Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 20 perce 0 0 134161

Kiváncsi vagyok a véleményetekre: ki kéne cserélnem a házunkon a sarokszarufákat, mert elég avétos állapotban vannak, vagy lesznek hamarosan.

Ez egy sátortető, fedélszékkel, kb 8x10 méter.

Vajon ki lehet cserélni egyetlen sarkon a szarufát, vagy maximum a két egymás melletti sarkon azokat, amik felső csúcsa egymásnak támaszkodik anélkül, hogy a teljes tetőt le kéne pakolni?

Nyilván hajlandó vagyok mindenféle szükséges plusz ideiglenes támaszokat képíteni, a kérdés, hogy lehet-e, és vajon hogyan érdemes, ha igen.

Nincs a koszorún végig futó talpszelemen, hanem minden szarufának - a sarokszarufának is - saját talpszelemene van, ami merőleges a koszorúra, és abba van becsapolva a szarufa.

Nyilván ezt a kb 80cm  szelement is cserélném a szarufával.

feketefelhoo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 134160

Őszintén szólva ezt nem teljesen értem, de majd meglátom mit ad a gyakorlat.

Előzmény: srudolf1 (134155)
kuperta Creative Commons License 1,5 órája 0 0 134159

Nem tudom működik e, de nagyon jó ötlet! :)

Úgy látom, nem védett, szóval nálam felkerült a másológyűrűs marási módszerek közé!

Előzmény: feketefelhoo (134153)
rogergerro Creative Commons License 3 órája 0 0 134158

"A linkelt jó lenne, de minek vegyek mellé még lomot is?"

Ne vegyél! Alkudj meg az eladóval, hogy Neked csak az összekötő sín kell! :-)
Ennél egyszerűbben nem fog menni!

Előzmény: Jónás Béla (134157)
Jónás Béla Creative Commons License 3 órája 0 0 134157

Á dehogy! :)

Olyan kellene, amit ott láttam, olyan lapos.

Már látom, hogy ez a márka itt nem kívánatos, de nem találtam máshol ilyet,

ezért is kérdeztem. A linkelt jó lenne, de minek vegyek mellé még lomot is?

Soká: Megcsinálni én is megtudom, én venni szeretnék, ha tudnám, hogy keressem ... ! :)

Előzmény: Mr.Gabson (134156)
Mr.Gabson Creative Commons License 8 órája 0 0 134156

Ok!

Már tudjuk csak IKE@ jó. Akkor bontott:

https://img.jofogas.hu/images/IKEA_konyhaszekreny_vaz_alkatreszek__feher_29556778734567.jpg

és ilyenkor még nem ismert a méret(arról nem volt szó :-) )

http://www.jofogas.hu/budapest/IKEA_konyhaszekreny_vaz_alkatreszek__feher_62635608.htm

Előzmény: Jónás Béla (134149)
srudolf1 Creative Commons License 12 órája 0 0 134155

Nemtom mekkora a keret amit le szeretnél másolni, de:

Amikor kimarod a sablont, problémás lesz átvezetni a marót a négy sarkon. 

Elérsz a keret egyik élén a sarok elé, aztán még haladsz előre egy kicsit és fordítod a marót 45fokig (ami még elmegy), amig elérsz a sarok körívének a feléhez, de ha nyomod tovább, akkor fogást kell válts.

A kúp átmérőjének megfelelően beütnék két szeget a sablon anyagába (kirajzolnám körzővel a szegek helyét), hogy pont a körív felénél állitson meg. 

Ehhez a keret élének a közepéről kéne indítsál. Minden élen. A két szeg az első marásra merőleges irányban is megállít. 

Előzmény: feketefelhoo (134153)
Soká Creative Commons License 12 órája 0 0 134154

Te, Béla! magamra ismertem benned. :) Amit összeirkáltál, azalatt mér régen meg lehetett volna oldani a problémát. Akár úgy, hogy bemész az ikeába és kérsz szépen egy darabot, vagy egy lakatost megbízol a feladattal. Igy viszont elég köldöknézős... Ezt számítógép előtt ülve nehezen fogod megoldani. Pontosabban csak pénz kérdése. Méretezed, legyártom, elviszem, beszerelem, leszámlázom, kifizeted.

Előzmény: Jónás Béla (134149)
feketefelhoo Creative Commons License 13 órája 0 0 134153

Szerintem kitaláltam egy egyszerűnek tűnő módszert a keretem kimarására.

Középen rögzítem ez eredeti tokot. Az új Dremel talp (szürke kúpos izé a bal oldalon) segítségével kimarok egy sablont (narancs színű izé). Második menetben (jobb oldali kúpos izé) megfordítom a dolgot : a sablon vezeti a Dremel talpát és a munkadarabból kimarom a keret külső kontúrját. Ezután, az elméletem szerint a falcokat a sablon élére rögzített, megfelelő vastagságú valamik segítségével marnám ki. Hm?

pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 134152
Előzmény: stolaz (134150)
pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 134151

etető/fogadó asztal síkjainak párhuzamossága:

- a két asztalod kb. méter hosszú, ezért fogsz egy méteres egyenes akármit (vízmérték, tutira egyenes léc, stb)

- etető asztalt 0-ra tekered

- ráteszed a mértéket

- ha szükséges, fogadó asztalt hozzábillented (amit néztünk, a 2 hernyóval a fogadó asztal 2 végén/szélén)

- ezt mindkét szélén az asztalnak megcsinálod

- ha a késeket már beállítottad, akkor most megint :-)

vastagoló asztal párhuzamossága a késekkel

- amit itt beszéltünk: két szélén 2 lecet áttolsz, leméred a vastagságukat

- amelyik oldalon nagyobb a vastagság, ott kiékeled ahogy mutattam -> pl. sörösdoboz (~0.1mm)

Előzmény: csjoco74 (134051)
stolaz Creative Commons License 14 órája 0 0 134150

Az én fiókjaimat 18-as rétegeltből készítettem. Akkor azok már "sonkásak". :-)

Előzmény: pacman123 (134130)
Jónás Béla Creative Commons License 16 órája 0 0 134149

Köszönöm, hogy foglalkoztál az üggyel! Tudom, és elismerem, hogy vagytok itt többen, akiknek a tudása és a tapasztalata csillagászati egységekben mérhetően meghaladja az én tudásomat és tapasztalatomat. Azért kérdeztem itt. Mint írtam, nem az a lényeg, hogy ikeás legyen, hanem hogy a használati értéke legyen azzal egyenértékű. Azért hivatkoztam erre a kereskedőre, mert ott láttam ezt a megoldást.

Gábor viszont talált valamit: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142960730&t=9104263

Köszönöm Gábor! Viszont tényleg laposabb kellene, ahogyan pacman123 írja.

(pacman123: nem vagyok informatikus, de '77-78-ban a gimiben tanultunk FORTRAN IV nyelven programozást, az számít? :) Tudod, olyan kockásféle papíron, de számítógépet akkor még nem is láttam. )

Előzmény: kofic (134146)
halaloszto Creative Commons License 16 órája 0 0 134148

ismerem az érzést. 40db nem semmi, ha egy ezres, az már komoly pénz ahhoz képest hogy egy műhelyszekrény. itt nálunk a boltban a legolcsóbb 700volt.

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokgorgo_02101_500mm_Feher_KIFUTOOO_3512

A végén itt vettem, volt debreceni ismerős aki elhozta. Nekem még 346ftba került.

Vajk

Előzmény: peppino (134129)
rferi Creative Commons License 16 órája 0 0 134147

Nem tudom.

Azt tudom, hogy mikor mi a barátomnak csináltunk egy gyártósort, amin a kőtapétát gyártotta a cégénél, akkor ki kellett hívjon egy minősítő céget, akik auditálták a masinát, megmondták mi nem stimmel rajta munkavédelmi szempontból, azokat a módosításokat meg kellett rajta csinálni, újra kijöttek, konstatálták, hogy rendben, és adtak róla egy vizsgálati jegyzőkönyvet, hogy munkavégzésre alkalmas. Innentől dolgozhattak rajta a melósai.

Ezzel védte magát jogilag, ha esetleges baleset történne.

Nekem gyanús, hogy ha egy ilyen masinát átadok -még csak nem is eladok - egy másik embernek, és az levágja a kezét-lábát vele, akkor az én felelősségem is felmerülhet, amennyiben kiderül, hogy én gyártottam azt a gépet.

Előzmény: pacman123 (134145)
kofic Creative Commons License 17 órája 0 0 134146

Ígérem utoljára írok ebben a témában. Hidd el nagyon sok konyhát építettem be(x1000), számtalan ismert gyártótól és kisebb stúdiótól. Kivéve az Ikeásat. Ettől még láttam a lebutított és spórolós blum vasalatokat. Pl. a hátfalrögzítő ez eredetin fém ezeken pedig kemény műanyag. 

A keresett alkatrész nem kapható kereskedelmi forgalomban. Amikről írtam 1-1 darabonként azok sem. Ma végiglapoztam a Hafele katalógust, a Hettich kínálatát, és részben az SCH-t . Nincs. 

Előzmény: Jónás Béla (134126)
pacman123 Creative Commons License 17 órája 0 0 134145

Amúgy tényleg .. ez hogy van?

Ha magamnak csinálok egy szerszámot/gépet, akkor mindegy milyen szabványnak (nem) felel meg, nade ha eladom ...?

Az a szalagfűrész abban az állapotban tényleg érdekes.

Előzmény: rferi (134144)
rferi Creative Commons License 17 órája 0 0 134144

Hát ja, de ez nem erről szól

Előzmény: motor-os (134142)
motor-os Creative Commons License 17 órája 0 0 134143

Békéscsabán 1400.-

motor-os Creative Commons License 17 órája 0 0 134142

Egy munkavédelmis szanaszét nyulkálná magát.

Előzmény: rferi (134128)
motor-os Creative Commons License 17 órája 0 0 134141

Ne kérd ki magadnak!Az informatikusság nem szégyen, nem bűn. SŐT!!!

Előzmény: Tschaby (134093)
pacman123 Creative Commons License 17 órája 0 0 134140

"Na, mi az a plexis turbina?"

Ha mindenáron sírni/röhögni akarsz ... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=y0_8i8gRrs0

Szóltak itt, hogy nem biztos hogy nyerő ötlet ...én csakazértis. Azóta már más anyagból van.

Előzmény: Tico-Tico (134138)
Tico-Tico Creative Commons License 18 órája 0 0 134139
Előzmény: pacman123 (134137)
Tico-Tico Creative Commons License 18 órája 0 0 134138

Na, mi az a plexis turbina?
Ezt a korpusz-összekötőt, (mellesleg kiválthatja azt a bizonyos menetesszárat) Lehet, hogy burkolat-váltó profilból is meg lehetne csinálni. Eléf merev lehet, és esztétikusan ívelt. Értelemszerűen fejjel lefelé kell beépíteni. kis reszelés után.

Előzmény: pacman123 (134137)
pacman123 Creative Commons License 18 órája 0 0 134137

Ez "rettentő" vastag Béla tervéhez :-)

Én se értem miért nem oldja meg feleannyiból/másból ... de én jobb ha qssolok a plexis turbinám után. Minden IT-s nehéz eset ... mint minden bölcsész IT-területen (vállalom, ide lőjjetek :D)

Előzmény: Mr.Gabson (134136)
Mr.Gabson Creative Commons License 19 órája 0 0 134136

Üdv!

Én összekötő/korpusz-összekötőnek hívom. Kereskedésben "alumínium kötő"-nek hívják mint itt:

http://falcodepoudvar.hu/kepek/Aluminium_profilok_alu_koto_600_600x18x18mm_Aluminium_12352.jpg

Ez méretre is kapható pl.:

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Aluminium_profilok_alu_koto_600_600x18x18mm_Aluminium_6196

Gábor

Tico-Tico Creative Commons License 19 órája 0 0 134135

Korpusz távtartó? Korpusz merevítő? Korpusz összekötő-sín? Valami marketing-rondaság csak ki van találva erre is.

Tico-Tico Creative Commons License 19 órája 0 0 134134

Önbehúzósat kell venni. Picit többe kerül, de megéri azt a többletet. Jó a lengyel is.

rogergerro Creative Commons License 19 órája 0 0 134133

Uraim!

Kérdésem, hogy mi a neve a leánykori neve, a tolórudas szorító végén lévő menetes (kontraanyás?) gumi ütközőnek?

Rendeltem a banggood-ról ilyen szorítót, 8-as és 10-es menettel, de ez nem része a deal-nek.

https://fetis19.cdn4.shoprenter.hu/custom/fetis19/image/data/product/kepek04/074038.jpg?lastmod=1487253081.1482236000

Lehet ilyet külön kapni, vagy eszkábálnom kell?

Köszi

pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 134132

Ja ... hüjepacman, ott a posztban h 10-es lemez.

No mindegy, ha "ingyen" volt a 15-ös v aranyrudakat tárolsz benne, haccóljon egyébként sztem megfelel a vékonyabb/olcsóbb lemez is.

Előzmény: pacman123 (134131)
pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 134131

Már nem emlékszem 10-es vagy 12-es rétegeltből készültek (oldala/alja egyformán), de egy év távlatából nézve bőven elégnek tűnik ilyen nagy fiókra is (szél./mag./mély.: 80/harmincvalamennyi/50):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139027069&t=9104263

pacman123 Creative Commons License 20 órája 0 0 134130

Igen tehetsz, nekem is 500-as mélység, 500-as sín páros van.

Én csak miskolci forrást tudnék, Homoki Zár, teljes kihúzású golyós, 500mm/45kg, 1000 ft környéke volt.

Fiók jó combos lesz 15-ösből :)

Előzmény: peppino (134129)
peppino Creative Commons License 20 órája 0 0 134129

Srácok, bocs a láma kérdésért de most csinálok először ilyet....

Átépítem a műhelyemet, és építettem pár korpuszt 15ös rétegeltből. Ugyanebből szeretnék fiókokat is, amihez méreteznem kell a golyós csúszkákat.

A mélység 50 cm, jól gondolom, hogy tehetek bele 50 cm hosszú sínrendszert, vagy inkább rövidebbet nézzek?

Kb. 6-8 fiók lesz szekrényenként, az 40 pár sín... Hol a legolcsóbbak ezek?

rferi Creative Commons License 20 órája 0 0 134128

Akkor belinkelem még egyszer, nézzed már megfele:

https://www.jofogas.hu/vas/Asztalos_muhely_berendezese_elado_63110199.htm

Előzmény: sityuka80 (134127)
sityuka80 Creative Commons License 20 órája 0 0 134127

Én csak 40-ezres árat látok ott, nem 400at.

Előzmény: rferi (134096)
Jónás Béla Creative Commons License 20 órája 0 0 134126

:) Azért az emberi elme ennél összetettebb. Igen, merőkanál, különösebben nem foglalkoztam vele, de amikor megláttam ezt a b@szt, arra gondoltam, igen, ez megoldja! ... és már ugrott is, nem lehetne ilyeneket felhasználni a tervezett nyárikonyha projektben? Ugye, ha ezeket így már az elején leírom, ki tudja, hol tartanánk?

Ezért szerettem volna a nevét tudni elsősorban, de talán tényleg nincs neki.

Apropó, ha valaki megy legközelebb szerelvényes boltba, nem kérdezné meg, nincs-e nekik ilyen bizb@sz? :))))

rferinek: Annyira messze nincs, na de csak ezért, egy darabért? Majd ha lesz más tennivaló is arrafelé. Én inkább neten szeretek vásárolni. Inkább kifizetem a szállítási költséget, mint autókázzak, sokszor feleslegesen (Én:Van? Ő:Nincs, de tudok rendelni, kedden be tud jönni érte? De előtte telefonáljon!)

Mielőtt azt gondolnátok, hogy ez kezd rögeszmémmé válni, elengedem a témát... :)

Előzmény: halaloszto (134116)
Pillanatragasz Creative Commons License 21 órája 0 0 134125

Én az idővel vagyok még mindig elakadva. Ha kibírt 10 éve a bútor ezek a vasak nélkül......

Előzmény: 409 (134119)
apaf3j Creative Commons License 21 órája 0 0 134124

24 éve...

Előzmény: GPS (134122)
pali923 Creative Commons License 21 órája 0 0 134123

Köszi! Elvileg Győrben is van bolt, amelyik ugyanezt tudja, de a választéktól nem estem hasra.

Előzmény: GPS (134121)
GPS Creative Commons License 22 órája 0 0 134122

Csak nem te is, fiam?  :-)))

.

Előzmény: apaf3j (134118)
GPS Creative Commons License 22 órája 0 0 134121

Tudsz ehhez a bolthoz linket is?

Tessék parancsolni: http://meta-ker.hu/tartalom1/hu/meta-ker.html

De van itt még egy csoda-csavarbolt, amiről a pesti barátaim erről is azt mondják, hogy "világszenzáció" - ami a választékot és a válogatási lehetőséget illeti.

Nekik nincs oldaluk, de László Ker néven megtalálhatók a Guglin:

https://www.google.hu/search?q=metaker+veszpr%C3%A9m&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=zdeuWM7tGY6u8weqn5KYBQ#newwindow=1&safe=off&q=l%C3%A1szl%C3%B3+ker+veszpr%C3%A9m

.

Előzmény: pali923 (134115)
Tico-Tico Creative Commons License 22 órája 0 0 134120

Kérdezd meg tőlük, hogy mi a neve. De ne lepődj meg, ha valami svéd "káromkodást" kapsz vissza.

Előzmény: Jónás Béla (134113)
409 Creative Commons License 22 órája 0 0 134119

"hogy mindenki azt hitte, hogy a problémára keresel megoldást."

No-no! Nem mindenki. Most kivételesen elsőre értettem, hogy mit szeretne.  :)) 

Ja, informatikus sem vagyok. :P

Előzmény: halaloszto (134116)
apaf3j Creative Commons License 22 órája 0 0 134118

Kolléga? :)

Előzmény: GPS (134099)
rferi Creative Commons License 22 órája 0 0 134117

Mert valszeg nincs neve. Ez egyszerűen "A BASZ".

Hol laksz, hogy ennyire gond az ikeát elérni?

halaloszto Creative Commons License 22 órája 0 1 134116

a problémád felett nem siklottunk el. a problémádat nagyonis megértettük. a problémád a merőkanál. 

ott volt a félreértés, hogy mindenki azt hitte, hogy a problémára keresel megoldást. pedig nem ez a helyzet. már nem keresel, mert már megtaláltad. csak nem tudod megvalósítani, ezért segítséget kérsz a megvalósításában. sajnos nem tudtunk segíteni. 

rendszerelemzőként nagyon gyakran találkozni ezzel a mintával. 

pali923 Creative Commons License 23 órája 0 0 134115

Tudsz ehhez a bolthoz linket is?

Előzmény: GPS (134112)
Jónás Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 134114

Igen, olvastam itt erről a boltról, irigyellek is benneteket piszkosul! Csak messze van.  Ha így fejlődnek egyszer talán postáznak is. :)

Előzmény: GPS (134112)
Jónás Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 134113

Ugyan már! Miért kellene elnézést kérned? Olvasgatom a fórumot, sokat tanulok tőletek, de azt is látom, hogy időnként elsiklotok az eredeti probléma felett. Nem az a probléma, hogy nem tudom helyettesíteni azt a vackot, megoldottam már sokkal nehezebb helyzeteket is, a probléma az, hogy nem tudom a nevét! Teccikérteni?

Azért szeretném a nevét, hogy ha találnék ilyet a Neten, akkor megrendelném. Ha nincs neve, vagy nincs ilyen .. no problem! :)

Igen írták az Ikeától, hogy az ügyfélszolgálaton tudnak adni, vagy rendelhető ... érte kellene menni ... de mi a neve, ők sem írták. :)

Előzmény: GPS (134108)
GPS Creative Commons License 23 órája 0 0 134112

"Tegyük fel, elmegyek venni anyagot (vasat, alut, bármit) hatvan centit. Van? Nincs."

Hát igen, én itt el vagyok kényeztetve Veszprémben - mert elmegyek a színesfémeshez és kérek 62,5 centit - bármelyik profilból - de úgy, hogy az egyik végét egyenesre, a másikat 45 fokba vágja le nekem.

És megteszik - felár nélkül.

Na nem azért, mert annyira faszacsávók - mert ők is elkezdték először hogy minimum 2 métert adnak csak, illetve a vágásért is x Ft-ot kérnek.

De amikor észrevették, hogy jöttek napok amikor már a 7.-ik vevő fordult ki a boltból úgy, hogy ilyen körülmények közt inkább semmit sem vett - mert akinek 2 darab 50 centis kellett egyrészt nem vett meg 2 métert (a dupláját), másrészt csípte a szemét a vágásonként 350 Ft vágásdíj - akkor picit elgondolkodtak a "szigorú szabályaikon".

Mert lehet hogy számukra nagyon előnyös szabályoknak tűntek ezek (első látásra) - csak épp az lett a vége, hogy baxhatták a profiljaikat a raktárban, ha az sehogy sem akart fogyni.

Így aztán szépen visszaálltak a "centizésre", meg az ingyen-kaszabolásra is - és láss csodát: egyik vevő adja a másiknak a kilincset, mert így már döfi nekik is és az anyag is fogy a raktárból rendesen.

.

Előzmény: Jónás Béla (134110)
enel00 Creative Commons License 23 órája 0 0 134111

Kösz! Az az igazság, hogy mielőtt egymás közelébe vittem a fúrókat, külön-külön megjelöltem

minden egyes darabot szigetelőszalaggal.

Előzmény: rferi (134095)
Jónás Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 134110

:)

Nem feltétlenül ikeásat akarok, hanem olyat, ami azzal egyenértékű. Mert az ikeától nem küldik meg postán. Nem baj, ha nincs rajta ikea logó.

Tegyük fel, elmegyek venni anyagot (vasat, alut, bármit) hatvan centit. Van? Nincs. Vennem kell többet, vágni, reszelni, esetleg felületkezelni. Olcsóbb? Praktikusabb? És az időm?

Anyagon kívül mindenem megvan, hogy megcsináljam, eszközöm (imbuszkulcsom :) ), tudásom, szeretek és tudok is barkácsolni ... de ehhez momentán kedvem nincs. (Leírtam a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást korábban, de az nem olyan.)

Egyszerűbb a gép előtt ... katt, katt ... hozza a postás. Azért ennek is megvan a szépsége!

Alkalomadtán megnézem alaposabban az eredetit, és ha mégis valami vacak, akkor reszelek! :)

Előzmény: GPS (134080)
pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 134109

jajjmár ...  :)

Csak belinkeltem egy kütyüt, példaként ... mindegy. Nem ez a lényeg. Hanem hogy az egész csomagra 90-ért túlzás ajánlatot tenni. Mint ahogy az is hogy csak a képek alapján megmondani, mi a reális ára a szettnek. Meg meg kell nézni mindent, beindítani, tisztázni mi van a 400-ban, ha nem csak gépek de hozzájuk való lapok/szalagok/marófejek is járnak azok milyen állapotban vannak, stb. 

Egyébként szerintem is esélytelen egyben eladni, de ez meg már legyen az eladó gondja.

