Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Odin Master 14 órája © 9119

10A -es mérőkábeleket használtam, és pont határon volt a feszültség, mert ez az összeállítás 2x elindult:(

Köszi a segítséget!

Előzmény: gibbonpitti (9118)
gibbonpitti 15 órája © 9118

izzításkor van 18 amper felvétele és ehhez illik megfelelő kábelt használni...azt hittem ez nem lehet hiba.halelujaaaa.....

Előzmény: Odin Master (9117)
Odin Master 15 órája © 9117

Megy az Kline -on, azaz hirtelen Keyword2000 -en olvastam ki:) 3 hiba volt benne, ami miatt nem indult el, az az, hogy izzítás alatt a feszültség nagyon leesett és hibakódot írt - az error lockout reset jó volt minden esetben (sok esett a vezetékeken, ami kivezetett a tápegységből, cseréltem nagyobb keresztmetszetűre, most jó) de kifutott hibára mindig az alacsony feszültség miatt.

Egy ciklust le is fűtött, hibátlan:)

Előzmény: gibbonpitti (9116)
gibbonpitti 21 órája © 9116

csak webo olvasóval tudod olvasni....kitalálták ezt a fiatal román mérnökök...  :)

Előzmény: Odin Master (9115)
Odin Master 21 órája © 9115

Próbálkoztam kline-on keresztül csatlakozni, de nem találja az eszközt, kommunikációt mértem, próbálkozott csatlakozni. Csak battery volt a kályhán, el nem inditottam, van valamilyen speciális feltétel? Köszönöm

Előzmény: gibbonpitti (9114)
gibbonpitti 22 órája © 9114

1x-i nem hinném,de sokszor ne gyakorlatozz vele.

a bnenya meg kiszárad belőle 1 nap alatt.

Előzmény: Odin Master (9113)
Odin Master 27 órája © 9113

Köszi. Azért remélem egy próbálkozás nem bántotta a kazánt. A benzint hogyan tudom kiszellőztetni belőle?

Előzmény: gibbonpitti (9112)
gibbonpitti 28 órája © 9112

csak tudd:a hűtésre elég érzékeny a vezérlője......ergo nem szereti ha megfőzik benne a vizet.pont ezért nem tanácsos nyitott rendszerben üzemeltetni,mert ott nyomás nélkül könnyen megforr a kazán felületén a víz és ugye a gázbubik már nem olyan jó hőelvonók.jó páran ezzel tették tacsara a kályhájukat.

ha sok elégetetlen üzemanyag van a kályhában akkor az túlságosan le tudja hűteni az izzítót ami egyben a lángőr is és azért azt hiszi a kályha h be sem indult a láng.

Előzmény: Odin Master (9110)
Odin Master 1 napja © 9111

Kiegészítés: a részleteket összerakva, azért állt le (vagy vette vissza a teljesítményt tegnap) mert túlmelegedett a víz a kazánban. Sajnos a kezdetleges rendszerben nem indult el a keringetés rész pumpa fordulaton, holott előtte teljes fordulaton ment. Ma már egy teljes ejtő rendszerű vízkört építettem ki 20L vízzel. 

Holnap megpróbálom a diagnosztikát, délelőtt összerakok egy K - line interfészt, megnézem mit mond, illetve, hogy csak ott lehet e resetelni.

Előzmény: Odin Master (9110)
Odin Master 1 napja © 9110

Szia,

igen leállt az AC, majd újra nekiállt az AC -t működtetni, de mivel nem volt túl profi a kiinduló vízköröm, így lekapcsoltam a kályhát, ami kiszellőztetett, majd leállt.

Azóta hiába próbálom beindítani, elindul lassan sokáig, majd gyorsra vált és kiszellőztet, vagy lassan megy rövid ideig és kiszellőztet gyorson relative kevés lassú járatás után.

Az AC -t abszolúte meg sem indítja. 

A próba vízkör azóta profi, vettem 4/2mm teflon csövet, feljárattam az AC -t, nincs buborék a körben.

Tegnap amikor begyújtott, akkor egyfajta sípoló hangot adott a kályha, és utána volt AC kapcsolás és gyújtás. Ma inkább csendben szellőztet.

Szoftvert találtam hozzá, látom egyvezetékes kommunikációt használ. Azt tudni lehet, hogy mileyn interfész kell neki? K busznak vagy LIN busznak nézem, egy soros K busz szintillesztő elég lehet? 

Mit lehet tudni az error lockról, lehet, hogy csak diagnosztika alatt törölhető? (Megtaláltam a SW menüjében).

Az előfordul, hogy sokáig járattam fel az üzemanyagot manuálisan és "bezabált"?

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (9109)
gibbonpitti 1 napja © 9109

kissé érthetetlen számomra a leirá:begyújtott majd visszavette az ac-t és utána megint begyújtott......a visszavette a leállítást jelenti?

mert ha elindult és fűtött is rendesen majd leállt akkor ott azért van baj...

Előzmény: Odin Master (9108)
Odin Master 2 napja © 9108

Sziasztok,

elindítottam a kályhát, de nem kapott elsőre időben benzint. (Thermotop C). A leírások alapján valószínű error lock out -ba került.

Erre találtam egy leírást, hogyan lehet törölni ezt, végre is hajtottam a folyamatot, de nem működött, végül lehúztam a kályháról a fő tápkábelt (amin a +12V -ot kapja) és bekapcsoltam óráról, majd 3 másodperc múlva visszadugtam, amire elindult magától és elkezdte egy idő után a benzinpumpát is működtetni, begyújtott. 

Ami furcsa volt, hogy begyújtott, majd visszavette az AC-t, és megint megpróbált begyújtani, megint sikerült neki, melegítette a vizet rendesen, de mivel nem nagyon keringette a vizet, ezért lekapcsoltam az órával (1533), lehűtötte magát, és kikapcsolt.

(Furcsa volt, hogy a vizet a próbapadon gyönyörűen keringette, amíg nem indult meg a kazán, ezek után lassabban, ez normális?)

Innen nem tudom megint rávenni arra, hogy elinduljon az AC, elindul keringetéssel, kis szellőztetéssel, majd gyors szellőztetésre kapcsol és lekapcsol kb, 2 perc alatt. 

A kályha jó, megbízható, előtte jól ment, szerintem és rontottam el valamit.

Tudnátok segíteni, hogy még mindíg lock outban van, vagy megint, és onnan hogyan tudom kivenni? 

Elsőre azt rontottam el, hogy vele akartam a benzint felszívatni, de az idő kevés volt neki, nem tudtam, hogy kézzel kell felszívatni, de egy injektor teszterrel gyorsan 2 Hz -es jellel felszívattam a benzint.

Köszönöm a segítséget!

(feltöltöttem z error lockout reset procedúrát , amit követtem.)

gibbonpitti 3 napja © 9107

csak a 4/2-es jó,különben szarakodik az ac....

Előzmény: Odin Master (9106)
Odin Master 3 napja © 9106

Köszi, a kérdés a keresztmetszet, arról lehet tudni valamit? PE csövem van, de sima benzincső belső átmérő 5mm -el jó lehet? 

Előzmény: kicsizs (9105)
kicsizs 3 napja © 9105

A csöveknél -ha jól tudom- a pneumatikus csövek is megfelelnek. Amit mi használunk a gépeknél, az simán bírja a zsírt-olajat és nem aranyárban vannak... arra kell számítani, hogy 10 év körül eléggé elöregszik :)

Előzmény: Odin Master (9104)
Odin Master 4 napja © 9104

Szia, megvan a kályha, tervezem a beszerelést. Kérdésem az lenne, hogy üzemanyag csőnek megfelel e a gumi alapú 5mm belső átmérőjű üzemanyagcső, vagy ragaszkodni kell a szállított mennyiségek miatt a 2mm belső, 5mm külső átmérőjú nem tudom milyen, talán üzemanyagálló PVC / Teflon csövekhez? Ha igen, tudtok abban segíteni, hogy ez hol lehet beszerezni? Illetve milyet keressek?

(Az 5mm gumi szimpatikusabb lenne kötések szempontjából, mert ha jól látom ha a műanyag csöveket használja a gyári rendszer, akkor az a gumiba van beledugva, és szorítva perem nélkül.)

Köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (9102)
norbi0325 6 napja Creative Commons License 9103

Bocs nem voltam gépközelbe ... de azt hiszem kielégítő válaszokat kaptál :))

................ nem vagyok Eber párti ,van Webo kályhám is :))    Egyik sem örök életű..

Kinek a pap  kinek a papné :))

Előzmény: Odin Master (9092)
gibbonpitti aug. 11. © 9102

indulásnál és leállásnál kis halovány füst van,ez normális.

diaggal ki lehet olvasni hányszor izzított és mennyi üzemórát ment.

és amig kapja a 12v-ot addig megy...ha 24 órában akkor addig fűt.

Előzmény: Odin Master (9100)
kicsizs aug. 10. © 9101

Ha nem ereszt olyan nagyon , akkor ne tekerd rá a beöntőre a kupakot!

Nem lesz benne nyomás és nem is nyomja ki a vizet, max ereszt kicsit... feltéve, hogy nem repedt el a cső...

Előzmény: wakker (9093)
Odin Master aug. 10. © 9100

Köszi, a motort ismerem, ilyet építettem be a vizes intercoolerembe:)

A kályha postás lenne, így nem nagyon tudom kipróbálni, muszáj az eladó becsületében bíznom. ha jól értem, hasonlóan egy benzinmotorhoz, szépen, füst nélkül kell járnia, esetleg induláskor a dúsítás miatt lehet füst?

Visszatérve az évjáratra, sajnos a benzines kályhák nagy része bőven tíz év feletti, így még ha Svájci is volt, mint írtad, egy 2009 -es talán jobban bírja, persze ez csak feltevés. (Nincs esetleg bennük valamiféle ciklus számláló ami diagnosztikán olvasható?)

A kályha ha jól értelmezem egy +12V -al indítható el, kérdésem, hogy addig megy, amíg a +12V az SW lábon jelen van?

Köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (9099)
gibbonpitti aug. 10. © 9099

a legjobb konstrukció ami szerintem eddig készült valaha....de pont a vízszivattyú szeret meghalni.nem sima kefés motor hanem a forgórésze fix mágnes és az álló van 8 db elektromágnesre felosztva.mindezt egy nyomtatott áramkörös okosság vezérli azért h ha hideg a víz akkor lassabban forog ha meleg akkor gyorsabban.nem az a kérdés megáll-e hanem h mikor.ha nyáron 2-3 hetente végigfűtesz egy ciklust vele akkor nem nagyon van vele gond.én csak ezekkel foglalkozom és a szervízelés annyira kevés h alig futok bele.

minden van hozzá csak nem olcsón....lévén luxuscikk.

Előzmény: Odin Master (9097)
gibbonpitti aug. 10. © 9098

van 90fokos könyök rézből.....itthon van vagy 150huf.

Előzmény: wakker (9096)
Odin Master aug. 10. © 9097

Értem, köszi. Alkatrész van ehhez a típushoz amúgy? Alapvetően, ha jó a kályha akkor mint típus, megbízható? Nekem szimpatikus a külső vízpumpa is.

Előzmény: gibbonpitti (9094)
wakker aug. 10. © 9096

Köszönöm a valaszt. Egy egyenes reszen ez nem is lenne kerdes, betoldottam volna egy csövet, ra ket bilinccsel es kesz.

A lyuk sajnos par centivel a felfogatas (bilincs) utan egy 90 fokos szük hajlatban van. :-( Ide nem tudok csövet betoldani.

gibbonpitti aug. 10. © 9095

nem épp szakmunka de bevált:cső elvág és keresel bele egy réz 18mm-es csövet,ilyet használnak a házakban vízre-fűtésre,és egyszerűen beletoldod két bilincs segítségével.hazáig jó lesz......

Előzmény: wakker (9093)
gibbonpitti aug. 10. © 9094

az évjárat vajmi keveset mond,a fűtési ciklusok száma a mérvadó elsősorban.hiába fiatal pl. ha mondjuk svájc magas hegyei között szolgált és a gazdája használta is akkor elég sokat ment ellentétben mondjuk egy németalföldivel.

mielőtt kifizeted próbáld ki hogyan indul.....füst pl. sokat elárul az állapotáról.

Előzmény: Odin Master (9092)
wakker aug. 10. © 9093

Sziasztok!

Nem egeszen allofütes tema, de megis csak a hütövizkör.

Lyukas hütövizcsövet lehet valahogy provizorikusan javitani? Kilyukadt egy csö az olajhütön, es el kellene jutnom az autoval valahogy Magyarorszagra az autoval.

Valaszokat köszönöm!

Odin Master aug. 10. © 9092

Szia,

Találtam egy egy Webasto Thermotop C kályhát, komplett. Megnéztem a dokumentációját, elvileg indítható analóg módon, megfelelő lenne. 

A bekötése is egyértelműnek tűnik.

A véleményedet szeretném kikérni, amennyiben lehetséges: A kályha 2009 -es, benzines, érdemes vele foglalkoznom? Mármint van bármilyen gyermekbetegsége, futásból adódó esetleges hibája, amiatt nem érdemes vele esetleg foglalkoznom? 

Esetleges kiemelkedő típushiba amire érdemes figyelnem? (Tudom, te Eberspacher párti vagy, de hátha tudsz segíteni, vagy a többiek.

Állófűtésnek szeretném a téli napokra.

A CAN buszos kályháknak nem lehet emulálni a buszt? Tudni esetleg mit vár a buszon?csak indítójelet vagy valamilyen folyamatos információt? 

Köszönöm válaszodat.

Előzmény: norbi0325 (9087)
csabais aug. 9. © 9091
Előzmény: kicsizs (9089)
Odin Master aug. 9. © 9090

Köszi, kicsi  a világ:)

Előzmény: norbi0325 (9087)
kicsizs aug. 9. © 9089

Engem érdekelne egy, ha tudsz küldeni róla valamit priviben... köszi

Előzmény: csabais (9083)
roland2979 aug. 9. © 9088

Kedves Gibbonpitti mégis szükségem van a 24 v szivattyúra hol vagy elérhető én 0036203961918 nekem ez fontos lenne kimerült a készülék amit vettem 24v Köszönöm

norbi0325 aug. 9. Creative Commons License 9087

:D :D :D

Velem beszéltél telefonon ! :))

Ez egy can-bus-os Állófűtés A4 A5-be !

Nincs benn a vízszivattyú !

De találtam a gépemen hozzá rajzot ! ,de mit sem érsz vele ,ha csak nem ilyen kocsid van !

:))

Előzmény: Odin Master (9086)
Odin Master aug. 9. © 9086

Ő lenne az. Köszönöm.

Előzmény: Odin Master (9085)
Odin Master aug. 9. © 9085

Szia,

Közben megint eladó lett, tudnál segíteni?

Az ausf száma: 20 1869

Utánaolvasva, valószínű CAN buszos, és a víz keringető benne van.

Köszönöm.

Előzmény: norbi0325 (8871)
gibbonpitti aug. 8. © 9084

még van a tavalyiból is 1-2 db....mindenki a kicsi oválisat kéri-keresi.mégha sokkal butább is....

Előzmény: csabais (9083)
csabais aug. 8. © 9083

Van 3 új programóra ha érdekel!

Előzmény: gibbonpitti (9082)
gibbonpitti aug. 7. © 9082

70/5935073

Előzmény: luigi405 (9081)
luigi405 aug. 6. Creative Commons License 9081

simlajos kukac gmail pont com

küldj egy élérhetőséget és hívlak

Előzmény: gibbonpitti (9079)
roland2979 aug. 6. © 9080

Sziasztok.megtaláltam amit keresek Köszönöm. Mindenkinek sok sikert. 

gibbonpitti aug. 6. © 9079

a színek valszeg mazda specifikusak....azokat nem vágom.jó lenne személyesen látni....ha pesten jársz rá tudnék nézni.

Előzmény: luigi405 (9078)
luigi405 aug. 3. Creative Commons License 9078

Szia!

Nem buszos az biztos. 4 vezetékes kék-piros, narancs, zöld, fekete

Előzmény: gibbonpitti (9077)
gibbonpitti aug. 2. © 9077

ez vmi mazda csati lesz,de ha 3 vezeték megy rá akkor a következők lesznek szerintem:egyik fix test,másik fix pozitív a 3. meg a kapcsolt pozitív amire indul a kályha hacsak nem buszos.

Előzmény: luigi405 (9076)
luigi405 aug. 1. Creative Commons License 9076

Szia!

Most sikerült lefényképeznem:

Csatlakozó:

Vezeték:

Bocsánat a minőségért, piciny kezem és a vezetékhossz ennyit tett lehetővé.

Előzmény: gibbonpitti (9075)
gibbonpitti júl. 31. © 9075

vizes és ha "gyári" beépítés akkor Thermo top c lesz.

de egyáltalán nem biztos h mükszik is....sok év állás nem tesz nekik jót.

a vezeték végén ami a műfalba megy milyen csati van?lefényképezhetnéd....

Előzmény: luigi405 (9074)
luigi405 júl. 31. Creative Commons License 9074

Sziasztok!

Van egy Mazda Premacym. A napokban vettem észre egy vezetéket, ami a motortérből jön át a műszerfal irányába. Ekkor fedeztem fel, hogy egy Webasto termo top szerkentyű van a gépemben. Vezérlőt, kapcsolót nem találtam, vagyis kapcsoló hűlt helyét.

Elugrottam, a helyi Mazda szervízbe, ahol is mondták, hogy ők 1 napos tanfolyamon ugyan voltak, de nem vállalnák be...legalább őszinték.

A kérdésem az lenne, hogy a Premacyba melyik típust építették. Hogyan lehet életre hívni, esetleg szerelőt tudtok e Békéscsaba-Szeged vonzáskörzetében. 

Ja a kocsi csak néhány hete van nálam.

Esetleg ezek mit tudnak? /levegős-vizes/

Válaszokat előre is köszönöm.

Luigi

roland2979 júl. 30. © 9073

Hát igen , nem volt túl egyértelmű. Amit keresek 12v 1,9kw diesel Breeze ateso levegős kályha tartozéka ként :üzemanyag szivattyú és izzitogyertya .Köszönöm. 

gibbonpitti júl. 30. © 9072

üdv.

bővebben esetleg?

benzines-diesel,12-24v?

vizes-levegős?

van 24v-os ac-m.......levegősé.

Előzmény: roland2979 (9071)
roland2979 júl. 30. © 9071

Sziasztok. Keresek egy Breeze Ateso àllófütés üzemanyag szivattyú és izzito gyertyát Kérem aki tud írjon nekem a kret79@gmail.com címemre. Köszönöm. 

Előzmény: imbuszmester (9070)
imbuszmester júl. 27. © 9070

Nagyon köszönöm a kimerítő választ és a segítséget. Így több elképzelés is szóba jöhet. Még egyszer köszönöm.

Előzmény: norbi0325 (9069)
norbi0325 júl. 27. Creative Commons License 9069

Na akkor összegzem  A kályhát bármely helyzetbe elhelyezheted  úgy hogy a vízbuborék  mindig kitaláljon belőle ! 

A kipufogót bármerre elhelyezheted max 1 m-es csővel kipufogóval  !  De általában elég 30-40 cm -es darab ! És fontos hogy a cső nehogy megolvasszon valamit is mert ott 300 fok körüli hőm van !!

Érdemes a levegő szívó oldalra rakni egy hangtompítót az sokat dob (csendesít) a hangján !

Én a Webastot ajánlom ! ( webasto intake silencer )  ilyent keress !

Elhelyezése bárhová de ne legyen a csöve túl hosszú  én 30 cm-et mondanék ! ,és értelem szerűen nem a kipu közelében !

A vízre kb annyira érzékenyek ,hogy ha szerencséd van nem megy tönkre benn semmi ,mert az elektronikájuk be van öntve ,az vízhatlan ,de a ventilátor motorja biztos nem fog örülni neki ,.... ha víz alá kerülne : egy nagy szétszedés ,és egy nagy kiszárítást neki ,aztán egy ilyen búvár mutatvány biztos pár évet elvesz az életéből ..

Asszem válaszoltam mindenre.. :)

Előzmény: imbuszmester (9068)
imbuszmester júl. 27. © 9068

Ok Ok. Elő fordul, hogy először agyalok majd kérdezek és utána jövök rá, hogy ezek le vannak írva.

Sajna erre a kérdésre nem találtam meg a választ:

- Kipufogót csak hátrafelé vagy lefelé is el lehet helyezni 

- A levegőző csövet hova érdemes elvezetni és szűrőt lehet-e rá tenni a por                     miatt,vagy érdemes be vezetni a fülkébe,hogy onnan vegye a levegőt? 

Tudod engem elsősorban az érdekel ami a gyakorlat és tapasztalat mutat és csak utána jön a leírás. Amibe be akarom szerelni az egy VW T3 és lenne még pár dolog ami átalakítást igényel és szeretek előre gondolkodni,hogy mi hova fog kerülni. Annyit még kérdeznék, hogy ezek a kályhák mennyire érzékenyek a vízre és milyen kárt tud okozni bennük ha netán víz alá kerülnek?

409 júl. 27. © 9067

Bakker!!  :-/  Elküldtem neked a kályha gyári leírását amiben az itt feltett kérdéseidre egytől-egyig benne a válasz. Az angolul nem értők számára is egyértelműen beazonosítható méretekkel, ábrákkal/rajzokkal illusztrálva.

Előzmény: imbuszmester (9066)
imbuszmester júl. 27. © 9066

Szia. Lennének olyan kérdéseim: 

- El szabad fektetni az oldalára és melyikre? Esetleg fel lehet állítani?

- Kipufogót csak hátrafelé vagy lefelé is el lehet helyezni, lehet-e hosszabbítani és mennyire? 

- A levegőző csövet hova érdemes elvezetni és szűrőt lehet-e rá tenni a por miatt,vagy érdemes be vezetni a fülkébe,hogy onnan vegye a levegőt?

- Az üzemanyag vezetéket hova érdemes be kötni, a tank és a szürő közé egy kis T-elosztóval és egy szűrővel vagy mindjárt a szűrő és az adagoló közé T-elosztóval.

norbi0325 júl. 26. Creative Commons License 9065

A relék Ebay-os cuccok ( SWITCH TIME RELAY)

A hőm kapcsoló Temperature Thermal Control Switch Relay

A kályha 80 fokos vízhőm eléréséig 5kw-al fűt 0,6l/óra fogyasztással utána 80 tól 85 fokig 2,5kw al fűt tovább, értelem szerűen fele ennyiből . aztán ha tovább melegszik a víz 85 foknál akkor automatikusan lekapcsol,vagy  ha visszahűl 80 alá ,akkor visszaáll 5kw-ra míg el nem éri megint a kb 80 fokot .és így tovább ....

Ha ügyesen állítod be a szellőző fordulatát ,és ebben a szúk tartományban 80-85 tudod tartani a víz hőmérsékletét, elketyeg 0,3l/órával is :)

Előzmény: imbuszmester (9064)
imbuszmester júl. 26. © 9064

Szia. Igen pontosan így szeretném. Az a lényeg,hogy télen el indítom a kályhát és el kezdi fűteni a hűtő vizet és egyben fűti a fülkét,jobb a motornak és nekünk is. Ezt a késleltető lekapcsoló relét, digitális hőmérséklet figyelőt hol lehet beszerezni és kb. mennyiért, milyen árba lehetnek? Még annyit kérdeznék, hogy létezhet 0.6 L/h a fogyasztása ennek a kályhának? 

ui.: Ezek a kályhák csak egy fordulaton működnek,vagy van két fordulatuk mint a levegősöknek pl.: 8 Kw-os DDR gázolajosnak?

Előzmény: norbi0325 (9063)
norbi0325 júl. 26. Creative Commons License 9063

Helló

Igen meg lehet csinálni..egész egyszerűen  pár ezer forintért .

A kályha végzi a dolgát , csak az után-keringetést kell megoldanod .. .....

pár ezerét lehet venni késleltető lekapcsoló relét amire a vízpumpát kell rákötnöd.

A termosztáton keresztül kell indítanod a kályhát a pumpát,meg a szellőztetőt.. ,aztán mikor a termosztát  lekapcsol ( megszakítja az indítójelet )  mindent ,a késleltető meg után keringet egy picit ..

