Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

trizs77 2 órája Creative Commons License 27532

Van napi legalább 2=kettő pár tehervonat ami Baranyából átmegy Baranjá-ba ?

Napi két pár vonat nem olyan hatalmas forgalmi igény 24 órára vetítve.

lobbanórotor 10 órája Creative Commons License 27531

Azért álljunk már meg egy pillanatra... 

Senki nem vitatja, hogy az M60 meghosszabbítása szükséges, de ha országos szinten nézzük a tervezett útépítéseket, sokkal fontosabb feladatok is vannak, mint egy Pécs - Zágráb kapcsolat megalapozása. Nem pénzhiány miatt nem épült meg az M60 eredetileg megépíteni tervezett nyugati szakasza Pécs és a nagyvátyi elágazás között, hanem azért, mert kimutatták, hogy semmi értelme elsőrangú prioritásként kezelni. Ha az M6 szellemautópálya, akkor nem tudom, hogy az M60 nyugati szakaszára mi lenne a megfelelő jelző... 

Ami viszont fontos, az továbbra is napirenden van: az M6 meghosszabbítása Horvátországba. Ez meg is épül, autóútként. Sok minden nem indokolná a 2x2 sávos kialakítást (bár a félautópálya-jellegű kialakítás nekem sem rokonszenves), de arra a forgalomra, 110-es táblákkal jó lesz az. Legalább nem fognak lejárató jellegű cikkek születni, hogy már megint felesleges autópálya épült. 

Személy szerint egyébként rendkívüli módon örülnék neki, ha ehhez a szakaszhoz kapcsolódva az a villányi bekötés is megépülne, amit az OTRT-ben láttam: Lippó mellett létesülne egy csomópont, és innen nyugati irányban, Márok alatt elvezetve csatlakozna a bekötés a nagy nehezen megépült villányi elkerülőhöz. (Aminek a Magyarbóly felőli csomópontját is ehhez igazítva alakították ki.) Nem tudom pontosan, hogy az újonnan kiépítendő szakaszon hol jelöltek ki csomópontnak helyet, de az lenne a legjobb, ha ez épülne meg, és találnának valami forrást a villányi bekötésre. 

Előzmény: Svatopluk (27527)
Svatopluk 12 órája Creative Commons License 27530

Igen, a szomszéd Baranya sok mindenben már versenyképesebb az itteni testvérénél.

Előzmény: FOMA (27529)
FOMA 13 órája Creative Commons License 27529

"se normális vasúti pálya"

Dehogynem, a régióban kiválóan felújított vasúti pálya van. Csak éppen nem Baranyában, hanem Baranja-ban.:-)

bendeguz90 13 órája Creative Commons License 27528

"üresen pangó kulturális negyed a gettó peremén,"

Dehogy a peremén!  Ott van a közepén.

Svatopluk 14 órája Creative Commons License 27527

Semmi újdonság, csak tovább szakad le a régió.

Se valahova vezető autópálya, se reptér, se normális vasúti pálya, se lobbierő nincs, hogy egy valamire való befektető idejöjjön. Van helyette zsákutcaként működő szellemautópálya, vannak tök jó, tök drága, és emiatt a kutyát nem érdeklő kiállítások, van sok milliárdos, hétköznapokon üresen pangó kulturális negyed a gettó peremén, bezárt üzletek és Magyarország legnagyobb egyeteme, ami már gyakorlatilag eltartja a várost.

Előzmény: JLW-470 (27525)
JLW-470 18 órája Creative Commons License 27526
Előzmény: JLW-470 (27525)
JLW-470 18 órája Creative Commons License 27525
JLW-470 23 órája Creative Commons License 27524

Aztat nem tudom.Talán egy jolly joker Crossway? :)

Viszont a veszprémi Irizar Aranyosgadányba közlekedett tegnap. :) Meg Bajára is Crossway ment LH12 helyett.

Amióta megjött a hideg,azóta foglakoztat egy kérdés:a Citadellekben van fűtés?Mert marha hideg van bennük(a kapaszkodók is mindig vizesek/ páralecsapódásosak),míg a Conectókkal,415-el,VDL-lel felüdülés utazni a kellemes hőmérséklet miatt.

Előzmény: hory004 (27522)
hory004 25 órája Creative Commons License 27523
"ma" november 27.
Előzmény: hory004 (27522)
hory004 25 órája Creative Commons License 27522
Veszprémben ma a győri omniexpress volt, igy adódik a kérdés hogy mi ment helyette?
Előzmény: JLW-470 (27519)
archlinux 1 napja Creative Commons License 27521

meg a legutóbbi Credókba beépített asszem Kiel is elég jó

Én abban a fejrésznél található, kemény kagylószerű kitüremkedést gondolom egy kicsit problémásnak, pontosabban inkább veszélyesnek (baleset esetén).

Előzmény: JLW-470 (27516)
EKM-765 1 napja Creative Commons License 27520

Köszi.

Előzmény: JLW-470 (27519)
JLW-470 1 napja Creative Commons License 27519

JLW-474:több,mint 1 éve áll(felújították és még sincs kiadva/számomra érthetetlen)

JOM-859:november óta nem láttam,fordáján más busz dolgozik

JOM-962:pont ma láttam hosszú idő után(Pécs-Komló között elvileg)

EGG-787:Siklós-Szekszárd

FDC-182:szigetvári távolsági fordák egyikén(váltogatják gyakran,hogy melyiken melyik megy)

GBS-084:Bonyhád-Pécs-Szekszárd-Pécs-Bonyhád(Szászvár érintésével mindegyik;meg mintha Veszprémbe/Siófokra is menne vasárnap)

GOW-294:napi 3x Mohács-Pécs-Mohács

GBG-519:Pécs-Szeged-Pécs(2. pannonos járat)

GUP-041:tartalék

Előzmény: EKM-765 (27518)
EKM-765 1 napja Creative Commons License 27518

Sajnos előtte sem ismertem eléggé.

Ezekben tudnál segíteni?

JLW-474

JOM-859

JOM-962

EGG-787

FDC-182

GBS-084

GOW-294

Meg esetleg ezekben is:

GBG-519

GUP-041

Előzmény: JLW-470 (27515)
EKM-765 1 napja Creative Commons License 27517

Érdekes, a Vértes C56-okban levő üléseket puhábbnak találtam az EAG és a Credo buszokban levőknél. Az E95-ösök Vogel üléseit ezekkel az IMAG ülésekkel egyenértékűnek tartom de alacsonyabb a háttámlája, nekem (175 cm magassággal) nem támasztja alá a fejemet eléggé. Lengyel üléses Credoban még nem utaztam.

Előzmény: JLW-470 (27516)
JLW-470 1 napja Creative Commons License 27516

Elméletileg még akár lehetnének kényelmesek is ezek az IMAG ülések(bár a hátoldalakun borzalmas a műanyag és nekem az ülés dölésszöge sem jön be), de a túlszékezés miatt ez nem derül ki.Igaz ennek az elődje vagy tán ugyanilyenek vannak a C56 Comfortokban is,és azok is elég kényelmetlenek(túl kemények)Én legjobban a Vogelsitze üléseit szeretem(bár pl. a Körös Regióiban nagyon elcseszett verzió van),meg a legutóbbi Credókba beépített asszem Kiel is elég jó(de a Crosswayekben levő ülés is nagyon jó).

Előzmény: EKM-765 (27514)
JLW-470 1 napja Creative Commons License 27515

Persze,többnek is változott.A nagy része fel volt sorolva itt az elmúlt hetekben.

Előzmény: EKM-765 (27510)
EKM-765 1 napja Creative Commons License 27514

Osztom a véleményed, hozzátéve hogy az első LH12-es Credokba is hasonló ülések kerültek, amit többen szidtak, a később beépített lengyel ülések javára.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=110928874&t=9124412

Én a Credo ülései is igen kényelmesnek találtam.

Előzmény: Racilaci (27513)
Racilaci 1 napja Creative Commons License 27513

Nem mellesleg ezek a székek minden tegnap általam felsorolt egyéb tulajdonságokkal is kiválóak voltak. 

Én nem tudom, hogy a mostani székek túlnyomó többségének az előállítása mennyivel olcsóbb, illetve mennyivel strapabíróbbak a mai ülések, de szerintem ezen a piacon az elmúlt 20 év nem a fejlődés jegyében zajlott. Kb. egy MAN Lion's Coachba van beszerelve olyan, sokoldalúan jó tulajdonságokkal rendelkező ülés, amilyen anno az Ik256-ba volt.

És ez nem kizárólag arról szól, hogy most 6 utassal többet zsúfolunk be ugyanarra a légköbméterre, hanem az ülések ergonómiai visszafejlődéséről.

Előzmény: EKM-765 (27512)
EKM-765 2 napja Creative Commons License 27512

De azokban hátul nem volt az ötös üléssor, ott valami szekrény volt, nem?

http://hasznaltauto.medija.hu/2282872/8389428_3.jpg?1417074000

Ha az az öt ülés megvan akkor mindjárt 49 de még az is igen kényelmes.

Nálunk ruszki kivitelű 250-esek jártak, abban 51 ülés volt.

Előzmény: trizs77 (27511)
trizs77 2 napja Creative Commons License 27511

a nagyon-nagyon átkosban a 12 méteres Ik-250-ben 44 ülés volt.

igaz, kényelmes is volt.

Előzmény: setra415HD (27508)
EKM-765 2 napja Creative Commons License 27510

A megjelenésük miatt változott az E94/E95-ösök fordája?

Előzmény: JLW-470 (27509)
JLW-470 2 napja Creative Commons License 27509
Előzmény: Racilaci (27507)
setra415HD 2 napja Creative Commons License 27508

Az E95 és a Crossway is 12 m hosszú, ugyanakkor az E95-be jellemzően 13, míg a Dél-dunántúli Crosswayekbe 14 sor ülést építettek.

Vagyis az E95-höz képest (is) túlszékezett.

Előzmény: Svatopluk (27506)
Racilaci 2 napja Creative Commons License 27507

Jobbára igen, de nem teljesen. Sok múlik még egy túlszékezett buszon is a szék többi tulajdonságán. A szűk lábteret ha kompenzálni nem is tudja, de valamelyest elviselhetőbbé teszi, ha:

- az ülőpad maximálisan magas. (A Credo "szócső" anno írta, hogy az övéké csak 5 centivel alacsonyabb a maximálisnál, az igazán nem sok. De. Túlszékezésnél nagyon is sok.)

- a háttámla magas, eléri a fej magasságát. Ha egy háttámla nem elég magas, s kb. a nyak felett végződik (Mercedes Intouro), akkor azonnal ingerend támad lejjebb csusszanni. Ezt túlszékezésnél nem tudod megtenni.

- a fej meg van támasztva egy jól eltalált helyen kialakított párnával. Ha nincs, akkor is megint csak automatikusan lejjebb csúsznál.

- a fej kényelmes megtámasztásához ideális a háttámla dőlésszöge.

- a szék háttámlájának a hátulja nem bordázott, nincsenek rajta idegesítő kitüremkedések, újságtartóháló-csavarok, asztalkák stb. Ha vannak, akkor még rövid időre sem tudod megtámasztani az előtted lévő szék háttámláján a térded. (Pl. a Credós üléseknél van egy teljesen felesleges borda, amit kizárólag kínzóeszközként tudok értelmezni.)

- ha a derekadat kellően hosszú és erős karfa támasztja meg.

Mindezek alapján azt kell mondanom, hogy minden általam eddig próbált túlszékezett busz közül az EAG túlszékezett buszai a legkényelmesebbek. (Bár az is igaz, hogy általában nem túlszékezett EAG-okkal utazok, ezért nincs meg bennem a típus iránti düh-:)

Előzmény: Svatopluk (27506)
Svatopluk 2 napja Creative Commons License 27506

Ha túl vannak székezve, akkor az E95-ösök is túl vannak székezve.

Előzmény: EKM-765 (27505)
EKM-765 2 napja Creative Commons License 27505

Nem azt írta valaki, hogy túl vannak székezve?

Előzmény: Svatopluk (27504)
Svatopluk 2 napja Creative Commons License 27504

Azért túlzásokba ne essünk, örvendetes hogy lecsaptak ezekre a megkímélt Crossway-ekre, jobb, mintha raktárra gyártott Credókat vettek volna - drágábban. Ezek tovább buszok maradnak.

És bizony, örülni kell, mert a 200-asok, 400-asok és az EC-khez képest is jelentős színvonal emelkedést jelentenek.

Előzmény: archlinux (27502)
lobbanórotor 2 napja Creative Commons License 27503

Ez nem tudom, hogy következik ebből, meg a felvetés is büntetően rossz. 

Amúgy én most egyáltalán nem vagyok pesszimista a beszerzések kérdésében. 

Előzmény: archlinux (27502)
archlinux 2 napja Creative Commons License 27502

Nem akarom mindig a számat húzni, de ha így haladunk, legközelebb már annak fogunk tapsolni, ha használt King Long-beszerzés lesz...

Előzmény: Svatopluk (27491)
hory004 2 napja Creative Commons License 27501

Másrészről pedig felér egy IQ feladvánnyal hogy hogy működik és az utasok ezt hogy reagálják le.

Na igen :))

Előzmény: W007W (27500)
W007W 2 napja Creative Commons License 27500

Mindegyikben volt, csak vannak akik kiszedték. Németországban kötelező dolog. Ha a buszvezető fékez ne a szélvédőn landoljon az utas és a korlát előtt nem is állhat senki menet közben. Másrészről pedig felér egy IQ feladvánnyal hogy hogy működik és az utasok ezt hogy reagálják le. Az eredmény elég siralmas. 

Előzmény: JLW-470 (27497)
Racilaci 3 napja Creative Commons License 27499

Nem gondolnám, hogy a tartalékok azért vannak, hogy egyszerre, rendszeresen mindegyik dolgozzon.

Előzmény: HSW-930 (27498)
HSW-930 3 napja Creative Commons License 27498

"mostanában meg kb az összes tartalék 200-as is dolgozik"

Azért vannak.

Előzmény: JLW-470 (27496)
JLW-470 3 napja Creative Commons License 27497

MXL-820-ban van. :)

Előzmény: lobbanórotor (27493)
JLW-470 3 napja Creative Commons License 27496

"Úgymond csepp a tengerben. Legalább háromszor ennyinek kellett volna jönnie, hogy érdemi javulás legyen"

Pontosan.Már az is nagy eredmény lenne,ha azt elérnénk,hogy ne legyen fordás IK 200-as(mostanában meg kb az összes tartalék 200-as is dolgozik).

Előzmény: Svatopluk (27491)
JLW-470 3 napja Creative Commons License 27495

Lehet,hogy a képen szereplő 3 pont ilyen. :)

Erről a Pannon Volán hírjáratról hallottatok már,hogy mi ez?

Előzmény: hory004 (27492)
setra415HD 3 napja Creative Commons License 27494

Vasárnap Budapestre is ellátogatott egy Crossway...

Előzmény: hory004 (27492)
lobbanórotor 3 napja Creative Commons License 27493

Ekkora tökönvágót én még nem láttam. :D 

Előzmény: vasember88 (27490)
hory004 3 napja Creative Commons License 27492

A megyéken belüli regionális közlekedést szolgáló IRISBUS Crossway típusú járművek

Erre csak ennyit szeretnék: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132485911&t=9193673 :))

Svatopluk 3 napja Creative Commons License 27491

Csak egy hónapot csúsztak. ;)

Úgymond csepp a tengerben. Legalább háromszor ennyinek kellett volna jönnie, hogy érdemi javulás legyen, de nehéz időket élünk, ennek is örülni kell, ki tudja, mikor lesz lehetőség legközelebb új, vagy akár használt kocsik beszerzésére.

vasember88 3 napja Creative Commons License 27490
Egy kissé le vannak maradva. Mint mindig... :D
http://m.bama.hu/cikk/583413
JLW-470 3 napja Creative Commons License 27489

Ez is igaz. :)

Előzmény: hungeri (27484)
JLW-470 3 napja Creative Commons License 27488

"meg azt is megbeszéltük, hogy a mostani Credo-ja azért nem egy 395-ös.:-)"

A Kedrója(mondjuk ő ki is szokta próbálni,hogy mit tud) elég sokat betegeskedik:ilyenkor meg sokszor E98-al van,ami azért nem rossz. :)))

Előzmény: FOMA (27487)
FOMA 4 napja Creative Commons License 27487

Minden régi kedves utasnak és sofőrnek örülök, persze Évi ellen sem lett volna kifogásom.:-)

G. Petivel futottam össze pár hete az Árkádban. Megállapítottam, hogy ugyan jóval több haja maradt, mint nekem, de így legalább sokkal őszebb is nálam, meg azt is megbeszéltük, hogy a mostani Credo-ja azért nem egy 395-ös.:-)

Előzmény: mislenyi utas (27486)
mislenyi utas 4 napja Creative Commons License 27486

Kedves FOMA, a "tanár úr" nyert, gondolom, a mérnök hölgynek jobban örültél volna :))

Előzmény: FOMA (27485)
FOMA 4 napja Creative Commons License 27485

Régi szép idők, micsoda csapat volt a sofőrülésben meg az első két sorban.:-) De ki vagy, Tanár úr vagy Mérnök hölgy?:-)

Előzmény: mislenyi utas (27466)
hungeri 4 napja Creative Commons License 27484

Ez így van, ám nem feltétlenül Pannon specifikus ez a dolog. Most hatalmas nyalás következik, de őszintén, hátsó szándék nélkül így gondolom: szerintem nincsenek motiválva az érintett kollégák. Nem nevezném tehát pocsék munkaerőnek őket, mert ahogy az ütemes távközlekedés feladata vélhetően ki volt adva, a lokális helyközi közlekedésnek valószínűleg egyszerűen nincs gazdája. Egy-egy volánnál pedig akad lelkes kolléga, másutt viszont a rábízott feladattal végez az ember. Ennyi. Mondom ezt úgy, hogy úgy négy éve lettünk rosszban a Pannonnal, de akit én ismertem (és "nem bírt" minket), már nyugdíjba ment, a többi, menetrendben érintett kollégát meg sem akkor, sem most nem ismer(t)em.

Van egy sor meló az én életemben is, amit úgy végzek el, ahogy kérték. Aztán vannak olyan munkáim, amikre gyermekemként tekintek, meg azok, amiért pénzt nem kapunk :)

Ergo: szar a rendszer :) -a regionális közlekedést talán nem állami szinten kellene koordinálni például, pedig régiónk helyközi közlekedésének igen túlnyomó része régión belül marad...

Előzmény: JLW-470 (27478)
lobbanórotor 5 napja Creative Commons License 27483

Egyszer meg kéne nézni. :) 

Zaláta az, ami a környékről megvolt, odáig lementem tavaly. 

Előzmény: Racilaci (27482)
Racilaci 5 napja Creative Commons License 27482

Szép város az is-:)

Előzmény: lobbanórotor (27480)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27481

Akkor viszont lehetett volna több ilyen is. :)

Előzmény: lobbanórotor (27479)
lobbanórotor 5 napja Creative Commons License 27480
lobbanórotor 5 napja Creative Commons License 27479

Gondolom, maradék anyagot építettek be, a Pannont meg nem zavarta annyira. :) 

Előzmény: JLW-470 (27477)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27478

Az a durva még az írásában egyébként,hogy ha jobban megvizsgálod a megye más területeit,pontosan ráismerhetsz ugyanezekre a dolgokra.

Előzmény: hungeri (27476)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27477

Az lehet,de mindenesetre nagyon kilógnak a sorból.Pl van máshol Vogelsitze üléses(mondjuk ha az összesben legalább ilyen lenne,akkor már kicsit jobb megítélésük lehetne az EC-knek) Credo(én nem láttam,de attól még lehet)?Meg a 3 buszban 2féle kékszerű kárpitos(mikor nálunk akkor ügyeltek arra,hogy ez piros legyen) ülések vannak.

Előzmény: lobbanórotor (27475)
hungeri 5 napja Creative Commons License 27476

Kibontakozóban van egy újabb PTKE fejezet Kozármislennyel kapcsolatban, de alig van kapacitásunk. Ha van kedved, szívesen venném, ha megkeresnél a nickem alatt elérhető e-mail címen!

lobbanórotor 5 napja Creative Commons License 27475

Pedig gyári szám tekintetében tökéletesen illeszkednek a sorba. 

Előzmény: JLW-470 (27474)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27474

Nekem több okból is gyanúsak,hogy eredetileg nem ide szánhatták azokat.

Előzmény: lobbanórotor (27472)
Racilaci 5 napja Creative Commons License 27473

Gyönyörű hozzászólás! Elmentésre érdemes mindenkinek. 

Van ám azért még ilyen máshol is. Pl. a Borsod Volán is tud nagyot alakítani ezen a téren.

lobbanórotor 5 napja Creative Commons License 27472

Érdekes, hogy a 2007-es EC 12-esek közül azok a jobb felszereltségűek, amiket sárga rendszámmal kértek. :) 

Előzmény: JLW-470 (27471)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27471

Sokszor kemény,de jogos kritika.

"(Az első eresztéstől fogva van néhány normális ülésekkel beszékezett EC12 is, ha már... de azoknak nyilván más, fontosabb dolguk volt. Magam is mentem Szegedre fapados EC12-vel, négy és fél óra élményzuhatag volt.)"

A régebbiek közül 3 viszonylag normális van:FLZ-251 az a felszereltségéhez,kialakításához illő feladatot csinál,FLZ-252 részben(ennek lehetne jobb fordája is),míg az FLR-394 jelen pillanatban totál nem neki való járatokat csinál.Az újabbak közül az MNY-831-ről meg már sokszor elmondtam a véleményemet...

JLW-470 5 napja Creative Commons License 27470

Köszi. :)

Elvileg mindkettő igaz még.Ha esetleg valakinek van ideje stb.,az összeszedhetné a komlói változásokat is

Pl mostanában nem láttam az E94-üket(VDL volt helyette+több VDL is járt a napokban Pécs-Komló között);JOM-901,EWS-819 fordásak-e?LMH,JLW-480 hova került?

Előzmény: Kuvik76 (27451)
JLW-470 5 napja Creative Commons License 27469

Végre. :)

Gondolom rájött az,aki a VDL-eket hozta,hogy a csuklósokkal szintén szakíthat a Tükén.

Előzmény: W007W (27454)
lobbanórotor 6 napja Creative Commons License 27468

Eozinzöld A308 Barcelonában is van, ha kell utánpótlás. :D 

Svatopluk 6 napja Creative Commons License 27467

(Motor is érdekes lehet, E4/E5, stb.)

Na azért olyanokat egyelőre még Hollandiában sem nagyon selejteznek le. Vagy ha mégis, akkor annak valami nagyon nyomós oka van, hogy elpasszolják ide az alvégre, és nem biztos hogy a TükeBusznak még egy szopórollerre fel kéne ülnie.

Előzmény: Ivoa (27456)
mislenyi utas 6 napja Creative Commons License 27466

Üdv mindenkinek!

Régóta olvasgatom a topicot, mivel munkám folytán immár 22 éve rengeteget utazom a Pannon Volán egyik hosszú vonalán (FOMA is sokszor volt útitársam a szép emlékű 256/395-ös korszakban, a vezetőülés tájékán működő "klubban"). A vonalon dolgozó gépkocsivezetőkkel, mondhatni, baráti viszonyban álltunk-állunk, így mondhatom, hogy az átlagnál jobban ismerem a cég működését.

Az elmúl hetekben többször szóba került itt a kozármislenyi menetrend. Ez olyan téma, amitől kapásból felszökik a vérnyomásom, lévén, hogy 1990 óta lakunk Mislenyben, és jó 14 éven át napi rendszerességgel voltam kénytelen szembesülni ennek minden "szépségével". Nem szeretném hosszú tanulmánnyal rabolni a topictársak idejét, csak néhány jellegzetességet emelek ki, ami miatt aki csak teheti, széles ívben kerüli a Pannon Volánt itt mifelénk.

