Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BözsiBözsi Creative Commons License 1 órája 0 0 90950

Én nem tartom soknak a 60 db tiplit!

Ahogy látom ez kb 50-60 cm mély bútor lesz igaz?

Nálam a 60 as bútor kb. 7 tiplit kap.

Ez egyáltalában nem sok.

A 35-ös konyhai felső meg 5-öt.

Egy biztos ekkora szekrény kétemberes...

1 ember csak szopva tudja összerakni... 

Előzmény: arvaiz69 (90945)
Petör Creative Commons License 2 órája 0 0 90949

Zoli

lamellózón nem gondolkodtál még el? A lamelló a hosszirányú játék miatt nekem bevált az ilyen helyzetekre.

pajaci Creative Commons License 2 órája 0 0 90948

Egy élbe három tiplit rakok max.

arvaiz69 Creative Commons License 2 órája 0 0 90947

Szia! 

Amit a képen lehet látni, az három külön darabból áll. Holnap rakom össze a tetejére való utolsó elemet. 

Majd ha a végleges helyére kerül akkor összecsavarozom össze olyan helyen, ahol nem látszódik.  De csak akkor rakom a helyére, ha már le van lakkozva a bútor. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Paco155 (90946)
Paco155 Creative Commons License 2 órája 0 0 90946

Nekem ilyenkor mindig csak egy kérdésem van.  Hogyan fogod ezt bevinni a helyére?

arvaiz69 Creative Commons License 2 órája 0 0 90945

Sziasztok!

Lassan kezd kialakulni a szekrényem. Már itt tartok! Az összerakás nem úgy sikerült, ahogy én szerettem volna. Az történt, hogy túl sok 8 mm-es tiplit raktam bele. A magas szekrény összesen 60 db. tiplivel lett összerakva . Első nekifutásra történő összeállításnál úgy jártam, hogy nem tudtam normálisan összerakni. A sok tipli miatt nem tudtam összeütni, összeszorítani! :- (    Gyorsan rájöttem, hogy ez így nem oké, és azonnal szét is szedtem. Kivettem a tipliket és a furatokat kibővítettem. Ezt követően újra próbáltam összeállítani. Összeállításkor szinte az összes szorítómat felhasználtam, hogy valamit kihozzak belőle. Hogy őszinte legyek már régen szenvedtem annyit mint most ennek a szekrénynek az összeállításával! Jobb lett mint volt, de ez sem az igazi! Az összeállítással dicsekedni nem fogok, az már biztos! :- ( Az össze állításkori illesztési hibákat csak akkor lehet majd látni, ha a szekrényajtót kinyitom. Kívülről nem láthatóak ezek a  hibák.  

Igazából nem is tudom miért raktam én ilyen sok tiplit bele.  Biztos azt akartam jó erős legyen, nehogy szétessen. Mégiscsak magamnak csinálom. 

A második hosszú elem összeállítása már azért jobban sikerült, kibővítettem a  furatokat, és nem mindegyik furatba raktam tiplit. Még így is sok szorítóra szükség volt az összeállításhoz. 

Itt láthatóak a hibák:

És a szekrény összképe. Még a tetejére lesz egy polcelem felrakva.

pacman123 Creative Commons License 3 órája 0 0 90944

Ha meg dobverőt akarsz csinálni, akkor meg:

https://www.facebook.com/csibi.drumsticks/videos/110087519099429/ 

/itt lakik a srác velünk szemben. Apja anno repülőgépeket is tervezett, no meg ezt a masinát. Nem egy elveszett ember ... egyszer lehet át kéne mennem hozzá, meglehet hogy lenne egy-két áramlástani megjegyzése a forgácsleválasztómhoz :-) /

Előzmény: paplanfa (90927)
Soká Creative Commons License 5 órája 0 0 90943

Jaj.

Ez a Te kezed? Így szemből nem látszik, hogy mennyire sikerült átszabni az ujjlenyomataidat?

Biztosan nem vigasztal, de a fotó nagyon jó!

Előzmény: darki2 (90940)
laci19791202 Creative Commons License 6 órája 0 0 90942

Szép napot.

Valakinek volt már gondja Bosch dekopir fűrész sds lapbefogatóval?Néha kiesik a lap belőle! :(

pajaci Creative Commons License 7 órája 0 0 90941

Ebből nehéz kivenni mit is kell és minek tartania, minden estre nehogy írj járj.

Előzmény: Vakeráznak (90938)
darki2 Creative Commons License 7 órája 0 0 90940

Lopom a plakátot,most úgy is aktuális :)

Előzmény: Soká (90934)
Vakeráznak Creative Commons License 9 órája 0 0 90939

Nem jó, vas lesz még a 3x2 zárt szelvény is meghajlik a súlyom alatt, hát még, ha 2 ember ül rajta.

Vakeráznak Creative Commons License 10 órája 0 0 90938

Dobogó, ami 200 centi széles, 100 centi magas, az előtte lévő elem- (kihúzható elem) hátsó pontját támasztja meg. 

Csak nyomó erőt kap felűről.

LyPapa Creative Commons License 10 órája 0 0 90937

Nem lehet erre válaszolni, mert:

- nem mondod, milyen terhelést kap - hajlítást, nyírást, csavarást vagy nyomást ?

- nem biztos, hogy szilárdságra megy tönkre, lehet, hogy stabilitásra nem fogja bírni (kihajlás, kibicsaklás)

- a fa geometriája változik a környezet nedvességtartalmának változásával - szóval, elég nagy tűréssel (biztonsági tényezővel) kell számolnod.

- Hova is csavaroznád  az erősítést ? Egy 'Móricka' ábra sokat segítene :) 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Vakeráznak (90935)
Vakeráznak Creative Commons License 10 órája 0 0 90936

bocs 2000x5x40 akart lenni.

Vakeráznak Creative Commons License 10 órája 0 0 90935

Sziasztok.

Adott egy 5*5-ös stafni, amit 2 méter hosszan kell használnom a végeken rögzítve.  Ha a hátsó élére hozzácsavarozok 15 centinként, egy 200* 5*40 laposvasat gondolom, ez jócskán megnöveli a terhelhetőségét?

Soká Creative Commons License 11 órája 0 0 90934

Ha már téma volt a körfűrész, akkor egy "friss" munkavédelmi gyorstalpaló:

laci19791202 Creative Commons License 11 órája 0 0 90933

Csak ötletnek küldtem a képet,isten mencs megvenni!!

Előzmény: paplanfa (90918)
LyPapa Creative Commons License 11 órája 0 0 90932

seniorshop-os szék:

Megint kitört belőlem a statikus, elnézést kérek emiatt :)  Szóval, ha a lábak középvonala alatt lenne valami átkötés, még hinnék is a komoly teherbírásnak. De így: ez egy rakás alkatrész. Mióta leszoktam a dohányzásról, és ennek 'nehézségei' deréktájon mintegy 15 kg tömegnövekedést eredményeztek, érzékenyebb vagyok arra, amire ülnöm vagy támaszkodnom kell ...

Előzmény: Barnamedvébb (90930)
paplanfa Creative Commons License 12 órája 0 0 90931

Minden gyógyászati segédeszköz ára felháborító. Az egészségügy nem üzlet, szokták mondani, és tényleg. A betegségügy, na az igen! Csak ezt nem szokták mondani.

Előzmény: Barnamedvébb (90930)
Barnamedvébb Creative Commons License 12 órája 0 0 90930

az a seniorshop-os ár egyenesen felháborító :(

Előzmény: Soká (90929)
Soká Creative Commons License 13 órája 0 0 90929

"A szomszédban ilyesmik vannak nyárfából"

Nézegettem rönkfa-bútorokat, elég húzós árakon...

Tegnap véletlenül belebotlottam ebbe:

Ez a 3.000Ft egy bevásárlóközpontos ár. Ha nem lennének ilyen figurák az ülőkén, cserébe kicsit hosszabb lenne a lába, biztosan ezt ajánlanám a suliba. Csinálni kell egy zárt tárolót nekik, hogy ne ázzanak és nyugodtan lehetne használni.

Ezekkel a gyarmatárukkal lehetetlen versenyezni... ezért nem is linkelek,5-10-15.000Ft-os kisszékeket, ülőkét, stokit, sámlit, egyebet.

De kisszékre van pár alternatíva:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70267562/

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10135659/

Ugyanezek másutt többszörös áron :((

Ezek meg tetszenek:

Egy suszterszék (fejőszék). Vagyis sámli. Vagy lucaszéke

A legegyszerűbb bútor, és egy tökéletes szerkezet. Megszámoltam, lucaszéke csak úgy lehetne (13 db alkatrész), ha minden lábvégbe 2 ék menne.       És néhány kép a műhelyből:     Időközben alkalom adódott kicsit tovább gondolni a bútort. ITT[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

http://fagyula.blogspot.hu/2009/11/blog-post_25.html

Ez meg arra jó példa, hogy milyen funkciót kell kitalálni ahhoz, hogy tripla áron lehessen eladni...

http://www.seniorshop.hu/mindennapi-segitseg/furdoszoba/tusoloszek/kisszek-zuhanyzashoz

Előzmény: pajaci (90892)
paplanfa Creative Commons License 14 órája 0 0 90928

Véletlenül nem vákuum-nyomásos technikával csinálják? Alsó részen kiszívják, majd felülről ráengednek meleg levegőt, ami belenyomja a marásokba is.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90924)
paplanfa Creative Commons License 14 órája 0 0 90927

Igen jár a pont az inventornak, de valljuk be, így ebben a formában nem életképes. A fűrészfelfogatás is invetoriális.

Ha csap kellene azt veszek készen, vagy méterre, és lenyiszogatom. Ha seprűnyél kellene azt routerrel lehet könnyen legyártani.

Előzmény: pacman123 (90925)
FüstyZ Creative Commons License 14 órája 0 0 90926

Nettfront annyit ír, hogy Henkel vizbazisu környezetbarát ragasztó. Nem mintha ez olyan fontos lenne.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90924)
pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 90925

Ötletes :) Mondjuk ez inkább helyszűkében szenvedő barkácsolóknak jó. Illetve ha tudod, hogy csak pár darab  farudat kell csinálnod. A kék Bosch árának a töredékéből veszel egy hobbista faesztergát amivel nagyságrendekkel gyorsabb és szebb eredményt érsz el. De magáért az ötletér jár a pont.

Előzmény: paplanfa (90922)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 20 órája 0 0 90924

Elméletben! A gyakorlatban még nem csináltam ilyen bútorlap fóliázást, ezt is meg kellene tanulni külön, mert ennek is vannak biztos buktatói. Például nem tudom, milyen ragasztó anyagot használnak hozzá ami a hő hatására meglágyul. Például epoxi bázisú gyanta lehet, mert az is meglágyul hőre, viszont drága. Polieszter bázisú biztos hogy nem lehet, mert az még hetek múlva is ereszti ki magából az oldószer maradványait a levegőbe. Esetleg vinileszter de akár még vizes bázisú ragasztó is lehet mert használtam már olyan vizes tapéta ragasztót ami hőre válik aktívvá azaz ragacsossá. A hőmérséklet beállítása is elég kritikus, ha pár fokkal hidegebb a kelleténél akkor nem fog belenyúlni a mélyedésekbe a fólia, ha meg túl meleg akkor meg kilyukad a kiálló részeknél, sarkoknál, az meg selejt lesz. A vákum nagyságát is az adott munkadarabhoz kell kikísérletezni, a túl nagy vákum ellapíthatja a bútorlap sarkait, széleit, a kicsi vákum meg a nem húzza be eléggé a mélyedés mintába a fóliát és levegő buborék marad alatta. Szóval nem olyan egyszerű azért ez mint ahogy a filmen látszik, nagy gyakorlat kell hozzá és sok elrontott munkadarab mire mindent kitapasztal valaki.

Előzmény: Barnamedvébb (90923)
Barnamedvébb Creative Commons License 24 órája 0 0 90923

miért keserednék el?

szerintem még poénnak is pozitív volt, hgoy te el tudnád ezt is készíteni :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90917)
paplanfa Creative Commons License 24 órája 0 0 90922

Ó de kár. Ha megvan a cuccosod, csinálhatnál valami mást is. Fogtechnikán mi is mélyhúztunk, de az sokkal kisebb volumen volt és nagyon útáltam.

Jack is öncélúskodik, de nagyon birom. A kezével van valami, mégse fűrészelte le egyik ujját sem. Megint alkotott egy hajmeresztőt :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90920)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 90921

Nem üvegszórásos technológiára álltam rá mivel az erre alkalmatlan, hanem a vákumos technológiára amivel nagyon könnyű és nagyon erős alkatrészeket lehet gyártani. A szórós technológia a fűrdőkádak és nagy tartályok készítésénél jó megoldás, de nagyon nehéz az így készült munkadarab súlya. Ezért kell vákumozni. Ez teljesen más technológia, és nagyságrendekkel költségesebb is. 

Előzmény: paplanfa (90919)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 90920

Kétüléses motoros, műrepülhető sportrepülőgépet kezdtem el építeni a saját terveim alapján teljesen kompozít technikával, sok sok üveg, karbon és kevlár felhasználásával. Természetesen minden hatósági ellenőrzés és tervek bírálata megvolt. A cél az volt, hogy egy kis sorozatgyártást indítsak be és ha beindul az üzlet akkor bővítem a vállalkozást. Sajnos nem találtam normális befektetőt aki nem az átbaszás utcából jött. Mivel számolni én is tudok, így nem dőltem be nekik. Az én pénzem meg elfogyott, pár évig még reménykedtem, de a tavalyi évben megsemmisítettem az elkészült ősmintákat. Sokat buktam rajta, de ilyen az üzlet. 

Előzmény: paplanfa (90919)
paplanfa Creative Commons License 24 órája 0 0 90919

Milyen kompozit dolgokat bügyköltél? Megcsináltad ezzel a forma tokját, és üvegszállal, műgyantával megszórtad belülről?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90917)
paplanfa Creative Commons License 24 órája 0 0 90918

Nemár. Csak tudunk pár lyukat fúrni egy darab fába, (mdf-be) alá meg egy mágneslapot a hobbyboltból nútba, majd leragasztani az alját hátlappal. Fedele szintén hasonló kaliberű.

Előzmény: laci19791202 (90914)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 90917

Nem akarlak elkeseríteni de kb 12 éve van már vákum kemencém otthon, hőszabályzott infralámpás fűtésű ami 0.1 C fokos tartományon belül tartja a kemencét. Elég ritkán használom, kegyetlen költséges az üzemeltetése. Úgy pörög a villanyóra tőle, hogy látom szemeim előtt kifolyni a kevéske pénzt a zsebemből. Az utóbbi 3-4 évben be sem kapcsoltam mert nem is volt mit vákumozni. 

Én kompozít technikához készítettem a kemencét, kisebb munkadarabokhoz. 1 m * 0.5 m az alapterülete és 20 cm magas munkadarabot tudok benne vákumozni. De szükség esetén akár 6 m hosszú, 2 m széles és 1 m magas munkadarabot is tudok vákumozni fűtés nélkül. A nagy sík műhelyasztalom ehhez készült. 

Előzmény: Barnamedvébb (90899)
pali923 Creative Commons License 25 órája 0 1 90916

A módszert éppem leírja az alábbi történet:

Egy fogorvos úgy gondolta, kissé megvicceli idős hölgypáciensét, ezért
miközben húzta fel az orvosi kesztyűt, a következőt kérdezte:
- Tudja asszonyom, hogy készülnek ezek a kesztyűk?
- Nem tudom.
- Van egy hatalmas tartály, tele folyékony gumival.A különböző tenyérrel
rendelkező dolgozók egyszerűen belemerítik a kezüket, hagyják megszáradni,
majd
lehúzzák a kesztyűt és méret szerint belerakják a megfelelő dobozba.
- Óóh, tényleg? - csodálkozott a hölgy.
Az orvos magában mosolygott hiszékenységén.
Két percnyi csend után, fogfúrás közben észrevette, hogy az idős asszony
alig
bírja magában tartani a nevetését.
- Mi olyan vicces? - kérdezte az orvos.
- Elképzeltem, hogy készülnek az óvszerek...

:)))

Előzmény: paplanfa (90911)
pali923 Creative Commons License 25 órája 0 0 90915

A Bosch fűrész lap nagy rejtély szerintem manapság. Az olcsóbbakról még a Bosch-forgalmazónál is lebeszéltek, mondván, az kínai gagyi. Viszont a Freud céget megvette a Bosch 1-2 éve, és vannak lapjaik, amik ott készülnek. De hogy melyik gagyi kínai, és melyik Freud más néven, talán már a marketingesek sem tudják. 

Előzmény: laci19791202 (90894)
laci19791202 Creative Commons License 25 órája 0 0 90914

Nézd.

Előzmény: paplanfa (90912)
halaloszto Creative Commons License 25 órája 0 0 90913

abszolút.

Előzmény: paplanfa (90912)
paplanfa Creative Commons License 25 órája 0 0 90912

A natúr HDF bútorhátlapot a natúr MDF-el simán össze lehet ragsztani faragasztóval? Lehet, hogy kell egy kis dobozkát csinálnom a bitjeimnek. Szarrá ment a tartója, és az állomány is gyarapodott.

paplanfa Creative Commons License 25 órája 0 0 90911

Már többször meg akartam kérdezni, hogy hogyan készítik el a szerszámgépek formára hajlított műanyagdobozait, de valahogy így azt is, csak nem a gépre, hanem annál kicsit nagyobb sablonmintára. Néha úgy volna kedvem az elbaszott csomagolások helyett egy értelmeset csinálni, vagy van ami elszakad.

Előzmény: BözsiBözsi (90898)
laci19791202 Creative Commons License 25 órája 0 0 90910

Értem amit irsz és végeredménybe igazad van,nem is a Parkside fűrészek amik gondolkodtatóba ejtenek.Igen ami nekem jó lehet másnak nem,vagy épp forditva.

Előzmény: Kamelot (90907)
paplanfa Creative Commons License 26 órája 0 0 90909

PVC???? Afene.

raklapjúzer Creative Commons License 26 órája 0 0 90908

Na ja ! Bátor a koma, az kétségtelen. Na meg fában gazdag is!  Amikor a fűrész kilöki a rönköt a raklapról..! A szeme se rebben. Visszagurítja, aztán darabol tovább, a lánc 10-20 centire a lábától.

Volt egy munkatársam, az is ilyen bátran mászkált a járó motorú láncfűrésszel a tetőn. A franc rángassa mindig, öcsém! Aztán egyszer megbotlott és ijedtében megrtántotta a gázkart. Szerencséje volt, csak az oldalasát borotválta meg, a karja fentmaradt. Azóta nem csinál tetőket, pedig milyen jó ács volt...

Előzmény: Barnamedvébb (90897)
Kamelot Creative Commons License 26 órája 0 0 90907

Bajom nincs vele csak nem értem. Ezek a fűrészlapok elég kelendőek és kb 1 évben egyszer kaphatóak. Sokan már előző este amikor az akció kezdődik megnézik hogy hátha már az akciós áron adják. Vagy reggel nyitásra mennek. Az ár nem jön ki 1200/db-ra. Azt mondom hogy iszonyat olcsó mert a vásári Orosz, Lengyel lapokat sem adják ennyiért. Mások véleményére adni nem biztos hogy mindig jó. Lehet hogy jó alap csak a gépe rosszul van beállítva ill. nem is lehet jól beállítani. Vagy egy jó gépe van és ami neki szuper az neked nem biztos hogy jól fog működni. Ebben az árkategóriában ki kell próbálni, nem más véleményére adni. Szerintem. Most ha azt mondják hogy jó akkor vársz rá egy évet? Mert ebből az akcióból szerintem nem marad. A túlzott megfontoltság nem mindig jó. Persze nem kell mindenkinek így gondolni. Csak bizonyos esetekben a gyorsaság fontosságára akartam célozni.

Előzmény: laci19791202 (90903)
hegizoli Creative Commons License 27 órája 0 0 90906

Én kipróbáltam ma a 80 fogast rendesen laminált lapon. ~ 5 E  körüli a fordulat.A "szinén" semmi szaggatás,alul a fonákon alig látható. 30mm-es maszk ragasztó a vágás vonalában kiküszöböli a probit.Engem nem zavar anyira minimális,meg amúgy is belülre,hátra kerülne :))

Előzmény: laci19791202 (90905)
laci19791202 Creative Commons License 28 órája 0 0 90905

Ja bocsi,látom már ki is próbáltad,azért még a 80 fogasra kiváncsi lennék mit kezd laminált lappal.Mennyit pörög a fűrészed?

Előzmény: Kamelot (90902)
laci19791202 Creative Commons License 28 órája 0 0 90904

Köszi szépen,ez nem rossz ár,rádásul van tapasztalatom Parkside dekopir fűrészlapról és nem rossz.Kipróbáltad már esetleg?

Előzmény: LyPapa (90901)
laci19791202 Creative Commons License 28 órája 0 0 90903

Ne haragudj de most mi a gondod azzal hogy utánna járok mit érdemes megvenni és mit nem?

Előzmény: Kamelot (90902)
Kamelot Creative Commons License 29 órája 0 0 90902

Szerintem nem is kell neked fűrészlap. Mindig az események után kullogsz.