Előzmény: halaloszto (134107)
GPS Creative Commons License 23 órája 0 0 134108

Én kérek elnézést - mert nekem annyira más rugóra jár az agyam, hogy már csak a legutolsó, elkeseredett vészhelyzetben ballagnék be csak a márkaboltba - n-szeres áron megvenni tőlük azt, amit jó minőségben és tartósan házilag is elő tudok állítani. Töredék-áron akár.

Persze, ez főleg nem-látható (pl. szerkezeti) dolgokra igaz - mert úgy gondolom, hogy az az összekötő, amit keresel - az végső soron nem látszik - de ha igen, akkor boccs.

Mert azért szem-előtt lévő részeknél nekem is fontos a stílus-azonosság - ha már valamelyik stílus, vagy brand mellé tettem le a voksomat.

De ismétlem: rejtett elemeknél eszembe nem jutna úgymond "az eredetit" keresni - elvégre hobbiasztalosság, vagy mi a .... :-))))

.

Előzmény: Jónás Béla (134103)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 134107

de most egy használható, működő 16 éves opelasztra áráról beszélgetünk. komolyan be akarsz linkelni egy új asztra listaárat?

Előzmény: pacman123 (134086)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 134106

a kisütésvédelem az akksiban van általában. a gond inkább az, hogy mi lesz ha a 18V töltőbe beteszi a 12V akksit...

Előzmény: rferi (134101)
Laci/Zápolya Creative Commons License 23 órája 0 0 134105

A garanciás pultnál próbáltál már kérni?

a) kezedbe nyomják

b) elhajtanak

(Vagy megkeresed az összeszerelő brigádot és talán van náluk feleslegben ilyen jópénzért!)

Előzmény: Jónás Béla (134104)
Jónás Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 134104

A tíz évvel ezelőtt vásárolt bútoromban az van, ahhoz keresek megoldást.

Hogy most milyen, nem tudom, nem néztem meg alaposan.

Előzmény: pali923 (134072)
Jónás Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 134103

Köszönöm, de ezt már kitárgyaltuk, ld. 134065 hozzászólásom.

Előzmény: GPS (134066)
Jónás Béla Creative Commons License 24 órája 0 0 134102

Amikor kb. tíz évvel ezelőtt konyhabútort kerestem, hetekig jártam az üzleteket, a kereskedőket, rengeteg bútort megnéztem. Szinte mindegyiknek lógott valamije, sérült volt itt-ott, csak attól, hogy nézegették, tapogatták a népek.

Na, mondtam, szart nem veszek, az van otthon is. Találtam egy megbízható iparost (tényleg az volt, utána még sokáig tartottuk a kapcsolatot), felmértük, megterveztük, adott ajánlatot. Megegyeztünk az árban, és mondta, talán négy-öt hónap múlva hozzá tud kezdeni, annyi a munkája ... Aznap este letöltöttem az Ikea konyhatervezőjét, éjjel megterveztem, másnap megvettem, harmadnap volt bútorom. Azóta is hibátlan, egyszer már költöztem is, más sorrendben kellett összerakni a csatlakozások miatt, de lehetett.

Nem divatos, egyszerű fehér, éppen ezért erkölcsileg nehezen avul. :) "Feleség" azóta volt több is, de a bútor maradt.:)

Ha mégis megunnám, néhány front cserével fel lehetne dobni, a korpusz hibátlan. Ezért is nem akarok "barkács" megoldásokat.

Rendeltetésszerűen használjuk, minden nap van főzés, gyakori a sütés, nyáron-ősszel a befőzés. Ha azt mondom, naponta átlag kétszer megy a mosogatógép, akkor az jelzi a használat mértékét.

Huszonöt év garancia van rajta, lehet, megvárom. :)

Előzmény: Pillanatragasz (134069)
rferi Creative Commons License 24 órája 0 0 134101

De ha meg működik vele, akkor az meg méggázabb! Mert akkor a saját akksiját bármikor úgy vágja haza, hogy észre sem veszi a mélykisütött állapotot!

Előzmény: Slam Jr. (134100)
Slam Jr. Creative Commons License 24 órája 0 0 134100

Próbáltad, megforgatja a 12 voltos akksi? Ha nincs benne valami okos elektronika (szokott lenni) a 18-as fúróban, ami x Volt alatt lekapcsol mélykisülés elleni védelem végett, akkor működhet.

Előzmény: enel00 (134084)
GPS Creative Commons License 24 órája 0 0 134099

Az a nagy büdös helyzet, hogy azért lehetnek a különböző fórumokon (és egyéb online felületen) az informatikus túlsúlyban, mert mi a gép előtt "ücsörgünk".

Hát az infósokon kívül azért akadnak még olyanok, akik "civilként" is a gép előtt kell rohadjanak egész nap - mert ebből élnek.

Pl. a hobbiasztalosok között is csak kezdő hobbistának számító szakfordítók :-)))

.

Előzmény: enel00 (134077)
kofic Creative Commons License 24 órája 0 0 134098

Azt sem lehet látni, hogy valami könnyű alumínium ötvözet vagy valami régi dögnehéz acél készítmény, amiben nincsenek tüskék a kések pozicionálásához. Mellesleg én is a töredékéért vettem a gyári(elővágós) fejemet.

Előzmény: rferi (134096)
Tschaby Creative Commons License 25 órája 0 0 134097

"múltkor lefotóztam a jysk-ben például ezt az asztalt" - ilyenem van otthon. Nehéz mint a dög. De stabil.

"Fogalmam sincs, hogy a deszkák oldalirányú zsugorodását hogyan viseli el az asztal két végén lévő keresztirányú merevítő deszka?" - viseli. Ha túl nagy a zsugor lereped egy darabka. Majd lefotózom.

Nekem van hozzá két vendéglapom is. Darabja van olyan nehéz mint anyósom panelkonyhás kis étkezőasztala...

Előzmény: Soká (134032)
rferi Creative Commons License 25 órája 0 0 134096

Az ajtóprofil-marókészletem két tagja együtt nem volt ennyi, mint a linken. De azt szerszámkészítőtől vettem, itt Pesten.

Az összes többi maró 3-5 ezresből megállt a piacon.

Na jó, nem lapkásak, csak jóféle K110-es acél, de a 400 egy ilyen barkácsolt szettért akkor is sok. És nem látjuk a marók állapotát. Lehet, hogy abszolút leharcolt, elfogyott darabok.

Előzmény: pacman123 (134086)
rferi Creative Commons License 25 órája 0 0 134095

Ez gáz! Ne örülj!

Használj valami piros/sárga színkódot, mert percek alatt vághatod haza az akksit, ha keresztbe töltöd

Előzmény: enel00 (134082)
Tschaby Creative Commons License 25 órája 0 0 134094

Látod? Vannak itt filozófusok is :P

Előzmény: gdzsozy (133962)
Tschaby Creative Commons License 25 órája 0 0 134093

Kikérem magamnak, én sem vagyok informatikus :)

Habár hobbiasztalosnak is csak tartalékos ... :)

Előzmény: halaloszto (133944)
halaloszto Creative Commons License 25 órája 0 0 134092

régen blum volt, de volt rajta ikea logo is, direkt az ikeanak gyartottak. de ugyanaz volt mint a saját termékük.

aztán szerintem lejártak a blum szabadalmai, mert pár éve megjelentek a vele teljesen kompatibilis utángyártott cuccok, egyszerre több forrásból is. és ugyanakkor az ikea cuccairól eltűntek a blum feliratok, és kicsit nehezebben kezdett járni a fiók, kicsit kevésbé volt szép a felületkezelése a sínnek, és így tovább.

Előzmény: pali923 (134072)
torony78 Creative Commons License 25 órája 0 0 134091

Ez lesz az. Hála.

Előzmény: Paco155 (134058)
torony78 Creative Commons License 25 órája 0 0 134090

Ha más nem válik be, akkor a furkálás lesz. Köszönöm!!

Előzmény: Tico-Tico (134057)
Tie Creative Commons License 26 órája 0 0 134089

Mi is ezt akartuk, csak nem fért volna el, ezért lett a kisebbik a 120-as.

De most az új kecóba (jó nagy), lehet hogy veszek egy olyan batár kihúzhatóst. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (134088)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 26 órája 0 0 134088

Ez talán még szebb, kicsivel olcsóbb is a megfelelő méret, gondolom az álgesztes anyag miatt. 

http://kikolbutor.hu/termekek/kategoria/asztalok/termek/56ab5e3e6e6f9///Gulliver-fix-asztal

Lassan rádumálom magam.

Előzmény: Tie (134059)
Tie Creative Commons License 26 órája 0 0 134087

Ha azt veszed, hogy ez tényleg örök darab, ez 100 év múlva is asztal lesz, akkor mindjárt nem olyan húzós az ára.

A kihúzhatos, alapból 220cm hosszú, kihúzva meg több mint három méteres asztal 170ezerért? Nem vészes, és nyugodtan mondhatom, tényleg gyönyörű darabok.

A Kikol árulja ezeket a bútorokat németországban meg svájcban is olyan árakon, hogy csak lestem.

Azt a tálalót, amit itthon 150ezerért árulnak, a németeknek valami 2500 euroért tolják. :)

Előzmény: Soká (134064)
pacman123 Creative Commons License 26 órája 0 0 134086

Ööö, nem is úgy gondoltam hogy azonnal, előreutalva a 400 ropit. De azért ... na :)

Piacokon ilye marófejeket sosem néztem vagy nem vettem észre, én ebből és hasonlókból indultam ki (tudom ... Kentech, drága, de gondolom máshol sem feleannyi):

http://www.maroszerszam.hu/index.php?productID=148

http://www.maroszerszam.hu/index.php?productID=134

Előzmény: rferi (134079)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 26 órája 0 0 134085

Nagyon jól mondod, mire összerakódik félkész anyagból, addigra az ára pariban van a teljesen kész termékével. 

Láttam egy videót, ahol egy pasas kidobott régi vasúti talpfákat dolgozott fel. Na, abból igazi brutál dolgok születtek és az anyag ingyen volt. Sajna ehhez olyan felszerelés kellett, amihez minden szempontból elég komoly műhelyre és felszerelésre van szükség.

Tulajdonképpen a Tie által linkelt áru tökéletesnek tűnik, akár meg is engedhetném magamnak...

Nem is tudnám megmagyarázni miért nem megyek el és veszek egyet oszt kész.

Valahogy a sejtjeimbe ívódott a spórolás az évtizedek alatt, igaz máskor meg horror pénzeket tudok bukni jó kis üzleti ötletekkel.

Pedig ifjú koromban apámat agyon bosszantottam a beszólásaimmal, amiért ő is ilyen volt... 

Előzmény: Soká (134064)
enel00 Creative Commons License 26 órája 0 0 134084

Esetleg ebből következik, hogy a 12 V-ossal használhatom a 18 V-osat? Ugyanis a 12 V-ből van két akku. Ha hirtelen

legyengülne a 18 V-os, és pont két fúróval dolgozom, akkor jól jönne, ha a 12 V-ossal használhatnám ideiglenesen,

és persze kicsit csökkentett nyomatékkal.

Előzmény: Slam Jr. (134083)
Slam Jr. Creative Commons License 26 órája 0 0 134083

Szerintem vigyázni kell. Főleg a 12 voltos fúrógépmotornak nem kéne 18 voltot kapnia, úgy gondolnám.

Előzmény: enel00 (134082)
enel00 Creative Commons License 26 órája 0 0 134082

Nem hagyott nyugodni, kipróbáltam. Mindenki, mindenhová bedugható. :-)

Ennek most örüljek, vagy vigyázzak a "kompatibilitásra"?

(Ha valaki nem lenne képben. :-) Egy 12 V-os és 18 V-os ugyanolyan márkájú aksis fúrógépekről van szó.)

Előzmény: rferi (133981)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 26 órája 0 0 134081

Na ja, ez faja. 105 ezerért ki is jönne a tökéletes konfiguráció.

Előzmény: Tie (134060)
GPS Creative Commons License 27 órája 0 0 134080

"...hanem az eredeti ikeás kacatot akarja."

Áhááá, már értem. Szóval nem a problémamegoldás a lényeg (olcsón-praktikusan) - hanem a márka-azonosság.

Hát sajnos ebben nem tudok segíteni - az ilyesmiben talán inkább Imbusz Bélát kéne megkérdezni.

.

Előzmény: 409 (134076)
rferi Creative Commons License 27 órája 0 0 134079

Barokkos túlzás, a de 400 ropi is az.

Egy használt, 30-as tengelyre való marókés 5-10 ezres értékű, maximum, használtan.  Én az enyémeket pár ezresért vettem, és van mindenféle, még kontraprofil párok is. Gyáli piac rulez...

A motorok ha 3fázisúak, máris az olcsóbb kategória, mintha 1f lenne. Pár csapágyazás, meg hegesztett zártszelvény váz nem ér százezreket.

Az a szalagfűrész maga az életveszély, a legminimálisabb védelem sincs rajta.

Szerintem egyben eltolni ezt a készletet nagyon nehéz lesz az eladónak.

Előzmény: pacman123 (134078)
pacman123 Creative Commons License 27 órája 0 0 134078

Ha működnek is azok a gépek, akkor ez azért barokkos túlzás :)

Ha egy tonna az összsúlyuk (valszeg nincs annyi) akkor is 90 ropit adnál érte? Működő villanymotorok, tengelyek, csapágyak, fűrészlapok, a nagy maróra marófejek (egy 30 milis maróra némelyik marófej több 10e ft)  - gondolom ezek is járnak hozzá, nem a csupasz gépvázakat árulja ennyiért.

Előzmény: motor-os (134073)
enel00 Creative Commons License 27 órája 0 1 134077

<OFF>

Sziasztok!

Nem szeretném az informatikusokat megbántani, hiába számítok én is annak. :-)

Az a nagy büdös helyzet, hogy azért lehetnek a különböző fórumokon (és egyéb online

felületen) az informatikus túlsúlyban, mert mi a gép előtt "ücsörgünk". Mi a munkánk

egy részében várunk. Elindít az ember egy vírusirtót és másik monitoron már

vagy szimulációval játszik, vagy a hobbiasztalost olvassa. :-) (A gyerekek miatt, most

nem térnék ki a partnerkeresőkre és egyéb ehhez kapcsolódó témákra. :-))

Simán el tudom képzelni, hogy az orvosok vagy a tanárok között is sok a barkácsoló,

de műtét és tanítás közben nem tudnak fórumozni. Ritka az olyan hobbista, aki még a

műhelybe is épít magának egy számítógépet. :-)

Aki nem ismerné Bari pincegépének történetét, annak nagyon ajánlom. Igazán inspiráló.

OK, elismerem, hogy nem volt jó érvelés. Aki számítógépet tud építeni, akár a műhelybe is

vagy bárhová, az feltehetően már eleve informatikus. :-)

enel

<ON>

Előzmény: ultima (134061)
409 Creative Commons License 27 órája 0 0 134076

Te sem figyelsz!  Vagy féltucatszor leírta, hogy nem helyettesítő megoldásokra vágyik, (olyat tud maga is) hanem az eredeti ikeás kacatot akarja.

Előzmény: GPS (134066)
GPS Creative Commons License 27 órája 0 0 134075

90Ft./kg

És az elszállítás?

.

Előzmény: motor-os (134073)
V.T.ZS Creative Commons License 27 órája 0 0 134074

Ezen végülis egy körfűrész és kétféle gyalu:

https://img.jofogas.hu/images/Asztalos_muhely_berendezese_elado_15668792118275.jpg

motor-os

Amennyiben van tengelyed, ékszíjtárcsád, szalagfűrészhez kereked, villanymotorod, jelezd.

190Ft/kg. áron megveszem tőled :)

Előzmény: Paco155 (134071)
motor-os Creative Commons License 27 órája 0 0 134073

90Ft./kg

Előzmény: V.T.ZS (134070)
pali923 Creative Commons License 28 órája 0 0 134072

Biztos, hogy ma is Blum vasalatokat árul az IKEA? Csak mert van 5-6 éves konyhabútorom és 2 éves szekrényem is tőlük. Nem ég és a föld a különbség a kivető pántokban, hanem annál kicsit több. A régiben a fiókvasalatokat is megcsodáltam, nem tudom, azóta is olyanok-e.

Előzmény: Jónás Béla (134065)
Paco155 Creative Commons License 28 órája 0 0 134071

Ha jól látom, mind házi készítésű darab egy-egy célra. Ezeknek nincs reális ára. Annyit ér amennyit adnak érte. Az meg attól függ mennyire van megszorulva az eladó, illetve mennyire kell a vevőnek.

Előzmény: V.T.ZS (134070)
V.T.ZS Creative Commons License 28 órája 0 0 134070

Sziasztok.

Ezekért a gépekért mennyi lenne a reális ár szerintetek?

https://www.jofogas.hu/vas/Asztalos_muhely_berendezese_elado_63110199.htm

Pillanatragasz Creative Commons License 28 órája 0 0 134069

Úgy tudom hogy az ikea nem évtízedekre gyárt bútorokat. Hanem hogy az első kritikus 7 évet kibírja s aztám úgyis kirugdossák a konyhából s vesznek újat a következő potenciális feleséggel. 

Pillanatragasz Creative Commons License 29 órája 0 0 134068

Láttam a tv reklámban hogy van nàlatok olyan ragasztó amivel az embert szêkestől fel lehet ragasztani a fal oldalàra. Gondolom akkor ezt a fület is megtartaná.

Ha nekem lenne ilyen gondom  poxipollal ragasztanàm vissza kiprőbáltam , egyszer mentem át szêkelyudvarhelyre s a gyertyamenet a robogóban tönkrement s ,,kilőtte a gyertyát a harghitàn kifele.

Már majdnem sirtam mérgemben mikor megált egy motros s kisegített ,beragasztotta a gyertyát a hengerfejbe. Igaz nem mertem továbbmenni ,vissza a városba s az ,,orosz,,bótba vettem másik hengerfejet.  Végül is délutánra csak àtértem udvarhelyre.

Előzmény: torony78 (134056)
Lady fantasy Creative Commons License 29 órája 0 0 134067

OBI-ban vannak alu profilok, amikből kialakítható egy vasfűrésszel egy alternatíva.

https://www.obi.hu/search/profil

GPS Creative Commons License 30 órája 0 0 134066

Mi a neve és esetleg hol kapható szép hazánkban olyan összekötő sín, amit az Ikea használ az új konyhabútorainál?

Pl. 10x20-as (vagy 15x30-as)  alumínium zártszelvény. Színesfémesnél van.

Méretre vágod a hosszát, a két végén meg lefaragod úgy, hogy csak egy oldala maradjon meg (fent) - amit rögzíteni tudsz az anyag élére.

.

Előzmény: Jónás Béla (134033)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134065

Az Ikea konyhaszekrényemben az összes vasalat blum, amit meg lehet kapni máshol is. Nem tudom, ez a sín mennyire saját találmányuk, talán nem. A fali sín rendszer, amit el kezdtek használni, az is létezik már régóta, nem ők találták ki, illetve szinte minden Ikeában használt vasalat, elem - vagy azzal egyenértékű - megvehető máshol is. Abban naiv voltam, hogy ott a helyszínen nem jártam alaposabban utána. Majd legközelebb.

A laposvas nem jó. Először is, hol kapok egy hatvan centis darabot, mert per pillanat itthon nincs. Veszek hosszabbat, és levágom, igen. Meg le is kellene festeni, hogy ne rozsdáljon. Talán két centiliter festék elég lenne, de nincs.

Az alumínium jó lehetne, abból egy méteres is van, kevesebb a hulladék, festeni sem kell. Vannak pl. a villamosságban használt TS-sínek is, ezt sem kell festeni.

A legegyszerűbb ez:

Ilyenem van itthon, a két sarokba becsavarom, hiszen nem feltétlenül kell végigérjen, összefogja a függőleges szekrényoldalt a pulttal, fiók mozog, merőkanál nem akad, használati értéke teljesen megfelelő ... nem is látszik. De én tudom, hogy ott van.

Szerettem volna az eredetileg erre kitalált megoldást alkalmazni.

Nem akartam úgymond ideiglenesen megoldani, mert az ilyen ideiglenes megoldások évtizedekre is szólhatnak! :)

Abban bíztam, aki sokat jár vasalatos üzletekbe, talán már látott ilyet.

Köszönöm az ötleteket és a segítőkészséget mindenkinek!

Előzmény: Soká (134062)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 134064

"Azt írják erre is, hogy rózsafa."

Áh, ez csak a szín trehány jelölése. Ahogyan wengének mondják a wenge mintázatú dekorlapokat is. A Tie által linkelt asztalok mutatós darabok! Persze az áruk is...

De ha már hobbiasztalos topik... nem lehetetlen ezt otthon is megoldani. Például a Bauhausban árulnak hossztoldott bükk munkalapokat, nem lehetetlen alá asztalt építeni. A baj csak az, hogy ha félkész anyagokból dolgozik az ember, nem lesz olcsóbb, mint a bolti darab. :( Én is az ikeában vettem étkezőasztalt (amikor még árultak normális tömörfa bükk asztalokat) mert nem érte volna meg szenvedni vele.

Előzmény: Mindenváró Ádám (134054)
otyabá Creative Commons License 1 napja 0 1 134063

Még csak pár napja vagyok itt, de már megszámoltam jópárat.

Mondanom sem kell, én is ezt a tábort erősítem. :)

Előzmény: ultima (134061)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 134062

"Gondoltam egy webboltban kiválasztom, megveszem, hozza a postás, felcsavarom."

Némiképpen naivitás. Ez egy kimondottan "célalkatrész" amiben a koppintásában nincs nagy üzlet, azt hiszem. Aki ilyen bútort vásárol az ikeától, az kap hozzá megfelelő darabot, ha meg valami baja esik és pótolni kell, akkor ad az ikea. Te is kapnál, ha igazolni tudnád, hogy van ilyen bútorod.

Nyilván, az lenne a legegyszerűbb, ha megrendelnéd, de ha nincs, akkor le kell gyárta(t)ni a megfelelőt. Miután nem is látszó darab, nem tudom miért nem felel meg egy laposvasból kinyert darab.

De Te tudod, én nem akarlak meggyőzni. A problémádat ismerem egyébként, ugyanez a helyzet nálunk is, igyekszem nem túltömni a fiókokat és a necces merőkanalak egy szintén ikeás acél csövön lógnak a felsőszekrény alatt.

Előzmény: Jónás Béla (134042)
ultima Creative Commons License 1 napja 0 0 134061

Hány informatikus, rendszergazda, stb. lehet itt a fórumon???

Előzmény: Mindenváró Ádám (133982)
Tie Creative Commons License 1 napja 0 0 134060
Előzmény: Tie (134059)
Tie Creative Commons License 1 napja 0 0 134059

A Kikolnál vettünk ebédlőasztalt, a nem kihúzható változatát, 120 hosszút. Ebből:

http://kikolbutor.hu/termekek/lakoter/nappali-butor/termek/56ab66b0ed7ca/95-76--220-/bukk/Gulliver-kihuzhato-asztal/

Na ez barátom, örök élet. 30mm vastag tömör táblásított bükk, 10x10-es ragasztott bükk gerenda lábakkal. Van vagy 60kg a 120-as asztal. És még piszok szép is. A tálaló meg a komód is ugyanez, a tököm leszállt mire becígöltük őket. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (134054)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 134058

Azért nincs ott annyira meleg.   Azt a hőmérsékletet még nem is szokták hőálló ragasztónak nevezni. 

