Keresés

Részletes keresés

srudolf1 Creative Commons License 20 perce 0 0 137279

"Tegyél a CD közé és alá is 2 réteg 3o- as Rockwool".  Alá? Már mint a CD és a fal közé?

igen. Az egyik 3o-as befér. Jól meg kell tömöríteni a kőzetgyapottot. Lehet, hogy 3 réteget is bele tudsz gyömöszőlni. 

gp- gk hibázok, néha nem veszem fel a szemüveget.:)

Manzárdon, amikor beteszük a 3ocm Rockwool Airrockot sírí csend van.

Előzmény: motor-os (137276)
srudolf1 Creative Commons License 30 perce 0 0 137278

igaz, de hogy kötöd le a CW5o rezgéseit?

Minden elem ami a hanggátló falba van rezeg. Azért írtam, hogy a belső gk is le kell szallagozni, én a külsőt is telibe hálóznám.

Mozogjon az a felület úgy mind egy nagy tömb. 

Persze a legjobb az lenne, hogy a szomszéd is csinálja meg ugyanezt, a fal másik oldalán. 

Na de a parafa visz mindent, sajnos nem olcsó. 

Előzmény: halaloszto (137274)
motor-os Creative Commons License 1,5 órája 0 0 137277

2.75 a belmagasság.  :-)

Előzmény: halaloszto (137274)
motor-os Creative Commons License 1,5 órája 0 0 137276

A kengyelt értem. Nem lenne jobb, ha dróttal kötném a falhoz?

Polifoam OK!

CD 40-etmég nem láttam, csak 50-et. Utána nézek.

A függőlegeseket 40cm-re egymástól?

"Tegyél a CD közé és alá is 2 réteg 3o- as Rockwool".  Alá? Már mint a CD és a fal közé?

A többit értem.

Mi az a gp lap?

Előzmény: srudolf1 (137273)
Garfield007 Creative Commons License 2 órája 0 0 137275

Amikor a komplett fa játszóteret kellett felújítanunk én nagyon örültem neki, hogy haladós. :-)

Tény hogy harapós és figyelni kell, de a durvább melóknál, mint nálunk is, nem volt gond, hogy kicsit rusztikus lett a felület, de nem bútorasztalos szerszám.

Előzmény: pacman123 (137267)
halaloszto Creative Commons License 2 órája 0 0 137274

ha kicsit tobb helyet szan ra, akkor cw50 vazat csinalhat, es nem tamasztja ki a falhoz semmivel. 2.6 belmagassagnal meg eppen elmegy.

Előzmény: srudolf1 (137273)
srudolf1 Creative Commons License 2 órája 0 0 137273

fúrj fel a falra akusztikus kengyeleket, alája végig tegyél 1o cm széles polifoam csíkot, arra egy CD vázat- ez előtétfal, a CD 4o cm kell szerelni, függőlegesen.

A kengyelekből van több méret, 9omm kéne használj. Tegyél a CD közé és alá is 2 réteg 3o- as Rockwool Airrock kőzetgyapottat és két réteg Nida kék színű gipszkartont, az nehezebb mind a rigipsz és a hangszigeteléshez tömeg is kell. 

Lehetne használni rigipsz szárazpadló lapokat is, a lényeg az, hogy a lap minnél sűrűbb és merevebb legyen.

Az első réteg gipszkartont is le kell szallagozni. 

A másik megoldás amit ikerházaknál készítettünk az a parafa, van hőszigetelő panó belőle, kicsit drága, azt fel kell ragasztani, haló és glett. 

Vagy ragsztani rá két réteg gp lapot. 

Előzmény: motor-os (137239)
srudolf1 Creative Commons License 3 órája 0 0 137272

Ytong nem hangszigetel.

halaloszto Creative Commons License 12 órája 0 0 137271

használok olyat is, de a fibertárcsa az szászor olyan durva. mármint haladós.

Előzmény: blade35 (137270)
blade35 Creative Commons License 13 órája 0 0 137270

Üdv!

Van öntapadós korong is és többfajta méretű 115,125 átmérőjű(20,40,60,80,100)csiszolópapírt lehet hozzá kapni én ezt használom flexbe és fúróba is be lehet fogni.

Előzmény: besetoni (137268)
srudolf1 Creative Commons License 14 órája 0 0 137269

parafa

besetoni Creative Commons License 15 órája 0 0 137268

Tökre megyőztetek :D Az elsőt gondoltam megvenni, flexre. Igazából nincs időm kísérletezgetni, a lehetőségeimhez képest legjobb megoldást keresem. Nézek valami jobb, de még olcsó gyalut kb. 20e környékén. Erre esetleg van jó tippetek?

Előzmény: pacman123 (137267)
pacman123 Creative Commons License 15 órája 0 0 137267

A fibertárcsa alatt melyiket érted? 

Rákeresve gyakoribb az első, de előhozza a lamellásat is.

Nekem ez a lamellás korong van, hát (szerintem) ehhez iszonyú nagy gyakorlat kell hogy szépen, nagyjából síkban tudjon csiszolni vele az ember. Flexbe fogtam (nemtom van-e fúróba fogható változat), de a leglassabb fordulatszámon is kurv*ra harapja az anyagot. Azaz haladós de igen finoman kell kezelni a szerszámot. Egyszer próbáltam vastag, szőrös gerendát csiszolni vele, de inkább maradtam a durva papíros excenteres megoldásnál (akkor még nem volt gyalum). Nekem nem ment vele a szép csiszolás. Faszobrászkodni viszont jó lehet vele :D

A sima koronggal biztos könnyebb csiszolni. Nagyot nem buksz ha veszel ilyet, akármikor jó az. De egy kis kézi gyalu is jó szolga lenne, főleg 80mm szélességig - ez tán' az általános késméret barkácskategóriában.

Előzmény: besetoni (137264)
motor-os Creative Commons License 15 órája 0 0 137266

Befalazta a barom!

Előzmény: halaloszto (137265)
halaloszto Creative Commons License 15 órája 0 0 137265

tiplizni kellett volna, nem dubelezni.

Előzmény: motor-os (137262)
besetoni Creative Commons License 15 órája 0 0 137264

Most nagyon elgondolkodtattál :)) A francba, már azon agyaltam, hogy megveszem holnap a fibertárcsát. Az igazság szerint egy kézi gyalugép talán beleférne, körülnézek mibe fáj egy normális. Köszi!

Előzmény: pacman123 (137258)
pacman123 Creative Commons License 15 órája 0 0 137263

Utóbbi lesz :-) Cimbi is egyetértett.

Előzmény: halaloszto (137259)
motor-os Creative Commons License 15 órája 0 0 137262

Nekem éppen a szomszédból átszűrődő zajt kell kizárni.

Főleg lépéshang. A barom szomszéd a falhoz rögzítette a fémvázas lépcső merevítését. Fa járólapok. Minden lépés düb düb.

Előzmény: BözsiBözsi (137252)
csjoco74 Creative Commons License 15 órája 0 0 137261

meggyőző a video

Előzmény: Lady fantasy (137227)
motor-os Creative Commons License 15 órája 0 0 137260

Ez korrekt. Így képzeltem el.  Köszi!

Előzmény: 409 (137254)
halaloszto Creative Commons License 15 órája 0 0 137259

az elet fozold le a gyalun, vagy mard meg r2vel. szebb is, meg tartosabb is.

Előzmény: pacman123 (137258)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 1 137258

Az hogy "megéri-e" beruházni, csak te tudod eldönteni. Az biztos hogy gyalulni sokkal tisztább, szárazabb érzés :-)

Tegnap haver szól hogy lenne tetőléc, 80 db-ra vágva, méteresek. Kis teraszkerítést csinálna belőle. Bedöglött a csiszológépe, hát kölcsönkért volna tőlem egyet hogy megcsiszolgassa.

Mondtam hogy adok de az életét el fogja csiszolni. Inkább jöjjön fel, hozzon fel egy db-ot, megmutatom milyen gyalulva. ~másfél percet töltött a vastagolóban, a négy oldalán végigszaladva.

... nem akar csiszolni. Inkább holnap felhozza az összeset egy hatos pakk borsodival együtt :D Gyalulunk aztán szisszentünk.

Namost CSAK ezért az egy melóért - hogy feléld a megmaradt anyagot - nyilván nem éri meg. De ha hosszabb távon gondolkodsz .... csak ahogy mások mondták, gyalulásnál nagyon odafigyelni (ha a megmaradt anyag bontott is egyben): fán kívül ne gyalulj semmi mást.

Mindenesetre ha csiszolsz és hasonló a nyersanyag minősége, 60, max. 80-as papírral (de inkább 60, nagyon durva felületnél 40 is lehet) menj neki. Excenterrel csiszoltam már így ilyen leceket, nem lehetetlen ....de már nem akarnék :)

Előzmény: besetoni (137242)
halaloszto Creative Commons License 16 órája 0 1 137257

a lenyeg a legtomorseg, az erintkezes hianya, a tomeg es az eltero surusegu es rugalmassagu retegek. legres, kozetgyapot, dupla giszkarton egy bevalt sorrend. korben a vaz a puha szalaggal elvalasztva a plafon-padlo-faltol.

Előzmény: 409 (137254)
kozgab Creative Commons License 16 órája 0 0 137256

No látod azt már nem is néztem :(

De most már mindegy, a lényeget megtudtam :)

Előzmény: Kamelot (137255)
Kamelot Creative Commons License 17 órája 0 0 137255

Ha nem vetted volna észre a fazont Pintér Szilárdnak hívják. Szerintem magyarul is válaszolt volna.

Előzmény: kozgab (137236)
409 Creative Commons License 17 órája 0 0 137254

Szerintem egyedül az erre kitalált és készült anyagokkal lesz hatásos hangszigetelés.

Pl.:

http://www.szigeteloanyagarak.hu/hangszigetelo-anyagok/

Előzmény: motor-os (137248)
kozgab Creative Commons License 17 órája 0 0 137253

Ettől függetlenül működött zajszigetelésnek is egész jó hatásfokkal és hát tojástartó mindenhol akadt, nem kidobták, hanem falra rakták.

Többen is csinálták ráadásul.

Előzmény: BözsiBözsi (137252)
BözsiBözsi Creative Commons License 18 órája 0 0 137252

A tojástartó nem szigetelésnek van fenn a hangstúdiókban...

Arra szolgál, hogy a bent lévő hangokat tompítsa, megszüntesse bármiféle visszhang, és hasonló hanganomáliákat, tisztában szóljanak a hangszerek.

Előzmény: kozgab (137251)
kozgab Creative Commons License 18 órája 0 0 137251

Tojástartó, de nem a műanyag, hanem az ósdi kivitel :)

Vagy 3 sváv zenekart is tudok, akik ilyennel szigetelték és alig hallatszott át mi zajlik odabent, pedig azért amikor megszólal az a pár fúvós, az nem gyenge :D

Előzmény: motor-os (137249)
motor-os Creative Commons License 20 órája 0 0 137250
Előzmény: Slam Jr. (137246)
motor-os Creative Commons License 20 órája 0 0 137249

A tojástartó, vagy a Rigips blue?

Előzmény: kozgab (137247)
motor-os Creative Commons License 20 órája 0 0 137248

Szekrény nem játszik hálószoba.

Gipszkarton mögé bármi mehet. Utána nézek a paramétereinek, de nem gondolnám jobbnak az izolitnál.

Előzmény: kozgab (137245)
kozgab Creative Commons License 20 órája 0 0 137247

Zenész bajtársak is csinálták, körbe az egész próbaszobát vele, ráadásul itt fúvósokról van szó. Náluk kincset ért a cucc :)

Előzmény: Mr.Gabson (137244)
Slam Jr. Creative Commons License 20 órája 0 0 137246

Akkor végülis valamennyire hangszigetelő. :)

Előzmény: Mr.Gabson (137244)
kozgab Creative Commons License 20 órája 0 0 137245

Tolj elé hosszú szekrényt :D

Tényleg csúnya, de a leghatásosabb, ami létezhet és nem drága.

Gipszkarton mögé? De úgy kérdem, hogy ilyet még nem kellett csinálnom.

Előzmény: motor-os (137243)
Mr.Gabson Creative Commons License 20 órája 0 0 137244

Most olvasom nem hangszigetelő, barátaim próbatermet szigetelték vele a környék nyugalma érdekében ott bevált mivel hangot tompította, végül is csendesebb szobát csináltak.

Előzmény: Slam Jr. (137241)
motor-os Creative Commons License 20 órája 0 0 137243

Szobában ocsmány.

Előzmény: Mr.Gabson (137240)
besetoni Creative Commons License 21 órája 0 0 137242

Köszi a válaszokat! Ilyen is, olyan is van az anyagban. Az első egy-két projekthez szerintem tudok habarcs és szög nélküli darabokat találni :) Ellenben gyalugépem, vagy kézi gyalum sajnos nincs. Azért is kérdeztem, hogy megéri-e beruházni , vagy csiszoljam le egyszerűen és legyek boldog azzal az eredménnyel.

Előzmény: rferi (137237)
Slam Jr. Creative Commons License 21 órája 0 0 137241

Esetleg a hangszigetelő gipszkarton. Valami Rigips blue, árát nem tudom. :)

Előzmény: Mr.Gabson (137240)
Mr.Gabson Creative Commons License 21 órája 0 0 137240

Üdv! Hangszigetelésnek a tojástartó  felragasztva előnyösebb.

motor-os Creative Commons License 21 órája 0 0 137239

A szomszéddal közös falat hangszigetelnem kell.

1. fal - 2cm légrés - 5cm vastag izolit, vagy nikecell - gipszkarton

az izolit jobb hangszigetelő 

2. fal - 2cm légrés - 5cm vastag Itong

Melyik a jobb?

Előzmény: rferi (137238)
rferi Creative Commons License 22 órája 0 0 137238

De csak azért hitted, mert nem álltál még neki pont olyan méretnek, aminél éppen egy centi hibázott volna a jó szélességhez.

Ha nekiálltál volna, te is azonnal berakod középre, mert ott a kezedben fogva azonnal rájössz, hogy különben csúnya lenne. :)

Előzmény: kozgab (137236)
rferi Creative Commons License 22 órája 0 0 137237

Ha habarcsos. Merthogy én úgy értettem, hogy maradék anyag, nem használt anyag.

Előzmény: Nobody1 (137234)
kozgab Creative Commons License 24 órája 0 0 137236

Köszi

Már azt hittem le vagyok maradva vmiről, mert ezt nem ismertem...

De ha csak pótlás, akkor megnyugodtam.

Sajnos angolom nem túl jó, nincs is sok türelmem tanulni, pedig kéne. Info ide meg oda :D

Előzmény: rferi (137231)
409 Creative Commons License 24 órája 0 0 137235

"A habarcsos, homokos deszkák..."

Ezekből körbe levágok fél-fél centit körfűrésszel. Van erre egy nem kár érte lapom. :)

Előzmény: Nobody1 (137234)
Nobody1 Creative Commons License 25 órája 0 0 137234

Én inkább a csiszolást preferálnám ilyen építkezési maradéknál. Egy valóban alapos válogatás után esetleg mehet a gyalulás is az arra alkalmasnak ítélt darabokon.

A zsaluzásnál használt deszkákat vagy az állások pallóit semmi esetre sem gyalulnám. A habarcsos, homokos deszkák hamar megeszik a gyalu élét. A többit is csak akkor ereszteném kés alá, ha tuti (beletört) szögmentes.

Előzmény: rferi (137233)
rferi Creative Commons License 25 órája 0 0 137233

Ami van!

Ha van gyalu, az nem rosszabb ha gyalult a felület, még ha csak bak lesz is belőle.

Ha nincs gyalu, akkor én rátolnám a durva csiszolót, ezt a fíbertárcsa nevűt.

Azzal majdnem tuti felületet lehet adni neki pillanatok alatt, és baknak az is jó.

Előzmény: besetoni (137232)
besetoni Creative Commons License 26 órája 0 0 137232

Sziasztok!

Építkezésről maradt pár fenyő gerendám, padlóm, ilyen-olyan lécem. Gondoltam felhasználom őket pár hobbiprojektre, mondjuk fűrészbakot vagy egy alap munkaasztalt készítenék belőlük. A fő problémám, hogy ezek építési minőségben és gyalulatlan állapotban vannak. Bútorhoz valószínű sokat kellene velük gyökölni, de a fentebb említett projektekhez talán megfelelnének.

Ti hogyan, illetve mivel állnátok neki a fa előkészítéséhez? Gyalu, csiszoló, stb...

rferi Creative Commons License 27 órája 0 0 137231

Úgy jött ki a szélességi méret, és elég köcsögül nézne ki, ha ezt a centis darabot a szélére rakná.

Plusz a szélén nagyobb eséllyel törhet is le, mivel ott már el lesz vékonyítva.

Így viszont szimmetrikus rajzolatot kap majd az ajtóban

Előzmény: kozgab (137230)
kozgab Creative Commons License 27 órája 0 0 137230

Szép napot

Találtam egy érdekességet, ami kérdés is egyben.

https://youtu.be/JYeXDnsI19k

Ennek a videónak az elején úgy táblásít a fazon, hogy a két vastag deszka közé egy nagyon vékony, pár mm darabot ragaszt pluszban. Ennek mi lehet az oka?

Hi

Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137229

Vaku miatti tükröződés.

Előzmény: farontó (137226)
farontó Creative Commons License 1 napja 0 0 137228

Éppen pár napja ragasztottam én is két kerékre a gumit. A gumit pontos méretre vágtam a végeit ferdén egymás mellé engedtem , és rá kell kalapálni amikor a ragasztó már száraznak tűnik.

Megcsiszoltam a gumit és le is volt mosva hogy pormentes legyen.

Előzmény: dani9228 (137225)
Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137227
Előzmény: csjoco74 (137224)
farontó Creative Commons License 1 napja 0 0 137226

Szia!

A hatodik képen a támasztó görgőnél mintha meg lenne repedve a lap !

Előzmény: Lady fantasy (137207)
dani9228 Creative Commons License 1 napja 0 0 137225

Szerencsére még csak félig van kész, így könnyebben változtatható. Gumi bandázst a kerékre mennyire kell megfeszíteni ragasztáskor? Vagy pont a akkora kell rá amekkora a kerülete? Palmatexel ragasztanánk, arról mi a véleményetek? A gumi is legyen kicsit megcsiszolva a ragasztó könyebb tapadása miatt ?

Köszi !

Előzmény: ainagy (137141)
csjoco74 Creative Commons License 1 napja 0 0 137224

az Incra mire való? mérni jelölni?

Előzmény: Lady fantasy (137214)
nyírcsaholy Creative Commons License 1 napja 0 0 137223

Akkor marad a fekete kiemelés ajtócserével.

3 éve újítottam fel a komplett villanyos rendszert, akkor simán átvette az Émász.

Előzmény: Lady fantasy (137221)
kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 137222

:D

"legalább olyan igénytelen mint a gazdája, jól összeillünk :D"

No igen, ezért nem cseréltem le, mert félek, hogy megint megszívom, mint a crv-vel :D Bár ennél az automataváltó miatt parázok kicsit mikor áll meg, remélem sose :D

Mondjuk már hülyét kapok tőle, hogy farol kanyarban (5kmh mellett is olyan, mint ha csúszna a segge), senki se tudja mi lehet, 4 szerviz nézte már és semmi eredmény, de érzik ők  is (ez ijesztő is, hogy egy szög egyszerű merevtengelyesnél nem tudják mitől lehet ilyen jelenség, mi van egy bonyolultabb valaminél :D)

Kap két új hátsó gátlót (nincs egy éves ami benne van, de túl puha, enyhe gyorsításnál is érződik, hogy megy le a segge :D, rázópadon tökéletes) és meglátjuk, de már csak kayaba kerül bele, semmi más...

Amúgy meg ja, olyan, mint a gazdája, detto, nálam akkor van mosva, ha esik vagy pl kölcsönkéri valaki, akkor az a fizetség, hogy alapos mosást kell csinálnia :D Előző 1.3-ban majd 500 volt gond nélkül, ez még bejáratos, 95000 :D, 2003-as, aljas köcsög rohadt egy dög, néha nem szeretnek, 1.5 + automata rohadékra lett hangolva ebben, nagyon :D

On:

végre feltettem polcokat és ma be is szinteztem őket, mind a négyet (nem teljesen derékszögre sikerültek hegesztésnél, de nem itt a hiba), fakötésű alátéttel lett beállítva a szint :D Valahol csak egy kellett alul, valahol meg 2-3 :D

100-as Fischer tiplik mentek a falba, Dewaltba vettem szintén Fischer szárat, a 8 lyukból 6-nál ütőfunkciót nem is használtam, csak pislogtam hogy megy előre sima fúrással a falba, utolsóknál poén kedvéért bekapcsoltam ütvefúróba, szinte beesett a gép. Azt hiszem nem veszek másik szárakat mostantól falhoz csak ilyeneket.

Bosch kalapácsot meg tegnap vitte el gls szervizbe, 10 lik után szúrtam ki nem én vagyok a béna, a gép üt mocskosul oszt 8-as szárral 10-es lyukakat fúrok vele xd. Szár nélkül sima fúró módban megforgatva is mocskosul rázza a gépet. Kíváncsi vagyok mit csinálnak vele...

Végre rend van a garázsban, ritka eset :D

Lassan elkezdem használni az anyagokat is, már csak eléggé száradt, felszabdalom és használom ahogy tudom. Bosszant a csavarodása, de próbáltam őket összeszorítani, meglássuk.

De mégse szekrény lesz belőle első körben, hanem kerti asztal, oda nem olyan fontos a hihetetlen minőség :)

Oszt majd ősszel meglesz a szekrény is.

