Keresés

Részletes keresés

Zotyik Creative Commons License 2024.03.26 0 0 98522

Sziasztok!

 

Tudom, hogy nem Mtz, de végülis testvér modellről lenne szó:

Jumz 65 váltójába hány liter olaj kell és milyen viszkozitású?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

 

 

 

Holmer Creative Commons License 2024.03.25 0 0 98521

Mtz kihajtása nem sokáig bírja az ásógépet...

Előzmény: marhadoktor (98520)
marhadoktor Creative Commons License 2024.03.19 0 0 98520

Hahó mindenkinek!

Valamikor a veterántraktoros fórumon egy kolléga felvetette az ásógép beszerzését mint a talajmaró alternatíváját.

Mivel megvan már a traktor (max. a kerekek cseréjén gondolkodom, mert iszonyat széles felnik és gumik vannak rajta), arról is döntöttem már hogy talajmaró lesz. Vagy ásógép.

Ha lehetne, akkor nem járnék külön ekével is, szóval így használnám, bármelyik mellett is döntenék.

Köszönöm!

Toni82 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 98519

Hali!

 

Én legóztam január hónapban :)

 

Teljes műszerfal és kábelköteg cserék voltak :)

Előzmény: PistaMarek (98518)
PistaMarek Creative Commons License 2024.02.23 0 0 98518

Üdv. Tagok! Ki mi jót csinál ebben az időkben? Sajnálom hogy kissé elavult lett a csoport mint munka tartalom terén. Tudom hogy sokan elfoglaltak, de akinek van kedve egy képpel vagy akár szöveges üzenetben ossza meg a csoportban, akár szerelés vagy munka témában mivel ügyködik. Szívesen várjuk! Minden jót kívánok mindenkinek!

Supi0711 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 98517

Üdv mindenkinek!

Ha jár erre valaki akinek olyan hengerenkénti izzításos Mtz van a birtokában, amelyikbe ez a fajta izzítórelé van belerakva, nem lenne kedves nekem lefényképezni a relé közvetlen környezetét? Van ott egy szürkének tűnő vezeték körsaruval, ami talán test, de jó lenne tudni biztosra. A szóbanforgó gép nálam 820.4-re van matricázva, nem tudom melyikekben lehet még ilyen megoldás.


https://www.agroinform.hu/geppiac/mtz-rele-izzitas-1613777/h_2215660

MM-93 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 98516

Üdv.

Irtam emailt, vagy ha nem kaptd meg a nevemre kattintva egy elerhetoseget tudsz emailben küldeni.

Előzmény: MTZ Betyár (98513)
MTZ Betyár Creative Commons License 2024.01.27 0 0 98515

Üdv!

 

Régi gép ez a generátor külső fesz.szabos volt, azért 5 vezetékes?

Az új generátor beépített szabályzós, a 3 kivezetés a +, cirill nagy B és M?

 

Régi generátoron kettő kivezetés az ~ jel, fázis, ment az RB1-es nagy relére a hidraulika tartályon, na az kapcsolta ki a töltésjelzőt, ha járt a motor és vette el a testet az indítórelétől.

Én az ilyet simán átkötöttem kisfülkés 80-asba, úgy, hogy a lámpán keresztül meggerjesztettem a pluszon a beépített szabályzós generátort. (hamarabb tölt alapjárattól) Mondjuk így felesleges lett a RB1 és nem lett ráindításgátlás többet.

Előzmény: Árpi6709 (98514)
Árpi6709 Creative Commons License 2024.01.27 0 0 98514

Sziasztok! 

Valaki tud segíteni? 

Régi generátor 5 vezetékes, az új 3

Töltés működik rendesen, a töltő, gerjesztő, földelő szál a helyükön! 

A két váltóáramú szállal nem tudom mit kezdjek, mert a töltésvisszajelző nem alszik el! 

Milyen formában kell átkötni? 

MTZ Betyár Creative Commons License 2024.01.18 0 0 98513

Üdv!

Igen van, erős a váz és a tengelyek, rugókötegek. Plató 6,2x2,45 lemezelt. Kétvezetékes fék. Piros rendszámmal, műszaki lejárt.

365/80r20-as kamion gumikkal. Rugószilentek, fékkulcsperselyek cserélve, km-be nagyon keveset ment.

Gond nem volt vele, de már nem használom. Adj egy elérhetőséget, elküldöm a tel.számom és hívj ha érdekel.

Előzmény: MM-93 (98512)
MM-93 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 98512

Üdv.

Lattam Hl 90 potkocsid van.

Érdeklődnék hogy valt be, vagy nem e vallnal meg tole esetleg?

Előzmény: MTZ Betyár (98489)
dobko Creative Commons License 2024.01.15 0 0 98511

Sziasztok! Van egy 80-as, kisfülkés MTZ-m D-240-es motorral. Idén kisebb-nagyobb felújításon esik át. Az egyik henger fala kicsit vonalkódos, de a hónolás még mindig látható egyébként. A probléma abból adódhatott, hogy a porlasztó meghibásodott ennél a hengernél, így kissé túlhevült, de menet közben nem vettem észre, igaz csak könnyebb munkákat csinált utóbbi időben. Szerintetek ilyen esetben ki kell-e cserélni a hüvelyt és ha igen, akkor elég-e csak ezt az egyet új dugattyúval, gyűrűkkel, stb, vagy akkor mind a négyet cserélni kell? A többi henger jónak néz ki, nem vállasak, hordósnak se néz ki, igaz mérni kéne, de nekem most ekkora szerszámom ami ehhez jó nincs. Ha hüvelyezni kell milyen márkát ajánlotok alkatrészekből? Hengerfej tömítésből is van több fajta, de nem tudom melyik lenne a legjobb ehhez, olvastam már mindent IS. Más járművekkel van tapasztalatom ilyen téren, de ilyen MTZ-t most csinálok először, így ha lehet spórolnék a tanulópénzen, főleg mert elég silány az alkatrészek zöme. Az egész onnan indult, hogy a motorolaj híg volt, gázolaj ment bele, majd adagoló le, porlasztók ki, azok mentek felújításra, aztán leszedtem a hengerfejet is és csak újabb gondot találtam. Pár jó tanácsot szívesen fogadnék, köszi!

 

 

kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.07 0 1 98510

Ezt javasoltam én már rég ,ugyanaezen elgondolásból hogy azok nem a modern elktronikus váltókat használják ,mert azzal csak baj lesz és nincs aki tudná pontosan mi is leli ! És ezeket  a fránya váltókat még időnként kalibráln is kellene ha tudnánk hogyan ,vannak hozzá gombok a műszerfalon csak nincs leírás hozzá ! Meg hiába kalibrálta annak idején a szervíz mérnök még sem lett jó ,mert valami lamella vagy tengely ,vagy csapágy hiba is társul a jelenséghez . Én eledtam volna már akkor ,de ő nem hanem megpróbálja megjavítatni ,csak van ami jó lesz rajta és van mi nem ,vagy épp új hibák lesznek más jeleggel . Legutoljára nem voltak lámpái és valahol a rendszerben valami zárlat van . 1-2 megtaláltam én csak mivel agya van nem tudni nem -e ott okozott valami galibát a rövidzárlat ,de ehhez megint valami mérnök kell aki laptoppal tudja nézni a hiba üzenetet vagy ,tesztelni tudja mi leli ! De legalább is a fülke alatt tudja a kábelek hová mennek vagy honnan jönnek ,van egy halom ám . Az is lehet valami becsípődött vagy a pocok ,egér ,nyest elrágott valami . Bonyolult gép sok kábellel !

Előzmény: ötbites stihles ziles (98508)
PistaMarek Creative Commons License 2024.01.07 0 0 98509

Üdv! LKT 81- Ben hogy vannak a sebességek? Zetor váltóval szerelték, így ugyan úgy mint egy Zetorban? Köszi előre is. Minden jót!

ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.01.07 0 1 98508

A török gyártású uj traktorok még azok,amik talán a kicsit régebbi elvek szerint,kicsit kevesebb elektronikával vannak szerelve,a sorkuplungos váltók helyett még a normál rendszer van az erőátvitelbe-talán mondhatni,hogy harminc éves terveket nézegettek a mérnökök.Van itt az ismeretségben pár Solis,Hattat nevű török csoda..

Nem annyira robusztusak,mint az MTZ,inkább a régebbi Ferguson trakikra emlékeztetnek..

Ujban némileg olcsóbbak a menő márkáknál,és ténylegesen jól használható gépek..Van bennük ültetvény traktor kivitel is,ha valakinek olyan kell..Egy ilyen gazdája mondta,hogy bár az övé nyolcvanöt lóerős,de a régi lángpiros 82-ese mögött messze van, ha az első hajtás nem kell,tudásra még az ötvenes alatt is van kicsit-de,ahogy irod előrébb,ez kerékméret,tömeg,geometria kérdése is.Hiába,egy ültetvény traktorra nem fér rá akkora hátsó kerék,mint az ötvenes  kereke..a fizikai méretek miatt.

 7 misiért vette,garival,papirozva.. egy nevesebb ugyanebben a sorban 12 misi alatt nem volt..

Kedveli,és eléggé megelégedetten használja-inkább bosszantó hibái vannak-pl hátra nem tud két külön álló hidraulika kört-4 csővet-működtetni,mint az MTZ-nél,mert gyárilag csak egy kör megy hátra-tehát a sorművelő szerszámot nem tudja hidraulikusan hajtani és mozgatni is..

Tehát,ha uj gép,és nem MTZ-akkor érdemes lenne ránézni ezekre a török csodákra is..

Előzmény: kavicsos1964 (98507)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 98507

Az is nagy hiba a modern traktorhoz szinte senki sem ért ,csinálnak azzal valamit csak nem biztos hogy tartós lesz ,minden benne minimálisra ki van számolva ,ezért nem túl tartósak 5000 óráig elég jól elmennek de aztán a bajok tárháza lesz a gép ! Az alaktrészek meg gagyik szerintem azokhoz is és sokszor hónapokat kell várni hogy a szarvíz megjavítsa ! A keleti gépek alaktrészei meg már évekóta a silány kategórit képviselik ! Ez sajnos a kereskedők minél nagyobb haszna generálja erősen ezt az irányt ! Ezért vettem 12 ezerért olajnyomásmérőt amit még beszerelni sem sikerült csak illúzióként a leírt okok alapján ! Holnap majd kíváncsi leszek mit tudnak mutatni ,vagy az ócska óra marad !

Előzmény: james69 (98506)
james69 Creative Commons License 2024.01.07 0 1 98506

Nagy dilemma a traktor vásárlás olcsón jó állapotú traktort venni számít mire fogod használni pl egy barátom  pár éve vett egy új goldoni 45 le erős  mondjuk hogy ültetvény traktort már megbánta több célú használhatósága miatt szerinte  a 45 le  olyan mintha póni nem az a muraközi fajta  erő lenne benne már permetezésnél kiderült  mire elég ez ilyen formán nem is használja erre a szerelők elmondása alapján régen nem a főtengely végén mérték a teljesítmény leadását talán a tlt -én keresztül ha igaz  számít a traktor tömeg ,lóerő arány súlyelosztás vonóerő leadás a talajra hány %-ban tudja ezt leadni a maga idejében a kor technikai vívmányai alapján verhetetlen volt pl  :dutra vagy pl rába steiger elmondásod alapján macerás a 30 éves merci javítása akkor az 50 éves traktor probléma mentes lesz vagy könnyebben találsz  alkatrészt mondjuk Miskolcon egy pl : több éve történt kevés üzemórás landini 210 le  munka közben egy reccsenés a gépforgalmazó elmondása alapján azonnal megkellett vele állni a nagyobb hiba elkerülése miatt majd a tréler elvitte ez megtörtént kétszer harmadjára sikerült megjavítani ismerősömet megkérdezve ez mennyibe fájt  neki 5 misi egy jobb állapotú mtz ára.Napjainkban  minden drasztikusan emelkedett igy az alkatrészek ára is ehhez még hozzá jön az után gyártott alkatrészek silány minősége mondjuk made in china pl :mtz-nél  meg az alkatrész gyártók hozzállása hogy a fogyasztói társadalomnak  lett gyártva 2-3 évet sok esetben még annyit se bír ki oszt viszontlátásra.

Előzmény: marhadoktor (98505)
marhadoktor Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98505

Japánban egyáltalán ne gondolkodom, javarészt kicsik, drágák és szegényes az alkatrészellátás.

Maradnak az európai gyártók.

Románt nem akarok, MTZ-t nem akarok. Kb. ugyanazért nem akarom, amiért nem akarok Lada Nivát sem. Olcsó alkatrész, jó alkatrészellátás de folyamatos szerelés.

Kb. ugyanezért gondolkodom mostanában azon, hogy a 31 éves w124 Mercedes kombimat nem nyüstölöm tovább. Van hozzá alkatrész, de egyre szarabb. Annyi időm nincs hogy folyamatosan szereljek.

Szóval most keresem traktorban azt ami elég erős, nem túl nagy testű (kertekben is használnám) és nincsenek durva problémái.

Az Ebro például azért tetszett meg (pedig elég nagy testű, iszonyat vaskos hajtóművel) mert Simms  soradagoló van rajta.

Tán a Same léghűtéses motorjain van ég soradagoló, szinte az összes többi, általam keresett márkánál köradagoló van.

Az is igaz, a köradagoló nem feltétlenül rossz dolog. De például a Fiat traktorok egy részén nem az ismertebb CAV adagoló van (ami könnyen szerelhető) hanem valami szerelhetetlen Bosch (nem én találtam ki, traktorszerelők mondták itt). Így aztán azokra egy idő után a román UTB traktorok adagolója kerül, ami nekem nem kell.

Szóval: Same, International, Ebro, esetleg egy kicsit nagyocskább Ferguson.

Előzmény: ötbites stihles ziles (98501)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98504

Nem tudom egyébként hogy tévedtem ide ,valamit kerestem és úgy lettem itt !

Előzmény: marhadoktor (98498)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98503

Még egy gondolat : Az sem mindegy hány kapa van egy körön alatta 4 kapás vagy 6 kapás, a japán meg egész más jellegű kapaelrendezésű .

Előzmény: kavicsos1964 (98502)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98502

A 4400 cm3-t nehéz überelni ,a lóerő nem minden ! 145-ös kalapácsos szárzúzó a Dong-Feng motoros 304 tipusú 35 loves erőmű belehalt minduntalan, a nádasban még a terep 1-et is elkérte ,de kiszórni már nem tudta ahhoz nem volt ereje ! A zetor a 30 lovával 2X annyi cm3-vel még a szijj is lefüstölt róla de a motor nem vette észre az csak tekerte ! Negyed gázon ledaráltam de a szijjakat utána cserélni kellett ! Az is nagyon számít az ilyan  munka gépeknél hogy a hátsó kiszórás mennyire gátolt vagy kitudja szórni akár a földet akár a füvet ! A japán talajmarót jobbára a sáros vizenyős rizsföldekre tervezték ,nem ragad be . Az itteni marók ha sáros akkor képes magára szedni a földet, de a kölönféle gyökereket ,madzagot ,műanyagot is ,ezeket rendszeresen le kell szedegetni ,főleg a nedvesebb földekben jellemző hibájuk . Az sem mindegy mekkora átmérőben dolgozik a maró henger, a nagyobb mélyebben tud, a kisebb átmérő sekélyebben, a tekerős erők is a nagyobb átmérő nagyobb erőt kíván . Kis gyakorlattal meni fog majd ez ! Érdemes rendszeresen meg állni vele és alánézegetni mit szedett magára ! Mindenféle szemetet találtam a zúzóval is meg a kapagéppel is a kövektől a drótig ,villany kábelig ,fadarb ,nyers gyökerek ,tárcsa darab !

Előzmény: ötbites stihles ziles (98501)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.01.06 0 1 98501

Kérdezted,milyent-példát irtam-nem a könyvből,hanem saját tapasztalatból.Bolgár talajmaró-anno az átkosban nem nagyon volt mindenféle nyugati csoda-volt a Bagod által gyártott talajmaró,meg volt a bolgárok által gyártott talajmaró.ez az utóbbi volt 160 cm-ez volt a kicsi,meg volt a nagyobb,az 2m szélességű volt,a kicsi a T-25 méretű,a nagyobb az MTZ méretű traktorokhoz volt használva. FN talajmaró volt a bolgár talán..komoly felépitésű,méretéhez képest elég erős szerkezet volt,nem a mai japános könnyű csodák.. fogaskerekes hajtás,4 fokozatu áttétel lehetőség,olajban forgó oldalhajtás,mankó kerekek-eléggé eltalált szerkezet volt-szerintem..

Ez az általam ismert bolgár kétméteres szerszám kérte az ötvenes MTZ erejét,méretét-tehát,ha ilyenben gondolkodol,felejtsed el az 1300 ccm-es japán gépet-mert fizikailag vinni sem birná,nem hogy dolgozni vele..

Nem csak a lóerő a lényeg-kell fizikailag egy stabil bázis a szerszámhoz-és az a traktor.Kereszt és hossz stabilitást-főleg nem alföldi sik területeken-szintén figyelembe kell venni..

1300 ccm-es  motoru traktorhoz talán egy könnyű épitésű ,japán stilusu,talán max 120 cm széles  talajmaró való-a traktor talán 20 lóerő,sem nem széles,sem nem hosszú gép-tehát a tul nehéz talajmarót emelgetni..nem szerencsés.

Van az ismeretségemben jó pár japán,kinai,indiai,olasz modern traktor..kisebb,nagyobb,mindegyikre igaz-hiába a "nagy"lóerő a kicsi motorban-egy ilyen ötven lovas gép sehol nincs vonóerőben,stabilitásban egy papiron ugyanakkora tudású ötvenes MTZ-vel..láttam,tapasztaltam,nem egyszer..más világ,más számok,más a valóság.

Csak azért hoztam példának az ötvenes MTZ-t,mert az eléggé elterjedt,ismert,használt gép.Nálunk.Amennyiben "nyugati"vagy japános traktorban gondolkodol,hasonlitva az ötveneshez-legalább nyolcvan,de inkább kilencven lovas kategoriát kell nézned.Nem csak a motor miatt.

 

Előzmény: marhadoktor (98500)
marhadoktor Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98500

Egyáltalán nem gondolkodom bolgáron, már csak azért sem mert nem ismerem :)

Én valahol másfél méteres szélességű talajmarón gondolkodom. 

Nem tudom, hogy ahhoz hány lóerő az egészséges.

Nem tudom, hogy hány köbcentis motorból jó a szükséges lóerő.

Egyesek szerint legyen minél nagyobb űrtartalmú a motor, az sem baj ha gyengébb.

Nem értek hozzá oszt most van még pár napom, amit erre szánok.

Utána megveszek valamit oszt elfelejtem az egész őrlődést :)

Előzmény: ötbites stihles ziles (98499)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2024.01.06 0 1 98499

Talajmaró csak egy gyüjtőnév-van olyan kialakitású késsel szerelt,ami szépen teljes szelvényben átvágja a talajt,a kések egymáshoz képest átfedéssel vannak-van olyan,aminél a kések alig vágják át a talajt,átfedés nincs,inkább átmozgatják,megvágják és oldalra is löködik a földet-ez utobbi stilus a japáni forma gépek megoldása.Ez a japáni gép lazább földben jobb,maga a gép szerkezete is könnyebb épitésű,és kisebb erő igényű,mint a teljes késű verzió.

Erő igény-bolgár két méteres,átfedős késsel,560-ban hajtva,kb 120 tengely fordulattal,max 12 cm mélyen szántás után használva bőven elég az MTZ-50 nek.Mint vinni,mint hajtani..elég neki..mondom,szántott kötött földben.Szántás nélkűl,gyeptörésben,csak lazitott talajban max 2.fokozat-és erőlködés..hektár méretekben felejtős-motor,tlt,kardán gyilkolás..

Zetor 50Superen,5611-en próbáltuk ezt a bolgárt-de sehol nem voltak..

És mondom,nem a leggyosabb fokozatban volt..a talajmaró váltója..

Kardánra meg mindenképpen nyomatékhatárolót tenni..

Előzmény: marhadoktor (98498)
marhadoktor Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98498

Igen aktív vagy, Kavicsos elvtárs, itt is :)

Nincs komoly elképzelésem arról, hogy mi is az ideális gázlómélysége egy talajmarónak, de arról sincs fingom, hogy egy traktornyi széleségű talajmaróhoz mennyi erő kell.

Mindenesetre a tractordata honlap szerint (https://www.tractordata.com/farm-tractors/000/7/4/742-massey-ferguson-130.html ) ez a Ferguson 1.8 literes motorú.

Előzmény: kavicsos1964 (98497)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98497

Az attól fübb amitől lóg ! Ha nem kézeled hogy 30cm mélyen át tudja kapálni és maradsz a 10-12cm mélységnél simán viszi ! A kínai csoda is evitte nálam a 150-es marót az 1300 cm3 motorjával ,és szépentette a dolgát !

Előzmény: marhadoktor (98496)
marhadoktor Creative Commons License 2024.01.06 0 0 98496

Nincsen nekem semmi becsípődésem, max. a régi és egyszerű technika iránt. Autóm is csak mechanikus adagolós van (jó, a frissen vásárolt, 21 éves Renault Scenic-ben az 1.9es Dti motornak már valami elektronyos vezérlésű adagolója van).

Tegnap volt egy nagyon izgalmas napom, végignéztem tőlünk északra vagy 2 tucat traktort. 2 darab Ebro (spanyol gyártmány, 60 lóerő, Fordson Super Major vagy Ford 5000 licensz), pár darab Same (olasz léghűtésesek, részben Deutz motorok), pár Fiat (csak ezek mindig drágábbbak 20-30%-kal, ráadásul mindenki román UTB alkatrészekkel javítja őket, nem beszélve a közel javíthatatlan Bosch köradagolóról - nem a CAV-ról beszélek), illetve egy-két International (meglepően könnyen indultak, akárcsak az Ebro-k).

A szervízigényesség egy nagyon izgalmas dolog.

Ha esetleg lenne pénzem venni egy garanciális nyugati gyártmányt, esetleg az adna komolyabb bizonyosságot. Egyebekben én azt látom, hogy olyan nincs, hogy traktoron nincs szerelnivaló.

Most azon töröm az agyam, hogy egy 45 lóerős International vagy egy 60 lóerős Ebro legyen a nyerő. Ezekhez már hozzá tudnék venni azonnal egy talajmarót.

Esetleg van egy felújított motorú Ferguson 35 lóerővel (nagyon szépen indul és nagyon szépen megy, illetve igen kényelmesnek hatott viszonylagos kicsi mérete okán), csak épp azon fosok, hogy a másfél méteres talajmarót hogy vinné.