Keress a neten epoxy gyurmát ami 200-210 fokig hőálló, bőven elegendő lesz.  De van millió olyan is ami 300 fokig bírja.

Tico-Tico Creative Commons License 1 napja 0 0 134057

Átfúrnám, belülről kifelé a csavart, a foggantyút is átfúrnám keresztbe, és anyát rá. Hát ez a használati verzió, nem a szép.

torony78 Creative Commons License 1 napja 0 0 134056

Gondolom sokan felismeritek ezt a háztartási eszközt (ez most csak az elromlott fele, a másik okés). Nos mondanom sem kell, nálunk kulcsszerepe van.

Kiázott, összeszáradt, a jó ég tudja, mi történt vele, de lejár a fogantyúja, szóval van némi safety probléma vele. Ti hogyan csinálnátok meg?

Létezik olyan ragasztó, ami pár évig (a következő ragasztásig) bírja a gáztűzhely hőjét, a mosogatást, emelgetést?

Vagy valamilyen ékelésben gondolkodnátok? Elvileg trapézosan van kialakítva a nút és a féder, de már nem szorul bele.

Vagy valahol átfúrni, megcsavarozni?

A fúrást nem nagyon tudom, hol vezessem, nem bontanám meg szívesen az integritását sehol.

Teszek még fel képeket, ha ez kevés.

Köszönöm a tippeket előre is, remélem, érzitek a probléma súlyát... :)

Bandi__ Creative Commons License 1 napja 0 0 134055

Szia!

Nekünk is ilyen asztalunk van otthon. Anno a Praktikerben árulták korrekt áron (a leírás szerint rózsafa).

Masszív asztal, azzal nincs is gond, viszont eléggé sérülékeny. Az első este bevásárló listát írt a feleségem egy lapra, utána a teljes lista olvasható volt az asztal fényezésén is.   

Előzmény: Mindenváró Ádám (133978)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 1 napja 0 0 134054

Hirdettek egyszer a Jyskben tömör akác asztalt, vagy 3-4 cm vastag lappal, akcióban 50-ért. Na akkor el is robogtam oda, de mint kiderült ugyan akácból volt valóban, de az egészet valami design furnér borította és már ott a kiállított darabon találtam egy sarkot ahol el volt válva a borítás. Megérte az árát, de lemondtam róla. Örök darabot akarok.

Néztem ugyanakkor az általad linkelt Frederika című bútort is , az általában 55 -ért kapható náluk örök akcióban. A lapja kicsit vékonyka és vannak rajta azok a nútok meg fém bizbaszok, amikről le tudnék mondani, de amúgy elég jól néz ki, bár a színe csak négyes, inkább natúr szín jön be jobban. ( szerintem ezt a jelenlegit is passzolom már csak ezért is )

Azt írják erre is, hogy rózsafa. Volt viszont egy törött komód a boltban ugyanebből a sorozatból és a törött felület engem nem emlékeztetett természetes fára. Ilyen kis homogén színű és szerkezetű anyag volt és  puha szálacskák álltak ki belőle szanaszét, igaz a színe hasonlított a felületéhez teljes keresztmetszetében. Nem tudom valami trükkös termék-e, vagy ez ilyen anyag, de nem győzőtt meg. 

Utána aztán elkezdtem nézelődni valami igazi rusztikus tölgy vagy bükk darab után de nem akadt semmi.

Illetve egyszer egy igazi,  brutális kisipari bükkfa darab, de azt meg nem lehetett szétszedni és a fuvarral együtt már nem bírt átmenni a "pénzügyminisztériumon".

Szóval azóta is időről időre eszembe jut amikor éppen van egy kis maradék abrak és olyankor pár napig keresgélek...  Előbb utóbb horogra akad a megfelelő darab. 

Előzmény: Soká (134032)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134053

Köszönöm szépen a felajánlást, de azzal nem tudom megoldani.

Ha nincs, hát nincs.

Írok Kínába, hogy lenne rá igény! :)

Előzmény: kofic (134050)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134052

Menetes szár nem lesz ... no nem azért, mert nem tetszik! :) Az alu szerintem is az elérhető legjobb megoldás ... ha nem lehet olyat venni, amilyet akarok. A telibe hátfal .. nos, az be kellene süllyeszteni a függőleges korpuszoldalak közé kicsinykét a pult magassága miatt .. vagy az egész sort ehhez emelni? :)

Bonyolult, hű de bonyolult!

Előzmény: Tico-Tico (134046)
csjoco74 Creative Commons License 1 napja 0 0 134051

Nagy hírem van, ma először gyalultam a HC260 Hyundai klón gyalugépemen :) az angol beszerzésű HSS késekkel :)

A gyalugépet még be kell állítani, amibe a tanácsotokat kérem :

- asztal beállítás lépéseit, mit hol lehet/kell állítani

- azt vettem észre, hogy vastagolásnál nem igazán húzza be az anyagot ... mennyire kell ráfeszíteni a továbbító görgőket?

Előre is kösz a válaszokat!

kofic Creative Commons License 1 napja 0 0 134050

Ilyen fémet nem fogsz kapni, amiket leírtam 1-1 darabot azokból sem. Hűtő rögzítőt tudtam volna adni 1-2 héten belül, de abból csak 60-as van és széles. 

Előzmény: Jónás Béla (134042)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134049

Új vagyok még, itt nincs szerkesztés gomb?

Alá, igen ... csak azt a fránya pultot is le kéne csavarni valahová... Valami sarokra való kis vas bizba@@zal? :)

... és akkor már lehet, hogy alá nem is kell? :)

Előzmény: halaloszto (134045)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134048

Lehet, hogy Ikea találmány, de már van pár éves. Nem hiszem el, hogy Kínában még mindig csak nekik gyártják. :)

Köszönöm az ötleteket, mint mondtam, ezeket már végiggondoltam. De én ilyet szeretnék, megláttam és megszerettem.

Tico-Tico Creative Commons License 1 napja 0 0 134047

Bingó! Zseni vagy!

Tico-Tico Creative Commons License 1 napja 0 0 134046

Ebből pedig menetesszár lesz... Vagy alu laposvas. Vagy csak simán telibe borítod az egészet egy fiókhátlappal :)

Előzmény: Jónás Béla (134044)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 134045

ez a vas egy ikea találmány. tedd át az összekötőt a fiók alá, ott nem zavar senkit.

Előzmény: Jónás Béla (134044)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134044

Nos, van egy Ikea Faktum konyhabútorom, olyan elemekkel, mint amit másodjára linkeltem. A tűzhely és a mosogatógép közötti elemnek van egy felső fiókja. A fiókban rendszeresen elakadnak az (egyébként az Ikeában vásárolt ) merőkanalak ebben az összekötőben. Gondoltam már, hogy egyszerűen kiveszem az összekötőt, de akkor a korpusz oldalát nem tartja semmi, mert nem szekrényelem van mellette, hanem a tűzhely és a mosogató, és azért ott van némi hézag.

Ez az összekötő elem keskenyebb. Ha lenne ilyenem, a pult csavarjait kicsavarom, felemelem, a fa (óhh, bocs, pozdorja az inkább) összekötőt ki, ezt be. Keskenyebb, és nem akad el a merőkanál. Ez az elméletem és vágyam, és ha már van ilyen, nem barkácsolnék.

Előzmény: kofic (134041)
Tico-Tico Creative Commons License 1 napja 0 0 134043

Vastag plexi? textilbakelit?

Előzmény: feketefelhoo (134034)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134042

A régebbieken ilyen volt az összekötés:

Most van ez a fém helyette. Gondoltam egy webboltban kiválasztom, megveszem, hozza a postás, felcsavarom.

A helyettesítő megoldásokra nekem is van sok ötletem, itt a fórumon is láttam pl. menetes szárral, ami kellőképpen ki lett tárgyalva. :) Csinálhatnám én is fából, bútorlap, pozdorja, rétegelt lemez csíkból, de ilyet akarok. Azért, mert.

Kerestem a Neten az elmúlt napokban sok néven, de ezer találatból 999 fióksín lett...

Előzmény: Soká (134040)
kofic Creative Commons License 1 napja 0 0 134041

Normál esetben 2 db felső kötő bútorlapból. Ehhez rögzíted a hátfalat és később a munkalapot. A mosogatónál élére lefordítod az anyagot így elfér a medence. Ha 80-120cm-es elembe kerül a főzőlap szintén élére fordítod a hátsó kötőt. Az élből leveszel 1 cm-t ha indukciós a lapod, ki kell szellőznie. Az 1db főzőlapnál meg a rögzítés után kiveszed az első merevítőt,.a mellette álló szekrények csavarozva vannak munkalaphoz így merev minden. Ez a fém ebben az esetben csak macera- szerintem. 

Ennek a fémnek csak akkor van jelentősége, ha álló elembe kerül a sütő/mikro  közvetlenül a tető alá. Sok esetben nem férne be a hagyományos kötő alá a sütő. 

Előzmény: Jónás Béla (134039)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 134040

Azért a képen túl sok minden nem látszik... Veszel egy laposacélt, vagy valamilyen profillécet, méretre vágod, kifúrod ahol kell... ez nem működik?

Előzmény: Jónás Béla (134039)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134039

Arra használnám, és pont úgy, ahogyan a képen van.

Előzmény: kofic (134038)
kofic Creative Commons License 1 napja 0 0 134038

Mire kellene? 

Más gyártók pl. Nobilia, Nolte  más-más  fém profilt használ a mosogatónál, főzőlapnál, és a hűtőnél. Ha a beépíthető hűtő ajtaja közvetlenül a gépre szerelhető és nem a korpuszra pántolt akkor innen kiesik 2 db ilyen fémprofil. Ez kb 6cm széles és 56,8cm hosszú.

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 134037

gdzsozy, gdzsozy...

Jónás Béla nem azt kérdezte, hogy Te használod-e ezt a merevítő-valamit, GPF pedig két különböző színű keményfát keresett, nem azt, hogy miként lehetne olyat hazudni.

Előzmény: gdzsozy (134035)
gdzsozy Creative Commons License 1 napja 0 0 134036

úgy hívják szeszes pác. egyszínű világos anyagot keress pl kőris. pácold le. osztcsá

Előzmény: GPF (133996)
gdzsozy Creative Commons License 1 napja 0 0 134035

Nem nagyon használjuk. sőt nem. 

feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 134034

Ez a verzió is fejben van. Viszont az új akku 9 mm vastag, a vágódeszka kb 8, asszem. A navi több részét az elektronika meg a kijelző tölti ki.

Előzmény: Tico-Tico (134030)
Jónás Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 134033

Jó napot kívánok!

Egy ideje olvasom az írásaitokat, sok érdekes és hasznos dologra leltem.

Most egy olyan kérdésem adódott, amire napok óta hiába keresem a választ.

Mi a neve és esetleg hol kapható szép hazánkban olyan összekötő sín, amit az Ikea használ az új konyhabútorainál?

(ami az elején van)Ikea Metod

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 134032

Ez az asztal valamilyen olcsó egzóta anyag lehet, amit alaposan pácoltak. Jó esetben pácolták, rossz esetben a lakk színezett. Sajnos az asztal egészét mutató kép túl kicsi, én a szálirányt sem látom. Az ilyen bútorok elég sérülékenyek (pontosabban jobban meglátszik a sérülés).

Azt az árat megéri, ha alapvetően rendben van.

Van egy csomó minden, amit nem értek ezeknél a gyarmatárú cuccoknál. A múltkor lefotóztam a jysk-ben például ezt az asztalt. 1. 2. 3.

Fogalmam sincs, hogy a deszkák oldalirányú zsugorodását hogyan viseli el az asztal két végén lévő keresztirányú merevítő deszka? Tűnhet úgy, mintha a az asztallap deszkái nincsenek összeragasztva, de alulról egyetlen táblásított lapnak látom. Kb. 90cm széles az asztal, az majd 1cm zsugorodást összehoz ha nagy a lakásban a páratartalom-ingadozás.

rogergerro Creative Commons License 1 napja 0 0 134031

"...Itthon a Wolfcraftnak van egy hasonló, csak ne a hozzá adott süllyesztett fejű csavarokat használd (mert könnyet szétrepeszti a fát) hanem valamilyen lapossal..."

Én 4-es lapos alátéttel kivédtem ezt! :-)

Előzmény: UgyanPityu (134021)
Tico-Tico Creative Commons License 1 napja 0 0 134030

Ez a pótakkus izé ugye?

Az a nagy karriert befutott tesco/ikea vágódeszka nem lett volna jó ide is? Farigcsálható, fúrkálható, szilikonnal letömíthető. ócsó

Előzmény: feketefelhoo (133993)
rogergerro Creative Commons License 1 napja 0 0 134029

<OFF>
A múltkor szóba került a sz@rt sem érő fúró élező, az egyik fűszerestől.

Erre ma mit találtam a Szögker honlapján:

Az elv ugyanaz, csak, ez nem 1.xxx Ft-os kategória.
<ON>

enel00 Creative Commons License 1 napja 0 0 134028
Előzmény: Gyémántkés (134027)
Gyémántkés Creative Commons License 1 napja 0 0 134027

Pontosan erre a Kreg sablonra gondoltam..... mondjuk horror ára van, megnézem az aliexpresszen..... köszönöm!!

Előzmény: pacman123 (134024)
Gyémántkés Creative Commons License 1 napja 0 0 134026

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 

UgyanPityu Creative Commons License 1 napja 0 0 134025

ops elírtam Pocket Hole Jig :)

Előzmény: UgyanPityu (134021)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 134024

Kreg sablonnak is mondják, tán ők találták ki vagy mi.

De rejtettcsavarozó néven is fut.

Ungarische forrás, nekem van ilyen, jó:

http://profibarkacs.hu/Wolfcraft-Undercover-Jig-szett

Van uni-maxtól is, de nekem az nem jött be, nagyon hamar oválisra kopott a megvezető fémgyűrűje.

Előzmény: Gyémántkés (134019)
kuperta Creative Commons License 1 napja 0 0 134023
enel00 Creative Commons License 1 napja 0 0 134022

Egy egyszerűbb változata a "fúrósablon"-nak.

UgyanPityu Creative Commons License 1 napja 0 0 134021

Kreg Pcoekt Hole jig.

Itthon a Wolfcraftnak van egy hasonló, csak ne a hozzá adott süllyesztett fejű csavarokat használd (mert könnyet szétrepeszti a fát) hanem valamilyen lapossal.

http://profibarkacs.hu/Wolfcraft-Undercover-Jig-szett

Én ezzel a fajtával használom:

https://www.szogker.hu/index.php?c2=item_list&L1=CSAVAR%2C+K%C3%96T%C5%90ELEM&L2=FAFORG%C3%81CS+SFKH%2C+DFKH%2C+TORX+FEJ&L3=LAPOS+KH+FAFORG.

kuperta Creative Commons License 1 napja 0 0 134020

Ha egyenes a felület.

Előzmény: motor-os (134018)
Gyémántkés Creative Commons License 1 napja 0 0 134019

Uraim! 

Segítséget kérnék!

Videókon látom, hogy sokan használnak egy olyan kis cuccot, amivel fába szép rejtett 45 fokos lyukakat lehet fúrni.... műanyag cucc, én fúrósablonnak gondolnám. 

Mi az eszköz pontos neve?

Köszönettel!!

motor-os Creative Commons License 1 napja 0 0 134018

Bútorlapból összeraksz gyorsan egy kis maróasztalt. A maróról leveszed a csapágyat és az asztal vezetőjét úgy állítod be ahogyan neked jó.

Előzmény: feketefelhoo (133989)
motor-os Creative Commons License 1 napja 0 0 134017

Egyetlen baja van. Arra a kis vezető görgőre nagyon hamar rárakódik egy jó vastag gyanta réteg. Ekkor elmegy a méret. Legyen kéznél egy kevés alkonek a letisztításhoz.

Előzmény: kuperta (133985)
jano5691 Creative Commons License 1 napja 0 0 134016

Óóó, eddig nem tudtam mire való ez a része a készletnek.

Előzmény: feketefelhoo (133998)
adam654321 Creative Commons License 2 napja 0 0 134015

Programozó még a gimnázium során lettem, de rájöttem, hogy nem akarom az egész életem képernyő előtt tölteni. Felvételiztem a fogorvosira, felvettek, elvégeztem (ez így leírva tök simának hangzik :D)... és szerencsére ha nem is láblógatva és dúskálva, de meg tudok belőle élni úgy, hogy marad mindenféle hobbira.

Előzmény: Tico-Tico (133955)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 134014

Vagy mérési hiba, vagy gyártási, alá mentek a 4,75-nek, ami ugye collban értelmes méret.

Vagy egyszerre a kettő. :)

Előzmény: Paco155 (134004)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 134013

Milyen műanyagból van a nyersanyag?

POM-ból le lehet marni, de még annak is sok a 8000 fordulat. Inkább olyan 1000 lenne jó.

De ha plexi, vagy valami hasonló, azoknál nekem már akkor is olvad, ha a kézifűrészt egy hirtelenebb mozdulattal taszajtom meg....

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 134012

progwork  kukac  freemail pont hu -ra írhatsz...

Előzmény: feketefelhoo (134011)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 134011

Próbáltam a emilt, de nem működik

Előzmény: Mindenváró Ádám (134010)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 134010

Isaszeg... M0 keleti szektor. Írhatsz privibe is, ha jól emlékszem látszik az emailem.

Előzmény: feketefelhoo (134007)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 134009

Bocs, azt hittem csak alapanyag kell

Előzmény: GPF (134006)
UgyanPityu Creative Commons License 2 napja 0 0 134008

Szerintem nézed mag azt amit kuperta linkelt, a vezető görgő azon független a marótól, és állítható a távolság, vagy cnc.

feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 134007

Jól hangzik :) Pest környékén merre vagy ? Én Törökbálinton lakom

Előzmény: Mindenváró Ádám (134005)
GPF Creative Commons License 2 napja 0 0 134006

Ott legyártják a léceket?

Előzmény: feketefelhoo (134000)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 134005

Hello,

Van itthon egy kis cnc gépem, ha nem vagy messze esetleg összefuthatunk és hátha tudok segíteni. 

Nem egy profi gép, de azért egyszerűbb és pontosabb, mint kézzel megcsinálni. 

Műanyagot marni, különösen 9 mm mélyen, elég macerás tud lenni.

Ahogyan  Paco155 is írta,  elég könnyen olvad és ráragad a maróra, aztán már kuka is a cucc. Hűteni persze lehet.

A másik dolog, hogy milyen vastag maróval tudsz úgy rámenni, hogy a belső sarkok még megfelelőek legyenek? 

Ha csak vékonnyal, akkor azoknak nincsen 9 mm munkahosszuk. Ha nem lehet egy befogásból megcsinálni, mert pl. meg kell fordítani, akkor az megint egy jó lehetőség rá, hogy el legyen bxva.

No, nem látom át pontosan milyen az amit szeretnél, de ha Pest környéke jó neked, szívesen megpróbálok segíteni.

Lehet más technológiában is gondolkodni. Én pl. számos alkatrészt öntöttem már alumíniumból úgy, hogy a cnc-vel mart minta 

xps habból készült. Olcsó, így lehet vele próbálkozni többször is. Könnyen szépen és gyorsan marható... öntő anyagnak meg lehet használni pl. műgyantát. 

Esetleg küldd el a dxf-et, ha meg tudom nyitni tán többet látok...

Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 134004

"A 4,65-öt nem értem hogy lehet (talán van másfajta colos csapágysor is, amit nem ismerek),"

Esetleg mérési hiba?

Előzmény: kjanik (134002)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 134003

Ja, de akkor az csak rózsafa színű.  (az a bütü sem tűnik egy sűrű/kemény fának.)

Előzmény: Paco155 (134001)
kjanik Creative Commons License 2 napja 0 0 134002

A 4,65-öt nem értem hogy lehet (talán van másfajta colos csapágysor is, amit nem ismerek), a 4,76-hoz pedig van 9,525 és 7,938 külső átmérő. Ha van állítható vezető, akkor az lehet az igazi megoldás.

Előzmény: feketefelhoo (133989)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 134001

A rózsafát nem is kell, de ha ez valami olcsó, világos fa a gyártás helyén akkor a "rózsafává" alakulás valószínűleg pácolással történik.

Előzmény: 409 (133997)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 134000

Zatik ?

Előzmény: GPF (133996)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 133999

Ez is igaz.

Előzmény: 409 (133997)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133998

Én semmiben sem vagyok biztos ezügyben :) Mondjuk a CMT-t le lehet tekerni 8000-es fordulatra. Viszont van egy Dremel-em is, rendeltem hozzá egy kis talpat, amivel mini felsőmaró lesz belőle. Mindenképpen fogok próba marásokat csinálni az éles művelet előtt.

http://www.onlineszerszam.hu/dremel/tartalom/termek/1377802997.jpg

Előzmény: Paco155 (133994)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 133997

A "rózsafának" nem a mintázata a lényege?  Miért mázolnák azt így le?

Előzmény: Paco155 (133988)
GPF Creative Commons License 2 napja 0 0 133996

Nem találok Budapesten vagy a környékén egy olyan helyet, ahol tudnék venni kétféle keményfát. Egy sötétet és egy világosat. (Sötétnek már a tölgy is jó lenne, megfüstölném.) Viszont kéne, hogy legyártsanak belőle léceket nekem. Elsőre juhar+tölgy kombóra gondoltam, de lehet más is.

Kb 30-30m léc kellene...

Tudtok javasolni valamit?

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 133995

20 rugó az ára, plusz még kb. 6 az érte menés, tehát mondjuk nem drága.  Gondolkozom még rajta, aztán lehet megnézem élőben is. Legfeljebb bukok egy utat ha mégsem tetszik. A színe mondjuk 4-es alá, jobban tetszene egy természetesebb színű cucc, de hát nem lehet minden tökéletes.

Előzmény: kofic (133991)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133994

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt a nagy fordulatú maróval meg fogod tudni csinálni.  Szerintem olvadni fog a műanyag.

feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133993

A teljes sztori, csak neked :)

Gyártattam egy 3D nyomtatós céggel egy keretet az autós navihoz, pár napja írtam róla itt is. Na ez a keret jó szar lett. A négy sarokból mindig csak 3 illeszkedik a helyére.  Szerintem nincs $kedvem$ még egyszer próbálkozni ezzel a verzióval. 

Szóval szereztem egy 9 mm vastag műanyag lapot, kijön belőle 2 keret is, egyet elszabhatok :)  A keret alsó és felső peremén körbe van egy 0.9 mm pozitív meg egy negatív falc, így illeszkedik az eredeti tokhoz a keret. Ez egy feladat.

Előzmény: pacman123 (133975)
Slam Jr. Creative Commons License 2 napja 0 0 133992

"Szál m3-re: 3.810.000 Ft/m3"

Hmm hát... jó. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (133987)
kofic Creative Commons License 2 napja 0 0 133991

A bütükön látszik, hogy tömör fából van. Így képről, ennyire sötétre pácolva senki nem mondja meg neked miből van. Lehet valami olcsó egzóta. Ettől függetlenül az élek nincsenek leütve, nem látszik semmi ordas hiba. Lehet, hogy valami lomtalanításból kimentett darab és átfújták egyszer vagy csak otthon valaki ráunt, de akkor meg vigyáztak rá. 

