Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dx man Creative Commons License 2024.04.03 0 0 22321

Szia!

A nagynyomású szivattyúhoz tartozó gázolaj szabályozó szelep (IMV) lehet még elkoszolódva.

Ilyenkor nyom hibakódot is: P0087, P0088. Legalábbis a Delphi rendszerűnél, de a tiéd lehet, hogy Siemens befecskendezős (?)

Tipikusan torpan, mikor gyorsítanál, ill. az alapjárat egyenetlenné válik.

Csak egy tipp, hátha...

Előzmény: Bora Todorovic (22320)
Bora Todorovic Creative Commons License 2024.04.03 0 0 22320

Sziasztok!

 

Talán valaki tud segíteni tanáccsal, hogy hová forduljak: adott egy RHR motorkódú 2.0 Hdi, 2005-ös autó, időről időre elkezd rángatni, ilyenkor az alapjárat is ingadozik. EGR, porlasztók diagnosztika szerint rendben. Nehezíti a hibafeltárást, hogy ritkán jön elő a rángatás, sokszor 2000 km is eltelik két alkalom között (máskor meg két nap sem telik el és produkálja). Hidegen, melegen ugyanúgy. Nincs kormolás, nincs túlfogyasztás, teljesítményvesztés, leszámítva ezeket az alkalmakat normálisan működik. 

Amikor előjön a hiba, hiába nyomom le a gázpedált, csak nagyobb gázadásra reagál.

 

Volt már kiolvasva gyári szoftverrel, Bosch rendszerrel, legutoljára egy gázpedál jeladót sikerült kiolvasni hosszú idő után. Mielőtt ezt cserélném, tippeket kérnék, hová érdemes Budapest környékén vinni, ahol fel is tárják, hogy mi lehet az egyébként idegtépő hiba oka. 

 

Valaki tudna tanáccsal szolgálni, hová érdemes vinni egy ilyen öreg járgányt? 

 

Előre is köszönöm!

Hocsa1 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 22319

Sziasztok

Eladtam szeretett 407 HDI szedánomat. Eladóvá vált 4db tökéletes állapotú 16 collos acél felni ( Michelin nyári gumi van rajta, de régi)

Valamint eladó egy pár tető csomagtartó léc (Erős, Gombos féle)

Hívjatok privátban: 06 20 773 4541

Erik118 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 22318

Sziasztok!

Adott egy 2007-es Peugeot 407 sw, amivel olyan problémám lenne, hogy ha bármelyik utasoldali ajtót kinyitom akkor egyidejűleg kinyílik a csomagtartó is, illetve ha a kulccsal kinyitom az autót akkor is ugyanezt csinálja, viszont ha utána lecsukom és mégegyszer kinyitom az ajtót már nem csinálja csak egy idő elteltével. Szerintetek mi lehet a probléma?

Zolysys Creative Commons License 2024.01.03 0 0 22317

nincs

Előzmény: Bob226 (22316)
Bob226 Creative Commons License 2023.12.25 0 0 22316

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy 407 coupe tükörfűtésnek van külön biztosítéka? Egyik oldalon sem működik. 

Erik118 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22315

Egy adott sebességnél(kb 60-nál) kezd el zúgni sebességtől függetlenül, folyamatosan. Bakra állítottuk a kocsit meghajtottuk kerekek nélkül és a difitől jött a búgó hang, tehát minden más kizárva.

Előzmény: WagonR SX7 (22314)
WagonR SX7 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22314

Láttam már alaposan szétcseszett váltókat....

A dificsapágy a legritkábban szétmenő elemei a váltóknak.

 

Miből gondolod, hogy az ment szét?

 

Mondjuk...a legkönyebben "megközelíthető" része a váltónak....ebben az esetben.

Előzmény: Erik118 (22313)
Erik118 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22313

Köszi a választ. Egyenlőre megpróbálkozok a sűrűbb olajjal hátha az segít rajta, ha nem akkor mehet a csere.

Előzmény: WagonR SX7 (22312)
WagonR SX7 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 22312

Lehet, de inkább a nem lehetetlen szint.

A hely szűkös.

Aknából vagy csáposról.

Ha a féltengelyeket kivetted, "már csak" a ház csavarjai tartják.

Az egyik szimmering beütős, a másik egy 4 csavaros fedélben van.

A konkrét kivétel és a berakás, ebben a helyzetben inkább 2 emberes.

Sajna csak két keze van az embernek, aztán tartani is a difit, meg a fedéllel játszani is...kicsit sok.

 

2.2-es benyásban....alaposan káromkodós vállalkozás.

Helyet kell nyerni hozzá.

Leakasztani a váltót a tartóról és kicsit előbbre fordítani, el a váztól.

Persze, ehez megkell bontani a kiröffencset, hogy ne feszüljön.

 

Ahogy látom a váltó mindben nagyjából ugyanolyan felépítésű.

 

Elvileg nem muszáj leakasztani a váltó tartóját, csak a hátsót és akkor kicsit lehet dönteni a hajtásegységet egy emelővel, hogy eltávolodjon a difiház a kasztnitól.

Előzmény: Erik118 (22311)
Erik118 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 22311

Sziasztok!

 

Valaki tudja esetleg, hogy a difi csapágycseréhez szét kell szedni a váltót is vagy lehet külön cserélni?

köszi előre is a válaszokat.

Zolysys Creative Commons License 2023.08.02 0 0 22310

Nem. Áll a rendszer
Meg kellnézni miért nem tölti be az oprendszert
Bp XIX ha megfelel megnézem

Előzmény: Alt255 (22309)
Alt255 Creative Commons License 2023.06.29 0 0 22309

Üdv!

 

Ez hihetetlen, szintén 2007 2.0 hdi, csak nagy kijelző szart be. Kiírja, hogy Peugeot, tökölődik, aztán újraindul mindig.

A fejegység aksija lehet a hunyó?

 

Köszi.

 

Renkogabor Creative Commons License 2023.06.28 0 0 22308

Sziasztok!

 

 

Valaki tudna segíteni eladó 407-es központi kijelzőben?

Ez a sima, alap narancssárga kijelző.

 

2007-es évjáratú 2.0 HDi-hez kellene. Teljesen megfőtt a jelenlegi kijelzőm a napon és szeretném kicserélni.

Sajnos így nem sok információ olvasható le róla. :) 

 

Köszönöm, előre is a segítséget.

 

R.G.

Csirkemalac Creative Commons License 2023.06.25 0 0 22307

Az előző hozzászólásom óta rájöttem, hogy a szerelő szimplán leszedte a terelőlapát állító motort, majd manuálisan átállította a terelőlapátot fűtés helyzetbe.

 

Most a visszafordítását próbálom megoldani, de sajnos nagyon nehezen tudok hozzáférni a műszerfal miatt. Nem igazán tudok rájönni, hogy a szerelő miként oldotta meg ezt kb. fél óra alatt.

Előzmény: Csirkemalac (22306)
Csirkemalac Creative Commons License 2023.06.23 0 0 22306

Sziasztok! A következő a problémám...

 

A télen voltam szervízben amiatt, mert az autóban nem működött fűtés (csak a hűtés/klíma funkcionált). A szerelő azt mondta, megnézi, én addig elugrottam a közeli áruházba. Kb. 30 perc múlva visszatértem a szervízbe, a szerelő épp rakta vissza a műszerfal alatt jobb oldalon a burkolatot. Ezt a részt: https://i.imgur.com/yqkXLA6.png

 

Azt mondta nekem, mivel nem tudom otthagyni az autót több napra, átmeneti megoldásként fullban felnyomta a fűtést (a klíma a hőmérséklet beállításra nem reagál többé, 11 fokon is a maximumon tolja a meleget), de majd térjek vissza ha melegebb lesz az idő és zavarni kezd majd a konstant fűtés, és akkor megjavítja rendesen.

 

Nos, mivel mindez külföldön történt és jelenleg nincs lehetőségem visszatérni a szervízbe, az a gondom, hogy állandó a fűtés az autóban. Ha lehúzom az ablakokat és kikapcsolom a klíma ventillátorát, akkor voltaképp tűrhető a dolog, viszont a műszerfal alatt még mindig irtó meleg van, ott nagyon fűt valami. Ez a rész forró: https://i.imgur.com/qjijwkN.png

 

És nyilván nem is tudom folyamatosan nyitva tartani az ablakot, pl. olyankor ha esik az eső.

 

Mielőtt még elvinném egy másik szervízbe arra gondoltam, hogy ha nem túl komplikált valamilyen módon visszaállítani a régi állapotba a klímát (a szerelő ugye fél órán belül felnyomta a fűtést), akkor megoldanám én. Valaki már említette nekem a terelőlapátot, hogy tuti azzal mókolt a szerelő, de nagyon kétlem, mert ahhoz nem lehet hozzáférni ott ahol ő leszedte a burkolatot, és nem is lehet fél óra alatt megpiszkálni.

 

Ötlet?

Renkogabor Creative Commons License 2023.06.22 0 0 22305

 

Szia.

A kijelző kapcsán írok.

Érdekelne, de az lenne a kérdésem, hogy a beszerelésben tudnál-e segíteni?

 

Egy 2007-es 2.0 HDi oroszlánom van már 13 éve és a szokásos hiba előjött, hogy a napon megfőtt a kijelzőm.

 

Néztem a cseréről videókat de lehet nem vállalnám be, nehogy nagyobb galibát csináljak. :) 

 

 

Köszönettel.

R.G

 

Előzmény: krisztian98 (21800)
KZsolio Creative Commons License 2023.06.18 0 0 22304

Esetleg nem szakadt a a relé testkábel ?

 

Ha a relét manuálban összezárod, és működik, akkor a reléhez menő kábeleknél lesz a gondod.

Előzmény: tiriptara (22303)
tiriptara Creative Commons License 2023.06.13 0 0 22303

Gyújtás nélkül vagyis relét kézzel össze zárom és a venti pörög, gyújtást rá adom kulcs el fordít és hiába zárom össze attól fogva le tilt valami, gondolom jó okkal.

Igen próbáltuk tesztel el indítani de nem reagált.

Előzmény: FeZ_ (22302)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.10 0 0 22302

Mit értesz azon, hogy "ha direktbe inditom gyujtás nélkül megy" ?

Aztán az is érdekelne, hogy az mit jelent, hogy "ha rá adom a gyujtást még direktbe se megy"

 

A villamossági szerelő diaggal elindította a hűtőventilátort ? Úgy működött ? 

 

 

 

Előzmény: tiriptara (22301)
tiriptara Creative Commons License 2023.06.09 0 0 22301

Sziasztok!!

 

Adott egy 407 sw 1.6 hdi 2008 peugeot amit már most láttot villamoság szerelö minden jó minden müködik de a hütö ventilátor nem megy!

Relé biztositékok ki cserélve hütöventilátor ki cserélve ha direktbe inditom gyujtás nélkül megy, de ha rá adom a gyujtást még direktbe se megy nem tudom mi tilthatja le? segitsetek kérlek mert meg vagyok löve !

KZsolio Creative Commons License 2023.03.30 0 0 22300

Köszi, ez egy fontos info.

 

Cserélhető a köteg?

Előzmény: Zolysys (22299)
Zolysys Creative Commons License 2023.03.30 0 0 22299

Más a köteg

Előzmény: KZsolio (22298)
KZsolio Creative Commons License 2023.03.24 0 0 22298

Szia,

 

Én úgy tudom, kompatibilis, csak fel kell tanítani.

 

Mivel azon tudod állítani a pl. a klímát is, ezért laptop nélkül nem fognék hozzá.

 

 

Előzmény: Lazig (22297)
Lazig Creative Commons License 2023.03.18 0 0 22297

,

Szokásos hiba előjött nem is a 407 es Peugeot ban konkrétan a kis kijelzőn alig látszik valami a hogy bejön a jó idő vagy elkezd fűteni.

Találtam egy nap is fejegységet nagy kijelzővel beépítőkerettel. Kompatibilis lehet az enyémmel hogy csak rá kell dugni?

RitaZoli Creative Commons License 2023.03.12 0 0 22296

Szép napot.Peugeot 407 coupe makulátlan hátsó ülések.Illetve első ülések amik felújítást igényelnek.Eladó.Színe bordó.Átvehető Fejér megyében.Ár 35 ezer.Elérhetőség:06 70 6032063

KZsolio Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22295

Szia!

 

Gyári programmal nézték(Diagbox)?, mert ezeket csak azzal tudod normálisan értékelni.

 

 

Előzmény: Buddhacece (22293)
KZsolio Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22294

Szia,

 

A rádió bekapcsoló gombra nem csinál semmit? Nincs nagyon bent a gomb?

 

Tipushiba, hogy a gomb belső részén eltörik a fül, és nem tudja benyomni a kapcsolót.

 

Ez akkor szokott csak kijönni, ha szervízbe viszed, vagy leveszed az akkusarut.

 

És azért, mert a rádió nem kapcsolódik ki, ha kihúzod a kulcsot, csak ha benyomod a gombot(a szervizek nagy része kikapcsolja a rádiót, ha beviszik a műhelybe az autót), vagy lehúzod az akkusarut.

Előzmény: cracovia (22292)
Buddhacece Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22293

Sziasztok!Nem egyszerű problémára kérem a segítségeteket...

Tavaly vettem egy 2.0 benzines 2004-es 407-est.A vásárlás után egy hónappal EGR hibakódott dobott.A szerelő javaslatára a vezérléssel EGR szelepet is cseréltünk.

A hibakódot időnként mégis dobálta,többszörös hibakódtörlés után egy másik szerelőhöz vittem,aki addig állítgatta még letiltott a gép.A harmadik szerelő folytószelepet,MAP szenzort cserélt és üzemképessé tette,és a javaslatára,OFFoltattam az EGR-t és levakoltuk.Pár hét után újra dobálta a P0108 és P0400 hibakódokat,majd tegnap elment az alapjárat és el sem indult.Töröltük a hibakódokat,ma sikerült elindítani de rövid ideig jár és csak padlógázon.Az én kis hibakód olvasóm nem talál hibakódot.

Jó lenne ha valaki tudna segíteni mit tegyek,mert rengeteg pénzt költöttem rá és az autó nem megy.Köszönöm!

cracovia Creative Commons License 2022.12.26 0 0 22292

Sziasztok! Peugeot 407 2004-es 2.0-HDI tulajdonos vagyok, már vagy 12 éve hajtom a gépet, nagyobb gondom a kötelező cseréken kívül nem volt. Ma viszont beraktam a kb 1 hónapja kiszerelt akkumulátort a kocsiba, minden szép és jó, kivéve az autórádiót... A középkonzolon lévő gombokra egyáltalán nem reagál, csak a kormányról lehet vezérelni. Nem tudtam beállítani az időt, és a dátumot sem. Levettem kb 10 percre az akkusarukat, majd vissza, de semmi nem változott....Illetve ha bezárom a távvezérlővel a kocsit, bent a gyermekzár gombja felett középen villog egy piros LED... (azt is hiába kapcsolgattam ki-be...) Esetleg van valakinek tapasztalata mi a teendő? Előre is köszönöm a tippeket. 

Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.19 0 0 22291

Milyen motorral vetted?

Előzmény: marcomp (22290)
marcomp Creative Commons License 2022.10.27 0 0 22290

Sziasztok!

 

Most vettünk egy 407 SW-t. A gondom annyi vele, hogy a hátsó ablaktörlő tengelye teljesen belerohadt az öntvénybe. Napok óta nyomom neki a mindenféle oldó-lazító kotyvalékokat, de nem akar kijönni a tengely. Nincs valakinek eladó komplett mechanikája? Karral együtt lenne az igazi, mert természetesen az sem jött le egyben...

 

Köszi előre is!

Üdv:

Tamás

 

 

Tímea... Creative Commons License 2022.10.14 0 0 22289

Sziasztok. Van egy Peugeot 407-em. 2006os évj, 2.0HDI automata aisin váltós.

A problémám az lenne , 4es fokozatból kapcsolna 5.ik be az autó és kicsit gondolkodik. Nem mindig de napi 1x biztos előfordul. A többi sebességnél észrevehetetlen a váltás. 180.000km van az autóban. Mi lehet a baj? Szoftverfrissítés megoldja a hibát?

Illetve a hátsó ablak törlő nem működik,és a hátsó ablak fűtés sem. Van valaki itt aki tudna segíteni? Köszönöm előre is.

ede111 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 22288

Nagyon meglassult a topik, de talán előbb utóbb csak beindul. Miután szinte mindent a középen levő bordó  pixeles képernyőn lehet beállitani  igy annak hibája igen csak problémás. mit lehet  tenni, szinte alig látszik rajta valami. Felujitás,de hol,  csere  ?? Ha van valami ötlet szivesen várom.   üdv  ..ede

hajobert8 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 22287

Sziasztok,

Van egy sokat használt, de szeretett 1.6HDI 5 sebességes 407sw-m. Nemrég jelentkezett egy hiba, méghozzá, hogy ötödikből nehezen jön ki a sebességváltó, ráadásul nem ugrik vissza a helyére középre.  Oldalra tudom kimozdítani, de akkor random jelleggel hol harmadikba, hol hátramenetbe szeretne beugrani. Tudtok javasolni valakit aki látott már ilyen hibát?

Köszi

Zsoltbryan Creative Commons License 2022.06.10 0 0 22286

Sziasztok, tudtok ebben segíteni?

 

lenne Peugeot 407 1.6td személyautó, az a problémám vele, hogy nagyon lassan megy nem akar húzni, szerelőnél volt a turbót csinálta, de utána is ugyanaz a probléma volt. Hibakódot nem ír.Turbo közepét cserélte, légszűrőt cserélte, többi minden tisztítás ra került Cooler hűtő stb. előre is köszönöm a válaszotokat.

Zolysys Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22285

Elhozod, megnézem, HA nem a tied a coupe :)

Előzmény: Pongi82 (22282)
FeZ_ Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22284

" hogyan lehet deaktiválni az eco modot?"

 

Sehogy, be kell indítani a motort és akkor kilép belőle.

Nem az ECO mód miatt nem indul, az csak "melléktermék". 

Az ECO mód, az egy akkumulátor kímélő üzemmód, ha egy bizonyos feszültség alá esik a feszültség, a BSI lekapcsol bizonyos nem fontos funkciókat. Természetesen a beinduláshoz szükséges dolgokat nem kapcsolja le - normálisan.

Az aksit meg kellene nézni első körben, hogy biztosan jó-e ! Esetleg BSI hiba is lehet az oka, de én egy diagot is csinálnék, hátha kiderül belőle, hogy mi a baj. (a diagnosztika nem hibakódolvasást jelent !, bár az is része)

 

Előzmény: zoli407 (22283)
zoli407 Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22283

Sziasztok

 

Remélem valaki tud segiteni a problémámon.Részecskeszűrő kényszeritett regenerációja közben az autó fordulatszáma felemelkedett 5000 re és füst égés csapott ki a motortérből a egr hűtő része felől.nem volt vészes az égés de a viz az elfolyt szerintem kilyukadhatott a egr hűtője.ami a probléma az autó ecomodba tette magát és nem lehet beinditani.a kérdésem hogyan lehet deaktiválni az eco modot?

Pongi82 Creative Commons License 2022.05.16 0 0 22282

Sziasztok. 

Segítségre lenne szükségem. 

A gond az,hogy generátor problémám volt

És letiltott a fejegység.elment a kijelző a tolató radar

Nem is kapcsol be a vezérlő.

A klíma  egység viszont működik. 

Hogyan lehet javítani ezt a jelenséget. 

Köszi előre is a választ 

kakadu001 Creative Commons License 2022.03.22 0 0 22281

6480E3

🤣

Gondolom nem kell bemutatni eme "kedves" alkatrészt a topic használóinak, mert:

vagy volt már vele probléma (eltörik a "nyaka" és hiába állítasz hőfokot a digitális klímával a levegő hőmérséklete nem változik)

vagy még csak ez után lesz.

Nekem az előbbi jutott, de a vezető oldalon (az kék színű).

Kicseréltem, de mivel szettben adják, a jobb oldali megmaradt, a szigetelésekkel együtt.

16.000 ft-ért (a készlet felénél kedvezőbb áron) eladó.

 

 

 

Laca4848 Creative Commons License 2022.03.18 0 0 22280

Szia! Elnézést a zavarásért.Vettem egy 407-est én is. Nálam is jelentkezik ez a hiba. Szeretném megkérdezni,hogy megoldódott-e a hiba,és ha igen akkor hogyan.

Előre is köszönöm szépen. Laci.

Előzmény: KAndris987 (22242)
Lala123457 Creative Commons License 2022.03.15 0 0 22279

Sziasztok,van egy 1.6 hdi fap motoros peugeot 407 esem,a kérdésem az lenne,hogy milyen és mennyi fap(regeneráló) folyadék kell bele házilagos utántöltéshez.Diagboxom van,így szoftveressen tudom nullázni a számlálót.Most 188ml adalékanyag mennyiséget ír a tartályban.A válaszokat előre is köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2022.03.08 0 0 22278

Menüben ki kell kapcsolni: permanent boot locking Már ha engol

Előzmény: ede111 (22277)
ede111 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 22277

Mai "márkaszerviz" tapasztalat: a csomagtér ajtaja nem nyilik a 407 felirat 0 gombjával, szerelőnél volt, akku levéve valamit elállithattak.Kölcsön van nálam a családból, ne a kulcs nyissa állandóan-én meg nem értek hozzá-majd a márkaszerviz egy perc alatt segit a beállitáson. Debrecen OMP autóház, elegáns épület, benne 4 márka aranyáron kinált autói(ebben azért nem ők hibásak) elegáns formaruhában a Peugeot frontvonali képviselője a munkafelvevő. Mondom neki a problémát, néz rám mintha sose hallott volna ilyen nyitási módról!! Késöbb kiderült tényleg nem tudja ,hogy a 0ás gombbal nyitható!!! Peugeot márkaszerviz!!! Mentségére szóljon telefonon segitséget kér, kimegyünk a kocsihoz, beül, s telefonon próbálják instruálnl.Nagyon idegennek tünt neki a 407es műszerfala, nem is boldogult vele, lehet a segítség is megunta. Munkalapot állit ki, beviszi a gépet, kb egy óra a beállítás!!! mondja. Na ekkor sokaltam be, s hagytam ott. Bele gondolni is rossz, ha valami komolyabb műszaki probléma merülne fel mit kezdenének vele!!

Egyébként tudja valaki hol s hogyan lehet beállítani hogy a 0 is nyisson??? Kösz előre is.    üdv,,,ede  

Zolysys Creative Commons License 2022.02.17 0 0 22276

diaggal be kell állítani

Előzmény: András Gál (22275)
András Gál Creative Commons License 2022.02.07 0 0 22275

Sziasztok. Peugeot 407 2005 ös évjáratú, egy rádió csere után nem hallom a parkolóradar hangját a hangszóróba. Hátul hátul halkan lehet hallani de elől nem. Van valakinek tapasztalata hol hogyan És mit kell állítani hogy elölről is lehessen hallani rendesen. Előre is köszönöm a segítséget.