Előzmény: laci19791202 (90900)
LyPapa Creative Commons License 29 órája 0 0 90901

Szívesen.Ez az:

http://www.lidl.hu/hu/ajanlatok.htm?action=showDetail&id=16703

3500 Ft az ára, 3 db-os körfűrész lap készlet. 

210 mm átmérő, 30 mm furat, keményfém lapkás 40, 60 és 80 fogú. Az ár összesen értendő :)

Van benne két szűkítő gyűrű is, ha kisebb átmérőjű furatos lapot fogad a körfűrészed.

Előzmény: laci19791202 (90900)
laci19791202 Creative Commons License 30 órája 0 0 90900

Köszi tapasztalatod leirását,én nem talállom a Lidl-is ujságban,muti már meg.Ára?Kiváncsi vagyok rá.Köszi.

Előzmény: LyPapa (90895)
Barnamedvébb Creative Commons License 30 órája 0 0 90899

na, majd Repítő épít egyet, most, hogy meglátta, milyen :D

BözsiBözsi Creative Commons License 30 órája 0 0 90898

Előzmény: paplanfa (90891)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 90897

egy munkavédelmis a videó láttán infarktust kapna - valószínűleg :)

Előzmény: Garfield007 (90888)
torony78 Creative Commons License 1 napja 0 0 90896

http://www.amazon.de/DUST-COMMANDER-DLX-Staubabsaugung-Abscheider/dp/B00JR3NQAC/ref=pd_bxgy_diy_img_y

Ez a ciklon mennyire jó vásár az urak szerint? Van valakinek tapasztalata ilyennel?

LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 90895

Most vagyok túl a Lidl-es lapkészlet két tagjának próbáján.

- 40 fogú lap: el tudok képzelni jobb hosszvágást is, de keresztben egész szép. 

- 60  fogú lap: egy fokkal jobb, mint a 40-es, laminált bútorlapot, 19 mm körüli vastagságút szépen, szinte tépés mentesen vágja. Ha megáll az előtolás, akkor barnás égésnyomok látszódnak - érdekes, hogy csak a vágás egyik felén.

A fűrészem max. 50 mm-t tud, 90 fokra állított lappal. Ha így eresztem bele a fenyőbe, bizony sok neki, és képes a lap deformálódni, ami a vágás síkján és így a merőlegességen meglátszik. Ha több fogással, kb. 1.2-1.5 cm-es lépésekben vágom, akár hosszában, akár keresztben, a vágási felület egy-két tisztító gyalutolással kifogástalan lesz.

Szerintem megérte az árát a 3 db-os készlet. A 80 fogú lapot is hamarosan kipróbálom.

Mostmár tudom, ha sok pénzem - és helyem - lesz, akkor olyan körfűrészt veszek, aminek az asztala oldalán van egy csúszó lap, és azon lehet tolni pl. szélezéskor a faanyagot. Most egy lécecskét szögelek a fa aljára, és az egyetlen asztal nútban tolom, mert ha az általam készített csúszó lapra teszem a fát, kb. 2 cm-t csökken a vágható vastagság.

Előzmény: laci19791202 (90894)
laci19791202 Creative Commons License 1 napja 0 0 90894

Szép napot!

Hát még mindig nagyon erősen gondolkozom a Yato lapon,lehet kicsit többér kicsit jobb lenne a Bosch?Rákerestem itt a fórumon a véleményekre,a Bosch-nál azt hiszem nem egy ember irta hogy hangos,a Yato-javára pedig ha jól emlékszem többen is irták hogy csavarvágás után meg sem látszott rajta.

pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 90893

Előzmény: pajaci (90892)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 90892

A szomszédban ilyesmik vannak nyárfából, 15 éve legalább megvannak. Úgy ötévenként átkenik sadolinnal. Raklapelem gyártók, fűrészüzemek csinálnak úgynevezett prizmát, abból vannak. Van mellettem is egy ilyen üzem, ha jól emlékszem 5 és 7 cm vastagságban vannak különféle szélességgel.

Olcsó, és viszonylag könnyű.

Előzmény: Soká (90887)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90891

A fóliázott mdf hogyan készül? homemade körülmények között lehet ilyesmit gyártani? Nem mintha annyira odáig lennék érte, csak érdekességképp kérdezem.

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90890

A netfronton az információs részen is van pár figyelmet érdemes olvasnivaló.

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90889

Oh, a filmezés külön műfaj. Első és legfontosabb, tudni kell pontosan, hogy kinek és milyen célból készül. A technika, programkörítés huszadlagos, tessék egy pár perces Eizensteint megnézni :)

Köszönöm a bútorelős dolgokat. Mivel az ajtóspolcos megoldás nem okés, fiókosdi lesz. Ahhoz meg számolgatni kell.

Előzmény: Soká (90870)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja 0 0 90888

Valami ilyesmit :-)

Előzmény: Soká (90887)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 90887

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

A fix, lealapozott rönksor volt az első ötlet, hátránya, hogy nem variálható.

http://ildare.unas.hu/spd/unas_679007/05-meteres-tamfal (nem értem, hogy az ár mire vonatkozik?)

Az egymásnak fordított fél rönkök nem lennének elég magasak, oda de még kell valami, szerintem:

vagy:

(eszement ára van...)

http://www.windellfox.com/Resources/18.Ronk%20pad%2002-1665.jpg

nem megy célszerszám nélkül.

halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90886

én is ezt csinálnám. kell hozzá valaki, aki profin kezeli a láncfűrészt. plusz legjobb ha előtte gatteren félbevágják őket. a komoly meló megtalálni és megszervezni hogy honnan legyenek a rönkök. kapcsolat tüzifás céggel vagy erdészettel előny.

Előzmény: LyPapa (90883)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90885

én auro színezett olajjal és viaszbalzsammal csináltam. nekem tetszik az eredmény, és tartós is. baromi nagy meló. a sötét szín kicsit problémás, ha jól megnézem nem lett minden ajtó egyforma színű.

Vajk

Előzmény: csaba123 (90882)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90884

kemény dolog ám a filmezés. én életemben egy darab interjút vágtam meg tanulásként. a nettó kb 5 perces interjún kb 8 órát dolgoztam. egy profinak csak a negyede lett volna. 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (90869)
LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 90883

Újabb: hosszában félbevágott rönk - ez lenne a pad ülőlapja, és tartóként pedig ugyanígy félbevágott rönk, de a 'sík' részével hasra vágva a földön. Némi íves befaragás az ülőlapnak, és kész is az ülőke :)

csaba123 Creative Commons License 1 napja 0 0 90882

Sziasztok!

Lakásfelújítás során új lucfenyő belső ajtók kerültek beépítésre, aminek szeretnénk megtartani az eredeti natúr színét.

Azt gondoltam lekenem vagy 4 réteg vizes bázisú lakkal. 4 réteg után már szép felületet ad (persze közben finom csiszolgatások, stb). Polcok és kisebb bútorok készítésénél már sok jó tapasztalatot szereztem a vizes lakkal. Lényegében nem is igazán használtam mást az utóbbi években.

Szerintetek van (lényegesen) jobb megoldás?

- Oldószeres lakkok jobbak? A felület keménysége szempontjából.
Nem feltétlen szeretnénk olyan műanyag tapintást, mint amilyet ad a csónak lakk.

- Vagy érdemes lenne valamilyen olajos kezelést adni neki először? De arra már csak oldószeres lakk jó, gondolom.

Köszönöm a véleményeket! Csaba

LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 90881

Én lehet, hogy egy sétáló sort készítenék, azaz: függőlegesen tenném le a rönköket, valamennyi talajba ágyazással. Így lehetne rajuk mászkálni és ücsörögni is :) Részemről a mozgó - mérleghinta, stb. - szerkentyűket rönkökből nem igazán látom szerencsésnek, elsősorban a balesetveszély miatt.

Előzmény: Soká (90877)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 90880

Akácrönk hosszában félbevágva, és kettő egymás mellé téve kiadja a kellő ülőszélességet.

Kellenek rá merőlegesen fekvő rönkök is,amire feltámasztják ezeket a félbevágottakat.

Nem nehéz arrább rakni, és ott újra összeállítani, pláne ha sok a gyerek. 1,5 - 2méteres hosszban elférnek rajta páran

GPF Creative Commons License 1 napja 0 1 90879

Ez milyen jó ötlet! Gratulálok a kölyköknek hozzá!

Angliában tök bevett szokás, hogy padokat adományoznak az iskolának, kertnek, játszótérnek. Sőt, paddal állítanak emléket az elhunyt nagyjaiknak. Nekem ez nagyon tetszik.

4-5 évig bármi kibírja, ha le van kenve valamivel.

LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 90878

rferi, Kamelot: köszönöm szépen,  én is úgy gondolom, hogy nagy különbség a kettő között nincs.  Nem találtam semmi kizáró okot, egy egyszerű (LUX-TOOLS), 1500W-os körfűrésznél, a vágandó anyagok jellemzően fenyő, esetleg tölgy, bükk - de ezek kb. fél collos vastagságúak. 

A fordítás: az angol nyelvűt néztem, majd a német nyelvűt is, hátha tényleg valami elírás lehet, de mindkettőben ugyanazt írják :(

Ja, ami még érdekes lehet: 210x30 a lap, és kb. 4800 a fordulat.

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 90877

Lenne egy fás kérdésem!

A gyerekek iskolájában kitalálták a végzős gyerekek, hogy ajándékoznának valamiféle kültéri ülőalkalmatosságokat. Arról van szó, hogy van az iskola kertjének egy kis beugrója, ahol lehetne tartani órákat kint a szabad levegőn. Azt találták ki, hogy vennének fa rönköket, amit úgy helyeznek el, ahogy akarják, ami bírja a kültéri viszonyokat.

Szerintem akácból nem nagyon kapnak 30+ átmérőjű rönköt.

A lényeg egy olcsó megoldás lenne, ami nem balesetveszélyes, működik 4-5 évig és például működik anélkül, hogy aki ráül egy ilyen rönkre, annak nem lesz kimoshatatlanul mocskos a nadrágja.

Ami szóba jöhet:

- rönkök

- sámlik

- 2-3 személyes padocskák.

Ha valakinek van ötlete rá, azt köszönettel venném. Előny az, ha kalákában a gyerekekkel legyártható (befejezhető) a tárgy.

rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 90876

Kösz, ez tényleg kellett

Előzmény: pajaci (90874)
Kamelot Creative Commons License 1 napja 0 0 90875

A fűrészfoglapkák anyaga:

T.C.T.: porkohászati eljárással készített mikroszemcsés Wolfram- karbid lapka

HM: keményfémlapka

Ez ugyan nem válasz, csak adalék a jelentéshez.

Előzmény: LyPapa (90871)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 90874

TCT (volfrámkarbid)

keményfémlapkás (HM)

Előzmény: rferi (90873)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 90873

Szar fordítás.

A HM jelentése Hard Metal, a TCT meg Tungsten Carbid Tipped.

Gyakorlatilag ez utóbbi a vídia lánykori neve.

A HM meg jóformán ugyanazt jelenti.

Előzmény: LyPapa (90871)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 90872

Még az is lényeg, hogyha mintás lapot vágatsz, akkor az első méret párhuzamos a mintaszáliránnyal

Előzmény: paplanfa (90857)
LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 90871

Gyors kérdés: azt írja a körfűrészem használati utasítása, hogy HM lapkás tárcsa ajánlott, TCT nem használható. Mi lehet az oka ?

Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 90870

"kb. 6-8 óra volt. Ezt sem gondoltam volna."

Valóban, hiába nevelkedik az ember a tv-n, csak amikor maga is csinálni kezdi, akkor jön rá, hogy nem is olyan magától értetődő, természetes dolog a filmes nyelv. Egy 20 mp-es (jó!) reklámfilmet ezért nem könnyű megcsinálni.

Nem érdemes általánosítani, de éppen a ti linkjeiteknek köszönhetően láttam már jónéhány jó és rossz példát. Néhány amerikai hobbista lyukat beszél az ember hasába és akad néhány orosz, aki meg a nyelvtudás hiányából előnyt kovácsolva, némán is többet mond el ugyanarról a témáról.

Előzmény: FüstyZ (90866)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 90869

6-8 óra? az nem kevés munka!

elismerésem!

Előzmény: FüstyZ (90866)
FüstyZ Creative Commons License 1 napja 0 0 90868

Én is a Nettfrontos táblázat alapján számolok. Kicsit feltuningoltam, kiegészítettem kicsit. (Pl "fiókelők, ajtólapok összeállítási lehetőségei szériaméretekből" résszel) Ha valakit érdekel itt elérheti.

halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90867

a panelba az első konyhámat pontosan így csináltam! jó lett! 

hajlamos vagyok túlbonyolítani dolgokat, és ezt sajnos élvezem is.

Előzmény: BözsiBözsi (90863)
FüstyZ Creative Commons License 1 napja 0 0 90866

Nagyon köszönöm az észrevételedet! Nem haragszom, sőt, örülök neki. Fontos a visszajelzés. Ez az első ilyen jellegű videóm. Igen, valóban hosszú lett, ez biztos, más is mondta. Kitalálni egyszerű, megcsinálni nem. Ez engem is meglepett. Ugye mivel a kommentárt menet közben nyomtam, így a vágásnál már meg volt kötve a kezem. Rájöttem, hogy ez így valóban nem jó, nem tudtam elég rövidre vágni. Kellene egy jobb videóvágó szoftver is, ez egy ingyenes, egyszerű, korlátozottan használható. Még egyszer köszi a kulturáltan megfogalmazott kritikát. Ha lesz folytatás, akkor minden kritikai észrevételt figyelembe fogok venni.

A videó elkészítse egyébként szereléssel, vágással, konvertálással, feltöltéssel, képgyűjtéssel, blogbejegyzéssel együtt kb. 6-8 óra volt. Ezt sem gondoltam volna.

Előzmény: Soká (90865)
Soká Creative Commons License 1 napja 0 0 90865

"Igen, én említettem a blogomban, lehet ott olvastad."

Én itt olvastam. De arra végül nem derült fény (számomra) hogy a két Parkside néven futó gép végül is hogyan viszonyul egymáshoz? Előre- vagy hátralépés volt a váltás?

Most, hogy említetted, megnéztem az adatlapodat és a blogodat. Engedj meg pár (felületes) olvasói véleményt, kizárólag a gérvágós poszt alapján. Bocsánat, hogy a dicséretet elintézem egyetlen rövid mondattal: nagyon szépen, tagoltan, elegánsan adod elő a dolgot, a dolog megállná a helyét akár egy témába vágó szaklapban is.:)

De részben ez a kritikám része is: kicsit az volt az érzésem, mintha karakterszámra "fizetnének" és nekem az olvasónak egy csomó olyan dolgot is el kell olvasnom, meg kell néznem, ami igazából kevéssé informatív.

Leginkább a videó akasztott meg kicsit, ezt már korábban is linkelted. Mentegetőzöl is, hogy hosszú lesz, és valóban az. :) Szerintem - és ez persze egy vélemény a sok közül - az emberek az ilyen témát szeretik 1-2 percben elintézni, és igazuk is van, mert valóban elintézhető 1-2 percben. Persze, minél rövidebb egy videó, annál több munkája van vele a készítőnek, mert feszesre megcsinálni egy ilyet, az előrelátás, tervezés és sok vágás. Bevallom, én akkor kapcsoltam el, amikor meg kellett volna néznem, hogyan porszívózod le a gépet, hogy szép tiszta legyen...

Szóval, én azt javaslom, hogy miután a témánk nem szépirodalom, így érdemes (mondom ezt én, aki mindig hosszan ír :))) lényegre törően fogalmazni. Főleg képben. Tudod, a tipikus "kevesebb, több" elmélet.

Remélem, nem haragszol az észrevételeimért. :)

Előzmény: FüstyZ (90846)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 90864

Nekem ugyanez volt a tapasztalatom a fűrészlapjaimmal. Aldis körfűrészhez adott lap működött, ahogy működött. Elég gyorsan vettem hozzá egy Freudot, ami sokkal csendesebb és kiegyensúlyozottabban is megy. Aztán próbaként beraktam a fűrészhez kapott hosszvágó lapot, hát, majd szétesett a fűrész a rezonálástól. Azóta a Freudot le sem vettem róla, csak tisztításkor.

Vagyis nagyon nem mindegy, milyen az a lap, sem a vágáskép, sem a működés nem ugyanaz. A motor sem élvezi a rázkódást, azt gondolom (mellesleg én sem).  

Előzmény: Soká (90842)
BözsiBözsi Creative Commons License 1 napja 0 0 90863

Én ezt az ajtóméretezési dolgot nem cifrázom ennyire.

Van egy alap amit használok, és max. ehhez képest eltérek amennyiben valami speciális eset van.

Hogy mi az alap?

Egyszerű.. Nem kell feltalálni a sajtba lukat...

Ha nem megy fejből akkor elő kell venni egy ajtófrontgyártó mérettáblázatát, és abból minden kiderül.

Ha pedig olyan korpuszmérettel dolgozunk ami nincs a listában akkor csak behasonlítom a gyártó által adott méretet (magyarul pont annyit hagyok el amennyit ő is az adott méretnél), és kész...

Egy segédlet azoknak akik nem is merik:

http://www.nettfront.hu/

itt a termékekre kattintva kiválasztva az első tételt (I. kategória), kaptok egy színmintát (szinte semmire sem jó.. ezt élőben kell megnézni), de alattuk vannak a mérettáblázatok...

Puskázni kell oszt jól van...

Kamelot Creative Commons License 1 napja 0 0 90862

Még ha álomszépen is vág akkor is sok lapot fel kell metélni hogy megérje. Ha néha elkerülhetetlen az otthoni vágás akkor ott a kéttolásos módszer. Nagy mennyiséget úgy is szabászaton vágat mindenki. Ez a saját álláspontom. Azért kíváncsinak én is kíváncsi vagyok.

Előzmény: pajaci (90860)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 90861
Előzmény: pajaci (90860)
pajaci Creative Commons License 1 napja 0 0 90860

Erre kíváncsi lennék:

PILANA Lapszabász körfűrészlap Főként kétoldalt laminált forgácslapok és furnérozott bútorlapok méretre vágásához. Elővágót nem igényel. Hagyományos körfűrészgépen is használható kézi előtolás esetén. PILANA 90 DHZ N

halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90859

kicsit elnagyoltam. 

szóval a rés körben a korpuszon 2mm, így ha két szekrény van egymás mellett akkor ott 4mm lesz a rés. nekem viszonylag hagyományos a kinézet, nem nagyon modern, ezért jól hat hogy látszk hogy szekrények egymás mellett, nem egy nagy homogén felület.

külön kérdés, hogy az alsószekrény alul-felül mekkora legyen az elhagyás, van aki szereti ha a pult alatt van pluszban egy kis levegő, vagy ha alul egyszerűen lelóg az ajtó a szekrényről. én ilyet nem csináltam.

szóval nekem egy 50cm széles 72cm magas alsószekrényen 496x716 az ajtó. ha fiókos, és a fiók névlegesen 12cm (ez elég sekély, a 14 a szokásos inkább) akkor a fiókelőlap 496x197, az ajtó 496x597. ha pl 80cm széles kétajtós fiók nélkül, akkor az ajtók 397x716.

Vajk

Előzmény: halaloszto (90843)
hegizoli Creative Commons License 1 napja 0 0 90858

Látom már FüstyZ megírta a lényeget.Este én is írtam,de mire elküldtem volna megint megszívatott a laptop,ujra indult-lefagyott és amit írtam elveszett.

Nekem annyi a lényeg,hogy a frontok azok készen vannak 72cm-es magas ajtó frontok és 30 cm-es meg 12 cm-es fiók előlapok-frontok.Ehhez kell leszabnom a korpuszokat de úgy,hogy a "rések-hézagok" (fiókoknál)kiadják  az ajtófrontok méretét.Tehát a fiók előlapok sem 30 cm-esek hanem valamivel keskenyebb,olyan 297 mm.A hézagot az előlapok (fiok) között olyan 3-5 mm-re állítják.Tehát nekem van 2 x 30 cm-es meg 1 x 12 cm-es előlap az úgy 72 cm a"résekkel" együtt.

Na most az ajtófrontok körüli "hézagot" azt ugy kell kalkulálni,hogy milyen a kivetőpánt.Ráütődő,félig ráütődő,vagy esetleg közézáródó de ilyet már nem épít senki szeritem,mert nem szép.

Tehát a ráütődőnél van az a max 3 mm a korpusz széle és az ajtófront széle között MAX.

A félig ráütődőnél meg 5-10 mm max a szélek között.Nekem ráütődős blumotion clippes kereszt szerelőtalpas kivetőim vannak és ugy kell mérnem a korpusz leszabását,összeszerelését.

A fiókok beszereléséhez is megvan már a menet :)

Előzmény: paplanfa (90852)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90857

A 400-as szélességű elemre 397mm szélességű ajtó jut? Azaz kétoldalon 1,5 1,5 mm kiesés, ami, ha egymás mellé kerül két ilyen elem akkor 3mm lesz?

Vajk esetében ugyanez úgy néz ki, hogy a 400-as elem (korpuszkülső) az 398 szélességű ajtót kap, majd kettő ilyet egymás mellé téve megvan a 2 mm. Két fióklap (egymás alatti) esetén szintén 1-1 mm a senki földje, vagyis előlaponként 2 mm jön le a magasságokból. Kezdem érteni :)

Előzmény: FüstyZ (90849)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90856

Biztos így fogom megadni majd én is. Azt már tudom, hogy a méretmegadásnál, 1220¤1500 az kopasz lapot jelent.

