Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
norbi0325 20 perce Creative Commons License 9817

Nem azért de kb 5 másodperc alatt dobja Gugli barát !!!!

Link

Előzmény: Ádikaa (9814)
gibbonpitti 3 órája Creative Commons License 9816

nem ugyanaz a benyás meg a diesel.....sem szoftverben sem hardverben...azt leszámítva h vizet melegít mindkettő.

Előzmény: Ádikaa (9814)
gibbonpitti 3 órája Creative Commons License 9815

képes vagyok menet közben autópályán,de szigorúan 130 km/-ig!!!,kipufogón keresztül hajtókarcsapágyat cserélni......van az a motiváció.

hívj fel.

70/5935073.

Előzmény: cs!rke (9813)
Ádikaa 12 órája Creative Commons License 9814

Sziasztok!

Van egy eberspächer b4wsc benzines kályhám. Azt szeretném kérdezni nincs-e valakinek kapcsolási rajza hozzá. Lehet hogy hülyeség de a dízel meg a benzines ugyanaz?

cs!rke 13 órája Creative Commons License 9813

És mikor tudnál az enyémbe ilyet beépíteni, meg mennyiért? Tudod, olcsón, tegnapra. :D

Előzmény: gibbonpitti (9797)
gibbonpitti 13 órája Creative Commons License 9812

a kezelőpanel nekem a progiórát jelenti.ha meg esetleg a digitklímáéra gondol akkor világosabban kell fogalmazni.de majd biztos kifejti bővebben.

Előzmény: bt74 (9811)
bt74 13 órája Creative Commons License 9811

Szerintem, ő kiegfűtést akar ki kapcsolni, te meg állófűtést akarsz vele be kapcsoltatni. 

(aztán lehet, hogy én értelmeztem rosszul, akkor sorry :) )

Előzmény: gibbonpitti (9810)
gibbonpitti 14 órája Creative Commons License 9810

mi a baj a válaszommal...   :)

kérdezett,válaszoltam....ugyanabban a hangnemben.....de legalább kérdez mielőtt nekiáll barackolni meg henteskedni.

Előzmény: bt74 (9809)
bt74 14 órája Creative Commons License 9809

Ez egy ilyen este :)

Komoly kérdésekre, komoly válasz :)

Előzmény: gibbonpitti (9808)
gibbonpitti 14 órája Creative Commons License 9808

attól,hogy 2x írod be  2 nick-el nem fogsz gyorsabban választ kapni....

a kérdésedben benne a válasz:kezelő=programóra...rajta van egy láng embléma,azzal el kell indulnia hideg motornál.ha nem akkor vmi baj van...

Előzmény: Máté Csépe (9806)
matthew8811 16 órája Creative Commons License 9807

Üdv! Gyári állófűtést hogy lehet kikapcsolni? (se távirányítóm se semmi, csak a kezelőpanel, Audi A6 C5)

Máté Csépe 16 órája Creative Commons License 9806

Üdv

Gyári állófűtést hogy lehet kikapcsolni? (se távirányítóm se semmi, csak a kezelőpanel, Audi A6 C5)

gibbonpitti 16 órája Creative Commons License 9805

tudom mennyire összetett a progi ami ezekben fut és nemcsak azért összetett,mert a műkődés megkívánja hanem a biztonság miatt is.szakszerű beszer után ezekkel nincs baj.igazi bolondbiztos gépek.

találtam én is olyan rést az utángyárin(nem biztonsági volt) amit sikerül lassan(nem befolyásolja az alap funkciót) befoltozni a gábornak.ezért kell tesztelni nem 2 órát.meg minél többen használják annál több az összegyűlő infó.

naponta látok érdekes dolgokat.

pl:tegnap megjelenik egy emberke egy mazda mpv-vel.mondja h szar a panel.adok neki egyet...bus-os persze.mutatom h padon mükszik rendesen.ok de ő szeretné ha be is raknám neki,mert a régit lebányászta már némi hentesmunkával.végül is csak rá kellett dugdosni a csatikat,megtettem.kiderült szar az izzítója is....egy jó gyertyával elindult rendesen.kitalálta h ő kicseréli,de adjak neki izzítót.nem volt ott helyben meg ugye illik tömítést is cserélni a g.megbeszéltük h ma adok neki jó lángcsövet meg új tömítést.szted hívott?

és csodálkoznak ha legközelebb a hibafeltárásra azt mondom 5e huf....mert elbaszok vele egy csomó időt.amit mondjuk a családommal is el tudnék tölteni.

gondolom most az ember elkezd keresgélni a neten bontott gyertyát meg minden szart aztán majd ez is megjelenik megint nálam 1 hónap múlva azzal h folytassuk ahol abbamaradt.ja majd jövő júliusban...

hogy az emberek miért csinálnak segget a szájukból úgy h a végén még sokba is kerül?

Előzmény: norbi0325 (9804)
norbi0325 17 órája Creative Commons License 9804

Biztos lehet jól működő vezérlőt,(8x agyonbiztosított ) barkácsolni ,de ez nem az lett ..

Hát sajnálom szegényt de lehetett volna annyi esze hogy legalább ,az előforduló,és a képtelen helyzeteket teszteli a saját kütyüjén !

Előzmény: gibbonpitti (9803)
gibbonpitti 20 órája Creative Commons License 9803

láttam 1-2 hónapja hatvan-ban egy leégett autót....állófűtés miatt.ez emberke gyártott magának panelt meg progit hozzá.....előtte 1 hónappal volt nálam és kuka volt a vezérlője....sokalta az új árát.nekiállt bütykölni aztán felhívott h milyen faszát tudott fél kezét a seggébe dugva készíteni vmi fillérekből....mondtam neki h örömbodotááááá......

na erre 2-3 hétre megkeresett h köhög a fűtése,megnézném-e.....amikor arra jártam beugrottam hozzá.ki is mentem a fejéből,mert előtte nap leégett a verda a tuti fűtésétől.....utólag arra gondolt,hogy telibaszta benzinnel az ac a kályhát és keveset szellőztetet a sikertelen indulás után majd a köv. indításnál berobbanhatot a sok benzin.

na szóval kuka lett a szusi,mert spórolni akart az ember....

ezért nem csinálok olyat amihez nem értek.előtte megtanulom alaposan aztán kezdem el művelni a dolgot.

Előzmény: gibbonpitti (9802)
gibbonpitti 20 órája Creative Commons License 9802

megcsinálta a venturi vezérlőt is,de csak a 2007 utániba jó.a régebbivel füstöl és nem akar a rossz konstrukció miatt szívni,így hát erről a szegmensről lemondott.

bár én rühellem a v kályhákat,mint az ebert...  :)

Előzmény: norbi0325 (9801)
norbi0325 21 órája Creative Commons License 9801

tudom kiről van szó :)

Előzmény: gibbonpitti (9800)
gibbonpitti 23 órája Creative Commons License 9800

annak azért aki ezt profin megoldotta egy fél igazán jó családi ház ára ráment....és ez nem vicc.

Előzmény: norbi0325 (9799)
norbi0325 24 órája Creative Commons License 9799

Persze én tisztában vagyok vele . (meg még egyazon típuson belül is millió különbség ,benzines ,és diesel között )  Má a programokban !

Nem lesz egyszerű reprodukálni egy jól működő programot ...de  hajrá  ..lehetetlen nem létezik !

Előzmény: gibbonpitti (9798)
gibbonpitti 26 órája Creative Commons License 9798

azért a venturi némileg másabb mint a ttc/e kályha....más a progi is...

Előzmény: norbi0325 (9795)
gibbonpitti 26 órája Creative Commons License 9797

4 hete csináltam ilyet....gyerekjáték,legalább is a többi autóhoz képest.  :)

Előzmény: cs!rke (9796)
cs!rke 1 napja Creative Commons License 9796

Egy 2008-as 2.5Di-D L200-asba lehet szerelni állófűtést? Távirányítós lenne jó. Ki vállalná el?

norbi0325 1 napja Creative Commons License 9795

Egy top v -indítása kb ilyen ..

Előzmény: Szabi__82 (9792)
Svnega 1 napja Creative Commons License 9794

Korrekt válasz!

Köszönöm a segítségedet!

Előzmény: gibbonpitti (9788)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 9793

annyi szoftver van,hogy nehéz jót mondani....alapból így csinálja:amint bekapcsolod elindítja a ventit olyan 60%-on és elkezd izzítani és leellenőrzi h van-e ac és keringető(ez csak az állónál van,a kieg nem nézi)csatlakoztatva.ha jó az izzító-lángőr ellenálásértéke és minden rá van aggatva akkor elveszi az izzítást,lehűti a gyertyát.mikor lehűlt akkor leáll és elkezdi az idítási protokolt.ebben van rengeteg féle...nem mind1 milyen ac-d van stb.

Előzmény: Szabi__82 (9792)
Szabi__82 1 napja Creative Commons License 9792

Ok, köszönöm. Egyébként egy 2001 ford focusban, volt/van.

Egy kérdés mivel sose tudtam/láttam gyárit működni. A bencin AC punpa mekkora frekin megy a gyáriakban. Én ahogy néztem ,tesztelgettem kell neki a 2-4Hz idő a normális égéshez.

Az indítási sorrendem pedig a következő lett : első az  izzítás majd utána egyszerre a benzin  és ventilátor. Ha fél percig nem indul meg a kazán melegedése akkor leállítok mindent és szeleztetők vagy 2 percig. A gyáriba mennyi a szeplőztetés ideje illetve az indítási sorrend?

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: gibbonpitti (9784)
danidoki 2 napja Creative Commons License 9791

Beriv, írtam egy mailt, e39 tárgyban.

Előzmény: beriv (9789)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 9790

csak a hangtompítás a szerepe a szívóoldali csőnek.....folytást nem szabad oda rakni,szűrőre gondolok.

Előzmény: beriv (9789)
beriv 2 napja Creative Commons License 9789

Helló

Meg lett az oka a TTC kályhának a párologtató kimúlásának.

Levegő beszívó oldalon a hangtompítós csőben van valami dugulás, nem kapott elég levegőt.

Kapott új párologtatót, eddig szépen muzsikál. 

Jelenleg egy herélt cső van levegőbeszívónak. Utólagos szerelési kellékekhez milyen csövet adnak?

Jó lehet ez így vagy keressek valami alternatívát?

Előzmény: beriv (9710)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 9788

webo thermo top c/z-d van benne.....ha a fedcomp-ból tudod indítani mint álló akkor télen hetente nyáron meg 2-3 hetente fűtsél vele végig egy ciklust.akkor sokáig nem lesz vele bajod.

Előzmény: Svnega (9787)
Svnega 2 napja Creative Commons License 9787

Egyenlőre még működik :-) ,de a biztonság kedvéért akarom tudni!

2009-es gyártású Skoda Ocatvia II Facelift 1.9 PDTDI Elegance Combi. BXEC motorkód.

Előzmény: gibbonpitti (9786)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 9786

jól látod ezt a problémát és a megoldását is....bár ha leirod a verda pontos típusát lehet tudunk segíteni....de a gondolatolvasás senkinek nem erőssége itt,sajnos.  :)

Előzmény: Svnega (9785)
Svnega 2 napja Creative Commons License 9785

Ha nem akarok az autó alá feküdni meg tudom nézni valahol az állófűtés típusát (valahol egy matrica)?

Vagy szedjem le az alsó motorvédőt és csak úgy látom a típust, magán a kazánon?

Az autó könyve csak általános dolgokat ír ,típust nem.

gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 9784

ez sztem már bus-os panel.....mármint a lehervadt....

az óra meg csak analógot tud...ez a fajta legalább is.....de max. 80ma-t tud kapcsolni.

a bekötése meg elvileg a hátulján van a csatlakozó köré írva.

Előzmény: Szabi__82 (9780)
Jamalboy 2 napja Creative Commons License 9783

De milyen autóból való? Mikori?

Előzmény: Szabi__82 (9782)
Szabi__82 2 napja Creative Commons License 9782

Hi

Ez lenne az, vagyis legalább ez a "matrica" van a kocsi elején. De ha kell majd maga kütyü hátulját is lefényképezem.

Segítséget előre is köszönöm.

Előzmény: Jamalboy (9781)
Jamalboy 2 napja Creative Commons License 9781

Miből van? Szerintem ez a legfontosabb kérdés.

Az órának elvileg egy 4 lábas csatija van. Amire emlékszem az +12V, test, kapcsolt láb és talán a negyedik a diag...

De erre most nem esküszöm.

Előzmény: Szabi__82 (9780)
Szabi__82 2 napja Creative Commons License 9780

Hi Mesterek!

Segítséget szeretnék kérni. Lenne ez a kütyü ami indítaná az álló fűtést:

Van valakinek valamilyen bekötési rajza/kapcsolása hozzá?

Előzmény ennek az egésznek hogy a kocsiba volt/van álló fűtés csak nem ment, ~ 1 éve az enyém a kocsi.  Na a lényeg hogy szétszedtem meg szakérteni hogy mi van vele. A képen látszik hogy miért nem indult :(. Az oka, hogy így végezte egyrészt hogy a briliáns mérnökök egy évre tervezik (vagy nem tudom meddig van rajta garancia) . A kazántérre rakni a vezérlést, gratula! Na mindegy nem is ez a lényeg. Szóval nekem a vízpumpa lett zárlatos, s mivel egy bizti volt rendszerbe, az meg a izzításra van méretezve azaz 30A-re. Na ameddig ez a bizti ki nem olvadt addig a vezetősávok izzottak a vezérlópanelon.  Szóval kerestem bele új vezérlőt, de hagyjuk is mennyibe kerül. Ennek a töredékeiből össze hoztam egy hülye biztosat. Legalábbis a gyáritól biztos jobb lett, szerintem :)

Na már csak ez időzítő bekötése maradt aminél elakadtam egy kicsit. Nem tudom hogy magas jelre indította a vezérlőt vagy buszon stb. Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

Pubi úr 2 napja Creative Commons License 9779

Pedig elmondtam az üzletben és látták is, hogy fűtéshez is kell. Azt mondta a pali, hogy ez bírni fogja. Visszaviszem. Az előzőt lepróbálta teszterrel, azt írta csere.

Fűtök egy keveset, aztán tesztelje ezt is.

Előzmény: gibbonpitti (9778)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9778

szar az akku....nekem az 55ah-ás minőségi akku simán elfűt 1 órát a belső ventivel együtt és már a 3. tél van benne......

Előzmény: Pubi úr (9773)
Pubi úr 3 napja Creative Commons License 9777

Közben kiderült, hogy 11.8v-ra esik vissza 12.7-röl 10 óra alatt. A villamosságis szerint sokat állhatott az üzletben eladás előtt és öreg. Made in Hungary...

Előzmény: kicsizs (9774)
bt74 3 napja Creative Commons License 9776

Még szerencse, hogy nekem nem mutattál egyből ajtót :)

Nélküled nekem tuti nem menne a venti, pedig azt is végbélen keresztűl oldottuk meg :)

Szerintem aki normálisan kommunikál és nem zaklat feleslegesen minden sz..ral, azon illik segíteni. Mint ahogy itt is sok segítséget kaptam már!

Nagyon sokat lehet vele spórolni, persze ha valaki hülye és elsz..ja, az ne reklamáljon.

Előzmény: Jamalboy (9772)
danidoki 3 napja Creative Commons License 9775

Ha nem kieg, hanem állófűtés, akkor a venti nagyon sokat led tud levenni, de ekkora Ah-nál sztem nem szabadna ennyire érzékenynek lennie.

Beriv!

Nagy board-os e39 tudja vezérelni az állófűtést?

kicsizs 3 napja Creative Commons License 9774

A főnököm 95Ah-ás 3 hónapos magyar aksija lett cellazárlatos... aszonta a szervízben a srác, aki ezzel foglalkozik:

-Nem tudom gariba bevenni, mert nincs benne 12volt...

-Persze, mert cellazárlat van benne...

-Ááááá, dehogy... nincs feltöltve!

-Bazzz.... bent van az autóban!!!! Egy órája töltené, ha tudná...

-Ja...

szaki...

Pubi úr 3 napja Creative Commons License 9773

Ezért mondtam neked, hogy nem nyúlok hozzá. Az öreg DBW még megy hűségesen...

Egy kérdésem lenne.

Létezik, hogy egy 95ah-s akku, ami egyébként öt hónapos, fél óra fűtés után éppen hogy csak teker? Ha jó szándékú akarok lenni azt mondom határeset.

Generátor új, töltés 14.2v, indítás után a legkevesebb út 30km.

Az akku perion. Lehet hogy karcsú? Ez előtt gyári merci akksi volt benne 90ah-s, az kinevette a -20-at is. 3000-es hathengeres diesel.

Köszöntem szépen!

Előzmény: gibbonpitti (9771)
Jamalboy 3 napja Creative Commons License 9772

De mi mással akarja megoldani? PWM-mel vezérelt a legegyszerűbb a progizható IPCU.

Vagy csinálni egy PWM generátort egy 555-ös IC-vel :)

Előzmény: gibbonpitti (9771)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9771

ez így van,de nem az a lényeg h lesz-e ügyfél.mert akkor én sem segítenék senkinek sem.az a baj h elvárják az emberek h végig mindent elmondj,megoldj helyettük persze telefonon vagy emilben aztán ha az user elbasz vmit akkor a tiéd a felelősség.

aki jól és nem lehúzósan dolgozik annak mindig volt-van és lesz munkája.én pl. hála istennek április végéig tele vagyok...olyanokkal aki komolyan gondolják!

de  volt olyan h felhívtak hogyan kell egy t5-ös transportet belső ventijét indítani.....mondom ipcu....erre lehülyézett.mondom ha tudod akkor én minek kellek?pedig nem kellene ezeket sem megosztanom,mert nem kevés pénzt fizetek éves szinten a webos regisztrációért.nagyon nem keveset....

Előzmény: Jamalboy (9769)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9770

ez fehér volt.....de a nagyorrú...már ha érted mire gondolok...   :)

hetente jut nekem az ilyenekből több is....és a szomorú h körbenéz,még itt a fórumon is olvas.aztán meg elindul a feje után.hibát libára halmoz utána meg sír mint a gyerek az oviban ha elvették a homokozólapátját.

és ez most nem lenézése másoknak,csak ha nem értek vmihez akkor arra bízom aki ért és nem álok neki előre teóriákat felállítani mi mennyibe kell h kerüljön.mert ez nagyon rossz megközelítése a dolgoknak.

Előzmény: norbi0325 (9768)
Jamalboy 3 napja Creative Commons License 9769

Abszolut igazuk van. Ez pont nem az a terület, ahol tanácsokkal ügyfelet lehet fogni szerintem. Mármint akik csak újakkal foglalkoznak.

Előzmény: gibbonpitti (9767)
norbi0325 3 napja Creative Commons License 9768

Há csinyájjad mán meg néki teső :))

Há megfagy a csálád ,had légyen örömbodotáááá.....

Oszt majd később fizet....  meg há  jön a kárácsony..

csak majd figyelj rá hogy 2 jelből kell neked ,és kapcsolást csinálni a z-s kályhának

!

Előzmény: gibbonpitti (9765)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9767

van hivatalos beépító barátom,tőle tanulom a dolgokat és rajta keresztül tudom a webo-t basztatni a kérdéseimmel......na szóval őket is megtalálják csak ott az a divat h ha nem újat akarsz vagy nem ott javíttatod akkor ajtót mutatnak.tanácsot nem adnak,és igazuk van.

Előzmény: Jamalboy (9766)
Jamalboy 3 napja Creative Commons License 9766

Báááz, kijár neked az eszese :)

Mé nem mondtad, h indítsa be a gépet akkor lesz fűtés :)

Előzmény: gibbonpitti (9765)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9765

az otthon beépítők 2/3-ada belefut ezekbe aztán meg csak locsolja a lóvét.....de már kezdek leszokni a másik meggyőzéséről...igazuk van a többieknek akik óvtak ettől.mindenki a saját szerencséje kovácsa.

szeretik az árat előtérbe helyezni és nem látják az erdőt attól a bizonyos fától.

mai példa:embernek behalt a galaxy-van a d3wz kályha.jött hozzám.mondom csak webot tudok a helyére.....azt mondja ok.megbeszéljük az időpontot,nagy nehezen találok neki egyet nov. elején(szept. végén jött hozzám).mondom kéne egy 10es előleg,mert különben nem veszem komolyan....aszongya utal.....azóta is.na mind1.....közben felhív 3 hete h vett kályhát és be is rakná,de megúszott a villannyal.mita hová kössön.mondom ezt telón nem tudom megmondani meg nem is akarom.na a karrierépítő berakta a webot és be is kötötte.....fordítva élből a tápot.bírta is a nagy dióda teljes 3 mp-ig aztán felrobbant.erre ma megtalál,de úgy hívott fel mintha még soha nem beszéltünk volna.eljött,megnéztem.elmondtam h kuka a panel,meg a beépítés is szarul van megoldva.a végén mint a nagy leleplezés:én tehetek róla h tönkrement,mert én mondtam mit hová kell....hozzáteszem semmit nem mondtam.mondom neki h fizettél nekem ezért?ja,hogy nem.....akkor ott az ajtó.....még megpróbált hülyének is nézni.

aztán meg este 6kor is hívogat h segítsek neki,mert megfagy a család a verdában.mondtam neki h volt egy nov. eleji időpontja amit eltolt.....

na ilyenkor mit csináljon az ember????,

Előzmény: Jamalboy (9752)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9764

ha visszaolvasol megtalálod....  :)

Előzmény: ketrész (9761)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9763

írj neki email-t,aztán ha akarja megadja....de sztem megadja.

