Keresés

Részletes keresés

Kamelot Creative Commons License 30 perce 0 0 111294

Ha már eszterga akkor nézz szét selejtes, leégett felsőmaró után. Az első csapágyat leveszed forgórészt esztergába befog, a patron részt forgócsúccsal megtámaszt. A csapágyhelyes részt 8-as átmérőre leszed, a kívánt részt a forgórészről levág. A kisebbik 8-as a nagyobbik 12-es toldóm is így készült. 

Előzmény: krotosz (111283)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 órája 0 0 111293

A satukhoz és satupadokhoz tartozékok ami a szem szájnak ingere :

http://www.feinewerkzeuge.de/werkstatt.html

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 órája 0 0 111292
Előzmény: RepülőgépÉpítő (111291)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 órája 0 0 111291

Esetleg Veritas gyaluk ?

http://www.feinewerkzeuge.de/eputz4.html

Előzmény: MN 3100 (111287)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 órája 0 0 111290

Itt van a veritas satuk egyik európai forgalmazója. Ezek a satuk gyors kioldósak. Cseppet húzós az ára.

http://www.feinewerkzeuge.de/veritasvise.html

ultima Creative Commons License 8 órája 0 0 111289

Hidegkút?
Farkaserdő?
Nagyon ismerős helyek...

Előzmény: bedike (111141)
krotosz Creative Commons License 10 órája 0 0 111288

Köszönöm. Az autodidakta vagyok,  ezért sokmindent tudok, és sokat nem. Tavaly építettem egy 380as kúpos fahasitot, ami szuperül működik. Ezt a szárát meg a dörzsár alá vetem, és jó lesz a patronomhoz. Kb 2 centi hossz kell még, nem több. Tudom hogy ez nem kézi géphez készített adapter, de amekkora a f.. unk ugye, annyival b.unk :) 

Előzmény: rferi (111286)
MN 3100 Creative Commons License 10 órája 0 1 111287

Szervusz!

Végre egy referencia első kézből.

Már régóta fáj a szívem egy ilyen

fajta, jól állítható kézi gyalu iránt.

Nem feltétlenül Stanley, lehetne

más is (pl. Fervi), csak a minőség

hasonló legyen. Kérdéseim a

Stanley-vel kapcsolatban:

1.  Tényleg könnyen és pontosan

állítható-e?

2.  Szépen van-e megmunkálva,

sík-e ott, ahol síknak kell lennie?

3.  A használata szerinted hol tűnik

értelmesnek, hasznosnak?

4.  Megéri-e az árát? (Költői kérdés)

Péter

Előzmény: pacman123 (111237)
rferi Creative Commons License 10 órája 0 0 111286

Ha azt vetted, amit linkeltél, akkor egy ER 11-es befogót vettél, amihez ER11-es patronsorból válogathatsz az ebayen.

Legegyszerűbb lesz onnan venni.

pl:

http://www.ebay.com/itm/New-ER11-ER16-ER20-Precision-Spring-Collet-Set-CNC-Milling-Lathe-Tool-Engraving-/201472029392?var=&hash=item2ee8ab32d0:m:mfsfdWiWaMILjkRjxMaTLcg

De ez a hosszúszárú cucc életveszélyes maróba befogva, lyPapa jól beszél!

Ráadásul ha valóban ER11-et vettél, akkor rossz hírem van, mert ahhoz nincs, csak 7mm-ig patron.

Ha nyolcas kéne, akkor legalább ER16-os befogót kellett volna venned.

Előzmény: krotosz (111271)
bedike Creative Commons License 11 órája 0 0 111285

Mit akarsz a gyalugépemmel? :D még mindig százezer felé futó darabból áll :D , ja és pont az orra esett le..szóval erre nem nagyon lenne jó. 

Jó lenne, ha itt a környékemen élne valaki kis ügyes, aki összeterelné a darabkáit-csavarkáit..

Előzmény: paplanfa (111275)
krotosz Creative Commons License 11 órája 0 0 111283

A kutyafáját. Látom. Az utóbbi időben többet játszok lakatosat mint asztalosat. Jöjjön az eszterga... 

Esetleg akinek egy ilyenre van szüksége szóljon vasárnapig :)

Köszönöm az infót!

Előzmény: Kamelot (111277)
krotosz Creative Commons License 11 órája 0 0 111283

A kutyafáját. Látom. Az utóbbi időben többet játszok lakatosat mint asztalosat. Jöjjön az eszterga... 

Esetleg akinek egy ilyenre van szüksége szóljon vasárnapig :)

Köszönöm az infót!

Előzmény: Kamelot (111277)
antialkohol Creative Commons License 11 órája 0 0 111282

Szerintem bükkfa lesz az.

Előzmény: Zero0 (111270)
wtman Creative Commons License 11 órája 0 0 111281

Mi úgy tanultuk, hogy a hentes tőkéket főként szilfából készítették, mert rendkívül szívós az anyaga. Ma már elvétve találsz szilfát, mert 60-as években egy gombabetegség a szilfák nagy részét sajnos elpusztította. Nagy örömömre azért nekem sikerült vennem egy nagyobb rakat szilpallót, de élőben még nem láttam rönknek való szilfát. 

Előzmény: Zero0 (111270)
PETYUS Creative Commons License 11 órája 0 0 111280

A cukor csak akkor tartósít, ha elég magas a koncentrációja. Ha nem, akkor csak növeli a penészedési hajlamot.

Előzmény: paplanfa (111274)
wtman Creative Commons License 11 órája 0 0 111279

Régen bevett szakmai fogás volt a sarjaztatás, hozzá kell tegyem minőségileg többnyire nem ér fel egy magról vagy csemetéről felnevelt erdővel. Trianon előtti időkben volt a Felvidéken meg Erdélyben rengeteg kiváló minőségű erdő, a mai Magyarország területén  többnyire nem volt fontos iparilag hasznosítható faanyagot termelni, ezért sarjaztatták erdőket, mert tűzifának az is tökéletes. Trianon után fordult a kocka. Ma már csak az akácnál bevett szakmai fogás a sarjaztatás, de ott is többnyire gyökérsarjról és nem tuskóról történik a felújítás.

Előzmény: rferi (111255)
recefyce Creative Commons License 12 órája 0 0 111278

Igen, igen...

Mi úgy is szoktunk gyümölcsöt befőzni.

Fánál nemtom, hogy hogyan működne, ráadásul nagyon drága :)

Előzmény: paplanfa (111274)
Kamelot Creative Commons License 12 órája 0 1 111277

Van egy nagyon rossz hírem. Legközelebb vásárlás előtt kell kérdezni. Ez R11-es méret és ebbe max 

7mm-es patron megy bele.

paplanfa Creative Commons License 12 órája 0 0 111276

A forgácsgyűjtőt észre se vettem :) Figyelemreméltó upgréd!!!

Előzmény: paplanfa (111275)
paplanfa Creative Commons License 12 órája 0 0 111275

Nem riossz, nem rossz, de ez se kutya, sőt sokkal egyszerűbb, biztonságosabb.

Bedike szupergyaluját pont át lehetne alakítani egy ilyenre.

Előzmény: d_feco (111263)
paplanfa Creative Commons License 12 órája 0 0 111274

Nekem a cukor is rémlik, mint tartósítószer.

Előzmény: recefyce (111258)
krotosz Creative Commons License 12 órája 0 0 111273

Mi tagadás, sokat töprengtem rajta. Amikor kellett, akkor 20mmrel hosszabb szárra volt szükségem. Ezt el fogom vágni, mert nem komposztáló faapritóra akarom átépiteni a marómat :) 

Előzmény: LyPapa (111272)
LyPapa Creative Commons License 13 órája 0 0 111272

Jól meggondoltad a 10 centis tengelyhosszt, 8 mm átmérővel, 25-30 000 fordulattal hajtva, az esetleg feltapadó forgácstól külpontossá váló marófejjel a végén ? 

Üdv:LyPapa

krotosz Creative Commons License 13 órája 0 0 111271

Itt az adapterem.

Egy ilyen patronra van szükségem.

Utalok, illetve söröket küldök :)

Innen van: http://www.ebay.com/itm/181567761804?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Kösz és helló

Előzmény: Kamelot (111167)
Zero0 Creative Commons License 14 órája 0 0 111270

drRamaty:  Kisvakond -tól rendeltem.

pacman123: Még csak kipróbáltam,egy két húzás volt mivel épp vágódeszka projekt van. A keményfát vágja mint  forró kés a vajat. Igaz nem tudok rájönni milyen fa. 

Régi kb 30-40 éves hentes(mészáros) tőkéból való anyag. Valakinek ötlete esetleg milyen anyag lehet?

Előzmény: pacman123 (111257)
rferi Creative Commons License 14 órája 0 0 111269

ja, félreértettem, és megállt bennem az ütő! :))

Előzmény: halaloszto (111268)
halaloszto Creative Commons License 14 órája 0 0 111268

nem a talpat, a síkját :-)

Előzmény: rferi (111265)
halaloszto Creative Commons License 14 órája 0 0 111267

19 kiló! nem szívesen vitatkoznék azzal aki ezt napi 8 órában kezelni képes.

Előzmény: Slam Jr. (111264)
halaloszto Creative Commons License 14 órája 0 0 111266

na ez tényleg gond. a hátsó talpra teszel egy nagyon egyenes lécet, és kézzel forgatod a késhengert, akkor éppen hozzá kell érjen. a maximalisták úgy állítják, hogy akkor jó ha a kés beleakad és viszi egy kicsit, de csak egy fél centit.

Vajk

Előzmény: NAND708 (111262)
rferi Creative Commons License 14 órája 0 0 111265

A gépi gyalun?

NE ÉRINTSE!

Ahogy beindítod, törik is minden,ahogy belever a kés a talpba!

Előzmény: NAND708 (111262)
Slam Jr. Creative Commons License 14 órája 0 0 111264

Találtam megoldást a gyalulási problémára, ráadásul most akciós! :)

http://www.gepdepo.hu/faipari-gep/gyalu/makita-kp312s-gerendagyalu-kp312s.html

d_feco Creative Commons License 14 órája 0 0 111263

Nem kiröhögni az orosz technikát. :)

Előzmény: kozgab (111254)
NAND708 Creative Commons License 14 órája 0 0 111262

Na, azt hiszem megtaláltam mi az alapvető probléma.

A kések által körbejárt henger palástja talán csak 0,5mm-re jár legközelebb a hátsó sík talp síkjához..., gondolom érintenie kéne..

Ezért úszik fel állandóan.

pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 111261

Egyik derékszög, másik nem. No, ugye mivel EGYSZERRE fúrtam át a két pofát a 14-es fúróval, olyan nincs,  hogy a kettő pofa között gondolt egyet, és vett egy kis kanyart. Tehát a fúró nem hülye. Meg is simogattam, pedig le akartam cseszni mikor hazajöttem. A megfejtés pedig nem az, hogy akkor a York hülye. Nemnem. És a Metabo gyalu se hülye. Az is szépen csinálta a dolgát. Akkor már csak egy lehetőség maradt. A gazda. Igen, ő a hülye.  No ezt majd bővebben, csak most babalátogatni kell vinnem a hugomat, de muszáj leszek a szegénységit megmagyarázni ... Röviden: a York satu jó. Nagyon jó :-)

Előzmény: pacman123 (111160)
recefyce Creative Commons License 15 órája 0 0 111260

Ezek relative drága dolgok, persze nem mindegy, hogy ki mekkora mennyiségű fát szeretne kezelni, ráadásul a borax azt hiszem veszélyes is.

PETYUS Creative Commons License 15 órája 0 0 111259

A hegedűkészítők bórax oldatban szokták főzni a fát fél napon keresztül. Aztán még káli-vízüveggel is beitatják, ami jól beleköt a rostjaiba.

A furulyakészítők olvasztott paraffinban áztatják jó sokáig.

A kész fafurulyák belsejét időnként mandulaolajjal szoktuk beitatni.

Ha az a cél, hogy víztől ne dagadjon be a fa, akkor jó lehet még a cédrusolaj.

Előzmény: recefyce (111258)
recefyce Creative Commons License 16 órája 0 0 111258

Foglalkoztatok már fa konzerválással?

Főleg a tradicionális vonal érdekelne.

Tehát nem olyan, hogy műgyantát vákumozunk a fába, meg hasonlók :)

Ne legyen drága és gépigényes.

Feldobom témának a faanyag kifőzését ( vagy csak áztatását ) különböző (nem fokozottan veszélyes !! ) oldatokban.

Pl. telített sófürdőben.

Utólag nem csapódik ki rajta a só? Mivel lehet azt felületkezelni?

pacman123 Creative Commons License 16 órája 0 0 111257

Nyami! Nekem csak ilyen mini japó van, meg nem is Tajima. De igen szeretem.

Majd jó lenne egy nagyobbat is venni, szóval várjuk az élménybeszámolót.

Előzmény: Zero0 (111231)
drRamaty Creative Commons License 16 órája 0 0 111256

Honnan, mennyi volt?

Előzmény: Zero0 (111231)
rferi Creative Commons License 17 órája 0 0 111255

Nem, de akkor is érdekes.

Amúgy az a világlegöregebbfája azt nem vágják ki.Az csak sarjadgat.

De mindegy is, a lényeg, hogy pár éve láttam ilyen erdőt, és nagyon fura volt, amíg rá nem jöttem, mi van.

Az volt fura, hogy minden fának odvas volt a töve. A fák olyan 80 év körüliek voltak (40cm körüliek), szép egészségesek, és egy nagy luk volt a tövükben.

Aztán rájöttem, hogy erről olvastam régen, és az eredeti rönk korhadt ki mostanra, annak az üregét látom.

Előzmény: wtman (111253)
kozgab Creative Commons License 17 órája 0 0 111254

Igen, 30mm-es kést rendeltem kicsiny ószágbó, 50-es lécen 2x áttolom ész kész is :D

Amúgy ez meg kézi gyalunak:

Vagy ez orosz gépi gyalu módra :D

Előzmény: pacman123 (111252)
wtman Creative Commons License 17 órája 0 0 111253

Ez nem egyedülálló a fák között. Jelenleg a föld legöregebb élőlénye, ha jól tudom egy lucfenyő valahol Skandináviában, amelyik hatezer éve sarjad újra a gyökeréről és hoz újabb és újabb törzseket.

Előzmény: rferi (111157)
pacman123 Creative Commons License 17 órája 0 0 111252

Ja ez nem rossz ötlet ha nincs egyengetőnek hely. Pl itt egy jó videó a sok közül, nem bonyolítja túl amit nem kell:

https://www.youtube.com/watch?v=J0SDvKHcL5M

NAND708, ez neked is egy lehetőség (ha csak a cél az érdekes, nem az eszköz). Nyilván nem versenyezhet egy gyalult minőséggel, de egy excentercsiszolóval gyorsan eltüntetheted a nyomokat (amit egyébként gylaulás után is csinálnál jó eséllyel). És kevesebb a baki lehetősége. 

Előzmény: kozgab (111251)
kozgab Creative Commons License 18 órája 0 0 111251

Én a kapuhoz vettem szárított gyalult léceket. 7-ből 5 csavarodott volt...

Csak egy kicsit kaptam idegbajt tőle :D

Ez fadepo-ból jött.

Azért agyalok, hogy összerakok vmi házilagos egyengetőt egy maróval, mert egyengetőt nem akarok venni két dolog miatt: nem lenne kihasználva és nincs rá helyem :)

Előzmény: NAND708 (111241)
józsibácsi456 Creative Commons License 18 órája 0 0 111250

Es itt a telefonos segitseg! :-)  Koszi . Eszembe se jutott ,mer a konkret 2 db ra mentem, ami a kerdesben volt felteve.

Senator -is van a muhelybe.

Nem is tuttam ,hogy aruljak. Azokat is ajanlhatom batran. Jo mehanizmus ,stabil a kesszoritas ,rez finom allitocsavar,pontos talpkikepzes ,es nincs kisporolva az anyag se . Jok es olcsobbak ,mint a Stanley

Udv:az oreg

Előzmény: LyPapa (111248)
LyPapa Creative Commons License 18 órája 0 0 111249

Nem biztos, hogy jól tudom, de a mechanikájának neve: Bailey, és ha a Stanley követte el a gyártást, akkor Stanley-Bailey-ként emlegetik. Az előző hozzászólásomban emlegetett két márka képvislője kb. félórája volt a kezemben, csodaszépen dolgoznak :) 

Előzmény: józsibácsi456 (111247)
LyPapa Creative Commons License 18 órája 0 0 111248

Én nem sokat gondolkodnék, megvenném a Fervi-t. Ha egy picit magasabb árkategóriában is gondolkodsz, akkor Senator  (Kisvakond) vagy Truper (Gépdepo).

Előzmény: Hornady (111226)
józsibácsi456 Creative Commons License 18 órája 0 0 111247

Ne csapjon be a kinezete ,hogy ugyanugy neznek ki.. Ha jol latom a mechanizmusban is elteres van.Az ocsobb valami feherfemes szinű csavargatos ,kituggya milyen anyag. 

Olyanom nincs , ezer nem irhatom a kep alapjan ,hogy jö es vedd meg. Latni kene testkozelbol.

A masikbol (Stanley)viszont van.

Es biztosan:

egyszer veszed meg . Ha meg megeljuk atomrobbanas nelkul , es lesz fa addig , akkor az unokad fogja probalgatni.

Előzmény: Hornady (111226)
raklapjúzer Creative Commons License 19 órája 0 0 111246

A vákumtalpas az szopás. Csak teljesen sima, nem légáteresztő felületen áll meg. Ott is csak akkor, ha előzőleg vizes ruhával áttörlöd az aljzatot meg a gumit a satun. Nekem a cégnél volt, mondjuk a panelek tartásához javításnál hasznosnak bizonyult. Volt az asztalomon egy karcolás , ha ide esett akkor pár perc múlva eldőlt. Reszelésre meg fűrészelésre csak nagyon korlátozottan használható. Az enyémnek kikopott kicsit a gömbcsuklója, aztán addig erőltettem hogy ne billegjen, amíg szétszakadt az egész. Persze ettől lehet hogy a most árult jó, de nekem nem volt egy felhőtlen az együttélésünk.

Előzmény: GPS (111244)
kozgab Creative Commons License 19 órája 0 0 111245

Hali.

http://www.gepdepo.hu/kereses?search_keywords=Stanley%20SB3

Én vettem egy ilyet is, így 2 gyalu van, mindegyik máshogy beállítva.

A stanley-t jobb szeretem, ezt is be kell állítani az elején, eljátszottam vele egy darabig itteni tanácsra, evvel lehet haladni, gyönyörű a felület, amit hagy. A másik (2-3000ft-vel olcsóbb) nagyságrenddel gyengébb, nem hagy olyan szép felületet.

Többet nem szántam rá, de bevált.

Üdv

G

Előzmény: NAND708 (111223)
GPS Creative Commons License 19 órája 0 0 111244

Köszi szépen - akkor veszek egyet.

Bár igazából egy kis asztalra fogható forgó-satut akartam volna - de amit láttam vagy eszméletlenül drága (még 25+ ért is láttam valahol)... vagy olyan gagyi, hogy a kezemet nem tenném rá.

Ez jó megoldásnak tűnik, sőt, még a vákuumtalpas se lenne marhaság, de attól tartok, hogy percek az alatt elenged az asztalról, még ha fényes bútorlapból is van.

Másik aggályom, hogy a fotó alapján túl magasnak látom - ez azért nagyító-alatt forrasztásoknál nem előny.

No, majd meglátjuk hétfőn.

.

Előzmény: gregg71 (111227)
pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 111243

""Szerintem a videó nem vicc," Ilyen előtolással nem tudom mit akar."

Lassan leesik, hogy nem az általad és általam is linkelt videóról beszélsz, hanem ahol "vasal" az elektromossal. Azon én is néztem kicsit nagyot :) Érdekes technika. Viszont nem végignéztem csak beletekergettem ... ha működik ... 

pacman123 Creative Commons License 19 órája 0 0 111242

... :)

Van nekem is elektromos gyalum, a szabvány 82mm-es késsel. "OK" márka, a baumax kivonulásakor vettem asszem 5-6e Ft-ért. Aaztán építkezésből visszamaradt pallón gyakoroltam, kicsit széltében megkajszult.

De én is csíkoztam, sehogye jött össze a csíkmentes felület. De én 2 kis darab után feladtam, mert mindig egyszerre 5 dologgal foglalkozok, és ami éppen nem megy azt hátrateszem a sorban.

Tehát amit írtam, azt valójában magamnak is írhatnám :-) Mert azt tapasztaltam, hogy ez így működik/nem működik.

NAND708 Creative Commons License 19 órája 0 0 111241

Eszembe se jutott, hogy lehet élezni az elektromoshoz való kést..

"Szerintem a videó nem vicc," Ilyen előtolással nem tudom mit akar.

"egyetemen írásvetítőn oktatták a Pascal programozást, és papíron iratták a ZH-t."

Ismerős :-)

A célom sima felület előállítása elektromos gyaluval, úgy hogy ne nagyon rontsak a fűrészelés által adott síkon.

Vettem  már előre gyalult anyagot, amit házilag újragyalultam, mert gyenge volt a fatelepi. Igazából azt is én rontottam el mert azt gondoltam, hogy a 60ezres vizes fűrészárú valamicskét gyalulható. Vártam egy hetet, ami elég volt arra, hogy a házilagos favágó módszeremmel javítani tudjak a felületen. 

Megoldást abban látom, hogy veszek előre szárított és gyalult anyagot. Nemrég fedeztem fel, hogy van rá lehetőség egész közel is. J-N-SZ megye É-i vége

Előzmény: pacman123 (111237)
drRamaty Creative Commons License 19 órája 0 0 111240

Hát igen, túltoljuk mi ezt a fúrás témát, mint balogemberminiszter a klikket :-)

Nagyon régen dédelgetem ezt a kőbaltát a vitrinemben, kifúrták ezt is áram nélkül. Minden kétséget kizáróan eredeti, 4-5000 éves darab. Egyik bizonyíték, hogy a furat kúpos, kb. 1,5 mm van benne (aki tudja, hogy mivel és hogyan fúrták, az tudja miért).

Előzmény: GPS (111206)
drRamaty Creative Commons License 19 órája 0 0 111239

Köszönöm, úgy tűnik ez már az újabb gép. A feltevésem akkor lenne bizonyítva (hogy a korai gépek nettó kerékármérője 800 mm), ha valakinek lenne ilyen, 1960-64-es évjáratú gépe. Mert az újabbakon 816 mm az átmérő.

Előzmény: farontó (111153)
Barnamedvébb Creative Commons License 19 órája 0 0 111238

rég röhögtem ilyen jót

azt még csak belátom, h lehetnek olyanok, akik nem ismerik az elektromos szerzsámot,

de ahogy eldobta, amikor beindult.... ott kész voltam :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111186)
pacman123 Creative Commons License 20 órája 0 0 111237

"Fenőkövem nincs, nem is tudok élezni, nem is tűnik túl egyszerűnek."

Várj, itt azért kis hiba van a logikában :) Szerintem. Ha eltompul az elektromos gyalugéped kése, veszel egy újat? :) Azt se egyszerűbb élezni (már amelyiket lehet élezni)

Szerintem a videó nem vicc, csak - ahogy Józsibácsi mondja - nem mutat meg mindent. Mint ahogy itt is, elmondhatja neked a gyalulás világbajnoka hogyan kell gyalulni - nem fogod megtanulni. Illetve mondja így, mondja úgy ... kb olyan ez, emlékszem arra mikor egyetemen írásvetítőn oktatták a Pascal programozást, és papíron iratták a ZH-t. Sok értelme nem volt ... (főleg úgy hogy az öreg Salánkitől én is jobban tudtam programozni ...)

Az van, hogy próbálkozol. Aztán megint. Aztán megint. Aztán megint. Szerzel igenis kajla tanuló anyagokat, és nekiesel, próbálkozol.

Elmondom hogy én vettem egy Stanley gyalut. Ilyet: http://www.stanleyszerszambolt.hu/asztalosipari-szerszamok-100/gyaluk-102/stanley-sw-simitogyalu-1-12-136-3624

Meg a hozzá való fenőkészletet.

Igen, sajna nemolcsó. Viszont iszonyat gyönyörű felületet hagy maga után. De még mindig nem tudom rendesen használni. Meg fogsz lepődni hogy miért: mert nem próbálkozok! (eleget). És azt miért? Mert ott a kombinált gyalugépem. Szóval abban igaza van Józsibácsinak, hogy MEGTANULNI gyalulni kézzel lehet. Kérdés, hogy mi a cél: hogy megtanulj gyalulni, vagy van most 5 pallód ami csavartnyalóka, és abból akarsz sima, sík, párhuzamos szélű deszkát készíteni, relatíve olcsón. Aztán a hátad közepére se kívánod később a gyalulást. Mert ha ez utóbbi, én keresnék a környékeden egy asztalost. Vagy elárulod itt hogy hol laksz, lehet hogy innen feljánlja valaki hogy végigtolja az egyengetőjén/vastagolóján, adsz 1-2 ropit neki, vagy egy tálca sört, vagy pirult malacfülét, mittomén, amiben megállapodtok. Osztjónapot :-)

józsibácsi456 Creative Commons License 20 órája 0 0 111236

Nem vicc az ,hanem egy felvetel. Nincs azzal semmi problema , csak a megfelelo helyre kell elraktarozni.Mindenki csinalhat ilyen filmet ,nem tiltja senkise .

A vicc az ,hogy nem vagyunk ott nalad ,es ezen a nyomorult interneten gyalulgatunk . Milyen deszka ,vagy pallo? Fenyo?

Ha fenyo ,akkor :

Az elektromoson alitsd a talpat 2.5 mm re .

Tedd ra az elejet az anyag elejere . Told meg vegig. Addig ,mig mindenhol le nem szedi,el nem eri ,es a gep motorja melyebb nem lesz (be ne egesd a motorjat) , es a forgacsot rendesen nem kezdi el okadni.

Kovetkezo sor ugyanugy. Amikor vegeztel ,jonn a csiktalanitas. Talpallitas vissza finomra .Mondjuk 0.3-0.5 re.

Kapsz egy nem sik ,hanem viszonylag sima pallodeszkat.

Ez azert nem kobe vesett mm -ek,mer nem lathatom azt a nyomorult pallot ,amin itt kerregunk mar 2 napja... 

Azt neked kell ,te vagy ott ,latod ,erzed hogy mi tortenik.

Profi munkahoz tobbfele kezi gyalu kell ez alja. A talp hossza ugye nem mindegy a felulet milyensege ,hossza miatt stb.

Lypapa belinkelte az egyiket .

