Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Barnamedvébb 10 perce Creative Commons License 80382

köszi, megvizslatom

Előzmény: Schnitt (80380)
Schnitt 10 perce Creative Commons License 80381

Előzmény: Schnitt (80379)
Schnitt 20 perce Creative Commons License 80380

Ja, és ha webshopon megrendeled, és megadod, melyik üzletben szeretnéd átvenni, odaviszik neked ingyen, és nem kell utána mászkálnod.

Előzmény: Schnitt (80379)
Schnitt 20 perce Creative Commons License 80379

Én egy ilyet vettem az enyémhez induló készletnek:

www.praktikerwebshop.hu/termekek/elektromos-es-keziszerszamok-tartozekok/furesztartozekok/gyalu-es-marotartozekok/258967-marokeszlet-6mm-6-reszes

(Mobilról sajnos nem aktív a link gomb.)

A webshopon nem látszik, de a dobozon is és a marókon is Bosch felirat van, és a kidolgozásuk is nagyon igényes.

Keményfém betétesek, a rádiuszos az 6,3-as, a két hengeres 8 és 12 mm-esek.

Ahogy nézem, 30000 1/min a határfordulatszámuk.

Előzmény: Barnamedvébb (80378)
Barnamedvébb egy órája Creative Commons License 80378

értem, kösz, de rég nem vettem már a nagyobba semmit

akkor inkább úgy fogalmazok, h van-e most valami jó üzlet, akció, ami minőségben is megéri

tekintve ajtószigetelési projekt befejezve és ki tudja mikor kell valamit csinálni újra, nem hajt a tatár, de akkor meg nem szeretnék azért rohanni valahová, mert kell - mert olyankor nem biztos, hogy van idő keresgélni

Előzmény: Paco155 (80377)
Paco155 másfél órája Creative Commons License 80377

Szerintem pont ugyanaz a helyzet mint a 8-as esetén, nem kell menned máshova és nem kell más gyártókat keresned.  Ami eddig bevált vedd azt nyugodtan csak 6-os szárral. Esetleg megpróbálhatsz negyedcolos patront szerezni bele, és kitárul számodra az amerikai piac is :)

Előzmény: Barnamedvébb (80376)
Barnamedvébb másfél órája Creative Commons License 80376

Apropos,

valóban - ahogy valamelyik kolléga írta akkor, amikor jeleztem, hogy megrendeltem - most vehetek 6-os szárú marókéseket.

Mivel még ilyen nincs, ki mit ajánlana? boltot, kést, netán készletet.

Előre is kösz!

Előzmény: Barnamedvébb (80375)
Barnamedvébb 9 órája Creative Commons License 80375

Csak mondom, hogy tegnap telefonáltak Zákányék, hogy megvan az akciós (lassan 2 hete lejárt) élmaró, változatlanul akciós áron, persze. Utaltam, majd jön a pick-pack pontra

Szerintem ez is korrekt.

409 9 órája Creative Commons License 80374

Ezzel nincs tapasztalatom, egyszer fordult elő, hogy még aznap megdöglött egy készülék, amikor kiszállították. Telefon, futár (~2nap múlva) hozott másikat, rosszat elvitte.

Előzmény: Schnitt (80373)
Schnitt 11 órája Creative Commons License 80373

Én is vásároltam már tőlük, amíg kifizeted, és megkapod a cuccot, nincs gond.

A garis ügyintézés már más tészta, főleg, ha bolti garis a cucc. Az már nem sétagalopp. De ne legyen rá szükséged.

Előzmény: 409 (80368)
Paco155 11 órája Creative Commons License 80372

Az, hogy hogyan viselkednek, és hogy jogilag hogyan fedezik le magukat az két külön dolog.

Továbbra is fenntartom, hogy az a tény hogy elég utalni akkor amikor megjött az áru az üzlethez, az nem azért van, hogy te jól érezd magad (bár ez is egy járulékos nyereség), hanem azért hogy ha beüt a gebasz akkor egyszerűbb legyen az ügyintézés és a jogi státusz. A fogyasztót védi a törvény, ha neked nem tetszik a cucc akkor visszaküldheted szó nélkül.  Ők ez ügyben hátrányban vannak, ha egyszer befogadták és visszaigazolták a megrendelésedet akár egy proforma számlával is ami alapján utalsz, akkor nekik be kell szerezni a cuccot akkor is ha a gyártása már befejeződött, vagy csak a világ másik végén található meg. Nem a 10%-os áremelkedés az ami miatt levédik magukat, mert az belefér a többi haszonba ha egyszer egyszer így jön ki. normális ember persze nem perelne emiatt, de lássuk be, az ügyvédek nem abból élnek, hogy mindenki belátó.

És ha egy csomó gondot el lehet kerülni azzal, hogy csak visszaírják hogy ha megjött a cucc akkor küldjük a számlát és akkor utalj, akkor miért ne? Mindenki jól jár - még ha a két fél másképp is gondolja mi az oka a levélnek.

Előzmény: 409 (80368)
pajaci 11 órája Creative Commons License 80371

Érdekli a tökömet! :-))))

Előzmény: 409 (80369)
pajaci 11 órája Creative Commons License 80370

A piros sokkal jobb, hamarabb észrevenni a műhelyben, hogy hol bujkál.

Előzmény: koopal (80363)
409 11 órája Creative Commons License 80369

A tökösebb motorosok ilyet használnak!  A gyújtáselosztó elhelyezését tekintve, leginkább esőben megrázó élmény.  :-))

Előzmény: Busmann02 (80349)
409 11 órája Creative Commons License 80368

"Mert így bármikor mondhatják azt, ha már a nekik megérő áron mégsem tudnák beszerezni, hogy üzlet storno."

Sok éve vásárolok tőlük én is, sosem történt ilyen. Igaz, én utánvéttel, de az ebből a szempontból ugyanaz.  Volt olyan, amit több hétre vállaltak, nem lett drágább, nem mondták, hogy bocs, mégsem. Viszont volt már, hogy a végén olcsóbban hozták, mint amilyen áron megrendeltem. Szerintem egy ritka korrekt üzlet.

Értem amit mondasz, és bizonyára meg is tehetnék, de úgy tűnik, nem ennyire pitiánerek, az árgarancia alapján inkább benyelik.

Előzmény: Paco155 (80332)
Schnitt 11 órája Creative Commons License 80367

Nem volt itt semmi ködös. 

Előzmény: Paco155 (80366)
Paco155 12 órája Creative Commons License 80366

Akkor most, hogy kiderült, hogy amúgy is vettél volna, és hogy téged sem érdekel, hogy mi van a hátuljára írva, mert te is egy normál jó minőségű HSS készletnek tekinted, és már mind tudjuk, hogy a rozsdamenteshez meg a nagy szilárdságú acélhoz viszont más való (rendes cobaltötvözet) minden tisztázódott?   :)

Előzmény: Schnitt (80364)
koopal 12 órája Creative Commons License 80365

Oké, megnyugodtam, akkor te is tudod, hogy korrekt készlet, csak a színével van bajod.

Előzmény: Paco155 (80362)
Schnitt 12 órája Creative Commons License 80364

Mindenképpen vettem volna egy készletet, mert a 118 fokos csúcszögű fúró színesfémekhez nem a legjobb, túl nagyot harap, a műanyagokat meg repeszti (pl plexi). Így a régi obis készletet átköszörültem 140 fokos csúcsszögűre, ez meg maradt a gyári 118 fokos.

Előzmény: Paco155 (80357)
koopal 12 órája Creative Commons License 80363

Ja, hogy te pirosat vettél.

Ez viszont szép kék, micsoda különbség!

Azt meg elfelejtettem írni, hogy ötvözetekkel nem gyilkolom, van a hulladékaim közt pár darab, de csak olyasmihez használok belőlük, aminél nem kell fúrni.

Előzmény: pajaci (80361)
Paco155 12 órája Creative Commons License 80362

Köszi, van. :)   Normál feladatokra használom, műanyag, laposvas, alumínium, ilyesmi.  Keményebb anyagokhoz meg vannak Co5 fúróim.

Előzmény: koopal (80358)
pajaci 12 órája Creative Commons License 80361

Vagy 10 éve vettem egy ilyen egyszerű piros 19db-os fúrókészletet, amikor valami keményebb anyaggal kerülök szembe, akkor veszek egy db. jófajtát, és kicserélem a dobozban.

Előzmény: koopal (80358)
Paco155 12 órája Creative Commons License 80360

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1363431

Nick: hobbitasztalos
Bemutatkozás: Hy,Troll vok.oszt?

:P

Előzmény: hobbitasztalos (80356)
pajaci 12 órája Creative Commons License 80359

Ez azért lehet hogy erős :-(

Előzmény: hobbitasztalos (80356)
koopal 12 órája Creative Commons License 80358

Csak hogy megvédjem a termék becsületét: a lidis 19 db.-os készlet tényleg megérte az árát, azon a két darabon kívül, amit eltörtem, mindegyik kiváló állapotban van évek óta, még egyiket sem kellett éleznem.

Igaz, nem vasazok napi rendszerességgel, de a törött méreteken kívül is használok közülük párat elég rendszeresen.

Szóval a többi vegyes fúrószáraimmal összehasonlítva szinte mindegyiknél jobbnak találtam, igyekszem is vigyázni rájuk (most már), "veszélyes" feladatra inkább előkotrok a tömegből egy megfelelő méretet.

Egyébként én úgy vettem, hogy el sem olvastam a leírását, csak megláttam a régebben akciózott cuccok között, gondoltam, jó lesz végre egy rendszerezett sorozat praktikus dobozban, és lőn.

Úgyhogy szerintem bátran vehetsz te is egy készletet, legalább megalapozott véleményed is lenne...

Előzmény: Paco155 (80353)
Paco155 12 órája Creative Commons License 80357

Akkor két részben.

- 3900-ért vettél egy általában 4000 forintos HSS fúrókészletet. Akciósan! Megvetted volna ha nem akciós és nincs ráírva hogy cobalt bevonat?  :)          Rendben, rosszabbul nem jártál. :)

- Valószínűleg nikkel-cobalt vagy cink-kobalt galvánbevonat van rajta. Elektromosan jól felvihető, véd a korróziótól, szép, mi kell még? :P

Előzmény: Schnitt (80355)
hobbitasztalos 12 órája Creative Commons License 80356

Előzmény: Schnitt (80355)
Schnitt 12 órája Creative Commons License 80355

OK, akkor bontsuk 2 részre a dolgot:

Az ilyen HSS készletek kb 4000 Ft körül kaphatóak, ez 3900 volt, tehát nem került többe mint egy sima HSS. Ráadásul használható is, nem úgy mint a hipermarketes barkácsgépekhez ajándékba adott lágyvas vackok.

A másik kérdés ezek után, hogy akkor mi a szivárványos bevonat rajta?

Előzmény: Paco155 (80353)
Paco155 13 órája Creative Commons License 80354

"Meg az eDigital-ban sem /Paco, neeem negatívkodunk. Péntek van, hideg a sör és be is lehet öltözni hellóvín partyra :-) /."

Ááááááááá :)  Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem vagyok negatív. Ha valaki biztosítást köt tűzkár ellen is az amiatt teszi mert szentül hiszi, hogy le fog égni a háza? Nem, de felkészül rá.  Ugyanígy az edigital is. Teljesíteni akarja a megrendelést mert az elégedett vevő a jó vevő, de előre felkészül rá, hogy ha rajta kívül álló okok miatt nem teljesíthetne akkor se legyen szarban.

Amúgy Sör előttem, sör utánam. :)

Előzmény: pacman123 (80352)
Paco155 13 órája Creative Commons License 80353

Semmi a gyári állapothoz képest, mivel a gyárban is meg van köszörülve. Ami a lényeges, hogy vettél egy HSS fúrókészletet.  Nem kobaltötvözetet hanem normál HSS-t. Csak éppen nem HSS áron, hanem annál drágábban, mert rá volt írva, hogy cobalt bevonat. Ami akár rajta is lehet és semmivel sem teszi rosszabbá mintha nem lenne rajta -  de jobb sem lesz tőle.

Mivel az emberek 98% -ának fogalma sincs róla, hogy van-e különbség, és ha van akkor mi az így simán megveszik azzal a tudattal, hogy mekkora jó vásárt csináltak, hiszen kobaltos fúrót vettek fele áron. Hiszen rá van írva, hogy az.  Ezt hívják kereskedelmi nyelven mókusvakításnak.

Előzmény: Schnitt (80350)
pacman123 13 órája Creative Commons License 80352

Ha abból indulok ki, hogy a kistesó (POF 1200) is igen jó cucc, ebben pláne nem fogsz csalódni.

Meg az eDigital-ban sem /Paco, neeem negatívkodunk. Péntek van, hideg a sör és be is lehet öltözni hellóvín partyra :-) /.

Hosszú a lista amit tőlük rendeltem, de eddig még mindig pontosan (időben és pénzben is) teljesítettek. Az SMS küldés már régóta megy náluk, a publikus raktárkészlet is mindig korrekt (ha volt a cucc, azonnal mehettem érte, ha 4 napra írták, akkor is MAX 4 nap volt, de legtöbbször hamarabb). Garanciális tapasztalatom nincs velük (kopp-kopp).

Előzmény: pajaci (80331)
pacman123 13 órája Creative Commons License 80351

o.O

Ez a kemény, nem a kobaltfúró ... :D

Előzmény: Busmann02 (80349)
Schnitt 13 órája Creative Commons License 80350

Lehet, hogy csak szokatlan nekem az írási stílusod.

De nem írtad le, hogy szerinted mi történik köszörüléskor.

Előzmény: Paco155 (80347)
Busmann02 13 órája Creative Commons License 80349

Ki szeret motorozni? :D

hobbitasztalos 14 órája Creative Commons License 80348

Ráadásul tegnap pont inox-ot fúrtam vele :-) A cserépkálya alsó ajtajáról kellett a rögzítő lemez füleket lecserélnem.Fekete lemez nem volt ami elég vékony és hajlítható,úgyhogy egy szárítógép rozsdamentes dobjából kiszedett lemezből vágtam.A lemezvágó olló nem vitte csak flexen a miliskorong. Csodálkoztam is hogy milyen gyorsan át tudtam fúrni.

Előzmény: Schnitt (80344)
Paco155 14 órája Creative Commons License 80347

Ha ez a vágyad, akkor kizárólag csak neked.

Bár másoknak is ellent szoktam mondani, vagy megkérem, hogy gondolják át egy kicsit a dolgot, de ezt általában annak érzik ami, azaz segítő szándéknak nem kötözködésnek. Ha számodra viszont az a kényelmesebb, hogy ha valaki nem ért veled egyet akkor az egyből baszogat, hát legyen, érezd úgy.  Engem nem zavar.

Előzmény: Schnitt (80346)
Schnitt 14 órája Creative Commons License 80346

Ugyanaz, mint a titán bevonattal.

A fúró élének hátszögéről eltűnik, a spirálhorony belső felületén rajta marad. A forgácsolási teljesítmént nagyrészt az élszög, tehát a horony belseje adja, kis részben a hátszög, tehát valamennyit nyilván csökken a fúrásteljesítmény.
A sima HSS szint alá biztosan nem megy, hiszen az a fúró alapanyaga.

Más kérdés:

Tudok olyan hozzászólást írni vajon, amibe nem kötsz bele?

Vagy ez az alap hozzáállásod mindenhez, nem csak nekem szól?

Előzmény: Paco155 (80345)
Paco155 14 órája Creative Commons License 80345

"HSS acél kobalt bevonattal :)"

Oké, akkor most egy kicsit tedd félre a hívő vásárló énedet és gondolkozz egy kicsit józan paraszti ésszel.

Tegyük fel a kobalt bevonatként van rajta. Mi történik akkor amikor megköszörülöd a fúrót?

Előzmény: Schnitt (80344)
Schnitt 14 órája Creative Commons License 80344

Köszönöm, nekem ez a matrica már nincs rajta a dobozon.

Na és mi van alulról a 3. sorban?
HSS acél kobalt bevonattal :)

Tudom, mindenki azt ír a termékére, amit akar, de ezekszerint jól emlékeztem :) :)

Előzmény: hobbitasztalos (80343)
hobbitasztalos 14 órája Creative Commons License 80343

A Lidl-es fúrókészlet nálam is kedvenc,egy készlet van használatban .A másik bontatlanul tartalék.

Előzmény: Schnitt (80336)
arvaiz69 14 órája Creative Commons License 80342

Szia!

Na, látod a finombeállítóról még nem is esett szó idáig! Pedig valóban megkönnyíti a beállítást ez a remek szerkezet! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: pajaci (80337)
Paco155 15 órája Creative Commons License 80341

Ó, ez nem pesszimizmus, nem jósoltam, hogy ez lesz a végkifejlet, hanem csak annyi, hogy ezt nem a te kedvedért vagy kedvességből, hanem a saját jól felfogott érdekükben csinálják.  Nevezzük realizmusnak.  :)

Előzmény: pajaci (80339)
Paco155 15 órája Creative Commons License 80340

Fura.  Ezt a betűkombinációt én kizárólag '19 pc drill bit' összefüggésben találom a neten. Ott is csak az alibabán meg a többi kínai oldalon.

Előzmény: Schnitt (80335)
pajaci 15 órája Creative Commons License 80339

Nem kicsit vagy pesszimista!

Előzmény: Paco155 (80332)
pajaci 15 órája Creative Commons License 80338

Remélhetőleg ezzel használat közben nem állítódik el a mélység.

Előzmény: pajaci (80337)
pajaci 15 órája Creative Commons License 80337

Asztalba szereléshez jó a teszkós gép is, ezt a finombeállítás miatt vettem preciz kézi használathoz.

Előzmény: arvaiz69 (80333)
Schnitt 15 órája Creative Commons License 80336

Biztosan nem titánium, ugyanis nem sárga, hanem ilyen színváltós, attól függően, hogy esik rá a fény, ahogy a fotón is látszik valamelyest.

Tudom, ennyiért nem adnak csúcsminőséget, de az obibanvásárolt fekete színű "LUX profi" készletnél sokkal jobban viszi a zártszelvényt/laposvasat, tehát valami csak van a bevonatban.

Előzmény: neduddgi(én) (80334)
Schnitt 15 órája Creative Commons License 80335

HSS ADW

Előzmény: Paco155 (80330)
neduddgi(én) 15 órája Creative Commons License 80334

Az Obiban láttam "titánium" bevonatú fúrószárakat. Szép sárgák.

Lehet, hogy olvtársunk ilyeneket vett a lidliben.

Alássan jelentem, hogy megvettem a hatos marót, meg a biteket. Meg két dekopír-pengét. Sajna több pénzem nem volt, pedig délelőtt óta még jópár Bosch-nyalánkságot raktak ki, 50-75%-kal leárazva. (Nekem viszont tizedikéig már egy vasam sincs.)

Pl. (ha már erről volt szó) 9, 10, 12-es kobalt-acél fúrószárakat, 1500-2000 közé leárazva, valami háromszoros árról. De volt még többféle maró, sokféle fúrószár, bitpárok, különféle csiszolóanyagok, üvegfúró szárak, bimetal-körkivágó, megatökömtuggya... 

Most kezdték el kipakolni a nem Bosch cuccokat, azok még nem voltak beárazva. Pl. Merox kézifűrészek, gyémánt fenő-hasáb, (na ez nagyon kéne...), egyszerű bitkészletek, stb. Ezek még be sem voltak árazva.

Elég sok lét ott tudtam volna hagyni.

Előzmény: Paco155 (80329)
arvaiz69 15 órája Creative Commons License 80333

Szia!

Igen valóban, ezek a figyelmességek nem sok üzletre jellemzőek! Egyébként gratulálok a választásodhoz, nem fogod megbánni!  Igen precíz kis gép, ami nagy teljesítménnyel párosul! Én nagyon elégedett vagyok vele! De majd ha Te is a kezeid között tartod a gépet és kipróbálod, majd megtapasztalod, hogy milyen kifinomult gép és milyen könnyedén lehet vele dolgozni.

Ha majd megérkezik és kipróbáltad, kíváncsi vagyok a véleményedre, milyen benyomást tett rád, és mi a véleményed így az első marások után!   

Mi a terved a géppel, asztalba szereled, vagy kézben tartva fogod használni?

Paco155 15 órája Creative Commons License 80332

Mert így bármikor mondhatják azt, ha már a nekik megérő áron mégsem tudnák beszerezni, hogy üzlet storno. Ők ugyan nem szolgáltattak de te sem fizettél semmit, így senkinek sincs követelése. Te meg megveheted drágábban, azon az aktuális áron amit éppen akkor kiraktak.

pajaci 16 órája Creative Commons License 80331

Megrendeltem!

http://www.edigital.hu/Felsomarok/Bosch_POF_1400_ACE_felsomaro_+_6_reszes_maroszar_keszlet-p443248.html

Szimpatikus a bolt, hitelkártyával is lehet online fizetni. Ráadásul ilyet még más bolttól sosem kaptam:

"A termék(ek) beérkezéséig az online fizetést nem indítjuk el.
A termék(ek) beérkezését követően értesítést küldünk Számodra, ezt követően tudod bankkártyával kiegyenlíteni a megrendelés ellenértékét"

Előzmény: arvaiz69 (80278)
Paco155 16 órája Creative Commons License 80330

A szárába mi van beleütve a méreten kívül?

Előzmény: Schnitt (80321)
Paco155 16 órája Creative Commons License 80329

A kobaltot bevonatként tudtommal nem használják, valamit félreérthettél.

Felületi ötvözőként használható, azaz nem a teljes szerszám van az adott ötvözetből, hanem megfelelő hőfokon belediffundáltatják a kész szerszám külső felületének néhány mikrométerébe. De azok nem forgácsolószerszámok amiket néha köszörülni kell, mert akkor egyből vége lenne a dolognak, hanem olyan eszközök felületi keménységét növelik vele ami egész életében ugyanaz marad.

Előzmény: Schnitt (80323)
Paco155 16 órája Creative Commons License 80328

""..arról sem tudjuk pontosan, hogy az kobaltos bevonatú, avagy kobalt-ötvözetű acélbúl van-é?"

Erre én is kíváncsi lennék! Ahogy írod: inoxot sima HSS szárral kínszenvedés kifúrni. Alig halad, és pár mm-nyi furat után lehet élezni. Vagy kidobni..."

Ötvözetből. De azért is más vele fúrni, mert az inox-hoz javasolt fúrószárnak már az élszöge is más. :)

Javaslom átnézni itt az 59-ik oldalt: http://klub.makita.hu/flip/2011-2012_catalouge/

Előzmény: neduddgi(én) (80320)
GPS 17 órája Creative Commons License 80327

Én tartok attól, hogy ez csak egy síma, színezett fúrókészlet. Nekem is van ilyenem több éve - alura-műanyagra használom - vasra-inoxra soha.

Így bírja is - de inoxnak nem mernék nekimenni vele.

.

409 17 órája Creative Commons License 80326

"a kobaltot használják bevonatként, és ötvözőként is."

Illetve, most már tudom...  :-)

Előzmény: 409 (80325)
409 17 órája Creative Commons License 80325

"az igazat megvallva arról sem tudjuk pontosan, hogy az kobaltos bevonatú, avagy kobalt-ötvözetű acélbúl van-é?"

Ami kimondottan a rozsdamenteshez készül, az ötvözet, általában a szokásos gyorsacél, +5% kobalt.  Nem tudom, hogy kobaltosból egyáltalán van-e bevonatos.

Előzmény: GPS (80316)
neduddgi(én) 17 órája Creative Commons License 80324

Sztem ha "csak" bevonatos, akkor is bőven megérte az árát. Ha nem akarsz inoxot fúrni, akkor ezzel el leszel egy darabig! :o))

Mikor vetted? Én is elviselnék egy ilyet. Inoxra nekem bőven elég az az öt méret, ami a készletemben van, de "mezei vasakhoz" nem ártana végre egy rendes sorozat a mindenféle minőségű és állapotú szedett-vedett HSS-ek helyett.

Schnitt 17 órája Creative Commons License 80323

Most hogy jobban utánaolvastam, ltm, hogy a kobaltot használják bevonatként, és ötvözőként is.

Nyilván az ötvözet jobb, (és drágább), szerintem az enyém csak bevonatos.

Hacsak nem valami frankó lakkal fújták le, amitől ilyen szép színjátszós lett :)

Inoxot még nem furkáltam vele, a szerkezeti acélokat frankón viszi, élezni nem kellett.

RepülőgépÉpítő 17 órája Creative Commons License 80322

Az én gépem ipari levegős, de elég neki az 5 bar nyomá. Viszont nagy levegő hozamot kell adni neki.

Előzmény: GPS (80292)
Schnitt 17 órája Creative Commons License 80321

Tévedtem, nem aldi, hanem lidl, és 3900 volt.

Előzmény: neduddgi(én) (80318)
neduddgi(én) 17 órája Creative Commons License 80320

"..arról sem tudjuk pontosan, hogy az kobaltos bevonatú, avagy kobalt-ötvözetű acélbúl van-é?"

Erre én is kíváncsi lennék! Ahogy írod: inoxot sima HSS szárral kínszenvedés kifúrni. Alig halad, és pár mm-nyi furat után lehet élezni. Vagy kidobni...

A kobalt-acél szár meg úgy viszi, mint kés a vajat, és igen nagyon sokat kellett furkálnom, mire a hatos szár érezhetően vesztett az éléből. Megjegyzem, a "sima" vasat még így is viszi, ha nem is olyan vidáman, mint új korában.

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy bevonat ennyit dobna az él tartósságán.

GPS 18 órája Creative Commons License 80319

Lehet, hogy az csak "Kobalt ízű fúrószár" volt ennyiért - kb. mint a "Málna ízű" málnaszörp.

Mert a valódi málnából készült az jóval drágább :-)))

.

Előzmény: neduddgi(én) (80318)
neduddgi(én) 18 órája Creative Commons License 80318

20 db kobaltszár 3000-ért?! Az még Aldi léptékben is gyanúsan kevés...

Öt darabos készletet vettem tavaly 3700-ért a kedvenc csavarboltomban. Nemrég pótoltam a hatos szárat, valami 800,- Ft körüli összegért, meg vettem még egy nyolcast tartaléknak a készletben lévőhöz, 1300-ért. 

Tíz darabos készlet 6000,- körül van ugyanott.

Előzmény: Schnitt (80317)
Schnitt 18 órája Creative Commons License 80317

A "kobaltos fúró" az bevonatos. Az anyag neve: HSSCO, ami gyorsacél szerszámot jelent kobalt bevonattal.

Aldiban szoktak árulni készletet 3000 körül, 1mm-től 10-ig 0,5-ös lépésekkel.

A kobalt bevonat nagyon jó hővezető, ezért gyorsan el tudja vezetni a hőt a fúró éléről, így nem melegszik túl, amitől kilágyulna. Na attól tud meghalni a fúrószár.

Mondjuk inoxban én nyomnék mellé valami hűtő-kenő spray-t is.

GPS 18 órája Creative Commons License 80316

A barátom kobaltos fúrókat vett a nyáron - de az igazat megvallva arról sem tudjuk pontosan, hogy az kobaltos bevonatú, avagy kobalt-ötvözetű acélbúl van-é?

Tény és való, hogy a hajó-buherátorok ősellenségét (az inoxot) úgy vitte, hogy még nyom sem maradt az élen.

Ugyanezt ez a mutatvány egy normál fúróval az "egyszerhasználatos" műfajba tartozik.

Picit beárnyékolja az örömöt, hogy 1 darab (!) mondjuk 6-8 mm-es síma spirálfúró fúró ebből a fajtából 800+ Ft körül jár - ezért erőst megéri készletben venni, mert úgy valamivel olcsóbbra jön ki darabja.

.

Előzmény: 409 (80314)
409 18 órája Creative Commons License 80315

Aha. Hát, nekem egy darabból lévők vannak.... talán azért is kerülnek ennyibe.

Előzmény: halaloszto (80312)
409 18 órája Creative Commons License 80314

"(Nem tudom, hogy a titanium az anyagára értendő, vagy csak egy felületi bevonat..."

A titan önmagában alkalmatlan ilyenre, különböző vegyületeit, vagy ötvöző anyagként használják. Az a sárga színű felület amit többnyire titánként emlegetnek, csak bevonat és nem is titán, hanem titan-nitrid.

