Keresés

Részletes keresés

stukov1 Creative Commons License 30 perce 0 0 92457

Egy hétvégi háznál lenne.. nem igazán koptatnánk a járófelületet.

Fatelepen van 30mm-es deszka?  nem csak 1 és 2 collos?

AZ az elképzelésem, hogy akác rönköt (tüzifa) vágatnék fel - így megoldható a 30mm-es is.

Előzmény: Paco155 (92456)
Paco155 Creative Commons License 2 órája 0 0 92456

Én saját részre colos vagy max 30 milliméteres deszkából csinálnám, ezen a 60 centiméteres megtámasztáson.  A kétcolos pallót túllövésnek tartanám.  Anyagra akác vagy vörösfenyő, vagy egzóta, :)  Igazából az a kérdés mi pénzt szánsz rá, és mennyi időre akarod. A sima lucfenyő is kibír majd sok-sok évet, ha rendesen lekezeled lenolajjal és csak utána fested. Az akác is. Újrafesteni meg mindegyiket kell amikor lekopik róla a cucc a járástól.

Előzmény: stukov1 (92443)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 órája 0 0 92455

Igen  :)

Előzmény: stukov1 (92454)
stukov1 Creative Commons License 3 órája 0 0 92454
Előzmény: Pillanatragasz (92453)
Pillanatragasz Creative Commons License 7 órája 0 0 92453

Sziasztok  csinált e már valaki áfonyaszedő fésűt?  Méretei érdekelnének.

pajaci Creative Commons License 7 órája 0 0 92452

Törött, repedt, folyik – jöjjenek a trutyik!

Semmiség kell ahhoz, hogy megundorodjunk az autónktól, egy véletlen mozdulat, egy kis házi barkácsolás, egy elnézett parkolás, máris selejtes a gép, repedt, folyik, lóg. Van megoldás. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Schnitt Creative Commons License 9 órája 0 0 92451
A másik kedvencem ugyanez fémben.
Ott kicsit más az elv, de az is jópofa.

http://www.youtube.com/watch?v=rI-15fovYEY.
Előzmény: Schnitt (92450)
Schnitt Creative Commons License 9 órája 0 0 92450
Köszi az infót.
Az előző videón pont nem látszott a fúróspirál, de ez a Wandel-féle már rendesen bemutatja a dolgot.
Azért a fúrószár sem átlagos, ami a szerkezetben van, olyan, mintha 1 bekezdése lenne, és vastagabb hegye, mint szára.
De így már tiszta, a fúró kicsit előre dolgozik, csinál helyet a szögletes véső penge által leválasztott forgácsoknak, a spirál meg kihordja.
Zsír! :D
Előzmény: Kamelot (92448)
Kamelot Creative Commons License 16 órája 0 0 92449
Előzmény: Schnitt (92447)
Kamelot Creative Commons License 16 órája 0 0 92448

Nem vibrál ha csak nem vibráltatod. A szögletes rész éles hegyes. Ezt egy nagy erőkarral benyomod az anyagba. Régebben ez is ki volt vesézve.

Előzmény: Schnitt (92447)
Schnitt Creative Commons License 16 órája 0 0 92447

Az a szerkezet, ami a szögletes lyukat csinálja, milyen elven működik?

Fúró van benne, a külső négyzetes penge meg vibrál?
Valahogy így tudnám elképzelni, de pont arról az oldaltól mutatják, ahonnét alig látszik valami.

Előzmény: Handwerker (92441)
paplanfa Creative Commons License 17 órája 0 0 92446

Khmm... Most hoztam haza a konyhám egy részét, hát majd elájultam mire felcipeltem.

Lentebb írta valaki, hogy miért nem jó a húzott anya. Igen, erre jutottam én is, ha egy zártszelvénybe teszik bele akkor a menetes rész összébb húzza, nálam széthúzná, tehát ez ugrott.

Annak a másik nevű bútorösszehúzó félnek utánanézek, jó lenne, ha jó lenne.

GPS szaktárs eddig eltitkolt lényegi részének felfedésével összeállt a howto :) A duplungos takarótechnika jó ötlet! Ez úgy is működik, ha oldalzáró-elemként a korpuszra, kívül (belülről csavarozva) egy takarólap kerül fel.

Előzmény: Tie (92444)
jcsapo Creative Commons License 17 órája 0 0 92445

Köszönöm a választ. Alapvetően nem zavar a kisebb teljesítmény, csak nem értettem a különbséget.

Előzmény: Soká (92439)
Tie Creative Commons License 17 órája 0 0 92444

Ja, most vettem egy pici konyhát, oszt épp rakom össze. A korousztól mondjuk nem vagyok elájulva.

Előzmény: pali923 (92442)
stukov1 Creative Commons License 17 órája 0 0 92443

Heló!

Lenne egy kérdésem: adott egy vasszerkezetből (zártszelvény) összeállított terasz féleség, ami oszlopokon áll.

Járófelületnek fát (deszka) képzeltem el.

Kb 140cm hosszú deszka, 3db egymástól egyenlő távolságban lévő zártszelvényre fekszik fel:

10 - 70 - 130cm-nél..

A kültéri elhelyezés miatt milyen fa bírná a strapát? akác? valamivelt kezelt fenyő?

Milyen vastag legyen a deszka? colos? 5cm-es?

pali923 Creative Commons License 18 órája 0 0 92442

Mostanában is vásároltál ott? Mert sok dolgot lecseréltek.

Vettem vagy 3 éve gardróbszekrényt és idén is, ég és föld a különbség minőségben, beleértve a vasalatokat is. 

Előzmény: Tie (92440)
Handwerker Creative Commons License 18 órája 0 0 92441

Így könnyü...

Tie Creative Commons License 18 órája 0 0 92440

Csaxólok hogy az Ikeában a maximera (teljesen kihúzható) fiókokban Blum TandemPlus sínek vannak. Meg a kivetőpántjaik is blum cuccok. 

Soká Creative Commons License 19 órája 0 0 92439

Szerintem egyszerűen csak az árak tologatásával vannak elfoglalva, azzal nem, hogy a leírást frissítgessék. Szerintem még azzal sincsenek tisztában,hogy abból csak előnyük lenne ha nem valami fantázianéven árulnák, hanem az igazi nevén. ha már egyszer igazit árulnak. Nem foglalkoznak vele, csak nyomják folyamatosan felfelé az árát, mert van rá kereslet. Azt meg nem feltételezem róluk, hogy annyira rafinált gerillamarketinget folytassanak, hogy akarattal árulják nonameként.

A 2000 és 2400Wattal meg szerintem ne foglalkozzatok. A 2000-es sem szenvedett erőhiányban, akkor meg miért jó jobban pörgetni a mérőórát? Ugyanabba a dobozba nem nagyon fér nagyobb teljesítmény, vagy ha igen, annak ára van...

Előzmény: jcsapo (92435)
pali923 Creative Commons License 19 órája 0 0 92438

A hivatalos honlapon most 3 típus szerepel. 1010, 1400 és 2400 W-os. Viszont már többször beszéltünk itt is arról, hogy kicsit hányatott sorsú ez a márkanév. Volt idő, amikor az anyacég cég csődközelbe (vagy tovább) jutott, és maga a kínai vagy más ferdeszemű gyár kezdett mindenféle márkanéven vagy anélkül forgalmazni különböző változatokat. Akkor jött mindenféle felirat nélküli meg teljesítményű (2000W), gép is pl. az uni-maxtól. Állítólag azóta rendeződött a cég helyzete.

De az is lehet, hogy ez az egész csak kacsa, és a távolkeletiek garázdálkodtak kicsit szélesebb körben, mint szoktak.

Amikor felvettem a kapcsolatot tavaly év végén a Paliszanderrel konkrét gép kapcsán, akkor már hónapok óta benne volt itt a köreinkben, hogy forgalmazzák ezt a márkát. Azért is érdeklődtem, igyekeztem volna összehasonlítani az árakat pl. az ebay áraival. Még le is csesztem őket, hogy miért nincs semmi erről a honlapon. :)) Aztán meglepődve olvastam az alant idézett válaszukat.

Lehet, hogy december óta változott a helyzet, rá kell kérdezni konkrétan.  

Előzmény: halaloszto (92437)
halaloszto Creative Commons License 20 órája 0 0 92437

a triton maróbül van egy kisebb meg egy nagyobb, a nagyobból meg vannak évjáratok. a 110V és a 230V is különbözik teljesítményben, meg az évjáratok is. pici mechanikai különbségek is vannak.

Előzmény: kukucs33 (92436)
kukucs33 Creative Commons License 21 órája 0 0 92436

Ezt nem tudtam. :-(

Én egy CMT marósablont vennék tőlük, mikor arra kértem ajánlatot, akkor egy azzal megegyező, de más néven futó darabot ajánlottak, arra nem tértek ki, hogy a Triton/CMT vonal áll...mondjuk, számomra ez nem volt is lényeges.

Viszont az unimaxos Triton maró 2400 W-os, ellentétben a honlapjukon látható 2000W megadott értékkel. Legalábbis még az év elején nekem 2400-ast küldtek.

Előzmény: pali923 (92430)
jcsapo Creative Commons License 21 órája 0 0 92435

És az mitől lehet, hogy a Triton honlapján szereplő maró 2400W-os, míg a uni-max-os 2000W-os?

Előzmény: Soká (92432)
GPS Creative Commons License 21 órája 0 0 92434

Minden autó annyit ér valójában - amennyit 0,5-1 éves koráig adnak érte. A többi az a púder.

.

Előzmény: pali923 (92433)
pali923 Creative Commons License 21 órája 0 0 92433

Nem úgy van az! A Mercin is az elején az a kis csillag az árnak a fele. :)) 

Előzmény: Soká (92432)
Soká Creative Commons License 23 órája 0 0 92432

Szerencséd van, hogy azonnal megcsinálták az anyagodat!

Az utóbbi időben mindenki arról számolt be, hogy az unimaxos maró az egy új címkés Triton 2400W-os gép. Persze nem árt utána érdeklődni. Én azért úgy vagyok vele, hogy jó volt az a gép címke nélkül "féláron" is.

Itt megtekintheted a régit (felül) és az újat is (alul).

Előzmény: arvaiz69 (92431)
arvaiz69 Creative Commons License 24 órája 0 0 92431

Sziasztok!

Köszönöm a segítő szándékotokat! 

Remélem a gépemmel nincs komolyabb baj, de arra gondoltam, hogy ha ezt megcsinálják, akkor ezentúl kézből használnám és vennék egy nagyobb gépet amit az asztal alá szerelnék komolyabb munkák végzésére.

Átmentem Tiszaföldvárra, mert ajánlottak egy nagyon jó asztalosmestert, aki profi módon megtudja csinálni a marást. Nem akartam a hétvégén tétlenkedni ezért gyors összekaptam a táblásított anyagaimat és mentem az asztaloshoz. 

Gyors meg is csinálta! Itt-ott kicsit csiszolgatok még rajta, aztán hétvégén ragasztom össze az ajtókat.

Pár kép róla! 

Elég mutatós lesz! 

Ezt Kitty marógéppel csinálták. Én azt hittem ez a Kitty olyan félig barkács kategória, de nem igazi ipari gép! 

A Triton marógépnek meg majd utána járok. 

Üdv.: Zoli

pali923 Creative Commons License 24 órája 0 0 92430

2014. december 14-én kaptam az alábbi emailt a Paliszandertől, amikor valamilyen konkrét gépről érdeklődtem:

"Örömmel vettük érdeklődését. A triton céggel jelenleg is folynak a tárgyalások, egyeztetések a forgalmazásról. Amint sikerül velük megállapodni elkezdjük a termékek értékesítését."

Csak mert volt valamilyen kiállítás tavaly, ahol megjelentek a Triton gépek a Paliszander standján, és jöttek a hírek, hogy végre lesz hazai forgalmazó. Hát, hacsak december óta nem változott valami, nem sok esélyt látok gyors beszerzésre...

Marad az uni-max, vagy Angliából is itt vannak a cuccok 4-5 nap alatt.

Előzmény: kukucs33 (92426)
halaloszto Creative Commons License 24 órája 0 0 92429

ha van egy csapágylehúzód, akkor másfél óra az egész csapágycsere. ha nincs, akkor is meg lehet csinálni.

nem találom a számlát, pedig mondtam volna milyen csapágyat vegyél.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (92424)
Babszem_ Creative Commons License 25 órája 0 0 92428

Felteve, hogy erre gondolsz: http://www.tritontools.com/en-GB/Model/TRA001 a hivatalos Triton listan nincs fent senki Ausztriatol keletebbre:

http://www.tritontools.com/en-GB/FindAStockist Address: Budapest, Within radius: 500miles

Ettol persze meg lehet ...

Viszont ami erdekes - az unimax routerere ha rakattintasz:

http://www.uni-max.hu/felsomaro-b268-2-000-w/d/

A 3d kepen egy Triton jelenik meg, a kezikonyv is Triton-t mutat.

Volt mar itt emlitve a forumon: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131034734&t=9104263

Ennek hatasara kerestem ra - lehet az akkori hozzaszolok tobbet tudnak ... 

Remelem nem veszed betolakodasnak - eppen egy hosszabb teszt eredmenyere varok es nincs dolgom, volt idom keresni :)

kukucs33 Creative Commons License 26 órája 0 0 92427

Illetve, sürgős esetben nyilván fel is lehet hívni őket... :-)

Előzmény: kukucs33 (92426)
kukucs33 Creative Commons License 26 órája 0 0 92426

A Paliszander Kft tart Triton/CMT gépeket, de nem egyszerű megtalálni a honlapjukon. Keresd a katalógusokat, ami azokban megvan arra e-mailben adnak árajánlatot.

Schnitt Creative Commons License 26 órája 0 0 92425

Ennyire súlyos a helyzet? Mégsem csak a csapágy?

arvaiz69 Creative Commons License 27 órája 0 0 92424

Lehet ma Magyarországon 2400 W-os Tritont kapni?

Schnitt Creative Commons License 27 órája 0 0 92423

Az szívás :(
Én a szénkefével jártam meg egyszer, beterveztem egy vasas munkát hétvégére, aztán szombat reggel 20 centi vágás után megállt a flex.

Az önkioldó szénkefék "előnye", hogy nem kezd el szikrázni, jelezve, hogy csereérett, hanem ha elkopik, egy rugós műanyag pöcök kijön a kefe futófelületéből, és elemeli a kommutátorról.

Utána se kép, se hang.

Persze nem volt tartalékom (azóta minden kefés motorhoz vettem egy szett tartalékot).

A te példádból kiindulva lehet, hogy csapágyakból is be kellene ruháznom párat.

Előzmény: arvaiz69 (92421)
rferi Creative Commons License 27 órája 0 1 92422

És pont a hosszú hétvége előtt!

Az a vicc jutott eszembe, mikor áruházban az eladót figyeli a főnök, amint éppen egy lakókocsit, pecafelszerelést, kempingcuccot és csónakot ad el egy vevőnek,  milliókért.

És mikor megkérdi hogyan, a válasz: bejött tamponért, gondoltam ha már úgyis tönkrement a hétvégéje.....

Előzmény: arvaiz69 (92421)
arvaiz69 Creative Commons License 27 órája 0 0 92421

Sziasztok!

Ma elkezdtem marni az ajtó betéteket a plattolómaróval.  A kés nagy mérete miatt úgy terveztem, hogy három fogásra fogom a marást végezni.  

Először a beállítások miatt pár próbamarást csináltam, hogy ne a vezetőt kelljen állítani, hanem a kést keljen emelni. Aztán elkezdtem a marást.  Kis idő elteltével azt vettem észre, hogy a kés beszaggatja a marás szélét. Eddig ezt nem csinálta. Próbáltam lassabban tolni az anyagot, de akkor is beszakadozott a széle, annak ellenére, hogy kisebb marásmélységre állítottam.  Aztán nemsokkal később őrületes hangos lett a marógépem. Rögtön arra gondoltam, hogy csapágyas lett a marógépem. És valóban az is lett! Üresjáratban bekapcsoltam és látni lehetett ahogy a kés összevissza forog.

Jól mondják, Isten nem bottal ver!!! :- (

Babszem_ Creative Commons License 28 órája 0 0 92420

Latszik a robbantott abran is a "gear" meg a "gear housing":

http://www.mtmc.co.uk/Bosch-PTS-10-/-3603L03200-Spare-Parts__p-53373.aspx

Lassan tobbet megtudok a geprol mint amennyire szamitottam - koszonom a sok hozzaszolast :)

Ma valoszinu ujra latom az Einhell-t mert kell mennem gerenda talpakat beszerezni ugyanabba az uzletbe de a profilos asztal vs ontott mar eleve eldonti e kerdest.

Legjobb lenne a Bosch a Makita motorral :)

Ma voltam az asztalosomnal (nincs gyalugepem meg erzekem sem a faragashoz - a tornac oszlopait rabiztam) es az o asztala egy osi fogalmam sincs milyen motorbol, szij meghajtasbol, egy osszeutott fa asztalbol all aminek az asztallapja zsanerokon "emelkedik". Azzal a geppel en nem mernek dolgozni :) A megvezetot nem is lattam es van hozza egy kereszt vagas szan. Persze jobb munkat csinal ezzel mint amit valoszinu fogok barmilyen csodageppel :) Ettol meg nem lankadt a kedvem persze - nem szandekszom versenyezni vele :)

Előzmény: pacman123 (92419)
pacman123 Creative Commons License 29 órája 0 0 92419

Akkor itt a második bocs. Tényleg ...

Egyszef felülről ránéztem felületesen, onnan direktnek tűnt. De most alulról, kicsit oldalról ... valóban van közöttük valami áttétel.

Hümm. Jó lenne csak fele annyit érteni a villanymotorokhoz. Hogy ilyet csekkolás nélkül is tudjak. Hamu fejemre :-/

Előzmény: halaloszto (92416)
kukucs33 Creative Commons License 29 órája 0 0 92418

Az AEG szintén 254 mm-es lappal 90 mm-t vág át merőlegesen. Abban is van valami áttételezés, még ha nem is nagyon feltűnő első blikkre. Gyanítom, a Bosch is hasonló lehet.

A képen a 66-os számú egység környékén van a lényeg.

Schnitt Creative Commons License 29 órája 0 0 92417
Előzmény: pacman123 (92414)
halaloszto Creative Commons License 30 órája 0 0 92416

nézzed csak meg hogy a motor tengelyvonala és a fűrészlap tengelyvonala egy  vonalba esik-e? 75-ös átvágással 9 centi maradna motor átmérőnek, az kevés. ráadásul a kefés motorok üzemi fordulata (pláne ilyen méret-teljesítmény arány esetén) sokszorosa a szükséges 5000-nek.

Vajk

pacman123 Creative Commons License 30 órája 0 0 92415

És így jár aki két posztot kever össze o.O

Bocs, látom 2.-ra már te is direkt hajtást írtál az Einhell-re.

pacman123 Creative Commons License 30 órája 0 0 92414

Így jár aki NAGYON siet :-)

Amellett, hogy az általános megállapításoddal talán egyet kell hogy értsek (alma - körte, barkács, olcsóbarkács), pár javítás, Babszem eredeti posztja  és a netről összevadászot adatlapok alapján.

Bosch

- ez bizony NEM áttételes, hanem direkt hajtású. Saját szem+tapasztalat :-)

Einhell:

- 315-ös lap (ezért is lepett meg a "csak" 73mm-es átvágás.

- Soká prohardveres posztja alapján ez is direkt hajtású. Így viszont már nem annyira meglepi a 73mm-es adat. Aztán keresgéltem User guide-ot, robbantott ábrát, itt van mindkettőből. A Product spareparts-ra kattintva jól látszik, hogy a fűrészlap direkt a motortengelyre van rábiggysztve.

Előzmény: halaloszto (92413)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92413

így jár aki siet

Már egyszer elkezdtem leírni csak elszállt. 

Vegyük észre, hogy itt nagyon almát a körtével hasonlítgatunk.

Bosch pts

- áttételes (nemtudom hogy szíjas-e), szénkefés

- 250-es lap

- 75-ös átvágás

- alu öntvény asztal, tolóasztal

- barkács, de asztalos célra készült

Makita

- direkt hajtás, aszinkron

- 315-ös lap

- 85mm átvágás

- lemez asztal

- terepi, ács, zsaluzás munkákra szánt

Einhell

- direkt hajtás, aszinkron

- 250-es lap

- 73-as átvágás

- alu profil asztal, tolóasztal

- barkács, a szokásos olcsóbarkács színvonalon

látszik hogy a boscht az einhellel lehet max összehasonlítani, azt meg mindenképpen a bosch nyeri.

most látom, hogy valami varázslás van, mert a makita is tudja a 85mm átvágást. 315-ös lappal ilyet még nem láttam, azt jelenti hogy a motor 14cm átmérőjű lehet max. direkt hajtással azok szokták tudni a 85mm-t, amikre 350-es lap megy. azzal a vágássebességet is jobban kiadja a matek.

Vajk

Előzmény: halaloszto (92412)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92412

Már egyszer elkezdtem leírni csak elszállt. 

Vegyük észre, hogy itt nagyon almát a körtével hasonlítgatunk.

Bosch pts

- áttételes (nemtudom hogy szíjas-e), szénkefés

- 250-es lap

- 80-as átvágás

- alu öntvény asztal, tolóasztal

- barkács, de asztalos célra készült

Makita

- direkt hajtás, aszinkron

- 315-ös lap

- 85mm átvágás

- lemez asztal

- terepi, ács, zsaluzás munkákra szánt

Einhell

- áttételes, szénkefés

- 250-es lap

- 80-as átvágás

- alu profil asztal, tolóasztal

- barkács, a szokásos olcsóbarkács színvonalon

látszik hogy a boscht az einhellel lehet max összehasonlítani, azt meg mindenképpen a bosch nyeri.

most látom, hogy valami varázslás van, mert a makita is tudja a 85mm átvágást. 315-ös lappal ilyet még nem láttam, azt jelenti hogy a motor 14cm átmérőjű lehet max. direkt hajtással azok szokták tudni a 85mm-t, amikre 350-es lap megy. azzal a vágássebességet is jobban kiadja a matek.

Vajk

Előzmény: pacman123 (92405)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92411

nekem csak az a bajom ezekkel a gépekkel, hogy a 315-ös lappal a 2800as fordulat 46m/percet ad, ami elég kevés. egy szokásos ékszíjas gép a 250-es lappal és 5000-es fordulattal 65m/sec. a nagyobb lap drágább, és csak 63mm átvágása van vele a gépnek, a szokásos 250es gépek meg tudnak 80mm-t.

Vajk

Előzmény: Soká (92404)
hegizoli Creative Commons License 1 napja 0 0 92410

Megvannak a fogantyúk,nekem még 360/db-ért jött 40 db.Most látom már emeltek.

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fogantyu_Rud_288_328mm_Krom_fenyes_36743_18191

Babszem_ Creative Commons License 1 napja 0 0 92409

Lehet, hogy igazad van az Einhell asztalaval - az altalad foltett szalagfuresz asztalara hajaz. En meg nem ertek annyira hozza es at lett verve a szemem ... Kell mennem oda a napokban, csak kivancsisagbol megint megnezem ha el nem adtak.

A tengelyre szerelt korong a Makitanal is fennal ha nem tevedek - bar eleg nehez eldonteni az egyetlen Youtube video alapjan es a luzer konyv sem mutatja tisztan. 

Koszonom a proba felajanlast - nem valoszinu, hogy vasarlas elott eljutok Miskolcra :) Bar sosem lehet tudni, ha megis akkor szolok mindenkeppen ...