A Pannon menetrendeseinél megállt az idő valamikor a hetvenes években. Ma is az a képzetük, hogy innen csak bányászok és egyéb melósok járnak be hajnalban, délután haza, meg mamik a kosaraikkal a piacra és haza, esetleg szombat délelőtt bevásárolni a bótba, mer' az itt nincs biztosan... Na, persze. Dolgozott itt egy nagyon okos sofőr, hál' Isten már évekkel ezelőtt távozott a cégtől, az amikor zúgolódtunk, hogy negyed órával ideje előtt ment el az előző járat (ez a kilencvenes években naponta tucatszor történt meg), így egy óra várakozás után százan szorongunk az övén, kioktatott, hogy ha ő utazik valahová, biztosan fél órával előbb kimegy a pályaudvarra/megállóba, utazáskor így szokás. Szóval az Isten barma nem fogta fel, hogy egy hat kilométeres, 15 perces út, amit naponta oda-vissza megteszünk, nem ugyanaz a kategória, mint mikor Mari néni már egész éjjel nem alszik, mert jaj Istenem, reggel utaznia kell, micsoda megpróbáltatás...

Itt a lakosság létszáma azóta duplájára nőtt, a pécsi ipar teljesen leépült. Ma a fizető utasok elsöprő többsége diák, egyetemista, pályakezdő fiatal (akinek még nem jött össze a saját kocsira való, de vágja a centit, hogy utána soha többé ne kelljen ezt a lehetetlenül sz*r menetrendet nézegetnie), meg kis pénzű alkalmazott, aki a legkülönfélébb munkarendek szerint jár be gályázni, no meg vonattal, távolsági busszal továbbutazók. Na, pontosan ezek azok az utas-csoportok, akiket módszeresen szívat a Pannon Volán. Persze biztosan nem direkt, csupán azért, mert a modern közösségi közlekedés fogalomrendszere úgy nagyjában-egészében hiányzik a menetrendesei tudásbázisából. Ilyenek, mint szolgáltatás, kínálati menetrend, ütemes menetrend, csatlakozás, stb. Az elmúlt tíz évben volt vagy tucat alkalom, amikor utasszámlálás címén a sofőröket csesztették a nullás jegyekkel, hogy aztán ugyanúgy nap mint nap öt emberrel menjen az egyik, százzal a másik járat.

Jellemző, hogy (szerencsénkre, felülről) rájuk erőltették a hosszú járatok ütemes menetrendjét, de ezeknél senkinek nem tűnt fel azóta sem, hogy az elővárosi járatokat még véletlenül se igazították hozzájuk, ami pedig az ütemes menetrend lényege. Szó ami szó, a régi, saját hasukra ütve gányolt távolsági menetrendjük (ennek példáit most ugorjuk át!) csatlakozásaival ugyanúgy nem foglalkoztak - szép hagyomány. Sok mindenért lehet szidni a MÁV-ot, de ebben speciel 25 évvel vannak elmaradva tőle. Ha mondjuk Szegedre akarok reggel menni, még csak 33 perc az átszállási idő, este visszafelé már papíron 40 perc (a valóságban több, mivel az autópályás szakaszon ha nincs hínár, kényelmes tempóban is -5-tel érünk be). A vicc, hogy maga a szegedi fordás busz megy ki előrészként a vokányi előrészeként Mislenybe. Micsoda boldogság a Pécs-Szeged-Pécs végigvezetése után egy 9.5 km-es járat (vissza rezsimenet) miatt háromnegyed órát szobrozni, aztán takarítani az időpontból fakadóan a mislenyiek "színe-java" által igénybe vett buszt!

De hát a Pannon Volán alapelve: a buszokat össze kell tömöríteni, legalább kettesével, de ha lehet, három-négy kerülgesse egymást a közös vonalszakaszokon. A buszállomásról ami csak lehet, egészkor vagy félkor induljon, 25 járat egyszerre, mert így biztosan akadályozni fogják egymást már az indulásnál (hej, de szép is az, amikor a sarki lámpától a taxiállomásig körbeállják a vásárcsarnokot, a vége már csak a harmadik zöldön jut át, és jó sok üzemanyagot lehet elfüstölni!). És még egy előny. Sok-sok utast ott lehet a közbenső megállókban hagyni (például Üszög-felsőn, de bárhol máshol is): az első kettő beáll a megállóba, ezektől a harmadik-negyedik már semmit nem lát, továbbhajt, Mari néni ide-oda totyog, hogy melyik az övé?! - felszáll hozzánk, a sofőr mondja neki: nem ez, hanem amelyik ott megy már a kanyarban, esetleg megpróbáljuk utolérni... Hányszor voltam tanúja, te jó ég! De ne legyünk rosszindulatúak, ez egy kényszer: nyilván annyira sötétek az utasok, hogy képtelenek lennének nem kerek, végső esetben legalább nullára-ötre végződő indulási időket észben tartani. A MÁVnál, vagy az USA repülőterein megy ez, na de itt?! Egyébként Pécsen kívül aztán valahogy mégis képesek ugyanezek az emberek a 17-re, 39-re, 56-ra, stb. végződő indulási időket fejben tartani.

Figyelem, ahogy itt a topicon P a P és a többiek a közös szakaszok különböző helyi járatainak finomhangolásán agyalnak... Csak azért teszik, mert nem dolgoztak a Pannon Volánnál! Ott bezzeg olyan nagytehetségű menetrendesek tevékenykednek, akik képesek a legkülönbözőbb irányokból és távolságokból Pécsre közlekedő járataikat találkoztatni a közös vonalszakaszon, ami már mesteri fokozat! Ez nyilván azért szükségszerű, mert a tapasztalat szerint az emberek mind-mind egyszerre akarnak Pécsre beérni! Óránként egyszer két busz, nem ám, hogy fél óránként egy-egy. Ezt tudományosan is alá lehet támasztani, hiszen tessék megnézni: óránként egyszer mindig rengeteg ember áll a megállókban, közben meg senki! Na ugye! Mi lenne, ha szétszednénk a két buszt? Az eddigi időben nem férne fel a sok ember, a fél órával eltolt járaton meg biztosan nem lenne senki :)) Ezért kell föltétlenül úgy intézni, hogy még amikor nagyon kevés járat közlekedik, akkor se legyenek egyenletesen elosztva. Pécs-Kozármisleny szombaton napközben: 11.00; 11.50; 12.00; 13.30; 13.30; 14.00; 14.30; 15.30; 16.30; 17.20; 17.45; 18.30; 19.30; 22.30. Ehhez csak gratulálni lehet, mármint, ha valaki ezt képes megindokolni. De van jobb is! Kozármisleny-Pécs vasárnap: ...10.04; 12.47; 12.55; 14.59; 15.01; 18.19 (egerági előrésszel!); 21.10. Ez önmagáért beszél. Délután két szegedi és három Kaposváron áthaladó hosszú járat indul Pécsről, mire egy újabb mislenyi beér. A hülye mislenyiek csak etessék a jószágot (ami nincs nekik), üljenek a seggükön és kussoljanak. A szemét fiatalok meg ne járjanak be Pécsre moziba, koncertre, bulizni hétvégeken, üljenek otthon, ha meg vendégük van, este aludjon kint náluk, gyalogoljon be Pécsre vagy kérjék meg apucit, hogy bevigye, "oszt jónapot"!   

Második alapelv: ha mégsem lehet egyszerre járatni két buszt, föltétlenül a hosszabb, forgalmasabb járat menjen elől, és a rövidebb üresen utána! Például hétfőtől szombatig11.50 Egerág, 12.00 Misleny; vagy befelé 09.02 Vilányból;  09.07 Pécsudvardról. Ez utóbbi különösen jellemző példa! Régebben nagyobb volt a menetrendi időközük, de amióta itt lakunk (1990), nem volt rá példa, hogy a villányi ne késett volna annyit, hogy még épp elmenjen a pécsudvardi előtt. Akkor volt ez a legszebb, amikor az EIK-477 csinálta a villányit, a háromajtós Credo a pécsudvardit. De a kocsi-kiosztásról elmélkedni egy olyan cégnél, ahol évekig 415-ös járt Kecskemétre, majd elővárosi Credo Fehérvárra, tökre fölösleges és reménytelen! (Az első eresztéstől fogva van néhány normális ülésekkel beszékezett EC12 is, ha már... de azoknak nyilván más, fontosabb dolguk volt. Magam is mentem Szegedre fapados EC12-vel, négy és fél óra élményzuhatag volt.)

Harmadik alapelv: mindig a farok csóválja a kutyát, ne fordítva! Írom a hétköznap reggel Nagyárpád felé menő járatokat: 05.05; 05.20; 06.00; 06.20; 06.30; 07.00. Nagyon tudományos! Régen volt 05.40 is, most nincs, sebaj, várakozunk bent jó sokat. De a legjobb a 06.30. Ez 2011-ben még 06.40 volt, de valamelyik hibbant agyú kitalálta, hogy az akkor még 07.00-kor induló szegedi kocsi fordájába teszi, vagyis beértünk hétre, kiszállítás, beszállítás, és indulás Szegedre hétkor :)) Az állandó késésre adott jellegzetes pannonos válasz: nem másik kocsi fordájába tesszük (vissza), nem esetleg a 06.20-as mislenyit adjuk a szegedinek, á, dehogy! Hadd menjen csak tíz percnyire egymás után két járat, aztán hétig semmi, hiszen reggel fél7 után tudvalévőleg senki nem akar Pécsre menni (iskolások, dolgozók). Vili? Következő évben áttették az akkor még 07.25-ös kecskeméti fordájába, így már újra mehetett volna 06.40-kor, de ki emlékszik már, minek bolygassuk, hadd járjon csak húsz emberrel a félhetes, és hadd rohadjanak ezren a hét körüli buszokon nap mint nap, jó az így is! Nem az utas-igényekhez igazodunk, hanem a főnökök rég elfelejtett, agyament hülyeségei nyomán kialakult összevisszaságot erőltetjük az utasokra, és mindig minden kérést, reklamációt el lehet hárítani forda-okokkal, üzemviteli okokkal.

Na, ezért merülhet fel, hogy "(nem) csak idióták dolgoznak a közlekedésben". És ezért utazik busszal ötezerből ezer mislenyi. Majd ha az idiótákat kiküldik inkább faleveleket söpörgetni, és logikával rendelkezők irányítanak, akkor idővel javulhat az arány.

Bocs a hosszúságért!!     

BPO-105 6 napja Creative Commons License 27465

Csak összejön a 7000A Pécsre?

Csak most már minimum harmadkézből.

Előzmény: lobbanórotor (27461)
W007W 6 napja Creative Commons License 27464

Mert nincs 70-es :)

De a 73-as benne volt a listában, de az volt a kérdés miért jó hogy egy időben 6 busz indul?

Előzmény: P a P (27463)
P a P 6 napja Creative Commons License 27463

Mit nevezünk Belvárosnak?

Miért nem 3-6-70-essel mész? Az nem jutott eszedbe?;-)

Előzmény: W007W (27460)
W007W 6 napja Creative Commons License 27462

Nem tudom nem láttam őket, azt tudom hogy 400 000 km van bennük.

Előzmény: lobbanórotor (27461)
lobbanórotor 6 napja Creative Commons License 27461

Ilyenek? Elvileg öt ex-genfi Volvo volt a hollandoknál, ez az egyik. 

Előzmény: W007W (27452)
W007W 6 napja Creative Commons License 27460

Oké vonat Belváros kapcsolat, de miért kell egyszerre menni ennyi busznak? Miért nem lehet úgy hogy minden 5 percben legyen a Főpályaudvarról busz a Belváros felé?

Előzmény: P a P (27459)
P a P 6 napja Creative Commons License 27459

Vonat-Belvaros kapcsolat.

utemesebb nem lenne.

Előzmény: W007W (27458)
W007W 6 napja Creative Commons License 27458

Miért jó hogy a 32 és 44 együtt járnak hétvégén?  Ha nem együtt mennének akkor a három busszal ( (1)30, 32, 44) lehetne egy ütemesebb eljutást biztosítani a Barbakánig a Vásárcsarnoktól (Főpályaudvartól).

lobbanórotor 6 napja Creative Commons License 27457

E4/E5

Álmodik ám a nyomor... 

Előzmény: Ivoa (27456)
Ivoa 6 napja Creative Commons License 27456

Évjáratot kérhetünk? (Motor is érdekes lehet, E4/E5, stb.)

Előzmény: W007W (27449)
ikarusman280 6 napja Creative Commons License 27455

Már az is valami, hogy sikerül megmaradni egyféle típusnál.

W007W 6 napja Creative Commons License 27454

Holland

Előzmény: trizs77 (27453)
trizs77 6 napja Creative Commons License 27453

Azt lehet tudni, hogy ki fia-borja volt eddig ?

Előzmény: W007W (27452)
W007W 6 napja Creative Commons License 27452

Használt, fehér.

Előzmény: trizs77 (27450)
Kuvik76 6 napja Creative Commons License 27451

JLZ-142, JLZ-145: a kereső szerint még "élnek"

-----

A JOM-963:

- még sárga?

- még szászvári?

Előzmény: JLW-470 (27441)
trizs77 2014.11.22 Creative Commons License 27450

Újak vagy használtak ?

W007W 2014.11.22 Creative Commons License 27449

Tegnap jött újabb 3 csuklós Volvo!

Előzmény: ikarusman280 (27430)
lobbanórotor 2014.11.21 Creative Commons License 27448

Tudom, itt kerestem vissza, a topikban. 

Azóta meg már Komlóról is elkerült. 

Előzmény: HSW-930 (27446)
ikarusman280 2014.11.21 Creative Commons License 27447

JOB-382 ma vitte a 19:00-es Kökényt, úgyhogy biztos megvan.

HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27446
Előzmény: lobbanórotor (27445)
lobbanórotor 2014.11.21 Creative Commons License 27445

Egy időben a JOB-446 is selejtnek lett mondva, aztán csak visszakerült a körforgásba. (Ez nekem a minap tűnt fel, mert nálam már selejtként volt jegyezve.) 

HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27444

Az.Októberig a HAE-785-ön volt.

Előzmény: JLW-470 (27439)
BSF-127 2014.11.21 Creative Commons License 27443

Ma délután Szekszárdon:

HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27442

JOB(BPT!)-422 van ott donornak.

JLW-470 2014.11.21 Creative Commons License 27441

Bár mostanában nem voltam Komlón,de úgy rémlik,hogy a kerítés mellet már nincsenek ezek a buszok(a pécsi telepen sem tudom,mi maradt még meg).Viszont az EIK-477-ből már nem maradt semmi(elbontották a MÉH-telepen).

Mostanában szinte minden 260-as dolgozik,de párat már rég láttam:JOB-382(kereső szerint él),JLZ-145,JLZ-142(ezekre már nincs lehetőségem rákeresni)

Előzmény: lobbanórotor (27437)
HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27440

"A JOB-427 egyébként még mindig a komlói telepen van, afféle bányabuszként? 

A JOB-419/425 is ott van, vagy vastelepre kerültek?"

Tudtommal már egyik sincs ott.

Előzmény: lobbanórotor (27437)
JLW-470 2014.11.21 Creative Commons License 27439

Elhiszem amit írtál,csak azért még kérdeztem("elnök különgépe"?). ;)

Előzmény: HSW-930 (27438)
HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27438

Majd nézd meg elől a névtáblát a GOW-292-ön.

Előzmény: JLW-470 (27435)
lobbanórotor 2014.11.21 Creative Commons License 27437

Ha az egykori BPT-445-öt nem számoljuk (ami kényszerűségből, baleset miatt lett selejt 2003-ban), akkor ez az első selejt a '89-es 260-asok közül a cégnél. Mondjuk ha az AFD-125 is fel lett újítva, akkor ez is mehetett volna... igaz, akkor nem lenne volánsárga és csíkos, de élhetne. 

A JOB-427 egyébként még mindig a komlói telepen van, afféle bányabuszként? 

A JOB-419/425 is ott van, vagy vastelepre kerültek? 

Ugyanez a kérdésem AFD-112-vel és a KAZ-436-tal kapcsolatban is: ha nincsenek is forgalomban már egy ideje, elvileg azokat még nem vitték el vágni eddig, ha jól sejtem. 

Előzmény: JLW-470 (27436)
JLW-470 2014.11.21 Creative Commons License 27436

Amit kinéztünk nosztalgiának: :(

Rendszám: JOB-385
Gyártmány: IKARUS
Típus: 260.32
Szin: OKKERSÁRGA
A jármű körözés alatt áll? NEM
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.
Forgalmi adatok: -
Egyéb: A lekérdezett jármű nincs forgalomban

JLW-470 2014.11.21 Creative Commons License 27435

Csak mert azon szokott lenni a GOW-292.Akkor hogyhogy a HAE-785-öt írtad?

Előzmény: HSW-930 (27434)
HSW-930 2014.11.21 Creative Commons License 27434

"Nem a KYW csinálta a 19:00-ás lassú szigetvárit?"

De igen.

Előzmény: JLW-470 (27432)
JLW-470 2014.11.20 Creative Commons License 27433

Egyértelműen gáz,amit csináltak(de valakinek az volt az érdeke,hogy ezek jöjjenek ide).De most nincsenek könnyű helyzetben:E6-os C19 nincs(nem is biztos, hogy jó választás lenne),akkor vegyenek aranyáron hibrid Volvot?Vagy legyen megint újabb típus?

Azért azokra a szóló IK-ra szükség van még(ma is csak a KAZ nem dolgozott),mert nem éppen valami jó a többi rendelkezésre állása(KOX-445 is eléggé ki lett pofozva,csak az egyik ablakzáró kallantyút felejtették el rá visszatenni...).

Előzmény: ikarusman280 (27430)
JLW-470 2014.11.20 Creative Commons License 27432

Nem a KYW csinálta a 19:00-ás lassú szigetvárit?

HXT-644-->JZL-428

JLW-471-->FEZ-887(újpetrei forda;a Gemences 415 helyett meg a BPT-420 van szintén itt)

A JOY-067 is átesett a hypozáson.

A JLW-474-et miért nem adják ki fordára?

Múltkori érdeklődőnek:JOB-440 az FLR-510 helyett dolgozik ismét(kb minden üzemképes 260-as is dolgozik...).

Előzmény: HSW-930 (27411)
P a P 2014.11.20 Creative Commons License 27431

Szarkazmusról persze nem hallottatok ;)))

Előzmény: bendeguz90 (27417)
ikarusman280 2014.11.20 Creative Commons License 27430

De az azért elég gáz szerintem, hogy 2006 nyara óta nem jött semmilyen csuklós gép

a 2 db C19 és az 5 db Volvo kivételével. A szólók közül meg lassan az összes IK elfogy.

Előzmény: JLW-470 (27426)
hory004 2014.11.20 Creative Commons License 27429

Igen, hiányzik egy vessző, meg fordítva :)

Helyesen: gazdás, osztott. :)

Előzmény: < R o d o l f o > (27427)
< R o d o l f o > 2014.11.19 Creative Commons License 27428

Balesetes javításban volt. Amúgy 2 hónap pihi után a KGR-253 is forgalomba állt.

Előzmény: JLW-470 (27424)
< R o d o l f o > 2014.11.19 Creative Commons License 27427

Az egyetlen.

Előzmény: hory004 (27425)
JLW-470 2014.11.19 Creative Commons License 27426

Ezeket nem nagyon tudom(meg még ráadásul állandóan variálják a kocsikat is)

Előzmény: hory004 (27425)
hory004 2014.11.19 Creative Commons License 27425

A '112 mondjuk pont osztott gazdás, nem? :)

Előzmény: JLW-470 (27424)
JLW-470 2014.11.19 Creative Commons License 27424

Azt nem tudom mi volt vele,de ma a 4-en közlekedett. :)

Nem lehet,hogy azért nem láttad,mert a kék-fehér szóló Conectók (nagy része) tartalék?

Előzmény: pécsi ember (27412)
hory004 2014.11.19 Creative Commons License 27423

Amikor a régi Széchenyi térre beállt az első 345G én nem emlékszem, hogy lett volna bennük URH. Viszont az '99 szeptember eleje volt.

Előzmény: BPO-105 (27422)
BPO-105 2014.11.19 Creative Commons License 27422

Az 1991.07 nekem tökéletes. Egy-két nap nem számít...

A 2000-2001-gyel sajnos még mindig meg vagyok lőve egy kicsit, de legalább az én elgondolásomnál jobb (azaz egyértelműsítette számomra, hogy a kockalámpás Conectók közlekedtek még azonosító nélkül is, az új homlokfalasak közül meg egy se). Hátha valaki majd mond valami szűkebbet - mármint egy szűkebb időszakot :)

A BPV-155-ről meg valamiért azt hittem, hogy minimum egy hónappal később emelték csak ki a selejtsorból...

Előzmény: Kuvik76 (27421)
Kuvik76 2014.11.19 Creative Commons License 27421

A BPV-155 miért térne el. Sorba volt 001-155-ig, max. pár nap eltérés van. (azért került szólóként a sor végére, mert selejtből lett "visszavéve"- gondolom a túlélésre szántak közül valamelyik menthetetlenül megadta magát, v. csak "elszámolták magukat")

Szerintem "HB táblázatából" rá lehet fogni a többire is a 1991.07. hó dátumot, és itt a topikban is '91 nyár a "meghatározás".

URH: Ismét "HB táblázat". A 2000.03. havi selejtek nem kerültek már bele a "sorba". Az AKD-595 meg még kapott (175) S:2001.08. hó => 2000-2001

Nem tudom mennyire kielégítő a hsz., de talán valakit arra ösztönöz, h. pontosabb választ adjon (-:

Előzmény: BPO-105 (27419)
HSW-930 2014.11.18 Creative Commons License 27420

(BRZ-246 -> MPS-344 -> JOB-445 ->) JOB-381-> LDC-664

Előzmény: JLW-470 (27384)
BPO-105 2014.11.18 Creative Commons License 27419

Két adminisztrációs jellegű kérdés:

- mikor zajlott le a BU/BV/BX/BY/BZ -> BPV átszámozás? (BPV-155 elvileg eltér ettől.)

- mikor léptek érvénybe az első URH azonosítók? (Olyan 1999-2000 körülire tippelem, de jó lenne egy ennél pontosabb meghatározás.)

FOMA 2014.11.18 Creative Commons License 27418

Amennyiben a Bama cikkeinek a címét a MÁV találja ki, akkor igen. De valszeg ezt a szerkesztőség megoldja saját hatáskörben.:-)

Előzmény: bendeguz90 (27417)
bendeguz90 2014.11.18 Creative Commons License 27417
straightone 2014.11.17 Creative Commons License 27416

Ha Csizi Péter nem pózolhat vele, akkor biztos alkatrész lesz belőle!

pécsi ember 2014.11.17 Creative Commons License 27415

Csak kérdeztem!!!!!! Buszcsere programnál nem lehet tudni 100%-ra.!!!!!!!

Előzmény: < R o d o l f o > (27414)
< R o d o l f o > 2014.11.17 Creative Commons License 27414

Miért ne csinálnák meg?

Ivoa 2014.11.17 Creative Commons License 27413

"266-osból mik maradtak álva?"

Figyelj arra, hogy két lábbal állsz a földön. Köszi :)

Előzmény: 89Ádám (27396)
pécsi ember 2014.11.17 Creative Commons License 27412

Jó napot tudódna esetleg segíteni valaki hogy a IFZ-112-el mi van? megcsinálják vagy alkatrész?

HSW-930 2014.11.17 Creative Commons License 27411

KYW-287 HAE-785 -> GOW-292

Előzmény: JLW-470 (27353)
hory004 2014.11.16 Creative Commons License 27410

Még egy győri kép, péntekről :)

És tegnap a '820 volt délután.

HSW-930 2014.11.15 Creative Commons License 27409

KLF-129 -> HXT-646

Előzmény: JLW-470 (27384)
trizs77 2014.11.15 Creative Commons License 27408

De ezt csak a Pécs-Siklós-Villány-Mohács-Bátaszék-Pécs kör IC (menetidő 58 perc) , UTÁN képzelik megteremteni, ugye ?

