Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
gibbonpitti 19 órája Creative Commons License 10348

boltban nem nagyon veszek semmit sem...só,cukor meg kenyér,ebben ki is merül kb.

van minden évben 6-7-8 röfi meg van sok pipi(mind saját)....ezeken elélek hidd el.  :)

Előzmény: JanikaS (10347)
JanikaS 19 órája Creative Commons License 10347

Húha:)

Ha sört nem iszol, ne is egyél, nagymama vágóhídon dolgozott:)

Előzmény: gibbonpitti (10344)
gibbonpitti 20 órája Creative Commons License 10346

jól jön az infó.....köszi.

Előzmény: Popeye77 (10345)
Popeye77 21 órája Creative Commons License 10345

Köszönöm a segítséget! Végül úgy fest már pár nap eltelte után, hogy az akksi csere megoldotta az állófűtés problémámat. A PH-s program egyébként szépen napra/percre pontosan meg mondja, hogy az akku feszültség mikor esett le olyan szintre, hogy a felügyeleti rendszer elkezdte letiltatni a komfortot.

gibbonpitti 21 órája Creative Commons License 10344

nem iszom sört......dolgozom a sörgyárban is....kőbányán.....tudnék mesélni...  :)

sőt semmilyen alkoholt nem igazán iszok.....viszont szeretek enni...  :)

Előzmény: norbi0325 (10341)
norbi0325 28 órája Creative Commons License 10343

Privát Emil küldése !

Rákattintasz a nevére ,és ott az adatlapján ,az emil mellett hogy küld !

Előzmény: torrente79 (10342)
torrente79 1 napja Creative Commons License 10342

Értem, legalább őszinte vagy.. 
Köszi a tippet.. Meg tudnád adni a Balu emailcímét, vagy telefonszámát privátban?
Vagy, hogyan lehet őt elérni?

Előzmény: gibbonpitti (10336)
norbi0325 1 napja Creative Commons License 10341

Az ár nem publikus ,de 70 alatt nem adom :)) Mivel makulátlan állapotú , nagyon keveset használt szinte újszerű ! Mindene megvan ,még a kipufogója sem rozsdás!

Ehhez  semmit nem kell pluszba vásárolnod!   ÉÉÉS ennyit a reklámról :))

Méreteket nem tudok kb 35cm hosszú ,és olyan 13-15cm átmérőjű!

Tessék tanulmányozd  HL 18B   PDF

Küldök képeket ha rám írsz privátban ! Persze ha csak érdekel !

Isti ,ha az úr megveszi ,és te erre jársz ,megvendégellek egy finom sörre :)

Előzmény: Mádi Gerg (10339)
nagytojás 1 napja Creative Commons License 10340

üdv 12v levegős állófűtésre lenne szükségem   lehetőleg beszerelve de,hogy bonyolultabb legyen nem igen tudom mozgatni a gépet

Mádi Gerg 1 napja Creative Commons License 10339

És ez mit jelent árban? 

Illetve mekkora? (Bár a Wartyogóban van hely bőven.. :) ) 

Előzmény: norbi0325 (10337)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10338

na látod,csinálom a piacot...  :)

Előzmény: norbi0325 (10337)
norbi0325 1 napja Creative Commons License 10337

Nekem van egy levegős benzines , tökéletesen működő 12V  ,szép állapotú ,felturbózott digitális programozható termosztáttal !

Előzmény: Mádi Gerg (10331)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10336

lehet,de nem annyira rajongok az eberekért....sorry....

keresd meg balut itt a fórumon....ő eberes és tud mit kezdeni a problémáddal,én meg nem szívesen nyúlok hozzá hacsak nem épp kihajítom és helyére webo-t rakok.

Előzmény: torrente79 (10335)
torrente79 1 napja Creative Commons License 10335

Szia Gibbonpitti!

Hydrobic állófűtéssel volt már dolgod?
Nemrég vettem egy 97-es 2.5TDI pajerot, amibe Hydronic kályha van szerelve, de seképsehang..

Lehet téged ezzel hivatalosan keresni?
Köszi.

T

Előzmény: gibbonpitti (10334)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10334

nem lett belőle munkám ez igaz,de nem minden a pénz.ha én mindazoktól csak 3e huf-t kértem volna akiknek megnéztem az autóját és tanácsot adtam akkor sztem bátram mondom:jó pár átlagfizetést dobtam ki az ablakon.....

a baj ott kezdődik,hogy sajnos az "ügyfelek" egy jelentős része(70%) csak szájkaratézik.azt hiszik meg lehet oldani pár anyacsavar kicserélésével a gondját.

ez aránylag a ritkábbik eset.  :)

gyakrabban gyertyacsere-panelcsere vagy más egzotikus bajok vannak amik ugyebár nem a webo miatt hanem miattam kerül sok-sok pénzbe.

hidd el tudom kezelni az ügyfeleket,de nálam az a fűtősdi nem elsősorban pénzkereset,mert ha az lenne akkor fognék 2-3 alkalmazottat és nagyban nyomnám.lenne rá kereslet.....most is csak azokat vállalom amik szimpatikusak.

az emberek fejével meg nem akarok gondolkozni.pl. hogy miért jó megvenni egy szar kályhát sok pénzért és utána meg könyörögni vkinek h csinálja meg ami után a végső egyenleg lehangoló,ráadásul még egy csomó idő is elment rá.

nekem az a legjobb ha idejön az ügyfél és elviszi a cuccot,de akkor nincs gari meg ugyebár alig akad aki rendesen be is tudja szerelni.

Előzmény: gabrielke (10333)
gabrielke 1 napja Creative Commons License 10333

Te jól jártál? Nem, mert nem lett belőle üzleted.

Ember jól járt? Nem, mert nem lett neki használható kályhája.

Helyes ügyfélkezelést tanulni kell... :)

Persze nincs egységes recept, de nálam pl. nincs ingyenes bevizsgálás a rendszerekre. Adok bevizsgálásra árajánlatot meg a komplett kivitelezésre is. Aztán ügyfél választ, mit szeretne. Korrekt munkát kap mindkét esetben, de a komplett kivitelezésnél nyilván jobban jár, mert ott tudok neki a hibafeltárásból engedményt adni.

Vannak ügyfelek akik nem engem választanak viszont ezekkel dolgom sincs, és nekik sincs rossz szájízük hiszen ők döntöttek, nem én.

Előzmény: gibbonpitti (10321)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10332

mindent meg lehet oldani csak az a kérdés megéri-e....

Előzmény: Mádi Gerg (10331)
Mádi Gerg 1 napja Creative Commons License 10331

Hűha.. :) 

Amit linkeltem, az pl. azon kívül, hogy 24 voltos, jó lehetne egy ilyen konstrukcióba? 

2ütemű, persze, külön tartályról szeretném megoldani.. 

De még az is lehet, hogy ha találok egy Trabi állófűtést, akkor lecsapok arra. 

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: gibbonpitti (10329)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10330

ja és ha 2 ütemű a kocsi akkor vagy külön tartályból kell ellátni üzemanyaggal vagy lesznek bajok az üzemeltetéssel.

sajnos a benzines párologtatók nem szeretik az olajat a dieselek meg a benzint.

Előzmény: Mádi Gerg (10328)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10329

ha jó 12v-os levegőset keresel akkor kösd fel a gatyót....mert jót alig találni ami meg van esetlegesen az sokszor többe kerül mint egy jó vizes.

Előzmény: Mádi Gerg (10328)
Mádi Gerg 1 napja Creative Commons License 10328

A Wartburg sem egy mai darab.. :)

Ettől konkrétabbat sajnos nem tudok. Van egy Wartburgom rengeteg hellyel benne, (pl. motortér), és ebbe szeretnék egy egyszerű fűtést, mondjuk levegőset.

A Barkasokban egy egyszerű kályha volt, (sirokko - ha helyesen írom) ennek a modernebb, kisebb változatát keresem - hogy érthetően írjam, mit is keresek, talán így egyszerűbb.

Előzmény: gibbonpitti (10327)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10327

kissé  el vagy tévedve.....ezek levegős kályhák és finoman szólva is régiek.

beszerelőkészletet meg nem lehet csak úgy venni,hogy bemész utcáról.....meg nem is olcsó.

jobban jársz ha konkrét dolgot vetsz fel és arra próbálsz megoldást találni.

ha az a cél,hogy a víz és az utastér is meleg legyen akkor vizes kályha kell ha csak az utastér a fontos akkor jó a levegős is bár utóbbit nehéz a kaszniba installálni személyautóba.

de itt be is fejezem,mert ha visszaolvasol elég sokat,én nem csak 100-200 hsz-t. akkor már lehet némi irányzékod.

Előzmény: Mádi Gerg (10326)
Mádi Gerg 1 napja Creative Commons License 10326

Pl. ezeknél a hirdetéseknél látszik a sok tyúkbél. 

http://olx.hu/hirdetes/allofutes-elado-ID31zlN.html#2283270230

http://olx.hu/hirdetes/vebaszto-allofutes-ID1AdJ5.html#2283270230

De gondolom ez akkor valamiféle vezérlése, időzítése lehet neki. 

Ezért is kérdeztem, hogy kicsit tisztábban lássak, mi, hogy, miért működik.

Utánaolvastam a beszerelő készletnek is. 

Azt írtad (asszem Te, már bezártam), hogy hangtompító(szívó oldali) kipufogó cső, szívócső, benzincső, bilincs ,stb. 

Ezek mennyire univerzálisak? Vagy ha esetleg veszek használtan egy kályhát, és adják mellé, az jó lehet? Vagy egyszerűen venni kell egy készletet, és csókolom? (milyen összeg körül mozog?) 

Köszi!

Gergő

Előzmény: gibbonpitti (10324)
gibbonpitti 1 napja Creative Commons License 10325

ha felhívsz szívesen elmondom,de leírni nem fogom ezredszerre megint.

Előzmény: Taklberry (10322)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10324

alapból az állónak kell akkuról plusz meg mínusz.az utastérbe bemegy a kezelőszervnek a fix plusz-mínusz és a kályhát indító szál is valamint a kályháról jövő belső ventit indító vezeték.valamint a kályháról megy 2 vezeték még az ac-jahoz is.ennyi....a több 10 vezetéket nem tom miből szűrted le.

a beépítőkészletet meg nem írnám le megint....olvass vissza.

Előzmény: Mádi Gerg (10323)
Mádi Gerg 2 napja Creative Commons License 10323

Azt azért mertem remélni, hogy kell hozzá pár vezeték, csak azt nem tudom, hogy mihez kell annyi? (Több tíz vezetéket véltem felfedezni a hirdetések képein.)

Ezért is érdeklődtem a működésük után.

A beszerelőkészlet az mit takar? Milyen speciális szerszámok(?) szükségesek egy ilyen művelethez?

Előzmény: gibbonpitti (10319)
Taklberry 2 napja Creative Commons License 10322

Sziasztok!

C8,807,Ulysses fórumból (zolisys) javasolták,hogy itt tudakolózzak.

Egy 2005-ös C8-as exclusive 2.2 hdi állófűtéséről szeretnék többet tudni, illetve pontosan ismerni a működési mechanizmusát. 

Amit a hivatalos forrásokból találtam az nem sok. A fórumokról annyit megtudtam hogy alaphelyzetben kieg.fűtés, de módosítással irányítható,programozható, illetve hogy 3 feltétel együttállása kell a beindulásához.

A személyes kontakt híve vagyok és utazni sem vagyok rest.

Üdv mindenkinek, és előre is köszönöm.

gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10321

ne poénkodj,mert bevezetem a végén....   :)

nem a segítségnyújtás a gondom hanem h egyesek szeretnék túlzásba vinni.van egy határ amit nem nagyon lépnék át,mert az már a fájdalomküszöbömet súrolná.aki érti az ért aki meg nem az sajna úgy marad.

1 pl.:ember felhív szar a kályha...eljön....kiderül a gyertyája rossz.mondom van olyanom használt amiben van max 200 ciklus vagy legyen új.erre a szokásos duma:ok,majd átgondolom.persze nem kértem egy fillért sem tőle.majd egyszer csak 2 hét után megjelenik h segítsek,mert vett egy használt,szemre kuka,gyertyát 5ért(én 20ért be is raktam volna az enyémet új tömítésekkel!) de vmi nem jó mert nem tudja berakni.persze nem az ő lángcsövébe valót vette meg ráadásul a vezérlő hibára is állt vele egyből.rossz volt....és akkor ott a dilemma:megint szopózzak és győzködjem vagy hagyjam.hát hagytam.....keresse meg aki eladta neki és kérje vissza a pénzt aztán menjen mondjuk a Juhász Gabiékhoz új gyertyáért aztán megtudja menyit spórolt.

aki nem ért az első szóból az járja a maga útját.

Előzmény: cs!rke (10313)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10320

előbb is szólhattál volna.....most vettem majd 100 db-ot,de holnap felhívlak.

Előzmény: csabais (10314)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10319

ezek egyben bonyolultak és nem bonyolultak......a kábelköteg kell mindhez...bluetooth-os nincs sajnos ezekből.

a vizesek mind egyformán működnek csak pl. a tűzgyújtási módszerben van különbség.

arra készülj fel h nem 5 perc beszerelni még akkor sem ha van beszerelőkészleted.ha nincs akkor szopóka.

Előzmény: Mádi Gerg (10318)
Mádi Gerg 2 napja Creative Commons License 10318

Sziasztok! 

Gondolkodom valami állófűtés beszerzésén, azt még nem tudom, hogy vizeset, vagy levegőset szeretnék, még nagyon messze van a dolog. 

Egy Wartburgba lenne majd a felújítás során betéve, ezért nem egy nagyon bonyolult, speciális kályha kellene, csak valami szolidabb, amit be lehet építeni viszonylag egyszerűen. 

Viszont amiket láttam hirdetéseket, mindben van egy nagy kábelkorbács. Mivel nem értek hozzá, így tőletek kérnék segítséget, hogy hogyan, mint működnek ezek, illetve ha esetleg van konkrét típus, ami megfelelő lehet számomra, (ha tudnátok linkelni, vagy csak a nevét leírni) azt megköszönném. 

Előre is köszönöm,

Gergő

Memphis90 2 napja Creative Commons License 10317

Márkája? dizel van benne?? Köszönöm!! 

Előzmény: csabais (10316)
csabais 2 napja Creative Commons License 10316

A működőképes 50000/db

Ezek teszteletlenek vegyesen.

Előzmény: Memphis90 (10315)
Memphis90 2 napja Creative Commons License 10315

Szia csabais!

működőkepések a kályhák vagy alkatrésznek valók??

Előzmény: csabais (10314)
csabais 2 napja Creative Commons License 10314

Van vagy 30db kályha eladó, sacc 5000/db

Előzmény: gibbonpitti (10310)
cs!rke 2 napja Creative Commons License 10313

Hehe. Amikor még volt számtech boltunk, akkor én erősen gondolkoztam valami emelt díjas számon, mert hányszor előfordult, hogy telefonon kellett számítógépet javítanom. :D

Előzmény: gibbonpitti (10312)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10312

ha tudok segítek szívesen,de ezzel szeretnek visszaélni rendesen.

de bazz még itt pesten belül is sóher a paraszt autózni 10 km-t ahhoz h nóóóóórmálisan meg legyen csinálva a kályhája,de azért felhív hetente h megfagy és menjek már át hozzá csak megnézni.mintha ráolvasással tudnék gyógyítani.....meg persze megy a testen kívüli gerincműtét is....  :)

én meg heti 3-4x megyek haza a balcsira minden szarért.

Előzmény: JanikaS (10311)
JanikaS 2 napja Creative Commons License 10311

El is hiszem:)

Én is leszoktam már a távgyógyászatról.

Vagy megjavítunk valamit, vagy fölösleges is róla telefonálni órákat.

Előzmény: gibbonpitti (10305)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10310

bmw-nél is van ilyesmi és bizonyos bmw-s diaggal egész aprólékosan hozzáférni.

Előzmény: gibbonpitti (10309)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10309

akkor érthető...nekem nincs merci diagom.csak webo....   :)

bmw-s diaggal hozzá lehet férni egész aprólékosan.

na ezért jó néha idejárni,tanul az ember.

Előzmény: csabais (10308)
csabais 2 napja Creative Commons License 10308

Ezek itt azt mondták hogy a mercinek egyedi elektronikával szállítják ezeket.

Sokmindent tudok a DAS-sal állítani benne. Mennyiséget is.

Előzmény: gibbonpitti (10307)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10307

jól jártál,bár nem értem hogy az izzításnak mi köze ahhoz h diaggal indítod vagy az autó indítja kiegként.

a kályha gyertyáját ugyebár a kályha panelja kezeli...az autó és a diag is csak azt tudja megmondani h indulj el kályha.

a többibe nem tud beleszólni....minden webo panelra töltött szoftver lock-olt.nem tudod sem megnyitni sem módosítani pl. az ac frekijét.

a gyári webo diaggal is csak bizonyos részeket látsz és nem a teljes "térképet".

Előzmény: csabais (10306)
csabais 2 napja Creative Commons License 10306

Na, nekem ma kicserélték gariba az egészet!  :-)

Ha diaggal indítottuk akkor beindult rendesen, izzított 95%, ha saját magától ment akkor az izzítás 45-55% volt, ezért nem indult be.

Mivel nem bontják meg, kicserélték az egészet.

Előzmény: gibbonpitti (10301)
gibbonpitti 2 napja Creative Commons License 10305

úgy néz ki......sajnos ez a tendencia.kérdezni jönnek,de az eredményt már nem sikerül közölniük egy-két esettől eltekintve,de nem félj ha megint baj van akkor aztán tudnak ismételten kérdezni és ha nem jön rá válasz már akkor itt mindenki szaros pénzharácsoló.

én jómagam szívesen segítek,de kezd elfogyni ezen a téren is a lendületem.

Előzmény: JanikaS (10304)
JanikaS 2 napja Creative Commons License 10304

Nem tudjuk meg?!

Előzmény: gibbonpitti (10301)
Mylo01 3 napja Creative Commons License 10303

Sziasztok !

Van egy Rover 75-ösöm a webasto reggelente (nem minden reggel) füstöl beinditäs után pár perccel! van valakinek    ötlete hogy mi lehet a baj ? vagy van hozzá értő Mosonmagyaróvár környékén? 

Előre is Köszönöm ! 

hossszú67 3 napja Creative Commons License 10302

Lenne egy használaton kívüli D5WZ kályhám amitől megválnék. Az autómban volt, kivettem mert gondja volt. Balu tette rendbe de azóta sem került vissza az autóba, úgy néz ki meg leszek nélküle. A kipufogót is adom hozzá meg néhány vízcsövet, automatika nincs hozzá 12V-ról indul. Kinek mennyit ér, nem tudom az árakat azért nem is írtam.

gibbonpitti 4 napja Creative Commons License 10301

engem is érdekelne a dolog végkimenetele......

Előzmény: JanikaS (10300)
JanikaS 4 napja Creative Commons License 10300

Nos, mi lett a vége?

Előzmény: Popeye77 (10298)
gibbonpitti 6 napja Creative Commons License 10299

az h nincs benne fűtés nagy hiba.....de orvosolható.  :)

Előzmény: 409 (10296)
Popeye77 2015.01.21 Creative Commons License 10298

VW szalont megjárta a gépjármű, generátor ok szal elvileg tényleg az akksi a ludas és jöhet a cseréje. Ezután kiderül műxik-e majd rendeltetésszerűen minden komfort közte az állófűtés is.

Bosch AGM-et vettem végül 67k.

Most rakják bele a kocsiba, aztán jöhet a kompjuterrel...

Előzmény: Popeye77 (10290)
zoom zoom mazdázoom 2015.01.20 Creative Commons License 10297

Ez tetszett!

Előzmény: 409 (10296)
409 2015.01.20 Creative Commons License 10296

"Töröljétek át a szélvédőt egy papírtörlővel!"

Letörölgettem. (szemüvegtisztító "kendővel") Hááát, valóban erősen fekete, retkes lett a törlő....... Nincsen kályha az autómban.

Előzmény: zoom zoom mazdázoom (10293)
mica-r 2015.01.20 Creative Commons License 10295

Nekem kályha nélkül is tudja termelni ezt a szmoglerakódást.

gibbonpitti 2015.01.20 Creative Commons License 10294

tud egy diesel kályha rendesen is füstölni,de előbb lenne a kaszni oldala fekete mint a szélvédőd......az sima utcai retek.

zoom zoom mazdázoom 2015.01.20 Creative Commons License 10293

Ma megint letöröltem, nem volt olyan durva, de kormos volt!Biztos hogy az állófűtéstől van.Tél van, nincs por. De  érdekes, hogy a pollenszűrő nem fogja meg.Senki más nem tapasztalt ilyet?Töröljétek át a szélvédőt egy papírtörlővel!Mondjuk nekem bekapcsol a belső ventilátor 1-es fokozaton!

Előzmény: gabrielke (10292)
gabrielke 2015.01.20 Creative Commons License 10292

Az szerintem simán a városi kosz. Takarítani kell... :)

Előzmény: zoom zoom mazdázoom (10288)
koszegikaktusz 2015.01.19 Creative Commons License 10291

Vadi új Webasto kezelő 15ezer az ára !

Popeye77 2015.01.19 Creative Commons License 10290

Így jár el a VW is az egész biztos. Kompjuteren látszott mik azok amiket fel kell tanítani neki. Akksi, állófűtés etc...

Előzmény: Jamalboy (10289)
Jamalboy 2015.01.19 Creative Commons License 10289

AGM-et a BMW is saját maga vezérelt töltéssel kezeli. Akksi cserekor tanítani kell az ECU-t. Szóval ha a VW is így jár el, akkor rá tud nézni Diaggal, de inkább fel tudja tanítani az akksit.