így gondoltad

Ezt meg lehet fejelni egy pár ezer forintos digitális hőmérséklet figyelővel ,ami akkor kapcsolja rá a szellőztetőt mikor a víz már mondjuk 40-50 fokos ( vagy amire állítod)

Előzmény: imbuszmester (9060)
imbuszmester júl. 26. © 9062

Indulás előtt szellőztet egyet majd elindul az AC és utána indul a kályha. Maga a vezérlő elektronikája az benne van, csak a további része nincsen. A kályhából 8 db vezeték jön ki : piros, barna, zöld, kék, sárga, fekete-piros, fekete-fehér, kék-fehér. Nagyjából meg van, hogy mi hova megy, de még mind nem az pedig a 8-dik vezeték a fekete-fehér és biztos, hogy van annak is szerepe. A fűtésnek közel 13-15 Liter vizet kellene fel melegíteni valamennyire a télen és vele együtt a fülkét is és van 2db fűtőradiátorom. Ezt nem csak akkor akarom használni mikor be van indítva a járgány hanem akkor is mikor le van állítva. Az el helyezésnél jó lenne ha el lehetne fektetni de azt nem tudom, hogy lehet-e vagy sem.

Előzmény: Ricsi89 (9061)
Ricsi89 júl. 26. © 9061

Minden megoldható kérdés, hogy mennyire éri meg. A baj az, hogy indításkor figyelni kell, hogy elindult-e a kályha vagy sem. Ha elindult, akkor kezdődhet a tényleges fűtés, ha nem, akkor szellőztetés és indítás elölről. Indításkor előbb fel kell fűteni az izzítógyertyát, majd utána indul az üzemanyagpumpa és ventilátor. Felfűtéskor figyelni kell a vízhőfokot és aszerint kikapcsolni a kályhát, szellőztetni, majd késleltetve kikapcsolni a szellőztetést és a vízszivattyút. A belső tér ventilátorát sem egyből a kazán indulásakor kell kapcsolni, hanem amikor már melegedik a víz. Nem egyszerű leutánozni a gyári vezérlő működését. És még az üzemanyagpumpa impulzusmeghajtásáról nem is írtam semmit.

Előzmény: imbuszmester (9060)
imbuszmester júl. 26. © 9060

Sziasztok. Köszönöm a segítséget,meg lett az email, a gépem a Spam ba tette. Sikerült be indítanom egy kis agyalás után, mivel csak a kályha és a keringtető van meg, más nincs. Ez az állófűtés a D5WZ és teljesen ingyen kaptam, mielőtt valaki a fejemhez vágja, hogy hiányos szart vettem. 

Én úgy gondolom, hogy ezeknek is úgy kellene működni mint a levegősnek,mikor kikapcsol vissza kellene hűteni az égőteret, vagy ezeknél nem kell?

Szeretném úgy kiépíteni a vezetékezést, hogy mikor bekapcsolom el indul a keringtető és az autó fűtő ventilátorja, majd a kályha és mikor felfűtött a kívánt hőmérsékletre akkor először a kályha kapcsol ki majd csak utána a keringtető és a ventilátor. Ez a mutatvány megoldható relékkel és diódákkal, meg egy sima szoba termosztáttal? Esetleg kell valamilyen kütyü hozzá?

gibbonpitti júl. 25. © 9059

de pont az ilyen megmentett vagy bontásból származó kályháknál olvasható h 200-250-300e az új ára.

ha az eladó veszi a fáradságot és megnézi h mennyi az új és ennek tükrében kér mondjuk egy sima kieg kályháért esetenkén 80at vagy többet akkor tudjon érte garit is vállalni!!!

ne csak azt tudja mi a neve és ennek ismeretében összegooglizza a többit.

az milyen h hoznak egy kieg webo kályhát és mondja az ember h be kéne építeni,elkezdem sorolni mi kell hozzá:-keringető-ac-kipuff+cső-szívócső+hangtompító-kábelköteg-óra-,de mindezt még megfejeli h nem vezérli sem a keringetőt sem a belső ventit a kályha lévén kieg nyomorult.

mindez csak azért,mert az eladó valahol talált egy leírást miszerint az ő kályhájához nagyon hasonlító miket tud,mert az ugyebár C vagy E nem pedig C/Z.a vevő meg amit olvasott a hírdetésben elhitte.ja és amennyiért vette annyiért én adtam volna neki kompletett,de amikor korábban 2-3 hónappal felhívott akkor még sokallta.

az meg miért sok ha vki 3. személy kipróbálja és elmondja a véleményét esetleg kér érte 2-3 ezer ft-ot?

Előzmény: wakker (9057)
grandegabo júl. 25. © 9058

Abszolut egyetértek, Én is jártam pórul már, sajnos odáig fajult a dolog hogy többedmagammal kellett elmennünk "visszavetetni" az eladásra összetákolt szemetet..

Előzmény: gibbonpitti (9054)
wakker júl. 25. © 9057

Neked megvan az a specialis helyzeted hogy foglalkozol beepitessel. A legtöbb hasznalt kalyha auto eladasbol visszamaradt "megmentett" cucc. A tulajdonosok mint pl en is nem ertünk sem a beepitesehez sem a javitasahoz. Ennek tükreben garanciat sem lehet a laikusoktol varni.

Előzmény: gibbonpitti (9056)
gibbonpitti júl. 25. © 9056

én csak úgy adok el használt kályhát ha nem én építem be,hogy a vevő előtt felfűtök 10 liter vizet vele.erre mivel nem én szerelem be további garit nem tudok adni,mert volt már aki "sikeresen" összefogott a sógorral meg a szomszéddal a beépítésnél és konkrétan kuka lett a kályha a végére.

de ha én építem be akkor már tudok rá garanciát vállalni....és vállalok is!

nem mindíg drága a végén ha olcsón vásárolsz csak akkor ha nem vagy körültekintő.

Előzmény: wakker (9055)
wakker júl. 25. © 9055

Ki fog garanciat adni hasznalt cuccokra? Az összes netes hirdetesnel meg az ebayon is mindig az az utolso mondat hogy grancia es visszavasarlas nincs.

Mas dolog hogy esetleg ki lehetne probaltatni szerelövel, csak ugye az mar penzbe kerül. Mindenki nagyon jol akar jarni az olcso vasarlassal. Öreg hiba...

En is kez alol vettem fütest es tavvezerlest is, de original csomagolsban vadi ujonnan. Szakmühelyben szereltettem be szamlasan, igy gari is van ra. Termeszetesen olcsobb volt mintha megvettem volna hivatalos forgalmazotol. Aki viszont negyed aron vasarol, ne varjon nagy csodat... :-( Az olcso altalaban nagyon draga.

Előzmény: gibbonpitti (9054)
gibbonpitti júl. 24. © 9054

Tisztelt Publikum!!!

Szeretném a következőkre felhívni a figyelmüket mégpedig saját érdekükben:ha használtan vásárol vki fűtést vagy csak kazánt akkor próbálja ki az eladóval vagy kérjen rá garanciát!!!!!

az utóbbi 1 hónapban már min. 10-en kerestek meg azzal h vettek fűtést/kazánt és nem akar működni.mint kiderült mind rossz volt illetve egy buszos ami ugye amiatt nem mukkan meg.tehát a mérleg:álltalában vesznek az emberek egy amúgy is legjobb esetben fél fűtést ami 30tól indul felfelé és a végén marad ha szerencsés alkatrésznek egy kazán háza meg ventillátora esetleg a stift ha jó.ac-t egyiknek sem adtak mint keringető is csak kettőhöz volt.a többi sallangot nem is említeném.

ma csak két ilyen fűtéssel volt dolgom....

ezeket a sorokat csak azért írom,mert nem szeretném h sokan fussanak lyukra feleslegesen.

sajnálom őket,de vásárlás előtt érdemes pár kört futni....megéri.

egy kályhákkal foglakozó ember pár ezerért megnézi vagy kipróbálja és akkor nagyjából lehet véleményt mondani róla.ennyit meg kell érjen az,hogy ne dobjunk ki akár 50-100 ezret az ablakon.

W124E300TDT4MATIC júl. 23. Creative Commons License 9053

...esetleg kattints a saját nicknevedre - és láss csodát ;-)

Előzmény: imbuszmester (9051)
409 júl. 22. © 9052

"itt nincs fiokom,"

??? Ez van megadva itt is. Erre küldtem tegnap is.

Előzmény: imbuszmester (9051)
imbuszmester júl. 21. © 9051

Szia. Sajnos itt nincs fiokom, ha meg kérhetnélek simán emailba ide küld el nekem : gmjoci69@gmail.com  előre is köszönöm neked.  Üdv. Józsi

Előzmény: 409 (9050)
409 júl. 21. © 9050

Küldtem emilt.

Előzmény: imbuszmester (9049)
imbuszmester júl. 21. © 9049

Sziasztok. Bocs, hogy berontok közétek, de segítség kellene. Kaptam egy D5WZ állófűtést ami egy Merci vítóból származik ( állítólag ). A kályha, keringtető és az üza szelep ( AC pumpa ) megvan de azon kívül semmi más nincs. Elektromos bekötési rajz kellene, vagy egy leírás, hogy a kályhából kijövő vezetékek szin szerint mi micsoda. Ezt az állófűtést egy Transporterbe szeretném bekötni úgy, hogy egy sima egyszerű szoba termosztáttal működtetni tudjam.   Segítséget előre is köszönöm. 

mrlan júl. 16. © 9048

Az ki van csukva :D A busz illesztő pár nap alatt megvan... már régóta tervezem megépíteni. :)

Előzmény: beriv (9045)
mrlan júl. 16. © 9047

ja igen, most hogy mondod :D Másfelől próbáltam közelíteni gondolatban, ezért mondtam hülyeséget :D

Előzmény: norbi0325 (9046)
norbi0325 júl. 16. Creative Commons License 9046

""mert a benzin illékonyabb, mint a gázolaj, ezért kell kevesebbet benyomni a benzinbő""

:)))

Igen ezért kell neki több benzin ..úgyhogy a benzines gyorsabban kattog :))

Előzmény: mrlan (9044)
beriv júl. 16. © 9045

Sokkal egyszerűbb ha marad diesel a kályha és építesz egy 5l vagy nagyobb tankot neki.

Előzmény: mrlan (9043)
mrlan júl. 16. © 9044

De legjobb lenne átírni a vezérlőjét... Erre ki fogok találni valamit...

Van benne ráció amit mondasz, mert a benzin illékonyabb, mint a gázolaj, ezért kell kevesebbet benyomni a benzinből. Meg amúgy szellőztetni is tovább szellőzteti a benzint :/

Szétmarom már magam! Egyik barátom nagyon vágja a mikrovezérlő programozást. Asszem ráuszítom a témára.

Előzmény: norbi0325 (9042)
mrlan júl. 16. © 9043

Lehet az lesz, hogy gyártunk hozzá egy buszillesztőt... :/

Előzmény: norbi0325 (9042)
norbi0325 júl. 16. Creative Commons License 9042

Nem lesz jó ...!

Más az üzemanyag befecskendezés frekvenciája !  Alacsony teljesítményfokozatban ,"huhogni fog "  közel van a lángkialvás veszélye ! És mire észreveszi a vezérlő hogy kialudt a láng veszélyesen telenyomja a kazánt benzinnel !

Ne játssz vele !! Nem akármiért írták meg máshogy a Benzines/Diesel programokat!

Előzmény: mrlan (9039)
gibbonpitti júl. 15. © 9041

tökéletes nem lesz,mert más a hardver a benyásnál és más a dieselnél.

kipróbáltam.....ahogy egyre nagyobb a levegő nedvességtartalma annál kevésbé tudja megtartani a lángot a begyújtási fázisban.

W124E300TDT4MATIC júl. 15. Creative Commons License 9040

Előrebocsátom, hogy nem értek hozzá, csak okoskodom. Te írtad, hogy a diesel tart egy stabilizációs szakaszt.Ha a két kimenetet közösíted pl egy diódával, akkor elsőre mehet teljes gázzal...

mrlan júl. 15. © 9039

Hát igen...

A kérdés tehát maradt az eredeti: A Webasto Thermo Top Z/C-B működhet diesel vezérlővel? Biztos próbálta más valaki, már csak poénból is :D

Előzmény: gibbonpitti (9038)
gibbonpitti júl. 15. © 9038

az ilyen típusfüggő gyári fűtésekkel az a baja a magamféle embernek,hogy nem lehet az európában forgalomban lévő majd összes autót tudni és kezelni.ezeket csak azok ismerik jól és behatóan akik pl. igazi márka/típus buzik a jó értelemben.

szinte minden autóba beszerelhető a fűtés,de hogy a gyárit esetlegesen tudja utánozni(és itt nem a fűtési képességére gondolok) ahhoz nagyon behatóan kell ismerni az adott autótípust.

Előzmény: mrlan (9037)
mrlan júl. 15. © 9037

A helyzet az, hogy a BMW csak a 1999 utáni autókban használja a buszos indítást és kommunikációt. (1-es lábon 12V-ra indít, a 2-es meg a busz) Viszont a 1999 előtti autókhoz jó elvileg az univerzális kályha is, mert ilyenkor a kályhát a klímavezérlő indítja, kapcsolt 12V-al, csak ebben az esetben állófűtéses klímapanel kell, amin rajta van az a plusz csati, ami indítja a kályhát. Annyi, hogy ilyenkor a klímapanel kapja meg a buszon az indítási jelet és nem a kályha.

Előzmény: gibbonpitti (9036)
gibbonpitti júl. 15. © 9036

nem feltétlen és ennek is van pár oka......de fentebb írja,hogy ragaszkodik a gyári megoldáshoz,ezt lehet respektálni.

viszont amit tudok,hogy volt már jó pár bmw amire nem sikerült rátanítani a bontott bmw kályhát.....és még megannyi bmw-s guru is csak nézett h miért nem.

sőt van olyan is ami felismeri,tudod diagolni de fűteni már nem akar és nem a kályha a rossz.

nem vagyok bmw-s ezért csak azt tudom amit itt-ott hallok és tapasztalok.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9033)
mrlan júl. 14. © 9035

Természetesen, igen!

Többek között azért, mert alapvetően ragaszkodom a gyári megoldásokhoz, és sok funkció van a BMW vezérlő használata esetén, ami az univerzális esetén nincs. Kezdjük a kábelezéssel: a gyári kályhát tök egyszerűen bekötöm a busz vonalba, adok neki tápot, meg bekötöm a szivattyúját, és kész. Természetesen minden ki van alakítva gyárilag, míg az univerzális vezérlőnél meg kell oldanom a klímapanel indítását, ami megoldható ugyan de nem úgy fog működni mint a gyári kályhával, mert fel kell tekernem mindig a hőfokot mindkét oldalon és ablakra kell irányítanom minden egyes leállításnál és ez macerás, mert a gyári vezérlő megmondja a klímapanelnak a buszon, ha nincs a gyújtáskapcsolóban a kulcs, akkor most fűtünk ezerrel a szélvédőre 30 percig, ha pedig benne van a kulcs és el van fordítva akkor normál módon fűt, a beállított hőfokra, szintén 30 percig. A gyári vezérlő figyeli a buszon kapott külső hőmérsékletet (kiegészítő fűtés így megoldott, járó motornál és csak programozás kérdése), figyeli a tankban lévő üzemanyag szintjét (tudjuk hogy nem zabál sokat a kályha, de akkor is tök jó), figyeli az akkufeszültséget és meg se próbál begyújtani ha alacsony az akkufeszültség (tehát mindig indulni fog az autó mert nem szívja le az aksit), ja és a gyári boardcomputerről indítható és időzíthető, a telestart is megoldott, ráadásul még az autó antennaerősítőjébe is beköthető az antennája, és gyári helyén elhelyezhető. Egyéb funkció még, hogy a kályha szivattyúja használható kiegészítő szivattyúként így az eredeti szivattyú elhagyható, vagy akár az is megoldható, hogy a kályhára nem rakok és az autó kiegészítő szivattyúja fogja keringetni a vizet a kályhának. Programozható a klímavezérlőben gyári BMW progival, hogy hol található vízszivattyú. Akár még az is megoldható gyárilag, hogy állófűtés üzemmódban egy szolenoid szelep leválasztja a motort a vízkörről és így hamarabb fűti fel az utasteret, míg kiegészítő fűtésként fűti a motort is. Ez csak programozás kérdése, és egy szál kábelt nem kell húzni sehová. Ja és persze OBDII-n tudom diagnosztizálni a gyári BMW diaggal...

A probléma az, hogy a benzines E39-ekbe nem szereltek gyárilag kályhát, mert nincs szűkségük kiegészítő fűtésre, az állófűtést pedig mindenképp rendelni kellett anno, és hét nem sokan rendeltek állófűtést az autójukba, ezért nagyon ritka a benzines vezérlő. A dieselekkel azért könnyebb a helyzet, mert azokban gyárilag van kályha ami kiegészítőként funkcionál. Az állófűtés ezekbe is rendelni kellett, mert azoknak másként van kötve a vízköre, tehát a fentebb írt szolenoid szelep leválasztja a motort a vízkörről. Viszont a dieselekben komoly fegyvertény, hogy gyárilag ott a kályha mert egy egyszerű programozással megmondható neki, hogy működjön állófűtésként, azzal a különbséggel a rendelt állófűtéshez képest, hogy a "programozott" az a motort is melegíti, ami igazából nem baj. Igaz hogy tovább tart felfűteni neki az utasteret, de mire indulna az ember, addigra a motor is egész jó hőfoknak örvendhet.

Hát igazából ennyi... :)

Előzmény: gibbonpitti (9032)
Hannsg52 júl. 14. © 9034

Köszönöm,olvasgatok. Még van pár hónap a, hideg évszakokig :)

Előzmény: gibbonpitti (9031)
W124E300TDT4MATIC júl. 14. Creative Commons License 9033

"mert egy benzines E39-es BMW-m van"

Nyomós ok, és érthető... :-))

Előzmény: gibbonpitti (9032)
gibbonpitti júl. 14. © 9032

tudható miért ragaszkodsz a gyári bmw panelhoz?

gibbonpitti júl. 14. © 9031

jobban jársz ha olvasol,mert na aki eberezik itt és van aki webózik,mint pl. én is és van aki "márkafüggetlen".

neked kell eldönteni mit szeretnél és mennyit szánsz a dologra.

van aki a webótól fél van aki meg az ebertől.én személy szerint nem szeretem az ebert,ennek meg van az oka,de ettől még tud jó fűtés lenni.

olvass és ha felmerültek konkrét kérdések akkor biztos fog rájuk vki válaszoni itt.

Előzmény: Hannsg52 (9029)
mrlan júl. 14. © 9030

Sziasztok!

Tudom, hogy már máskor is volt téma, de létezik, hogy a benzines thermo top Z/C-m működjön egy ugyanilyen dieselesből származó vezérlővel?

Azért érdekelne, mert egy benzines E39-es BMW-m van, és ebbe szeretnék állófűtést BMW vezérlővel, de a benzines kályha ezekhez ritka mint az állat, a dieselből meg Dunát lehet rekeszteni. :)

Ahogy olvasgattam róla, annyi a különbség, hogy a diesel két lépcsőben gyújt be, tehát van egy stabilizációs szakasz, míg a benzines egyből elkezdi feltekerni a ventilátort, és a naftát. (valószínű a gázolaj nehezebben marad égésben)
Pl. ebben a hírdetésben azt írja, hogy a panel jó dieselhez és benzineshez is: http://www.ebay.com/itm/Steuergerat-Pla ... 20df73f9de

Hannsg52 júl. 11. © 9029

Na. ezt az olvasást szerettem volna elkerülni :)

kicsizs júl. 11. © 9028

Jó helyen jársz és ha szeretsz olvasni, szerintem az utolsó 100 hozzászólásban meg is találod a válaszokat! :)

Előzmény: Hannsg52 (9027)
Hannsg52 júl. 10. © 9027

Szép napot Uraim!

Most vettem ezt az Oktávia Scout autót.  Gondolkodok egy állófűtés beszerelésén,és szeretnék tippeket kérni Tőletek, milyen típus a lehető legjobb választás. Olyat szeretnék, ami a vizet melegíti,és keringeti. Szabadban áll a kocsi, és jó lenne ha meleg lenne a téli időszakban ,mire el szeretnék indulni vele.

Ha lenne jó tipp,vagy eladó fűtésrendszer, beszélhetnénk róla.

Kösz,..G

RÉMES júl. 10. © 9026

Hát, lentebb a hatásfokra lett fogva.

De én már mindent elhiszek, én hegesztőgépeket javítok, volt olyan ügyfél, aki gariba hozta vissza a majd egymilliós inverterét, mert elszállt benne a főpanel. Aztán mikor kérdeztem, hogy miért van benne leszakadva az összes távtartó, az volt a válasz, hogy hát nem "tartotta" meg a programot, csak ha oldalba vágták. És így használták jó ideig.

Szóval...  :-)

Előzmény: kicsizs (9024)
gibbonpitti júl. 9. © 9025

hoztak már fáradtolajos kazánt is.......gyakorlatilag belül csak korom volt,nem is tudom hol fért el a láng.

amit spórol az ember azt bukja a másik oldalon.

ha kiszámolja az ember pl.:télen 3 hónapot napi 2x fűtök 25 percet az 180 alkalom x 0.25l üemanyag=45 liter ami mostani áron nagyjából 18-19000. huf.cserébe 3 hónapig reggel és este meleg az autó.

a másik oldal:minden folyékony szarral fűteni ami free de cserébe valszeg a szezon vége előtt kakukk  a kazán.ami ugyebár ritkán fog működni 19.000. huf ráköltése után.álltalában nagyságrendekkel többe kerül újra műkődesre bírni.

ha kiszámolja az ember,hogy a meleg autó nem fogyaszt plussz üzemanyagot a hidegindításra és hidegüzemre akkor megkockáztatom hogy 3 hónap alatt max. 2-5000 huf igazából a plusz pénz a sima hidegautós megoldáshoz képest.azért havi 1-2-3e huf-t érjen már meg erre költeni és nem a kazán rendbetételére...vagy nem kell állófűtés.

Előzmény: kicsizs (9024)
kicsizs júl. 9. © 9024

Azt nem gondolod komolyan, hogy azért alakítatta át, mert veszi a nitrohigítót?!...

Valószínűleg ez éppen elérhető közelségben volt a kezéhez... :) gondolta sokkal jobb (ócsóbb) lesz... csak nem számolt azzal, amivel kellett volna, hogy megeszi minden egyéb alkatrészét....

Előzmény: RÉMES (9020)
gibbonpitti júl. 9. © 9023

amíg tele nem hordta oldott gumi és műanyag keverékével addig ment,mert a kazán bele tiszta retek,de nagyon.

aztán megállt az ac meg a kályha is......sztem sokat nem ment.

W124E300TDT4MATIC júl. 9. Creative Commons License 9022

Franc se tudja, mennyire érezném jól magam abban a tudatban, hogy pár litykó nitrohígító ég a seggem alatt egy benzinkályhában, gondolom, minden extra égésbiztosítás nélkül...

W124E300TDT4MATIC júl. 9. Creative Commons License 9021

...nem is értem, hogyhogy nem gariztad le...ilyet ugysem mindennap lát az ember, gondolom életre szóló élmény lehet. :-))

Nem csodálom, hogy elhajtottad.

Előzmény: gibbonpitti (9019)
RÉMES júl. 8. © 9020
Tyí bakker!!!
Ráadásul a nitro ára több mint a duplája a benyának.

De amúgy müködött míg meg nem ette a kályhát?

Előzmény: gibbonpitti (9019)
gibbonpitti júl. 8. © 9019

a baj ott kezdődik,hogy erre én adtam anno 1 év garit és ezzel jött vissza vissza hozzám.

azt várta volna el,hogy én saját költségen hozzam rendbe a szétb.szott kályháját,adjak egy másik ac-t és persze csövezzem újra az üzemanyagot mert a nitróról törött már a műanyag cső mint a ropi.

erre felajánlottam,hogy adok cserekazánt neki 20ért!!! és ac-t 5ért a csövezést meg nem számolom fel akkor én voltam a lehúzós geci.aztán átgondolta 2 hét alatt és tegnapelött megkeresett megint,de mondtam menjen inkább ahhoz aki átalakította,biztos vissza is tudja csinálni.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9018)
W124E300TDT4MATIC júl. 8. Creative Commons License 9018

Nem az a fő probléma, hogy nagy az állatkert, hanem az, hogy alacsony a kerítés... :-)

Előzmény: gibbonpitti (9017)
gibbonpitti júl. 8. © 9017

egy a vége 100 szónak is.....  :)

én elég nagy mintából(kb. 80 db kazán)jutottam erre a következtetésre,de mivel ember vagyok lehet tévedek.szóval van vagy 50 db olyan kazánom ami a túlmelegedésre vezethetően ellett meg,a többi rossznál más a gond de főleg az idő ette meg őket és 6-7 hiba áll fent a 30 kazánnál,tehát azok nem annyira típushibák.

nekem ez nem tanult szakmám csak kissé belemerültem,talán túlságosan is.

mindenki úgy építi be a kazánját ahogy jónak látja,aztán az idő megmutatja jó volt-e a koncepció.

próbálom megosztani amit tapasztalok mások okulására és ezekért én felellőséget is vállalok néhány emberrel ellentétben.akinek nem inge ugyebár....

csak 1 példa:ajánlotta innen vki az egyik embernek akinek tavaly raktam be egy benzines kazánt,hogy sokkal jobb hatásfokkal működik ha nitrohigítóval megy....amellett,hogy a tulaj sokalta a napi 2-2.5 deci benzint még pénzt is adott az embernek hogy "átalakítsa" az egészet a nitróra.persze csak annyi történt,hogy kapott egy 3 literes valamikori tűzoltópalackot külön üzemanyagtartálynak.azt is kókányul.

aki tudja miként mükszik egy kályha és ismeri a nitró áldásos tevékenységét a gumi és műanyag alaktrészekre az el tudja gondolni mi lett belőle.

ja és mindezért az emberünk fizetett 30 pénzt....  :)

ennyiből pár évig elfűtött volna vidáman.

grandegabo júl. 7. © 9016

Volt nekem is egy Thermo Top Z/C kieg kazán állófűtésnek megcsinálva keringetővel,  beszerelés és próba során Én is tapasztaltam azt az 1-2 mp-es bugyogást üzemmeleg hűtővíznél.

