Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

GPS Creative Commons License 20 perce 0 0 88718

"....de időként ráugranak a csak simán információnak betett üzletek, kereskedők linkjeire is."

Hát ez érdekes, mert mi itt aztán cserélgetjük ám a cég-címeket vastagon (linkekkel, céginfókkal, katalógus-lapokkal, mindennel) - de én legalábbis nem tudok arról, hogy bárkit is baszogattak volna emiatt.

De a hajós-topikokon is megy a kölcsönös cég-ajánlgatás - de ott se volt még baj miatta.

.

Előzmény: 409 (88705)
halaloszto Creative Commons License 20 perce 0 0 88717

felállítod egy tuti sík helyen. megállapítod melyik lába a túl hosszú. vízmérték is kellhet. levágsz belőle kicsit. elejéről.

ha csak kicsit emelkedik el a lába a földtől, akkor nem kell vele foglalkozni, ha megpakolod akkor felveszi az alakot.

Vajk

Előzmény: Lala8080 (88716)
Lala8080 Creative Commons License 30 perce 0 0 88716

Ma keszitettem egy fatarolopolcot 4 labon all harom polc van rajta.sajnos mivel hulladekbol csinaltam valamit elrontottam mert nagyon billeg!hogyan tudnam kijavitani a legegyszerubben?lehet keszitek meg egy 3polcosat amit a tetejere fogog raszerkeszteni, ezert nem tetszik az 1 cm billeges!jart mar valaki igy kozuletek?

halaloszto Creative Commons License 45 perce 0 0 88715

meg az offot, meg a moderációval foglalkozást nem moderációs topikban.

Vajk

gabiasztalos Creative Commons License 1 órája 0 0 88714

Szia

Az a baj nekem sürgőssen kellene

Tiéd nem eladó véletlen???

Előzmény: archivalo (88648)
archivalo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 88713

Köszi!

Már nézem is!

Előzmény: rferi (88709)
archivalo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 88712

Off

A moderátor egy külön állatfajta, olyan, mint a BKV ellenőr (felvette a karszalagot és átváltozott békávé).

Engem is tiltottak már ki olyanér, amit nem is értett a fickó, de nem baj kivártam a magam (azt hiszem)két hetét, nem ma volt, de teljesen jogtalan...

Annyi volt - ahogy írtátok is - hogy segítségnek megadtam egy elérhetőséget, aztán pukk, már ki is tiltott valami fehérjehalmaz...

Akkoriban voltunk vagy húszan, emlékszem, mert nagyon komoly "ordítás" volt belőle és a végén megfelezték a bűntetést...

On

Előzmény: Paco155 (88698)
traktoros82 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 88711

Én is így tudom, hogy 2csonk van.

Előzmény: archivalo (88707)
rferi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 88710

Igen, de ezt attól függetlenül büntetik, hogy direktlinken tette be, vagy próbálta szöveg mögé rejteni.

Én egyszer egy képet tettem be, ami valójában egy tiltott szerveren volt.

3 percen belül le volt törölve, és meg lettem dorgálva.

Nem tudtam, hogy az a szerver totálisan tilos, és még csak linket sem írtam, csak képet tettem.

De a kép címe tartalmazta a szerver nevét,és tuti valami riasztást adott.

Szóval te sem azt írtad le, amit akartál valójában! :)))))

rferi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 88709

Tudok.

Csak elfelejtettem a nevüket

várjál....

pneucom

ezaz

https://www.pneucom.hu/

Előzmény: archivalo (88706)
archivalo Creative Commons License 2 órája 0 0 88708

Még nem vettem meg, csak szemezek vele...

De valószínűleg vásárlás lesz belőle... :-)

Előzmény: laci19791202 (88691)
archivalo Creative Commons License 2 órája 0 0 88707

a látod, pont ez volt nekem is  a kérdésem.

Az eladó fickó azt mondta, hogy 1 (értsd azaz egy) csonk van rajta.

Ez nem stimmelt, mert ha autógáz, akkor egy nylíás, amin belemegy a nafta és mindenképpen kell egy másik, ami a reduktoron keresztül elmegy a "karburátorig".

Na de ez kettő...

Előzmény: halaloszto (88696)
archivalo Creative Commons License 2 órája 0 0 88706

Na, pont erre volt szükségem!

Teljesen láma vagyok pneu terén...

Tudsz egy ilyen boltot?

Előzmény: rferi (88693)
409 Creative Commons License 2 órája 0 0 88705

Nos, azokon túl, amiket Paco is írt, a reklámszagú linkeket büntetik elsősorban, mert a reklám ugye bevételt jelent/ene/. Szóval ha valaki a saját boltját reklámozza, az főbenjáró bűn, de időként ráugranak a csak simán információnak betett üzletek, kereskedők linkjeire is. Ismerek olyanokat akiket ilyenek miatt már büntettek. Konkrétan magamat is. Igaz, nálam csak a /utolsó/ figyelmeztetésig jutott az eset.

Előzmény: rferi (88692)
traktoros82 Creative Commons License 2 órája 0 0 88704

Na, most már, hogy mindenkinek felizgatod a fantáziáját ezzel a rendszerrel, lassan irthatnál róla 1szép hoooosszú bejegyzést képekkel, rajzokkal magyarázatokkal. :)

Előzmény: pajaci (88701)
traktoros82 Creative Commons License 2 órája 0 0 88703

Húúú, ez igen. Ha 1x nagy leszek, én is 1ilyen rendszert szeretnék. :)

Előzmény: pajaci (88699)
traktoros82 Creative Commons License 3 órája 0 0 88702

Ez a táblázat érdekes lehet. Ha kezedbe kerül esetleg közkinccsé tehetnéd.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88636)
pajaci Creative Commons License 4 órája 0 0 88701

A kompresszort meg levettem 6bárra, így nem kínlódik annyira, festéshez még ez is bőven sok. A szórópisztoly előtt van még egy kicsi vízleválasztós nyomásszabályzó.

Előzmény: pajaci (88700)
pajaci Creative Commons License 4 órája 0 0 88700

A két gáztartály alján van erediteleg egy-egy ürítő golyóscsap.

Előzmény: pajaci (88699)
pajaci Creative Commons License 4 órája 0 0 88699

Így raktam be az autógáz tartályokat.

Félig szét van most szedve a rendszer, mert kellett egy két cucc a fűtésrendszeremhez. Az alsó ifa tartály közepén megy be a levegő, a felette lévő közepén jön ki. Ott egy vízleválasztóról megy tovább a két a autógáz tartályhoz, majd egy másik víztelenítőn keresztül a műhelybe föld alatt, kpe védőcsőben. Az általam használt 3/4-es locsolóslagok 25 bárosak.

Paco155 Creative Commons License 4 órája 0 0 88698

Az oka az lehet, hogy én már megvívtam a magam csatáit a moderátorokkal, és elég régóta olvasom 409 hozzászólásait is ahhoz, hogy tudjam mire gondolt. De valóban nincs benne hogy az, hogy a direkt link amikor sok esetben kivívja a moderátorok rosszallását az nem amiatt van mert direkt a link hanem amiatt ahova mutat..

halaloszto Creative Commons License 5 órája 0 0 88697

tuti csak korongonként!

Előzmény: laci19791202 (88683)
halaloszto Creative Commons License 5 órája 0 0 88696

valahol csak kijött belőle a gáz anno

Előzmény: archivalo (88680)
pajaci Creative Commons License 5 órája 0 0 88695

Ahogy mondod.

pajaci Creative Commons License 5 órája 0 0 88694

Jó hogy leírtad, így nekem már nem kell :-)

Előzmény: rferi (88693)
rferi Creative Commons License 5 órája 0 0 88693

Jajnemár!

Bemégy egy pneus boltba, és kérsz egy gyorcsatis Y-t, vagy T-t, meg pár ellendarabot hozzá, és összeslagozod a tartályokat.

És akkor minden alkatrész gyári, és nem félsz, hogy eldurran

Előzmény: archivalo (88689)
rferi Creative Commons License 5 órája 0 0 88692

Rosszul értelmezted akkor amit 409 írt.

Merthogy ezt írta:

"Ezt hívják közvetlen linknek, amit az index sok esetben tilt. Akár kizárás is járhat érte..."

Ez annyira egyértelmű, hogy jobban se lehet.

És nem csak én, de pajaci is értetlenül állt a kérdéskör felett, szal nem vagyok egyedül...

Előzmény: Paco155 (88677)
laci19791202 Creative Commons License 5 órája 0 0 88691

Ja hogy vettél egy ilyen gáztartályt?Az neked soha nem fog elpukkanni!!

Előzmény: archivalo (88689)
laci19791202 Creative Commons License 5 órája 0 0 88690

Ügyes,igen akár egy 16-os köracélból is lehet késziteni egy 20 as fúrót csak erre nem mindenki képes otthon,na meg azt fúrd át 65 cm-en központban,szóval csak is az előre kifurkált korongok jöhetnének szóba.

Előzmény: archivalo (88687)
archivalo Creative Commons License 5 órája 0 0 88689

Köszi!

Sokszámú Laci ajánlott egy fickót, aki használt autó gáztartályokat (60-100 literes) hirdetett, puffertartálynak, 8000ért.

Ezt szeretném rákötni a 25 literes kompresszoromra, hogy tisztességesen tudjak festeni, ezért kínlódok itt ezzel a kérdéssel.

A múltamból tudom, a víz- és gáztartályos dolgokat, meg a bennük rejlő energia tartalékokat (gyakorlatilag egy gázrugóban felhalmozott energiáról vna szó - ami a víz esetében azért kicsi, mert elég kismértékben nyomható csak össze..:-)), pont ezért aggódom. Ha elpukkan, akkor összedől a házam (a pincében van a műhelyem), tehát nem tréfadolog az egész...

Ezért nem gondoltam arra, hogy megbontom a légtelenítő, vagy víztelennítő csonkot, stb, hanem rádugom, mint egy hosszabbítóra a lefuvató csövet és ezt applikálom bele a T-be.

Így minden marad úgy, hogy bontatlan, a sor végén meg ott "piheg" a puffertartály, ami párhuzamosan van bekötve a kompresszor tartályába...

Előzmény: Paco155 (88685)
laci19791202 Creative Commons License 5 órája 0 0 88688

Jaa hogy bojler ről van szó?Azt nem tudom hogy ha a kompresszoron kitekeri valaki pl a gyors csatit hogy pl egy elosztót tekerjen be a helyére,hogy ettől ugrik-e a gari,szintem nem kellene.

archivalo Creative Commons License 5 órája 0 0 88687

Egy legalább 70 cm hosszú fúróval.

:-)

Ilyen nem minden háztartásban van, ezért volt az a tanács, hogy korongonként kell a tengelyre felragasztani és így egybe munkálni. Ekkor bizonyosan az lesz a tengelye és nem lesz félrefúrva.

Régen, amikor még nem (nagyon) lehetett kapni hosszú szárú fúrót, én az t csináltam, hogy volt egy lengyel, készletem, amiben különböző "pengéket" lehet betenni egy hengeres, sliccelt szárba és egy csavarral összeszorítani a sliccet: a "kanálfúrókhoz" hasonló (van ahol marófúrónak hívják, van ahol lapátfúrónak) szerszám lett belőle. Ehhez fogtam egy közel 80 centis "ezüstacél" rudat, megslicceltem, ebbe fogtam be az előbbi pengét és máris volt egy méteres fúróm.

Nem IT5 pontosságú (sőt talán inkább IT25 volt :-) ), de az ácsszerkezetekhez, ahol ekkora csomópontot kellett átcsavarozni, átérte.

Előzmény: laci19791202 (88683)
laci19791202 Creative Commons License 5 órája 0 0 88686

Hozd el,hegesztek rá neked csonkokat ahova kéred.De akár a meglévő gyári kivezetéshez is csinálhatok neked egy szerelhető csonkot,vagy nem autó gáztartályról van szó?

Paco155 Creative Commons License 6 órája 0 0 88685

A kompresszorod tartályának az egyik végén valószínűleg van egy dugó egy menetes részben. Azt tekerd ki és ott közösítsd a két tartályt egy közdarabbal. Én nem hegeszteném SK hanem vennék egy odavalót bótban. Ha a víz 8 barja eldurran akkor legfeljebb lesz egy 10 centiméteres tócsa. Ha a levegő durran el akkor kiviszi a falat.

Előzmény: archivalo (88684)
archivalo Creative Commons License 6 órája 0 0 88684

OK, de honnan jön ki?

T elemből?

Forrasszak meg egy réz vízcsövet (azt még gond nélkül tudok) két menettel (mekkora kell hozzá?) és az egyik fele megy a kompresszor nyomó csonkjába, a másik a tartalék csonkba a haradik pesig a "pisztolyba"? mekkora cső kell: 15, 18, vagy 22es? Nem fog eldurranni? A víz - ha jól tudom 5-6 bar nyomású, de lehet, hogy tévedek,  a kompresszorom 8at nyom...

Azt felmértem, hogy a biztonsági szelep a kompresszor szelepe lesz, ezért lesz közös rendszer.

Ha visoznt megbontom  kompresszort, akokr kakukk a garnaciának, tehát csak a "legális" végeken praktikus közösíteni. Vagy rosszul hiszem?

Előzmény: pajaci (88682)
laci19791202 Creative Commons License 6 órája 0 0 88683

Visszatérve egy kicsit a hengercsiszoló hengerjére,az összeragasztott 65cm-es hengert hogy furnátok keresztül a tengely számára??mert volt valaki aki ezt irta csak kivi lennék hogy hogyan tenné ezt mondjuk egy 20mm-es tengelyhez.

Jó van más megoldás is természetesen,ha kifurkáljuk elöre és úgy ragasztjuk össze,de én a kifúrásra lennék kiváncsi.(nem tudom már hogy ki irta).

pajaci Creative Commons License 6 órája 0 0 88682

Akárhova a rendszerbe egy szál csővel rákötöd a puffert, a levegő meg úgyis oda talál ahova kell.

laci19791202 Creative Commons License 6 órája 0 0 88681

Köszi válaszod,termézetesen kezelve lenne,két réteg vizes lazúrral.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88519)
archivalo Creative Commons License 6 órája 0 0 88680

Bővítőtartályhoz (ami egyébként tartány...) kérdés:

Hogy a bánatba kötitek be?

Az eladó fickó elmondása szerint egyetlen csonk van rajta, az is valami elhibázott 6-7 cmes (ez nem tudom, milyen méret).

Emlékeim szerint egy ilyenen kéne hogy legyen biztonsági szelep, leeresztő szelep, stb. Ha ebbe direktbe belefuvatom a kompresszorból kijövő levegőt, akkor hogyan fogom tudni használni, mert sikerült egy "zárt rendszert" csinálnom...

Előre is köszönöm!

PS: hegeszteni nem tudok, de ha akarnék, akkor sem tudnék nyomástartót, minősítetten varrni...

Előzmény: pajaci (88227)
pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 88679

"...Képet pedig nem kell scrollozni semerre ..." - bocsánat, 409 képénél lefelé kell egy kicsit scrollozni. Tehát az ablak jól sztreccseli magát, de benne a kép nem tökéletes. (elviselhető)

Előzmény: pacman123 (88678)
pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 88678

Nekem is Chrome (az "eredeti") és nekem is jók a képek.

Pl most a melóhelyi gépen (1600x1050-es felbontásnál) 409 ciklonját szépen kisztreccseli a bal felső saroktól induló (about: blank) ablak, egészen a tálca tetejéig nyújtva magát. Képet pedig nem kell scrollozni semerre, látszik mindene. Előtte Vajk hordóját sztreccselés nélkül, valamivel kisebb ablakban mint 409-ét, azt is scrollozás nélkül dobja fel.

Előzmény: GPS (88675)
Paco155 Creative Commons License 6 órája 0 0 88677

Elbeszélés van egymás mellett.... 

Az index nem a közvetlen linket tiltja, hanem a jogsértő linket. Én végig erről beszéltem, és 409 hozzászólását is így értelmeztem.

A láncszem ikon viszont sokszor fel tudja öltöztetni a jogsértő tartalomra mutató hivatkozást valami ártatlan köntösbe.

Előzmény: rferi (88673)
BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88676

GPS

most írom le harmadszor

CHROME

Előzmény: GPS (88675)
GPS Creative Commons License 6 órája 0 0 88675

Hja kérem, ez nálad Explorer - ha jól látom.

-

Előzmény: BözsiBözsi (88672)
BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88674

lehet..

nekem a kép hasznos felületének a cca 90-95% látszik.

nekem is volt úgy, hogy pl. a bal felső sarok kb a monitor közepén volt.. na az nagyon elbaszott volt...

Én meg vagyok most ezzel békélve.

Előzmény: rferi (88670)
rferi Creative Commons License 6 órája 0 0 88673

Na de ebben hol van benne az, hogy nem helyezhetek el olyan linkeket, amik direkt linkek, vagyis nem használtam a láncos ikont??????

Előzmény: Paco155 (88671)
BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88672

Előzmény: GPS (88667)
Paco155 Creative Commons License 6 órája 0 0 88671

Pedig ott van:

II/1

A moderáció

- A Szolgáltató, ezen Moderációs alapelvek rögzítésével, a Fórum moderátoraira és adminisztrátoraira ruházza azt a jogát, hogy azokat a hozzászólásokat, amelyek megsértik a Moderációs alapelvek valamelyikét, vagy amelyek megsértik az Index Fórum felhasználási feltételeinek valamelyikét, töröljék. Szintén a moderátorokra és adminisztrátorokra ruházza azt a jogot, hogy e szabályok súlyos megszegését követően a regisztrált felhasználó hozzáférését ideiglenesen korlátozzák vagy megszüntessék ("letiltás vagy törlés").

A hivatkozott Index fórum felhasználási feltételek:

http://forum.index.hu/felhasznalasiFeltetelek

III/4-5

- A Fórumon közölt adatok megbízhatóságát, hitelességét, valóságtartalmát, minőségét a Szolgáltató nem ellenőrzi, semmilyen felelősséget nem vállal a Fórumon elhelyezett információk tekintetében, és nem köteles semmilyen helytállásra vagy kártérítésre az azokból következő esetleges káresemények miatt. Ha egy adott hozzászólás a Szolgáltató vagy más jogos és méltányolható érdekeit sérti, illetve közérdeket sérthet, azt a Szolgáltató indoklás nélkül, az ok megjelölésével törölheti.

- Nem használhatod a Fórumot arra, hogy olyan információkat tégy közzé, amelyek sértik a Magyarországon hatályos törvényeket.

De kifejezetten a Moderációs alapelvek III/1.1/E

Különösen tiltott

- A jó ízlést sértő képeket tartalmazó, gyűlöletkeltésre, megfélemlítésre alkalmas, valamint az ilyen témájú weboldalakra mutató linkeket és hivatkozásokat tartalmazó hozzászólások.

Előzmény: rferi (88658)
rferi Creative Commons License 6 órája 0 0 88670

Szerintemez ugyanúgy elcseszett, mint nálam

A kép jobb oldala, de még az ablak jobb oldala sincs a képernyőn

Előzmény: BözsiBözsi (88668)
BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88669

nem firefox!

Hanem chrome variáns.

Slimjet.

BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88668

most átállítottam a slimjetet 960 as automatikus átméretezésre. ez az eredménye.

GPS Creative Commons License 6 órája 0 0 88667

"most visszaállítottam az indexre azt a szabályt, hogy max 1024 legyen a méret."

Hát azt meg hol? Mert nálam a "Beállításokban" ilyen nincs.

.

Előzmény: BözsiBözsi (88663)
BözsiBözsi Creative Commons License 6 órája 0 0 88666

Előzmény: pajaci (88665)
pajaci Creative Commons License 7 órája 0 0 88665

Fórumos képet mutass!

Előzmény: BözsiBözsi (88661)
BözsiBözsi Creative Commons License 7 órája 0 0 88664

Így is scrollos maradt...

Lehet, hogy újra kéne indítanom a böngészőt?

na nem tornázok tovább...

Előzmény: BözsiBözsi (88663)
BözsiBözsi Creative Commons License 7 órája 0 0 88663

Próba..

most visszaállítottam az indexre azt a szabályt, hogy max 1024 legyen a méret.

meglátjuk mit csinál...

BözsiBözsi Creative Commons License 7 órája 0 0 88662

most ez pl ha "visszajelenítem" akkor már scrollosan jelenik meg...

vagyis túllóg...

De amikor feltöltöttem akkor megkérdezte hogy beállítom e az index.hu-ra azt, hogy max 1024 legyen a méret, míg én ezt most kilőttem, tehát az eredeti méretben nyomta fel.

Szóval nem tiszta ez még...

Előzmény: BözsiBözsi (88661)
BözsiBözsi Creative Commons License 7 órája 0 0 88661

Előzmény: BözsiBözsi (88660)
BözsiBözsi Creative Commons License 7 órája 0 0 88660

Nekem is volt ilyen problémám, de szerintem amikor átálltam a Chrome-ra azóta megszűnt.. kb 1 hónapja.

Előtte A firefoxot használtam, most éppen egy chrome variánst a Slimjet-et.

Itt egyszerűen akkorában jelenik meg amekkorát a monitor enged. ha keskenyebb pl akkor magasságban 100% os míg szélességben az eredeti aránynak megfelelően. A kép nem torzul, és a lehetőségekhez képest a legnagyobb méretben jelenik meg.

Előzmény: GPS (88657)
rferi Creative Commons License 7 órája 0 0 88659

Nálam is elcseszett, és még vagy egy tucat ismerőst kérdeztem, ott is

Egy jó megoldás a duplaklikk a fejlécre, és akkor legalább megjelennek a rollozósávok, hogy a kép levágott részeit is láthassam

Előzmény: GPS (88657)
rferi Creative Commons License 7 órája 0 0 88658

Hát nem tudom, de én erre utaló semmiféle hivatalosan leírt hivatkozást nem látok

http://forum.index.hu/moderaciosAlapelvek

Előzmény: Paco155 (88656)
GPS Creative Commons License 7 órája 0 0 88657

Nálam 1:1-ben pont úgy jelenik meg, mint pajaci szaktársnál.

Hogy csinálod, hogy nálad rendben jelenik meg - anélkül, hogy hozzá kellene nyúljál (méretezni az fotó-ablakot, középre húzni, stb.)?

Csinálj lécci egy Printscreent - hadd lássuk, hogy néz ki nálad, ha csak simán ráklikkelsz egy képre.

Lehet nálunk van elcseszve valami?

.

Előzmény: BözsiBözsi (88653)
Paco155 Creative Commons License 7 órája 0 0 88656

Írtam egy hosszút osztán elveszett :(

Na mindegy, röviden:

A modus moderandiban konkrétan benne van a kitiltás mint szankció lehetősége erre az esetre.

Ezenkívül a polidiliben úgy tudom elég gyakran előfordul mindenféle szélsőjobbos vagy egyéb megkifogásolt linkek esetén, többszöri figyelmeztetés után. Nem olvasok polidilit így ez csak áttételesen jutott el hozzám. A közlekmodiban viszont konkrétan tudok is egy-két ilyen esetről az elmúlt 12 évben, de most nem keresném vissza. :) Ott nem annyira gyakori.

Előzmény: pajaci (88651)
archivalo Creative Commons License 7 órája 0 0 88655

Dettó.

Azt hittem, valamit én barmoltam el (két monitorral használom a gépet és amiatt), de nem...

Előzmény: pajaci (88654)
pajaci Creative Commons License 8 órája 0 0 88654

Nálam így.

Előzmény: GPS (88647)
BözsiBözsi Creative Commons License 8 órája 0 0 88653

Nálam nincs ilyen probléma.

Előzmény: GPS (88647)
halaloszto Creative Commons License 8 órája 0 0 88652

hengercsiszoló témában arról se feledkezzünk meg, hogy ha nem homogén anyagból csináljuk, akkor a kiegyensúlyozása nagyon problémás lehet. ezért jó a rétegelt vagy az mdf.