Fenyő asztalokat ennél jobban le szoktak kerekíteni, pont azért mert annyira sérülékeny. Nem tudom mennyit kérnek érte, de az itt is többször kibeszéltük, hogy egy kész egzóta bútor olcsóbb készen mint a hozzávaló nyersanyag a fatelepen. 

De a "rózsafa" nálam a hirdető költői munkásságát dicséri, kb. "topolya gyökér" kategória. 

feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133990

No ez egy jó megoldás lehet, hétvégén majd kifundálom a körítést

Előzmény: kuperta (133985)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133989

Értem ! De a marószerszám csonkja, amire rászerelem a csapágyat 4.65 mm átmérőjű. Katalógusban 4,76-os csapágyat találtam, de az mind 12,7-es külső átmérőjű.

Előzmény: kjanik (133972)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133988

Szerintem meg szépen pácolt fenyő vagy valami más. :) Bár lehet hogy furnérozott, annyira azért nem látszik.  A furatoknál az igen, hogy meddig ért be a pác.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 133987

Igen. Sajna élőben én még sosem láttam natúr rózsafa deszkát (http://www.zatik.hu/hu/reszletes/fureszaru_faanyag/egzota_fa_fureszaru_tropusi_fa_fureszaru1/rozsafa/rozsafa_fureszaru_30_mm_of_800_mm_felett_szelezett_szaritott_amerikai_rose_wood3),  de nekem is nagyon fenyőnek tűnik. Szintén a második képen látom, hogy a deszka szélén a két vékony csík sokkal sötétebb, mint a középső rész. Én is arra hajlok, hogy ez egy szépen furnérozott fenyőfa asztal lehet.

Előzmény: Paco155 (133983)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133986
Előzmény: rferi (133984)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 133985

Ez egy Makita élmaró görgős vezetője, ezt az asztali maró fölé szerelve, folyamatosan állíthatod a nút szélességét. (esetleg a hozzátartozó maróval, egyszerűbb :))

1310Ft , és némi barkácsolás

rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 133984

Egyáltalán mi az a rózsafa?

Előzmény: Paco155 (133983)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133983

Nekem a második képen a furatokban a szín azért eléggé árulkodónak tűnik.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 133982

Annyi szép és érdekes szakma van!

Jómagam autószerelőként végeztem, de van azóta két másik hivatalos végzettségem is és azon kívül is számtalan dologgal foglalkoztam már hobbiból is, meg néha pénzért is.

A baj mindig az, hogy amikor a megélhetésért kell dolgozni, az bármelyik szakma szépségét el tudja rontani. Éveken át fékpofa-fékdob cserét csinálni egy kamionszervizben egész nap az ugyanolyan hervasztó, mint tök egyforma szabvány ajtókat gyártani nap mint nap, térdig állva a forgácsban. Vagy elkészíteni minden nap 3000 adag valamilyen főzeléket fasírttal, az nem ugyan az mint Heston Blumenthalnak lenni. 

Annak jó, akinek van türelme, lehetősége tökéletesre fejlődni egy szakmában és utána megtalálja azt a piacot, ahol igénybe tudják és igénybe akarják venni a kicsiszolt tudását és meg is fizetik azt. Rettentő kevés embernek jön ez össze.

Bár, filozófia kérdése is lehet a dolog. Lehetséges, hogy egy japán asztalos a 12 milliomodik ugyanolyan faragott illesztést is áhítattal készíti el.

A többség keresi a pénzt valami unalmas, idegesítő dologgal (én is IT-vel) , amit a gazdasági törvényszerűségek nyomorgatnak minden oldalról,  aztán próbálja az agyát helyre tenni valami hobbival.

Kár, hogy általában az unalmas pénzkeresés manapság túl sok időt vesz el az ember életéből. 

Előzmény: kofic (133974)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 133981

Biztosan nem tudod keresztbe dugni a két akksit, szóval ezen ne agyalj.

Valami ütközőpöcök mindig van erre az eshetőségre

Előzmény: enel00 (133980)
enel00 Creative Commons License 2 napja 0 0 133980

Sziasztok!

Ha már a fúrókról beszéltünk van egy (elvi) problémám. Kiderült, hogy a hamarjában vett "pót" aksis fúróm, nem 12 V-os, hanem

18 V-os. Ugyanaz a márka és úgy látom, hogy könnyen összetéveszthetők az aksik is és a töltők is. (Nem ellenőriztem még.)

Mennyire probléma, ha eltévesztem, és másik töltőre, vagy másik fúróra teszem az aksit? (Mert ha nagyon veszélyes, akkor

mindenféle plusz színekkel fogom ellátni őket. (Régen milyen nehéz volt, megtalálni a megfelelő lyukat a fejhallgatónak, meg

a mikrofonnak. Ma már a zöld a zöldbe, rózsaszín a rózsaszínbe.)

Ha már informatika kontra asztalosság szóba került. Volt egy fiatalember kollégám, akinek asztalos az első szakmája. Persze azért

commodore-ozott ezerrel mint a fiatalok. A katonaság idején könyvtárban dolgozott és kezdett az informatikai rendszerek után

érdeklődni. Aztán végzett néhány kisebb-nagyobb tanfolyamokat. Én már úgy ismertem meg, mint aki nagyon profi rendszergazda,

hálózati buherátor, linuxos és hardware bütykölő. Számomra meglepő módon, nem hiányzott neki az asztalosság, még hobbi szinten

sem. Ma már Ausztriában dolgozik sajna.

enel

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133979

Ja, köszi. Elfelejtettem elosztani kettővel. Csak kell az a kávé ...

Előzmény: 409 (133977)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2 napja 0 0 133978

Sziasztok,

Árulják a neten az alábbi asztalt. Én keresek már egy ideje egy ilyen tömör fa cuccot, ami nem fenyő, hanem valami keményebb.

Az eladó ezt rózsafának hirdeti és állítása szerint tömör anyag, nem furnérozott fenyő. Ezeket a képeket kaptam tőle, de nem tudom mennyire lehet igaz. Nem túl jó minőségű képek. 

Igazából akkor is megérné a kért árat, ha fenyőből lenne, csak akkor nekem nem kell, mert nem olyat keresek. Szóval nem tudom érdemes-e elindulnom érte 80 km-re... Tudtok valamit kisütni ezekből a képekből?

409 Creative Commons License 2 napja 0 0 133977

"1. hogy jön ki 0,9"

12.7-10.9=1.8/2=0.9

Előzmény: pacman123 (133975)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133976

Tudom én azt :) Vagyis: sejtem.

Előzmény: kofic (133974)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133975

Én igazából 2 dolgot nem értek - bár még első kávémat nem ittam meg, ergo most bootolok /épp a RAM-ot számolom .../

1. hogy jön ki 0,9 (mm? centi? nekem egyik mértékegységgel se jön ki a matek) felhőnek ha 10,9mm-es csapágyat tesz 12,7mm-es (gondolom ez nem a szárátmérő, mert az irreleváns) maróra. De tegyük fel hogy jól számolt és ő érti. Az a lényeg :-)

2. nem ez a falc?

Mert ha ez, akkor én se értem nagyobb vezetőcsapággyal ezt hogy lehet elérni :)

Mivel a teljes sztorit nem ösmerjük /kár :-)/ ezért csak találgatok: gondolom az alakzat éle nem egyenes, ezért szivatja magát felhő kolléga ilyen módszerrel. Különben nútmaró + asztali maró + vezető mellett megoldhatná, oszt' csók a családnak.

kofic Creative Commons License 2 napja 0 0 133974

Én meg ha újra születhetnék .... japán asztalos lennék. Vagy asztalos, Japánban. Vagy csak asztalos, nyugodtan. Vagy ... egyszerűen csak fával dolgozva, amikor kedvem/szükségem tartja

Látod, leírtad a lényeget. Az itteni(topik) asztalosoknak sem a szakmájukkal van baj, hanem annak a feltételrendszerével és gazdasági környezetével. 

Előzmény: pacman123 (133967)
kjanik Creative Commons License 2 napja 0 0 133973

Gondolkoztam, olvastam is és számoltam. Javaslom neked is.

Előzmény: motor-os (133961)
kjanik Creative Commons License 2 napja 0 0 133972

"Konkrétan 10,9 mm külső átmérőjű kéne nekem, amivel 0,9-es falcot tudnék marni."  (133901 hsz.)

Erre kértél tippet. Erre javasoltam, hogy ne csapágyboltban keress hiába, hanem 10-es csapágyra tegyél gyűrűt.

Előzmény: feketefelhoo (133958)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133971

:-)

Előzmény: pacman123 (133970)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133970

Mióta ebbe a csapatba kerültem fedeztem fel, hogy mennyi kocka kerül (próbál kerülni) jó barátságba a fával.

Kollégák mikor kérdezik honnan az ihlet .... mondom nekik, hogy olcsóbb mint a pszichológus és - most már - izgalmasabb mint a Call of Duty :)

Előzmény: motor-os (133968)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133969

"mennyit kéne tanulni még hogy asztalos legyek"

Neked?? o.O

Sürgősen innunk kell egyet :D Küldtem esemest.

motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133968

Bánom, hogy nem 40éve mentem asztalosnak.

Előzmény: pacman123 (133967)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133967

Attól még lehetsz kocka. Kocka asztalos :)

Esetemben akkor tudtam csak megdönteni a kocka státuszt - irodalomórán Pascal (naja, én sem mai gyerek vagyok) könyvet vettek el tőlem a pad alatt olvasva - amikor a hallgatóimmal együtt imádkoztam a nagy fehér kagylóba, az egyetemi kocsmában, egymás fejét fogva, egy-egy tanfolyam után. Akkor mondta az egyik hallgatóm hogy nem is vagyok olyan kocka mint hitte volna. Addig küzdenem kellett :D

Én meg ha újra születhetnék .... japán asztalos lennék. Vagy asztalos, Japánban. Vagy csak asztalos, nyugodtan. Vagy ... egyszerűen csak fával dolgozva, amikor kedvem/szükségem tartja

Előzmény: motor-os (133960)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133966

Ez 6,4mm-es   http://www.ebay.com/itm/Router-Bit-6-4mm-x-3-2mm-Ball-Bearing-B107-/322158531657?hash=item4b02251449:g:jzEAAOSwVFlUDnit

Other Ball Bearings available

Product #      A mm       B mm

B101              16.0          6.4

B102              19.0          6.4

B103              19.0        12.7

B104              16.0          4.8

B105              12.7          4.8

B106                9.5          4.8

B108              12.7          6.4

B109              28.5        12.7

BA112            22.0          8.0

BA114            28             8

BA115            35             8

B107                6.4          3.2

B119              19.00        4.8

Előzmény: motor-os (133965)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133965
Előzmény: feketefelhoo (133958)
Computerguru Creative Commons License 2 napja 0 0 133964

Ennek nem sok értelme van. Marógépnél semmi szükség a lyukakra, csak útban lesznek.

Előzmény: Bati960 (133897)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133963

Igaz! Nyáron kilépek az inas képzőből.  Legény leszek.

gdzsozy Creative Commons License 2 napja 0 0 133962

30 éve vizsgáztam. tanitottam is, tanulom is napról napra de minnél többet tudok annál jobban érzem hogy mennyit kéne tanulni még hogy asztalos legyek. :)

Előzmény: motor-os (133960)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133961

Abból sohasem lesz falc. Gondolkozz. Nem növelni kell a csapágy átmérőjét, hanem csökkenteni.

Előzmény: kjanik (133942)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133960

Az informatikusok (nagy része) nem kocka. Sőt. Igen széles látókőrű ember.

Én rendszergazda vagyok, de nyáron már asztalos leszek.

Előzmény: halaloszto (133941)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133959
Előzmény: adam654321 (133943)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133958

No, de nekem kisebb átmérő kéne, nem nagyobb :) Sebaj, valószínű nincs ilyen csapágy, katalógusokban is csak 12,7-t találtam

krizsi_l Creative Commons License 2 napja 0 0 133957

Nekem annyi ment, hogy a 70%-ban elkészült 50 négyzetméteres garázs-műhelyem kevesebben van. Ráadásul mindegyikből van még vissza rendesen :(

Előzmény: motor-os (133921)
wtman Creative Commons License 2 napja 0 0 133956

Két esetleg három méter hosszban termelve jóval olcsóbb a kitermelés bére mivel itt csak gép mozgatás történik, nem kell berakni kézzel, mint a méteres tűzifát. Kevesebb fakitermelő, jóval többet tud termelni. Nem utolsó sorban. itt nincs vita a mennyiséget illetően.

Előzmény: MN 3100 (133932)
Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133955

Ezt hogy hoztad össze? Szülői elvárás volt, majd azzal a lendülettel ahogy odavágtad az asztalra a papírt, beiratkoztál a fogorvosira?

wtman Creative Commons License 2 napja 0 0 133954

A fa természeténél fogva a tövétől a csúcsáig vékonyodik, így nem számolhatsz simán egy henger térfogatával. Elég bonyolult elméleti háttere van a fa köbtartalom meghatározásnak (amit táblázatok tesznek emészthetővé). Hazánkban a vékonyabbik felén mért egymásra merőleges két átmérő mérés (választéktól függően kéreggel vagy kéreg nélkül) számtani átlagából és az adott darab fa hosszából kalkuláljuk a köbtartalmat.  Ha valakinek van kedve itt utánanézhet:

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj10q7hgqLSAhUiKpoKHZI5AQ8QFggYMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.nyme.hu%2Ffileadmin%2Fdokumentumok%2Femk%2Fmoi%2FTantKovetelm%2FErd_becslestan_2008.pdf&usg=AFQjCNHiaHcdgmxxNaH43FbXhBrM0wxWTg

Előzmény: MN 3100 (133869)
wtman Creative Commons License 2 napja 0 0 133953

Ha 5 m3-t akartál venni akkor mi bajod volt a mérlegjeggyel? Kitörölhette volna a seggét a tüzépes vele, mivel nem súlyra vásárolsz, hanem térfogatra. Ott meg a plató mérete meg a magasság a mérvadó, abból kapsz egy űrmétert (egy űrméter 1x1x1 méter, ami "0,57 erdei köbméter" tűzifa esetében), amiből kiszámolod a köbmétert, oszt kifizeted a leszállított mennyiséget. Aztán meg viszontlátásra. 

Aki súlyra veszi a tűzifát meg is érdemli, hogy átbasszák!

Előzmény: Lackó_9 (133896)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 133952

Első tippem az lenne hogy ez az egy másolómaró van a gyűjteményben.

Előzmény: halaloszto (133950)
stukov1 Creative Commons License 2 napja 0 0 133951

Ilyen nincs, mert olyan régi.... az új meg tudjuk mennyi.

A képeken lévőt a német ebayen találtam. 125Eur +15 szállítás.

Előzmény: kofic (133948)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 133950

jaja. de kérdés hogy miért kell ilyen kis átmérőjű maróval csinálni? 16-19-22mm maróra már akad kisebb csapágy, és azt lehet egy gyűrűvel vastagítani.

Előzmény: Kamelot (133949)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 133949

Az a helyzet hogy a csapágynak kisebbnek kéne lenni és nem nagyobbnak. Szerintem. Akkor lehetne vele falcolni.

kofic Creative Commons License 2 napja 0 0 133948

Mennyi a használt piacon egy ilyen gép?

Előzmény: stukov1 (133945)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 133947

köszi!

Előzmény: apaf3j (133946)
apaf3j Creative Commons License 2 napja 0 0 133946

Tessék, én nem vagyok informatikus, sőt, programozó sem. :) Eredetileg biológus voltam, most fordító vagyok )

Előzmény: halaloszto (133944)
stukov1 Creative Commons License 2 napja 0 0 133945

Heló! Ismét lenne egy szerszámos kérdés:

Van egy ideje már egy olcsón beszerzett Festo Wet-A típusú, szerintem excentercsiszoló gépem.

Kipróbáláskor ment, aztán otthon pukkant egyet és...

Szakszerviz látta, egy kondi kiment belőle, meg hiányos a fejrésze stb, kb 20.000Ft lenne a javítás, felújítás.

Kérdés: ez egy kb 30 éves gép lehet, érdemes- e rákölteni ennyit?

Nagyon kéne az excenter (meghalt a Parksideom) Mondjuk, ha meg is csináltatnám ennyiért, akkor is vennék egy újat... ami most tetszik az a Dewalt DWE6423.

A képen WET-AZ típus van, az enyémről nem is találtam képet. Hiányzik a tányérja is.

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 133944

nemmondod...

reménytelenek vagyunk.

adam654321 Creative Commons License 2 napja 0 0 133943

El kell, hogy keserítselek. A másik szakmám programozó. :D

Előzmény: halaloszto (133941)
kjanik Creative Commons License 2 napja 0 0 133942

Ha nem kell sokat nyúzni, lehet hogy egy zsugorcső is megteszi, kb néhány tized a fala, esetleg 2 rétegben.

(Vagy keresnék valakit, aki megcsinálja ~nem nagy kunszt.)

Előzmény: feketefelhoo (133922)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 133941

ó ez szuper! nagyon örülök Neked. annyi itt az informatikus, nagyon kell valaki aki nem kocka.

Előzmény: adam654321 (133939)
Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133940

Akkor neked nem probléma egy fúróköszörülés. :)

Előzmény: adam654321 (133939)
adam654321 Creative Commons License 2 napja 0 0 133939

Én szakmám szerint fogorvos vagyok, ebből finanszírozom a szerszámokat, amikkel az asztalos hobbimat támogatom.

A múltkor volt a székben egy asztalos kolléga, aki mondta, hogy "hát végülis a fogorvosnak is kell valamennyi kézügyesség..." :D

Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133938

De amatőr, mert ehhez (sem) értek. Fóliaházat nem tudsz csinálni? Ott gyorsabban száradna, eső sem érné, de szellőztetést meg kell oldani. A feldarabolt fát légréssel rakd egymásra, mondjuk egy sor fa, nem összetolva, hanem csak lazán, majd keresztben cserépléc, élére állítva.

Előzmény: MN 3100 (133936)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133937

Nem értem. Mire gondolsz.

Ja, hogy a fogorvosnál? Jó szakma, jól fizet. Neki.

Előzmény: Tico-Tico (133933)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 133936

Dehogy amatőr a kérdés.

Pont azt terveztem, a felvágott

fát kérgére fordítva elterítem az

udvarban és csak a nyár végén

rakom kalodába.

Sajnos a felvágott kuglikat elnézve,

biztos, hogy nem fog így elférni az

összes, pedig elég nagy az udvar.

Ezért az marad "kiterítve", amelyik

a fűtési idény kezdetén már sorra

kerül. A többi megy rögtön a helyére.

Péter

Előzmény: Tico-Tico (133931)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133935

Én már nem számítom a másik felét. Jó, ha 10-15 év még összejön. Na azután jön a szar világ. Szó szerint (szaros). :-) De azért még azon vagyok, hogy idén letegyem az asztalos szakmunkás vizsgát. :-)

Előzmény: Pillanatragasz (133928)
Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133934

Már bocsánat, de te most a betegségedre költesz. Amikor fúrógépet veszel akkor költesz az egészségedre!

Előzmény: Pillanatragasz (133928)
Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133933

A soktízezer fordulatos kézimaró és a kisflex milyen volt? :)))

MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 133932

Nálunk is az járja: fakereskedőtől

tűzifát venni ugyan az, mint autót

venni használtautó kereskedőtől.

Biztos, hogy csak ritka szerencsével

kapsz tőlük veszteség nélkül bármit is.

A Bakonyerdő ZRt-től veszem évek óta.

A mennyiséggel nem volt még gond,

pedig a fuvarost mindig meggyanúsítom azzal,

hogy a csak a felét hozta a megrendeltnek. :-o)))

(Ő szállította idáig mindig.)

Nem szokott megverni, vagy a teherautóval

áthajtani rajtam.

Mostanában, hogy csak nekem-e, egyedileg

köbözik a fát, ahogy WtMan kolléga írta.

De mindig lemérem, nem olyan nehéz dolog.

Így legalább én is, meg az erdész-fuvaros 

anyukája is nyugodtan alszik. :-))

Péter

Előzmény: Pillanatragasz (133895)
Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133931

Amatőr kérdés, de... ha felhasogatod és nap éri, időnként megforgatod, nem szárad ki hamarabb?

Előzmény: MN 3100 (133929)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 133930

Neki kezdtem a felvágásnak, bár

ma sokat esett az eső.

Valóban fárasztó, főleg egyedül.

Nem is annyira a fűrészelés, hanem

a rönkök mozgatása. Sajnos igen

sok közülük nem szabályos henger,

ezért az átfordítás kemény meló.

A legjobb megoldás az, hogy sportként

kell felfogni ezt a munkát. Más komoly

pénzeket fizet wellnes, fitness, crossfit

edzésekért. Én ugyanezt az energiát

közvetlenül tudom hasznosítani. :-)))

Abban meg különösen bízom, hogy a

15 m3 nem fogy el a jövő télen. Bár,

lehet még az ideinél is nehezebb időjárás.

A gáz kényelmesebb, vitathatatlan. El is

kérik a felárat. Ráadásul, teljesen

kiszolgáltatottá teszi az embert.

Persze vannak, akiknek egyszerűen

nincs más lehetőségük a fűtés megoldására.

Péter

Előzmény: Tschaby (133888)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 133929

Szervusz!

A hatásfok különbségben igazad

van. Bár a földgáznak is, ill. az égés

termékének is van vízgőz tartalma.

Azért a tűzifám az idény kezdetére

mindig kellően kiszárad. Némi

gondoskodást igényel. (Összerakás,

letakarás, stb)

Amikor a tűzre rakom, harsogva ég.

A vegyes tüzelésű kazán mellett

szól - hatásfok növelő tényezőként -

az, hogy a környéken szinte mindenki

hozza a metszett, vágott gallyat,

kivágott fát.   :-)))

Nekem nem derogál ezeket is felvágni

és elrakni télre.

Péter

Előzmény: jano5691 (133875)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 133928

Ez benne van a pakliban én is pénteken kell menjek a próbát vegyék le , félretett pénzemet mind felemészti. Az egészségünkre is kell költenünk nemcsak szerszámokra.

Életem felét leéltem csak az a baj hogy a sz@rabbik fele van hátra.

enel00 Creative Commons License 2 napja 0 0 133927

Sajnos, utólag nem lehet módosítani az elküldött szöveget. Értelemszerűen kiegészítendő egy "látom" szóval. :-)

Előzmény: enel00 (133926)
enel00 Creative Commons License 2 napja 0 0 133926

Köszönöm a hozzászólásokat. :-) Örülök, hogy feltettem ezt a látszólag hülye kérdést. Feljogosítva érzem magam, hogy elrohanjak a Lidlbe fúrót venni. :-) (Nemrég "az" akkus fúróm elromlott, és nem akartam, hogy a javítás ideje alatt a sokkal nehezebb madzagosakat kelljen használnom, ezért rendeltem még egyet. Azt gondoltam, minő luxus, de most már, hogy túl szerény voltam.)

enel

Előzmény: LyPapa (133918)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133925

Most nagyon kicsi. Tökre el van zsibbadva. :-)

Előzmény: Paco155 (133923)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 133924

Ilyenkor van az irodában ,hogy vakarják a  fejüket :hogy az atyaúristennek lehetséges hogy egy km hosszú út mellé ástak1200 mérer árkot.

