Keresés

Részletes keresés

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 10 perce 0 0 128398

Ügyes munka, ilyen kis méretű munkadarabokat elég nehéz szép egyforma méretűre elkészíteni. 

Előzmény: UgyanPityu (128394)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 15 perce 0 0 128397

A mai napon megtörtént az 5.000.000-dik látogatás a hobbiasztalos blogon. Továbbá a facebookon további 5365 ember követi nap mint nap a cikkeket. Egyre népszerűbbek vagyunk, köszönhető nektek, hogy megosztjátok a cikkeket. Köszönet érte.

elemes Creative Commons License 4 órája 0 0 128396

hm, tényleg jó kis gép... ha valaki lecsapja, érdemes tudnia, hogy több mint fél mázsa.

Előzmény: pali923 (128392)
halaloszto Creative Commons License 5 órája 0 0 128395

nagyon jó az ára!!! csak 200as, viszont öntvény, indukciós, gondolom ékszíjas.

Előzmény: pacman123 (128393)
UgyanPityu Creative Commons License 5 órája 0 0 128394

Elkészültek a kockák, 30db tölgy. A fiúk lelkesedése hamar lelohadt a csiszolásnál, kicsit kemény a fa :) , kis sugarú maróm sem volt, így elég minimál lekerekítés lett.

Fúrás helyett végül pákával égettem bele pöttyöket.

pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 128393

Hű de baba kis gép!

No kozgab, fel van adva a lecke :-) Minimálisat ugyan barkácsolni kell vele, de nálam eddig ez lenne a befutó. Aztán a Scheppach. És csak úgy a PTS10.

Előzmény: pali923 (128392)
pali923 Creative Commons License 6 órája 0 0 128392

Ha nem vettem volna éppen a héten egy merülőfűrészt, ezért a gépért holnap elindulnék.

Előzmény: kozgab (128374)
pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 128391

Hű skacok .. ez nagyon kemény. Ennyi pénzért szerintem igencsak jó paraméterei vannak. És az asztaltoldat nemhogy hasonlít, de szinte ugyanaz mint a GTS10-en.

Lehet az állványa nem éppen atombiztos, tekerés közben billeg rendesen, de lehet hogy csak a talaj nem sík.

De mindegy is, kozgab mester: én nagyon megnézném ezt a helyedben. A PTS10-nek bőven odaver a legtöbb tekintetben. Nincs ugyan csúszóasztala, de kit érdekel, csinálsz hozzá. Plusz veszel egy (két?) jó fűrészlapot is az árkülönbségből (PTS vs. Scheppach).

Előzmény: pacman123 (128390)
pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 128390

Menten lehidalok ... ahogy nézegettem most a guglit, hogy részletesebb infót találjak a LUX-ról, a német OBI oldalán keresztül jutottam el hozzá:

https://www.mall.hu/asztali-korfuresz/scheppach-hs-105-asztali-korfuresz

Basszus ... ennek van akkora széles vágáskapacitása így ránézésre, mint a GTS 10 XC-nek. És a toldat se 2 pilincka rúdon csúszkál (gyak. nagyon úgy néz ki mint a GTS10-é). És a vezető is mindkét végén rögzül. 2000W-os moci. Súlya se sokkal kevesebb mint a gts10-é (valamennyi anyagot raktak akkor bele).

Hümmm ... 87 ropiért erősen megfontolandó! Nagyon megfontolandó .... Vagy ebayről még olcsóbban.

arvaiz69 Creative Commons License 6 órája 0 0 128389

Szia! 

Igen, szerintem ez az a gép! Számomra is nagyon meglepő felfedezés volt ez a gép, mert nem tudom mit tud nyújtani ennyi pénzért.

Az asztal lapja, így a képek alapján nagyon emlékeztet a Makita dizájnra, mármint hogy az asztal lapba bele van mélyítve az a minta.

Üdv.: Zoli

Előzmény: pacman123 (128384)
emberevics Creative Commons License 6 órája 0 0 128388

Bocs, lehet. Olyan üde látvány volt a Jófogás kínálatában :-))

Hát a másik, a Jumbo?

http://www.jofogas.hu/fejer/Lutz_asztali_korfuresz_58118272.htm?first=1

Előzmény: feketefelhoo (128383)
elemes Creative Commons License 6 órája 0 0 128387

meg hát parkside 50 ezer volt, 2 kW motorral, miegymással. igaz, az kínai.

Előzmény: feketefelhoo (128383)
somtamas Creative Commons License 6 órája 0 0 128386

Nekem pár nap múlva lesz a pts10-zel kapcsolatban első benyomásos véleményem. Hétfőn hozza a futár.

Én láb nélkül rendeltem, mert majd körbe akarom építeni. Addig meg ellesz egy kiszuperált de masszív íróasztalon.

Előzmény: kozgab (128378)
feketefelhoo Creative Commons License 6 órája 0 0 128385

de a főasztal az nemtom

Valószínűleg spiáter

Előzmény: pacman123 (128384)
pacman123 Creative Commons License 6 órája 0 0 128384

Ez volt az? Miskolci OBI-ban is kint van már régóta, ezeket a képeket még augusztusban lőttem:

Akkor megtapogattam amit tudtam .... hát ... határeset. A toldatok lemezek, de a főasztal az nemtom .... nem lemez de olyan érdekes anyag. Lehet éppen aluöntvény (?). Sajna egyik vezető sem volt kirakva, azt nem tudtam megnézni. Az mondjuk jó hogy a szögállítás fogaskerekes, kérdés mennyit bír a műanyag fogaskerék és léc.

Előzmény: arvaiz69 (128382)
feketefelhoo Creative Commons License 6 órája 0 0 128383

Attól függ mire jó : se tolóasztal, se vezetősín, ránézésre még a lap sem dönthető.

Előzmény: emberevics (128381)
arvaiz69 Creative Commons License 6 órája 0 0 128382

Szia! 

Szerintem ha ilyen összegben gondolkodol akkor a legjobb választás a Bosch PTS10. Megbízható és ráadásul kellően pontos is, szerintem. Bár nekem soha nem volt ilyen gépem, de nagyon rosszakat nem hallottam róla. Ilyen összegben egyébként nem is nagyon van olyan fűrészgép, ami hasonló árfekvésű,   versenytárs, illetve konkurencia lehetne. 

Apropó, most jut eszemben, pont ma jártam az OBI-ban és ott láttam egy LUX asztali körfűrészgépet 135.000 Ft-ért.  A gép nem volt még kicsomagolva, de a doboza olyan óriási méretű volt, hogy kicsit elidőztem előtte, és próbáltam elgondolni mekkora méretű fűrészgép lehet.  A Workzone fűrészgépem doboza eltörpül mellette.  A gép típusából csak annyit jegyeztem meg, hogy LUX betű, betű, betű 1500. :-) Ha nem a feleségemmel lettem volna, akkor az eladótól érdeklődtem volna a géppel kapcsolatban.  

Üdv.: Zoli

Előzmény: kozgab (128369)
emberevics Creative Commons License 6 órája 0 0 128381

Itt egy jónak tűnő asztali körfűrész, nem tudom van e apró betű az eladásban:

http://www.jofogas.hu/fejer/Kombi_asztali_korfuresz_57122915.htm

Az eladónak van másik is.

Megnézném én is, de nekem messze van.

Előzmény: feketefelhoo (128372)
Pillanatragasz Creative Commons License 8 órája 0 0 128380

Három űgy van . Munkaűgy, pénzűgy , nőűgy. ( Kabos Gyula)  

Mindegy melyik volt amiért eltűntél a söröd a hűtőben.

kukucs33 Creative Commons License 8 órája 0 0 128379

A mozgathatóságot milyen módon képzeled? Felkapom és arrébb rakom, vagy tologathatósat szeretnél?

Bosch-hoz is van kerekes állvány, vagy van pl. az AEG TS250 amibe bele van építve a "mobil láb". Ez utóbbi viszont újonnan már felette van árban annak amit megadtál. Cserében erős, masszív és némi összeszokás után pontosan lehet vele dolgozni.

Előzmény: kozgab (128378)
kozgab Creative Commons License 8 órája 0 0 128378

:D Ez igaz. Használtam ilyet is, de inkább vennék most olyat, amin van ilyen és akkor egy gonddal kevesebb (no meg nem kell megint helyet keresni az ilyen mindenféle kiegészítőknek xd).

De nyugodtan tessék leugatni, ha tök feleslegesen akarok kidobni egy rakás pízt, csak tényleg most nincs időm összehozni alap strausból használhatót :( (türelmem végképp, okai vannak, de nem fórumra való :D), inkább szeretnék egy gyári minőségibbet venni, s meglepni magam karácsonyra, ami kijön 100-120-ig, legalább letudva reményeim szerint 10-20 évig a projekt :) Utóbbi ok miatt nem szeretnék kísérletezni megint einhellel, elég volt a kínai cuccokból.

Amit kaptam maktec fúró-csavarozó az felnyitotta a szemem, imádom használni :D

Mondjuk arra rájöttem, hogy cimbi Milwuake ipari akkusa nagyságrenddel erősebb, amit az behajtott azt a maktec meg se bírja mozdítani :D (mondjuk 135nm vs 40 azért más :D)

Straus bizonyos szinten jó, de nekem nem elég pontos (meg nincs normális párhuzamvezető, mert az törött, de az asztal széle mondjuk úgy nem megfelelően egyenes a pontos használathoz így sok módosítás kéne), szeretnék feljebb lépni, most meg is tudom lépni, szalagfűrész nem lesz, gérvágó is várhat, vágok addig saccra kézzel majd szépít asztalival. Egyszer talán lesz egyengető is, de az oly messzi álom, hogy talán nem is lesz igaz :D

Ha a bosch bevált itt mindenkinek, akkor az lesz a vége, december végén le is rendelem, legkésőbb januárban, esélyesen lábakkal, a készített straus asztala pedig jó lesz hagyományos asztalnak :)

Straus meg..., még kitalálom mi lesz vele, lehet félreteszem tartaléknak vagy elajándékozom :)

Előzmény: pacman123 (128375)
409 Creative Commons License 9 órája 0 0 128377

Emlékeim szerint, az utóbbi 2-3 hétben ez a fűrész téma alaposan vesézve volt.

Okosabbat viszont nem tudok mondani, számomra elérhető árban nem találtam az igényeimnek megfelelő gépet, inkább építettem egyet.

feketefelhoo Creative Commons License 9 órája 0 0 128376

Ha jobban belegondolok én még alig használtam a PTS 10-n a tolóasztalt. Viszont be kellett állítanom, mert kotyogott. Szerencsére van állítási lehetőség, így nem volt probléma, most jó.

A Makitáról eddig több rosszat hallottam, mint jót.

pacman123 Creative Commons License 9 órája 0 0 128375

"ennyivel másabb a csúszóasztal használata az alap megoldásnál? Jobb vagy jobb nem használni? :)"

Alap megoldás = nútban csúszkáló szögvezető? Ami kotyog minden gépen? Na attól sokkal jobb :-)

De mondjuk ha nincs csúszkaasztalod: csinálsz hozzá, nem nagy kaland. Pl az egyszerű verziót most posztolta Pillanatragasz. 

kozgab Creative Commons License 9 órája 0 0 128374

Igaz, egyet nem mondtam, mozgatnom kell használat előtt és után :)

Amúgy ha nem kell ennyit költeni nem, de újat vennék most már, működjön minden gyári funkció.

Eddig mindig a pontosságon bukott el az összes gépem (einhell is meg straus is), egyiknek az asztala volt ferde, másiknak meg a tárcsa nem párhuzamos a nútokkal sem, párhuzamvezetővel meg végképp.

Ezért adnék ki inkább többet, mint 40-50, de akkor jó lenne, ha jó lenne a gép. Ha akkor se lesz az, attól viszont idegbajt kapnék :)

MIndenképp újat vennék, tudom, a régiek se rosszak, de inkább maradna a könnyebb, de mozgatható kivitel.

Akiniek van, mennyivel másabb a csúszóasztal használata az alap megoldásnál? Jobb vagy jobb nem használni? :)

Előzmény: feketefelhoo (128372)
pacman123 Creative Commons License 9 órája 0 0 128373

Még egy lombfűrészes ötlet (ha már puzzle is volt ma téma), gyerekeknek állatos puzzle:

Előzmény: pacman123 (128244)
feketefelhoo Creative Commons License 9 órája 0 0 128372
Pillanatragasz Creative Commons License 10 órája 0 0 128371

Nekem csak ilyen csunya barna festékem van😂

Előzmény: Pillanatragasz (128370)
Pillanatragasz Creative Commons License 10 órája 0 0 128370

Nem vagyok én zseni csak ellestem ezt azt Matyitól  sajnos nincs olyan csunya zöld festékem mint neki. Szerintem azt ingyen adták neki csak vigye.

Előzmény: paplanfa (128361)
kozgab Creative Commons License 10 órája 0 0 128369

Sziasztok Urak

lassan-lassan ismét leszek, de még nem látom rendesen a fényt :) Sajnos túl sok minden történt a közelmúltban, ezért is tűntem el teljesen :( Visszaolvasni megpróbálok majd kicsit, bár ahogy nézem nem kevés oldal született, meglátjuk meddig jutok.

Viszont lenne kérdés, milyen asztali fűrészt javasolnátok, minőségibbet, mint eddigiek, mert annak az építésének sose lesz vége :)

Bosch pts10

Ryobi (foggalmam sincs milyenek, de sok helyen láttam már)

alap makita (bár ez annyira nem volt szimpi a lemezasztala miatt)

Bármi más is érdekelhet, de nem akarok berhelni, egyszerűen arra nincs időm és most feles energiám se, így inkább elköltenék rá egy egészségesebb összeget fogcsikorgatva.

Kéne egy pontos, normál minőségű eszköz, de pontos legyen :)

100 körül, +20-30 esetleg még beleférhet.

Mit javasolnátok? Otthoni barkács még mindig ahogy eddig is :)

Köszönöm

Pillanatragasz Creative Commons License 10 órája 0 1 128368

Egy asztalosműhelyben  nem  sokat ha nem célirányisan kell valamire de egy hobbiasztalosmühelybe már másképp van a gyerek fekvése.  Egy asztalosműhelyben nincs se szék se bicska . Nálam több is sőt még bőrfotel is , abban taperolnám a kurvákat de egy se akar erre jönni.

Előzmény: emberevics (128367)
emberevics Creative Commons License 10 órája 0 0 128367

Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem egy asztalosműhelyben a dekopir fűrész nem sok mindenre jó. Ügyes kezűek a ház körül erre arra tudják használni. Egyébként meg meg valamelyik fűszeresénél most is volt (van?) néhány színes papírdarab csak. Házkörül biztos jó az is.

Ha megengeded, javaslom, hogy ne gépekben gondolkozz, hanem projektekben. Gondold ki, hogy mit szeretnél csinálni, ami fontos vagy hasznos, és ehhez szerezd be a szükséges dolgokat. A következő projektet meg próbáld arra építeni, ami már megvan, így nem kell hozzá annyi újabb eszköz.

Előzmény: gergem (128327)
Stzoli69 Creative Commons License 10 órája 0 0 128366

Köszönöm, megnézem

Zoli

Előzmény: halaloszto (128364)
pacman123 Creative Commons License 11 órája 0 0 128365

Sziasztok! Anno a "Nagy Doksimegosztáskor" lehet hogy közkézen forgott ez is, de lehet hogy nem mindenki szedte le (még Bari kolléga osztotta meg), feltettem ide:

https://drive.google.com/drive/folders/0BxqfhowG4BNbejRIN3ZXWU1VVG8?usp=sharing

Lehet kísérletezni :-)

halaloszto Creative Commons License 11 órája 0 0 128364

bqkerben szokott lenni színsor.

Előzmény: Stzoli69 (128363)
Stzoli69 Creative Commons License 11 órája 0 0 128363

Üdv!

Hátha tud valaki segíteni

Keményviaszra lenne szükségem 4-5 fajta szinben, bútorlap javításhoz.

Budapesten merre felé lehet ilyet kapni?

Köszönöm a segitséget

Zoli

peppino Creative Commons License 12 órája 0 0 128362

Az lesz. mindjárt nekiállok és szétszedem.

Előzmény: pacman123 (128310)
paplanfa Creative Commons License 13 órája 0 0 128361

Loctite, zseni vagy!

Előbb csinálsz egy valamit amivel megcsinálhatod a másik valamit.
Tolóasztalból nem fabrikálsz olyat ami teljes méretben átfogja az asztalt?

Előzmény: Pillanatragasz (128359)
UgyanPityu Creative Commons License 14 órája 0 0 128360

5 cut teszt megvolt?

Előzmény: Pillanatragasz (128359)
Pillanatragasz Creative Commons License 14 órája 0 1 128359

Ma felszívtam magamat , de mégse csapolósablont csináltam csak egy bütlő tolóasztalt ....na ezzel már a csapolósablon is könnyebben fog elkészülni. 

pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 128358

Igen az öreg kezd érdekes dolgokat művelni, mióta a kifutópálya méretű CNC-jét megépítette.

Lassan már nem vesz elő semmi mást azon kívül.

Pedig én szeretem nézni a videóit, meg amúgy alapos mókus - de kissé "túlcéencézi" a dolgait mostanság.

Előzmény: paplanfa (128356)
Paco155 Creative Commons License 14 órája 0 0 128357

Szerintem nehezebb egy golyót szimmetrikusan lecsapkodni, mint egy kockát központosan befogni, és leesztergálni a felesleget

Előzmény: paplanfa (128355)
paplanfa Creative Commons License 14 órája 0 0 128356

Lassan Frank Howartot is fel lehet terjeszteni megosztott darwin díjra Matyival.

Előbb csinál egy tök jó fiókot, majd kivágja az oldalát... :)

paplanfa Creative Commons License 14 órája 0 0 128355

Akkor matyi elrontotta. Előbb kugligolyót kell esztergálni, és azt utána lecsapkodni, végül ráégetni billoggal a pettyeket.

Előzmény: elemes (128342)
pacman123 Creative Commons License 15 órája 0 0 128354

Matyi szerintem lassan a gyerek pelenkázását is Arduinora teszi :D

Előzmény: UgyanPityu (128353)
UgyanPityu Creative Commons License 15 órája 0 0 128353

Lehet, itt most a kézzel készített dolgon van a hangsúly, a funkció mellékes :)  Terveztek egy társasjátékot és ahhoz kellene, de szerintem külön is elviszik majd. Max 20 darabot csinálok, CNC pantorouter kicsit overkill  lenne, de nem lepődtem meg, hogy Matthias már ilyet is csinált :)

Előzmény: PETYUS (128349)
torony78 Creative Commons License 15 órája 0 0 128352

Én kipróbáltam ezzel a lappal a hanyattdekopírt, és valamire jó is: gyors-íves vágásra. Ilyen hosszban szerintem nem nagyon van vékonyabb ennél. Nem fordul úgy, mint a lombfűrész, de azért legalább fordul. Viszont a vágáskép nem a legszebb, mert elég ritka fogú.

Előzmény: somtamas (128346)
Paco155 Creative Commons License 16 órája 0 0 128351
Előzmény: Paco155 (128350)
Paco155 Creative Commons License 16 órája 0 0 128350

Ezt én is tudom. :)

Viszont a fiam dobókockákat gyűjtött kis korában, és volt a 2mm-től 20 cm-ig terjedő skálán vagy 500 dobókockánk, nem csak hatoldalú hanem négyoldalútól a 28 oldalúig minden.

Fa, műanyag, fém, kézzel készített, fröccsöntött, kék, fekete, piros, ződ, meg átlátszó, stb...

Olyan is ami kívülről teljes gömb volt és belül egy kisebb golyó adta a súlyt és úgy állt meg pozícióban, hogy belül volt a "kocka" aminek a mélyedésében megállt a golyó így stabilizálta.

Már alig maradt meg belőle pár, a 2 mm-esekből párat megtartottam, de a többi ment a bolhapiacra.

A lényeg. A Pacman videóján is látható, "lelapolt teljesgömbös" dobókocka  a 10%-át sem érte el a teljes készletnek (csak a hexaédereket számolva, mert pl tetraédernél meg a többinél ez az opció fel sem merült. :D). A többi simán él és sarokkerekített volt, nagyjából azonos rádiusszal.

Előzmény: rferi (128348)
PETYUS Creative Commons License 16 órája 0 0 128349

Nem az a fontos, hogy könnyen guruljon, hanem az, hogy egyforma eséllyel álljon meg bármely oldalán. Ha a pöttyök lyukból vannak, akkor ez az igény nem teljesül.

Előzmény: rferi (128348)
rferi Creative Commons License 16 órája 0 0 128348

Pedig ha azt nézem, hogy eldobáskor könnyen és egyenletesen kellene tudjon gurulni, azért, hogy teljesen véletlenszerű legyen a végső találata, akkor bizony annak gömbnek kéne lennie.

Előzmény: Paco155 (128343)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 128347

MINDEN lappal lehet ívet vágni :)

Csak az egyikkel nagyobb (sugarú), másikkal (vékonyabbal) szűkebb ívek is vághatóak.

Előzmény: somtamas (128346)
somtamas Creative Commons License 16 órája 0 0 128346

A hanyatt fektetett szúrófűrészbe valami hasonló lap kellene, csak nem látom, hogy ezzel lehet-e ívet vágni.

Bár mivel nem írják, így valószínűleg nem...

http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?kat=192&id=5547

Előzmény: Tschaby (128322)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 128345

"egy ilyet "

Ráadásul kicsiben főleg nem :)

Előzmény: pacman123 (128344)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 128344

Naigen.

De Pityuval nem dobatnék most egy ilyet össze, így a hétvégén :D

Paco155 Creative Commons License 16 órája 0 0 128343

Biztos van ilyen is, de merem állítani, hogy a többség nem.

elemes Creative Commons License 16 órája 0 0 128342

a valódi fröccsöntött dobókocka élei és sarkai egy gömböt formáznak ám.

Előzmény: pacman123 (128339)
UgyanPityu Creative Commons License 16 órája 0 0 128341

Köszönöm a jó kis tippeket mindenkinek, hosszú éjszaka elé nézek (ünk) :)

Előzmény: pacman123 (128340)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 128340

Én annyival tuningolnám meg ezt a módszert, hogy a kis likakat ragasztó plusz világos fűrészpor keverékével (világos kockánál sötét fűrészpor értelemszerűen) tömném ki, és lecsiszolnám lapjával. Szép kerek, és lekoptathatatlan kis pöttyök lennének.

Előzmény: pacman123 (128339)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 128339

Egyfajta módszer :) Hanyattvágott szalagcsiszolóval kerekíti le.

Előzmény: UgyanPityu (128332)
torony78 Creative Commons License 17 órája 0 0 128338

Nyilván a kocka méretétől is függ, de ha klasszik dobókocka méretet tervezel, akkor elég lehet cerkás bejelölés után egy hozzá illő méretű szög, meg egy kalapács pontozni.