Előzmény: solyom76 (9760)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9762

fog,ne aggódj...  :)

Előzmény: Svnega (9759)
ketrész 3 napja Creative Commons License 9761

Üdv!

Vizes állófűtést szeretnék a furgonomba, telefonos elérhetőséget szeretnék kérni, amin átbeszélnénk a részleteket.

Üdv:Cs

Előzmény: gibbonpitti (9730)
solyom76 3 napja Creative Commons License 9760

Köszönöm srácok.. sima bmw scanner 1..4 el lett nézve. szerintem beszélek baluval.

valaki esetleg nem tudja a számát?

Svnega 3 napja Creative Commons License 9759

Egyenlőre igen!

Ha újra füstöt okád, akkor jövök ide tanácsért!!

Köszi mindent!

Előzmény: gibbonpitti (9757)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9758

ezt sztem inkább vmi volvo fórumon tudnák megoldani neked.....

Előzmény: MiSA (9754)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9757

akkor örömbodotáááá.....   :)

Előzmény: Svnega (9755)
gibbonpitti 3 napja Creative Commons License 9756

de a bömbiben a ventit a klíma indítja és nem a z-c kályha.ilyen okosság van sok japó autóban is.

Előzmény: beriv (9753)
Svnega 3 napja Creative Commons License 9755

Az autót most vettem márciusban, de azóta nem indítottam el az állófűtést, csak múlt hónapban, de megijesztett a füst és kinyomtam.( A típusát nem tudom, csak azt hogy Webasto és gyári rendelt extra volt).

Általában fűtött garázsban állok a kocsival, így automatán ritkán indul el (ezért nem is programozom a fedélzeti computeren keresztül), csak mostanában ha melóból jövök és kint áll a garázstérben az autó akkor van 5 fok alatt.

Viszont tegnap és ma is elindítottam manuálisan és tökéletesen befűtötte az autót és a vizet, füstje is jóval kisebb, emészthető mennyiségű volt.

Minden az előírás szerint működött érzésre (laikusként). Lehet hogy kiégett?

Holnap viszem a kötelező 15 ezres  szervizre és ott azért ránézetek a hibakódokra.

Előzmény: gibbonpitti (9744)
MiSA 4 napja Creative Commons License 9754

Sziasztok!
Volvo V70 II-be keresnék (lehetőleg) gyári állófűtést. Jó lenne ha a fed-comp-on is írná.
Valami ilyesmire gondoltam:

https://www.youtube.com/watch?v=K_FsnYbCZ8U

SMS modult meg tudom oldani, de kéne a kályha beszerzésben és az ECU funkció aktiválásban némi segítség.

Előzmény: gibbonpitti (9743)
beriv 4 napja Creative Commons License 9753

Z/C-el lehet működtetni belső ventit kizárólag e39-nél vagy x5 nél és ott van pár feltétel ami kell (nagy navi ....)

ZCS/FA kódolással kódolni kell az autó állóra és utána ha indítva van akkor szépen működik,az igaz hogy nem a webi indítja konkrétan.

Előzmény: gibbonpitti (9749)
Jamalboy 4 napja Creative Commons License 9752

Ez így tényleg szar. Ez egy EV2-ből bontott kiegészítő kályha ahogy gibbonpitti mondja.

Ennyiért baromi drága, főleg az occó távrángatóval. Időzítés sincs, venti vezérlés sem.

Ha kihívást szeretnél akkor megveheted, mert mindent meg kell hozzá építeni, hogy rendes állófűtésként működjön. Van rajta szivattyú és utókeringet is, de ennyi.

Előzmény: solyom76 (9747)
beriv 4 napja Creative Commons License 9751

Inpa-val el tudod érni  K-buson keresztül?

Vagy webastos progival?

Lehet Z/C elektronika van rajta és nem szereti azért nem indul, de attól függetlenül diagolhatónak kell lennie.

Klímából nem lehet elérni amit a képen linkeltél.

Előzmény: solyom76 (9740)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9750

miben van ez a csoda?

Előzmény: zoleeteam (9748)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9749

na pont ilyet ne vegyél.....ez egy kieg kályha és nem kapcsolja a belső ventit.

és adnak hozzá egy sima gagyi távirányítót.ami max. ha 10 méterről működik....utcán....házból még annyiról sem.

hetente találnak meg ilyesmivel,ellocsolnak sok-sok pénzt aztán semmit sem ér a végén a dolog.már nem is foglalkozom vele ha ilyen megtalál,mert mire normális fűtés van belőle addigra én vagyok a lehúzós szerelő.pedig csak körbe kellett volna nézni vásárlás előtt.

egy bontott kályha átnézés nélkül max. 20at ér.....aki többet ad érte az lutrizik.

beszélj baluval.....ő félúton van......

Előzmény: solyom76 (9747)
zoleeteam 4 napja Creative Commons License 9748

Szia.

Odáig eljitottam,hogy találtam egy kábeltörést.

Mostmár a belső vezérlő működik,de a gépezet nem indul a ventillátora sem..

Valaki pesten aki rá tudna nézni?Az egyik relét cseréltem ,mert az elég csúnya volt,de sajna az elektromosság nem ez erős oldalam.

Ha valaki hozzáértőt tudtok ajánlani azt megköszönném.

zoo

Előzmény: T-omti (9742)
solyom76 4 napja Creative Commons License 9747

no valami hasonló kellene ... enyém vajon alkatrészként mit érhet? Azis lehet ,hogy működik csak az autó nem akarja..

http://olx.hu/hirdetes/allofutes-webasto-thermo-top-z-c-d-taviranyitos-ID1PUy1.html#ae92ed653f

Előzmény: solyom76 (9746)
solyom76 4 napja Creative Commons License 9746

Minden képen szeretnék bele valamit,mert ezzel megtelt a tokom... de ahogy nézem nem is egyszerű kiszedni.. Kár ,hogy messze vagy..

Nem állok neki kiszedni mert nem tudom merre futnak a kábelek. No meg aztán csak hozzáértőre kéne bízni..

Előzmény: gibbonpitti (9745)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9745

azért nem 2 forint a dolog.

sztem a panelodat add el,annyiért viszik mint a cukrot amennyiért adtam neked.

meg kell nézni jó-e a kályhád.ha jó kell rá vmi analóg panel+kábelköteg+vmi indítási mód.ez lehet óra vagy gsm,a távírányítót nem ajánlanám,mert eléggé korlátozott a hatósugara.

Előzmény: solyom76 (9740)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9744

nem jól értelmeztem...sorry...a kieg funkció megy 5 fok alatt.....viszont ha állóként is el tudod indítani akkor jó lett volna az évek alatt azzal karbantartani.mára már lehet elkéstél vele.

bár jó lenne tudni milyen kályha van benne pontosan,mert ha már a ventúri akkor az nem a legjobb hír,neked.

Előzmény: Svnega (9741)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9743

az nem álló hanem kiegfűtés.....és azért füstöl,mert valszeg már tiszta koksz a bele.ez a kiegek halála....

Előzmény: Svnega (9741)
T-omti 4 napja Creative Commons License 9742

Biztosítékok ?

Előzmény: zoleeteam (9731)
Svnega 4 napja Creative Commons License 9741

Sziasztok!

Kérdésem az, hogy a 2009-es Skoda Octavia 1.9 PD-m gyári állófűtése miért füstöl?(Elég ijesztő tud lenni, ha állok a kocsival, ha megyek elviszi a menetszél).

Egyébként működik valamennyire, mert a kocsi hamarabb bemelegszik.

Az gyárilag lehet beállítva, hogy 5 fok alatt ha indulok (annyi van az autó hőmérőjén) akkor automatikusan beindul?

Amúgy programozható az indulása a fedélzeti computeren keresztül és a középkonzolon is van indítógombja. (Webasto márkájú).

solyom76 4 napja Creative Commons License 9740

azon kívül csak ki lett cserélve.. ma meglestem volna a kábelozást a kesztyűtartó mögött ,hogy nincs e valami bizti baja ,de nem mertem annyira szétszedni,hogy lássak is valamit... fingom nincs mi lehet a gondja.

Ha rászánom magam akkor cserélem benne az egészet valami távirányitósra. Mennyibe fájna ez nekem.. persze valami bontott működő kellene.. ezt meg kiszerelve majd tesztelés után eladom,ha működik.

Előzmény: gibbonpitti (9735)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9739

mióta bus-osak a bmw-k elég gyenge pont a szoftveres háttér náluk.

Előzmény: mica-r (9738)
mica-r 4 napja Creative Commons License 9738

Ettől féltem, na mindegy, köszi

Előzmény: gibbonpitti (9737)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9737

nem és nem is lesz jó soha....legalább is ezt mutatja a tapasztalat.

az ősszel 2 hónap alatt 17 bímert csináltam és ebből csak egy lett jó a gyári konfigurációval.

a többi mind szoftver hibás volt,és az autó részéről nem pedig a kályha felől.

keress egy bmw buzit aki keni vágja az adott típust és nem csak álltalába tudja mi az a bmw.....azt talán tud segíteni.

Előzmény: mica-r (9736)
mica-r 4 napja Creative Commons License 9736

2009-es BMW F01 kályhához hozzá tudsz piszkálni? Szoftverhibát ír ki a diag.

Előzmény: gibbonpitti (9735)
gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 9735

a vezérlője biztos jó.....tőlem származik és nálam még működött.

Előzmény: beriv (9733)
solyom76 5 napja Creative Commons License 9734

Köszi, azt nem írtam,hogy a panel most lett cserélve.

Előzmény: beriv (9733)
beriv 5 napja Creative Commons License 9733

Ez csak kisegítő benne, nagy valószínűséggel döglött lesz az elektronikája.

Előzmény: solyom76 (9732)
solyom76 5 napja Creative Commons License 9732

Sziasztok, újra itt.. volt némi gondom a bmw e46-ban a webastoval . Tudna esetleg valaki segíteni abban hogy mi lehet a gond akkor ha a diag azt dobja hibának ,hogy az autó és a webasto nem kommunikál egymással?

A kályha nem utólagosan beszerelt.

Köszönöm.

zoleeteam 5 napja Creative Commons License 9731

Sziasztok.

D5WSC tipusú kályhám nem indul,a programórán semi nem látható.

Áram eljut a vezérlőbe,és mintha a vezérlő melegedne.

Egyik pillanatról a másikra eltünt minden és se kép se hang.

valakinek valami megoldási ötlete erre?

Köszönöm. Zoo

gibbonpitti 5 napja Creative Commons License 9730

elkeltek....

Előzmény: gibbonpitti (9726)
gy69 5 napja Creative Commons License 9729

Sziasztok.Tudnátok segíteni abban, hogy t4 multiban hogy kell állófűtést beállítani. Digitklímás és  a vezérlőn két gomb van.

gibbonpitti 6 napja Creative Commons License 9728

hívj fel...  70/5935073

megbeszéljük..  :)

Előzmény: koszegikaktusz (9727)
koszegikaktusz 6 napja Creative Commons License 9727

2 db érdekel mennyi az ára

Előzmény: gibbonpitti (9726)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9726

van pár db eber 1-3kw-os üzemanyagszivattyúm....10e/db-ért vihető.....ha egyben elviszi vki az összeset adok jelentős kedvezményt.  :)

gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9725

nincs mit...   :)

Előzmény: norbi0325 (9724)
norbi0325 2014.12.11 Creative Commons License 9724

Köszönöm ebben a pillanatban kaptam az infót !

Előzmény: norbi0325 (9720)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9723

ez jónak tünik.....legyen mindíg min. 10 liter a tankba...

Előzmény: bt74 (9722)
bt74 2014.12.11 Creative Commons License 9722

Ez majdnem leér az aljáig, minta a szívórész

A bal szélső a visszatérő. Szerinted ezen megoldható?

Előzmény: gibbonpitti (9721)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9721

én soha nem t-zek,mert csak a szopás van belőle.....ha nem ér le a tank aljáig a visszatérő,márpedig ritkán ér le,akkor csak fél-teli tanknál fog menni a fűtés....meg kell búvárcsövezni és kész.nem nagy kaland.

Előzmény: bt74 (9719)
norbi0325 2014.12.11 Creative Commons License 9720

Köszönöm nagyon rendes vagy  !

Előzmény: gibbonpitti (9715)
bt74 2014.12.11 Creative Commons License 9719

Ez konkrét volt :)

A tankból lecsöveztél egy külön csövet vagy a visszatérőt megbontottad egy T idommal?

Előzmény: gibbonpitti (9718)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9718

nem emlékszem...annyit csinálok,hogy nem tartom fejben.a benya meg a tankból természetesen...

Előzmény: bt74 (9717)
bt74 2014.12.11 Creative Commons License 9717

Ez is az :) 3 hengeres 1.0 2001 évjárat.

A kérdés, hogy te a kályhát helyileg hova szerelted be?

Illetve honnan a legegyszerűbb az üzemanyagot adni neki?

Előzmény: gibbonpitti (9716)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9716

igen....még 3 hengeres powerizátorba is....mi a kérdés?

Előzmény: bt74 (9708)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9715

beszéltem a rokonnal,este beadom neki a tartály....nem messze lakik tőlem a kerületben.

Előzmény: norbi0325 (9709)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9714

mint írtam hívj,hívj fel ha érdekel a dolog.

nem itt beszélném meg az anyagi részét ha nem baj.

köszönöm.

Előzmény: s4tch (9712)
gibbonpitti 2014.12.11 Creative Commons License 9713

ez elérte az életciklusa végét..  :)

Előzmény: beriv (9710)
s4tch 2014.12.10 Creative Commons License 9712

Köszi, ez szép volt, be is teszem ide a könyvjelzőt. Csak egy gyors kérdés:

"egy jó vizes használt kályha simán elmegy 10-12 évet gond nélkül ha beépítés előtt a megfelelő dolgok ki vannak újra cserélve....van olyan kályhám mire nyugodtan adok 1 év garit....mert tudom,hogy jó.és nyugodtan is alszom."

Ez árban kb. honnan indul?

Előzmény: gibbonpitti (9682)
ketrész 2014.12.10 Creative Commons License 9711

Üdv!

Állófűtés beépítésre szeretnék ajánlatot kérni:

Megvalósítás 2015 tavasza lenne, Renault Master. vizes kályhára gondoltam, van e lehetőség ami a dobozt is fűti?

Üdv:Csernus

beriv 2014.12.10 Creative Commons License 9710

Helló

TTC   szétvágtam az égésteret, ez fogadott 3 indítás után (előzmény: füstölt, lángkialvás, párologtató hiba valószínűleg).

Ha jól gondolom ez hulla.

Előzmény: gibbonpitti (9613)
norbi0325 2014.12.10 Creative Commons License 9709

Én raktam az altómba :)

Brutál jó 2 perc és úgy ontja a meleget mint állat :))

Nemcsoda hisz 2l  az össz víz ami benn van :))

Előzmény: bt74 (9708)
bt74 2014.12.10 Creative Commons License 9708

Szerelt már itt valaki régi suzuki swiftbe állófűtést?

Azon agyalok, hogy a multkor említett top s bw50-emet beszerelném az asszony swiftjébe.

zsozso-1 2014.12.10 Creative Commons License 9707

Köszi írtam neki.

Előzmény: gibbonpitti (9706)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9706

keresd meg balut......ő sztem megcsinálja neked.

Előzmény: zsozso-1 (9704)
zsozso-1 2014.12.10 Creative Commons License 9705

gibbonisti= gibbonpitti

Előzmény: zsozso-1 (9704)
zsozso-1 2014.12.10 Creative Commons License 9704

Sziasztok!

Szerelőt keresek kiegészítőfűtéshez távvezérlő bekötésre.A belső venti nem kell,hogy működjön.Gibbonisti-vel szerintem telefonon beszéltem,de elfoglalt.

SOS... köszi

gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9703

foglalkozom beépítéssel....hívj fel ha gondolod.70/5935073

bár erre a szezonra tele vagyok...már nem igen tudok vállalni semmit sem áprilisig.

Előzmény: r1ch45d (9702)
r1ch45d 2014.12.10 Creative Commons License 9702

Ha jól vettem ki, Te beépítéssel (is) foglalkozol. Mennyi idő egy ilyen használt Webasto beszerzése? Lehet tudni előtte mennyit mentek, vagy évjáratot, akármit? Beépítés gondolom 1 nap alatt megvan (6-8 óra) ?!

Előzmény: gibbonpitti (9701)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9701

rossz a megközelítés.....ha a használt szerinted veszélyes akkor az új is az.

de nem álok neki magyarázni ha nem haragszol.....gondolom körbejártad a témát ha erre jutottál.

Előzmény: r1ch45d (9700)
r1ch45d 2014.12.10 Creative Commons License 9700

200 sincs beszerelve? Na most felkeltetted az érdeklődésem. Ezek gondolom akkor használt fűtések?! Nem rizikósak? Nem szeretném felgyújtani az autót :))

Előzmény: gibbonpitti (9697)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9699

van olyan kályha mi test kapcsolásávan indul,csak francia autóból való ilyet láttam eddig.nem gyakori....az óra meg maga csak pozitívot tud kapcsolni.

Előzmény: Jamalboy (9698)
Jamalboy 2014.12.10 Creative Commons License 9698

Az X1 1-es lábra testet kapcsolva indul? Ahogy néztem a kapcsorajzot nekem úgy tűnik, hogy kapcsolt 12V-ot ad rá a programóra. De lehet rosszul látom.

Az átalakítós kapcsrajzon az 5-ös lábra ír testet, ami a téli nyári kapcsoló elméletileg. Az ECUm és a Webo köteg is testet kapcsolva indítja a kályhát. Lehet valami akkor el van tolva valamelyik rajzon.

Előzmény: gibbonpitti (9691)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9697

igen,az elektromos csak ezt tudja...rásegít olyan 50 fokos vízig.

árban alig van különbség....viszont bőven megáll 300 alatt a dolog....még 200 sincs beszerelve.persze ha újat akarsz akkor a 300 meg kevés.

megoldható az állófűtés kiegként való működtetése is simán.a két dolog nem zárja ki egymást.

Előzmény: r1ch45d (9696)
r1ch45d 2014.12.10 Creative Commons License 9696

Ez az elektromos előmelegítés annyit tesz, hogy hamarabb jön a meleg levegő? Ettől sajnos nem melegszik hamarabb a hűtővizem. Meleg levegőt már kb 1 km után fúj, de a vízhőfok kb 15 km után éri el a 90 fokot úgy, hogy néha kikapcsolom a fűtést..

Árban van különbség a kieg. és az állófűtés között? Ha jól látom egy normális webasto állófűtés kb. 300-ban áll meg minden extra nélkül.

Előzmény: gibbonpitti (9695)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9695

a tiédben szerintem nincs hanem elektromosan melegíti elő a vizet....ha meg berakatsz egy ilyet pont akkora meló állóra csinálni mint kiegre.

Előzmény: r1ch45d (9692)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9694

ezt is leírtam már,hogy van ilyen kályha is.....

Előzmény: bt74 (9693)
bt74 2014.12.10 Creative Commons License 9693

Én értelek, de szerintem jól elbeszélünk egymás mellett.

Az enyém (és szerintem jamalboy-é is) kiegfűtés, de viszont thermo top c. Tehát kieg, de mégis van utókeringetése. A vizpumpa a kályha vezérlőjéből megy nem különk a kötegben.

Előzmény: gibbonpitti (9680)
r1ch45d 2014.12.10 Creative Commons License 9692

Sziasztok!

Most, hogy bejöttek a hidegek, eléggé lassan melegszik fel a hűtővíz az autómban. Konkrétan nem állófűtésre lenne szükségem, csak kiegészítő fűtésre, amitől lényegesen gyorsabban melegszik fel a vizem elindulás után. 

Egyáltalán honnan tudom, hogy van-e ilyen az autóban gyárilag?

Létezik utólag beszerelhető?

Amennyiben létezik milyen márka és azon belül típus az ajánlott?

Visszaolvastam jópár oldalt, de sajnos ebben a témában eléggé vakon vagyok.

Az autó egy 2011-es Skoda Octavia RS CR TDI DSG.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9691

nálad a x2 csati van a fix táppal,az x1-ben pedig a 6-os az üzemanyagpumpa,a 2-es a diag és az 1-esel indul......a többi üres.meg az x5 a vizipumpa..

Előzmény: Jamalboy (9690)
Jamalboy 2014.12.10 Creative Commons License 9690

Tudom, hogy amennyi sw annyi idő. De amit belőttem az a sajátomra vonatkozik.

Megnézem, a 4-es lábat valamikor azt referálok.

Igen, nem sok dolog van bekötve a kályhába. Nincs előttem talán csak 4 vagy 5 szál.

