Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bigjohni Creative Commons License 5 napja 0 0 17492

Sziasztok,

 

Egy érdekes probléma megoldására szeretnék ötleteket, javaslatokat kérni.

Állófűtés: Webasto Thermo Top Evo

Vezérlő: ThermoCall TC4

Autó: Audi S6 4.0

Az autó és az állófűtés teljesen újszerű, hibátlan állapotban van.

Állófűtés hibátlanul működik a kesztyűtartóban található villogó zöld gomb megnyomására vagy mobil applikáción keresztül is. A fűtést az autó 1 hetes korában márkaszervizben szerelték be. (2015 Berlin)

Az autó vásárlása előtt PCV szelep csere miatt megbontották a vízkört.

Fél évig használtuk hibamentesen, de miután ősszel először bekapcsoltuk az állófűtést, indulás után 1-2 kilométer múlva felforrt a hűtőfolyadék. (Ekkor már nem üzemelt az állófűtés.) Ezt még kétszer megismételte majd úgy tűnt, hogy normalizálódott a helyzet. Az autót több hónapig hiba nélkül használtuk.

Tavasszal szerviz alkalmával megbontották a vízkört, hűtőfolyadékot cseréltek. Az autót egész nyáron hiba nélkül használtuk, de miután ősszel állófűtéssel előmelegítettük a motort, indulás után rövid idővel ismét többször felforrt.

 

Amiben biztos vagyok,

A motorban van egy mechanikus fő vízpumpa és három elektromos segéd keringtető pumpa.

Szakik szerint a segéd pumpák hibája esetén max. nincs fűtés, vagy egyéb apró dolog lehet. A fő pumpának le kell hűtenie a motort. A felforrással egyidőben fűtési rendszer segédpumpa áramkör hibát ad az autót. Azt sajnos nem tudom, hogy a segédpumpa hiba vagy a forrás van korábban.

Az állófűtés használatának tuti köze van a túlmelegedéshez mert ennyi véletlen nincs. Az autóval mentünk 20e kilométert izzó nyárban, de mindig akkor forr fel miután ősszel bekapcsolom az állófűtést.

 

Az én ötleteim,

Szerintem a hűtőkör megbontásakor levegő reked meg az állófűtés körében, amit az állófűtés indítása után betol a motorba ami a légdugó miatt megforr. Jó esetben kidolgozza, de most sajnos nem így lett.

Az autót szoftveresen kell légteleníteni mely során a kiegészítő pumpákat kapcsolgatja a gép, aminek az az eredmény, hogy kidolgozza a levegőt a rendszerből. Ez sikerült is, de szerintem levegős maradt az állófűtés, mivel az utólagos. Lehet, hogy észre sem vették.

 

Kérdésem az lenne, hogy a fűtésnek van külön keringetője? Van benne esetleg egy szelep is ami nem engedi a forró motor folyadékot a kályhába pl. üzemen kívül nyáron?

 

Szerintetek jó az elmélkedésem?

A kályhát is külön ki kell légteleníteni.

Mivel az állófűtés szivattyúját nem indítja el a gyári légtelenítő program, megoldás lehet az, hogy állófűtés üzem közben végeznénk el a motor légtelenítését? Esetleg többször.  

 

Nagyon köszönöm a segítséget.

FrogHand Creative Commons License 2024.03.05 0 0 17491

Valszeg' teljesen béna vagyok, de nem találtam abban a fórumban sem az elérhetőségedet, de dobtam neked egy mail-t.

Előre is köszönöm, hátha tudsz segíteni.

Előzmény: c8laci (17490)
c8laci Creative Commons License 2024.03.04 0 0 17490

Van a C8,807,Phedra,Ulysse fórumnál elérhetőségem, ha fölhívsz adok 1-2 tippet.

Előzmény: FrogHand (17489)
FrogHand Creative Commons License 2024.02.28 0 0 17489

Sziasztok, több kört futottam, de sajnos nem került elő a gyári állófűtés távirányítója egy VWT5 Multivanhoz.

Illetve mennyiért találhatok hozzá megfelelő távirányítót legolcsóbban, meg egy leírást a beállításához?

Távirányító nélkül nem lehet beállítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

FrogHand Creative Commons License 2024.02.26 0 0 17488

..a hibajelenség múlt el. Most nem hallottam bekapcsolni, és nem is ment egész nap.

Előzmény: c8laci (17487)
c8laci Creative Commons License 2024.02.26 0 0 17487

A 9 fokos "meleg" ? -vagy a hiba ?

Előzmény: FrogHand (17486)
FrogHand Creative Commons License 2024.02.26 0 0 17486

Sziasztok, tud esetleg valaki segíteni az alábbi kérdéseimben, hogy merre induljak el? Azóta csinált egy olyat is, hogy valamiért kb 9fokos "melegben" szinte egész nap ment, de ez másnapra elmúlt.

Előzmény: FrogHand (17482)
kangze Creative Commons License 2024.02.25 0 0 17485

Ez elég rosszul hangzik. Ezt lehet újra programozni, vagy ki kell cserélni a modult?

Előzmény: gibbonpitti (17484)
gibbonpitti Creative Commons License 2024.02.24 0 0 17484

a ventilátor sebességét nem a kályha határozza meg, van egy can bus modul az állófűtéssé alakító szettben. Ennek a parametizálása adja a ventilátor fordulatát állófűtés üzemmódban. Nálad az a bus modul kezdi feladni a harcot ha eddig kultúráltan ment a ventilátor és mostanában már teljes fordulaton. Sajnos az utóbbi 3 évben egyre több c8 platformos autóval találkozok ahol ez a probléma, jellemzően a nem megfleelően felprogramozottbus modul okozza.

Előzmény: kangze (17483)
kangze Creative Commons License 2024.02.22 0 0 17483

Köszönöm a választ!

 

A webasto működése közben az utastér ventilátor per pillanat max erősségen működik, korábban csak szép finoman fújta a meleget. Félek, hogy lemeríti így az akksit. Esetleg tudod, hogy lehet-e ezt valahogy állítani? Egy resetelés segíthet?

 

Resetelésről azt olvastam, hogy működés közben a három ellenállás közül a 20-asat kell kivenni 3 másodpercre és visszatenni...a helyzet az, hogy nekem csak kettő ellenállásom van.....egy 3-as, ami a műszerfali ovális távirányítójé, illetve egy 30-as, ami az utastér ventilátorra vonatkozik, ha kiveszem, akkor nem fújja a levegőt, de maga a webasto melegíti a vizet. Hol lehet a harmadik ellenállás?!

 

(A képen látszik, hogy csak két ellenállásnak van hely, a 30ast éppen kivettem)

 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (17481)
FrogHand Creative Commons License 2024.02.22 0 0 17482

Sziasztok, több kört futottam, de sajnos nem került elő a gyári állófűtés távirányítója egy VWT5 Multivanhoz.

Elvileg teszi a dolgát, bekapcsol, kikapcsol szerintem 5 fok alatt, de klassz lenne tudni, hogy milyen beállítasok mellett, másrészröl nem lenne rossz, ha tudnám magam programozni mit tegyen.

Egyrészt honnan tudok hozzá tavirányítót szerezni emberi áron? Tényleg min 30eft?

Vagy egyszerűbb manuálisra szerkeszteni egy gombbal az autó műszerfalára? Ha van ilyen opció, egyáltalán.Ez az állófűtés tudhat nyáron szellőztetést is? Gondolom nem mindegyik tudja, de ez hogy derül ki? Gyakran vannak a kutyák tréningek allatt a kocsiban boxban, persze nyitott ajtónál, de azért egy ilyen funkció klassz lenne nyáron...ha akár csak 5 percre is be kell valamiért zárni az ajtót.

gibbonpitti Creative Commons License 2024.02.21 0 0 17481

Üdv. Autón keresztül ezeket nem lehet érdemben diagolni! Webasto diagnosztika és próbapad kell, utána van miről beszélgetni. Addig minden csak teória...

Előzmény: kangze (17480)
kangze Creative Commons License 2024.02.13 0 0 17480

Fiat Ulysse II, 2006, 2.0 hdi, RHR, Webasto Thermo top C

Hibakód: p1403 kiegészítő-fűtés 1, pozitiv-/ testzárlat vagy szakadás

 

Mit jelent ez?

T-omti Creative Commons License 2024.02.07 0 0 17479

Szia

 

Ha rá klikkelsz a nevére, akkor üzenetet tudsz neki küldeni email-ben.

 

Ez gondolom jóval gyorsabb.

 

Üdv

Előzmény: liderces2 (17478)
liderces2 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 17478

Szia! Megvan még a szerzett állófűtésed 1K0 815 071P számú? Érdekelne megvételre mert enyémből hiányzott és ez a számú volt benne gyárilag. Esetleg a 065R végű állófűtésemet adnám érte. Saját részre vettem de ha lenne pont olyan akkor azt választanám. Darabokban van fel kell újítani!!! Üdv köszönettel

Előzmény: Touran969 (17425)
Optikus01 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 17477

Ahogy indul a szerkezet kb másodpercenként kattan egyet. ( ha működik, bár eddig rendszerint eljut) nagyjából ilyen tempóben járattam manuálisan. 90 impulzusnál jött 1-1.5 cm3. Kicsit hülye megközelítés de végesek a lehetőségeim. rendszerint minden 3. nál jött valami. A szűrő is tiszta.

Előzmény: 409 (17473)
Optikus01 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 17476

Szia!

A szivattyú külön impulzusokkal lett tesztelve ugyanis asztalon nem tudtam elindítani. Az autó alvázán van a kályha, a kábelköteg olyan hosszú hogy a tartókonzolig ér min. tartalékkal. A kábelt nem akartam hekkelni hogy kihosszabbítsam az autó alól. A garázsomban csak a személyautó helyén van akna, oda meg nem fér be a busz.

Így a szerkezet alkatrészenként lett tesztelve. A tápszivattyú működése elég rabszódikus volt, hol adott üzát, hol nem, így elhoztam az újat és azzal lett mostmár összeépítve. hétfőn beszerelem és kiderül.

köszi!

üdv!

Előzmény: 409 (17473)
gibbonpitti Creative Commons License 2024.02.03 0 0 17475

Üdv. Az e39 így kezeli a kályhát. Így üzemszerű, mindaddíg amíg ez 12 fok levegő hőmérdéklet felett abbamarad.

Előzmény: AmiGyurink (17460)
gibbonpitti Creative Commons License 2024.02.03 0 0 17474

egy can bus modul és egy kezelő elem(programóra, gsm, stb), de ettől méég a fülkét nem csak a vizet fogja fűteni :)

Előzmény: vega_fe (17464)
409 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 17473

 

Mi az, hogy köpteted?

 

A leírása szerint le kell húzni a kályháról az üzacsövet (vagy a pumpáról) és egy mérőedénybe tenni. (~10cm3) Elindítani a kályhát. ~45sec után bekapcsolja a pumpát és az megy 90másodpercig. (miután nem észlel lángot leáll) Kályhát kikapcsolni, hogy ne kezdje újra.

~8,5cm3 gázolajat kell pumpálnia ennyi idő alatt.

 

A pumpa másik végében van egy szűrő, az is el tud dugulni.

Ha így sem nyom elég üzemanyagot, ki kell cserélni. (feltéve, hogy a szívó oldalon szabadon áramlik az üza, és nincs eltekergetve a mennyiség állítója)

Előzmény: Optikus01 (17472)
Optikus01 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 17472

Ja!

Valami változott.

Valamennyire életrekelt. Másodpercenként egyet köptettem, így egy perc alatt 2.5 ml. ami órára még mindíg kevesebb mint  a fele amit szerintem kérne. kb 2dl. Ezek ha jól tapasztaltam 5-6 dl isznak óránként. Csak agyalok, ha nem jó tipp akkor bocsi!

üdv!

Előzmény: 409 (17469)
Optikus01 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 17471

Szia! 

Megvolt a teszt, az ugye lehet opció hogy elunta a dugattyú a dolgot, mert jár benne, minden tiszta és átját6ó de nem mozog az átlátszó csőben a gázolaj.Golyósszelep is zár-nyit de nincs tüzelő. Akkor adjam fel és marad a csere?

20 e huf ért találtam újat ami pont belevaló, itt helyben. Lehet korrekt az ár? Mert annyi féle fajta van, de pont ebbe való nagyon kevés. És még árban találtam sokkal többért.

A 6000 ft ért kínáltat nem merném megkockáztatni.

üdv és köszi!

 

Előzmény: 409 (17469)
409 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17470

"egy hibát találtunk motor felől, hogy a motorolaj hőfokot -40 foknak érzi,"

 

Azért mutat ennyit, mert nincs olyan szenzor. De egyébként is lényegtelen, a kályhának nincs arra szüksége. Az egy önálló egység, saját szenzorai vannak, nem használja a motor hőfokszenzorát sem. Ezért lényeges, hogy a kályha maga milyen hőfokot lát amikor újra indul.

Előzmény: AmiGyurink (17465)
409 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17469

 

 Elsőre ellenőrizd , hogy az üzapumpája szállít-e gázolajat. Húzd le a kimenőoldaláról a csövet és "pötyögtesd" meg az érintkezőin 12V-tal. Az egy elektromágnes, minden impulzusra egyet kattan és "köp" kicsi gázolajat. Ha nem jön belőle a gázolaj, akkor nagy valószínűséggel leragadt a nyomóoldali szelepe. Mióta növényi komponens is van a gázolajban, ez nem ritka hosszabb állás után. A végén lévő kisebbik hatszögű csavart kitekerve kivehető a szelep és ki lehet tisztítani. A nagyobbik hatszögű rész ne mozduljon el !!! azzal a mennyiséget lehet állítani.

A nincs láng hibakódot többnyire két esetben írja be. Az egyik amikor nem gyullad be az üzemanyag, de ilyenkor erősen füstöl, a másik amikor nem kap üzemanyagot. Értelemszerűen az utóbbi esetben nincs füst.

 

2004-es lévén, gondolom ez már a lángszitás verzió. A szita is kiszokott égni ott ahol a lángcső nyílása van. Az elején van egy kicsi levegőcsatorna a befúvóventilátor felől az legyen kitisztítva, "szeret" eldugulni.

Előzmény: Optikus01 (17463)
balabmw Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17468

Nem

Előzmény: AmiGyurink (17467)
AmiGyurink Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17467

Lehet rosszul tudom, de az olajszint érzékelő nem olajhőmérséklet érzékelő is egyben?

Előzmény: balabmw (17466)
balabmw Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17466

Nincs benne motorolaj hőfok szenzor,ne keresd feleslegesen.

Előzmény: AmiGyurink (17465)
AmiGyurink Creative Commons License 2024.01.31 0 0 17465

A motor tényleges vízhőmérsékletet rejtett menüből is tudom menet közben nézni, de würth diaggal is ellenőriztük. A hosszú motorfék üzemnél amit látok, hogy 88-ról leugrik 86-ra maximum a hőfok, ott zár a termosztát és vissza is áll 88-ra. Nem tapasztalok nagyobb hőfok visszaesés.

Egyetlen egy hibát találtunk motor felől, hogy a motorolaj hőfokot -40 foknak érzi, így annak érzékelőjét cserélem majd, de a kályhát nem tudom befolyásolhatja-e.

Hogy a kályha hány fokos vizet lát nem tudom, de megpróbálom még ma este megnézni és megírom. A kályha egyébként Webasto Thermo Top C 5kw-os.

Köszönöm előre is a segítséget!

Előzmény: 409 (17461)
vega_fe Creative Commons License 2024.01.30 0 0 17464

Sziasztok!

Ma vásároltam egy 2011 VW T5.1 buszt amiben van egy webasto thermo top c kályha. Az utastérben nincs semmilyen vezérlője. Csak akkor működik,ha beindítom az autót. Mi kell hozzá, hogy az utastérből tudjam vezérelni kvázi betöltse az állófűtés szerepét?

Köszönöm előre is a segítséget!

Optikus01 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 17463

Szia!

 

A problémával Nyíregyházán küzdök.

Az autó egy 2004 es Opel Vivaro. Az állófűtés utólagos beszerelés, ezért nem említettem. Szerintem még a sógorok műve lehet 

A jármű ugyanis onnan származik.

Az említett kályhát szétbontottam, volt, és lett is csavar beszakadás, de van új menet és csavar.

Látszólag semmi rendelleneset (szétégett alkatrészt) nem találtam. Ami fura hogy gázolajnak nyoma sincs az égéstérben sem az égőcsőben. A jelek is erre utaltak, mintha a szivattyú nem szállítana elég dízelt. Holnap (kedden) érkezik a tömités készlet.

Általában nincs rosz véleményem az állófűtésekről mert Webasto airtronicot használtam és most is van egy üzemben. De ez a hydronikus kiakaszt.

Köszönöm hogy időt szánsz a a fázós polgárra!

üdv:Laci

Előzmény: 409 (17462)
409 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 17462

 

 Jó lenne tudni a válaszhoz, hogy milyen autóról is beszélsz!  ?? Mikori, ha nem új volt 2017-ben?

 

Mihez közel? Tegucigalpa, vagy Ravalpindi??

Előzmény: Optikus01 (17459)
409 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 17461

"motor üzemmeleg 88fokos,"

 

 

Ezt miből látod??

 

Azt kellene tudni, hogy ilyenkor a kályha mennyit mutat. ??

 

Meglehet, hogy ez nem kályha hiba, akár termosztát is lehet kehes.

 

(egy hosszú motorfékkel visszahűlhet a motor annyira, hogy a kályha elindul, de műszerfali /marketing/hőmérő üzemmeleg motort mutat)

Előzmény: AmiGyurink (17460)
AmiGyurink Creative Commons License 2024.01.29 0 0 17460

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám, amire rég nem találom a megoldást és rég fennáll a hiba. Az alany egy 1999-es e39 530d. Van benne kályha, ami hibátlanul indul hidegindításnál és programozásra is. De!!! Ha pl megyek autópályán (motor üzemmeleg 88fokos, kályha már rég kikapcsolva) és egy hosszú motorfék üzemmel kigurulok egy lehajtón, akkor már indítja is a kályhát. Vagy például megállok bárhol akár csak egy percre is és újra beindítom a kocsit, akkor egyből indul a kályha. Pedig a motor teljesen üzemmeleg. Kérdés hol keressem a hibát vagy ki aki ebben tud segíteni. Válaszotok köszönöm. 

 

Üdv

Optikus01 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 17459

Sziasztok!

Még új vagyok itt, de mostmár elkeseredésemben regisztráltam.

Kicsi, vagy mostmár inkább nagy segítségre lenne szükségem.

Rég olvaslak titeket, hátha elcsípek valamit, ami nekem pont aktuális.

Szóval 2017 ben vettem egy mikrobuszt amiben egy eberspacher hydronic D5W kályha van.

Ebben a járműben kötözgetem az üvegszálas kábeleket, mert a műszerek tele vannak tükörrel és nem szeretik sem a kideget, sem a párát. Ez a berendezés 10 indításból 9 szer hibakóddal áll le. most teljesen kész van. F64 hibát írt, lazulás volt. Aztán F20 volt a kövi, kicseréltem az izzítót. Most beindul, kicsi füst, aztán pihen. Majd ezt még egyszer megpróbálja, aztán F52-F53 al leáll. 

A gond hogy a környéken nem foglalkozik vele senki. a kiszereléses próbálkozásból elegem van.

szeretnék végre a végére járni. Ebben szeretnék segítséget kérni! A közelben tudtok valakit aki ha kiveszem megnézi?

üdv: Optikus01

gibbonpitti Creative Commons License 2024.01.24 0 0 17458

Üdv. Az egy venturi kályha,ha webasto diaggal meg lenne nézve biztos túl lenne már a 30e indításon ennyi idősen. Ezeket 10-12e ciklusra, indításra, méretezték! Tehát időnként nem árt karbantartani, na ezt már el szokták hanyagolni sajnos, és az mindegy h a tudás hiányában vagy tudatosan. Amúgy javítható mindene tőkéletesen....

Előzmény: AndrewTdi (17452)
409 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 17457

Az, hogy hulljon ki a foga a kitalálójának......

Csak akkor működik, ha meleg van..... Akkor meg minek? :((

Előzmény: mica-r (17456)
mica-r Creative Commons License 2024.01.22 0 0 17456

Venturi kályhád van?

Thermo top V?

Nagy dolog, ha egy ilyen működik még. 

Előzmény: 409 (17454)
409 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 17455

 

 VCDS-sel jól diagolható, Lehet csak a keringetője döglött meg. Az cserélhető egyszerűen.

Előzmény: AndrewTdi (17452)
409 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 17454

Most miért? Az enyém is működik. Kivéve ha hideg van. Hidegben inkább csak füstöl elsőre. :))  :P

Előzmény: mica-r (17453)
mica-r Creative Commons License 2024.01.22 0 0 17453

Facebook csoportot keress, ott lesz szakember hozzád közel.
Egyébként annak az autónak a gyári kályhája elég zűrös szokott lenni.

Előzmény: AndrewTdi (17452)
AndrewTdi Creative Commons License 2024.01.22 0 0 17452

Sziasztok!.2007es Touran webasto kiegészítő fűtése elkezdett sztrájkolnak és nem működik. El akar indulni, de végül leall.

Godollo környékén vagy Godollohoz közel tud valaki szervizt ahova el tudnám vinni megnezetni, adott esetben megcsinaltatni? Köszönöm!

kangze Creative Commons License 2024.01.17 0 0 17451

Szerencsém volt, csak egy biztosíték ment ki a webastoban, (az akksi mellé tettek két biztosítékot, és ott az egyik volt rossz)....most már kapcsolja a ventilátort is.

Előzmény: gibbonpitti (17447)
kangze Creative Commons License 2024.01.17 0 0 17450

Sziasztok!

 

Valaki esetleg tudja, hogy hova szokták ezt a webasto modult "gyárilag" beépíteni Peugeot 807/Citroen C8/Fiat Ulysse-be? Vagy esetleg a sima távirányítós modult? (T60/T70)

 

(Osztrák autó volt, szélvédőcserés, a bal oldali A oszlop mögött megtaláltuk begyűrve ezt az antennát, gondolom az új szélvédőre már nem tudták/akarták visszaragasztani, amúgy az állófűtés működik a műszerfali ovális távirányítóról)

 

rontam Creative Commons License 2024.01.13 0 0 17449

Szép estét mindenkinek.Kérdésem a t100as távirányítót össze lehet e párosítani a t90  vevővel?A másik kérdés a a képen látható táviányító mivel párosítható?

kangze Creative Commons License 2024.01.06 0 0 17448

Köszi a választ, az még nekem beleférne

Előzmény: gibbonpitti (17447)
gibbonpitti Creative Commons License 2024.01.05 0 0 17447

nincs 2 egyforma hiba alapvetően.....50-80e között voltak eddig jellemzően.

Előzmény: kangze (17446)
kangze Creative Commons License 2023.12.27 0 0 17446

Egy hozzávetőleges összeget tudnál mondani, csakhogy ne nagyon vágjanak át? Valószínű megjavíttatom, mert jópár évig szeretném még használni az autót. 

Előzmény: gibbonpitti (17445)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.12.26 0 0 17445

Nem olcsó sajnos, és macerás is..... nemigen szokták megfizetni, öreg autók ezek már.

Előzmény: kangze (17444)
kangze Creative Commons License 2023.12.24 0 0 17444

Mennyibe kerül, és mennyire macerás ennek a javítása?

Előzmény: gibbonpitti (17443)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.12.23 0 0 17443

Üdv. Azon a pug platformon tényleg csak akkor megy gyújtáson a belső ventillátor ha a töltés megjött.  Viszont csak az elmúlt 1 hónapban 5 ilyen autót javítottam fűtés terén aminek az állófűtés részéről a ventillátor ébresztése ment tönkre.