Előzmény: PistaMarek (98494)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 98495

Ezt az MTZ nem igazán tudja elmondani magáról hogy ,legalább használható lenne az alkatrészei ! Ez ma esett meg velem ,meg az elmúlt napokban ! Az olajnyomás mérőm ami MTZ -be való elromlott ,de már tudtam hogy cserés lesz ,még a nyáron vettem újat bele ,de kikötésem volt hogy adjanak hozzá jeladót is ,hát azt nem tudott a kereskedő adni ,mert volt neki csak ember nincs aki megmondja melyi melyik órához való ! Eljött a csere ideje hát még az elektroműszerész haverom is kevés volt hozzá hogy kitalálja hogy a fenébe működik ,a jeladó az nem jeledó volt hanam az olajnyomás lámpa gombája ,még csak nem is stimmelt ! Elmentem a boltba na mondom veszek másikat ,vettem is ,szuper volt 3 bárról indult a vadi új óra ,úgy vágtam földhöz csak úgy szálltak a darbjai ! Na majd veszek a neten egy normális olajnyomásmérőt na nem  találtam még a mechanikusból is csak amit a kukába dobtam hitvány szemét létezik ! Úgy adtak egy ezerévest hogy még is lássam hogy van-e olajnyomásom ! Meglehet hétfőn talám Miskolcon tudok venni hozzá egy épkézlábat amihez van adóm is ! Az MTZ alaktrész, az egyenlőre ha volna alternatívája soha se vennék 16000 forintért vettem órát meg csöveket hozzá és egy ócska órát tudtam beszerelni ,több óra káromkodással ! Ennyi !

Előzmény: PistaMarek (98494)
PistaMarek Creative Commons License 2024.01.05 0 0 98494

Üdv. Marhadoktor! Ha már megvannak a földműveléshez szükséges eszközök, már ahhoz mérten válaszd ki a megfelelő traktort. Ilyen régi traktorokkal már nem éri meg dolgozni, maximum nagyon hobbi célból, mint alkatrészellátás, s szervízigenyességük miatt.MTZ -re a csípő protézis miatt nem esik a választás? De ha ezek a traktorok vannak becsipődve, azokkal jobban esik dolgozni is az embernek, de a velejáróját is el kell akkor fogadni.

marhadoktor Creative Commons License 2024.01.01 0 0 98493

Üdv mindenkinek!

Meg Boldog Új Esztendőt!

Ide jöttem be egyet, aszongya az álmoskönyv hogy ebben a fórumban komoly traktorszerelős tudás halmozódott fel.

3 évvel ezelőttig egy 3011-es Zetorom volt Somogyban (itt érdeklődtem valamikor Zetorom komoly megbuherálását illetően, ). Azóta visszajöttem Csángóföldre (lett két csípőprotézisem közben).

Most újfent traktor beszerzésével játszom, kicsit nagyobb költségvetéssel.

Eddig a Veterán traktoros fórumban beszéltem a jóemberekkel, de lassan már csak kavicsos1964 elvtárs válaszol, kicsit kihalt az a hely.

Vele sokat beszélgettünk, mire is adnám ki azt a közel másfél millió forintnyi összeget amit trakira szánok. Inkább kevesebb, de tudjunk nagyot álmodni.

Eddigi lehetőségek: Fiatok (sokat hoznak be belőlük olaszból), léghűtésesek (Same, Deutz), a régi John Deere-ek nagyon tetszenek, erős becsípődésem van (pedig körváltósak a nyavalyások, ámbár kavicsos elvtárs szerint otthon szerelhetőek, ezért érdekes lehet elgondolkodni rajtuk).

Vannak még : McCormick, International, David Brown, Lamborghini, Carraro (szintén léghűtéses tán).

Ami biztos: ezek legalább 50 éves trakik, az alkatrész ellátás nagy kérdés. Mindenki azt mondja hogy a John Deere alkatrészei erősen drágák. 

Nekem családi gazdaságba kell, javarészt szántás, talajmarás bő 4-5 hektáron lesz a legdurvább munka. Dombos vidéken.

Összkerékhajtásra viszont nem lesz most pénzem (2 hengeres, 20 lóerős trakit nem veszek, akármilyen 4x4-es is). Maximum utólag rárakok terepes első hidat.

Mindenféle tanácsot köszönettel veszek!

Toni82 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 98492

BÚÉK Mindenkinek!

padisah Creative Commons License 2023.12.30 0 0 98491

nekem biztos hogy nem kell*

 

olyat találtam, hogy HYDRECO PA1909Q5B26C

egy ilyen hirdetés van fenn ebay-en, amerikai faszi árulja, és az övén a névtábla jól olvasható

 

persze az hogy hasonlít, nem jelenti azt, hogy ez tényleg azonos is

autós topikban javasolták hogy féktisztítóval próbáljam lepucolni a névtábláját, ami jelenleg olvashatatlan, ezt mindenképp meg kell tennem

 

ha ez tényleg az a szivattyú, akkor az működőképesen 100ezer forint

és ez vajon milyen gépbe való? szerintem nyilvánvalóan bontott

 

*brikett prés projekthez vettem, azóta már egy másikat is, ami új, bolti, és a lehető legkisebb

Előzmény: Fx bobcat mkII (98490)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.12.30 0 0 98490

Keress rajta egy logót!Szerintem Komatsu fogaskerekes hidraulika szivattyú!Az eladást meg kell fontolni!Vajon miért vették le?

Előzmény: padisah (98488)
MTZ Betyár Creative Commons License 2023.12.30 0 0 98489

Üdv!

 

Én kb. 20 éve használom ezt a Bosch generátort.

Fiat 131-esé volt eredetileg az enyém, de golf 2-es és korban illő autóké megfelel.

Azóta sincs gondom vele, kell neki lámpával előgerjesztés és alapjáraton is van 14 volt a rendszerben. Fényszóró + munkalámpával is!

Másik tartó kell neki, de nem agyműtét.

Veszel bontottat, esetleg csapágy-kefe csere után örökös.

 

Előzmény: intes (98482)
padisah Creative Commons License 2023.12.29 0 0 98488

köszönöm a válaszokat!

kavicsos1964 Creative Commons License 2023.12.29 0 1 98487

Sárga gép még esetleg a JCB lehet ,annak alkatrészeit nem ismerem .

Előzmény: kavicsos1964 (98486)
kavicsos1964 Creative Commons License 2023.12.29 0 1 98486

Inkább egy hodromotor, a színéből leginkább egy Rába 180-as ventillátor meghajtó motort nezek ki belőle pl . Hidraulika szivattyút én ilyen alakkal még nem láttam semmin sem .

Előzmény: padisah (98485)
padisah Creative Commons License 2023.12.28 0 0 98485

azt szeretném megfejteni, hogy mi ez?

 

 

az adattáblája nem olvasható, ismerős ez valakinek?

elméletileg hidraulika szivattyú, de szeretném pontosan tudni milyen géphez való, és annak ismeretében hirdetem (egyébként eladó)

kavicsos1964 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 98484

A W-ot nézd és vidd magaddal a régit hogy lásd hogy stimmelni fog -e ! Ez a legbiztosabb módja ! A kereskedő semmihez sem ért csak árulja ! Most szívtam meg épp a köcsög olajnyomásmérővel ,minden stimmel csak a bekötése egész más rendszerű és a gombát nem tudja senki melyik való hozzá !

Előzmény: intes (98482)
Toni82 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 98483

Üdv Urak!

 

MTZ-80/82-eshez keresek kormány tartó bakot(konzolt), nagy műszerfalashoz, ami még hagyományos rudas megoldású, az orbitoson nem fér át a rúd...

intes Creative Commons License 2023.12.21 0 0 98482

Szép napot!

 

Érdeklődni szeretnék hogy létezik olyan erősebb generátor ami átalakítás nélkül, vagy csak nagyon kis átalakítással felmenne a gyári helyére? Zárlatos lett a generátorom, visszaraktam a régit ami már rosszabbul tölt de ha van rá mód tennék fel valami erősebbet. Előre is köszönöm a segítséget!

Holmer Creative Commons License 2023.12.17 0 0 98481

Ha sokáig tapsol,rángatózik az eleje és nem csinálnak vele semmit,akkor ez az eredménye. Tsz ben  az állattenyésztős traktorok voltak mindig mostoha gépek,na azoknál  volt ilyen,amikor silót hordtak be,a kormány meg jobbra balra járt egész szezonba a pilota kezébe. Egyszer csak leverte a fogakat az ívről. Lehet a kollégának is ilyen a  problémája.

Előzmény: kocsányostölgy (98479)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.12.16 0 0 98480

Bocs,melyik nálad a rásegítő!  Munkahenger,vagy a csiga!Csiga felől,nehéz!

Előzmény: BenceM (98475)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.12.16 0 0 98479

Anyag hiba!Nincs ott akkora feszítés,a munkát a munkahenger végzi!A csigatengellyel te nem bírod eltörni,annak csak az a szerepe,hogy támasztja a csigát,hogy rá tudd húzni a vezérlő kocka szelepeire, a támcsapágyat!

Előzmény: BenceM (98475)
mtz1221 Creative Commons License 2023.12.10 0 0 98478

Hali. Én 550-es órát láttam 892-ben anno. Szerintem nem akartak másik órát fejleszteni a nagyobb gumik miatt, annak meg a tlt pontja jó helyen van. Fordulatmérőt kell figyelni, permetezéskor és jó lesz az. 

Előzmény: ThomasMc (98477)
ThomasMc Creative Commons License 2023.11.24 0 0 98477

Sziasztok 
Olyan kérdésem lenne , hogy vettem egy mtz 892-est (szöghajtásos) 2001-es évjárat.
Na az a kérdésem , hogy olyan óra van benne mint a 82-esbe  tx - 135.
Jó ez bele ? vagy a régi tönkre ment és egyszerűen csak ezt rakták bele? 
azért itt nagyobb a gumi  stb 
Motor fordulat sem 2200 stb stb 
Nem mértem még meg menet közbe mennyit csak, de nekem gyanús. 1-2 km/h is sok mondjuk permetezésnél.
Válaszokat köszönöm !!

Holmer Creative Commons License 2023.11.20 0 0 98476

látom nem nagyon él már ez a fórum és nem válaszolnak,próbálok rá választ adni,de nem egyértelmü soha az ok okozat . Ha 82es a traktor,akkor sokkal jobban remeg az eleje,mint a sima mezitlábasnak,pláne ha országúton sokat használod. Emiatt  oda vissza remeg a fogasív és sokkal jobban lekopnak a fogak. A mai utángyártott alkatrészekkel meg már ez sajnos mindennapos lesz. Régen a gyárit is leette a tszben ,amelyik aszfalton járt.Vagy ez,vagy lelazolt alul az anya az irányítókaron. Emiatt soknál meg lettek forditva az első kerekek úgy nem remegett annyira,de akkor meg elakadáskor megszedte magát sárral és nem húzott az eleje.

Előzmény: BenceM (98475)
BenceM Creative Commons License 2023.11.06 0 0 98475

sziasztok

 

kormány torony tetején miért darálja le a fogakat a fogasívről  a rásegítő? Holtjáték jó,kormány nem szorul sehol és mégis letörtek a fogak a rásegítő felőli oldalról.

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.10.19 -1 0 98474

Az a te dolgod milyet veszel,de akkor sem lehet a segédemelő munkaútja hosszabb mint a fő munkahengeré!

Előzmény: Toni82 (98473)
Toni82 Creative Commons License 2023.10.19 0 0 98473

Dakotára gondoltam, mindenki dicséri...

Előzmény: Fx bobcat mkII (98472)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.10.19 0 0 98472

Az attól függ miért szeretnéd felszerelni!Ha nagy súlyú eszközt szeretnél emelni akkor jó,de ha csak +kiegészítés akkor értelmetlen!A gond akkor jelentkezik,ha a segéd emelő munkaútja emeléskor hosszabb mint a fő hengeré!

Előzmény: Toni82 (98471)
Toni82 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 98471

Sziasztok!

 

Egy dilemma előtt állok... segédemelőt vegyek-e vagy sem... tudtok pozítivumokat vagy negatívumokat mondani? :)

kisfülkés Creative Commons License 2023.10.11 0 0 98470

Üdv. 

 

  Nekem össze lett rakva egy 80-as motor, elindult fulladt, nem akart pörögni mindent átnéztünk, végén felraktuk az 50-es adagolót, elindult müködőtt vele, de mivel a motor úgyanugy fulladt visszaraktuk a 80-as adagolót, aztán ahogy be lett jártava egyre jobb lett.... több évtizedes tapasztalattal rendelkező szaki sem tudták hogy miért, de most jó és ez a fontos!   Mtz 50-hez féltengely.... Indiai, kinai, ázsiai, Ukrán?  Melyik, melyik, és milyen lehet a minősége? Tud erről valaki valami?    

Előzmény: kormos* (98466)
MTZ Betyár Creative Commons License 2023.10.09 0 0 98469

Igen, és a szám az egy fordulatra szállított mennyiség cm3-ben.

Előzmény: kormos* (98464)
kormos* Creative Commons License 2023.10.08 0 0 98468

OK!

Előzmény: Fx bobcat mkII (98467)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.10.08 0 0 98467

Fog működni,de több üzemanyagot kell adni rá!

Előzmény: kormos* (98466)
kormos* Creative Commons License 2023.10.08 0 0 98466

Köszi a választ! Fx bobcat

 

Hátha tudja valaki, hogy az 50-es adagolóját fellehet tenni a 80-asra. Tudom, hogy kisebb lesz a fordulat, de más beállítás nélkül működhet?

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.10.08 0 0 98465

Igen!

Előzmény: kormos* (98464)
kormos* Creative Commons License 2023.10.08 0 0 98464

Honnan lehet tudni, hogy hányas a szivattyú, rá van írva???

Előzmény: MTZ Betyár (98456)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.10.07 0 0 98463

Valamelyik szelephimbád fellazult!

Előzmény: Jocó820 (98461)
Holmer Creative Commons License 2023.10.05 0 0 98462

sokminden lehet...vedd le a szelepfedelet,nézd meg az ékeket  a szelepszáraknál,elképzelhető még gyűrűtörés is,de porlasztóban is lehet valami...ezt így megmondani nem lehet

Előzmény: Jocó820 (98461)
Jocó820 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 98461

https://youtube.com/shorts/-6mNySBBvps?si=9YCx5rfwdSzwty8L

Üdv esetleg a videó alapján valaki tudna segíteni mi lehet a kopogás ?

Toni82 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 98460

Üdv Urak!

 

Van valakinek RZ szártépőhöz alkatrész katalógusa?

Taliga007 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 98459

Köszi szépen!

 

A ROSI-t máshol is ajánlották, de végül a Habi-tól vettem komplett készletet (bowdennel, joystickkal), árban kb. egy tizessel volt drágább így, viszont más is kellett, és ott behozta a különbözetet. Úszóra tehetőset vettem, 2*P80L, plusz gombos joy.

Előzmény: MTZ Betyár (98458)
MTZ Betyár Creative Commons License 2023.09.22 0 0 98458

Üdv,

 

Tavaly innen rendeltem, igaz kiskombájnra. Hidraulikus elosztók (vezérlőszelepek) - Hydrotechnik24

Rendelhetsz innen is pl.: HIDRAULIKUS VEZÉRLŐTÖMB - 80lit/min | ROSI Teh (innen vettem soroló közcsavart)

Legolcsóbb kínai ez a fajta 5x jobb mint az mtz gyáritömb.

Napokig megtartja a vágóasztalt, finoman vezérelhető. Keress olyat amilyen kell (úszós, rögzített állású stb.)

Előzmény: Taliga007 (98457)
Taliga007 Creative Commons License 2023.09.21 0 0 98457

Sziasztok,

Az öregem szeretne a 820-asba egy joystick szettet tenni, mert a rézsűkaszát a karokkal igencsak nehezen tudja kezelni (rángat, semmi precíz finom mozgatás nincs). Körbenéztem a neten és rengeteg ilyen hidraulika elosztó szettet találni, de fogalmam nincs mire érdemes figyelni, melyiket érdemes venni. Ehhez kérnék segítséget... 

MTZ Betyár Creative Commons License 2023.09.06 0 1 98456

Üdv,

 

Toni82 amit írt, azon a vonalon is elindulhatsz.

Például a kisfülkés 80-ason ns-10 szivattyú van gyárilag.

Annak a nyomóoldali vascsöve a szivattyútól nagyon vékony.

'91-es 550-es panorámásra vettem újat pár éve, már csak a fiatalabb típusokét kapni, ami majd kétszer olyan átmérőjű. (meg a gyárija is az volt)

 

Vagy, szétszeded újra a vezérlőtolattyút és a nyomáshatárolót, lehet valami hibát vétettél összerakáskor.

Pl. nagyon leszűkűlt az átömlő keresztmetszet és azért forr az olaj terhelés nélkül is.

16-os szivattyú sokkal többet szállít. Magam sosem próbáltam 16-ost régi oszloposon, ha fasza minden 10-essel is könnyű.

Előzmény: juhosttt (98454)
Toni82 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 98455

Szia!

 

A Régi kormány tornyokon NS-10-es szivattyú volt, az kevesebbet nyomott (szállított), szerintem ott lehet a kutya elásva.. nagy neki az a szivattyú...

Előzmény: juhosttt (98454)
juhosttt Creative Commons License 2023.08.31 0 0 98454

Sziasztok!

 

Egy szakmai kérdésem lenne.

 

 

Alany: 82-es, hagyományos szervós.

Felújításon esett át a szervó, azóta pedig forralja az olajat.

 

Ami cserélve lett: szivattyú. NS16-os. Habiba azt mondták, hogy hiába hagyományos, ezzel is jól kell működjön.
A csigatengely hüvelye (az állító fül le volt törve + a csapágy megfordult benne) + csapágyak.

A kormány könnyű, de az olaj forr. A visszatérő cső nagyobb gáz adáskor olyan forró hogy kézzel megfogni nem lehet.
A szelepen állítottam, már szinte teljesen kitekertem, hogy a nyomást levegyem, de semmi nem változott.
A csöveket levettem, kifújtam levegővel
A szervóban lévő szűrőt is levettem, hátha az folytana, de az sem. Az olaj nem habzik. Ma kapott új olajat is, szint rendben van
Nap végén már mikor a kormányt végállásig tekertem, már a munkahenger deknin kinyomta az olajat  (az is felújításra fog kerülni ezek után)

Mi lehet még a gond? Más is rakott fel állítólag NS16 szivattyút és mégse forralja az olajat.

Minden segítséget tippet nagyon köszönök!

Holmer Creative Commons License 2023.08.09 0 1 98453

százbol egy mtz alatt nem olajos a talaj reggelre :D vagy a kuplungházbol,vagy a hidraulikából,de  kell hogy csöppenjen :D ha nem csöppen ,nincs benne olaj már :D Régi tsz es duma :D

Előzmény: Józsi73 (98447)
Holmer Creative Commons License 2023.08.09 0 0 98452

ha a nagy anya lelazul első időkben csak hátramenetben csunya a hangja meg gázelvételkor kilencedikbe :D utána meg már az összes sebességben... ugyanígy kezdődik a felső tengely csapágyainak gondja is,ha nincs elég olaj ,vagy állandoan egy irányba dől a gép. Elsőnek csak a hetedik és negyedik fokozat zajos,utána meg az öszes

Előzmény: PistaMarek (98449)
Holmer Creative Commons License 2023.08.09 0 0 98451

Megesik! huztam már szét mtz-t egyedül szentségelve két nap  alatt kétszer pedig párat már szereltem:D  A hidraulika szivattyu hajtó fogaskerék tengelyénél engedett . 

Előzmény: BenceM (98446)
Toni82 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 98450

Szia!

 

Én nem vagyok szerelő, de ha hangos egy váltó az lehet csapágy probléma, kopott fogaskerekek és vásott tengelyek miatt és még a hézagolásoknál is adódhat probléma, kb így ennyi :) Jah és mennyire van leszigetelve a fülkéd alja... az is sokat számít :)

Előzmény: PistaMarek (98449)
PistaMarek Creative Commons License 2023.08.06 0 0 98449

Ha már témában van a dolog, dolgoztam már életemben pár Mtz-vel és volt amelyiknek ez a tipikus toló fogaskerekes váltó hang nem is hallatszott, volt amelyiknek már lehetett hallani, sőt volt olyan is aminek már nagyon hangos volt. Ez mitől is függ? Miben tér el egy halk-hangos váltó? Köszi a válaszokat! Minden jót!

Előzmény: Toni82 (98444)
1bobek Creative Commons License 2023.08.05 0 0 98448

Üdv.50-s mtz hidraulikatömbhöz keresek ,könyököt.

Józsi73 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 98447

A csőtengelyben van egy O-gyűrű. De eléggé rossz kicserélni.

Előzmény: BenceM (98446)
BenceM Creative Commons License 2023.08.01 0 0 98446

Sziasztok! 80as mtz nyeles tengely és a csőtengely között nincs semmiféle tömítés,ami meggátolná,hogy ott kijöjjön az olaj bele a kuplungtárcsába? 

perente Creative Commons License 2023.07.31 0 0 98445

Sziasztok!

Segítséget kérek, hogy mennyit érhet egy kb 40 üzemórát "futott" PLN 3-35-ös orosz eke. Nincs megerőltetve, kormánylemezek ok, van hozzá 3 eredeti orosz ekevas. Az idő múlásával egy festés ráférne. 

köszönöm!

 

/ A kép csak ILLUSZTRÁCIÓ (innen a fórumról "loptam" / (bocs! )

 

Toni82 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 98444

Szia!

 

Kopott fogaskerekek és tengelyek cseréjével valamint új csapágyakkal tudsz valamennyit csendesíteni..és még a hézagolásokat is figyelni kell...

Előzmény: PistaMarek (98443)
PistaMarek Creative Commons License 2023.07.20 0 0 98443

Üdv. Urak! Az lenne a kérdésem hogy van e rád mód esetleg hogy az mtz váltóját lehetne e csendesíteni, fogaskerekek cseréjével, vagy akár más módon? És visszafelé is működik a dolog? Vagy komplett váltó csere kellene a hatás eléréséhez? Köszönöm előre a válaszokat! Minden jót!

Holmer Creative Commons License 2023.07.13 0 0 98442

Fűtéscsap ha el van zárva,szerintem nem tud a kis körön keringeni sehogy se sumákba a viz. Nekem egyszer a hűtőtömítő adalék kövült bele a víztérbe,hegesztőpálcával piszkáltam egy napig a hűtőt felülről ugy hogy közben nyomattam bele a vizet,alul meg folyt ki le volt véve az alsó cső. Nem szereltem ki a hűtőt,sikerült ugy megoldani,hogy a tetejét levettem.

Előzmény: csoppika (98440)
Holmer Creative Commons License 2023.07.13 0 1 98441

A termosztátháztól elmenő vékony csövet szorítsd el egy patentfogóval,ha úgy is melegszik akkor  előtöltés gond is lehet,de akkor ott  vagy izzani kéne a kipufogónak ,vagy kopogosnak kéne lennie a motornak és erőtlennek.  Ha mindez csak nyáron meg melegbe jön elő,akkor hűtőve lesz gond.