Előzmény: neduddgi(én) (80302)
pacman123 19 órája Creative Commons License 80313

Akkor hamu a fejemre, laposkúszásban balra el ... /*pirultfejűszmájli*/

Előzmény: 409 (80310)
halaloszto 19 órája Creative Commons License 80312

a hatossal az a baj hogy a forrasztott lapkák között már szinte nem marad a testből semmi. ezért törik el. a 6-os nekem is forrasztott, de a 4-es az már tömör vídia, egy darabból van a közepe meg az éle.

Vajk

Előzmény: 409 (80310)
409 19 órája Creative Commons License 80311

"De jók a Bosch Titanium bitek"

Ezt én is meg tudom erősíteni.

Előzmény: Paco155 (80305)
409 19 órája Creative Commons License 80310

5-ös maróval simán szoktam marni 20mm egy menetben, fenyőben, ugyanilyen géppel. Nem egyszer.....  Igaz, ez a maró 5eft felett volt/db. Az 1" szélessel is leszedek 8-10mm-t egyszerre, nemhogy a hatossal.

Előzmény: pacman123 (80307)
neduddgi(én) 20 órája Creative Commons License 80309

8-as szár, 6-os átmérő, és nagyon sietni akartam... :o))

Azt gondoltam, szép lassan vezetve nem okozhat gondot. :o)))

Előzmény: pacman123 (80307)
neduddgi(én) 20 órája Creative Commons License 80308

Rendben, akkor visszasunnyogok, amint le tudok lépni.

Más hasznos dolgok is voltak, pl. Forstner fúrók, szintén féláron. "Szerencsére" nem volt az a méret, amit a készletemből elbarmoltam. Így aztán nem kell bosszankodnom, hogy azt már nem tudnám megvenni, mert piszkosul hó vége van nálunk... :o)

Előzmény: Paco155 (80305)
pacman123 20 órája Creative Commons License 80307

10 mm egy menetben? 6-os szárral? o.O

Csak én gondolom rosszul hogy ez bátor dolog, még fenyőbe is? Nekem a Bosh POF 1200 AE-vel, 5mm-en (rétegelt lemez) is igen óvatosan kellett tolni. Mondjuk nagyon nem akartam magam pofán vágatni a szárral, ezért direkt nem feszegettem a határokat (meghát a 10 db-os szárkészlet összértéke volt kb. nyóc'eze' -> nem lehet túl acélos a minősége). Én 3mm-nél nem szeretek többet leszedni egy menetben, akármilyen fából. De lehet én vagyok a túl óvatosjóska.

neduddgi(én) 20 órája Creative Commons License 80306

:o)

A hangsúly nem a méreten volt, hanem a márkán...

Ha ez az izé semmivel sem jobb, mint amit akármilyen "futottak még" elnevezéssel ellátott, 12 db-os készletben megveszek tízezerért, akkor ugyebár kell a francnak.

Csak azért, mert van rajta egy ződ Bosch felirat, nem veszem meg.

Már rég nem hiszek abban, hogy ha valamit 3000-ről leáraznak 2000-re, azt érdemes megvenni...

Előzmény: GPS (80303)
Paco155 20 órája Creative Commons License 80305

Felületi bevonat. De jók a Bosch Titanium bitek, bírják a strapát és pontos a felületi kidolgozásuk, nem ugranak ki a fejből.

Paco155 20 órája Creative Commons License 80304

Meg.

GPS 21 órája Creative Commons License 80303

"8-as szárú, 6-os ujjmaró megér 1900,- Ft-ot?"

Hát ahhoz képest, hogy egy 3-as szárú, 2,5 mm-es (mindössze 4-5 grammos) újjmaróért,  a dremelembe - képesek 3+ ezer Ft-ot elkérni - ahhoz képest ez mikulási-ajándék :-)))

.

neduddgi(én) 21 órája Creative Commons License 80302

Szerintetek egy Bosch márkájú, 8-as szárú, 6-os ujjmaró megér 1900,- Ft-ot? Nem tudom, a gagyi-profi skálán hol áll ezeknek a minősége.

A helyi bómaxban ugyanis le van árazva egy-két Bosch apróság, többek között két-három féle maró is. Az itthoni ócsós készletemből hiányzik a hatos, mert eltört a nyakánál. Pedig csak egy 10 milli mély hornyot akartam fenyőbe egy menetben kimarni vele. Nem bírta.

Ugyanez (minőség, tartósság) a kérdésem a Bosch Titanium bitekről. (Nem tudom, hogy a titanium az anyagára értendő, vagy csak egy felületi bevonat... Van egy készlet ezer pénzért, hat db bit és egy hosszabbító van benne. Ez nagyon baráti ár, de ha csak gagyinál alig jobb, akkor nem veszem meg, mert olyan kategóriájúm már van.

GPS 23 órája Creative Commons License 80301

Oké, az offtopikon megpróbálom körülírni a dolgot - bár vannak itt avatottabb villanyászok is, de ennyi azért talán még nekem is menni fog  :-)))

.

Előzmény: neduddgi(én) (80300)
neduddgi(én) 23 órája Creative Commons License 80300

"...külön megadták a VA-t és a W-ot is..."

De jó, hogy szóba hoztad!

Megtennéd, hogy (akár az offtopikban) elmagyaráznád ezt úgy, hogy eccerű trágyatúró értelmiségi (mármint én) is megértse? Sosem tudtam, mi a szar ez a "VA". Azt hittem, hogy egyszerűen csak a watt nem szabványos jelölése...

Előzmény: GPS (80298)
neduddgi(én) 24 órája Creative Commons License 80299

Jó a netbót, csak először szeretek mindent "kicsiben" kipróbálni. Természetesen minden további nélkül elhiszem, hogy ezek a márkák nagyon jók, de mielőtt berendelek egy komolyabb mennyiséget, mégis csak szeretném megfogni, megszagolni, megkóstolni... :o) Kis tételt meg nem érdemes postáztatni.

De nem gond, eszemben sincs felutazni Pestre! Nagy a rokonság, jutott belőlük a székesfővárosba is bőséggel. Legkésőbb karácsony környékén úgyis találkozom néhányukkal, valamelyik majd csak beszerzi a szükséges kóstolót! :o))

Előzmény: Paco155 (80296)
GPS 24 órája Creative Commons License 80298

"nemtudom. nem minden a watt."

Én mértem Wattot ezeken a gépeken - de sajnos csak olyan 3 ezer Ft-os, aldis fogyasztásmérőm van, ami inkább csak a tiszta rezisztívet méri ki megbízhatóan. Kapcsüzemű tápon, vagy pl. 0,32 -es cosfin kár vele Wattot mérni, mert csak házszám amit mutat.

Viszont becsületére válljon a "műszernek", hogy van külön cosfi menüje - na ott viszont jön a pofáraesés.

Mert ezek a kicsinek mondható (2-400 W-os) motoroknak olyan tróger cosfi-jük van - hogy csoda, hogy egyáltalán forognak.

Valamikor külön megadták a VA-t és a W-ot is.... ma ezt már huszárosan intézik el egyetlen, tetszetős adattal - oszt ebből mindenki azt kombináljon ki magának, amit csak akar.

.

Előzmény: halaloszto (80294)
Soká 24 órája Creative Commons License 80297

Köszi az infót!

Vajknak is.

Előzmény: kofic (80289)
Paco155 24 órája Creative Commons License 80296

Ha nincs Mirka akkor a SIA, a 3M, és a Hermes is teljesen vállalható. :) Meg netbót is van a világon. Emiatt ne utazgass  :)

Előzmény: neduddgi(én) (80295)
neduddgi(én) 24 órája Creative Commons License 80295

Kösz!

Akkor először körbeszaladom Kecskemétet, hátha találok viszonteladó kiskert. Ha nem, akkor marad Nagybüdöspest.

Előzmény: Paco155 (80284)
halaloszto 25 órája Creative Commons License 80294

nemtudom. nem minden a watt. nekem egy kicsi maktec van, nem olyan agresszív mint a kínai 400 wattos, mégis szívesebben használom.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80286)
halaloszto 25 órája Creative Commons License 80293

úgy tűnt minden pénteken van szállítás a blumtól.

Vajk

Előzmény: Soká (80288)
GPS 25 órája Creative Commons License 80292

"Ha van kompresszorod, esetleg parkside száraz/vizes porszívód akkor egy levegős géppel is bepróbálkozhatsz."

Te, biztos az, hogy a porszívó nyomása elég meghajtani egy levegős gépet?

Én elég sokat dolgoztam afféle "levegős-dremellel"  (alut martam vele) - de annak 8 bar kellett hogy rendesen pörögjön.

Én nem mondom, az a porszívós-rezgőcsiszoló-marhaság (amit pár napja belinkeltem) az tényleg megy annyi nyomással is - de az kifejezetten egy HVLP masina.

Létezik ilyen ipari kivitelben is vajon?

.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80285)
GPS 25 órája Creative Commons License 80291

"Meg ha megbízható és nem romlik el idejekorán."

Háát, szerintem meg sokkal jobb az, ha valami "idejekorán" romlik el - mintsem túl korán :-)))

.

Schnitt 26 órája Creative Commons License 80290

Sajnos nincs nedvesporszívóm, kompresszor meg csak ilyen kis 24literes hobbibarkács, ami nem a nagy légszállításról híres. Ha légkulcsot használok, minden második csavarnál várni kell, hogy feltermeljen 6 BAR-ra, mert hamar leesik a nyomás. Ez max kerékfújáshoz, meg portalanításhoz jó.

Marad az extol egyenlőre,  megrendelem, aztán jól letesztelem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80285)
kofic 27 órája Creative Commons License 80289

Megbízható és nem romlik el ! A csillapítást meg ki lehet kapcsolni, ha ajtónként túl erős lenne az összes pánttal . A bátyámnak kb 6-7 ? éve tetem be az elsőket . 

Soká 1 napja Creative Commons License 80288

Jó, hogy korrigáltál :)

Engem érdekelne az a csillapítós kivetőpánt! Közézáródó, ha van olyan. Meg ha megbízható és nem romlik el idejekorán.

Mennyi idő alatt teljesítették a megrendelést?

Előzmény: halaloszto (80277)
RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 80287

Ez új nekem :)

Előzmény: Paco155 (80284)
RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 80286
Előzmény: Paco155 (80240)
RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 80285

Ha van kompresszorod, esetleg parkside száraz/vizes porszívód akkor egy levegős géppel is bepróbálkozhatsz. Én 15.000-ért vettem a levegős excentert jó pár éve. Ott csak a kompresszor teljesítménye szab határt a használatnak, mivel irdatlan levegő mennyiség kell neki. az összes levegős gép közül ez fogyasztja a legtöbb levegőt. Van egy pár levegős gépem, naponta levegős gépekkel dolgozom, szóval elég jól ismerem mire képesek. Akár ipari felhasználásra is alkalmasak az olcsóbb levegős gépek is ha a kompresszor bika.

Előzmény: Schnitt (80239)
Paco155 1 napja Creative Commons License 80284

Hogyne lenne:

http://www.mirka.com/en/top_menu/Contacts/Importers/ 

ART, COMPOSITE

Servind Hungary KFT.
Logodi utca. 30 
1012 BUDAPEST
Hungary
Tel: +36-1-505 6550
Fax: +36-1-505 6538
novotny.kataline@servind.hu
www.servind.hu

Registrant Kolorit KFT.
Pannónia utca. 3
9028 Gyor
Hungary
Tel. +36 9 96 525 890
Fax +36 6 96 252 896
peto.gyorgy@registrant.hu

ARD Color KFT.
Jósef Affila utca. 31/A
9028 Gyor
2151 Fót
Tel. +36 27 535 090
Fax +36 27 535 090
zolyomi@ardcolor.hu

WOOD

Techno-World System Kft.
Dozsa György ut 26
8900 Zalaegerszeg
Hungary
Tel: +36 30 9473 080
Fax: +36 92 319991
tecno-world@mail.eol.hu
www.technoworld.hu

DECORATION AND PAINT

Dejmark Kft
Gyali ut 27-29
1097 Budapest
Hungary
Tel: +36 1 348 3040, +36 40 200 701
Fax: +36 1 348 3070
www.dejmark.hu

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80283)
RepülőgépÉpítő 1 napja Creative Commons License 80283

Mi is ezt a mikra rendszert használjuk csak kerek kivitelben. Szenzációs tartósak, mert nem tudnak eltömődni. Tudtommal nincs magyarisztáni képviselete a cégnek és üzletben sem forgalmazzák itt. Legalább is én így tudom. Mi közvetlenül a gyártótól vettük a csiszológépeket is és a csiszoló hálókat is onnan rendeljük. De érdekes módon egy magyar faszi szállította le a rendszert és tanította be a használatát is a rendszernek.

Előzmény: neduddgi(én) (80221)
gdzsozy 1 napja Creative Commons License 80282

Ma bementem miskolc legnagyobbb asztalosipari barkácsboltjába akartam venn többek közt 3db 3D pántot...

meglepi: csak párosával lehet venni. valaki vagy ügyes kereskedő vagy marha a faiparhoz. Az ablakhoz használható 14-es otláv álltalában nyílónként 3pántot igényel, így fölöslegesen kidobtam most majd 600ft-ot.

ajtónál is 3db kell....  legközelebb csak egy párt kell majd vennem, és meglesz a 3. pántom ... velem nem tolnak ki.

:)

Handwerker 1 napja Creative Commons License 80281

Nem semmi kiegészítő:  

Paco155 1 napja Creative Commons License 80280

Dehogynem.

Arra hogy véletlenül se vegyek soha zöld Bosch-t :)

Előzmény: mzdude (80279)
mzdude 1 napja Creative Commons License 80279

Összegezve: mindenféle irányban ferde lesz a vágás, és nem derékszög. Azért ez nem túl meggyőző. :)

Előzmény: szódásbácsi (80276)
arvaiz69 1 napja Creative Commons License 80278

Szia! 

Ez a gép tényleg jó választás! És az ára is elfogadható, különösen úgy, hogy adnak hozzá ajándék marókészletet! Sőt az ingyenes házhoz szállítás is egy nagyvonalú gesztus! Már jó pár éve ezt a típusú gépet használom, marógép asztalba beszerelve,  nem volt vele semmi baj! Precíz kis masina, én is csak ajánlani tudom!

Előzmény: pajaci (80274)
halaloszto 1 napja Creative Commons License 80277

ezt benéztem. az én boltom az a mobel business, a http://www.butoralkatresz.net/

Vajk

Előzmény: halaloszto (80275)
szódásbácsi 1 napja Creative Commons License 80276

Párszáz hozzászólással ezelőtt szóba került a Bosch asztali körfűrésze.

Valaki kifogásolta, hogy a párhuzamvezető nem elég masszív: A hátsó részén van egy anya, ezzel lehet erősebbé tenni a szorítását. Engem inkább az zavar, hogy kicsit nehézkes pont párhuzamosra állítani, 1-2 fok eltérés mindig van benne. Ja, meg még megemlíteném, hogy a kihúzható asztalszélesítőhöz is van egy feltét, ami párhuzamvezetőként szolgál, így ha jól emlékszem 520 mm szélességig lehet párhuzamost vágni. (Illetve a szélesebbet szabad kézből, vonalmentén kell.) 

Továbbá: a tolóasztal kb. 1 milliméterrel magasabban van, mint az asztal többi része, (Hiszen nehézkes is lenne úgy tolni, hogy a munkadarab felfekszik az asztal többi részén), ami azt eredményezi, hogy hosszú anyag hosszvágásakor (amikor ugyebár a tolóasztalt nem használjuk) nem pont 90,00 fokos lesz a vágási felület. Amúgy eddig még lötyögést nem tapasztaltam.

Engem igazából a hasítóék nehézkes fel-le szerelése zavar: Egy 13-as kulcssal (vagy a mellékelt célszerszámmal) kell az anyát kicsavarni, és úgy lehet eltávolítani, illetve visszaszereléskor fordítva. Jobb lenne valami gyorsszorítós megoldás.

Főleg akkor macerás, ha hosszvágás után egy kicsit falcolgatni akarok, (amihez ugyebár útban van az ék) majd megint hosszvágni. Mivel a felső, műanyag burkolatot úgyis leszedtem, mert nagyon útban volt, lehet, hogy az ékből is le lehetne vágni annyit, hogy a teteje a fűrészlap magasságával egy vonalba legyen, így már nem lenne útban.

Azt írják, hogy 75 mm-es agyagot lehet vele átvágni, ami nem teljesen fedi a valóságot. Én egy méteres 75X150-es pallót akartam hosszába kettévágni, de amikor odatettem a lap mellé, az asztalra, láttam, hogy jobban járok, ha előtte kicsit meggyalulom. 73-as vastagságnál is még maradt egy lehelletnyi anyag a fűrészlap fölött, amit az ék távolított el. Tehát az a 75 inkább csak 72. De azt amúgy óvatos tolással egész jól bírta a motor.

halaloszto 1 napja Creative Commons License 80275

nagyon korrektek és jófejek. én pl most vettem tőlük olyan blum kivetőpántot, amibe bele van építve a csillapítás. másutt letagadták hogy olyan létezik. pedig nem is drágább mint a mezei pánt+csillapító. telefonon bemondtam a cikkszámot, kikeresték hogy rendelni kell. mondom hogyan kell rendelni, utaljak előleget vagy mi? emailon kellett rendelni előleg nélkül, telefonáltak amikor megjött.

Vajk

Előzmény: Soká (80251)
pajaci 1 napja Creative Commons License 80274
Barnamedvébb 1 napja Creative Commons License 80273

hmm... pedig már majdnem megvettem

de most nincs szükségem rá, így nem, mert nem szeretem, ha hülyének néznek

ami most van az teljesen basic darab, vagy 6 féle kiegészítővel és csak köztünk szólva ;), talán ha 4x használtam zsugorcső rámelegítésre  

Előzmény: Paco155 (80271)
szódásbácsi 1 napja Creative Commons License 80272

"Lehet, hogy azokra a leadott teljesítményt írták rá......"

Egy ismerősömnek volt egy szovjet nagy flexe

Az volt ráírva, hogy 3 kB (vagyis kW).

Én nem mertem a kezembe fogni.

Előzmény: Schnitt (80247)
Paco155 1 napja Creative Commons License 80271

Eeegen.  :(

Előzmény: mlipee (80270)
mlipee 1 napja Creative Commons License 80270

Keresgélés közben, látva az árakat, a nyomtató+patron árképzése ugrott be.

Előzmény: Paco155 (80269)
Paco155 1 napja Creative Commons License 80269

Nekem egyetlen bajom van vele.  A tartozékok, szűkítő, hegesztőfeltét, stb szerintem aránytalanul drágák.

Előzmény: mlipee (80268)
mlipee 1 napja Creative Commons License 80268

Paco155

kofic

Köszönöm a válaszotokat! Nézegettem én a Steinelt, de ezek szerint valamiért kimaradt ez a típus és vagy az olcsóbb, vagy a drágább gépeit találtam. Ez minden szempontból megfelelő lesz.

Paco155 1 napja Creative Commons License 80267

Nem mondta hogy fát akart csiszolni. :P  Lehet, hogy gyémántot :)

Előzmény: Soká (80265)
GPS 1 napja Creative Commons License 80266

Baszdki, lehet csak ennyi volt a baja?  :-)))

.

Előzmény: Soká (80265)
Soká 1 napja Creative Commons License 80265

Csiszolópapírt is tettél rá, vagy a tépőzár nem akarta csiszolni a fát? :))

Előzmény: GPS (80264)
GPS 1 napja Creative Commons License 80264

Hát jahh - első körben én is megörültem a sok Wattnak (pláne ennyi pénzért) - sőt, a powerrel nem is volt semmi baj, hisz nem lassult a fordulat még rátehénkedve sem.

.

Előzmény: neduddgi(én) (80263)
neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80263

Akkor visszavonom, amit írtam, csak az árat és a teljesítényt néztem.

Nem volt még "szerencsém" semmiféle új generációs (kék vagy piros) Einhell masinához. 

Előzmény: GPS (80261)
neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80262

Ebben teljesen igazad van!

De az a 420W-os kék Einhell (még ha ezt kínai wattban adták is meg), csak tud tán elszívni annyit, amennyi egy ilyen kis szerkentyűnél elegendő.

Monnyuk az én gagyimnak elég vacak az elszívója, de a teljesítménye is kisebb, mint ezé.

Persze, én is boldogabb lennék egy igazi excenter csiszolóval, aminél a 400W tényleg annyi, meg a szerkezete is strapabíró, és az elszívó rendszere is tökéletes, de nekem pl. sosem lesz erre 30-40 ezer forintom. Ha lenne, sem erre költeném, egyszerűen azért, mert nem használom annyit, hogy a kényelem, a gyorsaság, meg az alacsonyabb üzemeltetési költség megérjen nekem ennyit.

Van egy minőség, ami alá nem megyek, és van egy ár, ami fölé megintcsak nem lépek.

Barkács szinten az olcsóbb és a drágább gépek közti minőségi különbséget általában munkaidővel fizetjük meg. :o))

Előzmény: kofic (80256)
GPS 1 napja Creative Commons License 80261

Ilyenem volt, de másnap visszavittem.

Rettenetesen alacsony hatékonyságú volt. Kipróbáltam többféle papírral - de alig vitt valamit. Még leterhelni sem tudtam - forgott vidáman - csak épp nem csiszolt szinte semmit.

Lehet kicsi volt a lökete? Nem tudom - de a lényeg, hogy csak "simogatta" az anyagot, de alig vitt valamit.

Szépen lemostam-kikeféltem a talpát a portól, kifújtam mindenhol - és szalon-új állapotban visszavittem az üzletbe.

Nem is morogtak, visszaadták a lóvét - oszt ennyi volt a kapcsolatom ezzel a masinával.

.

Előzmény: neduddgi(én) (80255)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80260

No problem, házgyári "tele" ajtók, ami persze nem igaz, mert belül üres.

Fenyőléc kereten pozdorjalap típusú.

Előzmény: neduddgi(én) (80259)
neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80259

"Ha meglesz az excenteres, akkor a bútor projekt után belecsapok a beltéri ajtók újrafestésébe is."

Öööööö...izééé...

Ha esetleg ezek nem a sima, osztatlan felületű, "házgyári" ajtók, hanem kazettásak, akkor oda nem lesz jó az excenter. Arra a rezgő való, esetleg (de ezt csak súgni merem, nehogy repüljenek a kövek) a szalagos.

Valaki lentebb már megírta, miért.

Előzmény: Schnitt (80258)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80258

Igen, igen, én is ebbe az irányba tartok.

A 80244 hozzászólásban linkeltem egy extol-t hasonló árkategóriában és teljesítménnyel, ahhoz van 150-es talp is.

Szerintem meg is rendelem, át tudom venni személyesen, így ennyi is marad az ára.

Rezgőset meg úgy néz ki, kapok kölcsön egy ismerőstől. Rondy márkájú, ha jól emlékszem.

Ha meglesz az excenteres, akkor a bútor projekt után belecsapok a beltéri ajtók újrafestésébe is. Eddig csak halogattam, mert nem volt kedvem ennyi festéket sikálgatni.

Node majd most... :)

neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80257

Asszem, mindenkinek van hasonló sztorija.

Nekem van egy szovjet "univerzális barkácsgépem", meg egy ugyanilyen, ami már orosz. Talán ismered, az a bizonyos asztalra tehető szerkezet, aminek a tengelyén van egy gyalu, egy körfűrész/köszörű befogó, meg egy kúpos tokmány, plusz egy eszterga adapter, tenyérnyi "maróasztal", meg pár hasonló elmésség.

Nos, mindkettő 400W-os, de ég és föld.

A szovjet kb. 40 éves.  Erős, masszív, és dögnehéz. Olyan, mint az orosz medve.

Az orosz kb. 25 éves. Ez is nehéz, de újkorától kezdve tele van komoly szerkezeti hibákkal, ráadásul sokkal gyengébb anyagból van, és jóval kisebb erőt ad le. Az eredeti funkcióiból gyakorlatilag egyikre sem használható. Olyan, mint egy nyugdíjas orosz medve... :o))

Előzmény: GPS (80245)
kofic 1 napja Creative Commons License 80256

Amikor csiszolásról beszéltek sokszor hajlamosak vagytok kihagyni az elszívást . Nem okoskodni akarok - de az egészségen túl - a megfelelő elszívással hatékonyabban lehet dolgozni, jobban harap és kevésbé tömődik el .  Tovább tart a vászon/ papír, alacsonyabb a felület hőmérséklete . 

neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80255

Miért is?!

http://szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/faipari_gepek_51/excenter_es_rezgocsiszolok_206/einhell_excentercsiszolo_420w_125mm_bt_rs420_2078

Vagy nem azt írtad, hogy nagyon keveset fogod használni? Mert akkor miért akarnál több tízezret költeni rá?

(A helyedben mgvenném ezt, meg a rezgős haverját. A szekrény-projektet végigcsinálod velük, aztán eldöntöd, hogy melyik típusból veszel komolyabbat. Az előző hsz-ekből asszem kitűnt, hogy mindenki másra esküszik. Vagy éppen kiderül számodra, hogy jó csiszolóanyaggal ezek az olcsó típusok is megfelelnek a céljaidnak.)

Soká 1 napja Creative Commons License 80254

Nagyszerű, köszönöm!

Csak ezért nem mennék oda, pont a város másik fele, de keresek még valami indokot :))

Előzmény: kofic (80253)
kofic 1 napja Creative Commons License 80253

Tisztelt  Topiktárs !  

Mindig személyesen vásároltam náluk . Telefonon kevésbé voltak készségesek az elején, de később tudtam kit kell keresni, így nagyon gördülékenyen tudtam rendelni .

Mivel  bútorszerelvény üzlet, szerintem 1db csavarért is nyugodtan betérhet hozzájuk bárki .  Nincs dress code és minimum vásárlási limit . 

Előzmény: Soká (80251)
e.z 1 napja Creative Commons License 80252

:)

Előzmény: Barnamedvébb (80250)
Soká 1 napja Creative Commons License 80251

A "Tisztelt partnerünk" megszólítás mit jelent? Mert az oldalon jobbra van olyan "gomb", hogy "Amennyiben ön lakossági vásárló vagy barkácsoló, akkor kérjük klikkeljen ide"

magyarul milyen tételben vagy kiszerelésben kell vásárolni ahhoz, hogy ne hajtsanak el?

Előzmény: kofic (80246)
Barnamedvébb 1 napja Creative Commons License 80250

szerintem is baromi jónak néz ki

nekem egy nagyon régi és príma Bosch-om van, SDS és hagyományos tokmánnyal, de vésni azt nem tud

ennyiért vennék egyet itthon

(sőt, most jövök onnan, ha ott látom, már meg is veszem)

Előzmény: e.z (80222)
kofic 1 napja Creative Commons License 80249

A többedik után vettem egy steinelt . Ennek vagy 15 éve . Soha semmi baja nem volt, 50-600 fokig tud fokozatmentesen . Ha akarod megadod neki előre a hőfokot, ha felteszel egy adaptert, szűkítőt akkor leszabályoz vissza az adott hőfokra  . Ésszerű az ergonómiája, le lehet állítani és felette dolgozni stb . Akkor szívtam a fogam, de ha kényes dolgokat kellett melegítenem, mindig örültem, hogy ez van . 

Előzmény: mlipee (80235)
GPS 1 napja Creative Commons License 80248

"A fúrógép esete is tipikus, apunak is van orosz 450W-os gépe, mechanikus sebváltóval, a fúróállványból kitekerte magát,"

Tökre elhiszem - hisz emlékszem mire volt képes az az ótvaros, román 250 W-os fúrógépem. Zajos volt, rossz volt a fogása... na de ereje az volt, mint állat.

Ma meg ott tartunk, hogy egy "satnya" 400 W-os fúrógép tényleg már csak női kacsókba való - mert komoly férfi ilyen gyenge szart a kezébe sem vesz.

(hacsak nem buzi, persze).

.

Előzmény: Schnitt (80247)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80247

Lehet, hogy azokra a leadott teljesítményt írták rá.

A Metabo szokta mindkettőt írni, pl a 350 W-os excentercsiszolójuk kb 200W leadott teljesítménnyel bír.

A porszívóknál még durvább, egy 1600 W-os cuccnak a szívóteljesítménye, ami ténylegesen a munkát végzi, kb 400W

A fúrógép esete is tipikus, apunak is van orosz 450W-os gépe, mechanikus sebváltóval, a fúróállványból kitekerte magát, mikor megszorult a 12-es szár aluminiumban. Kézben tartva minimum csuklótörés lett volna szerintem.