Előzmény: kangze (17442)
kangze Creative Commons License 2023.12.23 0 0 17442

Köszönöm a választ!

 

A peugeot 807 fórumban írták, hogy gyújtásnál nem indul a ventilátor, csak járó motornál, az állófűtés azonban be tudja kapcsolni.

 

Tavaly működött is, reggelente már kellemes meleg volt az utastér is, idén viszont csak a vizet melegítí, a ventilator nem kapcsol be...érthetetlen.

Előzmény: FeZ_ (17441)
FeZ_ Creative Commons License 2023.12.23 0 0 17441

99,9 %, hogy csak járó motornál megy a fűtőmotor azon az autón.

Szerintem pont emiatt nem megy az állófűtéssel együtt, mert bonyibb lett volna megoldani és inkább hagyták. 

Előzmény: kangze (17434)
Espace4 2.0 dci Creative Commons License 2023.12.11 0 0 17440

Sziasztok!
Szerelt már valaki Clio4 -be állófűtést ? 1.5 dci. 2015-évjárat.

Van valahol gyári helye, ahová be lehet szerelni? 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.12.09 0 0 17439

Üdv. Az az oka amire gondolsz! Kályhát nem lehet csak úgy cserélgetni! :)  Inkább meg kell javítattni az autó sajátját.

Előzmény: mabacs (17438)
mabacs Creative Commons License 2023.12.09 0 0 17438

Sziasztok.

Cseréltünk egy állófűtést egy 2007-es touranban, 2.0 PD.

1K0815005JJ volt benne,  és egy 1K0815065R lett cserélve. 

Hibakód nincs, azonban a klíma panelről nem indul.

Csak az alapbeállításban ha bekapcsolom akkor indul be, amúgy sehogy nem indul el.

VCDS-el diagolva.

Lehet hogy csak az eredeti számú jó bele? 

Vilmos 1212 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 17437

Sziasztok!

Valaki jártas webasto thermo 300-as kályha javításban?

hfredi Creative Commons License 2023.12.02 0 0 17436

Szia valami ilyesmivel indítottam
Webasto Wbus kályha indító. Analog to Wbus konverter

 

keres rá 

Előzmény: Szacskavágó (17423)
R!ck4 Creative Commons License 2023.11.29 0 0 17435

2014-es C4 Grand Picasso 2.0 HDI, a távja is citroen, azaz ez vagy gyárilag került bele, vagy utólagos készletként az autóhoz tudta lerendelni a dealer, és ők rakták be átadás előtt. Olvasgattam, C5-re van már állítva, a rárakódott jeget szépen leolvasztja, meg némi kellemesebb időt csinál bent, jön szépen a  belső rostélyból a kellemes levegő. 

Előzmény: gibbonpitti (17429)
kangze Creative Commons License 2023.11.28 0 0 17434

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem. Tavaly vettem egy 2006-os Fiat Ulysse-t ausztriából. Gyárilag webasto állófűtéssel szerelt.

 

Adott hőmérséklet alatt kiegészítő fűtésként is rendre bekapcsol a webasto az autó indítása után, illetve állófűtésként előre programozott időre, vagy manuálisan is indítható, ilyenkor az utastér ventillátor is bekapcsol az utastérben, hogy azt is felfűtse, illetve tavaly még bekapcsolt....

 

Pár nappal ezelőtt programoztam be idén először egy adott reggeli időpontra, a hűtővíz rendesen be is melegedett, azonban az utastér ventillátor nem kapcsolt be, igy nem lett az utastér meleg. Az autó indítása után már rögtön jött a meleg levegő. (Az utastérben onnan szokott jönni a levegő az állófűtés működése alatt, ahol az előző leállításkor hagytam, ha az ablakra irányítottam előtte, akkor oda, ha a lábtéren hagytam, akkor oda fújt a webasto)

 

Gyújtás ráadása után az utastér ventillátornak már kellene működnie ebben az autóban? Mert most néztem és csak az autó indítása után működik....lehet ez a baj, és ezért nem fűti az utasteret a webasto?

 

Még viszonylag friss az autó, nem tudom, hogy, korábban működött e a ventillátor gyújtásnál. (A másik autóm egy 2004es megane, annál gyújtásnál már megy a ventillátor)

 

Vagy vmit elprogramoztam a webasto műszerfali ovális kezelőjén? (hordozható távirányítóm nincs)  Vagy esetleg gyenge az akksi? Bár az autó rendesen indul...szóval bem tudom mi lehet a baj.

 

A segítségeteket előre is köszönöm

 

 

 

 

 

 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.26 0 0 17433

70/5935073, ezen elérsz munkanapokon.....

Előzmény: tomabear (17432)
tomabear Creative Commons License 2023.11.26 0 0 17432

@gibbonpitti privátban tudnánk beszélni?

gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.20 0 0 17431

Persze, megoldható. De ahhoz olyan kályha és kábelköteg is kell h csak 40 fok felet ébressze a digitklímát a kályha. Van a webastó részéről számunkra elérhető dokumentáció c vectrához.

Előzmény: csakhogymegmondjamII (17430)
csakhogymegmondjamII Creative Commons License 2023.11.17 0 0 17430

Üdv. Adott egy vectra c, gyári távvezérlős állófűtés volt benne, aminek elpusztult a canbus vezérlő elektronikája a kályha tetején. Mivel ennek a cseréje nem lett volna gazdaságos, kapott egy ugyanolyan kályhát, egy egyszerű programórával. A gyári kályha a klíma menüből volt indítható, és működtette a belső ventillátort. Azután érdeklődnék, hogy lehetséges lenne a ventillátort valami módon elindítani a belső tér fűtéséhez? Digitális a klíma vezérlő, a fűtőmotornál pedig egy vezérlőelektronika van, nem előtét ellenállások. Köszönöm. 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.14 0 0 17429

azért nagyon nem mindegy h oem beépítés vagy utólagos...ha oem milyen autó?

 

a comfort fokozatok leirását olvasd el a táv dokkujában, megérted mi a lényege....bár én személy szerint pont akkora hülyeségnek tartom mint a ttc kályhánál volt pár évig elérhető státuszban a belsőtér szellőztetése

 

Előzmény: R!ck4 (17427)
R!ck4 Creative Commons License 2023.11.13 0 0 17428

Na  most újra futottam egy 30 perces kört, csak átállítottam C3-ről C5-re a komfort fokozatot, ezek szerint ez csak a belső teret fűti, a rostélyokból 32-33°C-os levegő jött, ezek szerint max egy leolvasztásra lehet jó, a termosztátból kijövő vízcső épp csak kézmeleg volt, azaz valamit melegíthet ott is, de hogy ettől nem lesz 60°Cos a motorban a hűtővíz, az hétszentség!!

Előzmény: R!ck4 (17427)
R!ck4 Creative Commons License 2023.11.13 0 0 17427

Sziasztok, kérnék némi infót!

Van egy autóm, amiben gyárilag benne van egy webasto thermo top, tehát nem eg yutólagos beépítés, hanem a hozzá tartozó készlettel vagy a gyár, vagy a máskaszerviz szerelte be. Két három kört futottam eddig, a telestart távval indul szépen, visszajelez kinti hőmérsékletet, számol vissza időt, végig dolgozik, majd ahogy kell, kikapcsol.

Ezután kimegyek, beülök, beindítom, de  nem érzek változást, se a beltér hőmérsékletében, pedig melegre és fűtésre van állítva, se  a motorhőfokon nem látok érdemi változást. 

 

Tehát minden frankó, de furcsa, egy ilyen 5KW-os kályhának nem kellene érdemben többet mutatnia a működés után? Oké, nem voltak még igazán hidegek, lehet télen leolvad a jég, vagy valami hasonló, másik autóban legevős van, abból 80°C-os levegő jön, és minden műanyag olvad a kifújó  cső közelében, max 10 perc, és ki kell kapcsolni, mert nem lehet megmaradni a kocisbban..... 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.11 0 0 17426

Üdv. Ne cseréljétek ki! Javítható a tiéd! A bontott kályha 99.9% h rossz lesz hardveresen és szoftveresen is tanítani kellene az autóhoz a bontott kályhát.

A venturi kályhát pl én 2 óra alatt javítom.....mindíg az a legjobb és leghatékonyabb megoldás ha az autó sajátja van megjavítva!

Előzmény: Touran969 (17425)
Touran969 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 17425

Üdv!

VW Touran-om van és a Webasto rásegítőből csöpög a hűtőfolyadék. A szerelő azt ajánlotta, hogy cseréljük ki egy bontottra. Az enyémnek 1K0 815 065AG a cikkszáma, amit nagy nehezen találtam, annak 1K0 815 071P. Az adatai: Volt, Watt, Kilówatt stb. megegyeznek. Azt szeretném kérdezni, hogy ez komatibilis e az én autómhoz. Hogyan tudom kideríteni. Vagy javaslatot, segítséget szeretnék kérni a problémám megoldásához. Előre is köszönöm!

gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.09 0 0 17424

w buson szoktak indulni a ttc can-es kályhák....de ott is van 3 féle kezelési mód. Ha tudsz egy webasto 1533-as órát szerezni azzal lepróbálhatod, vagy elviszed vkihez akinek van rendes webasto diagja és hozzá próbapadja.

Előzmény: Szacskavágó (17423)
Szacskavágó Creative Commons License 2023.11.05 0 0 17423

Helló Hfredi

Lehetne egy kérdésem?

Kicsit nagyon visszanyúlna a múltba :D, de asszem a 2018-ban volt neked egy Mazdás állófütésed, amit sikerült beindítanod. A kép alapján, amit beküldtél teljesen egyforma a NYÁK lapja, mint most az enyémnek. Kiderült, hogy CAN busos is. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen módon, vagy milyen illesztővel sikerült ezt beindítanod, ha még emlékeznél rá?

Előzmény: hfredi (17413)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.11.01 0 0 17422

Üdv.  Tudjuk javítani.

Előzmény: vezeték (17421)
vezeték Creative Commons License 2023.10.28 0 0 17421

Üdv!
Termo Top C izzító áramkör hibát ír.
Induláskor ad ki áramot hogy teszteljen,tehát úgy gondolom a vezérlőben azzal van gond, ami az áramerősségét figyeli.
Másik elektronikával működik a kályha,ebből  gondolom,hogy nem izzító gyertya a hibás.
Javítható az elektronika?

(Sima,nem w bus.)

gibbonpitti Creative Commons License 2023.10.19 0 0 17420

Elromlott vmi a kályhában...mindne kályha induláskor csinál egy öndiagot....ezt hallod. Ha itt nem talál hibát akkor kezdi csak el a begyújtási protokolját és csak ekkor indul az ac, nem is fogsz ott releváns feszt mérni mivel pmw-el van az ac meghajtva! Ha az öndiag alatt bármi hibát talál a kályha, akkor elkezdi a leállási protokolját ami 180 mp. Vidd el olyanhoz akinek van webasto diagja és probapadja....

Előzmény: milan0218 (17416)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.10.19 0 0 17419

a kályha x1 stekker 1-es lábába...viszont a segédkeringetést old meg! A kályha nem lájkolja ha megfőzögeted....

Előzmény: rontam (17415)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.10.19 0 0 17418

ugye ez csak vicc akar lenni? :)

 

bus...adatkommunikáció...te ott egy multiméterrel nem fox semmi releváns ertéket mérni :)

Előzmény: rontam (17414)
gibbonpitti Creative Commons License 2023.10.19 0 0 17417

Üdv. Ez oem kályha?

Előzmény: hfredi (17413)
milan0218 Creative Commons License 2023.10.15 0 0 17416

Sziasztok!

Van egy 12v vizes webastom ami eddíg jó volt ,most csak a keringető megy meg a kályha rész is bekapcsol,de az üzemanyag szivattyút nem kapcsolja,igy nem indul!

Mi lehet a baj,szivattyúhoz nem megy ki áram!

 

105.499es vezérlő van hozzá!

 

köszönöm

rontam Creative Commons License 2023.10.11 0 0 17415

 T5 programórával szeretném össze kötni ,a csatlakozóban 4 szál van (+,- can hi,can lov) Hova kellene kötni q t90 2. Wbus szálát?

Előzmény: rontam (17414)
rontam Creative Commons License 2023.10.11 0 0 17414

Szép napot mindenkinek.Kérdésem az lenne telestart t90 2. lábán ami a wbus láb, hány voltnak kell lenni?

hfredi Creative Commons License 2023.10.08 0 0 17413

üdv 

Thermo Top C kályhám szépen indul fűt visszaszabályoz ha végzett kiszellőztet 

de ujra csak akkor indul ha áramtalanítom mi lehet az oka ,milyen hiba törlődik

áramtalanitásra  ?

előre is köszönöm a segitséget. 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.10.02 0 0 17412

Üdv. Persze lehetséges....ha w busos a kályha, akkor kell egy can modul amivel már analóg módon lehet indítani a bus-os kályhát.

Előzmény: RM_Duck (17411)
RM_Duck Creative Commons License 2023.09.07 0 0 17411

Kedves Csoporttagok! Webasto távirányítós állófűtés (típusát még nem tudom) távirányítója megadta magát, lehetséges egy külső kapcsolós (nyomógombos vezérléssel megodani a problémát?

Klinker-sas Creative Commons License 2023.04.13 0 0 17410

Sziasztok.

Képen látható több db kályhám feleslegessé vált.

Webasto Thermo Top C

12V 5 Kw Dízel

hetven2négy7öt66kilenc

gibbonpitti Creative Commons License 2023.04.03 0 0 17409

Szia. Ha más hibát nem hoz, és az akku/töltés is jó, akkor ez elsőre sajnos ecu hiba lesz. Javítható az a jó hír.

Előzmény: speedshop79 (17406)
Zozoka 007 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 17408

Szia! Gyanús, hogy a vezérlés nem megfelelően működik. szokott a vezérlés elromlani. kisérlet képpen funkció tesztet végezni. Ha nem jó a viz keringés, megsül az elektronika.

Előzmény: speedshop79 (17406)
409 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 17407

Ebből semmit. Ez egy indítási fázis, ki tudná mi következik utána.

Előzmény: speedshop79 (17406)
speedshop79 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 17406

Sziasztok!

Az alany egy 2008 Peugeot expert kiegészítő  webastoval, ami nem indul el 
Autocommal nem ír hibát, diaggal a következőket adja. 
Mond ez valakinek valamit, hogy mivel lehet gond?

Üdv

vzoli58 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 17405

köszönöm, megkeresem!

Előzmény: barbon1 (17404)
barbon1 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 17404

gibbonpitti

 

Az elérhetősége publikus

Előzmény: vzoli58 (17403)
vzoli58 Creative Commons License 2023.02.13 0 0 17403

Szép estét! 2017-es VW Crafteremben gyárilag beépített állófűtés (állítólag Webasto) szépen működött, mígnem egyszer csak kiírta, hogy hiba. Összevissza nyomkodásra elárulta, hogy elérte a maximális üzemórát. Szeretném megjavíttatni, ezért keresek ezzel foglalkozó szakembert. Kérem segítsetek!

blaserk95 Creative Commons License 2023.02.13 0 0 17402

Vettem egy Subaru Justy G3X-et amiben Webasto állófűtés van. Fogalmam nincs, hogyan működik. A youtube -on talaltam pâr videot az időzítés beállításáról, de az engem nemigen érdekel. Tudna valaki segíteni, hogy mi is lenne ez? Hogyan, mikor (már úgy értem álló motornál vagy járó motornâl) meddig használjam? Előre is köszönöm!

409 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 17401

Nem.  !!

Előzmény: Hajóspetyus (17398)
409 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 17400

 

 Akkor szokta ezt csinálni, amikor az izzító még jónak látszik, de nem melegít annyit, hogy meggyulladjon rajta a gázolaj.  Az időtúllépés annyit jelent, hogy a vezérlőben megírt idő alatt nem érzékelt lángot. (mivel nem gyulladt be)

Előzmény: Hajóspetyus (17396)
RobekVW Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17399

Sanos nekem nem sikerült nem eltörni. :)

Nem tudtam, hogy mennyire melegíthetem.

Kapok ilyen csavart valahol?

Előzmény: gibbonpitti (17395)
Hajóspetyus Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17398

Köszi kipróbálom. A D5WS és a D3WS-nek az üzemanyag szivattyúja megegyezik?

Zozoka 007 Creative Commons License 2023.02.05 0 0 17397

Szia!

Lépj tovább! Mosolygós tömitést cserélj.Elzárja az inditó furatot.

Üdv

Előzmény: Hajóspetyus (17396)
Hajóspetyus Creative Commons License 2023.02.04 0 0 17396

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene Tapasztalt hozzáértőktől!

Autóvill szerelő vagyok,kályhákat is diagolok,javítok,legfőképpen levegőseket és nagy teljesítményű vizes buszkályhákat.Időnként azért beesik 1 1 személyautó is.Most egy olyan dologgal kerültem szembe amivel nem tudok mit kezdeni. D5W Ford Galaxy. 1 hibakód,időtullépés miatt ami miatt letiltott,tehát nincs olyan hibakód amit rossz alkatrész okozna.  Ha törlöm a hibakódot ,el akar indulni ,de csak erősen fehéren füstöl nem indul el.Szétszedtem kitakarítottam,leellenőriztem minden alkatrészt összeraktam,a helyzet ugyan az.Mi okozhatja ezt?Kicseréltem a szitát is az izzítógyertyánál,és tettem rá másik vezérlőegységet is.A helyzet ugyan az.

 

gibbonpitti Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 17395

miért kell cserélni? Nekem mindig kijön egyben, pedig napi 4-10 db venturit javítok :)  nyílván megfelelően kell használni adott esetben a csavarlazító-melegítés kombínációt, és nem nekiesni hentes módjára még akkor sem ha az alu testbe hosszan bele van rohadva a csavar!

 

Előzmény: RobekVW (17394)
RobekVW Creative Commons License 2023.01.30 0 0 17394

Sziasztok!

Webasto TT-V kályhához hol tudom beszerezni a 3db hosszú csavart?

Vagy milyen megoldást szoktatok használni esetleg metrikus csavarral való helyettesítésre?

 

Köszönöm!

Glokos84 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 17393

Sziasztok!

Lakóhajóba szeretnék diesel állófűtést.

Webasto ára alatt tudtok ajánlani valamit ami megbízható és halk? 

Előre is köszönöm!

Zozoka 007 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 17392

Szia!

Elvileg elinditható. W-bus jellel. kell hozzá keringető. De ezeket diagnosztika után érdemes beszerezni. Öregecske kályhák már, de nem rosszak!

Előzmény: vezeték (17391)
vezeték Creative Commons License 2023.01.18 0 0 17391

Üdv!

Mazda 6 webasto kályhát valóban el el lehet indítani valami elektronikával az eredeti vezérlő cseréje nélkül?

(Régen vezérlőt kellett volna bennük cserélni,nem érte meg.)

gibbonpitti Creative Commons License 2022.12.31 0 0 17390

A szivacs nem szűri a levegőt, csak hangelnyelő funkciója van. A kályháknak nem szabad sem a szívó sem a nyomó oldalon folytast adni!

Előzmény: mhda82 (17389)
mhda82 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 17389

Üdv.!

 

A KÉPEN LÉTHATÓ webastós hangtompító belSejéről, felépítéséről van esetleg kép, pontos ismerete valakinek? Ami érdekelne, hogy a benne lévő szivacs amolyan hangtompító funkció, vagyis csak a középső "furat" körül található és hangot tompít, vagy át is kell szívnia a levegőt a kályhának a szivacson keresztül? 

 

 

solyom76 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 17388

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Keresek egy úrat aki állófűtésekkel foglalkozik Szombarhelyen és Norbertnek hívják.

Anno pár éve szerelt nekem egy bmw be..

Norbert kérlek ha magadra ismersz akkor jelezd,vagy ha esetleg ismeri egy fórumtárs  akkor jelezze neki ,hogy keresem.

Köszönöm.

Üdv. Sólyom Gábor.

 

Alec123 Creative Commons License 2022.12.11 0 0 17387

@409:

"Miután a kályha típusán kívül gyakorlatilag semmit sem árultál el, elég reménytelen válaszokat várnod."

 

Mint ahogy leírtam, én az állófűtést a kocsival együtt (már beépítve) vettem. Semmi egyéb információt nem tudok róla, csak a hozzáadott német nyelvű dokumentációt. Eberspaecher Hydronic S3 - D4 E típusú készülék. A leírás alapján vizes, fűti a motor vízét és a fűtőrendszert.

 

Amúgy, mire gondolsz, mit kellene még elárulnom?

 

 

@Adamo_sx, @409:

Köszönöm válaszaitokat. Már azt gondoltam, hogy senki sem válaszol a feltett kérdéseimre...

 

Mint írtam, nekem nem volt még állófűtés a kocsimban, s ezért tapasztalatom sincs ebben.

 

Ki fogom próbálni, s majd meglátom, hogy miként is működik. Nem mertem még bekapcsolni, csak egyszer próbáltam kb. 10 percig.

 

Lehet, hogy a hosszabb próba előtt elviszem egy ezzel foglalkozó szakihoz, hogy átnézze. Azért, mivel nem tudom, hogy mikor volt utoljára használva. Nehogy gond legyen, ha beindítom.

 

Esetleg lehet gond vele, okozhat valami gondot a kocsiban ha beindítom hosszabb időre?

Ha így ismeretlenül próbálom, akkor kigyulladhat a kocsi tőle, vagy esetleg valamilyen zárlatot okozhat az?

 

 

Előzmény: Adamo_sx (17386)
Adamo_sx Creative Commons License 2022.12.05 0 0 17386

Cimborámnak van állófűtése egy Phaetonban. Azt mondja, hogy amikor a kinti hőmérséklet olyan 0-4 fok között van, akkor olyan 10 perc után kb. 50 fokos a víz, az utastér már elkezd melegedni, de inkább csak a levegő, azaz az ülés, kormány, stb. mind hideg. Úgy fél-, háromnegyed- óra múlva már a víz kb. 70 fokos és az utastér kellemes meleg, felmelegszik az ülés is, meg a felületek. 

Előzmény: Alec123 (17381)
imbuszmester Creative Commons License 2022.12.02 0 0 17385

Üdv. Érdeklődöm, hogy Eberspacher D5WZ vezérlő milyen árban van?

409 Creative Commons License 2022.11.30 -1 0 17384

Hagyd bekapcsolva félórát. Akkor majd kiderül mit és mennyire melegít. Lehet, hogy csak a motort melegíti, de lehet, hogy egy adott vízhőmérséklet elérése után az utasteret.

Miután a kályha típusán kívül gyakorlatilag semmit sem árultál el, elég reménytelen válaszokat várnod.

Előzmény: Alec123 (17381)
georg7907 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 17383

Szia!

Én a FORSZ terméket javaslom évtizedek óta használjuk. Közvetlen a gyártótól is meg tudod venni.

Előzmény: B:Ákos (17382)
B:Ákos Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17382

Sziasztok!

220v ra dugható elektromos állófűtést keresek személyautóhoz. Tud valaki segíteni,hogy milyent és hol érdemes beszerezni?

köszönöm ha valakinek van tapasztalata és megosztaná.

Alec123 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17381

Sziasztok!

 

Hát, ahogy látom nem válaszol senki a feltett kérdéseimre...

 

Tudom, hogy másnak triviálisak a felvetéseim. De nekem nincs semmilyen tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

 

Utána néztem az interneten, olvasgattam a használati útmutatásokat.