Előzmény: gibbonpitti (9689)
gibbonpitti 2014.12.10 Creative Commons License 9689

nem fordítottam le és szar az angolom finoman szólva.....de előtúrom majd a kb. 25 féle szoftver adatait....még az üzemanyag szabályzás kitöltési időben is van rengeteg különbség.

a z meg:zuhaiser=kiegészítőfűtés....németül.

a 4es lábat meg próbáld ki.....amik psa-s fűtések hozzám kerültek nem tudák ezt a funkciót.....talán 1-2 db,de a nagyja nem.

Előzmény: Jamalboy (9687)
norbi0325 2014.12.09 Creative Commons License 9688

Ki ne dobd !!!!!!!!

Puffertartálynak akarom !!!

Hívni foglak !

Előzmény: gibbonpitti (9684)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9687

Én nem vitázok. Csak leírtam ami a nálam lévő gyári doksiban van.

Akkor mi a Z? Merthogy nekem azt is 5kW-osnak hozza de keringető nélkül és kiegészítőnek nevezi. A C-t pedig állónak szivattyúval.

Valóban nem kezeli, de ez inkább azért mert a PSA nem kötötte be így. Az X1-es csati 4-es lábáról le lehetne gondolom húzni és akkor menne a hőfokfüggő kezelése a belső keringető ventinek.

Na most amit belőttél az a hibára kiállás utáni 120 másodperc, nem a normál leállítási idő. Ott van feketén fehéren.

Előzmény: gibbonpitti (9686)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9686

in all cases (except a fault in the combustion air fan),the heather continues to run for 120 seconds after a fault lock-out.the run-on time may vary,depending on the software.

a webo annyi szoftvert csinált csak a c kályhákra,hogy napestig lehetne sorolni.....a szellőztetés meg részben függ a lángőr hőmérsékletétől...

a psa-d meg vett olyan c-s kályhát ami nem kezeli a belső ventit.....tudok mutatni akár most is vagy 4 db-ot....bár vizipumpa van rajta. a C meg az 5 kw-ot jelöli....önmagában....illetve a nagyobbik teljesítményt,mert újabban már 5.2 kw.

nem óhajtok vitázni.

te abból dolgozol amit adtak az autóhoz én meg a teljes webasto adatbázisból....

Előzmény: Jamalboy (9685)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9685

A PSA állófűtést vásárolt, nem kiegészítőt mivel a keringető egyet képez a kályhával. Thermo Top C azaz pumpával integrált álló kályha.

Leállításkor teljes üzemből kb 175 másodpercig megy a szellőztetés és a keringetés.

Amit pedig linkeltem az a Webasto által adott dokumentáció. Amiből a 175 másodperc van, az pedig a Webasto által adott Thermo Top C szerviz dokumentációja.

Nem a gyújtás kapcsolja le, hanem a járó motornál elveszi az állófűtéses köteg komplett testjét és hagyja vezérleni ECU által. Ugyebár így nem szól bbele a ventibe és semmibe sem az állófűtéses kapcsolás.

Előzmény: gibbonpitti (9680)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9684

jön vki a t kályha tartályért vagy kidobhatom.....kezdem unni a jobbra-balra pakolászását...

Előzmény: norbi0325 (9534)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9683

és az milyen,hogy egy hozzáértő elad egy vadi új komplett kályhát beszerkészlettel dieselnek és mire hozzám ideért az emberke kiderült hogy benyás....rá is van írva az oldalára de az user nem figyelte...az eladó meg nem akarja visszavenni.

Előzmény: gibbonpitti (9682)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9682

te mit értesz magyar átlafizun?

nálunk a takarítólányok alig 90et visznek haza sajnos....az új kályha meg beszerelve mindenestül(csak progiórával és nem távírányítóval vagy gsm-el)bőven 400 felett van.....

a bontott meg lutri.....megveszi az user a kályhát,aztán 1-2 nap múlva kiköt egy szerelőnél,pl. nálam,hogy be kellene rakni és akkor derül ki mi nincs hozzá:kábelköteg,progióra,ac,keringető...stb...stb....ja és 10ből 9x nem is jó a kályha és még ráadásul kigeket adnak állónak.

aztán a magunkfajta a geci hogy a 45ért megvett szar kályhából miért akarok még sok 10e ft-ért használhatót csinálni.

nem örökös a kályha.....sőt!

ha nem figyelnek oda 20-30 ciklus alatt be is tud szarni simán,de van olyanom amiben már 8000 ciklus van.és még tökéletes mindene....vannak apró trükkök amivel kitolható az élettartama sokáig.de ezek is el tudnak romlani,ember tervezte....

az elektromos fűtéseknek van némi hátránya...villany kell hozzá.....és nem is a pénz oldaláról közelíteném meg hanem a hosszabbító oldaláról....a bolt előtt nincs ilyen,az ovi előtt sincs....csak otthon.....

ha üzemanyagos vízes kályhában gondolkozol akkor 2 gyártó ami szóba jöhet...a webo meg az eber....személy szerint az utóbbit rühellem....de ez személyes dolog.van akinek bevált....  :)

egy jó vizes használt kályha simán elmegy 10-12 évet gond nélkül ha beépítés előtt a megfelelő dolgok ki vannak újra cserélve....van olyan kályhám mire nyugodtan adok 1 év garit....mert tudom,hogy jó.és nyugodtan is alszom.

ha meg extrákat akarsz mint a gsm vagy távirányító akkor az nyílván pénzbe kerül...és ezek közül is van jó és kevésbé jó.

olyan embert keress aki egyben adja mindet és van referenciája.

vagy veszel újat számlásan....nyílván ez már más ársáv....    

Előzmény: s4tch (9679)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9681

a búgás lehet a szellőztető venti lesz.

én még ilyen köteg rajzot nem láttam....a gyújtást minek megszakítani?

Előzmény: Jamalboy (9678)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9680

olvasd végig miről írok.... az állófűtés tudja az utánkeringetést a tűz kioltása után amíg megy a kazán szellőztetése megy a szivattyú is.szoftver függő,de max 60mp.

ezt a kieg nem tudja.....a  legegyszerűbben a laikus onnan veszi ezt észre,hogy van-e keringető dugva a kályha vezérlőjébe...ha a pumpát a kábelkötegre kötöttöték akkor az kiegből átalakított álló lesz.

Előzmény: bt74 (9677)
s4tch 2014.12.09 Creative Commons License 9679

Értem a célzást, de pont az a bajom, hogy találtam már mindent, kezdve a 25 rongyos vízmelegítőtől az 1000 eurós, programozható, telefonról vezérelhető szetteken át az 50 ezres bontott kályháig mindent. Ja, és alap, hogy mindenki a saját igazságát szajkózza: az olcsó vízmelegítő forgalmazója szerint a saját portékája pont ugyanolyan fasza, mint a 10x annyiba kerülő csúcs kütyü, a bontós szerint a bontott kályha várható élettartama örök élet +1 nap, a márkás, új kályhákat forgalmazók szerint meg minimum két havi nettó hazai átlagfizetést bele kell tolni a műveletbe, különben telente 4x spontán jégtömbbe fagy az autó. Ebből egy laikus annyit fog fel, amennyit keresgélés előtt is tudott: segghülye a témához. Itt tartok most. Persze a fórumokkal kapcsolatban sincsenek őrületes illúzióim, de ha egy általános iránymutatást kapnék, az már többet érne, mint néhány óra vezérfonal nélküli böngészés. 

Előzmény: gibbonpitti (9664)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9678

Belinkelem.

Ez a gyári átalakító doksiból van.

Nincs benne leállítás utáni időzítő relé. Venti, kályha, gyújtás lekapcs és programóra reléje van.

Meg nekem is kb 1-2 percig búg még, lehet az utókeringetés lesz az, de majd megsasolom.

Előzmény: gibbonpitti (9676)
bt74 2014.12.09 Creative Commons License 9677

Nem értelek. Gyárilag van benne utánkeringetés. Az nem elég? Asszem 2 percig keringeti leállítás után.

Előzmény: gibbonpitti (9671)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9676

nekem a fejemben van mind a 4 féle köteg....már ezekkel álmodom,annyit kell csinálnom belőlük.

azért,mert akkor nem vennéd meg pl. az átalakító kábelköteget vagy egyből az állófűtést....miért nem mindjárt a legerősebb motorral szerelnek egy adott autótípust?

ha kályhavezérelt a keringetőd akkor az utánfutásunak kell lennie.

Előzmény: Jamalboy (9674)
tolnaikrek 2014.12.09 Creative Commons License 9675

Tökéletesen működik álló motornál az átfolyós kályhám, (az adagoló visszatérőjéből szívja az üzemanyagot). Már csak egy dolgot szeretnék megoldani, hogy a fűtőventilátorom is elinduljon álló motornál (Citroen Evasion 1.9TD digit klima) !

Tudna valaki segíteni?! Relé van a kályhához.

Előzmény: bt74 (9620)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9674

Hát előttem a Webo köteg kapcsrajza és nincs benne ez az időzítős relé. Lehet, hogy az eleve állóhoz való kötegben benne van, de ugye az átalakításnál (EV2 esetében) nem csatlakozik a kályhához a köteg, egyszerűen csak az ECU-tól jövő testet vezérli maga.

Asszem megbontom majd az alját és megnézem, hogy rá tudok e csatlakozni a szivattyúra, mert akkor rakok rá valamit, hogy míg szellőztet hajtsa a keringetőt is. Nem is értem, hogy miért nem így csinálja kiegként is, amikor egy az egyben ugyanaz az egység.

Előzmény: gibbonpitti (9673)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9673

a gyári állófűtés keringtet végig....a szellőztetés végéig.csak a kiegek nem.

amit lehet venni webo kábelköteget a kieghez h álló legyen azon van egy relé ami 60mp-ig hajtja még a keringtetőt,de a belső ventit nem hőfok alapján kapcsolja henem a fűtés indulásakor egyből indítja azt is.

azért ilyen lett a webo kötege,mert a hőfokra kapcsolást bonyolúlt jól és tartósan megoldani.meg nem is olcsó.....

a kiegkályhák 95%-a nem tudja semilyen formában sem kezelni a keringetőszivatyút a maradék 5% amelyik tudja(de a belsőventit egyik sem tudja a kiegek közül) az az utánkeringetést is tudja.

Előzmény: Jamalboy (9672)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9672

Értem. Jól kitalálták ezt. Gondolom a gyári nem csinál utánkeringetést.

Mert kiegészítő fűtésként nem az tuti.

Nem értem, hogy a kiszellőztetéssel együtt miért nem tud még keringetni is.

Köszi az infót, valamikor megkeresem a keringető lábát azt megnézem, hogyan bírom rá az utánkeringetésre egyszerűen.

Előzmény: gibbonpitti (9671)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9671

az utánkeringetés nem a fűtés miatt kell.ha kikapcskor egyből leáll a víz keringése mondjuk 80 fokos víznél akkor a kályhában meg is tud forrni egy rövid időre és ezáltal a kályha test is túlmelegszik...a kályhatestre meg ugye a vezérlő van feleszkábálva...amit ugye a kályhatest hivatott hűteni.....szóval megcsinálod jópárszor ezt a leállításos dolgot és kuka lesz a panel....

mielőtt nekem esne pár okos aki így üzemelteti elmondanám csak idő kérdése mikor kakukkol meg a vezérlő.

sikerül időnként ilyeneket is javítanom.....nem ritkán....3 hete innen is volt egy úriember....

Előzmény: Jamalboy (9670)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9670

Igen ez a jó megoldás.

Utánkeringetést a kályha kímélése miatt vagy inkább a meleg víz jobb felhasználása miatt használod?

Én is már tervezem a béta verzióm bétáját pont késleltetett venti kapcsolással. Azon is gondolkodom, hogy hőfokfüggővé teszem a venti sebességét is.

Bár ha a zsalukat megoldom, akkor ez kb felesleges hiszen belső keringetéssel csak meleget betolva nem oszt és nem szoroz a késleltetés.

Előzmény: gibbonpitti (9669)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9669

az sem jó,mert amikor igazán hideg van sokára fog felmelegedni a víz.....

elég sok kiegből állóvá alakítást végzek és a saját kábelkötegemmel meg az egyébb kiegészítőkkel teljesen gyári specifikációjú lesz a kályha...van utánkeringetése a vízpumpának és 40 foknál kapcsol a belsőventi....

Előzmény: Jamalboy (9668)
Jamalboy 2014.12.09 Creative Commons License 9668

EV2-kbe való Webasto upgrade szett egyből indítja a ventit, nem vár hőfokra.

Előzmény: gibbonpitti (9667)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9667

akkor az nem gyári megoldás gondolom....mert az 40nél indítja.

Előzmény: bt74 (9666)
bt74 2014.12.09 Creative Commons License 9666

60 fokos radiátorhőfoknál.

Előzmény: gibbonpitti (9655)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9665

a gyáriak mindíg jók,nekem vannak majd 40 éves benzincsöveim és tökéletesen üzemelnek.kicsit kemények már,de nem használhatatlanul.

Előzmény: danidoki (9661)
gibbonpitti 2014.12.09 Creative Commons License 9664

ha keresel biztos találsz valamit....  :)

nem feltétlen kell 2 akku.....ha rövideket mész(20 percnél kevesebbet jár a motor egy indításra) akkor kell sajnos tölteni az akkumulátort.én erre szoktam az autó elejére valahová rakni egy csatlakozót(vízmenteset) és azon keresztül lehet tölteni bármikor az autót.elég a célra a 74ah-s akku tökéletesen.

ennyi macerát megér a kényelem,szerintem.

Előzmény: s4tch (9663)
s4tch 2014.12.09 Creative Commons License 9663

Bárcsak ott tartanék, hogy csak egy nagyobb akksi hiányzik - egyelőre nincs semmi az autóban...

Előzmény: danidoki (9651)
mica-r 2014.12.09 Creative Commons License 9662

Letesztelem ezt a bekötést, köszi

Előzmény: TurboCharged (9657)
danidoki 2014.12.08 Creative Commons License 9661

Mivel egy e34-et csináltam, stílusosan maradtam a BMW gyári benzincsövénél. Az bevált. 

Előzmény: gibbonpitti (9656)
koszegikaktusz 2014.12.08 Creative Commons License 9660

gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9659

ha mükszik akkor örömbodotááá.....én sokat szoktam szívni az újabb fosvágenekkel.....mindíg a climatronic szívat meg.

ilyen régit még nem csináltam....audiból...  :)

Előzmény: TurboCharged (9657)
msanyesz 2014.12.08 Creative Commons License 9658

Szép estét Mindenkinek!

Sanyesz vagyok. Még új vagyok ezen a fórumon és ebben a témában is.

Lenne egy apró problémám ami nem is annyira apró. :-)

Van egy 2003-as 1.9 PDTDI Ford Galaxy-m.

Ebben az autóban az Eberspacher D5WZ kályhája dolgozik, azaz csak dolgozna, mert meg sem moccan. A vezérlő elektronikája adta meg magát. Legalábbis a szerelő ezt mondta (állófűtést is szerelnek).

Hozzá jutottam egy szép állapotú és állítólag működőképes D5WZ kályhához, csakhogy ez egy Toyota Avensis-ben volt.

A csatlakozó teljesen más. Nem ástam bele még nagyon magam de mielőtt megtenném meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek a VW-féle csati "ráapplikálható" a Toyota kábelére?

A Toyota kábeleinek színe megegyezik a Fordéval/Volkswagenével?

Tudom, hogy kókányolás, de hátha ki tudnám hozni olcsón.

Köszönöm!

Üdv, Sanyesz

TurboCharged 2014.12.08 Creative Commons License 9657

Ami a facelift A4-esben (99-01ig) van az megegyezik lábkiosztásra/csatlakozóra a Climatroniccal, és biztosan állítom hogy működik (nálam legalábbis).

A jelenlegimben is climatronic van (2003 Passat), így van bekötve és megy. A régi A4-esemet (99-es facelift) pedig Fanó Zoliék kötötték így annó..

Illetve egyszer egyik barátom próbaképpen a szintén facelift A4-esébe tett egy climatronicot (kisebb előlap szépen elfért a befaragott dupla dines hifije alá) és működött..

Előzmény: gibbonpitti (9647)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9656

van szar talpas is és mégsem kell azt megvenni...na látod ezért kell hozzá érteni,hogy tudd mit veszel meg és mit nem.

amit az adott gyár ad vagy ajánl,jelen esetben a webo beszerkészlet darabjai,annál nem fordul elő ilyesmi....de nem is 500ft/méter az ára.

szóval vagy áldozol és biztonságban tudod a dolgaidat vagy rszkírozol aztán vagy bejön vagy nem....az utóbbi nem kellemes dolog.

Előzmény: danidoki (9651)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9655

neked a belső ventit mikor kacsolja a kályha most?

Előzmény: bt74 (9653)
bt74 2014.12.08 Creative Commons License 9654

A kiegészítőfűtésről való átalakításra állófűtéssé.

Előzmény: gibbonpitti (9648)
bt74 2014.12.08 Creative Commons License 9653

A 10-15 ezres órabért a saját esetinkből citr c8, peug807 eseteiből veszem, ahol csak a kiegfűtést kell átalakitani állóvá. Ott ugye nem kell a vizcsövekkel meg az üzemanyagcsővel és egy csomó melóval bszakodni, csak az elektromos részével. Amit ugye én is jamalboy is és még egy jópáran magunknak meg is csináltunk. Pár tizezerből bőven kijön és kb 6 órás meló ( persze aki rutinosabb annak még annyi se). Mindezta a webosok 130 + ért csinálják.

Na azért az nem szar óradij .

Persze ahol nulláról kell indulni a beépítéssel, az más tészta, ott van meló bőven.

Előzmény: gibbonpitti (9642)
bt74 2014.12.08 Creative Commons License 9652

Nekem ez nem új, én ezt már láttam :)

Mégegyszer gratula!

Előzmény: Jamalboy (9641)
danidoki 2014.12.08 Creative Commons License 9651

s4 tch,

Én - bár hangsúlyozom amatőr vagyok - azt javallom, ha sok kis utazás van, akkor vagy (1) nagyobb akkut vegyél bele, ha erről megy az állófűtés (2) vagy kis kiegészítő akkut, amit csak az állófűtés használ, kis teljesítményű, így a töltést is gyorsabban veszi fel, s a generátort sem károsítja.

Gibbonpitti,

a benzincsőről jut eszembe, hogy életveszélyes benzincsöveket lehet/lehetett ám kapni. Pld. a Bárdiban Gates néven futó benzincső  - annak ellenére, hogy szövetszálas - egy idő után kireped, majd legjellemzőbben ott, ahol a bilincs fogja, egyszerűen elszakad. Ennek az eredményét nem is merem leírni, mi lehet. Én úgy jöttem rá, hogy benzinszag volt a motortérből, megnéztem, s tűhegynyi kis lyukon eresztett a cső. Szerencsére nem a kipufogó és a katalizátor kapott belőle. Leginkább a hajlatokban és a bilincseknél törnek be ezek...

Előzmény: s4tch (9646)
pH03N1xM 2014.12.08 Creative Commons License 9650

Ill. egyeb szerelesi cuccok is lehetnek. Nekem a komplett kalyha melle (konzolos, oras, kabelkogetes komplettrol beszelek) kellett meg kb. 40e forintnyi alkatresz a kulturalt beszereleshez. Ertem itt a viz es uzemanyagcsoveket, a gumidugokat a vizcso atvezeteseknel, csotoldasokhoz a kozdarabokat es bilincseket illetve az egyeb aprosagokat. Ventillatoros vezerlest magam csinaltam ugyszinten (allithato fordulatu csak allofutes uzemben is), az se lett volna olcso keszen, plane, hogy ilyen verzio nem is volt, csak fix fordulatu az en kocsimhoz.

Előzmény: Jamalboy (9649)
Jamalboy 2014.12.08 Creative Commons License 9649

Nekem nem mondtak rá semmit, nem bt74 vagyok :)

De gondolom a munkadíj, az óra és a relés kábelkorbács kerülhet ennyibe.

Előzmény: gibbonpitti (9648)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9648

ok.

de mire mondtak 130-at?

már ha nem titok persze...

Előzmény: Jamalboy (9645)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9647

ha climatronic van benne akkor ez nem mükszik......

Előzmény: TurboCharged (9644)
s4tch 2014.12.08 Creative Commons License 9646

Sziasztok,

visszaolvastam pár oldalt, és úgy látom, ide inkább azok írogatnak, akiknek már van valamiféle állófűtés az autóban. Nekem nincs, és a nem épp friss totalcaros cikken kívül nem is tudok semmit a technológiáról, márkákról, árakról, semmiről. Szívesen vennék iránymutatást az alábbiakhoz:

- autó: 2006-os Accord 2.2 dízel.

- mit szeretnék: elsősorban azt, hogy a motor gyorsabban elérje az üzemi hőmérsékletet. Ezzel együtt fog járni, hogy az utastér hamarabb bemelegszik, aminek örülni fog a család.

- hogy használom a kocsit: sajnos sok a hidegüzem, a rövid városi utak. Ezt kellene valahogy motorkímélőbbé tenni. Nem cél, hogy 22 fokos legyen az utastér, mire kiérek a parkolóba, inkább a motort szeretném barátságosabban használni.