A lekerekítést klasszik kockaméretnél én is kézzel és papírral, esetleg finom laposreszelővel csinálnám biztonsági okokból.

Biztonságosan befogható méret felett elgondolkodnék a marón a pontossága miatt, de csak ha tuti biztos vagyok benne.

Előzmény: UgyanPityu (128313)
drRamaty Creative Commons License 17 órája 0 0 128337

Az hogy hogyan oldod meg lényegtelen, de ha jó apa vagy, kilencféle fából csinálod :-)

pacman123 Creative Commons License 17 órája 0 0 128336

Ártani nem árthat. De a kockákat ne így csiszold meg szerintem.

Ragassz le csiszolópapírt egy fadarabra, és kézzel húzogasd a kockákat rajta.

Előzmény: UgyanPityu (128330)
Tschaby Creative Commons License 17 órája 0 0 128335

Akkor te előrébb tartasz :) már próbáltad.

Van a szekrény aljában egy fűrészem, aminek a lap befogója eltört.

Ezt gondoltam asztalba építeni - a maróasztal betéttel azonos lapra, így cserélhetek a két gép közt - és cirádát vágni vele. (értelemszerűen a befogó javítása után)

De közben ugye a szalagfűrész is porondon van. Amiben eljutottam oda, hogy az LB1200 helyett valami kisebbet veszek ,és inkább a körfűrész vonalat fejlesztem.

Igaz, hogy egy 6mm-es szalaggal sem egyszerű a forgolódás.

Viszont ez is meg a hanyatt szúrófűrész is tisztán elméleti síkon létezik nálam :)

Előzmény: pali923 (128333)
Tschaby Creative Commons License 18 órája 0 0 128334

szerintem van olyan helyzet amikor alulról csiszolsz meg valamit kézben tartott géppel.

Akkor is hanyatt van a gép. Meg a szekrény oldalánál is inkább a csiszolót fektetem, mint a nagy szekrényt :)

Előzmény: UgyanPityu (128330)
pali923 Creative Commons License 18 órája 0 0 128333

Az elgondolás jónak tűnik, de nekem nem sikerült jól működő megoldást találnom azzal a keskeny pengével. Fejreállítottam a szúrófűrészt, de ezek a pengék nagyon rövidek. Ha esetleg felül is meg akarod vezetni, akkor nagyon vékony anyag fér oda. Ha meg nem vezeted meg felülről, elég veszélyes mutatvány a vágás, a munkadarabot nem könnyű megfogni, és még vezetni is, ahogy szeretnéd. Legalábbis én nem találtam annyira szórakoztatónak, amikor kipróbáltam. Szóval az a lombfűrész nekem is rajta van a listámon.

Persze az is lehet, hogy csak én vagyok ügyetlen.

UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128332

Köszi, megpróbálom a csavarbeejtős részt kihagyni :)

Előzmény: pacman123 (128329)
pacman123 Creative Commons License 18 órája 0 0 128331

"abban legalább tudnak a fiúk is segíteni :) "

És tessék, meg is van a nyertes indok! :) Marás kilőve.

Előzmény: UgyanPityu (128328)
UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128330

Az excenter csiszolónak árthat ha hanyatt vagy oldalra fektetve használom (elszívással)?

Előzmény: UgyanPityu (128328)
pacman123 Creative Commons License 18 órája 0 0 128329

De ha marni szeretnéd, akkor is csak asztalba épített, kis sugarú marókéssel tudom elképzelni (egy bizonyos mérethatár felett).

Nemrég írtam egy ~20 perc alatt elkészíthető maróasztalról.

Na ilyesmin pár centis mérettől felfele el tudnám képzelni egy ilyen kis sugarú maróval (R=2,3mm, a képen is azt látod fent).

A kockát nyilván nem kézzel, hanem egy nagyobb fadarabbal szorítod le és tolod a maró mellett. De a klasszik kicsi méretet semmiképpen ne így, ahogy írta Paco is: csiszold.

Előzmény: pacman123 (128323)
UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128328

A méretet még nem tudom, este ha otthon leszek szétnézek a hulladékok között, van néhány tölgy és vmi sötétebb egzóta maradék, ami abból kijön,  max 2cm-re saccolom.

De lehet tényleg csiszolás lesz, abban legalább tudnak a fiúk is segíteni :) 

Előzmény: pacman123 (128323)
gergem Creative Commons License 18 órája 0 0 128327

Mondjuk ez egy jó ötlet a korábbiakkal együtt főleg. Köszi!

Előzmény: Tschaby (128324)
gergem Creative Commons License 18 órája 0 0 128326

Ok, köszönöm, akkor jól gondoltam nagyjából. A motort nem tudtam, hogy az köhög, a többiben stimmel. A dekopir másra jó, igen, értem én teljesen. Most úgy tűnik nekem, hogy kevésbé kell vastagot vágni, mint pontosat, de végiggondolom.

Előzmény: pacman123 (128321)
UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128325

Ó igen, ilyen szorító készítése is rajta van a bakancslistámon :)

Előzmény: Tschaby (128320)
Tschaby Creative Commons License 18 órája 0 0 128324

Ahol olyan kicsi a kanyar hogy ez már nem bírja akkor esetleg kézi lombfűrésszel átvágni.

pacman123 Creative Commons License 18 órája 0 0 128323

Mekkora dobókockák lennének? Ez a nem mindegy. 5x5centiset még marnék. De "standard" kicsit semmiképpen.

Ld Paco tippjét: csiszolópapír.

Tschaby Creative Commons License 18 órája 0 0 128322

Ezt a hanyatt dobott szúrófűrésszel dekopírolást én is elgondoltam már. 

De a kis ív vágáshoz én ilyet használnék, mint a jobbszélső:

Előzmény: gergem (128312)
pacman123 Creative Commons License 18 órája 0 0 128321

Güde és tsai lombfűrész: sajnos van egy gyenge pontjuk, a motorjuk. Én ritkábban használtam a Güdémet, ezért csak 4 év után jött elő, de Bari kolléga "ipari" szinten nyúzza az Einhell lombfűrészét. Mindkettőnél ugyanaz jött elő: leszakadnak időnként a kommutátorról a tekercsek vezetékei. És elkezd köhögni - fut egy adott fordulaton majd hirtelen felpörög, majd vissza - de ezt elég sűrű frekvencián. Bari már rutinosan szedi szét az övét, és forrasztja vissza (egyszer megcsinálta nekem is) de sajna ez a házi forrasztás csak időszakos megoldás, nekem már visszajött a köhögés, nem sokkal azután hogy megcsináltam ezt a LUX fűrészlap teszet. Ezt még kibírta meg utána vágtam vele vagy 2x, és visszajött.

Levideóztam anno a jelenséget:

https://www.youtube.com/watch?v=TUJSkez8q1g

Bari is kezdi unni, ő majd épít egyet magának. Én is meguntam (új motor 14e bele, de minek ha ugyanazt rakom vissza) és tettem egy próbát a Parkside-dal.  Meglátjuk (évek múlva?) hogy hogy muzsikál, hátha ez a motor az "5 dolláros raklapról" van és nem a 3,50-esről. És ha ez is kimúlik, akkor meglepem magam vmi aszinkronos minőségibb cuccal.

"kézi lombfűrészt, ha veszek megnézni, mennyire tetszik a lombfűrészelés nekem, akkor vajon abból el tudom dönteni, hogy asztali gépet érdemes-e vennem utána?"

A puding próbája az evés :) Nem tudom hogy el fogod-e tudni dönteni, de mivel tényleg nem drága egy ilyen kéz kütyü, bele a lapok sem azok (LUX, OBI, ez a cuccuk kurva jó) vegyél egyet és nyiszatolj. De kb. megszülsz mire egy ilyennel kivágsz egy olyat, mint amit mutattam és megtetszett neked is. (3x3xmondjuk 10 centis keményfából). Nem is nagyon látok kézifűrészes "christmas wooden ornament" videókat.

Dekopír vs. lombfűrész - hasonlóak, de azért nem egészen ugyanazok. Csak gondolj bele a felépítésükbe. Aztán ugye dekopírral nem tudsz olyan finom és kis dolgokat fűrészelni mint a lombfűrésszel. De nem tudsz az asztali lombfűrésszel sem 6 centi vastag anyagba kanyart vágni (be sem fér alá). Másra valók, na :)

Előzmény: gergem (128312)
Tschaby Creative Commons License 18 órája 0 0 128320

egy ilyennel?

Tschaby Creative Commons License 18 órája 0 0 128319

"ha valaki velem akarna kitolni"

ááá nem akarunk szopatni :)))))

Előzmény: stolaz (128298)
Paco155 Creative Commons License 18 órája 0 0 128318

Felejtsd el a marót, csiszoljad.   Akár egy kiterített csiszolópapíron kézzel.

Tie Creative Commons License 18 órája 0 0 128317

A pontozást csináld vasfúróval, az nem olyan hegyes középen.

pali923 Creative Commons License 18 órája 0 0 128316

Én úgy állnék neki, hogy minden munkamenetet megcsinálnék egy darabban, amit csak lehet. A legvégén vágnám szét, és akkor már csak az utolsó 1-2 oldalt kéne megmunkálni kicsiben. Akkor még mindig össze lehet fogatni/ragasztani, de egyben sokkal biztonságosabb. Szerintem.

Előzmény: UgyanPityu (128315)
UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128315

Gondoltam maróra is pöttyöknél, de fúróállvánnyal gyorsabb mint emelgetni a marót, vagy úgy gondoltad, hogy fúrószár helyett fogjak be egy marókést? Ehhez talán kevés a fordulatszám, főleg ilyen kis átmérőnél.

Előzmény: gergem (128314)
gergem Creative Commons License 18 órája 0 0 128314

A pöttyözést miért nem csinálod maróval? Nutos fejjel szép lesz, én így csináltam (Igaz, viszonylag nagy kockát).

A kis tárgyak rögzítéséhez korábban kétoldalú ragasztót ajánlottak nekem, az neked is jó lehet talán.

UgyanPityu Creative Commons License 18 órája 0 0 128313

Sziasztok,

a fiaim kitalálták (ma reggel) ..., hogy a holnapi Luca napi iskolai Luca napi vásárra csinálnak (azaz én :) ) fa dobókockát.

A kocka forma levágásig még meg tudom oldani, aztán jöhetne az új maró bevetése a lekerekítésre, de nem tudom hogy kéne megfogni a kockákat biztonságosan.

Valahogy így képzeltem a munkamenetet.

-négyzet alapú hasáb vágása

-a négy hosszú él lekerekítése

-felvágás kis kockákra

-maradék élek lekerekítése, itt vagyok meglőve, arra gondoltam, hogy valami befogó szerűséget csinálok amivel mondjuk 10 kockát egymás mellé rakva össze lehet szorítani, és együtt kerekíteném le

-pontozás, idáig még nem jutottam, a fafúró nem a legjobb, a középső tüske miatt, de lehet lereszelek egyet, laposra, vagy csak egy szegből mókolok valami lapos fúrószár szerűséget.

Előzmény: pacman123 (128309)
gergem Creative Commons License 19 órája 0 0 128312

Asztali lombfűrész témában kérdés még: a Güde márka mennyire jó vajon? Sok helyen látok használtan eladó Güde gépeket. Ez kb. az Einhell szint lehet?

+Korábbi kérdés, hátha tud rá válaszolni valaki: kézi lombfűrészt, ha veszek megnézni, mennyire tetszik a lombfűrészelés nekem, akkor vajon abból el tudom dönteni, hogy asztali gépet érdemes-e vennem utána?

A dekopír beépítése is tetszik, csak ott nagyobb (szélesebb) a penge mindkét irányban, ezért hajlok inkább a lombfűrész felé.

Paco155 Creative Commons License 19 órája 0 0 128311

Áááááá, ezt megveszem.   Szépen néz majd ki a gyereknél a falon. :)

Előzmény: Tschaby (128304)
pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 128310

Szia! Ugyan nem vagyok "szaki" :) de egyszer már szedtem szét ilyen kapcsolót, még a régi LUX szalagfűrészemnél.

Nem biztos hogy szakszerűen írom le (majd kijavít valaki) , de van ebben egy mágneses relé, vagy mi. Ami azt csinálja, hogy ha van delej a drótban, és  benyomod a ződet a relé behúz -> megy a gép. De ha elmegy az áram (vagy megnyomod a piros gombot) akkor a relé kiold -> nem megy a gép. Ettől "biztonsági" a kapcsoló, hogy ha elmegy az áram, aztán meglepődsz, elengeded az anyagot, majd 5 mp-en belül visszajön: nem indul újra a gép. Azaz pl a egy körfűrésznél nem b*sz pofán az elengedett fadarab.

Szerintem ezt a relé lehet koszos, próbáld megpucolni.

Ha nagyon nem megy, akkor vegyél egyet, sztem ez "standard" kapcsoló lehet. Nem hiszem hogy a motorodnak lenne baja, de ezt meg úgy tudod letesztelni, hogy kihúzod a konnektorból, mondjuk egy "csokival" direktbe kötöd a vezetékeket és bedugod egy pillanatra.

Előzmény: peppino (128271)
pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 128309

Hívtam már én is vagy háromféleképpen :-) De azt hiszem leginkább "homlokcsiszoló" (vagy angolul: disc sander) néven fut.

Előzmény: Tschaby (128255)
Tschaby Creative Commons License 19 órája 0 0 128308

A komplett karácsonyfát én is ki fogom fűrészelni. De majd csak 23-án a kertben :)

Egyébként az oviban láttam egy tuti fenyő karácsonyfát. Nem fotóztam de el tudjátok képzelni.
A törzse egy 2m-es stafni. Keresztbe rajta lambéria darabok alulről felfelé csökkenő hosszal.

Ez a karácsonyfa ....

Előzmény: paplanfa (128276)
rferi Creative Commons License 19 órája 0 0 128307

Ennek kell egy külön terem, ahhoz is hogy összerakják, meg ahhoz is, hogy felrakják valami falra a kész képet.

Előzmény: gergem (128291)
neduddgi(én) Creative Commons License 19 órája 0 0 128306

Nekem ez (vagy valami hasonló) van rajta a bakancslistámon:

Csak én a videón szereplőéhez képest 90°-kal elforgatva szerelném a pengét, hogy hosszabb munkadarabon is lehessen dolgozni.

Előzmény: gergem (128287)
409 Creative Commons License 19 órája 0 0 128305

De húszezer darabban....  :P  :)

Csináltam ilyet mosógéppel, igaz csak ötezresből. Az MNB-ben elvoltak vele egy darabig, míg összerakták. Sajnos hiányos volt.

Előzmény: stolaz (128298)
Tschaby Creative Commons License 20 órája 0 0 128304

Az nem lehet olyan nehéz. A pingvinek meg a fókák megtörik az egyhangúságot :)

Találkoztam a minyonos verzióval.

https://tarsasjatekrendeles.hu/Puzzle-1000-db-os-Minyonok-A-lehetetlen-puzzle-Clementoni-31450

Szerintem nem teljesen normális aki ilyennek a kirakás szándékával áll neki ... :)

Mondjuk ezt mondták már nekem is pár tevékenységem kapcsán ...

Előzmény: paplanfa (128273)
Tschaby Creative Commons License 20 órája 0 0 128303

Ha ez a csiszoló üzemszerűen működik akkor hangosan 'visítva' megy a motor? Szénkefés?

Tschaby Creative Commons License 20 órája 0 0 128302

Megemlítettem feleségemnek, hogy mivel mindig 1000-essel "játszik" mi lenne ha megint egy 3000, vagy nagyobb lenne a Jézuskának írt levélben?
Ahogy beszélgettünk eljutottunk a 18000-ig, és mondja, hogy annál nagyobb nincs.

Na ekkor megkerestem, hogy van.

Viszont azért a 40000 darabos kirakva majd' 7 méter széles és 2méter magas. Nincs ilyen falunk ahol elférne. Csak kültéren :) Meg nincs ekkora rétegelt lemez egy darabban. Agyalhatnék a rétegelt táblásításán. Vehetnék 7m-es szorítót :)

Meg mondjuk annak az árából inkább tárcsás csiszolót veszek :) - Önző vagyok? ... De a csiszolóval utána sok szép dolgot tudnék összehozni a család minden tagjának. 

Előzmény: gergem (128261)
Tschaby Creative Commons License 20 órája 0 0 128301

Költözéseket túlélt? Aznemsemmi.

A 3000-est rajzlapok között tároltam a kirakás során az ágy alatt.

Egyik porszívózáskor .....

Azóta sem kutattam a porzsákban. Azt sem tudtam beazonosítani, hogy minden darabot megtaláltam-e. Nagy volt az izgalom amíg kirakódott. Hiány nélkül :)

A költözéskor már felragasztva jött velünk.

Előzmény: Paco155 (128260)
kuperta Creative Commons License 20 órája 0 0 128300

Hónapok óta szenvedek egy kb. 25 darabossal, igaz 3D, és 10 készletből kell kiválogatni a darabokat. 

elemes Creative Commons License 20 órája 0 0 128299

ez benne a kihívás :) nagy puzzle = meditáció.

Előzmény: Paco155 (128294)
stolaz Creative Commons License 21 órája 0 1 128298

S ha valaki velem akarna kitolni, küldhetne egy húszezrest... Vagy utalhatna is.

gergem Creative Commons License 29 órája 0 0 128297

Igen, de mivel nincs szétválogatva gondolom (amíg nem rakod össze, addig nehéz is), ezért nem segít sokat, hogy külön képek, nem? :) Egyébként ha jól emlékszem 6m hosszú... sosem lesz akkora helyem kirakóhoz, hogy ezt össze tudjam rakni :) (mert ugye ahhoz picivel nagyobb hely kellene).

Az egyszínű darabok... igen, ez ismerős, nekem ezüst színben van teljesen egyszínű, de ott a forma segít, mivel az direkt egyszínűnek készült.

paplanfa Creative Commons License 30 órája 0 0 128296

A nők mindent megoldanak. Képesek üvegpohárból, tányérból 5000db-os 3D puzzlét is csinálni egy szempilantás alatt!

Előzmény: emberevics (128289)
Paco155 Creative Commons License 30 órája 0 0 128295

Na ez.  http://www.puzzlefutar.hu/hu/puzzle-6000-plus-db/1187-vadvilag-educa-puzzle-33600-darabos-kepkirako-8412668160668.html

Egyben 33 ezer darab.  Nyami.   Kár, hogy nincs akkora falam amire feltegyem.

Paco155 Creative Commons License 30 órája 0 0 128294

Ez 10 darab 4000 darabos puzzle, amit a középső fehér vonalak határolnak. Ugyanez a helyzet a 18 ezresekkel is. Ami nagy szívás az ezeknek az egyszínű részeknek az összerakása. 

Tényleg Antarktisz vagy Szahara stílus. Gyakorlatilag 500-600 darab teljesen egyszínű, csak az alakjuk különbözik. Iszonyatosan viszi az időt, egyesével bepróbálni a helyükre.

409 Creative Commons License 1 napja 0 1 128293

Hááát, ez nem olcsó.....  egy zacskó gyaluforgács ingyen van, összerakni azt sem kisebb élmény, és nem utolsósorban az 3D-s. !!  :))

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 1 128292

Azt olvastam erről a márkáról, hogy mindenféle gépeket megvesznek, és árulják ezen a néven. A minőség ennek megfelelően elég vegyes. Ki lehet fogni jókat meg gagyit is. De az is lehet, hogy ez egy legenda.

Előzmény: gergem (128280)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128291

Esetleg akkor már Disney kirakó nem gyerek méretben? :)))  

http://www.puzzlefutar.hu/hu/puzzle-6000-plus-db/2464-felejthetetlen-disney-pillanatok-ravensburger-40320-darabos-puzzle-4005556178261.html

(40320 darab... te jó ég... :) )

Előzmény: emberevics (128289)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128290

Oh, gondolom én. A youtube-on minden egyszerű. Az én kis tudásommal egy egész picit nehezebb :)). Egy kézi lombfűrész egyébként jó lehet kipróbálni? Az nagyjából ugyanúgy nehéz, mint egy asztali, csak nekem kell húzkodnom, vagy van jellegében, használatában valami más is? 2-3e Ft-ot simán megérne nekem, hogy kipróbáljam, de ha a kettő teljesen más, akkor nem vagyok vele előrébb. 

Előzmény: Pillanatragasz (128288)
emberevics Creative Commons License 1 napja 0 0 128289

Viszonzásképpen meg mehet a Szahara puzzle.

Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128288

Hidd el nem olyan egyszerű lombfűrészelni ha van lehetőséged valakinél kipróbálni ..akkor rájössz hogy tényleg az kell e neked. Yutubon látni egészen más.

Előzmény: gergem (128284)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128287

Köszönöm, ez is egy jó ötlet!

Lombfűrésznek egyébként nem vékonyabb a lapja, a vágás vastagságában mekkora a különbség? Ill. a másik, ami a lombfűrészben tetszik, hogy a fűrészlap olyan kicsi, hogy be tudok vele fordulni vele egészen meredek ívekben is (dekopírnál a lapnak hátrafelé (a vágási síkhoz képest) nagyobb a szélessége). Lehet, hogy dekopírral is megy ez, nem tudom, ezért is jöttem hozzátok el a kérdéssel :).

Előzmény: paplanfa (128286)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128286

Neked a megseggelt (asztalba épített, megfordított dekopír) kell, aminek a pengéjét felül egy segédelemmel egyenesen tartatod. Ezzel istenkirály fa építőkockákat lehet gyártani, csak venned kell az obiban egy keményfa küszöböt. Tudsz kisautókat is csinálni belőle némi fantáziával.

Előzmény: gergem (128284)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128285

Az attól függ mit szeretne. De ha megseggeli, vagy készít egy olyan hasonlót amit németből hoztál és megtaláltattam veled, akkor az is majdnem olyan mint a lombfűrész, csak egy "csöppet" hangosabb.

Előzmény: Pillanatragasz (128283)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128284

Hmmm... 3 gyerkőc van itthon. Van egy rakat játékuk, de amit apa csinál az ugye teljesen más. Ezért gondolkodtam el rajta.

A dekopirral inkább nagyobb dolgokat tudnék gyártani, nem annyira pontos, de nagyobb erő van benne, vagy rosszul gondolom? Eltűnődtem azon is, hogy veszek egy sima kézi lombfűrészt és azt használom, az olyan 2-3e Ft lehet. 

Előzmény: Pillanatragasz (128283)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128283

Először a dekopir fűrészt vedd azt sokkal többet, értelmesebb dologra tudod használni 

Előzmény: gergem (128279)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128282

Igen, gondolkodtam ezen is. A másik elvileg 40e-ről van leárazva, ezért gondoltam, hátha az jobb. Vagy kamu a 40e :). Meg igazából ez most úgysem aktuális, max Jézuskának súgok, hogy mit vegyen.