Tegnap reggel kipróbáltam! Kb. 10 percig hagytam, hogy működjön. Legalábbis úgy gondolom, hogy működött, mert halottam a zúgását. Miután lekapcsoltam a berendezést, s a kocsi gyújtását ráadtam, akkor a víz hőfok jelzése már mutatott egy kis melegedést. Azért annyira a kocsiban a meleget nem nagyon éreztem, szinte semmit.

 

Mennyi idő múltával érezhető a meleg a kocsiban?

Nálatok hogy van ez?

 

Honnan tudom, hogy egyáltalán jól működik a berendezésem?

Tudom, ha melegszik a víz, akkor működik. DE jól megy így (nem kellene, hogy melegebb legyen 10 perc elteltével. Kb. 3 C fok volt kint. Mi lesz, ha -10 lesz kint)?

 

Mivel nincs tapasztalatom, ezért nem tudom, hogy mennyi idő kell neki a megfelelő használathoz.

Lehet, hogy üzemel valahogy, de lehet hogy nem megfelelően. Nem tudom...

 

Na ezért szeretném a válaszaitokat.

Remélem, hogy valaki válaszol ezekre.

 

Előre is köszönöm.

Üdv,

Alec

 

Előzmény: Alec123 (17371)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17380

szia, bevallom nem értem a kérdésedet hirtelen, megtennéd hogy képen berajzolod mire gondolsz? (de válaszoltam egy korábbi kommentre, lehet hogy így semmis a dolog)
Egyébként direkt ilyesmit amit írtál biztos nem töröltem.

Előzmény: gibbonpitti (17378)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 17379

Szia, nem dobott be hibát, az én kályhámat kettőből(hétvégén tudtam venni plusz egy kályhát a sajátomhoz ami ugyan olyan, gyári audi kályha vcds-el kommunikál) sikerült összeraknom.

Az egyik kályha vezérlője szar volt, ha itt találni másikat szívesen vételeznék.
A másik kályha első begyújtás utána nem akart újra elindulni amikor tesztelés közben kicseréltem a vizet. Így szétszedtem az első kályhát, belsöjét stb, megnéztem mi hogyan van. Szétszedtem a másodikat is mivel nem akart újra begyújtani, és a két kályha belsöjét megcseréltem, mert az a szivacs jobb állapotban volt. Nekiálltam újra tesztelni, így már első felfűtés után víz cserénél többször újra indult a kályha és nem dobott semmi hibát.

Sajnos másik kályhát ami faterom kocsijában van nem sikerült működésre bírni, próbálja elindítani a kályhát de újra visszadobja a hibákat, gyújtás előtt lángot észlelt, izzító gyertya,

flame was detected prior to combustion
glow plug / flame monitor interruption

érdemes ezt szétszedni, vagy vezérlő cserés lenne? (ezt egy kályhás szerelte, elvileg izzító gyertyát cseréltek már benne)

Előzmény: balabmw (17377)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.27 0 0 17378

a fesz és az ac freki értéke miért van kitörölve?

Előzmény: Mala88 (17376)
balabmw Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17377

Kitörlöd a hibatárolót és próbálod indítani milyen hibakódot ír be a sikertelen indulás után?

Előzmény: Mala88 (17376)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17376

mondjuk kettő van, az előző kép az fixen működő kályhából való (tavaly télen ment), de azt is életre kéne lehelni.


ez amit most csatoltam, ez a korábban vázolt kályha, amit próbáltam elindítani (csak össze kevertem a képeket), ennek előéletéről sajnos nem tudok semmit sem.
Ezt kitöröltem, nem jött vissza ez a hibakód.

Előzmény: Mala88 (17375)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17375

Bocs, ide.

Szóval ezt kitöröltem de utána nem dobta vissza.
ezért próbálok segítséget kérni, hogy merre induljak vele tovább, milyen irányba mit csináljak stb.

Előzmény: balabmw (17374)
balabmw Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17374

"Feltoltottem az elso hibakodokat amit toroltem a kalyhabol."

 

De hova?

Előzmény: Mala88 (17373)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 17373

Szia,

 

volt több kérdésem is :)

 

Feltoltottem az elso hibakodokat amit toroltem a kalyhabol.

 

a problemam az h nem indult el nem kezdett el futeni.

nem hallottam h ment volna a keringeto szivattyu, vagy a kalyhanak a ventije.

 

ezert kerdeztem hozzaertobbektol hogy merre induljak el vele.

esetleg en voltam turelmetlen es tobb ido kell pl az uzemanyagnak h bejusson stb.

 

vagy szedjem szet kitakaritani stb.

 

illetve h alkatreszt (tomiteskeszletet) hol tudok beszerezni hozza.

 

ecu problemat ki lehet zarni azzal h az uzemanyagpumpat tudja vezerelni vagy ez attol meg nem zarja ki?

 

 

Előzmény: balabmw (17372)
balabmw Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17372

Leírásod alapján ott a működő diagod hozzá.

Én nem értem mi a kérdés.

Előzmény: Mala88 (17368)
Alec123 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17371

Sziasztok!

Eljött a tél, a hideg.

A kocsit, amit vásároltam, abba már be volt építve egy Eberspaecher Hydronic S3 - D4 E típusú készülék.
Legalábbis ezt nevezte meg a német nyelvű dokumentáció amit kaptam hozzá. A készülékhez kaptam még egy távirányítót is (2 gomb + rajta egy függőleges led).

Gondolom ez a készülék egy állófűtés lehet. A kocsit még tavasszal vettem, s így ezt a készüléket még nem kellett használnom.
Az a helyzet, hogy ilyen jellegű készüléket még soha sem használtam. Nincs benne tapasztalatom.

Lehet, hogy egyértelmű dolgokat kérdezek, de mint mondtam már, nem használtam még ilyet.

A kérdéseim a következők lennének (remélem lesz aki válaszol majd rá):
1.) Kell-e a készüléket időközönként karbantartani, olajozni, zsírozni?
2.) Mivel a kocsit tavasszal vettem, s nem tudom, hogy mikor volt utoljára használva a készülék, ezért kérdezném, hogy amikor bekapcsolom nem lesz vele valami gond?
3.) Ha jár már a motor, s akkor, ha bekapcsolom a készüléket lesz valami gond, baj vele (nem akarom bekapcsolni akkor, csak kérdezem)?
4.) Mivel nincs még benne tapasztalatom, ezért kérdezném, hogy mennyi ideig szükséges használni a készüléket a motor beindítása előtt?
5.) Milyen időjárás mellett, illetve hány Celsius foknál szoktátok használni a készüléket?
6.) Hogy szoktátok használni a készüléket? Mennyi idővel a motor beindítása előtt? Automatikusan kapcsol ki a készülék nálatok, vagy kézzel kapcsoljátok ki?
7.) Ha a készülékkel valami gond van, akkor a kocsi rendszerébe írhat valamiféle hibakódot?
8.) Ha a kapcsolóval nem kapcsolom be a készüléket, akkor az magától bekapcsol automatikusan, ha túl hideg lenne? Van benne valamilyen automatizáció, vagy csak kézi vezérléssel működik?

Tudom, hogy sok a kérdésem, de mivel még nem használtam ilyet, ezért kérném a válaszokat.

Előre is köszönöm, s várom a válaszaitokat.

Üdv,
Alec

gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17370

Üdv. Ha jó a kályha ecuja és a keingető is akkor annak a kályha indítása után 1mp-vel el kell indulnia! 

Előzmény: Mala88 (17368)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17369

ebay.....

Előzmény: Balcsix (17367)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17368

Sziasztok,

 

beszereztem egy használ állófűtést, webasto thermo top c 5,2 kw

összeraktam, kerestem leírásokat, webasto wtt progit letöltöttem, az üzemanyagpumpát sikerült eddig letesztelni vele.

ha az órával elindítom a kályhát, elkezd csipogni és az üzemanyagpumpa pumpálni, de el nem indult, most túl keveset vártam vele esetleg és elindul magától?

A kályha ventijét tesztelés során nem indította el, ez lehet rossz, vagy valami más kell hozzá hogy menjen?
Keringető szivattyút se hallottam h elindította volna.

Tudnátok adni hasznos tanácsot hogy merre s hogyan induljak tovább vele?

Szedjem szét tisztítsam meg, van ennek értelme? Ha igen tömítés készletet hol lehet hozzá beszerezni?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Balcsix Creative Commons License 2022.11.22 0 0 17367

Értem. Köszönöm!

 

Ebben az esetben hol tudnék venni újat?

Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam viszonteladót.

Előzmény: gibbonpitti (17366)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.22 0 0 17366

Üdv. Ha nem világít a led, akkor sajna kuka az adó. Nem ritka.

Előzmény: Balcsix (17364)
stubo Creative Commons License 2022.11.21 0 0 17365

Sziasztok. 

Segítséget szeretnék kérni. 

Vwt4 2.5tdi.

Egy szerelő kB 6 éve Szét húzta a csatlakozót gyári víz elő melegítőről.  Most vissza dugtam de nem üzemel.

A biztosítékja jó.

Minden segítséget köszönök. 

Balcsix Creative Commons License 2022.11.21 0 0 17364

Sziasztok!

 

Valószínűleg tönkrement egy Webasto Telestar T91-es állófűtés vezérlőhöz tartozó távirányító (2 gombos, kijelző nélküli). Elemet cseréltem benne, de a gombok hosszan történő megnyomására sem világít-villog a led. Egyébként maga az állófűtés működik, ha az autó menürendszerében kapcsolok be.

Még nem programoztam újra a távirányítót, de anélkül is kellene jeleznie a lednek, nem?

 

Ha esetleg a programozás után sem jönne helyre, akkor honnan tudnék hozzá szerezni ilyen (vagy más) távirányítót?

 

Előre is köszönöm!

Bazsati Creative Commons License 2022.11.20 0 0 17363

Szia,ati770421@gmail.com,Köszönöm szépen!

Előzmény: Zozoka 007 (17362)
Zozoka 007 Creative Commons License 2022.11.20 0 1 17362

Szia! Hova küldjem? Üdv

Előzmény: Bazsati (17361)
Bazsati Creative Commons License 2022.11.20 0 0 17361

üdvözlet,ilyen távirányítóhoz keresek magyar használati utasítást,aki tud kérem segítsen.

peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17360

Oké, ez jól hangzik. :) Holnap emberi időben felhívnálak, láttam itt lejjebb telefonszámot. 

Előzmény: gibbonpitti (17358)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17359

Frappáns megfogalmazás :)  Igaz minden szava!

Előzmény: nohab (17356)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17358

Nálam  a legkomplikáltabb beépítés is megvan 2 nap alatt(jellemzően ezek is 1 maposak csak a biztonság kedvéért kérek 2 napot rá),egy ilyen javítás pedig egy nap. Reggel megkapom a járművet aminek nyílván ki kell hülnie....kályhát kiépítjük majd próbapadon diagnosztizálom, és ezután egyeztetve a tulajjal vagy javítom vagy visszaépítjük javítás nélkül. Mivel minden van polcon ezért nekem nem kell 1-2 hetet várnom az alkatrészekre.

Előzmény: peterssen (17357)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17357

Oké, pont emiatt írtam ide. :) Elmenni bárhova elmegyek, ez nem gond, csak ha ott kell hagyni az autót napokra/hetekre emiatt keresek közeli megoldást. De ha nincs, akkor inkább választom a távoli jó szakit, mint a közeli Mekkmestert.  

Előzmény: nohab (17356)
nohab Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 17356

Ugye azokból kellene választani, akiket a Webasto honlapja ajánl, vagy azért vannak még opciók?

 

Vannak, aki elsőként reagált neked ő éppen egy ilyen opció, csak egy márkaszervizzel ellentétben neki vannak olyan megoldásai ami egy márkaszerviznek adott esetben nincs, mert a gyártó termékpolitikájával szembemegy (pl. valaminek a megjavítása amikor vehetnél helyette újat is).

Előzmény: peterssen (17352)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17355

Opsz, tényleg. :)  Salgótarján. 

Előzmény: gibbonpitti (17354)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17354

Udv. A lakhelyedet leirhattad volna ha a 100 km mar sok. Amugy meg ha az evo igy megall mint a szog, akkor sajnos konnyen lehet nagyobb gond a kalyhaval. Ez egy igen jol kiforrott tipus. 

Előzmény: peterssen (17352)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17353

Udv. Abban jo eselyel ardic lesz. Betegagy. 

Előzmény: T-omti (17351)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17352

Sziasztok!

 

Még soha nem volt állófűtés egyik autómban sem. Persze nem is értek hozzá. Most vettem egy Dacia Dustert, amibe be van szerelve egy Webasto Thermo Top Evo D fűtés. Sajnos nem indul, a kis ovális vezérlőn kis időre feltűnik a 30, aztán eltűnik, semmi hang, semmi reakció. A biztosítékok jók, ettől tovább nem mertem gondolkodni. Keresek hozzáértőt, aki meg tudná gyógyítani. Ugye azokból kellene választani, akiket a Webasto honlapja ajánl, vagy azért vannak még opciók? Legközelebbi hivatalos szerviz kb. 100 km autózás. 

T-omti Creative Commons License 2022.11.14 0 0 17351

Sziasztok

 

Fiatalítottam a járműflottát és a 26 éves webastós passat mellé került egy v70-es volvó (2007).

Érdeklődnék, hogy ebbe gyárilag webastó, vagy saját volvós kályha lehet.

Irányjelzőről indítható és programozható.

Sajnos induláskor igen erőteljesen füstöl, így le is állítottam.

Én párologtatóra, vagy a BERU gyertyára gondolok, mint hiba.

Valakinek van tapasztalata volvó állófűtéssel kapcsolatban ?

 

Köszönöm a segítséget előre is

 

 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.08 0 0 17350

célszerszámom van hozzá....hasonló mint egy körmös lehúzó.

Előzmény: RobekVW (17349)
RobekVW Creative Commons License 2022.11.07 0 0 17349

Megértem. A cégem tizen éve ipari elektronikák javításával foglalkozik és ha látjuk, hogy szakszerűtlenül turkálták, akkor már küldjük is vissza.

Már van másik kályha ami bekerül a hibás helyére, de szakmai kíváncsiságból szeretném magamnak ezt is megjavítani. Köszi az infót a pumpa helyéről!

A venti műanyagját tudod, hogy lehet levenni? Lehet, hogy csak beleesett valami a légszűrőből.

Köszönet!

 

Előzmény: gibbonpitti (17348)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.07 -1 0 17348

Touranon a kalyha ac a tank felett van a jobb hatso kerek elott ha benezel. Mivel a venturi

eleg nyugos, ha elfogadsz egy jo tanacsot, ne kezd otthon reszelni. Egyreszt ugysem tudo alaktresz hianyaban javitani masreszt pedig megbontott kalyhat a kollegak sem vallanak, mint ahogy pl en sem. Megvan az oka, es nem anyagi hidd el. 

Előzmény: RobekVW (17347)
RobekVW Creative Commons License 2022.11.06 0 0 17347

Üdv mindenkinek!

Vezérműszíj csere volt a Touranomon és kihasználva az alkalmat kiszedettem a TT-V Webastomat mert hibás. Nem forog a belső ventilátora. Kiszedve a PCB-t kézzel megmozdítva a motor tengelyét koppan és nem fordul tovább. Kérdésem az volna, hogy roncsolás nélkül el lehet távolítani a venti műanyag burkolatát?

Valamint van valakinek eladó üzemanyag szivattyúja gázolajos fűtéshez? Már csak ez hiányzik hozzá, hogy próbapadon beüzemeljem. Hol van fizikailag elhelyezve? A tank mellett?

 

Köszönöm a segítséget!

 

KTMan Creative Commons License 2022.11.05 0 0 17346

Rendben.. Akkor még várok egy kicsit.

Ám jó tudni hogy nem csak ebayről tudok szerezni!

 

Árban mit takar egy általad összerakott köteg?

Előzmény: gibbonpitti (17345)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17345

Aki lediagolja az ossze is kell tudja rakni azt a koteget. Olcsobb igy hidd el. En gyartom a kotegeket, de sajnos nem olcso mivel az alapanyagok is szinte naponta dragulnak. 

Előzmény: KTMan (17344)
KTMan Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17344

Egy kályhapróbát szeretnék, hogy egyáltalán működik - e a dolog.. Úgy néz ki van itt a közelben egy srác aki segítene.. De még időközben kiderül mikor. 

 

Esetleg eladó kábelköteged van ehhez a kályhához? Amit kaptam hozzá az szét van metélve... 🙄

Előzmény: gibbonpitti (17342)
balabmw Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17343

Javítanám az előzőt,valószínű, hogy a vezérlő áramkör hibásodott meg,de ezt csak diagnosztika után lehet kideríteni.

Más okokból sem indulhat meg a pumpa kivezérlés.

 

Keress hozzá diagnosztikát,vagy keress hozzá kályhás szakembert.

Előzmény: Gabacar (17337)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17342

Udv. Nem tudom mi a terv, nalam van probapad es kulon kabelkoteg is. Bp. 

Előzmény: KTMan (17340)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17341

Udv. Engedd el. Finoman fogalmazva is hozamelteres van az erdetihez kepest. Es meg a kinai is akar 200%-ot szor onmaguk kozott!!!  Ugyanez all a dp30-ra is. Elhiszem h kecsegteto az ara, nalam pl napi szinten csapodnak le ezek a vackok. Egy dologra jok: macskat dobalni!

Előzmény: botiwrx (17339)
KTMan Creative Commons License 2022.11.03 0 0 17340

Sziasztok! 

 

Srácok valakinek elfekvőben van esetleg komplett kábelköteg, Webasto Thermo Top E dízel kályhához? 

Akár egy próba erejéig is megfelelne.. Természetesen nem kölcsönkérve..😉

 

Ui.: tegnapra kéne, buszjegyre a szökőkúthoz.. 

Borsod-megyében lakom, de távolabbi helyszín is szóba jöhet!

 

Köszönöm! 

botiwrx Creative Commons License 2022.11.03 0 0 17339

Sziasztok,

 

Megkockáztatva itt mindenféle savazást, és fikázást, én azért megkérdezem :-) : ezeket az utángyártott DP42-es tápszivattyúkat próbálta már valaki, használhatóak esetleg?

gibbonpitti Creative Commons License 2022.10.30 0 0 17338

Szia.Elég sokmindennek kell teljesülni, hogy a kályha elkezdje a tényleges begyújtási protokolt....az ac csak akkor fog megindulni, elötte öndiagnosztikát csinál a klyha minden indításkor.

 

Ha gondolod holnap hívj fel 10 óra után és szívesen elmondom amit tudnod kell, hogy ki tudd próbálni mi nem jó nálad. Mielött még elkezdenek veled mindenfélét megvetetni :)  

 

70/5935073

Előzmény: Gabacar (17337)
Gabacar Creative Commons License 2022.10.30 0 0 17337

Van egy tűztér hibás BW50-esem. Ennek az elektronikája szemre csereszabatos lenne, de a fölső csatlakozót is használja. Ezzel ki tudom próbálni, hogy tényleg az elektronika a rossz?

 

Sokat segítene, ha valaki leírná a folyamatot, ami a kályhában végbemegy. Pl. az üzemanyag szivattyú működtetésnek van-e feltétele, pl. az izzítás elér egy hőfokot? Vagy egyéb?

Előzmény: balabmw (17336)
balabmw Creative Commons License 2022.10.28 0 0 17336

Bevizsgálás után derülne ki,hogy javítható-e.

Illetve az is,hogy érdemes-e javítani,nagy részük nagyon elöregedett és sokszor bizonytalan működést produkálnak.

Előzmény: Gabacar (17335)
Gabacar Creative Commons License 2022.10.28 0 0 17335

Javítható vagy csere?

 

Előzmény: balabmw (17334)
balabmw Creative Commons License 2022.10.28 0 0 17334

A vezérlő áramköre romlott el.

Előzmény: Gabacar (17333)
Gabacar Creative Commons License 2022.10.28 0 0 17333

Adott egy Thermo Top Z/C-B Webastó állófűtés. Tavaly télen még ment, most nem indul el. Vízszivattyút elindítja. Üzemanyagot nem kap. A szivattyú külső tápról kattog. Vezetékei folytonosak a testhez és a csati 6.pontjához. Ebből gondolom, hogy a Webastó nem működteti a szivattyút. Mi lehet az ok? Találkozott valaki hasonlóval?

gibbonpitti Creative Commons License 2022.10.20 0 0 17332

a biztosítékos dolog igaz, viszont valami gubanc lesz a kályháddal ha ilyet csinál, keress fel egy webasto diaggal rendelkező hozzáértő egyént es megoldódik a problémád. Addig csak a kanasztát fogod járni....

 

Előzmény: jani vagyok (17331)
jani vagyok Creative Commons License 2022.10.20 0 0 17331

Azt elfelejtettem ,hogy az auto 2010-es és a webasto utólag 2012-ben került bele.Akkor gondolom így nem az autő szabályozaz ,hogy mikor indulhat,vagy nem jól gondolom?Olvastam olyan resetet,hogy elindítom a webastot,és utána kiveszem a biztit pár másodpercre és így elvileg újra indul vagy ez így nem igaz?

Előzmény: gibbonpitti (17330)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.10.19 0 0 17330

Nincs és nem véletlen nincs! A hibákat nem törölni kell hanem  ki kell javítani, az autódban már a vevo kályha van és a feszhiba miatt nem a kályha lockolja magát hanem az autó tíltja ki az extrákat szépen sorjában ahogy az akku döglik meg.

Előzmény: jani vagyok (17329)
jani vagyok Creative Commons License 2022.10.19 0 0 17329

Sziasztok.

Adott egy Mercedes W204 típusú auto amelyben  sajnos nem tudom milyen webasto van ,de távirányítóról indul.Alacsony feszültség miatt nem indult el ,de elvittem a budafoki útra szervizbe és töröltek a hibát ,utána jó volt egy darabig utána megint ugyanez.Közben ki vettem az aksit feltöltöttem,illetve töröltettén a hibát ,és megint jó volt.Most megint nem indul ,de veszek egy új aksit bele ,de az lenne a kérdésem,hogy a webastokhoz nincs esetleg olyan hiba törlési lehetőség mint pl.a 2$-os obd autoknál?Kicsit sajnálom kifizetni minden alkalommal a 10 ezret.Esetleg valami újraindítató pöcök nincs rajta🤣?Esetleg valaki olcsóbban törölni?

értetlenke1000 Creative Commons License 2022.10.11 0 0 17328

Sziasztok! Bár kissé megkésve kérdezem, vásároltam egy AUTOTERM air 4D (planar-44D-12-GP), 12V, dízel állófütést,ennek az ára vezérlővel kb.280,000ft . Kérdésem összehasonlítva más fütések áraiva, vajon az általam vett ára tükrözi e a minőségét?

gibbonpitti Creative Commons License 2022.09.30 0 0 17327

a gyertyát a venturi kerámia teszi tönkre, szóval itt is megvan az oka h egyben illik cserélni :)

Előzmény: 409 (17326)
409 Creative Commons License 2022.09.25 -1 0 17326

 

 

 Izé, persze venturi. Nem is értem miért írtam vevo-t. :(

Köszönöm!

Előzmény: gibbonpitti (17325)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.09.25 0 0 17325

Szia. Lehet persze, de abban az autóban még venturi lesz és nem vevo...nem ugyanaz a gyertyájuk. Ráadásul a venturi elég kényes jószág. Simán javítható, kell hozzá alkatrészbázis meg a webasto diag elmélyült ismerete.

Előzmény: 409 (17324)
409 Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 17324

Egy kérdés.

Thermo Top Vevo diesel-hez  (Touran 2006) lehet izzító/lángőrt külön beszerezni, vagy csak a lángcsővel stb. kompletten? (begyullad, megy 5-8másodpercet majd nem megfelelő jel a lángőrtől hibával leáll)

Előzmény: gibbonpitti (17323)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.09.23 0 0 17323

70/5935073, ezen munkanapokon elérhető vagyok 9 után, ha gondolod hívj fel úgy egyszerübb.