Előzmény: pali923 (133919)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133923

Jó nagy pofád lehet!  ;)

(bocs, kihagyhatatlan magas labda volt.)

feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 133922

És ha nem lenne esztergád ?

Előzmény: kjanik (133911)
motor-os Creative Commons License 2 napja 0 0 133921

Délután voltam a fogorvosnál. A fűrész és a gyalugép megy a számba. :-(

Tico-Tico Creative Commons License 2 napja 0 0 133920

Ilyenkor az árokmélységet mérte, vagy a kiásott hoszt?

Előzmény: pali923 (133919)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 133919

Még középiskolás koromban építőtáborban a épülő M3 autópálya rézsűjét egyengettük, vízelvezető árkot ástunk, meg ilyenek. A brigádvezetőnk mérte le, mennyit csináltunk aznap. Ott figyelte a munkavezető is, amikor mért, de csak egy collstokot adtak hozzá. A brigádvezetőnknek meg volt annyi esze, hogy behajtotta a collstok egyik szárát. :))

LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 133918

Igen, szerszám mániás vagyok :)  Az említett csavarozók jelentős része a magyarországi személyi számítógép választékot fejből fújja, másik része különféle falakon vezetett kábelcsatornákról, a többi ilyen-olyan serverek csalafinta csavarjairól tudna mesélni. Az utóbbi időben már inkább csak a hobbim kiszolgálása a feladatuk, nagyon ritka, ha szét kell bombázni vagy épp építeni kell valamilyen számítógépet.  

Üdv:LyPapa

Előzmény: pacman123 (133909)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 133917

Párban kell vásárolni menni...... :P

rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 133916

Ez mekkora már!

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2 napja 0 0 133915
Előzmény: adam654321 (133876)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 133914

Mi az, hogy mit?

1: 3-as vagy 2.5-es fúró

2: 4-es

3: süllyesztő

4: kis torx fej

5: kis csillag

6: nagyobb csillag

7: 8-as tipliző fúró :D

4-6 hosszú szárú kivitelben.

Simán :D De én nagyon max 3 géppel gazdálkodhatok, de általában 2-t használok :)

Ugyanakkor van alapja a torx + csillag párosnak, mert ilyen és olyan csavarból is van használva, ráadásul 2 féle méretű csillagfej van használva

Beteg kissé, de mehetne így is :D

Előzmény: Tschaby (133912)
kukucs33 Creative Commons License 2 napja 0 0 133913

Dehogy fúró, ezek a csavarozók!!!:-)

Fúróból nekem csak 3 van, csavarozóból is alig 4. Dróttal, drót nélkül.

Előzmény: Tschaby (133912)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 133912

Hat fúró? Mit csináltok annyival?

A drótos is benne van?

(Lux, WB, PowerFix, Maktec, Bosch, CMI*2...khmmm)

Előzmény: pacman123 (133909)
kjanik Creative Commons License 2 napja 0 0 133911

Megfelelő falvastagságú gyűrűt esztergálnék a 10 mm-es csapágyra, szorosan illesztve, vagy ragasztva tenném fel.

Előzmény: feketefelhoo (133901)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 133910

Autószalon?

Suzuki fórum: ilyen szemetek, úgy lehúz a szerviz, stb... Miért nem skodát vett, ott sokkal jobbak.

Skoda fórum: hogy kapná be a szerviz, méreg drága autó, nem is jó, első szerviz 60.000? Mit csinálnak rajta ennyiért? INkább vett volna mást :D

No félreértés ne essék, mindegyik ilyen :D Kevés normál áron dolgozó szakiszerviz van, Pesten legalábbis nem nagyon akad jó :D Max ismerőssel, de úgy se biztos. Anno ismerős miatt mentem műszakiztatni előző ignist a Dózsán lévő szakszervizbe. Vizsgára vmi 25000-et mondtak, fizettem végén 34-et. Néztem hülyén mi van? Üres volt az ablakmosó tartály, fel kellett tölteni (előző héten töltöttem csurig, de nem mondtam, hogy ne nyúljanak hozzá, itt hibáztam :D, csak motor, váltó, s fékolajat említettem hozzá ne nyúljanak, mert 2 hetes)

Ha ismerőssel kerülök oda és mégis lehúznak, akkor mire számítunk? :D

Előzmény: Lackó_9 (133907)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 133909

Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült (a hatot a saját fúróimra írtam).

De akkor te is "gyűjtő" vagy :)

Előzmény: LyPapa (133905)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 133908

Ez kb mennyi szorító az elég? :D

Én tök jól elvagyok a dewalt fúró + maktec csavarozó párossal, néha mondjuk előveszem amit kaptam apámtól kis csavarozót, de a viszonylag lassú fordulata miatt nem szeretem, maktec is jellemzően a 2-es fokon üzemel, nekem ne csavarjon csiga lassan :D

Napokban meg lusta voltam elmenni 3 méterre a maktecért (na jó, fel is kellett volna állni guggolásból, ami nálam nem öröm) és dewaltot fogtam be csavarásra. Sokszor jó a kupi, mert minden kéznél van :D

Előzmény: enel00 (133902)
Lackó_9 Creative Commons License 2 napja 0 0 133907

Autószalont ne is mlítsd... 

Tegnap feltettem trélelre a másfél éves céges kocsim és integettem neki... Reggel nem akart menni dolgozni, be adta az unalmast. Garanciális a kocsi. Tegnap reggel elvitték, most hívtak 11kor, hogy akkor mi is a probléma. Azt kérdezi tőlem a "szakmárkaszervíz",látja, hogy trélerrel jött be a kocsi.

Szerviz: - Nem indul? és ha igen, akkor miért nem indul, mert ők sem tudták beindítani, úgy tolták be a műhelybe!!! Mondjam már meg nekik, hogy miért nem indul!... 

Válasz: - azt hiszem ez a ti feladatotok lenne, hogy megmondjátok.

Szerviz: - hát most miért beszélek így vele, ő normálisan megkérdezte, hogy miért nem indul és válaszoljak normálisan neki... felkapta a vizet rá

Válasz: - hülye kérdésre hülye válasz, tanulj meg kérdezni!

És itt letettem a telefont, feladtam... nincs kivel beszélni. Hülyékkel nem lehet beszélni és lealacsonyodni a szintjükre, mert legyőznek a rutinjukkal.

Előzmény: GPS (133906)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 133906

Hehe, ugyanez autószalonban :-)))

- Jónapot, ez a típus kéne nekem, ezekkel az extrákkal, kiszámolná mennyi úgy a vége, ha kérhetem

- Azonnal, egy pillanatocska, máris beütöm...és ime, tessék parancsolni, 4 millió 447.681 forintocska lesz.

- Rendben, akkor ítt vannak az adataim, írjuk is meg a megrendelőt

- Semmi akadálya, de milyen hitelkonstrukciót szeretne?

- ????

- Mert ugye itt van Daylight Robbery bank nagyon jó ajánlata, ez kérem egy rekurzív, redundáns, limitált futamidejű...

- Uram, nem érdekelnek a hitelek

- Jó, látom ön ért hozzá, akkor önnek inkább a United Swindler bank konstrukcióját ajánlanám, ez derivatívan  transzponált megoldás - ennél jobbat tényleg nem talál a piacon, ezt most csak magának mondom.

- De uram, semmilyen hitel nem érdekel.

- Hogyhogy? Hát akkor hogy akarja megvenni az autót?

- Például úgy, hogy helyben kifizetem. Készpénzben. Itt a pénz a táskában, 5 millió, mutassam meg?

- Isten ments, ne is lássam, még megtudják a főnökök.

- De miért akkora baj az maguknál, ha valaki kifizetné helyben és egészben amit vásárol?

- Uram, ez egy autószalon, mi több, egy márkakereskedés. Ez nem egy murvás, városszéli autópiac, ahol táskából fizetnek.

- Rendben, át is utalhatom a számlájukra, ha maguknak ennyire büdös a készpénz.

- Uhh, megkönnyebültem. Akkor az önrészt átutalja, a többiről meg itt a hitelszerződés, a jobbik fajta.

- Hányszor mondjam már el, hogy egyáltalán nem kell hitel - egyben akarom fizetni.

- Ajjaj, akkor van egy kis baj.

- ???

- Tudja, ha nem vesz fel hitelt - akkor nem ennyi az ár. Akkor azt újra kell számoljam, de előre szólok, drágább lesz mint az előbb volt.

- Maguk nem örülnek annak, ha egyben kapják a pénzt és nem kell évekig szarakodni a vevővel?

- Mi így sem szarakodunk, a bank másnap ideborítja a pénzt - innentől már az ő meccsük lesz - magával.

- És akkor miért nem jó az, ha én borítom be ugyanazt a pénzt maguknak?

- Mert maga nem fizeti ki nekünk azt a nem kevés jutalékot - amit a bank fizet nekünk a hitelközvetítésért, teccik tudni?

.

LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 133905

6 db, különféle. A legerősebb egy Ryobi 45NM nyomatékot tud, utána jön a Stomer -az is elég erős, két kicsi (marok) LIDL és OBI , egy lassú fordulatú és egy közepes teljesítményű pisztoly formájú. Vegyes gyártmányból még van pár db,  amelyek mechanikailag jók, de sajnos az akkupakknak vége. Egy akku felújítás árából egy csavarozó+2 akkus készlet is kijöhet :( Nem két nap alatt jött ez össze.

motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 133904

A beltéri nem sárgul. De ha kiviszed napra akkor igen.  :-)

Előzmény: pali923 (133900)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133903

Hat! :D

enel00 Creative Commons License 3 napja 0 0 133902

"ha nem lenne elég csavarozóm" Csak kíváncsiságból, hánytól van az elég? :-)

Előzmény: LyPapa (133893)
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 133901

Halló

1/2"-os másoló maróhoz létezik vajon kisebb csapágy ? Konkrétan 10,9 mm külső átmérőjű kéne nekem, amivel 0,9-es falcot tudnék marni.

pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 133900

Én nem vettem észre ilyesmit rajta. Pedig minden fehér körülötte (fal csempe).

Előzmény: motor-os (133887)
Lackó_9 Creative Commons License 3 napja 0 0 133899

Minden összefügg mindennel...

Nekem is egyből lejött a szitu, amikor mondta, hgoy majd ők kiviszik nekem... Már itt meghalt a dolog részemről, csak a poén miatt vittem végig a szitut (de végül megvan a fám, nem kell aggódni... és én mértem, én hoztam el)

Minden normális kereskedő örül, ha nem kell külön a fuvarral foglalkoznia, mert az a legnagyobb nyűg mindenkinek... főleg egy ilyen mennyiségnél, amikor egyszerre elviszik tőle nem kell pöcsölnie vele, hogy egész napra leköti a saját kocsiját 3 fuvarra, amikor csinálhat mást... és annyit nem fog pénzben a fával és a fuvarral, hogy üzemanyagban megérje neki.

Előzmény: halaloszto (133898)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133898

hehe. van egy erős tippem hogy azért nem mehetsz érte, mert nincs neki fája a telephelyén. ő is hozza valahonnan, azazhogy nem hozza, hanem onnan viszi hozzád. de nem árulhatja el neked hogy honnan. én is lepődtem, amikor bementem reggel az "A" fatelepre, és a konkurrens "B" fatelep logós kocsijára pakolták fel az anyagot...

Vajk

Bati960 Creative Commons License 3 napja 0 0 133897

Köszi szépen, nagyon jó ötlet.

Még nincs maróm. Ez a történet most kezdődne igazán. Még valami ilyesmin is gondolkodom.

Vélemény?

Előzmény: Computerguru (133891)
Lackó_9 Creative Commons License 3 napja 0 0 133896

2 hete tüzifát akartam rendelni a közeli tüzépről, hirdetés és mások ajánlása útján... de inkább csak a kíváncsiság hajtott a témában...

Szóval, telefonbeszélgetés: 

- Jó napot, tüzifát rendelnék, hasgatott akácot, 5m3 kellene... mennyibe kerülne, mikor mehetek érte?

- Jó napot, igen van ilyen, ennyi és ennyi Ft köbe, a szállításról pedig mi gondoskodunk ennyiért a környéken, ha messzebb akkor megegyezünk... de sajnos ennyi mennyiséget csak 3szorra tudjuk kivinni, nincs nagy autónk amire felférne. Minden fordulót külön mérünk oda-vissza, hivatalos mérlegjeggyel, nem kell aggódnia főnök!

-Rendben, kérem, a mennyiséget, de fuvar nélkül!

- ???

- Maguknak nincs nagy autó, nekem itt van a kamionom, amire játszva felfér az egész mennyiség, elhozom magamnak és nem rabolom vele az idejüket. Nekem sincs időm egész nap itthon várni a kocsit, amig 3szor megfordulja azt a 60km-t (30 - 30 oda-vissza). Odamegyek, bemérjük a kocsit, markolóval feldobjuk, kimérjük, fizetek és ott se vagyok... rendben?

(Hallani kellett volna, ahogy kézzel-lábbal ellenkezik a manus)

- Azt nem lehet, ide idegen kocsi nem jöhet, főnöke nem engedi, meg nincs nagy mérleg amire ráállanék, nem tudom hova kell jönni, kieső helyen vannak, stb... meg miért pont én akarok menni érte, miért nem jó, ha ők viszik ki, ez benne van árban is, ez az új üzletpolitika, stb... 

(nyomta a szöveget, kész stand-up comedy volt az egész)

Aztán mondtam, hogy akkor kössz a semmit, erről ennyit...

és még én vagyok a rossz, mert magamnak akarom elszállítani a tüzifámat... ki érti ezt? :D :D 

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 133895

Örülök megvan a mennyiség.  Nálunkfele sokat becsapnak a méréssel. Két atyafi intézi egyik méri másik írja. Mindegy a gazda melyiket nézi a másik ugyis levezeti. Szóval ha azt nézi hogy tényleg azt a számot mondja e a ,, sublerról,, amit leolvas akkor a másik ír többet 4 cm rel.  Ha meg azt figyeli hogy jól írja e akkor a mérő mond többet néggyel.10 rönk után 40 cm vasrag rönk az övék.

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 133894

"Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga."

Mekkora trükk már ez is. Sárgul mint a franc ez is - csak a nap kiszívja a sárgaságot belőle - azért tűnik úgy, hogy "nem sárgulós" fajta.

Kb. olyan jelenség ez, mint amikor a gyerek leeszi magát a pirospaprikás zsíroskenyérrel, vagy a pörköltszafttal - erre a képzett anyuka mosás előtt kirakja a cuccot a napra - és hopp, fél órán belül eltűnik a vörös folt, mint ha ott sem lett volna (pedig ott van az, csak már nem látszik).

A Tikurillásokra egyébként kurvára haragszom - soha nem veszek tőlük semmit ezentúl.

Eladtak nekem méregdrágán (5.500 Ft/ 8 deci ) - ismétlem: alapozót !)  ami aztán "garantáltan úgy odaköt a műanyaghoz - konkrétan ABS-hez - hogy azt majd csak az anyaggal együtt fogom tudni leszedni onnan - mert különben soha többé nem válik el az alaptól."

Kérdeztem, hogy ez víz alatt is így megáll - mert nekem arra kéne (egy hajótest javításhoz kellett)

Erre azt mondták, hogy ezt akár ki is főzhetem, mert ez olyan kibaszottul különleges, hogy ez nem csak "rátapad", hanem kopolimerizálódik a műanyaggal...bla-bla-bla.

Hát jahh. Nem is volt vele semmi baj - amíg vizet nem látott. Mert ott úgy felhólyagosodott, mint a szar.

Ha  síma Trináttal kentem volna le, tán még az is jobban bírta volna a vizet.

Nagy mellény, még nagyobb árak - a vége meg szívás. A kezemet nem teszem rá többet Tikurilla termékre.

.

Előzmény: motor-os (133887)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 133893

Tegnap vettem egy LIDL-es, 16V-os fúró-csavarozót a nagyobb fiamnak.  Annyira furdalt a kíváncsiság, hogy kibontottam, és kipróbáltam. Nagyon jó benyomást keltett, és ha nem lenne elég csavarozóm, nem kellene egy percet sem gondolkodnom, hogy vegyek-e ? Ami különösen tetszett, hogy nagyon szépen, központosan pörög, azaz, a befogott hosszú bithegy csúcsa nem mozdul keresztben, miközben forog.  A fordulata olyan finoman szabályozható, hogy 1/4 - 1/2 fordulat is lehetséges (!). Emellett még meglehetősen erős is, a véleményem: ajánlott vétel.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133892

Most hogy elnézem a régi képedet, lenne némi keresetlen szavam a Metabo mérnökeinek is.

A lánc, ami az előtoló hengereket mozgatja folyamatosan hozzáér a gyalutengelyhez. Nem vicc .. a 6500-öt pörgő tengelyhez folyamatosan súrlódik a vele ellentétes irányban mozgó lánc, ott fent.

Csak akkor nem ér hozzá ha vastagoló módban felemelkednek a behúzóhengerek. Azaz ha éppen átmegy alatta vmi anyag vastagoláskor. arra a pár mp-re mentesül a súrlódástól ...

Ezt vajon ki találta ki .. mer' ez jó a tengelynek? :-O

Előzmény: Tschaby (133889)
Computerguru Creative Commons License 3 napja 0 0 133891

Vékony bizony! Le fogja húzni a marógép és meggörbül. A T-síneket se célszerű ilyen vastag anyagba marni.

Legegyszerűbb az lenne, ha összeragasztanál 2 db 18-as MDF lapot. Vegyél kettőt, az egyik legyen 3-4 mm-el hosszabb minden irányban. Ha maróasztalt akarsz, biztos van marógéped. Egy tisztítómaróval tökéletesen hozzá tudod illeszteni az alsó lapot a felsőhöz.

Lapszabásznál lehet kapni laminált MDF-et is, felülre azt javaslom. Jól csúszik rajta az anyag és könnyű tisztán tartani.

Előzmény: Bati960 (133884)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133890

Amit linkeltél az mind 3 fázisú. Ha az no problem akkor rendesen kitágulnak a lehetőségeid.

Az hogy milyen áron mennek ... a keresgélés adja meg a választ.

Pont előző posztomban írtam a HC260 klónokról, de hogy ténylegesen ki mennyiért adja azért elég változó. 

Előzmény: otyabá (133886)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 133889

Ez olyan mint az összes többi klón.
Ilyen kinézetű Einhellért adtam 75ezret egy éve.

Még egyszer nem követném el ezt a hibát :) 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138452289&t=9104263

Habár ha valakinek a gépbuherálás a hobbija, akkor jó alany :)

Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 133888

Háááát, tuggya a retkes-répa.

Amikor beköltöztünk jelen házunkba, a Totya fűtötte, mert nem volt más.
Kályhakészen vettem a fát. 

1x 100-ért

aztán 30-ért

aztán 50-ért brikettet

+ elbontottam egy pár kalyibát, amiben volt kb a 30-nak megfelelő mennyiségű fa. (akác deszka, és "gerenda")

Mondjuk, hogy 200. Naponta tüzet kellett rakni, a kazán épületen belül nem megközelíthető, fát kellett  behordani, max 2 óránként rakni rá. (2 kisgyerek mellett anyukának ez nem a legjobb)

A gázkazánnal ha visszanézek mostantól 12hónapot - amiben benne van a kemény fagyos múlt hetek - 215-nél tartok. Ebben benne van a teljes évi  főzés meg  melegvíz.(ez utóbbiak a nyári hónapok alapján kb 2ezer/hó)

Tehát fűtés kb 190, és csak a gombot tekerem, ha hidegebb van.

Habár szerintem a 15m3 nem megy el egy télen.
A régi házból kiindulva a 2*7m3 szállítmányból maradt, és a következő éven elég volt 1*7m3-t venni.

De azokat a rönköket felvágni, és hasogatni ... most is sajog a hátam :)

motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 133887

Nem sárgul? A Tikkurillások mondták, ha nem kap UV-t besárgul. Fehérrel festettem ablakot. Gyönyörű szép. A csukott részeknél viszont tényleg sárga.

Előzmény: pali923 (133862)
otyabá Creative Commons License 3 napja 0 0 133886

Szia,

Köszi a választ.

Valami ilyesmiket képzeltem el én is, hogy megnéznék rajta, illetve egy csavarodott deszka is eszembe jutott.

Inkább gyárilag készített gépekben gondolkodom. Nincs konkrét kinézett típus, de úgy gondolom, hogy nem a legolcsóbb vonalat céloznám meg, ami újonnan 80-120k körül mozog, hanem inkább a kicsit masszívabb kategóriát, amik újonnan 300k körül vannak. Pl. Metabo HC260, Bernardo PT260

Eddig nem néztem árakat a piacon, csak most kezdetem el. Egyelőre figyelek, nézelődök, hogy milyen árra számíthatok.

Esetleg a fenti gépekhez hasonló használt gépekről lehet tudni, milyen áron mennek mostanság?

Egy-kettőt találtam, pl.:

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/csiszologep_gyalugep/gyalugep_vastagolo_bernardo_pt260_2441024834.html

https://www.jofogas.hu/pest/Holzmann_PT_260_kombinalt_gyalugep_62704513.htm

Előzmény: pacman123 (133880)
elemes Creative Commons License 3 napja 0 0 133885
Bati960 Creative Commons License 3 napja 0 0 133884

Egy ilyesmit szeretnék faragni. Attó tartok, hogy még a 22mm-es is vékony

Előzmény: Bati960 (133881)
gdzsozy Creative Commons License 3 napja 0 0 133883

Már elvitték. egy éve. 300-as egyengető volt. aki nem vette meg az sajnálhatja. :)

de fúrnérpréseim még vannak.

fúrnérom is.

Előzmény: pacman123 (133878)
srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 133882

300.000 méter, ha csak az amortizációt számolom, reálisan kb. 1.ooo.ooo méter. 

Szekrényeknél 15nm melaminált PAL-ra megy fel kb. 1oo méter élfólia. 

15o.ooo nm melaminált PAL-t kell feldolgozzon a műhely. 

Előzmény: kofic (133873)
Bati960 Creative Commons License 3 napja 0 0 133881

Köszi szépen. Megnézem öket, én is óbudai vagyok.

Előzmény: halaloszto (133872)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133880

Szia, volt már itt téma párszor - a keresés nekem ezeket dobta ki:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137290512&t=9104263

Itt meg egy konkrét típusra kérdezett rá Csjocó, pár tippet adtam neki - bár én újonnan vettem a gépemet, de beállítani való mindegyiken van, és nagy általánosságban szerintem ezeket érdemes megnézni

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142105393&t=9104263

Esetleg kiegészíteném azzal, hogy kérdezd meg: "eldobható" kések vannak hozzá vagy élezhetőek. Nekem a Metabo HC 260-hoz gyárilag eldobhatót adtak. Ami annyit tesz hogy van egy késnek 2 éle, ha az egyik elkopik megfordítod, majd ha az is, akkor kb kuka mert ezeket nem nagyon lehet már élezni. Páran HC 260 tulajok összefogtunk és vettünk élezhető késeket Angliából (ebay). Sajna ahhoz viszont késtartót is kellett venni, szállítással ~36e környékén volt a kettő, itthon ugyanez a páros 51. A késpár maga csak 15e volt. Viszont ezek élezhető kések, 3mm vastagok és HSS anyagból vannak. (az eldobható ehhez képest mint egy borotvapenge).