Ezek profi cuccok , es nem ocska vackok , ezert megkerik az arat is. . A femgyaluk pontos sikellenorzesre is alkalmasak. 

freshmaker25 Creative Commons License 20 órája 0 0 111235

Köszönöm mindenkinek, egy több órás fejtörés végére tettetek pontot:) Sikerült belezombulnom a kérdésbe és nem vettem észre az egyszerű megoldást. Szép napot!

dekorhex Creative Commons License 20 órája 0 0 111234

265... ott 2cm van csak... akkor pláne 2db ból kell... 

Nincs mit :)

Előzmény: freshmaker25 (111229)
halaloszto Creative Commons License 20 órája 0 0 111233

a táblaméret általában 280x207 centi, és a széle le kell essen. 

Előzmény: freshmaker25 (111229)
kuperta Creative Commons License 20 órája 0 0 111232

Az ilyen magas szekrényt célszerű ketté osztani, pl. ha az akasztós oldalon, az alsó polcot az akasztó rúd fölé teszed, és ott "ketté vágod" a szekrényt, két magában stabil egységed lesz, amit elég négy köldökcsappal egymáshoz illeszteni.

Előzmény: freshmaker25 (111228)
Zero0 Creative Commons License 20 órája 0 0 111231

Csomagot kaptam, lájf :)

halaloszto Creative Commons License 20 órája 0 0 111230

1. akkor vágd fel 60x300 centis csíkokra. azt tudod mozgatni.

2. ne csináld egybe a magasságát, mert nagyon megbánod. két doboz egymáson a jó változat.

3. miért nem vágatod fel ahol veszed? nem annyival drágább mint amennyire nem lehet házilag hasonló precízen sem felvágni. (csak GPS képes rá, de nem ér most rá szerintem)

Vajk

Előzmény: freshmaker25 (111222)
freshmaker25 Creative Commons License 20 órája 0 0 111229

265, pont passzentos lenne. Arra nem is gondoltam hogy két "dobozból" összerakni, igazad van, összeállítani is sokkal könnyebb lenne és nem kéne szórakozni a toldással. Ezzel a megoldással tárgytalan a kérdésem:) Köszi

Előzmény: dekorhex (111225)
freshmaker25 Creative Commons License 20 órája 0 0 111228

Nincsen 1000x3000, az csak példa volt. :)

A valóságban 570x2630 a két oldallap meg a középső elválasztó, azokat szeretném helyettesíteni.

Előzmény: józsibácsi456 (111224)
gregg71 Creative Commons License 20 órája 0 0 111227

Nekem van, használom is. Szerintem az árának megfelelő, de azért nem ultra-precíz. Ha jól meghúzod, tart a gömbcsukló. Apróbb munkákra alkalmas.

Előzmény: GPS (111212)
Hornady Creative Commons License 20 órája 0 0 111226
dekorhex Creative Commons License 20 órája 0 0 111225

Milyen magas helységbe rakod be, 270? Milyen mély a cucc ? Állítva fogod összerakni vagy mi? Mert ha túlságosan mély akkor nem fogod tudni felállítani...

Én ezt 2db-ból csinálnám, egy alsó rész és egy felső, így egy db 1200mm-es lappal több kell keresztben, viszont könyebb a kisebb darabokat szállítani, stb...  Én nem tökölnék, leszabatnám minden darabját méretre, könnyebb kezelni, a helyére rakni. 

Az általad kitalált két szállítási méretet nem is értem a rajzhoz képest...

józsibácsi456 Creative Commons License 20 órája 0 0 111224

Na alakul.Itt mar latszik a rajzon a cucc. En rosszul latok . Hol van itt az 1000 X 3000 es egybe darab ? A meretekbol nem tudok rajonni. A melysege mennyi?

NAND708 Creative Commons License 20 órája 0 0 111223

Ok, az a videó egy vicc. Nyilván nem csinál síkot, talán simát se, nem látszik. (csak mintha mégis sima lenne) Kár volt linkelni

Nagyon kacérkodom egy kézi gyaluval, bár visszaolvasva elég kevesen veszik a kezükbe.

A gondom az az, hogy gondolom nem elég egy belőle. Továbbá tippem szerint 10e felett van darabja, ami már ajánlható. Fenőkövem nincs, nem is tudok élezni, nem is tűnik túl egyszerűnek.

"Most az jon le ,hogy minek vegyek 200 ezerert egy egyengeto gyalugépet ,eleg egy 5 ezer forintos kezi bizbaring es maris megvan oldva minden."

Nem jön le.

"pallot  letolni  simara "  én is ezt szeretném.

Előzmény: józsibácsi456 (111216)
freshmaker25 Creative Commons License 21 órája 0 0 111222

Kb Ilyen végeredménnyel.

Előzmény: freshmaker25 (111221)
freshmaker25 Creative Commons License 21 órája 0 0 111221

Beépített szekrény.

Előzmény: józsibácsi456 (111220)
józsibácsi456 Creative Commons License 21 órája 0 0 111220

Ird mar le ,hogy mi keszul abbol a nyomorult butorlapbol,mer attol fugg . 

Előzmény: freshmaker25 (111219)
freshmaker25 Creative Commons License 21 órája 0 0 111219

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy bútorlapokat össze lehet-e toldani valamilyen módon, vagy az durván veszélyeztetné a stabilitását? A szállítás miatt kérdés, hogy pl a 1000x3000-es táblát 2x1000x1500 módon szállítanám és otthon összetoldanám. Gyanítom hogy nem népszerű megoldás, de hátha van rá ötlet. Köszönöm

pacman123 Creative Commons License 21 órája 0 0 111218

Te ... a Repitő féle tesónak alapvetően nem az elektromos bontókalapáccsal van dolga, hanem magával az elekrtomossággal is ahogy elnéztem. Miután bedugta neki a kolléga a konnektorba, simán majdnem rávert a feszkós zsinórra :D

Előzmény: Tschaby (111209)
LyPapa Creative Commons License 21 órája 0 0 111217

Nem fog menni. A hosszában sík felület eléréséhez egy lényegesen hosszabb felületen támaszkodó szerkentyű kell, ez bukdácsolni fog. akármit is csinálsz. Kézi változatát úgy hívják: ropánt, képe:

http://www.e-center.hu/barkacs/keziszerszamok-egyeb/kesek-kaparo-hantolo/gyalu//gyalu-6-51-ereszto--ropant--narex-520651-p9335.html

Az enyém 65cm hosszú. Ha ezzel megvagy, akkor jön a keresztirányú síkba egyengetés, amihez ki kell alakítanod egy sávon a referencia felületet, és ahhoz igazítani hosszirányban haladva  a maradékot. Írtam már a szintező lécpárról korábban, de itt 1:19 körül meglátod, mire is jó:

Előzmény: NAND708 (111214)
józsibácsi456 Creative Commons License 21 órája 0 0 111216

Sikerult megnezni . Errol beszeltem neked. Van egy video,ami nem mutat meg mindent a legvegso eredmenyig. Most az jon le ,hogy minek vegyek 200 ezerert egy egyengeto gyalugépet ,eleg egy 5 ezer forintos kezi bizbaring es maris megvan oldva minden. Amit a foszer csinal az nem sik . Az csak kvazi leszedegette a deszka feluletet oszt kesz. Vagy meg utanna eltokoleszett vele orakig(amit megint nem mutatnak) ,hol van az ,hogy ramer a darabra? Es satobbi..! En szarul latok ,de nincs a felulet se kinagyitva.

Igy kezzel felulrol erintve ,vasalgatva  a darabot 2 szer Einsteinnek kell lenni,hogy abba egy darab csik se keletkezzen. Lehet rutin meg az evek alatt viszonylag jot kihozni,de tokeletes biztossan nem lett. Utana fogott  egy csiszolot (amit nem mutatnak) es szepen megcsiszolta , vagy mitomen micsinalt meg . 

Megncsak a regi notat fujom. Vegyel egy kezigyalut .Tudom ,hogy nemeliknek mar a t..e van tele ,hogy mindig ezt hajtom .De ..

A kezivel raerzel a technikara . A geppel belemarhatsz oda is durvan ,ahova nem kellett volna. A kezivel megallhatsz , nem kell sietned. A geppel- 15-20 ezret forog ha megallsz, fustol a darab . Ott iparkodni kell, Sokkal konyebb elcseszni .

Viszont ha a kezivel mar rajottel a nagy titokra ,akkor a geppel kovetheted a fogasokat.

Vegul irtam mar ,hogy az elektromos gyalu acsoknak valo.Kintre keritesleceket , szegest ,gerendat ,pallot  letolni  simara ,meg mittomen Gyorsan kell csinalni es nem annyira fontos,hogy nehany milimeter van benne ,ugyse latszik . 

Előzmény: NAND708 (111207)
halaloszto Creative Commons License 21 órája 0 0 111215

de csak úgy lehet, hogy először sík. amíg nem sík, addig összevissza bukdácsol rajta a gyalu, nincs esélyed csíkmentesre csinálni.

Előzmény: NAND708 (111214)
NAND708 Creative Commons License 21 órája 0 0 111214

Elírtam. Elsődleges cél a sima felület lenne, és utána a sík a leírt módszerrel

Előzmény: halaloszto (111211)
halaloszto Creative Commons License 21 órája 0 0 111213

megnéztem a videót. gerendát gyalul építészeti célra. az neki nem kell sík legyen, és csíkos is lehet simán. ha marad benne pár 0,5mm alatti lépcső, azt majd kicsiszolja belőle.

GPS Creative Commons License 21 órája 0 0 111212

Kössz, hogy szóltál - mert pont egy ilyenre vadásztam (most, a varrógép-tuninggal sok apró pöcsölős melóm volt, pl. az optikai jeladók megépítésével - amihez pont ilyen kellett volna, mert a nagy satum az nem igazán erre való.)

Kollégák! Van /volt valakinek hasonló?

Használható ez mondjuk egy kisebb darab megreszelgetéséhez? Tart-e eleget az a gömbcsukló?

.

Előzmény: paplanfa (111208)
halaloszto Creative Commons License 21 órája 0 0 111211

egy ilyen rövid gyalu nem fog síkot csinálni magától. neked kell nézni vonalzóval hogy hol magas, hol alacsony, hol propeller, és helyileg megtolva a magas helyeket kialakítani a síkot. ha már egyenes mindenfele, csak hullámos, akkor lehet pici fogással telibe menve simává tenni.

Tschaby Creative Commons License 22 órája 0 0 111210

Mivel nekem most éppen a gyerekekkel is van dolgom, meg a fűrészt is meg kell kicsit állítanom, ezekkel párhuzamosan dolgozhat a szerviz is ... :)

Előzmény: halaloszto (111194)
Tschaby Creative Commons License 22 órája 0 0 111209

csak azt nem értem, hogy az a lobogó kábel nem zavarja őket a vésésben? :)

engem idegesítene, és a zannyába küldeném aki odatette.

vagy ha ilyen alulképzett lennék akkor nem idegesítene ? :)

Előzmény: pacman123 (111193)
paplanfa Creative Commons License 22 órája 0 0 111208

Nézd meg a következő Aldi újságot. Lesz mérettyűjük.

Előzmény: pacman123 (111198)
NAND708 Creative Commons License 22 órája 0 0 111207

De, sík a cél. Eddig gyalultam trapéz/domború felületeket, mert azt hittem, hogy nem lehet síkot csinálni vele csík nélkül.

https://www.youtube.com/watch?v=uXd9fQds1Fo

Elég gyenge minőségű, meg túl gyorsan is tolja, de ahogy látom csík nélküli az eredmény.. nem vacakol áttérésekkel..

Előzmény: józsibácsi456 (111204)
GPS Creative Commons License 22 órája 0 1 111206

Egy kis "fúrólogia" - ha már szóbajött :-)))

Érdekes cikk erről ITT

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 22 órája 0 1 111205

Kifogyott a konnektorból az áram :)

Előzmény: pacman123 (111193)
józsibácsi456 Creative Commons License 22 órája 0 0 111204

Egyre nemertem mar az  az egeszet . Ha  egy reszen tobb fogas kell akkor toljad ott neki addig meg kell. Pld :ha van kozepen  egy kiemelkedo resz .Azt egy fogasbol nem oldod meg .De te ahhoz allitva tolod a masik fogast mellette  ferden a szeleken ,mer a talp koveti az egyenetlenseget. A vegere egy trapezhasabhoz hasonlo valamit csinalsz. Nem csak sima kell hogy legyen, hanem sik is! Vagy nem ez a cel?

Előzmény: NAND708 (111195)
halaloszto Creative Commons License 22 órája 0 0 111203

villanyos gyaluval nyomul...

Előzmény: józsibácsi456 (111200)
NAND708 Creative Commons License 22 órája 0 0 111202

Üdv,

"A kest ki kell allitani "  ebből azt gondolom, hogy te kézi gyaluról beszélsz, én viszont elektromos kézi gyaluval nem boldogulok. Amit leírsz azzal tisztában vagyok, ha nem is mindig sikerül, de tudom kezelni.

A problémám inkább a 82mm-nél szélesebb deszkák csíkok nélküli síkba gyalulása elektromos géppel.

Előzmény: józsibácsi456 (111200)
gregg71 Creative Commons License 22 órája 0 0 111201

:)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111183)
józsibácsi456 Creative Commons License 22 órája 0 0 111200

Innen nem ertem nagyon hogy mit spekulalgatsz azon a gyalulason. Simogatod azt a vacaksagot? A kest ki kell allitani raerzel ,mennyire.Aztan a tehnika . Nem a hatujat kell lenyomni kezdesnek,hanem az elejet!!

Kezdes: a gyalutalp kes elotti resze ranyomva a deszkara. Utana egyenletesen elol,hatul ,majd a vegen a kimenetnel hatul(mer kulonben leharapja a veget. 

Előzmény: NAND708 (111195)
pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 111199

Nade legalább 300-as tolómérőt adtak a kezébe. Ha jól látom/becslem.

Előzmény: pacman123 (111198)
pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 111198

Mai, friss Uni hírlevél ... o.O Igen emelkedett hangulatában volt a marketinges :)

Email tárgya: " …na igen, jól ismerem én a maga 30 centiméterét, inkább magam mérném meg."

De ha már tolómérő: "Ha én is tolhatok, te is tolhatsz ..."

pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 111197

Jól :-) Igen azzal.

Előzmény: arvaiz69 (111196)
arvaiz69 Creative Commons License 23 órája 0 0 111196

Szia!

A Bosch PBD40 állványos fúróval fúrtad a 90 milliméter mélységet? Nem tudom miért, de én azt hittem azzal csak 40 milliméter mélyen lehet fúrni. Lehet a nevében szereplő PBD40 vezetett félre, azt gondoltam a 40 szám azt mutatja, hogy 40 milliméter mélyen lehet vele fúrni. De akkor ezt jól félre értelmeztem!  

Üdv.: Zoli

NAND708 Creative Commons License 23 órája 0 0 111195

Pont így csináltam. ..szóval, próbáltam..

Elméletben már megy.

Annyi még, hogy ha több fogás szükséges egy "sávon" akkor érdemes fogásonként áttérni a mellette lévő felületre.

Előzmény: halaloszto (111190)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 111194

csak néha túl sok hobbija van az embernek. a gyalulás, a gépszerelés, a garanciális ügyintézés. alig tud választani közülük :-)

Előzmény: Tschaby (111184)
pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 111193

Ja megvan. Vakolatot bont.

https://www.youtube.com/watch?v=ujExJN6jYgU

"Bravo. Bravo!" :D

Előzmény: pacman123 (111191)
409 Creative Commons License 23 órája 0 0 111192

Az pacifista ágyú.  :)

Előzmény: Tschaby (111187)
pacman123 Creative Commons License 23 órája 0 0 111191

Szeeegény :D

Volt talán már itt egyszer posztolva a haverja, az falat bontott ugyanígy egy Makitával. De most nem lelem a youtube-on.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111186)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 111190

amikor a második sort tolod, akkor a gyalu 30-40 fokban ferdén áll az elsőre, hogy a hátulja szinte teljesen az első csíkon menjen. az elején meg teljesen a régiről indulsz, onnan kanyarodsz bele a fogásba. majd a legvégén visszafele kijavítod azt a kicsit ami emiatt kimarad. nem egyszerű, de lehet benne javulni.

Vajk

Előzmény: NAND708 (111189)
NAND708 Creative Commons License 23 órája 0 0 111189

A tegnapi tanácsodon felbuzdulva kipróbáltam tegnap a gyalumat.

Ilyen: http://elektromos-gyalu.arukereso.hu/mannesmann/12870-p201486109/

de én anno biztos ennyit nem adtam érte.

Az eredmény teljesen negatív.

Többé kevésbé normálisan meg tudom csinálni  az első gyalult felületet, de amint rátérek az újra,

- ahogy írtad - a gyalu előbb-utóbb felúszik a felületre és nem vesz le semmit. Ha sikerül is valamit csinálni, az köszönő viszonyban sincs a "kész" felület síkjával. Igazából nem értem, hogy miért. Olyan az eredmény, mintha a gyalu hátsó felülete nem sík lenne, hanem domború és ezért nem tudna referenciát adni. Nagyon felhúztam magam rajta.

A gyalukés kopott, de nem is a felület minőségét próbáltam, bár lehet h ezért úszik fel.  Az első talp párhuzamossága esetleges a másodikhoz képest, kicsit olyan mintha tömör gumival lenne rögzítve a testhez, mert ki tud mozdulni a síkból, de azért van ellenállása.

Nem tudom, hogy bennem, vagy a gyaluban van a hiba.

Azon gondolkozom, hogy kibérelek egy iparit és azzal teszek próbát.

Köszönöm a tanácsot

Előzmény: halaloszto (111101)
GPS Creative Commons License 23 órája 0 0 111188

Ha rajtam múlna, mindenféle gyilkoló lőszerszámnak a csöve tömörből lenne :-)))

.

Előzmény: Tschaby (111187)
Tschaby Creative Commons License 24 órája 0 0 111187

"Mi az hogy "ágyucsőből?

Tömörből !!!"

Tömör ágyucső???? annak mi értelme? :))

Előzmény: GPS (111174)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 1 111186
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 111185

A gyalugépem nekem kb 2 perc használat után égette el a szíjat. Rendeltem a neten 2 db új szíjat, amikor megjött az egyiket felraktam, beindítottam a gépet, és 2 percen belül ez is elégett. Ekkor kezdtem neki az átalakításnak. 

Előzmény: Tschaby (111184)
Tschaby Creative Commons License 24 órája 0 0 111184

Repépítő!

Köszönöm a részletes leírást.

Ahogy Vajk szokta volt mondani a hobbista nem siet :)
A hibát lejelentettem a szerviznek - ugyan még nem reagáltak semmit ... - megfutjuk a kört a garanciával. Én kivárom.

Ha mondjuk kötözködős kedvemben lennék - de ugye én ilyet sosem csinálok :) - akkor ez konstrukciós hibának tekinthető ... tehát olyan terméket adtak el nekem ami nem alkalmas arra  a feladatra amire vettem ...

Az, hogy ne használjam 8órán keresztül egyhuzamban az OK. De nálam a hiba kb 30 perc után állt be .

Azért ennyit egy ilyen nem-ipari gépnek is tudnia kellene. Szerintem.

No majdmeglátjuk mi lesz belőle.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111111)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 111183

Nem olyan bonyolult azért, meg lehet tanulni ezt is, még én is képes voltam rá :)

Előzmény: gregg71 (111172)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 24 órája 0 0 111182

Köszi ismerem a fafúrókat, használom is őket de ezekben nincs olyan nagy méret ami a lapos fúrókban van. Ha jól tudom akkor 12-es a legnagyobb ilyen spirál fafúró ami nekem van. 

Előzmény: kozgab (111168)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 111181

Azért hangsúlyoztam, hogy "barkács melóra" (!!!) - ami általában a sokféleségről szól.

Abszolút minden feladatra-egyformán tökéletes gép (vagy megoldás) nem létezik - így hát részemről úgy közelítem meg, hogy a barkácsolás döntő zömében milyen jellegű feladatok illetve szempontok vannak. Pl:

- gyakori fúrócsere a legtágabb határok közt (azaz gyakori fordulatszám váltás)

- 50 mm-nél nagyobb munkalöket

- jobbra-balra forgás

- hordozhatóság

- kis (állandó) helyigény

- univerzalitás (a pisztolyfúró másra is használható)

- stb.

Árat nem említek, mert egy jó kézifúró bőven kerül annyiba, mint egy ilyen oszlopos-klón... de a többi szempontot azért fenntartom, mint tapasztalati magánvéleményt.

.

Előzmény: 409 (111180)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 111180

De szólok amíg megrögzötten félre akarsz vezetni másokat. Almát akarsz körtéhez hasonlítani, olyan tulajdonságokat semmibe véve amit a kézifúrós állványod sosem fog tudni. Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya a másikkal szemben, de azt kijelenteni, hogy az olszlopos egy szar és a kézifúrós állvány a királyság, az fényévnyire van a valóságtól.

Hogyan fogsz 50-70mm átmérőjű körkivágóval dolgozni a kézifúróddal alacsony fordulaton??? Sehogy, mert a második lyuknál a géped füsté válik, míg az oszlopos az "ótvar" ékszíjas áttételnek köszönhetően 10-ik lyukat is gond nélkül csinálja, miután az alacsony fordulathoz jelentősen megnövelt nyomaték társul a fúróorsón.

Előzmény: GPS (111177)
LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 111179

Nekem OBIs, hasonló kivitelű állványom van. A Parkside-hoz képest egy nagy nulla. Az oszlopfúrónak van adott szerepe, meg a kézifúrónak is - ha vegyítjük, abból túl sok értelmes dolog nem fog kijönni, pl. az egyik kézifúrómnak nincs fordulatszabályozása, a másiknak meg az indító billentyű behúzásának mértéke. Azaz: 3 kéz kellene a fúráshoz. Megjegyzem, hogy könnyen lehet, szétkapom az állványt, és vízszintbe téve készítek egy kis esztergát belőle :) Ja, ha egy jól teljesítő kézi fúrógépet szeretnék venni, amit be tudok ebbe az állványba illeszteni, minimum annyit fizetek, mint a Parkside-os oszlopos fúróért.

Előzmény: GPS (111158)
dekorhex Creative Commons License 1 napja 0 0 111178

Egy kis satu téma...  egyszerű mint a faék...

GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 111177

Egy kolléga kérdésére válaszoltam - magánvéleménnyel. Ne olvasd.

.

Előzmény: 409 (111176)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 111176

Azért ugye nem veszed zokon, hogy az értelmes többséget nem érdekli ez az oszloposfúró gyűlöleted.? Kezd röhejessé válni ahogy minden alkalmat megragadva ismételgeted az értelmetlen teóriádat.

Előzmény: GPS (111171)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 111175

A cső, tekerésre nagyot bír. Inkább az átmérőjével variálnak mint a vastagsággal. Nem mindegy mekkora a tömege. Van olyan is ami aluból van.

Előzmény: pacman123 (111173)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 111174

"Azt hittem azok is "ágyúcsőből" vannak hogy bírják :)"

Mi az hogy "ágyucsőből?

Tömörből !!!

:-)))

Előzmény: pacman123 (111173)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111173

Ja o.O

Azt hittem azok is "ágyúcsőből" vannak hogy bírják :)

Előzmény: 409 (111170)
gregg71 Creative Commons License 1 napja 0 0 111172

Nagyon köszönöm a részletes választ! Kár, hogy ez ilyen bonyolult. Tervben volt nálam egy vákuum-impregnáló ketyere összeállítása, kisebb trópusi fák stabilizálása, de egyre távolabb kerülök a dologtól. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111142)
GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 111171

Barkács-melóra, ahol egyik percről a másikra kell 1,5-ös, aztán 12-es fúróval fúrni, utána süllyeszteni, esetleg egy két menetet is befúrni géppel ebbe-abba - a Woltcraft féle állvány sokkal használhatóbb és univerzálisabb, mint a játék-oszlopos, legyen az akár Parkside is.

Egyébként pont most láttam oszlopos-klónt a Jófogáson. Többen is árulnak vadi-újat, 17-18-ért.

Úgy látszik raktárseprés van ebből az elavult cuccból - megjegyzem már épp ideje is volt, 2016-ban.

A Woltcraft állványt használva van "egy mozdulatból" tág fordulatszabályzás, van jobbra-balra forgás,  van lehetőség oda vinni, ahol szükség van rá (pl. a készülő bútorra forstnert fúrni) - és mindezek után, ha az ember kirántja belőle a gépet, még egy kézifúrója is van (és az állványt meg félkézzel bevágja a munkapult alá).

Na ezeket mind NEM tudja az asztali oszlopos - viszont állandó jelleggel jó sok helyet foglal a műhelyasztalon.

.

Előzmény: pali923 (111165)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 111170

A kardánok vékony falúak.  :-)

Előzmény: pacman123 (111164)
dekorhex Creative Commons License 1 napja 0 0 111169

Nekünk is van még workzone-os fúrógép állványunk, és bizony jó szolgálatot tud tenni...

Kb. 9cm-es fát kellett átfurni merőlegesen, fúrószár volt olyan hosszú be is fért a gépbe, de a hyundai alá már nem fért be a fadarab...

Ezzel a kis "ócskasággal" meg simán, ugyan 2 fogásból, de könnyedén megoldottuk... 

Kicsit lötyög, kicsit nyegle, de használható cucc...

Pacman: tuti, hogy nem ehhez tervezett "cső" hanem valaminek a valamije... :)

kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 111168

Hali.

Nekem van egy olcsó fúrókészletem, amit régebben kaptam. Vannak benne vídiás szárak (sokat nem ér, de alkalmanként azért használható, pláne a dewalttal), fémfúró (dettó), fafúrók, amiket viszont imádok. Tüske elején, azt belenyomom az anyagba kicsit és már sehova se mászik el, nem olyan, mint a csiga.

Ilyenre gondolok:

Nagyon jól lehet használni.

Körkivágót kéne kerítenem majd, hogy lehessen 10-esnél nagyobbat is fúrnom :)

Most jól bevált egy ötletetek korábbról, összehúzót eszkábáltam fél perc alatt menetes szárból :D Működött :D

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111148)
Kamelot Creative Commons License 1 napja 0 0 111167

"ps, ebbe adjatok patront"

Ez jó lesz?

Előzmény: krotosz (111159)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 111166

Van ilyesmi alu vezetőm, ugyanezzel a rögzítéssel, az uni-maxtól. Mindenkit szeretnék óvni attól, hogy azt gondolja: ezzel minden vezető gondja megoldódott. Ez bizony el tud mászni vágás közben, aminek nem várt következményei lehetnek.

Okosak a más kárán tanulnak! :)

Előzmény: paplanfa (111134)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 111165

Kb. azt mondom, mint GPS. Nekem is ugyanilyen Wolfcraftom van, és egy örökölt B&D fúrógépet raktam bele. Aztán pl. most is lebeszéltem magam, hogy lecseréljem a lidlis fúróállványra.