Előzmény: Silva772 (17322)
Silva772 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 17322

Előző télen, valami sugárhajtómű hangú csoda beindult az autó alatt, onnan tudtam meg, hogy van benne ilyen...  Ebből gondolom, hogy működik/működött. 

 

Vállaltok ilyen átalakítást?  Kb mennyibe kerülne egy vezérlő beépítése és szervíz? Nekem nem kell távirányító, gsm modul... csak egy kapcsoló, vagy vezérlő.

 

Köszönöm Szépen!

Előzmény: gibbonpitti (17321)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.09.18 0 0 17321

ha még működik az a kaályha az kisebb csoda, sajnos sokszor úszik a nagy pocsolyázás alkalmával vízben amit nem annyira szeret a lángcső és a gyertyája. A belső ventilátornak pedig nem csak táő kell, egy pwm is szükséges a ventilátor fordulat szabályzásához, és mindehez még kell egy kábelköteget is eszkábálni....nem 10 perce munka, nekünk 4 óra ha minden gyári az autóban!

Előzmény: Silva772 (17319)
Zozoka 007 Creative Commons License 2022.09.18 0 1 17320

Üdvözlet!

A kályha elhelyezkedéséből adódóan néha macerás kiszerelni. Sajnos az aljára van felszerelve. Kap hideget-meleget. Néha szétszerelés is időigényes. Ennyit a gyors szervizelésről.

A benne alvásról. A működtető egység Óra, telefonos indítás, 1 órát szoktak engedni, akku kímélés miatt. Sajnos sok komponens főleg a fűtőmotor nagy energia igénye miatt. Inkább előmelegítésre szokták használni. Esetleg egy külön akku a fűtéshez, járómotoros töltéssel.

 

Szervizek listája a Webasto, Eberspasher honlapokon megtalálod. Általában minden szerviz foglalkozik mindkét típussal.

 

Tisztelettel Z

Előzmény: Silva772 (17319)
Silva772 Creative Commons License 2022.09.17 0 0 17319

Üdvözletem!

Családi 807 bálnánkban Thermo Top C van (Diesel). 

 

Szeretném kapcsolható állófűtéssé varázsolni/varázsoltatni. (szeretnénk néha benne aludni). Van erre esetleg Bevállt módszer? Ha jól olvastam, az egyik lábát ( 6 os csati 1 - láb) kell megtáplálni, valamint a ventillátor motornak kell külön áramot adni, hogy működjön. (Anélkül, hogy minden más szívná az akksit). 

 

Mi lenne erre a legjobb megoldás? 15 000 körül láttam bontott vezérlőket. Esetleg valakit ajnánlanátok, aki rövid határidővel beszereli és leszervizeli a kályhát?  (Győrben élek, de 100 km nem gond) 

 

 

 

Köszi Előre is!

 

Szilva

Petya.75 Creative Commons License 2022.09.17 0 0 17318

Sziasztok, Az autómnak Eberspacher állófűtése van és a képen látható  távirányítója meghibásodott. Segítsetek abban, hogy hól tudok ilyet venni vagy ki az aki ilyet tud javítani. Hiba, a közepét erősen kell nyomni és akkor valahogy be tud kapcsolódni.

Köszi előre is!

 

senden Creative Commons License 2022.07.08 0 0 17317

Elkelt! 

senden Creative Commons License 2022.07.06 0 0 17316

                      Kedves fórumozók! 

Van egy Webasto thermo top evo petrol típusú állófűtésem, amit nem fogok beépíteni, így el szeretném adni!

A készülék kb 10 éves, mivel nem volt még beépítve és minden alkatrésze megvan, valószínűleg nem lesz gond a működésével, gyakorlatilag új állapotban van!

Ára:125 000-ft,ha érdekel valakit kérem jelezze! 

GaborBear Creative Commons License 2022.06.17 0 0 17315

" ... 

A levegő hőmérsékletét elég széles tartományban lehet állítani. Az üzemanyag-szivattyú befecskendezési időintervallumát, így annak teljesítményét szoktam állítani. 0.8-tól egészen 5 hz-ig terjedő tartományban lehet állítani, s ettől függ a befújt levegő hőmérséklete.

Teljesen kifűti a teljes kabint, úgy szoktam használni, hogy a tánctérnél lévő levegőbefújással átellenes orr résznél a billenő ajtót pár centire nyitva szoktam hagyni a legnagyobb hidegben is, hogy legyen légmozgás. Kinti -5 fokban is egy szál pólóban szoktam bent aludni. :) "

Kb. ennyit írt róla a topicomban :) 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161718494&t=9035157

 

 

Előzmény: Zozoka 007 (17313)
GaborBear Creative Commons License 2022.05.09 0 0 17314

Rendszer.hiba nevű fórumlakót keresd ... régóta használ ilyet lakóhajón, de van egy csoport az FB-n is: hajós cuccok kínából 
ott is van olyan aki már használ ilyet. Nekem még lesz vele dolgom bőven és sajnos egyéb intézendők miatt nem ez a fő prioritás most, de természetesen fogok írni a tapasztalataimról is. :)

Előzmény: Zozoka 007 (17313)
Zozoka 007 Creative Commons License 2022.05.09 0 0 17313

Beüzemelés utáni véleményre volnék kiváncsi.

Előzmény: GaborBear (17312)
GaborBear Creative Commons License 2022.05.09 0 0 17312

Ha valakit érdekel ... Van akciós dízel állófűtés a banggoodon egészen emberi áron:

https://hu.banggood.com/IMars-CH-S1-12V-2-8KW-Parking-Diesel-Air-Heater-Adjustable-Hot-Silence-Remote-Control-LCD-Display-Tank-For-Car-Truck-SUV-Bus-RV-Boats-p-1762618.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=FR&ID=224

5 napja rendeltem meg, most hozta meg a GLS. 39 ezer volt, és mivel EU forrás (FR) ez az ár VÁM és ÁFA tartalmú. Elégedett vagyok :) 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2022.04.15 0 0 17311

amit keresel a webasto dp2 vagy dp30 néven fut....mindkettő jó neked, ugyanannyi a hozama mindkettőnek.

Előzmény: buksib (17308)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.04.15 0 0 17310

picivel több infó nem ártana...mondjuk a jármű évjárata, vagy a kályha gyártmány...eber és webasto is volt bennük évjárat függvényében :)

Előzmény: Robilisz (17306)
buksib Creative Commons License 2022.04.12 0 0 17309

Bocsi 194 86B

Előzmény: buksib (17308)
buksib Creative Commons License 2022.04.12 0 0 17308

Sziasztok

van egy Webasto Thermotop E állófűtés az autómban 12v benzines..üzemanyagszivattyút keresek hozzá,mert szétrohadt.

195 86 b a száma,

van valakinek?

Köszi

 

409 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 17307

Sharanból annyi mint a tenger és a kályháikból is.  !!  ??

 

Mi az, hogy kiveri a biztosítékot de működik???

Előzmény: Robilisz (17306)
Robilisz Creative Commons License 2022.04.07 0 0 17306

Sziasztok.

Adott egy Volkswagen sharan.

Van benne állófűtés...

A biztosíték ki van szedve mert folyamatosan kiverte a biztosítékot, és szikrázott.

De ennek ellenére működik.

Ha meleg a motor folyamatosan kilövi az indítás biztosítékot, hidegen semmi baja.

Több villamossági szerelő mondta hogy ez állófűtés zárlat lehet...

Van véleményetek róla?

R.Zs. Creative Commons License 2022.03.02 0 1 17305

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy ez a távirányító vevő egység hol helyezkedik el a kocsiban? Mercedes Viano 2.2 2010

409 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 17304

Ez nem kód, ez csak annak a buta fordítása. Milyen diag ír ki ilyen szamárságot?

Előzmény: rc24peti (17303)
rc24peti Creative Commons License 2022.02.22 0 0 17303

Természetesen nem indítom be ,csak a kulcsot fordítom gyújtás pozícióba . Ilyenkor probléma nélkül működik . Ha gyújtás nélkül indítom el az állófűtest,akkor kb 1 perc után leáll,ez esetben van hiba kód ,a kimenő és a bejövő közelségével van gondja.

Előzmény: 409 (17302)
409 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 17302

Be van írva a hibatárolójába.

Mi az, hogy a "gyújtást ráadom"?? Csak magát  gyújtást, vagy el is indítod a motort?

Előbbi esetben a keringetőpumpa működésére gyanakodnék, az utóbbiban alacsony akku feszültségre.

De mint írtam, hibatároló, ha már erre találták ki. !!

Előzmény: rc24peti (17301)
rc24peti Creative Commons License 2022.02.19 0 0 17301

Sziasztok

 

Eddig jól működő állófűtésem,egy ideje indulás után 1 perccel leáll.Viszont ha a gyújtást ráadom , hibátlanul megy  /VW  Sharan 1.9 PD TDI  /  Valakinek valami ötlet ? Ezt mi okozhatja ?

 

Üdv : Peti

T-omti Creative Commons License 2022.02.13 0 0 17300

Sziasztok

 

Van 1 ősrégi DW50-em ezernyi alkatrésszel és még működik a 26 éves passatban.

 

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a biztosítótáblán az 1 amperes és a 25 amperes közötti 15-ös minek a biztosítéka ?

Egy kicsit megolvadt , lehet a szál se olvadt el, de a fűtés 10-15 perc után leáll ,kiszellőztet.

Nem fűti fel teljesen a vizet csak vagy 40-50 fokig.

 

Köszönöm a válaszokat

Arpi90 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 17299

Üdv mindenkinek!

 

Van egy Eberspacher D3L típusú kályhám. (Igen, D3L, tehát elég régi:D ). Ez ugye egy külső kis vezérlődobozkával működne, ami viszont nincsen meg, de van néhány 5hb 005 494 típusú vezérlő dobozkám, ami elméletileg D3LC-hez való, amikor még nem volt kompakt :D Az érdekelne, hogy tudnám-e működtetni a kályhát ezzel a dobozkával, illetve, hogy milyen bekötésben? Sajnos így önmagában ez a kályha nem sokat ér, örülnék, ha valahogy működőképessé tehetném. A választ előre is köszönöm! :)

gibbonpitti Creative Commons License 2022.02.01 0 0 17298

Amit leírsz több mint érdekes...diagnosztikával élő adatokat kellene látni.....utána lehet megmondani mi a gond.

Előzmény: v.imi74 (17297)
v.imi74 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 17297

Tegnap reggel beültem és bekapcsoltam az állófűtést. Arra lettem figyelmes hogy a tápszivattyú kattogása az első fél órában ciklikus volt. Néha ment pár másodpercig majd megállt. Fél óra után viszont folyamatosan kattogott és akkor valóban már meleget fújt az utastérbe. 50 percre állítottam még az elején a távirányítón a működési időt ekkor ki is kapcsolt. Ez miért lehet így? Ez nem vezérlési hiba?

Előzmény: v.imi74 (17285)
v.imi74 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 17296

Nekem végig világított egész éjszaka. Igazából az időzítést nem befolyásolta mert a kályha a beállított időpontban elindult. A működés közben is folyamatosan világítottak a ledek. Érdekes mert ha fentről (panel 4. emelet) távirányítóval indítom el akkor nincs ez a jelenség. 

Előzmény: gibbonpitti (17294)
409 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 17295

Diagkészülék kell hozzá. Nem tudom, hogy a Vito esetében hogyan van.

Előzmény: Sandri4 (17290)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.27 0 0 17294

ha 1 percig nem nyomsz meg gombot az órán, akkor el kellene aludni

 

Előzmény: v.imi74 (17288)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.27 0 0 17293

Üdv. Az egy vevo kályha, mi a jelenség?

Előzmény: utti (17289)
Sandri4 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 17292

Azt tudom én házilag otthon valahogy, vagy fel kell dugni gépre?Esetleg az autó canbusán keresztül?

409 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 17291

Valószínűleg letiltotta magát a hiba miatt. Törölni kell a hibakódokat belőle.

Előzmény: Sandri4 (17290)
Sandri4 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 17290

Sziasztok vettem egy 639-es Vito-t, van benne segédfűtés  Eberspacher D5WS nem akar elindulni, szétszedtem a levegő ventilátor meg volt szorulva, megjárattam forog már rendesen, az üzemanyag szivattyú nyom, bekapcsolom a gombját, világít a led de mégsem indul el, kell ezeket programozni vagy hol keresem a hibát?

utti Creative Commons License 2022.01.26 0 0 17289

Sziasztok. 2013-as sharan webasto kiegészítő fűtés javításra van valakinek megbízható szakember javaslata?

Köszönöm.

v.imi74 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 17288

Nem tudom hogy szerkeszthettem volna a hsz.-t.  És a két pirosan világító ledről tudsz valamit? Miért világít folyamatosan? Vagy ez üzemszerűen így működik?

Előzmény: v.imi74 (17287)
v.imi74 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 17287

Ezt meg tudom állapítani valahogy hogy bármit is szét kellene szednem ? Valami táblácska elérhető helyen vagy nem tudom. Elvileg ez gyárilag van benne nem utólagos szerelés. Vagy alvázszám valamelyik karaktere utalhat rá?

Előzmény: gibbonpitti (17286)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.24 0 0 17286

Üdv. Jó lenne tudni milyen kályhád is van pontosan...ha a 4 kw-os tte, akkor részben érthető a kisebb hőtermelés. Főleg annak fényében hogy  sajnos hozamcsökkenéssel küzdenek már a kályhák üzemanyga szivattyúi és a kevesebb üzemanyag kevesebb hőtermeléssel jár.

Előzmény: v.imi74 (17285)
v.imi74 Creative Commons License 2022.01.24 0 0 17285

Üdv Urak!

 

Nemrég vettem egy 2000 évj. Skodát. 1,9TDI.  Van benne egy webasto állófűtés de szerintem nem teljesen üzemel jól. Gyári adat szerint 30 perc után kikapcsol de a távirányítóval tettem még rá pluszt, így 50 percig megy. Az első 30 percnyi időben szinte csak hideget fúj. Ma reggel a -9 fokban olyan 13 fok körüli hőmérsékletet csinált és 45 fokos levegőt fúj, de azt is csak olyan 35 perc után. Mi lehet a gond? Vagy ez így természetes? 

Másik kérdésem az lenne hogy ha leállítom a motort és beállítom az állófűtés időzítőjét, a kijelző alján világít két piros led az nem alszik ki ha bezárom az autót? Vagy folyamatosan világítani fog egész éjjel? 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Zozoka 007 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 17284

Szia! Kicsi próbalámpával összekötöd a piros fekete szálat. Ha az eredeti kapcsoló bekapcsolásakor világit zölden akkor csak a hőmérséklet szabályzás lehet rossz esetleg.

Előzmény: józsika1986 (17281)
Dokikovács Creative Commons License 2022.01.23 0 0 17283

Sziasztok motor fűtéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata  szereléssel, hiba lehetőségek, típusok stb érdekelne.

gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.17 0 0 17282

dp2 es d30 a ttc/tte páros ac-ja...mindkettő jó.

 

újkorában az ac-k lb 5%-on belül szórnak, de a használattól és a lerakódástól ez szépen elmászik.

 

Ezért aztán ha azt szeretnénk, hogy ne legyen túlzott koromképződés hát muszály szépen próbapadon beállítani minden egy kályhát egy adott ac-van lambda és egt alapján.

Előzmény: bajusz77 (17280)
józsika1986 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 17281

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy Webasto Airtop 2000D típusú kályhának valaki tud valami"direkt" inditási kapcsolási rajzot? Gondolok itt olyanra hogy programóra nélküli indítás. 

 

 

Szeretném kizárni a programkapcsoló hibáját a műszerfalon. 

bajusz77 Creative Commons License 2022.01.16 0 0 17280

Használom nyáron is  , pár hetente elindítom . De ha jól értem a pumpa maga is hajlamos szarakodni ?

Van egy tartalék kályhám , azt ha elküldöm hozzád egy tesztre ,meg beállításra, akkor csak egy adott pumpával lesz jó a szórás miatt , vagy hogy megy ez ? 

Illetve milyen pumpa való pontosan a TTC-hez ? 

Előzmény: gibbonpitti (17279)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.16 0 0 17279

Üdv. Nincs olyan h élettartam. A kályhák minél többet mennek annál hosszabban élnek alapvetően, nyílván nem a 0-24h futásra gondolok.

Ha gyengébbnek érzed a fűtő teljesítményét az  anem megfelelő üzeanyag-levegő arányból ered. Ha pl nyáron nem használod egyálltalán, akkor 2-3 hónap állás után már sajnos hozamveszteséges lesz az ac-ja a kályhának.

Előzmény: bajusz77 (17278)
bajusz77 Creative Commons License 2022.01.13 0 0 17278

Sziasztok. Mennyi egy TTC "élettartama" ?

 

5 éve megy egy felújított darab a kocsimban, idén talán mintha kicsit gyengébb lenne a teljesítménye . Mikor lehet szükséges egy felújítás ? Illetve a ventilátor része jó hangos lett idő közben . 

 

Mit javasoltok ? 

gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.13 0 0 17277

persze, napközben ezen elérsz....70/5935073

Előzmény: drden (17276)
drden Creative Commons License 2022.01.12 0 0 17276

Kereshetlek telefonon a hiba javításával kapcsolatban?

 

Előzmény: gibbonpitti (17275)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.11 0 0 17275

Üdv. Sajnos a venturi kályha nyügös jószág, javítható ez a jó hír. Ha a kályha magas fokú hibát észlel az öndiag alatt, akkor szépen kizáratja magát az autóval a használt perifériák sorából.

Nem véletlen, szakember kell a javításához.Ha ezt nem hozzáértő kezdi el bőrözni abból akár simán lehet komolyabb gond is.....

Naponta látok ilyen kályhákat sajnos, amiket elkezdett vki már bűvölni

Előzmény: drden (17273)
Boarhunter Creative Commons License 2022.01.09 0 0 17274

Sziasztok!

Bocs, ha volt már, a kereső nem adott találatot. Ismeri valaki ezeket a kínai csodákat?

https://www.aliexpress.com/item/1005003691904916.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.64bf34f1RUgwVh&algo_pvid=a58d580d-103f-4039-a35e-d2a1015c6493&algo_exp_id=a58d580d-103f-4039-a35e-d2a1015c6493-8&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000026821424530%22%7D&pdp_pi=-1%3B192.79%3B-1%3B-1%40salePrice%3BUSD%3Bsearch-mainSearch

 

Nem is elsősorban a megbízhatóság érdekelne hanem az, honnan lélegzik és hová füstöl ez a technika. Amit az alin látok belőle abból számomra pont nem derül ki.

drden Creative Commons License 2022.01.09 0 0 17273

Sziasztok .

 

Ford Mondeo 2009 évjárat Webasto Thermo Top V kályhám van , nem lehet bekapcsolni  a kályhát.

Termo test programmal elérem a kályhát , minden részegységet  el lehet indítani , minden működik, de  amikor kiválasztom azt, hogy állóhelyzeti vagy kiegészítő fűtés a bekapcsoló ikon nem lesz aktív.

Nem lehet se diagnosztikával sem az autóról elindítani.

Az autóval VAN -on keresztül kommunikál , tehát vcds-sel nem érem el. 

A kályha vezérlője Continental 5WK11590JBF  a kályha 00 0018 03 1232 

 

Ha valaki tudna segíteni ebben azt megköszönném. 

gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.04 0 2 17272

örömbodotáááá

 

Előzmény: Stetten (17271)
Stetten Creative Commons License 2022.01.04 0 1 17271

Megtaláltam a hibát. Eltört egy kábel forrasztás (valószinüleg akkor, amikor próba után kábelkötegelökkel rögzítettem a kábelt). Most vettem csúszósarukat, és azzal kötöttem össze.

 

Remélem reggel is müködni fog. ;-)

 

Előzmény: Stetten (17270)
Stetten Creative Commons License 2022.01.04 0 0 17270

Szia

 

Helyileg merre dolgozol? Nekem is fura dolgokat művel az állófűtésem. Webasto Thermo Top Z/C-D gyári kiegészítő fűtés van átalakítva állófűtésnek.Tavasszal vagy amikor hazajutok Ausztriából, felkeresnélek a problémámmal.  

Kicseréltem a vízszivattyút, (mert a szivattyú hibája miatt csak járó motorral lehetett üzemeltetni a kályhát). Csere után kipróbáltam, álló motorral, új szivattyú szépen dolgozik,felfűtötte a vizet. 

Ma reggel meg már nem akart elindulni. Ha hazaérek kiolvasom a hibatárolót, mivel ez gyárilag van beépítve, bizonyos szintig az OBD-n keresztül is lehet diagnosztizálni.

Válaszod előre is köszönöm

 

Előzmény: gibbonpitti (17269)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.03 0 0 17269
Előzmény: fedőgéza (17267)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.01.03 0 0 17268

Üdv. Mi az anomália? A pug ttc kályháknak megvan a saját maguk nyügje sajnos.

Előzmény: fedőgéza (17267)
fedőgéza Creative Commons License 2022.01.03 0 0 17267

Sziasztok!
Citroen c8 fűtésével/kiegészítő fűtésével kapcsolatos anomália miatt keresnék olyan embert, aki rendszeresen lát thermo top c állófűtést. Ajánlást és jelentkezést is szívesen fogadok, amit előre is köszönök! Boldog 2022-őt!

Stetten Creative Commons License 2021.12.31 0 0 17266
Előzmény: 409 (17261)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.12.23 -1 0 17265

sajnos a gumi már nem olyan mint régen, lágyított pvc amit kapunk gumi gyanánt

Előzmény: loganos (17264)
loganos Creative Commons License 2021.12.23 0 0 17264

Sziasztok!
Jó rég nem írtam ide, mert minden hibátlan volt.
Tegnap reggel otthon (osztrákoktól hozok mindig gázolajat) fullra tankoltam a DCI Lodgy-t. Aztán elindítottam az álló fűtést, le is ment rendben a 30perc a Webasto Thermo Top Evo4-el. Mivel a család nem bírta összeszedni magát ennyi idő alatt, így 10 perc után elindítottam ismát 30 percre. Az is lement rendben. Az uató ritkán van használva, így mindig rajt a csepptöltő a csarnokban. Mikor levettem, még garantáltan száraz volt minden. Napközben volt egy 330km-es kirándulás Győr mellől fel Bp.-re pályán, meg ide-oda mászkálás, többet nem használtam aznap az állófűtést. Hazaérve pont letelt a szerviz periódus. Így a műhelybe beálltam, olaj és szűrő cserék. A gázolaj szűrő ennél (mint sok renaultnál) elcseszett helyen a jobb első kerék dobbetét és a lökhárító között van. Így kerék és dobbetét le. Mielőtt a kereket levettem, már akkor feltűnt, hogy bal dobbetét nedves egy sávban végig (mint ha a kerék szórná) Elsőzör azt hittem víz. Aztán később sem száradt el, a túl oldalon pedig nem is volt. Ekkor kezdett gyanús lenni. Elkezdtem szaglászni, ez bizony gázolaj :( Dobbetét burkolatok le, gyári csövek, szűrő csatlakozás száraz, hibátlan. Pár helyen a nyúlvány viszont olyan volt, mint ha gázolajjal permetezték volna be vékonyan (tűzveszélyes kategóriától még messze)
Ekkor kezdtem gyanakodni az állófűtés üzemanyag rendszerére. A gyári üzemanyag csövek mellett elfűzött-rögzített kb. 4mm vastag cső rendszer is teljesen ép. A motortér jobb felső-első sarkában a lámpa mögött, van a Webasto üzemanyag pumpa. Gumi tartó konzolját lecsavarozva, és abból kihúzva (csöveket nem bontottam meg, csatlakozóját nem húztam le) már egyértelműen látszott, hogy valahol ott lesz a hiba. Onnan cseppenhetett (mert még a gumi bak is jó gázolajos volt) és fújta a menetszél szerte széjjel. Ez a pumpa úgy van bekötve, hogy mindkét végére megy egy kb. 5cm hosszú gumicső, roppantó bilinccsel rögzítve. A másik felébe szoros illesztéssel bedugva a műanyag cső, és ott is egy roppantós bilincs. Ez a megoldás mondjuk már beszereléskor sem volt szimpatikus, de ha ez van a Webasto szettben, és más autóknál sincs gond, nem aggódtam.
Roppantottam összébb célszerszámmal még a 4db bilincsen. Féktisztítóval elmostam, letörölgettem mindent. Ma reggel korán keltem, próba. Épp úgy fullra tankoltam (hogy olyan legyen mint tegnap) 2-szer lefuttattam ugyan úgy a 30 perces programot, majd 20 percig járattam a motort, 1500-2500 fordulat között.
E közben most mindvégig száraz maradt minden. Remélem így is marad, legközelebb kiderül, de az már csak januárban lesz, ritkán használt autó.
A blincs, csövek lehetett a hiba, vagy van esetleg ezeknek valami típus hibája, gondja? pl. hajszál repedés a fém házon, elektromos csatlakozónál átereszt, stb.?