Előzmény: FOMA (27405)
Mohácsi Ikarusos 2014.11.14 Creative Commons License 27407

Üdv. Valaki tudja esetleg a Pannon Volán hokiütőjének a színkódját?

Egészen pontosan az Omniexpress és az Irizar három piros színe érdekelne.

Köszönöm.

lobbanórotor 2014.11.14 Creative Commons License 27406

Tudtommal tavaly. 

Előzmény: 89Ádám (27404)
FOMA 2014.11.14 Creative Commons License 27405

A Startnál van egy álomkép az eszéki ütemes IC-ről.:-)

Előzmény: bendeguz90 (27398)
89Ádám 2014.11.14 Creative Commons License 27404

Köszönöm!

JOB-452 idén lett selejt?

Előzmény: JLW-470 (27402)
89Ádám 2014.11.14 Creative Commons License 27403

Köszönöm, remélem hamarosan utazni is fogok velük.

Előzmény: < R o d o l f o > (27399)
JLW-470 2014.11.14 Creative Commons License 27402

"266-osból mik maradtak álva?"

Elvileg:JOB-440,JOB-378,AOB-620 van még

Érdekes még,hogy a nagy öreg JLZ-949 meg szinte állandóan dolgozik valami helyett.

Előzmény: 89Ádám (27396)
JLW-470 2014.11.14 Creative Commons License 27401

Én úgy hallottam,hogy olyan komolyabb baja van,amelynek a megoldására egyelőre még a Kravtexesek sem jöttek rá.

Úgy tűnik,hogy a JLW-498 és a HAE-785 átkerült Mohácsra.

Előzmény: hory004 (27397)
Wiener Walzer EuroNight 2014.11.14 Creative Commons License 27400

Ha nem is decembertől, de januártól megszűnik a Pannon volán is...

Előzmény: MCA-001 (27391)
< R o d o l f o > 2014.11.14 Creative Commons License 27399

VDL Berkhof Ambassador 200 a teljes nevük.

MVS-549, 550 coming soon...

A midiket jól olvastad.

Előzmény: 89Ádám (27395)
bendeguz90 2014.11.14 Creative Commons License 27398

"Jelképes változás, hogy ismét lesz kishatárforgalom Magyarbólynál, de a szarajevói még nem jön vissza. "

Szvsz már az is valamennyire előrelépés lenne, hogy ha Eszék-ig lenne közvetlen járat és nemcsak Pélmonostorig. 

Előzmény: FOMA (27392)
hory004 2014.11.14 Creative Commons License 27397

---

A sárga villám miért volt/van ma a kapagyárban?

89Ádám 2014.11.14 Creative Commons License 27396

Pannon Volánnál:

260.06 szériából ezek vannak még forgalomban?

JLZ-939

JOB-430

JOB-434

JOB-436

JOB-447

JOB-451

KOX-892

Gondolom a 2 db 260.30-as is járnak még.

266-osból mik maradtak álva?

89Ádám 2014.11.14 Creative Commons License 27395

Kis segítséget kérnék.

Most érkeztek használt Berkhoff Ambassador tipusú buszok rendszámai: MVS-538-548-ig vannk?

MVS-546-548 között viszont VDL-eket láttam.

Valaki leírná, hogy melyik-melyik altípus?

13 db érkezéséről volt szó, de én csak 11 db rendszámot tudtam összeírni, melyik lehet a maradék 2?

A 4 midi pedig, ha jól olvastam az előzményekben Van Hool A 308 MXY-010-013, ugye?

Előre is köszönöm!

FOMA 2014.11.14 Creative Commons License 27394

Mit szedsz? Én is kérek belőle, feldobná ezt a borongós péntek reggelt.:-))

Amúgy azért Komlót érintő változás is lesz, a menetrendben a 47-es mezőben több vonat fog szerepelni.:-P (Bent lesznek a csatlakozók is.)

Előzmény: M41 2305 (27393)
M41 2305 2014.11.14 Creative Commons License 27393

Dehogynem! Óránként járnak majd Desiro-k Komló és Dombóvár között. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: FOMA (27392)
FOMA 2014.11.14 Creative Commons License 27392

Ha a vasútira gondolsz, akkor a legjelentősebb változás, hogy megszűnnek a Pécs - Bp. Déli sebesek, és a Pécs - Pusztaszabolcs közötti személyek, helyettük Pécs - Dombóvár és Dombóvár - Bp. Déli személyek lesznek, dombóvári csatlakozással. Jelképes változás, hogy ismét lesz kishatárforgalom Magyarbólynál, de a szarajevói még nem jön vissza. Más mélyreható változás nem lesz.

Előzmény: MCA-001 (27391)
MCA-001 2014.11.14 Creative Commons License 27391
Lehet már tudni valamit arról, hogy a decemberi menetrendváltás miféle változásokkal jár a Dél-dunántúlon?
Köszönöm :-)
P a P 2014.11.13 Creative Commons License 27390

Hurrá

Előzmény: W007W (27389)
W007W 2014.11.13 Creative Commons License 27389
HBweb hu 2014.11.13 Creative Commons License 27388
Előzmény: siófoki35 (27386)
HSW-930 2014.11.13 Creative Commons License 27387

Él még,jelenleg fregoli (KAZ-449).

Előzmény: siófoki35 (27386)
siófoki35 2014.11.13 Creative Commons License 27386

Volt egy olyan szóló 200-as Ikarus is aminek keskenyebb hátsó ajtaja volt. Valami proto járgány lehetett. Azzal mi lett?

Előzmény: BPV-093 (27373)
JLW-470 2014.11.12 Creative Commons License 27385

Ez nem is lenne rossz ötlet(viszont elég rég láttam már dolgozni a gépet). :)

Kár,hogy pár éve kárpitozták az üléseit,mert akkor jelen állapotában is tiszta retro lenne.

Előzmény: lobbanórotor (27381)
JLW-470 2014.11.12 Creative Commons License 27384

Nem véletlenül kérdeztem. :)

GUP-041-->MXL-818

JOM-375-->MXL-819

MNL-980-->MXL-823(hogy ezek is szépen le legyenek jegyezve az utókornak)

HXT-646-->KCK-042

FKF-631-->KLF-129

JOM-859-->JLW-475(ez azért megint kevésbé érthető)

HXT-646,LDC-664-et is láttam dolgozni a napokban,de ezek nem tudom minek a helyére kerültek.Valamint hiába a pár új kocsi,szinte minden tartalék busz dolgozott a napokban Pécsen.

Előzmény: Kuvik76 (27378)
Kuvik76 2014.11.12 Creative Commons License 27383

Hát, ha úgy áll(na) a dolog 200-asokból, mint a "hegylakó", akkor én is emellett voksolok/nék (-:

A full bilibelógós verzió pedig egy 256.50V a BPT-415 '90-es évek béli belső szerveivel.

Előzmény: lobbanórotor (27381)
Kuvik76 2014.11.12 Creative Commons License 27382

Köszi!

Akkor a Gemences járgány "állandóra" jött.

Előzmény: HSW-930 (27379)
lobbanórotor 2014.11.12 Creative Commons License 27381

Akkor már inkább a JOB-385, ha választani lehetne. 

Előzmény: Kuvik76 (27375)
BSF-127 2014.11.12 Creative Commons License 27380

Bírja még a tempót amint látom az öreg,Gemences 415-ös!:)

Előzmény: HSW-930 (27379)
HSW-930 2014.11.12 Creative Commons License 27379

BPT-420 -> JOM-415

JOM-415 -> JPT-639

Tegnap a JLW-472 helyet volt a JOB-446.

Előzmény: Kuvik76 (27378)
Kuvik76 2014.11.12 Creative Commons License 27378

Ma a JOM-415 van. Ez már érdekesebb.

Előzmény: Kuvik76 (27374)
hory004 2014.11.12 Creative Commons License 27377

Olyan biztos van valahol, (phototranson?) amin a Scania húzza a Rábát :)

Előzmény: Buhim (27376)
Buhim 2014.11.12 Creative Commons License 27376

Köszi a választ, ez nem túl biztató...

Lenne egy kérésem még: a komlói Pannon Volán Rába autómentő-vontatóról keresnék képeket, részletfotókat. Olyan fotó különösen tetszene, amin a Rába épp vontat egy buszt. Régen többször láttam a Rábát, de sajnos fotót nem készítettem.

Előre is köszönöm!

Előzmény: JLW-470 (27351)
Kuvik76 2014.11.12 Creative Commons License 27375

Szerintem még kettő is elférne. Meghatározó típus volt sok-sok éven át.

Persze zsé...

Előzmény: lobbanórotor (27360)
Kuvik76 2014.11.12 Creative Commons License 27374

Tegnap a JOB-446 volt. Kedden (néha csütörtökön is) általában a JLW-472 szokott jönni, azzal cserél a BPT-420.

BPV-093 2014.11.12 Creative Commons License 27373

Szuper :) Megmenekülök.

Előzmény: hungeri (27356)
hory004 2014.11.11 Creative Commons License 27372

(opsz, azt hittem a '366-ra válaszoltál)

Előzmény: hory004 (27370)
W007W 2014.11.11 Creative Commons License 27371

:)

Tudom de ez különlegesebbnek látszott...

Előzmény: hory004 (27370)
hory004 2014.11.11 Creative Commons License 27370

Azokra gondoltam. Mármint a 3+1 db képre. :)

Előzmény: W007W (27367)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27369

Művész úr :)

Előzmény: W007W (27368)
W007W 2014.11.11 Creative Commons License 27368

W007W 2014.11.11 Creative Commons License 27367

Ma is ;)

Előzmény: hory004 (27363)
hory004 2014.11.11 Creative Commons License 27366

Már több, mint egy hete :)

(lett kép is, ha akarja felteszi :))

Előzmény: JLW-470 (27364)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27365

Előzmény: HSW-930 (27362)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27364

Akkor az az olvtársunk busza(JOM-375 helyett). :)

Előzmény: hory004 (27363)
hory004 2014.11.11 Creative Commons License 27363

A 819 Győrben volt ma :)

HSW-930 2014.11.11 Creative Commons License 27362

Pécs-Vajszló-Piskó(i)-Vajszó-Pécs.

JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27361

+Pécs-Dombóvár kimaradt

De abban sztem mindenki egyetért,hogy ilyen kocsik ne csak Pécs-Komló között járjanak,míg vannak jóval hosszabb járatok ennél,ahol rosszabb színvonalú kocsik járnak.Ide EN12 járhatna,az meg szinte nem is jár Komlóra.

Előzmény: M41 2305 (27345)
lobbanórotor 2014.11.11 Creative Commons License 27360

És nem is kell több. Az a gép is egy kisebb csoda, hogy létezik. 

Előzmény: JLW-470 (27358)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27359

Eddig szigetvári volt.Most meg majd meglátjuk,hogy ebben a nagy kocsivándorlásban végül hol is köt ki.

Előzmény: lobbanórotor (27355)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27358

Jaja. De a Kaposnak már van egy restaurált 266-osa,így sztem a régión belül nem marad több.

Előzmény: bendeguz90 (27352)
lobbanórotor 2014.11.11 Creative Commons License 27357

Zsír!!!! 

Előzmény: hungeri (27356)
hungeri 2014.11.11 Creative Commons License 27356

Apropó!

BPV-093 megmenekülőben van. Nem írhatok róla többet, mert nem hatalmaztak fel (majd teszek ez ügyben lépéseket), de konkrét és határozott a szándék és a megtett lépések is.

Előzmény: bendeguz90 (27352)
lobbanórotor 2014.11.11 Creative Commons License 27355

Az FDC-182 most éppen szigetvári állomány? Tudom, hogy volt az, de nálam most Pécshez van írva. 

JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27354

"A csuklós lett volna a legegyszerűbb.... Van is elég."

Biztos???Mert ma is kb az összes működőképes 280 kint volt+3,30,73-on járt szóló is

Inkább intézhetnél már valami csuklós beszerzést is. :D

Előzmény: P a P (27339)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27353

JPT-639-->MXL-820(ez Husztóton kívül merre jár még?)

FDC-182-->MXL-825

KYW-287-->GOW-292

LDC-664-->JLW-469

Akkor már csak az kérdéses,hogy 818 és a 819 hova került.

És Kuvik úrtól kérdezném,hogy a Sellye-Barcsra mi került(BPT-420 bent van Pécsen)? :)

Előzmény: HSW-930 (27340)
bendeguz90 2014.11.11 Creative Commons License 27352

Az ilyen buszokból szerintem lehet egy nosztalgia járatot is indítani. 

Előzmény: JLW-470 (27351)
JLW-470 2014.11.11 Creative Commons License 27351

3db van még.Az egyik tegnapig járt,de én a helyedben nem reménykednék benne,hogy utazhatsz még ilyennel Baranyában(meglepődnék,ha végül mégis maradna még belőlük).

Előzmény: Buhim (27350)
Buhim 2014.11.11 Creative Commons License 27350

Sziasztok!

Az IKARUS FAN CLUB topikban kérdeztem a következőt, ahol ebbe a topikba irányítottak:

Nem vagyok túl jártas buszos körökben, ezért a segítségeteket szeretném kérni. A Pannon Volán 266-os buszai érdekelnének. Hány darab van még forgalomban? Érdekelnének rendszámok, meg hogy melyik melyik üzemegységnél teljesítenek szolgálatot. Ha esetleg tudtok mondani konkrét viszonylatot, ahol nagy valószínűséggel belebotlik az ember egy 266-osba, azt is nagyon megköszönném, mivel szeretnék még utazni a típussal Baranyában.

Minden hozzászólást előre is köszönök!

Svatopluk 2014.11.11 Creative Commons License 27349

Bizony, és olyan is volt nem egy, amelyik még Pécsre sem ért le első nekifutásra.

De amúgy megbízható buszok, ha arról van szó, hogy a gyárudvaron kell parkoltatni őket.

Előzmény: Wiener Walzer EuroNight (27348)
Wiener Walzer EuroNight 2014.11.11 Creative Commons License 27348

Már amelyik egyáltalán eléri a gyárkapu kijáratát. Nem egy maradt már bent a kapun belül mert már elindulni nem tudtak vele.

Előzmény: Svatopluk (27342)
lobbanórotor 2014.11.11 Creative Commons License 27347

A végén még kiderül, hogy olyan az Econell, mint a régi Daciák: nagyon jó gépek, ha közvetlenül az átadás után a darabjaira szeded és nulláról újjáépíted őket. :D 

Előzmény: Svatopluk (27346)
Svatopluk 2014.11.11 Creative Commons License 27346

(mert ezzel magukat, nem a Kravtexet égetik).

Aham, szóval ha te veszel egy új autót és egy év után elkezd széthullani, az neked égő, és nem a gyártónak. Értem.

Te valami nagyon durva párhuzamos dimenzióban élhetsz, barátom. :)

Kisipari kivitelezés alatt pedig a több centis hézagokra gondolok, a "tejfölösdoboz"-minőségű ocsmány műanyagokra, a berobbanó szélvédőkre, a lepotyogó burkolatokra és társaikra.

Előzmény: Ivoa (27343)
M41 2305 2014.11.11 Creative Commons License 27345

Komlónak nincs igazán saját "hosszú" járata. Még betehetné a Nagymányok-Komló-Siklósra, vagy a Komló-Kaposvár valamelyikére. Aztán kifújt. Ha lenne napontás Pannonos Komló-Budapest na az jó lenne.

Előzmény: JLW-470 (27324)
Svatopluk 2014.11.11 Creative Commons License 27344

Igazából valóban a TükeBusz a hülye, hogy a Kravtexet megmentette a csődtől azzal, hogy ezeket a romokat megvette, ill. bérli.

Előzmény: Ivoa (27343)
Ivoa 2014.11.11 Creative Commons License 27343

Nyilván itt a madzag/alufólia/415 leszállásjelzőre gondolok.

Igenis verniük kellene az asztalt a Tükéseknek, nem pedig égetniük magukat ilyen fércmegoldásokkal (mert ezzel magukat, nem a Kravtexet égetik).

A kisipari dolgok pedig, ha jellemzőek, olyanok, amiket garanciálisan kell javíttatni. Olyan nincs, hogy nem javítják ki, ilyenkor jöhet a pereskedés, és társai.

Előzmény: Svatopluk (27342)
Svatopluk 2014.11.11 Creative Commons License 27342

Az a helyzet, hogy már a gyárból frissen kijövő kocsik is hemzsegnek az elnagyolt kisipari barkácsmegoldásoktól.

Előzmény: Ivoa (27341)
Ivoa 2014.11.11 Creative Commons License 27341

"Ha már Citadellek:ezeknek nincs valamilyen előírás a karbantartására?Napokbeli tapasztalatok:kapaszkodók,felső oldalburkolatok(egyikben madzaggal volt felkötve) kilazulva(csavarok elveszve vagy meg kellene húzni őket).Volt,amelyikben alufóliával volt a leszállásjelző üzemen kívül helyezve és olyan is,amelyikben már 415-ös leszállásjelző"

Mondjuk ha rendelnének normálisan alkatrészt, akkor nem lennének ilyen barkácsmegoldások. De ha kértek garanciát, akkor igenis vasalják be a Kravtexen.

Előzmény: JLW-470 (27326)
HSW-930 2014.11.11 Creative Commons License 27340

MXL-823.

Előzmény: JLW-470 (27314)
P a P 2014.11.11 Creative Commons License 27339

A csuklós lett volna a legegyszerűbb.... Van is elég. Mindegy, átmenetileg elbohóckoDnak... 

Előzmény: hory004 (27318)
P a P 2014.11.11 Creative Commons License 27338

Ez is jó ötlet, de a jó ötletek elhalnak....ez van....

Előzmény: W007W (27319)
P a P 2014.11.11 Creative Commons License 27337

Azért sajnálom, hogy ilyen ostobának nézel....

Előzmény: W007W (27315)
HSW-930 2014.11.11 Creative Commons License 27336

A két IC12-esnek van Komlón a leghosszabb járata.

hungeri 2014.11.11 Creative Commons License 27335

Nen a Te hibád. Manapság nagyon érdekes az információ áramlás idelent...

Előzmény: W007W (27334)
W007W 2014.11.11 Creative Commons License 27334

Akkor sorry. Én ezt hallottam...

Előzmény: hungeri (27330)
HBweb hu 2014.11.10 Creative Commons License 27333

Nagyon zárójeles kérdés egy mai, orrom előtt történt majdnem tragikus baleset kapcsán: az MKW-s rendszámsorozat tagjaiban van-e ajtófék és szokott-e működni?

Svatopluk 2014.11.10 Creative Commons License 27332

Azért az sokat elmond, hogy a Citadellek már a garancia lejártát sem várják meg a széteséssel...

És valamit megneszelhettek, mert megint elkezdték udvarra gyártani a sz@rjaikat.

JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27331

Szívesen. :)

"Ezek az ambassadorok jelenleg kinek a tulajdonát képzik, azaz kitől bérli őket a Tüke?"

Látod,ez jó kérdés. :)

Előzmény: HBweb hu (27329)
hungeri 2014.11.10 Creative Commons License 27330

Semmi köze hozzá...

HBweb hu 2014.11.10 Creative Commons License 27329

Köszönöm a reggeli segítséged, egész jó arányban sikerült lövöldöznöm.

Ezek az ambassadorok jelenleg kinek a tulajdonát képzik, azaz kitől bérli őket a Tüke?

JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27328

Ha ilyeneket csinálnak,akkor egyet értek(azt el is felejtettem,hogy a felújított C56-ukat sem tették még tudtommal fordára,ami megint elég nagy luxus). :)

Előzmény: lobbanórotor (27325)
JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27327

És a csarnoktól üresben megy vissza Uránba vagy hogy van ez(vagy Főpályások csinálják)?

JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27326

"A 13 db Ambassadoron történt valami? (pl. ablakcsere?"

Átfóliázták őket Tükezöldre. :) Amúgy maradtak ablak nélkül,kicsi klímával,több bosszantó hibával.Az egyik cikkben azt írták,hogy év végéig bérlik őket,majd megveszik őket(gondolom, ha kapnak rájuk hitelt)

Ha már Citadellek:ezeknek nincs valamilyen előírás a karbantartására?Napokbeli tapasztalatok:kapaszkodók,felső oldalburkolatok(egyikben madzaggal volt felkötve) kilazulva(csavarok elveszve vagy meg kellene húzni őket).Volt,amelyikben alufóliával volt a leszállásjelző üzemen kívül helyezve és olyan is,amelyikben már 415-ös leszállásjelző volt...De az egyik 1hónapja üzembe helyezett zöldség karfája is majdnem a kezemben maradt...

Előzmény: Ivoa (27321)
lobbanórotor 2014.11.10 Creative Commons License 27325

Komlót meg kell szüntetni. Csinálja Pécs a vezénylést. 

JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27324

JLW-480-->MNL-980

Hát beszarok a komlóiakon:kapnak 2 hosszabb járat végzésére alkalmas kocsit(klíma,olvasólámpa,dupla üveg stb),erre ők hova teszik,hát Pécs-Komlóra(ha ehhez még hozzáveszem,hogy kb. ugyanilyen EC12 meg Kárász és Köblény között jár,és akkor mondja a bécsi expressz olvtárs,hogy normális emberek dolgoznak a volánnál).És Pécsről Szekszárdra,Kaposvárra továbbra is Halas üléses C56-ok is járnak. :(

MPS-346-->KZX-008

JLW-498-->HLD-871

Előzmény: JLW-470 (27298)
< R o d o l f o > 2014.11.10 Creative Commons License 27323

MKZ-577 állományból törölve.

Előzmény: JLW-470 (27312)
Dante001 2014.11.10 Creative Commons License 27322

Eddig a médiában mindig a 4 milliárdos MNB hitelről volt szó, most arra várnak.

Előzmény: Ivoa (27321)
Ivoa 2014.11.10 Creative Commons License 27321

Pécsi dolgokban tanult urakat kérdezném, hogy jelenleg hogy áll a buszcsere?

Jött ugye:

- 2013 áprilisában a négy proto Citadell

- 2013 májusában MIY-875, első kék Citadell

- 2013 augusztusában MKW-... tizenöt Citadell

- 2013 októberében MMT-... öt Econell és öt Citadell

összesen 35 busz

- 2014 elején öt zöld csuklós Volvo 7900

összesen 40 busz

- Itt volt a cseh rendszámos, fehér bemutatóbusz 7700

- valamint az MBK-620, világlátta hibrid Volvo

Érkezett 4 Van Hool 308, amit a Tüke megvett (ha jól értettem?)

valamint 13 Ambassador

A tulajdonjogok érdekelnek még.

- Ugye az 1,2 Mrd-os hitelből 700M ment a 15 MKW- Citadellre, 5 a MOS- Volvokra.

- A többi (18+2) Credo megvételére mintha lett volna valami tender, de nem tudom, ez végül megtörtént-e, vagy nem volt hozzá finanszírozó?

- A Van Hool 308-akat végül megvették? Egy pecsma cikken mintha ez lett volna, a lenti linken azonban még az van, hogy csak bérlik. http://www.pecsma.hu/pecs-aktual/ujabb-buszok-erkeznek-pecsre/

- A 13 db Ambassadoron történt valami? (pl. ablakcsere?) Meddig maradnak?

Köszönöm előre is!

Racilaci 2014.11.10 Creative Commons License 27320

Jujj. Ez a három indulás arra a néhány megállóra + hétfői speciális menetrend így elég súlyos.

W007W 2014.11.10 Creative Commons License 27319

Mehetett volna simán a 4-es vonalán is...

De én még mindig azt a megoldást támogatnám hogy a régi 4-es útvonalán kellene egy plusz járat ami az Árkád után visszafordul a Vásárcsarnok felé. Csak a 7-8 perces ütembe nehéz beletenni, ha csak nem úgy hogy 5-5-5 perc lenne csúcsban. de ehhez kicsit módosítani kellett volna a 4-4Y menetrendjét azokban az időszakokban.

Előzmény: hory004 (27318)
hory004 2014.11.10 Creative Commons License 27318

És ezt ki fizeti?

Nem lett volna egyszerűbb a 20-ast betologatni ezekbe az időpontokba és ott hagyni a Mártírok útján?