Előzmény: 409 (10272)
zoom zoom mazdázoom 2015.01.19 Creative Commons License 10288

Üdv Urak!

Kérdésem lenne, ma letakarítottam az első szélvédőt és rettenetes fekete piszkot, kormot töröltem le róla.

Webasto ketyeg a kocsiban, teszi a dolgát, nem füstöl, a kályhán van egy kipufogó és azon egy cső, ami elér egészen a kocsi aljáig, valahol a váltó mellett ér véget.Valakinek hasonló tapasztalat, esetleg megoldás?

cs!rke 2015.01.19 Creative Commons License 10287

Miért előnyösebb? (nem tudom, kérdezem)

Nemrég vettem MOLL akksit. Ott az árlistában van start-stop AGM, meg külön start-stop, meg megint csak külön a 'hagyományos' indítóakksi.

Előzmény: 409 (10285)
Popeye77 2015.01.19 Creative Commons License 10286

Köszönöm szépen! Ennek tükrében marad a Bosh AGM akksi!

Előzmény: 409 (10285)
409 2015.01.19 Creative Commons License 10285

A start-stop miatt valóban előnyösebb az AGM akku.

Az indítóáram különbségnek sincs különösebb jelentősége a két akku között, az indítók többségében kevesebb mint 300A-t vesznek fel.

Előzmény: Popeye77 (10284)
Popeye77 2015.01.18 Creative Commons License 10284

Hogy milyen felhasználási körülményeknek megfelelően kell AGM akksi egy verdába nem én fogom megválaszolni, mivel lila gőzöm sincs róla. Úgy fest az Audinál azt gondolták, hogy ez kell bele és ez is van benne gyárilag.

Eddig minden akkumulátort értékesítő hely, akikkel beszéltem az AGM akksit javasolta a start-stop rendszer, állófűtés

kiszolgálására. Hogy ebben csak az üzlet és a drágább akksi értékesítése lebegett a szemük előtt? Lehet, nem tudom. Ezért szeretnék a végére járni:)

Az is lehet hogy igazuk van és az akksi még más extrákkal szerelt kocsit elhajtana évekig, de a kocsim akku felügyelő rendszere tiltja le szépen sorban az extrákat.

Ami még kérdésként felmerült, hogy miért van speckó akksi benne?! A benne lévő 92Ah-s 5xx indítóárammal, míg a piacon kapható nem gyári AGM akksik 95Ah-sak 850-es indítóárammal.

PL:

http://gepex.hu/akkumlator/865-bosch-s5-agm-95ah-850a-j.html

Előzmény: JanikaS (10275)
gibbonpitti 2015.01.18 Creative Commons License 10283

van pár darab eber vizes kályhatartó konzolom is....eladó.

gibbonpitti 2015.01.18 Creative Commons License 10282

van egy tip-top bw-dw50 ventilátorom.....eladó jelképes összegért.....  :)

JanikaS 2015.01.18 Creative Commons License 10281

Igen-igen, nem is írtam ilyet.

Előzmény: 409 (10280)
409 2015.01.17 Creative Commons License 10280

Autóban nincsen zselés.

Előzmény: JanikaS (10279)
JanikaS 2015.01.17 Creative Commons License 10279

Természetesen, ha választanom kellene, normál töltővel inkább agm-et töltenék, mint zselést.

Előzmény: JanikaS (10278)
JanikaS 2015.01.17 Creative Commons License 10278

Őőőő, elnézést ha azt írtam, nem más töltési módot igényel, hanem más a az ólomsavas, agm, gel akkumulátorok töltési jelleggörbéje.

Természetesen, attól, ha egyiket a másik töltőjével töltjük, benne lesz a villany, csak nem feltétlen biztos, hogy kiszolgálja a gyártó által megadott ciklusok számát.

Előzmény: cs!rke (10277)
cs!rke 2015.01.17 Creative Commons License 10277

Nem látom be, hogy miért igényelne merőben más töltési módot az AGM akku, de persze elképzelhető.

Előzmény: JanikaS (10275)
JanikaS 2015.01.17 Creative Commons License 10276

Majd' el felejtettem.

Mostanság már vannak olyan mókás autógyárak, akik a fölös terhelés elkerülése végett fékezéskor kényszerítik a generátort töltésre, vagy folyamatos nagy áram kivételekor.

Előzmény: Popeye77 (10274)
JanikaS 2015.01.17 Creative Commons License 10275

Szia!

Igen, AGM más jelleggörbét igényel töltésben. Egyébként most Conradnál van univerzális töltő 9900-ért.

A felhasználás körülményei igénylik egyébként az AGM akkut?

4-5 évet el kell mennie egy normál savas akksinak is megfelelő körülmények között.

Előzmény: Popeye77 (10274)
Popeye77 2015.01.17 Creative Commons License 10274

Köszi! Megint okosabb lettem egy fokkal! Energia gazdálkodást gondolom tudnak kompjuterrel ellenőrizni, de ha tévedek javítsatok ki. Mert pl szeretném kizárni, hogy generátor nem tölt vissza esetleg. Bár az is gyanús, mert azt gondolnám hogy írná befelé a hiba kódokat ha rossz lenne...

A verdában még a gyári AGM akksi van (4-5 éves akksi), elgondolkoztatott hogy lehet újra tölteni szal lehet azzal fogom először próbálni. Hagyományos akksi töltő jó hozzá vagy amiket árulnak AGM töltőt azzal próbáljam? A két töltő között van egyáltalán különbség vagy szemfényvesztés?

409 2015.01.17 Creative Commons License 10273

Ja, és az AGM helyett használható a hagyományos.

409 2015.01.17 Creative Commons License 10272

"fosvágen szerviz és ott majd kompjuterrel nézzenek rá..."

Az akkura,,...hááát, az nem valószínű.

Az AGM akku gyakorlatilag ugyanolyan savas akku, mint bármelyik hagyományos, csak az elektrolit fel van benne itatva egy üvegszövet tasakba. Tölteni ugyanúgy lehet/kell mint a hagyományosakat. Viszont nagyon nem szereti, ha 50% alá merítik (állófűtés), ez jelentősen csökkenti az élettartamát. A teljes lemerülés meg drasztikusan, akár harmadára.

Előzmény: Popeye77 (10266)
Popeye77 2015.01.16 Creative Commons License 10271

Normál sarus! Az, hogy túlárazott-e gőzöm sincs, nem a szakterületem:) Ránéztünk gépben és a kocsihoz ezt az egy fajta akksit hozta, egy db kiváltót sem.

Előzmény: JanikaS (10269)
Popeye77 2015.01.16 Creative Commons License 10270

Igen! Ezen már én is gondolkodtam. Azért nem is ugrottam bele egy AGM akksi gyors beszerzésébe. Bosch cirka 64k, a gyárira meg 125-öt mondtak...

Az nem tudom előfordulhat-e, hogy a komfortot már elkezdi kikapcsolgatni de még nem jelez be esetleg?!

Előzmény: gibbonpitti (10267)
JanikaS 2015.01.16 Creative Commons License 10269

Egyébként-ez már tényleg csak az én véleményem- az AGM magasan túlárazott akku.

JanikaS 2015.01.16 Creative Commons License 10268

Szia!

Alapvetően AGM akkuval van tapasztalat.

Amit mi beépítettünk tavaly szeptemberben, azt most viszont láttuk és hat darabból három csere.

Szerintem, ha akku gyanú merül fel, lehet elég lenne meglátogatnod egy jó akkumulátorost.

Egyébként speciális sarus, vagy normál?

gibbonpitti 2015.01.16 Creative Commons License 10267

a merci tudom h így csinálja....can-bus-on könnyű ezt végrehajtani és logikus is.....bár a szar akkut meg a fedélzetin kellene jeleznie már...

Popeye77 2015.01.16 Creative Commons License 10266

92ah-s agm akksi van benne, még a gyári. lehet nem töltök csak úgy rá, mert egy akksihoz képest nagyon nem olcsó az az ár amit mondtak,  szal fosvágen szerviz és ott majd kompjuterrel nézzenek rá...

valakinek tapasztalata ilyesmivel?

Előzmény: gabrielke (10265)
gabrielke 2015.01.16 Creative Commons License 10265

Tedd fel töltőre.

Előzmény: Popeye77 (10264)
Popeye77 2015.01.16 Creative Commons License 10264

Megjárta az autó a szerelőt. Lecsekkolta és véleménye szerint egy akksi csere megoldja a problémámat, mert a kályhát kipróbálta és működik viszont az autóban nem indul el. Elmondása alapján kehes akksinál szépen sorban letilt komfort elektronikákat... Nah ez valami lehúzás lesz vagy mák. :)

nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10263

A kályhánál indul pozitívval, de a klímapanelt én nem hackeltem. Általában legalább 50 fokos vízzel indítok, még ha megy is a kályha, mert kapja a pozitívot, szerintem így nem zavar be, mer az autó 40 fokos víz alatt indítaná.

Előzmény: bt74 (10262)
bt74 2015.01.15 Creative Commons License 10262

A motorvezérlőnél indítod, vagy a kályhánál adsz neki pozitívot?

Én a kályhánál indítom pozitívval. Ezért nem merem elindítani a motort, amig a kályha le nem állt. Persze lehet, hogy nem lenne baja (mármint az auto elektronikának), de nem kísérletezek vele. 

Ha jol emlékszem az ev2 fórumon btibi simán be szokta kapcsolni járó motornál is.

Előzmény: nagyher (10259)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10261

ha ugyanaarra a lábra indít az autó mint a modul akkor nem szokott gond lenni.

viszont ha mondjuk a 2es lábon indítja az autó,én nem csak bus-os indul ott komunikációval,akkor ha elindítod a 3-as lábon analóg módon na akkor ott tud lenni gubanc.volt aki szétbaszta a klímapanelt a verdában ezzel.

Előzmény: nagyher (10259)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10259

Arra van tapasztalat, hogy ha a sima kieg fűtés be van indítva előmelegítésre, érdemes-e leállítani mielőtt indítom a motort, vagy nem számít neki. Belekavarodik, ha közben az autó vezérlése is indítja? Pl nekem 20 percre van állítva a gsm modul, megvárjam, míg lejár, vagy lényegtelen?

Előzmény: bt74 (10258)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10259

Arra van tapasztalat, hogy ha a sima kieg fűtés be van indítva előmelegítésre, érdemes-e leállítani mielőtt indítom a motort, vagy nem számít neki. Belekavarodik, ha közben az autó vezérlése is indítja? Pl nekem 20 percre van állítva a gsm modul, megvárjam, míg lejár, vagy lényegtelen?

Előzmény: bt74 (10258)
bt74 2015.01.15 Creative Commons License 10258

Bocsi, akkor én félreértettem.

Előzmény: nagyher (10255)
barnajoc23 2015.01.15 Creative Commons License 10257

Sziasztok.
Van egy 2008-as Golf V. 1.5 ève van beszerelve egy Eberspraher vizes kályha. Easystart távirányítóval. Dolgozik szépen ahogyan kell.
De van egy gongom.
Ha aznapra előprogramozom, hogy mikor fűtsön akkor szépen fűt.
De ha már másnapra csinálom pl. 5:00-ra akkor nem kapcsol be.
A másnapi fűtés előtt kb. 2 órával megnéztem a távirányítót ès nem volt ott a bal sarokban az beprogramozott 1-es szám. Elejétől kezdve így szívózik velem. 
Valakinek valami ötlete?

A távirányító hátlapján a lezáró kupaknál kell lenni gumigyűrűnek, mert szerintem legutóbbi elemcserénél elhagytam?

Pubi úr 2015.01.15 Creative Commons License 10256

Köszönöm szépen a közbenjárásodat, megkaptam! Még a cikkszám is egyezik.

Üdv: "az órás"  :-))

Előzmény: koszegikaktusz (10237)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10255

A gsm hívó miatt viszont folyamatosan ment a kályha, én erre vezettem vissza. 

Előzmény: bt74 (10253)
Popeye77 2015.01.15 Creative Commons License 10254

Nekem közeli szerelő megtalálása így működött. Fénykép készítése az eszközről majd gibbonpitti kép alapján beazonosította (amit köszönök még1xer). Mikor megvan a típus a hivatalos forgalmazót felhívtam és adott egy helyit meg egy 10 km-re lévő műhelyt, aki beépítéssel foglalkozik. A másodikat választottam, mert az első egy szalon, szalon árakkal.

Holnap reggel viszem hozzá a verdát.

Előzmény: nagyher (10249)
bt74 2015.01.15 Creative Commons License 10253

Szerintem azzal nem bírod meghülyiteni, mert kiegészítőfűtésként is sokszor előfordul ugyanez. Pl garázsbol kiállsz az utcára és leállítod. Inkább kontakthiba lehet vagy bármimás..... :)

Előzmény: nagyher (10251)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10252

a webo nem hülyül meg...az az eber szokása meg a hibák betárolás és unlock-olni magát.

Előzmény: nagyher (10251)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10251

Aláfeküdtem, lehúztam a csatikat a kályháról, majd visszadugva lőn elindult. Szerintem egyszer meghülyítettem a gsm hívóval, egyszer volt leállítás - beindítás előmelegítés közben, azért örülök, hogy nem kell szervíz.

Előzmény: gibbonpitti (10250)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10250

nem tudok senkit sem....menj el egy szervízbe....aztán majd leülsz...  :)

Előzmény: nagyher (10249)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10249

Távgyógyításban én sem hiszek, nem nézek astro tv-t. Esetleg Kecskemét közeli hozzártőt tudsz ajánlani, vagy próbálkozzak webasto szervizzel?

Előzmény: gibbonpitti (10246)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10248

köszi...el is felejtettem....na ezért kezd sok lenni a dolog.innen az egyik fele a hozzáértőknek azért kopott el,mert lebuktak a gányolásukkal a másik fele meg már unja az állandó ismétlést meg a jóslást és a gondolatátvitellel történő szerelést.

Előzmény: bt74 (10245)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10247

2-3 hetente indísd el egy teljes ciklusra(min. 30 perc).ennyi a teendő....meghálálja hidd el.

Előzmény: intarzia (10244)
gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10246

ráolvasással....ha ez ennyire egyszerű lenne mindenki ezt csinálná.....keress egy hozzáértőt és ő lehet 10 perc alatt megmondja mi a baj.

Előzmény: nagyher (10243)
bt74 2015.01.15 Creative Commons License 10245

10221 hsz

Előzmény: intarzia (10244)
intarzia 2015.01.15 Creative Commons License 10244

Szia,

nekem csak egy általános kérdésem lenne állófűtéssel kapcsolatban.

Van nekem 2004-es 4.2-es benzines Phaeton gyári állófűtéssel.

Így télen hidegben majd minden nap használom és teljesen jól működik a szerkezet.

Kérdésem, hogy nyáron van-e bármi teendőm, hogy minél hosszabb ideig tudjam majd hibamentesen használni?

Válaszod előre is köszönöm

Üdv

Előzmény: gibbonpitti (10212)
nagyher 2015.01.15 Creative Commons License 10243

Üdv Mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni, fiat ulysse kieg fűtés + gsm modul előmelegítésre. Egyik napról a másikra nem indul a kályha se így, se úgy. Elvileg a kesztyűtartóban van a biztije, az jó. Merről érdemes kezdeni a hibafeltárást, ill Kecskemét környékén tud-e valaki segítenivagy szerelőt? Előre is köszönöm!

gibbonpitti 2015.01.15 Creative Commons License 10242

írj neki privit....a nick-re katt és ott tudsz email-t küldeni neki.

Előzmény: fecc77 (10241)
fecc77 2015.01.15 Creative Commons License 10241

Szia Balu, gibbonpitti irányított hozzád, hátha tudsz nekem segíteni q7 4.2 Tdi állófűtés beszerelésben.ccf a motorkód, a webasto szervizek, akiket kérdeztem elhajtottak, a porsche gondolkodik...előre is köszi!Fec

Előzmény: balu.maci104 (9124)
fecc77 2015.01.15 Creative Commons License 10240

Hát még milyen szopóka volt erdélyben a -31 fokban....köszi, keresem balut...

Előzmény: gibbonpitti (10234)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10239

neked könnyű...hordod kintről...  :)

Pubi úr 2015.01.14 Creative Commons License 10238

Köszönöm, akkor megkereslek...

koszegikaktusz 2015.01.14 Creative Commons License 10237

Van ilyen vadi új .

Előzmény: Pubi úr (10233)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10236

már az egyel fiatalabbhoz sincs semmi...dw50/bw50

Előzmény: Pubi úr (10233)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10235

nehéz lesz sztem jót találni.csak decemberben vagy 10et hoztak amit itthon vettek,olx-vatera meg mit tom még hol,és mind szar volt....ha gyanusan olcsó akkor elgondolkoztató miért?

Előzmény: danidoki (10232)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10234

szopóka......keresd meg balu-t itt a fórumon.ő talán tud érdemben segíteni....

amúgy a webo-nál van doksi....most néztem és egész részletes,de kell hozzá fosvágenes vonal.

Előzmény: fecc77 (10231)
Pubi úr 2015.01.14 Creative Commons License 10233

Az lesz, csak gondoltam előtte megkérdezem itt, hátha akad valakinek.

Előzmény: Ricsi89 (10230)
danidoki 2015.01.14 Creative Commons License 10232

Oké. Nem erőltetem, akkor bemegy a C-maxba,

Dw50 átfolyósat meg majd csak találok... :) 

Előzmény: gibbonpitti (10214)
fecc77 2015.01.14 Creative Commons License 10231

Sziasztok, Q7 4.2 tdi-be szeretnék távirányítós állófűtést beépítettni, sajnos a webasto szervizek nem tudtak segíteni, mert ehhez a motorkódhoz nincs leírás..(ccf).

Kieg. fűtés van benne, van aki szerint csak az mmi-t kell átprogramozni, de az túl egyszerűnek tűnik:-)Tudna valaki segíteni?Előre is köszi!

Ricsi89 2015.01.14 Creative Commons License 10230

Német ebay. Én decemberben vettem, 7000Ft körül volt, egy hét alatt ide ért.

Előzmény: Pubi úr (10226)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10229

nincs mit.

a jó úttörő ott segít ahol tud....

Előzmény: Svnega (10227)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10228

ha mákod van valamelyik beszerelőnél lehet van elfekvőben egy a raktár mélyén.de asszem már 1 éve sem volt rendelhető a webonál és talán már ősszel a cikkszámát is törölték,de lehet mással jártam így már nem tudom biztosan.nekem nincs ilyenem.

Előzmény: Pubi úr (10226)
Svnega 2015.01.14 Creative Commons License 10227

Köszönöm a korrekt válaszokat!

Előzmény: gibbonpitti (10225)
Pubi úr 2015.01.14 Creative Commons License 10226

Az! Ma reggel kihunyt.

Előzmény: gibbonpitti (10224)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10225

akkor ilyen időben járasd hetente legalább egy órát egyhuzamban h ki tudjon égni a koksz a beléből.vagy kikapcs a kiegfunkció és akkor sokáig jó lesz.

Előzmény: Svnega (10222)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10224

ez nem ddw46 gyertyája?

Előzmény: Pubi úr (10219)
Svnega 2015.01.14 Creative Commons License 10223

Azaz akarom!

Előzmény: Svnega (10222)
Svnega 2015.01.14 Creative Commons License 10222

Egyébként ki tudom iktatni azt a funkciót, hogy csak programozva, vagy középkonzoli gombbal indítsam.

Gyakorlatilag én dönteném el mikor akorom a kiegfűtést.

Előzmény: gibbonpitti (10221)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10221

biztos így van...nem emlékszem már ha nem gond.reggel 7től este 8ig egyfolytában ezzel foglalkozom....

az apróság egy állófűtésnél,hogy 2-3 hetente akkor is el kell indítani egy cilkusra ha nyár van.....ha meg erősen párás az idő akkor 1-2 hetente.ennyi....

a kiegkályha meg amúgy is halálra van ítélve.....sajnos sokat nem mennek el.

Előzmény: Svnega (10220)
Svnega 2015.01.14 Creative Commons License 10220

Az estemben beazonosítottad a Webo thermo top z/c-d típust.(ez van a verdában).

Ha folyamatosan használom télen (nem is tudnám kikerülni, mert indul kiegészítőként is, ha hideg van neki),és nyáron ill. egyéb nem téli időben 2 hetente nyomok rajta egy ciklust?

Vagy mi az az egy apróság??

Előzmény: gibbonpitti (10212)
Pubi úr 2015.01.14 Creative Commons License 10219

Neked? Nem hinném... Bosch is jó! :-)

Előzmény: gibbonpitti (10216)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10218

A gyári kieg fűtőknek nem árt ha félmelegen teljes gázon leállítják az autót? 

Olyankor megáll a víz, stb...

Előzmény: gibbonpitti (10214)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10217

Azt meg lehetne indítani kályha vezérlés jeléből, nem?

Előzmény: gibbonpitti (10215)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10216

nehéz eset...  :)

Előzmény: Pubi úr (10211)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10215

aha....akkor kiegpanel kell.....az álló szivattyú nélkül hibára áll.

Előzmény: mica-r (10213)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10214

ha még jó állapotú a párologtató akkor el fog indulni de pár üzemóra alatt elkormolódik és használhatatlan lesz....és még akkor nem beszéltem a leálláskor el nem párolgó és később a kipuffon kifolyó gázolajról ami ugye a köv. indulásnál nem annyira jó ha ott van..

szóval ne erőltesd....hidd el többet ér a biztonság.

Előzmény: danidoki (10210)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10213

Van vízkeringető, de nem a kályha vezényli

Előzmény: gibbonpitti (10207)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10212

ez hülyeség és tipikus lehúzás....ha megfelelően bánsz vele és betartasz 1 apróságot akkor nagyon sokáig nem kell szervízbe vinni...és most a ttc kályháról beszélek,de ez többé kevésbé él a többire is.