Ez a B&d fúró elég komoly volt annak idején, irigyeltem is mindig apámtól. Ez ugyan ütvefúró, de még Angliában készült vagy 30 éve, ma is tökéletes. Hangosabb, mint egy fúróállvány, de maradok ennél.

Előzmény: Computerguru (111145)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111164

7mm?? o.O

Jézusom, miből van az? Kardántengelyből? :D

Előzmény: dekorhex (111161)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111163

Éppen most írtam Vajnak, hogy alig kell rászorítanom és eltűnik a rés. Meg holnap akkor már azt is leellenőrzöm, hogy szorítópofák nélkül egymáshoz simulnak-e a pofatartók síkjai.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111149)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111162

Még annyit, hogy olyanra emlékszem, hogy azzal szívattam meg magam, hogy nem takarítottam le rendesen a fúrógép munkaasztalát, rádobtam egy hulladék OSB-t hogy arra fúrjam át az anyagot ... és persze az OSB alatt maradt anyag szépen eltartotta a derékszögtől ...

Nem akarom elhinni hogy ma is lúzerjúzer voltam .. na holnap csekkolok.

dekorhex Creative Commons License 1 napja 0 0 111161

Ha már oszlopos fúró ismét előkerült...  ma saccperkábé megmértem az orosz szerzeményem csövének falvastagságát... 7mm-t mértem, de majd lemérem egzaktul is. Brutál, elpusztíthatalan....

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111160

Őszintén szólva eddig megbíztam az oszlopos fúrómban .. régebben megnéztem hogy derékszög-e a derékszög amikor fúr.

Mondjuk az is igaz, ez az első alkalom hogy a 90mm-es löketet végigfúrtam ...

De akkor megnézem majd, hogy leszerelve a vezetőszárat és csak "beleejtve a pofába", arra merőleges-e.

Meg megnézek mindent amit írtál, de mára kész vagyok teljesen :-)

Nem kell nagyot tépnem, hogy eltűnjön az a kis terpesztés.

Előzmény: halaloszto (111143)
krotosz Creative Commons License 1 napja 0 0 111159

Üdv Urak!

Felbátorodva a hosszú marószár lehetőségén, berendeltem, és átvettem az ebayről 10cm hosszú, 8mm befogást támogató marószár adaptert. Rendeléskor elkerülte a figyelmemet a patron hiánya. Kérdésem: Hol tudok beszerezni befogópatront? Úgy látom készletben értékesítik itthon amire nincs szükségem. Jellemzően és eddig a 8mm-es szárakkal dolgoztam. 

A hosszított szárral beszerzett adapter hüvelye trapéz metszetű. Toroknál 10,5. Fenéknél 7. Ennek mélysége 15mm. Szóval ne rejtsétek véka alá, amit nem használtok :)

Más, Lidl asztali fúró.

Egy ideje megfogalmazódott bennem ennek beszerzése. Az itteni kolléga leírása inspirált a vásárlásra. Nem tudom, hogy néhány év múlva mit fog produkálni. Érzésre a szerkezet pont támogatja a mechanikát. Talán elég bele az anyag, amit a kínai főmérnök kiszámolt. A függőleges tengely felfüggesztés irányú kotyogása nem jelentős. A lemez padra építek egy nagyobb felületet, illetve a forgató kart hosszabbra cserélem, mert ezt kívánja az erőkar mozgatása. Fontos részemről, hogy büttüre vágott bükk korongokra is tudom használni a gépet. Befogva egy marószárat, a munkafelületen sima korongot lehet készíteni büttü szeletböl.

Egyenlőre. 

Üdv R:G

ps, ebbe adjatok patront

GPS Creative Commons License 1 napja 0 0 111158

"A kérdésem az lenne, hogy tud ez az állvány működni egy normál fúróval, vagy inkább érdemes egy oszlopos fúrót venni?"

Tegyél bele egy rendes (lehetőleg nem ütve) fúrógépet - és meglátod, hogy egy teljes értékű oszlopos fúrógéped lesz.

Sőt, bizonyos értelemben még használhatóbb és univerzálisabb géped lesz, mint a mostanság kapható szíjdobálós, olcsó  klónoknál.

Részemről Forstnerrel rendszeresen, de volt, hogy leesztergált szárú 22-es fúróval fúrtam ilyen barkács-oszlopról, aluba.

Szerintem inkább adj többet egy jó, erős síma (vagyis lehetőleg nem ütve-) kézifúrógépért - mint egy gagyi oszlopos-klónért.

A racsnis ütve (is ) fúrók valódi ütvefúrásra totál alkalmatlanok - viszont rontják a gép tengelyirányú pontosságát.

.

rferi Creative Commons License 1 napja 0 1 111157

A kocsányos tölgy 300 éves koráig nagyon jól sarjad a tövéről.

Szokás volt az ilyen "fiatal" erdőknél védeni a töveket a vágás után, mert sokkal hamarabb megújult rajtuk az erdő, és rövidebb volt a második vágási forda.

El tudod képzelni? 250 évesen kivágod a fát, erre újra kinő!

Előzmény: bedike (111141)
Fanyar79 Creative Commons License 1 napja 0 0 111156

Üdv! Egy kis segítséget kérek. Forgácselszívót építek és próbáltam informálódni hogy az automata vezérlést hogy lehetne megvalósítani. (Tehát hogy áramelvételkor induljon a ventilátor) Valakinek van erről infója? Esetleg leírás (és) vagy kapcsolási rajz? Köszi előre is minden infót :)

paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111155

Éder mester?

Előzmény: farontó (111152)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 111154

A fix pofát csináld lötyögősre, hogy be tudjon állni amikor meghúzod a munkadarabra simulva.

Előzmény: pacman123 (111133)
farontó Creative Commons License 1 napja 0 0 111153

Hoppá! A képek lemaradtak.

Előzmény: farontó (111152)
farontó Creative Commons License 1 napja 0 0 111152

Hát azért egy kicsit irigylem a régi mestereket akik büszkék voltak a munkájukra, hiába volt az csak egy disznóól.:) Ha nem szerették volna a szakmájukat biztos nem csináltak volna olyan szép dolgokat, meg is adták a módját mindennek ha valahová egy kis faragást kívánt a szeme akkor oda faragás került.

Egy egyszerű használati tárgyat,vagy pl egy gyalut is kidíszítették,

az ilyen dolgokat különleges érzés kézbevenni !

Van még egy restanciám feléd, elnézést a késlekedésért lehet már nincs rá szükséged de azért felteszem a fotókat.

A felső vezeték helyzetét is lefotóztam.

Előzmény: drRamaty (111138)
torony78 Creative Commons License 1 napja 0 0 111151

Nem, nem. Ez így trükközgetés. Akkor sajnos marad továbbra is a linkelés. :P :))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111144)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111150

Akkor ezeket a cuccokat körbeutaztatják. Köszi!

Azt írj a a multicsiszoló kinyomtatott könyve, hogy:

"Olvasás előtt kattintson az ábrákat tartalmazó mindkét oldalra és végezetül ismerje meg a készülék mindegyik funkcióját."

Előzmény: zoli09 (111140)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111149

azt nézd meg, hogy ha összeszorítod a satut, akkor is van e rés alul. Fogj be felül egy deszkát és mérd meg alul a pofák közötti távolságot. Szerintem pont jó lesz mert ennyit vetemedik a fa pofa a szorítás hatására.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111148

Én is rákaptam az ilyen fúrók használatára, nem kóvályognak annyira ha belemegy a hegye az anyagba, onnantól meg már szépen vezeti, így sokkal pontosabb átmérőjű és szabályosabb lyukat lehet vele fúrni mint egy vastag csigafúróval. 

Előzmény: pacman123 (111136)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111147

A szalagfűrész szélesebb rést vág mint amilyen vastag a szalag. Jól találtad ki, azért mert terpesztenek a fogak. Továbbá a szalag remeg is a vágás közben oldal irányban is, minél magasabban van a felső vezető annál nagyobb a remegése is.

A fűrésztárcsát be lehet állítani jobbra is. Tegyél filctoll jelölést a tengelyre meg a lapra (jelöld össze őket) lehetőleg szesztollal, majd ragassz kis körömnyi maszkolószalag fecniket a tárcsára azon a részen ahol tárcsát fogó alátét eltakarja. Majd mérj újra. Addig kell próbálkozni amíg le nem tudod csökkenteni az ütését. Utána már nincs más dolgod, csak az, hogy a lapcserénél mindig a jelölésre állítod a lapot a tengelyen. 

Előzmény: dekorhex (111131)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111146

Holnap reggel GoTo Lidl 25eFt-al.

Computerguru Creative Commons License 1 napja 0 0 111145

Sziasztok,

van egy Wolfcraft profi fúróállványom, amibe egy Skil ütvefúrót pakoltam bele, ami nem volt egy jó ötlet. Eleve nyeklik-nyaklik az SDS tokmány, ebbe kellett applikálni egy SDS befogós rendes tokmányt, ami bele lehetett tekerni a fafúrót, forstner fúrókat.

Az egész kilengése nagyobb, mintha kézből fúrnék.

A kérdésem az lenne, hogy tud ez az állvány működni egy normál fúróval, vagy inkább érdemes egy oszlopos fúrót venni?

http://profibarkacs.hu/shop_ordered/3767/shop_pic/big/5027000.jpg?time=1454680711

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111144

Ok rendben ! Írd ide a fórumba bankszámlaszámod és a pinkódod, vagy a bankkártyád számát, lejárati dátumát és a Cv kódját, máris utalom :)))))

Előzmény: torony78 (111127)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111143

ezt a szögben szorítás dumát nem értem.

a satu vezetőrúdjának parallelnek kell lennie az asztallal.

a fix pofának merőlegesnek kell lennie az asztalra.

a mozgó pofának merőlegesnek kell lennie a vezetőrúdra. 

ennyi.

ha a két pofát felhúztad a 14mm rudakra, és háromszög van köztük csukáskor, akkor az annyit jelent hogy nem derékszögben fúrtad ki, és megfordítottad az egyiket. vagy ennyit lötyög, és a fenti három tétel közül az első kettő nem stimmel. 

mennyire kell erősen meghúzni hogy eltűnjön a háromszög?

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111142

A vízbázisú anyagok nagyon jók, védik a környezetet, mert nem vegyszert használnak oldószernek. De a megfelelő helyükön kell alkalmazni őket.

A vízbázisú lakkok oldószere a víz. Ezzel nincs is probléma, mindaddig amíg kevés víz éri. De egy mosogatóban nem kevés víz fogja érni. Az esetleges kioldódó vegyi anyagok könnyen átkerülnek az edényekre, onnan meg a kajánkra. A víz is oldószer, még az üveget is oldja. Ha megiszol egy üveg pohárból egy pohár vizet, akkor pár üveg molekula is bejut a szervezetedbe. Szerencsére ez nem okoz problémát mert olyan kis mennyiségről van szó. A természetben is előfordul a vízben hidrogén-fluorid, ez okolható az üveg oldásáért. 

A másik ok a vízbázisú lakkok úgy kötnek meg, hogy érintkeznek a levegővel, majd szépen elpárolog a nedvesség. Egy vákum impregnálós eljárásnál lakk bejut a fa belsejébe teljes keresztmetszetébe. Majd elkezd száradni. Hol szárad? Ahol a levegő éri. Belül éri levegő? Nem mert a vákumos eljárással kivontuk a levegőt a fából. Tehát a fa belső  részeiben továbbra is oldott állapotban fog megmaradni a vízbázisú lakk. Az üveg edényben sem köt meg a lakk meg a gyanta, csak ha levegőt kap. Elég egy lejtett edény, kés, bárd és máris kiszabadulhat a fából egy kevéske az ott tárolt lakkból ami rákerülhet az edényekre. 

A harmadik ok az, hogy mivel belül nem tud megkötni a levegő hiánya miatt így ki tudja megmondani, hogy milyen bomlási folyamatokat fog elindítani a fa belsejében. Én nem tudom megmondani. De szerintem más sem. És azt sem, hogy ezen folyamatok alatt az idő előrehaladtával milyen mérgező vegyületté alakulhat át.

A 2 komponensű lakkok és gyanták megkötéséhez nem kell levegő. Azok levegőtől elzárt helyen is megkötnek teljes keresztmetszetükben. A 2 komponensű anyagok kémiai úton kötnek meg ami hőtermeléssel jár. Sokszor nagyon brutális hőmennyiséggel. Ez a hő gyorsítja a kötést. Ez egy öngerjesztő folyamat és odáig fajulhat, hogy fizikailag meggyullad a gyanta, öngyulladással. Nem minden 2 komponensű, ilyen, vannak alacsony hőtermeléssel kötő gyanták és vannak olyanok amik 2 cm vastagság fölött már meggyulladnak. A műgyanták nagyon jó hőszigetelők, kívül az edényben hideg a gyanta, kézbe fogva lehet vinni a begyulladt gyantát, miközben a 2-3 cm-el mélyebben lévő rétegekben izzik a gyanta. Nagyon fura tulajdonságok ezek, ilyenhez nincsenek hozzászokva azok akik nem ismerik a gyantákat és ezeket a tulajdonságokat, nagyon rá is lehet fázni mert rohadt veszélyes is lehet ez a begyulladás.

Nekem párszor már sikerült begyújtanom a gyantát a kötés során, mert pld nem lapos fém tepsi edényben tároltam a felhasználás során és így a hő nem tudott eltávozni a maradék gyantából. Elkezdett pöfékelni fekete füsttel mint egy vulkán a begyulladt gyanta, borzalmas büdös és mérgező a szaga, mindenbe beivódik ez a szag, hetek múlva is érezni a kimosott ruhákon, kárpiton, tapétán. Aki egyszer érezte ezt a szagot az soha sem fogja elfelejteni.

Szóval nagyon meg kell gondolni, hogy milyen gyantát milyen körülmények között akarunk felhasználni. Én sem ismerem az összes gyanta minden tulajdonságát. Amikor elkezdtem gyantákkal foglalkozni akkor még csak kb 10-12 féle gyanta létezett, ma már több ezer féle gyanta van aminek a tulajdonságai mások. Én kb 40-50 féle gyantát használok napi rendszerességgel, de még ezt is nehéz fejben tartani, hogy melyik gyantánál mire kell nagyon odafigyelni. 

Arról meg soha se feledkezzünk meg hogy az összes gyanta mérgező és erősen rákkeltő hatású amíg meg  nem köt. Függetlenül attól, hogy egy vagy kétkomponensű.

Előzmény: gregg71 (111124)
bedike Creative Commons License 1 napja 0 2 111141

Láttam ma valamit az erdészet irodájának előterében, gondoltam megmutatom Nektek is ..remélem nem nagyon off itt :)

A felirata: 2007-ben Hidegkúton kivágott kocsányos tölgy.A többi felirat talán jól látszik

zoli09 Creative Commons License 1 napja 0 0 111140

Tavaly volt munkapad itt is, szerintem lesz. Leginkább ilyen kis, 1-2e Ft-os termékek nincsenek itt, vagy éppen fordítva.

Előzmény: paplanfa (111134)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111139

Köszi, apróbb finomítások még lesznek, pl lekerekíteni a pofák külső éleit (kellemesebb legyen belehasalni a satuba), aztán nagyon kicsi rádiusszal majd a cserélhető pofa külső éleit is (hogy ne hagyjon éles nyomot mondjuk puhafában), valamivel lekezelni, ilyesmik.

De már szorít! Még egy dolog aminek örülhetünk ha ezt teszi :)

Szóval hajrá Zoli, jó móka lesz meglásd!

Előzmény: arvaiz69 (111137)
drRamaty Creative Commons License 1 napja 0 0 111138

"100 éves torockói tölgyet" 

Szegény Kiráj Ferenc nem gondolta volna, hogy a disznóólja egyszer így megdicsőül :-)

arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 111137

Szia! 

Látom szépen haladsz! Még addig addig, én is kedvet kapok. :- ) 

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111136

Még valami: agonizáltam itt nektek h mivel fogom cuppanós 14-esre fúrni a vezetőrudak lyukait. Már majdnem elindultam beszerezni (15 forstner után kotyogós volt kicsit) amikor észrevettem azt a polcon:

Nem is emlékeztwm rá hogy van, régebben vettem, már nem tudom hogy Aldis-e vagy Lidlis, de valami 2xxx Ft volt a készlet. Gondoltam tegyünk egy próbát de tuti beletörik a tölgybe, elég Made In Gagyesztáninak nézett ki . Node annyira nem, hogy a két pofát (majd 9 cm!)  egy menetben fúrtam át, így tuti egy vonalban van. És szép cuppanósan illeszkedik. És tényleg ez és így tartja meg a pofát. Szóval bocs hogy hitetlenkedtem - mea culpa és igazatok volt :)

drRamaty Creative Commons License 1 napja 0 0 111135

0,25 mm-es szalagfűrész lap? Milyen géped van?

Előzmény: dekorhex (111131)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111134

Oppá, munkapad! http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetail&id=45028 Várható itt is?

Milyen lehet?

Meg egy tök érdekes fűrészvezetőjük is lesz a cseheknek, koppincsolható alu zártszelvényből, bútorlapvágáshoz is használható.

http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetail&id=45029

Előzmény: zoli09 (111130)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 1 111133

Satuprojekt v1.0.

Hajtókaron nemröhög :D Ideiglenes, seprűnyél vagymi ... majd esztergálok szebbet. Első körben elővettem hát a 100 éves torockói tölgyet (by Dr. Ramaty), 40x10.5x4.5 cm per pofa. És majd kap cserélhető 1-2 cm-es bükkréteget.

Párhuzamosság jó. Viszont valaki említette a "szögben szorítást". Nos ilyenem nekem is van:

Alul egy jó 1-1.5 mm nyitás van mikor fent összeér. Pofákat lemértem, 1-2 tizedmm-en belül mennek az eltérések fent/lent, mindkét pofánál. Meghát meg is egyengettem/vastagoltam őket, egymás mellé raktam őket sík asztallapon, megnéztem hosszú vonalzóval - nem kajlák, na. Node ez megoldható, akárhogy is van. Majd fellazítom a hátsó pofát és alulról, a vas és a pofa között kiékelem teljes hosszon. Ki fog az billenni :-)

No egyelőre itt tartok. 

Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 111132

Remélem nálunk is ezek a cuccok lesznek. 

Bár megint sok pénz lesz... 

Előzmény: zoli09 (111130)
dekorhex Creative Commons License 1 napja 0 0 111131

Topogtam ma is egy pár órát a garázsban... kisebb hümmögéssel nyugtázva, elfogadhatónak ítéltem a körfűrész beállítását.

Ha már, akkor mértem is a kóválygást: plusszosan 0.35mm-t , minuszba 0.02-3 körüi értéket mértem a lap pereméhez közeli átmérőn.

Nem tudom ez mennyire tré vagy általános tűréshatár? Gondolom lehetne javítani rajta...  idővel megnézem a tengelynél is, hogy mennyit üt de ahhoz még el kell készítenem a kivehető/cserélhető ZC betétet.

Szalagfűrész: még nincs infom, milyen erővel, miként mérjem a szalagfeszítést, jó lenne nem eltépni az új szalagot. 

Megmértem azt is, az új szalag 0.25-ös anyagból van, a régi 0.8 körüli , gondolom a fogak terpesztenek még valamennyit, így jöhet ki az 1mm a vastagnál és 0.4 vágási szélesség a vékonyabb lapnál?

zoli09 Creative Commons License 1 napja 0 0 111130

Elvileg a Lidlben jövő héten megint lesznek szerszámok. 18V-os akkus ütvefúró (40 Nm), akkus dekopír, akkus körfűrész (ha minden igaz, ugyanazzal az akkuval mennek). Tavaly ezek voltak, a Lidl cseh oldalán már fentvannak, ott előbb vannak akcióban.

http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=746

Az akkus ütvefúróra már várok pár hónapja, nekem szimpatikusabb, mint az Aldis.

kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 111129

Ez mekkora ajánlat, tessék megfogadni :D

Nálunk a Határ út-Soroksári sarkán lévő Liedl-ben sose látok ilyesmiket szerencsére, nincs mire ráugrani. Persze az is lehet hamar elkapkodják, de nagyon kis helyen lehetnek ezek a cumók...

Előzmény: torony78 (111127)
Asztalostkeresek1 Creative Commons License 1 napja -1 0 111128

Sziasztok!

Kombinációs és mágneses zárak elkészítésére keresek precíz hobbiasztalost lehetőleg Budapesten vagy környékén. Ha érdekel vagy ismersz valakit akit érdekelhet a dolog, kérlek jelentkezz itt: meszaros.janos1995@gmail.com

torony78 Creative Commons License 1 napja 0 0 111127

Átutalsz nekem 15000 és nem linkelek többet. Jó lesz így? :-)))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111046)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 111126

Nekem ránézésre ugyanilyen van, talán Verto néven és rozsda nélkül. (bár az oszlopot már cseréltem, az eredeti gyenge volt) Kb. ennyiért vettem újan garanciával.  Erről hiányzik a mélységállító/ütköző.

Előzmény: feketefelhoo (111096)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111125

Adtam pár nap esélyt, hátha nem jut már nekem, de csak kaptam kiflit. 310w-os, multicsiszoló kompernass kiadású. Tök használhatónak érzem, ha korábban hozzám kerül nagyon sok anyázástól lett volna halkabb a világ, különösen a leragasztott PVC felszedésekor. Gyakorlatilag egy kis változtatható fordulatszámú vibrációs csiszoló feltétekkel.

A doboza szokásos, tehát jónak néz ki, de nem az. Teljesen szét kell szedni a gépet, a drótja 4 méteres így alig alig gyűrhető bele, plusz tartozéknak nincs is már helye. De ezt megszoktam, minden gépé ilyen.

Egyszer nekiülök és csinálok tárolós-hordozós dobozokat, polifoamból kifaragva a belsejét :)

gregg71 Creative Commons License 1 napja 0 0 111124

Köszi a választ, de nem erre irányult a kérdésem. Ha parkettlakk, akkor miért kizárt a vízbázisú, és miért csak a kétkomponensű, oldószeres (majdnem)alkalmas a feladatra? Nem a mosdótál kapcsán érdekel a dolog. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111112)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 111123

Nem cigizek :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111121)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111122

Na most lebuktál, hogy te kábítóztál, szívtad a mari hónalját :) 

Előzmény: Pillanatragasz (111120)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111121

Te nem is tudod milyen finom illata van a benzinnek cigizés közben :)

Előzmény: Pillanatragasz (111117)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 111120

Régebb bicikli csészéket golyókat kónuszokat benzinnel mostam ki , estére annyira szédűltem hogy alig láttam. Komolyan halálfélelmem volt. Azóta nem használok benzint zárt térben.

Előzmény: halaloszto (111118)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111119

Ne gondolkodj.

Lézert vegyél, de ne a legkisebb gagyit, és ne is dobj ki pénzt színes lézerre. Egyszerű használatra készült fekete-fehéret, de ha nincs szkennered, akkor olyat ami azzal egybe van szerelve. Frankón lehet tömítéseket másolni pld. motorhengerfejre, sebváltóhoz :)

Előzmény: Pillanatragasz (111114)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111118

és ha szeretem?

Előzmény: Pillanatragasz (111117)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 111117

Wd 40 és egy rongy,  benzint se kell szagolni főleg télen zárt térben.

Előzmény: halaloszto (111116)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111116

nem kell kivésni, a benzin viszi szépen :-)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111115)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111115

Beszélgettem a munkahelyen pár szerelővel mégis milyen zsírt használnak ilyen helyekre. A konklúzió az, hogy szar zsírt, mert felhígítják valami oldószerrel, hogy vékonyabban lehessen felvinni a felületre az ecsettel. Ezzel rengeteg drága zsírt spórolnak meg a gyártás során. Az oldószer meg idővel elkezd kipárologni, elillanni, de a zsír már nem tudja felvenni eredeti viszkozitását mert az elpárolgó oldószer elviszi magával a zsír viszkozitását adó adalékot is magával. Így ami ott marad az még mindig zsír, csak nagyon be van már sűrűsödve. Idővel meg is fog kövesedni, úgy kell majd kivésni a zsírt.

Előzmény: halaloszto (111109)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 111114

Erősen gondolkodok hogy veszek egy nyomtatót ,  már indigóval történő másoláskor vannak pontatlanságok , fűrészeléskor is  ,legalább az egyiket küszöböljem ki.

Előzmény: pacman123 (111092)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111113

Hidd el, hogy megszorult. A hőtől. Amikor kihűl, akkor nem szorul. 

Csak felesleges kört fogsz lefutni a szervizzel, nem lesz jó utána sem. Már leírtam miért. 

Előzmény: Tschaby (111104)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111112

Hiába műgyanta a parkettalakk is, de oly mértékben módosították a tulajdonságait, hogy már nem teljesen 100 %-os vízálló. Engedi lélegezni a fát, idővel a nedvesség is átjut rajta. Ez a gond, ezért nem javaslom önmagában használni. Vákuminfúziós eljárásnál viszont használható magában is.

Előzmény: gregg71 (111099)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 111111

Csabi!

2011-ben írtam erről egy részletes leírást, hogyan javítottam, de azt a leírást most nem találom a hozzászólásaim között. 

Nekem egy BT-SP 1300-as gépem van.

Ezt már én is végigjártam pár évvel ezelőtt.  A gond az, hogy ez tervezési hiba. A nagy kerék nincs megcsapágyazva, egyszerűen kispórólták belőle a csapágyat. Így a csavaron forog a nagy kerék. A szíj a terhelés hatására ráhúzza a kereket a tengelyre (csavarra) erősen, felforrósodik és megszorul.

Teljesen felesleges elvinni a szervizbe, nem fogják jól megcsinálni mivel csak akkor szorul meg ha leterhelik, a szervizben meg terheletlenül fogják csak járatni. Ha kicserélnek benne alkatrészt, akkor az ugyanolyan szarul megtervezett gyári alkatrészt fogják belerakni. 

Én a következőképpen javítottam :

Vásároltam egy megfelelő méretű tűgörgős csapágyat és a nagy ékszíjtárcsának a lyukát felesztergáltam akkorára, hogy a csapágy beleférjen. Ennek a csapágynak a belső  méretepont illeszkedik a tengelyre. Kapott egy zeeger gyűrűt is a tengelyre meg egy megfelelő méretűre készített alátétet, így nem tud a csapágy elmozdulni tengely irányban.

2011 óta nekem nem volt szíjszakadásom, pedig van hogy 4-5 órán át is gyalulok a géppel egyhuzamban. 

A nagy keréken látszik, hogy meg van repedve, ez a hőtágulástól keletkezett. Azóta is használom, még nem cseréltem ki. 