Kit/mit keressek, milyen típus kell nekem, mennyibe fog ez kerülni? Használt kályhát, vezérlést érdemes venni? Árban mekkora többlet, ha szeretném egy fix napirendhez igazítva programozhatóvá, esetleg telefonról indíthatóvá tenni a rendszert? Bónusz: ismertek jó szakit Gyöngyös közelében? Köszönöm előre a segítséget.

Jamalboy 2014.12.08 Creative Commons License 9645

A relésor a gyári másolata az elektronika pedig egy 2 távirányítóból álló belső hőmérséklet függvényében időzítést állító kapcsolás.

A 6-8 órás 2 emberes beszerelést pedig megerősítem. Szépen elmegy az idő, ha tisztességesen, és esztétikusan akarja valaki a megfelelő eszközökkel berakni a cuccot. Még akkor is sok idő ha maga a kályha a helyén van és csak állófűtéssé akarod alakítani.

Ugyanakkor szerintem nem 2 féle típus van, hanem legalább 4 féle. 2 ezzel foglalkozó(egyik sikerrel másik pedig kevesebb sikerrel) és 2 bátor(aki utána néz, ért is hozzá, netán képzettsége is van de nem erre használja és aki tényleg belevág a "ló*aszt fizetek én ezért másnak). A 4-ből 2 változó eredménnyel de elbukik :)

Előzmény: gibbonpitti (9643)
TurboCharged 2014.12.08 Creative Commons License 9644

De tudja a digitklíma. A 16 pines fekete stekker 1-es lábára kell adni +12V-ot, akkor indul a klímapanel állófűtés módban, plusz a kályha által vezérelt relével meg kell táplálni a ventimotort a biztosítéknál.

Előzmény: mica-r (9635)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9643

és ez mit vezérel?

Előzmény: Jamalboy (9641)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9642

2 féle ember van ezen a téren...az első nem áll neki hanem szakemberre bízza a dolgot.a másik nekiáll maga és eztán vagy sikerül vagy nem,utóbbinál jönnek a bajok.és általában nagyok....10-15e órabért nem tudom honnan veszed...nincs annyi sehol sem,még bruttóban sem-sőt a közelében sincs.de azt tudd,hogy becsületesen beszerelni egy fűtést 2 embernek is 6-8 óra.....és nyilván nem engedem be az autódat a műhelyembe 1000ft/óradíjért.

pont azért van ennyi kókány beszerelés,mert mindenki azt hiszi(és most mind1 h a tulaj vagy önkétes beszerelők),hogy pik-pak bent van 10 perc alatt,meghúzok 3 csavart meg összekötök 2 vízcsövet és kész.

láttam kiégett motorteret ilyen előzmények után.....magának szerelte be az ember.....csak nem megfelelő minőségű üzemanyagcsövet és nem a megfelelő helyen vitte a csövet és sikerült felgyújtani a motorteret.....meg a fél garázst....

azt azért nem írtad mi lett volna 130.....

ha csak az idei ősz azon termése elmesélné a tapasztalatait akiknek meg kellet oldjam a kókány kijavítását akkor lenne min csámcsogni itt rendesen.de ők nem hinném,hogy fognak ide írni,mert műkődik már rendesen a fűtésük.bár jó páran innen jöttek...

Előzmény: bt74 (9640)
Jamalboy 2014.12.08 Creative Commons License 9641

Ha van sütnivaló, akkor nem nagy szám egy vezérlést összedobni. Lehet egyszerűen, lehet komolyan.

Álljon itt példaként az én kendácsom :D
http://c8.jamalboy.fotoalbum.hu/

Előzmény: bt74 (9640)
bt74 2014.12.08 Creative Commons License 9640

Ügyes szaki lehetett az is :D

Mondjuk van a dolognak a másik oldala is. A webastosok az én kocsimhoz 130ezer vagy annál többért csinálták volna meg azt, amit én (és még sok kartárs) megoldottunk kb 20ezerből. 

Értem én, hogy luxus stb, de azért kicsit sokkaljuk a 10-15ezres órabéreket. 

Előzmény: gibbonpitti (9633)
gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9639

maga a kályha kevesebb mint 1 milliampert vesz fel nyugiban.a progizással sem változik semm e tekintetben.ott az indító modulnál lesz vmi...ha bus-os az autó akkor ott kell keresgélni....maga a bus rendszer részleges életrekeltése is komoly teljesítményt igényel az akkutól.

Előzmény: N.Tomi (9637)
Jamalboy 2014.12.08 Creative Commons License 9638

1 A az hatalmas. Az 12W-os fogyasztó, mintha égve hagytad volta a helyzetjelzőket kb(na jó csak az elsőket). Ott gond lesz.

Előzmény: N.Tomi (9637)
N.Tomi 2014.12.08 Creative Commons License 9637

Sziasztok, segítséget kérnék.

Gyári állófűtéses Ford Focusban lemerült az akku, innen indult a probléma.

Az a kérdésem, amiben a szakértők segítségét kérném, hogy ha beprogramozom este az állófűtést pl. reggelre, akkor ~1A-ral megnövekszik az autó nyugalmi áramfelvétele.

Ez teljesen normális?

Eredeti, gyári cucc van az autóban, a központi menüjében programozható.

Segítséget előre is köszönöm!

gibbonpitti 2014.12.08 Creative Commons License 9636

dehogynem....ipcu.....de nem mindíg válik be....aztán még van 1-2 trükk amit nem mondanék el,mert sok tanulópénzem bánná....

Előzmény: mica-r (9635)
mica-r 2014.12.08 Creative Commons License 9635

Üdv, ez szép történet :)

Én kérdeznék, mielőtt hibázok. 2000 évj Audi A4 diesel kályhásítása van folyamatban. Annyit kérdeznék, hogy nincs-e valami egyszerű ötleted a fűtőventillátor elindítására. Az automata klíma nem tudja, nem lehet átkódolni. Ezekben nem nagyon volt gyárilag kályha.

Előzmény: gibbonpitti (9633)
apamacs 2014.12.07 Creative Commons License 9634

Köszönöm a segítséget mindenkinek, már működik!

gibbonpitti 2014.12.07 Creative Commons License 9633

egy a sok közül megint....a bmw-s némi lét akart spórolni,ezzel nem is lenne gond alapvetően,akit meg kiszemelt a célja megvalósítására az meg egy igazi kókler volt....lemértem:39cm vízcső 5 helyen toldva....úgy szedegette össze a slagokat a szeméttelepről vagy mit tudom én.

a gond azzal volt,hogy a kipuffcsővet a motortér fő kábelkötegéhez sikerült dróttal!!! rögzítenie azért,hogy menet közben ne zörögjön.szorosan hozzá,mintha gyoeskötözővel odabandázsolta volna...a kipuff meg ugye az első fűtésnél elolvasztotta a kábelek szigetelését és ugye a kipuffcső meg saválló....az meg szereti az ampert továbbítani...folytassam.  :)

kell egy komplett első kábelköteg....2000 euro bontottan németo-ból....ki kell cserélni.....kell hozzá 2 db motorvezérlő ecu,mert azok elmentek vadászni.aztán ha ez megvan a fél autót újra kell frissíteni,mert némi gubanc támadt a bit-ek terén is....

minden 7végén megtalál egy gányolás,jobbik esetben a tulaj maga farag és elakad aztán megkeres h segítsek.ekkor álltalában kisebb a kár,nem is mindíg van.

de az önjelölt beszerelőktől már kiver a víz.....a héten két olyan embert küldtem el még a telefonbeszélgetés közben aki hasonlóan járt....nincs kedven szopózni a másik faszsága helyett.

sokszor persze a spórolás miatt megérdemlik az emberek ezeket a károkat.engem pl. naponta sokan hívnak,de amikor meghallják mi mennyi akkor vagy alkudozni próbálnak vagy szinte sírva megköszönik a dolgot és elbúcsúznak.aztán jó párat látok nálam pár hét-hónap múlva,mert meglett az eredménye az olcsó húsnak.és ilyenkor ne sok pénze gondolj,max 30-40e-ret spórol összesen.kap egy szar kályhát meg szar beszert.volt h a progiórát hilti szalaggal rakta fel a szaki a műfalra.....G astrába.

na akinek megfelel az ilyen minőség azt én utólag visszaküldöm ahhoz aki benyelte a nagy lóvét és oldja meg a problémákat.

tudomásul kell venni,hogy ez az extrák között is igen luxus dolog,elég kevés autóban van a mai napig.ergo kevesen értenek hozzá igazán jól.....még én sem vágom az egész palettát,de nem is akarom.elvagyok az egyik típus adott altípusával,de azzal elég jól.  :)

a többit meg tudom javítani ha nagyon muszály,de nem tud olyan idő jönni, hogy muszály legyen.  :)

Előzmény: TurboCharged (9632)
TurboCharged 2014.12.07 Creative Commons License 9632

Mi volt eme legutóbbi kókler sztori, elmeséled?

Előzmény: gibbonpitti (9629)
gibbonpitti 2014.12.07 Creative Commons License 9631

4 szállodát több mint 400 szobával viszek mint karbantartási csoportvezető.....szted én mit tudnék mesélni?

van új szálloda kettő is a 4ből...  :)

nem a házi barkácsal van a gond hanem ha ezt a barkácsoló úgy adja elő,hogy ő vér profi és a megrendelő el kell higgye neki ezt mint tényt.csak utólag derül ki a csalás.

itt is beszerelte az ember úgy,hogy sikerült a motor fő kábelkötegét a kipuffal összeégetnie ami aztán ahhoz vezetett,hogy meghalt a fél bus hálozat véglegesen meg a motor teljes vezérlése véglegesen....3 éves bmw x5-ről beszélünk.

Előzmény: bt74 (9630)
bt74 2014.12.07 Creative Commons License 9630

Kizárólag csak magamnak szerelem a sajátomat.

Amit én magamnak átalakitottam kiegfűtésről állóra azt a szakik kb 1 kilóbol megoldották volna. Ahhoz is itt kaptam segítséget, főként balutól.

Hülye koklerek meg hálistennek minden szakmában vannak. Én speciel villszerelő vagyok, ne tudd meg néha milyen életveszélyes dolgokat látok.... :)

Előzmény: gibbonpitti (9629)
gibbonpitti 2014.12.07 Creative Commons License 9629

ha nekiállsz szerelni kályhákat,főleg ha másnak!!!,akkor tanuld meg rendesen....és ne innen okosodj feltétlen,mert elég hiányos lesz a tudásod.

ma volt szerencsém reggel egy "hozzáértő kolléga" nyomait eltakarítanom aki min. 1 millkás kárt okozott a kuncsaftnak....

a c/e/s kályháknak van külső ac-ja és azok a tankból kell h szívják az üzemanyagot.

egyedül a dw/bw 50 és a T-nek(ugyanaz a két típus csak egy évjárat után már váltottak nevet) van napi tartálya....ezek a saját tartályukból szívják az üzemanyagot.

Előzmény: bt74 (9628)
bt74 2014.12.07 Creative Commons License 9628

Nekem a top-c és top-s kályháimon, csak 1 üzemanyagcső van. Aminek két csöve van, azok rendelkeznek ezek szerint napi tartállyal? (bocs, ha fárasztó vagyok, csak képbe szeretnék lenni ha én is esetleg ilyen kályhát szervírozok :) )

Előzmény: gibbonpitti (9626)
apamacs 2014.12.07 Creative Commons License 9627

Sziasztok!

Egy air top  2000st 24V- hoz kellene a 18 tűs csatlakozó kiosztása ami a vezérlőn van. Tud valaki segíteni?

Köszönöm, Gábor.

gibbonpitti 2014.12.07 Creative Commons License 9626

nem írta rosszul....a tiéd amolyan napi tartályos kivitel.van rajta egy kb. 0.9l-es tartály amit az adagolóból visszatérő olaj tölt fel.....a két csatlakozó cső meg is van jelölve nyilakkal.ha kifogy a napitartálya nem igen szívja fel sehonnan sem az olajat.

Előzmény: bt74 (9625)
bt74 2014.12.07 Creative Commons License 9625

Így már értem.

Itt lejjebb azt írták, hogy az adagolóra a bemenőjét kötni és a tank felé a kimenőjét. Akkor ezek szerint vagy rosszul írta az illető vagy a kimenőjén is tudja szívni a tankbol?!

Előzmény: gibbonpitti (9624)
gibbonpitti 2014.12.06 Creative Commons License 9624

ha a visszatérőbe kötöd akkor nem az adagolón keresztül szív......hanem egyből a tankból.viszont a visszatérő ritkán ér a tank aljáig,jellemzően feléig vagy addig sem ér bele és ezért ha nincs tele a tankod akkor nem fog mükszeni a dolog....

Előzmény: bt74 (9623)
bt74 2014.12.06 Creative Commons License 9623

Ez komoly?

Álló motornál az adagolón keresztül képes szívni az olajat a tankból? 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9621)
Ricsi89 2014.12.06 Creative Commons License 9622

Nincs valakinek véletlenül elfekvőben Webasto bbw46-hoz párologtatópárnája? Vagy hasonló párna legalább 40mm átmérőben? Az enyém elég vacak, nem ártana lecserélni és nem akarok németből rendelni ilyen vacakot, ha esetleg van itthon is.

W124E300TDT4MATIC 2014.12.06 Creative Commons License 9621

Ügyesen...  :-))

Előzmény: bt74 (9620)
bt74 2014.12.06 Creative Commons License 9620

Mármint álló motornál érdekelne.

Előzmény: bt74 (9619)
bt74 2014.12.06 Creative Commons License 9619

Csak kiváncsiságból kérdezem, hogy az adagoló visszatérőjéből tud magának a kályha üzemanyagot szívni? 

Előzmény: T-omti (9617)
tolnaikrek 2014.12.05 Creative Commons License 9618

Köszi a gyors választ! üdv

Előzmény: T-omti (9617)
T-omti 2014.12.05 Creative Commons License 9617

Szia

Nekem is ilyen van.

Ez a típus átfolyós rendszerű.

Az adagolótól visszatérőt kösd rá az állófűtés bemenőjére(nyíl mutatja a olaj irányát), a kijövőjét meg oda ahová eddig is ment az adagolótól (gázolajszűrő, üzemanyagtank).

Üdv

Előzmény: tolnaikrek (9616)
tolnaikrek 2014.12.05 Creative Commons License 9616

Sziasztok!

Szeretném ha segítenétek! Beépítettem egy Webasto kályhát (Thermo Top DW50 típusút) egy Citroen Evasion 1,9TD-be. Külső tartályból tökéletesen működik. Próbáltam bekötni a tankból jövő csőbe egy T-be, de lelevegősödött az adagoló. Betettem egy visszacsapó szelepet, ekkor a kályha nem tudott szívni, nem indult el. Ami furcsa nekem a kályhánál, hogy nem csak bemenő üzemanyag csöve van, hanem van egy kimenő csöve is. A kályhát egy Mazda 626DiTD-ből szereltem ki, (utólagos beépítés volt, nem gyári) ahol a tank visszatérőjébe volt bekötve sorosan. Beköthetem-e az 1,9TD-be is a visszatérőbe sorosan, ill. mi jelentősége van a kályhából kijövő üzemanyag csőnek? Válaszotokat előre is köszi!

gibbonpitti 2014.12.05 Creative Commons License 9615

70/5935073

Előzmény: beriv (9614)
beriv 2014.12.05 Creative Commons License 9614

Egy elérhetőséget esetleg tudnál adni?

Előzmény: gibbonpitti (9613)
gibbonpitti 2014.12.05 Creative Commons License 9613

nem lehet tisztitani....csere.elég a használat során.attól hogy jónak néz ki számodra egy hozzáértőnek valszeg már rossznak látszik.

lángcsővel együtt lehet cserélni...az izzítógyertyát nem hinném,hogy ki tudod mérni.....van egy pontos hőmérsékleti korrekkciós  táblázat amit nézni kell.

ja és a bolti átlagos multiméterek nem jók erre a célra...

Előzmény: beriv (9612)
beriv 2014.12.04 Creative Commons License 9612

Ezt lehet valahogy takarítani? (kandalló tisztító+hideg zsíroldó egyéb kegyszerek)

Vagy ki kell cserélni a komplett égésteret?

Állapotra ránézésre nem tűnt rossznak, le volt kokszolódva az égéstér de a párologtatónál középen nem tűnt vészesnek.

Előzmény: gibbonpitti (9611)
gibbonpitti 2014.12.04 Creative Commons License 9611

párologtató......

Előzmény: beriv (9610)
beriv 2014.12.04 Creative Commons License 9610

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni webasto TT/C  állófűtéssel kapcsolatban.

E46 ba van beszerelve eredetileg ez egy e39 kályha.

Ezidáig normálisan működött nem füstölt.

Hibajelenség többszöri lángkialvás, fehéren szürkéssen füstöl.

Ki lett takarítva szép hibátlan a belseje, izzítógyertya 9ohm,  lett cserélve üzemanyagpumpa másikra attól se javult.

Levegő befúvó jó nincs dugulva.

Ezek után gyertyára gondolok, de jó lenne egy kis tapasztalat vagy megerősítés.

norbi0325 2014.12.04 Creative Commons License 9609

Ezzel rohadtul együtt értek !  :))

Előzmény: gibbonpitti (9607)
109ha300 2014.12.04 Creative Commons License 9608

Urak. Egyik barátom vett egy 2002 es A6 adit / A6 4B 5C  /. A klimapanel mögött, eléggé össze voltak gányolva a vezetékek. miközben ott próbált némi rendet tenni, az egyik csatibol kicsúszott egy vezeték, ami az állófűtéshez vezet.

Nem tudjátok véletlenül, az hová lehetett bekötve? / vagyis ez esetben csak bedugva... :S  /

Köszönöm!

gibbonpitti 2014.12.04 Creative Commons License 9607

akinek 1x bekerült az autójába annak onnantól mindig lesz bármilyen autója is lesz.

Előzmény: Ricsi89 (9605)
Jamalboy 2014.12.03 Creative Commons License 9606

Mail-em publikus, de most még nem tudok válaszolni semmire :D

Majd ha már nálam a box és megfejtettük.

Előzmény: gibbonpitti (9603)
Ricsi89 2014.12.03 Creative Commons License 9605

Könnyen meg lehet szokni ezt az állófűtést. :) Reggel 10 perccel indulás előtt indul a kályha és mire kimegyek már meleg van a kocsiban. :) Igaz, hogy nem a legújabb és legmodernebb kályha, de hibátlanul teszi a dolgát, ráadásul szinte ingyen volt.

cicero77 2014.12.03 Creative Commons License 9604

ok, köszi :)

Előzmény: gibbonpitti (9601)
gibbonpitti 2014.12.03 Creative Commons License 9603

ez a zsalus dolog érdekelne.....   :)

adnál egy elérhetőséget?

Előzmény: Jamalboy (9602)
Jamalboy 2014.12.02 Creative Commons License 9602

Az az EV1 is simán feszosztóval mehet. EV2-nél 2005 után már csak az IPCU tudja vezérelni a ventit mivel CAN-CAN-os lett a rendszer. A minék még CAN-VAN-os.

Különben most fogok nekiállni és összedobni egy kis kapcsolást, hogy az állófűtés szépen bemozgassa a zsalukat az ideális helyzetbe(csak meleg, belső keringetés és oda hová szeretnénk) mert leállítás előtt beállítani majd indulás után autót nyomni macera :D

Ja a saját belső hőfok függő vezérlésem meg elég jól teszi a dolgát :)

Előzmény: bt74 (9487)
gibbonpitti 2014.12.02 Creative Commons License 9601

keresd meg balut itt a fórumon,ő szereti az ebereket fog segíteni.....én rühellem őket....    :)

Előzmény: cicero77 (9599)
koszegikaktusz 2014.12.01 Creative Commons License 9600

cicero77 2014.12.01 Creative Commons License 9599

Üdv mindenkinek! Véleményetekre lennék kíváncsi! Van egy mazdám amiben Eberspacher hydronic d5wz kiegészítő fűtés van, ami mindeddig normálisan működött. Az idei hidegben az első indulásnál /4 Celsius alatt/ is furán indult - felpörgött nagyon a ventilátor ill. össze vissza változott a fordulatszáma a hangjából ítélve, majd fel is adta a próbálkozást. Most már, ha beindul a kazán normális hangja van, megy szépen ahogy szokott, fűt is jól, de pár perc után elkezd felpörögni, össze-vissza járni a ventilátor /mint mikor egy kis folyadékszivattyú nem kap vizet stb. és fel-felpörög/, majd ha leállítom a motort, akkor sem jár sokáig a venti hanem változó hangon megy pár másodpercig majd leáll. Aztán nagyon lassan kifújja a füstöt hang nélkül, szintén pár másodpercig. Röviden:) ennyi

gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9598

előbb érezni a kipuffon.....ha forró a kipuffgáz akkor megy...   :)

Előzmény: danidoki (9597)
danidoki 2014.12.01 Creative Commons License 9597

Ha begyullad, a kályha égőtere meleg, ezt kívülről érzed, általában 5-8 perc után bőven. 

Előzmény: Harcipocok84 (9595)
gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9596

attól hogy hallod kattogni meg prüszkölni nem biztos hogy el is indul.

ha elindult akkor járó motornál max 20 perc után már melegnek kellene lennie a víznek.....

Előzmény: Harcipocok84 (9595)
Harcipocok84 2014.12.01 Creative Commons License 9595

Hát indulni indul, mert kattan, és morog/zúg...