Előzmény: GPS (80245)
kofic 1 napja Creative Commons License 80246

Én a 150-es tárcsákat vettem az excenteremhez itt:

http://www.butorszerelveny.hu/akciok.php

Előzmény: neduddgi(én) (80221)
GPS 1 napja Creative Commons License 80245

"A russzki excenterem 80 wattos és nem lehetett lefogni"

Jó-jó, de az vélhetően szovjet 80W (vagy legalábbis ex-szovjet) és mint tudjuk, a SzU-ban minden nagyobb és erősebb volt :-)))

Ilyen alapon nekünk volt 240 W-os porszívónk is...de egyáltalán nem szívott 6x gyengébben, mint egy mostani 1600 W-os.

A későbbi, 400 W-os román VIFOR bödönös-porszívóm meg úgy szívott, hogy csak visszakívánnám azt a szívóteljesítményt a mostani 1.000+ W-os, szintén bödönös porszívómtól.

Az egykori fúrógépem kereken 250 W-os volt - de úgy fúrtunk vele 10-es fúróval vasba, mint a szél. Nem volt azon se irányváltó, se fordszabályzás - de ha meghúztam a ravaszt, hát kellett a csukló hozzá, mert nem szarozott.

Érdekes dolgok ezek - sőt, gyanús hogy valami nagyon el van baszva itt a Wattok környékén.

.

Előzmény: rferi (80243)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80244

Én most ennek a tesztjeit, vásárlói véleményeit kutatom.
Ha csak feleannyi időt bír mint a B&D, akkor is ugyanott vagyok árban.

Előzmény: Paco155 (80242)
rferi 1 napja Creative Commons License 80243

A russzki excenterem 80 wattos, és nem lehetett lefogni

Paco155 1 napja Creative Commons License 80242

Bocsánat, 27 ezertől mert a második linken a B&D 480 wattosa bruttó 27xxx

Előzmény: Paco155 (80240)
kukucs33 1 napja Creative Commons License 80241

Hát, az én B&D KA225-öm mindössze 155W (egyszázötvenöt). Tény, hogy nem egy brutál gép, de azért egészen jól használható. Persze ezt csak a szigorúan hobbista felhasználási körben értve.

Paco155 1 napja Creative Commons License 80240
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80239

Ezzel a minimum 400 wattal most feladtátok a leckét.

Nézegetem a szerszamoutlet.hu-n asz excentercsiszolókat, de a 100000 alatti kategóriában még a 350W teljesítmény is fehér holló, a 400 és afölöttiek, pedig 120-130 ezernél kezdődnek.

Előzmény: GPS (80238)
GPS 1 napja Creative Commons License 80238

Szerintem is 400 W a minimum egy hangulatos, vasárnap-korareggeli excenterezéhez. 

Megjegyzem én sem voltam eszemnél (pedig autóval mentem, tehát tuti józan voltam) amikor 750 W-os körfűrészt vettem magamnak.

Szerintem az egyik létező leghülyébb duma gépvásárláskor az, hogy: "Amennyit én használom, ahhoz elég ennyi Watt is"

Mint ha az a gép tudná, hogy mennyit vágok-csiszolok-fúrok stb. hetente. Ami gyenge sok melóra... az gyenge és kínlódós  lesz egyetlen egy melóra is.

.

Előzmény: Schnitt (80236)
Paco155 1 napja Creative Commons License 80237

Ez a te keresett hőlégfúvód:

Steinel HL1910E

Pl innen, de a Bauhausban is mindig van kb 20-ért vagy kicsivel alatta.

http://www.vasangyal.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=3026

Előzmény: mlipee (80235)
Schnitt 1 napja Creative Commons License 80236

Kár, hogy pont az excenter funkciót tartjátok korlátozottan használhatónak, mert rezgőnek meg picit drágának érzem ebben a kategóriában.

Ezekszerint rossz irányba indultak az alkotói, nem a rezgő motorteljesítményére kellett volna építeni az excenteres funkciót, hanem az einhell excenteres 420W-os erőforrására.

Így mondjuk nem tudom, mire lehet képes a Bosch PEX-220 a maga kis 220W-jával :)
Akkor ez így megy a levesbe. :(

mlipee 1 napja Creative Commons License 80235

OFF

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy hőlégfúvót? Nem használnám "csak" hobbicélra, viszont nem csak alapfeladatokat adnék neki, hanem jó lenne, ha lehetne vele műanyagot hegeszteni és esetleg forrasztani is szeretnék. Gondolom ehhez kellene a fokozatmentes hőfokállítás és a fűtőszál védelem is jól jönne.

Keret kb. 20 ezer. Láttam most akciós DeWalt-ot 27-ért, de az adapterekre is kellene hagyni egy kis pénzmagot.

Válasz mehet az offtopikba is.

Köszönöm!

Paco155 1 napja Creative Commons License 80234

Mechanikailag nincs akadálya így ránézésre. Tegyük fel, hogy egy excenter mechanikája van benne. Mivel a körmozgás csak dörzshajtással történik a szögletes talpak körbefordulását viszont megakadályozza az a négy nagy bütyök ami a körtalpon nincs rajta  innentől azok csak rezgők.

Az biztos, hogy nagy leválasztási teljesítményt ne várj a körtalptól sem. Nagyobb lesz mint a többinek de nem sokkal.

Előzmény: Schnitt (80229)
GPS 1 napja Creative Commons License 80233

A rezgősnek éppenséggel elég lehet ennyi Watt - de az excenter-funkcióhoz én karcsúnak találom egy kicsit.

Én nem állítom, hogy nem excenterez akár ennyivel is... de hogy mérsékelt hatékonysággal, azt szinte boritékolni merném.

.

neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80232

Hümm. Én nem hiszek az univerzális gépekben, de lehet, hogy ez csak afféle bogarasság.

De ettől függetlenül azt a 280W-ot nagyon kevéskének találom, pláne, ha tényleg forgatja is azt a körtalpat, nem csak rázza. (Azért ezt még megnézném rajta, mielőtt megveszem...)

280-nál még a "futottak még" kategóriájú fűszerszámüzleti típusok is többet tudnak, mármint excenterben.

A kétféle rezgőtalphoz elég a 280 W. Excentert is elhajt, az én kis gagyim is csak 300W (vagy 350?), de ezt azt eredményezi, hogy csak vezetni lehet a felületen, ha csak egy hangyapucányit lenyomod, akkor lelassul, és romlik a csiszolás minősége.

paplanfa 1 napja Creative Commons License 80231

Aha, a parketta dolog stimmelne, ha nem lenne még ott a túlnyúló asztallap. Akkor inkább pszichikai csel lehet, nem? És annyival tényleg könnyebb is a cuccos.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80211)
e.z 1 napja Creative Commons License 80230

nem szoktam követni a lidl oldalait, ami kint lesz akcióban jövőhéten az itthon korántsem biztos mi?

(megy kintről is csak macerásabb...)

Schnitt 1 napja Creative Commons License 80229

A csiszolós témára visszatérve, erről mi a véleményetek:
Einhell RT-XS 28

Létezhet, hogy a kör alakú talppal tényleg excentercsiszolásra képes, vagy az csak egy sima rezgőtalp, kör alakban?

Ha az előbbi, akkor szerintem bepróbálkozom vele, így a szalagcsiszolón kívül mindegyik gép meglenne egyben, amit ajánlottatok.
Mivel nem napi használatban lenne, szerintem évekig bírná nálam.

GPS 1 napja Creative Commons License 80228

Lehet következtetni. Itt sok mindenkinek van sokféle Parkside cuccuk - de nemigen olvastam olyat, hogy bármelyik is ótvar, használhatatlan vagy romlós-fajta lenne.

Nagyon fontos figyelembe venni az ígéretet amit a speckókban tesznek - illetve azt, hogy nem napi 8-10 órás, professzionális (pl. építőtelepi) felhasználásra szánták - hanem otthoni, hobbi, netán kisipari célokra.

Ha ezeket figyelembe vesszük - szerintem a Parkside a jó választások közé tartozik. Pláne ár/érték arányban.

.

Előzmény: e.z (80227)
e.z 1 napja Creative Commons License 80227

Nekem csak egy parkside-os cuccom van egy akkus fúró az erősebbik fajtából, nagyon szeretem. De ez ugye nem sok tapasztalat a márkával szemben :)

Előzmény: GPS (80226)
GPS 1 napja Creative Commons License 80226

Részemről nekem eddig minden Parkside cucc bevált. Mindegyik tudja azt, amit ígért és meghibásodásom sem volt soha - tehát nem tudtam kiélvezni a 3 év gari "előnyeit" :-))

Ha ezek azt állítják, hogy azt tudja, amit a speckóban ír - azt vélhetően tudni is fogja. Egyébként nagyon fasza kis gépnek tűnik, így ránézésre.

Behunyt szemmel elcserélném rá az én "bödönös" fúrókalapácsomat, sőt, még rá is fizetnék, ha úgy adódna.

.

buats1950 1 napja Creative Commons License 80225

Mi van a tengellyel, a gépeddel?

Üdv.

Jakab

Előzmény: Rahed Lee (79658)
kutyala 1 napja Creative Commons License 80224

akkor még nem volt se bankadó, se hepaj...

Előzmény: Paco155 (80187)
e.z 1 napja Creative Commons License 80223

1050W , elírtam :)

e.z 1 napja Creative Commons License 80222

Sziasztok,

Visszatérve a fúrókalapács témához egy gondolat erejéig, végül nem vettem meg az Aldi-sat tényleg nagyon nehéz volt súlyra.

Jelenleg a Bosch PBH-2100-ra hajtok, de közben megláttam ezt, a Lidl-ben...

http://www.lidl.de/de/parkside-bohr-und-meisselhammer-pbh-1050-a1/p174440

Mi a véleményetek esetleg volt már a magyar lidl-be is és vett valaki?

1100W és 3J ütőereje 3 év garival.

A bosch jobb választás lehet még mindig? Árban a parkside jobb és teljesítményben is... véleményeteket előre is köszönöm.

Üdv.

neduddgi(én) 1 napja Creative Commons License 80221

Erre gondolsz?

http://greencoating.eu/65-MIRKA-Kezi-csiszoloanyagok/1673-MIRKA-ABRANET-tepozaras-csiszolohalo-lapok-70x125/flypage.tpl.html

Forgalmazza ezt valamelyik "földi" bolthálózat, vagy csak netről lehet rendelni?

(Vagy bemegyek akármelyik nagyobb festékboltba, és ha tudom, hogy mit keresek, akkor meg is találom. )

Csak mert eddig még sosem láttam ilyet, igaz, nem is kerestem...

Előzmény: kofic (80186)
pajaci 2 napja Creative Commons License 80220

Sokkal jobb hogy ilyen figyelmeztetésekkel van szétoffolva!

Előzmény: pali923 (80219)
pali923 2 napja Creative Commons License 80219

Nem haragszik senki, :) csak ott válaszoltam.

Előzmény: rferi (80218)
rferi 2 napja Creative Commons License 80218

Bocs

Előzmény: pali923 (80217)
pali923 2 napja Creative Commons License 80217

Tényleg inkább offtopic.

Előzmény: rferi (80216)
rferi 2 napja Creative Commons License 80216

Vettem valami mikroszkópdoksit 1500-ért a német ebayon, de nem néztem,hogy nem lehet paypalozni. Az átutalás 4000 forintomba fájt.

Majdnem hanyattestem, mikor jött valami értesítés a biztosítótól, hogy nem tudta levenni a havidíjat, mert nem volt rá fedezet.

Mivan??

Nekem mindent fillérre ki kell számolni, nincs egyetlen forintnyi tartalékom se hó végén, annak ott kell lennie, mert kiszámoltam előre!

Ránézek a számlára, hát akkor jött a döbbenet.

Előzmény: halaloszto (80188)
Paco155 2 napja Creative Commons License 80215

Az Offtopicban válaszoltam.

Előzmény: pali923 (80208)
pali923 2 napja Creative Commons License 80214

Ezért írtam, hogy pont ugyanennyire nem fogják áthárítani ránk az internetadót sem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80212)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80213

Előzmény: pali923 (80206)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80212

A bankok mindent áthárítottak megnyugtatlak. Csak más néven, vagy megemelték például a számlavezetési díjat, vagy valami más nevű lehúzást.

- időszakos költségek

- hitelkamat

- hitel költsége

- havi zárlati díj

- sms költségek

stb...

Az otp-nél kérdeztem az pult mögötti nőt, hogy mit takar az időszakos költségek amit vonnak? Nem tudta megmondani, csak állandóan azt hajtogatta, hogy hát az időszakos költségeket.

RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80211

Ha nem vágják le akkor elég bumfordian nézne ki. Így kicsit karcsúbb a láb, jobban néz ki mint egy elefánt láb.

Előzmény: paplanfa (80209)
PETYUS 2 napja Creative Commons License 80210

Így kevesebb helyet foglal a szobában. ;O)

Közelebb lehet tolni a falhoz, kevésbé zavar be a parkettaszegélyléc.

Előzmény: paplanfa (80209)
paplanfa 2 napja Creative Commons License 80209

Van egy kérdésem a hozzáértőkhöz.

Az asztalok lábainak a végét miért vágják le ferdére?

Miért nem jó az teljes méretben?

http://youtu.be/PARIUE43NG8?t=3m9s

pali923 2 napja Creative Commons License 80208

Ebben lehet igazság, de ha ott a pénzed, azt is kéne ám vinni az új bankba. :) Készpénzt felvenni meg még drágább.

Előzmény: Paco155 (80207)
Paco155 2 napja Creative Commons License 80207

Ezt én értem, de ha több mint egy százalékos költsége van egy utalásnak akkor nem csomagot kell váltani hanem bankot, de sürgősen :)

pali923 2 napja Creative Commons License 80206

A tranzakciós illeték nevű adó csak az egyik tétele a bankokra kivetett mindenféle különadóknak. Ezek miatt emelkedtek jelentősen a banki költségek, díjak. Ugyanis a bankok ezt ugyanúgy nem hárították tovább, mint ahogy az internet szolgáltatók sem fogják az új szerette adójukat.

Előzmény: Paco155 (80205)
Paco155 2 napja Creative Commons License 80205

Konkrétan erre az összegre a bankadó 6000 Ft (24 000 lenne a 3 ezrelékes szabály alapján, de a maximált összeg 6000). Erre jön még rá 20-200 forint utalási költség banktól és csomagtól függően. Vagy még elengedi a bankod teljes egészében a bankadót is, meg vannak nulla forintos  utalású csomagok. 

Szóval 6200 forintnál kevesebbnek szabadna csak lennie az utalási költségnek.

Nem értem hogyan jött össze a "tízezrek", a 90 ezret meg nem is tudom elképzelni sem.

Előzmény: pali923 (80204)
pali923 2 napja Creative Commons License 80204

Szerintem ilyen mézesmadzag sehol nincs a világon, valamit félreértettél. Banki költségek mindenhol vannak.

Pár hónapja kellett utalnom ingatlan ügylet miatt úgy 8milliót. Magánszámláról másik magánszámlára, országon belül. Át kellett mennem másik számlacsomagba, mert az utalási költség 90.000 Ft lett volna. Így is tízezrekbe került, de sokkal kevesebbe. Ennek az okáról, és a véleményemről meg egy politikamentes topicban nem illik beszélni. 

Paco155 2 napja Creative Commons License 80203

Izé,

Nem mondom, hogy nincs túlárazva de egy Bessey szorító az nem az a kategória amit a mezőgazdasági boltban veszel hanem a másik amit említettél.

Előzmény: Pote01 (80201)
gdzsozy 2 napja Creative Commons License 80202

nekem is vannak obis szorítóim. többnyire lepi őket a por. nem használom őket helyettük nap rendszerességgel használom a régi 20-30 éves szorítókat.

azok legalább jók.

szerencsére nagybátyám révén most kb 40db szorítóm van.

az unokatesóm is vitt el tőle kb 10db-ot. (nagyon pipa vagyok rá mert mi a francnak egy parasztnak szorító?) ő azért elvitt 10-et hogy legyen neki és néha használja csak, nekem meg folyamatosan szükségem van rá.

Előzmény: arvaiz69 (80189)
Pote01 2 napja Creative Commons License 80201

Tény, hogy vannak nagyon jó szorítók. Most had ne linkeljek, nekem is úgy mutatta asztalos ismerősöm illetve láttam ilyeneket amcsi videókban. Ezek komolyan túlméretezett darabok, szorításnál nem hagynak nyomot, nem sokkal finomabban mozog a tappancsa és a szorításkor nem forog az anyagon ez a kis kerek talp. Ja és nem hullik szét 10 év alatt sem. DE a belinkelt szorító nem ilyen, az ugyanolyan középkategóriás tömegtermék amelyeket én is összeszegettem innen onnan. Mezőgazdasági boltban, OBI-ban, helyi vasboltban ezervalamennyiért...

gabi9107 2 napja Creative Commons License 80200

Hali

Valakinek nincsenek véletlen baba rózsaszín laminált darabjai???

Szívesen átvenném őket

RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80199

+1

Előzmény: kofic (80186)
Barnamedvébb 2 napja Creative Commons License 80198

hmmm, tehenekkel szorítani!? nagyon perverz :)

Előzmény: Schnitt (80196)
Paco155 2 napja Creative Commons License 80197

A Wisent a Bauhaus egyik sajátmárkája.

Előzmény: Schnitt (80196)
Schnitt 2 napja Creative Commons License 80196

Az asztalosszorító témához:

Én vasárnap vettem 2 db kis szorítót a bauhausban (ez esett útba).

Kicsi, 50x200-as méret, elég masszív darabok, 2 komponensű műanyag nyéllel, nincs rajta leeső karika.

A márkája valami wisent, nem tudom, milyen gyártmány, mert a gugli csak szervasmarhákad dob ki találatnak.

A lényeg, hogy megnéztem egyet belőle, nagyon frankónak tűnt, aztán lekaptam egy másikat is a polcról, és mentem a kasszához.

Itthon derült ki, hogy a második már nem olyan frankó, mert a fix pofája szemből nézve ferde, de nem kicsit, és meghúzáskor kitolja a divatból a menetes szárat is.

Mivel az oda-vissza utazás kocsival és bkv-val is többe lenne, mint az ára, szépen befogtam a satuba, és megreszeltem egyenesre.

Így most kis bosszankodás árán van 2 fazsa szorítóm.

buats1950 2 napja Creative Commons License 80195

Nem vagyok közgazdász, könyvelő! Pár évig irányítottam Kft-t, vállalkozást a tapasztalatomat írom.

Ha vállalkozóként egymagad nettó 100 000 Ft-ot szeretnél fizetésként elkönyvelni és az összes járulékot, építményadót, bérleti díjat, gépkocsi adót, ipaűzési adót, kamarai díjat, bank költséget, telefon, internet költséget, könyvelőt, környezetvédelmi díjat, fűtést, elektromos áramot, víz, szemétdíjat  ki akarod  fizetni,  akkor minimum 350 0000 Ft-ba kerül neked az az összeg.

És akkor nem beszéltünk a tervezett intenet adóról. A banki utalások költsége külföldre %-ban  van meghatározva, minimum a 40 $ -nál 4800 Ft-ot kell a vállalkozónak fizetni.

És akkor még nem is marad pénzed fejlesztésre. Pedig a vállalkozások célja a növekedés.

Tehát, a 40$ -os egységárat minimum 20000 Ft-al kell számolnia és ha ilyen kis értékű árukból akar 100 000 Ft nettó összeget kifizetni magának akkor minimum 60 db-ot kellene megrendelnie, raktároznia.  Ki viszi el a 60 db-ot 20000 Ft.-ért? A 60 db-ot kisebb raklapra rakják, hogyan mozgatod?

Persze én is túlzásnak tartom a nettó 46000 Ft-os árat a 13 0000 Ft-os árral szemben.

Ha vállalkozóként vásárolod külföldről az eszközt, akkor ÁFÁT nem kell fizetned, mihelyt eladod, azonnal 27% rárakódik minimum a szűkíttet költségekre és a haszonnal növelt beszerzési árra.

Más: Személy szerint Te sem tudod kiszámolni az Szja-t egy söralátéten, pedig ezt ígérték.

Árvainak kellene jó széket készíteni a politikusoknak, hátha korrektek lennének és nem fehér nyakkendős bűnözők. (Tisztelet a kivételnek, hol vannak?)

halaloszto 2 napja Creative Commons License 80194

a szorítás minősége, erre kiköptem a vacsorát.

persze hogy mind frankón szorít. de ha pl nem kell visszarakni minden alkalommal a karikát, vagy alapból olyan síma a felület hogy ha nem puha amit szorítasz nem hagy nyomot, az azért ér valamit.

Vajk

GPS 2 napja Creative Commons License 80193

Van egy új elnevezés-verzió a dremelre - német nyelvterületről. A német Lidl-ben ugyanis

FINOMFÚRÓCSISZOLÓ -nak

nevezik, azaz Feinbohrschleifer -nek.

Forrás ITT - by Bacus kolléga.

.

arvaiz69 2 napja Creative Commons License 80192

Szia! Nekem is ilyen van kb 1-2 éve vettem, én már sokszor használtam és remekül működik. Most vettem észre azt a csúfságot, hogy nem megy a por a porgyűjtőjébe! Egy hosszabb ideig elfelejtettem a porgyüjtőjét kiűríteni, és ez idő alatt az teljesen telirakodott porral. Kitakarítottam a porgyűjtőjét, de azóta nem megy bele a por, mindig üres a porgyűjtője. Még mielőtt a por eljutna a porgyűjtőbe, félúton eltömődött!

Próbáltam piszkálgatni, de nem jöttem rá hol van eltömődve! Egyik barátom éppen tegnap vitte el a csiszológépet, hogy kompresszorral kifújassa! Azt mondta azzal megoldódik a probléma!

Előzmény: megadex (80171)
GPS 2 napja Creative Commons License 80191

Én se nagyon értettem a 20-25 ezer Ft/drb  szorítók létjogosultságát. Pedig nem vicc.

Könyörgöm: 10-20 ezer Ft-okért komoly, összetett elektromos szerszámgépeket lehet kapni - akció nélkül: fűrókalapácsot, excenter-csiszolót, körfűrészt, dekopírt, dremelt, flexet... soroljam?

Hogy a pitchába lehet összehasonlít egy ilyesmi gép komplexitását és műszaki tartalmát - egy tetves, 3 buta alkatrészből álló szorítóval?

És nem a lengyelpiaccal jövök, ahol jó szorítókat (nem az obis hobbi-osztályost) lehet kapni 1.500-2.000 -ért - de ezek már tényleg jók, masszívak.

De legyen 3 ezer a boltban (bár már ez is túlzás egy primitív tömegcikknél) - na de 20-25 ezer?

(Túúúdom, nem kell megvenni - de vélemény azért lehet a dologról.)

.

GPS 2 napja Creative Commons License 80190

"az euro bevezetésekor az egyik mézesmadzag volt..."

Egyesek viszont kurvára nem szeretik a mézet.

Ugyanis egy euro-övezeti országban, a pont aktuális hatalom nem bűvészkedhet úgy a valutujával (a szófogadó jegybankján keresztül) - ahogy azt kénye-kedve tartja. És akadnak helyek, ahol ezt nagyon nem szeretik ám.

.

arvaiz69 2 napja Creative Commons License 80189

Szia! 

Ez számomra is érthetetlen! Én minden szorítómat az OBI-ban vásároltam (kivéve a 2 db. 150 cm nagy szorítómat, a kettő talán 10 vagy 11.000 Ft volt) ! Én még az obiban kapható szorítók árait is túlzásnak tartóm, de mivel a környékünkön ott a legolcsóbb ezért muszáj  vagyok ott megvenni. Az első 40 cm-es szorítóimat lassan 15 éve vásároltam és még mindig jól használhatók. Igaz az a kis vas karika a menet végéről a legtöbbnek lejár, de ha a helyére rakom a szorítás minőségére nincs befolyással!  

Ezekkel is lehet olyan szorítóerőt kifejteni, ami többszöröse a szükségesnél.  Ennek tudatában valóban kíváncsi lennék, mi a magyarázata, hogy azok a szorítók, amik még talán méretben is kisebbek, 8 vagy akár 10 szer annyiba kerülnek!? 

Ez érthetetlen, hiszen azért a sok pénzért az a kis szorító semmivel sem nyújt többet mint az általam vásárolt szorítók! 

Előzmény: pacman123 (80160)
halaloszto 2 napja Creative Commons License 80188

az euro bevezetésekor az egyik mézesmadzag volt hogy euróövezeten belül az átutalás komplett ingyenes lett.

Vajk

Előzmény: kutyala (80184)
Paco155 2 napja Creative Commons License 80187

bankadó

kofic 2 napja Creative Commons License 80186

A legjobb tapasztalatom a MIRKA "szita-szerű' csiszolóival van . Jó elszívással nagyon szépen lehet vele dolgozni . 

Előzmény: neduddgi(én) (80161)
GPS 2 napja Creative Commons License 80185

Na ezt magyarázza meg valaki...

Netán az osztrákok fösvényebbek, ki tudja?  :-)))

.

kutyala 2 napja Creative Commons License 80184

olyannyira, hogy amikor N.o-ba kellett utalnom, átugrottam két faluval arrébb Ausztriába, és az osztrák raiffeisenből 3 (?) eurós kezelési költségért elment a pénz. Az az összeg innen legalább 5x ennyi lett volna. Akár a magyar raiffeisenből is. Na ezt magyarázza meg valaki...

Előzmény: halaloszto (80178)
GPS 2 napja Creative Commons License 80183

Nem, padlóra nagyon nem lenne jó - kifejezetten kézi alkalmazásra van, kb. mint egy rezgőcsiszoló.

Érdekes, tépőzáras tartozékok vannak hozzá - a makacs koszok eltávolítására, akár vízsugár alatt is, hisz nem elektromos a cucc.

Én próbáltam vele csiszolni is, és bár a talpán keresztül nem szív, de azért valahogy összeszedi a szálló port maga körül.

Tény, hogy nem kifejezetten csiszolásra való - inkább tisztításra illetve polírozásra (olyan tartozéka is van).

Nagy marhaság egyébként - gondolom jó rohadt-drága lehetett eredetileg, a Lux-nál. :-)))

Bár a Lux-ot nem kell bántani, mert az univerzális konyhagépének mai napig nincs ellenfele (max. klónjai léteznek, pl. Kenwood, ilyesmik).

Hihetetlen minőség és használhatóság, meg kell hagyni - pedig nem mai találmány.

Komoly, profi-konyhákban is használják, nem igazán házi-cucc, bár otthonra is árulják.

Olyat megcsináltak egy kiállításon, hogy ezelőtt 50-60 éves, még fából készült tartozékokat illesztettek a ma gyártott készülékekbe - és stimmeltek bele.

Ennyit az állandóságról, megbízhatóságról és az alkatrész-utánpótlásról. Jaaa, meg az élettartam-garanciáról.

.

Előzmény: Schnitt (80181)
látogató 2 napja Creative Commons License 80182

Tepsimosogató a feleségnek. A nyelébe kell a vízcsövet kötni, a fejébe mosogatószert önteni. Ha kinyitod a csapot, a víznyomás riszálni kezdi a szivacsot, meg az asszonyt. 

Előzmény: GPS (80169)
Schnitt 2 napja Creative Commons License 80181

Abból gondoltam, hogy padlóápoló fej lehet, mert egyrészt ilyen tartozékokat árulnak hozzá, másrészt ha csiszoló lenne, amit porszívó hajt meg, nagy butaság lenne a gyártótól a porelszívást nem megoldani a talpon keresztül.

Előzmény: GPS (80180)
GPS 2 napja Creative Commons License 80180

Igazság szerint, ez egy szabályos, levegős (vákuumos), tépőzáras talpú REZGŐCSISZOLÓ.

A fordulatszámot a fent látható résekkel lehet szabályozni - azáltal, hogy az elforgatható kupak révén, a rések méretével szabályozható a léghozam, ergo a fordulatszám is.

Saccolásra maximumon cca. 2.000 ford/perc et tud, letekerve olyan 300-at.

Egyébként az amplitúdója valamivel nagyobb, mint a szokásos elektromos rezgőcsiszolóknak és komoly erő is van benne.

.

Előzmény: Schnitt (80179)
Schnitt 2 napja Creative Commons License 80179

Parketta polírozó fej?

halaloszto 2 napja Creative Commons License 80178

az osztrák és a német piac az egy és ugyanaz. 

a magyar piac is lehetne ugyanaz, ha nem lennenek a kiscég szopató hihetetlen szabályok.

