Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Schnitt 2 órája Creative Commons License 82734

Konkrétan erre gondoltam, csak rövidebb csavarral.

A bilincs része, ami körülfogja a nyeregcsövet, nem kell ehhez a megoldáshoz.

Előzmény: alpapa (82731)
halaloszto 2 órája Creative Commons License 82733

a feltöltve az jó. tartós nulla alatt ami nemjó, pláne kisütve.

Vajk

Előzmény: Pote01 (82732)
Pote01 5 órája Creative Commons License 82732

Mi az a hőmérséklet ahol már károsodnak a Lítiumion akkumulátorok már károsodnak? Arra emlékszem illetve azt írja a wiki is, hogy 0 fok körüli tárolás "lassítja az öregedési folyamatot". Nekem általában teljesen feltöltve vannak a műhelyben ahol még sosem fagyott. 8-10 fok alá nemigen süllyed a hőmérséklet még ha kihagyok több napot is.

alpapa 5 órája Creative Commons License 82731

Szia.Valamit talán félre értek.A bicikli gyors nyeregszorító az amivel megemeljük a nyerget és a karral lehet megszorítani?? Mert ez esetben tudom miről van szó,de bizonytalan vagyok.

Előzmény: Schnitt (82684)
EPP__ 5 órája Creative Commons License 82730

A proxxonba be lehet fogni nem csapos lapot is. Amugy kaptam hozzá 6 fémhez való és 6 fához való lapot. Még van 1 fához való és 2 fémhez való... 10 év után :)

Mondjuk az is igaz,  hogy modellezőként főleg balsafát aprított, de abból sokat!  :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82682)
EPP__ 6 órája Creative Commons License 82729

Nekem pont ez a proxxon van lassan 10 éve, rengeteget használom modellezéshez.  Nagyon szeretem, de az a tapasztalat,  hogy csak vékony anyagokhoz tuti. a vastag (pl.  8 mm rétegelt) megvezeti a szálat, és nagyon ügyesnek kell lenni hozzá,  hogy a végeredmény olyan legyen.

Ettől függetlenül csináltam pl fa kirakóst vele a gyereknek ( 4 vagy 6 mm rétegeltből). Olyan vékonyan vág, hogy szépen illeszkedik a kirakós pácolás, és lakkozás után.

Sajna nem leltem hozzá csavart szálat, amivel minden irányba lehet vágni ( persze lehet,  hogy már van..  vagy akkor is volt, csak a szememtől nem láttam).  ami csavart szálat a kézi lombfűrészhez használtam, az meg nem ment bele. 

illetve nagyobb méretű dolgoknál probléma,  hogy nem lehet merőlegesen vágni csak szemből. Ez elég béna,  mert kb a legolcsóbb multis gép is tudja általában.

Előzmény: halaloszto (82625)
tangerine 6 órája Creative Commons License 82728

Majd kitalálok valamit.

Előzmény: buats1950 (82727)
buats1950 7 órája Creative Commons License 82727

Bocs, most néztem meg a mérőeszközt. A motor ventilátorra nem tudsz valamit ragasztani?

Előzmény: buats1950 (82726)
buats1950 7 órája Creative Commons License 82726

Milyen van ? Ha tengelyvégén lévő központi furatra illeszthető, akkor a villanymotornál is megmérhető a fordulat.

A csapágy miatt szeretnéd megtudni a fordulatot, nem?

Előzmény: tangerine (82717)
tangerine 7 órája Creative Commons License 82725

Az igen!  Akkor igen csak a határon megy a csapágy, nem csoda, hogy széthullik időnként.

Előzmény: 409 (82723)
tangerine 7 órája Creative Commons License 82724

Nem tudom, megpróbálhatom majd, de egyszerűbb a lapot megmérni, meg a szíjtárcsák átmérőjét, és abból ki lehet könnyen számolni.

Előzmény: Paco155 (82722)
409 7 órája Creative Commons License 82723

"A motor típusa HC18230C-T. Ha a típus utal valamire akkor vagy 18230 a fordulatszám, vagy 18ezret forog, és 230V-os (inkább ere tippelek),"

A 18, az a teljesítményfelvételt jelenti, 1800W. A 230 valóban a feszültséget.

Az üresjárati fordulatszáma 21800f/min. Terhelt fordulatszáma 12000f/min.

Előzmény: tangerine (82714)
Paco155 7 órája Creative Commons License 82722

Alulról nem tudod megmérni?

Előzmény: tangerine (82721)
tangerine 8 órája Creative Commons License 82721

Nem amiatt, hanem ha összerakom, akkor nincs rálátás a motorra, csak a lapra.

Előzmény: Paco155 (82720)
Paco155 8 órája Creative Commons License 82720

Pedig azt írja, hogy százezer 1/min-ig mér.  :)

Előzmény: tangerine (82717)
Paco155 8 órája Creative Commons License 82719

Hogyan?  Nekem egy marha okos N925-m van, lassan okosabb mint én, de szerintem a 18000-et nem bírná a vakuja. Meg nem is találtam még Win8.1-hez egyetlen egy fordulatszámmérő alkalmazást sem.

Előzmény: pajaci (82716)
pali923 8 órája Creative Commons License 82718

Az a 4500 kb. jó szám.

tangerine 8 órája Creative Commons License 82717

Köszi, van egy ilyenem azzal meg tudom mérni, de inkább csak a lapot, a motort nehézkes lenne.

Előzmény: buats1950 (82715)
pajaci 8 órája Creative Commons License 82716

Okostelefonnyal is meglehet mérni.

Előzmény: buats1950 (82715)
buats1950 8 órája Creative Commons License 82715

Mérd meg fordulatszám mérővel. Általában a műszaki szolgáltatást nyújtó cégeknél használják. Kérd el.

A villanymotor fordulatát is megtudod vele mérni.

tangerine 8 órája Creative Commons License 82714

Tuti, hogy valami elírás van, megnéztem mégegyszer inkább 4x-es mint 3x-os a lassítás. Tehát nem létezik, hogy a lap 6500-at forog. Esetleg a motor forog annyit, de akkor a lap csak a harmadát negyedét, az meg elég kevés.

A motor típusa HC18230C-T. Ha a típus utal valamire akkor vagy 18230 a fordulatszám, vagy 18ezret forog, és 230V-os (inkább ere tippelek), így kb. 4500-at forog a lap 4x-es lassításnál, ami kb. jó is ekkora laphoz. A 6500 kicsit soknak tűnt. Majd ha összerakom, akkor meg fogom mérni pontosan, hogy mennyit forog a lap.

Előzmény: jcsapo (82711)
Paco155 8 órája Creative Commons License 82713

Passzolom. 

Két éve láttam először ilyet akkor azt hittem direkt csajszerszámnak szánták. De mindegy is, a színén kívül teljesen ugyanaz mint a türkiz.  Meg van még valami fehér szettje a Makitának én olyanra vágyom. :)

Előzmény: pajaci (82712)
pajaci 9 órája Creative Commons License 82712

Ilyet kapott most a haverom a nejétől. Állítólag valami mellrák elleni küzdelem évfordulójára adták ki ilyen színnel.

Előzmény: Paco155 (82709)
jcsapo 9 órája Creative Commons License 82711

SKF katalógus szerint a 6003-2Z határfordulata zsírkenésnél 19000 ford/perc.

Előzmény: tangerine (82710)
tangerine 10 órája Creative Commons License 82710

A lap 6500-at forog, de ahogy néztem van ott egy saccra 3x-os lassító áttétel az ékszíjnál. Szerintem az a motor simán forog 20000-et!

Akkor inkább maradok a dupla fémporvédősnél (2Z)

Előzmény: jcsapo (82708)
Paco155 10 órája Creative Commons License 82709

Ha esetleg valaki neje/barátneje/szülei/gyermeke még nem tudja mit adjon nektek akkor ez most ennyiért ajándék: 

http://www.gepdepo.hu/makita-df330dwlep-furo-csavarbehajto-zuzott-ar-df330dwlep-9509.html/hun 

Feltéve ha nem zavarja a tulajt a színe... :P

jcsapo 11 órája Creative Commons License 82708

Mindenképpen két oldalon zárt kell. Elvileg az "RS" kivitel is beszerelhető, SKF katalógus szerint 120 fokig jó és a 6003-2RS határfordulatszáma 13000 ford/perc. Nem tudom mennyi a fűrész fordulatszáma, de gondolom ez alatt van.

Előzmény: tangerine (82706)
pali923 11 órája Creative Commons License 82707

Erről más biztosan többet tud, én bölcsésznek születtem. De továbbtanultam! :) Már nem tudom, mit raktam bele.

Előzmény: tangerine (82706)
tangerine 12 órája Creative Commons License 82706

Köszi, elég az egy oldalon zárt, vagy inkább a 2Z-s jobb? Bár a gumis (RS) lehet még jobb lenne, de nem tudom, hogy bírná-e az elég magas fordulatot.

Előzmény: pali923 (82703)
Schnitt 15 órája Creative Commons License 82705

Kicsit meglepődtem az első mondatodon így hozzám címezve a hozzászólást, azt hittem, személyeskedsz :)

De aztán láttam, hogy csak mérgelődsz.

Egyébként erre a csapos befogóhoz sima lap használatra úgy látom, a gyár is ráérzett, mert az a két kis biszbasz, ami a belinkelt fotón az imbuszkulcsok mellett van, az ilyen szorítós befogónak tűnik, ami felakasztható a karok végén a kampóra, így már kompatibilis lehet a nem csapos lapokkal.

Mondjuk, ahogy a csavar áll, a szorítós lap jó eséllyel keresztben lesz, tehát el kell forgatnod a gépet 90 fokkal.

Előzmény: pacman123 (82697)
pali923 15 órája Creative Commons License 82704

Köszi a tippet! :)

Előzmény: pacman123 (82697)
pali923 15 órája Creative Commons License 82703

6003Z csapágyak vannak benne, két darab a motor és a fűrész között. A motort nem szedtem le, annak a végében is lehet, de azt nem tudom.

Előzmény: tangerine (82701)
munkamegosztás 21 órája Creative Commons License 82702

A vizes bázisú a legkímélőbb. Lazúrok.

De annak a csiszolása nehezebb.

Alapozás után feljönnek a szálak és azt át kell csiszolni.

Régen a nitrolakk, meg a poliészter volt a legrosszabb ebben a témában.

Tulajdonsága jó, csak az oldószer az ami káros az egészségre.

Előzmény: torony78 (82641)
tangerine 21 órája Creative Commons License 82701

Lehet tudni milyen csapágyak kellenek bele? Én is kicserélem inkább, de akkor előbb beszerzem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82688)
tangerine 21 órája Creative Commons License 82700

Sajnos nem, de azért köszi.

Előzmény: Soká (82696)
tangerine 21 órája Creative Commons License 82699

A szerviz az ~120 km-re van,  500 km és 2 nap rámegy. Max a dunaföldvári Aldiba vinném az csak 20 km. De mostmár úgy vagyok vele, hogy azért is megcsinálom, nem igaz, hogy kifog rajtam. :)

Észrevennék, hogy szét volt már szedve, lehet a szervizben emiatt elveszne a gari, és egy raklap pénzt kifizettetnének.

Csak akkor próbálkoznék gariztatni, ha pl. leégne a motorja. Még egy kicsit szenvedek vele inkább.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82688)
tangerine 22 órája Creative Commons License 82698

Azt a rudat kiszedtem, jó görbe volt. Nagyjából kiegyengettem, de végül inkább csináltam egy újat. Sajnos érdemben nem változott.
Szerintem a rúdon forgó "zsanér" a hiba oka, elég csálé szegénykém, gyanítom, hogy nem egyforma ívet ír le a két oldala. Fogok csinálni egy új példányt, ha sikerül szereznem egy darab 70x40-es vagy 50-es zártszelvényt.
A csavar amit mondasz azért van csak, hogy hozzárögzíti a zsanért a tengelyhez, így nem zsanér két lyukánál forog (hamar kikopna), hanem az egész tengely fordul a 3 leszorító lemez alatt.

Köszi, ha már szétszedted akkor nem érdekes, csak az alátétek pozíciója kellett volna.

Előzmény: pali923 (82690)
pacman123 23 órája Creative Commons License 82697

Ó .. hogy az a #*@#***>#@#&@ ...

Épp most akartam ku*va okos lenni és figyelmeztetésként leírni pali293-nak a problémámat ennek a projektnek a kapcsán, hogy nevezetesen a linken szereplő videóban a faszinak milyen jó dolga van hogy "sima" (most már tudom hogy csapnélkülinek kell hívni) fűrészlapot is befoghat a pözsó gépébe. Merthogy ugye az enyémbe csak "tévégű" (csapos) fűrészlap fogható. Ami ugye alapvetően jó, csak éppen olyan munkáknál ahol belül indul és belül is végződik a vágás, egy likat kell fúrni és bizonyos esetekben nem kóser, ha a fűrészlap szélességének többszörösét kell kifúrni, hogy a hülye pöcök a fűrészlap végén is átférjen. Nos ilyen volt ez a projekt is. Amit úgy oldottam meg, hogy amikor körbeértem, egyszerűen átvágtam majd ragasztottam a gyűrűket, annyira vékony és szép a vágás hogy csak az veszi észre aki tudja hogy ott van.

De ahogy látom, lehettem volna kreatívabb is ... köszi Schnitt a linket!

Ettől függetlenül érdemes megfontolni és  megnézni, milyen fűrészlapokat támogat a masina.

Egyébként hogy a konkrét témához is hozzászóljak: nekem egy ilyen Güdém van, kb az az árkategória amit pali293 is keres. Jó, hát nem épp szürkeöntvény az asztala :) de amire nekem kellett (vékony rétegelt lemez, vékony bükkfa) arra tökéletesen megfelelt, maga az asztal egyébként egyenes. Ami egy kicsit homokos rajta, az a leszorító pofa, vagy mi ... nem teljesen párhozamos az asztallappal (de mondjuk be lehet lőni kis erőszakkal), viszont legtöbbször nincs is rá szükség.

És szerintem az öntvény talán néha túlzás is ilyen kategóriához (nem, nem irigy :-) ) ... végülis nem 5 centi vastag tölgyfapallóból kanyarítom ki a munkát.

Ja, meg az elfújója se ér sokat. Najó, konkrétan semmit. Szerintem egy szuszugó csecsemő több levegőt fújhat az orrán keresztül (ezen a képen a réz csőr, középen):

De ami a lényeg: vágni szépen vág, én vettem sűrűbb és ritkább fogú lapokat is. És eddig üzembiztos is. Ja, ami nekem igen meglepő volt még: nagyon csendes, magas fordulaton is.

Előzmény: Schnitt (82684)
Soká 23 órája Creative Commons License 82696

Bocs, nem olvastam minden hozzászólást, de hátha segítenek ezek a fotók.

Előzmény: tangerine (82665)
RepülőgépÉpítő 24 órája Creative Commons License 82695

Nekem nem jelentett problémát, hogy 4 darabból áll az asztal lapja. A két horony szépen párhuzamos, így bármelyikhez tudtam állítani, de ha nem párhuzamos valakinek akkor a bal oldali horonyhoz kell beállítani párhuzamosra a lapot mert a szögvezetőt abban szoktuk tolni. 

Előzmény: pali923 (82692)
pali923 24 órája Creative Commons License 82694

Jaa! Horonyról már hallottam, de ez nem jutott volna eszembe. :) Szóval az asztalon 2 horony van két különböző darabon. Be lehet ezeket állítani párhuzamosra, de az is jó kis játék. És akkor még ehhez a fűrészlap...

Előzmény: pajaci (82693)
pajaci 24 órája Creative Commons License 82693

horony, hornya, hornyával

Előzmény: pali923 (82692)
pali923 24 órája Creative Commons License 82692

Nem tudom pontosan, mi az a kornya :) de mivel ez az asztal 4 darabból áll, nem könnyű bármihez is állítani azt a fűrészt.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82691)
RepülőgépÉpítő 24 órája Creative Commons License 82691

Nem a réshez kell állítani a lapot (motort) hanem az asztallap kornyával kell párhuzamosnak lennie. Nagyon nem mindegy!

Előzmény: tangerine (82670)
pali923 24 órája Creative Commons License 82690

Valószínűleg így látatlanban nehéz követni, hol is lehet elmászva valami a fűrészeden. A belsejének ismeretében nem is nagyon értem, ill. most egy dolgot tudok elképzelni. Az egész szerkezet egy ilyen 10mm-es vasrúdon lóg:

Ezt a rudat elég nehéz lenne arrébb tuszkolni, pedig elvileg ez nem párhuzamos valamivel, amivel párhuzamosnak kéne lennie. Talán az a 3 vaslemez ferdült el, ami a rúdhoz van rögzítve, és merőlegesnek kéne lennie a rúdra? Van ott egy csavar, annak nincs valami állító funkciója?

Amit megkérdeztél, megnézhetem, de bevallom férfiasan, így messziről olvasva nem értem. Csak azt tudom tenni, hogy kiviszek egy laptopot a műhelybe, és úgy követem az írásodat a helyszínen. Csak az a baj, hogy egyszer nagyon mérges lettem a gép pontatlanságai miatt, és atomjaira szedtem, csapágyakat is cseréltem, és próbáltam jobbra összerakni emlékezetből, ami hetekig tartott. Ezért nem biztos, hogy ugyanúgy raktam össze, mint eredetileg volt, igaz, működik.

Előzmény: tangerine (82678)
RepülőgépÉpítő 24 órája Creative Commons License 82689

Szó nélkül átveszik és küldik az einhell márkaszervízbe. Tapasztalat.

RepülőgépÉpítő 24 órája Creative Commons License 82688

Ha nem akarsz vele kínlódni akkor vidd el a Mázsa térre az einhell márkaszervízbe, vagy vidd vissza az aldiba a gépet, majd ők küldik el a márkaszervízbe és ott majd beállítják. De ha már ott van a gép akkor érdemes kicseréltetni a motorban a csapágyakat porzárós kivitelre durván 5.000-ért mert gyárilag nyitott csapágyat raknak bele. Nekem emiatt döglött meg ez első gépem. 

RepülőgépÉpítő 24 órája Creative Commons License 82687

Az enyém is szarul volt gyárilag beállítva mind a két gép (az egyiket visszavittem) , úgy hogy nem egyedi hiba. Ha visszaemlékszel leírtam, hogy szerszámot kellett készítenem a beállításhoz, és még így is kétemberes volt a beállítása, mert ha bebújtam alul a gépbe állítani akkor nem láttam az asztal tetején a vonalzót meg a derékszöget.

Előzmény: koopal (82667)
Schnitt 24 órája Creative Commons License 82686

1 millás lombfűrészgép nem a hobbiszint csúcsa, hanem durván az ipari kategóriáé.

Szerintem a hobbié a hegner körül van, annál többet épeszű ember nem ad érte.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82683)
tangerine 24 órája Creative Commons License 82685

Nem tudom, most megint szétszedtem. Úgy rémlik szemre nem változott, de elég nehéz pontosan mérni. Mindig teljesen kiemelt lappal mértem. Most megint hekkelek rajta valamit, ha beválik megírom.

Előzmény: PETYUS (82681)
Schnitt 24 órája Creative Commons License 82684

Kis találékonysággal be lehet fogni a csaposba is a szorítós szálat.

fegeto.blogspot.in/2012/12/lombfureszgep.html 

Ez a gép eredetileg a 127 mm-es csapos lapokkal műkszik, de 2 db L alakú vas, pár alátét, meg szárnyasanya, és mehet a szorítós is. :)

Ha a felső szárnyasanya helyett bicikli nyereg gyoszárat teszel, egy mozdulat az oldás/rögzítés, ami előnyös, ha sok apró mintát kell kivágni, és sokszor kell átfűzni a lapot lyukakon.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82682)
RepülőgépÉpítő 25 órája Creative Commons License 82683

A hegner nem a csúcs kategória. Nagyon messze van tőle. Pár hónapja linkeltem be ide egy videót egy amcsi gépről, ami ott kint is a csúcskategória. Durván 1 milla a gép ára.

Előzmény: Schnitt (82639)
RepülőgépÉpítő 25 órája Creative Commons License 82682

Az a baj ezekkel a gépekkel, hogy nem mindegyikbe lehet befogni a hagyományos lomfűrész szálat, csak a csaposat, az meg jó drága és vastag is. 6 db csapos fűréssszál hozzá az amazonon 5.4 euró. Na ilyen gépet nem akarok venni. 

Van pár olyan géptípus amelybe a csaposat is és a hagyományos szálat is be lehet fogni. Na ilyenre vadászok öntvény asztallal.  

Ezt a gép az ebay-on is meg lehet venni teljesen új állapotban 50 euró az ára. 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/dekupiresaege-king-craft-kfz-400-neu!/265611874-84-981?ref=search

A régi gépeken elszívás sincs meg helyi világítás sem. Az újakon már lézer vezető is van (de minek) 

Az újakat is nagyon meg kell nézni, mert nagyon sok pocsék van köztük. Tipikus hiba pld az einhel gépen az elszívó kivezetése pont a kezelő irányába jön ki a gépből. Ha erre felrakod a porszívó csövét akkor nem tudsz közel ülni a géphez, mert a hasadat nyomja a porszívó cső. A lemez asztalos gépek is eléggé gagyik, amit eddig élőben láttam. Semmi tartásuk nincs az asztalnak, már attól elhajlik, elcsavarodik, ha megtámasztom a kezem rajta. Így meg nem lehet derékszöget fűrészelni velük. 

Előzmény: halaloszto (82625)
PETYUS 26 órája Creative Commons License 82681

A lap magassági beállításától vajon hogyan függ ez a szöghiba?

Előzmény: tangerine (82678)
tangerine 27 órája Creative Commons License 82680

Ezt esetleg megnéznéd nekem, ha kéznél van a géped?

Előzmény: pali923 (82675)
tangerine 28 órája Creative Commons License 82679

Igen igen! Így van. Vagy egyik állásban jó vagy a másikban. Vagy elfelezem a hibát, akkor egyik állásban sem lesz jó, de fele akkorák lesznek a hibák. Nem néztem, de érzésem szerint ez esetben 22,5°-nál lenne egyenes, de azt kb sosem használnám.

Előzmény: koopal (82677)
tangerine 28 órája Creative Commons License 82678

Nem értesz még mindig. :)

Ezt már megtettem. Mikor kicsomagoltam, ferde volt nekem is, mint nálad az első képen. Szétszedtem, meglazítottam az említett imbuszcsavarokat, elforgattam egyenesbe az egészet, ugyanúgy mint te is, meg itt többen is. Most tökéletesen egyenes a lap, mikor függőlegesen áll. Mikor eldöntöm 45 fokba, akkor viszont 1 mm-t ferde lesz. Visszateszem függőlegesbe akkor megint jó.

koopal 28 órája Creative Commons License 82677

Amit te mondasz, az az állítás ugye akkor kell, ha a tárcsa nem párhuzamos az asztal hornyával.

Tangerine gépén viszont ha az egyik állásban párhuzamos, akkor a másikban nem, ezért az imbuszokkal csak azt állíthatja be, hogy melyik helyzetben álljon jól.

A döntő mechanizmusnál van a hiba, elöl máshová esik a forgáspont, mint hátul, ezért dülöngél.

Schnitt 28 órája Creative Commons License 82676

A fordulatszámmal az van, amit halaloszto is írt, aszinkron motoroknál fix. Az enyémnél is, de a vastagabb fákat sem égeti megfelelő lappal. Ha nagyon szeretnéd szabályozhatóra, a hobbycnc fórumon lehet néha kifogni egyfázisú frekvenciaváltókat 10000 körül, azzal szabályozhatóvá teheted. 

Nekem eddig nem volt rá szükségem,  pedig vágtam már vele colos fenyőlapba mintát, meg centis bükkbe is hullámvonalat. 

Előzmény: pali923 (82668)
pali923 29 órája Creative Commons License 82675

Nem a döntés tengelyén kéne állítanod, hanem az egész szerkezetet elforgatni. Ha megnézed a 2. képemet, azon látsz 4 imbuszcsavart, azokat kéne kilazítani, és a motorral együtt mindent forgatni pár tized mm-rt. be kéne annak állnia valahogy. Szerintem köztes megoldást ne válassz, a derékszögnek jól esik, ha közel van a 90 fokhoz.  

Előzmény: tangerine (82673)
tangerine 29 órája Creative Commons License 82674

Ja, ezen már túl vagyok, nekem is így állt a lap, én szét is szedtem (pont most vagyok gondban az összerakással a tekerőknél, az alátétek miatt), de mint írtam, ha kiegyenesítem, akkor a ferde vágásnál lesz rossz.