Vajk

pajaci Creative Commons License 8 órája 0 0 88651

Olvastam már egy párat, azért kérdem.

Előzmény: Paco155 (88649)
archivalo Creative Commons License 8 órája 0 0 88650

Szia!

Mi ez az ecsetes ragasztó? Ilyenről én még nem hallottam.

A zongorapántos asztalemelésed, az milyen?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88635)
Paco155 Creative Commons License 8 órája 0 0 88649

Olvasgasd a moderátori topikokat :)

Előzmény: pajaci (88645)
archivalo Creative Commons License 8 órája 0 0 88648

SZia!

Én akciósan vettem, kb 3000ért, ugyanezt, innen. Valószínűleg várni kell egy kicsit és megint akciózzák - bár most tuti, hogy drágább lesz!

A miértet ne kérdezd, csak...

Azt lehet még megpróbálni, hogy valamelyik neves gyártó (skill, bosch, b&d - nem azért "neves", mert jók, hanem mert van szakszervíz) 12es tengelyét külön alkatrészként megveszed.

A festo, elu, metabo, makita is szóba jöhet, de azok valószínűleg aranyáron futnak.

Előzmény: gabiasztalos (88619)
GPS Creative Commons License 8 órája 0 0 88647

Ha már itt tartunk: nálatok is még mindig hatalmas méretben, az egyik alsó sarokba félrecsúszva jelennek meg a posztolt képek (ráklikkelés után)?

Mert abban reménykedtünk, hogy ezt majd orvosolják - de egyelőre azt látom, hogy (nálam legalábbis) ugyanolyan szarul működik, mint első nap a módosítás után.

.

Előzmény: 409 (88643)
archivalo Creative Commons License 8 órája 0 0 88646

Szerinted, ki másra gondolhattam?

:-D

Előzmény: traktoros82 (88611)
pajaci Creative Commons License 8 órája 0 0 88645

"az index sok esetben tilt. Akár kizárás is járhat érte"

Az elmúlt x év alatt erről még soha nem hallottam semmilyen formában, tudnál valami konkrétabbat?

Előzmény: 409 (88643)
archivalo Creative Commons License 8 órája 0 0 88644

Szia!

Este csinálok egy fotót róla és lemérem a csatlakozó méreteit.

Már publikussá tettem a címemet.

Elnézést

Előzmény: MBTibi (88605)
409 Creative Commons License 9 órája 0 0 88643

"én csak egyszerűen beírom a webcímet, nyomok utána egy szóközt, és azonnal linké alakítja a fórummotor?"

Ha megfelelő előtaggal rendelkezik a szöveg, akkor a fórummotorok többnyire így tesznek. Ezt hívják közvetlen linknek, amit az index sok esetben tilt. Akár kizárás is járhat érte. A láncszemes megoldással meg el lehet "rejteni" egy szöveg mögé magát a linket.

Előzmény: rferi (88639)
Kamelot Creative Commons License 9 órája 0 0 88642

A láncos ikon akkor kell ha nem a linket akarod látni a hsz.-ben hanem az arra utaló szót amit kijelölsz.

pajaci Creative Commons License 9 órája 0 0 88641

Úgy is lehet, én is így csinálom, csak ez túl egyszerű :-)

pali923 Creative Commons License 9 órája 0 0 88640

Én ugyan nem végeztem számításokat, csak építettem egy elszívót ez alapján. Nem ciklon van az alján, hanem Thien-féle szeparátor (vagyis a minta alapján van kivágva az alja), mégis jól működik. Egy elég nagy zsák van hozzá spéci anyagból, ami szűrőként is funkcionál. Ebben a zsákban szinte semmi por nincs, kb. félévente szoktam kitakarítgatni kicsit.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88636)
rferi Creative Commons License 9 órája 0 0 88639

És az mért van, hogy én csak egyszerűen beírom a webcímet, nyomok utána egy szóközt, és azonnal linké alakítja a fórummotor?

(Kivéve, ha ékezetes betű, vagy szóköz van benne. A százalékjeltől ilyenkor behülyül, de különben minden más esetben jól műkszik.)

Szóval én szinte soha nem használom ezt a láncos ikont!

De az fontos, hogy legelébb szóközt nyomjak utána, mert ha entert nyomok, akkor nem alakít, sőt, ha enter után visszatörlöm, majd akkor nyomok szóközt, akkor sem alakít

Előzmény: Paco155 (88604)
Kamelot Creative Commons License 11 órája 0 0 88638

Most Te nőgyógyász vagy plasztikai sebész is vagy. "lyukakat a csikló részek kialakításához"

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88634)
Kamelot Creative Commons License 11 órája 0 0 88637

Te sem nézted végig a filmet. Ez lett a végleges emelés.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88634)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 16 órája 0 0 88636

"Ezáltal a beérkező levegő az edény fala mellett kering. A nehezebb részek leesnek az edény aljára."

Nem jól gondolod. Nem a nehezebb részecskék esnek le hanem azok amelyek az edény falához súrlódva lelassulnak.

A por is le tud lassulni akár 100%-ban is ha megfelelően van méretezve a leválasztó és nem csak hasra ütés szerű méretekkel készül. Nekem van egy táblázatom valahol jól elmentve amivel méretezni lehet a leválasztót a motor teljesítménye, légszállítása stb... függvényében. Ez a táblázat attól az ürgétől van aki feltalálta ezt a fajta forgácsleválasztót. Nem egyszerű, nekem is eltartott egy ideig, míg megértettem a számítást, meg hogy miért kell ennyire pontosan megtervezni. Ha pontosan van kiszámítva és elkészítve a forgácsleválasztó akkor nem kell semmiféle szűrő a leválasztó után. 

Előzmény: raklapjúzer (88614)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 16 órája 0 0 88635

Én ecsetes ragasztóval szoktam ráragasztani a csiszolóvásznat vagy kétoldalas ragasztó szalaggal. Az elég sokáig bírja.

Előzmény: archivalo (88593)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 16 órája 0 0 88634

Az az asztal emelési technika házilag megoldva sohasem lesz tökéletes. Egy garázs műhelyben még gyakorlott ember sem képes század milliméterre de még tized milliméterre sem egyforma helyre fúrni a lyukakat a csikló részek kialakításához, akkor meg már nem is fog teljesen párhuzamosan emelkedni vagy süllyedni az asztal 4 sarka. Elvnek nagyon szép, de a valóságban pontatlan. Én tized és század mm pontossággal szoktam dolgozni ahol lehet, de erre még én sem lennék képes tökéletesre megcsinálni. A zongorazsanéros megoldással amit én is alkalmaztam ilyen probléma nincs, mert ott 1 forgáspont van csak nem 4 db.

Előzmény: pacman123 (88583)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 17 órája 0 0 88633

Ha bagózok akkor nekem is leromlik a szaglásom igen jelentősen. Akkor élesedik ki nagyon, ha pár napig nem szívok el egy szál cigit sem. Akkor már minden szart megérzek kilométerekről.

Én a parfümmel kevert izzadság szagra, a gyomorszagú leheletre és a konyhai mosogatólé szagára vagyok nagyon kényes, ilyenkor a hányinger kerülget. Bukarestben dolgoztam a reptéren majd 2 hónapot, a reptértől kb 2 km távolságra volt egy étterem ahol micset sütöttek a kerthelységben, na annak a szagát a reptéren is éreztem szinte állandóan. Álmomba se jöjjön elő az a szag. 

Amikor toulol, aceton, nitróhigitó, izopropil alkohol, és hasonló kis finom vegyszerekkel dolgozok az nem zavar még akkor sem ha nincs rajtam álarc és liter számra locsolom szét akkor sem.  A munkatársaim már fejfájásról panaszkodnak és szédelegnek. Én is érzem ezeknek a szagát, de ez nem zavar. A szenes álarcot azért én is szoktam használni ha 4-5 liter számra használok el 1-2 óra alatt valami vegyszert, mert tudom, hogy nem tesz jót a tüdőmnek. Sőt a műhelyben az elszívót is be szoktam kapcsolni ami akkora teljesítményű, hogy igen kellemetlen huzatot csinál, még a ruha is lobog rajtam. De ezt leginkább a kollegák kapcsolják be mert ők meg ezeknek a vegyszereknek nem bírják a szagát.  

A szenes álarcban a szűrőbetétet általában 6 hónaponta szoktam cserélni, mert ennyi idő alatt érzem meg benne a vegyszer szagát, azaz már telítődött. Ha felbontok egy originált álarc betétet, egy év után akkor is ki kell cserélni, ha egy szippantást sem végeztem rajta keresztül. Ez előírás.

A festő műhelyben a srácok havonta cserélik a betétet, mert a festékek gőze eltömíti a szénbetétet és beleszárad és nem kapnak már benne levegőt. De a szénbetét még akkor nem merült ki, csak a felülete tömődött el. Ők akár napi 4-6 órán keresztül is bent vannak a szórókamrában és nagyon töményen kapják a festékgőzt még úgy is hogy spéci lefele áramló elszívó rendszere van a kamrának.  Mégis elég havonta egy betét nekik. Szóval nagyon változó, hogy milyen időközönként kell betétet cserélni.

A legegyszerűbb módja a szűrőbetét ellenőrzésének ha az álarcban közelről beleszagolok az acetonba. Ha megérzem a szagát az álarcon keresztül, akkor a betét már telítődött és cserélni kell. 

Egyébként teljesen felesleges olyan sűrűn cserélni a betétet, irdatlan nagy a szűrő felülete egy szenes álarc betétnek. 

Előzmény: Soká (88561)
Lady fantasy Creative Commons License 17 órája 0 0 88632

A malomiparban, a pneumatikus üzemeknél, nagyon régóta használják a ciklon elvet. Két fajtája leledzik, egyik az anyagleválasztó ciklon, másik a szűrőciklon. Amit az asztalosok itt használnak, az az anyagleválasztó ciklon. A légáram sebessége, (és vele azonos sebességgel haladó anyag) a leválasztó ciklonba érve, egyrészt a hirtelen megnövekedett átmérőváltozásnak köszönhetően lecsökken, és a levegő tömegénél nehezebb leválasztandó anyag, a gravitációnak engedve kiesik. A hatásfok növelése érdekében a kúpos rész belső falán megpördül, és a súrlódás  miatt megint csak veszít a sebességéből, elősegítve a leválasztást. Azonban az optimális ciklonalak, és megfelelő átmérők, légáramsebesség ellenére sem 100%-os a leválasztás, ezért alkalmaznak a leválasztóciklonok után, un. szűrőciklonokat, amiket szűrőtömlőkön keresztül szívnak meg. Egyszerűsített formájaként, itt a "nagy felületű" papiros légszűrő hivatott ezt megtenni.

409 Creative Commons License 17 órája 0 0 88631

Jól tippelsz.

Előzmény: traktoros82 (88624)
409 Creative Commons License 18 órája 0 0 88630

A ciklonosban nincs szűrő. A kivezető csövére kötöttem egy párnahuzatot, az a "szűrő".

A hamuporszívósban a saját papírszűrője van, még nem cseréltem. Nem tudom meddig fogja bírni.

Előzmény: traktoros82 (88608)
Kovalic 76 Creative Commons License 18 órája 0 0 88629

Koszonom szepen! Raprobalok

Előzmény: vati666 (88527)
traktoros82 Creative Commons License 18 órája 0 0 88628

Köszi! Nem tűnik bonyolultnak megcsinálni.

Előzmény: halaloszto (88627)
halaloszto Creative Commons License 19 órája 0 0 88627

ennyi az egész. egy karika felhasítva, odaszegecselve meg széthúzva kicsit. úgy kell betenni, hogy a szegecseknél érkezzen az anyag. így ahogy indul körbe, meg is van dobva lefele. középen meg direkt jó nagy átmérővel indul felfele, hogy kicsi legyen a sebesség, ne tudja magával ragadni a forgácsot.

Vajk

Előzmény: traktoros82 (88612)
traktoros82 Creative Commons License 20 órája 0 0 88626

Igen, ez sokkal jobb. De félek nekem ez nagy falat lenne. Meg hát.....ezt raklapból szerintem nem lehet megcsinálni. :(

Pedig nekem is jobban tetszik.

Előzmény: MBTibi (88618)
traktoros82 Creative Commons License 20 órája 0 0 88625

Köszi, igen hasonlókat nézegettem én is.

Előzmény: csörömp (88617)
traktoros82 Creative Commons License 20 órája 0 0 88624

Ja igen persze, hülyeséget írtam. Köszi, hogy javítottál.

A "légszűrős" része csatlakozik a porszívóhoz. Tehát van 1cső ami a munkafelületről szívja a port, forgácsot.....ennek nagy része lecsapódik a hordóban, ami pedig nem, az a légszűrőn keresztül megy a porszívóba.

...és vajon melyik a jobb? Ha a beszívó ág (amin a por és forgács érkezik) a hordó oldalához csatlakozik -mint halálosztónál- vagy pedig felülről mint dacia-2 elszívójánál.

Én előbbire tippelnék.....

Előzmény: raklapjúzer (88614)
joevagyok68 Creative Commons License 21 órája 0 0 88623

Kibaszott kenyelmetlen lehet a 80 cm 'mely' uloresz miatt !

Annak eleg lenne 50 cm !

raklapjúzer Creative Commons License 22 órája 0 0 88622

Kapható nálunk is kétoldalas ragasztószalag. Felragasztod, lehúzod a fedőréteget és ott a friss ragasztós felület. Megméred a hengerátmérőt, számolsz egy kerületet, és ezt az értéket felméred a csiszolószalag hosszára. Ferdén megjelölöd, a kezdőpont mondjuk jobbra van, a végpont meg a baloldalon. Elvágod, és a hegyével kezdve feltekered. A ferde vágás párhuzamosan indul a henger szélével, így pontosan menet menet mellé kerül. Ha a henger fából van, akkor esetleg biztosíthatod a szalag kezdőpontját egy pici szeggel. Esetleg a kezdővég és a következő menet közé egy csepp pillanatragasztó vagy pálmatex. Ha jó minőségű kétoldalast sikerült venned, akkor simán megáll.

gabiasztalos Creative Commons License 22 órája 0 0 88621

Van rossz maróm amiből lehetne de nekem 12-es befogású kéne ami nekem van az 8-as

Előzmény: Kamelot (88620)
Kamelot Creative Commons License 22 órája 0 0 88620

Sokszor van olcsón árult selejtes felsőmaró. Annak a forgórészéből lehet csinálni. Én is abból csináltam.

Előzmény: gabiasztalos (88619)
gabiasztalos Creative Commons License 22 órája 0 0 88619

Hali

Nincs véletlen valakinek egy felesleges ilyen hosszabítója??

http://www.uni-max.hu/routext12-hosszabbito-toldalek/d/

MBTibi Creative Commons License 22 órája 0 0 88618

Nekem ezek nem igazán tetszenek. Nekünk van egy ehhez hasonló kerti szettünk.

Az ilyesmi stílusúak valahogy jobban bejönnek.

csörömp Creative Commons License 22 órája 0 0 88617

Végre!

Előzmény: csörömp (88616)
csörömp Creative Commons License 22 órája 0 0 88616

A kép lemaradt!

Előzmény: csörömp (88615)
csörömp Creative Commons License 22 órája 0 0 88615

Egy tipp a kerti bútorhoz!

Előzmény: traktoros82 (88525)
raklapjúzer Creative Commons License 22 órája 0 0 88614

Nem, nem! A ciklonos leválasztás lényege, hogy a forgácsos levegőt a ciklonba közvetlenül csatlakozó csővel szívatod. Lényeges, hogy a beszívócső az edény palástjának az érintőjét kövesse. Ezáltal a beérkező levegő az edény fala mellett kering. A nehezebb részek leesnek az edény aljára. Az elszívás az edény közepéről történik, az itteni levegő már csak a finom port tartalmazza. Ezt szűröd meg a papírszűrővel, mielőtt a porszívóba kerülne.
Az ipari elszívók közvetlenül szívják a forgácsos levegőt, de a folyamat többi része ugyanaz. Az edény érintőjén befújja, a forgács meg lehullik. A felesleges levegő meg egy sima vászonzsákon át távozik.

Előzmény: traktoros82 (88607)
Paco155 Creative Commons License 22 órája 0 0 88613

"ha azonos a fogás és az előtolás, akkor egységnyi idő alatt azonos térfogatú anyagot alakítunk porrá. viszont a nagyobb szerszám sugár miatt nagyobb a kontakt felület, ami azonos sebességgel mozog, ergó ugyanannyi idő alatt több szemcse dolgozza az anyagot, így apróbb a "forgács". jobban ledarálja a fát. ennek meg plusz teljesítmény igénye van."

Egy kicsit átgondolva így van ahogy megfogalmazztad, bár te a másik végéről közelítettél hozzá. Én a pí/2 vs 2pí/4+sin60*2pí/4 magyarázatot ugyan egyszerűbbnek tartom, de valószínűleg ezt is le lehetne írni egy szép integrálegyenlettel :)

Előzmény: halaloszto (88606)
traktoros82 Creative Commons License 22 órája 0 0 88612

Ha esetleg nem felejted el, 1képnek örülnék. Kíváncsi lennék arra a spirálra. Előre is köszi.

Hogy érted azt, hogy az elszívott levegő nem megy át a motoron mert külön járata van? Ezt most hirtelen nem értem.

Előzmény: halaloszto (88610)
traktoros82 Creative Commons License 23 órája 0 0 88611

Rám gondoltál? :)

Előzmény: archivalo (88580)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 88610

Ha nem feledem fotózok egy újat. 

Belül van egy egymenetes spirál kartonból.

A hordó 70liter, kb 45cm széles. 

A porszívó 1100W, húszéves karcher. Vizes porszívó, az elszívott levegő nem megy át a motoron, annak külön járata van. 

50-es csővel van összekötve, a könyököket is lehetne 2x45-re cserélni.

A porszívó bödönjében lehet választani hogy szűrő vagy porzsák. A szűrő vagy 6000 hozzá, és beletömörödik a por, kifújni meg halálos. Most papírporzsákkal használom. Az sem olcsó, de kaptam párat, és ki lehet üríteni.

Mióta a spirál is benne van, ha nem felejtem el időben üríteni a hordót akkor szinte semmi nincs a porszívóban.

Vajk

Előzmény: traktoros82 (88609)
traktoros82 Creative Commons License 23 órája 0 0 88609

Köszi, jó megoldás.

Belülről kép esetleg? Milyen szűrőt használsz? Mekkora a porszívó teljesítménye.

Én valami használt porszívóba gondolkodom.......pár ezerért lehet venni akár vaterán is.

.....és ha jól látom, akkor a porszívónak a gégecsővét nem is használtad fel....tehát ha esetleg nincs meg hozzá az sem gáz.

Mekkora a hordó? (űrtartalomra és átmérőre gondolok) Írtad ott, hogy lehet, hogy túl nagy mert kerül a porszívóba is cucc. Bár az a fél marék igazán nem sok. :)  

Attól még nem fog a porszívó élettartama rövidülni szerintem.

Előzmény: halaloszto (88546)
traktoros82 Creative Commons License 23 órája 0 0 88608

Adnál 1kis magyarázatot a képekhez? :)

Milyen szűrők vannak benne stb....

Köszi!

Előzmény: 409 (88537)
traktoros82 Creative Commons License 23 órája 0 0 88607

Tehát, csak hogy jól értem-e.

Fogok egy kb.50Literes csatos tetejű fém hordót.......megcsinálom ezt szűrőt (pl.kispolszki légszűrőből) ennek a szűrőnek a másik végével történik magának a forgácsnak az elszívása. 

Egy másik lukon keresztül pedig rákötöm magát a porszívót.

Gondolom a légszűrő megfogja az apró porszemcséket........de a nagyobb darabokkal mi lesz? A hordóba csak úgy kerül bele ha ki van kopogtatva a légszűrőből. Így nagyon sűrűn kell a légszűrőt takarítani nem?

Milyen erős porszívót érdemes használni? 1300-1400W körüli elég lehet?

Előzmény: pajaci (88534)
halaloszto Creative Commons License 24 órája 0 0 88606

valami kapisgálok. ha azonos a fogás és az előtolás, akkor egységnyi idő alatt azonos térfogatú anyagot alakítunk porrá. viszont a nagyobb szerszám sugár miatt nagyobb a kontakt felület, ami azonos sebességgel mozog, ergó ugyanannyi idő alatt több szemcse dolgozza az anyagot, így apróbb a "forgács". jobban ledarálja a fát. ennek meg plusz teljesítmény igénye van. 

kellene növelni az előtolást, akkor azonos lenne az egy szemcsére jutó anyag, de nyilván nőne a teljesítmény. és még akkor is ott lenne hogy a nagyobb kontakt felület miatt szarabbul fér el a por, jobban fog melegedni. ez ellen meg durvább papír kellene, ami a nagyobb felülettel együtt ki is adhatná az azonos teljesítményt.

Vajk

Előzmény: Paco155 (88596)
MBTibi Creative Commons License 24 órája 0 0 88605

Érdekelne. Írsz a címemre? A tied nem publikus.

Előzmény: archivalo (88555)
Paco155 Creative Commons License 24 órája 0 0 88604

Ezt de utálom :(

A beillesztést megjeleníti de nem posztolja fel. Szóval mégegyszer:

Ebben az ablakban? :)

Előzmény: Paco155 (88603)
Paco155 Creative Commons License 24 órája 0 0 88603

Ebben az ablakban? :P

Előzmény: pajaci (88600)
Kamelot Creative Commons License 24 órája 0 0 88602

Amelyik szövegrészt a válaszodban kattinthatóvá akarsz tenni azt kijelölöd. Ekkor a menüsorban aktívvá válik a link beszúrása láncszem ikon. Erre kattintasz és innen már csak kitölteni az ablakot.

Előzmény: archivalo (88597)
pajaci Creative Commons License 24 órája 0 0 88601

Olvasáskor néztem :-(

Előzmény: pajaci (88600)
pajaci Creative Commons License 24 órája 0 0 88600

A nyolcadik nálam Paco hozzászólásainak elrejtése :-)

Előzmény: Paco155 (88599)
Paco155 Creative Commons License 25 órája 0 0 88599

Hülyeséget beszélek.  Amikor hozzászólást írsz akkor balról a 7. és 8. ikon.

Előzmény: Paco155 (88598)
Paco155 Creative Commons License 25 órája 0 0 88598

A "válasz" nyíl mellett van egy láncszem ikon. 

Előzmény: archivalo (88597)
archivalo Creative Commons License 25 órája 0 0 88597

OK, kösz!

De arra gondoltam, amikor kiírsz valami szöveget, és csak az látszik (aláhúzva, piros színben).

Ha viszont ráklikkelsz, akkor meg linkként használja a fórum...

Előzmény: Paco155 (88594)
Paco155 Creative Commons License 25 órája 0 0 88596

Amíg nem részletezte archiváló, hogy mit is akar mondani addig én sem vágtam.

A lényeg.  Nulla fogásmélység esetén az érintkezés egy pontban történik, ekkor a fele fordulatszám miatt és a dupla nyomaték miatt a teljesítményigény ugyanaz.

Ha extrém fogásmélységet veszünk, pl legyen a kisebb henger sugara, akkor ahhoz a besüllyedő kerület negyedkör. A nagyobb henger ugyanennyi besüllyedésnél a sugár feléig ér le, ahhoz viszont nem egynyolcad kerület tartozik, hanem még kb a maradék nyolcadkör harmada.  Ez is dolgozó felület lesz és ennek a meghajtásához van szükség a plusz teljesítményre. Persze ez egy elméleti dolog mert sosem lesz ilyen fogásmélység ezen a csiszolón. Normál fogásmélységeknél ez a felületnövekedés gyakorlatilag elhanyagolható különbségű visszatartó erőt eredményez, szóval csak elméleti a fejtegetés.  