1200×1500 az azt, hogy az egyik 1500-as oldal legyen csak fóliázva. dupla aláhúzással meg mind a két 1500-as oldal fóliázva, a z 1200-meg kopasz.

ha mind a két szám duplán van aláhúzva akkor az körbe fóliázott. (nem tudja az index csak a sima aláhúzás) :)

Az obiban ki is van írva, hogy ha fóliázottan kéri valaki akkor a méretet azzal beleszámolva kell érteni, bruttóban.

Előzmény: halaloszto (90850)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90855

Ezeket se tudtam, köszi!

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90854

Fekvős nekünk is van, itt éppen az álló fogadtatás és a keresztbe csiszolás a lényeg.

Előzmény: pacman123 (90844)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90853

Élezés után kiegyensúlyoatlan lett mint a trabantkerék gumicsere után. Azzal, hogy megélezted, nem egyenletesek lettek a fogak, hanem hol így, hol úgy sikerültek. A linkelt képeken jól látható volt a különféle rezgéscsillapító ciráda, ami a lap mozgását engedi. Nem vagyok benne biztos, de akinek olyan kékfoltos lett a lapja, az azon a kék folton ha megfúrja akkor vagy nagyon sokat segít, vagy akkor rontja el. Szerintem inkább jobb lesz az a lap.

Előzmény: Soká (90842)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 90852

Mérem. Oké. Ezek fontos dolgok.

laci19791202 Creative Commons License 1 napja 0 0 90851

Köszi szépen hogy utánna kerestél,tényleg valami db számot jelenthet.

Előzmény: pacman123 (90808)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 90850

- én mindig úgy rendelek, hogy bruttó méretet adok meg. nekik kell tudni hogy mennyit kell levonni az élzárás miatt, és annyit vonnak is le. ha én 423mm szélesnek rendelem, akkor az annyi is lesz élzárással együtt

- a nagy rés lehet hogy passzol a gyári mdf frontokhoz, de nekem nem tetszik. ha már rászántam baromi sok pénzt hogy tökéletesen kivitelezett tömör tölgy frontjaim legyenek, akkor ne lógjon mint egy ikeás gardrób. 

Vajk

FüstyZ Creative Commons License 1 napja 0 0 90849

2mm-es rés nem kezdőknek való. Én már sok-sok konyhát összeszereltem, nem szivatom magam 2mm-es réssel. Én 3mm-el számolok. Valamikor még a széria MDF frontok is 5mm hézaggal készültek! Érdemes megdézni az MMDF frontok szériaméreteit, és ahhoz igazítani a bútorlap/2mmABS frontok méretét. Arra figyelni kell 2mm-es ABS-nél, hogy ha élmarós az ABS gép, akkor körbemarásnál kb 1mm-el kisebb lesz a lap.

Egy példa

Alsó szekrényelem 40cm széles. Ennek az ajtómérete: 718x397mm. A nyers lapméret 2 mm-es ABS esetén ha a gép megmarja a lap élét élzárás előtt: 715x394.

Azért marja meg élzárás előtt a lapot a jobbfajta élzárógép, mert előfordul, hogy az elővágó nem fut síkban a vágólappal, így a bútorlap egyik élén marad egy kis váll. Ha így lezárják, akkor azon a felén vastagabban látszik a ragasztás.

FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90848

Köszi! Pont erre gondoltam!

Előzmény: Kamelot (90824)
FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90847

Amit én linkeltem, az nem hűtőgép kompresszor, hanem kis elektromos pumpa

pl. ilyen:

átalakításából készül. Szerintem ötletes, és ezek a kis vackok nem is drágák (csak valszeg nem is túl tartósak). Viszonylag gyorsnak tűnik. Még egyszer a link.

A vákuumot ebben a videóban használja corian pult installálásakor a francia srác. (Köszi Kamelot!)

Előzmény: raklapjúzer (90769)
FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90846

Igen, én említettem a blogomban, lehet ott olvastad. Nekem már több mint egy éve megvan a gép. Két éve még Einhell volt. Amikor én vettem az volt az érdekes, hogy a szórólapokon és a Lidl lapján a videós bemutatóban is az Einhell volt, a boltban meg már ez a Scheppach.

Előzmény: Soká (90756)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 90845

Szervusz!

Én is szemeztem vele és lehet, hogy vásárolok egyet.

De arra már nem emlékeztem, hogy valamikor

- februárban - erről volt szó. :))

Péter

Előzmény: 72pt (90832)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90844

Csináltam ilyet a Hyundai csiszolómhoz. Csak nekem fektetve van.

De az tény, hogy így hatékonyabban lehet a szalag szélességét kihasználni.

Előzmény: paplanfa (90830)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90843

nekem Kofic azt tanította, hogy úgy kell számolni, hogy minden rés 2mm. a szomszédos korpuszok előlapjai között meg 2mm. tehát egy korpuszon körbe 2mm elhagyás, és a rajta levő fiókok és ajtók között 2mm rések.

Előzmény: paplanfa (90839)
Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 90842

Ha már téma a fűrészlap...

A gépemhez adott gyári metabo fűrészlap mintha az életlenedés jeleit kezdte volna mutatni, így gondoltam, itt az ideje kipróbálni az aldis szettet. A legsűrűbb fogazású lapot tettem fel és két dolgot sikerült megállapítanom:

1. mint kés a vajban, úgy vágta a fát, ami jó érzés volt.

2. viszont a gép hangosabb lett, egyszerűen remegni kezdett az asztal, amit nem tudok mással magyarázni, mint, hogy van némi ütése a lapnak :(

Aztán tegnapelőtt éppen precízkedtem egy egzóta gérvágásával és szomorúan állapítottam meg, hogy az egyébként keresztvágásra kitalált lappal nem tudok szép egyenletes felületet előállítani. Érthetetlen módon, a lap kóválygásainak nyomát lehetett látni a felületen, noha ez a kemény anyag, ha jól vágom, szinte fényes vágásképet ad. Úgyhogy leszereltem a Workzone lapot és feltettem a Freud zajcsillapított lapocskámat és azzal sikerült nagyon szép vágásképet produkálnom.

Szóval, azt kell megállapítanom, hogy az olcsó lapok sajnos nem probléma nélküliek. :( Majd még visszateszem és kimérem az ütését, illetve van egy ugyanilyen másik garnitúrám (egy év eltéréssel) meglátjuk, van-e szórás köztük?

De érdekes, fenyőnél nem vettem észre, hogy nem vág szépen, csak a keményfánál.

Fotó sajnos nem készült.

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90841

Laminált bútorlapon nem pattogzott ki alul?

Előzmény: hegizoli (90837)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90840

Vegyél konfirmátorfúrót is. A konfihoz való süllyesztést csinálja, pár napja linkeltem képet.

Előzmény: hegizoli (90836)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90839

És mik azok a "megfelelő" hézagok? :)

Ha van például egy 40 cm magas ajtó baloldalon, teliben, és van egy 4 fiókos rész jobb oldalon, ugyanakkora magassággal, akkor a fiókelőlapokat mekkorára szabassam le: 2mm-es ABS van körben minden "fronton". Ilyenkor 4 egység magas az ajtó, és 4×1 egység a fiókok magassága. De lehet jobb, ha alul van egy 2 egység (kb. 20 centi) fölötte egy 1,5 egység, és mert az asszony úgyszereti, egy 0,5 egység (kb 5 centis) kisfiók, pl. oda sepregeti a morzsát, meg a kést oda teszi használat közben, vagy a nemtudommit. A fióklapot ugye csak ki kéne számolni, hogy mekkorát szabassunk le, mivel nem knkrétan 1 lap szétvágásáról, és a keletkező vágásfelületek réseiről van szó.

Előzmény: hegizoli (90836)
jmedvegy Creative Commons License 2 napja 0 0 90838

Nekem már van, nekem már megvan.... :)

Előzmény: Handwerker (90833)
hegizoli Creative Commons License 2 napja 0 0 90837

A Lidis 80 fogas tárcsát próbáltam délután bútorlapon.Nagyon meglepett milyen szépen vágott.

Semmi roncsolás,szaggatás.Lehet vele szabni. A másik kettőt még nem teszteltem :)

hegizoli Creative Commons License 2 napja 0 0 90836

Hát ja belecsaptam :) De majd összehozom... Ma voltam bútorosoknál (lapszabászat,alkatrészek) vettem még konfirmátor csavarokat és közben kérdezgettem.Ugy kezdődik,h össze kell építeni a fiók korpuszt,majd a fiók előket rá kell jelölni a megfelelő hézagokkal persze derékszöggel kontrol :)Majd be kell vinni a korp.belsejébe a méretet.Ott mérni kell a sin helyét a furatoknak.De ez majd jön sorba:)

Előzmény: halaloszto (90730)
hegizoli Creative Commons License 2 napja 0 0 90835

Na igen,muszáj lesz használni minden idevaló eszközt :)

Előzmény: paplanfa (90723)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90834

Lehetni lehetne, de kevés lenne a csiszológép motorjának az ereje. Minél hosszabban fekszik fel a munkadarab a csiszolóra annál nagyobb motor teljesítmény kell. A jobb és erősebb kézi szalagcsiszolóknak is jelentősen leesik a fordulatszámuk ha keményebben leterheli az ember pedig azokon elég rövid a szalag. 

Előzmény: paplanfa (90831)
Handwerker Creative Commons License 2 napja 0 1 90833

Esztergált tálak csiszolásához jól jöhet:

72pt Creative Commons License 2 napja 0 0 90832

Köszi, ma sikerült vennem egy ilyen háromdarabosat.

Előzmény: MN 3100 (85563)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90831

Illetve erről jut eszembe. A szalagcsiszolóból nem lehetne egy messzebbi pót-gurtnival egy hosszú szalagcsiszolót készíteni? Asztalba befogatva, természetesen sokkal hosszabb szalaggal.

Előzmény: paplanfa (90830)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90830

Ezt ismeritek? Szalagcsiszoló felállítva.

https://www.youtube.com/watch?v=Pzf81AnmyXA

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90829

Porszívó nem volt? Takarítógépet nyugodtan rá lehet kötni, nem ég le. A nagyját gyorsan kiszívatod vele, visszacsapószelep nem engedi vissza a levegőt, utána ha kell még mással aládolgozol. Nem tudom mekkora vákuumot lehet ezzel összehozni, de használható lehet, csak sokkal hangosabb mint a hűtőkompresszor.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90805)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90828

ha szar, mindenképp visszaadnám

Előzmény: pacman123 (90820)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90827

Ahogy látom ennél a freud lapnál is jó vastagok a fogakon a lapkák nem úgy mint a noname lapoknál. Ezt jó párszor meg lehet majd élezni mielőtt elfogy a lapka.

Előzmény: Barnamedvébb (90807)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 90826

A vákumot egy rugalmas tömítéssel határolt területen kell létrehozni nem a poros bútorlapon.

Előzmény: raklapjúzer (90769)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90825

Csak jól mondtam először.

Előzmény: Paco155 (90823)
Kamelot Creative Commons License 2 napja 0 0 90824

Voila.

Előzmény: FüstyZ (90747)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90823

"le van törve a sarka, nemtom hogy mondják."

Leánykori nevén gyártási hibának szólítják :)

Előzmény: pajaci (90819)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90822

Ha boltba veszed nem a netről, akkor ott össze tudod illeszteni őket, és egyből látszik ha gond van vele. A netest meg visszaküldöd ha nem tetszik.

Előzmény: pacman123 (90820)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90821

nyeretlen kétéves :)

Előzmény: pajaci (90817)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90820

Köszönöm Soká-nak és mindenki másnak a válaszokat!

Ez azért elég kemény, hogy ilyen különbségek vannak a nút- és horonymaró között, az ember azt gondolná nem nagy vaszisztdasz illeszkedőre megcsinálni.

Azt hiszem az lesz, hogy eccpecc alapon megveszek egy noname-et, és ha sehogy sem lehet vele pontosan dolgozni, kipróbálom a minőségit.

Azt sejtem, hogy nemcsak a marófejen múlik. Mert ha pl. lötyög a marótengely, kb. cseszhetem a legdrágább marófejjel is a pontosságot. Workaround gondolom van bőven:

- ahogy régen írtátok is, köszörülni valamelyik marófejen. Nem nagyon (najó, semennyire sem) tudok esztergálni, kellene turkálnom ismerősök közt.

- ha a marófej mndjuk OK, akkor magasságállítás után "odabetonozom" az asztalra alulról valahogyan a marót, hogy ne billeghessen. Ez elég macerásnak tűnik.

- Vajk és még nem tudom ki csinált ilyet: új perselyt esztergáltatok.

- ami mindegyik esetben hasznosnak tűnik: több menetben marok, kevesebb nyomást helyezve a marófejre/tengelyre. Időm van :)

Meglátjuk. Amint minden hozzávaló megjön, és túl vagyok az első meneten beszámolok a tapasztalatokról.

Előzmény: Soká (90676)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90819

A fenéket trapéz, le van törve a sarka, nemtom hogy mondják.

Előzmény: pajaci (90818)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90818

Szóval trapéz és egyenes negatív élszöggel. Kíváncsi leszek mutat különféle anyagokban.

Előzmény: Barnamedvébb (90816)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90817

Ez mennyi?

Előzmény: Paco155 (90813)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90816

a tegnap megadott típusszám alapján kigugliztam

Előzmény: Paco155 (90813)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90815
Előzmény: pajaci (90814)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90814
Előzmény: Barnamedvébb (90812)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90813

Fogak alakja, száma, szögei, anyaga, és hogy a fogai alapján hány éves :P

Előzmény: Barnamedvébb (90812)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90812

szépek, szabályosak :)

specifikáld már a kérdésed, mert veled az összes infót megosztottam, nem tudom mire gondolsz még

Előzmény: pajaci (90811)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90811

Milyen fogai vannak?

Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90810

nincs mit tisztelni :)
én itt vagyok, a gép meg 1250 km-re Északabbra 

így könnyű várni ;)

Előzmény: pacman123 (90809)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90809

A texasi láncfűrészes magyar analógiája - Ungarische Körfűrészes Dr. Bubó (énkérekelnézést)

Minden tiszteletem a türelmedért - én megőrülnék ha hónapokig kellene várnom, míg kipróbálok egy cercámot. Amit lehet a céghez rendelek, és a kéziméretű cuccokat már bent beindítom és aznap igen rövid műszakot tartok :)

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90808

"nem tudom mit jelenthet a sor végén a pl:a 10/20"

Gugli alapján ide jutottam, a polska-wengerska fordító meg asszondta a "iloœć w opakowaniu" -ra hogy "mennyiség csomag".

Szerintem ilyen kiszerelésben lehet kapni - gondolom viszonteladóknak szóló infó lehet.

Előzmény: laci19791202 (90803)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90807

mivel kipróbálni nem tudom,

jól megvizsgáltam, legalább :)

(webcam minőség)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90740)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90806

Hosszvágásnál állítólag a legszebb felületet az egyenes fogazás adja. a vegyes használatúaknál meg a váltó fogazás jellemző.

Előzmény: laci19791202 (90803)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90805

Én régen próbálkoztam ilyen hűtőből kiszerelt szivattyút vákumra használni. Működött szépen és csendesen. Csak egy kézi pumpával ami pld a vérnyomásmérőkön van kb ötszöt gyorsabban tudtam előállítani a vákumot mint ezzel a hűtős szivattyúval. 

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90804

nekem egy cmi. felvéstem 80m2 betont, utánna odaadtam a sógornak aki vízszerelő. még pár évet ment.

Vajk

Előzmény: *Steve (90801)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90803

Sajnos kevés infó van róla,telefonáltam egy cégnek ahonnan rendelni fogom de ott se tudták megmondani hogy pl:mennyi a fogak szöge.A betett táblázatba meg nem tudom mit jelenthet a sor végén a pl:a 10/20.

Megrendeltem,jövőhéten megjön és beszámolok az eredményekről.

Előzmény: pajaci (90791)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90802

Köszi neked is,akkor minden képp a 24 fogast választom,álltalános használat alatt fenyő hosszvágásra gondoltam.

Előzmény: pacman123 (90793)
*Steve Creative Commons License 2 napja 0 0 90801

ha villanyszerelő vagy és naponta vésel vele, akkor ne csodálkozz ha csak egy évet bír vagy annyit sem.

Nekem egy Strauss van vagy 15 éve  villanynak véstünk vele több házon   a csapágyat kellet benne cserélni de ma is teszi a dolgát:)

Előzmény: halaloszto (90777)
e.z Creative Commons License 2 napja 0 1 90800

Nekem ilyen van csak a német lidl-ből vettem, mert amikor szükségem volt rá, itthon nem volt kapható.

Sokat nem használtam még csak pár furat, betonba meg téglába, könnyű vele dolgozni nem nehéz gép és a mennyezetbe való fúrás sem nehézkes vele.

Én otthoni célra vettem.

Üdv,

Előzmény: Zozi79 (90774)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90799

Köszönöm,pont igy gondoltam én is!!

Előzmény: halaloszto (90797)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90798

Természetesen a fog vastagságot értettem.

Előzmény: Barnamedvébb (90792)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90797

a kevés fogú. a sokfogú picit szebben vágna keresztben, viszont sokkal alkalmatlanabb hosszvágni. vastag anyagban hosszvágni csak szenvednél vele.

Vajk

Előzmény: laci19791202 (90789)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 1 90796

Ez egy rohadt jó összeállítás. Lakásfelújítás első beszerzendője.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90795

Az örökzöld Márkus után: Mi kerül ezen a széken ennyibe???

Átlagméretre készítik a legtöbbet, pedig átlagember nem létezik. Van kicsi, nagy, vékony, kövér és mindenféle kombinációban, de átlag nincs. Az állíthatóság is kamuszöveg, a legtöbbet nem lehet úgy beállítani, hogy tényleg kényelmes legyen. Mindig kell 1-2 párna is. Aztán ezeken tisztességesen hintázni se lehet, ami pedig a legfájóbb hiányosságuk.

Előzmény: Garfield007 (90764)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 1 90794

"alapvetően igazad lehetne, de azért szerintem attól, mert "zöldségbolt", még nem feltétlen gagyi,"

Részemről is egyre bátrabban vásárolok fűszerüzleti gépet - mert amit eddig vettem, az mind bevált, egy sem feküdt ki, mind végzi a dolgát, ahogy azt kell.

Persze, ha építő-szerelő brigádom lenne - mindennapi 8 óra melóval - tuti nem onnan vásárolnék.

De hát mindent a maga helyén (és főleg a maga, megfelelő árán)

.

Előzmény: Zozi79 (90788)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90793

"általános használatra"

Ezt azért tisztázni kellene, mit értesz alatta. Leginkább azt, hogy MIT vágsz majd vele.

Ld egy példának a tegnapi posztomat a 24 vs. 40 fogas lapról. A Bosch 40 fogas megégette a tölgyet, a "gagyi" 24 fogas nem. Tölgy, hosszában vágva. A keményebb fa nálad általános? Vagy inkább fenyő? Ha nem tudsz dönteni, vegyél szerintem 24 fogast. Keresztbe azzal is lehet azért vágni, hosszra meg mindenképpen jobb a ritkább fogú.

Előzmény: laci19791202 (90789)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90792

azért nem árt tisztázni, hogy melyik szélességről van szó
mert van a lap saját szélessége

és a másik a vágás szélessége (ami mindig szélesebb)

Előzmény: laci19791202 (90785)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90791

Fogak alakját nem látom, meg azt se hogy konkrétan mire való, csak annyit tudtam kivenni hogy "fához".

Előzmény: laci19791202 (90790)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90790
Előzmény: pajaci (90787)
laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90789

Ja és még egy kérdés,majd el felejtettem,az álltalános használatra vett 250-es lap szerintetek 5700-as fordulat melett a 24 fogas vagy a 40 fogas legyen?(sajnos én nem találltam meg hogy hány fokosak a szögei a fogaknak).A képen a 6070-es sorszámú végén 10/20 van,az mit jelenthet?

Köszönöm szépen a javaslatokat.

Zozi79 Creative Commons License 2 napja 0 0 90788

halaloszto: valahol a kettő között fogom használni :)

pajaci, pali923, köszönöm a válaszokat nektek is!

GPS: alapvetően igazad lehetne, de azért szerintem attól, mert "zöldségbolt", még nem feltétlen gagyi, ami ott van. Legfeljebb nem szakemberek számára kínálnak cuccokat. Azt szerintem csak a Tesco engedi meg magának, hogy mindenféle szart árul olcsón, itt másfajta termékekben nem csalódtam még, de nem szeretném reklámozni ezt a céget.

pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90787

Hol találtál adatokat a yato lapokról?

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90786

terhelni fogja a motort, de érezni fogod mennyire szabad tolni. hosszvágásra minnél kevesebb fogú legyen, az is segít a motornak.

laci19791202 Creative Commons License 2 napja 0 0 90785

Sziasztok.

Ismét tanácsot kérnék,végül úgy néz ki körfűrészlap vásárlás terén a Yato lapot fogom megvenni,egy kis méretű (210mm)-est sűrű fogazással bútorlapra és egy 235mm-est fenyő hosz és keresztvágásra,két kérdésem lenne,az első hogy a mostani gagyi lap szélessége (2,3mm) után a Yato 3,2mm es vastagsága nem e túl sok lesz az 1800w nak?Annak is van oka hogy a vastagabb lap felé húzok kicsit mert a mostani iszonyat kóvályog ha oldal irányú erő éri,ez ugye köszönhető az 50mm es szoritó pofáknak is.(nem akarok már bajlódni szoritópofák le esztergálásával,90mm).

