Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 30 perce 0 0 94903

én csak 35, de valóban, az érettségi mellé volt szakképesítésünk is: beosztott folyamatszervező 

erre emlékszem, de a papírt most nem tudnám előkapni

Előzmény: 409 (94902)
409 Creative Commons License 45 perce 0 0 94902

"Több, mint 30 éve volt, de még jól emlékszem és megvan a papírom is. A mi sulinkban - mivel csak heti egy nap műhelygyakorlatunk volt - nem voltunk méltók a szakmunkás bizonyítványra."

+30nap a nyári szünetből..... Pont 40éve "végeztem", az érettségi bizonyítványban az áll, hogy középfokú közlekedésgépész, a 301-es szakmaszámú szakmákban szakmunkás. 

Mondjuk azóta sem tudom, hogy mi tartozik a 301-es szakmaszám alá.  :-)

Előzmény: Rahed Lee (94879)
halaloszto Creative Commons License 1,5 órája 0 0 94901

kellene kefe az aljára :-)

Előzmény: Rahed Lee (94900)
Rahed Lee Creative Commons License 2 órája 0 0 94900

Szívni azért szív, de közel sem pormentes ott fent. Többet vártam tőle. Egy 35-ös csövön értelemszerűen nem lehet olyan légtömeget mozgatni, mint egy 100-ason. De vastagabb meg nem fér el. De a zsákos elszívó / ipari porszívó kombó már elég hatékony.

Előzmény: pali923 (94899)
pali923 Creative Commons License 2 órája 0 0 94899

Köszönöm, erre gondoltam. (leborul.gif) Az elszívó csöve elég szűknek látszik, alighanem azért sem szív rendesen. Ha meg nagyobb lenne, nem lehetne hozzáférni. Legalábbis én nagyobb fix burkolattal próbálkoztam, de csak annyit értem el vele, hogy a pofám helyett a hasamra fújta a port, és nem fértem oda sokszor, ahova kellett volna. Nem tudom, mi lehet a jó megoldás, köszönöm az infót is. Ezek után nem biztos, hogy érdemes nekiállni ilyet fabrikálni.

A biztonság persze más kérdés, és nem kevésbé fontos. 

Előzmény: Rahed Lee (94894)
Rahed Lee Creative Commons License 2 órája 0 0 94898

Jól gondolod, párhuzamosságot azzal a két imbusz csavarral lehet beállítani. Nagyobb a furata, így van némi mozgása. Egyszer lett beállítva, azóta párhuzamos. A csúszkák elég hosszan fogják a két végén és elég passzosak, nincs kotyogás, plusz az excenter is befeszíti. Ha hosszú anyagot vágok, akkor a hátsót egy kicsit megtolom, így nem teljesen párhuzamos a tárcsával, hanem a kimenő oldalon kb 1 mm-rel tágasabb. Ez az 1 méteren 1 mm nagyon minimális, gyakorlatilag nem mérhető, de így nem tud megszorulni.

Előzmény: Paco155 (94896)
Rahed Lee Creative Commons License 3 órája 0 0 94897

Az a két marokcsavar rögzíti a levehető magasítót. A fűrésztárcsa burkolat miatt nem lehet közelebb vinni a tárcsához a stellert csak kb 40 mm, mert elakad az emelő rudazat csavarjában. Ha ennél keskenyebbet kell vágni, akkor leveszem és így egészen a tárcsáig tolható. Ilyenkor természetesen fel kell emelni már a védőburkolatot. De azt elég csak hátrahajtani, így megáll magától.

Előzmény: torony78 (94891)
Paco155 Creative Commons License 3 órája 0 0 94896

A párhuzamosra finomhangolásra ott van a két csavar a szán jobb oldalán, ahogy nézem.  A függőlegesre? Az mondjuk lehet.

Előzmény: torony78 (94895)
torony78 Creative Commons License 3 órája 0 0 94895

Nekem a párhuzamosra/függőlegesre való finomhangolás volna egy gyenge tippem, és lehet hogy takarásban van néhány hernyócsavar is, de a te verziód is játszhat.

Előzmény: Paco155 (94892)
Rahed Lee Creative Commons License 3 órája 0 0 94894

Erre a burkolatra gondolsz?

Ha igen, akkor - bár nagyon jól hangozna, hogy milyen tökéletes - azt kell, hogy mondjam, sajnos nem az. Már ami a porelszívási hatékonyságát illeti, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A gépen van gyárilag egy 100-as elszívócsonk, ez szívja el az alsó térből a fűrészport. Ezzel nincs is gond. Ezen a csonkon van oldalt egy másik bemenet, egy vékonyabb gégecsőnek. Erre van kötve ennek a felső burkolatnak az elszívója. De nagyon keveset szív ott fent, az elszívás itt nem sokat ér. Volt amikor sok olyan cucc elől volt aminek nem tett volna jót a por, akkor ide külön ráraktam az ipari porszívót, alulról meg szívott a zsákos. Így jó volt, csak kicsit túlgépesített.

De elsősorban balesetvédelmi célból konstruáltam, annak tökéletesen megfelel. Automatikusan igazodik az anyagvastagsághoz, így minden állítgatás nélkül, állandóan zárja a fűrésztárcsát. Féltem az ujjaimat :-)

Előzmény: pali923 (94886)
torony78 Creative Commons License 3 órája 0 0 94893

Közben elolvastam, amit később írtál. Akkor nincs csapágyazás ezek szerint. A stelleres kérdés viszont marad. :)

Nagyon köszönöm a képeket, és minden tiszteletem!

Közel 2 méter vagyok, de Ilyenkor nagyon kicsire összemegyek...

Paco155 Creative Commons License 3 órája 0 0 94892

Gondolkodtam én is rajta de szerintem a stellert cserélni mondjuk bordázottra....

torony78 Creative Commons License 3 órája 0 0 94891

Jó képek ezek nagyon. Az a kocsi a vezetősínen csapágyazott gondolom.

Mire jó a stelleren a két marokcsavar?

Előzmény: Rahed Lee (94858)
Paco155 Creative Commons License 3 órája 0 0 94890

Nem vagyok annyira naprakész, de a jó haverom most is segített. :)  (Mármint Google haver :P )

Sőt, mostanra találtam egy konkrétan a te esetedre vonatkozó cikket az OSZK-n.

http://epa.oszk.hu/02400/02451/00034/pdf/EPA02451_Erdeszettorteneti_Kozlemenyek_19_1995_027-060.pdf

Javaslom a 32 oldal tetején azt a részt elolvasni ami úgy kezdődik, hogy : 

"1984 óta az erdészeti szakközépiskolák négy évének elvégzé­se és az érettségi vizsga sikeres letétele erdőgazdasági szakmun­kás képesítést ad, így a szakmunkásképzésnek a szakközépisko­lai képzéssel közös alapja is van."

Előzmény: Rahed Lee (94889)
Rahed Lee Creative Commons License 3 órája 0 0 94889

Hű de naprakész vagy :-))

No amikor én végeztem, akkor még ez volt a verdikt, valami ilyesmi áll a bizonyítványomban:

"A 27/1965. korm.rend.22.§. /2/
„A szakközépiskolai érettségi bizonyítvánnyal rendelkező személy a képzése szakirányának megfelelő szakterületen szakmunkásként vagy betanított munkásként is alkalmazható”

Én itt álltam le :-)

Előzmény: Paco155 (94885)
Rahed Lee Creative Commons License 3 órája 0 0 94888

Holnap előszedem és megnézem a bizonyítványom. A végén még kiderül, hogy képzettebb vagyok, mint tudtam :-)

De a mi időnkben tényleg nagy kavar volt ezen a téren. A mellettünk lévő építőipariban, az erősáramú szakon végzettek kaptak villanyszerelői szakmunkás bizonyítványt, a magasépítősök nem. A másik suliban a gépipariban kaptak géplakatosi bizonyítványt, ugyanott volt autóforgalmi szak (az öcsém ott végzett) ő nem kapott. A közgazdaságisok sem kaptak. Ahány iskola, annyi rendszer volt, holott elég központosított volt az oktatási rendszer. Az én időmben azt hiszem három faipari szakközép volt az országban, de mindháromnak más volt a profilja. Volt amelyik az erdészeti vonalat vitte, a másiknál a papíripar volt a vezérvonal, a harmadik a bútor- és épületasztalos-ipari  fronton nyomult. Más képzés, más tudás, papíron mégis ugyanannak hívták.

Előzmény: Paco155 (94884)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 3 órája 0 0 94887

Itt is megpróbálom, hátha tud valaki segíteni. Van egy ablak (és egy erkély ajtó), amiről vagy elvesztették, vagy lelopták a vízvetőket. Annyit kiderítettem, hogy Alap alumínium vízvetők voltak. Mit mérjek le, hol mérjem le, és hol lehet kapni hozzá? Ha képet teszek fel az segít, hogy segíthessetek? Köszi.

pali923 Creative Commons License 3 órája 0 0 94886

Már régebben is megcsodáltam ezt az alkotást, nem kell szerénykedned, mert ez is leakalapos! :)

Ha lehetek pofátlan: láttam már működni azt a porelszívó burkolatot, de ha csinálnál róla 2-3 közelebbi felvételt, megköszönném. Meg egy kis információt is a hatékonyságáról.

Vannak már tervrajzaim hasonló szerkezetekről. A körfűrészemre már legalább 2-3 megoldásnak tűnő applikációt próbáltam, de eddig mindegyiket leszereltem róla. Jó lenne végre valami valóban működőt rárakni.

Előzmény: Rahed Lee (94874)
Paco155 Creative Commons License 3 órája 0 0 94885

Na akkor konkrétan:

"A 27/1965. korm.rend.22.§. /2/
„A szakközépiskolai érettségi bizonyítvánnyal rendelkező személy a képzése szakirányának megfelelő szakterületen szakmunkásként vagy betanított munkásként is alkalmazható”

(A hivatkozott rendeletet az 1985.évi 17. törvényerejű rendelet hatályon kívül helyezte.

Az 1985.évi I. törvény - az oktatásról pedig kimondja, hogy „A szakközépiskolában szerzett érettségi - képesítő bizonyítvány szakmunkás-munkakör, illetőleg egyéb szakképesítéshez kötött munkakör betöltésére, a képesítő bizonyítvány pedig technikusi, illetőleg jogszabályban meghatározott más munkakör betöltésére képesít.” Ezt a törvényt pedig hatályon kívül helyezte az 1995.évi LXXXV. Törvény. Jelenleg a szakképesítések szakmai- és vizsga-követelményei adnak útmutatást a végzettséggel betölthető munkakörökről)"

Paco155 Creative Commons License 4 órája 0 0 94884

"Több, mint 30 éve volt, de még jól emlékszem és megvan a papírom is."

Nekem is. Az ilyesmit elteszi az emberfia. :)

"Hangsúlyozom, hogy mi nem kaptunk olyan szintű gyakorlati képzést, mint a szakmunkásképzőkben,"

Nincs vita, ez mindig is így volt.

"Nálunk inkább középvezetői képzés folyt, illetve a szakirányú egyetemre terelgetés."

A fentekből adódóan az összes szakmunkásképzőben :)

"Az érettségi bizonyítványomban az áll, hogy általános faipari képesítéssel rendelkezem és szakmunkásként is alkalmazható vagyok."

Erről van itt nagyba szó. És ott áll a szakmaszámod is. Erről beszélünk.

"De nincs szakmunkás bizonyítványom."

De van, az érettségi bizonyítványoddal együtt. :P

"Abban az időben volt ilyen."

Később is. Azoknak akiknek csak az volt az volt ráírva hogy szakmunkás bizonyítvány. (szakmunkásképző) A szakközépben végzetteknek pedig az az egyesített amiről beszélünk. Attól, hogy egy papírra van írva az érettségivel attól az még szakmunkás bizonyítvány a törvény szerint is.

"Aztán jött az, amiről Te beszélsz, hogy kapnak szakmunkás bizonyítványt is."

Erről még nem hallottam de akár lehetséges is lehet.

zodes Creative Commons License 4 órája 0 0 94883

Így van pontosan ahogy mondod. Ahány iskola annyí fajta képzés volt és ez bizony pár évenként változott. Pont a múlt héten volt a 30 éves érettségi találkozónk! :-DDD Én is kaptam érettségit is és szakmunkás bizonyítványt, de én is úgy tudom, hogy előtte nem volt ilyen. :-))

zodes Creative Commons License 4 órája 0 0 94882

Köszi a jogdíj mentességet! :-DDD

Előzmény: Rahed Lee (94874)
Régivagyok Creative Commons License 4 órája 0 0 94881

Rahed-lee nél a pont.

A bátyám oda járt, én a szakmunkásba.

Rahed Lee Creative Commons License 4 órája 0 0 94880

És akik nem tudtak megfelelni az elvárásoknak, azok átmentek két sarokkal odébb a szakmunkásképzőbe asztalosnak. Az csak három éves volt az én időmben.

Rahed Lee Creative Commons License 4 órája 0 0 94879

Nem jól gondolod :-)

Több, mint 30 éve volt, de még jól emlékszem és megvan a papírom is. A mi sulinkban - mivel csak heti egy nap műhelygyakorlatunk volt - nem voltunk méltók a szakmunkás bizonyítványra. A szakmunkások heti három napon át gyakorolták a szakmát. Nálunk inkább középvezetői képzés folyt, illetve a szakirányú egyetemre terelgetés. A tárgyak is inkább erre irányultak. Üzemszervezés, üzemgazdaságtan, komoly anyagismeret, faipari géptan stb. Az érettségi bizonyítványomban az áll, hogy általános faipari képesítéssel rendelkezem és szakmunkásként is alkalmazható vagyok. De nincs szakmunkás bizonyítványom. Abban az időben volt ilyen. Az utánunk következők egy ideig már automatikusan technikusi végzettséget kaptak, nekünk az még egy plusz kiegészítő képzés lett volna. Aztán jött az, amiről Te beszélsz, hogy kapnak szakmunkás bizonyítványt is. Ez folyamatosan változott az évek során, most nem tudom, hogy éppen hol tart. Az osztálytársaim akikkel együtt végeztem és a szakmában maradtak, vagy üzemekben, gyárakban helyezkedtek el valami középvezetői, vagy műszaki, gyártás előkészítői státuszban, vagy mentek tovább a faipari egyetemre. De olyan is van, aki asztalos vállalkozóként dolgozik. Hangsúlyozom, hogy mi nem kaptunk olyan szintű gyakorlati képzést, mint a szakmunkásképzőkben, de akinek volt hozzá érzéke, az megélhetett belőle. Nálunk lányok is végeztek :-)

Előzmény: Paco155 (94873)
Garfield007 Creative Commons License 4 órája 0 0 94878

Pedig kaptatok szakmacsoportos végzettséget és felsőoktatási intézménybe jelentkezésre jogosító végzettséget egyszerre, ezután lehetsz technikusin tanuló.

A szakmunkásnak ehhez előtte szereznie kell egy érettségit.

Előzmény: MBTibi (94876)
pajaci Creative Commons License 4 órája 0 0 94877

Ezek szerint csak a neved régi, te nem vagy az :-)

Régen a szakközép adott szakmunkás bizonyítványt, és érettségit is.

Előzmény: Régivagyok (94875)
MBTibi Creative Commons License 4 órája 0 0 94876

Nekem sem járt szakmunkásbizonyítvány. Mechwart-ba jártam Debrecenben, gépgyártástechnológia szakra. Negyedik után csak érettségink volt, mehettünk technikusira, ötödévre.

Régivagyok Creative Commons License 4 órája 0 0 94875

Mitől kapna egy Szakközepet végzett , szakmunkás bizonyítványt?

Anno Újpesten volt a Faipari szakközép, a szakmunkás meg az Egressy úton.

Rahed Lee Creative Commons License 4 órája 0 0 94874

Nem tudom, hogy mit értesz "alu cuccok" alatt, de ezekben semmi speciális anyag, vagy profil nincs. 20x20-as tömör szögalu, 50x5-ös lapos anyag, csavarok stb. Én mókoltam össze ezekből.

A vezető magasító az valami kőműves szintező, vagy simító, a többi is bárhol beszerezhető.

Skiccem nincs, de szerintem minden látszik a fotókon. A rúdja 20x20-as tömör alu, erre került a csúszó, ami nem más mint kétoldalt is a 20x20-as, ezeket fogja össze fent egy 5 mm-es alu lap, csavarokkal rögzítve. Egyszerűen leszabtam, kifúrtam, csavarokat besüllyesztettem, menetet fúrtam stb. Ahol az excenter van, ott két darabból van, az excenter tengelye is ezekbe megy bele.

Nincs ebben semmi titok, kiagyalni nehezebb volt, mint megcsinálni. Nincs semmi speciális gépem, szerszámom, egy kis állványra rögzített flex, egy nyüzüge teszkós asztali fúrógéppel készült, a végén annyi profi segítségem volt, hogy egy ügyfelem akinek komoly CNC fémmegmunkáló üzeme van, körbemarta az összecsavarozott csúszkákat. De anélkül is meg lehetett volna csinálni, csak így nem kellett utólag szalagcsiszolóval szórakoznom. Tényleg nem volt nagy kaland, a fotók alapján bárki lekoppinthatja. Nem kérek jogdíjat :-)

Előzmény: zodes (94872)
Paco155 Creative Commons License 5 órája -1 0 94873

"faipari szakközépben érettségiztem anno, de nincs szakmunkás bizonyítványom,"

Ezt hogy hoztad össze?  Biztos vagy benne?  Merthogy csak érettségit csakis gimnáziumban lehetett szerezni, a szakközépben kaptál egy érettségit (a gimnazisták szerint másodrendű érettségit :P ) plusz egy szakmunkás-bizonyítványt, szakmunkásképzőben pedig szakmunkás-bizonyítványt. 

És nehéz lett volna szakmunkás bizonyítvány nélkül leérettségizned, mert a fő szakmai tárgyad volt az egyik érettségi tárgyad.  Szóval vagy mindkettődnek kellene lennie, vagy egyiknek sem.

Előzmény: Rahed Lee (94856)
zodes Creative Commons License 5 órája 0 0 94872

Szia Lee! Ez nagyon klassz! Az alu dolgokat mind vetted? Hol lehet ilyen alu 'cuccokat' venni? Van róla valami skicced, legalább az excenteres dologról?

Üdv: Zoli

Előzmény: Rahed Lee (94857)
pajaci Creative Commons License 5 órája 0 0 94871

Jópofa az a védő a lapon.

Előzmény: Rahed Lee (94864)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 órája 0 0 94870

fogalmam sincs, még nem vagyok ott, hogy ez érdekeljen, de akár egy bérelt Transporterrel (jól kikötözve) is haza lehet hozni

Előzmény: Rahed Lee (94869)
Rahed Lee Creative Commons License 5 órája 0 0 94869

Azért az nem egy postás súlycsoport :-) Mennyit nyomhat, 300 kilós?

Előzmény: Barnamedvébb (94868)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 órája 0 0 94868

azt csak azért linkeltem, hogy másik is nézegessék azt a site-ot,
talán Németországból érdemes és be is lehet hozni gépet, nem olyan macera, mint az USA-ból bármit is

reálisan jövő nyárra nézegethetem majd az ilyen gépeket, hisz előbb a faház-műhelynek kell állnia
de vágni fogom a centit, amikor már látom, hogy egyáltalán hány (kiló)méteressel kell indulni ;)

Előzmény: Rahed Lee (94867)
Rahed Lee Creative Commons License 5 órája 0 0 94867

Emlékszem, amit belinkeltél, az a fasza öntvény asztalos békebeli. Az baromi komoly gép. Ha teheted, akkor olyant vegyél, annak az enyém is csak jelenthet.

Előzmény: Barnamedvébb (94865)
Rahed Lee Creative Commons License 5 órája 0 0 94866

Most már valóban jó a gép, de amikor hozzám került, voltak kétségeim, hogy valaha lesz belőle valami. Ütött-kopott, a leégett motorra pudingként ráolvadt a műanyag burkolattal, minden hiányzott róla, ami leeshetett, letörhetett. Nagyon szomorú látvány volt.

Aztán megtekercseltettem a motort, egy alumínium fazékból csináltam rá burkolatot, gyártottam rá védőburkolatot, vezetőt, lefestettem, a tolóasztal még folyamatban...

Előzmény: laci19791202 (94863)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 órája 0 0 94865

ahaaa
ez az egyik márka, amit kinéztem, csak kicsit nagyobbat

(vagy régi, nehéz Frommia)

gondolom, te pofoztad ki, megint csak ámulok és gratulálok

Előzmény: Rahed Lee (94864)
Rahed Lee Creative Commons License 6 órája 0 0 94864

Egy méhtelepre induló transzportból kimentett Electra Beckum TK HS 315-ös.

Előzmény: Barnamedvébb (94862)
laci19791202 Creative Commons License 6 órája 0 0 94863

Bár nem Rahed Lee vagyok de Elekta Beckum a fűrésze,még nem kérdeztem tőle hogy ........... de szerintem jóval komolyabb masszivabb mint a mai 40 50 ezes güde,parkside stb egy kaptafára készült "körfűrészek".

Előzmény: Barnamedvébb (94862)
Barnamedvébb Creative Commons License 6 órája 0 0 94862

hát ez nagyon pöpec, szép munka!

és ez milyen körfűrész?

arvaiz69 Creative Commons License 6 órája 0 0 94861

Szia! 

Nálam nem férne el! Kicsi a műhely, meg aztán mostanában nem is tervezem hasonló nagy munkába belefogni.  :- ) 

Üdv.: Zoli

Előzmény: paplanfa (94855)
arvaiz69 Creative Commons License 6 órája 0 0 94860

Szia! 

Látom szépen halad a munka. Szerintem nyugodt lehetsz, ez biztosan elbírja azt a súlyt! Nagyon masszívnak tűnik.

A filmmel kapcsolatban várom az írásodat! 

Előzmény: pacman123 (94850)
laci19791202 Creative Commons License 6 órája 0 0 94859

Nem rosz képek ezek,és frankó a rögzitő,majd nekem is meg kell csinálni ilyen excenteresre mert nekem simán csak egy menet van és abba egy csavar,és mikor meghúzom a csavart az igen csak belemar egy kicsit az aluasztal élébe és ez igy nem tettszik,annyi helyem meg nincs hogy a 6 os csavar végére aplikáljak egy kis méretű csapágyat pl merevlemezből vagy valamiből kis mértűt,úgyhogy marad az excenteres mint neked.

Előzmény: Rahed Lee (94858)
Rahed Lee Creative Commons License 7 órája 0 0 94858

A fotók minőségéért bocs, de telefonnal bénáztam

Rahed Lee Creative Commons License 7 órája 0 1 94857

No, én így oldottam meg a vezetőt, excenteres szorítóval. Az asztal mindkét végén van egy, így nagyon masszívan áll. A magasító levehető. Nincs hegesztve (akkor még nem volt hegesztőgépem) szerelt az egész.

Előzmény: torony78 (94829)
Rahed Lee Creative Commons License 7 órája 0 1 94856

Ja, asztalosok között megállnám a helyem, mint hegesztő, hegesztők között, mint asztalos :-)

Egyébként tényleg faipari szakközépben érettségiztem anno, de nincs szakmunkás bizonyítványom, mert mi az ipari vonalat tanultuk. De azért volt műhelygyakorlatunk is, ott azért ragadt rám valami. De egy percet sem dolgoztam a faiparban, azonnali pályaelhagyó lettem:-)

Előzmény: Schnitt (94853)
paplanfa Creative Commons License 8 órája 0 0 94855

Ez nagyon jó cucc, főleg az tudja kihasználni aki táblásít és göcsmentesre válogatja össze az elemeket.

Előzmény: tangerine (94851)
laci19791202 Creative Commons License 8 órája 0 0 94854

Lee nem asztalos,és nemmis hegesztő!

Ő géptervező és gépépitő szerkezetlakatos,hegesztő,gépbeállitó,bútor és épületasztalos!