FeZ_ Creative Commons License 2022.02.03 0 0 22274

Leginkább egy diagnosztika tudna segíteni kideríteni, hogy mi a baja.

Előzmény: András Gál (22273)
András Gál Creative Commons License 2022.02.03 0 0 22273

sziasztok, peugeot 407 1,6 desel, 2005 ös, olyan problémám van hogy jelez az abs esp lámpa, kicseréltem a két első jeladót mert az volt a hibás, mielőtt kicseréltem volna motor inditás után rögtön jelezte abs esp hibát. miután cseréltem csak akkor gyulad ki mikor megálok pl a pirosnál és akkor nemcsak sárgán világit hanem pirosan is kigyulad és utána nem müködik a kilóméter óra sem. ha leálitom és ujra inditom akkor megy minden amig imét nem álok meg. Ha valaki tud segíteni hogy miért van megkösszönném. üdv.

Vikcsa001 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 22272

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kocsimosás után észrevettem, hogy víz áll az anyós ülés padlóján, ami egyértelműen a középső műszerfal felől jött (ha jól láttam akkor a levegő beömlő nyílásból). Sajnos azóta a ventilátor nem  működik (hiába kapcsolnám be, nem forog).

 

Találkozott már valaki ilyen? Mi lehet a megoldás?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Lala123457 Creative Commons License 2022.01.25 0 1 22271

Sziasztok,lenne egy kérdésem,adott egy peugeot 407 1.6 hdi autó.

Hidegen indítva tökéletes,alapjárat kb.850-900,viszont üzemmelegen leesik diagbox szerint 739 re.Az autó hibamentes.

Az lenne a kérdésem,hogy nektek mekkora az alapjáratotok melegen,mert én kicsit kevésnek találom,illetve hogy az alapjáratot csak a fojtószelep szabályozza?

Azért keveslem mert ilyenkor kicsit "zörgősebben"jár a motor.

Kettőstömegű kompletten lett cserélve,kb.4000km rel ezelőtt,tehát az nem valószínű,hogy csörögne.

Még egy kérdés,a nagy átmérőjű fojtószelep mellett van egy kissebb is,a turbótól megy a levegő hozzá közvetlenül(tehát nem a cooleren át),ennek a szelepnek mi a funkciója?

A válaszokat előre is köszönöm.

hamradio45 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 22270

Sziasztok!

 

Peugeot 407 SW 2,0 HDi (2007 évjárat) autómhoz keresek bal első ajtó ajtózárat. Bontott is megfelel, ha működik a visszajelző kontaktusa. Köszönöm,hogy elolvastad.

Zlo Creative Commons License 2021.11.13 0 0 22269

Elírtam, nem 2006-os, 2005-ös évjárat.

 

 

Előzmény: Zlo (22268)
Zlo Creative Commons License 2021.11.13 0 0 22268

Sziasztok!

Peugeot 407 sw 2.0 hdi 100Kw / 136 Le RHR (2006 os évjárat) -hoz keresnék befecskendező szelepet, alkatrésznek.( SIEMENS 9657144580 ) Hibás is érdekelne. Minden lehetőség érdekel. Előre is köszönöm! 

Sziasztok!

RitaZoli Creative Commons License 2021.11.09 0 1 22267

Szép napot mindenkinek.Keresnék peugeot 407 coupe vezető ülést.Bordó bőr.Ha esetleg valakinek lenne jelezze.Előre is köszönöm.

Tapti75 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 22266

Sziasztok!

 

407SW első lámpamosót keresek, bal oldalit. Kiesett belőle a fúvóka...

Nem kupakot, az van.

Tud valaki segíteni?

cmlHunter Creative Commons License 2021.09.01 0 0 22265

Szerintem vidd Peugeot szervizbe és kérj egy állapotfelmérést, tegyék gépre olvassák ki a hibakódokat (a váltóból is), nézzék át a futóművet, olajfolyásokat és kérj egy árajánlatot. Ekkor döntsd el neked mennyit ér meg a kocsi.

Előzmény: chriss28 (22264)
chriss28 Creative Commons License 2021.07.09 0 0 22264

Sziasztok! 407 sw-t szeretnék venni,2 literes benzinest. Mik a tapasztalatok az automata váltós verzióval? Illetve esetleg típushibák,vagy jótanácsok az autó megtekintésekor? Köszi :) 

Potyibacsi2 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 22263

Sziasztok! 

Adott egy Peugeot 407 SW, RHR motoros, a külső ventillátor rendben működik, hisz a klíma működése közben pörög hideget fúj.. Mondhatni halk,szépen fut, a probléma azaz, hogy felengedi a motor hőmérsékletet 93+ felé, forralja a vizet úgymond, és akkor nem indul be, van kint egy szürke nagy relé, elől, az működik megfelelően tesztelve dolgozik, ugye van neki a akksi mellett egy fekete doboz 3 relével és 3 biztivel, azok is bár 5 lábasokat nem tudom, hogy tudom tesztelni, összezárni elégetni nem akarom. Ecu mellett és a biztik, illetve alatta a nagy biztik, és bent is ellenőrizve, Nem tudja valaki van még valami hőkapcsoló, a körben vagy előtét ellenállás esetleg, amit figyelmen kívül hagytam, vagy egyéb relé ami a hűtéséhez kapcsolható, termosztátja új abban, is új jeladó. Szerintem körbenézem a hengerfejnél nincs e valami hőkacsoló, mert a hűtőjében nincs kívül, mondjuk nem gáz, mert ha megy a klíma, megy a venti is. Csak jó volna megtalálni, ha esetleg vakakinek volt ilyen, probléma, mondjuk. Megírhatná, előre is megköszönöm. 

Zsolt8112 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 22262

Sziasztok 

2006 Peugeot 407 1.6 dízel 

vezető oldalon nem lehet állítani a hőfok szabályozást mindig egyforma levegőt fúj közép meleget , klíma használata mellett is. 

jobb oldalon jön a hideg jön a meleg levegő stb de bal oldalon nem :( 

esetleg valaki hozzá értő Budapesten  vagy közeli környéken tudna e segíteni a javításában , vagy mi a menete a javításnak ,esetleg költsége , mennyi idő lenne stb stb 

előre is köszönöm a hozzá értő válaszokat 

üdv mindenkinek 

FeZ_ Creative Commons License 2021.06.04 0 0 22261

:-P

Hű, de reggel van még.....

 

Előzmény: FeZ_ (22260)
FeZ_ Creative Commons License 2021.06.04 0 0 22260

Bocs, én kéziváltóban gondolkodtam....

Előzmény: dx man (22259)
dx man Creative Commons License 2021.06.03 0 0 22259

Ha ML6C váltó van benne, akkor az RTA szervizkönyv szerint 2,6 liter kell bele

a Transmission Gear 8 75W80 olajból. PSA B71 2330, API GL4+

Előzmény: csizi833 (22255)
FeZ_ Creative Commons License 2021.06.03 0 0 22258

Total Gear8 75W-80, ~2L

 

Előzmény: csizi833 (22255)
edari Creative Commons License 2021.06.03 0 0 22257

Akkor gondolom esélytelen a csere. Kár. Köszi a választ.

Előzmény: Zolysys (22256)
Zolysys Creative Commons License 2021.06.02 0 0 22256

teljesen más a két cvucc kábelezése is

Előzmény: edari (22252)
csizi833 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 22255

Üdv mindenki

2.0 hdi 100KW kézi váltóolaj mennyiség és olaj márka ha valaki tudná.

KAndris987 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 22254

Rozsdásodás szerintem nem jellemző rá, az enyém teljesen rozsdamentes. Hondám volt korábban, ezért accordot szerettem volna "új" autónak, de nagyon soknak rozsdás volt a hátso sárvédő íve amit néztem, a másik szerelemről a mazda 6 ról nem is beszélve. Ezek közel sem rohadnak úgy szerintem...

Előzmény: kovacs.peter (22249)
KAndris987 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 22253

Szia. Nekem 2008 as évjáratú 2.0 benzinesem van, a 140 lóerős változat. 2006 előtt ugye a 136 lóerős motor volt. Sokáig 1.8 -t akartam a fogyasztás miatt, a 125 lovast, a 116 osról azt olvastam, hogy sokat tud enni, nehéz neki a kasztni. Állapota miatt vettem ezt az autót és nem bántam meg. A motor erős és szerintem nagyon jól fogyaszt a méreteihez és a teljesítményéhez képest. Csak városra nem való. 1-2 kilométeres utakon használva 10 felett eszik. Országúton 95-100 as tempóval 5.8-6 liter között fogyaszt. Pálya 130 tempomat 7,5. Budapestre járok be vele dolgozni 25 kilóméterről, 7 liter körül van az átlagom. Amit nemértek, hogy mért 5-ös csak a váltó, pályán sokat forog feleslegesen. Én 1 millióig kerestem, végül 1 millió 150 ezer forintért vettem 6 hónapja meg ezt. Igazolt 119 ezer kilóméter volt benne és törésmentes. A legtöbb amikor én néztem 250-300 ezer kilóméter környékén járt....

Előzmény: kovacs.peter (22249)
edari Creative Commons License 2021.05.27 0 0 22252

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az autóban lévő sokgombos rádiós egységet, a kevesebb gombos változatra.

Színes kijelzős a a fedélzeti kijelző, ez ilyenkor probléma? Veszítek valamit a funkcionalitásából (mármint a kijelzőnek)?

 

Ha nem, akkor tudtok valakit aki ezt kitudja cserélni?

dx man Creative Commons License 2021.05.27 0 0 22251

HDi tulajok figyelmébe: új dobozban az Ineo ECS olaj

csizi833 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 22250

Üdv mindenki

 

 

Adott peugeot 407 eredetileg szövet mauálisan állitható ülésekkel,szeretném bőr elektromos üléssekkel átcserélni honnan a legegyszerübb az elektromos kábeleket kötni a elektromos motorhoz.

kovacs.peter Creative Commons License 2021.05.24 0 0 22249

Üdv Mindenkinek! A 407-es is belekerült a látókörömbe, leginkább benzines érdekelne. Érdekelne, hogy kicsivel 1 millió alatt milyen példányok vannak? Olyan 900e környékére gondoltam árban. Melyik benzines motorral érdemes venni? A rozsda mennyire jellemző?

Zolysys Creative Commons License 2021.05.16 0 0 22248

2006 ig lemezzel

Előzmény: Caps1122 (22247)
Caps1122 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 22247

Szép napot mindenkinek! Erdeklodnék,hogy lehet nyelvet állítani, Marelli multimedian?

henrik94772 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 22246

Sziasztok!

 

Láttam itt a fórumon már aki szeged környékén megbizható szerelőt keresett a peugeot 407-hez, de nem láttam választ rá. Esetleg közben talált-e mert én is hasonló gondokkal küzdök. Válaszokat előre is köszönöm.

Stormhammer Creative Commons License 2021.05.08 0 0 22245

Sziasztok!

Peugeot 407 2.0hdi-nél (Delphi rendszerű) tudja valaki, hogy mi lehet a  P1363 accelerometer hiba okozója?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Gogo92 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 22244

Sziasztok!

 

407-es 2.0 HDI automata váltó csere történt (RHR), majd pár száz km megtétele után azt a tünetet produkálja újfent, hogy lassításnál, vagyis megállásnál lefullad az autóó. Menet közben szépen jár, vált. A régi elektronika áttételre került az újonnan berakott váltóba de a hibát ez sem oldotta meg. Esetleg valaki találkozott ezzel a probémával?

hasszel Creative Commons License 2021.04.03 0 0 22243

sziasztok!

 

Egy kis segítséget szertnék kérni adot egy 407 es  2,0 hdi kormányszivattyú tetején olajos és fel is hapzik.

Tudgya esetleg valaki hogy hol tud levegőt kapni? 

KAndris987 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 22242

Tisztelt Fórumozók!

 

Kis segítséget szeretnék ismét kérni. Az autó 2008 as 407 2.0 benzin. Tudom volt már többször téma a morgó szervó, de hátha tud valaki az én konkrét problémámra megoldást. Eddig alapjáraton, ha begurultam pl. egy kapubeállóba, ballra alászedve a kormányt mordult meg a szervó és rezgett meg egy kicsit a kormány. Az olajszint min és max között volt. Habosodás nem volt látható. Azt a tanácsot kaptam, hogy töltsek rá az olajra max fölé kb 2,5 centivel és jó lesz. Vettem bele olajat, de nem a Total fluid da-t adták hozzá hanem total fluid at-t. Azt mondták gép szerint az kell bele. Rátöltöttem kicsit, amitől a morgás szinte teljesen megszűnt. Ezen fellelkesülve, mondván hátha a friss olaj a kulcs, leszívtam kb 5 deci olajat, ennyit sikerült pumpás megoldással, és feltöltöttem az újjal, de hiába próbáltam légteleníteni, sokkal jobban morog a kormány mint előtte. Most ismét leszívtam kb 5 deci olajat és megkapta a total fluid da-t, amit itt olvastam hogy kell bele, hátha az a baj. Ismét légtelenítés, jobbra- ballra tekergetéssel, de nagyon morog a kormány. Jobbra ballra teljes alászedésnél pedig zavaros lesz az olaj,  ami aztán ismét kitisztul. Fals levegőt szerintem nem szív, nem nyomja ki az olajat. Valakinek esetleg ötlete? Lehet hogy idő kell neki amíg az összes levegő kimegy belőle? 

dx man Creative Commons License 2021.03.17 0 0 22241

Akkor ez val'szeg nem az IMV szelep hibája lesz, ami a nagynyomású szivattyú alján/oldalén van. Ez felelős a bemeneti nyomásszabályozásért.

Ha ez el van koszolódva, akkor hidegen az alapjárat is ingadozik.

Tegyétek rá diagnosztikára, valami hibakódot biztosan fog jelezni a rendszer. Utána lehet továbblépni.

Még jobb lenne, ha menet közben ellenőriznétek a különféle paramétereket.

 

Előzmény: akos7999 (22239)
G?za Creative Commons License 2021.03.16 0 0 22240

Sziasztok.vásárlas elött állok.

A kiszemelt 407SW 2.0 Hdi.

2007. 317e km.

Vèlemèny?javaslat...hideget,meleget elfogadok.

 

akos7999 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 22239

Szia

 

Nincs meglódulás. Gyorsítok és egymás után 3x4x egymás után rángat, mintha egy pillanatra nem kapna gázolajat, nagyjából így tudom leírni. A kedves Barátom aki szerelte a kocsit tavaly nyáron azt mondta h lehet Egr gond, de sajnos tovább nem jutottunk mert utána elhunyt:(

Előzmény: dx man (22238)
dx man Creative Commons License 2021.03.15 0 0 22238

Szia!

Van-e torpanás vagy rángatás, majd meglódulás, ha pl. 50-nél nyomsz egy kövér gázt?

Előzmény: akos7999 (22237)
akos7999 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 22237

Sziasztok

 

407 sw 136 le, 2.0 hdi-m van. Azt tapasztaltam a kocsin, h hideg motor esetén rángat. Melegen nem csinálja. Diag szerint hibamentes.  
Ez a rendellenesség egyre fokozódik, az elején csak pár rángás volt, amíg kb 30 fokos lett a vize, de mostanában sokkal többet rángat. 
Valaki járt már így? Tud valaki segíteni?

köszi

kakadu001 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 22236

Még annyit vettem észre, hogy megállás után ajtónyitáskor nincs a sok rövid villantás sem.

Előzmény: kakadu001 (22235)
kakadu001 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 22235

Sziasztok!

407 SW.

Az index egyszer csak úgy döntött, hogy nem működik a kar kapcsolásakor.

Elakadásjelző van.

Záráskor tükörbehajtás és hosszú villanás van.

Nyitáskor tükörkihajtás és sok rövid villanás van.

 

Mi lehet a probléma?

tibi7307 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 22234

😊😊

Előzmény: csizi833 (22232)
dx man Creative Commons License 2021.02.26 0 0 22233

Itt van az új Peugeot logo!

csizi833 Creative Commons License 2021.02.20 0 2 22232

Üdv 

van valakinek  407-esen 19 collos felni???

 

KAndris987 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 22231

Köszönöm a segítséget, tökéletesen működik!

Előzmény: Zolysys (22230)
Zolysys Creative Commons License 2021.02.15 0 0 22230

persze

Előzmény: KAndris987 (22228)
G.Gábor_ Creative Commons License 2021.02.13 0 0 22229

Kedves Fòrumosok!

Tudnàtok ajànlani Szegeden megbìzható, normális àron dolgozó autószerelőt? 2.0 HDi-is 407es szervóolaj kinyomàsa miatt lenne szükègem rà.

Üdv.: Gábor

KAndris987 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 22228

Köszönöm a gyors reagálást! A bemutatkozásodnál lévő e-mail címre tudok neked privátba írni? 

Előzmény: Zolysys (22227)
Zolysys Creative Commons License 2021.02.07 0 0 22227

Bp XIX ben meg tudom neked csinálni

Előzmény: KAndris987 (22226)
KAndris987 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 22226

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 2008 as évjáratú 2.0 benzines 407 es, manuális váltós autóm van. Szerettem volna bele tempomatot, ezért vettem egy kart egy bontóba, amit be is raktam a helyére. Ezt követően elmentem egy francia autókra szakosodott szervízbe, ahol vállalták az aktiválást. A laptopon ekkor látható volt, hogy a kar működik, ki-be kapcsol, gyorsít lassít, azonban menet közben nem működött. Az ikon sem villan fel a műszerfalon.Ezután kiderült, hogy nincs az autóba kuplungpedál kapcsoló, ezért rendeltünk egy újat bele. Be lett rakva, de a szaki elakadt, a tempomat továbbra sem működik. Tudna esetleg valaki ebbe segíteni? Köszönöm előre is.

Zolysys Creative Commons License 2021.01.24 0 0 22225

Aztán lesz a box csere....

Előzmény: G.Gábor_ (22224)
G.Gábor_ Creative Commons License 2021.01.22 0 0 22224

A terelőlapàt problèmát körüljàrva talàltam egy olyan megoldàst amely talàn elèg egyszerű, de nem tùl professzionàlis. Ilyen csinàld magad megoldàsnak tűnik, a lènyege hogy a terelőlapàt melletti műanyag borìtàst vàgjàk ki, majd azon keresztül cserèlik, ès visszaragasztjàk. Gondolom az egèsz műszerfal szètszerelèsèt ezzel ki lehet kerülni, amivel jòval olcsòbb lehet a művelet. Mi a vèlemènyetek erről, esetleg valaki talàlkozott ilyen kivitelezèssel?

G.Gábor_ Creative Commons License 2021.01.20 0 0 22223

Jaj ne haragudjatok, azt hittem nekem irtad, vagyis az èn kèrdèsemre valò vàlaszhoz.

Előzmény: G.Gábor_ (22222)
G.Gábor_ Creative Commons License 2021.01.20 0 0 22222

Hogy èrted ezt pontosan? Nekem nem volt vilàgos mire gondolsz.

Előzmény: Zolysys (22221)
Zolysys Creative Commons License 2021.01.20 0 0 22221

csak mindig kifogásokkal elhajtja...

Előzmény: cmlHunter (22220)
cmlHunter Creative Commons License 2021.01.18 0 0 22220

Vissza kell vinni a céghez... csinálják meg.

Előzmény: RitaZoli (22217)
cmlHunter Creative Commons License 2021.01.18 0 1 22219

Attól függ hová viszed. Akik értenek hozzá magán szakik kb 60-100.000ft ért szedik szét és rakják össze, a terelőlapát kb 10.000ft lehet szalonban.

 

A szalonból meg érdemes egy árajánlatot kérni, mert van helyzet amikor azzal jobban jár az ember.

Előzmény: G.Gábor_ (22218)
G.Gábor_ Creative Commons License 2021.01.17 0 0 22218

Sziasztok!

Van egy 2.0 HDi 2004es peugeot-om, aminèl a bal oldali klìma bedöglött, vagyis a hőszabàlyzàs halt meg, csak a külső hőmèrsèkletet fùjja. Előzőleg làttam màr ilyen problèmàt a fòrumon, ahol a legtöbb esetben a terelőlapàt törèsère gondoltak (vagy a motor meghibàsodàsàra).

A kèrdèsem az lenne, hogy kb. mekkora összeg ennek a javìttatàsa? 

Köszönettel: Gábor

RitaZoli Creative Commons License 2021.01.04 0 0 22217

Bármi javaslat?Vagy egy olyan szaki aki ért hozzá?A bekötést nem sufni tuningba csináltam.Ezzel foglalkozó cég csinálta.A reklamációra azt mondták hogy erősítősnél ez elő szokott fordulni....

Előzmény: Zolysys (22216)
Zolysys Creative Commons License 2021.01.03 0 0 22216

nincs jól bekötve

Előzmény: RitaZoli (22215)
RitaZoli Creative Commons License 2021.01.03 0 0 22215

Szép napot.Segítséget szeretnék kérni.Peugeot 407 coupe-ba utólag lett beszerelve gyári navigáció.Minden működik,viszon egy hibája van.Ha bármelyik ajtót kinyitom a hangszórók reccsennek egyet.Majd ajtóbecsúkás után amikor a műszerfalon a kilométeróra számláló elalszik ismét reccsen.Gyári erősítős JBL rendszer van benne.Valakinek ötlete hogy ez mitöl lehet?

RitaZoli Creative Commons License 2020.12.29 0 0 22214

Eladó ha valakit érdekelne.Tökéletesen működő kijelzővel.Fejér megye.06 70 6032063.

Irányár:25 ezer.

RitaZoli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 22213

Köszönöm a választ.

raider Creative Commons License 2020.12.04 0 1 22212

Vetítőlencsével szokott probléma lenni a lámpatestben, meg kellene kérdezni szakértőt, hogy pontosan mi a gond (tisztítás vagy egyéb karbantartás kell neki).

Előzmény: RitaZoli (22211)
RitaZoli Creative Commons License 2020.12.04 0 0 22211

Bocs.407 coupe akart lenni.

RitaZoli Creative Commons License 2020.12.04 0 0 22210

Szép napot mindenkinek.Peugeot 207 coupe xenon lámpákkal szó szerint szart se látok.Izzók vadonat újak(osram 6000k))nem gagyi.Miért van az hogy mégis olyan mint a gyertyaláng.Trafók jók,kanyarkövető müködik,szintezés ok.Valami ötlet?

dx man Creative Commons License 2020.12.02 0 0 22209

Kétoldalt vannak a rögzítő fülek, óvatosan, kissé lefelé húzva lejön a burkolat.

5db W5W izzó van benne.

Előzmény: szerencsés123 (22208)
szerencsés123 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 22208

Sziasztok

407 sedanról érdeklődnék.