Előzmény: pacman123 (92406)
hegizoli Creative Commons License 1 napja 0 0 92408

Én is blum-ost használok,súlyáról itélve van bene anyag,erősnek túnik.Igaz nem csillapítós,de clipp-es.Jó előnye ez,főleg ha mozgatni kell a több ajtóst,meg feltenni a falra.Ajtó lekap és máris könyebb :-) Előnye még,h csak 130 ba jött/db szerelőtalppal együtt.Itt a lapszabászatnál meg szerelési kellékeknél mondják ők nem forgalmaznak csak Strong-ot mert a blumotion drága.Viszont a strong csillapítós(pici telszkópos) már van 340-ért komlett.

Én egy 60x90-es ajtóra tettem 3 db blumost a súlya miatt,de utána már csak 2-t és az is bírja.Több mint 9 kg a súlya.

Előzmény: pali923 (92402)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 92407

A nagyobb lapátmérőnél nem baj ha kisebb a fordulatszám, a vágási sebesség még így is lehet közel azonos. 

Előzmény: pacman123 (92406)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 92406

Hopphopp, megtaláltalak máshol is :)

http://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_10883-10883.html

Szóval amit feltételeztem, az a hozzászólásod alapján igaz: a fűrészlap közvetlenül a tengelyen van. Így már érthetőnek tűnik a relatíve kicsi max. vágásmagasság. Gondolom azért nem szíjhajtás, mert ha nagyobb erőt akartak volna a lapra átvinni, akkor egy "motor+kisebb ékszíjtárcsa -> fűrészlap+nagyobb szíjtárcsa" kombó miatt lassabb lenne a fordulatszám, ami így sem tűnik soknak. 

Előzmény: Soká (92404)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 92405

OK, igazad van. Ezennel bevallom hogy lebuktam. Ránéztem a 3 márkára, és kiejtettem az Einhellt - név alapján. Egyébként most lett egy Einhell hegesztő-inverterem, meg van egy régi fúrógép is: egyelőre működik mind a kettő. Szóval nem azt akartam mondani hogy az Einhell sz*r, hanem vettem az alaphelyzetet:  Makita - Bosch - Einhell márkanév hármas, ugyanabba a szerszámkategóriába (asztali körfűrész) tartozó eszközök, hasonló árak, kettőnek mennie kell, ki legyen az első? Einhell. De elnézést ha félrevezettem volna Babszemet, nem volt célom.

Most kicsit meglestem jobban, nos az asztal méretei talán a legoptimálisabbak. Az anyaga egy leírás alapján "eloxált alumíniumöntvény", ami nem tudom mit csinál de talán a lemezasztalnál jobb. Viszont a képek alapján nagyon hajaz a LUX szalagfűrészem asztallapjának a szerkezetére:

Az Einhell asztala:

Ez tuti hogy öntvény?? Inkább tűnik belülről/alulról bordákkal megerősített asztalnak. Bár ettől - bizonyos határokon belül - még lehet stabil is. 

A PTS 10-é öntvény:

"Erőteljes, strapabíró gondozásmentes motor"

Csak nem ez is kefementes? o.O Ha igen, akkor lehet hogy más szemmel kell rátekinteni. Bár a magyar árak alapján ez a legdrágább, de nem vészesen. Viszont azt nem nagyon értem, hogy 315-ös lappal, 2200W-os motorral hogyhogy kevesebbet vághatsz át 90 foknál, mint pl. a Bosch-szal? 73mm vs 79mm. Jó, barkácsolni elég mind a két magasság, de .... ? A tengelyen lenne közvetlenül a fűrészlap és ez gyengíti/butítja ennyire le?

Viszont: Babszem! Tudom Erdély nem éppen Miskolc mellett van, de ha véletlenül errefelé járnál, én felajánlom hogy tapogatás mellett vághatsz is jó párat a PTS 10-zel. Már ha az "erre jársz" hamarabb lesz mint a "megvenném a gépet" dátuma :-) Dobsz egy mailt és egyeztetünk időpontot.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92403)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 92404

Erről a formatizálónak nevezett einhell gépről már volt szó párszor. Legtöbbször talán miattam :) Én is szemeztem vele, a boltban megtapogatva nem tűnt rossznak. De akkor még 60.000Ft körül volt az ára...

Azt hiszem Vajk mondott róla valami nem tetszőt. De már nem emlékszem, hogy a motorjáról, az áttételekről??

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92403)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 92403

"- Einhell nálam is kiesne."

Ezt megindokolhatnád miért is! Volt már einhell géped? Mert nekem több is van és használom is őket nem is keveset. Persze nem csúcs kategória, de szerintem annál a lemez asztalos makitánál nagyságrenddel jobb a legelején kiválasztott einhell gép. Alkatrész ellátása jó, szervize van, talán még Romániában is, garancia is van ezekre is, bár milyen meglepő ez. Sőt ha jól vannak beállítva akkor nagyon szépen és pontosan lehet dolgozni velük. Persze el kell tökölni a beállításokkal a vásárlás után, de ez más gépekre is igaz. 

Előzmény: pacman123 (92353)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 92402

Akkor már értem, miért jobb a Strong, mint a Blum. :))

Ha lenne Blum is, akkor meg arra beszélt volna rá, hogy a Strong olcsó, de az sokkal rosszabb... Legalábbis ha jó kereskedő az illető. :)

Előzmény: arvaiz69 (92400)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92401

akkor egyszerűen azért ajánlotta, mert blum nincs neki. nemtudom mennyi kell a szekrényedre, én szeretem az ilyen dolgokat örökre megcsinálni. mondjuk 300 forint felár a blum, kell 15 pánt, az 4500 forint. nem kevés. de ha egyszer el kell menjek venni másikat, fel kell szereljem, az időm majdnem ennyi. és előtte egy évig nézném a lógó ajtót.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (92400)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 92400

Szia!

Köszi a válaszod!  Ott ahol érdeklődtem a Strong- 440 Ft/db. áron volt. A Blum nem volt náluk! Ez jó ötlet amit mondtál, hogy mind fékes legyen, legfeljebb kikapcsolom ha úgy akarom.

Előzmény: halaloszto (92398)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 92399

Nem onnan indult a blog, hanem kicsit korábban, 2012 július 1-én.  

Előzmény: Babszem_ (92325)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92398

1. az hogy hány pánt kell és abból hány fékes, az az ajtó méretétől függ. egy akkora ajtóra tuti legalább három fékest tennék. a blum katalógusban van erre képlet valahol. a blum pánton a fék kikapcsolható, és nem drágább annyival hogy ezen szórakozzak. négy fékes, és ha lassúnak találom kikapcsolok egyet vagy kettőt. ha a fék túl van terhelve, tuti hamarabb megmakkan.

2. a sokkal olcsóbb az relatív. mondja meg mennyi a blum, és akkor meg tudod nézni hogy nem-e az van hogy nála drága a blum. 

http://www.butoralkatresz.net/blum/6489-71b3550-mb-v250-ni-clip-top-blumotion-kivetopant-110-os-rautodo-kivetopant.html 761Ft

http://www.butor-vasalat.hu/blum-pantok/clip-top-kivetopantok/clip-top-110-os-rautodo-beepitett-fekes-kivetopant-adatlap itt már 660Ft

http://www.butoralkatresz.net/demos/11545-strong-rautodo-110-clip.html?search_query=fekes&results=28 390Ft

3. a clipes nagyon kényelmes, le tudod venni az ajtót csavarhúzó nélül, és nem állítódik el semmi, visszapattintod és kész is.

valami olyan lehet, hogy lejártak a blum szabadalmai, és midenki gyártja ugyanazokat, de annyira ugyanazt hogy alkatrész szinten passzolnak egymáshoz.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (92397)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 92397

Sziasztok!

Ma az egyik  üzletben jártam Blum kivető pántok után érdeklődni. Az alkalmazott azt mondta inkább a Strong márkájú kivető pántot  ajánlja,  mert minőségben ugyan az, árban viszont sokkal olcsóbb mint a Blum kivető pánt. Mutatott is belőle elég stabilnak néz ki. Azt mondta, ajtónként elég egy olyan kivető pántot venni ami csillapítós, a másik lehet sima is. Ja és azt mondta inkább a klikkes közül válasszak. Van ennek a klikkesnek jelentősége?

A kérdésem az lenne még, hogy tényleg minőségben azonosak, vagy mégis inkább a Blum kivető pánt a jobb és azt  válasszam?  A 180 cm magas kb. 50 cm széles ajtóra 4 db. kivető pánt elegendő?

pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 92396

Ott van mindjárt alatta 2mm-enként 12-30mm-ig. Én úgy emlékszem kettőt vettem meg ezekből, mert csak az kellett. Igaz, nem btét, hanem komplett egyben szerkezet. Működik az is.

Előzmény: halaloszto (92394)
Babszem_ Creative Commons License 1 napja 0 0 92395

Szandekszom valami labas, kerekes megoldast osszedobni hozza ugyhogy ezek szerint kihagyom az aljat vagy legalabbis kivehetove keszitem. Elszivas meg lessz hozza ha bent hasznalom, valoszinu nem lessz ha kiviszem.

Mindenkeppen koszonom a magyarazatot - nem art szamolni vele :)

Előzmény: Schnitt (92385)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92394

A kérdés jogos!

Nem megy a beillesztés ma.

http://www.uni-max.hu/masologyuru-keszlet-10-darabos-2265S01/d/

Vajk

Előzmény: archivalo (92389)
Babszem_ Creative Commons License 1 napja 0 0 92393

Az 1200 Watt miatt aggódsz?

A forma miatt. Vannak henger formaju routerek amiket sokkal konnyebb asztalba fogni. 

Eroben eleg kellene legyen, valoszinu a gyengebb egykezes 5-600W-s router is megfelelne a celnak ...

Előzmény: pacman123 (92384)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 92392

A Gugli kavart be nekem, mert rákerestem a tönkanyára - és több fotón is a mi "tesszári-anyánkat" (is) kihozta, fotókon.

ITT VAN, NI.

Persze, már tudom, hogy kerültek azok oda :-)))

.

Előzmény: archivalo (92391)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 92391

A tönkanya az, ahol egy henger tengelyére merőlegesen van a menetes furat.

A tirannosz-tézauszaurusz anya pedig az, ami egyik oldalról Gábor, a másikról Gabriella - azaz kívül (fa) apamenetes, belülről pedig anyamenetes (ha csőmenetes lenne, akkor közdarabnak hívnák).

Előzmény: GPS (92373)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 92390

Most a pschingerről beszélünk, ugye? :-)

Előzmény: Barnamedvébb (92386)
archivalo Creative Commons License 1 napja 0 0 92389

Bocsi, ezt mire, vagy kinek írtad?

Előzmény: halaloszto (92388)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 92388

Hi,

Ha akarok egy ilyet, vagy részhalmazát, akkor meg kell vegyem ennyiért, vagy 3-4 darabot le lehet dreháltatni olcsóbban?

Vajk

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 92387

Pontosan.

Előzmény: Schnitt (92385)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 92386

vagy petschauert :)

Előzmény: pali923 (92381)
Schnitt Creative Commons License 1 napja 0 0 92385

"Ezt a kepet nem tudtam megfejteni :) Azt akarod mondani, hogy szereljem le az aljat?"

Azt nehéz lesz, mert nincs neki :)

Szerintem arra vonatkozott a tanács, hogy ha nem használsz elszívást, akkor ne asztallapra tedd, hanem egy keretre, hogy középen ki tudjon potyogni a fűrészpor alul.

Előzmény: Babszem_ (92382)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 92384

Nekem van POF 1200, teszt célból egy 12mm-es rétegelt lemez, mint "asztal" alá beépítettem - működött :-)

Igazából nem is az a kérdés, hogy be lehet-e, hanem mit és hogyan marna a rokon? (sajna hangszerkészítésben nem vagyok otthon így nem tudom ez mit takar a gyakorlatban, milyen fát, milyen profillal marni, stb)

Árvai Zolinak egy POF 1400 pörög az asztal alatt, igen szép munkákat (8mm-es kontraprofil maróval is) csinál vele, nemrég publikálta is itt.

Az 1200 Watt miatt aggódsz? Szerintem lehet akár kontraprofil-marni is az 1200 POF-fal , max 2-3 menetben tolod át, nem egyben. Én múlt hétvégére terveztem egy Bosch POF 1200 vs. B. & D. 1600 EKA összehasonlítást ami egyéb okból tolódik, talán ezen a jó hosszú hétvégén jut rá idő. Az eredményt majd megosztom persze, az is segíthet majd a döntésben.

De az alapján, amit eddig tapasztaltam (NEM lötyög az oszlop mentén!) plusz az a mínusz 40% az árból - én nem gondolkoznék sokat: be a kosárba

Előzmény: Babszem_ (92382)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92383

Szerinted nem próbáltuk? Linkek attól még mindenhol vannak a neten.

Előzmény: Paco155 (92380)
Babszem_ Creative Commons License 2 napja 0 0 92382

"az hogy a két végén van rögzítve igen hasznos"

Ezt nem tudtam kiprobalni - a barkacs uzletben ahol a kezem koze kerult jol be volt tolva ket polc koze, nehogy mar tul sokat tologassuk :)

"szinte mindenki (így én is) készít saját keresztvágó segédet"

Szandekszom en is, eppen ezert neztem felhuzott szemmel a Makitat - valahogy nem tudom elkepzelni azzal a 30-40cm-s profillal amit adnak hozza. Valoszinu le kellene csereljem ...

"Vagy Erdélyben nagy hidegek vannak és az nem jó a kefésnek?"

Nincs koze a hideghez :) A szenkefes motor rovidebb elettartamu, kefet kell cserelni es hangosabb - kb ennyi. A csere nem gond mert ertek hozza, tobbit meg elnezem neki valoszinu. Meg az asztalos ismeroseim mind a kalickasra eskusznek - az ok szempontjukbol valoszinu igaz is, minden nap nyuzzak.

"Azért gyűlik alatta a por, tehát így ahogy itt látod (zárt asztallap) ne üzemeltesd"

Ezt a kepet nem tudtam megfejteni :) Azt akarod mondani, hogy szereljem le az aljat? 

Az elszivo az elso amit feligmeddig uton van mar - a csiszolas miatt muszaly lett amugyis :) Van egy Lidl porszivom (a muanyag bodonos egyszerubb kiadas), kell meg egy eloszurest keszitsek hozza. Per pillanat egy megfelelo edeny vadaszata folyik, valoszinuleg valamilyen hordo lessz az. Van egy ciklon amit lattam mukodni de valahogy egyszerubbnek tunik a thien baffle-nek nevezett verzio amire rengeteg pelda van (http://woodgears.ca/dust_collector/separator.html)

"Ha a makitának nincs a kereszt- vagy szögvágást elősegítő, lappal párhuzamos nútja"

Van neki de nem tul meggyozo - egy aluprofil az asztal szelen ami meglehetosen rovid es csak az egyik oldalon. Ugyanolyan profil mint ami a parhuzamvezetot is tartja.

A Fahobby atalakitasat en is megcsodaltam de nem szeretnek belevagni hasonloba egyelore ...

"Einhell nálam is kiesne"

Megfogtam az adott asztalt, megrazogattam - a keresztvago asztal hasonlo rudakon csuszik mint a Fahobby modositasa.

Zero kottyanas, massziv szereles - allitolag a motor kalickas, az asztal ontveny.

Persze az ordog a reszletekben mulik ami csak hasznalatkor jon elo - az eddigi Einhell szerszamaim nem mondanak tul sok jot ...

Koszonom a kimerito valaszt - szerintem is a Bosch marad.

Most mar csak azt kell eldontenem, hogy magara vegyem meg vagy fogadjam el az uzlet arajanlatat  egy BOSCH POF 1200 AE maroval egyutt amire adnak kb 40% arengedmenyt ha egyutt veszem meg oket. Csabito de asztalba kellene - egyik csaladtag hangszereket keszit, o tudna jobban hasznalni de valahogy nem tunik tul asztalbaratnak ...

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92381

Szerintem csak tönksauert akart írni. :))

Előzmény: Paco155 (92374)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 92380

Kitörölni a kedvenc linkekből mindent, és betenni oda 2-3 "tiszta" oldalt?

Előzmény: pali923 (92379)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92379

Már megírtam az offtopicban is: ajánlottunk neki már több jó oldalt is, de 84 éves, 7 éve netezik, és csak onnan tud elindulni, hogy kedvenc linkek. Szóval nem könnyű eset. :)

Előzmény: GPS (92378)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 92378

"....apósom is ezekkel szívott mindig, mikor pornót akart nézni. :)"

Ajánld neki EZT - garantáltan "tiszta", no meglepi. Ha már....  :-)))

.

Előzmény: pali923 (92375)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92377

Megvan!

Siker koronázta lépteim gyümölcsét - hogy egy megfelelő képzavarral éljek.

Rossz "Download" gombot akartam megnyomni.

Előzmény: archivalo (92376)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92376

Szia!

Ezen már túljutottam, azonban valami ilivid szoftver letöltésére akar rávenni és nem a letöltéshez visz.

Ez a gondom - lehet, hogy a benti policyn akadok fent.

Előzmény: rferi (92372)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92375

Így van, ahogy rferi írta. Ilyen "letöltő" szoftvereket nem szabad beengedni a gépbe, apósom is ezekkel szívott mindig, mikor pornót akart nézni. :)

Ez egy linkgyűjtő oldal, minden van rajta zenétől építészetig. Aztán különböző letöltő oldalakra visz, van sok elavult link persze. Sok hasznos dologhoz hozzá lehet jutni, csak sok türelem kell ehhez.

Előzmény: archivalo (92371)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 92374

A tönkanyát ne keverd ide, az megint egy másik dolog.

Előzmény: GPS (92373)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 92373

"GPS szerintem a menetes szárat "távtartónak" használta, nem összeszorításra"

Pedig de - azzal a kis elnézéskéréssel, hogy nem mind a két végén van tyrannoszaurusz anya.

Bocsika, sok éve csináltam, elfelejtettem.

A bútor legszélén valóban az van, de a másik végén (az már a bútor belseje) ott luk+anya/kontraanya+fakötésű, stb.

Ott annyi a trükk hogy ez nem látszik.

Ugyanis ott dublung is van és a kiálló anyát a dublungba sűlyesztettem bele szemérmesen  (a pánthelyfúróval eszközölt mélyedésbe).
Mindezt úgy, hogy a gyanútlan szemlélő semmit sem lát abból, hogy a dublung-anyag alatt egy 8-as anya lapul a fakötésűjével együtt.

Szóval tényleg nem látszik anya a korpusz egyik végében sem... mert ezzel a kis bocsánatos csellel el lett rejtve az "anyás" oldalon.

A másik oldal viszont tényleg tönkanyával (mert hogy ilyet is hallottam) készült.

.

Előzmény: archivalo (92369)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 92372

A kívánt számnál rákatt a details -ra, ott van már letöltés, a Download from felirat alatti szövegen

Előzmény: archivalo (92371)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92371

Szia!

Innen hogyan töltesz le?

Nekem valami szoftvert akar felinstallálni és attól én nagyon ódzkodom...

Direkt "download" lehetőséget nem találtam, de lehet, hogy csak félig tudok odafigyelni és pont a figyelmetlenebb részem van ott... :-)

Előzmény: pali923 (92344)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 1 92370

eddig ez a "tezaurusz" a legjobb :)

én egy időben az istenért sem tudtam megjegyezni azt, hogy "konfirmátor" csavar, egyszer "páternoszter"-ként kértem és eléggé elképedve néztek rám, majd együtt röhögtünk, amikor kiderült, h mit keresek

Előzmény: archivalo (92369)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92369

Szia!

Ha "bútoranyaként" keresed, akkor találsz M8-asat is. Máris megoldódott a tekerem-tekerem, de mégis ugyanakkora marad a távolság probléma... :-)

(nekem hornyolt fejűben van, de azóta már láttam imbuszosat is)

GPS szerintem a menetes szárat "távtartónak" használta, nem összeszorításra - ezért is tudta a két oldali tézaurusz (tudatosan írtam el a reggeli eszemfuttatás eredméyneként:-) anyát használni.

Előzmény: paplanfa (92365)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92368

Már írtam más miatt, de pont ezt elfelejtettem megkérdezni... :-(

Előzmény: pacman123 (92360)
Schnitt Creative Commons License 2 napja 0 0 92367

Látom, jókedvet csempésztem az esős napba, a szegecsanya-behúzóval :)

Pedig létesző szerszám.

Ami viszont eszembe jutott a szegecsanya kontra körmösanya témában, az a terhelés iránya.

A körmösanyánál a kilógó rész felől lehet terhelni a menetet húzóirányban, ugye így mennek bele a körmök a fába, és a menetes henger szépen eltűnik a lyukban, csak egy alátét vastagság lóg ki.

A szegecsanyát viszont a másik oldalról terhelhetőre csinálták, így ha a a körmösanyához hasonlóan a kilógó henger felől tekersz bele csavart, és meghúzod, azzal a besajtoláskor deformált "szoknyát" húzod vissza az eredeti formára, tehát az alátétet "elengedi", de legalábbis fellazul.

Előzmény: paplanfa (92365)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92366

Szögvezető: egy kicsit valóban kotyog.

Biztosan én nem láttam még komoly gépet, de valamilyen szinten minden ilyen kotyogott, amit láttam. Sőt, most nézegettem több 10.000 Ft-os készen kapható szögvezetőket (Kreg, Incra), azokban is van hosszanti vágás csavarokkal, hogy a kotyogást szabályozni lehessen. Van ilyen video a hobbiasztalos blogban is, ahol ugyanezt fából készült vezetőn is megoldják.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92365

Azzal is szemezek, van kéznél.

Besajtoló szerkezet helyett jó lesz egy erős csavar, egy satu és egy kulcs is :) Azzal össze lehet ugyanúgy húzatni az alátétre.

Előzmény: Schnitt (92355)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92364

- Mögéteszel egy golyósoros csúszkán függőlegesen fel-le mozgó fiókot. Az asszony sikítani fog örömében. A sütő lehajtós fedőlapját kiszedni.

Előzmény: plusssuni (92362)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 92363

besajtoló szerkezet :)

szerintem megteszi 2 lemez és egy erősebb pillanatszorító is 

Előzmény: Schnitt (92355)
plusssuni Creative Commons License 2 napja 0 0 92362

Újabb kérdés. .)

Mit csinálok azzal a réssel ami a 30cm mély kihúzható elszívó mögött marad a 35+ajtó mélységú felsőszekrényben?

a. kisebbre veszem a felsőszekrény mélységét

b. vevurkolom egy 5cm-es lappal

c. hátratolom az elszívót, de ezt szerintem nem akarom

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92361

Textilbakelitnek látszik.

Előzmény: archivalo (92357)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 92360

Azt pont nem sajna, de ahogy a posztjait néztem a témában, arról nem nagyon írt.

Publikus a mailje, írj neki :-)

Előzmény: archivalo (92357)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92359

Köszi, kapkodtam és láma voltam: a 23at nem láttam... :-(

Előzmény: pali923 (92358)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92358

A 74 azt jelenti, hogy az elején van: Issue 74. Szerintem ez benne van a 114-ben. :)

Az előbb linkeltem egy oldalt, onnan mind a 138-at le lehet szedni különféle bontásokban.

Előzmény: archivalo (92356)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92357

Szia!

Nem tudod, hogy miből csinálta fahobby az asztal lapját?

archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92356

OK köszi, de melyik számból????

Én a woodtools orosz oldalról töltöttem le 114 számot... Egyelőre több nincs fent.

Előzmény: pali923 (92341)
Schnitt Creative Commons License 2 napja 0 0 92355

Lehet, de ha a körmösanyának leszeded a körmeit, kb ugyanott vagy.

És ahhoz nem is kell spéci (és nem olcsó) besajtoló szerkezet.