Viszont nem érzem a hatását. Lehet hogy csak keveset vártam?

Előzmény: gibbonpitti (9594)
gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9594

akkor az már át van alakítva állóvá.....  :)

de ezt nem írtad......a z-c/d azt jelenti hogy kieg 5kw diesel......viszont ha nem indul órával akkor vmi nem jó a kályhában.

Előzmény: Harcipocok84 (9592)
öreglala 2014.12.01 Creative Commons License 9593

Tiszteletem A Fórumozóknak!

Hozzájutottam egy elméletileg működő WO2352 Webastó őskövülethez. Szétszedtem, belenéztem, alig használtnak tűnik, szénkefék, rotor  épp hogy kopottak, biztosan nem ment sokat. Összeraktam, de következőket csinálja:

indításkor néha elindul a levegő és üzemanyag motor, de begyújtani nem gyújt be. Izzít is, fehér füst jelenik meg a kipufogón. A vezérlést kiborítottam, az a relé, amelyik a levegő motort és üzanyag szivattyút indítja, nem mindig húz meg (ha kézzel benyomom az érintkezőt, akkor úgy marad és működik), de:

-egyáltalán mi és milyen sorrendben kellene, hogy elinduljon?

-hol keressem a hibát?

-ehhez kipufogócsöve (esetleg dobbal) van-e valakinek? (azt nem kaptam hozzá)

-vezérlőórája valakinek hozzá?

Előre is köszönöm a segítséget!

Harcipocok84 2014.12.01 Creative Commons License 9592

Hűűűhaaa....ezt nem is tudtam...

Mondjuk azt nem értem, hogy be van építve egy Webasto Digital Timer 1533-as a kormány alá... akkor ebben az esetben mi értelme? Merthogy az programozható, és manuálisan/automatikusan bekapcsolható..

Előzmény: gibbonpitti (9591)
gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9591

a te kályhád kiegészítő fűtés és nem álló...nagy a különbség.

te nem is tudod indítani,magától indul.jellemzően 6-8 celzius levegőhőmérséklet és 60 fokos hűtővíz alatt.az a feladata h előbb legyen meleg a víz.

Előzmény: Harcipocok84 (9590)
Harcipocok84 2014.12.01 Creative Commons License 9590

Sziasztok!

Fél éve boldog tulajdonosa vagyok egy Kia Sorento-nak, amiben egy Webasto Z/C-D típusú állófűtés ketyeg.... Illetve csak ketyegne, de én eddig nem kapcsoltam be. Mivel közelednek a mínuszok, és garázs sincs, azért úgy gondoltam az állófűtéssel melegíteném elő a motort az indulás előtt. Kicsit félek tőle, mert fogalmam sincs hogy kell használni.

Odáig eljutottam, hogy beállítottam a hőfokot, illetve manuálisan elindítottam. Kattant eggyet, zúgott a kályha is, úgy gondoltam működik.
Vártam kb. 15 percet, beindítottam a kocsit, ventilátorokat bekapcsoltam de ugyan olyan hideg levegőt fújt mint eddig. Lehet hogy keveset vártam? Vagy valamiért nem fűt? Hogy tudom a legegyszerűbben megnézni hogy működik-e (bontás nélkül) ?

Gondolom előmelegítés idején nem kell gyújtást adni a kocsira, és a ventilátorokat sem kell elindítani, csak bekapcsolni a webastot és kész. Vagy nem jól gondolom? :D

Misi 25tds 2014.12.01 Creative Commons License 9589

bocsánat! DW50 a kályhám! diesel. abban is van ilyen?

danidoki 2014.12.01 Creative Commons License 9588

Szia Gibbonpitti,

én vettem egy Bw50-et alkatrésznek, de úgy tűnik, hogy a ház jobb oldali részét leszámítva minden jó rajta ( a panelt még elküldöm egy fórumtársnak átnézésre). 

A lángszitán én is észrevettem, hogy nehezebben lehet "átfújni" a kis csövén keresztül (ahhoz képest, hogy a működő BW50-emén hogy lehet átfújni), gondolom legalább 10 éve állt, minden szutyok rárakódottt.  Ezt be lehet áztatni valamibe, vagy esetleg valami rehabilitációt végrehajtani rajta? Látható koksz, lerakódás, szakadás, kiégés nincs, szépen látni a lukakat, s mögötte a szövetet.  Köszönettel! 

Előzmény: gibbonpitti (9585)
strobo 2014.12.01 Creative Commons License 9587

Nekem is hasonló volt a gondom, azért is akartalak felhívni. Az egyik nap az összes kontaktot széthúztam a kályha környékén (reléknél is), megpucoltam összeraktam. Azóta szépen üzemel.

(Már csak azt kéne kimérni, hogy honnan megy a fűtésventilátorhoz az áram, mert ott kéne egy kicsi feszültségcsökkentést eszközölni, hogy kisebb legyen a befúlás erőssége. A relét már tetten értem, amit ha kihúzok akkor nem fúj be, de a kályha megy, és keringtet is.)

Előzmény: gibbonpitti (9581)
gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9586

elég drága dolog....inkább légy kreatív és csinálj egyet.

Előzmény: jeepatti (9583)
gibbonpitti 2014.12.01 Creative Commons License 9585

nem lehet kitakarítani,mert álltalában elég a használattól....és már nem is lehet kapni újat....

Előzmény: Misi 25tds (9584)
Misi 25tds 2014.11.30 Creative Commons License 9584

egy másodpercre befogom, de igazából be sem fogom mert mellette kijön a levegő, inkább csak egy pillanatra leszűkítem és már be is indul! Párologtatópárna? Az mi? :D azt ki lehet pucolni?

Előzmény: gibbonpitti (9581)
jeepatti 2014.11.30 Creative Commons License 9583

Benzines kályhámhoz akarok egy tank csatlakozást csinálni az üzemanyagtankba.

Lehet venni valahol kész "átmenő elemet"?

A tankom műanyag és a fúrható rész egy nagy kerek elem mint általában más kocsokon

Esetleg bontott valakinek eladó?

gibbonpitti 2014.11.30 Creative Commons License 9582

az időzítőd kapcsolószáljára rákötöd a telestart kapcsolt 12v-ját és már fog is mükszeni....

Előzmény: zolisu81 (9579)
gibbonpitti 2014.11.30 Creative Commons License 9581

rossz a párologtatópárna valószínűleg.....  a kipufft meg ne fog be,mert könnyen felrobban a kályha,utána meg benne leszel a tv-ben.

Előzmény: Misi 25tds (9580)
Misi 25tds 2014.11.30 Creative Commons License 9580

Most olyan, hogy bekapcsolom, elkezd kattogni és amikor elkezd izzítani csak füstöl és egy pillanatra befogom a kipufogót azonnal belobban, és utána hibátlanul megy, a következő leállításig! ez mitől lehet?

zolisu81 2014.11.30 Creative Commons License 9579

Az időzitővel indítom

Ez a kapcsolószál hogy müködik ? A telestart mikor a távirányitón megnyomom a be gombot egy + 12 voltot ad ki a kapcsolószálon és mikor kikapcsolom a távirányitóval akkor elveszi a +12 voltot ez igy jó vagy nem igy kellene müködnie? Rá merjem igy kötni?

Előzmény: gibbonpitti (9577)
Misi 25tds 2014.11.30 Creative Commons License 9578

Hali! Mitől lehet hogy a kályhám inditáskor elkezd füstölni mint az állat majd abbahagyja és tökéletesen üzemel?? És az hogy néha nem bir beindulni csak fütsölög a kipufogó? többszöri próbálkozásra üzemel! webasto wb50

gibbonpitti 2014.11.30 Creative Commons License 9577

az lesz a kapcsolószál...most mivel indul a kályha?

Előzmény: zolisu81 (9576)
zolisu81 2014.11.30 Creative Commons License 9576

Sziasztok

Most már müködik tökéletesen  a dbw46 webastó kályha Hála nektek. Van hozzá egy telestart tc 1501 -es A vevő egységből 4 kábel jön ki egy piros ez a +  egy barna ez a - van egy fekete meg egy szürke Ha a távirányítón megnyomom a be gombot hallom hogy behúz egy relé és a fekete drótón lessz 12 volt Azt nem tudom hova kell ezt bekötni az állófütés rendszerébe hogy az elinduljon Van valami ötletetek?Az időzítőn van egy külön kábel ami sehova nincs bekőtve De nem merem rákötni

Üdv Zoli

gibbonpitti 2014.11.30 Creative Commons License 9575

van olyan ami már pár éve mükszik,de van rá okosság....    :)

Előzmény: Ricsi89 (9572)
balu.maci104 2014.11.30 Creative Commons License 9574

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek jó, 8,4V-os (rossz nekem is van..:-)..) D5W Z/S/SC -s kazánhoz befúvó motorja/ventilátorja?

Érdekelne még ugyan ilyen 5Kw-os kályhához való üzemanyagpumpa is.

Nyilvános az e-mailem,kérném,hogy oda írjatok!

Köszönöm!

balu

balu.maci104 2014.11.30 Creative Commons License 9573

Az új gyertyával,felettébb a porcelán-betétessel indulni fog. Ha nem akkor nincs más,szét kell húzni a kályhát. Egyébként a füstölögve indulás lehet a gázolajtól felázott tömítés betüremkedése az égési-levegő izzítógyertya felé menő kis félfurat eltömődése is.

Előzmény: RÉMES (9563)
Ricsi89 2014.11.29 Creative Commons License 9572

Fáradt olajjal csak egy gond van. Kokszol, de iszonyatosan. Az égéstér nagyon tele tud rakódni. Nekem egy ezer éves eredetileg gázolajos fűtés fűti a műhelyt fáradtolajjal, de nyáron, amikor szétszedem rohadt sok koksz jön ki az égéstérből. Gázolajjal nincs gond, abban nincs annyi salakképző anyag.

Amúgy ma építettem be a jó öreg bbw46-ot a kocsiba. Holnap még jön az üzemanyagpumpa és kipufogó és hajrá. Eddig a műhelyben volt, mint fűtés, de most az autóban nagyobb szükség van rá, így bekerült oda. :)

Előzmény: gibbonpitti (9569)
pumpili 2014.11.29 Creative Commons License 9571

Hali!

Érdekelne az Eber programóra ha meg van még! Az e-mail-em publikus.

Előzmény: zolisu81 (9262)
Bendixx86 2014.11.29 Creative Commons License 9570

Az volt bent. Majd közben nézegetem h ujra kiküldi e. Rem nem lesz gáz vele.

Előzmény: gibbonpitti (9562)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9569

akár,de ha szitás és szar a szita ua. az eredmény....

basszus....a webo annyira jó,hogy még fáradtolajra is át tudtam alakítani...  :)

Előzmény: RÉMES (9567)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9568

meleg csáposemelős műhely......   :)

én most végeztem a mai napra....

Előzmény: RÉMES (9566)
RÉMES 2014.11.29 Creative Commons License 9567

Amúgy mi a tapasztalat?

Lehet "így" rossz a gyertya?

Esetleg az ellenállása megfelelő, de nem izzik végig?

Előzmény: gibbonpitti (9565)
RÉMES 2014.11.29 Creative Commons License 9566

Ajjjjajjjjjj! Hideg van. :-)

Előzmény: gibbonpitti (9565)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9565

szétszedős.....sajna....

Előzmény: RÉMES (9564)
RÉMES 2014.11.29 Creative Commons License 9564

Elfelejtettem: Hydronic 1-es!

Előzmény: RÉMES (9563)
RÉMES 2014.11.29 Creative Commons License 9563

Uraim!

Ha egy eber D5W kályha ( bontott ) nem gyújt be, de a kipufogón már csöpög a gázolaj, akkor van esély arra, hogy kiszárad / kiszellőzik, vagy mindenképp szétszedés lesz a vége?

Az enyémbe több éve betettem egy kerámia gyertyát, azóta 100%-os az indítása.

Elképzelhető, hogy rossz a gyertya, ( csak füstöl ) vagy csak megszívta magát?  ?

Szerintem ez nem szitás, ( legalábbis az enyém nem, évjáratra azonos )

Próbáltam úgy indítgatni, hogy nem volt üa utánpótlás, de nagyon tele lehet, nem hajlandó meggyújtani a gázolajat.

Előre is köszi: T

gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9562

min. 20a bizti kell neki.....ha nincs rákötve semmi más arra a biztire akkor elgondolkoztató miért verte ki.

Előzmény: Bendixx86 (9561)
Bendixx86 2014.11.29 Creative Commons License 9561

Tegnap kicseréltem egy biztositékot a motortérben, ma reggel 2 km után már 70 fokos volt a viz. 2 óra mulva megpróbáltam, amikor elindul, alulról jön a füst, gyorsan fel is megy a vizhőfok, amikor leállitom még lehet hallani h megy a vizpumpa pár percig.

Tavaly télen biztos h nem működött, mentem vele, nagynehezen kicsit felment a viz, majd alapjáraton egyből visszahűlt. Be kellett raknom a garázsba kiolvasztani mert az ablaktörlők 10 cm jég alatt voltak. Amig működik addig benthagyom ezt, aztán ha megdöglik akkor kuka. Kkl kábellal próbáltam megnézni h van e hibakód de nem sikerült. Ezzel nem is fog?

Előzmény: gibbonpitti (9519)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9560

az állófűtés kályhák tudják azt hogy ha bekapcsolod akkor a lángot nem gyújtja be csak a belső ventit indítja...ergo kiszellőzteti az utasteret....a kiegek nem tudják ezt a funkciót.

Előzmény: strobo (9558)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9559

mégsem a kályha indítja?

a 4-es lábon kapcsolja a ventit 40 fokos víznél...nyílván relézve.

Előzmény: bt74 (9557)
strobo 2014.11.29 Creative Commons License 9558

Ja, bocs. Nem kotyogok bele. Egyébként ez a kapcsolóval azt érhetjük el, hogy nyáron a beprogramozott időr csak kiszellőztet, vagyis csak a fűtőventillátort lehet bekapcsoltatni vele?

Előzmény: gibbonpitti (9552)
bt74 2014.11.29 Creative Commons License 9557

A kályhánál nem is kisérleteztem, hanem a "radiátor" bemenő csövére tettem egy csőtermosztátot, ami 60 fokra van állítva és az indítja a ventit. Természetesen relézve és a megfelelő fokozatú szabályzással.

Kicsit vad megoldás, de tökéletesen szuperál. :)

Előzmény: gibbonpitti (9555)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9556

az egy sima kétállású billenőkapcsoló lenne,de ha neked kiegként van a kályha benne akkor ott nem fogsz találni ilyet.

Előzmény: Jbl001 (9549)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9555

örülj neki,mert álltalában ami sima c-s kályha és kiegként van beszerelve nem szokta kezelni a belső ventit...

Előzmény: bt74 (9547)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9554

igen....

Előzmény: Jbl001 (9550)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9553

a tiéd nem nézi mennyi van a tankban...ne aggódj.

Előzmény: Jbl001 (9548)
gibbonpitti 2014.11.29 Creative Commons License 9552

ne adj neki ilyen tanácsot,mert a végén baj lesz belőle....neki eber van te meg webo-ról beszélsz......a kettő köszönő viszonyban sincs egymással.

elkezdi összevissza kötözni a kanócokat aztán a végén ha jó is volt a vezérlője lehet lenullázza.....

Előzmény: strobo (9551)
strobo 2014.11.29 Creative Commons License 9551

A kályhán van egy 6-os csati, annak az 5-s pólusából megy-e ki vezeték. Az 5-ös csati a téli/nyári kapcsoló. De azt nem tudom mit kapcsol, de vannak itt hozzáértők is, hátha megtudjuk. :)

Előzmény: Jbl001 (9549)
Jbl001 2014.11.28 Creative Commons License 9550

Ha a pótfűtésem át akarom kötni álló fűtésre akkor ez jó hozzá? Kell még valami az átalakításhoz?

Előzmény: koszegikaktusz (9540)
Jbl001 2014.11.28 Creative Commons License 9549

Ha van benne ilyen téli/nyári kapcsoló az hol kell keresnem, hogy megtudjam van e?

Előzmény: strobo (9541)
Jbl001 2014.11.28 Creative Commons License 9548

Hát, ha 10-ért teszek bele ami majdnem de csak majdnem félig mutat akkor se megy semmi!    Érdekelne amiket olvasok itt, hogy az 1-es lábra ha adok pozitívat akkor egyből menne. Valaki adna egy képet, hogy melyik az 1-es láb? 

Előzmény: bt74 (9544)
bt74 2014.11.28 Creative Commons License 9547

Igen indítja. Most pár hete kötöttem be a ventit. Nagyon király találmány :)

Előzmény: gibbonpitti (9546)
gibbonpitti 2014.11.28 Creative Commons License 9546

és indítja a belső ventit is?

ha igen akkor örömbodótáááááá....  :)

Előzmény: bt74 (9542)
gyuresz7 2014.11.28 Creative Commons License 9545

Sziasztok.

Segitségeteket szeretném kérni. Szeretnék Egy Mercedesbe állófütést. Nagyon nem ismerem hogy milyen tipusok vannak. Esetleg valaki tudja h milyet érdemes és hogy hol? meg persze ha egy közelítő árral is tudna akkor megköszönném.

bt74 2014.11.28 Creative Commons License 9544

Üzemanyag mennyi van a tankban? Nekem a peug azt is figyeli. Bizonyos üzemanyag szint alatt nem engedi elindulni. Persze lehet, hogy a tied nem figyeli, de hátha.

Előzmény: Jbl001 (9533)
danidoki 2014.11.28 Creative Commons License 9543

Szia Balu! A jobb oldalon bekeretezett rész az, ami kell, de csak a csupasz ház és a vízkeringető-motor.

Előzmény: balu.maci104 (9538)
bt74 2014.11.28 Creative Commons License 9542

Nekem ugyanilyen van gyárilag a peug807-esembe a kocsi alján. TOP C

Gyárilag kiegészítő fűtésnek rakják bele.

Az 1-es pontjára pozitivot adok és simán működik állófűtésként.

Előzmény: gibbonpitti (9526)
strobo 2014.11.28 Creative Commons License 9541

Esetleg a téli-nyári kapcsoló nem lehet a ludas, ha van benne?

koszegikaktusz 2014.11.28 Creative Commons License 9540

Eladó 10ezerFt

balu.maci104 2014.11.28 Creative Commons License 9539

Lehet javítani,de pontosat csak ha látná az ember...

Ha csak pót/rásegítő fűtés (svábul Zuheizer) akkor ahhoz,hogy állófűtés legyen kell még egy-pár motyó..

Előzmény: Bendixx86 (9517)
balu.maci104 2014.11.28 Creative Commons License 9538

Szia!

Van nagyjából mindenem hozzá..

Tegyél fel képet,hogy pontosan mik is kellenének Neked!?

Előzmény: danidoki (9537)
danidoki 2014.11.27 Creative Commons License 9537

Ja, lemaradt :) BW50-hez keresem a cuccokat :)))

Előzmény: danidoki (9536)
danidoki 2014.11.27 Creative Commons License 9536

Sziasztok,

átfolyós (vagyis az ősrégi) ThermoTop-hoz keresek üres házat ( amiben a szita van és amiben a víz áramlik). Ha van valakinek ez a satupad alatt, netalán egy keringetőmotor is, szóljon!!! [Vettem egyet alkatrésznek, de úgy néz ki, hogy a nagyházon kívül minden jó benne(a keringetőmotor úgy belerohadt, hogy nem tudom kivenni:D.]

Köszi. 

409 2014.11.27 Creative Commons License 9535

Hiába nyomkodod, annak nincs köze hozzá. Automatikusan működik, ha jár a motor, a hűtőfolyadék kevesebb mint ~80°C, és a kinti hőmérséklet +8°C alatt van. Ha mindezek meglétére sem indul, akkor elromlott.

norbi0325 2014.11.27 Creative Commons License 9534

A digit klímának semmi köze hozzá azt nyomkodhatnád napestig :))

Neked 2 dolog kell hogy induljon a kazán,mint már írtam :  5 fok alatti külső hőm ,és forogjon a motor .

Ezeket ki lehet mérni a csatlakozóján !

Ha ezek megvannak , zsebbenyúlós lesz a dolog ...de csak jó tanácsként:  érdemes mielőbb megcsináltatnod !!!

Jbl001 2014.11.27 Creative Commons License 9533

HYDRONIC D5WZ   5 fok ide vagy oda de semmi jele annak ,hogy indulna vagy kattogna vagy bármi! A digitklima panelon már mindent nyomogattam minden felé de semmi! Tipp?

Előzmény: norbi0325 (9509)
tm3 2014.11.27 Creative Commons License 9532

Jah olvastam azokról is furcsákat itt a fórumon. Viszont érdekelne hogy a régebbiek is problémásak e bekötés szempontból vagy csak az újabbak? Ilyenre gondolok: olx.hu/m/hirdetes/bmw-webasto-allofutes-ID2cuBD.html?code=f08a3154c7&photo=1

Előzmény: gibbonpitti (9527)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9531

kályha csak-csak akadna,de időm finoman szólva nem annyira van....hívj fel,úgy egyszerűbb...  70/5935073

Előzmény: Bendixx86 (9529)
strobo 2014.11.27 Creative Commons License 9530

Rohannom kellett, meg neked is! :) Majd legközelebb összehasonlítjuk az állófűtéseinket.