Előzmény: kukta5508 (128281)
kukta5508 Creative Commons License 1 napja 0 0 128281
Előzmény: gergem (128280)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128280

A PowerPlus, mint márka vajon minőségben hol lehet?

http://www.megatool.hu/faipari_gepek_293/asztali_lombfureszek_426/powerplus_asztali_lombfuresz_85w_karton_powx190_7625

Erre gondolok konkrétan. Vajon ez tud annyit, mint a Lidl/Aldi asztali lombfűrész? 

gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128279

A gond, hogy max az egyik fér bele anyagilag, az se most :(

A lombfűrész kapcsán meglódult a fantáziám, ha tényleg tudom így használni, akkor... :))

Előzmény: Pillanatragasz (128265)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128278

Igen, ilyesmi. PDS 120 A1 Ennek öntvény a lapja és dögnehéz. 1 baja van, a motorja teljesen zárt, ezért csak szakaszosan zúgatható. Kicsi fűrészelés, kicsi sörözés. Kicsi fűrészelés, kicsi sörözés.

Előzmény: elemes (128266)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128277

Nos... a fenyőfa projekt után egy kirakón filózok.

Előzmény: Paco155 (128275)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128276

Ó jaj nekem.... De ezeket nem a tavalyi karácsonyfából kéne faragni? :)))

Lassan összeáll a masinám is,  űberelni fogom Bari kollégát. Egyenesen egy komplett karácsonyfát fogok kifűrészelni.

Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 128275

Van olyan?   Szép kihívásnak értékelném. :)

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128274

Húzd ki a konnektorból, csavarozd szét, puceváld meg.

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128273

Ha valaki nagyon ki akar tolni veled, akkor egy 25ezres Antarktiszt fog küldeni.

Előzmény: Tschaby (128254)
peppino Creative Commons License 1 napja 0 0 128272

Ez lemaradt...

peppino Creative Commons License 1 napja 0 0 128271

Szakik, ha valaki tudna segíteni, megköszönném:

Van egy asztali csiszológépem, ami hasonló ahhoz ami a képen van, csak nem Einhell. Namost egy ideje, a kapcsoló nem akar 'bennmaradni", hanem csak a nyomás idejére megy, ha elengedem megáll. A piros meg a zöld kapcsoló is csak nyomógomb, tehát nem arról van szó, hogy reteszelnie kell, ha jól értelmezem valami relés megoldással oldja meg.

Ha egy ideig nyomogattam, akkor egyszer csak "elkapta" és ment magától is, de most már nem hajlandó csak ha nyomomm a zöldet.

A szalagra is rá kell segítenem kézzel, hogy elinduljon... Lehet, hogy motorhiba? Mit nézzek rajta?

elemes Creative Commons License 1 napja 0 0 128270

valamiért a svéd parkside fekete. ezt a képet is úgy találtam meg, hogy lövsåg (kiejtés: "lővszóg") és kontursåg-ot kerestem de úgy nem volt. 

Előzmény: Pillanatragasz (128269)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128269

Most nincs itt romániában sem  . Csak arról volt szó hogy a már meglévő géppel fűrészelni egyet ...amúgy nekem nem ez a parkside van hanem a másik, a nagyon zőőőd.

Előzmény: elemes (128268)
elemes Creative Commons License 1 napja 0 0 128268

a mai füzetben nem láttam ilyent...

(Magyarországon, ugye)

Előzmény: Pillanatragasz (128267)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128267

Igen .

Előzmény: elemes (128266)
elemes Creative Commons License 1 napja 0 0 128266

ez az a bizonyos asztali lombfűrész? 

Előzmény: Pillanatragasz (128265)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128265

Mindkettőt vegyél  más más dologra használod majd őket. 

Előzmény: gergem (128259)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128264

Fotókat nézegetve kedvet kaptam én is egyet lombfűrészelni ...

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128263

Érdekes, hogy mi is azal a kastéllyal kezdtük. :) Egy ideig sikerült tartani, hogy megnéztük a családdal, amit kiraktunk, de azért ezek csak Európában vannak.

A 18000-st kiraknám én is szívesen, de annak külön szoba kellene. :)) Így is az a baj, hogy amíg rakom, elfoglalok egy asztalt legalább. Így maradnak a 2000-esek, van a garázsban a falon vagy 8-10 db.

Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 128262

A szélessége nagyon fontos, és a vastagsága is. Ha a vastagság nem stimmel akkor lehet, hogy készítened kell hozzá másik forgácstörő fát.  Utána élezés majd élvezettel használás.

Előzmény: gergem (128256)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128261

Elismerésem a 18 ezres kirakó kapcsán :). Én nagyon szeretek kirakózni, 1000-1500dbosakat sokat kiraktam, van 3000db-os is, sőt, van egy teljesen egyszínű 760 (?) db-os is, de a 18 ezres... az brutális... árban és időben is :). Azt még nem mertem bevállalni eddig.

Előzmény: Paco155 (128260)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 128260

Azt azért el kell mondanom, hogy a 18000-s az több évig készült közte két költözéssel, és a kerete,meg az alapja amire végül felragasztottam, is elvett egy napot.   Ha csak natív időben számolom ami belekerült az is több száz óra.  Az ötezresek megvannak egy-két hét és 20-30 óra alatt.

gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128259

Eddig sima kézi dekopírfűrészben gondolkodtam, hogy azt szeretnék. Viszont most elgondolkodtattál... a videó alapján egy asztali lombfűrész brutálisan sok lehetőséget rejt magában. 

neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 128258

Khmm...

Apáink a bélyeg-gyűjteményükkel csalogatták szobára a potenciális jelöltet. Az én korosztályom a hanglemez gyűjteményével.

Te meg... Hogy is?

- Kisasszony, ha feljön hozzám, megmutatom a félig kirakott puzzle-omat!

:o))))))))

Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128257

Valami apróságon összekaptunk  pontosan nem emlékszem. 

Előzmény: Tschaby (128249)
gergem Creative Commons License 1 napja 0 0 128256

Sziasztok

Örököltem két meglehetősen régi, fa gyalut, kések nélkül (tehát csak a fa szerkezet van meg). Honnan, hogyan tudok bele kést szerezni? A késnek csak a szélessége számít, tehát ha lemérem és kijön, hogy mondjuk 28mm széles a hely, akkor oda jó bármilyen 28mm széles gyalukés? Ha megvan a kés, akkor utána már csak megfelelő módon meg kell éleznem?

Képet tudok róla feltenni, ha az számít. 

Köszi!

Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128255

De az még egyébként a keresgélésnél megakasztott, hogy ezt a csiszolót - ami neked lassan kész - hogy is hívják?

Tárcsás csiszoló? Korongos csiszoló? Tányéros csiszoló? Homlok csiszoló?

Előzmény: pacman123 (128251)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128254

Vazze akkor te hardcore vagy :)

Nálunk 3000 és 1000 a "szint". Úgy indult, hogy NEKEM volt egy 3000-es, aminek a kirakásával leakadtam kb 7-800 darabnál. Aztán megismerkedtünk, és kb együtt raktuk ki. Aztán elmentünk Németo.-ba megnézni a Neuschwanstein-i kastélyt.

A nászutunk után kapott egy Eiffel-t, meg egy Sacre Cour-t. Ezek 1000-esek. 

Aztán húgom kezdett szívózni, mert karácsonyra kaptunk egy 2*1000-est. Amin a Sydney-i opera és a San  Francisco Bridge van ... ekkor mondtam, hogy nem muszály mindenhová elutaztunk amiről puzzle- ünk van :P

Előzmény: Paco155 (128253)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 128253

Hmmm.....

Nekem is lóg a falon. Egy ötezres, egy négyezerötszázas, egy háromezres és egy tizennyolcezres. :)

Előzmény: Tschaby (128252)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128252

Egészen pontosan "te vagy az a perverz hobbis, aki tárgyakat szeretne készíteni, nem gépeket"

Építenék egyébként én szívesen gépet, csak a tárgyakra is kevés az időm. Azok meg kellenének.

Feleségemnek van egy hobbija. Puzzle. Amikor kész, én szabhatom a táblát a felragasztáshoz, meg keretet gyárthatok.

Jelenleg 4 lóg már a falon. Egyet keretezek, egy meg kirakódik. ...és be kell valljam pár hete a fűszerboltban nem tudtam otthagyni egy 3000-es norvég tájképet.

Előzmény: feketefelhoo (128230)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128251

""kocsmaszerda után" - nálatok ilyen is van? :)"

Sőt néha English Thursday is van. Ilyenkor egymással és a kollegákkal is angolul (próbálunk) beszélni. Ki is van írva az IT ajtajára :D

" így mulat egy magyar úr! :)" - a motor "direkt" volt új, a spéci rétegeltet viszont csak ki akartam próbálni, milyen vele dolgozni, mennyire tartós ez a fenolfilmes felület, stb. A következő gépnél visszatérek a sima nyír rétegelthez ... azért én se lopom :D

Előzmény: Tschaby (128242)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128250

Jól néznek ki ezek a vasak.

A végén még kedvet kapok építeni :)))

Előzmény: pacman123 (128236)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128249

Na de mi volt a háttér?

Éppen nem engedted el kocsmázni, vagy befogtad valami olyan melóra amihez nagyon nem fűlt a foga ? :)

Vagy egyszerűen általános ellenszenvet érez a műhely/tevékenység iránt.

Meg az sem mindegy, hogy a földmunkát most szándékozik végezni, vagy arra az időre célzott amikor te nem leszel.

Előzmény: Pillanatragasz (128229)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128248

Ja tényleg, szerda tegnap volt ... néha azt sem tudom hányadika/milyen nap van. Szóval kocsmakedd volt, amiután a szerdám a túlélésre ment rá (persze mindig ilyenkor találnak meg a legvadabb dolgokkal, amikor az agyam egy amőba szintjén mozog), így hazaérve csak annyi történt hogy bedőltem ... o.O

De végülis felhő szépen belinkelte a kőccségvetést :) Pl. arra sem emlékeztem.

Előzmény: pali923 (128245)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128247

"azok ugye nem a hobbiasztalos fórumra tartoznak" - na de a látszatot azért csak fenn kellene tartani :)

Én reggel csak berohantam a fűszerboltba(8perc volt autótól-autóig), és komolyan mondom, hogy hülyén éreztem magam amiért se zsömle, se egy csomag pelenka, de még egy papírzsepi csomag sem volt. Csak a szerszámok.

"az asszonynak is kell valami a családi béke fenntartásához" - ilyenkor jó érzés tölt el, hogy a feleségem nem ilyen. Ő is megkapja ami neki kell, én is. Szerencsére nem kell neki hetente új gyémántkarkötő...

"mindig elhazudom felét a szerszámra költött lóvénak. tehát a molnárkocsi se 130 volt hanem csak 75" - és most felfedted magad...Mostantól még drágább lesz a szerszám :P

Előzmény: Pillanatragasz (128222)
kuperta Creative Commons License 1 napja 0 0 128246

A mindenit!

Azt hittem csak az örök életű manók számára elképzelhető egy ilyen dísz elkészítése. Nagyon tetszik, mennyi ideig tartott?

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128245

Vannak itt furcsább dolgok is: tegnap délután még ezt írta: "Szia bocs csak nagyon havazós a napom", aztán este meg kisült, hogy a kocsmában volt a havazás. :)))

Előzmény: Tschaby (128242)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 1 128244

Sziasztok! Talán emlékeztek rá, hogy pár hete írtam mikor Bari kollégával juhart pallót nyiszatoltunk. 

Ma pedig kaptam köszönetképpen a végtermékből. 

Én ezeket eddig csak képen láttam, de így kézbevéve .... döbbenet mit lehet kihozni egy darab fából! A bal szélső az rétegelt lemez, aztán két cseresznye dísz, aztán jön a fent felaprított juhar és egy kis fenyő is befigyel. Egy darabot tuti ki fogok próbálni én is.

Urak, lehet a lidlis - főleg a Parkside lombfűrészes - félrelépések után kiengesztelni a zasszonyt. 1-2 ilyen dísz és el is lesznek olvadva :) Bari kolléga megjegyzése: érdemesebb a kemény(ebb) fa felé fordulni, mert a puhábbat ugyan könnyebb vágni, de a keményebbet meg könnyebb készre csiszolni. Youtube-on szokás szerint van bőven anyag.

Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128243

2:1, majd kipróbálom és megmondom.
Nem határozott céllal vettem, nem óhajtok kárpitozni, de volt már párszor, hogy valamilyen meló hevében kerestem a szerszámok közt, hogy hol a kapcsozóm, mikor rájöttem nincs olyanom :)

Annyira nem hiányzott, hogy azonnal rohanjak venni egyet bármi áron, de most, hogy "ingyé" adták, vettem egyet, ha legközelebb keresem meglegyen.

Előzmény: pali923 (128225)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128242

"kocsmaszerda után" - nálatok ilyen is van? :)

"úgy ahogy én csináltam. (új motor, drága anyag)." - máshogy meg minek :) így mulat egy magyar úr! :)

Előzmény: pacman123 (128215)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 128241

Minél vastagabb anyagot szeretnél vágni annál nagyobb lökethosszra van szükséged.   Innentől a tiéd a döntés :)

Előzmény: generátoros (128240)
generátoros Creative Commons License 1 napja 0 0 128240

Hát, igen. Nem segítem az ilyen pofákat a pénzhez jutásban. Visszatérve a két gép között csak a lökethosszban van eltérés az adatlapjuk szerint, ezért kérdeztem, hogy ez mennyit számít, mert a 8000ft is pénz.  DE megveszem az általad jónak ítélt gépet, ha a 6mm különbség sokkal jobb a drágább gép javára.   köszi az infót.

Előzmény: pacman123 (128239)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128239

Nekem a GTST 90BE van, a "kosaras" fogantyús. Hogy őszinte legyek az hogy a lap mennyit mozog - még sosem néztem. Naagy vastagságú anyagot még nem vágtam vele, eddig a 18-as rétegelt volt a "csúcs".

De ha azt kérdezed hogy mennyire jó: szerintem nagyon. Nagyon szépen kiegyensúlyozták a működését, alig vibrál működés közben. Én szeretem, részemről plusz egy szavazat mellette. Hogy a használt papíros nélküli vagy a 3 év garis papíros +12ért - ezt neked kell eldönteni megéri-e. Kérdezd meg hogy beregisztrálta-e a gépet megvételkor. Ha azt se tudja miről beszélsz - én hagynám. Lehet hogy "leesett a raklapról", ki tudja .... még a végén te kerülsz bajba ha sáros a cucc.

Előzmény: generátoros (128238)
generátoros Creative Commons License 1 napja 0 0 128238

Sziasztok! akarok egy dekopírfűrészt, elég régóta keresgetem a megfelelőt. A GST90E lett a kiválasztott. 26mm a lap függőleges mozgása.  38000ft. Most láttam meg a GST8000   -t  20mm a mozgása a lapnak, és 30.000ft. Mit gondoltok elég a 20mm mozgás és 8000 a zsebbe marad.   A másik lehetőség : használt gst90 papírok tartozékok nélkül 26.000ft. Egy évesnek mondja a tulaj , de ennek ellenére semmije sincs meg( lehet , hogy nem legális beszerzés?)

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128237

Ez valóban nagy élmény, én is szeretek építgetni magamnak. De még sok egyéb terv is van a fejemben, pl. a homlokcsiszolóhoz meg még alkatrészek is a padláson. Egyelőre akkor is boldog leszek, ha a műhelyem be lesz rendezve, a gépek majd azután.

Meg aztán nyilván senki sem hagy ki olyan lehetőségeket, ha szembejön valami kedvező árú ajánlat egy gépből.

Előzmény: pacman123 (128236)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128236

"Pedig én is majdnem építettem egyet."

Ezt nem említettem talán, hogy nekem meg ez az egyik legfontosabb szempont. Az építés öröme. Hogy csinálok valami - remélhetőleg hosszú távon is jól - működő dolgot.

Időm van, kedvem is -> némi anyagi forrás mellett ez a két dolog kell a hobbihoz :) 

Épp most futott be a futár a tárcsákkal/ékszíjjal. Meg szóltak a "kapcsolósok" is hogy mehetek. Ez utóbbi kellemes meglepi volt, mert benézték az árat, amit nettó 4-re mondtak az bruttó volt. De legalább VAN. 

Előzmény: pali923 (128220)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128235

Másik példa: ennek az oldalnak az alján ott vannak felsorolva a hozzájuk tartozó márkák: Sceppach, Woodstar, Kity. Ezt a fűrészt már biztosan mindenki látta sokféle színben, csak a csíkok ugyanazok. Vagy nem csak a csíkok.

Előzmény: rogergerro (128231)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 128234

nem a szokásos vékony 0,8as kapocs való bele, hanem az 1.2es.

márkásban drága, de pl obi-praktikerben szokott lenni párszázért ezres pakk.

Előzmény: joevagyok68 (128221)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128233

Bedobálós újságot se olvassa? Nem szokott hozni neked egy-két olyan almásat csak úgy? Nem szaporodik az edénykészlet magától? :P

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128232

Biztosan van, nem tudom, mire gondolsz. A legnyilvánvalóbb a Triton maró, mindenféle márkanéven fut, sőt, név nélküli is volt az unimaxnál.

A robbantott ábrák összehasonlítása révén gondoltam, hogy ez a két gép egyforma (sőt, láttam már Grizzly, Ryobi, Mastercraft meg más márkanéven is ilyen oszcilláló csiszolót). Így rendeltem a Scheppach gépembe egy Triton forgórészt, és tökéletesen működik vele.

Szóval érdemes megnézni a belsejét is, ha van ábra a neten, aztán vagy kiderül, vagy nem.

Előzmény: rogergerro (128231)
rogergerro Creative Commons License 1 napja 0 0 128231

"...(egyébként kívül-belül tökéletesen megegyezik a Tritonnal, van rá bizonyítékom is)..."

Ez csak erre az egy gépre igaz? Van van más gép is, ami ekkora "hasonlóságot" mutat?

Előzmény: pali923 (128220)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 128230

Szóval te vagy az a perverz hobbis, aki tárgyakat készít, nem gépeket :)

Előzmény: Tschaby (128212)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128229

Nekem a nagyfiam mondta volt  (16 éves)  a nyáron hogy apu a szerszámaidat mind eladom a műhelyt is elbontom s felszántom a helyét. Szép jövő.

Előzmény: Tie (128228)
Tie Creative Commons License 1 napja 0 1 128228

Terepjárós világban is az a legnagyobb rémálom, hogy az asszony annyiért adja el a csörlőt, meg a többi megvásárolt extrát, amennyit bevallottunk neki az árából. :-D

Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128227

kicsít hidegebb volt mint minusz 10 fok 

Csütörtökre virradóan az erdélyi települések közül Csíkszeredában volt a leghidegebb - mínusz 16 Celsius-fokot mutatott a hőmérők higanyszála. 

Előzmény: GPS (128210)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128226

Dehogy  19 km re lakom a lidl től csak a központig kb egy km et ha szekereztem de érdekes utam volt. Rájöttem hogy a központban a járólapokat nem szimmetrikusan rakták néhol  (nem ütemesen döcögött a kerék )  máshol meg öröm volt hallgatni annyira szabályosan ,mint a vonat a sínen . Macskaköves szakaszon és kavicsos parkban inkább felemelve vittem . Sima aszfalton pedig hátra kellett nézzek hogy még megvan e olyan halk volt.

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128225

Valóban nem világbajnok, de azért tud működni. Nekem is van ilyen "gépelyem", sőt van másik kézi és villanyos is. Az a tapasztalatom, hogy mindegyik másik vastagságú kapcsokat szeret. Én is vettem még nevesnek mondott kapcsokat is, aztán vagy kettesével nyomta be valamelyik, vagy begyűrte, és hasonlók, mint nálad.

A hozzá adott kapcsokkal illene jól működnie, de ha elfogynak, nagyon meg kell nézni, mintát vinni a boltba, és a leírások alapján alaposan megnézni, mivel eteted. Akkor - talán - kevesebb a bosszúság.

rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 128224

Én pont ezt a tűzőt vettem meg tavaly, és nekem elég jól teljesített eddig. Volt nekem ennek előtte obis, tök így nézett ki az is, de azzal rengeteget szívtam az általad is leírt problámák miatt.

rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 128223

Ez tök jól kinéző valami, és az árát se sokallom.

Kár, hogy idén se kapunk prémcsit karira :(

Előzmény: apaf3j (128219)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128222

Tudod van a lidl nek a frissen sült jó meleg almás pitája ...na azt nagyon szeretem  meg egyebeket is vettem: liszt olaj cukor felvágott  csak hát azok ugye nem a hobbiasztalos fórumra tartoznak.

nekem amúgy a szerszámvásárlás másfélszer annyiba kerül mint másnak mert ha veszek mondjuk  200 euróra szerszámot akkor legalább 100 ra az asszonynak is kell valami a családi béke fenntartásához. Azé csak fele mert mindig elhazudom felét a szerszámra költött lóvénak. tehát a molnárkocsi se 130 volt hanem csak 75  . szerencsémre sose kotorászik a műhelyben a számlákat keresve .

Előzmény: Tschaby (128209)
joevagyok68 Creative Commons License 1 napja 0 0 128221

Azt a tűzőgépet szerintem  kár volt megvenni !

Bár ha annyiba került mint amennyibe a hozzá adott kapocs kerülne ÉS csak annyit akarod használni ameddig a hozzáadott kapcsok tartanak, még OK is lehet..

Vagy csak én voltam eddig szerencsétlen ezekkel...van vagy 3 ( az 1ik pont lidlis)  , mind használhatatlan már .....egy idő után "gyűri a kapcsot", vagy duplát nyom(na) ki..

És nem ipari használat mellett..

Előzmény: Tschaby (128209)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 128220

Azért oszcilláló csiszolóból van ilyen, meg ilyen is. Te valószínűleg ezeknél is olcsóbban ki tudod hozni, és csendesebb is lesz ezeknél.

Bár nekem ilyen Scheppach van (egyébként kívül-belül tökéletesen megegyezik a Tritonnal, van rá bizonyítékom is), annyira nem hangos. Ki lehet fogni különböző állapotban ilyen gépeket a vaterán is, aztán lehet toldozgatni, én is így szereztem az enyémet. Pedig én is majdnem építettem egyet.

apaf3j Creative Commons License 1 napja 0 0 128219

Annyiért (mármint azoknak a feléért) ilyet is kapsz: http://www.ebay.co.uk/itm/Triton-516693-Oscillating-Spindle-Sander-450W-TSPS450-spinning-rotating-sand-/252409503137?hash=item3ac4c75da1:g:h-QAAOSwxndXTlaj

(Elnézést, hogy mindig jövök ezekkel az eBay-es cuccokkal, de elég sokat nézelődök ott, és sok mindent találok. Hátha valaki pont erre vágyik.)

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128218

Én is azt hittem hogy redtube/pornhub lesz, szóval megnézem a státuszsorban a linket, mielőtt rákattintottam :D

Előzmény: paplanfa (128217)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128217

Kolléga úr, ez csalódás.