Előzmény: halaloszto (88584)
Kamelot Creative Commons License 25 órája 0 0 88595
Előzmény: archivalo (88589)
Paco155 Creative Commons License 26 órája 0 0 88594

Nyomsz a CTRL-V után egy entert

archivalo Creative Commons License 26 órája 0 0 88593

Én fúrógép/hez csináltam csiszolóhengert, csak éppen ott akadtam el, hogy miként rögzítsem rá a csiszolóvásznat.

Ezek valami "műanyag cement"-et használnak, de kies hazánkban fogalmam sincs, mi tudná ezt kiváltani. A csavarmenteként való feltekerés az OK, de hogyan tovább?

Egy jóember készített egy hornyot, majd a henger palástjával párhuzamosan megfúrta és ide belevert egy levágott szárú fúróhegyet. Én is ezt tettem, aztán úgy kimászott belőle a csiszolóvászon, hogy (nem volt) öröm nézni...

https://www.youtube.com/watch?v=fLDNL8w940I&index=77&list=PLE0DA02B9B60A6726

PS: linket hogyan tesztek bele úgy, hoyg szövegként jelenik meg?

Előzmény: archivalo (88589)
LyPapa Creative Commons License 26 órája 0 0 88592

OFF:

Oracle ? Talán még megvan az a néhány, 5 1/4 colos floppym, amelyiken komplett Oracle fejlesztő kit van :) Anno, a teszt adatsor generálásakor azt hittem, soha nem ér véget a Winchester kondiedzése :)  Azóta egy picit fejlesztettek a rendszeren ...

ON:

Üdv: LyPapa

Előzmény: halaloszto (88587)
rferi Creative Commons License 26 órája 0 0 88591

Persze hogy nem szakad át, mivel az nem áttört minta!

Nézzed csak az oldalfalnál, az innenső, látható külső oldalon!

Na, ott ua. az a minta van, de a másik oldalon látszik, hogy nem áttört.

És kinagyítva a képet, látható, hogy nem látható a hátlap mögötti asztal körvonala sem.

Az ott nem áttört.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88539)
Kamelot Creative Commons License 26 órája 0 0 88590

Nem is ez lett az asztalemelés technikája. Mást választott.

archivalo Creative Commons License 26 órája 0 0 88589

Az "ipse" feltalálta a csuklós paralelogrammát! :-)

Azért az asztal "csuklóit én biztosan nem "gipszkarton csavarokkal" csináltam volna és főként nem bútorlapból...Nem volt időm végignézni, lehet, hogy ez csak a prototípus és a végső megoldás már jobb...

Amúgy, magát a hengert, nem feltétlenül kell rétegelt lemezből csinálni, mert bármilyen "hulladék" faanyag is jó lehet hozzá, csak azonos "négyzeteket" kell kivágni és minden következő darabot el kell forgatni 90 (45) fokkal ahhoz, hogy a szálirányok ne párhuzamosan fussanak. Ha így ragasztja össze, és átmenő tengelyt kap, akkor biztos, hogy nem fog széthullani. Ha pedig minden 4-5ik darab rétegelt lemez, akkor meg bőven jó.

Behúzó hengernek meg tényleg lehet használni akár még műanyag csövet is.

paplanfa Creative Commons License 26 órája 0 0 88588

Ez még mindig halálos. Teljesen BKV, MÁV, járda és Keleti pályaudvari 1-ről 13-ra átszállás- kompatibilis.

http://youtu.be/XExrOK6gipA

halaloszto Creative Commons License 26 órája 0 0 88587

nem kellene...

Előzmény: archivalo (88586)
archivalo Creative Commons License 26 órája 0 0 88586

Szerintem elég részletesen leírtam.

Még egy villamos mérnök is megérti a geometriáját. Egy oracle specialista meg főleg! :-D

Ha végigolvasod és skiccelsz egyet, bizton meglesz!

Előzmény: halaloszto (88584)
halaloszto Creative Commons License 26 órája 0 0 88585

hátde ezaz, hogy az a 3000 csak az utcáról jött kibiceknek való ár. a többségét 1800-ért adják el. ami még mindig duplája a FAG-nak, de legalább nem 3.5szöröse.

Vajk

Előzmény: 409 (88582)
halaloszto Creative Commons License 26 órája 0 0 88584

olyan ez mint a sokfogú fűrészlap. dupla fogszám, fele fordulat, azonos fogás, azonos előtolás így azonos forgácsvastagság. viszont több fog van a fában egyszerre, és a csökkenő sebességtől nem csökken a forgácsonkénti erő. így a nyomatékigény dupla, ettől jön ki az azonos teljesítmény.

a csiszolás nem látom hogy miben különbözne. igen, nő a kontakt felület, ettől nő a nyomaték, de a kisebb fordulat miatt a teljesítmény azonos marad.

Vajk

Előzmény: Paco155 (88581)
pacman123 Creative Commons License 26 órája 0 0 88583

o.O

Jó ez a home made esztergálás, tetszik.

https://youtu.be/2aYh2GLKlxE?t=42

"literally vibration free" - azért amíg beszél, csak leszánkázik az a csavar valahogy :D

Tetszik az asztalemelés technikája is, főleg a terheléses teszt .

Előzmény: archivalo (88580)
409 Creative Commons License 27 órája 0 0 88582

"azt hiszik hogy jófejségből kapnak 40% kedvezményt, pedig egyszerűen az a normális ár."

Talán még a 40%-os kedvezmény sem a normális.  Múltkoriban porszívóhoz akartam venni náluk, 3000ft/db. Végül FAG lett belőle, 870ft/db-ért.

Előzmény: halaloszto (88574)
Paco155 Creative Commons License 27 órája 0 0 88581

A beszélgetés során volt közöttünk egy hallgatólagos megegyezés, miszerint a peremfeltételek nem változnak, azaz a fogásmélység, előtolás sebessége és ereje, a munkadarab anyaga, stb. 

Fentiek mellett:

"És számomra - szintén megérzés alapján - két dolog következik még a henger átmérő különbségből:

- más fogásmélységgel lehet velük dolgozni

- és szerintem eleve más "előtolási" sebességet célszerű alkalmazni a nagyobb hengernél"

Ezek oda-vissza összefüggenek, tehát

- lehet ugyanakkora fogásmélységgel dolgozni, de akkor minél nagyobb ez az érték annál erősebb motor kell a nagyobb átmérőjűre a kicsihez képest. Itt erősebb motoron azt értsd, hogy ha mondjuk a fogásmélység a kicsi sugarával egyenlő (5 cm) akkor kb másfélszer erősebb motorra van szükség. Ha csak 2 mm, akkor talán 1%-al vagy kevesebbel erősebbre.

- nagyobb hengernél ha csökken az előtolási sebesség akkor gyengébb motor is elegendő ugyanolyan fogásmélység mellett (az arányok hasonlóak)

*Ezek akkor igazak, ha a kerületi sebességet ugyanannyira állítjuk be a két hengernél.

Előzmény: Soká (88578)
archivalo Creative Commons License 27 órája 0 0 88580

@Traktoriszt!

bocsánat:-)

https://www.youtube.com/watch?v=SpW1QsrGDB8

Ez a video egészen magáért beszél: nem kell érteni angolul hozzá...

archivalo Creative Commons License 28 órája 0 0 88579

OK, ezt értem, de mi kellett neked tőlük?

Mert a Bosch maró kapcsán adtad tudtul, hogy a kiakadásjelzős piros zónába került...

Előzmény: halaloszto (88574)
Soká Creative Commons License 28 órája 0 0 88578

"így tehát el kell ismernem, a nagyobb hengerhez nagyobb motor kell.Í"

Érdeklődve olvastam ezt a diskurzust :) A számolgatás nem az én világom, én csak érzésre szoktam az ilyen dolgokról gondolkodni (ha egyáltalán érezni vélem a dolgot) de nekem is az volt az érzésem, hogy kell oda a nagyobb kakaó, éppen a nagyobb érintkezés miatt.  És számomra - szintén megérzés alapján - két dolog következik még a henger átmérő különbségből:

- más fogásmélységgel lehet velük dolgozni

- és szerintem eleve más "előtolási" sebességet célszerű alkalmazni a nagyobb hengernél

De nyugodtan megcáfolhattok, mert csupán intuícióim vannak ezügyben. :)

Előzmény: Paco155 (88568)
Kamelot Creative Commons License 28 órája 0 0 88577

A gyalugép mellett eltörpül a hangja.

Előzmény: archivalo (88576)
archivalo Creative Commons License 28 órája 0 0 88576

Gondolom, hangja az iszonyatos! :-)

A két "ciklon" hangerősítőként nyomja fel a dolgokat...

Ezek szerint működik és komolyabb átalakítás se kell hozzá.

Előzmény: Kamelot (88575)
Kamelot Creative Commons License 28 órája 0 0 88575

Ez abból van csak nem érintkezik közvetlen a forgáccsal a lapátkerék. De rá lehetne tenni egy fogácslecsapató hordó tetejére is.

Előzmény: archivalo (88559)
halaloszto Creative Commons License 28 órája 0 0 88574

az a bajom velük, hogy az utcáról betévedő kisembert leveszik durván. a meglevő vevőik ilyen fogoly paradoxonban vannak, azt hiszik hogy jófejségből kapnak 40% kedvezményt, pedig egyszerűen az a normális ár. 

Előzmény: archivalo (88572)
archivalo Creative Commons License 29 órája 0 0 88573

AZ tény, hogy hangja, az lesz... :-)

Előzmény: halaloszto (88571)
archivalo Creative Commons License 29 órája 0 0 88572

Szia!

Ha csapágy kell (sajnos régi tapasztalat), akkor sokkal inkább FAG, mint SKF.

Érdekes módon, a Tanszéken, amíg ott tanítottam, sokkal jobb volt a kapcsolatunk az SKF-fel, mint a FAG-gal, de "erősebb" és olcsóbb csapágyaik voltak.

Az is érdekes, hogy az egykori MGM (Magyar Görgülőcsapágy Művek) gépeit még az SKF szállította, így a volt hazai csapágygártás ise, de arról inkább nem sokat mondanék...

Amúgy miben vagy bajban az SKF árképzésével?

Seeger gyűrűben?

Bronzperselyre javaslom a Népszínház utcai "Műszén vállat" mintaboltot (közvetlenül a ruházati "BÁV" volt meleltt a  villamos végálló mellett, lehet, hoyg kapásból kapsz méretes perselyt (szénkeféjük is van egy valagnyi...)

Előzmény: halaloszto (88569)
halaloszto Creative Commons License 29 órája 0 0 88571

van itt valaki aki csinált már ilyet. a hangján kívül nem panaszkodott rá.

Vajk

Előzmény: archivalo (88559)
archivalo Creative Commons License 29 órája 0 0 88570

Előzmény: Paco155 (88568)
halaloszto Creative Commons License 29 órája 0 0 88569

sikerült. nem minden csavart kell kiszedni, viszont van a skálamatrica alatt csavar amit igen.

nem kell csak a kapcsolós markolat borítását leszedni, a másikból elég a matrica alatti csavart kivenni.

csak nagyonpici lehúzó férne a kommutátortól hozzá, ki lett kocogtatva. kétszer, mert összerakáskor kapásból visszaraktam a rossz csapágyat.

a kefetartót le kellett vennem az összerakáshoz, de az nem volt problémás.

eltörtem egy seegert, de kaptam a boltban.

mindkét oszlop lóg a házban mint atom, csoda hogy csak ennyire nyeklik. egy jó állítható dörzsárral fel kellene fúrni, megperselyezni, az újra dörzsárazni, és sokkal jobb lenne.

az skf árképzése nekem nagyon gusztustalan, nem egy helyen nevelkedtünk az biztos. csak nem értem hogy ez nekik milyen előnnyel jár.

Vajk

Előzmény: archivalo (88553)
Paco155 Creative Commons License 29 órája 0 0 88568

Oké, már értem mire gondolsz.  Meggyőztél.

Igen, igazad van és késes forgácsolás esetén (pl gyalugép) ezeket sokkal jobban figyelembe kell venni, ez az egyik ok amiért nem mindegy a gyaluhenger átmérője. Csiszolás esetén én úgy tudom, hogy a csiszóvásznon találgató szemcsék heterogenitása miatt nem lehetséges forgácsolási élszöget meghatározni, az minden időpillanatban változó lesz, de mivel K sok szemcse van, és van egy kinevezett megmunkálási irányunk is, így átlagosan a kis és a nagy henger forgácsolási élszöge nagyjából megegyezőnek tekinthető. Az viszont egyértelmű, hogy a nagyobb henger palástja nagyobb felületen érintkezik a megmunkálandó felülettel ugyanolyan fogásmélység esetén így nagyobb a megmunkálási felület, ami nagyobb terhelést jelent a motorra. 

Azt mondanám, hogy nagy fogásmélység esetén már számottevő lehet a nagyobb hengerhez tartozó magasabb teljesítményigény, így tehát el kell ismernem, a nagyobb hengerhez nagyobb motor kell.

Előzmény: archivalo (88567)
archivalo Creative Commons License 30 órája 0 0 88567

Igen, legyen igazad.

Ha viszont mikrogeometria szinten nézzük meg (igaz, nem ezt írtam le indokként, tehát ismétlem, abban igazad van), akkor nincs:

Azért nincs mert a D=100 és a D=200 mm hengerek esetén, azonos fogásvétel esetén más és más a leválasztott "anyagmennyiség" nagysága: ha felrajzolod a két kört és azonos "húrmélységgel" húzol egy-egy szelőt hozzájuk, akkor a két húrszelet jelentős mértékben eltér egymástól (a középponti szögtől - ami a ténylegesen vett "forgácsolási élszöget" jelenti - szintúgy). A két húrszelet közötti eltérés miatt más lesz az "előtolás" (ha azonos a "fogásvétel" mértéke), és más az "egységnyi leválasztott anyagmennyiség" ami szintúgy befolyásolja a forgácsolóerőt.

Most nincs rajzprogramon a gépemen, így nem tudok méretarányos képet berakni, de ha kiszerkeszted, érteni fogod, mire gondolok:

A D=100 kör esetén egy (direkt durvítva) 1 mmes "húrmélység" esetén egy relatíve "mély", és "hosszú" húrszeletet kapsz, míg a D=200 esetén egy sekélyebb és rövidebb húrszeletet, melyeknek a középponti szöge is más. Ebből következően, nemcsak a leválasztott forgácskeresztmetszet, hanem a forgácsolási élszögek (a húrt kijelölő szelők végpontjába húzott érintők és a középponti szög összefüggése miatt) is mások lesznek : ergo maga a forgácsolási erő is más lesz - pusztán a geometriai viszonyok miatt.

Annak ellenére, hogy a D=100 és a D=200 mmes henger kerületi sebessége azonos is, a forgácsolási sebesség két komponense (a forgácsolással párhuzamos és erre merőleges irányú sebesség) más lesz a fenti geometria miatt, tehát a két forgácsolóerő komponens is más - ami oda vezet, hogy az ezek eredőjéből számított két forgácsolási erő is más lesz, azaz a P= F * v összefüggésben az "F" tényező nem lesz azonos.

Régen nem terveztem már szerszámot, így most bocsánat, de nem tudok még nagyságrendi becslést sem adni az eltérésre, én mindössze a két jelenség közötti "nem_azonosság"-ra akartam a figyelmet ráfordítani.

Nagyon nagy valószínűséggel, ennél sokkal nagyobb eltérést jelent egy fenyő,,vgy egy tölgy csisolásakor előálló anyagtulajdonságból származó eltérés, egyazon gépen belül, mint a fent kifejtett mikrogeometriará alapozott szerszámok tervezésére vonatkozó kinematikai és dinamikai elemzés.

Tehát, bizonyosan igazad van abban, hogy komoly és lényeg eltérés nem lesz.

Előzmény: Paco155 (88566)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88566

Ó, szerintem minden leírt dologban igazad van. Mint ahogy nekem is.

A kérdés az volt, hogy egy 20 centi átmérőjű hengerhez mennyivel kell megemelni a motorteljesítményt a 10 centi átmérőjűhöz képest.

A válaszom az volt, hogy semennyivel, ha a kerületi sebességük ugyanaz lesz. Próbálj meggyőzni arról, hogy ez nem így van, és azt is szeretném tudni, hogy ha nem igaz akkor miben hibáztam. :)

Előzmény: archivalo (88563)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88565

Valamiért lemaradt a cím:

A "Forgácsolóerő nagyságát befolyásoló tényezők:"

Előzmény: archivalo (88564)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88564

Akkor kifejtem (általánosságban az alábbiak minden forgácsolásra igazak - a csiszolástól az esztergálásig, a fától, az acélig)

1.A munkadarab anyaga

2.Forgácsvastagság (előtolás)

3.Forgácsszélesség (fogásmélység)

4.Forgácsarány

5.Homlokszög

6.Szerszám elhelyezési szög

7.Forgácsoló sebesség

8.A szerszám anyaga

9.Hűtés-kenés

10.Szerszámkopás

Előzmény: archivalo (88563)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88563

Végiggondoltam.

Azért írtam a "majdnem" szócskát, mert majdnem van igazad: a forgácsolóerő ugyanis függ a forgácsolási sebességtől (is).

Ezt nem akartam részletesen kifejteni, de ha maximálisan korrekt akarok lenni, akkor emiatt nem csak egy egyszerű szorzás van benne (nem lineáris az összefüggés).

Ettől még nem cáfoltalak (sztem)

Előzmény: Paco155 (88560)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88562

"Akkor nem cseréled túl sűrűn :)"

Valóban nem. kb 8 éve van meg ez a maszkom, 3 vagy talán 4x cseréltem eddig szűrőt.

Előzmény: Soká (88561)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88561

"Az az igazság, hogy én sem tudom, mert nem tartom számon."

Akkor nem cseréled túl sűrűn :) Mert én nagyon is számon tartom. A múltkor linkelt CD szekrényt, ami kb. 18nm (ez most egy durva számolás volt) én vagy 4 napig lakkoztam. Nyilván nem folyamatosan, hanem sok-sok részletben hosszabb-rövidebb szünetekkel és mondjuk 4-5 liter lakk ment el vele, arra úgy gondolom, hogy ráment egy szűrő. De igazából nem tudom, ez csak megérzés.

A szaglásom mert rejtélyes okokból tényleg megromlott. Nyilván nem annyira, hogy ne érezném a nitró szagát, de az sajnos tény, hogy a finomabb illatokkal gondban vagyok. :(

Repítő túlérzékenységéből szívesen kölcsönöznék :)

Előzmény: Paco155 (88558)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88560

Na akkor most gondold át még egyszer amit írtál, és amit én írtam :P

Én azt írtam, hogy azonos kerületi sebességhez, azaz azonos forgácsolási sebességhez, azaz azonos forgácsoló erőhöz, pontosan ugyanolyan teljesítményű motorra van szükség. :P

Előzmény: archivalo (88557)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88559

Urakok!

Egy ötlet, de lehet, hogy jó lesz: a lombszívót, forgácselszívóként használni, nem próbálta még valaki?

Az a nagy előnye, hoyg eredendően nagyobb "szemű" holmik szívására van kitalálva: igaz, hogy barkácsolni kell vele, de mind a légszállíítása, mind a teljesítménye veri a porszívót.

(lehet, hogy a benne lévő örlőmű tönkre fog menni, mert a nagyobb darab forgács eltöri), de az ára kb fele a porszívónak: nagyobb azonban a szívócsonk mérete, így szűkítés esetén bizonyosan jobban fog szívni.

Előzmény: GPS (88485)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88558

Az az igazság, hogy én sem tudom, mert nem tartom számon.  Mindig van egy bontatlan párom, amit ha felveszem a maszkot és elkezdek dolgozni akkor vagy fel kell használni vagy nem, esetleg munka közben lesz cserés. Van amikor két hét sem telik el két használat között, van amikor egy év. Azt pedig meghatározni hogy hány liter felhasznált cucc után kell cserélni teljesen lehetetlen.

Függ attól, hogy mennyi az oldószertartalma az anyagnak amit kifújsz (pl túlhigítod vagy sem), függ attól milyen a légcsere a helyiségben mennyi oldószer van a levegőben. Függ hogy milyen messziről fújod, mekkora nyomással, mennyi a fölöslegesen elporladt anyag ami a levegőbe kerül a munkadarab helyett. Millió olyan dolog amit nem hogy kívülről nem lehet megmondani, de még te sem tudod, ráadásul állandóan változik. Nincs egzakt paraméter. Állandó környezetben ipari helységben ahol ezek jól definiáltak, és mérhetőek, meg mindig ugyanazt csinálják, talán ki lehet matekozni a felhasználás alapján. De a mi felhasználási módunk szerint nincs.

Ha nincs szaglásod akkor vagy a biztonságra játszol, és gyakran cseréled, vagy nem szűrőt használsz hanem tisztalevegős túlnyomásos palackot (azért az drága játékszer :P ) 

Előzmény: Soká (88556)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88557

Majdnem igazad van, csak...

Az a baj, hogy csiszoláskor az "ellenállási erő" (értsd a forgácsoló erő)  is majdnem ugyanaz.

Tény és való, hogy a P(teljesítmény)= F (forgácsolóerő) * v (sebesség) meghatározza, hogy mekkora motor kell hozzá, de van egy olyan körülmény is, hogy a csiszoláshoz kell egy minimális leválasztási sebesség.

Ha ezt rögzíted, akkor megvan a szükséges teljesítmény. Nem tudom az összetevők értékeit, de szerintem a youtube-on lévő "home made drum sander" találatok között meg lehet lelni azt, amelyik megmutatja, hogy mekkora motort épített be...

PS: az is tény, hoyg a forgácsolási sebesség kiszmítható az adott kütyü forgási tengelytől mért sugarával (értsd átmerő fele) * 2*pi (3,14)*fordulatszám (másodpervenkénti: 60 ozstai kell a percét).

Marásnál és végső felületnél (ahol nem akarsz további utómunkálatokat) ez 60-80 m/s szokott lenni...

Előzmény: Paco155 (88443)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88556

"Amikor elkezdem érezni benne az oldószer illatát akkor csere."

Oké, értem, normális esetben ez jó válasz. De tételezzük fel, hogy az én szaglásom megszűnt létezni, tehát én már legfeljebb a fejfájást, szédülést érzem. A boltosnak úgy próbáltam ecsetelni a megközelítésemet, hogy akarok indítani egy festő vállalkozást és költségvetést szeretnék készíteni arról, hogy milyen költségekkel számoljak? Tehát tudnom kéne, hogy hány liter festék/szűrővel számoljak? Vagy valami más, egzakt paraméterrel.

De mondom, nekem az is megfelel, ha mondasz valami tapasztalati értéket. (mondjuk, szekrényenként egy szűrő) Csak meg lehet állapítani valahogyan, hogy a benne lévő aktív szén mennyi aktív, nem? Mert a sima részecske-szűrő betétet azt hetekig, hónapokig használom és nem vettem észre, hogy kevésbé lenne hatékony.

Előzmény: Paco155 (88554)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88555

Szia!

Van egy gérvágó géphez való motorom 1200W-os.

Ha érdekes lehet, megmérem: én elvileg egy tönkrement géphez vettem, de ahhoz egy számmal kisebb.

Ránézésre a linkeden lévő gépek közül az egyikhez nagyon hasonlít.

Előzmény: MBTibi (88419)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88554

"A 2135 viszont írják azt is, hogy "részecskék" ami vajon mi a francot takar?"

Konkrétan port. :)  Mondjuk csiszolatpor.

"Szóval, Te mennyi ideig használsz egy szűrőt? Mondjuk hány liter oldószeres festék kifúvásához?"

Amikor elkezdem érezni benne az oldószer illatát akkor csere.

"És mondjuk mennyire rossz vagy jó a helység szellőztethetősége? (nálam a lehető legrosszabb, kis helység, nyitható ablak nélkül)"

Dettó.

"Az már csak pótkérdés, hogy miért darabárakat szoktak megadni, amikor csak párban vásárolható?? Ezzel az erővel a cipőket is darabár szerint jelezhetnék, mert úgy kisebb a leírt összeg."