Hogyan tudom levenni a potféklámpa burkolatát, hogy ne törjem el?

Milyen égőt kell bele vennem? 

 

Köszönöm.

Francecoupe1 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 22207

Sziasztok! 

Bár C5, de hátha tapasztalt már valaki olyat a 2.0 rfn motornál, hogy hidegen nehezen indul. Aztán pár perc múlva, ha járt a motor és újra indítom, már nagyon hamar elkapja. Csak több órás állás után van ez, hogy 5-6 másodpercig forgat az önindító, mire elkapja. Ha beindul, nincs 3 hengerezés ami hidrotőke vagy szelep ragadásra utalna, ami tudtommal előfordul ennél a motornál.

Hibakód nincs. Diagra rendben vannak a map, belépő levegő hőmérséklet szenzor, vízhőfok adatok is. Alapjárati léptetőmotor cserélve, gyertyák szintén. Bovdenes a fojtószelep. AC tol egyből.

Szoftverfrissítésen gondolkodom, mint megoldás. C5 fórumon több éve egy tagnak ez segített ugyanezen tünetekre.

Köszönöm, aki tud infóval szolgálni.

RitaZoli Creative Commons License 2020.10.27 0 0 22206

Üdv mindenkinek.Peugeot 407 coupéhoz lenne kettő (bal/jobb)xenon lámpám.Projektor körül levő takaródisz pattant le mindkettőröl.Ha valakinek kellene keressen.Fejér megye.06706032063

RitaZoli Creative Commons License 2020.10.13 0 0 22205

Szép napot mindenkinek.Lenne egy peugeot 407 coupe jobb első xenon lámpám.Trafóval izzóval.Búra bepárásodik mert le lett róla szedve és hibásan ragasztották meg.Ennyi a baja.Akit érdekel 40 ezerért viheti.Fejér megye.06706032063.

Zsolt8112 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 22204

Sziasztok

 2006 Peugeot 407 sedan 

gyujtasnal inditasnal járó motornál semmi hiba 

indulasnal olyan 10-15 km/h ESP/ABS hiba megjelenik és nem is tűnik el ESP manuális kapcsolóval lehet ki be kapcsolni de a jelzés attól még marad hiába kapcsolatom 

valakinek válni ötlet esetleg ? 

Vikcsa001 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 22203

Sziasztok!

 

Nemrég egy gyönyörű 407 gazdája 2.0 benzin (2004) lettem. Az lenne a kérdésem felétek hogy milyen gyertyát illetve olajat vegyek bele? Esetleg van valakinek tapasztalata hogy melyik gyártót kerüljem ilyesmi.

Próbáltam keresgélni a fórumon de vagy elkerülte e figyelmem vagy nem volt még ilyen kérdés :)).

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

frigo corsa c Creative Commons License 2020.08.31 0 0 22202

Sziasztok Urak,

Valakinek van utánfutós 407??

Hol ad visszajelzést? És mikor, ha "kiéget" az izzó, vagy ha működnie kell?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!! 

raider Creative Commons License 2020.08.23 0 0 22201

Csomagtartó belsejéből a kárpitot félrehúzva/leszedve hozzá kell tudnod férni a nyitómechanizmushoz, ez valamilyen elektromechanikus zár. Arról a stekkert húzd le, és próbáld akkor kinyitni.

Előzmény: Renkogabor (22200)
Renkogabor Creative Commons License 2020.08.23 0 0 22200

Sziasztok!

Igaz már 10 éve egy 407 2.0 hdi tulajdonosa vagyok, most viszont megtréfált a kocsi ami nem kicsit bosszantó.

 

Itt állok a soproni schell kutnal, a tanksapkat nem lehet kinyitni. A központizár nem old ki. Már fel órája próbálgatom. De nyithatatlan. A tankban szinte csak pár liter üzemanyag van.

Kirándulás alatt vagyunk.

 

Kérem ali tud segíteni bármilyen infóval vagy tanáccsal vagy találkozott ezzel a hibával és tud megoldást kérem segítsen.

 

Előrre is köszönöm.

 

Üdv.:

Gabor 

FeZ_ Creative Commons License 2020.08.14 0 0 22199

A túl nagy nyomást a rail-csőben levő nyomásmérő szenzor adja a rendszernek. Értelemszerűen ha amúgy feltételezhető az új alkatrész miatt, hogy a nyomás megfelelő lehet, érdemes számba venni annak a lehetőségét,  hogy esetleg a szenzor nem ad jó értéket. (Persze az egyéb elektromos zavarokat most félretéve.)

 

Előzmény: henrik94772 (22198)
henrik94772 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 22198

Kedves Csoport Tagok!

 

Egy Peugeot 407 2.0 hdi rhrről lenne szó. 

A problémám hogy az autó nem indul P1210 hiba kódot dobott ami a magasnyomású szabályzó szelepnél a nyomás a várt érték felett. 

Kicseréltük a szabályzó szelepet ami után az autó tökéletesen működött. 550km-en át amit egy nap alatt tett meg. Másnap reggel indítanám az autót majd visszajött a hiba jelzés és megint nem indul. Az alkatrész gyári új benne. A kérdésem mi okozhat ilyen problémát illetve találkozott e már valaki ilyen problémával? A válaszokat előre is köszönöm.

 

RitaZoli Creative Commons License 2020.07.29 0 0 22197

Szép napot.Maradt egy garnitúra gyári alufelni téli gumival.Peugeot 607-esen volt fent.16-os felnikről van szó.Gumik tökéletesek.Ha valakit érdekelne Fejér megyében megtekinthetőek.Irányár 50 ezer forint.Számom.:0670/6032063

PSanyi69 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 22196

Sziasztok!

 

Megoldódott az alábbi csomagtér világítás problémám.

Egy nap múlva magától megjavult. Gondolom, hogy az átkötő vezetékek javítása után kellett kis idő a vezérlőnek, hogy 'törölje' a hibát. De az is lehet, hogy tévedek...

PSanyi69 Creative Commons License 2020.07.23 0 0 22195

Sziasztok!

 

Peugeot 407  (2008 limuzin) csomagtér világítás problémával küzdök. A csomagtér fedőhöz menő 4db vezeték szakadást megcsináltam, mert már nem nyílott se gombbal, se távirányítóval, viszont továbbra sem világít a csomagtér lámpa. (Égő jó.) Ha lehúzott lámpánál multiméterrel rámerek a csatira, nyitáskor megjelenik a pozitív vezetéken kb. 8,5V, de nem terhelhető. Olyan, mintha valami bizti lenne kimenve, de sehol sem találom. Ennél a típusnál már nincs biztosíték tábla a csomagtérben, ha jól látom.

Ha valakinek lenne tapasztalata ezzel kapcsolatban, azt szívesen venném. Köszi.

 

RitaZoli Creative Commons License 2020.07.21 0 0 22194

Sziasztok!

 

Peugeot 407 Coupe 2.2 benzin 2007 - hez keresek hátsó kipufogó dobot!

 

Esetleg valaki tudna bontottat? 

Zoli75.45 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 22193

Sziasztok!

 

Új tag vagyok:Tavaly nyáron vettem egy 407 sw 2,7-s diesel autót.

Azóta szinte havi szinten a vízfolyással küzdők:már a megvétel első napján elfolyt az összes hűtővizem,trélerrel vissza küldtem a kereskedésbe mint kiderült tudtak róla,hogy az egyik bilincs nem lett meghúzva.

Idén tavasztól:A kiegyenlítő tartályhoz csatlakozó két cső kilyukadt,utána az alatta lévő vastagabb cső durrant el,majd a vízpumpa és az ékszíja lett cserélve,e héten meg a hűtő+ a kiegyenlítő tartály kupakja.

Minden csere előtt vízfolyás volt hol kisebb,hol nagyobb a kiegyenlítő tartály alatti részen.

Most a legújabb folyás a vezetőoldal alatt indult meg.

Az autószerelőm bemérte a tartálynál besárgult a mérőfolyadék,szerinte hengerfejes.

Futottam még pár kört egy másik autószerelő szerint az egr szelep hiba is produkál hasonló tüneteket.

VALAKI TAPASZTALT MÁR ILYEN HIBÁT?

 

Zoli

Me-linda33 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 22192

sziasztok.

mai tankolásom után a tanksapkát már nem lehetett visszatekerni a helyére.  másnál is volt már ilyen? mi lehet a gond?

boojaka Creative Commons License 2020.05.19 0 0 22191

Üdv,  tudom, biztosan volt már, neki is álltam visszakeresni, de egyelőre nem találtam, 2.7-es coupe vásárlása előtt mire kell fokozottan odafigyelni? Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

horvaitamas Creative Commons License 2020.05.15 0 0 22190

Sziasztok! Valaki járt már így? Olajcsere után sárga háromszög a műszerfalon és kiírja, hogy ellenőrizd az olajszintet...  Közvetlen olajcsere után, az első indításkor és azóta is, 3-4 indítás. Milyen hiba ez? Olajszint érzékelő? Ha igen akkor ez hol található a motoron pontosan?  407 1.6 hdi (110) Előre is köszönöm a válaszokat.

 

francecoupe Creative Commons License 2020.05.15 0 0 22189

Fojtószelep lett ellenőrizve? Élő diaggal nézni kéne ennek helyzetét, turbonyomást. 4.-ben padló 4 ezerig. Megmutatja mi a hiba.

Előzmény: Me-linda33 (22178)
francecoupe Creative Commons License 2020.05.15 0 0 22188

Hideg-meleg levegőt állító terelőlapát dolgozik?

Előzmény: zoli407 (22187)
zoli407 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 22187

Üdv

 

Szeretnék segitséget kérni hátha találkozott valaki már ilyen hibával.

 

Adott 2.0HDI egyzónás klimával aminek valami oknál fogva nem müködik a klimája.klima feltöltve kompresszor kicserélve ami be is kapcsol ha bekapcsolom a klimát de nem fújja a hideget. esetleg valakinek valami ötlet???

Zolysys Creative Commons License 2020.04.26 0 0 22186

igen, fordítottan arányos

Előzmény: Ray1990 (22184)
ede111 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 22185

Márkatársaknak!! Váratlan kategória váltási lehetőség miatt eladó egy kiváló állapotú 407 es. Használtautó.hu 1120eft megtalálható. 

Ray1990 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 22184

A 407esekben, az elektromos szivattyús szervó rendszer. Sebesség függő, a rásegítés mértéke???

Ray1990 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 22183

Gondolom, hogy a mikrokapcsoló nem lehet , mert akkor ha nyitva van az ajtó akkor se működne, de javíts ki ha tévedek?!!

Előzmény: Ray1990 (22182)
Ray1990 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 22182

Hello! Az átvezetőnek a gumiharangjánál?

Előzmény: FeZ_ (22181)
FeZ_ Creative Commons License 2020.04.04 0 0 22181

Ajtóátvezetőkábel törésre vagy az ajtózárban levő valamelyik mikrokapcsoló hibájára tippelnék.

A kábeltörést könnyebb ellenőrizni a gumiátvezetőben, én azzal kezdenék.

Előzmény: Ray1990 (22180)
Ray1990 Creative Commons License 2020.04.03 0 0 22180

Sziasztok! Adott egy 407 2.0hdi rhr. Gyári riasztóval. Van egy kis bibi a zárral.... a jelenség hogy ha a vez.oldali ajtó zárjába bedugom a kulcsot és elfordítom bezárja csak azt az ajtót és nem az összeset mint eddig. Távirányítóval működik!!!! Viszont ha kinyitom a vez.oldali ajtót és úgy fordítom el a kulcsot a zárba hogy az ajtó nyitva van akkor lezár majd kinyit az összes! Fura de eddig jó volt.... mi lehet a nyűgje?

steve1981 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 22179

Üdvözletem! Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 2005 1.6 HDI SW. Feltöltöttem a FAP tartályt, mert kevés volt benne! Diagboxban meg kellene adnom, hogy feltöltöttem. Sajnos kezdő diagos vagyok nem találom hol kell megadni. Valaki esetleg le tudná írni? Vagy esetleg megcsinálni Székesfehérvár és környéke?

Me-linda33 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 22178

sziasztok. 

4 napja volt kitisztítva  dpf,mert p1490 kódot dobált állandóan és lekorlátozott. kipufogó nyomásérzékelő szenzor csere is volt.

azóta sajnos ugyanúgy kigyulland a check engine lámpa.

p2111 hibakódot ír és p0299... leszabályozos,nem gyorsul :(

diagbox szerint 44%on van a dpf? ez lehetséges 4nap után? 

 

binya88 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 22177

Köszönöm a segítséget! Még az lenne a kérdésem hogy ezeknek a tankjában is van szivattyú vagy csak simán a nagynyomású szívja ki a tankból a gázolajat?

Előzmény: dx man (22175)
Zolysys Creative Commons License 2020.03.23 0 0 22176

A csatija is tud vicceket okozni

Előzmény: dx man (22173)
dx man Creative Commons License 2020.03.22 0 0 22175

Nem ismerem annyira az 1.6HDi motort (sem), hogy rábólintsak a sima cserére.

Nézd még meg a public.servicebox-ot és pl. a ZSU alkatrészes oldalát az alvázszámod alapján, ill. a cserét bízd

egy jó szerelőre. Azon a pár ezren már nem múlik.

Az IMV szelepre, a menet közbeni gázolaj- és rail nyomás értékekre is rá kellene nézni diaggal.

Az IMV szelep a nagynyomású szivattyúba van becsavarva.

Ha annak a szűrőbetéte koszos vagy rossz a szelep, akkor az autó rángat, gyorsításkor torpan.

Ennyit tudtam még hozzátenni a témához. Sok sikert!

 

Előzmény: binya88 (22174)
binya88 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 22174

ok akkor ez csak a szenzor hibája. Ezt csak simán kicsavarom egy kulcsal és beteszem az újat és kész is? autodoc-on láttam 13000ft kb. 

Előzmény: dx man (22173)
dx man Creative Commons License 2020.03.21 0 0 22173

A közös nyomótérben az üzemanyag nyomásást a nyomáskorlátozó szelep állítja be,
a felesleges mennyiségű üzemanyag visszaengedésével az alacsony nyomású üzemanyag körbe.

Az ü.a. nyomásszabályozó szenzor (ez a Rail cső végén van) meg tud hibásodni, ekkor ellenőrizni kell,
hogy pl. gyújtáson, amikor már eleresztette a nyomást, 0 bar körüli értéket kell mutatnia a diagnosztikának, ha jó a szenzor.

 

 

Előzmény: binya88 (22172)
binya88 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 22172

Sziasztok! Múlthéten elindultam reggel az autópályán és 130km/h-ra felgyorsítva kigyulladt a checkengine és leállt a motor! Azt irta motor needs repair!...vártam egy kicsit a leállósávban majd újraindítottam és beindult, mentem és 30km/h-nál leállt és ismét hibát írt. Ezután vártam 30percet és elindultam ás lábon haza is jöttem vele max60-nal mentem. Kértem egy hibakód olvasót és azt írta P0192-üzemanyag elosztócső nyomásérzékelő: A áramkör alacsony jelszint. Ezt kitöröltem és nem dobja vissza! Megy az autó de valamikor furcsán megy szinte akadozik benne valami?! Valaki valamit tudna segíteni?nagynyomású szivattyúra vagy csak a nyomástartó szelepre tippelnék hibakód alapján. 1,6 HDI motor. 2008.  Válaszokat előre is köszönöm!

francecoupe Creative Commons License 2020.03.18 0 0 22171

Bocs, nem jártam erre. Ma hívlak.

Előzmény: Oláh Márton (22170)
Oláh Márton Creative Commons License 2020.03.14 0 0 22170

Ha lehet szivesen beszélnk veled holnap 12 töl  biztos felveszem bocsi 06702379132 kélek hívj Köszi Marci

 

Előzmény: francecoupe (22168)
Oláh Márton Creative Commons License 2020.03.14 0 0 22169

Budapest de ha kell bárhova megyek csak legyen megoldás

 

Előzmény: francecoupe (22168)
francecoupe Creative Commons License 2020.03.14 0 0 22168

Élő diag kell. Lehet egr, turbó geometria szabályzás, stb. Merre vagy?

Előzmény: Oláh Márton (22167)
Oláh Márton Creative Commons License 2020.03.14 0 0 22167

Szisztok segitségre volna szükségem adott egy 2009 es 407 2,7 v6 hdi coupe valós 88000 km rel 1 tulaj én vagyok a második minden szép és jó Ja nem már mindent megtettem de nem jöttem rá mi lehet a baja 1800 és 2000 között be be ránt Rángat se alatta se felette tökéletesen megy teszi a dolgát mielött nekiálnánk találgatni Volt Márkaszervizben diag minden jó szoftver rendben minden naprkész váltóolaj cserélve akku cserélve friss vezérlés minden ami ilyenkor cserélni kell meg azon felül is minden kicserélve Tökéletesen regenerál Minden jó és még sem jó De megörít a rángatás kérem valaki segítsen Elöre is köszönöm üdv Marci

 

 

Oláh Márton Creative Commons License 2020.03.14 0 0 22166

Szisztok segitségre volna szükségem adott egy 2009 es 407 coupe valós 88000 km rel 1 tulaj én vagyok a második minden szép és jó Ja nem már mindent megtettem de nem jöttem rá mi lehet a baja 1800 és 2000 között be be ránt Rángat se alatta se felette tökéletesen megy teszi a dolgát mielött nekiálnánk találgatni Volt Márkaszervizben diag minden jó szoftver rendben minden naprkész váltóolaj cserélve akku cserélve friss vezérlés minden ami ilyenkor cserélni kell meg azon felül is minden kicserélve Tökéletesen regenerál Minden jó és még sem jó De megörít a rángatás kérem valaki segítsen Elöre is köszönöm üdv Marci

 

 

 

libegő0603 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 22165

Szia. Nem biztos csak belülről annak tűnik. A toronycsapágy lehet ennyire hőmérséklet függő? Köszi a tippet. 

francecoupe Creative Commons License 2020.03.10 0 0 22164

Biztos a kormánymű? Toronycsapágy esélyesebb.

 

Előzmény: libegő0603 (22163)
libegő0603 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 22163

Üdv. 407 2.0Hdi 2009.02 140LE.Parkolásnál illetve alacsony tempójú kanyarodásnál, morgó hangot ad a kormánymű illetve nagyon picit remeg. Érdekesség hogy csak +6-7 Celsius felett, télen meg sem nyikkan, egészen tavaszig. Valakinek esetleg tapasztalat, vagy konkrét megoldás? Előre is köszi.

Üdv :Libegő 

francecoupe Creative Commons License 2020.03.02 0 0 22162

Olaj le, szivárgás megszüntetése, friss olaj be, légtelenítés.

Előzmény: Lacidani (22161)
Lacidani Creative Commons License 2020.03.02 0 0 22161

Viszont a szivattyu alatt olaj van.

Előzmény: Lacidani (22160)
Lacidani Creative Commons License 2020.03.02 0 0 22160

Nincs semmilyen ropogo hang.simán megy.

francecoupe Creative Commons License 2020.03.02 0 0 22159

Ja és motorolaj 5w40 ACEA a3b4 szabvány, 4,25 liter

Fékolaj dot 4

Szervo, Total fluide atx

Váltóolaj csere se árt, 75w80 total 2 liter

Előzmény: Lacidani (22157)
francecoupe Creative Commons License 2020.03.02 0 0 22158

Akkor ezzel kezd:

- Vezérlés csere. Aztán 5 év vagy 90 ezer km-enként

- Folyafékok cseréje. Motorolaj 10-15 ezrenként, fékolaj 2-3 évente, fagyálló 3-4 évente és akkor cserélj kormányszervo olajat is, hátha csak ennyi a gondja. Korménytekerés közben nincs ropogó hang?

Előzmény: Lacidani (22157)
Lacidani Creative Commons License 2020.02.29 0 0 22157

Héfőn vettem.Nemtudom.Ill motorolajmilyen kell bele?hány km-nél kell vezérmű szijjat cserélni?

Előzmény: francecoupe (22155)
Lacidani Creative Commons License 2020.02.29 0 0 22156

HÉTFŐN HOZTAM EL.NEMTUDOM MIKOR VOLT OLAJCSERE.

francecoupe Creative Commons License 2020.02.29 0 0 22155

Volt már cserélve az olaj?

Előzmény: Lacidani (22154)
Lacidani Creative Commons License 2020.02.29 0 0 22154

sziasztok.problémám a következő ,407 1,8 benzin 2007 -es.kormányzás nehéz,kanyarodás után nemigazán akar visszajönni egyenesbe,kormányszervón olajpára,szervóban van olaj.elektromos olajszervószivattyú probléma?

Lala123457 Creative Commons License 2020.02.16 0 0 22153

Nekem is volt egy ilyen sejtésem,diagnosztika után remélem jó lesz!Köszönöm szépen!😀

Előzmény: kakadu001 (22147)
Tari110 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 22152

Hello!

Sikerült esetleg utánajárni hogy mi okozhatta a problémát? Nálam is jelentkezett ugyan ez, csak a jobb oldali tükörrel.

 

Előzmény: Álló Gábor (21979)
kakadu001 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22151

Egy garnitúra alufelnit keresek 5*108 osztással a P 407 sw-mre.

1,6 hdi de nem csak a 16-os érdekel (mert centírozas után a ragasztott súlyokat letépkedte a féknyereg, annyira kicsi a hely).

Aki tud valamit, jelezze kérem! 😀

kakadu001 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22150

Ha még aktuális...

Én most cseréltem EGR cooler nevű alkatrészt, mert szintén szakosodott az utastér. A kipufogó cső és csatlakozásai rendben voltak, ezért kerestem máshol a problémát.

A motor hátsó felén, a légszűrő ház alatt van egy fém henger, van rajta a két végén kipufogógáz vezető cső, a henger oldalán pedig víz be- és kivezetés. Nekem ennek a nyaka eresztett a roppantott bilincs alatt. Fújja a kormot is kifelé, könnyen észrevehető a hibája.

Bontóból 10.000 ftért volt, autósboltban 70 E.

Bővebbet is írok ha érdekes lehet.

Előzmény: ede111 (22130)
kakadu001 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22149

Láttam itt egy korábbi képen...

Nem tudom a hátsó ablaktörlő kart leszedni a Recés tengelyéről, gondolom úgy rá van rohadva. Ütögetni nem nagyon merem, mert az ablak üvegén van az egység. Csavarlazítóztam hetek óta, mégsem enged.

Az a probléma, hogy nyugalmi állapotban a törlőkar bal oldalon leesik az ablak alá, jobb oldalon pedig sok helyet kihagy törlésekor.

 

Ötlet, javaslat?

kakadu001 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22148

A rángatás természetesen nem normális jelenség, de az enyém is csinálja. Hol jobban, hol kevésbé. Ahogy írod, intenzív gyorsításnál megy mint barom, semmi jele...