 

A hűtőt meg szereld ki vett le tetejét alját és meglátod  el van e dugulva.nem nagy melo.

 

Mondjuk 30fokban az mtz nem dijazza a nehezebb talajmunkát,a szántást meg végképp nem :D de egy függesztett tárcsával el kéne szaladgálnia 80fok körül akkor is.

 

Ha eredeti réz hűtő van benne azt óvatosan lehet savazni is,bár ha fagyállóval jársz és évek ota még nem oldotta ki,ott valami más baj van.

 

Olajhűtő és a hűtő között a zsalu nincs félig felhuzva,vagy nincs ott olajos retek bekrakodva a hűtő lamellái közé?

 

Nagynyomású mosóval meg csak óvatosan,mert elhajlitja a vékony bordákat,mint a sz@rt.azután mégúgy se hűt.

Előzmény: BenceM (98438)
csoppika Creative Commons License 2023.07.13 0 0 98440

A termosztát kell bele. Mikor teljesen kinyit, akkor a hűtőt megkerülő kiskört lezárja. Ha nincs termosztát, akkor a víz egy része ezen a könnyebb úton áramlik, a hűtőt elkerülve!

Előzmény: BenceM (98438)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.07.13 0 0 98439

El van dugulva a hűtőd!

Előzmény: BenceM (98438)
BenceM Creative Commons License 2023.07.13 0 0 98438

Sziasztok!

Melegszik a motor. Az tényleg valós lehet,hogy ha nincs benne a termosztát,akkor a jeladónál nem fordul meg a víz,vagy az hülyeség? 

Fűtés el van zárva ott nem keringhet.

A hűtőben fagyálló van mióta az eszemet tudom,de ha a kinti hőmérséklet  25fok felett van,akkor már egy fél óra mulva piros szélénél van a mutató. Teljesen normál tárcsázásnál is,ugy hogy a motor nincs túlterhelve.

25fok alatt meg ha nincs meleg semmi baja évek óta ,nem hengerfejes,de az fölött mindig ezt csinálja.

Hűtő az működik, nincs eldugulva,mert ha ilyenkor meglocsolom kintről slaggal,azonnal lemegy a hőmérséklete az egész rendszernek

 

Előtöltésen ,vagy adagolón állítsak? Légszűrőt már cseréltem. Erő van benne,talán kicsit nehezen indul,nem füstöl,csak feketén ha jol van terhelve.

Freky Creative Commons License 2023.06.28 0 0 98437

Nagyon szépen köszönöm! Így már egyértelműen látszik, hogy a terpesztés két kúpos csapágyon támaszkodik!

Előzmény: Józsi73 (98436)
Józsi73 Creative Commons License 2023.06.28 0 1 98436

Előzmény: Freky (98430)
Józsi73 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 98435

Köszönöm!

Ez a traktor nekem ki kell tartson, míg én bírom.

Előzmény: PistaMarek (98429)
Freky Creative Commons License 2023.06.24 0 0 98434

Kösz a segítséget! Nem gondoltam volna, hogy az első kerék kisebb méretét a híd ilyen megoldásával kompenzálják. Véleményem szerint a két végén perselyezett függő csapszeg többszörös élettartamot és könnyebb javíthatóságot garantál.

Előzmény: Toni82 (98432)
Freky Creative Commons License 2023.06.24 0 0 98433

Félreértettél , nem állítottam hanem kérdeztem! Már most látom kb milyen híd van alatta, csak azt nem érzem mi a fene tartja stabilan a csapterpesztést és az, illetve az után futás  miként állítható !

Előzmény: Fx bobcat mkII (98431)
Toni82 Creative Commons License 2023.06.23 0 0 98432

egyeneshidasban van függőcsapszeg :)

Előzmény: Fx bobcat mkII (98431)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.06.23 0 0 98431

Van Mtz-ben függő csapszeges?Muti!

Előzmény: Freky (98430)
Freky Creative Commons License 2023.06.23 0 0 98430

Üdv uraim! Van valakinek robbantott rajza az MTZ 82 elsőfelfüggesztéséről, illetve ha függőcsapszeges, mennyi a csapszeg átmérő és hossz? 

PistaMarek Creative Commons License 2023.06.10 0 0 98429

Ez igen Józsi! Nagyon szép lett az öreg vas! Remélhetőleg még elég sokáig szeli a hektárokat. Minden tagnak kitartást ebben az időkben! Minden jót!

Józsi73 Creative Commons License 2023.05.26 0 2 98428

Üdv. uraim!

Megújultunk kicsit:

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.05.23 0 1 98427

Mindég az a kerék hajt benne amelyik le van fékezve!Állitani nem a képen látható hardvert kell hanem a rudazatot!Mégpedig a szalagfék csavarjával úgy,hogy kikapcsolt állapotban a hajtás csavarját, bekapcsolt állapotban a fékezés csavarját!Fontos hogy a rudazat egyik állásban se ütközzön a karosszéria semely pontján és ne is szoruljon!A rudazat feszitését a beállitás után szoktuk beállitani és nem az a szempont hogy könnyű legyen bekapcsolni,hanem bekapcsolt állapotban kellően feszitse a hajtás szalagját!

Előzmény: Cs_Attila (98417)
Toni82 Creative Commons License 2023.05.17 0 1 98426

Hali Urak!

 

Tudom hogy nem MTZ... de az is van rajta közbe és azzal húzom...... :)

   

Jelenleg itt tartunk...

Józsi73 Creative Commons License 2023.05.09 0 0 98425

Lesz e még így se..... 

Addig lesz ennyi az áruk, amíg valaki ad értük ennyit. Kis idő, és lejjebb fog ez menni. Más kérdés, hogy újat nem szabad belőle venni, az már túlárazott. Alkatrész meg úgyis jönni fog innen vagy onnan, mert azért attól még több MTZ üzemel, hogy egyik napról a másikra megszűnjön az ellátás. Ukrán nincs, orosz nincs, fehérorosz előfordul, meg megjelentek a lengyel alkatrészek is.

Előzmény: Holmer (98420)
Józsi73 Creative Commons License 2023.05.09 0 0 98424

"Orosz gumit már nem lehet kapni sehol.Ami van,az meg brutális áron." : meg ráadásul még hitványak is, van ami egy év után szétmegy...

"Inkább vesznek egy ugyanennyit ment  NH vagy fergát kicsivel többért és ha jó,ahhoz sosem kell nyulni": de ha hozzá kell nyúlni, akkor az lehet anyagi csőd is, meg azt is szem előtt kell tartani, hogy lehet-e hozzá még kapni alkatrészt.

 

"Viszont meglepően jó állapotú használt traktorok vannak még mindig tőlünk nyugatabbra. Mtz kategória 10millától." : annak, aki 1,- 5-10-20 hektárt művel, nem biztos, hogy megéri beletenni ennyit.

Előzmény: BenceM (98423)
BenceM Creative Commons License 2023.05.09 0 0 98423

Orosz gumit már nem lehet kapni sehol.Ami van,az meg brutális áron.  Inkább vesznek egy ugyanennyit ment  NH vagy fergát kicsivel többért és ha jó,ahhoz sosem kell nyulni,de ha nem,akkor egy mtz árát rá lehet költeni még egy sima irányváltósra is a power váltósrakól nem is beszélve. :D Viszont meglepően jó állapotú használt traktorok vannak még mindig tőlünk nyugatabbra. Mtz kategória 10millától.

 

Előzmény: Holmer (98420)
Levi92 Creative Commons License 2023.05.08 0 0 98422

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni, hogy egy normál állapotú, orbitos, panoráma fülkés MTZ 82-ért mi lenne a reális ár? Sok összetevője van még nyilván, csak egy tól-ig érdekelne részetekről. Köszönöm szépen a válaszokat!

Toni82 Creative Commons License 2023.05.07 0 0 98421

Szia Holmer!

 

Tény és való... igazad van... hogy elszálltak az árak a használtgép piacon... az alkatrészeknél is,de.... a saját meglátásom szerint, ha belegondolsz úgyan úgy mentek felfelé a nyugati gépek árai mind a használtan, újonan... mind az alkatrészeké is.... A fehérorosz nem fogja megcsinálni hogy nem küld... nem irányít erre alkatrészt... más különben a keleti szomszédunk javában ezen gépek alkatrészeit gyártja ilyen olyan minőségben ki ki döntse el hogy melyik jobb.. Szerintem nem lesz gond... alkatrész lesz csak az a kérdés hogy milyen áron és minőségben....

Előzmény: Holmer (98420)
Holmer Creative Commons License 2023.05.06 0 0 98420

Nem vitaindítónak szánom,de biztos láttátok hogy az MTZ traktorok ára  állapothoz képest is kezd csillagászatian pofátlan árak felé menni,miközben az orosz  piac egyre biztosabb hogy sosem lesz már a régi ,emiatt sokan szabadulnak az mtztől,de horror árakon.   Egy 80as évek beli 82es 4-5millio leszilikonozva kivixolva,egy szakadt bontószökevényért is 2millát kérnek, az egyenes hidas leharcolt gépek meg 6milliok,a jobb állapotuak meg 8....  :D

 

Ezek tükrében ki lesz az aki 8millát kiad egy 6-7ezer üzemórás felujítás előtt álló 892esre?  Vagy 4,5milliot egy váltó vagy motor generál előtt álló 82esre úgy hogy alkatrész még van,de pár év mulva már nem biztos,hogy lesz.

S.I.76 Creative Commons License 2023.05.05 0 0 98419

Jó reggelt mindenkinek!

Valaki tudna segíteni spc vetőgép nyomjelző hidraulikában? Mikor megvettem a vetőgépet nem működött, szét kellett szednem és vagy nem jól szereltem össze vagy valami hiányzik róla de nem billen át! A munkahenger kitol de meg is áll függőlegesen! Mintha valami rugóhiányozna mert a munkagenger tetején illetve a sodrony tartón van alkalmas hely kialakítva a beakasztáshoz! Nem tudom! Segitséget előre is köszönöm!

Toni82 Creative Commons License 2023.04.29 0 1 98418

Hali! :)

Cs_Attila Creative Commons License 2023.04.28 0 0 98417

Üdv. Valaki eltudnà magyaràzni a pontos működését, és hogy hogyan kell beállítani?  Köszönöm szépen 

Toni82 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 98416

most készül a nagy műszerfal kárpitozása.... minden meg van hozzá, már csak be kell szerelnem... az is idő kérdése... :)

Előzmény: Józsi73 (98414)
Toni82 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 98415

Üdv Józsi!

 

Nem lesz egyenes híd...., nagy kerekek talán 13,6 r20 vs 16,9 r38... azon még nagyon nagyon gondolkodom... de a segédemelőből nem engedek az még kell rá :)

Előzmény: Józsi73 (98414)
Józsi73 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 98414

A következő a nagy kerekek és az egyenes elsőhíd lesz?

Előzmény: Toni82 (98408)
Józsi73 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 98413

Leszakadt féktárcsa ferrodol is tud ilyen recsegő, morgó hangot adni, vagy a közbenső támasz belső tengelye.

Előzmény: Toni82 (98412)
Toni82 Creative Commons License 2023.04.25 0 0 98412

Hali!

 

Valószínűleg valamelyik csapágy szórakozik.. de lehet hogy jobban jársz ha raksz fel szabadonfutós kardánt és nem hajt visszafelé feleslegesen... nekem is így van megcsinálva.

Előzmény: szocslaszlo86 (98411)
szocslaszlo86 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 98411

Sziasztok!

 

Viszonylag friss MTZ tulajdonos vagyok. Adott egy 2019-es 820-as (szöghajtásos első tengellyel). És már első perctől megfigyeltem, hogy 9-es fokozatban (teknősbákában és nyúlban is) hallatszik egy őrlő hang a kapcsolószekrény irányából, amit nem tudok hova tenni. Van esetleg valakinek ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban? Viszonylag keveset járok hosszúban, de akkor nagyon idegesít.

 

Esetleg tudok küldeni hangfelvételt, vagy videofelvételt menet közben, amikor hallatszik.

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Szép napot mindenkinek!

Toni82 Creative Commons License 2023.04.13 0 0 98410

Komplettan van minden :) csak be kell szerelni :)))

Előzmény: Fx bobcat mkII (98409)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.04.12 0 0 98409

Ha nem birsz a műszerfal bekötéssel,szivesen átveszem!:)

Előzmény: Toni82 (98408)
Toni82 Creative Commons License 2023.04.11 0 1 98408

Üdv Urak!

 

 

Következő projekt..... :)

 

 

 

 

Toni82 Creative Commons License 2023.03.24 0 1 98407

Üdv Urak!

 

Egy kis csemege az elmúl 20 évből és egy velejáró átalakulás :)

Ugyan az a gép... csak mint mikor a hernyóból lesz pillangó... :)

tsepel Creative Commons License 2023.03.14 0 0 98406

Köszönöm!

Előzmény: Fx bobcat mkII (98405)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.03.14 0 0 98405

Le veszed a kompresszort és az első kihajtást és onnan elég jól hozzáférsz!

Előzmény: tsepel (98404)
tsepel Creative Commons License 2023.03.13 0 0 98404

Kedves Kollégák!

 

Kaphatok egy kis segítséget? Vettem egy fehérhollót, azaz egy 552-est "gyári állapotban" (azaz, mint kiderült még az orosz olajjal szerintem mindenütt).

 

A kérdésem az, hogy a váltóból hogyan csalogathatnám ki a leülepedett olajsarat? (mert a többi olajtérből kiindulva lennie kell ám ott is!)

Széthúzni nem tudom a traktort....

 

A segítséget előre is köszönöm!

 

 

Toni82 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 98403

Helló!

 

A pirossal jelzett csavarra kössél test vezetéket és működni fog!

 

https://indafoto.hu/muszka/image/27173652-f4116e65/810116

 

Üdv: Tóni

Előzmény: szertz (98401)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.03.07 0 0 98402

Műszerrel csak a kontaktot tudod ellenőrizni!Az hogy az amper átmegy-e már nem!Meg tud tréfálni!Nekem volt egy hasonló esetem féklámpával.Mérhető 12V a foglalatban az izzó mégsem világitott!Kiderült,hogy kábel törés történt és csak két kis szál vezette át a 12V-ot de amper kevés ment át!Valszeg itt is ugyan ez a helyzet!

Előzmény: szertz (98401)
szertz Creative Commons License 2023.03.07 0 0 98401

Bocsánat, nem vitatkozni akarok, de ha nem kell test az órára és tegyük fel, szakadt a jeladó vezetéke (nem szakadt, mert műszerrel kimértem!), akkor csak egy +12 volt van az órán, ebben az esetben semmit sem kell mutatni. Egyébként mindent kivéve, asztalon, egy akkuval összeállítva ugyanez a helyzet. +12 volt az egyik csavaron, jeladó a másikon, test az óra házán, kiakad a műszer. Ha nincs test, nem csinál semmit. Végképp nem értem, hogyan kellene szabályosan bekötni, hogy ez működjön.

Előzmény: Fx bobcat mkII (98400)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.03.07 0 0 98400

Az üzemanyagszint jelző órád azért akad ki,mert nincs kapcsolat az óra és a jeladó között!Szakadás vagy kontakt hiba!Órára megy +12,másik lábáról 1 szál a jeladóra!Tasnkot nem kell külön testelni,mert üzemanyagon keresztül megoldott a test!

Előzmény: szertz (98390)
szertz Creative Commons License 2023.03.06 0 0 98399

Akkor ez sem egyértelmű. Most már tényleg nem tudom......

Előzmény: Józsi73 (98398)
Józsi73 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 98398

Szerintem az órának nem kell külön test.

Előzmény: szertz (98396)
Pixelke Creative Commons License 2023.03.06 0 0 98397

Nem adom el,

Előzmény: Debreczeni Mariann (98392)
szertz Creative Commons License 2023.03.06 0 0 98396

Tudom, hogy nem bonyolult, de mégsem sikerül az üzemanyag jeladó és műszer összekötése, mert ahogy már javasolták, úgy van összekötve (kiszerelve) és így is kiakad a műszer? Tudna valaki egy MTZ villamossági szerelőt javasolni, hogy megkérdezzem, mit csinálok rosszul? Köszönöm!

 

Ezek alapján kötöttem be:

A szintjelzőn a ponthegesztett csati"М" a test "-"
(ha az üzemanyagtankról nem kapna, mert gumibakon van, vagy műanyagtank ..egyéb)
- a szintjelzőn a műanyag csatis csatlakozó "Р" megy az órára
- az órán a "Д"(датчик, érzékelő), ide jön a szintjelzőtől a "Р" vezeték
- az órán a "Б"(батарея, akkumulátor)ide jön az aksi "+"*
- az óra vagy a rögzítőfülön keresztül a műszerfaltól kap testet"-" vagy egy vezetékről a rögzítőfül csavarján
(az a kis kereszthornyos csavar is csábító, csak félek neme az tartja bent az óra belsejét, rozsdától nem látszik van e ott "testjel", de mint fentebb írtam nem gond van több opció is)

*ide jön az aksi "+" ... nem közvetlen, egy bizti, gyújtáskapcsoló után általában

Ellenállás elvén működik a szintmérő, így az órával pariban kell lennie, akkor mutat pontosan.

 

Józsi73 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 98395

Ez a rajz a kis műszerfalas MTZ-é, 1994-ig jó kb. Ezekben az UB-126 jelű óra volt, a hozzá tartozó BM 161A jeladóval

Előzmény: szertz (98394)
szertz Creative Commons License 2023.03.05 0 0 98394

A rajz szerint megy egy piros (K) vezeték a 7. biztosítékról, egy fekete (Yep) vezeték és a zöld jeladó vezeték az 5. biztosítékról. Nekem a piros hiányzik, de majd megpróbálom megkeresni.

Előzmény: Józsi73 (98391)
szertz Creative Commons License 2023.03.05 0 0 98393

Szia Józsi 73! Igen, közben találtam egy bejegyzést, akinek hasonló gondja volt és mint kiderült, nekem hiányzik egy vezeték, valószínű a +. Az órára rá volt kötve a zöld (jeladó) és a fekete (test, ha jól mértem ki), és nincs piros vagy +, tehát valaki elkötötte az egészet és szerintem emiatt akad ki az óra. Műszerrel keresek valami + vezetéket. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Józsi73 (98391)
Debreczeni Mariann Creative Commons License 2023.03.05 0 0 98392

Üdv.Érdeklődni szeretnék,hogy milyen tipusú MTZ-ből szerelnéd ki az antislipet?Mert engem érdekelne,nekem egy 820.2-em van és úgy vettem hogy ki volt szerelve belőle.Érdekelne,a kiszerelt alkatrészeid,amennyiben eladnád.Tudunk privátba beszélni róla?Köszönöm

Előzmény: Pixelke (98380)
Józsi73 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 98391

Szia.

A jeladón van egy kb 10cm-es vezeték egy csúszósarus csatlakozóval. Ellenállás nincs benne. Ha egyezik a jeladó az órával (párban kell legyenek), akkor valahol letestelhet a vezeték, azért akad ki az óra. Próbáld meg kint, külön vezetékkel bekötni, hogy úgy jó-e.

 a piros a biztosítéktól az órához, a zöld az órától a jeladóhoz

Előzmény: szertz (98390)
szertz Creative Commons License 2023.03.04 0 0 98390

Sziasztok! Vettem az MTZ-82-be új üzemanyagszint jeladót és műszert. Azt szeretném kérdezni, hogy az MTZ 82-es üzemanyagszint jeladó és a műszer között van valami ellenállásféle, ugyanis 1. a tanknál lévő vezeték el sem ér a jeladóig, kb 10 cm hosszú, ami a kábelkötegből kilóg 2. a műszer teljesen kiakadt, mikor a főkapcsolót felkapcsoltam a traktorban?

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.03.04 0 0 98389

Túlhúztad a ricnin és átbillent a rögzitő fűl!Hátrafelé feszitsd meg és nyomd be a gombot!

Előzmény: Agrohipster (98386)
Zetor16145 Creative Commons License 2023.03.04 0 0 98388

Eladó!

 

Utb445 traktorhoz új gyári vízpumpa 

25000 Ft, alkuképes is.

 

Email: alesi1982007@gmail.com 

dutrancs Creative Commons License 2023.02.27 0 0 98387

Szerintem ,simán be van rozsdásodva a tengelyen a kar!  Sokat nem használhatták!

Előzmény: Agrohipster (98386)
Agrohipster Creative Commons License 2023.02.27 0 0 98386

Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Laikusként kérdezek. Nemrég hozzájutottam egy kisfülkés 50-eshez, most próbálok beletanulni a használatába. Főleg kaszálásra használnám majd. A gondom az, hogy a TLT bekapcsoló kar hátsó állásban van és nem lehet kivenni belőle. A gomb lenyomható, de nem tudom megmozdítani. Nagyon erőltetni nem akarom. Mi lehet a probléma? Előre is nagyon köszönöm! 

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.02.25 0 0 98385

Üdv!Kisfülkés teljes kárpitozást keresek!

dutrancs Creative Commons License 2023.02.24 0 0 98384

Az biztos,hogy ,ha nincs meg a pontos üres helyzete ,az helyzet-erőszabályzós hidraulika tolattyúnak ,akkor bezavar!  Már az is elég neki ,ha kivan a fülketartó bakod,vagy a csapok ki vannak szoposósodva ,elkopva!  Van ,hogy a működtető kar anyája meg van lazulva ....stb  !! Lehetne erről annyit írogatni ,mint a Gellért-hegy!   :-))))))  Én már letettem a lantot régen ,egyrészt nem is vagyok már az ,aki voltam ,no meg a Dr-bácsi besegített,hogy "C" -vágányra kerüljek!!

 

Előzmény: Pixelke (98383)
Pixelke Creative Commons License 2023.02.23 0 0 98383

ja és azért akarom kikötni,mert a kivezérelt hidraulika körbe is beledolgozik ha hátra fel van kötve valami olyan. ,néha alig emel a központi hidraulika . A távvezérlő pálcák nincsenek bekötve már rég,a fülkében a kar is hátra van dróttal kötve. Szóval  nagyon kikivánkozik onnan az a tömb.