Előzmény: GPS (128216)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 128216

Ha jól értem, akkor ennek a mai megfelelője a "dugihely" lehet.

Erről a "dugihelyről" hirtelen EZ ugrott be .:-)))

.

Előzmény: paplanfa (128214)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 128215

Na tessék. Tegnap bealudtam (kocsmaszerda után), de erről teljesen meg is felejtkeztem hogy anno részleteztem.

Szóval: annyi. Nyilván nehéz összehasonlítani kéttárcsás csiszolót egy egytárcsással, főleg hogy nagyon nem is találok gyárilag kéttárcsásat. De ha a kéttárcsás home made árát nézed az egytárcsás Bernardo/Uni-s csiszoló árához - anyagilag nem kifizetődő, úgy ahogy én csináltam. (új motor, drága anyag).

Az új cucc (hengercsiszoló) viszont még el sem kezdődött, de az most világos hogy bőven kevesebb mint 50% lesz a megoldás, ezekhez az árakhoz képest: 1 2 

Előzmény: Tschaby (128212)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128214

:)

Régi hsz http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123450118&t=9104263.

"Haló! Täzsvérem. Nem aztal az hanem szekreter (a secrétaire - írnok, titknok szóból). :) maga az elnevezés is mutatja, hogy minden esetben volt benne egy-két titkos rekesz is. Amúgy minden idők legizgalmasabb bútora a szekreter. Ennél már csak a Mária-Terézia kora beli barokk (inkább azon belül is rokokó) tabernákulum lehet csak drágább. :)"

Rákerestem!

Magyar Katolikus Lexikon > T > tabernákulum

tabernákulum, tabernaculum (lat. 'kis hajlék'), kibotósz (gör.'sátor'): 1. nyelvtanilag a →taberna kicsinyített alakja. - 2. a Szentírásban (Vg) a Salamon kora előtti idő szentélye (→szent sátor). - 3. a katolikus egyházban a 12. sz. óta az Oltáriszentség őrzésének helye; korábban: →pasztofórium. Használata a 4. lateráni zsin. (1215) u. lett ált. (DS 802). A gótikus tp-okban a ~ a szentély falába mélyített fülke, olykor torony formájú építmény, később a ~ az oltárra került kis szekrényként. A barokk és a rokokó építészei a ~ot az oltár középpontjába helyezték. A II. vat. zsin. (1962-65) előtt a szegyh-akban külön szentségi kpnában, másutt a főoltáron volt a helye. →szentségház **

KL IV:302.

Ha jól értem, akkor ennek a mai megfelelője a "dugihely" lehet.

Előzmény: Alex Raps (50897)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 128213

Intézőben nézzed, óriás miniatűrökként, majd jobbgomb és forgatás jobbra-balra ízlés szerint. Utána garantáltan mindig úgy fog maradni, bárhol nézed.

Előzmény: gdzsozy (128207)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128212

Köszi!

Ez elkerülte a figyelmemet, hogy te is építettél.

Valójában nem tudom, hogy a döntögető asztalt mennyire használnám - olyan ez mint a körfűrész döntés, egyszer már bedöntöttem - szóval lehet, hogy olcsóér megépíthetném, és az is igaz, hogy használt motor árat sem néztem, de ahogy mondtam valahogy nem mozgat a projekt.

Tehát ha az építés 10ezerrel kevesebb, mint a bolt, akkor nem is gondolkodok rajta.

20ezernél lehet, hogy gondolkodnék, de "jobban érdekel" az etetőszék felújítás, a tolóasztal készítés, fűrészoptimalizálással, a maróasztal lapcsere stb.

És ezek közben jól használható lenne a csiszagép..

Ezért gondolkodom inkább a vételben.

Előzmény: feketefelhoo (128206)
elemes Creative Commons License 1 napja 0 0 128211

az még gombócból is sok :)

GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 128210

Ki is próbáltam, ha van kereke mért vigyem a kezemben  körmöm persze rendesen ráfagyott 😀

Csak nem azt mondod, hogy ezt a sok cuccot a molnárkocsival húztad hazáig - a mínusz 10 fokban?

Én nem mondom, az enyémnek a gumijait is lassan el kell vigyem futóztatni... de ilyet azért még én sem csináltam.

Mondjuk az én futásteljesítményem a molnárkocsival az napi cca. 160 méter, ez 6 év alatt összesen ...bakker, most számoltam ki: cca. 130 km-t (!!!) húzgáltam a kocsimat eddig, összesen.

Eszem megáll.

.

Előzmény: Pillanatragasz (128208)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 128209

Te Ragacs! B+ a zsömlét elfelejtetted :P

Én is benéztem a sárgapöttyös műintézménybe. Nem nyitáskor mert előbb oviba kell menni.

Na de amire céloztam mindenből volt még. A szorítóból meglepően sok.

de hol a zsömle!? Baaaaaaaaaaa+ :)

Előzmény: Pillanatragasz (128208)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 128208

Lidl ben reggel nyitáskir már ott voltam vártuk kb 20 an hohy nyiljon az ajtó rohantam nehogy elkapkodják előlem a molnárkocsit ,de mivel senki nem olvas fórúmot távolról kikerükték . Volt kb 10 darab . Vettem még egy mechanikus szögmérő vonalzót s egy félkezes szorítószettet. A marógépekre ugrottak rá 5 perc alatt elfogyott mind .

Ki is próbáltam, ha van kereke mért vigyem a kezemben  körmöm persze rendesen ráfagyott 😀

gdzsozy Creative Commons License 2 napja 0 0 128207

köszi. neked is meg 409-nek és pace-nak is.

most főállásban időzöm művházban, egyenlőre parketta csiszolást csinálok, de baromira unom. főleg a port.

bocs hogy elfordultak, mindenütt normálisan mutatja itt valamiért fordit rajta.

Előzmény: halaloszto (128131)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 128206

Ha belekotyoghatok : én is épp most ősszel építettem egyet, mert pacman rábeszélt :) Ez csak csak 1-tárcsás, 300-as, meglehetősen minimál dizájn, de hasznos tagja lett a csapatnak. A motort a jófogason lőttem 15.000-ért. 1-fázisú, 220-as, 750 W, valami ipari festékkeverőből bugázták ki. Lehet találni olcsóbbat is, de nekem ez tetszett. A 4db csiszolókorong (2x80 + 2x120) 5-6000 Ft között volt postával. A zatik-ban pont találtam egy kb. 1/3 rétegelt lemez táblát, az lehetett 2-3000 Ft (mást is vettem akkor)

https://goo.gl/photos/FVgdKYfp1CMiLDFJ6

És megtaláltam pacman kommentjét is a költségvetéssel, remélem nem baj ;-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141313334&t=9104263

Előzmény: Tschaby (128205)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128205

Danke Shön. No problem. Nem sürgős az ügy. csak azon gondolkodám, hogy ha az anyagárból készen veszem meg akkor megspórolom a munkát. Ami időt visz el, amiből nincs sok mostanában.

(Meg szégyen, de gépész létemre nem mozgat meg, hogy egy gépet építsek ...) Lehet, hogy pályát tévesztettem:)

Előzmény: pacman123 (128202)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 128204

Az okosságot meg kell fizetni

Előzmény: motor-os (128119)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128203

Ha élére állított íves (görbe) deszkával fogatod le, annak elég a két végére egy-egy szorító.

Előzmény: Pillanatragasz (128201)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 128202

Szia bocs csak nagyon havazós a napom, otthon leülök és összeszámolgatom. De jól látod, az új motor és a drága verziójú rétegelt miatt "húzós" lesz az ár. Ha abból használtat/simát használsz, helyből mínusz 30e (függően attól mennyiért tudsz egy min. 750W-os egfyfázisú motort venni). Este részletesebben válaszolok.

Előzmény: Tschaby (128186)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 128201

Apróbb több fogúval kipróbáltam előtte nyomvonalat leragasztottam pappír ragasztószallaggal .tárcsát besülyesztettem éppen érje át. Szépen vágta ..sajnos telepakolva vasakkal lenyomtatva nem lett tökéletes a ragasztás , kell vegyek bár 10 darab pillanatszorítót.

Előzmény: pajaci (128199)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128200

Örök hálám. Miután itt lettem megszólítva, itt válaszoltam. Köszönöm szíves megértésedet.

Üdv:LyPapa

Előzmény: pajaci (128197)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128199

Kipróbálnám mindkettőt, lehet a másik élesebb.

Előzmény: Pillanatragasz (128190)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128198

offban

Előzmény: LyPapa (128195)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128197
Előzmény: LyPapa (128195)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 128196

Sörösdoboz szimplán, duplán amit kíván.

Előzmény: 72pt (128192)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128195

Értem. Azok voltak a dobozba építve :) Egyébként meg nem kell semmit sem látnia az eszköznek, elegendö, ha azt, amit ő csinál, látja legalább egy műhold, pl. valamilyen modulációt generál egy dróton :) Elegendő annak valamilyen nyomát látni, nem kell ahhoz semmi technikailag óriási bravúr, úgy gondolom. Azt hiszem, az visz rossz irányba, hogy komplett adatcsomagokat feltételeztek, holott elegendő bármilyen, a környezeti zajból kiemelhető, akár jelentős zavarokkal terhelt jel is. 

Előzmény: rferi (128194)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128194

A kémektől kapott infókat az amcsi hivatal.

Ne vicceljünk már, egy komputert beraktak egy bazi nagy ablaktalan terem egyik fala mellé, még ha lett volna GPS benne, akkor se látott volna egy negyed műhódat se onnan.

Előzmény: LyPapa (128187)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 128193

Én a nagyobb fogszámút használnám. Ha a külső réteget keresztbe vágom, mindig szakítja egy kicsit.

72pt Creative Commons License 2 napja 0 0 128192

Kiprobaltam a workzone lapostipli marót. Sajnos kotyog. Valaki régebben írta, hogy kihézagolta az övét és jó lett. Mivel lehet hézagolni?

Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 128191

Olyanon is gondolkoztam hogy leengedem a tárcsát a tető síkjába s ami kiàll  azt levágom lézertartóstól mindenestül.

Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 128190

Tisztára marketingből rakták rá a workzone körfűrészre a lézert gyorsan porosodik alig látni a vonalat. A tartója is magasabb mint a tárcsa, szóval az egészet szerelhetem le hisz sablonomban akadni fog.  Na de sablon ...van két aprófogú tárcsám egyik új 48 fogu a másik használt 60 fogu . Melyiket tegyem be rétegelt lemezt vágni?

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128189

kettes válasz. ez volt otthon, és nagyon kellett.

Előzmény: Tschaby (128179)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 128188

Pillanatnyilag egy szál 4 m hosszú fenyő deszka (140*25 mm-es szőrös). Csomómentes darabot nem tudok ekkorát kivágni belőle, de "apró" csomós megoldható. A testvéreiből 50*35 cm tálcák kávája készült, azok nem vetemedtek. Lehet, hogy elég ha a tükör mögé rakok hab alátétet, amit a laminált padló alá szoktak, és csak utána a hátlapot, így lenne némi mozgási lehetősége.

Előzmény: pajaci (128185)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128187

Nincs több hozzászólásom e témában, ezen kívül. Megkérnélek, csak és kizárólag olyanra hivatkozz, amit írtam. Nem tudom, miből következett, hogy kilovoltos drótozásról írogatsz, de mindegy. Valamint, elég érdekesen fogalmazol GPS dolgában is - a műholdas kommunikáció és tájékozódási, irányítási rendszerek nem az utóbbi pár év találmányai, különösen nem a haditechnikai környezetben. Semmi baj, lehet, hogy én emlékszem rosszul, embargó sem volt, minden kelet-európai turista kiskocsival húzogatta be az aktuális nyugati fejlesztéseket, stb. Viszont tény, hogy az ilyen-olyan, kerülő utakon (partvisnyélként ...) behozott VAX-okról, azok szállítási, telepítési helyéről beindításuk után igen gyorsan kapott információt az ezzel foglalkozó, amerikai hivatal. 

Valószínű, nem sikerült pontosan fogalmaznom egy olyan dologban, amivel kapcsolatos információk közel sem voltak publikusak, és talán ma sem azok. Hogy milyen módot használt a proci köré épített elektronika a helyzet jelzésére, nem tudom, a tápellátó hálózat vezetékezése volt az amire akkor gyanakodni lehetett. Ennyi, és nem több, amit szerettem volna leírni -  ha marhaság akkor is, ha nem akkor is. 

Előzmény: Paco155 (128181)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128186

Pacman!

Tegnap este volt ki időm, és keresgéltem. Csiszolókat.

A te double-wheel csiszolód kőccségvetése kb mennyi?

Azt néztem, hogy vannak a nagyon alja gépek - szalag+150-es tárcsa 350W motorral. KB 35-40KHUF

http://lomenaruhaz.hu/GUDE-KORONG-ES-SZALAGCSISZOLO-GBTS-400-55135

http://technorollshop.hu/szalagos_es_tarcsas_csiszolo_bgm1003?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Aztán jönnek a nem annyira alja - már odaírják, hogy indukciós motorral - 500+W teljesítménnyel. 50-60kHUF

http://shop.faiparigepek.hu/bdsm_150_n_szalag_es_tanyercsiszologep_230_v_34748?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

https://www.mall.hu/szalagcsiszolo/scheppach-bts-800

Majd a következő szint a nagyobb tárcsák, 250-300-as. 60-70kHUF

http://shop.faiparigepek.hu/bernardo_ts_250_33391?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

http://albaszerszam.hu/szezonalis-akciok/6623-dedra-tarcsas-csiszologep-750w.html

A tiéden a motor többe van mint az első kategória az tuti. Meg a szalagra nem is biztos, hogy van annyira szükségem.(van Parkside szalagosom:) ) A 250-es tárcsa lenne a jó választás?

Azt tudom még hogy Zolinak van a 150-es+szalagos Bernardo-ja.

Előzmény: pacman123 (128183)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128185

Csomómentes egyenes szálirányú, szép és jó anyagot veszel, és abból csinálod. Vagy megpróbálod ebből, és majd kiderül. Fotót tehetnél az anyagról, úgy könnyebb lenne.

Előzmény: kuperta (128180)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128184

Vettem egy ilyet 300mm x 28 fogú verzióban, Hosszvágásnál vastag keményfában sem éget, és úgy viszi mint a vajat. A 11176 Ft-ot az utolsó fillérig megérte.

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 128183

Ódefasza. Gratula a késekhez, használd őket egészséggel!

Előzmény: gdzsozy (128128)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 128182

Bocsánat tőlem is. Ha Lypapa bármi módon szeretné folytatni akkor az offban várom.

Előzmény: Paco155 (128181)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 128181

Nekem ne add meg a lehetőséget hogy én keressek és igazoljam a te hasraütéses hülyeségedet.  Tök fölösleges az erősáramú hálózati kommunikáció fejlődését magyaráznod, hogy milyen lehetőségei voltak. 

Egyszerűen csak józan paraszti ésszel gondolkodj már el azon hogy az a szerencsétlen VAX 1987 ben HONNAN TUDTA, HOGY HOL VAN? GPS vagy bármilyen egyéb helymeghatározó rendszer hiányában! Nem hogy még le is jelentette egy olyan erősáramú rendszeren keresztül amit közben fel meg letranszformáltak 400 kilovoltra/ról.  Béláim, gondolkodjunk már mielőtt hülyeségeket beszélünk.

Előzmény: LyPapa (128172)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 128180

Egy 1300*600 mm-es tükörnek szeretnék keretet csinálni, 60*22 mm deszkából. Félek, hogy ha vetemedne a keret összetöri a tükröt, ezért gondoltam a két darabból ragasztást. Hogyan szokás tükröt keretezni? 

Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128179

Na ugye, hogy ugye ?:)

De azért azt miért kellett úgy? Drága anyag volt? Vagy vasárnap délután nem volt több deszka és nagyon kellett?

Mert azért ha van vastag deszkám, és vékonyabb kell akkor betolom a gyaluba nem? :) Vagy én vagyok a hülye? :)

Előzmény: halaloszto (128167)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128178

Az igaz.
De hogy ne így legyen ahhoz a ragasztás előtt kell felezni minden deszkát, és 3asával összeragasztani.

Akkor lesz két rétegelt lemez csíkja :)

Egyébként én még sose nem műveltem ilyet, de én is összeragasztanám a 3-at aztán ketté vágnám.

Asszimetria ide, propeller oda.

Előzmény: halaloszto (128163)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 128177

Nem mostanában.

Mostanában lettek elérhető árúak és megbízhatóak. 

És egy picit más a technológia, mint a 19V, 3,42A-t tudó laptoptöltőn elküldeni az adatokat...

Mentem az off-ba :-)

Előzmény: LyPapa (128173)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 128176

Ezeket az óriási hülyeségeket honnan veszitek???

Előzmény: elemes (128148)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128175
stolaz Creative Commons License 2 napja 0 0 128174

Valamint nappalra a monitort háttal az ablak felé kell állítani, mert a nyitott ablakon is jönnek be vírusok.

Előzmény: GPS (128146)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128173

A lakossági, villanyhálózati transzfer eszközei nem is olyan rég kerültek a polcokra (nem az X10-re gondolok). Nálam a külön vezetékezés elkerülésére ilyet (is) használok. Elnézést a hozzászólásokért, elfeledkeztem arról, hogy itt a fa és az azzal való foglalatosság a téma :(

Előzmény: Paco155 (128170)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128172

Rád bízom a keresgélést - anno volt olyan kapcsolatom, akit a német kereskedelmi kamarából úgy kivágtak volna,mint macskát, ha kiderül, hogy az ő működése kapcsán került be néhány HW elem, majd rendszerváltás után kitüntették... Ha megbocsátod, nem tenném közkézre még most sem :)

Én mindössze szakmai támogatást adtam, de még az is meglehetősen meredek volt. Szerencsére rég volt, és sok minden megváltozott :) Esetleg a volt KFKI munkatársinál érdeklődj :)

Előzmény: Paco155 (128170)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128171

Ezek a statisztikák szépek, csak érdekelne a hitelességük bizonyítéka. Szerencsére egyik, felsorolt kategóriába sem tartozom, de kifejezetten rosszul viselem, mikor pl. egy webes keresés után ömlik be a hirdetések sora, annak ellenére, hogy cookie-kat rendszeresen takarítom. 

Előzmény: elemes (128168)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 128170

"A villanyhálózat nem akkora hülyeség, mint azt itt írtátok - csak nem feltétlenül  'Pista bácsi rogyott notebookja'  lesz a célpont. A rendszerváltás előtt pl. a VAX processzorok állítólag így jelezték, hova is kerültek a deklarált installálási helyszín helyett. Az oroszok a finnekkel együtt szépet buktak ..."

Forrás?

Előzmény: LyPapa (128169)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 128169

A nyilvánosságra hozott forráskód a kulcsa az egész hisztériának. BÁRMELY, nyílt forráskódú rendszer vagy annak tetszőleges komponense átalakítható úgy, hogy az eredeti működési ismérveit mutassa, miközben még egyéb műveleteket is végez. Ebből kiindulva szép nagy lufikat lehet eregetni :) Én is írtam - ugyan nem vírust, de a Mozilla source kit segítségével rendszerprogramot :)

A villanyhálózat nem akkora hülyeség, mint azt itt írtátok - csak nem feltétlenül  'Pista bácsi rogyott notebookja'  lesz a célpont. A rendszerváltás előtt pl. a VAX processzorok állítólag így jelezték, hova is kerültek a deklarált installálási helyszín helyett. Az oroszok a finnekkel együtt szépet buktak ...

Előzmény: halaloszto (128145)
elemes Creative Commons License 2 napja 0 0 128168

A történetét leírta Vajk. A tor forgalmának 99.9.....9%-át fegyverkereskedelem, drogkereskedelem és gyerekpornó üzlet adja, a fizetőeszköz meg jellemzően bitcoin. sic transit gloria mundi.

Előzmény: rferi (128157)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128167

jahogy hülye vagyok? én kettőből csináltam hármat. lett két toldatlan, és egy kétrétegű, de két egyforma réteggel.

Előzmény: Tschaby (128152)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128166

aha... trükkös....

aztán a fagyi viasszanyalt, mi?

Előzmény: halaloszto (128165)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128165

olyan peer to peer web proxy, hogy a végén a site amit nézel nem tudja azonosítani hogy ki vagy és honnan és mi az ip címed. meg kb senkise. az amerikai haditengerészet kezdte el fejleszteni, hogy a világból az ügynökök tudjanak hazaüzenni. gondolták ha publikussá teszik, akkor a sok civil használat között jól elbújik majd a sajátjuk.

Előzmény: rferi (128157)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128164

jaja  :)

Előzmény: pajaci (128162)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128163

igen, és így a kész deszka két nem egyforma vastag rétegből lesz.

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128162

Ilyen szépségekre gondolsz? És ha még néhány nagy csomó is bejön képbe, akkor lesz igazán fájintos.

Előzmény: rferi (128161)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128161

Ez a kép remek, és jól el lehet segítségével képzelni azt a deszkát, amit a lelkiismeretlen és/vagy lexarom tablettát éppen bevett fűrészes vágott belőle az általam jelzett részről.

Én szinte mindig ezzel találkozom. Az van ui. hogy ez a rajz egy elméletileg hengeres fatörzsbe helyezi a vágott anyagot, csakhogy a fatörzs minimum kúpos. És a béndzsa fűrészes meg előszerettel úgy rakja be a gatterba, hogy nem párhuzamos a kúp tengelye a haladási/vágási iránnyal, hanem inkább az egyik oldallal, általában a kezdő oldallal, bármelyik (felső, alsó, vagy valamelyik oldalsó) is az. Ettől aztán a jelzett deszka az egyik végén bentebb, másikon kintebb van a rönkből, és mivel kintebb jobban csavarodik, ebből adódóan nem szimplán csak meg fog hajolni a rajz szerint, de ez az elhajlás a hossza irányában egyre nagyobb méretet is ölt, ami azt eredményezi, hogy a fapropellergyár sírva könyörög érette, mert ilyet még gyártani se tudnak!

Előzmény: pajaci (128156)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128160

Megnyugodtam hogy nem vagyok paranoiás :-)

Előzmény: GPS (128158)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128159
Előzmény: kuperta (128153)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 128158

"A webkamerámat mindenesetre a mennyezet felé szoktam fordítani használaton kívül :-)"

Hát arról tényleg nem lehet tudni, hogy mikor-kinek-mit közvetít - bár az enyémen van egy kis led, ami világít, ha éppen dolgozik a kamera. De ez se garancia.

A mobiltelókról már nem is beszélve: azoknál tényleg nem lehet tudni hogy mikor mit vesz-küld - csak app kérdése az egés (amit vagy a juzer rakott fel a telóra... vagy más rakta fel neki akár a távolból is)

.

Előzmény: pajaci (128151)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128157

mijazator?

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128156

Deszka és deszka között, óriási különbség lehet, attól függően, hogy mennyire csomós és hogyan áll a szálirány.