Sok esetben ez ugyanígy van, kialakult szokás. Pl féktárcsánál vagy lengéscsillapítónál is így van, párban cserélheted mégis darabár van az árlistákon. A féktárcsánál ráadásul párban van dobozolva is. :P

Előzmény: Soká (88551)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 88553

Sikerült?

Ha nem, akkor min akadtál fenn?

Előzmény: halaloszto (88384)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88552

A link a második oldalra mutat. A harmadik oldalon a legalsó sorban a harmadik az. 

http://www.depiend.hu/munkaruha/legzesvedelem/szurok/p3-aktivszenes-szurobetet-3m2138.html

De nekem azért ez kell, mert olyan álarcom van amibe ez való. Más álarchoz más alakú vagy más csatolású szűrő kell!

Előzmény: pajaci (88550)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88551

Paco, jó hogy linkelted ezt az oldalt. Én annyit bénáztam, bénázok ezzel a szűrővel. Egyrészt, hogy milyen kell? A szakboltban például elmondtam, hogy nitrolakkot fújnék, melyiket ajánlják, erre a 2135-öst nyomták a kezembe. Most meg azt olvasom, hogy annál nem is szerepel a szerves gőzök megnevezés :((

Arra a kérdésemre meg végképp nem tudtak válaszolni, hogy meddig használható egy ilyen szűrő? Beszéltem valakivel a 3M-től is, ő is csak dumált össze-vissza. De nem tudom, hogy azért mert nem tudják vagy mert csak egy titkárnőt fogtam ki. Végül abban maradtunk, hogy hagyatkozzam az érzéseimre, ha meg akarok fulladni, akkor cseréljem.

Halkan mondom, hogy a 2135-re nem írják alkalmazási területként, hogy "festés", a 2138-ra viszont igen. A 2135 viszont írják azt is, hogy "részecskék" ami vajon mi a francot takar?

Szóval, Te mennyi ideig használsz egy szűrőt? Mondjuk hány liter oldószeres festék kifúvásához? És mondjuk mennyire rossz vagy jó a helység szellőztethetősége? (nálam a lehető legrosszabb, kis helység, nyitható ablak nélkül)

Az már csak pótkérdés, hogy miért darabárakat szoktak megadni, amikor csak párban vásárolható?? Ezzel az erővel a cipőket is darabár szerint jelezhetnék, mert úgy kisebb a leírt összeg.

Előzmény: Paco155 (88547)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88550

Azon a linken ahol árak is vannak melyik lenne az? Nem találom.

Előzmény: Paco155 (88549)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88549

2138-an elégnek kell lennie.

Vízbázisú ködök (vizes lazúr), szerves gőzök (oldószeres azaz higítós lazúr).

Előzmény: pajaci (88548)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88548

Már csak egy vegyész kellene aki megmondja melyik lazúrra, melyik betét jó.

Előzmény: Paco155 (88547)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88547

Azt a betét határozza meg. Van ami csak a por ellen véd de van ami szinte minden ellen ami előfordulhat.  A szűrőbetétek kategorizálva vannak. Én a 3M 2138-at használom (A1P3), az nekem elég.

http://catalogue.3m.eu/hn-HN/PPE-Safety/L%C3%A9gz%C3%A9sv%C3%A9d%C5%91_f%C3%A9l-_%C3%A9s_teljes%C3%A1larcok/Sz%C5%B1r%C5%91bet%C3%A9tek_3M_f%C3%A9l-_%C3%A9s_teljes%C3%A1larcokhoz/2000-es_sorozat%C3%BA~r%C3%A9szecskesz%C5%B1r%C5%91k~nocode

De van olyan ami akár még a gyenge mérgek, vagy mondjuk a savas gőzök, esetleg ammónia ellen is véd:

http://www.depiend.hu/munkaruha/legzesvedelem/szurok?%2Fmunkaruha%2Flegzesvedelem%2Fszurok=&page=2

Előzmény: pajaci (88530)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 88546

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=78384835&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117668048&t=9104263

jó drága ehhez a porszívóhoz a papírszűrő sajnos. azóta kaptam valakitől egy pár papírporzsákot hozzá, azt használom. jó nagy, van felülete. és nem megy sok bele, de azt is ki tudom rázni-önteni belőle.

Vajk

Előzmény: traktoros82 (88532)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 88545

Sziasztok!

Sikerült, ez már a kocsiban van! 

Üdv.: Zoli

Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 88544

ez így van! 

ahogy oly sokszor hallottuk görög-latin-magyar szakos tanárnőnktől

de ez már csak akkor is így marad meg a fejekben

Előzmény: Soká (88540)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 88543

A második képen, a kárpitos-székes garnitúránál az asztal kihúzható - vagyis egy közel 1 méteres szakasszal, középen "nyújtható" is ráadásul.

.

Előzmény: GPS (88542)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 88542

Kollégák (főleg a profik)!

Magyarázzátok el nekem is, lécci, hogy hogy a fenébe tudják ezek az emberek ezeket a bútor-garnitúrákat cca. 100 ezer Ft körül árulni - kompletten, sőt Veszprém környékén még hazaszállítva is?

Ezek minden áldott vasárnap itt vannak és ezen kívül még vagy 2-3 helyen kirakodnak ugyanígy a piacon.

A 6 székes kárpitosért+asztal 130-at kérnek...de rögtön hozzáteszik, hogy ez csak irányár.

Az ízlés-kérdést félretéve, profi munka van rajtuk és rengeteg anyag - itt nincs ám spórolás.

Itt elől, a rusztikus székek vagy 20 kilósak darabjuk...az asztal meg vagy 40.

Hihetetlenül masszív darabok.

A kárpitoson a kárpit is rendben van, szaki-munka van rajta, látszik.

Ezt a 8 székes, összecsukhatót 110-ért kinálják (gondolom kis tárgyalás után ez egy 100-as - hazaszállítva).

(a kutya nem tartozék!)

Itt megjegyzem (mert vettem) azoknak a székpárnáknak a darabja (!) 4-5 ezer Ft - bárhol is nézi az ember, de láttam mát 7 ezer/darab áron is.

Ennyiért szerintem csak akkor lehet adni, ha nem csak az anyagot, de a munkadíjat is lopják hozzá :-))))

.

torony78 Creative Commons License 1 napja 0 0 88541

Jól látom, hogy ez nem csak a forgácsot, de port is "leválasztja"? Hiszen a kispolszkis szűrőn (gondolom) nem sok minden jut át. Milyen teljesítményű porszívó kell egy ilyen rendszerhez?

Előzmény: dacia-2 (9167)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88540

"Tudod hogy mondják ezt. "A kivételek erősítik a szabályt!" :)"

És ugye azt is tudod, hogy ha valaki visszakérdez, hogyan is van ez? - akkor nem akad ember, aki meg tudná magyarázni, hogy a kivétel miért is erősíti a szabályt? :) Éppen csak jól hangzik. De valójában egy félrefordításból született és eredetileg úgy hangzik, hogy a kivétel próbára teszi a szabályt. Aminek értelme is van :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88538)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 88539

Annak a faragott háttámlájú hintaszéknek a háttámlán lévő címer alatti perforált részt fantasztikus nehéz lehetett elkészíteni. Szinte összeérnek a lyukak és mégsem szakad át. Bámulatos a többi is. Főleg a fehér pad tetszik, hasonló mintát készítettem én is a fa korlátomhoz az emeleten mint ami az ülőlap alatti részen van.

Előzmény: arvaiz69 (88536)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 88538

Tudod hogy mondják ezt. "A kivételek erősítik a szabályt!" :)

Előzmény: 409 (88535)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 88537

Forgácshoz:

Porhoz:

Előzmény: traktoros82 (88526)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 88536

Sziasztok! 

A Facebook-on találtam ezeket a képeket, gondoltam megmutatom nektek. Mondjuk aki ezeket készítette, az biztos profi szakember lehet! Bár kitudja, az is lehet valamelyikőtök ráismer saját munkájára! :- ) 

409 Creative Commons License 1 napja 0 0 88535

"gyalugépet nem ajánlok e nélkül használni mert egy pillanat alatt képes eldugulni ha nincs elegendő elszívás. Ez igaz az egyengetőre és a vastagságira is."

Azért ezt gyalugépe válogatja. Az egyengetőm az alatta lévő ládába gyűjti a forgácsot és még sosem dugult el.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88518)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88534
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88533
Előzmény: traktoros82 (88532)
traktoros82 Creative Commons License 1 napja 0 0 88532

"forgácsleválasztó"

Erről írhatnál (írhatnátok) kicsit többet. Sima porszívom egyébként nekem is van. :)

Előzmény: halaloszto (88529)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88531

Holzmann elszívóm van, de csak a vastagságihoz használom. Meg van egy 50cm széles partvisom.

Előzmény: halaloszto (88529)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 88530

Az aktív szenes álarc biztos kiszűr mindent, vagy csak 50%-kal több így túlélési esély?

Előzmény: Paco155 (88522)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 88529

1. van egy bazirégi karcher porszívóm egy házibarkács forgácsleválasztóval. szuperül elviszi a kínai 210mm gyalugépet. 

2. mivel a helyiség csak játszáshoz van, máshoz nem használom, néha még a gyalugéphez sem, inkább a partvis.

3. van egy makita kézi gyalugépem, ami 110mm széles, és baromi erős. na ha ezzel kicsit nedvesebb deszkát gyalulok, akkor mindenképp betömörödik még a gépben a forgács. porszívóval ritkábban, ha csak hagyom hogy terítse, akkor sűrűbben.

Vajk

Előzmény: traktoros82 (88526)
traktoros82 Creative Commons License 1 napja 0 0 88528

A raklapdeszkákat hogyan táblásítod újra? 

(Bocsi, ha túl láma a kérdés....de mint mondtam famegmunkálás terén még kezdő vagyok.)

Előzmény: raklapjúzer (88498)
vati666 Creative Commons License 1 napja 0 0 88527
Előzmény: Kovalic 76 (88524)
traktoros82 Creative Commons License 1 napja 0 0 88526

Akkor most ez az elszívós dolgot nem tárgyaljátok tovább?

Pedig nagyon kíváncsi lennék......ki milyet használ?! Lehet ilyet házilag is barkácsolni....vagy készen kell venni?!

Bár én még nem tartok itt, de azért figyelmesen olvasom a hozzászólásokat és ötleteket.

(Nekem még csak most van tervben a felsőmaró.....ill. most gyűjtöm az anyagot 1hengercsiszolóhoz.)

traktoros82 Creative Commons License 1 napja 0 0 88525

De, sajnos kicsit mohó vagyok. :))))

Szeretném a legjobban felhasználni a "kidobásra" szánt faanyagot. Egyébként így kezdődött.....

Futárként dolgoztam egy csomagszállító cégnél......és hát rengeteg 1utas illetve néha EU-s paletta végezte szemétként mert volt 1kis hibája. 

Jó esetben valamelyik raktáros elvitte őket télre tüzelőnek.

Szerintem kár az ilyen jó faanyagért.

Elkezdtem összeszedegetni, hazavinni és szétszedni őket több-kevesebb sikerrel. Az állatoknak rengeteg mindent építettem ezekből (pl. tyúklétra, csibéknek ülőrúd, ólban választófal, tyúkoknál ólajtó stb....).

Sőt! Van még néhány viszonylag szép EU-s raklapom amiből kertibútort tervezek csinálni. Lehetőleg szétszedés nélkül...mert hát akkor sajnos benne van, hogy törik.

Erre a huzaldarabos dologra még fel se figyeltem, de ha legközelebb szedek szét esetleg majd ügyelek rá.

Előzmény: raklapjúzer (88498)
Kovalic 76 Creative Commons License 1 napja 0 0 88524

Sziasztok!

Segitsegetek szeretnem kerni.

Vettem egy Einhell bt-mg 220e multivagot, deltacsiszolo reszet hasznalom.

Csiszolopapir vagy olyan van, ami nemnagyon stabil rajta, vagy olyan, hogy amikor le akarom szedni, akkor a hatulja ottmarad.

Ezert a tepozaras resz keves munka utan mar elegge megviselt, a szele le is van simara csiszolva.

Cserefejet nem talaltam hozza.

Hogyan lehetne a problemat megoldani?

Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 88523

Köszönöm a segítő válaszokat hi-fi ügyben

44 cm-hez készítettem el az állvány tervét, illetve a szoba látványtervét

alakul a feladat... :)

holnap a konyha tervezése fog véglegesedni

baromi nagy fába vágom a fejszémet

Magyarországon fogom leszabatni és ABS-eztetni a dolgokat, Németországban összerakni. Rázós lesz, itt már csak kisebb korrekciókra lesz módom.

Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 88522

Ööööööööö, ez így igaz, de te azt kérdezted, hogy én mit fújtam vele, nem azt, hogy mit ajánlott.  :P 

Mivel nekem van félálarcom fújáshoz aktívszenes szűrőbetéttel, és azt használom is mindig így számomra ez a kérdés érdektelen.

Előzmény: pajaci (88503)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 88521

A régi lemezjátszós/dupla magnós/erősítős/rádiós hifitornyom is 48 cm széles és egy 60 cm széles ikeás hifi állványban van. (van helye szellőzni oldalt is)

Előzmény: MBTibi (88512)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 88520

Hullaegyszerű, felhajthatós ágy. Ide-oda rakosgathatós, panelkompatibilis, továbbgondolható http://otletek21.bloglap.hu/dokumentumok/201309/felhajthato_agy_o.pdf

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 88519

Nem tartósabb. Az éger nagyon jó minőségű keményfa, de nem kültérre való. Hamar elkezd korhadni ha váltogatva kapja az esőt és a szárazat. A napsugárzást sem szereti kezeletlenül. A fenyők közül a vörösfenyő vagy a borovi nagyon tartós kültérben. A sima lucfenyő szintén elég gyengén vizsgázik kültérben, mert kevés a gyanta tartama a fának. 

Előzmény: laci19791202 (88499)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 88518

Nekem van RT VE 550-es elszívóm még a piros sorozatból. gyalugépet nem ajánlok e nélkül használni mert egy pillanat alatt képes eldugulni ha nincs elegendő elszívás. Ez igaz az egyengetőre és a vastagságira is. Ezek nagyon nagy mennyiségű forgácsot képesek termelni másodpercek alatt amit csak ilyen nagy elszívó képes rendesen elszívni. 

A bödönös elszívók között az aldis illetve a parkside elszívók viszont sokkal jobbak a kis kézi gépek elszívására ahol csak kevés és apró forgács keletkezik.

Szóval neked kell tudnod mire akarod használni és aszerint válassz. (nekem van bödönös elszívóm is amit be tud kapcsolni a kézi gép. Mindig azt használom amelyik a hatásosabb az adott feladatra.)

Előzmény: vati666 (88481)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 88517

No, közkincsek: http://www.ecolestyle.hu/index.php?modul=kategoria&func=megjelenites&param=15

gyerekbútorhoz irányparaméterek

MBTibi Creative Commons License 1 napja 0 0 88516

Ezek elég régiek? Van 42cm-es, 43cm-es, 44cm-es és 48cm-es is. :-D

Előzmény: MBTibi (88512)
vati666 Creative Commons License 1 napja 0 0 88515

igaz tényleg, az nem kézi :)

Előzmény: Soká (88511)
raklapjúzer Creative Commons License 1 napja 0 0 88514

A porszívó tökéletesen elegendő egy kis gép által termelt hulladék elszívásához. Nem rossz  a kandallóporszívó előtét (nem tudom ki javasolta, de jó ötlet), a nagyja forgácsot lerakja. A forgácselszívó alapvetően nagy mennyiségű apríték elszívására és leválasztására szolgál. Lényege a nagy légszállítás, a ciklonos ülepítés, a kimenő levegő zsákos szűrése. Gyalugéphez kell igazán, ahol nagy mennyiségű forgácsot kell elvinni. Lényeg: kis gépekhez, kevés munkához porszívó, nagy leválasztású gépekhez meg forgácselszívó. Ipari méretben meg csak forgácselszívó.

Előzmény: vati666 (88510)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 88513

Egy nem mai darab Marantzot mértem le, az pont 44cm.

Előzmény: Barnamedvébb (88507)
MBTibi Creative Commons License 1 napja 0 0 88512

Nekem van itthon egy Phillips erősítőm (régi fajta eléggé). Ennek 48cm a szélessége.

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88511

A 88477-ben még asztali körfűrészt is említettél...

Előzmény: vati666 (88510)
vati666 Creative Commons License 1 napja 0 0 88510

nekem meg csak kézi gépeim vannak :)

így a porszívó lesz nekem a tuti elvileg, elé egy por leválasztóval.

Előzmény: Soká (88506)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 88509

megnéztem neten egy hifis oldalt, 42(-44)

raklapjúzer Creative Commons License 1 napja 0 0 88508

Sajnos rossz hírem van. Ezeknek a gépeknek ez a leggyengébb pontja. Nagyon csicsa, dönthető-emelhető, viszonylag könnyű meg minden. Ennek az ára viszont az egyedi kialakítású motor. Az általad linkelt adatlap is butaságot ír, mert igaz ugyan hogy "single phase", de messze nem "AC motor". AC táplálású, de azért soros DC, magyarul az ilyet univerzális motornak hívják. Lényege hogy ugyan egyenáramú motor, de táplálható a felépítése miatt váltóárammal is. Ilyen motor van általában a kéziszerszámokban. Lényege, hogy bonyolult, szénkefés szerkezet. Régebben még csakcsak javította egy-két türelmes tekercselő, de amióta a tekercselőszakmát lemészárolta a frekvenciaváltó, azóta sima motort is csak kevés helyen tekernek.
Ezt a jószágot egy nagy fordulatszámú motor és egy csökkentő hajtómű házasításával hozták létre. Kicsike, a hajtóműkialakítás lehetővé teszi a fűrészlap minél jobb kihasználását ( a tengely közel van az asztallaphoz. Semmilyen más motor ebbe a beépítési méretbe ekkora teljesítménnyel nem fér be.  Ha ránézel, a vakerán vagy a jófogáson mindig találsz ilyet. Jó állapotban, ócsón, kicsi hibával. A kicsi hiba mindig motorhiba. Na köszi...

Szemeztem én is sokáig egy ilyennel, de a motor miatt inkább lemondtam róla.

Előzmény: MBTibi (88419)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 88507

sziasztok!

tervezem a nappalit és nincs most itt szabványos hifi komponens (régi méret)

meg tudja valaki mondani, hogy azok milyen szélesek? én 44 cm-re emlékszem

kösz!

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 88506

Ha elfér a forgácselszívó, akkor mindenképpen az ajánlott. Szerintem inkább ez, mint az Einhell. Az ilyen gépben nem kefés motor van, így sokkal-sokkal halkabb, fele akkora a fogyasztása, sokkal több forgácsot tárol és szerintem sokkal kevésbé hajlamos elromlani. Persze kézi gépekhez a 100-as elszívó csövet nem tudod csatlakoztatni, a szűkítés meg nagyon rontja a hatékonyságot. (ennek a fizikáját nálam jobban értik a többiek) Lidlis elszívót használok a gézi gépekhez, ha nem lenne olyan zajos, az is jó lenne. Persze, elég mókás, hogy az excentercsiszoló 450W, amivel meg elszívom az 1400(?)Watt... 

Előzmény: vati666 (88494)
vati666 Creative Commons License 1 napja 0 0 88505

nemtudom :)

nézegtve a videókat:
http://www.youtube.com/watch?v=MgH0rCDEgSE 

még annyi kérdésem lenne, az alsó részen a kivágás, ahol leesik a por, forgács stb. ha

az a rész teljesen ki van vágva akkor alulról újra "felhúzza" ami már lekerült?

Előzmény: pajaci (88504)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 88504

Mire gondolsz, mi tudná kicsinálni? Por, fűrészpor nem mindegy?

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 88503

Nem írja hogy lehet fújni. Állítólag sok lazúrban olyan gombaölő és egyéb cuccok vannak, hogyha szórja az emberfia, akkor könnyen mérgezés lehet belőle.

Előzmény: Paco155 (88497)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88502

Nem rossz dolog,egyszerű és nagyszerű,és kis ivek is kicsiszolhatóak vele.

https://www.youtube.com/watch?v=XFVvuR5uaUc

arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 88501

Szia!

Köszönöm a válaszod! Most megveszem ezt a készletet mert az autópumpára nagy szükségem van, illetve ezt a szórópisztolyt is tudom majd használni. Lakkozáshoz meg majd veszek egy direkt erre a célra kifejlesztett pisztolyt! 

Előzmény: Paco155 (88483)
BözsiBözsi Creative Commons License 2 napja 0 0 88500

Szerintem nem tartósabb.

Előzmény: laci19791202 (88499)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88499

Egy ujabb kérdéssel fordulnék hozzátok,kerités léc esetén mennyivel tartósabb az Éger mint a fenyő?(borovi).

raklapjúzer Creative Commons License 2 napja 0 0 88498

Nem véletlenül választottam nicknévnek a raklapjúzert. Sokéves tapasztalatom és több köbméter faanyagom van a témából. Szóval a legfontosabbak röviden:

1.  Ne légy MOHÓ! Valamennyi anyagról le kell mondanod, hogy a többi a tiéd lehessen.  A raklaptőkéket mindenképpen szét kell hasogatni, de ez nem mindig elég.
 Ha nagyon makacs az áru, én többnyire elvágom a rövid összekötőket. Ezekből tűzifa  lesz. A tőkék és a többi hulladék szétforgácsolása után megkapod a félkész árut.
 Ez 6-10 szál deszka, amiből kiállnak a szegek.

2. Gondosan egyenesítsd ki a szegeket, majd tanulmányozd a fejrészt. Ha csak alig  mélyed a szegfej a felszín alá, akkor szerencséd van, kézzel szegezett példányra  találtál. Ebből kiütöd a szegeket, és kész is van.

3. Az igazi kihívás a gépi szegezés! Ami rögtön látható - a szeg feje 4-5 mm mélyen   eltűnik az anyagban. Ha kiütöd, akkor sajnos elkerülhetetlen egy súlyos seb a szeg  feje helyén. Ez a kisebbik probléma! A nagyobb gond a gépi szegezés  technológiájából következik. A szegbelövő tárjába összefüggő sorozatot tesznek.
 Az egyes szegeket két sor vékony huzal tartja, amiket ponthegesztéssel rögzítenek.
 Belövéskor ezek elszakadnak, a maradék szépen odasimul a szeg oldalához. Ha kis  mohó vagy, és azonnal nekilátsz kiütni a szegeket, ezek a kis huzaldarabok  beletörnek a lyukba. Ezért kiütés előtt gondosan meg kell vizsgálni a szegek látható  szárát, és ezeket a kis huzaldarabokat el kell távolítani! Még így is marad, de ha  gondosan átnézed a szeghelyeket, észrevehető a kis aljadék.

4. Akármilyen gondos voltál, előfordul, hogy mégis marad ilyen drótocska. A körfűrészlap  nem veszi észre, de a gyalugép pengéjén észrevehetetlen kis árkot üt. A károkozást a  gyalult anyagon látható kis dudorodásról veszed észre. Csiszolással eltüntethető, de   a késeket élezni kell a következő munka előtt.

5. Mindazonáltal ha túljutottál a nehézségeken, büszkén húzhatod ki magad!  Megmentettél egy csomó értékes faanyagot, és megkímélted a pénztárcádat is.
 Persze a kapott faanyag a lehető legrosszabb minőségű, de felszeletelve és  újratáblásítva asztalosminőség nyerhető belőle.

Előzmény: traktoros82 (88422)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88497
Előzmény: Paco155 (88496)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88496
Előzmény: pajaci (88484)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 88495

Ha akkora a cső átmérője, hogy a gyalut is beszívja,akkor megfontolandó, egyébként meg mindössze a cső illetve a csatlakozó átmérőjének eltérése okozhat némi fejtörést. Ha véletlenül eldugul a cső, akkor kapcsold ki a porszívót, ennyi elővigyázatosság az egyéb takarításnál is szükséges - pl. az' elszökött' fólia zacsi esete, amit a porszívó ügyesen megtud találni :)

vati666 Creative Commons License 2 napja 0 0 88494

sima porszívó az van :)

nem csinálom ki vele, ha rádugom a gyalura hogy szívja el a forgácsot?

