Keresés

Részletes keresés

pacman123 Creative Commons License 2 perce 0 0 116588

Majdnem :) A szalagfűrész sem öreg darab, és Zoli már csak azért is érdeklődik jobban mert neki is ilyenje van (Makita LB 1200 F).

Tényleg ... a te NASA-technológiás-szalagfeszítős négyszázasod hogy muzsikál? Utoljára arra emlékszem, hogy dobtam egy hátast a szalagfeszítéstől, és hogy kb már üzemképes volt.

Előzmény: 409 (116573)
pacman123 Creative Commons License 10 perce 0 0 116587

Köszi! Szerintem is jól sikerült :)  Nem, olaj semmi nincs rajta, csak amit képen mutattam autós lakk. Az olaj vs. dióval csak az a "baj", hogy rettentően besötítíti az anyagot.

Hulladék diódarabon próbáltam én a paraffint és a lenolajat is, nem sok különbség volt köztük. Én meg szerettem volna kicsit világosabb, az erezetet jobban megmutató felületkezelést. Ráfújtam ezzel a lakkal, és tudtam hogy ő lesz a befutó.

Igen, azt látom hogy a bortartók nagyrészt vízszintesben dolgoznak. De nem volt elég faanyagom hogy csináljak egy hatos-kilences-stb nagyobb tartót. Ezért döntöttem a "díszdoboz" mellett. A srác szüleinek Nyíregyháza környékén van nagyobb pincéjük, a kolléga maga is nagy "ínyenc" borok területén, egyszer majd csinálok neki egy rendes bortartót is, valami  ilyesmit mint amit már csináltam de nagyobbat (ilyenre nem lett volna most időm sem, mert ezt a búcsúztatót is előbbre hozták, így a mostani doboz is kutyafuttás lett):

Előzmény: halaloszto (116581)
pacman123 Creative Commons License 20 perce 0 0 116586

Szia Zoli, nemnem, a szalagfűrésszel vágtam ketté, bár tényleg úgy tűnhet hogy csak "dísznek" raktam oda :-) Csináltam videót is, de közben olyan hülye pofákat vágok mintha foggal harapnám ketté a fadarabot :D Szóval inkább ... itt egy pillanatkép belőe:

Köszi a dícséretet, de nem tudom megérné-e hobbiszinten, kis szériában ilyennel foglalkozni. Illetve írtad, hogy az emberek keresik a különlegest, a szépet ... nem tudom, mennyire lenne kereslet ilyenekre. A másik meg az, ha valaki megkérdezné mennyiért csinálnék neki ilyet, pénzért ... kb gőzöm sem lenne mennyit mondjak. Leginkább a "munkadíj + az egyedi érték" rész okozna fejtörést ... Ez az eset annyiban különleges, hogy a faanyag ajándék volt Dr. Ramaty részéről, de ha eladásra gondolkoznék, a különleges faanyag különleges áron is van. Szóval nem tudom ki lehetne-e olyan áron hozni, hogy ne az legyen hogy "jajjdeszép! Mennyi???? Naviszlát!" legyen.

Az ilyen kézimunkák részemről egyelőre maradnak ajándékok :) De ígérem, ha kirúgnak és az IT-val nem tudok kenyeret keresni, akkor elgondolkozok rajta.

Előzmény: arvaiz69 (116569)
paplanfa Creative Commons License 20 perce 0 0 116585

Az erő hozta létre! Hobbiasztalosok, akiknek

Kezén nincs tyúkszem, mind faragni vágynak.

(No, mit dobott be a mai youtube ajánlóm? :))) Persze a fószer azzal a CNC-vel elmehet a bús picsába, de az állítható tolóasztal piszok jó, és hát egy halálcsillag ugye mindenhol tarol. Nagyon pöpec, tuti megoldható egyszerű homemade módszerekkel eszterga nélkül is.)

GPS Creative Commons License 30 perce 0 0 116584

4 darab, függőlegesen beragasztott, 5 mm vastag léc komplikált?

Pláne a polcok szakszerű és esztétikus hossz-toldásához képest?

.

Előzmény: BözsiBözsi (116582)
halaloszto Creative Commons License 30 perce 0 1 116583

az volt már, hogy szétszedni a szekrényt és megszabni az alját-tetejét-hátulját, hogy keskenyebb legyen? mondjuk az ajtót is meg kell szabni, az már macerás. vagy tolóajtós?

:D :D :D 

Vajk

Előzmény: BözsiBözsi (116582)
BözsiBözsi Creative Commons License 30 perce 0 0 116582

"Qrvára erőltetett már ez az egész. Van egy egyszerű megoldás,..."

Nem vetted még észre, hogy amit itt a jónép felkap, az addig lesz vesézgetve, míg az egyszerű megoldástól akár a hihetetlenül bonyolultig is el tud jutni a polémia??? :)

Előzmény: 409 (116566)
halaloszto Creative Commons License 1 órája 0 0 116581

baromi jól néz ki, az erezet is nagyon jól van kiválogatva. ez már olajozott?

kicsit kötekedésnek fog tűnni, de nem állom meg hogy  ne osszam az észt: bort ne nagyon tartsunk függőlegesen. meg szobában sem, de van amikor az muszáj. de akkor is vízszintben. nagyon pofás dobozokat lehet kitalálni vízszintesre is. kincsesláda, koporsó, ágyú.

Vajk

Előzmény: pacman123 (116559)
halaloszto Creative Commons License 1 órája 0 0 116580

rossz hírem van. a nagy víz túloldalán a polgári élet teljesen imperial. A tömeg a lbs meg oz, a nyomaték ozin, a nyomás psi, az autók fogyasztása miles per gallon, és így tovább. a középiskolában is ezeket használják. ha valaki továbbtanul reál területen, az első évben újraveszik a fizikát SIvel, mert a középiskolás fizika az nem SI.

Vajk

Előzmény: RepülőgépÉpítő (116560)
GPS Creative Commons License 1 órája 0 0 116579

És valóban a gallon / liter átváltáson csúszott el a dolog.

És ha a hülyeségből nem lenne elég ennyi - ráadásul náluk sem egységes az ürmérték-dolog, ugyanis minden ürmértékükből is 2 fajta van, az angol (UK) és az amerikai (US) - ami nem teljesen ugyanaz.

Gallon, Fluid Ounce, Pint, Quart... ezek mind angol ürmérték-egységek - csakhogy ezekből mindből van kétféle, attól függően hogy a Ködös Albinban, avagy az Újhazában mérnek velük.

Csak hogy egyszerűbb és egységesebb legyen az életük :-))))

.

Előzmény: feketefelhoo (116577)
halaloszto Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116578

volt ott még font kg átváltás is. de tényleg legendás

Előzmény: feketefelhoo (116577)
feketefelhoo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116577

OFF

"Erre azért volt szükség, mert volt egy szerencsés kimenetelű légi "baleset" egy utasszállítóval amikor kevesebbet tankoltak európában egy nagy gépbe"

Lehet, hogy volt ilyen Európában is, de szinte biztos, hogy a "Gimli Glider"-re gondoltál, ez egy elég híres eset volt, de az Kanadában történt. 

És valóban a gallon / liter átváltáson csúszott el a dolog.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Air_Canada_143-as_j%C3%A1rat%C3%A1nak_balesete

pali923 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116576

Ezzel egész addig nincs is baj, amíg a szerszámok is ilyenek. De amikor jön az, amit Repépítő is írt, hogy akár csak egy cm-es fúrót keresel egy collos lyukhoz, már jön a gond. Most a porelszívóm jut eszembe, amikor kört kellett fűrészelnem amcsi rajzból az európai mérőszalaggal mérve. 

Nézve az amcsi videókat, simán beállítják a gépeiket 7/8 collra is. A megszokás nagy úr, ők biztosan ugyanilyen csodálkozva néznék a centis méreteket.

Előzmény: GPS (116575)
GPS Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116575

Több helyről hallottam, hogy a collos észjárásúak NEM alakítják át agyilag a törtet rendes számmá - hanem csak ránéznek és elfogadják hogy az annyi.

Kb. mint ahogy mi ránézünk egy 12,95 mm -es méretre -és gondolkodás nélkül tudjuk, hogy az közel 13 mm.

Kb. így lehetnek ők is azzal, amikor ránéznek egy törtre.

Bár sok műszaki rajzukat láttam, ahol a  pont után tizedcoll következik - pont úgy, mint a digi-subleren.

.

Előzmény: pali923 (116574)
pali923 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116574

Nem is a coll ebben a kiakasztó, hanem a törtek. Az amcsik más matekot tanulnak kiskorukban, az biztos, különben nem tudnák kezelni ezeket a mennyiségeket. Én is csináltam egy nagy excel-táblát, amibe beraktam a fontosabb számokat, és onnan lesek. Bár ilyeneket letölteni is lehet szép számmal, ez nem csak nekünk gond.

Előzmény: RepülőgépÉpítő (116554)
409 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116573

Használta Ő mindkettőt, de emlékeim szerint a körfűrész az új.

Előzmény: arvaiz69 (116569)
409 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116572

:-))  Tekerd be folpackba a billentyűzetet.  :-)

Előzmény: rferi (116568)
pali923 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 116571

Jár a pont! Ötletes, és jó a kivitelezés is! :)

Előzmény: pacman123 (116558)
Paco155 Creative Commons License 2 órája 0 0 116570

Ha a dekopírt hanyatvágod és normál lap van benne akkor ugyanúgy az asztal felé fogja rángatni a munkadarabot, tehát esetünkben lefelé.  Úgy működik. Viszont a fordított lap a géptől eltolni próbálja, ami ha kézben van a gép akkor rátehénkedéssel még csak csak kezelhető, de beépített gépnél a munkadarabot az asztalhoz szorítani is és a vonalon tolni is együtt szinte lehetetlen.

Előzmény: kozgab (116551)
arvaiz69 Creative Commons License 2 órája 0 0 116569

Szia!

Most jobban megnéztem a képeket és arra jöttem rá, lehet mégsem a szalagfűrészt használtad, hanem a körfűrészt. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: arvaiz69 (116567)
rferi Creative Commons License 2 órája 0 0 116568

( ja, tudom, vágjon le a polcokból még 1cm-t és akkor tehet 1cm széles léceket )

Leszokom már az evés közbeni olvasásról, mert naponta egy klav, az már túl drága nekem! :)))))))))

Előzmény: 409 (116566)
arvaiz69 Creative Commons License 2 órája 0 0 116567

Szia!

Hát ez igazán szép lett, nekem nagyon tetszik! Az ajtóba az a minta belefűrészelve feldobja az egészet, ettől olyan különleges. Arra nem gondoltál, hogy ilyen bortartóból készítesz egy  kb. 10 darabos készletet kezdésnek, és meghirdeted őket! Szerintem nagy sikered lenne vele, érdemes lenne megpróbálnod! 

Az emberek keresik a különlegeset, az egyedit és a minőségi termékeket. Aki ezt a bortartót meglátja az biztos megjegyzi egy életre, mert olyan szép. Sokan vannak akik értékelik az ilyen munkákat, és biztos vagyok benne nagy sikered lenne vele!!!!!

Más. Látom az új szalagfűrésszel vágtad a bortartó alját. Milyen magasat vágtál vele? Nem volt probléma a vágással ugye?

409 Creative Commons License 2 órája 0 0 116566

Qrvára erőltetett már ez az egész. Van egy egyszerű megoldás, amit csinálni akar, nem értem miért kell ilyen nyakatekert formákat kieszelni. Ez a legutolsó ráadásul semmire sem jó. 5mm-es léceket akarsz vele felszereltetni, ami vagy tart vagy nem, de inkább nem, és minden polc végein is lesz félcenti hézag.

( ja, tudom, vágjon le a polcokból még 1cm-t és akkor tehet 1cm széles léceket )

Előzmény: GPS (116565)
GPS Creative Commons License 2 órája 0 0 116565

Ez addig jó, amíg a szekrény nem olyan, az oldalán végig furkált, bárhová tehető polcos rendszerű.

Ha ilyen, akkor ezzel elveszti a polcok variálhatóságát.

Ha variálni is akar - akkor nem vízszintesen fúrja fel a két (hézagpótló) vendég-lécet - hanem függőlegesen, a szekrény tetejétől-az aljáig. Ebből kell összesen 4 darab, oldalanként 2.

Ezt aztán annyi helyen furkálja meg pöcök-hellyel ahányan akarja - és akkor frankón állíthatók is lesznek a polcai.

Ugye, hogy ugye :-)))))

.

Előzmény: 409 (116564)
409 Creative Commons License 2 órája 0 0 116564

"A lécet rögzíteni s szekrény oldalához és a pöcköket a lécbe fúrni tetszőleges helyekre"

Ez addig jó, amíg a szekrény nem olyan, az oldalán végig furkált, bárhová tehető polcos rendszerű.

Ha ilyen, akkor ezzel elveszti a polcok variálhatóságát.

Előzmény: GPS (116561)
GPS Creative Commons License 2 órája 0 0 116563

Kiment egy ismerősöm Ausztráliába (ahol detto ugyanez az inch-mizéria van) - de a csávó pechére szerszámműhelyi forgácsoló volt- szakmailag.

(direkt azért nem mondok maróst, bohrwerkest, sheppingest, radiál-fúróst, síkköszörűst vagy esztergályost - mert a régi-jó keleteurópai szokásokhoz híven, ez a szaki-generáció még  minden olyan gépen tudott dolgozni, ahol egy egy vas forog, csúszkál, leng..... és egy másik vasat karmol.

Ezeknek tökmindegy volt melyik forgácsológépen kellett dolgozni - mert a vérükben volt a szakma.)

Mondanom sem kell, hogy 10 perc alatt kapott munkát egy üzemben - igaz picit felhúzták a szemöldöküket amikor kérdezték, hogy "Milyen géphez ért?" - erre visszakérdezett, hogy "Milyenhez kellene? - mert egyébként mindegy".

Igenám, de már első nap besült azzal, amit te is meséltél.

Nyelvi gondjai nem voltak, mert egyrészt konyhanyelven elgagyogott angolul, de volt ott még pár '56-os, idősebb magyar szaki is, akiktől hamar átvette a gépipari tolvajnyelvet - na de a mértékegységek, na azokkal nagy szarban volt.

Heti 1 zsebszámológépet nyűtt el (a legtöbbjét az emulzió ette meg a gépnél) - a végén már 12-es dobozban vásárolta a számológépeket - kedvezményesen - de a sok számolgatás a termelés róvására ment, mert ugye idővesztesség.

Erre az egyik magyar szaki megtanította hogy kell ezt csinálni:

"Ne számold!" mondta neki.

- Hogyhogy, akkor honnan tudom hány mm?

- Nem kell tudd. Szard le hány mm. Még gondolatban se fordítsd le a rajzot mm-re. Ha annyi hüvelyket ír - akkor hát annyi hüvelyk - és tökmindegy, hogy az otthon hány mm lenne.

Ez használt. Nehezen bár, de lassan elhagyta az átszámolgatást.

15 évet húzott ott le - de közben olyan durva, nagyösszegű magánynyugdíj-pénztárba (biztosító-félébe) fizetett be havonta - hogy 60 évesen egyrészt egy hatalmas összeg ütötte a markát, másrészt olyan pót-nyugdijat kapott, amivel szinte a világot beutazta.
Amikor nálunk járt egy ilyen körútja kapcsán akkor mesélte ezt a sztorit is.

.

pajaci Creative Commons License 3 órája 0 0 116562

Volt valamelyik mars szondánál is gond anno, konkrétan megsemmisült ha jól emlékszem. Ott az angol meg az amerikai mértékegységek között se stimmelt valami, és ez okozta a gondot.

GPS Creative Commons License 5 órája 0 0 116561

A polcok ilyen kis 1 cm-es pöckökön támaszkodnak fel, amit be kell ütni oldalra egy lukba. Nem hinném, hogy ezt meg lehet értelmesen hosszabbítani. Tehát a polctartó meghosszabítása nem hiszem, hogy járható.

Nem kell meghosszabbítani a pöcköket - hanem alájuk kell tenni oldalanként 1-1 megfelelő vastagságú lécet.

A lécet rögzíteni s szekrény oldalához és a pöcköket a lécbe fúrni tetszőleges helyekre - pont mint ha az a szekrény oldala lenne... csak x mm-el beljebb.

Így már tökéletes lesz a rövidebb polc is - anélkül, hogy hozzányúlnál a végeihez.

Egyébkén a fa, illetve fantázia-mintás bútorlap az Obiban 2.990 Ft/m2 - és az 5 polc alig lehet több 1 m2 -nél - összesen.

De ha oldalara rögzítsz egy-egy filléres lécet a szekrénybe - és majd abba fúrod a pöcköket - akkor még új polcok sem kellenek.

.

Előzmény: help_kene (116550)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 6 órája 0 0 116560

Észhez térítették őket. A hétköznapi életben már az SI-t kell használniuk jó pár éve az angoloknak is meg a hamburger zabálóknak is a nagy pocsolya túloldalán. Ha 1-2 generáció kihal, akkor talán már tényleg a feledés homályába fog veszni ez az őrült mértékegység rendszer a hétköznapi életben is. A repülős szakma viszont felmentést kapott ezen szabály alól a biztonság miatt. A rengeteg régi tervrajzot szinte lehetetlen hibamentesen átrajzolni SI-re minden cégnél ami beszállító a repülőiparba. Az európai Airbus is kénytelen volt az angolszász mértékegység rendszert választani amikor megalakult, különben hatalmas keveredés lett volna, ami a biztonságot veszélyeztetné. Így viszont közös beszállító cégeket tudnak foglalkoztatni. Az orosz repülőipar is kénytelen volt átállni az angolszászra amikor kooperálni kezdtek a Boeinggel, meg az űrhajózásban is közös dolgokat akartak. Tudomásom szerint egyetlen helyen váltottak át az SI-re, a repülőgépek üzemanyag tankolásánál már nem gallonba mérik az tankolt kerozin mennyiségét hanem tonnában. Erre azért volt szükség, mert volt egy szerencsés kimenetelű légi "baleset" egy utasszállítóval amikor kevesebbet tankoltak európában egy nagy gépbe, és az óceán felett félúton elfogyott a keró. Akkor még literben számolták a kerót európában is, az amcsik meg gallonban. Az amcsi pilóta gallonban számolta ki a tankolandó mennyiséget, és írta fel az üzemanyag igénylő lapra, de az európai reptéren a tankoló személyzet a jóval kevesebb literben tankolta meg a gépet. (a pilóták meg nem vették észre az eltérést a felszállás előtt)  Ekkor döntött a nemzetközi repülési hatóság, hogy ezentúl mindenhol tonnában kell mérni a tankolást az egész világon. A litert is ekkor hagyták el európában mert túl sok nulla lett volna a tankoló papírra felírva amit nagyon könnyű elnézni vagy elírni. Az űrkutatásban is volt egy szerencsés kimenetelű esemény amikor az oroszok cm-ben készítették el az egyik űrhajó dokkoló modulját és emiatt nem tudott összekapcsolódni az amcsi modullal. Az oroszok ekkor álltak át az angolszász mértékegységre a repülőiparban. 

Előzmény: paplanfa (116556)
pacman123 Creative Commons License 9 órája 0 2 116559

Ja még annyit, hogy legalább egy helyen próbáltam a mintát összehozni kb így:

Ja és még annyit, hogy megint megadta magát a Güde kommutátora, pontosabban megint leszakadtak a tekercs vezetékei, amit Bari anno megjavított. Bár mondta, hogy nem lesz hosszúéletű, nem is lett az. Most úgy ugrál a motor fordulata mint egy bakkecske, leginkább amikor terhelést kap. Azért köszi Bari, legalább a LUX lapok tesztjét meg ezt kibírta. Remélem a friss Parkside-lombfűrész tulajok motorját szorgosabb kínai kezek (robotok) rakták össze. A Güdével meg az lesz, hogy:

a:) megy a kukába és lehet hogy én is benevezek egy Parkside-ra

b:) nem megy a kukába, megpróbálok hozzá normálisabb kefés motort nézni (hogy megmaradjon a mostani ford. szabályozás)

c:) nem megy a kukába, és megpróbálom összehozni a régebben megmentett ruszki kombigép 370W-os motorjával, csak az nem kefés, meg kicsivel nagyobbb .. ez egy kicsit melósabb/gondolkodósabb verzió.

pacman123 Creative Commons License 9 órája 0 2 116558

Sziasztok!

Folytattam Dr. Ramaty diófa-adományának felélését (Doktor Úr, ezúton és ismét köszönöm az anyagot!), az apropó megint kolléga búcsúztató/búcsúajándék -> bortartó. (a pálinkakínálót már untam ... :D )

Ebből az anyagból:

ez lett (épp szárad a tetőillesztés):

Pár lépés a munkafolyamatból:

A vastag pallómaradékot szalagfűrésszel nyestem ketté, és mivel túl kicsi volt az anyag a vastagolóhoz (szerintem), meg nem volt kedvem átállítani a gyalut egyengetőre, meg gontoltam próbáljunk ki valami más: az asztali körfűrésszel egyengettem meg, szépen sikerült (középen maradt egy kis "kocka" de azt excentercsiszolóvall kicsiszoltam)

A talpba és a tetőbe profilmaróval  (a 683493 -mal) martam díszítést:

A talpba az oldalfalaknak nútot martam, abba csak simán ragasztottam a falakat, semmi tipli/csavar (minek? nem fogják rugdosni/húzgálni). A falakat szintén csak élbe ragasztottam, nem akartam fésűs csapolással megtörni a szép mintázatot. Ragasztás előtt persze minden elem kapott 120-180-240-es csiszolást.

Az ajtón sokat gondolkodtam milyen legyen, először a klasszik "ablak beüvegezve" verzió volt, de mondom olyat már kapott a másik exkolléga, meg valahogy meg akartam törni a sok szögletes vonalat. Ezért szabad kézzel felfirkantottam két egymást metsző hullámvonalat, és gépi lombfűrésszel kivágtam, kb így:

És maradt a felületkezelés. Először ide is a fatálnál már alkalmazott paraffinolaj+méhviasz keverékre gondoltam, de mivel az nagyon besötítíti a diót, ezért lenyúltam tesóm fényezésjavító vagy milyen lakkját, amit egyszer már használtam a lyukas tálamnál. Kipróbáltam egy hulladék darabon, aztán 3x megködöltem a cuccot, minimálisan sötétebb lett de még mindig szépen kihozta az erezetet:

Kapott OBI-s díszpántot, és még kap még valamilyen zárszerkezetet (szerintem ilyet) ... és kb ennyi.

409 Creative Commons License 10 órája 0 0 116557

Hááát, centrifugálszivattyúként ez nem igazán fog összejönni.  :-))

Előzmény: RepülőgépÉpítő (116555)
paplanfa Creative Commons License 10 órája 0 0 116556

Nagy hülye volt aki nem térítette észhez az angolszász világot.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 11 órája 0 0 116555

Igen. A motoron a kondenzátor polaritását kell felcserélni és akkor fordítva fog járni a motor, így nem szívni fog, hanem fújni. :) 

Előzmény: wrongelcaptain (116553)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 12 órája 0 0 116554

Nálunk a melóhelyen minden angolszász mértékegységekben van megadva. Rettentően utáljuk, amikor például egy colos menethez kell metrikus fúró készletből keresni megfelelő magmérethez fúrót. pld 3/8-ad col, 7/16-od col stb ezek még az egyszerűbbek, de amikor például a szőnyeg méretét adják meg a szabásmintán hogy 22 láb 8 hüvely 4 3/32 col, na akkor én is tökön szúrom magam. :) Vagy például 7 2/16 négyzet incs területű lemezt kell vágni. A tolómérő meg nem törtben adja meg az incses értékeket hanem tized incsben. Évtizedek alatt sem lehet megszokni ezeket a mértékegységeket annak aki az SI-ben nőt fel. 