Egyedül a Szabadság u. Nagy Lajos keresztbe lehetett volna egy megállót faragni, de az sem lett volna szükségszerű.Főpálya mellett ott a Rét utca, +50 méter gyaloglás

Vásárcsarnok, helyett meg Autóbusz áll. az a diákoknak még jobb is.

trizs77 2014.11.10 Creative Commons License 27317

Már megint ?

Most hányadszor ?

Előzmény: bendeguz90 (27316)
bendeguz90 2014.11.10 Creative Commons License 27316
W007W 2014.11.10 Creative Commons License 27315
JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27314

Megfigyelnéd nekünk,hogy mi került oda? :)

Előzmény: vt976 (27300)
JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27313

Nem panaszkodhatsz,legalább megismerkedsz a teljes buszparkkal. :)

Előzmény: hory004 (27299)
JLW-470 2014.11.10 Creative Commons License 27312

BPV-086,JVU-811,MRL-899:Főpályás csuklós vonalak(14,21A,30,55,71,72,73)

JVU-809:úgy rémlik Kertvárosból induló csuklós vonalak

MIY-695:Főpályás szóló vonalak,de lehet az FLX-970-hez hasonló is

FLX-970:főleg 27,40,28

MKZ-t rég nem láttam,a KOX meg tartalék elvileg,szóval bárhol előfordulhat

Előzmény: HBweb hu (27311)
HBweb hu 2014.11.10 Creative Commons License 27311
T. Szakemberek!

Úgy tűnik, sikerül ma ellátogatnom Baranya fővárosába. Nem lesz sok időm, de lövendő annál inkább. Tudnátok segíteni abban, hogy MA az alábbi kocsikat mely vonalakon keressem?

BPV-086, MKZ-577, KOX-730, JVU-809, 811, FLX-970, MRL-899, KUY-842, 848, MIY-695. Továbbá a kis Vh-kból mennyi közlekedik?

Előre is köszönöm segedelmeteket!
trizs77 2014.11.10 Creative Commons License 27310

Na még ezt is kifelejtem belőle...............:-))

Előzmény: EKM-765 (27309)
EKM-765 2014.11.10 Creative Commons License 27309

Sic transit gloria mundi.

Előzmény: trizs77 (27308)
trizs77 2014.11.10 Creative Commons License 27308

OFF

Mostanában** persona non grata vagyok az ilyen konferenciákon.

Általában kapok meghívót, előtte való este..............:-)) amikor már nem tudok se odamenni, se felszólalni.

Kaptam is meg nem is..................:-))

sit gloria mundi.

Valamikor még írtam a most ott előadóknak előadásokat, mostanra már felnőttek, vagy saját maguk írják, vagy másokkal íratják.

Ez az élet rendje.

-------------

** = a szem.száll törvénytervezethez írottakat (véleményt) nem bocsátják meg...........:-)))

ON

Előzmény: FOMA (27307)
FOMA 2014.11.10 Creative Commons License 27307

Te nem voltál itt a konferencián? Sérelmezem, hogy a vezérigazgatónk meglátogatott utána, Te viszont nem.:-)

Előzmény: trizs77 (27306)
trizs77 2014.11.10 Creative Commons License 27306
trizs77 2014.11.10 Creative Commons License 27305
BPO-105 2014.11.10 Creative Commons License 27304

Nem, hanem az azonosítók ügyében. Eddig ahogy néztem, növekvő sorrendben kapták a felszabadult azonosítókat, és mit tesz Isten, a 92 (MVS-545) és a 113 (MVS-548) között pont kettő kimaradó volt, a 104 és a 111.

Előzmény: lobbanórotor (27303)
lobbanórotor 2014.11.09 Creative Commons License 27303

Olyan értelemben, hogy nem lesz még kettő? 

Előzmény: BPO-105 (27289)
lobbanórotor 2014.11.09 Creative Commons License 27302

Szóval nem ugyanaz a flotta, mint amiből a Pannon gépei vannak. Pedig elsőre az tűnt logikusnak. 

Előzmény: < R o d o l f o > (27301)
< R o d o l f o > 2014.11.09 Creative Commons License 27301

"Ambassador: ex Veolia Transport Limburg (esetleg ex Breng, ha a tavaly óta Pécsett álló gépek is köztük vannak)"

ex Breng

a VH-k stimmelnek.

Előzmény: lobbanórotor (27293)
vt976 2014.11.09 Creative Commons License 27300

Szerintem a Mohács-Dombóvár-Kaposvár járatot is Crossway csinálja. Legalábbis péntek délután azt láttam Kaposváron a 3-as kocsiálláson.

Előzmény: hory004 (27284)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27299

Nekem van egy olyan érzésem, hogy majd lesz alkalmam Crossway-jel is kipróbálni, de erről olyat kell kérdezni akik "éppen a jól megérdemelt hétvégi pihenőjüket tartják." :))

Előzmény: JLW-470 (27297)
JLW-470 2014.11.09 Creative Commons License 27298

Nekem is ez remlétt.Akkor vegyesben csinálja ezt Komló és Mohács(vagy a 980 átkerült Komlóra)?

Előzmény: HSW-930 (27295)
JLW-470 2014.11.09 Creative Commons License 27297

Győrbe Crossway vs LH12-ben én is inkább LH12-t küldenék(pedig tudod,én sem vagyok Credo fan)

"Az E95-ösök és Crossway-ek túlnyomó többsége meg megyén belüli járatokon kever"

Vagy éppen a jól megérdemelt hétvégi pihenőjüket tartják. :)))

Előzmény: Svatopluk (27291)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27296

Talán a JLW-480-at láttam többször, de a 20 perces Sexárdi malmozás eddig nem volt elég, hogy megnézzem :)

A 828-nak jó fej sofőrje(idősebbik) van.Nem beszélgettél vele?

Ma mentem vele először :) 

Előzmény: JLW-470 (27294)
HSW-930 2014.11.09 Creative Commons License 27295

JLW-480

Előzmény: JLW-470 (27294)
JLW-470 2014.11.09 Creative Commons License 27294

"A 980 Dunaújváros, mostanában ez is hetente változik, hogy C56 vagy ez."

C56 melyik szokott?

A 828-nak jó fej sofőrje(idősebbik) van.Nem beszélgettél vele?

Előzmény: hory004 (27290)
lobbanórotor 2014.11.09 Creative Commons License 27293

Ambassador: ex Veolia Transport Limburg (esetleg ex Breng, ha a tavaly óta Pécsett álló gépek is köztük vannak) 

newA308: ex GVU Utrecht 

Előzmény: Dante001 (27286)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27292

És ma nem az egyik Gup ment délután Kecskemétre, hanem az egyik omnicity, gondolom ott is csere volt, csak feltűnt, hogy a szokásos három E98-as helyett egysem volt bent :)

Előzmény: hory004 (27290)
Svatopluk 2014.11.09 Creative Commons License 27291

Tulajdonképpen oda az a legjobb választás. Komfortos utastér, kényelmes ülések, tekintélyes lábtér a hosszú útra, méretes poggyásztartók...

Az E95-ösök és Crossway-ek túlnyomó többsége meg megyén belüli járatokon kever. Én ezt soha nem fogom megérteni.

Előzmény: hory004 (27287)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27290

A 980 Dunaújváros, mostanában ez is hetente változik, hogy C56 vagy ez.

Amúgy ha ennek a fordáját ismeri valaki, nem férne bele a 13:10-es indulás a Gemences kocsi helyett (majd januártól :))

Az LH meg Győrbe, enyhe visszaesés a matchbox az E98-hoz képest, de nem volt annyira vészes, egy FEZ-nél pl jobb, utas szempontból :)

Előzmény: JLW-470 (27288)
BPO-105 2014.11.09 Creative Commons License 27289

Köszönöm!

(Nocsak, bejött a tippem a két MVS-re.)

Előzmény: < R o d o l f o > (27283)
JLW-470 2014.11.09 Creative Commons License 27288

Hova ment az LH12(kik ismerkedhettek meg vele)? :)

Jól látom,hogy az IC meg a 980(mert az elvileg meg mohácsi,aminek nem lenne ott keresnivalója)?

Előzmény: hory004 (27287)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27287

Igen.

De Zegre ma is EC12 ment...

Előzmény: JLW-470 (27285)
Dante001 2014.11.09 Creative Commons License 27286

Ambassadorokról, VH-król van valami eredetinformáció?

JLW-470 2014.11.09 Creative Commons License 27285

"a hátsó a MNY-828, csak fordacsere történt"

Csak mára volt csere? :)

Előzmény: hory004 (27284)
hory004 2014.11.09 Creative Commons License 27284

Megjöttek a Crosswayek :)

(a hátsó a MNY-828, csak fordacsere történt, amúgy Crossway lenne)

< R o d o l f o > 2014.11.09 Creative Commons License 27283

MVS-546: 104

MVS-547: 111

MVS-548: 113

MXY-010: 10

MXY-011: 11

MXY-012: 12

MXY-013: 13 ---> (ezért: BPV-122: 22)

Előzmény: BPO-105 (27281)
Nbbarcs 2014.11.09 Creative Commons License 27282

A 27273 és a 272789 hszek alapján biztosan nem, mert a negyedik busz a 010 lesz nem 014.

Előzmény: BPO-105 (27281)
BPO-105 2014.11.09 Creative Commons License 27281

Helyiektől kérdezem: jól sejtem a midikkel kapcsolatban, hogy 4451 -> 011, 4452 -> 012, 4453 -> 013, 4454 -> 014?

Továbbá kérhetek egy URH-rendszám párosítást is a 4 MXY-re és a három MVS-re? (Azaz 2-re, mert az 548 az 113, de a másikakra is van két tippem.)

hungeri 2014.11.09 Creative Commons License 27280

Nem súlyos.

Előzmény: pécsi ember (27275)
lobbanórotor 2014.11.08 Creative Commons License 27279

Előzmény: < R o d o l f o > (27278)
< R o d o l f o > 2014.11.08 Creative Commons License 27278

010, majd létezni fog...

Előzmény: lobbanórotor (27273)
lobbanórotor 2014.11.08 Creative Commons License 27277

A Pécsma lejjebb linkelt cikke szerint: "A Van Hool-ok a tervek szerint a belvárosi 44-es, valamint az alacsonyabb utasforgalmú vonalakon (mint például a 34-es, 35-ös és 36-os) is szállítják majd az utasokat."

Előzmény: trizs77 (27274)
trizs77 2014.11.08 Creative Commons License 27276

Igazi Dél-Dunántúli és közlekedés is.

http://index.hu/kerekagy/2014/11/08/drava_bicikliut_extremtura_horvatorszag/1/

pécsi ember 2014.11.08 Creative Commons License 27275

Balesetes!!!! Mi történt vele ?

Előzmény: hungeri (27271)
trizs77 2014.11.08 Creative Commons License 27274

Hová jár majd ez a 4 db midi ?

Magány-véleményem : Az európai midi autóbusz piacon, már kb. 15-20 éve, a legjobb minőségű midi busz a Van Hool 308/309.

Előzmény: lobbanórotor (27273)
lobbanórotor 2014.11.08 Creative Commons License 27273

Rendszám: mxy-011

Gyártmány: VAN HOOL
Típus: A308
Szin: ZÖLD
A jármű körözés alatt áll? NEM
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.
Forgalmi adatok: -
Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van

Rendszám: mxy-012
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.

Rendszám: mxy-013

Mi a negyedik? 010 nem létezik, 014 és 015 pedig nem busz. 

BPO-105 2014.11.08 Creative Commons License 27272

Csodás. Csak ezt a 4 midit nem értem - gondolom az utrechti flottáról van szó, de azok összesen voltak 4-en (4451...4454), és ebből az egyik már októberben bezöldült (igaz, csak most kapott rendszámot).

Előzmény: bendeguz90 (27269)
hungeri 2014.11.07 Creative Commons License 27271

Balesetes, gyógyul.

Előzmény: pécsi ember (27251)
bendeguz90 2014.11.07 Creative Commons License 27270

A napokba utaztam a 44-esen, ahol a holland midi volt beosztva, őszintén szóval az ülések magassága miatt nem éppen utasbarát busz.

bendeguz90 2014.11.07 Creative Commons License 27269
T.1000 2014.11.07 Creative Commons License 27268

Ez egy jó kérdés ez engem is érdekelne!!!!

Előzmény: pécsi ember (27251)
M62,306 2014.11.07 Creative Commons License 27267

JOB422, JOB442, JOB445 és JOB476 sincs már. A többi helyi 260-as és a maradék három 266-os még forgalomban van.

Előzmény: JLW-470 (27266)
JLW-470 2014.11.06 Creative Commons License 27266

Kezdődik:

Rendszám: JOB-456
Típus: 266.25 /82 FŐ/
Szin: FEHÉR
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.

Rendszám: AOB-602
Típus: 266.25 /82 FŐ/
Szin: FEHÉR

kristoof 2014.11.06 Creative Commons License 27265

Jól van jól van! Csak kérdeztem. :-)

Előzmény: lobbanórotor (27264)
lobbanórotor 2014.11.06 Creative Commons License 27264

Nem, Krisi, ez úgy hülyeség, ahogy van. 

Egyébként is (alig) használt, 5 éves buszokról beszélünk. Ha ezek újak lennének, már nem is ilyen homlokfallal érkeztek volna. 

Előzmény: kristoof (27263)
kristoof 2014.11.06 Creative Commons License 27263

Nem az a lényeg tééé! :-) Azt tudtam, hogy hadseregtől jöttek, csak azt mondták nekem, hogy ezek a mieink, csak a magyar honvédségnek nem kellettek! Amiben lenne is ráció, hiszen mindannyian ismerjük, hogyan kerültek a katonákhoz az Irisbusok. :-)

Előzmény: lobbanórotor (27261)
BPO-105 2014.11.06 Creative Commons License 27262

Az OFF szekeres gépek hátulján egy ideig még fenn volt ragacsos koszból a bwfuhrpark pont de felirat is...

Előzmény: lobbanórotor (27261)
lobbanórotor 2014.11.06 Creative Commons License 27261

Most mi ebben a furcsa? A Volánbusznál is 83 darab ex-Bundeswehr busz van. (Meg a Szekér Transznál még 5, ami a Pannon gépeihez hasonlóan szintén Irisbus, de nem Crossway, hanem Axer.) Időnként kiárulják a készleteket. 

Előzmény: kristoof (27259)
Svatopluk 2014.11.06 Creative Commons License 27260

Tudtommal a Bundeswehr-től jöttek.

https://www.flickr.com/photos/sludgeulper/4938673807/

Előzmény: kristoof (27259)
kristoof 2014.11.06 Creative Commons License 27259

Most ezek a Pannonos Crossway-ek tényleg a honi hadseregtől jöttek? Mert az érdekes lenne. Meg aztán hány van belőlük.

Galuska Galagonyovich 2014.11.06 Creative Commons License 27258

Mi van pókpéter mindenki kombájn csak te vagy traktor? Most mindenhol azt állítod te előre megmondtad, hogy ez így rossz lesz. Hát TE csináltad ezt az egészet! Már nem ragyog a csillagod és úgy látszik többszázezer oka lesz a tetteidnek!

P a P 2014.11.06 Creative Commons License 27257

Egyetértek. Az én járatlistám a te elveid alapján készült el akkor. Nem az került bevezetésre. 

A 44-es sűrítés helyett más javaslat volt... Ez lett belőle. Mindegy, most ennek örülünk :)

Előzmény: BPV-093 (27252)
JLW-470 2014.11.05 Creative Commons License 27256

Valószínűleg(Pécsen nem látni őket).

Előzmény: M41 2305 (27249)
JLW-470 2014.11.05 Creative Commons License 27255

MXL-825 is szigetvári távolságis lett(ma Zalaegerszegen volt)

MNY-779-->MNL-973

és akkor kizárásos alapon:MNL-973-->IXW-193

Előzmény: JLW-470 (27235)
ikarusman280 2014.11.05 Creative Commons License 27254

Semmi újdonság vele kapcsolatban, valószínű, hogy donor vagy selejt lesz.

Előzmény: peti_s (27248)
ikarusman280 2014.11.05 Creative Commons License 27253

Teljesen egyetértek, nagy baromság volt. Ha nekem van dolgom a belvárosban, a konzumtól 5 perc sétával bármelyik megállót el lehet érni. És ha a turistákra gondolunk, akkor ki az ki, minden múzeumhoz háztól házig busszal akar menni?

Előzmény: BPV-093 (27252)
BPV-093 2014.11.05 Creative Commons License 27252

Vajon értelme volt a 44-es járat sűrítésének? Teljesen kihasználatlanul közlekedik a járatok többsége. Amíg ilyen nyúlfarknyi vonal marad, nem is lehet számítani utasforgalom növekedésre. Annak lenne értelme, ha messzebbről jönne járat a belvárosba (Széchenyi térre és környékére), pl. Uránvárosból, Kertvárosból vagy a Budai-városrészből.

A másik dolog, hogy minek jár vasárnap reggel is fél óránként. Nincs utazóközönség ilyenkor. Jó lenne egyébként más vonalakon is különbséget tenni a szombat és a vasárnap között, mert szombat délelőtt lényegesen több az utas, mint szombat délután vagy vasárnap délelőtt. Vasárnap pont fordítva van, ott a délután erősebb, főleg, ha iskolakezdési nap előtt van. Kivétel a vásártér környéki vonalak. (Szombaton délelőtt még nyitva vannak az üzletek, vannak tanfolyamok, edzések, konferenciák, előadások, stb, amire mennek az emberek.)

pécsi ember 2014.11.05 Creative Commons License 27251

Sziasztok, Tudna valaki segíteni hogy a KGR-253-al mi van mert régen láttam ? Selejt vagy alkatrésznek szétszedték ? Köszönöm.

M41 2305 2014.11.05 Creative Commons License 27250

Tehát mind a 4 Merci?

Előzmény: M41 2305 (27249)
M41 2305 2014.11.05 Creative Commons License 27249

Mindkét kockamerci Komlón van akkor? IPP-776 és IIP-775 is? 

peti_s 2014.11.04 Creative Commons License 27248

Mi van a GSM-306-al, van valami változás?

Előzmény: JLW-470 (27243)
hory004 2014.11.04 Creative Commons License 27247
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27246

Ha odaküldik,akkor oda fog menni. :)

A héten eddig Bajára járt,pótolja az egyik LH12-t.

Előzmény: setra415HD (27244)
lobbanórotor 2014.11.04 Creative Commons License 27245

Büszke is vagyok arra a képemre, amin a JLW-473 még az eredeti fényezésével, de már kijelzővel, Mecseknádasdra kiírva látható. :) Nagyon király busz lenne, ha nem lett volna lekenve fehérre. 

Szerintem amúgy azért van még mindig az eredeti helyén, mert aki hajtja, az erről akar majd nyugdíjba menni (természetesen nem ismerem az illetőt, de a BPT-414 esetében konkrétan tudom, hogy ezért van meg még mindig). :) 

Előzmény: JLW-470 (27240)
setra415HD 2014.11.04 Creative Commons License 27244

Köszi.

Akkor jól értem, hogy az egyik 12m-es Crossway fog Bp-re járni, vagy belekavarodtam? :)

Előzmény: JLW-470 (27243)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27243

Eddig távolsági tartalék volt(rásegítőben és helyettesítésként ment eddig),és most lett pesti fordás(GSM-306 exét kapta)

Előzmény: setra415HD (27241)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27242

Erről még nem tudok nyilatkozni,mert csak ezeket láttam eddig. :)

Ezek is vegyesen vannak:valamelyik már utastájékoztatással felszerelt,valamelyik meg még táblás.

Előzmény: lobbanórotor (27239)
setra415HD 2014.11.04 Creative Commons License 27241

"KIN-843-->MXL-817"

KIN-843 hova járt eddig? Nem Bp-re?

JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27240

Nem hiszem,hogy gondolták volna akkor,hogy 20év múlva még mind fordás lesz.Bár lehet,hogy tévedek(majd Kuvik kijavít :D),de nekem úgy rémlik,hogy a 816 meg még ráadásul az eredeti(1.) helyén dolgozik ma is. :)

Előzmény: lobbanórotor (27237)
lobbanórotor 2014.11.04 Creative Commons License 27239

Akkor úgy van a Crosswayek elosztása, hogy ötöt kapott Pécs, kettőt Mohács, kettőt Siklós és egyet Szigetvár? 

(Már ha a rendszám szerinti sorrendet nézem és ki kell találni a többit.) 

JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27238

Eddig azt hittem,hogy csak a sofőr nem találta az éjszakai fény kapcsolóját...

Azt kifelejtettem az előzőből,hogy a JLW-498 helyett a HLD-871 volt(ez érdekes csere lenne),és remélem a JOY helyére meg csak kerül legalább egy E95(hogy ne kelljen már vele Keszthelyre járni).A komlóiakban meg sajnos nem kellett csalódnom...

Előzmény: W007W (27234)
lobbanórotor 2014.11.04 Creative Commons License 27237

Majd november 30.-án lesz a 20 éves évforduló, de amúgy igen, nagyjából most esedékes. :) 

Nagy szerencse, hogy még mind a 12 szóban forgó busz megvan és közlekedik. 

Előzmény: JLW-470 (27236)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27236

"Az EWS-széria 816-tól 827-ig tartott, csak emlékeztetlek. :D "

Tudom,csak nagy a hasonlóság. :D Meg 20éves évforduló is van. :)

Előzmény: lobbanórotor (27233)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27235

Kezdjünk bele a csere-berékbe:

KIN-843-->MXL-817

KCK-042-->MXL-821

FSJ-909-->MXL-822

MNY-785-->MXL-824

MNL-981-->MXL-826

GBS-084-->KIN-843

JLW-469-->GBS-084

LKC-193-->HBD-017

MPS-342-->LKC-193

KZX-008-->JLW-471

LMH-672-->MNL-981

IXW-193-->MNY-779

BRZ-244-->MNY-785

IXW-193 a 15:00-ás mislenyit csinálta(aki tudja,hogy ez melyik fordájában van,az megmondhatja mi helyére került)

GOW-292 is elkészült(a sötétben nem láttam rendesen,de úgy tűnt,mintha a belteréhez nem nyúltak volna sajnos és klímát sem kapott).A kockamerci visszakerült Komlóra.

Bonyhád felé szépen javítottak a szolgáltatási színvonalon(mondjuk én még Mohács felé is minimalizálnám az EC-k számát). :) Talán nem hiába jártatjuk itt szánkat. :)

W007W 2014.11.04 Creative Commons License 27234

Az olvasó lámpát és az éjszakai fényt hiányolom belőle nagyon, de a többi majd holnap kiderül.

Előzmény: JLW-470 (27232)
lobbanórotor 2014.11.04 Creative Commons License 27233

Az EWS-széria 816-tól 827-ig tartott, csak emlékeztetlek. :D 

Egyébként már beírtam, hogy 817-től 826-ig vannak a Crosswayek. 

Előzmény: JLW-470 (27232)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27232

Összességében sztem jó kis helyközi buszok ezek olyan 1-2 órás utakra.Dupla üveges,kényelmesek az ülések(picit lehetne nagyobb távolság is köztük,de én még viszonylag kényelmesen tudtam benne utazni/az ülés kialakítása,formája jó+háttámla is párnázott,nem kemény/),jó a fűtés.Ami viszont nekem nem tetszett,hogy nincsenek állítható légbefúvók az ülések fölött és nincs olvasólámpa.Kb olyanok,mint a Gemences Intourok(azzal a különbséggel,hogy itt végig van radiátor és nem kell megfagynod benne).

Nem emlékszem,hogy volt-e már:láttam MXL-817-et és MXL-826-ot is,így gondolom e között vannak(hasonlóan az EWS szériához :D)

Előzmény: lobbanórotor (27217)
W007W 2014.11.04 Creative Commons License 27231

Tényleg mekkora ötlet hogy minden vonalnak, vonal csoportnak lehetne saját színe! :)

Előzmény: wsz001 (27228)
JLW-470 2014.11.04 Creative Commons License 27230

"többnyire kék színű Credókkal"

Manapság jóval kevesebb Credo jár rajta,mint a beindulásakor.