Előzmény: kuperta (128153)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 128155

"(Nem tudom a rendőrségre, örző-védőhöz

bekötött rendszer mennyit ér. Az tudom,

hogy sokba kerül)"

A Nagy Lajos király úti szervizünkbe annak idején a nagykőrösi rendőrbarátunk cégével csináltattuk a riasztót. Felrakták a rendszert, majd a felügyeletet is ők látják el.

Volt olyan, amikor a kollégák a konyhában megfüstölték a serpenyőben a kolbászt, fél perc múlva ott állt a rendőrjárőr a kapuban, hogy mi történt, kell-e tűzoltó? Volt olyan, hogy tévesen riasztott a betörésjelző, akkor is két percen belül ott volt a járőr. Mikor először jöttek ki, kérdezték is, hogy hogy lehet, hogy nekik belső rendőségi vonalon jött a riasztás VIDÉKRŐL, hogy nézzenek oda a házra, mert riasztás volt! :))))

Havi párezer forintért tényleg mindig kijöttek a rendőrök, minden riasztásra, pedig csak egyszer volt valódi, mikor tényleg bemászott egy figura a kertbe. Pár hónap után már nekünk volt kínos, hogy ennyit bénázunk, szóval akkor átváltottunk arra a módszerre, hogy előbb a diszpécserük felhívja a mi ügyeletesünket (mindig volt valaki ügyeletben napi 24 órában telefon mellett, mert sok partnerünknél volt ilyen szerződésünk), és csak akkor riasztja a sünöket, ha nem bír beszélni vele.

Szóval a módszer jó, de havi apanázst igényel.

Előzmény: MN 3100 (128135)
elemes Creative Commons License 2 napja 0 0 128154

olyankor a bélyeggyűjteményt mutatja

Előzmény: pajaci (128151)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 128153

Igen ez a feladat. Már csináltam ilyet, bár a sorrendre nem emlékszem. A napokban vágtam szét olyan deszkát amiben jelentős feszültség volt, ha előbb ragasztom, lehet, hogy feszültséget viszek bele?

Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128152

szerintem Kupertának is 3 "vékony" deszkája van és 2 vastagabbat szeretne, nem ? :)

Előzmény: halaloszto (128150)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 128151

A webkamerámat mindenesetre a mennyezet felé szoktam fordítani használaton kívül :-)

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128150

én úgy csináltam hogy először ragasztottam, utánna vágtam. viszont én háromból csináltam kettőt. nemtudom az aszimmetria miatt nem fog-e megvetemedni. egy próbát megér.

Előzmény: kuperta (128149)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 128149

Három 25 mm vastag deszkából szeretnék két 35 mm vastagot ragasztani. Mi a célszerűbb, először mindhármat összeragasztani, és utána félbevágni, vagy egyet félbevágni, és utána ragasztani. Leginkább a vetemedés csökkentése miatt akarom két darabból, meg azért mert nincs vastagabb deszkám. 

elemes Creative Commons License 2 napja 0 0 128148

vagyis, ha jól értem, ez a nagyon veszélyes kártevő a gyerekpornó-terjesztőket meg fegyverkereskedőket fenyegeti lelepleződéssel...?

(merthogy ők használják a tor-t)

Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 128147

Mé' ti nem csomagoljátok éjszakára alufóliába azokat a gépeiteket ami Internetre tud kapcsolódni?

Persze miután minden drótot kihúztam. :)

Én a hűtőt is kihúzom, hátha valami vírus megy éjjel a párizerbe: )

GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 128146

Személyesen ismerek olyat, aki használaton kívül és éjszakára kihúzza a gépet a konnektorból - mert olvasta, hogy már a villanyhálózaton keresztül is tudnak kém-dolgokat látensen feltölteni a memóriába - amik akkor aktivizálódnak, amikor ténylegesen bekapcsolja a gépet.

Sőt. személyesen is tapasztalta, hogy némelykor azért bootolt hosszú ideig a gépe - mert akkor töltődtek be és telepítődtek azok a dolgok, amit éjszaka, a villanyhálózati-kábelén keresztül küldtek rá a gépére a szemétládák.

De azóta kihúzza a konnektorból - így vele már nem tudnak kibaszni.

(Ráadásul ez egy idősebb, diplomás férfiember)

.

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 128145

szép példája a mostanában állandóan téma hamis hírek és információs félrevezetés, megvezetés, hülyék társadalma témának.

mit ír a cikk:

- a firefox veszélyes

- tor-t használó oldalakon találták a kártevőt

- dolgoznak az ügyön, de még nincs kész

plusz irreleváns töltelék:

- idén már egy csomó nagyon veszélyes hiba volt

plusz egy csomó feltételes módú, semmivel nem alátámasztott mondat, hogy ijesztgessenek:

- ellophatjak az adataidat, átvehetik az irányítást

- annyira veszélyes, hogy lehet előrehozzák a decemberi patchet

- lehet hogy normális weblapok is tartalmazzák a kártevőt

mi történt valójában:

- van egy luk a firefoxban

- az egész csak windowsra vonatkozik

- a lukat kihasználó ismert kártevő egyetlen egy van, aminek célja a tor nevű anonimizáló usereinek a beazonosítása, deanonimizálása. Aki nem haszált tor-t, vagy nem is tudja hogy mi az, annak az egy nullás hír, számára nincs semmi érdekes.

- a támadó control szervere már nem elérhető, a kártevő már nem tud hova adatot küldeni

- az egész ügy szakmailag azért érdekes, mert a támadó kód nagy egyezést mutat azzal, amit az fbi használt 2013-ban tor userek elkapására. 

a cikk úgy válogat a valóság elemei között, és úgy egészíti ki feltételezésekkel, hogy szenzációs és muszáj elolvasnivá váljon bármi. ugyanis a kattintásból élnek. aki ezekből szerzi az információit, az hamar rettegő depresszióssá válhat, ha van rá hajlama. vezetett birkává. mindezt miért? hogy az "újságíró"nak legyen fizetése. csak közben tönkremegy a társadalom.

Vajk

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (128144)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 128144
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 128143

A fiam előző háza be volt kötve egy örzövédő céghez, max 3 percen belül ott voltak, ha megszólalt a jelzés. A most épülő házuk is be lesz kötve, havi pár ezer forint csak a szolgáltatás. 

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 128142

Nincs ott olyan nagy tömeg amit emelgetnie kell. Láttam már pár videót, ahol ablaktörlő motorral oldották meg az emelgetést. Én nemrég rendeltem egy fordulatszám szabályzó elektronikát, 12 V-os villanymotorra, a hengercsiszoló gépemre akarok készíteni egy gépi előtolást változtatható sebességgel. Már megvan hozzá minden mechanikus alkatrészem, csak a 60 cm széles csiszolószalag hiányzik hozzá amit végteleníteni fogok. Egy ablaktörlő motor fogja hajtani természetesen. 

Előzmény: pacman123 (128080)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 128141

Ugyan már - ennél több eszük van már az embereknek...inkább nem hallanak semmit (100 dB ide vagy oda).

Ez tipikus városi hozzáállás. Szerencsére vidéken még annak olyan helyek ahol ez nem így van. 

Előzmény: GPS (128078)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 128140

Végre egy jó hír! :)

Gratulálok, ez elég kemény beruházás lehetett, remélem, hamar vissza fogja hozni az árát. Szívesen megnézném, hogy milyen profilt mar, ha van rá időd akkor csinálj egy pár fotót róla.

Előzmény: gdzsozy (128125)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128139

"Mifelénk az járja, hogy ha megszólal

a szomszéd riasztója, akkor rám telefonál,"

Faterék szembeszomszédja rendszeresn szaladgál haza tárgyalásról. Apám megunta az állandó szirénázást és elkérte a telefonszámát. Ilyenkor felhívja. Csak azt nem értem miért nem lehet "macskaérzéketlenné" tenni azt a bánat rendszert. Apáméknál működik.

BözsiBözsi Creative Commons License 3 napja 0 0 128138

"

(Nem tudom a rendőrségre, örző-védőhöz

hogy sokba kerül"

A fene tudja.. kb 4.500-5.000 ft ig /hó

UgyanPityu Creative Commons License 3 napja 0 0 128137

Nem kifejezetten tiltott, de ha jól emlékszem valaki úgy magyarázta, hogy az EU-ban vannak szabályok arra, hogy kikapcsolás után legalább mennyi idővel le kell állnia motornak/fűrészlapnak, és azt egy adag extra fűrészlappal nem lehet megoldani (gondolom költséghatékonyan biztosan nem).

Előzmény: motor-os (128123)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 128136

Fa nem koptatja el soha az életben, az tuti.

Előzmény: Tschaby (128126)
MN 3100 Creative Commons License 3 napja 0 0 128135

Szervusz!

Mifelénk az járja, hogy ha megszólal

a szomszéd riasztója, akkor rám telefonál,

hogy nézzem meg, mi van.

Mondtam neki, ez csak valami álmegoldás,

mert:

- nem tudok (nem is akarok) bemenni, ezért

csak a kerítés mellől nézelődök,

- nem mindig vagyok itthon, amikor telefonál,

- éjjel még kilátástalanabb a dolog.

De őt ez megnyugtatja.

(Nem tudom a rendőrségre, örző-védőhöz

hogy sokba kerül)

Péter

Előzmény: rferi (128081)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128134

Előzmény: gdzsozy (128125)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128133

Nem a tárcsát kell állítani, hanem a munkadarabot.

Előzmény: motor-os (128120)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128132

Mióta megvan a körfűrészes, egyszer sem csináltam marógéppel.....

Előzmény: Pillanatragasz (128118)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 128131

szívből örülök! legyen sok meló rá jövőre is.

Előzmény: gdzsozy (128128)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 128130

Valamiilyesmi.

Persze amikor majd átépítem, akkor ennél kultúráltabb vezetést tervezek csak fából.

A menetes szár marad. Fogaskerék is tervben.

Előzmény: Tschaby (128129)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 128129

alu L profilokkal megvezetett tölgy/bükk léc? A közepén nyomja a menetes szar...izé szár.

Előzmény: pali923 (128112)
gdzsozy Creative Commons License 3 napja 0 0 128128

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 128127

Én is így jártam a pakside flexlappal ..nem érdemes megvenni. Unior lapokat hasznâlok elég tűrhető.

Előzmény: Tschaby (127991)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 128126

tudomásom szerint a savállók, meg a korrózióállók nem kemények, pláne nem kopásállók.

Megmunkálás szempontból szivatósak az igaz..

Előzmény: pajaci (128116)
gdzsozy Creative Commons License 3 napja 0 0 128125

sziasztok. volt egy fejlesztésem az idén. vettem egy marókés szettet amivel napi 4ajtót tudok összerakni kényelmesen egyedül.

kontraprofil rendszerű a kés. nem kell csapozni, szárazon összedugva sem esik szét.

a gyártó 44mm vastagsághoz készítette nekem, de kipróbáltam ugy hogy raktam bele 26mm távtartó gyűrűt és akkor a 68mm es ablakot is megtudom vele csinálni.

Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 128124

100$ ? Szerintem pár hulladék rétegelt lemez darab, meg pár csavar ...

Előzmény: motor-os (128119)
motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 128123

Mondjuk két 3,6mm-es már 7,2mm, de ha szélesebbre állítod be akkor közte kivésed? No meg az európai fűrészek tengelye olyan, hogy ne lehessen dado-t felrakni rá. A Dado európában tiltott. Miért? :-(

Előzmény: Pillanatragasz (128122)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 128122

Nincsen viszont két egyforma fűrésztárcsát tudok egymás mellé tenni

Előzmény: motor-os (128120)
csjoco74 Creative Commons License 3 napja 0 0 128121

csak egy szösszenet ... ez a jófogás válasza a reklamációmra ... szóval találó a nevük :)

"

Kedves Felhasználónk!

Őszintén sajnáljuk, hogy ilyen kellemetlenség érte Önt!
Bejelentésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a felhasználót beazonosítottuk, bejelentését rögzítettük és illetékes munkatársaink a továbbiakban ennek megfelelően, kiemelt figyelemmel kezelik a hirdetőt.
Az eset megoldása kapcsán azt javasoljuk Önnek, hogy próbálja meg felvenni a kapcsolatot a felhasználóval és vele békés módon megállapodni. Őszintén reméljük, hogy ez sikeresen zárul.
Kérjük, a továbbiakban a biztonságos adás-vételek lebonyolításának érdekében kövesse az alábbi linken olvasható tanácsainkat.

További kérdéseivel forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz!

Elégedett voltál a válaszunkkal?"

motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 128120

Van olyan széles, állítható fűrésztárcsád? (Dado) Ha nincs akkor marógépre.

Előzmény: Pillanatragasz (128118)
motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 128119

100$

Előzmény: feketefelhoo (128117)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 128118

Lassan úgy járok mint a hályogkovács ...minél több csapolósablon videót nézek meg annál jobbann elbizonytalanodok

Először egy 50 cm széles tolóasztal készül...száradnak az összeragasztott150 es satuval lepréselt táblák. A héten legalább az meg kéne legyen. 

Az elbizonytalanodásom oka hogy nem tudom eldönteni hogy marógépre vagy körfűrészre csináljam meg a csapolósablont. 

feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 128117

Okos kis szerekezet

pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 128116

Van "savállóból" is menetes szár, az igen kemény. Egy maró emelésénél nincs folyamatos használat, tehát a kopást nem venném problémának. Lötyögés meg nem lesz ha fába van behajtva, mint ahogy az ajtózsanérok.

Előzmény: GPS (128114)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 128115

Biztos nem leszek meg idén. Egyelőre a meglevő műhelybútorokat szabdalom szét, és rakom össze más felállásban. Köszi, ha az én keserű tapasztalataimat Te megszerzed. :))

Előzmény: pacman123 (128113)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 128114

"A mozgatás valószínűleg menetes szár lesz, csak a megvezetés a kérdés."

A menetes szár nemigen való mozgatási feladatokra, mert igen hitvány anyagból készül, így hihetetlen gyorsan lenyalódik róla a menet. De még újkorában is lötyög rajta az anya rendesen.

Na nem teljesen nyalódik le - de éppen eleget ahhoz, hogy ocsmányul viselkedjen.

Állandó kenéssel (zsírozással) még elmegy... csakhogy annak meg más baja van poros környezetben.

.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128113

Nem tudom mikor szeretnéd csinálni, de ha ki tudod várni az "idént" ... a hintaló projekt mellett csak némi műhelyszekrény update van tervben, meg a csiszoló.

Nekem hamarosan minden bejön a cucchoz, ez a gumiharangos móka is remélem működni fog. És akkor beszámolok a kivitelezés buktatóiról, én legalábbis várok pár döccenőt. Megvezető oszloponként 2 csapággyal "szivatom" magam, de azok "vonalba" állítása még relatíve egyszerű feladat (szalagcsiszolónál is így volt). Majd a 2 tengely egymáshoz képesti tökéletes párhuzamossága lesz szép móka, hogy összeszerelés után is azok maradjanak. Különben szó szerint "szorult" lesz a helyzet.... ha viszont jól sikerül, az ablaktörlő motornak nem sok terhet kell majd emelnie. 

pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 128112

Igen, vannak hasonló jó megoldások (itt a fórumon is láttam), de a fémekhez nagyon óvatosan (sem) közelítek, még ha láncból is áll.

A mozgatás valószínűleg menetes szár lesz, csak a megvezetés a kérdés.

Előzmény: pajaci (128111)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 128111

Egy másik megközelítés.

3db menetes szár, egy háromszögű rétegelt lemez sarkaiba, középen a maró. Fogaskerék, lánchajtás, akár egy kis elektromotorral a mozgatáshoz.

Előzmény: pali923 (128089)
apaf3j Creative Commons License 3 napja 0 0 128110
Előzmény: pacman123 (128090)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128109

Igen, tudom hogy 409 kolléga jó "barátságban" van az autókkal. Ittam is minden szavát! :-)

Előzmény: Paco155 (128105)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128108

Köszi, ez 66/98 kúpátmérő remekül hangzik! 110 mm magas nem is kell, szóval a felső szűkebb átmérő még nőni is fog elég sokat. De 1500-at megér ha jó lesz a porelszívás. És szerintem jó lesz. Azóta már azt is kitaláltam, hogy nem a gumiharangba csatlakoztatom be a porszívóhoz menő flexi csövet, hanem alulról a gumiharang és a csapágyház közé fúrt furaton keresztül. Akár 2 kisebben keresztül egyszerre.

Este jön fel öcsém, szólok is neki hogy holnap izzítsa a Bárdis-kliensprogit :-) (vagynemtom ők mit adnak rendeléshez)

Előzmény: 409 (128106)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128107

Hááát.... Mivel két három nagyságrenddel több ilyesmit láttál mint én így ha te mondod biztosan így is van. 

Előzmény: 409 (128106)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128106

"Nagyon ritkán amikor felüt a futómű alul feltámaszt és egyet vagy kettőt esetleg rugózik."

A McPhersonosak többnyire folyamatosan felülnek és mozognak. Az Audié rögzítve is van alul.

Előzmény: Paco155 (128103)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128105

A te véleményedet ebben a kérdésben erősen javaslom megfontolásra Pacmannek :)

Előzmény: 409 (128104)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128104

Első szériás A6-nak van kúpos porvédője elől. 66/98 mm és 110mm magas. ~1500ft/db listaáron pl. a bárdinál.

Előzmény: Paco155 (128100)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128103

A futómű harang alsó vége nem rögzített, legalábbis többnyire nem. Szóval nem rugózik semmin csak csúszkál a lengéscsillapító körül. Nagyon ritkán amikor felüt a futómű alul feltámaszt és egyet vagy kettőt esetleg rugózik. Úgyhogy erre ne alapozz :)

Akkor már inkább kormánymű harang, az mindkét végén rögzül, és folyamatosan minden tekerésnél nyúlik, zömül. Viszont messze nem olyan frekvenciával ami neked kell. 

Előzmény: pacman123 (128102)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128102

Egy centit fel, egyet le, a "középállástól" számolva. Tehát a gumiharang szempontjából: egy centit tudjon nyúlni, egyet tudjon zsugorodni, már anélkül hogy mondjuk 1000 ciklus után szétreped :)

Mondjuk futóművek pont mozognak ennyit bőven, nem? És gondolom ők sem 1000 nyúlásra/zsugorodásra vannak tervezve. Kezd egyre jobban tetszeni az ötlet ...

Előzmény: Paco155 (128097)
torony78 Creative Commons License 3 napja 0 0 128101

Micsoda felelőtlenség!!

Mindig meg kell róla bizonyosodni előbb, hogy pl. nem jár-e le a feje!

Ha az megvan, le kell róla törölni a fölös gépolajat (ha van rajt), mert még megcsúszik a szegen, aztán kész a baj.

Aztán ott van a próbaüzem. Te mindig élesben ütöd be az első szeget? Nem mondom, hogy nem lehet, de ez szembe megy az általánosan elfogadott gyakorlattal.

Nem úgy van az, hogy csak úgy leveszed, aztán ütöd. Valld be, hogy te is megnézed ezeket előtte! :D

Na jó... Van, amivel én sem sz@rozok sokat. :)

Előzmény: Pillanatragasz (128079)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128100

Ismerem az amorét, bábáskodtam felette, de meglehetősen korán nézeteltérésünk támadt a jelenlegi tulajdonosi körrel, így már vagy 15 éve nem vagyok regelve.

Futómű "gumi"harang, sőt a kormányműé is nekem is eszembe jutott.  DE!

Egyrészt azok műanyagok, és még kevésbé fogják bírni a mozgást. Másrészt az átmérő inkább 40-50 milliméter mint 80-100,  és nem ismerek olyat ami 100 körül, vagy legalább 80 lenne hacsak nem teherautóé.

Előzmény: pacman123 (128094)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 128099

Kb. igen. A 20 mm-ben én is biztos vagyok, de talán kisebb is elég lenne (ár miatt nagyon nem mindegy). Azok a gyári vezetők szerintem többnyire csövek, egy lineáris tengely meg nem. De sajnos fémiparban aztán abszolút láma vagyok, és abban még tapasztalatom sincs. Fáról kicsivel több. 

Ez a harmonika lehet jó, erre nem gondoltam, köszi az ötletet. Bár abban meg biztos vagyok, hogy jobb lenne megelőzni a por odajutását, mint takarni, amit kell.

Nézegettem én is oszcilláló csiszolókat (már motort is szereztem hozzá, hogy építsek, végül vettem egy hibás használtat, és megszereltem). Az építettnél és a gyárinál is a porelszívás felül van, közvetlenül a lap alatt. Szerintem elég kevés por juthat csak a motorhoz és a megvezetéshez. A marónál is valami hasonlót próbálok majd, de a részleteken még agyalok. Azért ezt a műanyag csapágyas témát is fejben tartom.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 128098

motorosoknál jó hosszút is lehet lelni, de teherótóra való is szóba jöhet.

Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128097

Amúgy mit is mondtál, mennyit kell mozognia?    Egy azaz 1 centimétert? :P

Előzmény: pacman123 (128092)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 128096

Igen, pont erre gondoltam. :)

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 128095

Létezik harmonika budicső-csatlakozó. Az kell neked.

Vagy elmész ótósbótba és veszel McPherson lengéscsillapítókon lévő gumiharangot, ha lehet külön kapni, esetleg bontóból kunyerálsz.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128094

Hopp ezt az oldalt lehet ismered is, mint nagy Alfás :-)

gumiharangra dobta. futómű gumiharang .... hmm. mekkora lehet az átmérője? háttérben a konnektor alapján akár még jó is lehet. Lehet elég lenne 60-70 mm átmérő is.

Előzmény: Paco155 (128091)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128093

Igen.

Előzmény: pacman123 (128092)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128092

Kis guglizás után, ilyesmire gondolsz?

http://p1.vatera.hu/photos/83/07/60f8_4_big.jpg?v1

(Innen lopva a képet).

Ha igen, kérdés ez a folyamatos fel-le oszcilááló mozgást mennyire bírja. De érdekes felvetés, köszi a tippet!

Előzmény: Paco155 (128091)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128091

"az még nekem is kérdés, hogy miből tudom majd ezt a gumiharmonikát megcsinálni. 80-100 mmm átmérőben."

Konyhai elszívó hajlékony csöve? Van 100-as is meg 80-as is.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128090

Ez a "profi marólift" magyarul nem más, mint a maró magasságállítása lenne, asztal alá építve? Effektíve a csupasz marómotorodból egy "plunge" felső (alsó) marót szeretnél csinálni?

Elnézve a marógépek gyári oszlopait, egy 20mm-es tengely több mint elég lenne. És ha neked is macera ez a műanyag persely "házasítás", akkor lineáris csapágy plusz olyan gumi (műanyag) harmonikaborítás, ami a gyári marók oszlopait is védi a portól. Mondjuk hogy honnan szerzed be ... az még nekem is kérdés, hogy miből tudom majd ezt a gumiharmonikát megcsinálni. 80-100 mmm átmérőben.