 

gibbonpitti Creative Commons License 2021.12.23 0 0 17263

üzemanyag nem teszi tönkre, más viszont tönkre tudja tenni a kályha belső alkatrészeit

Előzmény: jani vagyok (17260)
Stetten Creative Commons License 2021.12.22 0 0 17262

Nem gondoltam hogy ennyire bonyolult lesz egy rohadt csatlakozót szerezni hozzá, másrészt nem akrtam szétszedni, mert ha eltöröm a fedelet, dobhatom ki a pumpát a francba...

Előzmény: 409 (17261)
409 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 17261

 

 Csináltam már olyat, hogy a régiről átcseréltem fedelet amin a csőcsatlakozások vannak.....

Előzmény: Stetten (17257)
jani vagyok Creative Commons License 2021.12.21 -1 0 17260

Szia.

2011 évjáratú ,de utólagosan lett beszerelve Németorszagban és nem tudom pontosan mikor, viszont 2016 előtt mert akkor hozta be akitől megvettem.Dízel az autó egyébként és arra gondoltam esetleg a gyertyát vágta haza az üzemanyag.Amennyire utána tudtam járni elvileg van a webastoban.Azért gondolok erre mert az autónak sem olyan szép a hangja amióta bevezzették a 480ft maxot.Más kollémnak is volt godja az üzemanyaggal.

Előzmény: gibbonpitti (17252)
plero Creative Commons License 2021.12.20 0 0 17259

:(

Előzmény: gibbonpitti (17258)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.12.20 0 0 17258

az can busos sajnos....

Előzmény: plero (17254)
Stetten Creative Commons License 2021.12.20 0 0 17257

Igen, sajnos nekem olyan kellett amin 180°-os csöcsatlakozás van, ahhoz meg nem adnak kábelt.

Előzmény: 409 (17250)
Stetten Creative Commons License 2021.12.20 0 0 17256

Nem azt írtam hogy ilyet vegyen, azt írtam hogy én itt vettem. Nyilván meg kell keresni a megfelelőt.

 

 

Szia

Vettem egy olyan csatlakozót amit mutattál, de sajnos nagy bele. Találtam komplett kábelt, de nem szeretnék több mint 10000Ft-ot kiadni ezért. Ha nagyon nem megy, akkor levágom a kábelt a régi pumpáról, és ráforrasztom az új pumpára. Csak gondoltam hátha itt valaki szembesült már ezzel a problémával, és tud valami elfogadható megoldást.

Előzmény: B2Z (17255)
B2Z Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17255

Nem azt írtam hogy ilyet vegyen, azt írtam hogy én itt vettem. Nyilván meg kell keresni a megfelelőt.

Előzmény: 409 (17251)
plero Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17254

Köszönöm.  VW-ban volt gyári szám alapján. Talán T5 (7H0815071).

 

Előzmény: gibbonpitti (17253)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17253

Üdv. A neten azért van bőven analóg kapcsrajz......x1 stekker 1-es vagy 3-as lábra kapcsolt +12v, 6-os láb az ac pozitívja....x2 stekker 1-es lába a 12+ a 2-es láb -12, ezek az akkuról nyílván levéve.

 

reménykedj h nem can-es a kályha :)

Előzmény: plero (17247)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17252

Üdv. Otthon nemigen tudsz mit ellenőrizni már, az akkut kilőtted. A füst nem üzemszerű a kályháknál, szóval az egy figyelemfelkeltő mozzanat volt.Mikori évjárat az autó? Az elején még ttc-vel is szerelték őket majd már vevo-t kaptak.

Előzmény: jani vagyok (17244)
409 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17251

 

 Neki nem ilyen kell.

Előzmény: B2Z (17249)
409 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17250

 

 Az enyémhez adtak. Itthon vettem, gyakorlatilag ennél olcsóbban. (7.02671.48.0)

Előzmény: Stetten (17248)
B2Z Creative Commons License 2021.12.19 0 0 17249
Előzmény: Stetten (17248)
Stetten Creative Commons License 2021.12.18 0 0 17248

PIERBURG 7.02671.50.0 Wasserumwälzpumpe, Standheizung Ersatzteile (pkwteile.at)

Az amazon-on vettem, de máshol sem adnak hozzá kábelt.

Előzmény: 409 (17245)
plero Creative Commons License 2021.12.18 0 0 17247

Kaptam egy Webasto Thermo Top Z/C-D kályhát. Hogyan tudom kipróbálni, hogy működik?  Elektromos bekötési rajzot merre találok hozzá? Melyik CSatlakozóra mit kell bekötni? Üzemanyag pumpa és az elektromos vízszivattyú megvan hozzá.

Stetten Creative Commons License 2021.12.18 0 0 17246

Természetesen vadi újat vettem, de nem adtak hozzá semmit. A Pierburg dobozban csak a pumpa van.

 

Előzmény: 409 (17245)
409 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 17245

 

 Ha újat veszel, általában adnak hozzá kábelt is csatlakozóval. 1hete vettem, (Pierburg) adtak hozzá.

Előzmény: Stetten (17243)
jani vagyok Creative Commons License 2021.12.18 0 0 17244

Sziasztok. 

Eggyik napról a másikra nem indul el a webasto fűtésesem. Egy mercedes disel  w204-ben van és webasto 122r 00 0258 a típus száma.A visszajelző lámpa azt mutatja bekapcsolt de a zúgás nem indul. Akkumulátort kicseréltem, hátha az a baja de semmi.Nem tudom számít e valamit, de kb. 1 hónapja bekapcsolás után jött egy kis füst az autó alól a webasto bekapcsolása után 5perccel, viszont utána még működött és párnapja nem megy.Esetleg valami amit ellenőrizzek,ötlet, szerelő Budapesten?

 

Stetten Creative Commons License 2021.12.17 0 0 17243

Sziasztok!

 

Ilyen csatlakozót honnan tudnék beszerezni? Csak a csatlakozó kellene. Tönkrement az állófütésem vízpumpája, ami saját kábeljével volt csatlakoztatva. Sajnos csak olyan pumpát találtam amiböl nem jön ki kábel, csak van egy csatlakozó rész rajta. 

Köszönöm

 

Sandri4 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 17242

Köszi a segítséget akkor majd megnézem a ventilláort és a vezetékét.

diogabi76 Creative Commons License 2021.12.12 0 0 17241

08-as hiba (F08) – Hajtásszerelvény/ventilátor

E hiba esetén a ventilátor elakadhat vagy elakadhat. szóval vegyük ki a fűtőbiztosítékokat (nem akarunk levágott ujjakat!!), és ellenőrizzük, hogy nincs-e akadály. Előfordulhat, hogy ellenőriznie kell a vezetékeket szakadások vagy rövidzárlatok szempontjából, és ki kell cserélnie a meghajtóegységet.

A hosszú, összetett légcsatornákkal rendelkező és/vagy nagyon erős igénybevételű légfűtők érzékenyebbek a ventilátor meghibásodására és a cserére. Az is előfordulhat, hogy a ventilátor meghibásodása esetén a fűtőtest égése egy ideje „dús”, ami az égő megsérüléséhez vezethet, ami cserét igényel.

itt találtam: https://www-jpcdirect-com.translate.goog/webasto-heater-fault-codes-a-guide/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Előzmény: Sandri4 (17240)
Sandri4 Creative Commons License 2021.12.11 0 0 17240

Sziasztok.Vettem egy sprintert van benne webasto airtop 2000s tekerő gombos, nem indul el, 8-at villog zölden, mi lehet a baja, tudnátok segíteni?

Tomtom9111 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 17239

Sziasztok

Kérdésem lenne egy webasto at2000d vel kapcsolatban. Elég régóta nem volt használva és a korábbi működéséről/nem működéséről nem tudok semmit. Bekapcsolásnál 10es hibakódot jelez, azt találtam  róla hogy túlmelegedést jelent, de mivel nem is üzemelt eddig nem tudom hogy hol keressem a hibáját. A segítséget előre is köszönöm!

Dash 9 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 17238

Köszönöm szépen!

Előzmény: gibbonpitti (17237)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.11.26 0 0 17237

Üdv. Webasto 1531 néven fut....van manualja a neten, magyarul is.

Előzmény: Dash 9 (17236)
Dash 9 Creative Commons License 2021.11.26 0 0 17236

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, ennek a vezérlőpanelnek keresem a magyar leírását, főleg a programozasa erdekelne:

 

Ezt a kályhát vezérli:

 

 

Van valahol fellelhető üzemeltetési leírás hozzá, hogy hogyan kell megfelelően működtetni? Mert olvastam itt szellőztetésről, stb?

 

Köszönöm!

Arni87 Creative Commons License 2021.11.21 0 0 17235

Sziasztok!

 

Spheros (Valeo) SC Preheater paraméter menüjébe nem tudja esetleg valaki hogyan lehet belépni?

Fel+enter egyszerre majd menü vagy fel+enter egyszerre majd gyújtás nem működik.

 

Az a hiba jelenség hogy nem áll le a kályha, ha letelik a beállított működési idő pl: 10 perc. 

a leírás nem pontosan ehhez a típushoz tartozik, hanem ehhez: https://www.valeo-thermalbus.com/media/Document/2658/BA_SC_Preheater_Service__EN_2018_11_DOK30504.pdf

 

Ez alapján, ha jól értelmeztem, akkor a paraméterrel megadott idő, felülírja a beállított működési időt.

gibbonpitti Creative Commons License 2021.11.16 0 0 17234

hívhatsz persze, de addig vedd ki a biztosítékját mert csak tönkreteszi magát teljesen így....70/5935073

Előzmény: lemmy71 (17233)
lemmy71 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 17233

Szia!

Látom szaki vagy a webastok terén :-) Van egy 2003 -as diesel mazada 6 -m amiben van egy webasto vizeskályha a motor előmelegítésére (utasfülkefűtés nincs ez egy alap verzió). Az lenne a problémám hogy nem gyújt be csak durrog (robban) és kiszellőztet majd leáll. Ez ügyben hívhatlak egy kis szakmai tanácsért?

Üdv Ferenc (0666XXX583)

Előzmény: gibbonpitti (17217)
Zozoka 007 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 17232

Szia!

Vedd ki a biztosítékját.

Auxiliary heating.

Előzmény: Messzi galaxisban (17230)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.11.11 0 0 17231

a motortérben van ennek a keringetője.....de ha az rossz sanszos h vitte magával a kályha vízteréna két hőgombát is sajnos.

Előzmény: tyityusz (17227)
Messzi galaxisban Creative Commons License 2021.11.11 0 0 17230

Tisztelt Mesterek!

 

Galaxy 2005, működik a kályhám (Eber Hydronic II-F D5-ZF)  csak Sajnos BÜDÖS! NAGYON!!

Indításnál (induláskor) kemény gázolajszag van, sokszor leállásnál(érkezéskor) is. Családdal, gyerekkel eléggé zavaró.

Hogyan lehet a legkönnyebben kiiktatni????

 

gsx1200 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 17229

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,egy éve van nálam volvo 2004-es s60 diesel.Tavaj egy alkalommal motor inditás után a fűtés rásegítő elakart indulni de kicsi füst után nem próbálkozott többet.Szeptember körül kiszereltem majdnem teljesen szétszedtem azért írom majdnem mert az égés teret nem bontottam meg.Keringető szivattyút,hőfok jeladókat ventilátor motort,izzító gyertyát leteszteltem jók.Az elektronikályába belenéztem mintha uj lenne a láng őrt,jeladót viszont nem tudtam kimérni.Ezek után visszaraktam.Az idén még nem indult el és nem is próbált elindulni.Kérdésem az lenne folyamatosan kap-e feszültséget az autóról és saját magát vezérli vagy az autóról kap parancsot .Hálás lennék egy leírásért vagy kapcsolási rajzért.Ez idáig még nem foglalkoztam fűtés rásegítő kályhával de gondolom olajégő,gázégő fejekhez hasonlóan működik azokat annak idején csinálgattam a munkahelyemen.Állófűtést csináltam bele ami jól működik csak szeretném manuálisan vezérelni ezt a kályhát,hogy hamarabb elérje az üzemi hőfokot.Előre is köszönöm a segítséget.

tyityusz Creative Commons License 2021.11.09 0 0 17228

A lényeg lemaradt! VW Sharan 2011. 7N

Előzmény: tyityusz (17227)
tyityusz Creative Commons License 2021.11.09 0 0 17227

Üdv! Ma voltam autószerelőnél, kiolvasta a kieg.fűtést is mert nem indult el, azt írta hogy a keringető szivattyúja rossz. A hibát nem lehetett törölni, azt mondta valószínű azért mert tényleg az a rossz. Még nem volt időm alá menni, hol keressem a szivattyút? Ha meg van, hogy tudom lepróbálni hogy tényleg rossz-e?

 

Régebben fotóztam, ez lenne a kieg.fűtésem a kocsiba?

Milyen szivattyú kell bele? Lehet ez a fajta kell bele: 7NO 965 561

409 Creative Commons License 2021.11.05 0 0 17226

Nem vesz az figyelembe semmit. Márcsak azért sem, mert a tápon kívül semmi köze az autóhoz. Egyedül a saját hőmérői alapján dönti el mit csináljon. Hogy az autó hőmérője mit mutat az lényegtelen, az távolról sem a valóságot mutatja. (65-70°C-nál már 90-et mutat és ott is marad ~110°C-ig)

 

Amúgy a  kézzel tekergetős klímának is van vezérlője.

Előzmény: Kerti_Traktoros (17222)
409 Creative Commons License 2021.11.05 0 0 17225

"Megcseréltem a két vezetéket a csatlakozóban és akkor már jó felé forgott. Ez hogy lehet nem értem? Rossz a vezérlő?"

 

Nem rossz. Fordítva raktad vissza a mágneses állórészt.

Előzmény: Kerti_Traktoros (17221)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.03 0 0 17224

Üdv Keresek alkatrészt,vagy aki készítene Truma sl 3002 gázfűtéshez elektromos betétet ami Ultraheat néven fut,de aránytalan drága .Köszönök minden ötletet tapasztalatot.Mivel általában kempingben vagyunk és az árammal való fűtés nekem szimpatikusabb ,mint gázzal.

Kerti_Traktoros Creative Commons License 2021.11.01 0 0 17223

Lángérzékelőt 3000 Ohm-ig leteszteltem. A két víz jeladót is kimértem, kb. a táblázatnak megfelelően működtek.

Előzmény: Kerti_Traktoros (17222)
Kerti_Traktoros Creative Commons License 2021.11.01 0 0 17222

A fenébe. Szóval a gyári leírás szerint figyelembe veszi mekkora a fűtési igény. Mondjuk azt nem tudom honnan mert a digit kijelzősnél se kap semmilyen jelet onnan, pláne nem egy sima kézzel tekergetős fajtánál. Azt nem tudom most hogy amikor nem kapcsol vissza ha lehül a víz az normális vagy rossz a vezérlője? 

Előzmény: Kerti_Traktoros (17221)
Kerti_Traktoros Creative Commons License 2021.11.01 0 0 17221

Sziasztok! 

1997 VW Sharan 1.9 TDI, AFN. D3WZ 25 1864.

Beindult az égés de nem sokkal után le is állt. Aztán még kiszellőztetett és kész.

Szakadt volt a vízhőmérséklet jeladó (kék), a kis motorban meg kicseréltem a csapágyat. A motor vezetékeket úgy raktam vissza ahogy szétszedés előtt lefényképeztem. 

Mégis visszafelé forog a motor. Megcseréltem a két vezetéket a csatlakozóban és akkor már jó felé forgott. Ez hogy lehet nem értem? Rossz a vezérlő?

 

Így már beindult a kályha kb. 15 perc után át áll "félgázra".

Ekkor ez a vízhőmérséklet:

 

Így folytatja egészen eddig:

Evvel már szerintem eléri a megfelelő hőmérsékletet. Még kiszellőztet aztán leáll. Viszont ezután ha teljesen rákapcsolom a fűtést (hátul is) akkor nem kapcsol be újra. Egészen eddig lement a hőmérséklet.

Ekkor leállítottam az autót, újraindítottam és megint ment egy darabig teljes gázon aztán átváltott félgázra. Elérte a hőmérsékletet aztán befejezte a dolgát.

Ez az autó nem digit kijelzős hanem sima tekergetős és a hátsó fűtés kapcsolóit is külön kapcsolóval kell elől bekapcsolni. Nem is nagyon értem hogy miért meg minek. Ezt csak azért említem mert szereztem egy gyári leírást hogyan kéne ennek működnie.

E szerint figyelembe veszi mekkora a fűtési igény. Ezt még egy digit kijelzősnél eltudom képzelni

 

 

Zozoka 007 Creative Commons License 2021.10.22 0 0 17220

Szia!

Mivel a hibakód alapján valamilyen Eberspacherre gondolnék. Egyértelműen motor hiba vagy annak a vezérlése.

Üdv

Előzmény: szaki4 (17219)
szaki4 Creative Commons License 2021.10.22 0 0 17219

Sziasztok!

Állófűtésem nem indul f31 hibakódot ír ki.

Mi lehet a probléma.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Masterfan Creative Commons License 2021.10.19 0 0 17218

Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Audi A4 B7 gyári Webasto kályha be szereléssel? Napokban keresgéltem alkatrészek után és belebotlottam egy gyári bontott kályhába, és az lenne a kérdésem, hogy ha ugyebár az enyém nem felszerelt ezzel az extrával alapból, így is beszerelhető lenne egy amúgy teljesen megegyező motorú(2.0tdi) autóba? 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 17217

Üdv. 70/5935073... hétköznap 9-16 óra között segítek ha tudok szívesen.

Előzmény: szlaca9 (17216)
szlaca9 Creative Commons License 2021.10.19 0 0 17216

Tisztelt Gibbonpitti,

 

Állóhelyzeti fűtésproblémával kapcsolatban szeretnélek megkeresni,az autó egy S60-s Volvo,2004-s évjárat.Kérhetnék tőled vmilyen elérhetőséget?

gibbonpitti Creative Commons License 2021.10.13 0 1 17215

Üdv. Webasto diaggal digolta?

 

Ezek a pug kályhák sajnos sokszor úsznak a vízben a kocsi hasa alatt és ezért az égéstérbe is jut bőven sajnos víz.Ennek a gyertya nem örül lévén kerámiából van.

A másik probléma az ecu....az ólom mentes forraszanyag miatt sajnos rendre ez is feladja a harcot, a jó hír hogy javítható.

Előzmény: TurboCharged (17214)
TurboCharged Creative Commons License 2021.10.10 0 0 17214

Sziasztok, van egy régi TTC/Z PSA kályhám, nemrég vettem ki a kocsiból (került a helyére egy másik).

A hibajelenség az volt hogy néha indult és fűtött, néha csak szellőztetett.. Aztán már csak inkább szellőztetett..

Most hogy kikerült, elvittem barátomhoz aki kiolvasta belőle a hibakódot: "Fault 1: Flame was detected prior to combustion",  code 2006 .

Jól gondoljuk hogy tönkrement az izzitó/lángőr? Javítható vagy kuka az egész..?

JanikaS Creative Commons License 2021.08.31 0 0 17213

Van mail cimed?

Előzmény: józsika1986 (17207)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.08.30 0 0 17212

Üdv.

Kapcsrajz alapján csináld meg, külön köteg nemigen fog elökerülni sajnos. Ha bontanak is kályhát ki akkor sokan csak a kályhát szedik ki esetleg az ac-t meg az órát még jó esetben. Köteget ritkán bontják ki hozzá, az csak aki tudja h egyben érték....ezért is kering rengeteg kályha(mindenféle nem csak levegős) köteg meg perifériák nélkül.

 

Előzmény: józsika1986 (17211)
józsika1986 Creative Commons License 2021.08.28 0 0 17211

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem. 

Valakinek véletlenül nincs egy webasto airtop 2000 kábel köteg? 

24v os száraz kályhához. 

Bubmester Creative Commons License 2021.08.22 0 0 17210

Sziasztok.Citroen Picasso a Diesel webasto thermo kályha van,nehéz megállapítani a pontos típust,mert nagyon bevan építve,Z/C lehet.a fotón látható csati van hozzá,ami kijön belőle,valaki tud segíteni,hogy melyik kábellel lehetne próbálni,gondolom vastag piros és barna az a plussz és test.

attttego Creative Commons License 2021.06.13 0 1 17209

Köszönöm a hozzászólást és a választ....

Előzmény: attttego (17208)
attttego Creative Commons License 2021.05.30 0 0 17208

Előre is köszönöm a segítés felajánlását, múlt héten berendeltem vezetéket, megcsináltam a fülkéhez gyártott kábelköteget és a mai napon tudtam tesztelni. tökéletesen, hibátlanul működik. A bekötésnél a tápnak a 25A biztosíték elegendő lehet?

Előzmény: koszegikaktusz (17205)
józsika1986 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 17207

Sziasztok! 

 

Lenne egy kérdésem. 

 Webasto Airtop 2000 kályha bekötési rajzzal kapcsolatban vlaaki tudna segíteni? 

 

Nincs meg a gyári köteg csak a szivattyú a kályha és a kapcsolópanel. 

 

Előre is köszönöm :) 

attttego Creative Commons License 2021.04.25 0 0 17206

Rendben. Köszönöm! 

Előzmény: koszegikaktusz (17205)
koszegikaktusz Creative Commons License 2021.04.25 0 0 17205

Szóljál ha nem  tudod megoldani .

Előzmény: attttego (17203)
attttego Creative Commons License 2021.04.25 0 0 17204

A Programórán a "D" vel jelőlt sárga-fehér vezeték lehetséges azért jelez negatívot, mert benne van a kijelzőmegvilágító izzó, és mivel a kocsin lámával felkapcsolt állapotban nem próbáltam ellenőrizni. Lehetséges, hogy a programóra kijelző +24V vezetéke lehet???  Az új kábelkötegbe ezt a vezetéket egy helyzetjelző +24V kell bekötnöm ezekszerint... 

Előzmény: attttego (17201)
attttego Creative Commons License 2021.04.24 0 0 17203

Üdvözlöm! Köszönöm a válaszát, amit elfelejtettem érdeklődésemben megírni, hogy Budapest vagyok és a könnyebb szemrevételezés, egyeztetés, kivitelezés miatt szintén Budapest és pest - megyében keresnék megoldást a problémámra.. Kérdezném, hogy helyileg, térségileg hol dolgozik?  