Előzmény: Tschaby (111086)
kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 111110

Ez egy örök igazság, bár én rátértem a könnyebb útra, elolvasom a használatit. Hihetetlen milyen infok vannak benne :D

Előzmény: pacman123 (111077)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111109

nekem úgy tűnt, hogy a szállításhoz egy sűrű ragadós zsírszerű cuccal kezelik. amire a laikus azt hiszi hogy zsír. ha szétszeded az előtolást, akkor abban lesz ami csak siklócsapágyas, pl asszem pont az a nagy szíjkerék amin a hosszbordás szíj van. ettől a sűrű trutyitól annak a siklócsapágya sokaknak beállt, és a vajpuha szíjat elkoptatja a pici "szíjtárcsácska" ami a késtengelyen van. én kimostam tisztára, kap néha egy csepp műszerolajat, és semmi baja. ugyanez volt az asztali fúró középső szíjtárcsájával.

Vajk

Előzmény: stolaz (111108)
stolaz Creative Commons License 1 napja 0 0 111108

Hogy keressek rá? Engem is érdekelne, hol van ragasztó, mivel kell kimosni. Mi az, hogy ragasztó van ott, ahol olajnak kellene lennie??

Előzmény: halaloszto (111095)
Zero0 Creative Commons License 1 napja 0 0 111107

Szívesen. Örülök hogy tudtam segíteni.

Előzmény: pacman123 (111092)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 111106

"Ugy latom kene egy nagyitos vacak a muhelybe ".... "Egy kitetel van ,hogy ne valami ocska xar legyen. 1 szer akarom megvenni."

Fejre rakosat, amivel mind a két szem rendesen lát. Viszont arra készülj fel, hogy mindegyik vacak lesz, bár nem ócska szar, hacsak nem állítható a pupillatávolság. És jellemzően nem állítható, me minek aztat basztatni. :)

Előzmény: józsibácsi456 (111091)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111105

van ahol volt. de rajta van a gyártási dátum is, 07/2005

Vajk

Előzmény: NAND708 (111103)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 111104

Nem szorult meg "semmi".

Amikor kézzel megtekertem az alu kereket szorulósan indult aztán szépen lazán ment.

Érzésre egyik csapágy sem állt be.

Nem fogok vele szórakozni, majd a garanciális szerviz megoldja.

Kapnak egy esélyt.

Ha nem megy nekik, majd utána ráérek módosítgatni.

Előzmény: halaloszto (111095)
NAND708 Creative Commons License 1 napja 0 0 111103

webcím van rajta, 20 éve még ez nem volt divat.

Előzmény: halaloszto (111102)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111102

ez is kínai, de vagy 20évvel ezelőttről, amikor még volt benne anyag. ha nincs szétesve, szerintem megéri

Előzmény: feketefelhoo (111096)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111101

húzol egy csíkot. utánna annak az elejére visszateszed, a hátulját terheled és végégtolod mégegyszer. ilyenkor ugye másodikra nem vesz le semmit. ezért indulás után belekanyarodsz a még gyalulatlanba, és abba bő félig beleérve mész végig.

Vajk

Előzmény: NAND708 (111097)
LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 111100

Nekem volt asztali nagyítós lámpám -és mindig izgalmas kérdés volt, vajon az árnyékoló fedőt rátettem-e, mikor elmentem a műhelyemből. Ha nem volt rajta, akár még tüzet is okozhatott volna, hála a délutáni elég erősen betűző napnak :( Aztán vettem egy fejpántos, két oldalt LED világítással épített lámpát, kb. 2000 Ft áron. Nem a világ csúcsa, de nekem tökéletesen megfelel forrasztáshoz, vagy valami aprósághoz (pl. szemüveg csavar).

Előzmény: józsibácsi456 (111091)
gregg71 Creative Commons License 1 napja 0 0 111099

"A parketta lakkok ebből a szempontból talán a legjobb választás, de itt is csak a 2 komponensű parketta lakkok (gyanták) jöhetnek szóba. A vízbázisuak teljesen alkalmatlanok erre a feladatra." - Azt a részt értem, ha műgyanta az alap, akkor nem tapad meg rajta, viszont ha csak önmagában használnánk, akkor miért alkalmatlan a feladatra?

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111054)
kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 111098

No igen, van 7, de látom, hogy ez édeskevés, ha haladni is akarok :D

Kéne min vagy 20, avval már lehet párhuzamosan haladni is :)

Előzmény: LyPapa (111031)
NAND708 Creative Commons License 1 napja 0 0 111097

Bocs, ezt most nem értem:

"A készről kell indulni"

Előzmény: halaloszto (111094)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 111096
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111095

és mi szorult meg? valamelyik siklócsapágy? rendszeresen elmondjuk itt, hogy gyárilag ragasztó van benne, ki kell mosni és megolajozni. repítő átépítette tűgörgösre az övét.

Vajk

Előzmény: Tschaby (111086)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111094

A készről kell indulni, és a hátső felére tenni a súlyt a gépnek.

Előzmény: NAND708 (111081)
sityuka80 Creative Commons License 1 napja 0 0 111093

A papának is dettó ugyanez volt.

Emlékszem mikor szerszámnyeleket készített rajta.

Előzmény: halaloszto (110990)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111092

Ó .. hogy nem emlékeztem én erre ...

Köszönöm a leírást, már nyomtatom is ki aztán uzsgyi a pince!

Előzmény: Zero0 (111083)
józsibácsi456 Creative Commons License 1 napja 0 1 111091

Jo hogy emlited,mer en bizony kihagyok es nem tudok mindent leirni  se :-)) De  azer vagyunk itt. Az is jo ,ha leforditja valaki ,amit idevetek ,mer en bizisten neha visszaolvasva latom ,hogy maskepp kolott volna megfogalmazni ,mert nem erti  ... Raadasul itt sz.....ok ezen a vackon .

Mar akartam kerdezni , de mindig elmaratt  :

Ugy latom kene egy nagyitos vacak a muhelybe . Most legyen az fej lampas , vagy asztali nagyitos ?

En a fejlampasra gondolok ,csak a szemuveg ele kellene. De nem akarom a csoromet se minduntalan beleutni valahova ,mer kilog a fejembol a cucc.

Segitsetek mar az oregnek hogy mit erdemes venni .

Egy kitetel van ,hogy ne valami ocska xar legyen. 1 szer akarom megvenni.

A masik veglet is lenyeges azer: nem kell,hogy vacsorat csinaljon ,es a bolygok domborzatara se vagyok kivancsi. 

Előzmény: LyPapa (111088)
drRamaty Creative Commons License 1 napja 0 0 111090

Használd fel azt a tölgyet, küldök még ha elb@szod :-)

Előzmény: pacman123 (111078)
NAND708 Creative Commons License 1 napja 0 0 111089

https://www.youtube.com/watch?v=Ojeul33vXL4

Ezt nézegetem. Nagyjából azt csinálja, amit mondasz, köszi a választ.

Akkor értsem úgy, hogy elektromos gyaluval nem lehet "csík" nélkül síkba gyalulni?

Előzmény: józsibácsi456 (111087)
LyPapa Creative Commons License 1 napja 0 0 111088

Miután már megtöltöttem két zsákot kézi gyalu forgácsával, javasolhatok valamit ? :) Két szép, egyenes léc, aminek segítségével a felület sík jellegét tudod egyenesbe hozni. Ez elmaradhatatlan eszköz, sajnos a nevét nem tudom. Lényeg: ráteszed keresztbe a lap egyik részére, a másik lécet meg egy másik részére, az elsővel közel párhuzamos állásban. A két léc irányában benézve, megállapítod a lécek felső élét nézve, hogy egymáshoz képest merre dől - így a keresztirányú csavarodást szépen ki tudod mérni.

Előzmény: józsibácsi456 (111087)
józsibácsi456 Creative Commons License 1 napja 0 0 111087

Nyilvan nekiugrottal hoszaba letolni a darabot.

Nem tudom mit neztek a neten.Ezert mindig csak a valoszinusegre hagyatkozok. A pofa velhetoen egy egyenes darbon futyureszve tologatja a cuccot. Csakhogy az nem oktatofilm ,hanem egy semmitse ero szorakoztato film haziasszonyoknak.

Van egy darabod,amit le kell gyalulni. Kell egy acelvonalzo ,jo hosszu.Rateszed a deszkara ,igyis ,ugyis ,meg szazfeleképpen ,es latod hogy az a vacak az egeszet nezve hol a legegyenetlenebb .  Ceruzaval korbejelolod a domborzatot . Leszeded. Megin nezed. Megin megjelolod ....Hiaba tunik hosszaba egyenesnek,ha kozepen teknos ,vagy domboru vegig. Akkor akar csiszolhatnad is szep simara,es maradna jo gorbe ,domboru meg mittomen az egesz. Keresztbe is sikba kell hozni. Ha csak hosszaba tologatod,akkor  lo ..ar lesz a vege,nem sik. Lehet ,a szelekrol alig kell levenni .De te nekiugrasz es ott is nyomod neki ,ahol nem kell .  Atfedessel , erzesel nincsenek csikok. 

Előzmény: NAND708 (111081)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 111086

Hozzászólnék a jó szerszám-rossz szerszám témához...

khm a hétvégén volt egy kis akció ... hogy is mondta Pacman? Kovi sem forgat jobbat ?:)

Szal az történt, hogy kijutottam a műhelybe, hogy most már aztán megcsinálom - nekiállok - a fal mellé állított karos anyagtároló készítésnek. (ÁrvaiZ képein látható)

Na első lépés, szedjük elő a felezett pallót és gyaluljuk meg. 2m hosszon naná.

Nem is volt vele semmi baj, egyengető vitte mint a répát - 1mm fogással persze - örültem is neki milyen jól megy.

Aztán egyszer csak észreveszem, hogy szenved a motor. Lám a mérce már 2mm fogásnál tart.
Na mondom automata fogásállítás is van rajta? :)

Visszaállítottam 1mm-re aztán folytattam. Megjegyeztem, hogy ott kell valami fixálás.

Aztán jött a szopás.

Nyikorgó hang kb fél másodpercig.

Gyalulok tovább. Megint nyikkanás. 
Leáll, megvizsgál, motor nem meleg, késhenger nem meleg, égett szag nincs, há'mivan?

Bekapcs, gyalul tovább.

Egy 2m-es lement, aztán nyikorgás állandósul, motor hallhatóan szenved, megjelenik a füst.

Térddel azonalli lekapcs, áramtalanít. 

Nanézzük mi van.

Motor továbbra sem túl meleg...

Burkolat alatt ez volt:

úgy tűnik az előtoló nagy kerék megszorult, és elégette a szíjat...

a nagy alu kerék rögzítése nem szoros ...

Becsomagoltam.

Egyeztetek az Einhell szervizzel mikor jönnek érte ...

neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111085

Köszönöm! Így már világos! 

Gondoltam én, hogy összetettebb a dolog.

Frissebb akácot már vágtam ezzel a géppel. Szálirányban collos deszkával, kereszt irányban 50-es pallóval elbírt a 48-as lappal. Hosszra kicsit égetett és lassan lehetett tolni, de nem volt vészes.

De ez a vén akác olyan, mint az acél... 

Előzmény: józsibácsi456 (111080)
neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111084

:o))

Azért nem annyira vészes, csak finom-munkára már nem alkalmas.

Őszintén szólva egy precíz, jó géppel nem is esnék neki ezeknek a vén akácoknak, mert sajnálnám. (Mármint a gépet.)

De ez a csotrogány már úgyis csak arra jó, hogy a hulladékfát kályhába rakható méretűre daraboljam.

Ha ezt a munkát kibírja, akkor már jól jártam. Ha nem, akkor kénytelen leszek pénzért felfűrészeltetni az anyagot.

Majd vigyázok! :o)

Előzmény: józsibácsi456 (111082)
Zero0 Creative Commons License 1 napja 0 0 111083
Előzmény: pacman123 (111077)
józsibácsi456 Creative Commons License 1 napja 0 0 111082

Mozog,lotyog ,tengely ,csapágy ...akacpallo???

Tuzolto keszulek legyen 

Te levagod a kezedet ,...

Előzmény: neduddgi(én) (111079)
NAND708 Creative Commons License 1 napja 0 0 111081

Sziasztok,

nézem ezt a fél órás videót a gyalulásról, de valamit nem értek. Hogy lehet úgy gyalulni egy, a kés élénél szélesebb darabot, úgy, hogy a kés két széle nem hagy nyomot?  Elektromos gyaluval próbáltam valami hasonlót egy deszkán, de még ott se sikerült anélkül, hogy domború ne maradt volna a deszka

Előzmény: pacman123 (111052)
józsibácsi456 Creative Commons License 1 napja 0 0 111080

Valahogy nem tiszta a fejedben a kerdes szerintem.

Halalosztonak is igaza van ,csak itt nem az a lenyeg.

A dolog ugy nez ki :

A tobb fog altalaban a vagasminoseget befolyasolja egy fajta lapnal.

Azaz egy tobb fogu keresztvago lap lassabb elotolassal szebb vagasfeluletet kepez ,mint egy ritkabb fogu keresztvago lap valamivel  gyorsabban haladva. A fureszporkivetes a ritkabb fogunal jobb , hatekonyabb ,a vagasfelulet viszont durvabb.

Tehat itt nem a teljesitmeny a mervado (mivel azon nem valtoztathatsz,az egy allando dolog) ,hanem az elotolas sebesege ,fogkikepzes ,fogak szoge ,melysege ,szama valtozik

Persze altalaban az is fontos ,mint ahogy halaloszto irta! Egy gyenge vacak nyekerevel csak egetni fogod a cuccot ,mer nem tudod tolni a megfelelo sebesseggel!

Visszaterve ha  a hatekonysag alatt,a sebeseget erted,akkor hiaba van eros geped, gyorsabban ugyse tolhatod ,mint ami az eloiras ra , mert sok a fog ,azoknak dolgozni kell ,megfelelo ido kell ,ha sietsz vele -  megszorul a lap ,leeg a gep  , , vagy vissza fog vagodni a furesz.

A 48 fog az mar sok fogu .

Vegyel hosszvago lapot hozza. Abbol is a ritkabb fogut. Az akac igen morcos ,foleg ha mar csontszaraz ,ugyhogy keszulj ,a tokodrol is csopog majd a viz. Ha nehezen megy ,akkor vagd be eloszor felig ,majd meg egy menetben at . Tovabb tart ugyan ,de ha keves a kakao ,akkor mast nem tehetsz.

Előzmény: neduddgi(én) (111067)
neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111079

Sajnos aznap csak délután jutottam el a lidlibe, akkor már csak a 60-, és annál több fogúak voltak. Azokból vettem is.

Láttam a tecsóban 24 fogút kemény 1600-ért, sztem azt veszem meg erre az egy munkára. Kb. 50 méternyi vágást csak kibír tán, aztán valószínűleg a géppel együtt megy a kukába, vagy ha még nem hal meg a gép, akkor kis átalakítással átlényegül hulladékdeszka-darabolóvá.

Igényes barkács-munkára már most sem alkalmas, mert mindene kikopott: csapágyazás, bordástengely, fogaskerék...

Előzmény: kuperta (111073)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111078

Köszönöm Feri, de a Doktor Úr volt olyan kedves, és már eleve gyalulva küldte el, úgy van meg az 5cm vastagság. Magassága majdnem tökéletes, hosszúsága meg pont jó lenne, csak félbe kéne vágnom és megvan a két pofa.

De - azzal nem kéne dolgozni. Nem kéne "táblásítani", gyalulni - magyarul szívni vele. Az nem én vagyok :) Tudom, mindenki úgy ba***a el az idejét, ahogy tudja ...

Előzmény: rferi (111076)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111077

Nekem nem. De infósnak használati utasítás ... felesleges mint vakok intézetében a látványpékség.

Na, képeket kérünk! Már ha nem S/M kínzóeszköznek építetted be :D

Előzmény: Zero0 (111074)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 1 111076

TE figyelj, ha kell egy darab tölgy palló, adok én neked.

Van olyan, hogy kb 10cm széles, 90cm hosszú és nyersen vágva olyan kb 40-45mm vastag.

Ebből van másfélköbméter, egy darab akad neked is.

Előzmény: pacman123 (111075)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111075

"Ezen túl sokat tökölsz szerintem."- Most már én is erre jutottam.

"Tegyél be egy falapot." - valahogy úgy lesz. Azért LyPapa szendvicses ötletének, + Repítő cserélhető pofájának adok egy esélyt. Persze ide kívánkozna Dr. Ramaty 100 éves 5 centis tölgypalló-darabja, de erre nem visz a lélek.

"mert asztalos vagy, emlékszel ? :))))" - na így sok szmájlival a végén rendben van mondat :D Időnként az az érzésem, hogy a mesebeli Mekk Elek is japán asztalosguru hozzám képest. De majd fejlődök, van hova.

Előzmény: rferi (111066)
Zero0 Creative Commons License 1 napja 0 0 111074

Sziasztok.

A satuval kapcsolatban. Nektek nem járt a satuhoz egy szép hosszú használati utasítás amiben a méretek is szépen le vannak írva? Minek mekkora kell stb. ? Mert nekem volt benne és az alapján készítettem el. 

A fa mosdót meg csinálja meg teak-fából. :) Annak nem árt a víz. 

kuperta Creative Commons License 1 napja 0 0 111073

Most volt a Lidl akcióban, 14 fogú 210-es lap, kimondottan durva munkára. érdekes a fog kialakítása. Nézegettem de nem vettem.

Előzmény: neduddgi(én) (111071)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 111072

1. Pipa :)

2. De. És első körben nekem is eszembe jutott a 3 lik a merevítőbe, és a munkalapra felfogatni. De aztán végiggondoltam ... nem akarom a vas részt csak a munkalapra fogatni. Attól tartok kiszakad -> sima konyhai munkalap, 4 centi vastag de ugye pozdorja belsővel. 4 pozdorja csavar ... ejjj ... és ugye el kéne bírnia - még ha csak ideiglenesen is - azt is hogy gyaluláskor rátehénkedek kissé.

3. "hogy ha az első pofa szélessége megnőne" -> itt gondolom vastagságot akartál, mint ahogy utána azt is írtad. Dejszen' így lesz :-) Írtam is. Illetve csak fejtegettem, hogy 2-2-2 cm-es rétegekből, váltott száliránnyal, utolsó réteg cserélhetőre csinálva. De tényleg ilyen vastagra akarom. Azok a nyeszlett fenyődeszkák igazából csak a vizuális énemnek kellettek, nem akartam rögtön élesben nekiesni a pofáknak. Pontos furatkészítés, plusz lássam hogy hogy is fog kinézni - ezért vannak ők a képen. Szóval 6cm vastag bükkpofák, ez a terv.

Nem lepődnék meg, ha:

... ha valamit még mindig nem fogtam fel. Megesik. Pedig igyekszem :D

Előzmény: halaloszto (111064)
neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111071

Kösz! Akkor veszek egy 24-est.

Asszem, 1500-as a gépem, de már rég nem vettem ki az asztalból.

Lehet, hogy ez lesz az utolsó munkája, mert már amúgy is halódik szegény. Kotyog-lötyög-csörög-csattog.

Remélem, lesz az idén a lidliben eksönön köfűrész. (És lehetőleg olyankor, amikor pénzem is lesz rá...)

Előzmény: halaloszto (111068)
józsibácsi456 Creative Commons License 1 napja 0 0 111070

Ez aztan egy kimerito tanulmany volt ,amit leirtal itt es fentebb is ! Megjegyeztem ,hogy mugyantas kerdesekben kihez kell fordulni. 

Olvasva a halandzsat arra kell jutnunk,hogy osszefoglalva: az egesz  a vegere egy rakas trotty. 

Azaz  nem eri meg ,se nem biztonsagos ,se nem termeszetes , se szintarto ....

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111053)
neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111069

Ha nem akar műanyag-hatást, de azt sem szeretné, hogy két hét alatt szétrepedjen, akkor venni kell egy százéves kisteknőt, és abból elkészíteni ezt a xart. Azt nem szabad semmivel sem kezelni, mert az a halála lenne. Nyaralóba, fedett kerti sütögető helyre esetleg el tudom képzelni, de szerintem egy családi fürdőszobán adódó terhelést hosszútávon nem fog elviselni sehogysem.

Olyan környezetben tudom elképzelni, ahol a kubikos-talicskába, meg a zománcos lábosba ültetik a muskátlit, és egy régi viharlámpába szerelt villanykörtével világítanak.

Van, akik szeretik ezt a stílust, van, akik szerint giccs.

Szerencsére nem vagyunk egyformák! :o)

Előzmény: bedike (111023)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111068

mindenképpen. és azzal is túlterheled. vastag anyagnál számít nagyon a fogszám, nem jó ha sok fog van egyszerre az anyagban. 5cm akácot vágni kell a kilowatt. ugye van legalább minimum 1200W az a kézi fűrész?

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (111067)
neduddgi(én) Creative Commons License 1 napja 0 0 111067

Sziasztok!

Körfűrésszel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy a fogak száma és a teljesítmény-igény közt milyen összefüggés van? Értem ez alatt, hogy azonos szerkezetű lapok közül a kevésfogúhoz, vagy a sokfogúhoz kell nagyobb motorteljesítmény ahhoz, hogy azonos hatékonysággal vágjanak?

Részben ehhez kapcsolódik a még egy kérdésem:

A szalagfűrészem még mindíg nem fogható hadra, és csontszáraz, öreg akácpallót kell szálirányban szeletelnem. Nem akarnám túlterhelni a kézi körfűrészemet, de azért jó lenne, ha haladnék is a munkával. A vágásminőség nem számít.

A legkevesebb fogú lapom 200x48-as (vagy 190x48-as).

Vegyek inkább egy 24 fogasat erre a feladatra?

rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 111066

Figyelj!

Szerintem egy asztalos gyalupad azért van fából, hogy az asztalos meg tudja csinálni és javítani.

Ezen túl sokat tökölsz szerintem.

Tegyél be egy falapot.

Amikor majd esetleg eltörik,akkor meg beteszel majd egy másikat.10 perc alatt.

Lesz mit, mert asztalos vagy, emlékszel ? :))))

Előzmény: pacman123 (111022)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111065

szia,

este megnézem az enyém milyen. nagyon szomorú lennék, ha kiderülne hogy neked egy rosszabb jutott. 

az a gyanúm, hogy nem volt tervezési szempont hogy az az öntvény ott merőleges legyen, ugyanis az eredeti felállásban a fix pofa az az asztal része, ez a vas csak mögé van téve.

Előzmény: stolaz (111063)
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 111064

1. ugye a klasszik gyalupadon nincs ott alul az a "gerenda'

2. a satu vas része nem fér el az asztallap alján a merevítő előtt? mert akkor csak három luk kellene a merevítőre, és lehetne sokkal feljebb a satu

3. továbbra is tartom, hogy ha az első pofa szélessége megnőne, akkor ezerszer masszívabban állna a két rúdon. ha mondjuk 6cm vastag, akkor van benne kettő 6cm hosszú 16-20mm átmérőjű furat a rudaknak. nem nagyon fog billegni a rudakon, és nem fogja tudni kitágítani a furatokat még a 10centis erőkarral sem. 

Vajk

Előzmény: pacman123 (111043)
stolaz Creative Commons License 1 napja 0 0 111063

Ahogy ránéztem a hozzászólásodra, azt hittem, egy verset fogok olvasni.

Nekem is van ilyen satum Halálosztótól, de nekem sajnos a rögzített pofarésze nem derékszögű. Ha arra síkban rácsavarozok egy falapot, és "nekihajtom", szorítom a mozgópofával, akkor felül már összeérnek a fapofák, alul meg van vagy 1 cm rés még. Egy 12cm magas pofánál.

Előzmény: MN 3100 (111033)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 111062

Most elkeserítettél, pedig nagyon beindultam a dologra.

Akkor marad a tolómérő, az nagyon hiányzik a háztartásból.

Előzmény: pali923 (111060)
arvaiz69 Creative Commons License 1 napja 0 0 111061

Szia! 

Olvasom írásod és jó nézni, hogy Te már hozzá is fogtál. Én egyenlőre mással vagyok elfoglalva. Sajnos a decemberben elkezdett gurulós polcomat sem tudtam befejezni. Még most is úgy áll ahogy legutóbb abbahagytam, pedig már a polcoknak való bútorlapokat is hazahoztam. Úgy bele vagyok temetkezve a munkába, hogy nem tudom a polcomat folytatni. A satupad projektet meg sem merem említeni! Az még várat magára. Mindent csak görgetek magam előtt, de semmivel nem jutok előrébb. Nekem még a Triton marógépem is a dobozban van. :-(

Előzmény: pacman123 (111043)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 111060

Most írtam le éppen: szerintem ez gyenge. Én csak széles kapoccsal használom szúnyoghálók és hasonlók rögzítésére, arra jó. Van egy Einhellem, az sokkal erősebb, azzal szegelek.

Előzmény: feketefelhoo (111057)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 111059

Az igazi probléma meg akkor jön elő, ha a fa megreped. Azt meg semmilyen gyanta nem tudja megvédeni, és lehet tűzre rakni az egészet. Hacsak a gyanta miatt nem veszélyes. :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111054)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 111058

feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 111057

Az a elektromos szögbelövő érdekelne. Van valakinek hasonló ? Mekkora szögeket lehet milyen vastag anyagba lövöldözni vele? 

Előzmény: torony78 (111014)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 111056

Én excenter csiszolót vettem, teljesen hasonlóm van kb. 5 éve, most kell talpcsapágyat cserélni benne. Amit észrevettem, nem nagyon szereti ha újra vissza rakom a csiszoló papírt, nem tartja meg. Két csiszoló kétféle papírral megoldja a problémát:)

Előzmény: dudi6 (111005)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 111055
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 111054

Azért még létezik más megoldás is a vízcsap témába, amikor nem kell többféle gyantát használni egy jó tulajdonság eléréséhez. Itt a felület kezelés technológiát kell helyesen kiválasztani. A célra a legjobb a vákum infúziós gyanta impregnálás. Ekkor ugyanis nem a fafelület felső pár mm vastagságában kap gyantát, hanem a fa teljes vastagságában átitatásra kerül. Ez nagymértékben módosítja a fa tulajdonságait. Először is teljesen vízálló, ütésálló lesz a fa. Megfelelő műgyantát kiválasztva a tulajdonságok tovább javíthatóak, pld karcállóság, UV állóság, színtartósság. 

Hátránya ennek az eljárásnak az, hogy elég költséges olyan mennyiségű gyantát megvenni ami be tudja borítani a csap részeit egy edénybe, hogy úgy ellepje, hogy jó pár centi gyanta legyen a fa fölött. Ez a gyanta egyszer használható, a rengeteg megmaradt gyanta be fog kötni. Ezért is drága eljárás. Viszont ez a legjobb eljárás szerintem ami a mai technikák szerint tökéletes végeredményt ad. 