A japán mértékegységek sem különbek, ott teljesen szokatlan mértékegységek vannak. 

Szerencsére vannak jó átváltó programok mind számítógépre mind okos telefonra. Ezek nélkül nehéz hibamentesen dolgozni, mert nagyon könnyű elszámolni az átváltást. 

Előzmény: Pillanatragasz (116531)
wrongelcaptain Creative Commons License 12 órája 0 0 116553

Sziasztok!

Mi a véleményetek, forgácselszívót át lehetne úgy alakítani, hogy cellulóz szigetelést tudjak vele fújni?

Köszönettel: Krisztián

Wilton Creative Commons License 12 órája 0 0 116552

Köszi a válaszokat, megoldódott. Araldit kétkomponensű lett véve hozzá, ütésálló is. Bika masszív lett.

kozgab Creative Commons License 12 órája 0 0 116551

Dekopírt ne is erőltessem beépíteni asztalba? :D

Mert volt egy ilyen célom amúgy :D A régebbit akarom egyszer csak beépíteni egy olyan késsel, ami jó, mert abban cserélni... :D

Előzmény: Paco155 (116549)
help_kene Creative Commons License 12 órája 0 0 116550

Teljesen igazad van, ez über gányolás. de 5 ilyen polc (nem fehér, mert nem fehér polcok kellenek, hanem juhar színűek) az obiban 10 ezer forint volt. Nincs kedvem most még egyszer kiadni 10 ezret plusz a megmaradó polcokkal semmit se tudnék kezdeni.

A polcok ilyen kis 1 cm-es pöckökön támaszkodnak fel, amit be kell ütni oldalra egy lukba. Nem hinném, hogy ezt meg lehet értelmesen hosszabbítani. Tehát a polctartó meghosszabítása nem hiszem, hogy járható.

Meg minek, amikor tök egyszerűen meg lehet hosszabbítani a polcot. Ez se fog látszódni.

A racsnis heveder + facsavar lesz a jó megoldás, köszönöm a tippeket. A spárgás dolog is működne, de ha már van spaniferem, akkor azzal tényleg tök jól megoldható a dolog. Köszönöm az ötleteket!

És igen, most már emlékszem! Az asztalos könyvben is a spárgás éket beütős módszer volt.... :)

Mindkét végére éket kellett beütni ellenkező irányból és nagyon erős szorító hatás jött létre.

Előzmény: GPS (116544)
Paco155 Creative Commons License 13 órája 0 0 116549

Igen, tudom.  A lényeg ott volt, hogy nem az a célja, hogy asztalba beépítve használjuk.  Már csak azért sem, mert akkor meg alulról böködné a munkadarabot, és még a vágási vonalat sem lehetne tartani :)

Előzmény: pajaci (116535)
generátoros Creative Commons License 13 órája 0 0 116548

Szia Zoli! Leírom az email címem, mert nem akarom a többieket untatni a 65mm átmérőjü fűrészárcsával kapcsolatban. generator.kosa@gmail.com  Ti. lenne néhány kérdésem. köszi üdv Kósa Zoltán.

Előzmény: arvaiz69 (116390)
Paco155 Creative Commons License 13 órája 0 0 116547

Kezdésnek, gyakorláshoz élezd meg jól a régi vésőidet, és még pénzt sem költöttél.   :)

És amikor már érzed hogy mire való, hogyan használod akkor már úgyis tudni fogod, hogy a Narexből mire van szükséged.

Előzmény: zoli09 (116546)
zoli09 Creative Commons License 14 órája 0 0 116546

Van otthon 1-2 darab régebbi favésőm, de meg akarom tanulni rendesen használni, ezért inkább normálisabb minőségűt akarok venni (Narexet néztem ki). Kezdésnek, gyakorláshoz milyen méretű(eke)t érdemes venni?

halaloszto Creative Commons License 15 órája 0 0 116545

na ilyen az ikeas.

GPS Creative Commons License 21 órája 0 0 116544

Ha csak 1 centi a hiba összesen, azt miért feltétlenül a polchoz akarod hozzátoldani (mert ez über-gányolás) - és miért nem inkább a polctartókat hozod beljebb annyival?

Számtalan polctartó-megoldás létezik - van amelyikkel centiket is át tudsz hidalni, ha kisebb a polcod.
De összesen 1 centi hiba az nudli - 90+ centinél észre sem veszed ott a szekrényben, hogy annyival rövidebb a polcod.

A másik verzió amit a kolléga is írt - vágass újat az Obiban (fehérből 2 ezer Ft/m2 - vágással együtt) - így nem kell szarozzál a megoldáson, csak betolod oszt csükolom.

.

Előzmény: help_kene (116513)
paplanfa Creative Commons License 21 órája 0 0 116543

Minek gányolsz? Ennyire sóher nem lehetsz.

Vágass az obiban azzal a hiányzó 1-1 centivel nagyobb legolcsóbb fehér bútorlapot, ABS lezárást is kérj az élére, told a helyére és lépj túl ezen valami érdemibb dolog felé.

paplanfa Creative Commons License 21 órája 0 0 116542

Összefoglalva: Akkor jó, ha látni akarod a kivágási vonalat vágás közben, illetve ha nem tudsz a "nemszíne" oldalról hozzáférni. Egyébként csak szívás vele dolgozni, mert rohadtul visszarúg. Nagyon rá kell tehénkedni és lassan tolni szigorúan függőleges lapbeállítással.

Előzmény: rferi (116536)
Paco155 Creative Commons License 21 órája 0 0 116541

Megoldjuk. 

Előzmény: 409 (116540)
409 Creative Commons License 23 órája 0 0 116540

Be tudnál jönni a műhelybe valamikor egy félpercre??

Előzmény: Paco155 (116533)
rferi Creative Commons License 23 órája 0 0 116539

:)

Előzmény: pajaci (116538)
pajaci Creative Commons License 23 órája 0 0 116538

Így legalább elhiszi :-)

Előzmény: rferi (116537)
rferi Creative Commons License 23 órája 0 0 116537

na, egyszerre írtunk :)

Előzmény: pajaci (116535)
rferi Creative Commons License 23 órája 0 0 116536

Ha már, akkor pontosan: a fordított fogazást a munkalapba vágandó lukakhoz találták ki. Mosogatómedencéhez, beépíthető főzőlaphoz. Hogy ne kelljen alulra átjelölni a kivágás helyét.

pajaci Creative Commons License 23 órája 0 0 116535

Pontosabban, ha arról tudod csak vágni, amelyik oldalnak szépnek kell lenni. A másik oldal ugyanolyan ronda lesz.

kozgab Creative Commons License 23 órája 0 0 116534

No ezt is megtudtam :) Semennyire nem ment az anyagban, ezért nem is feltételeztem ezt a megoldást :)

Paco155 Creative Commons License 23 órája 0 0 116533

A fordított fogazású lapot bútorlap vágáshoz csinálták, kipattogzás ellen véd.    

Előzmény: kozgab (116532)
kozgab Creative Commons License 23 órája 0 0 116532

Szia

Nekem skil van, amit használtan vettem. Előzőhöz képest pontos, de gyengébb (550vs800w), viszont van előtolás lehetőség is. A régi budget gép az eszi a fát ehhez képest, de nem használhatatlan a skil sem, de lendületesebb a budget (de annak pl szutyok a befogása, nem tudom egyenesbe betenni a kést, mert mindig ferde marad. Viszont lehet asztalba épített gépnek jó lesz :D)

Vettem új késeket skilhez, nekiugrottam egy vékony lécnek, ugrált, nem vágta, minden baja volt. Nézem mi a fene. No nem baj, van másik kés, beteszem, mint az angyal. Érdekelt, hogy mi ez, egymás mellé tettem a kettőt, az egyik fordított fogazású volt, ami nem ebbe való (sztem asztali gépbe, amihez fent van a befogás és alul az asztal)

Nekem másik nem kell, itthonra jó lesz ez, a típust megleshetem, ha érdekel, de sztem nem most kapható típus :D

Üdv

Előzmény: ombuccman (116508)
Pillanatragasz Creative Commons License 24 órája 0 0 116531

Mennyire tudom utálni mikor colban vannak megadva a méretek, főleg valami összecsukhatós  dolgoknál, amikor tényleg minden méret fix ,nem lehet improvizálni  ...,

Előzmény: pacman123 (116497)
halaloszto Creative Commons License 26 órája 0 0 116530

ez a polc toldás nekem nagyon nem tűnik működőnek. olyanok lesznek az erők, hogy mindenképp le akarják törni róla. tennék kétoldalt 2x2cm lécet a szekrény oldalára csavarral, meg valami kis távtartót ami középen tartja a polcot.

Vajk

Előzmény: Kroy Prince (116528)
rferi Creative Commons License 26 órája 0 0 116529

Havi 5-10 óra használat sok!

Szóval áldozz a gépre, vagy gyűjts pénz,ha nincs rá elég, mert ennyi használati idő egy rossz géppel maga a kínszenvedés!

És ha lehet próbáld ki a kinézettet valahol!

Ahogy mások is írták, a te kezedhez kell álljon, és néha ami a másiknak jó, nekem például nem.

Nem egyforma a kézméretünk, balkezes vagyok, stb.

Ezek nálad is meglehetnek.

Kroy Prince Creative Commons License 26 órája 0 0 116528

Látom a racsnis hevedert nem én találtam ki ilyen célra. Egyszer a "fűszer boltban" vettem bagóért 3 db-ot és azóta tökéletes nagyobb darabok szorítására.

A spárgás, ékelős megoldás sem rossz és a lehető legegyszerűbb, olcsóbb és gyors megoldás.

pajaci Creative Commons License 27 órája 0 0 116527

Facsavarokkal.

BoriBori Creative Commons License 28 órája 0 0 116526

Autokban levo (trapez-) emelo esetleg van keznel?

Mrteo Creative Commons License 29 órája 0 0 116525

Én racsnis hevedert szoktam használni.

RepülőgépÉpítő Creative Commons License 1 napja 0 0 116524

Tekerd körbe a polcot jó hosszú spárgával, jó szorosan, hogy odaszorítsa a lécet. Pici apró szöggel vagy csavarral érdemes előtte rögzíteni az elmozdulás ellen. Amikor megkötötted a spárga végét, akkor kis ékeket üssél az odaszorított lécnél a spárga alá. 

Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 116523

akár meg is kövezhetnek a kollégák, de ha az utsó egy cm, akkor én simán megtiplizném (plusz ragasztás)

főleg, ha polctartó pöckökön pont az az 1 centi lesz

Egy griff Creative Commons License 1 napja 0 0 116522

Nekem is 4350-es van, csúcs a gép, de az új ára az messze van ombuccman által meghatározott összegtől. Viszont ha tényleg ki lehet fogni ennyiért használtat, akkor az tökéletes is lehetne neki. De én nem beszélném le magam az új 4329-ről sem, hobbi kategóriában szerintem megfelelő választás lehet, és hát a 3 év garancia sem utolsó szempont.

Előzmény: peti970 (116521)
peti970 Creative Commons License 1 napja 0 0 116521

Dekopír ügyben szétnézhetsz a jófogáson is.

Most is van fenn egy würth dekopír ez egy Bosch igazából csak fekete.

Láttam egy 4350-es makitát is az is jó még ha használt akkor is jobb mint egy új de nevesincs.

Mindkettő 16 alatt van.

Én is hirdetem a Ryobit 16 ért oda adom azt is 3 hétig használtam csak.Kipróbálható természetesen.

peti970 Creative Commons License 1 napja 0 0 116520

Nekem 4351-es makita van szerintem is az a tuti!Minden téren tökéletes erős kiegyensúlyozott.

Van egy Ryobi 850w-os is az eladó szinte új,ezt nem használom.

Az nem jár olyan simán mint a Makita de legalább erős.

Előzmény: Paco155 (116519)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 116519

Nekem 4329 makita van, nem bántam meg.  Illetve csak talán azt hogy nem 4351-et vettem :)   A Maktec amúgy simán lehet az ellenfele hobbi használatban, hiszen ha jól tudom, csak a felhasznált anyagokban van a különbség. Szóval a Maktec rövidebb ideig bírja a nyúzást, de ez nem ipari használatnál elfogadható kompromisszum a kétharmad árért.

Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116518

Egyrészt a Stokke szerintem használtan is drága, másrészt így nincs benne semmi öröm.

Egyébként mennyiért adnád?

Előzmény: Laci/Zápolya (116516)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116517

Köszönöm, elmentem az adatokat!

Előzmény: srudolf1 (116512)
Laci/Zápolya Creative Commons License 1 napja 0 0 116516

Holnap megmérem, ha ráér addig!

Nem akarod inkább megvenni? (Van két darab belőlük.)

Előzmény: Mrteo (116505)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 116515

A Skill-t véletlenül se!!!   Az egy tragédia. Legalábbis ami nekem van, 1061-es, az használhatatlan.  ):-((

Egy griff Creative Commons License 1 napja 0 0 116514

Makita!

Nekem is van valami nevenincs márka, de mióta a makita megvan elő sem vettem. Ég és föld. Skill-t, Güde-t nem javaslom, a Macteket nem ismerem. Az előtolás állító csodákra képes, míg nem volt ilyenem el sem tudtam képzelni mennyire hasznos dolog. (Nagyon! :-)  )

De szerintem maradj a Makitánál.

help_kene Creative Commons License 1 napja 0 0 116513

Sziasztok, a gardrób probléma megoldódott (bele volt ragasztva a cucc a bútorba - azért nem emlékeztem erre, mert ezt a volt albérlőim hozták így össze, gyárilag nem volt benne a szekrényben ez az elem.) egy éles vésővel levágtam az összes ilyen sz.rt. Roncsolás mentesen nem lehetett szétszedni.

Van viszont egy másik kérdésem: Van 5 polcom, ami pont egy centivel kisebb, mint kéne és így nem tudom betenni a szekrénybe. Ezek sima obis polcok (pozdorja, vagy nem tudom mi a szakszerű elnevezése.) Arra gondoltam, hogy veszek 1 cm-es léceket és faragasztóval ráragasztom, meg facsavarral megfogatom. Mivel ruhák lesznek a pocon nem súlyzókészlet igazán megterhelve nem lesz.

A probléma ott van, hogy széltiben kellene ragasztáskor összeszorítani a polcokat és ilyen széles szorítóm nincs.

Viszont az Asztaloskönyvben volt erre valami jó módszer, mert csináltam már ilyet, csak nem emlékszem már pontosan, hogy mi kellett hozzá. A könyvet meg nem találom sehol (lehet, kölcsönadtam valakinek)

Szóval 97 cm széles polc végére akarok ráragasztani egy 1 cm-es fenyőlécet. Ehhez kéne valamilyen szorító technológia. Asszem kötél kellett hozzá meg fadarabok.

Már csináltam ilyen széles szorítást (lécekből asztallapot) csak már nem emlékszem pontosan, hogy hogy is kellett csinálni.

ha valakinek meg van a könyv megnézné nekem?  Csak emiatt nem venném meg mégegyszer :-)

Vagy valami ötlet, hogy széles szorítók nélkül hogy lehet ezt megoldani? 5 polc van a legjobb az lenne, ha egyszerre az 5-öt tudnám összeszorítani.

előre is köszi az ötleteket.

srudolf1 Creative Commons License 1 napja 0 0 116512

Kicsit kell játszadozni autocadban a  ferde láb és a talp szögével , berajzolva a súlyvonalát az odaképzelt gyermeknek, pl. pont az ülőlap közepére- a legfelső helyzetében. A talp hosszát meg lehet csinálni állíthatóra, ha nem vagyunk 1oo%-osak a szerkesztésben, vagy a gyerek szeret sokat hintázni: húzunk a talpba egy 4x2-es nutot, abba beteszünk egy lécet amit lehet tologatni és a végén rögzitjük két-két facsavarral alúlról. 

Máskülömben, ha min 12cm hátrább kerül a támasz vége a súlyvonal vetületéhez képest, akkor nem lehet felborúlni a szék. 

Amikor lejebb teszük az ülékét, akkor a támasz vége ugyanott marad, de a súlyvonal vetülete távolódik tőle. 

Az ülőlap legfelső magasságát úgy lehet belőni, hogy egy étkezőasztal kb. 76cm magass, onnan vissza kell számolni 12-14cm-ter- attól is függ, hogy az asztal carkok milyen szélesek. 

Akkor írom.:)

A talp és a láb szöge 65 fok. A láb 87cm, a talp 41cm.  Ülölap hossza 22cm, szélessége 36cm. Legfelső helyzetet az ülőlapnak 64cm. 

Láb keresztmetszet: 7.5x3.2 cm. Körisből.  Csapolt kötések: 4x2 cm. 1.5 cm be kell végni a lábakba az ülőlapnak.

Előzmény: Laci/Zápolya (116504)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 116511

Még annyit, hogy nekem is a legolcsóbb Makita van, ezért is írtam ezt.

Előzmény: pali923 (116510)
pali923 Creative Commons License 1 napja 0 0 116510

+1

Makita, egyértelmű.

Esetleg azt a Maktecet megnézném közelről, ha nagyon-nagyon fontos az ár. A többi felejtős ehhez képest.

Előzmény: Akbeta Akbeta (116509)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 1 napja 0 0 116509

Nem vagyok nagy gépszaki és nincs ezek közül a gépek közül nekem egyik sem, nem is fogtam őket, csak általánosságban.

Minden egyes alkalommal kivétel nélkül megbántam, ha nem belépő színtű profi gépet vettem hobbi célra.

Egyszerűen nem szeretem használni őket.

Valamilyen baja mindegyiknek van, rossz megfogni. minden szépen hagzik a paraméterek között, sőt olyanokat tudnak amit a belépő profi messze nem, mégis rossz használni.

Én makitát venném.

Ismétlem, ez csak egy vélemény, de én soha többet nem veszek "jól felszerelt" hobbi gépet.

Inkább belépő szintű profit.

Belegondolva mondjuk 5 napi ebédpénzzel kerül többe a makita és évekig fogod használni.

ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 0 116508

Gondolom volt már ilyen kérdés ezerszer, de örülnék, ha tudnátok tanácsot adni. Dekopírfűrészt vennék.

Szigorúan hobbi célra venném, tehát az, hogy több ezer órát kibírjon, az nem feltétel (mondjuk havi 5-10 órát lenne használva).

Amit viszont mindenképpen elvárnék az az, hogy szépen lehessen vele dolgozni. Jelenleg valami alap B&D van, apámtól kaptam használtan, mivel ő nem tudta használni. Hát én se, valami nagyon nagy baja van. Alaphelyzetben úgy ugrál, mint egy orosz mosógép centrifugálás közben, és képtelen merőlegesen vágni. Hiába drága és vadiúj fűrészlap, még bútorlap vágáskor is meghajlik a penge.

Szóval egy pontos gépet szeretnék, lehetőleg elővágással és ne rázkódjon.

Most a Makita cuccok akciósan vannak, már 16900-ért láttam újat (4326-os). Viszont ha Makita, akkor már a 4329-est venném kb 21e Ft-ért, mivel ott lehet előtolást állítani.

De akkor már ott van az óccó Makita, a Maktec MT431-es 16e Ft-ért. Ez mennyivel rosszabb, mint a hagyományos Makita? Ha jól láttam, akkor ennek úgy tűnik, hogy acélból van a vezetőtalp, viszont elvileg az alu talp sokkal jobb (nem hajlik).

Aztán még van elfogadható áron Skil 4381AA 15e Ft-ért. Itt valami Turbo fantázianéven van (ha jólértem) az előtolás állítás, valószínűleg csak két állással (a Makitánál és a Maktec-nél 3 fokozat plussz a ki van). Viszont itt nagyobb a vágásmélység (75mm vs 65mm).

Ja, és böngészés közben szembejött egy Güde STS 800 is. Paraméterek jól hangzanak (3+1 előtolás, alutalp, 80mm vágásmélység, párhuzamvezető, LED-es megvilágítás, lézerkard, stb). 16 400-ért vesztegetik, ami nem hangzana rosszul, de erről a márkáról nem is hallottam.

Rázkódáscsökkentésről csak a Makita/Maktec-nél írtak.

Szóval jelenleg ezeket nézegettem:

Skill 4381AA- 15 000

Maktek MT431 - 15 900

Güde STS 800 - 16 400

Makita 4329 - 20 700

Van esetleg más javaslat 15-16 környékén (vagy olcsóbban)?

409 Creative Commons License 1 napja 0 0 116507

Emlékeim szerint nettó árakat írnak az oldalukon.  !! Érdemes erre rákérdezni ha valaki vásárolni akar tőlük. Ha nagyon mellébeszélnek és semmi módon nem mondják ki, hogy nettó, vagy bruttó, akkor a számlán +áfa is lesz.

Előzmény: Akbeta Akbeta (116501)
Barnamedvébb Creative Commons License 1 napja 0 0 116506

és nem is véletlenül az egyik legnépszerűbb (ülő)bútor alapanyag, szóval én is erre szavazok 

Előzmény: halaloszto (116500)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116505

Igen, láttam egy összeszerelési videót, ott is látszott, hogy készre van csinálva.

Nagy kérés lenne, hogy egy Móricka rajzon leírd a méreteit a tiéteknek? Esetleg ha a láb szögét is megmérnéd külön megköszönöm.

Előzmény: Laci/Zápolya (116504)
Laci/Zápolya Creative Commons License 1 napja 0 0 116504

Nem akarom elvenni a kedved, de ez a szék annyira meg van tervezve statikai és ergonómiai szempontból is, hogy azt sk kivitelben szinte lehetetlen megcsinálni.

Nekünk legalább tizenöt éve megvan és azóta többször is került piacra hasonló szék (olcsóbban). Valószínűleg nem csak a jogi aggályok miatt nem terjedtek el!

(A szék lábán a háromszög kialakítás gyárilag összeszeret állapotban volt a csomagolásban. Valószínűleg csapolással+ragasztással lehet, mert kívülről semmi sem látszik!)

Előzmény: Mrteo (116499)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116503

Köszönöm, igyekszem megfogadni minden tanácsot.

Akit érdekel az Ecseri úti Lidl-ben volt még egy csomó fűrészlap.

Előzmény: srudolf1 (116502)
srudolf1 Creative Commons License 1 napja 0 0 116502

Ha kapsz kőrist, az jobb -  nagyon szívós. Az állítható magasságú lábtartók benutolása miatt ezt ajánlom.

A lábakat a háromszőgnél csapolni kell.

Ha nem akarod, hogy a csavarok latszodjanak, akkor a három 4ox2o-as összekötőt kell készíteni a két láb között és azokat csapolni kell, esetleg tipnizni, de 1o-es tipnivel.

A íves háttámla két összekötőjét nehéz kivitelezni (szallagfűrész, aminek van állítható asztala). Azt mindenképpen csapolni kell.