Vajk

Előzmény: GPS (80158)
GPS 2 napja Creative Commons License 80177

Nyugi, én sem veszek ilyen túlárazott MLM marhaságokat.

Ezt a darabot külön árulták a lengyelpiacon - az árus sem tudta mire való. 500-ért megvált tőle - egy szatyornyi tartozékkal együtt.

.

Előzmény: Slam Jr. (80176)
Slam Jr. 2 napja Creative Commons License 80176

Az a többszörösen túlárazott, MLM-el értékesített porszívó?

Előzmény: PETYUS (80173)
GPS 2 napja Creative Commons License 80175

Hát a Lux porszívó stimmel - de a többi nem.

.

Előzmény: PETYUS (80173)
GPS 2 napja Creative Commons License 80174

Röhögni fogsz: amikor megvettem, nem tudtam. Pontosabban: nem tudtam hogy működik :-))))

.

Előzmény: Paco155 (80170)
PETYUS 2 napja Creative Commons License 80173

Felületportalanító fej lux porszívóhoz.

neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 80172

Kösz!

Előzmény: Paco155 (80168)
megadex 2 napja Creative Commons License 80171

én nem rég "beruháztam" egy ilyenre kilencezerért ( adtak vele 3 szalagot is  és az asztalra  felfogatót) 3 év garanciával.

tudom hogy az igazi profik most elfordulnak mosolyogva, mert gagyi...(

de csak hobby szinten kell , nem ezzel keresem a kenyerem..

Bosch-t nézegettem sokaig de 30K.. és még felfogató sincs  csak + tizenezerért külön.

egy pár hasznalat utan még működik...

Nem tudom mit kell ezen karbantartani, külsőlegen kivül,  pl a  kúpfogaskerékpárt ellenőrizzem le hogy került e bele elegendő kenőanyag összeszereléskor?

Paco155 2 napja Creative Commons License 80170

"Ez mi?

(a gép a sajátom, az elébb fotóztam)"

És mégsem tudod mi? Szégyen és gyalázat. :P

GPS 2 napja Creative Commons License 80169

Ha már szóbajöttek fura gépek:

TIPPVERSENY

Ez mi?

(a gép a sajátom, az elébb fotóztam)

Paco155 2 napja Creative Commons License 80168

"Szóval: milyen márkát/gyártmányt érdemes keresni?"

SIA, Hermes, Mirka

Előzmény: neduddgi(én) (80161)
látogató 2 napja Creative Commons License 80167

Azt tudomásul kell venni, hogy a kereskedelem a web 2.0 lehetőségeivel alapjaiban alakítja át a piacot. A pontosan standardizált termékek gond nélkül vásárolhatók a neten, de ez azt is jelentheti, hogy a kereskedő megszabadul egy csomó gondtól, elég egy raktár, nem kell üzlet, nem kell több szakképzett eladó, stb. A külföldi nagykerekhez is lehet közvetlenül fordulni, ha okosan építi ki valaki a logisztikai rendszert, minimális raktárkészlettel lehet boldogulni. 

Igaza van Garfieldnak, a szolgáltatás minőségével lehetne kiválni a zagyból, de nálunk inkább az igaz, hogy a vásárló addig érdekes, míg ki nem lép a boltból. A marketing egyik ökölszabálya pedig éppen az, hogy energiáid 80%-t arra fordítsd, hogy Építs törzsközönséget, gondozd őket, tartsd meg őket! Persze ez csak akkor érvényes, ha valaki nem 3 év alatt akar nagyot szakítani, aztán kisíbolni a pénzt és lehúzni a rolót. 

Előzmény: pali923 (80154)
pacman123 2 napja Creative Commons License 80166

Vagy hogy miért ilyen nagy az időintervallum? Haver szokott időnként ebayezni, kínai cuccoknál figyelte meg hogy ha éppen van "valamilyük" a kínaiaknak (teve hónapja, sárkány éve ünnep, stb) akkor kicsit meghosszabbodnak a szállítási idők. Vagy csak viccelt a barma, de így mondta :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80164)
pacman123 2 napja Creative Commons License 80165

Az övé szerint is .. Wed - Wednesday ... vagy nem értem a kérdést :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80164)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80164

Hogyan kell értelmezni az ebay vásárlás visszaigazolásnál a szállítási határidőt? Ezt írja :

Estimated delivery Tue, 28 Oct - Wed, 19 Nov

az én naptáram szerint Nov. 19 szerda :D

Schnitt 2 napja Creative Commons License 80163

A Kerepesi-úti aldiban Pesten tegnap még volt 2 db.

Előzmény: pajaci (80127)
RepülőgépÉpítő 2 napja Creative Commons License 80162

Nekem nem az ilyen áruházakkal van a bajom, én is járok a tescoba, ők olcsóbban tudnak árulni sok mindent mert a sok kicsi sokra megy elvet képviselik. Az viszont már pofátlanság teteje, ha 1000%-os haszonnal akarnak valamit eladni, függetlenül attól, hogy mekkora rá a kereslet. 

Előzmény: Soká (80152)
neduddgi(én) 2 napja Creative Commons License 80161

Bocs, picit lépjünk már vissza a csiszoláshoz! :o)

A legtöbben következetesen papírról beszéltek. Én gépekhez általában vásznat használok, papírt inkább csak a kézi csiszolómba rakok. Már csak azért is, mert pl. a rezgőcsiszolóm a papírt jóval hamarabb elrongyolja, mint a vásznat.

Őszintén szólva eddig nem nagyon figyeltem arra, hogy az ívben vásárolt csiszolóanyag milyen márkajelzésű, vettem, ami éppen volt a boltban.

Szóval: milyen márkát/gyártmányt érdemes keresni?

(Nem akarom újrakezdeni a rezgő vs. excenter diskurzust, csak annyit fűznék hozzá: én lakkozás vagy lazúrozás előtt szoktam a bóti táblásított fenyőt fullra csiszolni. Bár ez így sokkal időigényesebb, de ha a lakk ráragad a vászonra, akkor tök mindegy, hogy vibrációzol vagy excenterezel: olyan karistolást végez, hogy az ember sírva fakad tőle... Lakk után max. kézi simimimi, ha muszály.)

Egyébként meg ahogy már a legelőször is írtam: értelmetlen összehasonlítgatni a két rendszert, mert nem teljesen ugyanarra valók.)

pacman123 2 napja Creative Commons License 80160

Ha már fétis, meg szorító ... amennyire eddig tapsztaltam, meg olvasom is, akár hobbista az ember, akár ebből él, egy biztosmak tűnik: nem lehet elég szorítód. Sosem :-)

http://www.fetis.hu/format_parhuzamszorito_tg_400x175mm_bessey_33273

Ami érdekelne, hogy mi kerül ennyibe egy ilyen szorítón? De tényleg érdekel, nem flame miatt kérdezem. Meg nem is fétis-ellenes a dolog, ez máshol is pont ugyanennyibe kerül ahogy nézem.

Nemrég sunnyogtam be megint az OBI-ba, 2 db 600 x nemtudommennyis szorító véletlenül beborult a kosaramba, és fizettem értük összesen 5 db pisztolyorrú Mátyást.

Kamiont is fel lehet vele emelni? Az enyimeknek se műanyag a szorítópofa, meg a menet (amúgy láttam már olyat is. az vajon mire lehet jó??). Aki vett már ilyet, és használja is egy ideje, megoszthatná tapasztalatait. Mert ezt ha be is megyek, meg is nézem/tapogatom - akkor sem tudom eldönteni hogy kiadjam-e érte ezt a nem kevés pénzt.

pali923 2 napja Creative Commons License 80159

Lakóhelyemből is adódóan elég sokat járunk Ausztriába, főleg a hegyekbe, télen-nyáron. Mindig meglepődök kicsit, hogy milyen kiváló szolgáltatásokat tudnak adni a magyarnál olcsóbb árakon. Magánházaknál fantasztikus szállások vannak, reggelivel, gyönyörű helyeken, és megfizethetők még nekem is.

Szerintem a "csoda" ott van, hogy ők nem akarnak meggazdagodni 2 év alatt. Ugyanis tudják, hogy 50 éve ugyanazokkal a feltételekkel (bér, adók, törvények) dolgozhatnak, és még 50 évig így is lesz, vagy esetleg jobb. Nálunk: a múlt héten hallottál először az internet-adóról, aztán a héten meg is szavazzák. És ez csak egy példa. 

A 90-es évekből egy konkrét eset, ismerősöm mesélte, revizorként. Megcsíptek egy balatonfüredi bódéban egy árust, aki nem adott nyugtát. Aztán beszélgettek, elmesélte, hogy (akkor) 1,2 milliót kellett letennie a megfelelő embernek az önkormányzatnál az üzemeltetés jogáért. A Balatonnál meg a szezon 2 hónap, ezt a pénzt ezalatt kell kitermelnie. Természetesen a jogszerű közterhek és a saját megélhetése mellett. Na így vállalkozzál. 

Azt hiszem, elég keveset írtam itt a fáról, bocsánat. :)

Előzmény: GPS (80158)
GPS 2 napja Creative Commons License 80158

"Mennyi Ausztriában az ÁFA, munkabér terhek, tranzakciós adó, hitelkamatok, autópályahasználat,........ stb.  ??"

...tedd még hozzá, hogy mennyi Ausztriában vagy Németországban egy üzlethelységet bérelni és mekkorák annak a járulékos terhei (önkormi adók-járulékok, ilyesmik)!

És még azt se lehet mondani, hogy "Könnyű nekik, mert a német egy 80 milliós piac - nagy mennyiségben minden olcsóbb".

No és az osztrák piac? Az is nagyobb a miénknél? Ennyivel?

.

Előzmény: 409 (80157)
409 2 napja Creative Commons License 80157

"Azért az viszont nem a magyar kereskedők mellett szól, hogy néha ugyanazt az árut egy osztrák, angol vagy német boltban (nem interneten) olcsóbban megkapom, mint itthon."

Mennyi Ausztriában az ÁFA, munkabér terhek, tranzakciós adó, hitelkamatok, autópályahasználat,........ stb.  ??

Előzmény: pali923 (80154)
GPS 2 napja Creative Commons License 80156

Nekem sem idegen a szektor - sőt, most is egy direkt-importőr nagykereskedőnek dolgozom. Egy titka van a dolognak:

Nem kell minden ruppótlan, pár millióval (forintban)  a zsebben fószernak (kül)kereskedést nyitni. Nem kötelező. Ez a nagyok játéka, kishalaknak nem való.

Csak nagy tételben lehet jó beszer-árakat elérni - ahhoz meg pénz kell, nem ígéret.

Ilyen alapon, talán az egyik sokat-szidott, ismerős kemping-cikk áruház a legkorrektebb, mert az 2 német giga-cégtől rendel - magyar viszonyokhoz igazított mennyiségekben (értsd: kinti szemmel nudli-mennyiségben)

Nála a képlet egyszerű: 1:1 ben a német, publikus, nyomtatott katalógusban is szereplő, ottani kiskereskedelmi eurós áron árul itthon (pár hetes átlag-árfolyamon átszámolva forintra).

Egy gramm hasznot nem tesz rá arra az árra - pusztán a diszkontból él, abból fedez mindent+a hasznát is abból képzi.

Ismerve a kintiek diszkont-adakozó kedvét ezekre a mennyiségekre.... hát a pali nincs benne a 100 legvastagabb magyar kiadványban.

.

Előzmény: látogató (80150)
Soká 2 napja Creative Commons License 80155

Le a kalappal előtte! Kár, hogy működés közben nem mutatja. Egy ilyet össze lehetne dobni kalákában. Mármint, hogy megtervezni és legyártatni kisszériában.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80143)
pali923 2 napja Creative Commons License 80154

A hifis kereskedőket egy kicsit valóban meg lehet érteni (még ha vettem én is nem is olcsó cuccot úgy, ahogy leírtam), meg a többi magyart is.

A hifisek úgy működnek, hogy meg kell hallgatni, amit venni akarsz, az meg ugye időbe telik, körbe kell ugrálni a vevőt, meg hasonlók. Ez lehet igaz egy szerszámos bemutatóteremre is, ha van ilyen egyáltalán nálunk. A netes kereskedőknél ez nincs.

Magánbeszerzésnél kis szerencsével meg lehet úszni a vámot, áfát, és biztosan a termékdíjat (jövőre már a szappanokra is lesz, meg a mosóporokra... :( ), ennyivel is lehet olcsóbb. Az egyéb magyar közterhekről ne is beszéljünk.

Azért az viszont nem a magyar kereskedők mellett szól, hogy néha ugyanazt az árut egy osztrák, angol vagy német boltban (nem interneten) olcsóbban megkapom, mint itthon.

Garfield007 2 napja Creative Commons License 80153

Nem,nem kell engedni az árból. Árban nem tudnak versenyezni...

Szolgáltatást kell mellé adni. 

Van szerencsém olyan karosszéria lakatoshoz, aki december 24-én reggel a ház előtt adta át az autónk kulcsait. Előtte egy héttel törték össze a seggét, nagyon kellett az autó. 

Megkérte az árát.

Azóta is hozzá megyek ha ilyen bajom van...

A hifi/asztalosipari és egyéb kereskedésnek ugyanígy kellene működnie. Kérd meg az árát, de garanciális ügyintézés ne szitok legyen, "a seggem ki legyen nyalva" és ne tukmáljanak, hanem mérje fel 3 kérdésből, hogy valóban mire van szükségem, és így tovább...

Előzmény: GPS (80149)
Soká 2 napja Creative Commons License 80152

"A fétis árai nagyon el vannak szállva. "

Repítő, ez volt a kérdés? Valaki azt kérte, hogy mondjunk olyan helyet, ahol megtekinthető több gép is egyszerre. Alig akad egy 2miliós városban ilyen hely, és ennek éppen az a szemlélet az oka, amit itt alább is mindenki képvisel. Nem akarom én védeni a Fétist, de ha mindenki GPS módjára gondolkodna, akkor nem is lennének másféle üzletek csak webáruházak. Nulla ismerkedési lehetőség, nulla szakértelem, csak annyi, ami egy webáruházas szoftver működtetéséhez kell, a többit meg intézik a csomagszállítók.

Nekem nem az a bajom, hogy nem a Fétisnél vásároltok (én is csak az éppen tegnap emlegetett Makita rezgőt vettem ott) hanem, hogy csodálkoztok azon, hogy az, aki fenntart egy ezer négyzetméteres csarnokot azért, hogy be tudja mutatni a gépeit, az drágábban árul, mint aki otthon a konyhaasztalról működteti a webes rendelését. Nem titok, én is úgy vettem meg a Metabo asztali körfűrészemet, hogy éppen a Fétisnél kaptam kedvet hozzá, mert meg tudtam tapogatni, nézegetni. Szóval, az ilyen cégeknek én elnézem azt, hogy drágábbak. Ennél sokkal jobban zavar, hogy bizonyos webáruházak nem abban versenyeznek, hogy ki az olcsóbb, hanem, hogy ki tud több tájékozatlan, félrevezethető embert lenyúlni.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80144)
halaloszto 2 napja Creative Commons License 80151

"nem panaszkodni kell, hanem be kell zárni a bótot"

ez a lényeg. 200% árréssel drasztikusan csökken a kereslet. ha ezzel a kicsi kereslettel is jól megél, akkor minden fasza. ha meg nem, akkor kell keresni más megélhetést. de panaszkodni értelmetlen. az fts párévente csődbemegy, de alapvetően jól elvan, max mi nem vásárolunk ott.

Vajk

látogató 2 napja Creative Commons License 80150

Rég nem vagyok kereskedő, de kereskedtem vagy 10-12 évig. Jó lenne, ha tudná a vásárló, hogy a magyar kereskedő minimális árrése, ha tisztességesen kíván a pali adózni, meg bejelenteni az eladóját nem a kereskedő kapzsisága miatt annyi, amennyi. Ha egy kereskedő egy szerszámüzletből el szeretné tartani a családját és van benne annyi tisztesség, hogy az alkalmazottjának is szeretné ezt biztosítani, akkor 200% árrés alatt el sem indulhat (A 200%-ot most hasraütésszerűen írtam) Az USÁ-ba és nagyrészt egész Európában lényegesen kevesebb közteher rakódik a kereskedelmi tevékenységre. 

Előzmény: GPS (80149)
GPS 2 napja Creative Commons License 80149

Talán (az internet világában) le kellene szokni a 3-500%-os árrésekről. Ha meg ez az árrés-csökkentés nem megy a magyar kereskedőknek, akkor nem panaszkodni kell, hanem be kell zárni a bótot.

Konkrétan volt egy (publikusan, n helyen megtalálható) 39,90 USD-s hajóalkatrész  - ami a magyar kereskedőnél 59.000 Ft-ba került. Ugyanaz a márka, ugyanaz a típus.

Ilyenkor leszarós a pár %-os vám, meg a magasabb áfa (sőt a free-shipping is) - mert ha csak ennyiért tudja kínálni, akkor más szakma után kell nézni.

.

Előzmény: Garfield007 (80148)
Garfield007 3 napja Creative Commons License 80148

Igen, mert azon panaszkodnak a kereskedők, hogy mindenki veszi a kínai gagyit olcsón. Pedig egyszerű a hozzáadott érték nem csak annyiból áll, hogy bérelek egy üzletet és fenntartok egy minimális raktár/bemutató készletet. 

Az elmúlt 40-50 évben rengeteget felejtettek a kereskedők. Még mindig ott tartunk, hogy a vásárló egy kekeckedő szemétláda, akik csak zavarják a becsületes kereskedőket.

Előzmény: pali923 (80146)
GPS 3 napja Creative Commons License 80147

"...aztán megveszik, ami tetszik máshol, külföldön, ebay-n jóval olcsóbban."

Hogy rohadna meg ez a tetves piacgazdaság és főleg ez a fenenagy globalizáció - hogy mindenki ott és azt vásárolhat, ahol és amit csak akar.

Egyelőre még.

.

Előzmény: pali923 (80146)
pali923 3 napja Creative Commons License 80146

Nem muszáj ott vásárolni, elég, ha meg tudod nézni, fogni.

Hifis kereskedők panaszkodnak sokan, hogy a vásárlók bemennek, meghallgatják a kínált cuccokat, aztán megveszik, ami tetszik máshol, külföldön, ebay-n jóval olcsóbban.

GPS 3 napja Creative Commons License 80145

Nem csak hogy el vannak szállva - de még érdekes az árképzésük is.

Mert a 25 ezer Ft-os (egyébként 2 ezret is alig érő) gyorsszorítóhoz képest - szinte ajándékba adják a Makita körfűrészt 154-ért.

Ha tartanák az árkalkulációs-trendjüket, akkor ez a körfűrész legalább 750 ezerbe kéne kerüljön náluk :-)))

.

RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80144
Előzmény: Soká (80142)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80143

jó kis szórakozás lehetett ezt megépíteni. 

Soká 3 napja Creative Commons License 80142

"Ismertek olyan boltot Bp-en, ahol a jobb barkács és esetleg ipari gépeket (asztali körfűrész, felsőmaró, kézi körfűrész érdekel leginkább), rendesen összerakva,"

Jó kérdés... Ezért jók a faipari vásárok. Egyszer felhívtam a Boscht, hogy árulják már el, hol lehet megtekinteni a kék asztali körfűrészüket. Nem tudott ilyen helyet ajánlani, nincs saját bemutatótermük... Nem agymenés ez így? Így nem vettem olyat...

Ahol engem kellemes meglepetés ért mert sok gépet láttam kiállítva 3-4 éve, ez a Fétis.

http://www.fetis.hu/elerhetosegeink

Az isten háta mögött...

A Kisvakondban is láthatsz gépeket.

Profi, üzemi gépek a Paliszandernél.

Előzmény: torony78 (80131)
Soká 3 napja Creative Commons License 80141

Ahogy Vajk is említette, a "sörösrekesz" az csak tartó és takaró szerepet tölt be az asztallap alatt.

Az olcsó gépek háza azért készül lemezből, mert jóval könnyebb az előállítása. Legalábbis egy akkora műanyag szerszám legyártása mint amekkora a fűrészek alatti doboz, az tőkeerős céget igényel. Nézd meg, nem véletlen, hogy mindhárom generációjú zöld Bosch PTS 10-esnek ugyanaz a műanyag kasznija, csak a fém részek különböznek. Ráadásul ez a műanyag akármi nagyobb szabadságfokot ad a (forma)tervezőknek és olyan kényelmi megoldásokkal szolgálnak, mint a cserelap-tároló, a tápkábel feltekerhetősége, a tolófa rögzítése, stb. És miután ezek hordozható gépek  a súly is számít.

nem tudom, hol a legolcsóbb a zöld Bosch, de itt 100.000 alatt van:

http://vektor2000.hu/?keres%E9si-eredm%E9nyek,19&sPhrase=asztali+k%F6rf%FBr%E9sz&iProducer=4&sPriceFrom=&sPriceTo=

Előzmény: arvaiz69 (80126)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80140

Az igazat megvallva az excenteressel is lehet nagyon finom felületet csinálni. Ez a gép amit használok a melóhelyen egy komplett csiszoló rendszer. Mindent csiszolunk vele, műanyagot, kompozít felületeket, plexit, fémet, tapétázás aládolgozásánál, festéshez, rengeteg glettelést csiszolunk vele. De a repülőgépek kabin ablakait is ezzel csiszoljuk és polírozzuk.

Itt például egy autó lámpáit csiszolom fel 250-es papírról indulva 4000-es papírig kb 10 lépcsőben, majd polírozom szivacssal és pasztával. De ez a gép egy elég spéci cucc, egy új autót lehetne venni az árából. A csiszolópapírjai sem igazi papírok, hanem inkább műanyag hálók amin keresztül el tudja szívni a legapróbb port is. Gyakorlatilag semmi kiporzása nincs a gépnek, és egyszerre 2 csiszoló gépet tud vezérelni az elszívó. 

Szóval kerek perec nem lehet kimondani, hogy egy excenter csiszoló csak finom vagy durva munkára jó. 

Előzmény: Bubi504 (80138)
Bubi504 3 napja Creative Commons License 80139

Használati útmutatókat olvasva ezen szoktam felröhögni : 'az első réteg felhordása után csiszoljuk meg finoman géppel vagy kézzel, szálírányban' -

kíváncsi lennék arra a kézi csiszológépre amivel szálirányban ÉS finoman lehet egyszerre működni (szalagcsiszolóval a szálirány még menne, de a finomság nagyon nem...)

Amúgy meg marhaság ez a szálirány-hajszolás, én legalábbis nem veszem észre a különbséget a szálirányos kézi és egy rezgővel történő csiszolás között, a fáradtságot leszámítva.

Apropó : bizony táblásított borovit vettem már olyat (pedig toldásmentes, AA-s volt és a Jafholztól ami elvileg minőséget jelent) hogy teljesen 'szőrös' és érdes volt az egész már az első lakk előtt is, nemhogy utána. Amit én gyalulok azt már nem kell csiszolni (szinte), ez meg 'gyárilag' volt csiszolt, na mondhatom... Csak azt nézném meg hogy mivel... biztos csak 40-es papírjuk volt... 

Előzmény: Soká (80120)
Bubi504 3 napja Creative Commons License 80138

Amikor az autófényező excentert használ azt azért teszi mert kell neki a nagy anyagleválasztás. A kitt meglehetősen keményre köt, mindig többet húznak rá mint kellene, ezt szokták excenterrel leszedni (már ahol lehet, mert csak kb sík felületen használható). Ebben a fázisban a felület minősége még nem számít ! Aztán lefújják szórókittel, ezt már vizesen csiszolják meg - na itt jön csak a felület minősége, de itt már excenternek nincs helye.

Off lenne itt a teljes folyamatot leírni, de a lényeg az, hogy az excenter nem finomkodásra való (jó-jó, lehet polírozni is némelyikkel, de alapvetően nem erről szól). Ha egy füllungos bútorajtót kell csiszolni az excenter csak bénázik (kicsit nem figyelsz oda és olyan gödröt csinál hogy csak na) a kis szögletes talpú makita rezgő ilyenkor az abszolút nyerő (120-asnál durvább papírt nem is szoktam rátenni).

Más tészta egy ajtólap méretű valamiről leszedni a zománcot, vagy a fa egyenetlenségeit eltüntetni, ezekben persze jobb az excenter - de nincs értelme olyat kérdezni, hogy melyik a jobb, mert ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni, hogy a kontaktcsiszoló vagy egy 600-as vastagoló gyalu jobb-e.  

Előzmény: pajaci (80060)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80137

Köszi a helyesbítést és a tanácsokat.

Ha a kézi csiszolás  legjobb erre, akkor nincs mit tenni. :)

Akkor a csiszológép beszerzését még elhalasztom bizonytalan ideig.

Most az élmaró úgyis megcsapolta a kasszát.

Előzmény: halaloszto (80128)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80136

Nem vitatkozom veled, legyen igazad :)

Előzmény: pajaci (80119)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80135

azért nem tudod mert nem olvasod az offtopikot :)

Előzmény: _KGR_ (80134)
_KGR_ 3 napja Creative Commons License 80134

Eladtad a plottered? Nem is mondtad. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80110)
alpapa 3 napja Creative Commons License 80133

Nekem csak a rezgővel van tapasztalatom, de az egyik szomszédom esküszik az excenterre/neki meg csak az van/. Nekem tökéletesen megfelel a rezgő.Már ha én beszélhetek asztalosságról.Most leginkább egy asztali szalag fűrésznek tudnék örülni ha ez a qrva bank nem fojtogatna, de egy ködös éjszaka elmegyek a bankfiókhoz és lehugyálom a falát.:)

Előzmény: neduddgi(én) (80055)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 80132

én ilyet nem tudok. tudok olyan helyet, ahol értenek hozzá, és egyben szervíz is. tehát látják használtan is a gépeket, tudják hogy ki mire használja és mit lehet/nemlehet vele. viszont ott is alig van valami a polcon, nagygép meg semmi. ha kell hoznak a nagykerből másnapra, de alapvetően akkor ha meg fogod venni, nem csak megnézni.

Vajk

Előzmény: torony78 (80131)
torony78 3 napja Creative Commons License 80131

Azért azt a javukra írom, hogy legalább kiteszik a gépet tapizásra, és nem csak fénykép és felhasználói vélemények alapján dönt az ember a megrendelésről, vásárlásról.

Ismertek olyan boltot Bp-en, ahol a jobb barkács és esetleg ipari gépeket (asztali körfűrész, felsőmaró, kézi körfűrész érdekel leginkább), rendesen összerakva, netán még felkészült eladóval megspékelve, ne adj' isten még a használatukat is meg lehet tekinteni? Igazából olyan bolt érdekel, ahol több gyártó, több modellje is ki van állítva, és az adott géptípusból széles spektrumot lehet látni a belépő szinttől, a legjobbig.

Előzmény: halaloszto (80123)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 80130

az a gép baromira nincs műanyag vázra építve. ezek mind olyanok, hogy az egész gép az asztal aljára van építve. csak kell alá valami hogy ne erjen le a motor a földre/asztalra. ezért alá van hajítva egy sörösrekesz. nem sok szerepe van, szinte lehetne hullámpapírból is, a gép működésére nem lenne hatással.

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (80126)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 80129

mint a törésmentes autó. nincs rajta törés, mert meg van csinálva.

Előzmény: Pote01 (80104)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 80128

Jó lesz ez így, én is hasonlóan csinálnám. Pár féreértést tisztáznék:

- amit veszel táblásított fenyő lapot, az nem gyalult hanem csiszolt felület

- az első réteg lakkot hígítsd meg erősen. így jobban beszívódik, gyorsabban terül, nem lesznek megfolyások és a szálat ugyanúgy felhúzza

- ezt a felhúzott felületet én pont mindenképp csiszolószivaccsal (párna) csiszolom. finom cucc kell ugye, nincs mit csiszolni, 120 vagy 180as szivacs, ha papír akkor 180 vagy felfele. viszont relatíve sok por keletkezik, ez a rezgőn egy ilyen finom papírt hamar eltöm, pláne hogy a lakk ragadós. és utánna nedves ruhával áttörölni a köv lakkozás előtt.

Vajk

Előzmény: Schnitt (80102)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80127

Ehhez is van szélesítés, nekem most kellett, az aldira meg várhatok egy évet.