Aggasztott is a dolog, csináltam a keringető áramkörére egy kis kiegészítő elektronikát ami egy fél perccel késöbb kapcsolta le a szivattyút. Jó ha van rajta, kétségtelen..

Előzmény: 409 (9015)
409 júl. 7. © 9015

Ja a felforrás. Üzemi hőmérsékleten a mai autók hűtőrendszere ~1.5bar nyomás alatt van, ami 120°C feletti forráspontot jelent. Gyanítom, hogy az a felforrás ami hallható esetleg, még nem az a bugyogás mint amit a fazékban látni a rezsón. :-)  A fazékban is sustorgó hangot hallani mát 10-15°C-al korábban, mint hogy bugyogni kezdene.

Előzmény: 409 (9014)
409 júl. 7. © 9014

Félreértés ne legyen, nem a keringető ellen ágálok, én sem építeném be keringető nélkül, már csak azért sem, hogy legyen állófűtés is. Amúgy a vénséges dieselembe tettem egy keringetőt kályha nélkül is, hogy legyen rendes fűtés tötymörgés esetén is.  :-)

Előzmény: RÉMES (9013)
RÉMES júl. 7. © 9013

Sziasztok

Annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy ha ügyesen kombinálják a szivattyú vezérlését, úgy, hogy álló motornál is be lehessen kapcsolni az utastér szellőztető ventilátorral együtt, akkor remek útófűtést lehet csinálni télen az autóba. Én kb 20 percig tudom a motor maradékhőjével fűteni az utasteret.

Semmiképp nem hagynám ki a szivattyút, egyszer kell megvenni.

Az viszont nem tudom, hogy használ-e a mai fagyállóknak, ha kis mennyiségben is, de sokat van forráspont fölött! Én az után futásos szivattyúra szavaznék. :-)

( sk vélemény) 

Előzmény: 409 (9012)
409 júl. 6. © 9012

"a víztér felületén megforralta a vízet.nem sokáig,max-1-2 mp-ig,"

Igen, ez a hőtehetetlenség folytán megeshet, de az Eberspachernek nem szokása erre túlmelegedés hibával reagálni.

Valószínűleg a Webastonak sem, mert pl. a BMW-vel szemben a Chryslereknek nincs keringetőjük és mégis bírják akár 10 éve is.

Előzmény: gibbonpitti (9009)
409 júl. 6. © 9011

A szóbanforgó D5W-Z kályhában egy NTC ellenállás van és a vezérlő ennek alapján dönt a leállításról. Ennek nem oszt-szoroz, hogy hányszor lépi túl a max hőmérsékletet.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9007)
gibbonpitti júl. 6. © 9010

a fűtés megéri a pénzét és a szivattyú is.....én saját tapasztalatokról tudok csak nyilatkozni és az kezd már elég sok lenni ilyen dolgokban is.van webasto is ami nélkülözi a keringetőt,meg is ellik mind elég hamar.egy-két elmegyek a sarokra a boltba és ott leállítom a verdát esemény és kakukk van.vannak autótipusok amik ezzel a betegségben szenvednek,gondolom próbáltak a gyárban spórolni hogy minél olcsóbban megússzák,de pl. a bmw-nél megmaradt a gyári keringető,nem ok nélkül.

Előzmény: szur tdi (9008)
gibbonpitti júl. 6. © 9009

én kipróbáltam webastóval amiről leszedtem a vezérlőt,hogy ne legyen baja és az konkrétan 62 fokos víznél a víztér felületén megforralta a vízet.nem sokáig,max-1-2 mp-ig,de hallottam a forrást.többször is kipróbáltam.ebből gondolom hogy az eber is tudja ezt.

nyílván nem lesz nagy nyomás,mert a víz azért hamar elviszi a feles hőt,de van annyi tehetetlensége a keringetés leállítása után hogy egy pillanatra megforr az égéstér falán.

Előzmény: 409 (9006)
szur tdi júl. 6. © 9008

Nem akartam kötekedni ,és NEM is értek hozzá !

Csak ahol én kiegészítő fűtéses autókat látok szétszedve  ott gen 1 sharan ,galaxy és most egy fiatalabb Ford Transit conect van , egyikben sincs vízforgató !

Ha ez így jó volt 10+ évig akkor nekem is jó ugy .

10eft körül kapok egy bontott  kiegészítő fűtést amit kipróbálva hozok el , még egy bontott 5 eft os merci vízforgatóra lehet áldozok de a rendes hozzávaló uj 23eft  na azt tuti kihagyom.

Előzmény: gibbonpitti (9003)
W124E300TDT4MATIC júl. 6. Creative Commons License 9007

Én (még) nem próbálgatom, de azt másirányú tapasztalatból tudom, hogy a klixon (hőkioldó) túl sok kapcsolást nemigen szereti.

Előzmény: gibbonpitti (9005)
409 júl. 6. © 9006

"amennyire tudom az eberes autókban amiben kiegfűtés van(én sharan,galaxy,alhambra trióval szoktam összefutni gyakrabban)abban a keringető még megy a leállítás után is ha jól tudom,de majd kijavítanak az eberes kollégák ha tévedek."

Az Mk1 típusban (2000-ig) 3kW-os kályha van, keringető nélkül.

Az Mk2-ben 5kW-os, keringetővel, ami a leállítás után is megy ~90 másodpercig (függetlenül a kályha működésétől). Viszont ez túlmelegszik  (nem felforr!!!) rossz keringető esetén járó motornál is, ha alacsony a motor fordulatszáma. Gyanítom, ha nem melegedne túl, ebbe se tettek volna keringetőt.

gibbonpitti júl. 6. © 9005

nem ennyire drasztikus...  :)

van bennük(webastóban is)egy vész hőkioldó ami elvileg 125 fokon leold.elvileg ez visszakapcsol ha lehül,de a tapasztalatom,hogy ez álltalában nem sikerül.lehet azért mert jóval túlmegy kis időre a tervezett élettartam hőfokán.ami a kályhát kapcsolgatja normál üzemben az olyan 80-85-nél kikapcsolja és 70-75nél meg vissza,ez sem szokta szeretni a 125 fokot.

és ha megáll a víz áramlása az égéstér anyaga(alu) egyből felmelegszik,volt hogy ahlottam hogy rotyog a víz benne,persze csak 1-2 másodpercig.és mivel a hőérzékelő az alumíniumházra van szerelve...a többit rátok bízom.fizika....

de ez van ha víz nélkül próbálgatják a kályhát.csak ott elég kb. 15 mp ehhez......

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9004)
W124E300TDT4MATIC júl. 6. Creative Commons License 9004

Kiváncsiságból: mit csinál? Felfűti 80-ig? Vagy szétrobbantja a vízcsövet, amiben már csak gravitációs az áramlás?

gibbonpitti júl. 6. © 9003

az ember próbál segíteni és egyből ez a reakció......amennyire tudom az eberes autókban amiben kiegfűtés van(én sharan,galaxy,alhambra trióval szoktam összefutni gyakrabban)abban a keringető még megy a leállítás után is ha jól tudom,de majd kijavítanak az eberes kollégák ha tévedek.

próbáld ki mit csinál egy kályha ha fűtesz vele és mondjuk már min. 60 fokos a víz és egyszer csak elveszed tőle a villanyt....aztán utána beszélgessünk megint.

Előzmény: szur tdi (9001)
grandegabo júl. 6. © 9002

Azért viszonylag ritka, hogy az alatt az 5-10 perces bemelegítés alatt -amig rásegít a kályha hidegben- állítják le a motort, illetve ezalatt még valószínűleg nem 90 fokos a víz hogy hirtelen el tudjon melegedni..

Előzmény: szur tdi (9001)
szur tdi júl. 6. © 9001

Miért  gyárilag is a vízpumpa forgat az is rohadtul megáll ha leállítod az autót .

Ha meg az üzemanyagra gondolsz az is azonnal megáll .

Nem értem mire akarsz utalni egy ilyen kiegészítő kályhánál ?

Előzmény: gibbonpitti (9000)
gibbonpitti júl. 5. © 9000

ha a szivattyút is csak a kapcsoló fogja kapcsolni akkor sztem nem lesz hosszú életű a kályhád,legalább is webastónál tud lenni ez a halál oka.nem véletlen van még keringetés a kiszellőztetés ideje alatt.

Előzmény: szur tdi (8999)
szur tdi júl. 3. © 8999

Semmi vezérlő nincs tervben első körben.

Kap egy távkapcsolót ON-OFF és csá.

Persze ha olcsó vízforgató nem kerül akkor csak kiegészítő fűtés lesz .

Előzmény: norbi0325 (8998)
norbi0325 júl. 3. Creative Commons License 8998

Nincs .meg kell venni a vízpumpát.vagy használtan vagy újat

Vagy elektronikust vagy keféset.

Az elektronikus ha tönkremegy kuka. a kefést ügyes kezek javítják..

----

Azért kíváncsi lennék mi az elképzelésed ...hogy fogod hozzáintegrálni a vízpumpát ehhez a kazánhoz...hogy mi fogja vezérelni??

Előzmény: szur tdi (8997)
szur tdi júl. 3. © 8997

Köszönöm az eddigieket .

Van tipp ,hogy mi a legolcsóbb víz forgató ami segít ,hogy állófűtés legyen ne kiegészítő fűtés .

Előzmény: norbi0325 (8993)
szur tdi júl. 3. © 8996

A pumpa a közvetlen  nem a csatlakozón keresztül.

Előzmény: 409 (8994)
norbi0325 júl. 3. Creative Commons License 8995

A kék az a generátor jel, hogy forog a motor.

A kék-fehér a diag szál.

Előzmény: 409 (8994)
409 júl. 2. © 8994

Megeshet, hogy a kék az a diagnosztika szála.

Az üzapumpa közvetlenül van bekötve, vagy az is ezen a csatlakozón keresztül?

Előzmény: szur tdi (8992)
norbi0325 júl. 2. Creative Commons License 8993

a feketének is kell +12v amit a külső hőmérséklet bimetál kapcsol

Előzmény: szur tdi (8992)
szur tdi júl. 1. © 8992

Jól gondolom ,hogy

piros és a kék +12 V

a barna  test  és így indul is ?

Előzmény: norbi0325 (8991)
norbi0325 júl. 1. Creative Commons License 8991

Ez a típus tud.

Előzmény: szur tdi (8990)
szur tdi jún. 30. © 8990

Üdv urak !

Ford transit conect   ebersparcher hidronic D5W Z kiegészítő/állófűtés tud működni idegen autóban ?

Az 5 szál bekötéséről van valakinek elképzelése ?

gibbonpitti jún. 30. © 8989

nincs meg már a párologtatókorong.....tavaly odaadtam egy kollégának,de ez csak 1 nap túrás után villant be.

Előzmény: Pubi úr (8974)
gibbonpitti jún. 29. © 8988

ha veszel kályhát csak olyat amit el is indít az eladó vagy ad rá garit....ha veszel egy rosszat akkor arra is lehet pénzt locsolni rendesen.

Előzmény: Pubi úr (8986)
tszabo70 jún. 28. © 8987

Összegezve a kapott válaszokat:

"Ezt hogyan kell érteni? A saját vezérlőjéről működtetve, vagy akkuról?"

Saját vezérlővel. Akkura közvetlenül nem mertem rákötni, mert nem 12V a névleges feszültsége, nehogy kinyírjam.

"kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett.

Csak közlöm hogy az gyárilag olyan :) "

Hmm :-)

Tehát nem egy egyenletes szitaszövet, ami körbeér a lángcső belső peforációja mellett? Nekem így tűnt logikusnak. Ha már egyszer örökre behegesztették, igaz ez se túl logikus lépés.

Tehát az izzítógyertya mellett kell a szitaszöveten egy lyuknak lennie? Mert akkor jó, nekem van! :-)

"A gyertya körül lévő párologtató szita ne legyen szétégve."

Ezek szerint nem biztos, hogy szét van, én a lukat vettem a szétégés jelének.

Vagyis... nem biztos, hogy egyről beszélünk, a D3W-nek a rajzokon nincs olyan külön kis szitahengere az izzítógyertya körül, mint a D5W-nek. Ha lenne, nem lenne gondom, csere és kész. De az enyémben szépen össze van hegesztve a duplafalú égőcső, és a két fal között van a szita, amit -akárhogy nézem- legföljebb szétvágás után tudnék cserélni. Ha tudnám, mire, és utána még újra össze is kéne hegeszteni.

Innen indult a kérdésem, hogy ennek van -e valami egyszerűbb alternatívája a komplett cső cseréjén kívül?

"ami gyakoribb :  lehet gyertya hiba vagy vezérlő is"

Egy halott vezérlőm már van, nem kéne mégegy ;-)

"De egy takarítást mindenképp ajánlok !"

Megvolt.

"Aztán kérj kölcsön egy jó gyertyát vkitől"

Tömítéskészletet úgyis vennem kell, akkor már egy gyertya is belefér. Azt hittem, az vagy izzít és akkor jó, vagy nem izzít és akkor rossz. Nem gondoltam, hogy van köztes állapota is.

Már csak egy beszerzési helyre adjatok ötletet legyetek szívesek, ami nem ebay, meg egyéb külföldi huncutságok. Esetleg egy konkrét árajánlatért a profik valamelyikétől is hálás lennék :-)

Köszönöm!

Előzmény: norbi0325 (8985)
Pubi úr jún. 28. © 8986

Semmiképpen nem én szeretném beépíteni. Ha kábelköteget kell átalakítani akkor főleg. Az jó hír, hogy viszonylag egyszerű menet lesz. Keresgélek, aztán valószínű, hogy megkereslek, ha nem találok kipróbálható jó állapotút, akkor kazán ügyben is.

Találtam felújító szettet 50€-ért, (filc, kosár, tömítések). Úgy gondolom, hogy ennyit még megérdemel és a magam megnyugtatása miatt is, hogy tettem valamit az eredeti állapot megőrzéséért. Ha a vezérlő elhalálozik, akkor leírom ahogy tanácsoltad és megy be az új kazán.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a tanácsokat!

Előzmény: gibbonpitti (8983)
norbi0325 jún. 27. Creative Commons License 8985

kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett.

Csak közlöm hogy az gyárilag olyan :) 

A gyertya körül lévő párologtató szita ne legyen szétégve.

ami gyakoribb :  lehet gyertya hiba vagy vezérlő is

De egy takarítást mindenképp ajánlok !

Aztán kérj kölcsön egy jó gyertyát vkitől

.

Előzmény: tszabo70 (8976)
gibbonpitti jún. 27. © 8984

sztem akkuról.....mert a leírás alapján próbál elindulni a kályha és működteti az ac pumpáját,tehát akkor ha jut üzemanyag összeszerelve a lángcsőhöz akkor ha a helyén is izzítana akkor füstölnie kellene a kályhának,lévén diesel.

mondom ezt úgy,hogy nem szeretem az ebert...  :)

ha elmegy az ellenállása az izzítógyertyának attól akkuról még fog izzítani,de a vezérlő lehet hibát észlel és leállítja az izzítást.webastónál így van igaz ott az ac-t el sem indítja ha nem izzít.

Előzmény: 409 (8982)
gibbonpitti jún. 27. © 8983

ha van kézügyességed akkor a vízszivattyút és a kábelköteget órával meg tudod tartani....sőt az üzemanyagszivattyú is jó hozzá....a kábelköteget át kell alakítani némileg,de nem nagy dolog ha egyszer nekiáll az ember és érdekli is a dolog.

tehát csak a kazánt kell cserélni.

a kötegátalakítás azért kell,mert az tiédtől újabbak már mind beépített vezérlésű ellenben a DBW aludobozaival.

sztem keress egy olyan tt-c kazánt amit el is tud indítani az eladó próbára és rakd el tartalékba,mert ha pl. dec. 12-én hal be a tiéd akkor elég nehéz jót és olcsón szerezni...a csere megvan pár óra alatt.

Előzmény: Pubi úr (8981)
409 jún. 27. © 8982

"Az izzítógyertya kiszerelve meggyújtja a rácsöpögtetett gázolajat."

Ezt hogyan kell érteni? A saját vezérlőjéről működtetve, vagy akkuról?

Előzmény: tszabo70 (8976)
Pubi úr jún. 26. © 8981

Tisztelem az egyenes beszédet. :-)

Feleslegesen nem fogok akkor rákölteni, megy ameddig megy, aztán kicserélem.

Abban igazad van, hogy még van más hibalehetőség is amit én nem tudhatok. Nehezíti a dolgot, hogy Merci gyári beszerelésű. Csak a kazánt kell majd cserélnem, vagy kompletten mindent?

Előzmény: gibbonpitti (8980)
gibbonpitti jún. 26. © 8980

egyszer mindennek lejár az ideje.

de komolyra fordítva,most ráköltesz egy párologtatópárnát ami ha jól emlékszem én vettem olyan 5-6 ezerért,és egy kosárra amit ha kapsz jó esetben 15ért a tiéd.és mivel szétégett a bele szegénynek gondolom nem keveset ment már életében ezért az izzítója is lehet megadja magát a nem túl távoli jövőben.

magánügyed,de a helyedben ha üzembiztosat szeretnél akkor vennék egy tt-c mondjuk amit ki lehet fogni annyiból amit épp készülsz rákölteni a mostanira.

nekem is volt ilyen kályhám,de túlléptem rajta,mert sok volt vele a gond egy idő után.15 évig semmi aztán egy tél alatt minden előjött és a vezérlő halála adta meg a kegyelemdöfést neki.

Előzmény: Pubi úr (8979)
Pubi úr jún. 26. © 8979

Tavaly kitisztították, megszolgálta az idei telet, de azt tanácsolták akkor, hogy a következő télre cseréljem ki.

Készítettem róla képet, ilyen állapotban van. Nem túl bizalomerjesztő. Egyébként semmi gond nem volt vele, tette a dolgát, nem füstöl nem csühög.

Előzmény: gibbonpitti (8978)
gibbonpitti jún. 26. © 8978

annyira régi a tipus,hogy szerintem már nem nagyon fogsz hozzá újat találni....talán bontottat inkább.

Előzmény: Pubi úr (8977)
Pubi úr jún. 26. © 8977

Köszönöm szépen!

Ha alkalmas lesz neked  ill. megvan,  jelezd légy szíves és megkereslek.

Kosarat hol tudok vásárolni? Webshopokban csak komplett új készülékeket találok, alkatrészt nem.

Előzmény: gibbonpitti (8975)
tszabo70 jún. 26. © 8976

Sziasztok!

D3WZ kályhám nem indul. Szétszedtem, komoly bajt nem találtam. Izzít, levegőt fúj, üzemanyag-szivattyút vezérel, a szivattyú szállít. Az izzítógyertya kiszerelve meggyújtja a rácsöpögtetett gázolajat.

Egy látható hiba van,  kiégett, kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett. Okozhatja ez a nehéz, bizonytalan indulást? Milyen anyagból van ez a szövet? Lehet ezt valamilyen házilag végrehajtható módszerrel javítani, vagy csak cserélni lehet a komplett lángcsövet?

A neten elég húzós áron láttam, de az is csak felújított volt. Valami emberibb árfekvésű beszerzési forrást keresnék. Tömítéskészlet és egy tartalék izzítógyertya is érdekelne.

gibbonpitti jún. 25. © 8975

üdv.

párologtatópárnám asszem van....meg kell néznem......kosaram sajnos biztos nem lesz.

Előzmény: Pubi úr (8974)
Pubi úr jún. 25. © 8974

Sziasztok!

Webasto DBW 46-os kályhához keresek tűzkosarat és párologtató filcet, esetleg olyan lehetőséget, ahol tudok utánvéttel vásárolni és postáznak is.

Köszönöm a segítségeteket!

norbi0325 jún. 9. Creative Commons License 8973

Szia nekem van egy vadi új eladó

Előzmény: Tomcsi Golf (8972)
Tomcsi Golf jún. 1. © 8972

Üdv.! Programórát keresnék vizes eberspacher kályhához,akár komplett vezeték kötegestől. Köszi

nagy ivó máj. 11. © 8971

Benzines AC 5 kw-hoz?

Előzmény: Törölt nick (8970)
Törölt nick máj. 11. © 8970

Üdv.Van egy Kazal Ëberspacher Kâlyhàm Benzines-Diesel Vizes rendszerűek alkatrèszek is vannak!condorf33@gmail.com

Előzmény: tomabear (8969)
tomabear máj. 10. © 8969

Sziasztok!

Keresek használt, de jó állapotú Eberspachert, benzines-vizest. Sajna a googli, csak keveset mutat azt is nagyon drágán. Előre is kösz.

wakker ápr. 29. © 8968

Köszönom, nehäny nappal kesöbb megtalältam a ceg udvarän. :-) Szerencsem volt...

Előzmény: grandegabo (8967)
grandegabo ápr. 22. © 8967
Előzmény: wakker (8966)
wakker ápr. 22. © 8966

Sziasztok!

Hol tudnek venni T91-es tävhoz olyan fedelet ami az elemet takarja? Gözöm nincs hogyan, de elveszett... :-(

vendelzoli ápr. 21. © 8965

Van egy ilyen webasto levegős állófűtésem. Minden tartozéka meg van. Időzítő órája is. Teljesen komplett!

35.000Ft

R István ápr. 18. © 8964

Köszi 409,

Nem volt test. Megkapta és tökéletesen működik. 

Üdv

István. 

Előzmény: 409 (8945)
gibbonpitti ápr. 18. © 8963

ez olyan régi,hogy lehet nem is mükszik már.....de komolyan,nem tudom.....ha látnám lehet tudnám.de ilyet még csak képen láttam eddig....

Előzmény: Peti 106 (8962)
Peti 106 ápr. 18. © 8962

Helló!

Nekem van egy Webasto wo 2352 vizes állófűtésem szeretném beüzemelni ,de nem tudom hogyan kell tápot adok neki a ventilátor és a szivattyú elindul,de hogyan tovább??

Előre is köszönöm

Üdv

Előzmény: gibbonpitti (8952)
Monhalt ápr. 16. © 8961

Üdv Mindenkinek!

1533-as Webasto programórát keresek (használt is jó), vagy olyan mestert, aki a meg tud javítani egy beázottat.

Dizeles ápr. 16. © 8960

Jónap Mindenki!

Webasto DBW46 alkatrészei eladóak.

Érdeklődni: dizeles@citromail.hu

beriv ápr. 16. © 8959

Keresek T80-as távirányítóba gumi nyomógombot vagy komplett t80 távirányítót.

beriv.diesel gémélpontcom

gibbonpitti ápr. 7. © 8958

akkor neked levegős kell.....12v-ost nehéz jót találni.vagy újat veszel,azzal lenne a legkevesebb gondod.de nézelődj a neten,őszig van időd még.

Előzmény: Peti00077 (8957)
Peti00077 ápr. 6. © 8957

Aludni szeretnék benne.

Nemzetközibe járok ki és télen jó lenne ha nem fagynék oda. :-)

Előzmény: gibbonpitti (8956)
gibbonpitti ápr. 6. © 8956

ha nem aludni akarsz a fülkében hanem az a cél h reggel ne fagyos belső és jégvirágos üveg fogadjon akkor a vizes jó.

Előzmény: Peti00077 (8955)
Peti00077 ápr. 6. © 8955

Renault master dupla fülkés.

Rakteret nem akarok fűteni vele.

Előzmény: gibbonpitti (8954)
gibbonpitti ápr. 6. © 8954

milyen autóba kell?

rakteret ezzel nem lehet felfűteni....csak,hogy tudd.

Előzmény: Peti00077 (8953)
Peti00077 ápr. 6. © 8953

A vizes milyen árban van?

Az hogyan működik? A motor vízterét melegíti fel?

Milyen árban vannak?