Előzmény: koszegikaktusz (17200)
attttego Creative Commons License 2021.04.24 0 0 17202

Előzmény: attttego (17201)
attttego Creative Commons License 2021.04.24 0 0 17201

Üdvözlök mindnkit.

 

Előző beírásomban említettem, hogy pontosítom a kályha típusát: Airtronic D2 556965BA + egy webasto / Hella digitális, programozható programóra. 

 

A kályha kiszerelése alkalmával majd 3m vezetéköteget ki tudtam bontani és azon gondolkodtam, hogy nézegettem a vezetékeket, mi - mi lehet a hiányzó vezeték pótlása miatt egy két kérdésre kérnék véleményt, tanácsot.

 

Amire jutottam a kályha 8 szál kötegével, azt könnyen be tudtam azonosítani. 3 db táp kábel, 3db komunikációs szál a programórához, és 2 szál az ü.a szivattyhoz. Ez részemről egyértelmű.

 

A programóránál kicsit elbizonytalanodtam. De feltételezem a gyári Mercedes bekötés tartalmazhat kiegészítő vezetéket. Lényegében ott is találtam 8 szál vezetéket. 1db fix + 24V, 1db gyujtásos +24V, 2db barna "negatívot", 3db komunikációs szálat a kályhához, és találtam 1 db Sárga- Fehér vezetéket, amin folyamatos negatívot látok....

 

Csináltam papírra rajzolt a vezeték bekötéséről és ott a "D" jelzésű gyári vezeték lehetséges, hogy nem is szükséges a másik autóba legyártott kábelkötegbe???

 

Valamint kérdezném, mert nem találtam meg a biztosítéktáblán, milyen védelem van a kályhának. A vastag vezetékes fix 24V + és vékony vezetékes gyújtásos 24V + milyen értékű bíztositékkal kell védeni?

Előzmény: attttego (17199)
koszegikaktusz Creative Commons License 2021.04.24 0 0 17200

Megoldható a probléma .

 

 

Előzmény: attttego (17199)
attttego Creative Commons License 2021.04.24 0 1 17199

Üdvözlök mindenkit!

 

Levegős állófűtés komplett vezeték köteg gyártását vállalna-e valaki? Kérnék privát üzenetben kontakt telefonszámot, elérhetőséget.

 

A mai nap elterveztem, hogy szeretett 7-8 éve probléma mentessen használt Mercedes Ategoba szerelt gyári AIRTRONIC 24V (tipusát holnap tudom pontosítani) át teszem egy másik ategóba. Mai nap tapasztaltam, hogy a vezetékek a gyári kötekbe vannak bandázsolva, ezért úgy döntöttem, hogy a digitális programórát, a kályhát, az üzemanyag szvattyut és az üa.csövet kiszerelem. Ezért keresnék olyan hozzáértő szakembert, aki felmérné a vezeték hossztát és legyártaná egyedire, autó típusra megbízásra.

A konkrét beszerelést pedig önállóan megodanám majd a nyár vége felé.

Üdv. 

pothy Creative Commons License 2021.04.08 0 0 17198

Kicsit megkésve, de köszönöm a választ! E szerint járok el...

Előzmény: gibbonpitti (17197)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.22 -1 0 17197

2.5 nmm-es jó!!!! minősgű kábel elég alapvetően, nyílván forrasztással minden kötési pontos, a relénél is a kályha kötegénél.

Előzmény: pothy (17196)
pothy Creative Commons License 2021.03.21 0 0 17196

Köszönöm szépen a választ! Kérdeznék még. Milyen vastag vezetéket használjak? Hol célszerű, vagy hol tudok rákötni? Ma néztem a kapcsolónál, a piros-fehér vezeték a táp, viszont elég vastag. Vastagabb, mint ami nekem a webasto vezetéke. Nyilván cserélem és gondolom minél közelebb legyen a kötéshez a kályha reléje...?

Köszönöm!

Előzmény: gibbonpitti (17195)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.21 0 0 17195

a ventilátor kapcsoló tápjára.....a feketére tápol állófűtésben a relé....a piros az autó felé bekötendő.

Előzmény: pothy (17194)
pothy Creative Commons License 2021.03.20 0 0 17194

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni.

Vagy egy 2007-es Skoda Octavia 2-es 1.9 tdi-m. Beszereltem egy webasto állófűtést. Minden a helyén, működik, de sajnos elakadtam az állófűtés reléjétől jövő fekete és piros vezeték bekötésével. Ez lenne az a két vezeték ami kapcsolná a belső ventit. A kocsimban a hagyományos tekerős fűtéspanel van. Hova kössem a két vezetéket?

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.13 -1 1 17193

olyat keress aki érti is mit mond a diag és nem csak a hibákat tudja törölgetni majd megveteti veled az alkatrészeket és utána sem feltétlen lesz jó a kályha.

Előzmény: tusarku (17192)
tusarku Creative Commons License 2021.03.13 0 0 17192

Köszi az infókat, keresek hozzá akkor szakit az lesz a tuti.

gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.13 0 1 17191

Az öndiagnosztika alatt hibát észlel  akályha és emiatt megszakítja az indulási protokolját. Próbapadi diagnosztika után lehet megmondani a hiba valós okát.

Az meg hogy kivülről ugyanúgy néz ki mint egy bmw kályha......háááát....e39-e46 és az x5  első szériájában ugyanez a kályha van kinézetre, de a kályha aecuján futó program mindegyiknél más és más! Nem csereszavatosak és típuson belül sem a kályhák!

Előzmény: tusarku (17189)
Silbervase Creative Commons License 2021.03.13 0 0 17190

Kedves tusarku!

Vidd el szakemberhez aki tényleg ért hozzá, nem csak azt mondja. Azért nem gyújt be, mert valamilyen hibát észlel. Semmi nem olcsó hozzá, ezért nem kell fölöslegesen cserélgetni ezt- azt, költöd a pénzedet és a kályha nem lesz jó. Ki kell olvastatni az agyát hozza való diagnosztikai programmal.

tusarku Creative Commons License 2021.03.11 0 0 17189

Üdv. Mindenkinek.

Szakmai segítséget szeretnék kérni. Van egy rover 75 aminek néhány napja nem megy a kályhája holott hideg van. Ha a kályháról lehúzom a csatit majd visszadugom elindul a kályha de nem gyullad be,megy néhány mp-ig /30-40/ majd leáll. Viszont nem hallom kattogni a szivattyúját az ülés alatt /eddig hallottam/ . Elképzelhető hogy az üzemanyag szivattyú döglött meg? Ha igen lehet-e ilyet kapni újat vagy lehet-e valamivel helyettesíteni?  A kályha amúgy olyan mint a bmw-é  webasto thermo top z/c 5 kw.

Silbervase Creative Commons License 2021.03.06 0 0 17188

Sziasztok! Új felhasználó vagyok.

A segítségeteket kérném! Hozzájutottam egy telestart T60 vevőegységhez távirányítóval együtt. A bekötését szeretném megtudni, nem találok semmi érdemlegest a neten T70-ről van leírás, de nem egyezik a csatlakozójuk. Arról érdeklődnék még, hogy milyen frekvencián dolgozik, mert nincs hozzá antenna.

maestro 60 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 17187

Köszi kereslek.

Előzmény: gibbonpitti (17186)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.02 0 0 17186

holnap hívj fel és segítek persze..... 70/5935073.

Előzmény: maestro 60 (17185)
maestro 60 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 17185

Köszi szépen.

A GSM modul beépítésében tudsz segíteni esetleg beépíteni?

Nem tudom helyileg hol vagy?

Előzmény: gibbonpitti (17184)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.03.02 0 0 17184

Vidd vissza oda ahol beépítették! Utólagos beépítésnél csak a megrtendelő egyértelmű kérésére installáljuk a leírtak szerint a fűtést, a rendes metódus a motor fűtését is tartalmazza a radiátorból kilépő víz hulladékhőjével.

 

A gsm megoldható természetesen.

Előzmény: maestro 60 (17183)
maestro 60 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 17183

Szia!

Citroen c6 2009 3.0 HDI Utólagos beépítés, Kecskeméten építették be.

Előzmény: gibbonpitti (17182)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.02.23 0 0 17182

sokat segítene egy picít bővebb leírás....milyen autó pontosan, gyári vagy utólagos beépítés a kályha....

Előzmény: maestro 60 (17181)
maestro 60 Creative Commons License 2021.02.23 0 0 17181

Szia!

Azt veszem észre(vettem),hogy csak az utasteret melegíti a motort nem.

Még egy kérdésem lenne, hogy van e lehetőség telefonos applikációs működtetésre,most csak távirányítóval működik.

Köszönöm.

 

Előzmény: Zozoka 007 (17174)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.02.21 0 0 17180

maradjunk annyiban h ha mi is cseréljük csak eredetire szoktuk, mert még olyat nem találtunk ami pontosan ugyanolyan lenne -20 és +120fok között!

 

És még ami megviccelheti az embert h a c kályha ecuja 2 és 4 rétegű nyákkal is készült..... diagoljátok le próbapadon megint, mert így csak a szívás megy.

Előzmény: KTMan (17178)
R!ck4 Creative Commons License 2021.02.20 0 0 17179

Köszönöm, én is valami ilyen egyszerűre gondoltam, mérek, és próba. 

Előzmény: Zozoka 007 (17172)
KTMan Creative Commons License 2021.02.20 0 0 17178

Egy műszerész cserélte a jeladót! Őszintén bevallom, én nem értek az elektronikához, így nem is tudok típust mondani.

Aki a diagnosztikát csinálta, azt mondta, 130 celsiust érzékel. 

A jeladó csere után már nem vittem vissza diagnosztikára! 

 

Előzmény: gibbonpitti (17176)
balabmw Creative Commons License 2021.02.20 0 0 17177

Jártam már ott.

Mit cseréltél és mire?

A diag mit lát hőfoknak?

Előzmény: KTMan (17175)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.02.19 0 0 17176

nem mindegy hogy cseréled ki azt az ntc-t...és h mire.....

Előzmény: KTMan (17175)
KTMan Creative Commons License 2021.02.19 0 0 17175

Sziasztok! 

Egy Webasto thermo top e állófűtéssel kapcsolatban kérném segítségeteket! 

Diagnosztika alapján minden működne, ám a hőmérséklet jeladó magas értéket mutat, így nem indul a kályha! 

A temp. szenzor ki lett cserélve, de így sem működik!

Esetleg van köztetek aki már nyúlt bele efféle kályhának az elektronikájába. Vagy esetleg egy profi elérhetősége?

 

Előre is köszönöm!

 

A vezérlőpanelen lévő típus: 65607 B./Lem 900.0004.26

Zozoka 007 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 17174

Szia!

Kérdésed van tedd fel!

Előzmény: maestro 60 (17173)
maestro 60 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 17173

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy Eberspacher állófűtéssel foglalkozik e valaki?

Segítségre lenne szükségem.

Köszönöm.

Zozoka 007 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 17172

Szia!

Szerintem a kapcsolóhoz menő piros szálat megszakíthatod. Innentől beállítod a kívánt hőmérsékletet és a kapcsolóvak indítod a készüléket.  Üdv

Előzmény: R!ck4 (17171)
R!ck4 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 17171

Sziasztok! 

A 2015-ös Transit Connectemben  van egy webasto thermo top air 2000-es fűtés, minden szuper vele, viszont az utasülés alá tették be a kör alakú kapcsolóját/ hőfokszabályzóját,  nincs túl szerencsés helyen, fel kell nyitnom az ülőlapot, ha állítani akarok valamit.. Be tudok építeni egy sima ki-be kapcsolót elé- mögé, amivel cska bekapcoslom, majd ha elég, kikapcsolom? Nem nagyon van szükség az álligatásra, egy egyszerű kapcsoló kellene csak, amivel bekapcsolom, majd ha meleg van /fűt az autó is, akkor kikapcsolom. Annyit tudtok esetleg segíteni, melyik szálra tegyem? Ki is mérhetném, de jobb ez így. 

Köszönöm. 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.30 0 1 17170

az ár erősen függ a műszaki tartalomtól...ha felhívsz munkaidőben szívesen elmondom mik a lehetőségek.... 70/5935073

Előzmény: 59Airforce (17168)
Legeza Creative Commons License 2021.01.30 0 0 17169

Oké. Akkor szezonon kívülre marad, mert most sem időm, sem lehetőségem nincs leszedni. Majd a következő télre meglesz. :-)

Köszönöm, hogy szakítottál időt rám.

Előzmény: gibbonpitti (17167)
59Airforce Creative Commons License 2021.01.30 0 0 17168

Szia

 

Az lenne a konkrét kérdés hogy van-e itt olyan személy aki ezzel foglalkozik. Illetve egy árat tudna-e írni hogy mennyi lenne. 

 

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (17112)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.26 0 0 17167

gyorsabban megoldom ha leszedve hozod ilyenkor szezonba....

Előzmény: gibbonpitti (17165)
Legeza Creative Commons License 2021.01.26 0 0 17166

Azt sejtettem, hogy nem fogom megúszni annyira egyszerűen, mint a T4-ben. :-(

Valamikor meglátogatnálak diag-ügyben, hogy lássuk, mivel állunk szemben. A kérdés, hogy ki kell-e szedjem az autóból, vagy beépítve is meg lehet csinálni?

 

Köszi.

Előzmény: gibbonpitti (17165)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.25 0 0 17165

A t5 kályhák2 csoportra oszthatóak, mégpedig szoftverezés tekintetében és ez csak webasto diagolás után derül ki h melyik kályha milyen szoftvert kapott. Az egyiket lehet kintról indítani aránylag könnyedésn w bus-al amásikat nem csak egy segédprogram a kályha ecujára való rátöltés után, ezt egy hardverkulcs-al a webastotó lehet megvásárolni nem éppen olcsón. Mindenre van egyébként költséghatékony megoldás, de sajnos bárhogy is próbálkozol ez nem a 10-20e ftos kategória lesz. Mint bármi más sem az állófűtések terén sajnos.

Előzmény: Legeza (17164)
Legeza Creative Commons License 2021.01.25 0 0 17164

Sziasztok!

Van egy 2007-es T5 Caravelle-m Comfortline felszereltséggel, 1.9 PD. Climatronic, de állófűtés vezérlőpanel nincs, a kieg. fűtés gyári és tökéletesen működik, Thermo Top C (7H0815071G).

 

Szeretném megoldani, hogy elsősorban a motort fel lehessen melegíteni a kályhával, távolról. Örülnék a telefonos kapcsolgatásnak, de akár "sima" távvezérlő is megfelel. Ha lehet hozzá műszerfalra ragasztható időzítőt csatlakoztatni, akkor már a GSM-is használható lenne.

 

Amit idáig összeszedtem:

 

Hidegen indulva, alapjáraton, először az utasteret fűti, és csak később a motort.

Kici, óccó VCDS szerint van egy aktív távvezérlő az állófűtéshez(!); a teszt engedi az N279-es szelepet vezérelni, de utastérből hallható eredménye nincs; keringető szivattyú működik (a klíma "Rest" funkciója is jó).

 

Hogy tudom megállapítani, hogy valóban gyári távvezérlős-e, csak nem kaptam meg hozzá a távirányítót (az előző gazdi sem)? Az ülés(ek) alatt és a bal A oszlopnál nem találtam hozzá vezérlőegységet.

 

Ha igaz, akkor a kályha csak a CAN BUS-on keresztül hajlandó kommunikálni, elindulni.

 

Ehhez képest a neten több bekötési segédletet találtam (pl. a Webasto T91, 1533) kimondottan T5-be szereléshez. Mindnél a (a tápon és antennán kívül) csak egy vezetéket kell bekötni, a kályha X1 csati 1-es helyére. Mondjuk, évjárat nincs meghatározva.

   Ez hogy működik?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.21 -2 1 17163

Kívánló ügynok volt, kár éert...ja nem :)

Előzmény: FeZ_ (17159)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.21 -2 0 17162

Üdv. A gyári install az fejfájós lesz hidd el :)  Nem részletezném,olvass utána buzgon ha érdekel és melátod mi a lényeg.

 

Egy utólagosan és szakszerűen beépített szett legalább olyan jó ha nem jobb mint a gyári install...

 

A te autód pont a határ h a klíma can vagy lin bus-os,de amúgy egyik sem probléma állófűtés terén.

Előzmény: FunTom74656 (17160)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.21 -2 1 17161

Az ilyet el kell engedni, többek között emiatt is nem jár már ide a magamfajta ember szívesen sajnos...én ha havonta bekukkantok, de ez sztem ritkább lesz már idővel. Van sok más felület ahol szűrve vannak a jelenlévők megfelelően és ott bizony csak a lényeg ami megjelenik. A lényeg pedig h megoldódjon az adott probléma mielöbb és lehetőleg hatékonyan, tartósan. 

 

Szájkaratások mindíg voltak, vannak és lesznek is. Ez emberi sajátosság....úl a kalviatúra elött és erre áll fel neki...gondolom viagrára sem tellik, ez olcsóbb :)

 

Szerencsére kikopnak azért a kibicek, mert akiket behintáztatnak azok egyre öntudatosabbak és nem hagynak veszni 1-200e ftot. 

 

És sokszor nem is az a gond h le akarják húzni az adott embert feltétlen hanem inkább merő tudatlanságból viszik tévútra miközben az user meg locsolja a pénzét...persze aki  aklaviatúra mellöl okoskodik az nem a sajátját kockáztatja.

Előzmény: bajusz77 (17156)
FunTom74656 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 17160

Sziasztok! Vásároltam egy 2012 Passat Alltrack 2.0 dízelt. Nem a lerúgott 500-ról 200-ra visszeatekert példány, hanem végig márkaszervizben szervizelt 109 ezer km.

Sajnos standheizung reményeimmel ellentétben nincs benne.

Érdeklődnék, milyet lenne érdemes hol belerakatni és mennyibe kerül? Jó lenne valamelyest a gyári rendszerekkel is összekötni, ha tudná a klímát is távoltól/előre programozva működtetni (nem tudom villanyos-e vagy ékszíjas) az baromi jó lenne, nameg persze a ventilátorokat bekapcsolni hogy be is fűtsönmés le is olvasszon.  Létezik gyári valami 900 euró munkadíj nélkül. Van már elektromos is, otthon nem is lenne gond bedugni, de így bukom a függetlenséget, munkából haza pl nem tudom meindítani, csak reggel.

FeZ_ Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17159

Hát ahogy nézem, már "öngyilkos" lett. :-P

 

 

Előzmény: rvf400 (17157)
c8laci Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17158

Maximálisan egyetértek !

Sajnos néha előkerülnek ilyen pöcsök ! - akik nem hogy segítenének a bajban lévőn hanem még bosszantani akarják azt aki megpróbál lendíteni a megszorultakon.

Előzmény: bajusz77 (17156)
rvf400 Creative Commons License 2021.01.16 0 1 17157

...ha nem adtok neki enni, éhen hal...

bajusz77 Creative Commons License 2021.01.16 0 2 17156

Szerintem te a belepofázáson kívül semmit nem mutattál itt fel, úgyhogy nem tudom mi alapján képzeled bárkinek is magad . Gibbonpitti pedig segít mindenkinek . Szóval tulajdonképpen milyen céllal is jöttél ide ? Megmondani a tutit ? Hát megtetted,büszke lehetsz. Nagyon sok embernek jobbá tetted az életét ezzel . Ja nem :)

Előzmény: Törölt nick (17154)
c8laci Creative Commons License 2021.01.16 0 0 17155

Egy kis matek házi feladatra szánj még időt !

 

Lásd értékelések !

Előzmény: Törölt nick (17154)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.16 -4 3 17154

Na végre egy rendes megfogalmazás. Látod most is tanultál, ráadásul ingyen. A stílusodon azért még csiszolhatnál.

 

Úgy látszik az én szintemről is van mit tanulnod. Csak le kell szállni a magas lóról.  Na csá megyek csajozni.

Előzmény: gibbonpitti (17153)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.16 -3 4 17153

Inkább menj sztem az órabéres utcalányokhoz ha már az a fő érdeklődési vonalad a profilod alapján.....ők biztosan kiemelkedően jó társaság.... :)

 

Nem sülyedek le a szintedre, mert ott legyőzöl a rutinoddal. :)

 

Senkinek sem tartozom elszámolással szerencsére, pláne nem egy senkiházinak, ha érted :)

Előzmény: Törölt nick (17152)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 -4 3 17152

Bizonyára komoly szakember vagy, de a fogalmazásod borzalom. Erre adhatnál egy kicsit, mert így csak arra gondol az ember hogy a munkádat is ilyen igényességgel végzed.

 

Amúgy okos ember nem tanulópénzt fizet hanem iskolát, tanárokat, lexikonokat, szaklapokat, stb. Esetleg elmegy egy olyan helyre dolgozni ahol kitanulhatja a szakmát.

Előzmény: gibbonpitti (17151)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.15 -3 2 17151

A tanulópénzt nem feltétlen veszteségként könyvelem el! 

 

És azt lúzernek nevezni hogy vki mindent meg tud oldani a szakterületén....hát finoman mondva is vagy irigység szülte vélemény vagy tudatlanságból ered! Mindkettő legalább is véleményes embert jellemez....ha érted, de gondolom ezt semmmmmm érted. :)

 

Te biztos nagy ász vagy abban amit csinálsz ha így vélekedsz valakiről akit még személyesen sem ismersz!

Előzmény: Törölt nick (17148)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 -4 1 17150

Nem. Próbáld meg hogy értelmes mondatokat próbálsz kreálni a zagyvaságból.

Előzmény: barbon1 (17149)
barbon1 Creative Commons License 2021.01.15 0 3 17149

Nem értetted félre az előbbi hozzászólást véletlen ?

Előzmény: Törölt nick (17148)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 -3 2 17148

Már ne is haragudj. Elég nagy lúzer lehetsz ha ennyi tanulópénzt fizettél.

Előzmény: gibbonpitti (17147)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.15 -3 2 17147

vannak...azok akik mindaddig osztják az észt az egyszerű érdeklődőnek amíg aztán belehajszolják a saját tudatlanságukból fakadóan, és persze a rohadt nagy egójuk is benne van ebben mivel nehogy már ő a fotelból ne tudja jobban annál aki mondjuk csak ezzel foglalkozik jópár éve és tanulópénznek ellocsolt már mondjuk egy komolyabb panellakás árát. Szóval nem szégyen tanulni, sőt!!!, de ne a másik kárára tanuljunk....ja és ráadásul ezek az okoskák nem is tanulnak az elkövetett hibáikból mivel rendre eltünnek ilyenkor a behintáztatott ember látóköréböl.

 

Ebből mindenki azt von le amit szeretne....amíg nem az én zsebemet húzzák le az ilyenek, addig túl mélyen nem is foglalkoztat a probléma, csak az ügyfeleket sajnálom némileg....de az meg már az ő problémájuk h hogyan rendezik le a matekot a végén.

Előzmény: balabmw (17146)
balabmw Creative Commons License 2021.01.15 -2 1 17146

Vannak itt "vérprofik"? :)

Előzmény: gibbonpitti (17145)
gibbonpitti Creative Commons License 2021.01.15 -2 1 17145

a "vérpofik" megint csöndben vannak :)

 

hidegen 0.25 +-0.03 a tolerancia......melegen ha már elvette a segédizzítást és felállt a láng akkor ne essen be 0.7 alá lehetőleg..... ohm-ban nyílván az érték. :)

 

a venturi kályha nagyon nyűgös és a javítása épp ezért nem egyszerü, ezeknek sem elég, sőt!!!, egy takarítás.