Nem tapasztalom, hogy bármi változna prémium gázolaj tankolásakor sem.

Előzmény: Donicetti1979 (22143)
kakadu001 Creative Commons License 2020.02.12 0 1 22147

A kijelző csere miatt tűnt el az elérhetősége. Nekem azt mondták a szervízben, hogy "ez csak egy kijelző, egy megjelenítő eszköz", nem lehetséges az, hogy eltűnik belőle korábban aktív menüpont.

De pedig lehet.

Bele kell nézni diagnosztikai eszközzel a rendszerbe és engedélyezni kell. Azóta nekem újra aktív a konfiguráló menüben.

Előzmény: Lala123457 (22146)
Lala123457 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 22146

Köszönöm az infót, az a problémám, hogy a "define.... Parameters" menübe nem tudom hogy kell, egyáltalán be lehet e lépni, mert ezt nekem halványabban mutatja a kijelző, és a gombokkal nem engedi kijelölni.

Az autón volt központi kijelző csere, nem tudom ez összefügg e vele, mikor vettem a tulaja azt mondta hogy működött az automatata világítás de őt zavarta így kikapcsolta,ha nekem kell kapcsoljam vissza, csak azt nem mondta, hogy hol? Ezért vagyok tanácstalan

Előzmény: Donicetti1979 (22145)
Donicetti1979 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 22145

Belépsz a menübe, ott válaszd a "Personalisation configuration" almenüt, azon belül megtalálod az "Define vehicle parameters" azon belül a "Lighting and signalling" és ott találsz egy olyan opciót, hogy "Automatic lighting and headlamps". Azt kell aktiválnod és máris működik a fényérzékelés. ;)

Előzmény: Lala123457 (22142)
pacsepa Creative Commons License 2020.02.01 0 0 22144

"a klasszik sárga motorjel látható 2 mp-ig az indítást követően."

 

Ez teljesen normális. Ha égve marad, akkor kezdjél aggódni!

Előzmény: Donicetti1979 (22143)
Donicetti1979 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 22143

Sziasztok!

 

Peugeot 407 SW 2.0 HDi- 2004-es. (132.000 km)

Első tulajtól jött, családon belülről, szóval az átverés nem opció. :)

Két kérdésem van:

 

- az üzemanyag sapka nem reteszelődik az autó bezárásával? (Ez felettébb meglepett)

 

- 1800 - 2000 -es fordulat környékén, nem durva, de érezhető "rángatást" érezni, mintha nem kapna elég üzemanyagot, de ez gyorsan normalizálódik. Gázadásnál nincs gond, harap, gyorsul, semmi erőtlenség nem tapasztalható.

Hibaüzenet nincs, "Check OK"m viszont indításkor a klasszik sárga motorjel látható 2 mp-ig az indítást követően. Nem villog, nem marad ott, szóval valami rendellenességre utal.

 

Valakinek valami tipp?

 

Köszi!

 

 

Lala123457 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 22142

Sziasztok,lenne egy kérdésem,407 peugeotnál,1,6hdi az automata (sötétedésre)bekapcsolodó világítást hogy lehet bekapcsolni,mert nekem manuálison van,állítólag ha az autó kiírja hogy man,akkor tud működni automatán is.A válaszokat előre is köszönöm

csabakiss53 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 22141

Sziasztok!

 Keresek Peugeot 508-s facelift-es 2016. évi kocsihoz komplett első lökhárítót /szenzoros, ablakmosós/ díszráccsal együtt, valamint kormánylégzsákot és övfeszítőt.

Minden megoldás érdekel a gyári új kivételével.

Köszönettel: Csaba

Tel.: 0630 424 3756

Email: csabakiss53@gmail.com

Kisgyerek43 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 22140

Szia!

 

Felejtős,nekem is leszakadt az Érdi buckának lefele. Után gyártott nem jó,valahol a neten láttam fémből olyan 25 körül van asszem. Próbáld inkább azt.

Előzmény: dx man (22131)
Kisgyerek43 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 22139

Kisgyerek43 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 22138

Sziasztok!

 

Ilyet keresnék ha valakinek lenne még!! Épp most sikerült eltörnöm sajna.

Zolysys Creative Commons License 2020.01.14 0 0 22137

fel kell tanítani... már ha a kínait lehet...

Előzmény: G.Gábor_ (22135)
pacsepa Creative Commons License 2020.01.13 0 0 22136

Ez egy pörgősebb topicnak látszik, engedelmetekkel elővezetnék egy késdést az 1,6 HDI (109 LE FAP) kapcsolatban.

Nem PUG-om van, de rokonság! Megkímélt autó.

Szóval olajszivárgást érzékeltem. Odafigyelős tulaj vagyok.

A hengerfejnél, vagy felette sejtem valahol a szivárgást. Akkora mennyiség nincs, hogy alul megjelenjen, inkább olajsár formájában mutatkozik.

A kocsi viselkedésén, teljesítményén stb semmit nem észlelek, ugrik, húz. Az olajpálcán lévő olaj most kb a maximum feltöltési szinten van úgy 10 ezer km megtétele után. Tapintásra, szagra nem érzek benne gázolajat.

 

Tudom, hogy legutóbb a szervizben túltöltötték az olajat, az odavitt 4 liter olajat mind beletöltötték, holott a gyári leírás szerint 3,6 liter való bele.

 

Kérdés, hogy az olaj túltöltött mennyisége okozhat-e olaj kiverődést, vagy valamilyen szivárgást, vagy készüljek valami nagyobb problémára?

 

Előre is köszönöm a választ!

G.Gábor_ Creative Commons License 2020.01.13 0 0 22135

Sziasztok!
Talán egy nagyon ostoba kérdést teszek fel Nektek, de az lenne a problémám, hogy most cseréltem ki a 2004-es évjáratú 407-es peugeot-om kijelzőjét, és eltűnt a klímára vonatkozó választási opció. Tehát nem csak a hőfok, vagy a levegő irányának a szabályozása, hanem maga a klímát jelző opció varázsolódott el a kijelzőről. Lehetséges valahogy visszahozni?
Köszönettel, Gábor.
(peugeot 407 2.0 HDI)

Lala123457 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 22134

Sziasztok! 
Lenne egy kérdésem,407 1.6 hdi-nél tudja e valaki hogy kell bekapcsolni az autómata világítást?A műszeregységben lévő kijelző a lámpa ikon felett(a diagnosztikában)az mutatja hogy man. Központi kijelzőn statusban deaktív?Van valami speciális bekapcsolási módja?A segítséget előre is köszönöm

akos7999 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 22133

Üdv

keresek 407sw-hez kormánykapcsolot

96611302XT

ha valaki tud segiteni irjon

köszi

francecoupe Creative Commons License 2019.12.24 0 0 22132

Milyen tömítések lettek cserélve?

Előzmény: ede111 (22130)
dx man Creative Commons License 2019.12.22 0 0 22131

Üdv, keresem a képen látható alsó, gyári motorvédő műanyagot 2.0Hdi RHR-hez:

A hiányzó piros résszel és a két zajcsillapító párnával együtt, akár bontottból is,

az utángyártott műa. pajzs nem érdekel.

ede111 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 22130

Üdv,

Kipufogófüstszag érződik a fülkében, tömítések már cserélve lettek, de továbbra is megvan a jelenség. 1.6 diesel. Mi okozhatja, előre is köszönöm a segítséget, javaslatokat 

rati update Creative Commons License 2019.12.20 0 0 22129

Üdv. mindenkinek!

 

Jelképes összegért/ tálca 0,33l-es sörért van jobbos és balos hátsó ajtó + hátsó kicsi üvegem facelift-es 407 kombiból.

Csak kallódik a garázsban. Hibátlanok, sötétített üvegekre lettek cserélve anno.

Postázni nem postázom. Rácalmáson átvehető.

Telefon: 30/207 3316

 

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

bojelka Creative Commons License 2019.12.17 0 0 22128

Sziasztok!

Jobboldali fényszórómosó fedelet keresek lehetőség szerint KKQD színben. Esetleg tud valaki valahol ilyet?

Üdv,

Laci

ezosgk Creative Commons License 2019.12.15 0 0 22127
https://youtu.be/QQvkit_zwz0
ezosgk Creative Commons License 2019.12.15 0 0 22126

esetleg valaki tudja hogy a 2005-ös évjáratnál használtak e valami védelmet a fűtésboxban található motornál? se relé se előtételenállás nincs a szervíz szerint a kocsiba, a leírt hiba alapján azt mondták hogy motorcsere de van egy csere motorom azonban azzal is ugyan azok a tünetek, csere klímavezérlő is van de semmi változás se jó se rosz irányban. a tünet hogy a utastér ventillátor ki-be kapcsolgat, eleinte volt ogy 2mp-re is de minden egyes indulásánál rövidül az idő amíg forogni próbál, a végén már csak moccan. most ott tartok hogy műszerfal lent van, hátha valami kontakt hiba vagy valamelyik vezetéket megrákta valami de minden vezeték épnek tünik. a helyi szerelőnek fogalma sincs, amint mondom hogy peugeot rögtön a fejét rázza, a szervíz meg amit korábban is mondtam hogy szerintük a motor a rosz de az kizárt mivel a csere motor ugyan azt csinálja és akitől van az mondta hogy tuti jó mert ezt szokta használni ellenörzésre. biztosítékok épek, mindet kivettem és semmi baj, minden csatit lehútam majd vissza de semmi , a zsigereimben érzem hogy valami nevetséges hiba okozza de nem tudok rájönni. annyit mértem már hogy a műszerben lemerült az elem. később youtube-ra felteszek videót a jelenségről és beteszem a linket.

ezosgk Creative Commons License 2019.12.14 0 0 22125
Nem raktunk bele másikat , egyiken sincs hibának jele. Ha kontakt miatt lenne akkor a cserékkel és mozgatással javult volna. Nem látom értelmét cserélni. De tapasztalatból írod hogy igenis cseréljek biztiket? Már oldotta meg neked a problémád?
Előzmény: Zolysys (22124)
Zolysys Creative Commons License 2019.12.14 0 0 22124

Nem azt kérdeztem hogy a biztosítékok épek, e. Hanemhogy raktatok e bele másikat legalább próbára

Előzmény: ezosgk (22123)
ezosgk Creative Commons License 2019.12.14 0 0 22123
Szia. Minden bizti ép, kaptam egy csere ventillátort és egy csere klímavezérlőt ami a rádió alatt van és azzal állítod a ventillátor fokozatát. Azok bekötése után annyi történik hogy sok pihenő után a momotor elindul kb 2 másodpercig majd megáll, aztán megint elindul de már csak 1 másodpercig majd megáll, aztán ez megy folyamatosan addig hogy már csak egy pillanatra megmoccan és leáll. A gázpedál melletti fehér csati ellenőrizve lett semmi baja, a motorhoz megy az áram direktbe de van ott kettő cérnavezeték amiknél olyan van hogy az egyikben a fokozatok változtatásánal az árom 0.2 és 0.9 volt között változik fügve attól melyik fokozatban van, a másik cérnavezetékben pedig állandó 5,6 volt körül van. Ajánlottak egy előtét ellenállást hogy az csinál ilyet de a szervíz szerint ebben külön nincs csak egybe integrálva a motorral amivel nem is szoktak foglalkozni hanem cserélik egyből a motort, illetve egy zöld színű relét ami az utastér biztosíték tábla mögött van, na azt kivettem, levettem a burkolatát és manuálisan összenyomtam vagyis kézzel de semmi változás, sőt ki is vettem és ugyan úgy csinálja mint előtte így már azon is elgondolkodtam hogy egyáltalán van e köze a ventihez. Vannak akik azt írják hogy valami kontakt lehet de én már minden csatit amit csak láttam lehúztam és visszadugtam, összes biztit kivettem és visszadugtam még a motortérben is az összes csatlakozót még ami a kompjúterbe megy azt js. 06707754652 ha van valami ötlet akkor szivesen várom, nyugodtan hívhatok bármikor.
Előzmény: Zolysys (22122)
Zolysys Creative Commons License 2019.12.13 0 0 22122

Motortéri bizt tábla?

Előzmény: ezosgk (22121)
ezosgk Creative Commons License 2019.12.12 0 0 22121
Sziasztok. Olyan problémám van hogy fkkozatosan kikapcsolgatott a fűtőventillátor. A facebook-on már minden csoportban írtam és adták a lehetséges hibákat. Volt azerencsém egy szervízessel is beszélni ő felvilágosított hogy az én kocsimban nincs előtétellenállás külön. A kis fehér csatinak semmi baja, kaptam tőle egy motort és egy vezérlőt próbára hogy ne bomtsam tovább a kocsit, de ezekkel is csak mocorog az új motor. Beindul egy másodpercre aztán kikapcs majd megint indul de kikapcs minden fokozatban minden lehetőséggel pl ablakra vagy autómata mind1. Most ott tarunk hogy 12 éve szerel 407-et de még ilyennel nem találkozott. Állítólag vannak modellek amiben van egy relé ami csinálhat ilyet de nem találom lehet az enyémben nincs. Foltán lászló néven megtaláltok facebookon. Vagy 06707754652 számon hívhattok, visszahívlak , bármkkor hívhattok már lassan 2 hete szenvedek vele.
Cslaci73 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 22120

Megtaláltam! kellett egy kis idő hozzá, de megvan a biztosíték!

Cslaci73 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 22119

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! 2008-as Peugeot 407 SW 2.2 hdi 125 kW. Egyszer csak nem jött többet az ablakmosó folyadék az eheti mínuszok után. Nincs elfagyva semmi sem. Kicseréltem a motort, de továbbra sem jön a folyadék. Kerestem a biztosítékát, de a kézikönyvben szereplő biztosíték kiosztás teljesen más, mint ami a valóság. Hol találom az ablakmosó motor biztosítékát?

 

Köszi a segítséget!

 

dojan Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22118

Sajnos a BSI reset nem oldotta meg a problémát. Az egész hátsó világítás meg van bolondulva. De azért köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22117

xenon nyírja a 407 ablakemelő motorokat

 

Előzmény: FeZ_ (22116)
FeZ_ Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22116

Akkor meg is van a válasz. Baromi érzékenyek ezek ilyenekre, van olyan gép (nem 407 ha jól emlékszem, de testvérmodell) , amin egy ilyen nem belevaló LED kinyírta az első ablaktörlőben az elektronikát. (ne kérdezd miért azt, fogalmam sincsen, de a fórumokról kiderült, hogy ismert dolog, nem egyedi)

Azt, hogy hogyan tudod helyrehozni, nem tudom, de egy BSI reset-et én megpróbálnék.

 

 

Előzmény: dojan (22115)
dojan Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22115

Nagy valószínűséggel nem.

FeZ_ Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22114

CAN-buszhoz való LED-et tettél bele ?

 

Előzmény: dojan (22113)
dojan Creative Commons License 2019.12.04 0 0 22113

Üdvözlet mindenkinek!

A következő problémával kapcsolatban kérem a segítségeteket.

Van egy Peugeot 407 2.0 hdi 100kw 2004 évjáratú gépkocsim.

A mai napon gondoltam egyet és kicseréltem a tolató lámpa izzóját ledes égőre. A kipróbálást követően meglepődve vettem észre, hogy az autó leállítása, és a kulcs kivétele után mind a két oldalon remegve de tovább égtek a ledes égők. Gyorsan visszacseréltem őket az eredeti halogén izzókra, de amikor beindítottam az autót a teljes hátsó világítási rendszer megbolondult. A bal oldalon működik az index a jobbon nem. (Az égő nincs kiégve) A következő indításnál a jobb oldalon nem volt egyáltalán világítás , a bal oldalon csak a helyzetjelző égett. A féklámpák minden esetben működtek. Mi lehet a probléma? Index nélkül még el sem tudok indulni. Segítségeteket előre is köszönöm. 

 

CsXGTI Creative Commons License 2019.11.16 0 0 22112

"Kisnavis" RT3 kijelzőm van eladó, ha a tiédben is az van (?).Keress privátban, ha érdekel: csxgti@gmail.com

Előzmény: henrik94772 (22111)
henrik94772 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 22111

Sziasztok!
407 2.0hdi RHR-be nincs valakinek elfekvőben egy eladó multi kijelzője?

francecoupe Creative Commons License 2019.11.12 0 1 22110

Ne legyen hibakód, próba alatt terhelésen ne dobja vészüzembe magát. Szívócsövek illesztéseinél ne legyen olajfolyás. Klímánál működjön mindkét zóna. Leállításnál ne legyen fémes koppanás. Padlógázra csak egy rövid füstpamacsot nyomhat.

Egy fap telítettséget néznék. Tehát diag.

Többi az előző tulajon múlik.

Előzmény: henrik94772 (22109)
henrik94772 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 22109
Sziasztok!

Vásárolni készülök egy 407 2.0 hdi-t. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes odafigyelni vásárlásnál?
Zolysys Creative Commons License 2019.11.07 0 0 22108

a sima motorost nem kell tanítani!!!

Előzmény: francecoupe (22107)
francecoupe Creative Commons License 2019.11.06 0 0 22107

Nem lesz ilyen egyszerű. Komfort elektronikában lexia feltanítással kezdődik minimum a mutatvány.

Előzmény: csizi833 (22106)
csizi833 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 22106

Üdv mindenki.

 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy a 407-ben jelenleg manuálisan működő ülések vannak szeretném kicserélni őket motoros ülésekre.

Kérdésem a következö honnan tudok áramot biztositani a motorok üzemeltetéséhez?

ICENES Creative Commons License 2019.10.24 0 0 22105

Szia! Köszi de nagyon messze vagy.

Előzmény: francecoupe (22100)
francecoupe Creative Commons License 2019.10.22 0 0 22104

Így van, ahogy FeZ írja. FAP milyen időközönként regenerál? Kellene egy diag a telítettségről. Sok a városi km? Ha inkább hosszabb távon van használva az autó, mégis sűrűbben regel, akkor viszont vissza lehet kanyarodni a turbo körüli problémákra.

Előzmény: Me-linda33 (22102)
FeZ_ Creative Commons License 2019.10.22 0 0 22103

Akkor még a FAP-ot vagy a jeladót (illetve a csöveit is) kellene megnézni.

Előzmény: Me-linda33 (22102)
Me-linda33 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 22102

köszi. hibák törölve,de ami állandó maradt az p1490- differential exhaust pressure 

 

 

Előzmény: francecoupe (22101)
francecoupe Creative Commons License 2019.10.22 0 0 22101

Első körben meg kell nézni a turbonyomás felépül-e rendesen, valszeg nem. Vákuumrendszer, szabályzó szelep ellenőrzése, stb. 

Előzmény: Me-linda33 (22097)
francecoupe Creative Commons License 2019.10.22 0 0 22100

Fehérváron tudok segíteni.

Előzmény: ICENES (22099)
ICENES Creative Commons License 2019.10.19 0 0 22099

Sziasztok!

 

Elnézést mindenkitől helyesbítek, ponosítom az adatokat:

Sziasztok!

Van egy Peugeot 407 sw, 2006-os 1.8 benzines 16V 125 LE , aminek a kormányszervó csőve kilyukadt. Sikerült egy kavicsot összeszedni ami beszorult a cső és az alsó merevítés közzé (de lehet nem a merevítés a pontos kifejezés). A lényeg, hogy a szervíz nem tud gyárit sem utángyártottat rendelni. Körülnéztem a bontott alkatrészek között, de nem vagyok benne biztos hogy jól azonosítottam be az alkatrészt. Szeretném segítségeteket kérni. Előre is köszönettel.

ICENES Creative Commons License 2019.10.19 0 0 22098

Sziasztok!

Van egy Peugeot 407 sw, aminek a kormányszervó csőve kilyukadt. Sikerült egy kavicsot összeszedni ami beszorult a cső és az alsó merevítés közzé (de lehet nem a merevítés a pontos kifejezés). A lényeg, hogy a szervíz nem tud gyárit sem utángyártottat rendelni. Körülnéztem a bontott alkatrészek között, de nem vagyok benne biztos hogy jól azonosítottam be az alkatrészt. Szeretném segítségeteket kérni. Előre is köszönettel.

Me-linda33 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 22097

Előzmény: Me-linda33 (22096)
Me-linda33 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 22096

ezekkel a hibakódokkal találkozott már valaki? sajnos már nem is gyorsul :( (2.2hdi)

capa Creative Commons License 2019.10.12 0 0 22092

Sziasztok!

 

Ma kipróbáltam egy coupét, s ami rögtön feltűnt, az az volt, hogy oldalirányban elég szűk az első ülése. Azt nem tudom, hogy hosszabb távon, ez mennyire lenne probléma - nekem. Vagy ez csak érzéki csalódás, és szokatlan a széles "fauteuil"-ből (605) való átülés miatt, és megszokom?

Az oldaltámasz szélességét lehet esetleg változtatni?

 

üdv,

capa

steve1981 Creative Commons License 2019.09.14 0 0 22094

Sziasztok! Segítség kellene! Az alany egy 2005-ös 1.6 HDI! A tünet világít a "STOP" felírat a kézífék ikon(nincs behúzva) "ABS" "ESP". Nem számolja a kilómétereket. Láttatok már ilyet?

FeZ_ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 22093

Ha nem szeretsz szívni, akkor a 2.7 V6 motort azt hagyd ki ! Keress rá a neten, egy rakás info't fogsz találni róla!

 

Előzmény: Janos1981 (22092)
Janos1981 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 22092
Sziasztok.
Jelenleg egy 307 sw használok 1.6 benzin

Dieselt akartam de ez lett. Most mindenképp csere lesz egy 407 sw re . Egy nagyobb teljesítményüt szeretnék. 2.2 vagy 2.7 v6. Valaki használ ilyeneket vagy esetleg vannak tapasztalatok. Alapból a 407 tipushibái mik? Mire figyeljek vásárláskor?
Zotyka70 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 22091

Már 2 központi egységet kipróbáltam, mindkettővel ugyanazt csinálja.

Előzmény: Zolysys (22071)
85Roland Creative Commons License 2019.08.14 0 0 22090

Szerbusz! Én most pont ezzel küzdöm!! Nekem egy 2006-os 407 sedanom van. Sikerült megoldani? mi volt a probléma?? Várom válaszod!! További szép napot

Előzmény: Norbert979 (20805)
James Logan Creative Commons License 2019.08.12 0 0 22089

Nos, megoldva a probléma, kissé kacifántos lett a megoldás: Hibakód kiütése, akksicsere...:D

Előzmény: ricnagy (22088)
ricnagy Creative Commons License 2019.08.12 0 0 22088

Szia!

 

Ha lenne hibakódod többet tudnánk!

Én a kormány elfordulási szög jeladóra tippelek ami a kormánykapcsolóban van. (COM2002 vagy COM2003)

Nem biztos hogy elromlott, lehet hogy csak újra kell tanítani! (De ehez is gép kell)

A gyorstipp az, hogy az akkusarut vedd le. Várj kb 5-10percet és tedd vissza. Ha előjön a hiba tekerd a kormányt ütközéstől, ütközésig.