Előzmény: gibbonpitti (8952)
gibbonpitti ápr. 6. © 8952

én csak webasto-val és csak vizessel foglalkozom és csak 12v-osal.

levegős 24v-os van sok a neten....eztán h milyen állapotban az már szerencse kérdése...

Előzmény: Peti00077 (8951)
Peti00077 ápr. 5. © 8951

Szia!

Bocs de nem voltam idehaza.

Levegős kellene. Az jobb szerintem.

Neked mi a véleményed?

Van eladód?

Előzmény: gibbonpitti (8949)
norbi0325 ápr. 2. Creative Commons License 8950

:)

Tele a net hirdetésekkel :))

Előzmény: Peti00077 (8948)
gibbonpitti ápr. 2. © 8949

üdv.

levegős,vizes?

szűkíthetnéd a kört sztem....

Előzmény: Peti00077 (8948)
Peti00077 ápr. 2. © 8948

Sziasztok!

Használt állófűtést keresek.

Valakinek van eladó?

Peter j márc. 24. © 8947

Eberspacher Airtronic D2 állofutesemel az a gond hogy nem tartja a beállitott höfokot Easy start T kezelö van hozzá.

Egyre csak melegebb es melegebb  van, nem áll kissebb fokozatra, 

Tud valaki otletet vagy megoldast, mi lehet a gond ?

R István márc. 24. © 8946

Köszi megpróbálom

Előzmény: 409 (8945)
409 márc. 24. © 8945

Mérd ki, hogy melyik szálon nem jön a vezérlőből áram. Ha test nincs , akkor testeld le a ventilátor testvezetékét egy "Y" leágazással.

Előzmény: R István (8944)
R István márc. 23. © 8944

Sziasztok!

C Vectrámban gyári D5WZ fűtés van. A gyári tech2 műszer szakadás hibát irt a levegő motorra. Szétszedtem, megtisztítottam és utána tökéletes lett pár hónapra a télen. A hiba tünet annyi volt hogy esetlegesen működött. Nehezen indult és füstölt. A tisztítás után tökéletesen indult egy pillanat alatt. Jó pár hete újra vacakolni kezdett. Nehezen majd alig indult amikor probálgattam. Újra szakadás hibát irt a tech2. Most már egyáltalán nem indul. A szivattyú felpörög aztán leáll mivel a levegő motor meg se nyikkan. Újra szétszedtem és teszteltem a motort 8.5V-al. Szépen forog ahogy kell. De visszatéve megint nem indul. Mi lehet a gond? A hibakód továbbra is szakadás. Az lehet hogy ettől függetlenül mégis rossz a motorom (a vezérlő úgy gondolja mert nincs tartományban?). Vagy a vezérlő rossz.? Lehet ilyen opeles vezérlőt külön kapni vagy javítani? Az izzító és a hő érzékelők ellenállása előírásnak megfelelő.

Köszi

István

té.bé márc. 21. © 8943

MAN az csak teherautó nem kamion.

A kályhát a jobb első kerék elé tette az okos német, máskamionoknál mindig a fülkébe az ágyalá teszik és 2kw is elég.

Előzmény: gibbonpitti (8921)
gibbonpitti márc. 20. © 8942

minek oda visszacsapó?

nem minden autóba lehet az előremenőbe kötni.....ha ac van a tankba akkor azon keresztűl nem tudja átszívni a fűtés ac-ja az üzemanyagot....a visszatérő cső meg ritkán ér a tank aljába.ezért az sem jó...

autótípus?

Előzmény: SchwarZmann (8941)
SchwarZmann márc. 19. © 8941

Üzemanyag ágba (diesel) visszacsapó szelepeket keresek, mit ajánlotok? Nem tudok komplett új ágat kihúzni a tanktól.

norbi0325 márc. 14. Creative Commons License 8940

Ok köszönöm a fáradozásod ,nem győztél meg !

Nem egy, t90-es volt a kezembe már,és kötöttem be ! :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8939)
W124E300TDT4MATIC márc. 14. Creative Commons License 8939

Ez a T60-é. A T90 a fórum neve, és egy oldallal előbb van, illetve szinte az összes rajz, amit a googli kidob. És a T90- nek több lába van...

Előzmény: norbi0325 (8938)
norbi0325 márc. 14. Creative Commons License 8938

K9szi ezt megtaláltam én is ,csak az a baj ,hogy ez a t90-es lábkiosztása ! s nem a t60-é!!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8935)
W124E300TDT4MATIC márc. 14. Creative Commons License 8937

Igaz, bocsi ;-)

De ha lerajzolod, még lehet ábra is... :-))

Előzmény: kicsizs (8936)
kicsizs márc. 13. © 8936

Látod? Ez sem bekötési ábra :P  :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8935)
W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8935

Der originale Telestart T60 Empfänger ist im Avant hinter der linken Laderaum-Abdeckung in der Nähe Radkastens verbaut. Man schraubt den Empfänger ab und löst die Stecker. Dann löst man vorsichtig das Anschlußsteckergehause vom Anschlußkabel. Die Pins bleiben am Kabel !!!

So weit so gut - nun zur Steckerbelegung:

Pin1: 12V +

Pin2: K-Com bzw. W-Com (für Fahrzeuge mit CAN-Bus)

Pin3: 12V Schaltkontakt

Pin4: leer

Pin5: leer

Pin6: Masse -

Forrás:  http://www.motor-talk.de/forum/telestart-t60-auf-t90-aufruesten-t1957389.html?page=2

Előzmény: norbi0325 (8934)
norbi0325 márc. 13. Creative Commons License 8934

Igen tisztában vagyok hogy a gugli sok mindenben segít ,de  bekötési  ábrát sehol nem találtam !!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8927)
W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8933

Aztán, ha összejött a próba, gyere vissza, és írd meg az eredményt! :-))

Előzmény: csaby5 (8932)
csaby5 márc. 13. © 8932

Az agy alatt altalaban be van pakolva mindenfele utipoggyasz,dugig,az is szigetel es valamennyit elvesz a legkobmeterbol

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8930)
csaby5 márc. 13. © 8931

Kosz,meg fogom probalni mert van is egy 2kw-os ventilatoros hosugarzom.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8928)
W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8930

Az jó megoldás, nekem a padlón volt - és alulról cudarul dőlt a mínusz... :-))

Előzmény: csaby5 (8929)
csaby5 márc. 13. © 8929

Oldalfalrol lenyithato agy van beszerelve az aljatol 50 cm-rel magasabban.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8924)
W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8928

Ilyen "kicsiben" szerintem elegendő. Próbáld az előzőekben javasolt megoldást: tegyél be egy 2 kW-os hősugárzót. Ha az jó, érdemes nekiállni beénekelni a 3,5- öst.

Előzmény: csaby5 (8926)
W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8927

Sajna nem értek hozzá, de a gooooogli képkeresője kidob egy csomó kapcsolási rajzot, lesd meg, hátha van közte olyan, ami neked kell...én annyit írtam be hogy: Webasto t60

Előzmény: norbi0325 (8925)
csaby5 márc. 13. © 8926

Koszonom a valaszokat.

A rakter bordas Alu-lemezzel van korbe boritva (a teto nincs),es a kulso lemez es ez kozt van kb 4-5 cm szigeteles. A futendo terfogat 2x1.70x2m azaz durvan 7 kobmeter,mert a tobbi le van valasztva.

Nagyjabol ezek a parameterek,es az a 15-20 fok eleg lenne.Abban biztos vagyok,hogy minusz 20-ban keptelenseg felfuteni,de talan  ritkan van olyan hideg.Akkor Motelben kell aludni.

Letezik 5 KW-os is legbefuvosban? En nem talaltam.

Előzmény: norbi0325 (8922)
norbi0325 márc. 13. Creative Commons License 8925

Tud segíteni vki nekem ?!!

Webasto t60 -as vevőegység lábkiosztása után érdeklődnék !

W124E300TDT4MATIC márc. 13. Creative Commons License 8924

Tetőre akasztott függőágy talán jó lenne...ott kevésbé sugárzik a bádogból a hideg...

És nem az a gond, hogy nem fűt be a 3,5 - ös, hanem nem képes kompenzálni a hideg sugárzását.

Előzmény: t4pistibá (8923)
t4pistibá márc. 13. © 8923

Csak  az a pár m3 könnyen lehet  12-17 is , főleg ha még magasított is ,ami egy szigeteletlen doboz esetében nagyon soknak számít !

Előzmény: norbi0325 (8922)
norbi0325 márc. 13. Creative Commons License 8922

Noakkor írok én is pár sort ,tapasztalatot ..

Haver bmw-jében volt levegős kályha D1l ami az alap kályha..1800W Hát mi 5 perc alatt leizzadtunk benne  !

Az én véleményem szerint elég lehet neked egy ilyen kis teljesítményű is ..be fogja fűteni  azt a pár m3 -es rakteret ..okosan el kell helyezni !

Csinálj egy próbát !  minden háztartásban van  az a hagyományos kis elektromos fűtőventilátor ,na az is 2000w-os tedd be ,és próbáld ki mennyi idő alatt csinál neked megfelelő hőmérsékletet ,

Aztán ha kevés ,szerintem csak akkor gondolkozz nagyobb teljesítményűben !

De szerintem elég lesz !

Előzmény: csaby5 (8919)
gibbonpitti márc. 12. © 8921

én nem annyira ismerem/szeretem a levegőseket,de annyit tudok,hogy a mercedes és MAN új kamionokból sorban dobálják ki a 3-3.5kw -osokat és rakják be helyettük az 5 kw kályhákat.ez azért erősen elgondolkoztató....nem hinném,hogy a fülke szigetelése romlott volna az idők folyamán.sztem a kívánatos hőfok emelkedett a komfortszint miatt.ha nem akarsz megfagyni akkor jó a kisebb is.de kánikula biztos nem lesz.

csináltam raktérfűtést egy kisteherbe és ott vizessel oldottam teljesen független vízkörrel és fűtőradiátorral.ez használható állónak is csak ha 7-8-9 órát akar menni akkor oda igen jó és nagy akku kell.

W124E300TDT4MATIC márc. 12. Creative Commons License 8920

Nekem ugyan nincsen eladó, de a 3,5 kW kicsit kevésnek tűnik, kiváltképp szigetelés nélkül, -20°C-ban a préri közepén. De ha van belőle kettő, vagy van valami szigetelésféle a bádogon, még elég is lehet. (Sprinterben volt hasonló, de nem vert a víz...)

csaby5 márc. 12. © 8919

Sziasztok

Napokkal ezelott irtam nehany sort,de ugy latom kevesen latogattatok ide azota a forumra.

Megprobalkozom megegyszer:

Levegos allofutes vasarlasa elott allok. Renault Master (hosszu-magas) rakterenek felet (le van valasztva ,egy fekvohely van benne) szeretnem idonkent futeni . Kb 2x1.70  meter plusz magassag. Kerlek titeket adjatok tanacsot,milyen -mekkora teljesitmenyut vegyek.

Nezegettem egy ilyen tipust : webasto air top ST 3500 70 uzemoraval,12 Voltos. Mi errol a velemenyetek?

Ha van erre a celra megfelelo elado futesetek-mint emlitettem 12 Voltos,kerem kinaljatok nekem akar itt,akar a publikus email-cimemen.

Vasarlasi szandekom komoly.

Koszonom

.Oo==O==oO. márc. 11. © 8918

http://www.youtube.com/watch?v=kY9qjOnQGK8

Nem, ez modernebb sokkal.

Ennél már az is elég, ha valamelyik utas beveszi. 

Előzmény: RÉMES (8917)
RÉMES márc. 10. © 8917

Mennyiért adod?

Hány db van egy dobozban?

Ezt is a tankba kell dobálni?  

:-)))

Előzmény: .Oo==O==oO. (8912)
grandegabo márc. 10. © 8916

Kibogozza a gubancos szénhidrogén láncokat ;-)

Előzmény: kicsizs (8914)
csabais márc. 10. © 8915

Eltévedtél!   Az az előmelegítő a motor hőjével csak a gázolajat melegíti!

Előzmény: ITAV (8909)
kicsizs márc. 10. © 8914

"apróbbra robbantja az üzemanyagok részecskéit"

jajj... :)

tomijoe márc. 10. © 8913

Oké ! Mi lenne egy darabnak az ára ?

Előzmény: koszegikaktusz (8883)
.Oo==O==oO. márc. 9. © 8912
Előzmény: .Oo==O==oO. (8911)
.Oo==O==oO. márc. 9. © 8911

Szerintem (bocsi) csak ez jut eszembe.

W124E300TDT4MATIC márc. 9. Creative Commons License 8910

Nem tartom valószínűnek, hogy a 124 es kéccázdében ilyesmi lenne...

ITAV márc. 9. © 8909

Sziasztok!

Segítséget kérek az autóm W 124, 95' -ös utolsó szériás 2000 D.

Az a gondom, hogy van amikor szépen húz dinamikus stb..  (ez a ritkább) de általában csak fordulaton tartva tudok haladni vele a dombokról ne is beszéljünk.

Az bosszant, hogy amikor "jó kedve van" akkor a dombok sem lassítják (azonos útvonalról beszélek)

Bekötöttem az üzemanyag rendszerbe egy mágneses kütyüt és láss csodát ment mint a veszedelem!

Lekötöttem és megint lusta! De ez csak annyit tesz, hogy apróbbra robbantja az üzemanyagok részecskéit azt hiszem...

Üzemanyag gondom lehet? Olvastam itt valami üzemanyag előmelegítő kiiktatásáról. Nem tudom az enyémben van ilyen? és ha igen meg tudom barkácsolni házilag? 

Egyébként a motor szépen egyenletesen jár nem rángat üzemanyag szinttől függetlenül szépen megy.

Előre is köszönöm!

csaby5 márc. 9. © 8908

12 Voltost keresek.

Előzmény: csaby5 (8907)
csaby5 márc. 9. © 8907

Sziasztok

Levegos allofutes vasarlas elott allok. Renault Master (hosszu-magas) rakterenek felet (le van valasztva ,egy fekvohely van benne) szeretnem idonkent futeni . Kb 2x1.70  meter plusz magassag. Kerlek titeket adjatok tanacsot,milyen -mekkora teljesitmenyut vegyek.

Nezegettem egy ilyen tipust : webasto air top ST 3500 70 uzemoraval. Mi erreol a velemenyetek?

Ha van erre a celra megfelelo elado futesetek,kerem kinaljatok nekem akar itt,akar a publikus email-cimemen.

Vasarlasi szandekom komoly.

Koszonom

gibbonpitti márc. 8. © 8906

csak,hogy tisztázzuk:nekem innen sok pénz még nem jött,de ami ment az idő,energia és pénz(amennyiben vadidegennek adok beszerárban anyagot amin lehetne tisztes hasznom)!!!

leírtam,hogy nem tudom az izzító ellenállását,mert a gyártó sem adja meg,nem véletlen(de gondolom neked az üzletpolitika nem sokat mond).

ha nincs gyári adat akkor én a többire nem nagyon adok,mert már volt belőle sok bonyodalom a történelem során.csak hogy értsd mennyire nem egyszerű az izzító:asszem mp-enként 2-3x nézi a gyári vezérlő a lángőr funkciót.szóval lehet bármilyen fasza multink az csak aszisztálni fog.

egy dolgon gondolkozz el:miért van általában külön(eber,sok-sok weba) az izzító és a lángőr?

én szívesen segítek amiben tudok,de ha egyszer azt írom hogy nem tudom akkor azért vagyok antiszociális ha meg leírom hogy miért nem érdemes keresgélni/kutakodni valami iránt(amit én sem ismerek pontosan) akkor is megint világellenség vagyok.erre varrjon vki gombot.

próbálok pár felesleges kört megspórolni pl. neked vagy másnak még ha nem is mindig vagyok érthető és nem azért teszem mert ebből remélek vmi hasznot.

W124E300TDT4MATIC márc. 8. Creative Commons License 8905

Nézd, a helyzet az, hogy én is szeretek tanulni, és amit megtanultam, avval szivesen segítek másoknak, ha tudok. Én a helyedben legalább azt írtam volna, mindjárt az elején, hogy "szerintem az 1.3 ohm az nagyon sok". Vagy dont'write üzem. Ennyi. Nem értekezek, hogy milyen szar a multiméter - igaz, hogy kiderült, Te is avval mérsz, csak te jó minőségűvel (mintha amivel "cuccolós" mérne, azt az Orsós Gusztáv faragná bükkfából a sufniban), Wheatstone- híd a megyében nincs...vagy ha már írhatnékom van, akkor megírom, hogy fing@m nincsen.

Sajnos, egyesek ezt a fórumot a saját pénzéhségük csillapítására, kuncsafttoborzásra, és vevőkeresésre használják, figyelmen kívül hagyva az alapvető célt, a segítségnyújtást. 

És igen, lehet többféle eredmény a neten - talán valamelyik mérés gagyiméterrel készült - de már közelebb vagyunk a kért infóhoz, köszönettel annak, aki vette a fáradságot, és ÉRDEMBEN válaszolt.

:respect:

Előzmény: gibbonpitti (8904)
gibbonpitti márc. 8. © 8904

jó barát a googli.....de mindjárt van 2 féle eredmény is.

én pl. ezért nem mindig adok arra amit ott találok,a gyári műszaki adatok között meg nem szerepel.....már kerestem anno más miatt.

nézd,én adok annak a szavára aki nálam okosabb benne.ha nem adnék akkor nem őt kérdezném.

de mindenki azt az utat járja ami neki tetszik.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8902)
norbi0325 márc. 8. Creative Commons License 8903

Glow Plug/Flame Sensor Resistance Check

When testing the glow plug/flame sensor with a digital multimeter, the following readings should be obtained:Resistance at 25 °C: 0.324 ... 0.360 ΩTest current: < 5 mA

W124E300TDT4MATIC márc. 7. Creative Commons License 8902

Köszi a jótanácsokat - veszek újat, de csak reflexből mérek rá... ;-)

A gyári specifikációban a névleges érték 0,57 Ohm, a tűrése 5 %, a hibahatár 20%. Egy barát - és a googli - felhomályosított.

Előzmény: gibbonpitti (8901)
gibbonpitti márc. 7. © 8901

nekem nincs spec mérőm csak egy igen jó minőségű multim.pont azért mert nem érdemes méregetni.az utángyártott vezérlő amit a Gábor csinál simán elmegy a gyárinak már nem tetsző gyertyával is még évekig.

ha ez megfelel megmérem ha nem akkor vegyél egy újat és mérd meg....sztem a gyári specifikációban sem találod meg az értékét....

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8899)
t4pistibá márc. 7. © 8900

Sziasztok !Webáruházat keresek ,ahol levegős állófűtéshez  szerelvényeket lehet kapni ,tudtok ajánlani valamit!

W124E300TDT4MATIC márc. 7. Creative Commons License 8899

Köszönöm. De avval a spéci ellenállatmérővel ám !!! :-))

(vagy Wheatstone-híddal)

Előzmény: gibbonpitti (8898)
gibbonpitti márc. 7. © 8898

fejből nem megy,de majd megmérek egy újat neked.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8897)
W124E300TDT4MATIC márc. 7. Creative Commons License 8897

Értem, köszi. Én javítok vezérlőelektronikákat más területen, ezért érdekel(t), hogy miért nem lehet javítani, csak cserélni...

Az izzító névleges (20°C) ellenállását meg tudnád adni?

Előzmény: gibbonpitti (8896)
gibbonpitti márc. 7. © 8896

az izzítót soha nem fogja kimérni jó-e vagy sem....ez a lényeg.izzítani mind fog,de a lángőr funkcióban valszeg már hibás értékeket fog adni és a gyári vezérlő ezért hibára áll.

de itt inkább maga a vezérlő rossz,mint általában......ez annyira összetett dolog,hogy nem lehet ezt vagy azt mondani és utána meg jó lesz a dolog.

nem kezdem el magyarázni,mert(többek között így leírva hosszas és bonyolult lenne nagyon) aki ezt megértette rendesen az már azóta gyártja a gyárinál jobb vezérlőket és én is abból élek amit tanított nekem.amit tudok a vezérlőről tőle tudom.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8895)
W124E300TDT4MATIC márc. 7. Creative Commons License 8895

Öööö....akkor most mi is a rosssz? A milliohmok, vagy a hőingós vezérlés?

Előzmény: gibbonpitti (8894)
gibbonpitti márc. 7. © 8894

magát az izzítót hiába méregeted főleg sima boltban kapható multiméterrel....itt miliohmokat kell mérni.

induláskor a vezérlő végigellenőrzi a az ac-t,a kazán ventilátorát,az izzítót(ami egyben lángőr is ezért aztán nem elég ha izzít,mert azt mind csinálja de képes elmászni az ellenállása ami a lángőrfunkcióban nagyon fontos),valamint ha állófűtés a panel és nem kieg akkor a vízkeringetőt is megnézi.ha ezek nem szakadtak és megfelelnek a programozott ellenállásoknak akkor kezd csak el fűteni.ha vmi nem jó akkor hibára áll és kiszellőztet.jobban jársz sztem ha nem kezdesz el játszani a panellal,mert sok-sok órát bele lehet ölni és úgysem lesz hosszútávon jó.

ennyi idősen már annyira sok hőingáson ment át a panel és a forrasztása,hogy nem érdemes játszani vele.

a tapasztalat az ez sajnos.ha elsőre nem lett jó a javítása akkor nem szabad folytatni hacsak nem vagy fetisiszta.

vegyél bele újat ha sokáig hiba nélkül akarod még használni.

Előzmény: cuccolós (8892)
W124E300TDT4MATIC márc. 7. Creative Commons License 8893

Szia Mester!

Én nem értek hozzá, de a vezérlő attól vezérlő, hogy vezérel...izzítást, pumpát, szivattyút, ilyesmit. :-))

Előzmény: cuccolós (8892)
cuccolós márc. 7. © 8892

Sziasztok,

van egy webasto thermo top C/Z dízel kályhám. (BMW E38, már kérdezgettem erről itt, de most fejlemények vannak :-)) Eddig nem volt indítható a belső kijelzőről, diaggal megnézettem, és 125 fok hőmérsékletet írt, azért tiltott. Kicseréltem az NTC-t a nyákon, mert kuka volt, most szépen indítható belülről, de csak megy a szellőzettő ventillátor, és a keringtető, de nem izzít. (Rámértem nincs a csatlakozón delej.) Ha közvetlenül adok rá 12V-ot szépen izzik, sőt a rajta lévő gázolaj be is gyullad. Most nem tudok diagolni, nem tudtok esetleg ellenállás értéket a jó gyertyára vonatkozólag? Jelenleg 1,3 ohmot mérek.

köszönöm, előre is a segítségetek   

nagy ivó márc. 5. © 8891

Tavasztól olcsóbb??

Előzmény: grandegabo (8890)
grandegabo márc. 4. © 8890

Írjál árakat, ne csak a mézesmadzagot húzogasd az orrunk előtt :-)

Előzmény: koszegikaktusz (8889)
koszegikaktusz márc. 4. © 8889

Nem ez mind meg van ! Ezek  csak webasto üzemanyag szivattyúk  és ez mind vadi újak. Milyen érdekel ? a Mézesmadzag közül ? Számlát is tudok adni !

Előzmény: grandegabo (8888)
grandegabo márc. 4. © 8888

Mézesmadzag?

Előzmény: koszegikaktusz (8887)
koszegikaktusz márc. 4. © 8887

Előzmény: nagy ivó (8886)
nagy ivó márc. 4. © 8886

Üzemanyag szivattyú?

Előzmény: koszegikaktusz (8883)
grandegabo márc. 4. © 8885

Árak?

Előzmény: koszegikaktusz (8884)
koszegikaktusz márc. 4. © 8884

Vízszivattyú vadi új eladó .

koszegikaktusz márc. 4. © 8883

3 db van vadi újak .

Előzmény: tomijoe (8877)
nemtom51 márc. 3. © 8882

Pontosan nem tudom, hogy nálad melyik lesz a jó vezeték, de nálam úgy működik, hogy a két vezeték közül az egyikre +12V megy ha jár a motor és ezt "engedi tovább" a másikon, ha zár a hőkapcsoló,(a hőmérséklet függvénye ). Ezt ki tudod mérni egy multiméterrel.

Nekem gyári beépítésű kiegészítő fűtésem van egy 2004-es Mondeoban. A kályha egy Eberspacher D5wZ és itt a kályha indulásához 2 db +12V kell. Ezek közül 1 a hőkapcsolón keresztül jön, a másik meg a gyűjtáskapcsoló II. állásától.

Előzmény: sorost (8881)
sorost márc. 3. © 8881

Sziasztok!

Valaki tud abban segíteni, hogy egy 2005-ös Sharanban az ablaktörlőnél lévő hőgomba mit kapcsol pontosan? Testet ad egy relének, vagy esetleg közvetlen 12V-ot? Kék és fehér vezeték megy rá, melyik lehet a gomba utáni? köszi

gibbonpitti febr. 27. © 8880

sajnos 30asom nincs.