Előzmény: pali923 (82672)
tangerine 29 órája Creative Commons License 82673

Hát ja. Sajnos a döntés tengelyén semmit nem lehet állítani. Az asztal aluprofiljában egy fészekben fekszik.

Annyit tudnék még csinálni, hogy megfelezem  a különbséget, igy derékszögnél így állna: |/| 45 foknál meg így: |\|

De csak kb 0,5mm lenne az eltérés.

Előzmény: halaloszto (82671)
pali923 30 órája Creative Commons License 82672

Ez még nem is olyan nagy eltérés pl. az én fűrészemhez képest. Nézd meg ezt a hozzászólásomat, ott leírtam azt is, mi a megoldás.

halaloszto 30 órája Creative Commons License 82671

ez azt jelenti, hogy a fűreszlap nem párhuzamos a tengellyel amin döntöd. 

Vajk

tangerine 30 órája Creative Commons License 82670

Hát csak már szétszedtem, lejárt a 3 nap, a bolt 20 km-re, nagy macera visszatuszkolni a dobozba. Nem vagyok biztos benne, hogy visszavennék már.

Na meg abban sem, hogy egy másik példány jobb.

90 foknál egyenes, 45 fokba döntve kb. 1-1,1 mm a rés különbség.

Előzmény: koopal (82667)
halaloszto 30 órája Creative Commons License 82669

a profi gépeknek nem állítható a fordulatszáma, mert nem szénkefés motor van benne, hanem aszinkron. cserébe csendes nagyon. 

linkeltem proxxont ami 56 ha van aki Németből vagy Osztrákból elhozza.

Vajk

Előzmény: pali923 (82668)
pali923 30 órája Creative Commons License 82668

Köszönöm, ez kimerítő és konkrét volt! leborulok.gif :)

Beszéltem az eladóval (az ország másik végén élek), elküldi postán, sőt, már el is engedte a postaköltséget, anélkül, hogy kértem volna. Állítólag méhész használta apró munkára, jó állapotban van. Egyet még alszom rá. Nem lehet állítani a fordulatszámot, bár nemtudom, ez mekkora probléma.

Mellesleg a Proxxon biztosan jó gép, de 100 feletti ára van...

Előzmény: Schnitt (82643)
koopal 30 órája Creative Commons License 82667

Így gyakorlatilag lesz egy fél fűrészed teljes áron.

Döntött vágást nem fogsz vele tudni végezni, pedig jól jön az időnként.

Jobban járnál, ha visszavinnéd, és legközelebb vennél másikat, más még nem panaszkodott ilyen hibára, nyilván egyedi gyártási hibás.

Talán még kerítenének is neked egyet másik üzlet pangó készletéből, erre is volt már példa.

halaloszto 1 napja Creative Commons License 82666

miért akarod viaszolni? klasszikusan lenolaj és kész.

Vajk

Előzmény: halipapa (82661)
tangerine 1 napja Creative Commons License 82665

Hi!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Én is vettem a múltkor egy aldis asztali körfűrészt pár hónapja, a múlt héten össze is állítottam, de olyan csálén állt a lap benne, és 45°-os vágásnál el is érte volna a lap a rés jobb szélét, hogy rögtön szét is szedtem. Kb. 3 napig állítgattam, kínlódtam, de reménytelen a beállítás. Ha 90°-nál párhuzamos a lap a réssel, akkor 45°-nál biztosan nem, és fordítva.
Mostanra feladtam, és úgy állítottam be, hogy derékszögnél legyen párhuzamos a lap a réssel, és kb. középen legyen a lap.
Most raknám össze, de mára elfelejtettem, hogy az állítókaroknál milyen sorrendben voltak az alátétek és a tányérrugók, és merre néz a tányérrugó.

Meg tudná nézni valaki, akinek ilyen van?

Annyit tudok, hogy a jobb oldali tekerő (amivel szögben lehet dönteni) az (belülről kifelé) egy lapolt 8-as csavar, megy bele a kis fogaskerékbe, majd egy 8-as alátét jön, és ez az egész a belül lévő fekete vastag lemez 8-as furatán keresztül jön kifelé (eddig biztos). A fekete lemez után következik a vékonyabb kék lemez ami a gép doboza. Itt nem tudom, hogy a kék és fekete lemez között kell e alátét távtartónak, vagy összeér a két lemez, és az alátétek már kívül vannak? Kívül a fekete tekerő és a gépház között van alátét?

Van egy nagyobb (fakötésű) alátét is, az melyik tengelyre való?

Megnézné ezeket valaki? Nem kell nagyon szétszedni, elég csak az asztalbetétet kivenni és belenézni. Fénykép sem szükséges elég a felsorolás, pl. 8-as csavar, fogaskerék, alátét, fekete lemez, kék lemez, fekete tekerő, alátét, tányérrugó, önzáró anya, műanyag távtartó, szorító.

Köszi előre is!

kutyala 1 napja Creative Commons License 82664

még az is lehet, hogy van neki kézbefogható termékminta.

Előzmény: torony78 (82656)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82663
Előzmény: halipapa (82661)
torony78 1 napja Creative Commons License 82662

OK, így már vili. Azt hittem bizonyos munkákhoz/fatípushoz a lazúrt használod, máskor meg a parketta lakkot. De ezek szerint akkor kombózni is lehet. Köszi!

Előzmény: 409 (82660)
halipapa 1 napja Creative Commons License 82661

Sziasztok!

Gyalupadomat szeretném lekezelni, és valami kimondottan fára való wax-ot keresek vagy pasztát, boroviból készült.

Van valami ötletetek hogy hol lehet beszerezni?

Üdv, D

409 1 napja Creative Commons License 82660

"Melyiket mire érdemes?"

?? Fáról volt szó. Vagy mit nem értek?

Először lekenem a vékony lazúrral, amikor megszáradt, csiszolom a "szőrősödést" és kétszer kenem a parkettalakkal.

Előzmény: torony78 (82648)
Tie 1 napja Creative Commons License 82659

Pedig nem. Biztos megint nem iszok rendesen.

Előzmény: Tie (82658)
Tie 1 napja Creative Commons License 82658

Úgy rémlik, a zsákon hosszúval van írva. :)

Előzmény: halaloszto (82650)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82657

én fenyő beltéri ajtókra auro121 olajat és auro181viaszt használtam, tölgy padlóra (le volt gyárilag kezelve, csak ápolni párévente) auro126 keményolajat. ezekből tudok adni.

Vajk

Előzmény: torony78 (82656)
torony78 1 napja Creative Commons License 82656

Köszönöm a felajánlást!

Lehet, hogy fogok vele élni, de még egy dolgot le fogok csekkolni előtte, mivel időközben rákerestem erre a Biopinra, és rájöttem, hogy egy rég nem látott cimborám pont ezzel kereskedik :)

Múltkor jól lecseszett, hogy hogy voltam képes Dulux-szal festeni a falakat otthon, ha jót akarok magamnak és a családtagoknak, biocuccot veszek náluk. Na megyek meglátogatom, és meghallgatom a marketinget a keményolajjal kapcsolatban is. :)

Előzmény: halaloszto (82654)
arvaiz69 1 napja Creative Commons License 82655

Szia!

Köszönöm, épp időben írtál mert én meg mindenből a fehéret akartam megvenni, mert az olcsóbb! Nem is néztem, hogy a vörös való a fához! Most kérek árajánlatot a Gépdepóból és a Szerszamia üzletekből csiszolópapírra, porzsákra, porszívó szűkítőre, ja meg úgy döntöttem csak veszek egy Makita 13 mm-es szalagfűrészlapot is, ha már elszakadt! Kíváncsi vagyok az ingyenes kiszállításon felül adnak-e még kedvezményt? Ja és írtam azt is hogy karácsonyra itthon kéne legyen, mert ez is a fa alá kerül! :- )

Üdv.: Zoli

Előzmény: Paco155 (82642)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82654

nem fogsz kicsit kapni, és ezek baromi drágák de kiadósak. 1 deci 1000, viszont masfél decivel lekezeltem egy 25m2 szobában a padlót. 

én 20ker lakom, 9ker melózom, ha eljössz adok keveset.

Vajk

Előzmény: torony78 (82653)
torony78 1 napja Creative Commons License 82653

Óbuda

Előzmény: halaloszto (82652)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82652

holislax?

Előzmény: torony78 (82649)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82651

én a múltkor egy használt fenyőágyat csináltam meg. felcsiszoltam fáig. utánna lenolajba tettem szeszes porpácot, cseresznyét. ezt kézzel (kicsi ronggyal) kentem fel, nagyon szép egyenletesre sikerült eldolgozni. egy hét száradás után vizes parkettalakk két rétegben. 

Vajk

Előzmény: torony78 (82648)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82650

aha. csak akkor rövid u-val tárgyaltuk. hoszúval nem találta a google sem :-)

Előzmény: Tie (82645)
torony78 1 napja Creative Commons License 82649

Ha van ilyenből kis kiszerelés, kipróbálom egy kis darabon, és ha bejön simogatásilag a célszemélynek, akkor az lesz.

Előzmény: kutyala (82646)
torony78 1 napja Creative Commons License 82648

Melyiket mire érdemes?

Előzmény: 409 (82647)
409 1 napja Creative Commons License 82647

A magam részéről vizes vékony lazúrt és vizes parkettalakkot használok.

kutyala 1 napja Creative Commons License 82646

én biopin keményolajjal kentem le a gyerek kiságyát (tegnap megkóstolta mérgében, ettől talán nem lesz baja). az egyik szobában a hajópadlót kentem le keményviaszolajjal, de nem tudom, most mi a kínálat, ez pár éve volt, a paletta náluk is változik. ha nem ragaszkodsz a lakkhoz, ez is járható út.

A keményolajat azért szeretem, mert tényleg kikeményedik, nagyon szép selymes fénye van, és nagyon jó simogatni a felületet. Ha még le is viaszolod, az a non plusz ultra, csak az egy kicsit macerás, mert sokat kell sikálni :)

Tie 1 napja Creative Commons License 82645

Takarmánymész. Épp itt tárgyaltuk ki nehány hónapja, hogy az a legócsóbbabb. 

Előzmény: halaloszto (82636)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 82644

Vagy ugyanez a típus még egy tizessel olcsóbban:
http://olx.hu/hirdetes/lombfuresz-ID2TEcd.html#91cf533214

Előzmény: Schnitt (82643)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 82643

Ez itt például: Bővebben:LINK  erősen a ferm FFZ-400N koppintásának tűnik, ami egy nagyon jó gép volt amíg még gyártották.

Ha van lehetőséged megnézni, érdemes lenne szerintem, ebben az árban jó vétel lenne, ha mindene oké vele.

Előzmény: pali923 (82622)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82642

Mindet.

A fehér az lakkhoz és festékhez való. A szürke/fekete az fémhez. És a vörös az fához.

Előzmény: arvaiz69 (82640)
torony78 1 napja Creative Commons License 82641

Köszönöm szépen a hozzászólásokat mindenkitől az ágykeret műveleti sorrend témához!!

Legalább egy összeszerel-szétszed lépést mindenképp beiktatok.

Felületkezelés ügyben mit ajánlanátok? Vagy ma már nem árulnak olyan lakkokat/lazúrt, ami a kipárolgásával szép lassan mérgezi a júzert?

arvaiz69 1 napja Creative Commons License 82640

Szia! 

Te a excentercsiszolóhoz a fehér vagy a vörös csiszolópapírt használod? Melyiket találod jobbnak? Csak mert árban sem mindegy, a vörös színű mindenhol drágább! 

Előzmény: Paco155 (82638)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 82639

Ezen én is sokat agyaltam anno, mert a párom szeret mindenfélét kivagdosni falemezekből, erősen kézműveshobbi rajongó, így tavaly karácsony környékére érett be a dolog.

Az einhell-asist-güde vonalat én is végigpörgettem, bár akkor a güde is tökugyanúgy nézett ki mint az einhell, csak más címke volt ráragasztva. Ez a mostani güde akkor nem volt.
Így aztán az apróhirdetésekben kezdtem kutakodni, és rábukkantam egy régebbi gyártmányú Ferm márkájú masinára, amit még nem kínában gyártottak, viszont tiptop állapotban volt, dobozzal, tartozékokkal, és postával együtt volt 30000. Füll alu az egész, könnyű, de merev szerkezet, aluöntvény síkbamart asztallal, és van hozzá egy spirálos fúrószár meg egy csiszolóhenger is, amit fel lehet szerelni a gép kátuljára, bár ez a fűrészelési teljesítményt nem befolyásolja, csak sokoldalúbbá teszi a gépet. Ja, és halk, mint egy új varrógép.

A mostaniak közül ebben az árban nem tudnék választani. Valószínűleg húznék a nadrágszíjon, pár hónapot még hozzádobnék, és vennék egy proxxont, amit linkeltek itt az előbb.
A hegner-márkát nem ajánlom, bár a kategória csúcsa közelében helyezkedik el, az árából minimum 4 einhell gép kijönne.
Szóval, szerintem böngészd át az apró rovatokat, hátha találsz neked tetszőt.

A miénk egyébként ilyen:

Előzmény: pali923 (82622)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82638

Az januárban lesz, a cuccot meg ma éjjel feladták. Majd kiderül mikorra ér ide, lehet hogy szilveszterkor már ezzel fúrod ki a dugót a pezsgőből. :)

Előzmény: pajaci (82585)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82637

Legyél szíves akkor írd le részletesen, hogy szerinted az 5-6 pontosan hol történik, és miért szükséges, akár a 7-es lakkozás szempontjából, akár a toronyszobába cipelés miatt, mert nem értem és nem is akarom kitalálgatni soronként, hogy te mire gondolsz.

Előzmény: pajaci (82634)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82636

mijaza fútor?

Előzmény: Tie (82635)
Tie 1 napja Creative Commons License 82635

Nyilván, de nekem azért mégis szúrja szememet hogy az Annie Sloan Chalk Paint jóárasított verziójának titulálunk valamit ami 9000 Ft-ba kerül literenként. 

Amint időm engedi, hogy mázoljak valamit, épp ezért fogom megírni, hogy a jóárasított verzió az a dulux latex beltéri, 3500-ér 3 liter, meg egy zsák fútor öccázé, és egy tubus színezőpaszta 300-ért. 

Előzmény: halaloszto (82617)
pajaci 1 napja Creative Commons License 82634

7-es a lakkozás, hacsak nem a szobában akarod lakkozni.

Előzmény: Paco155 (82632)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82633

Az más.  Ilyen érvekkel nem lehet vitába szállni. :D

Előzmény: halaloszto (82631)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82632

Az viszonylag könnyen megy mert a hármas pontban már egyszer szét lett szedve és utána a négyesben csiszolva. :P 

Szóval az 5-6 azaz újra összerak, és szétszed a csiszolás után számomra is értelmezhetetlen. 

Az még oké lenne hogy a hármas és ötös marad ki, szóval összerakva csiszolom, hogy minden pontosan egymáshoz legyen csiszolva, de akkor is egy összerakás-szétszedéssel több van a listában.

Előzmény: pajaci (82630)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82631

jaa, 

mert ráérek, és hogy lássam milyen fasza. miközben fogdosom találok rajta hibát, amit ha lakkozás után találnék meg, már nem tudnék egyszerűen javítani. mivel amatőr vagyok, bizonytalan. minden olyan lépés ami megerősít hogy még nem b@sztam el, segít :-)

Előzmény: Paco155 (82629)
pajaci 1 napja Creative Commons License 82630

Mert esetleg fel kell varázsolni a csigalépcsőn a padlásszobába.

Előzmény: Paco155 (82629)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82629

5,6!

Azaz ha egyszer már összeszerelted, és szétszedted és minden stimmel, akkor a csiszolás után miért kell még egyszer összerakni és szétszedni?

Előzmény: halaloszto (82628)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82628

sokkal egyszerűbb lakkozni ha minden alkatrészhez minden oldalról normálisan hozzáférsz. nem kell fejjel lefele meg hasonlo modokon dolgozni. a végén meg úgyis szét lesz szedve mert különben nem szállítható. ha az alkatrészek egyesével vannak lakkozva akkor ez nem gond, ha egybe, akkor az illeszteseknél eltörik  a lakk és az látszik ha nézed.

Vajk

Előzmény: Stone80 (82627)
Stone80 1 napja Creative Commons License 82627

Az 5. 6. minek?

Előzmény: halaloszto (82626)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82626

1. készre szabás

2. összeszerelés

3. szétszerelés

4. csiszolás

5. összeszerelés

6. szétszerelés

7. lakkozás

8. szállítás

9. összeszerelés

Előzmény: torony78 (82620)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82625

jol néz ki, öntévny aztal, 17 kilo, tetszik.

Viszont az ára? 51ezerért? Akkor már inkább kell keresni valakit aki Németországból vagy Ausztriából elhozza, és 56-ért kapsz egy ilyet:

http://www.amazon.de/gp/product/B0017V817A/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Azért nem kérdés hogy a kettő közül melyiket választanám.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82619)
Paco155 1 napja Creative Commons License 82624

C.

pali923 1 napja Creative Commons License 82623

Én a B-t biztosan nem választanám. Utoljára franciaágyat csináltam, ott eleve adott volt, hogy csak darabokban fér be a szobába, ez el is döntötte az összeszerelés helyét a műveleti sorrendben.

pali923 1 napja Creative Commons License 82622

Meg vagyok győzve, csak akkor azt is mondd meg lécci, hogy milyet vegyek hasonló áron. Az a Güde, amit Repépítő linkelt, biztosan jó, de kétszer ennyibe kerül. Annyit nem akarom használni, hogy ennyit ráköltsek.

Előzmény: Schnitt (82621)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 82621

Így is egyszerű a döntés, egyiket se vedd meg.

Nekem az a gyanúm, hogy az eddig bevezetett piros vonal relative jó hírének farvizén akarja most az einhell kiszórni az eddig kékben árult cuccait.

Hülyeség ez a csupa piros minden üzletpolitika, mikor csak 1-1 betű különbözteti meg a minőségi osztályokat márkán belül.

A neves gyártóknál sem véletlenül más színűek ezek, (pl zöld/kék bosch), de van ahol a szín mellett a néven is faragtak a könnyebb megkülönböztetés miatt (makita-kék/maktec-piros), esetleg teljesen máshogy is hívják (b&d/dewalt). Így tudja az ember, mit vesz és mit várhat tőle.

Kicsit olyan, mintha az einhell szándékosan akarná összezavarni a vásárlóit.

Előzmény: pali923 (82616)
torony78 1 napja Creative Commons License 82620

Mi a helyes sorrend ágykeret készítésénél?

A verzió

1. Készre szabás

2. Csiszolás

3. Összeszerelés

4. Lakkozás (alapozás, csiszolás, lakkozás, csiszolás, lakkozás)

B verzió

1. Készre szabás

2. Összeszerelés

3. Csiszolás

4. Lakkozás (alapozás, csiszolás, lakkozás, csiszolás, lakkozás)

C verzió

1. Készre szabás

2. Csiszolás

3. Lakkozás (alapozás, csiszolás, lakkozás, csiszolás, lakkozás)

4. Összeszerelés

Milyen nem egészségkárosító lakkot, vagy más felületkezelőt (beltéri lazúr) tudtok ajánlani, ami natúr és selyemfényű ugyanehhez a projekthez?

RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 82619

Én nem vagyok oda a güde márkáért de ez jónak néz ki.

http://www.szerszambox.hu/szerszamgepek/faipari-gepek/asztali-dekopir-fureszek/gude-dekopir-furesz-gds-16-pro

Ha találsz valami jó lomfűrészt azt oszd meg mert engem is érdekel.

Előzmény: pali923 (82584)
RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 82618

Nekem ez új infó, kicsit lemaradtam :o

Előzmény: pali923 (82601)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 82617

ugyanmár, ez nem matek cikk. az ecsetek ára, a stencil ára és a díszítő festék ára is el lett hallgatva. ez nem azért készült hogy bárki utánna csinálja, hanem hogy legyen mibe tenni a reklámlinkeket.

Vajk

Előzmény: Tie (82611)
pali923 1 napja Creative Commons License 82616

Gyakorlatilag boltban csak BT (kék) és TH (piros) van, az is csak webshopokban. Tulajdonképpen nem ipari használatra szánom, de azért jobb lenne egy jobb.

Előzmény: Schnitt (82614)
thevincus 1 napja Creative Commons License 82615

Milyet vettel ?

Előzmény: LudasMatyí (82543)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 82614

spada leírása alapján az RT vagy az RE jelű piros a jobb, tehát ha mindenképp einhell-t akarsz venni, és ezeket akciózzák a kék vagy az RH jelű piros szintjére, akkor el van döntve a dolog.

Egyébként nekem van a piros szériából a régebbi (RT) felsőmaróm, teljesen korrekt darab.

Mostanában kezdem azt érezni, hogy kezd a két becsúszószáron a kenőanyag elfogyni, vagy feltelni porral, mert nehezebben mozog, mint kéne.

Lassan érik egy nagyszerviz :)

Előzmény: pali923 (82613)
pali923 2 napja Creative Commons License 82613

Érdekes módon világosabban látok ezek után, annak ellenére, hogy jól megbonyolítottad (illetve inkább a németek) :). Most már csak azt nem tudom, hogy az ugyanolyan áruból a kéket vagy a pirosat vegyem meg? Vagy azt, amelyiknek a színe jobban megy a műhelyem falához? :)

Előzmény: spapda (82612)
spapda 2 napja Creative Commons License 82612

Nem, 3 (4) piros van. Az RT a régebbi piros széria (még a differenciálódás előttről), valamint van a TH és a TE. A H a Home (vagyis barkács), az E az Expert (vagyis a profi), de persze itt a profi alatt azért nem a kék Bosch-sal meg a Makitával azonos ipari szintet kell érteni, hanem expert DIY és alkalmi munka, megcélozva a zöld Bosch minőségét. A dolgot pedig tovább bonyolítja, hogy amúgy van egy Professional szériája (TP) is a cégnek, ami elvileg ipari szintet képvisel (az biztos, hogy jó drága) és ez is piros(!), de hozzánk valószínűleg nem hoznak belőle semmit.

Gyakorlatilag egy átalakulás közepén vannak, így még a régi termékskála és az új is elérhető. Az evolúciójuk lényege:

Blue --> Red Home

Red --> Red Expert

Szóval a piros Einhell még messze nem jelent ipari kategóriát, és nem is feltétlenül best buy.

Előzmény: Schnitt (82608)
Tie 2 napja Creative Commons License 82611

Csak a matekhoz hüje szegény. Aki olcsónak titulál egy házilag 1500 ft /liter áron előállítható festéknek a 9000/l árú cuccot, arra a hüjén kívül nem nagyon tudok más szót. :))

Előzmény: Paco155 (82607)
halaloszto 2 napja Creative Commons License 82610

ez tökjó, vannak hosszú spirálmarók is.

Előzmény: Bubi504 (82609)
Bubi504 2 napja Creative Commons License 82609

Van ugyanez olcsóbban is :http://www.aliexpress.com/item/New-1-Pcs-1-2-Professional-Shank-Tungsten-Carbide-Router-Bit-Woodworking-Cutters-Finger-Nail-Type/1467824697.html

én egyébként mostanában nagyon ráérek, úgyhogy csak Kínából vásárolok, eredeti kínait :-) 

http://www.aliexpress.com/item/Wood-Cutting-1-2-x-1-2-Finger-Nail-Type-Router-Bit/1953495630.html

csak félcollos marókat szoktam venni, még csak nem is Arden-t (ami már a luxus kategória, egyébként a Botex.ro-nál is van) hanem a legolcsóbbakat - semmi bajuk. Nem üt, nem esik szét, tartja az élét, elég vastag a keményfém - csak ki kell várni azt a pár hetet mire ideér. 

Előzmény: Kamelot (82567)
Schnitt 2 napja Creative Commons License 82608

Én a pirosból eddig 2 félét láttam:

- RT   sorozat, ez a régebbi piros vonal, egy év garival otthoni használat melett

- TH   sorozat, ez az újabb piros, 2 év garival ipari használat mellett is.

Ez alapján a "H"-s a keményebb cucc.

Előzmény: pali923 (82606)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82607

Hehe Tie, konkurrenciád akadt :)

http://divany.hu/raktar/2014/12/16/pentart/

pali923 2 napja Creative Commons License 82606

Akkor már világos a kétféle piros. Van cég, ahol fillérre ugyanannyiért adják a kék és piros lombfűrészt, a cikkszám is csak 2 betűvel tér el. Gondolom, a TH a piros gépen a Home kategória lehet.