Nyugodtan szólj Lee ha valamit kihagytam. :)

Előzmény: Schnitt (94853)
Schnitt Creative Commons License 9 órája 0 0 94853

Asztalosokhoz viszonyítva jól hegesztesz.

Így OK? :)

Előzmény: Rahed Lee (94852)
Rahed Lee Creative Commons License 9 órája 0 0 94852

Hogy jól, az azért túlzás, de tény, hogy már alut is tudok :-)

Előzmény: pacman123 (94847)
tangerine Creative Commons License 9 órája 0 0 94851

Sziasztok!

Volna egy eladó óriási szalagcsiszológép. Egy idős asztalosé volt, aki elsősorban ajtókat gyártott, de sajnos már nem él. A felesége árulja a gépet.

100e Ft-ot mondott, de van hozzá 30e értékű csiszolószalag. Nem nagyon tudok mit mondani róla, a hölgy szerint nem gyári cucc, úgy csinál(tat)ták. Csináltam pár képet róla.

A gép Dunaszentgyörgyön van (Tolna megye, Pakstól 10 km). Ha valakit esetleg érdekel, küldjön egy emailt, és megadom a telefonszámot.

pacman123 Creative Commons License 10 órája 0 0 94850

A videón nem látszik rendesen, de "amcsiban" van egy kisebb és egy nagyobb modell. Ez nem tudom melyik. Kipróbálni? Igen, teszteltem egy gyorsat vele, de az első igazi munkája az lesz, hogy megágyaz magának az új munkaasztalon. Lesz rajta bőven hely, így a marónak is.

Az emelős megjegyzésedre: köszi a bizalmat, talán holnap de legésőbb holnapután meglátjuk mit kezd a megerősített végleges emelőmodell a ~150kg-os asztallal.

Az emelő kb így áll, még csak az egyik oldali van meg, ma megcsinálom terv szerint a másikat és akkor talán még lesz idő a lábak/emelő összerakására, ragasztására.

Egyik oldalán kivágott zártszelvény, rajta és a duplán ragasztott bükk tartón is átmenve egy 10-es acél tőcsavar (?) van a 6-os csavar helyett. Na ebben a részben biztos vagyok, hogy bírni fogja. Ahogy a tölgyfa excenteres "emelőgörgőben" is.

A szintén megerősített "futómű" :)

A csavarokban/kerekekben itt is biztos vagyok hogy bírni fogják (csavarok persze le lesznek vágva plusz itt épp nincs a tengely/excenteres emelő a helyén) , a zsanér számomra az egyedüli kérdés. A 71kg-ot elbírta a 4 db, látható elhajlás/torzulás nélkül. Meglátjuk mire megy majd a dupla súllyal.

A videós kérdésedre válaszolok az offtopikban (csak további tippem van).

Előzmény: arvaiz69 (94767)
laci19791202 Creative Commons License 10 órája 0 0 94849

Nagyon nem mindegy,van egy kis különbség a két ár között!

Előzmény: arvaiz69 (94846)
pali923 Creative Commons License 10 órája 0 0 94848

Szerintem a legolcsóbb faragasztó ez. Majdnem feleannyiért vettem, mint a Henkell vagy Soudal ragasztókat, a Technobondnál is olcsóbb. Ezt használom egy ideje, nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a többinél, és ez magyar gyártmány. Nem biztos, hogy mindenhol kapható, de érdemes keresni.

Előzmény: Akbeta Akbeta (94838)
pacman123 Creative Commons License 11 órája 0 0 94847

Lee tud jól hegeszteni. Szerintem pöcentse oda, nem mozog sehova többet. (/*gonosztrollfej*/)

Előzmény: 409 (94844)
arvaiz69 Creative Commons License 11 órája 0 0 94846

Szia! 

Én a Technobond D3 faragasztót használom,és csak annyit röviden róla hogy  tökéletes! Árban sokkal olcsóbb mint az általad említett faragasztó.  http://treetrade.addel.hu/15226-ragasztok/-technobond-d3-faipari-ragaszto-750-gr-os

Ha ilyen palmafa faragasztót használtál, akkor ez tényleg nagyon drága, ráadásul ez csak 250 grammos, http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/kleber/klebemittel/universalkleber/137179-pattex-palma-fa-expressz-faragaszto

és semmivel sem jobb mint a Technobond D3 faragasztó. 

Próbáld ki a Technobond D3 faragasztót meglátod nem fogod megbánni és még a pénztárcádat is jócskán megkíméled. Ja és magyar termék! 

halaloszto Creative Commons License 11 órája 0 0 94845

majd ha eladó lesz, szóljál magánba!!

Előzmény: Rahed Lee (94830)
409 Creative Commons License 11 órája 0 0 94844

"...az a fránya gravitáció..."

Ugyan már, fejre állítva kell összerakni....  :-P

Előzmény: Rahed Lee (94834)
409 Creative Commons License 11 órája 0 0 94843

Igen, a kicsik drágábbak, de a nagy meg esetleg megdöglik mire elhasználnád.

Kamelot Creative Commons License 11 órája 0 0 94842

Ebből látszik hogy a fiók keret mérete 25 mm-rel kisebb mint a hely ahova be lesz rakva.

Előzmény: nagper (94837)
409 Creative Commons License 11 órája 0 1 94841

975mm

(korpusz szélesség, mínusz 2x12.5mm)

Előzmény: nagper (94837)
pacman123 Creative Commons License 11 órája 0 0 94840

Én most a az asztalom készítéséhez Bison D2-es ragasztót használok. Azért azt, mert az van szem előtt az OBI-ban :-) Amúgy vettem egyszer Pálmatexet, a Bison-naál drágább volt azt tudom, de nem sokkal.

Hogy drága-e vagy sem .. a Bison 750g-os kiszerelésben 2.200 Ft környékén van ha jól emlékszem.

pacman123 Creative Commons License 11 órája 0 0 94839

Ehhh ... neked nem kicsit van több türelmed (nálam) az ilyeneket végigbogarászni :-)

No akkor sok fát és projektet hozzá, forgácsra fel!

Akbeta Akbeta Creative Commons License 11 órája 0 0 94838

Kedves Hozzáértők!

Eddig Palamfa ragasztót használtam, helyi barkácsboltban vásárolva.

De ahogy tényleg elkezdtem használni (fogy rendesen) rájöttem hogy nagyon drága, legalábbis kis kiszerelésben.

Ti milyen általános célú faragasztót használtok?

Vagy kis kiszerelésben mindegyik drága?

Köszönöm a tanácsokat előre is.

nagper Creative Commons License 12 órája 0 0 94837

Sziasztok,

Nem vagyok asztalos, de több mindent megcsináltam már egyedül úgy-ahogy.

Éppen szekrényt készítek a kisfiam szobájába és azt szeretném kérdezni hogyan számoljam ki a fiókok oldallapjainak a távolságát, illetve a fiók szélességét az előlap nélkül?

Tegyük fel egy 1 m szélességű helyre szeretnék fiókot. Mekkora legyen a fiók szélessége ha az alábbi "sztenderd" fiókcsúszókat akarom használni:

http://furnitura.hu/shop_ordered/8979/pic/Letoltesek/Fiokok/Fiokcsuszok.pdf

Köszönöm szépen

arvaiz69 Creative Commons License 12 órája 0 0 94836

Szia! 

Gratulálok  a gépedhez, és ahhoz hogy sikerült precízen összeszerelned! Na ez a műhely pont alkalmas a barkácsoláshoz. Milyen munka következik, amin élesbe kipróbálod a gyalugépet?

Barnamedvébb Creative Commons License 12 órája 0 0 94835

éljen!
minden jó, ha a vége jó! :)

Rahed Lee Creative Commons License 13 órája 0 0 94834

Nem fotóztam le, emiatt nem is szedném szét újra :-)

De egyszerű a történet, a gépvázon hosszlyuk furat van, ide mennek az átmenő csavarok amik a csapágyházat rögzítik. Kb 3 mm-es állítási lehetőség van függőlegesen. Ez az amit nem vettem észre az első összeszerelésnél és hagytam hogy leüljön az alsó pozícióba. Hjába, az a fránya gravitáció...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94833)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 13 órája 0 0 94833

Gratulálok :) Hogy tudtad állítani a késhenger csapágyház magasságát, van róla fényképed?

72pt Creative Commons License 15 órája 0 0 94832

köszi, sikerült

Előzmény: Schnitt (94825)
Rahed Lee Creative Commons License 15 órája 0 0 94831

Ok, este lefotózom. A rezet az egyik helyi fémtelepen vettem, levágtak 5 cm-t is. Ahol árulnak alut, rozsdamentest, ott általában réz is van.

Előzmény: torony78 (94829)
Rahed Lee Creative Commons License 15 órája 0 1 94830

Tegnap estére végre összeállt a gyalugép. Gyönyörűen gyalul, minden mechanika finoman mozog, és meglepően csendes a működése. A Makitám szénkefés motorral volt szerelve, iszonyat hangos volt ehhez képest. Sikerült a biztonsági mikrokapcsolókat is rendesen bekötnöm, most már nem indul el leemelt asztallal.

De azért rendesen megszivattam magam. Gyanús volt, hogy a géphez kapott késbeállító ütköző sablonnal beállított késsel nem lehetett a kifutó asztalt szintbe hozni. Volt vagy 3 mm híja. Ekkor hagytam a gyári sablont és a léces-mozdítós technikával belőttem úgy, hogy a kifutó asztal síkjától az előírásos kb. 0,1 mm-rel legyen feljebb. Precíz volt, de a szokásostól jobban kiállt a kés a tengelyből. Az asztalokat is tökéletes síkba hoztam. Az első üzemi próbánál egyengető üzemmódban kezdtem, tökéletes volt. Aztán jött a vastagoló próba. Belőttem a vastagságot a skálán és betoltam a lécet. A behúzó henger szépen be is húzta, de hallani lehetett, hogy baromi nagy a fogásvétel, recsegve, pattogva hányta a forgácsot és a kitoló henger nem is tolta ki rendesen, a vége megállt a késtengely alatt.

Kivizsgálva a jelenséget, arra jutottam, hogy a késtengely függőleges pozíciója nem megfelelő. Ezért nem lehetett az asztalok síkját belőni, ha a gyári beállító sablonnal állítottam a kést, a skála is csalt és nagyon kint volt a kés. Először majdnem nekiálltam a hengereket állítgatni (szerencsére nem lehet, csak a szorítóerő állítható) és reszelgetni az asztal felfogatást. Aztán eszembe jutott, hogy esetleg a késtengely csapágyházak magassága állítható. De ahhoz, hogy ezt megtudjam, ismét szét kellett szednem a gépet. Nagyon örültem, mert egy álló napig raktam össze, állítgattam, csavarokat cserélgettem stb. De nem volt mit tenni, megint leástam az alapokig. 

És igazam lett, tényleg állítható a csapágyház (hiába, német tervezés Electra Beckum licenc:-), csak én balfasz ezt nem vettem észre először. Belőttem a kívánt magasságra újra összeraktam és azonnal helyreállt a világbéke. Asztalsíkok, skálaosztások, tolóhengerek, mindjárt beálltak az előírás szerinti pozícióba.

Ezután már használható volt a gyári késbeállító sablon is, és szemre is megfelelő volt a kés kiállás. Ezzel belőttem nagyjából, de utána a finombeállításhoz ismét elővettem az alu mérőlécet. Találtam egy Metabo használati útmutatót ebben is ajánlották a sablon után ezt a módszert, sőt meg is adták, hogy az optimális elmozdulás 4-6 mm. Belőttem 5-re. Ennél precízebb módszer talán csak a mérőórás lehet, mert a magasságállító hernyócsavarok legkisebb mozdítását is mutatja. Fasza lett, a gyalult felületen semmi hullám, a két kés tökéletesen egy síkban dolgozik.

A projekt befejezettnek tekinthető, már csak a görgős emelő kell és a mozgatás is megoldódik:-)

Nagy szopás volt...

torony78 Creative Commons License 15 órája 0 0 94829

Baba.

Igen légy szíves, oszd meg a részleteket, meg a rézforrásodat is!

Előzmény: Rahed Lee (94827)
pajaci Creative Commons License 16 órája 0 0 94828

http://www.salixlignum.hu/hu/arlista

Megnézni kellene kézbe fogva a gyalult deszkákat, hogy mennyire csomósak, görbék csavarodottak.

Luc, borovi és vörösfenyő fajtákból is van náluk különféle vastagságban, szélességben. Fotózhatnál is esetleg.

Email címem nyilvános az adatlapomon, de ha ide írod a véleményed a deszkákról, akkor a többiek is megkapják ezt a hasznos infót.

Előzmény: 72pt (94824)
Rahed Lee Creative Commons License 16 órája 0 0 94827

Én magam csináltam excenteres szorítókart az asztali körfűrészem vezetőjéhez. Nem volt nagy kaland. Vettem egy darabka 30-as átmérőjű réz rudat, ezt kifúrtam a középvonaltól kicsit odébb, ezzel meg is volt az excentritás. Oldalról menetet fúrtam bele, ebbe ment a kar és ennek végére a műanyag golyó. Szerintem a két szorítőkar kompletten nem volt többe 2000 Ft-nál. Ha érdekel részletesebben, akkor ha hazaérek este, lefotózom az enyémet. Remekül működik.

Előzmény: torony78 (94826)
torony78 Creative Commons License 16 órája 0 0 94826

Szükségem volna egy excenteres szorítókarra (nem biztos, hogy ez a hivatalos neve) stellerépítéshez. Valami ilyesmi az elképzelés, de kissé túlzásba estek az árával ezen az oldalon: http://shop.rothermetal.hu/termek/Excenter-kulcs-%28szoritokar%29-meret-AA.html

Ennek excenterkulcs a neve, de ilyen néven nem találtam más hasonló célszerszámot.

Igazság szerint egyszerű hegesztési munkákat meg tudunk otthon csinálni a faterral, szóval az is megfelelő lenne, ha volna egy olyan végalkatrész, aminek a központi furat körüli hengerpalást excenteres, erre ráapplikálnék egy menetes szárat, meg egy szép fagombot és hurrá.

Bármelyikre, ha valamilyen normális kivitelben tudtok tippet adni, azt nagyon megköszönném (a megfelelő keresőszó is remek lenne :))

Schnitt Creative Commons License 17 órája 0 0 94825

A bal felső sarokban itt a fórumon van egy kis menü, aminek a tetején a felhasználóneved van. Annak a 4. sora a beállítások. A megnyíló oldalon az email címed alatt van egy négyzet, ami nálad üres, mellette az " email publikus " felirat. Azt kell kipipálni, utána alul megnyomod a mentést és kész.

Előzmény: 72pt (94824)
72pt Creative Commons License 18 órája 0 0 94824

dél körül megyek, ha tudnál küldeni elérhetőséget, akkor konkrétan azt kérdezném meg, sajna nem jöttem rá h kell emailt megnézni illetve az enyémet nyilvánossá tenni, az enyém: palatorta@gamil.com ha küldesz számot rádcsörögök mikor ott vagyok.

Előzmény: pajaci (94698)
PETYUS Creative Commons License 27 órája 0 0 94823

Nyilván magokat is szárítottak a padláson, nem csak ruhákat.

;O)

Előzmény: Bubi504 (94822)
Bubi504 Creative Commons License 27 órája -1 0 94822

"Csak ment és teregetett némán,
nem szidott, nem is nézett énrám
s a ruhák fényesen, suhogva,
keringtek, szálltak a magosba."

Előzmény: rferi (94812)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 94821

Az enyémben biztosan golyócsapágy van. Nem kenegettem rajta semmit mióta nálam van (~30éve) és semmi baja. Ha ékszíj nélkül bekapcsolom meg ki, úgy 2percig forog.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94806)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 94820

Nézd meg most, hogy már vége az akciónak.....

Előzmény: paplanfa (94818)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 94819

A gyártó ebből kap egy ezrest kb.

Előzmény: halaloszto (94816)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 94818

Phűűűű, ez nem is volt olyan drága, hiszen alapból mindent tud, és jól. Sok sikert kívánok hozzá!

Előzmény: arvaiz69 (94808)
buats1950 Creative Commons License 1 napja 0 0 94817

A 70-es években, több eltérő méretű csapágyat kellett készíttetnem. Gőzölt fából kellett legyártatnom, majd átitatni, mert a kombájnos (traktoros) a kenésre nem figyelt. Egy szezon alatt tönkre mentek. Ha oda figyeltek három szezont is kibírtak.

A behordócsiga beszedő pálcáit vezető facsapágyból több százat gyártattam.

Az esztergályosok prüszköltek a forgács miatt.

Előzmény: halaloszto (94816)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 94816
Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (94813)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 94815

hihetetlenül bízik az emberekben, ez korábban is feltűnt. és úgylátszik bejön neki! :-)

Előzmény: paplanfa (94803)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 94814

Szia! 

Ja, értem már! Nagy sokára ugyan, de leesett!  :- )

Nem maggal ültetem. Kicsi az ajtó és toldani kell bele! :- )

Előzmény: rferi (94812)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 1 napja 0 0 94813

Egy 1909-ben készült John Deere cséplőgép felújításakor találkoztam kóc csapággyal. Ez valójában egy siklócsapágy, ugyanúgy mint a fa csapágyak olajfilm réteget hoztak létre a tengelyen és ezért nem koptak el olyan hamar. Folyamatos olajozást igényeltek. Két félkörívben összepréselt kóc olyan kemény volt mint egy keményfa, de a szálak között be tudott szivárogni a tengelyhez az olaj. 

Olajjal átitatott fa csapágyak is voltak a cséplőgép rázótengelyén, ezeket már nem kellett olyan sűrűn olajozni. Mivel a cséplőgépet vagy 40 évig nem használták, a csapágyak kiszáradtak és törtek. Új fa csapágyra cseréltük őket. 

A mai napig lehet kapni fa csapágyakat. 

Előzmény: drRamaty (94807)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 94812

Göbzi arra utalt, hogy az ajtót nem magosítod, hanem magasítod!

Ha magosítanád, akkor magokkal látnád el!

Előzmény: arvaiz69 (94810)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94811

Szia!

Hát azt nagyon megköszönném ha segítenél, mert mint írtam én nem beszélek angolul és nem tudok rendelni a külföldi internetes oldalakról.  

Előzmény: jcsapo (94805)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94810

Szia!

Egyik ismerősöm építkezik és kapott egy bontott garázsajtót. De alacsony az ajtó, ezért 20 centiméterrel meg kell magosítani.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94804)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94809

Szia!

Ja az ára lemaradt, 77.730 Ft volt fuvarral együtt. Mondjuk a fuvar elég drága volt, valami 2.500 vagy 2.700 Ft. 

arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94808

Szia!

Hát igazából egyáltalán nem volt betervezve ez a marógép vásárlás! A kis Bosch marógépemmel teljesen elégedett voltam. Nem volt olyan, amit ne tudtam volna ezzel a géppel elkészíteni.  De a szekrény készítésekor a plattolás megmarása közben csapágyas lett! Ekkor, hirtelen felindulásból gondoltam arra, hogy veszek egy igazán komoly marógépet  amivel minden munkát el tudok végezni!  Rögtön erre Triton marógépre gondoltam, mert itt nagyon dicséritek.  Aztán a marógépemet Deathstar82 fórumtárs szakszerűen megjavította, így a marógép vásárlásának ötlete szertefoszlott. 

Kis idő elteltével valaki belinkelte ide, hogy a Triton TRA001 2400 wattos marógépet leakciózták és  most olcsón meglehet venni. Na ekkor újból felböffent bennem a marógép vásárlásának ötlete. Arra az elhatározásra jutottam, hogy veszek egy ilyen gépet, a Bosch marógépet pedig berakom a dobozába pihenni. Azt majd akkor használom, ha valamit kézből használva akarok marni. Ezt a nagy gépet beszerelem az asztal alá és ezután ezt fogom használni.

A beszereléshez viszont csináltatnom kell egy úgy köszörült vaslapot amibe befogatom a gépet.  A régibe már nagyon sok lyuk van! Már most több felesleges lyuk van a vaslemezben. ( a régi Kinzo marógépem felfogatásának furatai)   . Az új vaslemezre csak ennek a nagy gépnek a felfogatási helyén lesznek lyukak.  

drRamaty Creative Commons License 2 napja 0 0 94807

"még csapágy sincs benne"     ezt kétlem

"jó sok kóc van feltekerve"    ezt szimering helyett használták még az ötvenes években is

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94806)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 94806

Az én kompresszorom motorja is hasonló csak 4 KW-os. Eszméletlen öreg motor, még csapágy sincs benne, mégis évtizedeket ment egy bányában mint liftmotor, (poros környezetben) ezért nincs benne csapágy. A csapágy helyén jó sok kóc van feltekerve, jó keményre, a tengely ebben fut. A csapágyházak tetején van egy kis felhajtható kupak ahol az olajat kell beleönteni évente a kócra. 

Nagyon halkan pörög a motor, alig hallani a hangját. A súlya is rendesen megvan, egyedül alig bírtam ráemelni a kompresszor vázára, pedig csak kb 10 cm magasra kellett felemelni. A motor tekercselése nyitott, látni a vezetékeket ahogy vászon bandázzsal vannak betekerve. 

Előzmény: 409 (94788)
jcsapo Creative Commons License 2 napja 0 0 94805

Tervezem hogy veszek, de még nem nagyon néztem utána, hogy 12.7-es patront hol lehet venni, de az USA-ba ill. Angliába alapból azzal szállítják. Ha lesz valami infóm, akkor azt majd megírom. A maró késeket sem tudom még, hogy honnan fogom beszerezni. Van egy kollégám, aki ebben jártasabb, majd tőle kérek tanácsokat, de ő most éppen szabadságon van.

Előzmény: arvaiz69 (94802)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 94804

".... aztán egy garázsajtót kell megmagosítani,....."

Tán csak nem kertészkedésre adtad a fejed és fűmaggal veted be a garázsajtót? :):):)

Előzmény: arvaiz69 (94787)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 94803

Mondd, hogy a pékbe tudtál venni (és mennyiért) egy olyan tökéletes cuccot ami mindenkinek kellene, de úgy, hogy fogalmad se volt ezekről? :))

Előzmény: arvaiz69 (94802)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94802

Szia! 

Köszönöm az infót. Most éppen videókat nézegettem erről a gépről , amiben láttam hogy kiveszik a rugót. De mivel nem beszélek angolul, ezért nem értettem miért veszik ki a rugót! De így hogy megmondtad, már összeállt a kép! 

Egyébként hol lehet vásárolni hozzá 12,7 mm-es patront? Azt érdemes lenne vásárolni, mert megítélésem szerint  abból nagyobb a marókés választék.

Te is akarsz hozzá vásárolni ilyen patront? Te késeket hol fogsz vásárolni? 

Előzmény: jcsapo (94798)
jcsapo Creative Commons License 2 napja 0 0 94801

Asztalba építve még csak alá sem kell nyúlni. A finombeállításhoz mellékelnek egy kart, amivel az állítás felülről, az asztal felől elvégezhető.

Előzmény: paplanfa (94799)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 1 94800

Előzmény: paplanfa (94799)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 94799

Jé, fogasléces tekergetője van. Forgatni kell a gombot, ha fel-le akarják tologatni, azaz nem kell bivalymódra rátehénkedni amikor lesüllyeszted. ha ezt be akarod építeni, akkor semmilyen extra nem kéne hozzá, csak 1 nagy lyuk középen, és 4 csavar a felfogatáshoz. A finombeállítás gyárilag úgy tökéletes ahogy van, csak alá kell nyúlnod, de nem kell semmilyen egyéb plusz emelgetőszerelvény hozzá. A talpát alulról is megfotóznád?

Előzmény: arvaiz69 (94777)
jcsapo Creative Commons License 2 napja 0 0 94798

A Dual Mode arra utal, hogy a gép használható kézből, de fel van készítve az asztalba épített munkára is (pl. kiszerelhető emelő rugó, asztalba építve fölülről állítható szerszám magasság).