Előzmény: Svnega (10209)
Pubi úr 2015.01.14 Creative Commons License 10211

Sziasztok!

Ilyen izzitót keresek. Ha valakinek van eladó, jelezze legyen szíves. 12v, Beru.

Köszönöm szépen!

danidoki 2015.01.14 Creative Commons License 10210

szia Gibbonpitti!

Az átfolyós rendszerű állófűtés kályha ( Web. Tt. Bw50) alkalmas lehet diesel kályhának?

Mit kell rajta változtatni?

Köszönöm! 

Dani

Előzmény: gibbonpitti (10207)
Svnega 2015.01.14 Creative Commons License 10209

Valahol olvastam, hogy a jól működő állófűtést is érdemes évente szervizeltetni.

Mi a véleményetek erről?

Mit néz egy ehhez értő szaki ilyenkor?  Talán lefuttat egy ciklust, aztán ha megy akkor isten áldjon?

Popeye77 2015.01.14 Creative Commons License 10208

Igen, vszinű ez lehetett aktuálisan a legolcsóbb az előkészítést meg megoldják hogy kompatibilis legyen vagy alapból az. 

Előzmény: gibbonpitti (10198)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10207

sok összetevős a dolog.....van vízpumpa az autódon?a kályhára gondolok persze....csak mert merciből van olyan ami pumpás meg van anélküli is....a régi audik meg mind pumpások.....és c-s vezérlők vannak rajtuk nem pedig z/c.

Előzmény: mica-r (10204)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10206

70/5935073

van órám de csak webo    meg kellene nézni h olvassa-e az eber hibakódokat....mivel mindkettő hella gyártmány és pont úgy is néznek ki az embléma kívételével sztem tudni fogja.

Előzmény: csusmirko (10205)
csusmirko 2015.01.14 Creative Commons License 10205

hívnálak, csak nem találom visszamenőleg  a számod. Pedig kerestem. Csak lehet hogy én vagyok balf..sz.  Amúgy most Miniuhr van rajta. 3 vezetékkel.  Volna bontott, jól működő Moduluhr-od, hogy ha hibakód van akkor lássam én is?

Előzmény: gibbonpitti (10161)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10204

Elvileg régebbi Audi vezérlővel is működhet?

Olyan talán van a közelben. Az is kapcsolt 12V-ra éled.

Előzmény: gibbonpitti (10202)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10203

Az lesz a hétvégén.

Előzmény: gibbonpitti (10202)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10202

aha.....akkor egyszerű.

hideg van....indísd el a paripát és néz meg sima multiméterrel h az 1es vagy 3as lábra kapcsol-e feszt.ha igen akkor analóg kell bele...ha nem akkor bus-os.

jobb ez mind diagolni...  :)

egyszerű és nagyszerű....

Előzmény: mica-r (10201)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10201

Megégett a panel beázás miatt. 

Ezt már csak külső égés útján tudom bemelegíteni...

Előzmény: gibbonpitti (10200)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10200

az még analóg lesz sztem.....próbáld meg a kályhát elindítani direkten....1-es vagy 3-ea lábra.

Előzmény: mica-r (10199)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10199

Nem tudom, utána kellene menni. 

Pedig saját autóm...

Előzmény: gibbonpitti (10195)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10198

én is.....venturinak kellene benne lennie.

bár már úgy raknak össze autókat a nagyok is h ami a polcon van anyagból vagy ami épp a piacon olcsó beszerezhető.

Előzmény: Popeye77 (10197)
Popeye77 2015.01.14 Creative Commons License 10197

Igen, erre mondták hogy szívás. Felhívtam az eberspachert, hogy mondjanak békés megyei partnert és csodák csodájára Békés településen van egy fiatalember. Telefonban egy kicsit csodálkozott rajta, hogy gyári vezérléssel ilyen van benne de megnézi talán már pénteken.

Előzmény: gibbonpitti (10196)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10196

erre mondták h nem akarják kiszedni,mert szopó???

tök jó helyen van....

Előzmény: Popeye77 (10191)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10195

nem lehet h analóg????

Előzmény: mica-r (10193)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10194

húúúúúú...vazzzeee......ez eberspacher hydronic II.......kaka egy gépezet.

Előzmény: Popeye77 (10191)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10193

Állitólag ez W vonalon éled. 1998-as W202 cdi motoros

Előzmény: gibbonpitti (10185)
Balutdi 2015.01.14 Creative Commons License 10192

Értem,ha ilyen komoly beavatkozás akkor valószínűleg csak tavasszal lesz esedékes.Köszönöm a válaszokat

Előzmény: gibbonpitti (10189)
Popeye77 2015.01.14 Creative Commons License 10191

Előzmény: Popeye77 (10190)
Popeye77 2015.01.14 Creative Commons License 10190

Köszönöm a segítséget! Egyelőre marad a van is benne nincs is állófűtés megoldás, mert időfaktor és távolság okán jelenleg kivitelezhetetlennek tűnik, hogy hozzáértő megcsinálja. Egy kérdésem lenne még azért. Csatoltam róla egy fotót ebből megtudod mondani, hogy tényleg venturi-e?

Előzmény: gibbonpitti (10174)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10189

arra készülj fel ha ki kell szedni a kályhádat hát azt mazdából finoman is szólva szopó.....nagyon szopó.

Előzmény: Balutdi (10186)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10188

elég kevés a normálisan dolgozó ember ebben a szegmensben,gondolok itt a munka minőségére és az árára is.

nem tudok ott senkit aki megoldaná a dolgot...vagy balaton vagy pest....

Előzmény: Balutdi (10186)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10187

bár tőlem azért viszegetik a mazda vezérlőket....talán ha 3-4 van még.

Előzmény: mica-r (10184)
Balutdi 2015.01.14 Creative Commons License 10186

Tudtok ajánlani valakit,aki kompletten meg tudja ezt nekem csinálni? Székesfehérvár közelében. Én is a gyárira törekszem és azért is írtam ide,mert nem találtam eddig olyan szakít aki ért is hozzá és el is tudja vállalni.

gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10185

ha bus-os kell az van....pár db...  :)

Előzmény: mica-r (10184)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10184

Köszi.

Esetleg cserélném 1998-tól gyártott Mercedes kieg fűtés panelre...

Előzmény: gibbonpitti (10183)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10183

én csak idén vagy 20at csináltam.....analógra.

az ebay-on a németek viszik...próbáld meg ott ha itt nem megy el.

Előzmény: mica-r (10181)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10182

ezt nagyon ügyesen elmagyarázták neked valahol....itt kezdődik a pénzlehúzás....pont a mazda az ahol a gyári kályhát kivülről is el lehet indítani pl. progiórával.

ha veszel bele univerzális panelt akkor nem fog kiegként működni(és autón keresztül diagolni sem fogod tudni már)....viszont ha marad a gyári megoldás akkor kiegként is tud funkcionálni és állóként is.

kábelezni mindenképp kell,az nem megúszható és kell keringető is.

sok sikert az ilyen "szakemberekhez"!

Előzmény: Balutdi (10180)
mica-r 2015.01.14 Creative Commons License 10181

Van egy Mazda vezérlőelektronikám, megmaradt egy jó kályhából!

Előzmény: Balutdi (10180)
Balutdi 2015.01.14 Creative Commons License 10180

Hát úgy tudom van gyári átalakító szett állófűtéssé,amiben ugyis cserélni kell a vezérlőt,akkor ha így van,megvárom. Hallottam olyan megoldást is,hogy univerzális állófűtéssé alakítják,mert a gyárit csak a márkaszervíz tudja. Köszi a segítséget

Előzmény: gibbonpitti (10179)
gibbonpitti 2015.01.14 Creative Commons License 10179

nem kommunikál a kályha vezérlőpanelja az autóval.....magyarán megdöglött.mazdánál szokott.....és csak a mazdáé jó bele.....márha a gyári megoldásban szeretnéd használni.

Előzmény: Balutdi (10177)
409 2015.01.13 Creative Commons License 10178

Ott még igen.  :-)

Előzmény: Popeye77 (10150)
Balutdi 2015.01.13 Creative Commons License 10177

Üdv! Tudna valaki segíteni? 2005 mazda 143le gyári webasto pótfűtés, egyik nap ment,utána meg nem,hiba kód: b2548

-kiegészítő fűtőengedélyezési mód hiba

-létező

Valamint azt szeretném megkérdezni,hogy kive lenne érdemes beszereltetni,vagyis átalakíttatni távirányítós állófűtéssé,és kb mennyibe kerülne.

Segítségeteket előre is köszönöm

gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10176

azt még elfelejtettem,hogy alig javítok.....az álltalam beszerelteket nem kell és amúgy is ritkán halnak a ttc kályhák hacsak nem kiegnek vannak beállítva szegények.mire berakok 40-50 kályhát addigra van egy külsős javításom.....ez kb az arány.a többi típusnál rosszabb sokkal ez az arány.

Előzmény: Popeye77 (10166)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10175

azt azért gyorsan hozzátenném,hogy nem ebből élek.......   :)

sok melóm van az igaz,de a fő bevételem nem ez.ezt inkább csak hobbynak nevezném.

kreativítást igénylő változatos és nem utolsó sorban nem veszteséges hobby.....bár az első évben azért beleraktam egy nem szar autó árát a tanulásba....egy tényleg nem szar autóét.

gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10174

mondanám h berakok egy új venturit a paripádba,de ezeket már hozzá kell már progizni az autóhoz....és azt csak fosvágenes tudja.balu tudja.....

szóval akkor marad a tudat h van benne meg nincs benne fűtés......

Előzmény: Popeye77 (10169)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10173

neked igen nagy szerencséd volt.....sajnos elég sok igérgető van aki bejelentkezik,de az előleg valahogy nem ér el hozzám......na ezeket szoktam kiselejtezni időben és hála istennek mindíg van a helyükre ember.most is vagy 10-12 számom van akit tudnék ugrajtani ha kell.

aki előre gondolkozik az időben foglal helyet....  :)

Előzmény: cs!rke (10168)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10172

nem probléma a dolog,a te döntésed.lehet bele új kályhát rakni és azt megoldani állófűtésként.viszont egy új venturi nem olcsó....viszont cserébe jó drága.  :)

Előzmény: Popeye77 (10167)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10171

nem a fűtés rossz hanem csak egyes típusok.

amit ajánlottam,ttc,az a legjobb és ezt bármikor tartom.

és pont ezért nem szerelek,javítok eber-t mert azzal elég sok szokott lenni a gond.és ami neked van a paripában,venturi,szintén felejtős hiába webasto.

megtanultam az összes létező eber és webasto fűtést beépíteni és javítani,de eberhez annyira nem vagyok hajlandó hozzányúlni hogy pl. baluhoz viszem ami van nekem eladásra.amíg mükszik addig jó és van ami 20 évig elmuzsikál.de nekem a webo ttc-vel van tapasztalatom és annyira beleástam magam a típusba,hogy azt is megértettem miért van ez.

venturit is bontok,de csak alkatrésznek és nem javítom.

ez az én döntésem és felvállalom az okával együtt bármikor.

nyílván nem lesz gyári az autód egy ttc kazánnal,de garantálhatóan gond nélkül használható sok-sok évig kis odafigyeléssel és autóeladáskor kiszedhető max. 1 óra alatt és az új autóba meg beépíthető.

cs!rke 2015.01.13 Creative Commons License 10170

Nekem egy erős fél napos túra volt a dolog Pestre/Pesten. Úgy is kijött fél napból, hogy az előttem lévő páciens autója egy problémásabb darab volt. Én is autóztam érte erős 300km-t.

(gibbonpitti: mennyit is gondolkoztam a dolgon?)

Szóval Te is hozz egy döntést, és ne rágódj rajta. ;)

Előzmény: Popeye77 (10169)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10169

Irigyellek:) Az én csillagom állása úgy fest nem ennyire szerencsés. Több tényezős a szituáció, amit olvashattál is. PH-nál újat egész biztos nem fogok bele rakatni, más opciót pedig időarányosan nem látok (pestre még elmennék érte, a Balaton oda vissza egész napos túra és akkor még nem beszéltünk a szerelési időről). Se más típusra (amit nem is szeretnék) se a benne lévő megjavítására (ez ami esetlegesen érdekes lehetőség, még akkor is ha nem szerencsés konstrukció). Így ott fog megrohadni a helyén.

Előzmény: cs!rke (10168)
cs!rke 2015.01.13 Creative Commons License 10168

Pénteken szóltam, vasárnap be volt szerelve az állófűtés. ;)

(tudom, ehhez a csillagok állása is kellett...)

A másik: ha szar, ami gyárilag a kocsiban van, akkor miért sajnálod, hogy egy jobb kerülne beszerelésre?

Másik oldalról: nem akarsz mást, csak gyárit. A gyárit meg nem akarod megcsináltatni, mert szar konstrukció. Leírjam én az eredményt? ;)

Előzmény: Popeye77 (10167)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10167

Nem gondolom, hogy problémás lennék. Adott egy autó amiben gyári állófűtés van és nem működik. Ha hozzáértővel szeretném megcsináltatni alap 200kmert kell kocsikázni, ami egy dolog. Az időfaktor megint problémás mert október-novemberi időpont van leghamarabb. Ez nem az Ő hibája, szerencséje van mert olyan dolgot csinál, amihez nem sokan értenek.

Más eszköz beépítése nem érdekel, elmondás alapján a verdán egy problémás állófűtés lehet, amit érdemes lenne más fajtára cserélni, viszont akkor elvesztek egy olyan dolgot amit nem szeretnék. Kifejezetten nem szeretem az utólag beépített dolgokat.

Ha ez problémás ám legyen. Ennyi.

Előzmény: cs!rke (10165)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10166

Két oldala van az éremnek. Ha helyben, vagy szűk környezetben megtudná csinálni valaki olyankor amikor szükség van rá örülne az ember. Te sem akkor fogsz füvet vágni amikor fél méter hó fedi. Mivel ez nincs és aki ért is hozzá október-novemberre tud időt adni... így...

És ezt ne értse félre senki, van akinek jó, van akinek nem. A szerelőnek tök jó van tutin melója. A megélhetés biztosított, de mint felhasználó ezerszer elgondolkozok rajta hogy szükségem van-e még egyszer egy ilyen kütyüre.

Vagy át kell képezni magam és ráállni az állófűtés szerelésére és ilyen jellegű bajom már nem lesz:)

Előzmény: gabrielke (10160)
cs!rke 2015.01.13 Creative Commons License 10165

Problémás egy ember vagy Te! :D

Foglald össze, hogy mit szeretnél, és most mi van, mert már elvesztettem a fonalat.

Most mi van az autódban?

Ha nulláról indulva 200 alatt megáll egy komplett állófűtés gsm-modullal, akkor olyan nagy probléma nem lehet. Ha gyári elgondolás alapján szeretnél valamit, akkor lehet, hogy drágább lesz. Nem hiszem, hogy a full gyári megoldásra kell törekedni, ha az gyengébb konstrukció, mint az utólagos. Legalábbis az én mérnöki énemet nagyon nem bántaná. ;)

Előzmény: Popeye77 (10164)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10164

Igazad van. Pl. én is csak arra szeretném használni de ezt ergo cseszhetem mert a mérnökök meg nem:)

Előzmény: gibbonpitti (10163)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10163

túlárazott ez igaz,de ha alapvetően arra lenne használva mint amire kitalálták,állófűtés,és menne minden alkalommal legalább 20-30 percet akkor nagyon sokat kibírnak...

ha azt mondom h 60nm műhelyt fűt egy barátom vele már 3. éve asszem.....és semmi baja a kályhának.tavasszal kiszedem és átnézem aztán vissza a helyére....ja és átalakítottam fáradtolajosra és azzal üzemel gond nélkül ennyi ideje.

Előzmény: Popeye77 (10159)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10162

nem Ákos a neved?

Előzmény: gabrielke (10160)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10161

hívj fel....meg tudom oldani...rutinmunka....  :)

Előzmény: csusmirko (10158)
gabrielke 2015.01.13 Creative Commons License 10160

... ez azért erősen "attól függ" kategória. Én pl. simán észrevettem, hogy a kieg. fűtés nélkül az autóm télen sose éri el az üzemi hőmérsékletét. Arról nem is beszélve, hogy nem fűt normálisan. Most átalakíttattam állófűtésesre, így aztán a reggeli köszörülés és a rossz izzítógyertyák miatti füst és szívás is elmarad, a hangja alapján gyakorlatilag üzemmeleg motorral indulok. Nem tudom megítélni, hogy a fokozott motorkopás vagy a kieg. fűtés megjavítása olcsóbb-e hosszú távon. 

Előzmény: Popeye77 (10159)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10159

:) nem ér ennyit az egész... egy túlárazott komfort termék, ami még kehes is működés elvileg.

Sajnos megértettem, hogy úgy van ez kitalálva, hogy rendszeresen tönkre menjen, mert olyankor is használatban van amikor nem is tudsz róla...

Lezártam magamban és nem is akarom megcsináltatni, évi pár alkalommal biztos eszembe fog jutni egyébként az év 330-340 napján nem. A következő kocsimba, még kérni sem fogom...:)

Előzmény: gibbonpitti (10157)
csusmirko 2015.01.13 Creative Commons License 10158

ha te bekötöd, nekem az is jó.  A kocsit meg már így vettük. Örülni kell hogy egyáltalán van benne. 1000 ből jó ha 1 autóba szerelnek utólag kályhát.

Előzmény: gibbonpitti (10154)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10157

keresd meg balu-t....ő fosvágenes és meg tudja neked oldani biztosan a dolgot.....balatonnál rendel.....  :)

Előzmény: Popeye77 (10156)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10156

Ez így van, nem is állítottam hogy azt az árat Te adtad volna:) A 300+ új kályhát jelent, ezt nem Te mondtad így igaz. A felújított kályha opcionálisan megoldást nyújthatna, ami újra és újra előjön. Helyben nem csinálja senki, ezért ha záros határidőn belül szeretném a megoldást megtalálni esetemben a Porsche Hungária marad.

Jelenleg ezen opciók miatt marad az ott rohadjon meg ahol van megoldás és leszarom.:)

Előzmény: gibbonpitti (10152)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10155

pont az ilyen más szarságának a javításáról írtam lejjebb.....vki felvette a pénzt gondolom a beszerelésért,de csak a felét végezte el a munkának....

Előzmény: gibbonpitti (10154)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10154

rajzot erről sztem nem fog adni senki.....vidd el rendes szerelőhöz aki ért hozzá.

bírom az ilyen beszerelőket.....az l200 nem is bonya ráadásul.

Előzmény: csusmirko (10153)
csusmirko 2015.01.13 Creative Commons License 10153

Hello

van egy 2002-es Mitsubishi L200-asom. Ez már a digitklimás verzió. Be van szerelve egy Eberspacher D4WSC.  Indul, megy  pöcc-röff. Miniuhr kapcsoló van rajta. A gond az, hogy nincs a kocsi belső ventillátorára rákötve a kályha 2 erre szolgáló vezetéke. Van valakinek erről rajza hogy hová kéne kötni?  ( nem analóg ventillátor kapcsolós!! ) 

köszönettel

Mirko

gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10152

a 300+ ár azért új kályhát jelent.....vadi újat.....és ezt nem én mondtam neked az biztos.  :)

a feléből megúszható egy nyilván használt,de korrekten felújított kályhával.

de amúgy szívesen.....   :)

Előzmény: Popeye77 (10151)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10151

Köszönöm a segítséget! Még egyszer végig futottam a lehetőséget és sajnos ugyan arra jutottam mint a telefonban is. Ez az egész igazság szerint nem ér ennyit. Adott egy rendszer, ami gyárilag be van építve és annyira kehes, hogy 3-5 év közötti időszak után kuka ha újat veszek bele... Ha azt akarom, hogy normálisan működjön más fajtát építettek bele, akkor meg azt az elvem dobom el, hogy úgy szeretem ha működik, ahogy gyárilag kitalálták, előkészítettek.

Ergo 300+-ba fájna ha megcsináltatnám pár évre és a használati élvezetet kb. 30 alkalomra biztosítottam. (évente 5-10 alkalommal használnám ténylegesen). Azaz cirka 5000-10000 forint/alkalom lenne a verda álló felfűtése, az üzemanyagot már direkt nem is számoltam bele mert eltörpül 2 deci benzin ára.

Ha napi szinten lenne rá szükségem egy-két hónapon keresztül akkor más lenne a helyzet.

Józan paraszti eszem ellenkezik keményen. Marad a motor beindít és felfűt variáció, a benne lévő rossz állófűtés meg ott rohadjon meg a helyén ahol van:)

Azért köszönöm még egyszer!

Előzmény: gibbonpitti (10149)
Popeye77 2015.01.13 Creative Commons License 10150
Előzmény: 409 (10143)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10149

én igen....  :)

szeretnék nem csak magamon nevetni..  :)

Előzmény: 409 (10145)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10148

barkács:nemrég csináltam egy otthon szögelt bmw-t....a bus-os kiegből próbált az ember állót csinálni....persze az internet segítségével.ki is nyírta a digit panelt meg a kályha panelját.ott 8 óra volt az eredeti állapot visszaállítása,mert úgy gondolta a deliken h a kipuffcső sem jó ahogy a német kitalálta meg a vízcsöveken is kellett faragnia és különben is majd ő tudja.én meg 8 órát szoptam vele és utána tudtam az érdemi munkát elvégezni.ez nem kevés pénzébe került....