Előzmény: spapda (82599)
pali923 2 napja Creative Commons License 82605

Nem tudom, csináltál-e valami marketinget a szekrényednek a vaterán. Minden esetre most töltöttem ki ott egy postai feladós papírt, és ott találtam jobbra az ajánlott termékek között. Csak észreveszi más is. Mindent bele! :)

Előzmény: arvaiz69 (82595)
farontó 2 napja Creative Commons License 82604

A helyes válasz pipatartó.

Aki rosszul tippelt hagyja el a Föld nevű bolygót dec 31 ig mert indul a körutazás:))

Petör 2 napja Creative Commons License 82603

Pipatórium

Előzmény: farontó (82590)
spapda 2 napja Creative Commons License 82602

Na, a képek lemaradtak:

Előzmény: spapda (82599)
pali923 2 napja Creative Commons License 82601

Na most, keresgéltem, találtam egy oldalt, ahol 3 Einhell kategória van: blue, red és red ipari. :) Igaz, az utolsó kategóriában csak 2 flex és egy fúrógép van. Most akkor mi is van? :))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82594)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 82600

Pipatartó. :)

spapda 2 napja Creative Commons License 82599

Ennél már bonyolultabb a helyzet, mert ránézésre lassan minden piros lesz, ami korábban kék volt, miközben a piroson belül pedig lett Home és Expert szint, erre utal a típusnév első két betűje. Szóval jelenleg 3 fajta piros van, illetve ott van még a kék is.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82594)
kukucs33 2 napja Creative Commons License 82598

Pipatartó, hosszú szárú pipához  (csibuk?).  vagy nem 

spapda 2 napja Creative Commons License 82597

Ha nem tudnák beszerezni nálatok, akkor érdemes a linkelt helyről megrendelni, mert dec. 31-ig ingyenes a kiszállítás, ha előre fizetsz és Posta Csomagautomatába kéred (a héten jött meg tőlük csomagom, gyorsak és korrektek voltak, bár azt nem tudom, hogy melyik településen élsz és vajon van-e ott csomagautomata). Ráadásul a cégnél elég sok egyéb jó cucc is kapható.

De legelőször azért érdemes lenne lemérni a csiszológép csonkjának külső és belső átmérőjét, hogy biztosan passzoljon rá a szűkítő adapter.

Előzmény: arvaiz69 (82595)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82596

+1

Előzmény: pacman123 (82593)
arvaiz69 2 napja Creative Commons License 82595

Szia!

Nekem ez is tökéletesen megfelelne! Köszönöm a segítséged, nagyon nagy segítség nekem ez! Holnap már nincs semmi komolyabb munkám, így aztán lesz időm olyan üzletet keresni, ahol egy helyen találok a géphez való csiszolópapírt, tartalék papírporzsákot és ezt az univerzális adaptert. Így hogy már tudom ennek az adapternek a típusszámát, a boltban könnyen megmondják  betudják-e szerezni. 

Előzmény: spapda (82591)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 82594

Az eínhel gépeknél a kék a hobbi, a piros az ipari kategória akar lenni. Sok különbség nincs közöttük, esetleg jobb minőségű csapágy és forgórész van az ipari gépekben, hosszabb ideig lehet őket használni egyhuzamban. Ezt a szervízben mondták  amikor a piros gépemnek 1 hónapos korában megszorult a csapágya :)

Előzmény: pali923 (82584)
pacman123 2 napja Creative Commons License 82593

A méretek vhogy nem egyértelműek ... esetleg dákótartó :-)

Előzmény: pacman123 (82592)
pacman123 2 napja Creative Commons License 82592

Esernyőtartó? Piszkavastartó? :) Valamilyen tartó lesz

spapda 2 napja Creative Commons License 82591

Lehet, hogy ilyet keresel?

Makita P13839

A leírás szerint jó a BO5041-hez is. Ilyen jellegű univerzális adaptert amúgy elég sok helyen látni a neten, sőt a Lidl-féle gépekhez is gyakran jár efféle lépcsős szűkítő.

Előzmény: arvaiz69 (82569)
farontó 2 napja Creative Commons License 82590

Szevasztok!

Indul a karácsonyi nyereményjáték!!!!!

Aki kitalálja mi készül az alábbi alkatrészekből, az nyer egy 1 éves Nap körüli utazást!

Na jó, legyen az első 3 helyes megfejtő! :)

pajaci 2 napja Creative Commons License 82589

Gugli a barátod?

Előzmény: Márta Norbert (82586)
Kamelot 2 napja Creative Commons License 82588

Ne haragudj ez nem a gondolatolvasó fórum.

pali923 2 napja Creative Commons License 82587

Meglepődnék, ha mindegyiknek egyforma lenne a forgórésze. :))

Márta Norbert 2 napja Creative Commons License 82586

Jó Napot!
Skill kézi körfűrészhez forgórészt keresek. Köszönöm!

pajaci 2 napja Creative Commons License 82585

Köszi! Lehet februárban jön csak, állítólag januárban össznemzeti ünnep van kínában, és leállnak mindennel.

Előzmény: Paco155 (82583)
pali923 2 napja Creative Commons License 82584

Mennyire igaz az a legenda, hogy a piros Einhell gépek "iparibb" minőségűek, mint a kékek?

Most éppen lombfűrész ügyben nézelődöm, és valamilyen női intuíció alapján Einhellt néztem ki magamnak. No meg a pénztárcám is ezt javasolja.Azt látom, hogy a kék és a piros gépek között gyakorlatilag nincs árkülönbség, sőt, néha a kék drágább. Jelent ez valamit? Most akkor melyik lehet a jobb? Már ha ebben a kategóriában a "jobb" kifejezés értelmezhető. :)

Az sem baj, ha rábeszéltek valamilyen más márkára hasonló áron (20-25.000).

Paco155 2 napja Creative Commons License 82583

Arra az 1643 forintra komoly kamatot kapnék a bankban 30 napra, levonva még a kamatadót is meg a többit. :P

Amúgy meg a fizetés Paypalon keresztül hitelkártyáról ment szóval maximum a bank pénze áll benne de nem az enyém, mivel a kártya rendszeresen nullázva van szóval ebben az irányban is kamatmentes.

Don't worry - be happy :)

Előzmény: pajaci (82582)
pajaci 2 napja Creative Commons License 82582

Akkor addig a te pénzed áll benne.

Előzmény: Paco155 (82581)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82581

Ráér ha majd itt lesz, és elküldtem neked.  Addig rágd a körmöd :P

Előzmény: pajaci (82580)
pajaci 2 napja Creative Commons License 82580

Ha adsz számlaszámot, már küldöm is az árát + helyi posta + sör.

Címem nyilvános.

Előzmény: Paco155 (82579)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82579

Akkor három már megvan. Az pont egy vámérték alatti csomag.  Mivel 3 darabra már jár némi kedvezmény is, utólagos engedelmetekkel azt elhasználom arra hogy regisztrált csomagként jöjjön. Így mondjuk kicsivel drágább lesz nektek is de biztosabb az érkezés. 1615 helyett 1643 ft lesz.

Megrendelve.

Ha lesz következő 1-2-3 jelentkező akkor nekik is szívesen megteszem.

Előzmény: pajaci (82577)
Kamelot 2 napja Creative Commons License 82578

Ha onnan rendeled akkor a kis kínai ügyel arra hogy egy csomagban ne legyen sok minden. Nekem 15 tétel 4 csomagban volt pedig elfért volna egyben is.

Előzmény: Paco155 (82576)
pajaci 2 napja Creative Commons License 82577

Én kérek szépen egyet Paco bácsi! :-))))

Előzmény: Paco155 (82576)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82576

Na akkor szedjétek össze az igényeket holnap reggel nyolcig :)

Előre szólok, hogy ha a vámérték fölé megy az összesített cucc akkor két vagy több részletben rendelem, és ha nem egyszerre érkeznek meg, akkor majd lehet érte harcolni :P

Előzmény: pajaci (82575)
pajaci 2 napja Creative Commons License 82575

Hármat? :-)))

Előzmény: 409 (82573)
409 2 napja Creative Commons License 82574

Mint a múltkor is írtam, az a csatlakozó a Makita elszívó tartozéka.

Szerintem nem annyira lehetetlen feladat egy ilyet elkészíteni sem....  ??

Előzmény: arvaiz69 (82571)
409 2 napja Creative Commons License 82573

Nem-e lehetne-e mindjárt kettőt??  :-)

Előzmény: Paco155 (82568)
Paco155 2 napja Creative Commons License 82572

Ez meg a katalógusuk, de az oldalon a "product" alatt lehet szemezgetni is.

http://www.arden.com.tw/catalog.php

Lehet hogy nem rosszabb vagy talán jobb mint a YONICO amit mostanában rendelek.  Egyszer ki kellene próbálni.

Előzmény: Kamelot (82567)
arvaiz69 2 napja Creative Commons License 82571

Szia!

Ebben a videóban lehet látni. Itt a gépet azzal a porszívó csatlakozóval használják!

Ahonnan a gépet rendeltem Celon, ott nagyon segítőkészek voltak, de a csatlakozóval kapcsolatban nem tudtak segíteni! 

Majd azért még érdeklődök!

Előzmény: torony78 (82570)
torony78 2 napja Creative Commons License 82570

Gratula a géphez! Tetszetős. Nekem a kisebbre nőtt testvére van, krumpliorr és fogantyú nélkül, és én is jó néven vennék egy porszívó adaptert. Ha találsz jót, linkeld be kérlek a boltot/típust, vagy ha elmondod, kb. mikor tetted fel róla a fotót, megkeresem. Köszi!

Előzmény: arvaiz69 (82569)
arvaiz69 2 napja Creative Commons License 82569

Sziasztok!

Megérkezett nekem is a várva várt csiszológép! 

Még soha nem volt excentercsiszolóm, így aztán nagyon várom hogy munka közben is kipróbáljam.  Most majd rendelek hozzá csiszolópapírokat, és utána járok annak a porszívó csatlakozónak amit egyszer már belinkeltem ide. 

Íme a képek a gépről!

Paco155 2 napja Creative Commons License 82568

Ebből a  fajtából én is lövök egyet.  Köszi a linket.

Előzmény: Kamelot (82566)
Kamelot 2 napja Creative Commons License 82567

Ez hasonló csak fél colos szárral. Ingyenes szállítás.

Előzmény: arvaiz69 (82537)
Kamelot 2 napja Creative Commons License 82566

December 8.- án rendeltem ezt sárga barátainktól. Ma érkezett meg.

jcsapo 2 napja Creative Commons License 82565

Praktikernek van webshopja, ahol megnézheted a gérláda választékot és eldöntheted, hogy érdemes-e személyesen is megvizsgálnod a darabokat.

Előzmény: neduddgi(én) (82563)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 82564

:o)

Kösz! Rendes tőled, de majd jó lesz az még valamire! :o)

Nameg biztosan találsz rá olyan jelentkezőt, aki közelebb lakik hozzád!

Előzmény: TINTUS (82554)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 82563

Ja, nem a marófejre értettem az extremitást! Azokkal tele van a net is, csak győzzem rendelni és fizetni. :o)

A használható gérláda az, ami elérhetetlen vágyálomnak tűnik.

De már kiagyaltam. Lapszabászatnál levágatom a darbjait, a 45°-os éleket meg megpróbálom felsőmaróval kialakítani.

Még annak nézek utána, hogy milyen rétegeltlemez felelne meg erre a célra.

A Praktikerben azért megnézem. Hátha. (Gérládáért hiába mennék szaküzletbe...)

Előzmény: pali923 (82560)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 82562

Tudom én azt! Most kifejezetten a végkiárusítás miatt mentem volna a Baumaxba. Most nem tudok 8-12000,- pízt kiadni egy jó minőségű tárcsás marófejért, ilyen keskenyből meg szerintem gagyit nem érdemes venni. (Asszem én is ujjmarót fogok venni, az talán olcsóbb.)

Monnyuk pár éve még a bómaxban sokféle bosch marófejet lehetett kapni, időnként olcsóbb márkák is előfordultak szólóban is, többféle kisebb-nagyobb készlet is míndíg volt. Most meg éppen az árukészlet maradékát adják el, és szemlátomást semmi sem lesz helyette.

Obiban meg Luxon kívül semmiből sincs semmi.  

Előzmény: pali923 (82560)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 82561

Köszi a tippet! Ez valóban megfelelő alternatívája a gérládának!!!

:o)))))

(Lécci, súgd meg az ötöslottő nyerőszámait!)

Mostmár értem, miért kérnek egy kisebb vagyont a képkeretezők a munkájukért...

Előzmény: rferi (82559)
pali923 2 napja Creative Commons License 82560

Nem az az extrém, amit keresel, hanem ahol keresed. A kedvenc csőszerelőm szerint ezekbe az áruházakba legfeljebb hétvégi sétákra érdemes bemenni, de a pénztárban már nem szabad megállni. Marófejeket jobb szakboltban nézni. A Boschnak van 4mm-es ujjmarója, nekem is olyan van, 3mm-es hátfallapok helyét szoktam vele bemarni.

Előzmény: neduddgi(én) (82557)
rferi 2 napja Creative Commons License 82559

Öööö...

Revideálom magamat, nem ilyesmi volt, hanem konkrétan ilyen.

Rákerestem erre a morsora, ez is öntvény gép, csak a bolti kép nagyon vacak.

Ellenben:

Egy potom pénz egy ilyen :)

http://www.ebay.co.uk/bhp/morso-guillotine

Előzmény: rferi (82558)
rferi 2 napja Creative Commons License 82558

Gérládát elfelejtheted.

Én 25 éve nem láttam olyat, amivel minőségi munkát lehetne végezni.

Ellenben tegnap meglestem egy képkeretezőnél egy keretléc vágást.

A HÖLGY (!) egy öntöttvas gépen szabta a lécet.

Keretléc betesz, pedálra rálép, a kés mechanikusan a pedál taposásától szépen lemegy az asztalig, és olyan gyönyörű vágott felületet eredményez V alakban, hogy csak lestem. A léc ettől szépen ketté is esett, jobb oldali a kész darab, bal oldalit kellett tovább tolni, ütközőig, hogy elkészüljön a következő.

Semmi vellany, forgás, reszelés, fűrészelés, csak egy kés, ami lenyisszantotta a felesleget.

Csúcs volt.

Valami ilyen, csak öntvényházas

http://www.gmuvegezok.hu/e107_images/gm/Morso%20vagogep.jpg

Előzmény: neduddgi(én) (82557)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 82557

Szomtele...

Tegnap meló után beugrottam maró- és gérvágó ügyben a bómaxba meg a zobiba.

Khm...

A bómaxban még van maradék a bosch-szerszám végkiárusításból. Természetesen 4mm-es maró nincs, sem ujj, sem ujjatlan... Tárcsából csak ötös van, ujjból csak hatos, nyolcas. (Előbbi 4500, utóbbiak 1900-ért.) Egyéb nincs, semmiféle márkájú, sem szólóban, sem készletben! (Monnyuk úgyis csak ilyen nagyonakciós áruakra lenne zsém...) A zobiban írd és mondd semmi.

Nútoló projektet elnapolom, végülis nem sürgős.

Gérláda: bómaxban három "szélsőséges" méretű van. Amúgy jó minőségűek, rétegelt lemezből készültek. A címkéjük szerint Németországban gyártották őket.

De nekem való nincs. (50 mm mély, 50-60 mm széles kellene.)

Zobiban van rétegelt lemez, alu és műanyag is, többféle méretben. A műanyag egy vicc. Az alumínium szintén. A fából készülteken a vezető nyílások legalább 2mm szélesek, így aztán pontos munkára alkalmatlanok. Ráadásul szintén nincs nekem való méretű.

Úgy látszik, megint extrém dolgot keresek...

Ma még azért belépek a pakktikerbe, mert hiszek a csodákban, de közben kitalálom, hogyan tudnék gérláda nélkül legyártani magamnak egy gérládát... (Ahogy korábban írtam, a körfűrészem alkalmatlan a pontos szögbevágásra, úgyhogy kéziszerszámokkal kell megoldanom a feladatot.)

Jut eszembe... Mintha a kínai készletemben lenne egy 45°-os maró. Hümm. Ezt még kitörpölöm.

fahobby 2 napja Creative Commons License 82556

Azért ne vedd komolyan.

Gyucsány diplomája 10 millió felett "kelt" el.

Itt kommentel rengeteg ember ki erről az oldalról ki arról az oldalról, és közben van aki rányom a licit gombra, de csak brahiból.

Olvasd a kommenteket, van egy-kettő nagyon jóóóó.......

Előzmény: arvaiz69 (82551)
buats1950 2 napja Creative Commons License 82555

Vedd meg a csoki papírt és ragaszd rá a szekrényre, utána dobd fel licitre a csoki papírt. Aki megveszi, az a szekrényt is viszi.

Bocs.

TINTUS 2 napja Creative Commons License 82554

Nekem van egy ilyen, évek óta nem használom ingyé odaadom.

Előzmény: neduddgi(én) (82512)
409 2 napja Creative Commons License 82553

Hááát, kérd meg a nagyvezért, kicsit rágcsálja meg a szekrényed szélét, és akkor majd lesz rá tolongás. Pláne, ha Te is felajánlod a befolyt összeget valami értelmes jótékonyságra.

MN 3100 2 napja Creative Commons License 82552

Szervusz!

Ilyen gérvágót használok tizen év óta.

Nálam nagyon bevált.

Az elsőt újonnan vettem. Azóta öt készlet

is van.

Azok közül olyan is van, amelyiket a függőleges

tengely mentés is lehet dönteni. Mondjuk nem

sok mindenre használtam. Sarok bordür (a mennyezet

és a fal találkozását díszíti) vágásánál vettem igénybe.

Ezt is újként vettem. A többi a Lengyel piacról

származik, bagóért.

A színük azonos kék, de nem teljesen egyformák.

Időnként ellenőrzöm a a merőlegességét és ha

kell a függőleges rudakat pici hajlítom.

Egy garnitúrát közülük fém vágására használok.

A gyári fémvágó lap megfizethetetlen, ezért

két fémfűrész lapot összehegesztek, hogy a

megfelelő hosszat megkapjam.

Péter

arvaiz69 2 napja Creative Commons License 82551

Sziasztok

Off egy kicsit! Épp a Vateráran hirdettem meg ismételten a műhelyszekrényemet mert sehogy nem akar gazdára találni, amikor egy érdekes hirdetésre figyeltem fel! Egy nem is akármilyen csokipapírt hirdetnek.http://gyujtemeny.vatera.hu/cimke/egyeb/orban_viktor_csokipapirja_2018566388.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=item_page&bk_referral=http%3A%2F%2Fwww.vatera.hu%2Fuser%2Faccount%2Flist_announced.php&bk_term=orban%20viktor%20csokipapirja      A licit 10.000 Ft-ról indult és most 80.000 Ft-nál tart! Hihetetlen miért képesek az emberek pénzt adni! 

Én meg nem tudom eladni a kis szekrényemet lassan egy éve. Egy csokipapírért meg csak úgy szórják a pénzt. Hihetetlen!

pajaci 3 napja Creative Commons License 82550

Nincs vele baj. Írd fel egy papírra nagy betűkkel, és ragaszd fel a gépre.

Előzmény: LudasMatyí (82549)
LudasMatyí 3 napja Creative Commons License 82549

Fasza!Ezt nehogy elfelejtsem majd megnézni!Esetleg később is rám szólhatnál,mert mostanában kihagy az agyam,annyi a bajom!Kösz hogy szóltál!Egyébként jó a gép?

Előzmény: pajaci (82548)
pajaci 3 napja Creative Commons License 82548

Nekem a síma N-es van, a behúzó hengerek tengelyének a végéhez beraktam egy-egy nagy alátétet, mert anélkül néha elmozdultak, és ledobták a láncot, ami el is szakadt.

A lánckerekek se voltak tökéletesen síkban, azokat is ellenőrizd le.

Előzmény: LudasMatyí (82547)
LudasMatyí 3 napja Creative Commons License 82547

Végül is a HOLZMANN HOB 260 NL mellett döntöttem,és a mai kipróbálás után egyáltalán nem bántam meg!Kaptárkészítésre,és egyébb saját barkács feladatokra bőven megfelel!

Előzmény: pajaci (82544)
Régivagyok 3 napja Creative Commons License 82546

Nekem van 4 db az új fajtából más néven 2 db-nak letört a feszítő karja. Ipari hulladék kategória.

Előzmény: Pote01 (82531)
Paco155 3 napja Creative Commons License 82545
Előzmény: alpapa (82536)
pajaci 3 napja Creative Commons License 82544

Melyiket vetted?

Előzmény: LudasMatyí (82543)
LudasMatyí 3 napja Creative Commons License 82543

Sziasztok!

Nekem meg végre megjött ma az egyengető-vastagolóm..holnap lesz mit állítgatnom rajta,aztán a következő feladat egy asztalt akarok csinálni a kézi felsőmarómnak!

Pote01 3 napja Creative Commons License 82542

Az igazi majd a gépi előtolóval lesz, de így is több időt töltöttem a marógép mellé kazalba hullott lécek elpakolásával mint a vágással. A marógép 1,5 kW-os motorjának ez a 3 db vékony lap a terhelhetősége, néha amikor megszalad az anyag vagy görcsös akkor lehet hallani, hogy lassul a fordulat, de aztán korrigál. Sokkal gyorsabb lesz így a lécvágás, arról nem is beszélve, hogy sokkal biztonságosabb is.

Előzmény: arvaiz69 (82540)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82541

az enyem nem lidlös csak hasonló

Előzmény: Pote01 (82534)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82540

Szia!

Ez a sorozatvágó nagy ötlet! Ügyesen megcsináltad, így biztos sokkal gyorsabban haladsz majd a munkával! És úgy látom biztonságosan is tudod használni! 

Előzmény: Pote01 (82535)
adingos 3 napja Creative Commons License 82539

Ne köszönd, ez részemről természetes. Most is van idehaza 2db. Majd a nyáron a sóder alá akarom elhasználni, de addig még lesz 100 is.

Előzmény: Paco155 (82508)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82538

Szia!

Látom már Te is vásároltál a Masiv marókat! Nekem is van, elégedett vagyok velük! 

Előzmény: Pote01 (82530)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82537

Szia!

Utána megrendeltem két Bosch marókést is a szolnoki Fetis -ből. Ilyet már régen akartam, de sehol nem találtam  http://www.ebay.com.au/itm/Bosch-2608628354-Chamfer-Bit-8-mm-R1-18-3-mm-D-20-6-mm-L-32-mm-G-63-5-mm-/371194199503?pt=AU_Building_Materials&hash=item566ce5fdcf  a közeledő Karácsonyra való tekintettel 9.500 Ft-ért megrendelik, a másik ez http://www.bosch-pt.com/hu/hu/accocs/Tartoz%C3%A9kok/2498016/szinelo-maro-vezeto-golyoscsapaggyal-ket-vagoeles-kemenyfem-kivitel/ ezt pedig 4.935 Ft-ért adják oda! Ennek a marónak az él átmérője 9,5 mm. 

Az asszony pizsamát, téli sapkát meg hasonlókat akart nekem venni Karácsonyra! Mondtam nem kell a pizsama, inkább valami hasznos szerszámot kérek. Majd ez lesz a karácsonyi ajándékom! :- )

Előzmény: Pote01 (82529)
alpapa 3 napja Creative Commons License 82536

Köszönöm a választ és ígérem életem utolsó pillanatáig nem halok meg,már van értelme élni.Keretes(talán ez a gatter?),rókafarkú,illesztő,de Japánom nincs bár nyilván sok előnye van.Magát a fűrészelést is önerőböl tanultam meg,miután versenyeket nyertem izzadtság úszásban.Balkezes vagyok és lehet hogy nem is állna nekem jól ez a távolkeleti szerszám.Lám nem csak a papok de az aggastyán hobbi asztalosok is holtig tanulnak. Köszön még egyszer.:D (Ez valamilyen mosoly jel akar lenni legalább is reményeim szerint)

Előzmény: kukucs33 (82520)
Pote01 3 napja Creative Commons License 82535

A mai projektem:

A sorozatvágót hoztam össze a marógéphez:

Egész jól sikerült:

Lényegében a több szintes visszacsapódás-gátló azért kellett, hogy kipróbáljam működik-e a dolog. Lényegében több időt töltöttem a pakolással mint a vágással, úgyhogy nem rosszak az első tapasztalatok. A következő dolog, hogy venni kellene egy gépi előtolót, úgy még jobb lenne, megvan a következő ( vagy még egy ) dolog amit lehet nézegetni.