A vele szállított 12 mm-es és 8 mm-es patronokon kívül lehet még kapni 6 mm-es és 12.7 mm-es patronokat is. 

Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94797

Bárki.

Utána fotóztál is :)

Előzmény: Pillanatragasz (94796)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 94796

Most hiába mondom hogy csak lefotografáltam  acsajt ...ki hiszi el ? :)

Előzmény: 409 (94794)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 94795

Csodálkoztam is nagyon mért féltékeny az asszony , hisz én olyan jámbor vagyok ... :) :) aztán rájöttem hogy  a faluban nem ezt beszélik  :) 

Előzmény: 409 (94794)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 94794

Kevesebbet kellene a "faluszépre" járni....   :-P  :-D

Előzmény: Pillanatragasz (94791)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94793

Szia! 

Így ahogy mondod! 

Előzmény: Pillanatragasz (94791)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94792

Szia!

Igazad van, akár azt is jelentheti.

Előzmény: 409 (94790)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 94791

Hát igen , már rég kész lenne csak sajnos hétvégén szabadidőmben , mikor nem esik az eső csak akkor tudom csinálni  így még kinyúlik valameddig :) Lehet egy kicsít egyszerűbben is meg lehetett volna csinálni de hát addig se nézem  tévét ...és a fizetség a gyerekem csillogó szeme  akkor már megérte  :)

Előzmény: arvaiz69 (94789)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 94790

Esetleg azt, hogy kézből és asztalba építve is használható, az utóbbi esetben emelőszerkezet nélkül.

arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94789

Szia ! 

Szépen haladsz vele!  Gondolom már a lányod is nagyon várja mikor veheti végre birtokba! 

Előzmény: Pillanatragasz (94781)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 94788

:-))  A kompresszorom motorja az annyira békebeli, hogy lóerőben van feltüntetve a képessége.....

(2hp, az első tulajdonosa állítólag 1926-ban vette. Brown Boveri)  8bar nyomás alatt is vidáman indul az 1:1-ben hajtott kompresszorral. Viszont qrva nagy és nehéz.  :-D

Előzmény: pajaci (94784)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94787

Szia!

Szerintem azt akarja mondani a "Dual Mode" hogy kétféle patronnal is használható adtak hozzá 8 mm és 12 mm patront is! Vagy ha nem erre céloztak, akkor nem tudom mit jelent.

Most készítenem kell egy kis kerítést itthonra a ház elé,  aztán egy garázsajtót kell megmagosítani, meg van egy polcrendszer ami be van tervezve. Ja de ezeket megelőzve készítenem kell egy a falra felszerelhető, vékony lécekből készített apácarácsos keretet az ebédlőbe, hogy a székkel ne horzsoljuk meg a falat. Egyenlőre ennyi!

Előzmény: paplanfa (94780)
Tie Creative Commons License 2 napja 0 0 94786

Az mondjuk már nem kunszt, rárakni egy kisebb motort az előtolásnak. Az alap viszont ennyiért nem tűnik rossznak. 

Előzmény: 409 (94785)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 94785

Hogyan hajtja ez az előtolást? Nem kellene még egy motor hozzá? Ha igen, akkor az a "tökéletesen működik" kitétel nem nem fedi a valóságot.

Ekkora áttétellel talán elég az a 3fázisú motor, viszont így szerintem keveset forog a késtengely.

Előzmény: Tie (94782)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 94784

Az még békebeli 1.5kw, ma egy ilyenre ráírják a másfélszeresét azért csalóka.

Előzmény: Tie (94782)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94783

Jaa, mennyibe kerül? A Bauház az nem az óccsó áruházak közé tartozik...

Előzmény: Paco155 (94759)
Tie Creative Commons License 2 napja 0 0 94782

Ezt a gépet ismeritek?

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/EVIG_Tobbfunkcios_faipari_gyalugep_abrikter_vastagolo_maro_29857717.htm?first=1

Az EVIG gépek kissé darabosak, de megbízhatók voltak. Az a 1,5 kw nem karcsú egy kicsit egy ekkora böhömhöz?

Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 2 94781

Beköltöztek a tyúkjaim az új helyükre  lassan elkészül  még hátravan az ajtó az etető és a kakasűllő. de már legalább van hová félreálljanak ha esik az eső és már tojtak is egy tojást az új lakban :)

Az emelet a kislányomé lesz most készűl a lépcső aztán még ajtó ablak lessz a nyáron szabadidőmben mivel foglalkozzak 

Gyerekkoromban én is szerettem volna egy  kis házikót ami csak az enyém  most ujraélem a gyerekkoromat . a legfontosabb a gyerekbiztonság  jó erős legyen minden a karzat legalább 80 cm magas nem sajnálom a csavarokat sem ....

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 94780

Hűha! Hát faragnivalód az van hozzá, jön a képkeret projekt?

A "dual mode" mit takar?

Előzmény: arvaiz69 (94777)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 94779

Amikor építkeztem, megállapítottam, hogy a kőművesek számára a legkisebb mértékegység a 2 centi. Nagyon messzire jutottál innen! :))

Előzmény: arvaiz69 (94722)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94778

Szia! 

Ellenőriztem a filmre felrakott fényképeket. A fényképek pikszelszáma: 5184 x 3456  vagy ilyet is találtam 5184 x 2912. 

A feleségem azt mondja a kényképek képaránya 3 x 2. 

Előzmény: pacman123 (94773)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94777

Sziasztok!

Kibontottam a marógépet! Íme a gép Triton TRA 001 2400 watt. Most akkor megint lehet pénz költeni új marókésekre! Az első amit vásárolni szeretnék egy nagy plattolómarókés, egy olyat aminek használatakor az anyagot a maróasztalra ráfektetve kell a marókéshez tolni. Tehát nem olyat mint ami most nekem van, amikor az anyagot az élére állítva a vezetőhöz kell támasztani és úgy a marókéshez tolni. 

Ja és a képek: 

Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 94776

Ha szándékos akkor tudod hogy milyen erők hatnak és fel vagy rá készülve. Egy ilyen kis fogásnál nem nagy probléma. Nagyobb fogásnál a véletlen rossz irány már okozhat meglepetéseket. Szándékosan azért is szokták alkalmazni hogy kevésbé szaggassa a mart élt. Ez a fa fajtájától függ.

A kontraprofilos illesztésre gondoltam a pontatlanságnál. Engem nagyon szokott foglalkoztatni ha valami nem sikerül. A miért kutatása a további hibák elkerülésére.

Előzmény: arvaiz69 (94771)
V.T.ZS Creative Commons License 2 napja 0 0 94775
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 94774

ezen gondolkodtam én is, hogy ilyenkor meg kell vastagítani valahogy a felülő felületet

Előzmény: pajaci (94769)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94773

Szia, most rohannom kell Péter névnapra, de röviden: valószínű azért van fekete csík a feltöltött videódon, mert a felvett videód nem 1080p felbontású, hanem momndjuk 720p. Íyg megmarad a különbözet fekete csíkként. Később megírom, ill privátban már részleteztem kicsit hogy mit hogyan használok. De a lényeg, olyan felbontású projektet válassz mint amilyen a felvételed felbontása.

Előzmény: arvaiz69 (94764)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94772

Szia!

"A rosszul sikerült illesztésnek kiderítetted-e az okát, ha igen mi volt az?" Arra gondolsz amikor az ajtókereteket ragasztottam össze és az egyiknél vékony rés maradt a két deszka illesztése között? 

Ha erre gondolsz, akkor itt nem tudom mi lehetett a hiba. Én úgy azt hittem mindet rendesen összehúzattam szorítóval, a ragasztó letörlésekor látnom kellett volna, hogy ezen még kicsit szorítanom kéne. De a valódi okát nem tudom. 

Vagy a felső szekrényelem és az alatta lévő háttámla közötti résre gondolsz? Aminek az eltüntetésére a szegőlécet készítettem!? 

Ha erre a résre gondolsz, akkor itt az volt a probléma, hogy háttámla függőlegesen álló 2 db. deszkáját kicsit rövidebbre szabtam.  Azért, hogy biztosan beférjen a helyére! Hát befért, de a rés túl nagy lett. Ezért kellett a szegőléc a rés eltüntetéséhez. De szerintem a szegőléc használata kimondottan jó ötletnek bizonyult. 

Ha a rész fele ekkora lett volna, úgy gondolom akkor is kellett volna a szegőléc, hiszen csak ezzel lett tökéletes.

Előzmény: Kamelot (94768)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94771

Szia!

Köszönöm az elismerést! 

"A lekerekítés marásánál fordított a tolás iránya. Szándékos vagy véletlen?"  Amikor a marógépet kézből használtam? Nekem fel sem tűnt!

Azt hiszem kezdem érteni mit akarsz mondani! Én a munkadarab jobb oldalán húztam magam felé a marógépet, holott a munkadarab bal oldalán kellett volna magam felé húzni a marógépet! Biz isten nekem fel sem tűnt. Még a marási felület is jónak bizonyult. Ezt jól benéztem, igaz! 

Mentségemre csak azt tudnám felhozni, mióta megvan a marógépasztalom, azóta én a marógépet az asztal alá befogatva használom. Kézből már nagyon sok éve nem végeztem marást. Ennek jó mellé fogtam!   Ügyes vagy,  hogy észrevetted! :- ) 

Előzmény: Kamelot (94768)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 94770

Ez mivel tud többet mint egy hosszú vízimérték?

Előzmény: pali923 (94743)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 94769

Egy deszka élén egyensúlyozva a marót, töredék oldalirányú erő kell, hogy legyőzze a lefelé történő nyomást. Ilyen esetben teszek egy másik azonos magasságú deszkát is a maró talpának a széle alá.

Ekkor már nem tud bebillenni.

Előzmény: Paco155 (94755)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 94768

Gratulálok szép munka!

A lekerekítés marásánál fordított a tolás iránya. Szándékos vagy véletlen? A rosszul sikerült illesztésnek kiderítetted-e az okát, ha igen mi volt az?

Előzmény: arvaiz69 (94708)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94767

Szia!

Ilyen a mi marónk is?  Az enyém még mindig a dobozban van! Lassan időszerű lenne kicsomagolni! Te kipróbáltad már?

Előzmény: pacman123 (94744)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94766

Szia!

Köszönöm az elismerést! 

Az igazság az, hogy két sor lakkal kentem le az ajtókat majd felszereltem a szekrényre. Nagyon elégedett voltam vele. Aztán pár nap elteltével az egyik ajtó betétjén megláttam, hogy az ecset egyik szőrszála benne maradt, amit csak most vettem észre. Aztán ahogy jobban nézegettem az ajtókat azt véltem felfedezni, hogy az egyik ajtón mintha kevesebb lenne a lakk, mert mikor végighúztam a kezem rajta más tapintású volt. Na ezt a két ajtót gyors lepattintottam a helyéről és lekentem harmadik sorral, de csak a külső oldalát! Mikor megszáradt  azt vettem észre, hogy gyönyörű szép lett! Igazi vastag húsú felületet kaptam, pont olyat amilyet akartam. Visszaraktam az ajtókat a helyükre, nagyon szépen mutattak. De most meg a többi 6db ajtó volt az ami nem volt annyira mutatós.

Így aztán azt a hat ajtót is levettem és azok elejét is lekentem harmadik sorral, ja és a hátlap elejét is. De erről már nem készítettem filmet!

Jó megfigyelted, hogy ezen a szekrényen nem két réteg lakk van! :- )

Előzmény: laci19791202 (94732)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94765

Szia! 

Köszönöm az elismerést! 

Azt hiszem a múltkori kérdésedre még nem is válaszoltam. Mármint, hogy sikerült-e eladni a fiókos műhelyszekrényt? Igen, nagy sokára sikerült eladni.

Nagyon igaz amit mondasz! Kár hogy csak most mondod, mert én nem is gondoltam arra, hogy a kifolyó ragasztó is okozhat problémát. Bízom benne, hogy nálam nem nagyon fog zsugorodni a betét. 

Előzmény: Pillanatragasz (94731)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94764

Szia! 

Nagyon ügyes megoldást találtál ki a gép emelésére. Gratulálok a munkához na meg a filmhez is. 

Te hogy raktad fel a filmet, hogy az egész monitort kitölti a kép?  Az én filmjeim kisebb képméretben nézhetőek. Miért? Már megint min csinálok rosszul? 

Leírhatnád nekem Te hogy csinálod. Nagyon megköszönném! Én a Windows Live Movie Makert használom.  

Először leírom én hogy csinálom! 

Elkészítettem a filmet, rámegyek a film mentésére, onnan pedig a nagy felbontású (1080 p)- ra kattintok. 

És az így elmentett filmet rakom fel a youtubere!

Mit rontok el? Hol a hiba?

Köszönöm válaszod! 

Előzmény: pacman123 (94730)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94763

Szia! 

Köszönöm az elismerést! Én nem tudom miért rakják bele. Talán azért ha később esetleg a nedvesség hatására tágulna akkor ez esetben a gumilabdát nyomja össze, nem pedig a keretet tolja szét.  De ez csak feltételezés a valódi okát nem tudom. 

Előzmény: pacman123 (94729)
arvaiz69 Creative Commons License 2 napja 0 0 94762

Szia! 

Köszönöm az elismerést! Próbáltam, vagyis nagyon szerettem volna olyan részletet berakni a filmbe ami fel van gyorsítva, de nem tudtam programot letölteni. A számítógéphez nem nagyon értek. Ezért maradt  a már megszokott megoldás.

A kalaptartó külső oldalait a jobb és baloldali szekrény oldalához csavaroztam, csak annak munkálatait nem filmeztem le. Így nagyon stabil lett. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94728)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 94761

nem tűnt fel a smiley?

egyetértünk, kvázi lehetetlen, ha a szándékosságot kihagyjuk

Előzmény: Paco155 (94760)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94760

Legalább két olyan mozdulatot kell csinálnia ami ellentétes irányú a normál használatú erő irányával. 

Először fel kell emelnie lenyomás helyett a kés oldalon a routert, hogy az a talp élén támaszkodjon fel a fán, utána pedig derékszögben a mozgás irányára meg kell húznia a fa felé az egészet. 

Nem mondom, hogy lehetetlen, és szándékosan csinálva tuti, hogy sikerülne is, de véletlenül elég nehéz.

Előzmény: Barnamedvébb (94756)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94759

Biztos hogy lehet, mert pl a Bauhausban kint van a polcon :)

Előzmény: zodes (94758)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94758

Nagyszerű! Köszi! Utána nézek, hogy nálunk lehet-e ilyet kapni, vagy rendelni.

Előzmény: Paco155 (94746)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94757

Na pont ilyet szerettem volna készíteni! :-DD Ehhez ugye legalább 2db egyenes vágás kell.....eddig kettőből sajnos nulla sikerült, de nem adom fel. Ma du. egy újabb próba halaloszto fórumtárs adott egy tippet.

Előzmény: pali923 (94743)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 94756

max izomból :)

Előzmény: Paco155 (94755)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94755

És hogyan dönti az anyag felé?

Előzmény: pajaci (94754)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 94754

Ha az anyag felé dönti, akkor tud minuszos is lenni, mert felül nincs csapágy.

Előzmény: halaloszto (94753)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 94753

ahogy írod, a csapágy miatt csak pluszos tud lenni. ergo ha utánna végigmegy mégegyszer, akkor szépen lekapdossa a plusszokat és kész is.

Vajk

Előzmény: pacman123 (94749)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 94752

Ahogy mondod. Sokan ezért nem tudnak egyeneset vágni, hiába tolják vezető mellett.

Előzmény: halaloszto (94737)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94751

Az amennyit billeg az nem látszik. :)

Előzmény: pacman123 (94749)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94750

Nemcsak te :-) Meg is akartam jegyezni hogy az igen elférne nálam is.

Előzmény: Paco155 (94748)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94749

Azt láttam hogy csapágyas, dehát .. na mindegy :)

Egy ilyen marónak van súlya, szerintem ha kicsit "túlbilleg" jobbra, a csapágyon felfeküdve el is távolodhat a  teteje, még ha csak pár tized mm-t is. És ugyan fánál nem foglalkozunk pár tized mm-rel ->illesztésnél, hossznál. De egy hosszanti profilnál .. nem lesz hullámos? Ha nem, nem :-) Nem tudom mert ilyet kézből még sosem martam, meg elég széles is a deszka de azért kicsit billeg a kezében az a maró.

Előzmény: Paco155 (94747)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94748

Viszont azokat a szorítókat rohadtul irigylem tőle.

Előzmény: Paco155 (94747)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94747

Simán. Ez így teljesen oké marás. És semennyire. Csapágyas a kés.

Előzmény: pacman123 (94744)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 94746
Előzmény: zodes (94739)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 94745

Ja hogy a széle! Az igen, annak párhuzamosnak kéne lennie, az aljának meg merőlegesnek. Ezek a lemezből sajtolt cuccok előbb-utóbb elhajlanak. Érdemes lehet egy rétegelt lemezt alárakni aminek a két oldala duplavastag, párhuzamosak, merőleges.

Előzmény: halaloszto (94740)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94744

Azta ... kézből? Egy menetben? Még ha puhafa is, bátor kislány:

https://youtu.be/NYfajpxQWtw?t=260

Mondjuk az a kis billegés tolás közben nem tudom mennyire látszott meg a maráson. De ettől függetlenül ügyes a csajszi.

Mondjuk csiszolni nem szeret. Vagy nem vette fel (oldalfalakat nem nagyon mutatta, összerakás előtt mennyire kezelte volna).

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 94743

A legegyszerűbb, és mégis jól működő ilyen vonalzót így lehet elkészíteni tetszőleges hosszúságban. csak egy tényleg egyenes léc meg valamilyen szélesebb akármilyen anyagú alap kell hozzá:

Előzmény: zodes (94739)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94742

Köszönöm :-) Mármint ugyan nem nekem írtad, de akkor is válasz a "puccos"-féle videós kérdésemre.

Előzmény: fahobby (94734)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94741

Értem, ellenőrzöm. Attól, mert nem állsz velem szóba köszönöm a segítséget! :-))) Még így indirekt is! :-))

Üdv: Zoli

Előzmény: halaloszto (94740)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 94740

párhuzamos. a talp szélét tolod a vezető mellett, de a lap vág. ha szét vagy összetartóak, mindenféle vicces dolgok jönnek ki belőle.

Vajk

Előzmény: paplanfa (94738)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94739

Merőleges volt! :-)) Több derékszöggel, több helyen is ellemőríztem. :-))

Még egy kérdés: Lehet venni általános (bármilyen fűrészhez) aluprofil körfűrész vonalzót? Olyat, amit csak rá/mellé rakok és nem a vízmértékkel kell bohóckodnom.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 94738

Merőleges-e :)

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 94737

plusz az örök kérdés, hogy a körfűrész talpa párhuzamos-e a fűrészlappal?

Előzmény: laci19791202 (94735)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94736

Nézegettem a Bosch körfűrészeket és ezeken pl a talp 2 helyen van a testhez fogatva, míg az én fűrészemen csak egy. Erre is gondoltam, hogy nem elég stabil így. Menet közben gondolom akár milliméternyit is mozdulhat plusz-mínusz. Pedig most elsőre pont egy körfűrész megvezetőt akartam gyártani és hát annak illik pontosnak lenni. :-))

Előzmény: laci19791202 (94735)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 94735

Hmmm,azt nehéz megmondani innen hogy mit ronthattál el,e az a helyzet hogy sok oka lehet.

Én azt mondom hogy olcsó fűrésszel is lehet vágni egyeneset és 100 ezressel is görbét.

A vizimérték egyenes?Viccet félretéve én azt kérdezném meg elősször hogy mennyire stabil a gép a talpához képest,de ezer oka lehet egy görbe vágásnak,pl szerintem egy 2 méteres vizi 150bcm en a két végén szoritózva nagy nyomásra pl középen már lehet be tud hajlani egy kicsit.

Sok oka lehet,a talp széle ami a vezető melett ment az pl ha egy picit is domború vagy homorú az is közre tud játszani!stb stb.

Előzmény: zodes (94733)
fahobby Creative Commons License 2 napja 0 0 94734

A betét témába beszállva.

Teljesen igaza van annak aki nem ragasztja a betétet,sőt ahogyan "ragasz" is mondja még egy kis tűrést is illik neki adni.

Ezt apró kis gumi golyókkal szokták megoldani, egy kicsit nagyobb átmérőjű a golyó mint a keret nútja és így oldalanként kettő darabot precízen be lehet tenni a kellő helyre.

Előzmény: Pillanatragasz (94731)
zodes Creative Commons License 2 napja 0 0 94733

Tegnap délután vettem egy új 50 fogas lapot a (méltán híres) strauss típusú kézi körfűrészembe, hogy levágjam a megfelelő méretre 15-ös rétegelt lemez táblámat. A tábla mérete 150x150-es, ezért vezetőnek a 2 méteres vízmértékemet használtam. Alkalmaztam a kétszeri vágást, mert a próba szerint valóban szinte nulla volt a szál hasogatás. Hát ugyan ökörhugyozás nem lett de sajnos egyenes sem. Jött még egy próba az is horribilis (mármint szerintem). Lehet kéne vennem egy márkásabb, esetleg Bosch kézifűrészt? Mit rontottam el?

laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 94732

Jó kis videó lett,a munkádhoz meg gratulállok ismét,nagyon szép hogy csomó mentes,de gondolom jól rányomott az árra is és a munkaórára is,de megérte,nagyon szép lett!

Azon az egyen csodálkozok egy kicsit hogy elég lett a 2 réteg lakk?!

Én szeretem mikor jó "húsos" a lakkréteg bármi ilyesmin,mint a jó öreg szekrényeken amik több évtizede készült és látszik rajtuk hogy nem sajnálták róluk,na persze akkoriban nem ilyen világ volt!

Most ugye ha szekrényről van szó akkor álltalába a mű dolgok mennk mert sok emernek csak erre van pénze,laminált papból,vákumfóliás szétpotyogós sz@rok amiket manapság lehet kapni,persze a legolcsóbb pántokkal,műanyag gombokkal stb,na látod a tiéd messze nem ez a kategória!

Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 94731

Erősen jó lett a szekrényed :)  tényleg az ajtóbetéteket nem kell beragasztani  sőt egyáltalán nem is szabad   sőt még egy két mm tágulási hézagot is kell hagyni hisz a fa örökké mozog . az ajtó oldalakat ahogy ragasztottad úgy láttam  egész bűtejét bekented ragasztóval ,ez azt okozhassa hogy a sarkainál a ragasztó ,,megcsipi,, a betéteket és a betét hajlamos elrepedni ...a jó hírem viszont az hogy fenyőnél a legritkább esetben fordul elő viszont körtefát használtál volna jövőbe csinálhatnád újra az ajtókat  :) 

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 1 94730

Én is haladtam kicsit a munkaasztalommal. Addig ugye "nem" állíthatom lábra amíg nincs emelhető kereke (különben az életben nem moccan sehova ez a dög :-)

Így most ezen mókuskodtam, íme egy rövidke videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=H8m_5gLo5sU

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 94729

Ment a nagy büdös plusz! Sokan megköszönjük ezt a videót, de én tuti!

Már tényleg csak az hiányzik, hogy kicsit feldobd a videóidat egy kis halk háttérzenével, időnként megpörgetve. De én így is végignéztem, pedig hajnali 4 van.

Kérdés az ajtókészítéshez. Amit itt Puttz mester csinál:

https://youtu.be/BC5mUDkt1KQ?t=61

... amikor ezeket a kis gumibogyókat hajigálja a nútba, az mennyire szükséges? Zolinál nem láttam, de lehet hogy nem is kell az annyira? Puttz tölgyből csinálja ezt a bútort.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94728

Gratulálok! Szép lett a végeredmény és a film is jó. 