Előzmény: kicsizs (9523)
Bendixx86 2014.11.27 Creative Commons License 9529

Van neked ilyened eladó? Mi kell még hozzá? 

Előzmény: gibbonpitti (9528)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9528

ha kevés bonyát akarsz akkor a venturit(mert asszem már az van benne)kidobod és raksz bele egy ttc-t,analógot amivel sokáig nem lesz bajod.

Előzmény: Bendixx86 (9521)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9527

bmw-t se vegyél...hasonló kaki...  :)

Előzmény: tm3 (9524)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9526

nem tudom h 806 vagy 807.......lehet már a 807 és annak klónjairól tudok.

ilyen amit én mondtam:

http://olx.hu/hirdetes/webasto-termo-top-z-c-d-allofutes-ID2PZzx.html#d083202782

Előzmény: strobo (9522)
tm3 2014.11.27 Creative Commons License 9525

Amit én néztem az eggyel újabb peugeotból lenne, de az eladó 806-ot mondott. Én meg nem néztem milyen mert nekem mindegy :-)

tm3 2014.11.27 Creative Commons License 9524

Ja nem is ugy értettem hogy a webasto lenne szar, a személykocsimba is jelenleg az van és meg vagyok elégedve vele. Arról mondtam le hogy franciából vegyek kieg. fűtést aminek állófűtés cikkszáma van :-)

Előzmény: gibbonpitti (9518)
kicsizs 2014.11.27 Creative Commons License 9523

Megnézhetted volna az enyémet is :P

Ugyanott van, ahol a tiéd! Menetirány szerinti jobb oldalon elöl!

strobo 2014.11.27 Creative Commons License 9522

A 807-esen és társain igen, de szerintem a 806-oson és társain, ami felmerült  kérdésben nem. pl: http://www.forum-auto.com/pole-technique/mecanique-electronique/sujet573452.htm

Habár én élőben csak az enyémet láttam (Lancia Zeta gyári beszerelés), a többit a világháló segítségével. :)

Előzmény: gibbonpitti (9514)
Bendixx86 2014.11.27 Creative Commons License 9521

Mindenre fel vagyok készülve :)

Előzmény: gibbonpitti (9519)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9520

nem maga a típus a rossz(thermo top c)hanem ahogy bánt vele az élet.

maga a kályha szerintem a legjobban eltalált amit csak gyártottak valaha...feltéve h analóg és nem bus-os.

keress egy komplett analóg szettet és ha átnézeted beszerelés előtt akkor jó lesz sokáig.

viszont cserébe nem nagyon fogsz 60ért jót találni...ezt is kalkuláld bele.

Előzmény: tm3 (9515)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9519

kanasztára készülj...  :)

Előzmény: Bendixx86 (9517)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9518

sokat hoznak hozzám h szereljem be aztán meg néz az ügyfél,hogy kábelköteg meg progióra kell hozzá és a belső ventit sem hajtja....és ezeket 35-60 között szokták megvenni.....aztán mivel kiegfűtések a belük sem éppen makulátlan,finoman szólva...

Előzmény: tm3 (9515)
Bendixx86 2014.11.27 Creative Commons License 9517

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Tavaly vettem egy 2004-es Touran 1.9 PD TDI-t. Van benne webasto kiegészítő fütés, de már akkor sem működött, nem csinál semmit. Hogyan tudnám csekkolni h mi lehet a gond? Érdemes ezzel a kályhával foglalkozni, vagy cserélni kéne más típusra? Szeretném átalakítatni állófűtésre, ez kb milyen árban lenne, mennyi időt venne igénybe, és tudnátok ajánlani valakit aki megcsinálná nekem januárban?

Előre is köszönöm!

tm3 2014.11.27 Creative Commons License 9516

Alulról van franciáéknál egybecsavarozva minden.

Előzmény: strobo (9512)
tm3 2014.11.27 Creative Commons License 9515

Ez volt a végszó köszönöm a segítséged. Erről a fajtáról inkább akkor lemondok.

Előzmény: gibbonpitti (9511)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9514

nem tudom a tiédben mi van,de a fiat ulyse,citrom valami meg a pödó egyterükben alul van egy nagy tartókonzolon az egész...kályha,vízpumpa,ac,kipuff.....de lehet az eddig látott egynéhány autón voltak rosszul berakva...  :)

strobo 2014.11.27 Creative Commons License 9513

Őőőőő..., jobb oldalon (menetirány szerint)! :)

strobo 2014.11.27 Creative Commons License 9512

Bocs hogy beleszólok, de nemek a motortérben van bal oldalon legfelül. Akkor az enyém nem gyári helyen van?

Előzmény: gibbonpitti (9511)
gibbonpitti 2014.11.27 Creative Commons License 9511

nézd meg jól ezeket,mert ennél a típusnál a kocsi hasa alatt van a kályha és ennyi idő alatt kap sok mindent az élettől.jó ha a 30%-a működik ezeknek...tapasztalat.

amúgy nagyrészük analóg,de ez úgy is csak próbával derül ki.....viszont annak ellenére,hogy csak C van ráírva alig pár db ami tudja a belső ventit is kezelni.nagyrészük csak kieg azzal a plussz dologgal h képes a vizipumpát is hajtani.

Előzmény: tm3 (9508)
409 2014.11.27 Creative Commons License 9510

"ha viszont nincs kommunikáció sem akkor a kazán kuka !"

Vagy, szétmállott a csatlakozó előtt a piros vezeték.

Előzmény: norbi0325 (9509)
norbi0325 2014.11.26 Creative Commons License 9509

Mi a pontos típusa ??

Kér egy jelet 5 fok alatt ,meg a generátortól !

Tehát 5 fok alatt,és ha forog a motor ,indulnia kell ! ,ha nem műszaki hiba lesz,ami talán egy  diagnosztikával megmondható miért nem indul . ha viszont nincs kommunikáció sem akkor a kazán kuka !

Előzmény: Jbl001 (9507)
tm3 2014.11.26 Creative Commons License 9508

Ha megmondom hogy peugeot 806ból van a webasto C-s kályha arra esetleg tudsz mondani valamit hogy milyen lehet? Azért kérdezek ám annyit mert óra nélkül adják ami nem is baj mert én amúgy is gsm modullal használnám, de az meg csak az analógot indítaná el nem? Köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (9506)
Jbl001 2014.11.26 Creative Commons License 9507

Sziasztok! 2004-es Galaxy-ba hogy indul a pótfűtés? Azt tudom ,hogy 5 fok alatt ,de más egyéb dolog??? Köszönöm a válaszokat!

gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9506

csak a w és abból sem mind indul vele...szemre meg nem mondod meg.én már megismerem sok autótípus panelját és azt is meg szoktam tudni róla mondani h bus-os-e....de nem mindíg.

Előzmény: tm3 (9503)
gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9505

persze...vidd vissza oda ahol beszerelték....gondolom pénzt kértek érte,akkor meg csinálják meg rendesen.

Előzmény: qwert2009 (9504)
qwert2009 2014.11.26 Creative Commons License 9504

Ez utólag is betehető?Mert elég idegesítő.

Előzmény: gibbonpitti (9498)
tm3 2014.11.26 Creative Commons License 9503

Külsőleg hogy lehet megkülönböztetni az analógot a többitől? W vagy can bus os indul viszont az ovális órával nem?

Előzmény: gibbonpitti (9502)
gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9502

ha analóg a kályha akkor elindul...mindegy h kieg vagy álló...ha w vagy can-bus-os akkor nem fog....vagy ha szar a kályha...akkor sem fog.

Előzmény: tm3 (9499)
gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9501

az a nyomásérték a vízoldalé.....az üzemanyagé csak a webo leírásában van meg...

Előzmény: pH03N1xM (9500)
pH03N1xM 2014.11.26 Creative Commons License 9500

Mi az info forrasa? A gyari doksik csak a hocserelore adnak nyomaserteket (2-2.5 bar).

Előzmény: gibbonpitti (9496)
tm3 2014.11.26 Creative Commons License 9499

Érdeklődnék a hozzáértőktől: adott egy webasto thermo top C 2005 körüli évjárat, indítóóra nélkül. El tudom indítani fix 12v-al? Vagy ehhez már az újabb  fajta óra kell ami csak jelet ad? Vagy az csak a kisegítő fűtésnél van csak hogy can bus-osan indul?

Köszönöm a segítséget.

gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9498

lehet az üzemanyagpumpa,ha nem rakják gumi ágyba vagy gumis felfüggesztésre akkor az elég erős kattogó hangot tud adni...

Előzmény: qwert2009 (9497)
qwert2009 2014.11.26 Creative Commons License 9497

Sziasztok!

Most szereltek be az autómba egy webasto airtop 2000 st típusú állófűtést és furcsa kattogó hang hallatszik mikor bekapcsolom. Figyelgettem más autóknál is de azoknál nem hallottam ezt a hangot csak a sima zúgást.

Tudja valaki,h mitől van ez?Ez ilyen típus vagy valami beszerelési hiba?

Válaszokat előre is köszönöm.

gibbonpitti 2014.11.26 Creative Commons License 9496

2.5 bar üzemi nyomást kibír.....a típus leírás alapján.....

Előzmény: demetnor (9494)
pH03N1xM 2014.11.26 Creative Commons License 9495

En kotottem be az enyemet kivancsisagbol a nyomoagba es 3 bar nyomasnal biztosan nem folyt semennyire.

Előzmény: demetnor (9494)
demetnor 2014.11.25 Creative Commons License 9494

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg valaki tud tanácsot adni abban, hogy van egy webasto bw50-es benzines állófűtésem és a visszafolyó benzincsőre van rákötve, mivel átfolyós rendszerű, és télen észrevettem mintha a szellőztető részéből csepegne egy kevés benzin. Idén kivetettem és elvittem egy szerelőhöz aki azt mondta hogy elvileg semmi baja, szerinte túl nagy a nyomás a visszafolyó ágamon és nem bírja az állófűtés. Van ebben valami szerintetek? Még arra is gondoltam, hogy nem használtam, csak 5-10 percet max. és nem járta ki magából és a szellőztetőn kinyomja a felesleget.

gibbonpitti 2014.11.24 Creative Commons License 9493

hívj fel inkább......70/5935073

Előzmény: strobo (9492)
strobo 2014.11.24 Creative Commons License 9492

Az enyém még nem kanos! :)

Tudnál küldeni egy e-mail nekem?

Előzmény: gibbonpitti (9491)
gibbonpitti 2014.11.23 Creative Commons License 9491

ha bus-os akkor azt hiába nézegeti.....  :)

Előzmény: bt74 (9490)
bt74 2014.11.23 Creative Commons License 9490

Hát ezt, csak akkor tudod meg pontosan, ha a szellőzőmotortól leköveted a kábelezést. Addig minden, csak találgatás.....

Előzmény: strobo (9488)
gibbonpitti 2014.11.23 Creative Commons License 9489

nem teljesen,mert úgy könnyű kinyírni pár dolgot az autókban.......volt szerencsém pár mekkmester után dolgoznom...

Előzmény: TurboCharged (9486)
strobo 2014.11.23 Creative Commons License 9488

Köszönöm a tippeket.

Pontosítom a leírást, tehát dem a digi klíma panelján keresztül kapcsolódik az 5-ös fokozat, hanem füllel megállípítva az annak megfelelő fordulatszámon megy a venti. (azt sem tudom hirtelen hogy mind a kettő megy-e). Csak akkor megy az álló fűtésként a kályha, ha nem megy a motor (a klíma panel akkor aktív, ha jár a motor). Ezek szerint direktbe van kötve a vent egy relén keresztül, és ott van szabályozva a f.szám. Már csak azt kéne tudni hogy hogyan szabályoz.

A lamellákat leállítás előtt az ablakra irányítom, hőfokot maximumra teszem, és várok egy pár másodpercet, hogy a mozgató motorok be tudják állítani, amit be kell.

bt74 2014.11.23 Creative Commons License 9487

Én nem vagyok állófűtés szerelő, de kb 1 hónapja szereltem magamnak peugeot 807-be a ventilátor működtetését állófűtéskor.

Én először azt nézném meg, hogy mi alapján indítja pont az 5-ös fokozaton.

Én a fűtőmotor szabályzóját feszültségosztóval működtetem, pont akkora értékkel, mintha 3-4 fokozatban menne a 8 ból.

Persze lehet, hogy nálad teljesen másképp van megoldva, de ha így akkor csak ellenállást kell cserélni.

Előzmény: strobo (9477)
TurboCharged 2014.11.22 Creative Commons License 9486

Mármint hogy nem az állófűtés bemenetét aktiválod hanem "gyújtást" adsz neki?

Előzmény: gibbonpitti (9485)
gibbonpitti 2014.11.22 Creative Commons License 9485

meglehet próbálni egy utat,de lehet elég hosszadalmas(jó pár óra) és nem ér neked ennyit a dolog...én igyekszem úgy megoldani még a digiket is,hogy a leállított(gyújtáslevételkori) állapotban indulnak el állófűtésben....

gibbonpitti 2014.11.22 Creative Commons License 9484

azért tudnék pár autót mondani ahol semmit sem ér az ipcu.....jó pár autót,sajnos.

Előzmény: norbi0325 (9482)
gibbonpitti 2014.11.22 Creative Commons License 9483

király ez a kép...  :)

Előzmény: norbi0325 (9475)
norbi0325 2014.11.22 Creative Commons License 9482

Így van nem tudjuk vele mozgatni a zsalukat ,amire azt hiszem nincs is szükség állófűtés üzemmódban  ,

viszont a kérdezőnek a magas venti fordulat a baja

nem minimális fokozaton kezd befújni, hanem a 5-ös fokozaton (7-ből)

erre viszont jó az ipcu

Előzmény: TurboCharged (9481)
TurboCharged 2014.11.22 Creative Commons License 9481

Tudok a létezéséről régóta, ezzel csak egy baj van- vagyis kettő- a zsalumozgató motorokat digitklímánál nem tudod befolyásolni/működtetni vele, illetve az ára igencsak borsos..

Előzmény: norbi0325 (9480)
norbi0325 2014.11.22 Creative Commons License 9480

Szerinted mire való az IPCU ??

Előzmény: TurboCharged (9479)
TurboCharged 2014.11.22 Creative Commons License 9479

AZ a baj a digitális klímákkal hogy a saját programjuk szerint működnek, legalábbis a VW csoportnál nem  lehet beállítást módosítani ha a digitklímát "állófűtés" módban kapcsolják/vezérlik..

K.Csabika 2014.11.22 Creative Commons License 9478

Üdv Fórumozók!

Kéréssel fordulnék hozzátok, az autómból tavasszal kiszerelésre került az állófűtés ( webasto thermo top t), mert még úgy volt hogy eladó az autó , de időközben mégsem lett. Most visszaszereltem bele, mindennek megvolt a helye beszerelés "könnyen " ment, viszont az elektronikánál elakadtam, 3 db vezeték helye az utastérben nem egyértelmű számomra. Adott egy vastagabb piros illetve barna színű vezeték, illetve egy vékonyabb lila. Gondolom a piros vezeték áram, de hova kössem, állandóra vagy gyújtásra azt nem tudom.  Illetve a lila színű vezeték hosszából adódóan gondolom a biztosítéktáblába megy, de hogy pontosan hova azt ismételten nem tudom. Előre is köszönöm a segítségeteket!

strobo 2014.11.22 Creative Commons License 9477

Sziasztok! 2001-es hdi Lancia Z-m (Peugeot 806) van Z/C kiegészítő/álló fűtéssel, digitális klímával. A gondom az, hogy állófűtéskor nem minimális fokozaton kezd befújni, hanem a 5-ös fokozaton (7-ből). Ez, gondolom nem optimális. Tudok segíteni hogy orvosoljan a problémát, vagy ez túl autó típus függő kérdés.

Budapest déli környékén ki az itteni legközelebbi guru (10-oldalt visszaolvastam, de nem találtam)?

danidoki 2014.11.21 Creative Commons License 9476

Nekem a kipufogócsőre kötött kipufogóbandázs szívta meg magát fagyállós hűtővízzel (ahogy leszedtem a kályhát a vízkörről). Na az is füstöl / gőzöl rendesen :))

Előzmény: SchwarZmann (9469)
norbi0325 2014.11.21 Creative Commons License 9475

Ebben egyetértünk hogy rohadna le a keze  :))

De itt a sharanról van most szó ,és azokba csak 2010 után kerültek V-k

..

Előzmény: gibbonpitti (9474)
gibbonpitti 2014.11.21 Creative Commons License 9474

2005-től elég sok vw-ben már venturi van,hogy rohadna le a keze annak aki kitalálta.....egyik szar helyett a másikat rakták be.

csak idén vagy tucatnyi fócvágent(külömböző típusok golftól a tauregig)hoztak a rossz venturikkal.

a vízszivattyú elég gyenge pontjuk meg a venturicső is.....

Előzmény: norbi0325 (9473)
norbi0325 2014.11.21 Creative Commons License 9473

én úgy tudom hogy csak 2010-től (MK3) szerelték őket v-vel

Előzmény: gibbonpitti (9465)
norbi0325 2014.11.21 Creative Commons License 9472

Szegény kazán mit kaphatott ....

De legalább szépen lemosták a motort :))

W124E300TDT4MATIC 2014.11.21 Creative Commons License 9471

Azért trancsírozták szét, mert "szakemberek"... :-((

gibbonpitti 2014.11.21 Creative Commons License 9470

okos hozzászólás.....a hangtompító és a csőszigetelés nem oldja meg a szar kályha füstölését....

SchwarZmann 2014.11.21 Creative Commons License 9469
gibbonpitti 2014.11.21 Creative Commons License 9468

persze......100%-on 6 deci/óra a fogyija......

Előzmény: bt74 (9467)
bt74 2014.11.21 Creative Commons License 9467

Az normális, hogy 10 perc alatt megeszik 1 deci benzint?

Bw50 termo top s

Előzmény: bt74 (9462)
gibbonpitti 2014.11.21 Creative Commons License 9466

webasto ttc-z....ha kieg,ha álló akkor csak ttc.....

Előzmény: EXC 250 (9458)
gibbonpitti 2014.11.21 Creative Commons License 9465

simán lehet már a venturi benne......és az webo....évjárat alapján már azzal szerelték elvileg.

Előzmény: norbi0325 (9463)
grandegabo 2014.11.21 Creative Commons License 9464

Nincs valakinek fél méter kipufogó flexicsöve eladásra (Eber D5W-S kazánhoz)?  Olajteknőfűtés projektet elkezdeném :-)

norbi0325 2014.11.21 Creative Commons License 9463

Fotózd le !!

Ha gyári és nem piszkálták akkor az D5Z-F-es lesz :))

Érdekes hogy webo matrica került a kocsira ..

A kp alapján a biztos !

Előzmény: Novák Krisztián (9461)
bt74 2014.11.21 Creative Commons License 9462

Úgy döntöttem, a mai délelöttöt rászánom a multkor említett bw50 top s kályhámra. Megcsiszoltam finoman mind a 2 relé érintkezőit és kiiktattam a 6 os csati toldóját, mert elég ramaty volt.

Láss csodát 10 indításból 10 szer indult. kb 10-15 percig járattam mind a 10szer.

Azért persze a csodákban én sem hiszek, mert a panelen is lehet kontakt hiba ami most épp jó, azt jövőhéten megint előjön.

Novák Krisztián 2014.11.21 Creative Commons License 9461

Lehet csak abbol gondoltam hogy van egy webastos matrica a bal b.oszlopon!

Előzmény: 409 (9460)
409 2014.11.21 Creative Commons License 9460

Ha gyári, akkor Eberspacher és nem Webasto.

Előzmény: Novák Krisztián (9459)
Novák Krisztián 2014.11.21 Creative Commons License 9459

Sziasztok. Webastom nem indul és nem is komunikál kiolvasáskor! Tudtok ajánlani valakit pest és környékén. 2006-os sharan gyári webasto. Köszönöm

EXC 250 2014.11.21 Creative Commons License 9458

Sziasztok ! 

Haldoklik a fűtésem es egy szaki kellene ! Tudtok valakit ? Allroad 2002 es nem tudom mi van benne 

gibbonpitti 2014.11.20 Creative Commons License 9457

van egy csomó webo thermo top v kieg kályhám egyben meg szétszedve....mind működött!

akit érdekel alkatrész keressen meg.....kifejezetten olcsón mérem..  :)

bt74 2014.11.20 Creative Commons License 9456

Akkor ez még nagyon az éter hullámai közd hánykolódik, mert nem kaptam emailt tőled. :(

Előzmény: pH03N1xM (9455)
pH03N1xM 2014.11.20 Creative Commons License 9455

Jham, valaszoltam is.

Előzmény: bt74 (9454)
bt74 2014.11.20 Creative Commons License 9454

Emailt megkaptad?

Előzmény: pH03N1xM (9446)
danidoki 2014.11.20 Creative Commons License 9453

A kollégát én is nyugodt szívvel ajánlom!!!