Előzmény: joevagyok68 (80121)
arvaiz69 3 napja Creative Commons License 80126

Szia! 

Attól, hogy műanyagvázra építették a gépet szerintem nem kell félni! Abból próbálok kiindulni, hogy a nagy márkák  gépei, mint pl. Bosch GTS10, Metabó TS250, Makita MLT100, AEG TS250K ezek mind műanyagvázra építették a gépet! Senkitől nem hallani panaszt rá! Sőt én inkább úgy látom, hogy a nagy és klasszisokkal jobb minőségű gépek építik műanyagvázra a gépeiket. Míg a gyengébb minőségű Workzone, Güde, Einhell, Hyundai gépek lemezvázra építik gépeiket! Szerintem ez azért van így, mert a nagyobb márkák a jobb minőség, strapabíróság miatt a műanyagot használják fel a vázszerkezethez, míg a gyengébb minőséget képviselő márkák megelégednek a lemezvázzal!

Amit én az OBI-ban láttam Bosch PTS10 gépet, az teljesen csupaszon volt kirakva a polcra, így nem tudtam megnézni sem a párhuzamvezetőjét, sem pedig a derékszög állítóját! Egyébként  a derékszögállítót valamiért nem készítik soha kotyogás mentesre. Nem tudom miért van ez így, de ezt már én is több gépemnél is megtapasztaltam! A párhuzamvezető viszont akkor tökéletes, ha megszorított állapotban nem mozdul el semmilyen irányba sem.

Előzmény: torony78 (80091)
joevagyok68 3 napja Creative Commons License 80125

igaz...a teljesitmenyt nem neztem..csak a 'format' !

akko meg k.draga vót !  :-) 

Előzmény: Soká (80124)
Soká 3 napja Creative Commons License 80124

Dehogy ugyanaz! Ez a legalapabb 1500 Wattos 20kg-os, Einhellből is van ilyen, az aldi/lidl nehezebb is, nagyobb teljesítményű is egy fokkal.

Előzmény: joevagyok68 (80121)
halaloszto 3 napja Creative Commons License 80123

ez a lényege a barkácsáruházaknak. a kitett termék nincs összerakva, beüzemelve, beállítva. így totál alkalmatlan arra hogy véleményt alakíts ki a cuccról.

Vajk

Előzmény: torony78 (80091)
Soká 3 napja Creative Commons License 80122

Amikor nem polírfényes felületet akartam létrehozni fémen, akkor nekem a rezgő jobban bevált, mert az excenter a nagy forgásával képes egy-egy kósza leváló szemcsével hosszú karcot beletenni az anyagba. Fán ez abszolut nem látszik, fémen nagyon. És még a rezgővel is bűvészkednem kellett, hogy egyenletes legyen a dolog.

Előzmény: pajaci (80119)
joevagyok68 3 napja Creative Commons License 80121

ez egy-az-egyben ugyan az mint az einhell-workzone !

csak ezt az iccakas muszakban csinaljak, a workzonet meg a delutanosba.. :-) 

csak a workzonehoz 35-ert volt 3 asztal szelesites +1 tarcsaa + 3 ev gari..

mondjuk ha kicsi helyed, pont jo , hogy nincs szelesites hozza !  :-) 

Előzmény: pajaci (80105)
Soká 3 napja Creative Commons License 80120

"Bárki bármit is ír, az excenter szebben dolgozik."

Ezzel kellett volna kezdened és akkor senki nem vitatkozik veled. :)

"Rezgővel meg fán csak hosszában lehet."

Ez is tévedés, de valószínűleg úgysem tudlak meggyőzni. A rezgő is körkörös mozgást végez és ha hagyod dolgozni és nem úgy akarod használni mint kézicsiszolót (ütemesen le-fel tologatva), akkor tök mindegy, hogy szálirányban teszed odébb a gébet vagy szálirányra merőlegesen. Tehát ugyanúgy mint az excentert. Ez NEM szalagcsiszoló.

Előzmény: pajaci (80108)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80119

...és nem lenne olyan a felület.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80118)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80118

Én is fényeztem már kocsit és előtte rendesen kikérdeztem a festőket, hogy mit miért. Ők azt mondták, hogy azért használják az excentert inkább mert gyorsabb és az autóiparban használt festékek olyan kemények, hogy azt egy rezgővel sohasem végeznének. 

Előzmény: pajaci (80115)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80117

Én a kittet is excenterrel szoktam leszedni csak durvább papírral.

Előzmény: pajaci (80115)
látogató 3 napja Creative Commons License 80116

A szállítmányozó minden országban ottani szállítókkal dolgozik. A német melós nagy úr, abban az értelemben, hogy igen pontosan rögzített munkaköri leírása van, és attól már csak azért sem tér el, mert saját szakszervezete rúgja seggbe, ha kiderül. Minden ami eltér a legegyszerűbb protokolltól, feláras. 10 évig kereskedtem rozsdamentes acéllal, elég jól kitapasztaltam az európai szállítmányozási szokványokat. Lehet, hogy lehet kérni emelőhátfalas kocsit, de az tuti, hogy felár, és nem is kevés. Nekem nem sok gépre van már szükségem. Kivárom, míg beesnek az ilyen lehetőségek.

Nem nézem le a Makita MLT 100-at körül is szaglásztam, nekem nagyon alumínium, nagyon lemez, nagyon műanyag. Viszont felkapod, berakod a csomagtartóba, vagy a hátsó ülésre és ott használod ahol akarod. Erre való, erre találták ki. Helyszíni munkára asztalosnak, parkettásnak, mindenféle famelósnak. Egy 280 kilós géppel nem szaladsz fel a harmadikra.

Előzmény: Pote01 (80106)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80115

A fenéket! Amikor kigittelik rezgővel lenaggyázzák, utána mennek rá az excenterrel. A rezgőnek benne marad a nyoma.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80113)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80114

"Pl a "konkurens" fórumban Dr. Avec."

Ez ebben a  fórumban hangzott el :P

Előzmény: pacman123 (80111)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80113

Soká megválaszolta helyettem a 80100-ban :)

Előzmény: pajaci (80099)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80112

Jelentem én szoktam kézzel csiszolni, de NAGYON UTÁLOM! :)

Komolyra fordítva. Kézzel elsősorban csiszoló szivacsokat szoktam használni, nagyon rákaptam az utóbbi időben, főleg a sorják leszedésére, szálkák eltüntetésére, élek enyhe lekerekítésére kiváló.

Előzmény: látogató (80103)
pacman123 3 napja Creative Commons License 80111

Mint minden hobbista, én is szoktam nézegetni a márkás cuccokat, "mi lenne ha rámszakadna a bank" szintjén. Így az MLT 100-ast is nézegettem máre, de akad pár rossz vélemény, és szinte mindegyik a keresztvágó csúszkáját anyázza.

Pl a "konkurens" fórumban Dr. Avec

De külföldi fórumokon is előjön a téma, már évekkel ezelőttről is. Szóval én fáznék kicsit tőle. Persze lehet hogy megfelelően lehet kalibrálni, és mindenki csak lusta volt rá. 

A másik ami miatt fejvakarós lenne a dolog: nekem a párhuzamvezető kicsit nyeszlettnek, rövidnek tűnik.

Ami viszont szép dolog: 90 foknál 93cm vágásmagasság. És hát Makita is ... nem tudom. De "hálistennek" jeleleg nincs olyan gondom hogy jó vétel lenne-e.

120kHUF? Hmm ... nem tudom mikori vásárlás, mennyi a gari még rá, de 154-ért 3 év garisan viszem.

Előzmény: pajaci (80093)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80110

Az apród is elég hülyén működik, felraktam a plotterem eleadásra, elkelt, töröltem a hirdetést is még aznap, de még két hét után is ott vigyorog a plotterem képe a szalag reklámokban. Persze ha rákattintok, akkor nem jelenik meg a hirdetés, hiszen töröltem. :)

Előzmény: látogató (80076)
látogató 3 napja Creative Commons License 80109

Kétlaki vagyok Gyomaendrődön és Pesten. Most még kb. 3 évig nagyrészt Pesten, ide köt a munka. De a műhelyem Endrődön van. 

Előzmény: Pote01 (80104)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80108

Homogén a felület, ezért tökmindegy merre tolja gépet. Rezgővel meg fán csak hosszában lehet. Tehát nekik jó volna a rezgő is. Bárki bármit is ír, az excenter szebben dolgozik. (Lehet egy hulladék nem.)

Előzmény: látogató (80103)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80107

Ne híg lakkot hordj fel a hengerrel mert azt sokkal nehezebb lesz lecsiszolni, hanem sima forró vagy meleg vizet.  Az is felhúzza a szálakat, de száradás után elég a fát csiszolnod, nem kell a kemény lakkporral eltömetned a papírt.

Előzmény: Schnitt (80102)
Pote01 3 napja Creative Commons License 80106

Ja és egy emelőhátfalas autóhoz nem kell semmi csak egy béka ami általában van benne. Ha nem a pincében vagy a padláson van a cucc akkor nem egy nagy kaland a dolog.

pajaci 3 napja Creative Commons License 80105

Vettem egy ilyet, új, dobozában 3 hó garival 30+2.5 utánvét. Télire be kell költöznöm egy kisebb fűthető helyiségbe, ott elfér kényelmesen, és nem kell átszaladgálnom a nagy géphez.

http://bolthely.hu/gude/id/gude55167_Gude_55167_Asztali_korfuresz_TK_2400_P__asztali_korfureszgep

Ha kell valakinek belinkelem az elérhetőséget.

Pote01 3 napja Creative Commons License 80104

Közel sincs ott nagy rizikó! Bármennyire is demagóg, a német az német. Ha szar a cucc akkor azt hibásként árulja nem úgy mint felénk sokan a sz@rát. Annak idején a Güde asztali körfűrészemet úgy vettem, hogy a vaterás licit után elmentem Kecskemétre és ott szembesültem vele, hogy nem működik a lap emelés. Kérdem: "hát ez?!" Mire jön a válasz, hogy attól működik... Megcsináltam, de mégis maradt a keserű szájíz.

Az én németben ebay-ről vásárolt szalagfűrészem hibásnak volt hirdetve, de működik rendesen. Itthon meg...

Te ezt a géped annyiért vetted amiért a méhtelepen is többet ér. A fuvar meg a te sarad, mert ha a szomszéd utcában laknál akkor nem kerülne ennyibe az se.

Hidd el nem fogsz te rosszul járni azzal a géppel.

Apropó Békés megyében hol laksz?

Előzmény: látogató (80075)
látogató 3 napja Creative Commons License 80103

Az autófényezők homogén felülettel dolgoznak. A fa nem az. Kézzel nem csiszol senki? Mi ez a gépi őrület? Egy rendesen síkba gyalult felületet piszkosul el lehet cseszni csiszológéppel. Különösen a szalagcsiszolóval. Egy szalagcsiszoló 60-as szalaggal akkorát tud harapni, mint egy cápa. 

Schnitt 3 napja Creative Commons License 80102

Tisztába teszem ezt a csiszolás lakkozás gyalulás dolgot, mert nem szokványos az eset.

Eddig csak kisebb bútorokat, dobozokat csináltam fából, aminek a csiszolásánál jól elvoltam a kis habszivacs felületű csiszolótömbömmel, amire rá lehet feszíteni a vásznat. Kb úgy néz ki, mint a rezgőcsiszoló talpa.

Most, hogy egy beépített szekrény építésre adtam a fejem, kicsit megnőtt a csiszolandó felület, amit nem biztos, hogy az eddigi manuális módszerrel szeretnék végigsikálni.

Ennél a projektnél nem lesz a szokásos bútorgyártásoknál alkalmazott illesztés, a szekrényhátfal a megfelelően előkészített fal lesz, a függőleges lapok nem érnek egymáshoz, ahol illeszteni kellene, csak az alaplaphoz. Az ajtók készen vásároltak, a polcok meg lapszabászatból jönnek.

Az oldallapok, vagy elválasztók táblásított, gyalult fenyőből lesznek. Ennek számomra megfelelően sima a felülete, főleg így, hogy csak az éle látszik majd, a többi kizárólag belső felülete a szekrénynek.

Ezt úgy kezelem le, amiért majd jól megköveztek, hogy egy réteg lakkot felhordok hengerrel, hagyom megszáradni, amitől felszálkásodik a felület picit. Ezt csiszolom meg, majd kap még 2 réteg lakkot.

Az előregyártott natúr felületű ajtókkal, amik már fel is vannak csiszolva, hasonlóképpen járok el.

Igazából első körben erre kell a gép, hogy a 12 négyzetméternyi táblásított fenyő, meg a kb 18 négyzetméternyi ajtó első lakkozás utáni finomítását elvégezzem.

Előzmény: Soká (80094)
koopal 3 napja Creative Commons License 80101

Nem rossz, de profinak nem lehet nevezni.

Az asztala szerencse kérdése, hogy sík vagy teknő, a stellere szerintem a márkához méltatlan, a tolószánja pedig inkább látványos, mint hasznos, én egyszer sem használtam, még fenyő alapanyagot sem szívesen kockáztatnék vele, hogy elpocsékolom a pontatlan szögvágással.

Az átalakításokkal együtt viszont elégedett vagyok vele, jól és stabilan állítható a fűrészlap magassága és szöge, a gyári, vékony lappal az ereje is elég volt mindenhez, megbízhatóan működik.

A forgácselszívás is jól működik, még elszívó nélkül is, ha netán elfelejtem áttenni rá a vastagolóról a csövet, szépen kiszórja hátra a cuccot, eddig egyszer sem tömődött el, pedig az ilyesmi előfordul olykor.

Egyedül a motorfékje kezdett egy ideje rakoncátlankodni, hol hatásosan dolgozik, hol jó pár másodperc, mire leáll a lap.

Azért vevőként rákérdeznék az eladónál, megvan-e a hasítóék, szerintem csak lusta volt babrálni a fabetét elkészítésekor a rés kivágásával, azért szerelte le.

Ja, azt is átalakítottam, lejjebb süllyesztettem, hogy horonyvágást is tudjak végezni, a védőburkolatot úgysem használnám.

Előzmény: pajaci (80093)
Soká 3 napja Creative Commons License 80100

Nem azért használják az excentert mert szebb végeredményt produkál, hanem mert termelékenyebb.

(De én nem értek az autófényezéshez, ott polírozni is kell, ahhoz meg kell a nagysebességű forgómozgás)

pajaci 3 napja Creative Commons License 80099

Ezek szerint az autófényezők is hülyék, mert excentert használnak rezgő helyett?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (80097)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80098

Nekem is van kézi szallagcsiszoló, tolóasztalos háromfázisú nagy dög, rezgő, meg excenter. Amióta meg van az excenter 99%-ban én is csak azt használom.

Előzmény: koopal (80096)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80097

Én más véleményen vagyok. Az excenter csiszolóm levegős hajtású, nagyon termelékeny, pillanatok alatt le tudok vele csiszolni egy nagy felületet. A levegő szabályzásával a fordulatszámot is tudom állítani könnyedén a gépen, így akár finomabb felületet is ki tudok alakítani vele. 

A rezgőcsiszoló nem szálra húzza az anyagot, az is hasonló mozgást végez mint az excenter csiszoló, de mivel a tányérja nem forog szabadon ezért nem is fog csiszolási hibákat, becsiszolásokat csinálni a felületen, ezért szerintem sokkal szebb, finomabb felületet ad mint az excenter csiszoló, de persze jóval lassabban lehet vele haladni is. mert kisebb a rezgő mozgása is a gépnek és nincs forgó mozgás sem ami gyorsítaná a csiszolást. 

Ha nagyon finom felületet akarok elérni akkor én a rezgővel csinálom a vég simítást. Persze szerepet játszik az is a felület simaságában, hogy az én rezgő gépem nem szívja el a forgácsot, ehhez túlságosan öreg és olcsó gép, emiatt a papír is hamarabb elkezd eltömődni, így sokkal finomabb papírt kapok, és szinte már csak polírozza a felületet ha nagyon eltömődött. Volt olyan esetem amikor addig használtam a papírt a gépen, hogy már enyhén tükrös felületet hozott létre, persze ehhez nagy türelem kell mert sokáig tart.

A papírt is másként fogyasztja az excenter mint a rezgő. Az excenternél azt várom el, hogy gyorsan tudjak nagy felületet lecsiszolni, míg a rezgőnél a finom felületet várom el. A kisebb excenter mozgása miatt a rezgő  csiszoló kevésbé használja el a papírt annyira hogy elkezdjen szétfoszlani a gépen. Az excenteren sokkal sűrűbben kell papírt cserélnem mert hamarabb elkezd szétfoszlani a papír. 

Előzmény: Schnitt (80049)
koopal 3 napja Creative Commons License 80096

Van excenter, rezgő és ebből delta formájú is, de szinte kivétel nélkül az excentert használom.

Nagy felülethez egyértelműen ez a nyerő, kis daraboknál vagy sarkoknál meg úgy vagyok vele, hogy mire előveszem a gépet, azt a pár húzást már meg is csináltam kézzel.

Előzmény: Schnitt (80081)
koopal 3 napja Creative Commons License 80095

Random orbit(al) sander néven keress rá, akkor csak excenter csiszolót dob fel a gugli.

Azt az egy-két kivételt (mielőtt ide linkeled) nyugodtan betudhatod annak, hogy külhonban sem minden kereskedő ért feltétlenül ahhoz, amit árul.

Előzmény: Schnitt (80074)
Soká 3 napja Creative Commons License 80094

Ezt én is olvastam, de a gyalult deszkát lehet direktbe lakkozni? :)  És két gyalult elemet úgy illeszt, hogy ott nincs tizednyi eltérés sem? A gyalulás bizonyos értelemben alapfeltétel, mert ha fűrészárut vásárol, azt sem excenterrel illik készre munkálni. Vagy gyalul előtte sk. vagy valami combosabb géppel csiszol.

Előzmény: Paco155 (80090)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80093
Paco155 3 napja Creative Commons License 80092

Egyetértek a többiekkel.  Kell egy excenter egy szalag, egy rezgő és egy deltacsiszoló is.  Esetleg ez a két utóbbi összevonható egy olyan gépbe aminek vasaló alakú talpa van és külön lehet rá delta vagy "vasaló" vásznat tenni.

torony78 3 napja Creative Commons License 80091

No, én is beszabadultam egy Obiba (Bp. M5 kivezető mellett) és megtapogattam ezt a PTS 10-est. Össze tudtam hasonlítani Einhellekkel, és az volt az összbenyomásom első látásra, hogy igényesebben lett összerakva a Bosch. Jól néz ki. Közelebbről megnézve feltűnt, hogy műanyagvázas a jószág, ami, ha nem gyepálják, nem ejtik le, nem csapják oda mozgatás közben, egész sokáig kibírja, dehát akkor is műanyag. Az ilyen olyan tekerentyűket is tekergettem, a - remélem jól mondom a párhuzamos vezetőt - stellernek nem szerelték fel a szorító fogantyúját, ezért nem tudtam kipróbálni rendesen, így viszont, megszorítás nélkül jó pár millimétert lötyögött, ami lehet, hogy megszorítás után "beugrik" a megfelelő irányba, de így eléggé megbízhatatlannak tűnt. Tologattam a szögvezetőt is, ami csúszi szépen csúszott, viszont volt egy pár tized milliméter játéka a nútban. Ha jól emlékszem, volt rászerelve valamilyen munkadarab leszorító, amivel a tolóasztalhoz lehet szorítani a cuccot és így lehet, hogy megszorításkor az is szépen beáll pontosan a kívánt szögbe, de akkor ott ez nem jutott eszembe.

Előzmény: arvaiz69 (80035)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80090

"A csodálkozásom tárgya az, hogy a lakkozást említetted, azt meg nem, hogy mivel éred el a lakkozáshoz szükséges felületi finomságot?"

Pedig írta.  Miszerint, hogy csak gyalult deszkával kíván dolgozni.

Előzmény: Soká (80089)
Soká 3 napja Creative Commons License 80089

"Ha szeretnék csiszológépet, de mindkettő beszerzését nem indokolja a faipari aktivitásom, melyiket javasolnátok?"

Az a baj, hogy nem igazán vagy-vagy a kérdés. Ha nagyobb, egybefüggő felületed van, akkor az excenter a jobb. Ha kisebb, egyenes vonalú, tagolt felületek, akkor a rezgőcsiszoló. A rezgőcsiszolóval sokszor érezheti úgy az ember, hogy nem elég hatékony, megőszül mire sima lesz a felület. De nem is erre való. Inkább csak már kellően előkészített finom felületekhez. Megjegyzem, hogy egy jó minőségű rezgőcsiszoló már elég hatékony tud lenni. Tehát a barkács gép után az én kis makitám meglepően szapora volt. Persze nem annyira, mint egy 150-es excenter. Ahogyan meg az excenter sem olyan hatékony, mint egy szalagcsiszoló.

Én nem vagyok túl gyakorlott, de ha neked tényleg első lakkréteg utáni csiszoláshoz kell a gép (amin csodálkozom...) akkor ahhoz szerintem elég a rezgőcsiszoló.

A csodálkozásom tárgya az, hogy a lakkozást említetted, azt meg nem, hogy mivel éred el a lakkozáshoz szükséges felületi finomságot? Mert az a munkásabb, szerintem. Ha szép a felület, szépen lakkoztál, akkor ott a köztes csiszolás már megy kézből is, mert az inkább csak simogatás. Szerintem.

látogató 3 napja Creative Commons License 80088

Kereskedőtől vettem, aki rendelkezik targoncával, és raklapra rögzítve rakják kocsira. A raklapot többnyire kifizettetik a megrendelővel, vagy kérnek helyette cserelapot. A csereraklap végigfut a rendszeren, én adom a lerakodáskor a szállítónak az utolsót. 

A többiről érdemben nem tudok nyilatkozni, magáneladótól csak postán küldhető cuccot vettem eddig.

A magáneladók többnyire kiírják, hogy mire képesek, de én meg is szoktam kérdezni, mielőtt licitálok. Három hete Angliában maradt egy igen régen vágyott csaplyukfúró gép, aminek piszok jó volt az ára, és úgy is maradt, de magánember árulta aki egyértelműen leírta, hogy aki nyeri, annak kell kicibálni a műhelyből a gépet, és úgy viszi el, ahogy akarja, ő nem tud segíteni.

Ilyet nyilván profi szállítmányozó nem vállal, se ideje, se embere ilyesmire. Így aztán maradt a Wadkin mortiser Essexben. :(

Előzmény: joevagyok68 (80077)
GPS 3 napja Creative Commons License 80087

Én is méterben veszem az anyagot hozzá - persze, lényegesen jobban jövök ki, mint a darabja (!) 120 Ft-os tárcsákkal.

De van még valami: pl. ajtófélfákat falconként végigcsiszolni újrafestés céljából - na oda nekem sokkal jobban bejött a rezgő, mint az excenter - amelyik csak egy kis körszeleten tudott ráfeküdni a falcra, szemben a rezgővel, amelyiknek az egyenes talpával közel 20 centit tudtam megkezelni egy fogásból.

Hiába na, ez is más, az is más - nekem is van mindkettő.

.

Előzmény: neduddgi(én) (80086)
neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 80086

Tény, hogy az azonos kategóriájú rezgő olcsóbb, mint az excenter, és a csiszolóanyagot is olcsóbban ki lehet hozni.

Hogy mást ne mondjak, a vibrációshoz magad vághatsz ívből vagy tekercsből, ami sokkal olcsóbb, mint a gyárilag szabott.

Excenternél az s.k. nem igazán működik.

Ha a beszerzési ár és az üzemeltetési költség is játszik, akkor igazat kell adnom Neked.

Előzmény: GPS (80082)
GPS 3 napja Creative Commons License 80085

"Olyanom is volt, amelyikről hullott a csiszolószemcse..."

Ez a legtrógerebb verzió.

Az ilyen papírt megetetném a gyártójával. Pláne amikor festés alá akar dolgozni az ember az ilyennel.

.

Előzmény: neduddgi(én) (80083)
pacman123 3 napja Creative Commons License 80084

Nekem rezgőm van, és még sosem használtam excentert, de tuti hogy beszerzek egyet mert mire rezgővel ilyen eredményre jutok, vagy ilyenre  ... hát a hamut is mamunak mondanám. Kell mind a kettő, na :-)

neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 80083

Én a helyedben excentert vennék. Kis gyakorlás után könyebben lehet vele szépen dolgozni, mint a vibrációssal. Legalábbis szerintem.

A többi meg leginkább azon múlik, hogy milyen minőségű csiszolóvásznakat sikerül beszerezned. Vettem már olyat, amelyik elengedte a talpat és begyűrődött.  Olyanom is volt, amelyikről hullott a csiszolószemcse...

GPS 3 napja Creative Commons License 80082

Szerintem (!!!) a rezgővel nem lehet ráfaragni - és még jóval olcsóbb is az excenteresnél.

Max. 5 rugóért már teljesen használható gépet kapsz akár az Obiban is - ahol a CMI  új, gömbölyített szériája már több mint elfogadható ajánlat.

Kinézetre is, műszakilag is meg használhatósági szempontból is (pl. könnyű és biztonságos a papírfelfogás illetve csere)

Nekem is van, hibátlan - ráadásul én 3.990-ért vettem, mert belesétáltam valami akcióba, de amúgy sincs 5 rugó normálban sem.

Persze, vannak feladatok ahol az excenter hatékonyabb - de te mondtad, hogy alkalmi és egyedi melókra kéne csak - azt simán megoldod a rezgővel.

.

Schnitt 3 napja Creative Commons License 80081

Rendben, akkor nem elemezgetem a működésüket, hanem elfogadom a nálam sokkal tapasztaltabb jelenlévők véleményét, és elfogadom, hogy a négyszög vagy vasalótalpú gépeket rezgőcsiszolónak, a körtalpúakat meg excenternek hívják.

Tovább is vinném a dolgot egy kérdéssel:

Nekem egyik típus sincs jelenleg, csak az a kézi habszivacs talpú műanyag, amire csiszolópapírt lehet feszíteni. Nevezzük mondjuk manuális alternáló csiszolónak.
Ha szeretnék csiszológépet, de mindkettő beszerzését nem indokolja a faipari aktivitásom, melyiket javasolnátok?

Finiselésre szeretném használni, esetleg első réteg lakkozás utáni átcsiszolásra, mert általában gyalult alapanyagokból dolgozom. Erre jó lehet egy excenter finom szemcseméretű lappal, vagy inkább rezgő?

Előzmény: GPS (80080)
GPS 3 napja Creative Commons License 80080

Ezek ugyanolyan "precízek és naprakészek" a (viszonylag) újabban elterjedt gépek elnevezésében - kb. mint mi amikor a dremelről, vagy a fein-gépről értekezünk.

Tény, hogy a rezgőcsiszoló is "orbital" - mert egy fix pont körül történik a mozgás (ami lehet körpálya, elipszis, mindegy).

De akkor minek nevezzék az excenter-csiszolót? Mert az is olyan "orbital" mint a húzat.

Csakúgy, mint ahogy a rezgőcsiszoló is "excenter" - ha már itt tartunk.

Hejj, Grétsy tanár úr - hogy ezekről lemaradtál :-)))

.

Előzmény: Schnitt (80074)
Barnamedvébb 3 napja Creative Commons License 80079

pusztän közreadtam, h megvan-e meg, nem tudom

Előzmény: látogató (80076)
RepülőgépÉpítő 3 napja Creative Commons License 80078

Mi van ebben veszélyes? Magyarázd el, mert én nem látok semmi veszélyeset benne. Sőt talán pont ez a leg biztonságosabb megoldás ha elolvasod a leírásom miértjét. 

Nem a vékonyhoz kell leengedni a lapot, hanem az alacsonyhoz. Ha egy 5 cm vastag anyagból akarok levágni egy 1 cm-es csíkot akkor bizony ki kell engedni teljesen a fűrészlapot hogy átérje az anyagot. 

Ennél a tolófánál nem tud közel kerülni a kezem a fűrészlaphoz, van jó pár centi még a fűrészlap fölött és a kéztámasz között is. A gyári tolóka ami műanyagból van és a körfűrész géphez adtak, az csak egy sima léc szerű kialakítású a végén egy kis bevágással. Az sokkal könnyebben le tud csúszni a munkadarab sarkáról mint ez a házi készítésű. A gyárinál a fűrészlap simán felemeli a munkadarabot és akár pofán is tudna vágni a munkadarab ha kilövi fölfele. Ennél a házi készítésűnél ez sem fordulhat elő mert nem csak előre tolja a munkadarabot hanem le is szorítja az asztalra. 