Egy javaslatom lenne a szekrénnyel kapcsolatban. A kalaptartó külső vége alá rakjál fel polctartó pöcköket, mert különben idővel le fog konyulni a kalaptartó. 

A mestercsapozó használatáról már írtak neked, a gyári videóban szereplő módszer nekem is tökéletesen működik. 

A videó is jó bár kicsit hosszú. Néha fel lehetne gyorsítani, például marás vagy fűrészelés közben. Ha az elmondandó szöveget munka közben mondanád alá, vagy utólag vennéd fel mikrofonnal a filmre akkor az sem foglalna sok helyet és időt a filmből. Nekem kicsit fura, ha valaki áll, és elmeséli azt amit a képen is látni lehet. Az evidens dolgokat nem kell részletesen kifejteni. Sokkal pörgősebb lenne a videó, ha munka közben lenne az alámondás. De akár úgy is lehet csinálni ahogy DiResta videójában is látni, néha gyors néha normál sebességű a film és nincs semmi szöveg alatta.

A videó alá érdemes valami halk zenét is felrakni, sajna a movie maker nem alkalmas a hangsávok hangerejének beállítására, de le lehet keverni (úsztatni) a zenét a szöveg idejére. Példa erre ez a filmrészlet.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94727

Tudom, de arra nincs se hely, se keret, és igény se.

Előzmény: halaloszto (94725)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94726

Írd már le légyszi ennek a beszorzott árát is ide. Aztán tegyél utána egy nullát, mert minimum ennyi lenne a piaci értéke a fullra, de fullra göcsmentes, toldásmentes, profit alázó (nem dzsepettószerű asztalost, hanem tényleg profi asztalos) szekrényednek!

Előzmény: arvaiz69 (94722)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 94725

a másik módszer ami terjed meg a mosogatógép.

Előzmény: paplanfa (94724)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94724

De ezt még meg lehetne fejelni valamivel, és menten elélvez a fehérnép. Az aljatlan szekrényben a csepegtetőpolcot ugyanis ha 2 sínre szereljük (golyósoros csúszka függőlegesen) akkor az egészet némi rugó, vagy ellensúly, esetleg gázteleszkóp technikával le lehet engedni a csap fölé, és így eléri a fölső polcot is, és kerülgetni se kell. Aztán amire senki se gondol az az, hogy ide nem ajtót kell szerelni, hanem valamilyen rolós megoldással kell "ajtót" feltenni, ami a lehúzással együtt felemelkedne, de akár önmagában is felemelkedne, vagy feltekeredne. Vagy úgy mint a mérőszalag (annak a rugója kiberháható) vagy valahogy máshogy, de rém egyszerűen. Az anyaga meg viaszosvászon és kész. Bármikor cserélhető bármire, senki nem veri be a fejét, semmit nem kell kerülgetni, pont úgy tisztán lehet tartani mint a terítőt. A csepptálcát pedig be lehet kötni a túlfolyóba is, vagy egy kis pohárszerűségben összegyűjteni a vizet, és nem kell leszedni az egészet, csak azt. :) Gyűjtőtálca nélkül ugyanúgy disznóól lesz, csak éppen jó sokáig csöpögő, és szétfröcskölődő vízből. Kislakásba nem is tudnék más konyhaszekrényt elképzelni. Az ikeásból 2-őt kell venni egymás mellé (2x60cm) és minden odavalónak lesz helye egyből. A pc ventit össze lehet kötni valami páraérzékelős kapcsolóval is. Menne ugyan fölöslegesen is, de abból baj nem lesz, ha a konyhaszekrényben mozog a levegő.

A tepsit, lábast meg igenis töröljék el, pakolják el azonnal.

Előzmény: traktoros82 (94719)
arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 0 94723

Szia!

Köszönöm az elismerést!

Előzmény: Tschaby (94720)
arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 0 94722

Szia!

Köszönöm az elismerést! Már gyerekkoromban 12-14 évesen elkezdődhetett amikor nyúlketreceket raklapdeszkából készítettem, mármint a barkácsolás szeretete.  A tanult szakmám kőműves. Egészen kb. 2000-ig nem foglalkoztam a barkácsolással. Aztán minden tudás nélkül elkezdtem barkácsgépeket vásárolni, hogy a melléképületemre megcsináljam az ajtót és az ablakot.  Utána jöttek sorba feladatok és elégé bele is éltem magam. Mostanra eljutottam odáig, hogy már ilyen munkákhoz is hozzá merek fogni.  

Hogy mennyibe került a szekrény arról már pár nappal ezelőtt írtam itt.  Ami biztos a szekrénybe 16.19 négyzetméter fa lett beépítve.

Előzmény: Lala8080 (94712)
arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 0 94721

Szia! 

A betétet nem ragasztják, csak simán berakják a helyére. A tiplizővel kapcsolatban nem tudtam, hogy úgy kellene használni. De köszönöm hogy szólsz, mert a következő munkánál már úgy használom. Nem sokat tipliztem idáig, ezzel a tiplizővel pedig ez volt az első munkám. 

Előzmény: Schnitt (94709)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 94720

LÁtom nem csak én építek műhelyt :)

Nekem van annyi előnyöm, hogy nem kell alapokig lemenni.

Közfalakat bontottam ki, ajtólukakat falazok be, meg valami álmennyezetszerűt hozok össze.

Az én tetőmben semmi asztalos, és ács vonulat nincs.

Vascsöveken hullámpala.

Majd a mennyezetnél meggondolom az OSB alkalmazását. Mégis csak fából van.

Legalább is jobban mint a gipszkarton...

Zolinak részemről is gratula. Szép munka.

Majd eljutok én is oda, hogy asztaloskodok is, nem csak állandó felújítás, építés.

Előzmény: feketefelh (94681)
traktoros82 Creative Commons License 3 napja 0 0 94719

Nem semmi. :) Nem fordítottam le 1enlőre csak átfutottam a linkeket......

Ez a szekrényes megoldás is 1re jobban tetszik. Követve a Te ötleted és rákötni a tűzhely szagelszívót.......és esetleg betenni 1-2db bazi nagy PC ventillátort és máris pillanatok alatt leszáradna benne minden. Mit gondoltok? :))

Előzmény: paplanfa (94700)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94718

A falbontásból származó apró hulladékkal töltheted a szinteket, majd homokot kell rátenni és le kell döngölni simára és keményre. Szükség esetén vizezni is kell egy keveset.

Előzmény: feketefelh (94707)
traktoros82 Creative Commons License 3 napja 0 0 94717

Nem tudom, még nem számoltam utána, lehet, hogy neked van igazad. Nekem így a db ár itt soknak tűnt, a Rep.építő által linkelt oldalon pedig valahogy szimpatikusan látszott a m3 ár.

De lehet itt olcsóbb. :)

Előzmény: Babszem_ (94693)
jcsapo Creative Commons License 3 napja 0 0 94716

Szerintem nagyon jól tudják, hogy mit árulnak, csak gondolom, valamilyen szerződési megkötésből kifolyólag nem árulhatják az eredeti típusmegjelöléssel. Lehet, hogy ezért tudják ilyen jó áron akciózni.

Előzmény: pajaci (94714)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94715

Hát, a múltkor valaki belinkelt egy szóróanyag-rész, és annyi slendriánság, leszaromság volt benne, hogy ihaj!

Előzmény: pajaci (94714)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94714

Nagyon képben lehetnek.

Előzmény: jcsapo (94713)
jcsapo Creative Commons License 3 napja 0 0 94713

Nem, Árvai Zoli levelezett velük, neki írták.

Én csak annyit vettem észre, hogy az eredeti tritonos doboz egyik sarkában található egy uni-max-os matrica, miszerint ez egy B268 típusjelű, 2000W-os felsőmaró. A számlán is ez a típusmegjelölés szerepel, de a doboz többi részén és a mellékelt használati utasításban TRA001 a típusmegjelölés. A gép matricáján 3 1/4 HP megjelölés szerepel, ami 2400W.

Előzmény: pajaci (94710)
Lala8080 Creative Commons License 3 napja 0 0 94712

Gratulálok nagyon profi munka.

Megkérdezhetem hogyan képezted magad ilyen szintre? Mi a végzettséged?

Mennyibe került a szekrény elkészítése?

torony78 Creative Commons License 3 napja 0 0 94711

"Ahonnét rendelted, ott van bemutató videó az oldalon, ezt is megmutatják."

Itt van, ni: (4:25-től)

Előzmény: Schnitt (94709)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94710

Neked írták a bolt szakértői hogy 2000w-os a gép?

Előzmény: jcsapo (94702)
Schnitt Creative Commons License 3 napja 0 0 94709

Megnéztem a filmet, nagyon tetszik!

Jó így képileg is látni, mi hogy készült.

Ilyen keretes betétes ajtó készítést még nem láttam, de abban a hitben voltam, hogy a betétet azt beleragasztják a keretbe.

Ezek szerint tévedtem, mert csak a keretet ragasztottad.

Egy apró kiegészítést tennék a csapozó használathoz. A használati útmutatója szerint nem kell átjelöln a lyukakat egyik deszkáról a másikra, hanem az először kifúrt deszkába bele kell tenni a tiplit, csak úgy ragasztó nélkül, és a csapozó elején lévő nyílást rátolni szemből. Az passzentosan meg rá a tiplire, és pontosan megvezeti a szerkezetet.

Ahonnét rendelted, ott van bemutató videó az oldalon, ezt is megmutatják. Nálam működött, hajszálpontosan passzolt minden lyuk.

Ha tudtad ezt, akkor elnézést, nem okoskodni akartam.
A szekrény és a videó is nagyon jó, gratulálok mégegyszer mindegyikhez.

arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 4 94708

Sziasztok!

Sikerült feltölteni a szekrénykészítésről készített filmet! Jó szórakozást hozzá!

www.youtube.com/watch?v=enNz1EBLmdA

feketefelh Creative Commons License 3 napja 0 0 94707

A szarufák az egész tetőszerkezettel együtt ki lesznek cserélve, a meglévő állapotot nem akarom még tovább tákolni. Egyszer akarom megcsinálni, de akkor jól. Nekem a fa szerkezet kivitelezése egyszerűbbnek tűnik, mint a betonozás. Viszont ha mégis betonozásra kerül a sor, akkor mehet alá 5cm EPS is a megfelelő rétegrenddel.

Mivel lehet feltölteni a szinteket?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94704)
adingos Creative Commons License 3 napja 0 1 94706

Ilyesmit vadászok épp.   :-)))

Előzmény: Régivagyok (94689)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 1 94705

Szépen alakul :)

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94704

Pár észrevétel.

Szerintem sürgősen erősítsd meg a tetőszerkezet szarufáit, mert ha jól látom a képeken akkor csak össze vannak szögelve a toldások. Ez így nagyon bizar. Fúrd át a toldásoknál 3 helyen (a két végén is a közepén) és 12-es menetes szárral + nagy vastag faalátéttel és anyákkal szorítsd össze a toldásnál a két szarufát. Alátámasztás nélkül is el kell viselnie így nagyobb hóterhelést is.

Ahogy próbálom értelmezni a rajzaidat és a képeket, nekem az jött le, hogy a padlózat lépcsőjét deszkék egymásra rakásával akarod kiegyenlíteni, rá osb járófelületet. Ez nem lenne rossz de elég drága megoldás. A vízlevezető árokba egy pvc csövet raknék, feltölteném a szintkülönbséget és egybe betonoznám a területet. A vízelvezető cső meg a padlószint alatt futna. Szerintem ez olcsóbb megoldani. Igaz, hogy télen elég hideg a betonon ácsorogni, de legalább egy stabil felületre pakolhatsz gépeket, polcokat. Az eredeti terveid szerint a padló tartó deszkák között nincs kiszellőzés, így a deszkák nagyon hamar el fognak korhadni még akkor is, ha lekezeled. Az ilyen padló szerkezeteknél nagyon fontos a kiszellőzés.

Előzmény: feketefelh (94673)
arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 0 94703

Szia! 

Nemrég hozták meg nekem is !

Szintén ugyan az!!! :-)  Még nem érkeztem megnézni, mert a filmmel vagyok elfoglalva.

Előzmény: jcsapo (94702)
jcsapo Creative Commons License 3 napja 0 1 94702

Szia!

Ma megérkezett a Triton felsőmaró. A dobozban 2400W-os TRA001 típusú maró volt.

Remélem, hogy te is hamarosan megkapod.

Előzmény: arvaiz69 (94421)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94701

Csak halkan megjegyzem, hogy fürdőszobába is van létjogosultága az ilyesmi stílusú nem zárt, de tekintettől elzárható szekrényeknek, pont a magas páratartalom miatt.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94700

Ebben pont az a lényeg, hogy a mosogatás vége a szárítóra való rápakolás az egyúttal azonnali, automatikus elpakolás is. Az az asztalra rakható idióta szárító, amire mindig feltornyoznak, és örökké csörögnek-zörögnek, na az bazisok helyet foglal el, gyakran mozdulni se lehet tőle.

Kiderítettem, hogy egy finn néni agyalmánya a "dish draining" szekrény. Biztos ő is utálta a disznóólat.

"Az edényszárító szekrényt az 1940-es évek közepén Maiju Gebhard fejlesztette ki a Finn Munkahatékonysági Egyesület számára, hogy ne kelljen kézzel szárítani, törölgetni az edényeket."

https://en.wikipedia.org/wiki/Dish_draining_closet

http://nordicplanning.com.au/rethink-dish-drainer-like-finn/

http://dornob.com/dish-draining-closet-space-saver-every-home-should-have/

svédsárgában van is pont olyan ami jó lesz. http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20204614/

Viszont meg kell oldani a szekrény átszellőzését. Ennek legegyszerűbb módja, ha a tetején nem fullos a fedőlap, hanem elöl-hátul 5 centi hiányzik. Egy 12 cm-es PC ventillátor beépítésével meggyorsítható a száradási folyamat, vagy egész egyszerűen a páraelszívó csövébe kell egy kis oldalágat bekötni, (ha megoldható) így a szekrényből is elszívná a párás levegőt ugyanúgy mint a sütő fölül.

Kollléga úr thonetszövetes szekrénye is figyelemreméltó! Tetszik!

Előzmény: traktoros82 (94655)
72pt Creative Commons License 3 napja 0 0 94699

oké, megírom h kb mikor érek oda, és rakok fel képet ha fényképezhetek

Előzmény: pajaci (94698)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94698

A gyalult deszkákat kellene megnézni, hogy mennyire csavarodottak, görbék, vagy szép egyenesek.

Az oldal közepe felé vannak.

Előzmény: 72pt (94695)
wtman Creative Commons License 3 napja 0 0 94697

Na, látod az egy jó kérdés! Hogy felhívd őket és rá tudjanak beszélni egy kamionnyi tételre! ;)

Ezek a dolgok általában úgy működnek, hogy megrendelsz x db kamiont, ekkor Felvidéken, Kárpátalján, Erdélyben felpakolnak és elindulnak a megadott címre. Ha jobban belegondolsz, fűrésztelepen is ilyen árét (vagy drágábban) kapsz anyagot és Te magad hozod el, itt pedig a fuvart is ők állják, ha jól emlékszem. Magyarországi telephelynél ez azt jelentené, hogy behozzák kamionnal, valahol lerakják, tárolják, megrendelés esetén pedig újra felrakják, leszállítják és újra lerakják.  ez túl nagy költség lenne, ezért szállítanak direktbe. Általában! Nem mondom, hogy nincs kivétel, de szerintem ez nem az!

Előzmény: pacman123 (94685)
Régivagyok Creative Commons License 3 napja 0 0 94696

Mondjuk elég precíz ehhez a mérethez képest.

2 orsós, és 4 támasztóperselyes a kicsike.

3kw-s a nagy motorja, és van egy áttételes kapcsolható kicsike, majd ha egyben lesz rakok fel képet.

Előzmény: pacman123 (94691)
72pt Creative Commons License 3 napja 0 0 94695

jövő héten járok arra, megkérdezzek valamit?

Előzmény: pajaci (94657)
Régivagyok Creative Commons License 3 napja 0 0 94694

400-s, csak az egyik asztallap 25 kiló.....  látom mér elfelejtetted, de nekem is van olyan Metabóm.

(elektra beckum).

Ez egy igazi ácsgép.  nálam van 1.5 éve, csak most jutottam el oda, hogy rendbe szedjem.  csapágy, tisztítás, festés, stb.

Előzmény: pacman123 (94691)
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 94693

Ha nem szamoltam valamit el akkor 200 szal a deszkadbol ad ki 1m3-t - ebbol 66e ft jon ki /m3 ...

Nalunk a nyers olcsobb (15x15 gerendat vettem kb 50e/m3-rt nemreg, a deszka is valahol ott volt) de megfizetjuk az arat sajnos: sok hegy ugy nez ki mintha a holdon jarnal :( Az allamilag tamogatott tolvajvallalatok letaroltak mindent amit tudtak ... A szaritott valahol 75e ft-nal van/m3 - persze jo kerdes mennyire szaritott es mennyire jol van vagva. Kaptam mar olyan 12x12 anyagot aminek egyik vege 10 cm volt, a masik meg 14 ...

Persze nem art utanaszamolni mert egy zero hiba nagyot szamit a vegosszegnel :D

Előzmény: traktoros82 (94686)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 94692

én is rotringot használok. lehet néha venni fillérekért tízes csomagban full műanyag ceruzákat, amikben 0.7-es betét van. meglepően tartós a cerka maga, és persze nem sírok ha mégis ráléptem. a betét többe kerül mint a pakk ceruza.

Vajk

Előzmény: pacman123 (94690)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94691

Mennyivel bizalomgerjesztőbb konstrukció, mint az én Metabóm ...

Erre nem igazán lehet ezt mondani :-)

Mekkora a késtengelye? 300-as? 400-as?

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94690

"Sunyiban" én folyamatosan raktam el a posztjaidat, talán éreztem hogy érdemes lesz :-)

Nem is értem miért írtam jan 10-et, hiszen a posztod 20-án született. Na mindegy, így is,  úgy is nagy és szép munka volt - neked!

Ezek után én csak laposkúszásban osztanám meg, hogy hogy állok az asztallal, kb így:

Még a legszélső lábakra hiányzik pár csapolás, a rövidebb oldali merevítőknek, és holnap talán már nem pornóspózban figyel az asztalom. Időnként a macska is rácsodálkozik, mit művelek :) (terasz alól figyeli a műsort)

Ezeknél a bemélyedő (?)/átlapoló (?) csapolásoknál igen hálás vagyok az asztali körfűrészemnek. Ha én nem barmolom el a bejelölést, szépen és pontosan lehet megcsinálni.

Egyébként bejelölés: tudom elvileg triviális a téma, de nekem a "rotring" nagyon bejött erre a célra. Meg lehet vele tanulni relatíve durvább felületen is jelölni, anélkül hogy minden húzás után letörnéd a hegyét, és nem kell állandóan hegyezni. 2B-s hegyet használok. Nem tudoom, ki mit használ erre a célra, de a nagyon pontos vágásokhoz szerintam a minél vékonyabb vonal a jó.

Előzmény: arvaiz69 (94688)
Régivagyok Creative Commons License 3 napja 0 0 94689

Hungarian Restoration.

Lassan egyben lesz.

Ez egy Gépépítő keze munkája, valamikor az 60-70-s évekből.

arvaiz69 Creative Commons License 3 napja 0 0 94688

Szia! 

Hú, minden elismerésem a kitartásodért, biztos jó sok időt vett igénybe míg összeszedted az írásod! 

Annyival egészíteném ki, hogy az első favásárlás január 20-án volt, majd másnap azaz január 21-én ismét elmentem és hoztam egy adag igazán szép fát Túrkevéről. Ezt le is írtam a 20-án írt beszámolómban! 

Ekkor azaz január 21-én hoztam Colker fórumtársnak is fát.

>>> colker <colkerdesigner@gmail.com> írta:
>>>>Szia!
>>>>Olvasom hogy mész még holnap is a Túrkevei fatelepre.
>>>>Lehetne esetleg róla szó hogy 3méteres 1colos anyagból hozzál nekem
>>>>is?Összességébe kellene mondjuk 30cm szélesség,nyilván ahogy adja
>>>>majd.
>>>>Hétvégén vagy amikor neked jó áttudnék érte menni Martfűre.
>>>>Tudom hogy még nem találkoztunk de nem nagy összeg kb.1600Ft és
>>>>nyilván miért kérnélek ha nem tudnám kifizetni...
>>>>
>>>>Köszi!
>>>>Gábor

,Árvai Zoltán <arvaiz1969@freemail.hu> írta, 2015. 01. 20.:
>>> Szia! Rendben van! 300 cm hosszú,  kb 30  cm széles borovi colos
>>> deszka!Üdv.: Zoli

Feladó:,Árvai ZoltánDátum:2015. január 21., szerda, 19:56:24

Szia Gábor! Megvettem a fát! Mielőtt indulsz csörgess meg, hogy biztos itthon legyek! Telefon: 06-70 / 940-7485

Erről a favásárlásról nem tudhattál, mert nem írtam meg a hogy végül is voltam, vagy nem voltam 21-én fát vásárolni.  A január 20-án, mikor az az napi fát elkezdtem felfűrészelni, akkor a székek lábait fűrészeltem ki, a képeken az látható!  A január 21-én vásárolt fából viszont már a szekrény készült! 

A szekrényhez harmadjára akkor mentem fáért amikor rájöttem, hogy a colos deszkából nem tudom kigyalulni a szekrényajtó keretének deszkáit, aminek gyalult vastagsága 22 milliméter.  Illetve a betétekhez kellett még igazán szép faanyag! Ekkor ha jól emlékszem 3 cm vastag deszkákat vettem aminek már húzósabb, ha jól emlékszek 110.000 Ft volt az ára. 

A filmmel kapcsolatban. Ma reggel újból próbálkoztam a fényképezéssel. Most az jutott eszembe, hogy becsukom az ebédlő ajtaját, hogy onnan ne szűrődjön be tompa fény.  Na ekkor a gépet beállítottam a megfelelő fényforrásra és így próbálkoztam. A mivel kevés volt a fény, a gép automatikusan használta a vakut. Hát mit mondjak, az eredmény lenyűgöző lett. Magam is elcsodálkoztam rajta! Ha minden jól megy a filmet estére fel is rakom! :- ) 

Előzmény: pacman123 (94600)
traktoros82 Creative Commons License 3 napja 0 0 94687

Igen, sanszos, hogy csak nagy tételben ad el......pedig az ára igen jó.

Előzmény: wtman (94682)
traktoros82 Creative Commons License 3 napja 0 0 94686

Egészen korrekt áraik vannak. Bár én darabra szoktam venni a deszkákat, de nekem a 2,5x10-es 2méteres lucfenyő deszka 330Ft/db árba szokott kerülni itt a helyi fatelepen. A köbméter árat nem tudom (még nem számoltam ki és nem is kérdeztem rá), de ezen a linken amit Te raktál be, mintha jobb áron lenne.

Ami még tetszik, hogy náluk a 10-es OSB lap most akcióban csak 2990Ft. Én kb. 2hónapja itt helyben 3750Ft-ért vettem 1táblát. Úgyhogy ha pesten lesz dolgom lehet, hogy hazafele útba ejtem őket.

Kérdés ugyan, hogy csak m3-ben lehet vásárolni vagy esetleg kisebb mennyiséggel is kiszolgálnak......

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94664)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94685

De akkor miért van kisker ár az árlistában? 

Előzmény: wtman (94682)
Rahed Lee Creative Commons License 3 napja 0 0 94684

Itt legalább nevesítve vannak a kapcsolók

Előzmény: Rahed Lee (94683)
Rahed Lee Creative Commons License 3 napja 0 0 94683

Ez meg a Metabo gyári rajza, de itt is látom a háromállású kapcsolót, ez ezek szerint a régebbi változat, ergo ugyanaz, mint az enyém. Lehet, hogy ez alapján kellene megpróbálnom.