Előzmény: tomijoe (8879)
tomijoe febr. 26. © 8879

30 perces ! Kösz.

Előzmény: gibbonpitti (8878)
gibbonpitti febr. 25. © 8878

30 vagy 60 perces kell?

Előzmény: tomijoe (8877)
tomijoe febr. 25. © 8877

Sziasztok!

Kollégámnak ilyen órára lenne szüksége, Tudnátok segíteni?

szpontszicsu febr. 24. © 8876

Esetleg pü-ben kérhetek egy telefonszámot?

Előzmény: gibbonpitti (8875)
gibbonpitti febr. 24. © 8875

persze.....

Előzmény: szpontszicsu (8874)
szpontszicsu febr. 24. © 8874

Még nem döntöttem,hogy mi legyen...Esetleg tudnál segíteni,ha arra kerülne a sor,hogy belerakatnék egy másikat?Gondolok itt arra,hogy beszerelés,esetleg beszerzés...

Előzmény: gibbonpitti (8873)
gibbonpitti febr. 24. © 8873

a kinézetére ne adj.....attól hogy rozsdás még lehet jó is akár.van nekem pár db szinte új kinézetüm ami meg nem megy.

ki ne dobd,mert lehet vkinek egy vízpumpa kell majd róla vagy hasonló....

Előzmény: szpontszicsu (8872)
szpontszicsu febr. 24. © 8872

Az AC-ja az szerintem tuti xar...Legalábbis ahogy kinéz,tetanusz nélkűl biztos,hogy nem nyúlnék hozzá...:-)

Akkor szerintem megy a kukába,és nem lesz benne állófűtés.

Előzmény: gibbonpitti (8864)
norbi0325 febr. 24. Creative Commons License 8871

Szia  esetleg van hozzá ausf számod is?

-------

Én szeretem az Ebereket ......na abból sem mindet ,de  mégis radikális középpárti vagyok  :))

Előzmény: Odin Master (8854)
gibbonpitti febr. 23. © 8870

a v az szar ....röviden-tömören.az evo/vevo-nál már jobb a helyzet,de az meg csak bus-os rendszerű van.ergo utólagos állónak nem annyira jó.

pont most néztem h a webo elkezdte megint gyártani a C tipust.rájöttek,hogy jó az.

tartok mindig 1-2 bw/dw kályhát az árérzékenyek miatt,de alapvetően csak C kályhákkal foglalkozom.nyugodt szívvel rakom be és tudom,hogy ha kicsit odafigyel rá az ember akkor valszeg autócserénél átrakós lesz a tulajnak az új autójába.

Előzmény: grandegabo (8869)
grandegabo febr. 23. © 8869

Thermo Top V kályhák kinőtték már a régebbi gyermekbertegségeiket? (ezzel Én annó nagyon megütöttem a bokám)

Látom jött ez az új EVO (ami kiköpött V), van már valami szervíztapasztalat..?

Előzmény: gibbonpitti (8868)
gibbonpitti febr. 23. © 8868

nem egészen.....attól eltekintve,hogy az eber kályhák,sztem persze!!!,szervízigényesebbek a webóknál(thermo top c v. hidronic 1) teljesen jók.

viszont a másik kályha tényleg annyira öreg,hogy alkatrész sincsen már nagyon hozzá.....

tehát nem annyira szólna neked a dolog.

Előzmény: 2.2dcis (8867)
2.2dcis febr. 23. © 8867

igazad van!tényleg nem nekem szól ,de a tartalma nekem is szólhatna!

Előzmény: gibbonpitti (8866)
gibbonpitti febr. 23. © 8866

ez nem neked szólt...a te kályhád nem annyira öreg.....

Előzmény: 2.2dcis (8865)
2.2dcis febr. 23. © 8865

hát ott még nem tartok,hogy már búcsút mondjak a kályhámnak. elöbb körbejárom az egyéb lehetőségeket. pl: próba,stb(az stb. még nem tudom mit jelent).

ha többet tudok ,jelentkezem!

Előzmény: gibbonpitti (8864)
gibbonpitti febr. 23. © 8864

ha nem tudod elindítani akkor ne erőlködj,sztem.ha a vezérlő halott(márpedig ezeknél ez a fajta szeret megkakukkolni ennyi idősen már) akkor olyat szerezni elég esélytelen.egy átvizsgálás és esetlegesen egy alkatrész javítása már egy webo kályha árának(használt)a tetemes részét elérheti simán.

van webo-ból is ilyen típus(bbw/dbw páros)ami annyira öreg,hogy tényleg addig kell használni amíg megy aztán ha már nem akar fűteni rentábilisabb kiszedni és berakni egy olyat ami jó esélyel elmegy még 5-10 évet kis odafigyeléssel.

neked egyszerűbb az átlagnál a helyzeted,mert van elvileg programórád,ac-d,kipuff/szívócsöved és a kályhának is megvan a kiépített helye minden téren.kell egy kábelköteg meg egy webo kályha aztán uccu,megy a fűtés megint sok-sok évig.

persze rakhatsz eber kályhát is.....mielőtt még megszólnak a szélsőeberes kollégák...  :)

Előzmény: szpontszicsu (8863)
szpontszicsu febr. 23. © 8863

Csak gondoltam egy próbát megér,hátha nincs sok baja.Mivel egy személyautóban van nem valami sokat mehetett...

Előzmény: gibbonpitti (8858)
2.2dcis febr. 23. © 8862

köszi! valószínű,hogy a thermokapcsolót tudtam kivenni a "foglalatából" amikor leállítottam.

kipróbálom és referálok!

üdv!

Előzmény: norbi0325 (8857)
gibbonpitti febr. 23. © 8861

pedig szélsőwebastós vagyok ráadásul radikális is......  :)

bevállalom.....kinek a pap,kinek a papné.....nekem meg a webasto jutott.

Előzmény: grandegabo (8860)
grandegabo febr. 23. © 8860

Ne legyél már ilyen elvakult szélső fanatikus Webastó párti :-)

Előzmény: gibbonpitti (8858)
gibbonpitti febr. 23. © 8859

ha újonan is füstöl akkor is valami gond van....nyilván idulásnál(max 15-20mp)lehet kis kékes füst,de csak kicsi!!!

korom meg akkor rakodik le ha nem tökéletes az égés......és ez szintén vmi bajra utal.

tudnék mutatni olyan kályhát mi 8 év használat után is patyolat belülről.....és diesel!!!

pont ezért nem csak annyi berakni egy kályhát,hogy bepottyantom a motortérbe valahová aztán rákötöm a vizet.....egy tökéletes kályhát is el lehet rontani rossz beszereléssel,mint ahogy páran meg is teszik.

Előzmény: 95xf (8855)
gibbonpitti febr. 23. © 8858

annyira régi a kályhád,hogy sztem nem érdemes belebonyolódni.hidd el....belelocsolhatsz egy csomó pénzt és nem biztos,hogy jó is lessz hosszútávon.a távirányító megtartható,az jó másik kályhához is......én a helyedbe raknék bele egy használt,de jó webót.

Előzmény: szpontszicsu (8852)
norbi0325 febr. 23. Creative Commons License 8857

Keresd meg a thermokapcsolót (bimetált) és zárd rövidre !

Indítsd el az autót hogy legyen vízkeringetés is !

A kazánnak el kell indulnia ,ha nem teszi akkor.... műszaki hiba lesz :)

2.2dcis febr. 23. © 8856

Sziasztok! arra esetleg van ötletetek,hogy miként lehet beindítani a kályhát ha csak le szeretném próbálni?A gond továbbra is az,hogy ez automatán indul és elvileg nem tudok beavatkozni a működésébe csak a hidegben történő drasztikus leállításban.ja és jó a rosszban,hogy +12 fok van. 

Előzmény: 95xf (8849)
95xf febr. 23. © 8855

Kiskocsin az a gond, hogy eber és nem Webasto... (meg, hogy 12 éves és kezd megdögleni)

A nagyon meg épp megszívta magát, mert az is eber...

De menj ki egy Scania kereskedésbe és indítsd be a kályhát, az új autókon is okádja a füstöt :(

Amúgy meg egy sokat állt kályhánál természetes a füstölés, hisz a learkódott kosz-koromnak ki kell égnie. Vagy tévednék?

Előzmény: gibbonpitti (8850)
Odin Master febr. 23. © 8854

Sziasztok,

Benzines állófűtés vásárlása előtt állok. A kiszemelt darab egy Eberspacher Hydronic II B5S-F.

Próbáltam, de nem találtam hozzá bekötési rajzokat, van ahol ezek megtalálhatóak? Tudtok ebben segíteni? E nélkül nem venném meg.

Köszönöm.

RÉMES febr. 23. © 8853

Hát igen.

Nekem 3 éve megy, de még csak szaga is alig van. Nem rosszak ezek. ( szerintem)

Előzmény: gibbonpitti (8850)
szpontszicsu febr. 23. © 8852

Most vettem az autót.Nem tudom mik az előzmények...A távirányítóban le volt merülve az elem,kicseréltem,és elsőre azt csinálta,hogy csak kattogott a kályha,gondolom a gyertyát hallottam,hogy szikrázik.De most már azt sem csinálja,ha megnyomom a gombot,csak egy relét hallok kattanni és annyi...

Egyszóval nem csinál semmi érdemlegeset...Nagyon örülnék,ha lenne valaki aki rá tudna nézni.

Előzmény: gibbonpitti (8851)
gibbonpitti febr. 22. © 8851

van konkrét baja vagy csak revízió?

Előzmény: szpontszicsu (8847)
gibbonpitti febr. 22. © 8850

ha füstöl egy kályha akkor ott vmi nem jó,feltéve hogy gázolajjal megy és nem fáradtal mint a minap az egyik embernél.

Előzmény: 95xf (8849)
95xf febr. 22. © 8849

Nem feltétlenül kell kiszerelni!

A füstölés nem feltétlenül rossz dolog, főleg egy régen járt kályhánál. Ismerős XC90-esében még lángokat is szórt amikor beindítottuk 2 év után. Ott is az elöző gazda kivette a biztosítékot a füstölés miatt.

Az enyémben néha úgy füstöl a csodás eber (rohadna meg aki nem webastot tett bele), hogy azt hinni kigyulladt. A kiskocsiba egy pirosnál át is szóltak, kamionnál meg kályha halála szokott lenni általában kivéve az új Scaniák (azok Sirokkot megszégyenítően tudnak füstölni).

Én a webasztoszervízt ajánlom M0 mellett 17 kerületnél.

Előzmény: 2.2dcis (8842)
nemerey febr. 22. © 8848

Budapest -törökbàlint.

Előzmény: gibbonpitti (8846)
szpontszicsu febr. 22. © 8847

Esetleg tud valaki segíteni az ügyemben?

Előre is köszönöm!

Előzmény: szpontszicsu (8821)
gibbonpitti febr. 22. © 8846

merre vagy?

nemerey febr. 22. © 8845

Helló

Megnéztem és eberspacher d1lc levegős a cucc.

Aztán lehet h csak egy biztosíték csak azt sem tudom hová nyúljak?!

Elvileg nem lehetett sokat használva, mert egy 90.000 km-es lakóautóban van.

Hogy lehetne ezt megtudni,hogy mitől nem működik.

kihez lehet ezzel fordulni?

köszi a választ

Előzmény: gibbonpitti (8820)
gibbonpitti febr. 22. © 8844

tudom,hogy a z a kieg.....  :)

csak pont ennyire érdekel az eber.....a lényeg a 3 vagy 5 kw.

Előzmény: norbi0325 (8841)
norbi0325 febr. 22. Creative Commons License 8843

Megnézném én neked de sajnos elég messze vagyunk egymástól ..

Én Vas Megyei vagyok ...

Előzmény: 2.2dcis (8842)
2.2dcis febr. 22. © 8842

köszönöm a gyors választ! száz szónak is egy a vége:ki kell szerelni és padon próbálni .

a mostani jó idők miatt alapból nem tudnám "megvizsgálni"a helyén ,mert csak -5 fok alatt gyújt be.

és egyébként vannak olyan szervizek vagy maszekok akik foglalkoznak ennek a javításával?és ha igen akkor Bp. és Érd környékén tudtok ilyent.

köszönöm előre is a választ!

Előzmény: norbi0325 (8841)
norbi0325 febr. 21. Creative Commons License 8841

A D5WZ is kieg :))

2.2Dcis---> Ha  neked  ez a  d3wz van ne is keress semmilyen indító órát a kocsiban ,hacsak nem alakították már át !

Szóval füstöl ,akkor valszeg nem gyújtja be a gázolajat , mindenképp  le kell venni és elsőnek át kell nézni a kazánt, "padon " elindítani ..

Sok hiba miatt nem gyújthat be a kazán Pl ,gyertya ,szűrő,lángszita ,ventilátor,kokszosodás,vezérlő hiba stb....szóval ......

Előzmény: gibbonpitti (8837)
2.2dcis febr. 21. © 8840

Kb. ennyit értek hozzá-a műszaki leírásban(az autóé) az szerepel,hogy d3wz ,ezt elöbb is írhattam volna de a leírás nem egyértelmű .Nekem ebből nem derült ki,hogy ez egy tipusnév.

Egyébként Érden lakom.

gibbonpitti febr. 21. © 8839

nálam hiába.....nekem olyan az eber kályha meg a hozzá tartozó cucc mint drakulának a fokhagyma...  :)

Előzmény: nagy ivó (8838)
nagy ivó febr. 21. © 8838

Eber B5ws-hez üzemanyag szivattyút keresek

gibbonpitti febr. 21. © 8837

ez eber kályha,ha kieg akkor d3wz ha álló akkor d5wz valszeg.

helyileg merre vagy?

Előzmény: 2.2dcis (8835)
nemtom51 febr. 21. © 8836

Ez úgy néz ki mint egy Eberspacher kályha, de ponots típust a kályha egyik végén lévő adattábláról lehet leolvasni. Pontosabb infót az után lehetne adani. De valószínű D3W, D4W, D5W. A számok a teljesítményre utalnak kW-ban. A "W" után szokott még lenni egy betű. "Z" vagy "S", a Z az kiegészítő fűtésre, az S az állófűtésre utal. Van a kocsidban programóra, vagy távirányítós modul?

Előzmény: 2.2dcis (8835)
2.2dcis febr. 21. © 8835

Tehát! nem tudom,hogy mi a neve de van egy rajzom  róla!

Előzmény: 2.2dcis (8833)
2.2dcis febr. 21. © 8833

Gondolom akkor nem az autó típusára vagy kíváncsi! 

Az állófűtés típusát sajna nem tudom.

Előzmény: gibbonpitti (8832)
gibbonpitti febr. 20. © 8832

egy típus sokat segítene....

Előzmény: 2.2dcis (8830)
gibbonpitti febr. 20. © 8831

látom nem megy a leírt szöveg értelmezése.......amit ha jól tudom 3.-ban ki szoktak szűrni a suliban.

leírtam,hogy nem ismerem a típust,ergo azt sem tudom hogyan építhető be....és azt is leírtam,hogy amit én is csak olvasok nem szívesen mondom,mert a hozzád hasonlók ha mégsem jön be a dolog és még kára is lesz akkor engem fog anyázni....

az meg,hogy 2 éve szívsz sztem téged minősít.....egy hozzáértő ha elviszed hozzá megoldja a gondodat.ja hogy ez pénzbe is kerül?????

ha savanyú a szőlő akkor ne itt keress segítséget.

Előzmény: boldorka (8829)
2.2dcis febr. 20. © 8830

Sziasztok! itt ezen a fórumon teljesen új vagyok még.őszintén leírom,hogy nincs erőm végigolvasni ezt a kb. 9000 hozzászólást.

nekem egy 2001-es 2.2dci motoros Renault Espace  Privilege autóm van.

az állófűtését még négy évvel ez elött kikötöttem ,mert a hozzá vezető aluminium csövek kilukadtak és sajnos még mindig nem tudtam megcsinálni .

akkor amikor még működött ,sűrű fehér füst szállt fel a kipufogójából a kaszni alól. és ijedtemben kivettem a hőérzékelőjét amitől sikeresen le is állt.

most jön a kérdés! a fehér füst az elégtelen égéstől volt? vagy vajon mi lehetett az oka!

én vízszerelő vagyok ,ez sajnos nem az én szakterületem. szeretném,ha adnátok nekem néhány ötletet mielött egy "specialistához" fordulok.

előre is köszönöm!

boldorka febr. 20. © 8829

Még egy pár mondat és részemről lezártnak tekintem a témát.A kulcsszót leirtad ,nem vagy sem barátunk sem ismerősünk tehát ne várj sokat tőlünk.Tudod két éve szivok egy kályhával ,azóta látogatok ide hátha találok valamit a hozzászólások között,meg én is nézegettem oldalakat ,leirásokat zömmel idegen nyelven tehát adott volt ez a fórum .és nem lustaságból ,hogy inkább megkérdezem,mert a hozzászólásaitokból lejött hogy vágjátok nagyon ezt a témát .de erre te ahelyett hogy leirtál volna 2 mondatot hogy igen megy a kályha ha oldalra forditod is ,mert megnézted ugye ,kb fél oldalt irogattad a semmit ,ennyit  a segitségről.Azt meg végképp nem értem milyen szolgáltatás nyujtásról irsz,mert az ugye nem segitség ami önzetlen,ha szolgáltatást keresek felhivok egy szervizt és megjavittatom.Tehát itt szolgáltatás nyujtás folyik ugye,amivel én amatőr nem vagyok tisztában.Ha érdekel egy nagyon jó fórum,konkrétan a vw transportereseké,akkor ott elolvashatod miket irnak azok akik szivből szeretik a hobbijukat és nem magyarázkodnak hogy miért nem segitenek.Ennyi.

Előzmény: gibbonpitti (8825)
95xf febr. 20. © 8828

Köss rá 24V-ot az act dugd bele gázolajba és máris megtudod működik e.

Előzmény: Ludmann Ákos (8827)
Ludmann Ákos febr. 20. © 8827

Sziasztok!! 

Eladó egy lakóautóból kibontott Eberspacher D3LC 3.2KW-os diesel állófűtés, AC pumpával.
Sosem volt próbálva így nem tudom, hogy működőképes e. Motort kézzel megforgatva nincs csapágy és komutátor hangja. Külsérelmi nyom nincs rajta.
Ebben az állapotban elvihető.

Irányár: 20 000 Ft

norbi0325 febr. 19. Creative Commons License 8826

Szia szerintem te elég furcsán látod ezt a fórum dolgot..

Persze.... ,ha iIT A LAIKUS ember válaszol LAIKUS embernek, akkor az lehet hogy nagy marhaság lesz belőle ,és akkor az jön le majd hogy itt milyen hülyék  az emberek ..ha máshol meg mást Guglizol  olvasol..

Ha meg más Hobbysta ,vagy szakember  meg nem válaszol neked ÖNZETLENÜL, ""mert Drága volt a tudás"" akkor meg szemét pénzhajhász  itt mindenki mert senki sem válaszol!

Sajnos rosszul látod mert ,itt mindenki pont annyit segít a másiknak amennyit akar, vagy amennyit tud ÖNZETLENÜL!

Ez a topik semmivel sem másabb mint a többi ...Sokan azt várnák hogy feltesznek egy kérdést , " nem  indul a kályhám ,mit tegyek "  És azt várnák hogy erre majd olyan válasz jön hogy , keresd a kályha oldali  piros -fekete vezetéket,mert ott van eloxidálódva !   Hóógyne.....

Hidd el nem a pénzed kell ,mert nem kapsz választ a kérdésedre..

Ha alkatrész kell a kályhádba majd az lesz drága..

Előzmény: boldorka (8824)
gibbonpitti febr. 19. © 8825

látom szeretsz általánosítani anélkül,hogy esetleg visszaolvasnál vagy ismernéd bármelyikünket is.......és is személyeskedhetnék,de nem teszem.addig nem süllyedek.

rosszul nyitottad ki azt a bizonyos "ajtó"-t így ne csodálkozz ha nem segít senki.

a segítségkérés feltétele,hogy előtte saját erőből minél többet tegyél meg azért,hogy megszerezd az infót.aztán ha nem sikerül akkor kérdezz hozzáértőket......de te egyszerűen lustaságból inkább ide írtál mint a googliba.ez is egy megoldás,de nem szeret mindenki feleslegesen írogatni,akár létre is hozhatnánk itt egy GYIK szekciót.de erre meg mi vagyunk lusták......

én személy szerint azért nem segítettem,mert nem ismerem a levegős kályhákat azon túl hogy tudom hogyan működnek.nem akartam esetleges hülyeséget mondani.....a googlizás meg nem megalázás hanem a modern világ velejárója.ha van akkor használjuk.

ja és ide nem hinném,hogy munkáért járunk,én legalább is biztosan nem.van pár munkahelyem amiből kényelmesen megélek,hidd el.ez már nekem a hobby-k hobby-ja.

de ettől függetlenül nem dolgozom ingyen senkinek sem!!!

mint ahogy sztem te sem......meg a fél ország sem akinek van melója.

te azon kevesek közé tartozol aki nem ismeri a szolgáltatás nyújtása és igénybevétele összefüggését.és nem feltétlen pénzforgalomra kell gondolni....itt sem barátja sem haverja nem vagy senkinek,ergo nem is kötelezhetsz senkit arra hogy önzetlenül segítsen!!!

aki megfelelő kérdést tesz fel megfelelő köntösben az eddig is megkapta  és sztem meg is fogja a jövőben is.....

Előzmény: boldorka (8824)
boldorka febr. 19. © 8824

Kedves Norbi

Nekem eddig a fórumokkal kapcsolatban az volt az álláspontom és a tapasztalatom hogy zömmel laikus emberek cserélnek egymással tapasztalatot és tudást is ÖNZETLENÜL ugye.De sajnos szomorúan vettem tudomásul hogy ez a fórum közel sem erről szól,itt úgy veszem észre hogy kályhás emberek keresnek maguknak pénzes javitanivalót ,mert ugye a drága pénzen megvett tudás...............,nincs ezzel semmi baj igazatok van ,de akkor nyissatok egy olyan fórumot is ahol ezt meg is tudja az ember rögtön,nem megalázva kell rájönnie hogy menjen guglizni egy kicsit .Mondjuk ilyen névre gondoltam hogy állófűtésszerelők munkakereső fóruma,vagy valami hasonló.Tudom hogy nagyon kevés ember foglalkozik állófűtések javitásával az országban,de ne tévesszétek meg az embereket légyszi.

Előzmény: norbi0325 (8818)
zoom zoom mazdázoom febr. 19. © 8823

http://www.raini.ch/files/webasto_Telestart_T70.pdf

Ez segít valamit?

Ha kinyomtatod papír alapu:)

Előzmény: mrlan (8809)
nemerey febr. 19. © 8822

Köszi a választ.

Megnézem ma és jelzem.

Akkor lesz esély rá,hogy segítséget kapok hozzá?

üdv

szpontszicsu febr. 19. © 8821

Üdv!

Egy szerelőt keresnék én is Budapest környékén,aki rá tudna nézni az állófűtésemre.

Vizes,Eberspacher,benzines....Egy személyautóban van.

gibbonpitti febr. 18. © 8820

azért egy típus nem lenne rossz.....gondolom levegős......

Előzmény: nemerey (8819)
nemerey febr. 18. © 8819

Sziasztok

Érdeklődnék,hogy van  egy eberspacher állófűtésem egy ivecoban és szeretném működtetni.

Van valakinek erre ötlete segítsége?

Gázolajos asszem,mert a motortérben van egy gázolajos kanna,amiből táplálkozik.

A vezetőülés allatt pedig a kályha mindenféle elektronikával illetve a műszerfalon a kezelőszerv,de nem kapcsol be ....stb

Ehhez kérnék segítséget elérhetőséget esetleg.budapest közelében.

Köszönettel előre is

Persze meghálálnám

norbi0325 febr. 18. Creative Commons License 8818

Ezekre a dolgokra egyszerű a válasz ám..

A drága tanulópénzért megszerzett tudást nem igazán akarja az ember "elárulni"

Ha meg beleakad az ember olyanba ,akinek a feltett kérdés nem került tanulópénzébe, akkor lehet örülni hogy kapott rá választ .

Ha meg az ember nem kap a kérdésére választ akkor gondolhatná hogy az adott kérdésre a válasz valakinek sok tanulópénzébe került ,vagy senki nem tudja rá a kielégítő választ :)

Érthető nem ?:))

gibbonpitti febr. 18. © 8817

aki nem oltogat azzal semmi bajom.

csak ne akarja nekem más megmagyarázni,hogy amit ő gondol azt nekem is a magamévá kell tennem.......akinek nem inge ugyebár.

hívhatsz és ha tudok segítek.....