Eszembe jutott hirtelen az elszívómnak a csöve, abból egy darab. De ha abból kiveszem a rézdrót merevítést, elég petyhüdt lesz a lelkem. És nem tudom hogy műtöm majd hozzá a flexibilis (célszerűen ugyanolyan anyagú) csövet, amit kivezetek a porszívó fix és merev csatlakozásához. 

Előzmény: pali923 (128089)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 128089

Nagyon örülök ennek az eszmecserének, vannak hasonló dilemmáim, és a műanyag perselyekről én sem hallottam eddig, nagyon hasznos információ volt.

Én unortodox módon marógéphez tervezek lineáris csapágyat használni. Van egy régi marógépem, amit szétszedtem annyira, hogy gyakorlatilag egy sima marómotor maradt belőle. Ehhez gondoltam valami olyasmit építeni, amit profi maróliftek címen árulnak. Csak persze amit lehet fából, és valami normális megvezetéssel. Még nem tudom, ez mennyire elvetélt gondolat lesz, de keresem a megoldási lehetőségeket egyelőre.

Mondjuk az első dilemmám (a csapágy fajtáján túl persze), hogy milyen vastag rúd is kellene ehhez.

Előzmény: pacman123 (128072)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 128088

Áhh, az már bevett szokás, hogy láthatóra teljesen élethű, profinak kinéző ál-kamerákat szerelnek (villogó piros leddel rajta, mindennel ami kell - csak épp belül üresek) - ám az igazi felvételt azt tökéletesen elrejtett-álcázott kamerák veszik.

Rengeteg esetben a rablók egy csomó időt töltenek azzal, hogy gondos takarásból kinyírják az ál-kamerát - miközben a valódi kamera szépen veszi őket.

.

Előzmény: elemes (128087)
elemes Creative Commons License 3 napja 0 0 128087
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 128086

"A világon semmi értelme nincs a szirénának. Leszarták a szirénát a betörők is nagy ívben."

Akkor talán van értelme, ha nem kintre, hanem belül, a megvédendő helységbe szereli az ember.

Főleg ha több darabot és több hangzásút-dallamút használ.

Na, az már ütős bent egy zárt helységben. Hozzá még a 4 sarokban 4 darab 50 W-os led-reflektor (akár lengyelpiaci is) - na az már be tud tenni ám a rabló uraknak.

.

neduddgi(én) Creative Commons License 3 napja 0 0 128085

Szomszéd is felszerelt egy komolynak mondott riasztó rendszert, jó sok éve.

Sokszor megpróbáltam átmenni, amikor megszólalt, általában sikertelenül. Minden zárva, a magas sövénytől, fáktól, bokroktól csak itt-ott lehet belátni. Aztán már én sem foglalkoztam vele.

Nameg az okok:

- Elfelejtették kikapcsolni a reggeli munkakezdés előtt.

- Nyitva maradt egy raktár ablak, és berepült egy denevér.

- Rosszul volt beállítva egy külső mozgásérzékelő, és a foxijuk azzal szórakozott, hogy felugrálva beindította a szirénát meg a világítást. Volt emiatt egy csomó vakriasztás, mire rájöttek... :o)

- Elektronikus hiba miatt indult be a sziréna. 

- A mama véletlenül megnyomta a pánik gombot, és nem emlékezett rá, hogyan kell kikapcsolni.

Megjegyzem: tanyabokorban lakunk, 11 tanya van szorosan egymás mellett, kerítés-szomszédként. Rajtam kívül soha senki sem dugta oda az orrát, ha ordítani kezdett a sziréna, pedig példásan jószomszédi a viszony.

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 128084

"nem biztos hogy az ablaktörlő motor szeretni fogja az üresjáratban >10kg tömeget emelgetni. Plusz teherként csiszoláskor még az axiális súrlódó erőt is le kellene győznie. Hiába nagyon nagy a nyomatéka, de lehet hogy túlmelegedne."

Az ablaktörlő motor mocskosul sokat kibír.

Gondoljunk bele, hogy van, hogy órákon át megy folyamatosan úgy, hogy 2, marhanagy lapátot frekál a szélvédőn oda-vissza - ráadásul még a latyakot is tolja maga előtt, ha olyan esik fentről.

És mindezt (ismétlem) van hogy 5-7 órán keresztül megállás nélkül - ha pont olyan időt fog ki egy hosszabb úton, főleg télen.

Ha olyan a terhelése, amit kibír - akkor a folyamatos üzemideje addig tart, amíg elkopnak a szénkefék belőle :-)))

.

wrongelcaptain Creative Commons License 3 napja 0 0 128083

Szia!

Valahol láttam egy ilyen gépet, ami nagyon tetszett.(Talán itt a fórumon)

A lift, 4db tolókapu keréken mozgott fel-le, két egymással szembefordított szögvas között.

A liften volt a motor és ki volt súlyozva, hogy az ablaktörlő motor ne szakadjon meg.

Mégpedig úgy, hogy (nem röhög!) egy gumipók tartotta az egész liftet. Felül be volt fűzve a gépvázba és úgy volt kispannolva, hogy a lift pont egyensúlyban legyen.

De meg lehet oldani alulról valami rugóval vagy egy kétkarú emelővel/súllyal vagy ki tudja még hogy...

Egyszerű, tökéletesen működik, olcsó. Mi kell még? Ezt én is megépítem előbb utóbb.

Üdv

Krisztián

jcsapo Creative Commons License 3 napja 0 0 128082

Én más kialakítást gondoltam, ilyen kialakítással jó a porvédelem, de azért rendszeresen ellenőrizd a harmonika épségét.

A forgó tengelyen lévő csapágyak elé én tennék egy-egy szimeringet, növelendő a porvédelmet.

rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 128081

Rendszeresen szólnak a környékünkön éjjel a szirénák.

Volt olyan is, hogy odamentem megnézni, mi van.

ÉS? Mit csináljak? Minden zárva, ha bemegyek, én vagyok a betörő!!!

Ergo, minek is mennék oda? A világon semmi értelme nincs a szirénának.

Volt olyan éjszaka pár éve, amikor 14 helyre törtek be egyetlen éjjelen a környéken....

Leszarták a szirénát a betörők is nagy ívben.

Előzmény: GPS (128078)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128080

Eredetileg én is úgy terveztem.

De elmeséltem öcsémnek is az elképzelést, és azt mondta hogy nem biztos hogy az ablaktörlő motor szeretni fogja az üresjáratban >10kg tömeget emelgetni. Plusz teherként csiszoláskor még az axiális súrlódó erőt is le kellene győznie. Hiába nagyon nagy a nyomatéka, de lehet hogy túlmelegedne. Ezért a meghajtó aszinkron mocit fixen a liften kívül gondoltam elhelyezni. Az ékszíj (800 vagy 900 mm hosszú) meg egy-egy centi emelkedést/süllyedést el fog viselni az ékszíjtárcsa pályályában ... őszintén remélem. Ha nem akkor megszívtam, és emelgetheti valami erősebb cucc a motorral együtt. Azért próbálom úgy tervezni, hogy legyen erre is menekülőutam B tervnek.

Előzmény: halaloszto (128074)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 128079

,,nincs olyan szerszám és gép, amit leveszek a polcról és rögtön tudom használni,

Dehogynincs ...a kalapácsom is ilyen 😀

Előzmény: torony78 (128066)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 128078

Az ilyen szirénát fel kell tenni a tető gerincére 8-9 m magasba. A szomszédomban ott van, 3 km távolságban is hallani amikor megszólal.

És ha megszólal ki megy oda agyonveretni magát?

Aztán meg hónapokig a rendőrségre járni a nyomozás során, az újabb és újabb jegyzőkönyvek tollbamondására - utána (ha elkapják a rebelót) a bíróságra járni tanúskodni (ami kötelező, ugye).

Ugyan már - ennél több eszük van már az embereknek...inkább nem hallanak semmit (100 dB ide vagy oda).

.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (128073)
Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 128077

Aminél lassan egyszerűbb lesz felszerelni két normális zárat, és kötni egy jó ingatlanbiztosítást a megfelelő ingóságokra, oszt ha elviszik, veszel újat a kártérítésből.

Előzmény: pajaci (128076)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 128076

Ha ilyesmitől is tartunk, akkor tenni kell 3 szirénát 3 különböző helyre. Eléjük meg mozgásérzékelőt.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (128073)
b_istvan Creative Commons License 3 napja 0 0 128075

Szevasztok,

javaslom az ebótot mozgatási feladataitok alkatrészeinek beszerzéséhez.

PL:

http://www.ebay.com/itm/15x-Horizontal-2mm-Lead-Rod-20cm-Linear-Shaft-Rail-Support-Slide-Block-Couplings-/401167245872?hash=item5d676e6230:g:bhEAAOSw8gVX5daO

vagy a hazai

http://forum.hobbycnc.hu/topic.php?topic=19

-t. Igaz itt regisztrálni kell, de nem gond.

Itt figyeljetek, hogy utánvétes csomagban kérjetek akármit is.

Van jó ellenpélda is azért, de ritka.

A golyóshüvelyek porvédelmére megoldás lehet a hüvely házára ragasztott jó szoros filcgyűrű is.

Ha nem kell a mozgatást gyorsan egymás után elvégezni, fix beállításra javaslom a bronzanyás megoldást.

Nem kényes a porra.

Nekem pl a bolhapiacon vásárolt 16mm-es siklócsapágyak is bejöttek lineáris mozgatáshoz.

Üdv és jó barkácsolást!

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 128074

mijér nem teszed a motort magát a hintára?

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 128073

A szirénát csak akkor kussoltatja el a purhab, ha tulaj volt olyan faszfej, hogy könnyen elérhető magasságba rakta, na az ilyenhez érdemes is betörni :)  Az ilyen szirénát fel kell tenni a tető gerincére 8-9 m magasba. A szomszédomban ott van, 3 km távolságban is hallani amikor megszólal. 

Előzmény: GPS (127942)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 128072

" Ha gyártáskor még el is találod a jó méretet az idővel meg fog változni"

Ettől tartok én is. De nézem a lineáris alternatívát .. hinnye, jól néz ki! Csak az én méretemben (d=20mm) 36 ojró egy darab :-( 4-nél már 150 ojró.

Minél több mindent én szeretnék csinálni, hogy ha idővel szerelni kell minél kevésbé függjek más alkatrésztől. Meg annak jobban is örülök amit én csinálok :-)

Egyébként, itt is megveszem (már úton vannak) inkább az ékszíjtárcsákat, egy élmény volt a kúpos szorítóval dolgozni, örök hálám hogy rábeszéltél! 

Egyelőre (és később se lesz sokkal profibb :D) egy móricka rajzom van, nagyjából kettévágva a lényeges részt. Ami miatt bízok hogy gyak "pormentes" környezetben lesz a lineáris csapágy, az a zölddel jelölt membrános elszívóház. Oszcillálás max 2 centi lesz, ha sikerülne olyan anyagot találnom ami elég rugalmas hogy ezt a folyamatos fel-le mozgást kövesse, szinte tökéletes elszívást lehetne megvalósítani - az elméletem szerint. 

A rajzból talán látszik, hogy a lineáris csapágynak "csak" a 2 centis (1 fel, 1 le a középállástól) fel-le mozgást kellene elviselnie, a 2 szélső oszlop fix, forgó mozgást nem végeznek.

Alszok még rá egyet.

Előzmény: jcsapo (128067)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 128071

Bőven elég az a 4db 5-ös csavar.

Sűrűn, műszerolajjal.

Előzmény: UgyanPityu (128069)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 128070

én minden használat előtt teszek rá egy csepp műszerolajat. 

Előzmény: UgyanPityu (128069)
UgyanPityu Creative Commons License 3 napja 0 0 128069

Tegnap nyúztam egy kicsit az Aldis felsőmarót, az elszívás egész jó az adapterrel. Ahogy elnézem nem igazán lehet asztalba építeni, mert a talp eléggé üreges és csak (ránézésre) 4-5öst csavarok tartják.

De egyelőre arra amire akartam, első marónak nekem megfelel.

A késeken lévő csapágyakat milyen gyakran és mivel illik kenni?

Előzmény: neduddgi(én) (128068)
neduddgi(én) Creative Commons License 3 napja 0 0 128068

Így már értem. Úgy tűnik, az asszociációs képességem még alszik. :o) Innom kell egy kávét.

Nem egészen off, amit írsz, elvégre FA lopást akarnak megakadályozni. :o))

Jut eszembe!

Szombaton a Gerecsében túráztunk. Átmentünk egy irtáson: öreg erdőt vágtak ki, éppen kásztázták a rönköket. 80-as átmérőjű bükkök is voltak köztük.

ÉS: egy hatalmas vadcseresznye! Sosem láttam még ekkorát! A legalább nyolc méteres, sima, egyenes rönk alsó átmérője legalább 60, felső kb.40 centi volt. Kívül-belül makkegészséges, gyönyörű színű. A nyálam csorgott, és csak reménykedtem, hogy nem azért volt a kihordó út szélére lökve, mert hulladéknak tekintik... 

Egy vénséges tölgy is volt pár száz méterre az irtástól. Ez valamiért gyökerestől dőlt ki, keresztben az úton. Éppen csak kivágták a pár méteres részt belőle, ami az utat elzárta. A hatalmas lomb az egyik oldalon, a tuskó egy jó méteres törzscsonkkal a másik oldalon. A vágásnál kb. egy méter volt az átmérője! Az a pár méteres rönk, amit kivágtak belőle, szintén csak az út mellé volt tolva. Ez is teljesen ép, egészséges, életerős fa volt.

Nekem az a tuskón hagyott, majd' egy köbméternyi "darabka" is jó lett volna, vagy a korona, amiben harmincas átmérőjű ágak voltak...

:o)

Előzmény: elemes (128062)
jcsapo Creative Commons License 3 napja 0 0 128067

Szia!

Nem a házi barkáccsal van a gond, hanem ezeknek a perselyeknek nem lehet fából házat készíteni. Ha gyártáskor még el is találod a jó méretet az idővel meg fog változni, kitágul. Mivel a fa élő anyag, ezért a páratartalommal és hőmérséklettel is sokat változhat. Ehhez a házat acélból, vagy alumíniumból kell elkészíttetni a kívánt tűréssel, dörzsárazva. A házat azután már beépítheted a fa szerkezetedbe.

Ez a persely az olcsóbb megoldás, de van az Igus-nak a lineáris csapágyakkal kompatibilis terméke is, természetesen húzósabb árral. Persze ha a persely házát nem tudod olcsón elkészíteni, vagy elkészíttetni, lehet, hogy ez az olcsóbb.

Írod, hogy a lineáris csapágynak van tömítése és az jól is működik. Én ezt elhiszem, de nekem az a tapasztalatom, hogy egy forgó és alternáló mozgást végző csapágynál, poros környezetben ez a tömítés nem sokáig lesz a helyzet magaslatán és a belső golyók nagyon nem szeretik a szennyeződést.

Lehet, hogy én maximalista vagyok a gépépítés terén és a golyós lineáris csapággyal is kellően hosszú ideig jól fog működni az oszcilláló csiszolód, de én nem ezzel a megoldással készíteném el a berendezést.

Előzmény: pacman123 (128051)
torony78 Creative Commons License 3 napja 0 0 128066

Én a Bauhausban vettem egy 4 db-os cseresznyés készletet műanyag tokban, meg 3 db szólót élvédővel. Az utóbbiakon mindegyiken van valamilyen karcolás, de nem a fémen, hanem a fémet védő (?) átlátszó filmrétegen - nyilván védi a rozsdásodástól, vagy nem tudom. A műanyag tokban lévők karcmentesek voltak. Először én is kicsit csalódott voltam, mikor kézbe vettem a karcosakat, de aztán eszembe jutott, hogy mire is akarom használni őket. Feltételezem, hogy a tok nélkül árult darabok a szállítás, rakodás, tárolás során ki vannak téve az ütődésnek, szóval valahol érthető a szépséghiba.

A második csalódás akkor ért, mikor levettem az élvédőket, mert valamelyiken csorba volt, aztán eszembe jutott, hogy úgyis meg fogom élezni (megtanultam és elfogadom, hogy nincs olyan szerszám és gép, amit leveszek a polcról és rögtön tudom használni).

Most, hogy mindegyik szép és veszettül éles pengét kapott, öröm és boldogság.

Nem hiszem, hogy az anyagminőségben lenne különbség, a külalakot lehet csak lehúzni egy cseppet, de védőtok nélkül mit várhat az ember.

Majd a téli szünet után referálok, hogy mennyire tartják az élüket, mert nekem ez a legfontosabb szempont. Összehasonlítom majd egy Stubaival a tartósságot.

Előzmény: generátoros (128036)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128065

Nagyszerű. :)

Előzmény: halaloszto (128064)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 128064

köszönöm mindenkinek! most jövök a tűzoltó utcai aldiból, megvan a cucc!

Előzmény: 72pt (128063)
72pt Creative Commons License 3 napja 0 0 128063

Sikerült venni? Megnéztem, itt még van 2. Pénteken Pesten dolgozom.

Előzmény: halaloszto (128038)
elemes Creative Commons License 3 napja -1 0 128062

ja, a vályogvetésről jutott eszembe. és mondta az egyik szocmunkás, hogy aki elkezdi maga brikettelni a tüzelőjét, az később már nem jár ki az erdőre fát lopni. de ez nem ebbe a topicba tartozik, le is szállok róla.

Előzmény: neduddgi(én) (128061)
neduddgi(én) Creative Commons License 3 napja 0 0 128061

???

Ezt most hogy érted? Hogy jön ez ide?

Pillanatragasz kérdezett egy módszert, én meg leírtam. Egyébként erről jut eszembe: a forgács/fűrészpor adagolásával kell leginkább vigyázni, mert ha túl sok megy bele a keverékbe, akkor kiszárírva szétmállik.

A pontos arányokat nem tudom. Cimborám évek óta készíti ezt a fajta tüzelőt. Az alapanyag gyakorlatilag ingyen, vagy majdnem ingyen van. Csak eléggé időigényes a "gyártás". (A cimborám és a felesége is rokkantnyugdíjas, egész nap otthon vannak.)

Mondjuk lehetne "gépesíteni": papír daráló, szalma daráló, nyesedékzúzó, betonkeverő, présgép, szárítókamra... Csak így már valószínűleg többe lenne a villanyszámla, mint a tüzifa megtakarítás, és a beruházás sem térülne meg soha.

Cimborám egyetlen, ehhez használatos elektromos eszköze egy kissé átalakított nyesedékzúzó. A többit megoldja kézi erővel.

Előzmény: elemes (128059)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 128060

Ezek a hülye németek meg a szemétből is tüzelőanyagot gyártanak. Csak azokat az anyagokat szedik ki belőle, amik robbanhatnak (pl. elemek), a többiből meg a barnaszénnel megegyező fűtőértékű tüzelőanyagot csinálnak. A szemét felét elégetik így. Lerakókba (=szeméttelep) alig 1%-ot tesznek. Nálunk a lerakás aránya meg vagy 50-60%.

Előzmény: elemes (128059)
elemes Creative Commons License 3 napja 0 0 128059

off

talán nem véletlen, hogy a máltaiak a cigánytelepeken működtetik az ilyen kézi, fűrészpor+gyaluforgács+újságpapír brikett préseket, leginkább alapanyagból (forgácsból) van kevés

Előzmény: neduddgi(én) (128058)
neduddgi(én) Creative Commons License 3 napja 0 0 128058

A fabrikettet igen, amiről én írtam, az egy keverék anyag.

Le kell darálni, vagy szét kell tépkedni a papírt, a szalmát, száraz kerti gizgazt. Be kell áztatni vízbe, hozzá lehet keverni (ha van) fűrészport, forgácsot. Amikor már szinte pépesre ázott, bele kell tömni a sablonokba, aztán hadd nyögjön a prés. A kész téglákat a napon ki kell szárítani, és ennyi.

Gyakorlatilag ezek éghető hulladélkból filcesített téglák.

Azt tudom, hogy az arányokat el kell találni ahhoz, hogy szárítás után se essenek szét a brikettek. Szárítani meg úgy lehet, mint a vályogtéglákat.

Előzmény: Pillanatragasz (128003)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 128057

"(tudod a szamurájkardokat akár 300.000 szer hajtogatják)"

Ezt azért gondold át még egyszer.

Előzmény: mezcalito (128052)
kuperta Creative Commons License 3 napja 0 0 128056

Csatlakozom!

Én is vettem oszlopost, a motor átszerelését tervezem a 3f asztali fúrómra.

De összerakva jól muzsikál, halkabb mint a zsinóros fúróm (jó van egy kis lemez rezgés a burkolatnál), viszi a pánthely fúrót, pontossága nekem elég. Egyenlőre így használom.

Előzmény: Viktor34 (128009)
peti970 Creative Commons License 3 napja 0 0 128055

Dekorspan megyeri út 51

Előzmény: s_tibor13 (128020)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 128054

olcsón könnyű túladni a gépeken. ha valaki felajánlana tizesért egy triton marót, simán megvennéd...

Csak akkor ha 3 év garanciát is ad hozzá és számlát :)

Előzmény: halaloszto (127938)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 128053

Látod nem kell letakarni a rendszámot ha a plébános adja meg a címet. :)

Előzmény: 409 (127934)
mezcalito Creative Commons License 4 napja 0 1 128052

szia szokásos dilemma vagy jót vagy olcsón. ha jót akarsz venni vésőből akkor mondok pár márkát: Stubai, Pfeil , Lie nielsen, Robert Sorby ezek még a számunkra elérhető de nem olcsó dolgok, itt akár könnyen kifizethetsz egy Lie nielsenért 30.000Ft/ db vagy akár drágább..... van ennél magasabb minőség is japán kézzelkovácsolt extra hiper valami (tudod a szamurájkardokat akár 300.000 szer hajtogatják) kb ez a kategória de ez már egy amerikainak is drága tehát ezeket meg sem néztem. annyit hozzátennék hogy nem érdemes belefektetni nagyon jó vésőbe ha nincs kihasználva ÉS nem tudod szakszerűen megélezni mert ezeket is egy pillanat alatt szétégetheted  meg nem is adnám oda a sarki késélezőcsákónak hogy Béla húzd mán át ecce kécce.

egyéni tapasztalat: próbáltam felvenni a kapcsolatot a Pfeil és a Stubai gyártókkal levélírás stb basztak válaszolni.

Ha nem vagy hardcore vésőhasználó meg nem vagy fafaragó, hegedűkészítő akkor vegyél egy Narexet.

belinkelek neked egy hasznos kis vidit: 

Előzmény: generátoros (128045)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128051

Szia! Engem ez a H7 tűrésű ház "idegesít" kicsit. Írtad hogy a házban nyeri el a végleges méretét.

Aztán olvasgattam a lapon.

http://www.igus.hu/iPro/iPro_02_0001_0000_HUhu.htm?c=HU&l=hu

http://www.igus.hu/wpck/2332/iglidur_toleranzen

Így látom hogy a d1 max tűrés 0,124mm, min. tűrés - gondolom ide kellene megérkezni a házba préselés után - 0,040mm, azaz nekem ezt kell elérnem a megfelelő méretű házzal.