A két háttámla csapolását a lábakba idegen csappal késziteném, mert ferde csapot nagyon nehéz kivitelezni. Tehát készítesz csapfészket a kötésbe és a lábba is. 

Akbeta Akbeta Creative Commons License 1 napja 0 0 116501
halaloszto Creative Commons License 1 napja 0 0 116500

gőzölt bükk. erős, könnyű vele dolgozni.

én csavar és tönkanya, mert azt utánna lehet húzni. az eredeti az esélyes hogy csap ragasztva. esetleg egy látszó fogazott kötés is jól nézhet ki, és tuti elég erős.

Vajk

Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116499

Hali, úgy döntöttem, hogy csinálok a fiamnak egy ilyesmi széket.

A kérdésem, hogy ti mivel oldanátok meg a lábak illesztését a háromszögnél, hogy erős legyen, de ne látszódjanak csavarok.

Illetve milyen anyag az ideális ehhez? Bükk, tölgy?

pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 116498

"Ugyan nem kinyomtatható terv"

Kicsit jobban beleolvasva a leírásba, némi nyomtatható cucc azért felkerült, bár részletes tervnek ezt se lehet mondani:

https://1c3a29e9f861778c25b2-cdb2fd2cc8e016557784fa363a2704b5.ssl.cf1.rackcdn.com/pdf/HMM_BenChair%20%281%29%5B1%5D.pdf

Előzmény: pacman123 (116497)
pacman123 Creative Commons License 1 napja 0 0 116497

Szerintem nem kell túlgondolni a dolgot, pl a kölkök se tették ahogy nézem:

De az tuti, hogy ezen lehetne döngetni is. 

"vagy csinált már és megvannak a bevált méretek."

Úgy érted a beváltat, hogy nemcsak napozással felavatottat? :D Szerintem a méret - ha már magadnak, magatoknak csinálod - az tőled függ. Más kényelmes egy 2m-es kosarasnak és más egy 160 centis embernek. Eldöntöd hogy ha te is akarsz napozni/pihenni rajta, akkor neked mekkora a derekadtól a válladig (fejed búbjáig) a magasság, ahhoz méretezed a felbillenő részt. Ugyanígy a fekvő részt is. És ezt lehet tuningolni karfával, akár italtartóssal, tédhajlatnál csukló résszel, stb. De nem tudom te milyet szeretnél, elsőre én az egyszerűbb verzióban gondolkodnék (lásd a kiskölkök videóját).

Google keresési javaslat: "lounge chair plans" vagy "lounge chair diy"

Ez utóbbi kihoz egy majdnem hintázós napozó/pihenőágyat. Ha hintázósra csinálod (ívesebb talp) ez a funkció feldobhatja a tervezett malackodást is :-P

Ugyan nem kinyomtatható terv, de a semmitől részletesebb leírás hozzá:

https://www.ryobitools.com/nation/projects/3196

További ötletek napozóágy témában:

http://goldwood.xyz/amazing-wooden-chaise-lounge-chair-remodel/outdoor-teak-chaise-lounge-plansbedroom-and-bathroom-decoration-ideas-wooden-chaise-lounge-chair-amazing-wooden-chaise-lounge-chair-remodel/

Stb...

Előzmény: Pillanatragasz (116476)
Egy griff Creative Commons License 1 napja 0 0 116496

Most kezdem, még csak a letöltésnél járok! :-)

Előzmény: paplanfa (116494)
Egy griff Creative Commons License 1 napja 0 0 116495

Mégegyszer köszi. A stella maradhat, bár ha már itt járunk, illetve illetve Pillanatragasz napozóágyánál, akár Stella Maxvell-t is rárajzolhatnád! :-)))

Előzmény: ombuccman (116493)
paplanfa Creative Commons License 1 napja 0 0 116494

Azért annyira nem jó, de fércelgetni elmegy, csak előbb értsd meg a működését.

Előzmény: Egy griff (116490)
ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 2 116493

Hát én is a borsodit favorizálom, de olyat hirtelenjében nem találtam. Azért a Stella se rossz, elvileg azt is ott csinálják.

Kicsit még reszeltem rajta, közben megtanultam, hogyan legyen szebb az íves felület, így már a karfa is jobban néz ki.

A file(ok) pedig itt vannak, mindenki számára elérhető:

https://www.dropbox.com/s/ag6o98jwvqegybv/griff_b.skb?dl=0
https://www.dropbox.com/s/z2p17grd6vmjmz8/griff_b.skp?dl=0

Előzmény: Egy griff (116490)
Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116492

Köszönöm, igazából a központi furatra gondoltam, de ezt írtad, hogy 30-as.

Megnézem máshol is (nem Csepelen)

Előzmény: 409 (116489)
kozgab Creative Commons License 1 napja 0 0 116491

Hali

Ha meg vmi régi orosz...  22mm az enyémen xd ehhez már külön kell adapter,  de szögeseknél találtam.

Einhell asztali szerencsére 30-as xd

Ma folytatom a rendrakást,  garázs átalakítást,  remélem végre kész leszek xd

Előzmény: rferi (116487)
Egy griff Creative Commons License 1 napja 0 0 116490

Kur..va jó ez a kecsöp! Nagyon szépen köszönöm, a Stella is tökéletes, de itthon borsodit szoktam bontogatni! :-))

A tervet mindenkinek szánom, nyugodtan dobd fel valahova, bárki használhatja. Aztán ha egyszer összefutok valakivel aki használta is, azzal majd iszunk pár sört! :-)

Ha valahova feldobod, onnan én is le tudom szedni, de az e-mail címem publikussá tettem.

Mégegyszer köszönöm a terveket, használjátok bátran.

Előzmény: ombuccman (116481)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 116489

Hogy úgy mondjam, szabványos méretek. Az átmérő 250mm, ez a max ami rámegy (esetleg 254, /10"/ ha col-ban méretezettről van szó) A közepén lévő furat legyen 30mm-es, de ez is szabványos méret, a legtöbb ekkora lapon ekkora lyuk van.

Előzmény: Mrteo (116484)
BoriBori Creative Commons License 1 napja 0 0 116488

Lasd off topicban a linket par napja...:)

Előzmény: Pillanatragasz (116476)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 116487

A furat mérete széles határok köztt változik a gépektől függően!

Erre mindig figyelj, mert azokkal a betétekkel nem olyan tiszta, száraz az érzés vágás közben!

Előzmény: ombuccman (116486)
ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 0 116486

Erről fogalmam sincs. Igazából én azt se tudtam, hogy a külső átmérőt kivéve is vannak különbségek körfűrészlapok között (azt hittem, legalább a belső méret szabványos).

Viszont a készletben van 2 db extra adapter a belső átmérő megváltoztatásához.

Előzmény: Mrteo (116484)
rferi Creative Commons License 1 napja 0 0 116485

Meg kell már tanulnom ezt a kecsöpöt! Annyira jó rajzokat csináltok vele!

Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116484

Márcsak 1 kérdés, a Parkside és a Workzone géphez tartozó tárcsák méretei azonosak?

Előzmény: ombuccman (116480)
ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 0 116483

Amin esetleg még lehetne reszelni az az ülőlap tartónak az íve, de az eléggé macerás.

Mrteo Creative Commons License 1 napja 0 0 116482

Ígérem nem megyek ki érte :)

Előzmény: ombuccman (116480)
ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 0 116481

Hát ezt sikerült:

A kérdésem. Mivel ez a te terved, ez a sketchup file téged illet, ezt gondolom senki nem vitatja. Küldj egy üzenetet, hogy milyen e-mail címre tudom neked elküldeni. Ha úgy gondolod, akkor nyilvánosan is megosztom, hátha másnak is jól jön (ha így döntesz, akkor még beleírom a kopirájt infót).

Próbáltam mindenhol ragaszkodni a méreteidhez. Az anyagvastagság mindenhol 5 vagy 2 cm.

Előzmény: Egy griff (116468)
ombuccman Creative Commons License 1 napja 0 0 116480

Ha kettőnk között marad, akkor elmondom (csak pár darab volt, nem szeretném, ha estig elfogyna). A csepeli Lidl-ben még van, asztaliba való.

Előzmény: Mrteo (116477)
Mrteo Creative Commons License 2 napja 0 0 116479

Este megnézem nálunk is, de szerintem itt nincs már.

Előzmény: wtman (116478)
wtman Creative Commons License 2 napja 0 0 116478

Múlt héten én is láttam itt Szombathelyen, ha jól emlékszem az asztaliba való, de talán 210-es lapok voltak.

Előzmény: Mrteo (116477)
Mrteo Creative Commons License 2 napja 0 0 116477

Hol láttál, szerintem most nem akciós sehol ?!

Egyébként ez az asztaliba való, vagy a kézi kőrfűrészbe?

Előzmény: ombuccman (116472)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 116476

Lehet rakni bele párnákat is :D 

Előzmény: GPS (116475)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 116475

egy napozóágyat szeretnék csinálni a feleségemnek  amiben alkalmanként dugni is lehetne

Ha egy ilyenben dugsz, megspórolod a tetkókat is. Mire befejezed úgyis kék-zöld leszel - tiszta nyereség :-))))

.

Előzmény: Pillanatragasz (116474)
Pillanatragasz Creative Commons License 2 napja 0 0 116474

Lassan jön a nyár , egy napozóágyat szeretnék csinálni a feleségemnek  amiben alkalmanként dugni is lehetne ,szóval egy jó masszív kellene :D  Ehhez hasonló napozóágy méretek érdekelnének ha valaki tudna  linket küldeni vagy csinált már és megvannak a bevált méretek. 

LyPapa Creative Commons License 2 napja 0 0 116473

Keményfából vágtam 0.4 mm-es furnér csíkot a 40 fogassal - szinte gyalult felületet adott. Szerintem ár-teljesítmény viszonyban teljesen jók. 

Üdv:LyPapa

Előzmény: ombuccman (116472)
ombuccman Creative Commons License 2 napja 0 0 116472

A Lidl-ben láttam akcijjjós körfűrészlapokat, 3 db (különböző fogazású) 3800 Ft-ért. Gondolom nagyon sz@rok, de mégis érdekelne, hogy mennyire. Miben rossz egy ilyen lap? A tartósság nekem annyira nem szempont, mert csak néha-néha használnám, viszont lehet ezzel elfogadható minőségben vágni egyáltalán?

pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 116471

Időközben leesett :-) (ill "leejtették")

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139484187&t=9104263

Jó lesz az a núttárcsa is. 

Előzmény: e.z (116470)
e.z Creative Commons License 2 napja 0 0 116470

Ez a fogantyú a bútorlap élébe megy és fogantyúként is használnám, pl. egy 240cm magas ajtónál teljes magasságban ez lenne oldalt.

Előzmény: pacman123 (116440)
e.z Creative Commons License 2 napja 0 0 116469

Köszönöm a jótanácsot.

Előzmény: peti970 (116436)
Egy griff Creative Commons License 2 napja 0 0 116468

Szia, ahogy pacman is írta, a kockás füzetben levő adatok itt-ott változtak a pad építése közben, de ezeket sajna nem javítottam akkor ki. A lábak, a karfa, illetve a háttámla felső íves deszkája amire 5x5 volt írva a tervben, az a gyakorlatban kisebb lett, ennek oka pedig ez:

Kerítésnek vásároltam 1,5 m3 colos vörösfenyő deszkát. Kicsit többet vásároltam belőle, gondoltam majd jó lesz az valamire. Nem kellett sokat várnom az ihletre, egy kinti, szabadtéri padnak pont jó ez a vörösfenyő.

Így történt, hogy a pad említett részei colos deszkákból lettek összeragasztva. Mivel ragasztás előtt is gyalulnom kellett, és utána is, így nincs meg az 5x5-ös külméret, szerintem 4,5 x 4,5 cm-es lehet, de azt most nem mértem meg.  :-)

A terv részemről abszolút ráér, és kapsz egy kis szabad kezet is benne, nem kell nagyon ragaszkodni az átküldött számokhoz. :-)

Ami lényeges, hogy az ülőlap magassága és mélysége számomra tökéletes lett, szerintem nagyon kényelmes. Egy dolgon változtatnék, az pedig a háttámla dőlésszöge. Nem mértem meg, hogy most hány fokos, de azt biztos, hogy nagyobb dőlésszöggel csinálnám a következőt. A kockás füzet jobb oldalán van egy méretezés, én az alapján ragasztottam össze 4 deszkát és vágtam ki a végleges lábat, abból ki lehet számolgatni a szöget is.

A modellen szerintem nem kell a csapolásokat kidolgozni, elég ha minden egyéb méretet le tudunk olvasni róla.

Köszönöm, üdv.

Előzmény: ombuccman (116465)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 116467

Ha lesz időm, megkeresem

Előzmény: paplanfa (116464)
pacman123 Creative Commons License 2 napja 0 0 116466

Ugyan nem vagyok Egy griff (se kettő :-) ), de szerintem ezek miatt :

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139463914&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139482590&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139453775&t=9104263

Röviden: a tervhez képest módosultak a dolgok.

Előzmény: ombuccman (116465)
ombuccman Creative Commons License 2 napja 0 0 116465

Szia!

Megnézem, hogy mit tudok kihozni. Nem lesz meg holnapra, mivel dolgozni is kellene.

Viszont kapásból van egy kérdésem. Itt a képen azt írod, hogy 48 cm a pad mélysége. Viszont a kockás papírról a fotón az van, hogy a karfa 9*5*50+csap. Nekem valahogy nem jön ki a matek, mert ha a lábak 5*5-ös rudak, akkor a képen karfa nem 7 cm-el nyúlik túl, hanem többel.

Ja, és gondolom az nem gond, ha a sketchup modellen nem lesznek kidolgozva a csapolások (úgyse látszanak).

Előzmény: Egy griff (116425)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 116464

Meg kéne azt az újságot keresni. Bár a mai cnc-s álfaiparban bármit megcsinálnak, parasztvakítás lett a szakma, egyszerűen megölték. Műanyaggal, vassal degradálódik egyenértékűvé.

Előzmény: rferi (116463)
rferi Creative Commons License 2 napja -1 0 116463

Az a fickó olyat is csinált, hogy nem kör alakú fogaskerekkel operálva változtatta a forgási szögsebességet az előtoláshoz képest, és így mindenféle mókás spirálok keletkeztek.

Ebből élt az usában.

Előzmény: paplanfa (116462)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 116462

Kész csoda, hogy Matyink még nem ugrott rá erre a témára. Izzy mester akkus fúrógéppel intézte el a forgatást.

Előzmény: rferi (116461)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 116461

A megboldogult  Woodwork című lapban vagy 10 éve volt egy cikk egy fickóról, aki csodaforma spiráloszlopokat készített körfűrésszel.

Az elv ugyanez volt, csak a faanyag lassan forgott, a körfűrészt pedig a fa forgásához képest szinkronban tolta végig hosszában egy menetes-áttételes rendszer.

Eszméletlen jók készültek, lépcsőkorlátokhoz, ágybaldachinokhoz...

Előzmény: paplanfa (116459)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 116460

Lehet ezt még fokozni is.

Előzmény: paplanfa (116459)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 116459

Egy újabb brutálka.

Körfűrész-tolóasztalon esztergálás.

http://lumberjocks.com/projects/44625

Bari- Creative Commons License 2 napja 0 0 116458

Nagyon jó lett. Jól mutatnak a ő fogantyúk azon a szekrényen!

Előzmény: feketefelhoo (116457)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 3 116457

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 116456

Pedig majd látni fogod a TV-ben. Én szóltam!

.

Előzmény: rferi (116455)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 116455

Nem, de el ne mondd!!!!

Előzmény: GPS (116454)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 116454

De ugye tudod, hogy személyesen kinek tuningolták fel ezt így - ezen a műszaki színvonalon?

.

Előzmény: rferi (116453)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 116453

Jézusom! Egy csukakocsit így elbaxni! :(

Előzmény: GPS (116399)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 116452

WOW!

Előzmény: Bari- (116394)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 116451

Németben a főnököm mondta hogy le kell festeni a ,,bilit,,  hozzam a spirituszt a raktárból  tényleg azt írta az üvegen  :D 

Előzmény: Paco155 (116447)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116450

Lehet azért :-) (ezt még a széles csapos Güde lapokkal toltam).

De tény hogy a széles csapossal könnyebb az egyenes vágás.

Előzmény: paplanfa (116449)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116449

A szélesebbel értelemszerűen nem lehet kanyargászni, a vékonnyal meg egyenesen vágni :)

Előzmény: 409 (116445)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116448

De Sheldon ... tessék szépen lefeküdni :D

Előzmény: Paco155 (116447)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 116447

"Az igaz, az alkohol nem old meg semmit."

Háááát.......,  ha szó szerint vesszük, azért az alkohol széles körben használt oldószer apoláros molekula mivoltának okán.  :)

Előzmény: pacman123 (116446)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116446

Az igaz, az alkohol nem old meg semmit. Mondjuk a tej sem ... :D

Előzmény: peti970 (116444)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 116445
Előzmény: paplanfa (116437)
peti970 Creative Commons License 3 napja 0 0 116444

Az ivás soha nem árt csak ha túlzásba viszed!

Előzmény: pacman123 (116442)
méray Creative Commons License 3 napja 0 0 116443

Rendelek is egyet! :-)

Hétvégén elkezdem hőlégfúvóval leszedni a festéket, kíváncsi leszek az eredményre.

Majd beszámolok róla, fotót felrakok.

Addig is köszönöm a sok hasznos tanácsaidat! :-)

Előzmény: kjanik (116434)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116442

De megnéztem csak valamiért én arra emlékeztem hogy akasztót akar csinálni. Csodálkoztam is hogy ebből hogy .... de mondom a kint lévő része "kampós", hát miért ne...

Na így ok a núttárcsa is. (nekem meg lehet innnom kéne vmit ...)

Előzmény: Kamelot (116441)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 116441

A képet nem nézted meg. Ez a fogantyú profil a bútorlap élére rakható.

Előzmény: pacman123 (116440)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116440

A núttárcsa nekem is eszembe jutott, de látom Paconak es neked is.

De azzal hogy marsz mondjuk az ajtó közepébe egy nútot? Illetve nemtom e.z. hova akarja ... csak sejtésem szerint nem a bútorlaptól pár cm-nyire. Ugyan nincs (még) núttárcsám de a képek alapján sem kézből, sem asztalba fogott marónál nem tudom elképzelni, hogy marnék vele mondjuk a bútorlap szélétől akár csak 10 cm-re egy nútot - úgy, hogy a maróél - logikusan - párhuzamosan fut a talppal/asztallappal, így a marószár hossza ill a marógép max lökete határozza meg hogy a munkadarab szélétől milyen max távolságra tud nútot marni. 

Vagy valamit nagyon benézek a núttárcsával kapcsolatban. Vagy nem olvastam el rendesen e.z. kérdését az elején :-)

Előzmény: peti970 (116436)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116439

Jó ez az összehasonlítás, köszi!

Nekem érdekes mód a legjobban pont a 20Ft-os nagyságú kör sikerült a LUX-szal. Pedig az istenbarma le se fogatta a gépet, videón visszanézve érzékeltem csak hogy mit összetáncolt alattam a Güde.

No megnézzük mit tud ez a csapos Proxxon.

Előzmény: 409 (116435)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116438

Brutálka, de működik. Sodrófa és bézbólütőgyártás, jedifakard, aztán dildó, vagy fogpiszkálóipar.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116437

Nocsak!

A lapokat le tudnád tenni egymás mellé 1 fényképre? Milyen szélesek amit használtál?

Pontosan milyen lapjaid vannak?

Előzmény: 409 (116435)
peti970 Creative Commons License 3 napja 0 0 116436

Azt a nútot ún. núttárcsával lehet a legjobban kivágni.

Ég és föld a minőség is egy sima újjmaróhoz képest.

Núttárcsa van több méretben és azt lehet a tengelyen cserélgetni.

Előzmény: e.z (116422)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 116435

Conrados Proxxon és Lux lombfűrészlap.

25fog/"

A proxxon gyorsabban halad és csendesebben vág, könnyebb egyenesben tartani vonal mentén.

A lux előnye, hogy visszafordítható szinte helyben.

Vonal mentén ívet mindkettővel "szögletesen" tudok vágni.

A proxxon fél fordulattal is jól halad, a lux alig-alig.

A lux (mind) a gép tengelyéhez viszonyítva ~20°-nyit jobbra húz, de ez valószínűleg a gagyi befogónak tudható be, talán ezért is nehezebb vele egyenesen vágni. A csapos proxxon nagyjából párhuzamosan halad.

Mindkettő sima felületet hagy maga után.

Mindehhez hozzáadandó a gyakorlatlanságom!!!

Proxxon:

Lux:

körívek: (a belső)

kjanik Creative Commons License 3 napja 0 0 116434

Lazúr festékek széles színválasztékban kaphatók, nem törvényszerű, hogy "fa-színű" legyen a végeredmény. A lazúrra inkább az a jellemző a zománc rendszerekkel szemben, hogy a vékony filmréteg, a beszívódó jellegük a fa struktúráját, erezetét nem fedik el.

Drótkorong: megsértheti a szerkezetet, inkább fúrógépre, flexre fogható csiszolótárcsa,

http://www.schuller.eu/hu/Term%C3%A9kek/Fest%C5%91-%C3%A9s-tap%C3%A9t%C3%A1z%C3%B3szersz%C3%A1mok/Soft-Grip-sorozat/240-5-az-egyben-t%C3%B6bbfunkci%C3%B3s-spatulya,-Soft-Grip

Ideális szerszám a festékeltávolításhoz, többfunkciós, erős, kézre álló.

A csiszolással való festékeltávolítás azért necces, mert eltömi csiszolót, nem hatékony.

Világos, vékony, áttetsző lazúrnál gondolni kell arra, hogy a tapaszolást, szerkezeti sérüléseket is kevésbé fedik, a vastaglazúrok, a sötétebb színek jobban takarnak.

Előzmény: méray (116423)
e.z Creative Commons License 3 napja 0 0 116433

Köszönöm a linket. 

Előzmény: Paco155 (116428)
e.z Creative Commons License 3 napja 0 0 116432

mondjuk igazad van :)

Előzmény: pacman123 (116426)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 116431

Megpróbálok majd nem ész nélkül nekiesni :)

Előzmény: Egy griff (116430)
Egy griff Creative Commons License 3 napja 0 0 116430

Arra azért figyelj oda, hogy a mostani adatokkal vesd össze az alkatrészjegyzéken levő adatokat, mert az picit módosult, csak nem írtam át. Ha jól emlékszem, akkor a háttámla magassága lett kisebb, így a háttámlában levő 6 db függőleges osztó is rövidebb, illetve ebből eredetileg 8-at terveztem, de csak 6-ot építettem be. Szóval azért vesd majd össze a kettőt, különben érdekes alakzatok jöhetnek ki a végén! :-))

Előzmény: Paco155 (116427)
Zero0 Creative Commons License 3 napja 0 0 116429

Na a hétvégén én is beköltöztem a műhelybe. Végre nekiállhattam a hintaágyprojektnek. Az ülőlap összerakva. Még marás, csiszolás finomítás van hátra. Aztán következik a háttámla, maja a váz. 

Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 116428

"A kérdés azért volt lényeges mert vennék egy nút marót a felsőmarómhoz viszont főleg 3mm széleset találtam"

MASSIVE TOOLS Núttárcsa 3 élű

Núttárcsa 48x2,5x8 mm 4 171 Ft

Núttárcsa 48x2,8x8 mm 4 600 Ft

Núttárcsa 48x2x8 mm 4 171 Ft

Núttárcsa 48x3x8 mm 4 256 Ft

Núttárcsa 48x4x8 mm 4 625 Ft

Núttárcsa 48x5x8 mm 4 625 Ft

Núttárcsa 48x6x8 mm 5 323 Ft

http://www.szerszamtechnik.hu/termekek.php?category=felsomarokes&page=2

Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 116427

Igen, köszönöm szépen. A méretezett alkatrészrajzzal együtt minden megvan.

Előzmény: Egy griff (116424)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116426

A kérdésedben benne van a válasz is. Senki nem tiltja meg pl. hogy 2 komponensű epoxival megkínáld kicsit, mielőtt a nútba belerakod. Mondjuk utána (roncsolásmentesen) ki nem szeded az tuti. Mondjuk ... minek szednéd :)

Egy griff Creative Commons License 3 napja 0 0 116425

Szia, az előbbi hozzászolásomban vannak még méretek, nem tudom elég-e ennyi a tervekhez.

Ha kell még valami írj nyugodtran. Köszi, üdv.

Előzmény: ombuccman (116284)
Egy griff Creative Commons License 3 napja 0 0 116424

Nem tudom segít-e valamennyire? :-)

Előzmény: Paco155 (116277)
méray Creative Commons License 3 napja 0 0 116423

Szia!

Szerkezetileg nagyon stabil- masszív (hála Istennek).

Úgyhogy ahhoz nem nyúlok. Kettőnket édesanyámmal vígan kibír.

Akkor Tiéd fa színű lett. 

Nekem a festék alatt a fa szürkés színű.

Szerinted le tudom csiszolni, hogy előjöjjön a fa színe?

A gond (?) ott van, hogy ez egy nagyon régi pad, nem sok a nagy felület, ahova kényelmesen beférnék csiszolni.

Drótkorong a nehezen beférhető helyekre ajánlott? Vagy felejtsem el. 

Esetleg ahol nem jön le a festék, ott alkalmazhatom?

Sok apró (idegölő) rész van rajta, remélem meg tudom oldani a feladatot.

Az asztaltól nem félek, mert ott csak 6 láb, köztük merevítő lécek, meg az asztallap. Frankó nagy felületek, szinte mindennel odaférek.

De a pad az nagy falat lesz. Rengeteg díszléce van.

Lehet akkor én is megcsinálom natúrra (nem színezettre). 

Csak bírja a hőlégfúvóm! :-) Régebben vettem egy gagyit, remélem kibírja a padot meg az asztalt, mert már csak a 2-es fokozata működik. Lehet szépen apránként fogom csinálni. 

Bár lehet veszek jövő hónapban valami komolyabbat. 

Előzmény: kjanik (116421)
e.z Creative Commons License 3 napja 0 0 116422

Szia,

Köszönöm a gyors válaszod. A kérdés azért volt lényeges mert vennék egy nút marót a felsőmarómhoz viszont főleg 3mm széleset találtam én úgy gondoltam, hogy az talán megfelelő lenne, de akkor van rá esély.

A felajánlást is nagyon köszönöm, de sajna pesti vagyok, szerencsére hulladék bútorlapom van. Bár nem tudom 3mm-nél kisebb nútot, hogyan tudnék csinálni, ha az lenne csak jó.

Arra is érdekes kérdés lehet, hogy nem szakad ez ki könnyen ha csak egy nútba van berakva és semmi egyéb rögzítés sincs?!

Előzmény: pacman123 (116420)
kjanik Creative Commons License 3 napja 0 0 116421

A fotókon levő padnál rosszabb állapotú, csapó esőnek kitett padlásajtómmal a következőket tettem:

A külső felén lévő repedezett zománcfestéket teljesen eltávolítottam hőlégfúvó és spachli segítségével, alapos csiszolás, portalanítás után xilamon alapozóval festettem.

A belső felületek és a tok festése majdnem hibátlan volt, ott csak szükség szerint kapartam, csiszoltam, alapoztam.

Trinát mestertapaszt, nagyobb rétegvastagság esetén kétkomponensű poliészter-gittet használtam a felületkiegyenlítéshez (2 ütemben).

Csiszolás, ...

Bondex vizes oldószeres vastaglazúrral 2 rétegben festettem át.

Én kültérre már zománcfestéket nem fogok használni, mert azzal a néhány év múlva törvényszerűen bekövetkező szívásomat készíteném elő. A lazúrt lazán átcsiszolom és festek, nincs izomláz.

Más:

Szerkezetileg állékony-e a pad? Ha valamelyik eleme mozog, azt meg kell javítani, ott hiába gittel az ember, garantált a rövid távú festéshiba.

Előzmény: méray (116403)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116420

Gondolom a redőkkel együtt 3.2mm a vastagsága. Szerintem a 3mm-es nút jó lesz, de nyilván kellene hulladékfába (sőt inkább bútorlapba ha amúgy is abba lesz) tesztet marni. Ha annyiban nem kapaszkodik meg rendesen, 2.8 vagy 2.5-ös fűrészlap is megteszi - szeritem. Ha ezek nem állnak rendelkezésre, és Miskolc nem esik messze tőled - írj ram, hozd el a sínt és nálam végigpróbálhatjuk, van annyi hulladék bútorlapom, hogy próbálgathatunk eleget.

Előzmény: e.z (116419)
e.z Creative Commons License 3 napja 0 0 116419

Sziasztok!

Szakmai kérdésben szeretném a tanácsotok kérni, a linken szererplő alu profilból szeretnék a gardrób szekrényemre fogantyút csinálni, úgy hogy az ajtó teljes magasságában lenne oldalt ez a profil.

A bútorlap oldalába kell marni ehez egy nútot, a profilon 3,2mm széles az a rész ami a nútba megy.

Véleményetek szerint milyen széles nútot kell a bútorlapba marni?

http://www.dubrhardware.com/index.php?route=product/product&path=25_29&product_id=1041

Segítségeteket előre is köszönöm.

feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 116418

Köszi. Ez jó, de meglássuk mennyire stabil így ragasztva. Ha nagyon nem, akkor fúrok.

Előzmény: Kamelot (116412)
kozgab Creative Commons License 3 napja 0 0 116417

Ez nálam is így van, csak sokan nem értenek, hogy ezt meg hogy.

Garázsajtóprojektnél is minden ismerősöm kb vagy lehülyézett vagy úgysem tudom megoldani.

No ez adott még egy löketet hozzá és van egy olyan bajom, ha fejembe veszek valamit azt elérem :D

(lásd: maró, körfűrész, autócserék, stb... Mind kb 1-2 nap alatt eldöntött dolgok)

Sajnos vagyok annyira konok önfejű makacs ember (Kozek :D, mindenki ilyen a családban :D), hogy ezeket hasznosítani is tudjam. Párommal meg nagy szerencsém van, elviseli ezt a sokszor hihetetlen idegesítő dolgomat :D (mondjuk ő se gyengén makacs amúgy :D)

Most épp pakolom a garázs végéből a sallangokat, ahová szeretném beállítani az asztalt, majd lesz másik asztal is körfűrész mellé, de nem tudom mit csinálhatnék vele. Vannak kövek, tégladarabok, fehér cement (sztem már használhatatlan, cc 20 éves), vmi másik zsák, ami gyak kő lett és még sok minden :) Van 3 raklapunk is, de abból csinálni bármit is? Esélytelen, annyira szutyok minőségűek a deszkák rajta :(

Építési hulladékot talán még lomtalanításkor se tehetek ki, konténer kéne, ahhoz viszont kevés, hogy megérje :D

Lassan összeáll minden, hogy értelmesen lehessen lent dolgozni, most hogy már a kapu működik és az miatt kezdtem el az egészet :D

Előzmény: Bari- (116408)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116416

Akkor már legalább hárman vagyunk hasonló Istencsapással megáldva. :)

Előzmény: kozgab (116401)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116415

Nem tudtad? Egy nap 24 óra + az éjszaka.

Előzmény: pacman123 (116402)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116414

Aha, egyre gondolunk.

Előzmény: Kamelot (116412)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 116413

A múltkor volt a lidlinél olyan csempefúró ami gyémántfejű volt. Ezt vízzel kell hűteni.

Beteszed a kavicsot vízbe, kitámasztod, és oszlopos fúró alatt ilyen gyémántos fejjel szépen kicsiszolod, de ha elviszed üvegeshez, lehet megcsinálja neked. Utána beleragasztod a menetet vagy amit akarsz.

Előzmény: feketefelhoo (116411)
Kamelot Creative Commons License 3 napja 0 0 116412

Hűtés mellett én ilyennel próbálkoznék.

Előzmény: feketefelhoo (116411)
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 116411

Ennél valamivel egyszerűbben közelítettem a kérdést :) A laposfejű bútorcsavar "anyjának" a tetejére epoxival felragasztottam a megtisztított kavicsokat. Hátulról süllyesztett fejű csavarral rögzítettem a fiók előlaphoz. Nem tudom mennyire lesz tartós, de ha van ötlet hogyan lehet zsákfuratot fúni kavicsba, arra vevő lennék :)

Előzmény: pacman123 (116409)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116410

Bmeghülyeteló ... szÁrnak akart lenni de néha nem veszi az ékezetet :D /vagy nincs türelmem kivárni .../

Előzmény: pacman123 (116409)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116409

Ez ku**ajó! Engem is az tesz kíváncsivá hogy fúrtad ki a köveket ilyen szépen, "függőlegesen", és hogy hogy nem törtek szét :-) Azt látom hogy valami menetes (?) csövet ragasztottál be szarnak, gondolom 2 komponensű epoxival vagy hasonlóval.

Előzmény: feketefelhoo (116406)
Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 116408

Hali!

Ez nem betegség, ez egy állapot! :D

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy birka türelmem van, és elég kitartó vagyok azokban a dolgokban amit elhatározok. Kis fanatizmus is kell hozzá, egy kis beütéssel karöltve, ezek nélkül nem megy! Többször megkaptam már, hogy nem vagyok normális, jelentem tudom, de állatorvosnál nem voltam még vele. Nem szeretném ha ebből kigyógyítanának :]

Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 116407

Ötletes!

Hogyan rögzítetted a kavicsokat? A majdani kinti nyári konyhához lehet hogy lopom az ötletedet!

Előzmény: feketefelhoo (116406)
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 116406

Kavicsok ;-)

Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 116405

Ha nekem kellene a padot rendbe tenni én szétszedném, úgy azért könnyebb a darabjait rendesen átcsiszolni. Ha nem mozog, és jól egyben van, akkor is lecsiszolnám teljesen fáig. A réseket, repedéseket a már tiszta csiszolatport összekeverve faragasztóval tömíteném több lépcsőben. Ahol nagyobb és mélyebb a rés ott több lépcsőben, mert száradáskor zsugorodik.

Még 2012 nyarán volt egy hasonló pad amit rendbe kellett tegyek. Azon is fehér festés volt, valaha egy üzemorvosi rendelőben volt a váróban pad kitudja mennyi ideig, annak már idestova vagy 20-25 éve minimum, hogy a családomhoz került, utána a telkünkön volt a teraszon kitéve az idő vasfogának. Mondanom se kell a festése sokkal ramatyabb állapotban volt mint a képeiden, és a szerkezete sem volt mér teljesen stabil. Szétszedtem, lecsiszoltam. A csapokat rendbe tettem. Az illesztéseknél faragasztóval raktam össze. A csavarok furatába is került ragasztó (eredetileg is csavarozva voltak a darabok, még a régi fajta facsavarral), a teljes becsavarása előtt a feje alá is nyomtam egy keveset. Lenolajjal átkentem az egészet, majd kb két hét száradás után celkolor barna festékkel lett két rétegben lekenve. Olajozva és festve még szétszerelt állapotban volt, a csapolási felületeket nem kezeltem, hogy a ragasztó tapadjon rendesen. Összeszerelés után kapott még egy réteg festéket. Azóta a kertünkben a gyerekek használják. Szerencsére még nem láttam rajta festék felválást, pedig télen nyáron kint van, éri eső hó és nap, illetve a nap nem közvetlenül mert egy almafa árnyékában kapott helyet. Már nem ennyire fényes a felülete mint a képen.

Előzmény: méray (116403)
Bari- Creative Commons License 3 napja 0 0 116404

Persze mert időkibővítőt használok :D

Viccet félretéve, a várat sikerült viszonylag gyorsan elkészíteni, ehhez Neked is nagy szereped volt, hogy le tudtam Nálad vágni pontos méretre az anyagokat, de legtöbbször nem haladok ilyen gyorsan. Az egész pakkot még a 2014-es karácsonyra terveztem, hogy elkészül, illetve akkorra volt elsőnek kigondolva. Azon az éven addig jutottam el, hogy meggyalultam hozzá méretre az anyagot. Akkor még csak kevesebb lovag és 1-2 sárkány volt betervezve. A vár már a 2015-ös karácsonyra jött képbe. Valamikor még május környékén kezdtem neki a lovagok darabjainak kivágásának. Talán augusztusra lett kivágva az összes darabja a 24 lovagnak és a 12 lónak. A sárkányok valamikor december elejére készültek el. A lovagokat nem sikerült karácsonyra befejezni. Egyszerűen nem volt elég szabadidőm hozzá. A várnak neki sem kezdtem, csak az anyag lett hozzá félretéve ne használjam el másra. Remélem most már valóban elkészülnek. Kezdek nem férni tőlük a műhelyben, meg állandóan pakolgatni kell ha a lányom le akarna jönni hozzám ne lássa meg. Még az átadásig lesz szűk két hetem, addig muszáj már befejezni. szerencsére a várat már csak lakkozni kell. Korán reggel a híd felvonó szerkezetét átalakítottam, hogy levehető legyen. A lovagok darabjainak jó része festésre vár, de a lábakat (48db) meg a testet még csiszolni kell és még a ráragasztott papír sablont is le kell vakarászni róluk. Azt hiszem a mai nap elmegy vele. A festést párom bevállalta, száradás után lehet összeragasztgatni a darabokat aztán egybe lelakkozni az összeset a festett lovakkal együtt.  Remélem lesz sikere!

Előzmény: pacman123 (116402)
méray Creative Commons License 3 napja 0 1 116403

Szia/sziasztok!

Először is pontosítanék!

Repedés helyett hézagot akartam írni, csak a végén elfelejtettem kijavítani.

Teszek fel 1-2 képet.

A festése nem mai, így kaptam.

A festék talán zománc vagy olaj?

Én szeretném fehér zománccal festeni, de bármilyen ötletet szívesen meghallgatok.

Időm bőven van rá!

Mivel kezdjem a munkát?

Ha lehetséges, akkor nem szeretném megbontani a padot. 

Válaszod/válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv méray!

Előzmény: kjanik (116391)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 116402

Néha nekem is eszembe jut, hogy Barinál tuti hogy nem 24 órából áll a nap :-)

kozgab Creative Commons License 3 napja 0 0 116401

Hali

Nekem egy bajom van a betegségével Uram:

Azt látom,  hogy neked is annyi türelmed és kitartásod van,  mint nekem (ez az oka,  hogy engem tettek Hegyvidékre...)és evvel csak az a baj,  hogy látom előre én is hasonló beteg dolgokra leszek vehető xd

Kényes telepítéseket mindig én kaptam meg,  amikor gyártó honlapján pl nem volt vagy rosszak voltak a driverek. Ugyan tovább tartott,  de megoldottam minden idegeskedés és csapkodás nélkül,  más meg felénél feladta xd

Előzmény: Bari- (116394)
help_kene Creative Commons License 4 napja 0 0 116400

Köszönöm szépen! Csavarhúzóval próbáltam feszegetni, de az egyiknek letört a széle de még így se tudtam leszedni.

De az ábra alapján már talán értem, hogy mit kéne csinálni, melyik irányba kéne feszíteni.

Még egyszer köszi szépen! Sokat segítettél!

Előzmény: Kamelot (116388)
GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 116399

"A bunkósság nem gyógyítható a gazdagsággal  pénzel nem lehet ízlést vásárolni"

Pontosan, ahogy mondod: szóról-szóra.

És megy ez nem csak privátilag, hanem még állami szinten is - lásd fotó.

Előzmény: Pillanatragasz (116385)
Bari- Creative Commons License 4 napja 0 0 116398

Az eredeti ötletadó videón, ahonnan az ötlet származik valóban playmobil figurákhoz volt a vár készítve. A készülő lovagok kicsit más mérettartományt képviselnek, így a vár is nagyobb elemekből áll mint a minta. A kapu mérete úgy lett kialakítva, hogy egy lovas katona kiférjen rajta együtt. Ha megnézed a galéria képeit akkor ki lehet kb következtetni a méreteket. A katona kezében lévő zászlórúd 4,5mm átmérőjű. A lovagok és a sárkányok egyébként ebből a könyvből származnak.

Előzmény: paplanfa (116396)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 116397

Igazán nincs mit :-) Az eredmény miatt már "megérte".

Kiscsaj oda lesz meg vissza ha meglátja. Nem semmi szülinapi ajándék!

Előzmény: Bari- (116393)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116396

Jajj de aranyos! Ehhez illene a playmobil vagy mi volt a neve, tudjátok, az az egyeneslábú lovas.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 1 116395

Szépjóestét! Sikerült végre egy teljes napot a műhelyben eltölteni, egy jó 12 órás menetet toltam le. Anyák napi "virághelyett" projekt. Ennek keretében folytattam Dr. Ramaty diófáinak felélését, csináltam Anyunak egy kis polcot (ez mondjuk már régi adósságom volt felé), meg egy kis fatálat esztergáltam. Ez utóbbi életem első nagyobb esztergálása volt (eddig csak fogpiszkálót gyártottam), no úgy is sikerült.

Mivel nekem nincs olyan profi befogóm, ezért csináltam 2x18-as rétegelt lemezből (rögtön kettőt), ezt csavaroztam fel a "tokmányra", és a másik oldalánál felragasztottam a diófát. (6cm vastag). Az utolsó képen jól látszik mennyire nem jött össze a sima alja belülről - sehogy sem sikerült elsimítani az összes barázdát. No majd még gyakorlom, úgyis két diópogácsát gyártottam. Felületkezelés: 120-180-240-es csiszolás után az esztergán forgatva paraffinolaj+méhviasz keveréke (Bari- féle receptúra alpján, 2dl olajhoz 100 gramm tiszta méhviasz). Így felvitelkor egyúttal már "polírozni" is lehetett. Igen jó illata van ennek a méhviaszos mixnek, aki még nem tette, próbálja ki!

A kis polc szintén diófából van. A csapolást az asztali körfűrészen csináltam, kétoldalas ragasztóval összeragasztottam a két oszlopot, és mögéjük ragasztottam hulladék rétegeltet. 4-5-6 képen látszik hogy megérte :-) Élek lekerekítve R2.3-as maróval. Csapolás nincs ragasztva, csak 4 csavar húzza a polc lapjait az oszlopokhoz. Így is elég masszív és a súly amit tartani fog jó ha 0.5 kg lesz (mellékhelyiségben lesz, wc papír, illatosító, wc öblítő - kb ennyi) Felületkezelés: 120+180+240 -es csiszolás után lenolaj.

Mikor végeztem azt hittem leporoltam magam - levettem a melósruhát - még az alsógatyámból is dőlt a diófa forgács :D Tanulság: ne kantárosban esztergálj ...

Bari- Creative Commons License 4 napja 0 2 116394

Valamiért az előző postba nem tette be a képet, pedig beillesztettem

Bari- Creative Commons License 4 napja 0 0 116393

Sziasztok!

Ma végre majdnem kész állapotba került a nagyobbik lányomnak ajándékba készülő fa vár. A sárkányok már korábban elkészültek, a lovagok még folyamatban. A kapunál a felvonó tekerőjét még kicsit átalakítom. Jelenleg fixre van ragasztva, de megoldom, hogy leszedhető legyen. Elcsomagolásnál, mivel még majd készül hozzá egy fa ládikó amiben minden szépen belefér, útban lenne. A képeken még nincs felület-kezelve, köber fényes bútor és parkettalakk kerül majd rá 2-3 rétegben. A falak és a tornyok is 10mm-es nyír rétegeltből készültek. A jelenlegi állapot nem jöhetett volna létre ha Pacmen nem ajánlja fel a segítségét a szeleteléshez. A fa anyagot nála szabtam méretre a kékbosch körfűrészén, mivel a saját körfűrész átalakításom még eléggé félkész állapotban van. Ez úton is köszönöm a segítésged Pacman!

409 Creative Commons License 4 napja 0 0 116392

Ezek gyárilag nyitott platósak, a (hazai gyártású) bódét utólag szerelik rá az adott ország márkaszervizeiben. Nálunk pl, olyan zárat/kilincset tesznek rá, ami gyakorlatilag be sem zárható*. Megeshet, hogy ezt kiküszöbölendő került rá ez. Hááát, így sikerült. :-)

* vagy féltucatot alakítottam már át, hogy használható legyen. (nem ezzel a megoldással!! :-DD )

Előzmény: Pillanatragasz (116385)
kjanik Creative Commons License 4 napja 0 0 116391

Konkrét válasz helyett egy kis általános rizsával szolgálhatok, főleg azért, mert azt írtad, hogy:„Régebben használtam tubusos és tégelyes kenhető pasztát, de ahol használtam, fél év múlva elkezdett ugyanúgy repedni (akár kint, akár bent).” .

Akár új, akár javító festésről van szó, felületvédelmi rendszerről kell beszélni, ami magában foglalja a felület előkészítését, több átvonó és fedő réteget, esetleg közbülső megmunkálásokat, csiszolást.

Ha az adott tárgyhoz és igénybevételhez egy festéktípust választunk, abból következik a felületvédelmi rendszer felépítése és technológiai követelmények sora. Itt már nem közömbös az, hogy új, vagy javító a festés, mi volt az előélete a darabnak, milyen a felületek állapota.

Ezek alapján az a kérés, hogy ajánljunk „pasztát” mindenképpen a levegőben lóg, én nem tudnék jól válaszolni. Hogy a javító tapasz milyen mélyen megy bele a repedésbe, az spachli kezelésének a módjától függ, de nem csak ezen múlik a tartósság. Megfelelő technológiával kell a megfelelő tapasznak illeszkednie a felületvédelmi rendszerbe (és a repedésbe).

A javító festés főbb lépései:

- a régi festékréteg szükség szerinti, vagy teljes eltávolítása,

- szükség szerint alapozás, tapaszolás, csiszolás, portalanítás (esetleg többször),

- megfelelő számú festékréteg felhordása.

Jól megválasztott és kivitelezett felületvédelmi rendszer még fedetlen kültéri igénybevétel esetén sem repedezik fél év után (ha csak nem az utolsókat rúgja a faszerkezet).

Egy helyes válaszhoz mindenképpen kell tudni, hogy mivel volt festve, most hogy néz ki, mivel szeretnéd festeni, de legfőképpen azt, hogy mennyi munkát szánsz belefektetni.

Előzmény: méray (116379)
arvaiz69 Creative Commons License 4 napja 0 0 116390

Szia! 

Nagyon jól néz ki, ügyes vagy! 