Időnként vagyok, csak melóhelyen kaptam új munkát, az meg viszi az időt szépen, otthon meg nem gép előtt ülök rendszerint :D

Előzmény: pacman123 (137151)
Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137221

Hát, rossz hírem van. Ha ezt szabályosan, szabványosan akarod, akkor ez sokba lesz. Az ÉMÁSZ területén a környezetedben, keresned kell egy regisztrált vill. szerelőt, akinek van plombabontási engedélye, és ő majd tudja, hogy milyen mérőhelykialakítást vár el a szolgáltatód. A mai plombálható szekrények, műanyagból készülnek, külön a fogadórész, mérőhely vagy villanyóraszekrény, és elosztószekrény.

Magyarán kiszedik a régi fadobozt, és ezeket szerelik be, szerelvényezik fel az elvártaknak megfelelően. Ilyenkor a védőföldelést is mérik,  és 1000%, hogy cserélni kell a földszondát, kötéseket vezetéket.

A talált szabálytalanságok (H05VVF kanóc a kifűrészelt ajtónyíláson, gázcsőre kábelkötegelőzött lépésálló gége, stb) megszüntetése, mérési jegyzőkönyv készítése, bizony elég sokba fog fájni, nem beszélve arról, hogy  a beépítést követően még renoválni kell a kőművesnek a helyet.

Ha csak spongyát rá készíttetsz egy kiemelőkeretet ajtóval 50-ért, pénzügyileg még jól is jártál.

Előzmény: nyírcsaholy (137219)
motor-os Creative Commons License 1 napja 0 0 137220

Ez nem szeretnék kérdése. Van rá ágazati szabvány. De akárki nem is csinálhatja. Mindenképpen keresd fel a szolgáltatót, mert még meg is bírságol.

Előzmény: nyírcsaholy (137219)
nyírcsaholy Creative Commons License 1 napja 0 0 137219

Jelenleg ez van:

Ilyet szeretnék:

Nem tudtam, hogy ebből is van szabványos.

Előzmény: Kamelot (137218)
Kamelot Creative Commons License 1 napja 0 0 137218

Átépítésnél nem szokták engedni a maszek megoldásokat, csak a szabvány mérődobozt. Akkor ez szolgáltatónként változó.

Előzmény: nyírcsaholy (137216)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 137217

50ezer. plusz szereles. te egy egyedi butort akarsz. regen ez a falada volt a szokas, de mara ez egy luxuscikk.

beszelj a szolgaltatoval, ha hozzanyulsz erdemes szabvanyosra megcsinalni.

Előzmény: nyírcsaholy (137216)
nyírcsaholy Creative Commons License 1 napja 0 0 137216

Sziasztok.

Kaptam egy eléggé durvának tűnő árajánlatot egy villanyóra doboz kiemelésre (szigetelés miatt), meg egy új ajtóra.

Ez helyzet, illetve a kívánságok:

1. 73x73 cm-es a "lyuk" mérete, 10 cm mély.

2. Eresz alatt, eső ritkán éri, de egyértelműen kültér.

3. Táblásított fenyőben gondolkodom, de természetesen ha mást ajánl, átgondolom.

4. Egyszárnyú, benyomom-bezáródik, benyomom-kinyílik vasalatú kellene.

Ezt a választ kaptam:

A táblásított fenyőből meg tudjuk oldani, de egy keretet kell készítenünk hozzá, mert a fenyő lap, ha egyben hagyjuk elvetemedik. Ha így megfelel, festve, beszerelve x Ft-ért tudjuk vállalni.

Vállalkozóként, nem szívességből, hanem észszerű nyereségért dolgozva kinek mennyi lenne az x?

Előre is kösz!

roland7 Creative Commons License 1 napja 0 0 137215

A-Lap Kft:

A gagyi GÜDE 200-as szalagfűrészem csak a tőlük vett 1425mm-es szalagot nem szaggatja.

(Igaz, kissé lazára van hagyva. Tudom, hogy így nem egészséges, de az kicsit durva, hogy kb. 6 percet bír ki rajta a szalag megfeszített állapotban.)

Előzmény: pacman123 (137211)
Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137214

A Boronkay elérhetőbb számomra. Ma a Sziget-Szert hívtam fel ott azt mondták a fémvágót nem vállalják, a 6mm-est sem, mert túl keskeny, egy 16mm-esért meg nem éri meg elküldeni, vissza +élezés renoválás, akkor már inkább egy új.

Tanulópénz amit fizetek most, de azért a Maki is durván rosszul állítja be az új szerszámait, fene az ingüket!

Lehet bepróbálkozom én is valami házi hajtogatással, ezeknek már úgy is mindegy.

Ja, egyébként jól szuperál a Veritas, meg az Incra! Köszi még egyszer!

Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137213

Jelenleg a szekrényben pihen a nagy Metabo, egyelőre. :-)

Fene sem gondolta, hogy ilyen könnyen elhajlanak a fogak.

Az csak elszíneződés a csapágyon, a felülete sima.

Előzmény: Nobody1 (137210)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 137212

Nemtom miért írok mindig lapot .. szalag. Mindegy, érted :-)

Meg visszakerestem kicsit a boronkay féle sztorira,  2015-ben még azt írtam hogy 0.65 vastag volt a szalag. Hát lehet, őszintén .... nem emlékszem a pontos paraméterekre, de Boronkay úgy tűnik nem aranyárban dolgozik.

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 137211

hmm ... meglep hogy befele (balra) húz. Nekem a kilapult lap jobbra, "kifelé" húzott.

Sajna gyári foghajtogatásra nem tudok tuti tippet adni, de akinél egyszer lapot csináltattam, azok ők: 

http://boronkayelezo.hu/kapcsolat/

10mm x 0,5 (0,4?) mm x 2240mm és 4(6?) TPI-s lapot 3600 Ft-ért csináltak, ezt a home made hajtogatott lap mellé szereztem be, hát ahhoz képest ez gyalult felületet adott. A 3600-ban már a 20% sürgősségi felár is benne volt (akkor jártam arra, ezért "azonnal" kellett, szállítás 1900HUF lett volna Miskolcra, ezért megérte a +600 HUF) Jó eséllyel élezést, hajtogatást is vállalnak. Amennyire tudom a "göngyöleg" szalag sincs előre hajtogatva, ezét gondolom hogy vállalhatnak ilyet is. Egy telefont megérhet.

Ami hozzád esetleg közelebb van de személyes tapasztalatom nincs velük: A-Lap Kft.

http://www.a-lapkft.hu/hu/kapcsolat

Itt olvastam a nevükről, fórumtársak hozzájuk vittek vagy csináltattak lapot, majd elmondják hogy jók-e.

Nobody1 Creative Commons License 1 napja 0 0 137210

Látom nagyjából sikerült megoldanod a problémát és a flex parkolópályára került. :)

Az a támasztócsapágy nincs bekopva a szalag érintkezési helyén? Az is okozhat még kis fűrészelési kanyarokat, ha nyomásra félre "ugrik" a szalag a korábban félre kopott vájatba.

(Láttam már olyan gépet, ahol a támasztócsapágy tengelye meg volt döntve kb 15-20 fokkal, így szinte a csapágy egész palástját egyenletesen koptatta a hozzáérő szalag és nem vágott bele abba.)

Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137209

Jól van na! Tévedni emberi...:-)

Előzmény: stolaz (137208)
stolaz Creative Commons License 1 napja 0 0 137208

Nem semmi ujjad lehet, ha azzal vágtad a többi deszkát! :-)

Lady fantasy Creative Commons License 1 napja 0 0 137207

Én meg szívesen látnálak, kár hogy olyan messzire költöztem tőled.

No mindegy. Jelentem az volt amit mondtatok, Az új lappal már jobban vág. Nem tökéletes ugyan, de az előzőekhez mérten ez már jónak számít.

Sajna videót azt nem tudok készíteni, mert a telefonomon a közelképek nagyon gyatrák. Fényképet azt viszont jókat csinál. Készítettem is néhányat.

Először a régi lappal vágtam, de pár centi után már kanyarodott is és húzta el az anyagot a stellertől, 3 füstölt is.

Utána feltettem az újjat,  és ezzel vágtam át a vastag deszkát. Hát nem tökéletes vágáskép ez sem, de majd próbálok még finomítani rajta.

Van valami bevált hely, ahol esetleg visszaállítják a fogakat? És ilyenkor éleztetni is kell? Mert éle az van neki mivel nem vágott sokat. Három lapot kellene javítani, nem tudom mennyiért csinálják, mert most akcióban hatezer újonnan egy.

Előzmény: pacman123 (137189)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 137206

Kösz, hogy leírtad ez nekem is fontos infó, jövő hónapban rakok fel deszkákat.

Előzmény: 409 (137205)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 137205

Na most, az ereszdeszka. Tavaly szedtem le egy darabon a pont 20éve felszögelt, csak kívül festett hajópallókat, mert átalakítás volt. Ez simán csak telibe volt szögelve, de megszenvedtem rendesen a leszedéssel, hogy épek is maradjanak a deszkák. A belső kezeletlen oldala ma is olyan, mint az újnak.

Szóval lepotyogni biztosan nem fog a szögelt sem, és az sem ördögtől való, ha a belső oldala nincs festve.

Ahogy nézem, még 20évet ki fog bírni így is.

Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 1 137204

Ebben az összeállításban max az ajtó szemöldökfáját éri fel Mancika. :)

Az ereszt a 7 fokos alu-létráról a 183 centimmel is csak nyújtózkodva érem el.

Úgy meg ha megindul a barna lé gyorsan leér a bokámhoz. Aztán lehet magyarázkodni ....

Előzmény: GPS (137200)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 137203

Jobb!

Határozottan!

Akkor még eladhatod magadat hogy tegnap jöttél haza a Kolibri szigetekről!

De ződben csak maximum a Járdaszigeteket tudod beadni!

:)))

Előzmény: Nobody1 (137197)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 137202

Ja bocsi! :)

Akkor most már tudom mi volt a baj!!!!

Apám a Riedlről magyarosított, debezzeg ha a Müllerről NEM tette volna, meg ha puncim lenne, és/vagy magassarkúm!, na akkor nem lett volna gondom! :))))

De így, .... eh.... esélyem se volt!

Előzmény: GPS (137195)
szucsinet Creative Commons License 2 napja 0 0 137201

Szia,

A következő esős napokat úgy terveztem hogy fedett helyen fogom rovar meg gomba ellen kezelni, aztán lazúr!

Tavaly már végigsz@ptam a meglévő ereszalja újrafestését, jó kis válledzés volt :D

köszi a tanácsot!

Előzmény: rferi (137193)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 137200

Eresz-alját így kell festeni - alulról-felfelé.

És akkor nem csepeg. Sehol.

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 137199

Főleg ha a barna lejjebb is csorog, ki a susosgós rövidgatyán át a hátsó combon ... :D

Előzmény: Nobody1 (137197)
kutyala Creative Commons License 2 napja 0 0 137198

sziasztok. Ha ma sikerül az aldiban szereznem dekopírt, az hülye ötlet, hogy betszem asztalba, és valami hosszabb, jobb lappal, felül megvezetve "minigattert" csinálok magamnak? palló mérethez mondjuk?

Nobody1 Creative Commons License 2 napja 0 0 137197

"Pláne, ha ződ!"

Mé' a barna jobb?  :)))

kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 137196

Érdekes az árképzés, MACTEC felirattal még olcsóbb volt :)

Előzmény: motor-os (137194)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 1 137195

"....mert fej felett kenyegetni BÁRMIT iszonyat kényelmetlen. Nagyon gáz, amikor a cucc a hónaljadon csorog lefelé a derekad irányába!"

Áhh, nem tudsz te semmit - legalábbis nem nézel elég Teleshop-ot :-))))

Pl. amikor a (rendkívül dekoratív) ifjú Frau Müller - hoch-elegáns kiskosztümben és tűsarkú cipőben - ajtófélfát, vagy kerítést fest a HVLP-vel - és sem a falon, sem a földön egy csepp lecspegő, vagy felesleges festék sincs... a makulátlan ruházatáról és tökéletesen tiszta manikűrjéről már nem is beszélve.

Hát ez az - munkakultúra kell ide, kéremszépen :-)))))

.

motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 137194

Megrendeltem. A helyi SKF boltban, aki Makita képviselet is, 3 ezerrel több lett volna.  :-(  Így meg házhoz is hozzák.

Előzmény: kuperta (137188)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 137193

Jaigen!

Mivel tavaly csináltam ereszalját, és még friss az élmény:

ERŐSEN javaslom, hogy a TELJES felületkezelést még felszerelés ELŐTT, bakokon, kényelmesen ejtsd meg, mert fej felett kenyegetni BÁRMIT iszonyat kényelmetlen. Nagyon gáz, amikor a cucc a hónaljadon csorog lefelé a derekad irányába!

Pláne, ha ződ!

Előzmény: szucsinet (137186)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 137192

kb 8 éve rakattunk fel dobozolt ereszt hajópadlóból. Vízszintesen áll 5 padlónyi szélesen, és a ház két oldalán 30 méter hosszan.

Nútba szegelték a fiúk, minden szarufánál van tartója. Sehol nem látszik, hogy szeretne lejönni.

Annyit azért hozzátennék, hogy a hajópadló nálunk száradt vagy 10 évet a padlástérben, és felrakás előtt kezeltem 1+2 réteg lazúrral, tehát a száradás, vetemedés annyira nem terheli.

Előzmény: szucsinet (137183)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 137191

Én a tesóméknak simán felszögeltem huszonöt éve, azóta köszöni szépen, jól van.

motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 137190

Köszi.

Előzmény: kuperta (137188)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 137189

Hű de szívesen meglesném azt a Makit .... te olyan jó képeket szoktál feltenni ide a szerszámaidról, tudnál egy kis videót is feltenni? Hogy hogy vágsz és aztán hogy mászik el a vágás.

Tudom korábban már írtad hogy az asztala nem sík és az is meglepett, mert az enyim meg szép és jó, Árvai Zoli sem panaszkodott eddig ... lehet nálad máshol is van gond.

De ahogy mások leírták, esélyes hogy a lap fogazása mászott el. Bár új lap esetén ez is elég fura, gondolom mind s3 favágó lappal próbáltad (gyárilag ugye 4 lap jár hozzá, egy fémvágóval).

Az én sztorim a LUX szalagfűrésszel.

Amikor először vettem kézbe:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133536056&t=9104263

Ezen a képen látszik valamennyire hogy a fogak hogy állnak (rosszul):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134601032&t=9104263

És a home made kihajtogatás. Asszem azért ezt jobb ha mester csinálja ... de a végén még így is igen sokat javított a helyzeten (az egyenes vágáson. A vágásképet azt hagyjuk ...):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134619881&t=9104263

És itt egy elmentett hozzászólás, nagyon szépen leírta ainagy kolléga, hogyaztmondja:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142100586&t=9104263

Ami számomra fontos infó volt:

" ...mert szalagfűrészen az "egyenes" minden lapnál más (függ a hajtogatástól; attól, hogy domború futófelületű keréken hol fut éppen a szalag, stb.), ezért azt mindig be kell állítani az adott laphoz.
Ez az "egyenes" nem feltélenül merőleges az asztal elülső élére (véletlenül lehet éppen, de valószínűleg nem az, és ez normális), ezért a szalagfűrészeken a steller szöge bizonyos határokon belül állítható."

A szétflexelést említetted, így van egy olyan érzésem hogy türelmedet vesztetted  ... szerintem adj még neki 1-2 esélyt :-)

Még valami: erről nem írtál és néha ugyan én is elfelejtem használni, de használd a szalagfeszítés kioldását, hogy álltó helyében tehermentesítsd a szalagot. És ezzel kapcsolatban jó tanács: ha megtetted, a tápkábelt húzd ki és tekerd fel a feszítőkarra. Így nem fogod elfelejteni visszafeszíteni, és nem fogod laza állapotban beindítani (eléggé hülye hangot produkál ha így indul be ...)

Előzmény: Lady fantasy (137178)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 137188

Nekem van ilyenem, (MAKTEC néven, korábbi darab). Jó vele dolgozni, könnyű, arra megy amerre én akarom, elég halk, durva papírral harap. Most egy Lidlis a durva csiszolóm 80-120-as papírral, a makita meg a finiselő 180-240-es papírral. Folyamatosan érzem a két gép közti különbséget. Nem hiányzik a fordulatszám szabályozás, igyekszem makita papírt venni hozzá, tovább tart.

Előzmény: motor-os (137187)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 137187
szucsinet Creative Commons License 2 napja 0 0 137186

bocsánat, hülyeséget sikerült fogalmaznom! :D

szóval persze vízszintes, csak nem merőleges a házfalra az ereszalja, kb 15fok

Előzmény: 409 (137185)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 137185

Függőleges???

409 Creative Commons License 2 napja 0 0 137184

"Ha ennyitől tönkrement a 10000Ft-os Makita lap, akkor igencsak kiállította a szegénységit magáról."

Ha a bandázs sima (nem domború) akkor akár azonnal kiegyenesítheti a fogakat, amint megfeszítve körbe szalad. Nem a szalag hibája és nem is ment tönkre, csak hajtogatni kell és vigyázni, hogy többé ne feküdjenek fel a kerékre a fogak. Ezért csináltam az enyémet domborúra. :)

Előzmény: Lady fantasy (137177)
szucsinet Creative Commons License 2 napja 0 0 137183

sziasztok,

ereszalját szeretém hajópadlóval borítani, fózolt padlóval.

még nem csináltam ilyet, itt a függőleges elhelyezés miatt szükséges csavarozni a padlókat?

nem elég csak az elsőt-utolsót felcsavarozni? 

nútba rejtett csavarozás/szögelést szoktak alkalmazni?

köszi!

SchefferJ Creative Commons License 2 napja 0 0 137182

Én egy asztalossal 4 órán át helyeztem üzembe a gépet, igaz azóta sincs semmi gond. A gyári fűrészlapokkal komoly mennyiségű vágást végeztem...

Nobody1 Creative Commons License 2 napja 0 0 137181

Sajnos közelebbről nem ismerem, de jókat hallottam róla. Talán kifogtál egy gyári hibás szalagszállítmányt (ha egyformák és egy helyről, egy időben vetted.) Szerintem az egész géppel nincs gond, csak a szalagvezetésnél van valami probléma.

A szalagot eléggé megfeszíted?

Esetleg a vezetőgörgők nem párhuzamosak és engedik csavarodni a lapot. Próbáld a lehető legszűkebbre állítani és úgy megnézni, kipróbálni. Több ötletem nincs.

Előzmény: Lady fantasy (137180)
Lady fantasy Creative Commons License 2 napja 0 0 137180

Igen mind alul mind felül. LB1200-as a "szépség".

Előzmény: Nobody1 (137179)
Nobody1 Creative Commons License 2 napja 0 0 137179

Nem tudom milyen géped van. A kisebb gépeken az asztal alatt is szokott lenni vezetőgörgő. Azokat is beállítottad?

Lady fantasy Creative Commons License 2 napja 0 0 137178

A csapágyak (vezetőgörgők) jól vannak beállítva, ahogy a beállítós videókban is van. Egyszerűen ez a gép a kezdetektől csak borsot tör az orrom alá, mostanra már legszívesebben kettéflexelném. Hosszára. Lehet egy szart fogtam ki, mert mindenki másnak meg jó. :-(

Mindenesetre köszi a segítséget. Holnap majd kiderül, jutok-e valamire vele.

Előzmény: Nobody1 (137175)
Lady fantasy Creative Commons License 2 napja 0 0 137177

A gond az, hogy ez a lap még ha két-három métert vágott. De az új szalagokkal is félre ment. Mondjuk ez akkor volt amikor még a gyári beállításban alul középen, felül szélen beállításban futott. Ha ennyitől tönkrement a 10000Ft-os Makita lap, akkor igencsak kiállította a szegénységit magáról.

Holnap felteszek egy zsír újat, csak akkor leszek meglőve, ha azzal is félre fog menni.

Előzmény: 409 (137176)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 137176

"már végképp elmegy balra a vágás."

Valószínűleg mostanra kilapította a kerekek felőli fogterpesztést. Ha így van, újra kell hajtogatni a fogakat.

Előzmény: Lady fantasy (137168)
Nobody1 Creative Commons License 2 napja 0 0 137175

Egy kis részlet Gombos József - Fűrészgépek ellenőrzése, beállítása c. munkaanyagból választ adhat a problémádra.

"A tárcsák futófelületét 5 mm vastag gumi, vagy parafa bandázzsal  
látják  el,  mely  biztosítja  a  szalag  megvezetését.  Ez  a  felület  lehet  egyenes,  akkor  a  
fűrészszalag fogát le kell lógatni a bandázsról és lehet íves kialakítású, melynél a fogak nem  
érnek  a  bandázshoz  még  akkor  sem,  ha  középen  fut  a  szalag.  A  fűrészszalag  
felhelyezésekor ügyelni kell a fogak helyes beállítására, mert a bandázs károsodása mellett a  
fogterpesztés is visszanyomódik, mely ferde vágáshoz vezet."

Még annyit, hogy a vezetőgörgők csak a szalag oldalához érhetnek hozzá, a fogakhoz soha. Ennek megfelelően kell a támasztógörgőt beállítani a különböző lapszélességekhez.

Előzmény: Lady fantasy (137168)
csjoco74 Creative Commons License 2 napja 0 0 137174

én most fogom éleztetni, hátha egy hozzáértő megtudja úgy hogy ne kelljen egy Kreg-et venni

Előzmény: Computerguru (137171)
csjoco74 Creative Commons License 2 napja 0 0 137173

én most valami ilyen koppintást szeretnék gyártatni :) hátha ezzel tudok majd szépen fűrészelni

http://www.highlandwoodworking.com/david-barron-magnetic-dovetail-saw-guide.aspx

Előzmény: pacman123 (137162)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 137172

ha mozgatja a dobozt, akkor nincs középen a csúcsa, vagy egyszerűen görbe.