A nyárfapallók vastagolásakor lett letesztelve a vastagolóm a lecserélt villanymotorral ( 1,5kW->2,2kW ), hát ez is kellett már. A régi felállással többször is letiltott a frekvenciaváltó, most is volt, hogy össze lett cserélve egy-egy palló ami vastagabb volt a többinél, de nem volt gond.

Pote01 3 napja Creative Commons License 82534

Ahogy így kívülről be lehet látni úgy néz ki a belsején is változtattak az újnak.

Előzmény: halaloszto (82532)
Pote01 3 napja Creative Commons License 82533

Ha a Hyundai elszívó mellett döntesz, majd kérdezzél rá, mert a méhészfórumról Anthrax-nak gumilapátosat küldtek, az enyém "még" fémlapátos. Nem mintha a műanyag(?gumi?) lapátos rossz volna, de ha így hirdetik?!

Látszik is a helye a keresztnek amit ki kellett vágni mert elakadt a gyaluforgács:

Megjavult a HP fényképezőgépem, mostmár tudok normális képeket is csinálni nem csak a trágya telefonommal :D

Előzmény: LudasMatyí (82405)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82532

nekem egy egész kicsi ilyen van, nem tudom milyen márka. szeretem mert könnyű és szép műanyag tappancsai vannak, nem hagy nyomot. emiatt gyakran is használom, legalább 8 éve. mostmár ki van kopva, és elereszt a nyomást magától, nem tart.

Vajk

Előzmény: Pote01 (82531)
Pote01 3 napja Creative Commons License 82531

Ahogy visszavittem azt a rohadmányos villanyborotvát és a hiányos felsőmarót a Lidl-be csak nézegettem én ezt az annyit szidott egykezes pillanatszorítót. Már tavaly(?előtt?) vettem egy-egy garnitúrát belőle, nekem nem tört el egyik sem, igaz tényleg akkor használom, ha kellene az a bizonyos harmadik kéz. Ezzel lerögzítem, majd hagyományos tekerős szorítóval megszorítom erősen. Úgy voltam vele, hogy 1000 Ft/db akkor sem rossz ár viszont vettem a bátorságot és úgy becsomagolva próbáltam a karok összenyomásával eltörni. Úgy voltam vele, hogy ha eltörik azt mondom, hogy ez mekkora szar, mert így próbából eltört. Biztos tudtam volna erősebben is nyomni de nem tört el. Megvettem, otthon feltűnt, hogy a régin nincs rajta ez a fehér felírat, majd egymás mellé téve ez is:

Ugyan a régin is ugyanaz a felírat van csak éppen belesüllyesztett betűkkel, de a karokon valamennyit erősítettek, itt van közelebbről:

A lényeg, szerintem ha a célnak megfelelően van használva megéri azt az ezrest darabja. Még biztos van egy két darab a boltokban.

Előzmény: spapda (82281)
Pote01 3 napja Creative Commons License 82530

Már a papírsablonokat ki is nyomtattam:

Ezeket vágom körbe és csiszolom körbe a diego-ban vásárolt raklapborító lemezre:

Majd ezt a merev sablont marom körbe tisztítómaróval:

Pote01 3 napja Creative Commons License 82529

Olvastam, hogy már megrendelted a másoló marószárat, de szerintem is jobb lenne egy vastagabb szerszám

Ezek a bosch szerszámok mennyibe kerülnek? Nekem alsócsapágyas 1/2"os másolómaróm van azzal  fogok sablonról másolni úgy ahogy ajánlották 

a fiúk dekopírral körbenagyolva. Holnap el is megyek veszek dekopírhoz olyan lapot venni amivel lehet kanyarvágni.

Előzmény: arvaiz69 (82509)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82528

sablon + oldalára fekteteve tolt kézigyalu.

the shooting board

https://www.youtube.com/watch?v=metUg9fMzbs#t=448 

mijafenéjé nem teszi be?

Előzmény: neduddgi(én) (82519)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82527

Mielőtt parázs vita kerekedne gérvágó ügyben:

Én a legolcsóbb, noname, vagy sajátmárkás, párezer forintos változat pontosságára és használhatóságára lennék kíváncsi.

Láttam már képkeretezőnél is effélét, de gondolom, az inkább a 25000+ árkategória... (Ránézésre nem sokban különböznek, sem színben, sem formára.)

Petör 3 napja Creative Commons License 82526

Miért ellenjavalt képkeretekhez? Én pont ahhoz használom minden probléma nélkül - főleg a gipsz rátétesekhez, amit fejezőfűrésszel nem szeretnék vágni.

Előzmény: kukucs33 (82522)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82525

Az egyik , a másik 3 mm széles nútot vág

= Az egyik 2, a másik 3 mm széles nútot vág

Előzmény: neduddgi(én) (82523)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82524

Van egy békebeli, apró, egyenes, keményített fogazású illesztőfűrészem. Nincs terpesztve. Ezzel szoktam ilyesmit vágni. A lap vastagságát még sosem mértem, de 1 mm lehet.

Ennek ellenére a rétegelt lemez gérládámat már nagyon kikoptatta. Igaz, ő sem egy mai darab: készletben vettem az illesztő fűrésszel, legalább 25 éve. :o)

Előzmény: kukucs33 (82522)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82523

A körfűrész nem opció. Az asztalomba egy gagyi kézi körfűrész van befogatva. Még a derékszöget sem ismeri, és oldalra is kottyan olyanokat, hogy reménytelen vele pontosan dolgozni.

Van egy másik alternatíva is: van két "nútoló fűrészem" is. Még sosem próbáltam ki. Fogalmam sincs, mi a hivatalos neve. Egy hatos szárra van applikálva egy 30 mm átmérőjű fűrészkorong, ami úgy "billeg" mint a nagy, asztalba szerelt hornyoló fűrészek.

Az egyik , a másik 3 mm széles nútot vág, de ezeket nem lehet marógépbe fogni. Hosszlyukfúróhoz kellene valami megfelelő asztalt gyártanom, hogy használhassamőket.

Asszem, veszek egy tárcsát.

Előzmény: kukucs33 (82518)
kukucs33 3 napja Creative Commons License 82522

Képkerethez vagy bármi igényes és/vagy precíz dologhoz kifejezetten ellenjavallt, ezt nagyon jól látod.

Személy szerint még nem használtam gérládát, mert van egy olyan ellenérzésem, hogy a fűrész fogainak a terpesztése okán az nem fog pontosan támasztani, illetve a fűrész belekaphat a ládába. Ha a ládát viszi, az nem jó a ládának, ha a láda az "erősebb" az nem jó a fűrésznek. Ha ez hülyeség, akkor majd a gyakorló láda használók cáfolnak.

Ha egy precízen beállítható gépi gérvágó nem jön össze, akkor talán a fűrészlap asztalba fogása és egy precíz, mozgatható szögvezető alkalmazása lehetne a megoldás.

Előzmény: neduddgi(én) (82519)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82521

Ezért gondoltam 4 milis szélességet. A +1mm talán elég.

Előzmény: halaloszto (82517)
kukucs33 3 napja Creative Commons License 82520

Namost, ha gyorsan válaszolok az esetleg olybá tűnhet, hogy siettetném az elmúlásod, mintegy az akadály elhárításával, ezért szeretném nyomatékosan leszögezni, hogy szó sincs ilyesmiről! :-))

Szóval: a vékony, hajlékony pengéjű, húzásra vágó fűrészeket szokás "japán" fűrésznek nevezni - bár ez nem afféle lexikális definíció.

Előzmény: alpapa (82516)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82519

Kösz a válaszokat!

Kifejezetten finom és precíz munkához kellene, de csak sajtá célra. Képkeretek, hasonlók. Mindíg adódik valami...

De az eddig elhangzottak alapján asszem, inkább veszek egy új gérládát. A régi már nagyon kikopott, ezért is gondoltam "minőségi váltásra", de ezek szerint nem jó irányban tapogatózom.

Apropos: szerintetek fa, műanyag, netán alumínium gérládát érdemes venni?

kukucs33 3 napja Creative Commons License 82518

Van ilyenem, tán OBI-s LUX lehet, mert épp ilyen szép kék, mint a képen látható. Ha alaposan megfeszítem a fűrészlapot, és én is épp jó passzban vagyok, akkor viszonylag pontosan lehet vele dolgozni. Pl. a parkettázáskor a szegélyeket ezzel aprítottam és teljesen jól sikerült. Alkalmankénti használatra, jobb híján megfelelhet.

A núthoz a körfűrészen való többszöri áttolás nem lehet opció? (csak kérdem)

halaloszto 3 napja Creative Commons License 82517

én csináltam ilyet. a maró 3.2mm volt, az üveg inkább 2.9mm. vért pisáltunk mire az üveget beleraktuk. csiszoltuk mint atom. szemre nem volt ökörhugyozás a horony, de valójában az volt a kézben tolt marótól. a tárcsa biztonságosabbnak tűnik ebből a szempontból.

Vajk

alpapa 3 napja Creative Commons License 82516

Kérem homályosítson már fel valaki hogy mi az a "Japán fűrész",mert nem szeretnék hülyén meghalni.:)

alpapa 3 napja Creative Commons License 82515

Nekem is ilyen van.Annak idején a Vaterán vettem,aki eladta az tökéletesen összerakta.Bár ritkán használom de nálam tökéletesen működik,nem akad,mert az eladó azt tanácsolta hogy egy nagyon vékony fagyú "filmréteget" kenjek rá.Ő is így használta.Persze ez valóban csak hobbiasztalosoknak való.Komolyabb,pláne sorozat munkához ez nem jó,de én elégedett vagyok vele.Igaz hogy csak ritkán és apró munkákhoz használom.

SaGa 3 napja Creative Commons License 82514

Nekem is volt ilyenem, de amikor pl az apácarácsot csináltam, inkább gyártottam egy gérládát azokra a szögekre, amik ott kellettek, három deszkából és illesztőfűrésszel vágtam a 9 mm vastag lambériát (abból készült az apácarácsos korlát). Lötyög, ha annyira összerakod, hogy ne lötyögjön akkor meg szorul.

Aztán meg vettem egy rendes gérvágó körfűrészt, amikor hajópadlót kellett rakni.

Keskeny anyagokhoz gérláda, szélesebbekhez meg egy rászorítózható szögvezető és egy rendes illesztőfűrész (vagy egy jó japán fűrész) többet ér.

409 3 napja Creative Commons License 82513

Nekem van ilyenem, vagy 10éve vettem, de nem szeretem.  Először össze kell rakni rendesen, akkor nem lötyögős és pontos is. A gondom a vágás, mindig elakad a keret a csúszkákban, akármivel is kenegetem. Stabilan rögzíteni kell, különben csak ráncigálás az egész.

Én tárcsást vennék, ha a végei kifutnak a nútoknak, azzal sokkal könnyebb és haladósabb dolgozni.

neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 82512

Sziasztok!

Nehéz megszólalni ilyen megható fotó után, de megkísérlem.

Meglepő módon megint kérdezni szeretnék.

Használta már valamelyiktek ennek a gérvágónak az olcsó, barkácsáruházi változatát?

Ez a kép a conrad.hu-ról való, ott 25ezer píz. A bómaxobipakktiker verzió ha jól emlékszem, 6-8000 közt van. Mármint az olcsóbbik, mert ott is láttam már hasonló árfekvésűt.

Amiket kiállítva megtaperoltam, azok nagyon lötyögtek, de nem tudtam eldönteni, hogy gyárilag xarok, vagy csak trehányul vannak összedobva.

Másik kérdésem:

4 mm széles núthoz ujjmarót, vagy inkább tárcsás horonymarót vegyek? (3mm-es siküveghez akarok csúsztató nútot marni, úgyhogy 5-10 mm közti nútmélységekről lenne szó)

Pillanatragasz 3 napja Creative Commons License 82511

Most találtam a neten :)

halaloszto 3 napja Creative Commons License 82510

akkor ez kész is. ha az a stílus tetszik, akkor én még az élet is lekerekíteném egy r2 maróval, meg a fiókon is, így hangsúlyos lenne a rés.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (82509)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82509

Szia!

Nézegettem máshol is marókat, találtam is másfajtát több méretben is van http://www.bosch-pt.com/hu/hu/accocs/Tartoz%C3%A9kok/2498016/szinelo-maro-vezeto-golyoscsapaggyal-ket-vagoeles-kemenyfem-kivitel/

9,5 mm és 12,7 élátmérőjűek, az él hossz 25 mm és a szára is megfelelő nem túl hosszú 68 mm. 

Igaz már megrendeltem a Mester és Hobby-ból de innen is rendelek, csak még nem tudom a kettő közül melyiket? Nekem szimpatikusabb a 9,5 mm élátmérőjű marókés. mert a sarkokban kisebb ív maradna mint ha a nagyobb 12,7 maróval csinálnám. Igazából én a sarkokat nem akarom teljesen derékszögűre kivésni, hiszen a megmaradó picike ív nem zavarná a fiók működését!

Előzmény: halaloszto (82507)
Paco155 3 napja Creative Commons License 82508

Konkrétan ahogy a gyerekeket megemlítetted hogy nyáron az alatt hűsölnek nekem is beugrott, hogy ugyanerre jó lenne nekik is. Olyan bungalow stílusban. :) Szóval nem sürgős, amikor van akkor elhoznék egyet.

Az hogy hozzám hogyan kerül elég egyszerű, ha az ország középső része akkor megbeszélünk egy időpontot és elmegyek érte. Az sem érdekes, hogy használt, a fenti célra teljesen jó így is :)

Előre is köszönöm.

Előzmény: adingos (82506)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82507

értelek.

én mindenképpen kivágnám dekopírral először, aztán sablonnal kézi maróval kitisztáznám. a sarkokat meg vésővel kisarkítod egy pillanat alatt.

ha nagyon robotot akarsz játszani, akkor meg másológyűrű, mezei ujjmaró és több menet körbe.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (82502)
adingos 3 napja Creative Commons License 82506

A darabszám, az alkalom függő, kb minden hónapban 1-2 darab, néha több. Én nem kérek érte semmit, de tudnod kell, hogy nem tudom tökéletesen légmentesen össze hajtani azt amit már egyszer használtunk. Újat ne kérj, mert nem ad a Francia. (már próbáltuk ) Annyi a dolgod, hogy tökéletesen kitakarítod, és  (nem nagy kunszt, mert habszivacs granulátum volt benne) találd ki hogyan kerül el hozzád.

Én szívesen elhozom neked haza, de a többi rád vár.

Előzmény: Paco155 (82505)
Paco155 3 napja Creative Commons License 82505

És mennyi ilyened van? Lehet hogy engem érdekelne egy.  Árfüggő. :)

Előzmény: adingos (82503)
adingos 3 napja Creative Commons License 82504

Igen, de ez engem nem zavar. Mert én kimondottan csak a T alakú marok kulcs miatt és a bit fejek miatt vettem meg. A fúrószárak nem kellenek.

Előzmény: V.T.ZS (82490)
adingos 3 napja Creative Commons License 82503

56,25m3   Én nyáron a kocsihoz használom árnyékolónak. De sajnos gyárilag úgy van kiképezve, hogy a felső harmadán hosszában van valami kis légáteresztő rész.

Mi ezt arra használjuk, hogy a Francia cég ezt fújja tele habszivacs granulátummal, és a másik cég egy ipari porszívóval szívja ki az anyagot belőle.

A gyerkőcök nyáron élvezik sátor gyanánt.

Előzmény: halaloszto (82472)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82502

Szia!

A deszkából az asztal fiók méretének a helyét kéne kimarnom, tehát derékszögek a sarkok. Azért enne jó ez a maró. Néztem, hogy a 12,7 mm élátmérőjű marókés az már nagyon hosszú, a teljes hossza szárral együtt 91 mm. 

Előzmény: halaloszto (82499)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 82501

Ezzel a módszerrel nem lesz hosszú életű az a marókés. Túl vékony és ezért törékeny is.  Sokkal jobb lenne, ha elötte dekopírral kivágnád a nagyját, hogy ne kelljen a marónak a teljes átmérőjében marni. 

Előzmény: arvaiz69 (82485)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82500

mert nekem a kezemben vana maró, Zolinak meg az asztalban. de a boltban meg a vitrinben, nyéllel lefele, mégis felsőcsapágyasnak hívják aminek a nyelén van :-)

Előzmény: 409 (82498)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82499

ne vegyél ilyen vékonyat ha nem muszály. érzékeny, csak a gond lesz vele. vagy kocka lukat kell marj, és be akarsz menni a sarkokba?

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (82493)
409 3 napja Creative Commons License 82498

Így igen, de Zoli ez alábbit írta, Vajk meg pont az ellenkezőjét*. Én meg sosem foglalkoztam azzal, hogy melyik az alsó, melyik a felső, ezért kérdeztem, hogy akkor hogyan is van ez.

"A  20 mm vastag deszka tetejére felcsavarozom a sablont ( alul a deszka, felül a sablon) amihez hozzáér a csapágy és így a kellő formát tudom kimarni a deszkából! A marógép asztalba van fogatva, tehát pont a felső csapágyas maróra van szükségem."

A belinkelt képen meg olyan van, aminek nem a szár felőli végén van a csapágy.

* Mint kiderült, ugyanazt értik mindketten, a más elnevezés alatt.

Előzmény: pajaci (82491)
farontó 3 napja Creative Commons License 82497

Köszönöm.

Előzmény: arvaiz69 (82476)
farontó 3 napja Creative Commons License 82496

Az biz az!!

Össze is gyűjtöttem hogy majd az új ablakra is rá tudjam szórni;)))

Előzmény: halaloszto (82473)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82495

Szia!

Másológyűrű? De az én gépem az asztal alá van beszerelve, akkor is tudom használni a másológyűrűt? Mondjuk az enyémhez adtak gyárilag, holnap meg is nézem! 

Előzmény: halaloszto (82492)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82494

Szia!

Igen ez lesz a megfelelő megoldás! Érdemes volt ilyen sokáig fent maradni, mert legalább megvilágosodtam! :- ) 

Előzmény: 409 (82488)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82493

Szia!

Igazad van! Az lesz a legjobb ha először dekopirral ráhagyósan körbevágom, aztán megyek rá a 6,35-ös élátmérőjű tisztítómaróval sablon mellett. 

A dekopír használatát azért vetettem el, mert már próbáltam kifűrészelni dekopírral. Az eredmény nem valami megnyugtató (olyan lett mint az ökörhugyozás)! 

Előzmény: halaloszto (82487)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 82492

az alsócsapágyassal muszáj egy menetben teljes vastagságban dolgozz az anyagban. az anyag egyik oldalán van a gép, a másikon a sablon, nincs mese. a felsőcsapágyassal ugyanazon az oldalon van a sablon és a gép, ergo ki lehet emelni a kést hogy csak mondjuk 5mm-t érjen az anyagba. persze ekkor a csapágy is felemelkedik, jó vastag sablon kell hogy még a sablonban maradjon a csapágy.

de a hangsúly a négyes ponton volt, Zolinak másológyűrű kell.

Vajk

Előzmény: 409 (82489)
pajaci 3 napja Creative Commons License 82491

Alapból úgy használod a felsőmarót, hogy lefele áll a kés. Annak ha az alján van a csapágy, akkor az alsó csapágyas. Ha a nyakán felül, akkor felső.

Előzmény: 409 (82489)
V.T.ZS 3 napja Creative Commons License 82490
Neked is jutott bele olyan amibe el van csúszva a vídia?
:)
Előzmény: adingos (82468)
409 3 napja Creative Commons License 82489

"3. kell jó vastag sablon és felsőcsapágyas maró."

Felső?  Most akkor melyik a felső, melyik az alsó?

Előzmény: halaloszto (82487)
409 3 napja Creative Commons License 82488

"Marásnál végig a kés átmérőjével megegyező vastagságban mar a kés 20 mm mélyen!"

Szerintem így nem lesz jó, "rugdosni" fog. Időnként nagyot. :-(  Én kivágnám dekopirral, és csak "tisztítanám" a tisztítómaróval. Talán még gyorsabb is lenne.

halaloszto 3 napja Creative Commons License 82487

szerintem:

1. előszőr dekopírral nagyjából kivágni, utánna jön a maró. 

2. 6mm vastag 25mm hosszú maróval teljes szélességben telibe marni nem mernék

3. kell jó vastag sablon és felsőcsapágyas maró. először csak 5mm mélyen mész, a kés súrolja a sablon alját. aztán egyel lejjebb, stb. luk nem kell ugye, nem telibe indulsz. esetleg két sablonod van, egyikkel nagyolsz, másikkal tisztítasz, de ez túlzás. 

4. valójában nem csapágyas maró kell neked, hanem másológyűrű. és kb minden gond meg is van oldva. lehet lépésekben marni.

Vajk

arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82486

Szia!

Pont a sablon belsejét kell marnom! 

Előzmény: halaloszto (82483)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82485

Szia! 

Sajnos a sablon mellett a a kés teljes szélességében kell marnia a fát 20 mm vastagságban! Nem a sablon külső oldalán kell a csapágynak körbemennie Itt valóban csak néhány millimétert kéne leszedni! Nekem a 47 x 8 x 2 cm méretű deszka közepéből kell kimarnom egy 30 x 5,5  cm -es darabot, aminek a vastagsága 20 mm.  Úgy terveztem, hogy készítek egy olyan sablont aminek a belsejének mérete a szükséges 30 x 5,5 cm. Ezt ráfogatom a deszka tetejére, majd egy 16-os fúróval a kifúrom a marni kívánt deszkát azon részénél, ahol majd marni kell. Mikor ez megvan akkor a deszkát rárakom a marógép asztalra, a tisztítómaró pedig a kifúrt lyukon keresztül feljön. A marásnál a csapágy hozzáért a sablon belső oldalához, ez vezeti meg a kellő irányba. Marásnál végig a kés átmérőjével megegyező vastagságban mar a kés 20 mm mélyen!

Most már végre pontosan le tudtam írni,  hogy milyen munkára is használnám ezt a csapágyas marókést! Az én esetemben úgy gondolom jobb volna a 6,35 mm késátmérőjű tisztítómaró, mert a marógépem ezzel dolgozna a legkönnyebben! 

Előzmény: 409 (82481)
409 3 napja Creative Commons License 82484

Sőt, műhelynek is alkalmas, beviszed a gépeket és forgácselszívó sem kell, ha megtelik csak cseréled a zsákot.  :-) :-P

halaloszto 3 napja Creative Commons License 82483

a vékony tisztítómaróval tudsz kicsi belső rádiuszokat is marni. 

viszont pontosabban kell előtte kivágni, mert ha a D/2-t eléri amit marni kell azt nem szereti. szóval he nem kelenek a szűk belső helyek, akkor nagyobb átmérőt választanék. az átmérő nem számít a gép teljesítményéhez, inkább a mennyit hagytál rá és milyen gyorsan tolod.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (82480)
409 3 napja Creative Commons License 82482

"tehát pont a felső csapágyas maróra van szükségem."

Ettől még az alsó csapágyas is jó, csak alulra kell tenni a sablont......és ezt akár nútmarásra is tudod használni, ellentétben a felső csapágyassal.

Előzmény: arvaiz69 (82480)
409 3 napja Creative Commons License 82481

"Ennek használatakor jóval könnyebben belemélyed a marókés a fába! Majd kíváncsi leszek rá, hogy mennyivel könnyebb vele dolgozni!"

Annyival, hogy egyből bele tudod nyomni, nem kell oldalra is mozgatni közben. Ennek nútnál igazából kevés jelentősége. Olyankor jó, ha lyukat kell "fúrni" vele.

"Vagy az én Bosch POF 1400 ACE marógépem nem is bírna el az egy mérettel nagyobb 12,7 mm késátmérőjű késsel való munkát, ami 20 mm vastag fában marna?"

Miután úgysem telibe marod,(gondolom) csak 2-3mm-t a sablon mellett, simán bírnia kell. Legalábbis az én 1200-asom bírja.

Előzmény: arvaiz69 (82475)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 82480

Szia!

Igen, nekem is arra kellene! Sablonhoz akarom használni. A  20 mm vastag deszka tetejére felcsavarozom a sablont ( alul a deszka, felül a sablon) amihez hozzáér a csapágy és így a kellő formát tudom kimarni a deszkából! A marógép asztalba van fogatva, tehát pont a felső csapágyas maróra van szükségem.

Előzmény: jmedvegy (82479)
jmedvegy 3 napja Creative Commons License 82479

Üdv!

Ez leginkább másoló maró lenne, mivel a felső csapágy a maró átmérőjével megegyezik. Leginkább az anyagra rögzített sablon mentén való formakivágásra való, de akár vágási pontatlanságokat is képes lehet adott esetben kijavítani.

Előzmény: arvaiz69 (82478)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 82478

Szia!