 

ha standheizung a kályhád, akkor lehet állófűtéssel a jó műszaki állapotát konzerválni, de kieg ( zuhaiser) kályhaként sajnos hamar döglenek főleg mióta egyre több a biokomponens az üzemanyagban.

 

ezt csak próbapadon lehet érdemben diagolni ahol minden "steril".

 

Előzmény: kovizsolti (17144)
kovizsolti Creative Commons License 2021.01.04 0 0 17144

 

 

 

Üdv!

Van egy Thermo top v típusú kalyhám a Galaxy-ban. 

Nem indul el. 

CAN es diaggal semmi hibakód, tesztet is hibátlanul csinálja.

Webasto diaggal ”gyertya referencia érték nem jo”

Tudja valaki mennyinek kell lenni? 

Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 17143

Köszi a segítséget. Megnezzuk. 

Előzmény: Man9nym (17142)
Man9nym Creative Commons License 2020.12.31 0 1 17142

17 es csatorna ,megnéztem. Nulláról 1-re módosítani,és indulni fog a +12voltos jelre :)

Előzmény: Toth Atttila1101 (17140)
Man9nym Creative Commons License 2020.12.31 0 0 17141

VCDS -vagy más diaggal engedélyezed a klímapanelben és kész. Fejből meg nem mondom melyik csatorna,azt hiszem a 6os. De amúgy a webasto beépítési leírásban benne van :)

Előzmény: Toth Atttila1101 (17140)
Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 17140

De ehhez a típushoz való bekotesi rajz, csak elvileg kell még hozzá can bus vezérlő. De ezt a leirasba sehol nem említik 

 

Előzmény: balabmw (17139)
balabmw Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17139

De ha nem az autódhoz való ez a bekötés ,akkor nem is értem miért próbálod..

Előzmény: Toth Atttila1101 (17134)
Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17138

Es ilyenkor mit tudok csinálni?  Hogy tudnám elinditani a klíma panelt?  

Előzmény: gibbonpitti (17136)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 17137
Előzmény: gibbonpitti (17135)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17136

mert az már can-es....grat aki ezt mondta neked, biztos egy "profi" volt.....

Előzmény: Toth Atttila1101 (17129)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 17135

Ne állj neki, mert csak locsolni fogod a pénzed a kályha meg nagy valószínüséggel nem javul meg....webasto próbapad webasto diagnosztikával és utána lehet okosat mondani, minden más csak szép ámde nem túl tartalmas frázis lenne....bár van itt pár olyan aki épp ezt szereti :)

Előzmény: Man9nym (17128)
Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17134

Szia. De 20 pólusú. Lehet hogy a can-bus miatt nem indítja?  Vagyis valahogy a kalyhabol kikötő +12v Át kellene alakítani can bus jelre?

Előzmény: Zozoka 007 (17133)
Zozoka 007 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17133

Szia! Az ábrád szerint 20 pólusú csatiba kellene kötnöd.  A képen mintha nem lenne 20 pólus.

Előzmény: Toth Atttila1101 (17132)
Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17132

Igen a kalyhabol ki jön a +12. Igen adtam arra is a +12 de nem kapcsolt be

Előzmény: balabmw (17130)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17131

Az autómban gond van a fűtéssel. Amíg megjönnek a hozzávalók, addig 1-2 hét beletelik. Ahogy látom, ezek a pár ezer forintos kerámiafűtők a pénzkidobás kategória.

Tudnátok ajánlani valami kipróbált, működő dolgot az utastér legalább minimális fűtésére? Nem hátrány, ha bírja a rendszeres, tartós használatot (0,5-1 óra).

balabmw Creative Commons License 2020.12.30 0 0 17130

A kályha X1 pin4-en van +12V, amikor megy a kályha?

Ha a klímapanel zöld/fehérre +12V-ot kapcsolsz,bekapcsol?

Előzmény: Toth Atttila1101 (17129)
Toth Atttila1101 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 17129

Üdv. Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy audi a4 2009. Evj. Bekotottuk a webastot. De a belső digit klímát nem tudjuk elinditani sehogyan se. Meg vana bekotesi rajz és rá is csatlakoztunk a zöld fehérre de nem kapcsol be. Hogy tudnám elerni hogy valahogy bekapcsoljon? Vagy milyen jelet kellene kapnia?  Köszi a segítséget 

Man9nym Creative Commons License 2020.12.29 0 0 17128

Sziasztok.

Audi A6 TDI 2011-es kocsiban egy izzitógyertya hibát jelez a diag. Delphi klónnal lett diagolva OBD-n keresztül. Sajnos nem tudom pontosan milyen kályha van benne,a neten EVO-t irnak ehhez,de még nem néztem bele hogy valójában mi az . Így ennyi infó alapján van valami ismert betegsége ennek a típusnak ?  Vagy ha nincs,egy ilyen hiba esetén érdemes neki állni a gyertyacserének?

Köszönöm.

gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.23 0 0 17127

Mindent lehet javítani viszont sajnos az összes mazda6/mpv kályha vagy halott már vagy az lesz hamarosan e hiba miatt. Amíg az adott kályha nincs próbapadon webasto diagnosztikával kielemezve, addig bármit mondani felesleges és megtévesztő is lehetne. Ha szeretnéd javítani, akkor sajnos ez a járható út egyedül. Viszont nem olcsó a javítás mivel az alkatrészek drágák a kályhákhoz, itt nem 10-20e ftos költségek jönnek ki rendre a végén.

Előzmény: Szasy (17126)
Szasy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 17126

Köszönöm szépen a gyors választ! És mennyire nehéz/költséges orvosolni a hibát, ha egyáltalán lehetséges?

Előzmény: gibbonpitti (17125)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.22 0 0 17125

Típushiba....megfő sajnos az ecu mivel a mazda6-ban olyan szerencsétlen helyre rakták a kályhát a vízkörben és még keringetője sincs.

Előzmény: Szasy (17124)
Szasy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 17124

Sziasztok!

 

Mazda 6 2006-osomban szó szerint egyik napról a másikra leállt a webasto. A hibakódot egy hét különbséggel kiolvasva először B2453-FF kódot kaptam, ami "kiegészítő fűtőventilátor ventilátor áramköre testzárlatos", majd ma már egy másik, B2548-FF, azaz "kiegészítő fűtés zárolási mód hibája" kódot kaptam. Tud esetleg valaki segíteni, mi lehet ez és miért dob ki más hibakódot? Előre is köszönöm! És kellemes ünnepeket! 

Marcika t3 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 17123

Sziasztok, újvagyok itt a fórumon, segítséget szeretnék kérni, van 1 vw t3-adom és nem melegszik a hütővize, szeretnék vagyis van 1 thermo top z/c- wedastom, szeretném beépiteni, e 46 bmw-ből, Debrecen környékén tudna valaki segíteni megköszönném. Bekötési rajz vagy valami hasznos információt köszi köszi köszi, szépnapot 25

WAB Creative Commons License 2020.12.14 0 0 17122

Sziasztok.

 

Lenne egy 2015-ös FH4 Volvo, amiben nem indul az állófűtés.

Ha jól emlékszem Webasto Air Top 2000 a típusa.

Olvastam valami hibakódokról, hogy a bekapcsoláskor a visszajelző lámpa villog, de itt semmi.

Bekapcsolom a fűtést a visszajelző kb. 3 másodpercig világít, majd elalszik, fűtés meg sem nyekken.

Esetleg valami ötlet a hibára, vagy esetleg egy guru aki foglalkozik javítással.

 

Köszi.

 

gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.14 0 0 17121

megnézem van-e még elrakva nekem, de pont 3-4 hete dobtam ki vagy 20 db-ot.....

Előzmény: kerilaci78 (17117)
Can On Photo Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17120

Sziasztok! 

Segítséget kérek abban, hogy a kezelő egységen lévő QR-kódot valamiért nem olvassa be az applikáció. Van más megoldás is a regisztrálásra? Valami tipp, hogy máshogy olvassa be, ne a hátulján lévő matricáról? A telefonom QR-kód olvasója simán le tudja olvasni, az applikáció nem. 

Így vettem az autót és a tulajnak nincs meg már hozzá a gyári papír, se a doboz, semmi. 

kerilaci78 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17119

Köszi, Én is csak úgy találtam. Bontóban is csak úgy van.

Előzmény: FeZ_ (17118)
FeZ_ Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17118

Nem tudom, hogy máshol beszerezhető-e a tartókonzol, de gyárilag csak a fűtéssel együtt szállítják, külön nem rendelhető. 

Előzmény: kerilaci78 (17115)
kerilaci78 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17117

kerilaci78 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17116

Ilyen sz*rul néz ki!

kerilaci78 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17115

Sziasztok!

Van egy peugeot 807/ 2011,11/. Van benne kiegészítőfűtés.Viszont a tartó kkonzolja szét van rohadva, össze van drótozva, a lehelet tertja.

-Valahol lehet ehhez konzolt szerezni?

 

-Illetve ehhez a fűtéshez,  milyen kezeleőt, vezérlőt  lehet társítani?

 

9029783C WEBASTO vezérlőesetleg jó lehet?

 

Azt gondolom, webasto thermo top C van benne!

 

Segítségeteket köszönöm!

martinsalak Creative Commons License 2020.12.08 0 0 17114

Üdv, ezt a hőmérséklet jelet melyik jeladó adja, volvo ardic 912d 

bazsimoci68 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 17113

Sziasztok! 

A nyári állás után nem indult el a Webasto HL18-as dízelfűtésem. Már a beltéri termosztát ledje sem világított. Leellenőriztem az elektromos kontaktusokat és az SG1559-es vezérlőegységre gyanakszom, mert az adagolópumpa csatiját lehúzva, a beltéri termosztáton világított a led és a szellőzés állásban a motor is kapcsolható volt. Van valakinek ötlete, hogyan kereshetném tovább a hibát, ill van-e valakinek ilyen vezérlőegysége egy próba erejéig? tudom, hogy ez egy ősöreg fűtés (1987-es), de keveset használt és adnék neki még egy esélyt... Köszi az infot előre is!

gibbonpitti Creative Commons License 2020.12.07 0 0 17112

Mi a konkrét kérdés?

Előzmény: 59Airforce (17111)
59Airforce Creative Commons License 2020.12.07 0 0 17111

Sziasztok. 

Gondolom egy vizes állófűtés beszereltetésén egy Renault Megane 2 1.5dci-be.Tudna valaki ebben segíteni. 

Köszi

gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.30 0 0 17110

mindíg!

 

Előzmény: Man9nym (17109)
Man9nym Creative Commons License 2020.11.30 0 0 17109

Na szuper,ezt nem gondoltam volna tényleg,hiszen szinte semmi pluszmunka nincs ezzel hiszen úgyis kötözget meg forrasztgat az ember  . Na mindegy. Tehát akkor első körben megnézem/bekötöm a diag szálat.,de egy kérdés : minden esetben beköthető a diag vezeték ? akkor is ha can bus rendszerű a kályha ? Mert ugye ezt egyelőre nem tudom hogy milyen:(

Előzmény: gibbonpitti (17107)
alfa012 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 17108

Köszi meg lett a hiba a relé házán volt az egyik vezeték eloxidálóva elszakadva átkötöttem most hibátlan. Köszi a segítséget

Előzmény: gibbonpitti (17100)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17107

Persze h létezik, sok kontár olyan kábelköteget tud rittyenteni h az ember csak pislog.....és h a diag vonalat nem építi ki vki, na az a nyomor a köbön...egy szál vezeték 2 méter hosszan max....sokba kerül gondolom!

 

Előzmény: Man9nym (17106)
Man9nym Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17106

Igen az egyértelmű hogy nem gyári,nagyon el van dugva,de látszik a keringető szivattyú,meg némelyik bilincsen is látszik h utólagos. Létezik olyan hogy hiányzik a diag kábel úgy építették be ?

 

Előzmény: gibbonpitti (17103)
kabiskac Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17105

Szia! Írtam mailt.

Előzmény: balabmw (17095)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17104

azt feltételezem h a biztiket megnézte :) a köteg nem lehet, mert akkor kikapcsolt kályha fűtésnél sem menne a belső venti....

Előzmény: Zozoka 007 (17101)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17103

Az nem gyári installáció lesz, Érdekes h a kályha nem indul csak a keringető, ez akkor szokott így lenni ha valaki egy kieg kályhát épít be állónak és a keringetőt a táv indítja és nem a kályha :)

Előzmény: Man9nym (17102)
Man9nym Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17102

Sziasztok

 

Adott egy 1-es Bmw,nemrég vettem. Van benne egy utólagos Webasto állófűtés. A pontos típusa egyelőre ismeretlen. T91 van hozzá,egy darab távirányítóval,de nem üzemel. Ha indítani akarom,a vizpumpa elindul és ennyi. megy addig amíg le nem állítom,de semmi több.

Tehát első körben diagolni kellene ugye,de a kályha nagyon el van burkolva, nem látok semmiféle diag vezetéket. A T91 vezérlőegység megvan a kesztyűtartónál.

kérdés hogy a diag vezeték megy e oda,illetve létezik olyan hogy valaki kihagyta a beépítésnél ezt ? Azt sem tudom hogy analóg e vagy can bus rendszerű. lézethet olyan hogy gyárit építettek bele ,és OBD-n keresztül lehet diagolni ?

 

Köszönöm előre is. 

Zozoka 007 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 17101

Üdv! Esetleg a kályha köteg vent. bizti?

Előzmény: gibbonpitti (17100)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.29 0 1 17100

Üdv. Ha megfelelő az installáció, akkor az állófűtés kötegén lévő relé lesz a probléma vagy ha még ipcu is kellett hozzá, mert pontos autótpust nem írtál még, akkor az is tudja ezt csinálni meghibásodás esetén.... az h melyik hol helyezkedik el az adott járműben nagyban függ a beszerelő emberke kreatívitásán.

Előzmény: alfa012 (17099)
alfa012 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 17099

Sziasztok! Érdeklődnék  olyan problémám van hogy az állófűtés működik de az utastér ventilátor nem indul el, még akkor sem ha ráadom a gyújtást de amint kikapcsolom az állófűtést a relé átkapcsol és elindul a ventilátor. a programóra  easystart t típus három szál van bekötve rajta 1 piros 12v 1 citromsárga és 1 barna szál. Ha valakinek lenne ötlete mi lehet a baj megköszönném!!!

409 Creative Commons License 2020.11.27 0 1 17098

Magában a kályhában nincs thermokapcsoló, az az autó része szokott lenni. Általában 7-10°C alatt működnek a kiegészítő fűtések. Utólagos beépítésnél meg ahogy megcsinálták.

Előzmény: 5381 (17097)
5381 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 17097

Értem, köszi. Hőmérséklettől függhet, hogy bekapcsol-e, vagy nem?

Előzmény: 409 (17096)
409 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 17096

Ez típus és szoftver függő. Van amelyik csak kivár valamennyit, van amelyik 5 sikertelen próbálkozás után végleg leáll.

Előzmény: 5381 (17094)
balabmw Creative Commons License 2020.11.26 0 0 17095

Kedves Lohless!

 

 

Írásaid alapján én is szívesen barátkoznék veled Webasto témakörben. :-)

 

Ha lenne erre lehetőségem,kérlek írj rám. (sajnos nem publikus az email címed)

Előzmény: Lohless (16986)
5381 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 17094

Szia! Ilyen nagy füsttel járó akció után, letilthatja a működését a vezérlés? Nekem reggel kattog, zúg, majd elkezd veszettül füstölni és leáll. Utána viszont már nem tudom bekapcsolni, csak jóval később. Vagy elképzelhető, hogy csak bizonyos hőfok alatt kapcsolható? pl 0°C alatt? Nekem is valamelyik eberspacher van beépítve, csak sok éve nincs használatban.

Előzmény: 409 (17092)
Szisziszasza Creative Commons License 2020.11.23 0 0 17093

Köszi szépen,akkor megnyugodtam.

mert ez kattog szépen.

Előzmény: gibbonpitti (17091)
409 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 17092

Annyit tesz a két hibakód, hogy nem gyulladt be a kályha, majd ismételten nem gyulladt.

Ha mindezt sűrű füst kíséretében adja elő, akkor gyertya hiba az esetek többségében. Ha nincs füst, akkor nem kap üzemanyagot.

Előzmény: Zoka666 (17088)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.23 0 1 17091

a 1533 a programóra típusa csak és nem a kályháé, a kattogó hang pedig a kályha ac-ja mivel az dózispumpa....amíg kattog addig jó :)

Előzmény: Szisziszasza (17090)
Szisziszasza Creative Commons License 2020.11.22 0 0 17090

Sziasztok!

 

Most vettem egy Iveco Dailyt van benne egy ha jól tudom 1533 as Webasto állófűtés.Most próbáltam ki,simán elindult de folyamatos kattogó hangot ad működés közben.kb10 percet járattam 3,4 perc után fújta a meleget,de a kattogás nem szűnt meg a leállításig

A ventit 1 re tettem a fűtést maxra.

Köszi a segítséget előre is.

gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.21 0 2 17089

ez egy eberspacher hydronic2 lesz....99%-an ezzel ahibával sajnos ecu halottak.

Előzmény: Zoka666 (17088)
Zoka666 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 17088

Sziasztok! Lentebb írtam nem rég vettem az autót. A kiegészítő fűtés keringető szivattyú nem megy. Vmikor elindul és leáll vmikor el se indul a fűtés. Ezeket a hibákat dobja állandóan a diag. Szeretném rendbe tenni a kiegészítő fűtést. Az autó szerelőm mondta aki nem kályha szakértő, hogy a keringetőt kicseréljük és jó lesz. Rosstech oldalán néztem de szinte mindent ír ezekkel a kódokkal. Ötlet, hogy merre lehet indulni? Köszönöm.

 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.09 -2 0 17087

hívj fel és szívesen elmondom a lehetőségeket és persze h mit miért és mit miért nem ajánlok....nem sok kedvem van már írkálni, főleg ide.... 70/5935073, 12.30 után elérsz

Előzmény: octa (17086)
octa Creative Commons License 2020.11.08 0 0 17086

Igen digitális klíma. Tudnál segíteni? Milyen árban mozog a beépítés? Próbáltam keresni (lehet rosszul), de nem találtam semmi konkrétumot. Melyik márkát és típust ajánlanád? A posztjaid alapján úgy látom nem vagy "kezdő" :-).

 

Előzmény: gibbonpitti (17085)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.08 0 0 17085

gondolom digit klímás....ebben az évjáratban már előfordul h nem can hanem lin-en ébred ez, némi nehezítés a beépítőnek de nem megléphetetlen.

Előzmény: octa (17084)
octa Creative Commons License 2020.11.08 0 0 17084

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. 2014-es, 110Kw-os Tdi Octaviámba szeretnék állófűtést (új) szereltetni (vizeset). Tudnátok ajánlani valakit Salgótarján - Budapest útvonalon, vagy Budapest környékén? Válaszotokat előre is köszönöm.

gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.07 -1 0 17083

autóban semmi értelme diagolni......nem véletlen van a próbapad úgy összerakva ahogy.....már amelyik normális próbapad :)

Előzmény: kocsisjan (17081)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.07 0 0 17082

az baj......

Előzmény: basanya (17080)
kocsisjan Creative Commons License 2020.11.07 0 0 17081

Üdv!

 

2011-es Tdv8 4.4 Range Roverben furcsán viselkedik a Webasto. A Thermotest 2.16-ra kötve felismeri az állófűtést, engedi tesztelni a komponenseket, de a kályhát nem engedi elindítani (szürke az ikonja). Ha a gyári távirányítóval elindítom láthatóak az élő adatok, de állandóan kilép a diagnosztikából és újra be kell lépnem. Távirányítóval nem is indul mindig, ha elindul nem kapcsolja a befúvást még 70 fokos víznél sem. Rossz a diagnosztikám vagy a kályhának van baja? Szép estét!

basanya Creative Commons License 2020.11.07 0 0 17080

Igen azzal.

Előzmény: gibbonpitti (17079)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.07 0 0 17079

12v-al próbáltad az áramfelvételét? :)

Előzmény: basanya (17078)
basanya Creative Commons License 2020.11.06 0 0 17078

Jó napot? Érdeklődnék hogy esetleg tudja e valaki, egy thermo top v ben a gyertya menni ampert kellene hogy felvegyen?  Az a probléma, a vezérlő megégett a gyertya kivezetés körül.

Az én gyertyám kb 20 amperről indúl és 15 ig esik le. Ez lehet a megérés oka?

Ugyan itt keresek valakit aki javítani tudna ilyet. És ha az a baj akkor gyertyát is.

Köszönöm a segítséget.

GaborBear Creative Commons License 2020.11.05 0 0 17077

Sziasztok! 

 

Most épp akciós, már ha ez érdekel bárkit is:

https://www.aliexpress.com/item/4000246801010.html?spm=a2g0o.detail.0.0.18b219ca0QdTBP

 

Vegyétek, vigyétek!

gibbonpitti Creative Commons License 2020.11.03 -1 0 17076

ezért nem érdemes nekiállni otthon.....

Előzmény: Perec1981 (17073)
Zozoka 007 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 17075

Szia! Gugli a barátod.

Előzmény: Pecas113 (17070)
balabmw Creative Commons License 2020.11.03 0 1 17074

Webasto Thermo Top Z/C 91452C vezérlőpanel javításában tudok segíteni!

Esetleg más típusban is.

(Jellemző fals hibák a tárolóban,glow plug/flame monitor,metering pump,airfan interrupt stb..)

Ha van erre igény -> email

Perec1981 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 17073

Bsi?? Micsoda? 

Felprogizni?

A peugeot ha ezt meglátják akkor azonnal kiadják az utamat! Jól gondolom? 

gibbonpitti Creative Commons License 2020.10.30 0 0 17072

mi a konkrét kérdés......az egy bus-os kályha.

Előzmény: Pecas113 (17070)
gibbonpitti Creative Commons License 2020.10.30 -1 0 17071

Ez egy univerzális készlet.....búvárcsó nincs a tankhoz, tartókonzolt is kell készíteni mivel a te autódban elég rossz helyre megy a kályha és ha mindez megvan még a bsi-t fel kell progizni h tudja kezelni az állófűtést a digit klíma indítására.

Előzmény: Perec1981 (17069)
Pecas113 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 17070

Sziasztok.Lexus is220d kocsi Hidronic II-H D5Z-H kályhához keresek kapcsolási rajzot.

Perec1981 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 17069
gibbonpitti Creative Commons License 2020.10.30 -1 0 17068

a semmit nehéz bárhová is beépíteni.....legalább is egyenlőre, bár van tuti akinek még ez issss sikerül.

Előzmény: Perec1981 (17067)
Perec1981 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 17067

Sziasztok! Ha ezt az állófűtés megrendeltem, akkor be tudom szereltetni Peugeot 3008 suv 1,2 benzin autóba?

Úgy értem minden alkatrész ami a működéshez kel azt tartalmazza ez a csomag? 

 

Oploo Creative Commons License 2020.10.26 0 0 17066

Van ilyen szenzor . Ide írjál allofutesek kukac gmail.com

Előzmény: nagyfeci (17061)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.10.25 -1 0 17065

Helló mindenkinek ! Dízel elektromos tápszivattyú vezetékbe építhetőt keresek ! 10-20 literest kb és 2,5 bárost legalább 12 voltost állandó üzemelésre ,a nyomástartó szelep is van a rendszerben 2,5 bárnál nyit .

nagyfeci Creative Commons License 2020.10.22 0 0 17064

Huuuuu bocsi azt nem is figyeltem köszi hogy szóltál... 

Előzmény: kocka775 (17063)
kocka775 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 17063

Azt láttad, hogy két éve írta a posztot?