Előzmény: wsz001 (27229)
wsz001 2014.11.04 Creative Commons License 27229

És ha valaki azon gondolkodna, hogy akkor a 4-4Y rogyásig sürített szólós vonal maradjon, vagy kicsit ritkábban, vagy közel ugyanakkora sürűséggel közlekedő csuklós vonal legyen, akkor én azt mondanám maradjon szólós, rogyásig sürítve, többnyire kék színű Credókkal, mert ez a 4-4Y és kész. :))

Előzmény: wsz001 (27228)
wsz001 2014.11.04 Creative Commons License 27228

A 4-4Y esete meg azért nagyon érdekes szerintem, még országos viszonylatban is, mert egész egyszerűen (és nevezzetek nyugodtan hülyének), de ennek a járatnak mintha egyfajta márkaértéke is lenne. Ami valljuk be őszintén, hogy a közösségi közlekedésben azért nem egy gyakori eset, és ezzel baromira nem számolt senki, amikor ezek a vonalak meg lettek alkotva.

Tehát ha Tüke valami elborult ötlettől vezérelve külön arculatos vonalakat szeretne (mint Bp-n a 7-173 gyors anno), akkor szerintem nem sokat kellene vitatkozni azon, hogy erre a 4-4Y vonal szolgálna rá.

Ez egy nagyon érdekes dolog különben szerintem...

Előzmény: wsz001 (27225)
wsz001 2014.11.04 Creative Commons License 27227

Anno amikor a 73-as járatcsalád be lett vezetve, nagyon sokan jajjveszékeltek itt a környéken, hogy mivel a belvárosból fog jönni a busz, teljesen kiszámíthatatlan lesz majd a menetrend. Aztán eltelt azóta már jópár hónap, és néhány elszórt kivételtől eltekintve, 2-3 perces késéssel néha maximum, de jön a busz.

Mondjuk az megjegyzem, hogy amikor csak délután volt 71-es meg 72-es Kertvárosból, akkor tényleg volt +/- 10 perces sietés/késés is elég gyakran, tehát valamilyen szinten nem volt alaptalan a hiszti.

wsz001 2014.11.04 Creative Commons License 27226

Bocsi a szóismétlésért néhány helyen, még nem ittam kv-t... :)

wsz001 2014.11.04 Creative Commons License 27225

Én azért azt gondolom, hogy az esetek 90%-ban nem feltétlenül kell a spanyolviaszt újra feltalálni.

Meg kellene nézni, hogy adott napszakokon, adott viszonylaton 80-90%-os megbízhatósággal milyen kapacitású jármű a való. Tehát mondjuk alapjaiban. Ettől persze függetlenül adódhat olyan alkalom, amikor egész egyszerűen a nagyobb városi közlekedés sajátosságai miatt, egész egyszerűen nagyobb utascsoport verődik össze, melyet a lehetőségekhez mérten kell kezelni, vagy annyira akut, hogy nem lehet. A maradék pár, azért vonalanként igen eltérő nagyságú százalék az, ami olyan utasáramlás, ami azért nagyjából előrejelezhető. Szerintem jó példa erre a 71-es esete, mert azt nagy átlagban délutánonként simán szólósítható vonal lenne, kivétel azokat a főként koradélutáni időpontokat, amikor sok diák végez egyszerre az 508-as suliban. Ezt a részt meg azt hiszem elég nagy magabiztossággal lehet kezelni úgy, hogy egész egyszerűen az önkormányzati cégek (jó a sulik például már átmenetek) egész egyszerűen leegyeztetik, hogy mikor van kicsengetés, becsengetés, munkáltatók esetében műszakkezdés. Ehhez mérten lehet úgymond napszakon belül is megjósolni nagyjából, hogy lehet a 14.15-ös járat szellős szóló, de a 14.30-as az már kihasznált csuklós például...

Az ilyen vásáros szituációkban meg abszolút elgondolkodtató megoldás lehetne, ha a nagy utaskoncentráció miatt egyes járatok egész egyszerűen vásári időszakban arra mennének és kész. Talán Budapesten, vagyis Budaörsön a 40-es buszcsaládnak volt olyan vonalvezetése, ami hétköznap eltért a hétvégitől. A hétvégi, akkoriban talán 140-es buszok kijelzőjén ott volt alul a zárójelben, hogy (Szivárvány utcán át). Akár Pécsen is el lehetne gondolkodni azon, hogy lenne-e igény arra, hogy óránként esetleg 1-1 73-as járat a vásártér felé közlekedjen, vagy 23-24-es akár...

Tegnap pont jöttem haza éjjel 973-assal és két felszálló sofőr arról beszélgetett, hogy mekkora lecseszést kapot valaki 3 perc késés miatt, talán 23Y-as járatba. Ez meg egész egyszerűen azt hiszem szemléletmód kérdése, hogy egy Pécs méretű városban milyen színvonalú a forgalomirányítás minősége...

Előzmény: bendeguz90 (27220)
M41 2305 2014.11.04 Creative Commons License 27224

Sőt még Irizar is. :-) Azért kicsit megnyugodtam a hétvégi komlói utam során. A VDL-eket javarészt csak-csak helyiben járatják, nagy meglepetés az, hogy működik az első és oldalfali viszonylatjelző, a hátsó viszont természetesen nem. Ettől függetlenül találkoztam VDL-el Komló-Magyarszék-Liget és Dombóvár-Jágónak-Sásd viszonylaton is vasárnap.

A csuklós visszakerült, vártam, hogy a csúcsban bedobják 9-esbe. :-)))) Azt hiszem ott is ragadt volna...

Előzmény: Racilaci (27201)
W007W 2014.11.04 Creative Commons License 27223

Mesélj melyik része tetszik?

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (27216)
Mohácsi Ikarusos 2014.11.04 Creative Commons License 27222

Elférni rajtuk ellehet, bár az ülések nagyon zsúfoltan vannak, ezáltal a két szék között nagyon lecsökken a hely, de mondom kibírható.

Előzmény: lobbanórotor (27217)
BPO-105 2014.11.03 Creative Commons License 27221

Kép van már róla?

(a próbarendszámoson kívül)

Előzmény: JLW-470 (27208)
bendeguz90 2014.11.03 Creative Commons License 27220

Lehet, hogy nem olyan zökkenőmentes a Tüke és a Pécs és Térsége Közösségi Közlekedéséért Egyesület viszonya? :)

Előzmény: BPV-093 (27219)
BPV-093 2014.11.03 Creative Commons License 27219
hory004 2014.11.03 Creative Commons License 27218

Bonyhád után láttam szembe jönni Sexárd felől, szóval nem Baranyában, csak gondoltam a topik elbírja a plusz infót :)

Előzmény: JLW-470 (27215)
lobbanórotor 2014.11.03 Creative Commons License 27217

És elférni rajtuk? 

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (27216)
Mohácsi Ikarusos 2014.11.03 Creative Commons License 27216

Valami eszméletlen jó buszok a Crosswayek. Jöhetne még vagy 100. :)

JLW-470 2014.11.03 Creative Commons License 27215

"sőt egy (nem inkább A ?) gemences is"

Pannonos járaton vagy Tolnából lehetett itt járaton? :O

"Crossway ment Bajára, IC12 Dunaújba"

1nap után még nem akartam írni,hogy mit mi helyett láttam.De úgy tűnik pl,hogy a szigetvári IC12 áttette a székhelyét Komlóra.

Előzmény: hory004 (27214)
hory004 2014.11.03 Creative Commons License 27214

Tegnap is kint volt egy 266-os, sőt egy (nem inkább A ?) gemences is. Crossway ment Bajára, IC12 Dunaújba.

Előzmény: JLW-470 (27213)
JLW-470 2014.11.03 Creative Commons License 27213

Elkezdtek dolgozni a Crosswayk. :) Valószínűleg nagyobb kocsivándorlás lesz mostanában.

Amúgy ma "jó" nap lehetett cégeinknél:Pannonnál szolgálatra fogták még egy kicsit a JOB-440-et,a Tükénél meg DUD,KAZ is dolgozott. :)

JLW-470 2014.11.03 Creative Commons License 27212

Azokat még nem láttam(egyelőre elég 3 midi).

Előzmény: Ratbus (27210)
BPD-017 2014.11.02 Creative Commons License 27211
Korábban írtad, hogy a zsákfalvakat alig pár kilométeres utakkal össze lehetne kötögetni, új buszvonalakat vagy jobb menetrendet létrehozni. Honnan teremtenél elő rá pénzt? Csak n&#232;hány ilyen apróságon buknak el a dolgok... Egyébként nem hangzik rosszul, amit írsz. De kb. Andersen bácsi meg a Grimm fivérek szintje.
Előzmény: Fejleszt (27204)
Ratbus 2014.11.02 Creative Commons License 27210

Tényleg, abból jön a másik 3 is?

Előzmény: JLW-470 (27208)
Kuvik76 2014.11.02 Creative Commons License 27209

Azért azt a hétvégét inkább nevezzük vasárnapnak, mert arra igaz amit írtál, és csak de-re/4.45,6.00,7.00,8.00,9.00,10.00,11.30,12.00,12.30,14.00,15.10,16.30.../

Szombaton mennk fél óránként 16.30-ig.

Ha jól tudom vasárnap de többet várnak egy óránál - van némi torlódás -Hetény felől is jön busz.

Amúgy vasárnap de nincs sok járat /tök mindegy, h Pécsen dekkol a busz v.Komlón/

Nem /csak/ Pécs-Komló-Pécs kanyarok vannak, hanem egy-két "falusi telephelyes" kocsi csinál egy Pécs-Mánfa-Komló kört / pl. belvárdi kocsi 8.00 és vissza 10.30  /

Talán "erre jár" Valaki, aki közelebbit tud mondani, és pontosabban leírni

nekem ez most nem megy táblagépen, csak qrva lassan,, és........ bocs' ebéd...

Előzmény: W007W (27206)
JLW-470 2014.11.02 Creative Commons License 27208

Van Hool midi is meg lett keresztelve: MXY-012 :)

JLW-470 2014.11.02 Creative Commons License 27207

Az említett példában semmi sem indokolja az együtt közlekedést(ha csak nem az,hogy basszunk ki az emberekkel),főleg a hétvégit.

"de a közlekedésben nem hülyék dolgoznak, még ha előszeretettel gondolja ezt mindenki."

Én nem gondoltam,hogy hülyék dolgoznak ott. :)

Előzmény: Wiener Walzer EuroNight (27172)
W007W 2014.11.02 Creative Commons License 27206

Nos a mostani vita is egy kis módosításból indult. Nem azt mondtam hogy a Pécs-Komló járatot forgassák be helyibe hanem egy sokkal egyszerűbb dolgot hogy miért nem indul 15 perccel később a busz Komlóról hétvégén, amivel elkerülhető hogy közel 1 órás pihenők legyenek a fordákban. A helyközi és helyi közlekedés sajátosságaiból adódva más típusú járműre van szükség, többek közt ezért sem keverném a kettőt. 

Azt viszont könnyen el tudom képzel a közeljövőben hogy ha a három volántársaság összeolvad hogy a Pannonos kocsi pl egy két-három órás kiállásban Bonyhádon vagy Szekszárdon megy egy rövidebb kört valamelyik faluba, hisz ez növelné a költséghatékonyságot. 

Wiener Walzer EuroNight 2014.11.02 Creative Commons License 27205

"Azon még nem gondolkoztatok el, hogy miért tart ott ez az ország, ahol? Miattatok! Mert az emberek állandóan azt szajkózzák, hogyan nem lehet."

Senki nem azt szajkózza miért nem lehet, csak pár bökkenőt, amit szerinted simán meglehet oldani felvázolunk, hogy nehogy bilibe érjen a kezed és kellemetlenül érezd magad utána. A helyi közlekedést sokkal könnyebb megszervezni, mint a helyközit, ezt sose felejtsd el. Sokkal több olyan tényező játszik, amire te még álmodba se tudsz gondolni pedig napi szinten létezik.

" de a fejlődést úgy sem fogjátok tudni megállítani. Amikor pedig pár év múlva bevezetik azt a rendszert amiről beszéltem, akkor remélem vissza emlékeztek erre a napra. Mert ha hiszitek, ha nem, ez a rendszer működni fog."

Senki nincs a fejlődés útjába, de ne akarjunk már csak azért ütemes menetrendet csinálni, mert az olyan f.sz., aki így gondolja az NINCS tisztában az adott környék közlekedésével. Lásd Debrecen-Nagykereki vasútvonal és hozzá kapcsolódó infra. (Érdemes lenne utána kérdezned ott miképp alakult ki a jelenlegi rendszer, milyen kínok között. Csak mert azok kezébe, akik ott megcsinálták előbb adnám oda a megrendelő helyébe a tervezési lehetőséget, mint neked.)

Egy Pécs-Komló vonalra az ember könnyen kitud alakítani bármiféle menetrendet, mert ott van utas bőven. (Ugyan így Pécsvárad felé is.

Pár hsz. korábban írtad a lépcsőzetes munkakezdést, na abból is látszik, hogy nem érzed egyiknek se a súlyát, egyik időpont üti a másikat. Kicsit próbálj meg reálisan gondolkodni.

Fejleszt 2014.11.02 Creative Commons License 27204

OFF.

Azon még nem gondolkoztatok el, hogy miért tart ott ez az ország, ahol? Miattatok! Mert az emberek állandóan azt szajkózzák, hogyan nem lehet.

Az igazság az, ha igazán hozzá értők lennétek, akkor értettétek volna a hozzászólásaimban a lényeget, ehelyett elkezdtétek szajkózni, hogy miért nem valósítható meg.

Nem baj, lehet hülyének nézni, elmondani bárminek, de a fejlődést úgy sem fogjátok tudni megállítani. Amikor pedig pár év múlva bevezetik azt a rendszert amiről beszéltem, akkor remélem vissza emlékeztek erre a napra. Mert ha hiszitek, ha nem, ez a rendszer működni fog.

Tibor! Ismerem a mai viszonyokat. Már az elején leírtam, hogy ezen változtatni kell. Hogy miért? Mert meg fog dögleni a tömegközlekedés, ha ezen az úton halad tovább. Én arra tettem javaslatot, hogyan lehet megcsinálni. A nevemet meg pont nem fogom megadni. Igen, álarc mögé rejtőzöm, hogy a magadfajta szőrszálhasogató emberek ne találjanak meg. De ha élsz még (gondolom fogsz) pár évet, akkor biztos látni fogsz engem néhányszor.

ON.

Előzmény: htibor (27199)
trizs77 2014.11.02 Creative Commons License 27203

A közlekedési alap ismeretek megszerzését, anno a közlekedési középiskolák I.évfolyamán (15 éves kor) tették meg.

Ilyen iskolák ma már nincsenek, de ugyaez autodidakta módon, ma is elsajátítható.

Előzmény: Fejleszt (27190)
FOMA 2014.11.01 Creative Commons License 27202

E98 még nem járt Komlón helyiben, de a GBS-083 komlói korában igen. Reflexből szerelték fel rá a lyukasztót, ahogy odakerült.:-)

Előzmény: W007W (27197)
Racilaci 2014.11.01 Creative Commons License 27201

Balatonfüreden nem ritka az E98-as helyijáraton-:)

Előzmény: W007W (27197)
Racilaci 2014.11.01 Creative Commons License 27200

A felsorolást pedig még ki lehetne egészíteni, hogy mindezt Komlón megcsinálni, amelyik város Esztergommal és Bajával együtt kb. a volános helyi közlekedtetés állatorvosi lova. Majd épp itt fog innovációba belefogni az ezerszer megszopatott Pannon.

Előzmény: htibor (27199)
htibor 2014.11.01 Creative Commons License 27199

"De ha még az is, akkor egyszerűen meglehet hirdetni, hogy a pécsi buszok 8-as járatban tovább közlekednek Szilvás felé, majd ismét Pécsre. Kommunikáció. De gyanítom, mivel elfogadja a helyi bérletet a pannon, ezért megoldható ez a 8-as buszon is."

Az elmúlt napok hozzászólásai alapján:

1. Javaslom, hogy kicsit tanulmányozd az államigazgatás, közigazgatási rendszer jelenleg kialakult állapotát, helyzetét és ok-okozati viszonyát.

2. Javaslom, hogy kicsit tanulmányozd a közlekedéspolitika jelenlegi helyzetét.

3. Javaslom, hogy kicsit tanulmányozd a helyi/helyközi közlekedés finanszírozás-megrendelés-fenntartás témakörét, akár úgy is, hogy az elmúlt 4-6-8 év fórumtermését kb. 30-35 topicban végigolvasod, sok hasznos ismeretet tudsz magadra szedni.

(Nem 3 perc lesz, néhány heti hideg élelem erősen javallott)

4. Ha már nekiállsz dicsekedni, hogy bejártad az országot és mély alvásból fordított betűsorrendben vágod a Baranya megyei településeket fél lábon állva ugrálva - igen, tudom, hogy túlzok, erre nem kérek negatív reakciót - akkor a világraszóló ötletek mellett egy nicknévről, amihez nem köthető emailcím, néhány személyes emberhez kötődő dolgot is meg lehet ismerni? Csak hogy mégis ki az, aki a kisujjából 10-50-100 ember munkáját fél perc alatt képes lenne az adott körülmények, az adottságok, a lehetőségek mellett elvégezni és berobbanni a köztudatba?

Köszönöm.

Előzmény: Fejleszt (27196)
BPD-017 2014.11.01 Creative Commons License 27198
Street View volt már pár hiányzó falu esetében, de azt nem szoktam beleszámolni a bejárásba. :) Egyébként köszi a felajánlást, de túraútvonalat én is tudok gyártani magamnak. :)
Előzmény: Fejleszt (27195)
W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27197

Persze és akkor mint ma is E98-sal izgi lenne menni Komló helyit, hagyjuk már ezt, a kettőt nem kell összekeverni, max a csatlakozásokat rendbe tenni...

Előzmény: Fejleszt (27196)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27196

Anno 1-2 éve tárgyaltam a komlói polgármesterrel, és rákérdeztem (persze tisztában voltam vele) és azt mondta, hogy helyi bérlettel lehet használni a helyközi buszokat. Innentől kezdve, már nem akkora bukta.

De ha még az is, akkor egyszerűen meglehet hirdetni, hogy a pécsi buszok 8-as járatban tovább közlekednek Szilvás felé, majd ismét Pécsre. Kommunikáció. De gyanítom, mivel elfogadja a helyi bérletet a pannon, ezért megoldható ez a 8-as buszon is.

Előzmény: Wiener Walzer EuroNight (27194)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27195

Üdv.

Félre értés ne essék, nem jártam be az összeset személyesen. 301 településből kb. 200-ban jártam. Egyébként a maradékot Street View-val jártam be. Kb. 10 éve járom az országot és a megyét, a legtöbb településen túra alkalmával voltam.

Voltam több olyan faluban is, ahol hétvégén nincs busz (legtöbb esetben hétvégén utaztam). Pl. Sásd-Vázsnok-Felsőegerszeg-Varga-Liget-Magyarszék túraútvonalon.

Egyébként szívesen felajánlom, ha adsz elérhetőséget, és elmondod, hogy melyek azok a falvak, ahová elszeretnél jutni, akkor készítek neked útvonal javaslatot (már ha szeretsz túrázni, mert ha nem akkor csak a busz marad). :D

Előzmény: BPD-017 (27193)
Wiener Walzer EuroNight 2014.11.01 Creative Commons License 27194

"Ha jól megtervezik, akkor valószínűleg nincs. Persze javítsatok ki ha tévedek, és aki szerint tévedek, indokoljon, ne csak fikázzon. :D"

A helyi és regionális közlekedés két teljesen különböző finanszírozás, ez már az első bukta, ami elég nagy bukta. Persze össze lehet hangolni, de ez már nagyon is túl mutat a Pannon hatáskörén. A helyi finanszírozást előszeretettel elfelejtik az önkormányzatok. /Ja igen az idei még meg se jelent a közlönybe, pedig már rég megkapták ;)/

BPD-017 2014.11.01 Creative Commons License 27193
Helló!

A szomszéd megyéből, Somogyból írok. Nekem Somogyot bejárni az egyik célom, 2006. óta dolgozom rajta - több-kevesebb sikerrel. Nálunk 246 település van a megyében, Baranyában tippre legalább százzal több. Te hogyan jártad be a megyét? Mekkora időszakot ölelt ez föl? Azért kérdem, mert nekem tömegközlekedve még elég sok fehér foltocska van Somogyban (kb. 40 falu), és gőzöm nincs, hogyan tudnám megoldani némelyiket tömegközlekedve... Az olyen napi 1-2 buszjáratos falvakba, mint pl. Sósvertike, busszal jutottál el vagy autóval/motorral/biciklivel/rollerral/stb.? Szóval, ha volna tipped, megköszönném.
Előzmény: Fejleszt (27179)
FOMA 2014.11.01 Creative Commons License 27192

"mind a két helyen van gimnázium"

Az 1970-es évek óta nincs mind a két városrészben gimnázium.:-) (Szilvásban egy épülettömbben két intézmény, gimnázium és szakközépiskola, Kökönyösben szakközép és szakiskola, de végül is mindegy.)

Az összevonás önmagában nem rossz ötlet, - bár az állam valszeg nem akarna ilyen járatokat rendelni és fizetni - ez esetben viszont nem igazán kellene kétajtós kocsikat járatni Pécs - Mánfa - komló viszonylaton. (Persze erről a komlói üzem is leszokhatna végre a 8-as csoporton.)

W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27191

Hatrany: hetvegen nincs iskola!

Nem mennek sehova a fordakba 52 perc varakozas van.

Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27190

Érdemes lenne a pécsi buszokat összevonni a 8-as járatokkal szerintem. Pécs-Komló, aut.-áll.-Somág-Szilvás-Komló, aut.-áll.-Pécs. A követés nagyjából azonos, aztán lehet játszadozni akár a 8A-8B-vel is.

Előny:

- Nincs komló 52 perc várakozás.

- Szilvás és Kökönyös közvetlen összeköttetést kap, mind a két helyen van gimnázium.

- Mánfáról a szilvási gimibe átszállás nélkül lehet eljutni

- Szilvásról Pécsre közvetlenül lehet eljutni

- Ki lehet vágni a fölösleges 13-as járatokat.

Hátrány:

- Ha jól megtervezik, akkor valószínűleg nincs. Persze javítsatok ki ha tévedek, és aki szerint tévedek, indokoljon, ne csak fikázzon. :D

"Akkor várom a kommenteket hogy miért nem megvalósítható :)"

Előfordulhat, hogy komlón beforgatják őket a Szászvár vagy Magyarszék felé közlekedő buszokba? Vagy lehet, hogy pont helyibe forgatják őket? Akkor viszont nincs akadálya az összekötésnek.

Előzmény: W007W (27187)
FOMA 2014.11.01 Creative Commons License 27189

Valamint a járat nem csak az István-aknai városrész lakosait szolgálja ki, hanem még másik néhány ezer embert, István-aknától a Budai vámig. Plusz, a város így rendeli, az állam meg úgy.:-)

Előzmény: W007W (27188)
W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27188

Erre egyszerű a válasz! Az egyik egy város, sőt megyeszékhely a másik meg egy vidéki település...

Előzmény: Fejleszt (27183)
W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27187

Akkor egy a mai nap ihlette kérdés: 
Miért jó...  Hogy Pécsről Komlóra egészkor (xx:00) indul a busz  Komlóról Pécsre pedig félkor (xx:30) általában hétvégén ( vannak kivételek! ) 

A menetidő 38 perc így a busz a sofőrrel 52 percet malmozik a másik állomáson ( a komlóiak Pécsett, a pécsiek Komlón) 
Ha Komlóról 45-kor indulna a busz akkor nem lenne ennyi várakozás...

Akkor várom a kommenteket hogy miért nem megvalósítható :)

Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27186

"Azt mondjuk sosem értettem, hogy miért van az, hogy pl. István-aknára, ahol laknak 1-200an jobb az ellátás, mint egy-egy 1-2000 fős településre?"