Előzmény: Computerguru (137171)
Computerguru Creative Commons License 2 napja 0 0 137171

Köszi, mondjuk én nem ezt látom a problémának. Röviddel utána, hogy összeraktam a Jay Bates féle gérvágóállomás egy érdekes mását, kettétört a fúrószár. Nem fúrtam vele 200-250 lyuknál többet.

Gariban cserélték és kaptam egy vadi új, pengeéles fúrószárat, ami már az első alkalommal is szétcseszte a rétegelt lemezt. Azt vettem észre, hogy a Wolfcraft doboz még erős leszorítással is mozgolódik fúrás közben, ami valószínűleg nem annyira jó. Az is lehet, hogy rossz szögben van éleze és azért csinálja. /shrug

Előzmény: rferi (137029)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 137170

nem szarok, és nem a fekvők. a szuper robotos táblafelosztó gépek maguk döntik el, hogy hogyan jön ki a cucc az anyagból. a kezelő azt még megtanulta, hogy hogyan mondja el neki a szálirányt, de hogy bizonyos alkatrészek egymás mellett kell legyenek hogy fusson a minta, az már nagyon felsőfokú tudás, esélytelen hogy felprogramozza a kezelője.

Vajk

Előzmény: Tzupi (137169)
Tzupi Creative Commons License 2 napja 0 0 137169

Miért szarok a fekvő lapszabászgépek?

Előzmény: rferi (137167)
Lady fantasy Creative Commons License 2 napja 0 0 137168

Mi a véleményetek, hogy a tecsövön látható videókon van aki középre állítja a szalagfűrészlapjának a futását a keréken, és van aki a fogakat kiengedi a bandázsról, hogy ne nyomja el a használat során?

Már két órája szenvedek az enyémmel, mert nem akar egyenest vágni. (mondjuk sosem vágott)

Amíg gyárilag alul középen futott, felül meg lent volt a fog a keréken, addig sem volt egyenes a vágás, de most hogy az alsót is a felsővel egyformára állítottam, (fogak lenn, tárcsa széllel egy vonalban) már végképp elmegy balra a vágás. A vezetőgörgők pedig előírásszerűen alaphelyzetben épp nem érnek a szalaghoz, de nem vág  jól.

Már azon morfondírozok, hogy visszaállítom a ferde gyári beállítást, mert még azzal is jobban vágott mint most. Vagy mit cseszek el szerintetek?

rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 137167

Munkalapból akarsz ajtót, vagy mi?

Ha csak félreírtad, és nem munkalapból, hanem laminált forgácslapból akarsz ajtót, és azt szeretnéd, hgy ott legyenek az ajtók erezetei folytatólagosak, akkor az az első feladat, hogy olyan lapszabászatot keresel, ahol függőleges, régi fajta szabászgép van, nem a modern, fekvő, komputeres szar.

Na ha megvan az álló szabászgép, akkor már a megrendeléskor odaadhatsz nekik egy szabásmintát papíron, szokták szeretni, mert nem kell nekik kisakkozni az egész táblát.

Na és a papíron otthon szépen kisakkozod, hogy mi kerüljön mi mellé szabáskor, hogy neked tessen.

Azt persze tudnod kell a kisakkozáskor, hogy csak teljesen átalig tudnak vágni, tehát a vágási vonalak úgy kell sorban jöjjenek egymás után, hogy az akkor adott egybedarab faanyagot mindenképpen átvágják, félig nem állnak meg benne. Szóval úgy kell sakkozni, hogy ez működjön.

Én annak idején épp ezért a vágási vonalakhoz odaírtam azt is, hogy melyik vágás a sorban.

Szóval hogy melyikel kell kezdjenek, majd sorban mi jön utána.

Nagyon bírták a szakik.

Előzmény: chesneki (137163)
rogergerro Creative Commons License 2 napja 0 0 137166

Igen, ez is felmerült, mint lehetőség. :-)

Előzmény: 409 (137165)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 137165

"..mert a régi már beleszorul."

Foghajtogatás, élezés?

Előzmény: rogergerro (137161)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 137164

Ha már véső, meg japánok.  Hátha tudja valaki. A vésőket mindig mártogatják valamibe. Mi az és miért??

Előzmény: pacman123 (137162)
chesneki Creative Commons License 2 napja 0 0 137163

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni,hogy adjak le vágási méreteket? (pl. sima munkalapból,vízszintes erezettel,de mégis egybefüggőnek tűnjenek az ajtók)
Konyhabútort terveznék egyedül.Lapszabászattal szabatva.

Esetleg az is járható út,ha valaki akciósan megtervezi az elképzelésem alapján,leszabatja.
Persze valami felárral számolva

Köszönöm

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 1 137162

Ha már Tajima, meg japcsifűrész ... milyen gyönyörű fecskefarkas csapolás :-O

https://www.youtube.com/watch?v=jrAgY4tziLw

Mondjuk a videó leginkább arról szól, miért jó az éles véső (nagyja melót azzal csinálja) de használ benne egy dozuki -t is. Ha jól látom a JPR is ilyen fűrész.

Előzmény: rogergerro (137161)
rogergerro Creative Commons License 2 napja 0 0 137161

Nekem is JPR 265 van amit pont a Kisvakondban vettem. :-)

más

Keretes fűrészbe milyen lapot vegyek? 914mm-es kellene, mert a régi már beleszorul.

Előzmény: Tschaby (137160)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 137160

Elvileg üvegkeményre edzett fogai vannak.

Élezés nem játszik, de sokáig jó, és az enyémhez spec 2600-é lehet másik lapot venni.

Én másfél éve vágok vele - igaz fenyőt, égert, hársot, kicsi bükköt tőgyet - de szépen vág most is.

5 évente megfinanszírozok egy új lapot :)

Egyébként csöndben mondom, hogy pont ezért sem vettem Magnumot, mert ahhoz egy lap annyi amiért a JPR-t mérik.

A másik, hogy a JPR 230-as lapja gyalult felületet hagy maga után.

Én nagyon bírom.

ha megtanulok vele tuti derékszögbe vágni akkor... de eddig nem hobbiasztalos felhasználás volt...

Előzmény: kutyala (137153)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 137159

Elektrongyos láncfűrész van, de azt az esetleg szeges tetőhulladékba nem engedném bele.
A bükk rönköt aprítja vele apám.

Az orrfűrész lapját kevésbé sajnálom.

Előzmény: kutyala (137156)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 137158

Nem alternatívák!

Ha kerti munkában gondolkodol, akkor a láncfűrésznek nem kényelmes a levágott vékony ágak aprítása, mert nagyfogú, és sokszor csak rezgeti az anyagot vágás helyett. Ezzel azt a mérettartományt lehet jól vágni.

Ha ácsmunkában gondolkodol, akkor meg egy olyan ember, aki nem minden nap dolgozik láncfűrésszel, könnyebben megold ezzel egy csapolást, mint  a láncossal.

Előzmény: kutyala (137156)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 137157

nem lehet élezni. ha vigyázol rá, nagyon sokat bír az éle. keményfa azért idővel meg tudja enni.

Vajk

Előzmény: kutyala (137153)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 137156

A dilemma csak az, hogy elektromos láncfűrész vagy ez? Ha csak kaszabolásra jó, akkor nem látom, hogy megérné nekem. Hangosan gondolkodom :)

Előzmény: Tschaby (137155)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 137155

Én pölö benevezek egyre, mert a nyáron ledobjuk a tetőt, és a faanyagot nem vitetem el. Jó lesz műhelyfűtésre, meg melléképület tetőátépítésre.
Na ehhez pont jó lesz az a fűrész.

17-18 körül látok olcsó kategóriásakat.

Előzmény: Pillanatragasz (137139)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 137154

Nekem a hajlított műanyag nyeles van.

De soxor van, hogy nem indítok fűrészgépet inkább ezzel vágom el...

Jó húzogatni :) 

Előzmény: csjoco74 (137138)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 137153

Ha a tajimát élezni kell, arra van szaki? egy ebből élő élező vállalkozás tud vele érdemben mit kezdeni? vagy sose kell? :)

Előzmény: pacman123 (137150)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 137152

Tehát akkor nem használhatóbb, mint egy izmos szúrófűrész?

A kettő közül választanék (aldis, lidlis), árban kb. ugyanaz, de a szúrófűrészt (kis b&d) nagyon sokat használom, ezt akkor venném, ha 10-es gerendához legalább használható.

Egyébként ezeknek milyen széles a lapja?

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 137151

Ehh  ... Kanizsán sok évvel ezelőtt (de mindenképpen az Ignis előtt) jártam. Valami esküvőn.

Dehogy cserélem, hülye lennék .. legalább olyan igénytelen mint a gazdája, jól összeillünk :D

Pl iszeretem azt a tulajdonságát hogy mínusz 20 fokban is pöccre röffen. Öcsém autószerelő, de mikor nagy ritkán beül mindig megjegyzi hogy még mindig milyen szép hangja van a motornak (14 éves. A kocsi, nem tesóm).

Szóval az Ignác akkor lesz eladva ha egyszer annyit kellene rákölteni ami többe kerül mint az éppen aktuális ára. "Vasárban" és/vagy donornak.

Előzmény: kozgab (137133)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 137150

gugli.

pl ők:

https://muveszekboltja.hu/lista/4cc93fbe34baf_TAJIMA_huzofureszek

Mondjuk ők sem olcsóbbak. Ezek szerint ez ennyi. Én is kisvakondtól vettem anno.

Igen fasza fűrész. Csak most jól otthagytam Szarvaskőn rokonynál :-( 

Előzmény: TrOn (137147)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 137149

Érdekes kísérlet:

http://samuraicarpenter.com/kickback-shoot-wall/

Üdv:LyPapa

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 137148

ha gerendákat szeretne bütűlni arra se jó nem vág szép derékszögbe  , két három vágás után elferdül  a talpa attól arrafelé nem pontos. 

Hát persze - ez a gép kifejezetten olyan helyekre való, ahova normál géppel (pl. kézi körfűréssel, dekopírral) nem lehet benyúlkálni. És főleg nagyolásra-darabolásra való - nem ám bútorkészítésre - ez is biztos.

Bár van egy öreg lakókocsi-szomszédunk, neki egy skorpió-szerüsége van (az is hasonlít erre, csak sokkal szélesebb a pengéje) - ő már hozott össze polcot-kisszekrényt vele, persze nem szobába-való minőségben, de akkor is.

Pl. tőle kértem kölcsön, amikor térköveztem a konyha-részemet a lakókocsi mellett - és bizony komoly, 8-10 centi átmérőjű gyökérzetbe ütköztem (nem is egybe).

Húhh, na azt nem piskóta feladat ott helyben kivágni - szerintem nincs olyan faanyag, amelyik olyan szívós lenne, mint a fa vastag gyökere.

Még a skorpió is beleizzadt, amíg azt a 8-10 centit átvágta.

.

TrOn Creative Commons License 3 napja 0 0 137147

Magyar forgalmazó van a kisvakondon kívül? Én nem találtam, csak ezt: http://www.kis-vakond.hu/g%C3%A9pek/tajima-magnum-300-k%C3%A9zi-h%C3%BAz%C3%B3f%C5%B1r%C3%A9sz

Meg persze amazon, és ebay, de az olaszok nem szállítanak Magyarországra, a UK-ből meg a szállítással együtt már nem versenyképes az ár.

Előzmény: csjoco74 (137138)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 137146

A bosch csavarozómhoz néztem akkut, ami itthon 15eft, azt 9200-ért adják. ( ott ingyenes szállítással, míg itthon az is hozzájön)

Előzmény: Tschaby (137128)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 137145

"de ránézésre jónak néznek ki a kerekek, amiket készítenek."

Használatban is jók. :))  Aztán az 500-as még jóval olcsóbb is mint a hirdetésben.

Előzmény: ainagy (137141)
lacifarag22 Creative Commons License 3 napja 0 0 137144

köszi a véleményt egy szalagfűrész építéséhez használnám fel

Előzmény: rferi (137136)
stolaz Creative Commons License 3 napja 0 0 137143

Nem annyira. Inkább olyan Amazon-féle. Vatera és árgép fúzió.

Előzmény: Tschaby (137132)
srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 137142

Csak írtó drága bele a jó él. 

ainagy Creative Commons License 3 napja 0 0 137141

Ez jól néz ki, de ha 600-as kerékhez készült a szalagfűrész, elég nagy munka lesz átalakítani 500-ashoz, nem?
Van egy Prokk Metál kft nevű cég, akik ilyen alu szalagfűrész kerekeket gyártanak, van a honlapjukon ( http://prokkmetal.hu/ ) árlista is. Sajnos nem ismerem őket, de ránézésre jónak néznek ki a kerekek, amiket készítenek.

Előzmény: dani9228 (137140)
dani9228 Creative Commons License 3 napja 0 0 137140

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy szalagfűrész aluminium kerekekről mi a véleményetek? Erről lenne szó https://www.jofogas.hu/somogy/Szalagfuresz_kerek_furesz_kerek_500mm_64888712.htm . Tüzifa vágásához kellene, kisebb nagyobb átmérőkhöz. Eredetileg 600-as kerék volt hozzá, de azt már nem igen találok ami ár érték arányban jó lenne. 

Köszönöm!

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 137139

Attól függ mire akarja használni. mert ha  ágakat akar fűrészelni  a fáról a villamos vezeték mindig összegabalyodik nem haladós a munka . ha gerendákat szeretne bütűlni arra se jó nem vág szép derékszögbe  , két három vágás után elferdül  a talpa attól arrafelé nem pontos. 

Viszont régi ablakokat kiszedni tokot elfűrészelni tökéletes .

Előzmény: GPS (137134)
csjoco74 Creative Commons License 3 napja 0 0 137138

megviccel ha mobilon írok  ... Szóval a Tajima Magnum-ot mindenkinek csak ajánlani tudom. 90 x 90es fenyőt vágdostam vele -konyhakert projekt - pontos gyors és ami tényleg lényeges nem fárasztó. Ezek a japánok tudnak valamit. Korábban az ilyet nagyapám keretes fűrészével csináltam, húztam vontam elfáradtam. A Magnummal inkább szórakoztató, mint fárasztó.

az egyenes szárú verziót még nem próbáltam , de ami késik nem múlik ...

Előzmény: stolaz (137116)
ainagy Creative Commons License 3 napja 0 0 137137

Egy érdekes gépépítős projektbe kezdtem, talán érdekel mást is. Hirdetett valaki egy nagyobb faipari gép szétszereléséből származó kis maró és körfűrész egységeket. Mindegyiknek önálló öntvény állványa van. Én vettem egy maró egységet és "overarm pin router"-t csinálok belőle (nem tudom, hogy magyarul mi ennek a szakszerű neve, de youtube-on ilyen néven találtok videókat), az öntvény oszlop, a rajta levő magasságállító szerkezet és a marómotor felhasználásával. Az egész nem túl nagy, az oszlop magassága 40cm, de nagyon masszív. Kell hozzá egy kisebb frekvenciaváltó, mert a motor 300Hz-es, 165V-os, erre a célra majd egy olcsóbb kínai frekiváltót tervezek beszerezni aliexpress-ről. Meg marad még egy csomó aluöntvény alkatrész, köríven futó sín, amin a marómotort lehetett szögbe állítani, ilyesmik. Majd ki kell találnom, hogy ezekből mi legyen :)
Ha valaki szeretne beszállni egy ilyenbe, összeállhatunk a maradék gépegységek megvásárlásába, az eladó elég nagy kedvezményt adna, ha valaki az egészet megveszi.

rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 137136

Elsőre gyanúsnak tűnt, de például az Alibabán azt írják, hogy folyamatos üzemre használható

https://tianyi-motor.en.alibaba.com/product/60249907649-219484455/Light_Weight_YL_901_2_Single_Phase_Motor.html

Bár azt is írják, hogy vagy réz, vagy alu tekercselése van.(már a quick detailsban, mert a benefits-ben meg azt, hogy 100% rézdrót.)

Az alu annyira nem kóser azért.

Én azt mondanám,hogy ha tudja, amit mondanak, akkor ez egy jónak tűnő valami. De vásárlás előtt én azért megnézném egy negyed órát járatva, mennyire melegszik, mert ezek néha üresjáratban is iszonyat módon tudnak forrósodni.

Előzmény: lacifarag22 (137135)
lacifarag22 Creative Commons License 3 napja 0 0 137135

Sziasztok,

Találkoztatok már ilyen olcso kinai villanymotorral

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap?hirdetes=6642790

és ha igen van róla véleményetek?

GPS Creative Commons License 3 napja 0 1 137134

Kérdezte valaki, hogy ére-e pénzt a Lidlis kardfőrész ami most lesz akciós, ez ni: https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=5074

Én vettem egyet megbízásból az egyik kempingtársnak - amit azonnal ki is próbáltunk vagy 2-3 darab karvastagságú ágon, amelyik pofátlanul benyúlt a "telkemre".

Hát levitte egy pillanat alatt, mint a húzat. Rendkívül hatékony, nem szarakodik, ha vágni kell.

Egyébként komoly, profi benyomást keltő gép, masszív, jó fogású. 

Külön jópofasága, hogy a fejrész elforgatható - így a leg-lehetetlenebb pozícióból is kényelmesen lehet vele dolgozni - anélkül, hogy hármasfonatott fonna a júzer a karjain.

Akinek akadnak ilyen feladatai, hogy szemből-támadva kell ezt-azt vagdalni - annak csak ajánlani tudom, nem hinném, hogy csalódást okozna.

.

kozgab Creative Commons License 3 napja 0 0 137133

De szíp ignis, ilyet még nem is láttam :D 

Pacman, lebuktál, lecserélted? :D

Előzmény: Tschaby (137131)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 137132

mondjuk a jövő héten esedékes az út.

ez az allegro az ottani árgép/árukereső ... ?

Előzmény: stolaz (137130)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 137131

Bandi !

nem mondtad, hogy jössz Kanizsára :)

stolaz Creative Commons License 3 napja 0 0 137130

De van, ami igen, csak nem mindig. Mondjuk én napi szinten szoktam nézegetni. Pl. a Dewalt nagy szalagfűrész kb. 30 ezer forinttal olcsóbb volt.

Előzmény: Tschaby (137128)
srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 137129

Egy réteg fa, egy réteg szemét.

Ahol meg van nyílva, feszitsd meg egy vésővel, folytass bele ragasztót és préseld le. 

Aztán kannizd le 5mm vastag fenyővel. 

De ebbe a kanniba szerintem a csavarszeg nem fog semmit. 

Előzmény: UgyanPityu (137125)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 137128

Köszi!
Első ránézésre nem olcsóbb ... 

Előzmény: stolaz (137127)
stolaz Creative Commons License 3 napja 0 0 137127

Szia!

Igen, lengyel tolmácsként dolgoztam, feleségem lengyel volt.

pl.: https://allegro.pl/listing?string=dewalt&order=m&bmatch=sa-base-relevance-floki-5-nga-hou-1-1-0419

Előzmény: Tschaby (137121)
stolaz Creative Commons License 3 napja 0 0 137126

Szia! Légyszi válaszolj az emailre!

Előzmény: pacman123 (137119)
UgyanPityu Creative Commons License 3 napja 0 0 137125

Az említett lyukas rétegelt lemez.

Előzmény: srudolf1 (137095)
Mrteo Creative Commons License 4 napja 0 0 137124

Köszi, legfeljebb rákérdezek az én csavarboltomban a Róbert Károlyon.

Előzmény: Lackó_9 (137123)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 137123

Nem innen szerzem be, csak mint típust említettem... Én egy környékbeli tüzépestől szoktam venni, ő a Koelnertől szerzi be, nekem jobban bejött, mint a Reiser, de kinek mi... árban kicsit hosszabb, de még megfizethető kategória. Általában projektekhez egyben veszem a kötőelemeket (de otthon is tartok készletet a járatos méretekből) és a végösszegből lehet nála "alkudni" egy baráti összeget... :)

Pl legutóbb valami 12 volt a végösszeg, ideadta 10be, hogy úgy is megyek még náluk... amolyan törzsvevői engedmény

De a linken találsz elérhetőséget, meg árajánlatot is tudsz kérni...

Előzmény: Mrteo (137122)
Mrteo Creative Commons License 4 napja 0 0 137122

Árlista van esetleg hozzájuk?

Előzmény: Lackó_9 (137120)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 137121

Stolaz!

Jól tudom, hogy neked van valami lengyel kötődésed? nyelvileg vagy valami?

Jövő héten mennem kellene Lengyelországba, és eszembe jutott, hogy vajon ott hogy alakulnak a barkácsgép árak?

Lehet, hogy ott olcsóbban lehet venni? Mondjuk DeWalt gyalut, vagy körfűrészt?

Előzmény: stolaz (137118)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 137120

Egyre inkább kezdek én is átállni ezekre a "Turbo" csavarokra... Főleg, hogy önmetszőek és önsüllyesztő fejük van... na meg a torx fej sem elhanyagolható, sokkal jobb a meghúzási nyomatéka, mint a kereszthornyúaknak... nagyobb csavarokból meg a faszerkezetépítők a tutik... 