Előzmény: bt74 (9451)
gibbonpitti 2014.11.19 Creative Commons License 9452

nem rosszak csak öregek már és ennyi idősen előjönnek olyan bajok mint pl. forrasztási hibák,stb.

ha meghekkeli vki innen és mükszik akkor használd.

Előzmény: bt74 (9450)
bt74 2014.11.19 Creative Commons License 9451

Írtam emailt.

Előzmény: pH03N1xM (9446)
bt74 2014.11.19 Creative Commons License 9450

Köszi, minden tanácsot szívesen veszek.

Miért javaslod, hogy hagyjam ezt? Ennyire megbizhatatlanok ezek a tipusok?

Előzmény: gibbonpitti (9444)
T-omti 2014.11.18 Creative Commons License 9449

Üdv

Este kerestelek, de biztos dolgoztál nem tudtad felvenni.0620430....

Holnap szerdán csörgök ismét a párologtató miatt.

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (9436)
gibbonpitti 2014.11.18 Creative Commons License 9448

ezek mind panelhibásak amik nálam vannak...

Előzmény: danidoki (9445)
pH03N1xM 2014.11.18 Creative Commons License 9447

A hovedelem olyan az ujabbakban is, mint a regiekben.

Előzmény: danidoki (9445)
pH03N1xM 2014.11.18 Creative Commons License 9446

Foglalkozom BW50/DW50 panel/vezerlojavitassal. Emailben elersz.

Előzmény: bt74 (9443)
danidoki 2014.11.18 Creative Commons License 9445

Szia Gibbonpitti,

a bw50 vezérlőpanele megvan? Nem tudom, hogy az átfolyós vagy az újabb van-e neked, pld. nekem az Airpax hővédelem nem működik rajta. Kályha megy, de így teljes a dolog.

Előzmény: gibbonpitti (9435)
gibbonpitti 2014.11.18 Creative Commons License 9444

van itt vki aki magának már bütykölt ilyesmit,olvass vissza hátha segít neked.

de ha elfogadsz egy tanácsot,akkor,(lévén egy hosszú és rögös útra készülsz rálépni)

lecseréled egy jobb típusra.

Előzmény: bt74 (9443)
bt74 2014.11.18 Creative Commons License 9443

Sajnos én is így gondolom, de hát én ebben nevagyok szaki.

Ezeket javítja valaki vagy komplett csere?

Előzmény: gibbonpitti (9442)
gibbonpitti 2014.11.18 Creative Commons License 9442

ha bármi más baja lenne,izzító,ac,lángőr akkor elkezdene elindulni majd nemsokára leállna és kiszellőztetne......ergo a panelban van a hiba.így elsőre persze.....

Előzmény: bt74 (9441)
bt74 2014.11.18 Creative Commons License 9441

A ventilátorja jó, mert kb 20 percet üzemelt és végig szépen tette is a dolgát. Külön ki is próbáltam, teljesen feszmentes állapotban lehuztam a csatiját és adtam neki fezsültséget, jól megy.

Aszondod valószínű panelhiba?

( tudom, hogy így neten keresztül nehéz a távgyógyítás, de hátha kiokoskodunk valamit)

Előzmény: gibbonpitti (9440)
gibbonpitti 2014.11.18 Creative Commons License 9440

ha a ventije el sem indul akkor vagy a venti szar,ez igen ritka,vagy a panel kuka....ez gyakori....

Előzmény: bt74 (9438)
Ricsi89 2014.11.17 Creative Commons License 9439

Szia!

Ha esetleg az izzítógyertya jó bbw/dbw46-ba, akkor érdekelne egy, ha jó árban adod. :)

Előzmény: gibbonpitti (9435)
bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9438

Mostmár annyira nem nagy a boldogság :(

Hajnalban is amikor először próbáltam indítani, csak a kissebbik relé kattogott, azért is szedtem le a deknit, amibe eltörtem a két csavart. Közben elvittem a gyereket suliba és kb fél óra mulva 2.-3. alkalomra elindult.

Délután kiszedtem a törött csavarokat, összeraktam és megint csak kattog a kissebbik relé, és nem csinál semmi mást.

Rárakom a kapcsolt +-t az egyes lábra behuz a relé és kb fél másodperc múlva elenged.

Szerintetek hol keressem a hibát, mi a baja?

gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9437

van innen egy emberke,nem tudom ki az sajnos,aki átlag heti 2x felhív,hogy csináljak neki kábelköteget plusz adjak neki ac-t meg keringetőt és egy progiórát,de mindezt baráti áron:15e-ért......

ez a komoly emberke vett egy z/c kiegkályhát 60ért és most tőlem várja az anyagi egyensúly beállítását a balek üzleténél.

üzenem neki,hogy le lehet pattanni a "sérómról"......   :)

azért írom le,mert 1:hátha másnál is próbálkozik

2:biztos olvassa a szerencsétlen és csak meg tudom vele értettni írásban,hátha olvasással eljut a 2 bit-es agyába az infó,hogy nem fogok neki segíteni.már régen túllépet egy bizonyos határt.....már réges-régen.....

gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9436

szétszedtem.....nem vágtam csak fúrtam...  :)

ránézésre tökéletes a párna és egy másik panellal tökéletesen is működött.

csak egyet adnék neked,mert a másik kellene egy kollégának.

hívj fel és megbeszéljük....

Előzmény: T-omti (9401)
gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9435

ha kell vkinek esetleg bw/dw50 thermo top t/s bontott alkatrész gombokért akkor keressen meg.....izzítógyertya,lángőr,befuvóventillátor.....vízszivattyú,párologtató nincs már meg.

70/5935073.

gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9434

okl.

hívjon fel vki és összehozzuk a dolgot.

Előzmény: norbi0325 (9433)
norbi0325 2014.11.17 Creative Commons License 9433

Nem járok sűrűn Pesten ,..de pár rokon lakik ott . másnem elküldök vkit érte.vmikor ..csak ne dobd ki .  puffernak szeretném..

.

Előzmény: gibbonpitti (9406)
gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9432

2 mód nem lehet:csatikkal lefelé(kipuff felfelé) és a benzinbevezetéssel lefelé....a többi jó(oldalán mindkettőn,kipuffal alul,és a benzinbevezetéssel ellentétes talpára is állítható).

Előzmény: bt74 (9431)
bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9431

Írd meg légyszi, hogy a kályha milyen pózban kell, hogy üzemeljen? Úgy értem, hogy melyik oldala legyen alul, illetve felül?

Vagy az lényegtelen?

Előzmény: gibbonpitti (9430)
gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9430

elfelejtettem h ezen még így van megcsinálva......igen mindent le kell szedni,minden rögzítőt.utána lejön már a panel.

Előzmény: bt74 (9428)
bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9429

Remélem látni miről írok

Előzmény: bt74 (9428)
bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9428

Azok az IC-k vagy tranzisztorok vagy mi a csudákról a lemezek is le kell szedni?

Előzmény: gibbonpitti (9427)
gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9427

a beletört csavar játékos dolog......

a panel kiszedése:csatik kiszed,fedél leszed,egy kis thorx csavar tart egy fényes lemezt-ezt kicsavar és lejön a panel.lehet a gumi szigeteléshez hozzágyógyult idő közben,de az nem gáz.

Előzmény: bt74 (9426)
bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9426

Még lenne pár aproság.

Első indításnál, amikor ráadtam a kapcsolt + -ot, csak zizgett valami relé benne és leszedtem a panel deknijét. Persze sikeresen beletört 2 csavar.

Hogy birom leszedni kompletten az elektronikát meg a csatlakozókat, hogy kivarázsoljam a két betört csavart?

bt74 2014.11.17 Creative Commons License 9425

ÖRÖM, BOLDOGSÁG VALA :) :) :)

Köszi mégegyszer srácok!!!

Előzmény: gibbonpitti (9424)
gibbonpitti 2014.11.17 Creative Commons License 9424

pontosan......csak nehogy fordított tápot adjál,mert akkor kuka lesz a vezérlőpanel....

Előzmény: bt74 (9421)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9423

Sokat segítettetek mind a ketten.

Én a thermo top c-met gsm modullal vezérlem. 10.000-ért vettem, rácsörgök elindul és 35 perc múlva automatikusan leáll. 

Előzmény: danidoki (9422)
danidoki 2014.11.16 Creative Commons License 9422

A külön AC-s kályhához már van, aki jobban ért nálam :)), én csak az átfolyós rendszerűt ismerem, ahhoz én csináltam ismerősömmel távirányítós vezérlőelektronikát, még az időzítőt kéne beszerelnem, ami kikapcsol max 40 p után. 

bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9421

Bocsi, ezt elcsesztem.

Azt hittem a számozáson nem forgatnak. Legalább ebből is tanultam.

Akkor a nagy 2 vezetékesre adok tápot és a 6-os csati 1-esére kapcsolt +-ot és indul. Ha leveszem a pozitivot az egyesről, akkor leáll, szellőztet és kikapcsol, mint a TOP C ?

Előzmény: gibbonpitti (9420)
gibbonpitti 2014.11.16 Creative Commons License 9420

akkor magadat szivatod feleslegesen nem engem...  :)

a webo mióta átállt ezekre a csatikra mindnek ua a kiosztása....csak annyiban más már a thermo top e-c h ott nincs külön lángőr mint a tiéden.

Előzmény: bt74 (9419)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9419

Hu, bakker lehet, hogy benéztem, mert én nem a kályha csati számozást írtam fel magamnak, hanem az a kb 20 centis toldókábel számozását. Gondolom az miatt nem stimmelnek a számaink. 

Az a baj, hogy most melóba vagyok, de holnap reggel megnézem a kályhánál a számokat.

Előzmény: gibbonpitti (9417)
gibbonpitti 2014.11.16 Creative Commons License 9418

fotózd már le a 6os csatit alulról és közelről h látszanak a számok.

Előzmény: bt74 (9416)
gibbonpitti 2014.11.16 Creative Commons License 9417

jól látod te azt a csatit???

az a 6os mellette azon a soron a másik a belső venti ha jól látom fehér feka csíkkal.

a maradék az indító......az lesz az 1es láb.....nézd meg jól a számozást,mert fordítottat mint ahogy te írod még soha nem láttam.....pedig naponta marékszám fogdosom őket miközben kábelkötegeket gyártok.

Előzmény: bt74 (9416)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9416

Értem.

Ezen a 6-os csati 1-es lába be van kötve és a benzinpumpára megy. Fekete-piros vezetéken.

Előzmény: gibbonpitti (9415)
gibbonpitti 2014.11.16 Creative Commons License 9415

ez így elég nehéz lesz... :)

a 6os csati a legnagyobb:6 db vezetéket lehet bele rakni de neked csak 3 van benne.ha azt leszeded a panelről akkor az alján meg vannak számozva a lábak....1-6ig.

a többit leírtam....ac nélkül indítás után hibára áll és kikapcsol.....ergo ne is próbáld nélküle.

van egy nagy 2 vezetékes csati a 6 lábas mellett az a fix táp.szintén az alján számokkal:1es fix +,2es fix test.

ha bármit lehúzol róla indításkor,ac,keringető,befúvóventije, akkor hibára áll egyből.

Előzmény: bt74 (9414)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9414

Melyik az a 6-os csati?

Leírhatnátok részletesen, hogy melyik lábra adjak direkt pozitiv ill negativot és melyikre a kapcsolt pozitivot, amivel indul.

Egyenlőre nem akarok ventit működtetni.

Előzmény: gibbonpitti (9413)
gibbonpitti 2014.11.16 Creative Commons License 9413

a 6os csati egyes lábra +12v indításnak,a 6os lábra az ac pozítívját kapcsolja a panel és a 4-es lábra meg 40 celziusnál a belső ventit,de ezt relézni kell!!!!

Előzmény: bt74 (9412)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9412

Ez van a dekni alatt

Előzmény: bt74 (9411)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9411

Elég szar lett a kép, megpróbálom újra

Előzmény: bt74 (9410)
bt74 2014.11.16 Creative Commons License 9410

Egy benzincsőnek van helye és oda is van kötve gyárilag a benzinpumpa. Barna szála a kasznin belülről jött, fekete-piros szála pedig a kályha 1-es pontjáról.

Előzmény: danidoki (9404)
Ricsi89 2014.11.16 Creative Commons License 9409

Hülyeséget nem akarok mondani, de nekem is hasonló eset volt, én kifúrtam a cső végét, így a szenzor nem csak a cső izzását látja, hanem az égést egyből és hamarabb reagál így.

Előzmény: zolisu81 (9408)
zolisu81 2014.11.16 Creative Commons License 9408

Sziasztok

Van egy öskövület webasto dbw46 diesel vizes állófütésem A segitségetekkel el istudtam indítani A lángőr volt hibás .Szereztem egy müködőképes lángőrt ami  biztosan jó mert leellenőriztem De a kályhába sajnos nem müködik rendesen Lassan esik le a feszültsége és ez miatt egy idő után leáll a kályha

Kibeleztem a régi lángőrt és csak az üres cső szerü részét tettem be a kályhába és elindítottam és az történt hogy alig izzig fel a vége az is inkább csak addig amig rásegít az izzitás Arra gondoltam hogy a párologtató filckarika régi lehet és nincs rendes égés a kályhába ez miatt nem izzik a lángőr vége. Szerintetek lehet ez a baj. Amúgy a vizet felmeligíti nem is füstől ha megy igaz csak másodjára indul el hidegen

Üdv Zoli

danidoki 2014.11.15 Creative Commons License 9407

Pontosabban a cikkszám alapján néztem rá a Tiedre.

Elviekben van olyan átfolyós rendszerű, amely már műanyag fedeles és körcsatis, de még nem külön benzinpumpás. Ettől függetlenül megnézem, hogy melyik szál indítja, de ha külön üa. pumpás, mint amit én cikkszám alapján megnéztem, akkor nem kap benzint, nem fog elindulni. 

Előzmény: danidoki (9405)
gibbonpitti 2014.11.15 Creative Commons License 9406

ha jársz pesten a kezedbe adom,de postára nem jutok el mostanság...

Előzmény: norbi0325 (9403)
danidoki 2014.11.15 Creative Commons License 9405
Előzmény: danidoki (9404)
danidoki 2014.11.15 Creative Commons License 9404

Szia,

ez már nem a diagos BW50?

Nézd meg, hogy alul, két benzincsőnek van helye vagy egynek? Mert ha egynek, akkor bonyolultabb a dolog, mert annak külön is benzinpumpája van, s nem az átfolyós rendszerű, s akkor a kályhához tartozó kis benzinpumát is vezérelni kell. Az átfolyós rendszerűnek alul két kis kiálló fémcsövet látsz ( ahol bemegy a benzin és a felesleges kijön).

Majd írj, addig én megnézem Neked, hogy melyik elviekben ami indítja a kályhát, de csak akkor fogsz tudni előrelépni, ha kap benyát...

Előzmény: bt74 (9402)
norbi0325 2014.11.15 Creative Commons License 9403

majd szétvágom

Szia az üza tankja érdekelne ,venti nélkül kicsontozva :)

Előzmény: gibbonpitti (9400)
bt74 2014.11.15 Creative Commons License 9402

Erről a kályháról írtam a múltkor.

Ezt akarnám elindítani

Melyik szálra menne a kapcsolt + ?

Előzmény: danidoki (9348)
T-omti 2014.11.15 Creative Commons License 9401

Üdv

A thermotop dw50-nél csak a középső  részének a tetejéről kell kitekerni a 4 kis csavart(hogy a fém fedél lejöjjön), és a belsejéből még 1 hernyócsavart meglazítani, hogy az égéstér kijöjjön.

Általában a műanyagfedelet rögzítő 2db csavar szokott berohadni.

Ha jól tudom.

Melyik része rohadt össze ?

Mennyit kérnél a párologtatókért, ha jók ?

Üdv

Előzmény: gibbonpitti (9400)
gibbonpitti 2014.11.14 Creative Commons License 9400

ma megint adtam neki 1 órát,de feleslegesen.

majd szétvágom a kályhát,mert amúgy sem kell már és akkor ki tudom szedni belőle ami kellhet .....

Előzmény: gibbonpitti (9399)
gibbonpitti 2014.11.13 Creative Commons License 9399

az 1iket elkezdtem szétszedni,de a kályhatestet összetartó csavarok finoman szólva is összenőttek az alu házzal.....2 óra masszírozás után egyenlőre feladtam....majd folytatom csak igen sok a meló.

Előzmény: T-omti (9398)
T-omti 2014.11.13 Creative Commons License 9398

Szia

Sikerült megnézned a dw50 párologtatókat ?

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (9395)
W124E300TDT4MATIC 2014.11.13 Creative Commons License 9397

Ha ez a mágnes ilyen jó, akkor keresek egy megfelelő méretű lyukkal ellátottat, és sz@rok a viagrára... :-D

Előzmény: RÉMES (9394)
gibbonpitti 2014.11.13 Creative Commons License 9396

nekem hoztak autót aminek a kályhára menő csövén volt ilyen szarság.és az ember állította h megfeleződött a fogyija a kályhának.

amíg szar van addig veréb is...ahogy mondják ugyebár.

Előzmény: RÉMES (9394)
gibbonpitti 2014.11.13 Creative Commons License 9395

én anno szondával méregettem a kipuffgáz hőjét nehogy gond legyen....ezért nem is szigeteltem le a csövet.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9393)
RÉMES 2014.11.13 Creative Commons License 9394

Én olyat láttam, hogy a "fogyasztáscsökkentő csodamágnest" a tulaj nem az üzemanyag csőre tette, hanem a fékszervó vákuum csövére.

De állította, hogy kevesebbet fogyaszt a kocsi...  

Előzmény: gibbonpitti (9370)
W124E300TDT4MATIC 2014.11.13 Creative Commons License 9393

Saválló csövem az nincs, de a kályháról lejön 15 centi a dobig, utána még van vagy húsz centi. Arra gondoltam az alut, de majd mérek hőmérsékletet.

Előzmény: gibbonpitti (9392)
gibbonpitti 2014.11.13 Creative Commons License 9392

csak a saját saválló csöve jó hozzá.az alu el fog olvadni.....főleg ha a kályháról azzal hozod.

nekem a kályháról lejön egy 30cm-es cső abba egy kipuffdobot raktam és a dobból van kb. 100 cm cső a karterig.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9391)
W124E300TDT4MATIC 2014.11.13 Creative Commons License 9391

Azt mondod, egy méter toldás van a kályhán? A kipuff előtt, vagy után? Alu légtechnikai cső jó hozzá?

Előzmény: gibbonpitti (9388)
kazi30 2014.11.13 Creative Commons License 9390

Ha vmit felmelegítesz, akkor ink elpárolog a víz, ha netalán volt is rajta, nem kicsapódik. Lásd szélvédőfűtés.

Előzmény: norbi0325 (9386)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9389

attól függ.......milyen a pumpa és milyen a kályha?

Előzmény: bt74 (9387)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9388

mindig olajszint alatt melegítem a kartert....ez logikus számomra.

az olaj képes némi víz mekötésére,főleg ha csak rövid távon használják az autót és nem tud 100 fok fölé melegedni az olaj,de szerintem attól,hogy melegítem mondjuk az olaj feletti karterrészt nem lesz a forgattyúsházban több víz a fűtés után mint előtte volt.maga a forgattyúsház teljesen zárt a külvilágtól ergo a külső levegő párája nem játszik.

meghallgatom a véleményedet,mert simán lehet hogy rosszul tudom,szeretek tanulni még így 20 év aktív autószerelő munka után is.

Előzmény: norbi0325 (9386)
bt74 2014.11.12 Creative Commons License 9387

Lehet, hogy butaságot kérdezek. A benzines üzemanyag pumpa jó a dizel kályhához?

norbi0325 2014.11.12 Creative Commons License 9386

Ha csak az olajteknő alját éri ahol az olaj van ott nem ,képződik pára ,de ha az olajszint felett éri a meleg kívülről ott képződik.

Előzmény: gibbonpitti (9385)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9385

nem nézlek,félreértesz....csak nem tom mire gondoltál.

ha elkezdem melegíteni a kartert kívülről akkor attól belül nem lesz több a víztartalom mint a fűtés előtt.

Előzmény: norbi0325 (9384)
norbi0325 2014.11.12 Creative Commons License 9384

nem a karterba vezetem a kipuffgázt henem csak a külső felületére......

Látom hülyének nézel ...nem baj...

mindenki azt csinál amit akar..

Előzmény: gibbonpitti (9376)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9383

ha ésszel csinálod nem....meg ugye fizika....nekem kb 130 cm a kipuffcső mire a karterhoz ér, és mivel nem  szigeteltem le a kipuffcsövet ezért rendesen le is hűl.

a motorolaj 170 fok körül kezd kokszosodni....a karter felületén soha nem tudtam 110nél többet mérni....pedig sokáig kisérleteztem.igaz nem mindegy milyen messze van a kipuffcső vége a lemeztől....meg még sok más is szerepet játszik.

Előzmény: grandegabo (9382)
grandegabo 2014.11.12 Creative Commons License 9382

igen, mindenképp. Jó ötlet, köszönöm.. Bár elég tűzveszélyes móka :-)

Előzmény: gibbonpitti (9381)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9381

az enyém nem burkolt alul.

viszont van rá okosság:csinálsz egy 0.8-as lemezből egy karterburkolatot a karterra és azt egy jó nagy helyen kivezeted a haspáncélon(műanyag persze) át.

gyakorlatilag olyasmit kell mint a kispolák karterján volt anno....

mivel elég sok meló és van rendesen anyagszükséglete is ritkán kérik,inkább csak azok akik igazán jót szeretnének a motornak.