Előzmény: pacman123 (94678)
wtman Creative Commons License 3 napja 0 0 94682

Ezek tuti, hogy csak kamion tételben adnak el faanyagot!

Előzmény: pajaci (94666)
feketefelh Creative Commons License 3 napja 0 0 94681

Bocs, hogy nem egyenként válaszolok, de akkor íme a részletek :

Igen, ott állnának az új oszlopok, ahol most is látszik egy a pacman által linkelt kép bal oldalán. Az az  oszlop egyébként most ideiglenesen van berakva, mert az eredetileg tetőt tartó falat lebontottam illetve még egy darab van, ami bontásra vár (ugyanitt mészkő eladó :-), de tényleg ! ) Most ez a fotón látható oszlop (illetve még 1 kicsit beljebb) tartja a tetőt, amíg kibontom alóla a falakat. Azaz kb kézzel ki lehet lökdösni a mészköveket a falból...

A tető sima bitumenes hullámlemez, tele lukkal, magyarán ótvar az egész :-) Később is ilyen kerül vissza, azonban teszek alá szigetelést meg tetőfóliát. Illetve a falcsatlakozást kell még megoldanom, mert a szakik X évvel ezelőtt szétbarmolták, így most beázik. Tehát a tetőszerkezet súlya nem jelentős (pl cserépfedéshez képest) 

Nedvesedés szempontjából jobbnak tűnik az oszloptartó megoldás, de most megyek bontani, és csinálok próbafúrást.

És akkor ott vannak az utólagosan összevissza lebetonozott részek között 5-15cm szintkülönbségek... 

Rahed Lee Creative Commons License 3 napja 0 0 94680

Akkor jól gondoltam, hogy miként kellene működnie. Ha lesz kedvem, akkor megint nekiülök, előbb-utóbb csak megtalálom, hogy mit hová kell csatlakoztatni. Bár szépen üzemel, kivéve ezek a biztonsági mikrokapcsolóknál van még valami, ami másképp is lehetne. De minden egyéb ugyanúgy van megoldva az én gépemen is, a kar rögzítő retesz is. Egyedül ezt a választókapcsolót nem értem, hogy minek rá. De az újabb kiadáson, mint a tiéd el is hagyták. A kapcsolókat kimértem, azok szépen működnek mind a hárman, a nagy böszme reléblokkot nem bolygattam, egyedül az üzemmódkapcsolónál lehet a kavarodás. Van rajzom, ez van a doboz belsejében, csak az a bajom, hogy ebből nem derül ki konkrétan (számomra), hogy melyik kapcsoló mit kapcsol.

Előzmény: pacman123 (94678)
Schnitt Creative Commons License 3 napja 0 0 94679

Egy próbafúrást megérne, hogy kiderüljön a vastagsága, de én ahogy túl szoktam biztosítani mindent, biztosan vágnék lyukakat a betonba, és lebetonoznék pár oszloptartót, ahogy te is írtad.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94678

"Nálam a felhajtható forgácsterelő burkolat tengelyén van egy tárcsa aminek a palástján van egy bemélyedés. ahogy mozgatom a burkolatot és ezzel együtt a tengelyt, akkor ez is vezérel egy mikrokapcsolót."

Pontosan ugyanúgy, mint nálam.

Most nem vagyok otthon, de ahogy leírtad (hogyan kellene hogy működjön) nálam úgy van. Nekem ugye nincs üzemmód kapcsolóm, ezért onnan "tudja" hogy milyen módban van, hogy a késtengely melyik fele szabad. Legyen mondjuk a 3 mikrokapcsoló "A" (kimenő asztal ) , "B" (elszívócsonk) , "C" (felhajtható forgácskivető), A "+" legyen az hogy fent van az asztal, bent van az elszívó, fel van hajtva a kivető. A "-" ennek ellentettje. Ekkor:

Fent van az asztal (egyengetnénk, C ilyenkor ugye nem is lehet + :)

A+ B- C- (nem indul)

A+ B+ C- (indul)

Nincs fent az asztal (vastagolnánk):

A- B+ C- (nem indul)

A- B+ C + (nem indul. ld lejjebb a 2. próbát)

A- B- C- (nem indul)

A- B- C+ (indul)

Pl tegnap amikor a kérdésedet teszteltem, fent volt mindkét asztal, leszedtem a kimenőt, bekapcsolom (kivető lehajtva). Nem indul, fasza, eddig jó. Felhajtom a kivetőt. Nem indul. Nem fasza. Mit felejtettem el? Ja, az elszívócsonk. Kivettem, indul. Szóval nálam úgy tűnik, mindhárom kapcsoló teszi a dolgát. És egyiket sem lehet "véletlenül" aktiválni, csak szándékosan. Én pl először attól tartottam, hogy ha leveszem az asztalt, és a jobb oldali rögzítőkart kitolom, az a remegés miatt majd "visszacsorog". De amikor élőben megláttam .. .nem csorog az sehova. Az asztalt csal teljesen feltolt kar mellett tudod levenni, ekkor viszont kiugrik egy rugós bütyök, ami megakadályozza hogy az asztal nélkül forgasd a kart és ezzel zárd/nyosd a kapcsolót. Vagy kézzel benyomod ezt a bütyköt, de ekkor marha vagy :-)

Előzmény: Rahed Lee (94676)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94677

Aha, na így már jobb. Ha jól értem a kép bal oldalán látható járdán pihenne az 5 oszlop:

https://lh3.googleusercontent.com/8ufFagf1JdAC2yTM1ho1A4f0ZxwOKkW_etwUt4dU9RU=w1234-h925-no

Amin most is van pár vékonyabb gerenda. Szóval továbbra is kérdés, milyen vastag a járda, milyen anyagból lesz a tető (milyen súlyt kell elviselnie). A mostani hullámpalát gondolom elbírná, ha eddig is elbírta. Illetve ha sima gerendát teszel teherelosztónak, gondolom azt jól le kell kezelni nedvesség ellen, mert ha a talajon van, és nedvesség éri hamar elkorhadhat.

Rahed Lee Creative Commons License 3 napja 0 0 94676

Nálam a felhajtható forgácsterelő burkolat tengelyén van egy tárcsa aminek a palástján van egy bemélyedés. ahogy mozgatom a burkolatot és ezzel együtt a tengelyt, akkor ez is vezérel egy mikrokapcsolót. Ez óvja a felhasználót, hogy vastagoló állásban, miközben alulról eteti a gépet, felül szabadon maradjon a forgó késtengely. Ez a tárcsa különböző pozícióban rögzíthető a tengelyen. Én úgy állítottam be, hogy vastagoló üzemmódban csak a burkolat teljesen lehajtott állapotában indul a gép és a legkisebb emelésre leállítja. De nekem ugye van egy háromállású kapcsoló is a gépemen, itt külön kapcsolható az egyengető, a vastagoló üzemmód és középállásban generálkuss van, vagyis teljes áramtalanítás. Ilyenkor hiába nyomkodom a indító gombot. Ahogy nézem, némileg eltérő a gépeink vezérlése. A lényeg megegyezik, de a mechanikai részleteket illetően vannak kisebb eltérések.

Bár most már rendesen működik a gépem, azt hiszem, hogy ott a kábelrengetegben van még lehetőség, mert szerintem az nem így volt eredendően, hogy ha átkapcsolom egyengetőre, akkor leemelt asztalfél esetén, felhajtott védőburkolattal is indítható legyen. Mert nálam most ez van. Nem mintha probléma lenne és minden elektronika nélkül ne tudnám, hogy a forgó késtengelyre rá kellene hajtani a burkolatot és alulról ne nyúlkáljak be jó mélyen, pusztán érdekel a technika és ha van rá lehetőség, akkor szeretném ha minden részletében tökéletes legyen.

Szétszedve, összerakva, kiismerve a gépet, szerintem így kellene működnie a biztonsági mikrokapcsolóknak:

Egyengető üzemmódban nem indítható:

1. Leemelt asztallal - a rögzítő kallantyú alatti kapcsoló bontja az áramkört - nálam most nem bontja
  2. Az elszívócsonk nélkül, amit alulról kell ilyenkor betolni, ez védőburkolatként is funkcionál - belül, az asztal alatti mikrokapcsoló bont - nálam ez semmit sem kapcsol
  3. A felhajtott burkolat esetén, de itt nincs jelentősége a kapcsolónak, lévén ha fel van hajtva, akkor nem lehet rátenni az asztalt :-)

Vastagoló üzemmódban nem indítható:

1. Lehajtott burkolattal - ez rendben működik
  2. Ha az elszívócsonk alul bent van  - ez a kapcsoló továbbra sem csinál semmit

Nálad ezek hogy vannak?

Előzmény: pacman123 (94654)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94675

Ja, most esik le hogy pont hogy leköltözteted a műhelyet, akkor az nem szakad le :-)

De a képek akkor is jók lennének.

Előzmény: pacman123 (94674)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 94674

Nekem sem látszik a fotóalbum, kérünk másik linket.

De.

Nemrég voltak itt nagy viták faszerkezetes műhely/kisház építésénél, tetőszerkezet kialakítása, oszlopok rögzítése, stb kapcsán.

Ha jól értem, ez az 5 db oszlop része a tetőszerkezetnek, a tetőteredet is tartja majd. Akkor én semmiképpen nem raknám sima betonjárdára, hacsak nem fél méter vastag a betonjárda, amit kétlek :-)

Szerintem mindenkéépen kell alá masszívabb betonalap, de hogy milyen teher alá, milyen vastag kell, nos azt nem tudom. Anno repkedtek itt a nyíróerő, palástnyomás, stb kifejezések én meg csak lestem :-) (Nen vagyok ugyanis építészmérnök)

Nem tudom hogy kiadtad-e ezt szakértőnek, tervezőnek, de ha ilyett kérdeztél, akkor szerintem nem. (különben a szakértő megmondaná, hogy mire rakd az oszlopokat). Tényleg jó lenne látni mit és hogyan tart az az 5 oszlop, de szakértőt mindenképpen vonj be, ez már lehet hogy nem hobbiasztalos "szint" (még ha vannak is itt tényleg hozzáértő topiktársak). Ha leszakad a műhelyed, veled együtt ... szóval kellenének azok a képek és egyértelmű leírás, milyen szerepe van az 5 oszlopnak.

Előzmény: feketefelh (94665)
feketefelh Creative Commons License 3 napja 0 0 94673
Előzmény: RepülőgépÉpítő (94671)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 94672

Nincs ezeken egy szelep ami a dugattyú és a levegő-beengedő közül elengedéskor automatikusan kiengedi a túlnyomást? Olyasmi mint a kerékfújókon a visszaengedő szelep a pisztoly oldalában.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94670)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94671

Nem jól van megosztva a fotóalbum, nem látni a képeket.

Előzmény: feketefelh (94665)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94670

Én szoktam használni a melóhelyen, jó vele dolgozni, csak kicsit pazarolja az anyagot. Amikor elengeded a ravaszt, akkor a dugattyú mögött még nyomás van, amíg az le nem csökken addig nyomja kifele az anyagot. Ezért ki kell tapasztalni, hogy az adott pasztánál mennyivel előbb engedd el a ravaszt.  

Amúgy szerintem csak ott éri meg a használata, ahol minimum 3-4 tubus pasztát kell folyamatosan kinyomni. 1-2 tubusnál még nem fárad el az ember keze, ahhoz a kézi kinyomó is jó. A kézivel pontosabban lehet adagolni a pasztát mint a levegőssel, ha pld csak a linóleum szélét kell kipasztázni körbe akkor jobb a kézit használni. Az airbus repcsiken az utastér padlók közét (kb fél centis rést) kell kitölteni pasztával, oda rengeteg pasztát használunk el, oda a levegős a jobb.

Előzmény: farontó (94660)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94669

Ezek a gyalult deszkáik érdekelnének, hogy egyenesek, vagy propeller alakúak (mint ahogy szokott lenni).

Előzmény: Karger (94668)
Karger Creative Commons License 3 napja 0 0 94668

Én már voltam náluk azthiszem, nincs lapszabászgépük, így nem tudnak méretrevágást csinálni táblásított lapokból. Forgalmaztak CMT marófejeket is.

Rég votam ott kb 3 éve, azóta sokminden történhetett.

Előzmény: pajaci (94657)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94667

Nem jó képet raktam be, ezt akartam.

Előzmény: pajaci (94666)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 94666

Ebből egyszerűbb, árban meg nagyjából egyforma ha a hulladékot is nézzük.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94664)
feketefelh Creative Commons License 3 napja 0 0 94665

Köszi :-) 

Sajnos most még nincs helyem, de legalább van infóm. Épp most akarom leköltöztetni a "műhelyt" az épülő tetőtérből, mert minden útban van a további munkákhoz. Ezért szétvertem a fészert. 

Ennek apropóján fel is merült egy kérdés. A fotóalbum végén van 2 vázlatrajz a tervezett szerkezetről. A jobb oldalon lesz a műhely OSB/hajópadló burkolattal, szigetelve. A rajz közelebb eső felén látható 5db 15x15 oszlop, ezek állnak majd a ház fala mellett. Talpakat rajzoltam alá teherelosztóként. Viszont nem tudom mennyire teherbíró az alatta lévő betonjárda, lehet hogy kéne ásnom 5 kis gödröt, kiönteni betonnal és oszloptartót rakni bele vagy rá ?

Előzmény: pacman123 (94640)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 94664

Nem olyan vészes beszerezni egy gerendát.

http://farengetegfatelep.hu/voeroesfeny-epit-freszaru

Én ragasztanám deszkákból vagy pallókból D4-es ragasztóval a gerendát. 

Előzmény: archivalo (94652)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 94663

És ha tölgyből csinálnád?

Két palló röhögve elviszi, ragasztás nélkül, élére állítva.

És száz év alatt nem korhad el még védelem nélkül se.

Előzmény: archivalo (94659)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 94662

A Möbel Businessben az Etel3 úton készen kapni rozsdamentesben több méretben is.

Előzmény: paplanfa (94626)
Bediiii Creative Commons License 3 napja 0 0 94661

Én nem használtam még, de láttam már üveget beragasztani levegőssel és kézivel is.

Összehasonlíthatatlanul szebb volt az eredmény a levegőssel.

A cél az egyenletes anyagmennyiség kinyomása egy vonal mentén, a levegősnél elég arra koncentrálni, hogy egyenletes sebességgel mozgasd a pisztoly. A kézinél a kinyomás erősségére is figyelni kell.

Előzmény: farontó (94660)
farontó Creative Commons License 4 napja 0 0 94660

Sziasztok! Használ valaki levegős szilikon kinyomó pisztolyt ?

Szeretnék venni , de nem tudom hogy költsek rá vagy ne.

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94659

Köszi!

Nézzük a B tervet! :-) Ennyibe nem került az egész terasz...

Előzmény: pajaci (94653)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94658

Minden fazekat bele tudok rakni...

Az, hogy foglalja ahelyet a falon, igaz, de mi nem foglalja?

Előzmény: traktoros82 (94656)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 94657

Érden jár hozzájuk valaki?

traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 94656

Ezzel szerintem csak annyi a baj, hogy foglalja a helyet a falon és nagyobbacska edényeket (esetleg nagy fazekakat) bele sem lehet rakni. Itt pedig a dolgok 1másra való rakosgatása szerintem nálunk azt eredményezné, hogy igen hamar lehet új készleteket venni. :)

Egyébként maga a megoldás nem rossz.

Előzmény: archivalo (94641)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 94655

Ezzel a problémával mi is küzdünk folyamatosan. De mondjuk én sem szeretek elpakolni mosogatás után.....mert addigra már annyira meguntam, hogy örülök, hogy végeztem. :)

Nálunk mondjuk az edények és fazekak mosogató tálcán való elhelyezése is igazi kihívást jelent mert elég nagy edényeket használunk, így mosogatásnál komplett kis tornyok épülnek.

Én valami olyasmiben gondolkodom, hogy 1gurulós állványszerűségen pl.3 vagy 4emeletes (mondjuk rozsdamentes acélból, és minden szint alá pl.műanyag tálca menne ami a csepegést felfogja) azt mosogatás közben oda lehet húzni a mosogató mellé, amikor végez az ember akkor meg belöki a spejzba és nincs rumli hangulat. 

De kíváncsian várom az ötleteket.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 94654

Nem, nem lehet lehajtott állapotban elindítani.

És ennek a válasznak a kapcsán rátaláltam a 3. kapcsolóra is. Merthogy kívülről is látható módon a forgácskivető fel- és lehajtása nem kapcsol semmit. Node ha leszedem a műanyag burkolatot:

A nyíllal jelzett tengely forog amikor fel-/lehajtom a forgácskivetőt és a jelölt bemetszés engedi fel (azaz gondolom zárja) a kapcsolót, ha felhajtom a kivetőt.

Előzmény: Rahed Lee (94643)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 94653

Lehet ilyesmit kapni, csak az ára .....

http://www.fatelep.hu/images/arlista/Borovi-vorosfenyo-ragasztott-gerenda.pdf

Lucból is jól meglehet oldani, csak kádban be kell áztatni előtte impregnálóval.

Előzmény: archivalo (94652)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94652

Jó a tipp!

Csak honnan szerzek ekkora vörösfenyő gerendát (pallót ragasztva)?

AZ a baj, hogy amikor elkészült kimaradt a rovar és gombavédelem, rögtön lazúrozva lett. Utána rányomtam vagy 10 liter lenolajat, de már nem sokat használt.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94647)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 94651

Hát ez rohadt nagy meló volt! Mind időben, mind munkában, energiában, pénzben. Nem véletlen, hogy mindenkinek tetszik! :-)) Na jó akkor a hétvégén nekiállok egy ceruzának.... :-DD

Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94650

Nem hinném, hogy versenyről van szó. Egyszerűen csak elveszett a sok jojózó szem között :)

Előzmény: pali923 (94645)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 1 94649

Ó, nem hiszem hogy archiváló versenyt hirdetett volna (ráadásul Paco és én is hasonlót írtam).

Már csak azért sem lenne értelme, mert ahányan vagyunk annyifélék a lehetőségeink. Idő (szerintem ez a legnagyobb kérdés), tapasztalat, hely(szűke), család (és a kutya/macska), no és persze valamilyen szinten az anyagiak is, de szerintem találékonysággal és alternatívák keresésével ez utóbbi a legkevésbé érdekes faktor. Ha nincs helyed vagy van 3 gyereked meg hat unokád, no ennek nincs alternatívája. És persze ők nyilván előbbre valók (...gondolom, nálam a kutya is "hozott áru") mint mondjuk egy konyhaszekrény :-)

Előzmény: pali923 (94645)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 94648

Nekem kell visszapótolni ezzel nincs semmi baj, de mégis bevált ez a recept :) Legalább megújul a tányérkészlet amit nagyon félteni fog az asszony, és inkább elpakol :)

Előzmény: archivalo (94644)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 94647

Hali!

Ez nagyon megérett már a felújításra. 

Ha én csinálnám, akkor cserélném a gerendát egy vörösfenyő gerendára. A gerendát 1 cm-el lejjebb engedném a külső oldalon hogy kifele lejtsen egy minimálisan. A járófelületbe V alakú hornyokat marnék amik levezetik a vizet.

Igy csinálnám a hornyokat : http://www.burkolatokhaza.hu/fapadkulter.htm

A deszkák külső végére alulról vízvető hornyot marnék vagy fűrészelnék. 

Előzmény: archivalo (94638)
Babszem_ Creative Commons License 4 napja 0 0 94646

Elontott a munka mas teruleteken - nemigen tudtam hasznalni sajna ... Remelem jovo heten fel tudok szusszanni es elkeszul az elszivo mert anelkul gyilkos ...

Előzmény: pacman123 (94640)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 94645

Tényleg rosszkor dobtad be a kisasztalt (mert egy edi szekrénysorral kellett sorompóba állnia:-))

Azt javaslom, ebbe az utcába ne menjünk bele. Remélem, ezen a fórumon nincs verseny (már csak azért sem, mert jól lemaradnék :)) ). Én mindkét projektet jutalmaztam, mert megérdemlik.  

Előzmény: archivalo (94617)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94644

Az eljárás jó, de egy baj van, ha neked kell a visszapótlást megoldanod... :-)

És, neked fog kelleni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94642)
Rahed Lee Creative Commons License 4 napja 0 0 94643

Pacman kolléga, lenne egy kérdésem hozzád. A Metabo gyalugépeden ha vastagoláshoz le van emelve az asztalfél és nincs felhajtva a forgácsterelő védőburkolat a késtengelyre, akkor el tudod indítani a gépet?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 94642

"Azon filózom hogyan lehetne megoldani, hogy elpakoljanak maguktól, de ne nyűgösködjenek,...."

A következő pontokat hajtsd végre szép sorban, minden nap egy újabb pontot. 

1. véletlenül leborítod a felhalmozott kupacot, jó hangosan nem baj ha eltörik pár tányér és pohár, mert neked pont alulról kellett az a pöttyös bögre
  2. elismétled másnap is az 1-est. 
  3. elismétled a 2-est

4. nap már el lesz pakolva, hidd el :)

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94641

Nem a reklám helye, de pont ezzel szembesültem annak idején és ezt találtam ki.

A szárítósort a budapesti Interfánál vettem, kb 10 éve, remélem, még most is kapható.

Az ajtó betétje egy székre való nádfonat:a Károly körúton, a Rotchild közért mellett lehetett venni, nem tudom, megvan-e még a bolt... Ugyanúgy raktam be, mintha üveglap lenne...

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 94640

"Jó ez a Bosch ?"

Röviden: jó :-)

Bővebben: na azt leírtam itt párszor, pl itt. (vagy itt egy nagyon alap összehsonlítás, de ez inkább a fűrészlapnak szólt semmint a fűrészgépnek)

Írd be a Keresőbe bal oldalt hogy PTS 10, kapsz róla pár találatot, szemezgess. Babszem_ topiktárs szerzett be ilyet nemrég, egyelőre nem írta hogy ki akarná dobni az ablakon :-) (Tényleg Babszem_ , hogy szuperál a gépezet?)

Itt pedig láthatod működés közben, a készülő munkaasztalomhoz csináltam vele a csapolásokat. Ne ijedj meg hogy billeg vágás közben, nem a gyári állványon figyel hanem éppen egy nagyon barkács összecsukható B&D asztalkán fexik, de már hegesztettem neki masszív állványt 50x50-es zártszelvényből, csak az éppen a munkaasztalom vázát tartja :)

Nem fikáznám az Einhell-t mert nem ismerem. Amit találtam róla abból nem derül ki hogy szénkefés avagy sem a motorja, de én az előbbire tippelek. Amiben tuti hogy jobb mint a Bosch, az a párhuzamvezetővel való vágáskapacitás. PTS 10-nél ez "üzembiztosan" 15cm a fűrészlaptól jobbra (balra több, de azt most nem tudom mennyi, arra nem szoktam tenni :-) A kitolható asztaltoldattal (ami kvázi párhutzamvezetőként is funkcionálhat) megnő ez a kapacitás 500 cm-re.

Szívesen megtapogatnám az Einhellt-t, hogy hogy van összerakva, képek alapján nem lehet megítélni hogy komolyabb-e vagy sem. Én anno a PTS 10-et is úgy vettem meg, hogy OBI-ban jól összetaperoltam, megtekergettem, kihúztam/behúztam. Na ott volt egyébként Einhell is kitéve, de nem a "tiéd" hanem .. nem is tudom a típusát de annak egy borzalom volt az asztala, szögvezetője. Mint egy "játék" körfűrészé. De a te jelölted ettől jóval komolyabbnak néz ki.

Előzmény: feketefelh (94628)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 94639

A képnél kattints a jobb gomb, megnyitás új lapon

ekkor kicsiben jelenik meg a kép de már van linkje. A likben a THM részt cseréld fel BIG betükre, a többit ne bántsd, majd nyomj egy entert. Megvan a nagy kép amit már linkelhetsz.