Előzmény: pacman123 (137119)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 137119

Ugyan Torx fejű, de ez inkább előny mint hátrány:

http://csavarbolt.shp.hu/hpc/web.php?a=csavarbolt&o=torx_faforgacslapcsavarok

Előzmény: enel00 (137117)
stolaz Creative Commons License 4 napja 0 0 137118
enel00 Creative Commons License 4 napja 0 0 137117

Én is rákerestem, de a SzögKer sem árulja. :-)

Előzmény: stolaz (137116)
stolaz Creative Commons License 4 napja 0 0 137116

:-)  és én már rákerestem a Tajima Magam-ra... , mert hogy nem hallottam róla

Előzmény: csjoco74 (137115)
csjoco74 Creative Commons License 4 napja 0 0 137115

Tajima magnum.... 

Előzmény: csjoco74 (137113)
BigFic Creative Commons License 4 napja 0 0 137114

Szarufa kármit nagyon szépen tudtam vele vágni. Még oldalról meg is kezdte az anyagot, ha bátran rátartottam. Hasznos volt. Azóta várja az újabb használatot.

Előzmény: neduddgi(én) (137112)
csjoco74 Creative Commons License 4 napja 0 0 137113

Nekem van, egy jó Tajima Magam hasznosabb

Előzmény: rogergerro (137109)
neduddgi(én) Creative Commons License 4 napja 0 1 137112

Na ez is olyan ketyere, amiről jelenleg nem tudom elképzelni, mire is tudnám kihasználni. De ha vennék egyet, utána, lehet, hogy nem tudnám, hogyan boldogultam eddig nélküle...

:o)

NAND708 Creative Commons License 4 napja 0 0 137111

köszönöm az ötletet.

Előzmény: srudolf1 (137107)
Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 137110

<OFF>

A hobbiasztalos offban OFF lenne, de ez itt nem OFF, hanem ON.

<ON>

:)

rogergerro Creative Commons License 4 napja 0 0 137109
apaf3j Creative Commons License 4 napja 0 0 137108

Kipróbáltam, igazad van, 1-2 centinél tökéletes, de nagyobb távolságnál már nem teljesen stabil. Készül a módosítás :) 

Előzmény: 409 (137099)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 137107

Itt van egy 215 cm széles keritésmodul, az vasoszlopok közeire tervezve. Magassága 15ocm. 

A vasoszlopokra feggesztesz két 12ox5ox5-ös fület, arra két 1o-es lyukat fúrsz és ezt a modul egyszerüen felrögzíted 4 M1ox13o-as torbancsavval.

A lambéria pont 2 méteres így, a 4 méteresből nincs vesztességed. A lambériát két zig-zag-ba kivágott 9x5 fenyő profilva van rögzítve facsavarokkal (keretfűrésszel kivágod egy sablon szerint az összeset), a két profilt összefogod két 7x5-ös hevederrel- fele splattolással, és a modul végére felcsavarozol a hevederekre két 7x5-ös profilt. Ezt a modult méretre lehet készíteni egy asztalon, amire szerelsz egy OSB-t.

A tetejére kéne egy lemez csepegtetető akkor tart 3o-4o évet, ha ötévente lefested. Az vagy 15 cm széles kell legyen U alakú, két lehajtással ami 4cm , rajta csepegtetővel. Ezen a megoldáson valamennyire átfúj a szél és a csapos eső is lefolyik. A fevedereket kell rögzíteni a
vasoszlopokra. 

A betonlábazat tetejére készíts egy mozaik parkányt, az fog tartani. Tiszta cemet és márványőrlemény (1:1-hez keverve),  kell neki egy zsalu és kell készíteni csepegtető profilt is neki, az találni fog a mélvértet burkoló vágott téglával kitakva.  A mozaikat még az öntés napján ki kell mosni. Lehet, hogy le kell vésni a mostani párkányt, de tönkre van menve, megnéztem a képen amit belinkeltél. 

Előzmény: NAND708 (137077)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 137106

És így élezni is egyszerűbb :-)

Előzmény: Mr.Gabson (137103)
NAND708 Creative Commons License 4 napja 0 0 137105

jól értetted.

Előzmény: Mrteo (137102)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 137104

Megnéztem, és azt látom, hogy ez egy lényegesen nagyobb felületű jelölő mint amiről szó volt......

Az enyémeken is így van a görgő élezve/felszerelve és mégis kacsázott amíg nem csináltam nagyobbra a felfekvését. De mint írtam, szerintem. Meglehet, hogy másnak így is jó.

Előzmény: Mr.Gabson (137103)
Mr.Gabson Creative Commons License 4 napja 0 0 137103

http://www.veritastools.com/Content/Assets/ProductViews/EN/05N3520V.jpg

Ha jobban megnézed a képet akkor láthatod görgő nem véletlen van csak egy-oldalon élezve, mert akkor kifelé tart a vonaltól önmagát stabilizálva kevésbé kanyarog.

Mrteo Creative Commons License 4 napja 0 0 137102

Ha jól értettem akkor középen lesz egy régi vascölöp amit nem tégláznak körbe, gondolom ehhez hozzá lesz fogva. 

Előzmény: halaloszto (137101)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 137101

4méter az minden létező szempontból halálos. nem lesznek pillérek? Hogyan lesz felrakva? 

Előzmény: motor-os (137096)
apaf3j Creative Commons License 4 napja 0 0 137100

Köszi, inkább hálás vagyok érte. Én is gondolkoztam rajta, nem lesz-e kicsi, de úgy voltam vele, hogy ha nem válik be, akkor csak egy nagyobb korong kell rá (Horribile dictu nem is kell lecserélni a régit, csak ráhúzni egy nagyobb korongot/négyzetet a kisebb fölé -- akár ragasztás nélkül is... vagy ez már hülyeség?)

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 137099

Bocs, hogy belevau, de szerintem kicsi lesz a korong felülete. 10-12mm-ig nem gond, de 40-50mm-nél már bizonytalanná válik és "kacsázva" húzza a vonalat, ha nem támaszkodik elég stabilan. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Előzmény: apaf3j (137083)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 137098

Ezzel nem kell foglalkozni.

Több ismerősömnek is ilyen vízszintesen felrakott 4 méteres fenyő-vörösfenyő pallókból való kerítése van, és totálisan baromira nem számít ez a hőtágulásosdi.

Előzmény: motor-os (137096)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 137097

Hali.

Esetleg ez?

Engem is érdekelt, így megkerestem :D

Előzmény: enel00 (137091)
motor-os Creative Commons License 4 napja 0 0 137096

Arra gondoltál e, hogy a 4m hosszú fenyőfa deszka téli - nyári üzemben akár 2 cm-t is változtathatja a hosszát?

Előzmény: NAND708 (137076)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 137095

akkor fenyőből vágjál 5mm-es blindet, van géped. Kend meg ragasztóval és kézíprésekkel szorítsd meg.

Legalább 2.2cm széles legyen és a száradás után csíszold színbe. 

Előzmény: UgyanPityu (137094)
UgyanPityu Creative Commons License 4 napja 0 0 137094

Szia, én is arra gondoltam, de lehet csak élfóliát vasalok majd rá. Este majd lefényképezem. 

A GTS 10 alá csinálok egy gurulós dobozt, egy táblából ki is jött a hozzávaló, minimális hulladékkal.

Előzmény: srudolf1 (137089)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 137093

srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 137092

Arra nem gondoltál, hogy készíts egy pallóból egy függőleges oszlopot, amit bevágsz úgy, hogy a

lambéria 15 fokos szöget zárjon be a függőlegessel. Így a szél át tud fújni a kerítésen és a lefele szerelt nut csepegtetőként szolgál. 

Előzmény: NAND708 (137072)
enel00 Creative Commons License 4 napja 0 0 137091

A szokásos kérdésem: :-)

Vajon hogy hívhatják a SzögKer-nél a " Reisser forgácslap csavar"-t?

Gondolom, most ez nem elírás. :-)

Előzmény: 409 (137039)
enel00 Creative Commons License 4 napja 0 0 137090

Elképzelhetőnek tartom, de meg nem próbálnám. Esetleg csinálok pár képet vagy rövid videót,

amikor legközelebb használom. 2 héten belül várható.

Előzmény: NAND708 (137072)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 137089

Egy éllécet tudsz neki készíteni arra a kannira, ami látszik?

Jó lenne ráegyvezni, egy 3x2-es léc benne egy centi mély 18 széles nuttal.

Öszintén szólva, fel kéne kannizni az összes darabot, mert nemtom, hogy az élébe mennyire fog a facsavar.

Esetleg készits egy 3x3-as lécet és sarkokba arra csavarozz. 

Előzmény: UgyanPityu (137088)
UgyanPityu Creative Commons License 5 napja 0 0 137088

A hétvégén vettem egy pár nyír 18mm 1,5x1,5 orosz nyír táblát. Vágás után tűnt fel, hogy volt egy olyan hely a közepén ahol egy réteg hiányzott kb 1mx5mm sávban, kicsit bosszantó, mert ki volt centizve, de nem vészes mert műhelyben lesz a fűrész doboza. Rémlik, hogy valaki panaszkodott korábban rétegelt lemezre, más gondom nem volt vele, rendes fából van mindegyik réteg.

apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 137087

Egy önmetsző csavaron volt alátét, ráragasztott gumival. Azért ezt használtam, mert nem sima, hanem homorú, így könnyebb volt élezni, és talán egy kicsit 'acélosabb" is a sima alátéteknél. De én ezt nem tudom megállapítani. Mindenesetre jó éles lett, és szépen metszi a fát.

Előzmény: kuperta (137085)
UgyanPityu Creative Commons License 5 napja 0 0 137086

Köszi, ez nekem is jól jön majd.

kuperta Creative Commons License 5 napja 0 0 137085

Praktikus, gratulálok!

Miből van a vágó kerék?

Előzmény: apaf3j (137083)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 137084

Vágj ketté egy 3oo-as PVC csövet. Még vágj le hosszába egy 2o cm darabot, azt ragazd rá PVC ragasztóval a fél hengerre, az lessz a csepegtetető. Zárd le a két végét, PVC dugóval, ragasztva.

Készíts neki egy ládát fából és tedd a fal mellé, a csepegtetőre tedd fel egymás mellé a profilokat, a falnak támasztva. A falra szerelj egy deszkát, hogy legyen mihez támaszd a profilokat. 

Nekem van egy gyári meritőkádam aluminiumból, olyan 3 méteres darab fér bele, 3-5 percet szoktuk hagyni benne a profilokat, kerítéslécet mindig így fessük. Mi olajat használunk, pigmentaltat Tikurillast. Egy fajta van ami szolvens alapú- mindenféle adalék van benne, többek között száritásgyorsító is. De így is Kb. 1 hét alatt szárad ki teljesen, 15 perc alatt lefolyik róla a plussz, aztán át lehet tenni a fal mellá még 1 napra, aztán léc között kásztázni még 1 hetet. 

Sokat meg lehet csinálni egy nap alatt. A Tikurrilla olaj elég kiadós, olyan 3ooliterrel megvan 1o köbméter colosdeszka, persze kalibrált minőség. 

Nemtol a te festékeddel müködik a dolog, de meg kell próbálni. 

Előzmény: NAND708 (137041)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 4 137083

Sziasztok!

Mostanában a műhelyépítésig nincs nagyobb projekt, de azért a vezérhangya nem hagy nyugodni, muszáj volt csinálni valamit :) Korábban valaki nagyon dicsérte a Veritas párhuzamjelölőjét, és néhányan bemutatták a sajátjukat, így aztán gondoltam, annyira nem lehet nagy ördöngösség. Szóval én is készítettem egyet. 

A rúd egy maradék 12 mm-es lineáris tengely, a nyelet cseresznyeágból "esztergáltam" (fúrógépbe befogva, körfűrésszel, utána meg csiszolóvászonnal). A korongot egy darab akácparkettából vágtam ki, a csavar feje meg egy 14-es tiplirúdból van. Tulajdonképpen egész gyorsan meg lehetett csinálni.

Tschaby Creative Commons License 5 napja 0 0 137082

Én 2 éve tervezgettem a kerítésfelújítást.

Tavaly augusztusban építettem.

Egy régi - mint később kiderült tölgy - léckerítést bontottam le.

Nem az a probléma, hogy 20-30-40 év múlva lerohad, hanem hogyan néz ki 3-4-5 év múlva.

Engem meggyőzött a 10év garancia.

Hobbiasztaloshoz méltatlan acélkerítést csináltam....

Mr.Gabson Creative Commons License 5 napja 0 0 137081

Üdv!

Én kerítést nem lambériáztam, de megoldás lehet a nút belsőoldalának levágása így lapolás jön létre (nem szép belűről).

Csak egy ötlet.

Gábor

Pillanatragasz Creative Commons License 5 napja 0 0 137080

Azt várhatod hogy lerohad  ,  lefektetve kibír akár 30 -40 évet is . csupán csak ki fog repedezni.

De még mindig lehasíthatod a nút fédert . Nem pár forintos projekt ,jó volna komolyabban átgondold .

Nyergelj Szergej Creative Commons License 5 napja 0 0 137079

Sziasztok!2 db nagyméretű,jó állapotú gyalupad új gazdát keres Veszprém megyében,Várpalota környékén,ha valakit érdekel zoli6565@citromail.hu

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137078

OK. :)

Egyébként van ugye a felületi feszültség, ami  majd a vizet benne fogja tartani a nútban, hiába áll lefelé.

Ezt ki lehet részben cselezni azzal, ha nem tök vízszintesre rakod a deszkákat, hanem adsz neki egy kis lejtést az egyik vége felé. Négy méteren 1-2 centi észre sem vehető, de arra elég, hogy a java víz lehúzódjon majd az alsó végére, és ott kifolyjon.

NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137077

Majd, ha ez lerohad  :-)

Núttal lefele.. tudom.  Köszi!

Előzmény: rferi (137075)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137076

Kicsit belémtettétek az ideget, két dolgot lehet csinálni:

- nem teljesen összeilleszteni, így csökkenne repesztő erő,

- falcgyaluval leszedni valamennyit a csap vastagságából..

Előzmény: wtman (137071)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137075

Fekvő lécezésnél nem nútféderest kéne alkotni, hanem lépcsőset.

Abba kevésbé tud beszorulni a víz.

És persze a nút lefelé kéne álljon,ha majd mégis azt csinálsz!

Előzmény: NAND708 (137073)
Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 137074

Tegyél majd fel képet ha elkészülsz egy darabbal, mert hasonló a mi kerítésünk is amit fel akarunk újítani.

Én is tégla + léc megoldáson gondolkozom.

Előzmény: NAND708 (137065)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137073

Köszi,

a reményhal meg utoljára..

Előzmény: wtman (137071)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137072

Ha csak a fele igaz, mint ami a promó videóban van...  (szobában fest!!) 

Előzmény: enel00 (137070)
wtman Creative Commons License 5 napja 0 0 137071

Én is lebeszélnélek a nútféderes kerítésről. Felénk több házon látható dekorációs céllal ilyen fabetét a ház külső oldalán. Nem tudnék mutatni olyat, ami nincs helyenként felpúposodva.

Előzmény: NAND708 (137067)
enel00 Creative Commons License 5 napja 0 0 137070

2 in 1 (válasz ...067,...068-ra)

Végül ezt vettem meg:

http://profibarkacs.hu/2306188

Ja azt is fontos szempont volt -utólag :-)-, hogy könnyű legyen.

Hát tényleg könnyű, mert szinte a festék (inkább lakk,lazúr...)

súlyát kell csak tartanom.

Az is tetszik, hogy felfele és lefele is tudok festeni, és a növényeket

is permetezhetem vele. Igaz ezt csak a leírásból tudom. Az elárusító

nem javasolja, hogy ne kezdjék ki a szerek a berendezést.

Én most léceket lazúroztam, egymás mellé fektetve. De a már

rögzített pergola részeket is ezzel "festettem" és a 3 és 5 és 10

cm-es oldalakat simán lekezeltem. Végül is az én ügyességemen és

türelmemen múlik. Ha közelebb viszem a felülethez, akkor nyilván

élesebb a határ, de kisebb felületet borít be.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem nem sikerült eléggé egyenletesen

felhordanom a lazúrt, de utána egy nedves ecsettel végighúzogattam,

ami nagyon élvezetes volt, mert nagyon gyorsan ment.

Budapesten, Pesterzsébeten lakom.

Előzmény: wtman (137068)
Pillanatragasz Creative Commons License 5 napja 0 0 137069

A nút féderes kerítés   nem szerencsés  hisz az féder az esőtől nedvességtől megduzzad s kirepeszti a nútot. 

Előzmény: NAND708 (137067)
wtman Creative Commons License 5 napja 0 0 137068

Szabad megkérdezni a típusát?

Előzmény: enel00 (137066)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137067

Teljesen tudatlan vagyok festékszórás témájában.

Hogy nem megy mellé a festék fele?

(nálam most speciel jó ilyen szempontból a helyzet mert egymás mellé lehet fektetni)

Hogy lesz egyenletes a szín/réteg/ az egész?

Dobsz egy linket a gépedről?

Merre laksz?

Előzmény: enel00 (137066)
enel00 Creative Commons License 5 napja 0 0 137066

Talán páran emlékeztek, hogy nem olyan rég érdeklődtem festékszórók után.

(Nincs kompresszorom, és nem is tervezek venni.)

Azóta vettem, és használtam háromszor egy festékszórót. Tavaly előtt 15 liter kerítéslazúrt

kentem fel ecsettel. Ha akkor tudom, amit ma tudok a festékszórókról, akkor

azonnal megvenném. A kulcsszó -szerintem- hogy HVLP legyen (High Volume Low Pressure).

A korábbi "hagyományos" festékszórókhoz képest pont azt a két tulajdonságát változtatták

meg előnyére, ami engem nagyon zavart.

• Teljesen halk az elektromos gépek  kategóriában.
  • Nagyon jól szabályozható a szórás erőssége és az alakja is.

(Ha van rá igény, akkor szívesen megmutatom/kölcsönadom.)

Előzmény: NAND708 (137059)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137065
Előzmény: NAND708 (137064)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137064

Igen, fekvő.

+

A meglévő cső oszlopokat nem akarjuk elbontani -> 4 téglával lesz körberakva (4 téglás kémény) -> jelenlegi 213 cm-es közzel túl sűrű-> minden második lesz csak körbeépítve. Középen a csőhöz majd valahogy rögzítve. 

Előzmény: Paco155 (137062)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137063

Gondolom fekvőek a szálak

Előzmény: Paco155 (137062)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 137062

Miért szükséges egyben festeni azt a 4 méteres szálat?   4 méter magas a kerítésed?

Előzmény: NAND708 (137059)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137061

Sokat fogunk járkálni az asszonnyal..  csak nehogy földet rúgjunk a festékes kádba.

Előzmény: NAND708 (137060)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137060

Nagyon- nagyon gyorsan lecsepegett 30-60 sec. 20 perc után már fogható volt az anyag, még ebben a tetű hétvégi időben is így száradt.

A kádra van tervezve 3-6 darabos lecsepegő, a kerti hinta állványára 18 darabos ideiglenes szárító (1 órás) és lesz egy olyan állvány ami tárolja 1 napig a 78 darabot. (tetőléc 3centinként beleverve egy 100-as szeg.)   

Inkább az az izgalmas elkapni azt a pillanatot, amikor le lehet húzni az alsó élről a festéket

Előzmény: halaloszto (137056)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137059

4 méteres szálak, 19X146mm

3500-4000 Ft/ liter.  Egy deszka térfogata valami 12liter körül van

Előzmény: halaloszto (137057)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137058

Mindenképpen zárt kerítést szeretnék.

Kétségeim nekem is vannak, de már meggyőztem magam. Régóta rágódom.  A noszogatás is erős a család részéről..

Le fog csepegni, de valamennyi fel fog szivárogni az illesztéseknél.

Előzmény: Tschaby (137055)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 137057

most vagy valami brutális deszkáid vannak, vagy 50ezer literje a festéknek?

Előzmény: NAND708 (137054)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 137056

Lapjára mártani mindenképpen sokkal egyszerűbb. Hol fogod csorgatni őket? Mert így meg arra fog elmenni az idő, hogy várod hogy lecsepegjen. Bármivel csinálod, a sebességed a logisztikától függ. Legyen helyed meg módszered rakosgatni a sok lécet. 

Ha egy óra múlva lehet a második réteget tolni, az szuper. Ha van három órád este egyben rá, akkor félóra előkészítés, egy órát tolod az első réteget (ahhoz kell a sok hely, hogy ennyit el tudj rakni csorogni, száradni), utánna tolod a második réteget, félóra elpakolás. De egy óra alatt vagy száz léced lesz, az a nem triviális hogy azokkal mit kezdesz, hova teszed.

Vajk

Előzmény: NAND708 (137045)
Tschaby Creative Commons License 5 napja 0 0 137055

Nekem az alapokkal kapcsolatban van észrevételem.

Nút-féder a kerítésen? Jó dolog az?

Anno engem úgy okítottak (itt is) hogy a kerítésléc minden lapja-éle olyan legyen, hogy a ráeső víz minél előbb lemenjen róla. Lejtős lapok, cseppentőélek.

Az illesztésben megáll a víz. A helyén nem lehet újrakezelni. "Egy kezelés örök életre" olyan meg nincs.

Szerintem

NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137054

Igen, igen..  1 deszka térfogata festékben kifejezve 44 ezer forint.

A lapos kialakítással az a bajom, hogy szálak propelleresek, nem látom, hogy lehet úgy egyenletesen mártani, hoyg ne kelljen 20liter festék.

Azt a vályút, amit rajzoltam szerintem max 1 óra összedobni. 

Előzmény: rferi (137052)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137053

Ez kész lambéria/hajópadló, Hasslacher termék.  

Mindkét lapján gyalult

Gw 310-es a festék.