Előzmény: paplanfa (92354)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92354

Hát, azt közvetlenül fába, mint a teschauerest nem is lehet. (hátlapba sem) De ha egy nagy, 3cm-átmérőjű alátétbe húzom rá úgy már jó lehet nekem, nem?

Előzmény: Schnitt (92351)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 92353

Szia, én sem rá- sem lebeszélni nem foglak egyikre/egyikről sem, csak leírom a PTS 10-es tapasztalataimat. Ill a végén elmélkedek kicsit a "nevedben" :-)

Szögvezető: egy kicsit valóban kotyog. Ezt (a 89/91 fokos vágást) ugyan egyéb módszerrel is ki lehet küszöbölni, de én az általad kissé "gyanúsnak" ítélt görgős asztallal oldom meg: kitapasztalt pozícióban rögzítem a szögvezetőt és a görgős asztallal együtt tolom. LEHET vele derékszöget vágni :).

Görgős asztal: a fentiekből következik hogy pontos. Nem kotyog semerre, egyenesen és kellően könnyen fut. Persze időnként ki kell alóla pucolni a fűrészport - de melyik alól nem?

Lap szögbe állítása: a Marius Hornberger által is megcsinált forgácstároló készítésekor (én 40 szegmensből csináltam) nekem 4.5 fokos letöréseket kellett vágni a szélekből. Ami csak ugye körívre hajtáskor/ragasztáskor derülhet ki,
mennyire lett pontos - de pontos lett. Szépen kinyomta mindenhol a ragasztót és pont körbeérte a vödör fenéklapját/felső gyűrűjét. Bár ez utóbbihoz más is kellett (ld ezután)

Párhuzamvezető: az hogy a két végén van rögzítve igen hasznos. Nekem nem volt olyan gondom vele mint másnak, hogy rögzítéskor nem a fűrészlappal párhuzamosra feszíti meg a vezetőt. 40 darab 3.71cm széles lecet kellett produkálnom. 2 tesztvágás elég volt a körülbelüli (+/- 0.05cm) pontosság beállításához, azt szépen hozta 40x, nem
moccant sehova. És ennek a pontosságnak köszönhető hogy a 40 darab léc pont körbeérte a vödör fenéklapját.

Asztalszélesség: na az ugye sosem elég széles :-) Jobbkezeként megjegyzem, hogy a párhuzamvezető max. 15cm-re állítható jobbra a laptól. Ez ölég kevés de az asztalszélesítő toldattal azért jó félméteres vágás is megejthető. Ez a toldat két egyszerűbb sínen húzható ki, azért ne várj jobbfajta felsőmaró párhuzamosságot kihúzáskor, kell kis utóellenőrzés a lappal való párhuzamossághoz.

Motor, teljesítmény: igen, szénkefés. Mondjuk nem tudom miért fáznál tőle :-) Mert hangos? Annak éppen az. Mert nem tart addig mint egy "kalickás"? Általában véve biztos igaz ez, de de barkács célokra használod, nem napi 8 órában. Szerintem hamarabb unod meg a barkácsolást minthogy tönkremenjen. Vagy Erdélyben nagy hidegek vannak és az nem jó a kefésnek? (ezt nem tudom). Motorerő: az 1400 Watt amire neked kell (főképp puhafa), arra bőven elég. Én elvágtam vele 5-6 centis tölgy (akác?) oszlopot is, Különösebben nem erőlködött a gyárilag hozzáadott 40 fogas Bosch lappal (Bosch Optiline).

Vágás minősége: no ez uggye elsőkörben a lapnak köszönhető, a motor tengelyétől, rögzítésétől elvárható ebben a kategóriában, hogy ne lötyögjön (járjon vitustáncot). A hozzáadott 40 fogas lap szépen teljesít, én azért vettem hozzá egy 24 fogast, hosszvágáshoz. Egy érdekes eredmény azért született

Forgácselszívás: szószó ... van neki. Azért gyűlik alatta a por, tehát így ahogy itt látod (zárt asztallap) ne üzemeltesd, mert azért a házban a nagy fordulatszámnak köszönhetően van széljárás - ez a por nem kellene hogy a motor körül keringjen.

Összegezve: én meg vagyok vele elégedve, igazán akkor lennék boldog ha párhuzamvezetőnek a laptól jobbra kicsit nagyobb lenne a "hatósugara" (szélesebb asztal).

Ja, párhuzamvezető, keresztvágás: ha megnézed a youtube-os videókat, szinte mindenki (így én is) készít saját keresztvágó segédet. Legyan az a fűrész 500 vagy 2000
dolláros gép. Nem kötelező de melegen ajánlott.

Eddig a tapasztalat.

------------------------------

Ha ilyen gépekből és ilyen árak alapján válaszhatnék, nehéz helyzetben lennék mert:

- Einhell nálam is kiesne.

Makita:
+csendesebb, erős motor. Nem is az az ereje, mint inkáb a csendessége vonz.
+Asztal hossza
- asztal szélessége és anyaga
- az "levegőben" lógó párhuzamvezető ...

Bosch PTS 10
+ asztal minősége
+ jó párhuzamvezető
- keskeny asztal
- szögvezető kotyoghatna kevesebbet is.

Ha a makitának nincs a kereszt- vagy szögvágást elősegítő, lappal párhuzamos nútja akkor nálam kiesne a kosárból. Ha van, akkor gyártanék hozzá kereszt és szögvágót, és akkor jöhetne. Fahobby egyik posztjában találhatsz szép kiegészítést a Makita 2712-höz - az tény hogy nagyon igényes, aluprofilos és nem 2 filléres pótmunka és ahogy pajaci megjegyezte, ha ezt ráköltöd már lehet hogy egy Bernardo is kijönne az árból - amit már ugye nem szeretnél.

Nem egyszerű. A Makita nagyon csábító az indukciós erős motor miatt, viszont az a párhuzamvezető nekem nem szimpi. Plusz a lemezes asztala sem. Jááájjj ... nem tudom melyik kezemet harapnám meg a helyedben :-) Főleg úgy, hogy persze, lehet hozzá mindent gyártani, másik asztallapot is de ezt te pont nem szeretnéd, plusz ennyi a költségkeret.... akkor a Bosch :-)

Előzmény: Babszem_ (92247)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92352

Tudom :)

Akkor a csajok is műhelyeznek amikor shoppingolnak. Felszerelik magukat :)

Előzmény: halaloszto (92349)
Schnitt Creative Commons License 2 napja 0 0 92351

Nekem van otthon, de fába nem jó. Elforog.

Ellentfogni sem nagyon tudsz, mert alig van kilógó része, és belül sincs hatszög.

Az tényleg csak lemezbe/zártszelvénybe jó a popszegecshúzó-szerű szerszámmal beépítve.

Előzmény: paplanfa (92348)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92350

Erre írtam azt, hogy a hunglisoknak a shop egyetlen jelentése a bolt. Holott ezek inkább fotósműhely és műhely jegyzetek lennének. A workshopot le sem merem fordítani. :)

Előzmény: paplanfa (92347)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 92349

a shop az nem bolt hanem műhely. tulképp bármi ahol dolgoznak, pézt keresnek. 

Vajk

Előzmény: paplanfa (92343)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92348

A szegecsanyát ismeritek? Az is jó lehet sok helyen.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92347

Akkor hunglisholjunk :)

photoshop = fotóbolt (egyes szám)

shop notes = boltjegyzetek (többes szám)

aztán van amitől mindig hülyét kapok ha meglátom mert minden konferencián beírják programnak: az a workshop

Faxért nem lehet azt írni, hogy gyakorlati foglalkozás?

work shop = munkabolt

Előzmény: pali923 (92346)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92346

Egyébként meg az angoltudásom erősen hiányos, de azt tudom, hogy a shop műhelyt, munkahelyet is jelent (többek között) a bolt mellett. Erős a gyanúm, hogy a "fotósbolt" és a "boltjegyzetek" szóban  az angol anyanyelvűek nem boltra gondolnak, sokkal inkább műhelyre. Más a helyzet persze hunglis nyelven. :)

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92345

Köszi!

Asszem én is innen szedtem le a korábbiakat, csak hát vannak azóta újabbak is. (meg gyorsabb internetem, és megtelt winchesterem)

officials: http://www.shopnoteslibrary.com/browse/

Előzmény: pali923 (92344)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92344

:))

Itt más faipari újságok, dvd-k és hasonló hasznosságok is vannak.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92343

boltjegyzetek :)

angol!!!!

Előzmény: pali923 (92342)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92342

A "boljegyzet" egy új magyar/német szakszó? :))

Előzmény: paplanfa (92340)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92341

74, 23. oldal :)

Nagyon jó újság, nagyon szeretem.

Előzmény: archivalo (92336)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92340

:)))

Igen, innen loptam én is. A rugós körítés nem szükséges, elég lenne egy schwinn-csepel kemping kormánydió-csavarja.

Ti honnan szoktátok letölteni a boljegyzeteket?

Előzmény: pali923 (92332)
Schnitt Creative Commons License 2 napja 0 0 92339

"Vedd meg az újat és építsd rá a régire! :-)"

Nem érdemes.

Az új is kifutó típus már, eddig csak a praktikernél láttam,  32000 Ft-os áron, ráadásul a gari is ugrana a szerelgetés miatt.

Ráadásul az ipari (kék) verziója 3 év garival 36000 Ft.

Még futok pár kört, hátha sikerül olcsón forgórészt/hajtóművet szerezni bele, aztán csere.

Előzmény: archivalo (92326)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92338

Támogatom! Kiegészítendő fa, bútorlap elnevezésekkel is.

A szótár oldalirányban bővíthető akárhány nyelvre, csak be kell tenni a megfelelő sorba.

Előzmény: Soká (92337)
Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 92337

Ó, hát lehet, hogy Tessauernek hívták azt a céget, akitől az Ezermester cég importálta ezt az elemet valamikor. Vagy Tessauer bácsi volt a postást, aki hozta Mancikáéknak ezeket a kötőelemeket.

Nem csoda, ha nem sikerült neki tisztességes magyar nevet találni, én is törtem már a fejemet és nem jutottam megoldásra... fába rögzíthető metrikus anya :)

Egyébiránt nem lenne hülyeség összedobni egy szakmai szótárt magyar-angol-német nyelven.

Ami pedig a magyarítást illeti, ez a monarchia idején nagyon élő probléma volt, próbálkoztak is a szakmák magyarításával. Van pár könyvem valahol a századfordulóról ilyen szakmai német-magyar szószedettel.

Előzmény: pali923 (92334)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92336

EZ hányas shopnotes-ból van "idézve"?

Előzmény: pali923 (92332)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92335

Ebből is látszik, hoigy a mutter és a muff mennyire mást jelent (férfiember számára...)

Előzmény: Soká (92333)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92334

Erre írtam azt, hogy a neve alapján azt gondolná az ember, hogy ez valami németből átvett kifejezés, mint oly sok más szakszó. De a németek nem teschauernek hívják, nem is tessauernek. Vagy már elfelejtették, hogy ez a becsületes neve. :)

Előzmény: Soká (92333)
Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 92333

Ha már körüljártuk a témát, akkor legyen itt az eredeti német kifejezés is:

Eindrehmuffe - magyarul tessauer-anya

Einschlagmutter - magyarul körmös-anya

Gewindemuffe - magyarul (menetesszár) toldó

Előzmény: rferi (92328)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92332

Ehhez itt van egy (bocsánat, hogy ilyen minőségű) illusztráció vizuális típusoknak.

Előzmény: paplanfa (92327)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92331

Bocsánat, nem hatlapfejként, hanem hornyoltként...

Előzmény: archivalo (92330)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92330

Most, csak a hecc kedvéért rákerestem az schs verzióra.

A guggoló első 6 találata kapásból a csavar és betekerhető anya verziót adta ki és után jött doktor Teschauer kolléga német nyelvű oldalainak visszajelzése.

Tény és való, hogy a két s-es verzió is hozott találatot, de ez már a "továbbfejlesztés:-) Az eredeti az volt, amit hatlapfejű anyaként kellett behajtani, az újabbat már imbuszkulccsal.

Valószínűleg ez a magyarázata az sch és a ss verzió közötti különbségnek - és ezzel a nyelvészek is ki vannak elégítve... :-D

Előzmény: pali923 (92323)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 92329

ezek a szavak szájról szájra terjednek, mint a népköltés. írásban nem jelennek meg. egyrészt mert az asztalos nem ír max bevásárlólistát magának, szakkönyvet, cikket nem. másrészt meg mert ha valamilyen szakmai publikáció megjelenik, ott általában valami teljesen más tudományos nevet használnak. 

Vajk

Előzmény: rferi (92328)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 92328

Ezek a magyarított német elnevezések szinte kivétel nélkül valami félrehallásból, félrefordításból, pongyola foglamazásból ragadtak bele a nyelvünkbe.

Rengeteg van, és javának senki sem tudja az eredetét.

Én eddig csak s-sel hallottam mindenhol.

Valszeg a menet úgy volt, hogy volt sch-val írva, egy  s-sel ejtve, majd jött a félsüket, és két s-sel ejtette, majd jött a töksötét boltos, aki egyszercsak két ss-sel írta, majd jött a másik sötét, aki meg angolosan kezdte ejteni a két s-sel írt szót, és így lett sz-szel ejtett alakja is!

Gyerekkoromban, ezt még mindenki s-sel ejtette, és egy s-el, ami a hangsúly helyét is megadja.

Kettővel máshova esik a hangsúly.

Előzmény: pali923 (92323)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 92327

Fölösleges az állvány, lehet készíteni fából egy rémesen egyszerű, külön behajtó adapterkét is. (ennek elkészítéséhez persze kell egy állvány) Kell egy 5-10 centi vastag, 20 centi hosszú, 5 centi széleskeményfa, ebből ki kell fűrészelni egy kb. 2×2 centis sarkot, ezt felülről átfúrni 8-as fúróval. Ebbe megy egy hosszú szárú anya valami nagy kézzel tekergetőssel a végén, alul a kivágásnál meg a hernyóanya a kontraanyájával.

A furat fölé kell tenni, egyik kézzel lefogni a keményfát, másikkal betekerni az anyát a csavarral. Ha már majdnem bent van, akkor leszedni, és imbuszkulccsal befejezni.

Előzmény: Babszem_ (92325)
archivalo Creative Commons License 2 napja 0 0 92326

Vedd meg az újat és építsd rá a régire! :-)

Vélhetően a motor ugyanaz, a többi pedig a régiből lesz használható... Feltéve, ha úgy érzed, hogy a régi sokkal jobb.

Előzmény: Schnitt (92298)
Babszem_ Creative Commons License 2 napja 0 0 92325

De hianyoltam volna ezt az ablakosszehuzast a regi rendszerbeli ablakoknal  ...

Mifelenk csak egy kormocske akadt bele valami lemezbe amig osszeakadt. Utana meg fujt a szel :)

Egy eleg jo cikk - ha nem tevedek a hobbiasztalos blog innen indult:

http://hobbiasztalos.blog.hu/2012/08/23/hernyocsavar_beepitese_derekszogben

Előzmény: BözsiBözsi (92324)
BözsiBözsi Creative Commons License 2 napja 0 3 92324

Amelyik csavarboltban nem is merik a teschauer anyát (tök mindegy, hogy hogy van leírva!) az nem komoly hely...

Előzmény: pali923 (92319)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92323

Nem mondtam, hogy nincs összefüggés, csak nekem volt újdonság, hogy ebből kétféle szó is van. Nekünk is ilyen ablakunk volt az első lakásunkban, de nem tudtam, hogy teschauernek hívják. Próbáltam keresgélni kicsit arra, hogy maga az elnevezés honnan származik, de nem jutottam messze. Az a furcsa, hogy a net szerint mintha ezt a kifejezést csak magyarul használnák így. Se németül, se angolul nem így hívják az ablakot és a csavart sem. El tudom képzelni, hogy a pongyola magyar nyelvhasználat vezetett oda, hogy a szónak magyarul is két alakja van, de meglepett. A csavart eddig mindig tesszauernek hallottam emlegetni, a teschauer kiejtése meg elvileg tesauer. Vagy nálunk nem így van?

(Bocsánat a kavarásért, valaha nyelvészként kezdtem, de továbbtanultam.)

Előzmény: rferi (92321)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 92321

Pedig van összefüggés!!

Ezek az anyák voltak megtalálhatóak azokban az ominózus kapcsolt ablakokban, amiket itt Magyarországon annak idején bizony Teschauer ablakoknak is hívtak.

Erre nézvést az akkori Ezermester c. lapban található infó, tisztán emlékszem, hogy a hetvenes években volt cikk a javításáról.

A hozzá tartozó csavar feje egy nagy ráöntött alu tekerő volt, leginkább a mai torx csavarhúzófej alakjára hasonlító körvonallal.

A mai leírás tipikusan az egyszerűsítő magyar nyelvkiejtás hozadéka, és valljuk meg, nem nyelvészprofesszorok dolgoztak az elmúlt évtizedekben sem a csavarboltokban, hogy fenntartsák az eredeti írásmódot!

a csavarkészlet

A panellakásoknál nagyon sok helyen használták ezt az ablaktipus

Előzmény: pali923 (92319)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 92319

Itt is "teschauer-anyákat" írsz, és a Babszem_ által imént linkelt beírásban is csodálkozol, hogy a boltban sem ismerték ezt a csavartípust. Én is elbizonytalanodtam egy kicsit, és utána is néztem: ezt a csavart eddig tessauernek ismertem.A kiejtése sem ugyanaz, legalábbis a németeknél.

Érdekes módon van kevés találat teschauer névre is, de leginkább egy ilyen nevű ablaktípusra. Ja, meg élt egy Teschauer nevű brazil professzor is a 19. században. :) 

Előzmény: GPS (92313)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 92317

Szia.

Sajnálom hogy tönkre ment,nekem is pont ilyen van (Germany)!Ha már nincs rá szükséged szivesen elfogadném mivel az enyém pont ugyan ez és lehet jó lesz egyszer donornak,bár ha az enyém is egyszer megadja magát gondolom nekem is a hajtása fog tönkremenni.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92316

Előbb betonozni, pvc-zni, padlólapozni kell... ha elvonultak a liftszerelők. Aztán a slagozás.

De hogy húzod meg, hogy állítod be? Ha a tengelyt utólag forgatod az anyában, akkor mindkét végén az anyákban forog ugyan a tengely, de a lapok távolsága (beállítás) nem változik, csak tologatódik jobbra-balra benne. Ha az egyik anya kívül lenne, vagy ha az egyik anyát a lapban forgatni lehetne, akkor tényleg lehetne állítani a lapok távolságát. (majd lekontrázni) Vagy rosszul gondolom, és eleve nem állítható az egész, hanem kicsavarod a tengelyt, és kicsit széjjelebb-összébb tolod majd újra betekered? Mert így is működhet a dolog, és még kívülről sem látszódna semmi, ha a széleken zsákfuratba tekerődik a pontosan belőtt anya. Ezt csak belülről kell lekontrázni.

Előzmény: GPS (92313)
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92315

A technologia jol latszik itt :)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=75012922&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=75004045&t=9104263

Nemigen lattam toldast - hasznalhatsz hosszu menetelt szárat. Nalunk legalabbis fellelheto 2m-s darabban is, biztos feletek is van ...

Ez a kereso is mazokistaknak valo ... Vagy csak az programozo volt szadista :)

Előzmény: paplanfa (92312)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 92314

"Én ennyire nem szedegetem szét, csak ha kell."

Szétszedegetni? Kihúzni egy görgős-fiókot az még nem szétszedegetés.

1-2 havonta nem lehet belepusztulni - viszont utána akár slaggal is felmoshatod a járólapot... de moppal biztos :-)))

.

Előzmény: paplanfa (92312)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 92313

A szélső lapokba teschauer-anyákat ágyaztam - tehát nem lóg ki a szár a bútor végein (de erről fotó is van, még a becsavarás technikájáról is - ha visszakerestél az archivumban, biztos láttad)

Toldani is lehet a menetes szárat - boltban kapható a toldat is hozzá - nem probléma.

Viszont meg kell mondjam, hogy amikor a 4 darab szár a helyén van és anyákkal+fakötésű alátétekkel össze van húzva a korpusz - akkor még a munkalap nélkül is meglepően stabillá válik az egész.

Amikor kitaláltam az egészet ezt nem volt honnan tudjam mennyire lesz stabil - ezért úgy gondoltam, hogy ha nem lesz eléggé, akkor legfeljebb kap 2 átlós-kötést hátul.

De nem kellett, mert a 4 meghúzott szár csodákat művelt a függőleges lapokkal - önálló korpuszként viselkedett a darab meghúzás után.

A szárak helyének a fúratait meg úgy csináltam, hogy egymásra tettem a lapokat, élre igazítottam - és egy fúrásból áttoltam az összes szembelévőt.

Így garantáltan "futottak" a lukak - nem szorult, nem feszült sehol a menetes szár.

.

Előzmény: paplanfa (92310)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92312

Én ennyire nem szedegetem szét, csak ha kell. Amit szem előtt tartok az az, hogy nekem maximálisan, a csótiknak meg semennyire se legyen élhető amit összehozok. Ennek legbiztosabb módja, ha nincs a padló felől megközelíthető fixre bezárt sötét alja-háta, és a sütő is bármikor ki-be rakható. persze lesznek kompromisszumok az átrakhatatlan vízvezeték miatt.

Előzmény: GPS (92308)
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 1 92311

Talaltam egy jobbat: http://olx.ro/oferta/masina-combinata-de-timplarie-lemn-ID1JIht.html 

Ha gondolod elkuldom boritekban :D

Előzmény: darki2 (92307)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92310

:)

A menetes szárat nem sikerült teljesen megfejtenem. Ez neked mind a két végén kilóg, és úgy kontrázod össze, vagy csak az egyik végén lóg túl a minimálisan szükséges 1 külső kontraanya miatt? Ahol köztes darab van, ott csak simán átfúrtad a lapot, és összekontráztad őket?

Ha 1 méternél hosszabb pl 90+40cm, azokat hogyan tengelyezed? Duplungal nem elég áthidalni. Kicsit eltolva egymástól, külön tengellyel, vagy megtoldod a tengelyt?

Előzmény: GPS (92308)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 92309

Mostanában vásárolgattam alu profilokat és lineári cuccokat azért ez nem kerülne 70 ezerbe. Ja és a Bernardó vágásmagassága 60 mm  motor 1,5KW. A Bernardónak egy szuper fűrésze volt régen amit Bubi504 vásárolt. Ennek bezzeg megszüntették a gyártását.

Előzmény: pajaci (92306)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 92308

Elnézést kérve a drop-os késedelmeskedésért, válaszolok a kérdéseidre:

"használod-e még mindig?"

Természetesen ma is ezt használjuk, ez a konyhabútorunk.

Pont olyan állapotban van, mint első nap, semmi okunk nem volt sem kicserélni, sem módosítani rajta, mert napi használatban bevált.

Ha még egyszer kéne konyhabútort csináljak, egyszerűen nem tudom mit módosítanék rajta?
Lehet semmit - igaz, ez nem nagy kunszt, mert a tervezéskor elég sokat elagyaltam rajta, hogy ilyen legyen.

"mennyire szállt be a por alul"

Háát, erre mit mondjak? Nem tudom. Mint mondjuk a számítógép asztal alá, vagy bárhová a lakásban.

Havonta egyszer (kb.) egy mozdulattal kikapom  az alsó fiókokat, akkor végig látom a járólapot meg a falat aa háta mögött - amit aztán fasszául felmossunk - és annyi.

10 perc felmosni a bútor alatt-mögött - de ebben benne van a fiók-kihúzgálás és visszatolás is.

Minden esetre nincs olyan hely alatta, vagy mögötte amit soha nem húz el az ember (ergo nem is látja a porcicákat vagy a még durvább dolgokat) - sőt, az se tragédia ha kiömlik valami, mert azonnal feltörölhető-felmosható a bútor alatt is.