Előzmény: pacman123 (94607)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94638

Íme:

Előzmény: pajaci (94624)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 94637

Köszi!

Akkor teteje se lesz annak a sornak, GPS kolléga könnyűszerkezetes konyhája értelmet nyert ott is :)))

Előzmény: Babszem_ (94636)
Babszem_ Creative Commons License 4 napja 0 0 94636

Lehet kapni kulon a racsot, meg a talcat es a muanyag sineket is veluk - nekem legalabbis beszerelhetoen hoztak, biztos nalatok is kapsz. Beepited ahova akarod - csak az ajtokra kell vigyazni, hogy kinyitva ki tudd huzni oket ... 

Van olyan sinekkel is ami egy normal dobozba beszerelheto aminek alja van, olyan is van ami merevito rudakkal jon igy a doboz aljat is helyettesiti (nincs alja a korpusznak, szellozik). A masodik verzio jobb mert csak csepeg le viz talcaval is es egy ido utan nem fogja szeretni a fa/mdf/akarmi. Nalam mindkettobol van mert egymas felett van ket ilyen , az egyik aljal, masik anelkul - jobb anelkul ha lehet ...

Neztem a markat de csak annyit latok rajta, hogy Inoxa, made in italy ...

Itt (http://www.inoxa.it/en/dish-drainers/702) van valami hasonlo de nem pont ez ...

Nalam bevallt de elarulom Neked, hogy ugyan el van pakolva de ket felnyilo ajto mindig nyitva van kulonben nem száradnak az edenyek :) 

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 94635

A csávóbafflét csinált, de egy új megközelítéssel. 7:30-tól van a látványos rész.

A terelőlapja az elszívócső végéhez van fabrikálva, így utólag is könnyen finomhangolható, cserélhető. Nem rossz elgondolás!

torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 94634

A feleségemnek is nagyon tetszik a szekrény. Ő is mondta, hogy ez a munka az unokáidnak is jó lesz.

Gratula!!

Előzmény: arvaiz69 (94632)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 94633

Ez már igazi mestermunka  ...tényleg sikerült e végül is eladnod a fiókos szekrényeket?

Előzmény: arvaiz69 (94632)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 94632

Sziasztok! 

Hát igen ennyi fa lett vásárolva. Igaza van Paco155 fórumtársnak, hogy a csomós fa ami levágásra került, illetve a nagyobb hullás az még máshova (székek) felhasználhatóak. De ehhez a szekrényhez azokat a fákat már nem tudtam hasznosítani.  Tehát a leírt faanyag ár,  nem a valós beépítésre került fa ára!!! 

Beépítésre csak 16,19 négyzetméternyi megmunkált  fa került!

Ma foglalkoztam a fényképezőgép beállításával, ami nekem nem sikerült. A feleségemnek sikerült beállítani az egyéni fehér hatást, de a képek nem az igaziak lettek. Olyan sápadt, számomra nem szép képeket sikerült készíteni. 

Itt egy kép róla! 

Viszont elkészítettem a film elejére a bevezető videót. Kicsit sárgás a kép, de nem annyira vészes.  Jó lenne hétvégére elkészülnék a filmmel és megtudnám osztani! 

Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94631

A vastagságból meg lesz a térfogat is :)

Előzmény: arvaiz69 (94630)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 94630

Szia!

Sikerült kiszámolni a beépített fa mennyiségét! 16,19 négyzetméter. Ebbe a szekrények oldalai, a polcok, és az ajtók vannak benne. Ja és a háttámla ahol a kalaptartó és a ruhafogas van. 

Előzmény: pajaci (94578)
feketefelh Creative Commons License 4 napja 0 0 94629

Jaj lemaradt az Einhell linkje

http://products.einhell.com/te-cc-1825-u.html

Előzmény: feketefelh (94628)
feketefelh Creative Commons License 4 napja 0 0 94628

Bosch PTS 10 után vágyakozom

Én is épp most nézegetek körfűrészeket. Jó ez a Bosch ?

Hasonló áron van ez a Einhell is, kicsit "komolyabbnak" tűnik, de tudom, hogy sokan köpködik ezt a márkát

Előzmény: Slam Jr. (94625)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 94627

Sz

Előzmény: pajaci (94578)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 94626

nEmpirikus kutatásom szerint a nők 99%-a amikor kézzel mosogat sohasem pakol el, csak otthagyja a száradón, így örökké rumlihangulat van a mosogató környékén. (a mosogatógép most nem játszik be) Azon filózom hogyan lehetne megoldani, hogy elpakoljanak maguktól, de ne nyűgösködjenek, és mindig az a felsőszekrény-verzió jut végeredményül aminek csak ajtaja van, és a polcok helyett rács, vízfogó, tányértartó. svédsárgában mintha lenne ilyen cucc, de lehet, hogy létezik megfizethető hobbiasztalos megoldás is, csak nem találtam még fel. Rácsnak jó lehet valami drótháló szerűség (légszűrőrácshoz hasonló) tányérélentartóra nem tudom mi lenne jó. Egy nagy műanyag edényszárító túl otromba megoldás, a tescó tányérrészlegén pedig nem árucikk a tányérok tartója, pedig az tökéletes lenne. Valaki talált már a fenti problémára megoldást?

Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 94625

Levágtam dekopírral (Bosch PTS 10 után vágyakozom, lehet lesz hamarosan) 45 fokosra a deszkákat, aztán lemartam felsőmaróval 9 mm-t a saroklapoláshoz. Kicsit meggyűlt a bajom a 4 sarok derékszögével, de aztán csak kiadta.

Előzmény: archivalo (94617)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 94624

Fotót!

Előzmény: archivalo (94619)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94623

Biztos, hogy van rá technológia, (korhadt rész kivágása, pótdarab rögzítése a maradóhoz, átlapolással, csavarkötéssel, acél toldóidommal, stb...)  de én egyben cserélném.

Előzmény: archivalo (94619)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 94622

2 alkalom igen, de pont az volt a lényeg, hogy az ember nem szeret sok pénzt magánál tartani, és a lakásban sem mindig jó, ha dugdossa. Így marad a kiflifizetgetés paypassal, és a cba-ba megyek nem a kisboltba. Kis gyakorlással szemrebbenés nélkül lehet fizetni pont úgy, mint a kutyagumi összeszedését fényes nappal a város főterén.

na de ez már régen offtopic.

Előzmény: MBTibi (94589)
traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 94621

Nagyon jó, hogy így összefoglaltad a mű elkészülésének fázisait. :)

Hogyan lett 1halom faanyagból 1komplett bútor lépésről lépésre........

traktoros82 Creative Commons License 4 napja 0 0 94620

Valóban, igen, ez elkerülte a figyelmemet. :) De ettől függetlenül akkor is kicsit soknak tartom....bár ha nem lehetett csak 3kanyarból megoldani......

Előzmény: Paco155 (94594)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94619

Tanácsost szeretnék érni:

A menedékes pincelejáróm fölött van egy szabadtéren álló "terasz" ami a két oldalsó támfalra támaszkodó 350 x 19 x 12 cmes  (ragasztott pallókból készült) gerendákra fektetett pallókból áll.

A támfalak tetején van egy-egy "oromkő" (azaz fedlap). Kivitelezői baromság miatt, az oromkövet beszabták a két szelemen gerenda közé, így a külső gerendának, a felfekvő felületénél keletkezett egy olyan "zsák", ahol a víz megmarad, így ott a fa elkorhadt: nem kicsit, kb 5 cmet megsüllyedt a korhadás miatt - így az egész terasz megpropelleresedett... (remélem érthető, ha nem majd fotózok).

A kérdésem az, hogy szerintetek van-e technológia arra, hogy csak a korhadt részt cseréljem ki, vagy az egész gerendát vágjam fel tűzifának és csináljak másikat?

Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 94618

-- off

ma jött egy levél a paypaltól, amiben vázolnak egy bosszantó dologra egy megoldást

ha valamit nagyon szeretnénk, de nem szállítják Magyarországra - itt a megoldás

Azért adom közre, hátha valaki ezért dönt majd a Paypal mellett
(nem, nem fizetnek nekem érte)

a további részletek az offtopicban

-- on

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94617

Tényleg rosszkor dobtad be a kisasztalt (mert egy edi szekrénysorral kellett sorompóba állnia:-)), ami különben elég jól sikeredett.

A saroklapolást mivel csináltad, mer ahogy elnézem, az sportos dolog volt.

Sokszor elnéztem a "ámerikáji" videókban, hogy a fickók szemre, egy-egy illesztőfűrésszel vágták a gért úgy, hogy az hézag nélkül stimmelt. Nekem meg a gérvágó gépemmel, 80 fogú körfűrészlappal is csak-csak sikerül (igaz, képkeretet csináltam, de akkor is).

Előzmény: Slam Jr. (94606)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 94616

Gyerekkoromban olyan asztalom volt, hogy egy ládaszerűség volt két fiókkal a teteje, és a lábainak volt egy rakat furat az oldalán. Ezeken keresztül lehetett az asztal magasságát állítani, mindig az életkornak megfelelően.

Amúgy javaslom, hogy nézz körül a vaterán, mert az anyagárnál olcsóbban (!) lehet íróasztalokat kapni.

Előzmény: philidor (94582)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 1 94615

Ohhhb**meg. Najó, majd legközelebb. Köszi a tippet.

/ZOLI! Ne lustálkodj, kell az asszonynak egy szép kertibútor is szerintem! :-)/

Előzmény: Garfield007 (94613)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94614

Az működik. Én úgy szoktam.

Előzmény: Garfield007 (94613)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 94613

ÉS a THM-et átírod BIG-re, mint a régi szép időkben? :-)

Előzmény: pacman123 (94611)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 94612

Na épp akartam kérdezni mivel csináltad a csapolást :)

Én is épp csapolok, és hiába van gép is, azért kell vésőzni/kalapálni rendesen. A  tenyerem köszöni szépen jól van, markom alig bírom összezárni, most éppen úgy gépelek mint Gizike 5 centis műkörmökkel.

És ugyan igaza van Paconak, most kicsit "elnyomja" Zoli szekrénye az asztalodat, de nem kevésbé szép munka, gratula!

Előzmény: Slam Jr. (94610)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 94611

Úgy tettem. Mármint a kicsiket új tabon nyitottam meg és úgy mentettem le. 

Előzmény: Garfield007 (94609)
Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 94610

Köszönöm! Igen, az időigényesebb, de legalább gyakoroltam a felsőmaró használatát. A csempére a válaszom alább olvasható. :)

Előzmény: rferi (94599)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 94609

A kicsire kattintva nyisd meg új tabon.

Előzmény: pacman123 (94607)
Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 94608

Köszi :) igen, összecsukható tök laposra. Két lába van felfüggesztve sarkovasra, a másik kettő szabad. Először lekezeltem Xylamon impregnálóval, aztán lepácoltam egy ikeás Behandla + egy kevés tölgy pác keverékkel.

Előzmény: zodes (94595)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 94607

Én köszönöm a pluszt, a dokumentálást meg köszönjük Zolinak :)

Sajna csak a kis képeket tettem be az összefoglalóba, mert az új képnézegetőnek "hála", a nagyot megnyitva nincs save picture (open in new tab), vadászhatod ki a forrásból (vagy print screen, mentés paintben, neeeeem). A kicsiket meg egyszerűbb volt kiszedni. De a posztok új ablakban nyílnak, ott meg ott vannak a nagy képek.

Előzmény: rferi (94602)
Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 94606

Szia,

Köszi! Igen, az, Jaffában vettem a piacon, akkor még csak úgy. Aztán itthon jött az ötlet, hogy feldobom vele az asztalt.

Előzmény: Paco155 (94592)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 94605

Abszolute!

Én nem vitáztam veled, hanem alátámasztottam a mondandódat!

Előzmény: GPS (94604)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 94604

Ferikém! utálom magamat idézni , de ni mit írtam itt alant:

"Ma már tényleg ott tartunk, hogy csak hobbiból-kreativitásból érdemes házilag tárgyakat gyártani"

Lehet más szavakkal - de ez kb. ugyanazt tükrözi, amit te is reagáltál.

A "kreativítás" fogalmát pont ugyanolyan értelemben idéztem - mint ahogy te az egyediséget, vagy a személyiséget-tükröző, személyreszabott megoldást (pl. egy egyedi csaj-ruci, vagy egy innovatív konstrukciójú konyhabútor esetében)

Szóval: egyformán látjuk a kérdést :-))))

.

Előzmény: rferi (94603)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 94603

Egy esetben nincs igazad,és az itt most előállt!

Ha igazán minőségi, személyre szabott dolgot állítasz elő!

Az nem vetekszik se a konfekcióval, se a turkálóval, se  az IKEÁval.

Ahogy ez a bútor a csúcs, egy Rolls, úgy lehet a ruhában is olyat alkotni, hogy nincs párja, a csajszi tutira mehet, hogy nem fog vele szembejönni az utcán/esküvőn...

És ha ilyet akarsz _csináltatni_, na annak az árával már komparálható a saját munkád!

Ne a Rollsot komparáljuk az ikeával! Ugye?

Előzmény: GPS (94601)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 1 94602

Hát ez szenzációs! :)

Ennek is adtam egy pluszt!

GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 94601

"Mint írtam, tudtam hogy sokba fog kerülni, de azt magam sem gondoltam, hogy ilyen magas  lesz a bekerülési költség."

1:1 -ben ugyanez a probléma az otthoni varrogatással.

Rég a varrógép volt egy vagyon - anyáról-lányára örököltek egy-egy pedálos-Singert - erre fel ma már 3 BigMac áráért lehet varrógépet venni (Jófogáson 1 BigMac áráért).

Igenám, de amikor az asszony lánya elballag a textileshez és ott kiszámolják neki mennyi lenne az anyag+tartozékok egy kis nyári ruhára, például - szégyenkezve tántorog ki a boltból, mert annyi pénze bizony nincs.

Vagy egyszerűen nem éri meg a konfekcióhoz (no meg pláne a kínaihoz, vagy a turkálóhoz) képest.

Ma már tényleg ott tartunk, hogy csak hobbiból-kreativitásból érdemes házilag tárgyakat gyártani (bármilyet, legyen az bútor-ruha-elektronika-bármi) - mert gazdaságilag garantált a bukta.

A javítás az más - azt lehet nyereségesen végezni (pl. a szolgáltatói tarifákhoz képest) - de nulláról gyártani spórolási szándékkal - hát úgy biztos nem jön össze.

.

Előzmény: arvaiz69 (94575)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 6 94600

Zoli ... igen, soknak tűnik. De hadd emlékeztesselek ezzel a kis hisztorizált poszttal, honnan is és hova jutottál (jó, ezt én magamnak gyűjtögettem, de remélem nem haragszotok a hosszú posztért). Illetve talán más, aki most jár csak errefelé, egy jó kis összefoglaló.

Szóval nem olyan drága az :-) Munkaórát meg mi "nem számolunk", ugye? Mármint ha élvezetből csináljuk és nem megélhetésből. Majd jól megmondom én is, mennyibe lesz a sima munkaasztalom. Szerintem az se annyi lesz (már most se az), mint amennyit az ember csak úgy gondolna egy "egyszerű", nagy munkaasztalért.

Remélem nem haragszol az utolsó sorért :-)

Jan 10: Megvetted a faanyagot Túrkevén.

Jan 20: elkezdted leszélezni.

Feb. 20: nekikezdesz a szekrénynek, kalaptartó (tervrajz). (Az asszony tükröt akar!)

Feb 23: Hopp, kevés lesz az anyag, irány utánpótlásért! (nem ronda az anyag, ismét) (és miért táblásítasz)

Feb24: termelékeny napok ezek, itt már előkészítve táblásításhoz.

Feb25: Na tipli van! Meg tábla van!

Feb26: Táblásítás utókezelése: csiszolás.

Márc1: Itt még jó ötletnek tűnt: táblásított rétegelt :-) (itt már meggyalulva. Tényleg jól néz ki). De itt már meghajolva.

Ápr25-26: kezd alakot ölteni. Egész jó lesz!

Ápr27: milyen lakkot?

Máj12: Kisz szünet után: szekrényelemek első összeállítása, ajtók kontraprofil marása. Ezek a Massiv marók szépen dolgoznak! (marási sorrend, technika)

Máj22: jajj, a plattoló megette a marógépet :-( Amíg kiderül mennyibe fáj a javítás, meg kész lesz: plattolómarás: ahogy a profik csinálják. Aztán megcsiszolva, helyére próbálva.

Máj28: ajtók összeragasztva. Pánthelyek kifúrva. És azért csak készül a videó is :-) Máj29: szekrényajtók teljesen felszereve, itt néz ki eddig a legjobban.

Jún11: lakkozás után. Egyre szebb!

Jún13: vállafatartó is a helyén.

Jún21 : újabb adag táblásítás a polcoknak, hátfal haza az asztalostól, kalaptartó:. Extra: az aszzony nagyon ugyesen tol. Hátlapot!

Jún23-24: előttünk a célszalag! Akasztók, kis díszléc és  finomítások.

Jún25, ma: és a "várva várt" költséglista. Szem becsuk, nyugtatót bevesz. 

Jún26, holnap: "Zolikám, Aranykezű Ezermester Mókuskám .. nem felejtettél le valamit??? HOLATÜKRÖM!?!"

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 94599

Ezt is megplusszoltam, azok a csapolások nem kis időbe telhettek!

Szép asztalka lett!

Honnan vetted azt a törökös csempét?

Előzmény: Slam Jr. (94562)
Régivagyok Creative Commons License 4 napja 0 0 94598

Nagyra becsülendő a precizitásod, és a tökéletesre való törekevésed.

Régivagyok Creative Commons License 4 napja 0 0 94597

Nálam az ikeás Leksvik, ami nem éppen az olcsó kategória, tele van csomóval, érdekes ez eddig fel sem tűnt.

Ilyennel van tele a szoba, szerintem nem szabad csomótlanítani, mert iszonyú drága.

Sőt ha megnézitek , itt csak az ajtó kerete fenyő, a betétek rétegelt lemezből vannak.

Előzmény: 409 (94588)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 94596

"...ha hívsz egy asztalost az többért csinálja meg és a csomókat lesz@rja."

Persze hogy többért csinálja, hiszen nem ingyen van a munkája. Ha csomómentesre rendeled, nem szarhatja le, mert akkor értelmes ember nem veszi át, nem fizeti ki. Itt igazából csak a fa mennyiségén csodálkozunk, de tényleg kérdés, mennyi maradt meg ami még felhasználható.

Előzmény: zodes (94591)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 94595

Nagyon klassz! :-)) Ez az asztalka összecsukható? Nekem is kéne valami hasonlót csinálni, csak alacsonyabbat. Amikor filmezünk este (majdnem mindennap) közben vacsizunk, akkor lenne jó valami hasonló.

A végén mivel kezelted le?

Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94594

"de ha megnézed igen sokat költöttél benzinre. (3x5000 Ft)"

Ahogy írta ebben 3x utánfutóbérlés is benne van.

Előzmény: traktoros82 (94584)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94593

Abból megmaradt neki kb a fele amit másra fog elhasználni. Ezért is csalóka a számítás.

Előzmény: 409 (94588)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 94592

Nagyon baba. :)

Sajnos rosszkor írtad be mert mindenki épp a beépített szekrényen hüledezik, de nekem teccik. Az a közepén egy díszcsempe?

zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 94591

Szerintem, ha hívsz egy asztalost az többért csinálja meg és a csomókat lesz@rja. Ez a Te munkád és büszke lehetsz rá! Megmutattam itt bent a kollegáknak.... most mosom fel őket a padlóról! :-DDD Igaz, hogy a munkaóra nincs benne, de ez a hobbi lényege. :-))) Ahogy írta valaki, erre még az unokád is büszke lesz, mint ahogy Én is a nagyapám körtefa asztalára. :-DDDD

Pont most néztünk fenyőbútort és a legolcsóbb helyen 115 ezer egy sima kétajtós akasztós-polcos nagyszekrény. Tehát szerintem nem volt drága.

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 94590

A széket nem jó állítgatni, mert a jó üléshez drékszögben levő térd és derék kell, _alátámasztott_ lábbal.

Ezt állíthatós székkel önmagában leköveted, akkor az asztalmagasságnak folyamatosan nőnie kell

Előzmény: philidor (94582)
MBTibi Creative Commons License 4 napja 0 0 94589

A 150e-ig (max 2 alkalom) most is ingyenes. Tök mindegy milyen automatából veszitek ki.

(Én szívből utálom utálomaz otp-t).

Előzmény: traktoros82 (94585)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 94588

160ezerft-nyi szélezetlen borovi? Az vagy 2m3.??  Hááát, nagyon nem gazdaságos ez a csomómentesség.

darki2 Creative Commons License 4 napja 0 0 94587

Vazze ,ez Kastélybútor amit az unokád is büszkén fog használni :) 

traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94586

Igen, erre én is kíváncsi vagyok. :)

De ilyen munkát csak vesztességgel lehet elvégezni......tehát az eredmény szerintem nem lesz teljesen reális. 

Ettől függetlenül persze érdekes a vásárolt mennyiség, a felhasznált a mennyiség, a hulladék mennyisége és az is ami tarcsiban maradt érintetlenül.

Előzmény: paplanfa (94579)
traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94585

Bizony, én is ezért maradtam az OTP-nél mert minden sarkon van ótómata. A pénzkivét valóban nagy lenyúlás, ahol lehet ott én is kártyát használok, hogy minél kevesebb pénzt kelljen felvenni.

Előzmény: paplanfa (94577)
traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94584

Ez valóban tetemes anyagköltség. Bár a végeredmény elképesztő! Ismét csak gratulálni tudok, bár nem vagyok szakértő, de szerintem senki nem mondja meg róla, hogy nem 1profi asztalos csinálta, profi millás gépekkel. Szerintem a sok IKÁS meg egyéb gagyi bútorok elbújhatnak mögötte.

Ami -nekem legalábbis- tetszik, hogy nem mindenféle fóliás MDF bútorlapokat használtál, hanem természetes anyagot, fát. 

Ilyenkor érzek csak igazán kedvet ahhoz, hogy elkészítsem a saját bútoraimat. :)

A méreteiről írnál kicsit bővebben?

A faanyag valóban nem kevés, de ha megnézed igen sokat költöttél benzinre. (3x5000 Ft) Kb. mennyi faanyagot használtál vettél? ....és ha szabad tudni milyen típusú fát használtál?

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 94583

Megtartja az önmagát, de lehet a kart/pedált rögzíteni is. Az excenterest valahogy így, a talpaló és a megvezetője egymásutáni méretű zártszelvényből csinálható. Kereket lehet a vázra, vagy a talpalóra, igény/elgondolás alapján. Ha a vázon van, akkor 1, vagy 2 talpalót lehet magasságállítósra, és mindet gumitalpasra csinálni.

Előzmény: Rahed Lee (94548)
philidor Creative Commons License 5 napja 0 0 94582

De gondolkoztam/tunk párommal, de végül letettünk róla. Egyszerűbbnek tűnik a széket állítani. 

Előzmény: paplanfa (94581)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94581

Én meg az ilyen asztalokat utálom, mert hideg van alattuk, idegesítően zárt, és nem lehet nyújtózkodni. A konténert meg ide-oda lehet rakosgatni, ha arra van szükség. Nem gurul el, ha jól van megcsinálva. A székre is ügyelj, a legjobb egy sima 4 lábú szék lenne karfa nélkül. Aztán ott van a világítás is, az se pontfényes led legyen, hanem kompakt fénycsöves, melegfényű. állítgatós karos lámpa.

Magasságállítós asztalban nem gondolkoztál?

Előzmény: phillidor (94580)
phillidor Creative Commons License 5 napja 0 0 94580

Köszi a választ!