Előzmény: cs!rke (10147)
cs!rke 2015.01.13 Creative Commons License 10147

Azt beszéltük, hogy valamennyi szívás árán valószínűleg én is be tudtam volna szerelni az állófűtést. Olcsóbban jöttem volna ki, ha a rá költött pénzmagot nézem. Ha meg azt nézem, hogy mennyi időm elment volna vele, meg mennyi szívástól óvtam meg magam, és ezt felszorzom egy viszonylag szolid órabérrel, akkor már az jön ki, hogy inkább felugrok hozzád, aztán amíg megcsinálod, addig megnézem a hobbit3-at 3d-ben, és még így is jobban jártam. Vasárnap, kikapcsolódtam, és még a fűtés is elkészült. A megspórolt időben meg inkább csinálom a saját dolgomat, amivel több pénzt keresek, mint amennyit megspóroltam volna azzal, hogy magam csinálom.

Az emberek elfelejtettek gondolkozni, meg fogalmuk sincs arról, hogy 1-1 dolog mennyire bonyolult, mennyibe kerülnek az alkatrészek, mennyi idő megcsinálni, stb. Arról nem is beszélve, hogy mennyi meló van a házi barkács helyrehozatalával! :D

Előzmény: gibbonpitti (10139)
cs!rke 2015.01.13 Creative Commons License 10146

Hát igen. A minap is volt valaki valamelyik topicban, aki kijelentette, hogy nincs ideje, meg kedve sem visszakeresni, válaszoljunk neki. Aztán meg még neki állt feljebb. Persze mi vagyunk a parasztok. :D

Előzmény: 409 (10144)
409 2015.01.13 Creative Commons License 10145

Szeretnél még ilyeneket hallani??  :-DD

Előzmény: mica-r (10140)
409 2015.01.13 Creative Commons License 10144

"..de arra már nem vette a fáradságot,hogy megírja jó lett-e vagy sem"

Nem is fogják, mert szerintük ez a vevőszolgálat, vagyis kötelességed.

"Kedvencem", amikor -a fórumok azért vannak, hogy segítsenek, aki nem segít, az húzzon el- mondat hangzik el.  ):-((   Többnyire úgy 3 hozzászólással a háta mögött, ami úgy kezdődik, hogy nincs kedve visszaolvasni.

Előzmény: gibbonpitti (10142)
409 2015.01.13 Creative Commons License 10143

Megeshet, de melyikbe?

Előzmény: Popeye77 (10141)
gibbonpitti 2015.01.13 Creative Commons License 10142

az a baj,hogy sokan visszaélnek az ember jóindulatával.vidéki vagyok és engem úgy neveltek,hogy segítsek másokon és lehet 1x ők segítenek rajtam.ennyi....de aki még egy telefonhívást sem ereszt meg mondván sokba kerül az mit akar az élettől?

naponta segítek olyan dolgokban embereknek amik szakmai titkok...és nem csak állófűtés terén.önzetlenül,de nehogy már én hívjam fel az embert amikor pl. küld egy ilyen sms-t:venne tőlem fűtést és ha érdekel az üzlet hívjam fel........van ilyen és nem egyedi és nem éjjel küldte az sms-t.

aki értékeli a segítséget annak szívesen segítek,mert szeretem a sikerélményeket.

de pl. itt is volt jó pár emberke aki idejött kérdezni és segített neki valamelyikünk,de arra már nem vette a fáradságot,hogy megírja jó lett-e vagy sem a dolog.mi is abból tudunk tanulni.....ezt hívják önzőségnek.

Előzmény: mica-r (10140)
Popeye77 2015.01.12 Creative Commons License 10141

409 Te anno a Golfos forumban mozogtal? Jol emlekszem? :P

Előzmény: 409 (10083)
mica-r 2015.01.12 Creative Commons License 10140

Jó olvasni ilyeneket, különben azt hinném hogy csak engem találnak meg ilyen betegek :)

Előzmény: gibbonpitti (10138)
gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10139

te is beültél,eljöttél és örültél.....legalább is remélem az utolsót.  :)

de a nagy részének sajnos még ha van is rá pénze nem akar költeni erre de azért jó lenne a meleg autóba beülni reggel.tisztelet a kivételnek!

Előzmény: cs!rke (10136)
gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10138

gondoltam rá...hátamra kapom a csáposemelőt és már megyek is.

az milyen h ugorjak már el gyulára és nézzek meg egy fűtést.mondom az embernek mit nézzek rajta?hát azt h érdemes-e megcsinálni vagy hagyja a francba.elgondolkoztam h biztos vki szopat....mondom az embernek utaljon el egy 50-est mert ennyi a kero meg a munkadíj.erre azt mondja ha ott vagyok és megcsinálom 50ből akkor kifizeti.....most bennem van a hiba vagy bennem van a hiba???????

Előzmény: cs!rke (10136)
gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10137

sajnos ez megy.az emberek egyik fele elfogadja hogy sajnos ez van,az árakat nem én találom ki.ha vmit 8000ért veszek azt nem adhatom oda 5ért.....

a másik fele meg ha ingyen lenne is sokalná.

jött ma este egy srác aki szerint beszéltünk októberben és elmondtam neki mindent amit tudni kell a webókról....pl. h ne vegyen z/c kályhát.....meg legyen hozzá minden,kábelköteg-ac-vízszivattyú..stb.erre ma beállít egy z/c kályhával amihez még a csatik sem voltak meg.

elmondta h ezt legalább jó olcsón vette......bmw kályha.....nézegetem....bus-os...diagolom....hát persze h szar.mondom legalább a kályhát megnézzük.próbapadra fel új panellal próba.hibára áll.gyertya....mondom szétszedem.a párologtató múltidős.mondom a gyereknek macskát még jó lesz dobálni.kérdem mennyi volt?25e.....mondom én adtam volna 15ért is ilyet.mutatom az egyik polcot ahol vagy 40 ilyen van.mondtam ha nagy tételben vesz akkor van kedvezmény.  :)

kezdjem el győzködni,nem én.minek....az ő elmondása alapján tudott tőlem minden h ne lépjen szarba.másoknak is elmondom akik felhívnak.de szerintem sokan úgy vannak h biztos magam felé hajlok.pedig nem kell melót tarhálnom.napi 2-3 munkát kell visszautasítanom kapacítás híján.

ma felhívott egy srác...valahonnan messziről,talán baranyából.mazda 6 asszem.van benne kieg.állóra kellene távirányítva.....hát szegényt sikerült lelomboznom h mennyire rossz kiszedni a kályhát a mazdákból.annyira elhalt a hangja a vége felé h már sajnáltam szegényt.pedig csak azt mondtam amire kell számítania.vagy hazudok h minden szép és jó a végén meg geci leszek a szemében.inkább az előbbi.

Előzmény: norbi0325 (10135)
cs!rke 2015.01.12 Creative Commons License 10136

Hát ja. Én is felvetettem, hogy igazán átugorhattál volna, és itt is megcsinálhattad volna az enyémet! :D

Előzmény: gibbonpitti (10134)
norbi0325 2015.01.12 Creative Commons License 10135

Jók a sztorik :)))

És ez is

a többi szájhősnek meg gondolom házhoz mehetnék és ott berakhatnám/megjavíthatnám ingyen a fűtését sőt még fizetnék is a helyhasználatért.

LOL

gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10134

megint felb@sztam magam:egy szájkaratés fórumhuszár akart venni vmit,postán persze.

de mivel utánvéttel nem postázok mondtam h utaljon.....utal egyfolytában szerda óta.közben meg persze eladtam amire pályázott.aki előbb viszi azé......ma meg felhív h akkor mi a helyzet a projektünkel!!!!,mert hogy nem kerestem őt a cím miatt.mondom nincs lé nincs cucc,de már mindegy is mert elvitték.erre elkezdett osztani,hogy mekkora kárt okoztam neki ezzel meg hasonlók.felvetettem hogy tudok mégis megoldást a bajára......üljön autóba és autózzon 45 km-t és máris orvoslom a baját.persze nem jön mert épp most van az napéjegyenlőség1000évesévforúlójaünnepkifogásalélek napja.  :)

tegnap eljött egy emberke....erberezik....messze...de eljött és elvitt egy rahedli alkatrészt.kb 40 kályhára valót.kicsit alakítottuk az árakat,de ekkora tételnél ez természetes.

de amikor felhívott szóba sem került posta,meg messze vagyok,meg hasonlók....autóba ült és 2 óra múlva itt volt.

a többi szájhősnek meg gondolom házhoz mehetnék és ott berakhatnám/megjavíthatnám ingyen a fűtését sőt még fizetnék is a helyhasználatért.

mindenkinek sűrgős minden,de tenni nem mindenki akar érte,hogy gyorsan meg is valósuljon.

Előzmény: norbi0325 (10131)
gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10133

ja az új árakra meg:van egy jó barátom,ő szervizes és beépítő...hivatalos.na küldtem hozzá vmikor karácsony előtt egy ki ha én nem emberkét aki azt hitte kilóra megvesz engem.elment a barátomhoz és majd szörnyet halt az árakon amit előtte 1 órával nem akart nekem elhinni.utána visszajött h akkor kellene neki kályha és mikor tudnám berakni....mondom 2016 ősze....   :)

ha vki odajön arcoskodni anélkül h körbenézne akkor magát járatja le.amit kérek a munkámért és a fűtésekért nem elrugaszkodóak.kérhetnék többet is,mert simán megérné a piacon fellelhetőkhöz viszonyitva,de nekem ez elég.nem vagyok telhetetlen.aki meg még ebből is akar alkudni az menjen az ecserire....

gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10132

a sokszori győzködésbe fáradok bele lassan...nem abba ha elsőre elmondom mit miért ne,feltéve h megbízik bennem az emberke és elfogadja amit mondok.soha nem hátsó szándékkal teszem,nem innen fogok melót szerezni mert annyi van h lassan sérvet kapunk ketten is.

de ha vki hozzáértés nélkül kérdez mondjuk itt vmit és elmondom miért ne akkor ne kezdjen már el itt vagy telefonon győzködni a vélt igazáról.csinálja ahogy tudja aztán vagy leég a verda garázsostul vagy nem megy a fűtés vagy mit bánom én mit lesz.

esetleg ha elhozza hozzám vagy valamelyik hozzáértőhöz akkor meg fogjuk jól csinálni a lehető legjobban és hosszú évekig tudja gond nélkül használni.

a vége úgy is mindig az utóbbi...csak vannak akik szeretnek köröket futni utána meg sírni h mennyi pénzt húztak le róla a csúnya bácsik én meg csináljam meg olcsón,mert a gyerek otthon éhen hal....volt ilyen is már....pár...

norbi0325 2015.01.12 Creative Commons License 10131

Hehe ..én ebbe már rég beleuntam ..

Sokan nem tudják mennyi tanulópénzt időt ,energiát basz bele az ember mire megfelelő tapasztalata lesz ..

Ezt meg a kedves kérdező nem tudja ,és persze sokallja a zösszeget amit mond az ember ..

Első körben mindenkit el kell küldeni egy hivatalos márkaszervizbe hogy ott kérdezősködjön az árakról lehetőségekről.

Vaaaagy mindenki oldja meg ahogy tudja .

Előzmény: gibbonpitti (10130)
gibbonpitti 2015.01.12 Creative Commons License 10130

kiegkályha.....nem olcsó állóvá varázsolni......mindenki ezzel kezdi.olvass vissza sokat és meglesz a válasz a kérdésedre.

felejtsük már el,hogy megfelelő hozzáértés és anyagellátás nélkül meg lehet úszni ezt a dolgot pár 10ezerből.

kezd fárasztó lenni ennek a magyarázása már.

Előzmény: sakayn (10129)
sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10129

Hali a Webasto Thermo Top-Z/D-C  megvehető vagy felejtős?

Köszi

sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10128

Köszi a válaszokat nem nagyon szeretnék bele ugrani feleslege pénzkiadásba. Máris sokat tanultam .

Előzmény: gibbonpitti (10126)
sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10127

Csak ilyen fotó van a vezérlőn nem sok minden látszik

Előzmény: gibbonpitti (10123)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10126

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic866471.html

ha erről van szó akkor ne erőltesd.....hidd el nem jó az irány.

Előzmény: sakayn (10120)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10125

befúvó ventillátor motor....de a másik sorstársnak is hasonló a gondja.....átalakítás terén.

Előzmény: sirqki78 (10124)
sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10124

Az állóra alakítást lehet hogy én kérdeztem. De az enyém Z-s. Csak kiegészítő fűtés. És ehhez kellene a kis villanymotor. Szellőztető-, vagy befúvó... Nem tudom mi a hivatalos neve.

Előzmény: gibbonpitti (10122)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10123

fotó?

gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10122

a vezérlőn lévő matrinyán kell lennie többnek is.....csak mert ha kiegfűtés akkor sokba kerül állóra megcsinálni....elég sokba.

sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10121

Köszönöm válaszod, holnap délelőtt hívlak vmikor. 

Előzmény: gibbonpitti (10116)
sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10120

semmi nincs csak ennyi van a kályha adat tábláján

Előzmény: gibbonpitti (10117)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10119

a lottó számai nem kellenének?

:)

Előzmény: sirqki78 (10114)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10118

ha azt hiszed h a klímatronikod majd vezérli a kályhát akkor felejtős.....de a kályha be tudja kapcsolni a fűtést az autóban....

Előzmény: sakayn (10115)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10117

még mindíg hiányos....a w bwtű után mi van? z,s,sc?

mert nagyon nem mind1

Előzmény: sakayn (10115)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10116

5kw-ost van értelme...a 3kw-osokat nem kell eröltetni

Előzmény: sirqki78 (10114)
sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10115

A  tipus eberspaher d5w  ezt szeretném beépítetni ,tudja-e vezérelni a klimatronik vagy kell hozz á a programóra?

Mire kell figyelni ha használt fűtést veszek?

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (10113)
sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10114

De nyugtass meg légyszi, ha a WAGCOM airflow hibát írt ki, attól még nekem nem kell vezérlő egységet cserélni, elég lesz a kis villanymotort.

Amúgy ezt a kiegészítő fűtést átalakítani állóra van értelme, vagy inkább csere?

Előzmény: gibbonpitti (10111)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10113

a középső sor nem egészen világos.....próbáld meg újból...  :)

Előzmény: sakayn (10112)
sakayn 2015.01.11 Creative Commons License 10112

Hali!

Szeretnék állófűtést rakni  b5 passatba klimatronikos 97-es.

Eberspaher D5W vizes állófűtés kell hozzá program óra vagy rá lehet kötni a klima vezérlőre?

Vagy jobb ha külön van minden.

gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10111

van pár db d5wz vezérlőm is......meg hozzá kályhatest.....eladók...  :)

Előzmény: gibbonpitti (10110)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10110

ezzel vagytok páran....   :)

Előzmény: sirqki78 (10109)
sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10109

Eber, 5kW-os kieg fűtés. Sharanon van.

De mindenképp hívnálak, mert érdekelne az állófűtéses átalakítás. 

Előzmény: gibbonpitti (10108)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10108

milyen kell?

csak mert már nagyrészére rárepültek,holnap viszik őket meg egy csomó ac-t is.... :)

Előzmény: sirqki78 (10106)
sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10107

Megtaláltam  telefonszámod, de ma már nem akarlak zaklatni. Holnap hívlak eberspacher ventilátor ügyben.

Előzmény: gibbonpitti (10101)
sirqki78 2015.01.11 Creative Commons License 10106

Szia!

Alighanem ez engem érdekelne, asszem olyat keresek. A tel. számod megadnád?

Előzmény: gibbonpitti (10103)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10105

kárpát utca....ott biztos segítenek.

ha típusfüggő a hibakódód akkor a webo listájával nem mész sokra,illetve semmire.

Előzmény: JanikaS (10104)
JanikaS 2015.01.11 Creative Commons License 10104

Esetleg gyártóspecifikus hibakódjaid vannak 24v levegős webastohoz?

Van egy kályhám, lenne benne 4 hibakód merci nyelven.

Köszi

Előzmény: gibbonpitti (10101)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10103

meg van pár eber befuvóventim is.....  :) 7.8-8.4 voltosak.

gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10102

van pár eber ac-m.....1-3 és 3-5kw-osak,eladók...  :)

gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10101

nem levelezgetek ha nem baj.....visszaolvasol és megtalálod a telefonszámomat ha gondolod,hogy megér egy hívást a dolog.

Előzmény: Tomek2094 (10098)
gibbonpitti 2015.01.11 Creative Commons License 10100

vissza kellene olvasni.....vagy telefonálni.....

Előzmény: Espace4 2.0 dci (10099)
Espace4 2.0 dci 2015.01.11 Creative Commons License 10099

Szia.

Késleltetést honnan lehet szerezni? Mibe kerül egy ilyen?Mért van erre szükség?

Előzmény: gibbonpitti (10093)
Tomek2094 2015.01.10 Creative Commons License 10098

Szia !
Úgylátom te ezzel foglalkozol kérhetnék tőled egy email címet ?
Most vásároltam egy Mazda 6 diesel kocsit 2003 as évjárat és szeretnék rakatni állófűtést.. elég lenne egy távirányító hozzá.. csak hogy tisztában legyek a dolgokkal kb mennyivel kell számolnom.
Köszönöm előre is.

Előzmény: gibbonpitti (10094)
gibbonpitti 2015.01.10 Creative Commons License 10097

amit én használok az kb ez a gps nélkül sok + egyéb dologgal amit én kértem bele.....mindent a kuncsaftért.  :)

Előzmény: RÉMES (10079)
gibbonpitti 2015.01.10 Creative Commons License 10096

feltételezve persze h a benyás benzinnel megy és nem gázolajjal....

Előzmény: JanikaS (10089)
gibbonpitti 2015.01.10 Creative Commons License 10095

a benzinesnek a bele tovább bírja mert nincs koromképződés,de a vezérlő pont ugyanannyit....

Előzmény: JanikaS (10089)
gibbonpitti 2015.01.10 Creative Commons License 10094

részben érdekes árak:100 egy felújított kályháért....azért nem árt tudni mit takar a felújítás.én pl. új vezérlőt,új lángcsövet,új izzítót és új párologtatót adok kicsit többért.és ez nem reklám....

a 60-as beépítőkészlet meg igazán izgalmas.....nem tudom mi lehet abban annyi....még áfásan is a fele átlag.bár ha kell klímacsöveket is áthelyezni akkor el tudom képzelni.

az 50 a munkadíjra korrekt.

a gsm meg 80ért sztem kicsit sok....

de mindenki maga dönt.azért a garanciát megkérdezném mennyi van az egészre....a kályha miatt.

Előzmény: dhzsigmond (10088)
gibbonpitti 2015.01.10 Creative Commons License 10093

kell egy vízszivattyú,hozzá egy késleltetés és egy kábelköteg....a kapcsolót ne erőltesd inkább progiórát....de amúgy megoldható minden.

Előzmény: Espace4 2.0 dci (10080)
Ricsi89 2015.01.10 Creative Commons License 10092

A túlmelegedés kapcsoló hibája és a lángőr hibája miatt is lehet ez.

Előzmény: móni011 (10090)
Tomek2094 2015.01.10 Creative Commons License 10091

Köszönöm az információt

Előzmény: dhzsigmond (10088)
móni011 2015.01.10 Creative Commons License 10090

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki?  SG 1560  vezérlő poblémám lenne.

nem ad feszültséget az üzemanyag pumpának.

Mi lehet a probléma?

Hol lehet ilyet kapni s kb mennyibe kerül?

JanikaS 2015.01.10 Creative Commons License 10089

Szia!

Egyébként mi a tapasztalatod, Thermo top kályha tartósságát tekintve mutat különbséget a benzines és a diesel, vagy nem igazán?

Előzmény: gibbonpitti (10077)
dhzsigmond 2015.01.10 Creative Commons License 10088

Használt ( felújított ): kályha 100, , beép.készlet 60, szerelés 50, gsm 80,  ( hallomásból tudom  az árat mert egy  dizel SAAB-ba  gondolkozik a kollégám beszereltetni)

Előzmény: Tomek2094 (10084)
sirqki78 2015.01.10 Creative Commons License 10087

Még nem lett leszedve mert kell az autó a jövő héten. Csak a keringető szivattyúban szinte mindig a szénkefe száll el, hátha ebben is az a baj. Ezért támadt ez az ötletem. De biztosat nyilván csak utána lehet mondani, ha már lent lesz. 

Nem próbáltam külső tápról, csak pár napja még hallottam süvíteni, most meg már nem. Meg a kiolvasó is ezt írta hibának. De jó lenne ha meg lehetne csak azt javítani. Szivattyút kapott újat, mert az nem volt horror áron.

Előzmény: RÉMES (10086)
RÉMES 2015.01.10 Creative Commons License 10086

Szerelhető. 

Honnan tudod, hogy a bontottban milyen a kefe? Meg, hogy meddig fog menni?

El sem indul?

Külső tápról próbáltad?

Én nem kefét cseréltem az enyémben, hanem csapágyat. Ráfért. :-) 

Előzmény: sirqki78 (10085)
sirqki78 2015.01.10 Creative Commons License 10085

Igen, ilyesmit én is láttam, el is szomorodtam. Asszem akkor komplett bontott lesz beszerezve. Amúgy ki lehet szedni belőle a ventilátort, hátha az is csak szénkefe problémás?

Előzmény: 409 (10083)
Tomek2094 2015.01.10 Creative Commons License 10084

Sziasztok !
Nekem egy 2003-as Mazda 6 2.0 Diesel 136 Le kocsim van és szeretnék bele állófűtést szereltetni.Érdekelne hogy milyen árakba mozog így kompletten a szerkezet, esetleg aki ezzel foglalkozik irhatna nekem akár link-el ahol körül tudok nézni,árakkal stb... köszönöm előre is.

409 2015.01.10 Creative Commons License 10083

Igen, ez, de ebben a formában 277€.......