A véleményem szerint viszont egyik sem éri meg, egyedi termék esetén a magas költségek miatt. A megfelelő gyanta kiválasztása sem egyszerű feladat, még nekem sem, aki naponta foglalkozom műgyantákkal. Túl sok a követelmény amit itt teljesítenie kell egy gyantának. A legnehezebb a színtartósság megőrzése, ugyanis a műgyanták általában már alapból nem teljesen víztiszták. 1-2 kivétellel mindnek van egy sárgás-barnás, zöldes, feketés alap színe ami ugye eltakarja a fa eredeti erezetét és színét. Ami meg víztiszta az meg nem karcálló. A parketta lakkok ebből a szempontból talán a legjobb választás, de itt is csak a 2 komponensű parketta lakkok (gyanták) jöhetnek szóba. A vízbázisuak teljesen alkalmatlanok erre a feladatra.

A másik gond ami a használatkor derül majd csak ki, hogy mennyire fogja majd károsítani az emberi szervezetet a kioldódó vegyi anyagok hosszú távon. Na ez teljesen kiszámíthatatlan, mivel nem lehet előre megmondani, milyen mosogatószerrel fogják támadni a felületet. A fenti problémák miatt én maximálisan ellenzem a mosogató fából elkészítését. Egy fa fürdőkád esetén járható út bármelyik, de élelmiszer ipari felhasználásra a véleményem szerint egyik sem tökéletes, csak a rozsdamentes mosogató a jó. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (111053)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 111053

Teljesen vízállóvá lehet tenni a mosogatót. A kulcsszó a műgyanta. Lehet epoxi, vinilészter, polieszter. Mindnek más a fizika és kémiai tulajdonsága. Sajna egyik sem karcálló. Árban is ebben a sorrendben csökken az áruk. Csak gondoljunk arra, hogy a nagy medencéket, kádakat, tartályokat  polészterből szokták készíteni. Sajnos ezek nagy része nem alkalmas nagy kopásállóságot igénylő helyre. A parketta lakkok között viszont lehet találni olyat ami nagyon kopásálló. Ezek viszont nem 100%-osan vízállóak. Viszont lehet kombinálni és a lények itt van. Először például ortoftálsav bázisú poliészter gyantával ami víztiszta, teljesen átlátszó, 3-5 rétegben felhordva teljesen vízálló alap réteget kell kialakítani, majd csiszolás és polírozás után 2-3 rétegben kell felhordani olyan karcálló parketta lakkot ami 2 komponensű és meg tud tapadni a polieszter gyantán is.  

Nagyon fontos hogy az polieszter gyanta csökkentett sztirol tartamú, vagy sztirol mentes legyen, mert akkor nem fog ragacsos maradni a felüket a kötés után. Külön probléma az, hogy a gyanták csak vízszintes felületen szeretnek  szépen terülni, függőleges felületen hajlamosak megfolyni. 

Előzmény: józsibácsi456 (111048)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 1 111052

Ha nagyon a vágódeszkára vagy rákattanva, akkor nem úszod meg 10-20e Ft-os beruházással. Legalábbis ahhoz képest, amid van vagy amihez most hozzájuthatsz édesapádtól.

Ne csak a képek alapján gondold át. Pl. ha megveszed azt a szélezetlen bükköt, majd leszélezed a dekopírral úgy ahogy tudod (nem úgy ahogy kell, de tegyük fel hogy nagyjából egyenes lesz a vágás). Az a bükk fadarabkád, amit kezdetben vágódeszkának hívhatsz, gyönyörűen el fog vetemedni. Vagy repedni. Vagy mindkettő. Valamint a legritkább esetben sík, amit így megveszel. Leginkább olyan (kicsit eltúlozva) mint ami a bal oldali kép. Neked meg a jobb oldali állapotból kellene kiindulnod. De nemcsak vágódeszka ügyben.

A minimum, ami egy ilyen projekthez kell az egy gyalu. Írtad hogy van kézi, nem tudom milyen. Mindenesetre nem lehetetlen azzal sem síkba/párhuzamosra/derékszögbe gyalulni, ki tudja milyen régen még csak az volt aztán csak lett valahogy akkor is sík asztallap :-)

A mókus itt kb. végigmegy a folyamaton, nézd végig (fél óra):

https://www.youtube.com/watch?v=Ojeul33vXL4

Mondjuk jegyezzük meg, hogy a fószer nem sarkifűszeres gyalukkal esik neki az anyagnak, kettő ilyen árából veszel egy hobbikategóriás kombinált gyalut. Bár Józsibácsi nyilván arra szavazna, hogy indulj az alapoktól és tanulj meg kézzel gyalulni. Amúgy lehet neki van igaza (szakmabeli).

De tegyük fel hogy hozzájutsz tökélestesen síkba gyalult áruhoz.

Akkor is kell valami, amivel egyenes csíkokat tudsz vágni. Asztali körfűrész. Szerintem. Azzal fogsz tudni ilyet produkálni, a dekopírral neheze(bbe)n, de leginkább sehogy. Mármint ami a vágódeszka projektedhez kellene, annyira egyeneset nem. Vagy kézi körfűrésszel. De én inkább az asztalira szavazok. Lidl (Parkside) /Aldi (Workzone) kiindulásnak jó, de keményfára (vágódeszka :-) a hozzáadott lapok nem igazán alkalmasak (itteni tapasztalatok alapján). Ld, Repítő legutóbbi posztját, azaz több mint ajánlott egy-két jó lap beszerzése egy ilyen géphez. 

Szorító: igen kell majd pár asztalos szorító is. Abból sosem lesz elég mennyiséged :-)

Illetve, ha megnézted pl Bari képeit, vagy mtmwood videóit, láthattad hogy milyen szorítókat használnak. 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=800740

http://www.uni-max.hu/szorito-fa-alkatreszek-ragasztasahoz-2-db/d/

Bari talán a Conrad-ost használja. Én rendeltem múlt héten az uni-maxtól. De ezekhez még meg kell venned a megfelelő átmérőjű csövet (leírásban ott van melyikhez milyet), illetve menetet is kell vágni rájuk.

Vagy: csinálsz magadnak párat. Íme egy youtube gyűjtemény a témában. Illetve tegyük hozzá, hogy sima asztalos szorítókkal is lehet szépen táblásítani, ld Árvai Zoli videójának ide vonatkozó részét (de amúgy erre is szánj rá időt, hogy végignézd. Igazi hobbiasztalos csemege. Az is ahogy elkészült. :-) "Kicsiben" már nekem is sikerült így táblásítanom, egész szépen. 

Satöbbbi. Szóval ha mostanság kezdesz neki a dolognak, és a jelenlegi büdzsé korlátozott lehet hogy nem kapásból a vágódeszkákra kell rárepülni. Isten ments hogy a kedvedet vegyem el tőle ... de csak dekopírfűrész nem lesz elég hozzá, legyen az akármilyen jó és márkás.

Előzmény: dudi6 (111044)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111051

Mar alig latok de meg leirok egy-ket aprosagot.Az a gep jo valasztas.Elotolas es fordulatszabajozos . Strapabiro keszulek . Nekem attol kisebb van. Jol bevaltak a makita lapok is.Azokbol is van kanyarvagasra valo lap is,meg mindenfele vacak. Szetnyuhetetlen a cucc.Nalam gyartasbol eredo hibaja a lap szoritasakor nem volt derekszog.Ezt finombeallitottam.azota elnyustolt rengeteg kemenyfat. Az alapcuccaid megvannak . Szoritobol majd rajossz,hogy nem tudsz eleget venni.

A butorrol: Ennekem nehogy nekiallj odaporkolni egy osregi darabnak, mer osszekarmolom magam! Az kulon elbanast kell hogy kapjon.Eloszor megnezni mivel van kezelve ,festve. Hogy tudnad leszedni.A kromofag sokkal jobb az egetesnel .Nem neked,hanem a butornak!!Ez nem loverseny!

Tervet kell kesziteni egy restauralasnal.A szerkezetet megnezni ,kijavitani,potolni a hianyzo reszeket .,konzervalni...

Majd ha sor kerul ra ,akkor csinalj kepeket ide eloszor.

Udv

Előzmény: dudi6 (111049)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111050

Rosszul fejeztem ki magam: én sem az öntvényben, hanem az öntvény melletti pofában levő furat kopására gondoltam. Arra, azt gondolom, igen kis esély van, mivel nincs mozgása  a furatban a vezető csapoknak

Előzmény: MN 3100 (111047)
dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111049

Először is köszönöm a kellemes fogadtatást mindenkitől, jó tudni, hogy itt bármikor kérdezhetek.

Szerszámok: Most vettem Lidl-be akkus csavarhúzót/fúrót, derékszög készletet, dekopír fűrész vezetőt szögmérővel. régi szerszámok: ütvefúró, derékszög, favésők, lyukfűrész, rókafarkú fűrész, tolómérő, vízszint, centi, körkivágó szett,ráspoly, kalapácsok, spaklik, védőszemüveg, vízálló faragasztó D3. apumtól tudok még kérni pár dolgot kölcsönbe:sarokcsiszolót, rezgőt, kétkéz vonót, kézi gyalut...Mi kellhet még? Szorító az tuti. Én úgy hallottam, hogy a Lidl/Aldis termékek elég jók és jó árban is vannak. pl. hőlégfúvót biztos nem veszek 30 ezer körül, amikor 1 bútorról kell csak leszednem a festéket, arra teljesen jó lesz ez az Aldis is szerintem. Más alap szerszámokból lehet érdemes minőségit venni. Ez pl. jó lehet? http://www.gepdepo.hu/faipari-gep/szurofuresz/makita-4329x3-szurofuresz-extra-fureszlapokkal-4329x3.html Milyen tulajdonságokkal kell hogy rendelkezzen? Előtolás az pl. fontos?

Előzmény: józsibácsi456 (111045)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111048

Na mara eleg volt mer nem latok.Meg idepottyintem a velemenyem avval a vacakkal kapcs.Itt latszik az egesznek a visszaja. Van egy otlet . Konyhai mosogato fabol .Csak annyi a problemaja,hogy funkciojat nem tudja betolteni. Azt a mosdot jol elbasztak. Nemsokara kikerul a feszerbe ,majd a tuzre oszt kesz. Abba mosogatni ,edenyeket ,keseket belehanyni ,zsiros vizet lotyogtetni, dorzsizni  hosszu tavon nem lehet. Az egy gany lesz .Vagy havonta lehet tokoleszni rajta. A lakkot meg viaszt szedegetni a poharakrol nem koser dolog.A kezmoso a furdoszobaban meg elkepzelheto,az se ebben a formaban. Ha olyan bevonoanyagot hasznal,ami a szappannak ,egyeb vackoknak ,viznek ellenal. Ott talan nem serti fol a reteget eles,femes targyakkal. Mondom talan... De inkabb a nem.

Előzmény: halaloszto (111040)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 111047

Nem az öntvénynél gondoltam a

furatkopásra, hanem a fából

készített satupofáknál.

Abból indultam ki, hogy a vezető

rúdra a fa satupofa támaszkodik

fel.

Péter

Előzmény: LyPapa (111042)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 2 napja 0 0 111046

A fenének kell belinkelni ezeket az akciókat, ebben a hónapban már cirka 22.000-et elköltöttem a hobbira a lidlben, most meg itt az aldi, másik 30.000 lesz :(

józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111045

Megerintet a faval valo munka. Ettol jobbat ,erdekesebbet meg nem tudtak kitalalni az biztos. Senki se szuletik tudassal.Azt vegig koll gurizni. En az informatikahoz l...art se ertek  . Egy nyomorek telefonon is a gombokat keresgelem. Valahogy ugy erzem, hogy elso nekifutasra nemigazan az exenteres csiszolo ,amit venned kene.

Keziszerszamok?

(Pld itt egyesek nagyon szeretik a kezigyalut. :-))

Majd mingyar elmeselik hogy megy "magatol" az egyengetes . 

Jelolo, meroeszkozok?

Szoritok ?

Megvannak ?

A fizetessel es az asszonnyal hogy allsz? Ezek a kerdesek is lenyegesek, a kesobbiekben is majd felmerulnek. Persze csak onmagad szamara.:-))

En leszek majd itt az ,aki minduntalan arra akar ravenni ,hogy normalis , ezaltal draga ,es ne vacak szerszamokat vasarolj ossze. Hogy ne keljen fogaskerekeket gyartanod ,meg garanciakkal ,meg mindenfele mas szir-szarral foglalkoznod, havonta ujabb olcso csodat venned, ahelyett hogy  a faanyagot nyustolned,apritanad. 

A ritkan hasznalombol ugyis gyakrak hasznalom lesz. Idovel a precizitas is elvaras lesz.Aztan az eszkozok minosege is elvaras lesz... es igy tovabb.Amikor a vegen szamadast csinalsz,hogy hany darab vackot vettel olcson,akkor latod,hogy abbol egy normalisabb ,pontos cuccot is vehettel volna ,ha varsz es sporolsz ra inkabb.

Ez az en filozofiam.

Masok ezt nem igy latjak. Ez igy van rendjen. Bebaszaribtana,ha mindenki egyforma lenne,es csak bologatni,meg vallat veregetni ugranank ide be !!

Ettol meg a technika a muvelet majdnem egyezik. Mindannyian csinalunk valamit az anyagbol.

Na mar ekkora litaniat ...

.

Udv

Előzmény: dudi6 (111018)
dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111044

Köszi. :)

Én úgy gondoltam, hogy veszek egy ilyet: http://www.zatik.hu/hu/reszletes/fureszaru_faanyag/kemeny_fa_lombos_fa_fureszaru1/bukk_fureszaru/bukkfa_fureszaru_26_mm_2_m_felett_of_szaritott_osztalyon_feluli_minosegING010721

Aztán kb. 40-45 cm hosszt levágok belőle dekopírral (ami nincs), aztán megcsiszolom excenterrel (ami szintén nincs), majd paraffinnal aztán méhviasszal átkenem és kész. :) Ezek a videók, képek után lehet újragondolom az egészet. :) Csak akkor kellene szorító is. Abból milyet érdemes? http://www.obi.hu/decom/product/Ellix_pillanatszor%C3%ADt%C3%B3_k%C3%A9szlet_2_db-os/3561222&position=65&pageNum=1&pageSize=72 vagy

http://profibarkacs.hu/spd/3030000/Wolfcraft-EHZ-PRO-100-150-egykezes-szorito

Bari kolléga nagyon rendes volt, írtam már neki prohardveren, és leírta a méhviasz receptjét amit ma meg is csináltam, jól néz ki, bár nagyon keménynek tűnik, nem tudom, hogy fogom kenni. Nekem nem mutatta meg ezeket a képeket, de beszarás milyen szépeket csinál, gratula hozzá!

Egy ilyen is kis gép is kellene még :)

https://www.facebook.com/Ads305Miami/videos/981826311875415/

Előzmény: pacman123 (111026)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 111043

Najó, kell még egy kis kiegészítő infó, belátom :) Kb így néz ki az a sarok, ahova szeretném felfogatni:

Az asztallap vastagságát majdnem eltalálta Vajk, csak nem 5, hanem 4 centi (munkalap. lehet én mondtam 5 centit pénteken? akkor bocs Vajk :-). Ha csak ehhez fogatnám fel a fix részt, azt hiszem simán kiszakadna belőle a satu. Ezért csináltam már hozzá egy 4 centi vastag, és pont a munkalap széléig kiálló fenyő tömböt.

Ezzel "pótolom meg" a vékony munkalapot. Ehhez - és kellően hosszú csavarokkal - részben a munkalaphoz is rögzíteném a fix részt. (itt még csak szorítózva ill 2 kis facsavarral ideiglenesen felrögzítve a fix saturész a fenyő pótdarabhoz):

És így már érthető is lesz miért ilyen magas a satupofa. Mert így ér az asztallap felső síkjáig (illetve kicsivel alatta):

De OK, akkor szélesebbre is veszem kicsit. Ez a sablon 32 centi széles.

Még valami (de lehet már írtam ezt): ez a satu ezen az asztalon csak addig lesz, amíg a rendes gyalupadom el nem készül. Tudom hogy nem ideális neki ez a toldott-foldott környezet, de ... Árvai Zoli is évek óta jegeli a satuját, nyilván időhiány miatt. De én nem akarom :) Még nyárig se. 

Tényleg Árvai Zoli, ha olvasod ezt: hogy állsz a satuprojekttel?

Előzmény: LyPapa (111036)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111042

Bocs, de rendesen mellényúltál :) Az öntvényre nem adhat át jelentős erőt semmi, mert szimplán eltörik. Ezért nem szabad egy vékony satupofában gondolkodni, mert az meg fogja csavarni az öntvényt, és vége a dalnak ...   Ha a furatok kikopnak, akkor egy picit ferdül a cucc,  ekkor meg pláne nem szabad az erőt oda adni, ahova nem tervezett. Én legalábbis így látom. Mivel a vezető rudak csak a belső, asztalhoz rögzített pofa furatait dolgozzák meg, az öntvénynél furatkopás aligha jöhet létre.

Előzmény: MN 3100 (111033)
dekorhex Creative Commons License 2 napja 0 0 111041

Amivel a gépet kaptam, az sztm olyan 1mm 0.8 as lehet kb... majd lemérem. Az új amit külön vettem, az olyan 0.4 vagy vékonyabb lesz érzésem szerint... sokkal vékonyabb és hajlékonyabb....  csak hát a feszítés ereje... ? 

Előzmény: 409 (111037)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 111040

de olyan nincs. mert aki csinálta eladásra, az nem tudja mi lett vele. aki meg megvette, az nem dicsekszik vele hogy milyenné vált...

olyan embert ismerek akinek tölgyfa dézsa a fürdőkádja évek óta. (legalábbis évekig az volt) elég rendszeresen kell vele foglalkozzon hogy ne feketedjen meg.

Vajk

Előzmény: pali923 (111039)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 111039

Nekem ez olyan, mint a szerszámvásárlás: nagyon szívesen meghallgatom, ha tudom, a szervizesek véleményét. Azoknak már van tapasztalatuk, hogy egy gépből mennyit vittek javítani, milyen hibákkal stb. Ebben az esetben is egy olyan valakinek a véleménye érne sokat, aki legalább egy éve használ ilyet, akármilyen felületkezeléssel.

Előzmény: paplanfa (111032)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 111038

Szia

185 hosszú most, egyelőre 4 lábbal, alapban úgy csináltam az alját, hogy polc legyen rajta :) Kell vennem majd hozzá osb-t, az tökéletes lesz ott lent.

Jelenleg a fél garázsajtó van rajta, nincs gondja vele. Stabil csak minimális mozgása van. Gyalulni nem fogok még így rajta.

Előzmény: józsibácsi456 (111027)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 111037

"1 új... ez, miközben cseréltem jöttem rá, sokkal vékonyabb, mint amik rajta voltak."

Megeshet, hogy éppen azért törtek el, mert vastagok voltak. Mondjuk arra a gépre elvileg minden szalag vastag.

Előzmény: dekorhex (111035)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111036

Ha valóban ilyenek az arányok, akkor akár egy fenyőfa stafli, némi keményfa betéttel bőven megfelelhet, azt hiszem.  Úgy gondoltam, a betett képek a valós (tervezett) geometriát mutatják.

Előzmény: halaloszto (111030)
dekorhex Creative Commons License 2 napja 0 0 111035

Na jó, én nem vágok fel az 1év közép majd még 1 év - felsőfokúnak titulált programozói végzettségemre, mert már annyit sem konyítok hozzá, mint bárminemű famegmunkáláshoz... tudom, ciki...

Azért még a windozzal elboldogulok... 

Ma iszonyat tempoban nem csináltam sokmindent de azt nagyon...  még mindig körfűrészasztal téma: 

Sikerült atomtsabillá berhelni a gépkonzolt, ez remek... amit nem vettem számításba, hogy kicsit szélesebb lett a cucc mint előtte, és ugyan befér a helyére...de a rögzítőcsavarhoz nem fér be a kezem... ÁÁÁÁÁÁ.... megoldás a következő lesz, asztalból 1 kereszt stafni ki, 1 hosszab a két lábat szemből megfogva be, így nyerek 5cm-t, ennyi elég lesz a kezemnek. 

Nagyon közeledek a végéhez, még mindig nem tetszik a tárcsa helyzete, ez baromi tökölős lesz jól belőni, de remélem csak 1x kell megcsinálni és úgymarad... 

Igazából jó lenne menetesszárakkal elfordíthatóvá tenni, de az újabb átépítést vonna magaután, és NEM vagyok hajlandó most több időt belefeccölni.

Más: Ma ismét elszakadt a 200as szalagfürész lapja... már csak 1 maradt, 1 új... ez, miközben cseréltem jöttem rá, sokkal vékonyabb, mint amik rajta voltak. Viszont nem tudom miért szakad el? Takk, nagy hang és vége... beakad valahova? Vagy egy fadarab akasztja meg? Vagy mi lehet az oka? 

Kicsit aggódom, hogy az új lap ne jusson erre a sorsra... igaz, hogy 5cm vastag fenyőt vágtam vele, de ez nem indok arra hogy elszakadjon... 

Amikor elszakadt 12es rétegelt lemezt ívelgettem vele, olyan 15mm-es rádiusz környékén, lehet, hogy ezt nem kedvelte? 

Még az nem világos, hogy mennyire tépjem meg ? A kis lombfűrésznél rendben van a magas c környéki hang, de ennél mi a jó módszer a feszítés helyességének megállapítására?

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 111034

Nagy különbség biztosan nincs. Nekem aldis hőlégfúvóm van, amire nekem kell, arra jó, szerintem megvehető.

Ezt a szögbelövőjüket viszont én gyengének találtam. Bár az is igaz, hogy ezeknél a zöldségboltoknál nem lehet tudni, hogy melyik akcióban éppen milyen gépelyt árulnak, pár hónap múlva akár ugyanazon a néven is más kontrukciót árulnak.

Előzmény: dudi6 (111019)
MN 3100 Creative Commons License 2 napja 0 0 111033

Szervusz!

Véleményem szerint azoknak

a csavaroknak az elsődleges

szerepük a "kopó" satupufák

rögzítésében van.

Nyilván ezzel sok újat nem

írtam.

Viszont biztosnak tartom, hogy

a külpontos terhelésből adódó

nyomaték is terheli őket.

Minél kopottabb a hengeres

vezetéken futó furat a

satupofában, annál kevésbé fogja

átvenni a forgató nyomatékból

adódó terhelést a vezetőrúd.

Márpedig a pofában lévő furat

oválissá fog kopni, ez csak idő

és használat (erőltetés) kérdése.

Ezért azoknak a csavaroknak

az átmérője egy határig talán

növelhető. De figyelembe kell

venni az öntvény gyengítését

a furatok felfúrása esetében.

Én elkezdeném a süllyesztett

fejű M6-os inbusz csavarokkal,

mert azok min. 8.8 minőségűek.

Ez egy ideig biztos elég, a

csavar szilárdság szempontjából.

Bízzunk benne, hogy a gyártó

tudatosan alakította/méretezte

a furatokat ekkorára.

Péter

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 111032

Maradjunk annyiban, hogy eladásra készült. :)

Viszont ha ezt eleve a fa törzsén 1 darabban faragták volna ki olyan archaikus cuccokkal mint a teknőt, látszana benne a munka, az ember keze, akkor azt mondtam volna, hogy rohadt jó! Sőt, kurva jó. Dísznek, szobornak a vízcsapbolt kirakatában.

Előzmény: pali923 (111029)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111031

Egy rakás szorítóról se feledkezz meg !! :) 

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 111030

aztat ércsed mán meg végre, hogy a mostani szkeccsed arányai iszonyatosan félrevezetőek. 

a valódi arányok:

- az asztallap 5cm vastag. alig van ez alatt a két vezetőrúd

- emiatt a satupofa magassága a vezetőrudak felett csak kb 6cm.

- ha 6cm vastag is, akkor máris látszik hogy nem nagyon fog a teteje a kék nyílnál kihajlani.

- de az asztallap aljába be is süllyesztheted a cuccot, javítva az arányokat.

inkább arra figyelj, hogy oldalra legyen rendesen túlnyúlásod, hogy a magas cuccot be tudd fogni a vezetőrúd mellé. ilyenkor a másik oldalon be kell tenni egy azonos vastag ellendarabot. láttam már erre ilyen vastagságmérő legyezőhöz hasonlító célszerszámot is.

Vajk

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 111029

Hogy tetszik-e valakinek, arról nyilván nem lehet vitatkozni. Nekem pl. nem, ez a tipikus szomszédnak készülő cucc, hogy hasraessen, ha átjön megnézni. Túl sok a rusztikusság benne, szerintem, de nem vitatkozom azzal, akinek tetszik. Olyasmi, mint a fekete mosdó vagy kád, ami baromi jól mutat a prospektusban, de a valóságban naponta kétszer kell a vízkövet letakarítani róla, hogy tényleg úgy nézzen ki.

Azzal viszont egyetértek biztosan, hogy ez a darab nem az örökkévalóságnak készült ebben a formájában. A fa és a víz együtt nagyon spéci kezelést igényel, és valószínűleg sok kísérletezést is így mosdóként. 

Előzmény: paplanfa (111021)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 111028

Köszönöm neked is és LyPapának is. Egyébként ugyanezt magyarázta nekem ma Bari is, csak valahogy ...

Nadejórendben, értettem. Jó pontos likak hogy ne "lötyögjenek" bennük a vezetőrudak.

Mondjuk az a bánat vezetőrúd 14mm-es, van 15-ös forstnerem :-/ Majd szerzek valahonnan 14-es fúrót. Mondjuk ha ilyen szorosra csinálom, rohangálni nem fog éppen a satupofa ... de akkor inkább vegyék fel ők a terhelést. 

Előzmény: jcsapo (111025)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111027

Ha megandrasolod akkor nem megy el. Csinalhatsz az asztal ala egy sor polcot vegig.A ket szelen lefurva egy labakat  kozepen osszekoto lecre, az is fog. Nemtom a hosszon hany par lab van ,minel tobb,anal jobb. Egyelore lehesen rajta mojolni.

Előzmény: kozgab (111017)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 111026

Neeeee .... még egy kocka topiktárs?? (ill kettő?? kozgab, arra emlékszem hogy kereskedő vagy. De hogy infós is? Egyre több súlyosbító körülmény :D 

Jól mondja kozgab, üdv a klubban. Amúgy kenyérkeresésre én is IT, a fanyűvés pedig azért mert ... hogy itthon már csak a fórumozás miatt üljek le a gép elé :-) Meg mert jó illata van a fának. Meg szép. Stb. 