Lehet nem egyértelműen írtam az előző írásomban mit is akartam. Szóval a tisztítómaróval sablon mellett akarok marni, oda azért kell a csapács mert az érintkezik a sablonnal. A nútmarót pedig egészen más munkához használom, oda olyan kell amin nincs csapágy! 

Előzmény: Paco155 (82477)
Paco155 4 napja Creative Commons License 82477

Te figyu.

Az elnevezésekkel nem vagyok tisztában főleg mivel néha az sem aki ezeken a weboldalakon a marófejeket elnevezi.

De a ha a tisztítómaró az ami a képen van (és gondolom a képen az van amit el akarnak neked adni), akkor hogyan marsz nútot egy olyan eszközzel aminek a végén lóg egy k. nagy csapágy? :P

Előzmény: arvaiz69 (82475)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 82476

Szia!

Nagyon szép, igényesen elkészített ablakot készítettél. Rendkívül mutatós, nekem nagyon tetszik! És a lazúrozás is tökéletes, minden elismerésem, gratulálok! Ja és a beépítés is profi munka! 

Előzmény: farontó (82470)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 82475

Sziasztok! 

Marógéphez akarok vásárolni tisztítómarót a Mester és Hobby-ból. Kinéztem magamnak a http://www.botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=7&id_produs=122   500633C kódszámú tisztítómarót, aminek a késátmérője csak 6,35 mm.  Én kicsit keveslem ezt, bár még sosem dolgoztam tisztítómaróval. A kés élhossza 25 mm, ez megfelelő lenne, hiszen a deszka amit marnék kb 2 cm vastag. Vagy az én Bosch POF 1400 ACE marógépem nem is bírna el az egy mérettel nagyobb 12,7 mm késátmérőjű késsel való munkát, ami 20 mm vastag fában marna? Ha nútot marok fában, akkor a 20 mm mélységet kettő, de inkább három fogással végzem! Nem tudom, hogy a tisztítómaró használatakor a gép könnyebben dolgozik-e, mint mikor ugyanolyan méretű késsel nútot marok? Mert ha ugyanolyan megterhelő akkor úgy gondolom bőven jó lesz nekem a kisebb 6,35 mm élátmérőjű tisztítómarókés is!

Ha már rendelek innen akkor rendelek egy olyan nútmarókést is aminek a két oldalán és a tetején és van kés!http://www.botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=7&id_produs=120   Ennek használatakor jóval könnyebben belemélyed a marókés a fába! Majd kíváncsi leszek rá, hogy mennyivel könnyebb vele dolgozni!    

Ezekbe a 12 db-os kínai marókéskészletekben is van tisztítómaró, de ami nekem van abban a kés élhossza nagyon rövid kb. 15 mm, és azt nem tudom használni a 20 mm vastag fához! Ezért vagyok muszáj venni egy olyat aminek hosszabb az élhossza!  

Üdv.:Zoli

Paco155 4 napja Creative Commons License 82474

Gondolom nem kicsi mert a hálószobám az úgy kb ennek a fele :)  (3,8*3*2,63)

halaloszto 4 napja Creative Commons License 82473

az ott az eredeti ablakban a fűrészpor??? :-D

Előzmény: farontó (82470)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82472

hejj, az milyen? ha teszek rá ventillátort, lehetne benne lakni?

Előzmény: adingos (82467)
farontó 4 napja Creative Commons License 82471

Festés témához még annyit: ez az Euro-s festőkészlet nekem se jött be, valószínűleg én is kifogtam azt az utángyártott rihes változatot, nagyon hullajtja a szőrét. Eddig azt hittem, hogy én csesztem ki vele a szeszes páccal, gondoltam, lehet, hogy kioldotta a ragasztót belőle? De ezek szerint nem. 

farontó 4 napja Creative Commons License 82470

Sziasztok!

A mai szép napon egy másfél éves projekt végére került pont.

A műhelyablakom ami még valamikor az 1800-as években készült,végképp megérett a cserére. Vagy másfél éve már legyártottam a szerkezetet, most már csak a felületkezelést csináltam meg, és össze kellett szerelni. Egy pár fotót készítettem, hátha valakit érdekel. Lehet, hogy a profiknak már a könyökén fog kijönni az ablakbeépítés, de hátha olvassák újak is. Íme a képek.

Hát ezek az áldatlan állapotok!

Kibontás után.

Mérete körben 1 centivel kisebb az új toknak, én így szoktam rögzíteni. Az ablakon körben 20 mm-es purhab nút van, ebbe pont beleillik a műanyag ablakokhoz való tokrögzítő fül.

A tok magassága kb 130 cm. Szélessége 135 cm. Függőlegesen 3 db rögzítési pont, vízszintesen 1-1.

És íme a kész mű. Purhabozás előtt alávizezve és mehet a hab. Hát,remélem ezen már nem fog befújni az északi szél. Még a belső borítások hiányoznak, de benne vannak a következő 5 éves tervben.

Petör 4 napja Creative Commons License 82469

Köszönöm a tippeket mindenkinek - hétvégén pár palack mellett fogom vázolni a terveket...

Előzmény: Perec.Zsolt (82421)
adingos 4 napja Creative Commons License 82468

Ezt én is néztem ma, de én a másik változatot vettem meg. Az aldiban meg van 7000ft ért gravírozó dremel is. (bocs ha nem jól írtam a nevét)

Előzmény: V.T.ZS (82462)
adingos 4 napja Creative Commons License 82467

Ha valakinek kell a forgács tárolására 7m x2,5m x3m zsák, az szóljon nyugodtan.

Azért ekkora, mert kamion platóméret a zsák.

Előzmény: Pote01 (82443)
Bubi504 4 napja Creative Commons License 82466

Biztos vagy benne ? Ez nem pont az az ordenáré szar KS210 Lasercut ami pl nekem (meg thyebi-nek) is van, csak hasonló. Bár úgy látszik még ezt is el lehet adni : http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/fureszgep_vagogep/metabo_ks_210_lasercut_gervago_furesz_korfuresz_2004034694.html

Előzmény: pajaci (82459)
koopal 4 napja Creative Commons License 82465

Hígított faragasztó esetleg.

Előzmény: hun.execute (82463)
peti970 4 napja Creative Commons License 82464

Üdv Urak!

Kérdésem az lenne,van e itt valaki aki komolyabban is nyomja az asztalosipart?Ha igen tud e vállalni bútorajtó készítést felületkezelve,Munkalap készítést egyedi méretre stb. Ha úgy hozza a sors akkor beszélhetnénk róla.

hun.execute 4 napja Creative Commons License 82463

Sziasztok!

Tetol FB-vel kezelt fa bútorlapot kéne leglettelnem. De nem megy. Ledob magáról mindent. (gipsz, csemperagasztó, de még a tapadóhidat is)

Olvastam, hogy csiszolni veszélyes dolog a Tetol-os fát, mert irritálja a torkot, szemet.

Fessem le az egészet lazúrral, és próbáljam azt leglettelni? Vagy van valami más (erősebb) alapozóréteg? Pl: a faenyv megtapad rajta?

V.T.ZS 4 napja Creative Commons License 82462

Múltkor vettem ldlbe fúrószárat gyenge minőségnek tünt, most vettem egy másik készletet, háááát:

EPP__ 4 napja Creative Commons License 82461

Nekem egy KS-210 Lasercut a régi gépem. Szerintem a tiednek valami "továbbfejlesztett" változata..  Hát nem egy nagy szám.  A lézert két gombelem működteti...  A pengetakaró meg valami eszement béna módon van kitalálva. Elemet nem volt kedvem cserélni, a takaróval meg küzdök.  nem tudom hányszor szereltem már össze... 2 napig működik azután megint nem. Most,  hogy már megvan az új, valahogy felülkerekedek a lustaságomon, lefotózom, és felrakom az OLXre. Persze a problémákat leírom, mert nekem nem hiányzik, hogy valaki visszahozza.

Előzmény: pajaci (82459)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82460

akkor ez itt nem off

Előzmény: 409 (82452)
pajaci 4 napja Creative Commons License 82459

Ezzel. ks 210

Idézet egy másik fórumból:

"Nem sorolom, hányféle metobó gépem van. Gyakorlatilag induláskor azzal szereltem fel a műhelyt. Nem tudok olyan kivételt, amelyik ne járt volna a BP.-i szervízben. Csak néhány legjellemzőbb: 300-as gyalu két hónapig porosodik a szervízben, kurvanyázások után vegre megérkezik, majd három óra múlva ráesik az egyengetőasztal a forgó gyalutengelyre. Porelszívó egy szar kapcsolócsere miatt egy hónapig áll. Gérvágó zsinórban kétszer ugyanazzal a hibával indul a javítóműhelybe, csavarozó orsója eltörik.
Prémium gép valóban - de ez csak az árára vonatkozik, és semmi egyébre."

Előzmény: EPP__ (82458)
EPP__ 4 napja Creative Commons License 82458

Melyik gérvágóval van ekkora problémád?

Nekem is van egy, ami 2 évig jól működött, de mostanra teljesen használhatatlan lett a műanyag védőburkolata. Levenni meg nem merem.

Máskülönben a többi Metabo cuccommal elégedett vagyok. Furókalapács, vastagológyalu, másik gérvágó, amit a fent említett helyett vettem, mind szépen működik.

Előzmény: pajaci (82456)
pali923 4 napja Creative Commons License 82457

Az a gérvágó egyébként Elektra Beckum volt. Csak akkor vette meg a Metabo ezt a céget, és a maradék gépeit átcímkézve adta el saját nevén. A színe viszont még az eredeti cégé volt. Az más kérdés, hogy azt a konstrukciót semmilyen néven nem illett volna árulniuk. Sokak szerint adnak azért jó gépeket is Metabo néven, de azóta én sem mertem venni.

Előzmény: pajaci (82456)
pajaci 4 napja Creative Commons License 82456

Kabbe!

Az ominózus gérvágó óta egészséges kétségeim vannak. Amelyik cég a keze közül ilyen szemetet ki mer adni, az messziről kerülendő.

Előzmény: joevagyok68 (82449)
EPP__ 4 napja Creative Commons License 82455

Nekem a Metabo van. Kifejezetten elégedett vagyok vele.

Már vagy 5 éve használom. Eredetileg akkor vettem, amikor a tetőt csinálták, és a ahol normális minőségű faanyagot bírtam venni, olyan árat mondtak a gyalulására,  hogy inkább olcsobban megvettem a "leértékelt" gyalugépet és egy éjszaka alatt ketten áttoltuk rajta az anyagot. Így a gép kvázi ingyen volt.

Mondjuk ennyi idő után már esedékes lenne a kések élezése...  vagy ezeket csak cserélni lehet? 

Előzmény: pali923 (82440)
pali923 4 napja Creative Commons License 82454

Ez a metabo fóbia engem is érdekel, ugyanis nekem is van. :) Bár csak egy gérvágóval jártam meg, de azóta csak messziről szeretem. Ha viszont ez a gépük jó, akkor jó lehetne.

Előzmény: joevagyok68 (82449)
pali923 4 napja Creative Commons License 82453

Köszi, de azért elhízott ludat nem kérek. :))

A gépet így ahogy van elfogadnám alighanem, de a szállítási költség nagyobb, mint a gép ára, és vám, áfa, béfa, céfa is hozzájön sajnos.

Előzmény: Pote01 (82444)
409 4 napja Creative Commons License 82452

Az se lehet rossz, biztosan szép sima a pálya a verseny végére.  :-)

Előzmény: halaloszto (82450)
409 4 napja Creative Commons License 82451

Nem tudom, csak úgy belebotlottam ebbe a képbe.  :-)

Előzmény: pajaci (82448)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82450

versenygép? 

szalagcsiszoló versenyekről is vannak frankó videók

Előzmény: 409 (82446)
joevagyok68 4 napja Creative Commons License 82449

Neked nincs metabo-fóbiád ??  :-)

Esetleg keresse fel orvosát,pszicológusát ...

Hány "metafos" gép romlott el nálad, hogy így kihúzták a gyufát ?

Előzmény: pajaci (82447)
pajaci 4 napja Creative Commons License 82448

Ez valami harci szekér?

Előzmény: 409 (82446)
pajaci 4 napja Creative Commons License 82447

Csak metabot ne vegyél!

409 4 napja Creative Commons License 82446

409 4 napja Creative Commons License 82445

+ 1 trafó, miután ez 120V-os.

Előzmény: Pote01 (82444)
Pote01 4 napja Creative Commons License 82444
Pote01 4 napja Creative Commons License 82443

Cefrés zsák kell neked az 150-200 literes jó vastag nem szakad ki, átlátszó is, sok is fér bele, nem is engedi át a levegőt.

Előzmény: drRamaty (82441)
neduddgi(én) 4 napja Creative Commons License 82442

Még annyit: az alkatrészt keresve természetesen bementem abba az üzletbe is, ahol valamikor ezt a fűkaszát vásároltam. Annyi idő alatt, amíg egy eladó, majd a boltvezető elmagyarázta nekem, hogy miért is szarják le az én kínomat, a kisboltos kikereste és megrendelte a kívánt alkatrészt.

Egy szép, hízott liba valóban dísze egy baromfiudvarnak! Szóval nem hazudtak, legfeljebb nem mondtak igazat.

:o)))

Előzmény: Garfield007 (82438)
drRamaty 4 napja Creative Commons License 82441

Nekem egy Elektra Beckum forgácselszívóm van, már rég nem szarozok a picsányi nájlonzsákkal. Rendes szövött szalmászsákot teszek alulra, van vagy 200 literes, ki kell hajtani oldalra, olyan hosszú. De a négykéses vastagoló ezt is televágja egy fél óra alatt. Mivel ez szövött zsák, kicsit csökken az elszívása, de bírja így is a százas csővel.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82433)
pali923 4 napja Creative Commons License 82440

Vastagoló gyalu ügyben érdeklődnék: Makita 2012 NB, Dewalt DW733, Metabo DH330, Triton TPT 125. Ezeket találtam alternatívaként. A Makitáról jókat hallottam, de a Metabo pl. olcsóbb, de a kés elég sokba kerül hozzá, a legolcsóbb meg a Triton. Érdemes olcsóbbat választani, vagy mégis csak a Makita a legjobb? A Triton ára meg eléggé vonzó. A Dewalt meg most drágább, mint a kombinált gyaluja, de egyébként sem olcsó. Vagy van más lehetőség? Ha már lúd, legyen kövér: Güde, Einhell, meg hasonlókat nem szeretnék.

Régivagyok 4 napja Creative Commons License 82439

Szerintem ez jó áron van. Ha valakinek kellene. 5 év Bauhaus garancia.

Garfield007 4 napja Creative Commons License 82438

A ceglédi gazdabolt pont ugyanez. A Makita gépektől, a permetezőszereken át, az orosz vizes poharakig minden és mindenhez van alkatrész. Mindig meglepődök, hogy a leghülyébb kérdésemen is elgondolkoznak kicsit és megoldják.

ui.: libatömő is van, több verzióban. rákérdeztem, enyhe mosoly közben közölték, hogy dísznek viszik :-)

Előzmény: neduddgi(én) (82437)
neduddgi(én) 4 napja Creative Commons License 82437

Azért vannak fehér hollók is!

Van itt Kecsón egy ódivatú "vasasbót". Ha belépsz, olyan, mintha visszalőtted volna magad a '70-es évekbe.

Egy alkatrészt kerestem a fűkaszámhoz. A csiribiri szakboltok elhajtottak, úgy, mint téged. Kínomban bementem ide. Bótosbácsi azonnal elővett egy tízkilós katalógust, pár perc lapozgatás után kikereste belőle az alkatrészt. Rádumált, hogy akkor már javító szettet vegyek az adagolóhoz, mert hamarosan a többi alkatrészt is cserélnem kell, és együtt olcsóbb. :o) 

Aztán megrendelte a cuccot. Egy olyan termékhez, amit ő nem is forgalmaz, tehát nem lenne kötelessége az alkatrész utánpótlást biztosítani.

Az egészért fizettem kb. 5000 pízt, szóval nem ezen az üzleten gazdagodott meg.

Előzmény: spapda (82422)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82436

a porszívó nagy vákuumot tud, kicsi légáramot, és általában kicsi a tartálya. a forgácselszívó kisebb vákuumot, sokkal nagyobb légáramot és nagy a tartálya.

ha a forgács nagy, nehéz, akkor kell a sok leveggő. ha finom apró, netán repedésből kell összeszedni, akkor kell a porszívó.

nekem a kicsi 210mm-es kínai gyalugépem van, tutiul működik porszívóval is. 

vajk

Előzmény: torony78 (82435)
torony78 4 napja Creative Commons License 82435

Van egy pár szívós kérdésem:

Mikor érdemes forgácselszívó és mikor száraz-nedves porszívó?

Kézi körfűrész, felsőmaró, dekopír, excenteres csiszoló készlethez mit ajánlotok? Milyen teljesítmény és márka az, ami elég nekik?

A most Lidlben akciózott száraz-nedves porszívóról van valamilyen tapasztalat? Az megfelelne a fenti igényeknek?

kukucs33 4 napja Creative Commons License 82434

Ami nekem még a linkelt mintadarab Einhellben szemet szúrt, hogyaszondja: "automata". Az ugyanígy kinéző Workzone-t nekem kell ki- bekapcsolgatni, ami főleg a kevés helyem miatt néha bizony problémás. Az, hogy a munkavégző gép kapcsolja be és ki az elszívót, az egy nagy fícsör - számomra mindenképpen.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82433)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82433

Szerintem is teljesen egyforma a két kategória, csak míg az einhelnél átlátszó fólia forgács gyűjtő van alul addig a Hunday vászon zsák szerű van alul ami nem átlátszó. De szerintem ezen is lehet látni hogy mennyire telt meg forgáccsal ha mögé teszel egy lámpát ami átvilágít a zsákon, akkor az árnyék megmutatja, hogy meddig van.

Előzmény: 409 (82419)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82432

alapvetően így van, nekem a kicsi karcher porszívó mégis tökéletesen elszívja a gyalugépet.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82429)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 82431

ez a különbség a vidékkel. itt pesten sincs a boltban semmi, de holnapra vagy holnaputánra van bármi. közel van a nagyker.

a webshop úgy jön ide, hogy ha a boltban is meg kell rendelni meg a webshopban is meg kell rendelni, akkor miért rendeljem a boltban? a boltba így kétszer el kell menni, a webshopot meg intézhetem otthonról.

Vajk

Előzmény: spapda (82422)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82430

Én egyszerűen kitörtem belőle fogóval azt a keresztet. :)

Előzmény: pajaci (82408)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82429

A gyalugép nagyon sok forgácsot termel rövid idő alatt. Azt egy porszívó nem képes elszívni mert kevés a levegő szállításuk és emiatt könnyen eldugulnak. A gyalugéphez ilyen kell :

http://szerszamkell.hu/einhell_por__es_forgacselszivo_550w__65l__rt_ve550_961

Nekem ugyanez van piros gép és a felső zsákja is fehér, (ipari kategória) ez már képes annyi levegőt szállítani ami elszívja a forgácsot. A kék vázas a barkács kategória az einhelnél, de nem sok különbség van a két típus között, csak esetleg a csapágyazásuk jobb a pirosoknak. 

A kis kézi gépekhez meg a porszívó jellegű elszívók a jobbak, mert nagyobb vákumot csinálnak kevesebb levegő szállítással.  pld ez 

http://bolthely.hu/gude/id/gude55154_Gude_gude_55154_Elszivoberendezes_GAA_1100_T__forgacs_elszivo__forgacselszivo

A kézi gyalugéphez talán ez is elég, de ezt akkor sem venném meg mert ezekben papír szűrő van ami nagyon hamar eltömődik a portól és akkor lecsökken a szívóteljesítményük is és a vákum is. Ráadásul elég nagy a papírszűrő mérete is ami a jóval kisebb tartályból foglalja el az értékes helyet, ezért egy asztali gyalugép használatánál 1-2 percenként lehet üríteni. Ebben a porszívó kinézetűben meg azt sem látod, hogy már megtelt forgáccsal, míg az RT-VE 550-el szépen látni, hogy mikor kell üríteni. 

halaloszto 4 napja Creative Commons License 82428

ez lesz, logikus. azóta szerencsére megkötött rendesen, vissza is lehetett csiszolni a szőröket.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82425)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82427

Na akkor most kell a tékozló homárra elküldeni a sztorit. 

Előzmény: pali923 (82378)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82426

Az emlékeim szerint az eredeti párnák amit az ugyanilyen színű (narancssárga) készlethez kaptam azok tört fehérek voltak. Az nem hullajtja a szőrt. Ezen a képen a készlet műanyag színe az eredetire utal, de a párnát nem tudom megítélni, ilyen kicsi kép alapján, hogy az fehér e vagy az is rózsaszínes.

Előzmény: vati666 (82374)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82425

Ahol nyers volt a felület, ott sokkal  több festéket és benne lévő oldószert vesz fel mint ahol alapozva van. 

A fa felszívta az oldószert, és folyamatosan "áztatja" a felületen lévő festéket alulról. 

Előzmény: halaloszto (82358)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82424

Nagyon szépen megfogalmaztad nekik a levelet :) :) :)

Előzmény: pali923 (82354)
RepülőgépÉpítő 4 napja Creative Commons License 82423

Meg fog az kötni egy két hónap alatt ha továbbra is a pincében szárítod. Nekem 6 kg műgyantát és kb 15 m2 üvegszövetet kellett visszakapargálom pár éve mert nem volt meg a minimális 17 C fok a műhelyben és emiatt baszott megkötni. Ugyanez a jelenség volt, a felületéről elpárolgott az a kevés oldószer, képezett egy nagyon vékonyka hártyát ami utána nem engedte kipárologni a többi oldószert, a hidegtől meg nem is tudott beindulni a kémiai kötés sem. Én kb 1 hétig vártam, hogy hátha megköt, majd még jól be is fűtöttem, hátha az segít, de ennyi idő eltelte után már az sem segített, vakarhattam vissza a ragacsos, beturhásodott szart. :(

Előzmény: halaloszto (82352)
spapda 4 napja Creative Commons License 82422

Akkus ütvecsavarozót akartam venni, felhívtam több környékbeli hivatalos Makita-partner boltot is. Egyiknél sem volt készleten a kinézett darab, de amikor a rendelés lehetőségéről érdeklődtem, mindegyik szívta a fogát, mint akinek nincs hozzá kedve. Végül megrendeltem egy webshopból, ingyen kiszállítással...

Bezzeg a sírás ("nem megy a bolt"), és a webshopok köpködése ("mert ott nem ért hozzá senki, meg nekik könnyű, nincs rezsi") az megy a szakboltoknál! Tényleg nagy a baj a fejekben.

Előzmény: pali923 (82409)
Perec.Zsolt 4 napja Creative Commons License 82421

Szia,

Szerintem vízálló ragasztó, csavar, gomba és penészölő, gátló alapozó legalább kétszer.

Akácból csináltam darálóhoz fogaskerékházat, de a legnagyobb darab 30 cm.

Ha ennél nagyobbat szeretnél, az akácot felejtsd el szerintem, mert vetemedik, mocorog folyamatosan.

Szerintem valami tömörebb fenyőt is használhatsz.

Zsolt

Előzmény: Petör (82392)
Perec.Zsolt 4 napja Creative Commons License 82420

Sziasztok, egy kis kiegészítés még a csiszolókhoz :)

Lakk, festék, politúr eltávolítása vagy vegyi anyag, vagy hőlégfúvó, hacsak nem akarsz nagyon-nagyon sűrűn papírt cserélni... A boschnak van festékre való (fehér) lapja, de az is ugyanúgy eltömődik...

Excenteres is tud vicces lenni nagy felületen, kell hozzá gyakorlat, hogy ne legyen hullámos..

Kézi szalagcsiszolóval a vágott anyag bütüjét szép simára lehet csiszolni különösebben kis szemcseméret nélkül is.

Zsolt

Előzmény: Paco155 (82397)
409 4 napja Creative Commons License 82419

Hááát, nem vagyok benne biztos, hogy minőségileg bármi különbség is van a két márka között.  (ha a kombi gyalugépeiket nézzük, akkor egykutya)

Előzmény: EPP__ (82418)
EPP__ 4 napja Creative Commons License 82418

Bocsi,  nem frissitettem.

De valahogy az jött ki nekem is, hogy árban ez a 44 ami belefér,  és inkább Hunday, mint Einhell

De így hogy van közvetlen tapasztalat,  tuti beleugrok.