Ha szerencséd van elég ennyi. De nagy valószínűséggel gyári diag kell hozzá....

Előzmény: James Logan (22087)
James Logan Creative Commons License 2019.08.11 0 0 22087

Sziasztok, egy érdekes problémám áll fenn. Átnéztem a biztosítéktáblát a motortérben egy fennálló probléma miatt, jelen esetben a tempomat. Mikor beindítottam, asp, esr, airbag problémákat írt ki....Mit toltam el?

Sz. Z

RogerCo Creative Commons License 2019.07.25 0 0 22086

Sziasztok,

Tulajdonosa lettem egy Peugeot 407 SW-nek.

Van valakinek ötlete, hol tudok letölteni workshop manualt hozzá ?

Csak hogy ha kell, legyen ?

 

Köszi

dx man Creative Commons License 2019.07.21 0 0 22085

Műhely PRN, 407SW használt autó átnézése:

https://www.youtube.com/watch?v=a8u377mHO50

 

Misko5 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 22084
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni!
A drága 1.6 sw-m már megint játszadozik velem... A csomagtér ajtóm nem nyílik, csak az üveg része. Nem tudom, hol keressem a hibát, mert a rendszám alatti nyitóval nyílik az üveg, az ajtó nem, az ablaktörlő alatti nyitóval meg nem csinál semmit. Távirányítóval is csak az üveg nyílik. Ha alvó állapotból ismét aktív lesz, mondjuk kinyitom az egyik ajtót, vagy gyújtásra teszem, akkor szintén kinyílik magától az üveg része. Hol keressem a bajt?
CsXGTI Creative Commons License 2019.06.25 0 0 22083

Eladó a képeken látható, Peugeot 407, magyar nyelvű kezelési útmutató könyv (194 oldalas) és a hozzá tartozó teljes autó dokumentáció és mappa.2007-es kiadású, limuzin és SW típusok, az összes benzines és diesel motoros típus + a gyári navigáció és rádió kezelése is benne van.További infók: csxgti@gmail.com

h, zoltan Creative Commons License 2019.06.25 0 0 22082
Sziasztok.
Peugeot 407 sw 12pines központi kijelző (bontott) eladó. Duplán jött meg.
Rarpad71 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 22081

Szia!

 

Facebook csoportban sokkal hamarabb kapsz választ, és hozzáértő segítséget is...

 

Ez mindenkinek szól... :)

Előzmény: peterjakab (22080)
peterjakab Creative Commons License 2019.06.24 0 0 22080

Sziasztok

407 SW napfénytető roló javításban van valakinek tapasztalata, illetve olyan, aki vállalja a javítását? A lamellák szélén a műanyag alkatrészek vannak törve, a motor mozgatja a kocsit.

Úgy látom, alkatrészként csak a műanyag alkatrészek egyik része beszerezhető, ami a sínben csúszik, 8401EX kóddal, jó borsos áron...

Köszönöm

Péter

LUX407 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 22079

Szia Zoolan65!

Szerviznyíláson keresztül bal oldali fűtés/hűtés terelő lapátot cseréltem. A terelő lapátot minimális pozícióba állítottam. Segítséget szeretnék kérni arra vonatkozóan, hogy a szervizmotort, hogyan lehet beállítani ahhoz, hogy a motor és a lapát csatlakozója megfelelően egybeessenek.

Köszönettel;

F.László   

atus21 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 22078

Sziasztok!

 

Van pár eladó 407 alkatrészem, ha vkit érdekel keressen meg legyen szíves. Első lökhárító merevítő, első lökhárító tartó, ezek újak, gyáriak. És van egy enyhén sérült csomagtartó ajtó zárszerkezettel, belső borítással.

ricnagy Creative Commons License 2019.06.13 0 0 22077

Üdv Mindenkinek!

 

Az autó elkelt!

kaneszten Creative Commons License 2019.06.13 0 0 22076

607 2.2 hdi karter csere mennyi idö köszi

 

ricnagy Creative Commons License 2019.06.12 0 0 22075

Üdv Mindenkinek!

 

Eladnám a tulajdonomban lévő 407 SW autómat. A honap végén jön a másik ezért relatíve sürgős lenne de nem minden áron!

Az autó 2.0 benzines 253e km nem volt sérülve, 2. tulaj, friss műszaki, friss olaj szerviz

Ha érdekelne valakit a mail címem publikus!!

 

pajti11 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 22074
Sziasztok érdeklődnék hogy a 407 sw-én a visszapillantó tükört csak távírányitoval lehet becsukni vagy kulcsal is? Vagy nem mindegyik 407 be van elektromosan behajlo visszapillantó tükör?
navigator7 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 22073

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni,néha akadozik a visszapillantó tükröm a baloldali párszor nem akart kinyílni,lehet,hogy a motorja haldoklik?Valószínű cserés lesz.Le tudnátok írni hogy kell kiszedni a régit és beszerelni az újat.Kárpitbontás egyebek,vagy esetleg megy kívülről is...bár nem valószínű,szóval kérhetek egy részletes ki be szerelést?Peugeot 407 sedan 2007es évjárat 125 lovas .Előre is köszi a válaszaitokat.

bnorci71 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 22072

Ödv mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem

407 Coupé 2010 2.0Hdi RHR motorkód 163paci

A váltó bal oldalán a féltengely felett jön ki egy vékony cső mint a fékcső egy műanyag 'patent' tartja. Mi ez és hol lehet rajta milyen tömítés mert ott olajos a váltó :(

Próbáltam a neten rajzot képet keresni, de nem találok semmit. Ha jól gondolom ez egy BVM ML6 CL váltó kézikapcsolású

Zolysys Creative Commons License 2019.05.27 0 0 22071

Lehet beázott a központ

Előzmény: accordman988 (22070)
accordman988 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 22070
Üdv mindenki! Olyan problémám van, hogy beszereltem gyári tolatóradar az autómba, és nem akar működni. Azt írja ki, hogy parking assistant system faulty. Diaggal engedélyeztem, de így sem csinál semmit. Diag sem tudja tesztelni sem. Van ennek valahol biztosítéka ami esetleg nincs benne, mert előtte nem volt benne? Köszi a segítséget.
pajti11 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 22069
Oké köszönöm
Előzmény: FeZ_ (22068)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.24 0 0 22068

Ettől függetlenül ne cserélgess találomra semmit, hanem meg kell nézni diaggal a hibákat és a paramétereket.

Előzmény: pajti11 (22066)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.24 0 0 22067

Leírtam: kormánykapcsoló egység.

Azon huzigálod az index kart és az ablaktörlő kart. :-)

Előzmény: pajti11 (22066)
pajti11 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 22066
És az mit is jelent. Hol keresem vagy mit cseréljek rajta. Mert se indek se a világítás kapcsoló nem reagál semmire
Előzmény: FeZ_ (22062)
Kissmisi Creative Commons License 2019.05.24 0 0 22065

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek adott egy 407-1.6 315 ezer kilóméterrel. Gyárit turbóval a probléma hogy monden fordulatszám tartományban ugrál a turbót vezérló vákkum szelep a turbón. Folyamatosan kihalatszik a motortérből alapjáratonHibakód nincs, diagban mindíg a kért töltő nyomás alatt van a mért érték és a fordulatszám emelkedésével egyenes arányban nő a különbség.

Találkoztatok valaha ilyen problémával mi lehet a megoldás?

Várom válaszotokat üdv Misi

FeZ_ Creative Commons License 2019.05.24 0 0 22064

Általános jelölésként mondtam a com2000-et, de hogy neked legyen igazad: com2003 ;-)

 

Előzmény: Poli27 (22063)
Poli27 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 22063

407 ben nem com2000 van, hanem com2003...

Előzmény: FeZ_ (22062)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.22 0 0 22062

Meg kellene nézni diaggal, de gondolom a kormánykapcsoló egység (com2000) vacakolhat. 

 

Előzmény: pajti11 (22061)
pajti11 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 22061
Sziasztok egy nagy gondom volna a mai nap szert tettem egy 407Sw 1.6 diselre és az a problémám hogy se az index se a világítás kapcsoló nem reagál semmire. Az ablaktörlö az meg egy folytába megy kis intervallumban pedig be sincs kapcsolva de másra meg nem reagál.
akos7999 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 22060

Szia

Nálam ugyanez a gond. Nekem is azt mondta egy száz éve Peugeot szerelő h típushiba. A szervoolaj nem tud megfelelően áramlani, mert a cső keresztmetszete kicsi, ezt mondták. De szerintem senki nem tudja igazán. Nekem előző kocsim ugyanilyen  volt , de annál sosem volt ilyen gond. 

Még egy valamit próbálj ki Xado ex120 adalékot tegyél a szervoolajba. Nálam egy nagyon pici javulást hozott. 

 

Üdv  Ákos

Előzmény: Uzsi7 (22058)
bnorci71 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 22059

köszi

Előzmény: FeZ_ (22057)
Uzsi7 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 22058

Sziasztok. 

 

Kb. 2hónapja vettem egy 2.0Hdi 407-est. A problémám az, hogy alapjáraton ill. minimális sebességnél beremeg a kormány bármely irányba forgatom. Nem kell neki sok 0,5-1 fordulat és mar jelentkezik a gond. Tehàt nem kell teljesen alászedni. Hidegen általábam nem csinálja. Szervó szivattyút cseréltünk benne hàrmat is, két bontott ès egy felújított, a jelenség ua., vagyis nem ez a gond. Egy francia autó szervízben azt mondták hogy ez a 407es típushibája. Létezik??? Ja és majd megszokom... na en nem szeretnèm. Meg akarom javíttatni, de mar nem tudom hova menjek. Valakinek van, volt ilyen problémája?? Esetleg ötlet hogy kihez forduljak??? Köszi előre is.

 

Attila

FeZ_ Creative Commons License 2019.05.20 0 0 22057

Igen

Előzmény: bnorci71 (22056)
bnorci71 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 22056

Üdv mindenkinek!

 

407C 2.0Hdi DPF 120Kw 2010-be jól gondolom ,hogy PSA B71 2290 minősítésű olaj kel?

ICENES Creative Commons License 2019.05.17 0 0 22055

Nem cseréltek kijelzőt. Kiderült, hogy a régi tulajnál bekötöttek valamit a klímához. A szervízben nagyon drágán mérnék be, hogy mit és hogy. Ajánlottak egy autoelektronikával foglalkozó szakit.

Előzmény: Poli27 (22044)
ICENES Creative Commons License 2019.05.17 0 0 22054

Szia!

 

Látom, hogy a bejegyzés elég régi. Mi most lettünk Pug tulajdonosok. "Előkerült" nálunk is a terelőlapát problámája, jobb oldalt. A szervíz azt mondta teljes műszerfal lebontás (horror áron). A párom régebbi autónkon mindent megcsinált, kopó alkatrészek (1990-es Honda Accord). Viszont ez a műszerfal bontás ennél az autónál nagy munkának tűnik. Tudnál-e pár mondatot írni. Neked, hogy ment, érdemes-e tényleg neki állni otthon? Láttam a Youtube-on, hogy oldalról kivágják  és nem bontják a teljes műszerfalat. Ez viszont szerintem csak "gányolás". Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: szultanka1 (2770)
dx man Creative Commons License 2019.05.16 0 0 22053

Sziasztok!

 

Továbbra is keresek sedanhoz bal hátsó lökhárító króm csíkot. Ha van vkinek, kérem írjon.

Az e-mail címem publikus.

Dave_407 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 22052

sziasztok

 

van pár cuccom 407 hez:

rt3 antenna erősítő,cd tár,fap nyomás szenzor,tolató kamera rt3 hoz,guminyomás szenzor,kiegyenlítő tartály sapka,motor tér tető kitámasztó kar és műanyagja,klíma töltő cső kupakok

 

akit érdekel keressen

 

köszi

 

Dávid

ricnagy Creative Commons License 2019.05.13 0 0 22051

Üdv Mindenkinek!!

Eladóvá vált szeretett 407 sw családi kombim!! Az autó 2.0 benzines, strapabíró megbízható darab.

Ha valkit érdekelne az autó, az kérem kattintson az alábbi linkre és meg tudja nézni.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/407/peugeot_407_sw_2_0_symbole-14378552

Üdv!

Dave_407 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 22050

sziasztok

 

lenne 407 hez használt de jó állapotú szövet szőnyeg garnitúra.

akit érdekel keressen.

 

bal 1 be 407 hímzés

 

https://auto.jofogas.hu/somogy/Peugeot_407_szovet_Szonyeg_90871262.htm

 

köszi

 

Dávid

K 1 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 22049

Peugeot 407 cupé 2.7 hdi  1-es 2-s fokozatnál a kocsi eleje rázkódik . Mi lehet ennek az oka ?

FeZ_ Creative Commons License 2019.04.29 0 0 22048

Attól függ, hogy milyen jellegű a folt ill. mitől foltos ?!

Azután lehet, hogy a 100%-os megoldás végül a fényezés (lenne). :-(

 

Előzmény: pongi25 (22047)
pongi25 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 22047

Sziasztok...

A motorház tetőm foltos. Már próbáltam egy pár dolgot. Mi lehet a megoldás, hogy normálisan nézzen ki?

K 1 Creative Commons License 2019.04.28 0 0 22046

Üdv ! 

Peugeot 407cupé 2.7 hdi : Olyan problémám van, hogy az autó elindulásakor (hideg motor ),  egy pár méteren át, erőtlen és dől belőle a fekete füst . Majd, megszűnnek ezek a problémák, és utána megy rendesen . ezek a hibák alkalmakén jelentkeznek. Valakinek valami ötlete ?

 

János Szaller Creative Commons License 2019.04.28 0 0 22045

Ezért az infóért én is hálás lennék...

Előzmény: Törölt nick (21052)
Poli27 Creative Commons License 2019.04.22 0 0 22044

kijelzőt cseréltetek, és olyan van benne ami nem kezeli a klímát ennyi a problémátok....

Előzmény: ICENES (22043)
ICENES Creative Commons License 2019.04.19 0 0 22043

Szia!

Tényleg nagyon praktikus az automata klima, tökéletesen működik. Nem is tudnánk elállítani mert a kijelzőn nem érjük el :-) Tehát az autora bíztuk magunkat és élvezzük a kényelmet :-) A szervízben kiderült, hogy szoftver frissítésre lenne szükség. Nem teljesen értem, hogy miért kell frissíteni, 12 éves autó gyári klímával.

Előzmény: ricnagy (22015)
csabakiss53 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 22042

Sziasztok!

A lentebb hirdetett 17"-s alufelnik elkeltek.

Üdv.: Csaba 

Sántha Csaba Creative Commons License 2019.04.03 0 0 22041

Sziasztok! 

Alany egy 1,6 hdi 109 le. Motor gyorsításkor, fullad, dadog, füstöl és nincs teljesítmény. 

Előzmény: bütykös tengelyen a kerék megforgott elment a vezérlés. Kapott új hengerfejet és vezeműtengelyt, új vezérlést. Azóta ilyen :( csúcsok, egr cserélve.

 

csabakiss53 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 22040

Sziasztok!

Eladó egy garnitúra 17"-s gyári COSMOS alufelni.

https://auto.jofogas.hu/bacs_kiskun/Peugeot_Gyari_407_508_17__alufelni_90731925.htm

Üdv.: Csaba

Rarpad71 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 22039

Szia!

 

Keresd Szilva Tamást.

 

06-20-2212066

 

Talán tud segíteni.

 

Üdv:

 

Árpi

Előzmény: boxxer (22031)
raider Creative Commons License 2019.03.16 0 0 22038

Eladó egy jó állapotban levő 17-es alufelniszett (Dezent, bővebb adatok itt :https://www.felgenshop.de/dezent-re-silver-17-zoll-tre7hsa30/citroen-c5-iii-tourer-alufelgen/)

Ára: 60,000 ft. Átvehető, Budapest XV. ker, sajnos elvinni nem tudom máshová.

Érdeklődni az adataimnál megadott emailcímen.

 

1234

 

akos7999 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 22037

Hello , üdvmindenkinek

tegnap átszereltem a nyárigumikat a kocsira. A nyárigumival kis sebességnél , kanyarodáskor beremeg, rezonál a kormány. A téli gumival nem csinálta. A gumiméret ugyanaz a téli nyárinál. Valakinek van ötlete?

Ákos

Hopp1 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22036

Kösz!!

Le tudtam szedni.

Pit

tom407 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 22035

nem fogja semmi csak erősen le kell húzni

Előzmény: Hopp1 (22034)
Hopp1 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 22034

Hello mindenki!

Valaki esetleg tudja, hogy 407 sedan mechanikus hátsó ablakemelő tekerő karja hogy jön le. Sehol nem találtam képet a rögzítés módjáról.

Előre is kösz a segítséget.

Pit.

tom407 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 22033

nem

Előzmény: Jocoss88 (22022)
tom407 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 22032

Szilágyi31 teljesen igazad van kevés a cucc a rendszerben és ezért levegős lett.

Előzmény: Zöldfülű84 (22027)
boxxer Creative Commons License 2019.02.22 0 0 22031

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. V6 3.0 benzines 407-hez keresek computert. Ha esetleg tud valaki bontottat, vagy van javaslat, hogy hol nézzek körül, azt megköszönöm.

szilagyig31 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 22030

Ezt akkor csinálja mikor kevés a hűtővíz. Kupakot vedd le, töltsd fel, indítsd be, járasd addig amíg a hűtőventillátor be nem indul, ekkor légtelenítsd le kupak vissza és jó lesz. 

Előzmény: Zöldfülű84 (22027)
ricnagy Creative Commons License 2019.02.21 0 0 22029

Szia!

 

Én elöször a termosztátot cserélném ki az anyagilag nem egy megterhelő dolog. Aztán egy alapos légtelenítés! Ha utána is jelentkezik a probléma lehet tovább kutakodni a rendszerben (vízpumpa, csövek, stb).

Remélhetőleg nem hengerfejes...  :( 

 

 

Előzmény: Zöldfülű84 (22027)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 22028

Lambda szonda miatt volt ilyen gondom más márkánál

Előzmény: Davidd28 (22023)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 22027

Sziasztok,

 

Olyan gondom van hogy a vízhőfok jeladóm ingadozik. Menet közben, de akár alapjáraton is egyszer csak belemegy a pirosba, és írja központi számítógép hogy állítsam le a motort. Mire megállnék visszahűl. Megyek 2-3 km-t és újra fentvan a hőfok. Ez alakalomszerűen jött elő kb 1- 1,5 hónapja, majd egyre sűrűsödött.

 

Néztem a hűtővíztartályt, van benne megfelelő mennyiségű folyadék. Azt viszont csak ma vettem észre, hogy amikor csinálja ezt a szenvedést a szabályzó, eltűnik a tartályból az összes víz. Megálltam, vártam 10 percet, majd levettem a sapkát a tartályról óvatosan, nehogy a pofámba fújja a forró gőzt, de csak annyi történt hogy beszívott egy csomó levegőt, és újra megjelent a tartályban a víz. Továbbá valami összeköttetésben lehet a probléma a fűtéssel, mert amikor ingadozik a vízhőfok még maxra állított fűtésnél is jóesetben langyos levegőt produkál...

 

Voltam szerelőnél két hete mert a generátor meghibásodott, amit kicseréltek (nem adott le elég töltést). Jeleztem ezt a hibát is a szakiknak.  Felrakták számítógépre, de csak a generátorról adott hibaüzenetet. Akkor ez a hiba pont nem jelentkezett, azt gondolták délibáb, és csak a szar generátor miatt szórakozik a jeladó.

 

Volt már valakinek hasonló problémája? Ha igen szívesen vennék tanácsokat amivel visszamehetek a műhelybe hogy mit lenne érdemes megnézni. 

 

Peugeot 407 2004 1.8 benzin

 

Előre is köszönöm

 

Peti

gery407 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 22026

Van itt valakinek tapasztalata 3.0 v6 hdi-vel? 

steven88 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 22025

Sziasztok!

 

Van egy peugeot 407-em, 1.6hdi 2007 és az a problémám, hogy a jobb hátsó kézifék beragad. A fék jó állapotó, 2 éve cseréltük a tárcsákat, betéteket mindenhol, fékolaj csere is volt, természetesen a légtelenítés is megtörtént. Kb fél éve jött az a probléma, hogy a hátsó kerekeket nem engedte ki rendesen a kézifék, illetve a kézifékbowden az meglazul, de a nyergen lévő villa nem tud visszamenni.

Jelenleg ott tartunk, hogy a bowdent is kicseréltük, ez annyit javított a dolgon, hogy csak a jobb hátsó nem tud kiengedni. A múlt héten szereztem egy bontott nyerget, a nyergtartóval együtt cseréltem, kb 1 hét után tegnap ismét jelentkezett a prbléma.

A dolog úgy néz ki, hogy menet közben nem észrevehető módon fogja a kereket a fék, aztán parkolóba beállva éreztem, hogy itt valami bűzlik, szóval a szorítástól felmelegszik a fék. Úgy tudom megoldani a problémát, hogy kiengedett kéziféknél rásegítek kézzel a kézifékkarra és akkor visszamegy, kiold a kézifék.

 

Szerintetek mi  lehet a gond?

 

Köszönöm.

ICENES Creative Commons License 2019.02.15 0 0 22024

Köszi a választ. Akkor szervíz lesz, mert a CLIM gombra és másra sem jelenik meg a kijelzőn :-(

Előzmény: ricnagy (22015)
Davidd28 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 22023

Sziasztok! 2008-as évjáratú 2.0 HDI coupe 407-em van és olyan problémám szokott lenni kb 2 hónapja, hogy ha autópályán megyek nagy tempóval kb 130-140, akkor egyszer csak elveszi a teljesítményt és kiiírja a motorhibát. Utána írtó lassan gyorsul. Tempomatnál szintén. Nem minden alkalommal, csak amikor épp kedve van. Utána 2-3 nap múlva eltűnik a motorhiba. Tudja valaki, hogy miért csinálhatja ezt? Előre is köszönöm!

 

Jocoss88 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 22022

Köszönöm a választ.

Akkor gondolom az enyémben nincs. És akkor nem is tudom működésre bírni?

 

Előzmény: tom407 (22020)
tom407 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22021

valószínű a hátramenő kábelkötegben tört el a vezeték,akkor viszont csak belölről tudod nyitni , ülés lehajt bemászás, kell egy vékony erős drót vagy vatagabb tű. Van egy vésznyitó lyuk a csomagfedél zárszerkezetén.

Előzmény: zacsek21 (22012)
tom407 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22020

gyárilag nincs mindegyik típusba a szolgáltatás

Előzmény: Jocoss88 (22013)
tom407 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22019

lehet hogy nekem megvan a régi kijelző ami hőre elpusztul, de most hideg van :) azon esetleg ki lehetne próbálni (sajnos csak hétvégén tudom esetleg megnézni meg van-e) ja és Budapesten van :)

Előzmény: ricnagy (22015)
tom407 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22018

Zolysys-nek mindig igaza van, még most is.