Előzmény: Pillanatragasz (116382)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116389

Kicsavartad ahol lehet?

Előzmény: help_kene (116387)
Kamelot Creative Commons License 4 napja 0 0 116388

Bepréselhető összekötő vasalat. Vésővel vagy csavarhúzóval kicsit noszogatni kell. Magától nem fog szétjönni.

Előzmény: help_kene (116381)
help_kene Creative Commons License 4 napja 0 0 116387

Ezen tolóajtó volt, azokat elég egyszerűen le lehetett emelni, de ettől tovább egyelőre nem jutottam. (Ezr a szekrényt pedig én és egy ismerősöm szereltük össze még vagy 11-12 éve... de nem emlékszem már, hogy ezek a kis izék hogy kerültek a helyükre...

Előzmény: paplanfa (116386)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116386

Az ajtó egészen véletlenül nem olyan, hogy tokkal kikapható és az ajtó fölött egy bevilágítóablak is van?

Előzmény: help_kene (116381)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 0 116385

A bunkósság nem gyógyítható a gazdagsággal  pénzel nem lehet ízlést vásárolni

LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 116384

Inkább csak tátom a nokedlilesőmet :) Még nézni is szép, olyan anyagok ! A gyalukról nem is beszélve - ha egyszer lesz lehetőségem, megnézek egyet közelről is - ha lehet, meg is tapogatom :)

Előzmény: kozgab (116383)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116383

Jajj, olyan vagy már :D

Irigykedsz mi :D

Én igen, pláne, hogy most már meg kéne oldanom a csavarodott léceimet is ,hogy tudjam szépen egyengetni, akár maróval, akár mással.

Lehet ezt a maradék zártszelvényekkel fogom megcsinálni, csak félek nehéz lesz az egész így, mivel 2 méteresre szeretném csinálni mindenképp, ha nem 3-ra :D

Most már ez kezd egyre égetőbb lenni, így meg nem gond, ha szomszédból csavarodott jönne...

Előzmény: LyPapa (116378)
Pillanatragasz Creative Commons License 4 napja 0 1 116382

Egy kis hétvégi fekete meló...

help_kene Creative Commons License 4 napja 0 0 116381

Sziasztok, szeretném kérni a segítségeteket a következővel kapcsolatban:

Van egy 220 cm magas 3 méter hosszú gardrób szekrény, amit át kellene vinni az egyik szobából a másikba.

Mivel az ajtó csak 200 cm magas emiatt csak szétszedv lehet átvinni.

Nekiláttam nagy hévvel a szétszedésnek, de egy ponton elakadtam és nem értettem, hogy hogy lehetne tovább haladni.

Az élek találkozásainá mindenhol van betéve egy olyan kis elem, aminek oldalra és lefelé vagy oldalra és felfelé 2-2 csapja belemegy 2-2 lukba. van egy csavar, amit ha kicsavarok nem történik semmi. Eddig még 1 ilyet se sikerült kiszednem a helyéről így meg nem bírom szétszedni elemeire a bútort.

Ha látott már valaki ilyen alkatrészt, segítsén legyen szíves, hogy hogy tudnám ezt kisedni a helyéről.

Itt van róla pár kép:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160430/20160430_171736_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160430/20160430_152908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160430/20160430_152859_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160430/20160430_152855_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valami ötlet, hogy hogy kéne ezt a rögzítőt kiszedni, vagy hogy lehet egy ilyen módon összerakott szekrényt szétszedni?

A másik kérdésem, hogy Buidapesten valahol van egy bolt ahova az asztalosok járnak vásárolni szerelvényeket . Olyanok akik, ilyen gardróbokat meg konyhabútorokat építenek. Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol van ez a bolt? Évekkel ezelőtt már jártam ott, de nem rémlik hogy hol volt és akkor is úgy találtam rá, hogy egy szaki ajánlotta.

Előre is köszi a tanácsokat. Most itt áll a szekrény félig-meddig szétszedve... Ki kellene találnom valamit a szétszedésére, mert addog a többi dologgal se tudok előre haladni. (A szekrény helyére kerül egy másik berendezés annak a helyére meg egy ülőgarnitúra, de így meg se tudom venni, mert nem lehet hova letenni.

srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 116380

41o kg/köbméter a fajagos súlya ennek a vörös fenyőnek. Erőssek a japánok. 

Előzmény: 409 (116376)
méray Creative Commons License 4 napja 0 0 116379

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Rendbe kell raknom (újra kell festenem) a kinti (teraszon lévő) asztalt és a padot.

A kérdésem az lenne, hogy a nagyobb (~0,5mm --->) repedéseket mivel kéne bejavítani?

Régebben használtam tubusos és tégelyes kenhető pasztát, de ahol használtam, fél év múlva elkezdett ugyanúgy repedni (akár kint, akár bent).

Olyan valami kellene, ami mélyen belemegy a repedésbe, és nem reped (olyan hamar).

Ti mit ajánlanátok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv méray!

LyPapa Creative Commons License 4 napja 0 0 116378

Precízen kiválasztották a teljesen csomómentes, szép hosszú faanyagot :)

Előzmény: kozgab (116373)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 116377

A wikipédia ezt a három fajtát : sugi (杉)akamatsu (赤松)hinoki (檜 or 桧) adja elsőnek a japán ácsok által használt anyagoknak, mindegyik tűlevelű.

Az akamatsu az vörösfenyő. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Pinus_densiflora

Pont úgy néz ki mind amit itt, a Fogarasi havasok lábánal lehet kapni. Csak azok kisebbre nőnek.

Deszkát lehet belőlük vágni, de ekkora gerendákat nem. 

Előzmény: 409 (116376)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 116376

"Valami nagyon speciális puha szálú fa kell legyen, tűlevelű, amit könnyű vésni."

Nekem az tűnt fel, hogy 2ember simán felemelt egy ekkora gerendát. (császárfa??)

Előzmény: srudolf1 (116372)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116375

Ez esélyesen referenciamunka volt sztem :)

Amúgy tényleg elmebetegek a japók :) Nem is kicsit :D

Előzmény: srudolf1 (116374)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 116374

Ennél a plattolásnál keresztszálra kell dolgozni...

Gyaluval nem lehet, valami nagyméretű véső kell. 

Láttam videót, amikor a két összeillesztendő gerendát kézi gyaluval szintelte ki, hogy tökétesen fusson. 

Az OK:  Jó gyalu, hosszú talp, ügyes kéz. De ez tényleg komoly. 

Előzmény: kozgab (116373)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116373

Nem láttad korábban a japó gyalulást? Amikor papírvékony réteget szedtek le fáról? Japók egyszerűen nem normálisak, a maximalizmus náluk elengedhetetlen minimalista valami :D

Sokkal alaposabbak, mint bármelyik másik nép. Precizitás kb fontosabb, mint az idő...

Előzmény: srudolf1 (116372)
srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 0 116372

Ezt se lánfűrésszel készítették.

Elképzelhetetlen, hogy egy 25cm széles gerenda plattolását miként képes ennyire síkba kihúzni. Ha be is nagyolja kétoldalról egy nagyon profi kőrfúrésszel, akkor is kézből ki kell gyalúlni, színtelni- hogy ennyire találjon. Valami nagyon speciális puha szálú fa kell legyen, tűlevelű, amit könnyű vésni. A vörösfenyőnek  mifelénk szíjas szerkezete van. 

Lehet, hogy erre termesztik ezt a fafajt, hallottam, hogy tölgyfát is lehet kapni a hollandoknál, ami egyáltalán nem hevenyedik- az is termesztett. 

Előzmény: Computerguru (116361)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116371

Nem néztem teljesen végig, biztos úgy van ahogy írod, de mint ötlet érdekes és tetszett ahogy hegesztéshez besínezte. (tűzoltó homok nélkül nem csinálnám) A motorja valami fűnyírómotornak tűnik.

Előzmény: 409 (116369)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 116370

Köszi! Nem vettem észre, hogy az az ahova az éket teszi a szétszedéskor. Pedig de.

Előzmény: 409 (116367)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 116369

Szerintem elég bután van ez megvezetve. A függőleges oszlopot a vízszintes kerekes szelvény közepére kellett volna tenni, hogy ne essenek vele pofára. 10:04-nél bele is vágtak, ott valószínűleg előre billent. Küzd vele végig, hogy a sínen tartsa a hátsó kerekeket is.

Előzmény: paplanfa (116366)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116368

Összeállt túloldal is, az a rés a nyitáshoz van :) Végignézted a videót hogy nyitják?

Lesd meg alaposabban, a túlsó rész is tökéletesen összezárt.

Nagyon betegek...

Előzmény: halaloszto (116365)
409 Creative Commons License 4 napja 0 0 116367

Szerintem szándékosan olyan, hogy be lehessen ütni az éket (3:00) a szétszedéshez.

Előzmény: halaloszto (116365)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116366

Egy fűrészgyáros. Érdemes nézegetni a készítési módszereit. Az biztos, hogy beborítanám a kész mű platóját valamivel, mert ha egyszer benézik a léceket véres munkát fog végezni a masinka.

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 116365

2:09-nél látszik hogy a másik fele nem zárt össze rendesen. hiába fogatják, a másik lapját nem is mutatják meg.

Vajk

Előzmény: kozgab (116363)
paplanfa Creative Commons License 4 napja 0 0 116364

Azért vigyázz, van olyan gázrugó ami nem rugózik, hanem húzózik. Azt a lenyíló ajtókhoz (bárszekrény) lehet használni. Nagyon jó!!!

Előzmény: GPS (116360)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116363

Japánoknak nem, ezen még kell mit javítani :D

Előzmény: Computerguru (116361)
kozgab Creative Commons License 4 napja 0 0 116362

Hinnye, magyar oldalon néztem, mert a többi cucc ugyanaz, ott meg 13kg-snak írták :D

Nemrég szert tettem iweld inverterre, no az kicsi :D 120-as asszem, igaz 30 környéke volt árban.

Előtte meg volt egy güde, sztem nem volt jó, no az nehéz, nagyon nehéz volt :D

Magyarból kiindulva írtam,  hogy az nem inverter, 3.3kg mellett visszavonom :D

Előzmény: pacman123 (116341)
Computerguru Creative Commons License 5 napja 0 0 116361

Ez elég jó illesztés? :)

GPS Creative Commons License 5 napja 0 0 116360

"....csináld meg a szekrényt, majd ha kész, lopj a bícsen egy rugós horgászmérleget."

Kérlek, ne becsülj le annyira, hogy azt feltételezd, hogy pont ez hiányozna a parti kelléktárunkból :-)))

Ez konkrétan a Bacus kollégáé (mert van pár gép és eszköz ami közös használatban van) - de igenis VAN 400 N-os, digitális húzómérlegünk.

Természetesen nem horgász-célokra használjuk (főleg hogy hajósok és a horgászok ősidők óta kb. olyan viszonyban vannak egymással, mint mondjuk a sííták és a szuniták a világ boldogtalanabb részén) - de attól mérlegünk még van.

Mi ezt a mérleget (dinamométert) az elektromos hajómotorok valós tolóerejének a mérésére használjuk leginkább - mert tökéletesen megfelel egész 80 librás motorok vizsgálatára is.

Na de gázrugó ügyben a bolt nagyban megkönnyítette a választásomat - ugyanis a legkisebb kapható rugójuk 50 N-os.

Így nem kell sokat agyaljak, hogy a vélhetően 2-2,5 kilós ajtóm alá mit fogok majd tenni - mert így szabadon választhatok az 50 N-os...illetve az 50 N-os gázrugójuk között. :-)))

.

Előzmény: paplanfa (116340)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116359

Afffene, megkérik ennek a fűrésznek is az árát.

Előzmény: zoli09 (116358)
zoli09 Creative Commons License 5 napja 0 0 116358
Előzmény: paplanfa (116357)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116357

Nekem nem jött be csak az anyák napis, abban meg semmi sincs, csak a bugyis csajok.

Előzmény: zoli09 (116355)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 116356

Miért nézzem a bugyikat?

Előzmény: paplanfa (116354)
zoli09 Creative Commons License 5 napja 0 0 116355

Már fent van az újság a Lidl magyar oldalán.

Előzmény: paplanfa (116351)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116354
Előzmény: pajaci (116353)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 116353
Előzmény: pajaci (116352)
pajaci Creative Commons License 5 napja 0 0 116352

kompaktní svářečka s invertorovou technologií a hmotností pouze 3,3 kg

Előzmény: kozgab (116338)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116351

Ezt honnan tudod előre? Bennfenntes vagy?

Előzmény: zoli09 (116349)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116350

Danke.
D3 vízálló farag aszt pont jó.

Előzmény: pacman123 (116347)
zoli09 Creative Commons License 5 napja 0 0 116349

Magyarországon csak trafós lesz, úgyhogy felesleges is gondolkodni az inverteresen.

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116348

jó akkor az trafós :-) (mondjuk súlyt nem ír rá)

(nemtom hogy sikerült először a mágneses derékszöget behoznom .. o.O)

Előzmény: 409 (116346)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116347

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=139409073&t=9104263

Faragasztó, tölgyfa blind, trinát alapozó, felhígított ragasztó. Válassz :-)

Előzmény: paplanfa (116343)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 116346

"De ami lejjebb van (csak nem az jön be ha rákettyintek), sztem az is inverteres lehet."

A 80A-es 2500pénz, a 100A-es meg csak 1500 lenne? Kicsi a valószínűsége.  :-)

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 116345

Gondolod, ha Te mondod neki, akkor jobban elhiszi??  116046  :-DD

Előzmény: paplanfa (116340)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116344

A lejjebbi olyan hetra-tekerősnek tűnik.

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116343

Nemrég téma volt a bútorlapok élzártása-élfóliázása.

Aktuális lett a dolog, de nem találom a hozzászólásokat ezügyben.

Végülis mi lett a legjobb megoldás? Valami faragasztós beeresztésre emlékszem, és mintha ez még jobban vízzárna mint a fóliavasalásos. Az is rémlik, hogy ha bekentem ezzel, utána még bármikor ráasalhatom az élfóliát is. De pontosan milyen ragasztót vegyek holnap a bótban? A szekrények alsó-hátsó éleit természetesen mindig kopaszon hagyják a bútorgyárakban, de ezzel a ragasztóbeeresztéssel a fólia nélküli polclapokat is meg lehet kezelni, nem?

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 116342

Itt felénk már csak 3.3kg-nak írja....  :-P  :-)

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116341

http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetail&id=49641

Ha ez trafós akkor baktassak mint a hegyikecske. Nekem is ilyen "játék"-inverterem van, egy női ridikül simán nehezebb mint ő :D De amire eddig kellett arra jó volt.

De ami lejjebb van (csak nem az jön be ha rákettyintek), sztem az is inverteres lehet. Melyiket nézed trafósnak?

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116340

Te GPS!

Ha még mindig nem tudod milyen gázrugó kell, akkor csináld meg a szekrényt, majd ha kész, lopj a bícsen egy rugós horgászmérleget. Ráakasztod, meglengeted, kinyitod és hopsz, már látod is a kinyitott ajtód súlyát!

Előzmény: GPS (116038)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116339

"Ebben a hobbiban két szép dolog van. Az egyik maga az alkotás öröme, a másik pedig az amikor valakinek átadod a kész művedet. :-)"

+1.

És lassan kezdek leszokni hogy a hibákat keressem abban amit elkészítettem (mondjuk tanulságként azért nem árt). Tavaly csináltam egy mp3 lejátszós, zenélős fatalicskát exkollégának. Mivel a búcsúztatót előre hozták, kicsit kapkodósabb lett a projekt, nem lett olyan szép ahogy elterveztem. De azt mondja, a kislányai azóta is boldogan játszanak vele, emelgetik (ilyenkor bekapcsol a zene meg világít, ha leteszik elhallgat). Na ha az ügyfél örül, akkor én is örülök :-)

Előzmény: Egy griff (116337)
kozgab Creative Commons License 5 napja 0 0 116338

Hali

Sztem az trafó és nem inverter.  Utóbbi nem bő 10kg lenne...

Csak gondoltam szólok :)

Előzmény: feketefelhoo (116329)
Egy griff Creative Commons License 5 napja 0 0 116337

Apósom sem egy kis darab, muszáj volt letesztelnem, nehogy az első próbán leégjek! :-)

A kulcstartó pedig igen, az öcsémé lett!

Ebben a hobbiban két szép dolog van. Az egyik maga az alkotás öröme, a másik pedig az amikor valakinek átadod a kész művedet. :-)

Előzmény: pacman123 (116336)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116336

Dehogy röhög, csak csodál. Újfent kalap megemel. És látom a képeken a terheléses teszt is megvolt :-)

Az iPhone-os kulcstartó lett az öcskösé? Ku**a jó!

/nehagydégveametabonavilágítást :-) én megtettem, másnap nem akart bekapcsolni. de aztán meg mégis/

Előzmény: Egy griff (116332)
Egy griff Creative Commons License 5 napja 0 0 116335

Igen, más a stílus, és mások az arányok is, de abban ugye az a fő, hogy összehejtható, összecsukható, kis helyen is elfér. Ezt pedig elég nehéz lenne összehajtogatni! :-)

Előzmény: Paco155 (116333)
Egy griff Creative Commons License 5 napja 0 1 116334

Itt van pár pillanatkép, nem sok, ennyit sikerült fényképeznem.

http://indafoto.hu/egy_griff

Üdv.

Előzmény: arvaiz69 (116270)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 116333

Köszönöm.  Nekem a te padod arányai és stílusa amúgy jobban tetszik mint a kitárgyalt.

Előzmény: Egy griff (116332)
Egy griff Creative Commons License 5 napja 0 0 116332

Kicsit félve, de közzéteszem a profi tervemet! :-) Mint mondtam ezeken a méreteken menet közben picit módosítottam, de a hétvégén lemérem és megírom a pontos adatokat. Addig is tessék, és nem kiröhögni! :-)

Ezek ugye csak a nyers alaktrészméretek. Például az ülőfelület magasságát, vagy a háttámla dőlésszögét és a többi lényeges adatot is a hétvégén megírom nektek. 

wtman Creative Commons License 5 napja 0 0 116331

Ha jól értem max 80 A-t tud. 130 A alattit nem nagyon érdemes venni, még háztáji célokra se.

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116330

Biztos, novinka, de engem inkább a 9eFt-os sisak érdekelne.

feketefelhoo Creative Commons License 5 napja 0 0 116329

Baró

Azzal az inverteres hegesztővel érdemes foglalkozni vajon?

Előzmény: paplanfa (116328)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116328

Figyelem! Következő fűszeres eksön ez lesz hamarosan.

http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=817

Kis kézi merülőkörfűrész 14eFt körül, a mellékelt fotótól majdnem röhögőgörcsöt kaptam. Ez a cucc ugyanis jobbkezeseknek használható, de pont a másik oldalról, értelmesen, úgy, hogy az asztalon van a gép súlya, szépen feltámaszkodva. Az izomagyú szépfiút persze pont fordítva erőszakolták oda. Bútorlap-huszároknak, lamináltpadlózósoknak, osb-zőknek kiváló, csak kell hozzá készíteni egy vezetőlécet, ami egy aluminiumléc is lehet, hiszen ennél normálisan működik a gép jobbkezesek esetén. Tuti megveszem, ki fogom használni.

Lesz mikrocsiszoló 8eFt-ért, szokásos bitdolgok is. Ezenkívül 3500-ért egészen fasza "powerbank" is van beépített usbcsatlakozókkal, de pluszban is rá lehet dugdosni, szóval ez olyan amit érdemes lehet megvenni, használható cuccnak tűnik.

GPS Creative Commons License 5 napja 0 0 116327

Most voltam az Aldiban, hát mit látok?

Ecset, szettben - 7 (mondom: hét) darab műanyag-nyeles, korrektenk kinéző ecset-készlet: összesen 1.190 Ft.

kb. 20 mm-estől olyan 60 mm-ig - 7 lépcsőben és műanyag tokban. Ész megáll, hogy lehet ennyiért ecsetet készíteni?

.

Előzmény: 409 (116325)
Computerguru Creative Commons License 5 napja 0 0 116326

Én vettem egy konyhai szilikon ecsetet, amivel a tojást lehet elkenni a sütitészta felületén. Ha végeztem a ragasztással, akkor beáztatom egy pohár vízbe és olyan lesz, mint új korában.

Ha véletlenül elfelejtem beáztatni, akkor kézzel 10 mp letördelni a megszilárdult ragasztót.

Előzmény: Mrteo (116297)
409 Creative Commons License 5 napja 0 0 116325

Ráhibáztál, művészecsetet használok. :-)  De pl. az Aldiban évente vásárolható tizendarabos ecset készlet is jó. Nem hullik és nem rozsdásodik.

Előzmény: GPS (116309)
BözsiBözsi Creative Commons License 5 napja 0 0 116324

miért nem mész egy szabászüzembe vágatni méretre?

MDF van méretre vágva...

Előzmény: ismeros (116322)
neduddgi(én) Creative Commons License 5 napja 0 0 116323

Dettó.

(Három gyerek, asztalra akasztós ülőke, kisasztallal kombinált szék, hungarocell darabok kispárna huzatban.)

Plusz egy kissámli a nagyszékre mászáshoz, meg a WC kagyló elé. :o)

Tökéletes megoldás, bár tényleg nem túl eredeti...

Asszem, már írtam: az első fiúnak csiribiri emelt ágyat készítettem, a másodiknak már egy egyszerűbbet és szétbonthatót. A harmadiknak meg az első kettőből megmaradt, és egyéb fellelt anyagokból építettem össze egyet. (Mindhárom alsó része íróasztalnak volt/van kialakítva.)

Megjegyzem: a kölök nagyjából heti gyakorisággal dícsér meg az ő "kedves, puha ágyikó"-jáért, amit "imád". :o) Nekem ennél nagyobb elismerés nem kell.

Előzmény: halaloszto (116301)
ismeros Creative Commons License 5 napja 0 0 116322

MDF lapot akartam írni bakker! :/

Előzmény: ismeros (116320)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 116321

Jó gyorsan megkaptátok a terveket.:)

Cigánymunka, amit csinál a csavarszeggel és a dugózással. A dugó keresztszálú, meg fog dagadni a víztől, el fog színesedni és ki fog esni.

Nem szakember a pali.

2x 8-es fa csapokkal kell összefúrni és enyvezni a léceket a vázra. 

Amit mutattam az nem lehet egymásba tenni.

A két láb között van két 6ox35 csap (egy síkba), maga a csapfészek 5ox2o-as. 

Úgy kell kidekkelni, hogy éppen be tudd csúsztatni a ülőkét a lábba, aztán amikor ráülsz, akkor befeszűl.

Ha ráül két 13o kilós, leesnek a seggükre, a csapolás nélkül megcsinálod.

A faragasztó és csavarszeg lófing. A csavarszeg repeszti a keményfát. Minden készre van átcsíszólva... becsavarod: repeszt.. letörik a feje ... anyázhatsz.

Elő lehet fúrni, de nem biztos, hogy elkapod a megfelő mélységet.

A csapszéket és a csapokat meg lehet csinálni kézből, vésővel és pászitófúrésszel, meg egy ráspollyal.

Szépen nyugodtan, odafigyelve és örvendeni neki amikor kész van.   