Előzmény: gdzsozy (80042)
joevagyok68 3 napja Creative Commons License 80077

Most akkor te "cégtől" vagy magánembertől vetted ?

A szállításnak/felvételnek nem feltétele a "normális" csomagolás ?

Raklapon ? Rögzítve/Pántolva ?Hogyan kerül a "kocsiba" az áru ?

Cégnél még ok. lehet, de magánembernél !?

Vagy ugy is ennyi az ár, ha magánember garázsának sarkából kell raklap nélkül elhozni a többszáz kg-os gépet ?

De ez itt már off..  :-)

Előzmény: látogató (80075)
látogató 3 napja Creative Commons License 80076

Ezzel a hirdetéssel az a gond, hogy szeptember 10-én adták fel, kicsi a valószínűsége, hogy még megvan a gép. A maschinensucher úgy működik, mint az OLX. Ha a felrakó nem szedi le a hirdetést, az előre beállított ideig fennmarad. Vannak egy évnél régebbi hirdetések is fönn. 

Előzmény: Barnamedvébb (80059)
látogató 3 napja Creative Commons License 80075

Ez nem visszfuvar, hanem gyűjtőkamion. A nagyobb szállítmányozó cégeknek vannak lerakatai, raktárhelyei Európa szerte, ahová kisebb autókkal folyamatosan összehordják a szállítandó cuccot. Az összehordott cókmókot aztán átrakják kamionra, akár minden nap indul nagykocsi hazafele. Itthon szintén egy-négy központi telephelyen megint elosztják egy-egy régiót bejáró kisebb kocsikra, akik kihordják a cuccot országszerte.

Én a Cargostarral jöttem össze, (http://www.cargostar.hu/hu/) abszolút korrektek, tegnap kaptam árajánlatot, annak alapján megrendeltem a szállítást, ma megküldték a számlát, de a fizetésre kaptam 8 nap haladékot. Ma felszedik a gépet, jövő hét elején van Békés megyében, ahol használni szeretném. Nincs nyűglődés, nem az én kockázatom a szállítás, (a szállító cégnek viszont van kockázati biztosítása) szóval, ha nem muszáj én ki nem megyek egy gépért sem. Tény, hogy van rizikója a dolognak, mert látatlanba veszel dolgokat, de a német kereskedők nagy része több száz, vagy akár ezer referenciával rendelkezik és szinte mind 100% vagy ahhoz közeli elégedettségi indexszel fut, szóval megbízhatók és adnak is arra, hogy azok maradjanak. Magánembertől nagy gépet nem érdemes venni, mert nem tudja fogadni a szállítót, munkaidőben többnyire ő is dolgozik, és nem is tudja kocsira emelni a gépet, mert nincs mivel. Na ezekhez kéne kimenni, de az meg ahogy számoltam, általában nem éri meg.  

Amiről te írsz, akkor éri meg, ha holland típusú aukcióba szállsz be, aminek van netes előzménye, azaz az árverező cég meghirdeti a neten a cuccot, meg hogy mettől-meddig lehet licitálni, meg a kikiáltási árakat. Többnyire azt is leírják, meddig kell felszedni a megnyert cókmókot, és ha utána mész érte keményen kötbéreznek. Ilyen cég például az osztrák-német Surplex, nekik magyar oldaluk is van, https://www.surplex.com/hu/home.html de drágák, mint a fene, mert elég masszív jutalékot, meg egyéb költséget szednek.  Én ismerem még a holland BVA-t https://www.bva-auctions.com/home/index, na ezek szerintem talán még rakétát is árvereznek, most pl. szárnyashajó is van a kínálatban. Náluk rengeteg kéziszerszám van, és időnként nagyon jó áron lehet kikapni viselhető állapotú nagy gépeket is. Ez ugyan messze van, de akinek van pénze meg tudja csinálni, hogy rárepül egy-egy ígéretesebb csomagra, megvesz több dolgot, aztán elmegy érte és egy helyen fel tudja szedni az egészet. Egy hét alatt lebonyolítható az egész tranzakció. A múlt héten például fantasztikus trópusi fűrészáru kínálat volt, és rengeteg a csődaukció. Lehet mazsolázni. 

Előzmény: Pote01 (80065)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80074
Előzmény: Paco155 (80071)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80073

Jó, legyen igazad.

Előzmény: Paco155 (80071)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80072

Nem, az a hozzászólás eleve rossz, mert ott én értettem félre, és szalagcsiszolóra gondoltam, holott rezgőről beszéltünk.
Csak a fórummotor nem engedi szerkeszteni sajnos.

Előzmény: Soká (80068)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80071

Javasolom, hogy mielőtt az excentercsiszoló és rezgőcsiszoló név megtévesztene gondolatban játszd le a működési elvüket és az angol nevük is segíthet.

(orbit sander és sheet sander)

Előzmény: Schnitt (80070)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80070

Az excentercsiszoló attól excentercsiszoló, hogy nem a centírozatlanság miatt fellépő rezgéstől végez körmozgást a csiszolóanyag, hanem attól, hogy a motor tengelyén egy csapágy, aminek a tengelyvonala a forgásközéppontból ki van tolva (excentrikusság) kényszerítetten adja át a mozgási energiát a csiszolólapnak, egy relative nagy sugarú körpályán.

Az, hogy ezt a csiszolófelületet kör alakúra csinálják, és a hatásfok növelése érdekében még meg is forgatják, az már nem az excentrikus mozgás sajátja, hanem a körcsiszolóké.

Itt 2 technológia van egybeépítve, 1 készülékbe, és ez már úgy ivódott a köztudatba, hogy nesze, ez az excentercsiszoló, holott, ha nem forogna pluszban, az lenne igazából az excentercsiszolás.

Előzmény: Paco155 (80069)
Paco155 3 napja Creative Commons License 80069

"De alapvetően egy mini excentercsiszoló mozgását végzi a csiszolópapír."

NEM.   Tök egyszerű a helyzet.  A rezgőcsiszoló talpa egy körpályán rezeg. Az excenter csiszoló talpa egy körpályán rezeg + körben forog.

A csiszolati képük is más.

Ha ez elsőt megtartod egy helyen akkor apró köröket mar a felületbe. A második pedig egymás után következő hurkokat.

Mi ebben az érthetetlen? :P

Előzmény: Schnitt (80067)
Soká 3 napja Creative Commons License 80068

Ezzel most a 80049-os hozzászólásodat korrigáltad, ugye? :)

Előzmény: Schnitt (80067)
Schnitt 3 napja Creative Commons License 80067

Egy Makita rezgő robbantott ábrát találtam PDF-ben:
Robbantott ábra

Itt látszik, hogy épül fel, a motor függőleges, és a 36-os számú súly van a tengelyén, ami rázza az egész szerkezetet a leírás szerint 1,5mm-es körpályán.

Mivel a rezgés csak a lendületből és a szándékos centírozatlanságból jön, ha erősen szorítod a felületre, csökkenhet a rezgőkör átmérője, mert a nagyobb surlódás jobban lefékezi.

De alapvetően egy mini excentercsiszoló mozgását végzi a csiszolópapír.

Előzmény: Soká (80066)
Soká 3 napja Creative Commons License 80066

Ki kéne próbálnod, hogy az a rezgés milyen irányú mozgást jelent? Ha van valami olyan fém felületed, amit nem sajnálsz, azon szépen kirajzolódik a dolog. Én elég sokat szöszöltem rozsdamentes anyagokkal, mert az volt a célom, hogy ne legyen tükrös polírozott a felület, de ne legyen száliránya sem, leginkább valami egészen finom homokfújt vagy savval maratott felülethez hasonlítanám, és a rezgőcsiszoló vált be leginkább. De még ott is játszani kell azzal, hogy mennyire nyomja az ember. A fémen egyébként minden meglátszik, fánál ez összehasonlíthatatlanul egyszerűbb.

Excenterből van noname is, de egy 150-es DeWaltot használok.

Amikor "védelmembe vettem a rezgőt, az nem azt jelenti, hogy az excenterrel ne lehetne a feladatot megoldani. Csak az hrapósabb tud lenni és az éleket jobban lekapja. Itt van egy link, ott éppen excenterrel csiszoltam az egymásra merőleges szálirányú táblát. Kisebb felületeknél, mondjuk egy 5-7cm széles ajtókeretnél jobb a rezgő, szerintem.

Előzmény: pajaci (80063)
Pote01 3 napja Creative Commons License 80065

Örülök, hogy alakul a dolog. Én is már sokat töprengtem ezeken a német nagygép vásárlásokon. Érdemes volna összeszedni néhány hónap alatt egy két jó vételt és azért már érdemes volna egy kisbusz nagyutánfutó kombinációval tenni egy túrát. Tudom, hogy sok jó vétel alkalmi, nem előre tervezhető. Most is itt volt a KIRCHNER 500-as hetvenezeré'. Az sem egy rossz vétel szerintem. Most figyelek egy 260-as öntvény abriktert, az sem kúszik felfelé erősen. Tehát érted.

Mindenesetre én is azért ajánlottam a visszfuvar megoldást, mert az a legbiztosabb és mint látszik nem is egy vagyon.

Előzmény: látogató (80015)
Pote01 3 napja Creative Commons License 80064

Gondolom, hogy nem mondok újat azzal, hogy erre való a "table saw zero clearance". Úgy látom, hogy itt is cserélhető a lap körüli betét. E helyett kell készítened egy olyat amelyen kisebb a felesleges rés a lap körül. Sokkal kevesebb fűrészport fog alulról visszahozni a lap. Nem 100%-os illetve ha úgyis használod a felső védőt akkor adná magát, hogy azon is legyen egy elszívócső-csatlakozó. De azzal sem mondok lehetetlen dolgot, hogy a helyett is lehetne csinálni egy elszívásra is alkalmas védőt.

Előzmény: Handwerker (80039)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80063

No name. Az excentered is makita?

Előzmény: Soká (80062)
Soká 3 napja Creative Commons License 80062

Milyen gépet használsz? Nekem egy Makita rezgőcsiszolóm van és azt. Éppen az a lényege (számomra), hogy finomabb az anyagleválasztása és sok apró köröcskét csinál. És kevésbé kapja le az éleket mint az excenter.

Előzmény: pajaci (80061)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80061

Ahol merőlegesen találkozik két fa anyag, és az egyik irányból tolod, akkor amelyiknek keresztbe vannak a szálai annak is olyan lesz a felülete mint amelyik hosszában van?

Az én gépemmel biztosan nem, az excenterrel viszont tökéletes.

Előzmény: Soká (80058)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80060

Érdekes ez hogy te a finom felülethez használod a rezgőt. Autófényezésnél is excenterrel nyomatják, nem rezgővel.

Előzmény: Bubi504 (80056)
Barnamedvébb 3 napja Creative Commons License 80059

multkor egy-ket kolleganak csorgott a nyala egy ilyen gepre

az o figyelmukbe ajanlom ezt a hasznalt, 220V-s gepet

https://www.maschinensucher.de/Radialkreissaege-Kreissaege-Dewalt-DW-125-Powershop/i-1995233

Soká 3 napja Creative Commons License 80058

Szerintem, ez nem igaz. Lásd, előbb Bubit. (Persze nem kizárt, hogy Neked valami egyéb rezgőcsiszolóval volt dolgod. Én fémeket is csiszolok vele éppen azért mert nincs száliránya.

Előzmény: pajaci (80057)
pajaci 3 napja Creative Commons License 80057

Rezgővel csak szálirányban lehet csiszolni, ez problémát okoz pld. egy ajtólapnál, ahol merőlegesen találkozik a két anyag. Excenterrel tökéletes lesz, míg a rezgő valamelyikbe keresztbe fog csinálni barázdákat, akármilyen odafigyeléssel is csinálod. Zománc alá nem probléma, de lakkozás, vagy lazúrozás esetén nagyon ronda.

Előzmény: alpapa (80043)
Bubi504 3 napja Creative Commons License 80056

Szerintem meg a rezgőcsiszoló is köröket csiszol, a rezgést egy körben forgó nehezék állítja elő. Az excenter csak annyiban más, hogy közben az egész talp is forog. Tény, hogy az excenter anyagleválasztása hatékonyabb, de ha finomkodni kell mindig a rezgőt veszem elő.

neduddgi(én) 3 napja Creative Commons License 80055

Szerintem nincs értelme összehasonlítgatni a vibrációsat az excenterrel. "Ha ló nincs, a szamár is jó" alapon el lehet boldogulni csak az egyikkel is, de legjobb, ha mindkettő rendelkezésre áll (nameg egy szalagos is), és mindíg azt használjuk, amelyik az adott feladathoz a legpraktikusabb.

De pl. egy betétes szekrényajtó belső sarkaihoz és széléhez egyikkel sem lehet rendesen odaférni. Az excenter talpának a kitérése nagyobb, mint a rezgőé, ezért az még kevésbé alkalmas erre a részfeladatra.

A rezgő sem karcol, amíg nem kezd "vedleni" a vászon, illetve ha el tudjuk szívatni a port munka közben. Az excenterrel meg csodálatos ívmintákat lehet a fába húzni, ha véletlenül egy hangyapucányit megbillentjuk valamelyik oldala felé.

Én a vibrációsat általában durva és közepes vászonnal, excentert meg közepessel és finommal szoktam használni. (Nameg ha valamelyikhez éppen kifogyott a csiszoló anyagom, akkor mindent a másikkal végzek...)

Előzmény: alpapa (80047)
Pote01 4 napja Creative Commons License 80054

Ez jó: "Erőteljes 1400 wattos motor a legkeményebb feladatokhoz". Egyébként tényleg nem néz ki rosszul a masina. Ez a rendkívül erőteljes motor egyébként kefés vagy indukciós?

hobbitasztalos 4 napja Creative Commons License 80053

Kösz a képeket.A 4 soros ékszíjtárcsa világbajnok ötlet.Hasonlót csak régi német gépeken láttam de lapos szíjjal.De mennyivel egyszerűbb ha a motor súlyát nem kell emelgetni.A beépített digitális tolómérő se kutya. Az elkészült ablakon látszik hogy bevált a gép.

Előzmény: farontó (79976)
GPS 4 napja Creative Commons License 80052

"Mert bizony puha fánál nagy szemcsénél látványos körívek alakulhatnak ki :)."

Nem csak puhafánál, hanem fém (lemez) felületen is.

Ezt ki is szokták használni akkor, amikor vagy az alapanyag nem volt pont makulátlan, vagy a gyártás volt kissé romantikus - na az ilyenre mennek rá a végén a durvapapíros excenterrel, mert az majd jótékonyan eltakarja a karcokat, ütéseket, stb.

Van ahol kifejezetten jól néz ki, de van ahol hányingerkeltő ez a kis trükköcske - pláne ha túlzásba viszik.

Megjegyzem, amikor alu-alkatrészeket vittem porfesteni, a festő-májszterek kifejezetten így kérték előkészíteni a darabokat - mert szerintük az ilyen felületen piszok-jól megáll a porfestés és nyoma sem látszik a festésen a terülés után.

.

Előzmény: fahobby (80050)
MN 3100 4 napja Creative Commons License 80051

Szervusz!

Már ígérted a szorítóról is a képeket. Szívesen megnézném.

És a tolófáról is mutathatnál egyet-kettőt. Olyant, amelyik a Te

gyakorlatodban bevált.

Csak nehogy úgy legyen ez is, mint GPS kolléga befejezetlen

története. :-)))

Péter

Előzmény: gdzsozy (80042)
fahobby 4 napja Creative Commons License 80050

Azért az excentercsiszolónál is figyelni kell a szemcsenagyságra. Mert bizony puha fánál nagy szemcsénél látványos körívek alakulhatnak ki :).

Az odafér, nem fér oda, pedig inkább az excenternél szokott előfordulni (sarkok)

A szálirányra mindig nagyon oda kell figyelni.

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80049

Végülis, ha belegondol az ember, az excenternél körpályán mozognak a csiszolószemcsék, a rezgőnél meg egy egyenes mentén.

A körpályának nincs "száliránya", nem érzékeny arra, hogy tartod, így a teljes felületen egyenletes eredményt ad, míg a rezgőnél, ha a szálirányra merőlegesen férsz csak el a géppel, nyilván máshogy fog kopni a fa, mint párhuzamosan csiszolva.

Nagy szemcsesűrűségű papíroknál ez nem annyira látványos különbség, de akinek van tapasztalata, biztos kiszúrja. (nem én)

Előzmény: pacman123 (80045)
alpapa 4 napja Creative Commons License 80048

Köszönöm ezt eddig nem tudtam,de ezután majd figyelek erre is.

Előzmény: pali923 (80046)
alpapa 4 napja Creative Commons License 80047

Köszönöm a választ és érdekesek , tanulságosak voltak a látnivalók ha összejön a pénzem megkockáztatok egy excenterest venni persze csak amolyan olcsóbb barkács gépet.

Előzmény: pacman123 (80045)
pali923 4 napja Creative Commons License 80046

A pontok, vesszők után célszerű szóközt hagyni. Különben ez a fórummotor úgy érzékeli, hogy egy weblap címét akartad ideírni, ezért aláhúzza, és kékre színezi. Azt hiszem, ez nem a profizmusod miatt van így. :))

pacman123 4 napja Creative Commons License 80045

No nem biztos hogy én leszek a legszakszerűbb, de amit megfigyeltem pl. asztalos youtube videóknál, szinte minden szaki a végső simítást excentercsiszolóval csinálja.

puttz1976, az ő viedeóit igen szeretem, egész komplex dolgokat is felrak időnként (ettől már csak a gépparkját szeretném jobban ... azt a maróasztalt pl tudnám lájkolni .. nade bocs az offért) :

Itt menetközben: https://www.youtube.com/watch?v=lzFZnIQNicw&list=PLL80iSOiYSRcnYwO4ieOoHT4ywdh-d_n0#t=254

Itt meg végső simogatásra: https://www.youtube.com/watch?v=hw3LPkhw4x4&list=PLL80iSOiYSRcnYwO4ieOoHT4ywdh-d_n0#t=44

Nekem is rezgőm van, ilyen. Igen szépen dolgozik de N.o-ban dolgozó haver is azt mondta hogy az excenter sokkal szebben muzsikál, szebb felületet ad. (szintén hobbiszinten barkácsol, de neki van mindkettő -> tapasztalat)

És szintén egy kis guglizás eredménye ez a cikk, elég érthetően leírja az excentercsiszolók lelkivilágát: http://ezermester.hu/cikk-610/Excentercsiszolok 

pacman123 4 napja Creative Commons License 80044

Kis guglizás után:

BT - Blue Tools

RT - Red Tools

(ezt mondjuk sejteni lehetett)

Ahogy olvasgatom az Einhell az RT-t poziciónálja feljebb, a kék kb. a belépőszint.

Kb mint a Boschnál a ződ vagy a kék.

Bosch ződ = Einhell kék (BT).

Bosch kék = Einhell piros (RT)

TH-ra nem jöttem rá :-)

De hogy a választást bonyolítsam: Egyetértek 409 bajtárssal, nekem is POF 1200 figyel itthon és ... igen szépen zenél, már amire nekem kell. De gondolom sok bajod nem lesz az Einhellel sem, ha nem napi 12 órában tölgyfát marsz vele. Tapasztaltabbak majd kijavítanak, de azt hiszem a marófej választás legalább olyan fontos lehet - a CÉLNAK megfelelőt. Én egy ilyen marófej készletet vettem hozzá, ára is mutatja hogy ez csak "játékszer". Viszont én csak ilyet, meg ilyet, meg ma este pl a "kézi körfűrész átalakítása asztali körfűrésszé" projekt keretében a keresztvágó csúszóasztalának párhuzamvezetőjének a "medrét" martam /azt hiszem bonyolultabban nem is írhattam volna le .../ , no és azt sem éppen vaslapba :) Szóval ilyenekre jó. Aztán ha maratont akarok marni, akkor nyilván gép- és marófej csere is lesz, de egyelőre még csak a pontos fűrészelést, meg a fakötéseket gyakorlom :-)

Előzmény: Herr X (79859)
alpapa 4 napja Creative Commons License 80043

Tanácstalan vagyok! Van egy remekül működő vibrációs csiszolom.Az egyik szomszédomnak excenteres csiszolója van.Azt mondja vegyek egy olyat,mert az jobb,és nem tudom miért,hiszen finom csiszoláshoz használom és szépen dolgozik az enyém is.Mi a különbség a kettő közt??Nem tudom miért kékül be néhány szavam,de ebből is látszik hogy profi vagyok.

gdzsozy 4 napja Creative Commons License 80042

te aztán tudod hogy kell izgalmasan élni. 

:)))

ez baromira veszélyes! ha holnap eszembe lesz lefotózom már milyen az amelyikkel legalább esélyed van ahhoz hogy megmaradjon az újad.

egyébként vékonyléchez illő leengedni a kf lapot. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (79984)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 80041

Sziasztok! 

Örömmel olvasom, hogy másoknak is ezek az észrevételeik a Bosch PTS 10 fűrészgépről!

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80040

A műanyag gépház jól bírja?

Nekem a bolti nézegetés során az volt leginkább kérdéses. Nem volt még profi körfűrészem, nem tudom, miből szokás építkezni ebben a kategóriában.

Amit eddig láttam közelről (workzone, einhell, güde), az mind fémlemez házas volt.

Előzmény: Handwerker (80039)
Handwerker 4 napja Creative Commons License 80039

Szia!

Nekem is ilyen van már kb: 1 éve. Az egyetlen hiányossága, hogy a tárcsavédőn nincs elszívócsonk. Az alsó elszívó nem elég hatékony, így sok port dob előre, néha el is tömődik. Az oldalsó toldások rendben vannak, de lehetnének erősebbek. Az enyémnek gyári lába is van, de az nem túl masszív. Elég vékony anyagból van. Próbáltam kerekeket szerelni rá, de nem bírja megerősítés nélkül. 

fahobby 4 napja Creative Commons License 80038
Előzmény: Schnitt (80037)
Schnitt 4 napja Creative Commons License 80037

A Fogarasi úti obiban én is megtapogattam a gépet, mialatt a párom a kertosztályon leltározott :)

Tényleg nagyon precíz masinának tűnt. Még a Bosch-pólós fickó is odajött beszélgetni, me előbányászta a dobozát, megnéztük a ki nem rakott tartozékokat.

Az asztallap síkbamart aluöntvény, és jobbra, meg hátra kihúzható belőle ilyen asztalkiterjesztés

Megmozgattam minden csúszó és állítható részt a gépen, de én sem tapasztaltam kotyogást.

A tartósságáról persze csak hosszabb használat után lehetne nyilatkozni, de az első benyomás nagyon pozitív.

Előzmény: arvaiz69 (80034)
torony78 4 napja Creative Commons License 80036
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 80035

Sziasztok!

A képek lemaradtak!

Mondom engem nagyon meglepett ennek a gépnek a precízsége, jól össze van rakva. És az, hogy a csúszó asztalnak egyáltalán nem volt kottyanása, az meg hihetetlen!

Ha van a közeletekben olyan áruház, ahol fellelhető ez a gép, menjetek el, mert érdemes megtekinteni ezt az felújított változatot! Nem fogjátok megbánni! Most egyébként az ára 109.000 Ft!

arvaiz69 4 napja Creative Commons License 80034

Sziasztok!

Mint ahogy az előbb írtam jártam ma az OBI áruházban. Vásárlás után kicsit körbejártam a barkács osztályt, hát ha találok valami érdekes gépet. Az egyik polcon rátaláltam a Bosch PTS10 asztali körfűrészgépre. Régebben láttam már ilyen gépet, sőt meg is fogdostam, tekergettem a fűrészkorong állítókarját stb.  

Most ahogy ezt a gépet megláttam és megtapogattam, rögtön az a sejtésem támadt, hogy ez egy újabb változata a fűrészgépnek, mert rendkívül precíznek találtam. Az asztal lapja mintha szürkeöntvény lenne, teljesen sík, elfogadható kidolgozású. A csúszó asztal része teljesen precízen, kottyanás mentesen jár a sínen. Így szemre a csúszó asztal teteje teljesen síkba van, az asztal síkjával.  A fűrészkorong fel-le tekerőgombját mikor megfogtam és megtekertem, az az érzésem támadt, mintha egy csúcs szuper precíziós gép tekerőgombját állítanám. Nagyon elcsodálkoztam ezen a gépen!

Ott álltam és teljesen ledöbbentem, hogy miért nem tett akkor ilyen benyomást ez a gép, amikor régebben megnéztem.

Biztos vagyok benn, hogy ez a gép egy komoly technikai, esztétikai felújításon ment át! 

Már csak azért is mert úgy emlékszem, mikor ezt a gépet először megláttam és megtapogattam, nem ezek a tapasztalatok jöttek le.

Valaki látta ezt az újabb Bosch PTS10 változatot ?       Ha igen, mi volt a véleménye róla?

Persze az is lehet, máshol, más áruházakban még a régi változata van kirakva a polcra! Most próbáltam a neten keresgélni róla képeket, és egyet találtam is. Mintha ez lett volna!

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80033

:D

Pont erről írtam a 80019 hozzászólásban.

Előzmény: halaloszto (80031)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 80032

Majd számolj be rólunk mindenképpen!

Előzmény: EPP__ (79957)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 80031

ebben az esetben nem szekrényt építenék. kell egy keretszerkezet, amin az ajtók vannak, és kell mögé egy polcrendszer.

Vajk

Előzmény: Schnitt (79983)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 80030

Sziasztok!

Ma voltam az OBI-ban és sikerült vásárolnom csiszolópapírt. Vettem 20 db. Lux márkájú 230 x 280 mm, 80 szemcsenagyságú csiszolólapot 69 ft / db áron. Kicsit vékonynak találom a papírját, de majd kiderül, mennyire szakad!

Ja és találtam 5 méteres tekercsbe 93 mm-es,  80-as csiszolószalagot, szintén Lux márkájú, de ez is vékony.  Az is lehet ezek egyforma anyagból vannak, csak az egyik tekercsben van, a másik lapokban!

És vettem a már megszoktam, Ellix 50 darabos vegyes kiszerelésű csiszolópapírból 1.600 Ft. Ezzel nagyon szép a csiszolt felület, de a papírja sajnos nem valami hosszú életű!

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80029

Az ajtók lamellás fenyő bútorajtók lesznek.

Azt készen veszem, az elkészítésükhöz nincs gépparkom.

Remélem, nem fog vetemedni, használtam már ilyet szekrényhez, igaz, 2 méter magasat még nem.

Előzmény: pajaci (80024)
kukucs33 4 napja Creative Commons License 80028

A bauhausos lucról még csak annyit,  (hogy még lejjebb beszéljelek róla ;-) ) hogy anno faterral kb az egész bolti készletet átraktuk, mire találtunk 18 db 2 méteres, elfogadható minőségű polcnak valót. De ez igaz a többi hasonló bolt ilyesfajta olcsóbbik táblásított lap kínálatára is.

Ezt az általad is említett, Bohács-féle táblásított borovit néztem ki magam is, a gyerekeknek készítendő ágyakhoz.

Előzmény: Schnitt (80019)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 80027

ezzel a képpel legalább egy éve hirdetik.

Vajk

Előzmény: pajaci (79921)
halaloszto 4 napja Creative Commons License 80026

én ismertem. olyan az agy a lapban, hogy lefele nem áll ki semi. és a gyáriakon a fűrész 90 fokkal elforgatható. így ha van mondjuk 15cm átvágása, akkor a rönkből bármit ki lehet venni vele max 15x15cm méretig.

Vajk

Előzmény: pajaci (79920)
kukucs33 4 napja Creative Commons License 80025

Naja, falhoz, plafonhoz igazítani... valamikor tettem fel ide (vagy az off-ba) képet, hogy a polcom összerakása után mennyire kijött, hogy a plafon nem vízszintes...

Igazítani csak vízmértékhez! ;-)

Előzmény: Schnitt (80021)
pajaci 4 napja Creative Commons License 80024

Azt hittem abból lesz. Azt miből csinálod?

Előzmény: Schnitt (80023)
Schnitt 4 napja Creative Commons License 80023

OK, de miért pont az ajtókról?

Azok nem táblásított fenyőből lesznek.

Előzmény: pajaci (80022)
pajaci 4 napja Creative Commons License 80022

Majd félévente számolj be nekünk, hogy mennyit csavarodtak az ajtók.