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90784

szívesen. rendes kis hely.

Előzmény: Barnamedvébb (90783)
Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90783

na, megvettem a plexi álarcot is

meg finom por elleni maszkot is a Rezedában

Vajk, kösz a címet!

élménybeszámoló augusztusban 

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 90782

El tudom képzelni, hogy több gépet adnak el, mint a szerszámkereskedő cégek. Ami azért elég szomorú.

Előzmény: GPS (90781)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 90781

"Akkor még nem volt itt német zöldségbolt"

Pedig szerszámgépből a zöldségbolti az igazi  :-)))))))))))))

.

Előzmény: pali923 (90780)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 1 90780

Vagy 12 éve vettem egy gagyinak látszó hasonló fúrókalapácsot. A csőszerelőnk mondta, hogy ők is mindig ilyet vesznek. Akkor még nem volt itt német zöldségbolt, 1 éves garancia volt ezekre a barkácsáruházakban Mondta, hogy gyilkolják, amennyire lehet, mert ha a garancia vége előtt tönkremegy, nem javítják, kapnak újat helyette.

Az én 12 éves gépem ma is megy, házi célokra nem kell jobb, pedig már véstem vele 20 centis alapbetont is.

Előzmény: halaloszto (90777)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 1 90779

Ha nem betonfúrásra vésésre kell, akkor minden bizonnyal jó lesz.

Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 90778

"http://kojikatsuragi.com/"

Respektálom  Katsuragi úr tárgyait! :)

Előzmény: pacman123 (90757)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 1 90777

ha otthon kell évente egy polcot felfúrni, akkor hajrá. ha 5 évente egyszer kell kicsit megvésni ezt-azt, akkor is. 

ha villanyszerelő vagy és naponta vésel vele, akkor ne csodálkozz ha csak egy évet bír vagy annyit sem. persze még így is megérheti.

Vajk

Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90776

Erről jut eszembe csak hogy ON szék is legyen.

Magas, egyenes  támlás fa konyhai széknek milyen szögben döntenétek hátra a háttámláját az ülőlaphoz képest?

Előzmény: Paco155 (90775)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90775

Nem néz ki rosszul. Viszont próbálni kellene.  Azt tapasztaltam, legalábbis a saját esetemben, hogy drágább és nevesebb székeket nem tudok úgy beállítani, hogy jó legyen nekem, egy-két olcsóbbat pedig igen.

Fura módon eddig egy ikeás szék volt amit legkényelmesebbnek ítéltem -  de azt a kettőt amit linkeltetek még nem próbáltam.

Előzmény: halaloszto (90773)
Zozi79 Creative Commons License 2 napja 0 0 90774

Sziasztok!

Megkérdezem itt is, mert még ma kellene a válasz (talán nem annyira OFF):

ez a fúrgép szerintetek milyen lehet?

http://www.lidl.hu/hu/ajanlatok.htm?action=showDetail&id=16691

Otthonra, hobbi jellegű munkákra kellene, időnként komolyabbra is. Eredetileg egy Makitát akartam vásárolni; érdemes annyival többet költenem vagy ez is megfelelő lesz?

Köszönöm a válaszokat.

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90773
Előzmény: Paco155 (90772)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 90772

Miért?

Előzmény: halaloszto (90770)
GPF Creative Commons License 2 napja 0 0 90771

Alig titkolt koppintása a híres Herman Miller széknek:

http://www.designoffice.hu/termek/herman_miller-aeron

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90770

le sem merem írni hogy milyen van alattam.

Vajk

raklapjúzer Creative Commons License 2 napja 0 0 90769

Az a legnagyobb gond ezzel a hűtőkompresszorral, hogy nagyon picike. Mármint a dugattyúja. Amiket én eddig szétszedtem, 1-2 köbcenti lehetett a hengere. A tartályból szív, úgyhogy ha vákumra akarod használni, akkor először a bödönjét kell kiszívnia, mielőtt elkezdene dolgozni. Vagyis elég sok idő eltelik, amíg egyáltalán észlelnéd a szívást. A vákum elég érdekes dolog, ha nem teljesen zárt a rendszer akkor jelentős teljesítmény kell a fenntartásához. Faiparban legfeljebb a sima felületű bútorlapokhoz lehet használni, gondolom én. A poros felület se kimondottan vákumbarát. Levilágító asztalt gyártottam egyszer, a tulaj 25 mm-es bükkfa rétegeltlemezzel akarta megoldani. Ezen a lemezen is keresztülszívott, Ki kellett cserélni sima fehér bútorlapra. Szóval macerás dolog. Persze ha szereted magad sűrűn felidegelni, akkor arra kiváló lehet. :-))

torony78 Creative Commons License 2 napja 0 0 90768

Full respect, hogy utánajártál, én leszedtem az anyagot. Köszönöm!

Előzmény: pacman123 (90761)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90767

Továbbfejlesztettem a GPS-féle bödönporszívó-papírszűrő betétet. Egy akármilyen porzsákot szétvágtam, kiterítettem és az eta1404 -nem a szűrő hengerpalástjának a mintáját kivágtam belőle. Mivel 2 rétegű volt a porzsák, mind a kettőt. Aztán a gyári szűrőt fenthagytam, és ere rátekertem a papírzsák külsejét, majd a belsejét. Így a vákuum se szakítja szét, a por meg a belső rétegre kerül. Ezzel már a finom cementpor se megy át ami a sima porzsákon azért még átment, s lett 5 rétegű szűrőm. 1 papírzsákból kb 5-6 szűrőt tudok gyártani. Menalux-ból 1690Ft az AEG takarítógépre való aminek a legnagyobb zsákja van (5 db van benne)

Ez a jó fajta, ami körülöleli a bödönt.

Ellenben nem tudom honnan lehetne szerezni olyan hengerszerű motorvédő szűrőanyagot. (ilyenre kell a papírt is kivágni, majd ráhúzni)

A gyári verziót egy kicsit szűkre szabják és sokba kerül, viszont képes magától a fiókban is szétrepedni, mert feszül a varrása. Valahol tuti lehet ilyet méterre is venni, csak nem tudom mi a neve. Valami lapított szintetikus izé, és nem nedvszívó.

Ha nem teszek zsákot bele, csak a szűrőket, akkor sztatikusan iszonyatosan feltöltődik a műanyagbödön :)))

Egyszer csinálok hozzá hangtompítót is 110-es, 63-as lefolyócsőből, meg vatelinből. A szerkezete olyan mint a motorok hangtompítója.

Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 90766

Valóban, de munkaeszköz és nem egy évre szól. 

Ha nem kellene órákat benne ülni, én se válogatnék.

Előzmény: pajaci (90765)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 90765

Ennyiért már autót lehet venni.

Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 90764

Nekem nem gurul, beállítás után támaszt mindenhol, most mondjuk kicsit nyikorog, de majd kap WD40-et

Igaz, nem is a kínálat alja, ennek a régebbi verziója:

http://officeplaza.hu/spd/Enjoy/Enjoy-Forgoszek

Előzmény: paplanfa (90763)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90763

Vagy nem gurul, vagy kigurul. A hátamat sosem támasztja meg, csak a gyerek kaliberű. Az meg a gyerekét nem támasztja meg.

Előzmény: Garfield007 (90762)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 90762

Azokat én is, szerencsére már jó ideje normális székeink vannak.

Előzmény: paplanfa (90758)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90761

Az angol cikket feltettem google drive-ra is, itt akkor bármikor letölthetitek:

https://drive.google.com/file/d/0BxqfhowG4BNbcXdJdy1fdDdlbjQ/view?usp=sharing 

És az eddig elkészült fordítás, ha kész egy-egy rész, majd itt frissítem. Most még NAGYON az eleje, meg keresek szavakat, néhol még "hunglish" ... de építő kritika jöhet (mondjuk emailben, hogy azzal ne offoljuk nagyon a topikot), biztos van itt nálam jobb angolos is:

https://drive.google.com/file/d/0BxqfhowG4BNbSW1ESW45SU00MTA/view?usp=sharing 

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90760

az enyémnek magasságban állítható a karfája. a mostaninak forgatni nem lehet, a réginek lehetett.

Vajk

Előzmény: paplanfa (90758)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90759

Ez nagyon jó. Felszereled a korongot fixen, utána lehúzod, kimélyíted. Tutira központos lesz.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90742)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 90758

Ti is utáljátok azokat a görgős-forgós gázrugós irodai székeket? Állítgatható, de a karfájuk kriminálisan szar, és 99%-ban állíthatatlan, asztal alá nem lehet betolni, közel ülni vele szintén nem lehet.

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 90757

No, kellemes fejlemény az ügyben: válaszolt Koji Katsuragi és elküldte az angol nyelvű weboldal fájljait. Így nem úszom meg a továbbfordítást :-) de sebaj, mert amúgy is érdekel a téma.

Ha mást is érdekel, ide felraktam a wetransfer.com -ra egy darab ZIP-be csomagolva (csak html, jpg és CSS fájlok vannak benne):

http://we.tl/HBT61xdr6U

Ha valaki nem lenne képben: a fahajlítási technikákról szól a cikk, angol nyelven.

Árprilis 30-ig él a letöltési link, akit utána érdekelne annak elküldöm emailben (nem sok, 240 Kb tömörítve). 

Cserébe annyit kért Koji, hogy osszam meg az oldala címét, remélem nem ütközik semmilyen szabályba (személy szerint nincs érdekeltségem a székbizniszében :) és itt sem zavar senkit:

http://kojikatsuragi.com/

Előzmény: pacman123 (90521)
Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 90756

Köszönöm!

Szóval, tényleg Scheppach. Valaki ezt már említette korábban (talán éppen Te), én úgy emlékszem, hogy a pár évvel ezelőtti eresztés az még Einhell gyártmány volt. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy van is különbség a régi meg az új között, vagy csupán más közvetítő útján érkezik ide ugyanabból a kínai gyárból? Netán "ugyanolyan" gyárból is több van a népes Kínában? :))

Használd egészséggel!

Előzmény: FüstyZ (90753)
BözsiBözsi Creative Commons License 2 napja 0 0 90755
Előzmény: rferi (90750)
Petör Creative Commons License 2 napja 0 0 90754

Hello

mennyi a max vágásszélessége 90°-nál? 300 mm körüli?

Köszönöm

Előzmény: stukov1 (90744)
FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90753

Egyenesen a Lidl-ből:

Előzmény: Soká (90748)
Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 90752

Passz.

De kérdezd meg esetleg őt, nekem gyártott ilyen tételeket: http://www.faforgato.hu/webshop/index.php

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 90751

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/keziszerszamok/reszelo_csiszolo_gyalu/uj_reszelonyel_reszelonyelek_2067193850.html

régen a vaterán árult valaki egy nagyobb beragadt készletet, de mostmár nem találom. persze gondolom neked számlásan kell.

Vajk

rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 90750

Urak! HELP!

Kéne nekem vagy 30 db kisméretű, olcsó reszelőnyél, itt Pesten elérhető közelségben.

A Bakost már tegnap kifosztottam...

Nem tudtok valami biztos lelőhelyet?

Nem járnék végig ötven boltot, hogy hátha...

Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90749

aha, kösz!

én biztos nem barkácsolnék egy ilyen pumpával, mert valahogy nem is bízom meg benne, meg annyival egyszerűbb más módok vannak... - persze ez az én megközelítésem

a videóval ne fáradj

Soká Creative Commons License 2 napja 0 0 90748

Valahol a doboz alján szerepel a gyártó neve. Mi van oda írva? Köszi!

FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90747

A vákuumot anyaglefogatáshoz gondoltam. De hogy ez a kis ketyere elég vákuumot csinálna-e azt nem tudom. Láttam egy videót, egy francia srác használta a műhelyében több mindenre a vákuumot, de akárhogy keresem nem találom meg a videót.

Előzmény: Barnamedvébb (90737)
FüstyZ Creative Commons License 2 napja 0 0 90746

Gratula! Remélem jól muzsikál majd!

Barnamedvébb Creative Commons License 2 napja 0 0 90745

asztali körfűrész (Bosch PPS-7S)

ha kézzel/körömmel pöccintem, semmi érdekeset nem hallok :)

tele van "rajzolva" az egyik oldala, 

grafika mutatja, h bútorlapra való, meg alut is lehet vele vágni (nem tervezem)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90741)
stukov1 Creative Commons License 2 napja 0 0 90744
Megvan a Parkside gérvágó, Debrecenben az egyik helyen volt 12db, 07:10-kor én vettem meg az elsőt. Amíg ott voltam több nem is fogyott, a sarokcsiszolót, vésőgépet vették, meg többen a keverőgépet.
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90743

Én is ellátogattam hozzájuk amikor a fűrészlapokat vettem náluk, pedig majd 200 km volt az út nekem oda és vissza, de még így is megérte.

Nekem is az jött le, hogy nagyon értenek hozzá, és nagyon segítőkészek szaktanácsokban is. 

Még a raktárukba is bevittek megmutatni pár érdekes lapot. 

Előzmény: Barnamedvébb (90731)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90742

Nem mindig kell esztergapad az esztergáláshoz. Az ékszíjtárcsához nekem nem kellett és a hengercsiszoló hengerének megesztergálásához sem. Mindet a helyén összeszerelt állapotban esztergáltam meg. (amúgy van egy házi készítésű faesztergám, de minden rá van pakolva, mire lepakolnák róla addigra a helyén is meg tudom esztergálni ezeket)

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90722)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90741

19 cm-es lap mihez kell neked? Kézi körfőrészhez?

Előzmény: Barnamedvébb (90720)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90740

Viváááááá! Na és hogy tetszik a csengése ha megpöcögteted? 

Előzmény: Barnamedvébb (90713)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 90739

Laci!

Csinálj fényképet arról, hol akadtál el, oszd meg itt a fényképet velünk, célirányosan kapnád a segítséget. Egy fénykép ezer szónál többet ér.

Jobban tudnánk segíteni, ha érthetőbben fogalmaznál és használnád a mondaton belül a tagolásra a vesszőt is, mert így nagyon nehéz követni a mondandódat. Persze így is meg lehet érteni, csak többször el kell olvasni a mondataidat, hogy kihámozzuk, mi mire vonatkozik. 

Előzmény: Lala8080 (90711)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90738

Abszolút.

Csak ez egy utólag beépített fiók, és 35 éve van hátfala. De már megvan a megoldás. A besúvasztott lapot fogom csinálni, amit utána vagy kiszedek, vagy otthagyok.

Ennek a fióknak a hátulsó lapjának a tetején hány centit kell kihagyni, hogy kivehető maradjon? Kétgörgős blum.

Előzmény: archivalo (90736)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90737

egyébként a mire használnád?... kérdésemet nem viccnek szántam

én tényleg nem tudok másra gondolni, mint a mélyhűtő zacskóból a levegő kiszívása, de kíváncsi lettem volna más alkalmazás területekre is

Előzmény: FüstyZ (90628)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 90736

Neked is javaslom a kétoldalas ragasztós próbálkozást.

Ezzel csak pont annyira rögzíted a fiókelőlapot, hogy a kellő"hézagolásokat" be tudd állítani, majd a fiókót kitolva fel tudod csavarozni.

Lényeges, hogy ne legyen ilyenkor még háta a szekrényednek, mert onnan kell benyúlni és "kinyomni" a fiókot.

Én minden fiókomat így szereltem és jók lettek...

A fém oldallapok közé meg tegyél be ideiglenesen egy homloklapot, passzentosan beültetve (akár oldalról be is csavarozhatod) és ehhez fogasd fel szintén ideiglenesen a homloklapot. A homloklapot a fém oldalkerethez rögzíted (ahogy lehet), majd a betétet kiveszed és jöhet a következő.

Remélem, érthető volt.:-)

Előzmény: paplanfa (90734)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 90735

Nekem van 2 készletem.

Mind a kettő noname: az egyiket a Mester és Hobbi (http://www.botex.ro/ ) boltjában, a másikat a vateran.

Biztosan van különbség a kettő és a profi között: én 2 komódot (8 fiókkal), egy cipősszekrényt, valamint fílungbetétes szekrényeket csináltam vele és elég jók lettek. (a fiókok éleit is ezzel martam körbe)

Biztos van, aki jobbat csinál, de nekem jó lett...

Nagyjából ennyire hazsnáltam és véklhetően ennyire is fogom: nagyon mást már nem akarok velük csinálni, de nem kérnek kenyeret és elvannak a fiókomban.

Miután prfi marókészlettel nem dolgoztam, csak ilyen "barkácsokkal" nekem nem volt benne akkora hiba, hogy jó lett volna, ha jobb van....

Előzmény: pacman123 (90667)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90734

Így bizony :) De úgy is lehet, ha kivesszük a fiókot ami ugye kész, csak nincs fent az eleje, és fejreállítjuk a lefektetett lapon. Aztán 1-1 kiscsavarral felfúrni próbára. Ha jó mehet fel.

Most néztem, az obiban kukázott szekrényhátlap pont jó lesz fiókelőlapsablonhoz :)))

Előzmény: halaloszto (90730)
archivalo Creative Commons License 3 napja 0 0 90733

Köszi, majd rápróbálok!

Előzmény: Soká (90625)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90732

igen, ezt láttam REpítő blogján is

Előzmény: hegizoli (90719)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90731

amikor a bazi nagy Freud marót vettem náluk - amit majd asztalba fogok építeni, mihelyt kész lesz a műhely -, személyesen voltam kint náluk Vácrátóton, 2x is

az a személyes tapasztalatom, hogy nagyon értenek hozzá, kis családi cég, 2 alkalmazottal (azok is jó)

szóval azt gondolom, ha ki is nézel valamit, akkor is érdemes velük is megvitatni

meg ahogy a példa is mutatja, nincs minden lap a neten

Előzmény: pajaci (90729)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 90730

jól belecsaptál. ez igaziból a gyári cuccokhoz való, ahol előre minden luk ki van számolva hogy hova kell essen, és a robot tizedre oda is fúrja.

ha van az előlaptartón állítási lehetőség oldalra meg le-fel, akkor van esélyed. a doksi alapján baromira ki kell számolni mindent, aztán derékszöggel meg vonalzóval felszerkeszteni minden luk helyét, beszúrni árral, aztán mehetnek a csavarok. 

Vajk

Előzmény: hegizoli (90709)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90729

Értem, köszi!

Előzmény: Barnamedvébb (90727)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90728

nekem - a Bosch dokumentáció szerint - max 190 mm-s lapot lehet felszerelni a gépre,

a neten náluk meg a legkisebb 200 volt, ezért is telefonáltam, mert nem tudtam elképzelni, hogy kisebb nincs

Előzmény: pajaci (90725)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90727

ezt kellett megadnom, a pasi diktálta be

de várj, idehozom a lapot:
ezen is ez a szám van

de közben eszembe jutott, hogy a neten én sem találtam meg

a pasi a telefonba mondta be, hogy van egy ilyen lap

Előzmény: pajaci (90724)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 90726

"Visszahajtod? Én kivágom, hogy a szemüveg egyáltalán a helyére kerülhessen."

igen, visszahajtom és arra teszem a szemüveg orrtámaszait. Mondjuk az enyém talán vékonyabb anyagból van és a közepén van egy bevágás, így pontosan rásimul a nózimra.

Előzmény: paplanfa (90679)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90725

A nagyot a nagy gépre hosszvágáshoz, de azon kívül még van 5 másik amire kellhet.

Előzmény: Barnamedvébb (90721)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90724

Melyik volna ezek közül? Ilyen jelöléssel nem találok semmit.

http://faipari-szerszamok.hu/korfureszlap-butorlapszabaszatra.html

Előzmény: Barnamedvébb (90720)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90723

A kövtkezőt majd én is így csinálom :)

Na annyi a titka, hogy elő kellene venni a mérőszalagot, és használni kéne. :)

Előzmény: hegizoli (90719)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 3 napja 0 0 90722

Ne keseredj el, esztergapad nélkül valóban nehéz továbblépni. Én gépgyártás-technológiát tanultam, azért is beszélek könnyen, illetve a nagybetűs életet esztergályosként kezdtem :) Aztán még tanulgattam ezt-azt, de ami fontos, nagyon-nagyon szeretem ezt a szakmát! (a munkahelyemen egy teljesen más műfajban és más dimenzióban dolgozok, így ezt itthon tudom, és akarom csinálni)

Mindenképp keress az ismerőseid között egy esztergályos, aki tud neked segíteni. Egyébként itt a fórumon is tényleg sok jó ötlet és tanács hangzik el, érdemes odafigyeni rájuk.

Az ékszíjtárcsát pedig meg lehet csinálni jó minőségű rétegelt lemezből is, nincs azzal semmi gond, de eszterga kell hozzá.

Egyet ne felejts el, amilyen pontos a géped, olyan pontosan tudsz vele dolgozni. Tehát ha bármilyen gépet tervezel és megcsinálod, akkor törekedj a lehető legnagyobb pontosságra. Hozzáteszem, ez türelmet és kitartást (és nyilván némi anyagi befektetést) kíván.

Feltételezem, hogy RepülőgépÉpítő sem két hét alatt hozta össze a dolgait, és én sem. Nekem kb. 5-6 év kellett mire azt mondhattam, hogy talán most megvannak azok az alapok, amire lehet fejleszteni, (magyarán az alapgépek: másolóeszterga, hosszlyukfúró, asztali marógép, kombinált gyalu, 700-as szalagfűrész, elszívó, kompresszor és a kéziszerszámok), hozzáfoghatok egy komolyabb munkához, pl. egy terasz, (meg is csináltam magamnak) tehát nem egyik napról a másikra ment. (vagy pénzem, vagy időm nem volt, és ez most is így van:-))

Továbbmenve, vannak időszakok amikor hetekig-hónapokig nincsenek beindítva, mert úgy alakul.