Előzmény: dutrancs (98381)
Pixelke Creative Commons License 2023.02.23 0 0 98382

Nekem ez a segítség! Köszönöm szépen! :)

Előzmény: dutrancs (98381)
dutrancs Creative Commons License 2023.02.22 0 0 98381

Megpróbálom sok éve nem dolgozom ,de egy jópárat ,annak idején megcsináltam!  Az első vezérlőtömbtől hátra vezető csövek végeiről én levágtam a szemes részt és közcsavart hegesztettem rá ,ahonnan a munkahengerhez elvittem  két tömlővel az olajat! A helyzetszabályzó visszafolyó vezetékét ,meg a bevezetőt is megszüntettem ,mivel abba olajat vezetni már nem kell,visszafolyóra sincs szükség ! A kis távvezérlő csövet is levettem ,és onnan a 

z olajat a tartályba visszavezettem!  Te ,hogy oldod meg az rád van bízva ,meglehet nem is egyféleképpen oldani.Volt úgy hogy az olajbeöntő zárócsavarját fúrtam meg oldalról mg persze alulról ,hogy ott follyon vissza ,de volt mikor az első vezértömb visszafolyó ágába kötöttem be . A szivattyúnál is le kell dugózni az egyik nyomó ágat ,ami az erőszabályzóhoz ment!  Akárhogy is próbálom ,leírni nem kis meló.Átkell gondolni az olaj útját és logikusan megoldani!Amennyiben 50-es vezértömböt tennél rá ,akkor nem kell a visszafolyóággal bíbelődni!  Majd mások is hozzászólnak ,mert már lassan feledés homályába merül ,olyan régen volt,mikor ezeket gyógyítgattam!

Előzmény: Pixelke (98380)
Pixelke Creative Commons License 2023.02.22 0 0 98380

SZiasztok! Helyzeti erő szabályozót ki akarom iktatni,mert csak a bajt csinálja.  Hogy kell a csöveket kötni legegyszerűbben,hogy ne kelljen sokat szerelgetni,de ki legyen kötve ez a sz@r?

Józsi73 Creative Commons License 2023.02.08 0 1 98379

Üdv.!

Pár szabad nap mindig van ilyen dolgokra. Már nem mennek annyit, mint 5 éve.  A kisfülkés csak bálát rak, meg hengert húz nagyrészt, ősszel volt kipróbálva szántásban. Idén még két MTZ lesz lefestve, meg egy D4K-B életre keltve.

Előzmény: Atyus 77 (98378)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 98378

Üdv.

Le a kalappal !..,nem egyszerű ilyen szinten tartani egy használatban lévő gépet.

 

Előzmény: Józsi73 (98377)
Józsi73 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 98377

Szia.

Igyekszünk rendben tartani mind a hármat. Ebbe is megvan a gyári fűtés, az összes csöveivel. Ami nem volt meg, azt 3d nyomtatóval megcsináltattam . Veterános börzéken és vásárokon összeszedtük a gyári szerszámok nagy részét. Már csak a festés van hátra.

Előzmény: Atyus 77 (98376)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.02.05 0 0 98376

Üdv.

Aha ,..akkor ez a két fajta jól birja a repedésekkel eggyütt is.

Látom ,szép gyárias állapotban tartod a gépet.

Előzmény: Józsi73 (98375)
Józsi73 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 98375

Szia.

A Dneproshinát 9 év után cseréltem, akkor volt kb 40%-os. Most Omskshina van, használtan vettem, ebben is van már 9 év. A perem mellett meg van szakadva, de még bírja.

Előzmény: Atyus 77 (98373)
Józsi73 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 98374

Üdv.!

A Taurus már az elején olyan volt. 1998-ban kaptam a tsz-ben először a Pont 7 hátsó gumit, fél évesen már úgy nézett ki, mintha futózott lett volna.

Előzmény: Holmer (98372)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 98373

Üdv.

 

Értem , ez eléggé elszomorító. :( 

Nekem Deproshina (Orosz,Ukrán?) van rajta , öregek ,repedezettek ,de a minta még nagyon jó. 

Keveset használom a gépet.

Előzmény: Holmer (98372)
Holmer Creative Commons License 2023.01.29 0 0 98372

Hello,épp szörnyülködök! Mivel nincs orosz gumi és nem is lesz jó ideig,  15,5 R38 gumiban a taurus ára csillagászati lett, ráadásul nem is magyar,helyette lett véve Alliance,de az ugyanabban a méretben majdnem 10centivel keskenyebb és alacsonyabb is,szóval rájöttem,hogy amivel olcsóbb,annyival sz@rabb . kíváncsi leszek meddig bírja.  

A taurus se a régi már,az meg elérik,repedezik 5évesen :(

Előzmény: Atyus 77 (98370)
dutrancs Creative Commons License 2023.01.27 0 0 98371

Azon belül!!!

Előzmény: Atyus 77 (98370)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 98370

Üdv.

 

Mi újság ? Mondjál valami jót ! ...(Tudom : pina .(: ...,és azon kívül ? )

Előzmény: Holmer (98369)
Holmer Creative Commons License 2023.01.27 0 0 98369

jó napot veteránok! :D

Józsi73 Creative Commons License 2023.01.26 0 1 98368

Előzmény: Atyus 77 (98367)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 98367

Üdv.

Ezt jól tetted. :)

Előzmény: Csaby68 (98366)
Csaby68 Creative Commons License 2023.01.24 0 1 98366

BÚÉK mindenkinek!Régen jártam itt.Gondoltam beköszönök.

MTZ Betyár Creative Commons License 2023.01.11 0 1 98365

Együtt van a hátsóhíddal, összesen 40 liter megy bele.

Van nívópálca bal oldalon. Hajtómű 80w-90 vagy 85w-140

Előzmény: schuszterj (98364)
schuszterj Creative Commons License 2023.01.09 0 0 98364

Hali.MTZ820 váltóba,milyen és mennyi olaj szükséges?Köszi.

Toni82 Creative Commons License 2022.12.31 0 0 98363

BÚÉK Mindenkinek! :)

dutrancs Creative Commons License 2022.12.31 0 0 98362

Szerintem,ez egy elméleti ábrázolási mód! Yanmar valamelyik tipusánál találkoztam hasonlóval!RS-09-esbe,a90-es furatúba van torok izzítás! Megtalálható még, szívótorkába beépítve az 50-es Szuper Zetorba!

Előzmény: Törölt nick (98361)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.30 0 0 98361

keresek a szívótorok előmelegítése megoldást.ez milyen traktorban van és hol lehet beszerezni?

gjoni zoli Creative Commons License 2022.12.25 0 0 98360

Nyergelj Szergej Creative Commons License 2022.12.24 0 0 98359

Köszönöm

Toni82 Creative Commons License 2022.12.22 0 1 98358

Helló Urak!

 

Sikerült összeraknom a tehermentesítőt... :)

 

 

https://indafoto.hu/muszka/image/27147096-92657e44/user

 

https://indafoto.hu/muszka/image/27147092-0338657a/user#nagyitas

 

Holmer Creative Commons License 2022.12.20 0 0 98357

átmérőt

Előzmény: Nyergelj Szergej (98356)
Nyergelj Szergej Creative Commons License 2022.12.19 0 0 98356

Tisztelt Fórumosok! Esetleg valaki meg tudná mondani,hogy az MTZ munkahengernél a C100,  C110,  C125 mit jelöl?Előre is köszönöm,üdv,és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Toni82 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 98355

Üdv Urak!

 

Esti nyeremény játék!

 

Adott egy régi típusú mtz munkahenger tehermentesítő és egy újabb (1025) teher mentesítő zárszerkezet... Hogyan tudom úgy összerakni a két típust hogy ülés alatti nyitás, zárás lehetséges legyen a fordítók és a rudazat megrendelve már..... Aki megfejti vehet magának egy csokit

 

 

Képek:

 

https://indafoto.hu/muszka/gepek

BenceM Creative Commons License 2022.11.17 0 0 98354

Sziasztok!

 

egyenes hidas MTZ böl melyik tipust érdemes megvenni használtban és melyik amit kerülni érdemes?

 

920

 

892

 

952

 

1025

 

 

.2

 

.3  ?

kkn Creative Commons License 2022.11.14 0 0 98353

Aha, azt gondoltam a viccek után, hogy a Hofherr is vicc.

Köszi a segítséget, nem gondoltam, hogy ilyen régi dolog. Egy képen elméletileg már találtam is egyezést.

 

Előzmény: dutrancs (98352)
dutrancs Creative Commons License 2022.11.14 0 0 98352

Hofherr traktor motorjának ,egy alkatrésze.  Ford.szabályzóban volt.

Előzmény: kkn (98351)
kkn Creative Commons License 2022.11.13 0 0 98351

Szervusztok!

 

Bocsi a hülye kérdésért, lehet ez a szöghajtás valami MTZ alkatrész? Csak kíváncsiságképpen keresem, mi lehet ez.

 

dutrancs Creative Commons License 2022.11.09 0 1 98350

Szerintem, vagy nem jól állítottad be valamelyik henger szívószelep hézagát ,vagy csak símán nem zár!  Lehet ,hogy csiszolást kíván! Valami koromrészecske esetleg odament a szelepülésre!

Előzmény: Tomi198102 (98349)
Tomi198102 Creative Commons License 2022.11.08 0 0 98349

Sziasztok!segítségre lenne szükségem.80 as mtz-m hengerfejes lett.kicseréltem a hengerfejtömítést,beállítottam a szelephézagot,olajcsere,légszűrőház tisztítás,olaj a szűrőház aljába.De azóta a légszűrőnek hangos hubogó hangja van,erős szívó hang.ha lefogom a légszűrő tetejét akkor elhalkul.miért van ez?köszi

csoppika Creative Commons License 2022.10.15 0 0 98348

Miért jó nektek ha elbacszátok a vetést??? Le kell tekerni.

Én egyszer egy majdnem ilyen redormmal úgy jartam. Leforgattam, mindig pontos is volt. Node azon az éven meg voltam csúszva. Jó szar, ragadós placcok lettek. Kiveve egy homokos táblát. Ott belőttem 260kgra. El is vetette. Másnap mentem a jó csuportos ,zötyögősre...2 tankolás után feltűnt, igen fogy a mag... Letekertem, 280kg... Ugyanaz a mag volt... Csak a rázkódástól tömörödött a magszekrenyben, többet vetett...

Előzmény: Roland7095 (98346)
emtézé 82 Creative Commons License 2022.10.15 0 0 98347

Hello.

 

Van ilyen fórum az Agroinformon, van táblázat is úgy láttam.

Előzmény: Roland7095 (98346)
Roland7095 Creative Commons License 2022.10.14 0 0 98346

Sziasztok! Nem mtz téma de segítséget kérnék! Árpát és tritikálét szeretnék vetni egy kölcsön REFORM semo 77-es géppel. Nincs meg hozzá a vetéstáblázat valaki tudna segíteni a beállításában? A karokat melyik pozícióba állítsam? 240Kg/ha körüli érték lenne a mérvadó. Köszönöm.

Pipacs26 Creative Commons License 2022.10.13 0 0 98345

Sziasztok Kérlek segítsetek. Az MTZ izzitókapcsolója kh-s, sokat kell bizgetni hogy izzítson. Vettem egy újat, cserélem. A régit kiépítettem, a fotón ennek a bekötése. A világosbarna láthatóan  megy a műszerfalon levő izzító-kontroll gyertyához, a kéken ott a +12 V állandóan. Gondolom a kék-piros összetekerve nem lehet más csak az önindító. Levettem a kábeleket, és a világosbarnán az akku negativ sarujához képest 12V-ot mértem. Holott ennek a vezetéknek a másik végén a négy izzító gyertya van sorbakötve, előtte egy ellenállás,és utána testre kötve. Hogy kerül erre 12 V ?  Azért beraktam az új kapcsolót hátha valami csoda folytán működik, de nem. Izzítás nincs, de az önindítót kapcsolja.  (Kimértem az új kapcsolót, és aszerint kötöttem.) Aztán megnéztem a gépkönyvben levő elektromos rajzot, na az teljesen más, mint nálam a valóság.  Aztán visszatettem a régi kapcsolót, és azzal működik. Meg tudná valaki mondani mit keres a 12 V az izzítógyertyákhoz menő drót végén, ha az le van kötve a gyújtáskapcsolóról? És miért megy a régivel, miért nem az újjal? Előre is köszönöm. Az alábbi  képen a régi kapcsoló bekötése:

 

csoppika Creative Commons License 2022.10.11 0 0 98344

Srácok.

Valakinek volt dolga ilyen első tlt kihajtással?

Kb a kompresszor helyére megy a fülke alá.

Mit tudhat fordulatra, erőre az a kihajtás?

MTZ Betyár Creative Commons License 2022.10.07 0 0 98343

Így van, nagyon vékony a falvastagsága, spóroltak az anyagon.

Egyelőre marad ez a török, de a gyárit érdemes lesz megmenteni.

 

Előzmény: Józsi73 (98342)
Józsi73 Creative Commons License 2022.10.05 0 0 98342

Szia.

Ez szerintem réz, de nagyon vékony lehet. Súlya is kevesebb az eredeti rézhűtőhöz képest. Most az eredetinek mondott hűtő lett beszerelve. Viszont a másik traktorjában meg nincs semmi baja a török hűtőnek.

Előzmény: MTZ Betyár (98341)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.10.04 0 0 98341

Józsi73,

 

Az szép. Csövek és lemezek anyagáról mit tudni? Réz vagy alu?

 

Sajnos azon kívül, hogy új volt és még nem lyukas, jobbat én sem tudok mondani róla.

1 sor csővel kevesebb van benne, belső átmérőre kisebbek is mint a gyári... ja és a rézhez nincs sok köze valószínüleg. Betöltőnél fehéren "virágzik" mint az Alu szokott... :(

Előzmény: Józsi73 (98338)
kormos* Creative Commons License 2022.10.02 0 0 98340

Nálam olyan gond van, hogy az automata difizár késön kapcsol ki, csak amikor már majdnem félig elfordítom a kormányt. Lehet ezen állítani?

Toni82 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 98339

Augusztus 20 utáni lazítózás... :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=t3pLOencVBE

Józsi73 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 98338

Betyár kolléga!

Most már tudok infót a török MTZ hűtőről. A 2017-ben beszerelt hűtő idén nyáron elporladt.......

Józsi73 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 98337

Szia.

Ha befejezted a szántást, akkor már nem látszik a görbeség.. :)

Nekem nem sikerült ilyenre a szántás, kelleni fog rá két sor tárcsa, meg borona. 

Előzmény: Toni82 (98336)
Toni82 Creative Commons License 2022.09.29 0 1 98336

Üdv Urak!

 

 

Pár kép:

Tudom nem egyenes a barázda, de így is ment simán.

Videó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=47WruuwTbng

Enrico Mattei Creative Commons License 2022.09.07 0 0 98335

Sziasztok!

 

Nagy fülkés MTZ-80 üzemeltetési dokumentációja van valakinek digitálisan?

Toni82 Creative Commons License 2022.08.26 0 0 98334

Szia zetiii!

 

A fék és a kuplungpedál azért mozog egyben, mert a féktengelyen szorul a kuplungpedál karja, szedd le a fékállítókat húzd le a kuplungpedál kart és csiszold fel a helyét, valamint a kuplungpedál műanyag perselyét, kicsit megzsírzod és mehet vissza, nem fog utána egybe mozogni, kicsit nagyobb lesz a hézag a kuplungkar perselyje és a féktengely között. A gázpedál azért lehet darabos mert valahol meggörbülhetett valami... vagy a fordulatszámszabályzóban van oda valami az adagolón.

 

Remélem segítettem.

Üdv. Tóni

Előzmény: zetiii (98333)
zetiii Creative Commons License 2022.08.25 0 0 98333

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a pedálokkal kapcsolatosan.

Egy MTZ 82.1 lenne az alany, történt ugyanis, hogy szinte teljesen elmentek a fékjeim (teljesen benyomva is alig-alig fogott).
Mai napon egy kisebb dombról elkezdtem gurulni lefele és ijedtségemben kétszer rárugtam a fékre és csodával határos módon megjavult.
Ám ez a megoldás hozott magával pár kellemetlen dolgot is.
Egyik, hogy kuplungolásnál a fék a kuplungpedállal együtt jár, mintha összeakadtak volna a másik pedig, hogy a gázpedál is nagyon darabosan jár.
Bármi ötlet/megoldás?

Toni82 Creative Commons License 2022.08.07 0 0 98332

Szia!

 

Királycsapszeg nem egyforma, az 50/80-as egy darabos, 52/82-es 2 darabos, a bölcső ugyan olyan .

Előzmény: PistaMarek (98331)
PistaMarek Creative Commons License 2022.08.04 0 0 98331

Üdvözletem mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy adott lenne egy MTZ 50, amibe később első hajtást szeretnénk rakni, mire kéne számítanunk? A bölcső, király csapszeg megegyezik? Hallottam olyat is aki azt mondta hogy gyengébb az 50 es bölcsője. Köszönöm előre válaszotokat! Minden jót

 

MTZ Betyár Creative Commons License 2022.08.02 0 0 98330

A meghajtás felöl.

Előzmény: Myrrdin (98329)
Myrrdin Creative Commons License 2022.08.01 0 0 98329

A forgás irányát merről nézed?

Előzmény: MTZ Betyár (98327)
Toni82 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 98328

Szia!

 

Dehogy... NKH szarakodik... sokadik hosszabbítás megy már :D én türelmes vagyok.... egy darabig még :D

Előzmény: MTZ Betyár (98326)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.07.24 0 0 98327

Mtz-re jobbos forgásirányú kell. Vezértömb csere után semmit nem változott?

Milyen tipusú vez. Tömb került fel? Erőszabályzó van?

Abszolút nem emel még a karokat sem magába vagy ekét nem bír?

 

Fogj egy legalább 200 bar-ig mérő órát és kösd be az egyik kihelyezett kör csatlakozóra.

Nyomd le a kihelyezett karját és figyeld meddig megy fel a nyomás. 175bar a leszabályzás erteke gyarilag. Ennyit hidegen még alapjáraton is tudnia kell.

Ha nem tud ennyit és még lent tartott karnál közben esik is a nyomás, biztosan kopott a szivattyú.

Még esetleg leengedett olajnál a szűrő helyén nem árt belenézni a tartály aljába, nehogy legyen benne meglepi, ami gátolja az olaj ráfolyást a szivattyúra.

 

Szűrő legyen tiszta, olaj lehetőleg friss es felső nívóig, tömb és szivattyú csere után. Új cuccokat se árt elmosni, fémforgácsok miatt.

 

Előzmény: karakas.antal (98325)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.07.24 0 0 98326

Üdv!

 

Sikeresen levizsgázott a gép, mint 82-es? :)

Előzmény: Toni82 (98324)
karakas.antal Creative Commons License 2022.07.16 0 0 98325

Tiszteletem ! Érdeklödnék hogy mi az hogy jobbos a hidrolika szivattyú vagy balos ? Ugyan is olyan problémám van hogy hidegen emel a hidrolika viszont melegen nem emel ! Az olaj szűrőt már megnéztem ! Vezérmű tömböt cseréltem !

Toni82 Creative Commons License 2022.07.06 0 2 98324

Helló!

 

Tegnap hogy esett 20mm eső... egyből tárcsáztam a tarlót és ma lezártam hengerrel :)

Zsolti 50550 Creative Commons License 2022.05.22 0 0 98323

Sziasztok.

Van egy 50 mtz-m aminek difi házat kell cserélni mert a munkahenger tartó baknál elvan törve a difiház . Mennyire bonyolult ezt össze rakni illetve hogy érdemes csinálni? Beszéltem egy szakival azt mondta rakjam össze fele mtz-t rosszúl össze se lehet rakni.  Valaki tud tanácsot adni ,hogy lenne célszerű ,hogy ne legyen olyan hangja mint egy vonatnak ? 

Toni82 Creative Commons License 2022.05.19 0 0 98322

Heyhó! :)

 

Jelentem a jobb eleje is úgyan így járt... csapágyak és szimering csere:)

Toni82 Creative Commons License 2022.05.06 0 0 98321

 

Csak kicsit kotyog a bal első kerék... Nosza húzzunk utána.... aztán csapágyak cseréje, szimering csere... :D :D

 

Józsi73 Creative Commons License 2022.04.24 0 0 98320

Megvan a traktor, ugyanolyan állapotban, mint az utolsó videón. Közel két éve nem videóztam, kép sem sok készült, csak kb egy éve a műszaki vizsgán. Idén tervben van egy festés (ami már sok éve tolódik). Ha elkészül, akkor teszek pár képet.

Előzmény: PistaMarek (98319)
PistaMarek Creative Commons License 2022.04.24 0 0 98319

Érdekesség képen hogy milyen állapotban van most a traktor. Régen hallottam róla, netán megvan e még. YouTube-on láttam meg és észrevettem hogy elérhető vagy itt is aztán csak gondoltam megkérdezem. De ha nem publikus akkor nem kell természetesen, csak kíváncsiságból kérdezem. Minden jót!

Józsi73 Creative Commons License 2022.04.24 0 0 98318

Üdv.

Miért is kellene?

Előzmény: PistaMarek (98317)
PistaMarek Creative Commons License 2022.04.24 0 0 98317

Üdv. Mindenkinek! Józsi 73 tudnál küldeni pár mostani képet a 82-ről? YGA-047 re gondolok. Előre is köszönöm 👍 minden jót

Toni82 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 98316

dehogy... telefont fel sem veszi...

Előzmény: Józsi73 (98315)
Józsi73 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 98315

Szia.

 

Akkor csak meglett a hiba. Műszerfal alkatrészek megérkeztek?

Előzmény: Toni82 (98314)
Toni82 Creative Commons License 2022.04.19 0 0 98314

Szia Józsi!

 

Elkészült a közbenső támasz. fénykép nem készült, de az volt a hibája hogy a 6 db íves rúgós alátét és a támaszték közbetét közé hézagolni kellett.. annyira behúzta a hátsó kardán csatlakozót hogy mindig beleért a kardán csavar a támaszték hüvelybe. 2 db vastag és 2 db vékony belső fogas lamellát tettünk bele és így pont jó lett. (10 mm-t kellett hézagolnunk)

Előzmény: Józsi73 (98299)
Roland7095 Creative Commons License 2022.04.13 0 0 98313

Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Nemrég észrevettem az mtz-m hidraulikájában némi zavart. Az oldalsó kihelyezett hidraulikában az egyik ága mintha mindig nyomás alatt lenne, nem tudom a gyorscsatlakozójába bedugni pl a pótkocsit vagy bármi más gép hidraulika tömlőjét, mikor letekerem a a gyorscsatiról a hidraulika tömlőt kifröccsen az olaj, visszarakom beindítom a gépet megint ugyanez. Átereszthet a tömb alapállásban? Van erre valami orvosság? 1025-ös mtz vezértömb van benne ORIGINAL belarus 5 éve vettem újonnan, évi 2-3 hektárt dolgozok vele szinte új.

kupeci Creative Commons License 2022.04.11 0 1 98312
Előzmény: kupeci (98311)
kupeci Creative Commons License 2022.04.10 0 2 98311

Már csak a nagykerék híja van:)

 

Előzmény: kupeci (98309)
Generator2 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 98310

Sziasztok. Tárcsalapot keresek 360,460 borsodban és a nyirsegben. Elfogadható áron. 

kupeci Creative Commons License 2022.04.07 0 2 98309

Köszi, akkor kutatok tovább, pillanatnyilag itt járok::)

Előzmény: emtézé 82 (98308)
emtézé 82 Creative Commons License 2022.04.07 0 0 98308

Nem tudtam csak keresgettem én is. Szerintem csak a motor készült Ribinszkben.