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80021
Jogos, első körben nem szerelem véglegesre, csak hogy tartsa a függőleges lapokat, aztán ha már a polcok a helyükön, takaróléc le, ajtók fel, és jöhet a pontos illesztés.
Előzmény: Paco155 (80020)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80020

"Felülre egy takaróléc, a plafonhoz szintezve ami"

Mielőtt ezt a takaróelemet a plafonhoz szinteznéd szerintem tedd fel az ajtókat, hogy ne érjen meglepetés

Schnitt 4 napja Creative Commons License 80019

Még semmi sem késő.

Volt egy olyan terv is, hogy csinálok egy keretet az ajtóknak, mintegy előlapot, ezt rögzítem a falhoz, és mögötte lesz egy polcrendszer lábakon.

Ezt elvetettem, mert belegondolva elég tábori hatást keltene, az ajtók kinyitása után.

A lábakon állás részben megvalósul, most azon vagyok, hogy csinálok egy keretet alulra, bemerevítem ott, ahova elválasztó falat szánok, és kiszintezem ékekkel, alátétekkel, hogy pöpec vízszintes legyen. Pár helyen lecsavarozom, hogy ne mozdulhasson el.

A szekrény mögött nem  lesz parkettszegély, azt előrehozom ezen keret elé.

A keretre megy egy táblásított fenyőlap vízszintesen, aztán erre függőlegesen az elválasztó lapok, amik a szekrény mögötti falhoz, és az alaplaphoz lesznek rögzítve.

Felülre egy takaróléc, a plafonhoz szintezve ami a felső-külső sarkokat is hivatott megtartani egymáshoz képest. Aztán berakok vállmagasságban egy polcsort, amit be is csavarozok, hogy középen is be legyen merevítve, és utána jön a többi polc, ami véglegesen kitámasztja az egészet keresztben, faltól-falig.

Annyi módosult az anyagválasztásnál, hogy a Bohács fakereskedésben láttam 24mm vastag borovi táblákat, és efelé hajlok, lévén 1/3-dal vastagabb, mint a 18as, így erősebb is, és árban kb ugyanott ban, mint a bauhausos 18-as luc, amiről viszonylag könnyen lebeszéltek.

Előzmény: kukucs33 (80018)
kukucs33 4 napja Creative Commons License 80018

Most jutottam ide, ha még nem késő, akkor pár kósza gondolat:

Sok minden okosságot írtak a kollégák, ismételni nem szeretnék, csak amit nem véltem felfedezni eddig, és saját tapasztalat alapján eszembe jutott a rajzot elnézve:

Én hasonló, faltól falig, plafontól a padlóig könyvespolcot építettem (2,7 m magas, 3,97 - 3,99 m széles, 25 cm mély).

Annak az függőleges elemei oszlopok, nem pedig táblásított lapok lettek. Nyilván egy szekrény mást igényel, de az elválasztást meg lehet oldani könnyebb, kisebb elemekkel, amiket az oszlopok közé illesztesz, és azzal talán olcsóbban is jön ki a végén. Nem utolsó sorban könnyebb vele mozogni, bár azért így is kemény meló volt (tök egyedül csináltam).

A polcok illesztése az oszlopokba csapozással lett megoldva, idegen csap és ragasztás nélkül. Pár csavar van benne, de az is csak amiatt, hogy bármikor szét lehessen szedni, ha úgy alakulna, illetve ezzel a megoldással az egyedül összerakás is megoldhatóvá vált.

A lábakkal (oldalsó/hátsó elemek) a fal mellett kell hagyni helyet a parketta szegélynek, erre gondolj a méretezéskor.

Az alsó polc alatt érdemes annyi helyet hagyni, hogy a porszívóval be lehessen kotorni alá (bár ez egyéni prioritás függő).

A lábakra állított konstrukcióval a padló esetleges egyenetlenségeit is könnyebb korrigálni/eltüntetni, mint egy nagyobb felületen felfekvő lappal.

Előzmény: Schnitt (79910)
rferi 4 napja Creative Commons License 80017

Ennyiért tényleg nem éri meg kimenni érte

Előzmény: látogató (80015)
rferi 4 napja Creative Commons License 80016

Ez attól függ, hogy milyen az adott tengely.

Ha megvan a kellő keresztmetszet, hogy az új késeknek legyen hely benne, és utána még maradjon elég hús a vasban a munkafolyamatok során keletkező erők leküzdésére, akkor igen, különben nem.

Előzmény: Pote01 (79813)
látogató 4 napja Creative Commons License 80015

Alakul a körfűrész szállítása! Megkaptam az árajánlatokat, a legjobb 195 €+ ÁFA. Az 315-ös árfolyamon számolva, háztól házig. kb bruttó 78.000 Ft. Előzetesen rágódtam, hogy ha nagyon drága lenne a szállítás, kimegyek érte utánfutóval. De a távolság 1350 km, oda vissza 2700, számoljunk rá 5% kóválygást az mondjuk bő 2800 km. Az utánfutóval a kocsi megeszik 9 l-t százon, az 28x9=252 l. Németországban, Ausztriában a benzin ára kb 1,35-1,4 € az olyan 440 Ft/l-re jön ki, nálunk 380/l, átlagban számolhatok 420-szal, az magában 105.840.  Szóval jó ár ez nekem nagyon a szállításra. Ha baj nélkül hazaér a cucc, kb. 115.000 be jön ki a gép, amire rájön a motor tekercselése, ami 10-15.000-ből biztosan kijön. Az 130.000 Ft. Ha nincs más baja, ami persze benne van a pakliban, nekem megéri. Ha van más baja is, akkor szívás. De ránézésre eléggé egyben volt. Bízom hozzá, hogy rendben lesz. 

pajaci 4 napja Creative Commons License 80014
Schnitt 4 napja Creative Commons License 80013

Igen, ez mind élmaró, nem véletlenül.
Az enyém is az, amihez a talpat csináltam, ezért tartottam ésszerűnek, élmarót az élmaróval hasonlítani.

Előzmény: Paco155 (80007)
Kamelot 4 napja Creative Commons License 80012

Pár darab szerintem kedvező ajánlat.    1    2    3

Paco155 4 napja Creative Commons License 80011

Szerintem nincs olyan aki ezzel ne értene egyet  :)

Előzmény: Kamelot (80010)
Kamelot 4 napja Creative Commons License 80010

Egyezzünk meg abban hogy az a legjobb ha van többféle talp és mindig a helyzetnek megfelelőt kell használni.

Előzmény: Paco155 (80006)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80009

Elvitted a nyolcvanezres hozzászólást :)

Előzmény: pajaci (80000)
rferi 4 napja Creative Commons License 80008

Annak töredékéért megoldhatod, hogy kimégy érte, és hazahozod.

Bérelsz egy furgont, azt jóccakát.

Gratula a géphez amúgy!

Előzmény: látogató (79787)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80007

Ja, még egy dolog.  Ez mind élmaró.

Előzmény: Schnitt (79999)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80006

Ja egy kiegészítés...Ha magad mellett párhuzamosan csinálod akkor hogyne. De ha pl magadtól merőlegesen kell tolni, vagy húzni behajolva akkor már neccesebb, hogy a maráshoz is erőt fejts ki, meg közben a vezetőnek is ugyanazzal az erővel told mindkét fogantyút.

Előzmény: Kamelot (79998)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80005

Más gyártók meg más talpakat favorizálnak, pl a kör vagy a húrvágott kör talpat.  Az olcsó maróknak meg a két oldalt lapított talpa is a hosszabbik részén kör. Mindnek van valami előnye, és/vagy hátránya.  Én továbbra is tartom, hogy a körtalppal könnyebb vezető mellett marni, mert nem kell annyira hozzányomni a vezetőhöz. Az ív mellett történő marásról meg ne is essen szó. :P

Előzmény: Schnitt (79999)
Paco155 4 napja Creative Commons License 80004

Ez az eltolt talp jegyezve a kívánságlistámra. Lassan vehetem meg a rengeteg alulemezt a különböző talpakhoz.  Kör, húrvágott kör, ív/körkivágó talp, sokszögidom.... :)

fahobby 4 napja Creative Commons License 80003

Nem a plattoló üt, hanem a kontraprofilmaró.

Szerencsém volt, volt 12,7 patronom :)

Csak a miheztartás végett írtam itt mindenkinek.

Üdv

Karcsi

Előzmény: hobbitasztalos (80002)
hobbitasztalos 4 napja Creative Commons License 80002

A plattoló üt? Ha nem tudod használni a félcolos marót lehet hogy átveszem ;-)

Előzmény: fahobby (79997)
arvaiz69 4 napja Creative Commons License 80001

Szia!

Akkor már értem, miért ilyen meglepően olcsó az ára! Én vagy 6 évvel ezelőtt vásároltam 8 mm-es szárral kontraprofilmarót a Mester és Hobby-tól, már akkor 20.000 Ft felett volt az ára! Ők a Massiv márkát árulják, meglepően jó minőségben! Vettem már más marókést is tőlük, nem volt panaszom arra sem!

Előzmény: fahobby (79997)
pajaci 4 napja Creative Commons License 80000

Ez a több méretű talp nem is rossz ötlet!

Schnitt 4 napja Creative Commons License 79999

Értem, mit mondasz, az előbb is értettem, de nem érzem nagyobb problémának, mint mondjuk azt, ha ferdén tartod a fúrót, ferde lesz a lyuk.

Egyenesen kell tartani, és meg van oldva.

Ebben nekem segít az egyenes oldalél, jobban vezeti, sőt, a kört bizonytalanabbnak érzem, mert ahogy kicsit megtapad a vezetőlécen, automatikusan próbál elfordulni, és kitekerni magát a kezemből.

Ha elfordulna a kezemben, az nagyobb baj lenne, mert a forgácskidobó nyíláson keresztül becsúszhatna a hüvejkujjam a munkatérbe.

Egyébként meg ha megnézed, a
Dewalt DWE6005,
a GKF 600 Professional
, a Hitachi M6SB,

a Dewalt D26200
a Stayer PR 6

a Makita 3709

Ezek mind szögletes talpú marók.  Ha olyan nagyon rossz és használhatatlan lenne ez a kiképzés, valószínűleg nem lenne ilyen népszerű a neves gyártók körében.
De hozzáteszem, ez az én véleményem, ezzel együtt elfogadom, hogy nálad a kör alakú talp vált be jobban.

Előzmény: Paco155 (79993)
Kamelot 4 napja Creative Commons License 79998

Elég kezdőnek kell lenni hogy 8-10cm hosszú egyenes felületen ne tudja megvezetni a gépet biztonsággal.

Láttam 5szögletű talpat ahol az oldalak 1-1 mm-rel beljebb voltak. Így a gépet forgatva a vezető macerálása nélkül lehet fogást venni. Kisebb fogásnál könnyebb vezetni a gépet biztosan.

Előzmény: Paco155 (79993)
fahobby 5 napja Creative Commons License 79997

Vigyázat !!!

Én vettem már az úrtól.

Nem 12 mm-es a szár hanem 12,7 (1/2")

3 részest vettem abból az egyik kegyetlenül üt.

Régebben vettem az ebay-en 2x ennyibe került de nem volt vele semmi gond.

Valószínűleg valami selejtes anyagokhoz fér hozzá és azt árulja.

Nem ajánlom senkinek.

Üdv

Karcsi

Előzmény: arvaiz69 (79994)
pajaci 5 napja Creative Commons License 79996

Amúgy biztos nem csinálnék ekkora ajtókat tömör fából, inkább forgácslapot furnéroznék. Az ikea konyhaasztalom is tiszta hullámos, pedig az csak 1,2m.

Előzmény: pajaci (79995)
pajaci 5 napja Creative Commons License 79995

Csinálnak olyan táblásított anyagot is, ami két rétegből van és az egyik réteget keresztbe rakják, így nem hullámosodik be. Háromrétegűben is gyártják.

Előzmény: Schnitt (79989)
arvaiz69 5 napja Creative Commons License 79994

Sziasztok!

Egész jó árban van ez a 12 mm-es kontraprofilmaró! Ha esetleg valaki, most tervezi a beszerzését, itt a nagy alkalom rá! 

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/alkatresz_tartozek/furas_maras_csavarozas_kellekei/2db_os_felsomaro_szett_12mm_es_szarral_szamlaval_1990425035.html

Paco155 5 napja Creative Commons License 79993

Elvileg és ismétlem elvileg egy talpnak a késhez központosnak kell lennie.  És miközben tolod, akárhogy forgatod, a a kés vezetőtől való távolsága ugyanaz marad, a marás egyenes lesz.

A szögletes talp esetében viszont ha csak egy kicsit is elfordul a kezedben. akkor a kés az elfordulásra eső sarkon mint tengelyen számolva távolodni fog a vezetőléctől.  Így hullámos lesz. Ehhez az is elég ha csak egy millimétert eljön az egyik sarok a vezetőléctől.

Előzmény: Schnitt (79991)
pali923 5 napja Creative Commons License 79992

Mostanában martam fészket zsanérnak. Hogy az ütközőket be tudjam rakni, kimértem a marógépem talpának kör alakú részét a marókéstől számítva. A két oldal között legalább 1mm eltérés volt. Ez lehet a marókés, a gép vagy a talp hibája, vagy mindegyik összeadódva. Ez egy Skil marógép, még az előző, jobbik érából.

Előzmény: Schnitt (79991)
Schnitt 5 napja Creative Commons License 79991

Elgondolkodtam.

Pont azért van az egyenes oldal, hogy ne tudjon elfordulni.

A nagy felsőmarómon is van gyárilag egy egyenes oldal, azt szoktam használni vezetőléc mellett, és még soha nem volt ilyen problémám, amit leírsz.

Abban kevésbé bízom, hogy a kör alakú talp minden pontja  egyforma messze van a marókéstől, mivel az csak egy sík lap, nincs semmi tájolócsap vagy furat ami pozicionálná az aluöntvényhez.

Másrészt a 3709-es típust, amit itt a fórumon is többen vettek, eleve négyzet alakú talppal adják.

Előzmény: Paco155 (79990)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79990

"A Makita RT0700C élmarómhoz csináltam egy szögletes talpat a kerek mellé, mert vezetőléc mellett nem szeretek olyan dolgokat tologatni, aminek nincs legalább 1 egyenes oldala."

Ezen azért még gondolkozz el.  Mi történik akkor, ha az egyenes vezetőléc mellett egy kerek talpat tolsz és közben a maró az erős tolás közben elfordul egy két millimétert? Mondjuk kétszer vagy háromszor egy méteren.  És mi történik akkor ha ugyanezt egy szögletes talppal csinálod? :P

Előzmény: Schnitt (79985)
Schnitt 5 napja Creative Commons License 79989

Köszi a számot, és a tanácsot is.

Nem lenne jó, ha ki kéne dobnom 60000 Ft értékű faanyagot.

Mindenképpen olyan helyen keresgélek, ahol értenek is hozzá.

Előzmény: EPP__ (79988)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79988

Szia,

megleltem a budakalászi lapszabászat számát:

+36-26-háromnegyvennégy -320

emlékeim szerin 7-16 kozt vannak nyitva...  vagy 15??? 

Ja és egyszer vettem táblásitott anyagot a bauhauszban. A konyhapultuk készült belöle. Eleinte jónak tűnt.... Jelenleg azt hiszem közelebb áll a légcsavarhoz. Komulyan, az asszony nem tud rátenni egy gyuródeszkát, amert akárhogy forgatja is mindig van olyan sarka, ami 20 centire eláll!  

Sajna az ilyen bauhausz és hasonló helyen vett termékek sokszor pontosan annyival drágábbak a jó minőségünél, amennyibe kerülnek ( +munka + lakk + szállítási költség). mert hamar rájösz, hogy ki kell őket dobni a fenébe és venni helyette valami használhatót!

tisztára, mint a 7 mesterlövészben: az adott pillanatban jó ötletnek tűnt...

Előzmény: Schnitt (79983)
RepülőgépÉpítő 5 napja Creative Commons License 79987

Szép kis készlet :)

Előzmény: farontó (79939)
RepülőgépÉpítő 5 napja Creative Commons License 79986

Ezzel nem fűrészelnék 5 cm vastag anyagból egy centis csíkot, dizájnos, de nem egészséges a kézre.

Előzmény: Pote01 (79981)
Schnitt 5 napja Creative Commons License 79985

Teszek fel pár képet arról, mivel foglalatoskodtam ma.

A Makita RT0700C élmarómhoz csináltam egy szögletes talpat a kerek mellé, mert vezetőléc mellett nem szeretek olyan dolgokat tologatni, aminek nincs legalább 1 egyenes oldala.

Az alap egy 9 mm vastag bakelitlap, amit 85x100mm-re méreteztem.

A lyukat 30-as forstner fúróval nyomtam bele, a talpnak a mélyedést pedig műszerészesztergán faragtam ki. A sarkokat már esztergálás előtt le kellett kerekítenem, mert nem forgott el az eszterga ágy felett.

A megmaradt vastagság pont annyi, mint az eredeti talpnak (5,5mm)
A mélyedés átmérője illesztett az aluöntvény átmérőhöz.

RepülőgépÉpítő 5 napja Creative Commons License 79984

Itt van amit ígértem. 10mm-es rétegelt lemezből készült. A méretek remélem látszanak a vonalzóknál.

A lényege az hogy ezzel teljesen kitolt fűrészlappal is tudok nagyon keskenyet fűrészelni, alul van egy körme amivel az anyag végébe be tudom akasztani és a teljes talpát rá tudom fektetni a munkadarabra. Így nem tudja felkapni a fűrészlap a munkadarabot, mert hosszan fogja a tolófa. Van egy kézvédő korong is rajta, ennek az az értelme, hogy még véletlenül sem tudom úgy megfogni a tolófát, hogy lecsússzon a kezem fűrészelés közben és garantáltan a fűrészlap vonala felett megy el a kezem emiatt nagyon biztonságos.

Előzmény: MN 3100 (79980)
Schnitt 5 napja Creative Commons License 79983

Köszönöm a sok választ, elnézést, hogy csak most reagálok, napközben nem voltam netközelben.
Egyben reagálok mindenkinek, hogy ne legyen flood belőle, bár így meg hosszú lesz.

Paco155 79923
Igazából nem vagyok biztos a 264-ben, az volt az eredeti elképzelés, hogy az oldalfalakat egyenként rögzítem a falhoz az élüknél, aztán a faltól távolabbi éleket összekötöm 7 cm magas lécekkel, és fent is hasonlóképpen, majd bepolcozom, ami a végső stabilitást megadja.
Mivel ez egy faltól-falig szekrénynek készül, akkor lesz a legstabilabb, a a polcok kitámasztják keresztben az egészet.
Az alsó lábrész ötlete egyébként tetszik, így lenne egy síkban legyártott alap, amit kiszinteznék a padlón, így tutira vízszintről indítanám a függőleges lapokat.

409 79934
A szekrény egy beugróban lesz, igazából az ajtók fognak csak látszani, mogöttük van némi játékterem a falakhoz képest.

Zolakol 79935
Összerakott elemeket nem állítgatnék, állítva raknám össze a helyén.
A hátsó fal aktív tartórésze lesz a szekrénynek, úgy alakítottam, hogy nem lesz külön hátfala, a falhoz rögzítek mindent.

Barnamedvébb 79936
A tervezett szekrény helyén most is egy elég magas szekrénysor van, csak már elég rozoga, és a helykihasználhatósága is siralmas, ami kis lakásban nem előny.
Az új ráadásul világosabb lesz, ami jót tesz a térérzékelésnek.

megadex 79937
Köszi a csapolási tippet, egyelőre hajlok Paco155 javaslatára az "alapozással" kapcsolatban.
De máshol biztosan fogom alkalmazni.

EPP__ 79942
Dekorspan-ékat megkeresem, köszönöm!
Az nem gond, ha egész táblát adnak, ha segítenek a szabászatban.
Legalább a vágás tuti lenne.
Ha a másik telefonszám eszedbe jutna esetleg, azt is megköszönném szépen, hátha ők lesznek a befutók.

pali923 79945 79946
Az összeállítás a helyén lesz, onnét többet senki nem tolja sehova.
A győri cég nekem messze lenne, de köszönöm a tippet.

EPP__ 79952
Tegnap voltam bauhausban, ott láttam 18 mm-es táblásított tölgyet, ha jól emlékszem, 2500x600 és 17000Ft körül, de erre nem esküszöm meg.

Paco155 79978
Most éppen az előző javaslatodon agyalok, egyre jobban tetszik :)

Paco155 5 napja Creative Commons License 79982

Ezt sehol nem tudod jó helyen megfogni :P

Előzmény: Pote01 (79981)
Pote01 5 napja Creative Commons License 79981

Itt van még egy változat:

Előzmény: MN 3100 (79969)
MN 3100 5 napja Creative Commons License 79980

Köszi. De ne siess! Igazán ráér.

Péter

Előzmény: RepülőgépÉpítő (79979)
RepülőgépÉpítő 5 napja Creative Commons License 79979

Ha hazaérek csinálok fényképet, kb. 10 óra felé tudom csk felrakni

Előzmény: MN 3100 (79969)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79978

De ha mégis ragaszkodsz az elképzelésedhez akkor azon a linken amit pajaci (egy másik kérdésre) adott látok 4000x600x18-as táblásított fenyőt - borovit és lucot is. Az hosszabb mint 2500.

http://akackft.hu/index.php/termekek/tablasitott-feny

gdzsozy 5 napja Creative Commons License 79977

Nem tudnánk valahogy beszélni?

Telefonszámom: 0620/ 262 nyolcvannyolc hetvenkilenc

ha megcsörgetsz visszahívlak.

Előzmény: farontó (79975)
farontó 5 napja Creative Commons License 79976

Marógép projekt.

Csapozókocsit is kreáltam hozzá,szögvas és U-vas váz 10 mm-es asztallap.

4 soros ékszíjtárcsa,hogy a motort ne kelljen mozgatni ha a tengelyen magasságot állítok.Csak át kell tenni egy másik pályára.

A tengely a marózott csapágyházakkal,fecskefarok vezetékben mozog.

A tolómérő melletti nagy csavarral lehet lefixálni a vezetéket.

A csapozókocsi megvezetése

Hosszmarásra állítva.

Csapozókocsi 2 leszorítóval.Az egyik excenteres a másik csavarorsós.

Közelebbről.

Csapozókocsi görgője 40 mm-es rúdon gördül, a görgő CNC-zett.

A vastagoló gyalugép.

A belső részek,késtengely,előtoló hengerek.

A rovátkolt előtoló felette a leszorító gerenda a csőben öntöttvas perselyben forog az előtoló henger,és a csőben van a rugó is ami a leszorítást adja.

Útra készen,ha valahova vinni kell. :) Az oldalai 20 mm-es vaslemezből vannak,úgyhogy csak az több mint 1 mázsa.

Az elszívó burkolat.

Félig készen,aminek támaszkodik,az egy keretprés.

A felső része fixesített,az alsó bukó-nyíló. Egyenlőre ennyi, kérdés?

Előzmény: farontó (79975)
farontó 5 napja Creative Commons License 79975

A szerszám fafém technikás Mályiból,csak hobbi ,és tőled nem messze.

Előzmény: gdzsozy (79972)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79974

Csak amit pajaci mond.  Szalag+lánc. Vagy szalaggal négybe és minden szelet csúcsát szalaggal levágni.

Előzmény: EPP__ (79968)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79973

No igen.  pont ilyenre vágyok.

Ismeri valaki a csempészek asztalosát / ácsát?

Előzmény: paplanfa (79970)
gdzsozy 5 napja Creative Commons License 79972

merre nyomod az ipart?

illetve milyen gyártmányú a marókésed?

pajaci 5 napja Creative Commons License 79971

Szalaggal kettévágatod, azután láncfűrésszel ki lehet szedni a közepét gyorsan.

Előzmény: EPP__ (79966)
paplanfa 5 napja Creative Commons License 79970
Előzmény: EPP__ (79968)
MN 3100 5 napja Creative Commons License 79969

Szervusz!

Megkaptam az E-mailt. Nagyon szépen köszönöm.

Éppen elegendő változat van lerajzolva, úgy hogy

majd  kiválasztom a nekem tetszőt.

Még mielőtt neki állnék, megvárom Repépítő

tanácsát/képét arról, hogy neki melyik vált be a

leginkább.

Időközben Kő Paliét is megnéztem. Úgyhogy nem

lesz nehéz megcsinálni.

Köszi mindenkinek.

Péter

Előzmény: Kamelot (79911)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79968

az egyik  1.5, amaradék kettő pedig kb. 2 méter magas.

Esetleg van 5leted?

Előzmény: Paco155 (79967)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79967

Milyen magas az a 3 oszlop? :)

Előzmény: EPP__ (79966)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79966

Az "afrikai típusú amputálógépről" jutott eszembe egy elvetemült elképzelésem...

Van 3 betonoszlopunk, amelyek 30 cm átmérőjűek.  Az a tervem, hogy ezeket akáccal borítanám. Ami legjobban tetszene nekem az egy kettévágott ( esetleg 4-be vágott) és kivájt akácrönk lenne. kovácsoltvas abronccsal fognám öket össze... Szerintem elég dögösen nézne ki az eredmény..

Van valami ötletetek, hogyan lenne megvalósítható? 

Mondjuk lehet, hogy egy láncfűrészakrobata ács lenne képes megcsinálni...

koopal 5 napja Creative Commons License 79965

Úgy van megcsinálva, hogy az abura gérbe vágva, de a bubingát úgy vágtam, hogy kívül folyamatos legyen rajta az erezet, tehát két oldala bütüs.

Egyébként ahogy mondod: egyformára vastagolt darabokból összeállt, utána körfűrészen készült a fózolás, homlokcsiszolóval a nagyolás és kézzel a végső simogatás.

Egyelőre csak vékonyka olajat kapott, hogy kiderüljön, kell-e igazítani a csiszoláson, majd az üvegcső befúrása után kap még bővebben.

Egyébként tömör az egész, így mulat egy magyar úr...

Előzmény: Paco155 (79963)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79964

Igazad van. 

Vékonylazur.  Természetesen azt használtam.:)

csak kíváncsi voltam figyeltek-e  :)

Előzmény: Paco155 (79961)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79963

Előbb ragasztottad és utána vágtad csiszoltad políroztad, igaz?  A belseje az alsó bubingánál tömör vagy üreges?

Előzmény: koopal (79960)
pajaci 5 napja Creative Commons License 79962

Jól tudod, de úgyse hiszi el senki.

Előzmény: Paco155 (79961)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79961

Én amióta itt olvasom a fórumot mindig úgy tudtam, hogy kültérre csak vékonylazúr....

Mert a vastaglazúr berepedezik és előbb utóbb hámlani kezd.

Előzmény: EPP__ (79959)
koopal 5 napja Creative Commons License 79960

Talán azóta már kész is a tolófa, mindenesetre lefotóztam az enyémet, amit évek óta használok elégedetten.

És ha már úgyis ott volt mellette, egy kép a mai babrálásom eredményéről.

Egy kis bubinga, némi abura, egy asztali dísz alaplapja lesz.

Megy a közepébe egy rövid kémcső, és abba lehet majd fenyőágat vagy virágot állítani.

Előzmény: MN 3100 (79908)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79959

Én ezt használtam:

Bochemit FORTE

http://bigimp.hu/termekek/faanyagvedelem/bochemit-faanyagvedoszerek/

1:9 arányban higitva egy vederben. kerítésdeszka beleállít, ecsettel felhúz a feléig, majd fordít, és újra felhúz. Mindezt 2 rétegben. Ha kiszáradt, jöhet rá a vastaglazur. Én a milesi vastaglazurt  használtam.

Sajna a színt nagyon eltolja, mert lilás-bordós árnyalata van...  próbafestés javalott.

A módszer lényege az, hogy ha a lazur le is mállik, a fa nem megy tönkre alatta.

Nekem a Milesi simán kibírt a napon 2 évet, így nem kellett újrafesteni... hogy még meddig bírja, nem tudom... hiszen csak 2 éve csináltam. A kezelőanyag 15 évet igér... azt se sikerült kitesztelnem még :)

Előzmény: Pgabor79 (79956)
pajaci 5 napja Creative Commons License 79958

Szívesen!

Előzmény: EPP__ (79957)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79957

Köszi,

úgy látom mindenük van, ami kell nekem, és az ülői úti telephelyüket még el is tudom érni melóból hazafele:)

Előzmény: pajaci (79955)
Pgabor79 5 napja Creative Commons License 79956

Sziasztok!