Nincs kompresszorom, nincs szórópisztolyom, pont erről gondolom laikusan, hogy eszi a festéket.

Eszi a festéket, legalább elég neki 2 réteg, mert ecseteléssel 3 kellett a szín miatt.  A próba alapján

Nem látom bonyolultnak megépíteni a kádat.  Idő megy vele, az biztos és még szárító állványt is kell csinálni.

Hát, azért jó lenne, ha a nútba bemenne a festék.

13 csomag van, 3/4 nap alatt csináltam meg egy csomagot. (száradásra is kellett várni) Ha nekidurálom magam talán 2 csomagot megcsinálok egy nap alatt.  De erre nincs ennyi hétvégém  (a Remmers előrja, hogy két óránként kell festeni a rétegeket) multi rabszolga vagyok..

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137052

Ne eszkábálj semmit!

Áss a kertben egy árkot, akár csákánnyal, hogy keskeny legyen, abba tedd a fóliát.

De ha lapos árkot csinálsz, akkor meg fektetve lehet jó a deszkának

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137051

Vajon van-e neki olyan?

Előzmény: Pillanatragasz (137049)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137050

De az a deszkán lesz, ahova szántad, nem dobod ki a hengerrel a kukába.

Előzmény: Pillanatragasz (137048)
Pillanatragasz Creative Commons License 5 napja 0 0 137049

Kompresszorral festőpisztolyal fújnám le kétszer  .

Pillanatragasz Creative Commons License 5 napja 0 0 137048

Ha gyalulatlan a deszka akkor  mártogatva is sok festéket megeszik . de amint szó van minta is farc is van húzva  , ebből gondolom gyalult kerítésről van szó. 

Előzmény: rferi (137046)
rogergerro Creative Commons License 5 napja 0 0 137047

Sztem mire ezt megépíted, addigra a félével készen is lennél! :-)

Henger + ecset kombót javasolnám.

A másik, hogy az utolsó réteget én már a kész kerítésen kenném fel (Igaz nem tudom milyen festéket használsz, hány rétegben.).

Mert itt-ott megütöd, megkarcolod, amikor rakod össze.

Üdv

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137046

Ha nem gyalult az anyag, akkor nem jó, én próbáltam már. Egyrészt iszonyat mennyiségű festéket felzabál, amit nem kapsz vissza, másrészt a pici gyalulatlan mélyedésekbe nem megy bele eléggé a festék.

Előzmény: motor-os (137044)
NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137045

- nem csöpög túl sokáig, max egy perc. utána le lehet húzni az alsós élről a maradékot,

- a nútot nem tudom normálisan festeni még ecsettel se, márpedig mivel zárt kerítés lesz (összeillesztett deszkák) pangó, feszívárgó víz lesz ott, nagyon kéri a jó festést.

- nem lassú ecsettel se, csak borzalmas mennyiség és kéri a 2-3 réteget.

- Teddy henger: élen lefolyik, állandóan el kell húzni onnan a maradékot. Festettem régen szivaccsal is lazúrt tényleg gyorsabb, de nem eléggé

Előzmény: motor-os (137044)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 2 137044

Nem lenne jobb Teddy hengerrel festeni? Gyors és nem kell kivárni, míg lecsöpög.

motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 137043

Rosszul írtam. Aldiban lesz a porszívó. Karcher. 24.990.-

Előzmény: motor-os (137030)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137042

Tófóliát vegyél!

Az rettenetesen strapabíró, biztosan nem szakad ki,ha csak nem sarkával dobod bele a pallót a lébe. Barkácsáruházakban is kapható, fekete, vastag, de neked már a 0,5mm-es elég lesz

NAND708 Creative Commons License 5 napja 0 0 137041

Sziasztok,

tegnap elkezdtem festeni a 48nm-nyi (összesen majd' 100nm felület) kerítésnek való hajópadlót.... ecsettel.

Szóval, érdeklődnék hogy van-e valakinek tapasztalata a házilagos mártásos festéssel?

Kis darabon próbáltam, biztató az eredmény, csak az aljáról kell lehúzni a felgyűlt anyagot.

- Jobb megoldásnak tűnik élével meríteni a festékbe a hajópadlót

- a fólia mögötti oldalfala a medencének szintén egy-egy hajópadló darab lenne, hogy minél jobban illeszkedjen a medence formája a festendő anyaghoz.

- Maga a medence hajópadló+2mm szélességű lenne.

- laminált padló alá szokásos 2mm-es habosított PE fóliát raknák a hajópadló oldalfal és festékzáró fólia közé, hogy csökkentsem a fólia megsérülését és 50-60e forintnyi festék kiömlését...

- az egész alá is kell vízzáró PE fólia, hogy ha valamiért kifolyik a festék akkor ne mérgezze meg örökre a biocid anyag a kertünket..

- az egész be lenne süllyesztve a földbe, hogy "állékony" legyen.

A barna jelöli a PE fóliát.

Alulra is kell valami a rugalmasan ellenáll a festendő anyag éles sarkainak.

Na, szóval látszik, hogy naivan vagyok optimista...

Van valakinek építő vagy épp kijózanító ötlete/tapasztalata?

Köszi! 

stolaz Creative Commons License 5 napja 0 0 137040

Köszi! Nem ismertem...

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 137039

Vagy a Bakosnál, vagy a Bohácsnál vettem, mert ezeket ott szoktam.  :-)

Ha beírod a gugliba, hogy  Reisser forgácslap csavar, lesz rá néhány találat.

Pl.

Előzmény: stolaz (137038)
stolaz Creative Commons License 5 napja 0 0 137038

Amit beillesztettél képet, az jó. Olyat hol kapni? Na ehhez már elég az alátét. Persze, hogy nem az összehúzáshoz kell az alátét, nem is tudom, hogy miért hitted azt, hogy én azt mondtam. Összevissz annyit írtam, hogy nem elég csak a repesztést kiküszöbölni, kell az összehúzás is. Ugyanis nem is olyan régen arról volt itt szó, hogy többen egy alátét segítségével operálnak. De már nem akarok erről többet írni. :-)

Szóval hol kapni azt a csavart?

Előzmény: 409 (137032)
SchefferJ Creative Commons License 5 napja 0 0 137037

0.50 kaliberes nehéz mesterlövész-puska speciális (Wood Edition), cserélhető tárral, távcsővel, támasztékkal.. :)

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137036

Nekem szekrényajtómaró-párom van tőlük

Előzmény: Kamelot (137035)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 137035

Sok-sok-sok évvel ezelőtt amikor megmutattam az általuk gyártott huszon pár centis plattolómarót akkor az volt az általános vélemény hogy ilyet csak hozzá nem értő bolond csinál. A plattolómaró azóta is használatban van és baleset sem történt.

Előzmény: rferi (137034)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137034

Ezaz!

Köszi!

Írjuk ki  nagy betűkkel, mert ezek nagyon profik ám!

Faipari szerszám gyártás és élezés

Előzmény: Kamelot (137033)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 137033

A pincében levő vállalkozás.

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 137032

Nem vitatom, hogy jobb a hozzá kitalált csavar, mindössze a reklám erős túlzását tettem szóvá. Éppen ezért, nem is Neked szólt a válasz.

Létezik "pozdorja" csavarban is ilyen önmetsző és "kopasz" nyakú. Ez is rögtön és biztosan összehúz. Az alátét nem az összehúzást befolyásolja, csak a feltámaszkodás miatt használják, ezzel védik ki a kúpos fej hátrányát. Bizonyára jelentős az árkülönbség, és talán itthon nem is beszerezhető az eredeti kregcsavar.

Előzmény: stolaz (137021)
Mr.Gabson Creative Commons License 5 napja 0 0 137031

Boronkay elvállalja, csak kérdéses az élező tudja-e mit kell csinálni. Nekem volt rossz tapasztalatom egy 28E Ft tárcsa bánta, de nem javíthatatlan(szögek elmásztak, rendkívül durva felületek), van ilyen.

Gábor

motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 137030

Csütörtöktől a Lidl-ben száraz-nedves porszívó.

Előzmény: Lady fantasy (137028)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 137029

Életlen a fúród!

Ha neked nem megy az élezés, vidd el éleztetni valamilyen élezős céghez.

Tényleg!

Meg kéne kérdezni a Boronkayékat, hogy ilyesmit is éleznek-e?

Illetve még szóba jöhet élezésből az a cég, akik faipari szerszámokat gyártanak is, és ott vannak az Iparművészeti Múzeum sarkánál nyíló utcában, pár méterre a Panasonic bolttól, a pincében.

Két hete jártam arra, még léteznek, éppen élezett valamit a fickó a szerszámköszörűn. 

Előzmény: Computerguru (137026)
Lady fantasy Creative Commons License 5 napja 0 0 137028

Aki esetleg most keres, nem rossz vételnek tűnik.

rogergerro Creative Commons License 5 napja 0 0 137027

Nem elég csak a fúrót lecserélni?

Nem fér bele a Kreg fúró a Wolfcraft hüvelybe?

Előzmény: Computerguru (137026)
Computerguru Creative Commons License 5 napja 0 0 137026

Köszi a hasznos videót. Engem meggyőztél.

Azon is gondolkodok, hogy lecserélem a Wolfcraft szettet Kregre. Zavar ez az állandó kiszálkásodás a fúrásnál. Rétegelt lemezben sem tapasztaltad Kregnél?

Előzmény: stolaz (137024)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 137025

Ebben van egy kis csúsztatás. Az alátéttel nem a rejtett csavarozást oldják meg. Ha talál olyan menetkialakítású süllyesztett fejű csavart akkor az alátéttel azt oldja meg hogy a fej ne repítse el az anyagot.

Amelyik azonnal húzza az anyagot problémára a megoldás hogy a vékonyabbik furatnak ki kell érni az anyagon. Ugyanis ha két anyagot csavarozok össze akkor a csavar menetes részének az indító anyagban nem kell fogni. Abban kell amihez csavarozom. Ez a gyártó által jól kitalált dolog és a promó azt mutatja be hogy csak így lehet megcsinálni.

Előzmény: stolaz (137024)
stolaz Creative Commons License 5 napja 0 0 137024

Na mégegyszer: Azoknak linkeltem a videót, akik úgy vélték, hogy egy alátéttel megoldják a rejtett csavarozást. Azt akartam mutatni, hogy nem elég egy alátét, más szempont is van.

Előzmény: Raidx (137023)
Raidx Creative Commons License 6 napja 0 0 137023

Két fajta csavar járatos a fánál. Az egyiknek te fúrsz elő (menetes résznek) a másik előfúr magának. A Kregnek a második kell. Meg jól beállított nyomaték!

Előzmény: stolaz (137021)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 6 napja 0 0 137022

Éppen építgetek egy kombi asztalt amivel elvileg fogok tudni gyalulni, marni, csiszolni és cirkulálni. Először gondoltam hogy.sketchupban megrajzolom, de beleuntam, nekem valahogy túl nehezen kezelető. Szóval real time lett :-)

Azt a megodást választottam ami talán éppen te linkeltél be ide valamikor régen. Kézi gyalu állítható magasságú , az asztal fölött sínrendszeren tologatható kalodába fogva.

Annyit fejlesztettem rajta, hogy a kézi gépek a kalodában egy mozdulattal könnyen cserélhetők lesznek.

Tegnap épp a cirkulatengelyt próbáltam real timeban beilleszteni az asztalba. Tök szépen sikerült is,.dönthető és süllyeszthető... csak éppen egyszerre a kettő nem megy. Erre jöttem rá miután szépen lehegesztettem minden forráspontot ... szóval megkavart a real time 3D, vághatom szét. :-(

Mondjuk a láncos-menetes száras kaloda is harmadjára lett elég pontos és elég erős, de most már jónak tűnik.

Előzmény: pacman123 (137011)
stolaz Creative Commons License 6 napja 0 0 137021

Tapasztalatból mondom, a kreg csavar és egy alátétes "pozdorja" csavar ég és föld. Nagyon sokféle csavart kipróbáltam, de egyedül a kreg az, amelyik azonnal húzza az anyagot.

Kamelotnak pedig: Többen írták itt a fórumon, hogy alátéttel oldják meg a rejtett csavarozást. Nekik linkeltem be a videót, hogy lássák, milyen a kreg csavar.

Előzmény: 409 (137020)
409 Creative Commons License 6 napja 0 0 137020

"Na meg elő is fúr magának!"

Régóta van olyan Kreg felirat nélkül is, nem ők találták fel ezt.

Azért erősen túltolták ezt a reklámot, szerintük csak az az üdvözítő ami kreg, minden más bóvli. A standard csavar sem olyan, mint amilyennek el akarják hitetni. A lemezcsavar nyilván nem jó fába.  ://

Előzmény: Raidx (137010)
BigFic Creative Commons License 6 napja 0 0 137019

Jön az Aldiba a Workzone csavarbehajtó 27-től.

Tud ez annyit, mint az utolsó Lidl Parkside típua?

nyírcsaholy Creative Commons License 6 napja 0 0 137018

Kösz az infót!

A 3 év garancia is tetszik, ráadásul az Aldi-ban nem szoktak kekeckedni...

Előzmény: rogergerro (137017)
rogergerro Creative Commons License 6 napja 0 0 137017

Szia!

Sem nem szegélynyíró, sem nem akkus... de Gardenline az Aldi-ból.

A tavalyi akcióban vettem egy motoros fűkaszát, akcióban 29.990-ért. Eddig minden OK vele. 2 hete vettem elő és pöcc-röff és ment.

A szomszédnak van egy ugyanilyen, ami kb 5 éves és még soha semmi baja nem volt vele. A tavalyi akcióban Ő is vett egyet, ha mégis bedöglene / nem indulna a régi, akkor legyen tartalék. :-) Én tettem 2 db zsírzógombot rá, hogy könnyebben lehessen a zsírzóval kenni. Minden 2 használat után 1-2 pumpálás és kész a kenés.

Üdv

Előzmény: nyírcsaholy (137014)
motor-os Creative Commons License 6 napja 0 0 137016

Igen. Erre gondoltam. Szoktam videókról átrajzolni dolgokat SketchUpba. Matyién ott a komplett tervrajz is.

Előzmény: pacman123 (137011)
motor-os Creative Commons License 6 napja 0 0 137015

Nagyon köszönöm. Most kicsit hanyagolom a dolgokat. Június közepéig szakmunkás vizsga. Azután mindent lehet. Visszatérek rá.

Előzmény: pacman123 (137013)
nyírcsaholy Creative Commons License 6 napja 0 0 137014

Sziasztok!

Előre is bocsánatot kérek a durva Off-ért, de úgy látom, sokatoknak van tapasztalata (sokszor pozitív) az Aldi, Lidl saját márkás műszaki cuccairól.

Szóval Gardenline akkumulátoros szegélynyíró. (10. oldal)

http://catalog.aldi.com/emag/hu_HU/print/Online_katalogus_04_20/Online_katalogus_04_20.pdf

Van valakinek tapasztalata vele?

pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 137013

Te ... megnéztem a linket. Ez nem igazán oszcillál. De szalagcsiszolónak szalagcsiszoló :-) Az építős videóban nem látok oszcilláló funkciót:

"You can also see two videos on youtube about construction:

https://youtu.be/IZDVg_Pa5xE

https://youtu.be/R4PmGXix6kI

"

Anno keresgéltem én is sokat ilyen oszcillálós terv után ... aztán feladtam és nekiálltam anélkül.

Ha elkezded esetleg szívesen segítek, hogy én mivel szenvedtem, mit spóroltam ki amit nem kellett volna (pl egy csapágy kettő helyett a billegő hengerházhoz), stb. Meg esetleg lemérem mi mekkora - az is egyfajta terv :-)

Előzmény: motor-os (137003)
Kamelot Creative Commons License 6 napja 0 0 137012

Ezt a következtetést miből vontad le? Egy darab alátétet sem látni a filmben.

Előzmény: stolaz (137009)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 137011

Mondanám hogy szívesen odaadom az én szalagcsiszolóm tervét ... lehet kiröhögsz, de összvissz egy A4-es papírra firkáltam/számolgattam vmit. Minden gyak. menetközben alakult ki.

No meg persze ő volt a legnagyobb segítség:

https://youtu.be/agjBgKB0CaQ

Sztem próbáld ki a "realtime" tervezést te is :)

Van Matyinak szalagcsiszolóhoz terve, de azt tán' ismered:

http://woodgears.ca/belt_sander/index.html

Előzmény: motor-os (137003)
Raidx Creative Commons License 2017.04.22 0 0 137010

Na meg elő is fúr magának!

Előzmény: stolaz (137009)
stolaz Creative Commons License 2017.04.22 0 0 137009

Szóval nem ugyanaz, ha alátéttel operálunk.

Előzmény: stolaz (137008)
stolaz Creative Commons License 2017.04.22 0 0 137008

Érdemes megnézni kb. 4:40-től: https://youtu.be/pi38vcAZ6tk?t=276

Raidx Creative Commons License 2017.04.22 0 0 137007

Nagyon kacérkodok a gondolattal, hogy beszerzek egy ilyet. Ez nagyon Makita szagú. Mondjuk, nem egy erőgép és angolszász szabvány a hálózati csatija és a befogópatronja is. Viszont, jár hozzá 3/8"-os szűkítő és a Dremel bitek jók hozzá. Néha az is jól jön.

Előzmény: Atteeharp (136988)
roland7 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137006

Köszönöm. Én is felajánlom a terveimet, amiket megvettem. Megépítetted?

Előzmény: motor-os (137005)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137005

Azért a fűrész tervét odaadom. ha kell.

Előzmény: roland7 (137004)
roland7 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137004

Sajnos ilyen tervem nincs.

Előzmény: motor-os (136999)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137003
Előzmény: roland7 (136996)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137002

Rolandnak válaszoltam.

Előzmény: OT1000 (137000)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137001

Nem! A terv van meg.

Előzmény: OT1000 (137000)
OT1000 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 137000

A gépkönyvre érted, hogy megvan? 
Szalagcsiszolóhoz nem tudok tervet. 

Előzmény: motor-os (136999)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136999

Nekem megvan. Keresem viszont a szalagcsiszoló tervét.

Előzmény: roland7 (136996)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136998

Darabokra szedtem. Sínt, amit meg lehet fordítani azt megfordítottam, de semmi. Biztos van megoldása, de az alap készlettel csak új lyuk fúrásával lehet megoldnai. Azt meg most még nem teszem. Ha nincs más kimérem az új lyukak helyét és megoldom.

Előzmény: kozgab (136995)
OT1000 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136997

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudna-e Román gyártmányú kombinált gyalugéphez gépkönyvet honnét lehetne letölteni? 

roland7 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136996

Én is megvettem, megépítettem. A tesztüzem elég biztató volt, de nem akarom elkiabálni. A betűsablonok gyártása folyamatban van, nagyon sok betű van a magyar ábécében. :)

Mivel az eredeti tervben a magasságállítás egykarú emelő elvén működik, rájöttem, hogy ez torzÍtást okoz. Ezért csináltam egy emelőt is hozzá.

A későbbi felesleges pénzkiadást elkerülendő: nincs meg valakinek Matthias 16"-os (400-as) szalagfűrész terve? Tudok érte adni pantográf tervet. :)

Előzmény: pacman123 (136965)
kozgab Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136995

Majd nézz rá jobban, ha lesz időd, nem zárnám ki teljesen annak a finomhangolását.

Ha lesz időm rákeresek, hát ha találok valami alkatrészlistát, ami árulkodik a dologról :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (136991)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 1 136994

Exi Tál nénnél rendszeres vendég volt Fos Tál.  :-)

Előzmény: kukta5508 (136993)
kukta5508 Creative Commons License 2017.04.21 0 1 136993

A Tál család
Tudjátok, hogy hány tagja van a mi családunknak?
Először is itt van az öreg Dik Tál, aki mindent irányítani akar, aztán ott van Protes Tál bácsi és fivére Szabo Tál, akik folyton ellenszegülnek és mindent meg akarnak változtatni.
A húguk, Irri Tál, nyughatatlan bajkeverő a két fiával, Inzul Tállal és Molesz Tállal együtt.
Valahányszor felmerül egy új kérdés, Hezi Tál és felesége, Vege Tál, meg annak a testvére Lamen Tál várni akar vele még egy évet.
Aztán ott van Imi Tál, aki folyton arra törekszik, hogy a mi családunk pontosan olyan legyen, mint az összes többi.
A kényeskedő Affek Tál néni túl sokat képzel magáról. Iker öccsei, Garan Tál és Han Tál pedig hamis ígéretekkel próbálnak elkábítani mindenkit.
De azért nem minden családtag rossz. Asszisz Tál rokonunk például kifejezetten segítőkészen intézi az ügyes-bajos családi ügyeket. Ros Tál és Szelek Tál viszont már nem mindenben vesznek részt szívesen.
A dúsgazdag üzletember nagybácsi, Invesz Tál anyagi
hozzájárulására mindig lehet számítani, csak az a zsugori öccse, Limi Tál folyton igyekszik visszafogni adakozó kedvét.
A remek politikai érzékkel megáldott Reprezen Tál kiválóan képviseli a családot különféle rendezvényeken . Az elkötelezett Agi Tál nővérem élen jár a meggyőzésben, de Reflek Tál igyekszik folyton ellentmondani neki.
Medi Tálhoz bármikor fordulhatunk átgondolt és megnyugtató tanácsokért.
Szalu Tál unokaöcsém éppen katonaidejét tölti a hadseregben.
Bevásárolni Kós Tál nagynéném szokott a piacon, mert ő mindig tudja, hogy mi mennyibe kerül, és általában Lici Tál is elkíséri, mert nagyon szeret alkudozni a kofákkal.
A kitünő hanggal megáldott Kán Tál folyton dalol, zenész fivéreTrombi Tál pedig hangszeren kíséri (a kamasz Mu Tál átmenetileg nem énekel velük.)
Sajnos a múlt év során három családtaggal is kevesebben lettünk: két unokatestvér, Dezer Tál és Konver Tál külföldre távozott, a kilencven éves Exi Tál néni pedig végelgyengülésben elhunyt. Őt az utolsó időkben már csak Ágy Tál vigasztalta.

neduddgi(én) Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136992

Köszi!