Előzmény: arvaiz69 (82415)
EPP__ 4 napja Creative Commons License 82417

Ez a holz mann azert szamomra bizalomgerjesztobb...  Mondjuk valamivel dragabb is.

amit most leltem:

http://olx.hu/hirdetes/hyundai-fm-230-porelszivo-forgacselszivo-750w-IDKEeT.html#1dbe081336

Előzmény: pajaci (82413)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82416

Ez pont olyan mint az én holzmannom, csak olcsóbb az ára.

Előzmény: arvaiz69 (82415)
arvaiz69 5 napja Creative Commons License 82415

Szia! 

Ha hosszútávon is  megbízható  tartós forgácselszívót akarsz vásárolni akkor én a Hyundai FM230 ajánlom neked! Én már több mint tíz éve használom, soha semmi baja nem volt, mindig tökéletesen működik. Csak jót tudok róla mondani. Kategóriájában a legolcsóbb gép, nincs ennél olcsóbb mégis tökéletes. A motorja 750 wattos, 60 literes zsákja van, nem jön ki belőle a por működés közben, négy görgös kereke van így könnyen mozgatható. Minden OKé vele. Persze van nála drágább, meg lehet szebb is, de semmivel sem jobb egyik sem.  

Ha az enyém tönkremenne, én még egyszer ugyanezt választanám!

http://szerszampiac.hu/?porelszivo+forgacselszivo+hyundai+fm+230.220v750w+1400l+m3+uj

Előzmény: EPP__ (82412)
Schnitt 5 napja Creative Commons License 82414

Én láttam a Kőházi festékboltban. Rá is csodálkoztam, hogy jé, ilyen még van?
Itt a linkje, bár a kép nagyon kicsi a dobozról, de az euro felirat alatt ott a 2000 csak sötétek a számok.

Régen csak parasztvakításnak hittem, pont a teleshop miatt, de ha azt mondjátok, hogy lazúrhoz jó, legközelebb veszek egy szettet, ha arra járok.

Ja, itt a linkje

Előzmény: GPS (82371)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82413

Kiállítási darab, azt írják. Ilyen az enyém:

http://www.holzmanngepek.hu/gepkatalogus/item/24-elszivo-gepek/92-abs-1080

Előzmény: EPP__ (82412)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 82412

kicsit én is elérkezettnek látom az időt,  hogy vegyek elszívót.  na gondoltam kicsit nézegetek ezt azt..

Einhell géppel jó tapasztalatom még nem volt, de "nem hagy el a remény..  míg a forint kemény!"

Na szóval rákerestem az RT-VE 550  gépre.  Mivel köztudomású, hogy az árgépen nincs rajta minden bolt..  a legolcsobbak meg típikusan nincsenek ottan...

Erre mit lelek:

http://szerszamallomas.hu/einhell-rt-ve-550-a-forgacselszivo.html

itt nem hittem a szememnek....  szerintetek ez most akkor azt jelenti,  hogy 44,  de ha 1 év garit is akarsz, akkor 50 ?   ez mennyire törvényes?

vagy csak árcsökkentettek és ott maradt a régi ár is?

Előzmény: pajaci (82406)
LudasMatyí 5 napja Creative Commons License 82411

Ja,ha már praktiker.. ma voltam  Miskolci praktikerben..legutóbb kb 5 éve ,azóta egy nagy kalap szar az egész!Allig van valami normális barkács áruválaszték,ami a faiparhoz kapcsolódik!Többet nem is megyek!

arvaiz69 5 napja Creative Commons License 82410

Sziasztok!

Ma jöttek a bútorért, nagyon tetszett nekik a munkám! Mivel talpig Úriember vagyok mondtam nekik, hogy a festést nem számolom fel! 

pali923 5 napja Creative Commons License 82409

Csak simán válaszoltam egy info@praktiker.hu-ról érkező levélre. Tulajdonképpen csak az az érdekes az egészben, hogy a kereskedelem minden szinten haldoklik (+jön a vasárnap), aztán mégis így állnak a dologhoz.

Előzmény: Barnamedvébb (82389)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82408

Nekem is ilyen einhell szerű van. A ventilátor előtt volt egy kereszt a csőben, azt ki kellett flexelni mert mindig eldugult.

Előzmény: LudasMatyí (82407)
LudasMatyí 5 napja Creative Commons License 82407

Kösz!

Életemben nem volt még porelszívóval dolgom..egy alsóközépkategóriás gépben gondolkodnék,pl egy einhell tipusban.

Előzmény: pajaci (82406)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82406
LudasMatyí 5 napja Creative Commons License 82405

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy porelszívót,kb 50 rongy körül,egy gyalugéphez,és egy körfűrészhez?

pajaci 5 napja Creative Commons License 82404

Ebenguba!

Előzmény: EPP__ (82402)
alpapa 5 napja Creative Commons License 82403

Igen erre gondoltam.Már csak meg kell vásárolnom.Köszönöm szépen!!!

EPP__ 5 napja Creative Commons License 82402

Ékezetek?  Nekem?  elképzelhetetlen!  Amúgy esélyes,  hogy nem is az automatikus helyes sírás ellenőrben van a huba, hanem bennem.

Előzmény: pajaci (82380)
alpapa 5 napja Creative Commons License 82401

Nagyon szépen köszönöm megtaláltam!! Hálás vagyok a segítségért!!!!

Előzmény: EPP__ (82373)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 82400

egyetértek.  Nekem is szükségem van már utánpótlásra.  Amit 15 éve a teleshoptól kaptunk nem hullatja a szőrét. 

Előzmény: pajaci (82382)
Garfield007 5 napja Creative Commons License 82399
Koncentrálok. Az eredeti kérdésre ment a válasz. :)
Az akác már csak anyagilag is jobban passzol a többihez...
Előzmény: Paco155 (82398)
Paco155 5 napja Creative Commons License 82398

Mármint tálalónak. :)  Az ülőbútor meg az asztal tényleg inkább akác.

Szerintem.

Előzmény: Garfield007 (82396)
Paco155 5 napja Creative Commons License 82397

Akkor, hogy ne csak mi faggassunk téged, egy kis információ is.

- A deltacsiszoló való a legfinomabb munkákhoz, befér a kicsi helyekre is van amihez adnak "ujj" feltéteket meg különböző profilokat lehet felfogatni rá a szűk helyekhez. Ehhez mérten az anyagleválasztása is elég kicsi, nagy felületeket lecsiszolni vele kínszenvedés. 

- A következő a sorban a rezgőcsiszoló. Nagyobb a csiszolófelület, nagyobb a rezgés amplitudója - nagyobb anyagleválasztás. Egyes fajtái még beférnek a sarkokba valamennyire.  Nagyobb felület csak közepes küzdelem vele.

- Jön az excentercsiszoló. Jól bánik a nagy sík és domború felületekkel ha szükséges akkor gyorsan sok anyagot szed le, gyors a munka. Viszont nem lehet vele belső sarkokat csiszolni.

- Kézi szalagcsiszoló gép.  Ezzel már nagyon meg kell gondolni a dolgot, hatalmasakat harap az anyagba, inkább gyalulatlan anyag csiszolásához való, nem lakk vagy egyéb eltávolításához.

- És az ultimate eszköz a sarokcsiszolóba fogott csiszolókorong. Hamar el lehet vele tüntetni közepes darab fákat is, mondjuk egy szék karféjét szerintem 10 perc alatt porrá alakítaná. :)  Főleg formázásra érdemes használni, ha a fűrésznek már túl kevés a levágandó anyag.

És most csak a kézi eszközökről írtam a nagy henger- és szalagcsiszoló gépek, asztali tárcsás csiszolók, stb úgysem érdekesek most a számodra.

Előzmény: Bocoka (82384)
Garfield007 5 napja Creative Commons License 82396
Vörösfenyő
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82395

vagy tölgy. a hordó meg az ászokfa is abból van. de egy úgy kinéző padra nem ülnék le csak a második liter körül.

Vajk

Előzmény: pajaci (82394)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82394

Akácból.

halaloszto 5 napja Creative Commons License 82393

rönkfa, kezeletlenül. rögzítés ácskapoccsal.  nem gondolhatod hogy kezelt bútor minőségű bármi megél egy borospincében. ami körülmény jó egy bútornak, az halál egy hordónak.

Vajk

Petör 5 napja Creative Commons License 82392

Na ja... egészen máig bírtam. Szüleimnek csinálok karácsonyra cipősszekrényt - lazúrral kezeltem szivacshengerrel. Annyi előnyöm volt, hogy összepróbálás után/ragasztás előtt vagyok.

Viszont részben ezzel kapcsolatban ötletekre lenne szükségem: egy barátom kért tálalószekrényt a borospincéjébe, mivel az ottani szétesett/elkorhadt. Szellőzés tavaly lett megoldva, páratartalom beállítva viszont van némi penész a palackokon. Amin molyolok:

- milyen fajta fából legyen? Még a szellőzés megoldása előtt táblásított bükk asztallapot cseréltünk lent, kb egy év alatt megvetemedett, hiába lett lekezelve,

- mivel kezeljem a bútort - zárjam le teljesen a pórusokat vagy van valamilyen lélegző megoldás?

- milyen kötéssel legyen a bútor összerakva? Csapolás+ ragasztó vagy csavar?

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: pajaci (82331)
Paco155 5 napja Creative Commons License 82391

"A kép csak illusztráció"   :)

gdzsozy 5 napja Creative Commons License 82390

tegyél fel képet a szekrényről és megmondom milyen gépet keress. bár én kézi csiszolással csiszoltam fel lakkozás alá  egy szekrényt amit mostanában hoztak.

Barnamedvébb 5 napja Creative Commons License 82389

mi volt a tárgy, hogy még ki sem nyitották? "menjetek az ..." :) 

vagy mi?

szánalmas, igazán

megértek a pusztulásra

pajaci 5 napja Creative Commons License 82388

Meg itt van mellé egy delta is, a kettő együtt egy tizes+posta.

http://olx.hu/hirdetes/uj-straus-deltacsiszolo-rezgocsiszolo-105w-ID2IYOB.html#0c06d0a130

gdzsozy 5 napja Creative Commons License 82387

excenteres majdnem mindenhez jó.

de lakkot célszerűbb kromofággal leszedni.

halaloszto 5 napja Creative Commons License 82386

az excenter az agresszívebb, azzal van esélyed pl lakkot eltávolítani. viszont ez kerek, nem tudsz vele bemenni a sarkokba. 

Vajk

pajaci 5 napja Creative Commons License 82385
Bocoka 5 napja Creative Commons License 82384

Hát ilyen női blogokon olvastam (bocs fiúk), hogy le kell csiszolni, utána alapozó, két színű fedőfesték és kézzel egy kicsit visszacsiszolni, akkor "antik", de láttam, hogy van aki deltát használ, van aki excentert, van aki rezgőt. (illetve van aki vmi univerzális csodát, de az a férjéé, na az nekem nincs: se univerzális csoda, se férj). Az excenterrel a lakkozott tölggyel is elbírnék később? A deltát, meg kézi csiszolással váltanám ki) 

_KGR_ 5 napja Creative Commons License 82383

Ez nagyon fura. Pont tegnap este dobtam össze egy teljesen ugyanilyen ládikát az asszonynak hulladékokból. Valami "deupázs" módszerrel akar belőle falra szerelhető ékszertartót csinálni belőle.

Még a sarkokba is ugyanilyen háromszög illesztést tettem. Körülbelül 10 percbe tellett. :)

Amennyiben a haverodnak kell még ilyen, nyugodtan felkereshet. Én 3.500Ft-ért adom. :)

Előzmény: Slam Jr. (82367)
pajaci 5 napja Creative Commons License 82382

Jó lenne kideríteni, hogy melyiket érdemes megvenni.

Előzmény: GPS (82379)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82381

megnézhetnéd a headereket a visszaigazolás fejlécében :-)

pajaci 5 napja Creative Commons License 82380

És akkor ékezeteid is lennének?

Előzmény: EPP__ (82375)
GPS 5 napja Creative Commons License 82379

A világért se szeretnék rossz hírét kelteni bárkinek is - de erős a gyanúm, hogy pont erről az Euroll kft-s cuccról írtam az imént a bíráló szavakat.

Onnan gondolom, hogy 1:1 ben ugyanilyen eszközkészlete volt, de főleg, hogy pont ugyanígy, a tartalék párnakészletéből HIÁNYZOTT   a 3 szögletű, térbeli, sarok-eszközhöz való pót-párna.

Ez azért elég sok egybeesés - de ha így van, akkor ezért 2,5 Ft-ot sem szabad adni.

Megjegyzés: amikor láttam, hogy az eredeti párnák hogy hullatják a szőrüket, gondolván, hogy lehet egy hibás szériát fogtam ki - akkor felbontottam és befogtam egyet a tartalékokból is. Eredmény: ugyanaz.

.

Előzmény: vati666 (82372)
pali923 5 napja Creative Commons License 82378

Megérkezett a Praktiker konstruktív válasza az emailemre. Az is csak azért, mert kértem olvasás visszaigazolást:

Az üzenetét elolvasás nélkül törölték ekkor: 2014. december 15. 15:56:57

No comment.

Előzmény: Barnamedvébb (82369)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82377

tehat telibe akarod festeni fedőfestékkel, ami teljesen eltakarja az erezetet?

akor elég egy rezgőcsiszoló szerintem. akár egy olcsóbb is, ha hosszútávon nem ezzel akarsz foglalkozni. ha szánsz rá több pénzt, akkor olyat vegyel amin van porzsák gyárilag.

Előzmény: Bocoka (82376)
Bocoka 5 napja Creative Commons License 82376

Natúr bútorok én lekezeltem valami ikeás antik ?  páccal még régen, nincs rajtuk lakk. Arra gondoltam, hogy több rétegben festem és mintát is szeretnék rá. De persze valaki kérdezte a székeket és erről eszembe jutott h tölgy, lakkozott asztalom és székem is van :). Na de először a fenyő.

EPP__ 5 napja Creative Commons License 82375

off:  azt hiszem ki kell kapcsolnom az automatikus hibajavítást...  hogy lett "azlso"  abbol, hogy az első ?  :)

Előzmény: EPP__ (82373)
vati666 5 napja Creative Commons License 82374
Előzmény: GPS (82371)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 82373

Epp tegnap volt szo errol a keszletrol. Azota vagyok okos :)

gugliba beirod, hogy "euro 2000 festőkészlet"

es atugrod azlso par hasznalhatalan talaltot. a keszlet ara 2900-4000 HUF helytol fuggoen.

pl:  http://www.mestervagyok.hu/univerzalis-festokeszlet-9db-os-euro-2000-festokeszlet-AM0025.html/hun/

Előzmény: alpapa (82370)
vati666 5 napja Creative Commons License 82372
GPS 5 napja Creative Commons License 82371

Utángyártottat ne vegyél, mert az 5 fillért sem ér. Meg sem közelíti az egykoron a TV-shopokban reklámozott Euro 2000-est.

Van valami kft amelyik forgalmazza - én is vettem, még pót-párnákat is hozzá - de az lett a vége, hogy visszavittem és visszakértem a pénzt.

A harmadik húzás után már masszívan hullatta a szőrét - komoly gondokat okozva a tükörfényes lakkozásomnak. Gyakorlatilag használhatatlan.

Esetleg diszperzittel, rücskös falon talán elmegy, mert ott nem látszik egy kis beragadt kefeszőr ... de más jellegű (pl. olaj) festésnél felejtős.

Mondom mindezt annak fényében, hogy sok éve használtam az eredetit - amelyiknél egyetlen párnakészlettel egy teljes irodát kifestettünk, ajtókkal, ablakkeretekkel és bútorokkal együtt, aminek utána a falaknak is azzal mentünk neki. Tökéletes munkát végzett.

Más kérdés, hogy fogalmam sincs, hogy lehet-e bárhol is kapni eredetit (a narancssárga műanyagost)

.

alpapa 5 napja Creative Commons License 82370

Üdvözlök mindenkit.Segítségre lennem szükségem.Az "olxen","Vaterán","Jofogáson",már próbáltam ,eredmény nélkül.Szeretnék vásárolni egy(euró 2000 festő készletet).Talán valaki tudja hogy árulnak e,kapható e még ez a termék valahol.Amennyiben jól emlékszem Budapesten a VII.kerület valamelyik utcájában a Hevesi Sándor utca környékén,de sajnos már nem emlékszem.Hálás lennék bármilyen segítségért.Üdv. Feri

Barnamedvébb 5 napja Creative Commons License 82369

nálam még Budapesten belül sem voltak hajlandóak áthozni

Előzmény: pali923 (82368)
pali923 5 napja Creative Commons License 82368

Jó ötlet! Csak egy lámpáról van szó, de maga az eljárás biztosan jól mutatna egy olyan fórumon. Ez a webshop ebben a formában nevetséges.

Előzmény: joevagyok68 (82360)
Slam Jr. 5 napja Creative Commons License 82367

Egy barátom megkért, hogy ugorjak be a H&M-be (aki nem ismerné: ez leginkább ruhabolt, illetve vannak lakberendezési tárgyak is némelyikben) és hozzam el neki ezt a rekeszt:

Kb. 20 x 30 centis, 4 ezer Ft. Őőő... jó üzletnek találom. :)

Paco155 5 napja Creative Commons License 82366

Meg aztán a sok is csak egy adat. :) Fontos kérdés, hogy az a "sok bútor" az egy nagy halom szekrényt takar, vagy sok széket az asztal mellett.  Előbbihez lehet hogy egy nagytalpas rezgő is elférne.... Utóbbihoz meg inkább csak a delta.

Előzmény: halaloszto (82364)
Paco155 5 napja Creative Commons License 82365

Szerintem a glett jobban szívta a nedvet mint az enyvezett fa.  Hideg is van. Adj még egy napot neki, vagy ha van elektromos hősugárzód, kicsivel megemelheted a hőfokot úgy 20 körülire.

Előzmény: halaloszto (82358)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82364

1. szükség lesz sok csiszolópapírra meg csiszolószivacsra. A kézi rész nem spórolható meg teljesen.

2. először válaszoljon arra, hogy mivel akarja lefesteni. Ha matt fehérre, akkor nem kell a lakkot leszedje, elég felérdesíteni és kész. Ha meg pácolni szeretné, akkor totál le kell pucolni. Nagyon nem ugyanaz a projekt.

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (82363)
neduddgi(én) 5 napja Creative Commons License 82363

"...rezgő, delta vagy excenter..."

Igen, ezekre lesz szükséged! :o))

Talán egy hónapja volt ez utoljára téma. Ha skandináv stílusú, sima, tagolatlan frontod van, akkor excenter, és/vagy rezgő.

Ha díszített, osztott, faragott, stb., akkor excenter és/vagy rezgő, és delta. Plusz a kezed, meg mindenféle speciális "célszerszám" a finomabb részek csiszolásához, (pl. csavarhúzó élére feszített csiszolóvászon-darab).

Előzmény: Bocoka (82359)
Soká 5 napja Creative Commons License 82362

És most mivel vannak felületkezelve azok a fenyőbútorok? És mivel szeretnéd "lefesteni"?

LudasMatyí 5 napja Creative Commons License 82361

Ha már válogathatsz,akkor Makita szerintem!

joevagyok68 5 napja Creative Commons License 82360

Azért kíváncsi lennék a válaszukra! Esetleg az offba berakhatnád majd..

Annyira nem voltál vitriolos, hogy a tékozló homárra is "felrak(as)d"  ? :-)

Bocoka 5 napja Creative Commons License 82359

Sziasztok,

kérdésem lenne: szeretném lefesteni tömör fenyő bútoraimat, és mivel elég sok van gondoltam beruházok egy csiszológépre. Egyszerűt és persze olcsót szeretnék, max 15 ezer, de elakadtam a típusokon: rezgő, delta vagy excenter. Mindegyikben találtam Black & Deckert, Skillt vagy Makitát. Melyik típus, márka, vagy mit nézzek. Köszönöm,  ha segítetek.

Zsuzsa

halaloszto 5 napja Creative Commons License 82358

13-15 fok. 

azt nem értem hogy ahol telibe volt glettelve, ott tuti. nem vastag ott sem ahol direktben van a rétegelten, látszik rajta a szőr.

Vajk

Előzmény: Paco155 (82353)
Barnamedvébb 5 napja Creative Commons License 82357

ugyanez történt velem is, én is lemondtam róluk

nevetséges webshopnak hívni így

kjanik 5 napja Creative Commons License 82356

Nem a rétegvastagság okozza a jelenséget?

Vastag oldószeres zománc felületén a száradás-kötés réteget képez és gátolhatja a festék átszáradását mélységében. (?)

LudasMatyí 5 napja Creative Commons License 82355

pali!

Ne kapd fel a vizet!

Menj el a cuccért Zalaegerszegre..legalább szétnézel az ország azon részén is!

:-)))

pali923 5 napja Creative Commons License 82354

Ízelítő a praktikerwebshop működéséből: az aktuális prospektusban szerepel egy lámpa olcsón. A győri áruházban persze nincs. OK, ott a webshop, ott is olcsón meg lehet venni. Megrendeltem. Postázás nincs, mondtam, nem is baj, átveszem itt a boltban, még olcsóbb is lesz. Most érkezett a válasz: a budapesti és a zalaegerszegi boltban átvehetem, de Győrben nincs. Semmi olyan, hogy odaviszünk neked egyet, úgyis járnak az autók, vagy valami hasonló megoldás. Tessék mondani, milyen webshop az ilyen? Milyen kereskedés? És mi az oka a panaszoknak, hogy a Praktiker is sz@rban van? Érti ezt valaki?

Azért én némi tanakodás után vitriolba mártottam a billentyűzetemet, és írtam nekik egy emailt válaszként eképpen:

Örömmel értesültem arról, hogy Önök újragondolták a webshop üzemeltetésének módját, és egészen újfajta értékesítést vezettek be ebben a modern világban. A cél valószínűleg az lehetett, hogy a kedves vevő minél nehezebben juthasson az áruhoz. Nekem csak a szüleim és a nagyszüleim voltak kereskedők, bizonyára azért merült fel bennem az a balga gondolat, hogy egy árut el lehet szállítani olyan helyre, ahol a vevő hozzájuthat akár egyszerűen is. Valami ilyesmire gondolhattak a webes kereskedelem megálmodói is. Persze biztosan nincs az Önök cégénél olyan árumozgás, amikor hozzá lehetne csapni egy vacak lámpát egy teherautónyi szállítmányhoz, ami véletlenül mondjuk Budapestről éppen a győri áruházuk felé megy, úgyhogy tényleg megoldhatatlan egy ilyen bonyolult feladat. Én minden esetre örülök, hogy a Praktiker túl van azon a válságon, amivel a közelmúltban riogatták a vásárlókat és a tulajdonosokat. Ehhez szívből gratulálok, bár most egy jelentéktelen törzsvásárlót elveszítettek.
Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok a cég minden dolgozójának. 

Paco155 5 napja Creative Commons License 82353

Milyen odalent a hőmérséklet?

halaloszto 5 napja Creative Commons License 82352

Festés: látott már valaki olyat, hogy a zománc az alapozatlan felületen nem köt meg? Itt van a sógorom projektje a pincémben. Rétegelt lemez. Jórésze telibeglettelve. Lehúzta valami zománccal, nem tudom mivel pontosan. A külseje már szép kifeszült és egész kemény, a belseje, ami nem volt glettelve viszont másfél nap múlva is ragad, olyan mint ami soha nem fog megszáradni. Van ilyen?

Vajk

halaloszto 5 napja Creative Commons License 82351

14mm széles, 8mm vastag? a 13/8 lenne a szabványos

Előzmény: MN 3100 (82348)
MN 3100 5 napja Creative Commons License 82350

Szerintem - nem néztem utána - a

profilt a "K" mutatja. Az 1408 valami

gyártmányszám.

Péter

Előzmény: halaloszto (82347)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82349

nem a sok fokozat a lényeg, hanem a nagy átfogás. a legkisebb és a legnagyobb fokozat között elég nagy a különbség. ha ugyanezt az átfogást egy szíjjal akarnád, jó nagy tárcsák kellenének. ahogyan a klasszikus gépeken vannak is.

Vajk

Előzmény: MN 3100 (82346)
MN 3100 5 napja Creative Commons License 82348

Az nem igen lehet, mert ha belegondolsz,

az majdnem másfél méter. Ha azt félbehajtod

akkor a két végpont között 75 cm a távolság,

ami hosszabb mint a fúróház maga.

Péter

Előzmény: halaloszto (82345)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82347

a 1408 valahogy a mérete lesz

mármint a keresztmetszete.

Előzmény: halaloszto (82345)
MN 3100 5 napja Creative Commons License 82346

Van mikrokapcsoló, ez a régiben is volt.