Minszkben 1956-62ig Mtz 5 traktort gyártottak, utána az 50es mtz-t.

Mtz 5 traktort gyártottak Dnyipropetrovszkban is 1958-1972ig. 

Ha ez az Mtz 5 ugyanaz mint az Mtz 45 akkor én ukránnak tippelném(a motorod 1971es).

 

De mivel én is csak a netről vagyok okos, nagy hülyeségeket nem szeretnék írni. Vannak itt nagy MTZ koponyák...:)

Előzmény: kupeci (98307)
kupeci Creative Commons License 2022.04.07 0 0 98307

Köszi, és az tudható e hogy ez Ukrán, vagy Belorusz? Mert ha Belorusz, akkor miért nem Minsk?  Keresgéltem a neten, de semmi neműű adatot nem találtam arra hogy Ribinszkben és készült traktor.Egyébként Te ezt tudtad, vagy csak lefordítottad?

Előzmény: emtézé 82 (98306)
emtézé 82 Creative Commons License 2022.04.07 0 0 98306

Hello, Ribinszki motorgyár

Előzmény: kupeci (98304)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.04.06 0 0 98305

Üdv!

 

Szépen haladsz a traktorral.

Ha esetleg H4-es fényszóróban gondolkodsz, relézd meg a világítás kapcsolót. :)

Előzmény: Toni82 (98301)
kupeci Creative Commons License 2022.04.05 0 0 98304

Ezen jobban látszanak a betűk:

Előzmény: kupeci (98303)
kupeci Creative Commons License 2022.04.05 0 0 98303

Üdvözlök Mindenkit. Egy MTZ 45 retró felújításában vagyok félúton, és a motor adat táblájából nem tudom kideríteni hogy  hol gyárthatták . Kérdeznélek benneteket, van e ötletetek?

 

Toni82 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 98302

Üdv Urak!

 

Nincs valakinek elfekvőben, a műszerfal és a kormány közé való műanyag lapka?

Toni82 Creative Commons License 2022.04.04 0 0 98301

Hali Urak!

 

A műszerfal is beszerelés alatt :)

 

Gabenpatrol Creative Commons License 2022.04.01 0 0 98300

Üdv.

Van egy mtz 50 típusu traktorom. Szeretném a hátsó ablakát nyithatóvá tenni. Van köztetek valaki aki csinált már ilyent? Képeket szívesen elfigadok róluk szemléltetően. Köszönöm!

Józsi73 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 98299

Üdv.!

Miért cseréled a fülkét?

Előzmény: Toni82 (98297)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 98298

Én hasonlót használta, kézzel szedett kukorica ,ill szártépő nélküli kombájn után, meg voltam vele elégedve, csak a gözű csomókat nem szerette. Viszont hátul egy támasztó kereket (önbeálló) tennék rá hogy ne verje bele földbe ha hepe-hupás a föld. És az megadja a mélységet, és természetesen úszóban a hidraulika. 

Előzmény: kozso1 (98296)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 98297

Helló!

 

Fülke cserére előkészítve... :)

 

kozso1 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 98296

Sziasztok.

Információt szeretnék kérni, hogy az ilyen függőleges tengelyű szártépők mennyire váltak be?

https://auto.jofogas.hu/bacs_kiskun/Fukasza_szarzuzo_mulcsozo_agt_tz4k_goldoni_carraro_yanmar_mtz_belarus_126821663.htm

 

Egy eddig kaszált területet kellene időnként lefutni valamivel, hogy nem nőjje fel a gaz, fű.

Lényegesen olcsóbb és kevesebb  a hiba lehetősége is mint a viszszintes tengelyűeknek.

Köszönöm.

Dafti Mtz Creative Commons License 2022.03.28 0 0 98295

Jó estét! Véletlen nem tud valaki Mtz 1025.3 -hoz 2006  felujitott  komplett  sebességváltót?

Toni82 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 98294

Szép Estét az Uraknak!

 

Érdeklődnék.... Az alábbi képeken látható alkatrészt keresném... Magyarországon nem találtam sehol... hátsó ablaktörlő motor felfogató bak-ja kellene nekem... Ha valakinek lapulna otthon kérem ne rejtse el... :)

Toni82 Creative Commons License 2022.03.20 0 0 98293

Szia!

 

Mi most csináltuk... a szivacs helyére filcanyagot tettünk és úgy ment rá a lyukacsos műbőr, nekem a tetőn nincs mély hely hogy szivacs menjen rá.

Előzmény: a.k. (98292)
a.k. Creative Commons License 2022.03.20 0 0 98292

Helló!

 

Olyan kérdésem lenne esetleg nem tud valaki olyan helyet ahol lehet vásárolni MTZ 82 tetőkárpitot? 

Esetleg ki hogyan oldotta meg? Eredetiből kiporladt  szivacs és leesett... 

 

Előre is köszönöm! 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 98291

Köszi Józsi! Már meg is rendeltem! :)

Előzmény: Józsi73 (98290)
Józsi73 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 98290
Előzmény: Toni82 (98289)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.15 0 1 98289

Üdv Urak!

 

Újfent én vagyok! Tudna valaki olyan elérhetőséget, ahol műszerfalra való matricát tudnék szerezni, vagy netán úgy kell minden jelzést felfesteni?

 

Üdv: Tóni

Toni82 Creative Commons License 2022.03.15 0 1 98288

Ilyen volt....

 

 

Ilyen lett:

 

Megszépült :)

Toni82 Creative Commons License 2022.03.15 0 1 98287

Ma is folytatódott az aktivitás...

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.14 0 0 98286

Ez is megvan..... :)

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.13 0 0 98285

Szia Sanyika!

 

Kárpitos barátom hozta az anyagokat... alul filc van és szivacsos anyag, felette műbőr... fent a tető körül lyukacsos műbőr, saját kezűleg szabta le és ragasztotta fel.

Előzmény: Sanyiiika (98284)
Sanyiiika Creative Commons License 2022.03.13 0 0 98284

Szia!

 

Hol sikerült a kárpitot venni? 

Milyen árban lehet?

 

Szép munka!

 

Előzmény: Toni82 (98283)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.11 0 2 98283

Üdv Urak!

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.11 0 0 98282

Üdv Urak!

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 98281

És végeztem...

 

Festék száradása után, fülketető fel a helyére és mehet ki a műhely mellé a fülke :)

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.09 0 0 98280

Üdv Urak!

 

A munka nem áll meg.... Ma már a vezeték köteget csináltam fent a felső műszerfalon.... holnapra lesznek képek is!

 

Toni82 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 98279

Üdv Urak!

 

Ma voltam boltba.... hát a sima kárpit gumidugó múlt héten 209 Ft/db volt, ma 399 Ft/db....

Józsi73 Creative Commons License 2022.03.05 0 0 98278

Na ott rengeteg újracsomagolt sz@rt is lehetett venni új alkatrésznek...

 

Mostanában jobban megéri börzéken, veterános vásárokban venni alkatrészt, vagy a bontottat.

Előzmény: ksanyi52 (98277)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.03.04 0 0 98277

Annak idején még Nyíregyházán a piacon nagyon olcsón vettem hüvelyt, dugót, porlasztócsúcsot, csapágysort, 3 ponthoz menetes hevedert, lámpát, de már az is a múlté.

Előzmény: Józsi73 (98276)
Józsi73 Creative Commons License 2022.03.04 0 0 98276

A drágulás ettől független, már az elmúlt évben is mindennek ment el az ára.

Előzmény: ksanyi52 (98275)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.03.04 0 0 98275

Nem tesz semmit, nézegettem az árakat, pl egy önindító pár évvel ezelőtt 25 volt, most meg 50 körül.

Előzmény: Józsi73 (98274)
Józsi73 Creative Commons License 2022.03.04 0 0 98274

Miért is? Se nem orosz, se nem ukrán.

Előzmény: Holmer (98271)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.03 0 0 98273

Nagyon nagy a valószínűsége... amit be is hoznak alkatrészeket azok horror árakon lesznek....

Előzmény: Holmer (98271)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.03 0 0 98272

Szia Józsi!

 

Köszi az infót... de nekem ez kinai.. kell keresnem egy szakit... :D

Előzmény: Józsi73 (98269)
Holmer Creative Commons License 2022.03.03 0 0 98271

Lehet lőttek a belarus traktorok eu-ba történő forgalmazásának is és az alkatrész utánpótlásnak is a háború miatt? :(

Józsi73 Creative Commons License 2022.03.02 0 0 98270

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98254)
Józsi73 Creative Commons License 2022.03.02 0 0 98269

Kifényképeztem ezt a részét  rajznak, emil viszi. De a rajzon nincs T jelű csatlakozás, csak L V D I H 

Előzmény: Toni82 (98265)
Toni82 Creative Commons License 2022.03.01 0 0 98268

Üdv Urak!

 

Készülget....

 

a kezdő állapot.

 

és ilyenek lettek.

Toni82 Creative Commons License 2022.03.01 0 0 98267

Üdv Urak!

 

Készülget....

a kezdő állapot.

és ilyenek lettek.

Józsi73 Creative Commons License 2022.03.01 0 0 98266

Van rajz hozzá, csak a szöveg oroszul van. Holnap fényképezek.

 

Előzmény: Toni82 (98265)
Toni82 Creative Commons License 2022.02.28 0 0 98265

Jó estét Urak!

 

Valaki tudna segíteni melyik lábra mit kell kötni? A T jelű elvileg a bemenő szál (ott kapja az áramot...) többit nem bírtam kisakkozni.... Hátuljára a csatlakozók most érkeztek meg... tehát hosszú szerelés lesz...

Rlevi. Creative Commons License 2022.02.24 0 0 98264

Sziasztok!
Volna egy pár kérdésem, amivel hozzátok fordulnék. 
Nemrég vettünk egy német exportos '90-es 82-es mtz-t 
Utólagosan turbóval van ellátva, 2 légtartály, patronos hidraulika szűrő, egyedi légfékszelep, stb
1.: Nincs rajta dusító/leállító a szívókönyökben, az izzítófákját is kiherélték belőle. nem mintha nehezen indulna, de azt a zárólemezt be lehet építeni turbós motorhoz? Elvégre már indítózáskor is töltene a turbó valamennyire.
2.: A légfékszelepet lebontottam róla, került rá egy olyan, ami szokott rajta lenni.(legalábbis olyasmi mint az 50-esen van. Lehet belőle valami gond a késöbbiekben?
3.: A difizár milyen elven működik? Azt látom, hogy bovden-kormányoszlop-olajosan megy be a fékdobnál... hogyan kellene ki-be kapcsolni?
4.: Az izzítófákja helyett nem volna valami bevált előmelegítés, ha nincs 220 a közelben?

5.: Az elsőhajtás malacát újítottam, nyomatékot satuban állítottam saccra igazából, rigiden támaszkodtam(90 kg) aztán úgy már azért megcsúszkált a dolog, aztán egy fának testelve a homokban még fogtak a gumik elöl.. kicsit líg-lóg imitt amott, ahol nem szimeringen fut, ott körbekentem még tömítővel, legalább az első megcsúszásig ne csurogjon belőle az olaj... mekkora munka volna stiftesre átfaragni? gondolom kardán csere, meg a közbetétet megvenni. Végül belegondolva egy kis munkával ezzel is neg lehetne csinálni, csak egy köracél kellene.... eszterga-marógép akad
6.: hidegen kicsit hebeg a motor, igazából egy ismerős valami fejszelepet magyarázott, meg a porlasztókat lehetne gondolom megvizslatni... de akkor már adagolót is stb ha nem volna nagy durranás az a fejszelep, akkor még azt esetleg megnézném... 

volna még egy 50 es motor, az valamiért kiköpi a vizet mindíg, hengerfejezés óta csinálja, a cellákat ellepi a víz, de több sincs benne soha, hiába töltök rá...
Egy másik 50 es blokk, izzítás, porlasztó, adagoló jó, de olyan kegyetlen nehezen indul hogy na, olyan tipik felhúzós... előtöltésen állítottam, nem lett jobb sokkal, melegen pöccre szinte, de hidegen alig-alig
Köszönöm a segítséget előre is :)

ksanyi52 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 98263

Az lehet 30- 50 is az ekétől függően. 

Előzmény: blablabla12345838291 (98262)
blablabla12345838291 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 98262

Sziasztok!

Egy 50es mtznek 3as ekével közepesen kötött talajon mennyi a fagyasztása? 

Toni82 Creative Commons License 2022.02.23 0 1 98261

Üdv Urak!

 

Kárpitozás végrehajtva... indul a visszapakolás rögös útja... :)

Toni82 Creative Commons License 2022.02.20 0 1 98260

 Üdv Urak!

 

Kárpitozást elkezdtük ma....

 

 

 

Isti betyár Creative Commons License 2022.02.18 0 0 98259

Az első izzítógyergya kábele a hengerfejen testel. 

Onnan hátrafelé vezetve adja magát, csak a 1,2,3,4-es izzítógyergyára (közök) kell rákötni a vezetéket.

Azután a vezeték az izzítószálra megy, onnan meg a kapcsolóra megy hátrafele. Kapcsolónak van egy Alapállása, egy II. izzító állása kicsit tekerve meg jobban rátekerve van az Indítás.

Előzmény: Roland7095 (98257)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 98258

Most a hengerenként azt jelenti hogy nem sorba akarod kötni az izzító gyertyákat? Mert a soros is hengerenként izzít. Úgy emlékszem hogy volt olyan gyertya amelyiknek az egyik vége a testre volt kötve, ha jól emlékszem 8 voltosak voltak. Nekem ilyen volt berakva az utolsó hengerhez a többi soros volt. Ha ilyenjeid vannak akkor párhuzamosan kell kötni őket. Mindegyikhez külön kell vinni a pozitív feszültséget, ( Nem tudom, nem próbáltam hogyan viselkednek a 12 volttal , lehet hogy csak az izzítás 1et bírják, az előtét ellenálláson keresztül.) 

Előzmény: Roland7095 (98257)
Roland7095 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 98257

Sziasztok!
Valaki tudna egy egyszerű rajzot, sémát készíteni arról, hogyan kell bekötni az 50-es mtzbe a hengerenkénti izzítást?
Köszi.

Toni82 Creative Commons License 2022.02.16 0 0 98256

Hali!

 

240 óráról tudok, van mikor akkor cserélek de van hogy 150 körül, mikor mennyi idő alatt jön össze az óraszám.

Előzmény: Isti betyár (98255)
Isti betyár Creative Commons License 2022.02.16 0 0 98255

Sziasztok!

 

Mtz-nél mennyi az olajcsere periódus a motornál?

250 órát tudok.

Ki mennyi időnként szokta cserélni? 

Illetve milyen olajat?

 

Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 98254

Nagyon köszönöm a választ!!!

Erőszabályzó karral pedig állítom hogy a támasztórúd milyen elmozdulására/nyomására reagáljon a hidraulika (mikor emeljen).

Feltételezem erőszabályzó kar 1 állása gyorsan kiemeli az ekét. A 7-es állás pedig kötött talajban hatásos.

Jól feltételezem?

Előzmény: Józsi73 (98253)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.14 0 1 98253

Bekapcsolni úgy tudod, hogy a kis gömböt nyomod előre, és befordítod a nútba. A működése nem annyi, hogy kapar és emel. Megpróbálom befényképezni a gépkönyv idevaló részét.

De: a helyzetszabályzásnál az emelőtengely fordítókar elmozdulása vezérli a szabályzást, ez mélységtartásra jó. Erőszabályzáskor a támasztórúd konzol és az alatta lévő rugó vezérel. Ha pl szántáskor kötöttebb részbe érsz, az eke eleje megnyomja a támasztórudat, és a konzol elmozdítja a rudazatot, kissé ráemel az ekére, majd mikor megszűnik a nyomás, akkor visszaengedi.

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98251)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 98252

Szívesen. Remélem segít valamennyit.

Előzmény: Toni82 (98250)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 98251

mtz82-es gépen az erőszabályzót szeretném beállítani, ebben kérné egy amatőr a segítségeteket.

Már ott megakadok hogy erő/helyzet szabályzó kapcsoló kart hogyan tudom a nutba fordítani?

Ha megemelem hidraulikát akkor sem áll úgy hogy be tudjam fordítani.

Esetleg az erőszabályzó rudazat hátulján a csavarokon kell állítani?

 

Ha sikerül a nutba fordítani, akkor hogyan kell beállítani az erőszabályzást?

Próbáltam fóromon összeszedni az infót hozzá de eléggé szét van szórva.

 

Erőszabályzás hogyan működik? Hátsó kerekek kaparnak akkor emeli a munkaeszközt? Hogyan?

Toni82 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 98250

Szia Józsi!

 

Köszönöm az email és a leírást!

Előzmény: Józsi73 (98246)
dutrancs Creative Commons License 2022.02.13 0 0 98249

Jól bírták a kihúzató csavarok!!!  :-((((((

Előzmény: Belarus 50 1976 (98247)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 98248

A nagy fogaskereket nem vettétek ki előtte? Ez így kuka.

Előzmény: Belarus 50 1976 (98247)
Belarus 50 1976 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 98247

Üdv. 

Mtz 50 es féktengely csapágyházát próbáltuk leszedni ,csapágyat , szimeringet szerettünk volna cserélni de ez "(SZERINTÜNK)" olajvezető eltört. Ennek van valami szerepe ? Vissza lehet ezt így tenni ?

Józsi73 Creative Commons License 2022.02.13 0 0 98246

Szia.

Ez az elsők között jött nagyfülkésekhez való könyvből van:

1: fehér, pótkocsi aljzatba, kürtnyomógombtól

2: zöld, üzemanyag szintjelző órától jeladóhoz

3: narancs, bal helyzetjelző

4: piros, jobb helyzetjelző, óravilágítás fönt

5: rózsaszínű, féklámpa kapcsoló

6: kék, bal index

7: violaszínű, jobb index

8: fekete, kézifék behúzva jelző lámpa

9: barna, indításgátló az indítókapcsolótól

10: szürke, indításgátlótól az indítóreléhez

11: üres

12: üres 

 

Átküldöm a rajzot emillel

Előzmény: Toni82 (98238)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.02.13 0 0 98245

Igen rá van húzva, számát ne kerdezd de volt itthon.

Tartó maradt a gyári. Nekem talán a csukló is oda volt.

A csapágy külső felére hajtottam egy lemez csíkot és azt a tartófülhöz csiptettem.

Tanktól elfér ha jól rémlik. A peremezés alá esik.

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98243)
Toni82 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98244

Köszi Józsi!

Előzmény: Józsi73 (98240)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98243

2012.12.01-én volt írásod ezzel kapcsolatban.

Megköszönöm a segítséget, mert úgy néz ki hogy a persely kopása okozza  a problémámat.

 

Ha megengeded ismét felrakom a képeket és egyben a segítséged kérném.

Azt írtad: "Én ezt megoldottam, hogy a tengelyre csapágyat raktam és azt fogattan neki a fülkének."

Ez mit jelent pontosan?

- Alátámasztás változatlanul a fülke lemezének 3 ponton történő csavarral rögzítése.

-A csapágy esetleg a tartóra van hegesztve? Vagy simán a tengelyre van húzva?

Ha a tengelyre van húzva akkor valamicskét a tanknak feszül a csapágy külső része gondolom.

 

Azért kérdezem mert eredetileg:

A konzol a fülke lemezére van 3 csavarral rögzítve. Erő hatására valamelyest a lemezek elmozdulnak és éppen a tank felé feszül a konzol. Ha a csapágy külső része nekifeszül a tanknak, akkor ezt a mozgást valamelyest fékezi.

 

Szóval ez a csapágy simán a rúdra van húzva??

 

Előzmény: MTZ Betyár (98242)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.02.12 0 1 98242

Igaz a többiek megválaszolták a kérdésed, de valaszolok.

Ha visszakeresel, nagyon régen tettem képet ide, hogy én egy sima zárt csapágyat tettem a persely helyett. Tartót csinálni kell neki, de egyszerű lemezből van.

Az valószínüleg akkor fog meglógni, mikor a traktor bekerüll a kohóba. :)

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98229)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98241

Nem láttam még külön, de ezt cserélném egyben

 

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98239)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98240

Holnap lesz

Előzmény: Toni82 (98238)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98239

Gondolom ez kopottnak minősül.

Lehet műanyag perselyt külön is venni? Vagy egyben a tartóval?

Előzmény: Józsi73 (98236)
Toni82 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 98238

Üdv Urak!

 

MTZ-80/82-ben ami a műszerfalból megy ki vezeték köteg a hátsó lámpák felé, nem tudja valaki a dugalj tüskéinek a kiosztását, 1-12-ig melyik lábra mi van kötve?

dutrancs Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98237

Az is bezavarhat, ha a fülketartó hátsó bak kivan ,akkor se biztosítható a stabil helyzete a karnak! Billegni tud a fülke! Akkor is kikötik a kart!

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98235)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98236

Elvileg segít rajta. De ha nagyon mozog a tengely, akkor már nem fordítja a rúd, hanem feszíti. De egy próbát megér. Azt nézd meg, hogy a tömb végén közvetlen mennyit tudsz hátra fordítani a működtető tengelyen.

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98235)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98235

Köszönöm a választ. Megnézem mennyire kopottak.

Esetleg a nyíllal jelölt rész állításával segíthet a dolgon????

Előzmény: Józsi73 (98234)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98234

Nem sokat tévedtem. De én akkor is ott keresgélnék a csuklós tengelynél, és a tartójánál. 

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98232)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98233

köszönöm a választ. Hétvégén kikötöm és kipróbálom hogyan működik úgy.

Előzmény: dutrancs (98231)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 98232

1994-es a traki

Előzmény: Józsi73 (98230)
dutrancs Creative Commons License 2022.02.10 0 0 98231

Az lehet a legegyszerübb oka ,hogy ebben az állapotba van, az ülés alatti vezértömb tolattyúja semleges helyzetbe! Ezáltal a vezérlőcsatorna szabályszerűen ,összhangba működik, az első vezértömb tolattyúival! Az üresjárati (áteresztő szelep) , így működhet rendesen!

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98229)
Józsi73 Creative Commons License 2022.02.10 0 0 98230

Gondolom egy 1990 előtti tsz traktort vettél. Azoknak betegsége volt a szabályzó működtető csuklós tengely, és az azt tartó persely kopása. Azért van hátra kötve a kar, mert úgy tartja a semleges állást. Ha eloldod a kötést, akkor a hátsó függesztés gyorsan leereszt, ha pedig a kihelyezett kört használod, akkor először a hátulját emeli fel, összedolgozik a két tömb. Ezért dobálták ki a régi MTZ-ből a szabályzót.