Egy fenék/hát -lemezes bútornál ez már érdekesebb mutatvány azért.

A menetes-száras megoldás meg pláne bevált, stabil mint a beton, többször járkáltam már a munkalapon (pl. amikor az elszívó csövezetét szereltem).

Ha még egyszer konyhabútort csinálnék, kizárólag csak ezt a technikát alkalmaznám, mert amilyen egyszerű, olyan stabil

is.

Körpolcot (92 centi átmérőjűt) meg bárki szerkeszthet, akinél 2 60 centis munkalap találkozik derékszögben.

Azóta olyat csináltam még egyet (copy-paste), a lányunknál - nagyon szeretik, mert rengeteg fér rá (az mese, hogy bármi leesne róla, mert nem pálinkás-stampedliknek való, hanem lábasoknak-fazekaknak)

- és főleg nincs az, hogy térdenállva kelljen kotorászni a polc mélyén a sötétben, zseblámpával - olyan cuccokkért, amit azért nem használnak soha, mert a fél szekrényt ki kéne pakolni előtte, hogy hozzájussanak.

Lécci hidd el nekem becsszóra, hogy ha bármi gebaszt tapasztaltam volna, már rég kijavítottam volna - illetve szólnék, hogy (közel 7 éves) tapasztalatom szerint mit kellene másképp csinálni.

.

Előzmény: paplanfa (92303)
darki2 Creative Commons License 3 napja 0 0 92307

Akkor vedd meg ezt a kiskőrösit ha nincs messze,vagy vedd meg az enyémet 30-ért ,én meg megveszem a hirdetésből :-) 

Előzmény: Babszem_ (92304)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92306

És így már ott van a bernardó áránál....

Előzmény: Kamelot (92302)
Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 92305

Ebből jött az ötlet, megálmodtam, hogy lesz. Sima álló fióksínekkel lesz. A fiókon lévő be lesz marva a fiók alsó oldalsó élébe, semennyit se fog kilógni belőle (a fióknak az a két alsó éle 30x30-as lécből lesz, hogy maradjon anyag is). A sín fix oldala egy 3mm-es acél L vas lesz a sín teljes hosszán, ezzel együtt lesz belemarva a fiók aljába, az L vas két végén meg lehajtom a lemezt derékszögben a sínre merőlegesen, kb 5-5 centit bejön a fiók alá, és azon tudom rögzíteni a szekrény-felőli alsó fióksínt merőlegesen a fiókra (azt is függőlegesen). Így az egész csak egy fióksín magassággal lesz a korpusz felett, és terhelhetők is maradnak a sínek. A belső fiókot kell csak egy sínmagasságnyival feljebb emelni, plusz 2 centi. 

Előzmény: paplanfa (92270)
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92304

Ezt meg, hogy nezhettem el az 5-6 ev vegigolvasasa kozben - hetekig tartott - igaz meg valamikor a telen tortent :) Valahol ugorhattam az oldalakkal - koszonet a linkert ...

Ez az atepites nem semmi - gratula Fahobbynak ha meg jar erre.

Viszont pont ezek a fotok azok amik azt mutatjak, hogy ez nem az en esetem - nem gepet szeretnek epiteni vagy legalabbis nem ezzel kezdeni.

A nyarara van ket nagyobb munka a haz korul amit el kellene keszitenem - ha nekifogok gepet epiteni meg a jovo nyaron sem lessz meg :) 

Előzmény: Kamelot (92302)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92303

Hát úgy, hogy a beígért dropboxos konyha-fénykép csomagra már nem vártam tovább, hanem módszeresen végigolvastam a levelezést onnan ahonnan meglegyintetted a konyhabútort.

De azt ugye nem tudjuk mennyire szállt be a por alul, milyen tapasztalatot szereztél még utána, használod-e még mindig stb. Természetesen nekem más megoldandó helyzeteim vannak, olyan körpolc nincs is, mert más a lehetőség, mások a kötöttségek, mások az igények.

Előzmény: GPS (92280)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 92302

Azért ebből a Makitából is lehet profi gépet csinálni. Emlékezzünk csak fahobby átalakítására.

Előzmény: Babszem_ (92285)
darki2 Creative Commons License 3 napja 0 0 92301
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92300

Ha asztalgyartasra adnam a fejem akkor inkabb vennek egy kezi verziot es megvennem Matthias Wandel terveit.

Most kiadott egy egyszerubben elkeszitheto verziot is ami ugyan nem doltheto de egyszeru:

http://woodgears.ca/homemade_tablesaw/saw2.html

De a helyzet az, hogy nem bizok a sajat precizitasomban - jo lenne ha legalabb az alap gep magatol, atepites nelkul az lenne.

Egy szan elkeszitese egy dolog de egy asztal, vezetovel az megy egy masik - valoszinu meg tudnam oldani de inkabb barkacsolnam a haz koruli dolgokat mint epitsem a gepet meg fel evig ... 

A 2704-es Makitat meg az MLT100-st neztem en is - a 2704 egy masik arkategoria, a MLT100-st pedig egyaltalan nem dicserik jobban mint a Boscht.

Előzmény: archivalo (92296)
darki2 Creative Commons License 3 napja 0 0 92299

Tényleg nem mindegy mire kell a gép. Kisműhelybe mozgatni kell,de pontatlanságon bosszankodni,vagy a szervízt járni a gyenge motor miatt az idegőrlő.én azért vettem kisipari gépet,masszív u vasból van,lapos menetes orsóval emelhető tegelyü örök darab. Az asztala platóra való rétegelt lemez,lehet vele pontosan dolgozni,de még így is a mázsa körül van a súlya csak./Habár most kinéztem egy 800 kilós gépet is :-) /

Előzmény: Babszem_ (92295)
Schnitt Creative Commons License 3 napja 0 0 92298

Sziasztok!

Hétvégén bemondta az unalmast a kb 25 éves Bosch PKS-54 kézi körfűrészem.

Vágás közben elkezdett fura hangokat adni, aztán egyszer csak megállt a lap, a motor meg forgott tovább iszonyú visítás közepette.

Elfogytak a fogak a gépből, legalábbis a forgórészről, bár valószínűleg a hajtómű nagy fogaskerekén sem gyári a fogprofil már... Főleg azon a ponton, ahol megforgott a motortengely.

Amit el lehet mondani a szerkezetről így poszthumusz, hogy a vágásmélység és a szögbeállítás hihetetlenül jól, masszívan megvalósított. A talp erős, csavarodásmentes, és még ennyi idősen is pontos volt a vágás vele, nem kalimpált a fűrészlap semerre.

Mivel a megkezdett munkát még hétvégén be kellett fejeznem, a praktikerben vettem egy kiárusításos FERM FKS- 165 körfűrészt (bemutató darab, tartozékok nélkül, olcsón), amire átraktam a bosch lapját.

Amit tapasztaltam, hogy ennél a gépnél csak teljes merülésnél van meg a derékszögű vágás, ha kijjebb emelem a gépet, akkor nyugalmi állapotban oké, de ha nekinyomom a vezetőnek, akkor pár millimétert  be tud billenni a gép a talphoz képest.

A talp anyaga is vékonyabb, mint a boschnál volt, emiatt picit csavarodni is tud, és a függőleges rögzítő csúszka is máshogy van megoldva, nem a fűrészelés síkjában van, hanem a burkolat oldalán, emiatt más erőhatások érik.

Valószínűleg ennek a gépnek a sorsa az asztalba építés lesz, nem a saját billentő/süllyesztő szerkezetével, hanem egy erősített, saját készítésű mechanikával.

Viszont kelleni fog egy rendes, masszív kézi gép a megboldogult pks-54 helyett.

Nem akarok aranyárban gépet venni (pl festool kilőve), de a régi zöld bosch szintjét szeretném tartani.

Itt jön a közvélemény kutatásos rész, kinek milyen van, mennyire masszív, pontos, merev, stb.

Az új PKS-54-es bosch-t is néztem a praktikerben, az már sajnos nem olyan bizalomgerjesztő, mint az elődje, jóval gyengébb szerkezetnek néz ki.

Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92297

Umm - de jo, hogy nem hagy szerkeszteni: 1400RON=96400 Ft.

Előzmény: Babszem_ (92295)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92296

Én is írtam (meg is néztem, mert nem hittem a szememnek): a CELON honlapon 110 a makita gép... Nem 185, vagy 165, hanem 110 - ami kb 2/3a a máshol látható árnak.

Ezzel együtt, ha erre gyárt egy komolyabb (mondjuk rétegelt lemez) asztalt, a megfelelő kiegészítőkkel, akkor egy sokkal megbízhatóbb gépet kap, mint a zöld bosch. Az 1400 w-os, 75 mm átvághatóság, a makita 2712 2000 wattos, 85 mm átvághatóság és 315 mmes körfűrészlap.

Egyetértek veled, a makita "ács" fűrész, a bosch asztalos, és jobb a felszereltsége.

Ahogy elnéztem, a Bosch "párja" nem a 2712, hanem a 2704-es makita asztali fűrész - igaz, ennek már egészen más az ára... :-)

Előzmény: pajaci (92288)
Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92295

"A lemezasztalos géppel jó drágán maradnak meg a pontatlanságok."

Ez az amitol felek.

Utolso munkam a gyereknek volt egy eteto-szek, meglehetosen jo lett de barhogy kinlodtam is kezifureszekkel a 90 fok legtobb esetben 89/91 lett (megvezetovel is) ami az illeszteseknel latszik. Persze fureszporral kevert ragasztoval szinte lathatatlan lett de engem akkor is zavar :) 

Lessz "leszabom nagyjabol" munkam is (jatszohaz) - de ahhoz meg jo a kezifuresz + dekopir, nem zavar ha tobb ideig tart :) A sok ismetlodo vagas az fedesnel, burkolasnal lessz - arra meg pont ugyanolyan jo mindket gep.

"csak igaz legyen az ár, kérdezz rá"

Az arak valtozekonyak de van egy nagyobb netes aruhaz ahol meglehetosen jo arak vannak:

http://www.atelierultau.ro/bosch-pts-10-p-795.html (nem a kepen szereplo regebbi modelt adjak hanem az utolsot - rakerdeztem)

http://www.atelierultau.ro/fierastrau-circular-de-masa-cu-motor-cu-inductie-makita-2712-p-9037.html

Egyszeru atszamitas - 1400RON=964k Ft.

A legdragabb helyeken is 110kFt korul van - nem eri el a 165kFt-ot a Makita (sem a Bosch):

http://fierastrau-circular-de-masa.compari.ro/makita/2712-p235816991/

Erdekes modon az altalad linkelt Bernardok meg sokkal dragabbak - valoszinu az egyetlen "importor" altal megszabott arak miatt.

archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92294

Pont azért mondtam: az én maróm egy laminált padlólapra van felcsavarozva, és asztalba rakva, amit kiemelve, a maróval együtt "jön" a talpbővítés is.... Tehát magára az asztal kivehető  "betétjére" csavaroztam fel a felsőmarót - talán így érthetőbb...

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92278)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 92293

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134969585&t=9104263

"Mivel erdelyi vagyok konnyen elofordulhat, hogy egy szot maskeppen fogok hasznalni mint Ti - kerdezzetek ra ha valami nem tiszta."

"Ez a harom gep mifelenk nagyjabol egy arban van -"

Előzmény: pajaci (92292)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92292

????

Előzmény: Paco155 (92289)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 92291
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 92290

Na lementettem, és kinagyítottam csak a menet végét óriásira. Az árnyék megzavart.  Balmenet.

Előzmény: Paco155 (92287)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 92289

De ő azzal kezdte, hogy nem Magyarországon kíván vásárolni hanem Romániában, mivel ott él.

pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92288

A makitát 169-ért adják itthon, a woodmastert meg 185-ért. Az a külföldi áfával 100-ért makita az igen jó, de nem változtat semmit a lemez asztal, kefés motor, kontra öntvényasztal aszinkron motor felálláson. (csak igaz legyen az ár, kérdezz rá) A makitával biztos hogy nem lehet képkeret minőségben dolgozni, a másikkal valószínűleg igen. A makita egy hordozható leszabom a helyszínen nagyjából tipusú gép, a másik egy "profi" műhelygép.

"elegem lett a nem teljesen derekszogekbol"

A lemezasztalos géppel jó drágán maradnak meg a pontatlanságok.

Előzmény: Babszem_ (92285)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 92287

Még ki is nagyítottam, sőt menetkifutást is néztem. A negyedik kép a listában. És a szöveg a tokmányon rendben olvasható, ezért nem gondolom, hogy tükrözve lenne a kép.

Előzmény: 409 (92284)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 92286

"Hát erre a 7 éves sztorira meg hogy bukkantál rá?

Hiába na, igaz a mondás: az internet nem felejt :-)))))"

Az a legszebb, mikor egy vadidegen levelet ír neked, hogy tizenkét éve egyszer írtál valami olyasmit, hogy ......., és akkor most meséld már el ennek kapcsán, hogy akkor mi volt ezzel meg azzal.

Már az egészre nem is emlékszel.

Mondod neki, ugyan idézze már be, hogy emlékezz.

Ja azt nem tudja, mert nem emlékszik pontosan hol volt, de...

Erre te msfél órát basztatod a netet, nagy nehezen előkaparod amiről beszél, és kiderül, hogy két különálló dolgot kevert őssze fejben, és adott a szádba összekapcsolva, amire így perszehogy nem emlékszel, meg hát értelme sincsen (komolyan megrémültem, hogy ekkora baromságokat hol hordtam én össze?)

Na ilyenkor is jó, hogy a net nem felejt! :)))))))))))

Vagy mégsem...Attól függ, honnan nézzük.

Babszem_ Creative Commons License 3 napja 0 0 92285

Latom legtobben a Makitat ajanljatok - motor szempontbol mindenkeppen.

Amitol felek a Makitanal:

- a lemez asztal (csavarodas?)

- a rovid oldalso sin (nehezebb stabil keresztvagas-szant kesziteni bele, roviden fog, konnyen kotyoghat)

- meglehetosen gyengenek kinezo megvezeto (bar a Bosch-nal sem volt tul stabil).

Sajnos sehol sem lattam kiallitva kulonben nem kellene kerdezzek, a kepek meg csalokak ... Ezert szerettem volna egy visszajelzest azoktol akiknek esetleg van ilyen. A neten semmi felhasznaloi "review"-t nem talalok, kiveve ezt a videot - https://www.youtube.com/watch?v=HiabVhAACDY - ugy latszik meg tul uj gep, nemigen terjedt el.

Eleg jol latszik a kepen a rovid sin a bal oldalan es a meglehetosen egyszeru megvezeto megoldas:

Pajaci

Most viccelsz vagy komolyan kerdezed? :) Azok a gepek korulbelul a duplajaba kerulnek az altalam felsoroltaknal. A Makita nalunk kb 100-110e Ft-nak megfelelo osszegert kaphato, a Bernardok meg 210-230 ... Mar neztem oket de egyszeruen nem eri meg nekem, mar a Makita is a hatarokat feszegeti. 

Egy darabig nezegettem ezeket is: http://www.dmitaliasrl.com/en/products/combination_antares254-3.php. Viszont legtobb review a kombinalt gepeket nagyon lenyomja (logikus ervekkel), ezekkel meg raadasnak bonyolult a szerviz is ...

Előzmény: archivalo (92251)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 92284

És ha mégegyszer megnézed?  :-))

Előzmény: Paco155 (92282)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92283

Anno a cégnél volt egy akkus hiltink, az valahogy bekattant a végén amikor meghúztuk, így soha nem tudott kilazulni visszaforgatáskor sem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92273)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 92282

Fura ez a tokmány. Legalábbis képről. Merthogy jobbmenetes benne a mindig balmenetes rögzítő csavar. :P

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92273)
joevagyok68 Creative Commons License 3 napja 0 0 92281

Hejj, ha én ezt tudtam volna.....

Hejjj, ha azt megtudod, hogy ugy 3 hete vitettem el a cegnel vagy 15 db-ot muanyag hulladakkent......

Ami ingyé lett volna...

:-) 

/bar azok nem mind ugyan olyan szin/tipus voltak.../ de honapok ota a kutyanak se kellettek...

De legalabb szalka nem ment volna belole a kezedbe...

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 92280

Hát erre a 7 éves sztorira meg hogy bukkantál rá?

Hiába na, igaz a mondás: az internet nem felejt :-)))))

Egyébként most megy a lehurcolkodás a partra...ez mindenéves mutatvány, de hát ez is benne van.

Volt is egy sztorim vagy 2 hete, mert a barátnőm dobogó-padlót "rendelt" a lakókocsi elősátrába - ami egymás mellé lerakott raklapokból és rajtuk OSB fedőlapból áll, rajta fűzöld padlószönyeg, bla-bla-bla.

Hát mit ne mondjak, ez egy "nagyon finom, precíz és igényes szakmunka volt" - még most is akad pár szálka a tenyerembe miatta. Ha még egyszer ilyet kéne csináljak, tuti "szakemberre" bíznám.

Mire kész lettem vele, a kemping másik végében láttam hogy valaki ugyanezt gyártotta - csak műanyag raklapokból.

Nem is tudtam, hogy létezik ilyen - pedig az más világ azért, mint ezekből a kibaszott, egyutas raklapokból alkotni bármit is.

Állítólag 2 ezerért meg lehet kapni darabját - használtan, de tökéletes állapotban.

Hejj, ha én ezt tudtam volna.....

.

Előzmény: paplanfa (92276)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 92279

Szegény GPS, mit kaphatott ezért :o

Előzmény: paplanfa (92276)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 92278

Asztalba építésnél ez nem kell, mert az asztallapba épített alu lap ami tartja a marógépet, elég vastag, és ez ugyanazt a szerepet eljátsza mint a laminált padló. 

Előzmény: archivalo (92277)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92277

Még egy megoldás: tegyél fel (csavarozd fel) a talpára egy maradék darab laminált padlót, amibe belevágsz a plattolónál nagyobb furatot.

Így lesz egy jóval nagyobb felületen (is) vezethető maród, és nem is fog súrlódni (a laminált 6-8 mm vastag)

a plattoló, de még "lebegni" sem fog.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92274)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92276

Megvan miért nem jelentkezik GPS szaktárs.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=76181813&t=9104263

Előzmény: archivalo (92271)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92275

A rácsövezést egyelőre kihagyom. Találtam beütős anyát, de nem kispöcsökkel, hanem csavarral kell rögzíteni, így az besüllyeszthető síkban, kontraként, úgyhogy megoldódott a gondom. Kíváncsi leszek rá hogyan sikerül végül. Az a szép, hogy le is kell alatta betonozni, padlózni/pvc-zni, de egyéb okokból azzal nem tudok most foglalkozni, így előredolgozok Elvileg jó lesz a méret,vagy magas lesz, de abból le lehet szedni később is.

Előzmény: archivalo (92271)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 92274

Én is elgondolkodtam, hogy szétszedve építem be a marógépemet az asztalba. A talpon lévő nagy lyuk átmérője ugyanis pontosan megegyezik a nagy plattoló maróm átmérőjével. Így szépen súrlódva forog csak ami már magában sem tetszik. Ha még ráadásul leterhelem marás közben a plattolót akkor az ugye kicsit vetemedni fog, így viszont már nagyon beleér a talpba. Végül nem szedtem emiatt szét a gépet, inkább úgy fogom be a plattoló marót, hogy kijjebb álljon. 12mm-es a szára, azt már jól be lehet fogni akkor is ha nem ütköztetem teljesen be a tokmányba. 

Előzmény: halaloszto (92231)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 92273

Pajaci!

Ezt a fajta gyors tokmányt ajánlom, ezek nagyon jók, szinte örök életű darabok. 

http://www.banggood.com/12-20-UNF-Mount-2-13mm-Capacity-Keyless-Drill-Chuck-For-Hand-Drill-p-969477.html

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 92272

A repülőgép építésnél nem használnak ilyen lépcsős fúrót hivatalosan sehol. Inkább a több menetben fúrnak ha szükséges. Ez a fúró csak széria gyártásnál kifizetődő, ott kell is a pontossága, központossága végig. Ezért drága. 

Az olcsó variációja az, ha egy sima csigafúrót köszörülök meg lépcsősre. Ez sohasem lesz teljes hosszában központos, talán szemre igen, de ha nagyon szigorúan megmérem akkor nem lesz tökéletes, akármilyen gyakorlatom van kézben tartva köszörülni. De igénytelenebb feladatokra tökéletes még az ilyen, például ha egy vastagabb csavart kell kifúrni vagy egy lemeznél ahol nem lényeg, hogy pár század mm-el vagy tized mm -el elcsúszik a furat valamerre. Barkács célokra tökéletes még így is. 

Előzmény: archivalo (92230)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92271

Szia!

Ha a manates szárra ráhúzol egy pontosan méretre vágott csövet (ha szépet akarsz, akkor veszel réz vízcsövet), de a horganyzott is megteszi. Ha ezt szorítod össze az alátétezett menetes szár+anya együttessel egy olyan merev holmit kapsz, hogy ihaj. Innen kezdve a csavar (menetes szár) nyomásra sohasem lesz igénybe véve, így nem is fog behajolni és kellően merev is lesz.

Annyi bibi van csak GPSszel, hogy azóta elromlott a dzsípiesze és egy sort sem írt erről a konyhabútorról - ezzel nem akarok visszatérni a hideget-meleget osztáshoz, de gyanús egy kicsit... :-)

Az is tény, hogy azóta pucér csajokról sem rak fel képeket, tehát lehet, hogy megtért...

Előzmény: paplanfa (92269)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92270

Az  nem jó, ha a sínt leteszed a fiók aljára, és odanyomod az oldallapnak? A belső oldalon pedig egy felfelé fordított L alakú ködarbot csavarozol a sínre, és erre teszed rá a fióklapodat? Így ugyan 3 cm-el magasabban lesz az alja, de teljes szélességben kihasználhatod a fiókodat, az állítgatásokkal sem kell baszakodnod, mivel minden párhuzamos lesz az aljával. Értelemszerűen alulról kezded a fiókokat egymásra rakosgatni, és minden fiókszélre ráteszel egy kis közdarabot, (bútorlapot) majd arra a következő huzigálóvasat, és így tovább.

Előzmény: Tie (92254)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 92269

Szorgalmasan olvasom vissza a fórumon, GPS szaktárs "KKB-1.0" konyhaszekrényét, ami 2008. 01. 10-én debütált általános megrökönyödést keltve. Az eltelt idő, azt hiszem a szaktárs akkori fantáziáját igazolta, ha minden igaz. Nekem roppant szimpatikus, nálam az előző lakó által hátrahagyott csótánytanya tette be a kaput a takaríthatatlan zugos hátlap, fenéklap verziók előtt... meglátom, hogy be fog-e nálam is válni, vagy kihajítanak vele a hatodikról mindenesetre összehozok egy hasonlót. (Aztán ha nem jó, még mindig betehetek konvencionális lapokat facsavarral ugyanoda.)

Beszereztem a 8-as "teschauer" anyát, a menetes szárat, fasza nagy alátétet, rugós alátétet, anyát, szoklilábat. 18-as lapok péntekre ígérve. Fúróállvány is megvan, elvileg minden adott hozzá.

Egyetlen egy dologban nem látok tisztán, ha valaki szintén készített hasonlót vagy szaktárs olvassa a soraimat, világosítson már fel, hogyan van összeállítva a menetes szár-alátét-teschauer összeállítás úgy, hogy szuperpontosra állítható a dolog.