Előzmény: Zolysys (22016)
tom407 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 22017

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel a Jófogáson összefutottam egy hirdető sráccal sok más között van eladó face liftes hátsólámpája (sedan). Én sokat kerestem annak idején hátha segítek valakinek:) Elérhetősége:dav_85kukacfreemail.hu

tel:+36 30 855 769 link:https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=4238a32a760969b1b282973c06ecfa5b

 

 

ha van érdeklődő kérlek őt keressétek én nem tudok másban segíteni. Üdv mindenkinek

Zolysys Creative Commons License 2019.02.11 0 0 22016

vagy nem belevaló a kijelző vagy nincs felprogramozva a klíma

Előzmény: ICENES (22014)
ricnagy Creative Commons License 2019.02.11 0 0 22015

Üdv!

 

Nekem automatán van a klíma már vagy 10 éve...  :)  ha eltekerem a ventilátor kapcsolót akor átvált manuális üzemre. Itt lehet állítani a gombokkal a befúvás poziciót. De ha a klímához tartozó gombokból bármelyiket megnyomod azonnál váltania kell. A rádió jobb oldalán van olyan feliratú gomb hogy CLIM

Ha azt megnyomod akkor a kijelzőn meg kell jelennie a klíma kijelzésének...

Előzmény: ICENES (22014)
ICENES Creative Commons License 2019.02.10 0 0 22014

Sziasztok!

 

Nemrég Peugeot 407 sw tulajdonosok lettünk. Sajnos a klímát/fűtést nem tudom állítani. A kereskedő szerint minden működik rajta, de ők még az órát is nehezen állították be. Látszik az autón, hogy gondos tulaja volt (renszeresen szervizelt, rendben tartott autó). A klíma ikonja nem jelenik meg a kijelzőn. A levegő elosztást (merre áramoljon a levegő) ha próbáljuk állítani nem jelenik meg a képernyőn. Az automata fűtésről sem jelenik meg semmi.

Már nagyon sokat olvasgattam a Neten, több videót is megnéztem, de nem jöttem rá a megoldásra.

Minden segítséget előre is köszönök.

 

Ami a képeken van nekem nem jelenik meg.

 

Jocoss88 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 22013

Sziasztok!

Az autóm monochrome kijelzőjén a menuben nincs meg a bluetooth opció. A kérdésem az lenne, hogy vennem kell egy bluetooth modult hozzá vagy a kijelzőt kell cserélnem egy olyanra amin van ez az opció?

Válaszotokat előre is köszönöm.

zacsek21 Creative Commons License 2019.02.09 -1 0 22012

Sziasztok!
Az a helyzet, hogy egyik pillanatról a másikra nem nyílik a csomagtér ajtóm sem a távirányítóról, sem az ajtó gombjáról. Van valakinek valami ötlete, hogy mivel próbálkozhatnék mielőtt szervíz lenne a dologból?

szukibazso Creative Commons License 2019.02.02 0 0 22011

Nekem is lomha volt,rávágták h turbó geometria!Aztán az elektromos termosztát lett zárlatos,az tiltotta az autót,ellenállással ki let iktatva,és megy az autó!!!Mondjuk ez 4hónapig tartott,mire találtam vkit!Szerencsére nem hagytam h a turbót cseréljék!

Előzmény: Heni1990 (21990)
szukibazso Creative Commons License 2019.02.02 0 0 22010

Sziasztok!6 pines kijelzőm nem jó az autómba,segítsetek légyszi honnan tudnék szerezni ilyet,illetve 12 pinesre átalakítható e?Vmi megoldást szeretnék,fél éve kinlódok ezzel a sz...al!Már minden megoldás érdekelne,csak műkodjön,mert így csak találomra nyomkodom a gombokat!Köszönöm!

Baba-33 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 22009

sziasztok.

világ a motor ikonom a műszerfalon és ízt írta ki a kocsi? engine fault  repair need.

szerelő gépre tette és a következő hibát írta neki:  katalizátor utáni hőmérséklet jel 

azt mondta,hogy nem tudja mi lehet a hiba :(  van valami ötletetek?

 

nem vette észre lomhaságot a kocsin,ugyan olyan jól megy,mint eddig.

 

tom407 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 22008

Hello! Tudja valaki, hogy az elektromos kormány szervon melyik csövet és milyen vastagságúra kell cserélni, hogy megszűnjön a remegés a kormányon kanyar közben. Föleg lassú mozgásnál jelentkezik.

dx man Creative Commons License 2019.01.21 0 0 22007

ld. a 21976.sz. hozzászólást

Előzmény: tboy 41 (22006)
tboy 41 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 22006

Sziasztok!

 

Találkozott már valaki ezzel a felirattal a kijelzőn és ha igen mi volt a hiba oka?

Engine fault:repair needed.

Előre is köszi a válaszokat.

tom407 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 22005

csak rendelni tudsz szervizben

 

Előzmény: Oláh Márton (22003)
Dave_407 Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 22004

Sziasztok

 

Van egy két alkatrészem ha valakinek kell:xenon trafó ami a lámpa alatt van,tmps antenna,jobbos doblemez betét,tolató radar vezérlő hátsó,bal lámpa mosó fedél,bal első krómos díszléc,bal első ködlámpa,oroszlán embléma első,jbl erősítő és cuccai,tükör kapcsoló panel ami a bal első ajtóba van,klímavezérlő,rt3 fejegység,rt3 lcd magyarított,tolató kamera rt3 hoz,klíma kompresszor,motor takaró fedél,aku fedél,xenon gyújtó tekercs ami az égőn van,szervó szivattyú,balos xenon lámpa,2 db jobb bal hátsó lámpa face liftes fehér betétes.

 

Dávid

Oláh Márton Creative Commons License 2019.01.18 0 0 22003

Sziasztok honnan tudnék beszerezni fényszóró fül javító készletet elöre is köszi Üdv Marci

 

FeZ_ Creative Commons License 2019.01.17 0 0 22002

Márkakereskedésben lekérik neked Xe Ft-ért, vagy hozzáértővel kiolvastatod a vezérlőből Ye Ft-ért, de ez utóbbi macerásabb, mert ki kell szedni a vezérlőt.

(gondolom az autó nem megy)

 

Előzmény: pongi25 (22001)
pongi25 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 22001

Üdv..

Segítsetek ha tudtok..

Az autóvil.szerelő valamilyen szervizkódot kér.

De ahogy vettem nekem ilyet nem adtak.

Tudom egy kártyának kellene lenni de nem találóm.

Milyen megoldás létezik.

Amúgy BSI-t cserélne.

Köszi...

Hopp1 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 22000

Kösz a választ a PDC-re. Megnézem, nekem ott a vonóhorog elektronika van, valószínű az mellett van a helye. Érdekelne az elektronika de nagyon ár függő, mivel még a jeladókat is meg kell venni. Nem igazán jó most így kocsi vásárlás után a büdzsé.

 

Dave_407 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 21999

szia

 

a pótkerék mellett lent jobb oldalt van a vezérlő.

van egy számodra ha kell.

 

Dávid

Előzmény: Hopp1 (21998)
Hopp1 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 21998

Hello Mindenki!

Megtudná írni nekem valaki, hogy hol van a gyári tolatóradar vevőegysége a 407 sedánban. Az enyémben nincs, de szeretném az eredeti gyárit bele tenni. Lehetséges, hogy a központi egységhez menő kábel benne vannak csak az egységet nem rakták bele. Néhány autógyár minden extra kiegészítőnek a helyét előkésziti csak felszereltség függvényében építi be. A Peugeotnál nem tudom így van-e?

mermár Creative Commons License 2019.01.08 0 0 21997

Üdv az uraknak.

Kellene egy kis segítség hátha valaki már találkozott ilyennel.

407 2,2 diesel 2008-ból menet közben egyszer csak lekapcsolja valamelyik oldalon a világítást.

A világítás lekapcsol utána felkapcsol megint jó.(ez menet közben nem valami biztonságos)

Világítás kapcsoló és trafók cserélve lettek már.Mi kapcsolhatja még le a világítást?

 

Köszönöm a segítséget. 

Misko5 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 21996

Köszönöm a tanácsot! Igen, az valóban nem túl szabályos!  :D

De hatásos, mert találkoztam egy volt autóvillamosságis szaki ismerősömmel és mondta, hogy vigyem át hozzá, majd megcsinálja. Karácsony előtt vittem is és pont így csinálta meg. :D

Azóta semmi csipogás... :-)

 

Előzmény: Ferenc Csárdás (21993)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.04 0 0 21995

Maradjunk inkább a hátramenetnél, mint megnevezés :-) , mert a "lükverc" sehogy sem jó. Ha már meg akarjuk erőszakolni az eredeti német szót, akkor is rükverc, de az se sokkal szebb. :-P

 

Előzmény: Álló Gábor (21994)
Álló Gábor Creative Commons License 2019.01.04 0 0 21994

Váltó javítás lesz valószínűleg . Ugyan ez volt a  családban egy chevrole spack nál is . Nem volt lükverc 

Előzmény: Zsolt Tarczal (21992)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2019.01.03 0 0 21993

Én a csatlkozóba újra forrasztottam, illetve "összeolvasztottam"... Ez nem túl szabályos :D 

Előzmény: Misko5 (21969)
Zsolt Tarczal Creative Commons License 2019.01.03 0 0 21992

Sziasztok.
Van egy 2.0 HDI manuális 6- os váltós 407. Nem lehet hátramenetbe kapcsolni . Valakinek volt már hasonló hiba?A válaszokat előre is köszönöm.

FeZ_ Creative Commons License 2019.01.03 0 0 21991

Azért a hibakeresést ne a motor kiszereléssel kezdje már !  :-O

Esetleg előtte a kisebb munkát igénylő hibákat zárja ki !

 

Előzmény: Heni1990 (21990)
Heni1990 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 21990

Kedves fòrumozòk.

Az lenne a problèmàm, hogy az autòm nagyon lomha, nem működik valòszìnuleg a turbo( a szerelő azt diagnosztizàlta) de nem tudta megmondani pontosan , hogy mi a gond mert azt mondta 1 hetes munka amìg kiszereli a motort, ùgy tud hozzàfèrni. Lehetsèges , hogy csak turbòcső hiba?  Az is ilyen hosszadalmas, hogy megnèzze? Addig erdemes nem jàrni az

autòval? 

Koszonom a segitseget

Álló Gábor Creative Commons License 2019.01.01 0 0 21989

Nem a gombokkal lesz a probléma . Hanem a ajtóban valamelyik szerkezeti rész lesz a ludas . A neten találsz a lakóhelyedhez közeli ablakszervízt   biztosan . 

Előzmény: tintacska (21987)
banya0810 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 21988

Sziasztok!Tegnap este el ment a fűtésem,egyik pillanatról a másikra!Bele néztem a kiegyenlítő tartájba,hogy ne e véletlen el ment a víz,és ez a látvány fogadott!Valami olajos trutyi van benne!olyan mint a csoki likőr!Mikor jár a motor nem buborékosodik,illetve a motorban a nívó pálca nem víz buborékos!Hengerfejes lehet,vagy olajhűtő?Tudtok ebben segíteni?2009-es 2.0 HDI RHR Motor

tintacska Creative Commons License 2018.12.22 0 0 21987

A gombokkal nem lehet gond? A mechanika nem más formában adja ki magát?

Előzmény: Álló Gábor (21984)
tintacska Creative Commons License 2018.12.22 0 0 21986

Az a baj, hogy változó helyzetben csinálja. Van, hogy kb 5cm van lehúzva és felhúzásnál. már elindul lefelé.

Azért köszi, egy próbát megér. 

Előzmény: Rarpad71 (21985)
Rarpad71 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 21985

Szia!

 

A becsípődésgátló miatt lehet. Engem már nem is zavar... :)

Nézd meg azt a pontot ahonnan visszamegy, és azelőtt (miközben megy felfelé) egy picit mozdítsd el az üveget hátra.

Vagy előre...

 

Üdv:

 

M

Előzmény: tintacska (21983)
Álló Gábor Creative Commons License 2018.12.21 0 0 21984

Szia !  Valószínűleg a szerkezetet kell kicserélni . Ugyan ez volt nálam is még anno a 406 os nál . 

 

Előzmény: tintacska (21983)
tintacska Creative Commons License 2018.12.21 0 0 21983

Sziasztok!

 

Olyan problemam lenne, hogy a vezeto oldali ablakom, meg van bolondulva. Gondol egyet es felhuzas kkozben megindul lefele. Ma kb 10percet szorakoztam, mire fel tudtam huzni. Esetleg a kapcsolo panel lesz rossz, vagy valahol mashol keressem a bibit?

Valaszokat elore is koszonom.

Kellemes Unnepeket mindenkinek.

gery407 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 21982

Megvan ha érdekel

Előzmény: Jocoss88 (21981)
Jocoss88 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 21981

Szia!

 

Engem érdekelne ilyen rugó, ha még elérhető.

Előzmény: gery407 (21963)
dx man Creative Commons License 2018.12.20 0 0 21980

Kormányszevó és szivattyú téma

A minap megmértük egy FLUKE DC lakatfogóval a szervó áramfelvételét (2.0 RHR)

Alapjáraton, terhelés nélkül:  8A
Álló helyzetben tekerés közben:  50-60A
Kitekert helyzetben:  70A (koppig ráfeszítve 80A).

 

A "nyugalmi" 8 Ampert soknak tartom.

Akinek van mérési adata, kérem ossza meg.

Álló Gábor Creative Commons License 2018.12.19 0 0 21979

Sziasztok ! 

Abban kérném a segítségeteket , hogy a 2006 os 407 sw peugeot on le cseréltem a bal oldali külső tükröt . Mert ajtó bezárásnál segítséggel  csukódik csak be a tükör. De kifelé meg simán ki nyillik   .

Be raktam a új 7 vezetékes tükröt minden működik rajta de a becsukodás nem. Rendeltünk egy másikat is hátha hibás de ugyan az volt a behajtás nem megy . Mi lehet a baj ? 

Segítségeteket előre is köszi !

Üdv Gábor

tom407 Creative Commons License 2018.12.18 0 0 21978

Sziasztok/

 

Keresek félbőr belsőt. Esetleg valaki tud eladót?

BMW-GMBH Creative Commons License 2018.12.13 0 0 21977

Helo

 

Ez meg van még?

Előzmény: krisztian98 (21800)
dx man Creative Commons License 2018.12.13 0 0 21976

A teljes műszerfali világítás a hiba kiírása előtt véletlenül nem volt sötét?

Diaggal olvassátok ki a hibát! Ha U0028=Instrument panel communication fault, Vehicle Area Network (VAN),

akkor nézd át a motortéri biztosítékokat és az utastéri BSI egység csatlakozóit.

Szerintem csak érintkezési hiba lesz.

Előzmény: Tib.cso (21970)
dx man Creative Commons License 2018.12.13 0 0 21975

Hali Urak,

itt van az 1 milliót futott 407 2.0 16V HDi FAP:

https://totalcar.hu/tv/2018/12/12/az_1_milliot_futott_peugeot/

Lehet, hogy ez nemcsak a Toyota-nak megy... :-D

raider Creative Commons License 2018.12.10 0 0 21974

Eladó egy jó állapotban levő 17-es alufelniszett (Dezent, bővebb adatok itt :https://www.felgenshop.de/dezent-re-silver-17-zoll-tre7hsa30/citroen-c5-iii-tourer-alufelgen/)

Én C5-höz kaptam, téli szettként használtam egy szezont, de tudtam gyári, TPMS-szenzoros felnit szerezni, így nincs már rá szükségem.

Ára: 65,000 ft. Átvehető, Budapest XV. ker, sajnos elvinni nem tudom sehova.

Érdeklődni az adataimnál megadott emailcímen.

Dave_407 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 21973

Sziasztok

 

Volt egy 407 2.0 hdi-m de, pénteken frontálisan nekem jöttek. tk.

 

Szeretnék egy másikat,jól felszereltet. (navi,xenon,horog)

 

Esetleg nyitnék a 2.2 fele,lehet sw is.

Mik a tapasztalatok a 2.2 hdi-vel?

 

Tudtok jó eladó 2 vagy 2.2 hdi-t? automatát nem szeretnék.

 

Dávid

Tib.cso Creative Commons License 2018.12.05 0 0 21972

jav.izzítógyertyát

Előzmény: Tib.cso (21971)
Tib.cso Creative Commons License 2018.12.05 0 0 21971

izzítóm gyertyát cseréltetnem kell,de gondolom,hogy nem emiatt írja hibát 

 

Tib.cso Creative Commons License 2018.12.05 0 0 21970

2.2hdi-m van. a mai napon engine fault:repair need felirat jelent meg+világít a narancssárga jel a műszerfalon.

van valami ötletetek,hogy mi lehet? sajnos szerelőhöz csak jövőhétre kaptam időpontot. 

Misko5 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 21969

Szia.

Próbáltam beszerezni a hátsó lámpa csatlakozót, de a 4 autósbolt egyikében sem árulnak. Azt mondták, hogy, ha komplett lámpát vennék, ahhoz sem tudnának adni. Neked hol sikerült venned, amikor cserélted?

Előzmény: Ferenc Csárdás (21952)
Pufi2003 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 21968

Sziasztok! 2005ös 407 sw kulcs tanítás után kb 5-10 percel elfelejti a kulcsot és nem működik a távorányító. Találkoztatok már hasonlóval? Van erre valami megodás? 

Misko5 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 21967

Sziasztok! 

Ma nézegettem a biztosítékokat és akkor lettem figyelmes a képen felül látható barna csatlakozóra, ami csak úgy ott van. Átnéztem a környékén mindent, hogy hová lehetne bedugni, vagy honnan hiányozhat, de semmi... Nem tudjátok, hogy mi lehet ez?

Hocsa57 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 21966

Szia druszám

Kösz

Előzmény: csabakiss53 (21965)
csabakiss53 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 21965

Szia Hocsa 57!

Ma találtam neked egyet.

Üdv.: Csaba

https://auto.jofogas.hu/pest/Peugeot_16__gyari_disztarcsa_1_db_elado_86239659.htm

Előzmény: Hocsa57 (21962)
gery407 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 21964
gery407 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 21963

 

Ha valaki érdekel jelezze!

4 ajtós csomagtartóhoz való, hogy magától felnyíljon. 

Hocsa57 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 21962

Sziasztok

SOS, SOS Kérlek Titeket, aki tud segítsen, elvesztettem a  16"-os lemez felnire való gyári dísztárcsámat (1 darabot).

Segítségeteket előre is köszönöm.

Csaba 20-773-4541

vargar1 Creative Commons License 2018.11.16 0 0 21961
Sziasztok
Eladásra kínálom Peugeot 407 sw 2.2 benzin automata váltós autómat magas felszereltséggel sok extrával. 2006.03 első üzembe helyezés magyarországi 2 tulajdonos garantált 161.e km-el. Probléma mentes, sajnos kinőtük....
Ha érdekel írj rám...
Üdvözlettel
skulofm Creative Commons License 2018.11.15 0 0 21960

Sziasztok.Tudnátok segíteni? 2004-es 407sw 1.6hdi motoros autón a DPF hőmérséklet-érzékelő mire szolgál mi a szerepe?

Gyáni Zsolt Creative Commons License 2018.11.13 0 0 21959

Sziasztok! 

Olyan gondom lenne, hogy egy hónapja kb fél nap állás után indítom az autót, akkor elsőre beröffen, majd pár másodperc múlva leáll. Második indításkor nehézkesen, de beindul. Mi lehet a baj? Üzemanyagszivattyú probléma vagy levegős a rendszer? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?

2.0 HDi 2008-ás évjárat. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!

Álló Gábor Creative Commons License 2018.11.10 0 0 21958

Köszi szépen !

Előzmény: Ferenc Csárdás (21957)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.11.10 0 0 21957

Szia, WD40-el be ne fújd! Szerintem kis gépzsírral/olajjal valami kenő anyaggal kicsit oda pöttyintesz és működnie kell, de lehetséges h kapott egy ütést és ezáltal nem/nehezen tud mozogni, vagy gátolja valami a mozgásban. Lehet, hogy elöregedett a motor, ilyenkor sok lehetőség van. Elsőként próbáld meg azt, hogy kicsit bekened a forgóját zsírral (Nem WD40-el), de előtte kicsit takarítsd meg amennyire tudod. (így férsz hozzá a legegyszerűbben: https://www.youtube.com/watch?v=JJNbcq_bZ4w )

Üdv. F

Előzmény: Álló Gábor (21956)
Álló Gábor Creative Commons License 2018.11.06 0 0 21956

Sziasztok ! 

Nem tudom valakinek van valamilyen tapasztalata a visszapillantó tükörrel? Értem ez alat , hogy bezárom a ajtót akkor behajtódik rendesen . De ki már nem igazán akar kijönni csak akkor ha segítek neki  vagy ha egy kicsit megmozgatóm a tükröt fel le jobbra balra . De utánna hallóm a motor hangján hogy erőlködik egy kicsit . 

Nem tudom miehet a baja . Szét kel szedni  ( ha lehet ) s be kell wd 40 el fújni ? 

Válaszotokat előre is köszi .

pongi25 Creative Commons License 2018.11.06 0 1 21955

Sziasztok..

Tudnátok segíteni?

BSI-t kell cserélnem.

A száma S120104600N, de én N végződésűt nem találok sehol, csak "J" vagy "M" van valami különbség?

Vagy ha valakinek egy elfekvő és használható?

Misko5 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21954

Szia! Tegnap volt egy kis időm és szétszedtem teljesen a bal hátsót... Valóban a csatlakozónál a testkábel villájánál van egy kis olvadt rész, és valószínű,  hogy amiatt csipog. Biztos,  hogy a csatlakozónál van a baj, mert ahogy mozgatom a vezetékeket, akkor semmi, csak, ha a csatlakozókat piszkálom, akkor jelez. Annyival lett jobb, hogy mostmár balra indexeléskor nem csipog.  Úgyhogy valamelyik nap jön a jobb hátsó is. :-)

Előzmény: Ferenc Csárdás (21952)
buszosbimbi2 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21953

sziasztok.407sw-n 1.6hdi motoros autón, levegöszüröt cseréltem,és észrevettem hogy a légszürö ház alja kívülröl kormos.Mi lehet a gond? Mert a kipufogó a másik oldalon van elvezetve.Köszönöm a gondolatokat a megoldáshoz. 

Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21952

Szia! Nálam szét égett az egyik csatlakozó, és emiatt nem működött a jobb hátsó lámpába, de viszont szerintem neked megtört a kábel valószínűleg... Ha mozgatod a kábelt akkor is jelentkezik-e a hiba? és ha igen akkor mondjuk ott kezd ahol jelzi h ki ment az izzó, de amúgy ha van egy multimétered simán bemérheted, h van-e szakadás. Vagy esetleg kontakthibás a csatlakozód? Az is elképzelhető. 