Előzmény: Lala8080 (90711)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90721

de úgy emlékszem, te jelentősen nagyobb átmérőjű lapot keresel

Előzmény: pajaci (90716)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90720

rájöttem, egyszerűbb a levelezésből kivenni

Cikkszám: LP85m004
D:190 mm
Vágás: 2,8 mm
30 furat
54 fog 

hegizoli Creative Commons License 3 napja 0 0 90719

Itt van valami sablonos megoldás,igaz nem lemezoldalas fióksin.

https://www.youtube.com/watch?v=0E7SqMQSxGg

Előzmény: paplanfa (90714)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90718

tegnap beírtam róla minden adatot, megkeresed?
szerker

15ezer valamennyi volt bruttó meg 2ezer valamennyi a szállítás

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90717

:))) Na jó, ha annyira fontos lett volna, már rég megcsináltam volna :))))

Előzmény: Barnamedvébb (90715)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90716

Mondj légyszi pontos típust! Hol vetted?

Előzmény: Barnamedvébb (90713)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90715

most kicsit megnyugodtam, h nem csak én küzdök ezzel a problémával :)

Előzmény: paplanfa (90714)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90714

Lehet.... De hogy a pékbe rajzoljam be? Asszem belegányolok egy vakfiókdarabot, hozzászorítózom, beceruzázom, felfúrom, és nem érdekel tovább. A többi vakfiókos lesz márcsak az 1 irányba kihúzható önbehúzós teljeskihúzásos szupercsendes golyósoros miatt is.

Előzmény: hegizoli (90712)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90713

megjött a tegnap! rendelt Freud lapom, de csak júliusban fogom tudni kipróbálni

17 rugó volt, addig a párnám alatt fogom tartani :), für alle fälle

hegizoli Creative Commons License 3 napja 0 0 90712

Annyi jót látok benne,h állítható valamelyest az előlap függőleges irányban.Lehet korigálni a hézagot :))))

Előzmény: paplanfa (90710)
Lala8080 Creative Commons License 3 napja 0 0 90711

Mint látom az ékszíjtárcsa fémből van, ha van esztergagéped otthol es esztergálni tudsz ugy könnyü!Én fábol akartam a tárcsat es egy vésöm volt hozza meg a motor( a csapágyhaz is fabol lett volna amit el is készitettem de igy felesleges volt).

REpülögépepitö elött le a kalappal hogy ennyi mindent tudott késziteni.

A mai napot gondolkodassal töltöttem az elrontott fűresz vezetö a csiszolo késziteseben kerestem a hibakat.A vezetöre talan kitalaltam egy modositast amit holnap megprobalok kivitelezni.

Az asztali csiszolora vagyis konkretan a tárcsa esztergalasra mivel ott akadtam el nincs ötlet.Az a baj a hengeres csiszolo hianyzik nagyon az lenne a legnagyobb segitseg ha csak 20 cm es is ,de az esztergálas kifog rajtam.

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90704)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90710

Ilyenem nekem is van. Nem jöttem rá hogyan lehet egyszerű módon felrakni úgy, hogy ne csesszem el. A vakelejűs sokkal egyszerűbb játék.

Előzmény: hegizoli (90709)
hegizoli Creative Commons License 3 napja 0 0 90709

Fém fiók oldallal a görgősin,van hozzá előlaptartó és még nincs készen a fiók.tervezgetem.Az előlapon kívűl nincs más eleje.

Előzmény: halaloszto (90708)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 90708

milyen síned van. fém fiókoldal vagy csak sín? a fiók készen van? ha fém fiókoldal, akkor van hozzá előlaptartód, vagy van a fióknak az előlapon kívül is eleje?

Előzmény: hegizoli (90706)
hegizoli Creative Commons License 3 napja 0 0 90707

Én is néztem jónak tűnik.De asszem a fűrésztárcsákat veszem meg ha reggel még lesz. :)

Előzmény: Tie (90705)
hegizoli Creative Commons License 3 napja 0 0 90706

Tudnátok adni egy jó ötletet,arra,hogy lehet legegyszerűbben 3 fiókot beszerkeszteni a korpuszba?

Előlapok megvannak,a jobbos,balos lemez oldalas görgős fióksinek,meg persze a korpusz elemek :)

Nekem is volna 5letem de nektek profiknak biztos van egyszerű. Nekem a felrajzolásos módszer jutott eszembe hirtelen a megfelelő hézagokkal :)

Előre is köszönöm.

Tie Creative Commons License 3 napja 0 0 90705

Asszem megveszem a lidlis gérvágót 30 forintér', mert a három év gari, az mégis három év gari, oszt ha nagyobbat kell vágni, akkor legfeljebb megfordítom, oszt vágok egyet a másik oldalról is.

Ha meg kell nagyobb, akkor egy garis lidlis gépet el lehet puffantani akármikor.

Előzmény: Tie (90489)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 3 napja 0 0 90704

Az elszívó :) Ez már szívott eleget. LALA figyelmébe: ezt is én csináltam otthon, még az axiálventillátor lapátot is. Elszívó cső mérete 100 mm, nem perforált dréncső.

Egy egyszerű siemens automata mosógép motorja hajtja ékszíjjal, bírja, nem jellemző a melegedés.

Tehát van akácfából is jó minőségű deszka. Ezek gyalulásra várnak. (majd ha lesz egy kis időm)

Ez is akác, ahosszabbik 210 cm.

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 3 napja 0 0 90703

Azt meg kell venni. Azért nézd meg, normálisan ki van-e centírozva.

Akit érdekel:

http://botex.ro/index.php?l=hu

Előzmény: laci19791202 (90675)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90702

Komolyan,most regisztráltam,most már csak kapok akciós hirleveleket!

Előzmény: pajaci (90701)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90701

:-)))

Előzmény: laci19791202 (90700)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90700

75 éves öreganyámnak is ennyi volt a reakciója "igy jártál"!! :)

Előzmény: pajaci (90699)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90699

Így jártál. Legközelebb nem telefonálgatsz, hanem megrendeled egyből.

Előzmény: laci19791202 (90697)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90698

Ide is belinkelhetnéd ha legközelebb ilyen jókról kapsz hírlevelet. Én csak böngészés közben bukkantam rá, de úgy látszik az utolsó pillanatban, vagy egy kicsit utána.

Előzmény: Kamelot (90695)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90697

Húúú de mérges lettem :)))

Előzmény: Kamelot (90689)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90696

Akkor nem lesz lapom?? :(

Előzmény: Kamelot (90695)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 90695

Ne haragudj de körbe kérdeztem a kollégákat. Nem az enyém mind. Jár nekem hírlevél és akkor végig nézek mindent. Akkor bukkantam rá. Ilyenkor körtelefon. Ők is így tesznek ha adódik valami.

Előzmény: laci19791202 (90693)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90694

Nekem ez a cikkszámú termékük 12990ft-ot mutat,erről lemaradtam,de tényleg szépen megkérlek hogy ha nincs 4 körfűrészed akkor egyet átküldhetnél nekem ha megjön,hállás lennék érte!!!!

laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90693

Naaa neeee,sikerült venned 3000ft/db ér?Ha nekem nem sikerül tök@n szúrom magam,ha nem siekerül egyet elpostázol nekem!! :)

Bubi504 Creative Commons License 3 napja 0 0 90692

.. szerintem (bár csak kandallós tapasztalatom van) a legszarabb tüzelő a tölgy-bükk-kőris-gyertyán-akác mezőben az akác. Ennek kell a legtöbb huzat, különben csak feketedik, alig ég (pedig száraz). 

Előzmény: halaloszto (90559)
Bubi504 Creative Commons License 3 napja 0 0 90691

Nekem 5db-os van, azt pont nem hézagolni kéne hanem esztergálni belőle, mert alátét nélkül is túl nagy a hézag. Bár az ívek sem tűnnek pont egyezőnek, úgyhogy ez a szett is annyit ér amennyibe kerül. 

Előzmény: 409 (90678)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90690

Próbáltam. Nekem nem jött be. A fa az égetéstől olyan szivacsos szerkezetű lett, leásva pedig felszívta a vizet.   A föld alatt nem is volt gond vele, ott nem korhadt, de a talaj felszínénél ahol ki is tudott száradni ott tört el nyakban mindegyik oszlop. Attól a kevéske égetéstől is jelentősen meggyengültek az oszlopok, törékennyé váltak. Elég volt egy nagy szélvihar, ami bele tudott kapaszkodni az oszlopra kötözött uborkahálóba és az uborkákba, és sorban törtek ki. Na utána újra felállítani a tízméteres uborkahálót rajta a rengeteg növénnyel, na az nem volt piskóta. Akkor fogadtam meg, hogy többet nem égetek oszlopnak valót. 

Előzmény: joevagyok68 (90672)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 90689

Még nem jött a félreértésről szóló levél.

Előzmény: laci19791202 (90682)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 90688

Biztos túl sokan kattantak rá.  Ahogy elnézem ez kb a leggyakoribb gérvágó méret, de brutálisan sok foggal a tiszta keresztvágáshoz.

Előzmény: pajaci (90685)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90687

A muksó nem is tudott semmiféle akcióról!!

Előzmény: pajaci (90685)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90686

110-es mindenhova. Ez a legegyszerűbb, mert ha a későbbiekben átrendezed majd a műhelyt akkor könnyen át tudod majd alakítani a csövezést az új elrendezésnek. Ha a vékonyabb csövet használod akkor a megnő a cső súrlódási ellenállása. Minél vékonyabb a cső annál nagyobb az ellenállása. Ez is a 110-es mellett szól. Ha egy géphez elég a 63-as csőméret is akkor a gépig vidd el a 110-est és közvetlenül előtte tegyél be egy szűkítőt, úgy, hogy minél rövidebb legyen a 63-as csőszakasz. 

Előzmény: FüstyZ (90635)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90685

Visszaárazták.

Előzmény: laci19791202 (90682)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90684

Ecostucco fatapasz

http://pepitafestek.unas.hu/spd/00797/ECOSTUCCO-VIZES-FATAPASZ-025-KG

Lazúr vagy lakk alá ez vált be eddig a legjobban nekem. A színeknek nem sok köze van a valósághoz, amiket vettem mind nagyon világos volt. A mahagóni viszont jó sötét, azzal keverve egy világosat el lehet találni az árnyalatot.

Előzmény: Soká (90681)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90683

"Tetszik Győző távirányítós elszívó kapcsolása is, de azt írta az nem bírja sokáig :("

Nem jól emlékszel. Nálam most a 2.0-ás verzió van már a távvezérlőre. Ezzel semmi gond, ez bírja. Az 1.0-ás verzió halt be pár hét után. 

A videón egy 2HP-s elszívót köt a srác a csővezetékre, nekem meg csak 1 HP-s az einhel zsákos elszívóm, gondolom neked is ilyen teljesítményű van. Szerintem az is bőven elég. 

Előzmény: FüstyZ (90633)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90682

Az a brutális akció az eltünt,pirossal volt alá irva hogy 2990ft,erre felhivom őket és semmi féle akció nincs,rákatt ujra az álltalad betett linkre majd nuku akció.Na ez hogy van?

Előzmény: pajaci (90647)
Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 90681

Urak, ha pórustömíteni szeretném a fát a saját porával, akkor milyen kötőanyagot érdemes használni? Ha egyáltalán érdemes ilyesmivel bajlódni...

Az a baj, hogy a meglévő műfa eléggé elüt. Vagy azt próbáljam valami színezővel árnyalni?

Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 90680

Még annyit, hogy ki tudja, amit most árulnak, az ugyanaz a széria-e mint 4 évvel ezelőtti? Az biztos, hogy minden egyes készletet meg kell nézni, mert az egyik ilyen, másik olyan.

Sem le- sem rábeszélni nem szeretnélek. Az én készletem éppenséggel használható (miután dolgoztam vele...) de azért ezek elég nagy darab marók és miután nem tökéletes a súlyeloszlásuk így megviselik a gépet, szerintem. Hosszú távon biztosan rontja a gép élettartamát. Arra viszont jó lehet, hogy pár darab valamit megcsinálj vele. És úgy is fel lehet fogni a dolgot, hogy a készlet teljes ára kevesebb, mint a benne lévő marók külön-külön, így ha van benne egy, amit tudsz használni, már megérte. Én tk. a plattoló miatt vettem meg, hogy legyen egy ilyen profilom is. És pont ma volt a kezemben, de végül nem ezt használtam...

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90679

Visszahajtod? Én kivágom, hogy a szemüveg egyáltalán a helyére kerülhessen.

Előzmény: 409 (90677)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 90678

Nekem ugyanaz van mint Repítőnek, de az enyém pontos. Tettem is be ide képeket róla anno. Egyébként kihézagolhatóak, ha pontatlan.

Előzmény: pacman123 (90673)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 90677

Az orrnál lévő szivacsos baszkurát fel szoktam hajtani és arra ültetem a szemüveget. Nekem így nem párásodik.

Előzmény: FüstyZ (90666)
Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 90676

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=107716954&t=9104263

37233-tól érdemes olvasni.

És még ezt is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108638562&t=9104263

(nem emlékeztek, ki a Törölt nick?)

laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90675

Bocsi de az nekem sok,4-ér van 270mm-es!

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90632)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 90674

Az utolsók között virágzik júniusban kábé a csörgőfával és a japánakáccal.

Ezek zárják a virágzó fák sorát.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90664)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90673

Azt tudtam hogy Árvai Zoli Massiv-ozik és szereti (mondjuk ennyiért legyen is szerethető).

De most kicsit lejjebb görgettem a "kontraprofil" találatok között, itt van Repítő lassan 2 éves posztja. Na az tényleg elég elszomorító eredmény volt ...o.O Pedig itt még reménykedett.

Lehet, hogy inkább jobban belenyúlok a zsebbe, ha nem érkezik pozitív tapasztalat. Azóta találtam már 43 ropiért is szettet ... na ahhoz képest a Massiv már ajándék :-)

Előzmény: pajaci (90671)
joevagyok68 Creative Commons License 3 napja 0 0 90672

"Leásva a földbe egy év alatt kb 5 cm-re csökkent az átmérője a föld alatt"

Mert nem tartósítottad égetéssel !

"A földbe épített keményfa oszlopokat célszerű égetéssel tartósítani, melynek során a talajba kerülő oszloprészeket pár milliméter mélységig megégetünk, így a faoszlopok élettartamát nagymértékben megnövelhetjük."

http://www.muszakiak.hu/tudastar/anyagismeret/fa

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90653)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90671

Régebben valaki vett ilyen olcsó kontraprofilt, rakott be képeket is az eredményről. Elég elszomorító látvány volt.

torony78 Creative Commons License 3 napja 0 0 90670

Lehet, hogy azért ennyi, mert itt is számít, hogy ez bevonat és nem pedig ötvözet, mint a kobaltosnál is, de ez csak tipp.

Előzmény: raklapjúzer (90669)
raklapjúzer Creative Commons License 3 napja 0 0 90669

Titános 70 Ft / darab?  Fene tudja, gyanúsan olcsónak nézem.

Előzmény: pacman123 (90663)
FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90668

Jut eszembe: nem tudja valaki hol lehetne beszerezni 6-os szárral R3-as élmarót/rádiuszmarót? Ilyesmi kellene 6-os szárral. Jövő hét elejére ABS maráshoz.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90667

Szépjónapot!

Van itt valaki, aki már hasonlított össze kontraprofil marókészleteket? (12mm-es szárral)

Az érdekelne, hogy pl. egy Massiv szett van-e annyival jobb (tartósabb élű, szebb marásképű, stb) egy noname-nél, mint amennyivel többe kerül. Árban több mint 3x annyiért lehet egy Massive-ot megpattintani. Az is segítség lenne, hogy ha valaki azt mondja hogy "nem hasonlítottam még össze, de van egy ilyenem-olyanom, és ezzel 30 szekrényajtó keretét már kimartam boroviból. És élezés után ugyanolyna szépen mart tovább." A 30 hasraütős szám, gőzöm sincs meddig bírja pl a borovit.

Massiv (22.515 Ft) 

Noname1 (6.500 Ft) 

Noname2. (7.500 Ft) 

...stb.

Köszi minden véleményt előre is!

FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90666

Ma vettem egy kalapácsot. Ez így magában nem nagy ügy, de ez egy Kreator márkájú. Most láttam a helyi "kisobiban" hogy mennyi féle cucc van ezen a márkanéven. A csomagolása szép, szemre, tapintásra nem egy ótvar barkács kategória, de azért nem is profi. Jobb minőségű barkácsnak mondanám. Jónak tűnik az árazása is. Láttam 80cm-es egykezes szorítót 2400 ft-ért, nem volt rossz. (volt mellette egy Irwin is, na az azért más kategória, 10ezer ft volt)

Vettem két derékszöget is, persze előtte ellenőriztem őket ott a boltban. Aki nem ismerné (bár valszeg itt mindenki ismeri) a módszert: kértem egy darab papírt, ceruzát. A lap széléhez tenni a derékszöget és húzni egy vonalat. Aztán megfordítani, és ha a vonal így is párhuzamos a derékszöggel, akkor jó. Ha nyílik vagy zár a vonal, akkor felejtős.

Szóval tetszenek ezek a cuccok, sok minden van. Itt lehet kicsit böngészni. Van vegyes fúrószár készlet is 120 részes 12 pénzért, szerintem az se rossz ár. (3 év garival, bár ez nem tudom mire vonatkozik, a kofferra? :)

Ha már ott voltam vettem új porvédő maszkot is. 200 ft volt darabja. Kipróbáltam. Jól be tudtam állítani, és jelentem nem párásodik benne a szemüvegem!!!

Ilyen:

Ezt írják róla: "Védelmet biztosít porok, ködök és egyéb szilárd részecskék ellen. Emellett véd az olaj, illetve vízbázisú aerosolok ellen is. WEL4 koncentrációig használható. Állítható orrcsipesz, izzadságfelszívó hab orr rész. Dupla testszerkezet (törésbiztos), elasztikus ikerpánt."

És ilyen volt a régi (tegnap vályogfalat véstem):

Egymás mellett:

Hát jobb, hogy ez nem a tüdőmben kötött ki!

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90665

Gyerek koromban én is próbáltam a bakaszivart elszívni, jó nagy köhögés lett csak belőle. :):):)

Előzmény: MN 3100 (90620)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90664

A melóhelyen a műhelyünk hátsó bejárata mellett van egy öreg szivarfa, még a 60-as években ültették amikor a felépült épületek mellett parkosítottak. Szép nagy levelei vannak, gyönyörű amikor virágzik, jó nagy árnyékot ad mert a nagy levelei között alig jut át a napfény. Nyáron a nagy melegben emiatt kellemes hűs van a fa alatt.

A termése ősszel megszárad majd felhasad és elszórja a magjait, de a terméstokok csak tavasszal kezdenek lehullani a fáról, amikor elkezd újra kinőni a sok levél. Addig nagyon csúnya azzal a sok lecsüngő terméstokkal. Eszméletlen mennyiségű szemetet kell eltakarítanunk az 1 db fa miatt, lombhullás után lábszárközépig is ér néhány helyen a lehullatott elszáradt levél. Ilyenkor 2-3 gurulós konténert is megtöltünk a falevelekkel meg a terméstokokkal. 

Elég későn kezd kizöldülni tavasszal a fa, már minden fa és bokor a környékén zöldbe borult mire elkezd feléledni ez a fa. Nálunk még nem kezdett el feléledni a fa idén, pedig körülötte már minden zöldbe van. 10 éve figyelem ezt a fát, oda járunk ki alá cigizni  meg kávézni. Az utóbbi 10 évben nem tapasztalom, hogy nagyobb lett volna a fa, azaz valószínűleg elérte azt a nagyságot már a fa amit az épületekkel körbevett terület enged a számára mint életteret. 

Előzmény: arvaiz69 (90615)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90663

Ha nem az uni-maxban lenne ... 

Titán bevonatos HSS fúrókészlet, 170 db-os, 12 pisztolyorrú Mátyásért.

http://www.uni-max.hu/170-darabos-hss-furokeszlet-din-338/d/

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90662

Szerintem az lehetett, amibe én is gyakran beleszaladok: gyorsan, kapokodva ("határidőre") próbált olyan dolgot építeni, amit előtte sosem. Azt így nem szabad. Több tucat videó a tecsőn, jó pár tapasztalt szakértő itt - ha befejezendő meló van én nem ettől tenném függővé, hogy elkészül-e a segédeszköz. Ami ha el is készül lehet hogy elsőre több bosszúságot okoz mint segítséget, mert nem elég pontos/tartós .. stb.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90660)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 90661

Jajj nohogy komolyan vegyétek már Lala kijelejtését,hiszen tudja itt sok ügyes emberke hogy ez kanyarba sem igy van,sőt azt is tudjuk sokan hogy házilag csakis jobbat precizebbet komolyabbat lehet épiteni mint a ma kaphato olcsó kategória!!!

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90660)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 1 90660

"Ujra CSAK ISMETLEM MAGAM NEM LEHET HAZILAG GÉPEKET KÉSZÍTENI!"