Hogy hol helyezkedik el és közel van-e

valamelyik tárcsához/ékszíjhoz az majd

holnap kiderül. Olyan feltűnő problémát

idáig nem vettem észre bár csak

néhányszor néztem bele.

Azt talán mondhatom, hogy a közbenső

tárcsasor viszonylag középen van,

függetlenül attól, hogy milyen fordulat

van kialakítva.

Egyébként én nem látom sok értelmét

ennyi fordulatszámnak. A gépen lévő tábla

szerint minden fúróátmérőhöz tartozik

egy fordulat (acél fúrásakor). Szerintem

senki nem rakosgatja át az ékszíjat, ha

6-os fúróról 8-as fúróra vált. A nagyon

kicsi (1,5-3) és a nagyon nagy átmérők

(13-16) esetén van értelme az ékszíjat

átrakosgatni, de még akkor sem szoktam.

Péter

Előzmény: joevagyok68 (82344)
halaloszto 5 napja Creative Commons License 82345

az enyémben is van kapcsoló. és egy buzi csavarral kell rögzíteni a tetejét, amit előbb egy darab dróttal pótoltam, de már régen egy pillanatszorító lakik rajta.

és az enyémben is van olyan állás, ahol az ékszíj beleér a kapcsolóba, tiszta gumipor a környéke. 

a 1408 valahogy a mérete lesz

Előzmény: joevagyok68 (82344)
joevagyok68 5 napja Creative Commons License 82344

"Megnéztem az új fúrógép ékszíjait."

A tiedben van tiltó mikrokapcsoló, hogy mikor nyitva a fedél akkor ne lehessen elindítani ?

A tizenéves einhellben van ! És 2 féle az ékszíj ...pontosan nem emlékszem, de 45x  és 47x mm-es.

És - lehet rosszul/rossz logikat követve -  de azért raktam hátra a rövidebbet, mert így a középső "segéd"tárcsa hátrább kerül és így az első ékszíj messzebb van a mikrokapcsolótól..Ha elől lenne a rövidebb, akkor ha a középső-legnagyobb tárcsán lenne a szíj , nagyon közel lenne hozzá..

Előzmény: MN 3100 (82341)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82343

Szép munka, gratulálok :)

Előzmény: szódásbácsi (82320)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82342

"Épp nemrég láttam csillagokat,...."

Én is szeretem nézni a csillagokat, a göncölszekeret már felismerem :) 

Ha csillagokat akarok látni akkor én kimegyek éjszaka az udvarra és csak felnézek, nekem nincs szükség erre semmiféle segédeszközre mint például kalapács... :)

Előzmény: koopal (82310)
MN 3100 6 napja Creative Commons License 82341

Szervusz!

Gratulálok.

Ne félj! A szekrény után majd jön a polcok

iránti igény, a kis alkatrészek tárolásához

szükséges egyen-dobozok/fiókok, stb.

Éveket el dolgozgat az ember, mire elrendezi

a műhelyt magát. És kellene valami "hasznosat"

is csinálni ezenkívül.

Régebben, amikor még gyakran jártam Győrbe,

én is vettem a Praktikerben táblásított anyagot.

Valami Wood... volt a neve. Az összeset át

kellett válogatni, mire 1-2 db törés, gyantatáska,

vetemedés és egyéb hiba nélküli lapot lehetett

végre találni.

A múlt héten voltam ismét. Hát most még rosszabb

a helyzet. Pedig, ha normális lenne a választék, és

nem lenne ilyen messze a Praktiker, a franc se

táblásítana.

A lazúrozás - ecsettel - idegölő és számomra örök

gondot jelentő munka. A ház teljes külső nyílászáró

garnitúráját min. 5 évenként festeni kell és lassan

sorra kerülnek a belső ajtók újra.

Erről a Teleshopos festő készletről azt hittem eddig

hogy kamu. Tavasszal kipróbálom, hátha segít ebben

a nagyon nem szeretem festegetősdiben.

Más.

Megnéztem az új fúrógép ékszíjait. Mégis van

rajtuk felirat. A méret jelölésük K-478    1408.

A 478 az ékszíj hossza, mert leellenőriztem zsinórral

és ekörül (+- 1-2 mm) külső méret adódott.

Az 1408-as szám nem tudom mit jelent. Mind a két

ékszíj egyforma.

Most hogy használom/használnám derült ki hogy a

régi tárgyasztal, amit átszereltem, bizony rövidebb.

A közepén lévő furat nem esik a fúrószár hegye alá.

Sajnos az új asztal hornyolása "X" alakú és számomra

sokkal rosszabbul használható, mint az eredeti,

párhuzamos.

Nem gondoltam volna, hogy majd egyszer azt mondom:

azok a régi kínai gépek, azok voltak a jók, nem ezek az új

szarok.

Péter

arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82340

Szia!

Köszönöm!

Előzmény: Garfield007 (82337)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82339

Szia!

Köszönöm! Azért ha közelebbről megnézik elég szembetűnőek a hibák! Nem tudtam teljesen rendbe hozni, de az biztos jobb lett mint volt!  

Én is úgy gondolom, hogy lakkozni sokkal egyszerűbb, mint lazúrozni. 

Előzmény: Petör (82330)
halaloszto 6 napja Creative Commons License 82338

szerintem sokmindennél jobb. lehet vele gyorsan nagy területet megkínálni csíkozás nélkül. 

más: a mai tanulság: a sarok konyha felsőszekrénynél ha a sarokajtó fogantyúja mellett nincs másik, akkor probléma lesz. akinek jó a térlátása az rájön, a többieknek holnap elárulom.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (82333)
Garfield007 6 napja Creative Commons License 82337

Ha neki nem tetszik, selejt árban átveszem :-))))

Tényleg szuper lett, ahogy beharangoztad nem számítottam ennyire jóra...

Előzmény: arvaiz69 (82335)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82336

Szia!

Látom jó fűrészgéped van! 

Előzmény: szódásbácsi (82325)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82335

Szia! 

Köszönöm! Holnap jön a tulaj, majd meglátom neki elnyeri-e a tetszését?

Előzmény: EPP__ (82323)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82334

Szia!

Nagyon jó lett, gratulálok!

arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82333

Szia! 

A kényszer nagy Úr, de azért elég jól használható! 

Előzmény: halaloszto (82319)
Pote01 6 napja Creative Commons License 82332

Ma reggel ott voltam nyitásra a Lidl-nál. Felsőmaró, japánfűrész, imbuszkulcskészlet és egyéb a barkácsolással nem összefüggő holmit vásároltam.

A felsőmarót holnap visszaviszem, mert a finombeállító rúd rögzítőcsavarja hiányzik a készletből. Tudom, hogy bármilyen csavarral helyettesíthető, de úgyis mennem kell arra. Ilyenkor jön elő az az érzés, hogy ott volt 6 db felsőmaró én meg ott sakkoztam, hogy melyiket vigyem el. Ezt alulról egy másik alól vettem ki...

A "japánfűrészt" letolómérőztem a penge 0,35 mm vastag a fogaknál 0,55 mm. Ki semmit sem próbáltam még ( a villanyborotván kívül aminek a visszavitele mindenképpen szükséges, akkor már viszem a felsőmarót is ) mert nemrég estünk haza a kislányom kézilabdatornájáról. A lényeg, hogy megvan most is az aranyérem!

pajaci 6 napja Creative Commons License 82331

Nem kell leszokni, jó anyaggal jól lehet dolgozni.

Előzmény: Petör (82330)
Petör 6 napja Creative Commons License 82330

E miatt szoktam le a lazúrról - de gratula, jól kijavítottad.

Előzmény: arvaiz69 (82295)
EPP__ 6 napja Creative Commons License 82329

Nekem is ilyen körfűrészem van. A vezetője (azt hiszem ezt hívjátok stellernek) nem nagy kedvencem, de végül is meg lehet szorítani, hogy ne mocorogjon.  Viszont a mozgólap ( ennek nem tudoma  szabatos nevét ) Az egyre jobban szorul, akadozik. Minden munka előtt kitakarítom sűrített levegővel, de nem az igazi.  Neked nincsenek vele ilyen problémáid?

Előzmény: szódásbácsi (82325)
koopal 6 napja Creative Commons License 82328

Hallgass csak anyukádra nyugodtan!

Legalább nem kell szégyenkeznem a gépeim-szerszámaim előtt, hogy nekik milyen lakásuk van.

Előzmény: szódásbácsi (82327)
szódásbácsi 6 napja Creative Commons License 82327

Nem nagyon lehet rajta hagyni semmit, mert fölötte, egy kicsit hátrébb, van egy kiszuperált konyhai felsőszekrény, (a képen nem látszik) aminek az ajtaja épp az asztallap fölött nyílik.

Meg lehet, hogy nem lesz itt sokáig, mert anyám szerint túl szép ahhoz, hogy odakint porosodjon, szeretné bevinni az étkezőbe tálalószekrénynek.

Ezért is nem kentem még le, mert bentre azért csak valami jobbféle lazúrt kéne rákenni, mint amit eredetileg szántam rá.

Előzmény: Barnamedvébb (82326)
Barnamedvébb 6 napja Creative Commons License 82326

teljesen jó lett, gratula

látom, optimista ember vagy :)

hogy fel tudod hajtani az asztallapot - nem lesz mindig tele :D

szódásbácsi 6 napja Creative Commons License 82325

A faipari "megmunkálóközpontom"

Egyelőre még egy 4 méteres deszka kettévágása csak nyitott ajtóval kivitelezhető, meg a fűrész oldalsó hosszabbítóját is be kell tolni, ha a mellette levő asztalon akarok valamit csinálni (többnyire csiszolni).

De ahhoz képest már egész jó, hogy egy éve, mikor megvettem a fűrészt, egy méteres deszkát nem tudtam egy lépésben leszélezni, (felénél meg kellett fordítani) mert egyszerűen nem volt hova tolni, akárhogy fordultam, mindig beleütközött valamibe.

landrider 6 napja Creative Commons License 82324

Szép munka!

Gratulálok.

Üdv.: Laci

EPP__ 6 napja Creative Commons License 82323

Nagyon formás dolgokat csináltál.  gratula.

A festéssel meg...  hát ha ezzel a takonnyal le tudsz kenni valamit, akkor bármivel.  :)

halaloszto 6 napja Creative Commons License 82322

elvileg. ahhoz hogy tényleg egyszerű legyen olyan vastagoló kell, aminek 2-3mm fogás nem probléma.

Vajk

Előzmény: pajaci (82307)
LudasMatyí 6 napja Creative Commons License 82321

Nem vettem baszogatásnak!:-)

Igen,egy kicsivel drágább mint a másik 2 gép,de remélem hogy nem csak ennyivel jobb mint azok!

Úgy gondolom,hogy egy ilyen gép hosszú évekre szól,és inkább egy picit jobban meghúzom a nadrágszíjjat!:-)

Előzmény: halaloszto (82318)
szódásbácsi 6 napja Creative Commons License 82320

Most nekem is aktuális lesz a lazúrozás, mivel elkészült az első asztalosipari "remekművem".

Szerencsére már nem is kell kérdést feltennem, mert alább nagyjából mindent leírtatok.

Kiindulási állapot: utálom a papírdobozokat, amiben a kéziszerszámaim voltak, ezért csináltam nekik fából:

Ezek a dobozok ott álltak egy kupacban az asztal szélén, gondoltam jobb helyük lenne egy kis szekrénykében

Volt itthon kb. 2 méter 75x150 -es (mm) gerenda, ezt négyfelé vágva kiadta a négy 70x70-es lábat.

Kellett vagy 4 szál 4 méteres gyalult deszka (Ezt akkor vettem, mikor egyszer a nagyplatós autóval mentem Egerbe vasanyagért, és szemben van egy lambéria-fűrészáru bolt. Gondoltam, veszek egy köteggel, a kocsira felfér, otthon meg majdcsak elkopik.)

Váz összeállítás (elülső oldal):

Meg akkor már próbáljunk csinálni egy betétes ajtót. Boltban hatezerért néztem darabját, annyiba az egész projekt nem került. Inkább vettem egy tábla méterszer harmincas táblát a Praktikerben, az kiadta a két ajtót, Meg a fedlapot is készen vettem, mert táblásításba már végképp nem akartam belefogni.

Természetesen plattoló maróm nincs ezért a nagyját körfűrésszel vágtam, a lekerekítést meg egy kis gömbhegyű maróval

Szerkezetkész állapot:

És készen:

Legeslegelőször még olyan ötleteim voltak, hogy az egyik fele fiókos legyen, de ezt hamar elvetettem, az ajtó fölé meg nem fér fiók, ezért az apró dolgoknak csináltam egy rejtett tárolót a felnyíló asztallap alatt:

halaloszto 6 napja Creative Commons License 82319

de jó látni hogy nem csak én festek mosogatószivaccsal. vizes parkettalakkal lakkozni is szoktam vele.

Vajk

halaloszto 6 napja Creative Commons License 82318

nem baszogatasbol irtam, csak úgy tűnt ezeket az árakat azonos kategóriának vetted pl a naxgpkr áraival.

Vajk

Előzmény: LudasMatyí (82292)
landrider 6 napja Creative Commons License 82317

Most kb. 8cm széles a többség,de van elég sok deszkám üvegtábla szállításához használt ládákból amik kb. 15cm szélesek.

Előzmény: szódásbácsi (82315)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82316

Egy vászon, szövet, juta, mittudomén zsákkal.

Előzmény: thevincus (82314)
szódásbácsi 6 napja Creative Commons License 82315

Nem tudom, milyen hosszú távra tervezel, mert ha csak egy projektről van szó, lehet, hogy gazdaságosabb venni egy (elektromos) kézigyalut kb. húszezerért. Igaz, nem tudom a raklap milyen széles deszkából készül, de a kézigyaluk szélessége többnyire 82 mm, ami egy 100-as deszkánál szívás, mert az ujjnyi kimaradó csík miatt mégegyszer végig kell tolni rajta. Kezdő felhasználónál lesz egy kis árok, vagy lépcső a deszkában, ha nem sikerül pont vízszintesen tartani tolás közben a gépet.

Előzmény: landrider (82309)
thevincus 6 napja Creative Commons License 82314

sziasztok,

Lett egy harmadkezbol kapott, jol mukodo Elektra Beckum SP 1000 tipusu forgalcselszivom. A problema vele,

hogy a felso tartaly - ami ugy nezem a ciklon szuro lenne - hianyzik.

Hol lehetne ezt beszerezni ?

Masik kerdes, hogy amig ezt beszerzem mivel erdemes helyettesiteni hazilag ?

Segitsetek elore is koszonom

Régivagyok 6 napja Creative Commons License 82313

https://www.youtube.com/watch?v=FCIkEQoeaoQ

Régivagyok 6 napja Creative Commons License 82312

Szia!

3.40 percnél van a lényeg.

Üdv.

koopal 6 napja Creative Commons License 82311

Makita van itt vagy hármunknak, emlékeim szerint mindenki pozitívan nyilatkozott eddig róla.

Én teljesen elégedett vagyok vele, bár tartósságát illetően még évekig nem tudok érdemben beszámolni, viszonylag keveset használom.

Ha bontott anyagból akarsz rendszeresen dolgozni, jobban jársz, ha olyat veszel, amiben élezhető kések vannak, eldobhatót cserélni többszörös ár az éleztetéshez képest.

Előzmény: landrider (82309)
koopal 6 napja Creative Commons License 82310

Épp nemrég láttam csillagokat, elég húzósat csaptam a hüvelykujjamra, most abban a fázisban vagyok, amikor minden munkához le kell ragasztanom, ráér magától leesni a körmöm, annyira nem sürgős, hogy leszakítsam.

Előzmény: szódásbácsi (82305)
landrider 6 napja Creative Commons License 82309

A vastagolók közül melyik az, amelyik hosszú távon jó döntés?

A güde 67000.- Ha egy kicsit még spórolok, akkor Makita 2012nb vagy metabo dh 330 vagy bernardo th 330 vagy melyik?

Előzmény: pajaci (82307)
koopal 6 napja Creative Commons License 82308

Úgy is érthető (szerintem a törvény erre vonatkozna, a munkáltató pedig szívesebben értelmezi fordítva), hogy a gépek zajkibocsátása folyamatos.

Kis átformálással egyértelműbb lehetne: legfeljebb 248 percig dolgozhatnak káros mértékű zajt és(/vagy) rezgést kibocsátó eszközökkel.

Talán nem is véletlen a kétértelmű fogalmazás, elvégre csak melósok egészségéről van szó...

Előzmény: Paco155 (82302)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82307

A vastagolóval egyszerűbb volna.

Előzmény: landrider (82306)
landrider 6 napja Creative Commons License 82306

Nagyrészben a kertbe készülnének belőle dolgok.

Elsőre egy elektromos kézi gyalura gondoltam vagy pedig egy olcsóbb vastagoló gyalura.

Pl.: Güde gmh 2000

Előzmény: pajaci (82304)
szódásbácsi 6 napja Creative Commons License 82305

"totálisan figyelmen kívül hagyni, hogy melyik mire képes"

Pedig van átfedés a kalapács és a hordozórakéta funkciói között, mert ha az előbbivel rácsapsz az ujjadra, akkor csillagokat látsz....

Előzmény: koopal (82226)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82304

Mire akarod használni a bontott anyagot? Nagy flex fíbertárcsa is megteszi, ha nem bútor minőség kell.

Előzmény: landrider (82303)
landrider 6 napja Creative Commons License 82303

Üdvözlöm a T. Hobbiasztalosokat.

Egyszer használt raklapokat szeretnek újrahasznosítani (szétbontva).

Milyen gyalut vegyek a deszkak " szőrtelenítésér-e" ?

Raklap lesz bőven .

Udv.: Laci

Paco155 6 napja Creative Commons License 82302

Gumitörvény.   5 perc teaszünet és máris nem folyamatos a munkavégzés.

Előzmény: pajaci (82301)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82301

"Az egészségvédelemre vonatkozó és hatályban lévő jogszabályok szerint, a zaj és rezgés okozta egészségkárosító hatások miatt, a dolgozók egy műszakban (8 óra) legfeljebb 248 percig dolgozhatnak folyamatosan zajt és rezgést kibocsátó szerszámokkal és készülékekkel."

Hmm!

Előzmény: pajaci (82300)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82300
Előzmény: arvaiz69 (82299)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82299

Szia! 

Elég robosztus masina. A 2200 wattos motor biztos elegendő erőforrás. Nem látom a leírásban hogy mekkora az asztala! De gondolom olyan 150-160 cm hosszú lehet, azon már szépen lehet dolgozni! A súlya is megvan, én úgy gondolom nem rossz gép.

Előzmény: LudasMatyí (82287)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82298
Előzmény: pajaci (82296)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82297

Sőt az oldószeres sadolinnal is.

Előzmény: pajaci (82296)
pajaci 6 napja Creative Commons License 82296

Milesivel könnyebb az élet!

arvaiz69 6 napja Creative Commons License 82295

Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsokat és a biztatást! Este nem nagyon tudtam aludni mert nagyon bántott ez a lazúros dolog. Alig vártam, hogy reggel legyen és kicsit próbáljam menteni a menthetőt! Ott ahol csúnyácska volt a felület próbáltam megcsiszolni. Sajnos úgy megszáradt, hogy szinte semmi nem jött le. Az asszony mosogatószivacsát ollóval feldaraboltam és azzal is próbálkoztam. A Lazurán lakkot felhígítottam, ahogy írtátok. Hozzáfogtam! A második sor viszonylag szépen takart, mikor körbekentem akkor a kis szivacsdarabokkal szálirányba lehúztam a felesleges lazúrt. Így szemlátomás szebb lett mint volt. Az egyik szék ülőfelülete valahogy jóval sötétebb mint a másiké. Mikor elkészültem vele, megállapítottam, hogy nem olyan tragikus a helyzet mint azt tegnap gondoltam. De azt azért látom, hogy a tökéletestől nagyon messze van! 

Itt van a festék amit kaptam. Lazurán vastaglazúr:

Itt pedig a szivacsdarabkák, amiket használtam. Nagy hasznát vettem:

És itt vannak a jól látható hibák:

Ha nem nagyító alatt nézzük akkor az összkép nem tragikus, íme pár kép róla: 

vati666 6 napja Creative Commons License 82294
Előzmény: LudasMatyí (82292)
pali923 6 napja Creative Commons License 82293

Én vettem kettőt ebből a szorítóból az előző akcióban, az egyik már eltört. Én nem veszek többet ilyet, nem ajánlom. Inkább másikat kétszer ennyiért, de az nem törik.

LudasMatyí 6 napja Creative Commons License 82292

Bár ha nagy nehezen is,de megtanultam olvasni!:-)

Előzmény: halaloszto (82291)
halaloszto 6 napja Creative Commons License 82291

azt tudod hogy ezek nettó árak?

Előzmény: LudasMatyí (82290)
LudasMatyí 6 napja Creative Commons License 82290

A fenébe!:-)

A 230-ik oldalon van a gép...így meg nem tudom belinkelni,de elég könnyen kikereshető..

pajaci 6 napja Creative Commons License 82289

Egy 600 oldalas katalógus első lapja jelent meg.

Előzmény: LudasMatyí (82287)
farontó 6 napja Creative Commons License 82288

Zoli az erő veled van!!!!

A kőműves fenn áll a bakon a segéd lent,zsebre dugott kezekkel előtte egy vödör malter.

Fiam add már föl! Mit képzel mester, én SOHA nem adom fel!!!!!!

Izé, szóval, érted mit akarok mondani ??

Ilyenkor az ember összekaparja magát a földről, és újra nekikezd!

Próbáld meg citlingel kicsit halványítani a gázos részeket, és utána keskeny ecset és nagyon vékonyan kend mintha az ecsetet akarnád elmosni és előtte kikened belőle a lazúrt. Az a lényeg hogy minimális lazúrt a lehető legnagyobb felületre egyenletesen elkend.

nem baj ha elsőre egy kicsit foltos vagy fakó  úgy is 2x3-szor le kell kenni.

Az igazi megoldás ilyenkor ha alkatrészekben lekensz mindent.

És felejtsd el a gagyi lazúrokat, a megrendelő mondhatja a színt te meg a márkát!

Én még a milesiben, remmersben nem csalódtam. nem drágábbak és könnyű velük dolgozni.

A szórópisztollyal csak óvatosan, azzal könnyen foltosra lehet festeni az ilyen kicsi bonyolult formákat.

Az erő vezesse az ecseted!!!!

Előzmény: arvaiz69 (82263)
LudasMatyí 6 napja Creative Commons License 82287

Szevasztok!

Tegnap belinkeltem 2 gyalugépet,amit úgymond még megengethetek magamnak,és most itt egy harmadik gép,ami kicsivel nagyobb az előzőkél!

Néhány véleményt szívesen fogadnék!

Itt,erről a csúnya fekete gépről lenne szó:

http://erez.show-360.cz/erez/fsi/html/promax_201352_HU.htm

EPP__ 6 napja Creative Commons License 82286

A teleshopos verziót 3 készlet párnával adták...  így csak kb. dupla volt az ár  :) 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82284)
halaloszto 6 napja Creative Commons License 82285

Hosszaban vagasra nem az igazi a fogqzasa ezeknek. Probald ki keresztbe, az a szuper terep neki.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82283)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82284

Én életemben egyszer sem rendeltem teleshopból, de olyan sokszor nyomták annak idején ennek a reklámját, hogy amikor megláttam egy festékboltban, hogy a teleshopos ár negyedéért is lehet venni, na akkor csaptam le rá. :)

Előzmény: EPP__ (82278)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82283

Valószínű, sőt több mint biztos, hogy ez is közrejátszik, hogy nem tudtam egyeneset fűrészelni vele. Ezt gyakorolni kell majd még nekem. :) Csak lenne rá elég időm :( Na majd az ünnepek alatt talán erre is jut idő :) 

Előzmény: 409 (82279)
Paco155 6 napja Creative Commons License 82282

Szerintem nem.

A sarokcsiszoló pedig. Szép is jó is, de ha úgyis  van mindkettő méretben neked, miért pont egy öszvér kell pluszban?

spapda 6 napja Creative Commons License 82281

Urak! A holnapi lidl-féle buliból ez a 30 centis szorítópár megéri a 2 rugót? És a sarokcsiszoló? Ki lehet-e használni ezeket a nagyobb teljesítményű, 1000 Watt körüli kétkezes, de "csak" 125 mm-es flexeket? 115-ös és 230-as egyéb gyártóktól már van.

A felsőmarót tudom ajánlani, tavaly vettem, nem bántam meg: méretét tekintve kellemesen kicsi, pontosságát, lötyögését, funkcionalitását, mellékelt extrákat tekintve jobb, mint sok másik 20-30 rugós típus. 13e Ft-ért abszolút jó vétel.