Ha több kell, akkor meg kell csinálni a tipniző sablont az egész lécezésre (ívesre 4mm-res rétegeltből). És egy másik sablont a léceknek.  

ismeros Creative Commons License 5 napja 0 0 116320

Hello!

Tudtok a weben olyan oldalt ahol maradék faanyagoknak adhatnak fel apróhirdetést?

Keresnék egy kb 250x500x20 mm nagyságú OSB lap darabot. :)

Csak ezért az egy darabért nem vennék egy egész táblát.

ombuccman Creative Commons License 5 napja 0 0 116319

Én inkább a hátul lévő tartó miatt aggódom. Esetleg ott is lehetne egy extra támogatást adni, mint az alsónál.

Előzmény: pacman123 (116316)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116318

Amúgy én is :-) (bár nevezhetjük kapkodásnak is) Többek között ezért is nem vettem észre a videóbana letölthető tervrajzot - de szerencsére Vajk türelmesebb volt és kivadászta.

Ilyen(ilyesmi) szék is régóta tervben van nálam. Korábban néztem már Repítő Airdondack székét, ami szintén fasza és nem bonyolult megcsinálni, de jobban elpakolhatót szeretnék (leginkább télen elpakolhatót a kertből). Aztán nézegettem az összecsukhatókat, de ahhoz vagy vasalat, ami rozsdál ... valamilyen indokot mindig találtam hogy elhessegessem magamtól a projektet.

De ez több mint egyszerű.

Előzmény: Akbeta Akbeta (116317)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 5 napja 0 0 116317

Részben :)

De itt most olvasási sorrendben kérdeztem :) Olyan lelkes lettem :)

Utána persze láttam, hogy mások is belelkesedtek.

Mea culpa, mea maxima culpa

Előzmény: pacman123 (116311)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116316

Meg lehet nem lenne hülyeség arra is odafigyelni, hogy kb "lapján" feküdjön fel,

ne az élén:

Nem?

Előzmény: halaloszto (116315)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 116315

ami nekem van ikeás, abban is csavarozva van. nem teljesen nyíró az erő, keményfában a csavar elég jó.

Vajk

Előzmény: srudolf1 (116312)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116314

Én végignéztem a videót is róla meg a tervet is. (Itt a videó ha átugrottad volna: https://vimeo.com/7025586 ) 

Nem használ tiplit sehol. A pirossal bejelölt tartókra gondolsz hogy belecsapolni?

Ragasztja és csavarozza, aztán bedugózza a csavar helyét.

Gondolod hogy faragasztó+csavar nem lesz elég erős?

Előzmény: srudolf1 (116312)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 116313

És lesz belőle létező igény amint meglátják. Egy csomó kisgyerekcuccra nincs a gyereknek igénye, csak az anyukával meg(v)etetik.

srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 116312

A tervről annnyit, hogy a hattamla labába csapolni, nem tipnizni a kötést. Megfeszűl a kötés és szétmegy.

Előzmény: halaloszto (116292)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116311

Részleges readonly szindróma? Nagyonpéntek és már jó lenne a műhelyben? :-)

Most linkeltem videót, Vajk meg a kinyomtatható tervet :D

Igaz, az egyszemélyesre van. De gondolom van hosszabb vonalzód is :-)

Előzmény: Akbeta Akbeta (116310)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 5 napja 0 0 116310

Ehhez nincs egészen véletlenül valami terved?

Nekem nagyon tetszik.

Bár most erősen gondolkodom egy ládás karos padon/lócán.

Nemrég ültem rajta és annyira elkapott a feelingje, hogy bár marhára nem illik a házunkhoz, de én akarok egy olyat csinálni:

Csak a kép:

http://www.karpataljalap.net/?q=2009/11/20/karoslada-alkonya-es-feltamadasa

Előzmény: srudolf1 (116271)
GPS Creative Commons License 5 napja 0 0 116309

Ecsetet használok, akár 1 évig is elég 1db.

Vélhetően nem a vegyesbolti 199 Ft/3 db-os ecset-szettet használod - mert azoknál már az is fél siker, ha egy munkát kibírnak, komolyabb "kopaszodás" nélkül.

.

Előzmény: 409 (116303)
Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 116308

Köszönöm az ecsetes hozzászólásokat!

Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 116307

Akkor én vagyok a nem létező ember, én szeretnék egy ilyet.

A kicsi most 2,5 éves és kinőtte a beülős IKEA széket, a normál szék még alacsony neki (viszont felmászni magas)

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116306

Nahát .. néha érdemes végignézni egy-egy videót (én csak beletekergettem).

Az elején mondja is a végén meg írja is hogy töltsd le te marha :)

De ez igen fasza és nem túl bonyolult szék. Következő projekt lesz muter szülinapjára.

Kroy Prince Creative Commons License 5 napja 0 0 116305

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy mennyi megpróbáltatással, de sikeresen elkészítettem az általam is tervezett franciaágyat két éjjeli szekrénnyel. Képeket is mellékeltem anno.

Nos a nagylányom kérésére (munkája miatt kénytelen albérletben lakni Szegeden) most egy cipős szekrényt készítettem, a franciaágyból maradt anyagból és amit még itthon találtam. Ajtóbetétre már nem futotta, így azt OSB-ből készítettem. A sötét színű pácolás az Ő kérése volt, amitől én idegenkedtem, de végül is összhatásában nem is lett olyan rossz.

Szerintetek?

Íme egy közeli Photoshop-al körbevágott kép róla:

Az előszobánk végében látható ezen a képen a környezetével, amelyek szintén az én kezem munkája. A mögötte lévő gardrób szekrény ajtók betétje pl. bambusznádszövet. Jobbra pedig egy régebbi alkotásom látható, amit egy kivágásra ítélt diófából készítettem.

Szívesen olvasnám a véleményeteket.

Bari- Creative Commons License 5 napja 0 0 116304

Kis felületen ujjal szoktam elkenni. Ha nagyobb a felület, akkor szilikonos konyhai ecset, vagy kenőkés. Nyugodtan rászáradhat a ragasztó, száradás után lejön róla egyben.  De használhatsz sima ecsetet is ha használaton kívül vízbe tárolod vagy rögtön elmosod, amig nem szárad bele kimosható. Érdemes olyat választani, aminek nem fa a szára hanem műanyag. A fém része egyébként egy idő után rozsdásodni fog az állandó víztől.

409 Creative Commons License 5 napja 0 0 116303

Ecsetet használok, akár 1 évig is elég 1db. Használat után után vízbe teszem, nem mosogatom.

halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 116302

víz alatt kell tartni. ott nem köt meg.

Vajk

Előzmény: Paco155 (116299)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 116301

három gyerekem van. 

van a kicsi, asztalra akarszhatós szék. addig jó  amíg a gyerek egész kicsi, viszont viheted magaddal vendégségbe, anyuhoz, stb.

van a klasszik, aminek van saját asztala. pl ikeás, a szokásos kisasztalba dugjuk a kisszéket fából, meg hasonlók. amíg elég kicsi, úgysem eszik a felnőttekkel az asztalnál, addig hasznos hogy van a széknek saját asztala. amikor már nagyobb, akkor leveszed róla az asztalt, és odatolod az igazi asztalhoz. 

amikor ezt kinőtték, akkor egy 10cm vastag hungarocell kockára varr asszony huzatot, vagy becsomagolod színes papírba és utánna betekered folpackkal. ez megy a rendes székre, és kész. 

nekem ezek beváltak. nem szuperek, de megfelelnek. 5centinként állítható magasságú szék szerintem egy nemlétező igényt elégít ki.

Vajk

Előzmény: Mrteo (116296)
kozgab Creative Commons License 5 napja 0 0 116300

Szia

Vettem csavarokat (imbusz), körmös anyákat és 2 óra alatt be lett állítva. Semmi egyéb lehetőség nem volt ennél a gépnél csak a felső látható csavarok.

Most pontosnak ítélem derékszögek alapján, párhuzamvezetőt össze kell raknom és jön a teszt.

Persze kipróbáltam szorítókkal, ezt derékre állítottam a széléhez képest és jünak néz ki, de sok teszt nem volt, mert a kés benne hosszvágásra mondjuk úgy alkalmatlan, keresztre töki.

Azaz jónak tűnik, de kell másik kés bele vagy a 200-as modeco-t beleteszem, az jó mindenre, csak kicsi :D

Előzmény: BoriBori (116264)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 116299

Használat után kimosod.  Amíg nem száradt bele addig vízzel higítható, mosható.

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116298

Ujjal szoktam néha én is. Jó bőrradírnak :-)

Vagy vékony műanyag lappal. Bankkártyával.

Ecsettel még nem mókuskodtam, de ha azonnal kimosod bő vízben azért egy alkalomnál tovább tart szerintem. De amíg nem végzel a ragasztással, két kenés között bő vízbe is állíthatod.

Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 116297

A másik kérdés a ragasztással kapcsolatos.

Több videóban látom, hogy ecsettel kenik el a ragasztót. Viszont jól gondolom, hogy 1 munkanap 1 ecset az eredménye? Nekem nem éri meg állandóan ecsetet venni.

Ezért az ujjammal szoktam szétkenni, de érdekelne más hobbysta hogy csinálja.

Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 116296

Lenne két kérdésem.

Az egyik, hogy van-e jó ötletetek étkezőasztalhoz gyerekszékre.

Olyan kéne ami állítható ahogy nő a gyerek, de egy kicsit érdekesebb mint az alábbi:

pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 116295

Ámen :-)

Szép találat, köszi!

Mrteo Creative Commons License 5 napja 0 0 116294

Köszi minden segítséget!

Barnamedvébb Creative Commons License 5 napja 0 0 116293

nagy vagy, mint a hegy! :)

kösz!

halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 1 116292
Előzmény: pacman123 (116290)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 116291

http://www.instructables.com/id/Flat-Pack-Wooden-Chairs/

Itt van egy rajz, de nem olyan klasz a geometriája mint srudolfénak.

Előzmény: halaloszto (116288)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 116290

Ja, még nútolás sem kell o.O o.O

https://vimeo.com/7025586

Sehol egy nút ...

Előzmény: pacman123 (116289)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 116289

Anyagot már megjelölte :-) (p. akác)

Szerintem ez nem csuklik. Nem olyan jól látszik a képen, de a tippem az hogy a "függőleges" háttámla tartó léc lehet benútolva, belülről, ívesen (amilyen ívben fut az ülőlap). Így egyszerűen beletolva az ülőfelületet. Ha elég vastag (mély) a nút szerintem ennyi is elég neki hogy szilárd legyen.

Előzmény: Mrteo (116287)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 116288

nem összecsukós, szétszedős. nekem van egy ikeás, azt lerajzolhatom. csak az nagyon fekvős.

Előzmény: Mrteo (116287)
Mrteo Creative Commons License 6 napja 0 0 116287

Csatlakozom, anyagmegjelölést is szívesen vennék hozzá.

Kerti partikhoz nagyon hasznos lenne, utána összecsukva mehet a garázsba.

Előzmény: Barnamedvébb (116286)
Barnamedvébb Creative Commons License 6 napja 0 0 116286

van erről terved, esetleg?
érdekelne nagyon, kedvem lenne elbíbelődni vele

Előzmény: srudolf1 (116271)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 116285

csigahajtásnál a két tengely merőleges egymásra. vannak ilyen fűrészek, de nem elterjedtek.

ami a gérvágóban meg hasonló helyeken van, az helikális fogaskerék. csak nagyon nagy az áttétel, és gyenge a kiskerék a nyomatékhoz. azért így is sokat bír.

Vajk

Előzmény: Paco155 (116279)
ombuccman Creative Commons License 6 napja 0 0 116284

Szia!

Nem vagyok nagyon gyakorlott Sketchupban, csak most kezdek ismerkedni vele, de szívesen megcsinálom. Gyakorlásnak is jó lesz.

Amúgy meg ku... azaz nagyon tetszik a munkád, le a kalappal.

Előzmény: Egy griff (116282)
GPS Creative Commons License 6 napja 0 0 116283

"És éppúgy gépészeti alapelem mint a  fogaskerekes hajtás, derékszögű kihajtásnál ráadásul iszonyatos áttételeket lehet elérni vele."

Hát jahh, az áttétel. Csigás kihajtásnál a meghajtó csiga minden bekezdése 1 fognak számit.

Ha 1 bekezdésű a csiga, akkor az 1 fogas fogaskeréknek felel meg (ennek még az elképzelt látványa is igen vicces, ugye).

Ha egy ilyen csiga mondjuk egy 50 fogas kerékre támad, akkor az 1:50-es áttételt jelent.

Ekkora áttételt elég macerás (és főleg helyigényes) lenne 1 darab fogaskerék-pár áttétellel összehozni :-))

.

Előzmény: Paco155 (116279)
Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116282

Az első, eredeti "tervek" megvannak, ezt akár este is fel tudom dobni, de mint mondtam, itt-ott változtattam rajta, de ezeket nem írtam fel. Mivel egy-két utcányira van tőlem a pad, így a hétvégén le tudom pontosítani, és azt írnám meg ide.

Apropó, ha valaki ért a skechapphoz kb mennyi idő lenne a megadott adataim alapján ebben megtervezni? Esetleg vállalkozna rá valaki? :-)

Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116281

Még ma dobok fel párat, sajnos nem sok van. A paddal bíbelődtem és nem a fényképezőgéppel! :-)

Előzmény: arvaiz69 (116270)
Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116280

Szia, teljesen jól gondolod, tiplizve, ragasztva, és természetesen a két fafelület (a tartó keret és az ülődeszka találkozása) is teljes felületen ragasztva. Ha minden igaz atragasztás a fánál is erősebb, hát idővel meglátjuk. :-)

Viszont ha mégsem válna be anyósomnak, apósomnak, akkor nyugodtan dobhatják a fűrész alá, biztosan nem találnak benne fémet! :-)))

Bár úgy tűnt tetszik nekik! :-)

Előzmény: pacman123 (116267)
Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 116279

"Mégegyszer mondom: a nagymenetemelkedésű vacakság az nem fogaskerék és amit meghajt ferdefogazásu másik vackot az sem fogaskerék, legfeljebb annak nevezi a gyártó. "

Csak félig van igazad, mert az a ferde fogazású az bizony fogaskerék.  Már csak azért is mert kerék és fogak vannak rajta.   Amúgy a leírásodból tippelve szerintem amiről beszélsz azt csigakerék hajtásnak vagy néha csigás hajtásnak hívják.  És éppúgy gépészeti alapelem mint a  fogaskerekes hajtás, derékszögű kihajtásnál ráadásul iszonyatos áttételeket lehet elérni vele.

Előzmény: generátoros (116261)
Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116278

Köszi. 

Előzmény: Hornady (116265)
Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 116277

"de ha kell a méreteket le tudom mérni, mert a készítés közben eltértem a saját kis terveimtől. :-)"

Please.... :)

Előzmény: Egy griff (116257)
pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 116276

Lehet, hogy csak egyszerű fogantyú. Arról nem szól a fáma, hogy milyen nehéz ez a gép, de így ránézésre nem egykezes. Nem hiszem, hogy sok műanyag lenne benne.  :))

Előzmény: neduddgi(én) (116275)
neduddgi(én) Creative Commons License 6 napja 0 0 116275

Ez még igazi fúrópisztoly! :o)

Mi a szösz lehet az a tetejéből kinyúló rúd?

Előzmény: pali923 (116272)
rferi Creative Commons License 6 napja 0 0 116274

Körülbelül azt lehetett még pár éve mondani, hogy ahány ezres, annyi órát bír a gép.

Meglepően kevés üzemórát mennek ezek a barkácsgépek, ha összeszámolod.

Egy kézifúrógép egy  év alatt pár óránál nem megy többet, normál használatnál, tehát amikor egy-egy lukat kell kifúrjál vele. Egy luknál max fél percig dolgozik..

Ha aztán már a drótkefével a kerítést dolgozod vele, akkor kiderül a turpisság: még aznap megdöglenek a legolcsóbbak....

Előzmény: GPS (116273)
GPS Creative Commons License 6 napja 0 0 116273

Kiváncsi lennék ha a parside gérvágó 30 ezerért egy órát kikapcs nélkül forogna naponta 4-5 alkalommal akkor kitartana e a gari.

Ez szerintem nem túl jó megközelítés.

Ugyanis a Parkside gépcsalád deklaráltan hobbi-célokra készült - nem ipari felhasználásra.

100x esett már szó arról, hogy a minőség az nem 1:1 -ben tartósságot jelent.

- Ugyanis vannak nagyon ótvar, pontatlan, vacak, zajos gépek - amelyek rendkívül tartósak (tudok ilyet)

- És vannak nagyon precíz, finom gépek - amelyeket élettartamilag (!) csak alkalmi és rövid idejő használatra terveztek

Mondok példát:

Adva van mondjuk egy jól használható gérvágó - amelyiket összesen 2.000 üzemórára terveztek.

Ennyit tud a motorja, csapágyozása, áttétele, stb.

1)  Ipari környezetben, napi 8 óra üzemben, 5 napos munkahéttel ez a gép kevesebb mint 1 évet fog működni

2)  Otthoni, barkács-hobbi felhasználásban (amire szánták - pl. rendszeres heti 3 óra munkára) ugyanez a gép 12 évig fog szolgálni.

Na most ez egy rossz, avagy jó gép-e? Mert szerintem

- Ha arra használják, amire szánták, akkor: KIVÁLÓ

- Ha NEM arra használják, akkor: EGY FOS

Szerintem így kéne megítélni a gépeinket - különös tekintettel az óriási ár-szakadékra (!) - ami a fűszerüzleti és a profi, márkás, gép-szalonban kapható gépek árai közt tátong.

.

pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 116272

Nem vitatkozni akarok, csak felhívni a figyelmet, hogy ne becsüld le a barkácsgépek fejlesztési idejét.

Az 1. B&D fúrógép 1916-ból származik:

Meg azért nem ugyanaz az elvárás egy olyan eszköz tervezésénél, amin emberi életek múlhatnak, mint egy autóban. És micsoda csekélység ehhez képest, hogy leég egy 30.000 Ft-os motor? Nem beszélve a mai tervezett avulás című történetről.

srudolf1 Creative Commons License 6 napja 0 1 116271

Csak ötletnek.

Nagyon kevés anyagból, kicsi odafigyeléssel, szétszedhető, nagyon kényelmes. Akácból egy életet tart. Ez két személyes, de lehet széket is készíteni pont így.

arvaiz69 Creative Commons License 6 napja 0 0 116270

Szia!

Nagyon szépen igényesen dolgozol! Engem érdekelne a többi kép, szívesen elidőzök a nézelődésével! 

Előzmény: Egy griff (116262)
arvaiz69 Creative Commons License 6 napja 0 0 116269

Szia! 

Nagyon szép munka gratulálok! A vörösfenyő nagyon jó választás volt, tetszik nagyon. 

arvaiz69 Creative Commons License 6 napja 0 0 116268

Szia! 

Jó rendben!

Előzmény: generátoros (116243)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 116267

De szép anyag ez a vörösfenyő! No maga a pad se csúnya :-)

És azt mondod az ülőfelület deszkái is csak tiplizve/ragasztva? De ha így van gondolom nemcsak a tipli + a furat, hanem a deszka és tartó felület találkozása is ragasztva van.

Szép munka, le a kalappal!

Hornady Creative Commons License 6 napja 0 0 116266

Én. Most elég jó árban volt a Bosch GKS190.

Előzmény: kozgab (116258)
Hornady Creative Commons License 6 napja 0 0 116265

Szép munka, gratulálok!

BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116264

Sajnos nem most volt, dobozaban raerosen pihen:) leven h felforditott merulofuresz ellatja a szuksegleteket.

Akkor sikerult beloni a Tied?

Előzmény: kozgab (116258)
kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116263

Így már stimmt.

Amúgy tényleg vicc ez a megoldás. Bár nem tudom mi lenne jó megoldás ide, minimum sokkal jobb minőségű kerekek használata és pontosabb illesztés, talán úgy jobban bírná a dolgot, meg teljesen máshogy megtervezni az eszközöket.

No de ez van :)

Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116262

Itt még két pillanatfelvétel a készítésről és a "nagy" tervről! :-) A neten talált kép alapján terveztem meg a sajátot egy kockás füzetbe! :-)

Ezen a fotón a saját "terv" és az eredeti kinyomtatott fénykép látható, a karfák egyformára csiszolása közben.

Itt pedig az ülőrész alatti középső támasztó, melyet átmenő ékelt csapolással készítettem. Pár fotóm még akad, ha érdekel valakit még tudok felrakni. :-)

Előzmény: Egy griff (116260)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116261

tudod az a baj hogy félreértettél.   vagy én nem jól írtam le amit gondoltam.   az autóipar azért akármilyen de mégiscsak 100 éves múltja van és nem lopott fejlesztései vannak.  a barkácsgépek ? éves múltal rendelkeznek. Szóval azt akartam mondani hogy a müa házban a hajtásirányt 90 fokban elfordítani azért sokkal nagyobb bátorság mint az autóban ahol ez fém házban és szabványos fogaskerekekkel történik.  Mégegyszer mondom: a nagymenetemelkedésű vacakság az nem fogaskerék és amit meghajt ferdefogazásu másik vackot az sem fogaskerék, legfeljebb annak nevezi a gyártó.     Egy 5 ezret forduló fogaskerék áttétel csak zsírozva van?  Kiváncsi lennék ha a parside gérvágó 30 ezerért egy órát kikapcs nélkül forogna naponta 4-5 alkalommal akkor kitartana e a gari.

Előzmény: kozgab (116251)
Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 0 116260

Számomra is! Egy év múlva vagy két év múlva készítsek képes beszámolót? :-))

Előzmény: kozgab (116259)
kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116259

Hali.

Ez érdekelne, köszi.

Számomra egy újabb érdekes teszt lesz :)

Köszönöm

Gábor

kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116258

Ki vett még most körfűrészt rajtam kívül? :)

Előzmény: BoriBori (116254)
Egy griff Creative Commons License 6 napja 0 5 116257

Én, meg egy hónapja csináltam, igaz kicsit más stílusban. Tesztként indul, ebben a padban nincs egy fia csavar sem, minden csapolva és D4-el ragasztva. Az anyga vörösfenyő, a képeken az éppen elkészült állapot, még bárminemű felületkezelés előtt. A felületkezelésről annyit, hogy a bütük kaptak egy mélyipregnáló, bütü védő szert, majd az egész később le lett kezelve vizes vékonylazúrral. A kész pad kültéren, de fedett teraszon lesz, kíváncsi vagyok mennyit fog bírni. Ajándékba készült, így már nincs nálam, de ha kell a méreteket le tudom mérni, mert a készítés közben eltértem a saját kis terveimtől. :-)

Előzmény: kozgab (116240)
RepülőgépÉpítő Creative Commons License 6 napja 0 0 116256

Megérkezett a kínából rendelt 50-es gégecső. Egyenlőre csak egy 2 m-es darabot rendeltem tesztelésre. Igen korrekt a kinézete, elég vastag a falvastagsága is, mégis elég jól hajlik. Ez nem fog a vákum hatására kilapulni. 

Előzmény: RepülőgépÉpítő (116099)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116255

egészséges vagy.    a magasságod is megvan hozzá?  Ágika szerintem minimum 180cm magas.   igaz van  olyan haverom aki azért szereti a nagyseggü csajokatm ert azt mondja, hogy a nagy kofferba lehet jól pakolni.    