Előzmény: sirqki78 (10082)
sirqki78 2015.01.10 Creative Commons License 10082

7M3963031A

Ez lehet a cikkszáma a szellőztető ventilátoromnak? Csak kiegészítő fűtésem van, nem állófűtés. Bár lehet át kellene alakíttatnom. Kb mibe fájna?

sirqki78 2015.01.10 Creative Commons License 10081

Sziasztok!

Hydronic I-hez alkatrészei van valakinek eladó? Most épp szellőztető ventilátor kellene. (2003as Sharan)

Espace4 2.0 dci 2015.01.10 Creative Commons License 10080

Sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni. Eberpacher hidronic D5W Z kályhám van egy Espace4 2008 as 2.0 dci-ben. Szeretném elinditani álló helyben úgy,hogy a motor nem jár.Csak a hűtő vizet szeretném vele melegíteni.Ez egy kapcsolóval megoldható? Előre is köszönöm a segítséget.

RÉMES 2015.01.10 Creative Commons License 10079

Piszok jó!

Én GPS-es GSM-et raktam bele, + ha riasztás van felhív, mutatja a google térképen, hogy hol az autó, mennyi az akkufesz, mekkora az aktuális sebessége, gyengülő térerőnél SMS-t küld a pozícióról, és még a motort is blokkoltathatom.

Nem mellesleg magyar tervezés, és gyártás, furatgalvanizált, feliratozott, profi zöld panelen. Egyszer sem volt még gondom vele.

Ki is vágtam belőle a programórát, lett helyette egy kapcsoló a műszerfalon, ha esetleg benne ülve kezdek el fázni. :-)

Nem cserélném semmiért.

beriv 2015.01.09 Creative Commons License 10078

Nálam is érzi  a vesztét, ma reggel hajlandó volt a második gombnyomásra lakásból indulni :D

gibbonpitti 2015.01.09 Creative Commons License 10077

ma két távirányítót irtottam ki és ment helyette gsm......   :)

előbb-utóbb mindenki rájön mi az igazság....

Előzmény: gibbonpitti (10076)
gibbonpitti 2015.01.09 Creative Commons License 10076

amit én használok az üzembiztos...a többi ipari gsm-nél gyakran előfordulnak hibák:lefagy.elfelejti a beprogizott adatokat,kikapcsol.....ilyesmik.

tudok adni olyat ami biztos jó viszont nem a legolcsóbb.a többi meg olcsó.....

Előzmény: beriv (10075)
beriv 2015.01.09 Creative Commons License 10075

Tudsz ajánlani típust, mit keressek?

Illetve autóban van gyári telefon használom is, annak a simjéről valahogy megoldható ez látott már valaki ilyet?

gibbonpitti 2015.01.09 Creative Commons License 10074

cseréld le gsm-re....

Előzmény: beriv (10073)
beriv 2015.01.08 Creative Commons License 10073

Helló

T90-távirányítóval vagy vevő egységgel van egy problémám, 1 hónappal ezelőtt messziről működött (30méter) most viszont csak az autó mellől tudom bekapcsolni, elemeket cseréltem, újraprogramoztam, antenna ablakban.

Tud valaki ötletet mi lehet a gond? 

gibbonpitti 2015.01.08 Creative Commons License 10072

ha konkrét hibád van írd le,de szerintem ne várd,hogy átadom mondjuk a teljes hibadoksit.....

Előzmény: Tourismo (10071)
Tourismo 2015.01.08 Creative Commons License 10071

Hello

Webasto és Eberspacher(de ez jobban, mert a napokat németül írja) kályha hibakódjai letudnátok-e írni? PL.: F52 F54

Köszi.

gibbonpitti 2015.01.08 Creative Commons License 10070

nem nagyon tudok ajánlani senkit sem......magamon ívül egy ember(akit mernék ajánlani) van aki használt kályhával foglakozik és épít is be,de ő meg az ország másik fele.....a többinek meg csak a gányolását sikerül takarítanom.tisztelet a kivételnek.

Előzmény: Memphis90 (10067)
gibbonpitti 2015.01.08 Creative Commons License 10069

az még nem is sok......ha annyi újonan akkor vedd meg....kell hozzá tömítéskészlet is....

Előzmény: Popeye77 (10068)
Popeye77 2015.01.07 Creative Commons License 10068

hoho negyven x khuf a lángcső újonnan, mondtad nem olcsó...

Előzmény: gibbonpitti (10064)
Memphis90 2015.01.07 Creative Commons License 10067

És Hajdú-Biharba ki foglalkozik ilyennel nem tudnál valakit mondani? kb.egy használt webasto mennyibe kerülne beszerelés meg minden? Köszönöm!!

Előzmény: gibbonpitti (10066)
gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10066

szereltem már néhányat.....kb annyi átalakítás kell mint bármely autón.nem vészes.....

Előzmény: Memphis90 (10065)
Memphis90 2015.01.07 Creative Commons License 10065

Üdv mindenkinek!

A következő lenne a kérdésem van egy Citroen Berlingom(2.0hdi) és szeretnék bele egy állófűtés, hogy a téli hideg napokon egy kicsit könnyebb induljon. Berlingoba lehet ilyen állófűtést szerelni? És nagyon sok átalakitásal járna? Előre is köszönöm segítséget.

gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10064

telefonon elmondok mindent.....ha felhívsz.  :)

Előzmény: octaviás laci (10062)
gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10063

ha beszerkészletet kérdezed akkor azt sehol....   :)

max beszerelőtől.....

ha kályhát akkor meg tudod:a gogli a barátod.

Előzmény: 76zoli76 (10061)
octaviás laci 2015.01.07 Creative Commons License 10062

Elősször is köszi hogy válaszoltál. Utána olvastam és a hozzászólásaid,tanácsaid alapján a webastót választanám azon belül az állófűtést. Azt hogy melyik tipust ebben a tanácsodra hagyatkoznék. Az autóm octavia 1.9 tdi 90Le alap felszereltség manuális klímával. Ehhez van-e komplett szetted egyenlőre program órával aztán később majd meglátom. A beszereléssel kapcsolatban olvastam hogy eléggé sűrű a programod,de szerintem ezt megtudom oldani. Ugyanis ez az autó benzines volt gyárilag én szereltem be magamnak komplett vezetékeléssel együtt hivatalosan lepapirozva minden. Előtte és azóta sem volt szerelőnél mert útálom a kókányolókat, tisztelet annak a kevés kivételnek. Várom az ajánlatodat lehetőleg ár megjelöléssel privátban és ha mégis elakdnék valamivel számithatok-e a segítségedre.

Előzmény: gibbonpitti (10044)
76zoli76 2015.01.07 Creative Commons License 10061

Ilyet hól lehet venni jó áron?

Előzmény: gibbonpitti (10060)
gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10060

az elhelyezés sokszor adhoc jellegű....a tiédbe az abs kocka mellé írja a webo doksi.

normális beépítőkészlet nélkül ne állj neki.....sok kanyar kell a vízcsövekbe....

Előzmény: 76zoli76 (10059)
76zoli76 2015.01.07 Creative Commons License 10059

Köszi! engemet igazándiból az érdekelne , hogy a motortérbe hova lett helyezve esetleg bekötési ötletek?

Köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (10057)
gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10058

ezért van ciklusban megadva az élettartama.

és ezért ellenek meg a kiegek hamar....nagyon hamar.főleg rövid utakon használva.

Előzmény: kicsizs (10053)
gibbonpitti 2015.01.07 Creative Commons License 10057

thermo top c......már üzemel pár autóban...

Előzmény: 76zoli76 (10056)
76zoli76 2015.01.07 Creative Commons License 10056

Sziasztok. Valaki szerelt már vw passatba  b5 2002 PDTDI 1.9 valamilyen plusz motor fűtést? Ha igen akkor milyet és hogyan?

Köszönöm.

Popeye77 2015.01.07 Creative Commons License 10055

Köszönöm a segítséget. Viszem ma szerelőhöz megbeszélni mikor ér rá foglalkozni vele. Ha túl vagyok rajta leírom mi lett a vége:)

Előzmény: gibbonpitti (10049)
Jamalboy 2015.01.06 Creative Commons License 10054

Jaja, pont ezért számoltam 4 éves intervallummal.

Előzmény: kicsizs (10053)
kicsizs 2015.01.06 Creative Commons License 10053

Ez egy jó feltételezés, csak van úgy, hogy pölö dugóban állsz és kint van -10... a vized egyre hűl (mert a HDI mondjuk ilyen) és akkor sajna a kazánt a komp elindítja akár 5x egymás után... akkor már odavágtál az élettartamnak...

Előzmény: Jamalboy (10051)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10052

a korom,a nem megfelelő üzemanyag(benzinessel dieselel üzemelünk és fordítva!),a fűtés megszakítása az elektromosság megszüntetésével......ezek mind felezik az idejét.van olyan gyertyám amit a padon kinyírtam.direkt próbáltam mennyit bír....hát hentes üzemmódban nem sokat.

Előzmény: Jamalboy (10051)
Jamalboy 2015.01.06 Creative Commons License 10051

Ez akkor azt jelenti, hogy ha egy évben cca 100db 10 fok alatti nappal számolunk és mondjuk naponta 4X indítunk kihűlt autót akkor az élettartam 13-17 év?

Mik a tapasztalataid, illetve függ még mástól? Gondolom rossz üa természetesen, de pl a sok félbehagyott ciklus a gyertyát is nyírja?

Előzmény: gibbonpitti (10047)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10050

köszönöm.

Előzmény: dhzsigmond (10048)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10049

nem olcsó....inkább keress egy garantáltan keveset ment gyertyát,bár az csak szétszerelés után derül ki milyen van benne.2 féle létezik és nem évjáratfüggő.

Előzmény: Popeye77 (10046)
dhzsigmond 2015.01.06 Creative Commons License 10048

Köszönöm, már feltöltöttem. Mindenkinek ajánlani tudom a munkáját, gyors, preciz, és korrekt.

Előzmény: gibbonpitti (10033)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10047

a gyártó álltal 6-8000 ciklus....tehát ennyi izzítás.

Előzmény: Popeye77 (10046)
Popeye77 2015.01.06 Creative Commons License 10046

Akkor ha van egy kis szerencsém csak ezt kell cserélni. Egy ilyen gyertyának kb. mennyi a várható élettartam ciklusa?

Előzmény: gibbonpitti (10043)
norbi0325 2015.01.06 Creative Commons License 10045

Webasto T70 Állófűtés távirányító  W-bus-os ! Eladó !

Itt

gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10044

neked kell eldönteni mit szeretnél.mindkét gyártónak vannak hívei és ellenzői is,bár a piaci részesedés sokat elárul...  :)

nézz hirdetéseket és onnan válassz emberkét olyat aki vállal is garanciát a munkájára.és nem kapugaranciára gondolok....az ár meg sok mindentől függ.....minél nagyobb az igény annál jobban nyílik a pénztárca.

Előzmény: octaviás laci (10042)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10043

igen jól gondolod,de az izzító egyben a lángőr is.....és külön nem kapható csak lángcsővel.

ami nem olcsó.....a bontott meg lutri ha nem tudod mennyi ciklus van a gyertyában.

Előzmény: Popeye77 (10041)
octaviás laci 2015.01.06 Creative Commons License 10042

Sziasztok, még új vagyok itt. Van egy 1.9tdi Octaviám és ebbe szeretnék komplett állófűtést, mert utálok fagyoskodni ráadásul kis távolságokat megyek általában. Tanácsot szeretnék hogy melyik megbízható tipust ajánljátok?Lehetőleg Bp. ill közelében, ha van valakinek megfizethető áron akkor engem biztosan érdekelne. Nem akarom a legolcsóbbat hogy aztán többszörösét ráköltsem, inkább most fizetek érte többet, de azért nekem sem az égből hullik. Tel. számot  kérek!

Popeye77 2015.01.06 Creative Commons License 10041

Az AC-hez három hiba került beírásra a computerbe. Az egyik az ízzitásra, a másik a távvezérlőre, a harmadik az energia takarékos módusz 3041es hiba kóddal. Mind a három szporadikus hiba, tehát alkalmi hiba...

Ha jól gondolom, de nyugodtan javítsatok ha nem, hogy az első kettő akár össze is függhet, mert ha a távvezérlőt használom és az izzítással van probléma berakja mind kettőt.

Kérdésként felmerült bennem mint laikus, hogy a kályhában van egy gyertya mely az ízzitásért felelős. Jól gondolom?

Előzmény: gibbonpitti (10039)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10040

gyerek+játék+homokozó....   :)

majd elmúlik....

Előzmény: cs!rke (10035)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10039

bp.....ez az elküldős dolog csak akkor jó ha autó részéről minden oké....már jártam úgy,hogy kályha hozzám repült...megcsináltam...posta vissza...ember beépít aztán kiderült h a fűtés kábelkötegét elrágta félig a menyét.hozzáteszem a kályha sem volt jó.....

Előzmény: Popeye77 (10038)
Popeye77 2015.01.06 Creative Commons License 10038

Sajnos igazad van! Itt az idő faktor az ami a legnehezebben kivitelezhető! Te egyébként hova valósi vagy?

Előzmény: gibbonpitti (10036)
Popeye77 2015.01.06 Creative Commons License 10037

Mókás ez a kályha ha programozom is csak akkor indul be ha akar... lövésem sincs mi legyen vele.

Lehet megoldás az, hogy kiszereltetem valakivel és elküldöm vhova ahol értenek is hozá?

Helyben nem találtam olyat, aki hozzáértő lenne max bemehetek a PH-ba aztán kicserélik kompletten... az meg ár/érték arányban nem tűnik jó megoldásnak.

gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10036

ha néha végigfűti az időt néha meg kuka akkor vagy a vezérlő haldoklik vagy csak simán kontakt hiba van valahol.....

szerintem ha hozzáértőt szeretnél találni kénytelen leszel autózni......a végén úgy is kiderül mindig h az a legjobb.

tegnap 2 autót is hoztak mutatni.persze rossz mindben a fűtés.most lett beszerelve mindkettőbe....az egyiket autóvillamossági emberke szerelte.csak a szigetelőszallagot és a két vezeték összesodrását ismerte.semmi forrasztás,semmi saruzás....szóval semmi kultúra és persze nem is jól kötötte be.a másikat autószerelő rakta be,maga a kályha profin berakva csövek szépen végiggondolva,de a többivel sajnos ő sem boldogult.

és ezek is messze vidékről vannak.

ha azt szeretnéd,hogy a jövőben is jól működjön akkor ne sajnálj rá némi üzemanyagot és mondjuk 1 nap ráfordítást.megéri.....ha elmész 3-4 olyan szerelőhöz aki nem ért hozzá(és nem a gányolásról beszélek hanem egyszerűen alig értik mit és miért csinálnak ebben a vonalban) akkor már több időt és pénzt dobtál ki.

nem bántom az átlag autószerelőt,én is az volnék,de aki ilyennel csak úgy találkozik hogy jé....ebben van állófűtés!-és semmi több az nem fog sokat segíteni neked.

Előzmény: Popeye77 (10026)
cs!rke 2015.01.06 Creative Commons License 10035

Szerintem csak az újdonság varázsa...

Mivel most megbízhatóan, meg kiszámíthatóan működik, ezért egyre kevesebbet piszkálom. ;)

Előzmény: gibbonpitti (10034)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10034

gondolom használod minden funkcióját rendesen.....lekérdezés.....visszaüzenet bekapcskor/leálláskor......nekem pl. nem szokott 500 huf-nál több elfogyni 1 év alatt sosem.

Előzmény: cs!rke (10030)
gibbonpitti 2015.01.06 Creative Commons License 10033

üdv.

ha feltöltős akkor fel kell tölteni nyilván akkor is ha nem használta el az egyenleget róla.

az modul a telefonkártyán szereplő első telefonszámra küldi tovább az összes beérkező olyan sms-t ami a szolgáltlatótól jön(egyenleg,boldok ünnepeket...stb.).a többi kéretlen sms ha nem a felprogramozott telefonszámok egyikéről jön akkor automatikusan törlődnek.

célszerű a leghosszabb rendelkezésre állási idővel feltölteni.

örülök,hogy jól működik.

Előzmény: dhzsigmond (10029)
dhzsigmond 2015.01.05 Creative Commons License 10032

Köszönöm, már is töltöm !!

Előzmény: csabais (10031)
csabais 2015.01.05 Creative Commons License 10031

Ha nem előfizetéses, valszeg nem, akkor évente rá kell tölteni, mert 1 év után megszünik a kártya.

cs!rke 2015.01.05 Creative Commons License 10030

Nem régi a cucc az enyémben, de már van tapasztalatom, mert hamar lemerítettem a keretet. A gsm modul a benne lévő kártyára érkező sms-eket automatikusan továbbítja a benne lévő 1. számra (oda biztosan, a többire nem tudom). Így az egyenlegközlő sms-t is, ami a keret merülése közben jön.

Az már nekem is eszembe jutott, hogy mi van akkor, ha valamiért nem vettem észre, hogy kimerült a keret? Akkor érdemes megcsörgetni 1 (!) csengés erejéig, ilyenkor visszahívja a számot a modul. Ha nem hívja, akkor valami gond van, vagy elfogyott a keret.

dhzsigmond 2015.01.05 Creative Commons License 10029

Jó estét !

Szeretnék kérdezni. Ön szerelte a leányom A3 AUDI fűtését ami  remekül üzemel,  a telefonos inditás kitünő találmány!!   A kérdésem, hogy a SIM kártyával van valami teendő, időnként tölteni kell rá pénzt,  ezt valami jelzi ? Válaszát előre is köszönöm ?

Előzmény: gibbonpitti (10023)
dygo77 2015.01.05 Creative Commons License 10028

Szia Balu!

Nekem 2006-os Touranom van a kiegészítőfűtés teljesen jól rendeltetésnek megfelelően működött.

Szilveszter előtt rejtéjes módon leállt és azóta nem kapcsol be.

Hibásodást megelőzően tankoltam MOL benzinkútnál NEO DISEL gázolajat ami kénmentes lehetséges, hogy ez lett a baja?

Mi szokott lenni az álltalános meghibásodás és milyen lehetőségei vannak a javításnak.

Üdv:DYGO77

Előzmény: balu.maci104 (3532)
mica-r 2015.01.05 Creative Commons License 10027

Most találtam a kacatjaim között egy D3WZ Sharan kályhát, működik csak a gyertyát vettem ki belőle. Nem érdekel?

Előzmény: Krisz.krisz (10024)
Popeye77 2015.01.05 Creative Commons License 10026

Köszi a gyors választ! Ilyenkor nem csinál semmit. Totál hangtalan, mintha nem is kapcsoltad volna be. Komfort elektronika vajon beírja hibának?

Amikor van kedve és elindul szépen végig visz mindent. Békéscsabán tudsz esetleg olyanról aki ért hozzá?

Előzmény: gibbonpitti (10019)
dokiki 2015.01.05 Creative Commons License 10025

Szia,

OK,persze hogy ilyen futásnál nem éri meg,a kérdés az,hogy van-e tapasztalata vkinek rövid távó használattal így állófűtéssel.

Imi

Előzmény: Szesztai Sándor (10017)
Krisz.krisz 2015.01.04 Creative Commons License 10024

Üdv!

Volna e valakinek egy eladó, hydronic d3ws ventilátor motor egy dc 7,8voltos motor. Az enyémnek sajnos összeégett a szénkefe tartó müanyag. Elöre is kösz

gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10023

van szívóoldali hangtompító amit légszűrőnek hív az átlagember....de nem az.

az órán mg nem fogsz hibát látni...nem szeretik a folyadékokat.mazda mpv meg társainál van hogy az órát a váltóbox elejére a két pohártartó elé rakják...jó hely.....bele is ömlik vmi előbb-utóbb.....

órát 20 alatt nem fogsz kapni sztem bontottat....csak ez tud w-bust kezelni.

hangtompító meg van 4-12e-ig.

Előzmény: molnaratti_ (10022)
molnaratti_ 2015.01.04 Creative Commons License 10022

A hangtompitó megvan a felső csövön nincs semmi, én ugy emlékeztem volt rajta egy légszűrő, de lehet nem jól. Óra: navigátor az utastérben megöntözte. (szétszedve amugy nem látszik semmi korrozio rajta)

Előzmény: gibbonpitti (10021)
gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10021

ha a kályháról hagytad el a dolgot akkor az nem légszűrő hanem csak hangtompító....nagy különbség.

az óra meg hogyan adta meg magát???

vagy az is a motortérben volt?

meg mi az emberi ár.....

Előzmény: molnaratti_ (10018)
molnaratti_ 2015.01.04 Creative Commons License 10020

Távirányítóval kifogástalanul megy, de nem akarnám sokáig szűrő nélkül használni. A 1533 ba viz folyt.

Előzmény: gibbonpitti (10019)
gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10019

lehet megellet a vezérlője a kályhának....bár jó lenne az autó mellett állni és látni-hallani mit is csinál ilyenkor a kályha...sokatmondó ez egy hozzáértőnek.

Előzmény: Popeye77 (10015)
molnaratti_ 2015.01.04 Creative Commons License 10018

Sziasztok! Egy off-roadozás alkalmával elvesztettem a légszűrőt, és meghalt a 1533 programóra a webo thermo top c/z -men. Hol/ kitől tudnék helyettük emberi áron venni? Előre is köszi.

Szesztai Sándor 2015.01.04 Creative Commons License 10017

Én akkor is maradnék a bezinesnél. Ha nem laksz UA határ környékén, és 20000km alatt mész egy évben akkor nem éri meg. 

