatt hisszük gyorsnak, pedig a rengeteg lámpa miatt legfeljebb néhány percet ver az alapjáratra egy hosszabb távon is.

Előzmény: bendeguz90 (25765)
hungeri jún. 13. © 25767

De előnyömre? Vagy a régi jobb volt? :p

Előzmény: E N V I R O 500 (25766)
E N V I R O 500 jún. 13. © 25766

Gyengén nyomod, nem vagy már a régi.

Előzmény: hungeri (25764)
bendeguz90 jún. 13. Creative Commons License 25765
hungeri jún. 13. © 25764

Ha nem csak látási, hanem értelmezési problémákkal is küzdesz, abban sem mi vagyunk az illetékesek. Ha kikezdtünk volna vele (kivel is?), akkor megtette volna a szükséges lépéseket. Komolyan azt gondolod, hogy a megfelelő lépés a Facebook oldalunk felkeresése véleménymegosztás céljából? Ennél azért tellik többre is. Viszont örülök, hogy egy kollégád PaP oldalára is felhívja a figyelmedet, királyi dolgod van. Nem kell nézegetned kedvenceidet, mert mindenről szólnak!

Előzmény: E N V I R O 500 (25763)
E N V I R O 500 jún. 13. © 25763

Hát akkor hová valók ha nem a hivatalos oldalatokra ahol beszóltatok neki?

(Persze PaP privát oldalán is virít egy fika amihez nem engedi a hozzászólást)

Kikezdtétek nyilvánosan Ő pedig válaszolt rá amit ti többször is töröltetek. Ezek alapján arra következtetek, hogy nektek volt kínos a válasz, máskülönben hagytátok volna közröhej tárgyának ott virítani ;)

Előzmény: hungeri (25753)
hungeri jún. 13. © 25762

"Akkor milyen célból lett nyitva?"

Rákattintasz arra, hogy "Névjegy" és megleled.

"A facebook-on csoportokban is lehet moderálni."

Ezzel mit akarsz mondani?

Előzmény: bendeguz90 (25760)
P a P jún. 13. © 25761

Szakmai beszélgetésekre, kérdések feltevésére.

Előzmény: bendeguz90 (25760)
bendeguz90 jún. 13. Creative Commons License 25760

"Mi nem ilyen célból nyitottuk."

Akkor milyen célból lett nyitva?

"A véleményre nyitottak vagyunk, de nem úgy kell azt előadni, mintha gumiszobában lennénk (ez történt februárban egyes utasok részéről)."

A facebook-on csoportokban is lehet moderálni.

Előzmény: hungeri (25757)
P a P jún. 13. © 25759

Nem gondoltam volna sose, hogy a jogos járatsűrítés probléma lesz. Észre kell venni, hogy 143 helyett egyszerre 126 busz lett. A 126 kocsi nem kifejezetten volt utasbarát, főleg mikor 20 percenként a Hársfa utca felé 90-en voltak a kocsin, vagy reggel a 4 busznyi utast 3 kocsi hozta le Gesztenyésből.

Sorolhatnám, hogy a vasasi buszon, az 1-esen, az 55-ösön, a 30-asokon milyen helyzet volt. Ha még jött is a busz menetrend szerint, akkor is mindig lemaradtak az emberek.

Olyanról persze szó se volt, hogy vonzó 60-70%-os kihasznátlságok stb...

Az új rendszer a félreértések elkerülése érdekében 200 millióval olcsóbb, mint a 2010-es menetrend. Nincsen semmi titkolni való. Az utasok kaptak egy kevesebb átszállásos rendszert, ami olcsóbban üzemeltethető, mint a régi menetrend. A kényszeres járatszámcsökkentésből kiindulni elvi hiba...

Előzmény: E N V I R O 500 (25752)
hungeri jún. 13. © 25758

Köszönöm, ezt én már nem is mertem volna leírni.

Előzmény: vampeare (25756)
hungeri jún. 13. © 25757

Akkor nyitsz egy Facebook oldalt ilyen célból. Mi nem ilyen célból nyitottuk. A véleményre nyitottak vagyunk, de nem úgy kell azt előadni, mintha gumiszobában lennénk (ez történt februárban egyes utasok részéről).

Előzmény: bendeguz90 (25754)
vampeare jún. 13. Creative Commons License 25756

szerintem "FDSZ elnök" néven vitázni a PTKE oldalon inkább önlejáratás, a PTKE a törléssel szívességet tett neki, hogy nem nyilvános a kirohanása

Előzmény: bendeguz90 (25754)
W007W jún. 13. © 25755

Nézd Főpályán ugyse futkos állandóan fel az ember a légkondis pihenőbe mert messze van és parkolni is nehéz. Lent meg igy is ugy is meleg van...

Előzmény: E N V I R O 500 (25730)
bendeguz90 jún. 12. Creative Commons License 25754

"Hofi (nem a rég halott - Isten nyugosztalja, hanem a másik) érezte úgy, hogy a bizottsági ülésen nem tudta befejezni mondanivalóját, így feltétlen a Facebook oldalunkon kellett megosztania gondolatait. Amelyekkel semmi baj nem volt egyébként, de nem oda valók."

De miért nem odavaló? Hiszen a facebook-ot is lehet egyfajta fórumként használni, hogy mindenki elmondhassa  a véleményét.

Előzmény: hungeri (25753)
hungeri jún. 12. © 25753

Akkor kérdezz és ne írjál hülyeséget (tiltásról ugye szó sincs).

Hofi (nem a rég halott - Isten nyugosztalja, hanem a másik) érezte úgy, hogy a bizottsági ülésen nem tudta befejezni mondanivalóját, így feltétlen a Facebook oldalunkon kellett megosztania gondolatait. Amelyekkel semmi baj nem volt egyébként, de nem oda valók.

Viszont említett a törölt hozzászólásában egy javaslatcsomagot. Te azt láttad / ismered? Vagy Te se?

Előzmény: E N V I R O 500 (25752)
E N V I R O 500 jún. 12. © 25752

Pécs és Térsége Közösségi Közlekedéséért Egyesület Tisztelt Szakszervezet, kedves Tüke dolgozók! Amennyiben párbeszédet szeretnétek kezdeményezni, privát üzenetben megtehetitek. A Facebook oldalunk ezen részét nem erre szánjuk. Köszönjük megértéseteket.

Csak kérdeztem, hogy mi ez a titkolózás, ez miért van ott kiírva? Persze lehet, hogy csak optikailag vagyok csalódott...........:))))))

Előzmény: hungeri (25751)
hungeri jún. 12. © 25751

Remélem, vezetés közben is ilyen jól látsz. Tiltás, mi? Sebaj. Legalább "most benéztél" :-D 

Előzmény: E N V I R O 500 (25750)
E N V I R O 500 jún. 12. © 25750

Na most benéztem, hogy örülj, erre mit látok? Tiltás és törlés.

Történt valami kínos incidens?

Előzmény: hungeri (25746)
lobbanórotor jún. 12. © 25749

Remélem, elment magyar rendszámot kapni. :)))) 

Előzmény: wsz001 (25748)
wsz001 jún. 12. © 25748

Hova tűnt mostanában a 7700A-as VOLVO?

E N V I R O 500 jún. 11. © 25747

Hónapok óta nem olvastam a gittegyleti meseoldalt, egy kolléga küldte a linket.

Mostanában az Időkép oldalát olvasgatom ahol nagy vihart jósolnak.

Előzmény: hungeri (25746)