Ezt a mondást én nem ismertem, így ennek hiányába építettem meg a következő gépeimet:

- 250-es Abrichter

- 250-es Vastagsági gyalugép

- 550-es szalagfűrész

- 600-as hengercsiszológép

- 300-as karos flex gyorsdaraboló

- 300-as tárcsacsiszológép

- hosszlyukfúró gép

és még pár apróság 

:))))))))))))))))

Most hogy már ismerem ezt a mondást a te jóvoltodból akkor már nem is szabad nekikezdenem a dekopirfűrész gép és a nagy szalagcsiszológép építésének sem???? :)))))))))))))))

Előzmény: Lala8080 (90604)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 90659

A fene tudja, mitől van, de ezek szerint sok dologtól függhet az akácoszlop talajbírása is. Apósomnak akácoszlopk voltak a szőlőjében. Kb. 25 évig bírták, aztán mindet kicseréltük. Apósom ezúttal betont vett, többet nem akar ilyesmivel bajlódni.

Előzmény: rferi (90657)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90658

Az egyik munkatársamnak van egy bedugós fúróélezője, élőben nem láttam mert nem hozta be, csak a fúrókat amiket azzal köszörült meg. Megkért, hogy hozzam helyre az élezésüket, mert az az élező csak egy egyenes lapot köszörült élnek, lemez fúrására meg nem volt jó az így megköszörült fúró mert nagyon harapott, ahogy átszakadt a lemez csak berántotta a fúrót, na onnan kínlódás volt befejezni csak a fúrást. Próbáltam az így megélezett fúrót vastagabb anyagon is, addig jól haladt, amíg a fém belsejében fúrt, de az átszakadásnál ott is produkálta a hibát. Valami nagyon nem stimmelt azzal az élező készülékkel, lehet, hogy másfajta készülék jobban élezi meg a fúrókat, de azokkal nincs tapasztalatom. Én mindig szabad kézből élezem a szerszámaimat, én ezt tanultam annó az ipari iskolában. 

Előzmény: Barnamedvébb (90570)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 90657

50 éve vettük a telket. Volt pár akác szőlőkaró, ami tartotta a szőlőt már a vásárláskor is.

Ezek azóta is megvannak, és nem korhadtak még el.

Volt, amit ezekből felvágtam 60 centisekre, és kis támfalacskát raktam belőle.

Ennek 23 éve, azokon se látszik semmi.

A fehér réteget le kell venni a rönkről, és akkor a maradék sosem korhad el....

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90656

Nem rossz ötlet, ezt kipróbálom.

Előzmény: Barnamedvébb (90562)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 90655

egy 10 centi vastag ág ha kéreg nélkül is ennyi, akkor is a fele az szíjács.

Vajk

halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 90654

bazi régóta van a gatteriparban. csak idő kérdése volt hogy jön-e lefele. stellites fűrészlapra kell keresni.

Előzmény: rferi (90652)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 90653

Pár akác törzset, olyan kb 10 cm átmérőjűt és 3-3,5m hosszút vágtam pár éve magamnak, a kertben a futóbab és az uborka hálójának az oszlopához kellettek. Leásva a földbe egy év alatt kb 5 cm-re csökkent az átmérője a föld alatt, úgy korhad a nedves környezetben. A föld feletti részen tényleg semmi baja, ott jól bírja már évek óta. Csak egyre rövidebbek az akác oszlopok, ahogy minden évben le kell vágnom belőlük azt a kb 30-40 cm-ert amit leások és elkorhad. 

A kertemben volt 2 db hatalmas germezdolfi cseresznyefa amiket ki kellett vágnom 3 éve mert elkapták a tűzhalál betegséget. A tuskójuk kb 5 cm-re áll ki a földből, most nézegettem pár napja, és még most is olyan mint amikor a láncfűrész elvágta, csak annyi történt hogy azóta megfeketedett a felülete. Csodálkoztam is, hogy nem akar elkorhadni.

Előzmény: MN 3100 (90557)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 90652
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 90651

Ha az elszívót átrakod másik helyiségbe, tervezéskor vedd figyelembe, hogy az egyikből ki- a másikba meg beszívja majd a levegőt, tehát ha a két helyiség közt nincs légátjárás, akkor csökkenhet a teljesítmény.

Ha pedig olyan megoldáast csinálsz, hogy a műhelynek a levegőpótlást kintről oldaod meg, a raktárnál pedig megoldod, hogy ki tudja fújni a szabadba a levegőt, akkor baromi gyorsan fogod lehűteni télen, felmelegíteni nyáron a műhelyedet!

rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 90650

Ha a fémiparból indulok ki, akkor a kisebb szögű a keményebb anyaghoz való

Előzmény: Paco155 (90612)
Deathstar82 Creative Commons License 3 napja 0 0 90649

Szia!

Nem, nem a szivarfára gondoltam. Tudom mi a különbség a kettő között, jó pár éven keresztül tanulom kellett a fákról, úgy hogy felismerem őket. Felénk is van sok szivarfa de nem lehet igazából össze keverni a kettőt, mert az igaz hogy mindkettőnek tok temése van, de a szivarfának hosszúkás, a császárfának pedig kicsit tojás alaku és csúcsos. Az előző évi temés pedig általában fent van mind a két fán, ez alapján lehet a legkönnyebben felismerni őket.

Üdv.

Péter

Előzmény: arvaiz69 (90611)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90648

Kössz!

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90629)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 90647
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 90646
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90645

A leválasztó/forgácstároló együttest a porszívó mellé, egy közös alapra+görgőkre helyezem majd. Így együtt tudom mozgatni őket, plusz ez az alap arra is jó lesz majd hogy az időnként túl hosszú csövet arra feltekerjem. Szerintem egy porszívóméretű plusz "bödön" még nem lakja be vészesen a teret.

Előzmény: FüstyZ (90644)
FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90644

Hát igen az biztos, hogy kímélné, csak így egyel több motyó lenne az amúgy is kicsi műhelyemben. A "nagy" forgácselszívót is ezért akarom áttelepíteni másik helységbe.

Előzmény: pacman123 (90642)
FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90643

Igen azt követem Wandelt. El kell mélyülnöm nekem is ebben az elszívás dologban. A gérvágót, a szalagcsiszolót, az asztali körfűrészt a műhelyporszívóval használtam eddig. A forgácselszívót csak a gyaluhoz.

A paraméterek megegyeznek, 6 m vezeték van hozzá. Szeretem ezt a porszívót, hihetetlen mit ki nem bír, nem gondoltam volna. Sajnos egyszer rászívott vizet a porra és az betett a szűrőjének. :( Majd kell bele egy új, de kb 6ezer ft.

Előzmény: pacman123 (90641)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90642

Ja, mielőtt megkapom hogy mit oltalak itt a plexis leválasztóval :D ... Paco szaktárs posztolta ezt a hasznos videnyót:

Néha tényleg nem érdemes elbonyolítani. Mondjuk én el fogom, de ha pl. három próba után sem megy, tényleg megyek a teszkó háztartási osztályra anyagért ...

Tudom, te egyelőre elszíváson töröd a fejed, de a porszívódhoz is jól jöhet egy egyszerű leválasztó. Kímélendő a szűrőt/motort.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90641

Nahát, te is? :-)

Mármint törni én is töröm, egyelőre kb. itt járok, a favedernél. Elkezdtem a ciklonos leválasztót is, de sz*r anyagot választottam hengerpalástnak (plexi, de már kiokosítottak hogy polikarbonát lesz az én barátom), azt májusban folytatom. És utána a szippantás ... igen. Az álmom, hogy olyan erős elszívót építsek ami jó lenne a finom és durva porhoz is. Legalább ilyen combosat. (Wandel videóit ismered gondolom, ha nem érdemes böngészgetni, elszívó témában van egy pár neki) De azt mondták itt többen is, hogy a kisebb és finomabb port generáló gépekhez inkább a nagyobb vákumot képező porszívó, míg a nagyobb forgácsmennyiséghez (egyengető/vastagsági gyaluk) a kisebb vákumos, de nagyobb légszállításos elszívó az optimális. Ez alapján a szalagcsiszolódhoz, de a gérvágódhoz sem biztos, hogy a legelőnyösebb a Workzone forgácselszívó. De majd ír valaki, aki próbálta is már - én egyselőre elszívás terén még inkább az elmélet síkján mozgok.  Illetve így megy egyelőre

De hasonlít a porszívód az én OBI-s pornyűvőmhöz .... 1500 WATT? Max. 2400W telj. ráköthető szerszám? 3.5m szívócső?

Nyaktól lefele mindenesetre nagyon megegyeznek :-)

Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 90640

és azt mire használnád a mélyhűtős zacskókból való levegőkiszíváson kívül?

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90639

Az a legkevesebb. Egy 35-ös forstnerrel kivékonyítod alulról, a tetején csak egy kis lyuk marad amit egy arra alkalmas nagy alátéttel befedhedsz. Az alátétet meg mágnesekkel rögzítheted, de lehet eleve több asztallapot csinálni, különféle kivágásokkal. Lehet úgy is, hogy oldalt van a gép, ekkor élcsiszolónak használható. Nekem workzone van, tokmányt még nem szereztem hozzá.

Előzmény: pacman123 (90636)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90638

Az. vagy csak a miénk volt annyira rossz, hogy ki is hajítottuk.

Előzmény: FüstyZ (90637)
FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90637

Mármint a kompresszor hangos alapból?

Előzmény: paplanfa (90634)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 90636

Kb. ugyanezt akartam én is írni. Aztán végiggondoltam a laminált MDF-et ... vajon nem lenne-e túl vastag ahhoz, hogy ezek a kicsi marószárak eléggé kibújjanak?

A maróasztalt valami vékonyabb anyagból lenne jó megoldani. De nem lehetetlen az elkészítése, csak ügyelni kell a költségekre - ha félpénzből kijön, érdemes belevágni.

Egyébként a Handy elég jól passzol a Dremeles kiegészítőkhöz, legalábbis ebbe tökéletesen illik. De néztem egy rövid videót erről a maróasztalról, és először csak gyanakodtam de Paco posztja után szinte biztos, hogy nem egy-az-egyben lehetne befogni. 

Előzmény: paplanfa (90630)
FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90635

100-as átmérő van az elszívón. Az gond, ha a csőrendszer 110-es lenne? De néztem a 63-as átmérő is szabvány PVC csőméret. Szerintetek melyiket kellene használni? Légáramlásban nem igazán vagyok otthon. Lefojtani sem szeretném az elszívót.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 90634

Ezt ismerem, nagyon hangos. Legalábbis amit ismerek :)

FüstyZ Creative Commons License 3 napja 0 0 90633

Alakul a műhelyátalakításom. Most éppen az elszíváson töröm a fejem. Van egy workzone elszívóm, ilyen:

Illetve egy Parkside műhelyporszívóm, ilyen:

Eddig ezekkel oldottam meg az elszívást. Mindig ahhoz a géphez csatoltam amit használtam. Az új elrendezés miatt arra gondoltam, hogy csőrendszert építenék ki a forgácselszívóhoz. Hasonlóan mint ezen a videón.

Szerintetek ez a workzone elszívó elég erős ehhez? A videón egy sokkal nagyobb gép van a rendszerhez kötve.

Az elszívót átraknám a raktárba, és a falat átfúrnám, ott hoznám át a csövet. Mivel az oszlopos fúró, a gérvágó és egy szalagcsiszoló egy vonalban vannak egymás mellett a raktár felőli falon, így könnyen meg tudnám oldani. Lenne még egy vak csonk amire az asztali körfűrészt vagy a gyalugépet tudnám rákötni ha használom, ill. akár egy porszívófejet is lehetne ide csatlakoztatni műhelytakarításhoz.

Tetszik Győző távirányítós elszívó kapcsolása is, de azt írta az nem bírja sokáig :(

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 3 napja 0 0 90632

Tíz fabatka az ára. (10 000)

Kéne valami irány, hogy hol, merre vagy.....

Előzmény: laci19791202 (90600)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 4 napja 0 0 90631

De lehet. Minden ipari teljesítményű gépemet itthon készítettem el. Szerszám, alapanyag és szaktudás szükséges.

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 90630

Simán tudsz ilyet készíteni, nem kell ehhez sok anyag, a tetejét laminált mdf-ből, alá egy derékszögű háromszöggel egy fel-le állítható csúszkalapot amire ezt felfogod bilinccsel. ha finombeállítást is szeretnél egyimbuszkulcsos hosszú menetes csavarral az is megoldható. Kis mikrocsiszolónak még jó is lehet.

Előzmény: bacus (90602)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 4 napja 0 0 90629

Az a homlokfelület szöge, ennek meghatározása a vágandó anyagtól függ. Keményebb anyagnál kisebb, puhább anyagnál nagyobb. Ugyanez vonatkozik a hátlap szögére is.

Előzmény: pajaci (90603)
FüstyZ Creative Commons License 4 napja 0 0 90628

én is keresgéltem DIY vákuumszívattyúkat, sok készül hűtőgép kompresszorból.

De nekem ez is tetszett, ezt meg lehet csinálni egy olcsó autópumpából.

Előzmény: paplanfa (90579)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90627

Aha. Csőbe akarsz húzni. Ez kb az a kategória, hogy akinek két órája van az .....  :)

Előzmény: archivalo (90623)
FüstyZ Creative Commons License 4 napja 0 0 90626

Köszi szépen! Biztosan lesz még folytatás. Én is láttam már a te összes videódat.

Előzmény: arvaiz69 (90610)
Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 90625

Inkább ezen az oldalon érdemes érdeklődni.

De ha itt is akad szakértő, akkor majd az off-ban...

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90624

off

Itt nagyon sok okos ember van: kéne valaki aki ért az androidhoz, illetve a Samsung Note (1hez).

Van vállalkozó?

Díjazás legfeljebb folyékony lehet... :-)

On.

Kösöznöm.

archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90623

Kérdezz meg két forgalmazót, ugyanarra feladatra: ki melyik "metszőszöget" javasolja, tölgyre és fenyőre.

Ha mind a kettő ugyanazt mondja, győztél.

Ha nem, kérdezz meg egy harmadikat...

:-)

Előzmény: Paco155 (90617)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90622

A felső az egyértelműen a keresztvágó fogazás miattinak tűnik. Gondolom tolni is kétszer olyan nehéz volt a deszkát.  Ez amúgy kézi körfűrészen nagyon érezhető, a hosszvágó 12 fogú lap szinte szalad a fában, a 40 fogúnak meg rendesen neki kell feküdni, és akkor sem halad előre, meg éget is..

Előzmény: pacman123 (90621)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 90621

megmértem, 2.3 nem nyert, 2.5mm az inkább közelebb van.

A most rajta lévő lap (Proline, 250-es, 24 TCT foga) 1,8mm vastag a lap és 2,8mm széles a foga.

Ja, lap ... tanulságként (mi éget, miért, stb)

A lap mögött 2 db OBIs tölgyfa küszöb van. A felsőt a PTS-hez adott, "gyári" Bosch Optiline for Wood (254-es, 40 TCT foggal) a másikat pedig az emlegetett és képen is látható Proline lappal vágtam, hosszában. Hát ennyit számít, mi való hosszvágásra, hány foga van és mennyire új  (éles). Proline-nak ez volt az első vágása, Bosch már túl van pár m-nyi, 99%-ban fenyő anyag vágásán). Attól függetlenül hogy elmondtátok már sokan és sokszor, hogy az éles lap nem éget annyira ... kicsit meglepődtem a különbségen. Nem annyira azon hogy ez a "noname"-nek tűnő mennyire nem égetett, hanem azon, hogy a Bosch mennyire igen. Nekem nem tűnik életlennek még a lap. Szerintem inkább a sűrűbb fogazat lehet a bűnös (?). Szögbe nem kapott még, kóvályogni nem kóvályog.

Előzmény: pacman123 (90592)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 90620

A szivarfát én bakaszivar fának ismerem.

Abban a háztömbben, ahol gyerekkoromat

töltöttem, volt ilyen fa a nagy udvaron.

A termése hosszú, vékony rudacska és ha

akarom, akkor tényleg hasonlít a szivarra.

Kölyökkén még elszívni is megpróbáltuk

a száraz termést.

Hát rettenetes élmény volt. Mintha fenyőfa

füstöt szívogatna az ember(gyerek).

A Net-en tegnap olvasgattam róla és azt

írják, hogy a nevét onnan kapta, hogy a

csóró bakák az 1920-as években cigaretta

helyett szívták.

Ha ez igaz, akkor nem véletlenül vesztettünk

el minden háborút. :))

Péter

Előzmény: arvaiz69 (90615)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 90619

A szőlőkarót itt, Pápa környékén is akácból készítik.

Tényleg nagyon tartós anyag.

Az öregek úgy mondták, hogy karóból is az az igazi,

amelyiket hasítják, fejszével faragják.

Ilyent már - szerintem - nem igen lehet találni.

Péter

MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 90618

Tényleg nem kapupánt csavar használtak, hanem lemezcsavart.

Ezt hajtották be a zárt szelvénybe.

A kapupánt csavar eléggé meglátszik a kerítéslécen.

Az akácléc maga igen jól bírja.

Azért a lemezcsavar sem lekvárból van. :)))

Péter

Előzmény: laci19791202 (90591)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90617

Közben én is találtam dolgokat fűrész hasítószögre vonatkoztatva és ott a szög minél nagyobb annál puhább fa vágás, 90 foknál nagyobb, tehát hátrafelé álló fog esetén meg már csak puhafa keresztvágás.   Viszont szerintem a keményfémlapkás körfűrész éle inkább gyaluként képzelhető el, így fordítva vannak a hasítószögek azaz ami közelebb van a 90 (esetünkben 0) fokhoz az a keményfa (10 fok) az alacsony élszög pedig a puhához (15).

Na ez már nem az én szakterületem, csak spekulálok amíg valami asztalos mesterember meg nem mondja a tutit. :)

Előzmény: pajaci (90614)
drRamaty Creative Commons License 4 napja 0 1 90616

Lalikám, ne idegeskedj. Itt azért vagyunk néhányan, akik építettünk gépet. De csak azért sikerült, mert nem tudtuk, hogy lehetetlen :-)

arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 90615

Szia! 

A szivarfát felénk is sokan ültettek, mostanában elég divatos fa!

Én apukáméknál tavaly vágtam ki egy kb. 4 méter magas ilyen fát, ami vadon nőtt. Én azt tapasztaltam egyáltalán nem keményfa, inkább az ecetfához hasonlítanám a keménységét. 

Egyébként virágzáskor tényleg gyönyörű. A termése hosszú vékony szivar alakú. Gondolom a termésének alakjáról kapta a nevét! Ennek is nagy levelei vannak, de meg sem közelíti a Smaragdfa leveleinek méretét!

Pár kép a Szivarfáról: 

Előzmény: Deathstar82 (90587)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90614

Most néztem, a vasvágó lapjuk nulla fokos.

Előzmény: Paco155 (90612)
Lala8080 Creative Commons License 4 napja 0 0 90613

Nem veletek kiabáltam....! Es tudom repülögepépitő szalagfűrészt is tudott csinálni.

A melo meg gyorsitasa miatt kellett volna a jobb vezető meg a csiszoló.Sok időt veszitek amikor hossz vágas kell(az asztal ket oldalan csavarozni nem gyors ha nincs semmi csak egy meröszalag elálitodik mindig)!Nem erte meg a befektetett munka neki kellett volna előbb allni az igazi asztalos munkanak ha lassabban is de haladtam volna.

Előzmény: Barnamedvébb (90605)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90612

Elkezdtem utánanézni, de nem találom meg.  De először is tévedtem, ez nem az élszög, hanem a metszőszög.

Ezenkívül minél kisebb a forgácsolószerszám metszőszöge, annál könnyebben választhatunk le a munkadarabról forgácsot, de a felület annál durvább és szálkásabb lesz. Cserébe kisebb a behasadás.  Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a 15 fokos a keményfa, és a 10 fokos a puha.

Előzmény: pajaci (90609)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 90611

Szia!

Amire Te gondolsz, az szerintem Szivarfa!

Előzmény: Deathstar82 (90587)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 90610

Szia! 

Megnéztem a videót amit készítettél. Gratulálok a szereléshez és a film készítéséhez is! Nagy érdeklődéssel néztem végig és azt kell mondjam nagyon tetszett. Örülök, hogy más is készít idevágó filmet. Bízok benne sok ilyen jól sikerült filmet fogsz nekünk megmutatni.

Előzmény: FüstyZ (90426)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90609

Én is gondoltam rá hogy az egyikhez jobb mint a másikhoz, de aztán elvetettem az ötletet :-)

Előzmény: Paco155 (90606)
bacus Creative Commons License 4 napja 0 0 90608

Kár, pedig vennék egyet, ha bele tudnám fogni. :-(

Előzmény: Paco155 (90607)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90607

A handy-t nem tudom, de dremelből is csak a 200-as sorozat megy bele csont nélkül. Nekem a 300-ashoz már faragnom kellett rajta, a 3000-t meg bele sem próbáltam.

Előzmény: bacus (90602)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 90606

Az élszög. :P

(Amúgy az hogy a 10 fokos a puhafához jobb, a 15 fokos a keményhez. (De lehet, hogy fordítva, régen olvastam már az alacsonyabb élszög melyikhez jobb ))

Előzmény: pajaci (90603)
Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90605

szerintem ezt elég rossz helyen ismételgeted :)

(mellesleg nem árt ismerni a "netikettet", amely szerint a nagybetűs írásmód kiabálást jelent,

ez nem kioktatás, tanács - igaz, kéretlen)

Lala8080 Creative Commons License 4 napja 0 0 90604

A heti projekten egy asztali csiszolo lett volna. kb 8 darab ekszijtarcsat készitettem egy sem lett jo mindegyiken össze vissza ment az ékszíj. a motor tengelyen a sajat helyen akartam elkészíteni(véső,csiszolo) egy sem lett jo.Mire a nyolcadiknal, a motor megadta magat, zarlatos lett a forgoresz.