Ha csak sima 50 centi szóló szekrény van, akkor átfúrom, és az oldalfalba kívülről becsavarom a teschauert, ebbe jön a menetes szár, majd ezt egy alátéttel, rugós allátéttel, anyával lekontrázom fixre. A másik oldalon viszont nem értem. Oda nem tehetek teschauer anyát, mert akkor nem lehet betekerni távállítósra. Ott szerintem a tengelyen levő kontraanya, rugós-lapos alátét a sorrend, majd a teschauer átmenőanyája (közdarab) vagy semmi sincs ott csak a 8-as furat, majd a külső lapos-rugós+anya a sorrend. Itt az anya és az alátétek értelemszerűen ki fognak lógni a síkból, nem? (nem gond)

Ha a körmös anyának levágom a körmeit, vagy eleve egy kerek, de körbefuratozottat teszek oda, akkor elmaradhatnak az alátétek, mivel ezt be lehet picit süllyeszteni, és olyan körmös fogóval rá tudom húzni (lényeg, hogy megoldható)

Ha lenne M8-as bútorösszehúzó, akkor csak rá kéne azt húzni és kész is lenne, de olyat nem találtam.

Lehet, hogy le van írva a pontos metódus, csak még nem jutottam el odáig. (?)

Aztán van még egy dolog. Szaktársunk 50-60-as fesztávval dolgozott, mivel szimpla mosogatót épített be, én viszont duplát, 80-ast fogok. A fölső részén mindenképpen 10cm-es élére állított korpusz lesz elöl-hátul. Alul viszont a majd 1 méter hosszú szár nem tudom hogy teljesítene. ha 2db-ot teszek egymás mellé, az gondolom ártani nem fog neki.

Aki nem tudja miről van szó, az olvasson vissza a kérdéses dátumra, illetve aki le akarna beszélni erről, az inkább ne is reagáljon a kérdésemre. :)

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92268

egyszerűen az ami a másik sínje fölé megy, az feljebb kell legyen. vesztes 3 centit, de minden megoldódik.

Vajk

Előzmény: halaloszto (92267)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92267

szerintem meg nem érted amit mondunk. 

olyan sínt akarsz, aminek van egy alja meg egy teteje, ami között van egy osztósík. és az alja ottmarad, a teteje meg elmegy a fiókkal.

elvi síkon be kell lásd, hogy teljes kihúzásúban ilyen nincs, hiszen ketté kellene essen nyitott állapotban. ha a köztes darabja Z alakú lenne, akkor sem lehetséges geometriailag.

Vajk

Előzmény: Tie (92266)
Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 92266

Találtam egy accuride sín, ami beépíthető fektetve is (úgy a teljes terhelhetőség 25%-át tudja). 100+% kihúzható, 68kg-t bír (negyedelve még bőven jó). Kár, hogy 75 euró darabja, oszt kéne 8. :-D

Előzmény: halaloszto (92263)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 92265

minden esetre érdemes tisztázni,

de!

mivel a beígért ismerősi segítség elmarad, én most keresek lapszabászatot és már 2 is kiírta a honlapjára, vagy az ajánlat/megrendelés nyomtatványára, hogy bruttó méretet kell megadni, tehát majd ők tudják, hogy melyik-melyik (vékony, vastag) élzáráshoz mennyit vágjanak vissza

Előzmény: joevagyok68 (92262)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92264

Nem inkább azt akartad írni, hogy a makitát könnyebb vinni? Már csak a 30kg vs 80kg miatt. A makita asztala 1mm-es hajtogatott lemez, a bernardo meg meg öntvény.

Előzmény: archivalo (92257)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92263

szélesíthető asztal vasalatot nézted már? esetleg

joevagyok68 Creative Commons License 3 napja 0 0 92262

Amúgy a szabásra leadott méretbe bele kell számolni a 2mm-t?

Felenk, ha nem jelzed kulon, akkor rakerdeznek, hogy a megadott meret nyers vagy foliaval egyutt ertendo ! /lehet mar volt 'gondjuk' ebbol /

Előzmény: plusssuni (92252)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92261

A látszó élet kell fóliázni, ami illeszkedik azt nem szokás. Tehát ha szokásosan az oldala közé megy az alja, akkor az oldalának az alja fóliás.

Felraknak kétfélét simán.

Helye válogatja hogy hogyan szeretik a méretet. Van ahol 998-at mondasz, és a 2mm abs-el lesz 1000. Van ahol 999-et kell mondani, mert 1mm-t lemarnak hogy tuti egyenes legyen, és utánna a 2mm abs-el lesz 1000. Van ahol meg leírod!!! hogy a méretek a végleges élzárt méretek, és levonnak amennyit kell.

Vajk

Előzmény: plusssuni (92252)
Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 92260

Az se jó. Mivel a belső fióknak először az első fiók helyére kell kicsúsznia, így amikor az első fiókot kihúzom, a helyén nem maradhat semmi magas L profil, vagy ilyesmi, csak a fióksín alsó, rögzített része, ami ugyanolyan magas, mint a belső fióké, tehát fölé tud csúszni a belső fiók. Ha a szekrény fenekére teszek akármilyen szupportot, amire oldalról csavarozom rá a fióksínt, akkor az a szupport útban lesz a belső fiók kihúzásakor. Semmilyen szerelvény nem lehet a fiók oldala mellett, mindennek alul kell lennie, és a lehető leglaposabb kivitelben.

Előzmény: archivalo (92256)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92259

meglepő módon az oroszoknál sem az csinál hobbiasztalos videót, aki nyomorból, spórolásból innen onnan szedett vedett eszközökkel tomnyál magának valamit. hanem az aki szórakozásból asztaloskodik.

Vajk

Előzmény: Kamelot (92249)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 92258

nem tud dönteni ha rajtahagyja a saját talpát. higyjük azt hogy hibás volt a maró. mert különben ezer másik közül választhatott volna, amiknek semmit nem ér a süllyesztő mechanikája.

Vajk

Előzmény: archivalo (92239)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92257

Azért a makita 2,4 kW-os 110 ezerért mindent visz...

Előzmény: pajaci (92255)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92256

Fogj meg egy L profilt - akár aluból is lehet 3 mm körüli falvastagsággal, fúrd ki a kellő helyeken vágj bele menetet és készen is vagy. A terhet függőlegesen viszi, de mégis le tud talpalni!

pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92255
Előzmény: pajaci (92253)
Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 92254

De minek így bonyolítani? Hétköznapi fióksínek ugye úgy néznek ki, hogy egy kisebb és egy nagyobb C profil egymásba fordítva, köztük golyókkal. Csakhogy mivel a C profilok állítva tudnak terhet viselni, ha simán lefektetem őket, akkor az úgy szar lesz. Olyan fióksínt kell találni, amiben a c profilok ugyanígy állnak, viszont szélesebb, és alacsonyabb Az egész, és alul-felül vannak a szerelőfuratok. 

Mert ha van ilyen, akkor nem kell semmi lap darab ide-oda, csak felcsavarozok két sínt a doboz aljára, azokra merőlegesen egy pár másikat, közvetlenül a másik sínnel összecsavarozva, oszt annyi. Az alsón kijön a felső sín fiókostul, azon meg kijön a fiók a szekrényből. 

Előzmény: archivalo (92237)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 92253
plusssuni Creative Commons License 3 napja 0 0 92252

A konyha alsószekrénynél az oldalsó elemek felső és alsó élét szokták élfóliázni? A 2-es ABS-t pazarlásnák gondolom. Kétfélét egy lapra nem tudom raknak-e? Amúgy a szabásra leadott méretbe bele kell számolni a 2mm-t?

archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 92251

Szia!

Az Einhell-t felejtsd el.

A Makita ipari gép, a zöld bosch (akár hogy is árulják) barkácsgép.

Tény és való, hogy ez a Maikta inkább ácsfűrész, mint asztalos, de nem túl sok munkával és megfelelő kiegészítőkkal sokkal jobb géppé tudod varázsolni, mint a bosch lehet egyáltalán. A makitaval aznos kategóriájuú (kb 2 kw-os) kék bosch már közel kétszer annyiba kerül, mint a makita a CELON-nál (ezt azért nézzétek meg, mert nem semmi: most 110 kFt az ára...)

Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 92250

Elnézést valóban nem szerszámvonalban van. Lassítva megnéztem a videót és a két kör alakú markolat szélével vonalban. Ez a középponttól 2-3 cm.

Előzmény: archivalo (92245)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 92249

A forgáspont szerintem a maróvonalban van. Ha a Te verziódról egy videót tudnál mutatni ahol helyet hagynak a talp megemelkedésének akkor örülnék, mert még én nem láttam. Ez nem azt jelenti hogy nem létezik. Ha megnézed a volt szovjet videósokat akkor elvétve dolgoznak a régi ipar termékeivel. Érdekes módon Festool,  Makita,  CMT, Triton gépekkel dolgoznak. Azért néha eszkábálnak célgépeket is de ezt is ezekkel a márkákkal állítják elő. Azt meg hogy ki hogyan használja a felsőmarót az nagyon sok mindentől függ. Hány darab van neki? Akarja-e ki-be rakosgatni az asztalból? Akarja-e hogy dönthető legyen? Tehát más elgondolását nehéz megítélni hogy mit miért csinál.

Előzmény: archivalo (92245)
darki2 Creative Commons License 4 napja 0 0 92248

A makita mindent visz 2kw csendes motor ,makita minőség.Ha elfér mindenképpen.

Babszem_ Creative Commons License 4 napja 0 0 92247

Sziasztok

Tobbezer hozzaszolas elolvasasa utan megerett az ido egy hozzaszolasra :)

Elnezest kerek az ekezetek hianyaert - nemigen hasznalok ekezetes billentyuzetet mert nincs, a tabletemen meg foleg nincs ...

Eleg sok otletet adtatok az elmult evek anyagaban - koszonom, hogy fenntartjatok a forumot.

Mivel erdelyi vagyok konnyen elofordulhat, hogy egy szot maskeppen fogok hasznalni mint Ti - kerdezzetek ra ha valami nem tiszta.

Eddig inkabb kezi szerszamokkal dolgoztam, csak csiszolashoz vettem igenybe gepesitett segitseget meg nagy ritkan egy dekopirt.

Lassan ugy erzem eljott az ideje egy belepo szintu geppark osszeallitasanak - elegem lett a nem teljesen derekszogekbol :) 

Foleg egy asztali korfuresz gep kivalasztasaban lenne szuksegem segitsegre:

http://asztali-korfureszgep.arukereso.hu/bosch/pts-10-p38542045/

http://asztali-korfureszgep.arukereso.hu/makita/2712-p235816991/

http://www.argep.hu/product_1002213.html

Ezekre szukitettem nagyjabol le a kort. Tudom, hogy sokat irtatok a Bosch-rol, elolvastam de ettol meg mindig kicsit fazok a szenkefes motortol.

A Makitanal meg az egyszeru keresztvagas nem tudom mennyire megoldhato - a megvezeto sinek meglehetosen rovideknek tunnek es csak az egyik felen van (sajnos eloben nem sikerult megneznem).

A Bosch-t lattam mar kozelrol (az ujabb verziot amit en is megvennek), a muanyag gorgos asztal nem volt tul meggyozo de azert preciz kis gepnek tunt.

Az Einhell kozelrol masszivnak tunt viszont fogalmam sincs mennyire jo - van meg Einhell gepem de az gagyi kategoria ...

Foleg puhafabol dolgozok (fenyo) es inkabb hetvegi par oras munka nez ki, nem fogom kinozni elmeletileg, foleg gyerek butorok, polcok, hazkoruli dolgok elkeszitesere kell amit eddig is elkeszitettem csak eppen asztali furesz nelkul ... Mozgathato gepre van szuksegem, a 100kg+ nem johet szoba barmennyire is stabil.

Ez a harom gep mifelenk nagyjabol egy arban van - e fele nem mennek mert nem hasznalnam ki. Egyszerubbel is megelegednek de eleg sokat vegigneztem es nem igazan gyoztek meg, a csaladban mar van egy regebbi Ferm, semmi esely a lapot parhuzamosra allitani az asztallal, ferde az ontveny, rengeteg piszmogas beallitani, ezt elkerulnem. A hasznalt gep piac minalunk gyenge, foleg a gagyi kategoria vagy behozott ipari gepek ...

A Bosch-t most egyutt vesztegetik egy maroval - asztalban ez hasznalhato-e vagy felejtsem el?

http://www.superworld.hu/bosch-pof-1200-ae-felsomaro-13916

Persze ezt is elneztem: https://www.youtube.com/watch?v=mCqB7IYbyIM meg a Matthias Wandel verziokat is de valahogy nem kezdenem ezzel a gepesitett munkat :)

Elore is koszonom,

B.

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92246

Bocsánat, a kondi megvan: 16 mikrofarádos.

Előzmény: archivalo (92244)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92245

Szerinted ennél hol van a forgáspont? Attól, hoyg levette a talpát, ugyanúgy a szélére került.

Pedig....

Pedig lehtetett volna pont középen is, az egykori oszlopok vonalában.

Ekkor a döntéssel anny történik csak, hogy a vezető mögött kell lehetőséget adni a talp megemelkedésének, de maga a amró tengelye nem (nagyon) vándorol.

Amúgy szerintem is ügyes megoldás, de akinek ilyen felsőmarója van, szerintem jobb, ha úgy használja, ahogy van. Hozzátéve, hoyg hegyekben állnak azok a "szovjet ipar remekei", amik pontosságáról inkább nem beszélnék, viszont erősek, mint állat, és forognak, mint barom... Én tuti, hoyg olyanból csináltam volna asztali marót, ugyanígy, ahogy a CMT marójából tette.

Előzmény: Kamelot (92240)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92244

Motorosoktól kérek segítséget:

Adott az alábbi (kétfordulatos) mosógépmotor:

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/villanymotor/villanymotor_2072136116.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=item_page&bk_referral=http%3A%2F%2Felektronika.vatera.hu%2Fmuszerek_alkatreszek%2Fvillanymotor%2Findex_c8034.html%3Fob%3D2%26amp%3Bobd%3D1%26amp%3Bp%3D2%26amp%3Bpt%3D2&bk_term=villanymotor

Ennek elvileg a U1 - V1 - W1 oldali bekötése a mosógépé, az U2-V2-W2 pedig a centrifugáé.

Nincs meg hozzá, hogy mekkora kondi kell...

Valaki tudja? A másik, hogy hova kell bekötni?

Végül, mi történik, ha nem kondizok, hanem a 3 fázisomat rá kötöm rendre az U1, V1, W1 pontokra? Felrobban a gép?

Előre is köszönöm.

(EZ az egyetlen, még talán használható teljesítményű motor, amit érdemes megvenni a korongcsiszolóhoz... A többi 10 ezer fölött kezdődik)

Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 92243

Célt tévesztett az írásom.

Előzmény: Kamelot (92242)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 92242

Az tény hogy egy ilyen megoldásra nem ezt a gépet kell használni aminek jó az oszlopvezetése.

Előzmény: Barnamedvébb (92241)
Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 92241

hát, pedig az a süllyesztő nagyon furán - vagy csak szokatlanul - néz ki, de ha azt mondod, szépen dolgozik, elhiszem

Előzmény: Kamelot (92234)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 92240

Tök mindegy hogy az asztalt vagy a marót döntöd. Ha a marón rajt marad a talp akkor hol lesz a forgáspont? Csak a talp szélén lehet. Itt már bukik is a mutatvány. Talpas marót még nem láttam dönteni. Mászik a maró helyzete az asztalon, marószár hosszabbító kell, és nem nyertem semmit.

Előzmény: archivalo (92239)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92239

Engem is meglepett, mert a hajóács mindig ilyet használt (kisipari gyártmány volt és nagyon könnyű elkészíteni).

Ami pedig a szovjet ipar utángyártását illeti, lehet, hogy egyszerűbb lett volna a kollégának, ha csak az asztal billentését oldja meg és a maró fel-le mozgatását meghagyja gyárinak.

Tudom, úgy kevésbé nagy a "szetisfeksion", de a munka is kevesebb...

Előzmény: Kamelot (92234)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92238

A körfűrész mindig a "másik" oldalra szórja a forgácsot: ha oldalra teszed fel az elszívót, akkor alulra, ha alulra, akkor oldalra... :-)

Tegyél fel egy "elosztót" és szívd mindenhonnan!

Így a képedbe fogja, de mérsékelten... :-D

Előzmény: Régivagyok (92236)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92237

A "felső" fióksínt egy olyan szupportra kell ráerőszakolni, ami közvetlenül, a rá merőlegesre van felfogatva.

Azaz maga , a másodikként kihúzni szánt sín az a "korpusz", amire rögzíted az elsőként használni kívánt sínt. Teljesen úgy kell működjön, mint a keresztszán.

Tehát fogod az aló fiókcsúszót és arra felraksz egy "lapot". Ennek a két szélső oldalára felcsavarozol két 3 cm széles "oldalfalat" és erre rakod fel -ezzel az oldalra rögzítendő vágyad is teljesül - a valódi fiókcsúszót. Ezáltal először a "szerelt" fiókot húzod ki, majd szélső állásban, a fiókot az "alaplapból.

Nem lesz könnyű szerelés...

Előzmény: Tie (92235)
Régivagyok Creative Commons License 4 napja 0 0 92236

Üdv.

Körfűrésznél, hova szórja a nagy részét a forgácsnak a lap inkább felülre vagy alulra, az elszívó elhelyezése miatt érdem.

A tapasztalatom az, ha vékonyabb anyagot vágok mint a lap magassága fentre szórja, és hiába szívom alulról, nem szedi össze.  Többnyire 5 centinél vékonyabb anyagot vágok, és csinálja a port a műhely minden részében,  már unom.

Tie Creative Commons License 4 napja 0 0 92235

Az se jó. Na leírom részletesen, hogy mit akarok megvalósítani. 

Egyenes sarok konyhaszekrény, egy polc benne. Alulra és felülre is csinálok két fadobozt (kvázi fiókot). Az ajtó mögött lévőt kihúzom az ajtó elé, aztán még egy fióksínnel el oldalra, a belső dobozt meg egy sínnel először elhúzom az első doboz helyére, majd még egy pár sínnel kihúzom előre. Minden dobozhoz kell két pár sín, viszont egyik se lehet oldalfalon, vagy ilyesmin, mert útban lenne a mögötte levő kicsúszónak. 

Előzmény: halaloszto (92233)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 92234

Akármilyen tökéletes is az emelőszerkezet a döntést nem tudod vele megoldani. A dönthetőség sok másik maró beszerzését spórolja meg.

Én ezt a süllyesztőt vettem. Kíváncsi voltam mert az amcsi videókon sokat láttam a használatát. Nem volt csalódás.

Előzmény: halaloszto (92231)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 92233

ha fel tudsz áldozni pár centit a fiók alatt, akkor csinálhatsz ott bent egy fake korpuszoldalt, és arra rakhatsz egy keskeny fióksínt.

Előzmény: Tie (92232)
Tie Creative Commons License 4 napja 0 0 92232

Nem jó, mert ezt is a korpusz oldalára kell szerelni. Nekem olyan kellene, aminél a teljes szerkezet a fiók alatt van, tehát aminek a szekrény felőli része is alul van, nem oldalt. Mintha egy sima fióksínt fektetve raknék be egy polcra csavarozva, és arra tenném a fiókot. Csak ugye a fióksíneket úgy tervezik, hogy élére állítva terhelhető, ha egyszerűen lefektetem, az úgy nem lesz jó. 

Előzmény: halaloszto (92188)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 92231

anyám borogass. értem én hogy menő rétegeltből router liftet építeni, meg hogy midnenki azzal főz ami van neki. de hogy egy tökéletesen működő emelőszerkezetű gépet szétszedjen azért hogy építsen egy másikat, azt nem fogom megérteni. 

Vajk

Előzmény: Kamelot (92229)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92230

Szia!

Köszönöm a leírást.

Ez az M257-es csigafúró hó végén visszaad, hogy a legolcsóbb 12 ezer forint? :-) :-)

Azért ilyen árakra én nem nagyon gondoltam - lehet, hogy a repülőgép építés elbírja, sőt megköveteli, de a normál életben én ezt egy kicsit sokallom...

Itt ajánlotta valaki (bocánat, már nem emlékszem ki volt) a Banggood webáruházat. Itt fillérekért, de tényleg, lehet kapni ilyen lépcsős fúrót - természetesen van drágább verzió is...

http://www.banggood.com/buy/Drill.html

Érdemes az összes oldalt végignézni (én leszorítót és süllyesztőt is vettem innen, PayPal-on keresztül)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92213)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 92229
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 92228

Köszönöm, megint okosabb lettem!

Mondjuk az is tény, hogy sok esetben, amikor több réteg lakkot kell felhordanom, akkor nem kimosom az ecsetet, hanem beállítom egy vizes küblibe, aztán onnan folytatom a száradás után.

A vízben állva ugyanis nem szárad be az ecset és a hígító sokszor drágább, mint maga a lakk...

De ennek ellenére, vagy ezzel együtt, nem szokták hullatni a szőrüket.

Előzmény: BözsiBözsi (92224)
LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 92227

Az sem piskóta, mikor a bogarak kezdik el az ismerkedést a frissen, fehérre festett kerítéssel. Fix telepítésű, így elég macerás lenne fedett helyre vinni  :)

Üdv: LyPapa

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92225)
LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 92226

Hát ez az ... Nekem az ecsetem lehet művész, én sajnos sohasem leszek az :)

Előzmény: 409 (92223)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 92225

Piszok nagy bosszúság amikor gondosan elkészít az ember valami bútort, szívét, lelkét beleadja, majd amikor lakkozza akkor elkezdi hullatni a szőrt az ecset. Lehet csipesszel kiszedegetni a szőrszálakat a lakkozott felületről, majd újralakkozni azon a részen még frissiben. Ha meg nem veszi észre az ember 1-2 szőrszálat és bele is szárad a lakkba, na akkor van a szopás, lehet lecsiszolni.....

Előzmény: LyPapa (92221)
BözsiBözsi Creative Commons License 4 napja 0 0 92224

Pedig a vizes cuccokhoz nem való a szőrecset, hanem kizárólag a műanyagecset.

Persze rövidtávon működik szőrrel is...

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 92223

"..a szőr ecset a vizezéstől elhullajtja a szőrét."

Bakker, eddig ezt nem tudtam, így a tudatlanság homálya alatt simán szőrecsettel kentem évekig az ilyen lakkokat. :-DD  Igaz, művészecseteket használok, de egyet-egyet akár egy évig is, és közben folyamatosan vízben állnak. Talán az ecsetek sem tudnak róla.  :-))

Előzmény: LyPapa (92221)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 92222

melyik lakkot?

Előzmény: raklapjúzer (92220)
LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 92221

Én is néztem, merev szemekkel, mikor vettem vizes bázisú lakkot, és az eladó kislány egy műanyag sörtés ecsetet is mellé tett - megkérdezte, van-e speciális ecsetem ? Perwze nem volt - és azt mondta, hogy a szőr ecset a vizezéstől elhullajtja a szőrét. Na, meg is vettem a műanyag sörtés ecsetet, és tényleg jó.

Előzmény: raklapjúzer (92220)
raklapjúzer Creative Commons License 4 napja 0 0 92220

Kipróbáltam ma a vízbázisú lakkot. Nagyon tetszik, álom vele dolgozni. A használati utasításban szerepel az alábbi: " felhordáshoz használjon speciális lakkecsetet" ? Ez meg mi az istencsudája? Valamiről lemaradtam? Világéletemben fehér disznósörte ecsetet használtam az efféle melókhoz, eddig még mindig működött. Persze a vizeslakkot is ezzel hordtam fel, az eredmény szuper, csak ez a "speciális lakkecset" baxxa a csőrömet. Ha minőségi ecsetet ért alatta, akkor mit gondolt? Felmosóronggyal vagy gyökérkefével esek neki? Vagy csak a vörösmókus fanszőrzete alkalmas ? :-)

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 4 napja 0 1 92219

Debrecen Budai-Nagy Antal utca végén, vagy a botex.ro -n.