Vágódeszka készítés:

https://www.youtube.com/user/mtmwood/videos

Nos orosz barátunk elég jól fel van szerszámozva, mint majd látod pár videójából. A vagódeszka a specialitása. Nade lehet ám vágódeszkáékat sokmilliós géppark nélkül is szépet és jót csinálni. Pont ma jöttem el Bari topiktárstól, de ma sem láttam nála Festoolt, meg 400-as vastagsági gyalut, meg kétmillás lapszabász gépet, se CNC-t . Aztán valahogy összehozta ezeket: 

https://picasaweb.google.com/birka.bari/VagoEsAlatetdeszkak?authkey=Gv1sRgCNPbwdSe5fPawQE

Nevében nem akarok írkálni, gondolom ha rákérdezel majd jól elmondja amit tudni szeretnél - nem szokása titkolózni :-) De less bele a többi albumába is - csoda dolgokat csinál. Ja, mellesleg neki sem ez a szakmája :-)

jcsapo Creative Commons License 2 napja 0 0 111025

Megítélésem szerint tényleg nem kellene ennyit aggódni.

Ha a fa betétlapba szorosan illeszted a két vezető rudat, akkor azok felveszik a külpontos terhelésből adódó hajlító erőket, ami a terveid szerint a betétlap 5-6 cm szélességén oszlana el. A talpon a két csavar csak azért kell, hogy a betétlapot a helyén tartsa. Szerintem ennek elégnek kell lennie. El kell készíteni és ha a gyakorlatban mégsem válna be, még mindig meg lehet erősíteni az általad vázolt csavarokkal.

LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111024

Nem jó helyen keresgélsz. A két csavarka maradhat az eredeti is -  a feszítő erőket a csavarorsó  illetve a két csúszó tengely hajlítása kell, hogy felvegye - ezt pedig a falapba fúrt lyukak palástnyomása fogja átvenni. Tehát a feladat: a tengelyek megfelelő hosszúságú megtámasztása a fa betétben. Ezt úgy lehet elérni, hogy mintegy 6-8cm vastagságú betétet készítesz - legalábbis az acél szerkezet, fa betét ezt az arányokat sugallja számomra. A furatok pedig a két szélső vezető részére szoros illesztésűek, a középsőnek pedig annyi többlet, hogy el tudjon forogni a tengely. A rögzítő csavaroknak mindössze annyi a szerepe, hogy kifelé hajtva a menetes tengelyt, a tengely hozza magával a fa betétet. Ezt akármilyen csavar biztosíthatja. Az átmenő furatok alsó szélét én legalább másfél - két átmérőnyi távolságra tenném a fa pofa aljától. 

bedike Creative Commons License 2 napja 0 0 111023

Nekem is ez volt a benyomásom..hiába van fából, szerintem giccses. De hát ízlések és pofonok.. A fénykép apró részleteiről már ne is beszéljünk. Ilyen környezetbe nem illik ez a holmi. Mondjuk leginkább sehova nem illik..

Amit el tudok képzelni rá, az a műgyanta... talán. 

Előzmény: paplanfa (111021)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 111022

"nem a menetes orsóvég lesz az áldozat, hanem a satupofa - feltéve, hogy nem fogadjátok meg a 'gerenda méret'-re vonatkozó javaslatot"

A "gerenda méret" alatt a gondolom min. 5, de inkább 6 cm vastag, váltogatott szálirányú szenvicsszerkezetet érted. Mondjuk 2-2cm vízszintes-függőleges szálirány, és a cserélhető réteg megint 2 cm, megint vízszintes szálirány.

Ami számomra továbbra is kérdés .... azt megpróbálom képekkel szemléltetni.

Jelenleg ez a terv. A képeken látható satupofa csak tesztdarab, a méretarányok szemléltetése miatt nyestem/lukasztottam ki őket. A végleges holnap készül, ragad/táblásodik/stb bükkfából. Az lesz majd 5-6 cm vastag, de olyan széles és magas mint ezek a fenyődeszkák.

Az első képen látszik hogy gyárilag összesen 2 csavarnak van lik előfúrva az öntvénybe (jó, csak a bal látszik de ott van egy a jobb oldalon is :-) Ez a 2 csavar hivatott volna a mozgó saturészhez rögzíteni a mozgó satupofát. Jelenleg 6-os likak vannak, de 8-asra szeretném kibővíteni, M8-as átmenő csavarral és a lehető legnagyobb alátétekkel rögzíteném a satupofát, belül természetesen besüllyesztve a pofák síkja alá, ezt próbáltam móricka rajzzal a 2. képen ábrázolni.

Szóval amikor szorítom össze a pofákat, akkor ugye a fentre befogott darab a mozgó pofát a kék nyíl irányába feszíti. Persze a nem mozgót is, ellentétes irányban. De amiatt kevésbé aggódok, mert azt nemcsak az öntvényhez, hanem az asztal szerkezetéhez is oda tudom és fogom is csavarozni. Nem biztos hogy jól rajzoltam be a rögzítőcsavarokra ható erőket (sőt ...) de a mozgó pofán, a kék nyíllal ellentétes irányban, a csavarokra ható erő(k) ... nem lesz(nek) túl nagy(ok)? Ha igen, akkor nyilván le kell mondanom az ilyen magas satupofáról (?)

Vagy .. nem kéne ezen annyit agyalni/tökölni .. csak megcsinálni, aztán ha megnyúlik a 2 csavar 5 szorítás után, akkor lejjebb venni a satupofa magasságából (?)

Előzmény: LyPapa (111002)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 111021

Valaki pár hónapja itt híreskedett pont ilyen témában. De mivel cseszett elárulni mivel kente le, el lett küldve a halál lingájába.

De ez olyan dolog ami kopaszon lenne igazi mint a káposztás dézsa, vagy a teknő. Ha ezt meggyantázzák, agyonlakkozzák, akkor egy giccses műanyag izé lesz belőle, (amit feltettél az már az, egyszerűen egy vacak cnc-vel lett kiesztergálva, nulla asztalosmunka) ami tutti szét fog repedni, csak azt nem tudni mikor.

Előzmény: bedike (111016)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 111020

Üdv a klubban, én is most kezdtem, szintén infos :D

Csak én felhúztam magam és rögtön oldalra nyíló függőkapunak mentem neki :D

dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111019

Aldi-s és Lidl-s gépek között van minőségbeli különbség? Aldis hőlégfúvót lehet vennék, ha megbízható.

dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111018

Teljesen kezdő vagyok, most kezdek hobbiból foglalkozni vele (amúgy informatikával foglalkozom). 1 éve olvasgatok, videókat nézegetek, hogy mit hogyan, nagyon megtetszett a fával való munka. Tehát végülis alap szerszámnak kell a dekopír, excenter, meg később vennék ami kell még (pár dolgom azért van). Vágódeszkát készítenék, franciaágy keretet készítek majd a nyaralónkba raklapból (após jelöltnél van sok), nyársalóhoz padokat (akácból). Ezekhez kell eszköz. Bútorokat is szeretnék felújítani, van több régi, ezekhez ahogy olvastam az excenter a jó. Nem írtam, hogy nyárra kell, vágódeszkát minél hamarabb meg szeretném csinálni, így a dekopírt, excentert most szeretném megvenni.

Előzmény: józsibácsi456 (111010)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 111017

Szia

Sajnos még nem, mert más is van és idő meg nulla.

De legalább majdnem hazavágtam ma :D

Ahol kotyog szétszedtem, gondoltam picit hajlítok rajta, hogy feszesebb legyen, külsőre vasnak tűnt (sötétebb is), kapott kis nagyon gyenge kalapácsot a forgórészhez és egyik fele letört :D Kiderült a kor miatt sötét lett, de jó minőségű gyenge alu az alja... Eszembe nem jutott, hogy alu lehet, dög nehéz a gép és nem is nézett annak ki.

Kapott szimpatikus kapupántcsavart a megmaradt oldalnál (ez volt kéznél), túloldalt alátét majd anya és jobb lett, mint volt, de tényleg. Igaz most nem leesik, hanem szépen lehet hajlítani, nem feszül, de jól tart.

Egyet nem értek, oroszok általában nem rosszak, de hogy a fenébe sikerült a magasságállítást betenni a nyél és a korongvédő közé úgy, hogy oldalt van a magasságállító műanyag tekerő (nem szemben, mint ahogy Bosch gépeken pl)... Nincs nagy kezem, de ha meghúzom, akkor úgy kell leimádkozni :) A ravasznál lévő lyuknál lehet ehhez benyúlni majd kicsit eltekerni a kezet és hopp, most megvan :D

Így már jó alapnak, kap egy erős zsanért, amit a gyári tálcára erősítek (van is ilyenem, kapuhoz vettem, de úgy néz ki egyelőre nem lesz zsanéros, túl sok minden kell még úgy hozzá, felsősín kéne főként, amit próbáltam megúszni, de nem megy, de egyrészt van ára is, meg a rögíztés is most bonyolult lenne), túloldalt kb súlyközépen kap egy lukat és állítást egy menetes szár adja majd. Nem lesz szép, de használható :)

Ma a belső oldalt lealapoztam, az ütközőléceet csináltam. Ez is csavarodott volt, így az elkészült alap asztalon (még nincs rajta a lap :D) felfelktettem ismét a két zártszelvényt, közé a lécet, egyik oldalt leszorít majd végigmentem rajta maróval, ahogy az asztal léceit csináltam, ami felülre került.

Majd több helyen reszel, gyalul, mivel jó egyenes a fal, ahhoz sacc per köbö hozzáalakítottam, maradékot majd megoldja a purhab.

Ebben a garázsban nem szabad egyenes falat keresni, nincs olyan fél méter bent, ahol ugyanúgy állna a fal :D Ez nehezíti és lassítja az "építkezésemet" :D Még az alsó beton is olyan, mint a Duna, hullámos :)

Egy barkács egyengetőt össze kell raknom, aminek lényege a maró lesz, de ez is vár erre :)

Asztalnak hátul kéne még csinálni egy átlós keresztlécet, mert minimálisan ugyan, de imbolyog, ehhez viszont kell vennem léceket még.

Sejtem is miért mozog kicsit, hol hibáztam el:

megcsináltam mind a két oldalt a lábat, összekötőket alul-felül majd felül 2 léccel kötöttem össze a két oldalt felül, amire rákerül a lap. Ezt nem felülre, hanem inkább oldalra kellett volna tenni, de így sem rossz (csavart lécek miatt döntöttem így egyébként). Alul is megkapta az összekötőket. A felső kettőnél pici hornyot csináltam, így raktam rá.

Lapot picit csúsztatva fogom rátenni, hogy kilógjon egyik oldalt az alátámasztó léc, egy másik kisebb asztalt is ugyanígy csinálom és ide meg rárakom a fűrészes vagy routeres lapot ami lesz. Spontán ötlet volt, de jónak tűnik :D

Az is lehet, hogy az a gondja, hogy 50x50-es lécből csináltam a javarészt, összekötőnek oldalra inkább 100x50-es léc kellett volna, hogy több ponton tudjam rögzíteni.

Bútorlapokkal csinálom egyelőre ezeket a "munkalapokat", ilyenek vannak, másik boltunkból dobtuk ki gyártói ukászra, én meg megmentettem őket javarészt :) Nem olyan masszív, mint a rétegelt, de egyelőre jó lesz.Bezzeg ha a vázt is meg tudtam volna menteni, az nagyon masszívra volt csinálva, de el nem tudtam volna hozni sajnos :(

Ha már lesz hely ahol tudok melózni már könnyebb lesz másikat is gyártani, addig meg jó lesz ez a kezdetleges is :) Még valamilyen satut kell rá rakni, de lehet elég lesz most a szorító is meg érkezett a korábban itt nagyon tárgyalt leszorító is, bár az elég kicsike :)

Szerdán leszek legközelebb itthon, de akkor autószerelőhöz meg állatorvos van betervezve, ezeket nem tudom halasztani, majd ha ezekkel végeztem du 5 körül lesz kis időm 9-ig kb.

Találtam itthon pár db parkettadarabot (30-40 :)), kineveztem ajtóküszöbnek, majd ha esetleg nem bírja a strapát lesz az általad javasolt fajta. Sok a hulladékfa itthon, előbb elhasználom mielőtt bármit is veszek drága pénzért :)

Előzmény: józsibácsi456 (111001)
bedike Creative Commons License 2 napja 0 0 111016

Gyanítom ehhez a mosdókagylóhoz kért tanácsot .. egyik héten körbejárt az fb-n néhány csoportban..

józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111015

Pld elso keresesre :BO3710 makita rezgo, jofogas ,uj ,20 ezer sekelbe kerul.az extol is majdnem annyi. Jollehet az exenteres. En megis a makitat vennem. De mashol is talalsz boven.

Nezelonni kell.

Előzmény: józsibácsi456 (111010)
torony78 Creative Commons License 2 napja 0 0 111014

15-én okosságok az Aldiban. (a katalógus vége felé keressétek)

18V-os fúró-csavi, hőlégfúvó, elektromos tűző, satu, gyémántos élezőhasáb, stb.

Mr.Gabson Creative Commons License 2 napja 0 0 111013

Hova tűnik el ez a kézműves szakmai kultúra ...

Én úgy-vélem, hogy egy ilyen fórumon elmondja/leírja egy "szaki", mert sajnos egy asztalos kollégám mondta: 'lesüllyedtünk, egy műanyagipari gépmunkás szintjére', de a remény hal meg utoljára.

Szerintem az ólom betétes menet öntése előtt, beáztatták vízben az orsót és öntés közben forgatva alakult ki a menetbetét. (égésnyomok erre utalnak)

Előzmény: LyPapa (111009)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111012

A retegek kozt leveszed az egyenetlenseget , noveled a tapadast .Sikba csiszolod a lakreteget. A mikroszkopikus kraterek,laza rostok kozott  a retegek szamaval toltodnek .A megfolyasok , vastagabban felhordott reszek lejonnek.

A finom 180-as , es a feletti. A csiszolofara fogott papirt nem ranyomva elkezded simogatni a cuccot. A papiron ,az anyagon  latni fogod pottyekben , foltokban a feher lakk csiszolatot. Eleg gyorsan eltomodik a papir.Arra kellugyelni,hogy csak annyit szedj le,amennyi okvetlen muszaj. A kezdo mindig tulcsiszol. Ramokolja a reteget,asztan ugyanazzal a slungal nekiugrik es leszedi. 4reteg utan meg mindig az elsonel tart :-))

Előzmény: zoli09 (111011)
zoli09 Creative Commons License 2 napja 0 0 111011

Lakkozásnál (vizes bázisú parkettalakk) mekkora papírral kell felcsiszolni a lakkot a réteget között? Rákerestem, mindenhol azt írják, hogy finom papírral, ami viszont elég tág fogalom.

józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111010

A munkanak megfelelo vacaksagot koll megvenni.

Nem irtad,hogy a nyaron mivel fogsz tokolonni. 

A finom munkakra ,utomunkalatokra jok a rezgo meg mittomen .A kisebekkel befersz sok helyre .Ha vegso leheletnyi a munka,en csiszolofat veszek elo.De ez mar tenyleg 200 -as papir feletti.Termelekeny anyaglevalasztasnal a szalagos gepek a jok. A hirdetesekben a makita ,dewalt ,bosch, aeg gepeket nezd. Van meg nehany kiemelkedoen jo ,de ezek a leggyakoribbak. BD is jo , azokbol a regiek meg minosegek voltak a mostaniakhoz kepest .Meg mindig megvan a zold szalaggepem ,  86-ba gyartottak . Amint hozzajutottal ,elso a szetszedes , az alapos portalanitas , rendbetetel.Sokszor szetcseszik a talpat. Elszakad, megkopik , mert nem torodik vele. (Nem tom mer van,de a szerencsetlen csiszolo az a gep ,amivel legkevesebbet torodnek).Ez dramainak tunik , de nagyon konyen orvosolhato.

Előzmény: dudi6 (111006)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111009

A Vajk által posztolt gyalupad képe rendesen megfogott ...

Ilyen gyalupadba ütköztem megszámlálhatatlanul sokszor gyermekkoromban, mikor édesapám műhelyében lábatlankodtam :) A hideg,  laposvéső sokszor landolt a homlokomon, a puklit azzal nyomta le édesapám :) 

A fémbetétes famenet kivitelezése sem mehetett komoly szakértelem nélkül. Hova tűnik el ez a kézműves szakmai kultúra ... 

Előzmény: Mr.Gabson (111008)
Mr.Gabson Creative Commons License 2 napja 0 0 111008

Csak érdekességképpen írom, Nekem a dédi-től nagy nehézségek árán örökölt gyalupad ami 1895-98 kori dátumozás olvasható rajta, olyan-mint halaloszto képén látható(picit Ok: sokkal nagyobb) tömör kőris mindene orsókat kivéve az gyertyán. Érdekessége, hogy a mellcsavaron kőris fába ólom menetet öntöttek. Tehát van még alternatíva, javítani a faorsót is.

Előzmény: LyPapa (111002)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111007

Ha jol remlik gyartasrol beszelsz. Ez most csak egy szinonima volt,vagy szo szerint? Azt se tudod mibol lesz , meg semmit se tudsz. Vagy ugy kell kihuzni harapofogoval a reszleteket ?Nemtom megfigyeltem mar tobb esetben ,hogy idevagodik valaki ,leir kemeny 3 szót , feltesz egy kerdest ra ,es mi talaljuk ki a tobbit.Asztan itt ellevelezgetunk 3 napig ,mire jutottunk valamire!

Remelem nem veszed zokon ,de csak ugy kaphatsz valamire hasznalhato tanacsot ,ha egy ertelmes ,bovebb leirast is adsz melle.Mer igy csak toketlenkedunk !

Mi ez? Furdoszobai kezmosó ? Mosogato? A kinezete miatt akarod fábol?? A belseje okvetlen fåbol kell,hogy legyen,es az latszodjon?

Tolgyfa . Aztan valami  atlatszo lakkfele , eleg vastagon

.

Vizallo kell hogy legyen. A mososzerekre , vegyszerekre ,fogkremre is .ellenalo,melegre is surolasra ,utesre ugyanugy. 

Előzmény: vpvp (111004)
dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111006

Köszönöm. És milyet keressek a jófogáson, esetleg márkát+típust kérhetek, hogy tudjam miket nézzek a jófogáson(excenter és dekopír is érdekelne használtan)? Most esetleg nincs ott valami jó vétel, Bp-i átvétellel?

Előzmény: józsibácsi456 (110996)
dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 111005

Melyiket vetted meg? Típust nem írtál. Tart még az akció, mert én múlt héten nem láttam 5-ért fúrót, pedig ugyanott voltam én is?

Előzmény: kuperta (110999)
vpvp Creative Commons License 2 napja 0 0 111004

Nem rossz ötlet az acéllemez sem, de én valami kenhetőre gondoltam.

És persze nem tudom, hogy milyen fa...Te mit javasolnál ilyen célra?

Előzmény: halaloszto (110994)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111003

Mindenki olyan eszközzel oldja meg az este 10 környékén felmerült problémáját, ami a keze ügyébe kerül, nem ? Ennyi a történet, tömörített változatban :)

Előzmény: józsibácsi456 (110989)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 111002

Nem a satupofa. Ellenben a hasonló felépítésű satumnál igencsak oda kell figyelni, hogy milyen orsó állásban szorítom meg, mert sajnos egyszer már letépte a menetes véget. A hozzászólásaim erről szólnak, csak épp a ti rendszeretekben nem a menetes orsóvég lesz az áldozat, hanem a satupofa - feltéve, hogy nem fogadjátok meg a 'gerenda méret'-re vonatkozó javaslatot.

Erről a kis saturól van szó, a gondolat indító fényképen hasonló geometria volt látható:

Amint látható, a felső részen beszorított faanyagra ható erő a menetes tengelyre (is) nyomatékot fejt ki, adott esetben nem is kicsit. A többit nem ismétlem.

Előzmény: halaloszto (110988)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 111001

Hogy all az asztal projekt? Sikerult az orosz gepet ramokolni?

Előzmény: kozgab (111000)
kozgab Creative Commons License 2 napja 0 0 111000

Hali.

Én leselejteztem nemrég egy olcsó fúrót. Fő gond vele az volt, hogy ütött, s a kalapács része nem ment. Betont fúrtam volna csak nyalta a fúrót. Ugyanazt a falat ugyanavval a fúrószárral (már kopva) a dewalt úgy vitte, mint ha vajból lenne...

http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/furok-csavarbehajtok/dewalt-dwd024s-utvefurogep/807

Nincs rajta fordulatszámtekerő, de hosszabb a ravasz útja, csavarozok vele sokat, simán jó arra is, jah és nem másfél méteres a kábele, jó hosszú :)

Soha többet olcsó obis vagy praktikeres fúró. Ennek amúgy gyorstokmánya van. Sokat én se használom általában, de ha kell működjön...

Előzmény: dudi6 (110995)
kuperta Creative Commons License 2 napja 0 0 110999

A fogarasi úti Tesco mögötti OBI-ban vettem két hete 5 eFt-ért, kiárusították.

Kockásfülű89 Creative Commons License 2 napja 0 0 110998

Sziasztok!

Ha valaki ismeri ezt az oldalt és szeretne rendelni valamit, kérem, hogy jelentkezzen!

http://www.fine-tools.com/fein.html

Én is rendelnék, és így osztozhatnánk a postaköltségen, ami meglehetősen drága.

Más beszerzési forrás is érdekelne, illetve ilyen típusú fűrész, jó és tartós.

Köszönöm!

pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 110997

Akkor várd ki, amikor legközelebb lesz a Lidlben/Aldiban. Nekem Parkside csiszolóm van, talán 8.000 Ftért. Nagyon megéri az árát, barkácscélokra tökéletes.

józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 110996

A nyár messze van . Addig otvenszer talalsz a jofogason is annyiert valami minoseget hasznaltan is . Lehet hogy meg a kovetkezo nehany nyarat is megeri .

Furoba se a legocskabbat vennem. Megpediglen azer nem ,mert joforman a legaltalanosabb szerszam,ami minden haznal gyakran kell.  Nem 40ezres tetelekrol regelek. Valamellik nap volt itt egy Bosch furo.Azt vedd meg  es josokaig levettetek a furos temat a napirendrol.

dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 110995

Köszönöm, de ennyit nem szánnék már rá. Hobbi szinten kell csak, nyáron pár alkalommal használnám.

Előzmény: Akbeta Akbeta (110992)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 110994

rozsdamentes acéllemez?

nagyon nem mindegy milyen fa.

Előzmény: vpvp (110993)
vpvp Creative Commons License 2 napja 0 0 110993

Sziasztok,

Van valakinek ötlete azzal kapcsolatban, hogy mivel lehetne bevonni a fa felületét úgy, hogy ellenálljon a víznek? Konkrétan mosdókagylót szeretnék gyártani fából. :D

Bocs a hülye kérdésért és köszi előre a hasznos válaszokat!

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2 napja 0 0 110992

Én is pont most rendeltem excenter csiszolót, végül ezt választottam, jók a rewiev-i és szerintem nagyon jó árban van.:

http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/excentercsiszolo/dewalt-dwe6423-280w-excentercsiszolo-125mm/6991

Először maktec-en gondolkodtam, de ez sebesség állítós, nekem ennyivel többet megért.

Sajnos a makiták 36+-ban kerülnek hasonló felszereltséggel.

Előzmény: dudi6 (110991)
dudi6 Creative Commons License 2 napja 0 0 110991

Sziasztok!

Hobbi felhasználsára keresnék excenter csiszolót és dekopír fűrészt. Mit ajánlotok? Használtan akár külfödi rendelés is lehet. Ezeket néztem ki:

http://extol.hu/hu/termekek/elektromos-gepek-extol/rotacios-csiszolok/rotacios-excentrikus-csiszologep-450w-atmero150125mm-ford4000-13000-8894202/

http://rezgocsiszolo.arukereso.hu/extol/8894202-p42440804/

15.000 Ft-ért van itt egy közeli boltban ez az extol, annyiért szerintem ez jó lehet.

http://dekopirfuresz.arukereso.hu/einhell/rt-js-85-p40824684/

http://dekopirfuresz.arukereso.hu/bosch/pst-700-e-p42572511/

Egy egyszerű fúró is kellene testvéremnek, minél olcsóbban, polcokat felfúrni, mindenképpen új, boltból.

http://utvecsavarozo.arukereso.hu/skil/f0156002ca-p88502111/

Obiban múlt héten 8000-ért láttam.

Köszönöm

halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 110990

Előzmény: LyPapa (110987)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 110989

No akkor megis ki lehet sakkozni az irast.Ma megint az van,,hogy irok es kesobb ugranak a betuk. Mindegy,majd megfejtik a lenyeget oszt kesz. Mindent nem tudok elregelni.A szoritopofa itten mar tul van komplikalva. A lenyeg hogy legyen anyag mogotte. Nem valami loszar ket deszka vastagsag. Gerenda vastagsag legyen. Azzal nincs tevedes. Azt te nem hajtod meg . A vascsonel en a kezedre csaptam volna! Hobista ide-oda . Hulyet kapok ha osszeganyolt,festekes,olajos, hegesztestol kiegetett asztalos padot latok!!A piktorok,lakatosok mokoljonak mashol,ne a gyalupadon,mer ahhoz semmi kozuk!. Vannak fem satuk is!!

Előzmény: LyPapa (110984)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 110988

fa satupofád hasadt el? amikor be volt fogva egy fadarab amit meg akartál gyalulni?

Előzmény: LyPapa (110987)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 110987

A lényeg a végén van :) KÖZEPÉN - de itt erről csak egyik irányban van szó. Minden satu prés.  Nyilván nem vitatkozni szeretnék, de a külpontosság nagyon nagy - azaz a tengely  (csapok) és a tervezett satupofa felső  része között. Emiatt vezettem elő gondolataimat. Tudod, ha nem hasadt volna el már pár darab fám teljesen váratlanul, egy szót sem szóltam volna :)

Előzmény: halaloszto (110986)
halaloszto Creative Commons License 2 napja 0 0 110986

ez nem prés, hanem satu. nem kellenek irgalmatlan összeszorító erők, mert a munkadarab nagy felületen érintkezik, létrejön a kellő surlódás ami megakadályozza az elmozdulást. a klasszik középeurópai gyalupadon pl ez az alkatrész egyetlen 5-6 centi vastag bükkfa, aminek a közepén egyetlen pontban támaszkodik a csavarorsó.

Vajk

Előzmény: LyPapa (110984)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 110985

Nem volt egyszerű, de megértettem :) Szóval, te a vezető vájatokba tehető, a csavarral szétfeszíthető csúszólécekről írtál, azt gondolom. 