Előzmény: pali923 (116252)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116254

Igen, ezert fog a tortenet(em) egy uj motorban vegzodni. Olcsobb mint legyartattni, mert nekem az a tengely is ledaralodott amin a tekercseles van.

Minap irta valaki, hogy frissen szerzett korfuresz pontatlansaga miatt picit csalodott.

En mit mondjak (igy vettem):(((

Előzmény: generátoros (116248)
Garfield007 Creative Commons License 6 napja 0 0 116253

Ja-ja, '83-as Kölyköd voltam film?

Slamo vallomása?

Mindig is egy tetű volt csak ő kicsibe kezdte és folyamatosan lett a mulatós zene sztárja.

Soha nem volt szerethető annak aki ismerte közelről. A nyomorult kirabolt, átvert rajongókat sajnáltam mindig is a sztoriban.

Bocsánat az offért itt, csak rakjuk ezt a dolgot a helyére a viccen kívül is...

Előzmény: generátoros (116249)
pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 116252

Azért én 25 éve is inkább Ágikát választottam volna. :))) Még fotosopp nélkül is.

Előzmény: generátoros (116249)
kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116251

Jelenleg autóiparral példálózni? Inkább úgy fogalmaztam volna nem olyan, mint a régebbi autóipar :)

Mostanira tartósságot már nem lehet mondani :( sztem.

Apám ezt sztem aláírná :D

Előzmény: generátoros (116248)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116250

Szia.

A nanee az a legendasag ellen szolt, nem a kulalakra vonatkozott, a modell pedig a vezeteknev azonossag miatt kerult a kepbe.

Magyar legenda? Akkor mar inkabb a Hunok kiralyara voksolnek es mondjuk nem korzo hanem egy ostor vagy nyíl "formajaban" :) ...

de jobban belegondolva, a korzo se rossz.

bb

Előzmény: generátoros (116244)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116249

25 éve még szerethető volt Attila.   Ágikárol meg már akkor is tudni lehetett, hogy a fotótechnika tette naggyá. bocsi ez az én véleményem. tudod van aki csak aszőke nőre esküszik én meg csak a fekete hajú és szeműeket kedvelem.  ez van

Előzmény: pali923 (116246)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116248

Nem akarok belekotyogni!   A fogaskerekek le vagy elkopásával kapcsolatban az asztalosipari barkácsgépek esetében van egy elképzelésem.   Ezek a gépek nem  úgy vannak kitalálva mint egy autó nincs 100 éves fejlesztési múltjuk. Talán pont az autó technikából ellopott elképzelést ültetik át a barkácsgépekbe és nem törödöm módra nincsenek korrekt módon megcsapágyazva mondjuk úgy mint egy diferenciálmű. Az olajban forgásról ne is beszéljünk. A le vagy után gyártott fogaskerekek szerintem nem orvosolják az esetlegesen meghibásodott gépek problémáját. Amikor egy forgórészről lekopik a nagymenetemelkedésü.......  /ferdefogazás/.....vagy az ellendarabja ami nem is igazán fogaskerék, akkor , szerintem párban és gyári minőségű , -----tehát--- eredeti vacaksággal kellene pótolni.  Ha lehet kapni ilyent akkor az biztos nem rentábilis javítás. A korrekt csapágyazást úgy értem, hogy a müa házak tartják -e a derékszöget úgy mint egy fémház? A másik gondolatom, de inkább kérdésem, hogy az örökéletü asztalosgépek használtak -e fogaskerekeket, nem inkább ékszíj hajtással működtek?   Még annyit , hogy van nekem egy metabo ts 250 körfűrészem , egyelőre jól szuperál, de ha ilyen fogaskerékszerű baja lenne nem tudom mit csinálnék vele.   Azért írtam ,hogy fogaskerékszerű mert ezek csak hasonlítanak.   Biztos vagyok benne hogy nem MSZ szerint készültek. Nem untatom tovább a társaságot, és azzal búcsúzom hogy ilyen esetben , ha nincs valami eredeti bontott cucc akkor inább egy másik gép.

Előzmény: BoriBori (116222)
409 Creative Commons License 6 napja 0 1 116247

Arról nem tehet, az földönkívüli tevékenység....  :-))

Előzmény: pali923 (116246)
pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 116246

ő magát csinálta meg

Hááát, az utóbbi időkben erősen lefelé csinálja magát... :))

Előzmény: generátoros (116244)
wtman Creative Commons License 6 napja 0 0 116245

Az a helyzet, hogy a Szlovákiából behozott fűrészárú sok esetben olcsóbb, mint a hazai fenyőrönkből előállított fűrészárú. 

Előzmény: ombuccman (116235)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116244

Igaz 25 éves történet, de azért elmondom.  Autókiállításon láttam ezt a gyönyörűnek fotózott Pataki Ágit egészen közelről, hát nem nyerte el a tetszésem.  Lehet sznobsággal és egyebekkel vádolni de azt tudni kell, hogy Őt megcsinálták a fotó technikával.   Pataki Attilát pedíg színtén ember közelből láttam ezekben az években .   A különbbség annyi hogy ő magát csinálta meg és a fotón is olyan mint az életben.

Előzmény: BoriBori (116220)
generátoros Creative Commons License 6 napja 0 0 116243

Na helló!  Nekem is két hetet mondtak kb. Azt ígérték telefonálnak, remélem állják a szavukat.  A tengely az lehet kelleni fog, bár van fém esztergám, csak elég öreg és félek hogy nem tudom meggyártani rajta az általam elképzelt minőséget.   A felsőmaróba kapható szárakat elnézem és mikróméterrel lemérem akkor ezek nekem úgy tünnek, hogy nem esztárgálták hanem köszörűlték.   Ezért aztán az inamba száll a bátorság.   Lehet megpróbálom és ha nem sikerül akkor kérem a segítséged.   üdv:   én is zoli.

Előzmény: arvaiz69 (116219)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116242

...es lehet hogy szukseges lesz a parhuzamvezetot is megmagasitanod , hogy elerje a felrogzitett egyenes darab elet.

BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116241

"....de nem tudom, hogy hogyan lehet szélezetlenből normál pallót, deszkát, stb gyártani."

Rogzits a szelezetlen anyagra egy egyenes lecet teljes hosszaban, ugy hogy e darab egyenes ele tullogjon a szelezetlen darad elen.(lehet csavarozni, mert a masodik lepesben a csavarhelyek levagasra fognak kerulni-felteve ha szelezetlen elhez kozel csavaroztal).

Ezt az egyenes feluletet kell majd a  parhuzamvezeto menten tolnod, mikozben az ettol tavolabbi szelezetlen elt vagod. Ezutan a frissen vagott egyenes elt teszed a parhvezetohoz es mint fentebb levagod a tavolabb eso masik szelezetlen oldalt (felcsavarozott lecet ertelemszeruen mar eltavolitva).

Kovetkezo darab, ugyanigy...

Gagyi gepet emlitettel, (elnezest) amibol egy pici asztali gepre asszocialok...

ha igen, akkor celszeru lenne a parhuzamvezeto meghosszabitasa is!!

Kulonoskepp a fureszlapon tul (toled tavolabb eso oldalon)

Remelhetoleg a geped atvagja a vasarolt anyag vastagsagat, ha nem akkor sincs gond...

Sok sikert, jo munkat!

bb

kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116240

Szia

Én nevető harmadik személy vagyok a témában, mert idén én is szeretnék hasonló padot csinálni (vagy venni, de ezt elvetném)

Nálunk a 90 fokos pad is jó, mert ha leülök, tutira mellém ugrik az egyik beagle :D így a sarok ki van használva 100%-ban :D

Annyival bonyolultabb nekem, hogy nálunk érné víz közvetlen, nap viszont kevésbé:

Terasz felett növényekkel van befuttatva a "tető", így nap alig éri, víz viszont csepeghet rá, nem is kevés.

Kutyák tutira alszanak majd benne, egy biztosan, másik kérdéses (diszpláziás, legalábbis volt, kagylókivonat teljesen eltüntette, pedig már évek óta nem kapja, én is ilyet szeretnék, de nincs :D)

Szóval nagyon örülök, ha itt publikusan meglesz a legjobb megoldás :)

Üdv

G

Előzmény: ombuccman (116239)
ombuccman Creative Commons License 6 napja 0 0 116239

>Nem eleg a labakat osszecsapolni a rovid oldalon. 

>A hosszu oldalon is kell csapolasokat kesziteni, mert inogni fog az egesz. Nem azonnal, de idovel igen. 

Ezt sajnos most nem fogom. Van valami ötleted erre?

>A hatat tarto ek alaku elemek csapolasa az also vazszerkezetbe nincs megoldva.

>Ezeknel a padoknal a hat kitamasztasa eleg kemeny dio.... Keretet kell oda is szerkeszteni es valahogy illeszteni a labakhoz., csapolassal.

Én a tartókat ilyenekre terveztem, a pirossal jelöltem, hogy hol lennének csavarral a fő vázhoz hozzáfogatva.

>Ez ket pad osszecsavarozva.... Ket kulom pad kell, a sarokban ugyse tud beulni senki, mert kenyelmetlen. 

Én sem terveztem a kettőt összecsavarni, ezért is rendelkeznek külön lábakkal a közös részeken.

>Anyag> borivi

Jelenleg már úgy gondolom, hogy ez lesz a befutó

>Ha lesz idom a hetvegen valamit osszeszedek a gepemrol.

Előre is köszi.

Amúgy a másik fajta lábmegoldás ilyen lenne:

Ez alulnézetben:

A sárgával jelölt elemek itt nem lennének kötésben, a karfa (és láb) a narancsszínnel jelölt elemekkel lennének egymáshoz kötve (5-6db 10-es tipli + 3-4 db csavar). 

Az ülőlap tartó elemeket (itt a képen a jobboldali narancssárga pl) jelenlegi tervek szerint 2db 10-es Tiplivel és egy 10-es csavarral lennének egymáshoz kötve, és amint írtam, D4-es ragasztást is terveztem.

Előzmény: srudolf1 (116234)
Slam Jr. Creative Commons License 6 napja 0 0 116238

85-100 ezer Ft + ÁFA a II. osztályú, annyira azért nem gyanúsan olcsó.

halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 116237

hiába ragasztod, idővel kimozgósodik. kisebb modulokat van értelme merevre ragasztani, és azokat egymáshoz csavar.

Előzmény: ombuccman (116233)
kozgab Creative Commons License 6 napja 0 0 116236

Hali.

Válaszolt is, de nincs reag :)

Helyesbítés annyi, hogy hétfő mégse jó, kutyát műtik, kedd-szerda.

Amúgy sztem sejtem melyikben laksz, kert elárul :D

Előzmény: halaloszto (116203)
ombuccman Creative Commons License 6 napja 0 0 116235

Szia!

Mindenképpen segítettél :-)

Szélezetlen vs. szélezett. Van egy gagyi asztali körfűrészem, de nem tudom, hogy hogyan lehet szélezetlenből normál pallót, deszkát, stb gyártani. Sajnos más nincs, se normál gyalu, se illesztő gyalu, stb.

Itt elvileg lehet kapni szélezett, műszárított faanyagot (a szlovák vörösfenyő gyanúsan olcsó): http://fatelepdunakeszi.hu/arak/teljes_arlista.html

Akácból mindenhol csak szélezetlent láttam.

Előzmény: Zero0 (116231)
srudolf1 Creative Commons License 6 napja 0 0 116234

Nem eleg a labakat osszecsapolni a rovid oldalon. 

A hosszu oldalon is kell csapolasokat kesziteni, mert inogni fog az egesz. Nem azonnal, de idovel igen. 

A hatat tarto ek alaku elemek csapolasa az also vazszerkezetbe nincs megoldva.

Ezeknel a padoknal a hat kitamasztasa eleg kemeny dio.... Keretet kell oda is szerkeszteni es valahogy illeszteni a labakhoz., csapolassal.

Ez ket pad osszecsavarozva.... Ket kulom pad kell, a sarokban ugyse tud beulni senki, mert kenyelmetlen. 

Anyag> borivi

Ha lesz idom a hetvegen valamit osszeszedek a gepemrol.

Előzmény: ombuccman (116230)
ombuccman Creative Commons License 6 napja 0 0 116233

Szia!

Sajnos a képen nem látszik, de az ülőlapok között kb fél centi távot tervezek. Zárt felületet nem tervezek sehol sem.

Alapvetően csavarozva lesz az egész, de mivel a felületkezelést a váz összeszerelése után terveztem, úgy gondoltam, hogy a fedett felületeket ragasztom (lehetőleg D4-es ragasztóval) összecsavarozás előtt. Az ülőlapokat még felszerelés előtt tervezem lekenni 2-szer, azok csak csavarozva lesznek alulról rejtett csavarozással (ezeknek a kifúrását a váz lefestése előtt tervezem, hogy a lyukakba is jusson anyag, annak ellenére, hogy azok lefelé néznek).

>az olyan csapfészkek mint az első láb és a vízszintes összekötőd tuti kiindulási pontjai a rohadásnak

ezen elgondolkodtam, jogos az észrevétel. Ha rendesen van ott is ragasztva, akkor is gond lehet? Vagy esetleg ott használjak valami szilikont az illesztések között, mielőtt összehúzom csavarral a két elemet?

Amúgy van egy olyan változata is a tervnek, ahol nincs ilyen csapfészek, csak ez stabilabbnak (és tetszetősebbnek) tűnt.

Köszi az eddigi segítséget mindenkinek.

Előzmény: halaloszto (116232)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 116232

ha megnézed a kültéri fabútorokat, mind rácsos. szellős, lukas. nem szabad zárt felületeket csinálni. egyrészt egymásnak feszülnek az alkatrészek amikor vizet vesz fel, és valami szakad, másrészt olyan kell legyen amiben lehetőleg sehol nem áll meg a víz, szépen ki tud száradni. az állandó mozgások miatt a ragasztást csak korlátozottan használják, a nagy dolgokat csavarok tartják egymáashoz. az olyan csapfészkek mint az első láb és a vízszintes összekötőd tuti kiindulási pontjai a rohadásnak. ha oda bemegy a víz, soha nem szárad ki.

Vajk

Zero0 Creative Commons License 6 napja 0 0 116231

Szia.

Én kültéri hintaágyat készítek tölgyből. Az a 0,2 köb az nem annyi. Mivel szélezetlen anyagot kapsz. Szorozd meg kettővel minimum. Mivel kb annyi hulladékkal számolhatsz. 

Amennyiben fedett felületen lenne én maradnék a borovinál ha fontos az ár. Vagy tölgy. Esetleg vörösfenyő. Én abból csinálnám. Nálunk (vas megye) a tölgy 270+ÁFA a vörösfenyő meg 180+Áfa. 

Akácon nem gondolkodtál? Jól bírja a kültéri használatot?

Nem száraz anyag még sokat fog "mozogni" Akár készre szerelve is. Elrepedhet vetemedhet. Meggyalulod félreteszed egy napra és eltekeredik. Tapasztalat. 

Remélem segítettem.

Sok sikert a projekthez.

ombuccman Creative Commons License 6 napja 0 0 116230

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Mint említettem, kerti padot szeretnék építeni, itt van két "sketch", hogy miről is lenne szó:

A kisebbik rész 1 méter, a nagyobbik 2 lenne.

A pad fedett helyen lenne, de oldalról ráeshet az eső. Valamint télen is szabadban tárolnám, sajnos nincs mód zárt helyre vinni. Nem földön, hanem viacolor burkolaton lesz, tervezek valami koptatót is a lábak alá, ne közvetlenül a kövön álljon a pad)

Ami még fontos, mivel macskáink vannak, így ha ráugranak, akkor ha puha az anyag könnyen megsérülhet (tapasztalat, a szaletli könyöklője lucból van csak vékonylazúrral kezelve, kénytelen voltam csónak lakkal lekenni, hogy ne sérüljön jobban).

Kétfajta keresztmetszetű anyagot gondoltam, 5x10 cm a vázhoz és karfához, 2.5x10 cm az ülőlaphoz és háttámlához. Eredetileg vörösfenyőben gondolkodtam, de ahogy nézegettem az árlistákat, még a bükk, és néhol a tölgy is olcsóbb.

Kezelésnek két réteg Milesi vékonylazúrt terveztem.

A kérdéseim:

1. Ti mit javasoltok fafajtának? 

- sima lucból az egészet, és mondjuk valami erős lakkal lekenni az ülő és hátlapot? Mondjuk ha lehet, akkor inkább kerülném a fényes bevonatot, jobban szeretem a selyemfényt.

- sima lucból a váz, az ülőlap (és a karfa) meg valami erősebből (pl vörösfenyő vagy bükk)?

- Erdei (borovi) fenyőből az egészet?

- Nagy marhaság lenne az egészet bükkből (vagy más lombos fából) csinálni? Milyen fajtákat javasolnátok?

Persze az ár is fontos, de mivel kb 0.2 m3 anyag kell, így egy 200E-es m3 árral számolva is nagyjából 40e Ft, ami még belefér. De ha azt mondjátok, hogy mondjuk borovi is bőven megteszi, akkor persze azt választanám.

2. Ilyen kerti bútornál mennyire fontos, hogy tényleg asztalos minőségű legyen a faanyag? Pl ha gyalult építő fát használok, vékonylazúrozom, akkor milyen gondjaim lesznek, hogyha nem megfelelően száraz a fa?

3. Méretek

-Alapvetően étkezőpad lenne a funkciója, azaz normál magasságú étkezőasztallal lesz használva. Milyen magasan legyen ebben az esetben az ülőmagasság? Jelenleg 47 cm-t terveztem.

-Persze jó lenne, ha kényelmesen hátra is lehetne dőlni, és hosszabb távon üldögélni rajta. Ekkor milyen ülőlap mélységgel érdemes tervezni? Mennyi lenne az a maximális hossz, amivel még azért kényelmesen hátra lehet dőlni? Ugye minél mélyebb a pad, annál jobban lehet esetleg végignyúlni rajta (délutáni szieszta), viszont ebben az esetben egy 47cm-es ülőlap magasság esetén már kényelmetlen hátradőlni.

Előre is köszi az ötleteket.

BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116229

Satu overkill vagy mi...

(helyszuke nagy ur....:(((  )

BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116228

Hmmm, mennyit valtozott?....

Koncertezik meg a ETTA?:)

Attelepulhetnenk offba.

Előzmény: GPS (116224)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116227

Igen, tiszta sor. Azert kerdeztem.

Nalam is, a motor meghajt egy tengelyt amin a fureszlap (-tarcsa, kes regio szerint) van, es mindkettorol ledaralodtak a ferde fogak (szerintem lagyinditas hianya miatt).

Akkor nala (Arvai Zoli) csak a tengely kopott le, nem pedig a motortengely?

Előzmény: Kamelot (116225)
rferi Creative Commons License 6 napja 0 0 116226

Igen, sajnos a "termékek" csak ötletként léteznek.

Előzmény: joevagyok68 (116218)
Kamelot Creative Commons License 6 napja 0 0 116225

Nem a tengelyről, hanem a tengely által meghajtott ferde fogazású fogaskerékről törtek le a fogak.

Előzmény: BoriBori (116222)
GPS Creative Commons License 6 napja 0 1 116224

"Bezzeg a Pataki Attilatol nem tettel be kepeket..."

Oké, te akartad:

Előzmény: BoriBori (116223)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116223

Töszi!

Bezzeg a Pataki Attilatol nem tettel be kepeket...

Rosszfiu:)))

Előzmény: GPS (116221)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116222

Szia!

Nemreg visszaolvastam a hsz-eid, mikor errol a maroba fogott tarcsarol volt szo.

Talsltam egy olyat, h a gerfureszed tengelyerol ledaralodtak a fogak. 

Sikerult megoldani, ha igen akkor hogyan ha szabad kerdezni?

Van egy Elektra Beckum pk250esem hasonlo bajjal, amit tetez meg hogy a (ledaralodott) tengelyen van a tekercseles is egyben. 

Uj motor lesz a vege (amig kaphato), es lagyinditas,...viszont erdekelne a Te utad, hatha az jarhatobb.

Szives valaszod elore is koszonom!

bb

Előzmény: arvaiz69 (116219)
GPS Creative Commons License 6 napja 0 0 116221

Akkor inkabb a Pataki Agi;)

Tessék parancsolni:

Előzmény: BoriBori (116220)
BoriBori Creative Commons License 6 napja 0 0 116220

...Mint magyar legenda??

Naneee...

Akkor inkabb a Pataki Agi;)

Előzmény: rferi (116217)
arvaiz69 Creative Commons License 6 napja 0 0 116219

Szia! 

Örülök, hogy sikerült megoldani! Mit mondtak mikorra ígérték az érkezését? Nekem a fűrésztárcsára legalább két hetet kellett rá várnom.

Ha kell a koronghoz a marószár, szóljál, szívesen segítek. Én 8 milliméter átmérőjű  szárat csináltattam, de olyat csináltatok, amilyenre neked szükséged van! 

Előzmény: generátoros (116211)
joevagyok68 Creative Commons License 6 napja 0 0 116218

Jól értem , hogy ez "csak" egy "önreklám" ???

Mert ugye a "rólunk" oldal "formatervezésről"

ide jutunk

http://sutoand.wix.com/sutoand

Mondjuk nem rossz "reklám", hisz ha jól emlékszem mikor felraktad és megnéztem a faszbúkosnál 7000 körül volt a szám.

Most meg 9000 fölött tart már !

Pedig olyan sakk készletet vettem volna !  :-) (a leíráson percekig röhögtem...)

Előzmény: rferi (116209)
rferi Creative Commons License 6 napja 0 0 116217

Dehogynem Pataki !

"A kör közepén állok"

Előzmény: BoriBori (116216)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116216

A keselezo kimondottan gusztustalan!

Buvarkund kifejezetten tetszik, (tapkabelt mashol vezettem volna ki.)

A korzo meg remelem nem a Pataky A.T.I....(csatolt video)...

stbb

GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116215

Nem nem vettem észre, de most, hogy mondod...

Nagyon tud a pali - és rengeteg munkát is feccölt bele. Respekt.

.

Előzmény: rferi (116214)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116214

É azt láttad, hogy ha a szembe kattintasz, akkor jönnek a részletek?

Előzmény: GPS (116212)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116213

A koronasapka is nagyon tetszik!

Igazi Art deco stílus, és szép és hordható is!

Előzmény: GPS (116212)
GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116212

Hát ez nem semmi mennyi munka van ebben az oldalban. És mennyi finom szarkazmus.

Más kérdés, hogy ezt ki hogyan éli meg.

.

generátoros Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116211

Szia Zoli!  Majdnem elfelejtem megköszönni a múltkori felajánlásodat, miszerint beszerzed a 65mm -es fűrésztárcsát és megcsináltatod a tengelyt hozzá. Nos sikerült nekem is megrendelni nagy nehezen, a tengely ügyben lehet igénybe veszem a segítségedet. köszi mégegyszer  

Előzmény: arvaiz69 (116210)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116210

Szia! 

Jól látom, hogy a betétnek a deszkáit nem fűrészelted fel 7-8 cm széles darabokra, hanem a kb. 15 cm széles deszkákat egyben gyalultad és táblásítottad? Nem fog így megrepedezni a deszkák közepénél?