Üdv. F

Előzmény: Misko5 (21951)
Misko5 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 21951

Köszönöm a választ, most volt csak időm ranézni. A kasztnihoz való testelés az jónak tűnik, semmi hiba nincs rajta... Ezek szerint ki kell vennem a lámpákat és benne szétnézni?

Előzmény: Zolysys (21947)
Zolysys Creative Commons License 2018.10.28 0 0 21950

kb ugyan annyi min a másik márkákkal..
jó hogy a többség német elektronika

Előzmény: Kerdesekkel (21949)
Kerdesekkel Creative Commons License 2018.10.28 0 1 21949

Sziasztok.

 

Nézegettem Opel Zafirát, meg Peugeot 407 et.

Szeretném megkérdezni a Peugeot 407 tulajdonosokat, hogy tényleg annyira sok baj van az elektronikájával?

Hagyott már valakit az út szélén ez a típus?

 

 

Judit Jucus Creative Commons License 2018.10.26 0 0 21948

Eladova valt szeretett "kisautom". 2006 dec evjaratu, 407 sw Platinum felszereltsegü, piros metallic, börüleses, full extras, elsö kezböl 140000km.rel, megkimelt allapotban. Az auto 2020 juli-ig ervenyes müszakival rendelkezik. Münchenben van es az ara 3500 Euro. Szivesen küldök fotokat is..sajnos ide nem sikerült feltölteni öket.

Zolysys Creative Commons License 2018.10.26 0 0 21947

hátsó lámpák test kábel csatija

Előzmény: Misko5 (21946)
Misko5 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 21946

Sziasztok!

Segíteségre lenne szükségem! 407 sw-m van  1.6 HDI motorral. Pár hónapja küzdök a hibával...

Ha indexelek, fékezek, belemegyek egy gödörbe,  állandóan visszajelzést kapok, hogy kiégett valamelyik izzóm. De mindig másikat jelez, viszont nincs kiégve.

Valamikor gondol egyet és nincs hátsó világításom. De amint leállítom és újraindítom, akkor megint van.

Tapasztalt már valaki ilyet? Hol keressem a hibát?

iom736 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 21945

Nem a hibakódot nem innen kerestem le hanem univerzális launch diagnosztikával,abban volt az emlitett hibakód.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21944)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21944

Érdekes.. A hibakódokat innen olvastasd le? De amúgy több helyen rá kerestem (saját okból kifolyólag...), hogy a P1644 a gázpedálnál lévő szenzorra jelez. De nem csak neked volt ilyen hibád http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/po-startu-se-hada-407sw-2-0-100kw-2006-32121 itt is ugyan az a két hibakódról van szó. De keress rá google-ben "P1644 Peugeot". Viszont ez a P1614 nem tudom mi a fene lehet, erről értelmes leírást nem találtam.

Előzmény: iom736 (21943)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21943

 Gyári dignosztikával ezt a hibát írja,ez nem utal sem adagolóra sem gázpedálra.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21942)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21942

Szia, én nem ezeket tapasztalom, de ilyen hibakódjaim vannak, elv. adagoló hiba, de olvastam már olyat is, hogy gázpedálnál van egy szenzor és az a hiba. Milyen típúsu a magasnyomású szivattyú? Esetleg, ha megoldódott érdekelne mit cseréltek rajta.

Előzmény: iom736 (21941)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21941

Üdv ! A napokban vettem egy 407 2.0 hdi-t automatát és olyan probléma jelentkezik nála néha,hogy menetközben torpan és nem gyorsul.Mintha lefeleződne a lóerők száma,viszont újrainditás után újra jól megy.Hibakód kiolvasás után P1644 és P1614 a hibakód.Találkozott már valaki ilyennel ?Köszönöm

tintacska Creative Commons License 2018.10.18 0 0 21940

Nekem a resolajcso szivargott. Vagyis az egyik el volt repedve. Ez a porlasztoba megy be. 

De nem kellett kivenni a porlasztot. Lekotott minden utban levo ddolgot a szerelo es es sen berakta az ujat. 

Meleg motor mellett nem biztos, hogy ajanlatos jarni vele. 

Szerelot nem tudok neked ajanlani. En Angliaban vagyok, nekem ott csinaltak.

Előzmény: Lin33 (21939)
Lin33 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 21939

szisztok. segítséget szeretnék kérni. 2-2hdi-m van, amiben a porlasztóknál lévő O gyűrűt szeretném kicseréltetni,mert szivárog a gázolaj...reggel beindítottam és járattam egy kicsit a kocsiba beülve gázolaj szag volt. motorháztető felnyit és láttam,hogy a motortakaró alatt füstöl. :( 

már volt szerelőnél,de nem tudta kiszedni a porlasztókat,mert nincs hozzá szerszám. tudnátok ajánlani valaki aki kicserélni és nem kell rá hónapokat várni? igy egyáltalán lehet közlekedni?  

Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.14 0 0 21938

Sziasztok,

Saját tapasztaltot osztánék meg veletek, ha netántán valakinek ugyan ilyen hiba jönne elő. Egyik este indunék haza, várok szokásos pár másodpercet amíg kialszik az izzító gyertya meg a többi visszajelző... Eddig minden oké kb. 9 fok lehetet, az önindító egy ütemnyit tekert kb. és megállt (valószínű ekkor olvadt ki a biztosíték), majd pár újra próbálkozás és küzdés után kiadott egy PRND hibát is, majd az alábbi hibakódokat olvastam ki: P1644 P1198 majd a váltónak az ECU-ja is dobott párat, P706 (akkor írta ki a hibát amikor N-ből próbáltam indítózni). Töröltem a hibakódokat másnap, és ezzel a lendülettel észhez is tért a váltó, de az önindító még mindig nem forgatott. Ilyenkor érdemes megnézni, h az aksi nem merült-e le, illetve az önindító kap-e áramot. Végül egy biztosíték olvadt ki, de elég nagy kellemetlenséget tudott így okozni a szerkezet. 

Végül egy kérdésem is lenne, valaki tudja-e, hogy mi okozhatta ezt a biztosíték kiolvasdást? Esetleg a biztosíték elöregedett volna?

Peugeot 407 2005 RHR Diesel 2.0HDI automata

 

Üdv. 
Fer

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21937

Ezt ertem. Nem en csereltettem, meg az elozo tulaj. Viszont a bal oldalon szinte semmi fekpor. Ez feltuno nekem. Bar nem tudom, de nem hinnem hogy a ket oldalra ketfajta betetet tettek volna. Bar ezeknel az angoloknal minden lehetseges😀

Előzmény: FeZ_ (21936)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21936

A fékport nehéz megítélni távolról, mert igazából normális valamilyen szinten. Általánosságban a puha betét jobban porol, viszont cserébe nem kopik annyira hamar a tárcsa és nem szokott nyikorogni.

Ha zavar a porosodás, legközelebb próbáld ki a Jurid White betétet (ha kapható a te gépedhez). Az elvileg nem porol ill. nem látszik ?! talán. De a lényeg, hogy azt pont emiatt hirdetik. Én eddig egy autóba tettem be, de nem jött vissza még, úgyhogy nincsenek még saját tapasztalataim sajnos.

 

 

Előzmény: tintacska (21934)
gery407 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21935

Ingyen elvihető 4db ajtókárpít szürke szinben. Szabolcs megyében van. Semmiképpen nem postázom. Ha valakit érdekel jelezze. 

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21934

Rendben, elfogadom, nem ertek ertek hozza. 

Egy masmilyen kerdes. Jobb elso kerekem hamar fekporosodik. Mielott megvettem az autot az elso fektarcsak, fekbetetek cserelve lettek. ( Playmout Peugeot serviz-ben).

Ennek mi oka lehet?Nem latok kopast, jelentos elterest a ket elso fekbetet kozott. Ez a "fekporozas" okozhat e ABS hibat? Neha irja ki az ABS-t aztan el is tunik a hiba. Vagy valamelyik jeladom haldoklik?

 

Bar ha jobban megnezem a zajcsokkento kis fem fuleket elfelejtettek cserelni. Gondolom az is okozhatja, mivel a fekbetet nem tud megfeleloen mozogni.

 

Bocsi belekeverem a Thesist, de anno mikor megvettem azon is cserelni kellett a feknel mindent. De oda feltakaritva, festve mentek vissza a dolgok. Latom az Angoloknal nem szokas mindent cserelni, illetve rendbe rakni ha kell. Eleg zavaro szamomra.

 

Elviekben lesz egy szerelo aki ki tudja olvasni. Holnap kiderul, aztan veszem az uj ddolgokat, ami kell.

Előzmény: FeZ_ (21933)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21933

"Mindennek van beta verziója."

 

Szerintem nem, de lehet, hogy tévedek.

 

"a multiecuscannak pl van beta verziója"

 

Igen, annak van, de a Multiecuscan nem gyártmányspecifikus (gyári) diag, míg a Lexia meg az.

Olyannyira, hogy anno akartam diagot rendelni az Actia-tól (ő gyártja a Lexia interface-t is, meg a program is az öve úgy tudom), de akkor a 4,5 milliós műszerükben sem volt benne az összes funkció, amit a gyári interface-el el lehet érni, pedig akkor az volt a csúcs készülékük és nem is béta volt. :-P

A gyári diagoknak tudtommal nincsen béta verziója csak a jó drága licenc-elt.

Vagy a hamis klón.

 

 

Előzmény: tintacska (21932)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21932

Mindennek van beta verziója. Legalábbis magyarban van egy thesisem és a multiecuscannak pl van beta verziója, meg ugye van a nem jogtiszta is. Ahhoz van beregisztrált programom.

 Mivel Peum még eddig nem volt, így nem tudom ennek van e. Bár az ebayről rendeltek is kulcsosok, szóval azok is regisztráltak valahol. Gondolom én, de nem vagyok ebben járatos. Nem is akarok ezen vitázni. Csak és ezt ne értse félre senki, csoport és csoport között is van külömbség. Van ahol csak a jóindulat van és ha pl benéztek a Kappa fórumba, elég összetartó társaság. természetesen ezt a csoportot még annyira nem ismerem, így megbántani sem akarok senkit.

 

de úgy néz ki, ha már más mód nincs, akkor elviszem kiolvastatni valahova, aztán ami kell, megveszem és kicserélem.

Mivel otthon hozzá vagyok szokva, hogy munka után szerelek. Itt viszont csak az unalom öl meg meló után. 

 

Köszi még egyszer.

 

 

( esetleg ha valakit érdekel egy 2004es, 2,0 dizzel sedan, nagy navis angol, akkor hazaviszem )  :))

Előzmény: FeZ_ (21931)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21931

Nem sértésnek szántam, de akkor vedd úgy, hogy azt írtam, hogy megfontolt ember. ;-)

 

Előzmény: tintacska (21930)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21930

annak ellenére, hogy értelmetlen vagyok, köszönöm a válaszodat.

Előzmény: FeZ_ (21929)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21929

"Lexia programot lehet letolteni ingyenesen valahol, "

 

Azt remélem tudod, hogy ez total warez, értelmes ember nyilvános fórumokon ilyeneket nem tárgyal ki, pláne nem élő linkekkel. Ne csodálkozz, hogy nem kapsz rá feleletet.

Mondjuk akkor is az, ha megrendeled a programot ebay-en, de mindegy, az már a te ügyed. :-)

 

Előzmény: tintacska (21927)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21928

Ne rendeld meg csak a programot, mert nem fog menni csak a Lexia interface-el.

 

Előzmény: tintacska (21927)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21927

Sima OBD2 kábelem van. Van egy másik autóm, (olasz.) Ahhoz vettem a kábelt, de annak más programja van, multiecuscan.... Szóval Lexia progim nincs, De úgy látom, egyszerübb lesz ha megrendelem külön a progit ebayról.

 

Azért köszi a hszt.

Előzmény: FeZ_ (21926)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21926

Hiába töltesz le valahonnan egy Lexia programot, mivel fogsz rácsatlakozni az autóra ?

Ha meg van Interface-ed, feltehetően szoftver is van hozzá.

 

Előzmény: tintacska (21925)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21925

Sziasztok!

 

Egy kerdes? Lexia programot lehet letolteni ingyenesen valahol, vagy csak venni lehet? Vagy esetleg valaki nem e tudna kisegiteni valamilyen formaban. Angliaban vagyok, azt hozza teszem. Ket problemam van. Az egyik az ABS neha neha elojon. Ki akarom deriteni mi okbol. Masik a kereknyomas erzekeloket akarom kikapcsolni. Ha jol tudom, azt csak azzal lehet. 5-10 percig semmi baja, aztan szepen sorba mind a negyet felhozza hogy rossz. Ezen kivul popec a gep. Kabelem van, csak programom nincs, igy nem igazan akarnek venni ebayrol komplett szettet. Masik lehet eladom, szoval nem igazan akarok befektetni mar plusz dolgokra.

Valaszokat elore is koszonom. 

( Mielott valaki lehurrogna minek nem szerviz meg bla bla bla. Mert egyszeruen unatkozom munka utan es pihenonapon es szeretek szerelgetni, ismerkedni dolgokkal)

nsxtom Creative Commons License 2018.10.07 0 0 21924

sziasztok

 

kérdés;Tudtok Dpf tisztítós céget akinél voltatok,megbízható és nem lehúzós, Pesten vagy környékén.

Pug 407 kupé, 2.7 Hdi, 2008/1

 

Köszi előre is.

papp67 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 21923

Nálam ugyanez a pulzáló jelenség .Találtál megoldást? 

Előzmény: ezosgk (21880)
Rocco012010 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 21922

Szia!

Ezekbe a motorokba könnyen törik a gyertya?

Egy Citroen c5 2.0hdi 136le RHR motorba szeretnék cserélni...

Előre is köszönöm. 

Előzmény: zoolan65 (21921)
zoolan65 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21921

Nem kell kivenni a motort a tűzfal felé vannak kicsit macera megcsinálni, esetleg ha úgy gondolod elhozod és kicserélem.

 

Előzmény: rolandi350 (21920)
rolandi350 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21920

Sziasztok, 

 

2.0 HDI 16V-ben mennyire problémás az izzítógyertya csere?

Tényleg ki kell hozzá venni a motort? Láttam elég nehéz hozzáférni, de azért hozzáférni.

Bárki bármi infót tud ez ügyeben meg köszönném. :)

pongi25 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21919

Üdv, sziasztok..

Van egy problémám, nem mutat az üzemanyag mutató.

Az autóvil. szerelő azt mondta cserélni kell BSI-t, de én olyat nem találok a motor térben, csak BSM feliratút.

Hol lehet ez a csuda dolog és melyik van kapcsolatban az üzemanyag szint jelzővel.

Mert így nem tudom mit rendeljek.

Köszönöm..

skulofm Creative Commons License 2018.09.24 0 0 21918

Szia. A gázpedált már kicseréltem újra!

Előzmény: Ferenc Csárdás (21917)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.09.24 0 0 21917

Szia skulofm,

 

Az lehetséges, hogy valóban hibás az az alkatrész amire írja? Mert egy fals eredményt nem csak úgy "bedobál" az error logba.

Ha esetleg nem találnál hozzá leírást, hogy mi is ez a hibakód: https://www.obd-codes.com/p2140

Remélem tudtam ezzel valamit segíteni.

Előzmény: skulofm (21916)
skulofm Creative Commons License 2018.09.23 0 0 21916

Sziasztok!Van egy Peugeot 407 SW 1,6 hdi kocsim 2004-es évjárat.  Az a gondom, hogy P2140 hibát nem lehet torolni. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Ha igen, hogy oldotta meg?

petty35 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 21915

Sziasztok
Cserélte már valaki az 1.6 HDI
3,8l-es olajteknőjét 4,5 literesre?
Állítólag van ilyen.Mindenhol cikkszámot mutat,de literben nem adják meg.
Köszi.))

Frey János Creative Commons License 2018.09.09 0 0 21914

Sziasztok !

 

2.0 HDI, 100 KW,  RHR motoros  járgányomon volt egy Y ág törés a vákuum  csöveknél ami a solenoid szelepekhez megy  és vezérli a beáramló  levegő elkerülő ágat és a turbó geometria szelepet  Kijavítottam a hibát . .........Jól is ment az autó egy ideig . Ismét hibás lett valami ....... a vákuum rendszer zárt és jól működik........   de most valamilyen okból nem indul el a turbó és mélyebb lett a kipufogó hangja . Aknáról nézve nem látszik semmi hiba és minden tömített . Ha a turbó solenoid szelepét kiiktatom és a vákuumot közvetlen adom a turbónak akkor megy mint állat....bizonyos fordulatig ...de azonnal bedobja a túl magas turbónyomás hibát és nem engedi valami más pörögni . A vákuum részen 3db egyforma vezérlő szelep van és már felcseréltem a turbóét hátha az a gond ......de nem lett változás . A légtömeg mérőre is gyanakszom ....de ha valakinek van ötlete azt szívesen meghallgatnám ,elolvasnám . Köszi

sanyi1979 Creative Commons License 2018.09.09 0 0 21913

 

Két hibakód is van:

 

P0087

P1351

 

Befecskendezők bevizsgáltatva, jók.
A hibák összefügghetnek vagy külön probléma?

Előzmény: FeZ_ (21909)
akos7999 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 21912

Köszönöm

Előzmény: FeZ_ (21911)
FeZ_ Creative Commons License 2018.09.07 0 0 21911

Nézz alá, hogy a FAP adalék tartályra menő csövek gyorscsatlakozójának a gombja milyen színű. Az alapján lehet megmondani.  A 3 variáció, ami lehet: zöld, kék és se nem zöld, se nem kék.

(valószínűleg Infineum F7995 [alias Eolys 176] kell bele)

Előzmény: akos7999 (21910)
akos7999 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 21910

Sziasztok

2008-as 2.0 hdi autómnál a FAP adalék szint alacsony, tölteni kell. Tud valaki segíteni, hogy melyik fajta kell bele?

köszi Ákos

FeZ_ Creative Commons License 2018.09.06 0 1 21909

A diagnosztikai műszer kijelzőjén kell keresni a hibát. :-)

 

Előzmény: sanyi1979 (21908)
sanyi1979 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 21908

Sziasztok!

2.2 HDI motor, 3000 forulatnál Depollution System Faulty hibát ír ki, beadja a vészüzem módot, újraindítások után pár órán belül csak a CheckEngine lámpa világít, a vészüzemmód eltűnik, kb másnapra az is eltűnik. Valakinek van ötlete? Merre keressük a hibát?

Kerlaci407 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 21907

Sziasztok! 

2009 407 2.0 HDI  PUGom fekete kormos füstöt tól ki magából, porlasztó ok, milyen irányba haladjak ezután?

Segítséget előre is köszi.

Zolysys Creative Commons License 2018.08.24 0 0 21906

tudjak ? :)

Előzmény: Törölt nick (21905)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.24 0 0 21905

Peugeot rcz felnit keresek 19"-s méretben(gumival)!

Használt, de nem lerúgott állapotban érdekelne.

Kérlek jelentkezz, ha tudsz róla?! :)

Előre is Köszi! 

tom407 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 21904

Hello Zolan65!

Kuldtem e mailt de nem tudom át ment e. Megkérdezném hogy tudsz e segíteni váltó bowden cserében,Letört a váltón levő csatlakozó így lötyög az egesz bowden.1.8 benziKösz Tamás

86zolis Creative Commons License 2018.08.17 0 0 21903

Sziasztok,

 

vezető oldali,kiült szivacsú ülés javítással kísérletezett már valaki?

Érdekelne,hogy mennyire bonyolult utólagosan kitömni,javítani az összeesett szivacsot.

 

tintacska Creative Commons License 2018.08.16 0 0 21902

Csatit szethuztam, nem lattam rajta semmit. Igaz nem contactoltam be. Ami meg feltunt, a kasztni testcsavarja eleg rozsdas. Azt meg feltakaritom. Attol fuggetlenul veszek contact sprayt es befujok mindent.

Előzmény: 86zolis (21901)
86zolis Creative Commons License 2018.08.16 0 0 21901

Szia,

 

az enyém xenonos,de mindenképp ránéznék a bal lámpa csatijára,hogy nem e van eloxidálódva valamelyik láb(esetleges testhiba ott is léphet fel,beázás stb..)

az elsötétedés szintén test hiba lesz,ami adódhat az előzőleg említett hibából.

 

 

Előzmény: tintacska (21900)
tintacska Creative Commons License 2018.08.15 0 0 21900

Sziasztok! 

 

Ket dologban kernek tapasztalat megosztast, illetve tanacsot.

1: a bal elso lampam nem akar mukodni. Van helyzetjelzo, van orszaguti, de nincs tompitott. Egot csereltem, biztositekokat atneztem.

2: Ha felkapcsolom a lampat, vagy bekapcsol a fenyerzekelo, akkor az oracsoport es a navi egyseg szinte lathatatlan. Majdnem teljes sotetsegbe borul a ket kijelzo. Gondolom en testhiba lehet az oka? Ha igen melyik testet nezzem es hol? 

 

Valaszokat elore is koszonom.

FeZ_ Creative Commons License 2018.08.15 0 0 21899

Pedig két eset van: vagy mégis (túl)fogyasztja valami (esetleg nem folyamatosan, tehát rajta kellene hagyni a műszert tovább) vagy sz@r az aksi és kisüti önmagát.

 

 

Előzmény: Norbert1029 (21898)
Norbert1029 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 21898

Hat az a baj evvel hogy normalis ramert a szerelo es jot mutatott de vmi megis leszivja... 3 villamossagisnal voltam edig ... egyik se tudja a bajatmegmondani...

Előzmény: Zolysys (21893)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.08.14 0 0 21897

Sziasztok,

 

Peugeot 407 2.0 Hdi rhr-nél valaki tapasztalta-e vagy tudja-e hogy mi okozza azt, hogy az autó ingadozva tartja az alapjáratot, vagyis mint előttem írták páran kb. 750-950 között ingadozik és, ha nagy sebességnél állóra lassítok gyakorlatilag lefullad... + úgy füstöl mint egy kémény... Én először a váltóra gyanakodtam, mert D-ben "dobálja" az autót, ugyan úgy kézi váltásnál és R-ben is, de N-ben és P-ben is ingadozik. Csak akkor jön elő az a "Hiba", hogyha aktívan kezelem a gázpedált és akkor egyáltalán nem produkálja, ha "tojással" a lábam alatt közlekedek. Esetleg egy szenzor? Vagy egr szelep? megoldhatja az, hogyha "lekötöm" az egr szelepet? Az előző tulaj lekötötte, de én visszaraktam, mert miért ne de nála is produkálta már ezt a hibát... Folyamatos "egyenletes" gyenge gázadással kb. 5 perc után abba hagyja, néha újra indításra de ez egyszerűen megőrjít.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

86zolis Creative Commons License 2018.08.14 0 0 21896

köszönöm!