Szóval az sem mindegy milyen kés van hozzá, de ez első gyalunál talán nem a legfontosabb szempont.

Ha életedben nem használtál még ilyen gépet, én megpróbálnék magammal vinni valakit, aki már igen :) 

De ha mást nem, annyit tegyél meg hogy megnézed a neten az adott márka gyári leírását hogy legalább legyen egy alkatrész-/kelléklistád, hogy mit keress/kérj számon az eladótól. Egyébként meg Vajk írta le legtömörebben a lényeget az első linken. Csak mivel gyakorlatod nincs, nem biztos hogy jó ötlet "elsőbálozni" egy ilyen vételi próbán. Ha mondja majd az eladó hogy "tessék, próbálja ki, tesztelje le!" - menni fog? Ha úgy érzed igen akkor OK, ha nem akkor megeshet hogy segítőkész és őszinte, lehet ezeken magától is végigmegy. Vagy nem .... én ezért vinnék magammal egy tapasztaltabb ismerőst.

Mindenesetre vigyél magaddal egy lehetőleg göcsmentes faanyagot, azt talán illik neked vinni tesztgyaluláshoz. Egy méteres, colos vastag és gyalulandó felületű deszka szerintem megteszi.  Ha picit csavarodott az még jobb mert lesz mit kiegyengetni belőle :)

Aztán lehet a többiek mondanak még okosságot.

Néztél már ki valamit?

Előzmény: otyabá (133877)
somtamas Creative Commons License 3 napja 0 0 133879

sziasztok!

Én mostanában vettem scheppach hms 850 es kombi gyalut, használtan. Eddig meg vagyok vele elégedve, az árához képest szerintem jól végzi a dolgát. a stellert kell majd kicsit rendbe tennem.

ami engem érdekelne a géppel kapcsolatban, az, hogy a mall.hu-n üregelő gyalunak hívják de az, hogy ez mit jelent arról halvány lila elképzelésem sincs....

Esetleg valaki tud erről valami infót.

Plussz ha valakinek van hozzá magyar leírása, és megosztaná velem azt nagyon megköszönném!

Tamás

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133878

Kérdezd meg Dzsozy mestert megvan-e még a békebeli egyengetője, mondjuk a végén már pimaszul olcsón kínálta, lehet elment:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138603788&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138603799&t=9104263

De hogy meglegyen a 250-es szélesség és csak egyengessen ... ez ebben az árkategóriában nemigen van csak az ilyen békebeli darabok, de az is ritkán ilyen áron.

Kombiban kifoghatsz igen jót, pl HC 260-as klónokat vettek itt páran (Hyundai HC 260), nekem Metabo HC 260 van (én újonnan vettem, az odébb van a 100-tól), illetve német oldalakon lelhetsz fel időnként megkímélt darabokat 4-500EUR környékén, pl Elektra Beckum néven. Ha beállítod rendesen, teszi a dolgát mindegyik.

Nagyon mást nem látok ha félsz a scheppach/zipper és tsaitól. Szerintem van itt pár topiktárs aki használ pl Einhell kombit, van aki dicséri, van aki újonnan vette és nem lehetett az asztalokat síkba állítani ... franc tudja.

Ha a Dzsozy féle békebeli darabokat nem preferálod, és a 100-120e környéke az ingerküszöb akkor én a Metabo/Eletra Beckum/Hyundai HC 260 környékén keresgélnék, használtan.

otyabá Creative Commons License 3 napja 0 0 133877

Sziasztok,

Mire érdemes figyelni, mit érdemes megvizsgálni, ha használt kombi gyalugépet vásárol az ember?

Kipróbálás során mit figyeljek?

Mivel még nem használtam ilyen gépet, nem tudom hol lehetnek a buktatók.

Megköszönném, ha kapnék erről némi információt.

üdv,

otyabá

adam654321 Creative Commons License 3 napja 0 0 133876

Sziasztok!

- egyengető gyalugépet szeretnék vásárolni otthoni kisipari használatra

- 250-es szélességűvel megelégednék, kicsi műhelyem van, nem akarok túlzásba esni a méretet és tömeget illetően

- vastagoló funkció nem feltétel, abból van egy 330-as Metabóm

Jól gondolom, hogy a 100 ezer forint körüli Güde-Einhell-Hyundai-Scheppach-Zipper és társai nem sokat érnek?

Például az ilyesmit felejtsem el? https://www.jofogas.hu/fejer/Scheppach_egyengeto_es_vastagsagi_gyalugep_220V__63034811.htm?first=1

Elkezdtem nézegetni az apróhirdetéseket, de főleg kisipari leharcolt, vagy gyári de nagyon drága gépekkel találkozok.

Tényleg ennyire nehéz egy jól használható, tartós gépet találni, vagy csak elnézek valamit?

Üdv,

Ádám

jano5691 Creative Commons License 3 napja 0 0 133875

Vedd figyelembe a tüzelőberendezés hatásfokát is. A gáz simán van 85-90, a fás kazán meg 50-55%. (Ha vizes a fa, akkor még annyi se jön ki belőle.)

Plusz dolgozni is kell a rönkökkel nem keveset, mig tűzifa lesz belőlük. Hasznos kWh-ra vetitve határon van az, és még az se biztos melyik oldalán.

Tico-Tico Creative Commons License 3 napja 0 0 133874

Erről jut eszembe, az ikea kólásflakon-újrahasznosítással reklámozza a dolgait...
http://belultagasabb.blog.hu/2017/02/17/az_ikea_tenyleg_muanyagbol_csinal_konyhabutort

Előzmény: kofic (133873)
kofic Creative Commons License 3 napja 0 0 133873

A múltkori élzárás kapcsán idéznék egy mai beszélgetésemet. Egy asztalos ismerősömmel trécseltem, hogy miként mennek a dolgai. Az élzáróját szeretné lecserélni az új 30 (nettó)millióba kerülne, utólag finanszírozott pályázatból visszajönne - 35 %. Persze ehhez jóval több számlás bevétel kéne, az egész vállalkozás 12 fő. A mostani gép sem rossz csak kissé beteges már. A szervizesre heteket kell várni, mielőtt belépne az ajtón 150e a díja. Az új élzáró tudja a hézag nélküli élzárást, nincs ragasztó, a lézer olvasztja meg az ABS-t. A baj csak annyi, hogy a használt kb. 150 színhez jelenleg ennek a tizedéhez  kapható erre alkalmas ABS. Persze drágábban a jelenleginél. 

Nem számolom ki, mennyi az amortizáció, hány fm-t kell feltolni, hogy kitermelje magát a gép, vagy gazdaságosan lehessen üzemeltetni. Folyamatosan kénytelen a béreket növelni,   a juttatások színvonalát emelni, mert a szakik ha nem tatszik valami, emelik a kalapjukat és mennek a szomszédba. 

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133872

22mm nem sztenderd méret. akarj 18mm-est, és akkor lapszabászatban szabnak neked. helyileg hol érdekel?

pl http://www.lapszabaszat.hu/

4300/m2 szabva.

Előzmény: Bati960 (133868)
wtman Creative Commons License 3 napja 0 0 133871

Ezek egyedi köbözésű 2 m hosszú darabok. Mindegyiken ott van feltüntetve a köbtartalma. Amire Te gondolsz az az egy méter hosszú tűzifa sarangba rakva. Gondolom Péter mielőtt kifizette elővette a számológépet és összeadta a bütün található számokat.

Előzmény: Pillanatragasz (133853)
kofic Creative Commons License 3 napja 0 0 133870

Rétegelt táblásított fenyő ? 3 réteg 18mm

Az MDF fényezése meg nem annyira egyszerű.

Előzmény: Mindenváró Ádám (133847)
MN 3100 Creative Commons License 3 napja 0 0 133869

Szervusztok!

Meg van az a 15 m3.

Tegnap méricskéltem meg.

Kisebbik átmérőből terület és

a konkrét hossz szorzata adta

a valós? térfogatot.

14,8 m3 jött ki. De van olyan

rönk amelyik egyik oldalán jóval

(10 cm) nagyobb átmérőjű.

Szerintem 15 m3. Se több, se

kevesebb.

36 db rönk. 2 - 2,08 méter hosszúak

és 45-től 63 cm-ig vannak az

átmérők. Az erdőgazdaságtól

vettem. Úgy néz ki nem a szokásos

fakereskedői átverés működött.

A fa ára 19 685/m3 bruttó.

A fuvar 23 000/m3 bruttó.

A további költség: benzin keverék,

láncolaj, amortizáció.

Kiszámoltam: 15 m3-nyi cser fűtő

értékének megfelelő földgáz még

mindig cca. duplájába kerül. Igaz

nagyon kényelmes az utóbbi.

Péter

Bati960 Creative Commons License 3 napja 0 0 133868

Üdv mindenki

Azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehetne venni kisebb méretű MDF lapot (kb 100X70X2,2cm) amiért

nem kérnek el horror összeget.

Köszi az infót.

UgyanPityu Creative Commons License 3 napja 0 0 133867

Ez nagyon menő, kézi cnc maró :) 

https://www.youtube.com/watch?v=p_wk3q8jWcs

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133866

hosszában nem is mozog, azt meg hogy csökkent a polcod mélysége 2-3mm-t azt nem veszed észre. 

a fiók előlapod magassága a leg rizikósabb, de gondolom az is 15 centi alatti, így a méretváltozás max 1-1.5mm.

Vajk

srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 133865

15o éves gondosan restaurált beltéri ajtóknak megreped a betétjük (fillung), amikor beépitik a központi fűtést az épületbe.

Egy tél alatt, amikor folyamatosan 4o%-os  a relativ páratartalma a levegőnek, 2% alá szárad ki a fenyőfa.  22mm van a frízbe nutolva a betétből és ha nem szakad el a betét, akkor kb. átlátsz a friz mellett. 

A betét sélessége nincs több mind 4ocm. 

Előzmény: halaloszto (133857)
srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 133864

Egyenes marad az egy rétegű is, ha a hatába beszerelsz két hevedert (fecskefarokkal). De ahhoz legalább 22mm vastag kell legyen a táblasított fenyő.

Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 133863

Na mi a gyerekekkel az ősszel szedtünk tölgymakkot :)

Előzmény: Slam Jr. (133861)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 133862

A fürdőszobába én is csináltam egy polcot, jó 2 méter magasat boltban vásárolt táblásított fenyőből. Igaz, ezen nincs ajtó, csak fiókok, de semmilyen mozgást nem lehet rajta tapasztalni, pedig nálunk is van pára. Egyszerű kültéri fehér Tikkurila festékkel kentem be annak idején, és semmi baja.

A konyhánkban vannak ilyen teli ajtók 3 rétegű táblásított fenyőből, éppen azért, mert az 1 rétegű nem marad egyenes. Igaz, hogy jóval drágábbak, de cserébe azok sem mozognak semerre.

Előzmény: srudolf1 (133851)
Slam Jr. Creative Commons License 3 napja 0 0 133861

"Még jobb, ha magad vágod ki a fát is...  :P :)"

Amit akárki ültethetett, kitudja miből? Kockázatos! :)

Előzmény: 409 (133860)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 133860

"Főleg ha eleve "bútorépítésre ajánlották"."

Láttál Te már olyan kereskedőt, aki nem arra ajánlott bármit amire venni akartad? ://   Az a biztos, amit magad szárítasz. Ahhoz meg idő kell.

Még jobb, ha magad vágod ki a fát is...  :P :)

Előzmény: pacman123 (133855)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 3 napja 0 0 133859

Fémmel is barkácsolok én, de azért az mégsem opció. 

Vannak ilyen konstrukciók, anyagom is akadna hozzá, érdekes is, fém is, szellős is, de azért otthonra mégsem kéne.  :-)

https://www.flickr.com/photos/15367704@N04/1618680623/

Előzmény: Tico-Tico (133843)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 133858

Arról nem is beszélve, hogy rigófüttyösből táblásítják azt is

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133857

1% az nagyon kevés. a környezeti páratartalom változásával évszakosan akár évente is mozoghat ennyit. vagy hogy a 14fok 70% műhelyből beviszed a 22 fok 40% lakásba. nem kell annak megázni.

Vajk

Mindenváró Ádám Creative Commons License 3 napja 0 0 133856

Köszi, találtam ilyesmit a Zatik honlapon. Nem is sokkal drágább, mint a vörösfenyő. 

Megnézem személyesen aztán vagy egyik, vagy másik lesz. 

Előzmény: srudolf1 (133851)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133855

Előre táblásítottnál is? :-(

Ha jól sejtem, Ádám ilyen anyagból dolgozott. Főleg ha eleve "bútorépítésre ajánlották". Mondjuk ettől még megázhatott az anyag mielőtt eladták, de én nem azt várnám hogy gyárilag táblásított anyaggal hónapokat/éveket várjak.

Előzmény: 409 (133849)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 133854

Ha a képeket jobban megnézitek (más sem láttam 15-nek ha jól Mléxem), ez több tételben van lerakva.

Onnan gondolom hogy első képen apró térköves a járda, de az elforgatott képen (utolsó) már nagyobb "járólapok" vannak a rakat mellett, szóval ... úgy néz ki nem egy képen kell keresni a 15m3-t.

Meg valójában .. csak tudja a Péter mennyit vett :)

Előzmény: Pillanatragasz (133853)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 133853

Lehet a fénykép csal de itt nincs 15 erdei köbméter fa.

1 méter hosszú 1 méter széles 1,75 magas  rönkfából egy köbméter.

Előzmény: MN 3100 (133818)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133852

az mdf fényezése egy speciális feladat. aki ért hozzá, az keresni is tud vele. jó lesz neked az a vörösfenyő. számold bele a mozgást és kész. 

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (133847)
srudolf1 Creative Commons License 3 napja 0 0 133851

Teljesen természetes az 1cm zsugorodás, mert az egy irányba volt rétegelve, szálirányban. Szerencséd van, hogy nem hajolt meg az 5ocm szélességben. A 18mm vastag fenyő rétegelt panó az betéteknek való, max 28cm szélesig. 

Keress lécpanelt, furnérosat. A neve nálatok Natúr Lécbetétes Lap. (JAF)

Ez három réteg fenyőlécből áll, rajta egy vastagabb blind és egy vékony színfúrnir, ami csíszolt.

Van technikai lécpanel is, az olcsóbb, de a színfúrnér nincs rajta. 

A felületkezelése bonyomúlt, de talán egyszerübb mind a natur anyagé. 

A fürdőszoba bútornak a pórusokat teljesen ki kell tőlteni, de nem vizes alapú lakkal hanem PU alapuval. 

Kell vagy 4 alapozó és egy matt lakk. Pácolni nem szabad, az még bonyolultabb.

Létezik fenyő furnéros lécpanel is. Amúgy örök élet és egy nap a lécpanel bútor. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (133846)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 133850

"Nagy márkáknál nekem is megvan a tapasztalat, szeretik megrágni, csűrni-csavarni a dolgokat, holott egy egyszerű gépcserével megoldható lenne az egész, de nem..."

Én ebből akkor kaptam ízelítőt - de bőven - amikor többet jártam az Obiba és többet időztem ott az ügyfélpult körül.

Huhh, ne tudd meg hány elégedetlen, dühös vevőt láttam ott, akivel már ordibálásig fajult a dolog - főleg az akkor vélhetően kriminálisan trágya zöld-Bosch gép-szériák miatt.

Voltak emberek, akiknek harmadjára volt szervizben az ilyen-olyan zöld-Bosch gépük - de nem azért, mert 3x romlott el, hanem azért, mert a szerviz úgy küldte vissza (hetek múlva !!!!) - ugyanazzal a hibával - hogy még a kezüket se tették rá.

Egy bácsi egyszer ordibálva mutogatta az ügyfeles csajnak - hogy ő sunyiban gyurmát nyomott a csavarok mély fészkébe - és a gyurma érintetlenül állt benne akkor is, amikor visszaküldték úgymond "megjavítva" a gépet.

De ebben szerintem főleg a tróger szervizek a ludasak - mert hiba lenne azt hinni, hogy egy Bosch (vagy bármilyen más márkájú) gépet itt a Bosch (vagy egyéb márka) szervize javítja.

Ugyan már. Itt az lesz úgymond "márkaszerviz" - akinek agilisebb a tulaja és ki tudja járni a sok papírmunkát ami ehhez kell.

Itt Veszprémben is van egy kis kóceráj egy alagsorban - de kint a cégtáblájára fel sem fér, hogy hány világmárkának ők a "márkaszervizei" úgymond.

Vagyis ha egy áruházban vásárol valaki valami - hozzájuk kerül, ha gond van - pláne gariban.

Nem is mentem velük semmire a Gorenje kombihűtőmmel.

Csak úgy tudtam megoldani  a gondomat, hogy (bár mindenki mondta, hogy ezeket márpedig nem lehet megkerülni, mert hát hogy ők az akkreditáltak a vidéken) - szóval én ezt nem vettem készpénznek és egyenesen a gyártóhoz fordultam - ahonnan kaptam is egy vadiúj hűtőt - nulláról induló garival.

Hacsak így nem.

.

Előzmény: Lackó_9 (133844)
409 Creative Commons License 3 napja 0 1 133849

Kicsit előre kell az ilyenekkel gondolkodni és hagyni száradni vagy 2évet, mielőtt feldolgozod.

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 133848

az kevesebb mint 1%. keresztbe ne számíts ennél kevesebbre. a fa ilyen. 

nézd meg ezt. a külmérete szinte csak a hosszanti méretektől függ, az nem változik ilyen sokat. a szélessége pl csak a 2x12cm keretelemtől, ha azok 1%-ot zsugorodnak, akkor csak 2.4mm-t megy össze a 80centis ajtólap

látszik az is, hogy a betétek száliránya a hosszabbik mérettel parallel, hogy a szálirányra merőleges zsugorodás a lehető legkisebb legyen. és a 150 centi zsugorodása négyfele van osztva. és az ajtó méretét nem befolyásolja, mert mozog a keretben, a keret az a fentiek szerint szinte fix.

Vajk

Mindenváró Ádám Creative Commons License 3 napja 0 0 133847

Köszi, értem.

Sajna nem vagyok annyira felszerelve a faiparhoz, hogy ilyen betétesben könnyen tudjak gondolkozni, csak kézi dolgaim vannak.

Amúgy 50 cm széles ajtó zsugorodott kb. 4 mm-t . Lehet hogy ez normális, de engem meglepett, tényleg kis kutyaütő hobbista vagyok bútorászásban.

Mondjuk a fürdőszoba bútor messze nem fog ekkora darabokból állni, ettől tehát lehet, hogy nyugodtan alhatok. Egyelőre arra hajlok, hogy ezt is fenyőből csinálom, csak nem lucot veszek ( most 5000 körül látom / nm2),  hanem vörösfenyőt 8000 /nm2 -ért.

Még Mdf-ben gondolkoztam, hogy majd lefényezem valami szép színre, esetleg meg flóderezem, de azért az igazi fa csak jobban tetszik. Munkaigény szempontjából kb. ugyanannyi munka a két felület, de az mdf fényezést tán még elrontani is sokkal könnyebb ...

Előzmény: halaloszto (133845)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 3 napja 0 0 133846

18 mm vastag, csiszolt, bútorépítésre ajánlott anyag volt.  A két ajtó összesen 1 méter széles, darabonként 50-50 centi és összesen úgy 8-9, darabonként kb. 4 mm-rel lett keskenyebb mára.

A pántokon annyit tudtam állítani, hogy a takaróléc most éppen jól takarja középen az ajtórést. Viszont ráütődő az ajtó és eredetileg teljesen takarta az oldallapot, most meg ugye nem teljesen. 

No, nem tragédia, de engem meglepett ez a mérték. 

Egyébként vizes páccal lett kenve 2x, majd 3 rétegben fújva, lakkozva minden oldalon. Első réteg fényes, volt, de rájöttem hogy nem tetszik , így a további rétegeket (hogy ne maradjon meg az eredetileg vásárolt fényes lakk ) fele-fele részben fényes és selyemfényűből kevert lakkal fújtam. Minden réteg között át lett csiszolva 800-as papírral, ill. acélgyapottal.

Végül pont jó lett a színe. 

Előzmény: pacman123 (133842)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 133845

1. milyen széles ajtó zsugorodott 1 centit?

2. a fenyő az nem bútorlap. nem azért olyan keretes-betétesek a klasszik fa ajtók, mert az szép, hanem mert hosszában nem változik annyit a mérete. és a keret miatt a külméret az szinte tisztán hosszméret ugye.

szóval csináld ilyen táblásított fenyőből, de szabd fel 8centisre, csinálj keretet, és abba tegyél rétegelt lemez betétet.

Vajk

Előzmény: Mindenváró Ádám (133840)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 133844

Nagy márkáknál nekem is megvan a tapasztalat, szeretik megrágni, csűrni-csavarni a dolgokat, holott egy egyszerű gépcserével megoldható lenne az egész, de nem... cseréljünk ki benne ezt-azt és majd meglátják. Aztán amikor már egy hónap szervízben töltött idő után feladják és nem tudják mi a gond a géppel és kb egy gép ára lenne a javítás és pl egy fődarab ára, úgy is, ha még garanciális, akkor cserélnek. Talán.

Aztán meg már jóval fölötte járnak költségeik, mint egy új gép ára...

Itt meg ( Parkside kategória, tömegtermék), még mindig többet ér a forgalmazónak kicserélni és gyorsan eljárni az ügyben, aminek nagy ügyfélmegtartó ereje van, mint küldözgetni, javítgatni és találgatni a problémát, ami ugye többe is kerül és nem háríthatja vissza a vevőre.

Előzmény: GPS (133841)
Tico-Tico Creative Commons License 4 napja 0 0 133843

Javasolnám, hogy üvegből, fémből... vagy ha mindenképpen fából, akkor azt úgy, hogy tudjon mozogni és szellőzni, tehát valami rácsos verziót. De mindenekelőtt a párát kéne kezelni.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 133842

"A felületkezelés ugyan nagyon hosszadalmas volt, de amúgy megérte. "

Mivel és hogyan kezelted?

Nekem ez a közel egy centis zsugorodás brutálisnak tűnik, egy (vélhetően) kicsi szekrényajtónál. De még nagynál is. 

Tuti hogy száraz volt az a fa? Tudtommal akkor zsugorodik ha "szárad". Ha meg nedves lesz, akkor pont hogy dagad.

Szóval ha táblásított anyagból dolgoztál - ami azért nem lehet nagyon nedves - akkor nem nagyon van ötletem mitől zsugorodott az ajtód, főleg hogy relatíve nedves/párás környezetben van. Nincs a közelében fűtőtest? Kivetőpánt helyén van rendesen, be van állítva?

GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 133841

"Ma reggel jött a futár és már hozta is a cseregépet... Minden esetre örülök, hogy gyorsan dolgoztak és hamar orvosolták a problémát... :)"

Hát erről beszéltem én is. Ennél többet nem is várhat el az ember ebben az árkategóriában.

(bár tartok tőle, hogy van ennél jóval drágább kategória - ahol talán nem mennek ilyen flottul a dolgok. Nem próbáltam, de másoktól már  hallottam igen vad garis-dolgokat nagy márkák részéről is)

.

Előzmény: Lackó_9 (133829)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 4 napja 0 0 133840

Sziasztok,

Hol lehetne a legjobb áron vásárolni olyan fenyő bútorépítő lapot, ami nem fog már jelentősen zsugorodni?

Kellene készítenem idén új fürdőszoba bútort, de eléggé tanácstalan vagyok, hogy miből készüljön. 

A bútorlap nem rokonszenves nekem, már több garnitúrát elhasználtunk. Igaz, hogy viszonylag olcsó, de rövid idő alatt 

tönkremegy, avíttossá válik még akkor is, ha közvetlen vizet nem is kap. Esetleg lehetne az egészet egyben lefényezni, úgy mint ahogy az ajtóknál mostanában divatos... de ha már úgy is az egész felületet kezelni kell, akkor inkább rendes fa kellene.

Tavaly egy speciális méretű ruhásszekrényt készítettem, azt lucfenyő lapból vágattam le és szereltem össze. Nem volt drága, négyzetmétere 4000 forint alatt volt.  A felületkezelés ugyan nagyon hosszadalmas volt, de amúgy megérte. Elégedett voltam vele, de sajna az elkészülte óta eltelt 8 hónapban az ajtaja olyan szinten zsugorodott, hogy most éppen csak jó. Az 1 mm alatti ajtórés közel 1 cm-re nőtt, még jó hogy olyan kicsire terveztem eredetileg.

Szóval tanakodom rajta, hogy miből is készüljön... Ha van tanácsotok, ötletetek az anyagra, beszerzésre, szívesen hallgatom.

torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133839

Ha égen-földön sehol sincs, amit keresek, és nagyon-nagyon kell, és csak az, és csak a benzinpénzen kívül eső körzetben, akkor természetesen a futár jobban megéri, de akkor meg csak vesz még mellé valamit az ember, ami még jó eséllyel kellhet később, hogy arányaiban ne legyen akkora bukta. De ezek csak az én vásárlási szokásaim, nem akarom én senkire sem ráerőltetni.

Előzmény: Mrteo (133825)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 133838

Csak arra tanítsd meg, hogy mindig töltse fel elrakás előtt - még akkor is, ha még vidáman furatolt a meló befejezésekor.

Ez az akkunak is jó - meg neki is, amikor csak úgy előkapja mint a kopasz a 7 mesterlövészben - mert így tuti nem lesz soha üres a tárja :-)))

.

Előzmény: pacman123 (133836)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 133837

Hümm .. jó volt eljátszani a gondolattal :-) De ehhez egy másik garázs meg tippem szerint plusz 2 fázis is jól jönne.

Node ettől még leülhetünk sörözni egyet. Hívlak ha látom melyik délutánom szabad, elég sok most az extra "pöcsölés" a melóhelyen.

Előzmény: gdzsozy (133807)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 133836

"Marhaság, ahogy minden ilyen megcsontosodott axióma "

De legalább lehet jó hosszúra nyújtani a témát mint a rétestészta :)

"Mini April" kolléganőmmel ma megvettük a 16V-os akkus fúrót a lidliben. Hogy örült neki!

Vetettem vele egy fafúrószár készletet, hogy legyen mivel "lyukalni/furatolni" 

Előzmény: rferi (133831)
jano5691 Creative Commons License 4 napja 0 0 133835

Ha némelyest vékonyabbra hasitod, akkor ki bir száradni jövő szezonig.

Hogyé adták?

Előzmény: MN 3100 (133821)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 133834

Megvannak huzatva a ezzel furattal... vagy vonatva... :D :) 

Előzmény: Paco155 (133833)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 133833

"Akkor nem luk véletlenül? Ja nem, bocsi, akkor LUKAT (a furAT mintájára)"

Az hagyján, de ha a furaton egy dörzsárat áthúzunk, hogy kalibrálva legyen akkor huzat lesz belőle.  Vagy vonat. :P

Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 133832

Ez tény és való, aláírom én is... lehetne erről vitázni, ragozni a témát, de értelmetlen. Begyepesedett felfogás a régi iskolából, ami újra és újra elő fog kerülni és valaki mindig szajkózni fogja.

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133831

Jaj, szajkózzátok ezt a hülyeséget a furattal....

Tényleg ki mered jelenteni, hogy a furat a csavarnak van?

És ami lik ott van, de nem csavar megy bele?

Akkor azt mér hívják a gépészek szintén furatnak?

És ha nem is fúrva lett, hanem lukasztva?

Akkor nem luk véletlenül? Ja nem, bocsi, akkor LUKAT (a furAT mintájára)

Marhaság, ahogy minden ilyen megcsontosodott axióma

Előzmény: Lackó_9 (133830)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 133830

Pontosan így van... a furat a csavarnak van, a lyuk pedig másnak... Lyuk, lyuk, bedugjuk... :) 

Előzmény: Tschaby (133828)
Lackó_9 Creative Commons License 4 napja 0 0 133829

Sziasztok

Ma reggel jött a futár és már hozta is a cseregépet... A csomagot kibontva, benne a garanciapapír és a szervíz papíron feltüntetve a cseregép... Kicserélték a gépet és rajta hagyták a régi szalagomat, amivel elküldtem a gépet. Gondolom ezzel kipróbálták a szervízben, remélem így már nem lesz semmi hiba... Minden esetre örülök, hogy gyorsan dolgoztak és hamar orvosolták a problémát... :)

Üdv Laci

Előzmény: Lackó_9 (133566)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 133828

A gépészekbe nevelik bele, hogy a gépelemeken furat van.
A lyukat másra használjuk :)

Előzmény: 409 (133823)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 133827

Ez 15m3?

Mekkora rönkök ezek. Kevesebbnek látszik kép alapján.

Habár én bükköt szoktam látni, lehet azért tűnik ez kevesebbnek :))))

Előzmény: MN 3100 (133817)
András Gaigne Creative Commons License 4 napja 0 0 133826

Sziasztok,

Eladó egy újszerű állapotban lévő (3-4 alkalommal használt) Bosch pts 10 asztali körfűrész állvánnyal.

Doboza  megvan hozzá.  ár: 80e forint 

érdeklődni : gaigne.andras@gmail.com címen lehet.

Mrteo Creative Commons License 4 napja 0 0 133825

Teljesen egyetértek.

Ha elautózni 2000 Ft, akkor az 1000 forintos posta nyereséges nekem. Ilyenkor szerintem az a baj, hogy a benzin ára nem akkor jelentkezik, hanem a következő tankoláskor, a postaköltség pedig rögtön.

Ideális megoldás, ha az útvonalban találsz boltot, mert akkor nincs plusz költség.

A Posta meg ne várjuk, hogy a tárgy értéke alapján szabja meg az árait.

Előzmény: 409 (133812)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 133824

Azt is meg kéne nézni hogy ez a szorulás rugózott vagy fogaskerekes módban is jelentkezik vagy csak az egyikben. Így tovább menni.

Előzmény: Computerguru (133815)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133823

"...merthogy szerintem az az."

Nem emlékszem már, hogy kinek volt ez gond a múltkor, inkább odaírtam, nehogy újra kezdődjön az okítás.  :D

Előzmény: rferi (133814)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 133822

komoly az esélye hogy egy kis puceva+kenés elég lenne neki. szétszed, sűrlevegővel kipucol, kis teflonspré vagy nagyon híg olaj egy csepp.

Vajk

Előzmény: Computerguru (133815)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 133821

Hála Istennek, minden van.

Sietni akarok, hogy a télre

kiszáradjon. Azt tapasztaltam,

hogy akkora már lehet tüzelni

vele.

Tudom, kéne vagy két év száradás,

de annyi nem lesz.

Az idén miden fa elfogyott, úgy

kellett briketet venni pluszba.

Kemény tél volt az idei.

Ilyenkor a sötétZöldek mért nem

tüntetnek a globális lehűlés miatt?

Ennyi ideig tartó kánikula esetén

simán bevezették volna a felmelegedési

adót. Mintha az bármit is megoldana.

Péter

Előzmény: rferi (133819)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 133820

Ugyanez volt 2010-ben.

Amikor elkezdtem 1992-ben azt

mondtam: miért nem indultam

korábban, hiszen minden frankó.

Milyen jó vállalkozónak lenni.

Amikor befejeztem 2010-ben azt

mondtam: miért nem hagytam abba

korábban, hiszen semmi sem frankó.

Milyen jó alkalmazottnak lenni.

Én sem tudtam lépést tartani, és

nem lehetett tolerálni a 2008-as

válságot, a külföldi cégek erőszakos

piac foglalását, stb, stb.

Jattolás pedig - kivéve a mostani

kurzust (ÓÓÓ) - mindig volt.

Ilyen az élet.

Péter

Előzmény: gdzsozy (133802)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133819

Kesztyűt vegyél, mert ettől teljesen bekékül a bőröd, és nem jön le semmivel, csak max lekopik!

Saját tapasztalat!

Elvássa az ember ujjának bőrét

Előzmény: MN 3100 (133818)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 133818

Hoppá!

A képek:

Péter

MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 133817

Szervusztok!

Pénteken érkezett egy kevés

alapanyag. Jófajta cser tölgy,

vagy cserfa. (Ki, hogyan ismeri.)

15 m3

Most egy ideig lesz módom

famunkát végezni, mégpedig

a javából. Nem holmi gyalulgatás,

csiszolgatás.  :-))))

Péter

Lady fantasy Creative Commons License 4 napja 0 0 133816

Nekem DW 780-asom van, de én sem próbáltam még 150-es vágással.

Előzmény: srudolf1 (133811)
Computerguru Creative Commons License 4 napja 0 0 133815

Köszi, megkérdezem, de úgy látom ők inkább villamos problémákkal foglalkoznak. De egy próbát megér.

Többiek: szétszedtem tegnap este és meglepő módon össze is tudtam rakni és továbbra is működött, viszont a probléma nem oldódott meg. Szétszedett állapotban nem szorult, összerakás után ment egy darabig, aztán a második emelésre újra beállt egy kicsit arrébb, mint a múltkor. Érdekes, hogy a speckó Triton mozgatók műanyag fogaskerekekkel mennek, ennél picit minőségibb megoldásra gondoltam. Teljesen épek voltak és kiszerelve jól működtek, szóval lehet, nem erre van a baj.

Nem értek az ilyen kütyükhöz, azért próbálok olyat keresni, aki igen.

Előzmény: Mr.Gabson (133780)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133814

Ja!

Nekem ilyen vágásom egy se volt

Amúgy nekem mondhatod, hogy lyuk, merthogy szerintem az az.

Előzmény: 409 (133813)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133813

Azt semmilyennel. (illetve max a mélységet lehetett volna ütközővel) Nekem a végeit kellett hosszába félig és valamilyen szögbe vágnom, erre csináltam a vezetőt. A láncvezető tövében volt egy 6-os lyuk (ok, furat) a másik végére meg fúrtam egyet. M6-os menetesszárakat (~150mm) két oldalról anyákkal és fakötésűvel rögzítettem a furatokba. A szárakra anya/alátét, 12-es rétegelt (~350x150mm) alátét/anya. Beállítottam, hogy a szarufa felét vigye és végéről rátoltam a jelig. Ott meg előtte  bevágtam körfűrésszel.

Előzmény: rferi (133797)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133812

"De neked is fájna egy 500 Ft-os tételért 500+futárt fizetni."

???  Miért fájna, ha többe kerül elmennem érte, mint a futár? Bolond lennék érte menni. Ehhez mi köze annak, hogy mennyibe kerül amit veszek?  (csak azért írom, mert már többedszerre olvasom itt többek felháborodását, hogy párszáz forintos tételre ezervalamennyi a szállítás)

Előzmény: torony78 (133799)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 133811

Nekem van egy DW 713-as gépem, ami pont az tudja mint a  belinkelt videóba bemutatot, de 95mm vastagot vág és nem 11o-et, 5ooo forog és 165oW-os. 

Szíjas gép, kefe nélküli, pontos, de száraz anyag kell neki.  Nem ácsmunkára való. A 8omm-res keményfát is levágja szögbe, csak száraz legyen.  

Előzmény: Lady fantasy (133805)
gdzsozy Creative Commons License 4 napja 0 0 133810

multhéten a Fb-on egy zöldséges akarta megmagyarázni nekem mennyi anyag kell egy kecskelábú asztalhoz meg két lócához.

Előzmény: Pillanatragasz (133808)
gdzsozy Creative Commons License 4 napja 0 0 133809

Pl multhéten az IC-re a kocsi szám tartó panelt gyártottam. de fogyóeszköz a kapcsoló panel záró üveges ajtó. nagyjavításkor a vonat padlót, fülke belső fal takaró dekor lemezt. nyíregyházától füzesabonyig az összes épület minden belső berendezése, bútorok. butorok cseréje és javítása. forgató zsámoly fa talpfacsere..

Előzmény: Tico-Tico (133804)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 133808

Tőlem is kértek még szeget is sőt volt olyan is hogy kételkedett hogy annyi a deszka amennyi. Vagy hogy a festékes dobozon 24 négyzetmétret ír . Egyszer egy néni le is akart volt lőni.

Szóval nem is csodálkozok hogy megcsömöröltél a kuncsaftoktól. 

gdzsozy Creative Commons License 4 napja 0 0 133807

gdzsozy Creative Commons License 4 napja 0 0 133806

Pacman...ez a kicsike eladó.... ha méretben jó hivj.

ha nagynak találod akkor is hívhatsz nyugodtan. barátságunk nem a gép méretén múlik. :) 

Lady fantasy Creative Commons License 4 napja 0 0 133805

Érthetőek az indokaid, de én általánosságban kérdeztem, hogy ezeket a  nagy gérvágókat  gondolom nem képkeretekre, parkettázásra találták ki, hanem inkább ácsmunkákra. Ahogy olvasom itt, azt vonom le belőle, hogy márpedig nem szívesen használják erre.

Előzmény: rferi (133803)
Tico-Tico Creative Commons License 4 napja 0 0 133804

A vasútnál mit tud csinálni egy asztalos azon kívül, hogy ott megél a fizetéséből? Fát csak a sínek mellett látni, vagy ha bedől akkor a vonat előtt. A várótermekben is fém padok vannak, műanyag ablakokkal.

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133803

Ezzel csak pár probléma van:

- nekem nincs ilyenem

- százezrekbe kerül

- még annyi pénzem sem volt hogy MINDEN anyagot egyszerre megvegyek, nemhogy még vegyek százezrekért egy ilyet is

- ha lett volna erre pénzem, inkább ácsot hívok, és szívjon ő a tetővel, én meg sörözök közben és nézem a faszit

-azért egy hatméteres anyag nem végét pontosan odappászítani ezen méretre EGYEDÜL nem hiszem hogy olyan egyszerű feladat lenne

- egy bazihosszú állást kellett volna csináljak neki - nem is fértem volna el vele a kertben szerintem

- .....

Előzmény: Lady fantasy (133798)
gdzsozy Creative Commons License 4 napja 0 0 133802

Hát ez van.

Igazából az okoskodó lehuzós embereket untam meg. én szeretek ember lenni, és később is belenézni a másik szemébe. ez többnyire nem jár az erkölcsin túl más haszonnal, erkölcsös emberből meg sok van a temetőben.

épp ezért a vállalkozást beszüntettem, van egy jó állásom, és fél 3-től azt csinálok ami csak tetszik. ebe még belefér az is, hogy ha olyan munka van 4 órát még rászánjak. dolgozzak rajta, és a fizetés mellé (amire az asszony ugyis rászállt) egy kis magán vagyont gyűjtsek. különböző dolgok megvásárlásához ez pont jó.

miért untam meg? a legutolsó tavalyi munkák közül kb 5-6 volt olyan ahol gazdagék a megmaradt 20db csavarra is igényt tartottak. illetve szóvá tették hogy a csavarból még maradnia kellett, kifizetett bútorra 500-at milliós dolgokat vesz, de neki 50ft értékű csavarral kell baszakodnia.

ahhoz munkád legyen jattolni kell olyannak aki azt se tudja miért kapja. de az elején már az anyag vásárláskor adni kell neki.

Előzmény: pacman123 (133736)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133801

Köszönöm neked is a tippet!

Előzmény: peti970 (133796)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133800

Hálásan köszönöm az infókat!!

Előzmény: Mr.Gabson (133786)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133799

A megközelítésem tökéletes volt :P, mert előbb kérdeztem, és kaptam is két tippet, ami épp/kb útba esik otthon-meló viszonylaton.

Ha nem lettek volna ilyen opciók, akkor jöhet a mi éri meg jobban benzin, utazási idő vs. futár.

De neked is fájna egy 500 Ft-os tételért 500+futárt fizetni.

Előzmény: 409 (133790)
Lady fantasy Creative Commons License 4 napja 0 0 133798

Bocsi, csak kérdezem, de ezek a nagy 300-as gérvágók nem ilyenekre lettek kitalálva?

https://www.youtube.com/watch?v=4RyrQ9fN5FA

Előzmény: rferi (133789)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133797

Hogyan?

El sem tudom képzelni, mondjuk nekem sok olyan vágásom volt, hogy a hat méteres anyag közepén a hosszára is, meg a lapjára is ferdén kellett vágni. Milyen vezetőlappal lehet ezt megcsinálni?

Előzmény: 409 (133794)
peti970 Creative Commons License 4 napja 0 0 133796

Dekorspan Megyeri út 51.Nekik van és Újpesten van.

Előzmény: torony78 (133770)
Lady fantasy Creative Commons License 4 napja 0 0 133795

Valóban, igazad van.

De én ezt is magam javítanám a helyében. ;-)

Előzmény: 409 (133793)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133794

Ettől tartottam én is, így aztán csináltam egy állítható vezetőlapot a láncvezetővel párhuzamosan. Nem kellett visszamennem a fatelepre. :))

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133793

Talán félreértetted. Nem a motor szorul az övében.

Előzmény: Lady fantasy (133784)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133792

Talán csak a kapcsoló reteszelő baszkurája szorult meg. Az reteszeli a kiemelést is, hogy bekapcsolva ne lehessen szerszámcsere helyzetbe emelni.

Előzmény: Computerguru (133778)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 133791

Terasztetőnek gyalult anyagot illik használni amit láncfürésszel pontos méretre nem szabad darabolni.  

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 133790

"a rendelés kizárt, mert 3x annyi a posta, mint a termék ára..."

Szerintem ez egy nagyon hibás megközelítés. Azt kell kiszámolni, hogy mibe kerül elmenni érte a boltba, és ez alapján eldönteni, hogy melyik éri meg jobban.

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133789

Szerintem egy mai ács legtöbbet láncfűrésszel dolgozik. Én legalábbis ezt látom itt a környéken.

De ahhoz, hogy azzal úgy tudjon vágni valaki, mint ők, olyan pontosan, és vonalon, ahhoz nem egy elsőpróbás terasztetőmesternek kell lenni. Én emiatt sem vettem elő a láncfűrészemet. Tuti elsőre elbaltázom - akarom mondani elfűrészezem - az anyagot, aztán mehetek vissza a fatelepre.

Előzmény: Pillanatragasz (133787)
*Steve Creative Commons License 4 napja 0 0 133788

esetleg tudsz nekem segiteni?kültérre csinálnék a gyerekeknek hinta állványt két hintának,milyen méretekkel számoljak illetve milyen fából? Vettem kb anyagárban a egy csúzdás tornyot a mellé kellene

Előzmény: srudolf1 (133772)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 133787

Vannak ácsok akik napszámba kézi fürészt visznek ha kivállalják akkor láncfűrész t.

Mr.Gabson Creative Commons License 4 napja 0 0 133786

Érdemes felhívni őket hogy van-e ilyen(szerintem van raktáron).

Forest katalógus cikkszám: 000066105020

A csavart "Euro csavar"-nak hívják, különböző mérettel és fejkialakítással, a leg-gyakoribb 5mm furat 6.3mm átmérőjű D-fejű főleg pántoknál használjuk és mint esetedben vasalatoknál használják, a tied éppen süllyesztett-fejű.

Előzmény: torony78 (133785)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133785

Igen, ez lesz az. Útba is esik. Köszönöm!

Előzmény: Mr.Gabson (133776)
Lady fantasy Creative Commons License 4 napja 0 0 133784

Ugyanez történt a B&D félsőmarógépemmel. Szétszedtem, megcsapágyaztam, és megszűnt a baja. Általában az első csapágy megy ki ilyenkor, és terhelés hatására felmelegszik, lefojtja a gépet, megszorul. Érdemes SKF-et, FAG-ot stb. jóféle csapágyat tenni bele.

torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133783

Igen, ettől tartottam... Emlékeztem erre a beszélgetésre. :/

A helyzet az, hogy a fiókoldal és a szekrény fal között kb. 3-4mm-van oldalanként, ha a nút mélységét is hozzávesszük, akkor az olyan 10-11mm/oldal. A fiókoldal valami erős fóliával behúzott forgácslap. Szívesen cserélném valami komolyabbra a fiókcsúszót, de nem tudom, hogy ezekhez a paraméterekhez létezik-e jobb megoldás. Gyanítom, hogy nem...

Ha pedig nem, akkor bontás. Teszek egy próbát a cserével, és imádkozok, hogy ne legyen igazad :) Addig meg kimunkálom a fecskefarok csapozó technikámat és összedobok egy szűkebb fiókot valami fajább sínecskével.

Előzmény: rferi (133773)
torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 133782

"Nem drága. (de nem is jó...)"

Pont ez a benyomásom. :) Hódosban is megnézem, köszi.

Előzmény: Tico-Tico (133771)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 133781

Miért nem szeded szét? Nem egy Doxa óra bonyolultságú szerkezet. Talán a csatubén van is ilyen szétszedős videó.

Mr.Gabson Creative Commons License 4 napja 0 0 133780

Neked Ők tudnak segíteni:

http://www.winding.hu/

Ha jól-emlékszem akkor Őt kell keresned:

Tomasovszky Botond
Telefon: 06-(30)-468-40-76

Ügynök általában hétfőn jár Budapesten, elviszi a gépet bevizsgálják adnak árajánlatot és eltudod dönteni kéred-e a javítást vagy nem. Ha minden OK akkor következő hétfőn kezedben a javított gép.

Gábor

Slam Jr. Creative Commons License 4 napja 0 0 133779

Táton, a fatelepen vettem vörösfenyő deszkákat. 23 mm vastag, 10 és 15 cm szélesek vannak. 95 ezer Ft/m3, hátha valaki... 

Elvileg valami osztrák cucc (Pabst), legalábbis a csomagoláson az volt. Vannak csomósabbak, kevésbé csomósak, szerintem nem rossz. A mindenkitutálok nemsegítekneked leszarlak targoncás öreggel nem volt egyszerű az ügymenet, de aztán valahogy megoldottuk. :)

Computerguru Creative Commons License 4 napja 0 0 133778

Nem is olyan régi (de már nem garanciális) Triton marógépem megadta magát. Valami mechanikai baja van, az utolsó pár centin szorul és nem lehet kiemelni. Egyébként minden működik.