Előzmény: dokiki (10014)
gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10016

jóban vagyok velük és nem vagyunk egymás konkurenciái.....aki újat vesz odamegy aki meg nem akar annyit költeni hozzám.ennyi a lényeg.nekik a személyautós vonal kb 0.1%-a az éves volumennek.....a beszerelésre gondolok.ők buszban és teherautóban utaznak.többek között ezért is nem foglalkozok olyanokkal,mert nem szeretnék nekik és még 1-2 hivatalos beszerelőnek konkurencia lenni.kis kör ez és mindenki ismer szinte mindenkit.ha nem zavarsz másokat akkor mások sem zavarnak téged.....tudod,élni és élni hagyni.

Előzmény: cs!rke (10009)
Popeye77 2015.01.04 Creative Commons License 10015

Sziasztok!

Adott egy Audi A4 B8 avant. "Gyárilag" van bele építve állófűtés és azt a hibajelenséget produkálja, hogy ha a gyári vezérlőről szeretném bekapcsolni van, hogy minden simán megy és bekapcsol. Van amikor hibajelet ad és pirosan villog a távirányítón a led. Mindkét esetben közvetlenül a gépjármű mellől próbálva a bekapcsolás, ergo nem okoz problémát a kommunikációban semmi.

Hirtelen felindulásból egy elem cserélve lett a vezérlőben, nyilván nem ez a baja.

A fedélzetiről kapcsolva is hol elindul, hol nem.

Most ott tartok, hogy kíváncsiságból kipróbálom az időzítővel, de 99% hogy ott is ezt fogja produkálni. :)

Valakinek valami ötlete?

Előre is köszi a segítséget!

dokiki 2015.01.04 Creative Commons License 10014

Hello,

lehet rosszul kalkuláltam a km-t,évi kb 15-17.000.

A mostani benyásom átlag 7-8-at kér,tiszta városban 9-et.

Előzmény: Szesztai Sándor (10012)
norbi0325 2015.01.04 Creative Commons License 10013

Van jó benzines kályhám ha arra gondolsz :)))

Előzmény: dokiki (10011)
Szesztai Sándor 2015.01.04 Creative Commons License 10012

Ennyi km-re szerintem felesleges a dízel autó. 

Előzmény: dokiki (10011)
dokiki 2015.01.04 Creative Commons License 10011

Sziasztok,

erősen vonz,hogy a következő autóm dízel egyen.Ennek csak egyvalami mond ellent,hogy 80-90 %-ban városban használjuk az autót, ez kb havi 2-300 km (most benyás van), havi 1-2x országúton össz. 300 km,évi 1000 km pálya.

Na most ha vennék egy dízelt és lenne benne egy állófűtés,mennyire kímélném így a motorját?

Üdv,

Imi

Memphis90 2015.01.04 Creative Commons License 10010

Üdv mindenkinek!

Új vagyok a csoportba. Következő lenne a kérdésem,hogy egy ilyen 50000-től-90000 ezer ig terjedő használt vizes állófűtést érdemes e megvenni. A következőre kell 2.0hdi élőmelegítése még nem megy a motor előtte kellene mennie neki,hogy ne -10-15-ről keljen indulnia Köszönöm a segítséget!

cs!rke 2015.01.04 Creative Commons License 10009

Hehe. Ne izgulj, eléggé alkudozós fajta vagyok egyébként! Itt viszont azt mérlegeltem, hogy mennyit tudnék lealkudni, mit nyerek, meg mit veszítek vele. Természetesen volt egy elképzelés a fejemben az árról. Mivel nem mondtál elrugaszkodott árat, 'laikus' szemmel nézve korrekt volt az ajánlat (sőt, ugye a kályha szempontjából egy másodpercig sem gondolkodtam, hogy az olcsóbb, vagy a drágábbat válasszam), akkor minek húzzam az időt. Egyedül a január piszkálta a csőröm, mert addig nem tudtam volna használni, de azt is megértettem, hogy ugyan mindent azonnal szeretnék, de hiába erőltetném, max rossz szájíz lenne belőle. Aztán ez a része végül is jól sült el. ;)
Még egy szó az alkudozásról: vettem most egy telephelyet (legalábbis megegyeztünk). Az alkudozás röpke 5 órát tartott falusi stílusban. Beszéltünk mindenről, anekdoták, miegymás, és annak ellenére, hogy nem nagyon van alternatíva a választható telkeket illetően (amit persze az eladó is tudott), azért szépen sikerült lealkudni az árát. Itt volt értelme alkudozni. ;)

Más: múltkor láttam, hogy a szomszédban ott vannak a Webasto-sok. Nem dolgozol be nekik? Bár lehet, hogy velük még nehezebben vergődnél zöld ágra?

Előzmény: gibbonpitti (10008)
gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10008

pedig akinek szerelek azok nem szoktak,hidd el.te sem tetted ha jól emlékszem.

nem az a baj ha kevés a lé....kezdje azzal h ennyim van mi jön ki belőle,de ennek kell gsm is ami aztán tényleg semmilyen szinten nem létszükséglet és közben már kötné meg a kezem.

érdekes....odajön az átlag ember és örül,hogy beszereléssel a feléből megoldom a dolgot mint amennyiért egy új fűtést venne...és azt is be kell még rakni.

lehet bevezetek havi 1 napot:ingyen szerelek 2 db fűtést azoknak akik a sor elején állnak a műhely előtt.aztán a kerítés tetejéről jót röhögnénk a kollégával mekkora bunyók mennénk a kapu előtt.sőt árulnék rá nézői jegyeket és akkor nem lenne deficites a részemről.hogy én mekkora spíler vagyok....   :)

Előzmény: cs!rke (10007)
cs!rke 2015.01.04 Creative Commons License 10007

Ne húzd fel magad, ez Magyarország! Én inkább akkor kezdek gyanakodni, ha nem alkudoznak. Ha valaki kapásból rábólint a kiajánlott árra, akkor elég nagy valószínűséggel nem akar fizetni, de legalábbis nem időben. Ugyan ez útépítés/térburkolás, de szerintem más területre is igaz. ;)

Előzmény: gibbonpitti (10006)
gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10006

itt egy érdeklődő gyöngyszem:

"Szia egy smartba ami diesel mennyiért tudnád beszerelni gsm modullal a legolcsobban persze Köszi"

ezek után válaszoltam:

"ingyen jó lesz?

vagy inkább fizetek 100e-t csak én szerelhessem be..... :) "

fel sem hív,mert valszeg még arra is sajnálja a 100 ft-ot.....és persze tenapra kellene gondolom,mert fázik s feneke.

gibbonpitti 2015.01.04 Creative Commons License 10005

valszeg az lesz a gond....ha ennyi gondja van akkor annak a fő oka a vezérlő hibája.....

Előzmény: songi33 (10004)
songi33 2015.01.04 Creative Commons License 10004

Sziasztok!D3wz kályhával kapcsolatban érdeklődnék,másik fórumon már érdeklődtem valószínűleg elektronika a ludas.

De azért megkérdezlek titeket is.

Izzítógyertyát cseréltem mert semmi életjelet nem adott magáról egyik napról a másikra/előtte tökéletesen  működött/

Egy használt jónak tűnő gyertyát raktam bele.Elindul ahogy kell begyullad,majd mikor kezdi elérni a magasabb fordulatot leáll és ki sem szellőztet,és nem próbálkozik újra.

Vagy el sem indul,egy fél másodpercre kapcsolja a ventit és ennyi.

vikuz1 2015.01.04 Creative Commons License 10003

Szia itt sz email cimem kuld el az elerhetoseged mert valamiert nem tudok email kuldeni cimem:vikuz@citromail.hu

Előzmény: norbi0325 (10000)
gibbonpitti 2015.01.03 Creative Commons License 10002

megtettem hidd el és meg is fogom a jövőben is ha rákényszerítenek.

sajnos az ilyenek azok akinek úgy csinálod ahogy ők mondják de persze minden felelősség és gari a tiéd aztán a fél életeden keresztül szívják a véredet,mert a végén kiderül hogy azért nem jó otthon a tűzhely mert szarul raktad be a verdába a fűtést.

ha én csinálom a fejem után akkor enyém a felelősség is,de ha beleszólnak akkor már csak rossz jöhet számomra.

és nálam nincs mindig igaza az ügyfélnek.....ha hülyeséget mond akkor nincs.  :)

ami jó a kuncsaftnak az jó nekem is......ha beszer után nem hallok felőle évekig az a jó hír nekem.azt jelenti múkodj a fűtése.  :)

Előzmény: norbi0325 (9998)
norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 10001

El is felejtettem ebben a nagy rohanásban Bolsog Békést küldeni mindenkinek

https://www.youtube.com/watch?v=Az12muYScho

norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 10000

ok a nevemre kattintva tudsz privát emilt küldeni

Előzmény: vikuz1 (9999)
vikuz1 2015.01.03 Creative Commons License 9999

Sajnos en miskolcon lakom, ha leveszem es lepostazom?

Előzmény: norbi0325 (9998)
norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 9998

Nem hiszem el hogy nem ismered azt az aranyszabályt hogy     A kuncsaftnak mindig igaza van !!

És ehhez is kell tartani magát az embernek ..ha ő azt mondj ahogy a kipufogón át kell megszerelni a hajtókart ,,akkor azt úgy csinálja az ember !

És ekkor kell közölni hogy rendben ,ennek az ára ennyi meg ennyi . után megkérdezni hogy csinálhatod -e a te módszereddel ! 

Ez olyan filmbe illő jelenet lehetett :))))))

Előzmény: gibbonpitti (9997)
gibbonpitti 2015.01.03 Creative Commons License 9997

nem jól mondod.....ismersz olyan embert akinek a távoli barátja ismert olyat aki hallott már állófűtésről....  :)

nekem volt olyan kuncsaft aki elkezdte magyarázni mit hogyan csináljak az autóján,amikor ránéztem kérdőn még ő volt felháborodva hogy mégis csak az ő autója és így természetes h ő mondja mi hogyan merre......és eközben a csáposon lógott a verda.na leengedtem és kitoltuk a paripát aztán elbúcsuztam tőle.

Előzmény: norbi0325 (9996)
norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 9996

Mintha a vesémbe látnál :))))

---------

Igen javítottam már párat...

Helyileg hol vagy mert én a nyugati határszélem tanyázom.

Előzmény: gibbonpitti (9995)
gibbonpitti 2015.01.03 Creative Commons License 9995

ha elolvasod a hozzászólásait akkor kiderül,hogy barátunk igen derék pék ai mellesleg tud hegeszteni és szokott üstökösöket is felfedezni....szted mit keres itt?  :)

Előzmény: vikuz1 (9994)
vikuz1 2015.01.03 Creative Commons License 9994

Esetleg ertesz hozza?

Előzmény: norbi0325 (9993)
norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 9993

A lehető legjobban döntöttél !   XD

Előzmény: vikuz1 (9992)
vikuz1 2015.01.03 Creative Commons License 9992

Koszonom a segitseget, inkabb szakira bizom :)

Előzmény: norbi0325 (9991)
norbi0325 2015.01.03 Creative Commons License 9991

Sokminden ..elégett szita gyertya, lángcső ,vezérlés csatlakozók....levétel után ezeket mind ellenőrizni kell , ja és akkor már új tömítés vissza ..stb..

Előzmény: vikuz1 (9972)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9990

nincs mit....   :)

Előzmény: Tiroler (9989)
Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9989

Oké,megnézem holnap,köszönöm a segitséged!

Előzmény: gibbonpitti (9988)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9988

ha a panel amúgy jól mükszik csak ez a funkció nem megy akkor nézd meg a klímapanel hátulján a stekereket.a "d"(anyós oldali a 4ből)stekker 10-es lábát keresd és mivel utólagos saruzás lehet kicsúszott.ott tudsz mérni multiméterrel feszt is,de ne akassz rá izzót.....max 50ma-t bír.

Előzmény: Tiroler (9986)
Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9987

Sopron,és környéken tudtok valakit aki esetleg megnézné?

Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9986

Igen,eddig inditotta,tegnap óta semmi

Előzmény: gibbonpitti (9981)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9985

félreértettem...sorry.

ha eddig bekapcsolta a belső panelt akkor vagya a kapcsoló vezeték tört el vagy a panel halott.....gondolom climatric-os.....azok meg szeretnek elhalni.

Előzmény: gibbonpitti (9981)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9984

az ilyen füstölésnek tud pár oka lenni.....de bluetooth-on senki nem fogja ezt neked orvosolni.

Előzmény: vikuz1 (9982)
JanikaS 2015.01.02 Creative Commons License 9983

Szia!

Ha semmit nem csinál, erősen gyanús a vezérlő panel hiba.

Bontottan kapni ilyesmit, de természetesen rá kellene nézni.

Előzmény: Tiroler (9979)
vikuz1 2015.01.02 Creative Commons License 9982

Koszonom, nem akarok hozza nyulni csak jol lett volna tudni mi baja lehet mert idegesit a dolog mert allofutesnek is megvan csinalva es jo lenne ha mukodne

Előzmény: gibbonpitti (9977)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9981

és miből gondolod h a klímapanel indítaná?

eddig indította?

Előzmény: Tiroler (9979)
Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9980

Audi A4 2003 1.8t benzin

Előzmény: gibbonpitti (9978)
Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9979

Audi A4  2003  1.8t benzin

gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9978

autótípus???

nem a kályha lesz a gond hanem az autó részéről van kehe.....az meg ugyebár típusismeretet kíván.

Előzmény: Tiroler (9976)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9977

az otthoni farigcsát nem ajánlanám......mindig szakember a vége és sokszor nagyságrendekkel többe kerül a dolog később mintha egyből hozzá mentél volna.tapasztalat.....   :)

Előzmény: vikuz1 (9974)
Tiroler 2015.01.02 Creative Commons License 9976

Sziasztok! Segitségre lenne szükségem, webasto termo top c benzines,a hibajelenség, távirányitórol illetve közvetlen óráról inditva bekapcsol ,pumpál mindent csinál ahogy kell kivétel a kocsiba a digitális fütéspanel nem kapcsol be, valakinek ötlete,hogy mi lehet a hiba.köszönönöm előre is a segitségeteket

gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9975

sorry,de rühelem az ebereket.....olyan az nekem mint drakulancsnak a fokhagyma.....balu-t itt megtalálod,írj neki.

Előzmény: vikuz1 (9974)
vikuz1 2015.01.02 Creative Commons License 9974

Te nem ertesz hozza? Vissza olvasva a forumba ugy lattom Te nagyon jo szakember vagy

Előzmény: gibbonpitti (9973)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9973

elromlott benne vmi.....keresd meg balu-t,ő többet ért hozzá.

Előzmény: vikuz1 (9972)
vikuz1 2015.01.02 Creative Commons License 9972

Sziasztok kis segitseget szeretnek kerni van egy shanan 5 kw kalyhaval, mukodot egyik, ha most beindul iszonyat fustol mintha kigyulladna az auto es nagyon budos, mi lehet a baj? Koszonom

gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9971

tudom...én csináltam....ha nem nézem be az ac-t a benzinesre akkor nincs gond....  :)

Előzmény: cs!rke (9970)
cs!rke 2015.01.02 Creative Commons License 9970

Hibátlan a fűtés. ;)

Előzmény: gibbonpitti (9969)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9969

mit és kitől?

mükszik a fűtés?

Előzmény: cs!rke (9967)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9968

ebben az országban sajnos egy kezemen meg tudom számolni mennyi olyan használt fűtés beszerelő van aki tudja/érti amit csinál és még becsületes is.a nálam megforduló autók kb. fele a gányolóktól jön hozzám.de ugye az emberke már ott hagyott majdnem egy új fűtés árát a használt szarért,mert 3-4x kellett visszamennie h szar a dolog.5-ödszörre meg már elhajtotta az mekkmester.ezután jön hozzám azzal h meg kellene csinálni,de olcsón,mert már az előző emberke lehúzta lével és már nem sok van erre a célra.

én fogom szerintem csinálni még,mert szeretem.sok a sikerélmény.  :)

bár aki 1x megkeresett és utána elment máshoz aztán mégis rám szorul azt el szoktam küldeni,mert az ilyen csak a számokat látja és nem a mögöttes műszaki tartalmat.nem szeretem a más mocskát eltakarítani....

azt hiszi mindenki 1 óra a beépítés és nem kell hozzá csak 1 csavarhúzó....ezért hagytam abba az autószerelést is,ott is mindig a kuncsaft volt az okosabb.most már autót is csak annak szerelek akinek akarok....megtehetem.mára az is csak hobbi lett.

azt szeretem amikor jön az ember észt osztani h mi mennyi a fűtéssel kapcsolatban.....aztán közlöm vele a frankó árakat:mennyi egy 80 cm-es kipuffcső.....mennyi a szívócső,hangtompító......mennyi a beépítő vízcső......mutatom a listaárakat és majd' újra kell éleszteni.

engem is rongálnak.....pl. nem adok már fel csomagot csak utalás után,túl sok csomag jött vissza és sok volt a bukóm rajtuk.és mégis felhívnak...kell ez-az,mondom mennyi.azt mondják ok küldjem.mondom utalj aztán küldöm.ember mondj,hogy megadja a címét telefonját és ő biza átveszi nem ver át.mondom én sem...utalj és megkapod másnap.na ezek nem szoktak utalni...soha....de nekik mégis fontos lenne a dolog már másnapra.és beszélünk 10-15e ft-okról......heti 6-7 ilyen van sajnos.

Előzmény: norbi0325 (9966)
cs!rke 2015.01.02 Creative Commons License 9967

Hehe. Ezt már hallottam mástól is! :D

Előzmény: norbi0325 (9966)
norbi0325 2015.01.02 Creative Commons License 9966

Nem dicsérem egyiket sem :))  Mindkettővel vannak gondok .

A kályhás tapasztalatok amolyan tanulópénzes dolgok ..Amiből azért akad  neked is bőven :))

Nemhiszem hogy neked lehetne még újat mondanom :))

Csak hobbi szinten nyomom ..de már nem sokáig ..elmegy a maradék kazán aztán ENDE ..beletojok.

K.vára unom hogy megkérdeznek mindig mennyiért adok egyet ,aztán mindig azt a választ kapom .óó hát ennél láttam olcsóbbat is ..én meg ..akkor vedd meg ,de utána meg ne keress !!

És hát a folytatás...1000x leírva..

Előzmény: gibbonpitti (9965)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9965

dicsérd az ebert nyugodtan,neked az vált be ellentétben velem.   :)

inkább mesélj mi volt a C kályhás tapasztalat?

ez jobban érdekel....tanulnék.

Előzmény: norbi0325 (9963)
gibbonpitti 2015.01.02 Creative Commons License 9964

simán lehet,bár magára a kályhára rá volt írva h diesel vagy benzin.

a benzines is elmegy dieselel....egy darabig....és nagy hidegben be sem gyújt.teljesen más a program és a párologtatója is.valamint a benzines csak 2x próbál indulni míg a diesel 3x....nem véletlen.

szóval mielőtt vki próbálkozik tartósan azért mérlegeljen az üzemanyagfelcserélésen.

ha sokáig szeretné használni jól a kályhát akkor nem érdemes keverni ezeket.

hoztak már nekem is kályhát h ez benyás de tök jól elment 1 telet gázolajjal....most meg benzinnel sem akar indulni.szétszedtem és oda a párologtató,oda az izzító és oda a lángcső is......a diesel párologtató nem olyan mint a benyás és a benyásról a kiszellőztetés idelyén is marad gázolaj benne egészen a következő gyújtásik.ez nem annyira gyógyszer.....ha hideg van alig tud a gázolaj átfolyni a benzines párnán és kikapcs után benne marad egy csomó gázolaj.na ez lassan elkezd kifolyni és ha nincs szerencséje az embernek akkor a kipuffon keresztül a napvilágra kerül.láttam ilyet.....és ugye begyújtásnál mitől is nem fog ez az olaj meggyulladni?

csak a mázlitól.....

Előzmény: T-omti (9962)
norbi0325 2015.01.01 Creative Commons License 9963

Én alapból nem foglalkozok ezekkel az őskövületekkel ...

Bocs nem akarom leszólni a kályhád ..sőt használd amíg teljesen ki nem leheli magát,,és ha beleszerettél eme kényelmi funkcióba ,a továbbiakban gondolj gyűjts egy következő típúsra......

Most nem akarom dicsérni az Eber kazánokat ,mert itt nem mindenki szereti őket .. :XD

------------

Top C kályhákkal már kísérletezgettem én is :)

Azokból  is lejött egy két tapasztalat

Előzmény: T-omti (9962)
T-omti 2015.01.01 Creative Commons License 9962

Szia

Az eredeti panelja elfüstölt (középső chip feldudorodott), de egy másik DW50-ről levettem a panelt, mi van ha az Bw50-es (benzines) panel volt, olyat  tett már  rá valaki ?

Vélemény ?

Előzmény: norbi0325 (9959)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9961

én már jártam úgy,hogy a túl nagy fojtás miatt(hosszú volt a kipuffcső) időről-időre kialudt a láng.....eltartott mire rájöttem mi a baj.

szeretem minél rövidebb csővel megoldani a szívó és kipuff oldalt is...és nem a spórolás miatt.map-al néztem mennyit csökken a kazán belső nyomása 5-10-50cm szívócsőnél és mennyit nő 5-20-50-100cm,+kipuffdob és anélkül is, a belső nyomás.hát elég elentős a változás.és a dieselnél elkezdődik a nagyarányú koromképződés abban a pillanatban amint nem tökéletes az égés.és ha fojtod akkor ugye a levegőből kap keveset.ergo feketén-kormosan fog égni.a koromból meg koksz lesz....az meg nem kis hővel ég.

vannak bizonyos autótípusok amiket ha meghallom h nem jó a kályha már tudom miért nem megy és azt is nagy valószínűséggel,hogy mi okozta.

lehet ehhez évek kellenek,de ha megnéz az ember egy lángcsövet a párologtató környékén ahol a befújt levegőnek vannak a diffúzorai akkor ott lehet látni akár hegyekben is a kormot.van olyan diesel kályhám ami 3500 ciklus után is szinte új belül....nem véletlen.