Előzmény: józsibácsi456 (110983)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 110984

http://glfatelep.hu/  itt tudsz kisebb mennyiségben, akár 40mm-es rétegelt lemezt is beszerezni. Habár én nem rétegelt lemezre gondoltam, hanem kb. 1-2 cm-es lapokra,  a szálirányt forgatva. A rétegelt lemez palástnyomásra biztosan kisebb igénybevételt visel el -  itt a satupofa teteje közelében keletkező szorítóerő a tengelyre és a vezető csapokra is hajlítást eredményez, a furatokban pedig ez palástnyomásként jelentkezik.  Az igazi lehet, hogy egy kazánlemez hátlap, és fabetét. Vagy eltúlzom ? Iszonyú szorítóerőt képes kifejteni a csavaros tengely, és komoly külpontossággal. Én a kis Moxon-ba 1/2 collos csövet is befogtam, és menetet vágtam rá ... A keményfa betétek szépen be is nyomódtak pár mm-t :)

Előzmény: pacman123 (110979)
józsibácsi456 Creative Commons License 2 napja 0 0 110983

Udv

Repulo de en is emlitettuk mar a Feud lapokat.  A workmicsodat hajitsd jo messzire.Vegyel egy vegyes lapot a Szerkernel.Az nagyjabol jo minden vagasra.Persze ha tobb a sekel a zsebbe,akkor erdemes speciel tobbfele lapot venni.A vegyes vacak megincsak egy kompromiszum lesz.A nyomorult butorlapot ugy-ahogy , sokszor majd kipattog ,meg ugyetlenkedes van vele.Nem veletlen,hogy tobbfele ,a munkanak megfelelo fureszlap van . 

A megvezetesrol ugrott be: mar emlitettem ,hogy fabol lehet csinalni tolokakat . 

Fogsz egy kemenyfat es megmunkalod a megfelelo meretre.Ezutan a szelessegenek kb 1/4 nel csinalsz ket furatot 4-es furoval nagyjabol 10 cm re. Ezt a tiz c- bevagod hoszaba a ket furat kozott osszevagod. A vagasres szelesege vekonyabb mint a furat atmeroje,ez megakadajozza a repedest.A toloka masik oldalat atfurod  egeszen a bevagasig. Ezutan egy megfelelo reszelt vegu csavart belehajtasz. A csavar vege kinyomja a tololka atvagott reszet, es nekinyomja a vezetocsatornanak. Ket darab ilyet mokolsz arra a toszokara elosztva a hosszon .A lenyeg hogy menet kepzodjon,es a csavarfej el legyen tuntetve .Igy allithato lesz az a vacak es nincs lotyoges amikor tologatod. 

Előzmény: dekorhex (110980)
LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 110982

Igen, pontosan arra a felépítésre gondoltam. Nem a masszív felépítés itt az érdekes, hanem a testes külpontosság, két irányban is? a csavartengely felett, és oldalt. Mindkettőhöz más szálirány lenne a célszerű. Ha a szálirány rendben van, akkor a furatok távolsága átgondolandó, a kiszakadás veszélye miatt - lehet, hogy egy laposvas, vagy keményfa léc alulra, a pofára csavarozva nem rossz gondolat ... 

Előzmény: pacman123 (110979)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 110981

"Jellemzően fenyő, keményfa, és bizony bútorlapot is vágnék időnként. Ha ez lapcserével jár, arra jó lehet a WZ gyári pótlapja? "

Nem!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138428031&t=9104263

Előzmény: dekorhex (110980)
dekorhex Creative Commons License 3 napja 0 0 110980

Ma... azaz tegnap, nem sok időm maradt foglalkozni a gépekkel pedig több dolog tervben volt. 

A fő attrakció a körfűrész pontos beállítása lett volna, de több ponton elakadtam, amit terveim szerint holnap(ma) javítok s ha minden jól megy akkor a finishben vagyok. 

Az első akadály az aldis derékszögnek hitt majdnemderékszög derékszögtelensége volt...szétkaptam, 1 csavar kicsavar, 1 csap kiüt és voilá... fél óra bűvölés és egész jó lett.... 

Aztán nekiestem beállítani a gépet, de nem tetszettek a tized hézagok... rá is jöttem a végefelé, hogy mi a komolyabb problem. 

Kevés a mechanika hátul felfüggesztése, elöl is meg kell csinálni vagy középre áttenni... ehhez módosítani kell az asztalt, mert 1 merevítő útban van, ezt ki fogom szedni, úgy is elég erős lesz az asztal vázszerkezete. 

Közben figyelem a hozzászólásokat, ha jól veszem ki akkor érdemes lecserélni a workzone-s gyári lapot minél hamarabb egy? Milyenre is ?

Jellemzően fenyő, keményfa, és bizony bútorlapot is vágnék időnként. Ha ez lapcserével jár, arra jó lehet a WZ gyári pótlapja? 

Egyszerre csak 1 lapot tudnék bevásárolni, cél a szép felület vágás után. Érzésem szerint többet vágnék keresztben, mint hosszában....

Hosszvágásra (hosszabb...) akarok kendácsolni vezetősínt a kézi körfűrész alá... valahogy rákattantam...

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 110979

Köszönöm az eddigi tippeket!

LyPapa: az a két deszkadarab "csak úgy" ketté lett vágva, tényleg csak a teszt-fúrás miatt csináltam. De pl a későbbi, végleges darabhoz pont jó lesz fúrósablonnak. Ezt a szendvicsszerkezetet pedig észben tartom, jól hangzik, biztos masszívabb lesz tőle a pofa. Bár Paco ötlete se rossz - a kérdés, honnan szerezhetnék kisebb mennyiséget ilyen vastag rétegelt lemezből. Szóval lehet hogy maradok én is a háziszendvicsnél :-)

Ilyesmi satura gondoltál a vaslapos verziónál?

Repítő: igen, ettől én is vastagabb pofát tervezek majd. És jó eséllyel bükk lesz a befutó. OK, megnézzük mennyire lesz stabil a 2 csavaros felfogatással. Cserélhető pofa: végiggondolva LyPapa szendvicsszerkezetét, lehetne akár úgyis ezt, hogy vízszintes-függőleges-vízszintes szálirányok a rétegek, de a belső-utolsó vízszintes réteg lehetne a cserélhető réteg.

Bari: Köszi, holnap viszem őket hozzád mutiba :-) A gyalupadom még sajna csak a fejemben létezik, véglegesen majd azon lesz. De addig kizárt, hogy várjak vele, míg az elkészül :-) Ezért a jelenlegi munkaasztalom vázán csinálok egy ideiglenes blokkot, ahova fel tudom majd fogatni. Na az a blokk elég vastag lesz  és igen, pontosan ugyanarra gondoltunk: ezt nem sima facsavarral, hanem vastag hatlapfejűvel terveztem rögzíteni. Ezért ki kell bővítenem a furatokat. Remélem nem töröm ripityára azt a kevés 8-as fémfúrómat ... 

Zodes: ld fentebb. Nem emlékszem honnan maradt ez a faanyag, nem raklapból az tuti, valami táblásított fenyő .... de nem is érdekes. "Kíváncsi leszek majd a komplett asztalra." - na arra én is :-) Viszont az SRL300-as egy brutál darab, szerintem teherautót is felemelne akkora orsót pakoltak bele o.O Nade ezt már tényleg csak a végleges gyalupadba tudom majd beépíteni, úgyhogy ő pihen egy darabig.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 110978

Na a tescóban az 50 centis vonalzó 999Ft-ba kerül. A múltkor sokkal olcsóbb volt, -30%. Valaki vett is.

De láttam fa habverőt fémből!

LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 110977

Akár ez a megoldás is lehetséges - az első Moxon kissatumnak fenyőfából készítettem a pofáit, és betéteztem tölgyfával a szorító oldalon.

Előzmény: Paco155 (110976)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 110976

"akkor szendvics szerkezetű pofákat fogok gyártani, azaz pl. két vízszintes szálirányú lap fog közre egy függőlegeset."

Pl veszel egy 40mm-es rétegelt lemez darabot és ráragasztasz egy 10 mm-es keményfa lapot? :P

Előzmény: LyPapa (110975)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 110975

Én a pofák szálirányát pont ellenkezőleg, vízszintesre választanám. Elgondolkodtam azon, hogy ha egyszer hasonló satum lesz, akkor szendvics szerkezetű pofákat fogok gyártani, azaz pl. két vízszintes szálirányú lap fog közre egy függőlegeset. Sőt, lehet, hogy azt a satu változatot részesíteném előnyben, amelynek van függőleges acél lapja is. Szerencsére van még időm gondolkodni :)

Előzmény: pacman123 (110961)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 110974

Ha hosszútávra tervezed a gépet, inkább most vegyél tárcsákat, ne kínozd a motort a vacak lapokkal. Nem lehet összehasonlítani, hogy mennyivel könnyebben és szebben vág egy valódi hosszvágó hosszában, mint az univerzális, vagy a keresztvágó.

Előzmény: Pillanatragasz (110967)
drRamaty Creative Commons License 3 napja 0 0 110973

"nem hajlamos a hasadásra. Pld bükk, akác"

Győző, akkor akácból ne csináld, az egyenes szálú akác az egyik legjobban hasítható fa. Ettől független, arra jó. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110966)
Barnamedvébb Creative Commons License 3 napja 0 0 110972

vácrátót

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110969)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 110971

Körisből tervezem.

zodes Creative Commons License 3 napja 0 0 110970

Szerintem Bari nagyon jól mondja. A két csavar csak azért van, hogy ne essen le (ahogy nagyrabecsült volt kollegám mondta volt: "a szél le ne fújja") a satupofa. Egyébként tök jó kis raklap-satut hoztál össze. Kíváncsi leszek majd a komplett asztalra.

Holnap jön Fater megnézi a fúróm. Azt mondta ezt mindenképp látni akarja! :-DDD

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 110969

Ami kimaradt. A szerker a magyarországi hivatalos képviselet, náluk lehet a legolcsóbban megvenni a lapokat. Nagyon segítőkészek, ha pontosan elmondod nekik mire szeretnéd használni a lapot akkor megmondják, hogy ehhez melyiket ajánlják. A képviseletük egy eldugott kis picsányi faluban van a temető mögött, alig találtam meg amikor felkerestem őket. De nem is érdemes oda elmenni ha csak nem akarod csorgatni a nyálad a sok fűrészlapra meg a marófejekre. Telefonon is meg lehet rendelni a lapokat.

http://faipari-szerszamok.hu/

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110965)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 110968

Attól egy kicsít tartok hogy vágás közben a lap visszacsúszhat az asztalba  ha valami nutot vágok vagy csak egy bizonyos mélységig akarok belefűrászelni a deszkába.

Előzmény: Pillanatragasz (110967)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 110967

Jó hogy írod hogy nem minőség egyik lap sem , legalább nem sajnálom őket vág valameddig aztán eldobom . Most ugyis fenyőfaprojekteim vannak  . Lambériázás , fásláda  tyúketető :)

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110965)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 110966

Szerintem teljesen felesleges felfúrni, bőven elég a rögzítéshez az a 2 lyuk. Ha pontos méretre fúrod ki a pofákon a 2 átmenő rúdnak a lyukát akkor az már magában meg fogja tartani a pofákat. Persze csak vastagabb pofák esetén. Az a 2 kis rögzítő csak azért kell, hogy ne mozduljon el.

A pofákat olyan keményfából csináld ami nem csomós és nem hajlamos a hasadásra. Pld bükk, akác.

A pofákat én egy kicsit vastagabbra tervezem, kb 4-5 cm vastagra, akkor nem tud elhajolni sem már.

Érdemes úgy megcsinálni a pofákat, hogy levehető, cserélhető betétei legyenek. 

Valószínűleg akácból lesznek a betétek a pofákon ami cserélhetőre tervezem, hogy ha megsérül akkor ne kelljen az egészet cserélni hanem csak a betétet, ahogy a nagy fémsatukon is van.

Ezeket a betéteket minél keményebb fából gondoltam elkészíteni, pld akácból. 

A többi részére a juhar is megfelel, az sem hajlamos hasadni de ahhoz nem elég kemény, hogy a pofák is ebből legyenek.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 110965

Az eredeti gyári lap nagyon gyenge minőség volt, keményfából csak a füstöt tudta előcsalni, de azt rendesen. A tartalékba adott másik gyári vadi új lap is kb 2 m vágás után átment füstcsinálóba. 

Azóta ezek a lapok nem voltak fent a gépen, szépen el vannak téve, majd egyszer csinálok belőlük gyalukést talán.

Freud lapokat vettem, mindkettő keményfa hosszvágásra való. Mást nem is érdemes venni, esetleg még egy kimondottan bútorlaphoz valót de az 22.000 huf. 

Ezt a 2 lapot használom szinte mindenre. Főleg ezt :

Ezzel a lappal szoktam főleg dolgozni, nagyon szép a vágási felület, nem is nagyon kell gyalulni utána. A bútorlapot is ezzel vágtam sokat, újkorában nem volt kitörezedés, de most már élezni kellene, hogy újra lehessen használni bútorlaphoz is. Ez a lap jó rétegelt lemezhez, keményfához, puhafához. 

A másik lap kevesebb fogú, előtolás korlátozó a foghátak kialakítása van. Ez vastag anyag vágásakor előnyös, mert visszarugdossa a fát ha túl gyorsan tolod neki, így nem terheled agyon a gépet és nem égeted le. A gép is egyenletesen tudja tartani a magasabb fordulatszámot, mert két apró visszarúgás között újra fel tud pörögni.  Nem nagy rúgásokat csinál, hanem inkább csak érezni lehet, hogy remeg a munkadarab ha aktiválódik a foghát. Ennek már nem olyan tükör sima a vágásképe, de ez nem is arra való. 

Mind a 2 lap csökkentett zajú, azaz zajcsillapítottak, nem visítanak úgy mint a gyári lapok. Azok a kis hulámos bevágások a fogak alján a hőtágulás miatti hullámosodást akadályozzák meg. Ezekkel órákon át lehet fűrészelni akkor sem forrósodnak fel.

3 éve használom őket, nagyon meg vagyok elégedve velük. Szívtam a fogam amikor megvettem őket, de nem bántam meg. Ég és föld a különbség a workzone lapokhoz képest. 

Körülbelül akkora a különbség mint amikor a trabantból átülsz egy ferráriba. 

Előzmény: Pillanatragasz (110953)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 110964

Ez a titokdoboz, vagy varázsdoboz.

Már én is tudtam venni ilyet ajándéknak az ősszel.

Jó drága és mindet máshogy kell nyitni.

Az apró értékeknek találták ki.

Előzmény: bedike (110921)
Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 110963

Gratulálok a satudhoz. Egyszer remélem eljutok arra az állapotra hogy nekem is szükséges lesz egy ilyen beszerzése.

Lehet, hogy nem jól látom, de szerintem a mozgó pofán a két rögzítő csavar bőven elég, ott a fém rész rányomodik a fára, ergo csak rögzítő cserepe van. Pofának meg minimum én legalább egy 3-5cm-es darabot néznék, lehetőleg valami keményfa, juhar, bükk, kőris, vagy tölgy. A fix pofa az lehet vékonyabb, mert ott az asztal többi része megtámasztja majd. Ha jól látom a képeden a fix részen összesen 6db csavarnak van furat. Kettő az élén, ennek is szerintem csak rögzítő szerepe van. De magát a pofa anyagát még két csavarral az asztalhoz is odarögzítheted. A fix részen van még négy másik furat, amivel az asztal aljára fogatod fel a satut. Szerintem annak is elégnek kéne lennie, ha nem 4-6mm-es fa/reizer csavart használsz, hanem hanem valami erősebb famenetes hatlapfejűt, nem tudom mi a hivatalos neve én hatlapfejű facsavarként szoktam kérni a boltban. Legalább 8-ast használnék és 50-60mm hosszút, ha az asztallap vastagsága engedi. A kép alapján nem tudom eldönteni mekkora furatok lehetnek, de ha kisebb mint 8-as sima kézi fúróval fel tudod bővíteni. Öntött vasat nem nehéz fúrni.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 110962

Azigen! Pöpec kis asztalod lesz.

Előzmény: dekorhex (110926)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 110961

Sziasztok York satutulajok! Persze máshoz is szólok, akinek van hasonló, vagy házi készítésű satuja.

Ez még csak ez tesztdarab, hogy mekkora likakat, hova, milyen magas legyen, stb:

Ugye mind a mozgó, mind a fix satupofáknak 2-2 rögzítőcsavarnak van előfúrva lik. Az egyik kérdésem az lenne: szerintetek nem karcsú ez? Márminthogy nem kellene még legalább 2 ponton, összesen 4 ponton rögzíteni?

Vagy ezt nem így kéne? :-) Pl 2 db 1 centi vastag sík vaslemezt fogassak fel, és arra a fapofákat? Azt valahogy nem szeretném ... kifúrnom érdekes lenne :-) De ha az kell, akkor elviszem valahova.

Még egy kérdés és mára qssolok: Ti milyen fából tervezitek a pofákat? Keményből, addig ok :-)

zodes Creative Commons License 3 napja 0 0 110960

Mindenki tudja, hogy ezret akartál írni. :-))) Mint, ahogy azt is, hogy a csavarhossz néha átmérőben számoljuk! :-DDDD

Előzmény: Pillanatragasz (110959)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 110959

volt két fa ,,collstokom,, az egyik 999 miliméter a másik 1001 mm  aztán  mikor melyik akadt a kezembe azzal mértem s hibáztattam magamat hogy de hűlye vagyok mérni se tudok pontosan. aztán az egyiket betettem a tűzbe. Hogy még vélletlenűl se mérjek kettővel...ez volt az a pillanat amikor úgy éreztem hogy szintet léptem :)

Tudom  lemaradt egy nulla a hozzászólásomban de nem lehet korrigálni.

Előzmény: Paco155 (110957)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 110958

Hosszvágáshoz ritka fogú lap kell.

Előzmény: Pillanatragasz (110953)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 110957

-a méteres nem 100mm

Én ezt pl csak helyeselni tudom :P

Előzmény: Pillanatragasz (110947)
laci19791202 Creative Commons License 3 napja 0 0 110956

Bizony,nagy különbség tud lenni,viszont az is igaz hogy sok elba...tt kinai barkácsgépet kis költségből sokkal használhatóbá lehet tenni.

Előzmény: zodes (110951)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 110955

A béke nem sérült egy picit sem :) 

Előzmény: Pillanatragasz (110952)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 110954

9dikben velem is kalapácsot reszeltettek, emlékszem egy hétig csináltuk ,aztán nem volt lehetőség megedzeni ezért úgy ahogy volt hazahoztam nagy bűszkén édesapámnak adtam. Ő meg megverte a kaszát vele :)

Előzmény: 409 (110942)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 110953

A workzone körfűrészeden melyik lapot használod?  az apró fogúval tudsz e hosszába vágni vele úy hogy ne égesse a lapot ? Nekem kényelmetlen lenne mindig cserélgetni . Most tartok ott hogy komolyabban beűzemeljem.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110949)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 1 110952

,,Bemegy a székely bácsi a szomszédjához: Ki akarom tapétázni a nagyszobát az enyém is akkora mint a maguké, mondja kend hány tekercs tapétát vett? Tizenkettőt.  Jól van , megveszi a tizenkét tekercset  aminek fele megmaradt.  Ujra  átment  a szomszédhoz : Nézze nekem fele megmaradt. Nekem es.""

Szóval ha valaki vesz egy szerszámgépet s tudom hogy nem is olyan szuper ahogy gondolja mégse mondhatom hogy de jó vásár használd egészséggel hanem inkább rámutatnék hibáira gyengeségeire  .Annak fűggvényében rá fokuszálva kipróbálhassa aztán eldöntheti hogy jó lesz az neki vagy inkább visszaviszi a boltba, még hozzágyüjt s vesz másikat.

az építő jellegű kritika hasznosabb néha meg az információátadás.

Béke.

Előzmény: LyPapa (110950)
zodes Creative Commons License 3 napja 0 0 110951

...és "barkács", és barkács között is óriási különbségek vannak! :-)))

Előzmény: LyPapa (110950)
LyPapa Creative Commons License 3 napja 0 0 110950

A barkács kategoriában sincs helye a selejt szerszámnak

Igazad van. Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy a selejt és 'használható, de nem profi kategória' között hatalmas a választék. Saját tapasztalatból mondom, hogy sokszor egy apró kiegészítés elegendő, hogy a filléres holmiból jól használható szerszám jöjjön létre. Konktétan: 14 000 Ft-ért ütöttem le a körfűrészemet, mikor elhoztam, egy - két aprósággal együtt 16 000 Ft lett az ára. Az asztal peremét kb. 1.5 óra munka és 600 Ft anyag felhasználásával kimerevítettem, így a pontos vágásnak egyetlen akadálya van: én magam :( A gyári vacak steller helyett készítettem egyet, fából. Ettől fogva gyakorlatilag a fűrészlap minősége, amin érdemes változtatni. Igaz, keményfából vágtam kb. 0.6mm vastagságú furnért - szóval, megint csak én vagyok, aki elcseszheti a dolgokat.  A körfűrészem asztala jobb, mint a pl. Bauhaus - ban kapható körfűrészeké, a 130 000 Ft-os kategóriáig ... Megmértem, hullámosak, de nagyon ...

Másik, pici módosítás a LIDL-es oszlopfúrón: nemrég posztoltam a mélység állító fabetétet. Ez valóban ellátja a határoló szerepet, az eredeti, nyeklő-nyakló, szétszakadó helyett. Készítettem hozá egy kis fúróasztalt - ezt akár a közel 100 000 Ft-os Bosch-hoz is célszerű elkészíteni. A gép használható. 

Az általad felsorolt példák nyilván a használható kategóriát alulról sem súrolják :(

Előzmény: Pillanatragasz (110947)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 3 napja 0 0 110949

Az előtolóről még csak álmodozom, még nem sikerült megfelelő lassítóműves motort szereznem hozzá. Vagy túl gyorsak vagy túl lassúak. A kerékméret variálásával valamelyest lehet még játszani, de azzal sem túl sokat. A gumírozott, megfelelő átmérőjű kerekek beszerzése sem egyszerű ami stimmel majd a motor áttételéhez.

A lencse nem ehhez kellene, hanem a gérvágóhoz gondolkodom egy olyan vonalzó készítését amin ütköző is van a méret beállításához. Ide gondoltam, hogy jó lenne a méretskálára a lencse. Csak egyenlőre nincs időm elmenni a szomszéd faluba, hogy az optikussal letárgyaljam, milyen lencsét készítsen. Mindenképpen mintát szeretne, mert az le tudja mérni. Mintám viszont nincs, csak fényképem. A neten nem leltem még beszerzési forrást, így mégis valahogy majd le kell gyártatnom a lencséket. Ha jól fog sikerülni, akkor csináltatok egy rakással, hátha kell másnak is, de ez egyenlőre még csak terv.

Előzmény: pacman123 (110946)
fabarkács Creative Commons License 3 napja 0 0 110948

Kedves Doktor Ramaty!

Köszönöm a segítségét, megpróbálok érdeklődni a honlapon.

Üdvözlettel:

Tibor (fabarkács)

Előzmény: drRamaty (110936)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 1 110947

,,Lássuk már be, hogy a heti - havi - évi egyszeri, vagy ritka használat nem  ugyanazokat a paramétereket követeli meg, mint az ipari alkalmazás,,

A barkács kategoriában sincs helye a selejt szerszámnak:

-a méteres nem 100mm

- a derékszögvonalzó nem 90 fokos

. a vonalzó nem egyenes

- a fűrész félrevág stb.

Gondold el ha ezek a paraméterek összeadódnak milyen végtermék születik.

Előzmény: LyPapa (110919)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 110946

Izé .. bocsánat :)

Előtoló.

Amire anno írtad, hogy jól beletaláltam amikor linkeltem, amikor a nagyítós projekted volt: hogy mire kell a cucc, és ami jó kis vitát szült...

Vagy én értettem félre mire kell/mit csinálsz.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110902)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 110945

Zoli! Sejtettem .. csak viccvót :-)

Előzmény: arvaiz69 (110892)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110944

Előzmény: 409 (110942)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110943

1etértek!

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 110942

Mi párhuzamszorítót reszeltünk, de a ferde részt fűrészeltük. Így aztán /fém/fűrészelni is utálok....

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110941)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110941

Kalapácsot nekem is kellett reszelnem, én sem kaptam meg. Akkor utáltam meg a reszelést amikor nem engedték lefűrészelni a kalapács fokát ferdére, hanem le kellett reszelnünk. azóta is utálok reszelni. :)

Előzmény: dekorhex (110904)
dekorhex Creative Commons License 4 napja 0 0 110940

A marógépet kaptam, az esztergát vettem. A marógép biztos, hogy kiszolgált már, ipari felhasználásra használhatták. 

Van még valami hidraulikus része is, illetve "komoly" kapcsoló, időzítő táblát szedtem ki az oldalából. 

Ebben az anyag benne van az tuti, van vagy 100kiló a kis mérete ellenére. Hogy mi maradt a pontosságából, azt nem tudom, de egy pici , kb 10cm hosszú fogaslécet (lásd kép) már sikerült reprodukálnom a gyári, ledarált műanyag helyett fémből.

Egy videobol kicsípett képkocka:

s a helyén:

Előzmény: MN 3100 (110937)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 110939

Nekem nem igen lenne kedvem használt

gépekkel kísérletezni, lutrizni.

Péter

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 110938

Orsót még csak-csak lehet esztergálni egy maró segítségével is, de anyát kicsit nehéz. Oda olyan cucc kell ami neked is van, az a hasított anyaszomorító

Előzmény: drRamaty (110936)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 110937

Valóban fémmarógépre gondoltam.  :-))

Azért ezzel az arzenállal egy-két

műszaki problémát meg lehet oldani.

Régi vágyam egy műszerész marógép

beszerzése. Sajnos még a kínai hobbi

gépek ára is igen magas. Ráadásul

amiket olvastam róluk, azok eléggé

lehangolóak. (Akadás, műanyag fogaskerék...)

Nekem nem igen lenne használt

gépekkel kísérletezni, lutrizni.

Péter

Előzmény: dekorhex (110935)
drRamaty Creative Commons License 4 napja 0 0 110936

Kedves Tibor/fabarkács!

Az egy dolog, hogy valóban rendelkezem egy egész sorozattal, egy öreg asztalos hagyatékából ezekből a régi menetmetszőkkel és fúrókkal. Azonban az évtizedes rutint nem adták vele sajnos :-)

Mint említettem, régen csináltam egy két orsós gerincprést a kötészetre /nem táblaprést, hanem olyat, amibe a könyvtestet fogják a fűzővászon felragasztásakor, gerincgömbölyítéskor és oromszegéskor, a könyvkötők csak fapinának hívják :-) /.

Bevallom őszintén igen sokadik próbálkozásra jött csak össze a majdnem tökéletes orsó és anya. Nagyon kritikus a menetmetszőben lévő "V" alakú kés pozícionálása, hogy tökéletes legyen az orsó. Magamnak elszórakozok vele, de más által gondosan elkészített alkatrészre nem merném bevállalni a menetet és anyát. Most hogy hozzájutottam megfelelő faanyaghoz, próbálok gyakorolni, meg fogom itt osztani hogy mire jutottam.