Előzmény: nagyfeci (17062)
nagyfeci Creative Commons License 2020.10.21 0 0 17062

Szia. A hőmérséklet szenzorok érdekelnének a piros meg kék vezetekesek eladók? 

Előzmény: koszegikaktusz (15891)
nagyfeci Creative Commons License 2020.10.21 0 0 17061

Szia érdekelne hogy a szenzorok eledók mert kellene kettő vagy csak illusztráció? Köszi a segítséget.. 

Előzmény: koszegikaktusz (15891)
409 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17060

 

 Valószínűleg nem melegedett üzemi hőmérsékletre a motor*. Pontosabban nem is motor hőmérséklete érdekli a kályhát, mert saját hőérzékelője van. Hogy a kocsiban milyen idő van, az lényegtelen a kályha számára.

 

*  termosztát??

Attól, hogy a műszerfalon 90°C-t mutat, még lehet akár 70°C is  valós hőmérséklete. Olyan 65-68°C és ~110°C között mindig 90°C-t mutat.

A Vag-Com-mal meg tudod nézni mind a motor, mind a kályha valós hőmérsékleteit.

Előzmény: Zoka666 (17055)
Zoka666 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17059

Nekem is volt ilyen. Az aliról rendeltük mi is egyből kettőt! Kár a pénzért. Össze- vissza csúszkál ahogy beülsz és kiszálsz. Kész kabaré. Próbálod magad alatt beigazítani mert a gumi elszakad pikk-pakk és aládgyűrődik stb. Majd egy mozdulattal kihagyítod az autóból. Ilyen erővel át is utalhatnád a pénzt a számlámra. :)

majkel Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17058

Ez is kínai xir-xar mint a többi, más nincs is de ez nem is baj.

Itt van az Alin, de ha ragaszkodsz a 3x-os árhoz, megveheted itthon is :))

Előzmény: Skodagti (17050)
Zoka666 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17057

Szis. vag-com kabellel. En is iden vettem. Szerencsére nekem megy.

gs55 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17056

Mivel tudtad törölni a hibakódot?

 

Előzmény: Zoka666 (17055)
Zoka666 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17055

Hát most kb mentem 70 km-t 1,5ó alatt kint 8-10 c fok volt. Kocsiba jó idő volt. Többször megnézem ment a kiegészítő fűtés. Leállításkor is ment,mert utánna még megy a ventillátor egy ideig.Visszaraktam a gyújást ahogy ajánlottad! Lehet olyan, hogy nem kapcsol ki? Vagy én parázom túl? 

gs55 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17054

A kályha típusa: Eberspacher hydronic II-F valószínűleg D5Z-F .

gs55 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 17053

Szép napot mindenkinek! 2008-s Alhambra kieg. fűtése nem indul, pedig már volt 6 fok is, de a hőgombát rövidre zárva sem. A keringtető működik, alul a csövek melegek. Siófok környékén tudtok valakit ajánlani, aki tudna segíteni? A diaghoz ki kell szerelni? Válaszokat előre is köszönöm!

409 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 17052

80°C motorhőmérsékletnél kapcsol ki. ~70°C-nál visszakapcsol, de 70°C-tól félteljesítménnyel dolgozik.

 

Arra figyelj, ha működő kályhánál állítod le a motort és nincs utánfutása* a keringetőnek, akkor tedd rá a gyújtást ~1percre, hogy ne forrjon fel a kályhában a folyadék. 

 

* Csak a 115lovas motornál van utánfutás.

Előzmény: Zoka666 (17051)
Zoka666 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 17051

jó estét!

 

Nekem tökéletesen működik a eber D5z-F kályhám miután összedugtam és töröltem a hibakódot! Egy kérdés van még bennem az értem, hogy 8 fok alatt kapcsol be, de mikor kapcsol ki? Ha bemelegszik az autó, vagy ha emelkedik a hőmérséklet. Esetleg 8 fok alatt ki se kapcsol járó motornál x idő után se?

Skodagti Creative Commons License 2020.10.16 0 0 17050

Üdv, bár tudom nem állófűtés de hátha, tud valaki jó ülésfűtést? Valami ilyesmire gondolok, de jó lenne tapasztalatot hallani.

c8laci Creative Commons License 2020.10.16 0 0 17049

A thermosztát pontos típusa HONEYWELL CM 67  -(amit én használnék ha a Mágus elhajtana)

Előzmény: balint730 (17047)
c8laci Creative Commons License 2020.10.16 0 0 17048

Egy Honeywell digitális szobatermosztáttal az enyémet biztosan megtudnám oldani ! :)

De ez Citroen  C8 Thermotop C/Z kályhával van szerelve gyárilag.

A fent említett szoba thermosztáton keresztül adnám neki a +12-tőt az állófűtés vezérlő pinjére.

 

De ettől lehet , hogy sokkal egyszerűbb ha "Gibbonpitti"-vel fölveszed a kapcsolatot, mert Ő lehet megoldja Neked ezt a problémát szoftveresen.

 

 

Előzmény: balint730 (17047)
balint730 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 17047

Sziasztok.

Van Webasto kiegésítő fűtés a kocsimba, de csak 7 fok alatt indul be. Át lehetne alakítani ezt, hogy 7fok felett is bekapcsoljon?

Nem nyáron szeretném használni, csak 15 fok alatt.

 

Mazda 6 2.0 diesel 2008-as

-mk- Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17046

Ennek semmi. Szeretnék egy hibásat felújítani. (megpróbálni) 

Előzmény: Zozoka 007 (17045)
Zozoka 007 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17045

Szia! Jól látom szita nélküli égőfej. Merkedes?  Mi baja van?

Előzmény: -mk- (17044)
-mk- Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17044

Eberspacher D5WZ kályhához keresek a képeken látható hibás, de szerkezetileg rendbenlévő égőcsövet. Hátha előfordul valakinél. És még tudunk egyezni. 

-mk- Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17043

Köszönöm a felvilágosítást, és a tanácsot. A hőmérőt fogom kapcsolhatóvá tenni.

Előzmény: 409 (17041)
Floralys Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17042

Üdv! 

 

Ez jó lehet webasto termo top c-hez az eredeti Pierburg helyett?  Bosch 0 392 023 004

Köszi 

 

 

409 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 17041

Nos. Alapból ezekben kiegészítőfűtés van minden dieselben. Ezek automatikus működésűek, nem befolyásolhatóak. Van állófűtéses* is, de az sem távirányítós. A tetőn lévő órával lehet be/kikapcsolni. (4 gombos óra) Sokan alakították át a kiegfűtést állóra, többféle működtetési móddal. Gondolom a Tied is ilyen lehet a távirányítóval.

 Ha megszakítod a termokapcsoló vezetékét akkor természetesen nem fog elindulni. Ahogy akkor sem, ha a másik kapcsolt +12V-ot szakítod meg.

 

* a gyári állófűtésnek saját akkuja van az anyósülés alatt

Előzmény: -mk- (17040)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17040

Bocs lehet, hogy nem gyári, csak utólagos, de a digit klíma  üzem közben ki írja, hogy HE gondolom heating. 

 

Előzmény: -mk- (17039)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 1 17039

Eber tp5 van benne gyárilag. Nem bekapcsolni szeretném. 

Hanem ki. (természetesen 5fok alatt) Pl. El megyek vele boltba, onnan egy másikba kb. 300m-re és onnan haza 500m.-re ekkora távokon a folyamat sem indul be rendessen, ennek szeretném elejét venni, feleslegesen ne kinlódjon. 

Előzmény: 409 (17038)
409 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17038

Azon a kapcsolón keresztül kapja a kályha azt a jelet, (+12V) hogy jár a motor.

Hogy a kályha működjön, ezen túl, kell neki egy állandó +12V táp és egy kapcsolt +12V táp is. Valamint állófűtésként (álló motor) be kell kapcsolni a keringetőpumpát is.

Működhet távirányítóval, de hogy a távirányítót hová kötötte aki beszerelte, azt innen nem fogjuk eldönteni, gyárilag nincs távirányítója.

Előzmény: -mk- (17036)
Zozoka 007 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17037

Szia A D5WZ 2 db pozitívra indul. Az egyik a járó motor pozitívja, a másik a gyújtás pozitív az 5 fokos kapcsolón keresztül. Ahogy az előttem szóló írta kapcsolóval megszakítva a termosztát kapcsoló szálát nem indul. Ezt szokták váltó kapcsolóra kötni és akkor 5 fok felett is használható. Az állófűtéshez azért több kell.

Előzmény: -mk- (17034)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17036

Ezt írtam én is. De így érthetőbb. 

Köszi. 

Előzmény: Lohless (17035)
Lohless Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17035

Nem értem. Mi lehet egyszerűbb annál, hogy megszakítasz egy vezetéket egy kapcsolóval?

Előzmény: -mk- (17034)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17034

Hú. Azt hittem egyszerűbben megoldható, de nem webasto, hanem eberspacher d5wz. 

 

Előzmény: Lohless (17033)
Lohless Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17033

Merd meg, milyen feszültség van a homerseklet jeladó által szolgáltatott jel bement laban a webaston, amikor engedélyezi a futest. Ennek a jelnek az ellenkezőjét állítsd be a kapcsolóval, amikor azt akarod, hogy ne működhessen a webastod.

 

 

Előzmény: -mk- (17032)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17032

Tehát, ha beépítek egy kapcsolót a hőmérséklet jeladó vezetékébe az a legegyszerűbb? (nyitott vagy zárt)

EZ a jeladó alapban nyitott és 5 Celsius fokon zár? Akkor a kapcsolóval nyitott kapcsolással még a távirányítóval aktiválható és kikapcsolható ha jól értem?

 

Előzmény: Lohless (17031)
Lohless Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17031

Manipulálni az inditojel vezetéket, vagy a külső homerseklet jeladó vezetéket.

 

Magyarul, beraksz egy relet, amit a muszerfalrol kapcsolhatsz ki es be. Ezzel a kapcsolóval beállíthatod, hogy figyelembe vegye-e az indító jelet, vagy a megengedő jelet, vagy ne vegye figyelembe.

Előzmény: -mk- (17029)
Lohless Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17030

Szia gibbonpitti! 

 

Örülök, hogy reagáltál! 

 

A gondom nem az, hogy nem tudok csatlakozni a meglévő cuccaim segítségével az Audis webastóhoz, hanem, hogy nincs Audis Webastóm.

 

Éppen a különböző Webasto protokolljainak visszafejtésével foglalkozom és az Audi hiányzik a repertoárról.

 

Úgy szoktuk csinálni, hogy akinek van olyan, amelyik engem érdekel, az beenged a gépére távoli eléréssel és én adom a programot, amivel leszedem a szükséges loggokat, amiket azután feldolgozok. Persze, ha a kollégénál van éppen megfelelő program, akkor azt használjuk.

 

Persze a dolog nem marad egyoldalú, mert adok majd valamit cserébe.

 

Tudsz segíteni egy Audira való Webasto kommunikációs loggjaval?

 

Előzmény: gibbonpitti (17028)
-mk- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 17029

Sziasztok.

Bizonyára felmerült már a kérdés másban is, és meg is oldotta.

Hogyan tudnám megoldani, hogy rövid távoknál ne is próbáljon beindulni az álló-kiegészítő fűtés egy 2000 évjáratú Ford Galaxyban.

Tehát hová lehetne egy kapcsolót a legegyszerűbben beépíteni? (Talán úgy is, ha a kapcsoló lekapcsolva marad, de még távirányítóról indítható maradjon.)

Ha van így rá lehetőség.

Előre is köszönöm a segítséget.

gibbonpitti Creative Commons License 2020.10.09 0 0 17028

Picit rosszra sikeredett a wtt audis szegmense sajnos....arányleg erős gép kell hozzá és a régebbi szoftver verziókkal próbáld, lehetőleg az 1-essel kezdődőkből válassz. Nem vagyok programozo it-s, de a jelenség az h diag megkezdése közben lefagy a wtt ha nem a fentiek szerint jársz el...

Előzmény: Lohless (17027)
Lohless Creative Commons License 2020.10.09 0 0 17027

Sziasztok!

 

Szeretnék kipróbálni egy Thermo Top Audi állófűtést, WTT programmal. Jobban mondva a diag program logjára van szükségem, miközben ezzel a típussal kommunikál. Pár perc az egész. A programot én adom. Akar valaki segíteni?

bubciw123 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 17026

Szép napot mindenkinek! 

Egy jó ismerősömnek lenne egy komplett  Webasto termo top Z/C - D (típustábla szerint) kályhája eladó! 

Programórával, kályhán vízszivattyúval, documentációval, stb. 

Utólagosan egy Renault Clióba lett beépítve, pillanatnyilag még a kocsiban, akár kipróbálható! Helyileg Sopronban van. 

Irányár: 120e Ft

Érd: 20/három89 3öt 29

 

Zoka666 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 17025

Köszönöm. Már okosabb lettem. A hibákra nem emlékszem. Talán vmi memory de nem biztos. Nem tudom hogy szérhúzva maradjon, vagy öszedugva. 

409 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 17024

A típusszáma alapján ez kiegészítőfűtés. Nem lehet bekapcsolni, távirányítója sem volt sosem. Automatikusan működik, +8°C külsőhőmérséklet alatt. A vízvályúban az ablaktörlőmechanikára van pattintva a termokapcsolója, ezt rövidrezárva kiiktatható a 8°C-os korlát. Ilyenkor járó motornál működnie kell. Gyanítom, hogy nem véletlenül húzták szét. Milyen hibakódokat írt?

Előzmény: Zoka666 (17023)
Zoka666 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 17023

Jó napot. Vettem egy 2009-es vw sharan 2.0 pdtdi business felszereltség ű autót. Ebbe van eber D5z-F álló fűtés. Sokat nem tudok ezekről a kazánokról. Alánéztem szét van húzva. A tulajtól annyit tudok, hogy a távirányító nincs meg. Na most én öszzedugtam alul a csatit. Meg van regi vag-com kábelem és ott töröltem a hibakódot meg vmi tesztet lehetett elindítani. Vmi air + pump. Az lefutott. Hogy lehetne ezt beindítani. Vag Programból esetleg? Mindenesetre azért széthúztam. Köszönök minden okos gondolatot.

somagabor Creative Commons License 2020.09.30 0 0 17022

Úgy tudom pont az nem állítható rajta, legalább is én nem találtam erre vonatkozóan semmit.

Ezért is tudott csak úgy működni a fűtés hogy amire beállítottam +20 perc múlva már az autónál kellett lennem hogy induljak. Ha ez nem volt kivitelezhető akkor csak fűtöttem a semmit.

A megoldás a GSM modul volt, na azzal szabadon lehetett garázdálkodni, ki be kapcsolgatni, üzemidőt beállítani stb...

Előzmény: csakhogymegmondjamII (17021)
csakhogymegmondjamII Creative Commons License 2020.09.30 0 0 17021

Hát, pontosan a fűtési időt szeretném lejjebb állítani, ez alapból 60 perc. 

Előzmény: somagabor (17020)
somagabor Creative Commons License 2020.09.29 0 0 17020

Pont ilyen órám van, de már nem emlékszem hova pakoltam a papírját.

Megnézem hátha, de mit szeretnél róla tudni?

 

Nem egy bonyolult szerkezet, 3 indulási időt tud, ha jól emlékszem 99 percig tudja üzemeltetni a kályhát ami talán módosítható, de ebben nem vagyok biztos. Azt hiszem ez a gyenge pontja.

4 szál vezeték: + / - / indítás / háttérvilágítás

 

Valamint egy indító gomb és annyi.

 

 

Előzmény: csakhogymegmondjamII (17018)
somagabor Creative Commons License 2020.09.29 0 0 17019

Sziasztok!

 

Már jó régen jártam errefelé, de örömmel látom hogy még működik a topic.

Sok hasznos infót tudtam meg a témában anno, de most más ügyben érkeztem vissza.

 

Feleslegessé vált a kályhám, és hátha valaki éppen keres egyet...

 

https://auto.jofogas.hu/veszprem/Webasto_Thermo_Top_C_diesel_allofutes_elado_110555155.htm

 

Ha valakit érdekel írjon privátban.

 

Köszönöm!

csakhogymegmondjamII Creative Commons License 2020.09.25 0 0 17018

Üdv, ha valaki tudna segíteni, magyar nyelvű leírást keresek ehhez a program órához. Köszönöm. 

gibbonpitti Creative Commons License 2020.09.22 0 0 17017

fog működni, hacsak nincs hardveres vagy szoftveres hibája....a tc3 ugyan nem mai darab, de az alap dolgokat ma is tudja még teljesíteni...manulja a weben megtalálható.

Előzmény: ncsaba3 (17016)
ncsaba3 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 17016

Üdv mindenkinek.

 

Olyan gondom van hogy , vettem Dániából egy autót amibe 2013-banbeleszereltek egy webasto állófűtést ami el van látva TC3 thermocall vezérlővel is és Dán  SIM kártya van benne .Semmi adatot nem kaptam róla.

 

Az a kérdésem hogy tudnám ezt használni itthon.Márka szervíznél ezt a választ kaptam:

 

"A TC3 telefonos egység eléggé régi. 50% az esélye , hogy életre lehet kelteni.
Minden esetre kell egy magyar sim kártya és annak a telefonszámára kell parancssort kiküldeni sms-ben.
Ha szerencséje van akkor kommunikálni fog a rendszerrel."

 

Köszi a válaszokat előre is.

Lohless Creative Commons License 2020.07.14 0 0 17015

Írtam. Nezd meg a spam listádat, mert biztosan fennakadtam.

Előzmény: bajusz77 (17014)
bajusz77 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 17014

igomanfred@gmail.com

Előzmény: Lohless (17013)
Lohless Creative Commons License 2020.07.13 0 0 17013

Csinalhatjuk fordítva? ;-)

Előzmény: bajusz77 (17012)
bajusz77 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 17012

Barátkozzunk :) adsz egy mailcímet ? :)

Előzmény: Lohless (17010)
Lohless Creative Commons License 2020.07.13 0 1 17011

Néhány gondolat...

 

A gyártó azzal indokolja ezt a limitet, hogy ennyi uzemido utan ki kell tisztítani az egesteret az esetleges lerakodásoktól, stb. Van benne ráció.

 

Azok, akik autioszerelesbol élnek es becsületesek, egy egy ilyen atvizsgalas es tisztítás utan kinullazzak az uzemido szamlalot az elektroniakban.

 

Azok, akik autoszerelesbol élnek jól, barmi okból kerül hozzájuk az allofutes, olyan értéket állítanak be az uzemido szamlaloban, ami műszakilag nem volna indokolt, viszont gyakrabban ter majd vissza az ügyfél.

 

Szóval konyhakéssel is lehet kenyeret is szeletelni az éhezők asztalára és gyilkolni is. A lényeg, hogy kinek a kezében van a konyhakés.

 

Szóval nem kell minden autoszerelot rosszindulatunak beállítani, viszont nem art megválogatni, kihez fordul az ember.

Előzmény: bajusz77 (17009)
Lohless Creative Commons License 2020.07.13 0 2 17010

Ha valóban 800 óránál egyes vezérlõegységnek oly módon tiltják le a müködést, hogy azt csak szakszervízben kellene, hogy lehetséges legyen feloldani.

 

Mivel én nem ebből élek, nekem nincs értelme titkolni, hogy mit és hogyan kell. 

 

Viszont, nem lenne fair azokkal a kollégákkal szemben, akik ebből éldegélnek (tisztelet minden becsületes szakmabelinek, aki munkából él, és nem az ügyfelek lehúzásából).

 

 

Szóval csak barátoknak és ismerősöknek mondom el a dolgokat. Jo hír azonban, hogy szívesen ismerkedek es barátkozok.

Előzmény: bajusz77 (17009)
bajusz77 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 17009

Hú igazából ez engem is érdekel. A mentett üzemidőmet szeretném mondjuk lecsökkenteni,zavar hogy vagy 8000 óra van ott,miközben teljesen új a belseje.Elárulod a tutit,vagy szakmai titok ? :)

Előzmény: Lohless (17008)
Lohless Creative Commons License 2020.07.12 0 0 17008

EPROM. Tehát belső. A Webasto gyári diagnosztikai programjának kibővített verziójával írom/olvasom.

Előzmény: bajusz77 (17007)
bajusz77 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 17007

Hát hogy milyen eszközzel olvasod/irod. Epromról van szó egyáltalán ?

Előzmény: Lohless (17006)
Lohless Creative Commons License 2020.07.12 0 0 17006

Bocsi, ritkán nézek be ide, ezért csak most láttam, hogy írtál.

Konkrétan mi érdekelne?

Előzmény: bajusz77 (17005)
bajusz77 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 17005

Kiváncsi lennék erre az olvasás írás procedúrára. árulsz el részleteket ha nem titok ?

Köszönöm.

Előzmény: Lohless (16986)
Lohless Creative Commons License 2020.06.18 0 0 17004

Nagyon sajnálom, hogy komolyabb baja van. Nincs mit, nagyon szívesen! :-)

Előzmény: reveszgabor88 (17003)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 17003

Ránéztem szkóppal, nem indul semmilyen kommunikáció, stabilan 1,5 volton van. Szóval halott...

Időközben találtam valakit, aki esetleg életét tud lehelni valamelyik vezérlőbe.

Nagyon köszönöm az eddigi segítségedet! ;)

Előzmény: Lohless (17002)
Lohless Creative Commons License 2020.06.16 0 0 17002

Ha nincs szkop, akkor megteszi az is, ha multimeterrel ellenorzod a K-Line-on a feszultseget. Ha nem +12V kozeleben van, akkor napok ota halottat csokolgatunk.

Előzmény: reveszgabor88 (17000)
Lohless Creative Commons License 2020.06.15 0 0 17001

Ha inicializalasnal akad, jo volna megnezni szkoppal a K-Line-t. Lehetoleg triggerrel, hogy elkapd a kommunikacio indulasat.

 

Apropo, milyen protokollt valasztasz kapcsolodas elott a listabol?

Előzmény: reveszgabor88 (17000)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 17000

Ezzel a kábellel a v3 nem működik, viszont a v2 ugyanúgy megakadt az inicializálásnál.

A driverek fent vannak, a vag-commal működik a kábel

Előzmény: Lohless (16999)
Lohless Creative Commons License 2020.06.15 0 0 16999

A program ugyan azt a hibauzenetet dobja?

 

Driverek fent vannak?

Előzmény: reveszgabor88 (16998)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 16998

Persze nem működik a kkl kábellel sem

A másik vezérlő be van építve, annak a cikkszáma 9019431c

 

 

Előzmény: Lohless (16996)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.13 0 0 16997

Bent van a munkahelyemen, hétfőn lefotózom

Előzmény: Lohless (16996)
Lohless Creative Commons License 2020.06.13 0 0 16996

Megtenned, hogy lefotozod a típusát tartalmazó matricát es magát az elektronikat?

Előzmény: reveszgabor88 (16995)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.13 0 0 16995

Köszönöm, hétfőn megpróbálom.

Igazából csak tesztelni szeretném, hogy működőképes-e, mert míg nem biztos, nem állnék neki, hogy beépítsem az autómba

Előzmény: Lohless (16994)
Lohless Creative Commons License 2020.06.13 0 0 16994

Ha a csatlakozó tuskiet nezed, szembol, ugy, hogy a műanyag vezeto keret szelesebb része felül van, akkor a felső sorban balról a második a Kline-tehat ez megy a Webasto 2-es PIN-jere.

 

Felső sorban a 4-es es az 5-os a GND.

 

Also sorban, balrol az első a +12V.

 

Miután csatlakoztal, mi a célod a kályhával?

Előzmény: reveszgabor88 (16993)
reveszgabor88 Creative Commons License 2020.06.13 0 0 16993

Még a lábkiosztáshoz tudnál nekem infót adni?

Előzmény: Lohless (16990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!