Nos én eddig a csapágyaimat (a golyósokat és 2 lieárist) rétegelt lemezbe préseltem. A golyósok 6004-esek, 42-es külső átmérővel -> van 42-es forstnerem, szépen szűken, préselve mennek bele.

A lineárisok (20mm-es tengelyhez 32mm külső átmérőjű csapágyam van (ő az) -> van 32-es forstnerem -> belefúrom a rétegeltbe, szépen szorosan illeszkedik.

De ezeknek a pontossága nem függ attól, hogy 32,05 vagy 31,95 a furat mérete - ha jól sejtem.

Ha jól értem ez a műanyag persely akkor nem fog kotyogni a tengelyen, ha PONT olyan házba préselem bele ami utána sem nem tágul, és PONT annyira szoros a furat ami előidézi a 0,040 mm tűrést. Nos azt nézem, hogy a 20mm-es tengelyhz való G-sorozatú csapágy 22mm külső átmérővel kapható, (így 1mm-es fallal rendelkezik ) ebből nincs más választék. Tehát nekem egy 22? 21,95? nem tudom milyen méretű furat kell ahhoz hogy a műanyag persely jó legyen. Attól félek, hogy ha veszek egy 22-es forstnert (mert az nincs, szóval venni kellene de veszek, már ki is néztem)  az pont egy kicsivel nagyobb furatot csinál (a forstner és/vagy a fúróm tökéletlensége okán) mint amit kellene. És akkor "kuka" a persely ("kotyog" benne a tengely?). Nem a kevesebb mint 3 eurós kiadástól félek ... csak hogy nem tudom megoldani házi eszközökkel a megfelelő furatkészítést.

Ezt jól látom? Lehet ehhez olyan házat kapni, ami megfelelően van előkészítve? És utána ezt a házat fúrnám/vésném bele rétegelt lemezbe.

Azt írtad hogy a lineáris csapágy porvédelme nehezen megoldható. Én tényleg nem értek hozzá, csak azt figyeltem meg hogy ez a csapágy (amit linkeltem fent) kívülről egy gumigyűrűvel rendelkezik. Amit ha rátolok a tengelyre, gyak. "cuppog" rajta. És a belső kenőanyagra, ami elkezd a tengelyen is megjelenni ilyenkor, ha rászórok egy kis fűrészport, a csapágy szépen tolja maga előtt a cuccot. Azt rosszul gondolom hogy ez "porvédett"?

De én továbbra is a tartósabb megoldás felé mennék, csak "fosok" ettől a "home made H7 tűrésű" csapágyháztól.

Előzmény: jcsapo (127140)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128050

Köszi! :)

Max lelkes hobbista lennék akinek az átlagosnál több a szabadideje. Meg nem fosok belefogni az ismeretlenbe. 

Az Asztalos klubba azért ... végülis, minden vásárba kell egy bohóc :D Biztos jókat röhögnének.

De elmenni (hacsak a modik nem "küldenek") nem mennék. Egyszerű okai vannak ennek:

- szeretek ide járni, tanulni

- zavarni talán nem zavarok senkit
- de ha mégis, kitalálták a fórumon ezt az okos dolgot, és akinek nem tetszik a sok fa**ságom az úgyis rápittyent erre :D

"Látom, Te nem olyan vagy, aki
félreteszi a működő, de nem
teljesen kész berendezéseit.
"
Öööö ... khmm.

Inkább azt mondanám, hogy több lovon ülök mindig. De mivel nem az epsomi derbin indulok -> a ménes sem szalad szét. Szegény szalagcsiszolóm most ki van herélve, annak a motorja van a korongcsiszolóban. A szalagban már bizonyította hogy jó a 750W, de nem akartam még egy ugyanilyet venni, amíg nem látom hogy a korongba is elég a teljesítménye. De mivel annak bizonyult így a korongcsiszolóban benne hagyom és a szalagba veszek egy másik ugyanilyen motort. És ha az is meglesz szépítgetem őt is tovább. De az januári projekt.

Csak az a baj, hogy fél szemmel már a következő áldozatra nézek: oszcilláló hengercsiszoló. Ha az is meglesz, egy ideig nem építek semmilyen gépet az tutifix ... de őt még hasznosnak tartanám. Már ahhoz is megvan jópár dolog, csak szembejött jcsapo kolléga aki úgy néz ki ért is a dologhoz (na őt inkább nevezheted profinak :-), és most megakadtam. De mindjárt kérdezek is tőle egyet ezzel a műanyag persellyel kapcsolatban.

Előzmény: MN 3100 (128044)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 128049

"ÉS megint leírom, hogy nem szeretem hallani azt , hogy a fához ez is elég."

Mások meg azt nem szeretik hallani, hogy - ugyan még egyetlen lyukat sem fúrtam vele, de akkor is szar ez a gép -...

Előzmény: generátoros (128045)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128048

..és aki megvette használta senki se mond rosszat róla. 😁

Előzmény: Pillanatragasz (128047)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128047

Furógépet használtad is ,vagy csak ránézésre mondassz véleményt róla?

Egy évvel ezelőtt is meg akartam venni csak akkor GPS lebeszélt róla mondván visszafelé nem forog. Közbe rájöttem hogy nekem nem is kell visszafelé forogjon.    Pont ma délelőtt fúrtam vele laposvasat 8 as furúval 600 as forfulaton volt az ideális teljesítménye. Forgácsolta mint az esztergakés.  Utánna kell olvassak hogy milyen sebességgel hajtassam a különböző vastagságu furószárakat .

Mostanig csak pozitív élményeim vannak vele..nem hegedű hogy szépen szóljon , aztán fába is pontos  fafúróval ..fémfuróval elmászott a furat. A fordulatszámkijelző a mélység meg a lézeres irányzék  a lámpa a gyorstokmány mind okosan van kitalálva.  Jó kis barkácsgép ..ja hogy drága ..igazából kurvákra is költhettem volna ezt a pénzt de így sokkal hasznosaban fektettem be.

generátoros Creative Commons License 4 napja 0 0 128046

lehet akkor ilyet veszek. köszi az infót, eddig nem ismertem ezt a márkát. csak viccből mondom, talán valami damaszkuszi  migráns szaktekintélyt kellene kikérdzni?

Előzmény: halaloszto (128043)
generátoros Creative Commons License 4 napja 0 0 128045

Szia! Nem az észt akarom én itt osztani. Egyszerüen csak arról van szó, hogy belelkesültem én is erre a bpd40- re és csak egy kövér hajszálra volt az a pillanat amikor már meg is rendeltem volna.  A bauhausos látogatásom az inkább a favéső miatt jött létre. vannak vésőim öreg apám korabeli / MÚLT SZÁZAD ELEJE KÖZEPE/ elhasználódtak és szeretnék újakat de jóminőségű acélból. A csersznyés logós is van köztük de elégették köszörülés közben és nem túl jók már.  Aztán csak véletlenül láttam meg a fúrót és volt alkalmam megtapizni. Tehát ez a szemrevételezés tántorított el tőle. A vörösréz kábelsarút kifúrni az nem csak a fúró tesztje, hanem a kezelőjének a mínősítése is. nem egyszerű dolgok ezek. A tengelybe belefúrni az inkább csak beállítás és leszorítás kérdése és sem szaktudást és profi gépet nem igényel, főleg ílyen körültekintésel ahogy csináltad. Ahhoz hogy 1.5 mm maradjon a kábelvég széle azt csak profi ütés , kotyogásmentes gépen és fúróval lehet megcsinálni és nagyon kell érezni az előtolást. A bpd 40  szerintem kevés a preciz munkához. ÉS megint leírom, hogy nem szeretem hallani azt , hogy a fához ez is elég.

Előzmény: pacman123 (128041)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 128044

Alakul a baba.

Látom, Te nem olyan vagy, aki

félreteszi a működő, de nem

teljesen kész berendezéseit.

Nem is vagy igazi hobbista,

hanem egy profi. :-o)

Talán már nem is itt van a

helyed, hanem az Asztalos klub

fórumon. :-)))

Persze, el ne menjél innen!

Péter

Előzmény: pacman123 (127901)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 128043

nemtudom. de svéd. azért az jelent valamit.

Előzmény: generátoros (128040)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 128042

Szervusz!

Úgy tudom, az eredeti Kitty svájci gyártmány.

Van egy asztali fűrészem ilyen névvel.

Már én is használtan vettem. Azóta eltelt

min. húsz év. A meghajtó lapos szíja még

eredeti, pedig szinte naponta használom.

Utoljára a Kenntech KFT. boltjában láttam

ilyen gépeket, horror árakon.

Ha hamisítják, és jót akarnak készíteni,

akkor a kínainak fel kell kötni a gatyáját.

Péter

Előzmény: GPS (127860)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128041

"Kiváncsi lennék hogy ezeken a gépeken kilehet -e fúrni egy kábelsarút aminek 6- os furata van 8-asra és marad egy kb 1.5 mm vastag széle az anyagnak"

A majdan készülő kéttárcsás homlokcsiszoló videójából egy jelenet. Itt már 8-as fúróval fúrom át teljesen a 20 mm vastag lineáris tengelyt. Mivel felületedzett, meg a fúróhegynek is jobb ha vízszintes felületen kezd neki, "lekapartam" a felületből 1-2mm-t. Előtte 4-es majd hatos fúrószárral mentem neki. Nem láttam túl oválisnak a furatot (de relatíve "jó" fúrószárral is mentem neki). 

Nem ismerem a vörösrezet, mint anyagot. Az jóval keményebb dió mint egy ilyen tengely? Lehet hogy nem egy 2 mázsás tank de szerintem egész jól használható. Kerék a 3 ágú villa helyett: mivel nekem ez az első ilyen fúróm, nem tudom összehasonlítani használat közben. 8 centi mélyen már fúrtam vele, igaz az rögzített anyag volt: nem éreztem akadályát. De lehet hogy egykezes fúrás plusz nagy fúrásmélységnél jobb a 3 ágú villa.

Érdekes példa: ott a Dremel kütyü + állvány. Bari kolléga mesélte, aki időnként NYÁK-okat is gyárt, hogy sorra törte el a miliméter vastag fúrószárait. Aztán mutatott egy békebeli pici, de igen masszív kis Walter fúrót. Megfogtam a tokmányát, hát az nem mászkál és kottyan sehova. Ilyen munkára pl azt használja. De tuti nem fúr át vele centi vastag kazánvasat, még ha bírná is a motorja. Vigyáz rá.

"ne haragudjon senki aki beizgult és megvette"

Isten ments, dehogy haragszom. Úgyis mindenki maga lép bele mindenbe, aztán legfeljebb nem lép bele még egyszer :) Átverve semmiképpen nem érzem magam. Látom a korlátait, és aszerint használom. Ez nem "műszerészfúró", pont. Nem lakatosfúró, pont. Bár lásd a fenti képet, megugrotta azt a tengelyt is, a nekem megfelelő pontossággal. Hangos, naja. Ez tény :)

generátoros Creative Commons License 4 napja 0 0 128040

Szia! A bahco nagyobb márka mint a cseresznyés?

Előzmény: halaloszto (128039)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 128039

sajnos eléggé hasonló tapasztalataim vannak. amikor a nagy multi rendel a kis gyártótól, akkor diktálja az árat. a gyártónak meg kell a nagytétel megrendelés, bevállalja az árat, és oda kicsit mást, kicsit egyszerűbbet gyárt. sok termékkel történik ez. a vevő meg néz, és azt hiszi hamis.

nekem sok narex vésőm van, szerintem teljesen használható. nem olyan tartós az éle mint a bahconak, de könnyebb is megélezni cserébe :D

az a bosch fúró meg egy állványba tett akkus fúró :)

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 128038

hű de rendik vagytok. kettő nem kell. holnap reggel megnézem még egy helyen, ha nem, akkor írok újra.

Előzmény: 72pt (128034)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128037

Nab...

Köszi!

Én csak a "Kapcsolat" menüt lestem meg, gondoltam logikusan ott kellene lennie, de ott nincs semmi tel. ... eszembe nem jutott volna. Én azért emailben már visszamondtam, szerintem nem hívogatom őket.

Előzmény: Surka (128031)
generátoros Creative Commons License 4 napja 0 0 128036

Sziasztok Urak! Ma voltam a maglódi  Bauhausban. A cseresznyés vésőt itt lehet venni egyesével is . A 26-os és a 30-as nem volt 4300 ill. 8300ft-os áron.  Eltudták adni, pedíg szerintem megsem közelíti pacman kolléga németországból kapott készletét. Volt egy négydarabos készlet 14.900 ft-os áron, azt hittem vicc a cseresznyés logó rajta, mintha valami dúraluminiumból lenne ,talán még rücskös is volt. Az lett a következtetésem, hogy semmi garanciát nem jelent a márkanév.  /a többi 6, 8 ,10, 12 14, stb tükörfényes /  Persze az a része amit a fenőkövön kell tologatni élezéskor , az nem volt tükrösítve , szépen látszottak a durva köszörülés nyomai. Ezeket biztosan nem lehet azonnal használatba venni.  Az is felmerült bennem hogy sorjás és a fenőkővel nem biztos, hogy elérhető az a szép felület amiket a netes videókban bemutatnak. A látottak alapján 3 fajta cseresznyés véső van előttem/ pacmané német o-ból és az említett bauhausos 2 db, lehet túl egyszerű ember vagyok, de egy márkán belül miért ekkora a szórás? Ezekután úgy döntöttem, hogy megnézem ill megpróbálom a narexet, ami majdnem fél ár és lehet van olyan jó mint ez a bauhaus által lejáratott cserkós.   A másik nagy csalódás lehet csak nekem?  Az a bosch bpd40 fúrógépe. Nekem van 25 éve a sokat emlegetett és sokak által gyártott 26.000ft-os asztali fúrógépem és miután megcsináltam, hogy ne kotyogjón a főorsó , el vagyok vele és szerintem hiába korszerü a ford szabályzás és a dupla lökethossz meg minden egyébb jó tulajdonsága, akkor sem ér 3x többet. mégiscsak egy "ZÖLD"( FOS) ne haragudjon senki aki beizgult és megvette.  Csak idő kérdése és mindenki rájön, hogy megint átvertek bennünket. A hagyományos 3 ágú vacak amivel mozgatjuk , sokkal jobb évtízedes dolog volt mint ez a karika . Miért nem tettek rá egy valamit amitől a vidéken még néhol látható kerekes kutakon volt. Szerintem vicc amit a dizájn oltárán képesek feláldozni a tervezők. A fogasléces oszlop pedíg annyira gyenge, hogy szánalmas. Kiváncsi lennék hogy ezeken a gépeken kilehet -e fúrni egy kábelsarút aminek 6- os furata van 8-asra és marad egy kb 1.5 mm vastag széle az anyagnak ami vörösrézből van? Azzal meg nem értek egyet, hogy fához az olyan gép is jó ami egy kicsit kityeg -kotyog. sziasztok.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128035

Hűha .. nehezet kérdezel :)

Na vegyük sorban én mit láttam, és hogy "sokkal"-e, azt eldöntheted:

- párhuzamvezető(s vágáskapacitás): na ez SOKKAL jobb. pl. ha tele vannak fűrészporral a vezető sínei, akkor is egy ujjal odébb tudom pöckölni. Az jó a PTS 10-nél is, hogy mindkét végén rögzül, de a jobbra vágáskapacitás az nem túl sok (tizenpár centi). Ez a GTS10-nél a "túlhúzott állapotban" 71,4 cm (hivatalosan 63). A hozzáadott vékony/kis anyagvágó kiegészítés is jobb, ez a PTS10 nél egy  műanyag bigyó amit ha felraktam, nem feküdt az asztalra, meg nem simult teljesen a párhuzamvezető falára amire rá kellett cuppantani. Lehet csak az én példányom volt ilyen, de azt pontos vágásra ÍGY nem lehetett használni. A GTS10-nél ez fém, szépen simul mindenhova.

- jobbra kinyúló asztaltoldat: ez is kategóriákkal jobb, egy karral az asztal alatt oldod/rögzíted a pozíciót és nagyon könnyen jár. PTS10-en ez 2 csavar kitekerése, és játszadozás hogy párhuzamos maradjon a lappal (ha szélesebb anyag hossz- vagy keresztvágása miatt húztad ki ... és mi más miatt húznád).

- skála: a GTS10-é jobb. Könnyű kalibrálni, és tetszik a nagyítós mutató is. Bár ez nem fő szempont, ha beállítotad a PTS10-zel is lehetett pontosan vágni.

- motorteljesítmény: GTS10 névleg jóval nagyobb (másfélszer) bár a PTS 10 javára szóljon: az 1400W sem volt akadály arra amire használtam. És tegyük hozzá: a PTS10-hez még nem használtam "minőségi" lapot - pedig az nagyban befolyásolja a vágási minőséget/élményt. Többek viszzajelzései szerint  egy belépő szintű gép is megtáltosodik, ha jó lapot kap (ha épp nem üt a tengelye/lapfelfogatása, mert akkó mindegy :-) Azért jól volt most múltkor Bari 6 centis juhar pallóit úgy szeletelni, hogy nem hallottam a motort erőlködni. De akkor sem amikor a fűrészlap teljes magasságában elmerült a fában (spaltolás közben)

- csúszóasztal: kb ugyanaz, a PTS10-en és a GTS10-en sem kotyogott, talán a GTS10-nél kicsivel könnyebben jár.

- szögvezető: ugyanúgy kotyog a nútban mindkettőnél, és ebben jobban tetszett a PTS10-é: nevezetes szögekbe bepattan. GTS10-é csak "folyamatos üzemmódban" megy.

- asztal minősége: szerintem egyformán jók, GTS10-é értelemszerűen nagyobb. GTS10-nél tetszik a két fogantyú oldalt. PTS10-nél ha odébb akartam tenni, jobb oldalt a vékonyka lemezt kaptam el - egyszerűen kényelmesebb odébbtenni a GTS10-et (bár ritkán teszem, de néha kell)

- magasság-/szögállítás: GTS10-nél érezhetően könnyebben jár, masszívabb érzés.

- Hátsó asztalhosszabbítás: GTS10-nél hosszabb, de nem tudom mennyivel.

- porelszívás: én csak hátulról szívom, mint a PTS10-et is, de kicsit kevesebb por marad alatta, szerintem egy fokkal jobb. Bár megintcsak: PTS10-nél nem használtam mondjuk hosszvágásra 2,5-ös vastagságú lapot, csak 3,2-est (értelemszerűen jóval több az anyagleválasztása), szóval lehet igazságtalan az összehasonlítás. Így talán az a megállapítás is, hogy GTS10-nél ÉN kevésbé vagyok poros, mint PTS10-nél nagyobb fűrészelés után.

Mi van még? Hirtelen ennyi jutott eszembe, én így tapasztaltam.

Ja, gari: 3 év a GTS10-re (PTS10-re egy volt? vagy kettő? nem emlékszem). Hál'istennek szervízelést még egyik Bosch eszközöm sem igényelt, szóval szervízháttérről nem tudok - és ha lehet nem is szeretnék :-) - nyilatkozni.

No nagyjából ennyi. Ha a kék tesón gondolkodnál: tudom te nem Miskolc, de ha véletlenül erre járnál gyere el nyugodtan, hozz pár fadarabot (bár hulladék akad itt is mindig) és nyiszatolj egyet vele. Személyesen azért mindig jobb megtapasztalni a dolgokat :)

Előzmény: feketefelhoo (128024)
72pt Creative Commons License 4 napja 0 0 128034

én ma láttam még párat, vegyek neked?

Előzmény: halaloszto (128032)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 128033

Benézzek holnap este az ittenibe?

Előzmény: halaloszto (128032)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 128032

Dejó neked!

Én ma estére jutottam el aldiba, de a kettőben ahol jártam, már nem volt.

Vajk

Előzmény: rferi (127996)
Surka Creative Commons License 4 napja 0 0 128031

pacman123!

Van ott telefonszám a www.e-szaküzlet.hu oldalon, csak eldugták az Információk menübe:

Kapcsolattartó: Krizsán Ildikó

Mobil: 06-20-851-0312

Sok sikert! :)

Előzmény: pacman123 (127990)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 128030

Bingó!

http://szatocs-szerszam.hu/ ez jobb.

Mindent lehet rendelni náluk. Persze ebben nem a legjobbak.

Viszont lehet tapogatni. Mostanában elkezdtek Stanley cuccokat árulni, náluk vettem a Tajima tapétavágót, van York lakatos satu, Bessey meg Wolfcraft szorítók, Narex vésők, szóval nem rossz.

Előzmény: pacman123 (128001)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 128029

Jól látod. A deszkák között a darab nem ér végig, leeső darabokat tettem oda, csak a távolságtartás miatt.

Előzmény: feketefelhoo (128000)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 128028

Like :)

Előzmény: Pillanatragasz (128027)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128027

Nem kell ebből akkora skandallumot csinálni . Kertem jó nagy klórmész van ásó akad...😂

Előzmény: GPS (128025)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 128026

Kanizsán így hívják az ex-Zalaiparker dolgozók által alakított, ma a Let's Do it hálózatban működő bótot.

Egyébként itt is már idéztétek a Technoroll-t Zeg-en. Az is ebbe a hálóba tartozik.

Előzmény: neduddgi(én) (127999)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 128025

Mi a baj a kamerával? Folyamatosan rögzít 24 órában. Ha kell, képeket csinál és küld mailben.

A kamera nem megoldás. Jó ha van - de nem megoldás. Részemről nem szeretnék videókat kapni arról, hogyan rabolnak ki.
Ugyanis én nem bűnt akarok üldözni - hanem bűnt "megelőzni". Pontosabban: lehetetlenné tenni a bűnözést.

Mert nem az a cél, hogy jól elkapják a tettest - miután az jól kifosztott - hanem az, hogy ne juthasson oda, hogy kifoszthasson.

Erre minden legális eszközt bevetnék - ha egyszer olyan szituba kerülnék. Persze, áramot nem vezetnék a kilincsbe, (mint az egykori Barna bácsi, az uborkás) - de fényt-hangot gondolkodás nélkül bevetnék, hogy megakadályozzam a kifosztást.

Sőt, volt olyan eszköz is régebben, amibe egy standard méretű paprika (vagy más könnygáz) sprayt lehetett betenni - és az riasztáskor egy elektromágneses aktuátorral tövig nyomta a gombját, elárasztva a helységet a gázzal. Kellemes lehetett.

Persze, ezt hivatalosan betiltották... de hát sokkoló-zseblámpát is lehet vásárolni cseh webshopokból - mert ott viszont legális.

.

Előzmény: ultima (128023)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 128024

Jut eszembe, bár biztos volt róla szó : a Bosch GTX gép sokkal jobb mint a PTS ?