Előzmény: Kovi 406 (21895)
Kovi 406 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 21895

Szia,

 

Nekem 2005-ös évjáratú hasonló autóm volt EGR falazás után semmi hibakódot nem dobott fel.

Előzmény: 86zolis (21894)
86zolis Creative Commons License 2018.08.14 0 0 21894

Sziasztok,

 

Peugeot 407 2.0 HDI RHR FAP.....Egr szelep vakolásakor mekkora eséllyel dobja fel a motorhibát?

Ha feldobja és visszaalakítom kizárólag hibakód olvasóval lehet kiütni a hibát vagy eltűnik idővel?

Mik a tapasztalatok?

 

Köszi!

Zolysys Creative Commons License 2018.08.13 0 0 21893

Meg kell mérni a nyugalmi áramot. ha az több mint amennyinek szanad lenne, meg kell keresni az okát

Előzmény: Norbert1029 (21892)
Norbert1029 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 21892

Sziasztok. Nekem sedan 2004 navis 2.0hdi-m van sedan. Olyan problemaval talalkozott mar valaki minden este leparkolok es reggelre lemerul az aksi. Valami leszivja de se vilagitas semmi nem marad fenn generator felujitva uj aksi van benne de igy se jobb. 2 villamossagisnal voltam kimondott peugeot specialistanal es nem talalt hibat egyik sem. Most kb 1 honapja ugy parkolok le hogy a pozitiv sarut leveszem. 

A szervoszivattyum hangosan zug de eddig tokeletesen mukodott tegnap ota mintha levegos lenne vagy ez igy szokott elromlani? A szervoszivattyu veheti fel az aramot alvo allapotban ? Leszivhattya az aksit ?

Amugy imadom az autot nagyon kenyelmes szepen is huz sajnalnam ezert is ha nem tudnam megjavittatni.

Valaki segitsen ebben a problemaban hatha valaki talalkozott hasonlo szituacioval. 

Koszonom elore is!

 

tintacska Creative Commons License 2018.08.10 0 0 21891

Lehet meghalt a xenon égő. Rosszabb esetben a trafó. Okozhatja még gyenge minőségű égő is. Igaz nekem más fajta autóban van Xenon. Nálam az volt a hiba. Gyenge, olcsó izzó...

Előzmény: palinkas71 (21888)
csabakiss53 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 21890

Szia!

Keresd Ecseren zoolan65 társunkat. Elérhetőségét a fórumon megtalálod .

Üdv.: Csaba

Előzmény: 407.sw-2007 (21889)
407.sw-2007 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 21889

hello. tudnátok szerelőt ajánlani pesten vagy a környékén aki megtudná mondani a kocsim hibáját?

morothang mellett folyamatonos van egy másik hang is(1 szerelőnál már volt,csak hangból "tárta fel a hibát": kettőstömegű nem lehet, ötlete nincs hogy mi ez a hang :( )

palinkas71 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 21888

Sziasztok!

Egy kérdés!407sw 2.0hdi (2004.12.havi) Jobbos Xenon-om meghalt.....(nem világít)Valakinek ötlet lehet ezt javitattni v.komplett csere.Vezélö vagy trafo nem tudom.Elöre is köszi🤔

airgaben Creative Commons License 2018.08.08 0 0 21887

Köszi a választ!

Előzmény: ricnagy (21886)
ricnagy Creative Commons License 2018.08.07 0 0 21886

Szia!

 

Ha a sajátomból (2005. 407sw 245e km)  indulok ki akkor minden olyan dolgot nézz meg amit bármelyik más autón. Én nem tapasztaltam semmi olyan hibát ami csak a benzinesre lenne jellemző. Ebben nincs kettőstömegű lendkerék, nincs turbó, dpf, magasnyomású szivattyú, stb.

A futómű érzékeny a kiváló Magyar utakra az biztos. A lényeg hogy az olajcserék időben és a megfelelő olajjal megtörténjen. Akkor baj nem lehet a motorral. (én max 15e-ként cserélem)

Engem még nem hagyott cserben sosem!! Nagyon szeretem!

A többi típushiba itt is megtalálható a kijelzők elhalványulása, hátsó lámpa kontakt hiba, terelő lapát törés, szervó dadogás, irányjelző kar lötyögés, stb

Itt a fórumon mindről találsz leírást.

 

Sok sikert a vásárláshoz!!!

Előzmény: airgaben (21885)
airgaben Creative Commons License 2018.08.03 0 0 21885

Sziasztok!

Egy 407 2.0 benzines vásárlásán gondolkozom. Premium 2008. év végi 190000 km-rel. Ha tudtuk segítsetek mikre kellene odafigyelni, mik ennek a típusnak a hibái. Előre is köszi

akos7999 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 21884

Szia

az oldal nem megy, megtennéd hogy leirod milyen adalékot kell a kormány szervohoz keverni?

köszi

Előzmény: zoolan65 (21780)
nabacs Creative Commons License 2018.07.29 0 0 21883

Sziasztok, holnap mennék Olaszországba, de meghalt a vízpumpán. Nincs véletlenül eladó, jó állapotú vízpumpája valakinek egy 407-s 2.0HDI motorhoz? Előre is köszönöm a segítséget. 

ezosgk Creative Commons License 2018.07.27 0 0 21882

Szia. köszi a választ. Az EGR szelepet és a csöveket amik ott voltak kitakarítottam, ráment az egész napom meg a kezemről lejött minden bőr, de sajnos eredménye nem lett. Piszkos volt de nem lett jobb, sőt semmi változás. Az üzemanyag nyomás szabályzó szelep okozhat ilyet mert végülis a szervízen a hibakód azt dobta ki, de akkor még nem volt semmi tünet. Ja és hol találom az üzemanyag nyomás szabályzó mágnesszelepet?A tűzfal felöl az egr szelep környékén? 2 db kis csavar fogja fel és egy csatlakozó van rajta? 

Előzmény: Maci0820 (21881)
Maci0820 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 21881

Halihó.

Az egr a motor hátulján van a tűzfal felől.

Nem egyszerű hozzáfèrni.szerintem nem ott a baj.

A nagynyomású szivattyú is okozhatja a gondot.

 

 

Előzmény: ezosgk (21880)
ezosgk Creative Commons License 2018.07.26 0 0 21880

Sziasztok. 2 éve vettem egy 2005-ös évjáratú 2.0 hdi motoros 136 le-s peugeot 407-et. Tavaj cseréltük ki a kuplungszerkezetet és a kettőstömegű lenkereket. Olyan bajjal fordultam a szervízhez hogy becsukott a tükör de nem nyílik ki. Nem oldódott meg de a hibakódok között volt egy olyan hogy P1198 üzemanyag hozamszabályozó mágnesszelep. Arra mondták hogy ettől majd lehet előbb utóbb megáll. Akkor nem igazán foglalkozram vele de kb 1 hete kezdte hogy 2000-2300 fordulaton, de inkább 100-110 km/h sebességnél olyan pulzáló módon rángat vagy mintha inkább ingadozna. Gázolajszűrő , légszűrő, motorolaj, motorolajszűrő cserélve lett azóta. Semmi válltozás. Olvastam hogy ez a nyomásszabályzó szelep csinálhat ilyet de ott inkább azt irták hogy ingadozik az alapjárat meg hogy le áll. De az enyém csak púlzálva rángat. Vagy az EGR szelepet kellene takarítani? Nem akarom szervízbe vinni mert mindrt kicserélnének aztán vagy jó lenne vagy nem. Szeretném magam megcsinálni ha lehet. Szsrvízekkel kapcsolatban elég negatív véleményem van. Jász-Nagykun-Megyéből írok. Előre is köszi a választ. Ja és az EGR szelepet hol találom? Bonyolult takarítani? Üdv Laci.

Zolysys Creative Commons License 2018.07.26 0 1 21879

ahhoz még sokminden kell

Előzmény: Álló Gábor (21878)
Álló Gábor Creative Commons License 2018.07.25 0 0 21878

Sziasztok ! Kérdezni szeretném , hogy 407 peugeot ba ha megveszem rts3 as rádiót és hozzá a navigációs kijelzőt . Akkor azt simán be is szerelhetem . Vagy kell esetleg valami még hozzá , hogy működjön ? 

Előre is köszi !.

Zolysys Creative Commons License 2018.07.22 0 0 21877

Tudok adni térképet, és tudok rá telepíteni magyar menüt és hangot is

Előzmény: dagi85 (21875)
feherzs Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21876

Sziasztok!

 

Egy éjszaka átszáguldottam egy leszakadt kipufogón és megsérült a FAP tartályom, leszakadt és eltörött a jobb első oldali sárvédőbetétem, illetve hátul középen valami stabailzátor rúd burkolatom. (407 SW 2.0 HDi RHR 136LE)

+van egy elektromos kormányszervó gondom, azt is vennem kell.

Ki melyik bontót ajánlaná felkeresni?

 

Köszönöm: zsomLEE

dagi85 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21875

Hello mindenkinek!!!

 

vettem egy 407-est de a menübe nem engedi átállítani angolra a menüt.(vagy jó lenne magyarra frisiteni)

a másik a navigáció cd-t kér honnan tudnám letölteni?

előre is köszi.

Poli27 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 21874

hogyan lehet feltanitani a keréknyomás szenzorokat? Vagy ha házilag nem lehet, hol tudják megoldani és mennyibe kerül?

nsxtom Creative Commons License 2018.07.17 0 0 21873

én keresek turbó csövet

 

2.7 hdi, bal oldalt lenn van ha szemben állsz vele. a coolerhez megy.

beszéltem pár bontóval,de nincs.

hátha  valaki itt.nincs rajta nagy repedés

nsxtom Creative Commons License 2018.07.17 0 0 21872

ujat kapsz 3-4 ft közt a peugeotnál,én most cseréltettem

Ecseren a Zoli, az oroszlán szeliditő néven van fenn a neten.

Előzmény: Törölt nick (21871)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.11 0 0 21871

Sziasztok!

Meg tudná mondani nekem valaki, hogyan tudnám kinyitni a motorháztetőmet egy 407coupe-n, ha letört a nyitókar a m-tető alatt??!

A törött csonkot elértem még  a résen, de mintha az is szétesett volna.

Valamint, ha esetleg volna valakinek bontottan, érdekelne is a nyitókar!

Válaszokat előre is Köszi!

1979rob Creative Commons License 2018.07.10 0 0 21870

Szia.Megvannak még a felnik?

 

Előzmény: kovaripeti1973 (21858)
Zolysys Creative Commons License 2018.07.05 0 0 21869

Adatlapon elerhetoseget megtalalod. Csorogj ram 9-19 kozott

Előzmény: segalsl (21868)
segalsl Creative Commons License 2018.07.04 0 0 21868

akkor kaphatok egy irányárat?

Előzmény: Zolysys (21867)
Zolysys Creative Commons License 2018.07.04 0 0 21867

Pontosan azom van. én a droidot stb hanyagolom.

Előzmény: segalsl (21866)
segalsl Creative Commons License 2018.07.04 0 0 21866

Gyári navi érdekel,gyári fejegységgel.A gyárilag kijelzet adatokat szeretném látni,illetve a navit használni,ennyi.

Androidos parsztvakítások 300.000ért Ebayről nem érdekelnek.

Előzmény: Zolysys (21865)
Zolysys Creative Commons License 2018.07.03 0 0 21865

Mar kevered a rendszerekhez valo cuccokat. Az elvarason azt ertettem higy mit tudjon. Ket fele rendszerem van per pillanat ha erdekel

Előzmény: segalsl (21864)
segalsl Creative Commons License 2018.07.02 0 0 21864

Célom,hogy egy működő,gyári,lehetőség szerint angol nyelvű navigációt vásároljak,amit beépíthetek a kocsimba.

Ennek megfelelően alakul az elvárásom is.

Ha jól tudom egy ilyen gyár navi beépítéséhez szükség van kapcsolódó vezetékekre,navi kijelzőre,RT4 fejegységre,illetve 2db szellőztető,hűtő ventillátorra.

Előzmény: Zolysys (21863)
Zolysys Creative Commons License 2018.06.28 0 0 21863

Kérdés mik az elvárások

Előzmény: segalsl (21860)
segalsl Creative Commons License 2018.06.28 0 0 21862

Ok!

Hülye voltam,már látom :)

Előzmény: kovaripeti1973 (21858)
segalsl Creative Commons License 2018.06.28 0 0 21861

Szia,

 

a felnikről lehetne képet kérni?

segalemail@citromail.hu

Előzmény: kovaripeti1973 (21844)
segalsl Creative Commons License 2018.06.28 0 0 21860

Sziasztok,

 

keresek Peugeot 407 gyári navigációt fejegységgel,kiegészítőivel együtt,nem navis 407 SW autóba szerelném be.

Ha valakinek van kérem jelezze:

segalemail@citromail.hu

petty35 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 21859

Sziasztok.

Cserélt már valaki 1.6 hdi-ben vezérmú tengely láncot?Alapjáraton zakatoló hangja van.Gázadásra eltünik.Mivel 300e van a kocsiban a szerelőm megbiztatott hogy vegyük le a hengerfejet és cseréljük a láncot+ hidrotőke.

kovaripeti1973 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 21858

 

 

 

40.000/4 db!! Szombathely. Nem postázom, csak személyes átvétel.

Zolysys Creative Commons License 2018.06.15 0 0 21857

Adatlapomon elérhetőségek ott vannak. csörögj rám vagy írj e-mailt

Előzmény: Balaskó Patrik David (21855)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 21856

Sziasztok. 1.6 hdi symbolt mennyire ajánlanátok? A 10 éves körüli példányokról sokat olvasok, hogy megbízhatatlanok és drága a szervíz. Igaz?

Balaskó Patrik David Creative Commons License 2018.06.14 0 0 21855

Szia igen,meg az is hogy mennyibe kerülne.

Előzmény: Zolysys (21854)
Zolysys Creative Commons License 2018.06.14 0 0 21854

Ki. ha érdekel van is pár rendszerem

Előzmény: Balaskó Patrik David (21852)
alfa012 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 21853

Sziasztok! Érdeklődnék 2.7hdi nél ha magasnyomású szivattyút cserélek jelre kell e tenni? Ha igen és bontottra cserélem hogyan tudom beállítani? Köszönöm 

Balaskó Patrik David Creative Commons License 2018.06.12 0 0 21852

Sziasztok a kérdésem az lenne, 2008 as 1,6 hdi  kis kijelző ugye ammi melegben nem mükődik,ki lehet e cserélni a nagy navigácós kijelzőre.     Válaszokat köszönöm.  

gery407 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 21851

Engem érdekelne csak messze vagy

 

Előzmény: kovaripeti1973 (21844)
Atlantisz407 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 21850

"Én ha vennék, megnézném, hidegen kéket füstöl e, szépen jár-e, jól húz, nem dadog stb..."

Miért csinálja azt hogy hidegen kéken füstöl, és miért jó az így?

Előzmény: cmlHunter (21765)
Me-linda33 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 21849

sziasztok. szeretnék segítséget kérni....

nem fúj hideget az autóm...hol tudnám megnézni,hogy terelőlapát törés e? mit kell széd szednem hozzá? 

akos7999 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 21848

Köszi. A kihangosító fog működni? 

Előzmény: Zolysys (21847)
Zolysys Creative Commons License 2018.06.06 0 0 21847

vagy aux ra

Előzmény: akos7999 (21845)
Zolysys Creative Commons License 2018.06.06 0 0 21846

CD tár helyére

Előzmény: akos7999 (21845)
akos7999 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 21845

Sziasztok,

Tud valaki segíteni? Rt 4 egységhez lehet e bluetooth dobozt csatlakoztatni?Ha igen, akkor milyen dobozt és hogyan kell beszerelni?

köszi a segítséget

Ákos

kovaripeti1973 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 21844

Valaki vegye már meg a könnyüfém felniket nyári gumikkal. Nem férek el tőlük a garázsban. 49.000-ért volt hirdetve. Most legyen amennyit adtok érte.

http://indafoto.hu/collectioneditor/774659

 

nsxtom Creative Commons License 2018.05.29 0 0 21843

szia

 

fönn volt Hahun

most 1.68m

km futás :1998..

2008/1 évj GYÁrtás is!;)

váltó olaj csere is  + volt.

most hirtelen ennyi.

Előzmény: Roli26 (21837)
Zolysys Creative Commons License 2018.05.29 0 0 21842

magyar menü nincs gyárilag ha érdekel elérhetőségem az adatlapomon

Előzmény: puhabarnaszofi (21841)
puhabarnaszofi Creative Commons License 2018.05.29 0 0 21841

Sziasztok!

 

Külföldön vettem egy 407-est (1.6 hdi) és a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom lefrissíteni a fejegységet magyar nyelvre? Ha most megpróbálom átállítani, akkor nem engedi. Ugyanez a helyzet az idővel is. Köszi a válaszokat előre is!

gsis Creative Commons License 2018.05.25 0 0 21840

Sorry, akkor valahogy rosszul értelmeztem a konkrét keresési célodat.

Előzmény: Roli26 (21839)
Roli26 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 21839

Igen közben megtaláltam, de én kifejezetten coupet keresek, azért nem is volt ez a találatok között.

Előzmény: gsis (21838)
gsis Creative Commons License 2018.05.25 0 0 21838

Pedig fent van, 3000 v 6, fehér színű, és 3,5 Mft az ára !

Előzmény: Roli26 (21837)
Roli26 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 21837

Sziasztok! köszönöm a hozzászólásokat. Szerintem ha V6os motorral lévő autót szeretne az ember, pláne dízelt, számolni kell, hogy a fenntartása magasabb az átlagtól, igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy vannak e kifejezetten erre a típusra jellemző nagyobb hibák. Nsxtom, ha egyéb paramétereket is megosztasz az autóról, évjárat, km futás, ár stb, kíváncsian várom. Gsis, hahun jelenleg 13 db coupe van összesen eladó ezek között nem is láttam V6-os benzinest, de lehet én voltam figyelmetlen.

nsxtom Creative Commons License 2018.05.25 0 1 21836

szia

 

2,5 éve van ilyen gépem

nagy gond nem volt vele.

de nem 1.6hdi a fenntartása!

6db gyertya csere,porlasztók ki-be szerelés ultrahangos tisztítás,most 2 db érzékelő tisztítás-csere

első parkszenzor nem tökéletes.

eladó egyébként.

stab rúd csere hátul ami még eszembe jut. és a szokásos olaj......

szerintem ez a motor megállás elhanyagoltság miatt volt,már ha volt valakinek.!

vagy látott 1általán.

rémisztgetek vele engem is.

szerintem fasza gép

én ha még 1× veszek ilyet, kupét, 3.0 hdi.

 

Előzmény: Roli26 (21820)
gsis Creative Commons License 2018.05.23 0 1 21835

Most találtam a HA-HU-n egy neked való 407-es Coupét. Igaz ez benzines. . 3 literes nagy motorral, de ami a lényeg, teljesen leellenőrizhető előéletű. Jelenleg, egy érdi autószerelő tulajdonában van, ő árulja. Van egy saját honlapja-" injektor.hu"- ahol sok mindent leíír a kocsiról.

A  helyedben elfelejteném a 2,7-est, és megnézném ezt!

Előzmény: Roli26 (21830)
akos7999 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 21834

Nem így értem. Ha beszélek és leállitom ugy folytatni tudom a telefonálást. Az a gondom ha nem használom és leállitom akkor is aktiv marad. Van benne külön kártya. Ha leállitom az egységnek ki kellene kapcsolni, és automatikusan a normál mobilom lesz aktiv. Jelen esetben az történik hogy leállitom a kocsit a kijelző elsötétül, de a telefon zúg halkan, tehát nem kapcsol ki. Ha hiv vki nem ér el a mobilon, de a kocsitelefonon sem. Ilyenkor ha kiveszem a kártyát a kocsitelefonbol, akkor áll helyre a rend, újbòl elérhető a mobil. Ha visszateszem a kártyát újbòl nem vagyok elérhető.

Előzmény: Zolysys (21833)
Zolysys Creative Commons License 2018.05.23 0 0 21833

Ha telefonálsz és leállítod a gépet nem kapcsol ki értelem szerűen a rendszer

Előzmény: akos7999 (21828)
raider Creative Commons License 2018.05.23 0 1 21832

Volt (legalább) egy gyári visszahívás, amikor az olajpumpát cserélték ezeken a motorokon, mert kenéshiány alakulhat ki. Szóval erre figyelni kell, hogy ne legyen csapágyas, másrészt ezek viszonylag sokat fogyasztanak, arra is készülj fel.

Előzmény: Roli26 (21830)
gsis Creative Commons License 2018.05.22 0 1 21831

Több autós fórumot olvasok napi rendszerességgel.és onnan vannak infóim erről a motorról.Nem törvényszerű, hogy minden ilyen motor

150-200 ezer kilométeres futásnál hengerfejes legyen, de előfordul ilyen eset is .Motorfelújítással foglalkozók szoktak

panaszkodni, hogy egyáltalán nem kaphatók bizonyos alkatrészek ehhez a motorhoz.Nem riasztgatni akarok senkit, csak felhívni a figyelmet

a használt autó vásárlás fokozottan rizikós.

Előzmény: Roli26 (21830)
Roli26 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 21830

Van már negatív tapasztalat, vagy csak hallomás alapján?Igazabol nem egy gyakori modell, tul sokat nem tudtam utánajárni, azért itt próbáltam érdeklődni.

Előzmény: gsis (21829)
gsis Creative Commons License 2018.05.22 0 0 21829

Javaslom, mielőtt belevágsz az autóvásárlásba, tanulmányozd a felhasználói véleményeket, erről az eléggé problémás motorról.

Könnyen ki lehet fogni egy " betegágyat", ami nem tesz jót az idegrendszerednek és a pénztárcádnak.

Előzmény: Roli26 (21820)
akos7999 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 21828

Üdv mindenkinek

RT4 fejegységnél gondom van. Nem kapcsol ki a telefon része amikor leállítom a kocsit. Járt így valaki?

mi lehet a gond? Köszi

tom407 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21827

köszönöm

 

Előzmény: Maci0820 (21826)
Maci0820 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21826

Árról nem beszêltünk.

06703712334

Előzmény: tom407 (21824)
kovaripeti1973 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21825

Szombathely

Előzmény: gery407 (21816)
tom407 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21824

Mennyit kert értük?

Előzmény: Maci0820 (21821)
tom407 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21823

Ilyen a pillangó belső fala itt ér hozza a vissza záródó szelep a falhoz.Ezert rángathatnák?Esetleg a légtömegek mérő hibája is lehet

tom407 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 21822

Köszönöm legyszives add meg Tamas

Előzmény: Maci0820 (21821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!