Fenyő (tudom nem a legjobb, de erre volt keret) kerítésdeszkára milyen festéket ajánlotok? Jelenleg Bori vastag lazúr van rajta, (alapozva, majd 2 rétegben festve) de már a 2. évben pereg le a fáról.

Olajfesték nem lenne tartósabb?

pajaci 5 napja Creative Commons License 79955
Előzmény: EPP__ (79952)
Paco155 5 napja Creative Commons License 79954

Nem véletlenül javasoltam én sem. :)  Én is végigjátszottam ugyanezt, hogy a gardróbszekrény építésénél előre levágattam a darabokat, hogy majd a helyén összerakom.  És én is 264 re vágattam, amit a fal és a plafon találkozásánál lemértem. :P

Előzmény: pali923 (79949)
pajaci 5 napja Creative Commons License 79953

Az a rögzítés elég gagyi az enyémen is, ezek szerint olyan az egész mint amit megszoktam.

Előzmény: Paco155 (79951)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79952

Valaki tud olyan helyet, ahonnan vehetnék táblásított tölgy  illetve  akác anyagot?

2 , 3 ill. 4 cm vastag darabokra lenne szükségem. párkányokat szeretnék belőlük készíteni. összesen kb. 80 darab párkány kellene.

Sajnos az eddigi beszerzési helyem bejelentette, hogy nem sikerült megfelelő alapanyagot szereznie, és szar anyagból nem dolgozik, mert abból nem lesz énekes halott. Amiben persze nagyon igaza van, csak most meg vagyok lőve! nem tudok haladni. Eddig 2 helyet találtam a neten, de az egyik kicsit több, mint 3*os áron adná a lapokat, a másik pedig az ország másik végén van, és nem veszik fel a telefont.

Paco155 5 napja Creative Commons License 79951

Ja,  működött. Nem ütött nem volt rendellenes hangja, igazából még azt sem mondanám, hogy a kínai bitkészlethez gyenge lenne. A hüvely szorítása nekem nem tetszik mert csak az a betolós, de egyébként semmi gáz. Talán a magasság állító csúszkája ami szeret elmászni, nem lehet rendesen rögzíteni, így tudsz olyat csinálni hogy a nút az egyik végén mélyebb mint a másikon.

Előzmény: pajaci (79928)
pali923 5 napja Creative Commons License 79950

Még olyan szinten is érdemes elgondolkodni, hogy be lehet-e a nagy darabokkal menni az ajtón. A gardróbba is egy folyosóról kellett befordulni a nagy darab lapokkal, de asztalosokkal készíttetett szekrény sem fért be az egyik gyerekszobába, nem lehetett vele elfordulni. Végül levágták az alját, és az ablakon így be lehetett emelni, aztán visszaragasztották. Szerencsére nem látszik.  

Előzmény: pali923 (79949)
pali923 5 napja Creative Commons License 79949

Erről tudnék mesélni. Megszenvedtem a gardrób összerakással is, ráadásul egyedül voltam.

Ennél nagyobbat csak a spájzszekrénynél szenvedtem. Mivel tudtam, hogy jó sok üveg lesz rajta sok kilós súllyal, ezért összeragasztottam. Felraktam a hátlapot is, aztán megpróbáltam helyretolni. Csakhogy meg kellett volna fordítani, hogy a háta a megfelelő oldalon legyen, mert éppen fordítva raktam össze. Akkor kiderült, hogy a spájz keskeny a forgatáshoz. Nem maradt más, mint kitolni az ajtón, de nem ám a talpán, mert olyan 220 magas, az ajtó meg ugye csak 210. Valahogy a sarkán kitoltam, aztán ugyanígy vissza. Az volt a szerencse, hogy a felső polc nem a tetején volt rögzítve, hanem valamivel lejjebb, így a sarkánál ki tudtam billenteni. Olyan 185x220x30-as szekrény bútorlapból, aki rakott már ilyet össze, tudja, milyen a súlya, én meg egyedül voltam erre is. Szóval érdemes előbb mindent végigondolni egy asztalosnak is, még ha amatőr is. :)

Előzmény: látogató (79947)
409 5 napja Creative Commons License 79948

Igen, ez a másik gond vele, csak állítva lehet összeállítani, lehet vele küzdeni.  :-) Ha kellően nagy a szekrény, a helyére tologatni sem egyszerű, vagy rögtön a helyén kell összerakni, de ezt tovább bonyolítja a hátlap beépítése.

Előzmény: pali923 (79945)
látogató 5 napja Creative Commons License 79947

Konkrétabban, ha pont akkorára gyártod a szekrényt, mint a belmagasság, csak állítva rakhatod össze, mert ha fektetve állítod össze, felállítani már nem tudod, erről Pitagorasz bátyó gondoskodott. 

Előzmény: pali923 (79945)
pali923 5 napja Creative Commons License 79946

Egy győri céghez szoktam járni, ők is csak egész táblát adnak, és van 5 (vagy 6?) méteres táblájuk is mindig. Illetve nem kell elvinni az egész táblát, csak kifizetni a maradékot is. :) A Zatiknál viszont  lehet vinni kevesebbet is egy táblánál, de plusz díjat számítanak fel (ha jól emlékszem, 30%-ot), ha nem viszed el mindet. 

Előzmény: EPP__ (79942)
pali923 5 napja Creative Commons License 79945

+1

Még ennél is amatőrebb voltam, mikor gardróbszerkrényt csináltam padlótól plafonig. Még felállítani sem könnyű az egész magasságú függőleges darabokat, az összeállításról nem is beszélve.

Előzmény: 409 (79934)
látogató 5 napja Creative Commons License 79944

Az a fekvő körfűrész éppen az egészséges féllábszár magasságban szalad. Gond nélkül lehet vele kuncsaftot gyártani arvizi székeihez. 

Szerintem úgy életveszélyes az a szerkezet, ahogy van. Én nagy tisztelettel és óvatossággal kezelek minden gépet, és a víz kiver, ha ilyen szabadon pörgő körfűrésztárcsát látok. 

látogató 5 napja Creative Commons License 79943

No, ezt jó tudni! Meg persze logikus is, józan paraszti ésszel magam is gondolhattam volna rá. Nincs gyakorlati tapasztalatom frekvenciaváltókkal, csak amit itt ott összeolvastam. Köszi az infót, ha majd eljutok az építésig, eljátszom az áttételekkel, és lehet, hogy ez a frekvenciaváltó ötlet ki is marad. Egy csomó régebbi gépen Dahlander motorral, meg háromlépcsős, tárcsával 2800-12000-ig elegendő választási lehetőséget kínálnak. Ez pl egy Bäuerle nagyjából a 60-as, 70-es évekből

Előzmény: Pote01 (79922)
EPP__ 5 napja Creative Commons License 79942

A gyartok nem csak 250-es, hanem 500-as tablakat is csinalnak, csak sok viszonteladó vonakodik megvenni..  mert nincs kedve ennyit tarolni, vagy nemtudom miért. Én ahova járok ott azt mondta a kisöreg, hogy nem gond, csak egész táblákat kell megvennem, és nem tuti, hogy lesz a jövő héten.  2 hét kellett hozzá, és lett.

én 2 helyet tudok, ahonnan már tutira vettem 2.5-nél hosszabb táblásított anyagot:

http://www.dekorspan.hu/news.php

ők drágábbak, és kicsit messzebb is vannak tőlem, viszont nagyon profi CNC cuccal vagdalnak, annyira finom a vágási felület, hogy nem kell csiszolni, így sok munkát meg tudok spórolni, viszont csak egész táblát adnak.

a másik hely címét nem tudom... A megyeri híd felől budakalászra befele menet a Zatik utáni sarkon kell jobbra fordulni ( van egy nagy tábla balra, hogy lapszabászat). Nekem ők vannak a legközelebb, kicsit olcsóbb is, de kell csiszolgatni az éleket. Viszont, nem kell megvennem a teljes táblát. Szer4intem nekik nincs weboldaluk sem... Ha érdekes még, megnézem a telefonszámot holnap

megadex 5 napja Creative Commons License 79941

jelölő tüske, akit érdekel esetleg

http://www.botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=12&id_produs=102

nem egy óriási összeg  és nagyon megkönnyíti a munkat

Előzmény: megadex (79937)
farontó 5 napja Creative Commons License 79940

Na hát még nem úgy megy a képfeltöltés ahogy kéne,úgyhogy a szöveg

1.kép Szárny külső profilja

2.kép Szárny hosszprofil és kontraprofil

3.kép Tok hossz és kontra

4.kép Szárny külső

5.kép Alu vízvető végmaró

6.kép Tok alsó

7.kép Üvegléc külső belső

8.kép Zárhely maró

9.kép tok hosszprofil

10. kép nyíló hosszprofil

Itt épp egy osztó profil van mellétéve

Óhaj? Sóhaj? Panasz? :) Ma megy még a többi kép is,majd igyekszem.

farontó 5 napja Creative Commons License 79939

Na,itt vannak a képek.                                                        

joevagyok68 5 napja Creative Commons License 79938

a tarcsa atmero miatt kerdeztem en is !

meg amiatt is, hogy hogyan/mivel rogziti a ronkÖCSKÉT mig vagja ??

Vagy az meg 'feltalalas' alatt ??

a lancfureszest mar lattam koreabbqn.....az ok !

Előzmény: megadex (79931)
megadex 5 napja Creative Commons License 79937

Én már csináltam ilyen plafonig érö szekrényt az előszobába (188x290cm magas, 2x2 ajtós osztásban)  de  én ketté osztottam, 200 cm és a többi még felfelé, de így is hagytam ki 5-6 cm-t a plafonnál , (mert helyére is kell csusztatni, a  kiálló csapoknak is el kell férni felrakáskor , meg az se árt ha két ember  erőlködés nélkül tudja mozgatni fej felett az elemeket) Az 5-6cm hézagot  aztán  utólag takartam, de akkor is  ugy  hogy maradjon egy cm a plafon alatt , ne érjen össze. Ne legyen  full beépített szekrény kinézete.

Én csapolással oldottam meg , (3 csap van szélességében) és igen, meg lehet oldani házilagosan  is  szépen. A közbensőknél oldalaknál egyébként sem látszik, csak a két szélén.

Sablonnal  furtam  ki, de nem kell valami profi gyári sablonra gondolni.  célnak megfelelőt  saját magam csináltam, és asztalos  szorítóval fogattam fel a színére.

Azóta azt  használom máshova is  . Pl. derékszögű csapolásnál.

Kifúrom az élébe való csapfuratot, a sablonnal és beleteszek pont méretre esztergált (átmérő 8,0-as) fémből készült csapot, aminek a   vége  picit  peremes, hogy felfeküdjön a  furat elején,( igy nem esik bele), és tompa kúpos a vége. Aztán ezt a lapot benne a kúpos csapokkal pontosan a másik lapra  illesztem, a kívánt helyére, beállitva

kicsit kell csak megütni az élét és máris átpontozza a megnyomja a a bútorlap színén a  furat helyét. ráteszem arra is a sablont (fémből van) hogy ne  tudjon elmászni a  fúró. és már meg is van a pontos  furat..

Lehet ez kicsit macerás és nem vérprofi módszer, de aki nem üzemszerűen csinálja ezeket hanem csak magának, az különleges  eszközök nélkül is tud pontosan  dolgozni ( némi kis időráfordítással)

A kúpos fémcsapokat ismerős esztergálta

Barnamedvébb 5 napja Creative Commons License 79936

meg egy dolgot erdemes atgondolni

egy ilyen szekrenysor mennyire fogja "osszenyomni" a szobat

ezt neked kell tudni, milyen az alaprajz, honnan jon a feny, stb., de nekem mar volt olyan, hogy at kellett tervezni kisebbre az egeszet (leszedni, stb.)

persze ezt nehez megitelni elore, de erdemes legalabb gondolni ra

(elnezest, "idegenben" vagyok ,azert nincs ekezet)

Előzmény: zolakol (79935)
zolakol 5 napja Creative Commons License 79935

Nem beszélve arról, hogy az összerakott elemeket föl sem tudja állítani(beleér a mennyezetbe).

Előzmény: 409 (79934)
409 5 napja Creative Commons License 79934

A magam részéről Paco-val értek egyet, szerintem se akard padlótól-plafonig oldalfalakkal csinálni. Csináltam már ilyet, mégegyszer biztosan nem tenném. Nem egyszerű így a falak hibáit eltüntetni.

megadex 5 napja Creative Commons License 79933

házi  változat  alumínium létrával  láncfürésszel:-)))

https://www.youtube.com/watch?v=57ogwrcuNx4

vagy kicsit komolyabb

https://www.youtube.com/watch?v=vBDkvX1ymJo

elég szép szál deszkát hasított:-)

bocsi  az off miatt, befejezem , csak belelendültem  hirtelen a nézegetésbe, rengeteg variácó van:)

Pote01 5 napja Creative Commons License 79932

Ezzel se nagyon kell elbotlani miközben tolod!

megadex 5 napja Creative Commons License 79931

elég szerény képességekkel  bírhat, elnézve a  fűrésztárcsa átmérőjét, de  lécek vagdosására jó lehet

https://www.youtube.com/watch?v=M1GyXn4H3H0

Igazából szalagfűrészes változatban méretes farönkök preciz darapolására , akár kint a terepen is, praktikus lehet.)

https://www.youtube.com/watch?v=UO8H0NWn-bY

Előzmény: joevagyok68 (79924)
Pote01 5 napja Creative Commons License 79930

Nekem ez a 120-as átmérőjű cserelapkás marófejem van. Mint látható 4800-7400-al forgatható, a nagyobb átmérők még kisebbel. Nekem ez volt a max ami plattoló lapkával elfordul az asztal nyílásában, az is előnyös a számomra, hogy a kisipari marógépen nem kelljen 9500-al forgatni. Nem is volt sokkal drágább mint a 100-as. Hobbiasztalosoknak szerintem teljesen megfelel, a lapka meg úgy áll benne mint Katiba a gyerek. 

Előzmény: látogató (79876)
megadex 5 napja Creative Commons License 79929

Nekem is van egy pont iylenem  ( bár nem strauss  név van ráírva, de totél ugyanez, még  színe is)

nem egy asztalosipari  gép, de otthon saját dolgokra nekem megteszi

pajaci 5 napja Creative Commons License 79928

Hasonló van nekem budget kivitellel, az tudja azt ami elvárható tőle. Ennél is csak ennyi lenne a kérdésem, hogy működik e rendesen.

Előzmény: Paco155 (79925)
Paco155 6 napja Creative Commons License 79927

Vatera? OLX? Expressz? Apró?   

Előzmény: Berenyi 35 (79916)
Paco155 6 napja Creative Commons License 79926

No de há' írja.   Fekvő rönkök felfűrészelésére.  :)

Előzmény: joevagyok68 (79924)
Paco155 6 napja Creative Commons License 79925

Igen, nekem van egy ilyenem is.

joevagyok68 6 napja Creative Commons License 79924

es meg szereny is !

'forradalmian uj talalmany ' ! :-) 

Csak kerdes 'mire' is jo ez/igy ebben a formaban ???

Paco155 6 napja Creative Commons License 79923

Elsősorban. Biztos vagy benne, hogy 264cm  magasan van a plafon? Mindenütt? Nem lehet, hogy van ahol 264,5 két méterrel arrébb pedig 263,6?

Szóval.  Ne akarj 264-es szekrényt csinálni mert nem lesz jó. Felül hagyj meg 2-10 centit a plafon hibáinak kiegyenlítésére, majd eltakarod egy előlappal amit oda szabsz be.

Alul meg csinálj egy 4-8 centis lábat a szekrény alá és szintén takard el.  Így már meg is tudod csinálni 250-es lapból is, ráadásul szebb is lesz. :)

Pote01 6 napja Creative Commons License 79922

25Hz-en a motor le fog égni! 35 Hz vagy az alatt már csak úgy lehet dolgozni, hogy folyamatosan nézed a melegedést. Ezeknek a motoroknak a hűtése fordulatszám függő fele fordulaton ( 25 Hz ) fele hűtés van de a teljesítmény meg ugyanannyi. Nem a levegőbe írom, már próbáltam! Van egy nagyon jó hasító CRV lapom nagy átmérőjű, vastag anyagokat ezzel szoktam hasítani, utána úgyis gyalulom. Az új körfűrészen nagyobb a fordulat ( 4500 körül ) mint a régin ( 2800 ) és ez a CRV lap már belibben. Próbáltam 30 Hz körül járatni a motort, de rövid idő alatt is eléggé melegedett. Azóta nem használom ezt a lapot... 

Előzmény: látogató (79852)
pajaci 6 napja Creative Commons License 79921
pajaci 6 napja Creative Commons License 79920
adingos 6 napja Creative Commons License 79919

Írtam privátba neked.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (79912)
adingos 6 napja Creative Commons License 79918

Szia Győző ! Örülök, hogy jelentkeztél. Minta van , de nekem nem tetszik. Fénykép kell ? A felhasználási terület beltérben,

A többit megírom neked privátban.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (79912)
huszky 6 napja Creative Commons License 79917

eladó

Berenyi 35 6 napja Creative Commons License 79916

Eladó egy ÚJ Dremel asztali lombfűrész 2év garanciával. Nyertem, de én nem tom hasznét venni. Nagyon jó minőség Bosch-nak egyik terméke.                                     Az új ára valahogy 29900,és 33000ft között mozog, én odaadom 27500ft-ért. Te. 06709331701,    email huszki@freemail.hu

MN 3100 6 napja Creative Commons License 79915

Szervusz!

Az email címem időközben megváltozott.

Jelenleg: be-or@gmail.hu

Az új Nick-nevem ennél: MN 3101, de

a régit szívesebben használom.

A rajzokat előre is megköszönöm.

Péter

Előzmény: Kamelot (79911)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 79914

Sajnos a videót már törölték. Ez elő szokott fordulni. Pár napja nekem is törölt 2 videómat a joutube szó nélkül, pedig nem sértettem vele semmiféle szerzői jogot mert saját készítésű videó volt, és zene is megnevezett szabad felhasználású volt csak alatta. 

Majd csinálok képeket arról a tolófáról ami nekem a legjobban bejött asztali körfűrészhez. Több variációt kipróbáltam, van gyári is, de azokat nagyon ritkán használom, mert nem esnek kézre és nem annyira biztonságosak. 

TINTUS 6 napja Creative Commons License 79913

Az office-nak egyik alrésze a Picture manager    .  Ez egyszerű , az átméretezés menüt kell keresni és a beállítás után valahova elmenteni. 

Előzmény: farontó (79905)
RepülőgépÉpítő 6 napja Creative Commons License 79912

Szia!

Ha tudok szívesen segítek. Csak tudnom kéne még pár dolgot hozzá. Esetleg tervrajz, anyagok, felhasználási hely, ilyesmi érdekel. 

Előzmény: adingos (79895)
Kamelot 6 napja Creative Commons License 79911

Adatlapodon levő mail címed nem stimmel mert küldtem rajzot de vissza dobta.

Schnitt 6 napja Creative Commons License 79910

Szép estét mindenkinek!

Írtam korábban, hogy beépített szekrényt szeretnék építeni. 

Ezzel kapcsolatban próbálom összeszedni az anyagokat, és kicsit elakadtam.

A szekrény függőleges lapjait gyalult táblásított fenyőből szeretném elkészíteni.

A szoba 264 cm magas, de csak 250-es lapokat találtam eddig.

Hossztoldó maróm nincs, csak tiplizni tudnám, de nem tudom, az elég lenne-e?

Ti hogy oldanátok meg egy hobbista eszközparkkal? (felsómaró, kézi körfűrész, dekopír, fúrógép)

Ha esetleg tudtok ajánlani olyan faáruházat, ahol lehet minimum 265cm hosszú lapokat kapni 60 centi szélességben, a Budapest-Szfvár vonalon, azt is nagyon megköszönném.

A lényeg, hogy gyalult legyen, mert gyalugépem nincs.

Ilyen a terv, remélem, sikerül beszúrni a képet mobilról:

409 6 napja Creative Commons License 79909

A magam részéről a felsoroltak közül a Bosch POF 1200AE-t tudnám ajánlani, de csak azért, mert azt ismerem, a többit még nem láttam közelről.  Szóval ezzel nem lettél kisegítve az összehasonlítás terén.

Előzmény: Herr X (79897)
MN 3100 6 napja Creative Commons License 79908

Uraim!

Csinálnék egy igazi tolófát körfűrészhez.

Eddig mindenféle léccel, vagy kézzel dolgoztam

és megúsztam nagyobb baj nélkül.

De ez nem lesz így mindig.

Megnéztem a Hobbiasztalos blogot. Ott, a

vonatkozó videót sajnos nem lehet lejátszani.

Ha volna valakinek jó rajza, honlapcíme, azt

megköszönném ha közre adná.

Péter

gdzsozy 6 napja Creative Commons License 79907

visszaveszed a felbontást 0.3-0.5 Mb pixelre oszt akkor elfogadja majd

pali923 6 napja Creative Commons License 79906

Legalább 1000 ingyenes képkezelő program van a neten, én ezt használom: http://www.irfanview.com/

Magyar nyelven is tud, nagyon egyszerű vele képeket méretezni, én csak %-os értéket szoktam beállítani, amíg nem lesz elég kicsi a kép, és máris töltheted fel ide.

farontó 6 napja Creative Commons License 79905

Holnap fotózok és feltöltöm, bár ehhez kell az oldalborda is mer az én telóm még az őskorból való,tudom hogy ez sokba fog kerülni nekem, de értetek bevállalom. Amit meg fényképező géppel csináltam nem engedte ide feltölteni, hogyasszongya: túl nagy:)

Előzmény: gdzsozy (79904)
gdzsozy 6 napja Creative Commons License 79904

ebben a sorrendben nekem jó. :)

Előzmény: farontó (79902)
hobbitasztalos 6 napja Creative Commons License 79903

Én az épített  marógépre :-)

Előzmény: farontó (79902)
farontó 6 napja Creative Commons License 79902

Mire vagy kíváncsi?Szerszám ,gép, ablak?

Előzmény: gdzsozy (79901)
gdzsozy 6 napja Creative Commons License 79901

tegyél fel képet.

Előzmény: farontó (79896)
gdzsozy 6 napja Creative Commons License 79900

jó ez a enyhe reklám szagú dolog...de azért hozzáteszem az itt lévő srácok többsége nem fog venni nemhogy ablakgyártó de többélű tárcsa marót sem.

miért? mert hobbiból űzik a faipart és nekik a felsőmaró többnyire megfelel.

én elolvasgatom amit írsz de egyszerűbb lenne ha rövidre fognánk és beirnád melyik céget képviseled, mennyit tudsz nekem vagy akárki másnak engedni a akciós árból ....és talán lesz üzlet.

Előzmény: vittayan (79869)
Paco155 6 napja Creative Commons License 79899

Szerintem ha valaki tudná, már beírta volna.   Mindenesetre arra a munkára amit akarsz csinálni bármi jó. Akár körfűrész is.

Előzmény: Herr X (79897)
adingos 6 napja Creative Commons License 79898

Bocs, el írtam. 

Természetesen a RepülőgépÉpítő társra gondoltam.

Előzmény: adingos (79895)
Herr X 6 napja Creative Commons License 79897

Esetleg valaki tudna tanácsot adni felsőmaró ügyben?

Előzmény: Herr X (79859)
farontó 6 napja Creative Commons License 79896

Akkor egy kicsit én is megpiszkálom a parazsat. :)

Van acél marófejem, és alu is és hogy a bajt tetézzem kontraprofilos ablakgyártó!Ráadásul cserelapkás!!

Semmi különbséget nem érzek működés közben,ha éles a lapka akkor vágja a fát mint bálna segge az iszapot!Az alu mellett a súlya a fő érv, egy nagy átmérőjű 70 mm vastag fej súlya az acél töredéke. Nekem nem melegszik se az alu, se az acél.

Mind a kettőt kb 5000 /perc fordulaton járatom. Amíg nem volt marógépem a gyalugépre raktam fel a marófejeket ezek a fejek elég rossz minőségűek voltak de a 3500-as fordulaton elég tűrhető volt a felület. Aztán amikor megépítettem a marót ezeket a fejeket már nem is használtam.

Előzmény: látogató (79876)
adingos 6 napja Creative Commons License 79895

Üdv az Uraknak.

Nincs valakinek kedve véletlenül alkotni egy kis szekrénykét?  kb 50 x 50 x 160

A felső részben 1 polc, de zárható ajtóval. A szekrény 1 ajtós 2 biztonsági záras!

Repülőgépszerelő Mesterre gondoltam, mert ő a közelemben van. De bár ki jelentkezhet.

farontó 6 napja Creative Commons License 79894

Ha elég nagy az átmérője akkor igen,de szerintem min 120mm átmérő kell hozzá.

Barkács üzemmódban nem érdemes variálni ezzel. Egy kicsit lassabban kell tolni a fát.

Előzmény: Pote01 (79813)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 79893

Szia! 

Sejtettem, hogy  hasonlóképpen  készítették el! 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (79873)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 79892

Szia! 

Mostanában már úgy vásárolok fát, hogy legyen elegendő mennyiségű száraz fa itthon! De pont mostanára  kifogytam a széklábnak való vastagabb fából. Jövőhéten tervezem a beszerzését!  Mostanra már 3-4 nap alatt teljesen készre összetudok rakni egy készletet! Ismered a mondást, "Jó munkához idő kell" tovább nem folytatom! Szépen nyugodtan dolgozok, tudod ráérősen, hiszen nem hajt a Tatár

Üdv.: Zoli! 

Előzmény: MN 3100 (79888)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 79891

Szia! 

Kipróbáltam úgy ahogy írtad! És sikerült! Bocs, de a számítógéphez nagyon amatőr vagyok! Én meg a nagyítással kapcsolatban plusz munkákat adok szegény GPS fórumtársnak, pedig elsőre is sikerülhetett volna!  

Remélem hasonló helyzetben eszembe fog jutni ez a művelet! 

Előzmény: Slam Jr. (79887)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 79890

Szia! 

Köszönöm, így már sikerült!

Előzmény: GPS (79889)
GPS 6 napja Creative Commons License 79889

Ezt nyisd ki és kinyitott (vélhetően nagyobb) képet mentsd majd el.

Előzmény: arvaiz69 (79886)
MN 3100 6 napja Creative Commons License 79888

Szervusz!

Igen szépek

a kicsi székek.

Nem fogok mindig rímekben írni. :))

Mennyi ideig tart egy ilyen sorozat elkészítése?

Mindig van elegendő, száraz alapanyagod?

Péter

Előzmény: arvaiz69 (79864)
Slam Jr. 6 napja Creative Commons License 79887

A kis képet nyisd meg, majd a megnyitott képre kattintva nyisd meg újra és az lesz a nagy. Azt kell lementeni.

Előzmény: arvaiz69 (79886)
arvaiz69 6 napja Creative Commons License 79886

Szia! 

Amikor átmásolom a képet, a KÉPEK mappámba, akkor a kép kb. 5x3 cm méretűre megy össze! Amikor elkészítetted a műhelyszekrényes reklámképet (amikor az öltönyös férfi az ablakon keresztül néz a távolba) a 77068 számú hozzászólásodba, na akkor át tudtam másolni a képet úgy, hogy az nagy is maradt!

Egyébként egész jó ötletek születtek meg a fejembe a kisszéken ülő hölggyel kapcsolatban! :- )  De inkább akkor kihagyom! Magamnak azért szívesen elmenteném nagy méretben, mert nagyon jól megcsináltad a képet! Valóban igazán jól sikerült, gratulálok hozzá!

Előzmény: GPS (79874)
látogató 6 napja Creative Commons License 79885

Ez a nő kurvára balesetveszélyes.

Előzmény: pajaci (79880)
látogató 6 napja Creative Commons License 79884

Munka közben minden szerszám melegszik, a szerszámacél is, de mivel az egy darabból van, nyilván nem gond. Az univerzális fejbe való késeken eleve van két rögzítőcsap és feszítőékes a leszorításuk.  Az alumínium hőtágulása nagyobb, mint az acélé, azaz ha melegszik a fej, a feszítőék, meg a marótest még jobban szorít, tehát a lapka éppen nem mozdulhat el. 

Előzmény: vittayan (79877)
GPS 6 napja Creative Commons License 79883

Ezt nektek.

Akkus-csavarozót.

Előzmény: pajaci (79881)