Ősszel kezdi majd az iskolát, de olyan asztalt szeretnénk neki, ami sokáig kiszolgálja majd az igényeit. A lábához kelleni fog majd egy lábtartó is, mert a keresztmerevítőt el sem éri még a lábával, egyelőre.  Megfontolandókat írtál, egyedül a konténeres megoldás nem tetszik, olyan van a munkahelyemen is, utálom...

Előzmény: paplanfa (94576)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94579

Jó, akkor most nettósítsd le a kivágott, leesett, félretett, nem felhasznált fával, meg hasonló dolgokkal az árat konkrétan csak arra amit most magad előtt látsz az előszobában.

pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 94578

Azt még kiszámolnád, hogy hány m2 a beépített fa?

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94577

Hát ez az. De ha a virtuális le se gyártandó kártya annyiba kerül mint a rendes, na az aztán még szép húzás lesz. Komolyan gondolkodom bankváltáson, egy érv van csak az otp mellett, minden utcasarkon van ótómatájuk, de amióta pénzkivétel is lenyúlás lett, már a 2 reggeli kiflit is szemrebbenés nélkül kártyával fizetem a CBA-ban. De vannak azért boltok ahol stabilan nem lehet kártyázni, meg fodrásznál se és hobbiasztalosos boltban se mindnél.

Előzmény: traktoros82 (94574)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94576

Fiókalj hdf bútorhátlap legyen, a fiók meg fehér bútorlap, hogy megtaláljon benne mindent. A tervezet szerintem eléggé gyerekgyilkos. Ne gyűrj a lába mellé 2 db faládát, mert nem lesz a lábának szabad helye. A lába és az asztallap között meg ne legyen fiók, vagy az a lyukas izé se, mert megint rohadt kényelmetlen lesz neki. Az asztal átellenes oldalán legyen egy keresztmerevítő (összekötő) aminek az elsődleges funkciója egyébként az, hogy a lábát fel tudja oda rakni. Életkor?

Egy csak asztallapot és két vázlábat tartalmazó irodaasztal szerűség plusz konténeres megoldás sokkal sokkal praktikusabb, olcsóbb.

Előzmény: phillidor (94570)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 1 94575

Sziasztok!

Mivel többen is érdeklődtetek a költségvetés után,  az asszony összeszámolta a szekrény anyagköltségét. Hát ledöbbentem!

Túrkeve fatelep 65.000 Ft fa vásárlás + 5.000 Ft üzemagyag  és utánfutóbérlés

2 x 5 kg. faragasztó 13.245 Ft

100 db 8 mm-es tipli 800 Ft

Ismételt favásárlás Túrkeve  55.000 Ft + 5.000 Ft üzemanyag és utánfutóbérlés

Fehér furnérlemez 4.800 Ft

ismételt  favásárlás Túrkeve 37.000 Ft + 5.000 Ft üzemanyag és utánfutóbérlés

Lakk 2 x 2,5 kg 20.900 Ft

2 db. Hígító 1.380 Ft

20 db. kivető pánt +3 csavarok + központosító pánthely maró  7.525 Ft 

10 db vállfa 1350 Ft

asztalos munka betétek marás  Tiszaföldváron + üzemanyag  8.000 Ft

Kabátakasztó 5.840 Ft

polctartó tüske 350 Ft

Ez összesen 236.160 Ft .  És ez csak az anyagköltség! Azt nem tudnám megmondani mennyi munkaórát töltöttem a műhelyben, de meglehetősen sokat, hiszen február elején , vagy közepén fogtam a munkálatokhoz.

A fa az valóban tetemes kiadás. Alig maradt belőle olyan amihez nem nyúltam. A csomók kivágása miatt ilyen nagy a költség. A kifűrészelt csomós fa ugyan ott van a műhelyben, azt majd máshova elhasználom!  A lakk szinte mind elfogyott!  A ragasztóból az egyik vödör elfogyott a másik körülbelül félig van.

Mint írtam, tudtam hogy sokba fog kerülni, de azt magam sem gondoltam, hogy ilyen magas  lesz a bekerülési költség.

Ja és most jutott eszembe, hogy a tiplizés miatt megvettem a tipliző készletet a hozzávaló alkatrészekkel, ami ha jól emlékszem volt vagy 7.000 Ft. Ezt ugyan nem számoltam a költségek közé mert ezt máskor is tudom használni. De ha ehhez a szekrényhez nem kezdek hozzá, akkor nekem erre a tipliző szettre nem lett volna szükségem!  Egyébként ez a tipliző nagyon jó kis szerkezet. Én nagyon elégedett vagyok vele.

traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94574

Na igen, ez az, hogy számlacsomagot kellene váltanom és ezt nem igazán szeretném. De lehet, hogy nem lesz más választás. Ha nyitok még 1számlát az se olcsóbb.

Előzmény: paplanfa (94560)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94573

Csak azért fura, mert az elektromos doboz belsejében ott van a kapcsolási rajz. Mondjuk nem túl egyszerű kapcsolás, de ha ott van a rajzon, hogy pl. 7-es, 8-as póluson egy kék és egy barna vezeték, akkor nem tudom, hogy miért hagyta üresen és miért rakta oda, ahol a rajz szerint nincs semmi :-)

Előzmény: adingos (94569)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 94572

Esetleg ezek közül? Nettóért megvehetők.

http://majerszerviz.hu/hyundai.html

Előzmény: adingos (94571)
adingos Creative Commons License 5 napja 0 0 94571

Igen, ez jó lehet, pofás kis gép. Valami alsó árkategóriát keresek, amatőr hobbi kategóriában.

Előzmény: pajaci (94568)
phillidor Creative Commons License 5 napja 0 0 94570

Sziasztok!

Szeretnék készíteni a kisfiamnak egy íróasztalt, tapasztalat és idő hiányában bútorlapból. A terv nagyjából összeállt, de volna egy kérdésem: a fiókok oldal- és hátfalait miből érdemes csinálni? Én 16mm-es MDF-re gondoltam, aljának meg farostlemezt, de ha van bármi praktikum/optimum ellene, akkor szívesen venném, ha ajánlanátok mást.

Előre is köszi!

Ilyen lenne:

adingos Creative Commons License 5 napja 0 0 94569

Ez biztosan nem gyári bekötés volt. Valaki bele nyúlhatott, és mivel alaposan elkötötte, nem tudta használni. Ezért adhatták el.

De fő, hogy neked megy tökéletesen!  :-)))

Előzmény: Rahed Lee (94567)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 94568
Előzmény: adingos (94561)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94567

Egy 260 mm-es. 2200W-os Hyundai. Ugyanaz, mint a Metabo HC 260, Electra Beckum HC 260, vagy a Güde GAHD 260. A Vaterán vettem, nem volt még használva, de valamiért rendesen összerakva sem. De most már ok. nagyon jó bolt volt 100 ropiért. Csak kicsit dolgozni kellett rajta.

Előzmény: adingos (94566)
adingos Creative Commons License 5 napja 0 0 94566

Milyen gyalu ez ami így el volt kötve?

Előzmény: Rahed Lee (94565)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94565

No, estére sikerült rendbeszednem az új kombinált gyalu elektromos rendszerét, vezérlését. Átraktam a csatlakozásokat a gyári rajz szerint, semmi sem ott volt, ahol lennie kellett volna. Össze-vissza voltak a kábelek, és a legfontosabb védelmi egység a vastagolás esetén a késtengelyre felhajtható burkolat által vezérelt biztonsági kapcsolót sem megfelelően vezérelte. Akkor indult el, amikor fel volt hajtva, és leállt, amikor a biztonsági burkolat megfelelő pozícióban volt. De szerintem túl van bonyolítva. Ki az a hülye, aki járó gépnél jó mélyen belenyúlkál.

Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94564

Én sem szoktam sokat mókolni a fehéregyensúllyal. Nekem EOS 5D-m van, sokat fotózom beltérben, én kétféle módon egyszerűsítem. Vagy természetes fénynél fotózom, ISO 800-ig még nem lesz zajos, ha kevés a fény, akkor menyezetre fordított vakuval nyomom el az izzó-, vagy neonfényt. Ettől szép lágy, árnyékmentes a kép és nincs színtorzulás. És kizárólag nyers RAW formátumot használok, itt utólag minden paramétert tudok állítani, közöttük a színhőmérsékletet is. Nagyon hasznos.

Előzmény: LyPapa (94558)
MBTibi Creative Commons License 5 napja 0 0 94563

Folytatom az off-ban. Jó?

Elkéne a segítség.

Előzmény: Schnitt (94478)
Slam Jr. Creative Commons License 5 napja 0 5 94562

Üdv!

Csináltam egy kisasztalt, néhány kép a készítéséről:

Illetve a végeredmény:

adingos Creative Commons License 5 napja 0 0 94561

Üdvözletem Mindenkinek !

Bár már volt szó, és talán alkalom is, de keresek !

Kombinált gyalugépet. Valaki mintha a közel múltban kínált volna eladásra.

Amik a jófogáson vannak, azok vagy gagyik, vagy hiányosak, vagy nem megfelelőek.

Tehát, keresek használható kombinált gyalu gépet!

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94560

Na akkor otp-sek kaptam válaszmailt, szóval ha faszánt akarnak kínai reszelővel legyártani, akkor a webkártya a megoldás "apró" megkötéssel:

A webKÁRTYA azonban csak a Net, a Prémium Plusz, a Simple, illetve a fiataloknak kínált Jump számlacsomag esetén igényelhető. A számlacsomagon belül ekkor a normál folyószámla mellett megnyitásra kerül a webKÁRTYA Számla (melynek számlaszáma összesen két karakterben tér majd el az eredeti számláétól), a webKÁRTYA ehhez az "alszámlához" fog kapcsolódni, erre a számlára helyezheti majd át az internetes vásárlásokhoz szükséges összeget. A webKÁRTYA egy MasterCard típusú virtuális kártya, amely fizikailag nem kerül legyártásra.

Előzmény: Garfield007 (94508)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 94559

nem arról van szó, hogy te nem tudod, mit írsz, hanem Zoli többször elmondta, hogy nem ért hozzá, ezért kell csak egyszerű dolgokat mondani neki, amihez nem szükséges az a háttérismeret, ami neked megvan, neki meg hiányzik

Előzmény: LyPapa (94558)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 94558

Bocs, attól tartok, pontosan tudom, mit írtam. Arról volt szó, hogy fehéregyensúlyt kell beállítani. Az EOS-okon ez a módja. Ha izzólámpára állítja, kíméletlen rossz lesz, de van még rosszabb is: a neon világítás :( Igaz ez a 300D-től a 7D vagy felsőbb kategóriájú gépekre is, sajnos. 

Üdv: LyPapa

Előzmény: rferi (94557)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94557

Ne bonyolítsátok neki!

Szerintem szimplán napfény állásban van az a masina  auto, vagy izzólámpa helyett!

Nem kell ide papírlap, meg customizé, ez egy szimpla előszoba, egy szimpla izzólámpás megvilágítással.

Előzmény: LyPapa (94556)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 94556

Az EOS-okon van ún. 'Custom white balance' - azaz, saját magad által beállított fehéregyensúly. Módszere: egy fehér vagy középszürke lapot lefényképezel úgy, hogy a teljes képmezőt kitöltse. Ekkor célszerű az autofókusz kikapcsolása az objektíven, mert a síma felületen nem lesz kontrasztdifferencia, azaz, nem fog fókuszt fixálni a kamera. Az így ellőtt képet állítsd be fehéregyensúly referenciaként.

Előzmény: arvaiz69 (94552)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94555

Emlékszem rá, de nekem négy-öt centis kátyúk voltak még tavalyelőttig a műhely padlójában, ráadásul a vastagolóval rendszeresen kijártam a teraszára dolgozni, hogy ne fulladjak meg, mert nem volt még elszívóm. A küszöb 10 centi....

Szóval nem volt akkor még jó megoldás.

Idén tető és födémcsere van tervbe véve, ha az meglesz, akkor már elvileg belakható lesz a műhely, és van elszívóm is, szóval előbb utóbb lehet ilyen szofisztikált megoldásokat is használni.

Előzmény: 409 (94532)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94554

Ezt a fehér lapot mindenképp kifogom próbálni! Lehet tényleg ez a megoldás kulcsa!

Előzmény: arvaiz69 (94552)
Schnitt Creative Commons License 5 napja 0 0 94553

Kérdezd meg a párod, nincs-e ilyen fenyő színű körömlakkja. Esetleg be lehet szerezni egy kis üveggel, úgyis gyakran dolgozol fenyővel.

Azzal el lehet tüntetni a szeget, ha teszel rá egy pöttyöt.

Előzmény: arvaiz69 (94551)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94552

Szia! 

Szerintem ezzel a géppel már lehetne jó képeket is csinálni, csak én nem értek hozzá! Egyébként Cannon EOS600D gép típusa. De mit ér a jó gép, ha egy balfék vagyok hozzá? Hát nem sokat!

De majd összejön, csak próbálkozni kell még. Ezt a fehér     

Előzmény: Barnamedvébb (94550)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 2 94551

Sziasztok!

Megszáradt a lakkozás a szegőlécen, már fel is szegeltem. A 20 mm-es bognárfejű szeg fejét lecsíptem és a megmaradt szeggel ütöttem fel.  De kicsit még így is látható a szeg vége! Próbálkozok a fényképekkel de valamit nagyon nem jól csinálok. Az asszony készíti a vacsorát így aztán nem segít. :- (

A vacsi után próbálkozunk, a beállítással.

Pár kép addig is a szegőlécről. Sikerült eltüntetni az illesztési hibákat, és még jól is mutat! 

A képek:

Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 94550

Zoli,

nem tudom, milyen a géped, de lehet, hogy van rajta olyan beállítás is, hogy milyen fény mellett fényképezel (napfény, műfény hideg, műfény meleg). Az is nagyon sokat segít és persze azt is össze lehet kombinálni a fehéregyensúly beállítással (vagy a fehér papír elhelyezésével). Próbálkozz vele :)

Előzmény: arvaiz69 (94537)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 2 94549

Sziasztok!

Ma szegőlécet csináltam, mert a felső szekrényelem és a háttámla között nem tökéletes az illesztés, ezért van ott egy kis rés ami nagyon zavaró számomra.

Ezzel a szegőléccel takarom el a rést. Most éppen szárad a lakk. Ha megszárad akkor fel is szerelem.  20 milliméteres bognárfejű szeget vettem a rögzítéshez. A szeg fejét kombináltfogóval lecsípem és így szegelem fel. Így a szegelés majd alig fog látszódni!

Itt a rés ezt akarom eltüntetni!

És itt a szegőléc: 

Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94548

Igen ez is megfontolandó. Hasonló a megoldás, amit rferi is említett. Aláfordítani és kész. Nálam annyi a kaki, hogy a garázspadlóm olyan szar, hogy jobb az öntartó rendszer, hogy egy kátyúnál nehogy kiakadjon.

Előzmény: 409 (94529)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 94547

Én is hagy dicsérkedjek,tényleg nagyon szép lett,miért ne lenne olyan mint ha asztalos csinálta volna,dolgoztam pár asztalossal,igényesség téren az egyik 2 es alá a másik 5 ös volt,úgyszintén a géppark állapota is,és igy a munkája is!Szóval........!

Előzmény: arvaiz69 (94539)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94546

Szia! 

Nagyon ügyes vagy, valóban kevesebb a sárga benne! Na majd kipróbálom én is!

Előzmény: Schnitt (94510)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94545

Szia!

Köszönöm az elismerést! Este újra próbálkozunk a beállítással, remélem menni fog.

Előzmény: Schnitt (94509)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94544

Szia! 

Köszönöm az elismerést! Ma próbálkozunk még a képekkel!

Előzmény: Babszem_ (94505)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94543

Szia! 

Köszönöm az elismerést!

Előzmény: kukucs33 (94501)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94542

Szia!

Köszönöm az elismerést!

Előzmény: LyPapa (94497)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94541

Szia!

Köszönöm az elismerést! 

Először én sem így akartam csinálni, de rá kellett jönni, hogy ha különálló betétre nem tudom rárakni, mert nagyon kicsi a hely! Ezért oldottam meg így! 

Igen igazad van a hulladékkal kapcsolatban! Valóban rengeteg olyan fám van, amit ehhez a bútorhoz már nem tudtam hasznosítani. Az viszont vigasztal, hogy ezeknek a hulladék fáknak a nagy részét a kisszékekhez még feltudom használni!

Előzmény: Kroy Prince (94493)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94540

Szia!

Köszönöm az elismerést! Amikor fát veszek egy-egy munkához, akkor én jó nagy ráhagyással számolom ki a fa mennyiséget, hogy biztos elég legyen.

Sokszor van úgy, hogy már elég lenne a fa mennyisége, de olyan szép a fa, hogy addig vásárolok míg tele lesz az utánfutó. Nálam ha az egyik projektből megmarad a fa, akkor azt a másik projekthez felhasználom. 

Tény, hogy a szélezetlen fa vásárlásának vannak előnyei és hátrányai is. Nagy előnye, hogy olcsóbb, viszonylag könnyebb a méretekkel játszani, mert előfordul közötte 25-30 cm széles fa is. A deszka levágott széléből télen lehet fűteni a műhelyt, amiért nem kellett fizetni. Hátránya, hogy időbe telik,míg az ember leszélezi, mivel sokszor a deszka eleje és vége nem egyforma méretű, ezért sok az a faanyag amit nem tudunk felhasználni.

Előzmény: pacman123 (94477)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94539

Szia! 

Köszönöm az elismerést! Hidd el, ha van egy kis tapasztalat, minimális géppark és türelem, akkor megvalósítható. Én sem gondoltam volna, hogy így megtudom csinálni. Annak idején mondtam is az asszonynak, ne várja azt, hogy olyan lesz mintha asztalos csinálta volna. 

Egyébként most hogy készen van én is látom hogy nagyon lett szép lett,  és nagyon jól esik hogy Ti is észreveszitek.  

Előzmény: traktoros82 (94476)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94538

Szia! 

Teljesen igazad van! Amikor belekezdtem, én már akkor mondtam, hogy sokba fog kerülni. Csak nem gondoltam ennyire sokba! :- )

Egyébként az asszonynak is nagyon tetszik, és látom rajta nagyon büszke rám.

Előzmény: Paco155 (94473)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94537

Szia! 

Ma megpróbálom, hátha segít! Ha nem akkor holnap nappal próbálkozom, de nem fűzök ahhoz sem nagy sikert mert alig jut be fény!

Előzmény: paplanfa (94472)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94536

Szia! 

A feleségem ma összeszámolja, de most nem ér rá vele foglalkozni, estére szerintem már meg tudom mondani! 

Előzmény: pajaci (94468)
arvaiz69 Creative Commons License 5 napja 0 0 94535

Szia! 

Köszönöm az elismerést! Ma este újra próbálkozok a fényképezéssel, megnézem a leírásban ezt a fehéregyensúlyt! 

Hátha tudok valamit változtatni!

Előzmény: MBTibi (94467)
Régivagyok Creative Commons License 5 napja 0 0 94534

A hosszú összekötő tengelyt( 10-s menetszál :)) , az indokolja, hogy a lábak nem ám annyira fixek, de ez így mereven tartja.

Ha valaki tutira akar menni, szemből  egy szép gyalult colos deszkát rögzít a két láb közé, és csók a családnak.

Előzmény: paplanfa (94528)
Bubi504 Creative Commons License 5 napja 0 0 94533

Az egyengetőm 3 mázsa és gurul ha akarom : az egész gép egy zártszelvényből és kazánlemezből hegesztett 'kocsin' áll aminek van 4 kereke + 4db qrva vastag csavar a 4 sarkán amit letekerek ha fixálni akarom, ezáltal a kerekek elemelkednek a földtől. Ez kétségtelenül több idő mint ezek a felpattintós megoldások, de ekkora tömegnél más megoldás kell mint egy barkács körfűrész 40 kilójához. 

Előzmény: rferi (94520)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 94532

Építettem anno vagy féltucat ilyen kerekes szállítót autómentősőknek. Azok is simán átfordítósak, könnyedén megemeli kerekenként az autót 12cm magasra, igaz ehhez 1méteres átfordítókar kell. Itt kerekenként 400-500kg-ról van szó. Egy gépet viszont elég 3-5cm-re emelni és ahogy írod, összesen 300kg, tehát emelhető akár egyszerre is a 4kereke erőlködés nélkül.

Előzmény: rferi (94527)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 94531

OFF

Az én egyszerű, kis cégemet kiszolgáló serveremet van úgy, hogy percenként mintegy 60-80 feltörési kísérlet éri. A kísérletezőnek fogalma sincs, talál-e valamit, mégis van úgy, hogy a lemez kerregése szinte folyamatossá válik, a naplók írása miatt. Sajnos, tele van a világ aberrált barmokkal, és gonosz, gátlástalan emberszabású teremtményekkel.

ON

Előzmény: Paco155 (94500)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94530

A forma 1-es kocsik elsőkerék felfüggesztésének lengéscsillapítóit, rugózását vizslasd meg.

Előzmény: rferi (94527)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 94529

Lehet így is, csak minek? Úgy szokás, hogy átforduljon a holtponton és akkor önmagát tartja meg. Nem kell hozzá semmi csavarorsó meg kurblizás, csak egy pedál, vagy kar. Pár éve tettem ide be (vagy az off-ba ? ) egy elvi rajzot, talán az otthoni gépemen még meg van. A 2cm-hez akár excenteres emelés is megfelel, az is lehet öntartó és emelheti egyszerre mind a 4-et.

Előzmény: Rahed Lee (94519)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 94528

Pont ezt akartam írni :)

De ha a tengely egy fordított U alakú vájatba illeszkedik akkor csak megemelés és ki-be rakosgatás az egész. Ha 2 db kereket szerelsz egy rövid tengelyre, akkor az önmagában is elég 1 lábnál, igaz így duplaannyi guriga kell, cserébe nagyobb a felfekvő felülete.

Előzmény: Régivagyok (94526)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94527

Neked elég az orsó, nekem már határeset.

Nekem még olyanokat is mozgatnom kell majd, hogy 300 kilós papírvágó olló! :))))

Na oda megy az emelő

Előzmény: Rahed Lee (94524)
Régivagyok Creative Commons License 5 napja 0 0 94526

Ehhez mit szóltok, nincs túlbonyolítva viszont annál egyszerűbb.

5x15 pallót úgy gyalulom, hogy meg se moccan, pedig rajta hagyom a kereket.

Ha majd egy vastagabb, és nehezebb anyagot kel gyalulnom, akkor lekapom a két anyát majd a kereket, és máris fixen a lábán fexik.

15 másodperc, tudom majd a hatlapfejű anya helyére rakok két szárnyast és csókolom..

Schnitt Creative Commons License 5 napja 0 0 94525

Egy dacia emelő, az a rombusz alakúra összecsukódó, simán felemel 300 kilót. Tesztelve.

Előzmény: rferi (94523)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94524

Én csak egy csavarorsóval gondoltam megoldani, lévén nem kell többet emelnie, max 80 kilót. És elég, ha csak két centire emeli fel, annyi már elég, nem kell sokat kurblizni, vagy megtekerem csavarozógéppel :-). A központi emelés miatt agyaltam ki ezt az egyorsós megoldást.

Előzmény: rferi (94523)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94523

Na, ha ezt megcsinálod négy kerekesben, akkor a vízszintes összekötő miatt egyszerre emel majd anégy kerék, és ha az összekötő végpontjánál támadod meg egy vízszintes olajemelővel, ami balra kifelé áll, nekitámaszkodva egy fix pontnak, akkor mázsákat emelhetsz fel kisujjal.

Ha nem annyira nehéz a gép, akkor olajemelő helyett jó oda egy csavarorsó és eny anyamenet is, csak akkor kurblizni kell

Előzmény: Rahed Lee (94519)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94522

Én megnézném azt is, honnan nő ki a mezitlába

Előzmény: Babszem_ (94517)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94521

Öt nap múlva lesz tíz éve, hogy papucsban vágtam egy hasításnyi fát a bogrács alá....