Előzmény: pajaci (88493)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 88493

Mondjuk arra nem gondoltam, hogy egy háznál nincs porszívó. Kérj kölcsön a szomszédtól 10 percre.

Előzmény: vati666 (88491)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88492

Hát, műhely ide-műhely oda, porszívó ígyis-úgyis kelleni fog, ha mást nem kocsit takarítani. Ezekkel még vizet is fel lehet szívni, ki tudja mikor jön jól ez a fitcsőr.

Előzmény: vati666 (88491)
vati666 Creative Commons License 2 napja 0 0 88491

mert gyalu van, porszívó nincs :) azt keresek, csak nem tudom,

hogy amit linkeltem a korábbiban az elég e, vagy egy lidl-s parkside, vagy kell forgácselszívó :)

Előzmény: pajaci (88490)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 88490

Ha van kézi gyalud, akkor miért nem próbálod meg a porszívóval? Rádug > véleményt alkot.

Előzmény: vati666 (88488)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88489

Ahhoz elég lesz a karcher fajta, és mindenképpen master-slaveset vegyél, ha a füledet szeretnéd védeni, és majd építs elé egy forgácsleválasztót. Thien baffle néven keresgélj a jutubon, de ha van otthon egy kandallóporszívós porszívóelőtét az is jó lesz neked, csak annak pici az úrtartalma, de garázsiparilag megfelel, max sűrűbben borítasz belőle, a finomját meg a porszívó szűri.

Előzmény: vati666 (88488)
vati666 Creative Commons License 2 napja 0 0 88488

elektromos kézi gyalum van, de "nagyot" egyengető-vastagolót nem is akarok, ez nekem bőven elég.

a gyaluhoz elég a porszívó, vagy érdemesebb a forgács elszívó?

Előzmény: paplanfa (88487)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88487

A karchernek van master-slave konnektor csatlakozója. Magától ki-be kapcsolja a porszívót ahogy elkezdesz fúrni, porolni. Jó dolog tud lenni! Garázsporszívónak érdemes ilyet, vagy ilyesmit venni, ha meg belelendülsz, úgyis lesz rendes forgácselszívód, de anmíg nincs gyalud, addig megúszhatod. A szalagcsiszolók pora a legszarabb, minden más könnyen eltakarítható.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88486

Írtam mailt!

Előzmény: GPS (88485)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 88485

Forgácselszívóval nincs tapasztalatom - ahhoz a műhelyes-kollégák jobban értenek, én is csak tőlük olvasgatok.

Viszont ilyen kategóriájú porszívót használtam gépekre (körfűrészre, szalagcsiszolóra, pánthelyfúrásra, stb.) - és azt kell mondjam, hogy tökéletes elszívást biztosít.

Pl. az egyik legmocskosabb gép - a szalagcsiszoló - esetében ámulattal tapasztaltam, hogy egyszerűen pormentes munkát lehetett vele végezni egy ilyen porszívó csatlakoztatásával. Nulla por - ez komoly.

De a pánthelyfúrás is tud ám ganés lenni - ott a csővéget a fúró mellett tartva szintén szemétmentes munkát lehet végezni.

Sőt, én meg merném kockáztatni azt is, hogy az ilyen porszívó szívóereje nagyobb, mint a rendes forgácselszívóé - más kérdés, hogy az utóbbinak nagyobb a hozama, illetve hogy az egy műhely teljes gépparkját is el tudja látni.

Viszont hobbi-célra, egyik gépről a másikra rakosgatva a szívócsövet (igény szerint) - egy jobbfajta úgynevezett "bödönös" porszívó tökéletesen megfelel.

Pláne ha még automata bekapcsolós is.

.

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 88484

Milyen lazúrt fújtál? Valamilyen vizesbázisú vékony kellene nekem, ami fújható, és ócsó.

Előzmény: Paco155 (88483)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88483

Korlátozásokkal.  Ki lehet fújni vele, de szép az nem lesz. Favédőszerhez és lazúrhoz viszont nekem bevált.

Előzmény: arvaiz69 (88480)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88482

Igen. A méret a lényeg. Átmérő, felfogatási átmérő.

Előzmény: Szilibácsi (88479)
vati666 Creative Commons License 2 napja 0 0 88481

vagy szerinted jobban járok egy "rendes" forgács elszívóval?

alkalmas az ilyen kis gépekhez is?

http://technorollshop.hu/einhell_rt_ve_550_a_forgacselszivo?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Előzmény: GPS (88478)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 88480

Sziasztok!

Az Aldiban kapható kompresszor tartozékok közül a szórópisztoly alkalmas lakk fújására? 

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-hetfotol-20150330/reszletes-oldal/ps/p/workzone-kompresszor-tartozkok-a/

Vagy ez mellé kell venni egy rendes szórópisztolyt, ami jó lakkozáshoz? Holnap megveszem a kompresszort, így ezután a lakkozást majd pisztollyal szeretném végezni!

Szilibácsi Creative Commons License 2 napja 0 0 88479

Sziasztok gèrvágo fűreszgepbe lehet több fogu lapot is cserelni,most 21 fogu van fennt?

GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 88478

Szerintem ez egy elég erősen túlárazott darab - pláne, hogy nem igaz, hogy "egy Karchner soha nem romlik el", mert de.

22-24 ezer környékén ennél nagyságrenddel komolyabb gépet lehet kapni néha az Aldiban.

Rendes inox-bödönnel, indító-automatával az is, komoly tartozékokkal (ha megfigyeled a fotót, ehhez tényleg a legalapabb műanyag-minőséget adják).

De azért ez se rossz a leírásban:

Műszaki adatok:

• Teljesítmény: 1400 W
  • Fogyasztás: 1000 W

Lehet emiatt ilyen drága? Kevesebbet fogyaszt, mint amennyit lead?

Szóval én kivárnék egy Aldist... de ez csak egy vélemény, persze.

.

Előzmény: vati666 (88477)
vati666 Creative Commons License 2 napja 0 0 88477

Sziasztok!

Normál, alap felhasználásra, csiszoló, kézigyalu, dekopír, asztali körfűrész

elszívásához szerintetek ez megfelelő lenne, hobbi felhasználás mellett?

https://www.mall.hu/ipari-porszivok/karcher-mv-3-p

Esetleg tudnátok ajánlani helyette mást, ha ez nem lenne jó, max 45eFt-ig?

Válaszotok köszi!

Üdv: Ati

traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88476

Nagyon jó, köszi.

Szolnok nincs tőlem messze. Webcímet, telefonszámot vagy valami elérhetőséget ha tudnál hozzájuk adni nagyon jó lenne. Valóban nem kellenek nagy darabok.

Előzmény: colker (88467)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88475

Wera.Wiha.Felo

Igen.

Előzmény: laci19791202 (88472)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 88474

Egy hónapja rendeltem vagy 30 darabot 3 méretben...

A behajtóhegyből én Boscht veszek mindig. Van egy sárga színű sorozatuk, az a jobb fajta, nagyon strapabírók.

Előzmény: laci19791202 (88471)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 88473

Na most jót kérdeztél, mert nem tudom mindre a választ. Ennyire nem értek hozzá. Csak szinte hetente előfordul, hogy valaki elhagyja a mágnest a csavarhúzójából vagy a fúrógépbe fogható bitfej toldóból így a szerszámkiadóban szokott lenni ilyen mágnes, ha jól sejtem akkor a netről rendelik, de ebben nem vagyok biztos. Szerintem ezek a mágnesek a lapjukon fognak a mérete meg pont akkora hogy szépen belemegy a csavarhúzóba és kb 3 mm vastagok. Az N47-es vagy N48-as sorozatból szokták rendelni ez még az eszembe jutott. Azt hogy ezek mennyi erőt képesek kifejteni fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy kegyetlenül erősek.

Előzmény: laci19791202 (88431)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88472

Akkor azt mondjátok hogy jó fajta ez a FELO behajtóhegy?Ha tudtok még nagyon jó márkát irjatok mert jövőhéten azt akarok venni egy pár darabot,de tényleg nagyon jó minőségűt.(PH0,PH1.PH2).

Plusz kérdeznék még valamit,vettem egy Bosch fúrógépet,Röhm gyorstokmány van rajta,azt mindig is tudtam hogy ez a márka ott van,mint eszterga tokmányilag is,jó minőségűek.

Egy 13mm es gyorstokmány 10 ezer ft körül indul,a fúrómon eredeti Röhm tokmány lehet?Elképzelhető ez?

laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88471

Ez nagyon jól hangzik,te nem akarsz majd rendelni?

Előzmény: pali923 (88469)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88470

Igen, 3 gépből, de 1 adag már csak maradék.

Előzmény: paplanfa (88458)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 88469

Mikor először vettem mágnest, a vaterán kezdtem. darabja lett volna kb. 90Ft, plusz néhány száz a szállítás. Ezért vettem Kínából 10 darabot 200Ft-ért házhoz szállítva. Én is meglepődtem.

A paypal azért nem annyira zűrös, csak kicsi angoltudás kell hozzá, meg egy bankkártya. Jobban megéri, mint bármi más, mert nincs költsége a vevőnek, és 1000$-ig visszakapod a pénzedet is, ha az eladó nem szállít. Vagyis sokat tudsz spórolni, egy kicsi utánjárást megér szerintem.

Előzmény: laci19791202 (88463)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88468

Ez tényleg nagyon jó ár,25db ekkora méretű mágnes és csak 1500ft,ha jól látom ez is ingyenes szállitással van.

A fizetés hogy történik?(Paypal-al egyszer szerencsétlenkedtem,azt akkor úgy megutáltam hogy soha többé!!

Egyépként az szúrja még a szemem hogy ahogy nézegetem ezeket a mágnesokat van ami N35-ös van ami N45 ös és ami itt épp az ebay-on van az N52 es,szerintem ez az erőséget jelenti,tehát minnél nagyobb a szám annál erősebb egy ilyen Neodym mágnes.

Előzmény: pacman123 (88465)
colker Creative Commons License 2 napja 0 0 88467

Szolnokon lehet kapni kb.100ft/kg árban rétegelt lemezeket.1m*1m*15mm okume tábla volt onnan nekem 700Ft. A nagy táblák más árban mozognak de neked úgy sem kellenek nagy darabok.

Mindig más méretek vannak de biztos találnál neked megfelelőt.

Persze nem tudom merre laksz,csak azért megosztottam hát ha.

Előzmény: traktoros82 (88449)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88466

Okés,köszi.Szétnézek de ott ugye csak paypal játszik ha jól tudom.

Előzmény: pacman123 (88464)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88465
Előzmény: pacman123 (88464)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88464

Szerintem vateráról hamarabb fogsz többet fizetni, mint íbéjről-alibabáról rendelve. Haver most rendelt párszáz forintért valami műanyag tokot az új tepsitelójához - ingyenes kiszállítással. Mármint Kínából a kapujáig ingyen. Kukkants körbe és koncentrálj a "Free shipping" kulcsszavakra.

Előzmény: laci19791202 (88463)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88463

Köszi,de azért az ebay ról nem fogok pár kis mágnest rendelni,nem tudom mennyi lenne  szállitás.Vaterán is vannak,meg sok cég foglalkozik ezekkel az erős mágnesokkal.

Előzmény: pali923 (88461)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88462

Ebben a részben pont sokat jártatja a bagólesőjét, de összességében a lényegre koncentrál. Mind a 14 részt átnéztem már párszor, nekem tök kezdőnek jó kis "oktatóanyag" ha ilyesmibe fogok bele.

Előzmény: paplanfa (88460)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 88461

Ebay-n szó szerint fillérekért lehet mágnest kapni, akármilyen méretű korongokat. Tényleg baromi erősek a kicsik is.

Előzmény: laci19791202 (88431)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88460

Ó, pont ez kellett most nekem :)

Előzmény: pacman123 (88459)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88459

Hasonló lehet a módszer mint ezen a videón látható.

Előzmény: silver25 (88455)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 88458

Jól látom, 3 gépből lett összerakva a 4. képen a muníció?

Előzmény: 409 (88442)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88457

Aha. Azt hittem, az a hátfal.

Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 88456

Minden fiókcsúszónál a takaró benyúlásának megfelelő stafli van felfogatva az oldalfalra és erre megy a csúszó.

silver25 Creative Commons License 2 napja 0 0 88455

A vaj színű rész az fiók, de elől a takaró miatt az oldalfalra nem lehet rögzítve a sín, csak akkor nem tudom hogy lehet megoldva.

Előzmény: 409 (88453)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88454

Igen, így már tényleg nem drága. :)

Valamit elnéztem mert én 5ezer körül néztem a 6mm-s rétegelt lemezt. 

Asszem az is nyír volt......de már megesküdni nem mernék.

Előzmény: pacman123 (88450)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88453

Én nem látok fiókot.

Előzmény: silver25 (88451)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88452

Természtesen a kpe csövt is l kell szabályozni miután fönt van a gépen a henger,nagyon jól esztergálható anyag,gyönyörűen a helyén a hengert készre lehet szabályozni,esztergálni kézzel,mint a faesztergályosok,ha látnád milyen ékszijtárcsákat csináltam annó Danamidból kézzel,egy köszörű tngelyére felfogatva.Mostmár kicsit könnyebb mert azóta van egy kb 100 éves kecskelábas esztergám.

Előzmény: pacman123 (88438)
silver25 Creative Commons License 2 napja 0 0 88451

Sziasztok!

Tapasztaltabb hobbiasztalosokat szeretném megkérdezni az alábbi pelenkázó fiókja, hogy lehet vajon kialakítva, mihez fogatja a fiók sineket?

https://lh3.googleusercontent.com/-7EfZrfnj2uo/UT70XwIZxkI/AAAAAAAACDo/-Tnsx0UqQBc/s640/ATB%2520%2520Babaszoba%2520EVE%2520babab%25C3%25BAtorok%25203.jpg

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88450

Számoljunk akkor 10cm átmérőjű hengerrel. És nézzük 15mm-es rétegelt lemezből. Ebből ugye kell 42db a 63cm széles hengeredhez. Kis ráhagyással az esztergálás és a fűrészlap szélességét is beleszámolva legyen 11cm egy kör átmérője. Egy 150x150-es táblából nevetve kijön, igen durva számításokkal a háromnegyede meg is marad. Itt egy ilyen tábla bruttó 7300 Ft. Még ha nem is első osztályú, de neked szerintem pont nem is olyan kell. Szerintem - tekintve hogy gondolom nem két szekrényajtót akarsz majd áttolni rajta, ha már belefogsz az építésébe - nem olyan drága az. Ellenben tuti masszív és tartós. Nem tudom sima fenyő mennyire lenne az, de én ezen a helyedben nem spórolnék ha belefogsz. Ha a fenti áron sikerül ilyen táblát beszerezned, ~1800 Ft drága egy ilyen hengerért? :-) (ha a tesó ingyé kiesztergálja, és gondolom igen)

Előzmény: traktoros82 (88449)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88449

Számolgattam 1kicsit....és rétegelt lemezből nem lenne olcsó egy 62-63cm hosszú henger. Ha vékony akkor nagyon sok kell belőle, ha vastag lemezt veszek, az meg eleve nem olcsó.

De mondjuk fenyődeszkából meg lehetne próbálni szerintem.

traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88448

Ahaaaa, most már akkor ezt is tudom. Logikus....csak nem ismertem fel. :)

409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88447

No-no! E la kez...szemekkel onnan!  :-))

Előzmény: Paco155 (88444)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88446

Az említett 2,5 KW-s motor szerintem meg tudná hajtani.....

Előzmény: 409 (88441)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88445

Bakker, ezt elkapkodtam... :-)

Előzmény: Paco155 (88443)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88444

Én a második képedre vetettem szemet :)

Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 88443

Állandóan ez a teljesítményhajhászás :P

Pontosan ugyanakkora kell rá mint egy 10 centis átmérőjűre, ha a kerületi sebességük megegyezik  azaz feleakkora a fordulatszáma.

Előzmény: 409 (88441)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88442

Azok a marógépekhez adott sallangok. Párhuzamvezetők, körkivágó, másológyűrű.....stb.

Előzmény: traktoros82 (88439)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88441

"hogy nem-e fog ütni"

Inkább azon gondolkodj, hogy a 20cm átmérőt mekkora teljesítményű motorral lehetne meghajtani. ??

Előzmény: traktoros82 (88440)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88440

Igen-igen....

Ezen gondolkodom én is, hogy nem-e fog ütni. Ki kellene próbálni.....

Lehet, hogy mégis az a jó megoldás amit Ti mondtok......fából nagyjából kifaragni, középen fúrni, ragasztani aztán esztergán leszedni róla a "felesleget" és centírozni, hogy biztosan ne üssön.

traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88439

Köszi :)

Bár utolsó képen azoknak a funkcióját így hirtelen nem értem.....

Előzmény: 409 (88437)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 88438

Én csak azon gondolkodom, hogy tegyük fel van tartása, a végébe belevágott 2 dugót, miután átfúrtad és átdugtad rajta a megfelelő szilárdságú tengelyt ... hogy fogod kicentírozni? Szerintem annyira tökéletesen nem fogod tudni a közepén átfúrni, hogy ne üssön, márpedig ha üt, az egy csiszolóhengernél nem kóser, ki kell centírozni. A kpe csövet hogy lehet majd "megfaragni"? Értem hogy egyszerűnek tűnik a megoldás, de szerintem felejtős emiatt. Illetve megnéztem mi is ez a kpe cső ... tuti hogy ez sem fog nyomásra nagyot hajolni?

Én traktoros helyében a Repítő féle fakorongokból raknám össze, kivágod, szerintem már eleve a végső tengelyen összeragasztani, és a tengelyt a végső helyén esztergálni/centírozni.

Előzmény: laci19791202 (88432)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 88437

"ha nem vagyok indszikrét akkor mit rejt a szekrényke?"

Előzmény: traktoros82 (88326)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88436

Oksi,mindjárt nézem.

Előzmény: traktoros82 (88435)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88435

Küldtem e-mail-t.

Előzmény: laci19791202 (88434)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88434

Sajnos nincs kissebb átmérőlyű,4-5 kg között van valahol a súlya a 65cm-es darabnak.(Heves megye).

Előzmény: traktoros82 (88433)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88433

20cm átmérő? Nem lesz az már 1kicsit sok? :))

Egy 65 cm-s darabnak kb. mennyi a súlya? Helyileg merre fele vagy?

Előzmény: laci19791202 (88432)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88432

Egy megfelelő méretű vastag falú kpe cső tökéletes lenne hengernek,nekem van 200 mili átmérőjű majd 2cm falú csövem,na annak van tartása,meg súlya is,ha megfelel adok belőle egy 60cm es darabot.

Előzmény: traktoros82 (88429)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88431

Na meg is nyugodtam,már kezdtem azt hinni hogy csak nekem vannak ilyen hülye ötleteim :) ti honnan veszitek a mágnest?mekkorát tesztek bele?Én 6x2mm-es re gondoltam,van amelyikre 700 g húzóerőt irnak!a két pólusa a korong két lapján van igaz?(márcsak mert van olyan is aminek a palástjain vannak a póluszol.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88427)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88430

Oké, akkor olyat próbálok szerezni ami min.1,5Kw-os, de inkább nagyobb.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88416)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88429

Értem, akkor semmilyen műanyag cső nem lesz jó. 

Asztallaphoz sajnos akárhogy kerestem nem találtam anyagot. :(

Kénytelen leszek venni, az általad említett rétegelt lemezből 1táblával (vagy vaterázok valami bútort amit szét lehet szedni). 6-os vagy 8-as szerintem elég lesz mivel még ezek is 1másra lesznek ragasztva.

Az állvány 40x20 vagy 40x40-es zártszelvényből lesz, nem fogok spórolni az anyaggal pont ezért, hogy elég merev legyen.

A henger lehet hogy 15cm széles 2,5cm vastag fenyő deszkákból lesz megcsinálva. Bár majd számolok, lehet, hogy a rétegelt lemezből (amiből majd az asztallap is készül) lehet, hogy marad is annyi amiből a hengert össze tudom ragasztgatni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88415)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 88428

Bármilyen faipari ragasztó jó oda. Én csak D3-ast  használok. 

Előzmény: traktoros82 (88426)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 88427

A melóhelyen sok racsnis csavarhúzóból kiesik munka közben a gyári mágnes. Mi is a neodium mágneseket rakjuk be helyette de egy csepp pillanatragasztót is kap. Annyira erős a mágnes, hogy amikor kiveszem a ládából, akkor a hegyén sokszor 5-6 db csavar van ráragadva körbe. Egyből tudom melyik csavar a titán csavar, mert azt nem fogja meg. 

Előzmény: laci19791202 (88425)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 1 88426

Persze, azt tudom, hogy hő keletkezik, csak azt nem tudtam, hogy ekkora amit már a csatornacső vagy 1vastagabb falú műanyag cső nem biztos, hogy elbír.

Beszéltem vele, sajnos nincs hozzá való anyaga. (A legnagyobb az 1 colos vascső.)

Lehet, hogy maradok ennél a megoldásnál amit javasolsz. Veszek 15 cm széles 2,5 cm vastag deszkákat és abból vágom ki mondjuk a 8szögeket, majd ragasztás és mehet az esztergapadra, hogy henger készüljön belőle.

Ragasztásnál milyen ragasztót érdemes venni? Érdemes valami spécit keresni?

Csatornacsőre egyébként azért gondoltam mert az éppen van itthon és úgy henger alakú......

Oké, ha elkészül a henger spirálban fogom ráragasztani a smirglit. Gondolom így a tartósabb.

Előzmény: archivalo (88351)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88425

Igen elképzelhető hogy úgy tervezték hogy csak a bit hegyet tartsa meg,de van egy jobb fajta hegy tartóm is amibe olyan erős a mágnes hogy megfog monjuk egy 4x40 es csavart,ez jól jön ha pl egy szűk szekrénybe kell benyúlni és csavart behajtani,mondjuk abba is van valami hogy ha jó a hegy kialakitása akkor rátéve a csavart vizszintes állásban sem esik le.

Előzmény: Kamelot (88423)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88424

Lazúr esetében kültérre kell lakk is, vagy tévedek? (Bocsi, csak kontárkodom, illetve tanulok a válaszaitokból.) Vagy záró alatt a lakkot érted?

Supralux lazúrokat nem ismered véletlen? Illetve ezekről az 'obi-s' lakkokról vélemény?

Előzmény: archivalo (88344)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 88423

Szerintem a behajtóhegy tartóban levő mágnesnek nem az a feladata hogy a hegyen levő csavart rajt tartsa a hegyen. Ennek a mágnesnek inkább az a feladata hogy ha lefele áll a behajtó akkor ne essen ki belőle a hegy. Az hogy a hegyen megálljon a csavar az inkább a jó minőségű bit tulajdonsága. Nekem a FELO bitjeimen mágnes nélkül is megáll a csavar.

Előzmény: laci19791202 (88421)
traktoros82 Creative Commons License 2 napja 0 0 88422

Hát én szedtem szét már mindenfélét......az 1utasakat még úgy ahogy sikerült, de az EUS raklapokat szinte lehetetlen volt törés nélkül szétszedni.

Igen, én is így csináltam amikor meguntam vagy csak kisebb deszka kellett, a kockák között elvágtam.

Előzmény: 409 (88330)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 88421

Sziasztok.Vn egy pár db behajtóhegy tartóm,ki vannak bennük gyngülve  mágnesek és nem tartják méár meg a hegyen a csavarokat,még egy kis 20 as csavare sem,sajnálom öket kidobni igy arra gondolt hogy vannak ezek a korong alakú erős Neodym mágnesek,(6x2mm),ha egyet belerknák lehet már jó is lenne.Szerintetek?Egyépként csak 95ft darabja és fél kg-ot fel bir emlni.