Előzmény: norbi0325 (9959)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9960

ne reménykedj...sajnos a kiegkályhák teljesen más miatt lehelik ki a lelküket....nálad biztos nem bizti baj lesz.

Előzmény: gabrielke (9958)
norbi0325 2015.01.01 Creative Commons License 9959

Néha beválik ,mert megváltozik a fojtás ,és így a belső égési folyamat is változik !

Egyébként ez így van a diesel kályhák szoktak benyával huhogni .a nem stabil égési folyamat miatt !  Ezért is mások a programok ,a frekvenciák stb..

Előzmény: gibbonpitti (9953)
gabrielke 2015.01.01 Creative Commons License 9958

Akár lehet is. Bár a beírt telefonszámról a telefonom nem tud, szóval ha beszéltünk akkor egy másik számon hívtalak.

Az itteni biztosítékos ötlet jó, azt még megnézem.

Ha nem az a baja akkor hívlak holnap.

Ha az a baja akkor meg itt megírom :)

Előzmény: gibbonpitti (9950)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9957

akkor keress vkit a közeledben aki ért hozzá......a bmw amúgy is egy külön állatfaj.

Előzmény: fifike33 (9956)
fifike33 2015.01.01 Creative Commons License 9956

Fogalmam sincs gyári e vagy sem. így vettem benne volt.De a motortérben én nem láttam biztit.

Előzmény: gibbonpitti (9955)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9955

ha ez utólagos fűtés akkor kell legyen a motortérben egy 3 db-ból álló biztosítékcsoport ami a kályháé.1 db 1 amperes,1 db 20 amperes és egy db 25 amperesnek kell benne lennie.de lehet jobban járnál hozzáértőre bízni...kisebb szopó,hidd el.

Előzmény: fifike33 (9954)
fifike33 2015.01.01 Creative Commons License 9954

Köszönöm hogy válaszoltál.Azt se tudom hol a biztija.Már megnézett az öcsém mindent.Azt olvastam talán a bizt.tábla mögött is van még bizti? Ott lehet talán?

Előzmény: gibbonpitti (9951)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9953

nálad ez bevált?

csak kérdezem......

szétszedtem egy huhogó kályhát(ttc)  és 2 napig masszíroztam mire kiderítettem az mitől huhogott.kis fordulaton kevés volt a levegő vagy máshonnan nézve sok volt az üzemanyag.

tipikusan akkor fordul elő ha diesel kályhát próbálnak benyával használni.....aztán ettől a huhogástól idővel szétég a párologtató.ha leveszi az ember a vízteret a kályháról és úgy indítja el a huhogóst akkor kis fordulatnál simán látni a láng visszaörvénylését a párna felé és az ott lévő extra üzemanyag berobbanását.ettől huhog.és pont ezért hosszabb élettartamú a webo mint az eber,mert nem a párologtatón ég a tűz hanem előtte 1-1.5 centivel....az ebereken az ac-n lehet állítani h ez elmúljon,de a webónál fix az ac is meg a befúvóventi is.

Előzmény: norbi0325 (9952)
norbi0325 2015.01.01 Creative Commons License 9952

Boldog békés Állófűtésezést mindenkinek :))

Ha hohog ,rakjál rá másik kipufogót ,vagy még egyet , vagy próbáld meg lerövidíteni a kályhából kilépő csőszakaszt !

gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9951

webasto thermo top c van benne....ha el sem indul akkor nézd meg a biztosítékját,lehet csak kicsapta.ha az jó akkor nagyobb a gond.nem sima izzító hiba ha meg sem nyikkan.

Előzmény: fifike33 (9949)
gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9950

nem beszéltünk mi már 1-1.5 hónapja?

Előzmény: gabrielke (9946)
fifike33 2015.01.01 Creative Commons License 9949

Üdv.Először is új vagyok.Buék mindenkinek!Segítségeteket szeretném kérni.E46 320d 2000évj.állófűtéshez valaki ért e közületek.Kecskemét vagy környéke ami érdekel jobban.Szóval álló fűtés van a kocsiba.Mikor bejöttek a hidegek indítottam egy párszor szépen működött is.Egyszer csak vége.Csak villog a távirányítón a piros led,de semmi.Valaki esetleg hasonló képen járt már?Ha igen mi volt a probléma?Webasto fűtés van benne ennél többet nem tudok róla.

gibbonpitti 2015.01.01 Creative Commons License 9948

alapból a sok üzemanyag miatt huhogna....ha jól mükszik hagyad úgy és élj vele együtt.

ez a t-zős dolog meg elég lutri....nem is nagyon szoktam.max évi 1-2 autónál....egy commonrail-nál nem tudod,de a tdi-iknél sem mindnél.

az alap tézis h nézd meg a tankba mennyire lóg bele a visszatérő cső,ha nem ér az aljáig hosszabbítsad meg.akkor jó tud lenni a dolog.

Előzmény: T-omti (9945)
T-omti 2015.01.01 Creative Commons License 9947

Lentebb már írta, csak vissza kell olvasni

70/5935073

Előzmény: gabrielke (9946)
gabrielke 2015.01.01 Creative Commons License 9946

Gibbonpitti Úr,

Kérnék szépen egy elérhetőséget Chrysler Voyager 2.5CRD-ben a Webasto-t meg kéne javítani (előző télen még jó volt, idén már nem) és állófűtéssé is kéne alakítani, ha már...

Köszi!

Előzmény: gibbonpitti (9944)
T-omti 2015.01.01 Creative Commons License 9945

BUÉK mindenkinek

Szia

1X említetted, hogy Dw 50 nél, vagy más típusnál  valamiért alacsony fordulaton huhog a kályha (diesel), de már nem emlékszem miért.

Nekem is huhog, de füstmentesen indul , és elég jól is melegít, mindig elsőre indul.

köszi a választ

Ui: diesel -nél nem lehet a motortérben az üzemanyagcsövet T-vel elosztani, vagy az adagoló visszatérőről a szivattyú felé vinni, hogy ne keljen a tankot levenni, és búvárcsövezni ?

Előzmény: gibbonpitti (9944)
gibbonpitti 2014.12.31 Creative Commons License 9944

hidd el mi is elég sok autóról le kell h vegyük a tankot mert nincs felülről szerelőnyílás.

Előzmény: kicsizs (9943)
kicsizs 2014.12.31 Creative Commons License 9943

Köszi! Egyszer nyáron egy aknán talán ráveszem magam... :)

Előzmény: gibbonpitti (9936)
gibbonpitti 2014.12.31 Creative Commons License 9942

van pár szopó autó.....  :)

Előzmény: CBFVitya (9941)
CBFVitya 2014.12.31 Creative Commons License 9941

Köszi a választ.

Jól sejtettem, hogy nem lesz gyerekjáték abba a motortérbe :)

Előzmény: gibbonpitti (9940)
gibbonpitti 2014.12.31 Creative Commons License 9940

ezektől nem kell félni,nem lesz vele gond.bírják az ilyen adalékokat.

a kályha meg elvileg a motor és a tűzfal közé megy.....szopó hely.  :)

Előzmény: CBFVitya (9939)
CBFVitya 2014.12.31 Creative Commons License 9939

Sziasztok.
Lenne 2 kérdésem.

Az autómban egy Eberspächer D5WSC kályha van.
Mennyire érzékeny a gázolajba öntött adalékokra (Spuri, Denaturált szesz)?
Tesz benne valami kárt?

Másik.
Ha lecserélem az autóm, akkor át akarom majd rakni a következőbe is.
A kiszemelt példány Honda Accord Tourer 2.2 ctdi .
Ehhez az autóhoz van gyári beszerelési hely? Leírás?

Előre is köszönöm a válaszokat...

T-omti 2014.12.31 Creative Commons License 9938

Sziasztok

Egy kicsit barkácsoltam.

Dw50 párologtató.

Ha már nem lehet kapni, akkor tessék, én így oldottam meg.

60fokonként sarkköszörűvel bevagdostam, 1mm-es lappal, majd a felesleget kiköszörültem.

A szétszedés úgy történik, hogy elforgatom 60 fokot, és így a bástyaalakzat miatt szétnyílik.

http://indafoto.hu/tomti/alap_album

Az utolsó kép egy gumitömítés, ami a párologtató üzemanyagcsövénél van.

Ha volna valakinek felesleges, maradék a kazánból, akkor szívesen venném.

Köszönöm

gibbonpitti 2014.12.31 Creative Commons License 9937

pedig mekkora királyság egy 60ért vett kályhára még ellocsolni ugyanannyit vagy többet.  :)

tegnap hoztak egy A8-ból való ttc-t.elvileg jó.....gyakorlatilag szar az izzítója,szétégett a párologtatója,szorul a befuvóventije és halott a panelja is....amúgy macskát dobálni megfelel a célnak.amikor az ember a kezembe adta kb 1 deci gázolaj folyt ki a kipuffon a földre előttünk.

igaz free volt az embernek,de mégy így sem érdemes megcsinálni....szóval mindenki a maga sikere kovácsa.

B.U.É.K.!!!

Előzmény: bt74 (9935)
gibbonpitti 2014.12.31 Creative Commons License 9936

kb ennyi....a pumpát meg nem kell hátravinni.én mindig a kályha közelébe rakom.

akkorát tud szívni a pumpa h simán összeszívja a legerősebb petpalackot is....

Előzmény: kicsizs (9934)
bt74 2014.12.30 Creative Commons License 9935

Pedig, ha 100-120 körül vennél egy szart és az állna meg, egész más érzés lenne :D

Előzmény: Misi 25tds (9925)
kicsizs 2014.12.30 Creative Commons License 9934

Csak ennél a tipusnál nem olyan egyszerű... le kell venni a tankot, mert nincs szervíznyílás...

Kicsit tán lustának tűnnék, de szerettem volna ezt a procedúrát megúszni...

A búvárcsövezés egyébként annyiból áll, hogy kb az aljára kell egy csövet ledugni és rögzíteni?! Meg persze a pumpát hátravinni, vezetékelni, csövezni...

Előzmény: gibbonpitti (9930)
RÉMES 2014.12.30 Creative Commons License 9933

Bocs fiúk, nem ide szántam!!!

:-))

Előzmény: RÉMES (9932)
RÉMES 2014.12.30 Creative Commons License 9932

Sziasztok!

Ez a fekete valami amiből ma reggelre csöpögött a hűtőfolyadék mi a fene?

A piros a leeresztő, az OK, de ez?

És miért folyik? -23C fokos a fagyálló benne. Nem fagyhatott szét.

Nem vészes, csak idegesít.

norbi0325 2014.12.30 Creative Commons License 9931

Mi a pontos Típusa ? d5wz ?

Leveszed elküldöd Megcsinálom !

gibbonpitti 2014.12.30 Creative Commons License 9930

meg kell búvárcsövezni a tankot....utána le van a gond.

Előzmény: kicsizs (9929)
kicsizs 2014.12.30 Creative Commons License 9929

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e neked még ebből a tartályból?

Vagy esetleg akad-e itt valaki, akinek van ilyen?

Mielőtt megkérdi valaki miért is kell... van egy HDI Evasionom és ennek az előremenőbe van kötve (gyárilag) a kályha üa. pumpája. Állóként jól is viseli, mert nincs nyomás, viszont, ha jár a motor akkor (nem csak nekem) nem indul rendesen és sokszor le is áll... Ezt szeretném megoldani úgy, hogy az előremenő helyett a visszatérőbe kötöm az üa. pumpát ezzel a tartállyal. Vélemény?

Előzmény: gibbonpitti (9629)
gibbonpitti 2014.12.30 Creative Commons License 9928

lentebb ott a számom.....úgy egyszerűbb.

Előzmény: Ernester (9926)
gibbonpitti 2014.12.30 Creative Commons License 9927

sok sikert.....  :)

Ernester 2014.12.30 Creative Commons License 9926

gibbonpitti!

Dobjál rám egy mailt légy szíves! Szeretnék vásárolni és beszereltetni egy új készüléket az autómba.

Folytassuk privátba!

Köszi

Misi 25tds 2014.12.30 Creative Commons License 9925

50-60 nál nem nagyon adnék érte többet! vagy legyen félig szar de tudjam hogy van hozzá alkatrész és jövő télre is lesz! :D

Előzmény: gibbonpitti (9924)
gibbonpitti 2014.12.30 Creative Commons License 9924

megoldás mindig van....attól függ mi neked a földi ár.vehetsz egy szart 20-30-40e ft-ért.....aztán nem túl sok idő múlva megint itt kötsz ki h megállt és mi a baja...

Előzmény: Misi 25tds (9923)
Misi 25tds 2014.12.30 Creative Commons License 9923

Sziasztok! van egy dw50 es webastom, és nem nagyon akart beindulni, szétszedtem igazából a párologtató párnának csak cafatjai vannak, amugy minden jó rajta! Látom hogy nincs hozzá alkatrész és nem is annyira értek hozzá. van valakinek eladó ilyenje? vagy esetleg valakinek eladó kályhája? nem kell hogy tipus azonos legyen, de maradnék a webastonál! ezt oda tudom adni valakinek alkatrésznek ha kell! nagyon jó lenne ha valakinek lenne eladó kályha, földi áron! vw sharanon van és kurvára nem akar felmelegedni, szóval minden megoldás érdekel sürgősen! (jah a termosztát, vizpumpa, hűtő minden új az autón szóval ezeken már túl vagyok! kályha kell!)

bárki aki tud segíteni vagy van neki nagyon szivesen és örömmel fogadom!

Köszönöm!

06307462545

ifj.csikimihaly@gmail.com

gibbonpitti 2014.12.29 Creative Commons License 9922

eberhez nem gyárt senki vezérlőt csak gyári van.

és szerintem jobb a webo...sokkal jobb.

de majd minnyá lehurrognak   :)

Előzmény: Mit tudomén mii legyen (9919)
gibbonpitti 2014.12.29 Creative Commons License 9921

az egy kiegkályha lesz.......ha nem indul el magától akkor rossz.meg kell javítani...  :)

Előzmény: Törölt nick (9920)
Törölt nick 2014.12.29 Creative Commons License 9920

Sziasztok!

Van egy VW Transporter T5-ös autónk. Kb fél éve vettük és amikor aknán állt a gép felfedeztem, hogy van az alján valami állófűtésnek látszó basz. De a genya nem akar működni sehogy sem. Mivel a kocsi műszerfalán semmi kezelőszervet nem találtam és a kocsi könyvében sincs semmi. Így kutatni kezdtem a neten és annyit találtam róla, hogy 5 Celsius fok alatt automatikusan be kéne kapcsolnia amikor beindítom a motort. De ez semmit nem csinál. Nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne vele kezdeni?

Mit tudomén mii legyen 2014.12.29 Creative Commons License 9919

A kályha egy D5 WZ.

Amiket írtam az az előzmény,és az eredmény is..:-)

Valaki csinál vezérlést ezekhez házilag?

Ha igen legyen szíves jelezze.

A webasto megbízhatóbb?

cs!rke 2014.12.28 Creative Commons License 9918

Na jó, akkor két nap! :D

Előzmény: gibbonpitti (9905)
gibbonpitti 2014.12.28 Creative Commons License 9917

biztos van más is az indítási protokol szabályzásában......néznie kell a külső hőmérsékletet,néznie kell a motor hőmérsékletét,néznie kell jár-e a motor(megjött-e a töltés).

szóval van hibalehetőség rendesen.....amiről te beszélsz az csak az 1ik dolog......

nekem is van állófűtés kiegként vezérlő okosságom.....ne tudd meg mennyi mindent kell néznie...hogy jól működjön.mire kitaláltuk az emberemmel aki ezeket csinálja nekem nem 2 nap telt el.

Előzmény: csabais (9916)
csabais 2014.12.28 Creative Commons License 9916

Autó nem vezérli csak a beállított 8 fokos hőgomba.

Ha alatta állok nem hallom hogy begyulladna, mint a 124-esben az a dübörgés.

Előzmény: gibbonpitti (9915)
gibbonpitti 2014.12.28 Creative Commons License 9915

mondtam én h az autó részéről van baj.....a kárpátutcaiak igazi gyök2-ők....

keress egy jobban hozzáértőt aki kiszűri mi a gond és akkor menj a garival a mercihez...sztem.

Előzmény: csabais (9914)
csabais 2014.12.28 Creative Commons License 9914

Diaggal jó.

Beindítás után elindul leáll elindul leáll...... aztán már meleg a motor  szerintem attól lesz meleg a kipufogó is.

Voltam a szervízben, de a droid diaggal nézte hidegen is! Szerinte megy.  Diaggal nekem is megy.

Hibakód meg nincs.

Januárban megint otthagyom egy reggeli indításra, de odamegyek én is!

Előzmény: gibbonpitti (9906)
Fender866 2014.12.28 Creative Commons License 9913

Sziasztok!

Van egy Webasto Thermo Top Z/C dízel állófűtésem az autómban ami nem működik. Tudnátok ajánlani olyan hozzáértőt, aki Debrecenben vagy környékén meg tudná nézni?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

zolisu81 2014.12.28 Creative Commons License 9912

szia

zolisu81@gmail.com

Előzmény: JanikaS (9902)
Ádikaa 2014.12.27 Creative Commons License 9911

Sziasztok!

helyes ez a bekötés a  eberspächer b4wsc benzines kályhánál? :)Én legalábbis ez olvasta ki a kapcsolási rajzból. 

Előzmény: Ádikaa (9835)
norbi0325 2014.12.27 Creative Commons License 9910

Tipikus esete az 1000x kitárgyalt  "olcsón meg akarom űszni" nótának ....

Mit tudomén ,így elsőre cserélj vezérlést ,   hát sok mindent nem árultál el az előjelekről típusról ,helyzetről ,kocsiban van-e vagy csak most akarod beletenni .stb

Előzmény: gibbonpitti (9909)
gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9909

az milyen h eljött ma hozzám egy emberke aki telefonon azt mondta webasto kályhálya van és mire hozzám ért eber lett belőle?   :)

pedig kézben hozta....rá is van írva......meg akart győzni h az pedig webo és az eberes matrica csak valahogy rákerült,mint a dombor nyomott eber felirat is.

ja és egy ősrégi 1990-es vizes kályha finoman szólva is hiányosan.....70et adott érte az ember.....

gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9908

cseréld le webasto-ra.....  :)

Előzmény: Mit tudomén mii legyen (9907)
Mit tudomén mii legyen 2014.12.27 Creative Commons License 9907

Helló!

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Kérdéssel fordulok a nálam okosabbakhoz.

Ebersparhelt Állófűtésem Indulás után egyet loccsint a go. szivattyún,majd nyélen kezd pörögni a venti.

És ezzel ki is merül a műveletsor.

Van ötlete valakinek? Vagy cseréljek vezérlést ...

Köszönettel:

Attila

gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9906

jó már a merciben a fűtésed?

Előzmény: csabais (9904)
gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9905

csak épp szegény svédországban ücsörög.....onnan megértem h nem jön csak ezért haza....

Előzmény: cs!rke (9903)
csabais 2014.12.27 Creative Commons License 9904

Webasto programórák Eladók.

Vadiújak.

15000/db

cs!rke 2014.12.27 Creative Commons License 9903

1 napba besűríthető a dolog. Én is autóztam érte 300km-t, de szerintem megérte. Bár ez az én döntésem volt. ;)

Előzmény: hópeugárduc (9894)
JanikaS 2014.12.27 Creative Commons License 9902

Szia!

Légysíves küldj rám egy e-mailt.

Köszönöm!

Előzmény: zolisu81 (9900)
409 2014.12.27 Creative Commons License 9901

Ha a jelenlegi kérdező nem vinné el, írjál nekem egy emilt az árával.  Köszönöm.

Előzmény: zolisu81 (9900)
zolisu81 2014.12.27 Creative Commons License 9900

Szia

Nekem van egy Küldök képet róla

Üdv Zoli

Előzmény: JanikaS (9895)
409 2014.12.27 Creative Commons License 9899

"Általában az ECU-ról vezérelt dolgok testtel kapcsoltak a franciáknál."

Meg úgy általában mindenkinél. Ha az testre záródik, abból az ECU-nak nem lesz baja........  :-)

Előzmény: Jamalboy (9896)
gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9898

azzal a szándékkal is írtam.nem melót akarok harácsolni,mert az annyi lenne h még tudnék munkát adni 1-2 embernek simán.

csak kicsit fárasztó ha mondjuk 1 beszerelésre jut 2-3 "gányolásmegszüntetéseésfűtésinstalálásaésszerűen" meló......nagyon fárasztó....

Előzmény: Csirikoda (9893)
gibbonpitti 2014.12.27 Creative Commons License 9897

hívhatsz bármikor...persze emberi időben...

Előzmény: hópeugárduc (9894)
Jamalboy 2014.12.27 Creative Commons License 9896

Általában az ECU-ról vezérelt dolgok testtel kapcsoltak a franciáknál. Lehet a megszokás :)

Előzmény: hópeugárduc (9892)
JanikaS 2014.12.27 Creative Commons License 9895

Sziasztok!

Nincs esetleg valakinek szükségtelenné vált diagos órája Eberspacherhez?

Amennyiben valaki megválna tőle, kérem írjon egyet!

Köszönöm, további kellemes ünnepeket mindenkinek!

hópeugárduc 2014.12.27 Creative Commons License 9894

Pisti!