Ezt én se.

Nohát van amiben egyetértünk O-:

Csak:

Hogy fel ne kapd a sört (-:

Előzmény: Fejleszt (27183)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27185

Téged kéne helyre tenni, de tudod mit: Legyen hited szerint!

Előzmény: Kuvik76 (27182)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27184

Értem. Akkor azért mégis csökkent a létszám. Ha ez nagy általánosságban így van, akkor "jogos" (mármint szétszedni).

Ezért kérdeztem - én egy ideje egy megyével arrébb vagyok.

(-:

Előzmény: W007W (27180)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27183

Hát persze, sokat lehetne vitatkozni, hogy melyik a jó. Én úgy gondolom, hogy tökéletes nincs. Mindenkinek más az érdeke. Én is inkább egy másik megoldást támogatok, mint a PTKE, de viszont annak örülök, hogy legalább a mostani meg van.

Azt mondjuk sosem értettem, hogy miért van az, hogy pl. István-aknára, ahol laknak 1-200an jobb az ellátás, mint egy-egy 1-2000 fős településre?

Előzmény: W007W (27181)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27182

"Gyalogolj 15 percet, hidegben, meg úgy hogy a hivatal után máshová is időre kell menned. Ennyi erővel azokba a falvakba ne küldjünk buszt, ami 1 km-re van a főúttól, úgy is csak 15 perc séta."

Bizony a falvakban, kisvárosokban megesik, h. a buszmegálló 1 km-re van pl. az ember lakhelyétől. És ha tömegközlekedni akar, akkor ezt hóban, esőben, fagyban is meg fogja tenni. Ezzel gondolom tisztában vagy hiszen bejártad az egész országot, Baranyát...

"Én bejártam az egész országot, Baranyát, fejből tudom az összes falu nevét, hogy hol van, és hogy onnan hová mennek járatok."

Ez az összes falu téma az egész országra értendő? -mert, akkor le a kalappal. Zseni vagy. Ha Baranyára, az már hihető, de a megelőző hozzászólásaidból még ez se.

... a véleményem nem változott "a dumáddal kapcsolatban", de majd ha valakinek van hozzád türelme, és ideje akkor eligazít.

(engem valóban jobban érdekel mondjuk, h. '82-ben milyen BZ-s rendszámot kaptak a 255-ös Ikarusok Baranyában)

W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27181

Nem mondanam hogy hulyek dolgoznak csak mar elvesztettek (ha volt) az erdeklodesuket mivel az otleteiket nem tudtak a vezetok fejen keresztul nyomni. A PTKE- nek is csak szerencseje volt a politikai helyzet es az miatt hogy a varos kezebe kerult a ceg. Ha mas kapott volna lehetoseget ok is tudtak volna jobbat kitalalni foleg ennyi plusz km-bol! Itt jegyzem meg hogy nem biztos hogy ilyen merteku valtoztatasokra szukseg lett volna ha a vonal kapcsolatok es az atszallasok biztositottak lettek volna, mar akkor az utasok nagy resze boldog lett volna. Tobb kisebb vonalat egyszerubb koordinalni, potolni es suriteni is szukseg eseten. Egy fovonal sosem fog minden igenyt kielegiteni.

W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27180

En egyszer csinaltam es nem lattam ertelmet hisz aki ott volt mindenki arra szallt fel fel ami elobb indult. Igy a masodik par emberrel csak a leszalloknak allt meg.

Előzmény: Kuvik76 (27176)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27179

"-1km: negyed óra séta"

Gyalogolj 15 percet, hidegben, meg úgy hogy a hivatal után máshová is időre kell menned. Ennyi erővel azokba a falvakba ne küldjünk buszt, ami 1 km-re van a főúttól, úgy is csak 15 perc séta.

"De nem ezzel a sz@rpacskolós dumával, amit hintesz"

Aha, remélem te nem úgy osztod az észt, hogy az asztal mellett ülsz, és  csak mert szereted a buszokat, azt hiszed a menetrendhez is értesz. Ismétlem: remélem nem így van! Én bejártam az egész országot, Baranyát, fejből tudom az összes falu nevét, hogy hol van, és hogy onnan hová mennek járatok. És azt is nagyjából tudom (csak azért nagyjából, mert nem napi szinten járok minden felé), hogy merre milyenek a viszonyok.

A menetrendben - mint minden más dolgot az életben - érvek és ellenérvek szülnek. Ha nem tetszik a véleményem, akkor ne olvasd el, de ezt a stílust hagyd meg magadnak kérlek.

A többieknek:

Valaki azt mondta a menetrendet nem hülyék csinálják. Beszélgettem rengeteg sofőrrel. Volt olyan aki azt mondta, hogy olyan készíti a menetrendet, akit a gazdasági részről helyeztek át, mert ott rosszul végezte a munkáját, és hogy azt sem tudja merre van Sásd. Azóta nem tudom, hogy változott-e a helyzet, de ha ez még ma is így van, akkor innentől kezdve nincs miről beszélni. A Tükebusznál sem "hülyék" dolgoztak, a PTKE mégis jobb menetrendet készített. És igen jobbnak tartom annak ellenére, hogy látom a hibáit.

Előzmény: Kuvik76 (27178)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27178

"Attól, hogy van Szentlőrinc, fordulótól napi 4 járat Szentkirály felé, meg vissza felé napi talán 2, azt még nem lehet szolgáltatásnak nevezni. :D"

Azt, hogy előtte ezt írtad:"Ha már a szentlőrinci kistérséget nézzük: Szabadszentkirály, Bicsérd, Boda, Gerde, Velény, Pécsbagota. Szentlőrinchez tartoznak és egyetlen egy járat sem közlekedik oda. Mi ez ha nem ostobaság?"

minek neveznéd?

Egyébként ebből 2 járat nem olyan régóta tér be Szentlőrincre - szóval Hungeriék mégiscsak elértek valamit...

"Egyébként is a forduló 1 km-re van a városházától (Templom tér), szóval kíváncsi vagyok, ki az, aki ezek után igénybe venné ezt a kocsi helyett?"

-1km: negyed óra séta

-a bükkösdi elág. közelebb van?

Az ütemeshez meg röviden: Nem ellene vagyok, és Más sem. Csak hozzá kéne fejlődni, tenni érte.

De nem ezzel a sz@rpacskolós dumával, amit hintesz :-/

Előzmény: Fejleszt (27173)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27177

Én úgy látom, hogy lehet tervezni, és elő is lehet terjeszteni, de a legnagyobb előre lépéshez kell fejleszteni is.

Pl.:

Rengeteg zsák falu van, ahová lehet 1-2 km új út építésével egy 2. bekötőt létrehozni, aminek köszönhetően éves szinten rengeteg km-rel, plusz napi szinten több perccel csökkenthető menetidő és a teljesítmény.

Valamint első lépésbe sűríteni a vasúti közlekedést és lehetőleg növelni a sebességet.

Nyilván 2 órás ütemű vasúti menetrendre irtó nehéz ráhordó rendszert tervezni, főleg, ha egyéb helyeken is csatlakozásokat szeretnénk kialakítani.

Kuvik76-nak:

Én úgy gondolom, nem biztos az, hogy 15 perccel többet kell várnia, mert lehet hogy lenne még mit elintézni, csak utána nem szeretne még 15 percet várni. Szóval a lényeg, hogy az emberek úgyis úgy fognak kimenni a buszhoz, ahogy az nekik jó. Ha 18:30kor és 45-kor is megy 1-1 busz, akkor majd elosztják maguk között. :D

Előzmény: hungeri (27175)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27176

Igen, jó példa arra, h. még a fél órás ütemű Komló felé is van csúcs 18.30-kor... /de valóban a '90-es évek végén többen voltak-mindkettő ki volt tömve/

A dolgo(ka)t nem csak egy oldalról lehet megközelíteni:

-aki nem fér fel az első fél hetesre, az miért várjon még negyed órát?

-ha már szétszednéd akkor az egyiket előrébb kellene hozni negyed órával ( de Neked jobban képben kéne lenned)

Előzmény: W007W (27170)
hungeri 2014.11.01 Creative Commons License 27175

"Egyébként, ha így összerúgtátok velük a port, akkor van értelme ötletelésbe kezdeni?"

Van. Egyrészt ahogy írták, azóta inkább Kaposváron kell elérni, hogy meghallgassanak, sőt, még feljebb is lehet menni. Ugye van az a mondás, hogy fejétől bűzlik a hal, de mi van, ha az illatot a civilek biztosítják? Felelősségteljesen kell ezt csinálni, de rövid távon (néhány év) egyértelműen eredményes ez a taktika. A többi sajnos a politikán múlik, az egy másik történet.

Előzmény: Fejleszt (27147)
FOMA 2014.11.01 Creative Commons License 27174

Ma voltunk temetőzni Komlón, és feltűnt, hogy a telephelyről eltűntek a leállított 260-asok,  egyetlen 266-os árválkodott a korábbi dögsor helyén. Mi lett velük, kohó? 

Ami még érdekes volt, hogy 07.50 körül két 8/A-s kocsi fordult ki egymás után a Berek utcából a Lenin térre, ilyet sem sűrűn látni, hogy másodrésszel jár a 8/A.

Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27173

Tudom, hogy nem volt köze a Pannonhoz, viszont a járatokat hozzá lehetne már akkor igazítani. De ettől függetlenül néhány helyen felül kéne a hivatalnak vizsgálni a járási településeket. Kinek az elmebeteg ötlete volt Baksát Sellyéhez sorolni? Szentlőrinc van a legközelebb hozzá, majd Pécs és utána csak Sellye!

Van alapja az ütemes menetrendnek. Érdekes Svájcban, Németországban és még számos országban működik. Azon kell gondolkodni, hogyan lehet kivitelezni, nem azon, hogy miért nem lehet. Sajnos nagyon sokan ma így gondolkodnak, de sebaj.

El kell tolni az iskola időket. És akkor megszűnne az, hogy reggel Pécsen is 2-3 percenként kell járatni a buszokat, viszont délután csak elég 7-8 percenként, ami miatt rengeteg többlet jármű kell. És ez máshol is igaz. Reggel mindenki egyszerre megy suliba, meg dolgozni. Ha lenne lépcsős rendszer, akkor egyenletesebb lenne a közlekedés is, és máris van alapja az ütemes menetrendnek. Ráadásul az emberek egy jelentős része azért nem utazik, mert rossz a közlekedés. Ha van szolgáltatás lesz igény is rá! Remek példa a Bécsi U2-es metró, aminek a mostani végállomása a semmi közepén van, de már épül rá a lakótelep. Kiváló negatív példa pedig a pesti M3-as, amit már a Kápmegyeri lakótelep felépítése előtt ki kellett volna vezetni, mert a lakók is ezért költöztek oda, most meg azt vizsgálják, hogy lesz-e rajta elég ember. Ha megépítik lesz, ha nem, akkor meg nem. Ennyi.

Példa a lépcsős munkarendszerre:

7-14 általános iskola

8-16 munka (csak hogy a gyerkőcöket elkísérhessék a szüleik suliba)

9-15 közép iskola

10-17 egyetem (bár az amúgy is össze vissza van, mivel te rakod össze az órádat)

11-től orvosi rendelések

16-00 munka (hát igen, mondjuk így már nagyobb vonzata lesz az éjszakai járatnak is)

00-08 munka

Ez csak egy példa lehet máshogy is csinálni.

Kuvik76:

Attól, hogy van Szentlőrinc, fordulótól napi 4 járat Szentkirály felé, meg vissza felé napi talán 2, azt még nem lehet szolgáltatásnak nevezni. :D

Egyébként is a forduló 1 km-re van a városházától (Templom tér), szóval kíváncsi vagyok, ki az, aki ezek után igénybe venné ezt a kocsi helyett?

Előzmény: Wiener Walzer EuroNight (27166)
Wiener Walzer EuroNight 2014.11.01 Creative Commons License 27172

Ezt is idézd és akkor össze áll amit mondani akarok.
"Azt se mondom, hogy nincs olyan hely, ahol meglehetne nézni, hogy valóban egyszerre kell-e vinni a buszokat vagy esetleg kicsit szétlehet szedni"

Sokat tudok, de nem eleget... Hétvégén is lehet olyan utazási igény ami indokolja pl.: kórház, stb. Hétvégén nyilván kevesebb embert ember megy, de akinek dolgozni kell azok közül lehet valaki 8 órába dolgozik, valaki meg 12 órába. /Esetleg még a vasút hiánya is közrejátszhat, van olyan az országban, ahol míg hétköznap tudnak vonattal menni hétvégén már nem, így ez is befolyásolhatja az egyszerre közlekedést./

De még egyszer mondom. Biztos van olyan hely, ahol lehetne javítani, de a közlekedésben nem hülyék dolgoznak, még ha előszeretettel gondolja ezt mindenki.

Előzmény: JLW-470 (27171)
JLW-470 2014.11.01 Creative Commons License 27171

"Nos ezt már leírták, ha egyszerre van vége a munkaidőnek,iskolai időnek, akkor te hiába akarod széthúzni, csak azt éred el hogy jól rábaszol."

A hétköznapi ilyen az ok. De a BPV olvtárs példájában szereplő hétvégi dolgokat mégis mivel lehet magyarázni(a Pannon szerint tökéletes az a menetrend,semmi sem indokolja,hogy módosítani kellene)?

W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27170

Na a 18:30-as Komló épp jó példa. Az egyik valami megegyezes szerint 5 perccel kesobb indul. Igy semmi ertelme nincs mert mindenki elmegy az elsovel a masodik megallas nelkul gyorsjaratkent megy vegig. Ha ott is 18:30, 18:45, 19:00 lenne tobb ertelme lenne. Es a fordaba beleferne!

Előzmény: Kuvik76 (27169)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27169

Nem kell, hogy "tömeges" legyen. Elég ha az emberek egy része a város távolabbi pontjaiból érkezik; később...

Komlóra még mindig kell a két busz 18.30-kor /még hétvégén is/ ? (talán szombaton nem)

Előzmény: W007W (27168)
W007W 2014.11.01 Creative Commons License 27168

Oke reggel iskolakezdesre es delutan 16:30-17:00 kornyeken megertem amit mondasz. De a nap tobbi reszen nem. A vita indito kepen lathato idoszakban biztos nincsenek tomeges munka vegzesek. Es a koztes helyre pedig eloszlik az utasletszam ha eltolva kozlekednenek.

Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27167
Előzmény: Fejleszt (27164)
Wiener Walzer EuroNight 2014.11.01 Creative Commons License 27166

"Iskola példája a pannon agyatlanságának, vagy a döntéshozókénak, hogy úgy alkották meg a járásokat - akarom mondani, úgy sorolták be a településeket, hogy van, ahol nincs busz a járási központba, ahol az ügyeiket kell intézniük. "

A járások kialakításában a Pannonak sok köze nem volt. Ha meg van egy kialakult utazási irány, azt nehéz egy teljesen másik irányba kiszolgálni, adott esetbe eszköz hiány is lehet az ok vagy sofőr. Az általad felsorolt településekről meglehet nézni mik a fő utazási irányok. Ez tovább tetézi az iskolások problémája, hisz elvileg a járásokban egy iskolának biztosítani kell a tanulok felvételét, no már most ha belegondolsz, akkor eddig ezekről a településekről leginkább Pécsre jártan tanulni a diákok. De ha most nem veszik fel őket Pécsre, akkor mehetnek Szentlőrincre tanulni. Igen ám, de a kedves járási központokat kialakított miniszterek fejébe nem ment végig az, hogy ez mennyi felesleges plusz pénz a közösségi közlekedés számára.

1-2 főért meg nem éri menni sehova, ha tetszik ha nem, ez is olyan gazdasági döntés, mint, hogy menjen 30-60 percenként a busz vagy sem. Arról nem is beszélve, hogy az ütemes menetrend mint olyan 60 percenként a helyközi közlekedésben halálra van ítélve. Csúcsidőben kevés, völgyidőben meg fizető utasok nélkül /adott esetben akár üresen is rohangálhatnak, lásd Pécs-Kaposvár vonalat/ Itt térnék rá, arra amit beszéltek, hogy miért jó az, ha egyszerre megy két busz ugyan abba az irányba, miért nincs eltolva.

Nos ezt már leírták, ha egyszerre van vége a munkaidőnek,iskolai időnek, akkor te hiába akarod széthúzni, csak azt éred el hogy jól rábaszol. Ha korábban megy akkor nem fogják elérni. Ha később viszed akkor meg felfognak nyomorogni egyetlen buszra és nem sokan fogják megvárni a következőt. Azt se mondom, hogy nincs olyan hely, ahol meglehetne nézni, hogy valóban egyszerre kell-e vinni a buszokat vagy esetleg kicsit szétlehet szedni illetve, biztos kell a 3-4-5-6 busz egyszerre, de egy biztos az ütemesítés szép dolog ott, ahol van realitása, de csak azért mert ütemes menetrend jól hangzik nem kell még mindenhova ráhúzni.

Előzmény: Fejleszt (27164)
hory004 2014.11.01 Creative Commons License 27165

A tatabányai még érdekesebb, az Oroszlányiak miatt alapból 5-10 perc késéssel indul, Fehérvárról általában 10-15, ott még jön pluszba az anyázás, mert nem férnek fel, jobb esetben a 'bogárdiak, rosszabb esetben a pécsiek. De emiatt legalább gyakorlatban is működik a Győr->Szegedről az átszállósdi.

Azért remélem, hogy a megbontottból sikerül kikukázni ami kell az emeletesben, mert pl vasárnap ha minden csúszik nem szeretném, hogy meglepjenek egy C56-ossal, Zegre így is váltásban megy C56 és cretyó.

A Fez meg Bonyhád felé járkál, hétfőn benn állt a telepen.

Előzmény: JLW-470 (27159)
Fejleszt 2014.11.01 Creative Commons License 27164

Emberek! Álljunk meg egy hangya f...nyit.

A vasútra ráhordást Hungerinek válaszoltam a szentlőrinci kistérségre. Azért nem ugyan az a kettő. Igen majd a mohácsi kistérségben is lehet ráhordani, amikor az embereknek mindegy lesz, hogy mekkora a km táv (mert Villány felé jelentősen több), és legalább 120km/h-val fognak ott menni a vonatok. Addig is, én a buszok ütemesítéséről beszéltünk.

Iskola példája a pannon agyatlanságának, vagy a döntéshozókénak, hogy úgy alkották meg a járásokat - akarom mondani, úgy sorolták be a településeket, hogy van, ahol nincs busz a járási központba, ahol az ügyeiket kell intézniük. Remek példa Belvárdgyula, Olasz, Máriakéménd. Ezek mind Bólyhoz tartoznak, és Máriakéménd kivételével (ahol napi egy járatpár közlekedik Bóly felé), nincs közvetlen busz.

Ha már a szentlőrinci kistérséget nézzük: Szabadszentkirály, Bicsérd, Boda, Gerde, Velény, Pécsbagota. Szentlőrinchez tartoznak és egyetlen egy járat sem közlekedik oda. Mi ez ha nem ostobaság? Vagy tartozzanak Pécshez, vagy legyen rendes közlekedés. És akkor még csodálkozunk, hogy az emberek az autót választják.

Én úgy tudom a közlekedésnek gazdaság növelő ereje van. Ahol van közlekedés, ott van esély a fejlődésre, ahol nincs, az meghal. Jó példa az Ormánság. Van olyan település, ahová munkanap megy 2-3 busz, azt csá. Mi indokolja, hogy Beremendre (ami gazdagnak mondható) óránként se járnak a buszok, holott kb. 2500an laknak ott, plusz érintik Nagyharsányt, amivel együtt már a 4000et is eléri. Ide minimum 60 percenként kellene a hét 7 napján közlekedtetni a járatokat, ehelyett van hogy 2-3 órás lyukak vannak.

Mohácsi Ikarusos 2014.11.01 Creative Commons License 27163

Igen megint három busz van 6:25-kor, illetve nem is, mert az egyik Mohács-Bóly-Pécs 6:23-kor előre megy. és utána megy a gyors, majd a másik Mohács-Bóly-Pécs. Annyi hogy 6:23-ason nincs állandó busz , volt már az OmniExpress, E98, de legtöbbször Credo van.

Előzmény: JLW-470 (27156)
Kuvik76 2014.11.01 Creative Commons License 27162

"Azok a munkaidők már régen nem úgy vannak, mint anno. Kb. semmi sem ugyanaz, mint 20 éve,..."

Mi változott volna??? (ez kötekedő)

Én inkább úgy fogalmaznék, h. történt változás, de azért szerintem nem sok (-és inkább a 25-30 évihez képest).

Ami sokáig "kimaradt" az a 19.30/20.30 és 22.30/22.45 közti "lyuk" sok helyen. A bonyhádi vonalon orvosolva lett (nem is olyan régen csak isinapokon és sulivasárnap volt a 20.30-as is), Görcsönybe is egy ideje van 21.10-es. Amiről szó volt, az 5650-en még mindig hiányzik, és hétvégére sem kaptak új járatokat  )-:

...pl. a települések önkormányzatainak lenne ráérő ideje felmérni a lakosainak utazási igényeit/szokásait, és valahogy innen kéne eljutni egy értelmesebb menetrendig...

Előzmény: Racilaci (27141)
EKM-765 2014.10.31 Creative Commons License 27161

Talán az hogy nem a Pannon diktál hanem a DDKK.

Előzmény: JLW-470 (27160)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27160

Nem tudom,hogy mi történhetett tavaly nyáron a Pannonnal,mert addig teljesen pozitívan álltak hozzá az utasok javaslataihoz.Azóta meg ha válaszolnak is az embernek,akkor is csak a nem lehet/nem indokolt stb a sláger.

Előzmény: hungeri (27146)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27159

Csoda,hogy belefér a sofőrök vezetési idejébe(olyan 20percet minden nap késik).A szegedieket is hiába módosították,azok is szoktak késni jó pár percet.

Előzmény: hory004 (27158)
hory004 2014.10.31 Creative Commons License 27158

Ma az emeletes reggel valahol útközben megadta magát, ő 11:45-re ért fel.

Egyébként Fehérvár+Cece. Forgalom, meg útépítés.

Fehérváron az elkerülő sem segít, azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy a 3,7 méteres korlátozó alatt nem fér át az Irizar, de csak az egyik irányból...

Előzmény: JLW-470 (27152)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27157

Nem érted,amit írtam.

Még a mohácsi(de szerintem ők sem) lehet elmenne sok fejlesztés után vonattal,de a többiek(57-es út mentén élők,és az ő utazásaikat nem tudod kiváltani a vonattal,csak elijesztenéd őket az egyéni közlekedés felé) nem(csak a legfontosabbat említem:jókora többletköltség miatt).

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (27154)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27156

A 6:25-ön újra 3 busz van(mert tavaly visszavették 2-re)?

Előzmény: Mohácsi Ikarusos (27148)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27155

Viszont a BPV olvtárs által ismertetett problémák teljesen megalapozottak,amiket mihamarabb orvosolni kellene.De az úgy nem megy,ha mindenki(döntéshozó pozícióban levő) szerint úgy fasza,ahogy most van(kiegészíteném azzal,hogy vissza kellene tenni a tavaly nyáron megszüntetett délutáni járatokat/iskolás napokon a 16:20,16:55,18:20-as járatokon nagyon nagy a tömeg/,rezsimeneteket felszámolni/mikor sokszor tömve vannak a buszok,akkor pofátlanság rezsiztetni a buszokat ekkora távolságon/)

Ha ezek megvannak,akkor lehetne azon gondolkodni,amelyekről Fejleszt olvtárs írt.De nekem van egy olyan gyanúm,hogy-ha lesz akkor-még az unokám is ezekkel a járatokkal közlekedhet(magyarán itt nem igazít senki semmit) majd.

Előzmény: htibor (27144)
Mohácsi Ikarusos 2014.10.31 Creative Commons License 27154

Mennének a Mohácsiak vonattal Pécsre, ha ha gyorsabb lenne a busznál. (Illetve ha lenne egy normális, vasútállomás Mohácson.)