Előzmény: Tamás MTZ 82 (98229)
Tamás MTZ 82 Creative Commons License 2022.02.10 0 1 98229

Nemrégiben vásárolt mtz 82-es helyzet/erőszabályozás kikapcsolt állapotban van (a képen látható).
Helyzet/erő szabályozó kar ki van kötve "emelés"-be. Mi ennek az oka? Nem próbáltam még hogy mi a helyzet ha nincs kikötve.
Elosztó karjai működnek (emelés, süllyesztés...)
Mi az oka a kikötésnek?

Előzmény: MTZ Betyár (98223)
Toni82 Creative Commons License 2022.02.02 0 1 98228

Helló!

 

Fülke is elindult az átváltozás útján....

Isti betyár Creative Commons License 2022.01.27 0 0 98227

Expo-s Mtz árakat tud valaki mondani? Nettó vagy bruttóba.

 

Genezis4 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 98226

Köszönöm! 

Az első linket eddig nem találtam meg. Pont ezen van minden! 

Előzmény: Toni82 (98225)
Toni82 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 98225

Szia!

 

Nem tudom hogy lehetséges ide linkeket feltenni, de a google keresőbe beírod hogy RÁBA-15 alkatrész, kidob egy csomó oldalt:

https://agroentashop.hu/tz4k

https://webshop.axial.hu/erogep-alkatreszek/tz4k

https://www.facebook.com/Tz4k14/

http://tz4k.unas.hu/spl/693037/Motorikus-alkatresz

Kb ennyi :)

Előzmény: Genezis4 (98224)
Genezis4 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 98224

Üdv!

Nehargudjatok nem találtam más helyet. Most itt kérdezem meg. 

Rába 15-ről lenne szó, 1 hengeres.

Lehet ezekhez kapni alkatrészt? Mennit érhet ez árban ? Átlagos külsővel papírok nélkül. Indul csak állítólag kicsi fehér füstje van, 2 éve nem ment.

Köszönöm a véleményeket!

MTZ Betyár Creative Commons License 2022.01.23 0 0 98223

13-22-es alkatrészek a csapágyak

 

Előzmény: MTZ Betyár (98222)
MTZ Betyár Creative Commons License 2022.01.23 0 0 98222

Üdv!

 

Lendkerék felöli nyugvócsapágynál vannak. Több méret van.

A képen a 20-as alkatrésztől nem jön le az utolsó nyugvócsapágyfedél, amiben a támcsapágyak vannak.

Ahogy előttem írják, szét kell húzni, lendkereket, pajzslemezt levenni és ott lesz alatta 2db csavar ami a 20-ast fogja hátulról pluszba.

Sajna nagy munka, én csináltam kuplungozással egybekötve.

 

Előzmény: Arpi 82 (98219)
Józsi73 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 98221

És még pár másik alkatrészt. A pajzslemezt is le kell venni, mert az alsó tartójától nem jön le a csapágyfedél.

Előzmény: kisfülkés (98220)
kisfülkés Creative Commons License 2022.01.23 0 0 98220

Üdv!   Olajteknőt le kell venni, lendkerék felőli oldalon van!  6-os, és 56-os jelű!! 

Előzmény: Arpi 82 (98219)
Arpi 82 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 98219

Sziasztok,

Szétszedtem az mtz 50-esem hogy meggyűrűzzem. Ekkor vettem észre hogy a támcsapágyak darabokban vannak az olajteknő alján. A főtengely pedig már elkezdte megdolgozni a blokkot. Ide-oda mozog hossz irányban.

A kérdésem az lenne pontosan hány támcsapágy van benne (1-2?), illetve hova kellenek pontosan? Szét kell e húzni a trakit ahhoz hogy betegyem az újat vagy nem. Esetleg ha lenne kép valakinek az jó lenne.

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv.

Toni82 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 98218

Szia!

 

Igen középső lyukba van rakva a gömbcsap... jobbra kicsit nagyobb sugárban fordul csak, de minimális az eltérés. Ilyen szélességben hoztam a hidat, próbáltuk összébb húzatni de be van rohadva az egész... majd ha javítani kell majd akkor szét melegítjük..

Előzmény: Matador 250 (98217)
Matador 250 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 98217

Szia. Ezzel az első híd szélességgel egyformán fordul jobbra és balra ? A hídon a középső helyre van téve a gömbcsap ?

Előzmény: Toni82 (98216)
Toni82 Creative Commons License 2022.01.11 0 1 98216

Hali Urak!

 

Felkerültek az új sárvédők is, igaz kicsit félre áll felül...... már csak a festésre vár az öreg hölgy és a fülke cserére... :)

 

Toni82 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 98215

BÚÉK mindenkinek!

Holmer Creative Commons License 2022.01.02 0 0 98214

BUÉK minden mötözö fórumtársnak!

Atyus 77 Creative Commons License 2021.12.30 0 0 98213

Üdv.

 

Szerintem inkább kormányorbit lesz ez.

Előzmény: muriati (98212)
muriati Creative Commons License 2021.12.29 0 0 98212

Sziasztok!
(Egy kis off) Tudja valaki, hogy hidromotor lenne ez? Érdekes, hogy a végen vannak a becsatlakozások, ráadásul négy van neki.

MTZ Betyár Creative Commons License 2021.12.22 0 0 98211

Egy autószerelő nyilatkozik, hogy igen a beépített alkatrészek eredetiek, beszerelhetőségét megállapítom? Leegyszerűsitve.

Meg az esetedben barna mtz-ből származó hidnak bontásból igazoltan kell származnia? Boltból új az számlás ugye. 

 

Kihelyezett hatosági már nincs, legalábbis nálunk, pár hete kérdeztem az nkh-t. Tavasszal pótkocsit vinnék, lassújárműnek forgalom bahelyezve.

Előzmény: Toni82 (98207)
Toni82 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 98210

Végre... :P

Holmer Creative Commons License 2021.12.20 0 0 98209

Kardánokat leszereled,első kereket meg teherautó gumival átgumiztatod és  úgy lehet még átmegy műszakin. Bár van ahol nem szólnak érte....sokszáz 82es van 80asként a forgalmiban.   Tipusazonos alkatrész mind egyébként viszont hivatalosan papírozva annyiba kerül  mint egy elsőhíd.

Ahol ruglamasak ott nem szólnak érte,hiszen nem fékezett híd,nem teljes alvázelem lett átalakítva...sőt 80ason is sokan felrakják a traktormintás gumit előre :D

 

Ha minden kötél szakad,akkor meg egy fél napos szerelés....műszakira ujra alá kell tolni a 80as hidat...

Előzmény: Toni82 (98205)
Toni82 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 98208

Ha jól tudom, akkor típus módosítás...

Előzmény: MTZ Betyár (98206)
Toni82 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 98207

Hali!

 

A papírozást hozzáértő személy csinálja, átszerelésről képeket kérnek, előtte, utána és közbenső állapotról, szerelőnek iskolai papírja, nyilatkozatok hogy a beépített alkatrész eredeti, stb stb és utána ha nem találok kihelyezett műszakit, akkor hatósági műszaki következik a megyeszékhelyen....

Előzmény: MTZ Betyár (98206)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.12.19 0 0 98206

Üdv!

 

Kitartást a hivatalossá tételhez, mert az nehezebb mint a szerelés. :)

Tipusmódosítás ez ilyenkor vagy egyedi átalakítás?

Előzmény: Toni82 (98205)
Toni82 Creative Commons License 2021.12.17 0 1 98205

Üdv Urak!

 

Elindultunk az átalakulás rögös útján...!

L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 98204

Akkor kuka....

Előzmény: L_áma (98203)
L_áma Creative Commons License 2021.12.11 0 0 98203

Üdv urak.

 

Ez a csomag:

 

 

megér valakinek egy postaköltséget?

szloe Creative Commons License 2021.12.08 0 0 98202

Köszönöm szépen a választ.

Esetleg az újfajta kapcsolót is be lehet kötni?

Előzmény: Myrrdin (98201)
Myrrdin Creative Commons License 2021.12.05 0 0 98201

Ha minden rendesen be van kötve akkor egy ilyet megpróbálhatsz:

https://ifal60alkatresz.hu/termekek/W50-Elektromossag/indito-izzito-kapcsolo-magyar-ifa-w50

Ha tudsz akkor eredeti ifa kapcsolót használj.

Előzmény: szloe (98200)
szloe Creative Commons License 2021.12.05 0 0 98200

Üdvözletem. Segítséget szeretnék kérni.Adott egy 50es  a problémám pedig a gyújtáskapcsoló. Már a sokadik kerül bele de birnak ezek a hitványak fél évet aztán ennyi.

Kérésem illetve a kérésem az lenne hogy tudna e valaki másik megoldást vagy másik kapcsolót ajánlani ami sokkal megbízhatóbb.

Köszönöm előre is.

Üdv.Laci

goroghimi Creative Commons License 2021.11.28 0 0 98199

Üdv!

 

Szöghidag MTZ 82 (820.1) első hajtásával kapcsolatban lenne kérdésem.

A véglehajtás 60-as és 36-os (ábraszám) kúpkerékpárja cserélve lett fogtörés miatt.

A 3-as hézagoló gyűrűket kihagytam a tengelyről. A kúpgörgős kerékcsapágyak kb. 0,4 mm-es Axiális játékát az 58-as számú gyűrű alá történő hézagolással állítottam be (0,2 mm-ről van szó csak). 

Ezt megbántam, (csapágy kopás után lehet belőle baj) de tavasszal szedném szét csak újból emiatt. Most ugyanígy tud lógni az új kúpkerék is a keréktengelyen, de elfordulni nem nagyon akar az új borda miatt.

 

Ami jobban aggaszt és a kérdésem is lenne: A 36-os és 60-as kerékpár foghézagját hogyan tudnám ellenőrizni? Ezt az 53-as hézagoló gyűrűkkel tudom növelni, csökkenteni, de ellenőrizni teljes biztonsággal sehogy. Ha forgatom ide-oda a keréktengelyt és a szöghajtás függőleges tengelyét megfékezem, az se árul el eleget. Lóghat a keréktengely bordán a 60-as fogaskerék és lóghat a szöghatjás függőleges tengely bordáján a 36-os kerék is.

A másik keréknél lehet ez fontosabb, mert ott tényleg el tud adódni lógás a bordáskötés lógása miatt.

 

Fúrjak az öntvény kerékagyra kémlelő nyílást?

0 hézagoló lemezárral nem bírtam megfordítani a keréktengelyt.

1x 0,8mm hézagoló lemezpárral nehéz volt fordítani,

2x 0,8 mm hézagoló párral raktam össze. Normális zajjal és elfordíthatósággal jár.
Van érezhető kottyanás, mielőtt fent a szöghajtásnál megmozdulna a függőleges tengely. (de az lehet borda - fogaskerék lógástól is).

 

Nézzem esetleg az agy melegedését pár km után a másik agyhoz képest?

Tanácsot, trükköt megköszönnék előre is.

 

Myrrdin Creative Commons License 2021.11.28 0 0 98198

Mtz kuplungozásánál mennyire kell beállítani a kinyomóvillákat?

dutrancs Creative Commons License 2021.11.13 -1 0 98197

Egy drót seeger ,ami kiesett ,meg a kuplungfék és elcsúszott a reteszről,én úgy látom.

Előzmény: Myrrdin (98196)
Myrrdin Creative Commons License 2021.11.13 0 0 98196

Ez meg mi a franc?! Teli van apa f*rka amikor más után kell szerelni. A terv kuplungozás volt de már a váltónál járunk és akkor a motorról még nem is beszéltünk mert olyan gyönyörűen tudom mozgatni a lendkereket előre hátra hogy az valami hihetetlen.

Myrrdin Creative Commons License 2021.11.11 0 0 98195

Van itt olyan aki "csalással" szánt? Úgy értem láncot köt az ekére hogy eltakarja a kukoricát?

Toni82 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 98194

Nem merész a lépés... csak hivatalosan csináljuk :)

Előzmény: Atyus 77 (98193)
Atyus 77 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 98193

Üdv.

 

Merész lépés. Reméljük gördülékenyen fog menni .

Majd írd le hogy halad a dolog.

Előzmény: Toni82 (98192)
Toni82 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 98192

Helló Urak!

 

Elkezdődött.... Ma beadtam a kérvényt átszerelésre... 80-asból, 82-es legyen... vettem egy komplett hidat, kerekekkel, malaccal, kardánokkal, osztóművel... szép sorjában beindítjuk az átszerelést... Hogy teljes legyen a kép... orbitos átalakítás is lesz.. :)

csoppika Creative Commons License 2021.11.04 0 0 98191

Amire én egyszer rábactam ennél a traktornál:

Valamikor 2006 körül vettem a tszből.

Gyengus volt. Meg lett hüvelyezve.

Ment pár évet...kb 1500üó. Egyszercsak nem indul. Víz van a dugó felett. No jó. Hengerfejezés. 2 hét múlva egyik indítasnál megint. Megint hengerfejezés. Persze a tömítesen nem látszik semmi. A vége az lett, hogy 4 indítasból 3x víz volt...

Kapott új hengerfejet, a drágabbikat vettem 60e...aminél a szelepfészket elfelejtezték edzett anyagból belepréselni, masnap csere, megkapta az olcsóbbat(az volt a boltban) 2 hétig parszor hasznalzam, minden fasza... Oszt egyszercsak megint víz volt fent.

Felrelöktem fél evre, mentem a másikkal. Aztán átvittem szerelőhöz, hogy kb hüvely repedés. Kivett egyet, semmi...kivett még egyet... Megvolt a hiba: szivacsosra volt öntve az acélhüvely egy sávban. 1500óra alatt rohadt le róla a formánál kepződött hártya, meg addigra kopott annyit, hogy a gáz pontok kint voltak a felületen.

Ha úgy állt meg a motor, szivargott a viz a hengerbe. És a hiba először csak 3 hét állás után jött elő...persze a vegén már egy éjjel alatt is.

A vízfogyás meg azért nem tűnt fel, mert a kupak akkoriban szarakodott...

Előzmény: Gábor Illés (98187)
csoppika Creative Commons License 2021.11.04 0 0 98190

Szerintem nézz körül szerelő ügyben is. Az a koma szerelni valószínű tud, de hiba feltárásban kontár...

Előzmény: Gábor Illés (98187)
csoppika Creative Commons License 2021.11.04 0 0 98189

Én is szoptam vele.

Van egy öszvér 550es segg, 80as papír meg motor.

A tszes muki tönkrebaszta a hűtő beöntő peremét, ezért régi 50es olajbeöntő kupak volt rajta. Az a k8sebbik hűtőkupakos a "lengyel". Az is mindig kinyomta.

Mikor a hiba megszüntetésére gondoltam, még lehetett kapni legyel kis kupakban jót. Úgyhogy olyan hűtő felső víztér fedelet vettem rá. No mire kicsereltem, addigra persze csak ócska lett. Szóval újfent kinyomta.Mindig lement a vizszint a cellakig ,mire letelt a napom... Azóta vár az a hűtő jobb napokra...ami mostanság jött el, mert a helyette beszerelt 50es hűtőt kikoptatta a bakelit keménységűre valtozott gyári gumi sarokidom.

Előzmény: Gábor Illés (98187)
Myrrdin Creative Commons License 2021.11.04 0 0 98188

Megtudná valaki írni a sima 82-s mezei Mtz előtétház és a váltóban található csapágyak számát?

Gábor Illés Creative Commons License 2021.11.01 0 0 98187

Ég a pofám, de valóban a hűtősapka volt a ludas. Olcsóbb lett volna, ha ezt a szerelő is tudja és köszönöm.

csoppika Creative Commons License 2021.10.31 0 0 98186

Gondolom normális kupak is lett rá...

Előzmény: Gábor Illés (98183)
Holmer Creative Commons License 2021.10.31 0 0 98185

Már pedig a hüvelykiállásal lesz gond,vagy a hengerfejjel..

Előzmény: Gábor Illés (98183)
zalaszen Creative Commons License 2021.10.25 0 0 98184

Üdvözlet, Nem lenne valakinek egy bal oldali eladó ajtaja panorámafülkéshez, a régi típusú zárhoz való? Vagy tudna ajánlani egy bontót inkább a dunántúlon? (zala megyéből írok) nem találok ilyen ajtót a neten.

Gábor Illés Creative Commons License 2021.10.23 0 0 98183

Tudna nekem segíteni valaki? Mtz 80-as motor 2000 fordulaton kinyomja a hűtő túlfolyón a vizet. Már kapott új rézhűtőt,hengerfejpakolást, másik hüvelygarnitúrát dugókkal. A szerelőm is tanácstalan, ha valakinek lenne javaslata megköszönném.

Vityon Creative Commons License 2021.10.20 0 0 98182

Sziasztok! 

MTZ 80 vagy 82 kapcsolási rajza van valakinek? Régi típusú műszerfal bekötése különösen érdekelne.

5 óra + 1 üzema. a mennyezeti panelban, 80as évek eleji 82es széria a beteg.

Köszönöm szépen!

 

kisfülkés Creative Commons License 2021.10.12 0 0 98181

Sziasztok!  

 

Visszaolvastam itt, Lengyel porlasztócsúcsot tartja a legjobbnak mindenki, és elég drága lett!!  De még mindig jó? Vettem Oroszt, egy nem jó, visszavittem kicserélték, hoztam egy másikat az sem lehetett beállitani!   Illetve, D244 jelű motoron D50P jelű adagoló van, ez milyen adagoló? Főtengelyen nincs ellensúly!  Tehát ez 1700 körül forog ha jól néztem.....    Még nem volt adagolósnál, Lengyel elemeket, illetve porlasztócsúcsokat szeretnék beletenni!!  Az 50-es porlasztócsúcs csak az örvénykamrás motorokhoz lehet szerelni gondolom... akkor az enyémbe 80-as porlasztócsúcs kell?!!   Köszönöm, ha valaki választ tud adni! 

Toni82 Creative Commons License 2021.10.06 0 1 98180

Teljes motorgenerál után, 27 üzemórával... egy közbenső motorolajcserével, elkezdtem a szántást... szépen vitte az ekét (Lajta ekes, IH ekefejekkel) a felturbózott 80-as... de a föld csontszáraz volt, focilabda nagyságú darabokban tört a kötött részeken....

Toni82 Creative Commons License 2021.10.06 0 0 98179

Simán vinnie kell a 3 ekefejet, nekünk sima bukócsöves 50-es volt... azzal is szántottunk 3 ekefejjel, PLN-3-35-ös eke, IH ekevasakkal... :)

Előzmény: jani550 (98176)
Isti betyár Creative Commons License 2021.10.04 0 0 98178

Igen. 

Mi elsőhajtásossal, de sokszor vitte kikapcsolt elsőkerékhajtással is.

Terep 4.-5.

 

Vedd meg nyugodtan.

Ha mélyebben akarsz szántani vedd le az egyik fejet róla.

Ha sekélyebben 20-25 cm akkor elviszi a 3-at is. Oldalsó mélységállító legyen rajta.

 

Előzmény: jani550 (98176)
kormos* Creative Commons License 2021.09.28 0 0 98177

Ha nem bírja, akkor leveszel egy fejet.

Előzmény: jani550 (98176)
jani550 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 98176

Sziasztok!

 

Mtz 550-essel használ valaki Kühne kmf 3-35-öt? Közép kötött talajon bír vele szántani? Lenne lehetőségem egy ilyen ekére elég jó áron, ezért érdekelne.

 

Előre is köszi.

Myrrdin Creative Commons License 2021.09.28 0 0 98175

Szia!

 

Ezen az oldalon megtalálod a gépkönyveket az mtz-hez és még sok más csudijó géphez. Majd az segít.

 

https://drive.google.com/drive/folders/0B0QGVwMYmygzeEEwOW1VWk9rdms?resourcekey=0-PRoY4LiPG8vsiIma2PRmUw

 

 

üdv

Előzmény: draki92 (98174)
draki92 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 98174

Sziasztok

tudnátok abban segiteni h a főtengely centrifugál szűrőröl kapja az olajzást  vagy direktbe a szivattyúról?? Vagy esetleg komplett rajzot h milyen elven működik honnan hova megy az olaj??

Myrrdin Creative Commons License 2021.09.21 0 0 98173

Köszönöm a válaszokat!

kisfülkés Creative Commons License 2021.09.12 0 0 98172

ÜDV. Vettem bontott motort, jól indult szép hangja volt, szép fekete füst, raklapon elinditva!  Főtengely támcsapágyat akartunk csak cserélni csak..... csere után nem fordult át a motor!  Egyik hajtókarnál a számok nem stimmeltek, (1 szám passzolt, gyárban keverték össze)  hajtókar szár és a fedél nem illettek össze, szétszedés után derült ki hogy a blokk is repedt!   Most lett kész, új turbós blokk 200000Ft, hengerfejfelújitás 100000Ft (volt aki 55000 csinálta szar lett)   Új dugó hüvely 86000Ft  új vezérműtengely    Új motorolajszivattyú hajtókar....stb  Például az eredetinek nevezett hajtókarnál a kisszemet meg kellett volna munkálni, az utángyártottnak nevezett kész volt! Megmértem furatmérővel +0,01-os volt mindegyik, anyagminőséget nem tudom......  Egyelőre szépen mükődik! 

Előzmény: Myrrdin (98169)
Isti betyár Creative Commons License 2021.09.12 0 0 98171

Bontott motort bele. Az a legegyszerűbb megoldás. Bele lehet építeni.

 

Egy 50-es átépítése 500 ezer felett is lehet.

https://m.youtube.com/watch?v=6km0jtQiiRY

 

Előzmény: Myrrdin (98169)
Isti betyár Creative Commons License 2021.09.12 0 0 98170

Ha már nagyon rossz a kormány akkor jó megoldás lehet, csak akkor a 4 gömbcsuklón még mindig lehet lógás.

 

Előzmény: attiika (98168)
Myrrdin Creative Commons License 2021.08.25 0 0 98169

 

Sziasztok!

Ha már mtz 50 olyan kérdésem lenne hogy mi a legjobb módja a motort 80 alakítani úgy értem bontott 80 motort bele lehet építeni vagy marad a régi motorblokkja és abba belepakolni a dolgokat? 

attiika Creative Commons License 2021.08.24 0 0 98168

Sziasztok ! Szeretnék érdeklődni, hogy mtz 50-est alakított e már át valaki orbitosra ,alsó munkahenger nélkül ? Mennyire jó ez a megoldás?

CB Híres Creative Commons License 2021.08.24 0 0 98167

Szia. Megszorulva nincs semmi.