Előzmény: Régivagyok (92211)
Régivagyok Creative Commons License 4 napja 0 0 92218

köszi

Előzmény: halaloszto (92217)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 1 92217

én a powerbeltnél vettem. a fémspirálos PU cső a drága, a merev pvc az olcsó. nekem jó a pvc, de elég sprőd. az ebayen ki lehet fogni olcsón PU csövet állítólag.

Vajk

Előzmény: Régivagyok (92211)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 92216

Sziasztok.

Bocsánat kicsit nem ide való téma de nemrég sok fóliasátor képe volt ide felrakva igy gondoltam megemlitem itt a kerészkedő egyéneknek hogy van egy eladó szivattyúm.

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/kerti_mezogazdasagi_gepek/szivattyu/szivattyu_2079031244.html

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 92215

Erről beszéltem, hogy minden szir-szart árulnak benzincsőként. Ez nem benzincső, ez a mipolán. Csak így 4-5x-os áron lehet elsütni.  Hogy átverés meg veszélyes??  Hol zavar az manapság egy kereskedőt.  :-//

Előzmény: pajaci (92209)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 92214

Én ma mértem sugárhajtómű indító hajtóművének a zaját csak úgy kíváncsiságból. (a boeing és az airbus gépekben a gép farkában van ez a hajtómű, APU a neve, és ezt termeli meg azt a sűrített levegőt ami a nagy hajtóművek felpörgetéséhez kell az indításnál, illetve ez termeli álló hajtóművek esetén az áramot is a gépnek. Ez egy kisebb méretű sugárhajtómű, kegyetlen hangos. Én ma 120-125 dB-t mértem kb 25 m távolságból. A főhajtóművek ennél jóval hangosabbak ha fel vannak pörgetve. Azok simán viszik ilyenkor a 140dB zajt. A fájdalom küszöb 110-120 dB környékén van egyéntől függően, így az APU hangja is már fájdalmas keményen. 120 dB felett már azonnali halláskárosodás van. 

Előzmény: paplanfa (92205)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 92213

1. A lépcsős fúrók rengeteg időt takarítanak meg. Egy befogással lehet előfúrni és felfúrni méretre a lyukat. Ha sok száz vagy ezer lyukat kell fúrni akkor nagyon hasznos és termelékeny. Sima csigafúrót is át lehet köszörülni lépcsősre, én néha megteszem nagyobb méretű pld 10-es fúróknál. 

Ezzel egy menetben lehet akár fúrni és süllyeszteni is, erre is jó.

http://www.perfor.hu/m257_lepcsos_furo_hosszu

Ugyanazt a célt szolgálja a lemezekhez használható lépcsős fúró 

http://www.argep.hu/trend/LEPC/Lepcsoes-furo.html

2. pvc cső átlátszó, bármelyik autós boltban lehet venni.

Előzmény: archivalo (92192)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 92212

Ha visszafele forgatva a fúrógépet kilazul a gyorstokmányod akkor az már kuka. Pár ezerért lehet venni újat, olyant érdemes ezekből venni ami kicsit drágább de két fém recés gyűrű van a megszorításhoz, ezek örök életű darabok. Vagy vehetsz pár száz forintért hagyományos tokmányt is amihez kulcs kell. Csak azt ne feledd, hogy a tokmányt rögzítő csavar a tokmány pofáit szétnyitva lesz csak látható és ez a csavar minden esetben balmenetes!!!! Erre nagyon oda kell figyelni, mert nagyon könnyű róla megfeledkezni és a leszedésnél könnyű szétcseszni a csavar sliccét vagy beleszakítani a csavart.

Előzmény: pajaci (92193)
Régivagyok Creative Commons License 4 napja 0 0 92211

Sziasztok elszívóhoz való 60mm-s csövet hol találok nem drágán.   Flexibilis kéne egyben 3 méter.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 92210

Állványos fúrógépen is, kézi fúrógépen is és eszterga padon is a hengeres részét fogjuk be a gépi menetfúróknak minden esetben kivétel nélkül. A négyszög akkor kell csak ha kézi menetfúrót akarsz használni. A hengeres rész garantáltan nem üt míg a négyzetes résznél lehet nagyon pici ütés ha nem tökéletes a darab minősége. Ez a kis hiba kézi behajtó esetén nem zavaró, nem oszt vagy szoroz, de gépi behajtásnál okozhat problémát, pld laza lesz a menet illesztése.

Előzmény: pajaci (92186)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 92209
Előzmény: 409 (92207)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 92208

Mármint mipolán

Előzmény: 409 (92207)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 92207

A benzincső gumiból van, és olajálló kell legyen (kék csík). A valódi* benzincső kétrétegű, vászonbetétes, métere annyiba kerül, amennyiből a mezei müpolánból háromszor körbetekerheti az autót.

* Árulnak mindenféle olcsó szir-szar csöveket benzincső néven, de ezek egy dolgot nem bírnak, a benzint....

Nem ezekről beszélek.

Előzmény: pajaci (92206)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92206

Millió fajta van, vékonyfalú is. Az ablakmosót is bekötik valamivel. Kilóméter számra lehet kapni mindenfélét, és végig is lehet tapogatni őket.

Előzmény: Paco155 (92201)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 92205

Biztos az amit én is használtam. 300-3000Hz között valószínűleg jó, alatta-fölötte sztem nem. De ki tudja. Ha van egy tutira behangolt zongora, azzal kimérhető :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92167)
pali923 Creative Commons License 5 napja 0 0 92204

A már leírtak mellett bármelyik normális mezőgazdasági boltban kapsz átlátszó csöveket bármilyen méretben. Elvégre a bort néha fejteni is kell! :)

rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 92203

Egyszer fúrjál vele, rögtön rájössz! :)

Elmondani nem lehet mennyivel tisztább, szárazabb érzés! :))))

Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 92202

köszönöm az ötletet

Előzmény: joevagyok68 (92190)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 92201

Igen, csak annak a külső átmérője kb a duplája mint a belső, és neki nem az kell, hanem a vékony átlátszó, aminek nem kell benzin és olajállónak lennie. Másrészt nem tudom az akváriumban a halak mit szólnak a gumicsőhöz.

Előzmény: pajaci (92198)
jcsapo Creative Commons License 5 napja 0 0 92200

Vékony lemezbe a csigafúró könnyen beleharap és jó esetben is sokszögletű furatod lesz. A lépcsős fúró pedig lépésenként alakítja ki a kívánt furat átmérőt.

A csövet szerintem átlátszó pvc cső néven keresd. Jobb helyeken megadják a külső és belső átmérőt is, mert azonos belső átmérőre többféle falvastagsággal is gyártanak csöveket.

Csak példa gyanánt a Powerbelt Kft is árul ilyen csöveket.

Előzmény: archivalo (92199)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92199

Köszi!

Azóta találtam, csak a méretét kell megmérnem: nem egészen világos, hogy belső vagy külső átmérőt adnak, mert van 4, 4,7; 5; 6; 8 mmes...

A lépcsőst köszi, de ez mitől jobb, mint a normál csigafúró?

Menetfúró: ez a bitbefogású tényleg jó, de hihetetlenül drága... Nekem a normál metsző nem jött ki a tokmányból, igaz, nem fúrtam vele balmenetet...

pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92198

Mi az a HE:-))))

Nem mindegy milyen kereskedésbe megy be? 5-ös benzincsőnek kb. 125Ft/métere.

Előzmény: Paco155 (92196)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92197

lemezbe kerek lukat fúrni

mipolán cső

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 92196

"Benzincső néven keresd."    He? :)

Bemegy az első állatkereskedésbe és méterre megveszi. rendelni nem érdemes. A benzincső az meg egészen más, egészen más áron.

Előzmény: pajaci (92195)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92195

Vékony lemezeket fúrni.

Benzincső néven keresd.

pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92194
Előzmény: pajaci (92193)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92193

Gyorstokmányomnál egyből kilazul ha visszafelé forgatom. Találtam fajinat:

Előzmény: archivalo (92191)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92192

Kicsit off, kérlek, segítsetek két dologban:

1. Mi a bánatra jó a lépcsős fúró, mitől jobb, mint a normál hengeres fúrók?

2. Miként kell rákeresni autó szélvédőmosó csőre (ilyen átlátszó basz) - mert csak készletben találtam és nekem mindössze 2x félméter kéne (az egyik egy akvárium szűrője, a másik az autóm elöregedett csöve).

On és bocsánat

archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92191

Ahogy a hengeres fúrószárat.

A csavarbehajtóba nem a négylapú menesztő részt teszem (az úgy is nagyon rövid lenne), hanem a szárat - a négylap csúcstávolsága akkora (legfeljebb), mint a szár átmérője...

joevagyok68 Creative Commons License 5 napja 0 0 92190

"feledve és a régi cucc lesz immár 4. alkalommal átbarkácsolva"

Úgy néz ki már késő...de hátha máskor/másnak jól jöhet !

AZ ilyen féle ruhatartókban szerintem műanyag cső van !

http://jysk.hu/tarolas/vegyes/ruhatarto-allvany-gudme-cipospolccal

Igaz csak 35 mm-es, ahogy néztem.

Használtan biztos olcsó(bb) lehet...

Vagy lomtalanításkor kell menni pár kört !  :-)

Előzmény: Barnamedvébb (92117)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 92189

A négylap amúgy is rövid lenne a befogáshoz. A hengeres testet fogja be.

halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92188
Előzmény: pajaci (92187)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92187

Biztos ezt akartad linkelni??????

Előzmény: halaloszto (92180)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 92186

A négylapú menetfúrót hogy fogod be a három pofájú tokmányba?

Előzmény: archivalo (92181)
Apoth82 Creative Commons License 5 napja 0 0 92185

Hát igen, agyaltam én is ezen, és az lesz a megoldás, hogy a front színével fóliáztatom a korpuszokat, így nem fog látszani a fehér bútorlap a panelek között.

Előzmény: archivalo (92183)
Apoth82 Creative Commons License 5 napja 0 0 92184

Ha már Blum, én az egyszerűbb fiókrendszerüket nézegettem, azt hiszem ez a metabox. Csillapítósra szeretném, azt láttam hogy külön lehet hozzá kapni Blumotion fantázianevű kiegészítőt. Ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataitok? Jobban megéri a drágább megoldásuk? Ha jól láttam, van nekik csillapítós kivetőpánt is, ezzel tapasztalatok?

Köszi!

Feri

archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92183

Szia!

Annyit tennék csak hozzá, hogy a legtöbb "bútorlapszabászat" azt javasolja, hogy a korpuszoknál, az oldallapot ne az alapRA állítsd, hanem MELLÉ (bármennyire is ez lenne a logikus - ahogy te is írtad volt).

Magyarázat: így nem lesz látszó, burkolatlan éled.

A lábakat pedig úgy kell pozicionálni, hogy az életket is alátámasszák, ezzel kivéded a statika problémát - azaz nem egy bútorlap "félvastagságának belső szilárdsága" áll ellen a kiszakadásnak, hanem maga a láb támaszt.

Lásd az alábbi "felolvasás a jótanácsok könyvéből" szemelvényt (érdemes megfontolni!!!)

http://www.lapszabaszat.hu/tanacsok/butortervezes.html

Előzmény: Apoth82 (92175)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92182

Bocsánat, már látom a repülőgépes kolléga is megválaszolta... :-)

Előzmény: archivalo (92181)
archivalo Creative Commons License 5 napja 0 0 92181

Szia!

Bármelyiket be lehet fogni "csavarbehajtóba" - én legalábbis zsoktam (most majd jól meg lehet vetni...:-))

Ha "gépi menetfúrót" veszel, vagy arra keresel rá, az biztosan jó lesz: hosszabb a szára és emlékeim szerint egy menetben elintézi az előmetszést, a metszést és a készre metszést.

Előzmény: pajaci (92145)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92180
Előzmény: Tie (92179)
Tie Creative Commons License 5 napja 0 0 92179

Létezik olyan teljes kihúzású fióksín, ami elbír 10-15 kilót (edények, konyhai baszások), és nem a fiók oldalára vannak rögzítve, hanem alulra a fiók alá? 

Mer így a fióksín a gyengébb oldala felől van terhelve kihúzva, mán ha érthető, ahogy írom. 

halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92178

mosogatónál, főzőlapnál függőleges, többinél vízszintes. ha a mosogató alatt vakfiók lesz, akkor ott az az első is lehet függőleges.

Vajk

Előzmény: Apoth82 (92177)
Apoth82 Creative Commons License 5 napja 0 0 92177

Tehát ebben az esetben a mosogatónál el lehet hagyni a függőleges merevítőt. A többi szekrénynél javaslod, vagy elhagyható? A felső szekrényekre is terveztem tenni, itt esetleg elhagyható? Ha nem, milyen széleses legyen?

Előzmény: halaloszto (92176)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92176

Hello,

Csak azokat gondoltam állítva tenni, amik a mosogatónál meg a főzőlapnál vannak, csak hülyén írtam. Én mindig 70eseket használok. Az 50esből csak 3cm van a másik lapban.

Vajk

Előzmény: Apoth82 (92175)
Apoth82 Creative Commons License 5 napja 0 0 92175

Köszönöm a gyors választ! Tehát a hátsó merevítőt használjam függőleges merevítőként. Ez jó ötlet, kérdés, hogy nem kevés-e csak előlről fogani a munkalapot? Nem lesz csempe, a terv az hogy egy dekoritlemezt ragasztunk a falra, ugyanolyan felületűt mint az előlapok, ez elvileg jól nézne ki, és adott esetben könnyebben cserélhető mint a csempe. Mekkora konfirmátorokat javasolsz? 50mm elég, vagy inkább legyen 70mm?

Köszi!

Feri

Előzmény: halaloszto (92174)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92174

A felső hátsó merevítőt tedd hátulra függőlegesen. Így nincs útban a mosogatónak, főzőlapnak, nem kell szétvágni mint az elsőt.

A konfirmátort szemre lehet egyenesen fúrni, de ha csinálsz kér 5x5cm deszkadarabból egy derékszöget, azzal tuti merőlegesen indítod. A belső sarkába teszed a fúrót, úgy indulsz. Akár el is veheted mielőtt a ravaszt meghúzod.

A legfontosabb hogy mi van a fallal. Egyenes-e? Van-e már rajta csempe? Az lenne a tuti ha nincs csempe. Ekkor mindenképpen először alsószekrény, pult, és utánna csempe rátéve a pultra. Ekkor tuti nem kell vízvető sehova. Ha egyenes a fal és a felső szekrény is szépen ráfekszik, akkor tényleg besüllyeszteném a sínt, és alul is a szekrénynek ütköztetve kellene a csempét rakni. Ha rálóg a csempére, akkor a sín pont ugyanannyit tartja el a faltól, csak ahol az oldala látszik ott rés lesz.

Vajk

Előzmény: Apoth82 (92173)
Apoth82 Creative Commons License 5 napja 0 0 92173

Sziasztok!

Költségvetési okokból úgy döntöttem, hogy magam készítem el a konyhabútort az új lakásunkban, és szeretnék pár apróságról tapasztalatokat gyűjteni.

A korpuszok 36-os munkalappal és 100mm-es műanyag lábakkal készülnének 18mm-es bútorlapból. A kötéseket itt konfirmátoros megoldással készíteném, 540mm mély korpuszmélység mellett 3 darab csavarral. A korpuszok fenéklapjára álítanám az oldallapokat, (tehát az oldallapok éle a fenéklap szélén állnak) felülre pedig 100mm-es csíkokat tennék az előlap és hátoldal mentén merevítésként és a munkalap fogatására. Terveztem egy  150mm-es hátoldali merevítőt is, amit a hátoldal aljára illesztenék a fenéklap és az oldallapok szélére, ebben nem vagyok biztos hogy szükség lesz rá. A felső szekrényeket sínes megoldással tervezem rögzíteni, úgy gondoltam, hogy itt az oldallapok 10mm-erl rövidebbek lesznek, hogy legyen hely a sínnek, és a fenék és tetőlapok a falhoz simuljanak. Esetleg erre van jobb megoldás?

Plusz még azt nem tudom, hogy a konfirmátorok előfúrásánál hogyan lehet egyszerűen biztosítani a 90 fokos furatot? Oszlopfúróm nincs, kézifúróval és konfirmáror előfúró szárral tervezek előfúrni, és sarokszorítókkal rögzíteném az éleket.

Link a tervhez:

BözsiBözsi Creative Commons License 5 napja 0 0 92172

Ne izéljetek már...

A win7-ben már alapból benne van  a számológépben a különféle átváltások is...

Minek ehhez külön progi, vagy akár net?

Nyílván nem egy szuperkombinált csoda, de amit mi használunk az szerintem benne van...

Előzmény: Barnamedvébb (92162)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92171

Ez igaz, biztonsági szempontból ez jobb lett volna. 

Előzmény: 409 (92169)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92170

Köszi :)

Ezt tényleg nem vettem észre eddig. 

Ettől függetlenül tartom továbbra is a véleményem, hogy sokkal jobb lenne sima bútorlapból csinálni az asztallapot a gépeknek. Elég kopásállók ezek is, főleg a fehér bútorlap ami jobban is eszi a fűrészek élét mint a színesek, tehát elég kemény is. Nem utolsó szempont az ára sem, mert ha cserélni kell mégis, akkor ez nem rengeti meg a családi kasszát sem. 

Előzmény: 409 (92169)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 92169

Azért a kifutó oldalra érdemes lett volna egy védőburkolatot csinálni a fűrészlap fölé. (és egy ütközőt a túloldalra, hogy ne vágja át a védőburkolatot)

Előzmény: Kamelot (92168)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92168

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92164)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92167

Az android  program neve "zajszintmérő" egy fekete kerek számlapos kijelzővel mér. Erről fel lehet ismerni. Az angol verzióban a neve "Sound meter" a neve.

Én az angol verziót használom. Tudja a minimum, átlag és a maximum értékeket is mutatni dB-ben. Az eddigi tapasztalataim szerint elég érzékeny és majdnem tökéletesen pontos is. persze ez lehet, hogy telefon függő is ezért nem kezeskedem. Egy hitelesített zajszintmérővel hasonlítottam össze a mért eredményét, 1-2 dB eltérés volt csak. 

Előzmény: paplanfa (92163)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 92166

Ez naggyon jó!!!! Még az amerikai verziót kéne melléírni, tudjátok, a Thien-Bafflés résméretest :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92161)
kukta5508 Creative Commons License 5 napja 0 0 92165

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92161)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92164

Én nem találom ezt a részt amiről beszélsz, légyszíves csinálj egy képmentést a film megfelelő részéről és tedd fel ide, vagy a pontos koordinátáit add meg a filmben hol található.

Előzmény: Kamelot (92156)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 92163

Igen, ez a másik ami még fontos körítés. A gépek üresjárati hangja, milyen frekvencián visítanak, de ezt kb fél méterről (kéz és fejtáv) kéne mérni, ami sztem simán ki fogja akasztani :) A sonogram is érdekes képet tud mutatni, sőt, de a db érték is. Ha van jó programod, ajánld be. Sok szar is van sajnos.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92130)
Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 92162

vagy sok ilyen átváltó oldal van, pl.

http://www.convertworld.com/hu/hosszusag/

Előzmény: kukta5508 (92157)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 1 92161

Ezt a "konvertáló vonalzót" ments le magadnak

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 92160

Hangyányi jóindulattal 5/16"  :-)

Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92159

A nem metrikus marószárak az 1/4 col = 6,35mm  és az 1/2 col =12,7mm még van a kettő között is de az nagyon ritka.

Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 92158

1 col (inch)  = 25,4 mm.

kukta5508 Creative Commons License 5 napja 0 0 92157

Köszönöm!

Van náluk!

Várom a válaszukat!

Lenne egy kérdésem!

A 8-as marószár hány cool?

Kezdö vagyok és nagyon nem értem a cool-mm viszonyt,

üdv Nagy I

Előzmény: Kamelot (92137)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92156

Elnézést, az alját ebben a videóban mutatja, és nem kör hanem hexa hatszögletű struktúrájú fenolfilm.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92152)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92155

Ha a "tökéletes barkácsgép" videót megnézed ,amikor a srác a gép alját mutatja akkor lehet látni a körmintázattal ellátott fenolfilm, hátoldal sima fenolfilm bevonatot.

ice0 Creative Commons License 5 napja 0 0 92154
Üdvözlöm a Mestereket!

Eladó egy asztalosipari termékeket (lépcsőlap, homloklap, kerítésléc, stb.) gyártó és forgalmazó webáruház.
Az oldal 2 éve üzemel, keresőben jó helyen szerepel több szóra is.
Érdeklődni és a többit emailben!

Köszönöm!
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92153

Nem az a lényeg hogy az alsó réteg csúszásmentes legyen. Amit én tapogattam ilyen lemezt annak a felületi rétege keményebb mint a közönséges bútorlapé. Például itt. Olyan részletet akartam keresni ahol látszik az a jellegzetes pontozott csúszásmentes réteg alul. Most nem találom.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92152

Na akkor magyarázd meg, hogy ha a sima oldalát raknád felülre mert az csúszós, akkor miért akarsz az alsó oldalán az asztallapnak csúszásgátlós réteget?

Elég sok videót láttam már mindenféle gép építésről, mivel a bloghoz is kellenek ezek, de eddig nemigen találkoztam olyan videóval ahol csúszásgátlós lapból lett volna a gép asztala. Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, ezért ha tudsz ilyen videót akkor a linkjét megköszönném. 

Előzmény: Kamelot (92150)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 92151

ugyanúgy sokpénzért lehet venni nem csúszásmentes, hanem "filmbevonatos" rétegeltet. zsaluzáshoz használják, egy vékony textilbakelit lap van rajta. sima, csúszós és strapabíró. ja, és baromi drága is.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92147)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 92150

Amit én láttam ilyen lapot annak a sima oldala olyan sima és csúszós volt mint egy sima bútorlap. Nagyon sok youtubos videóban is ebből készül az asztal.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92147)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92149

Jó stabil a steller amit készített. Talán 6-8 kg lehet a súlya ami nem vészes. A menetes rögzítés tetszik az excenteres kar előtt, mivel a menetes szárra a félbevágott anyát szereli rá ellendarabnak. Ez bekorlátozza az oldalirányú mozgását mert kényszerkapcsolat alakul ki a menetes rúd és a félbevágott anyák között. A finom beállítást meg a menetes rúd forgatásával lehet elvégezni. Zseniálisan egyszerű és jól használható a szerkezet. 

Előzmény: Paco155 (92144)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92148

Gépi menetfúró néven keresd. 

Előzmény: pajaci (92145)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 92147

Ezt gondold végig még egyszer alaposan!

Nem tudom, hogy hogyan fogod majd egyenletesen tolni a munkadarabot a csúszásmentesített rétegelt lemez asztallapon. Szerintem sehogy! Akadozni fog rajta, ami miatt a marószerszám vagy a fűrészlap belekaphat az anyagba emiatt nagyon balesetveszélyes is. Pont az a lényeg, hogy az asztallapnak  csúsznia kell. 

Az elmúlt nyáron egy ikarus buszt padlóztunk ezzel a csúszásmentesített rétegelt lemezzel. Még a kézi körfűrészt is akadozva tudtuk tolni rajta, meg a dekopír fűrészt is. Nagyon szar volt vágni. A sima oldala is tapadt a lemeznek, olyan volt mintha finom smirglin toltuk volna a fűrészt, az sem csúszott. 

A maróasztalom lapját én is teljesen hétköznapi fehér bútorlapból csináltam, amit nem bántam meg, mert nagyon könnyű rajta pontosan dolgozni pont azért mert akadás mentesen simán csúszik.

Egyébként ez az asztal a videóban nagyon jó, pont ezért is adtam a "tökéletes barkácsgép" címet a cikknek. 