Előzmény: pacman123 (128021)
ultima Creative Commons License 4 napja 0 0 128023

Mi a baj a kamerával?
Folyamatosan rögzít 24 órában. Ha kell, képeket csinál és küld mailben.

Előzmény: *Steve (127929)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128022

Őszintén szólva a én a hír tartalmára koncentráltam, nem a képekre :)

Na ez volt az a videó:

Jó az a szorító-rack o.O De most nézem a göteborgi képeket, ott is ott a sárga-fekete csíkos határvonal.

Előzmény: paplanfa (128019)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128021

Lehetőségem éppen lenne (vettem tavaly egy "retikül" invertert) de nem hiszem hogy ilyen pontosan tudnék hegeszteni.

"Fő művem" is kiált némi szakmunkáért :D (ezután még kalapácslakkal lefestettem, de már új tulajánál szolgál a fűrésszel együtt - remélem még épségben)

Előzmény: 409 (128016)
s_tibor13 Creative Commons License 4 napja 0 0 128020

Megtudhatnám, hogy Újpesten hol? (Én is szeretnék venni)

Kösz a választ

Előzmény: peti970 (128010)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 128019

Ennyire nem néztem bele. A fotós látszik, hogy csak letudta a dolgot, a pofákat fényképezte hót sematikusan. Semmi extra, semmi érdekesség, kívülállónak totál érdektelen a képgyűjtemény, ellenben istenkirály fotók az unióspénzes csillivilli elszámoláshoz. Mindenki szép, majd kicsattan az egészségtől. Erősen hiányolok legalább egy "ability" csoportot. Az vigasztal, hogy a szakállas magyar srác igazi kolbászgyúró alkat, biztos nem nutellán nevelkedett.

Előzmény: pacman123 (128017)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 128018

Kolléga túlbonyolítja. A hegesztés sem szükségszerű, nincs itt 1,5 tonna, csak legyen kellően pontos.

Előzmény: 409 (128016)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128017

Ugyan nem vagyok szakértő, de sztem az igazi asztalosműhelyek is ilyenek (lehetnek). Sok youtube videón látom - ami tuti nem hobbista műhely - hogy egy nagy légtérben az összes jelentősebb gép.

Egyik videóban (táblásítást magyarázott a mester) háttérben látszott a körfűrész asztal, mellette egyengető gyalu: minden szépen körbe volt "kerítve" a padlón sárga-fekete csíkokkal, gondolom a "biztonsági zónát" kijelölendő. 

Előzmény: paplanfa (128015)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 128016

Ha valakinek van lehetősége hegeszteni, akkor vasból is, kicsi idő alatt meg lehet csinálni.

Előzmény: paplanfa (128005)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 128015

Rémes hely, nem kéne valami biztonsági elválasztó plexifal? Ha repül valami azt senki se hallja, senki se látja.
Bárkivel történhet baleset, hirtelen rosszullét.

Ettől függetlenül gratula azoknak akiket megillet.

Előzmény: pacman123 (128013)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128014

250szor 125 szor 8 as . Az mérgesít hogy nem találtam vastagabbat még vettem egy tábla osb lemezt is 15 mm vastagot a tyúketetőnek, csak most sajnos vagy inkább szerencsére van egy heti pénzes munkám semminek se tudok nekifogni

Előzmény: peti970 (128012)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128013
peti970 Creative Commons License 4 napja 0 0 128012

Akkor a nagyobb tábla ,nem is figyeltem a képet.

Előzmény: 409 (128011)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 128011

A képen nagyon téglalapnak látszik, a kisebb az négyzet alakú.

Előzmény: peti970 (128010)
peti970 Creative Commons License 4 napja 0 0 128010

Ez mekkora tábla ára?152x152 vagy a nagyobb 250x125-ös?

Én most vettem 3 táblát 15 vastagot 7900 volt a kisebb méretű Újpesten.Tudom neked ott kell venni csak arra vagyok kíváncsi hogy ott drágább vagy itt nálunk.Anyósomnál Parajdon pl.a tüzifa vicc áron van az ittenihez képest.

Előzmény: Pillanatragasz (128008)
Viktor34 Creative Commons License 4 napja 0 1 128009

Sziasztok! 

Többször látom a Lidl-Aldi gépek kapcsán a megvegyem-e kérdést.  Szerintem bármelyiket nyugodtan vegyétek meg! Szinte ingyen, elfogadható minőség, ráadásul hazánkban már szinte ismeretlen, legalább három év garancia.  Többnyire bútorlapos munkákkal foglalkozom, amiből nincs ipari gépre szükségem, arra én is megveszem ezeket. A barkácsáruházi sajátmárkás szaroknál lényegesen jobbak.  Scheppach, vagy Einhell alapú gépek, általában ők adják a garanciális hátteret is. Nem túl pontosak, de lehet velük dolgozni. Egy rendes lamellázó 80 ezer felett indul, egy minőségi felsőmaró legalább három-négyszerese ezeknek. Ami az ilyen gépek gyakorlati hátránya, hogy a pontatlanságuk miatt, kicsit több időt kell a beállításokra szánni. Vettem Aldis oszlopos fúrót, leeresztve iszonyat lógása van a tengelyének, meg is ijedtem tőle, elvégre pánthely fúrásra ettem, de próbálgatva szépen erősen dolgozik, ráadásul egy tizessel olcsóbb volt, mit a legolcsóbb gagyi. Van lidl kompresszorom, sokkal gyorsabban tölt, mint a hasonló árú gépek. Kontrasztként behajtóból, mivel ipari kell, Metabo-t használok, egy év alatt két akku is kuka. Szóval vegyétek bátran!

Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128008

A 6 mm res 95 ron . 8 as amit vettem 119ron 

Előzmény: pajaci (128007)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 128007

Mennyiért adják a rétegeltet?

Előzmény: Pillanatragasz (128006)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128006

Ma délután elindultam sablonokhoz rétegelt lemezt venni ... Meg amúgy is megigértem kislányomnak hogy kap karácsonyra egy festőállványt.

Összejártam az egész lerakatot barkácsboltot Csíkszeredában de csupán egy helyt forgalmaztak és ott is a legvastagabb  csak 8 mm res volt. Ahovà vastagabb anyag kell ott kettőt összeragasztok lapjára . Vettem hozzá D4 es faragasztót.  

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 128005

Dettó. Viszont urak, miért nem csinálunk fából? Kell hozzá 1 meneteszár :))) pár anya, 1-2 apróság és néhány hódos keményfa-küszöb.

Előzmény: pacman123 (127987)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 128004

"A marótárcsa fogai olyan kínaisak,"

Az enyémet tegnap egy hirtelen ötlettől vezérelve ( 1éve halogattam) megköszörültem. Ég és föld. Észre sem lehet venni ahogy belemegy a fába, és nem akar oldalra elmászni sem. :)

Előzmény: rferi (127996)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 128003

Ugy olvastam hogy a brikettet magas hőmérsékleten préselik házilag nem igazán gazdaságos.  Ha valami közelebbit tudnál írni róla jól jönne .

Előzmény: neduddgi(én) (127960)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 128002

Kettőt vettem, két külön akcióban, az ezüst színűből. Akármire ráragasztottam, másnapra leesett. Ha több rétegben egymásra tekertem, akkor tartott. Kartondobozról azonnal lejött.

Előzmény: Tschaby (127994)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 128001

Tekintve Tschaby fellelhetőségét, erre tippelek:

http://www.szatocsbt.hu/

Előzmény: neduddgi(én) (127999)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 128000

Ha jól értem meg látom ilyen darabokból van összerakva, ugye ?

Előzmény: Tschaby (127949)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127999

Szatócs?! Az kiaz?

Előzmény: Tschaby (127998)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 127998

Én a Szatócsnál szoktam venni Klingspor vágókat kb 300-350fté'.
A LiDL csomag árából kijön 4, és érzésre azzal a néggyel elvágok annyi vasat mint a 10-es csomaggal...

Kevencem a Metabo akciós volt. 250-ért adták darabját. Na az jól vág és nem is kopik el pikk-pakk.

Kár, hogy csak 10-et vettem akkó.

A legyezőből fémre szoktam csak. Forrás ugyanaz, ára is, kb 400 körül.

Előzmény: neduddgi(én) (127997)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127997

Kösz, akkor azt kihagyom. Amúgy sem sürgős, még van pár darabom.

Aldis legyezőm volt/van. A rozsdával, átlagos zománcfestékkel elbír. A fára való is jó, de az "univerzális"-nak mondott is inkább csak fára használható. (Ott vegyesen volt kiszerelve.)

Gondolom, a lidlis is hasonló minőségű lehet. Minden esetre valamit vennem kell, mert már csak egyetlen szűz korongom van otthon, pénzem meg így karácsony előtt nincs jobbra...

Előzmény: Tschaby (127991)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 127996

Jól emlékszel, megkaptam!

Kipróbálni anyagon nem tudtam, csak szárazon.

Nem túl kotyogós, nem túl hangos masinának tűnik.

A motor hangja kifejezetten jó, bár iszonyat rántással indul szegény.

A vezetője kicsit kotyog, nyilván nem egy esztergagép hántolt ágyazatán fut, de szerintem ez belefér. A mélységi ütköző viszont két rúdon fut, az nem kotyog. A szögvezető 135 fokig dönthető, hát a skálának nem hiszünk nyilván, ezt az adott faalkatrészen kell majd mindig beállítani.

A marótárcsa fogai olyan kínaisak, szóval nem egy Freud, de kekszet marni jó lesz az is, úgysem látszik a marás.

Árához mérten korrekt gépnek tűnik.

Előzmény: pacman123 (127995)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127995

Elemes kolléga volt, csak pár marásra kellett volna kisegíteni. Nem tudom összejött-e neki.

Meg mintha RFeri íerta volna hogy kap ilyet névnapjára. De lehet rosszul Mléxem.

Előzmény: neduddgi(én) (127993)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 127994

A feketéről elmondhatom, hogy a levert külső tükör burkolat helyett ebből feltekert védelem kibírta 2500km-en át, esőben, hidegben, német autópályán.

Ilyen moddolt 5-ös tükröt :))) ... én szégyelltem magam. De menni kellett.

Viszont olyan erősen tartott, hogy nem bírta a gép behajtani a tükröt ....

Előzmény: 409 (127989)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127993

Jut eszembe: mintha valaki itt nemrég lamellázót kereset volna...

Az Aldi katalógus szerint ott éppen most eksönös, 16pénzért.

Előzmény: pacman123 (127988)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127992

Tényleg? :-O Nézzem meg jobban, lehet 2 "P"-vel írják rá hogy Pattex? Csak mert az "originál" brutál jó cucc. A rugóerős tesztemnél a huszonharminc kilót két ilyen csíkra ragasztottam fel, meg se nyekkent.

Akkor igaza van Vajknak: ami olcsóbb abból "ellopnak" valamit. Nade egy ragasztóból pont a ragadást? :D

Előzmény: 409 (127989)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 127991

A LIDL legyező milyen azt nem tudom,de a 10db-os parkside vágótárcsa az kh@ki.

Kb a külső 3mm-e vág rendesen, aztán a tárcsa jobban fogy mint a vas....

Előzmény: neduddgi(én) (127986)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127990

Rendelt mostanában ettől a cégtől valaki?

http://www.e-szakuzlet.hu/

A meglévő és leendő gépeimhez akartam biztonsági kapcsolókat rendelni. Ott a weblapon meg a visszaigazoló (!! ha nem működik akkor hogy?) emailben, hogy nem működnek, de rendelni lehet. Tettem egy próbát múlt héten, rendeltem, jön visszaigazoló email hogy nem működnek de 2-3 napon belül szállítják a cuccot. Írtam nekik hogy egy nap nem jó (péntek), akkor nem bármikor máskor igen. Most írtam nekik hogy az emailjük se jó (nem válaszolnak)? Telszám persze nincs, emailre nem reagálnak -> most írtam nekik hogy akkor Cancel ... csak most ilyenek vagy tegyem blacklistre őket?

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 127989

600-ért van az az apró hibája, hogy nem ragad........  ://

Előzmény: pacman123 (127988)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127988

Most nézem 600 Ft a szálerősített Pattex ragasztószalag?? 2ezer az OBI-ban ... ijjjááááhatudom ....

Előzmény: neduddgi(én) (127986)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127987

Ez a kékvillám gyári emelője /Ignis :-)/

Szerintem ez se sokkal magasabb főleg ha levered valahogy róla azt az emelvényt. Vagy tuti akármelyik OBIs 3-4e Ft-os trapézemelő jó. Ha dácsiást már nem lehet kapni :)

Bár sztem "lengyelpiacon" lehet féláron is van. 

Előzmény: paplanfa (127985)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127986

:o)

A "megspórolt" 3000 pénzért inkább veszek legyező csiszolótárcsákat, meg fémvágó korongokat.

Előzmény: pacman123 (127984)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 127985

Minden dacia ezzel van szerelve. Vagy már ott is kihaltak az 1300-1310-esek?

Előzmény: Pillanatragasz (127947)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127984

Igen, ha a gyakorlás a fő szempont akkor kb mindegy. De lehet nem találnék olyan indokot ami miatt az egyik vagy másik jobb lenne. 3 év gari van mindkettőre, ha megzuhan addig nincs gond vele. Vedd meg a lidliset, meg magadnak egy jó szabályozható fordulatos kisflexet :)

Előzmény: neduddgi(én) (127982)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127983

Jobb ötletem nincs mint hogy: ahol kapni és olcsóbb :-) Megmondom én hol vettem (Mályi, JAF Holz, 24eHUF volt egy tábla, 18 mm nyír, 1250x2500-as méretben), de lehet hogy van kisebb méretben (pl 1500x1500) és/vagy olcsóbban a te környékeden. De ahogy néztem, ez a fajta rétegelt csak a nagyobb táblában kapható.

Pl megguglizva itt 22.900 jó magyar forint ez a táblaméret:

http://www.osbfutar.hu/termekek/csuszasmentes-retegelt-lemezek-14232/18x1250x2500mm-csuszasmentes-retegelt-lemez-platolemez/351445/#webshop

Előzmény: UgyanPityu (127981)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127982

Amikor hajdanában megvettem a felsőmarómat, én is vettem hozzá egy nagydoboz készletet aránylag ócsóér.

Gyakorolni, tanulgatni jók, de kb. ennyi. Óvatosan azért el lehet velük dolgozgatni, de nagyon figyelni kell a korlátaikra. (Az ujjmarókat pl. sorra eltörtem. Képtelen voltam eltalálni a megfelelő mélység/fordulatszám/tolás szentháromságot.)

Azért tettem fel az előző kérdést, mert ha a két gép közt valóban nincs más érdemi különbség, akkor inkább a lidliset venném meg a kölyöknek. Hat gyengusz maró elegendő gyakorolni, aztán majd vesz magának normálisat, amilyet akar.

Előzmény: pacman123 (127979)
UgyanPityu Creative Commons License 4 napja 0 0 127981

Köszi a tippet.

Olyan fenolfilmes rétegelt lemezt amit a gépekhez használtál, hol célszerű beszerezni?

Előzmény: pacman123 (127979)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 127980

Naaa .... kombináld a 2. pontodat ...

Én ilyen olajossal tervezek fűrészport összenyomni. Alak lényegtelen, keménység is. csak álljon össze addig, hogy berakjam a kis kályhába és ott elbizseregjen. Miközben kellemes meleget csinál a műhelyben.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 127979

Apránként összeválogatva nem olyan fájdalmas. Én mindig a Massiv -val példálózok, mert azt használom de CMT/Freud szintén dicsért kések.

http://botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=7

Valamikor nyáron számoltam össze hogy hol járok Massiv szárakból ... a nagy Triton ára (nem uni-akciósan) már kijönne belőle bőven. De 2 év alatt apránként rendeltem őket. 

Előzmény: elemes (127978)
elemes Creative Commons License 4 napja 0 0 127978

számíts arra, hogy egy jobb kés ára vetekszik a zöldséges marógépével :)

Előzmény: UgyanPityu (127977)
UgyanPityu Creative Commons License 4 napja 0 0 127977

Az aldlishoz van egy doboz pár maró is, de kb. ugyanannak tűnik a kettő. Nekem nem volt még maróm semmilyen ezért ezt vettem, aztán veszek majd később egy pár jobb kést hozzá, ha már látom melyik kell gyakrabban.

Előzmény: neduddgi(én) (127976)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127976

A legnagyobb fiam karácsonyi ajándékán gondolkodom.

Az Aldiban meg a Lidlben is van/lesz eksönös felsőmaró.

Jól gondolom, hogy nincs lényegi különbség a két gép között?

https://www.lidl-flyer.com/hu-HU/#/081d0750-b7b3-11e6-8761-005056ab0fb6/view/flyer/page/16

http://catalog.aldi.com/emag/hu_HU/print/Online_katalogus_12_01/html5.html#16

GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 127975

Volt kollégáméknál a társasházban a taxis dobta fel a család címét, mikor kivitte őket a reptérre nyaralni.

Van ennél aljasabb verzió is: amikor a riasztós-cég kirúgott embere adja a tippet, hogy mi hol van, mit kell elvágni, mi a mesterkód (ha van), stb.

Mint ahogy a legtöbb autó-kulcsot (vagy annak a transzponderét) is pont a szervizekben klónozzák a leghatékonyabban, főleg a szerintük alulfizetett dolgozók.

Részemről, ha valaha is riasztó-rendszert építtetnék céggel (nem valószínű) - akkor is több céget bíznék meg és csak részfeladatokkal bíznám meg egyiküket-másikukat úgy, hogy a teljes rendszert egyikük se ismerje teljes egészében.

.

Előzmény: rferi (127967)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127974

Nekünk meg nincs macskánk. :o)

Előzmény: pajaci (127971)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 127973

A zenyémnek is van bent alom, de havonta ha kétszer használja. Éjszaka nem szokott rájönni az üríthetnék.

Előzmény: rferi (127972)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 127972

Éjjel nem szeretek felkelni, kiengedni

Előzmény: pajaci (127971)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 127971

Az én macskám szerencsére kijár a dolgát végezni.

Előzmény: rferi (127970)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 127970

110 liter és 20 kiló?

Elég vicces... Eddig erről nem tudtam, de sztem nekem még sosem volt 20 kilónál könnyebb a kukám.

Ha csak arra gondolok, hogy a heti egy zsák macskaalom, ami 10 liter, és szárazon is van vagy 8 kiló, telepisilve magában 20 kilót kiad......

Előzmény: UgyanPityu (127964)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 127969

A betörőt nem elfogni kell, hanem eltántorítani a betöréstől. A rejtett kamerák, és néma riasztók szerintem nem megfelelőek egy családi házba. Nem túl rikítóan, de észrevehetően elhelyezett néhány kamera (álkamera), sárga vagy piros villogó, kültéri sziréna eléggé elrettentő hatású lehet.

A raboló lebukásmentesen akar pénzhez jutni. Nem fog erőltetni egy ilyen házat, inkább választ a többi ezerből ami jobb esélyekkel kecsegteti.

Nobody1 Creative Commons License 4 napja 0 0 127968

Régi Dacia trapézemelőt kell szerezni pl. autóbontóból.

A tetején lévő kis "serleget" le kell vágni és akkor összetekerve 7-8 centinél nem magasabb.

Előzmény: Pillanatragasz (127958)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 127967

Volt kollégáméknál a társasházban a taxis dobta fel a család címét, mikor kivitte őket a reptérre nyaralni.

Szépen kikérdezte őket, hova mennek, mikor jönnek, aztán jött egy "költöztető cég", és még a fogkrémet is becsomagolta, hogy a szomszédoknak ne legyen feltűnő. Fényes nappal...

A csupasz falakra mentek haza.

Az asszonyt hetekig ápolták kórházban....

Előzmény: 409 (127934)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 127966

a fals jelet küldő szenzorkizárásos ötletről ne is beszéljünk. akkor azt a koppanásjelzőt nincs is értelme beszerelni, hiszen triviálisan kiiktatható.

Ki nem iktatható - a rendszer iktatja ki magától - ám első alkalommal figyelmezteti a tulajt, hogy gebasz van. Innentől már a tulaj felelőssége, hogy tesz-e ellene valamit.

három megbízhatatlan szenzor plusz egy program együtt nem lesz megbízhatóbb mint egy jó szenzor.

Ez szerintem nem mindig van így, mert azért a redundancia sem kutya - pláne egy biztonsági rendszernél.

Bármi meghibásodhat - ám kisebb a baj, ha "Van másiiiik !!!" - ahogy azt a szépemlékű Eötvös-bohóc mondta volt :-))))

.

Előzmény: halaloszto (127962)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 0 127965

OFF

Ez nem ennek a fórumnak a témája, csak adtam egy ötletet.

Nyilván nem százkilósra tömött kukára gondoltam én sem.

Nálunk egyébként a "szemétszállítás" úgy működik, hogy megveszem az önkormányzattól a kommunális-szemetes zsákot, telerakom, aztán elviszem a gyűjtőpontra (kb.5km) és leadom. A szelektív-zsákokért nem kell fizetni, de természetesen azt is nekem kell elszállítani, egy másik gyűjtőpontra. Ez is kb. 5km, de az ellenkező irányba... De ez legalább munkába menet-jövet kis kerülővel útba ejthető. 

A szelektívesek egyébként kifejezetten örülnek, ha valaki préseltet visz, mert nekik is kisebb helyen elfér.

Előzmény: UgyanPityu (127963)
UgyanPityu Creative Commons License 4 napja 0 0 127964
Előzmény: UgyanPityu (127963)
UgyanPityu Creative Commons License 4 napja 0 0 127963

Hiába préseled, van súly limit is kukánál, nem rakhatsz bele 1 tonnát :) legalábbis az fkf-nél.

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 127962

erről beszélek. három megbízhatatlan szenzor plusz egy program együtt nem lesz megbízhatóbb mint egy jó szenzor. 

a fals jelet küldő szenzorkizárásos ötletről ne is beszéljünk. akkor azt a koppanásjelzőt nincs is értelme beszerelni, hiszen triviálisan kiiktatható.

Vajk

Előzmény: GPS (127961)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 127961

"off ez itt, de erre felhívnám a figyelmet. ez egy nagyon gyakori csapda. a jó működést nem biztosíthatják az eredeti megoldás hiányosságait pótló kiegészítő rendszerek. ugyanis ezek további hibalehetőségeket visznek be,"

Hát nem is arra gondoltam, hogy a júzer nekiáll összelegózni barkácsboltban vett különálló eszközöket.

Hanem olyasmire, hogy pl. a 3 PIR-ből ha egy meghibásodik és falsul bejelez - miközben a másik kettő nem "lát" semmi - hát legyen annyi esze annak a központnak, hogy ne vegye készpénznek azt a kósza, fals riasztást.

Komolyabb autóriasztóknál olyan is van, hogy ha időintervallum alatt, ismétlődő jelzés jön ugyanarról a szenzorról (pl. a koppanásjelzőről, vagy a belső radarról) - a központ egyszerűen kizárja azt a szenzort.

.

Előzmény: halaloszto (127950)