BözsiBözsi Creative Commons License 3 napja 0 0 88420

"

Nekem egér 'ellen' a legegyszerűbb, de teljesen működő megoldás volt egy kis tálkába szárított kamillavirágot tenni. Úgy tűnik, kifejezetten utálják, mert többet nem láttam egyet sem.

"

Vagy csak úgy egyszerűen megtaláltad az egér eltüntető vegyszert, amitől teljesen átlátszóak lettek:))

Előzmény: LyPapa (88403)
MBTibi Creative Commons License 3 napja 0 0 88419

Van egy CMI asztali körfűrészem. Bekrepált rajta a motor, ami egy ilyen HC15-230 típusú:

http://www.btmotor.com/ReadNewse.asp?NewsID=184&BigClassID=30&SmallClassID=53

Mivel lehetne helyettesíteni, mert nagyon drága lenne javíttatni.

Van vaakinek valami tippje?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 88418

A blogon volt egy cikk régebben a bútorlapok festésével, lazúrozásával kapcsolatban.

Előzmény: NeomatiK (88348)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 88417

Csak gondolj arra, hogy a csiszoláskor a fa is megég ha nem figyelsz oda eléggé. Az a hőmérséklet meg már jóval a műanyagok lágyulási hőmérséklete felett van.

Előzmény: traktoros82 (88324)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 88416

Nem elég. A 60 cm széles hengerhez nekem 1.5KW-os a motor és elég kevés ez a teljesítmény is ha teljes szélességben csiszolok. Érezhetően esik a fordulatszám, sokkal kisebb fogásokat használhatok mint keskeny anyagnál. Jobb lenne egy 2.5 KW-os motor nekem is, de csak ilyenem volt itthon. 

Előzmény: traktoros82 (88319)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 88415

A műanyag csöves hengeren én is gondolkodtam annó amikor terveztem a gépet. Mivel nem tudtam eldönteni, hogy elég merev e, így csináltam egy próbadarabot 120-as vastag falú csatornacsőből levágtam egy 60cm-es darabot, pont akkorát amilyen szélesre terveztem az asztalt. A két végébe fából kivágtam 1-1 deszka korongot amit jó szorosan beleütöttem + pár apró csavarral rögzítettem. Tengelynek egy colos vascsövet dugtam át a fakorongokon. A tengelyt felültettem 2 db téglára és középen leterheltem 25 kg homokzsákkal a pvc csövet. Majd 1 cm volt a behajlása, így már egyértelmű volt, hogy felejtős a műanyag cső. 

Végül rétegelt lemezből vágtam ki a korongokat amiből a hengert összeragasztottam. Ezzel is elvégeztem a behajlás tesztet, de nem is tudtam pontosan megmérni mennyit hajlott be mert csak 1-2 tized mm volt a behajlás. 

Engem is sokat csábít az ötlet, hogy újrahasznosított anyagokból dolgozzak. Az asztallap anyagának kiválasztásánál viszont nagyon kellett válogatnom a meglévő anyagaim között, egy 150cm-es élvonalzóval (építőipari alumínium vonalzó) ellenőriztem minden irányból az anyagokat, hogy mekkora görbület, behajlás, vetemedés van az anyagokban. Végül olyan bútorlapot választottam az asztal felső oldalának ami rétegelt lemezből készült, már nem is emlékszem, miből bontottam ki ezt a tábla anyagot. A lényeg, hogy ez tökéletesen megfelelt egyenesség szempontjából is, teljesen sík volt. Az asztallap alsó oldala is vastag rétegelt lemez, de az nincsen laminálva gyárilag. Az asztallap vastagításához berakott távtartó léceket nagyon gondosan válogattam meg egyenesre, azok is rétegelt lemez csíkok persze. Nem akartam hogy egy görbe távtartó léc elhúzza majd az sík asztallapot miközben összeragasztom. A ragasztást a nagy sík munkapadomon végeztem, még azt is ellenőriztem, hogy a homokzsákos leterhelésnél meghajolt e az asztallap, az asztallap alatt az élvonalzóval, mivel felül nem tudtam a homokzsákok miatt.

A végeredmény jó is lett, mert nagyon odafigyeltem, hogy ne kövessek el olyan hibát ami miatt a ragasztás után nem lesz sík a gép asztallapja. 

A 60 cm szélességet azért választottam, mert így az átlagos konyhaszekrény ajtók anyagát is csiszolni tudom a gépen, a valóságban nem pont 60 cm hosszú lett a henger, hanem ha jól emlékszem 61-62 cm lett, így az asztallapot is nagyobbra kellett vágnom. Így viszont a 60cm széles munkadarabot is szépen meg tudom csiszolni és nem szorul bele oldalt a gépbe. 

Ha javasolhatnék neked valamit, akkor szerintem az a legfontosabb, hogy a géped asztallapja a lehető legmerevebb és sík legyen, hiszen ehhez fogod majd hozzácsiszolni majd a hengert is. Szerintem ne spórolj a minőségen itt, ha nincs megfelelő minőségű anyagod hozzá akkor inkább vegyél új anyagot, akár rétegelt lemezes bútorlapot vagy sima bútorlapot a felső oldalhoz. Ez nem kerül sokba egy ilyen kis asztallapnál.

Előzmény: traktoros82 (88317)
vati666 Creative Commons License 3 napja 0 0 88414

Sziasztok!

Normál, alap felhasználásra, csiszoló, kézigyalu, dekopír, asztali körfűrész

elszívásához szerintetek ez megfelelő lenne?

https://www.mall.hu/ipari-porszivok/karcher-mv-3-p

Esetleg tudnátok ajánlani helyette mást, ha ez nem lenne jó, max 45eFt-ig?

Válaszotok köszi!

Üdv: Ati

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 88413

Látom festés a téma ...:) Én is festegetek igaz csak  hobbi szinten kedvtelésből 

Előzmény: GPS (88410)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 88412

Hát jahh, csak eszembe jutott, mert pont a napokban esett szó róla a hajós-pajtással - oszt ki tudja, hát ha hasznos lehet valakinek, ha már lakkról esett szó :-)))

Az epoxi nagyon jó anyag egyébként - kétkomponensűt én is sokat használtam, de egykomponensűt még nem.

.

Előzmény: Paco155 (88411)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88411

Nem mártható:

Előzmény: GPS (88410)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 88410

Ezt a lakkot dicsérte az egyik hajós-sporttárs. Most használta a hajójára és azt mondta hogy nagyon rendben van és nem is drága.

http://www.kittfort.cz/hu/products_1_35.htm

.

Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88409
Előzmény: halaloszto (88407)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88408

Persze hogy van. Az iparban sok helyen használnak mártásos lakkozást/festést.

Előzmény: halaloszto (88407)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88407

van olyan lakk amit ennyire fel lehet hígítani? hogy szépre lecsorog a végén?

Vajk

Előzmény: Paco155 (88406)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88406

Én sehogy. Meríteném.

De ha nagyon pisztollyal kell működni, akkor kell egy hosszúcsőrű műszerészfogó, egy pisztoly, és egy csomó L alakú kampó amire ki lehet akasztani őket száradni. Mondjuk ezek a pisztolyon kívül a merítéshez is kellenek.  :)

Előzmény: halaloszto (88405)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88405

most volt téma a lakk fújás. nézem ezt a manuszt a dobozgyárával, és röhögök a sztoikus humorán a román akcentussal. 

ilyen sokszáz darab 6x6x6cm dobozt hogyan lakkoznátok le festékszóróval?

Vajk

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 88404

Az asztaloskodást fel ne add az istenért :)  tegyél inkább a műhelybe egy csebret nagy 50litres fazakat vagy ami épp a kezedbe kerűl , töldsd meg vízzel félig tetejére szórjál korpalisztet annyít hogy ellepje a víz felűletét aztán már csak egy deszkát kell odatámassz a peremére hogy a dögök fel tudjanak menni ...a bolondok mind beleugrálnak , reggel csak annyi a dolgod hogy megnézd hogy ,,csubutolnak,, benne  hisz jól tudnak úszni aztán egy karóval , léccel belefolytod őket vagy ha szereted a vért le is szúrhatod  de akkor új vízet kell töltsél új korpával. Aztán kinyítasz egy sört s megiszod az egészségemre . Egy két hét alatt mind elfogynak, semmi méreg nélkűl.

Előzmény: Gombi88 (88388)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 88403

Nekem egér 'ellen' a legegyszerűbb, de teljesen működő megoldás volt egy kis tálkába szárított kamillavirágot tenni. Úgy tűnik, kifejezetten utálják, mert többet nem láttam egyet sem.

Előzmény: pacman123 (88402)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 88402

Próbálkoztál már ultrahangos riasztóval? 

Az itt író  whalaky-nek volt egy blogja is, ahol leírta hogy az egyes dögök melyik frekvenciatartomyányra érzékenyek. (a cikkszerző adatlapján szereplő link sajna nem ide mutat) és az általa épített riasztó (ki)kapcsolható frekvenciákkal  dolgozik.  Amiben benne van az egér/patkány frekije is. (a cikk éppen a szúnyogra van kihegyezve) Esetleg írj rá (sajna regisztrálni kell, és emailje nincs publikus, de a fórumra járkál), hogy vállal-e még ilyen cucc megépítését, ha neked nincs hozzá tapasztalatod/kedved. Anno a blogján lehetett rendelni tőle beégetett PIC-et és talán kész cuccot is, talán még mindig csinálja.

Vagy, marad a bolti riasztó.

Ha már ilyen sokat költöttél méregre/egyebekre, akkor egy kis "aprópénz" még beleférhet. És nem utolsósorban vegyszermentes megoldás. És jól visszazavarhatod a comcédhoz őket :-)

Illetve miközben kerestem a srác blogját, találtam egy ilyet is:

http://www.ehow.com/info_8411174_homemade-rat-mice-spray-repellent.html

Nem tudom mennyire költséghatékony borsmenta-olajjal vagy ammóniával operálni, de bonyolultnak nem tűnik a módszer.

Előzmény: Gombi88 (88393)
kjanik Creative Commons License 3 napja 0 0 88401

http://www.ereplacementparts.com/bosch-router-parts-c-128_1119.html

Sokszor találtam ezen az oldalon javításhoz infót _ robbantott ábrák, alkatrészlisták, árak, ... .

Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 88400

A rugót egy kampóval hátrahúzni annyira hogy a kefe a drótnál fogva erőlködés nélkül kijöjjön.

Előzmény: halaloszto (88398)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 88399

Tacskó, foxi, terrier, ezek hatásosak patkány ellen, no meg macska sem árt kertes háznál.

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88398

hmm egyszerűen a drótjánál fogva? nem jön le róla?

Előzmény: Kamelot (88397)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 88397

Annyira ki kell húzni a keféket hogy vissza lehessen dugni a forgórészt.

Előzmény: halaloszto (88396)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88396

mégegy kérdés: hogyan kell a forgórészt visszatenni? le kell szereljem a kefetartókat?

drRamaty Creative Commons License 3 napja 0 0 88395

Nem is találsz. Az enyém is át lett esztergálva morse kúpra.

Előzmény: kalmangg (88389)
PETYUS Creative Commons License 3 napja 0 0 88394

Nálunk a szülői ház környékén, illetve néha belül is mindig előfordultak patkányok, mióta az eszemet tudom. Régebben kutya volt a háznál, volt olyan időszak, amikor egyszerre 3 is, néha fogtak is patkányt, de nem pusztították ki őket.

Újabban macskák vannak a háznál, azóta a patkányoknak nyoma sincs.

Gombi88 Creative Commons License 3 napja 0 0 88393

komondorom van, akar hiszitek akar nem de a kutyahaz bejarata előtt is patkanyjarat van a földben, pedig a komondor idönkent elkap egyet kettöt.Az iden meregre többet költöttem mint faanyagra a mühelybe.Az a baj a szomszed nem irtja őket onnet jönnek at.Takarmany nincs nalam max diofa azt is szeretik telehordtak a mühelyt vele.kivancsi lennek ha épitenek a kert végebe fabol egy masik mühelyt oda is eljönnenek e? mert lassan amit az allatokra költöttem mar egy oldal kijönne az arabol!

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88392

köszi!!

ilyet sokat találtam már régen, és akkor sem tudtam szétszedni. végülis segített. leírom az utókornak:

- a kapcsolós markolat burkolata lejön a csavarok kiszedése után. alatta van a seeger gyűrű amit ha leszedsz lejön a gép a talpáról

- a másik markolatban a csavarokat felesleges kiszedni, mert a burkolat rápattintós és hiába szeded ki a csavarokat nem lehet leszedni a burkolatot. meg nem is kell. 

- viszont a skála matrica alatt van egy csavar, amit ki kell szedni, utánna már le lehet húzni az alsó pajzsot.

mostmár csak kell szerezzek csapágylehúzót, csapágyat, kicsi seegergyűrűt a magasságállítóhoz amit eltörtem, és lehet pucolni meg összerakni.

Vajk

Előzmény: LyPapa (88385)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 88391

Sógorom hentes volt valaha egy vágóhídon. Egyszer patkányok jelentek meg. Volt egy tacskója, akit egy panelházban neveltek fel, nagyon elkényeztették, mielőtt hozzájuk került egy kertes házba. Olyan is volt, hogyha durván szóltak rá, akkor bepisilt. Ezt a tacskót vitte el a vágóhídra. A kutya tucatnyi patkányt terített ki egy nap alatt, aztán a probléma megszűnt.

Előzmény: PETYUS (88390)
PETYUS Creative Commons License 3 napja 0 0 88390

Patkány ellen macska kell.

Előzmény: Gombi88 (88388)
kalmangg Creative Commons License 3 napja 0 0 88389

Tisztelt Mindenki!

Egy 410-es Cselényi kombinált felújítását csinálom nem is állok vele rosszul... Egy dologgal azonban nem boldogulok: a tengely végén lévő balos M22-re eddig sehol nem találtam a hosszlyuk fúró befogására való tokmányt. Esetleg volna valakinek ötlete hol keressek ilyet?!

Gombi88 Creative Commons License 3 napja 0 0 88388

14 fokos mühely az enyemhez képest semmi hozzam a patkanyok költöztek be. 1 honapja mergezem őket de meg mindig vannak , a csapdat elkerülik, tegnap elgazositottam a mühelyt 10db kénlappal de meg mindig vannak. lehet ezert adom fel az asztaloskodast.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88387

Konyhaasztalon, melegben.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88386

Nem is csinálok ilyen széleset. Marad a rendes párosítás is, nem variálom.

Előzmény: halaloszto (88379)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 88385

Lehet, hogy ez segít:

https://www.google.hu/search?q=bosch+pof+1300+ace+disassembly&rlz=1C1ASRM_enHU574HU574&espv=2&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZbIVVfPKHKWuygPd8IHYAw&ved=0CB4QsAQ#imgrc=kl9P1a57NjBEwM%253A%3B9WPA6Qe5MBkDKM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mtmc.co.uk%252FImages%252FProducts%252F52687%252F3603B6C700.GIF%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.mtmc.co.uk%252FBosch-POF-1300-ACE-%252F-3603B6C700-Spare-Parts__p-52687.aspx%3B771%3B545

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88384

itt ülök a 14 fokos műhelyben, és nem tudok rájönni hogyan kell szétszedni a bosch pof 1300 ace marót. agyam eldobom. valaki csinált már ilyet? google sem segít.

Vajk

Petör Creative Commons License 3 napja 0 0 88383

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: archivalo (88344)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88382

Passz. Vagy mert eleve mozgatod a csuklód a nyitás-zárás folyamán.

Vagy csak mert ahhoz szoktál hozzá gyerekkorod óta, hogy a kilincs így áll.  Én ezt tartom legvalószínűbbnek.

Előzmény: halaloszto (88381)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88381

jó kérdés. valahogy abba nem szorul úgy bele a kezem. magasabban van, azért?

Előzmény: Paco155 (88375)
szódásbácsi Creative Commons License 3 napja 0 0 88380

Mink, egyszerű, kétkezi áruszállító emberek jobban szeretjük a befelé nyíló ajtót, mert azon könnyebb bemenni teli kézzel.

Előzmény: Soká (88338)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 88379

egy 120 cm széles fióknál mindent meg kell tenni hogy ne feszüljön be. a tandemboxhoz lehet venni külön kardánt, ami biztosítja hogy a két fele egyformán menjen befele. semmiképpen nem csinálnám felemásra.

Vajk

Előzmény: paplanfa (88374)
raklapjúzer Creative Commons License 3 napja 0 0 88378

Van ilyen sarokcsiszolóm, szerintem megéri. Elég béna a bekapcsolója, de meg lehet szokni. A hajtóműben nem árt a zsírt egy kicsit megszaporítani. Én a cspágyzsírhoz kutyulok egy kis hajtóműolajat, hogy folyósabb legyen.  Amúgy a Parkside egész jó, van tőlük szalagcsiszolóm és két akkus fúróm is. Nem az a kimondott gagyi kategória, otthoni barkácsra tökéletesen megfelelő.

Előzmény: torony78 (88377)
torony78 Creative Commons License 3 napja 0 0 88377
Előzmény: torony78 (88293)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 88376

Én is szétszedtem egy Rakéta porszívót, a motorját gondoltam ugyanígy felhasználni. Nem is gondoltam végig a fordulatszámot, és egyéb szempontokat, amik itt felmerültek, viszont hamar meggyőztem magam, hogy azt a hangot nem szeretném hallgatni sokáig csiszolás közben. Inkább körülnézek vaterán és társain, annyi befektetést megér, amennyiért lehet halkabb, és jobb motorokat beszerezni. Szerintem.  

Előzmény: archivalo (88353)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 88375

És a kilincs? :P

Előzmény: halaloszto (88357)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88374

Egyébként feltétlenül fontos a fiókcsúszka mindkét oldalán önbehúzós görgősor, vagy bőven elég lenne ha csak az egyik oldalon van, a másik meg sima? Az ugyanis olcsóbb ha egy ilyen, egy olyan lenne párban, mivel minden másban ugyanaz a sima és az önbehúzós, a fiók meg alaposan meg van vezetve.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88373

Ezeket a visítós sokezerwattos szarokat tiltották le. Érdekes, hogy létezik most is olyan porszívó ami talán 700W-os, sokkal halkabb, és pontosan ugyanolyan jól szív. Természetesen ezt mint pluszt árulják, pedig semmi sincs benne csak dupla, vagy tripla lépcsős motolla, vagy csak nagyobb kerületű, és külön kismotolla hűti a kefék felől a tekercset szemben a visítósok 1 lépcsős, átáramlós embergyilkolóival. Esetleg egy kis pár forintos hangszigeteést tesznek rá ami önmagában is sokat jelent. Takarítógépekben, vizes cuccokban ilyen van, nyugodtan be lehet fogni a csövét, nem ég le, sőt csökken az áramfelvétele is, mivel nem végeznek olyankor munkát. A hűtést máshonnan kapja.

Előzmény: raklapjúzer (88369)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88372

Ezt a görgőset néztem ki én is, de csak 50 centisben, mivel kihúzva az ugye a faltól már kb. 100 centi. Bele van építve az, hogy csillapítottan behúzza magának teljesen, abszolút nem koppan, és nagyon könnyen leszedhető! Ha mindenképpen bútorlapot akar, akkor a vékonyabb fehérből célszerű csinálni az oldalait. Aljára is mehet ebből, középen áthelyezhető, de alulról átcsavarozott osztásokkal merevíthető.

Gondolkoztam valami dróthálós oldalbetéten pont a nettó súlycsökkentés miatt, de sajnos nem leltem hozzá anyagot, üveggel nem lennék előrébb, a blumos pálcikamagasító meg nem szimpi.

Előzmény: archivalo (88358)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 88371

Erősen javaslom, hogy a méretek tekintetében az asszonytól érdeklődj. Ő fogja huzigálni,  kerülgetni a 120 centis fiókokat, meg ő fog létrázni a polcokhoz, és ő fog takarítani is. :)

Előzmény: plusssuni (88356)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88370

Ja, a mezei porszívómotor turbina nélkül rövid életű lesz, a hűtés hiánya miatt.

Előzmény: 409 (88368)
raklapjúzer Creative Commons License 4 napja 0 0 88369

Bizony, bizony. A porszívómotorok ma már inkább a huszonezres fordulatszámtartományban pörögnek!
Másképpen hogy lehetne egy öklömnyi kis motorból 1500 - 2000 W teljesítményt kivenni?
Sajnos a legtöbb mai porszívó motorját szét se lehet szedni, mert a turbinarésszel együtt van kiegyensúlyozva.
Az egészet bepattintják a turbinaházba, ultrahanggal vagy valamivel még körbe is hegesztik, aztán kakukk.
A régi orosz Rakéta motorja is 6500 körül forgott, aztán felvett valami 400 W-ot ha jól emlékszem.
Betyár áttétel kellene a tárcsacsiszolóhoz. Nekem egy 400-as tárcsa van egy 1440-es fordulatú motoron,
és néha még ennek a fordulatát is vissza kell venni, hogy ne égesse a gyantát, ha fenyőt csiszolok.

Előzmény: halaloszto (88367)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88368

A porszívó többnyire* a beszívott (munka) levegőt vezeti át a motoron, annak hűtése miatt, míg a többi gép ezt fordítva csinálja. A porszívók minimum 15ezret forognak, de inkább többet, ahogy Vajk is mondja.

* van olyan porszívómotor ami külön ventilátorral hűti a motort és nem nyomja át rajta a munka levegőt.

Előzmény: archivalo (88365)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88367

egy csomó alkalmazás van telefonra. én mondjuk még nem próbáltam mert nem kellett.

a kefés motorok alapból is gyorsak. ha kis méretben kell nagy teljesítmény, akkor pláne muszáj menjen felfele a fordulat. a porszívó az kifejezetten a kis méret nagy teljesítmény. a komoly vákuum centrifugálszivattyúval az megint a nagy fordulat téma. minden egyfele mutat.

https://www.google.co.in/search?q=porsz%C3%ADv%C3%B3+sz%C3%A9lker%C3%A9k&espv=2&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Bm8VVaTwKYSu7gbx_oGICA&ved=0CBwQsAQ

Előzmény: archivalo (88365)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88366

az turbina is. egy centrifugálszivattyúval komoly vákuumot csinálni vagy nagy átmérő kell, vagy nagy fordulatszám. legjobb a mindkettő.

Vajk

Előzmény: archivalo (88364)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88365

Köszi!

Lehet, hogy én látom rosszul, de a marógépen is van kommutátor, meg a fúrógépen is és ott nicns porrobbanás. Sőt, nekem az excenter csiszolóm, a körfűrészem, de még a gyalugépem, a rezgőcsiszolóm is kommutátoros motor. Ez akkor azt jelenti, hogy ezeket sem használhatom?

Mondjuk, tény és való, nem tiszta oxigénben dolgozom, hanem a műhelyben... :-)

De egy picit komolyabbra fordítva a szót: ha a porszívó házát meghagyom és csak a járókerék helyére teszem fel magát a csiszolótárcsát (feltéve, hogy nem áll fenn Vajk többtízezres fordulatszám feltétele, mert akkor egy néhány milliméteres szíjtárcsát kell, ami egy böszme nagyot fog meghajtani és még egy ilyen áttételen keresztül fogom a tényleges szíjtárcsát meghajtani), akkor milyen porveszély állhat fenn?

Odáig OK, hogy a fúrógép motorja is tízezreket forog, de a motor tengelyére (tengelyes kerékként9 rá van fogazva egy kiskerék, ami egy nagykereket hajt és ez hatja meg a tokméányt. Tehát abban is van már alapból egy áttétel.

Valakinek nincs tippje valami egyszerű fordulatszámlálóra? (okostelefon alkalmazás, bicikli sebességmérőből levezetés, vagy digitális szélsebességmérő - ezek vannak)...

Előzmény: 409 (88363)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88364

Vajk,

Ebben Te biztos vagy?

Mert akkor a porszívó "szélkereke" már turbina lenne...