Par ejszakat nappalla tettem es atolvastam a forumot. Arra jutottam,hogy te komoly embernek latszol es megbizhatonak es hozzaertonek ttc teruleten. Megfogadom a tanacsotokat ( ugye tobben is ajanlottak ezt a futest) es ttc-t fogok beepiteni. azt latom,h ossze-vissza minden szart arulnak es egyik sem komplett rendszer. Szeretnem akkor a te segitsegedet kerni es erdekelne egy ttc analog eredeti allofutes(nem kieg) a hozza valo cuccokkal. nem tudom mennyibol lehet meguszni a call-startot,de ha ki birnam fizetni,akkor azzal kene. Viszont nem vagyok egyszeru eset mert eleg nagy koztunk a tavolsag. Semmikepp nem tudnank megoldani,h te szereld be. Nem akarok epp ezen sporolni,es ennek jeleul a tanacsadasodat is beleszamaolhatnank az arba. Kifejezetten ugyes ertelmes gyerek vagyok,uh menne a dolog gond nelkul. ha megis tortenne vmi,annyira meg vagyok becsuletes,h az az en saram es nem kerek garit termeszetesen. felhivnalak vmikor,mikor zavarhatlak ezzel?

udv Laci

bocsanat az ekezetek hianya miatt de a melohelyemrol irok es itt nincs magyar billentyu 

Előzmény: gibbonpitti (9883)
Csirikoda 2014.12.27 Creative Commons License 9893

OK!

Köszönöm a tippet, a tanácsokat jószándékkal veszem.

Akkor kimérem a három vezetéket álló motornál, gyújtásnál és végül járó motornál is. Aztán majd meglátjuk..

Folyt.köv...

Előzmény: gibbonpitti (9891)
hópeugárduc 2014.12.27 Creative Commons License 9892

az egyes franciáknál miért van ez a mínusz dolog? ők a gyakorlati áramiránnyal dolgoznak? vagy vmi más miatt? honnan tudja az ember,h épp az ő francia kocsija ilyen-e?

Előzmény: gibbonpitti (9891)
gibbonpitti 2014.12.26 Creative Commons License 9891

azért,hogy a kiegfűtésedből biztonságos és tartós állófűtés legyen kell egy-s más.

a 6os csati 3--as lábára kell +,egyes franciáknál -.

amíg kapja a csatolt feszt addig megy a kályha....

félre ne értsd,de remélem a farigcsálás után nem jelensz meg valamelyik szerelőnél azzal h nem fasza a dolog és hozza helyre.

nem nagyképűségből,de mivel sok szervizt(állófűtés) ismerek naponta küldenek hozzám ilyen eseteket.és mint ők sem én sem szívesen bogozom az összefonódott fonalakat.

keress egy hozzáértőt és lehet kissé többől,de meg fogja oldani a problémádat profin.pénzbe így is meg úgy is kerülni fog.és itt ne nagyságrendi dolgokra gondolj....

segítek amíg tudok,de sok ember visszaél vele.

pl. karácsony délután elkezdett egy emberke hívogatni h én vmikor mondtam neki h a TTC kályha 6-os csatijának a 4-es lába a belsőventi meghajtója....na ő rákötötte és behalt a panelja.engem tesz felelőssé h nem mondtam neki a relé fontosságát.biztos mondtam ha én adtam a tanácsot,de nem emlékszem az emberre.

szóval lehet élni meg visszaélni a lehetőségekkel.

Előzmény: Csirikoda (9885)
bt74 2014.12.26 Creative Commons License 9890

Hát ezt gibbonpittitől kérdezd, ő a szaki ebben.

gibbonpitti 2014.12.26 Creative Commons License 9889

lájkolom az L200-ast......a legjobb autó amibe állófűtést lehet szerelni.

csak ilyeneket szeretnék...   :)

Előzmény: gibbonpitti (9888)
gibbonpitti 2014.12.26 Creative Commons License 9888

és ha nem zsibbaszt le a volvo akkor meglett volna 3 óra alatt simán.

és amit én adok 1 év garit az nem csak szó a levegőbe....nem tűnök el mint egyesek.....  :)

Előzmény: cs!rke (9884)
Jamalboy 2014.12.26 Creative Commons License 9887

Ugyanazt amit az ECU vezérel. Valószínűleg egyik lábat a 4 közül testtel kapcsolja. Multiméter rá és indítsd be. De előtte is mérd ki a 4 szálat.

Neked a motortér jobb oldalában hozzáférhetően fityeg nem?

Csirikoda 2014.12.26 Creative Commons License 9886

Hozza, csak sok dolga volt...

szukopkukact-onlineponthu

Köszi és üdv.

Előzmény: kicsizs (9881)
Csirikoda 2014.12.26 Creative Commons License 9885

Köszi bt74!

Amit küldtél, ott a képeken látszódik a szivattyú, na ott nekem csak egy sima vízcső van, de nem gond mert szivattyúm már van.

A kérdés továbbra is az, hogy hogyan lehet életre kelteni a kazánt, ha áll a motor és a gyújtás nincs rajta én a nappaliban szürcsölöm a teát a Fifi meg az udvaron várja, hogy vihessen. Van itt is egy hely valamelyik csatiban, amit meg lehet táppal vagy testtel kínálni, hogy beinduljon a kazán?

Üdv. 

Előzmény: bt74 (9876)
cs!rke 2014.12.26 Creative Commons License 9884

Na látod? Ezért szerelted Te nekem, és nem én. Biztos meg tudtam volna valósítani, de szerintem itt is előjött volna, hogy nem mindig az az olcsó, ami először olcsó.

Előzmény: gibbonpitti (9883)
gibbonpitti 2014.12.26 Creative Commons License 9883

azért ha van ennyid a dologra és nem értesz hozzá keress vkit aki fogja a kezedet.

könnyű 80-100-ért is szart venni....vannak olyan jelek amik nekem pl. sokat mondanak neked meg semmit sem,és mielőtt megkérdezed mik ezek elmondom h sok minden lehet.egy kályha indulásából sok minden leszűrhető.

Előzmény: hópeugárduc (9882)
hópeugárduc 2014.12.25 Creative Commons License 9882

Kedves btc és gibonpisti!

nagyon szépen köszönöm a tippeket a ttc-vel kapcs. erre fogok akkor rámenni. Az a légbefúvós 5kw-os katonai webasto amin morfondíroztam is 80 ropi lenne és nagy is,levegős is szóval nem profi......,amit mondtok az szintén ez az árfekvés,uh nagyon nem kell eltérnem a büdzsétől sem.

Kedves Norbi023!

Tőled bocsánatot kérek,mert bunkóságokat írtam,és mindenből úgy tűnik,hogy helyetted inkább én vagyok szellemifogyatékos,amiért így be szoktam a semmin pöccenni :)

Ugyanakkor nézd meg mennyi komoly választ kaptam!Most már legalább-hogy egy klasszikust idézzek: "nyílvánvaló ugye azért messzeségből jött, hogy ki hogyan merre-meddig mivel, igaz, hogy tél van ,dehát mostmár reméljük elmúlik, és a tavasz azért a egymásnak az egytekervényeinek a felvilágosítására egy kicsit, hogy mit mivel lehet még, meg mit érdemes meg hogyan"

üdv.

kicsizs 2014.12.25 Creative Commons License 9881

azt hittem a jézuska megküldi a mélcímed, de sajnos csalódtam... ;)

Előzmény: Csirikoda (9862)
norbi0325 2014.12.25 Creative Commons License 9880

:XD  Ez így van ...igazságod vagyon ..

Akkor megyek és nézem a törpöket ...a tv-ben :))))

Előzmény: gibbonpitti (9879)
gibbonpitti 2014.12.25 Creative Commons License 9879

azért magadba ne fordulj.

mi balu-val így vagyunk,amikor összefutunk ő az ebert élteti én meg a webo-t.

nem lehet igazságot tenni....

majd utánaolvas vagy megkeres vkit.....az ő dolga.aztán ha csak vmi fórumhuszár az ember akkor ki is fullad itt a dolog.

sok embernek megoldottam már innen a gondját-baját,még olyannak is aki előtte leszólt anélkül,hogy tudta volna miről nyilatkozik.aztán amikor hozzám került és csináltam a fűtését 2 óra alatt megváltozott a véleménye(többek között miért annyi a beszerelés ára...).

vannak akiknek ha akarunk sem lehet segíteni,ők járják a maguk útját aztán fizetgetik a tanulópénzt rendesen.nem kell meggyőzni senkit sem,ha elfogadja a kérdező a válaszodat akkor van értelme kérdeznie.ha nem felesleges a klaviatúrát verdesni.

Előzmény: norbi0325 (9878)
norbi0325 2014.12.25 Creative Commons License 9878

Na szellemi fogyatékos lettem .....

Pedig csak annyi kijelentést tettem ,hogy "semmi sem örökéletú"

Nekem az Eberspa kazánok bejöttek , de akkor most nem regélek egy sort sem ezek után ...

gibbonpitti 2014.12.25 Creative Commons License 9877

azért ha telefonálnál innen pár embernek lehet jobban jött volna ki a dolog.....minden le van írva 1000x.....pro és kontra is.konkrét árakat nem fog neked itt senki sem mondani,minden egyedi megbeszélés kérdése.

én csak a TTC-t ajánlanám,minimális odafigyeléssel 10-15 évig nincs vele gond és van alkatrész is hozzá.5 kw sokra elég.....

jó komplett fűtést(amihez tényleg minden megvan!!!!)80-100 alatt nem fogsz kapni.és a beszerelés sem 1 óra.....ezekkel kalkulálj.

Előzmény: hópeugárduc (9872)
bt74 2014.12.25 Creative Commons License 9876

Tuti nincs benne szivattyú?

Nem ilyen van a tiedben is?

http://olx.hu/hirdetes/allofutes-c8-807-phedra-ulysse-webasto-thermo-top-z-c-d-ID1NUBr.html#2eb6f3ae33

Mert ezekben van gyárilag.

Előzmény: Csirikoda (9859)
bt74 2014.12.25 Creative Commons License 9875

Én nem vagyok állófűtés szerelő, csak használó, hasonló házi barkácsolással, mint te (mondjuk az ilyen házi barkácsolókat itt nem nagyon szeretik, a sok kontár f...sz miatt)

Nekem webasto thermo top C van a kocsimba, gyárilag kiegészitő fűtésként, de én saját kezüleg alakítottam át állófűtésre. 

10. éve működik tökéletesen. Én csak ajánlani tudom ezt a tipust.

Mivel kiegfűtésként van az enyém, ebből kifolyólag sokkal többet is üzemel, ennek ellenére még 10 év után is szuperál.

hópeugárduc 2014.12.25 Creative Commons License 9874

Igazad lesz! OK,köszönöm szépen :)

Előzmény: mica-r (9873)
mica-r 2014.12.25 Creative Commons License 9873

Hali,

dőlj hátra, nyugodtság van, karácsony, újév, stb :)

Ha komoly elvárásaid vannak kályha ügyben, akkor el kell úgyis menned egy szakavatott mesterhez, aki ajánlani fog megfelelőt. A tartósság tekintetében az új készüléket fogják ajánlani és ez nem lesz olcsó. A többi olcsóbb megoldás valamennyire kompromisszumos lesz!

Nekem használt 5kW-os kályha került a kocsiba, de jó állapotú és hozzáértő mondta ki az áment.

hópeugárduc 2014.12.25 Creative Commons License 9872

ki mondta hogy örök életű? és előzőekhez visszakapcsolva ki mondta hogy 10000 ft-ért?

mindenesetre gondolom már hallottál arról,hogy ugyanarra a célra gyártott termék és termék között szokott lenni különbség még márkán belül is? Hozzak neked példát olyan területről amihez én értek? Nyilván nem kell....

Viszont a kérdésemet azért tettem fel itt,mert arra számítottam,hogy itt megfordulnak olyan emberek,akik velem ellentétben értenek az állófűtésekhez. Nyílvánvalóan nem azért kérdeztem az alkatrészutánpótlásró sem,mert örökéletű kazánt szeretnék 5forintért,csak bölcs módon nem akarok egy olyan szarba belenyúlni,ami már akkor is egy fos volt,mikor a mérnök a ceruzáját el kezdte hegyezni. Lentebb pl már írtatok vmi ventúri  modellekről,amik gyárilag szarok. Remélem nem vagyok egy hülye marha,hogy az ilyen szarokat a hozzánemértésem ellenére is el akarom messziről kerülni oly módon,hogy megkérdezlek benneteket.  Persze eddig sokra nem jutottam,mert annyival vagyok csak beljebb,hogy ne akarjak már örökéletűt venni,meg pláne ne 10000ftért,meg amiket én itt össze hordtam,az mind hülyeség. Persze ez a sikertelenség bele volt kalkulálva,mikor írtam ide,uh nem kár ezért a pár billentyűlenyomásért. De hogy egy kicsit világosabban fogalmazzak,arra számítottam,hogy vmelyik értelmesebb írd egy olyan választ,hogy pl:

figyelje szerintem keresd ezt meg ezt a modellt ezzel meg ezzel a típússzámmal mert az qvára bevállt vagy még ez a két másik is jó lehet ebben meg ebben a kiadásban és kb ezekre a dolgokra figyelj oda.

na így nézne ki két-három értékes információval megtöltött sor! fizessek ezért vkinek 3000 ezret pl tanácsadás címén? én tudom,hogy a tudás mögött sok befektetett idő és pénz áll,és nem sértődnék meg emiatt!

Na és végezetül bocsánat a hangvételért mindazoktól,akik nem szellemifogyatékosak és még segítőkészek is!

Ja és minden állófűtés fun-nak Boldog Karácsonyt és jégmentes szélvédőt kívánok :)

norbi0325 2014.12.25 Creative Commons License 9871

Csak mondom ..ami el tud romlani az el is romlik! !

Örökéletű kazán nincs !!

Odafigyelni mindegyikre kell valamelyest, de azt ne  akard hogy beleteszed, aztán ha kirohad a helyéről ,és húzod a kocsi után a földön és még mindig fűt :)

Előzmény: hópeugárduc (9870)
hópeugárduc 2014.12.25 Creative Commons License 9870

na de akkor most komolyan........ létezik olyan vizes modell (méretet ne nézzük,befaragom,ha kell az aksit eltüntetem,akármi)amivel nem csak a probléma van állandóan? amihez lehet később alkatrészt kapni és erőteljes? milyen összeg körül kell gondolkodnom? köszi

Előzmény: gibbonpitti (9854)
hópeugárduc 2014.12.25 Creative Commons License 9869

jó ötlet! a motor helyére be is lehetne tenni. Szerelnék egy légballont fölébe,és gyerünk. Arról nem beszélve,hogy így az autópálya matricát is megúszná az ember :)

Előzmény: gibbonpitti (9867)
csabais 2014.12.25 Creative Commons License 9868

Ember még a tipust se tudja!  :-)

A cég aki felújította:  http://www.draspo.hu/

Előzmény: gibbonpitti (9867)
gibbonpitti 2014.12.25 Creative Commons License 9867

http://olx.hu/hirdetes/ikarusz-256-dras-tempo-ikarus-allofutes-busz-ID2CIjd.html#0ffeae575b

ez is elmegy szinte minden szarral ami folyik és alig foglal helyet....:)

Előzmény: hópeugárduc (9853)
gibbonpitti 2014.12.25 Creative Commons License 9866

van olyan ügyfelem aki ezzel szórakozik és havonta elmegy neki 5e ft.

nekem meg évi 3000 rátöltésből elmegy max 500.......és az 5-6 év alatt már elég sok maradt rajta....ja és 4 autómba van ilyen.

majd leszoksz róla....én is meguntam pár nap alatt.

most h jön a hideg egyre jobban fog kelleni....

Előzmény: cs!rke (9865)
cs!rke 2014.12.24 Creative Commons License 9865

Ma reggel már volt értelme az állófűtésnek! ;)

Még tanulmányozom, de eddig tetszik. A nagy tanulmányozás közben kellett tölteni a kártyára. :D

Előzmény: gibbonpitti (9864)
gibbonpitti 2014.12.24 Creative Commons License 9864

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

gibbonpitti 2014.12.24 Creative Commons License 9863

kell hozzá progióra vagy vmi amivel indítod....a sima kapcsoló felejtős.....kell csinálni egy normális kábelköteget ami kezeli a keringetőt késleltetéssel.

a belsőtér venti meghajtása meg vagy megoldható vagy sem....szerelés közben derül ki sajnos ezeknél.

Csirikoda 2014.12.24 Creative Commons License 9862

Köszi Kicsizs!

Jöhet a motyó, kari után megszakértem!

Addig is Áldott Karácsonyt Mindenkinek!

Üdv.

Előzmény: kicsizs (9860)
Jamalboy 2014.12.24 Creative Commons License 9861

Ez ugyanaz a kályha mint ami az EV2-kben van? Mert akkor a megoldás is hasonló.

Ja most olvasom, hogy ebben nincs benne a szivattyú.

Mindenképp kell egy időzítő bele. Ha gyárilag a kályha nem rendelkezik szivattyúval akkor kell még oda egy külön kis időzítés a leállítás utáni víz keringetésre is.

kicsizs 2014.12.24 Creative Commons License 9860

Nekem 2000es HDI Evasionom van és ezt első körben én is megpróbáltam, de sokra nem mész vele...

Ha gondolod, privátban leírom, de ezt otthon csak akkor vállald be, ha valamit értesz a szereléshez... különben a kazánt megforralhatod!

Csirikoda 2014.12.24 Creative Commons License 9859

Sziasztok!

Fiat Ulysse JTD 2001-es évjárat, Webasto Z/C-D van benne, tökéletesen működik, szeretném megcsinálni félig állófűtésűre. Szereztem keringető szivattyút. Van aránylag egyszerű mód, hogy reggel indulás előtt egy 15-20 percet fűthessem a vizet?

Van rajta két látható csati. Az egyikbe 2 vastagabb vezeték megy( kék és sárga-zöld), az 1-esen van állandó 12 V. A másik csatin hat láb van, de csak 3 vezeték a 2-es (fehér), 3-as (sárga) , 6-os (piros) pin-eken.

A kábelkorbácsból még kijön két vezeték (sárga-zöld és piros) amik egy kis tápszivattyúszerűségre mennek rá.

Tudtok segíteni?

Köszi és üdv. 

K..Csaba 2014.12.24 Creative Commons License 9858

Sziasztok ! 

Először is Boldog Karácsonyt minden fórumozónak! :)

Tegnap végre akadt egy kis időm, és sikerült beüzemelni, az állófűtésemet (Thermo Top T) ami legalább egy évig állt. Ennek meg is lett az eredménye, a tömítéseknél szivárog a gázolaj. Meg tudnátok mondani, hogy komplett tömítés szettet hol tudnék hozzá kapni, illetve, hogy ez milyen áron mozog?

Valamint az normális, hogy első indítás után kb 30 mp - után erőteljesen füstölt, utána abba hagyta, ezután a szivárgáson kívül teljesen normálisan üzemelt. Csak "kiégett volna a kosz" vagy ez már az égő kosár hibája okozta ?

Bocsánat ha valami hülyeséget kérdeztem, nem nagyon vagyok benne a témában!  

Előre is köszönöm a válaszokat! 

gibbonpitti 2014.12.24 Creative Commons License 9857

amikor katona voltam a szerviz zil-ben is volt ilyen...nem használtuk,mert volt h kigyulladt a sok benzintől.....senki sem merte használni.

93-ban voltam katona és akkor már az ensz-es kötelékbe tartozó katonai verdákba nem is ezek voltak hanem webo-k....nem véletlen.

szóval aki érzi a kihívást a barkaszos/katonai vonalba annak sok sikert kívánok.

Előzmény: norbi0325 (9856)
norbi0325 2014.12.24 Creative Commons License 9856

gondolom AS( ahogy sikerült) -szabvány szerinti teljesítménnyel fűt a ruszki műalkotás !

Előzmény: gibbonpitti (9855)
gibbonpitti 2014.12.24 Creative Commons License 9855

beraktam a Kraz-omba egy 5kw-os vizes webot.....hát -14 fokban alig érte el a 65 fokot 1 óra alatt,de bezzeg a ruszki fűtés feltolta 20 perc alatt 80ra mint a pinty.

mondjuk a vezérlésük finoman szólva sincsen kiforrva.harctérre jó,de polgári használatban vannak gondok.

Előzmény: norbi0325 (9851)
gibbonpitti 2014.12.24 Creative Commons License 9854

más ha keresleti és más ha kínálati a piac........túúúúdooooodddd.....piacgazdaság.  :)

ha személyautóba akarod akkor ez zsákutca és ha szeretnéd olcsón megúszni akkor jelzem:nem fog sikerülni.

el kellene felejteni,hogy 10e ft-ból vizes állófűtés van az autóban.....ill. van amikor kijön ennyiből,de utána a tapasztalat szerint hamar elmúlik maga az autó is.

szánj rá egy korrekt összeget és akkor jót fogsz kapni.

Előzmény: hópeugárduc (9852)
hópeugárduc 2014.12.23 Creative Commons License 9853

google: webasto katonai állófűtés

valahogy így adta ki rögtön az elején

Előzmény: norbi0325 (9847)
hópeugárduc 2014.12.23 Creative Commons License 9852

na és vajjon mi lehet egy ilyen m-zárolt levegősnek a reális ára szerinted?

Előzmény: gibbonpitti (9848)
norbi0325 2014.12.23 Creative Commons License 9851

viszont legalább jó nagyok és nehezek.

Olyan ami Pont egy modern autóba lehet jó :)))))

Előzmény: gibbonpitti (9848)
gibbonpitti 2014.12.23 Creative Commons License 9850

mire is?

láttál már ilyet?

Előzmény: LipiG (9849)
LipiG 2014.12.23 Creative Commons License 9849

Igaz benzines, de egy Barkas kályha is jólehet. 15-20ért már kapni is lehet.

Üdv

Előzmény: hópeugárduc (9845)