Előzmény: JLW-470 (27153)
JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27153

Ez a vasútra ráhordás hülyeség.Mohácsról senki nem megy vonattal(még a Mávosok is busszal járnak) Pécsre.Meg a főút menti,közti településeken/nél van forgalom,nem arra a putriban,amerre a vonat jár.

JLW-470 2014.10.31 Creative Commons License 27152

Mi van a győri járattal,hogy mostanában annyit késik(ma pl 30percet)?

Előzmény: hory004 (27150)
Mohácsi Ikarusos 2014.10.31 Creative Commons License 27151

Fel kell terelni az embereket a Töttösi járatra. :) Vasútállomásnál van megálló, csak a busz kevés arra.

Előzmény: hory004 (27149)
hory004 2014.10.31 Creative Commons License 27150

Pillanatkép,Győr, ma, 12:15.

hory004 2014.10.31 Creative Commons License 27149

Mohácson még csak csak, de Bólyból hogyan lehetne a vonatra terelni? :)

Mohácsi Ikarusos 2014.10.31 Creative Commons License 27148

Van ingázó bőven Mohács-Pécs között, Főleg hétköznap. Pl.: Reggel 6:25-kor három busz szokott menni Pécsre. Gyorsjárat, és kettő Mohács-Bóly-Pécs. A gyorsjárat a végen tele van szinte, de mire kiér Lánycsókról biztosan, a másik kettő közül az egyik tele van, a másik háromnegyedik telik meg (mikor kiérnek Lánycsókról), de van 7:00-kor is busz, az is tele szokott lenni.. ..és akkor ott van még Bóly is, bár ott az iskola miatt a sokan le is szálnak.

Fejleszt 2014.10.31 Creative Commons License 27147

Én egyértelműen a vasútra ráhordást támogatom, viszont ugye ahoz kell a máv is hogy pl fejlesszék a pályát és a járműveket. Egyébként, ha így összerúgtátok velük a port, akkor van értelme ötletelésbe kezdeni? Mert ugye kell a Pannon beleegyezése a menetren módosításba, pedig rengeteg jó ötletem van.

Előzmény: hungeri (27146)
hungeri 2014.10.31 Creative Commons License 27146

"Annak idején a PTKE-nek voltak fejlesztési ötletei pécstől nyugatra (szentlőrinci kistérség, nyugat-pécsi kistérség), csak sajnos valamiért nem valósult meg. Gyanítom a Pannon bekavart vagy a nép nem tudott kiállni magért?"

Is-is. Összerúgtuk a port velük, amit annyira zokon vettek, hogy azóta sem állnak velünk szóba (ez a mi hibánk is). Aztán nagyon kevesen vagyunk, így elnézve Titeket (összegyűltetek itt néhányan a napokban, akiknek nem tetszik a helyközi rendszer), az jutott eszembe, hogy gyertek, alakítsatok egy helyközi frakciót! Szeretem a fórumozást, de sajnos a változáshoz többet kell tenni. A PTKE lassan hivatalosan is öt éves lesz és ciki a civil vonalnak (tehát nekünk), hogy végignéztük (mindenki) a vasúti borzasztó utasvesztést (Pécs - Budapest), a helyközi rendszer egyes részeinek évtizedes stagnálását (azaz az igények le nem követését), úgyhogy volna mit tenni...

Előzmény: Fejleszt (27143)
Fejleszt 2014.10.31 Creative Commons License 27145

Természetesen tippelésről volt szó, de kösz az anyagot, jól jött. :D

Egyébként a cél ugyebár az egyéni közlekedés arányát csökkentve, növelni a közösségi közlekedést használók arányát. Rengeteg autó jár az 57-es főúton, aminek - jó szolgáltatással - egy 10-20%-át feltehetően átlehet téríteni a buszra vagy vonatra. (Persze, hogy mennyit azt előre felesleges becsülni, mert akkor kiderül, amikor már kész van.)

Ha viszont figyelembe vesszük, az 5645-ös vonal mentén elő nagyobb települések lakosszámát, ami 27539 fő (Babarc: 747, Bóly: 3974, Lánycsók: 2426, Mohács: 17738, Szajk: 837, Szederkény: 1817), és vesszük, hogy ennek átlagosan a 30%-a ingázik valami ok miatt, akkor 8261 főről beszélünk. Na most ha ez a helyzet, akkor viszont, ha 2520 férőhely/irányról beszélünk, akkor ezek alapján 5741 fő gépjárművel vagy egyéb közlekedési móddal közlekedik. Vagyis az ingázók 1/3-a használja a tömegközlekedést, ami szintén nem igaz, mivel nem az összes járat 100%-s kihasználtságú. (Nyilván nem mindenki Pécsre megy.)

És még ehhez hozzájön, aki Mohácson túlról utazik Pécs felé. Ennek alapján bőven lehet mit fejleszteni.

Előzmény: htibor (27144)
htibor 2014.10.31 Creative Commons License 27144

Nemzeti hasraütéses tippelésről van szó? :)

2006-os anyagot találtam:

http://www.deldunantul.com/public/upload/tervezes/regio/Strategiai_fejlesztesi_programok/01-K%C3%B6zleked%C3%A9sfejleszt%C3%A9s%20Strat%C3%A9giai%20Fejleszt%C3%A9si%20Program.pdf.PdfCompressor-146778.pdf

70. oldaltól:

"MOHÁCSI KISTÉRSÉG

A majd 23 ezer városi lakosból 19 ezer Mohácson él, melynél
nagyobb lakosszámmal csak Pécs és Komló rendelkezik.

Meghatározó helyváltozatási szokások
A napi rendszeresség helyváltoztatások meghatározója a hivatás- és iskolai forgalom. Az
ingázók aránya a kistérség nagyobb részén meghaladja az 50%-ot, helyenként 80% feletti.
Bólyon 23%, Mohácson 17% ez az érték és némileg az átlagnál alacsonyabb az 56. sz.
fúthoz közeli településeken Dunaszekcsn (46%), Sombereken (36%), Palotabozsokon
(37%) és Véménden (34%). A mohácsi jelents ingázó forgalom Pécs, ill. Szekszárd
vonzásáról árulkodik.

Forgalomnagyságok
A kistérség fútjain a forgalomnagyságok általában 6000-8000 E/nap érték között mozognak,
egyedül az 57. sz. fút mohácsi bevezetjén találunk ennél magasabb, 8-10000 E/nap értéket."

8 év alatt történhettek változások, lakosságszám csökkenés, ingázók számának növekedése(legyen mondjuk 20-25% a 2006-os felmérés 17%-hoz képest), de az egyéni forgalom is jelentős és ha nem is olyan mértékkel és eljutási lehetőségekkel, de vasúti közlekedés is van.

Mindezek mellett 36 járatpár közlekedik Mohács és Pécs között iskolás munkanapokon.

Járművenként legyen 60-70 fő a férőhely(hogy levegőt még kapjanak a kedves utasok), az irányonként 2160-2520 férőhelyet jelent. Plusz egyéni közlekedés, plusz vasút.

Előzmény: Fejleszt (27143)
Fejleszt 2014.10.31 Creative Commons License 27143

Üdv.

A poén az, hogy nagyjából ugye óránként jár busz Mohácsra, holott több, mint 17.000-n laknak ott. Ebből tippelésre 7000 ember valószínűsíthetően bejár Pécsre, úgy hogy még nem vesszük hozzá a Mohácson túli, illetve a Pécs - Mohács közti lakosságot. Ha azt nézzük, hogy egy Credo EC 11-re 79 fő felfér (számoljunk 70-nel) akkor irányonként 50 járat tudná elvinni ezt az utasszámot (úgy hogy csak Moháccsal számolunk! és itt még nincs Bóly és a többi), ami azt jelenti, hogy egész nap irányonként minimum 30 perceként, de inkább 20 percenként kellene járatni a járatokat.

Érthetetlen, hogy a volán a saját pénztárgépébe sz..ik bele, hiszen ha ütemes, jobban átgondolt, sűrűbb követésű menetrendet alkalmaznának, gyanítom, hogy megnőne az utasszám és a bevétel (igaz, hogy a kiadás is nőne a sűrítés miatt, bár ha okosan van össze rakva, akkor összességében lehet hogy nem nőne a teljesítmény).

Annak idején a PTKE-nek voltak fejlesztési ötletei pécstől nyugatra (szentlőrinci kistérség, nyugat-pécsi kistérség), csak sajnos valamiért nem valósult meg. Gyanítom a Pannon bekavart vagy a nép nem tudott kiállni magért?

Előzmény: BPV-093 (27142)
BPV-093 2014.10.30 Creative Commons License 27142

Míg a közelmúltban a Pécs - Baja ütemes lett, addig a Pécs - Bóly - Mohács csak elvétve lett hozzáigazítva.

Mohácsról 16.40-től 19.40-ig megvan az ütem más időszakban nincs, és hétvégén elég nagy lyukak is vannak pl.

Pécsről Mohácsra szabadnapokon 7.00 7.20 7.30 (falujáró), majd 9.20.

Vagy miért indul Mohácsról Pécsre naponta 8.40-kor két busz egyszerre, utána meg csak. 9.45-kor.

Vasárnap Pécsről Mohácsra: 9.20 9.50 majd 12.00 és 12.20 (130 percen keresztül nem közlekedik semmi, majd 20 perc különbséggel kettő is.)

Vagy Nagypallról vasárnap két busz megy Pécsváradra 15 perc különbséggel. A második teljesen felesleges, hogy betér a véméndi vonalról, soha nincs se leszálló, se felszálló, mivel a korábbi járat elviszi azt a néhány utast, így teljesen elpazarolt km ez a betérés.

Előzmény: JLW-470 (27137)
Racilaci 2014.10.30 Creative Commons License 27141

Azok a munkaidők már régen nem úgy vannak, mint anno. Kb. semmi sem ugyanaz, mint 20 éve, csak épp a menetrend hasonlít kísértetiesen a régire.

A Pécs-Mohács viszonylat környékét nem ismerem, de saját lakóhelyemen szépen végigvezettem egy pár éve, hogy pl. az értelmetlen 18:30-as kirajzást miként lehetne mindenféle érdeksérelem nélkül széthúzni időben úgy, hogy a szomszédos települések (ahonnan a legtöbb bérletest lehet elveszíteni azzal, hogy akkor indul a busz, amikorra normális esetben már otthon vacsorázhat) sokkal jobban járjanak, s a legtávolabbi település se kerüljön rosszabb helyzetbe. Ez a két fő irányt tekintve két-két mozdulattal megléphető lenne.

Előzmény: Kuvik76 (27139)
W007W 2014.10.30 Creative Commons License 27140
Kuvik76 2014.10.30 Creative Commons License 27139

"Mennyivel jobb lenne a Kozármislenyieknek ha inkább 30 percenként menne egy mint 60 percenként egyszerre kettő..."

Nem biztos...

Régen nem hülye emberek állították össze a menetrendet - a '80-as évek végére egész "finoman" hangolva volt, elágazásoknál-, bejáró utaknál történő átszállási lehetőségek biztosításával. A '90-es évektől kezdődtek a "nyírbálások" - részben persze teljesen jogosan, a falvakból "kezdtek eltűnni a népek"- főként a szombati járatok likvidálása, vagy összevonása nem feltétlenül ésszerűen megoldva a problémát (hosszú menetidős, mindenhová betérő járatok).

.. elkanyarodok a témától..

Valószínű munkaidőkhöz alkalmazkodott a menetrend.

Ha az egyik buszt előrébb hozod fél órával, akkor nem biztos, h. a "K.mislenyen túl" utazok mindegyike eléri, v. akár a kozármislenyiek közül is csak kevesen érnék el a fél órával korábbit, és a későbbi időpontban induló maradék egy buszra nem férnek fel...

...Ez persze csak egy lehetséges ok. Nem biztos, h. (ma is) így van, v. minden esetben /a nap során, ill. más viszonylatokban/ igaz lenne...

Előzmény: W007W (27129)
W007W 2014.10.29 Creative Commons License 27138

És ez csak pár példa amivel én ez alatt a rövid idő alatt találkoztam...

Előzmény: JLW-470 (27137)
JLW-470 2014.10.29 Creative Commons License 27137

KTI is a távolságit átalakította,de a hozzá kapcsolódó helyközi korrekciókra nem igazán került sor.Így én nem igazán bíznék abban,hogy lesz a közeljövőben bármilyen pozitív előrelépés.

"Ha két ember jönne vele már annak több értelme lenne mint hogy üresen jön."

Egyetértek.Ez a szekszárdi azt hiszem csak péntekenként van,de pl. Olaszról(ráadásul ott ebben az időfekvésben nincs is helyközi járat),Mohácsról,Komlóról napi szinten jön be rezsimenetben busz.Nem hiszem,hogy olyan elképesztő költséggel járna,ha meghirdetnék ezeket.

Kaposvár felé kb. mindenki egyetért azzal,hogy Szigetvárt be kellett volna tenni a menetrendbe,kivéve a KTI-t.

Ez a szentlőrinci dolog azt hiszem mindent elmond,hogy milyen jelenleg Magyarországon a közlekedés és az irányítása...

Előzmény: W007W (27136)
W007W 2014.10.29 Creative Commons License 27136

Hát ez szomorú, remélem az összevonás után majd változik a hozzáállás.

Hát a Rezsimeneteket ne is említsd. Mert az agyrém és épp ésszel teljesen felfoghatatlan számomra. Komlóra is csuklós reggel üresen megy vissza, az helyett hogy mennek gyorsjáratban megállás nélkül a két végállomás közt. De láttam ilyet délután is fordába, hogy Pécs-Szekszárd és üresen vissza. Ha két ember jönne vele már annak több értelme lenne mint hogy üresen jön.

Minap csináltam a 19:00 Kaposvárt, egy megállóval Szentlőrincen, igaz odáig senki nem ment és ott sem szállt fel senki. Gondolom az ütemes menetrend miatt van rá szükség, mivel 18:30 kor megy Sásd felé, egyszerre érnek oda. Tudom 1:10 alatt fel kell érni de esetleg Szigetvár aut. áll. még beleférhetne. max 1:15 lenne. Annak a 5 embernek mindegy lenne aki ezzel utazik.

Másik amit nehezen emésztek meg hogy reggel 6:20 van egy járat Szentlőrinc, bükkösdi elágazóig. Onnan Garázsmenet be a fordulóhoz, az emberek meg gyalogolnak be. Ennek mi értelme?

Előzmény: JLW-470 (27135)
JLW-470 2014.10.29 Creative Commons License 27135

Azért így mennek,mert az okosok szerint ezekben az időpontokban kell indulni járatoknak(részletesebbet majd a közlekedés-mérnökök,KTI-sek mondhatnak neked,persze csak ha akarnak majd :)),hogy így megfeleljen a kívánalmaknak. Ilyen fixek pl. 19:30,22:30

Egyszer a volán fórumon olvastam,hogy kértek egy plussz járat indítását valahol:az volt rá a válasz,hogy abban az időfekvésben nem indokolt a járatindítás(pedig valamilyen nagy lyuk volt 2 járat között)

De egyébként a hétvégi közlekedésben ez sokkal nagyobb probléma,mégis a volánok nem hajlandóak ezzel foglalkozni(utas le van szarva).Nézd meg pl. Mohács felé:ott is többször egyszerre megy 2busz,aztán meg 2órán keresztül semmi.Pedig ez még forgalmas vonal is,mégis az évtizedes járatokon nem hajlandóak változtatni az utasok kedvéért. :(

De van még valami,ami zavaró lehet:mostanában itt is egyre terjed a rezsimenetezés.Mi értelme annak,hogy üresen megy be a busz pl. Pécsre?

Előzmény: W007W (27129)
< R o d o l f o > 2014.10.29 Creative Commons License 27134

Tartalék.

Előzmény: DEVIDOFF25 (27132)
JLW-470 2014.10.29 Creative Commons License 27133

Hétfőn még a DUD-672 is dolgozott(27-ben láttam). :)

Előzmény: W007W (27131)
DEVIDOFF25 2014.10.29 Creative Commons License 27132

es eladtak vagy mi lett vele mert az nem volt egy selejtsoros busz még vagy igen?

W007W 2014.10.29 Creative Commons License 27131

Öcsibusz a Mercedes Vario, a DUD-672 már nincs.

Előzmény: DEVIDOFF25 (27130)
DEVIDOFF25 2014.10.29 Creative Commons License 27130

Sziasztok melyik az öcsibusz? És azt szeretnem kerdezni hogy a bpv-139,090,142 dud 672voltak kint mostanaban vagy megvannak még? Elore is koszonom a valaszt

W007W 2014.10.29 Creative Commons License 27129

Lenne egy kérdésem. Vajon miért jó az hogy egyszerre két busz indul, részben azonos útvonalon? Például Kozármisleny felé, persze más végállomással de Kozármislenyig együtt mennek. Mennyivel jobb lenne a Kozármislenyieknek ha inkább 30 percenként menne egy mint 60 percenként egyszerre kettő... De ugyanilyenek vannak Pellérd és Komló irányába is. Vajon szakmailag mi indokolja ezt?

W007W 2014.10.29 Creative Commons License 27128

4 napos ünnep alatt nem volt javítás...

Előzmény: JLW-470 (27123)
Kuvik76 2014.10.29 Creative Commons License 27127
wsz001 2014.10.29 Creative Commons License 27126

130-asba is pörgött 415-ös tegnap.

peti_s 2014.10.29 Creative Commons License 27125

Tegnap előtt mellettem ült egy öreg néni, aki kifejtette hogy mennyivel jobbak, és nem örül az újaknak. Azt mondta, hogy egyszer fel kell mászni, de utána az összes székre le tud ülni, nem az van, hogy csak pár ülésre tud leülni(legtöbbször el vannak foglalva, és mivel látják az emberek hogy van még szabad hely, nem adják át a helyet), és nem is fél attól, hogy leesik. (A dobogókra gondolt.)

hungeri 2014.10.28 Creative Commons License 27124

Ha emlékeim nem csalnak, a 16:20-asról volt szó és kép is volt itt az akkori topikon. Mintha FOMÁ-nak lett volna hozzá köze, de nem akarok alaptalanul vagdalkozni :)

Előzmény: JLW-470 (27122)
JLW-470 2014.10.28 Creative Commons License 27123

Biztos azért,hogy javítsák a temető felé a közlekedést,azért ment tegnap a 24-en az öcsibusz,meg a 3-on is szóló.

Amúgy nekem úgy tűnt,hogy a napokban az összes működőképes csuklós Ikarus dolgozik(a mamik meg szidják őket :D).És akkor továbbra is ugye szólókat kellene venni...

Előzmény: W007W (27096)
JLW-470 2014.10.28 Creative Commons License 27122

Melyik volt az(ez azért még a Pannontól is elég hard dolog)?

Előzmény: hungeri (27121)
hungeri 2014.10.27 Creative Commons License 27121

Egy időben (annyira nem is régen) többször is tiszteletét tette egy 260-as is Népliget - Pécs között a Pannon Volán színeiben, természetesen másodrészként (azaz inkább harmad-, meg negyedrészként).

Előzmény: EKM-765 (27120)
EKM-765 2014.10.27 Creative Commons License 27120

A Bakony Volán sűrűn járat 415-öst támla nélküli Halas ülésekkel Pápáról Esztergomba (156 km), egyszer még három ajtósat is küldtek. Nem tudom van-e ezen végig utas de elég hard lehet.

De hogy ne menjünk ilyen messzire ez is érdekes lehet:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=131527124&t=9146401

Előzmény: JLW-470 (27115)
EKM-765 2014.10.27 Creative Commons License 27119

Érdemesebb a Bzmottal menni, még az is jobb.

Előzmény: JLW-470 (27116)
EKM-765 2014.10.27 Creative Commons License 27118

Ez speciel egy 2001-ben gyártott buszban van, a korábbiak valóban puhábbak és kényelmesebbek voltak.

OFF

Hasonló üléseket nagy számban építettek be vonatba (posta Bhv, BDVmot), akkor ezeket nagyon kényelmetlennek és szűkösnek éreztem a korábbi műbőr ülésekhez képest. Viszont amikor ilyen vonatból átszálltam a Siemens Desiroba, rájöttem hogy mennyire király kényelmes ülés is ez:-)

ON

Előzmény: JLW-470 (27117)
JLW-470 2014.10.27 Creative Commons License 27117

Ez a Kecskemét ugye a régi verziós(képen nem látszik elölről)?Mert az még sztem is jó volt.De amiket olyan 2000-2001 körültől gyártottak(ilyesmi az is,csak olyan 2 biszbasz van felül oldalt),azokat már nem szeretem(kemény,mint a kő,gyakran nem tart a háttámla stb).

Előzmény: EKM-765 (27113)
JLW-470 2014.10.27 Creative Commons License 27116

És most képzeld el,hogy pár éve ilyen busszal utaztam Kaposvárról Siófokra(de Pécs-Székesfehérvár között is járt Nabi 700SE).

Előzmény: EKM-765 (27114)
JLW-470 2014.10.27 Creative Commons License 27115

Kicsit javult már a helyzet,de még rengeteg olyan több,mint 1órás út van a Dél-Dunántúlon,ahol ilyen ülésekkel "örvendezteti" meg a volán az utasokat.

Előzmény: torqmatic (27111)
EKM-765 2014.10.27 Creative Commons License 27114

SL MAN-ekben olyan ócska ülés volt hogy utaspanaszok miatt a VB Imag ülésre cserélte őket.

Előzmény: JLW-470 (27112)
EKM-765 2014.10.27 Creative Commons License 27113

Az ülés téma nem egyszerű dolog, hiszen testalkatra nem vagyunk egyformák. Én pl kényelmesebbnek találom a Halas üléseket a Credokban, ARC-kben használt lengyeleknél, a Komárom viszont szerintem elég tré. A Kecskemét típusnak (erre gondolok: http://indafoto.hu/ekm-765/image/21636635-8d5f97a7/user) többféle keménységű variánsa létezik, van amelyik puhasága, van amelyik keménysége miatt kényelmetlen nekem, de a nagy többségükben órákig kényelmesen tudok benne ülni.

Előzmény: JLW-470 (27108)
JLW-470 2014.10.27 Creative Commons License 27112

"Helyköziben pedig nem sok típusba szerelték őket."

Ne mondd ezt már.Szinte az összes Mo-on megtalálható típusból van ilyen üléses(E95/parasztcity/,E94,256,415,C56,EC11,EC12)

De sajnos még ezeknél is van rosszabb ülés:pl a Nabikban,Rábákban,SL Manokban.

És ha valaki készítene egy statisztikát arról,hogy a forgalomban levő buszok üléseinek hány százaléka alkalmatlan arra a célra,amire használják őket,akkor sztem döbbenetes lenne az eredmény.

Előzmény: MCA-001 (27105)
torqmatic 2014.10.27 Creative Commons License 27111

Többször utaztam ilyen üléses buszon 1-2 órás távon.

Na, hát itt kezdődik a probléma... Ezeket az üléseket ugyanis elővárosi, helyközi forgalomra, tehát 30-40 perces utakra találták ki, nem arra, hogy órákat ücsörögjön benne az ember.

Előzmény: Trinitatis (27103)
MCA-001 2014.10.27 Creative Commons License 27110

Igen, a Rába gyárt komplett üléseket és részegységeket Móron.

pl. Suzuki, Audi, IC+, Rába-Volvo stb...

Előzmény: JLW-470 (27108)
MCA-001 2014.10.27 Creative Commons License 27109

Ők nem Komló környékén kerestek uránt és szenet.

Urán - Abaliget környéke

Szén - Pécstől északnyugatra található Váralja régióban

+ föld alatti szénelgázosítás és erőmű volt a tervekben???

Hatalmas beruházás bukott el Magyarországon

Leállította magyarországi urán- és szénprojektjeit az ausztrál Wildhorse Energy. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: trizs77 (27107)
JLW-470 2014.10.27 Creative Commons License 27108

Én amiket nézegettem korábban(Vogelsitze és más nagy gyártók),azok kb. 5évente új termékeket dobtak a piacra(volt,hogy a régit még tovább is gyártották,de olyan is,hogy egyből kivonták őket ilyenkor).Az Imag meg legalább 10-15 éve nem dobott új üléseket a piacra(volt valamilyen próbálkozás városiból pár éve,de azt hiszem,hogy végül egy buszba sem kerültek ebből).Létezik még egyáltalán?