Előzmény: Kamelot (92143)
Barnamedvébb Creative Commons License 6 napja 0 0 92146

hát, amikor leveszi, elkezdi jobban megemelni, de aztán odanyúl a másik kézzel is és úgy veszi le

pajaci Creative Commons License 6 napja 0 0 92145

Ilyen fúrógépbe fogható menetfúrót szeretnék én is, csak még nem találtam.

Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 92144

Onnan idáig jutva:

https://www.youtube.com/watch?v=gmU9CJNdjw4

Csak egy kérdésem van. szerintetek hány kiló lehet? :)

Kamelot Creative Commons License 6 napja 0 0 92143

Ez egy nagyon jól megtervezett asztal. A következő részben bemutatja hogy a vezetőket milyen sok variációban lehet használni. Le lehet koppintani. Már csak egy jó anyag kell a megvalósításhoz. 

Csúszásmentes rétegelt lemez, egy oldalt sima, hátoldalon csúszásmentesített. Én ebből tervezem majd.

Előzmény: Kroy Prince (92141)
Barnamedvébb Creative Commons License 6 napja 0 0 92142

sok ilyet láttam már, de ebben van jópár új ötlet, egyszerű megvalósítással!

Előzmény: Kroy Prince (92141)
Kroy Prince Creative Commons License 6 napja 0 0 92141

Most agyalok a felsőmaró asztalom kialakításán, amikor ezt találtam:

https://youtu.be/mCqB7IYbyIM

Barnamedvébb Creative Commons License 6 napja 0 0 92140

nem vágok alumíniumot

Előzmény: fahobby (92138)
kjanik Creative Commons License 6 napja 0 0 92139

"A leszorítást igazából nem értem, ..."

Sokat vágtam tömör és üreges acélt állványba fogott flexxel. Amikor már majdnem átvágta a tárcsa az anyagot és a maradék, általában felmelegedett, könnyen deformálódó réteget tolja, kialakulhat olyan geometria, hogy az anyag nagy felületen rászorul a tárcsára, mintegy bekapja azt. Akkor elszabadulnak az erők és a repülésre hajlamos darabok, keletkeznek foghiányos fogaskerekek.

Fűrészelésnél is hasonló az egy lépésben történő átvágás geometriája, csak fánál kevésbé jelentkezik, fémeknél erőteljesebb a vágólapra való rákapás hajlama.

Ha a fűrésztárcsa rögzíti a támasztóhoz az anyagot, és te az egyik oldalon kézzel fogod, akkor a vágás befejezése előtt pont a fent leírt válsághelyzet áll elő, ugyanis pont a vágással szemben nincs támasztás. A nem fogott oldali rész elmozdulását is gátolni kell.

Előzmény: fahobby (92138)
fahobby Creative Commons License 6 napja 0 0 92138

Sima ügy. Napi szinten vágok üreges és tömör alut is.

A leszorítás igazából nem értem,  az én gérvágómnál az vágandó anyagot a fürésztárcsa forgásiránya rögzíti (odaszorítja egy támasztóhoz)

A lényeg erre a célra készült lap használata és a KENÉS (vágó üregelő,vagy csak WD40)

Előzmény: Barnamedvébb (92096)
Kamelot Creative Commons License 6 napja 0 0 92137

Freud marókés forgalmazó.  Nem barkácskategória, árban sem.

Előzmény: kukta5508 (92136)
kukta5508 Creative Commons License 6 napja 0 0 92136

Szia!

Köszi a válaszod!

Egy linket betudnál tenni?A név alapján gumi forgalmazót dob ki a Google.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92131)
pacman123 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 92135

Hölgyeim és Uraim! Megvan a befutó Paco személyében, a két másik kolléga ~40 perccel ébredt későn.

Paco - ment email a részletekről. Szerencsés esetben (pl. Pesten/Pest környékén laksz) viszem neked jövő héten :-)

Előzmény: Paco155 (92134)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 92134

"Ha valaki úgy gondolja hogy használni tudná, és érdekli, írjon nekem (emailem publikus, az elsőnek beérkező email tulajdonosa a befutó!)."

Ki korán kel aranyat lel jeligére a kiadóba kéred :)

Előzmény: pacman123 (92133)
pacman123 Creative Commons License 2015.05.16 0 1 92133

Elnézést, de ember tervez, és az ember Németországban parkettázó haverja végez.

Megint hozott valamit nekem (ha nő lenne, feleségül venném! körfűrész, rezgőcsiszoló, fúrógép - egy fél műhelyt nekem adott már):

Ez egy igazi, békebeli parkettacsiszoló! Dojcsefabrik, van vagy 100 kiló. (ezt cipeld fel a nyolcadikra lift nélkül! haver megtette párszor)

Most áldom az eszem, hogy nem vettem még fűnyírómotort, ennek a főmotorja tökéletes lesz az elszívóhoz. Kipróbáltam, szépen csendesen zümmög. 1.1kW, 2690 fordulat percenként, PONT nekem való.

És van még egy motor benne, szerintem ez a csiszolatport szívhatta el. Így gyakorlatilag saját porszívója van a csiszolónak ... o.O :

Fordulatszámról nincs sok infóm de ez se lehet alacsony ha a por szippantásáért felelt. Ha valaki úgy gondolja hogy használni tudná, és érdekli, írjon nekem (emailem publikus, az elsőnek beérkező email tulajdonosa a befutó!). Mondjuk legyen az ára két sör :-) Súlyát nem mértem még le, lehet hogy postán feladva már nem olyan baráti a matek, szóval Miskolc környékiek előnyben. De ha valakinek így is jó -> utánvétes küldés is lehet.

Szóval ezzel töltöttem az estémet, így kicsit eltolódik így a maróteszt. De nem marad el!

Előzmény: paplanfa (92111)
pali923 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92132

Tényleg érdemes ezen rugózni? 

Itt egy példa: egy autó reklámfilmjének szövege a 60-as évekből:  gyors, kényelmes, sok csomag belefér, robosztus és lendületes. 

Ugyanennek a típusnak a használati utasítása szerint: "A Trabant útfekvése kitűnő és gyorsulása kifogástalan. Ez azonban nem szabad, hogy könnyelműségre csábítson." 

Idézhetnék itt szövegeket akármelyik Einhell vagy más noname kínai gép reklámjaiból. Mindenki tudja szerintem, hogy ezeket mennyire kell komolyan venni. Ezek a szövegek sem ígérnek kevesebbet, mint egy Makita vagy DeWalt gép prospektusa.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (92128)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92131

Hívd fel a freud magyar képviseletét. Ők is forgalmaznak mindenféle marót is. Igen szép vitrin gyűjteményük van, csöpögött a nyálam amikor megláttam.

Előzmény: kukta5508 (92127)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92130

A gépek összehasonlításánál érdekes adat a gépek hangereje. egy okostelefonos alkalmazással meg lehet mérni a gépek hangerejét, nem túl pontos, de összehasonlításra kiváló.

Előzmény: paplanfa (92111)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92129

Nem javaslom a fához való fűrészlap használatát ilyen célra Marha nagy a foga, belekap a fémbe és kitépi a kezedből. Ide nagyon apró fogazású fűrészlap használható, de inkább flex korongot vegyél és azt fogd be a gépbe. Nekem van egy házi készítésű 300-as karos gyorsdarabolóm, kinézetre olyan mint egy gérvágó, csak flex korong van benne 300-as. Rengeteget használtam vashoz, de alut is vágtam vele sokat. A flex korongba az alu bele tud ragadni ha túl nagy a fordulatszám, de ha vágsz a lappal utána vasat akkor szépen kitisztul. Sokkal biztonságosabb mint a fűrészlap.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92128

Ha vállalod a véleményed akkor ne csak itt morogj, írd meg a fogyasztóvédelemnek, hogy megtévesztő a reklámszöveg szar a minőség, megkárosítják a vevőket stb.... Pár fényképet is vagy videót is mellékelj nekik. 

Ha senki nem tesz ezen üzletpolitika ellen akkor tényleg hülyék vagyunk, hogy hagyjuk átbaszni magunkat folyamatosan. 

Előzmény: Bubi504 (92065)
kukta5508 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92127

Köszi a segítséged!

A Wood-tools-nál már probálkoztam de még neki se válaszolt a kés forgalmazó!

Néztem a másik lapját de ott se láttam.

üdv Nagy I

Előzmény: Kamelot (92086)
kukta5508 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92126

Igen!

Előzmény: 409 (92077)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92125

köszi, de alapból műanyag csövet kerestem

alu csak végszükség lett volna, de a felsorolt sok macera miatt végleg elvetve

Előzmény: 409 (92121)
409 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92124

Az szép....  :-))

Előzmény: halaloszto (92122)
MBTibi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92123

A Bakosfa oldalánott van az alu idomok árlistája.

http://www.bakosfa.hu/index.php/barkacs-aruhaz

halaloszto Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92122

"A Dewalt, ez olyan széles oszlopos benne az elszívócsatorna. Sem nyitva, sem rögzítve nem kottyan. "

Én is erre jutottam, csak az asszony meg ne tudja. Szerdán érkezik.

Vajk

409 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92121

Bementem a Bakoshoz. Amiért mentem, az nem volt, de ha már ott vagyok, megnéztem a kirakott felsőmarókat. Maktec, Makita, Dewalt. Kezdem érteni az oszlop lógásos gondjaitokat. A Maktec és a Makita nyitott oszlop rögzítővel mint a ló szerve a bíró hátsójában, rögzítve oldalra és keresztben is kicsi erőre kottyan. Mindkettő egyformán. Nem tudom mennyi ez mert mérni nem volt lehetőség, de jól érezhetően. :-// A Bosch 1200 AE gépemhez min 10-szer ekkora erő kell a megmozdításhoz.

A Dewalt, ez olyan széles oszlopos benne az elszívócsatorna. Sem nyitva, sem rögzítve nem kottyan. De ez egy másik kategória mint az előzőek.

--------

Barnamedvébb

Van ott egy halom mindenféle alu cső, 15mm-től 60-ig, különböző falvastagsággal, 1m-es darabokban.

Sajnos amíg bóklásztam elfelejtettem, hogy megkérdezzem az árát. 

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92120

OK, köszönöm

(nem valószínű)

Előzmény: halaloszto (92119)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92119

ha mégis alu, és megvannak a végleges méretek, akkor meg felkarikázom neked.

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (92117)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92118

"vagy jó lenne egy állványos kis flex is, de az nincs :)"

Gondolom ezen átsiklottál.

Előzmény: GPS (92115)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92117

köszönöm az összes hozzászólást, mivel magára a műanyag csőre másnak sem volt lelőhelye, úgy döntöttem, h alu feledve és a régi cucc lesz immár 4. alkalommal átbarkácsolva

rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92116

Nyugi!

Ők a flexkorongról beszélnek!

Már csak ezért is érdemes betartani azt, hogy a körfűrészt vagy tárcsának, vagy lapnak hívja mindenki, és még véletlenül sem korongnak!

Előzmény: GPS (92115)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92115

"Igen. Csak ő úgy gondolta, hogy a normál koronggal esik neki. Na az kenni fogja :D"

Miért nem hisztek nekem, hogy NEM KENI ?

Ez nem vélekedés a részemről - hanem sok száz vágáson kipróbált tapasztalat. Ráadásul a legótvarabb, bolti, puhaszar aluprofilon.

A csúcs egy lakókocsi-pavilon váza volt, ahol minden ereszték állítható volt - ebben volt 100+ alkatrész.

15x15-östől, 30x30-as zártszelvényig, amiből vagy 40 darab 10 centi hosszú darabka volt (ezek voltak az állítható csúszó-elemek.)

Ezt mind egy sima, vidiás favágólappal aprítottam fel - annyi sorjával, amennyit egy sniccer fokával le tudtam húzni a darabokról.

.

Előzmény: Paco155 (92110)
Tie Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92114

Van valakinek kölcsönbe munkalap-összemaró sablonja?

paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92113

1-2 hónapja volt a sarki fűszeresben egy ilyen állvány, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, tudsz rendelni sztem az utolsó áron és leszállítják a kért boltba, csak neked ugyanannyiért. (ha van raktáron)

Előzmény: Barnamedvébb (92105)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92112

A stadionok lámpái is belülről vannak kimerevítve. A kerek csőben körben acélsodronyok vannak megfeszítve, olyan mint a hajóárboc drótozása, csak belül.

Előzmény: Barnamedvébb (92107)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92111

A gépösszehasonlításhoz kellene egy konnektorba dughatós fogyasztásmérő, csak hogy precíz legyen a dolog. Követhető lesz az áramfelvétel változása.

Előzmény: pacman123 (92104)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92110

"Egyrészt nem nagy durranás a speciális korong - néhány száz forint.

(Amúgy kővágóval simán lehet vágni...)"

Igen. Csak ő úgy gondolta, hogy a normál koronggal esik neki. Na az kenni fogja :D

Előzmény: archivalo (92109)
archivalo Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92109

Egyrészt nem nagy durranás a speciális korong - néhány száz forint.

(Amúgy kővágóval simán lehet vágni...)

Másrészt én sok alut vágtam (még görbe dolgokat is) - a már említett szalagfűrészemmel.

Ennke az a marha nagy előnye, hogy kicsi a fűrész nyoma, azaz kevés anyagot vesztesz.

Legutóljára mondom a dekopírfűrészt, amivel szibntén lehet vágni alut, még csövet is és kevésbé izzadságos, mint a kézi fűrészelgetés és sokkal biztonságosabb, mint körfűrészelés.

(nagyon zárójel: ha a billenő gérfűrészbe egy nagy flex korongot teszel, akkor éppúgfy tudsz vele fémet nyüstölni, csak éppen sokkal kisebb lesz a "forgács")

Előzmény: Paco155 (92106)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92108

Szerintem nem annyira kritikus a lap. Én azt használtam, ami a gépben pont volt, semmi extra, rendes, keménylapkás  favágó lap volt az.

Néha fújtam a lapra egy kis WD40-et - de ezt inkább a magam megnyugtatására.

Tehát simán nekimehetsz - ha jól rögzítetted a darabot. Mind a két oldalát, a leeső részt is!

Arra viszont készülj el, hogy eszméletlen mennyiségű alu-forgácsot termel, még a tököd is tele lesz forgáccsal - ez komoly. 2 nap után is fésültem ki alut a hajamból :-)))

.

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92107

nahát, mindezen problémák miatt keresek műanyagot

mellesleg először egy gyári ilyen pultom volt, azt alakítottam át

annál a gyári bútorban olyan cső volt, amiben külön volt merevítés és egy másik belső cső a menetesszárnak

a központosítás menteset meg szépen arrébb lehet húzogatni, ha pl. az új komponens 1 centivel szélesebb

bár nem szándékozom már bővíteni

az lesz a vége, hogy ezt a pultot fogom szétszedni és kicsit átalakítani

csak már most is kétféle csőméret van benne, de azt meg tudom oldani, hogy elől egyformák legyenek, csak gondoltam, leszámolok ezzel az össze-visszasággal, ha találok új csövet

Előzmény: Paco155 (92106)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92106

Flex-el nem egyszerű alut vágni, speciális korong kell hozzá. Akkor már inkább sűrűfogú körfűrész....

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92105

hát, eleve úgy gondoltam, hogy bekalodázom a gérvágáshoz, de akkor a lap nem igazán jó, leteszek róla

marad a sima gérládás vasfűrész, ha alu lesz

vagy jó lenne egy állványos kis flex is, de az nincs :)

Előzmény: GPS (92100)
pacman123 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92104

"talán nem hétfői összeszerelés...  :-)"

Szerintem az enyém is keddi lehet :-) Sem a maróra, sem a rezgőcsiszolóra, de még a fúrógépre sem tudok eddig panaszkodni. De persze én lehet (szinte biztos) nem nyúztam még annyit őket, mint mondjuk Paco. Vagy én vagyok elég figyelmetlen/pontatlan. 

Van egy friss, 5 db-os, 8mm-es és 0km-es marószár készletem. Egy ilyen:

Ma anyu vizsgára készül, szóval pincében szabad garázdálkodás van. Ezért jó lenne egy tényleg hasznos tesztet csinálni, mondjátok meg mit és hogyan teszteljek. De tényleg! Szívesen vennék tippeket, hogy mi mentén haladva lenne nemcsak nekem, de nektek is hasznos a teszt.

Az én tippjeim:

- Ezt a "vállasodást" pl. gondolom ki kellene deríteni, hogy/mikor jöhet elő.

- Magasságban lerögzített állapotban mennyit kotyog a fej. Sajna mérőórám az nincs :( (még)

- Mennyire biztosan megy ugyanabba a pozízióba a marófej, többszöri lenyomás után. Gondolom ezt egy tényleg egyenes vezető mellett tolva, marva egy rövid szakaszt, felengedni, továbbtolni kicsit, megint belenyomni, megint marni egy szakaszt, mondjuk 3-4x ilyet. És lemérni az egyes szakaszok távolságát a vezetőtől. Ez jó módszer lehet?

- Mennyire van középen a marószár a talphoz képest. hasonló az előző teszthez, de itt nyilván el is forgatva a marótalpat. Mivel sem a Bosch, sem a B&D talpa nem kör alakú, ezért mondjuk 2 ellentétes oldalra elforgatva lehet ezt tesztelni.

- ...?

Felsőmaróból van ugye a nekem eddig jól bevált Bosch POF 1200 AE, meg mostanság szereztem egy B&D 1600EKA-t amit eddig még nagyon nem használtam csak fikáztam a billegését (kotyogást? :-) . Tehát nemcsak pontosság teszt lehetne, hanem egy összehasonlító teszt is két különböző modell között (B&D-hez van 8mm-es patrony, így a fenti marók jók ahhoz is). De koncentrálhatunk csak a Boschra is.

Faanyagom olyan van hogy 12mm-es rétegelt lemezből egy kevés, 18 táblásított fenyőből szintén van egy kis csík. És akác (tölgy?? nemtom, ha esztergálom, megfúrom akkor olyan friss, ragasztóra emlékeztető illat jön belőle.) kerítésoszlop, jó 25 éves kb. Régi bútorlapok, hulladék deszkák, ilyesmik.

Előzmény: 409 (92070)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92103

én tolóasztallal szoktam az asztalin, ha muszáj. 80 fogú lappal. vannak akik szerint fordítva felrakott lap kell, mert az aztán igazán negatív szögű, de nem szórakozom ezzel.

Előzmény: rferi (92098)
rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92102

Ez természetes, nálad is ugyanaz a fizika működik, mint nálam! :)))

Előzmény: GPS (92101)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92101

Hehe - munkavédelmi oldalról (szinte) ugyanazt írtuk :-))))

.

Előzmény: rferi (92098)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92100

Részemről sok aluprofilt vágtam gérvágóval - csövet-zártszelvényt, laposat - vegyesen.

Közepes fogazású, sima vidiás-lap volt a gépben - vitte gond nélkül.

Azt viszont muszáj hozzátegyem, hogy VESZÉLYES ÜZEM !!! - főleg ha csak kézből bohóckodik az ember.

(2 alkalommal ki is kapta a kezemből, nem volt jó érzés - utána sohatöbbé nem csináltam ilyet).

Egyszer több száz vágást eszközöltem egy melóhoz - de mindig leszorítottam az anyagot.

Vagy a gép saját szorítóival, vagy egyéb hókuszpókuszokkal - de mindenképp mechanikus rögzítést használtam, nem sajnáltam rá a plusz-időt.

.

rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92099

Ja várjál!

Elnéztem!!!!

Lehet, hogy tényleg műanyag

Előzmény: rferi (92097)
rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92098

Csövet nam javallanám házilag vagdalni, de elvileg simán elvágható.

Ami a fűrészlapot illeti, csak NEGATÍV HOMLOKSZÖGŰ JÓ ERRE A FELADATRA,  és legalább 60-80 fog kéne

Ezek mellett nagyon erősen le kellene szorítózni mindkét felét a vágott csőnek, hogy vágáskor el ne mozduljon.

Sokkal nagyobb erők ébrednek alunál, mint fánál, nem elég, hogy kézzel odafogod!

Én vágtam gérvágóval alu idomot, de az nem üreges volt,hanem tömör.

Az üregesség miatt aggódom, még a fentiek figyelembe vételével is, hogy kikapja a gépből.

rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92097

Nem, ott van, hogy rozsdamentes, és méterre vonatkozik az ár,ha az egész csövet megveszed!

Előzmény: paplanfa (92093)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92096

akkor még egy kérdés, mert baromira nem vagyok fémmunkás 

ha marad alumínium, akkor a Lidl-s gérvágóval azt el lehet szabdalni?

a normál tárcsával

nem túl kevés a fog hozzá? 

vagy egyáltalán, veszett ötlet?

(persze, tudom, lehet kézi vasfűrésszel is)

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92095

hehe, nem is olvastam még, de pont így tettem, mert gondoltam, minden tapasztalat jól jöhet még valakinek

persze, csak ugye, kupakból, stb. gondolom ezres nagyságrendekben készítenek, csökken fajlagos ár

Előzmény: rferi (92092)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92094

azért felhívtam

20-35 cm-ig vannak a csövek, összesen kell 15 db és darabja biztos kb. 1000 Ft lenne a szaki elmondása alapján, szóval ez is drága nekem
tán még alu is olcsóbb akkor (nem számoltam még ki)

Előzmény: rferi (92083)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92093

azok a csövek nem műanyagok, updételve??

Előzmény: rferi (92090)
rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92092

Egy telefont megér!

Nem lehet veszett drága, mivel minden kozmetikai kupak a márkásabbjából ezekkel kezdődik!

Hívd fel őket, vázold a lényeget, kérdezz egy saccperkábé árat

(és írd meg ide!)

Előzmény: Barnamedvébb (92089)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92091

semmi csilivili nem kell, csak ne az a mattszürke vízcső legyen :)

Előzmény: GPS (92085)
rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92090

De ez rozsdamentes, ugye tudod?

Előzmény: paplanfa (92087)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92089

kell vagy 3 méter, 

gondolod megéri?

szar filléres cucc, de már múltkor is hetekig kerestem, míg végre volt vlaahol

az ötletet azért persze közsönöm!

rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92088

Dehogynem!

Baromira ki akarja kapni a kezemből, ezt már évekkel ezelőtt is leírtam itt, hogy NAGYON BALESETVESZÉLYES MÓDSZER! MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE, ÉS ÉSSZEL!

Én azért fordítom inkább át a munkadarabot, mert tapasztalatom szerint a teljes átvágásnál hiába nem kell kivágjon a felszínig (alszínig), azért ha megrezdül a lap, és eléri a fog sarka a már vágott részt, akkor is kikap egy csipetet, és csúnya lesz.

Előzmény: halaloszto (92054)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92087
Kamelot Creative Commons License 2015.05.15 0 1 92086

Ez Gamma Zinken márka. Én két forgalmazót ismerek erre a márkára Wood-Tools Kft a másik Mester & Hobby. Ezeknél érdemes érdeklődni. Szerintem az ebay-ről beszerzés könnyebb. Ingyenes szállítás és most kb 2 hét alatt megjön.

Előzmény: kukta5508 (92076)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92085

Nem nem, van 40-es alu is - személyesen használtam több helyre is.

1,5...2 -es fallal a leggyakoribb.

Nem olcsó, valóban, (kilója 2+ rugó).... de tartok tőle, hogy a faszául kinéző, úgymond "galvanizált" műanyagcső sem lehet filléres tétel.

Már ha lehet kapni, természetesen.

.

Előzmény: Barnamedvébb (92082)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92084

porszívócső?

rferi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92083
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92082

az meg drága

olyat többet láttam, de az általában 50-s

Előzmény: GPS (92081)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92081

Oké, most már értem.

Akkor legyen aluminium - mert olyat is láttam :-))))))

.