BözsiBözsi 6 napja Creative Commons License 82280

Nekem még az is sok mostanában..

Ezért vettem is egy abszolút lowend Skil 12V-ost.. Legalább a régi aksijaim is passzolnak bele.. igaz kicsit át kellett alakítani hozzá a géptestet, de müxik...:)

Ja és 8400 fabatka volt áfásan.

Előzmény: Barnamedvébb (82225)
409 6 napja Creative Commons License 82279

Szerintem meg kell szokni (gyakorolni), hogy húzásra vág, és nem szabad erőltetni, nyomni. Ha nyomod, alig vág, kanyarog. Ha csak hagyod, hogy csinálja a dolgát, akkor nem kanyarodik el. Első időben figyelni kell, mert az ember kezében benne van, hogy tolásra vágnak a hagyományos fűrészek és nehéz a megszokotthoz képest fordítva használni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82240)
EPP__ 6 napja Creative Commons License 82278

1690 Bőven megéri!

Az a hihetetlen, hogy annak idején a teleshopnál lehetett beszerezni ( X-szeres áron persze).  De hogy került a teleshop kínálatába használható termék???  Biztos véletlen! Eltolták :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82275)
EPP__ 6 napja Creative Commons License 82277

Egyik oldalon ezt leltem:

"Régebben Euro 2000 néven vált ismerté, ma Speed Master-nek, Festőmesternek stb. nevezik."

(Ezermester 1999)

szóval én is jól tudtam a  nevét  :)  De aztr, hogy festőmester sose leld meg a neten, amikor minden 2. szobafestő mesternek hívja magát  :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82273)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82276

Én ezt az euro 2000-es készletet használom ahol csak elférek vele. A házat kívül és belül is ezzel festettem, ajtókat, garázs lambériát, vasvázat.....

Nagyon gazdaságos a festék felhasználás ezzel a készlettel, ecsettel kb a négyszerese fogy el ugyanarra a felületre és időben is kb 3-4 szerese az ecsetes kenésnek mint az euroval. Nem csöpög, nagyon kicsi a megfolyás esélye, rohadt haladós vele a festés nagy felületeken is. 

Előzmény: Barnamedvébb (82274)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82275
Előzmény: RepülőgépÉpítő (82273)
Barnamedvébb 6 napja Creative Commons License 82274

amikor asztalosnál inaskodtam, nekem is mindig ilyen párnácskával kellett lazúrozni

jó volt!

azzal valahogy nehezebb elcseszni, mint ecsettel

RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 82273

Szinte minden nagyobb festékboltban kapni hozzá párna készletet.

Előzmény: EPP__ (82271)
EPP__ 6 napja Creative Commons License 82272

kitűnő ötlet legalább a színt felvinni összeszerelés előtt. Bár eszembe jutna legközelebb, amikor valami összerakósat csinálok. :)

Előzmény: koopal (82270)
EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82271

Köszi!!

Igen én is ezt használom! Csak nem tudtama nevét. Azt hittem, hoy Festőmester a neve..  de arra nem kaptam értelmes találatot.

És az utolsó párnánál tartok. Vigyázok rá, de az antikolt felületek festése egyszerűen megöli.  Lehet még ehhez kapni cserepárnát?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (82269)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82270

Én a kezdetektől fogva rühelltem a felületkezelést, addig volt igazán kedvem foglalkozni a készülő cuccal, amíg szerkezetileg összeállt, akár hadra fogható is lett volna, csak hát az a rohadt csiszatolás-maszatolás.

De ahogy öregszem, lassacskán megbékéltem a dologgal, no meg időm is több van, mint a leghajtósabb éveimben, úgyhogy az utóbbi időben leszoktam a "jó lesz ez így is" féle befejezésről, vagy éppenséggel a kezeletlen felület szépségének a dicsőítéséről.

A problémásabb daraboknál arra szoktam rá, hogy összeállítás előtt felületkezelek, inkább eltökölök sok időt a ragasztandó részek aprólékos maszkolásával, így a lakkozás (többnyire az) kevésbé macerás, nincsenek alig hozzáférhető zugok, elfelejtett élek folydogáló anyaggal, így káromkodásban se jutok el az angol fokozatig.

Persze ilyenkor a ragasztás problémásabb egy kicsivel, mert jobban kell vigyázni a szorítózással, cserébe viszont a kifolyt ragasztó könnyebben letörölhető azon frissiben.

Előzmény: EPP__ (82265)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82269

Erre gondolsz? 

https://www.google.hu/search?q=euro+2000+fest%C5%91k%C3%A9szlet&newwindow=1&rlz=1C1KMZB_enHU559HU559&espv=2&biw=1290&bih=679&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=A6-MVIW9Oeq_ygPRpYLgBw&ved=0CB4QsAQ

Előzmény: EPP__ (82256)
arvaiz69 2014.12.13 Creative Commons License 82268

Szia! 

Az a baj nincsen kompresszorom! De már gondoltam rá, hogy venni fogok egy jó Workzone kéthengeres olajkenésest. Olyat amire Pote01 is sóvárog! Csak éppen kimaradt az Aldi kínálatából, így aztán hiába vártunk! 

Előzmény: Régivagyok (82264)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82267

A gond az, hogy ezek a vizes lazurok nagyon hígak. Ecsettel túlságosan sokat visz fel az ember 1 helyre és ezért van a megfolyás. Én sokat lazúrozok vizes bázisúval, de már régen áttértem az EURO 2000-es készletre és elfelejtettem az ecsetet. Azzal nagyon vékonyan lehet felhordani a lazurt, igaz nem elég 1 réteg neki, hanem 2-3 réteget kell felhordanom. Sajnos többszörösébe kerül egy ilyen készlet mint az ecsetek, de szerencsére évekig lehet használni őket amíg el nem kopik a párnájuk. Még utána is, mert sokkal olcsóbban lehet venni hozzá pót párna készletet. Kb 22 éve vettem a készletet és még mai napig használom, csak jó pár készlet párnát elkoptattam már velük. 

A párnákat használat után kiöblítem a csap alatt, majd szappannal alaposan átkenem a szőrt rajta mindaddig ismételve, amíg ereszti a szint még magából. Utána elteszem pihenni. A szappantól nem fognak összeragadni a megszáradt szőrszálak. (A sima ecseteket is így szoktam konzerválni) 

Előzmény: arvaiz69 (82251)
EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82266

A lazurozásnál és a pácolásnál is fontos a beszívódás kezelése..  ha valahova rákensz egy kicsit, ami megszárad mire az igazi réteg odakerül, akkor annak más lesz a színe.  A milesinel is más lesz, és a Lazuránnál is.  szórni még csak a fedőlakkot szórtam. nem tudom milyen lenne szórva a színes réteg.

EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82265

akor ne csodalkozz. Azt a trutymót nem tudom mire találták ki... és szerintem (literje) drágább is, mint a Milesi féle vastaglazur, ami mondjuk 3 vagy 4 komponens /gombaölő + lazur + fedőlakk+ bizonyos szineknél elfelejtettem mi /, nem 1  :(

Azzal nekem se megy!  5 éve amikor próbáltam még oldoszeres volt. akkor se tudtam rendesen használni. Azota vizesbázisu lett, ami hogy úgy fogalmazzak, a használhatóság rovására ment...

Van egy módszer, amit én találtam ki hozzá, amivel valamennyire működött:

- felrakom a cuccot valamire, ami körbejárható,  hogy minden irányból elérjem

- Összepacsálom a nagyobb felületeket fél perc alatt. ekkor mindenhol folyik...

- Káromkodok. Ízesen! Ez sokat segít!

- Nagyobb Finomszőrű lazurcsetekkel kenegetem ahol csak látok valami megfolyást húzok kettőt, és már megyek is tovább..  lassan mindenhol lesz festék

- Káromkodok. Angolul is!

- tovább kenegetem, ahol kevés van kicsit mártok az ecseten huzás elött

- Káromkodok, és hívom az asszonyt segíteni. 

- Ketten kenegetjük mindenhonnan a cuccot.

amikor mindenhol van festék, kicsit pihenünk, majd újra végignézzük....  jé előjöt 10 hely, ahol eddig nem volt megfolyás.

ezt még 3*megismételve amire megszárad csak 1-2 megfolyás marad + ahol megfogattam...  amit csak holnap lehet megtámadni

2 röpke órácska és 95 %-ban kész a kissámli festése  :)

Figyi, én szolnék a megrendelőnek, hogy ne szivasson :)

Előzmény: arvaiz69 (82260)
Régivagyok 2014.12.13 Creative Commons License 82264

Kis szórópisztollyal lefújni?

Én csináltam jó lett.  Azzal nem viszel fel olyan vastag réteget.

Előzmény: arvaiz69 (82260)
arvaiz69 2014.12.13 Creative Commons License 82263

Szia!

Igazából nincs megfolyva, mert a megfolyásokat időben elkentem. A probléma az, hogy az elkent megfolyás megszáradt, utána mikor később azt az oldalt kentem ismét rákentem. Itt csúnyán elüt a színe. A másik probléma, hogy a rövid összekötő elemeken a lazúrt nem tudtam szépen elkenni! Majd holnap lefényképezem! 

Előzmény: koopal (82261)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82262

Pedig sajna a negyed millás kategória is hamar beszarik a tapasztalatok szerint. Hiába ipari kategóriának árulják. Ma már ez sem jelent semmit úgy néz ki. Csak jól megszedik magukat azokon akik még hajlandóak kiadni ennyi pénzt egy gépért, mert elhiszik, hogy az ipari az tartós is. Valamikor az volt, de ma már nem az. :(

Persze az is közrejátszik, hogy nem hinném, hogy az országban van még egy ilyen kaliberű cég ahol ennyi csavart kell ki és behajtani naponta egy géppel, mint nálunk vagy a lufinál. Ma röpke 1 óra alatt kb 40 db 4.8-as titán csavart kellett lefúrnom mert berohadtak. 4 db karbid fúrót használtam el amiknek elkopott az éle. Emellett még kb 200 db nyomatékra lehúzott csavart sikerült kicsavarnom abban a szűk 1 órában. Elég szar arány, hogy minden 5. csavart le kell fúrni, de sajnos benne van a pakliban ez is. 

Előzmény: GPS (82214)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82261

Részvétem!

Szerencsére eddig nem volt olyan lazúrozásom, aminél kritikus lett volna egy kis megfolyás, így javításhoz se tudok saját kútfőből segítséget nyújtani, de hirtelenjében ezt találtam, hátha segít.

"A lazúrozás az másként megy mint a mázolás.
Nagyon oda kell figyelni a kenésre mivel elég hamar húz és tempósan kell kenni viszonylag hígan. A gyors kenés miatt nem lessz csíkos és a vékony kenés miatt nem csurog meg. Alpvetően mint már tapasztaltad nyilván a lazúr nem takar az is a lényege hogy látszassa és kiemelje a fa erezetét.
Én még nem használtam még alapozóval, magán véleményem és tapasztalatom szerint ez felesleges is. Úgy is kétszer kensz és az első réteg kellőképpen beereszti.
Hogy a csorgásokkal mit lehetne kezdeni? meg kell várni hogy megszáradjon száraz napos időben kb 1-2 nap. Spaklit megélezni egyik oldalán. Majd a csorgást letolni lapjára odafektetett spaklival hogy az élezett fele legyen felül. Ez után lesz egy csúnya csík, nem gond, még egy nap száradás után hogy a volt megfolyás is megszáradjon , mivel ott vastagabban volt a lazúr. 120 as vászonnal papírral megcsiszolni nagyon könnyedén szinte csak áttörölve de ez az egész felületnek csak jó tesz leszedi a fellazult faszőröket. Portalanítás és utána jöhet az utolsó lazúr." (By Masgas, "Festés, mázolás no meg tapéta" topic)

arvaiz69 2014.12.13 Creative Commons License 82260

Szia! 

Nem fogod elhinni mivel kentem! Természetesen Lazurán-nal! 

Előzmény: EPP__ (82256)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82259

Hideg van a műhelyben - legalábbis nálam.

Amíg nem ereszkedünk politikai komment mélységbe, nagy baj nem lehet.

Előzmény: 409 (82255)
EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82258

Nekem van, de beteg vagyok.  Es kivancsi is. :)

Előzmény: 409 (82255)
arvaiz69 2014.12.13 Creative Commons License 82257

Szia! 

Szerintem vastag lazúr! 

Előzmény: pajaci (82253)
EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82256

Szia,

Én rengeteget lazurozok.  Milesi vekonylazur kulterre, Milesi vastaglazur belterre. 

Mas markaju lazurokkal nincs tapasztalatom... illetve hasznaltam regebben lazurant de az egy FOS!  lassan szarad, es megfolyik fel oraval azutan,  hogy mar kesz vagyok.  negyed orankent le kell ellnenorizni a munkadrabot, es elkenegetni, ami megfolyt..  dobbenet!

A kulterit lazurozoecsettel kenem fel.  Ez kb minden festekboltban kaphato. egyreszt ra szokott lenni irva, masreszt meg erezni,  hogy nagyon puha, a szalak vege szetáll...  A parom csak mokusfarka ecsetnek hivja.

A sima sprod muanyagszalas ecsetek erre szerintem hasznalhatatlanok.

Vastaglazurra pedig van egy regi festomester keszletem...  Fater vette 10 eve a teleshoptol. kb ugy nez ki,  hogy van egy vekony szivacsreteg, azon egy millio apro szorocske, es tenyleg nagyon egyenletesen tud festeni... nem lelek rola semmit a neten. Meg keresem.

409 2014.12.13 Creative Commons License 82255

Bakkker. Nincsen nektek valami faragni valótok, hogy ezen az alsó/felső/király/ász kategória mizérián nyűglődtök naphosszat???   :-DD

RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82254

Egy pár darabot vettünk ilyen kisebb gépekből is, érdekes módon ezekkel még nincs problémánk, talán azért mert ezek jóval kisebb teljesítményű aksival vannak szerelve és nálunk nagyon hamar lemerül. Még a nagy 3Ah-s aksikat is le tudjuk meríteni reggel 7-től reggel 9-ig :) Még szerencse, hogy piszok gyorsan fel lehet tölteni őket és van tartalék aksi is. 

Előzmény: kofic (82204)
pajaci 2014.12.13 Creative Commons License 82253

Erre mondják a festők, hogy "stócosodik". Másik lazúrral lehet jó volna. Vékony, vagy vastag lazúr?

EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82252

Az arosszehasonlitashoz ezt leltem, ami meg nem szenkefementes..  igy kicsit "kevesebbet tud"

http://www.megatool.hu/akkus_gepek_275/akkus_utvefuro_csavarbehajtok_282/makita_akkus_utvefuro_18v_3ah_koffer_dhp456rf3j__ajandek_6034

109 e

es ezt leltem, ami mar szenkefementes motorral van, de 4 AH es valamivel tobbet is tud :

http://www.megatool.hu/akkus_gepek_275/akkus_utvefuro_csavarbehajtok_282/MAKITA%20akkumul%C3%A1toros%20%C3%BCtvef%C3%BAr%C3%B3-csavarbehajt%C3%B3%20DHP481RMJ

135 e

szerintem  valahol a ketto kozt kene legyen a realis magyar ara a videon latott MAKITA keszuleknek.

Előzmény: EPP__ (82245)
arvaiz69 2014.12.13 Creative Commons License 82251

Sziasztok!

Ma egy kisbútor lazúrozásához fogtam, dió színű vízbázisú lazúrral. Nagy lelkesedéssel fogtam hozzá, mert maga a kisbútor rendkívül szépre sikerült, borovi fenyőből készítettem és külön kérésre extra nagy asztallal!

A székekkel kezdtem a  lazúrozást, de már az elején éreztem, hogy itt kibaszott nagy baj lesz! A székek apró alkatrészeinek találkozásában ugyanis nem tudtam szépen elhúzni az ecsetet. Gyorsan rá kellett jönnöm, hogy a lazúrozás nem olyan mint a lakkozás! A lazúr ahol átfolyt a deszka másik oldalára, ott hiába húztam le ecsettel, mire az az oldal következett már megszáradt az előzőleg rákent réteg és az új felkent lazúrtól elütött. Mire a végére értem a sírás határán voltam! Így elbaszni valamit!!! Ebből már nem lesz pénz! És ha úriember akarok maradni, még a lazúrt is ki kell fizessem, mert azt a megrendelő hozta! Holnap azért még rákenem a második réteget, bár nem hiszem hogy az segítene valamit is!

Már lazúroztam korábban a garázsajtót, a melléképület ablakait ajtajait, a ragalján vagy 50 négyzetméter lambériát, de azokkal nem volt probléma! De most ennél a kis széknél, az apró összekötő deszkáknál rendesen lesre szaladtam!

Nem is feltételeztem, hogy nem tudom szépen megcsinálni, hiszen lakkozni már rengeteget lelakkoztam és az mind szépen megcsináltam. Lehet, hogy ilyen kis széket nem is lehetne másként megcsinálni, csak ilyen randán? Még azt sem tudom hogy mondjam meg a tulajnak, hogy elbasztam a kisbútort!

Ez jó tanulólecke volt számomra, soha többet nem vállalok kisbútor lazúrozás.    

RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82250

"Vajon mitől fele a súlya mint a holzmannak?"

A sok papírvékony lemez burkolattól? 

Előzmény: pajaci (82198)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82249

Ezt a konkrét gépet nem ismerem, nekem nagy kéthengeres vákumszivattyúm van ami nem sűrített levegőről működik, hanem egy 4KW-os motor tekeri. Így nem tudom hogy mi lehet az a nagy kar, csak tippelek. A tippem szerint az a visszaeresztő szelep karja lesz vagy a levegő szabályzó szelep karja és a szelep nem akar mozdulni. 

Előzmény: EPP__ (82189)
kukucs33 2014.12.13 Creative Commons License 82248

Csak most jártam erre, de gyorsan meglestem: Jelölés szerint egyformák, mindkettőn a K-478 és 1408 számok vannak írva. Azt nem tudom, hogy ez a két szám mit jelöl, de mind a kettőn ez a két szám van.

Előzmény: joevagyok68 (82154)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82247

"Nem bonyolult ez..."

Tényleg, lassan én is megvilágosodtam: egyszerűen kevered a minőség és kategória kifejezéseket.

Így már én is értem.

Előzmény: stukov1 (82239)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82246

Ez nem felső kategória, hanem átbaszós gagyi kategória. Közel 50 db-ot vásároltunk fél éve a BHP450RFE gépekből a melóhelyre, tipikusan 4.8mm-es csavarok ki és behajtására vagy lefúrására. A gépeknek kb a fel már nem müködik nagy fordulaton, mert a fordulatszám válltószerkezete megdöglött, nagy fordulatra átkapcsolva nem forog a tokmány csak kerregnek. Van is rendesen balhé miatta, mert egy valag pénzt kifizettünk ezekért a gépekért. Ipari gépeknek vettük őket, kemény használatra, mégsem bírja és már a 4.8-as csavarokon megrokkannak. Tavaszig nem tehetjük meg, hogy a hibás gépeket hetekre nélkülözzük, mire megjavítják őket garanciában, nálunk most van a főszezon és a legnagyobb hajtás. Így most kénytelenek vagyunk kis fordulaton lefúrni a berohadt csavarokat. Amúgy más bajuk nincs a gépeknek. 

Előzmény: BözsiBözsi (82186)
EPP__ 2014.12.13 Creative Commons License 82245

Megnéztem a  videót a két csavarbejhajtóról. Ezek számomra csúcsmodelek. Az én 12 000 HUFert vasarolt Hitaci csavarbehajtóm megalt volna a faban az elso milimeteren, oszt csók.

- kerestem árat:  300 USD mindkettő, ami most kb 75 000 HUF.  Jo nekik  :)

- brushless motorral vannak szerelve, szoval nem meglepo az erejuk.

Ez megfelel annak ami itthon negyedmilka vagy ez csak "kozepkategoria"? 

Előzmény: szódásbácsi (82219)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82244

Azt még hozzáteszem, hogy vagy ilyen vagy nagyon hasonló Blekivel dolgozok a hobbimunkehelyemen, és elfogadva a kategóriából fakadó korlátait, miszerint nem bármire és nem bármeddig használható, meg vagyok vele elégedve.

Ha töltőről veszem le, többnyire elég szokott lenni az ereje és a kitartása is a legtöbb feladatra, ami elő szokott fordulni.

Előzmény: koopal (82243)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82243

Na most, amennyire én tudom, bár nem vagyok ótóbuzi.

Bármelyik márkát tekintve van a kompakt- közép- és prémium kategória (meg ezek további szintezése), márkától, ártól függetlenül, persze kivételek vannak, mert pl. prémium Suzuki az valami olyan kifejezés, mint a felső kategóriás 6723DW.

Pl. A4 az középkategória, hiába márkás és drága.

Szóval az a kis fing márkás, de nem felső kategóriás - az én értelmezésem szerint.

De megismétlem: a kiindulási alap ár szerinti megközelítés volt, ez például tökéletesen megfelel az egész polémiát elindító megjegyzés igazolására.

Előzmény: stukov1 (82236)
LudasMatyí 2014.12.13 Creative Commons License 82242

Kézi felsőmaróhoz szeretnék egy asztalt csinálni!Esetleg van ötlet valakinek?

Kép,vagy videó..

LudasMatyí 2014.12.13 Creative Commons License 82241

Köszi!

Előzmény: Garfield007 (82238)
RepülőgépÉpítő 2014.12.13 Creative Commons License 82240

Sajnos fogalmam sincs mire találták ki ezt a vékony lapot, befűrészeltem vele a juhar deszkába keresztbe a szál iránnyal kb 4 cm-ert, de addigra már jó fél centit elcsavarodott ívesre a fűrészelés. Tehát nem ferdén kezdtem bele a fába, hanem menet közben csavarodott el. Nekem elsősorban arra fog kelleni, hogy egy egy kiálló véget vagy görcs dugót levágjak szintbe. Erre szerintem jó lesz, ezért sem estem kétségbe, hogy ilyen. Sajnos nincs más olyan hajlékony pengéjű kézi fűrészem amivel az ilyen feladatokat meg tudtam volna oldani, így mindig kínlódás volt a dugókat megfelelő magasság + 1 +2 mm-re lecsiszolni mielőtt beragasztottam. Ez a japán fűrész hajlékony pengéje szerintem pont alkalmas ilyen feladatra.

Előzmény: neduddgi(én) (82170)
stukov1 2014.12.13 Creative Commons License 82239

Nem bonyolult ez...

A Parkside 18V-os is jó, sőt az a 2kategória" amire nekem is van pénzem, de belátható, hogy egy 100Ezer feletti 18V-os MAkita, Metabo stb egyszerűen jobb kell, hogy legyen.

Általánosságban a drágább a jobb, ideális esetben az olcsó is jó, egyes esetekben a drága túlárazott és mégse olyan jó.

A gagyi-alsó-közép-felső-überkirály besoroláshoz támpontot ad a márkanév, és ami mögötte van azaz a tapasztalat.

Előzmény: koopal (82237)
Garfield007 2014.12.13 Creative Commons License 82238

a https-ből vedd ki az s-t.

Előzmény: LudasMatyí (82235)
koopal 2014.12.13 Creative Commons License 82237

Már megint figyelmetlen vagyok, de így legalább a nyerítés elmaradt.

"a maga kategóriájában kiváló, tehát felső kategória"

Még felső kategóriában is kiváló (mert hogy az az ő kategóriája), ehhez képest 12 rugóért hajigálják utánad.

Akkor a Parkside 18V-os überklasse kategóriás kell legyen...

Mindezt csak azért, mert eredetileg ár felől közelítettük a kategória kérdést, szóval túlzottan nem kanyarodnék el, mert a végén a teljes kiőrlésű liszteknél fogunk kikötni.

Előzmény: koopal (82231)
stukov1 2014.12.13 Creative Commons License 82236

Az adott feladathoz való szerszámok közül (anyagiaktól függően) nyugodtan megveheti bárki a Makitát, mert biztos lehet benne, hogy minőségi cucc. Persze tudni kell, hogy mire akarja használni az adott cuccot.

Pl egy kis 7,2V-os csavarozóval nem csavar be egy 6x180-as csavart, de nem azért mert mégse felső kategória, hanem mert nem ahhoz lett tervezve.

Az Audi: az A3 prémium kompact, a Q7 meg prémium SUV. Kategóriájukban ugyanazt képviselik.

Előzmény: koopal (82231)
LudasMatyí 2014.12.13 Creative Commons License 82235

anyádért nem engeded normálisan belinkeni!?