Előzmény: mrlan (8816)
mrlan febr. 18. © 8816

Írtam egy regényt, de az index benyelte (szokott ilyet), így röviden tömören a mondanivalóm:

-Én is rengeteg éjszakába nyúló olvasással és bontott kályhák szerelgetésével, indítgatásával tanultam amit tudok

-Megértelek téged is

-Aki hülye, haljon meg (bár ez elég sarkos)

-Vannak azért értelmesek is (én magamat annak tartom, de ki tudja :) )

-Ezentúl telefonon foglak keresni, ha kérdésem van. (ha egyáltalán még nem haragítottalak magamra teljesen)

Előzmény: gibbonpitti (8815)
gibbonpitti febr. 18. © 8815

hidd el pont nem érdekel mennyit keresek ezzel.....nekem nem ez a fő sőt nem is a másod de még csak nem is a harmadállásom.......mondanám inkább 5.-nek.ez hobby.....csak kicsit belemélyültem.

én nem feltétlen anyagi befektetésre gondoltam tanuláskor,bár az sem elhanyagolható,de inkább a szellemire.én miért tudtam heteken keresztül nemzetközi szaksajtót meg szakfórumokat bújni a tudásért????

ja,mert érdekel a dolog......aki meg csak a sajátját szeretné tákolni az vagy megtanulja vagy felkeres vkit aki megoldja a baját.

álltalában itt olyanokat kérdeznek amit távgyógyászatban nem lehet rendesen diagolni,és most nem a levegős beépítésére gondolok.

mondok 2 példát az elmúlt 2 hétből.

-vett nálam az ember komplett vizes fűtést,kipróbáltuk,műkszik.elmondom hogyan építse be,mert elég laikus de a beépítésre nem akart költeni.a vízszivattyút sikerült a vízrendszerbe fordítva beraknia,de ez ugye csak menet közben derül ki amikor a motor vízpumpája az állófűtésé ellen dolgozik.a hiba:menet közben nincs fűtés ha megy az állófűtés is,de erre csak akkor jött rá amikor elkezdtem faggatni mivel minden reggel úgy indul el hogy még megy az állófűtés.10 perc beszélgetés után mondom sztem mi a baj....de még a vásárlás másnapján felhívott,hogy nem jó a fűtés,a 2 db tápkábelt is sikerült fordítva bekötnie,ez volt a kezdet.és az ember volt felháborodva tegnap amikor eljött hozzám,hogy nem elég részletesen rágtam a szájáb mit és hogyan kell,2 db elektromos kábelen és 2 db vízcsövön mit nem lehet érteni?

-másik....ember felhív h vett egy thermo top kályhát és hogyan kell bekötni.kérdem melyik pontosan?E,C,S?

azt mondjas C,elmondom részletesen,az üzemanyag szivattyúnál értetlekedik mert neki olyat nem adot az eladó pedig ez komplett szett.mondom biztos c a kályha,válasz:igen.

mondom neki anélkül nem fog menni.....felhívja az eladót és velem kezd fenyegetőzni(ismerősöm adta neki és korrekt az ember),hogy adjon neki ac-t mert külömben baj lesz.nem is értettem hogyan kerülök ebbe a sztoriba.felhív az ismi és mondja nekem a sztorit,mert ő már összerakta a dologot fejben.elmondja,hogy S a kályha ráadásúl az a fajta mit a visszafolyó ágba kell építeni.nem tellik el 5 perc és csörög a vevő és mondja,hogy mekkora köcsög az eladó mivel nem ad ac-t.mondom tudom,mert pont most raktam le vele a telót.elmagyarázom a parasztnak a szitut és erre a válasz:ezt miért nem mondtam neki előbb,mert most miattam van kellemetlen helyzetben egy jó emberrel szemben.miattam tolvajozta le.....

na az ilyenekre mit mondasz???????

ja és ezek nem ritkák sajnos....mondhatni mindennaposak.

és ha valakivel ellenséges vagyok pl. én akkor ezeknek köszönhető.......érdekes van sok-sok ember aki csak olvassa ezt a fórumot és felhív kérdez utána meg jelzi,hogy minden ok és köszöni.

Előzmény: mrlan (8814)
mrlan febr. 18. © 8814

Nekem nem kell bemutatni, mert engem is szoktak hívogatni és én is magam tanultam meg mindent amit tudok és én is nem egy kályhát csináltam már, bár neked biztosan több munkád van, mint nekem.

Sok ember meg szerintem nem azért jön ide, mert profi módon akarja művelni az állófűtés témát, hanem csak egy adott dologra kíváncsi. Amit szerintem igazán meg lehetne válaszolni és nem elhajtani, ott a google, keresd meg. A hasonlatodra én is mondanék egy másik hasonlatot: Nem kell mindenkinek egyetemre mennie, mert egy adott dologra kíváncsi. Inkább megkérdezi azt, aki ezt tanulta. Te is nem, hogy örülnél, hogy tőled kérnek segítséget... (mostanában többnyire te szoktál válaszolgatni) Magyarul nem kell félni, hogy nem lesz munkád, mert ha nincs elég kitartása, hogy utána olvasson, akár éjszakákon keresztül, akkor előbb vagy utóbb úgyis valamelyik szakinál fog kikötni. Attól, hogy valaki felhívja a tudakozót és megkérdezi, hogy hol helyezkedik el a naprendszerben a Jupiter, attól még nem lesz csillagász, de örül, hogy segítséget kapott és választ kapott a kérdésére.

Ha meg tanácsod adsz és ő akkor sem úgy csinálja, akkor az már az ő dolga.

Ne haragudj, de velem is elég ellenséges voltál, amikor egy csatlakozót akartam venni. Egyből ment, hogy minek az nekem, meg mit képzelek én, és egyébként is. Erre az lett vonal a helyes válasz, mint minden értelmes fórumon, hogy "szerintem nem fogsz ilyet találni, mert csak kábelt lehet venni, de ha gondolod xxx összegért tudok adni, mert nekem van" E helyett egyből ment a cigánykodás, hogy na és mennyit adnék érte, meg bla-bla-bla. Mond meg mennyi és kifizetem! Nem tudom mit kell szarakodni egymással.

Ja és persze ha tudod is, hogy hol lehet ilyet kapni, akkor meg nem mondod meg mert elesel pár fityingtől, de akkor legalább ne kérkednél vele, bezzeg te tudod, de nem mondod meg. 

Értem én, hogy megdolgozott az ember a tudásáért és azzal keresi a pénzét, de azért ne akarjunk már egy gyufa meggyújtásából is hasznot húzni.

Amúgy itt nem csak rólad van szó hanem másról is, szóval ne vegyél mindent magadra, attól függetlenül, hogy neked címeztem.

Előzmény: gibbonpitti (8813)
gibbonpitti febr. 18. © 8813

ez nem arc kérdése!

ha tudnád mennyien hívnak csak engem(és gondolom a többieket is)tanácsot kérve és miután elmondom a véleményemet őszintén hogy mit és hogyan tanácsolom függetlenül velem csináltatja vagy sem akkor néznél.

ja és tisztelet a kivételnek,de a tanácsadás után szokott az a rész jönni a beszélgetésnek,hogy az ember megpróbál meggyőzni arról amit már előzöleg felállított a fejében(álltalában téves dolgok ezek) a fűtés beszereléséről,műkődéséről.és amikor azt mondom,hogy akkor minek hívott fel nem érti a kérdésemet.

ilyen heti 8-10 is van....ha ezeket átírányítanám mondjuk hozzád sztem hamar sokkot kapnál.

ha én vkit megkérdezek azt azért teszem,mert megbízok benne ezért vagy azért.nem pedig csak okoskodni akarok.

szóval minekutána én is magamtól tanultam nagyrészt a dolgot és ez tényleg igen csak luxusdolog én sem osztok meg mindent mindenkivel.....a fogorvost sem kérdezed meg honnan veszi olcsón a cuccat meg a szerszámait aztán te meg odahaza betömöd a fogadat.

Előzmény: mrlan (8812)
mrlan febr. 18. © 8812

Szerintem is nagy egy kicsit itt az arc... Régen még lehetett itt segítséget kapni, de mostanra... :/

Előzmény: boldorka (8810)
gibbonpitti febr. 17. © 8811

megint egy duzzogó....  :)

én személy szerint nem vágom a levegőseket,de nem voltam rest és googliztam kicsit.....ami mindenkinek hozzáférhető arra ne várj választ mástól,mert az jön le belőle,hogy lusta vagy utánakeresni.

és ha pl. én mondok neked vmit a googlizásom után és az faszság akkor engem fogsz leugatni,hogy nem jót mondok......ergo nem mondok semmit,mert nem tudok csak azt amihez te is hozzáférsz.....kísérletez,megtettük itt páran már előtted is.

Előzmény: boldorka (8810)
boldorka febr. 17. © 8810

Szia

Egyszerűen csak annyi kellett volna hogy működik vagy sem,ti szakértők vagytok itt egy páran ,nem egy nagy kérdés szerintem,minek ehhez google ,azért vagyok itt,de bocsánat ha zavarok valakit :)

Előzmény: gibbonpitti (8807)
mrlan febr. 17. © 8809

Van valakinek esetleg, Webasto Telestart T70-hez angol, német, vagy magyar, papír alapú leírása? :D

kazi30 febr. 15. © 8808

Nem muszáj kicserélni. :D

Előzmény: CBFVitya (8804)
gibbonpitti febr. 15. © 8807

google......érdekes,én beírtam és rögtön meglett.....pedig kerülöm a levegős kályhákat.

Előzmény: boldorka (8806)
boldorka febr. 15. © 8806

Köszi a rengeteg segitséget,igazán segitőkészek vagytok :)

Zoltán74 febr. 15. © 8805

Sziasztok.

Keresek webasto 67931C-t van valakinek egy eladó darab ilyen? Ha itt nem kíván válaszolni az e-mail címem publikus.

CBFVitya febr. 15. © 8804

Sziasztok.

D5WSC kályhánál F20 hibakódom van. Jól sejtem, hogy izzítógyertya csere előtt állok?

nemtom51 febr. 12. © 8803

Sziasztok, van egy új espar mini programoram sárga háttérvilagitassal, ezt szeretnem elcserelni zoldre. Ha valaki benne lenne ilyenben kérem jelezze.

gibbonpitti febr. 12. © 8802

ha ac-s a kályhád akkor a kábelkötegeddel simán lehet TTC-t hajtani.....és csak kályha sokszor elég olcsón kapható.én azt csinálnám a helyedben.

Előzmény: eddy070 (8801)
eddy070 febr. 12. © 8801

Köszönöm a tanácsot, ha nem kapok  sehol akkor   muszáj másik kályha  után néznem, de égőkosárból  csak újat vennék. Sajnos csak most szembesültem vele hogy DW 50-hez már nem kapható ilyen alkatrész.  

Előzmény: gibbonpitti (8800)
gibbonpitti febr. 11. © 8800

ha elfogadsz egy tanácsot inkább keress egy thermo top C-t.sokkal megbízhatóbb és ahhoz van minden.

bár balut megkeresheted,nála láttam pár Bw/Dw kazánt szétszedve a múltkor.

Előzmény: eddy070 (8799)
eddy070 febr. 11. © 8799

Sziasztok! Én dw 50-es kályhához keresek új égőkosarat de már mindent megnéztem a neten sehol sem találok, esetleg nincs valakinek ötlete honnan lehetne még szerezni ilyet. Köszönettel! 

BIG FOOT febr. 11. © 8798

Nem terveztem megvenni (főleg ennyiért). A tervem az, hogy ebből a bontásból veszem meg. Az autó nagyon megkímélt állapotú, sok mindent elhozok belőle. Az állófűtést csak akkor, ha nagyon le tudom alkudni, tekintve hogy:

- nem lehet kipróbálni, a jelenlegi tulaj sem látta működni (ahogy semmi mást sem, mert ő is úgy vette, hogy el volt vágva a műszerfal alatti kábelköteg, mindenestül)

- kábelköteget kapom hozzá, de mint említettem, el van vágva, össze kell forrasztgatni a szálakat (ami elvileg lehetséges a kábelszínek alapján)

Szóval szerintetek, mennyit érdemes ajánlani érte így?

Előzmény: balu.maci104 (8794)
mrlan febr. 10. © 8797

Azért beszéltem le én is inkább a haveromat BBW-ről mert belegondoltam, hogy mennyi szopás lenne ha valami nem klappol. Alapból 12ezer a kályha... már gyanús. Aztán mondtam neki, hogy 70-80-ból már össze tudunk rakni egy működő thermo top-ot, aztán azt már sokallotta, szóval ennyi :D
(én hívtalak telefonon)

Lenne egy kérdésem is, mert ti régebb óta foglalkoztok ezzel, én meg még csak 2 éve...

Az normális, hogy mikor melegen (60°C) indul a Thermo Top Z/C, akkor fütyül (mintha nem kapna elég levegőt, de a ventilátor az hibátlan) és enyhe füsttel indul? Hidegen nagyon szépen indul...

Előzmény: gibbonpitti (8795)
boldorka febr. 10. © 8796

Sziasztok

Nem tudja valaki véletlenül hogy dl-1 es kályha üzemel -e rendesen ha oldalra forditva van beszerelve,nem károsodik e valami vagy ilyesmi ?Padló alá lenne rakva de a kipufogó meg a csövek miatt nagyon alacsonyan van.

gibbonpitti febr. 10. © 8795

ez egy bbw kályha most nézem,igazad van.

erre még én is azt mondom,hogy öreg....   :)

vazze,megszűltem az audit,de nem egyszerűen.majd elmondom-tanúlságos nagyon.

Előzmény: balu.maci104 (8794)
balu.maci104 febr. 10. © 8794

Szia!

Ezt meg NE vedd...

Noé a bárkából kidobta régen,azért hírdetik azon a német oldalon ireállis pénzért..

Előzmény: BIG FOOT (8788)
gibbonpitti febr. 9. © 8793

a cső átmérője azért számít......

Előzmény: Sprinter CDI (8792)
Sprinter CDI febr. 9. © 8792

Ha felszívja akkor valószínűleg nem is kell cső, egyébként hat méter kellene.

Előzmény: gibbonpitti (8790)
gibbonpitti febr. 9. © 8791

mindkettő megoldható......

Előzmény: BIG FOOT (8788)
gibbonpitti febr. 9. © 8790

felszívja ha nincs elkopva a pumpában a dugattyú.

csőből mennyi kell?

Előzmény: Sprinter CDI (8789)
Sprinter CDI febr. 9. © 8789

Még egy kérdés: ha az üzemanyagtank a csomagtér padlója alatt van, az előre menő cső vége a tűzfal tetején (nem elektromos AC-s az autó), így a szintkülönbség sacc 50cm, felszívja a Webasto üzemenyagpumpa a gázolajat? A kályha megint egy szinten van a tankkal, ezért a közlekedő edények elve miatt nem is igazán kell dolgoznia a pumpának szerintem, és fent is légtelen a rendszer (Mercedes S210 E220T CDI).

BIG FOOT febr. 9. © 8788

Üdv urak,

Érdeklődnék, hogy az alábbi audiba való gyári Webasto szetthez létezik távirányító gyárilag? Van ha nem, akkor megoldható valahogy a távirányítós (urambocsá telefonos) indítás?

Sprinter CDI febr. 8. © 8787

Sziasztok!

Hol lehet vékony, hajlítható, méretre vágható, gázolajálló csövet beszerezni Webastohoz?

szpontszicsu febr. 7. © 8786

Van!Ez egy 318 benzines BMW.Ebbe gyárilag nem raktak.Utólag beépített vizes kályha van benne.Látom is!:-)

Előzmény: wakker (8785)
wakker febr. 7. © 8785

Biztos hogy benne van a kályha? Szoktak olyat csinálni hogy eladás előtt "kimentik" az állófűtést az autóból.

Előzmény: szpontszicsu (8784)
szpontszicsu febr. 7. © 8784

Üdv!

Vásároltam egy autót,és Ebelspacher TP3-as van benne.

Sajnos nem működik.Amikor bekapcsolom egy kattanó hangot hallok,de semmi mást.

Tudnátok esetleg segíteni,hogy merre keressem a hibát?

nemtom51 febr. 7. © 8783

Köszi szépen.

Előzmény: norbi0325 (8778)
gibbonpitti febr. 6. © 8782

A3,de szombaton újrapróbálom.......9 óra szopás elég volt a múlt szombaton vele.van 5let,hogy mi lehet a baja,de van olyan is hogy maga az autó központi számítógépe nincs feprogramozva a fűtés fogadására és  ha ilyen akkor nem is lehet felprogizni.

a csatit meg köszi,de ilyen órám van pár db ami komplett és még új is ráadásul.

Előzmény: balu.maci104 (8780)
mrlan febr. 5. © 8781

Köszi szépen :)
Ha rám gondoltatok a "T70"-el akkor csak annyi, hogy bleeeeee :D

Megrendeltem az Y kábelt... kerül amibe kerül :D

Előzmény: gibbonpitti (8777)
balu.maci104 febr. 5. © 8780

Szia!

Van hozzá csatim ha kell...:-)

Jó lett az A4-es?  T70??:-)

Előzmény: gibbonpitti (8779)
gibbonpitti febr. 5. © 8779

igen jó,de nincs hozzá csati ami nehézkessé teszi a beszerelést....

Előzmény: nemtom51 (8776)
norbi0325 febr. 5. Creative Commons License 8778

Jó lehet

Dobok neked egy bekötési rajzot

Jó munkát :)

KÉP

Előzmény: nemtom51 (8776)
gibbonpitti febr. 5. © 8777

30/6246273....Gábor a neve.

Fóton lakik.

Előzmény: mrlan (8774)
nemtom51 febr. 5. © 8776

Helló,

Ez jó lehet a D5W Z kályhámhoz?

A képen látható típusszámot nem találtam meg a neten. 22 1000 30 33 00.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/egyeb/allofutes_vezerlo_idozitovel_vw_t4_t5_msprinter_1858425167.html

norbi0325 febr. 5. Creative Commons License 8775

Tessék talán erre gondoltál :)

Előzmény: mrlan (8774)
mrlan febr. 5. © 8774

Valaki tudja az elérhetőségét annak az embernek, aki Webasto panelokat javít és utángyárt?

Vito Pityu febr. 5. © 8773

Köszönöm szépen az első kellett nekem.

Üdv

Előzmény: nemtom51 (8772)
nemtom51 febr. 5. © 8772
Előzmény: Vito Pityu (8771)
Vito Pityu febr. 5. © 8771

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni Opel Astra G kályhájának a csatlakozó kiosztásáról.

7 vezeték van a csatlakozóba, a vezérlő típusa: D3W Z 25 2250 02 Dízel 3300 W

Ha valaki meg tudná írni melyik vezeték hova megy azt meg köszönném, vagy valami bekötési rajzot küldeni.

Köszönöm  szépen előre is.

Üdv

balu.maci104 febr. 5. © 8770

A 2001-es egy zsákbamacska...,ugyan így lehet esetleg vezérlő hibás is!?

Kell hozzá tartókonzol,kipufogó,csívócsö másik...

58eFt az új postával,2-év garival. Nem kell hozzá semmi "védelmi rendszer",elől menjen a vízszivattyú és sosem lesz vele gond!

Előzmény: waberershu (8768)
nagy ivó febr. 4. © 8769

Hidronic B5W S

00 0023

44w12v 2,5 bar

Előzmény: balu.maci104 (8765)
waberershu febr. 4. © 8768

Helló! köszi hogy irtál,érdemes kicserélni az elektronikát vagy inkább kályha csere .2001 -es bodém volt abba még a régebbi tipus az stabil volt végig vagy proba szerencse.tűztérhez nagyon közel van esetleg közé hő tükröt rakni,vezérlő ára?

Előzmény: balu.maci104 (8764)
7kere7 febr. 4. © 8767

Köszi az infó-t.

Keresgettük tegnap a modult de sehol sem találtuk. hogy néz ki, és hol kell keresni kb, hol szokott lenni?:)

egyébként a típus TC1.1

Köszönöm

Krisz

Előzmény: mrlan (8763)
nagy ivó febr. 4. © 8766

Jöhetne egy tel. szám

Előzmény: balu.maci104 (8765)
balu.maci104 febr. 3. © 8765

Szia!

Szerintem van ilyen pumpám..

Mi a kályhád típusa?

Előzmény: nagy ivó (8761)
balu.maci104 febr. 3. © 8764

Szia!

Tipikus D5Z-F-s elektronika hiba,exit a vezérlő! Van polcon,holnap tudom postázni ha kell!

Előzmény: waberershu (8750)
mrlan febr. 3. © 8763

Magyar leírást nem biztos, hogy találsz hozzá...

Meg kell keresned a Thermo Call modult az autóban, és raknod kell bele egy SIM kártyát. Ennek a kártyának a telefonszámán fogod elérni a modult.

Tegyük fel ha TC3-ad van, akkor itt egy leírás, de nézd meg, hogy neked milyen van. http://www.webasto.com/fileadmin/webasto_files/documents/international/car/technical-documentation/car-technical-documentation-thermo-call.pdf

Tudsz amúgy telefonra letölteni alkalmazást, amibe beírod a telefonszámot, és után tök egyszerűen tudod vezérelni :)

Előzmény: 7kere7 (8762)
7kere7 febr. 3. © 8762

Sziasztok.

Mazda 6 ban lévő Webasto állófűtés, Thermo Call-al kapcsolatban kérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata a működését illetően. Sajnos nem kaptam hozzá semmilyen leírást, csak annyit tudok hogy van benne... Tud esetleg segíteni vki? Milyen számot kell hívni, hogyan kell programozni stb.

Valamint keresek magyar nyelvű leírást hozzá!

Köszönöm szépen a segítséget

Üdv.:

Krisz

nagy ivó febr. 3. © 8761

Üdv.

Üzemanyag szivattyút keresek eberspacher benzines 5 kw vizes állófűtéshez

Van a szivattyún szűrő, ami eldugulhat? kattog, néha begyújt, de inkább nem

A bemenő csövet lehúzom, folyik belőle a benzin de a kályháig nem jut el.

Látom a csövön, hogy helyben ugrál a légbuborék kattogáskor

nemtom51 febr. 2. © 8760

1000 köszönet.

Előzmény: RÉMES (8759)
RÉMES febr. 2. © 8759

Megtaláltam:

Előzmény: nemtom51 (8757)
RÉMES febr. 2. © 8758

Csakhogy átmegy-e a víz a szivattyún, ha nem forog, és bekötöd pluszba a rendszerbe?

( elvileg igen, a lapátok között elszökik )

Én is itt találtam ezen a fórumon, kb 4 alkatrészes kapcsolás, még panelt sem gyártottam neki.

Megkeresem, és beteszem ide.

Simán úgy működik, hogy amíg a tranzisztor gate-je pluszon van, addig megy a szivattyú. Ha elveszed a pluszt, akkor kisül benne egy kondi, és lezár a tranyó.  Mint a faék. :-))

Előzmény: nemtom51 (8757)
nemtom51 febr. 2. © 8757

Olyan leállításkésleltetőt lehet valahonnét készen venni, vagy barkácsolni kell? Esetleg egy típust, linket küldhetnél ha tudsz. Kieg. fűtéskor nem kell a vízszivattyú hiszen akkor úgyis jár a motor és a kocsi vízpumpája is, felesleges, hogy menjen a szivattyú is. 

Előzmény: RÉMES (8751)
waberershu febr. 2. © 8756

Köszi! húzós lesz ugylátom

Előzmény: norbi0325 (8755)
norbi0325 febr. 2. Creative Commons License 8755

Kár babrálnod vele,csak az időd b.szod el vele ..6 rétegű nyákon 1000 mini smd alkatrész .. nem javítható !

Én egyszer kérdeztem :

(ára: 139,650,-Ft btto Porsche Buda)

Ez volt a válasz :))))

Balunak sztem van 80 alatt új :)

De véleményem szerint inkább rakj bele más típust !

Előzmény: waberershu (8754)
waberershu febr. 2. © 8754

Köszi! én is erre gondoltam,a gyanta félét most pucolom ki, de ez gáz .hol lehet d5z-f vezérlőt kapni,segitsetek

Előzmény: norbi0325 (8753)
norbi0325 febr. 2. Creative Commons License 8753

A Vezérlője kuka...

Előzmény: waberershu (8750)
apamacs febr. 2. © 8752

Köszönöm a segítséget mindenkinek, csodás meleg van a kocsiban. Igazán megérte a 3500.- Ft-ot a cucc.

RÉMES febr. 2. © 8751

Szia!

Úgyis +12V-al indítod a kályhát, ezt felhasználhatod egy leálláskésleltető indítására is.

Én így csináltam, másfél másodpercig megy a szivattyú azután, hogy kikapcsoltam a kályhát.

Neked bonyolódik azzal, hogy kieg. fűtésként is szeretnéd használni.