Előzmény: dutrancs (98150)
CB Híres Creative Commons License 2021.08.24 0 0 98166

Sziasztok! Ahogy csoppika írta lejjebb,Jumz alapú Eo és Bh rakodógéphez lennének alkatrészek eladók. Ide,a "Jumz traktor" fórumra tettem fel képeket...hátha érdekes lehet itt is valamelyikőtöknek. Köszi! 

Mtz 550E Creative Commons License 2021.08.15 0 0 98165

Hali!

Mtz elsőhajtásnál a difinél 32012 kupos csapágy van? 

Mtz 550E Creative Commons License 2021.08.14 0 0 98164

Üdv!

A 3részes elsőhíd hézagolást hogy szoktátok csinálni a két rövid oldalt es a főhajtóművet a tányárkerékhez! Köszönöm!

Józsi73 Creative Commons License 2021.08.13 0 0 98163

Az elvileg átrakható.

 

 

Kérdés, hogy ér-e annyit az egész........

Hídközép kb 100000ft, féltengelyház 40000Ft, üres difiház 32000Ft. Vastag peremes hüvely 2x 27000Ft, + a közben beeső apróságok....

Ehhez még ott az orbit készlet, ami megint kb 250000Ft.

 

De te tudod.

Előzmény: Mtz 550E (98162)
Mtz 550E Creative Commons License 2021.08.13 0 0 98162

Köszi a segítséget!

Hát nem tudom neki hogy lett jó ha szétlenne szedve akkor látszana jobban! 

 

Amit most mutattál képet azt látom hogy az újtípusúba egyforma távolságra van a csapágy de a régibe nem! 

A mostani difi belsejét átlehet rakni az újtípusú difi házba még az is olcsóbb megoldás lenne!

Előzmény: Józsi73 (98161)
Józsi73 Creative Commons License 2021.08.13 0 0 98161

Láttam. "nem értettem a kérdést......."

 

Itt van két kép, döntsd el te, hogy cserélhető-e.

2 részes híd

 

3 részes híd

 az 1sz. vonal a híd középvonala, a kettes- hármas sz. pedig a csapágyak helyzete

Előzmény: Mtz 550E (98160)
Mtz 550E Creative Commons License 2021.08.13 0 0 98160

Másik fórumon egy kolegánk azt mondja hogy átrakható mert ő is úgy vsinálta meg!

Előzmény: Józsi73 (98157)
Toni82 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 98159

Szép estét!

 

Hát elkezdődött.....

Előzmény: Józsi73 (98158)
Józsi73 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 98158

Annyiból azért "szerencsés" vagy, hogy a blokk és a főtengely nem sérült. A többi újjáépíthető. De gondolom, hogy pont most kellene a traktor a legjobban....

Előzmény: Toni82 (98153)
Józsi73 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 98157

Régi:

 

Új:

 

A bal oldalon nem ugyanott van a csapágy.

 

Előzmény: Mtz 550E (98156)
Mtz 550E Creative Commons License 2021.08.12 0 0 98156

Hali!

Azt szeretném kérdezni hogy a régi 2részes elsőhíd difije átrakható az új 3részes hídba? Orbitozás miatt kérdezem! Mert valaki azt mondja igen másik azt hogy nem! Köszönöm!

Toni82 Creative Commons License 2021.08.11 0 0 98155

D-243-as és D-245-ös alkatrész katalógust tud valaki?

Toni82 Creative Commons License 2021.08.11 0 0 98154

Igen leszakadt a szivószelep tányérja, a szár belevert a dugattyúba...

Előzmény: dutrancs (98152)
Toni82 Creative Commons License 2021.08.11 0 0 98153

Ha még csak az lett volna a baj... de a baj csőstül jött....

Az az egész dolog pikantériája, hogy hazajöttem vele... ketyergett az udvaron  kicsit szuszogós hangja volt... más tünet akkor nem volt... leállítottam másnap este már nem indult el... köv nap gondoltam akksi lemerült... majd feltöltöm... de nem csinált semmit az önindító, akkor lecseréltem... a nagy ruszki önindító elindította a motort,, durrogott- csattogott...  gyors leállítás és ez lett az eredménye... szerencsére a blokk oldalát nem csapta ki, főtengely nem sérült... most elindultunk a motor újjáépítés rögös útján... de akkor már turbó is lesz rajta...

Előzmény: dutrancs (98152)
dutrancs Creative Commons License 2021.08.09 -1 0 98152

Leszakadt a szívószelep tányérja?

 

Előzmény: Toni82 (98151)
Toni82 Creative Commons License 2021.08.08 0 0 98151

Jó estét Urak!

 

 

 

Hogy az ember még az ág is húzza..... Olaj nyomás megvolt... 3 bár magas fordulaton, alapjáraton 1,8-2 bár... víz hőfok 55-60 fok... este megállítottam, másnap délután már nem indult el mikor sikerült önindító csere után elindítani nagy durranás, csattogás...... 1-es hengerben a hüvely elrepedt... a dugattyúcsapszeg leszakadt... bent az olajteknőben... az egész dugattyú alja széttörve, hüvelyből darabok hiányoznak... hajtókar NEM könyökölt ki a blokkon... fő tengelyt még nem vettük le, de a vezérműtengely már kapott annyit láttam.....  előzmény nem volt, se hangban se olajfogyásban... jah és a fagyálló bent volt az olajban... sőt úgy volt benne, hogy alul volt a fagyálló és felül az olaj... nem volt szürke kulimáz... szépen elkülönült... Nagy eséllyel a gép nem lesz megcsinálva... megy a kert végébe...

dutrancs Creative Commons License 2021.08.02 -1 0 98150

D-65-ös típusú motorra való. Nézd meg ,nincs-e megszorulva a fogasléce,adgoló elemei ,ennyi állás után?

Előzmény: CB Híres (98146)
CB Híres Creative Commons License 2021.07.27 0 0 98149

Az-az..valami ilyesmi👍!

Előzmény: csoppika (98147)
csoppika Creative Commons License 2021.07.27 0 0 98148

vagy BH

Előzmény: csoppika (98147)
csoppika Creative Commons License 2021.07.27 0 0 98147

Az egy JUMZ alapú EO rakodó

Előzmény: CB Híres (98146)
CB Híres Creative Commons License 2021.07.27 0 0 98146

Sziasztok! Igazából nem tudom,hogy jó helyen érdeklődök-e! Apukámnak volt nagyon régen mtz rakodógépe. Ahoz való adagolója van elfekvőbe(állítólag pont a túloldalra való,mint a sima "szántós" traktoré). Milyen értéket képviselhet,egyáltalán milyen oldalakon hirdetnek ilyen alkatrészt? Elméletileg egy ezer éve felújított csere darabról van szó.

Józsi73 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 98145

Sok sikert hozzá. Én kb egy évig vadásztam rá, mire sikerült találni kapaszkodót.

Előzmény: Vityon (98144)
Vityon Creative Commons License 2021.07.09 0 0 98144

Sziasztok! 

Az előbbi hozzászólásnál az illusztráció lemaradt. Kapaszkodó, lámpatartó lemez, akinek van és eladná, kérem írjon: poviktor@hotmail.com Köszönöm Viktor

Vityon Creative Commons License 2021.07.09 0 0 98143

Sziasztok! 

Mtz 82 panorámás, 80as évek eleji szérián szerelt kapaszkodót keresek, alu végű, fekete műa. burkolata volt, illetve helyzet-irányjelző tató lemezt. A kép illusztráció. Akinek van és eladná, kérem írjon: poviktor@hotmail.com Köszönöm Viktor

Feco690630 Creative Commons License 2021.07.03 0 0 98142

Mtz 820 elektromos fordulatszámmérő  t k r z gyári számait  végig menve a programon ki írná valaki és ha megcsörget rögtön   vissza hívom  te. 06205349916-on köszönöm szépen mindenkinek 

Myrrdin Creative Commons License 2021.06.20 0 0 98141

Tud valaki ajánlani egy jó kis szelepcsiszoló pasztát?

Holmer Creative Commons License 2021.06.02 0 0 98140

 

Sziasztok! Ebből a fajta tlt kapcsolóhüvelyből olyan ami végig bordázott létezik még valahol?  Egy kisfülkés 80as alatt ilyen van.   Mi a jelentősége annak,ha ilyen újabb lesz beletéve?

Ennél még az alsó dekniben levő rudazattal váltható az 540/1000közt a fordulat   ,nincs luk a váltóházon az ujabbfajta  kapcsolótengelynek.

 

Nick0402 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 98139

Köszönöm a segítségedet megpróbálom jövőhéten, aztán jelentkezek hogy mi a helyzet. Igazából nekem nem hiányzik a lefelé nyomatás csak sokan váltig állítják, hogy lehet vele és nem tudtam, hogy most csak én vagyok a béna vagy tényleg nem lehet. Most már tudom hogy ők nem tudják. 

Előzmény: MTZ Betyár (98138)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.05.20 0 0 98138

Lefelé nyomatni nem lehet vele. A régifajta biztosan nem tud.

78-as kisfülkés 80-asból való volt nekem kezdetben a gyári helyén és később átkerült egy 550E tipusba.

Mondjuk az új sem nyom lefelé, a 3 kivezetéses.

A lassú emeléssel kapcsolatban kipróbálhatod azt, hogy megkérsz valakit húzza hátra a kart a fülkében, te pedig figyeled a szelepet és egy vízpumpafogóval megpróbálsz még tekerni rajta, hogy megy-e.

Mert simán lehet az a helyzet, hogy a rudazaton az ülés melletti burkolat mögött állítani kell a hosszán.

Lényegében el kell érned a végállásokat úgy, hogy hátrahúzáskor a lemez burkolatba ne érjen bele a kar. Meg a semleges helyzet is valóban a reteszelt résznél legyen, mert általában picit süllyessztésen marad a kpásokból és ha kihelyezett kört üzemeltetsz, szokott cirkuszt csinálni és emelgeti a padot stb.

Az erőszabályzó tetején van egy kis állítópöcök, azt a menetiránynak hátra told el teljesen. Ez a szabályzás intenzitásának erősségét állítja.

Ha szántáskor erőszabályzásban használod képes berázni az egész traktort mikor szabályoz, persze egy jó rendszerrel. Ekkor kell visszafelé állítani rajta és simább lesz a működés.

Ha lenyomsz egy kart, annak elsőbbsége van az erőszabályzóval szemben, az a kör fog működni és nem a pad. A vezérlő csatorna sorban halad a vezértömbben át a három tolattyún, aztán halad tovább az erőszabályzóba és onnan a visszatérő ágba. Ha lenyomsz egy kart, megállítod a vezérlőcsatornában az olaj útját, és elzár a nyakasszelep.

Én direkt csak a 3 kivezetéseset vettem, egy hibát kizárok, ha nincs bekötve a vezértömb körére a pad ezen keresztül. Bár lefelé nyomatni nem lehet, de lehet nélküle élni.

 

Előzmény: Nick0402 (98137)
Nick0402 Creative Commons License 2021.05.20 0 0 98137

Kedves Betyár!

 

Először is köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Közben megoldódott a hibának egy része, szóval a vezérlőcső vagy résolaj vagy 4 helyen lyukas volt és elengedte a vezérlőnyomást. Ezt kicseréltem ezután próbáltam beállítani a szabályzót. Jelenleg ha helyzet szabályzásra teszem akkor működik emel, süllyeszt, tartja a szintet is tudom, hogy mondtad azt kapcsoljam ki de én azért kipróbáltam. Lefelé nyomatni viszont nem tudok vagy ez a fajta régi erőszabályzó nem is tud? Meg ha teljesen hátra húzom a kart akkor nagyon lassan emel csak, nem fordítja rá rendesen a rudazat emelésre vagy mi lehet a hiba? A persely az új kicseréltem, valamint most ha üresbe teszem a helyzet erő szabályzót és lenyomok elöl egy kart akkor meg se mozdul a hátsó hidraulika. Azt elfejetettem mondani, hogy ez az ős régi helyzet erő szabályzó annyi különbséggel, hogy az első kar nincs rá bekötve.

Előzmény: MTZ Betyár (98134)
Pettendi Miklós Creative Commons License 2021.05.20 0 0 98136

Karokról, működtetésről tudnál pár képet feltenni?

Előzmény: kupeci (97504)
sooty Creative Commons License 2021.05.16 0 0 98135

Urak! Furcsa probléma lépett fel a 82-esnél. 99%ban földesúton használom, ahol a jelenség sosem jön elő. De ha kimegyek kövesútra a következő turpisságot csinálja. Gyorsítok és olyan 30 környékén elkezdenek az első kerekek beriszálni. De olyan szinten, hogy majd felborul a traktor. A kormány közben meg se mozdul. Elveszem a gázt, kicsit rátartok a kormányra és megszűnik. Újra gáz és újra előjön. Ezt megcsinálja 2x 3x, majd mint aki jól végezte dolgát a következő 20 km-en hibátlan. Ma reggel is ezt csinálta. Elindultam a munkaterületere kövesúton csinálta párszor, megcsináltam a melót, kb 1 óra, és indultam haza. Kövesút, beriszál 3x, majd megjavul és 25km-en keresztül nyélgáznál minden rendben van.

Mi szívathat?

MTZ Betyár Creative Commons License 2021.05.15 0 0 98134

Üdv!

 

Elsőnek nézz be jobbról a fülke alá, a vezérlőkar ott átmegy egy műanyagperselyen keresztül, az ha kikopik, szépen lassan már nem bírsz emelni az erőszabályzó karral.

Fontos, hogy emeléskor a fülkében a kar végállásával eltudd az erőszab. szelep tengelyét teljesen emelésre fordítani. Máskülönben lassan emel, vagy semennyire.

Menetirány bal oldalon a szelepen a kis kart tedd középre, így kikapcsolod az erő vagy heyzet szabályzást és nem zavar bele a beállításba.

Elsőnek emeljen, süllyesszen rendesen, ez már a következő lépés.

 

Ha ezek rendben és a továbbra is lassan emel illetve meleg olajjal, csakis valamelyik kihelyezett kör karját lenyomva emel, akkor hatalmas a veszteség a belsejében, elvan kopva, a vezérlőcsatornát nem bírja zárni.

Vagy a vezérlőcsatorna záró, határolószelepében van a hiba.

Én egy 78-as évjáratú szelepet cseréltem ki újra, pár éve ugyanez a hiba miatt.

Bár még nem szedtem szét, van-e benne eltört alkatrész, de elég nagy munka kicserélni, így kapott egy újat. Öreg nagyon, az sok sebből vérzik már.

Az új legalább működik, ahogy kell. 

Előzmény: Nick0402 (98130)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.05.15 0 0 98133

Üdv!

 

49-re kap áramot,

49a - irányjelző kapcsolóra

31 - test

C - visszajelző

C1 - pótkocsi visszajelző (terhelésre)

 

Én Nagares gyártmányút tettem be, már elég régen, ha felkapcsolod elsőre a pótkocsi visszajelzője is (C2) felvillan. Utána már, nyilván pót nélkül, csak a gép (C) lámpája villog. Csak leírom nem hiba, ilyen.

Előzmény: Myrrdin (98132)
Myrrdin Creative Commons License 2021.05.12 0 0 98132

Az ilyen indexrelét hogyan kellene bekötni?

intes Creative Commons License 2021.05.12 0 0 98131

Üdv!

 

Vásároltam az Mtz -re egy haskampót kompletten mert idáig nem volt, viszont ez alá kellenének hézagolók? Így utólag keresgéltem a habin és lehet kapni valamilyen hézagolókat.

 

Előre is köszönöm a választ.

Nick0402 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 98130

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom beállítani a helyzet erő szabályzót. Akárhova tolom a kart nem csinál semmit, vagyis ha előretolom és ráállok a karokra akkor süllyeszt, meg ha hátrahúzom gyengén emel. Viszont ha valamelyik első kart lenyomom egyből megtáltosodik és úgy emel mint az állat. Mi lehet a hiba?

Toni82 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 98129

Üdv Urak!

 

Sikerült összehozni a hidraulikát is... Működik rendben, vascsővek fent a helyükön... Már csak az első hid és az orbit van vissza... 

szabosti Creative Commons License 2021.04.29 0 0 98128

Tiszteletem a Szakinak!

 

érdeklődnék 82-re melyik hidraulika vezérlótömböt érdemes feltenni. ugy néztem kétfajta gyári van.

juhosttt Creative Commons License 2021.04.26 0 0 98127

Sziasztok! Van itt olyan aki hesston M1300-as vagy 5580-as bálázót hajt? nem igazán találtam kimondott ilyen topicot, de ezeket többségében mtz-vel húzzák, ezért lenne pár kérdésem. 

emtézé 82 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 98126

Nincs mit.

 

Illetve a Facebookon van ilyen MTZ alkatrész adok/veszek csoport, ott szoktak még mindenfélét mindenhonnan hirdetni, már ha vagy Facebookon...

Előzmény: Toni82 (98125)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 98125

Köszönöm szépen! Holnap rárepülök a telefonszámokra!

Előzmény: emtézé 82 (98124)
emtézé 82 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 98124

Szia.

 

Kiss Magdolna  Hajdúszovát 06202957900

Tóth András     Kisvárda        06306167456

Hunyadi Ildikó  Debrecen      06309324593

Előzmény: Toni82 (98120)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 98123

Szia Józsi!

 

Megkérdeztem a hirdetést ott nem bontanak... Beleznán nincs...

Esetleg valahol máshol?

Előzmény: Józsi73 (98121)
csoppika Creative Commons License 2021.04.20 0 0 98122

Belezna.

Előzmény: Toni82 (98120)
Józsi73 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 98121

Szia.

Belezna.

De tettem be egy hirdetés linket neked, még februárban, keress vissza a nevem alatt.

Előzmény: Toni82 (98120)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 98120

Sziasztok!

 

Nem tudnátok mondani MTZ bontókat? Még mindig keresem a bal felső kihelyezett hidraulika csövet, de sehol nem találok.

Zavo Creative Commons License 2021.04.18 0 0 98119

Sziasztok mesterek!

 

Kistraktorra tennék 80-as kisfülkét, tudtok-e segíteni egy rajzzal és a főbb méretekkel?

 

Előre is nagyon köszi!

 

János

kormos* Creative Commons License 2021.04.18 0 0 98118

OK!

Előzmény: Toni82 (98116)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98117

Urak!

 

Egy kérdésem volna hozzátok! Ahol lehet állítani a TLT fordulatszámot, abban a kis hüvelyszerű alkatrészben van gumigyűrű?

Toni82 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98116

Kormos* nekem alapból 80-as motorom van, csak 50-es kuplungszerkezettel, és lendkerékkel volt összerakva

 

Előzmény: kormos* (98111)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98115

Szia!

 

Én úgy tudom simán felmegy, csak annyi az eltérés hogy nincsenek rajta a főtengely súlyok (sonkák), amúgy egyforma... a 80-as lendkerékhez 2 felfogóstift kell + 6 db csavar, 6 db hüvely, igen azok amiket be linkeltél, a csavarokhoz sűrű menetes anya, és rugós alátét.

Előzmény: kormos* (98113)
kormos* Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98114
Előzmény: Toni82 (98112)
kormos* Creative Commons License 2021.04.17 0 0 98113

A 80-as lendkereke nem jó az 50-es főtengelyre?

Előzmény: Toni82 (98112)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98112

Szia!

 

Más a lendkerék, Lendkerékbe kellenek kuplungszerkezet felfogató csavarok, azt hiszem 12x1,25x95 a mérete.... 6 db de én 7-et hoztam így is volt selejt közte. Kell távtartó hüvely, 35 mm hosszúak, másik kuplung szerkezet (80-as) és 80-as kuplung tárcsa... én már kidobtam a kinyomócsapágyat is...és ha már széthúzzátok, nézzetek át mindent nincs-e kikopva, lelazulva, lefogazva.. valami.

 

Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.

Tóni

Előzmény: kormos* (98111)
kormos* Creative Commons License 2021.04.13 0 0 98111

Mire kell figyelni, ha 50-esről, 80-asra cseréljük a kuplungot?

Előzmény: Toni82 (98105)
S.I.76 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 98110

Sziasztok!

Mtz önindítóba hány darab bronzkefe van?

És mit jelent az h pozitív ill. negatív kefe?

Köszönöm! 

f1gyuri Creative Commons License 2021.04.09 0 0 98109

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem: Ablakos 50-es mtz hengerfeje tönkrement. 80-as mtz hengerfejet lehet-e rátenni?

Mert azt hallottam, hogy az ablakos motorra nem jó a 80-as hengerfej, de a bordásra igen.

 

Akkor most lehet ablakosra tenni?

ezt a hengerfejet néztem ki: https://webaruhaz.habi.hu/termekek/971/Hengerfej_komplett_uj_tipusu_D243_EURO_0.html

 

Remélem tudtok segíteni.

intes Creative Commons License 2021.04.09 0 0 98108

Szép napot!

 

Sajnos a nagyfülkés Mtz-men az egyik oldal ablak megadta magát, viszont ahogy néztem az árakat olcsóbb ha teli üveget vennék, a kérdésem az lenne hogy ez simán felmegy  a régi helyére? Mtz 80.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Toni82 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 98107

Az a baj Józsi hogy a kinyomócsapágy, kuplung tárcsa 300 órás... a kuplung tárcsa közepe mozgott 1 centit a szegecseknél... a kinyomócsapágy csilingelt....

Előzmény: Józsi73 (98106)
Józsi73 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 98106

Szia.

Jól belenyúltál. Ez a baj ezzel a kicsi szereléssel, hogy majdnem mindig nagy munka lesz belőle. 

Nekem is kellene hátsó főtengely szimeringet cserélni, két évet sem bírt ki.

Előzmény: Toni82 (98105)
Toni82 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 98105

Ahoi Urak!

 

Megint nagy fába sikerült vágni a fejszémet.... Elvileg főtengely szimering csere és lendkerék, kuplung csere 50-ről 80-asra... de aztán szépen belefutottam nagyobb dolgokba... bordás hüvelycső csere.. csapágyazás a kardán hajtásnál a darázsderékban... és utána jön a váltó is... gondok vannak a Kardán váltóval.. járókerék/motor arányos résznél... már a hajam tépem... Messze van még a vége...

Józsi73 Creative Commons License 2021.04.06 0 0 98104

Üdv.!

Látom, nem csak én gyűjtöm a "régiséget".

 

Előzmény: MTZ Betyár (98102)
Atyus 77 Creative Commons License 2021.04.06 0 0 98103

Üdv.

 

Első kerék súlyok. Fasza cucc ! :)

Előzmény: MTZ Betyár (98102)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.04.06 0 0 98102

Üdv, Urak!

 

Ritka dologra tettem szert.:

 

j

Holmer Creative Commons License 2021.03.29 0 0 98101

Elvileg a műanyag cső is  csapágyazva van,annak is van zsírzója,tuti az állt be. Próbáld megkeresni a zsírzógombot,megzsírozni,befújni. Az összes kardán burkolata  így szokott meghalni sajnos idő előtt.