Ujra CSAK ISMETLEM MAGAM NEM LEHET HAZILAG GÉPEKET KÉSZÍTENI!

A multheten a körfűresz vezetö készítese mondott csödöt.

Kivancsi lennek az OBI ban arult 18 ezer forintos asztali körfűresz(700w)skalazott vezetővel  mire hasznalhato?Nagyreszt hosszvagasra hasznalnam, a mostani 1200w os kezi van az asztal ala csavarozva es valamikor az is alig viszi a fát ha csomot talal példaul!

pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90603

Az egyik fűrészlap 10fokra van aláköszörülve, a másik 10-re. Minden másban teljesen egyformák.

Mi a gyakorlati különbség a kettő között?

bacus Creative Commons License 4 napja 0 0 90602

Ez a dremel másoló asztal néven árult dolog, ez kizárólag csak dremelhez jó? Vagy azért bele megy a handy masinája is?

https://www.mall.hu/felsomaro/dremel-marogep-masolo-asztal-231

torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 90601

Én úgy indulnék neki, hogy megkeresném a bizalmamba férkőzött gyártóknak a honlapjait, és a letölthető katalógusaikból kinézném azoknak a lapoknak termékkódjait, amik legjobban passzolnak az elképzelésemhez, és úgy árgépeznék, aztán amelyik a legolcsóbb, és normális boltban lehet kapni/rendelni.

Előzmény: laci19791202 (90600)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 90600

Én is most akarok majd körfűrészblapot venni,én is úgy vagyok hogy valami olcsóbb középkategória alsó feléből választanék,egy sűrűbb fogazásút bútorlaphoz,vékony rétegelthet,farosthoz stb és egy ritkább fogszámút fenyő hosszvágásra.Na most ha megnézzük it az árgépet akkor majdnem egy árban van a Bosch,Yato,Pilana,Dedra,na most ezek közül e jó lenne tudni hogy melyiket vegye meg az ember.

http://www.argep.hu/main.aspx?sucheall=K%c3%b6rf%c3%bcr%c3%a9szlap+250x30&page=2

Előzmény: torony78 (90590)
raklapjúzer Creative Commons License 4 napja 0 0 90599

Na persze, régen jobban ráértek. A hajónak való tölgyfát évekig édesvíz alatt tartották, aztán ment az erdőben az árnyékos fészerbe. Itt elforgatták még 30-40 évig, vagy még tovább, utána lett hajó belőle.

Előzmény: archivalo (90581)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90598

Nézegetem a gyári freud katalógust

http://faipari-szerszamok.hu/pdf/2_saws_catgen09_rev0.pdf

a 44. pdf oldalon lévő LU 2A és az azt követő LU 2B amit próbálok megfejteni. 350-es kellene hossz és keresztvágáshoz, plusz néha forgácslaphoz. A hosszvágásnál lényeges nekem a felület minősége, hogy elég legyen csak megcsiszolni.

Előzmény: Deathstar82 (90595)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 90597

"felhívom a szerszamkert,"

Azzal sokra nem mennél, inkább a szerker-t. 

Előzmény: bekom (90594)
Deathstar82 Creative Commons License 4 napja 0 0 90596

Freud-nak is van szerintem többféle lapja, de tényleg jobb ha felhívod a céget. Szeritnem nekem is nagyobb a hasítóék mint a vágásrés, egy pár tizeddel. De pontosan nem tudom holnapra megtudom mérni, ha nagyon érdekel. Egyébként szerintem nem gond.

Péter

Előzmény: bekom (90586)
Deathstar82 Creative Commons License 4 napja 0 0 90595

Szia!

Freud lapom a 21LU1E ha jól emlékszem. Nagyon jó kis lap kifejezetten hosszvágásra vettem és nagyon megvagyok elégedve vele. Keresztvágásra egy 60 fogas CMT lapom van, de ez is nagyon szuper, tökéletes a vágásképe. Ezzel szoktam még vágni rétegelt lemezt is és ha nagyon megvagyok szorulva akkor bútorlapot, ami meglepő hogy nem tépi meg egyik oldalt sem a laminátot, úgy hogy ezzel is nagyon megvagyok elégedve. A pontos tipusát nem tudom, de ha érdekel akkorholnapra megtudom nézni.

Péter

Előzmény: pajaci (90585)
bekom Creative Commons License 4 napja 0 0 90594

Azért a wikipediat én is megnézhettem volna. :) Köszönöm, erre voltam kiváncsi. Azért rendelés előtt felhívom a szerszamkert, pláne hogy ennyire dícséritek.

köszönöm a segítséget:

Norbert

Előzmény: pacman123 (90592)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 90593

Biztos jobbak az ilyen nagyobb kompresszorok, mint a hordozható lidlis, de nekem van még egy szempont: a műhelyem nem egészen 9m2-es. Sajnos már így is állandóan a helyemet keresem benne. 

Biztos voltam benne, hogyha megjelenik itt az "akác" szó, abból vita lesz. :))

Előzmény: laci19791202 (90552)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 90592

http://en.wikipedia.org/wiki/Riving_knife

"The thickness of a splitter should ideally be greater than that of the saw blade, but thinner than that of the saw kerf."

Azaz a hasítóék vastagsága ideális esetben a lap vastagság és a vágóél vastagság közé esik. Megmérem majd a PTS 10 ékvastagságát is, de vakon a 2.3mm-re tippelek ez én esetemben is. 

Szóval a te esetedben a 2.5 mm-es vágási szélességű lap pont jó a 2.3-as ékedhez.

Előzmény: bekom (90583)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 90591

A szomszédod jó szart csavart vehetett,vagy nagyon vékonyt!Milyen az az akác léc ami pl egy M6 os kapupántcsavart elszaggat?Ha nem azzal csavarozta fel meg meg is érdemli.

torony78 Creative Commons License 4 napja 0 0 90590

Mint egy lelkes amatőr szeretnék hozzászólni. Először is el kell döntened, mit akarsz vágni. Puhafa, vagy keményfa? Bútorlap, könnyűfém is szempont lehet - te tudod.

Ha fát akarsz vágni, azt hosszában, vagy keresztbe? (ettől függően ritkább, vagy sűrűbb fogazásút kell venned)

Ezen kívül a körfűrészed maximum lapmérete és furatátmérője határozza meg, hogy mit kell venned.

Ha ezekkel az infókkal megkeresel egy normális fűrészlap kereskedőt, akkor előveszi a katalógusait és eligazít, hogy melyik gyártó mit ajánl ilyen célra.

A Freud lapok a legdrágábbak között vannak a fűrészlap műfajban, de nagyon jó minőségűek - mondják az itteni régi motorosok.

Előbb utóbb én is ki fogok próbálni más lapokat, de mondjuk Freudot már nem próbálgatásra fogok venni, hanem ha már nem csinálok nagy hülyeségeket. Bosch, Makita, Yato, én ilyeneket próbálok majd, amik szintén nem olcsók, de mégsem a prémium kategória.

Azt megmondják a tapasztaltabbak, hogy a fogvastagságba mennyire lehet variálni, fel lehet-e menni mondjuk 3,2mm-re, ha a gyári lap 2,4mm volt. De ez gondolom le van írva a géped specifikációjában, hogy milyennel lehet használni.

Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90589

ja, egyébként ez is Szerkertől van és tényleg profik, 

ha elmondod, mire kell, akkor szakértően tudnak ajánlani

most pl. hallotta a csávó, h szívom a fogam és ajánlotta ezt a kicsit olcsóbb lapot

Előzmény: bekom (90586)
Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90588

én ebben a pillanatban küldtem el egy megrendelést egy bútorlapos freud lapra

17 ezer valamennyibe fog fájni, bruttó (szó szerint), de hát muszáj most a bútorkészítéshez

az áthúzós Bosch PPS-7 asztali körfűrészemhez egyetlen ilyen lapjuk volt,

érdekességként a műszaki adatok: 

D:190 mm
Vágás: 2,8 mm
Furat: 30 mm 
54 fog, egy trapéz, egy egyenes, kicsit negatív élszög

zajcsillapított

remélem, remekül fog muzsikálni 

Deathstar82 Creative Commons License 4 napja 0 0 90587

Szia!

Szerintem már láttál ilyen fát csak nem tudtad, hogy az az. Elég sok helyen találkozni vele, persze nem a hybrid fajtával, de a közönséges fajta is ugyan ilyen gyorsan nő és a levelei is ugyan ilyen hatalmasak. Most arról lehet a fát felismerni, hogy csak a nagy fürtös virágok vannak rajta. Egyébként mega  a terméséről lehet a legkönnyebben felismerni mert a fán marad. Felénk egy csomó helyen van. Van egy ház ahol egy kisebb körön belül rengeteg nő. Magról is lehet szaporítani. Egyébként különböző fajták vannak, van amit a méze miatt termesztenek.

Péter

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90541)
bekom Creative Commons License 4 napja 0 0 90586

Szia!

Pont a Freud katalógust néztem 2.5-öst találtam, ami csak 0.1 eltérés. Kérdésem, hogy a hasítóék 2 tized eltérésű lenne az 1 tized helyett. Ez még nem lehet gond?

Norbert 

Előzmény: Deathstar82 (90584)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90585

Konkrétan melyik freud lapod van? Hogy vagy vele megelégedve, hossz/keresztvágás/kemény/puhafa/forgácslap viszonylatban?

Előzmény: Deathstar82 (90584)
Deathstar82 Creative Commons License 4 napja 0 0 90584

Szia!

Nem tudom milyen lapokat nézegettél vagy szeretnél venni, de a Freud-nak és a CMT-nek is vannak vékony lapjai, olyanok is ahol a vágóél 1,8 mm. Ezeknek a márkának a lapjai nem olcsóak, de érdemes beruházni rájuk, mert nagyon szép vágási képük van és az élük is nagyon tartós. Nekem is van egy 250 Freud lapom és ha jól emlékszem a vágáóél 2,3 mm. De a legjobb ha megnézed a Szerker honlapját vagy felhívod őket és elmondod milyen lapra van szükséged, mert nagyon segítőkészek. Ez a hosszvágásra való lapjaik: http://szerker.hu/termekek.php?t=5&contr=&lang=hu&idis=1&iddu=33

Üdv.

Péter

bekom Creative Commons License 4 napja 0 0 90583

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, de még nem szóltam hozzá, illetve nem kérdeztem. :) Következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy metabo ts254 körfűrész melynek elég fura lapja van: 254*30 16mm vastag, 2.4 a vágóél, így a hasítóékem 2.3mm. lap cserén gondolkoztam, illetve más lapokat szeretnék kipróbálni. Viszont a 250, vagy 255 az elfogadott méret, ami nem is baj, mert a 250-es jó lenne. A vágóél mérete már gond, mert a legkisebb amit találtam 2.5mm. Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Vagy csak gyári lap kerül bele?

Segítségeteket előre is köszönöm:

Norbert

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 90582

csak gondolom nem mindegy mennyi ideig főzik, tuti vannak akik azzal is spórolni akarnak...

Előzmény: archivalo (90580)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90581

"Ők 2-3 évig rönkben tartják az akácot, csak utána vágják fel. Ha igényesebb fűrészáru kell, akkor a felvágott anyagot további 1 évig tárolják. Ha ezután átválogatják, akkor ami egyenes maradt, többé nem vetemedik."

Régen, az asztalos minőségű faanyagot nem ennyi, hanem 10 évig szárogatták és csak utána "szabdalták" fel..

Volt egy hajóstársunk, aki nem kevesebb, mint 30 éven át szárította a faanyagot, mire beépítette.

A rigófüttyös faanyag felhasználása csak korunk terméke lett, amikor minden "eldobhatóként" készül el és nem cél, hogy több generációt kiszolgáljon.

Előzmény: raklapjúzer (90571)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90580

Erre találták ki a gőzölt akácot: ha meggőzölik, megnyugszik és nem mozog többet.

Minden jó tulajdonságát megtartja, de nem (nagyon) fog vetemedni, csavarodni.

Innen kezdve bárminek használható.

Nekem tömör polcaim vannak belőle (eredetileg lépcső homloklapnak adták), de már 30 éve teszik a dolgukat: nem hasadtak el, nem vetemedtek el, semmi.

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 90579

Pont akartam kérdezni a hűtőkompresszoros otthoni célra bekötött kompresszort. Mit kell átalakítani ezeken, hogy lehessen szívásra, és fújásra is használni? Mire kell figyelni, hogy ha lelek/veszek egy kidobott hűtőből származó darabot?

Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 90578

Még Olaszországban is :-)

Kamion szám vitték/viszik. Oszlopot és karót is.

Előzmény: pajaci (90577)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90577

Ezek szerint a szőlőkaró mindenfelé akácból van? (tudom van betonból is)

Előzmény: 409 (90575)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90576

"...Értem mire gondolsz, bár ehhez kétszer kellett elolvasnom :)..."

Persze, hoszen 2 darab rugós alátét kell... :-)

Előzmény: FüstyZ (90534)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 90575

"Szőlőkarókat az alföldön csak akácból csinálnak"

Nagyapámnak a Dunántúlon is mind abból volt. (gyerekkorom nyarainak egy részét Csongrád környékén töltöttem, arrafelé egyáltalán nem karózták a szőllőt)

Előzmény: pajaci (90565)
archivalo Creative Commons License 4 napja 0 0 90574

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ (sokÁ) és Vajk!

Kösöznöm, én sem gondoltam bele...

Ha a vezetőbnek döntöm, nemhogy beszorul, de bele is vág...

Előzmény: halaloszto (90519)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 90573

Csinálj hozzá egy olyan adaptert amivel szögben tudod tartani a tárcsához. Egy lap kell csak, azon V alakú bevágás, értelemszerűen az adott profilhoz tartozó szöggel. Ceruzahegyezőt is csinálhatsz :) Az oviban be volt állítva fixen egy köszörű a gondnoknál ceruzahegyezésre :)

Előzmény: FüstyZ (90567)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 90572

Az akác is nevelhető hosszú törzsnek, csak megfelelő erdőgazdálkodás kérdése. Végig kell menni évente a gallyazófűrésszel, és nem ágazik szanaszét.

Aham, na ezt nincs ember aki megfizesse. Ha úgy értetted, hogy pár fát növesszünk meg, akkor rendben. Van 20-25 ha, lehet gyakorolni :-)

Nyírségi vagyok, a védősávok valóban nagy szerepet játszottak a homok megfékezésében. Sajnos a privatizáció "áldásos" eredményeinek egyike, hogy a mohó új földesurak első dolga volt az akácfasorok kitermelése. Meg is van az eredménye, Ha a száraz földeken elkezd fújni a szél, sokszor olyan porfelhők szállnak mintha köd lenne.

Tessedik szülőföldjéről származom, zseniális dolgokat alkotott. A futóhomok megfékezése miatt sok száz paraszt család áldhatja a nevét. DE a nyárral együtt az akácot is úgy kezdték nagyüzemileg telepíteni ami minden józan ésszel szembement és a gondok itt kezdődtek. A rendszerváltás utáni rablás meg csak a befejezése volt a nagy műnek...

Előzmény: raklapjúzer (90571)
raklapjúzer Creative Commons License 4 napja 0 0 90571

Az akác is nevelhető hosszú törzsnek, csak megfelelő erdőgazdálkodás kérdése. Végig kell menni évente a gallyazófűrésszel, és nem ágazik szanaszét.

Na a gőzölt akác az egy kamu. Bükkre lehet hogy hatásos, de az akác addig dolgozik amíg magától meg nem állapodik. Van gőzölt akácból parkettám. Egy év múlva 6-8 db-ot cserélni kellett, úgy megcsavarodott. A maradék 4-5 köteg azóta is a padláson szárad. Pár ezekből is megcsavarodott, de a maradék már kifogástalan.

Évek óta egy fűrészüzemből hordom a hulladékot tüzelni. Ők 2-3 évig rönkben tartják az akácot, csak utána vágják fel. Ha igényesebb fűrészáru kell, akkor a felvágott anyagot további 1 évig tárolják. Ha ezután átválogatják, akkor ami egyenes maradt, többé nem vetemedik.

Nyírségi vagyok, a védősávok valóban nagy szerepet játszottak a homok megfékezésében. Sajnos a privatizáció "áldásos" eredményeinek egyike, hogy a mohó új földesurak első dolga volt az akácfasorok kitermelése. Meg is van az eredménye, Ha a száraz földeken elkezd fújni a szél, sokszor olyan porfelhők szállnak mintha köd lenne.

Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90570

hát, olyan köszörűt már én is beszereztem, majd én is gyakorlom akkor

sőt, vettem azt a beledugós élezőt is, bár még sosem használtam ("gépgyűjtő" vagyok :))

igen, gondolom, hogy ennyiért megéri, de nem minőség

viszont az évi 2 db fémfúrásnál legalább lesz mihez nyúlni

Előzmény: FüstyZ (90567)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90569

Némelyik idióta az alföldön akarta kiirtani. A szőlő, vagy a búzaföld közepén kinő egy akác, kivágja az ember. Ha tölgyfa nő, azt is. Veteményesben is kihúzzuk a gazokat. Tölgyerdőben nő egy akác, ki kell vágni.

Előzmény: halaloszto (90568)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 90568

én egy ilyen futóhomokos helyen nőttem fel. simán van sivatag a tisztáson az erdőben. és tényleg sok az akác.

pont az benne az invazív jelleg, hogy ha megjelenik az őshonos erdőben, akkor átveszi az uralmat. tehát senkinek semmi baja az erdősávval a nagykunságon, viszont ha megjelenik egy tölgyesben, akkor irtani kell mert kiszorítja a tölgyet is.

Vajk

Előzmény: pajaci (90564)
FüstyZ Creative Commons License 4 napja 0 0 90567

Szerintem ezek a fúrók biztosan nem túl tartós anyagból készülnek. De ha később tudod őket élezni (értsd van köszörűd) akkor nyugodtan megveheted, legfeljebb gyakrabban kell köszörülni.

Én nemrég kaptam egy kettős köszörűt és azóta tudom (ill. most tanulom) élezni a fúrókat. Van egy nagy doboz régi fúrószáram, mindenféle méret. Vettem mindig a fúrókat, aztán ha elkopott megint vettem. Csak gyűltek éveken át, most van min gyakorolni :)

Előzmény: Barnamedvébb (90563)
Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90566

hallottam ezt is, de szőlőm nincs, nem is lesz :)

persze, más karónak is jó, nagyapám is használta

(mi mindig íjat hajlítottunk belőle)

ez a "mezővédő erdősáv" szókapcsolatot nekünk is beégették az agyunkba az iskolában

Előzmény: pajaci (90565)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 90565

Szőlőkarókat az alföldön csak akácból csinálnak, 30-40évet kibírnak.

Előzmény: Barnamedvébb (90562)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 1 90564

"A fafaj 1601-ben jelent meg Európában díszfaként. Hazánkban Tessedik Sámuel evangélikus lelkész volt az, aki a 18. század második felében széles körben kezdte alkalmazni az alföldfásításban."

"Az akác elsődlegessége hazánk gyenge adottságú termőterületeinek a befásításában kétségtelen 1925 óta, amikor hazánk erdősültsége a legalacsonyabb szintre (11,5%) zuhant."

Érdemes elolvasni:

http://www.peticiok.com/akac_hungarikum

40 éve úgy tanultuk az iskolában, hogy az alföldi művelhetetlen területeken a futóhomok megkötése érdekében telepítették. Úgynevezett mezővédő erdősávokat alakítottak ki belőle, erre a feladatra semmilyen más fa nem volt alkalmas. Hatalmas területeket tudtak így művelés alá fogni, ami előtte nem volt lehetséges. Ahol akác erdő van, ott előtte csak homok volt, élővilág meg nem igen burjánzik a futóhomokon. Tehát nem értem milyen őshonos állatvilág kiszorításáról beszélnek.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90555)
Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90563

valaki vett már ilyen LIDL-s acélfúró készletet? megéri? illetve érdemes?

(alig van vasas fúróm)

Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 90562

földben az egyik legtovább tartó fa

anno ágyásszegélynek vágtam fel, nem vacakoltam, hígított lenolajat tettem nagy diszperzites vödörbe és abban állt egy ideig

11. éve kiválóan tartja magát, nem csak a föld fölött, alatt is

aki ilyenben gondolkodik, annak ajánlom

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 90561

műhelyszekrény!

A műhelyszekrény új élete

A régi boltokban legjobban a sokfiókos szekrényeket szeretem: öreg patikákban, optikában, suszternél, könyvtárakban találkozni velük. A régi olvasók emlékezhetnek Emmi néni kis üzletére , ott is a dobozrendszer az egyik legelbűvölőbb berendezési attrakció. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Soká Creative Commons License 4 napja 0 0 90560

"35cm "magasan" van."

Bocsánat, én azt hittem, hogy ez a földön áll. Általában a DIY maróasztalok saját lábakon állnak.  Így aztán elég robusztusnak tűnt. Valószínűleg a betét mérete is megtévesztett. Bocs!

Előzmény: FüstyZ (90532)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 90559

- van gőzölt akác. az nem mozog, és nekem nagyon tetszik a kinézete.