Viszont tudom ajánlani Önnek és másnak is ezt a weboldalt, szerintem nagyon jók az árak:

(lehet a végén én is innen veszem meg a gyalupadhoz)

http://www.faforgato.hu/webshop/index.php?center=13

tisztelettel,

drRamaty

Előzmény: fabarkács (110876)
dekorhex Creative Commons License 4 napja 0 0 110935

Félreértettem... hogy fémipari maróm van e? Van, de azzal ezt nem tudnám megcsinálni, mert kicsi a tárgyasztal mozgás lehetősége. 

Vagyis ha valahogy meg is tudnám oldani, baromira sok időbe telne ezt így... szóval, a gyártásra vonatkozó kérdésre a válasz, én nem tudok ilyet. 

Előző hozzászólásból kiderült gondolom. 

Ezek a gépeim, már más környezetben és karbantartottabb állapotban, hadrafoghatóan.

Előzmény: dekorhex (110930)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 110934

Legalább észreveszed, hogy meg kéne keresni a zongorát :)))

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 110933

0. tünet: q.anyázik, mert amit eddig használt az elfogyott/eltört/nem fér bele

Továbbá egyszerűen megunta a régit, menőzni akar a csajok előtt, ráébredt arra, hogy fel nem ismert autista, unatkozik, változókorba lépett, minden szeget szín-forma és görbületi fok szerint külön akar válogatni, a gyári dobozok használhatatlanok és a legjobb válasz a miértre: "csak".

Egyébként meg kiskölökkora óta akart már ilyet csinálni. :)

Előzmény: MN 3100 (110929)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110932

Bizony ez a nem semmi, mikor az emberbe csak úgy beakadnak dolgok :-DDD Anyag, szerszám.... meg "csak úgy lett" :-))

Nem kell mindjárt egyből rosszra gondolni... általában hozzám is szokott nőni ez meg az :-DD

Előzmény: MN 3100 (110928)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110931

Holnap amúgy is kell mennem be a faluba. Bemegyek a lidlbe viszem a papírokat. Megkérdem mit lehet ilyenkor tenni..... 

.

.

pedig milyen szépen visszaragasztottam a dobozt... :-DDD

Akkor leírás és műanyag védő. 9-kor már fent vagyok, ha gondolod :-))

Előzmény: feketefelhoo (110908)
dekorhex Creative Commons License 4 napja 0 0 110930

Hihi :) 

Megterveztem, oszt ösmeretség útján, jól látod, lelézervágózták nekem ezeket... 

Sajnos nem közvetlenül a gépmesterrel van kapcsolatom, hanem egy barátom által, ez picit lassít a témán, de semmi nem lehetetlen, 2 hetet vártam rá.

Picit próba is volt, hogy mi mennyire lesz pontos... egyelőre szimpi a cucc, itt-ott sorjás az alu, de van reszelőm....

Igen, van marógépem, a KW 1600EKA  bleki...  

A 45 fokos cuccot elsősorban az asztali körfűrész beállításához gondoltam használni, a többi derékszög meg KELL na :)  

Előzmény: MN 3100 (110928)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 110929

Már említettem, a doboz-fiók-

fiókos szekrényke készítése

fertőzés szerűen terjed.

Tünetek: a hobbista

elréved,

feltűnően gondolkozik,

rajzol, fest,

anyagot gyűjt,

annyi időt dolgozik rajta, mint egy komoly bútoron,

gyönyörködik, hátradől,

eldönti, hogy legközelebb majd hogyan csinálja,

és elhatározza, hogy a szegeknek, stb... is kell egy ilyen.

Majd:

elréved

feltűnően gondolkozik,

rajzol, fest,

.......

Lehet, hogy a fertőzés kiindulási

helye a távolkelet?

Lásd: Honkongi influenza vírus.

Péter

Előzmény: bedike (110921)
MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 110928

Már ne is haragudj, mi az hogy

"csak úgy?" :-)))

A hétköznapi barkács-pajtás

hogyan tudna csak így  ~ egy-két

rozsdamentes ~ készüléket

szerezni/csinálni?

Komolyra fordítva. Talán van

valamilyen komolyabb marógéped,

ne agy Isten, lézervágód?

Mert szívből irigylem a 45 fokos

idomszert. :-)))

Péter

MN 3100 Creative Commons License 4 napja 0 0 110927

Szervusz!

Ez az oszlopos fúrógép az ilyen

fúrókról szóló származás történet

újabb fejezete.

Hasonló gépet vettem az ALDI-ban

és erről írtam korábban. A különbség

az áttételek számában és az fúrás

mélység ütköző kialakításában van.

Korábban egy EINHELL 350 W-os,

hasonló, fúrógépet használtam.

A két fúró összehasonlítása utáni

véleményemet a 82 113

82 162

82 346

82 939

hozzászólásokban olvashatod.

Azóta is használom az újat, úgy, hogy

a talpat és a tárgyasztalt kicseréltem

a régi öntvényre.

A gépsatu pofarögzítő ászokcsavarja,

ill. annak a menetes része már kiszakadt,

mert kevés anyag maradt a menetelés

után.

Summázott véleményem az: bár legyenek

ezek a gépek hobbi gépek, de a konstrukció

és a beépített anyag egyre gyöngébb, úgy

hogy a bekerülési ár közben egyre magasabb.

Péter

Előzmény: feketefelhoo (110906)
dekorhex Creative Commons License 4 napja 0 0 110926

Ma nekem is gyereknapom volt... 

Íme:

A marógép lapjai, 2x6mm es alu lapok (brutál erős), még nem tudom melyiket fogom felhasználni a betétest vagy a sima 1lyukast... 

A betétes alá van egy 4mm-es lap is. 

Aztán néhány derékszög rozsdamentesből és 2db 45°-os, csak úgy.... nagyon fain a cucc.

zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110925

hivtalak

Előzmény: feketefelhoo (110923)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110924

Persze! Dehogy csak vicceltem. :-))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110918)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 110923

Kézben van a hang :)

laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110922

Remélem én nem a vásárlási kedvėt vettem el bárkinek is :) nem az volt a célom,hanem pont az ellenkezője,hogy ha valaki vesz valamit nehogy csalódott legyen!!

bedike Creative Commons License 4 napja 0 0 110921

Lehet, hogy ismeritek, nekem új és lenyűgöz :) igaz nem tudom, mire jó azon kívül, hogy láthatóan mestermunka, de csodálatos.

Küldöm minden 'doboz-fun'-nak.. amolyen kis zen akciófilm ;)

bedike Creative Commons License 4 napja 0 0 110920

Az enyémnek örülök és pont :) akinek van és tesz hozzá ilyen-olyan kis kütyüket-okosságokat-ügyességeket, arról szívesen néznék meg fényképeket vagy videókat.. köszönöm előre is :)

LyPapa Creative Commons License 4 napja -1 2 110919

Előre is elnézéseteket kérem, cérna szakadás esetének fennforgásával találtam szembe magam :) Oka: az utóbbi sok-sok hozzászólásban egy számomra értékelhetetlen vonulatot látok:

- valaki vesz egy eszközt. Ahelyett, hogy az adott eszköz valós értékeit , használhatóságának kritériumait hangsúlyozná a T. társaság, mindig jön (legalább) egy hozzászóló, aki

- leugatja, vagy olyan eszközzel hasonlítja, ami messze nem egy kategória - és kiderül, hogy lám - mekkora szar az újonnan vásárolt eszköz ...

Úgy gondolom, mások örömének elrontása felér azzal, mintha tüzes vasat nyomna az illető határozottan célozható részébe ! Lássuk már be, hogy a heti - havi - évi egyszeri, vagy ritka használat nem  ugyanazokat a paramétereket követeli meg, mint az ipari alkalmazás ! Én sem vagyok annyira tompa, hogy ne látnám be, a minőségi különbségek fennállnak. De attól még, közel sem biztos, hogy arra kellene törekedni, hogy a legszuperebb berendezést szerezzük be - inkább az ismeretek, a begyakorlás oldalon kellene erősíteni. 

Mégegyszer elnézést kérek az okoskodásért, kicsúszott :)

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110918

Ez komoly? :)

Előzmény: zodes (110819)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 110917

Valóban egy kicsivel komolyabbnak néz ki a Kompernass

LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 110916

Bármelyik LIDL-ben cserélik. Ha jól emlékszem, akkor Rákospalotán, a Szentmihályi út melletti (Erdőkerülő utca) és a János utcai boltban is volt még szép számmal.

Előzmény: feketefelhoo (110908)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110915

Tehát a Kopernass frankóbbakat csinált annó,ez ki is derült már a Parkside-ról,mt pl a felsőmarójába is van A1 és B2 ha jól emlékszem és a régi jobb volt.

Előzmény: paplanfa (110914)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 110914

A linkelt adattáblán látható, hogy a Grizzly tools gyártotta. Régebben Kopernass-os gyártmányok voltak, a szín persze ugyanaz a lidlizöld.

Előzmény: laci19791202 (110913)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110913

Az mit jelent?

Előzmény: paplanfa (110910)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 110912

menetfúró :D

Előzmény: Barnamedvébb (110909)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110911

Hát most csalódnom kell a Parkside-ban,ez a nagy mértékű spórolás mán nagyon nem tetszik hogy lemezből nyomkodják ki az alsó részt és az asztalát is :(

A következő képeken látni hogy mit követtem el hogy kicsit használhatóbb legyen,jó én vasas témára is használlom,de asztaloskdni és kisebb lukakhoz biztos elég,azt nem értem hogy motor teljesitményileg fejlődtek,mert régen ezek kijöttek 180-220 stb kis wattszámmal is ami bizon sovány volt,itt 500w van e az asztalt elba..ták :(

paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 110910

Ez is Grizzly, nem Kopernass.

Barnamedvébb Creative Commons License 4 napja 0 0 110909

Doktor úr, 

nézze el tudatlanságom, de mi az a kertitörpe-botondnak való buzogány kinézetű tárgy?

Előzmény: drRamaty (110866)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 110908

mert arra ül fel ( ill. becsavarodik) a furatmélység határoló csavarja.

Áhhá ! Nézegettem én azt a csavart, de csak nem értettem, hogy lesz belőle mélység határoló, de most már világos. Attól félek, hogy már nem lenne miből kivenni. Zodes kolléga ment el érte reggel 8-ra és már csak 2 db volt. 

Előzmény: LyPapa (110907)
LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 110907

A hernyócsavar a tengely hosszanti vájatába megy, és az elfordulást gátolja. Valóban, ha érzéssel feszíted, a kotyogást is befolyásolja. A plexi álarcos gallért reklamáld meg az üzletben, lehet, hogy kivesznek egy másik dobozból, mert arra ül fel ( ill. becsavarodik) a furatmélység határoló csavarja.

feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 110906

Ma kicsomagoltam és összeraktam a fúrógépet, íme egy hevenyészett képriport az eseményről. Ez az első ilyen gépem, ezt figyelembe véve olvassátok. A csomagból hiányzik a leírás és a lehajtható védő plexi. Előbbi letölthető, utóbbi nélkül tudok élni.

Az adattábla műértőknek

Elsőként a talp került elő : ez bizony lemezből van préselve. Nem túl vékony, nem túl vastag, tulajdonképpen megfelelően masszív. Hiányolom az asztalhoz való rögzítés lehetőségét, talán az a két különálló furat erre szolgál.

A tárgyasztal is lemezből van. Egy kicsit szorosan illeszkedik az oszlopra, jobbra-balra mozgatva lehet magasságot állítani. A munkafelület nem teljesen sík, szemre pár tized domborúság van benne. Ennek ellenére a furatok merőlegesek. Viszont készítek majd hozzá egy szélesebb asztalt rétegeltből, határolóval, így ez a domborúság nem akkora probléma. Óvatosan rátehénkedtem, de nem volt jelentősebb a lehajlás pl. az Einhell-hez képest, tán még kevesebb is.

Az oszlop csövéből nem spórolták ki a levegő helyét, 1.34 mm falvastagság, de szintén elég erősnek bizonyult. Az átmérőt elfeledtem megmérni, tippre ~60 mm.

Így már egészen hasonlít egy oszlopos fúrógépre. Az első próbafúrások egészen kecsegtetőek, 25-ös Forstner szinte kérte az előtolást.

A gép hangján nem hallatszik semmilyen erőlködés, csak csendben harapja az anyagot. Alapállapotban a tokmányt teljesen kinyomva van egy pici kotyogása (kb. Einhell-szerű), viszont a másik oldalon van egy hernyócsavar kontra anyával. Ezekkel kicsit bűvészkedtem, s most gyakorlatilag zéró a lógás.

A hajtómű egy darabból készült műanyag ékszíjtárcsákon keresztül, 1 db ékszíjjal viszi át a nyomatékot. A fedélben van egy mikrokapcsoló, így ékszíj cserénél nem fognak lóversenyezni az ujjaink.

Adnak hozzá satut, ez valami alu-öntvény lehet, de legalább könnyű. Van a csomagban 2db "kétlap" fejű csavar, valószínűleg a satuhoz, viszont a lapolás sehova nem fekszik be elfordulás ellen, így nem tudom miért pont ilyen.

Tulajdonképpen elsőre megfelelőnek találom a gépezetet, ennyinél többet most nem tudtam rászánni.

kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 110905

Nekem is valami hasonló volt feladatom, de vmi más szerszám jött ki a végén, amiket Egressy G suli szépen eladott. MInden amit csináltunk gépműhelyben annak gazdája volt :) Gépi szerszám volt, de hogy mi... Sose tudtam meg :D, egy biztos, 8 órás reszelés után 1 tized miliméter jött le az anyagról :D Már ha vki heccből nem nyomott rá zsírt :D

Volt nálunk minden mi szem szájnak ingere az orosz esztergától kiindulva nagy maróig, nagyon nem szerettük akkor Holest, aztán utólag meg imádtuk :D

Előzmény: dekorhex (110904)
dekorhex Creative Commons License 4 napja 0 0 110904

Én kalapácsot reszeltem tömbből úgy 25 évvel ezelőtt a suliban... egész jó lett, sajnos nem került hozzám, valószínüleg valakinél még kiszolgál.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (110901)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110903

Nem ismerem. Én nem ott lakom, csak oda járok át vásárolni néha. Néha meg Jászberénybe, mikor mihez van kedvem.

Előzmény: pacman123 (110817)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110902

Feederrel? Ezt nem tudom mi. :) Vagy csak túl fáradt vagyok 5 éjszakai műszak után, és már nem vág az agyam.

Előzmény: pacman123 (110815)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110901

Még ipari tanuló voltam amikor az egyik vizsga feladatom az volt, hogy készítsek 400-as talpas derékszöget tisztán kézi szerszámokkal. Egyedül az állványos fúrógép használata volt engedélyezve, meg a kézi vasfűrész és reszelő valamint kézi menetfúró amit használhattunk. A talpa levehető a derékszögnek, mert csavarokkal van rögzítve rá. Van benne anyag rendesen, kb 1-1,5 kg a súlya. A mai napig ezt a derékszöget használom ha valamit pontosan akarok csinálni. Van egy csomó üzleti derékszögem is, de egyik sem olyan pontos, de asztalos célokra azok is megfelelnek általában. 

Előzmény: BözsiBözsi (110567)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 4 napja 0 0 110900

"

De legalabb a kovetkezo delikvenseknek:

Draga gepet nem vasarolunk interneten,meg csomagba,meg mittomen.Hanem elmegyunk erte.Kiboncsuk azt a 100 ezer sekeles vackot , es atnezzuk.Nem erdekel,hogy ez teccik e az eladonak vagy nem teccik ,meg raer e vagy nem. @arok ra!! Van masik tucat bot,akik el akarnak anni!Altalaban , (tisztelet a kivetelnek) az a tapasztalat,hogy loszart se ert hozza,csak a betanutt eladasi szoveget nyomja. Meg az "en is ezt hasznalom" duma.Nekem ez nem eleg. Nehany mondat utan ugyis kiderul, hogy a foszer hazudik e. "

Nem vagyunk egyformák. Te nem szeretsz kockáztatni. Te nem bízol meg senkiben. Ez pesszimizmusra utal, tipikus magyar szokás ami nagyon meg tudja keseríteni az ember életét, mert mindenben azt keresi, hogy mi a szar, hol akarnak átbaszni stb. Ez állandó idegeskedéssel jár ez meg stresszel. A sok stresz meg egyenlő a rövidebb élettel. Ezt nem én találtam ki, ez bizonyított tény. 

Te vásároltál már a vaterán például öreg használt autót látatlanban pár homályos fénykép alapján? Képzeld el, hogy én igen, azóta eltelt 12 év és még mindig ugyanazzal a kocsival rohangálok, és nem bántam meg. Persze ez kockázattal jár, de kockázat nélkül unalmas az élet. :)

Előzmény: józsibácsi456 (110562)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 110899

Nekem a géphez kapott lapkás falfúrók vannak.
A betont (is) jól viszik.

Fafúróm van még Bosch, de azt még nem bonttam ki:)

D15-ös.

Előzmény: sanse79 (110897)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 110898

valami minnél kisebb készletet veszel, hogy legyen otthon ha pont kell fúrni vasárnap délelőtt. utánna meg egyesével ami kell. amit gyakran használsz, abból érdemes jobbat venni, bosch, abraboro pl. 

Előzmény: sanse79 (110859)
sanse79 Creative Commons License 4 napja 0 0 110897

:)))) 

hat igen :) 

a bosch furoszarak, azok milyen minoseguek?

Előzmény: pali923 (110891)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110896

Szia.

Köszi Zoli!

Gérvágód?Vagy nem szedted még szét?

Előzmény: arvaiz69 (110893)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110895

Mail ment!

Előzmény: kuperta (110881)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 110894

Nálunk ilyen nincs netes áron megy bótban is oszt konyec :D

Persze ez sokszor egyoldalú, mert ha kint marad egy régebbi tábla az ügyfél valahogy nem akarja netes áron elvinni és balhézik :D (nincs info mikor változik az ár :D) Ezt meg is értem és igaza is van  :D

Előzmény: zodes (110886)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 110893

Szia! 

Hát ez nagyon szuper lett, gratulálok! 

Előzmény: laci19791202 (110798)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 110892

Szia! 

Szolnok hozzánk 20 kilométerre van! De a fúrógépet nem én kaptam!!! :- ) 

Előzmény: pacman123 (110797)
pali923 Creative Commons License 4 napja 0 0 110891

A szerszámbeszerzős családi konfliktusokhoz kapcsolódó történetet olvastam minap egy hifis fórumon. Gondolom, sejtitek, hogy az a téma is olyan, ahol a párok nem mindig látják be egy-egy darab beszerzésének fontosságát, mint a szerszámok esetén. Állítólag valóban megtörtént az alábbi párbeszéd:

- Mennyiért vetted ezt az erősítőt?

- 2X Ft-ért.

- Hogyhogy? Ezt eddig X Ft-ért lehetett venni!

- Igen, de cserébe az asszonynak is kellett venni konyhai felszereléseket X Ft-ért!

:)))

Előzmény: sanse79 (110874)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 110890

Szia!

Még nem érkeztem szétszedni. Ha megnéztem értesítelek. 

Előzmény: zodes (110757)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 110889

Szia! 

Még nem volt időm megnézni. Egyébként erre a lehetőségre nem is gondoltam, de így hogy most megemlíted, akár még az is lehet a hiba forrása! 

Előzmény: wtman (110743)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 110888

Szia!

Nagyon tetszik nekem is az AEG de egyenlőre nekem sincs rávaló! 

Előzmény: Bari- (110700)
laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110887

Ő igen,jól mondod,de zavar.

A kis fiókok csak simán csúsznak,van képem,mindjárt küldöm mailon.

Előzmény: kuperta (110881)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110886

Nem is olyan rég a Libri könyvesboltban akartam venni egy műszaki könyvet..... nem volt olcsó.... sőt. Nagyon rendes volt az eladó, mert mielőtt beütötte volna gépbe azt kérdezte tőlem, hogy a neten be vagyok-e regisztrálva? Mondtam, hogy igen. Erre mondta, hogy akkor rendeljem meg ott erre a boltra kiszállítással, jöjjek vissza holnap (10 percre lakom a bolttól, gyalog), ha ráér. Hát hogyne érne rá 10%-ért meg 3 kattintásért. Egy ezrest máris spóróltam. Ez is netes vásárlás. :-))))

Előzmény: kozgab (110882)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 110885

Néhányan képtelek felfogni, hogy az űrhajókat se tudják 100%-os hibamentességgel gyártani. Meg ugye netről se kötelező (általában olcsóbban) vásárolni, el lehet bandukolni a boltba.

Előzmény: kozgab (110883)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 110884

Amúgy engem nagyon nehéz megsérteni, de felhúzni is :)

Emiatt nem kell senkinek se aggódnia :)

Előzmény: kozgab (110883)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 110883

Szia

Mi nyitjuk a dobozt, megnézzük benne van-e (volt már meglepi :D) és sértetlen-e, általában be is indítjuk.

igen, úgy gondolkodom, 10 éve csinálom, de ugyanakkor sajnos mostani eszközöknél muszáj is tudni hogy kell intézni, ha gond van.

Valakinek nem tetszik, ha gariról magyarázok, de elmondom nekik is, hogy sajnos azért érdemes tudni, ha gond van ne kapkodni kelljen, hanem tudjuk mi a folyamata :)

Karácsonykor mindenkinek mondtam, bárki vett gépet, 3 nap cseregari, nyitvatartás szerinti, még így is akadt olyan, aki 1 hét után nézte meg, s kiderült, hogy valami nem jó. Ilyenkor nincs mit tenni már. 1-1 esetben bevállaltam és cseréltem, de nem tehetem meg alapban, nem dicséretet kapok érte, ha nem tudjuk visszaküldeni, inkább levonást.

Egyik félnek sem egyszerű, ha hiba van, ez sajnos ilyen :)

Előzmény: józsibácsi456 (110836)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 110882

Hali.

Szerintem elég hiányosan kezelt rész ez, mert ha berendeli, személyes átvétel, de akkor történik a számlázás, ráadásul mi ki is nyitjuk, be is kapcsoljuk, itt már nem áll meg a láttatlanban veszi dolog.

De így melózunk, igyekszünk mindenki kedvében járni :)

Személy szerint én kaptam vásárlók könyvébe már beírást, talán 2x, mindegyik pozitív :D

Mindent a vásárlóért, adott játékszabályokon belül persze. Fél éves gépnél cserét követelek nem megoldható, még ha borogat sem. Kell a jegyzőkönyv a gyártótól, ha az megvan áldásunk rá, de az kell, amit mi nem kérhetünk.

Szeretem csinálni, nagyon ritka az olyan eset, ami megoldhatatlan, de ritka az olyan gond, ami nem megoldható normálisan. Garanciát jobb nem igénybe venni, de a mostani fogyasztói társadalomban sajnos kell :( Nem örökkévalóságnak gyártanak.

Előzmény: zodes (110822)
kuperta Creative Commons License 4 napja 0 0 110881

A készítő, szeme csak a hibákat látja, a többiek a művet! Hogyan oldottad meg a fiókok vezetését, van esetleg fiók nélküli képed?

Előzmény: laci19791202 (110879)
BoriBori Creative Commons License 4 napja 0 0 110880

Sziasztok!

Elado egy Makita 3612C felsomaro, komplett kofferben, hasznalt.

(fordulatszabalyzas mukodik), parhuzamvezeto hianyzik,

Masologyuruvel es egy 1/2 collos kessel (szinten hasznaltak).

A gep Angliabol szarmazik,(konnektor atszerelese szukseges)

Megtekinteni, kiprobalni Februar 13-15 kozott lehet, Pomazon,

(szallitas megoldhato: Eszak Buda, Dunakanyar).

60ezer HUF (nincs kobe vesve).

Kepet tudok kuldeni ide vagy mailbe.

Koszonom szepen!

BB

laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110879

Köszönöm szépen a dicsérő szavakat a kis fiókos szekrénnyel kapcsolatosan,de én erre csak 3 mast adnék magamnak!

Most figyeltem fel arra hogy nem figyeltem,pár db fiókelő lapocskát forditva tettem és kicsit azok szinei mások. :(

A másik hogy a fiókelőkre ráhagyhattam volna jobb és balra 1-1milit,föl le meg akár 2-2 milit.

Na sebaj,műelybe lett nem szobába.

laci19791202 Creative Commons License 4 napja 0 0 110878

Igen,mint ahogy előttem is irták,nem jó az ha kijön a facsavar a másik oldalon,de van metrikus menetnél is mikor pontosan a 20 as csavar kell,nem a 18 as és nem a 22 es,ezer szitu van ami ezt produkálja,legalábbis nálam,nem nap mint nap de szeretem ha nem mindjárt 10 km t kell menni pl egy db 10 vagy 20ft os csavarér.

Előzmény: Tschaby (110824)
stolaz Creative Commons License 4 napja 0 0 110877

Ha nektek régi, akkor bocs, én ma hallottam:

Az egyiptomiak nagyon nem értettek a famunkákhoz.

Elég szarkofágokat csináltak...

fabarkács Creative Commons License 4 napja 0 0 110876

Tisztelt Doktor Úr!

Régóta olvasója vagyok a Fórumnak. Régóta szeretnék én is könyvkötő prést csinálni, de hiányzik hozzá a famenet-vágó készlet. A feltöltött képein látom, hogy Önnek van ilyen. Tudna esetleg abban segíteni, hogy az általam készített alkatrészekre rávágja a menetet?

Ha igen, milyen módon lehetne megoldani?

Nyíregyházán élek, és itt sajnos nincs rá lehetőségem.

Természetesen a kapcsolódó költségeket rendezném.

Az e-mail címemen (szecsitibor@freemail.hu) várnám a válaszát.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

fabarkács

Előzmény: drRamaty (110866)
zodes Creative Commons License 4 napja 0 0 110875

Érden az aldiban még most is láttam villáskulcs készletet.

Előzmény: sanse79 (110874)
sanse79 Creative Commons License 4 napja 0 0 110874

na akkor majd az aldit is nezegtem.. :) koszonom!

asszonytol meg majd jol kikapok a beruhazasok miatt :D de csakis a Csalad erdeket tartom szem elott!

Előzmény: Pillanatragasz (110873)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 110873

Villás+racsni kombó az Aldiban is szokott néha lenni . Két szettet vegyél tudjál ,,kontrát,, ellent tartani . Racsnissal sec perc alatt becsavarod villással ráhúzol. Villással megengeded racsnival kicsavarod. Sajnos 15 ös méretben nincs a szettben.

Előzmény: sanse79 (110854)
sanse79 Creative Commons License 4 napja 0