Ez elég biztatóan hangzik.

Kár, hogy nem tudni, ehhez képest milyen lehet az aldis, bár gondolom, nem lehet túl nagy a különbség. De amint az köztudott, az ördög a részletekben bújik el... :o)

Monnyuk ránézésre nem sok különbség tűnik fel:

https://www.lidl.de/de/parkside-pendelhubstichsaege-pstd-800-a1/p204531

Na, majd meglátom. Valószínű, hogy a lidliben is hamarosan bedobják, eléggé szinkronban mozog a két fűszerszámos.

Előzmény: GPS (136971)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136991

Ja, de azért nem olyan rossz gép elsőre. Csak láttam a Bosch-t a bótban és az nem lötyögött. Amennyit használni fogom, arra tökéletes.

Előzmény: kozgab (136990)
kozgab Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136990

Akkor megnézted teljesen kicsavarva, kár.

(bár lehet megpróbálnám kicsit tágítani, de mégse, mert garit bánthatja, ha kiszúrják :()

Az esetleges por megszorulás miatt csinálják lazábbra sajnos, de általában azért szokott lenni állítási lehetőség, fura, hogy ezt itt kihagyták :(

Előzmény: Blue_Sky_007 (136989)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136989

Túl vagyok rajta, sajna nem.

Előzmény: kozgab (136987)
Atteeharp Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136988

Ennek a kínai klónjával nincs véletlenül valakinek tapasztalata?

http://www.ebay.com/itm/282364809471

Angol fórumokon jókat olvastam róla.

Előzmény: Raidx (136955)
kozgab Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136987

Én megnézném, hogy a csavarok lazításával van-e finomhangolási lehetőség (nem kizárt, hogy szélesebb a lyuk a sínnél, amivel máris tudsz hagolni kicsit, hasonló volt anno a régi einhellemnél is, csak ott a párhuzamosságot lehetett állítani a nútokhoz képest)

Előzmény: Blue_Sky_007 (136984)
kozgab Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136986

Szia

Nézd meg majd, hogy a tolószánnál lehet-e finomállítani, mert esélyes, hogy lehet. (akár alulról, akár felülről, de túl passzentosra se szabad, mert akkor meg a faportól fog szorulni)

A toldásoknál mennyire lehet pontosan kihúzni az asztalt? Ill. mind a két toldásnál van számozás? Ha igen, akkor mondjuk megoldható a pontos kihúzás még így is szerintem, bár nem olyan szép, mint egy dewaltos megoldás (mondjuk nem is annyi a gép :D)

Századmilliméterekre nem érdemes nézni, az kicsit már túlzás szerintem, talán még egy makita esetén is.

Várom a képeket majd ha ráérsz :) A tolószán érdekelne, hát ha látni vmi állítási lehetőséget.

Hali

Előzmény: Blue_Sky_007 (136982)
BigFic Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136985

Nekem Aldis dekopír van. Valami fekete színű, de mintha nem Workzone lenne a neve. Nem emlékszem...

Nagyon jó, de egyszer nyáron kint maradt a napon egy kicsit és azóta teljesen rossz irányba mutat a lézer vezetőfény. Nem is tudom, hogy mit csináljak vele.

Előzmény: GPS (136971)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136984
Előzmény: Blue_Sky_007 (136982)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136983

Ez állat :)

Hey, you can tell me what to do or you can tell me how to do it, but you can't do both, this isn't sex.

Előzmény: pacman123 (136977)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136982

Na megvan. Képeket majd később. Első benyomások: nehéz nagy dög. De einhell, az látszik. A toldások one csapágy, sima cső az asztal lyukába. Ami nem tetszik, hogy a tolószán kotyog, 0,58mm jobbra balra. Az se csapágyazott, csak két​ műanyag sínen fut. De működik...még. Amennyire leellenőriztem, a szögek és a jelölések fedik egymást. A fűrészlapban 0,03mm eltérés van, simán fut nem ráz.

Előzmény: kozgab (136893)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136981

Így van.

Előzmény: motor-os (136980)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136980

JÓ! Látom. Bükkből.

Előzmény: motor-os (136979)
motor-os Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136979

Miből van a tábla közepe?  Tudom! FÁBÓL! De milyenből?  :-)

Előzmény: pacman123 (136976)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136978

Na elba**tam a vimeos linket ...

https://vimeo.com/7025586

Előzmény: pacman123 (136976)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136977

Köszi ... mint Sheldont a rumliszobába?? :D

https://www.youtube.com/watch?v=hYJOyqkjr04

("A bogarak a fejében majd elintézik ...")

Előzmény: Paco155 (136975)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 2 136976

Nemnemnem! :D Most egy ideig tényleg nem (bár erősen viszket  ...), megrendeltem a gombokat a kabáthoz (satuk, benchdogok, szorítók, auger- meg spéci méretű forstner fúró) meg előbb helyet kell csinálnom neki - és kis késéssel de májusra tolódik a gyalupad projekt. 

Én is ettől "félek" .... Hogy lassan az összes gépemet megépítem fából és annyira rákattanok hogy mást már nem is fogk akarni :D

De amúgy nem, próbálok majd "értelmes" projekteket is kitalálni meg azért vannak apróságok. A gyalupadhoz bőven rendelek plusz anyagot és vmi ilyesmi székeket akarok a sorjás és pehelysúlyra méretezett "flairszékek" helyett. Tavaly dobta itt be valaki és elmentettem magamnak:

https://vimeo.com/35735501

Brutál hogy némelyik fröccsöntő cég mit ki mer adni "kerti szék" címszó alatt. Minőség és tartósság is kuka ...

Most ilyen gyúródeszka projekt volt, de nem dicsekedtem vele mert le lettem oltva hogy ez így nem jó, hát tanulságul akkor mégis, illetve az idő eldönti hogy jó lesz-e.

Igen, Tomi haverom kicsit sznob ...de legalább tudja magáról :D A sarkokon a "gércsap" az nem díszítés, mondták hogy szét fog nyílni -> ez utólagos mentés, háthanem. Meg a pöttyök (tiplik) se igazán díszelemek. Itt az egész sztori akit esetleg érdekel:

https://drive.google.com/drive/folders/0BxqfhowG4BNbNG5aQjUtSEpOS0k?usp=sharing

Mindegy ... "fejelőléc" - ez az egyik kulcsszó, ezt is megtanultam :-) majd legközelebb fejelek. 

Előzmény: Computerguru (136973)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.21 0 1 136975

"Csak mi lesz, ha egyszer befejezed? :)"

Meghívom vendégségbe. :P

Előzmény: Computerguru (136973)
Computerguru Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136974

Nekem ilyen szettes makitám van, szuper egy gép.

Többen tapasztaltuk itt a fórumon, hogy vannak vele gyári problémák: nekem a talpba berakáskor szorult, mint Lady Fantasy-nek,  a 8-as patron pedig nem szorult meg rendesen a marószáron és állandóan elállítódott marás közben.

Ezeket a Makita nagyon korrekten garanciába kezeli, én hülye meg ezen bosszankodtam hónapokig és csak utána küldtem be a szervízbe.

Szóval ha gond van vele, azonnal szereltesd meg, ha nincs, akkor csak mosolyogva kell használni. :)

Előzmény: Peti1224 (136948)
Computerguru Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136973

Má' megin' gépet építesz? :)

Valld be, hogy neked nem is az asztaloskodás a hobbid, hanem a műhelyépítés. Csak mi lesz, ha egyszer befejezed? :)

rferi Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136972

http://www.ebay.com/itm/291731285635

és akkor még a síkkal sincs probléma, lehet emelgetni is, nem törik meg

GPS Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136971

Vagy várjam meg a lidlis Parkside verziót? Nem tudom, van-e bármi lényeges különbség közöttük, bár mintha az nagyobb teljesítményű lett volna.

Az Aldis dekopírral nincs tapasztalatom.

De mivel felemlítetted a Parkside-ot, arról tudok mondani pár szót, mert olyanom viszont van (PSTD800 A1).

PRO

1) Marha erős. Nekem legalábbis eddig még nem sikerült nem hogy lefogni, de még lelassítani sem - pedig toltam vastag fémbe, de konyhapultba hossz- meg kereszt-vágásban is is - meg se kottyan neki.

2) Tág határok közt szabályozható a fordulata - kis fordulatnál sem "ájul el" vágáskor, jó nyomatéka van lent is.

3) Komoly tömege van (2,25 kg) - ezért cserébe nem rázza szét az ember kezét, nem ugrál, nem pattog

4) Jól működő, stabil, játékmentes és főleg jól használható a lap T-gyorsbefogója.

5) A pendele jól szabályozható, hatékony, nem mászik el menet közben

6) A kikapcsolható porlefúvása a vágásterületen hatékony és jól működik

7) Remek vágásterület-megvilágítása van

8) A hozzáadott műanyag-talp-betétnek köszönhetően nem hagy nyomot az anyagon

9) Részemről 8.500-ért vettem - nagyon jó ár/érték arány

KONTRA

1) Indokolatlanul magasan van a fogantyúja - nincs "kézközeli érzése" az embernek finom (pl. karc-melletti) precíz vágásvezetésnél.

2) Nulla radiális játéka van a lapnak - ezért nincs önvezető hatása a vágásnyomban. Erősen kell figyelni vezetéskor (precíz vágásoknál)

3) A fordulatszabályzó gombja nehezen elérhető munka közben (hiába van fent a fogantyún - a kezelő ujja nem ér el odáig vágásvezetés közben) 

4) Közepesen hangos (éjszakai betöréshez nem ajánlott)

5) A lézeres szamárvezetője szart sem ér

6) Idegesítő, hogy a munkatér-világítást csak a 4 állású "körkörös" kapcsolóval lehet csak több lépésből ki-be kapcsolni

Előzmény: neduddgi(én) (136966)
GPS Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136970

"Igen, ez a pantográf végképp nem tűnik nagy vasziszdasznak. Ha nagyon menőre akarom csinálni akkor kis csapágyak minden forgáspontra..."

Háát, tudom hogy ezért itt megköveznek (aztán leköpnek) - de én egy ilyen eszközt azért már nem biztos hogy pont fából készítenék el.

Ez nem egy egyszerhasználatos cucc - sőt, bizonyos értelemben akár 3D kopírmarónak is használható, nem csak betűkivágásra).

Báár, ahogy Mátyást ismerem, ha golyóscsapágyakkal oldaná meg a csuklópontokat, akkor a csapágyat is fából készítené - ízléses kis keményfa-golyókkal benne :-)))

.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136969

Szerintem is. 6db kínai csapágy, ha nagyon profinak készül, + pár menetesszár, vagy tengely néhány csavarral, beütős anyával, egy kis rétegelt lemezzel, plexivel.

Előzmény: rferi (136964)
wtman Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136968

A 850 W bőven elég, a 4329-es Makitám 450 W és hosszú lappal vágtam már vele hosszában 10x10 cm-es gerendát is. Az más kérdés. hogy vállalhatatlanul ferde lett a függőlegeshez képest, de simán elvitte.

UgyanPityu Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136967

Hm, én kipróbálom majd.

neduddgi(én) Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136966

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Jövőhéten lesz az Aldiban Workzone dekopír, 10000-ért.

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20170427/reszletes-oldal/ps/p/workzone-szurofursz/

Van valamelyikteknek tapasztalata róla? (Nem találtam ezzel kapcsolatos korábbi bejegyzést a topiocban.)

Leginkább a szerszám nélküli befogó megbízhatósága érdekelne, ilyesmim még nem volt.

Vagy várjam meg a lidlis Parkside verziót? Nem tudom, van-e bármi lényeges különbség közöttük, bár mintha az nagyobb teljesítményű lett volna.

Nem sürgős a vásárlás, mert a meglévőmmel is elvagyok. Csak azért kellene egy másik (is), mert ezt a régit fixen akarom asztalba építeni.

Viszont 10-15ezernél többet nem tudok rászánni, szóval a két fűszerszám szaküzleti opció közül kell választanom...

pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136965

http://woodgears.ca/pantograph/plans/index.html

Anno megvettem Matyika tervét, de még a "Nagy Gépépítős Futam" előtt. De a 3 csiszológép építése közben rájöttem, hogy legtöbbször remekül elboldogulok tervek nélkül is... persze jól jön néha egy sketchup terv, amit átrajzolhat az emberfia. Már csak érteni lenne jó hozzá :)

Igen, ez a pantográf végképp nem tűnik nagy vasziszdasznak. Ha nagyon menőre akarom csinálni akkor kis csapágyak minden forgáspontra (Matyika ezt nem erőlteti túlságosan a tervekben), és pár ezer ft-ból ki is jön.

Előzmény: rferi (136964)
rferi Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136964

Simán lemásolható cuccnak néz ez ki, sztem olcsóbban is kijönne

Előzmény: Slam Jr. (136962)
csekattila Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136963

OK!Köszönöm a tippet megoldom.

Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136962

Hmm jóféle... a francnak kell ilyeneket mutatnod?! :)

Előzmény: apaf3j (136961)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136961

Ha netán érdekel valakit: pantográf, szállítással 77 font. Elsősorban betűk, jelek, képek marásához, nem csapfészkekhez és hasonlókhoz, bár gondolom, arra is jó lehet. Van video is :)

http://www.rutlands.co.uk/pp+hot-deals+DEALS?promo=1271&showdelivery=y

pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136960

Nem rossz tipp.

http://www.s-proms.ru/main/pages/kinzo-pila.html

Árvai Zoli képe alapján (8E200) ezt dobta ki: 1426mm.

Előzmény: roland7 (136952)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136959

Ja és hogy hol tudsz venni, vagy csináltatni, náluk vannak szabvány méretek is illetve csinálni is tudnak bármekkorát:

http://boronkayelezo.hu/kapcsolat/

Fel kell őket hívni és elmondani mit szeretnél. Csak tudd a méretet előre.

Előzmény: pacman123 (136958)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136958

Zoli idén még nem járt a fórumon, vagy írj neki emailt (bár én is írtam mi van vele még nem válaszolt), vagy ... igaza van 409-nek, miért nem méred le a szalagot?

Nincs hozzá most egy sem? Akkor meg egy nem nyúló madzagot körbetekersz, és azt leméred. Vagy mérőszalag .... vagy akármi más. Nem olyan bonyolult ez :)

Előzmény: csekattila (136956)
409 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136957

Legalább 2m-es mérőszalagod van??

Előzmény: csekattila (136956)
csekattila Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136956

Szia Zoli!

Kis segítséget szeretnék kérni.Most vásároltam egy KINZO szalagfűrészt,de lapot nem kaptam hozzá és érdekelne a mérete,valamint hol tudok venni.Attila

Előzmény: arvaiz69 (126710)
Raidx Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136955
stolaz Creative Commons License 2017.04.21 0 0 136954

:-)

Előzmény: feketefelhoo (136953)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.04.20 0 1 136953

Köszi megvagyok, csak mostanában nincs annyira porondon a barkácsolás. Bár épp a múlt héten készítettünk anyámmal egy hintát öcsém kislányának első szülinapjára. Én számoltam meg fúrtam, anyu varrt.

Pár hetet elszöszöltem a bojler/vízmelegítő beépítéssel is, megint ementálit csináltam a falakból a tetőtérben :) Ráadásul a 24 modulos villany elosztószekrényt is ki kellett cserélnem 36-osra, nem volt kedvem tovább várni a szerelőre, megcsináltam magam.

Szóval ilyenekkel telnek a napok mostanában

Előzmény: stolaz (136927)
roland7 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136952

Csak tippelek: 1425 mm-es? 

Típusszám alapján a google megmondja.

Előzmény: csekattila (136918)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136951

Ipari Metabo flex gyártódása. Aki jót akar magának az hang nélkül nézze végig.

https://www.youtube.com/watch?v=Qp-Js8CVEdk

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136950

A gép olcsó, ergonomikus, f.szabályzós meg minden, tehát  jó vétel. Számomra az egyetlen negatívuma, ha leveszem a palást-talp részt, elég nehézkes a visszarakása, mert a fogaskeréknél elégé akadozva megy csak vissza a helyére.Lehet csak még nem jöttem rá nyitjára. ;-)

409 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136949

Igen, ha élmaró kell, akkor az jó választás! :)

Peti1224 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136948

Nem vagyok otthon ebben a témában, ezért fogalmaztam kicsit hibásan.

Azóta megnéztem mi a különbség a kettő között, és nekem élmaróra van szükségem.

Fontos, hogy egykezes legyen, ne túl nehéz.

A Makita RT0700C szerintem ideális lesz nekem.

Előzmény: 409 (136943)
kozgab Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136947

Nekem ne mutasd be, mt362 tulaj vagyok, gyak ugyanaz, mint a 3600.

Egyik kézbe mt362, másikba dewalt dw62, gyúrjunk vaze :D

Szted miért félek a kis pilincke 4 csavarral felfogatni asztal alá, ráadásul ránt is egy szépet indításkor :D

Előzmény: pacman123 (136933)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136946

Ennyi, neked meszeltek ...

"Kefés motor"! :D

Előzmény: rferi (136944)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136945

"És mi lesz a soros ellenállás újbeszélül?"

Mondjuk "ellenállás után álló ellenállás", vagy röviden "sorban állás". :)

Előzmény: Törölt nick (136942)
rferi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136944

Ó, Jézus!

Miket beszélek én itt NYILVÁNOSAN!!!!

8-O

409 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136943

Na most, elsőre azt kellene eldönteni, hogy felsőmaró, vagy élmaró kell.  ??  A kettő nem ugyanaz.

Előzmény: Peti1224 (136921)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136942

És mi lesz a soros ellenállás újbeszélül? Nem párhuzamos ellenállás.

Előzmény: GPS (136941)
GPS Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136941

Én már meg se nézek olyan kapcsolási rajzot, amelyikben bármilyen soros-kötést alkalmaznak.

.

Előzmény: Slam Jr. (136940)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136940

Óvatosan a soros motorokkal, mert jön a nagy, fekete autó... :)

Előzmény: rferi (136939)
rferi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136939

Soros motorhoz rakhatsz kívülre is fordulatszabályzót egy konnektoros dobozba.

Nem fogja tartani a fordulatszámot, mint mondjuk a Bosch PKSxxCE constans elektronikája, de a semminél több

Előzmény: pacman123 (136937)
SchefferJ Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136938

Mondjuk palástmaróknál ritkábban van 12-es szárnál vékonyabb, ott nagyon jól jön...

Előzmény: kuperta (136934)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136937

4Xe Ft-ért elég jó választásnak tűnik. Csak az a fránya állandó fordulat....

Előzmény: kuperta (136934)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136936

Plafonról kötélen-láncon, lelógatott fregoli asztal? :))) Nem lenne lába se. S hogy ne lóbálódjon jobbra-balra, egy csúszósínt kell a falra tenni. Így akár fel-lehajthatós is lehetne, ha a laposmonitor szélességével mérten beteszel egy zongorapántot.

Meredek ötlet, tudom.

Előzmény: Raidx (136914)
adam654321 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136935

Én is erre gondoltam, mivel műanyag ajtó lesz saját tokjával, marad a ház felőli oldalon az 5x10.

Köszönöm az ötleteket a csapolásokkal kapcsolatban is!

Előzmény: Lackó_9 (136915)
kuperta Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136934

Nekem még nem volt hozzá szerencsém, csak a boltban emelgettem. Ha szükségem lesz 12-es szárú maróra esélyes nálam.

Előzmény: pacman123 (136933)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136933

Tegnap este fogtam a kezembe az M3600-as piros Makit, Dzsozy mester mutogatta.

Hát nem semmi robusztus állat ... o.O És nekem vhogy súlyosabbnak tűnt mint 5.5kg, olyan "nagytriton" feeling volt mikor megemeltem. Az biztos hogy nem (csak) élmarásra termett :D

Előzmény: kuperta (136930)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136932

Egyszer elment Repítő, de új nickkel visszajött.

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1651239

De szerintem ő már csak a blogra koncentrál. Néha nekem is kéne :-(

Felhő, Zoli .... hát vannak időnként hiányzók. Zoli idén még nem is jelentkezett. Majd jól beírunk az ellenőrzőjükbe :-)

Előzmény: stolaz (136929)
Nobody1 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136931

Akkor ők még jól jártak, de nálam - mivel külterületen van a ház a fegyverek miatt kötelező volt minden ablakra acélrácsot szerelni. Úgy emlékszem 1986-ban volt az a nagy hó, mikor én sem tudtam kimenni mert másfél méteres hókupac volt az ajtónál.

Kiabálni reménytelen mert a szomszéd fél km-re, mobilteló még sehol, végül a 20 km-re lévő taxisoknak szóltam CB-n, aztán másnap (mivel az utakat addigra szabadították fel) már itt is volt a segítség. Mondjuk én elvoltam bent, de az állataim addig nem ettek...

Előzmény: motor-os (136898)
kuperta Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136930

Nekem kisebb 3709-es élmaróm van, szeretem, de szerintem inkább második marónak való a felépítéséből adódóan.

Nézd meg az MT361-es és az M3600-as Makitákat, én inkább ezeket ajánlanám első marónak mert sokoldalúbbak. (Az MT 361-est építettem asztalba.)