Nem tudom megmérni a járókerék fordulatát, de ez hihetetlenül magasnak tűnik ahhoz, hogy azon egy öntött, gyakorlatilag kiegyensúlyozatlan kerék tekeredjen...

Előzmény: halaloszto (88362)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88363

"...a port bírja"

És a faport??????   Mert a kettő nagyon nem ugyanaz!! Valójában nem is az a kérdés, hogy a motor mit szól hozzá, hanem, hogy a kommutátortól mikor gyullad be a fapor. Ami kellő mennyiségű oxigén jelenléte esetén gyorsabban ég mint a puskapor. (porrobbanás)

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88362

de, tizenezret forog. inkább huszonezret.

Vajk

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88361

azt majd elszedi a tűzoltó, aki ugye kívülről érkezik.

Vajk

Előzmény: PETYUS (88350)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88360

igen, nemtudom ; otex, drága

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88359

forgalomra nyíló ajtó egyszerűen átlátható kell legyen. 

persze itt nálunk is van pl egy bolt, aminek befele nyíló üveg ajtaja van, amire mindig tesznek egy nagy plakátot szemmagasságban. így nem látod megtolsz-e valakit ha benyitod a kb 150cm széles ajtót.

Vajk

Előzmény: paplanfa (88347)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88358

Szia!

Itt van egy átfogó válasz:

http://www.lapszabaszat.hu/tanacsok/butortervezes.html

Fiókvasalat: a páromnak 850 mm hosszú, 500 mm széles150 mm magas fiókokat csináltam a szekrényébe.

(Sajnos az volt a rendelés, hogy minden bútorlapból legyen...) Így hihetetlenül nehéz lett a fiók, mert még az alja is bútorlap volt (ez is kérés volt!).

Ehhez tudtam a Zsalu kft-nél golyós fiókgörgőt (800 mm hossz!) párja volt 2000 Ft. Az 1000 mm hosszú már 20.000 Ft volt (nem elírás).

Ez a fiókgörgő a megrakott fiókot könnyedén, egy ujjal nyitható-csukható módon működteti, tehát biztos, hogy a max 550 mély fiókot, akár 1200 mm szélességben is (ha nem bútorlap az oldal, akkor sokkal könnyebb lesz!) gyönyörűn vezeti. Ja, és kivehető a fiók!

Előzmény: plusssuni (88356)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88357

ajtón, ami ugye tengelyen fordulva nyílik axiális kell legyen a fogantyú. így a kezedben el tud forogni miközben nyitod. a radiális fogantyú kitekeri a csuklódat.

Vajk

Előzmény: archivalo (88345)
plusssuni Creative Commons License 4 napja 0 0 88356

A nyomkodóssal az a baj, hogy a becsukáshoz is meg kell nyomni. Nem elég csak belökni.

Mi is éppen konyha bútort tervezünk. Saját készítés lesz az tuti. A 10 éve készített bútoraim is tökéletesen működnek még. Pár kérdés: Megszokott dolog-e 120 széles fiókos alső szekrényt csinálni? Ehhez ajánlották a Blum Tandembox vasalatot vagy a Forest FDS-t. Mind a kettő piszok drága. Van-e olcsóbb megoldás, ha teszek bele egy osztót és csak 2x60-as lesz? Ezzel ugye a vasalatok száma duplázódik. Egy kicsi és két nagyobb fiók lenne.

A korpusz dobozoknál a fenéklemez érjen végig és ezen támaszkodnak az oldalfalak vagy az oldalfalak közé kerüljön a fenéklemez? Az előbbit gondolom stabilabbnak.
Tiplivel és a nem látszó helyeken konfirmátorcsavarral gondoltam építkezni.

Előre is köszi a válaszokat.

Előzmény: paplanfa (88346)
NeomatiK Creative Commons License 4 napja 0 0 88355

Jó nagy különbspégeket tapasztaltál.

Ma megnézem itt helyben a kínálatot.

Nekem se annyira szimpatikus a festés, csak költségminimalizálási szempontból merült fel.

Előzmény: archivalo (88354)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88354

Van árkülönbözet a cseresznye és a fehér között.

De szinte ugyanannyi van a fehér és fehér között annak függvényében, hogy hol veszed és ki gyártotta.

A párom gardróbjába csináltam szekrényt és polcokat - juharból.

2300 forint körül volt négyzetmétere, de egy másik juharból (más gyártó más színkód, de annyira ugyanolyan, hogy nem mondod meg melyik melyik) ez 3500 forint, de volt egy másik helyen 4500ért is.

Tehát inkább ne fújd, hanem fuss egy kört rajta.

Vannak akciós lapok, a egjáratosabb színekből, amik 2000 forint körüli áron futnak.

Előzmény: NeomatiK (88352)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88353

Villanyászok, segítswetek!

Van egy selejtezés előtt álló porszívóm.
Arra gondotam, hoyg a motorját (1200w) felhasználva készítek egy asztali korongcsiszolót.

Alkalmas lehet erre ez a motor?

(A dobozkészítő ifjú ember által készített ilyen gépezet - lásd a videói között - adta az ötletet)

Teljesítménye bizonyosan megvan, a port bírja (még működik), szerintem nem is forog tizenezreket, csak 2-3000-t.

NeomatiK Creative Commons License 4 napja 0 0 88352

Szerintem fóliás a bútorlap. Az a fajta, ami el van terjedve :)) Szóval ez az általános felhasználűsú bútorlap.

Azért fújnám be (ha egyáltalán esztétikus lefestve), mert nem minden oldala lenne látható a bútornak. És csak a látszó felületeket fújnám. Persze lehet, hogy hülyeség és alig párszáz forint különbség van egy korpusz fehér lap és egy cseresznye, mahagóni vagy akármilyen lap között. Még nem néztem utána az áraknak mifelénk.

Előzmény: archivalo (88349)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88351

Anélkül, hogy sokat "gépészkednénk" a csiszolásnál mindenképpen hő keletkezik.

Ha a hengered hőre lágyuló, akkor jó esélyed van arra, hogy eldeformálódjon a henger és ezáltal üssön a csiszoló - azazz használhatatlan legyen (gödrös felületet adna a legenyhébb esetben is).

Írod, hogy öcséd tud esztergálni.

Akkormiért nemesztergáltatsz vele egy tisztességes hengert, amiből már kapásból jó csiszolót tudsz csináklni?

Ha nicsn hozzávaló csöved, akkor csinálj fából egy sokszögű hasábot (8, vagy 12 oldalú), amiből egy esztergán pillanatok alatt szabályos hengert lehet készíteni. Mind a 8szög, mind a 12 viszonylag egyszerűen, gyorsan szerkeszthető - ezek lennének a "homloklapok" és erre kell a palástokat rászabni, majd egybe munkálni, végül hengeres alakra forgácsolni (csiszolni, esztergálni).

A palást oldallapjait 8szögnél 22,5 fokra, 12 szögnél pedig 15 fokra kell lemunkálni és így összeilleszteni (ezzel hézagmentes megoldást kapsz).

Azt is lehet, hogy ezt hagyod a fenébe és a végén ragasztasz be "spangliléceket" a résekbe és a végén munkálod egybe...

ÍGy megkapod a tökéletes hengeredet, amire olyan "smirglit" ragasztasz fel, amilyet akarsz.

(Javaslom a spirálban történő, csíkonkénti felragasztást, mint a WC papiír, vgay a konyhai törlő papír karton hegere, ahogy készül).

Azt is csinálhatod, hogy koronafűrésszel kivágsz korongokat és azokat közösíted egy kökdökcsap tengely mentén - szóval rengeteg megoldás van rá - csak nem egy csatornacsövet (hőre lágyuló műanyag) használj fel e célra.

Előzmény: traktoros82 (88324)
PETYUS Creative Commons License 4 napja 0 0 88350

A kifelé nyíló ajtó úgy válhat akadállyá, hogy elé zuhan valami vagy valaki.

Előzmény: paplanfa (88347)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88349

Én festettem már.

Csak lejött róla...

Alapvetően attól függ, hogy milyen a zárása: ha színfunéros, akkor ugyanúgy működik, mintha fa lenne.

Ha fóliás, akkor a fólia milyenségétől függ, hogy festhető, vagy se: vannak olyan borítások, amin majdnem semmi sem tapad meg és van olyan, ami majdnem olyan, mintha valódi anyag lenne.

Tehát az én tapasztalatom az, hogy az adott esettől függ - meg kell próbálni, vagy a gyártót megkérdezni..

Tudom, ettől nem lettél okosabb.

Elnézést.

De miért akarod befesteni?

NeomatiK Creative Commons License 4 napja 0 0 88348

Sziasztok!

Bútorlapot festett már le valaki? Akril spré megtapad rajta?

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 88347

Nem bizonytalanodtál el. Jól seggbe kéne őket rúgni, direkt tűzvédelmi, menekülési okból fontos, hogy kifelé nyíljon a közösségi, ügyfélteres ajtók mindegyike, bár ezzel meg a sétálókat lehetne pofáncsapni. A bankrablóikat bezavarja, ha amatőrök, de több bosszúságot okoz valójában mint amennyit egy wiszkisrabló menekülésének meggátlásával elérne. A megoldás a beljebb szerelt ajtó. Az a vicces, hogy a plázák parkolóinál, ahol ugye lépcsőházban, liften lehet lemenni, ott nem a parkoló kocsik felé nyílik az ajtó, a szabadba, hanem a folyosó felé "befelé". Ez tűzoltós szemüvegen át nézve ugye kifelét jelent a menekülési útra.

Előzmény: Soká (88338)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 88346

Ilyen az amikor a funkcionalitást elvakítja az értelmetlen dizájn. Ennek a vízszintes mániának a párja amikor szép kerek gömbettyűket raknak fel. Próbálná meg a kiagyalója, összerakója, eladója a normális használat közbeni vizes-lisztes-kenyérdagasztós kézzel kinyitni. De az se sokkal jobb amit meg kell lökdösni és kinyílik. Ilyenekhez általában szép fényes, tükrös felületeket szoktak eladni. Na az meg fullra lesz taperolással és lehet örökké mosogatni. Arról se vagyok meggyőződve, hogy olyan jó dolog mindig lökdösni, megfogni, kinyitni azt a fiókot, szekrényajtót, mikor a sima fogantyúval minden azonnal, egyből megvan. A rugós, önbehúzós, nem beverődő, teljes kihuzatos, leakasztható, görgős  fiókcsúszó viszont szuper találmány.

Előzmény: archivalo (88345)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 88345

Páromnak dizájnos konyhaszekrényén juhar ajtófrontokon wenge "betétek" (értsd fóliacsíkok) vannak (nem szép, de most még marad így, mert másra kellett a pénz....)

Ezen vízszintes fogantyúk vannak (amik olyanok, mintha fiókoké lettek volna), még a nyíló szárnyakon is - ne tudjátok meg, milyen idétlen dolog ezzel nyitni egy ajtót!

Rendre "húzni" akarom a nyíló szárnyat...

Előzmény: Soká (88334)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 1 88344

Megkezdem a sort... :-)

Ha nyílt színre teszed ki, akkor sajnos a színezéstől nem tudsz eltekinteni, még lazúr esetén sem. Az UV védelem ugyanis csak a pigmentezett lazúrokban van meg.

Ha lazúrozol, akkor TILOS lenolajat használni alapozáshoz (hogy miért nem tudom, de rendszeresen kapom a piktorfesték hirlevél és abban ezt hangsúlyozták). Valószínűleg nem fér össze a lenolaj a lazúr "oldószerével". Jártam már így, hogy erre nem gondolva (még a régi időkben létező) Tivelin bútorlakk alá tettem lenolajat és fehér lett az egész.

Lecsiszolni alig lehetett (a tivelin hihetetlenül kemény és gyorsan száradó bútorlakk volt), viszont kibombázott ronda lett...

Tehát vagy lenolaj - addig, amíg "fokhagyma szaga nem lesz, azaz bekened, megvárod, míg beissza, megint bekened,... egészen addig, amíg 24 óra után megmarad valami a felületén. Ezt visszatörlöd és kész az előkészítés, letömítetted a pórusokat.

Ezután lehet lakkozni, vagy viaszozni. Ez utóbbihoz én nem értek, de itt sokan vannak, akik igen.

Csónaklakkot viszont nagyon sokat használtam, de az fényes felületet ad - ha az jó, akkor szívesen "mesélek" róla. Mattot, vagy selyemfényűt nem tudom hogyan lehet csónaklakkal előállítani.

Tikkurilla csónaklakkot szoktam használni, mert ebből 3 réteg már úgy marad meg, hogy évente csak egy réteget kell visszapótolni, ráhordani - miközben a Matróz, Sirály és egyéb hazai termékekből legalább 5-6 réteg kell ahhoz, hogy ne levelesedjen fel. Miközben az ára nem több, mint a 2xük. A messze legjobb minőségű "Epiphanes" márkanevű csónaklakk csak aranyáron kapható, vitorlás szakboltokban, de nagyon szép, csak drága (a tikkurilla nem sokkal marad el tőle minőségben, de félárú).

A csónaklakk lényege, hogy az olajozás után, egyre vastagabb rétegeteket kell felhordani, és minden felhordás előtt meg kell csiszolni a már megkötött előzőt. lehetőség szerint csak "összekarcolni" kell, illetve az esetlegesen megjelenő "dudorokat" kell visszacsiszolni (a lakk ui felállítja a csiszoláskor lesimított szálakat, rostokat és ez okozza  a tükörsímától való eltérést). A csiszoláshoz vizes papírt illik használni, amiből rendszeresen kimosod a port és egy vizes szivaccsal utána áttörlöd a már megcsiszolt részt. Ezzel az eljárással, a semmiből indulva, kb 3-4 rétegnél már látod magad benne.

Egyéb lakk (parkettalakk, vagy bútorlakk) nem kültéri, így az időjárás állósága legalábbis kérdéses.

Ha pedig lazúrozod, akkor be kell tartani az adott lazúrfajta leírását (én a legtöbbet a Bondex-et használtam, az viszonylag bejött). Ennek 3 fajtája van (alapozó, színező és záró), nagyjából 5-6 évet mindenféle utánkezelés nélkül kibír. A rétegek felhordása között nem kellett bohóckodni csiszolással egyébbel, csak meg kellett várni a teljes száradást és már mehetett is a következő.

Biztos van jobb is, és olcsóbb is, de nekem ez levelesen sehol sem jött fel (ablakaim, ajtóim, homlokdeszkám van lekezelve vele) - igaz nem mindennapi koptatásnak (értsd rajta ülés) volt kitéve.

Én 10 cm-es plüss és teddy hengerrel festettem, nekem sokkal jobban bejött, mint az ecsetelés: használat után ment a kukába, mert mosogatni nem lehet. Ha mondjuk másnap, vagy harmadnap még kell, akkor egy "köcsög" vízbe bedugva, majd kinyomkodva még lehet ismét használni, de kb itt a vége.

Előzmény: Petör (88339)
kukucs33 Creative Commons License 4 napja 0 0 88343

Hajrá! :-)))

Előzmény: halaloszto (88337)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 88342

Én ha bizonytalan vagyok akkor rákattintok a hozzászólásban a nevére, és belenézek a "munkásságába". Ez már elég nekem az emlékek felidézéséhez.

Előzmény: Soká (88336)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 88341

Ezért kell mindenütt gömbfogantyút használni. :P

Előzmény: BözsiBözsi (88333)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88340

:)

😎

Előzmény: halaloszto (88337)
Petör Creative Commons License 4 napja 0 0 88339

Urak

tippeket szeretnék kapni a következőre:

tél folyamán felújítottam több m3 bútort, többek között a lenti képen látható székből többet is. Tavasszal raknám ki fedett teraszra, ahol télen-nyáron fungálna. A kérdésem a felületkezelésre vonatkozik - milyen anyagot javasoltok akkor, ha a színen nem szeretnék változtatni drasztikusan (lazúrok a színtelen kivételével kilőve) viszont időjárásállóvá szeretném tenni? Csak lenolaj, esetleg színtelen lazúr vagy vmilyen matt lakk?

Köszönöm a válaszokat

Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88338

Jó a példád, mert éppen az üzletajtókkal vagyok úgy, hogy a szabályt (szakmai okokból is) ismerve, mindig magam felé húzom és mindig meglepődöm, hogy hány helyen nem tartják ezt be... Éppen a napokban lepődtem meg valahol, egy új építésű helyen, hogy befelé nyílt. És nem bank volt, ahol emlékeim szerint befelé nyílnak az ajtók. (bár ebben most elbizonytalanodtam...)

Előzmény: halaloszto (88335)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 2 88337

Sziasztok,

Eltelt egy év. Egész jól belejöttem, már más topicokba is ékezettel írok néha véletlenül. Annyira nem is volt rossz. Nagyon köszönöm a sok bátorítást, figyelmeztetést amit kaptam, sokat segítettek!

Mostantól kiterjesztem az egész index fórumokra a dolgot. A nagybetűt meghagyom későbbre azért.

Vajk

Előzmény: halaloszto (70769)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88336

"Félreérted, nem a szemedre akartam hányást tenni."

Nem is úgy vettem. Éppen csak megérne egy misét az offtopikban, hogy mások is küzdenek-e azzal, amivel én, hogy nagyon nem sikerül a mondandókat és nickeket összekötni. Nyilván mindenki másra van érzékenyítve, és amíg nem történik meg valami erős inger, amitől kötődni kezd egy nick és a hozzá tartozó gondolat, tárgy vagy akármilyen tulajdonság (az én fejemben), addig lóg a dolog a levegőben. És sajnos sokakkal úgy vagyok, hogy nem történt meg ez a kötődés és nem tudom melyik "polcon" is vannak :)

Egyszer el kezdtem jegyzetelni a nickeket és mellé írni valami jellemző dolgát, aztán elhánytam a papírost :))

Előzmény: 409 (88332)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88335

a szabályok pont arra jók, hogy az ember megszokja, és ettől biztonságban érezze magát. az hogy úgy kényelmes az csak az egyik fele. ha kényelmetlen lenne, de mindenütt úgy lenne, az is egész ok lenne, mert tudnád mire számíts, megszoknád.

pl minden üzlet ajtaja kifele nyílik. biztonsági okból, hogy ha a tömeg menekül és az elöl levőket rányomják az ajtóra, akkor is ki lehessen nyitni. viszont meg is szokod ezt, és tudat alatt gondolkodás nélkül kifele nyitod az ajtót. aztán ha nem arra nyílik akkor koppansz.

Vajk

Előzmény: Soká (88334)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88334

Teljesen logikus amit írtál. Akár innen is megközelíthető 409 fogantyújának kérdése, én leragadtam ott, hogy látványügyileg éreztem egy kicsi zsúfoltságot. A szabályok egyébként arra jók, hogy az ember tudatosan és okkal rúgja fel :) - ha van rá épeszű magyarázat. "Csakazértis" felesleges.

Előzmény: BözsiBözsi (88333)
BözsiBözsi Creative Commons License 4 napja 0 0 88333

A fogantyúk elhelyezésének van szabálya.

Ez az lenne, hogy ami fiók annak vízszintes,és ami nyíló annak függőleges az elrendezése.

Ennek szerintem az az alapja, hogy  az építészetből már megszokott ergonómiai felismeréseket itt is alkalmazzák.

Hogy mire is gondolok? Hát arra, hogy az ajtó alaphelyzetben magasabb mint szélesebb, így megkívánja, hogy a fogantyú mögötti térhatást kövesse a fogantyú, magyarul álló legyen, míg a fióknál éppen fordított ez az alaphelyzet, mivel egy fiók szélesebb mint magasabb így a fektetett forma jobban követi a háttér arányrendszerét. 

Mondjuk az sem lenne hátrány, ha az ember már ránézésre is meg tudná állapítani, hogy ezt az izét húzzák, vagy nyitják... De ez nem olyan sarkalatos szerintem...

De mindenki úgy szereli ahogy akarja, én csak az elvi magyarázatot adtam a témához.

Előzmény: Soká (88327)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88332

"Bocs, de az én memóriám... képtelen vagyok tárgyakat, nickeket, szerszámokat, gépeket összepárosítani"

Félreérted, nem a szemedre akartam hányást tenni. Én sem, és valószínűleg a többség sem tudja megjegyezni a mások portékáját, itteni előéletének minden pillanatát.

"..a függőlegesbe csak az egyik oldalról."

Az pont elég is...  :-P  :-)

Előzmény: Soká (88327)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88331

"..mit rejt a szekrényke?"

Belefényképezek majd este.

Előzmény: traktoros82 (88326)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88330

"Raklapot, hogy bontod szét úgy, hogy egyben maradjanak a deszkák?"

Az oldalára állítva kiütöm a kockákat. Persze nekem sem mindig jön össze. Többnyire ezek nem a szabványos raklapok (egyszer használatos) és nem annyira bombabiztos a szegelésük. Aztán van, hogy csak kivágom a hosszú lécek kockák közötti részét.

Előzmény: traktoros82 (88325)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 88329

Esetleg vastagfalú kpe cső megfelelne úgy ahogy mondod.

Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88328

Mondom, nekem kevéske tapasztalatom van, összesen 8-10 liter lakkot szórtam vele. A 25 literes tartály éppen megfelelt, de sosem szórtam vele 2-3 percnél többet folyamatosan, pakolgatással együtt pedig max. 20 percet.

A falfestés az egy teljesen más műfaj, szerintem. oda én úgy gondolnám, hogy más gép, más pisztoly kell. Az tk. folyamatos üzemmód.

Az Erba mondjuk, hogy megfelelt. Nincs igazán összehasonlítási alapom, de el tudnék képzelni finomabb állítási lehetőségekkel bíró pisztolyt. Az Erbánál oda kellett figyelnem, hogy  a pisztoly oldalán található gombot például véletlenül ne állítsam el. Hajlamos elállítódni.

Előzmény: traktoros82 (88320)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88327

"Volt már róla itt szó/képek"

Bocs, de az én memóriám... képtelen vagyok tárgyakat, nickeket, szerszámokat, gépeket összepárosítani :(

" A fogantyúkat is én csináltam, pont akkorára, hogy odaférjen. :-))"

Látom :) Nyilván én kicsit más szemmel nézem a dolgokat. Bocs, hogy belekotyogtam.

Az ilyen fogantyú állására nincs egyértelmű "direktíva". Attól is függ, hogy hol van az a fiók. A legalsónál szinte biztos, hogy a vízszintes lenne kényelmesebb. De miután az ember csuklója kb. 180fokot képes elfordulni, így bármelyik állás szóba jöhet. Akár a 45fokos elhelyezés is. Éppen csak nem mindegy, hogy melyik kézzel fognád meg. A vízszintesbe alulról és felülről is belekapaszkodhatsz, a függőlegesbe csak az egyik oldalról.

Előzmény: 409 (88314)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88326

...és ha nem vagyok indszikrét akkor mit rejt a szekrényke? :)

Marókések......marógép felszerelések? Kicsit bővebben lehetne? Most készülök marógépet venni és kíváncsi lennék nálad mik vannak. 

traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88325

Aprpróóó! Raklapot, hogy bontod szét úgy, hogy egyben maradjanak a deszkák?

Bontottam már szét jó pár darabot.....elég vegyes (többnyire negatív) tapasztalattal. Mindig eltörik vagy bereped.....

Előzmény: 409 (88321)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88324

Aha, tehát akkor csatornacső eleve halott gondolat? Akkor hő keletkezne ott?

Előzmény: 409 (88322)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88323

Akkor is nagyon jó lett. :)

Bár én tudnék ilyet csinálni. (Csak se elég anyagom hozzá, se megfelelő gépeim. Bár utóbbin most dolgozom.)

Előzmény: 409 (88321)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88322

"és találtam 120-as sima csatornacsövet. 

Ebből meg lehet esetleg csinálni a hengert?"

Fene tudja, de én hőre lágyuló műanyaggal nem próbálkoznék.

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88321

"Maradék anyagokból készült? Vagy esetleg valamilyen bontott anyagból?"