Előzmény: foltozó (98100)
foltozó Creative Commons License 2021.03.28 0 0 98100

Tisztelt Klubtársak !

 

Kertitox 2000 es tartály kardán csövében  tengely hogy van megvezetve ?  Be szerettem volna üzemelni, de büdös műanyag szag jött a csőből . szerencsére még nem lyukadt ki. Még sosem szedtem szét. Kérem, aki tud segítsen.

  Köszönettel.zsiga

Myrrdin Creative Commons License 2021.03.27 0 0 98099

Sikerült letölteni de nem vagyok elragadtatva tőle, csapágyakra voltam kíváncsi vagy egy robbantott ábrára de majd szétszedésnél kiderül.

Előzmény: nagytojás (98098)
nagytojás Creative Commons License 2021.03.26 0 0 98098
Előzmény: Myrrdin (98097)
Myrrdin Creative Commons License 2021.03.23 0 0 98097

Rz szárzúzóhoz keresek alkatrész katalógust!

kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.22 -1 0 98096

Nem sok adatot találtam ,katalógusban nem is szerepel . De van PAL megfelelője és azt írják róla a 38 mm kamrához a 140 fokos P méretű 5 sugaras, 0,29 furatokkal ellátott csúcs való. Az 55 mm kamrához meg a 140 fokos P méretű 5 sugaras 0,33 furatú csúcs való . Igen kevés adat van róla azt is csodálom a gépeket tudjátok üzemben tartani !

Előzmény: Myrrdin (98094)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.22 -1 0 98095

Megpróbálom vissza keresni katalógusban ha meglelem vissza írok ide !

Előzmény: Myrrdin (98094)
Myrrdin Creative Commons License 2021.03.22 0 0 98094

Az E302 kaszálóban is ilyen motor van én úgy tudom, én abból DSL120A5 számú porlasztócsúcsokat szereltem ki és abban még eredeti bontatlan a motorja van (ezt leszámítva) ennek mik a paraméterei nem tudom.

Előzmény: kavicsos64 (98085)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.22 -1 0 98093

Az a leggyakoribb !

Előzmény: Myrrdin (98092)
Myrrdin Creative Commons License 2021.03.22 0 0 98092

Levegősre tervezett átalakított difihez milyen kapcsolót ajánlotok? ifa difizár kapcsolóban gondolkodtam.

kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.22 -1 0 98091

A veterános oldalon írok választ ,kösz !

Előzmény: dutrancs (98090)
dutrancs Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 98090

Gondolom ,ha magánba megírod a címed ,én meg megírom neki ,postázza az neked is ,ha jók a számok!

Előzmény: dutrancs (98089)
dutrancs Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 98089

1443,a vége!

Előzmény: dutrancs (98088)
dutrancs Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 98088

DOP 150 S 535-14 valamennyi,majd megnézem ,fejből ennyit tudtam megjegyezni délutántól! Öregszem!  Vagy már az is vagyok!   :-))))

Előzmény: kavicsos64 (98087)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 98087

A számai ?

Előzmény: dutrancs (98086)
dutrancs Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 98086

Máriapócson találtam neked valót! Sajna csak egy van!

Előzmény: kavicsos64 (98085)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.20 -1 0 98085

Valaki meg tudja -e mondani a 80-as MTZ-be milyen porlasztócsúcs való és mik a paraméterei ! Gondolok itt milyen kúpszögben fújja a gázolajat ,hány sugaras ,és a furatok átmérője ? A koporsós csúccsal próbálkozott már valaki ? Minősége ? Helló mindenkinek !

Józsi73 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 98084

Szia.

Köszönöm.

Előzmény: Toni82 (98083)
Toni82 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 98083

Szia Józsi!

 

Csomagot feladtam, hétfőn ott lesz! Emailban kapsz értesítést majd a postától! 

Előzmény: Józsi73 (98079)
kov. Creative Commons License 2021.03.16 0 0 98082

Köszönöm, időközben sikerült szerezni tárcsát is és komplett hajtóművet is.

Előzmény: Józsi73 (98073)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.03.16 0 0 98081

Üdv!

 

A hűtőt úgy szereltem, hogy a motorháztető határolót kiakasztottam és ráengedtem az orrsúlyokra. Így nincs útban, simán kijön oldalra.

Mondjuk azért szívott be több szutykot, mert tavaly kidobtam a gumilapot a kormányoszlop aljából. Megette az olaj. De az apró előtte is berakódott.

Előzmény: Józsi73 (98079)
gjoni1978 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 98080

Sipos a legjobb adagolós Szabolcsban Nyírturán!

Előzmény: ft150 (98072)
Józsi73 Creative Commons License 2021.03.15 0 0 98079

Üdv.

Én a tsz-es traktoromba egy lemez keretre akartam szúnyoghálót tenni, és betenni a hűtő elé. Csak annyi volt a baj, hogy nem nyílik fel a motorháztető annyira, hogy a szitát ki lehessen venni. Szerintem az olajhűtőt sem tudod oldalra kihúzni.

Előzmény: MTZ Betyár (98078)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98078

Így igencsak elsőkézből való az info, hogy egy rakás szemét az alu.

 

Tisztántartással kapcsolatban gondolkodtam, hogy meg kellene csinálni az olajhűtőt kihúzhatóra. Kukorica levelek elég jól megbújtak a két hűtő között.

Még a fűtéscsöveket kell kicserélnem, mert elértek a 30 év alatt.

Előzmény: Józsi73 (98077)
Józsi73 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98077

Nekem még az első garnitúrás lengyel rézhűtő van a traktorba, azzal termosztát nélkül 50°C nyáron is. Meg van tartaléknak eredeti gyári réz hűtő, igaz, egyidős a traktorral.

Az alucsöves hűtőt egy ismerősnek szereltem be, három nap szárzúzózás után hozta az orosz rézhűtőt, a másik meg ment a szemétre. Azt mondta, hogy kb fél óra munka után már forrt a víz, többet állt mint dolgozott. A csere után meg egész nap ment.

 

Ezt a török hűtőt is szereltem már be két traktorba is, panasz még nem volt rá. Amivel a körbálázót húzom, abban sincs termosztát, bálázás közben 80-85°C.

Előzmény: MTZ Betyár (98076)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98076

Ezért írtam, hogy a vallatásnál majd kiderül.

 

Aluból nagyobb felület kell. Esetleg saját rossz tapasztalat vele?

Már előre mondták, hogy nem ajánlják senkinek.

Előzmény: Józsi73 (98075)
Józsi73 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98075

Üdv.!

 

És hogy teljes legyen az örömöd, még a cellák is kisebbek. De még mindig jobb választás, mint a lengyel alucsöves hűtő.

Előzmény: MTZ Betyár (98074)
MTZ Betyár Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98074

Szép estét mindenkinek!

 

A szezont egy hűtőcserével kezdem. Eredetit az ősszel forrasztattam, de 1 hónap múlva kilyukadt.

Nincs kedvem havota kivenni és drágán javitják errefelé.

Ezért vettem egy újat, igaz török gyártmányt nem oroszt. Dicsérték a habiba, majd meglátjuk.

 

A felső és az alsó fedél vaslemez, fogja a mágnes.

Amiért a hűtőcserét megosztom veletek az az, hogy ne járjatok úgy mint én, hogy kétszer dolgozzatok.

Mikor minden összevan rakva, már csak az olajhűtőnek kell visszamenni, akkor tűnt fel, hogy hanyatt dől a hűtő a motor felé.

Hát rájöttem, miután megnéztem a régi alján a két tartócsavart, a középvonaltól elvan tolva hosszirányban.

Na szedhettem ki és megkell fordítani az alján a tartófület, de nem csak a helyén 180°-al elfordítva, hanem a másik oldalra kell átrakni, mert a középvonaltól elvan tolva a csavar keresztirányban a tartón. Így stimmel a két gumibak távolsága.

 

 

A végére eleredt az eső is.

 

 

A hűtőkiámasztó füleket át kell tenni. A sapkája kisebb, de precíznek kinéző oda-vissza szelepes.

A túlfolyócső vastag, kiegyenlítőtartályhoz csatlakoztatható.

A furatok, tartók méretpontosak. Vallatás majd az esős napok után...

Józsi73 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 98073
Előzmény: kov. (98055)
ft150 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98072

sziasztok!

 

Sz-sz-b megyében vagy környékén jó adagolóst tudtok ajánlani?

dutrancs Creative Commons License 2021.02.28 -1 0 98071

Annyira elkoptak a tengely csapjai, a perselyekkel együtt??? A bütykök is oda lettek?

Előzmény: Csibi1962 (98070)
Csibi1962 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 98070

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.1025/3 vezérműtngelyt szeretnék cserélni az új perselyek 1mm-rel kisebbek. Dörzsárazni lehet vagy csak gépműhelybe vonalbafúrással lehet megcsinálni. Megköszönném a segítséget és ha valaki tud Esztergom környékén vagy Bp gépműhelyt ahol vállalják előre is köszönöm. 

Józsi73 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 98069
Előzmény: Toni82 (98067)
Dsz88 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 98068

Üdv urak! Olyan problémám lenne hogy a szervó oszlopban cseréltünk tengelyt, meg mosz szervó szivattyút is. De a kormány szorul leginkább balra fordulásnál. Mi lehet a baj?? Mi már szinte feladatuk. Előre is köszi a válaszokat. 

Toni82 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 98067

Urak!

 

Nem tudok képet feltölteni de az alábbi alkatrész kellene nekem 80-4607120 nagy fülkés bal felső kihelyezett olajcsöve T elágazóval...

Toni82 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 98066

Atyus!

 

Gyári alkatrészekkel dolgoztunk! Majdnem minden beszerezhető! :)

Előzmény: Atyus 77 (98065)
Atyus 77 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 98065

Üdv.

 

Gondoltam  ,hogy a szívató ki volt húzva . :)

 

Most nézetem ,hogy tulajdonképpen egy gyárilag is létező megoldást alakítottatok ki.

Előzmény: Toni82 (98063)
Atyus 77 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 98064

Üdv.

 

Végül megoldottam az ablakon keresztül a beállítást. Csináltam egy célszerszámot a méréshez ,amivel a kiemelővilla és a perem közti távot tudtam mérni, 12mm-re állítottam ,+ 2mm a kinyomóig.

A rudazatot és annak forudlópontjait is rendberaktam .

Jónak ígérkezik ,de próba még nem volt . 

Előzmény: Józsi73 (98061)
Toni82 Creative Commons License 2021.02.23 0 0 98063

Szia!

 

A kuplunggal bajlódtunk egy kicsit, nehezen akart összeállni, de azért sikerült megoldani mindent, ép jól emel ki, nincs recsegés. az öregasszony hozta a szokásos formáját nem nagyon komálta az átszerelést, mert mindig produkált valami hibát, de sikerült úrrá lenni rajtuk.

Előzmény: Atyus 77 (98054)
kisfülkés Creative Commons License 2021.02.23 0 0 98062

Üdv!  Alkatrészekről!  Kértem 4 db gyári hajtókart, nem tudtak négy egyformát adni, megmunkálás is csúnya volt!!  A dugattyúcsapszeg helyét is meg kell munkálni! Kértem utángyártottat, négy szép egyforma, méretileg is szuper át lett mérve!!  Anyagminőséget nem tudom!?   Azt nem tudja valaki, hogy d244-es motor üzemóra számláló helyére, fordszámmérőt lehet betenni?  

Előzmény: Péter05 (98058)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.23 0 0 98061

Szia.

Az alsó ablakon történő állítás nem a legjobb, nem tudod egyformára állítani. Arra jó, hogy ha " két hét múlva úgyis szétszedjük", és akkor ki tudod mérni.

Előzmény: Atyus 77 (98059)
Miku002 Creative Commons License 2021.02.23 0 0 98060

Sziasztok!

Van valakinek esetleg tapasztalata vagy infója Belarus 921.4-es gépről? Kacérkodom egy kevés üzemórás gép megvételén, de nem sok infót találok fent róla a neten....
Köszönöm előre is!

Atyus 77 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 98059

Üdv.urak.

 

Kuplungnál a "békalábak" beállítását alulról az ablakon keresztül kívánom megoldani . A távolságok mérésére van bevált technika ?..,vagy csak szemre oldható meg ? 

 

Szemre elég pontatlan lenne mert van némi kopás a békalábakon ,..másrészt a kinyomócsapágy felülete is rossz támpont lehet ,mert ahányszor megmozdul annyiszor változik a pozíciója . :)

Péter05 Creative Commons License 2021.02.20 0 0 98058

Értem, így bízzon az ember az új alkatrészekben bárhol is veszi... Most ott tartok, hogy szerzetem egy régi tápszivattyút, ami ugyan használt, de hibátlanul működő motorról lett levéve, lehet vagy 30 éves, még békebeli. Azt ránézésre is látni rajta, hogy ez még sokkal precízebben ki van munkálva, mert az az új tiszta sorja volt, majd a kezemet elvágta. Majd ha rendesen elindul a szezon és használom jobban a gépet kiderül... De a reagálók véleményei mind abban erősítenek meg, hogy ezt nagy eséllyel a tápszivattyú csinálja, 5 nap alatt kb. 2 liter gázolaj ment bele a motorolajba. Adagoló most lett megnézetve, porlasztócsúcsok frissen cserélve, a motor 4 éve lett hüvelyezve, a hangja is jó, nem is füstöl, kartergáz nagyon minimális.

 

Olyan eset lehetséges lehet szerintetek, hogy valamelyik hengernél a gyűrűk mellett engedi be a gázolajat? Én mondjuk ilyenről még nem hallottam, valaki találkozott már ilyennel?

Előzmény: Myrrdin (98057)
Myrrdin Creative Commons License 2021.02.20 0 0 98057

Az a bajom hogy 3 ismerős is ott dolgozik annál a cégnél és ők tudják honnan vannak az alkatrészek. Nem akarok rosszat de rendeltem a traktorkertől is és ki nem találod milyen dobozban küldték az alkatrészeket már a látszatra sem adnak.

Ha nincs a környéken más bolt akkor de csakis akkor axiál.

 

Előzmény: Péter05 (98050)
intes Creative Commons License 2021.02.20 0 0 98056

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy a haskampó használatához mindenképp kell a hidraulika biztosító zár is? 

 

Előre is köszönöm a választ.

 

kov. Creative Commons License 2021.02.19 0 0 98055

Jó  estét mindenkinek!

Régen mindedn MTZ-hez adtak egy derékszög hajtóművet melyet a TLT-re lehetett felszerelni. A másik oldalán egy laposszíjtárcsa volt. Egy ilyen szíjtárcsát keresek. Ha esetleg volna valakinek elfekvőben és eladná, akkor megvásárolnám tőle.  Előre is köszönöm ha tud valaki ebben segíteni!

Atyus 77 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 98054

Üdv.

 

Sikerül optimálisan pozicionálni  a hosszanti karon a csaphelyes laposvas darabot  ?

Tehát jól el lett találva a kiemelés mértéke ,és az ahhoz szükséges erő ?

Előzmény: Toni82 (98052)
Holmer Creative Commons License 2021.02.19 0 1 98053

ha a blokk volt már síkolva (elég ritka) akkor a hüvelyből is le kell szedni a perem alól. Egyébként az oroszon kivül  más nem nagyon jó már sajnos. Ukránt bele ne tegyél.

Gyári O gyűrűt ha akarod kicseréled szilikonosra,de azzal meg az a baj,hogy hamarabb lapul. Észrevétel alapján akár szilikon,akár fekete,az sem birja a hőt víz nélkül egy pár percig max.

A  jó fagyállós használat mellett meg a fekete gyürük sem repedeznek szét olyan hamar,mint a vízleengedéses módszernél.

 

 

Előzmény: Pixelke (98051)
Toni82 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98052

Kezdeti lépések.... nagy nehezen csak összejött a dolog, bár az egyik hidraulika kör ki lett iktatva...

 

Kb ez a helyzet jelenleg, majd reggel folyt köv :)

Pixelke Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98051

Köszönöm!

Új hüvelynél (orosz) szokott gond lenni a hüvelykiállással? 

Elviekben a blokk még nem volt hüvelyezve,most azt is kap új garnitúrát.

Érdemes teflonkarikázni a tömítést?

Előzmény: Józsi73 (98042)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98050

Az enyém is axiálos. Mi a véleményed róluk?

Előzmény: Myrrdin (98047)
Max66 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98049

Az enyémek az Axiáltól vannak.

Előzmény: Myrrdin (98047)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98048

Ez az a fajta, ami nekem van.

Előzmény: Myrrdin (98047)
Myrrdin Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98047

Melyik új tápszivattyúval dolgoztatok, a habisal?

Toni82 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 98046

Szia Józsi! Igen kicsit ráncba szedem az öreglányt... Mondhatni felvarratom a ráncokat.... Kuplung pedál és a toló rud 1-2 hónapig tartalékban maradna még de utána nem kell már... Ősszel, télen kapna első hajtásos hidat is... Ez terv de kivitelezésre van váltva már... KPM-mel csatázok hogy tisztán legyen leműszakizva... Milyen körülmények kellenek... 

Előzmény: Józsi73 (98039)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98045

Köszönöm a tanácsod, én is hasonló véleményen vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy mikor elvittem az adagolót átnézetni már az új tápszivattyú volt rajta. Azt nem tudom, hogy úgy kötötte - e be az illető az adagolót a próbapadon, hogy ezt az új szivattyút is ellenőrizte - e, vagy csak magára az adagolóra terjedt - e ki a dolog, ez még érdeke lehet...

Előzmény: Max66 (98044)
Max66 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98044

Az adagolós akinél jártam azt mondta nekem , hogy ilyen gyorsan  az adagoló vagy a tápszivattyú képes felhígítani az olajat. Azt írod, hogy az adagoló ellenőrizve lett, így én "erősen gyanakodnék" a tápszivattyúra.

Előzmény: Péter05 (98041)
kisfülkés Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98043

Üdv!  

 

Még nem láttam, de egy szerelő használ ilyet! Majd jön hozzám is, de még nem tartok ott!  Régi hüvely el van vágva, esztergagépen kúposra esztergálva, igy tudom elképzelni! 

Előzmény: Pixelke (98040)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98042

Nekem kiszerelt hüvely van esztergálva, azzal szoktam dugattyút beszerelni. Felül kissé kúposra van szedve esztergával, alul meg ráül a blokkban lévő hüvely peremére.

Előzmény: Pixelke (98040)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98041

Látom ketten is jártak már hasonlóan, akkor ti azt mondjátok, hogy lehet az új tápszivattyú a rossz, hiszen ilyen hamar csak ez nyomhatja tele a motorolajat gázolajjal?

Pixelke Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98040

Sziasztok!

Motorblokk  felújítás közepén  a tanácsotokat kérném. Gyűrűösszehúzó helyett a dugattyuk beszerelése megoldható egy  felesleges Mtz hüvellyel? Esetleg mivel lehet ügyesen még összehúzni a gyűrűket egy 5gyűrűs dugattyún?

Új hüvely gumigyürüket kap a gép,mert becepegett az olajba,valamint ha már szét van szedve meg lesz gyűrűzve is.

Minden tanácsot köszönök!

Józsi73 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98039

Fiatalítod a 80-ast?

Én elvinném gumicsővel a vezérlőtömbtől a csatlakozókig, ha nincs szükség a bal kihelyezett csatlakozóra. Olcsóbban jönnél ki vele.

 

Ha a régi kuplungpedállal nincs terved, akkor átveszem tőled.

Előzmény: Toni82 (98032)
Atyus 77 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98038

Üdv.

 

Ugyanígy jártam én is.

Előzmény: Max66 (98036)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98037

Igazad van, ezekben a mai új MTZ alkatrészekben én sem bízom meg 100 % - osan..... 

Előzmény: Max66 (98036)
Max66 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98036

Az hogy új még semmit nem jelent. Nálam a felrakott új hamarabb(2 üzemóra alatt) felhígította az olajat mint a régi rossz. A második már jó lett de így is dobhattam ki a 2 üzemórás motorolajat.

 

Előzmény: Péter05 (98035)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98035

Azt elfelejtettem leírni, hogy amikor először szétszedtem tettem fel rá egy új tápszivattyút is, tehát ez új rajta.

Előzmény: Max66 (98034)
Max66 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98034

Nálam a tápszivattyú okozta ugyanezen tünetet.

Előzmény: Péter05 (98033)
Péter05 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 98033

Szervusztok!

 

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy novemberben az MTZ 80 - asomon észrevettem, hogy belemegy a gázolaj a motorolajba. Kiszedtem a porlasztókat, levettem az adagolót, elvittem szakihoz, aki kicserélte mind a négy porlasztó csúcsot, megnézte az adagolót, azt mondta jó, visszaszereltem őket, azóta ment összesen kb. 6 - 7 napot a traktor és újra észrevettem, hogy több lett a motorolaj. Szerintetek mi lehet a baj? Hol érdemes folytatni a kutakodást? Én mégis az adagolóra gondolok, mivel ilyen rövid idő alatt elég sok gázolaj ment bele az olajba. Vagy esetleg a porlasztó csúcsok esetében valami rossz anyagminőséget kaphattam és azok csinálják? Akinek van valami ötlete, vagy találkozott ilyennel legyenszives szóljon hozzá! 

Toni82 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98032

Józsi! váltófedélellel kezdtem, utána jött a felezőváltó átalakítása hosszú karosra, utána gondoltam átalakítom alsó kuplungosra... kényelmesebb

Előzmény: Józsi73 (98030)
Kovács Máté 09 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98031

Menet közben nem lehet észre venni hogy szorulna a motor. 

Amikor dolgozok vele fel melegszik utána nem akar el indulni. 

Olyan mintha nehezen tekerné az önindító de várok vele egy órát és megint könnyen indul. 

Előzmény: dutrancs (98020)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98030

Azt én sem találtam meg. Miért cseréled a felső tartós kuplungpedált?

Előzmény: Toni82 (98029)
Toni82 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98029

Józsi a kihelyezett bal felső-é? Nem találom sehol...

 

Előzmény: Józsi73 (98028)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98028
Előzmény: Toni82 (98026)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98027

Ez a felső pedálos változaté.

Előzmény: dutrancs (98025)
Toni82 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98026

Szia Józsi! Azoknak a csöveknek mi a cikk száma az alkatrész katalógusbab? 

Előzmény: Józsi73 (98024)
dutrancs Creative Commons License 2021.02.14 -1 0 98025

   Ilyen képem van.

Előzmény: Toni82 (98022)
Józsi73 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 98024

Szia. Este keresek, a régi gépen van róla kép. De annyi a különbség, hogy nem 90° a csatlakozás, hanem a kis cső előre áll, a hátra menő hosszú meg oldalról csatlakozik.

Előzmény: Toni82 (98022)
Toni82 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 98023

Esetleg van valakinek bescannerelt nagy fülkés  MTZ alkatrész katalógusa?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!