De egyébként nagyon szép gratulálok! Milyennek találod a Triton marót, mik a tapasztalataid vele kapcsolatban? Már csak azért kérdem, mert Te a nagy ipari gépekhez vagy szokva. Éppen ezért nálad a használatból adódó különbségek, előnyök, teljesítménybeli különbségek rögtön szembetűnnek!!!

Előzmény: gdzsozy (116199)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116209

Nem akar valaki csinálni ilyen partimix tálalószettet fából?

Szerintem tök király! :)

(politikamentesen mondom, senki fel ne kapja a vizet!!)

Több érdekes ötlet itt: http://hungarophilia.hu/

GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116208

Akkor is inkább fa ajtónál ahol hajlamos elvinni az erezet a pántfúrót.

Nem viszi el a pántfúrót, ha a gondosan kijelölt helyet előtte megfúrod egy 2...2,5 mm-es fúróval.

Ilyen vékony fúrót az erezet sem viszi el oldalra- viszont a pici furat bitangul megvezeti a pánthelyfúró hegyét - onnantól már nichst ugribugri oldalra.

Kipróbált dolog, ajánlom.

.

Előzmény: peti970 (116207)
peti970 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116207

Biztos így volt mert csak akkor fordult elő amikor csak kézből fúrtam.

Akkor is inkább fa ajtónál ahol hajlamos elvinni az erezet a pántfúrót.

Nem mondom hogy mindenki így jár de én néha szenvedtem ilyen problémával.

Azért enged egy picit a vasalat is amikor meghúzod a csavarjait.

Akkor gondolkodtam azon a bizonyos Blum sablonon de az ára!

Lehetne még rendelni hasonló dolgokat Amerikából de az nekem macerás.

Előzmény: BözsiBözsi (116206)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116206

"....Én azt vettem még észre ha nem derékszögű a pántfúrás akkor az ajtó nem akar megállni rendesen kinyitott helyzetében,ez pl belső fiókos szekrényeknél nem éppen jó."

Biztos vagy abban, hogy ez ezért volt?

Szerintem nem.

Sokkal inkább bejátszott az, hogy a pántok tengelyvonala hozzád képest az ideális 90 fok-tól feléd, vagy tőld elfele tért ki a függőlegesből.

Szerintem az, hogy a kivetőpánthely furat mennyire van derékszögben fúrva az nem triviális dolog. Egyszerűen van ennyi tűrés a rendszerben.

A pánt-oldal irányban gyak nem is ér hozzá a fenékfúrás oldallával hanem a csavarozható talp az ami meghatározza a vasalkatrész pozícióját. Az meg gyak derékszög.

Előzmény: peti970 (116205)
peti970 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116205

Az volt a lényeg hogy minél stabilabb legyen.Ezzel lettek eddig a legjobbak a pánthelyek az állványos fúrót kivéve.Biztosan közelebb van a merőlegeshez mintha csak kézzel fúrnám.De ha nem itthon marom ki és mondjuk 2.5 m magas egy ajtó akkor ez a legjobb megoldás.

Csomó ajtót csináltam fényes bútorlapból gardrob szekrényre túl drága volt az anyag is meg az élzárás is ahhoz hogy elcsesszem.Én azt vettem még észre ha nem derékszögű a pántfúrás akkor az ajtó nem akar megállni rendesen kinyitott helyzetében,ez pl belső fiókos szekrényeknél nem éppen jó.

Előzmény: gdzsozy (116201)
pali923 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116204

Na jó: amit Freud néven árulnak, nem lehet rossz, azért a Bosch sem hülye, hogy elrontsa ennek a névnek a renoméját (bár láttunk már ilyet, valaha a Grundig is a minőség szinonimája volt, ma meg török). Bosch néven is kapsz jó lapot, érdemes megfontolni az itteni tapasztalatokat. Ami olcsó és Bosch, az viszont már gyanús. 

Előzmény: kozgab (116202)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116203

ovassa levelet

Előzmény: kozgab (116202)
kozgab Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116202

No most már lehet befejezni itt a dobálózást mindennel. A végén morci leszek és veszek egy sima modeco lapot oszt csók :D

Előzmény: pali923 (116197)
gdzsozy Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116201

picit tulkombináltad. egy sima deszkám van, ütköző léc felfúrva az élére, tőle megfelelő távolságon egy lyuk, bárhová tudok vele fúrni, a lyuk megvezeti a fúrót. ja és több méret is fel van rá fúrva.

Előzmény: peti970 (116189)
gdzsozy Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116200

szevasz

sajnos nem sikerült még se a gyalut se a marót.

azért folyamodtam ehez mert könnyebb beállitani gyorsabb mint a nagy gép cserelapkása, pontosabban tudtam állitani.

egyik késről a másikra az átállás kb 5 perc volt.

Előzmény: halaloszto (116198)
gdzsozy Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116199

egyenlőre szárazon összenyomtam, már igy is tart.

A betétet nagy ipari marógépen marom ki, és kb ilyenek lesznek:

halaloszto Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116198

Hejj mester, jó hogy látjuk. Remélem sok a meló, azért nem látogat minket!

Eladtad a marógépet, azért kell ilyen játékcuccal nyomulni? 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (116196)
pali923 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116197

A dilemmát én még tovább tudom "fokozni": a Bosch lapok egy része maradt ugyanolyan gagyi kínai, mint előtte volt. A jobbak egy része készül a korábbi Freud lapok nyomán, valószínűleg ugyanott, csak új néven, de a Freud névből is maradt.

Ezek között az árak alapján lehet különbséget tenni, de nem mindig.

Na most légy okos! :)

Előzmény: zsgombos (116187)
gdzsozy Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116196

sziasztok. Tömörfa frontot kell készíteni egy helyre. kaptam kölcsön egy Triton marót, és egy késkészletet, tesztelésre.

asztal nem volt a géphez ugyhogy még azt is kreálni kellett.

tegnap kezdtem el, mára kész vannak az első betétek is.

paplanfa Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116195

:)))

Áhhhh, pont jó lesz a szétbontott narancsosláda 45°-os sarokmerevítése a 2 csavarral. De a szokliláb szinteződ sajnos fel kell erre is tennem, na nem a merevítendő előtakaróra, hanem a két oldalsóra. Teljesen bevált a korábbi próbaszekrényemnél. (igen, az ami a menetesszáras konyháknál is használatos.)

De van pár golyósoros fiók is, (a kétirányba tologatós) de nagyon beálltak. Legelőször alig bírtam kihúzni annyira fogta, utána már könnyebben járt. Kimostam az egyiket denaturált szesszel, kijött belőle a fémreszelék, még könnyebben jár. Szükséges kicsit olajozni, vagy maradhat szárazon, vagy vegyek inkább újat, mert megnyekkenthették? Nem drága és a legkisebb kell belőle.

Előzmény: BözsiBözsi (116175)
kozgab Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116194

Hali

No tudod hova mehetsz xd

De nem tántorítasz el (remélem xd)  és lesz optiline xd

Freud-ól amúgy kevésfogút lestem ki kereszt és hosszvágásra,  kértem árat is.  Tudom mit kell kinézni,  17 plusz fa volt az ajánlat,  no ennyit viszont nem ér meg xd

Marad a bosch xd az még óccsó is,  mégsem modeco.  Bár ha azt hozza,  amit orosz modeco lappal,  akkor egy percig se fogok panaszkodni,  az brutál mit művel,  de gondolom ott nagyban segít a fűrész nyers ereje is xd

Azt megcsinálom gérvágónak home made módon :)

Üdv

Előzmény: zsgombos (116187)
peti970 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116193

Kb így néz ki mint a móricka rajzon.

A bronz persely van epokittel ragasztva a rétegeltbe.

A középső acél darabban a furat a 35-ös maró szárához van kifúrva és 2 db laposvégű hernyócsavar rögzíti a marót eddig nem forgott meg.

A maró szára le van szedve nekem 7.9 mm-re.

A fa részeket úgy raktam össze hogy a teljesen bedugott és rögzített maró csak 12 mm mélyen marjon a pántnak,ha esetleg mélyebb lyuk kell akkor teszek a furatba egy előre lereszelt 6mm vastag anyagot.

Előzmény: pacman123 (116192)
pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116192

Fincsi darab!

Az a szárvastagítás is home made? Ha igen az miért kellett? A biztosabb "perselyben-üléshez"?

Előzmény: peti970 (116189)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116191

na, amit én akartam linkelni - csak nem találtam meg, az ugyanilyen, csak nem Blum és egy olcsóbb is

ugyanígy, ugyanazt tudja

Előzmény: Bari- (116184)
Zero0 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116190

Ha jól emlékszem akkor 2,3 a vastagsága a lapoknál. Nekem füstölte a tölgyet. Majd holnap megnézem mikor leveszem hogy pontosan milyen lap volt rajta. 

Előzmény: pacman123 (116188)
peti970 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116189

Ez az ecodrill nekem is tetszett de az ára riasztó.

Csináltam egy pántmarót amit a nagy Makita akkusfúróval hajtok meg eddig úgy néz ki bevált és pontos.De csak a nagy lukat fúrja ki.Majd ha nagyon unatkozom lehet még fejlesztem állíthatóság terén.Ezekkel a méretekkel az általános pántoláshoz pont jó,abból van a legtöbb.

Előzmény: pacman123 (116143)
pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116188

"A gyári konkrétan elhajlott oldalra"

Hmm .. ez érdekessss. Mondjuk a GTS 10 gyári lapját nem használtam sokat (csak pár tesztvágást csináltam vele), mert nem sokkal utána megjöttek a Freud lapok is.

De most visszagondolva, a PTS 10 gyári lapjával szeltem fel hosszában a 4 centis tölgyfa lépcsőfokokat ennél a bortartónál:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138555546&t=9104263

Se nem égette, se nem volt randa a vágáskép. Ennyivel jobb lenne a 40 fogas Optiline? Na kipróbálom valami combosabb anyagon is ezt a 24 fogast. Még meg sem néztem rendesen közelről ... hogy pl milyen vastag nem is tudom. Csak annyira emlékszem hogy 24 fogas, de ott pihen a helyén a fűrész oldalán.

Előzmény: Zero0 (116185)
zsgombos Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116187

Hogy fokozzam a dilemmát, a Freud a Bosch tulajdonában áll és a Bosch lapokat természetesen a Freud gyártja:)

http://www.bosch-press.com/tbwebdb/bosch-usa/en-US/PressText.cfm?&nh=00&Search=0&id=370

Előzmény: kozgab (116178)
kozgab Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116186

Ok, nem szórakozok többet vele, marad 40 fogas Bosch lap oszt jónapot.

Köv hónapban majd hozok osb-t meg léceket oszt nekiállok vmi szekrényféleségnek, most hogy már működik az ajtóm van helyem is (már ha kiállok a garázsból :D) Garázs helykihasználását viszont át kell gondolnom sajnos, jelenlegi elgondolás közeledik a kudarchoz, pedig csak ki akartam porszívózni a kocsit, no nem tudtam, mert vagy egyik vagy másik oldalt tudom csak nyitni :D (3.5 méter keresztben elviekben sok, gyak kocsi 2 méter, plusz ajtók nyitása további 1, marad 50cm :D) Így marad az, hogy oldalt max fél méteres tárolók lesznek csak, hátul meg az asztal :( Azaz lámpát is kell csinálnom hátra, mert ott fény az nem nagyon van :) (230v sincs igazából a helységben, így az is hátra van még...)

Van gond bőven :D

És még csak a garázsról van szó, többi helyet még fel se hoztam, amit meg kell csinálni meg kipakolni :D

Előzmény: pacman123 (116181)
Zero0 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116185

Igen a vastagabb lapra. Az biztos nem fog libegni amikor tolom neki majd a 125x60 as száraz tölgyet. A gyári konkrétan elhajlott oldalra. 

Még nem volt időm próbálni. Hazahoztam, majd holnap lesz időm munka után. Addig pihen.

Előzmény: pacman123 (116180)
Bari- Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116184

Én linkeltem. Használtam már többször. Praktikus, 2-2mm-es holtjátéka van a műanyag elemben található fém anyának minden irányba. Ha nem húzod meg teljesen a rögzítő csavart, akkor annyira megfogja az előlapot, hogy nem mozog már de kocogtatva a megfelelő helyre be lehet állítani. Én még valami 40ft-ért vettem a homokinál 1 éve, most nem tudom mennyi. A linkelt bolttól szerintem találni olcsóbbat is csak ott találtam meg cikkszámostól. Érdemes kipróbálni nem egy veszett ára van még a linkelt helyről sem. Az a kis plusz megér annyit, hogy töredéke idő beállítani vele az előlapot mint a korábbi megoldásaimnál. Kis leleménnyel akár dupla előlap nélkül is használható, ha a fiók testére egy fém fülön keresztül lenne rögzítve a blumos beállító anyával együtt.

Előzmény: pali923 (116183)
pali923 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116183

Ezt a filléres bizgentyűt már linkelte valaki valaha ide. Én nem próbáltam, de egy próbát lehet, hogy megérne. Az ára miatt biztosan.

Előzmény: GPS (116182)
GPS Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116182

Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy gondot okoz egy takarófa felszerelése :)

Dehogy okoz gondot - ha van hozzá egy kis odavaló, filléres segédeszköz.

Akkor csak méret után a jelölésnél fel kell fúrni - és amikor kész, egy fél perc alatt beállítani a tökéletesen futó hézagokat. Ennyi.

Még a legprofibb ipari technológiával előállított daraboknál is hagynak állítási lehetőséget - pedig ott aztán tényleg tizedre dolgoznak. 

Ha nem így lenne, akkor a kivetőpánoknak se kellene hagyni azt az (elég tág) állítási lehetőséget, mert mondhatnák: "Tessék hajszál-pontosan szabni-fúrni-összeállítani - és akkor minden klappolni fog, nem kell állítgatni semmi"

Csakhogy mindenhol van egy bizonyos tűrés - azt kikerülni nem lehet.

Na most házi módszerekkel, bútorlapban, mérőszalaggal mérve-kézből fúrkálva is tuti összejön annyi összeadott pontatlanság - ami már szemre is zavaró lehet.

Ezért én tök-normálisnak tartom akár egy fiókelő finom beállíthatóságát is - nincs ebben semmi rendkívüli maximalizmus. Szerintem!

.

pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116181

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139209843&t=9104263

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139412648&t=9104263

... stb.

Nem ragozom tovább: igen :-) Mit értesz finom vágás alatt? Nekem most erről nem fűrészlap jut eszembe, bocsi ... :D

De mint ahogy írtam volt: nekem a 40 fogas Optiline sem okozott csalódást. Meg az új tulajának sem.

pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116180

Látom te a vastagabb lapokra szavaztál. 

Én meg gondoltam ha bejön a vékonyabb (2.5 és 2.8 mm), az is jó. Ha meg nagyon "lobogna", hát nem erőltetem nagyon vastag anyagra és veszek vastagabbat hosszvágásra. De nem lobog. Vágásképen legalábbis nem látom nagyon nyomát.

No és az első vágások? Én főleg a "segges" hosszvágónál figyeltem meg hogy szinte ciripel a gyárihoz képest. No meg - nem utolsósorban - szépen is vág.

Előzmény: Zero0 (116153)
Szaszero Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116179

http://www.mobiltecnica.com/en/industrial-saw-blades

Én ezt az oldalt is megnézném a helyedben .

kozgab Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116178

Ez nagyon gonosz volt Uram :)

Uraim, itt mindenki Freud lapokkal dobálózik. Érdemes spórolnom arra vagy vegyem meg simán a bosch lapot? :D

http://szerker.hu/termekek.php?contr=&idis=1&iddu=35&tidd=2002&lang=hu

Ez milyen lenne? Vagy finom vágásra ne erőltessem? :) Ez még beleférne a kedvembe (12 körül van), bár vicsorogva :D

Nem akarok többet venni lapot, ezért keresek jót :) Többet = 4-5 évig :)

A fiókhoz hozzászólva kezdem úgy érezni kezd túl magas lenni a profizmus vágy, azaz a maximalizmus :) Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy gondot okoz egy takarófa felszerelése :)

GPS menetesszáras konyhája nekem meg kifejezetten tetszik, sztem nagyon nagy ötlet volt :) Nem szokványos, de az nem is baj, lényeg, hogy praktikus legyen :)

Előzmény: BözsiBözsi (116174)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116177

na, annyit kibányásztam a gépből, hogy Furnitura Kft (furnitura.hu)

megváltozott a kinézet, a fiókelőlap állító szerkentyűt nem látom, de ha felhívod őket és elmondod, mit szeretnél, biztos tudni fogják és segítenek 

(a 4 irányba lehet állítani és tán még mélységben is, de erre nem esküszöm)

Előzmény: GPS (116136)
GPS Creative Commons License 2016.04.27 0 1 116176

a menetesszáras konyhád után arra gondoltam, hogy kevesebb vassal akarsz dolgozni...

Na de Bözsikém, mutass te nekem egy mai (főleg konyha-fellegű) bútort - amiben ne lenne vas.

Kezdve a kivetőpántoktól-a fiókcsúszkákig, az állítható lábaktól-a gázrugókig -  még a leg-puritánabb konstrukcióban is van némi gépészet.

A high-tech verziójúakról nem is beszélve - mert azokban lassan már több a technika, mint a fa(rost).

Menetes-szárat biztos nem használok már (bár rohadtul bevált, de egyszerűbb sajátjából) - viszont ha egy-két ügyes kis fém-idommal könnyebbé tehetem az életemet - hát nosza neki :-))))

.

Előzmény: BözsiBözsi (116174)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116175

"Nekem a gyári szekrény alsó takarólapját kell megLvasazni, mert csak két szélén csavarozták fel, ergo ha valaki cipőorral megtolja véletlenül akkor libeg-lobog. Hátul kap 2-3 L vasat ha máshonnan nincs akkor hódoséktól."

Van egyszerűbb megoldás is.

2X2 lécdarab 5-10 cm hosszú.

A szekrényt felfordítod, majd a lábtakaró hátsó sarkához illeszted, majd csavar neki a doboz aljára.

A lábhoz nem is szükséges, mivel ha a talpára állítod akkor a befelé irányuló erőket a 2X2 léc megfogja ( a'la rugdosás) kifele meg a jóisten sem rugdossa így nem kell a megcsavarozása sem.

A költsége gyak 2 db 30-as csavar ár uszkve 4-5 ft + léc, de annyi csak van a sarokban... :)

Előzmény: paplanfa (116152)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116174

"Igen, a Bari-féle megoldást lájkolnám én is."

Hát ja... én vagyok a hülye, hogy a menetesszáras konyhád után arra gondoltam, hogy kevesebb vassal akarsz dolgozni...

:D

Előzmény: GPS (116151)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116173

azokat a szélső L-eket belülre kell tenni, és nem látszanak.

Micsoda remek ötlet!

tényleg, ha belül van, csak annyiszor látom, ahányszor kihúzom a fiókot

ha meg kívül, akkor meg, ha direkt meg akarom kukkolni, vagy más húzza ki és épp arra nézek...

remek!

Előzmény: paplanfa (116150)
Bari- Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116172

Ehhh, hogy nem lehet javítani. Elég félreérthető a megfogalmazás. A 40db az 4×10db 4 különböző fogsűrűségű lap. Ami 10, 14, 21, 24tpi azaz fog/25,4mm. Az ebayes visszaigazoló levél tanúsága szerint akkor 6,79font volt és 3,5font a posta. Most összességében kb fél fonttal drágább mint akkor. A dátumot is pontosítanám 2013 szeptember elején rendeltem.

Előzmény: Bari- (116171)
Bari- Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116171

Én annak idején amikor megvettem a gépet (2012-ben), ebayről rendeltem 40db különböző fogsűrűségű lapcsomagot. Az eladónak jelenleg is van ugyan ez a készlet, ha jól számoltam postával kb 4500-4600ft lehet az átváltástól függően. Ami ha darab árra visszaosztom kb 115ft/db-ra jön ki. Nem rossz lapok, a finomabbakkal még fémet is vágtam, meglepően jól bírta a vaslemezt, de elég széles a vágási nyom, és a lap is elég széles, így finom kis ívű vágásokra nem használható, arra ott van a hódosban a lux-os fűrészlapok, és még olcsóbbak és jobban használhatóbbak, meg szerintem éltartóbbak is.

Előzmény: paplanfa (116168)
jcsapo Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116170

Nem nagyon járok arrafelé és nekem 50-60 km oda-vissza az út hozzájuk. A gépvásárlásnál ez belefért, de pár fűrészlapért már nem igazán éri meg. Én valószínűleg a Conradtól rendelek majd csapos lapot, igaz hogy ott 250 Ft-al drágább, de nekem jobban elérhető.

Előzmény: paplanfa (116168)
pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116169

http://www.cooptim.hu/?page=aszf

SZÁLLÍTÁS

Az utánvéttel megrendelt termékeket a GLS Hungary segítségével juttatjuk el vásárlóinkhoz. A postaköltség, mely a csomag méretétől, súlyától függően változhat a vásárlót terheli. Mértékéről a GLS honlapján juthat pontos információhoz. Amennyiben a megrendelés elküldése előtt szeretne pontos információkhoz jutni a várható postaköltségről, akkor keresse munkatársainkat e-mailben vagy telefonon: aruhaz@cooptim.hu, +36 (23) 521 430

Előzmény: paplanfa (116166)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116168

Ötlet.
Esetleg vállalsz borítékozást többünknek is, ha tényleg jó a lapjuk de irreális lenne közvetlen tőlük rendelni?

Előzmény: jcsapo (116167)
jcsapo Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116167

Arról sajnos nincs információm. Náluk vettem a Proxxon lombfűrész gépet, de személyesen mentem érte.

Előzmény: paplanfa (116166)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116166

Áhh, bestbuy-nak tűnik a csaposok közt. Szállítási díjuk mennyi?

Előzmény: jcsapo (116164)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116165

cooptim-nál hol?

Előzmény: jcsapo (116163)
jcsapo Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116164

A Cooptim link valamiért nem működik. Talán most.

Vagy esetleg bemásolva: http://www.cooptim.hu/?page=termek&MNR=28.745)

Előzmény: jcsapo (116163)
jcsapo Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116163

Csapos lombfűrész lapok beszerzési helyei, amit ismerek:

Conrad, Szerszamkell, Gudeplazam, Cooptim.

Ezek 130-132 mm hosszú lapok. Referenciám még nincs, eddig még egyik helyről sem vettem.

Előzmény: halaloszto (116133)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116162

:)

Eszem,be jutott egy másik megoldás.

A fiókoldalt egy picit rövidebbre kell csinálni, abba egy "szélesebb laposvasat" becsavarozni, ez lenne a "vakelőlap". Ez kiáll oldalra, betologatás után ezen át fel lehet csavarozni az elejét kb pont úgy mint a blumos fémoldalnak az előre felrakható fémlapjára, illetve öntapadós módszerrel is betoszigálható-átjelölhető-felfúrható.

Előzmény: BoriBori (116157)
rferi Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116161

Meg oda is telefonálhat, mondjuk

Előzmény: pacman123 (116147)
drRamaty Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116160

"Úgysem hiszik el, amíg maguk nem tapasztalják."

Igen, mert az a rohadék így működik :-)

"A tapasztalat szemét egy tanár. Előbb feleltet és csak aztán adja le az anyagot..."

Előzmény: pajaci (116127)
pacman123 Creative Commons License 2016.04.27 0