Is-is. Bontott raklap, meg maradékok.

Előzmény: traktoros82 (88318)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88320

Akkor 1ilyen 25 esetleg 50L-s aldis vagy obis kompresszor megfelelő. 

Igen, a szórópisztoly kényes kérdés. Valamikor még jó régen volt 1x kölcsön 1db amivel nagyon szépen tudtam fújni. (Pedig nem értek hozzá.) Csak sajnos már nem emlékszem a nevére.

Első sorban nekem is fához kellene esetleg falfestésnél diszperzitre. 

Ez "Erba" nekem akkor bevált? Könnyű vele dolgozni?

Előzmény: Soká (88245)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88319

Köszönöm!

Villanymotorom sajnos nincs, azt valahonnan szereznem kell. 

Tehát akkor kb.600-700 ford./min. az ideális. 

.....és ha a motor csak 1kw körüli? Az elég lehet?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88251)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88318

Nagyon ügyes munka!

Maradék anyagokból készült? Vagy esetleg valamilyen bontott anyagból? 

(Bocsi nem kötözködni akarok, de láttam itt olyanokat, hogy full hulladék anyagot olyan gyönyörűen varázsolt újjá, hogy olyan volt mint ha most jött volna le a bolt polcáról.) :)

traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88317

Értelek. Nézegettem én is, elég vegyes a felhozatal.....de árban nincsenek nagy eltérések.

Mivel ehhez van a legtöbb anyagom, valószínűleg nekiállok. Tudom, hogy itt ilyet írni nem szabad, de magát az állványt zártszelvényből fogom megoldani. (Sajna csak az van itthon felesleges.)

Az állítható asztallaphoz még nincs anyagom, azt vennem kell majd. Bár jó lenne valami bontott cucc.......mert az nem kerülne semmibe, vagy csak fillérekbe. 

Sima MDF bútorlapról írtátok, hogy nem túl jó mert középen meghajolhat.

Ha bontott anyagban gondolkodom mi lenne a legmegfelelőbb donor? Talán ha vateráznék valami régi bútort amit szét lehet bontani?!

Nagyjából én is ebben a 60x100cm asztallapban gondolkodom.

Körbenéztem most este a garázsban, de hengerhez sem találtam sem elég, sem megfelelő faanyagot. :( Viszont találtam 110-es vastag falú műanyag csővet és találtam 120-as sima csatornacsövet. 

Ebből meg lehet esetleg csinálni a hengert? 

Öcsémmel esztergáltatnék a két végébe záródugót akár műanyagból akár fémből (amit beragasztanék) a záródugók közepét átfúrnám, abba mehetne a menetes szár majd pedig a csapágyház. Így látszólag elérhetném azt az állapotot amit Te is a hengernél.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88253)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 88316

Azért ez már 1elég komoly kompresszor.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88266)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88315

12mm széles csapágyházat csináltam, végig menetekkel. Amúgy csak egy 52mm átmérőjű korong, aminek a felső ívéből le kell vágni, hogy elférjen.

Az ékszíjtárcsa csavarjait vagy kétszer én is meghúzgáltam, és ki is cseréltem, de úgy tűnik, már későn. Annyira kiverődött, hogy a kis tárcsa végénél 3-4mm-ert kóválygott és kerepelt.

Előzmény: halaloszto (88313)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88314

De, csináltam, bár nem pont olyat, de az elv azonos. :-)

Volt már róla itt szó/képek

Ez egy szerszámos szekrény a műhelyben. Meguntam, hogy szanaszét vannak a dolgok, ebből az indíttatásból született. Ebben tartom a marókéseket, meg a marókhoz tartozó egyebeket. Nem elsődleges (nekem) a formatervezés ez esetben. A fogantyúkat is én csináltam, pont akkorára, hogy odaférjen. :-)) Amúgy szerintem ebben a formában jobban kézre esik,(ergonomikusabb  :-P) mint a hagyományos vízszintes.

Előzmény: Soká (88310)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88313

nekem a lemez baszra már régen anyák vannak ragasztva epoxyval.

A múltkori csekk alkalmával kicsit lógott a szíjtárcsa, de nem vettem le csak meghúztam a csavarokat. lehet meg kellene néznem jobban, mi a helyzet?

Előzmény: 409 (88311)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 88312

Mathias elkurvult, csak a show-nak él. Szokásosan hulladékból, kedvenc tekerős gépével, de közelről megnézve igénytelen terméket. Nincs értelme megpróbálni utánna csinálni. Ellenben a másikkal.

Vajk

Előzmény: paplanfa (88305)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88311

Más.

Megadta magát a Huyndai 8"-os kombigyalu késtengelye. Egyszer már kellett javítani, amikor a szétesett csapágy berágta, akkor felhegesztettem, leszabályoztam. Most viszont az ékszíjtárcsa ette meg a tengely végét, és persze oda lett a tárcsa furata is. :-((

A tárcsa furatát felszabályoztam 12mm-re (10mm eredetileg) és csináltam új tengelyt 12mm-es véggel, ami 10mm-rel hosszabb az eredetinél. Ennyivel mélyebbre csináltam a tárcsa furatát is. Így viszont 12mm-es furatú csapágy kellett, aminek a külső átmérője is nagyobb 2mm-rel (6001 2RS), tehát kellett nagyobb csapágyház is. Nem is baj, mert az eredeti lemez baszban már végét járták a menetek. (képen a tengely alatt)  Remélem, ez a része már nem szopat többet.

Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88310

"Ezt a 4 fiókot negyedóra volt összecsapozni."

És milyen technológiával? Csak nem csináltál te is ilyen tekerentyűs izékét?

Remélem, nem veszed zokon, ha megjegyzem, hogy a fogantyút esztétikailag szerencsésebb lett volna vízszintesen felszerelni. Nem azért mert jellemzően úgy szokták (biztosan volt valamilyen oka, hogy ezt a megoldást választottad) hanem mert formailag nem szerencsés, hogy a fogantyú és a keret összeér. Formatervezős szemmel olyan esetlegessé válik a dolog, hogy még sikerült "beszuszakolni" oda azt az elemet. Persze lehet, hogy te meg úgy élted meg, hogy milyen jó, pöccre befért oda a fogantyú. :)

Én személy szerint a keret belső részének élletörését még a gérbevágás előtt csináltam volna meg, vagy ha így, akkor a fiók előlap külső sarkait is lekerekítettem volna (ami persze egy fiókelőlap esetében hülyén nézne ki, attól függően, hogy milyen a korpusz)

lehet, hogy ezek apróságok, amiket megjegyeztem, de szerintem ezektől az apróságoktól áll össze a dolog esztétikai része.

Előzmény: 409 (88308)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88309

"Van egy készlet fúrógépbe fogható réz drótkorongom, különböző méretekbe, ezt befogtam az állványosba és a fűrészlapot úgy vezettem neki, hogy még véletlenül se menjen az éllel szembe a forgó korong. Pár másodperc múlva csillogtak a fűrészlapjaim."

Bennem fel sem merült, hogy másképpen csináljam..... úgy 10éve kezdtem. :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88246)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 88308

"Matthias meg szép faanyagból."

Ebből adódóan bütün kellene ragasztania a csapozás nélkül. Szerintem nem lenne tartós.

Amúgy valóban gyors az a tekerős készülék.

Ezt a 4 fiókot negyedóra volt összecsapozni.

Előzmény: Soká (88306)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88307

kiaarác=kissrác

Előzmény: Soká (88306)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88306

Azért azzal a tekerentyűs akármivel, összefogva több anyagot, elég gyorsan megy az a fogazás. És mégiscsak szebb és tartósabb a végeredmény. De a kiaarác mdf-ből do, Matthias meg szép faanyagból. Az megérdemli a fogazást, szerintem. A joghurtos beszólásért persze kár volt.

Előzmény: paplanfa (88305)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 88305

Itt az a baj hogy ugye mindketten csavardobozt csinálnak (ami az esetek 90%-ban egyberakosgathatós műanygadoboz, vagy konzerves, vagy kinek mije van. A kissrác zseniálisan oldotta meg a kérdést, Matthias pedig értelmetlenül túlbuzizta, és még le is oltotta. Ha pl, egy ékszerésznek készített volna valami pöcröcc lakkozott dobozt, vagy optikusnak egy míves lencsetartó ládát, akkor azt mondom okés dolog a milliméterenkénti fogazás, sőt kötelező. Persze neki így tetszik, ő így szereti túlbonyolítani, annyira beleszerelmesedett a tekerős csapozójába. :) Rendes ipari célokra valóban a te linkelted való.

Nekifutok megint a linkelésnek, kitöröltem az s-t a megosztottas https-ből. Előnézetben jó, de ha ezt se rakja be...  :)

Előzmény: szódásbácsi (88301)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 88304

Ígyva= Így van. :)

Előzmény: pali923 (88303)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 88303

Ígyva. Magyarul a linknél a https-ből az s-t ki kell törölni, akkor menni fog a beillesztés.

Előzmény: paplanfa (88300)
PETYUS Creative Commons License 4 napja 0 0 88302

> Nem, sehogyan sem rak be  linkelt youtube-t, biztos kilőtték indexesét ezt a fitcsőrt.

Nem. A jutyúbosok váltottak https-re.

szódásbácsi Creative Commons License 4 napja 0 0 88301

Ha ilyen rengeteg fogazott dobozt akarnék, lehet, hogy érdemesebb lenne valami hasonló gépet összeeszkábálni: http://www.jofogas.hu/nograd/Nemet_fogazo_maro__fiok_es_doboz_gyartasahoz_24208896.htm

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 88300

Matthias Wandel se százas. Beszól a srácnak, hogy ő simán joghurtos dobozokba pakolt, és aköré épített fiókot. Közben meg képes ilyesmivel elpöcsölni. Igen, befogazta milliméterenként kb pontosan ugyanazokat a kaliberű dobozokat, amiket a srác összeragasztgatott. Szerintem a kissrác sokkal kreatívabb volt, problémát oldott meg, és az adott célnak a legmegfelelőbb, legegyszerűbb módon. Lehet variálni, és ha kell könnyen lehet más méretet is közberakni. Én még anyival toldottam volna meg, hogy egy kisdoboz-kivételt segítő belső picike fogantyút is ragasztottam volna bele, de így is jó. Matthias dobozai meg csak be vannak oda hányva a fiókjában. Fúj. https://youtu.be/N149xC5DYl8

Nem, sehogyan sem rak be  linkelt youtube-t, biztos kilőtték indexesét ezt a fitcsőrt.

Előzmény: halaloszto (88254)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 88299

"A szekrény ajtóit is bútorlapból csináltad, vagy azok már tömörfák?"

Lám, ezek szerint nem is olyan egyértelmű, hogy ez fábó van (borovi) kívül-belül. Még a hátlap is fenyő rétegelt. Feltöltöttem még pár képet az albumba a részletekről.

Egyébként köszönöm az elismerő szavakat mindenkinek.

Ez a szekrény csak annyiból érdekes, hogy ez volt az első olyan bútorom, ahol szélezetlen palló jött be a műhelybe és szekrényként távozott. (oké, a hátlapot táblában vettem :)

Sajnos csak a CD-k az enyémek, a szekrényt egy (zene)barátomnak készítettem. Kicsit fájó szívvel adtam oda...)

Előzmény: archivalo (88281)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 88298

Szép estét mindenkinek,lassan alakulnak a gépein,a már meglévő Bosch -ok meletti gépeket is cserélem le.Már csak egy Felsőmaró kellene Bosch ba na meg egy kisfelex,mert az Metabó.(Elkapott a Bosch mánia) 

szódásbácsi Creative Commons License 4 napja 0 0 88297

Lehet, hogy ha hozzászámolod az előkészületek, meg az elpucolás idejét, akkor egy kisebb munkadarabnál a szórás tart tovább, viszont szerintem sokkal szebb lesz a végeredmény.

Előzmény: torony78 (88291)
szódásbácsi Creative Commons License 4 napja 0 1 88296

Biztos, hogy szalagcsiszolóra van szükséged? Ez inkább nagy, sík felületek durva megmunkálására való.

(Poén: Nem minden csiszoló szalagcsiszoló, amihez csiszolószalag kell.)

Nekem Bosch van, de véleményt még nem tudok róla mondani, mert igazából még nem is használtam, csak azért vettem, mert féláron adták a METRO-ban (decemberben).

Mindenesetre így tapintásra jó masszívnak tűnik, nem szívesen ejteném a lábamra. Szerintem az lesz a sorsa, hogy lecsavarozom valami bútorlapdarabhoz, és jó lesz asztali csiszolónak.

Előzmény: Vboby (88292)
szódásbácsi Creative Commons License 4 napja 0 0 88295

Lidles gyalut tavaly vettem, az előző kézi gyaluimnál egy nagyságrenddel használhatóbb.

Mostanában 100x100-as (mm) gerendákat, meg fele ilyen vastag szarufákat gyalulgattam vele. Az a baj, hogy a gyalu csak 82 mm széles (ahogy a többi márka is), ezért kicsit trükközni kell, hogy az anyag közepén ne legyen egy kis szintkülönbség.

Egyszer használtam a Parkside porszívóval is, (szerencsére a gyalu elszívócsonkja kerek) de az macerás, mert hamar megtelik forgáccsal. Ezért inkább egy régi, öntöttvas kéttálcás mosogatót odatoltam a fal mellé, és ezt használom gyalupadnak. A gyalu pedig nyugodtan szórhatja a forgácsot, a nagyja összegyűlik a mosogatóban, innen kézzel át tudom szedni zsákba, a porszívóval meg csak a maradékot kell felszívni a földről.

Természetesen intenzívebb használat esetén időnként érdemes kicsit megtapogatni, és ha már melegszik, akkor tartani egy kis kávészünetet.

Előzmény: torony78 (88293)
szódásbácsi Creative Commons License 4 napja 0 0 88294

Én bőven kisebb nagyságrendben építkezem.

Az volt a kiindulás, hogy a kert közepén van egy kb. 2x2 méteres beton placc. (Alatta van a házi vízmű aknája.) Gondoltam, ha már úgyis ott csúfoskodik, akkor építsünk fölé egy kis tetőt. Ráadásul már vagy 20 éve kaptunk egy rönk ülőgarnitúrát (2 pad, 1 asztal), amit már ideje lenne összeszerelni, csak sajnáltam volna a szabad ég alatt rohasztani, így legalább annak is lesz helye.

Következő kérdésem az is lehetne, hogy ezt a rönkbútort hogyan lehet esztétikusan összerakni. (Nem szeretném ácskapoccsal, az kicsit rusztikus.)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (88261)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 88293

30-án lidlis barkácsakció. Egyelőre csak papíron láttam a boltban. Ilyenek lesznek, hogy gyalu (750W) 11K-ért, sarokcsiszoló 125-ös 9-ért, lágyindítós falhoronymaró 22K-ért, sarokcsiszoló-állvány 5K, csiszolókorongok 1,5K, stb.

Vboby Creative Commons License 4 napja 0 0 88292

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy vegyek végre egy szalagcsiszolót, viszont a választással bajban vagyok. Kertes házban lakunk és mindig akad egy kis csiszolni való. Nem nagy mennyiség egyszerre (általában), de úgy érzem gyakran rájárnék egy szalagcsiszolóra. Ráadásul egy építkezés/felújítás is tervben van. Ennek tükrében nem szeretnék egy olyat, ami néhány használat után már nem működik. 

A rendelkezésre álló keret 50.000 jó magyar forint.

Kérlek segítsetek választani, az sem gond, ha nem használom ki maximálisan a keretet. (Nem tudom például, hogy egy EXTOL Premium 25.000 környékén megfelelő lenne-e, vagy írhattam volna még sok márkát.) 

Üdv, vboby

torony78 Creative Commons License 5 napja 0 0 88291

A kompresszoros-tartozékos festés/lakkozás/felületkezelés a hagyományos ecsetes, teddihengeres megoldáshoz képest milyen előnyöket tud felmutatni? Hátrányok?

A sebességet tippelem én, de az hányszoros?

A leírásaitok alapján ez sem (ahogy a hagyományos módszer sem) tolerálja a hozzá-nem-értést, vagyis nem gyógyegereknek találták ki, mint egy sétát a ligetben, hanem komoly számolgatást, rákészülést, kalibrációt stb.-t igényel. Hamarabb tanulható ez a megoldás, mint az ecsetkezelés, anyagfelhordás, stb. a hagyományossal?

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 88290

A Lidlis az HVLP lesz, és 380 litert eszik max 3 bar-on  (mondjuk 1,8-2 amin jól lehet használni vékonylazúr és 2-2,3 lakk esetén).

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-1284F8C9-112E4F16/lsp/hs.xsl/product.html?id=9823333&title=PIDTOL

http://www.lidl-service.com/static/9823333/64576_PL_HU_SL_CS_SK.PDF

Előzmény: archivalo (88289)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 88289

Hűha!

Köszönöm.

A helyzet az, hogy van egy Lidl-ben vett festőpisztolyom, nem tudom HL, vagy VL (vagy milyen - megnézem otthon).

Van továbbá egy olyan, amit a kompresszoromhoz adtak - azon biztos, hogy az ég egy adta világon semmilyen jelzés sincs.

Na ha egyiken sincs jelzés, akkor mit lehet róluk tudni?

Teljesen jó volt a feltételezésed, mert 25 liter / 8 bar a kompresszor, a légmennyiségét szintén megnézem, aztán jelentkezem.

Még egyszer köszönöm!

PS: ha volt róla szó, akkor én is beállok a Vajk féle lusta fórumozók körébe... :-)

Előzmény: Paco155 (88284)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 88288

"Természetesen minél nagyobb a puffertartályod annál kevesebbnek kell lennie a kompresszorod kapacitásának, cserébe annál hosszabb idő telik el két fújás között amíg feltölti a puffert."

Előzmény: pajaci (88287)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 88287

Rá kell akasztani egy autógáz tartályt, és elég lesz egyből festeni.

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 88286

Ja, és a második kérdésedre a válasz.  Azzal a dugattyús vagy rezgőmembrános eszközzel falfestéket kell fújni, arra való.  Azon célra viszont a normál barkácskompresszor a max fél liter tartályos pisztollyal marhára nem alkalmas :)  Vizes festék és vízzel ki is mosod.

A korábbi hozzászólásokban kitárgyalt festőpisztolyok esetében ne aggódj az oldószerek miatt, nem képesek kárt tenni a rézben-krómban, a nitrohigító tökéletesen alkalmas eszköz a tisztításához ha oldószeres festéket fújtál vele.  Viszont ha vízbázisú VOC mentes festéket akkor javaslom inkább a vízzel tisztítást mielőtt betúrósódik a higítótól, és beleköt a pisztolyba :) És fordítva.

Előzmény: archivalo (88280)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 88285

És az 50l/RP esetén is az "épp hogy elég" a mérvadó....  ezen számítás szerint.

Mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy ezek teoretikus számítások voltak, meg kell nézni a cuccok valós paramétereit.

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 88284

Ez nem ilyen egyszerű, volt már róla pár beszélgetés itt is. :)

Több lépcsős a folyamat. Első sorban tudnod kell, hogy milyen eszközzel fogod használni.  Maradjunk most csak a szórópisztolyoknál.  Mindegyikre rá van írva hogy mennyi a légnyelése percenként.  A HVLP azt jelenti hogy alacsony nyomás kell neki, de nagyon sok levegőt fogyaszt. At RP közepesen alacsony nyomáson kevesebb levegőt.

Vannak már LVLP pisztolyok is ezek eszik a legkevesebbet.

Számoljunk két pisztollyal külön külön.

Legyen mondjuk az igény RP esetén 2,5 bar 200 l/perc és egy HVLP esetén 1,5 bar 250 l/perc.  (ex has értékek, csak a számoláshoz kellenek).

Egy kis 25 literes tartályhoz általában 8 baros max nyomás tartozik gyári esetben az 50 literesekhez és nagyobbakhoz pedig 10 bar.

Másodsorban nagyjából tudnod kell hogy mennyi ideig akarod használni az eszközt folyamatosan.  Legyen mondjuk 3 perc minimum idő az alatt nem szabad megszakadnia a munkádnak.

Ekkor a két pisztoly esetén légköri nyomásra átszámolva RP 1500 l, HVLP 1075 l folyamatos levegőre van szükséged.  Ezt a puffertartálynak és a kompresszornak együtt kell biztosítania. Egy kis 25 literes tartályos egyhengeres kompresszorhoz általában 8 baros max nyomás tartozik gyári esetben, az 50 literesekhez és nagyobbakhoz pedig 10 bar. A nagyba így 500 liter levegő fér a kicsibe pedig 200.

Harmadrészt nagyon fontos hogy a kompresszor mennyi idő alatt tudja pótolni a kiengedett levegőt. Mondjuk egy nagyobb legyen 400 liter/perc kapacitású a kisebb pedig 300 l/perc.

Számolgatva a következő értékek jönnek ki:

..............................RP......................................................HVLP

25l......200+3x300=1400 <1500 - nem elég    200+3x300=1400 >1075 - épp hogy elég*

50l......500+3x400=1700 >1500 - elegendő    500+3x400=1700 >1075 - bőven elegendő

* nem 100%mert nem vettem figyelembe, hogy a vége felé már talán nincs meg a megkövetelt 1,5 bar nyomás

Természetesen minél nagyobb a puffertartályod annál kevesebbnek kell lennie a kompresszorod kapacitásának, cserébe annál hosszabb idő telik el két fújás között amíg feltölti a puffert.

Amire figyelni kell, hogy a légnyelés az eszközre az üzemi nyomásra vonatkoztatva van ráírva, míg a kompresszorra a légkörin. Így át kell számolgatni mindig, hogy meg tudod-e hajtani az adott pneumatikus eszközt az adott kompresszorral és mennyi ideig.

Előzmény: archivalo (88280)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 88283

Akinek nincs, megpróbálhatja:

https://arveres.nav.gov.hu//index.html?.actionId=action.common.ActivateItemAction&item=auctionSummary&FRAME_SKIP_DEJAVU=1&auctionId=84831&type=1

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 88282

Amúgy simán elmehetnél tárgy(termék)fotósnak is. Hivatalos katalógusokban nincsenek ilyen jó fotók szerszámokról mint a képtáradban, a "méhéig" elkapod a cuccot :)

Előzmény: Soká (88268)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 88281

Gyönyörű a szekrényed, granulálok!

A szekrény ajtóit is bútorlapból csináltad, vagy azok már tömörfák?

Ha bútorlap, azt hogyan tudod ennyire kipattogzás mentesen vágni? Lapszabászaton van elővágó, de kézi készüléken még nem is hallottam, hogy lenne ilyesmi...

Milyen fa ez?

Előzmény: Soká (88275)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 88280

Szia!

Ha már így belekezdtél... :-)

Mekkora kompresszor kell ahhoz, hogy rendesen lehessen festéket fújni? 50 literes, vagy még nagyobb?

Nekem egy 25 literes van, de az itteni javallatra elkezdtem gondolkodni egy puffertartály bekötésén...

A másik, hoyg  mivel jobb fújni: kompresszorral, vagy egy kis masinával? Haveromtól kaptam egy noname festékszórót (azt hiszem dugattyús), de az az igazság, hogy még ki sem bontottam...

Hogyan és mivel kell kimosni a tartályt és a szerkezetet, mert én például nagyon félek attól, hogy ezek a műanyag holmik "feloldódnak" egy agresszívebb hígítótól (észter, nitro), vagy felesleges a félelem?

(első meló egy álló apácarács lefestése lenne, mert azt fesse le ecsettel az, akinek két anyja van... :-) )

Előre is köszönöm!

Előzmény: Paco155 (88273)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 88279

ja, ezt láttam, csak nem lapoztam benne

azt hittem, te másról beszélsz

kösz!

Előzmény: pacman123 (88278)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 88278
Előzmény: Barnamedvébb (88277)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja -1 0 88277

Ijj de szép az a CD-s "szekrényke" is!

Ha megkérlek, belinkeled? Kösz!