Akkor is akarod, hogy menjen a szivattyú?

Előzmény: nemtom51 (8749)
waberershu febr. 2. © 8750

Helló! d5z f kályhám van.control modul memory error hibát ír, be sem indul .ellenőriztem minden érzékelőt lángőrt izzító gyertyát a ventilátor motor szénkefét cseréltem elvolt kopva az is ok.probáltam padon inditani semmi .segitséget szeretnék kérni főleg Balutól benne van a témában 

nemtom51 febr. 2. © 8749

Igazd van, ott csak 8,2 V van :( Akkor honnét érdemesebb megvezérelni a vízpumpát? Vezérlőjel az órától és késleltetett leállítás?

Előzmény: balu.maci104 (8748)
balu.maci104 febr. 2. © 8748

A venti motor még a legnagyobb volton üzemelő is csak 8.6V-os(Hydronic II.). Az nem fogja a Te 12V-os relédet meghúzni,az biztos..

A D5W Z/S/SC kályháké meg 8.4V-os..

Előzmény: nemtom51 (8745)
T-omti febr. 2. © 8747

Hali

Úgy tűnik meglett a baj forrása.

A vezérlő elektronika legnagyobb chip-jének felületén kis púposodás, és a lakkréteg több irányba repedve belőle.

Kicseréltem, de első indításra igencsak füstölt a kazán. Még a porral oltót is kivittem, ha gond lenne .

Remélem a következőkkel nem lesz gond, és csak az olaj égett le a felületekről.

Üdv

Előzmény: T-omti (8737)
balu.maci104 febr. 2. © 8746

Köszönöm az ajánlatod,de annyiért nem kezdem el előkeresni...:-(

Szerintem valamivel még többe került a beszer.ára is...!?

Előzmény: mrlan (8734)
nemtom51 febr. 2. © 8745

Eberspacher D5w Z.

Előzmény: csabais (8744)
csabais febr. 2. © 8744

Nem néztem milyen kályha, a termo top-ok szakaszosan működnek.

Előzmény: nemtom51 (8742)
nemtom51 febr. 2. © 8743

A kép lemaradt:

Előzmény: nemtom51 (8742)
nemtom51 febr. 2. © 8742

Miért nem? A csatolt kép alapján igen. Amíg megy a fűtés addig megy a pumpa is. Viszont a ha ventilátoról van megvezérelve az keringetőszivattyú akkor meg van a kiszellőztetés alatt is az utókeringetés.

Előzmény: csabais (8740)
grandegabo febr. 2. © 8741

Van néhány kályha ami jóval 60 fok fölé fűt. Az Én régi Webasto Thermo Top Z/C (PSA) kályhám 80-90 fok között kapcsolt ki valahol félúton. ..és igen, pár másodpercre megforralta a vizet (lehetett hallani hogy bugyorog), ezért csináltam rá utánfutós szivattyú vezérlést, egy kis elektronikával. Valószínű hogy túl nagy gondot nem okoz, de jobb a békesség.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8739)
csabais febr. 2. © 8740

De az üzemanyagpumpa nem kap folyamatosan áramot!!!

Előzmény: nemtom51 (8735)
W124E300TDT4MATIC febr. 2. Creative Commons License 8739

Miért, mi történik, ha a hatvan fokos víz megáll, mikor a kazán már nem megy? Fölmegy nyolcvan- kilencven fokra? És?

Előzmény: grandegabo (8736)
nemtom51 febr. 2. © 8738

Akkor leszedhetném a vezérlőjelet a ventilátorról is és akkor a kiszellőztetés alatt menne e a vízpumpa is.

Előzmény: grandegabo (8736)
T-omti febr. 2. © 8737

Sziasztok

Kicseréltem a Dw50-ben az égésteret, mert a benne lévő párologtató szövet tönkrement.

Utolsó alkalommal, mivel nem akart már beindulni 3-4-szer próbáltam újraindítani, és most nem indít.

Mi lehet a baja ?

Összezavarodott az elektronika ?

Régebben már hasonló újraindítások után egyszer már csinálta, de megjavult magától.

Levettem az akkusarut néhány másodpercre, hogy felejtse el esetleg az előző indításokat hibakódot, de nem segített.

Valami ötlet.

Előre is köszönöm a segítséget.

grandegabo febr. 2. © 8736

Jó az elgondolás az üzemanyagpumpával kapcsolatban, csak azt kellene még megoldanod hogy legalább egy fél percig "utánkeringessen", ha már leállt a kályha.

Előzmény: nemtom51 (8735)
nemtom51 febr. 2. © 8735

A vízszivattyút hova lenne érdemes kötnöm? Arra gondoltam, hogy az üzemanyagpumpától viszek egy vezérlójelet egy reléhez és amikor megy a üa. pumpa akkor menne a vízszivattyú is. Vagy kössem inkább a 7-es lábra menő vezérlójelre ami a programóráról jön? Gyárilag, hogy van megoldva ahol külön van az autó vízpumpája és van bent pluszba a kályhának is keringetőszivattyúja? Megy a keringetőszivattyú a kocsi vízpumpájával együtt, akkor is ha kiegészítő fütés üzemmódba van? 

Előzmény: nemtom51 (8731)
mrlan febr. 2. © 8734

2ezer + postát tudok vállalni.

mail címem publikus.

Előzmény: balu.maci104 (8733)
balu.maci104 febr. 2. © 8733

Jah....:-)

Van ilyen pár db új csatim...,valahol.

De 30-50Ft-ért neki sem állok megkeresni..

Egyébként tök egyszerűen rendelhető a.......,húh,majden leírtam a nevét. Hát itt nem is írhatom le mert nem szabad reklám tevékenységet folytatni..:-)

A Webasto-nál nincs külön csati,csak vezetékköteggel,azaz vissza is tértünk az "Y"-kábelhez..

Előzmény: mrlan (8723)
apamacs febr. 1. © 8732

Sziasztok! Van egy bw50-es fűtésem kipróbáltam, működik. A kérdésem, hogy van-e kötött beépítési helyzete. Mert olyan helyet kell keresnem neki.  Köszönöm, sziasztok!

nemtom51 febr. 1. © 8731

Sziasztok!

Van egy 2004-es Ford Mondeom, amiben gyárilag van egy Eberspacher D5W Z kályha ami hőkapcsolóval kiegészítő fűtésként üzemel. A hőkapcsolót már bekötöttem egy 3 állású kapcsolóra amivel rövidre tudom zárni és ki is tudom iktatni. Ezt a rendszert szeretném tovább fejleszteni állófűtéssé, hogy megmaradjon a kiegészítő fűtés funkció is.

Ebben szeretnék tanácsot kérni. Mire is lenne szükségem pontosan? Gondolom vízkeringető, programóra/gsm modul...

A jelenlegi bekötése a rendszernek, hogy ha a gyári eberspacher 8 lyukas ovális csatlakozót nézem:

1; +12V (állandó)

2: -12V

3: üres

4: üres - az üzemanyagpumpa a vezérlőelektronikától kijövő 2 vezetékkel van összekötve

5: diagnosztika

6: hőgomba, +12V csak járó motornál, (D+)

7: +12V gyújtáskapcsoló II- fokozat.

norbi0325 febr. 1. Creative Commons License 8730

Szia vannak kapcsolataim  tudok ilyen csatit szerezni kb 2500-3000 körül lenne !

CSak mivel elég ritkán keresik idó míg beszerzem 1-2 hét is lehet de ha 100% hogy kell akkor lesz ! !!

Előzmény: mrlan (8726)
mrlan febr. 1. © 8729

Amúgy ne haragudjatok az előbbi kirohanásomért, eldurrant az agyam, de már lehiggadtam :)

mrlan febr. 1. © 8728

Hát igen, én is ettől félek... Ezért próbálnék keresni valakit, aki tud szerezni. De kb már tényleg egyszerűbb ha megveszem a kész kábelt. Amúgy ha jól tudom, a Tyco/AMP gyártja a csatit. Esetleg még a Webasto-nál megkérdezem ismerősnél. Mert ha jól láttam part catalog-ban van rá külön cikkszám.

Előzmény: kicsizs (8727)
kicsizs febr. 1. © 8727

Az is előfordulhat, hogy ha meg is találod a gyártót/forgalmazót itthon, az lesz a válasz, hogy "nem tudunk adni ilyet, mert a Webasto cégnek gyártottál és csak ők rendelhetik"...

Én már párszor jártam így, mikor a nyomdagéphez kellett valami. A Festo is szállít hozzá, de olyan idióta tömítéseket, amit nem is lehet kapni, csak a Heidin keresztül... :/ A pneumatika és elektronika része szintén...

Ezzel biztosítják, hogy csak rajtuk keresztül vehesd meg azt az Y kábelt...

Előzmény: mrlan (8726)
mrlan febr. 1. © 8726

Gyári csatit szeretnék :/

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8724)
RÉMES febr. 1. © 8725

Nem. Félreérted!

Állófűtés akkor kell, ha áll az autó, pl garázsban, parkolóban, piros lámpánál.

Ha elindultál, akkor meg menőfűtés a tuti. 

Bár egy állófűtés a kocsiban elég menő... akkor hogy is van ez?

Előzmény: kockagömb (8715)
W124E300TDT4MATIC febr. 1. Creative Commons License 8724

Nekem nincs ilyen csatim, de ha nem minősül kókánynak, akkor grandegabo ötlete használhatónak látszik...

Előzmény: mrlan (8723)
mrlan febr. 1. © 8723

Akkor tisztázzuk!

Nem sajnálom a pénzt az Y kábelre, de nekem nem az kell, hanem GYÁRI csatlakozó, amit én magam megszerelhetek, olyan hosszúra, olyan színűre, amilyenre én szeretném. Tegyük hozzá azért nem a végfelhasználó szintjén állok. Nem egy kályha van itthon, nem is kettő. Az itthon lévő BMW-inkbe is mind ott az állófűtés amiket magam szervizelek. Amúgy meg rühellem a kókányt! Tisztába vagyok azzal is, hogy az állófűtés luxus, bla bla bla.... megvan az ára, de az nem lehet igaz, hogy nem lehet csatlakozót venni. Mindennek megvan a forrása... nem egy kábelköteget gyártottam már le... Az BMW E34-ben is a saját kötegem hajtja a Thermo Top Z/C-t, és úgy néz ki mint a gyári. (le is van bandázsolva igényesen)

Tehát kinek van ilyen csatija?

http://carheaters.eu/files/Sans%20titre%2011.jpg

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8721)
grandegabo febr. 1. © 8722

Ne vedd meg ha sajnálod rá. Szedjél szét egy régi számítógépet, alaplapi USB csatlakozó pontosan megfelel a célra. A kábelt meg kapcs. rajz alapján bekötögeted

Előzmény: mrlan (8719)
W124E300TDT4MATIC febr. 1. Creative Commons License 8721

Nem igazán értem, hogy mit pattogsz. El kell dönteni az elején, hogy neked megéri- e a felkínált áron, vagy nem. Ha utóbbi, akkor  a számbajöhető alternatív megoldás a következő lépés. Forraszd rá a madzagot, vagy gyártsd le.

Szerintem linkelj be a cstlakozóról képet, írd meg a címedet, és akinek van, az hozzáköt egy kétezrest, és saját költségén elpostázza neked...esetleg plusz mégegyet, hogy legyen tartalék is belőle.

Számomra picit utópisztikusnak tűnik, de próba cseresznye. ;-)

Előzmény: mrlan (8720)
mrlan febr. 1. © 8720

ha meg nem, az se baj...

Segítőkészség az egekben!

Előzmény: mrlan (8719)
mrlan febr. 1. © 8719

De tudjátok mit?! Megveszem 5ezerért azt a kicseszett Y kábelt!!! Nem fog földhöz verni az az 5ezer Ft.

Ezek szerint lehetetlen csatlakozót beszerezni, nem is gyártanak! Egyből Y kábelt csinálnak öntőformából. Király!

Majd bemegyek a Webastohoz és adnak egyet a műhely sarkából... Ennyi!

Előzmény: mrlan (8718)
mrlan febr. 1. © 8718

NA! csak fillérbaszó lettem...

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8716)
W124E300TDT4MATIC febr. 1. Creative Commons License 8717

És a guggolófűtésről még nem is szóltál...

Előzmény: kockagömb (8715)
W124E300TDT4MATIC febr. 1. Creative Commons License 8716

Ha ötven Forintból előállítod, akkor nem értem, miért akarsz horror 5000 Ft- ot adni érte?!?

Talán, ha lejjebb veszed a fűtést a gépműhelyedbe, kijön az 30 Ft- ból is...

Előzmény: mrlan (8713)
kockagömb febr. 1. © 8715

Helló. Ha beülök a kocsiba, akkor is jó az állófűtés, vagy akkor már ülőfűtés kell? Az állófűtés az is, ha a piától állok be? Vagy nem tudom. De az lehet.

mrlan febr. 1. © 8714

Félre ne értsetek, nem vagyok fillérbaszó, csak érdekelnek az alternatívák is... Ha máshogy nem megy akkor megveszem az 5 ezer Ft-os Y kábelt, de előtte tájékozódnék. Főleg, hogy nekem nem kell a programórához csati, mert BMW-be rakom, oda meg nem kell programóra...

Előzmény: gibbonpitti (8712)
mrlan febr. 1. © 8713

Mi a baj a T70-el? :D

csatira+érintkezőkre nem igen szánnék 1500Ft-nál többit. Így is kb 50Ft az előállítási költsége, vagy még annyi se...

Vagy rosszul gondolkodom? :/

A srácnak, akitől most  vettem a T70-et, neki volt Y kábele/T elágazása 5ezerért, de én azt sokallottam, főleg úgy, hogy én úgyis ledarabolnám róla a végét, azért meg kár...

Előzmény: balu.maci104 (8710)
gibbonpitti jan. 31. © 8712

gondolom a tizedét.  :)

sokalta a múltkor az állófűtés áraimat is....   :)

Előzmény: balu.maci104 (8710)
gibbonpitti jan. 31. © 8711

a motor ecu-jaimat sem keresgéli az ember,nemhogy a távírányítót.....   :(

Előzmény: balu.maci104 (8709)
balu.maci104 jan. 31. © 8710

Szia!

Ha sok az ötezerpénz a'T' elágért,akkor mennyit szánnál csak egy csatira??

Előzmény: mrlan (8707)
balu.maci104 jan. 31. © 8709

T70....??

Semmi bíztató..:-)..?

Előzmény: gibbonpitti (8703)
balu.maci104 jan. 31. © 8708

Én ezek alapján,hogy "csak" a burkolat más,nem igazán bízom meg senkiben!

Említetted,hogy az üz.pumpa is állítgatva lett már,innen passzolom a kérdést,csak akkor tudnék pontosabbat ha látnám a kályhát.

Sajnálom!

Előzmény: boldorka (8706)
mrlan jan. 31. © 8707

Valakinek van esetleg Webasto Telestart T70-hez való csatlakozója, vágott kábellal? Nincs szükségem T elágazós kábelra 5ezer Ft-ért...

boldorka jan. 30. © 8706

Balu

Felhivtam az eladót ,csak a burkolat lett más rárakva ,utánanéztem amiket mondott hogy mi a különbség a benzines meg az olajos között,az enyém valóban olajos.Tehát a probléma tovább él,a szivattyú megfelel a d1 -es hez szám alapján ?

mystikal_89 jan. 30. © 8705

Igazából nem is mertem rá áramot adni amíg meg nem kérdezek valaki hozzáértőt.

Előzmény: gibbonpitti (8701)
balu.maci104 jan. 29. © 8704

D3W Z 1864 lesz az,nem??

Nem lehet diagolni,csak 2000.04.-tól. Csak kézi hibaolvasóval lehet kommunikálni vele.

Előzmény: SchwarZmann (8699)
gibbonpitti jan. 29. © 8703

van még rajta kívül is pár ilyen emberke....aztán meg jön a vevő h ezt(egy csupasz kályha ami nem is jó ráadásul)kell berakni az autóba és meleg lesz.én meg elkezdem mutogatni h mi hiányzik még a komplett fűtéshez és csak nézés van..

Előzmény: kazi30 (8702)
kazi30 jan. 29. © 8702

Én anno kocsikáztam 400km-t a hülyéje miatt. Azt mondta, hogy komplett állófűtése van mindennel, aztán amikor ott voltam, kezembe nyomott egy csupasz kályhát...

Előzmény: boldorka (8697)
gibbonpitti jan. 29. © 8701

bízd hozzáértőre,mert akkor valszeg nem lesz jobban elrontva a jelenlegi állapotánál.

szeret mindenki észt osztani aztán amikor baj van akkor meg azt mondják vess magadra,mert csak 5letet adtak.....most is van nálam egy ilyen kazán.....

Előzmény: mystikal_89 (8698)
t4pistibá jan. 28. © 8700

Sziasztok! eberspacher d2l  -ről tudtok valamit mondani ,érdemes még foglalkozni vele? 

SchwarZmann jan. 28. © 8699

Tudjátok esetleg '98-as Sharannál a VAG-COM 'látja' a kályhát? D3WZ  251884 van benne.

mystikal_89 jan. 28. © 8698

Szerinted meg merjem próbálni analóg bekötéssel vagy füst lesz a vége a vezérlőnek?

Előzmény: gibbonpitti (8684)
boldorka jan. 28. © 8697

De pontosan ,van ott minden mint a moziba ,minden lom de hogy nem tud egy benzines kályhát megkülönböztetni egy gázolajostól az szerintem gáz.Amennyit szivtam már ezzel az nem igaz ,most majd felhivom meglátom mit reagál rá.

Előzmény: kazi30 (8691)
W124E300TDT4MATIC jan. 28. Creative Commons License 8696

Sok apró zajocskánal mi van, ha kőzetgyapotba fojtom? Abba az alumíniumkasírozott fajtába...

Előzmény: gibbonpitti (8695)
gibbonpitti jan. 28. © 8695

pedig van.....  :)

Előzmény: norbi0325 (8694)
norbi0325 jan. 28. Creative Commons License 8694

Csak infóként ,és tapasztalatként : ÉN még ennél jobb dobbal nem találkoztam ,

Ez a Thermo top V dobja !

Előzmény: CBFVitya (8692)
gibbonpitti jan. 28. © 8693

van több féle kipuffdob is....külsőre 1formák,de belül sok a különbség.sok apró hang összessége az amit hallasz.

ha szétvágsz párat rájössz mi a különbség.....én megtettem.nem olcsó buli...  :)

függ,hogy merre/milyen alakban hajtogatod a csöveket pl.meg még sok dologtól......alapból el kell fogadni,hogy hangja van.ha csendesíteni szeretnéd akkor az pénzbe fog kerülni sajnos.

Előzmény: CBFVitya (8692)
CBFVitya jan. 28. © 8692

Több kipufogó dobbal oldottad meg?

Előzmény: gibbonpitti (8674)
kazi30 jan. 28. © 8691

ennek a tiszavasvári embernek nem egy nagy raktár van az udvarán tele minden szarral, fűnyíróval meg ilyenekkel? Magas lindab kerítés, nem lehet belátni az udvarra.

Előzmény: boldorka (8690)
boldorka jan. 28. © 8690

Köszönöm Balu

Egy tiszavasvári embertől vettem anno,sok hirdetése kering a neten,én nem értek hozzá ,csak mondtam neki hogy t4 buszba kell levegős fűtés gázolajos,erre ezt adta ,de megmelegedni sose tudtunk vele,van ott a telephelyen neki vagy 100 kályha az tuti ,szerintem kintről behozza a rosszakat ,itthon megbarkácsolja ,sajnálom hogy nem olvastam hamarabb ezt a fórumot ,kifizettem a tanulópénzt rendesen mert 80 volt a kályha.üdv :)

Előzmény: balu.maci104 (8667)
lautnermark jan. 28. © 8689

Felkanyarodsz az M0-ra és elmész a Fanó Zoliékhoz: http://www.webastoszerviz.hu/

Előzmény: intarzia (8688)
intarzia jan. 28. © 8688

Sziasztok!

Dunakeszi-Észak Pest (13. kerület is) környékén keresek olyan embert, aki ért webasto állófűtéshez.

Gyárilag szerelt Audi A8 2000-es évjárat 4.2-es benzines, amiben egy 5,2kW-os állófűtés van.

Problémám, hogy az állófűtést bekapcsolva elindul a fűtés, fel is melegíti a hűtőfolyadékot, de az utasteret nem fűti fel egyáltalán, az jéghideg marad.

Állófűtéshez laikusként állok, autószereléshez értek valamelyest, és úgy gondolom, hogy talán a keringtető szivattyú adta meg magát, és a hűtőközeg a fizika törvényére hallgatva folyamatosan egyenlítődik ki a rendszerben, motorban. Ez azonban csak egy tipp.

Emilem publikus.szívesen veszem hozzáértők véleményét, javaslatát.

Szerencsére nem létszükség az állófűtés, mert fűtött garázsból indulok a legtöbbször, és nagyon kevés alkalommal használom, és lehet, hogy pont emiatt romlott el.

David Major jan. 28. © 8687

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy van egy Sorrentom, amiben van egy Webasto thermo top Z vizes állófűtés. Az a kérdésem, hogy hogyan működik ez a szerkezet ha semmiféle kapcsolót, termosztátot nem találok az autóban?

toivonen jan. 28. © 8686

Sziasztok!

Van egy 96-os Sharanom Eberspacher D3wz kazánnal. Kiment a gyertyája, kicseréltem. Egyszer beindult hibátlanul, azóta csak tesztel és nem indul be. A szivattyút is kicseréltem megfelelőre hátha az rossz, de nem. Megmértem az új gyertyát és 8ohmot mutat. Az nem sok? Lehet, hogy rossz az új Beru GH001?? Azt olvastam, hogy 1-1,1ohmnak kéne lennie.

nemethla jan. 28. © 8685

Hátha nincs meg mindenkinek, egy hasznos adatbázis:

http://www.vw-bus-t4.de/index.php?sid=4

gibbonpitti jan. 28. © 8684

ha a kazánhoz van egy teljesen független kábelköteged akkor jó,ha az autóéba volt integrálva a fűtés kötege akkor nem biztos....

Előzmény: mystikal_89 (8681)
gibbonpitti jan. 28. © 8683

van olyan bus-os autó amibe utólag berakható (gyári helyre kötve)az óra és az autón keresztül indítja a kályhát nem pedig közvetlenül......szóval annyira azért nem egyértelmű.....

Előzmény: norbi0325 (8682)
norbi0325 jan. 28. Creative Commons License 8682

:)))     Micsoda kérdés :)) 

Hát ha eddig arról (az indította) ment akkor ezután is menni fog róla :))

Előzmény: mystikal_89 (8681)
mystikal_89 jan. 27. © 8681

Most néztem meg 1530-as az óra.

Akkor az most jó vagy nem?

Előzmény: gibbonpitti (8680)
gibbonpitti jan. 27. © 8680

franci=francia

Előzmény: gibbonpitti (8679)
gibbonpitti jan. 27. © 8679

bár van franci kályha ami másképp indul.......áldás a mindent túlbonyolítókra...  :)

Előzmény: gibbonpitti (8678)
gibbonpitti jan. 27. © 8678

lehet,hogy bus-os a kályhás.....ha a 1533 vagy 1530 órád van akkor azok tudnak bus-os kályhát indítani.

ha sima analóg akkor a következő a lábkiosztás a 6os csatin:

1-erre kell +12v-ot adni,erre indul a kályha

2-ez a diag,neked nem kell

3-ha kiegfűtés akkor ide kell az indító +12v

4-ez indítja a belső ventilátort az utastérben,feltéve ha képes rá(relén keresztül)

5-téli/nyári kapcsoló,neked ez nem kell

6-ac kimenet +12v

Előzmény: mystikal_89 (8677)
mystikal_89 jan. 27. © 8677

Egy peugeot boxerból 2012-es csak azt nem tudom eldönteni ,hogy kiegészítő vagy állófűtés.

Volt benne egy webasto programóra is.

Előzmény: gibbonpitti (8676)
gibbonpitti jan. 27. © 8676

pontosabban?

miből való a kályha?

álló vagy kiegfűtés?

van pár verzió.....

Előzmény: mystikal_89 (8675)
mystikal_89 jan. 27. © 8675

Üdv!

Nem tudná valaki véletlenül egy webasto thermo top c lábkiosztását?

gibbonpitti jan. 27. © 8674

csináltam már 2 vadásznak is fűtést és nekik a halk működés alapfeltétel volt.sikerült olyanra összehozni,hogy ha a kocsi előtt álltál 1.5 méterre tök csöndben meg sem hallottad a kazánt.

Előzmény: CBFVitya (8672)
norbi0325 jan. 27. Creative Commons License 8673

Persze hogy lehet még egyet rárakni , sőt ebből van gyári dupla verzió is :)

Előzmény: CBFVitya (8672)
CBFVitya jan. 27. © 8672

Nem fullasztom meg, csak egy pillanatra fogtam be.