Előzmény: grandegabo (9380)
grandegabo 2014.11.12 Creative Commons License 9380

Az előző kocsimnál ezt megcsináltam. Csakhát a mostani meg alul motorburkolatos és ezt nem tudtam megoldani hogy a motortérből kifújja az égésterméket.. Nálad hogy van, ha esetleg a tied is alsó burkolatos?

Előzmény: gibbonpitti (9379)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9379

nekem ez a módszer télen bőven fagypont alatt reggel olyan 35 fokra simán felnyomja az olajat 35-40 perc alatt.....7 literről beszélek.van gyárilag olajhőmérő az autómban és az 30 fok felett mutatja.....mindíg megvolt a 30 fok,még minusz 22 celsiusnál is.....

Előzmény: gibbonpitti (9376)
Csacsiterelő 2014.11.12 Creative Commons License 9378

Jól teli vághatta vízzel a motort :-) Okos szaki :-)

W124E300TDT4MATIC 2014.11.12 Creative Commons License 9377

...ami a motor beindítását követő percben már gőzzé is válik, és kiszuszogja a motor.

Előzmény: norbi0325 (9375)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9376

mitől is lenne vízképződés egy felmelegített fémen?nem a karterba vezetem a kipuffgázt henem csak a külső felületére......

Előzmény: norbi0325 (9375)
norbi0325 2014.11.12 Creative Commons License 9375

kályha kipuffját irányítom a karterra.

Nem jó megoldás mert vízcseppek képződnek a karter belső oldalán ,és ezáltal víz kerül az olajba !

Előzmény: gibbonpitti (9374)
gibbonpitti 2014.11.12 Creative Commons License 9374

ledugózta egy hengerfej csavarral....  :)

én is szoktam néha karterfűtést is csinálni de úgy,gogy a kályha kipuffját irányítom a karterra......ez újragondolt megoldás lehetett.

Előzmény: 409 (9373)
409 2014.11.12 Creative Commons License 9373

Lehet, hogy karterfűtést rendelt!!  Akkor meg rendben is van......  :-PP  :-D

Amúgy hová tette a csövet, amit lehúzott a radiátorról?

gibbonpitti 2014.11.11 Creative Commons License 9372

emberünk ment így 3 km-t.....

minden 7végén van egy ilyen gányolt autó nálam....és az emberek nem tanulnak.majd 1x valakinek leég a paripája aztán lesz sírás.

Előzmény: kicsizs (9371)
kicsizs 2014.11.11 Creative Commons License 9371

uhh, b+... a szaki :)

gibbonpitti 2014.11.11 Creative Commons License 9370

beszartok milyen autót hoztak most este azzal h szar az állófűtés,mert összefolyik a víz az olajjal a motorban és ez azóta van h benne a fűtés......2 napja.....nem én szereltem!!!

az ember aki beszerelte a kályhát a fűtésradiátor kilépő csövét kötötte be a kályha belépőjébe...ez még jó is lehetne.DE......a kályha kilépőjét valami oknál fogva a motor kartercsövébe kötötte......igaz pont úgy néz ki mint a vízcső,de kb. 3 mp alatt levágható a feladata.  :)

és ez 60e-be került az emberkének.....

gibbonpitti 2014.11.11 Creative Commons License 9369

nem szokott a felénél jobban leérni...általában.

ezért kell búvárcsövezni mindig!!!!!

Előzmény: Odin Master (9368)
Odin Master 2014.11.11 Creative Commons License 9368

Úgy néz ki, nem ért bele a visszatérő ág alacsonyabb (7L benzinnél a tankba.) Tankolás után 4x fűtött hibátlanul. Még vizsgálom, hétvégén megnézem fizikailag is, hogy a visszatérő cső meddig ér be a tankba.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Odin Master (9366)
zolisu81 2014.11.11 Creative Commons License 9367

Sziasztok

Webasto dwb 46 vizes diesel állófütésbe keresem a tüztérbe lévő filckarikát (párologtatót) nincs valakinek eladó vagy hól lehetne kapni ?

Üdv Zoli

Odin Master 2014.11.10 Creative Commons License 9366

Szia, tudsz abban segíteni, hogy hol beszerezhető? Illetve mennyi az ára?

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (9365)
gibbonpitti 2014.11.10 Creative Commons License 9365

halott az izzítód....nem feltétlen ciklusfüggő a dolog.

Előzmény: Odin Master (9364)
Odin Master 2014.11.10 Creative Commons License 9364

Sziasztok,

sikeresen beépítettem a Webasto C benzines állófűtésemet, 1 hete használom, minden reggel hibátlanul működött.

Ma reggel nem indult el, kiolvastam, ezt a hibát találtam:

Fault 2 no start 
code 9800/00 
operating state flame detector measuring phase 2

Próbáltam elindítani diagnosztika alatt, a flame detector 0.508ohm nagyságig megy le ellenállásban, 1.007 ohm körüli értékről.

Tudtok adni valamilyen kiindulási alapot, mivel kezdjem? 

A tankban csak 8L üzemanyag volt, gondoltam rá, nem tudta felszívni, de akkor fuel supply hibával állna ki, ha jól tudom.

A kályha operating számlálója 280 begyújtáson áll, 2011 -es, nem kellene még a szenzornak hibásnak lennie.

Köszönöm,

kizzo

pH03N1xM 2014.11.09 Creative Commons License 9363

Amit anno javitottam, ott bezas miatt halt el, de elvitte magaval a diodakat is. Ott az icn nem volt lathato kulserelmi nyom.

Előzmény: danidoki (9361)
danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9362

Vagy privátban gmailen vagy valahol?

Előzmény: pH03N1xM (9360)
danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9361

Nekem a hibát egyébként vélhetően az okozta, hogy a kis mágnesszelep vezetéke beszorult a két kis egység közé ( ahol a középső és a bal oldali ház össze van csavarozva), s zárlatot okoztak. Amikor a kályha elindul, csak 0,71V-ot mérek a vezérlő két kis lábán. A mágnesszelep nyit, zár. 

pH03N1xM 2014.11.09 Creative Commons License 9360

Szerintem ez az egyszeru nyak konnyen javithato.

Előzmény: danidoki (9359)
danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9359

pH03N1xM,

Ricsi89

1× is köszönöm a válaszotokat!

No megnéztem a kis IC-t a képen, valószínű, hogy a L9340 lesz (amit Ti is írtatok), biztos, hogy 9-essel kezdődik és 8 a vége:) 

A gond az, hogy a NYÁK túloldalán az egyik lábánál  úgy 0,5 mm-es kis körben kiégett...

A másik, ami az alu öntvényhez rögzül, az meg leszakadt, az egyik lába megvan a másik nem tudom, hogy letört-e, de az nem volt sehol...  ( az egyik biztos forrasztható, a másikba nem tudom, hogy lábat lehet-e beleforrasztani.

Remélem, a képen látható, amit írtm.

No, mit tegyek? :))

Előzmény: pH03N1xM (9358)
pH03N1xM 2014.11.09 Creative Commons License 9358

Mar javitottam ilyen hibaval:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=109851490&t=9076685

Vettem parat ezekbol az ICkbol anno, csak most nem remlik, hogy hova raktam el.

Előzmény: danidoki (9353)
T-omti 2014.11.09 Creative Commons License 9357

Kályhámat

Előzmény: T-omti (9356)
T-omti 2014.11.09 Creative Commons License 9356

Szia  Megnéztem ma a kájhámat, mert a múltkor ezt írtad:

"1-rossz a levegő-üzemanyag keverék aránya,vagy kevés a levegő vagy sok az olaj.ez a ritka inkább csak akkor ha kisérletező kedvű amatőrök elkezdenek különféle ac-kat összehekkelni mindenféle kályhával."

Csak a középső égésteret kaptam ki, és azt vettem észre, hogy fordítva rakta bele a szerelő azt a csonkakúp alakú gomidarabo, ami a vékony csőnél tömít ami a párologtatóhoz szállítja az olajat.

Gondolom meglazulhatott az idők folyamán, és sokkal több olaj kerülhetett az égéstér alá is.

Beindítottam, de eddig csak egyszer, akkor kb.1percig okádta a füstöt.

A kipufogó feletti bilincset megflexeltem, mert nem zárt annyira össze, hogy tömítsen, így a füst a motortéren keresztül az utastérbe is került.

Egyébként pillanatok alatt felfűtött, de a párologtató része az barnás helyenként, szerintem nem tökéletes.

Üdv

Előzmény: gibbonpitti (9280)
Ricsi89 2014.11.09 Creative Commons License 9355

Cserélhető a kis fekete, ha kitaláljuk a típusát.

danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9354

Szóval keresek a képen látható vezérlőegységet, ha valakinek van (BW50), még a régi fajta, tehát nem a kistüskés csatlakozású, hanem a három pólusú csatis, akár nem működő kazánból is. Köszönöm!

danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9353

pH03N1xM

Sajnos a vezérlőpanelemben égett el egy IC, meg - vélhetően egy korábbi szerelés eredményeképpen - letört egy kis egység (utóbbi könnyen lenne javítható, de a fekete, nem tudom, cserélhető-e...)

danidoki 2014.11.09 Creative Commons License 9352

Maga a kazán indítása és leállítása igen. ha vezérelni akarod a belső tér ventillátorát, fűtéscsapját, akkor már nem ilyen egyszerű...

Előzmény: bt74 (9350)
gyzol 2014.11.09 Creative Commons License 9351

Nem volt a műanyagon kívűl semmi piszok benne.Még meg is állapítottam magamban hogy ahhoz képest milyen régi a kályha,a szivattyú belseje nem látszik annak!Azóta is fűtöttem már vele,hibátlanul működik!

Előzmény: gibbonpitti (9349)
bt74 2014.11.08 Creative Commons License 9350

Ezek még ennyire egyszerűek? Nem kell semmi elektronika? Mármint az indításhoz kapcsolt pozitivon kivűl értem.

Előzmény: danidoki (9348)
gibbonpitti 2014.11.08 Creative Commons License 9349

öröm,bodotá......  :)

vasreszeléket-rozsdát nem szedett össze a lapát mágnese?

Előzmény: gyzol (9346)
danidoki 2014.11.08 Creative Commons License 9348

Kell egy állandó + és egy kapcsolt pozitív, meg a test. Szerintem nem egy bonyolult konstrukció, én az átfolyó tartályost kerestem, mert ott kisebb a hibalehetőség. Nekem távirányítóval működik, kis elektronikát csináltunk hozzá. Most ugyan pont nem műkdöik :)), valószínű, hogy a kis mágnesszelep rossz, mindjárt ki is megyek és alaposabban utánanézek :)) 

Előzmény: bt74 (9344)
bt74 2014.11.08 Creative Commons License 9347

Köszi!

Persze a korából adódó hibákkal számolok is. Egyébként ezeket hogy lehet indítani?

Előzmény: pH03N1xM (9345)
gyzol 2014.11.08 Creative Commons License 9346

Szia!A 9211 hozzászólásban leírt hibát sikerült kijavítani.Gondoltam közzéteszem:Valóban vízszivattyú gond volt,de nem a kályha hibája,hanem a szivattyú lapátok és a ház közé beszorult egy műanyag darab,ezért a szivattyú nem forgott,a kályha meg letiltott.Köszönöm a tippeket!

Előzmény: gibbonpitti (9342)
pH03N1xM 2014.11.07 Creative Commons License 9345

Ha fel van toltve a kis tartalya, akkor siman:

https://www.youtube.com/watch?v=uDW7weFg0Ok

Korabol adodo hibak mar lehetnek (elegett szita, korrozio, etc).

Előzmény: bt74 (9344)
bt74 2014.11.07 Creative Commons License 9344

Sziasztok!

Thermo top s  bw50 állófűtést el lehet külön indítani? Mennyire problémásak ezek?

pH03N1xM 2014.11.07 Creative Commons License 9343

Langornel nem vesz, noha most nincs elottem motyo h. kimerem a homerseklet fuggoen a diffet. Az izzito gyengesnek tunik, well.

Előzmény: T-omti (9339)
gibbonpitti 2014.11.07 Creative Commons License 9342

ha esetleg érdekel vkit:

vannak venturi kályháim kompletten fócvágenből.....sima V kályhák.tökéletes műkődéssel.

bontom is őket gombért kavicsért...nekem nem értékek.....pont mint az eber...  :)

mind bus-os!!!

gibbonpitti 2014.11.07 Creative Commons License 9341

kellemetlen hiba.....

Előzmény: 050510 (9340)
050510 2014.11.07 Creative Commons License 9340

Persze.

A vezérlő halt meg.

Előzmény: gibbonpitti (9338)
T-omti 2014.11.07 Creative Commons License 9339

Szia

A lángőrnél 2db-nál 3,4-et, 1-nál 3,7-et mértem.( ha több az már egyáltalán nem jó ?)

Ez gondolom nem állítható, a lángőrön lévő vezetékek tologatásával.

Gondolom az izzítónál a 1.5-ös érték már soknak számít.

Igaz kb. 20fokon mértem, nem 25-ön.

Köszönöm a válaszokat

Előzmény: pH03N1xM (9336)
gibbonpitti 2014.11.07 Creative Commons License 9338

tudható mi volt a baja?

Előzmény: 050510 (9337)
050510 2014.11.07 Creative Commons License 9337

Sziasztok!

Hal'istennek semmi baj nincs mar az allofutesemnek,koszonhetoen Balu mesternek.

Ja,es persze a forulmtagoknak,hiszen itt ajanlottatok ot.

Jelzem,sem barati,sem rokoni szal nem fuz hozza,de el kell mondanom,hogy ilyen szakemberrel nagyon-nagyon ritkan talalkozik az ember.

Egyeztettunk telefonon,ugy kente-vagta a hibakat telefonon mintha ott allt volna az autom mellett.

Elmentem hozza,jo ket oran keresztul szinte csak fekudt kint a szabadban a hidegben az autom alatt,lecsekkolt minden hibalehetoseget,megbeszeltuk a hibaforrast,megrendelte az alkatreszt,aztan amikor megjott a cucc,MEG EL IS JOTT HOZZAM AUSZTRIABA beszerelni,oke,innen ment tovabb Munchenbe,de hat akkor is...

Szoval mint ember es mint szakember is jelesre vizsgazott!

Keressetek batran,szivbol ajanlom mindenkinek,ritka az ilyen jo szakember!

Koszonom Balu meg egyszer!

pH03N1xM 2014.11.07 Creative Commons License 9336

25 fokon 0,3 - 0,6 ohm kozott kene lennie az izzitogyertyanak.

A langornek 2,6 - 3,4 ohm kozott. (PTC ellenallas egyebkent az)

Előzmény: T-omti (9335)
T-omti 2014.11.06 Creative Commons License 9335

Sziasztok

Kimértem 3 izzítógyertyámat.

2nél 1ohm, de a harmadiknál 1.4-1,5 volt.

Akkor az most jó vagy sem  ?

Lángőrt ki lehet mérni , ellenőrizni ?

DW50 még mindig.

Köszi a válaszokat.

arpi500 2014.11.06 Creative Commons License 9334

köszönöm a segítséget elvileg áram rendben van akksirol van minden és járo motornál sem megy teljesen olyan mintha kiszívná a gázolajat nem tudom hogy gyári kötésnél nincs e valami szelep vagy akármi ami ezt nem engedné...?

Előzmény: imbuszmester (9327)
pH03N1xM 2014.11.06 Creative Commons License 9333

A gyari doksi javasolta a rovid max 20V-os impulzust (gondolom leragadt magnesszelepet feltetelezve). 12v jo probanak szerintem. Helyileg Zalaegerszegen vagyok, ha ez segit. Par regi bw50/dw50 kalyhat javitottam mar.

Előzmény: danidoki (9330)
gibbonpitti 2014.11.06 Creative Commons License 9332

nem sajnos....

Előzmény: Csacsiterelő (9331)
Csacsiterelő 2014.11.06 Creative Commons License 9331

Értem.

Buszost lehet analóg rendszerbe illeszteni, illetve analógot buszos rendszerbe? Úgy hogy megfelelően működjön is.

Előzmény: gibbonpitti (9322)
danidoki 2014.11.05 Creative Commons License 9330

PH03N1xM,

ismét köszönöm a válaszod!!!!! a 32s-t jó, hogy írtad, mert én egyből indítás után mértem volna rá a lábakra. Ha a lábakon van feszültség, akkor a nagy bajt kilőttem, de a kis mágnesszelepet nem elég, ha 12V-os akkumlátorról mozgatom meg? Impulzust nem tudok sajnos produkálni. 

Helyileg egyébként hol vagy? ( ha elakadnék:)) mdaniel520 kukac gmail pont com

Előzmény: pH03N1xM (9321)
409 2014.11.05 Creative Commons License 9329

Szerintem úgy nem lesz jó. A motort, ami 8V-os, kitöltési tényezővel szabályozza. Annak a relé valószínűleg nem "örülne".

Viszont. A vezérlő belső csatlakozójában vannak szabad lábak. Érdemes lenne kimérni, hogy azokon mikor mi van. Bizonyára a keringető vezérléséhez vannak, csak nem tudom, hogy kiegfűtésként kapcsol-e rájuk valamit a vezérlő. Már többször akartam kimérni, de valahogy eddig nem jött össze.

Előzmény: imbuszmester (9323)
T-omti 2014.11.05 Creative Commons License 9328

Sziasztok

Nyíregyháza környékéről van állófűtés mester itt a fórumon ?

A dw50-em rosszalkodik:

Program óráról nem akar indulni, de most már amúgy se.

Kis felpörgés után kiszellőztet.

Eleinte csak másodikra indult.

Az előző panelom is úgy halt meg, hogy egymás után próbáltam indítani, aztán látom, repedés a processzoron lévő gyantán, mintha szikra érte volna.

Köszi

imbuszmester 2014.11.05 Creative Commons License 9327

Biztos,hogy jó helyre kötötted be az üzemanyag vezetéket?A résolaj visszafolyó is a visszatérő ágba van kötve. Az áramellátást hova kötötted be? A kapcsolókkal te nem kapcsolsz semmit,te csak jelet küldesz a vezérlő elektronikának, hogy mit kapcsoljon be. Csak úgy mindenhonnan nem vehetsz le áramot ez már nem az a régi megoldás. Próbáld meg direktből az aksitól elvenni az áramot.

Előzmény: arpi500 (9325)
csabais 2014.11.05 Creative Commons License 9326

Küldj mailt, és elküldöm a programozás leírását.

Előzmény: fatom10 (9316)
arpi500 2014.11.05 Creative Commons License 9325

Sziasztok segitség kellene van 1 fiat multiplám 1,9 jtd raktam rá 1 eberspacher kieg fűtésből meghekkelt állófűtést a hiba a következő fűt minden rendben de ha gyújtást ráadom vagy ha jár a motor a kályha leáll mintha eltűnne az üzemanyag be tápja alsó visszafolyó ágba van kötve ahogy a gyári kieg fűtés 

norbi0325 2014.11.05 Creative Commons License 9324

Ha egy nagyon kis áramfelvételű relét teszel rá akkor talán azt nem veszi észre az elektronika !

Máskülönben letilt

Előzmény: imbuszmester (9323)
imbuszmester 2014.11.05 Creative Commons License 9323

Szia. Köszönöm a segítséget. Érdekelne, ha kihoznék egy szálat a motorról és azzal működtetném a relét, ez jó megoldás lenne? Nem befolyásolná a kályha működését? 

Előzmény: 409 (9317)
gibbonpitti 2014.11.05 Creative Commons License 9322

ezek csak webastoból vannak...az E és a C az egy kissé régebbi(1997-2010) típus.

a V(venturi)az utána jövő a fejlődésben és ebből let az EVO és a VEVO

a V/EVO/VEVO-ból nem volt analóg csak buszos.

Előzmény: Csacsiterelő (9320)
pH03N1xM 2014.11.05 Creative Commons License 9321

32s utan (inditas utan merve) kene tapot merni a kis magnesszelepen. A gyari szervizdoksi javaslata szerint, ha nem kapcsol, akkor rovid ideig tarto magas aramimpluzussal (max 20 Volt) meg kene probalni meginditani. Ha akkor sem, akkor biza beadta a kulcsot. Ha nincs rajta tap 32s utan, akkor vezerlohiba van.

Előzmény: danidoki (9315)
Csacsiterelő 2014.11.05 Creative Commons License 9320

Most láttam, hogy van "V" is.

Tudtok egy linket ahol lehet bogarászni a különbségeket, eltéréseket. Esetleg hogy milyen autóba mit lehet tenni. Gyártó mit ajánl.

Előzmény: Csacsiterelő (9319)
Csacsiterelő 2014.11.05 Creative Commons License 9319

Lemaradt az előzőből... az "E" és a "C" változat mit jelent?

Előzmény: Csacsiterelő (9318)
Csacsiterelő 2014.11.05 Creative Commons License 9318

És az "EVO" mit takar?

Előzmény: 409 (9317)