- azért szeretik tüzelni, mert nedvesen is jól ég. ezért elterjedt az a tévképzet, hogy az akác az a tuti tüzifa. és mivel kedvelt, hát miért ne adnák kicsit drágábban, ha úgy is megveszik.

Vajk

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 90558

láttál már 6 méteres akác törzset? baromira elágazósra nő. 2méteres akác deszka már kuriózum. senkinek nincs kedve méteres darabokból iparilag bútort termelni. kerítéslécnek tuti.

Vajk

Előzmény: pali923 (90550)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 90557

Szervusz!

Az akác tüzifa nálunk nem olcsóbb, mint a bükk-cser.

Legalább is mázsa árban.

Úgy tudom azért mert a sűrűsége (fajsúlya) kisebb

mint a többieké és ezért nagyobb térfogatot kell

ugyan azért az árért eladni.

Márpedig a kereskedő térfogatban (erdei köbméterben) veszi.

Olyan helyen, ahol más fa nem nő meg normálisan,

kitűnően nevelhető. Nemes (őshonos) erdőben

telepítve képes az eredeti flórát tönkre tenni.

Gyomnövény szerűen fejlődik, majdnem kiirthatatlan.

Az anyaga számomra szépnek tűnik. Viszont azt

mondják, hogy nem képes megállapodni. Állandóan

mozog, vetemedik.

A szomszéd kerítésléceket csavarozott fel akácból

acél zártszelvényre. Sorban szakadnak el a csavarok

és néha kitépi a csavart is az acélból.

Viszont nem hajlamos a korhadásra. Legalább is

a szabad levegőn. Bár istállóban - disznóólban is

előszeretettel alkalmazták.

Péter

Előzmény: RepülőgépÉpítő (90555)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 90556

Díszfaként mifelént több példány is van belőle.

Én nem vettemészre, hogy úgy nőne, mint a bolondgomba, és sajnos a fáját se tudtam még fűrészelni.

Szépnek viszont szép amikor virágzik!

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 90555

Az akácnak én sem vagyok híve, elég mérges is vagyok, mert a szomszédom pár éve ültetett a kerítéstől kb 3 m-re egy  akácfát, és már nálam is megjelentek a gyökérhajtások amiket kiírtani sem lehet. Az akác nagy erdőben megöli a teljes biodiverzitást. Egy madár csicsergést sem lehet hallani akác erdőben, mert a madarak sem mennek oda ahol nem tudnak fészkelni (mert szúrós tüskés a fa) táplálékuk sincs mert más növényt is kipusztít maga körül amin a bogarak is megélnének. 

Persze van aki hasznosnak tartja az akácot, főleg azok akik nagyban ültetik és vágják ki tüzelőnek, hiszen nekik gyorsan pénzt hoz. azok is kedvelik akik akáccal fűtenek, mert olcsó fűtőanyag. De aki a természetes élővilág híve, az meg utálja az akácot. 

Remélem, hogy a Paulovnia Elongata jobb lesz mint az akác, már csak azért is mert a bútorgyártásra is felhasználható. Elég szép az erezete is, ezen az oldalon van egy kép a felfűrészelt fájáról, nagyon szép erezetű csomómentes. 

Előzmény: pajaci (90547)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 90554

Te hol olvastad, hogy puhafa? Eddig csak egy leírásban találkoztam a keménységével kapcsolatos utalást, de ott csomómentes keményfának titulálták. 

Előzmény: pajaci (90543)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 90553

Ügyes a fickó!

https://m.youtube.com/watch?v=agjBgKB0CaQ

laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 90552

Értelek,akkor pedig én azt mondanám hogy akkor már vegyél egy rendes kompresszort ha nem kikötés hogy hordozható legyen!Igaz ez több 8 ezer ft-al,de szerintem ér annyival többet.

http://szerszamkell.hu/einhell_kompresszor_11kw__24l__8bar__bt_ac200_24_olajmentes_1938

Előzmény: pali923 (90551)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 90551

Biztosan jó lenne egy olyan gép is, de idő és tudás hiányában inkább vennék valamit készen. Csak nem akármilyet vennék, ha már költök.

Előzmény: laci19791202 (90548)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 90550

Ez egy flame-gyanús kérdés, mert sokféle válasz létezik.

Az akác, mint alapanyag sok dologra használható, de biztosan nem véletlen, hogy bútort nem nagyon gyártanak belőle, legalábbis beltérre. Erdőként biztosan hasznos, mint méz alapanyag, de szépnek csak virágzáskor mondható. Tüzelőnek jó, meg gyorsan is nő, sok más előnye viszont nincs. Mostanában ugye van körülötte egy kis politikai felhangú hiszti is, szerintem teljesen feleslegesen. 

Szóval maradjunk annyiban, hogy szép és jó lehet az akác, de ha helyette őshonos bükk és tölgy erdők lennének, nem bánnánk annyira. 

Előzmény: pajaci (90547)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90549

Ha a motorteljesitményből és a nyomot/ termelt levegő értékeiből kellene következtetést levonni akkor nem lehet olyan gyámultalan!

Előzmény: pali923 (90545)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90548

Nem gondoltál még hütőszekrény kompresszorra?Kicsi,halk,olcsó és pc portalanitásra,motor,bicó kerék felfújtatásra tökéletes,egy 20 littyóstartállyal még kis dolgok lefestésére is elég.Persze mindezt csak akkor él ha van időd kedved ilyenekkel foglalkozni.

Előzmény: pali923 (90545)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 90547

Az akácnak se vagy híve?

Előzmény: pali923 (90544)
Kamelot Creative Commons License 5 napja 0 0 90546

Itt megtapogathatod. A gyalulás nem biztos.

pali923 Creative Commons License 5 napja 0 0 90545

Ha már Lidl: lehet most kapni 20.000-ért hordozható kompresszort. Már régóta nézegettem valami hasonlót, tulajdonképpen leginkább takarítási célokra (műhelypor, PC, hasonlók). Hogy ezen kívül alkalmas-e másra, nem tudom. Azt sejtem, hogy a marketingesek szerint igen, de a valóságot nem ismerem.

Lehet, hogy egyszerű fújkálásokra luxus egy ilyen, de ha belegondolok, hogy egy sűrített levegős flakon is 2.000 Ft körül van, akkor egy ilyen ezen az áron meg is érheti akár.

Van valakinek tapasztalata az ilyen kategóriás kompresszorokkal? 

pali923 Creative Commons License 5 napja 0 0 90544

Biztos jó tulajdonságai vannak, de valamikor a busáról is ezt gondolták, most meg nem tudják kiirtani a magyar vizekből. Amennyire tudom, elég agresszív ez a fafajta, nem vagyok híve a nem honos fajok mesterséges tejesztésének, abból kevés igazán jó dolog sült ki eddig, legyen az állat vagy növény.

pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 90543

"jobban ég, mint a keményfa"

A puhafák jobban égnek a keményfáknál, ebben mi az új?

LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 90542

Engem nem érdekel, kinek, mi a végzettsége, párt és vallási, valamint egyéb álláspontja. Esetleg valakit irritál, hogy mérnöki szempontból, és nem találgatás vagy jópofizás alapján megpróbálom a T. topictársak valamelyikének figyelmét ráterelni egy valóban problémás, adott esetben súlyos sérülések bekövetkezését eredményező megoldás fonákságaira ?  Nem hiszem, hogy valaha is dicsekedtem volna bármiféle végzettségemmel, de ha valakinek az általam írott hozzászólásokból ez jön le, hát legyen ez az ő problémája ... 

Egyikőtök azt reklamálja, hogy  1972 környékén nem gondoltam arra, hogy 2015-ben lesz olyan topictárs egy Index fórumon, aki az el nem készült fényképeket reklamálja, és ezek hiányában azt állítja, hazudozok ? Bocsánat, de azt gondolom, ez nem teljesen helyénvaló. Vagy igen ?  

Azt hiszem némi fogalmi differenciáink vannak egyes dolgok megítélésében. Ha megemlítem, hogy nem légből kapott, hanem műszakilag megfelelően alátámasztott dolgok szerepelnek az általam írott hozzászólásokban, akkor attól tartok, az nem végzettséggel való hivalkodás. Vagy igen ? 

Fura szelek fújdogálnak itt :(

Na, épp ideje, hogy fejemre hamut szórva távozzak, és megköszönjem türelmeteket, amivel elviseltétek jelenlétemet. 

További kellemes csevegést kívánok úri társaságotoknak,

Előzmény: buats1950 (90528)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 5 napja 0 0 90541

Nagyon kíváncsi vagyok erre a fára, egyszer végre élőben szeretném látni, tapintani gyalulni....:)

http://www.origo.hu/foto/multimedia/%20http://www.origo.hu/kornyezet/20120530-a-klimafak-csaszarat-tesztelik-godollon-gyors-novesu-smaragdfa-hibrid-csaszarfa.html%20

Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 90540

érdekes, meg is néztem most újból

nekem is nagyon robusztusnak tűnt, de ezek a számok nem azt mondják

Előzmény: FüstyZ (90532)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 90539

"Rugós alátét megfontolandó."

Valószínűleg nem lesz jó a rugós alátét. Meghúzáskor szét fog nyílni és tönkreteszi a tömítőtárcsákat. Inkább lapos alátét. (létezik egészen vékony rugóacélból készült kicsit hullámos "feszítő" alátét is)

Előzmény: FüstyZ (90534)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90538

Nagytöbbsége nyárfa volt,ami éppségesebb volt és fenyő azt hoztuk is át hozzám és szedtem szét,jelenleg is van 20-30db amit szedegetek szét!

Előzmény: raklapjúzer (90526)
Bubi504 Creative Commons License 5 napja 0 0 90537

Olcsónak nem mondanám... 

http://www.aliexpress.com/item/Pair-27Kg-60-Lbs-Holding-Capacity-U-Bar-Metal-Horizontal-Toggle-Clamps-Wonderful-Gift/32244444934.html

bezzeg régen, amikor még csak Destaco-t lehetett venni az usa-ból... 

Előzmény: halaloszto (90514)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90536

Köszi a képeket.Mail-ra irnál nekem egy jó árat a 200 milis 2 késesre?Köszi.

Ja kések és szoritólécek vannak hozzá?

Előzmény: Én és én, meg az Irén (90525)
FüstyZ Creative Commons License 5 napja 0 0 90535

A lényeg az, hogy a végén tisztáztuk és végül is előrébb vitte a dolgot.

Volt ez a méretű csapágy négyszer ennyiért is, de úgy ítéltem meg, hogy ehhez a fordulatszámhoz a legolcsóbb is jó lesz :)

Előzmény: generátoros (90529)
FüstyZ Creative Commons License 5 napja 0 0 90534

Rugós alátét megfontolandó.

Értem mire gondolsz, bár ehhez kétszer kellett elolvasnom :)

De az a vezetőlemezben lévő rész kicsit nagyobb mint a csapágy átmérő, így egyszerre nem tud hozzáérni fent és lent is.

Előzmény: archivalo (90473)
FüstyZ Creative Commons License 5 napja 0 0 90533

Tetszik! Köszi! Eddig valami négykerekű megoldásban gondolkodtam, emelőmechanizmussal, de ez egyszerűbb. Az én gépem hátsó lábain van még két kinyúló kitámasztó is, azoknak a végére fogok kerekeket szerelni.

Előzmény: archivalo (90474)
FüstyZ Creative Commons License 5 napja 0 0 90532

Az asztal 1m hosszú (plusz a két instalációs profil 6cm), 60 cm széles, 35cm "magasan" van. A gép tengelye elölről 34,6cm-e van. A vezető 15 cm magas. Szerintem jók az arányai.

Előzmény: Soká (90484)
torony78 Creative Commons License 5 napja 0 0 90531

Köszönöm, hogy figyelmeztettél, rosszul mondtam. A lényeg, hoy deszkák hosszvágásánál ha kis, 10-20 milli széles csíkokat vágtam, akkor volt ez a jelenség a steller és a lap közötti darabbal, ami nem a leeső, hanem a munkadarab (hiába legtöbbször vékonyabb, mint ami balra esik a laptól) Így gondolom máshoy is hangzik a kérdésem. Bocsánat.. Szóval mi lehet a hiba?

Előzmény: stukov1 (90501)
FüstyZ Creative Commons License 5 napja 0 0 90530

Nekem is előfordult már, hogy a Parkside gép kicsinek bizonyult, de akkor kértem kölcsön egy hatalmas Dewaltot. 10x10-es gerendákat kellett vágnom ácsszerkezethez. Az esetek 95%-ában elég volt a Parkside 58 mm vágásvastagsága is.

Előzmény: Tie (90489)
generátoros Creative Commons License 5 napja 0 0 90529

Gyakorolnom kell még a hozzászólás írást.   elsem jutott az egyszerű agyamig hogy nem érthető amit leírok .  Az meg pláne nem , hogy minek szólok hozzá olyan témához(videóhoz) amit megsem néztem rendesen.   A pici csapágy ára tényleg nem sok.  jópár éve vettem én is 1cm külső átmérővel 2db-ot és nem volt elég az 5ezer ft-om. 

Előzmény: FüstyZ (90426)
buats1950 Creative Commons License 5 napja 0 0 90528

Itt több kollégának van diplomája mint gondolnád. Mégsem kérkednek a végzettségükkel naponta több alkalommal mint Te! Ez irritáló, még a mérnöki végzettségemnek is. A hozzászólások elárulják a magasabb  végzettségűek szakmai tudását. És képzeld a szakmunkástól, a technikusoktól is tanulhatnak a mérnökök. A tapasztalat sokszor többet jelent mint a végzettség.

Több szakmai jellegű véleményedet osztom, de ezt a megnyilvánulást amit Te gyakorolsz azt hagyd a munkahelyeden.

Előzmény: LyPapa (90520)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 90527

off

Igen, igaza van. Próbáld moderálni magad légy szíves.

on

Előzmény: LyPapa (90520)
raklapjúzer Creative Commons License 5 napja 0 0 90526

Barbár! Mármint a haverod. Hacsak nem nyárfa raklapok voltak, mert akkor tényleg csak tüzelőnek való anyagról van szó.

Előzmény: laci19791202 (90524)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 5 napja 0 0 90525

Tudom nem erre a hozzászólásodra válaszolok, de tegnap kérdezted:

A szögletes csapágyházasnak a hossza 200 mm, átmérője 89 mm.

A kerek csapágyházasnak a hossza 203 mm, átmérője 88,5 mm.

A háttérben ott lapít egy háromkéses 300-as tengely is, hossza 302 mm, átmérője 97 mm.

Egyik sem volt még soha beszerelve, használva.

A kétszázasok kétkésesek, de egy ügyes marós be tud marni még két késhelyet. Az én használatban lévő gyalum 350 mm-es tengelye is kétkésesből lett négykéses.

Előzmény: laci19791202 (90522)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90524

Dehogynem,kézi körfűrész és rá Hss tárcsa,havernak is ezt ajànlottam mikor már nem tudom hanyadik vidiás lapot baszta el szöggel,mert 100 as db számra vagdosta a raklapokat tüzre!

Előzmény: halaloszto (90466)
Soká Creative Commons License 5 napja 0 0 90523

Jogos :) ez nem jutott eszembe. (látszik, hogy a lehető legritkább esetben van szükségem a lap döntésére... )

Előzmény: halaloszto (90519)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90522

Nekem olyan van,Bosch fúrón Röhm tokmány,reteszelem a tengelyt, telibe ráfogok a tokmányra meghúzom,ricnizik párat és kész,tényleg kényelmesebb mint a két részből álló gyorstokmány!

Előzmény: Kamelot (90455)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 90521

Houston, we have a problem ...

Folytatni akartam egy régi adósságom, a fahajlítós doksi fordítását, de én állat anno nem mentettem le a weboldalt, és most meg page not found van. Ugyan megvan japán nyelven, de azzal némi problémám akad.

Valaki véletlenül nem mentette le anno ezt az oldalt? (tudom, kicsi az esélye de azért ... hátha). Kb itt járok.

Írtam nekik itt, mert a mezők jelentését még lezúztam google translate-tel. Hátha megszánnak egy működő angol linkkel/PDF-fel.

LyPapa Creative Commons License 5 napja -1 0 90520

Biztosan igazad van.  Különösen akkor, ha te magad betartanád, az ilyen hozzászólások mellőzésével. Én nem vagyok úriember, egy egyszerű mérnök vagyok, aki kifejtette a véleményét a 'műszaki' megoldásról, és annak feltehető indítékairól. Igazán sajnálom, ha nem fért be az úriemberek e helyen érvényesített társalgási normáiba.

Előzmény: halaloszto (90512)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 90519

jobbkezeseknek a laptól jobbra.

a másik módszer, hogy a lap döntése a vezetőtől elfele legyen, ne a vezető fele. mert utóbbi esetben a levágott darab könnyebben beszorul.

Vajk

Előzmény: Soká (90516)
Soká Creative Commons License 5 napja 0 0 90518

"lap felé eső alsó sarkát még megdarálja egy kicsit a lap"

Csak ötletelek:

- nézd meg alaposan, hogy nincs-e valami deformáció az asztallapban?

- sík-e a munkadarabod asztallap felé eső része? (vagyis nem billeg-e?)

- nem vetemedik-e a fűrészelt anyag?

- párhuzamosan tolod-e a munkadarabot?

Ha képes vagy 0,1mm-es finomsággal állítani a stellert, akkor ott baj nem lehet.

Én éppen mostanság martam egy nútot a körfűrészasztal elejébe és végébe is, és tettem bele vonalzót, hogy gyorsabban tudjam ellenőrizni a párhuzamosságot.

Előzmény: torony78 (90490)
laci19791202 Creative Commons License 5 napja 0 0 90517

Sziasztok.

Egy kis ötletre volna szükségem,kicsi kinai körfűrészemen kellene orvololni egy "kis" hibát,a lap tulsó oldalán úgy mozog jobbra-balra az egész szerkezet hogy ihaj,ugye ide egy olyan stabilitást kellene kitalállni ami engedi a lapot süllyeszteni természetesen.

Ime a kis videó hátha érthetőbb mit is akarnék.

https://www.youtube.com/watch?v=HzSFdl6yASA&feature=youtu.be

Soká Creative Commons License 5 napja 0 0 90516

"Tényleg, hol kell lennie a vezetőnek?"

Az esetek döntő többségében a fűrészlap jobbján van, de a vezetőket általában úgy gyártják, hogy mindkét oldalra fel lehessen szerelni. A skála is van megcsinálva, hogy mindkét oldalról tudj mérni, így tulajdonképpen szokás kérdése. Nem lapszerű munkadaraboknál előfordulhat, hogy nem a munkadarbot fordítja meg az ember a vágáshoz, hanem a vezetőt. (de velem ilyen még nem fordult elő...)

Függhet az asztal elhelyezésétől is, ha nincs egyforma szabad terület az asztal két oldalánál.

Előzmény: archivalo (90502)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 90515

+1

Előzmény: halaloszto (90512)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 90514
Tie Creative Commons License 5 napja 0 0 90513

Az illesztésnél kétoldalról 40-40centi hosszan mellétoldva.

Előzmény: LyPapa (90509)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 1 90512

mégegyszer leírom: úriember nem a partneréről beszél, hanem a partnerével. és bízom benne, hogy itt úriemberek vannak.

Vajk

Előzmény: LyPapa (90511)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 90511

Így igaz. Hibás kiindulásból nehéz jó eredményt kihozni. Ez nem 'innováció', meg 'konvenciókkal való harc', hanem színtiszta sületlenség - bocsánat, ha valakit bánt - mert életveszélyes játékot próbál összelegózni. Volt egy elgondolása, amihez ragaszkodik, foggal-körömmel, és úgy alakítgatja az esetleges szakmai segítséget, hogy a felét-harmadát kihagyva, a neki tetsző részekből készít egy 'tetszetős' mozaikot. Nincs is ezzel semmi baj, ha két raklapot támasztgat össze - de 3 méter ill. 3.50m magas oldalfalhoz már tartószerkezeti meggondolások - megoldások kellenek. 

Előzmény: rferi (90506)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 90510

Ez nem sok hasznot hoz.

Előzmény: Tie (90504)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0 0 90509

Meg amit a paci himbál ... Pont olyan stabilitású lesz az 55cm-enkénti oszlopod :) 

Előzmény: Tie (90508)
Tie Creative Commons License 5 napja 0 0 90508

Így gyakorlatilag 55 centinként van egy oszlop, amiből minden második 12,5x10-es, a többi meg 5x10-es.

Előzmény: Tie (90507)
Tie Creative Commons License 5 napja 0 0 90507

Ja, csak ebben a megoldásban az anyag kétharmada a szinte ingyen jövő raklapokból van, és fatelepen megvásárolandó anyag meg töredéke annak, mint ha mondjuk 10x10-es gerendákból építeném a szerkezetet.

Előzmény: rferi (90506)
rferi Creative Commons License 5 napja 0 0 90506

Figyelj!

Már ott tart, hogy minden raklap széleségenként lesz egy függőleges oszlop, aminek két oldalára lesznek rakva a raklapok szélei, és ott rögzítve.

Magyarán már annál is több anyag van beletervezve, mint amit mi először mondtunk, raklap nélküli feladatnak.

Lassan eljutunk odáig, hogy raklap nem is lesz benne, mert minek? (tényleg, minek?)

Előzmény: LyPapa (90505)
LyPapa Creative Commons License 5 napja 0