Kimondottan kipufogó hangja a nagy .

Van rajta dob. Lehet rá rakni még egyet, vagy egyáltalán érdemes?

Előzmény: norbi0325 (8671)
norbi0325 jan. 27. © 8671

Hát befogni azt azért mégsem kéne :)

Hááát véleményem szerint egy szívó oldali hangtompító,és egy kipufogóval már igen csak kellemesnek mondható a hangjuk!

Én személy szerint az Eberspa kipufogókat jobban preferálom, szerintem nagyobbat tompít mint a weba.. de ez szubijektív ...

Előzmény: CBFVitya (8670)
CBFVitya jan. 27. © 8670

Ha pillanatra befogom a szívó csövet , szinte nem is változik a hangja...

Előzmény: norbi0325 (8669)
norbi0325 jan. 27. © 8669

Nem lehet egész véletlenül hogy a szívó oldalad hangos ?? :))

Oda is kell hangtompító :))

Előzmény: CBFVitya (8665)
balu.maci104 jan. 27. © 8668

Szerintem sehogy nem mutat a modulóra C'-fokot.

De próba cseresznye...

Előzmény: CBFVitya (8665)
balu.maci104 jan. 27. © 8667

Szia!

Ez BENZINes kályha,NEM diesel!!! Nem D1L hanem B1L. Tehát nem mindegy,hogy vidd ki a bilit,vagy idd ki a bilit..:-)

Próbáld meg indítani benzinnel,és meglásd jó lesz........:-))!

Mondjuk ha már el állítotad az üzemanyag mennyiséget,akkor lőheted a sikert..

Előzmény: boldorka (8663)
balu.maci104 jan. 27. © 8666

1: +12V (főtáp 25A biztosíték)

2: -12V

3: belső ventilátor reléjének a 86-os lábára megy

4: üzemanyagpumpa jel (itt nem érdekes,mert belülről már megkapja az üz.pumpa)

5: diagnosztika

6: pótfűtés funkció, +12V (ha ezen indítod akkor nem kéri a belső venti reléjét)

7: állófűtés indító szál, +12V 

8: üres

A 6-os,7-es lábon nem lehet egyszere +12V-t,tehát vagy erre vagy arra...

De a legjobb volna kiolvasni,hogy mit titkol az agya!?

Előzmény: tm3 (8662)
CBFVitya jan. 27. © 8665

Már van rajta egy kipufogó dob.... :)

A belső hőt alapból tudja? Hogy lehet előszedni?

Előzmény: balu.maci104 (8657)
boldorka jan. 27. © 8664

Szia

Köszönöm az infót ,már állitgattam de ugyanúgy kormol ,valószinű hogy nem hozzá való ,ahogy irtad.

Előzmény: balu.maci104 (8655)
boldorka jan. 27. © 8663

Szia Balu

Szóval a kályhán a következő a szám 20 1593 ,a pumpán pedig 25 1380 45 .

Előzmény: balu.maci104 (8658)
tm3 jan. 27. © 8662
Üdv Balu

Nem tudnál segíteni d4wsc elindításában? 8 kábel megy rá, visszaolvasva csak 7 kábeles bekötéseket találtam az alapján felporog kb 10mp-ig és leáll. Vagy alapból rossz lehet? Elég sokat állt. Köszönöm segitseged
ipuman jan. 27. © 8661

Igazából nem állófűtés, csak kiegészítő. Csak akkor indul el ha a motor is jár. Ha leállítom a motort, akkor lemegy a szellőztető program és szépen leáll a kályha. Aztán valami sípol egyet és elindul újra. Be is gyújtja mert hallani az izzítógyertya kattogását, és utána felrottyan benne a víz. Utána megint megy a szellőztetés......Mindig újrakezdi.Csak a biztosíték kiszedése állítja le.(1órát vártam a motor leállítása után és akkor figyeltem meg ezeket, a vizet is felrottyantotta vagy 3szor. Már féltettem az aksit...)

Előzmény: balu.maci104 (8656)
balu.maci104 jan. 27. © 8660

Ha letilt,akkor milyen hibákkal???

Ha törölted,akkor gondolom,a gép kiírta azokat is,nem?

Előzmény: wippo69 (8648)
balu.maci104 jan. 27. © 8659

Szia!

Igen,az már jobban hangzik!

Előzmény: wippo69 (8648)
balu.maci104 jan. 27. © 8658

Szia!

Egyenlőre ne állíts semmit!

Mi a kályha Ausfhürung száma,és milyen számok vannak az üzemanyagpumpán??

Előzmény: boldorka (8653)
balu.maci104 jan. 27. © 8657

Tegyél rá kipufogódobot.....:-)

Lehet rendelni hozzá,de vagy a belsőt használod,vagy a külsőt! A kettő az egyben nem megy...

Előzmény: CBFVitya (8652)
balu.maci104 jan. 27. © 8656

Hengerfejes nem lesz,de az akksiddal egy idő után háborúban lesznek..

Valami nem stimm ott,vagy esetleg Te nem írtad jól le a jelenséget,esetleg nem tudod,nem érted a kezelését...!?

Előzmény: ipuman (8651)
balu.maci104 jan. 27. © 8655

Szia!

Szerintem,kinti hőmérséklettől függően 20-40p közé..

Előzmény: CBFVitya (8649)
transsporter jan. 26. © 8654

Szia probáj a szivattyúján állitani,kimeneti rész valószinüleg nehezen fog menni eléggé össze szokott gyógyulni.valószinüleg nem a hozzá való a pumpa ,befele tekerve  csökken a szállitási mennyiség

Előzmény: boldorka (8653)
boldorka jan. 26. © 8653

Sziasztok

Segitsetek már légyszi,van egy dl-1 es kályhám,89 es őskövület,kazáncserével újat tudok belőle varázsolni ?Minden működik rajta de mégis füstöl mint az állat ,le is áll mindig.Gondolom a lerakódások miatt csinálja,egyébként lehet a kazántestet tisztitani valami oldószerrel?köszi a segitséget

CBFVitya jan. 26. © 8652

Felmerült még pár kérdés...

A kipufogó hangját lehet valahogy tompítani? Elég hangos és sokszor korán megyek , szomszédok nem fogják tolerálni a hajnal 3órai ébresztőt...

Ilyen programórám van :

Olvastam egy leírásban, hogy elvileg tud külső hőmérsékletet kijelezni.

Hol lehet ehhez hőmérőt találni?

"Külső hőmérsékletérzékelő csatlakoztatásával (Rsz. 25 1482 894100) bekapcsolt gyújtásnál az óra  gomb egyszeri megnyomásával a hőmérsékletet tartósan kijelzi. Kikapcsolt gyújtásnál az óra gomb kétszeri megnyomásával a hőmérséklet 15 mp-ig látszik."

Köszönöm...

ipuman jan. 25. © 8651

Sziasztok! Mercedes A170 cdi  kiegészítő (kályhás) nem áll le ha leállítom az autót. Sípol valami és mindig újraindul, kattogás is van, és a ventillátor is búg mint az atom. Füstöt is ereget. Sőt olyan mintha a vizet is felforralná, mert rotyogást is hallok. Remélem nem vágja hengerfejesre az autót.

Varshi jan. 25. Creative Commons License 8650

Én fél órára állítottam mindig a dízelemmel.

Kábé 20-25 percnél - ez volt a cél - ha beindítottam, már lendült a hőfokmutató, ami amúgy ha itt leállítom, vissza is esik majdnem laposra (visszahűl valamelyest), de a maradék bő 5 perc működés pont arra elég, hogy indulás után, amikor még az olaj hideg, tehát nem hajtjuk agyon, ergó még nem melegedne magától tovább, pont fellöki üzemi hőfok közelébe.

20-25 p alatt a beltér is felmelegszik annyira, hogy kabát nélkül indulhatunk.

Az se gond persze, ha nem tudsz összekészülni, és 30 lesz belőle, az még pont nem kritikus.

De ne legyenek illúziók: ha ne nagy terhelést kap az akksi, és nem töltődik újra, nem él sokáig. Nekem 1 éve alatt meghalt a gyári akksi, és a csereakksi is! AGM akkut kellett vennem, az már bírta.

CBFVitya jan. 25. © 8649

Balu!

Szeretném nagyon szépen megköszönni a segítségeidet!!! :-)

Most hogy jön a hideg végre működik a kályhám!

Még egy kérdés:

74Ah-s, 680A indítóáramú akku van a kocsiban. Mennyire célszerű beállítani a fűtési időt, hogy biztonsággal ne merítse meg?

wippo69 jan. 24. © 8648

Rosszul mondtam, Touran lessz az nem jol emlekeztem...

Előzmény: balu.maci104 (8647)
balu.maci104 jan. 24. © 8647

2008-ban nem volt még a Sharan-okon Webasto T.Top V...

De Eberspacher Hydronic II. (D5Z-F, D5S-F) már annál inkább..:-)

Előzmény: wippo69 (8642)
Dizeles jan. 24. © 8646

Jónap Mindenki!

Webasto DBW/BBW 46 bontott cuccai eladóak:

- kazántest

- lángőr

- izzítógyertya

- hőfokérzékelő

- ventillátor

- kábelköteg (ami a vezérlőegységhez csatlakozott)

wakker jan. 23. © 8645

Magáról a beüzemelésről kár is beszélni, mert a teljes beszerelés időtartamának a 10 %-át sem adja. Nyilván nem 20 perc gombnyomkodásért kérnek el 50000 Ft-ot. Mit takar egyáltalán a beüzemelés? Megnyomják a távkapcsolón az ON gombot, aztán beállítják hány percig fűtsön? Valószinüleg azért a félreértés mert amit a hozzászóló írt, hogy a szerelő a beüzemelésért (ami egy fél órás művelet) elkér 30000 Ft-ot, az irreálisan magas összeg lenne. Ez az ár inkább kisebb műhelyeknél feketén fizetve reális beszereléssel együtt.  Egy szakműhelyben beszerelés beüzemeléssel együtt 55000 Ft + Áfa = 70000 Ft.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8643)
norbi0325 jan. 23. © 8644

Én úgy tudtam csak 2010 -től szerelnek top v-t sharanba!! :O

Javaslatom próbáld meg másik üa pumpával !

Előzmény: wippo69 (8642)
W124E300TDT4MATIC jan. 23. Creative Commons License 8643

Ne érsük félre egymást, és ne beszéljünk el egymás mellett. Nem az árkérdést vitatom, nagyjából tisztában vagyok az összetevőkkel, én is javítok, csak más területen. Pusztán arról van szó, hogy Ti folyamatosan beszerelés árakat írtok, míg a hozzászólás "szerelő elkér 25-30 ezrest,... mert beüzemel egy állófűtést" említ. Számomra ez azt jelenti, hogy minden a helyén, beszerelve a kiinduló pont, innen folytatjuk: azaz beüzemeljük.

Ha én nem tudom értelmezni a beszerelés, és a beüzemelés közti különbséget, akkor én kérek elnézést.

Előzmény: gibbonpitti (8640)
wippo69 jan. 22. © 8642

Sziasztok, 

Kérlek segítsetek,

Van egy VW sharanom, 2008 as, es egy ThermoTop V gyárilag beszerelt kályha van benne.

Amikor a kinti hőmérséklet 5 fok ala esik kályha elindul de nem gyul be, letilt, feloldom de hiába csak probalkozik 2szer de ujra letilt.

A tél folyamán 2szer szántam rá magam hogy megjavitom, eloszor mikor szetszedtem ultrahang tisztitoval probaltam a befecskendezot kitisztitani, annyira haladtam hogy összeszereles után legalabb a kalyha elindult de szörnyen csipos füstöt bocsat ki. izzogyertyat, elomelegitot, szelepet, hőmérséklet szenzorokat ellenőriztem ezek tartományon belül vannak.

Egyáltalán javitható ez a befecskendező, vagy kénytelen leszek megvenni az ujat?

Várom tanácsaitokat, 

Köszi

mystikal_89 jan. 22. © 8641

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne ,hogy egy törött peugeot boxerből sikerült szereznem egy webasto thermo top c kályhát és olvastam olyat ,hogy azt másik autóba nem lehet átrakni ,mert típus specifikus a gyárilag beépített kályha.

Tehát nem tudom elindítani mert a boxer vezérlőegysége kapcsolja can-bus on keresztül.

Amúgy volt benne egy webasto kapcsoló óra is nem tudom ez segít-e valamit. 

gibbonpitti jan. 22. © 8640

ha már autóban van és ott kell elindítani akkor miért nem az csinálja ezt is aki beszerelte?

ha meg ki kell próbálni beszerelés előtt az megint csak érdekes dolog....aki beszereli ki is tudja próbálni.

nem kukacoskodni akarok,de olyan hogy odaadod vkinek(szerelőnek)hogy próbálja ki nem feltétlen olcsó dolog.ha rossz diagolni kell,célműszerrel....ami nem kevés pénzbe kerül.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8635)
gibbonpitti jan. 22. © 8639

az első eltartott majd 2 napig,de azóta belejöttem..  :)

Előzmény: wakker (8638)
wakker jan. 22. © 8638

Persze hogy annyi. Mindenki annyit mondott nekem is (persze olyanok akik naponta ezt csinálják).

Előzmény: gibbonpitti (8636)
wakker jan. 22. © 8637

Akkor nem is kell előtte beszerelni, csak elég beüzemelni. Értem.

Én folyamatosan beszerelésről írtam, aminek csak egy kis része az a beüzemelés amiről te beszélsz. Egyébként ez a rezsióradíjakon nem változtat semmit.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8635)
gibbonpitti jan. 22. © 8636

nem számoltad el,én is 6-8 órát szoktam mondani és van hogy kell a 8 viszont a rekord 4 volt eddig.az átlag olyan 7 körül van 2 embernek folyamatos melóval.

Előzmény: wakker (8633)
W124E300TDT4MATIC jan. 22. Creative Commons License 8635

Szerintem  még  mindig  fáziskésésben vagy... beüzemelésről szól a fáma nem beszerelésről...vagy ez nálad secko-jedno?  :-)

Előzmény: wakker (8633)
Dizeles jan. 22. © 8634

Jóeste Mindenki!

Webasto DBW/BBW 46-hoz ventillátor eladó.

wakker jan. 22. © 8633

Nyolc óra beüzemelés? Nem túlzol kissé? :-)

Hú igazad van, elszámoltam.

Reggel nyolckor adtam le az autót (akkor neki is álltak) és ott voltam délután háromkor amikor kész lettek vele. Így csak hét óráról van szó.  Bárhol érdeklődtem Ausztriában és Magyarországon is mindenhol azt mondták egész napos produkció, mert szét kell bontani egy csomó mindent hozzá. Legalábbis az én autómnál.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8632)
W124E300TDT4MATIC jan. 22. Creative Commons License 8632

Nyolc óra beüzemelés? Nem túlzol kissé? :-)

Tipusspecifikusnál például  a speciálisan kiképzett rögzítőfülekre gondoltam. Legalábbis amit a Vitom alatt láttam, nem tűnik univerzálisnak...

Előzmény: wakker (8629)
409 jan. 21. © 8631

"Az étterem azért egy kicsit más kategória. Senki sem viszi oda a karajt hogy neki azt süssék meg,"

Háááát, én már vittem, igaz nem karajt, hanem a magam fogta halakat. Megsütötték, és fizetni sem hagytak. :-))

Na jó, ez innen olyan 2000km-re történt és mindössze 1db halat ettem meg, a többit eladták.

"Kérek egy árajánlatot a beszerelésre, és eldöntöm hogy ott szereltetem-e be az alkatrészt vagy nem."

Erről van szó! Ha meg elfogadja valaki, akkor miért az utána való "köpködés".

És hozzáteszem, távolról sem vagyok érdekelt az állófűtés beszerelő bizniszben!!

Előzmény: wakker (8630)
wakker jan. 21. © 8630

Az étterem azért egy kicsit más kategória. Senki sem viszi oda a karajt hogy neki azt süssék meg, de két szelet húson nem is bukhatsz annyit (akár súlyos tízezreket) mint egy szerelő által beszerzett alkatrészen. Még mielőtt a hozott gagyi alkatrészhez eljutnánk, lehet a szerelőtől tanácsot kérni hogy milyen márkájú alkatrészt vegyek.

Én megvehetném az első alkatrészt a szerelőtől azon az áron amit mond, mégsem teszem. A kályhát is az ebay-on vettem, mert miért ne vennék meg egy 500 €-ba kerülő kályhát 350 €-ért? (Újonnan bontatlan  csomagolásban).

Szerintem semmi baj a hozott alkatrészek beszereltetésével. Kérek egy árajánlatot a beszerelésre, és eldöntöm hogy ott szereltetem-e be az alkatrészt vagy nem. Akkora összegről ad a szerelő ajánlatot amekkoráról csak akar. 

A szerelő által biztosított alkatrésszel az a gondom hogy ő egy bizonyos alkatrész kereskedővel áll szerződésben és általában még arra az árra is rátesz. Az internet világában szinte biztos hogy jobb áron meg lehet venni ugyan azt az alkatrészt.

wakker jan. 21. © 8629

Beépítőszettel és beszereléssel együtt fizettem ÁFÁ-val együt 133000FT-ot.

Nem gondolnám hogy ez annyira szívességből lenne.

Szerintem ha egy szerelő elkér 25-30 ezrest, ( csak munkadíj címén, az anyagokon felül) mert beüzemel egy állófűtést, az teljesen rendben van.

Azt elhiszem hogy szerinted rendben van. De ha a 30000Ft-ból leveszed az ÁFA-t és elosztod 8 órával akkor óránként 2737 Ft rezsióradíjat kapsz. Ha ebből kifizeti a költségeit akkor ő fizetett neked azért hogy beszerelhette a fűtésedet. Tényleg elhiszem hogy ez így neked rendben lenne... :-)

Előzmény: M.Sanyi (8605)
wakker jan. 21. © 8628

Például az én autómhoz nem lehet típus specifikus beépítőszettet kapni.

Hiányzó vacak??? Mi hiányozhat az univerzális beépítő készletből?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8604)
M.Sanyi jan. 21. © 8627
eddig sem voltam hajthatatlan. Megítélni egy összeg nagyságát elég szubjektív. Többször írtam, hogy azt is értem, ha "csak" annyi az ára. Ha van szerelék, meg egy csomó szar, amit akkor is meg kell venni, ha otthon Józsi bácsi teszi be, akkor mindjárt nem olyan eszeveszett az összeg. Igaz ezt is leírtam, de emellett nagyvonalúan elsiklottak. :)
Viszont azt, hogy helyettem mondja meg valaki, hogy mire gondolok, azt talán mellőzzük ! :)

a többieknek világbéke, meg minden ami kell. :)
Előzmény: norbi0325 (8626)
norbi0325 jan. 21. © 8626

Uraim :))

Elég érdekes olvasni a pro -és kontrákat :))

Azt látom ,hogy van az egyik oldal meg van a másik ..Namost ha mindenki aki az egyik oldalon áll ,és belebújna másik oldalba és laikusként szemlélné a dolgokat ,.mindenkinek igaza lenne ,és senkinek sem :))

Mostanra belátod M.Sanyi hogy az 50ropi -nem kevés ,de nem is túl sok :)) és így elég pártalan lett a dolog.:D

dhzsigmond jan. 21. © 8625

Tisztelt Uram!

Csömörön találkoztunk a múlthéten, egy W220-as Mercedessel voltam és megbeszéltük, hogy hívom állófűtés ügyben. Sajnos lehetséges, hogy elírtam a telefonszámot, ezért nem tudom Önt elérni.

Kérem legyen szíves felhívni.

Köszönöm

Előzmény: gibbonpitti (8624)
gibbonpitti jan. 21. © 8624

te csak az 50et tudod hangoztatni.....tanulj, rakj bele esetenkén takár több millio ft-ot a tanulásba és ezután dolgozz mondjuk napi 5 pénzért ahogy szted kellene.

ez egy szakmunka amit meg kell fizetni.ha ennyi az ára akkor ennyi...aki meg bevart zsebű az ne akarjon fejleszteni hanem csak álmodozzon.

biztos a te szakmádban is van amire azt tudná itt bárki mondani,hogy irreális az ára....nézőpont kérdése.

sztem hanyagoljuk a témát,mert elég partalan lett a dolog.

Előzmény: M.Sanyi (8622)
balu.maci104 jan. 21. © 8623

Szia!

De nem is túl sok.....:-)!

Annak tudnak túrkálni a zsebében,aki hagyja....

Senki nem fogott itt össze szerintem,ha mi 3-4-en netán öten írtunk valamit ami esetleg még össze is cseng,akkor nem a mi készülékünkben lesz a hiba érzésem szerint!?

Nem ismerjük egymást,és nem is szeretnélek megbántani sem!

balu

Előzmény: M.Sanyi (8622)
M.Sanyi jan. 21. © 8622
szerintem ha valaki arrogánsan reagált, akkor az pont a felháborodott szerelők, akik szelektíven olvasnak. Vagy nem vagyok tisztában a szó jelentésével. Majd utána nézek, csak hogy tanuljak is valamit.
A vaktában puffogtatásról csak annyit, hogy nem én magyarázok bele dolgokat a ti írásaitokba. Valamiért olyan védekezésbe kezdtetek, mintha mozgalom indult volna a beszerelési díjak csökkentéséért.
Még mindig ott tartok, hogy azt mertem mondani ötven ropira, hogy az nem kevés. Ha nektek ez nem pénz, akkor talán nem nekem kéne magamba szállni..

El sem tudod képzelni, hogy az én zsebemben mennyit túrkálnak.
Előzmény: gibbonpitti (8621)
gibbonpitti jan. 21. © 8621

szerintem mit képviselsz?

idejössz és kérdezel,aztán ha nem azt kapod akkor arrogánsan elkezdesz irogatni....

majd ha tized annyit tanulsz az adott dologgal kapcsolatban mint mondjuk balu,én meg pár hozzáértő(bár én még az utam elején járok)akkor lehet szó érdemi párbeszédről,de jelenleg csak lövöldözől a levegőbe vaktában.

vegyél szerszámokat,tarts fenn egy műhelyt(fűtsed,világíts,,stb....ennek nem annyi a vonzata mint a lakásodnak)és rájössz mennyi a havi nettó kiadásod.vagy te örülnél eszerint ha rohadt olcsó lennék viszont a lakótelep parkolójába hekkelném az autódat?gondolom nem...

ha szakmai segítség kell akkor érdeklődj és vagy segít valaki vagy sem,de nem illik mások zsebében turkálni,mert előbb-utóbb a tiédben is fognak és nem fog jól esni,hogy meg kell magyaráznod mi miért annyi amennyi.

Előzmény: M.Sanyi (8614)
M.Sanyi jan. 21. © 8620

Ha szerelő lennék, én is ezt gondolnám.  :))

Előzmény: mica-r (8618)
M.Sanyi jan. 21. © 8619

Viszonylag ritkán járok szerelőhöz. Általában mondják a tól-ig összeget a munkadíjra, plusz az alkatrész árát. Ha ő szerzi be, akkor nyilván valamivel drágább, mivel benne van, hogy elmegy érte/megrendeli, ha rossz, akkor kicseréli/teti és persze nyakába veszi azt is, ha gond van vele, akkor hozzá fogok menni, hiába nem ő gyártott szar alkatrészt. Ne is csinálja ezt ingyen, mert butaság !

Ha én viszem az alkatrészt, ezt a részét egy széttárt karral megoldja. Mindegy neki, mert a munkadíj meg van.

A silány alkatrészeket teljesen átérzem. Fél év alatt esnek szét dolgok, amiknek akár százezret kéne futniuk. Nem szarrágóságból lett az véve, hanem, mert kellett és nem nagyon volt más.

Ezt a "harcot" kicsit fel kell vállalnia a szerelőknek, hogy lehetőleg minőségi alkatrész kerüljön beszerelésre. Ahogy mondtad, a sóher tutira a legolcsóbbat fogja berakatni, ha valaki rendes alkatrészre ad ajánlatot, azt meg lehúzósnak tartja. Ezt jó kommunikációval azért lehet alakítani.

Amúgy azon nem csodálkozom, hogy mindenki keresi a "kedvességet" Olyan hihetetlen szórás van az alkatrészárakban ugyanazon gyártó ugyanazon termékénél is, hogy néha csak kamillázok.

Nem alkudozni jöttem ide, hiszen még az sem biztos, hogy a kályha egyáltalán jó. Az is lehet, hogy a kukában landol. :)

Ha nem lesz pénzem beszereltetni most, akkor majd be lesz egy, vagy két hónap múlva, vagy akkor ha nagyon fázik a seggem és hirtelen úgy döntök, hogy ez tarthatatlan. :)

Előzmény: Vojnó (8617)