Amúgy csatlakozom a többiekhez:helyiben tökéletes a Halas,a helyközi verziója a borzalmas.

Előzmény: torqmatic (27099)
trizs77 2014.10.27 Creative Commons License 27107

http://privatbankar.hu/kkv/nem-keresik-tovabb-az-urant-es-a-szenet-a-mecsekben-bukott-a-nagyberuhazas-274071

Nem kell Komlón se bővíteni a helyi járatok számát.

Nem fognak ismét bányászok ezrei, reggelente és napközben sok-sok helyközi busszal munkába (shiktába) járni.

Trinitatis 2014.10.27 Creative Commons License 27106

térddel kitámasztom magam az előttem lévő ülésben

Gondolom, nagyon szokott örülni ilyenkor az előtted ülő utas. :)

Azt ne írd, hogy a vízszintes bevágás miatt fáj a térded

A térdem nem szokott ilyenkor, de a nyakam rohadtul. :S Emlékszem, anno 3 barátommal utaztunk ilyen ülésen hosszabb távon, úgy mérgelődtünk az ülés miatt, mint a rohadtélet. :)

Előzmény: MCA-001 (27105)
MCA-001 2014.10.27 Creative Commons License 27105

Helyi közlekedésre tökéletesek (a fejtámla nélküliek)

Helyköziben pedig nem sok típusba szerelték őket.

Tény hogy meg kell találni a pihenéshez megfelelő pozíciót.

Én spec. ezeken az üléseken szoktam rá arra, hogy térddel kitámasztom magam az előttem lévő ülésben. Azóta is így alszom az összes buszon:))) Azt ne írd, hogy a vízszintes bevágás miatt fáj a térded, mert meg lehet szokni:)))

Előzmény: Trinitatis (27103)
MCA-001 2014.10.27 Creative Commons License 27104

A váltózónát sikerült átrendezni:(

pár kép: http://iho.hu/hir/siklott-a-tolatos-atanal-141027

Előzmény: trizs77 (27098)
Trinitatis 2014.10.27 Creative Commons License 27103

Ha visszaolvasod a #27094 számú hozzászólásomat, akkor pontosan látod, hogy a fejtámlás Halas (és Komárom) ülésekről beszélek, amelyeket helyközi forgalomban alkalmaznak. A problémám az említett üléstípusok fejtámlájának dőlésszöge.

Többször utaztam ilyen üléses buszon 1-2 órás távon. Ilyen távon jólesik az embernek a fejét a támlára döntetni. De a fejtámlás Halas és Komárom ülések fejtámlája olyan dőlésszögű, hogy ha az embernek annyira hátra kell hajtani a fejét, hogy a plafont nézi.

Ha szerinted ezzel nincsen gond, akkor javaslom, hogy tartsad úgy a fejed 1-2 órán keresztül az utazás során. Én 1 percig nem bírtam. Ami viszont a VB-s Econellekben van, azokkal nincsen gond. Sajnos annak nem néztem a márkáját és a típusát, de elégedett voltam velük. Olyan való helyközi forgalomba.

Előzmény: torqmatic (27101)
bendeguz90 2014.10.27 Creative Commons License 27102

Csak nem valami mekk mester ügyködött? 

Előzmény: trizs77 (27098)
torqmatic 2014.10.27 Creative Commons License 27101

Nagyon okos vagy már megint...

Kezdjük ott, hogy Vogel licensz (volt), tehát az oly' gyakran csodált és majmolt Nyugat-Európából jön, és mint olyan, csak és kizárólag jó lehet, ugye...

Aztán ajánlanám figyelmedbe, hogy az olaszok vagy a spanyolok szinte kivétel nélkül milyen fröccsöntött műanyag ülőalkalmatosságokat szoktak alkalmazni a városi járműveken (segítek: olyat, mint a King Longokban van), na azután például tuti, hogy visszasírnád a Halast... (Utasszempontból egyébként semmi gond nincs azzal, egy hibája van, hogy lehetne vandálállóbb. De igazából a semmin vitatkozunk, mert tudtommal már nincs gyártásban.)

Előzmény: Trinitatis (27100)
Trinitatis 2014.10.27 Creative Commons License 27100

Ez igaz. Azonban ennyire szar ülések - mint a Halas - nem szokták sokáig húzni, hiszen a piaci verseny miatt nem szoktak ilyen gányt megvenni. Mások kínálnak jobbat, ezért a megrendelők azt veszik.

Ha viszont mégis veszik, akkor nagy baj van a megrendelők fejében...

Előzmény: torqmatic (27099)
torqmatic 2014.10.27 Creative Commons License 27099

Amúgy az Imag is érdekes cég lehet:hogy lehet,hogy ezekkel a Halas ülésekkel jó másfél évtizedig sokkolták az utasokat(máshol kb. 5évnél tovább nem gyártanak egy üléstípust)?

Úgy, hogy amit írsz, az hülyeség. Például alaphelyzetben a Solaris is ugyanazokkal az ülésekkel kínálja a buszait, már 15 éve...

Előzmény: JLW-470 (27097)
trizs77 2014.10.27 Creative Commons License 27098

Siklott a magyarbólyi tranzit Átán

MTI/iho

2014.10.27 09:21  

Kisiklott négy teherkocsi a Baranya megyei Áta vasútállomáson

reggel fél nyolckor.

Személyi sérülés nem történt, az utasokat vonatpótló autóbuszok szállítják a Pécs és Villány közötti vasútvonalon – közölte a Mávinform.

Az utasoknak a hosszabb menetidő miatt 50–60 perces késére kell számítaniuk a helyreállításig.

A vonatpótló autóbuszok Áta állomásra nem tudnak bemenni az utasokért, ezért őket az átai elágazásnál tudják felvenni.

A MÁV Zrt. szakemberei azonnal megkezdték a baleset körülményeinek vizsgálatát. A helyreállítást csak a vizsgálat befejezése után tudják elkezdeni.

A Pécsbánya-rendezőből Magyarbólyon át a horvát Pélmonostorra tartó tehervonat reggel 7 órakor érkezett Áta állomásra, a Villány felől érkező személyvonat bevárása után fél nyolc körül indult tovább célállomása felé, ekkor siklott ki.

A szerelvényt a 228-as Szergej továbbította.

A tehervonat azóta is Átán áll.

JLW-470 2014.10.26 Creative Commons License 27097

Szerencsére már tavaly sem használták ezeket a borzalmas üléseket a Kravtexnél(sőt,egész kényelmesek vannak bennük pl. a városi proto Euro6-os Econellben is nagyon jó,vastagon párnázott ülések vannak).

Amúgy az Imag is érdekes cég lehet:hogy lehet,hogy ezekkel a Halas ülésekkel jó másfél évtizedig sokkolták az utasokat(máshol kb. 5évnél tovább nem gyártanak egy üléstípust)?

Előzmény: Trinitatis (27094)
W007W 2014.10.26 Creative Commons License 27096

Temetői közlekedés 2014

Tájékoztatjuk Utasainkat, hogy 2014. november 1-jén és 2-án a Központi Temetőbe látogató utasok jobb kiszolgálása érdekében módosítjuk a 60A jelzésű járatok útvonalát, és közvetlen rendkívüli autóbuszjáratot indítunk 60T jelzéssel a keleti városrészből.

A 60A jelzésű autóbuszok a Szövetség utca helyett a Temető északi kapu megállót érintik.

60T jelzéssel rendkívüli autóbuszjárat közlekedik a Kertvárosból a Keszüi úton át a Temető északi kapu érintésével Mecsekszabolcsba és vissza 60 percenként.
Kertvárosból indul: 9:40-től 17:40-ig 60 percenként.
Mecsekszabolcsból indul: 9:12-től 17:12-ig 60 percenként.

A 6-os vonalon 9:00-tól 17:00-ig sűrűbben, 10 percenként közlekednek az autóbuszok.

A 23-as és 24-es vonalon szóló helyett, csuklós autóbuszok közlekednek.

További információk és térkép az alábbi linken érhető el.

2014. október 26.
Tüke Busz Zrt.

http://www.tukebusz.hu/tartalmak/Temetoi_kozlekedes_2014

http://www.tukebusz.hu/letoltes/Temeto_2014.pdf

Na ez végre valami jó dolog!!!

JLW-470 2014.10.26 Creative Commons License 27095

"akkor ez az első év 2004 óta, hogy a Pannon Volán semmilyen Credót nem vásárolt."

Mivel nem vehettek új buszt,így a Credo nem is jöhetett szóba(viszont maradt az Iveco vonal).Érdekes ez az év,mivel ugye azt komunikálták,hogy megszűnt a beszerzési stop,mégis a társaságok nagy része nem (mertek/volt szabad) vett új buszt(van,aki ugye semmit se)...

Előzmény: lobbanórotor (27087)
Trinitatis 2014.10.26 Creative Commons License 27094

Ezek nem raktárra készülő buszok, amiket majd valahogy rásóz valakikre a Kravtex? Mert ha igen, akkor a Kravtek találta ki a "peronnélküliséget".

Amúgy a "hagyományos" módon készülő buszokra igaz az állításod, hogy a hülye beltér a megrendelőt minősíti. Bár tegyük hozzá, hogy anno a Kravtex a BN sorozatnál még nem ismerte a kerekesszék-rögzítő fogalmát...

Őszintén remélem, hogy nem Komárom, és nem is Halas típusú ülések kerülnek az új vasakba. Azoknak a fejtámlájának ugyanis olyan dőlésszöge van, amelyet nem a homo sapiens sapiens fajra tervezték. Úgy hátra kell dönteni a fejet a fejtámláig, hogy az ember kb. a plafont nézi...

Előzmény: lobbanórotor (27093)
lobbanórotor 2014.10.26 Creative Commons License 27093

Ez soha nem a gyártót minősíti, hanem a megrendelőt. 

Előzmény: Trinitatis (27092)
Trinitatis 2014.10.26 Creative Commons License 27092

Igaz, teleszékezett kocsik lesznek ezek is, de hát helyközibe jóvanaz' .

Úgy érted, hogy a Kravtex még nem jutott el arra a szintre, hogy rájöjjön, hogy helyközi buszokba is kell peron a babakocsiknak és a kerekesszékeseknek?

Előzmény: Dante001 (27090)
kristoof 2014.10.26 Creative Commons License 27091

Amik között állítólag szép zöldek is vannak! :-)

Előzmény: MCA-001 (27085)
Dante001 2014.10.26 Creative Commons License 27090

Nincs ezen csodálkozni való szerintem, a Kravtex fennállása óta ezt csinálja. Nézzük a dolgok jó oldalát, legalább lesz új busz a KK-knál a Rábák mellett. Igaz, teleszékezett kocsik lesznek ezek is, de hát helyközibe jóvanaz' .

Ratbus 2014.10.26 Creative Commons License 27089

Nem mondod ó nagy bölcs...

Előzmény: peti_s (27088)
peti_s 2014.10.26 Creative Commons License 27088

Azért nem volt beszerzés, mert meg volt tiltva.

Előzmény: lobbanórotor (27087)
lobbanórotor 2014.10.26 Creative Commons License 27087

Az nem a Pannonra vonatkozott. 

Mókás egyébként: ha 2011/12-t nem számoljuk (amikor szinte sehol nem volt semmilyen beszerzés), akkor ez az első év 2004 óta, hogy a Pannon Volán semmilyen Credót nem vásárolt. 

M41 2305 2014.10.26 Creative Commons License 27086

Ügyes! Komlón ez a szakma.

Előzmény: vasember88 (27075)
MCA-001 2014.10.26 Creative Commons License 27085

És ezen a megjegyzésen is:

Egyébként az Credok már gyülekeznek a gyárudvaron...

Előzmény: BPO-105 (27083)
hory004 2014.10.26 Creative Commons License 27084

24-én a 13:05-ös 21-esen milyen társadalmi egyeztetés folyt? :)

Előzmény: P a P (27042)
BPO-105 2014.10.25 Creative Commons License 27083

Ex-BW. Innentől az ember már csak vakarhatja a fejét...

Előzmény: Dante001 (27080)
hungeri 2014.10.25 Creative Commons License 27082

Fura is volt, amikor leírtam, de nem esett le... Köszi, na :)

Előzmény: lobbanórotor (27077)
lobbanórotor 2014.10.24 Creative Commons License 27081

Már miért lenne meg? 

Előzmény: Dante001 (27080)
Dante001 2014.10.24 Creative Commons License 27080

Az is megvan miből lettek?

Előzmény: lobbanórotor (27079)
lobbanórotor 2014.10.24 Creative Commons License 27079
BPO-105 2014.10.24 Creative Commons License 27078

Pécsett a buszok az URH számot mikor kapták meg (hónapra)?

És volt-e busz, ami még állományban maradt utána valameddig, de sose kapott (Pl. mert mondjuk már egy éve állt, és csak év végén húzták ki az állományból, vagy hasonló esetek)?

lobbanórotor 2014.10.24 Creative Commons License 27077

de ha továbbra is bartelben jutnánk hozzájuk

Az olyan, hogy barter is, meg kartell is? :D 

Előzmény: hungeri (27074)
Kuvik76 2014.10.24 Creative Commons License 27076
vasember88 2014.10.24 Creative Commons License 27075
Ma reggel:
5:30 Komló-Pécs ... VDL
6:00 7. helyi ... EC12
Ennyi! :)
hungeri 2014.10.24 Creative Commons License 27074

Az élettartamuk viszont biztos rövidebb. Az mérlegelendő, hogy összességében - nemzetgazdaságilag - hogyan is néz ez ki. A "rábásított" Volvok ugyan nem megyar termékek, de ha továbbra is bartelben jutnánk hozzájuk, akkor vehető úgy, hogy magyar munkahelyeket támogatunk. Egy Citaro vs. Econell versenyben én biztosan utóbbira szavaznék, hiába az alacsonyabb minőség és rövidebb élettartam. A haszna több.

Mára Pécs már "kényelmesebb" helyzetben van, mert viszonylag stabil a flotta. Azért még nem veszélytelen. De mondjuk két éve még az ukrán focis Lazokkal is jobban jártunk volna, mint az akkori széthulló flotta gurítgatása.

Előzmény: W007W (27072)
trizs77 2014.10.24 Creative Commons License 27073
W007W 2014.10.24 Creative Commons License 27072

De mégis ezek a legolcsobbak... A fogyasztasuk is jobb mint a Volvoé.

Előzmény: MCA-001 (27070)
hungeri 2014.10.23 Creative Commons License 27071

Főleg, ha besorompózik. A Verseny utca szerintem egyáltalán nem igényli a hálózatba bevonást, a Megyeri úti fele még csak-csak indokolható, bár az meg pont nincs is olyan messze a Sportcsarnoktól. Ha ez abszolút értelemben nem is igaz, azért relatíve szerintem mindenképp, azaz jóval magasabb költséggel vihető oda bármi, mint amekkora a bevétel várható növekedése lenne társadalmi és egyéb hasznokkal együtt.

Előzmény: bendeguz90 (27069)
MCA-001 2014.10.23 Creative Commons License 27070
Mi történt megjavultak, hogy még mindig bíznak bennük.
Korábban olyan hírek voltak, hogy rossz a Credok rendelkezésre állása...
Előzmény: W007W (27056)
bendeguz90 2014.10.23 Creative Commons License 27069

Az nem lenne neki túl nagy kerülő? 

Előzmény: JLW-470 (27065)
wsz001 2014.10.23 Creative Commons License 27068

Igen, de az már nem Euro, hanem Roszatom 6-os lesz!

Előzmény: lobbanórotor (27067)
lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27067

Ez igaz, de még kotyvaszthatnak. :) 

Előzmény: Svatopluk (27066)
Svatopluk 2014.10.23 Creative Commons License 27066

Citadellből nincs Euro 6-os.

Előzmény: lobbanórotor (27057)
JLW-470 2014.10.23 Creative Commons License 27065

Egy másfajta javaslat:múltkor volt szó az ellátatlan területekről,pl a Verseny utcáról.Sztem ide be lehetne vinni a 130-ast(Bőrgyár után bevinni oda és a Megyeri úton visszahozni a Mártírok útjára és innen Főpálya/4-seket is tehermentesíthetné/,visszafelé meg fordítva) és akkor megszűnne neki az a fura Főpályás kitérője.

Előzmény: hungeri (27051)
lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27064

A 7700 már 2011 óta nincs. 

Előzmény: wsz001 (27063)
wsz001 2014.10.23 Creative Commons License 27063

Magánvéleményem szerint a 7700-sok jobbak, mint a 7900-sok, de kinek mi...

Előzmény: lobbanórotor (27061)
JLW-470 2014.10.23 Creative Commons License 27062

Én sem érteném,hogy mit akarnának már megint szólókkal(úgy tűnt nekem,hogy már 415-ből sincs fordás).Egyértelmű,hogy most már csuklósokra lenne először szükség.

Előzmény: wsz001 (27060)
lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27061

Ha a Kravtex továbbra sem hajlandó csuklós buszt gyártani, akkor a Volvo-vonal is folytatódni fog. Viszont a dízelhibrid 7900A szerintem elég drága lenne a városnak, így én inkább megpróbálkoznék a háromtengelyű buszokkal: 15 méteres 8900, méghozzá 2-2-1 ajtóelrendezéssel. Skandináviában nagyon népszerű. 

Előzmény: wsz001 (27060)
wsz001 2014.10.23 Creative Commons License 27060

Szerintem több csuklós roncs van most forgalomban, mint szóló...

lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27059

Az biztos, hogy minden busztól meg kell szabadulni, amit még a PK Zrt. (és jogelődjei) részéről szereztek be. 

Ezek ugyanis nem képezik a Tüke Busz Zrt. tulajdonát. Ennyi volna itt a történet lényege, ha jól értettem. 

Előzmény: Trinitatis (27055)
bendeguz90 2014.10.23 Creative Commons License 27058

Azért remélem, hogy ez a jövőre nem 2018 környékén fog megtörténni. 

Előzmény: lobbanórotor (27054)
lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27057

Citadell vagy Econell CiTY? 

W007W 2014.10.23 Creative Commons License 27056

Van egy rossz hirem. EURO6-os szolo Credokkal folytatodik...

Trinitatis 2014.10.23 Creative Commons License 27055

Tervekre és tényekre vagyok kíváncsi, nem pedig reményekre. :D

lobbanórotor 2014.10.23 Creative Commons License 27054

Remélem, jövőre - remélem, Volvókkal. 

Előzmény: Trinitatis (27053)
Trinitatis 2014.10.23 Creative Commons License 27053

Én is úgy gondoltam. Szerintem is felesleges az Ikarusokat, sőt még a Mercedeseket is bezöldíteni, azok majd szép lassan selejteződnek. 

De azért a 3 színvilágban pompázó Credókat mindenképpen érdemes lenne cég arculatához illeszteni.

A pécsi buszcsere mikor és milyen buszokkal folytatódik?

Előzmény: lobbanórotor (27045)
wsz001 2014.10.23 Creative Commons License 27052

Társadalmi felelősségvállalás lehetne esetleg még.

Előzmény: hungeri (27051)
hungeri 2014.10.22 Creative Commons License 27051

Tegyél egy javaslatot! Úgy lesz teljes a hozzászólásod!

Előzmény: BPV-093 (27050)
BPV-093 2014.10.22 Creative Commons License 27050

Ez a társadalmasítás a kommunista, marxista ideológiából származik, valamikor régen előszeretettel használták ezt a szót. Nem hiszem, hogy ezt vissza kellene hozni. Miért nem lehet a mai kornak megfelelően fogalmazni? Főleg, hogy óvodásokról van szó.

Előzmény: mgruber (27049)
mgruber 2014.10.22 Creative Commons License 27049

"A társaságunk által készített és a társadalmasítás során bemutatott kiadvánnyal elsősorban az a célunk, hogy a megismertessük az autóbuszon történő közlekedés legfontosabb tudnivalóit, szabályait."

Nem hiszem, hogy ezt a mondatot az óvodások nagy része értelmezni tudja. Ráadásul hibás is.

Előzmény: W007W (27046)
mgruber 2014.10.22 Creative Commons License 27048

Egyébként meg az "akikre rohadt sokat kell költeni" kitétel alatt kikre gondolsz?

Előzmény: mgruber (27047)
mgruber 2014.10.22 Creative Commons License 27047

Nem tudom, hogy Galuska Galagonyovich mit csinál, ezért őt nem is említettem, csak a vonatkozó jogszabályt.

Előzmény: P a P (27041)
W007W 2014.10.21 Creative Commons License 27046
lobbanórotor 2014.10.21 Creative Commons License 27045

Ha tömeges selejtezés várható a következő 1-2 évben, akkor szerintem nemigen fognak bezöldülni azok a gépek, amiktől szabadulni akarnak. A Credók esetében viszont el tudom képzelni a zöldülést. 

Előzmény: Trinitatis (27044)
Trinitatis 2014.10.21 Creative Commons License 27044

Maradhatna végleg, zöldre matrcázás után. :D

Apropó, a Pécsistop írta, hogy a Tüke egységesíteni fogja a járműpark színvilágát. Ezt mikor kezdik meg?

Előzmény: bendeguz90 (27043)
bendeguz90 2014.10.21 Creative Commons License 27043

A Credo teszt busz  meddig marad Pécsen? 

Előzmény: P a P (27042)
P a P 2014.10.21 Creative Commons License 27042

Megbízási díj, vleee. Viszont ugye aki munkavállalóként van delegálva, annak van egyéb, Tükés fizetése is.

Előzmény: P a P (27041)
P a P 2014.10.21 Creative Commons License 27041

Nyilvános a FEB tagságáért kapott tiszteletdíj. http://www.tukebusz.hu/letoltes/Vezetoi_juttatasok_2014_03_13.pdf

A legjobb, hogy mindig azok mutatják ki a foguk fehérjét akikre rohadt sokat kell költeni. Legalább mi büszkén vállalhatjuk, hogy egy forintot se kapunk a Tükétől.

Előzmény: mgruber (27040)
mgruber 2014.10.20 Creative Commons License 27040

Hogy nyilvános-e, azt emlékeim szerint a 2009. évi CXXII. törvény 2. paragrafusa határozza meg.

Előzmény: hungeri (27031)
Wiener Walzer EuroNight 2014.10.19 Creative Commons License 27039

Hivatalos oldalakat nem szoktál olvasni?

Ha nem akkor ajánlom a www.pannonvolan.huoldalon az aktuális hírek menüpontot.

Előzmény: hory004 (27038)
hory004 2014.10.19 Creative Commons License 27038

Hmm. Az létezik, hogy 26-án nincs a 1134/10 ?

Ma volt, és 11.02-re is írja, de 26-ára nem, ellenben a 1134/12 mindhárom alkalommal van, tehát a sulivasárnapos kitétel nem játszhat. Vagy igen?

Kuvik76 2014.10.18 Creative Commons License 27037

Köszi! (-:

/én kb. három hete néztem/

Előzmény: BENczúr utca (27036)
BENczúr utca 2014.10.17 Creative Commons License 27036

AOB-602 és 620 is forgalomban van még.

Előzmény: Kuvik76 (26834)
BPO-105 2014.10.17 Creative Commons License 27035

Pedig ez Crosswaynek néz ki, nem Récréónak.

Előzmény: kez-577 (27025)
hungeri 2014.10.17 Creative Commons License 27034

Hát ez most is nyilvános: 0. A nem létező tükés fizetésedről pedig kifejezetten jó hallani, örülök, hogy rajtunk kívül is vannak, akik önkéntes munkával, szabadidejükben képviselnek másokat!

Előzmény: Galuska Galagonyovich (27033)
Galuska Galagonyovich 2014.10.17 Creative Commons License 27033

Ha lenne Tükés fizetésem az se lenne nyilvános, viszont amit a bérletek árából rád és a haverjaidra költenek az igen. ;-)

Előzmény: hungeri (27031)