Előzmény: Peti1224 (136926)
stolaz Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136929

Ő közölte, hogy távozik a társaságból.

Előzmény: pali923 (136928)
pali923 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136928

Meg hiányzik Repépítő is.

Előzmény: stolaz (136927)
stolaz Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136927

Tegnap gondoltam rád. Olyan régen írtál, hogy eszembe jutott, mi lehet veled. Ahogy Árvai Zoli is eszembe jut, hogy miért nem ír.

Előzmény: feketefelhoo (136920)
Peti1224 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136926

Köszönöm a gyors választ pali923 és Slam Jr.

Meggyőztetek, bár már alapból hajlottam a Makitára.

Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136925

+1 a Makitára. Namost ügye, a kettő más felépítésű, az Extolt akár be is lehet építeni asztalba (gondolom...):

De ha kézből lesz inkább használva, akkor a Makita kiváló. Meg amúgy is. :)

Előzmény: pali923 (136924)
pali923 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136924

Anélkül, hogy bármelyiket is ismerném, biztosan a Makitát ajánlom. Ha van rá kereted, és csak barkácsolni akarsz, bátran vedd meg.

Előzmény: Peti1224 (136921)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136923

Ki más is lehetne... :D Kockák...

Előzmény: kozgab (136922)
kozgab Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136922

Mibe fogadunk, hogy infos az ötletadó :D

Előzmény: Lackó_9 (136916)
Peti1224 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136921

Üdvözletem.

Egy kis tanácsot kérnék. Egy kézi felsőmarót/élmarót szeretnék vásárolni és erdeklődnék, hogy melyik márka az amit érdemes keresni. Csak hobbiszinten lesz használva.

Konkrétan kettő gép az emit eddig megnéztem.

Az egyik egy olcsóbb Extol prémium felsőmaró néven fut, a másik egy Makita RT0700C.

Természetesen más tipus is érdekelhet. Árban nem szeretnék elszállni, mert elég ritkán lesz használva, és akkor is csak alap dolgokra.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

feketefelhoo Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136920

Üdv skacok

Tudná valaki hasznosítani ezeket a padlólapokat ? Maradt belőle 4-5 db, de már nem akarom tárolgatni, vigye akinek kell.

Kb. 3 nm-re elég

kozgab Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136919

:)

Anno fekete einhellemnél úgy oldaották meg, hogy a motorból csak előre ment egy darab tengely, ez 3 helyen van felerősítve az asztalhoz úgy, hogy az aluba átmenő csavarral, s a fémbölcső, amiben szárazon forog a csavarhelyek tágítottak gyárilag, hogy lehessen finomhangolni. Teljesen jól be lehetett így állítani azt a fűrészt. Nem mondom, hogy nem szórakoztam vele 5 órát, de lehetett állítani.

A straus ehhez képest katasztrófa. 

Itt ugyanolyan egy tengely előre, KETTŐ helyen felfogatva, de a tengely az öntött aluasztalba van bemarva, felette egy egyenes vasdarab rögzíti, azaz itt nincs állítási lehetőség. Ezért is anyázok miatta :D Ez is kissé eltart a jobb núttól balra, sacc 1mm, elszívása viszont jobb, mint az einhellnek volt.

Ezért lesz egyelőre rádobva másik bútorlap, de kéne vmi értelmesebb gép, ami mozgatható, ha már nem kell. Itt jött képbe az einhell gépe, ami egész jónak tűnik, de valóságban még nem tapiztam egyiket sem, csak boscht láttam.

Előzmény: halaloszto (136895)
csekattila Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136918

Kicsi segítséget szeretnék kérni!KINZO típusú szalagfűrészhez(200-as kerekekkel) milyen hosszúságú fűrész kell?

kozgab Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136917

:D :D :D

Valami csoda folytán nem mertem inni fórumolvasás közben, azt hiszem ezt jól tettem :D

Most miért baj, hogy reménykedik a paraszt? Lassan kiderül milyen a Bosch gány megoldásához képest :D

Előzmény: pacman123 (136897)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136916

Erről most ez jutott eszembe... kicsit túlkombinálva a történetet... :) 

http://makespringlift.com/hu/index.php#contact

Előzmény: Raidx (136914)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136915

Az 5x10-es helyett 10x10-es függőt tenni attól függ szerintem: ha ez egyben ajtótok is lesz, akkor igen, ha ehhez jön még egy +tok az ajtóval, akkor nem... A tok még merevít rajta annyit, nem főtartóról van szó. 

A lazúrok jók lesznek, ilyenkor jó elhasználni a régi döglődőket is. A látszó felületre a jobb félét raknám. 

Sarokvasalatot esetleg a sarkok megkötéséhez tehetsz (pl. oszlop-szelemen kettős), de ha összecsapolod ők és úgy csavarozod meg, akkor már nem szükséges. Ott például egy sarok rejtett csapolást tennék az oszlopfőre, és arra ültetve átlapolva egymáson a szelement (mint egy átmenő csapra). Ide tehetsz 3 oldalról egy-egy sarokvasat (oszlopszélességűt) vagy szerkezetépítő csavarokkal fentről lehúzatni. Láttam már olyan megoldást, hgoy gérbevágva a szelemen és ugyanígy rejtett csappal ültetve az oszlopra, majd két oldalról két-két csavarral összehúzatva. A szelemenek közti vonógerendát is szépen össze lehet csapolni, fentről lefelé egy csavarral megkötni és látszani sem fog. A szelemenhez pedig rálapolva bekötni, fentről és külső oldalról egy csavarral kötni és kész. A csapolás és a csavar is fog tartani annyit, hogy már nem kell vasalat. 

A vasalatnál pedig ki mire esküszik: szeg vagy csavar. Nekem a csavar jött be...

Előzmény: adam654321 (136912)
Raidx Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136914

Azon témázok, hogy csinálni kéne egy olyan asztalt a számítógépnek ami ülve is, állva is kényelmesen használható. Jelenlegi asztalkámnál jobbról, balról egy egy két fiókos rész. Rajta a számítógép, másik oldalon a nyomtató. Asztallapon monitor, egér és mindenféle. Egy kis átalakítás és asztal az asztalon.

adam654321 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136913

Sajnos szélesíteni nem tudok, a rajzon nincs rajta, de emellett jön be a négykerekű az udvarra...

Előzmény: kutyala (136908)
adam654321 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136912

Igen, felmerült bennem, hogy csapolással kössek össze néhány főbb elemet, talán az oszlopok és a szelemen esetében meg is teszem ezt.

Szerintem az alsó/külső részeket ezzel a bitumenes bevonóanyaggal fogom lekenni.

A többi részét elégséges lenne valamilyen vékonylazúrral? Van erre javaslatotok? Van itthon legolcsóbb fajta Praktikeres és valamivel komolyabb Baufix lazúr is. Legalább elhasználnám.

Még egy kérdés a szerkezettel kapcsolatban: az ajtók egyik oldala az adott oszlophoz fog rögzülni. A belső részen lenne értelme az 5x10 helyett 10x10-es függőlegest rakni?

Esetleg ennek a szerkezetnek vannak olyan pontjai, ahol lenne értelme komolyabb sarokvasakat / lemezeket beépíteni?

(itt a kép ismét kicsiben, hogy ne kelljen visszakeresni)

Előzmény: Lackó_9 (136902)
Kamelot Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136911

Itt egy rövid videó. Ennél jobban úgy sem tudom elmagyarázni.

Előzmény: halaloszto (136910)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136910

Szia Kamelot,

Neked a kezedben van, elmagyaráznál nekem valamit a működéséről?

Amennyire megértettem, a meghúzáskor a mozgó pofa elmozdul a szára felé. Igaz ez?

Köszi,

Vajk

Előzmény: Kamelot (136909)
Kamelot Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136909

Az április 5.-én rendelt racsnis szorító pakk 19.-én megérkezett. Első benyomások. A száron kívül minden műanyag. Attól függetlenűl nekem tetszik. Biztosat pár év múlva tudok mondani. Kettőt átalakítok hogy a C sínbe tudjam használni. Rábeszélni nem akarok senkit. Szerintem a 4db 50$-t megér.

kutyala Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136908

Én tapasztalatból a méretével kapcsolatban csak annyit javasolnék, hogy ha tudod, "kifelé" nyújtsd meg, ha a lépcsős placc már kész, akkor akár fapalló járófelülettel. Nekem az építész a belépőre 1,5x1,5 métert rajzolt, 2x4 méterest csináltam, és majdnem ez is kicsi, már ha használni akarod valamire azon kívül, hogy ott mész be meg ki.

Előzmény: adam654321 (136880)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136907

Először azon próbáltam, de nehezen hozzáférhető, plusz magasabban van mint a dugattyúház alja, a belső gumitömítést már ne is említsem. Végül is ami kijött rajta egy fél literes elvágott pet palackba, az kijött, utána levettem a házfedelet,  és kifújtam féktisztítóval szárazra. Volt benne fémdarabka bőven.

A hozzákapott rajzon viszont van alul olajleeresztő csavar. Mikor megreklamáltam az üzletben, azt mondták referálnak a szervizes kollégákkal. Ennek már hat éve. :-)

Előzmény: Kamelot (136905)
rferi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136906

Már ha van olaja, mert az én kompresszorom olajmentes, és arra is irtak ilyesmi hülyeséget....

Előzmény: Kamelot (136905)
Kamelot Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136905

Nézd meg hogy az olajnívó "üvege" kicsavarható-e. Ez szokott lenni az olajleeresztő.

Előzmény: Lady fantasy (136899)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136904

a szokásos ilyen kínai fűrészeken egyszerűen a motoregységből kiáll két tengelycsonk, ami egy-egy omega alakú lemezdarabbal az asztal aljához van csavarozva. ezen a tengelyen forog az egész a dőléshez. mivel a forgáspont az asztal felső síkja alatt van, döntéskor az a pont (vonal) ahol a fűrészlap átmegy az asztal felső síkján jelentősen vándorol oldalirányba. ezért a gyári asztalbetéten ordenáré nagy a luk, hogy 45 fokos poziban is elférjen mindenki.

Vajk

Előzmény: otyabá (136900)
kuperta Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136903

Most, hogy végig szenvedted, már gyerekjáték a beállítása! Jól jár aki most kezd hozzá!

Nem vagyok érintett, de élvezettel olvastam.

Előzmény: otyabá (136894)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136902

Az elemek rögzítéséhez csak csavar és szeg? Csapolásokon nem gondolkoztál, mondjuk az oszlop-szelemen kapcsolat, szelemenek közti vonogerenda, stb... és úgy összecsavarozni, szerintem sokkal stabilabb lenne, hiába nem látszó szerkezetről van szó...

Vízzárásnak én is azt a szurkos-akármit mondanám, nekem se jut eszembe a neve most, legalább az alsó félméteres szakaszon. Óhajtod-e valamivel impregnálni még a fát vagy csak nyersen burkolod le? Rovar-és gombaölés? Esetleg egy vékonylazúros kezelés?

Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136901

Rendben, értem és köszi a kis eligazítást... még van időm gondolkodni rajta, pontosítani, de így már kezd körvonalazódni a dolog... :)

Előzmény: srudolf1 (136873)
otyabá Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136900

Annyit nem ittál, jól látod. :) Úgy tűnik, hogy ezen az elven működik, bár ma reggelig nem is hallottam erről a szóról. Most rákeresve látom az elvét.

Milyen az, amikor két tengelyen forog a dőlés?

Előzmény: halaloszto (136895)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136899

No basszus! Akkor te úgy jártál, mint én a kompresszorommal. Szépen le van írva a leírásában, hogy olajcserét kell csinálni az első 20-30 üzemóra után, és az olajleeresztő csavart kicsavarva.... Na ez az ami nincs az én gépemen. :-)

Előzmény: stolaz (136879)
motor-os Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136898

Anyósom meséli. A házon ácstokos ajtó. Kifelé nyíló tele, befelé üveges. Amúgy szép munka. Téli reggel mennének hátra a pottyantósba. Nem nyílik a külső ajtó. Leesett a hó és befújta a szél. Az ablakon kellett kimászni és ellapátolni.  :-)

Előzmény: d_feco (136892)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 136897

"vmi csoda folytán csapágyazva"

Te ne nézz több pornót :D

Vagy ess neki inkább egy fahobby-féle Makita átalakításnak, és nincs több kérdés :-P

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136943774&t=9104263

Előzmény: kozgab (136893)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136896

Meggyőztetek.

Igazság szerint nekünk dupla ajtó volt, egy kifelé és egy befelé nyíló. Na a kifelé nyíló rémlik, hogy tényleg nem mindig nyílt nálunk sem... eléfeküdt a kutya! :)

Előzmény: d_feco (136892)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136895

asztabudoskurvamindensegit. nem kelle e ennyit inni. ennek nem ket tengelyen forog a dolese? hanem rendes iven (aka trunnion) es igy a forgas tengelye tenyleg az asztal sikjaban van? akkor ez egy kategoriaval a szokasos kinai asztali fureszek felett van! vagy le vagyok maradva, es mar nem szokas a mezei csap?

Vajk

Előzmény: otyabá (136894)
otyabá Creative Commons License 2017.04.19 0 1 136894

Sziasztok,

Hétvégén vettem a fáradtságot és nekiálltam a Workzone asztali körfűrész két hibáját korrigálni. Leírom a műveletet, hátha másnak is jól jön, korábban is volt hasonló kérdés.

Egyik gondom az volt, hogy a lap nem volt merőleges az asztalra, az állító kerék teljesen kitekerve balra és még így is volt kb. 0,5-1 mm eltérése a lapnak a függőhöz képest. Először azt hittem, hogy a házba vájt nút nem elég hosszú és az állító kerék tengelye elakad, de miután azt kireszeltem sem lett jobb. Aztán észrevettem belül egy nagy alátétet, ami egy határoló szerepet tölt be. Ez lazítás után ideo-oda tolható, de nem eléggé, ezért ezt kiszedtem és a nútot meghosszabbítottam egy fúróval, így a határolót arrébb lehetett állítani.
Ezek után már megvolt a derékszög a lap és az asztal között.

Másik gondom a lap párhuzamosság problémája a vezető nútokhoz. A fűrészlap 20 cm hosszában kb. 0,5 mm eltérés volt (a hátulja balra húzott) és a laptól balra eső vágás mindig rusnya volt, belekapott a lap. A korábbi hozzászólásokban írtak szerint kerestem a 4 imbuszos állítót. Ebből a gép elején lévő viszonylag szabadon hozzáférhető, a hátsó imbuszokat viszont takarja a gépház. Ezért szétszedtem az egész vázat. Ehhez levettem a lábakat, a betáp kábel tartóját, a kapcsolódoboz hátulját, ki kellett kötni a 4 vezetéket, le kellett venni a dőlésszög állító kart, a rugóval rögzített műanyag lapot a fűrészlap mellett, valamint 4 csavart, ami a vázat az asztallaphoz fogja. Ezek után hozzáférhető volt a 2 fehér műanyag, ami a motort szorítja az aluasztalhoz. Itt jöttem rá, hogy a hátsó leszorítót hiába lazítom meg, ott nem lehet a motort jobbra-balra tologatni, csak az első leszorítónál. Itt a fehér műanyag tartó teljesen jobbra volt már állítva, szóval nem tudtam tovább állítani, ezért leszedtem, kifúrtam/vágtam/reszeltem a műanyagot, majd visszaraktam. Így kb. 1 mm-rel jobbra lehetett tolni.
Ezek után a lap párhuzamos lett a vezető nútokkal és merőleges az asztal elejére.
Ma csináltam pár hosszvágást és a laptól jobbra is és balra is egyforma széles végeredményt kaptam.

A gép típusa: Workzone WZTS 2000

Előzmény: Tschaby (135938)
kozgab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136893

Szia

Ok, várom a fejleményeket.

Annak a tolószánja jobbnak néz ki, másiknak meg a szélesítése.

Mondjuk ha a szélesítése meg van csinálva jobbra, több helyen támasztva, vmi csoda folytán csapágyazva, akkor lehet nagyon jó is.

Kíváncsi vagyok rá. Idővel lehet bevállalok másik gépet (igazából az lenne a jobb, mert foltozással sose lesz kész a straus...), Ezért is érdekel.

Főleg én inkább nagyobb darabokkal szeretek dolgozni, oda meg kell a szélesítés. Jelenleg is ez a legnagyobb bajom.

Előzmény: Blue_Sky_007 (136891)
d_feco Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136892

Vagy jön pár centi hó, a szél odahordja és nem bírod kinyitni az ajtót. Az utcánkbéli ezzel futott be a f@szerdőbe - pedig jóformán még hó sem volt.:] 

Előzmény: Pillanatragasz (136886)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136891

Én ezt is nézegettem a 2025 helyett, de az amazonon nagyon lehúzták így nem mertem megrendelni. Végül én a TE-CC 2025-t rendeltem meg , majd beszámolok róla milyen.

Előzmény: kozgab (136888)
kozgab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136890

Igen, az akkor lenne jó, ha min 2 helyen tisztességesen lenne megvezetve, ami nincs, ezért tetszett ez meg, de valóságban lenne jó tudni milyen.

Hátha lesz itt valaki, akinek ismerősének barátjának haverja látott már ilyet xd

Előzmény: adam654321 (136889)
adam654321 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136889

Pont nem a kérdésre válaszolok, de én utáltam a PTS10-en a csőtoldást.

Előzmény: kozgab (136888)
kozgab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136888

Urak

Erről mi a vélemény?

https://technorollshop.hu/muhelygepek/asztali_korfureszek/einhell_te_cc_1825u_formavago_korfuresz

Oldalra toldás érdekes benne.

Ugye volt itt a 2025-ről kérdés, annak a Bosch féle csőtoldása van, ennek viszont más a megoldása.

Kérdés ilyen volt-e valakinek (nem szabad unatkozni :D).

Üdv

G

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136887

Vagy ha nyitva akarod tényleg hagyni ki kell támaszd egy téglával :D

Előzmény: Pillanatragasz (136886)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.19 0 1 136886

A bejárati ajtókat nem véletlenül tervezik befele nyílósra .  Gondold el amíg kikergeted a macskát a szél  kiszakítja a ,,sarkábúl,, vagy úgy elveri az eső hogy többé nem tudod becsukni.

Előzmény: Törölt nick (136884)
adam654321 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136885

A lépcső már adott, sajnos ahogy lent említettem csak kb 15 centit tudok rajta nyújtani. A befelé nyíló ajtó meg kifejezett parancs volt a főnökasszony részéről. Előtető lesz.

Előzmény: Törölt nick (136884)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136884

Az alapterületet szélesítsd ki úgy, hogy a jelenlegi hely nettó legyen, és egy kb 45-ös cipőnyit számolj rá. Tipikus hiba, hogy a fogas-cipők által elfoglalt helyet nem képzelik bele, utána meg nyomorognak, tépik a kabátokat, rúgják a cipőt. Esernyő kinyitva, hogy száradjon? Elférni tőle? Vagy a zasszony kaktusszal úgyis teletömi?

Mármint használati oldalról közelítettem meg egy előszobát, s ha bővítesz, ne hiányozzon később az a 10-20 centi ami gyakorlatilag semennyivel se került volna többe. De még egy ülőrész is jó ha belefér.

Egy kis esőfogó előtetőt még ennek is praktikus csinálni, az ajtó előtti sima részt pedig nagyon fogadd meg!!! Jah, és ne tolj ki magaddal, mindenképpen kifelé nyíljon, a házfalra.

adam654321 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136883

A bejárati ajtó befelé fog nyílni, balos nyílással. A helyiség hosszában 2 méter, tehát az általad említett 100 cm szűkösen, de meg is lesz.

A lépcső megnyújtása tervben van, de max 15 cm-rel tudom ezt megtenni. Így 45 cm hely lenne az ajtó előtt kívül. Kényelmes vagy nem, ennyi a max... :S

A ház falának vízszigeteléséből még van megmaradt bitumenes lemez. Elégséges lenne ezt betenni beton és fa közé? Vagy valami vastagabb műanyag fólia esetleg? Ezen kívül vegyszeres favédő kezelés.

Köszi a választ!

Előzmény: srudolf1 (136881)
motor-os Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136882

Nem! Nem eldobós. Sőt. Igen tartós. Van rajta az a kar. Leállítód az elszívást és a kart körbeforgatva belül a kefe letisztítja a szűrőt. Nálunk is ilyen rendszerű van a kontakt csiszolónál.

Előzmény: stolaz (136874)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136881

A bejárati ajtó, ha befele nyitod, ha kifele, kell legyen 2 lépés távolság a lépcső első éléig. 

Ha bentről jössz ki és befele nyílik az ajtó, akkor hátra kell lépj... na szóval el kell dönteni, hogy merre nyilik az ajtó és biztosítani mindkét oldalán két lépést, ami olyan 1oo-12ocm- szabványba 62cm x2. 

Meg kell állj előtte, hogy kinyitsd. 

Vizszigetelése az oszlopoknak:

Amikor idéglenes kerítéseket készítünk a munkatelepeknek, 1ox1o-es fa sasokat építünk be a földbe, a földbe maradó részét lekenjük egy szurkos valamivel, csak nem kut eszembe, hogy mi a neve. A lábakat legalább 3o-4o cm azzal kezelném. Lehet, hogy alapozó a vizszigetelésnek, de jól tesz neki, egy év múlva kihúzzuk és még használható a sas. 

Az 5cm támasznak van értelme.

adam654321 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136880

Sziasztok!

A tervek szerint az alábbi képen látható módon fogom a jelenleg nagyon kicsi előszobámat megnagyobbítani.

Szeretném kikérni a véleményeteket a szerkezetről.

Alapterület 150x200cm.

A tetőről most nem kell beszélnünk, mert a tetőfelújítás során a meglévő előszoba szarufái (3 db) ki lesznek véve, és kisebb lejtéssel az új előszoba fölé lesznek húzva az újak (alátétlemez stb, ez az áccsal már le van tárgyalva).

A talapzat tehát a beton lépcső, erre kerül rögzítésre a három darab 10x15cm oszlop elképzelésem szerint alul gerendapapucsokkal, fölötte közvetlen átmenő csavarokkal illetve a képen is látható 5 centiméter támaszkodással. Van ennek értelme, vagy overkill?

A szelemen és a gerendák 10x10cm, a többi 5x10 és 5x15.

A tervezett végleges rétegrend belülről kifelé gipszkarton - OSB - párazáró - váz (közetgyapot) - OSB - EPS.

Kerül bele a lépcső tetejére egy bejárati ajtó, vele szembe egy teraszajtó. Járólapozás a végén.

Mit javasoltok a faszerkezet és a talapzat közé vízzáró réteg gyanánt?

Az elemek egymáshoz rögzítését vegyesen szegeléssel és csavarokkal tervezem.

Bárminemű észrevételt, meglátást, ötletet szívesen fogadok.

Köszi!

stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136879

Az enyémen pedig nincs. Nem baj. Csak kár.

Előzmény: Lady fantasy (136867)
kozso1 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136878

Sziasztok.

Próbálta valaki a workzone szervízet elérni?

Mennyire gördülékeny a dolog?

Ma egész nap hálózat foglaltat jelez vissza a telefonom. Őket:

http://www.ewskft.hu/

pacman123 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136877

Német oldalon egy ötvenessel alámennek az osztrák árnak is:

http://maschinenhandel-wilhelm.de/Zubehoer-Holz-bernardo/Zubehoer-Absauganlagen/12-1013-Bernardo-Feinstaub-Filterpatrone-FP-2-vom-Fachhandel.html

Ez azért jelentősen kevesebb mint a magyar ár. Hogy a p***ba kerül majdnem +50% ugyanaz itthon ...

Előzmény: apaf3j (136876)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136876

De meglepő, mennyire szűkszavúak, még a Bernardo.at oldalon is csak annyit írnak róla, mint amit linkeltél. Szerintem ezért az árért sokáig jónak kell lennie, ez azért még tőlünk nyugatabbra is pénz.

apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136875

Mivel tisztító kefe is jár hozzá, aligha egyszer használatos :)

stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136874

Üdv!

Van ez a szűrő: http://www.maxibolt.hu/gepszerszam/bernardo_gepek/faipari_gep/marogep/reszletek/4378

A bolti mennyecske nem tudott róla információval szolgálni. Hátha Ti tudtok.

Ez ha egyszer eltömődik, akkor kuka? Ki kell dobni? Vagy párszor tisztítható, csak egyre rosszabb hatásfokú lesz? És utána kell kidobni?

Vagy ez örökéletű, megfelelő karbantartással:

Mert az ára kicsit húzós: 94 ezer bruttó.

srudolf1 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136873

Tudom, hogy sok munka pallóból összeregasztani, de csak 4 oszlopról van szó, azok repedni fognak, ha benne van a bele az anyagába. Nincs semmi probléma a repedéssel szerkezetileg, de idővel egyre szélesedik és esztétikailag zavarni fog. Nem szerelénék fogópárakat, ha pont úgy hozod össze a két egymással szembe álló szarufát és rendesen rogzíted az gericszelemenre, ahogy le van rajzolva, akkor nagyon jól fogják egymást tartani. Túl sok fa se néz ki jól.... 

Előzmény: Lackó_9 (136856)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136872

Bocsesz. ;-)

Amúgy nútoltam már vele, megoldja, de csiszolni kell utána, nem lesz egyenletes a nút alja.

Amúgy tényleg jó minden rajta kivéve egyet. Nekem a vele adott anyagrögzítő rettenetesen gagyi. Ha leszorítod, elnyomja az anyagot, és lötyögős izé az egész konstrukciója.

Előzmény: stolaz (136870)
V.T.ZS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136871

Ránézhetsz azért, hogy mégis milyen a csavarod vége.

Annak akkor van értelme ha körbe forog a nútba a csavar vége és csak akkor tud körbe forogni ha kerek, mivel a házban van menet és az viszi befele.

Aldi vagy workzone szervíz ügyfélszolgálati tel. számot nem tudtok véletlenül?

Egyiknél nem jelentkezik a kezelő másiknál a hálózat foglalt.

Előzmény: apaf3j (136869)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136870

Na most beégetsz? :-) Megszokásból a másik oldalon keresgéltem, ...kön szúrom magam, ha ott lesz az enyémen is. Most nem vagyok otthon, de ahogy hazaértem, azonnal meglesem, bár nem hiszem, hogy ennyire figyelmetlen lettem volna. Mondjuk csodálkoztam rendesen, hogy ilyen egyszerű kis dolgot lehagytak róla. Vagy mégsem?

Előzmény: Lady fantasy (136867)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136869

Basszus, lebuktattál, milyen zseniális gépész vagyok :) Nem is figyeltem, hogy ott egy anya is van. Azt hittem, egy tőcsavar jön ki a házból, és azt szorítom be az anyával. Valószínűleg a csavar együtt forgott az anyával, azért sikerült a beállítás. Szét ugyan nem szedtem, de az enyém is hasonló lehet, mert ahogy forgatom a csavart (nem az anyát), szinte nincs átmenet az orsó függőleges mozgásában. Jó, jó, jó, aztán egyszer csak szinte megáll. No majd ha lesz több időm, megvizsgálom.

Előzmény: V.T.ZS (136864)
kozgab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136868

Más márkáknál is kijött a hiba.

Amúgy nem egy tag van egyéb fórumon, akik 2 évente cserélték és kukás lett így is :(

Más kérdés adott helyen hogy cserélték. De húzzuk ezt le, még mindig van csak családon belül is elég hibás Bosch :D

Ha kelleni fog másik asztali fűrész majd meglesem alaposabban és az einhellt is. Ahogy néztem a linkelt einhellnek a csúszkája is másképp van megcsinálva, a kistestvérének olyan, mint a bosché.

Előzmény: 409 (136815)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136867

Mélységütköző alatt mit értesz? Mert ilyen beállítható az enyémen van.

Előzmény: stolaz (136861)
kozgab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136866

Nekem is így volt megcsinálva ahogy neked, első kép jól mutatja, alatta egy 15cm mély fiókkal, de a fiókba nem nagyon került por, nem tudott mit felszívni :D

50% oldalra, másik pedig a képembe jött. Volt rajta a gyári szatyor is, az sztem port még nem is látott :D

Ezért döntöttem úgy, hogy hagyom a fenébe, s majd rendelek gérvágó állványt, könnyű, elpakolható.

Nem foglalkozom már többet evvel, túl sok idő megy el vele :)

hali

Előzmény: pali923 (136820)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136865

A márka hűeknek mindig be kell valamit áldozniuk, de ezt tudjuk mindnyájan (ár-érték, szervizelhetőség, garancia, felszereltség, stb...)

Nálam is "vegyesfelvágott" van a műhelyben: kék-zöld Bosch (kék kis-nagy flex, kék kézi gyalu, kék kézi körfűrész, zöld excentercsiszoló), Metabo (fúró-ütvefúró), Makita (dekopír), Parkside (szalagcsiszoló, deltacsiszoló, csavarozó), Hitachi (akkus fúró, motoros fűrész), No-name apróságok... :)  

Előzmény: stolaz (136862)
V.T.ZS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136864

Gondolom nem az anyán húztál hanem azt fellazítottad és a csavaron húztál majd fixáltad az anyával.

Amúgy a csavar is furcsa, mert a vége nút alakú így nem fordul el a nútba, ahhoz meg, hogy be lehessen csavarni forognia kell, mert menet van a házba.

Nálam ez a csavar bele se ért a nútba.

(néztem a másik oszlopos gépemet abba ennek a csavarnak a vége le van gömbölyítve épp, hogy belemegy a nútba)

Előzmény: apaf3j (136855)
GPS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136863

"De pl. laptopból sosem vennék Dewaltot. "

Pedig én már nagyon várom a Parkside márkájú Core i7 -est  :-)))))

Egyébként nekem is az a meglátásom, hogy olyan nincs, hogy egyetlen márka minden műfajban a topon lenne ár/érték arányban.

Bizonyára van olyan gép-féleség amiben egy márka nagyon jó (vagy lehet a legjobb) - de bizonyára van másik gépcsalád, amelyikben egy másik márka a fő-májer.

.

Előzmény: stolaz (136862)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136862

A homogenitás nem szempont. A gyalum Bernardo, a szalagfűrész szintén. Az asztali körfűrész, a vastagoló és a gérvágó Dewalt. De pl. laptopból sosem vennék Dewaltot. :-) Az Dell. Ja, a marógép meg Bosch. Egy csomó Parkside, Einhell, Scheppard, Skil. Szóval változatos a készlet, de így hogy mondod, most belegondoltam, nem lenne rossz egy adott márkához hű lenni, minden mindennel passzolna, csak az a baj, hogy nem biztos, hogy jól jönne ki a minőség-ár arány. Illetve biztos, hogy nem.

Előzmény: pacman123 (136860)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136861

Nem erre cseréltem le :-) Hanem a csúszkás nagytestvérére: http://www.szerszamdiszkont.hu/hu/dewalt/ipari-gepek/fureszgepek/gervagofureszek/dewalt-dws778xps-gervago-furesz-1850w.html

Ami miatt: A Dewalton nem hátrafelé csúszik a fűrész, hanem előre, így a csúszka szinte állandóan porvédett helyen, a gépben beül helyezkedik el, nem kell a csúszócsapágyakat féltenem. Sokszor beporolódtak, és akadozva csúszott. A másik a már említett vágásvonaljelzés, a harmadik pedig a nagyon pontosan, kotyogásmentesen beállítható szögek. Ezt is zseniálisan oldotta meg a Dewalt. Pont fordítva, mint az általános gérvágók. Azoknál ugyanis a munkadarabütköztető bakokakkal kell játszani. Itt meg egy golyó csúszik rá a lyukjára, ami ugye nem tud kotyogni. A lyukat  (lyukakat, 90, 45,60,30) pedig egy félkör lemez tartalmazza a gép elején, amit három csavarral tudok tologatni, jusztírozni jobbra-balra. A porelszívása is jobb, mint a Metabóé.  Szóval tetszik.

Amit viszont hiányolok: nincs mélységütköző.

Előzmény: pacman123 (136860)
pacman123 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136860

Szóval erre cserélted a Metabo-t, sejtettem hogy hogy Dewalt lett de a modellre nem tippeltem volna :-)

Amúgy volt vmi ami nem tetszett a Metabo-ban? Vagy csak "homogén" gépparkot szeretnél?

Előzmény: stolaz (136858)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136859

Ragaszd le szigszalaggal.

Előzmény: GPS (136848)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136858

http://www.gelko.hu/dewalt/ipari-gepek/fureszgepek/gervagofureszek/dewalt-dws774-gerfuresz.html

Innen idézve: "Az XPS vágásvonal jelző rendkívül pontos vágást biztosít és jól láthatóvá teszi a munkafelületet"

Erről írtam korábban. Ez nem lézer, rendes irányfény, és tényleg szép éles vonallal mutatja a lap mindkét szélét a munkadarabon. Ha vastagabb, vagy vékonyabb lapot teszek fel, az nem befolyásol semmit. Annak is van árnyéka. :-)

Előzmény: rferi (136854)
kuperta Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136857

Mindkét állítással egyetértek!

Mentségemre a következők szólnak:

A tuja sajnos nem nőt elég soká, vékony maradt, ha kihagyom a közepét semmi sem marad. :)

Az ék azért került oda, mert itt volt a legkönnyebb kialakítani. :)

Igazából készült egy szép kocka cseresznyéből, de azon a bevágás túl szélesre sikeredett, nagyon laza lett az illesztés. A tuja hirtelen agyag hiányom okán került felhasználásra. Az ék áthelyezése, esetleg két köldökcsap beépítése megoldás lehet.

Talán egy új kocka legyártása gyorsabb.

Előzmény: Mr.Gabson (136852)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136856

ÖÖÖ, igen, az oszlopot tömör fából gondoltam, nem betétessel, csak átmenő csappal...

5*15 szarufa marad mondjuk 6- esetleg 7 szarufaállással. Könnyű tető lesz rajta (zsindelyt gondoltam, végszükség esetén cserepeslemezt). Lehet, hogy a 10*15 feleslegesen nehezítené a tetőt. Párosfogóra gondoltam még a szarufákhoz: vagy leültetve a szelemenhez csapolva, vagy a szarufa felső harmadába.

Előzmény: srudolf1 (136853)
apaf3j Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136855

Szia! Pedig arról az anyáról van szó, amelyikről LyPapa is beszélt (a vészleállítótól és a fekete, kerek műanyagtól is jobbra látható anya). Én egyszerűen húztam rajta addig, amíg a függőleges mozgatás szorulni nem kezdett, aztán visszaengedtem annyit, hogy már épp ne szoruljon.

Előzmény: V.T.ZS (136826)
rferi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136854

A sok véleményből akkor leszűrhető, hogy meg lehet ezt jól is csinálni, de az már a király kategória akkor.

Előzmény: Slam Jr. (136851)
srudolf1 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136853

Oszlopnak a betétes kötést nem lehet használni. Elég körülményes elmagyarázni, hogy miért- a lényeg az, hogy a fenyőfának a rostra merőleges terhelhetősége kisebb, mind a rostra párhuzamos. Az oszlop elég nagy terhelést kap és lehet, hogy idővel szétnyillik: kihajlás.

Az oszlopnak a teljes hosszába kéne beragasztani három keményfa vendégcsapot. 

Kéne három palló ami 14cm széles, annak lapjába húzni 3 nutot, ami 1 cm széles és 1.5 cm mély. Készteni akácból egy idegen fédert, ami 3x1 cm-res. A középső pallónál a nutok miatt csak 1.5 cm marad a hús,de nem számit, hiszn pótolod. Megcsinálod a külsőket is. 

Azt rendesen megenyvezve és megszorítani pár kézi préssel (ha nincs akkor átfúrsz 4-5 menetes szárat, - aztán a furatokat eldugózód), megoldanád az oszlopokat és a hónajkötéseket. 

Így lenne egy 14x12-es oszlopod és hónajkötésed.  Az oszlop kb. 28ocm, nem hosszú. 

A szelemen és a hónajkötések illesztésénél mehet az alsó gerendába az átmenő csapolás.

Nem kell 1ox15-ös szarufa, elég a 5x15 még a 5x12-is, hiszen csak két méter a nyilás. Csak tedd sűrűn és csavarozd le jól a szelemenekre. Lehet, hogy a 5x12 vékonynak tűnik, a 1ox15 jobban mutat. 

Előzmény: Lackó_9 (136831)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136852

Szia kuperta!

Tudom nem egyszerű ilyet alkotni, de próbáld a tuja kockából kihagyni a fa közepét (bél), mert később lehet vele gond, tekeredik csavarodik az anyag ha akarod ha nem.

Az ékelést ne szálirányban kivitelezd mert elhasítod a tuja kockát, kereszt irányban (bütü) ékelünk sokkal tartósabb lesz.

Aprólékos munka, gratulálok.

Gábor

Előzmény: kuperta (136782)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136851

Láttam már jól megoldott lézert gérvágón, a fűrészlap 2 szélét jelezte egy nagyon vékony lézervonal, pontosan ott, ahol vág. Mondjuk annyiért mutassa is pontosan, Festool Kapex... :)

Előzmény: rferi (136837)
kuperta Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136850

Igen ezzel nem boldogultam, lehet túlnyitottam.

Előzmény: zodes (136844)
SchefferJ Creative Commons License 2017.04.19 0 1 136849

Köszönöm a véleményeket. Az a helyzet, hogy négy forgó keréken van az asztal. Ez adott. Jól gurul, de amikor a helyére ért jó lenne rögzíteni. Valami olyasmire gondoltam, hogy csinálok 4 leereszthető lábat, ami lejjebb megy mint a kerék. Egyesével leengedem és rögzítem őket... valahogy.

Előzmény: Computerguru (136824)
GPS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136848

"Pedig neked simán menne a szétszedés! Csak lusta vagy! Valld be!!"

A szétszedéssel nincs is akkora gond - de aki szedett már szét pendeles dekopírt, az bizton tudja, hogy az összerakása az már nem annyira  vidám fáklyásmenetet.

Ugyanis az alkatrészek jó része a ház mindkét kokillájába illeszkednek - méghozzá rugófeszítés alatt némelyik - na azokat összepasszítgatni úgy, hogy záráskor mindenki a saját mélyedésébe menjen - egyszerre - hát elég szórakoztató mutatvány (persze csak ha nincs ennél jobb elfoglaltsága az embernek)

Én is sok alumíniumot dekopírozok - és bizony annál az úgynevezett "lézer" nem hogy hasznos, de kifejezetten használhatatlan.

Ugyanis a vágásnyomot én karctűvel jelölöm ki, vékonyan...erre fel a rohadék rákúrja azt a méregerős, vörös fényt a karcolásra... ami csak arra jó, hogy követhetetlenné tegye azt.

Persze, nem kell(ene) bekapcsolni - csak akkor jön a 4-állású "körbe-kapcsoló"... ami kétszer is behozza világítani azt a szar vöröset - mert ugye a vágásterület-megvilágítást csak használná az ember, mert az valóban hasznos. 

.

Előzmény: zodes (136843)
pali923 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136847

A sokak által (köztük én is) méltán szidott Metabo 216-os gérvágóban pl. kb. a lézer volt az egyetlen jól működő alkatrész. Nekem segített, persze egyszer jól be kellett állítani. Én pl. hiányolom a mostani Boschról, mert hasznos fícsörnek találtam.

Előzmény: GPS (136834)
stolaz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136846

A Dewalt gérvágóján nem lézer mutatja a vágásvonalat, hanem a fűrészlap fölött, pontosan fölötte, van egy irányfény, és a lap éles árnyékát vetíti a munkadarabra. Így "halálpontosan" látom a leendő vágásvonal mindkét szélét. Nagyon szeretem ezt a megoldást.

Előzmény: Lackó_9 (136836)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136845

"Azt hittem van valami amivel a hüvelyt tudom szükíteni."

Jó lenne mi? :P

Előzmény: V.T.ZS (136839)
zodes Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136844

A lapvédőn van bal oldalt egy imbulsz csavar (belül önzáró anyával) azt ki lazítod feltolod. Nekem úgy maradt nem kellett tartani, megszorult. Addig küldtem míg megszorult. :-))

Előzmény: kuperta (136841)
zodes Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136843

Pedig neked simán menne a szétszedés! Csak lusta vagy! Valld be!! :-DDDD

Csak trollkodom :-DD

Egyébként a Bosch oszlopos fúrógépemen használható a lézer. Pontos, vékony. Viszont egyetértek Ferivel, ha sokáig nézegeti az ember valóban kiég a szeme, főleg egy alu munkadarabnál. :-))

LyPapa Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136842

Azt sajnos pl. felmetszés - összeszorítás párossal tudod megoldani :(

Előzmény: V.T.ZS (136839)
kuperta Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136841

Úgy látszik, csak a videókban létezik a fűrészlap mindkét oldalán megjelenő vékony vonal, amihez csak oda kell tolni a jelölést és vágni.

Én se láttam a jelölést a lézertől, amikor próbálgattam.

LyPapa Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136840

Én azt nem értem, mit is szeretnétek a pontosság alatt érteni a lézerfénnyel kapcsolatban ? Nekem két LIDL-es gépen van, egyik a dekopír, a másik a kézi körfűrész. Mindkettőn használhatónak tűnt eddig. Lehet, hogy szerencsém van, vagy nem tudom mi  a pontosság ? :) Mindkettővel vágtam vezető mellett és szabadkézi vezetéssel is -  ez utóbbi főképp a dekopír használatára jellemző. Ha kb. 2 mm a fénysáv szélessége, miért is nem alkalmas egy kb. 3.2 mm vágás szélességű fűrészlappal célzáshoz ? 

V.T.ZS Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136839
Igen azt néztem, próbáltam is, de nem kifejezetten erre van. Azt hittem van valami amivel a hüvelyt tudom szükíteni.
Ezer éves agyon használt TIP gépé nem kotyog :(

Azért köszönöm.
Előzmény: LyPapa (136835)
Paco155 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136838

Nekem nem mert nem kapcsolom be. :P

rferi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136837

Én ezzel a lézerfénnyel kapcsolatban tudod mit nem értek még?

hogyan lehetne pontos a vele való munka, ha egyrészt kb 2mm vastag a vonala, másrészt meg majd' kiég tőle a szemem?

Nektek nem zavarja a szemeteke ránézni? Nekem vibrál tőle, gyakorlatilag nem is látom a munkadarabot, annak felületét alatta.

Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136836

Ezért van minden gépemen lézeres-szemmérték... 

Én se szeretem rajta kapcsolgatni ezeket és használhatatlanok is emellé, max csak nagyolásra jók... Olykor jobban örülnék, ha csak lámpa lenne rajta vágásmegvilágításnak.

LyPapa Creative Commons License 2017.04.19 0 0 136835

Ha jól látom, az 'Emergency' kapcsolótól elindulsz jobbra, a következő kerek a visszahúzó rugó fedele, amellett jobbra le a csavar.  Az anyát picit lazítsd meg, és a  csavart szintén kicsit, fordítsd el, majd az anyát húzd meg. Ha a függőleges mozgatás szorul, vegyél egy picit vissza.

Előzmény: V.T.ZS (136826)