Előzmény: Barnamedvébb (92080)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92080

mondom műanyag :)

Előzmény: GPS (92079)
GPS Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92079

A szinesfémesemnél láttam ilyesmit - savállóból.

.

Előzmény: Barnamedvébb (92078)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92078

Sziasztok!

Hifi-állvány készítéséhez keresek alu/fém utánzatú műanyag dekor csövet, 40 mm-s diaméterrel. Max. 50 mm.

Baromira nem találok, hátha valakinek van még ötlete.

Fontos, h valahogy kinézzen, nem fontos, h csillogjon, de ne is vízcső legyen :)

Szálban, és majd én felszeletelem távtartónak.

Az a vállalkozás nyomtalanul eltűnt, ahol múltkor vettem ilyet.

valami ilyesmi (matt is jó):

409 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92077

"...T-marószárat"

Mármint T horony marószárat?

Előzmény: kukta5508 (92076)
kukta5508 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 92076

Erre gondoltam

halaloszto Creative Commons License 2015.05.15 0 0 91886

szerintem itt nem lehet megvenni. legalábbis én nem találom. itt lehet megvenni a vonalzót, de a piros guideot nem.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (91882)
kukta5508 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 91885

Sziasztok!

Itthoni piacon honnan tudok beszerezni T-marószárat 

Köszönöm ha valaki segíteni tud!

Kamelot Creative Commons License 2015.05.15 0 0 91884

Köszönöm de ez ott van a videó alatt.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (91882)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 91883

Ezt a két lépcsős fűrészelést én is szoktam alkalmazni bútorlapnál de tolásra. Először csak annyira engedem ki a fűrészlapot, hogy az egyik oldalt vágja át a laminátumot, utána teljesen kiengedem és akkor már kitöredezés nélkül át lehet vágni a bútorlapot. 

Előzmény: laci19791202 (92041)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 91882
Előzmény: Kamelot (92037)
409 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92070

"a motor tartósságára meg pont nem panaszkodik senki."

Mondjuk én a többi itt felsoroltra sem. De valószínűleg csak oltári szerencsém van a géppel, talán nem hétfői összeszerelés...  :-) Na jó, a másológyűrű ebben sem volt 100%-os, azon igazítani kellett egy kicsit.

Mire gondoltok a pontosság (pontatlanság) alatt?

Előzmény: halaloszto (92068)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92069

5000 éve lemondtam arról, hogy bármilyen zöld Bosch-t megvegyek.  A kéket is válogatva, akkor inkább Makita, vagy valami ami abban a szegmensben jobb ( Pl lézeres távmérőben marha sokat tud a zöld bosch, de sokkal jobb a kék, viszont kab a zöld áráért lehet kapni Leicát. :P )

Cserébe azt vallom, hogy fehér Bosch-t viszont szabad venni, hiszen háztartási gépben egész jók. :)

halaloszto Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92068

egy kategórián belül nincs értelme a nagyobb motornak, nagyobb patronnak. a motor tartósságára meg pont nem panaszkodik senki.

igen, a mélységállításban pl lehetne spórolni a zöldön. de nekem úgy tűnik, hogy a zöld direkt olyan, hogy rendes pontos melóra ne lehessen használni, mert akkor használnák.

arra a gyorscserés másológyűrűre viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy egy kéken hogyan működik. ugyanis azon is teljesen pontosan ugyanez van. az meg fura lenne ha azon is pont ilyen használhatatlan lenne.

paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 -1 0 92067

10 éves. nézd meg a mai új budgetet is :)

Előzmény: Én és én, meg az Irén (92066)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92066

Olvasgatom itt a felsőmarók hibáit, ami nem csak a noname szerszámok tulajdonsága. Kicsit csodálkozom, nekem egy BUDGET nevű felsőmaróm van, több mint tíz éves, és a felső csapágy kétszeri cseréjén kívül más gondom nem volt vele. Pedig ez kapott a pofájának egy időben, főleg míg nem volt kész a nagy marógépem.

Még a METRO-ban vettem, le volt akciózva :)

A kézi motoros gyalum is ugyanez a márka, és hibátlanul működik.

Bubi504 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92065

Az első gondolatom nekem is a kékkel konkurálás volt, de arra jutottam, hogy nem feltétlenül. Simán lehetne a kékben kétszer tartósabb és erősebb motor, csapágyak, nagyobb és több patron, pontosabb mélységállítás, több és jobb tartozék/extra, hosszabb garanciaidő - ezek bőven indokolhatnak jelentős árkülönbséget. Akkor nem gondolnám, hogy hazudtak amikor eladták. 

Ez van kiírva a Bosch honlapra a POF1200-hoz : "Erőteljes és precíz a fával való kreatív és kényelmes munkavégzéshez"

Erőteljes ? Precíz ? Színtiszta hazugság. 

• Egyszerű és gyors marócsere a beépített tengelyreteszelés által

Erről is tudnánk mesélni... 

• Bosch-SDS rendszer: lehetővé teszi a másolóhüvely egyszerű, szerszámmentes behelyezését

Valóban, egyszerűen be lehet helyezni azt a másolóhüvelyt, ami olyan szinten lötyög a helyén, hogy pontos másolásra alkalmatlan. 

POF1400 : "Maximális teljesítmény és pontosság a fával való kreatív és kényelmes munkavégzéshez"

A két gép között pontosságban semmi különbség nincs, csak a teljesítmény nagyobb egy kicsit. Maximális teljesítmény ? Minek a maximuma ? A 230V-os hálózatból kb _kétszer_ ekkora teljesítményt ki lehet venni, na az a maximum, nem az 1400W. 

Na ezek a hazugságok képviselik a marketingnek azt az irányát ami a hazugság tudománya. És ezzel egyrészt szégyent hoznak az egész marketing szakmára, másrészt a saját cégükre. Viszont kurva sokat költenek erre az átkúrásra, ezért kerülnek a gépeik annyiba amennyibe, nem azért mert nem lehetne ennyiből lényegesen jobb gépeket csinálni, és akkor arról tudnánk itt eszmét cserélni hogy mennyivel jobb vagy nem jobb egy Makita/Festool/Dewalt vagy bármi mint ezek a szarok. 

Remélem, hogy olvassa valaki ezt a Bosch-tól is, én vállalom a véleményem. 

Előzmény: halaloszto (92061)
laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92064

Ehhez mit szóltok?  http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/fureszgep_vagogep/szalagfuresz_vaz_300_as_uj_1ft_nma_2075787134.html

A multkori amit mutattam az csak 200-as volt,arra 1425 hosszű szalag kell.

Ezen az üres vázas 300-as és 2240mm hosszú szalag megy rá.

Tehát:

1. előny 200-helyett 300-as.

2.rátehetek 550 vagy akár 750w os motort is.

A kerekeit meg elkésziteném Rétegelt lemezből,kicentirozva.

halaloszto Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92063

egyetértünk. én is tekertem. így nem is tudtam meg, hogy elmondja-e hogy miért örül mint majom a farkának. azt éreztem hogy ez az első általa tervezett valami ami megjelent nyomtatásban és működik, ez dobta fel ennyire.

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (92062)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92062

értem

és bár nagyon ügyes kis találmány, de mégsem annyira bonyolult, h ekkora körítés kéne neki

vagy el kéne ennyire magyarázni, h mit is tud, mit is látok :)

persze, ez csak az én véleményem, mert úgy érzem, pazarolja az időm, de védekezésül bele-bele tekertem :)

Előzmény: Kamelot (92059)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92061

nem a zöld árát növelné, hanem a kék eladásait csökkentené.

egy baromi jófej manusztól kaptam kölcsön kipróbálásra egy freud ft3000-t. bazi nagy dromedár. de nem kottyan. szemre azt mondanám hogy ha akarom akkor látom hogy picit megmozdul, de az eredmény mást mond. a lentebb linkelt trend tenon jig-nek megfelelő setupban martam 35mm hosszú csapot. a lidl felsőmaróval a csap vége 7.5mm, a töve meg 8.5mm. mert ahogy körben mindig kifele nyomom a marót, mindig máshogy ferde az egész. ugyanaz a jig, sőt ugyanaz a másológyűrűs talp a freudon, és a csap vége 8.1mm, a töve meg ha nagyon szorítom a tolómérőt akkor 8.05.

Vajk

Előzmény: Bubi504 (92060)
Bubi504 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92060

Ha tudnád mennyire nem nagy erő kell hozzá... ki is mentem most megmérni súllyal, de most éppen azt csinálja, hogy a lenyomás után nem is mindig rugózik vissza (ha nincs bekapcsolva, üzem közben persze a rezgései segítik visszaemelkedni). Attól is függ milyen kedve van. Meg lehet, hogy a levegő páratartalma is számít :-) A lényeg, hogy _egy_ ujjal le lehet nyomni. Nehogy megkérdezd, hogy miért nem tartom mindig lenyomott állapotban :-) mert nem mindig lehet. Szerencsére fix beállításokhoz van egy Makita 3601B-m, annak nincs ilyen gondja. És érdekes, hogy ez utóbbi 'mechanikája' (a háza) nem egy precíziós szerkezet, meghúzás után a tengely mégis mindig (pontosan!) derékszögben áll a talphoz képest, és a beállított mélység addig annyi amennyi ameddig _én_ nem állítom át. A Bosch POF-nak ezzel szemben önálló akarata van, csak esze nincs hozzá. 

Nem hiszem, hogy a zöld Bosch árát növelné ha ezek az apró (de bosszantó) hiányosságai ki lennének küszöbölve. Másrészt meg ezek olyan igénytelenségek, ami pont egy német cégtől kifejezetten szégyen. 

Előzmény: pajaci (91942)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92059

Ha érted hogy mint mond akkor elhiszem. Én sajnos nem értem ezért nem tudok véleményt mondani.

Előzmény: Barnamedvébb (92058)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92058

azért naaaa,

több mint 6 perces videó és a hasznos tartalom 1" alatt van

paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92057

Olyan Izzy Swan féle izével, vagy hasonlóval megoldható kézinél is. De megint mondom, ez csak szükség esetén jó, amikor McGyverkodni kell.

Előzmény: laci19791202 (92050)
laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92056

Na megjöttek a lapjaim,teszt után beszámolok a véleményemről.

laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92055

Hát kb igaz,lehet bővészkedni de nem sok eredménnyel.

Előzmény: rferi (92053)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92054

lenne kérdésem!

1. amikor visszafele tolod, nem akarja kivenni a kezedből? pláne hogy félig beleereszted. én csak pár mm-t engedem bele, de így is el akarja vinni

2. én nem fordítom meg a munkadarabot, hanem eltolom ugyanúgy a színén csak nem vissza hanem előre és persze felemelt fűrészlappal. így persze még az is számít hogy ugyanannyira nyomjam a stellernek... ki kellene próbáljam a tied módszert?

Vajk

Előzmény: rferi (92049)
rferi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92053

Ha csak kézzel lehet vágni, akkor annak semmilyen bűvésztrükk nem lesz elég, csak a vakszerencse!

Ott lehet szarakodni mindenféle csodalappal, meg hasonlókkal, de amint egy kicsit billen, torpan, vagy csuklik vagy mittomén miféle dolgot tesz akár az ember, akár a gép, ami eltér a "zsinóron húzta tökegyenletes sebességgel"-től, akkor ott jó eséllyel lesz egy lepattogzás.

És a csuklásra annál nagyobb az esély, minél nagyobb a tábla.

Szerintem.

Előzmény: laci19791202 (92052)
laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92052

Na ez az hogy én kéziről beszéltem,mivel a videón is kézi volt,na mindegy,azért néha adódik olyan feladat is mikor csak kézi fűrésszel lehet vágni lamináltot mert ...

Előzmény: rferi (92051)
rferi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92051

Nem, asztaliról.

Kézivel baszakodni a laminálttal teljesen felesleges, egy pici megingás a kezeddel, és máris pattant a laminált, mert megdőlt a lap, és belekapott a széle.

Az, hogy az a csóka ott faszkolódik egy kézi körfűrésszel irreleváns, mert már egy halálprosztó asztali körfűrészt negyed óra alatt össze lehet dobni ilyen feladatokra egy sima laminált lapból, meg valami dobozból, vagy asztalvázból és a kézi körfűrészből. A vágási vastagság vesztése nem érdekes, mert a laminált 18 milijét egy másik laminált 18 milijén keresztül is el tudja vágni bármelyik gép.

Tudom, mert annak idején én is így kezdtem.

Előzmény: laci19791202 (92050)
laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92050

A vezetőt beállitani pontosan a másik oldalon is!Kézi körfűrészről beszélünk igaz?

Előzmény: rferi (92049)
rferi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92049

Én rendre így vágom otthon azt a keveset, ami kell:

beállítom a vezetőt méretre

beállítom a fűrészlapot félvastagság plusz egy kicsire

eltolom viosszafelé a munkadarabot egyszer, megforgatom, és áttolom a másik oldalról is.

Elmondani több, mint megcsinálni, és semmi pattogzás.

Ha csak simán átvágnám, akkor is be kéne állítani a vezetőt meg a fűrészlapmagasságot, meg még egyszer át is kéne tolni a munkadarabot, szóval csak egyetlen plusz lépés a különbség, max harminc másodpercnyi melóval.

Mi ebben az a kurvanagy macera???

Előzmény: laci19791202 (92046)
laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92048

A 17 ezres merülőfűrészre gondolsz?Annyiért már adnak egy rendes lapot mi .....!de ez csak az én véleményem.

Előzmény: paplanfa (92045)
torony78 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92047

Ez volt nemrég az Aldiban (valahol még most is van) Workzone-ra átnevezve.

És van hozzá ez a kiegészítő (de ez csak Amazonon láttam).

A vonalzó nekem is megvan néhány kiegészítővel, tiplizővel, de a felsőmaróvezető nincs, szóval nincs tapasztalatom a minőségével kapcsolatban, de nem lehet rossz a többi kieg alapján.

laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92046

Jaa hogy még két oldalról is,na az tényleg macerás már!Véleményem az hogy inkább akkor már a mikro fűrész helyett veszek egy normális Pilana lapot,bár azon árán nem igen adnak,de valaki itt irta már hogy 24 fogas Pilana lapja  gyönyörűen vágja a laminált lapot.

Előzmény: paplanfa (92045)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92045

Már miért ne?

Hátrafelé húzva beirdalod, megfordítod, hátrafelé húzva onnan is beirdalod, és ha a kettő összeért el is van vágva. Mint írtam ez szükségmegoldás, mérni kell, lassú meló, de kéznél van. A lidliben most árult kis kézi mikrokörfűrész pont jó lehet ilyenre.

laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92044

Tökéletesen tudom hogy hogy műxik egy elővágó,de ez nem változtat a lényegen,vagy te arra gondolsz hogy kétszerre vágod át a laminált lapot?Egyszer húzod a fűrészt hogy a teteje legyen jó majd tolod hogy az alja legyen pattogzås mentes,ez igy elvben működik de gyakorlatbn nekem nem hozta az elvárt eredményt,ugye azt is selyted hogy miért,mert a 2  nyomvonalnak marha pontosan ugyan ott kellen haladni!Én próbáltam úgy is hogy toltam elősször de a fűrészlap csak pár mm-t mélységett vitt,tökéletes vágás szél,majd jött az átvágás ismét tolva,de utánna a fölső vágás élt/képet elb@szta a második vágás.Dee lehet én értelmeztem rosszul paplanfa vidója mellé irt dolgot.

Előzmény: Kamelot (92043)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92043

ha átvágod a laminált lapot akkor mindegy hogy tolod vagy húzod azt a fűrészt,egyik oldalt úgyis fel fogja pattogtatni,azzal hol tolod vagy húzod csak azt tudod elérni hogy a rajzolt vagy a másik oldalon pattogtat

Bocsi de gondolkozz el egy kicsit. Az elővágó is így működik. Mielőtt az átvágó fűrészhez érne a lap előtte egy a lap tolási irányával azonos irányban forgó elővágó bevágja. Így nem lesz mit kipattogtatni a fővágó lapnak. Ez akkor igaz ha jól van beállítva az elővágó lap. Ezt otthon is le lehet utánozni csak sokkal lassabb mint az üzemben.

laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92042

Mindenbe kell csapágy,és mindenbe tönkremegy a csapágy,legjobb lesz ha csapágy gyárban gondolkozik az ember,vagy üzletbe.

laci19791202 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92041

Bocsi de gondolkozz,azzal hogy nem tolja hanem visszfelé húzza a fűrészt azzal csak azt éri el hogy nem a rajzolt oldal fog felpattogni,ami jelen esetben őneki fontos mert ott betétlécezi meg és ott lesz látható!Na most ő nem vágja át teljesen,ha átvágod a laminált lapot akkor mindegy hogy tolod vagy húzod azt a fűrészt,egyik oldalt úgyis fel fogja pattogtatni,azzal hol tolod vagy húzod csak azt tudod elérni hogy a rajzolt vagy a másik oldalon pattogtat.Sokszor ez sem mindegy,mint pl egy meglévő nagy fiókos ajtós irodai sz gép asztalt vettem keskenyebbre a gyereknek.kb 80 mély helyett lett 60,jól el szórakoztam vele de jó lett.

Előzmény: paplanfa (92031)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92040

mindenekelőtt rángatsd meg benne a lapot minden irányba. szerintem tuti csapágy. ki van kopva, és amikor olyan kedve van elkezd rezonálni. a felsőmaróm is olyan volt hogy néha tök hülye hang és alig halad, máskor meg megy szépen. csapágycsere után a hülye hang és nemdolgozás megszűnt.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (92038)
rferi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92039

legyen tárcsa vagy lap, de a korongot azért felejtsd el, ha lehet!

Előzmény: neduddgi(én) (92038)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92038

Bocs! Akkor én értettem félre!

(Én mondok lapot, korongot, sőt tárcsát, ami éppen eszembe jut. Fogalmam sincs, mi lenne a hivatalos és szakszerű megnevezés...)

Kösz a tanácsot, mindenképpen kipróbálom ép fogazatú koronggal, mielőtt szétkapom. Csak előtte ki kell műtenem az "ideiglenes" fűrészasztalból, amibe egyszer fixen berögzítettem...

Előzmény: archivalo (92035)
Kamelot Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92037

Ezt sem lehet nálunk venni.

Ismertetés.

archivalo Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92036

:-)

Előzmény: Paco155 (92034)
archivalo Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92035

Nem is írtam szalagot sehol...

Amúgy a fog hiánya okozhatja: a kiegyensúlyozatlanság miatt egyszer csak valamilyen fordulaton elindít egy remegést, ami kiharap oldalra, majd ennek az "ütésnek" a hatására megnyugszik, majd ismét.

Ezért mondtuk a másik lapot (a körfűrésznél én lapot szoktam mondani, nem korongot - lehet hibásan) - és ezért érdeklődtem, hogy minden fordulatszámnál előáll-e.

Előzmény: neduddgi(én) (92027)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92034

Öööööö...  valóban.  Viszont a következő hozzászólásban linkeltek egészen biztosan működnek, mert erre találták ki.

Előzmény: archivalo (92033)
archivalo Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92033

Szia!

Először is köszi.

Viszont egy kis zavart érzek az erőben, ugyanis ezt a keretillesztő marót biztos, hoyg nem lehet besüllyeszteni, mert a "tetején" nincs vágóél... Amúgy nagy találmány, van ilyenem (unimaxnál vettem).

Előzmény: Paco155 (92025)
Kroy Prince Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92032

A fiókelő marásán sokat agyaltam, elsőre kettőt sikerült is elcsesznem. Végül a megoldás egy külső keret segítségével sikerült. A fiókelő külső méretéhez hulladék lécekből fogadtam fel egy keretet és mellette szorosan körbe vezettem, úgy martam. Nem tudom érthető-e.

A marókést a Wood Tools Kft-től vettem MDF marókés néven 6495 forintér.

Előzmény: archivalo (92024)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92031

Matyi megint alkotott. Érdemes megfigyelni, ahogy a laminált bútorlapot visszafelé húzott körfűrésszel vágja be, így az tuti nem szakad fel. Ez működhet nem csak direkt lamináltra való lappal is, tökölgetve, de ha szükséges jó tudni.

Paco155 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92030

Ha lenne függőleges fal a díszcsík legmélyén amin a csapágy feltámasztott akkor ez is egy megoldás lenne, de ahogy elnézem a díszítés az árok legaljától indul. Plusz a csapágy fölött van egy csavar, az sem férne el.

Előzmény: torony78 (92028)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92029

:o)

Hajrá! Azért napi rendszeres odafigyelésre készüljön fel! A vetést felejtse el, csak gyepszőnyegben, vagy gyepkockában gondolkodjon. Drága dréncsövezés helyett felhajtott szélű fólia bélés a kavics ágy alá, összelejtetni valahol hátul egy pontba, és ott kivezetni a felesleges vizet. Öntözés időnként híg műtrágya oldattal. Stb. (Az ördögöt rejtő részletek, amelyekről a  jutyubos videók általában hallgatni szoktak...)

De ez már teljesen az OFF-ba való téma. Elnézést kérek mindenkitől, de kitört belőlem a kertész...

Előzmény: pacman123 (92015)
torony78 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92028

Vagy két különböző bittel csinálta. Először egy nútmaróval ment körbe, aztán pedig egy csapágyas profilmaróval a núttal vezetve.

neduddgi(én) Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92027

Körfűrész, nem szalag!

Van másik lapom, de nem próbáltam vele. (Eszembe sem jutott.)

Üresben is beráz, és a tolási sebességgel, anyagvastagsággal sem látok semmi összefüggést. Farost lemeznél is képes bemarni, meg collos akácdeszkánál is.

T.képpen amiatt érthetetlen számomra, mert ahogy írtam, csak időnként játszik ilyet. Van, hogy sok métert levágok vele hibátlanul, aztán gondol egyet, és belemar az anyagba. De ilyenkor is következetlenül kártékonykodik, nem egyforma a távolság az egyes "harapások" között.

Kipróbálom másik fűrészkoronggal, és ha nem az a bibi, akkor megpróbálom a csapágy cserét.

(Amúgy éppen tegnap tűnt fel, hogy hiányzik az egyik fogról a keményfém lapka. De nem hiszem, hogy ettől produkál ilyen kiszámíthatatlan hibát.)

Előzmény: archivalo (91983)
Paco155 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92026
Paco155 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92025

Bár nem kifejezetten erre való, de ez a bit pont ezt a formát adja ki, ha félig süllyeszted be.

http://www.precisionbits.com/lock-miter-router-bit-45-degree-small-1-2-stock-yonico-15129.html

Előzmény: archivalo (92024)
archivalo Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92024

Gratulálok, ez nagyon szép lett!

Annyit kérdeznék csak, hogy a fiókelőt mivel martad és hogyan, milyen "technológiai sorrend"-del?

A fílungbetét az OK, azt tudom, de ez, a díszhorony, ez hogyan készül, milyen maróval? Ilyen maróprofilom csak csapágyas vezetővel van...

Előzmény: Kroy Prince (91995)
archivalo Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92023

Köszi!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (91986)
409 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92022

Nem is szabad elkapkodni!  :-))

Előzmény: paplanfa (92021)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92021

A fehérnép szerint anélkül is...

Előzmény: 409 (92019)
paplanfa Creative Commons License 2015.05.14 0 0 92020

Nézegetem :) Az index csak 21 oldalt enged betölteni, ha 50 hszt eresztek rá akkor is, de már rájöttem, hogy idő-intervallumot kell kijelölni és azzal már vissza lehet menni az ősfűrészelésig is.

A disznót mifelénk tradicionálisan ölték, darabolták, ez szent dolog. Mindennek megvan a maga értelme, az úgy van jól.

Előzmény: pacman123 (92016)
409 Creative Commons License 2015.05.14 0 1 92019