Nem tudjátok Magyarországon hol javítanak ilyet? Javítanak egyáltalán?

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 133777

Tico idézete egyszerűen nem volt helyes. Kiragadott egy mondatot tőled, de nem vette figyelembe hogy te a vastag gerendák megmunkálásáról beszéltél.

És ebben a formában 133762 * 0.6 poszt eltűnése nem történhetne meg :) Max párszáz*0.6 -> Stolaz is erre gondolt amikor rákérdezett.

Hogy másnaposan minek okoskodok azt nemtom :D

Előzmény: rferi (133765)
Mr.Gabson Creative Commons License 4 napja 0 0 133776

Elméletileg ilyenre volna szükséged:

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokcsuszo_278-450_17mm_04258_golyos_ketiranyu_10017

Dósafa Bútor Kft

1149 Bp. várna u. 12-14.

Hungária körúttól nincs messze.

Gábor

csjoco74 Creative Commons License 4 napja 0 0 133775

Pontosan melyik Pilana fűrészre gondolsz? Illetve milyen más kézi fűrészt ajánlasz?

Ezek a szerszámok még hiányoznak és olvastam, hogy azt írtad hogy kézi szerszámokkal szívesebben dolgoztok.

Kösz a választ!

Előzmény: srudolf1 (133753)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133774

Szerintem nem egyről beszélünk, de mindengy.

más:

Amit itt elmondasz a munkáról, pont azt mondtam én is.

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 133773

Erről a sínről beszélgettünk pár hete, hogy mivel nincs oldalirányú játéka, nagyon hamar bedöglik és általában rosszul is szokott járni.

Szerintem próbálj meg valami jobb sínre áttérni, mert az új is hamar tönkre fog menni.

Ez is azért döglött meg, mert feszült a szekrényben, mivel lézerpontos méretezés kéne hozzá, ami fánál ugye lehetetlen, lévén dagad, és zsugorodik a páratartalom függvényében

srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 133772

Nekem lejött.

Szerkezeti ácsmunka esetén a szakik nem használnak semmiféle asztali vagy kézi elektromos gépet, csak benzinmotoros láncfűrészt és kéziszerszámokat.

Csak azért mert nincs mit kezdeni egy 6ooW-is elektromos vágószerszámmal, amikor 15x15 gerendákat kell megmunkálni és az okos ácsok probálják minimalizálni a tetőn használt szerszámok mennyiségét. Másik szempont: ha egyszer felköteleztek egy gerendát a padlásra, nem fogják cipelni összevissza, mert hosszú és nehéz.

Van késztve egy bakk, arra felteszik, kijegyzik és megmunkálják.

De a bezinmotoros láncfűrészek a 9o évek közepén terjedtek el, addig csak a fakitermelésbe és gátereknél használták őket (és borzasztó drágák voltak).

Azelőtt mindenki kizárólag kéziszerszámokkal dolgozott és minden reggel fent.

Dekopír, szögbevágó és társai, csak a lambériázásnál szükséges. De azok eleve könnyebben kezelhető elemek. 

Megjegyzem, hogy amikor minőségi ácsszerkezetetket építünk, rétegelt anyagból, a műhelybe előre csíszolva és felületkezelve, a szerelésnél egy csomó pontos illesztést kell elvégezni. A szerelőkocsiba ott van mindenféle minőségi elektromos szerszám, pl. a Festools legnagyobb dekopírja. A srácok előveszik a rámásfűrészt, a pászítófűrészt és a vésőket. Ha meg vannak fenne a fűrészek, akkor tökéletesen egyenes vágásokat lehet velük elvégezni. Még a 15x15-ös gerenda bütüzését is rámásfűrésszel készítik, mert nem szaggat. 

Előzmény: rferi (133769)
Tico-Tico Creative Commons License 4 napja 0 0 133771

Ha máshol nem, akkor a hódosban biztosan találsz, vagy akármilyen asztalos boltban a környékeden. Nem drága. (de nem is jó...)

torony78 Creative Commons License 5 napja 0 0 133770

Fióksínt kellene cserélnem egy használt komódban, mert a fiók egyrészt nem csúszik finoman, másrészt nem ütközik, hanem kiesik a helyéről.

Hol kapok Budapesten (ha lehet: Észak-Buda, Újpest, Hungária körgyűrű) ilyet?

Minden jel arra mutat, hogy hiányoznak belőle részek - szerintem a golyók :) meg még valami betét.

A szélesebb sínelem a fiókoldalba, egy 17mm széles, 6-7mm mély nútban 1 csavarral rögzül, a keskenyebb elem pedig a szekrénykorpusz oldallapján volt azzal a két kövér csavarral (hogyhívják?) ráhúzva. Pontosan 28 cm minkét sín hossza. Nincs rajta semmilyen márkajelzés.

Ilyesmit találtam, Strong márkában: http://tilia2002.unas.hu/spd/FOR-00006610402/Golyos-fioksin-ketiranyu-mozgassal-278mm

Dehát a fene tudja, hogy kompatibilis-e. Ez a bolt eléggé kívül esik az életteremen, a rendelés kizárt, mert 3x annyi a posta, mint a termék ára...

Köszönök minden tippet!

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 133769

Hát, nem tudom ez hányaknak jött le abból a két félmondatból....

Néha olyanok vagytok, mintha fogalmazásgátlót vettetek volna be, egy rendes okfejtést nem tudtok leírni egészben....

Előzmény: stolaz (133768)
stolaz Creative Commons License 5 napja 0 0 133768

Pont ezért írtam. Hogy ehhez a munkához a leggyorsabb a kézifűrész. Te ezt írtad. Nem pedig azt, hogy általában a munkához leggyorsabb a kézifűrész. Mert ha ez utóbbit írtad volna, akkor lenne helytálló Tico-Tico reagálása. De mivel úgyis viccnek szánta - gondolom - , így nincs jelentősége.

Előzmény: rferi (133766)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 133767

https://www.jofogas.hu/pest/Holzmann_PT_260_kombinalt_gyalugep_62704513.htm

ez egy pár évtizeddel újabb.

volt nemrég egy bernardo vagy holzmann 180-ért, az az újabb, amiben van elszívó.

Előzmény: feketefelhoo (133758)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 133766

Meg ezt sem....

Éppen terasztetőácsolásról szól a csevej

Előzmény: stolaz (133763)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 133765

Ezt most nem értem

Előzmény: Tico-Tico (133762)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 133764

Ez a tető ácsolós dolog, gépekkel akkor jó, ha sok egyformát kell csinálni (Ami azért egy tetőnél bőven előfordul), és minden vágásra van egy beállított géped. Pl. a szarufák leszabásához használtam  dekopirt, kézi körfűrészt és  láncfűrészt. Így jóval haladósabb volt mint kézivel, de ehhez ugye több/sok gép kell. Ha minden vágáshoz állítgatni kell a gépet, az egy örökkévalóság.

Előzmény: rferi (133761)
stolaz Creative Commons License 5 napja 0 0 133763

Figyeled ezt: "tetőt ácsoltam meg"? Hány hozzászólást érint ez?

Előzmény: Tico-Tico (133762)
Tico-Tico Creative Commons License 5 napja 0 0 133762

"Minden alkalommal kiderült, hogy a leggyorsabban kézifűrésszel lehet dolgozni."
Mindjárt kitörlődik az eddigi összes hsz 2/3-a szégyenében :)))

Előzmény: rferi (133761)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 133761

Én tavalyelőtt egy teljes tetőt ácsoltam meg, azelőtt pár évvel meg egy komplett teraszt. Minden alkalommal kiderült, hogy a leggyorsabban kézifűrésszel lehet dolgozni.

Sokszor kellett szögben, vagy két oldal felől nézve is szögben vágni nagy darabokat. Először is kellett volna egy hatalmas gérvágó, százezrekért, aztán kellett volna baromi sok idő mire beállítom a tök idétlen szögeket, hgy 33,5 fok, meg 78,2 fok.

És egy vágás már meg is van. Helyette behúztam a vonalat, odapászítottam a kézifűrészt, és már vágtam is. Egy vágás két perc, méréssel, ellenőrzéssel együtt.

Előzmény: rocky_ (133749)
Mr.Gabson Creative Commons License 5 napja 0 0 133760

Szia!

Megnéztem forgalmazó oldalán, tapasztalatom nincs vele, de jónak tűnik így első látásra:

Kétoldalú forgácskivezetés+

850W-os motor+

Cserélhető kések+

Ambiciózus max. 3mm fogás, hát óvatosan ilyen mélységben(kérdéses milyen motorvédelem van benne, könnyen túlterhelhető).

Gábor

Előzmény: HobisLaci (133757)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 133759

Magának csinálja, nem költi el a pénzét haszontalan szerszámokra. Vesz belőle jobb anyagot. 

Egy igazán jó láncfűrész áráért veszel 1.5 köbméter leszárított és kigyalúlt deszkát, egyenes szálut, öröm vele dolgozni. 

Az ácsmunka 8o%-a a mérés és jelölés, 2o%-a a vágás, ha csiszólni is kell (de ahhoz száraz anyag is kéne), ahhoz vesz egy állítható fordulatszámű flexet és csiszolókorongokat . Aztán egy culagot a kézi csíszoláshoz, a gépnyomok miatt.:)

Hasítani van körfűrésze. Ha nem hajta a tatár,  akkor az összes megmunkálást meg lehet csinálni egy keretes fűrésszel és egy pászítóval, meg vésőkkel, ha csapoloni kell. A lényeg, hogy jól érezze magát a munka közben, a végén örömet okozzon a saját munkájának a minősége, ne egyfolytába idegesítse magát a gépi szerszámok miatt, ami vagy nem vág vinklibe, vagy szaggat, vagy nem tudja használni. 

Előzmény: Tico-Tico (133754)
feketefelhoo Creative Commons License 5 napja 0 0 133758
HobisLaci Creative Commons License 5 napja 0 0 133757

Sziasztok!

Ma kaptam egy ilyen gyalut ajándékba. Graphite 59G678.

Kinek mi a véleménye róla?

Üdv:

Laci

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 133756

Régről ismerjük őt is, nagyon impulzív kislány

Előzmény: Tico-Tico (133743)
csjoco74 Creative Commons License 5 napja 0 2 133755

A Bosch GTS 10 XC tulajok közűl csinált már valaki hasonlót?

Tico-Tico Creative Commons License 5 napja 0 0 133754

Ha igazán profin, archaikusan akarja megcsinálni, akkor nincs mese, szekerce kell.

Előzmény: srudolf1 (133753)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 133753

Vegyél egy Pilana keretes fűrészt. Kapsz vele 3 lapot. Fenni is lehet őket. Ha vág a lap, tökéletes ácsmunkákra. Nagyon pontos vágásokat lehet vele csinálni.

srudolf1 Creative Commons License 5 napja -1 0 133752

Nem vált be ácsmunkára. A legkisebb villanyos láncfűrész sokkal jobban használható. Csak meg kell fenni a láncot elég gyakran. 

halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 133751

és keresztbe?

Előzmény: SchefferJ (133750)
SchefferJ Creative Commons License 6 napja 0 0 133750

Szalagfűrész? LB1200F például... pontosan vág és megbirkózik a nagyobb gerendákkal is ha lasssan tolod...

rocky_ Creative Commons License 6 napja 0 0 133749

köszönöm a válaszokat, tippeket

nyáron egy teraszt csinálok, ott lesz elég sok gerenda méretű fa, a többi kisebb vágás lesz csak, főleg tárolókhoz, arra jó a meglévő dekopír fűrészem meg asztali körfűrészem.

Garázshoz tavaly láncfűrészt használtam, annak tönkre ment a vezetője meg a fogaskereke se túl jó, de csak az említett célok miatt lehet nem vennék új láncost, ahhoz meg eléggé elhasznált már hogy megjavíttassam

ez a szablyafűrész most egész szimpatikus https://edigital.hu/orrfureszek/bosch-psa-700-e-szablyafuresz-p391559 ,

de nagyon elgondolkodtam a japánfűrészen is, bár azért a 6x4es teraszhoz kell bőven vágnom majd

motor-os Creative Commons License 6 napja 0 0 133748

"ritkán 10-12cm-es gerenda"

Kézi, keretes fűrész?

Előzmény: rocky_ (133738)
.:NRW:. Creative Commons License 6 napja 0 0 133747

Ahogy 1:33-tol felkezzel, mellmagassagban tolja a kézi körfűrész, az azért elég meredek....

Előzmény: Tico-Tico (133743)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 133746

a gerenda átvágásához emberi pénzért nem kapsz semmit. viszont ha néha kell négyet vágni, arra a kézi fűrész teljesen megfelel. és nem kerül sokba. utánna a többihez vehetsz megfelelőt, ami a gerendát már nem kell tudja. pl lidl-ös gérvágót. van a kisebb meg a nagyobb. lécekhez a kisebb is elég.

Vajk

Előzmény: rocky_ (133741)
Tico-Tico Creative Commons License 6 napja 0 0 133745

Hol akarsz darabolni? Ha a tetőn fent, akkor könnyű szerszám kell, ha garázsban, akkor szinte biztos, hogy gép. És milyen pontossággal? Egy láncfűrész sose okozott bajt azzal, ha volt a háznál. Dekopír se, kézi körfűrész se, asztali se. Úgyis kelleni fog...

kofic Creative Commons License 6 napja 0 0 133744

Szinte biztos, hogy jók azok a méretek. Nem jellemző, hogy rá lehet látni a vasalatra. Én hettich szerelvényeket használtam ilyen célra, kicsit más a rendszer, de a felső görgők ilyen profillal rendelkeznek. Természetesen függ a magasságtól is!

Előzmény: bord30 (133737)
Tico-Tico Creative Commons License 6 napja 0 0 133743

Figyelem!
Ha esetleg még nem volt, megvan a bútor(rak)lapos milf! "Amanda" a vörös dög. Amanda rutinosan pattan fel a munkaasztalra dolgozni, látszik rajta, hogy érti a dolgát, nem vacakol, nem tapogat. Fűrészel, fúr, smirglizik, méricskél, akaszt, fest. A védőszemüveget is ismeri, és a haja is szép hosszú loboncos... (még) 
https://youtu.be/ccLQgIs4NM4?t=1m0s

halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 133742

komlett garázs tetőt ácsoltam. kipróbáltam a kézi körfűrészt, dekopírt, elektromos láncost. de a végén az egészet ezzel csináltam.

Vajk

Előzmény: rocky_ (133741)
rocky_ Creative Commons License 6 napja 0 0 133741

japánfűrészekről hallottam mondjuk valóban jókat (mindenféle gép, csavar, szög nélkül házakat építenek, mindent kézzel csinálnak, hát elraktározom ezt is köszönöm, de lehet maradnék valami gépnél ha kapok egy jó tippet :) )

Előzmény: halaloszto (133739)
rocky_ Creative Commons License 6 napja 0 0 133740

https://edigital.hu/orrfureszek/bosch-psa-700-e-szablyafuresz-p391559

erről mi a véleményetek a célomnak megelelő lehet ? leírás alapján igen, és ahogy olvaom 10*10es gerendával is megbírkozik

halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 133739
rocky_ Creative Commons License 6 napja 0 0 133738

sziasztok

2-3cm lécek, deszkák vágására szeretnék venni gépet

meg ritkán 10-12cm-es gerendához, 

mit ajánlanátok ?

-kézi körfűrésszel az a bajom hogy tök jó lenne, csak ugye az is 5-7cm között tud átfogni

-dekopírfűrészem az van, de szerintem azzal mire átérek egy gerendán, hatszor leizzadok, ha elviszi egyáltalán

-krokodilfűrész az jó lehet ilyen célra ?

-láncfűrész az gerendához ugye nagyon jó lenne, de többire nem ...

vagy mit ajánlanátok

...

hobbiszint...

bord30 Creative Commons License 6 napja 0 0 133737

Szerintetek forest tolóajtó rajz mennyire méretpontos,ki tudom belőle számolni mennyivel lóg az ajtófront fölé és nagyon látszani fog e. Tolóajtós szekrény kéne csinálnom egy sima elézáródó szekrény mellé és az ajtófront aljának meg tetejének  egy síkba kéne lenni.A tolóajtó nagysága 243*55.

pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 133736

Nem mondod hogy ennyire ... :-/

Szomorúan olvasom.

A gépről: beszélgessünk. Jövő héten kereslek.

Előzmény: gdzsozy (133733)
Helomi Creative Commons License 6 napja 0 0 133735

A 234." Égéstér" nevű podcast adás vendége volt Csernok Miklós aki a jókat mondott, pénzügyekkel kapcsolatban, itt egy cikk  a blogjáról amit az adásban is megemlít avagy a rezsi óradíj számolásánál mit vegyünk figyelembe.

gdzsozy Creative Commons License 6 napja 0 0 133734

Nem értek az asztalos munkához . csak csinálom 30 éve.

de egyre inkább beleszomorodva.

Én sajnos kézzelfoghatóan tapasztaltam a dolgokat, beleuntam, elmentem a Mávhoz asztaloskodom 8 órában...és műkedvelek, "hobbiból" magáért az érzésért és egy kevés zséért... délután.

de igy már más, igy csak egy jó hobbi. 

:)

Előzmény: Frankofil (133668)
gdzsozy Creative Commons License 6 napja 0 0 133733

vedd meg a marógépem tőlem. azon gyárthatsz ilyen "vödröt" :) ezt felsőmaróval nem szerencsés.

Előzmény: pacman123 (133692)
Tico-Tico Creative Commons License 6 napja 0 1 133732
Helomi Creative Commons License 6 napja 0 0 133731

OFF

Nem jól közelíted meg a problémát, ugye van két veséd, még . . . egyiket eladod, asszony, gyerekek isten veletek kocsi is minek, ma már mindent házhoz hoznak, neked meg pénzes vevőid lesznek így telik buszjegyre, a gép megy a szobába te meg a garázsba ennyi, nem kell ezt túl spirázni, egy személyre kaja sem kell sok, főleg ha egy kis fűrészporral feljavítod, víz minek a tyúkok is porba fürdenek, ha meg ilyen fellengzős fajta vagy akkor az asszonnyal szerintem elfértek ketten a tetején elég széles, már nehogy a garázsba tartsad ezt a drága gépet amit 108 hónapos svájci frank hitelre vettél :)

Előzmény: kozgab (133730)
kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 133730

Hali.

No igen, de nekem a gépe kéne, nagyon tetszik :D Kár, hogy a komplett garázst elfoglalná :D

Most irigy vagyok nagyon :D

Előzmény: pacman123 (133692)
Helomi Creative Commons License 6 napja 0 0 133729

Itt https://youtu.be/mCqB7IYbyIM  egy komolyabb hobbi szett, de vannak ilyen hurcolós rendszerek is  https://youtu.be/P14zJ2mkL8o

Előzmény: .:NRW:. (133727)
409 Creative Commons License 6 napja 0 0 133728

"a napokban szert tettem egy Einhell TC-CS 1400-as kézi körfűrészre,"

Ott van a nevében! Kézi körfűrész. Vagyis nem arra találták ki, hogy asztalba építve pontos legyen. Arra ott van az asztali fűrész. (tudom, az is hagy kívánnivalókat maga után ebben az árkategóriában) Bolondok lennének a kézit olyanra csinálni, amiből tökéletes asztali alkotható. Akkor kutya sem venné az asztalit. Megkockáztatom, a kézi esetében talán nincs is szükség akkora pontosságú mechanikára.

"Persze az igazi úgy lenne, ha az asztal oldalával párhuzamosan futna a fűrészlap"

Könnyen teljesíthető kívánság. Igazítsd hozzá az asztal oldalát...  :) :P

Előzmény: .:NRW:. (133727)
.:NRW:. Creative Commons License 6 napja 0 0 133727

Arra az évi 5 vágásra túlzásnak éreztem volna ennél többet kiadni érte. Tudtam, hogy nem lesz tökéletes. Mindezek ellenére kellemeset csalódtam benne, mivel asztalba építve, a körfűrész lappal tökéletesen párhuzamos, "vezető"  deszka mellett tolva 0.5mm pontossággal sikerül coll-os deszkát vágni. Ez nekem tökéletesen megfelelő. 

Persze az igazi úgy lenne, ha az asztal oldalával párhuzamosan futna a fűrészlap. Az előző posztban leirtak szerint remélem ez is meglesz. 

Amúgy német oldalon pont ma olvastam, ahol a szakik a "kék"  Boschra panaszkodtak, h nem vág derékszögben 20m használat után. Lóg itt, lóg ott... 

Előzmény: peppino (133726)
peppino Creative Commons License 6 napja 0 0 133726

na ezért vettem egy Makitát. A barkácskategória alkalmatlan erre.

Előzmény: .:NRW:. (133722)
kergaborr Creative Commons License 6 napja 0 0 133725

Ez jól hangzik. Szabadna érdeklődnöm részletekről? Mivel tiplizted? Ragasztani is kellett? Ajtók vannak rajta? A 80ezres anyagárból azt gondoltam, hogy vagy drága anyagokat használtál, vagy terjedelmes előszobád van. Esetleg egy fotón megtekinthető a végeredmény? Én is hasonló tervet akarok megvalósítani.

Előzmény: misimókus73 (133672)
rferi Creative Commons License 6 napja 0 0 133724

Szerintem meg a testfestéket kezeli kurvajól!

https://youtu.be/Fijt_ytR_0w?t=41

Előzmény: pacman123 (133691)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 133723

Dehogy akarok számolgatni :D

Sztem az öregem se gondolta át, "csak úgy" átküldte, ha unatkoznék :) Mondtam neki h éppen nem, meg tényleg .. hova rakná? Van egy kis kertjük hátul, de nem akkora hogy egy ilyen batár kinti "szaunát" el lehetne helyezni, ráadásul relatíve végleges helyre.

Előzmény: halaloszto (133721)
.:NRW:. Creative Commons License 6 napja 0 0 133722

Sziasztok,

a napokban szert tettem egy Einhell TC-CS 1400-as kézi körfűrészre, amit azonnal asztalba építettem. Miután a talapat kellően lefogattam, átvágtam vele az "asztallapot"...majd jött a szörnyű felismerés: a talp oldaléle és a körfűrész lap korántsem fut párhuzamosan (ca. 3-5fokos szögben állnak).

Mivel a talp lemezből van, így kézzel "visszahajlítottam" a helyes pozícióba, viszont szeretném asztalba építve ezt ennél pontosabban szabályozni, illetve rögzíteni. Leegyszerűsítve arra gondoltam, hogy a motor résznél teszek egy "kipufugó bilincs"-et és ezt egy - az asztalhoz rögzített L-szögvason átvezetett - menetes szárral fogom "tolni-húzni", attól föggően, melyik irányba kell korrigálni. ...működhet, nem?

Bármilyen más ötletet, javaslatot szívesen fogadok.

előre is köszi

halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 133721

kiszamolod hany m3 anyag, lepodsz. es mivel nem tudod csak ugy bevinni, valami idojarasallo fa kell.

Előzmény: pacman123 (133714)
motor-os Creative Commons License 6 napja