A vége az lett, hogy még aznep este műtét, öt nap kórház, két hónap rehab.

Azóta csavar a lábamban, egy ujjam nem érez, nem mozog, és kicsit hosszabb lett a rés a két ujj között :)))

Úgy belevágtam a fiskarst, mint a huzat!

De nagyon szép volt a vágás, mondta a doki, hogy öröm műteni, mert nem valami tompa szaral vertem szét szilánkosra a csontokat, hanem szépen metszette el az éles fejsze! :)))))))

Előzmény: archivalo (94515)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94520

Ilyen megoldás van a fűrészgépemen.

18 centis kerekek, kell rajta emelni 20 centit. Lazán megoldható, mert könnyű!

De az én kombináltam vagy másfél mázsa, arra még ilyen átbillentős kerekes megoldás sem jó.

Arra fel fog kerülni a kéttonnás olajemelő, meg a vaskeret kerekekkel.

Előzmény: archivalo (94513)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94519

De amit rferi említett, az aláhajtható lapokra szerelt kerekekkel, ez nagyon tetszik.

Gyorsan hevenyésztem egy rajzot az emelős kerekes elméletemről. Ez sem bonyolult.

Előzmény: Babszem_ (94517)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94518

Az asztali fűrészemen ilyen megoldás van nálam is. Ez a legegyszerűbb, de ha szűk helyre kell vele beállni, akkor kicsit nehézkes. Nekem olyan helyet sikerült felszabadítanom a gyalugép számára, hogy oldalról kell betolnom. Nem tudok mögéállni. Ezért nálam most a négy bolygókerekes futómű kell. Ezt bármelyik oldalról lehet tolni, bármilyen irányba.

Előzmény: Babszem_ (94486)
Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94517

Lehet, hogy a duplaelu nagy fejsze nem csuszik el oldalra  a bicsaklasnal - megfogja a felso el mint a finn videoban? Vegulis sok vagas kozul sok bicsaklott es egy sem csuszott le ...

Fene tudja - ezek szerint akarattal csinalta igy - ezek szerint marad az elnezes meg a mellnezes :)

Előzmény: Schnitt (94516)
Schnitt Creative Commons License 5 napja 0 0 94516

A videó leírása szerint a bicsaklás üzemszerű:

"Splitting firewood on large rocks was merely to draw attention to the fact that the ax never goes all the way through the wood. Instead the blocks are easily pried apart as the ax is 'flicked' sideways with a small wrist movement at the moment of contact. This technique allows anything from soft earth to a concrete floor to serve as a functional base on which to split wood."

Hevenyészett fordításban:
Ha nagy köveken hasogatunk tüzifát, figyelni kell arra hogy a fejsze soha ne haladjon keresztül a fán. Ehelyett könnyedén szétfeszíthetjük a fejsze oldalra csavarásával egy kis csuklómozdulattal a becsapódás pillanatában. Ezzel a technikával bármilyen talajt -a puha földtől a betonig- használhatunk alapként a fahasogatáshoz.

Ha jól rémlik, volt is erre a módszerre alapozva egy finn találmány, valami csodafejsze névre halgatott, vagy mi.
Meg is van a videója:

Előzmény: archivalo (94514)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 94515

"...latatlanban is elnezest kerek a holgytol ..."

Elnézve a mellehúsát én nem elnézést, hanem vagy egy m és l betűvel való kiegészítést, vagy randevút kérnék... :-)

Mezítláb meg ne vágjon fárt senki, mert egyrészt meglevesesedik az orra, másrészt nem tesz jót a körmének... :-)

Előzmény: Babszem_ (94498)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 94514

A bicsaklás nem üzemszerű működés, hanem a női kéz gyengesége.

A kétfejű fejsze egyébként nem hasításra való, hanem fadöntésre (és hajításra): nem lehet ütni a fokát, ha úgy adódna. Így kimondottan jó, hogy ilyen száraz holmikat hasogatott, mert nem tudom, mit csinált volna, ha csak félig sikerült volna belevernie... A hagyományos megoldás az, hogy ilyenkor a fokával vered oda a fejszét és a tőke a saját súlyát is beletéve "ráesik" a felfordított fejszére és széthasad.

A másik megoldás, hogy egy hatalmas fakalapáccsal ütöd meg a fokát és ekkor mintegy "hasító ék" repeszt.

(az igazi hasítófejsze ezért van megerősített pengével - sok esetben görgővel - ellátva és erősített a foka is, meg az oldala is, nehogy megrepedjen)

No, a kétélűnél egyik sem játszik.

Előzmény: zodes (94511)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 94513

Régi "motoros" vagy, bizonyosan emlékszel rá, mert anno domini egy linkről találtam meg (valamelyik shopnotesban meg is van a terve)

Az volt olyan megoldás, hogy lábon álltak a gépek és zsanérokra volt felfogatva (egy-egy felcsapható lapon) két-két kerék, amik az üzemi helyzetben nem értek le a földre. Amikor mozgatni kellett, akkor a gép egy oldalát megemeled, a lecsapható oldalt lefordítod és fixálod: ekkora kerekek leérnek és a megemelt állapotban tartják a gépet - majd átmész a másik oldalra. Itt ugyanazt megteszed és máris 4 keréken áll a masina, amit lehet lökögetni.

A következő helyen kioldod a rögzítést és leállítod a lábára.

Remélem, érthető volt: ha nem,meg fogom keresni ...

Előzmény: rferi (94496)
traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94512

Valóban. :)

Előzmény: Garfield007 (94508)
zodes Creative Commons License 5 napja 0 0 94511

A bicsaklást én is észrevettem, szerintem az direkt van, így hasít. A kövön való vágás meg nem érdekes míg a fejsze mindig megáll előtte 1 centivel. :-DD

Előzmény: Babszem_ (94498)
Schnitt Creative Commons License 5 napja 0 0 94510

Előzmény: Schnitt (94509)
Schnitt Creative Commons License 5 napja 0 0 94509

Nagyon szép munka!

A fotózásnál, ha a gépen nincs sok állítási lehetőség, lehet azt is csinálni, hogy beteszel egy fehér lapot a fotóra valahova (padlóra, falra, bárhova, hogy ne takarja a témát), és utólag képszerkesztővel meg lehet azt csinálni, hogy megadod, minek kéne fehérnek lennie, rákattintasz a papírra, és ahhoz igazítja a többi színt, akkor nagyjából jó lesz.

Az egyik képeden frissen lakkozott fenyőhöz viszonyítva csináltam pár módosítást, bár így meg a kép teteje nem természetes, ahol több a fény, ott már kiégett, de az alja az kb jó lehet szerintem.

Előzmény: arvaiz69 (94466)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 94508
Előzmény: traktoros82 (94506)
traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94507

Szintén 1etértek. Ezekről mindig csak hall, vagy olvas az ember és nehezen hiszi el, hogy vele is megtörténhet. Aztán ha 1x mégis akkor meg csodálkozik........és tök mind1, hogy mennyi ugrik el, mert azért az ember megdolgozott.

Nem tartom magamat paranoiásnak de azért az óvatosság nem árt.

Előzmény: pali923 (94504)
traktoros82 Creative Commons License 5 napja 0 0 94506

Rendben, köszi akkor utánajárok. Így mégis csak 1xűbb mint még 1számlát nyitni. Bár kérdés ennek mennyi lesz a költsége......

Előzmény: zodes (94492)
Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94505

Szep lett ... Gratula ...

A sargas szin az a white-balance miatt van - ha tudsz angolul talalsz leirast pl itt

A sargas szinre meg lehet koztes megoldas ha blitzet hasznalsz de ugy, hogy a fenye ne direktbe erje a butort hanem valami szuron keresztul (feher papirlap, muanyag lap pl.). Es eroltetett beallitassal (mindig villanjon). Ez valamennyire felul tudja irni a benti lampaid sarga fenyet anelkul, hogy tul kifeheritene a kepet. Csak ne szoritsd ra a bliccre a papirt mert van amelyik nagyon forro lessz - legyen nehany mm tavolsag, neha egy reteg kell, neha tobb. Benti fotoknal szoktam hasznalni, van amikor segit - van amikor meg nem :) Butorra meg nem probaltam de mas helyzetben mukodott (a lakkozast nem tudom, hogyan fog viselkedni - bevillan-e vagy sem). Vannak erre profi megoldasok is de nekem olyan nincs igy rogtonzok ... 

pali923 Creative Commons License 5 napja 0 0 94504

Ezzel maximálisan egyetértek. Én is azt gondoltam, hogy a bankos pénzlenyúlások csak másokkal eshetnek meg, egészen addig, míg fel nem hívtak a banktól, hogy most akarja elvinni valaki 100.000 Ft-omat. Inkább legyen az ember paranoiás ezen a téren, az nem kerül annyiba, mint egy lenyúlás. A nyugodt alvás meg meghosszabbítja az életet.

Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 94503

OFF-ban válaszolok.

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 94502

Most már én is a kerekeken guruló-emelő megoldáson töröm a fejem, bár az asztal is még in progress.

Annyi a szó szerinti nehézség, hogy k..va nehéz lesz az asztal. Munkalapokkal együtt min. 2x a gyalud súlya :-) És 2.4m lábfesztávon. Egyszerre emelős felejtős, mert nem akarok "darumechanikát" alkotni. Sztem külön-külön emelem majd a két oldalt. Mert nem igazán akarok lemondani az asztal időnkénti mozgatásáról. Masszív, forgós kerekek már megvannak, most jön a neheze :)

Előzmény: Rahed Lee (94485)
kukucs33 Creative Commons License 5 napja 0 0 94501

Zoli, ez nagyon pöpec lett!

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 94500

"Szóval, az élet egyébként is kemény, ne legyünk még paranoiások is teljesen :-)"

Dehogynem.  Ez a mi területünkön szinte kötelező szakmai ártalom. És nem viccelek.

Előzmény: Garfield007 (94484)
kukucs33 Creative Commons License 5 napja 0 0 94499

Fűrésznél akkor lehet fontos a vízszint*, ha gyakran dolgozol hosszú munkadarabokkal és használnál kiegészítő görgős támaszt. Ha az ferdén áll az asztallaphoz képest, akkor elviheti az anyagot oldalra. De ez akkor is könnyedén előfordul ha a talaj nem egyenletes, szóval csak annyi, hogy erre alkalmasint oda kell figyelni....

* persze nem önmagában a vízszintesség a fontos, mert ha egyformán "ferdén" áll minden, akkor nem lesz hiba ;-)

Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94498

Igazi "hogyan ne csinald" bar a holgyet ertekelem :)

Legtobb fa kovon van a vagas elott - biztos jot tesz a fejszenek :)

A vagasok felenel erosen megbocsaklik a fejsze - ennek konnyen sajat labon vagas lehet az eredmenye ... Foleg ahogy a balta moge beall egyenesen a vagas iranyaba...

Hacsak azt a ketelu akarmit nem maskeppen kell hasznalni mint a nalunk megszokott fejszet mert akkor latatlanban is elnezest kerek a holgytol ...

Előzmény: zodes (94495)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 94497

Nagyon szép munka ! Nálam kis testi hibát okozott - ha ránézek, nehéz az államat újra, eredeti pozíciójába visszapakolni :) Ha nem lenne a természetemtől idegen, akkor irígykednék is, de ehelyett inkább örülök, hogy ilyen szép munkát látok. Ez a minőség nagyon messze van attól, amit én bütykölgetek ... Legszívesebben végigsímítanám :)

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94496

A shopfoxot nézd meg, baromi egyszerű.

Egy vaskeret, pár darab ék, kerekek, tényleg nem egy nagy vasziszdasz, és a saját helyén megfordulhat a gép erőlködés nélül.

De én már olyat is láttam, ahol piacos kéttonás kis olajemelővel tolták lefelé a kerekek keretét, és emelték meg a gépet. Egy ilyen emelő ma már fillérekbe kerül.

Előzmény: Babszem_ (94489)
zodes Creative Commons License 5 napja 0 0 94495

Látjátok! Mi meg veszzük a sok drága gépet! Mi a fenének a fűrész, a gyalu, a csiszoló.....elég egy szekerce, vagy balta-fejsze, meg egy asszonyka! :-DDDDD

Előzmény: paplanfa (94480)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94494

Hosszú rúddal nem tudok a szűk helyen forogni!

Kroy Prince Creative Commons License 5 napja 0 0 94493

Ehhez a munkához csak felsőfokban lehet hozzászólni. Gratulálok!

Egyetlen észrevétel, hogy a kalaptartó a mögötte lévő betétet harmadában takarja, nekem egy kicsit fura, de összességében fenomenális.

Sokan kérdezik, hogy mennyibe került és mennyi anyag kell hozzá. Először el kell dönteni, hogy ilyen csomómentes kialakítást akarunk-e, mert szerintem, ha az alapanyag teli van csomóval és azt mind kidaraboljuk, irgalmatlan mennyiségű hulladékot kapunk, ami jócskán megdrágítja a végeredményt.

Tehát, ha valaki ilyet szeretne, jobb, ha nem számol, mert lehet, hogy hozzá sem fog kezdeni.

Sajnos én, ha tehetném sem tudnák környékünkön olyan anyagot beszerezni, mint Zoli, így az én munkáim nem csomómentesek, de ettől függetlenül nekem tetszik az anyag mintája, úgy csomóval együtt.

zodes Creative Commons License 5 napja 0 0 94492

Igen! Virtuális számla és virtuális kártya! A kártya is kell mindenképp, mert sok helyen csak kártyával tudsz fizetni. Nekem már úgy 2 éve a netes vásárlásaim az össz vásárlást figyelembe véve úgy 70-80%-ra nőtt és eddig mindig ezzel a kártyával fizettem. Sosem volt probléma.

Előzmény: traktoros82 (94475)
Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94491

Bar ha belegondolok a rudas megoldas helyigenyes ... 

Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 94490

A valamiértre rákérdezhetek, két nagy banknál is van sok négybetű tulaj, security fronton.

Abszolút nem kezdtem azzal vitatkozni, hogy a folyamatosan generált számlaszámok és kártyaszámok rosszak lennének. Azzal kezdtem el vitázni, hogy pl. az OTP megoldása bármennyire is rohamtempós lenne, mert nem az. A robotok meg élő fenyegetések és inkább vírusok, de egészen jól védekeznek ellenük, részemről csak ennyi volt a megjegyzés. Egyébként még számtalan jó megoldás van ezen a fronton. A miért nem használják a bankok kérdést meg ne feszegessük, mert messzire vezetne.

Szóval, ezt itt zárjuk, max. folytatás az offban :-)

Előzmény: rferi (94487)
Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94489

Kezzel emeles helyett nem lehet hasznalni egy emelo rudat amin kerekre tamaszkodik es huzashoz is jo?
Igy gyakorlatilag egy emelo jon letre es a hosszu rud vegen messze nem a vastagolo sulyat emeled.

Nemreg valaki belinkelt egy Felder gepet sokszazezer forintert - annal lattam valami hasonlot - itt latszik:
https://youtu.be/3AFKq386LXY?t=452

Nekem valahogy egyszerubben megvalosithatonak tunik mint egy emelo berendezes ami kerekeket enged ki.
Ez a Hammer sem 10 kilonak tunt - Marius Hornbergernel lattam a beuzemeleset, harman engedtek la a pincebe ...

Előzmény: rferi (94488)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94488

A vízszint egyiknél se számít, a vázolt megoldásod egy fűrészgépnél lazán jó, de én ezt csináltam meg a gyalugépemre is, ami kurva nehéz masina, és bizony oda már ez a felbillentem-leér-a-kerék megoldás nem jó, majd a szemem jön ki, mire arrébb teszem a gépet!

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94487

Nem vagyok paranoiás, csak fogadatlan prókátorként elkezdtetek vitatkozni velem, mikor elmeséltem egy olyan rendszert, ami semmivel sem bonyolultabb a meglévőknél, viszont abszolut biztonságosabb, csak valamiért nem használja senki.

Mert azért abban ugye egyet tudsz érteni velem, hogy az általam vázolt virtuálkártya egy fokkal okosabb volt a mostaniaknál?

Előzmény: Garfield007 (94484)
Babszem_ Creative Commons License 5 napja 0 0 94486

Muszaly kiengedheto legyen? Azert kerdezem mert en is valami hasonlon agyalok az asztali furesz ala ...

Valami ilyensmire gondoltam:

Amikor megemelem a piros nyil iranyaban a kerekek maguktol leernek es lehet huzni konnyen. Ha visszaeresztem a labakon all.

Ket labon kerek, ket lab pedig allithato lenne (a nyil feloli oldalon - ezt mar nem rajzoltam be). 

Vagy ezzel a megoldassal az a baj, hogy csak a billegest lehet kivenni de vizszintezni nem lehet?

Okoz az asztalifuresznel valami gondot ha nem passzent vizszint az asztal? Feltetelezem a gyalugepnek nem a legjobb ha a tengely nincs vizszintben hosszu tavon de a furesznel amugyis allithato szogbe az egesz ...

Tehetnem allithatora mind a negy labat de akkor mar nem igazan mukodik a kerek ahogy kene hacsak az is nem mozdul az allithato resszel egyutt ...

Vagy egyeb baj is van ezzel az otlettel? :)

Előzmény: Rahed Lee (94485)
Rahed Lee Creative Commons License 5 napja 0 0 94485

Mindenképpen kiengedhető futóművet gondoltam, mert kerekeken állva nem biztonságos. Fejben már megkonstruáltam egy kurblis szerkezetet, ami leengedi a kereket és megemeli a gépet. De előbb az elektromos rendszert, a vezérlést kell rendberaknom.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (94474)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 94484

Ha ennyire aggódsz, akkor úgy is felfogható, hogy rohamtempóba kell intézkedni. Egyébként meg összepakolod a vásárlásod, végigcsinálod a fizetésig a procedúrát. Átrakod az összeget az igazi számládról és kifizeted a vásárlásod. Ez így leírva is hosszabb, mint maga az egész.

Egyébként meg ez a robot dolog annyiban nem állja meg a helyét, hogy a bankok informatikai rendszerei nem mondhatóak szuper biztonságosnak, de az ilyen próbálkozásokat elég jól kiszűrik. Valamint ha le is rántják az e-számládon tárolt minimális összeget, akkor is visszakapod az első jelzésed után.

Szóval, az élet egyébként is kemény, ne legyünk még paranoiások is teljesen :-)

Előzmény: rferi (94482)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94483

Számolj elsőre duplájával, az kábé jó arány szokott lenni szélezetlen gyalulatlanról ilyen minőségre (toldatlan csomómentes)

Előzmény: pacman123 (94477)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 94482

Vagy nincs, mivel a rárakás, és a fizetés között most akkor nekem rohamtempóban kell intézkednem!

És ha eltelik 10 perc, akkor már aggódjak, hogy éppen akkor nem nézett-e rá egy robot?

Előzmény: Garfield007 (94455)
paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 94481

Ez meg egy olyan fiókkészítési módszer amit mifelénk mindenki szeretne művelni, de a büdös életben nem fog. :(

Az egyéb érdekes részletek miatt érdemes végignézni! (nem, nincs néni benne)

paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 94480

Működik a megosztott jutubi link 1 az 1-beni átmásolása.

torony78 Creative Commons License 6 napja 0 0 94479

Minden lépéssel egyre szebb, nagyon tetszik a munka is és az anyag is persze!

Sárga lámpafénynél mindig ilyen lesz, a fehéregyensúllyal lehet kicsit játszani, de nem lesz tökéletes az. Természetes fény lenne az igazi, vagy még derítés vakuval, esetleg ha hideg fényű izzókat tekernél be az előszobalámpába.

Schnitt Creative Commons License 6 napja 0 0 94478

Szép gép, de rosszul van összerakva.

Ha jól látom, a levegő útja:  kompresszor-lefúvószelep-nyomásszabályzó vízleválasztó-tartály-kimeneti csatlakozó.

Namost a nyomásszabályzó vízleválasztó egységnek a kimeneten a helye, mert egyrészt a kimenő levegőnyomás beállítására való, a tartálynyomásra ott van a nyomáskapcsoló, vagy esetedben a lefúvószelep, másrészt az összepréselt meleg levegőből nem lehet lecsapatni a párát, azt a kimeneten a tartálynyomáshoz képest táguló, ezáltal hűlő levegőből kell, ami utána már csak a spirálos csövön megy a légszerszámig. 

Aki összerakta, az tudta, hogy kell bele ilyen, de nem tudta hova.

Vedd ki onnét, a lefúvó kimenetét kösd a tartályba, a nyomásszabályzót meg tedd át a kimenetre. 

Ha később a lefúvót kicseréled nyomáskapcsolóra, olyat vegyél, ami ek van tehermentesítő kimenete, és azt be tudod tenni a lefúvószelep helyére, nem kell külön csövezni semmit.

Előzmény: MBTibi (94465)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 94477

Hűazannya ... ez má' tényleg mestermunka!

Mondjuk én is lennék kicsit indiszkrét, hogy kb. mennyibe "fájt" a cucc.

De ami leginkább érdekelne: azt tudod hogy körülbelül mennyi faanyagot evett meg? Mondjuk köbméterben. Mivel neked nem ez az első szélezetlen-táblásítós projekted, gondolom már jól meg tudod becsülni, hogy egy adott bútordarabhoz mennyi nyersanyagot kell venni. Nekem így látatlanban az lenne az (egyik) legnagyobb gondom, hogy hiába tudom, milyen a vágásvastagsága a körfűrészemnek/szalagfűrészemnek, gőzöm se lenne, mennyi szélezetlen árut pakoljak a kosaramba Mondjuk a készülő asztalomhoz. Amihez 15 db, 3m hosszú, 44mm x 74mm-es "zárlecet" /by wikipédia, köszi Paco :-)/ vettem.

Mennyi esik le szélezéskor, mennyi az egyengetéskor/vastagoláskor ... van erre valamilyen jó módszer vagy azt úgy hívják, hogy tapasztalat?

Előzmény: arvaiz69 (94470)
traktoros82 Creative Commons License 6 napja 0 0 94476

Ez nagyon profi munka! Csak gratulálni tudok!

Bár én tudnék ilyet csinálni. :) Na sebaj.....talán 1x.......

Azt meg szabad kérdezni, hogy anyagköltségben hol jársz? ...és persze munkaórában

traktoros82 Creative Commons License 6 napja 0 0 94475

Szia, köszi, ennek még nem jártam utána. Az ötlet nem rossz. Így kérdezzem meg, hogy "virtuális számla"? Nekem 1sima Tempó számlacsomagom van. Nem kifejezetten netes, de van hozzá netbankom,

Előzmény: zodes (94458)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 6 napja 0 0 94474

Javaslom, hogy olyan kerekes asztalkát/szekrénykét csinálj a gépednek, amit le lehet talpalni vagy a kerekeket fel lehet húzni ha nem akarod tologatni.  A sima fékes konténer kerék nem fogja meg eléggé ha csak 2 db-ot raksz rá. 4 db fékes esetén meg elfordul a gép az asztallal. Így meg elég balesetveszélyes dolgozni kis munkadarabokkal.  A szekrénykének vagy asztalkának jó nehéznek kell lennie, hogy ne legyen fejnehéz a gyalugéptől mert akkor meg hajlamos felborulni. 

Előzmény: Rahed Lee (94462)
Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 94473

/sze, /sze, azok a csúnya anyagiak.  De majd ha meglesz a szám akkor emlékeztesd egy apró dologra:

Az, hogy eldicsekedhet a barátnőinek, hogy ezt az ő ügyes férje csinálta.. na az az érzés megfizethetetlen. :)

Előzmény: arvaiz69 (94470)
paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 94472

Tökre illik oda minden!

Akassz az egyik fogasra egy fehér lapot (25%-os szürkét kéne, de jó a fehér is) aztán white balance -ban nyomj egy set gombot, de előtte állítsd be a világítást. A papírlap utána fehér lesz, a sárgaság pedig megszűnik.

Előzmény: