Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Stefi szatmar Creative Commons License 1 órája 0 0 118401

SZia . Mi az arra es merre van ?

Előzmény: DSz_ (117939)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 3 órája 0 0 118400

tanyerokat es pogarakat evoeszkozoket hozzatok, mikrot szereztem

Előzmény: vzsolt70 (118399)
vzsolt70 Creative Commons License 3 órája 0 0 118399

Pedig pont hogy a fékmunkahenger szorulása okoz ilyen hibát.

Előzmény: ms.toideus (118392)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 órája 0 0 118398

IX. Fórum tali

2016. július 29-31

Szobaelosztás:

Nick/szobák

Őrmi/3

Szécsi Ferenc/10

Szucsati/17-18

Bilux/20-21

dupepe/8

Zolysys/7

Martinka/4

Jena/11

Ádi/5

Omada/5

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118395)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 órája 0 0 118397

küldtem email-t

Előzmény: Martinka. (118396)
Martinka. Creative Commons License 15 órája 0 0 118396

Én tudnék menni kb dél körül is, de ha fürcsi lesz akkor csak 5 után. Hosszabbítót viszek. 30m-t. Más nen kell?

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 17 órája 0 0 118395

IX. Fórum tali

2016. július 29-31

Még 1 nap

Mi már lent vagyunk, így van némi infó innen lentről.

Előszőr is kiba...t nagy zöld terület.

A sporthorgász tó csak önmagában 48 hektár.

Régen strand terület volt, viszont nincs fürdés lehetőség, mivel éves szintem 1 millát kérnek a kétszeri vízbevizsgálásért, így tilos a kis tóban fürödni, elméletileg.

Hűtő:

Szobánként nincs hűtő :( , annyit tudtam mókolni, hogy a 3 db kishűtőbő ( kb 50-60L-es és egy nagyhűtő ( 120L-es)-ből megkaptuk az egyik kicsit és a nagyot, melyek a lenti folyóson vannak elhelyezve, de igény szerint felvihető a fenti csapatnak.

A hétvégén osztozunk a panzión egy baráti társasággal akik úgy 20-25-en lesznek. Sikerült beszélni az Ő szervezőjükkel, hogy ne legyen probléma a bográcsozás, vagy sütögetés kapcsán.

Itt a pavilon megosztás a fontos.

Sajnos alapból mi nem férnénk bele, így a másik csapaté lenne, mi meg megkapjuk az étkezőt, 

mely jóval nagyobb, viszont ablakokkal van körbevéve. A hátránya, hogy majd a végén ki kell takarítani és rendbe kell vágni a helységet magunk után, vagy különben nem kapjuk meg.

Pár kép még:

A szobák szépek, ágyneművel, huzattal,WC papírral, TV-vel (4 csatorna) törölközővel ellátott helyiségek.

Van ahol francia ágy van és úgy pótágyazható.

Bolt van a faluban ami 17 óráig van nyitva, illetve innen 6,7 km-re van Őrszenpéter ahol van Coop, illetve ahhoz hasonló helyi beltenyészetes élelmiszer bolt hentes részleggel.

Beltenyészet árai:

- COCA Cola 1,25L: 299,-

- Tojás: 399,-

- tasakos rizs: 199,-

- paradicsom:419,-

- Sio baracklé 1L: 349,-

Szobákban kis méretű kukák vannak.

Aki tud, hozzon magával hosszabbítót és elosztót, mert szobánként kb 2-3 konektor van. Án is otthon hagytam, meghát a sütögetéshez ki kellene vinni a delejt.

Mi pénteken átugrunk a szomszédba fürdeni egyet, tervek szerint úgy 15-17 óra között jönnénk vissza.

A portás/gondnok aki a kulcsot adja:

+36-70-391-4777 Gaál Eszter

Szobák kiosztás amire emlékszem:

- Őrmi 3 szoba

- Zolysys 7-es szoba

- Dupepe 8-as szoba

- Jena 10-es szoba

- Martinka 11-es szoba

- Ádi 5-ös szoba

- Omada 5-ös szoba

Szücsatiéknak és Biluxéknak ha jól emlékszem két-két szoba van egymás mellett az emeleten.

a többiekét majd Eszti megmondja.

Német a tulaj, így ha valaki tud németül dumcsizhat vele.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118287)
Smíró Creative Commons License 17 órája 0 0 118394

:) Ez ám a nick:)

Előzmény: http://forum.index.hu/vIm (118393)
ms.toideus Creative Commons License 27 órája 0 0 118392

Sziasztok!

Van egy 307 RHY-om, de most a 406 4HX-emmel kapcsolatos fontos kérdés. (bocs, hogy ide írok, de a 406 fórumon nem kaptam választ)

- hátsó kerekekre a fék a fékpad szerint csak nagy fékerőre ad érzékelhető erőt.

- a fékpedál nyomására a fékerő változóan jön létre. Egyszer magasabb, egyszer mélyebb fog, fékerő sem mindig ugyanannyi

- a jobb első keréken sokszor rajta marad a betét, így néha túlmelegszik és a tárcsákat hazavágja. (CSAK A JOBB ELSŐNÉL!). Figyeltük, de nem találtunk összefüggéseket a fékhasználat módja, és a szorulás között. Teljesen hektikus.

Fékcsövek, tárcsák, betétek, folyadék cserélve, nyereg tisztítva.

Hibakód nincs, megállt a tudomány. ABS kocka hidraulika? A fékmunkahenger jónak tűnik és asszimetrikus problémát az nem okozhat. Vagy igen?

Lécci segítsetek!

killermedve Creative Commons License 1 napja 0 0 118391

https://alkatreszek.hu/

jók az árak ,nézd meg!!!

Előzmény: buksi 2.0 (118389)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 1 napja 0 0 118390

Vácon van egy jó kipufogós a Művház mellett

Előzmény: buksi 2.0 (118389)
buksi 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 118389

sziasztok.

abban kérnék segítséget, hogy 307sw 2.0 16v benzineshez hol vegyek kipifogó hátsó dobot?
esetleg komplett teljes rendszer is érdekel.

Smíró Creative Commons License 1 napja 0 0 118388

Dettó...

Előzmény: szucsati (118387)
szucsati Creative Commons License 2 napja 0 0 118387

Ugyanez volt, mindkét oldalon, 2 hetes T* izzók voltak.

Előzmény: misi1984 (118386)
misi1984 Creative Commons License 2 napja 0 0 118386

Most, hogy mondod pont abban a lámpában kellett a tompítottnál csatlakozót cserélni nemrég, mert összeéget az izzóval. Akkor lehet nálam is az okozta.

Előzmény: szucsati (118384)
tisvol Creative Commons License 2 napja 0 0 118385

Kamionoknak is 80 km/h a max pályán. Volt ismerősőm aki teljesen össze volt zuhanva, hogy olyan kamionra tették, amiben a gyári sebességhatároló 89 km/h-ra volt állítva és nem 90-re :)

Előzmény: hegizoli 307 SW (118379)
szucsati Creative Commons License 2 napja 0 0 118384

Ráncfelvarrottnál előfordul. Nekem mondjuk befüstölt. A közepét ki lehet venni, azon keresztül valamennyire meg lehet próbálni kitisztítani.

Tata mellett találtam embert, aki szétszedi-megtisztítja-összerakja a lámpatestet (meg szerintem itt a forumon is lehet találni), de az már nem lesz olyan, mint újkorában, aztán ki tudja, mennyire lesz jó. Ráadásul le kellett volna küldeni, azaz ki kell szerelni, az meg lökös szerelésével is jár. Ha a tompított előtt nem mattul nagyon, akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Még magát a lencsét érdemes megnézni, hogy az milyen állapotban van, én annak tisztításának majd nekiugrok, ha lesz rá egy kis időm.

Előzmény: misi1984 (118381)
d.jocov Creative Commons License 2 napja 0 0 118383

Na végül is GATES szíj + görgők és Valeo vízpumpát vettem , holnap  neki is látok.....

aztán had guruljon....

naveed Creative Commons License 2 napja 0 0 118382

Nekem két tünete volt. Néha leállt, de legtöbbször azt csunálta, hogy alapjáratról felpörgette a fordulatot 1000-1200 közé. Itt ingadozott és nem reagált a gázpedálra. Leállítás újraindítás után addíg rendben volt, amig nem hagytam alapjáratra esni. 

Előzmény: Gaborom307 (118378)
misi1984 Creative Commons License 2 napja 0 0 118381

Sziasztok! Ha a kocsi fényszórója belülről kezd mattulni, azzal lehet kezdeni valamit? Kívülről ki lett polírozva, de a jobb oldali belülről is elég csúnya.  Ha csere akkor melyik márkát érdemes megvenni? Ráncfelvarrot változathoz kellene.

didyman Creative Commons License 2 napja 0 0 118380

Ne adj ötleteket, még kötelezővé teszik.. :-D

Előzmény: tewe001 (118376)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2 napja 0 0 118379

Ha nyolcvannal mennék futót húzva,a kamionok letolnának a pályáról,mert azok simán húznak kilencvennel.

Kicsit kockáztatok,vagy beállok a sorba,nehogy a családtagjaim elkezdjenek csuklani :))

Előzmény: tisvol (118374)
Gaborom307 Creative Commons License 3 napja 0 0 118378

Egyébként neked mik voltak a tünetek? Hallottam már mástól is ezt a lehetőséget. 

Előzmény: naveed (118359)
Gaborom307 Creative Commons License 3 napja 0 0 118377

Szia, 

köszönöm, fejben eltárolom az ajánlatod. Jelenleg 2 szálon fut a dolog, ha elindítom a harmadik trafós szálat is akkor megkereslek. 

Előzmény: naveed (118359)
tewe001 Creative Commons License 3 napja 0 0 118376

Ilyenkor milyen jól jönne egy limiteres gázpedál, tuti védelem.

Előzmény: didyman (118375)
didyman Creative Commons License 3 napja 0 0 118375

Nekem ugyan nincs GPS-em, de ha van, akkor állítsd be, hogy csipogjon a megengedettnél, lehet autótípust állítani, és azt hiszem, annyi elég is a legtöbbnél. Én is biztos elfelejteném amúgy, hogy húzok valamit és szaladna a mutató. :-D

Előzmény: tisvol (118374)
tisvol Creative Commons License 3 napja 0 0 118374

Félre ne értsd, nem azért kérdeztem, mert szabálytalankodni akarok/akartam! Egyszerűen annyira ritkán megyek utánfutóval, hogy kimegy a fejemből. Ezért volt a kérdés. Igazából az autópályás fix traffik érdekesek, mert ott pl utánfutóval max 80 km/h a megengedett, amiről sajnos az ember hajlamos elfeledkezni. És nem azért mert szabályt akarok sérteni. Főuton 70 km/h a max, az nem akkora eltérés a 90 km/h-hoz képest.

Előzmény: didyman (118372)
tewe001 Creative Commons License 3 napja 0 0 118373

Jogos aki gyorshajtásra adja a fejét vállalja a következményeit. Egyébként nagyon szabályt kell sérteni, mert például autópályán 151-től mér, addig nem küldd csekket. Szóval van lehetőség mocorogni. Az utánfutó esetében 80-nál mondjuk valamivel kisebb.

Előzmény: didyman (118372)
didyman Creative Commons License 3 napja 0 0 118372

Ha betartjuk a szabályokat, akkor nem szívás. Ráadásul előre látszik, tudunk róla, hogy ott van, ki is lehet kerülni csomó helyen, ha valami nagyon szabálytalan dolgunk van.

Előzmény: tewe001 (118371)
tewe001 Creative Commons License 3 napja 0 0 118371

Igen, én válaszoltam is akkor: "Nézi az utánfutót a hátulról készített fotó ugye az utánfutó rendszáma, és arra kérdez rá." A begyüjtött összadatokból lát mindent. Csinál 3D modellt is. Ügyes cucc, csak az állampolgároknak szívás.

Előzmény: tisvol (118370)
tisvol Creative Commons License 3 napja 0 0 118370

Épp nemrég kérdeztem, hogy a fix trafik ellenőrzik-e ha utánfutóval vagyok. Ezek szerint igen.

http://index.hu/belfold/2016/07/25/80_ezer_szabalytalankodo_sofort_buktatott_le_eddig_a_veda/

Ha felkötöm, ki kell matricáznom a kormányt, nehogy elfelejtsem, hogy utánfutóval vagyok :)

Norbi0527 Creative Commons License 3 napja 0 0 118369

Sziasztok! Vákum bizonytalanságom akadt. Kis tanácsra lenne szükségem. A vákumpumpa utáni elosztónál mértem a vákumot ami a turbó felé megy, 0.7 a rendszer, 0.45-öt vezérel a wg-nek. Ami a másik körön megy rendszervákum (EGR,Fojtószelep stb) azt ledugoztam. Maradt a fékrásegítő és a turbó. Motor alapjáraton, óra a turbó betápon 0.7-et mutat, és ahányszor rálépek a fékre egy tizedet esik a rendszervákum. Ha 4-et fékezek elfogy a vákum 0.3ig és kinyit a wg, aztán szép lassan visszaépül. Múltkor kamion mögött nézelődtem gáz-fék-gáz-fék... aztán kibújtam és a szokásosnál nagyobb volt a turbólyuk, nem akart úgy gyorsulni. Na most gondolom ez nem olyan jó dolog kérdésem, hogy miként kéne ennek működni, van valami puffer vagy valami amivel ez a felhasznált vákumot győzné a rendszer, vagy a vákumpumpának kéne ezt győzni, egyébként is a 0.7 majdnem kevés, kezdjek el keresni egy másikat, vagy felújítható ez, vagy a fékrásegítő ránt le sokat vagy menjek inkább én is pokemonokat hajkurászni, vagy már nem is tudom... Valaki világosítson fel legyen szíves! :)

Norbi0527 Creative Commons License 3 napja 0 0 118368

Ha az SKF Török, a Conti pedig Román akkor egyforma sz.r, Én nem vagyok híve egyiknek sem. INA meg a teflonos Dayco ami tűrhető manapság, bár INA-ban is utoljára Britt gyártmányút kaptam nem Németet...

Előzmény: d.jocov (118362)
Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 118367

ha a facelift előtti akkor a jobb és bal gombbal tudod állítani

Ha facelift utáni akkor a rádió menüjén keresztül

Előzmény: zoleee71 (118366)
zoleee71 Creative Commons License 3 napja 0 0 118366

Sziasztok A fedélzeti az átlagfogyasztásra 40-80-90-34-999 stb.L ír ki és valaki azt mondta,lehet hogy azért mert km/l-re van állítva nem pedig l/100-ra,lés valóban km/l van rajta,ha tényleg igy van hogyan lehet átállítani?

Imre Csépányi Creative Commons License 3 napja 0 0 118365

Kinyitod a hátsó ajtót kipattintós a kárpit óvatosan kifeszíted,nem emlékszem lehet hogy csavar is van benne nézd meg,ezután hozzáférsz a műanyag tartó csavarokhoz leveszed az anyákat és kifelé kiveszed a szerkezetet,a csatit széthúzod és kész.

Előzmény: LayerCake (118355)
Casperfull Creative Commons License 3 napja 0 0 118364

Lemaradt. 283mm es. 2003_as 307 Sw-n volt.

Előzmény: Casperfull (118363)
Casperfull Creative Commons License 3 napja 0 0 118363

Ha valakit érdekel akkpr van 2 első tárcsám és 4 fékbetétem. Bontott. Vettem újat, de nem az volt a baja. A régi kb 2 éves jo állapotu. Ár megegyezés szerint. Képet tudok rakni ha kell. casperfull@gmail.com itt érdeklődhettek?

d.jocov Creative Commons License 3 napja 0 0 118362

Szakik!

SKF fogasszíj készlet (peugeot rhr) beszerelhető, vagy inkább contitech?

Casperfull Creative Commons License 3 napja 0 0 118361

2 év után végre rátaláltak a futómű felöl jövő kopogo hang hibára. Már kprmányművet akartak felujítatni velem 3 helyen is. A hiba forrása alsó trapéz gömbfej. Azóta minden oké. Akinek álló helyzetben is kormány mozgatásra szokott csúnya kopanó morgo hangot hallani, az gyanakodhat a fenti hibás alkatrészre.

Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 118360

fekete nincs külön...csak lamellával együtt.. darabja 100 e-s tétel...

Előzmény: beru77 (118357)
naveed Creative Commons License 4 napja 0 0 118359

Egy trafósort tudok adni (Pesten, 2003-as 2 literes autóból), amivel ki tudod próbálni, hogy a csere változtat-e a problémán.

Ugyan ez a trafósor sem 100-as, de nem ilyen jellegű hibát produkál és van hibakód is, ha hibázik. :)

Amúgy nekem közel hasonló volt és a vízhőfok jeladó csere oldotta meg.

Előzmény: Gaborom307 (118358)
Gaborom307 Creative Commons License 4 napja 0 0 118358

Szisztok!

Rejtélyes Peugeot hibára szeretnék segítséget. Hátha valaki már tapasztalt ilyet. 

Adott egy 307 sw 2.0 benzin. Reggel gond nélkül működik, kb 40-70 km megtétele után (változó) elkezd eleinte csak alapjáraton leállni (próbálja összeszedni magát, van amikor sikerül van amikor leáll, 10 és 1000 között ugrál a fordulat). A kulcs elfordításával rögtön indul és folytathatom az utam. Ez elkezd sürüsödni, folyamatos használat alatt már nem csak alapjáraton, hanem menet közben is fullad-leáll. Olyan még nem volt hogy többet ne ment volna, mindig indítható. A fulladás menet közben 3-5 mp aztán ujra müködik. 

Hosszabb álás után a hiba nem azonnal jelentkezik újra, minnél hosszabb az álás annál később produkálja a hibát. 

Az ECU semmit nem jelez és nem ír ki hibát. Nincs hibakód. Amikor megy akkor 100%-os az autó teljesítménye, fogyasztása nem nőtt. 

Az egyetlen dolog amivel összefüggésbe tudtam hozni a klíma: klímával hamarabb jelentkezik a hiba, de utánna a klíma kikapcsolása után is megmarad a hiba. 

A hibatároló üres. 

Cserélve lett a lambda szonda, de a hiba megmaradt. Több elmélet él:

- AC pumpa - szűrő hiba

- ECU túlmelegedés (állítólag rendszeres probléma a 307-nél, de én sehol nem olvastam ilyet)

- trafósor

- hőmérséklet jeladó

- MAG szelep

Van ötlet? Nagyon jó lenne nem ész nélkül cserélgetni az alkatrészeket. 

beru77 Creative Commons License 4 napja 0 0 118357

Sajnos mind két garnitúra kellene.

Esetleg cikszámot tud valaki?

Előzmény: Zolysys (118352)
N.Iván Creative Commons License 4 napja 0 0 118356

Kedves 307-es tulajdonosok!

Kőfelverődés miatt szélvédőcserén esett át az autóm, és azóta nem működik sem a fény sem az esőszenzor, ami azt jelenti, hogy a fényszóró folyamatosan világít. Esetleg járt más is így?

Természetesen eső és fényszenzoros szélvédőt raktak bele, vagyis ott a kivágás.

Ha tönkre ment a szenzor akkor,  esetleg az autó számítógépe rögzíti a hibakóddal együtt a dátumot is?

Illetve abban lenne tippetek, hogy szenzort honnan lehetne normális áron venni, mert a márkaszerviz szereléssel együtt 90.000 forintit mondott, ami egy kicsit irreális?!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

LayerCake Creative Commons License 4 napja 0 0 118355

Sziasztok!

A csomagtér ajtó zár gombja feletti műanyag takarót,hogy lehet leszedni nem tudja valaki?
Valamint  hátsó ajtó emblémát cserélt már valaki?

FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 118354

A gyári programnak tudnia kell(ene) alvázszám alapján.

Előzmény: kaszak93 (118353)
kaszak93 Creative Commons License 4 napja 0 0 118353

Sziasztok meg lehet állapítani szétszerelés nélkül, hogy két vagy egy tömegű lendkerekem van? Alany egy 2005-ös ráncfelvarrott csapott hátú 1.6HDI (90le - 90HX motorkódu). Akár a bárdinál akár az unixnál kerestünk csere alkatrészt kidobta mind2 verziót..illetve kuplung csere esetén kell vele együtt kettőstömegüt is cserélni?

Zolysys Creative Commons License 5 napja 0 0 118352

mármint a fekete ami a lapokon van vagy a fehér: utóbbit kaphatsz PUG szervizben

Előzmény: Barnabás Hollósi (118351)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 5 napja 0 0 118351

Üdv Urak!

2002 307 sw panorámatetős autómhoz keresek alkatrészt.

Tetőroló csúszkáit keresem. az  enyémek eltörtek. segítséget előre is köszi.

Barna

Martinka. Creative Commons License 6 napja 0 0 118350

😃😂

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118349)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 118349

Így lassan bé oldal felé nem is gondoltam, hogy vannak ijen iráslyelek a magyar nyelvben?

Köszönöm szépen, hogy leírtad számomra?

Példáid alaplyán próbálom használni, de valahogy nem sikerü!?

De igérem, hogy legalabb még egyszer át fogom olvasni?

Köszöike?!

Előzmény: ádibébi (118342)
ben75 Creative Commons License 6 napja 0 0 118348

Sziasztok,

307 CC 2.0 benzines (140LE), 2006-os produkálja, hogy üzemmeleg motornál (napi első induláskor, hidegen nem) főleg egyesben, kettesben leginkább 2500-3000 fordulat között furcsa, ütemes súrlódó, ugató hang hallatszik a motor felől ami a fordulatszám emelkedésével egyre gyorsabb és végül "belevész" a motorhang-ba, a fordulatszám csökkenésével újra hallható. A hang felengedett kuplungnál is jelentkezik, nemcsak csúsztatott kuplungnál. Ha a kuplung pedált az adott fordulat-tartományban benyomom, a hang megszűnik. Üresben, nem terhelt motornál, a fordulatszámot növelve, gázadásra, gázelvételre sincs hang. Peugeot szakszervizben (Fábián) megnézték, meghallgatták, szétszedték, kipróbálták, szerintük nem kuplung ("emelkedőn tesztelték - jó volt"), nem motor (szíjak, motortartó bak, stb.), nem kerék. Kicseréltettem a vezérlést biztonság kedvéért, illetve kicserélték az egyik főtengely csapágyat (ők onnan hallottak hangot - de nem az volt...). Végül "valami ezen a fordulaton rezonál" javaslattal álltak elő - "szét kellene szedni az elejét és megnézni nem lóg-e valami vezeték, vagy illesztés". Ebben a rezonancia dologban nem nagyon hiszek, esetleg van valami ötletetek, javaslatotok? Köszönettel.

misi1984 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118347

Gondolom, csak hallva a többi autó ventijét nyári klímázások közepette, az enyémnél alig hallatszódik valami, ezért gyanakodtam.

Előzmény: Break 307 (118331)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118346

Ádi, 

Akkor nem aggódok az off miatt. Blogot nyitottam, értelme semmi, oda sem írtam sz@rt sem.

Hosszan tudnám mesélni a vizsontagságot, annak nem sok értelme lenne, azt majd elmesélem szóban. A melókeresés amerikai techikáit sajátítottam el, így végül összejött a dolog, amikor szembejött a pozíció, ami rám volt szabva. A melóval gyakorlatilag talpra is álltunk. A gyerekek könnyen barátkoznak, úgyhogy könnyen illesztették magukat az itteniekhez, barátok vannak, szerelmek nincsenek :-) puskám már van. Találkozunk magyarokkal, kialakultak barátságok, velük rendszeresen összejárunk.

A terv beláthatósága 5 éves pillanatnyilag, kb 2019 körül állampolgárságot igényelhetünk, addig jó lenne kihúzni, bár a jelenlegi körülményeket tekintve ezzel nem lesz gond. Az egy éves tervben az Ildinek munkahely szerzés van, ez aktuális mostanában, egy nyaralás a "szigetállam"-okon :-) jövőre egy Magyarország-i látogatás...

Előzmény: ádibébi (118341)
tisvol Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118345

Köszi!

Előzmény: Weah22 (118332)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118344

Ölmi, alkalom adtán elküldöm neked ingyen azt a KVM switchet :-) nem nagyon maradt időm galázsvázsárra, így az elmaradt... nem csurrant cseppent, csak a legnagyobb, legrágább dolgok mentek el.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118340)
Ambree Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118343

Ádi, Lehet hogy kijelentő mondtot akart írni, nem?

Én úgy olvastam: "...elmaradt a garázsvásár...", - Jah, elmaradt, - "...vagy csurrant cseppent valami." - Jah, vagy.

EZ nem lehet Ádi? :-)

Előzmény: ádibébi (118342)
ádibébi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 118342

A kérdőjelet amúgy ismered? Tudod, így néz ki: "?"

Megmutatom, hogyan használjuk:

Szóval, ha szimplán kérdezni szeretnél, ilyet tegyél a mondat végére: "?"

Ha türelmetlenül tudni akarod a választ, ilyet tegyél: "???"

Ha kételkedsz valamiben/valamelyik válasz valódiságában, kombinálhatod is a dolgokat. Pl: "??!"

A lényeg: Ne PONT-tal fejezd be a KÉRDEZŐ mondatodat, hanem kÉRDŐJELLEL. Ez az: ??????????

Megvan? Köszi!!

Bocsi. De ha soha senki nem szól neked, soha nem tanulod meg.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118340)
ádibébi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118341

Üdv Ambrus, örülök, hogy visszataláltál ide. :)

Nem ilyen messzire, de én is, mi is leléptünk anno, és valamennyire átéltük, amit ti most, szóval veled érzek, és jó lenne, ha időnként mesélnél a dolgaitokról (ez a fórum már régesrég átment on- & offtopik üzemmódba, minden megfér itt! :) De nyithatsz egy blogot, ha az szimpatikusabb :)). Mesélhetnél pl a viszontagságokról az elején, a három hónap érzelmi, anyagi, egyéb nehézségeiről, hogyan találtál melót, segített-e valaki, hogy álltatok talpra odakint. A gyerekek hogyan illesztik magukat az ottaniakhoz, vannak-e barátaik, szerelmeik, stb. Találkoztok-e magyarokkal odakint, akartok-e egyáltalán (és a kölkök?). És főképp: mi a terv 1, 5, 10 éves távlatban? :)

Addig is csók mindenkinek! Még emlékszem a nálatok töltött éjszakára :)

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118340

Ha már cuccok, elmaradt a garázsvásár, vagy csurrant cseppent valami.

Előzmény: Ambree (118339)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118339

Ja, elfelejtettem, hogy "ugyan jobb dolgunk" van, de azért valamilyen szinten újra kellett kezdeni, mert nagyon kevés dolog fért bele abba a pár bőröndbe amivel érkeztünk, nagyon sok mindent nem érte volna meg elcipelni, vettük újakat. Hát, ez sokszor ilyen, kb ott tartok, annyi cuccom van, mint 25 éves koromban. Na jó, talán jobban tudom mi kell, ami nagyon kellett azt mindent meg tudtam venni.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118334)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118338

Hali Őlmi!

Most egy kicsit mindenki elfoglaltabb, mint eddig, facebookra is ritkábban kerül képes beszámoló. Talán summázhatom, hogy most jobb dolgunk van mint otthon, ha ez a egy fizetésem otthon lenne, akkora király lennék :-) de itt vagyunk, itt minden más, vannak olcsóbb dolgok, vannak drágábbak, ahogy írtam a lakhatás itt a legnagyobb tétel és gyakorlatilag a probléma is, mert a piaci hatások miatt túlment egy bizonyos ponton, már már elviselhetetlennek érzik emberek. Míg máshol, akár veszel egy házat egy kétszázezer dollárból, esetleg egy kis palotát háromszázból, addig itt egy átlagos normális házikó nyolcszázezer - egymillió dollár környékén van. Én ennyiért nem fogok venni az biztos, megvárom a következő krahh-t az ingatlanpiacon, addig gyűjtök amennyit tudok. Vicc nélkül az gondolom, hogy pár éven belül lesz ilyen, vannak erre utaló jelek. Ha mégsem, akkor is lesz valahogy, majd meglátom :-)

A kis peugeot, a 206-os családban maradt, lehet azzal el tudunk menni majd jövőre vagy utána egy talira, jó lenne látni Titeket.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118334)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118337

"Elveszett embör:) Tényleg jelentkezhetnél...:)"

Itt vagyok, ragyogok! :-P

Előzmény: Smíró (118330)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118336

Hali Zoli, 

A "vellanyos autó" jó szolgálatot tesz, itt elég sok van belőle, úgy mondhatnám napi 5 tesla, 20 leaf ami minimum szembejön, minimális kozlekedés mellett is. Mi egy golfot választottunk, a tesla drága és nekem nem is áll föl a mindent érintőképernyőről kapcsolni dolgora, a golf, illetve e-golf eléggé európai, van kellő mennyiségű gomb benne :-) Ez az autó kb 100 mérföldet tud menni, 83-ra taksálják, ahogy mi vezetjük megy 100-110-et. Ingyen lehet tölteni, így olcsó a fenntartás. Lízingeljük, a kezdőrészlet visszajön az adóból majd, a havi részlet a volvó havi benzinszámlájával megegyezik, úgyhogy sokat nem kockáztattunk vele. 140 km/h-ra van korlátozva, de itt nem is nagyon lehet száguldozni, autópályán 65mph a megengedett, de mennek a népek 70-75-tel (75 mph = 120 kmh). Tele van minden autópályával, szinte boltba is azon megyünk :-)

Eső nincs. Télen idén állítólag sokat esett, így legalább összesen 20 esős nap volt. Márciusban esett utoljára. Az időjárás nagyon jó, szeretjük, ha dög meleg van, 40 C, este akkor is 20-25 C lesz kint, lehet szellőztetni. Általában 30-35 fok van, úgyhogy a medencét sokat lehet használni, ami a bérelt házhoz van. Ezt részt nagyon élvezzük. Bár rohadt drága a bérlés (a mienk 95 nm, 2 hálószoba, $2500, ami relatíve olcsó). Cserébe viszont Kalifornia norma szerint van medence, jakuzzi, teniszpálya, konditerem is, tulajdonképp mindenhol... :-)

Előzmény: hegizoli 307 SW (118326)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118335

Sok oka volt, hogy eddig nem írtam, kezdve a belépési azonosító vesztéstől, a túl elfoglalt voltamon át a lustaságig, ha benéztem, nem volt mihez szólnom, ha szóltam volna nem tudtam, offolni sem akartam, fogalmam sem volt hogyan meséljek túl nagy offolás nélkül... mindegy. Most újra visszataláltam kicsit, szívesen megosztom az élményeim. Azt sem szeretném, ha felvágós, menőzős lenne szövegem, akik ismertek, talán tudjátok hogy nem ilyen vagyok. Rég vágytam kaliforniába, bár azt gondoltam, hogy álom marad, a sors megajándékozott a lehetőséggel, én pedig, mi pedig nem hagytuk ki. Nem volt könnyű az eleje, de azt hiszem megérte.

Fura, nagyon sokszor nézegetem a 307SW képét, kicsit hiányzik... néha nagyon hiányzik, amikor elvitték, azt az egész család megkönnyezte. Más, amikor egy új autóra vigyázol, garázsban tartva, néha becézed, egy-egy ügyes voltál kicsúszik a szádon mielőtt otthagyod a garázsban. Itt nem ez van (még nekünk sem), az autók amúgyis tárgyak, amit ha kell veszel, használod, eldobod... A volvónkra sem vigyáztak annyira, sok kicsi horpadás, meghúzás nyoma van rajta, ugyanakkor a klíma és az utak sokkal kíméletesebbek az itteni autókhoz.

Offolni nem akarnék, de minden válaszra szívesen válaszolok (és fogok is), jól esik Veletek beszélni, mégha messze is vagyunk most egymástól. Ha valakinek tudok segíteni avval hogy itt vagyok, szóljatok nyugodtan.

Martinka, bevonzottál, kétségtelen :-) pár napja szenvedtem megint a belépési kód miatt, de végül megoldódott. 

Honvágyam nekem azt hiszem nincs. Három hónapig egyedül voltam, az nagyon rossz volt, idén 25 éve hogy megismertem a feleségem, 18 éve nem voltunk külön pár nap, egy-egy üzleti utazás miatti héten kívül. Most meg 3 hónap? Nem is a gyerekek hiányoztak, hanem a feleségem. Minden nap beszétünk, egy-egy órát, de sokszor volt hogy több órát, akár 2-3-4-et. Kiderült, hogy nem tudunk egymás nélkül élni, most még jobban értékeljük egymást. A feleségemnek hiányzik néha a család, ő 40 évig a szülei közelében élt, én voltam kollégista, korán elvesztettem apám, katona is voltam... értitek.

Akcentus fura dolog, nincs senkinek a családban :-) de ismerek olyanokat, akik egy hét után már amerikajiassan beszélnak magyarul :-) Gyerekek más más módon tanultak angolul, vagy amerikaiul, vicces eredménnyel, de kétségtelenül 11-12 évesen még hihetetlen hatékonysággal. Nekem volt használható nyelvtudásom, végig arra alapoztam, a gyerekeknek a 4-5 év német mellett, az utolsó évben volt kezdő angolozás, ennyivel érkeztek, "máj ném isz dzsudit". A feleségem az egyetemen tett középfokú nyevvizsgát, de nem használta, végül megtalálta a módját, hogy belejöjjön, most (ebben a percben is) interjúzik, 3. kör egy bankban.

Én egy egészségbiztosító és kórházhálózatot üzemeltető cégnél dolgozok, több mint 10 millió ügyfelük van. Informatika a téma, most szolgáltatásmenedzsmentben, folyamatfejlesztési csoportnál, jó fizetésért. Nincs köze az itthoni bizniszhez, de hamarosan beindítom az itteni dolgaimat, most is pont dolgozok mellékesben egy szilikonvölgyi épülő ház informatikai hálózatának tervezésével, beüzemelésével, jónak tűnik, 6 belső 3 külső wifi access pointtal, méregetek a műszereimmel, beállítgatok távolról, nem egy megerőltető, de jó pénz van benne úgy tűnik. Szorgoskodom, hogy a kis családomnak mindent megadhassak amit lehet. Kérdezz még nyugodtan :-)

Előzmény: Martinka. (118321)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118334

Mondanám hogy várunk vissza, viszont remélem, hogy sokkal jobb dolgod van odakint, mint itten. Jó nézni és olvasni a face-ra feldobott kis szösszeneteket. (sajnos nagyon ritkán teszed meg)

A jövöévi tali is ugyan abban az időpontban lesz, így tudsz előre tervezni, vagyis 2017.07.28-29-30.

Várunk, az sem gond, ha nem P307 jössz., csak GYERTEK.

Előzmény: Ambree (118317)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118333

Keresd meg a fecebook-on a https://www.facebook.com/groups/pug307hu/

ott vannak páran akik eladják szeretett oroszlánjukat

Előzmény: dovicsin (118329)
Weah22 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118332

Peruzzo Venezia a márkája. Több magyar webshopnál is van, már 22e ft-tól.

Előzmény: Weah22 (118327)
Break 307 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118331

szerintem addig jó még nem kell bekapcsolnia.

Előzmény: misi1984 (118328)
Smíró Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118330

Elveszett embör:) Tényleg jelentkezhetnél...:)

Előzmény: Ambree (118319)
dovicsin Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118329

hali fiúk lányok,

segítsetek, keresek egy nagyon rendben lévő kombit max 800000-ig lehetőleg benzinest, de Jana diesel is érdekel. Ha valaki esetleg pont cserélne.

Köszi

misi1984 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118328

Sziasztok!

Az normális jelenség a 307-esemnél, hogy sosem hallom a hűtőventi második fokozatát kapcsolni? Ugye klíma indításával indul az egyes fokozat, de például multkor is járattam klímatisztítás miatt vagy fél óráig üzemmelegen de nem hallottam kapcsolni a második fokozatot. Mondjuk az is igaz, hogy a hőfokmérő alig mozdul el a 90 fokról.

Weah22 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118327

Ma késő du-an megnezem. 

Előzmény: tisvol (118308)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118326

Üdv.ismét a topikban :)Hát azért mindig érdeklődéssel olvassuk,ha valaki az óperencán túlról ír "tudósítást" :) Gyakrabban is megtehetnéd.:)  

Jó olvasni,hogy egyenesbe kerültetek.Ahogy Martinka is írta,annyi kérdés lenne.Pl: a vellany autó hogy bírja a szolgálatot? Mennyi km-t bír egy tőltés,mennyivel száguld.....stb.Kaliforniában mizujs az esővel,sohasem esik? :))))Várjuk a mielőbbi írást:D

Zolysys Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118325

hiba u.a

Előzmény: vinatt (118324)
vinatt Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118324

Sziasztok,

Adott egy 2004 Break,amin ráz a kormány "gyenge" fékezéskor.

Féktárcsákat cseréltettem,el is múlott,kb.1000km után viszont újra kezdte.

Van valakinek ötlete,hogy mi lehet a következő alkatrész?

Köszönök előre is minden hozzászólást.

kapper307 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118323

Tisztelt fórumtársak!

Már régebben feltettem ezt a kérdést, de sajnos válasz még mindig nem érkezett. Hogy van megoldva az üzemanyagtank szellőztetése, ha áll az autó. Mint már írtam, teletankolva olyan mint ha nem szellőzne. Tanksapka kinyitásakor nagyon erőss pisszenés, erős benzinszag, és a tank felől hangos 2-3 másodperces ropogás. 307 1.6 benzin break 2003. 

Valaki esetleg? 

Üdv.

Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118322

a fénykép az én gépemen készült, van programom amiből elő lehet szedni ilyen infókat, képeket, megpróbálok nekifutni még egyszer a feltöltésnek hátha majd most... :)

Előzmény: rövidlátnok (118311)
Martinka. Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118321

Szia Amreeeeee! :) Pont tegnap beszéltük a párommal hogy mi lehet veletek!? A vonzás törvénye nagy úr. :D Köszönjük a helyzetjenlentést, bár jelentkezhetnél gyakrabban is mint egy év! Olvastam volna még tovább azt a hszt... :) Honvágy inkább tompul vagy erősödik? Van már akcentusod? Milyen munkád van? Van köze az itthoni bízniszedhez? Gyerekek könnyen beilleszkedtek? Nyelvtudás megvolt előtte is vagy köze lett meg,... Ehh milliót tudnék kérdezni. :) Mesélj!!

didyman Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118320

A régi járműben XUD9TE motor van (előkamrás turbo), és ott a prémium nem igazán érződik meg-talán egyedül a Shell félével érzem, hogy fickósabb. Viszont, mivel Lucas adagolóm van, ami még kényesebb az üzemanyagra, nem tudom, hogy a prémium különféle tisztító adalékai miatt nem rosszabb a kenése esetleg.

Előzmény: Ambree (118319)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118319

"...Évek óta prémium dízelt nyomok a kocsiba... ...ekkora különbség lehet prémium és sima dízel között?"

Én is végig prémium dízelt nyomtam, és az az 1-2 alkalom amikor nem az került a tankba, hasonló tapasztalatokkal gazdagodtam :-)

Előzmény: Smíró (118258)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118318

"...ahogy Zolisys írta, 5008..."

Garulálok Gombfoci, legyen benne sok örömötök!

Előzmény: gombfoci (118183)
Ambree Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118317

Sziasztok,

Ezúton jelentkezem az óperencián túlról! Akik nem ismernek, elnézést kérek előre is az offolásért, 14 éven át 307-es tulaj voltam, ma is az lennék ha tavaj nem költözöm Kaliforniába, indító tagja voltam a 307-es találkozóknak, sajnos az idei lesz a harmadik, amelyre már nem tudok menni :-(

Igyekszem röviden offolni, akit nem érdekel amiről írok, kérem, csak scrollozzon át "rajtam" :-)

Egy éve jelentkeztem utoljára amikor eladtuk a család imádott 307SW-jét, illetve amikor elindultam. Jelentem azóta sikerült hátam, hátunk mögött hagyni a nehéz időszakot, a munkakeresés idejét, egy kis szerencsével elég jó munkát sikerült szerezni. A PUG árából vettem egy hasonló korú XC90-es Volvót, ami eddig nagyon jó szolgálatot tett. Sikerült berendezni a bérlet lakásunkat, megvettünk mindent. Nemrég egy kis villanyautót is vettünk, egy e-golfot, hogy a nagy étkű Volvó mellett legyen egy olcsón üzemeltethető futkosós autó a feleségemnek. A gyerekek nagyon szeretik az iskolát, igaz most szünet van, de 3 hét múlva már újra kezdődik. A feleségem most munkát keres, ha van egy kis szerencsénk, hamarosan ő is dolgozni fog.

Nagyon sajnálom, hogy az idei talin sem lehetek, lehetünk ott, ha jövőre hazamegyünk, talán ismért találkozhatunk...

Zolysys Creative Commons License 2016.07.21 0 0 118316

2006 nem ?:)

Klub oldalon leírás van a csörlőről

Előzmény: petya344 (118315)
petya344 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118315

Sziasztok ! Egy kis segítséget kérek. 307 SW 1,6 HDI 2016-os autómnak a pótkerék felhúzó szerkezete megadta magát. Ezt javítják vagy csere ? Illetve tudtok helyet ahol van ilyen működő szerkezet és ki is cserélik normál áron.  Keresek még bal  első komplett fényszórót is, ami hibátlan állapotú. Ha van infótok írjatok. Köszi a segítséget.  

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118314

Ha mégis megállít, vedd elő a kamerádat és csinálj vele egy riportot, hogy mi a véleménye a mai biciklitartókról. :D

Előzmény: tisvol (118309)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118313

Ha megvetted akkor ügyelj arra, hogy jól rögzítsd én ne kelljen kerülgetni az autópályán, ha elszabadul.

egy kis teszt a tartókkal kapcsolatban

Előzmény: tisvol (118305)
ayoubowan Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118312

T. Fórumozók!

Sok év után megváltam kedvelt Peugeot 307 2.0 Premium autómtól. Márkaváltás miatt megmaradt 4 db. 15" lemezfelnim a hozzá való csavarokkal. A téli gumikhoz használt kerekek jutányos áron elvihetőek. Mail címem a a nicknevemre kattintva elérhető. 

rövidlátnok Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118311

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzászólásokat, elvileg mindegy, hogy milyen pozícióban van a nagynyomású szivattyú. Beszéltem Jena 307-el telefonon, ő azt mondta, hogy találkozott már olyan járművel, melynek a csereperiódusa 100.000 km fölé tevődött ki és nem stiftelték, (rossz pozícióban volt a bordáskerék), viszont ez nem okozott problémát. Ha pedig valóban öt órán kell állnia a rögzítésnek, akkor teljesen jól raktam össze, nem kell aggódnom ezen. Norbi, ha esetleg megadnád a fénykép hivatkozásának forrását, azt megköszönném, de akár privátban is elküldheted, bár azt nem tudom, hogy hol tudom megtekinteni :) Mellőzök egy linket a cseréről, ezen is jól látszik, hogy a stiftelésre használt fúrószár valahol 11 óra tájékán található, bár ez egy citroen c4-es jármű, de az erőforrásuk egy ugyanaz, ezért is aggódtam.

https://www.youtube.com/watch?v=MSgisNATr1A

Előzmény: Norbi0527 (118300)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118310

Jöhet mind. ;)

akkor a hallé kilöve, a szombati kajat megbeszeljük penteken, aki késön érkezik annak nemlesz szavazata. :DDD

Előzmény: Ferenc Szécsi (118304)
tisvol Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118309

Én is ebben bízok :) Meg a rendőr jószándékába, ha megállít.

Előzmény: vzsolt70 (118307)
tisvol Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118308

Köszi!

Egy márkát, vagy linket tudsz adni?

Előzmény: Weah22 (118306)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118307

9104-em van. Nem látszik a rendszám tábla. De eddig még sosem szóltak érte, pedig rendszeresen használjuk.

Weah22 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118306

én egy olasz gyártmányú hordozót használok, új ára ~25e ft, tökéletesen megy vagyok elégedve vele. sztem felesleges kiadni Thulera annyival többet, pláne nem ami 100e ft-hoz közelít, egyszerűen nem tud annyival többet.

az enyém 3 biciklis, és fel tudod úgy rakni rá a bringákat, h látszódik a rendszám. a hevederek nagyon jól tartanak, egyszerű szerkezet, de sosem lazul egy centit sem, nyitható a csomagtér ajtó is, igaz, egy biciklivel sem könnyű, 3-mal combos és persze tartani kell kézzel, hisz hatalmas súly nyomja nyitott állapotban felülről. ezeknek mind dönthető a "szöge", tehát a bringákat valszeg nem a vízszintes tartóra fogod felrakni a rendszám láthatóságának problematikája miatt, hanem kb 45 fokos szögbe állítod a tartót, vagy még meredekebbre, kicsit az "ég felé" mutatóan.

persze mindegyik más, és el tudom képzelni h van, amelyikkel szívás az élet. talán megér mindenképp egy próbát, csak van a közeledben decathlon, bringabolt stb, vagy ha más nem, netes videók.

tisvol Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118305

Lenne egy kérdésem bicikliszállítással kapcsolatban. Konkrétan két típusról, hátha valakinek van:

http://www.csomagtartoonline.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=10_13&products_id=18

http://www.csomagtartoonline.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=10_13&products_id=15

Sajna nincs még vonóhorgom, szóval fontos lenne, hogy a rendszám látszódjon és valamennyire a lámpa is. A 9105/9106-nál ez okés, viszont magasan van és drágább. Vajon a 9103/9104-nél Pug 307 esetén látszódik a rendszám? Próbálni nem tudok, neten akarok rendelni. Valakinek valami tapasztalata nincs?

Ferenc Szécsi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118304

Helló Őrmi!

Hívtam őket de sajnos hal biztos nem lesz mert kizárólag sporthorgászat folytatható!

A palacsintához tudunk vinni lekvárt, nesquik kakaóport, nutellát azt megnézem otthon, hogy van-e otthon.

Tudunk vinni 1db napsátort(2-3fős pop-up), focit, focikaput, gumilabdákat!

Hazafelére ha balaton délipart felé megyünk akkor tudom ajánlani egy ebédre Balatonszentgyörgy Csillagvár éttermet. 3féle menüből lehet választani azt hiszem 700-900-1100 volt de az 1100as menü az rendesen emberes!

Fürdésre meg tudom ajánlani a Balatonboglári Platán szabadstrandot!

bocios2 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118303

Sziasztok!

307 SW 2.0Hdi 107 Le, 2002-es visszateroen az alabbi hibat produkalja: 

Gyorsitaskor "antipollution fault" es veszuzembe teszi a motort. Eleg 5 percre felreallni es veszuzem nelkul lehet tovabb menni. 

Nincs semmi elojel, nem fustol, nem rant, nem torpan meg. Van, hogy elo sem jon siman el lehet forgatni 5000-ig problema nelkul. 

Aztan autopalyan gyorsitok, minden rendben az auto normalisan gyorsul es megis kidobja a hibat.

Hibakodom par nap mulva lesz, de az utolsonal keves uzemanyag nyomast jelzett. 

Szurok rendszeresen cserelve vannak. Nemreg lett turbonyomas szabalyzo cserelve. 

E mellett ugy egyebkent minden folyamatosan karbantartva, cserelve, javitva van. 

Megis mitol produkalhatja a fenti jelenseget?

Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118302

Úgy látom, hogy nem látom. De az 1.6HDiF-hez 5óránál írja a gép a rögzítést. Ha gondolod elküldöm privátba, mert ide nem jött össze...

Előzmény: Norbi0527 (118301)
Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118301

Ha látszik a kép, akkor azt hiszem megnyugodhatsz :)

Előzmény: rövidlátnok (118289)
Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 118300

Ha működik akkor jól csináltad, ha minden jellel passzolt a stiftelés, akkor annak ott a helye, mindegy ki mit rakott a netre. Ráadásul az én olvasatomban a magasnyomású rögzítésének nem jel szerepe van, csak h ne forogjon el szij felrakáskor, mert az adagolót ugye muszáj jelre rakni, de a magasnyomásúnál nem úgy működik a rendszer, csinál egy rail nyomást, a többi a motorvezérlő dolga, h ki mikor mennyit fecskendezzen. Bár ha jól emlékszem 1.5 DCi-nél van jeladó a szivattyú kerekéhez is, de azt a rendszert nem is akarom megismerni jobban. Én mindig mindent megjelölök magamnak, az a biztos. Renaultnál a fogaskoszorút is, mert előszeretettel kihagyják az ékes megoldást a főtengely kerekéről

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.19 -1 0 118299

Keresd Jena 307-et,weboldalán,telón,itt a topikban :)

naveed Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118298

Ebay. 

Előzmény: orlov007 (118292)
Pug 306 GTI Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118297

Sziasztok! 

Sajnos az év legnagyobb Francia autós találkozóját elmosta az eső így az új időpont a következő: 2016 09 10-11

Gárdony Tó Party rendezvény strand. Gárdony Ibolya utca 2

Várunk mindenkit szeretettel! 

https://www.facebook.com/events/655909344558935/

Zolysys Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118296

faceliftesben volt :P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118293)
tewe001 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118295

Kar hogy ki kell hagynunk iden... amugy sincs itthon a sarkany, a Tisza parton varja a szebb napokat meg egy darabig...

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118294

Jó a Somlós képed.

Előzmény: tisvol (118270)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118293

Gyári xenon nem volt a 307-ben. Ezért a kábelek sem stimmelnek hozzá, mókolni lehet, de ha a rend őre megfog vadászni fogja a motortérben a xenin trafóját amit érdemes jól elrejteni, nem csak berakni. A praktikusan megoldod és szánsz rá időt, akkor lehet piszkálják a pénztárcádat.

Előzmény: kaszak93 (118267)
orlov007 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118292

köszi szépen. ha az egész egységet cserélem, akkor hol érdemes szétnéznem? van erre bevált bontótok vagy valami importőr aki megbízható és nem a havi fizetésemet kérné el érte? gondolom házilag ki is tudom cserélni, nem igényel szakembert!?

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118291)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118291

Külön a kapcsolót még nem láttam sehol, hátha van valakinek egy halott verzió és oda tudja adni neked a kapcsoló részér

Előzmény: orlov007 (118288)
naveed Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118290

Sziasztok!

Ma kicseréltem a gyújtótrafót. Ha valakinek kell a használt és el is jön érte, akkor odaadom. 

Azért cseréltem, mert néha P0351-et dobott az autó. Ha valakinek teljesen behalt, akkor ez még egy darabig segíthet. 

Ilyen:

rövidlátnok Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118289

Sziasztok,

Vezérlést cseréltem a peugeot 307 1.6 hdi 110 le autómon (2004), youtube megosztón van egy halom videó önmagáról a csere folyamatáról. Szinte mindegyik felvételen az látszik, hogy a nagynyomású szivattyú pozíciója valahol 11-12 óra körül van, viszont az autómon lévő szivattyún nem található azon a részen pozicionáló stiftnek a helye. Egy tükör segédletével teljesen átnéztem a kerék mögötti részt, valahol öt óra magasságában van egy lyuk, ebből kifolyólag oda reteszeltem a szivattyú bordáskerekét. Az autó rendeltetésszerűen működik, viszont kicsit aggaszt ez a dolog, hogy miért tér el a videón látható pozíciótól. Szerintetek van jelentősége a szivattyú helyzetének? Bizonyára igen, elvégre ha nem lenne, nem is kellene reteszelni vezérlés cserénél. Esetleg valaki járt már ebben a cipőben? Köszönöm előre is a hozzászólásokat, sziasztok.

orlov007 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118288

sziasztok!

a nyaralás alatt megadta magát a vezető oldali ablak kapcsolója és ki is esett. a mechanika működik rendesen, csak kapcsolóval kényelmesebb mozgatni mint az ujjammal azt a két kis gombot nyomogatni:D

ezt lehet külön cserélni és csak egy másik gombot berakni vagy az egész részt cserélni kell?

köszönöm a válaszokat

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118287

IX. Fórum tali

2016. július 29-31

Még 9 nap

Én már csütörtökön lent leszek a családdal, így a felmerülő kérdésekkel lehet bombázni.

Infó amit eddig sikerült beszerezni:

Hús vásárlási lehetőség van Őriszentpéteren. Nyitvatartás: mindennap este 19 óráig kivétel vasàrnap akkor 12-ig.

A közelben vannak látványosságok:

- Bajánsenyén:Református templom, Katolikus imahàz, Emlèkpark

- Magyarszombafa (7 km): vadászati kiàllítás nyitva 10 órától kivétel hétfő.

Étterem 200 m tőlünk Berek halászkert.

Szombat:

Ha pénteken Ferinek sikerül halat fogni, akkor tervben van egy bográcsos halászlé, mellé az elmaradhatatlan palacsinta (tölteléket hozzatok).

Vacsorára tervezve van grill hús sütögetés, grillezett zöldséggel.

Vasárnap:

Arra gondoltam, hogy korábban összepakolnánk és lemennénk a Déli részre a Balatonra "hazafelemenet" és ott fürödnénk (ha jó az idő) és este (ki mikor) mehetne mindenki haza. Tehát hozzatok fürdőruhát, azt majd az idő megmondja mi lesz. Egyben egy szép felvonulás is lenne.

A másik megoldás, hogy a Berek halászkertben ebédelünk egyet és utána szóródunk szét.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (117847)
7941 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118286

Ó állati! :)

Előzmény: vzsolt70 (118285)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118285

Pont neki válaszoltál. Zolysys az embered.

Előzmény: 7941 (118284)
7941 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118284

Köszi! Igen, olvastam a leírást, hogy el kell vinni programozni is, van itt esetleg valaki Pest környékén akinek van hozzá szoftvere és a kialkudott áron megcsinálja a programozást? Akkor a nem limiteresre fogok lőni, nem szeretném, ha lenne egy eleve nem működő funkció...

Előzmény: Zolysys (118283)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.19 0 1 118283

Limiterhez más gázpedál kell..bármelyik kar jó, de ez még kevés lesz

Előzmény: 7941 (118282)
7941 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118282

Sziasztok! Tempomatot szeretnék tenni a kocsiba, 2006os 1.6 benzin. A fékpedálnál 4 kábeles a kapcsoló (egy kapcsoló van, 4 kábel megy bele). Honnan tudom eldönteni, hogy a limitert is tudja-e az autó, vagy csak a sima tempomatos kart vegyem meg?

Köszi!

didyman Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118281

Az LCD mindenképpen polarizált, ha éppen látod a napszemüvegben, akkor lehet, hogy az iránya más (esetleg pont emiatt) és azért.

Előzmény: Gábor307 (118235)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118280

ott a kezelési...

public.servicebox.peugeot.com/ddb/

Előzmény: zoleee71 (118279)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118279

Ettől nem lettem okosabb,van erről leírás vagy esetleg te tudnál segíteni???Köszi

Előzmény: Zolysys (118278)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118278

Te a nyomógombokkal :)

Előzmény: zoleee71 (118277)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118277

És ki,hol állítja be?

Előzmény: Zolysys (118276)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118276

mert nincs jólbeállítva

Előzmény: zoleee71 (118275)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118275

Köszi az nekem túl sok,akkor fogom eladni amikor max 20-22 fok van,mert akkor tökéletes.Most hűvösebb idő volt,látni lehetett rendesen faszságokat ír ki pl pillanatnyi fogyasztás 80-90l utána 35-55l 999l stb,nem tudom miért?

Előzmény: gumatar (118266)
bocios2 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118274

Rosszul mondtam, amit beir hiba:  "atmeneti - toltonyomas tul magas". A nyomasszabalyzonal szuro is teli volt, az egesz cserelve lett.

Előzmény: bocios2 (118273)
bocios2 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 118273

Sziasztok!

307 SW 2.0Hdi (107Le) egy jo ideje az alabbi problemat produkalja: 

3000 fole forgatva (bar sajnos ez sem torvenyszeruen, van hogy alacsonyabb fordulatrol gyorsitva ugyanezt csinalja, van, hogy hiaba huzatom ki akkor is) veszuzembe valt a motor. Hibatarolobol a nem megfelelo turbonyomas jelzes olvashato ki. Turbonyomas szabalyzo lett cserelve, de a hiba megmaradt. 

Amikor ez tortenik nincs semmi elojel, jol gyorsul, nem rangat, nem fustol, nem torpan meg. Szepen egyenletesen gyorsul es minden elojel nelkul jon is a hiba. 

Ha ilyenkor megallok nehany percre akkor a veszuzem megszunik es lehet menni normalisan tovabb.

A tarolobol kiolvashato, hogy mekkora nyomasra lett volna szukseg es mekkora alt elo. A pontos erekre nem emlekszem, de a kulonbseg nagyon csekely. 

Mit erdemes meg ellenorizni? Esetleg valamelyik cso, tomites vagy csatlakozas?

Zolysys Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118272

Nem. Más a vezetekkoteg

Előzmény: kaszak93 (118267)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118271

Jenő!

mercedes 200 CDI 102 Le  tuningra tudsz embert vagy okosságot ?

Előzmény: Jena307 (111248)
tisvol Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118270

Fűtés előtét ellenállás a bajod. Keress vissza, én is, mások is irtak már róla.

http://www.heaterblowerresistor.co.uk/peugeot206307heaterresistor.html

http://www.peugeotforum.de/forum/viewtopic.php?f=1&t=121400

Előzmény: 314ZZA (118260)
szucsati Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118269

Zolysys, holnap kereslek, a hátsó lámpatest testcsatiját meg kellene csinálni véglegesre -ahogy beszéltük korábban - ma megint hozzá kellett nyúlni, hogy valamennyire működjön.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118268

Igen,Pár percet várni kell,addig nem is ajánlott gyakorolni az indítást.

Előzmény: Takee85 (118265)
kaszak93 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118267

Sziasztok lenne eg olyan kérdésem, hogy gyári halogénes izzó helyére lehet rakni gyári xenon izzót átalakítás nélkül? Vagy ha nem lehet átalakítás nélkül akkor mi szükséges és mit kell átalakítani? Alany egy 2005-ös 307-es amiben a buborékos projektoros lámpa van.

gumatar Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118266

Amit adni tudok új  autóban még nem volt vállalok rá hat hónap garit az ára 18.ezer.

Előzmény: zoleee71 (118263)
Takee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118265

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni:

2002-es évjáratú rhs akkusaru levétel és visszahelyezés után kb 1-2 percig nem indul el, utána viszont pöccre. Ez normális jelenség?

Ennyi időre van szüksége az agyának hogy magához térjen?

Zolysys Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118264

Abba jo

Előzmény: zoleee71 (118263)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118263

Az enyém már az újabb tipus kerek ködlámpa stb.ha erre gondolsz?Majd kiszedem és megnézem pontosan,nem tudod véletlenűl hogyan kell kiszedni?Mennyiért adod?

Előzmény: gumatar (118262)
gumatar Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118262

Előzmény: gumatar (118261)
gumatar Creative Commons License 2016.07.17 0 0 118261

Ha erre a típusú amire szükséged van én tudok adni de ez csak a facelift-be jó.

Előzmény: zoleee71 (118256)
314ZZA Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118260

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a szabályzó elektronikám lehet a rossz ha a ventilátor utolsó 2 fokozata nem kapcsolható? BEHR klíma van az autóban, minden más jó. 2004-es SW, TU5JP4

d.jocov Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118259

Bizony lehet.... rendesen észrevehető az üzemanyag minőség.

Előzmény: Smíró (118258)
Smíró Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118258

Évek óta prémium dízelt nyomok a kocsiba. Legutóbb - bő fél tank óta - be kellett érnem "mezei" Shell dízellel, mert azon a kúton (Orosháza) nem lehetett extra üzemanyagot kapni. Tankolni meg legalább annyira sürgősen kellett, mint vizelni, szóval nem teketóriáztam. Kb. 61 liter bele is szaladt  (meg kifelé is).

Szóval tegnapi Pesti út oda-vissza bő 500 km, és valahogy "kelletlenebbül" ment a verda. Valahogy erőlködve húzott, gyorsult. (Németország felé kerülve 170-ig rendben volt, de utána már nem nagyon akarózott a gyorsulás) A kérdés, hogy okozhatja-e szarabb üzemanyag, vagy kezdjek el problémát keresni? A fogyasztás normális volt, mint eddig (5,4-5,6), Pesti rohangálás, csúcsban araszolás után is 5,6 átlaggal értem haza és zártam a napot. Vagy ha kihajtom az üzemanyagot és újra extrával töltöm elválik, hogy esetleg ez okoz-e ilyen problémát?

Nem szoktam üzemanyag típust váltani (OMV extra megy bele télen-nyáron) , így nincs nagyon összehasonlítási alapom. Csak azt éreztem, mint ha kicsit erőlködne, korábban meg erőlködés nélkül suhant, gyorsult. Ami még infó lehet, hogy JenaTesót nem tudtam kivárni a vezérlés cserével, így azt helyben megcsinálták 2 hete. Már nagyon zavart az olajcserére figyelmeztető villáskulcs. Ez volt a második hosszabb utam, most tűnt fel, hogy kelletlenebb a verda. Vezérlés összerakással kapcsolatos dolog gondolom ilyet nem okozhat, illetve ha lett volna, akkor azt Gyula-Győr és vissza útvonalon csak észrevettem volna. (ékszíjak, vízpumpa, 2 szimmering gyűrű, olaj + szűrők, hűtővíz lettek cserélve) Hibaüzenet nincs természetesen.

Szóval ekkora különbség lehet prémium és sima dízel között?

matezie Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118257

Üdv mindenkinek.

Autót keresünk, és felkeltette figyelmünket a 307 SW tipusú modell, melyből 2003-2006 közötti modellt keresünk.

Benzines tipust, abból is az 1.6-osat, lehetőleg kevesebb mint 250e kilométerrel ha valakinek van normál állapotú eladó kérem jelezzen nekünk, mert már átnyálaztuk az összes oldalt, de eddig nem találtunk megfelelőt.

max 1 milliót tudunk adni érte

keresni a következő e-mail címen lehet: kiraly.mate.s@gmail.com

zoleee71 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118256

Most akkor van valakinek eladó jól működő középső kijelzője 2005-ös 307 SW-hez??????

Gábor307 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118255

Szia! Azt mondjuk még nem néztem, de alámegyek és megtekintem. Köszönöm a segítséget, minden info jól jön! :-) 

Előzmény: Kajafun (118254)
Kajafun Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118254

Szia! 

Nekem is volt ilyen problémám, nagyon sokáig nem jött rá senki hogy mi a probléma. Ahogy teltek múltak a hetek, már csattogott a motor is, akkor derült ki, hogy egy filléres 5-10cm-es turbócső hasadt ketté és ott szökött a nyomás. A conputer meg bem tudta mi a frász van. Ezt kellene még megnézni szerintem. Valahol alulról kell felnyúlni. 

Előzmény: hegizoli 307 SW (118252)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118253

Ez az a csatlakozó akkor. Hát ez nekem teljesen egyben van, monjuk úgy, hogy sajnos. :-) Azért még lesz időn átböngészem a vezetékeket, hátha annyi a baj, ha nem lesz semmi falazom az egeret benne :-) 

Előzmény: hegizoli 307 SW (118252)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118252

A 307-nél a nagynyomású tetején van az adó csatija.Nem tudom a 407-nél ugyanott van-e.Val.szinü csak ott van :) Nem rég volt nálunk egy 407-es tempobesz.prog.ügyben,megnéztem volna..... :)))

Előzmény: Gábor307 (118251)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118251

Igen Zoli! Nem tudom, hogy mennyire felismerhető a kép

Előzmény: hegizoli 307 SW (118250)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118250

Nekem szól a kérdés Gábor ?

Előzmény: Gábor307 (118242)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118249

Nekem is van egy fakó sárga pluszban :D:D:D:D

Előzmény: Zolysys (118247)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 118248

Nekem veszettűl kellene olyan kijelző ami kicsit lejebb van a képeken.2005 évj SW

Zolysys Creative Commons License 2016.07.15 0 1 118247

ha jó a zőőd az tuti van. lehet sárga is akad :)

Előzmény: Nick_Rivers (118246)
Nick_Rivers Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118246

Igy hogy olvasgattam vissza láttam neked néha volt eladó. Most nincsen esetleg? Vagy javítható ez valahogyan?

Előzmény: Zolysys (118245)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118245

nem jó a 2005 előttibe értsd már meg!!!

Előzmény: Gábor307 (118241)
Weah22 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118244

na, 1 órával ezelőtt viszont pályán pályatempónál megint kiírta h engine fault, és a teljesítmény lecsökkent... fasza.

Előzmény: Weah22 (118232)
Nick_Rivers Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118243

köszi ezeket láttam de sajna az enyémben nem ilyen van. Gondolom ez az újabb fajta .

Előzmény: Gábor307 (118240)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118242

Ez az a vezeték?

Gábor307 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118241

Előzmény: Gábor307 (118240)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118240

A legelsőt! Mondjuk 407be, de úgy tudom ez való a 307be is.

Előzmény: Nick_Rivers (118237)
Nick_Rivers Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118239

Picit csodálkoztam is:-) Ötlet esetleg merre érdemes keresni tutira működőt?

Előzmény: Zolysys (118238)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118238

ott nem is fogsz találni

Előzmény: Nick_Rivers (118237)
Nick_Rivers Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118237

Szia,

te melyik fajtát vetted? Nézem az aliexpresst de 2001-2005-höz nem láttam

Gábor307 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118236

Megnézem, köszi! Ajánlás volt még az egr lefalazása, de jobban örülnék a vezetékhibának :-) 

Előzmény: hegizoli 307 SW (118234)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118235

Én amit rendeltem hozzá 8ezerért, hibátlan. Tavasszal tettem be és most ezekbe a melegekbe is hibátlanul lehet látni. Ami még nagyon jó az újban, hogy polarizált lencsés napszemüvegben is látszik rendesen, nincs fényvisszaverése, az előző, amikor jó volt, sem lehetett látni napszemüvegben. :-) 

Előzmény: hegizoli 307 SW (118233)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118234

Nálunk az egyik 307 2.0 HDI RHS oroszlán csinált hasonló tüneteket.Beázásra gondoltunk a BSI nél a kábeleknél pl.

Végül a nagynyomású szivattyúnál az adó vezetékén a kötegben ami bemegy a műa.csatornába,teljesen szigeteletlen volt.Hogy hová lett róla ne kérdezd :) Azt kicserélte a fiam,azóta jó.

Olvastam,h valakinél már volt így.Nézd meg annyit megér.

Előzmény: Gábor307 (118224)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118233

Ha veszel újat,vagy bontottat JÓT,akkor ismét jól látni mindent rajta.Én már cseréltem és jóóóó :)

Előzmény: zoleee71 (118230)
Weah22 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118232

A gyertyák cseréje úgy tűnik megoldotta a problémát, hétfő óta egyáltalán nem rángat. 

Előzmény: opel123 (118164)
naveed Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118231

Akkor is, ha azokat tavasszal cserélték?

Előzmény: Zolysys (118225)
zoleee71 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 118230

Rendben van,hogy lehet hozzá venni újat vagy bontottat,ezt vágom én is,engem az érdekelne,hogy ez tényleg Peugeot betegség vagy nem,mert ha veszek hozzá másikat és ugyan ezt fogja produkálni napsütésben akkor nincs értelme venni?2005 évjárat

Gábor307 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118229

Aliexpress.com kb 8000 huf postázva, hibátlan!

Előzmény: zoleee71 (118226)
gumatar Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118228

Hányas évjárat?

opel123 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118227

Vagy veszel egy bontott jót, vagy ezzel élsz tovább vagy egy újat 65-70e Ft-ért.  Ez a 3 lehetőség van.

zoleee71 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118226

Sziasztok

Vásároltam egy 307SW-ét 1.6hdi a középső kijelzőn melegben,napsütésben alig látni rajta valamit,lehűl az idő akkor tökéletes előző tulaj mondta,hogy tipus hiba,nincs rá valami megoldás?Olvastam másnak is van ilyen problémája,ezért nem látom értelmét,hogy vegyek egy másik kijelzőt.

Zolysys Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118225

elsőre gyertyák

Előzmény: naveed (118223)
Gábor307 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118224

Sziasztok! 

Rég jártam itt, akkor még egy 307em volt.

Most egy 407 2.0 hdi RHR motorkódossal szelem az utakat.

Van azonban egy két megmagyarázhatatlan bajocska vele. Egyenletes gázadásra, vagy fordulattartáskor rángat kicsit, mintha nyomkodnám a gázt, na meg fekete füstöt ereget magából hirtelen gázadásra. Elég jól el volt rakódva a fap szűrője, rendszeresen szerette volna is tisztítani, ezért iktatva lett belőle a rendszer, mint szofteresen, mint fizikailag. Még kicsit füstőlget, de most szürkén ez most talán megszünőben van, ha kiég végre belőle a sok kosz. A rángatásom viszont nem oldódott meg. Valaki találkozott hasonlóval? Átesett egy teljes diagon, eredmény, hogy nagyon jó állapotú a kocsi, viszont a rángatásra ott sem született egyenlőre megoldás.

Ha valakinek lenne megoldása megköszönném! ;-) 

naveed Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118223

Zolysys nagymester, ha a beindítás után olyan, mintha csak 3 henger menne, leállítás és újraindítás után pedig ok és az elm p1352 és 1354-et mond, akkor az gyújtótrafó lesz?

szucsati Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118222

Sziasztok,

jelen esetben egy OFF Opelról lenne szó, amelyik eső után rendszeresen nem indul vagy csak nagyon nehezen. Gondolom valahol ázik vagy párásodik. Ha nem ment előtte, akkor is ez a jelenség, tehát nem a felverődő víztől van. Egy szerelőnél már volt, de nem talált semmit sem. Esetleg ötlet, javaslat, hová lenne célszerű vinni?

Köszi.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118221

Eolyst-t cserélni szoktad ? Mert nekem megette :D:D:D (amig kellett neki) Sajnos a fap nem örök életű

az is okozhat "üzemzavart" de Jena ha itt lesz akkor írja a tutit :) Hát ja előzéskor nagy gáz ha akkor tilt a gép,még fokozza az élvezetet,ha mögötted vagy hárman csatlakoznak a művelethez és szemből meg közelednek:)) Én így jártam egy kamion előzése közben,aminek a feléig értem,értünk. A többit gondolhatod........

Akkor a CR nyomásszabályzó volt a ludas.Most megint c@rakodik,de egy ultrahangos tisztítás kellene.......

Előzmény: aYvEl (118215)
tisvol Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118220

Bocs, a videot 3:20-tól érdemes nézni :) Rossz lett a link.

Előzmény: tisvol (118219)
tisvol Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118219

Nézegettem apám Corollájának szervizfüzetét. Olajfogyásra azt írja, hogy 1000 km-ént 1 liter(!) olajfogyás teljesen természetes(!) Megnéztem a füzet elejét és nem, nem VW logó volt rajta :)

Más!

Ez mekkora!

Előzmény: Zolysys (118214)
Kajafun Creative Commons License 2016.07.14 0 0 118218

Szia! 

A nyomásszabályzót fél órát volt időm áztatni benzinben és utána fék tisztító sprével fujkáltam. Sajnos pont szerelés közben kellett a konbájnhoz alkatrész. 

Az óta vagy antizik, vagy nem. De a sárga motorhiba lámpát már meg kellett szoknom, mindig ott fityeg. Mit tudsz ajánlani? Tisztitsam át még egyszer ugyan így, csak tovább áztatva, vagy vegyek újat? 3 éve lett ez kicserélve :(

Köszi! 

Előzmény: Jena307 (118160)
thaibox Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118217

Sziasztok! 2004 peugeot breakhoz, a képen látható futo ventilator csatlakozot keresek.

Árpi89 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118216

Akkor nem tudsz semmi infot ezek szerint sajnos..

Előzmény: Zolysys (118214)
aYvEl Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118215

Sziasztok. Rég jártam itt utoljára. (nem volt gond az autóval) :) 

Az autót 2 éve használom (Peugeot 307sw 1.6HDI 109hp FAP, 2006/12).

Egy problémám adódott, kb. 3 napja jelentkezett (először) a tünet. A 3 nap megtett 320 km alatt 4x produkálta, egyenletes tempóban haladva (4ikben 60-90 közötti tempónál figyeltem meg leginkább) az autó berángatott elég érezhetően (2-3 egymásutáni). Eolys-t tavaly cseréltem, idén levegőszűrő, pollenszűrő, gázolajszűrő cserén is átesett, nemrég olajszűrő+olajcsere) ezért ilyesmire nem gyanakszom. Fedélzeti számítógép se mutat semmi problémát, ezért nem tudom a részecskeszűrő produkálhat e ilyesfajta tünetet (eddig sosem volt problémám vele).

Szerintetek mi lehet a gond? Eddig nem történt szerencsére semmi probléma, de bele se merek gondolni, mi történne ha előzés közben produkálna hasonlót :( Segítségeteket előre is köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118214

semennyire

Előzmény: Árpi89 (118212)
top of the line Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118213

e-mail ment vissza de estére felrakom mindennek az árát netre , hogy a többit is tudja mindenki mert van több érdeklődő.

Előzmény: vzsolt70 (118210)
Árpi89 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118212

Sziasztok. 307-es 2001es 2.0 benzines 136le, 168000 km van benne.az lenne a kérdés hogy total quartz energy 5w40-es olaj van benne, és eléggé eszi az olajat 1400km-en olyan 4dl, ez mennyire normális? Nem füstöl sehol nem csöpög.... Esetleg vkinek volt ilyen vagy mi lehet a gond.. Köszi előre is, nagyon fontos lenne az info...

pepe_pepe Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118211

Szia,

mail ment.

Üdv,

P.

Előzmény: sonofagun (118200)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118210

Szia, a térelválasztó érdekelne. Irtam e-mailt.

Előzmény: top of the line (118206)
peti023 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118209

Szia!

Vajszínű anyós oldali első kapaszkodó van rajta? Gondolom szürke.... :) 

Előzmény: top of the line (118206)
misi1984 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 118208

És ha szeretnék,hogyan és honnan tudnék rendelni?

Előzmény: tisvol (118202)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118207

is is

top of the line Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118206

Barátom elkezdett bontani Peugeot 307 sw hdi-t . Felteszek pár fotót meg a telefonszámot amin elérhetőek lesznek  reggel 8.30-16.30-ig 30/937-2995. Autó színkódja a fotón látható

Van pár más dolog is ami nem ebből származik de ha érdekel valakit itt vannak a fotók.

Trabee Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118205

Nem ismertem ezt idáig. Csak innen a fórumról.

Előzmény: tisvol (118204)
tisvol Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118204

:) Hát nem. A nick onnan jött, hogy az első melóhelyemen, az első munkám alkalmával a spanyol Tisvol nevű, teherautó-felépítményeket gyártó cégnek készítettünk egy hegesztő robot rendszert. És hát az első...benne marad az emberben. :)

De jó a szemed, nálunk nem túl gyakori felépítmény.

Előzmény: Trabee (118203)
Trabee Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118203

Te mentél tegnap délután az M3-on Scaniaval?

tisvol Creative Commons License 2016.07.12 0 0 118202

A Klub matrica kívülről vagy belülről ragasztós?

Ferenc Szécsi Creative Commons License 2016.07.11 0 0 118201

Még 18 nap és rettegj Bajánsenye! :)

sonofagun Creative Commons License 2016.07.11 0 0 118200

Szia Pepe! 
Engem érdekelnének a részletek, írtam emailt, üdv!

Előzmény: pepe_pepe (118126)
naveed Creative Commons License 2016.07.11 0 0 118199

Nálam is ue van. Normális.

Előzmény: Árpi89 (118186)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.11 0 0 118198

Hát, én meg igen. De ha velem történt volna, mondanék szebbeket is! :D

Előzmény: didyman (118197)
didyman Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118197

Nem mértem a laptophoz a dolog bonyolultságát, de mindegy is. Végül ugyanoda lyukadunk ki, amit már írtam: Nem lehet egyértelműen kizárni semmit. A szervizes valószínűleg nem volt a helyzet magaslatán, és az ügyfélhez hozzáállás sem volt éppen példaértékű a felettes részéről, de én azért nem nyomorékoznám le így ismeretlenül.

Előzmény: mekkGyver (118196)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118196

Az analógiám szándékosan túlzó, éppen azért, mert körülbelül hasonló a valószínűsége az elromlásnak mindkét esetben. Éppen azért nem laptophoz mérném a dolgot, mert egy szarul tervezett hűtés miatti BGA hiba tényleg Damoklész kardja, és örültünk, ha a garanciaidőt kihúzta egy behozott AMD-s Pavilion gép. És igazad van, ott aztán mindenféle jelenséget produkált a gép hőmérsékletre/mozgatásra/pörgetésre... de ez már elég OFF. 

A 307 kulcsában nincs BGA, és olyan egyszerű áramkör, mint a bot, szóval ha nem feszegetik bicskával meg "nagycsavarhúzóval", akkor magától nemigen romlik el. El tudok képzelni olyat, hogy a nyomógomb forrasztása el volt repedve, és szétszedésre széthullott, de akkor is TESZTELJE LE a nyomorék, mielőtt visszaadja, és ne az ügyfélre kenje a hibát. Ezzel a saját munkahelyét járatja le, és hosszútávon a saját állását kockáztatja. Csoda, hogy a környék összes Márkaszervize bezárt már!?

Előzmény: didyman (118194)
didyman Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118195

:-P Dehonnem'. :-D

Előzmény: FeZ_ (118189)
didyman Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118194

A képernyővédő fólia felszerelése nem jár a készülék szétszerelésével, NYÁK-jának igénybevételével. Őszintén szólva, nem is értem az analógiád. Tíz évig volt laptopszervizünk, ahol alapvető probléma volt az, hogy egy ilyen bonyolultságú dolgon, mint az alaplap, egy látszólag egyszerű tünetet produkáló hiba miként kurvulhat el a teljes működésképtelenségig és nem azért, mert én nyúlok hozzá szerencsétlenül, hanem mert ilyen a BGA alatt felszakadó, de forrasztásig helyén maradó fólia például. Éppen ezért az átvételkor azt írta alá az ügyfél, hogy a hiba jellegétől függően a termék állapota rosszabb is lehet a kiindulási állapotnál és akkor nem volt magyarázkodás. Nyilván nem szerencsés emögé bújni minden marhaság miatt, és ennek ellenére bőven izzadtunk gépekkel, hogy ne is kelljen, valamint saját hibánál alap, hogy nem-mi szarul éreztük volna magunkat, ha így teszünk és mindig benne van a pakliban, hogy aztán máshoz viszi, és ott esetleg kiderül a turpisság. Volt így is épp elég bevállalt történet, meg fenyegetőző, értetlen ügyfél is pár havonta. De ez egy ilyen szakma.

Előzmény: mekkGyver (118191)
FeZ_ Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118193

A márkaszerviznek (normálisan) van tesztere a távirányítóhoz, azt eleve meg kellett volna nézniük. 

Előzmény: mekkGyver (118192)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118192

De ha nem akarsz balhét, akkor vidd el egy műszerészhez, az oszcilloszkóppal meg tudja nézni, hogy ad-e ki jelet, ne adj isten van rádiós távirányító tesztere. Ha a kulcs jó, akkor biztosan csak újra kell tanítani. 10 évesnél határeset, így nem tudom régi vagy új kulcsod van, de az én bicskakulcsom már soxor szét volt szedve, de még sose sikerült elfelejtenie a dolgát...

Előzmény: anubiscvz (118177)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118191

Ja! Beviszed a mobilodat egy márkaszervizbe, hogy tegyenek rá képernyővédő fóliát. Egy óra múlva mész vissza érte, kikapcsolva kapod, fizetsz vinnéd haza, de nem kapcsol be. Erre azt mondják, hogy hát igen, manapság egy mobilt 2-3 évre gyártanak, bármikor beszarhat, és ez pont most történt. Te megköszönöd és elmész. Teljesen hétköznapi dolog az ilyen! :D

Csak azért a példa, mert én jópár évig javítottam mobilokat, és az alap, hogy javítás előtt és után is kipróbáltam. Ha volt más gond is előtte, akkor ügyfelet megkérdeztem, hogy azzal a hibával is kezdjek-e valamit, de ha valamit szarul raktam össze, akkor biztosan tudtam, hogy előtte az a hiba még nem volt. Ha pedig valami olyan hiba jött elő (talán 1 ilyen volt 10 év alatt), aminek semmi köze a javításhoz, akkor saját zsebből javítottam, éppen azért, mert nem tudom bizonyítani, hogy nem én rontottam el. Szerintem ez egy márkaszerviznél is benne kell legyen a munkafolyamat leírásában. 

A helyedben azért kértem volna a vásárlók könyvét, lehet, hogy újragondolták volna a dolgot...

Előzmény: didyman (118179)
hpeti2 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118190

Igaz én csak elemet cseréltem, de utána össze kellett ismét tanítani a kocsival.

FeZ_ Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118189

Csak az LY hiba zavart, az igekötők külön írása nem ? :-P :-)

Előzmény: didyman (118187)
LayerCake Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118188

Dugattyuk jók,nem szorulnak,nem kellett megszimeringezni őket,minden évben fék tisztítást csináltatok 

ezert is furcsa.

az elsők szépen fognak,kopnak teljesen jók csak a hátsók ilyenek,igaz legalább 6 évesek a tarcsak...

Előzmény: didyman (118187)
didyman Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118187

Dede, muszáj egyben cserélni mindkettőt! Érdekes a jelenség, amit írsz. Dugattyúk nem eresztenek, nem szorulhatnak? Én ránéznék azokra is.

Előzmény: LayerCake (118184)
Árpi89 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118186

Sziasztok. 307-es 2001es 2.0 benzines 136le, 168000 km van benne.az lenne a kérdés hogy total quartz energy 5w40-es olaj van benne, és eléggé eszi az olajat 1400km-en olyan 4dl, ez mennyire normális? Nem füstöl sehol nem csöpög.... Esetleg vkinek volt ilyen vagy mi lehet a gond.. Köszi előre is, nagyon fontos lenne az info...

poloska irto Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118185

A szerelő beindította (féktisztító spray :-( ), utána 3 napig gond nélkül indult bármikor.

Ma reggel előjött megint a hiba, beindult, 3-4 másodperc után leállt és utána esélytelen volt beindítani.

Megint féktisztító, beröffent és megy.

Megkeresem Jenát és egyeztetek vele időpontot.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Előzmény: poloska irto (118132)
LayerCake Creative Commons License 2016.07.10 0 0 118184

Volt már a hátsó fékkel valakinek baja?

egyszerűen fel púposodik a tárcsa,pedig nem áll az autó hetekig egyhelyben.Megrozsdásodik a tárcsa és  rozsdapupok lesznek rajta majd csíkosan kopik és üt a pedál,tavaly a bal hátsó al jártam így,most a jobb hátsó kezdte el csinálni,de nem szabályoztatom fel mert annyiert tárcsát veszek.

lehet azt cserélni oldalanként,vagy párban kell?

a bardinál a tárcsa 4500ftkedvezmény nélkül,igazából a 2db 5000 lenne kedvezménnyel de nem bontanám meg feleslegesen ha nem muszály.

update: a klímám működik a kompresszor volt a beteg,vezérlő szelep csere,rendszer át mosás,szárító szűrő csere és ujra jégkorszak!

gombfoci Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118183

igen, ahogy Zolisys írta, 5008.

Remélem, hogy még összefutunk Békésben... :-)

(A topiktalira most nem tudunk elmenni.)

Gf

Előzmény: Smíró (118138)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118182

persze

Előzmény: anubiscvz (118181)
anubiscvz Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118181

Felhívhatlak most ?

Előzmény: Zolysys (118180)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118180

Látni kellene

didyman Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118179

Azért ez ennyire nem egyértelmű. Túl a szerviz álláspontján, az elektronika egy tíz éves autóban bármikor spontán beszarhat. A gond az, hogy hiába látsz egyértelmű összefüggést, kétséget kizáróan nem tudod bizonyítani és nem azért, mert nem tesztelte le a srác összeszerelés után, hanem mert tényleg beszarhat n+1 okból kifolyólag a távirányító. Sőt, olyan is lehet, hogy a használat során elgyengült forrasztás a csere alkalmával reped meg végleg. Na, ekkor ki a hibás? Hiszen, ha a forrasz már annyira gyenge, hogy nem alkalmas az egyébként normális igénybevétel elviselésére, akkor az nem a szerelő hibája.. És igazságtalan azzal érvelni, hogy ő nyúlt utoljára hozzá. Nyilván ilyen szinten ők nem képesek kezelni a problémát, de itt fórumon páran meg tudjuk nézni neked, nem egy rettenetesen bonyolult szerkezet és sok baja tud lenni, sok javítható baja.

Imre Csépányi Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118178

Köszi èn is így szoktam,megyek110zel is csak ott lassítok ahol muszály.

Előzmény: tewe001 (118083)
anubiscvz Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118177

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, mert a hivatalos szerviz (már bocsánat) átbaszott. 

Történt ugyanis, hogy bevittem az autót átvizsgálásra és kértem, hogy cseréljék ki a távirányítós kulcsnak a tokját is, mert az kezdett elkopni. Oda adtam nekik a régi kulcsot és az új tokot is, csak át kellett tenni. Eddig minden OK (hittem én balfasz). Másnap átveszem az autót, melyhez nyújtotta is a szervizes srác az új tokos kulcsot, az ajtó nyitva volt, beültem és munkába mentem. Mikor leparkolok a munkába és zárnám be a távirányítóval a kulcsot, láss csodát: nem működik. Felhívom őket, hogy ez így nem az igazi, majd közlik, hogy menjek be, valószínűleg csak párosítani kell. OK.

Beviszem az autót következő héten, srác kibontja a távirányítót és megméri az áramot az elemben és azt mondja, hogy ez jó. Majd odamegy az autóhoz, próbálgatja de természetesen neki sem nyílik az autó. Ekkor közli velem: hát ez nem jó és nem is tudja miért, valószínűleg elromlott az elektronika benne. Ekkor a felettese megkérdi, hogy egyáltalán kipróbálta e miután cserélte a belsőt, erre idézem a válasz: 'Nem tudom, asszem igen' :|.

Lényeg ami a lényeg: a szerviz odáig  alacsonyodott, hogy azt mondták, hogy pont akkor romlott el az elektronika amikor én mentem be  a munkába és egyébként is az autó 10 éves tehát bármikor elromolhat de ők biztos nem csináltak semmit rosszul.

Kérdésem felétek: Tud bárki segíteni nekem ebben a problémában ? Nem lehet, hogy csak szinkronizálni kell az autóval a kulcsot, vagy bármi hasonló (az a kulcsos kód megvan) ? Mit tehetek ?

Leírom nagy betűkkel: SENKI NE MENJEN AZ AUTO-FORT Peugeot szervizbe(Ha csak nem szereti a kalandokat).

sonofagun Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118176

Kedves Mindenki!

307 SW-t keresek saját részre, az alábbiak szerint:

1.6 (109) hdi vagy 2.0 (136) hdi,

2005-2006 évjárat.

Ha valakinek eladósorba kerülne, vagy tud ilyet, köszönöm ha szól!

(Csak dízel érdekel és nem baj ha Premium :) de nem a felszereltség az első..) Üdv ;)

Weah22 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118175

köszi! reggel elvittem, P0121-es hibakódot olvastak ki, ha jól emlékszem. Igaz, 2 hibát írt ki, de csak egy kódot dobott ki a gép, ha jól értettem a szakit (a kislányom velem volt, nem nagyon tudtam figyelni). a fojtószelepet írta, de annak is vmilyen állását, illetve a gázpedál állást ha jól értettem. gyertyák cserélve lettek rögtön.

Előzmény: opel123 (118164)
didyman Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118174

Nem kell a pro, jó a player is!

Előzmény: J4ck4l (118169)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118173

A héten Kőszegen voltunk, és a szálloda előtt parkolt egy Cseh rendszámú hasonló 307, mint a miénk. Elég zsúfolt volt a parkoló, de gondoltam, majd figyelem, hátha lesz mozgás, és ha tudok, majd melléparkolok egy fotó erejéig, de aznap nem autóztunk. Másnap megyek le, hát ott figyel a "tesó" a miénk mellett. Ezt csak azért írtam le, hogy úgy látszik ilyen szentimentális mániákus rajongó minden 307 tulaj !? :D

mekkGyver Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118172

Vmware Player, vagy Virtualbox ingyenes, és tökéletesen megfelel mindkettő!

Előzmény: J4ck4l (118169)
Casperfull Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118171

Köszi a válaszod. Ha haza tudnék járni akkor otthon csináltatnám meg én is. De sajnos családi okok miatt max egyszer egy évben vagyunk otthon 2 hetet. Az árakon nem vagyok kibukva mert itt természetes hogy drágább. Csak a hozzá nem értő szakokhoz akik hasraütésszerüen cserélnek mindent, de ha mégsem lett jó akkormeg széttárják a kezüket.

Előzmény: Jena307 (118070)
krisztian987 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118170

Sziasztok,

Valaki meg tudná nekem nézni, hogy a P Partner 2002-es 2.0Hdi esetében az első ajtókban ugyanaz az elektromos ablakelemelő mind2 oldalt.

Vennem kellene felújító készletet, de valaki írja, hogy left/right valahol meg csak front door van.

Köszi:

K

J4ck4l Creative Commons License 2016.07.09 0 0 118169

Igaz! Már nagyon péntek van. (volt). Nézegettem mi van magon... Erre azt írtam ide. Való igaz.

VMware.Workstation.Pro -t  keresd meg, s szedd le, tedd fel, s abba az xp-t.

Előzmény: didyman (118167)
Imre Csépányi Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118168

Köszönöm a válaszokat.Tavaly fölmentem rá lakókocsival pályadíj nélkül,de nem kaptam büntetést,csak most az egész  országon át akarok menni inkább nem reszkíroznák.

Előzmény: tewe001 (118158)
didyman Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118167

Az MS Visual Studio egy fejlesztőkörnyezet, nem virtuális gép. Véletlenül nem az MS Virtual PC-re gondolsz?

Előzmény: J4ck4l (118166)
J4ck4l Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118166

Microsoft Visual Studio -t keress magon. Azzal létrehozol egy virtuális gépet, s arra feldobod xp-t.

Onnantól meg arra teszed a pp2000-et. Tovább nem vágom. Virtuális gépet meg akkor indítod, amikor akarod. Win7 maradhat továbbra is, nem kell visszarakni fő op-nak az xp-t.

Előzmény: krisztian98 (118161)
didyman Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118165

Ha visszalapozol, vagy rákeresel a PP2000-re, akkor írtam megoldást. Virtuális gépre tett XP alatt is futtatható.

Előzmény: krisztian98 (118161)
opel123 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118164

Gyertya, trafó, ez az első amit meg kéne nézni. Egyszerű diaggal a gyújtáskimaradást meg tudják mondani, de néha a trafón is látszik, ha gond van vele, elszíneződést láthatsz azon a csonkon, amelyik a hunyó.  A gyertyákat,meg, ha mondjuk 30-40-ezret már mentek, gondolkodás nélkül ki kell cserélni, egy gonddal kevesebb. Ne nagyon menj vele, mert a katalizátort is tönkrevághatja.

Előzmény: Weah22 (118163)
Weah22 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118163

Korábban írtam, és beszéltük itt egy olvtárssal, h nekrm is és neki is szaggat a gép gyorsításkor és /vagy alacsony v magasabb fordulaton. 1.6 sw benzin az enyém, ma elindulás után nem sokkal kiirta h antipollution fault, dadogott végig a motor, alig volt ereje. Majd 10km-el később stop lámpa, bimmbammolás ezerrel... 

vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118162

Igazad van. D1-ben nem kell külön a vontatmányra.

Előzmény: tewe001 (118158)
krisztian98 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118161

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy a PP2000 igaz csak XP-n fut?

Van egy laptopom, amin win7 van telepítve, azon hogyan tudom futtatni a PP2000-et?

Sajnos a régi laptopom beadta az unalmast.

Ncore-on nem látok olyan pp2000-et, ami WIN7-en futna.

Köszi.

K

Jena307 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118160

A nyomás szabályzóból nem fog kimenni a kosz magától ...

Előzmény: Kajafun (118143)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118159

Úgysejtem hogy a klímásokhoz kell a kétfokozatú, a klíma nélküliekhez az egyfokozatú, de vannak itt szakik, akik kenik vágják...

Előzmény: d.jocov (118157)
tewe001 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118158

3,5T alatt és max 7 személyes autó + utánfutó-nál elég az autóra. Ebben az esetben az utánfutóra nem kell külön matricát venni szerintem.

Előzmény: vzsolt70 (118149)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118157

Előzmény: d.jocov (118156)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118156

Előzmény: d.jocov (118155)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118155

Az automata váltósokhoz ezt adja...

Előzmény: bocios2 (118151)
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118154

Ezek szerint csak egyfokozatú, de régen a 205 dizelemnek kétfokozatú volt....

d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118153
d.jocov Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118152

90 alatt nekem sem kapcsol a venti, azthiszem 95 körül indul el de az ritka szélsőséges eset.

Persze ha a klíma megy akkor igyis úgyis megy az első fokozat, ha jól tudom......

bocios2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118151

Ertem. 90 alatt viszont meg sosem lattam mukodni, lehet van itt valami problema. 

90 folott viszont kapcsol es viszonylag gyorsan vissza is esik a hofok.

Előzmény: didyman (118147)
pepe_pepe Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118150

Szia,

1 mFt korul. 

Elfelejtettem irni, hogy a Premium kivitelrol van szo, napfenytetovel, bar az lehet hogy a premium alap.

egyeb extrak a premium alapon felul: 3d szonyeg, csomagtarto talca, sebvaltozar

Előzmény: dupepe (118131)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118149

Előzmény: vzsolt70 (118148)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118148

Igen külön díjköteles az utánfutó, lakókocsi is.

Előzmény: Imre Csépányi (118145)
didyman Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118147

Két fokozatú. A hőfokot nem tudom pontosan, de valahol 82-85 között az első, 90 felett a második fokozat küszöbe.

Előzmény: bocios2 (118146)
bocios2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118146

Sziasztok!

307 SW 2.0 Hdi 107Le eseteben a hutoventillator ket fokozatu? 

Ha minden rendben van milyen vizhofok mellett kapcsolnak az egyes fokozatok?

Koszonom

Imre Csépányi Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118145

Én azt szeretném kérdezni,hogy autópályán az utánfutóra kell e díjat fizetni,vagy elég csak az autóra.

Előzmény: tewe001 (118083)
didyman Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118144

A 2500-as fordulat az még napi átlagnak is alacsony :-) . Ha nagyon alacsony fordulaton használod, akkor már érthető a jelenség. Kínáld csak meg azt a motort nyugodtan 3000 fölé is, nem lesz tőle semmi baja, néha egy-egy kör valami gyorsabb forgalmú úton csodát fog tenni vele.

Előzmény: Kajafun (118143)
Kajafun Creative Commons License 2016.07.08 0 0 118143

Tegnap mentem vele 30km-t negyedikben 100-al, 2500-as fordulaton mert le volt taknyosodva, de egész jól húz már! Utána megkapta az új gázolaj szűrőt is, majd ma kiderül milyen kedve lesz a cicának! ☺

Előzmény: Jena307 (118142)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118142

nem nem azért ez csak egy véletlen

Előzmény: Kajafun (118125)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118141

lehet benne az is ha 2005 utáni, ha előtti meg edc16c3/9

gyertya és izzító relé csere megoldja

Előzmény: poloska irto (118132)
J4ck4l Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118140

Érzékelő javítását csak a hibás kijelzésre írtad? Klímához (amit lejjebb írtam) gondolom semmi köze, hogy nincs olyan hideg a hideg. Most néztem, kinnt 26 fok volt a kocsi 14-et mutatott.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118124)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118139

5008

Előzmény: Smíró (118138)
Smíró Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118138

:(

Mi az utód?

Előzmény: gombfoci (118137)
gombfoci Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118137

Hello Topik!

sajnos OFFtopik lettem, elment új gazdájához szeretett oroszlánunk!

Üdv,

Gf

Előzmény: gombfoci (117937)
bocios2 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118136

Szia 

Ilyen vilagitas gondom nekem is volt. Elsonek a kapcsolot kellett cserelni/javitani (ekkor a muszeren sem jelezte vissza a tompitottat), 

kesobb csak "pislakolt" majd vegleg eltunk a tompitott, de a muszer jelezte. Ezt komplett elso biztositektabla csere oldotta meg. 

(Ebay-en talaltam azonosat, onnan rendelve es hazliag cserelve nem volt tul sok kiadas)

üdv

Előzmény: jawacz350 (118135)
jawacz350 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118135

Igen, jelzi.

Előzmény: didyman (118134)
didyman Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118134

Műszeregység jelzi a tompítottat?

Előzmény: jawacz350 (118133)
jawacz350 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118133

Sziasztok 2005-ös SW-m van. Elment a tompított világításom. Helyzetjelzöö, refi van. Izzót cseréltem, semmi javulás. Biztosíték is rendben van. Mi lehet a gond?

poloska irto Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118132

Köszi mindenkinek!

Meghaladta a tudásomat a probléma, átadtam szerelőnek, majd jelzem az eredményt.

(az 1.6 hdi 9hy az ECU BOSCH EDC16C34?)

Előzmény: dupepe (118129)
dupepe Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118131

Szia

mennyiért szeretnéd eladni?

Előzmény: pepe_pepe (118126)
[MantaRay] Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118130

Sziasztok,

az a sajnálatos helyzet állt elő, hogy cserére szorul a katalizátorom, megadta magát. A kérdés az, hogy melyiket érdemes ezek közül megvenni? A motor 1.6 benzin (NFU).

- ASSO (AS36.0038)
- MTS (MTS04.3017)
- BOSAL (M099-533)

A szervíz az MTS-t írta fel nekem, de az ASSO-t tudnám jobb áron beszerezni. Vagy esetleg valami utángyártott megoldást keressek, pl. a Kipufogó Klinikánál?

Köszönöm,

MR

dupepe Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118129

Szia

hibakód alapján google fordítóval :) ezt jelenti

Motor ECU BOSCH EDC16C34
Hibakód P1351
Értékesítés utáni leírása hibakód előfűtés relé áramkör: koherenciája; Relé szállított és izzítógyertyák nem tartozék
Leírás A diagnosztikai információk a előmelegítő egység azt jelzi, hogy a relé nyitott noha az ECU vezérli a záró relé 2 másodpercig
Feltételei aktiválása a diagnosztika Consult a kapcsolódó összefüggések az Pcode haladási körülmények
Feltételei eltűnése a hiba Ha a gyújtás bekapcsolásakor
Le-fokozatú mód, ha hiba van -
Bekapcsolás a figyelmeztető lámpa és / vagy figyelmeztető üzenet -
Fő vásárlói panaszok valószínűleg nem a hatalom
Zaj
Rángatózó / leállása
kiindulási probléma
Gyanús területek Előmelegítő dugó
elektromos kábelköteg
Pre / post fűtés relé

SZERELÉS ÉS DELPHI DW10BTED4 turbódízel NÉLKÜL FAP vagy szerelése a Delphi és a DIESEL TURBO DW10BTED4
Motor ECU DELPHI DCM3.4
Hibakód P1351
Értékesítés utáni leírása hibakód előfűtés relé áramkör: koherenciája; Relé szállított és izzítógyertyák nem tartozék
Leírás A diagnosztikai információk a előmelegítő egység azt jelzi, hogy a relé nyitott noha az ECU vezérli a záró relé 5 másodpercig
Feltételei aktiválása a diagnosztika Consult a kapcsolódó összefüggések az Pcode haladási körülmények
Feltételei eltűnése a hiba Ha a gyújtás bekapcsolásakor
Le-fokozatú mód, ha hiba van -
Bekapcsolás a figyelmeztető lámpa és / vagy figyelmeztető üzenet -
Zaj
Rángatózó / leállása
kiindulási probléma
Gyanús területek Előmelegítő dugó
elektromos kábelköteg
Pre / post fűtés relé

SZERELÉS ÉS DELPHI DW10CTED4 PEF TURBO DIESEL
Motor ECU DELPHI DCM3.5
Hibakód P1351
Értékesítés utáni leírása hibakód Előmelegítő relé: Megnyílt a relé, bár nem kérték az ECU
Leírás A diagnosztikai Összefüggéstelen visszaszolgáltatásáról szóló diagnózis előtti / nájában egység (2 mp)
Feltételei aktiválása a diagnosztika bekapcsolt gyújtásnál
Feltételei eltűnése a hiba 10 egymást követő elindul (motor hideg)
Le-fokozatú mód, ha a hiba jelen kér a folyamatos világítás az előre / nájában figyelmeztető lámpa
Deaktiválása kérelem regenerálására részecskeszűrő a diagnosztikai eszköz
Deaktiválás a szűk hely a sebességszabályozó
Deaktiválása a kick-down automatikus erőátviteli házakhoz
Korlátozása teljesítmény
Visszafordíthatatlan kikapcsolását jármű sebességkorlátozó (Kell A gyújtás ki, majd, annak érdekében, hogy a funkció ismét elérhető)
Visszafordíthatatlan kikapcsolását jármű tempomat (Kell A gyújtás ki, majd, annak érdekében, hogy a funkció ismét elérhető)
Bekapcsolás a figyelmeztető lámpa és / vagy figyelmeztető üzenet figyelmeztető lámpa MIL
kiindulási probléma
Füst a kipufogó
Gyanús területek Előmelegítő dugók
Pre-post fűtés relé

eredeti link: http://www.peugeot-planet.com/enginefaultcodes.html

Előzmény: poloska irto (118120)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118128

Igen.Én Osztrákban próbáltam kérni egy felni kulcsot 1 MAGYAR buszostól,mert az enyém egy csavart nem hozott le.

A buszos: "Nem tudom merre van a szerszámosban,nem túrom át az egészet,összekoszolom a kezemet".

Látva egy osztrák,h problémám van,hozott kulcsot és levette a kerékcsavart.Röviden ennyi,de tanulságos.

Előzmény: top of the line (118117)
J4ck4l Creative Commons License 2016.07.07 0 0 118127

Köszönöm a tanácsot, segítséget!

Meglátom vasárnap lesz -e rá időm, akkor elbogarászok ezzel a "kiakasztásos" módszerrel.

Meg megnézem a hűtőt is lehet. 

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118124)
pepe_pepe Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118126

Úgy tűnik, hogy fájó szívvel, de eladom 307 SW 1.6 Hdi-met, kapok cégest.

2004-es, 178.000 km garantaltan, csak enyem volt.

frissen vizsgaztatva (2016 majusban).

Egy hibaja van, az Airbag lampa eg, kormanykapcsolonal valami erzekelo ha minden igaz.

Garazsban allt, de 14 eves, nem makulatlan, ksebb karcok azert vannak rajta.

Meg sehol nem hirdettem, igy nem tudok linket sem mutatni.

Kivulrol kisebb nagyobb karcolasok

Valakit, vagy valakinek a valakijet esetleg ha erdekli, akkor reszleteket meg tudok adni. A heten szabin vagyok, csak utana fogom tudni hirdetni is.

Kajafun Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118125

Az üzemanyag szűrőt most vettem tudomásul, hogy kifelejtettem kicserélni... Ohhh én hülye! Akkor ezért csinálhatja? Kb 200+km-t mentem így az előírt csere után mire elkezdte ezt csinálni a motor. Mos tartok olyan 300+-nál kb.

Előzmény: Jena307 (118121)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118124

két érzékelő van, egy a magnó jobb oldalán a két vonal mögöt és egy a jobb tükör alatt.

A kintit ovatosanhajszáritóval kiakasztod (kijelzőn " --"), mahd hagyod lehülni.

Előzmény: J4ck4l (118115)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118123

ki kellene olvasni rendes diaggal, bocsi a vastag bötűért

Előzmény: poloska irto (118120)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118122

Egy hütő takaritást is beiktathatnál. Club oldalon fenn van a leirás.

Előzmény: J4ck4l (118111)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118121

nyomás szabályzóját kellene ultrahangozni, rossz üzemanyag szűrőt használsz

Előzmény: Kajafun (118116)
poloska irto Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118120

Sziasztok!

307 2004/10, 1.6hdi 9HY (kék)

Autó tegnap még hiba nélkül üzemelt, ma délután nem indul.

Hibakód: P1351 (IDM Input Circuit Malfunction/ Ignition Coil Control Circuit High Voltage )

Ha véletlenül lenne vkinek ötlete, hogy merre érdemes keresgélni, azt megköszönném.

Smíró Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118119

Történet: legkisebb lányom animátor 2 hete G. Canaria-n Rajta kívül egy magyar lány van, aki hónapok óta kint van. Egyedül lakik egy apartmanban. A lányomat egy igénytelen olasz csaj mellé rakták. A csaj bepasizott és több alkalommal nem engedte be a lányomat a szobába. Kizárta éjfélkor is. Lányom ment a magyarhoz, aki nagy nehezen beengedte egy!!! éjszakára... Beszélgetés után - több nappal később - mondja, az apja katona. Lányom: apa is az volt. Aztán lányom kérdezi tőlem, nem ismerem-e. Hmmm...  32 éve az apja az általam bérelt albérletbe költözött, beengedtem, mert nem talált jót. 3 évig laktunk együtt, tiszttársam és az egyik legjobb barátom volt. Én költöztettem át Kaposvárra, velem volt külföldön életében először. Azóta sem találkoztunk. Persze kint mindenki ezen csodálkozik, nagy történet. Nekem más jön le. Lányomat nem fogadta be azóta sem a lánya, lehet, egyszerre jönnek haza. Lányom továbbra is szenved a dohányos, enyhén narkós (füvezős) olasz pi... mellett. Na ez a magyar... különlegesen elb...tt nép vagyunk... Kivétel, mint a fehér holló. Top of is és itt megfordulók érdekes módon kivételek. Szomorú, hogy jóformán csak ennyi.

Előzmény: Smíró (118118)
Smíró Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118118

Ez hungarisztán... sajnos:(

Előzmény: top of the line (118117)
top of the line Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118117

Van egy érdekes történetem máról:

Ma jártunk Pécsen és délután az aldi parkolójában egy hölgy épp elhajtani készült egy 308 CC-vel mikor megpillantottuk , hogy a bal hátsó kerékben alig volt levegő. Odaléptem  és szóltam neki, hogy segítek. Mivel közel volt a benzinkút ezért szerettem volna elkérni a hordozható levegő tárolójukat , biztosítékként otthagyva bármit ( pénz, papírok, autó ) mivel nem volt messze. Máskor már csináltam ilyent és működött , de most a kút vezetője maximálisan elutasító volt és még felháborodva meg is kérdezte,hogy hogyan képzeljük ezt, mert ez neki felháborító! Ezután visszamentem kis családommal együtt a hölgyhöz és kicseréltem a kerekét és elkísértük a gumishoz biztos ami biztos alapon. A hölgy megköszönte és hálálkodott mi erre csak annyit mondtunk, hogy legalább mi oroszlánosok tartsunk össze.....nagyon örült neki és mi is örültünk , hogy segíthettünk neki. A fájó pont a benzinkút mivel azt hittem ez mindenhol működik.Tévedtünk...

Csak azért szerettem volna leírni , hogy mások jártak már hasonlóan benzinkúttal vagy gumis műhellyel ahol ennyire negatívak lettek volna?

Kajafun Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118116

Sziasztok ismét! :)
Rosszalkodik az oroszlánom és amikor leállítom, még tovább röfög a motor amíg ki nem fogy a magasnyomásúból a gázolaj. Hidegen nem csinálja, de 70fok felett már mindig igy áll le.
2001-es a kocsi, 2.0l 107le :)
Mit ellenőrizzek rajta vagy mi lehet vele? :)

J4ck4l Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118115

Most h mondod... Tavasszal furán ment a hőmérséklet érzékelő. Mert volt kint ~10-12 fok, a kijelzőn meg 2 fok (ice alert) villogott. Meg aztán nyár elején is ~20 foknál 8-10-et mutatott. Ezt hol találom? Én is meg tudom csinálni? (ajtózárat is kicseréltem, annyira nem vagyok béna). Indexet is megcsinálnám, de annál már párázok h jól rakjam viisza, meg a légzsák ki ne ugorjon...)

jawacz350 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118114

Sziasztok 2005-ös SW-m van. Elment a tompított világításom. Helyzetjelzöö, refi van. Izzót cseréltem, semmi javulás. Biztosíték is rendben van. Mi lehet a gond?

killer15 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118113

A klímával kapcsolatban nekem is ez volt a helyzet. Nem akart hűteni csak kisebb hőmérsékleten és ahogy telt az idő egyre lejjebb kellett venni a hőfokot. Nálam 1 kis takarítás a hőmérséklet érzékelőnél és most működik. Több Peugeot -on láttam már, hogy 1-2 fokkal lejjebb kell venni a hőfokot a normális hűtéshez. Vittem én is klímáshoz, hogy nem jó, ott bemérték és minden rendben. Most így használjuk. 

Martinka. Creative Commons License 2016.07.06 0 0 118112

Döntő többségben a radiátor szokott kilyukadni. Ha nálad is ez történt akkor szerelő + maradék gázmennyiség függő az ár 40-60Eft kb. 

J4ck4l Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118111

Múltkor a kipufogó adta meg magát, aztán jött ajtózár, most meg a klímát használtam volna...

Ami tavaly még ment. ~20 fokon már fázott az asszony, feljebb kellett venni. Most kicsit meghajtottam a "gépet", de hiába vettem le 17, majd 14 fokra, ment a klíma, de mégse kezdtem el vacogni. Olyan, mintha ~20-22 fokon lenne. Kompresszor bekapcsol egyből, de valahogy mintha nem az igazi lenne. Elmehetett a gáz? Ennek ~javítása mennyibe fájhat max kb? (anyagilag most lenulláztam magam)

( Kaptam ajtózárat ~6 bontóból 1-nél volt 1 !!! darab (jobb első = 10k-ért). Nyomban kicseréltem... Azóta zár mint álom. )

Előző kommentekre reagálva: Ezektől függetlenül én nem adnám el. Pedig sokféle verdát vezettem, használtam. De még mindíg a Peugeot 307 a favorit (a család is imádja). Mindenféle sajátos hibáival együtt! 

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118110

Én várom. Szivesen felrakom a club oldalra.

Előzmény: mekkGyver (118097)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118109

ez azért sokminden lehet sokféle trükkjével találkoztam már az 1.6hdi-nek, kell egy célzott hibakeresés, mert az a legolcsóbb

Előzmény: killer15 (118080)
Martinka. Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118108

Nálam a nagynyomású szivattyú elektromos csatlakozóját rágta meg egy rágcsáló. Talán ott is lehet hibát keresgélni. 

Előzmény: killer15 (118107)
killer15 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118107

A komplett egységet kiszereltem a tankból és ebben a tipusban a tankban nincs szivattyú csak a szint jelző meg 1 szűrő ami szép tiszta volt, kábelek még gyáriak nem barkácsolt rajta még senki. A hiba még meg van így keresgélni kell további hiba lehetőségek után

Előzmény: peti023 (118095)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118106

A szabadidőmért nem kell, mert az nincs. De erre valók az éjszakák! Aludni meg majd ráérek, ha nyugdíjas leszek (ha megérem)...  :D

Előzmény: tisvol (118104)
tewe001 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118105

Na megoldva a tréler kérdés, B-vel vezethető autómentőt béreltem 1 nap 12ezer... elég baráti (ebbe benne van az autópályamatrica meg a spaniferek is, szóval ez az összköltség) + ugye tankolni kell.

Előzmény: krisztian987 (118058)
tisvol Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118104

Nagyon jó! Nem is tudom, hogy a tudásodért, vagy a szabadidődért irigyeljelek jobban :)

Zolysys Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118103

Per pill nekem sajnos nincs :S csak úton van....

Előzmény: dupepe (118101)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118102

ha nincs gyári diagod akkor nem. elhozod Pesten megcsinálom

Előzmény: ixub (118100)
dupepe Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118101

Köszi

ma kerül bele lopás védelem (egyéb) szakival már beszéltem lehet a héten kereslek!

Kulcsot honnan tudok szerezni?

Köszi

Előzmény: Zolysys (118099)
ixub Creative Commons License 2016.07.05 0 0 118100

Ezt meg tudom csinálni én is? Ha igen el tudnád mondani, hogy kell?

Köszi.

Előzmény: Zolysys (118094)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118099

uj kulcs kb 15 plusz maratás

kódkártya nem akadály :)

Előzmény: dupepe (118096)
soryton Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118098

...de ha lefújnád ezüstre már kevésbé szívná magába hőt és még "talán" jól is nézne ki ...

mekkGyver Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118097

Nekem erős napsütésben, ha csak napon tudtam parkolni, akkor a kijelzőnek kb. a fele be szokott feketedni. Majd rendelek bele másik kijelzőt, de addig csináltam egy barkács megoldást. Egy mobiltelefon akku feszültsége DC konverterrel felnyomva 6,5V-ra, erről megy egy 12V-os 4 centis ventilátor szinte hangtalanul. A kijelző dobozát hátul kivágtam, és ott fújja be a levegőt. Az aksi töltéséről egy másik panel gondoskodik, ami nulláról kb. 1-1,5 óra alatt tölti fel egy 5V USB kábelen keresztül. A feltöltött aksi a ventit kb. 20-25 órán keresztül tudja hajtani lemerülésig, tehát ha csak fél órát utazok valahova, ahol le kell parkolnom, akkor is legalább 10 órán keresztül hűti a kijelzőt. Persze ez is csak a meleg levegőt keringeti, de így is jó a hatásfoka, mivel szerencsére van bőven a kijelző alatt légtér. A felhasznált elektronikák ára ebayen 1-2$, a venti meg az aksi bontott. Tervezem, hogy behúzok egy gégecsövet is, és akkor alulról tudna hűvösebb levegőt is szívni. 

A beszerelés óta ez a legrosszabb állapot nagy melegben:

Ha valakit érdekel, leírom részletesebben a kluboldalra...

Előzmény: cserkopater (118085)
dupepe Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118096

A nagyobbik gáz, hogy előző tulaj elfeljetette a kulcs kód kártyájának lelőhelyét, így az nem áll rendelkezésre:( 

Plusz zár csere nélkül a régi kulcs ugyanúgy nyitni fogja sajna:( kiütni a régi kulcsot mennyit kóstál plusz mennyi egy új mindeneS?

Köszi

Előzmény: Zolysys (118093)
peti023 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118095

A tankban van szivattyú ami állandóan szállít miközbem a motor üzemel. Ha nem megy leáll a motor. Ez a szivattyú látja el a magasnyomásút állandó üzemanyaggal. Gyujtásra teszed megy jópár másodpercig, ha nem indítod el a motort megáll.

Hallani lehet, jobb hátsó ülés alatt a fekete kupak alatta van.

Előzmény: killer15 (118087)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118094

it kellene szólnia? miért kellene oda vinned?

Előzmény: ixub (118091)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118093

új kulcs.. olcsóbb mint a komplett zár. ha meg megtalálod a régit is vissza lehet tanítani neki

Előzmény: dupepe (118092)
dupepe Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118092

Sziasztok,

eltűnt a gyári mindenes kulcs. Kérek javaslatokat következő lépésben:(

Komplett zár csere?

Új mindenes kulcs?

Vagy utcán van a kulcs vagy a lakásban, ahol nem találjuk kb. egy nap keresés után.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

(a hülye b..rom, elhagyta is jöhet :))

PUG 307 SW

1.6 ben

ixub Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118091

Márkaszerviz mit szó ehhez? 

Előzmény: Zolysys (118089)
Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118090

Tudom én... :) Ilyen ez a pop szakma... és amúgy se olyan fontos tényleg, mert megy az autó, de nem is akárhogy :D 

Előzmény: Jena307 (118069)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118089

be kell programozni

Előzmény: ixub (118088)
ixub Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118088

Zolysys!

Hogy lehet megoldani, hogy a fejegység ne csipogjon? Meg jött beszereltem, működik is csak csipog. Olvastam egy régebbi hozzászólásodnál, hogy az alvázszám van beleégetve. Ezt hogy lehet kicselezni?

Köszi,

x.

killer15 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118087

Gondolom a nagynyomású szivattyúra gondolsz mert tudtommal más nincs ebben a típusban.

Ha a nagynyomású akkor jó lenne tudni, hogy a kábel honnan hová megy (pontos helye) mert akkor meg tudom vizsgálni, de az autót nem akarom darabokra szedni hogy megtaláljam :))

Előzmény: peti023 (118084)
Zolysys Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118086

nem jó bele

Előzmény: cserkopater (118085)
cserkopater Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118085

Üdv! A központi kijelzőmön nem mindig láthatók a betűk, úgy vettem észre hogy leggyakrabban erős napsütésnél csinálja ezt. Ez javítható valahogy, vagy érdemes lenne egyet venni? Esetleg a facelift-es kijelzője is jó lenne a facelift előttibe? Úgy hallottam az jobb.

(pug 307 2003)

peti023 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118084

Én is jártam így! 

Nekem a golaj szivattyú kábele volt zárlatos egy korábbi szigetelő szallagozás eredménye képpen. 

Sajnos nekem a bsm modult is leölte. 

Miután hiba elhárult a kábelen kb egy napig volt áram nélkül, minden helyreállt magától.

Előzmény: killer15 (118080)
tewe001 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118083

Nézi az utánfutót a hátulról készített fotó ugye az utánfutó rendszáma, és arra kérdez rá. Mivel ugye csinál 3D vázlatot, onnan meg kiderül hogy szerelvény. Így szűri ki a futót, hogy gyorsan megy. Figyu waze jelzi a traffikat, elég ha ott lassítasz.

Előzmény: tewe001 (118077)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.04 0 1 118082

Tartsd meg, és lesz egy vudu zárad, amitől nem romlik el az ajtód, mert ha eladod rögtön visszatér a hiba! :D

Előzmény: arnie71 (118081)
arnie71 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118081

Sziasztok!

307 SW 2.0 B, alias "Jamie" nevű kedves autóm (2003.11.) vicces kedvében foglyul ejtett. Minden ajtó nyílt, kivéve a vezetőoldalit. Bő egy héten keresztül szálltam ki-be a jobb első ajtón, nem volt nagy öröm, de tornagyakorlatnak megtette. Mivel egyéb sportolási lehetőségeim is akadnak, lemondtam a karnális mazo-origamiról, és rendeltem egy záregységet, konzultálván az erre szakosodott helyi szakival. Öröm és bódottá...megjött az alkatrész pénteken, hétfőre egyeztettem az átvételt. Szombaton villog a belső világítás, vagyis nyitva valamelyik ajtó, lássuk csak...sem ez, sem az...ösztönösen nyúlok a bal kilincsre, szezám és ajtó tárul, fákk-fákk-fákk.

Na szóval, van egy hibátlanul nyitódó-záródó autóm, meg egy gyári, lefóliázott csomagolású, jó drága központizár-egységem. 39600 Ft volt, nyilván jóval olcsóbban odaadom, ha valakinek kell. Vagy tartsam meg, és van egy fasza fém negyvenezresem? :P

killer15 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118080

Sziasztok!

Van nekem 1 2004-es Peugeot 1.6hdi 9HZ motorkódú autóm. 2 napja csinálja azt, hogy fogja magát és egyszerűen megáll menet közben. Tegnap előtt az M7-en 1x, pont volt egy pihenő oda begurultam gyújtás le majd újra indítás után beindult és simán haza jöttem. Tegnap 2x állt le sarkon kifordultam leállt itt már 3x kellett indítózni mire beindult  majd kb 2km után ismét itt elég volt újra idítani és gond nélkül haza hozott. Hiba üzenetet nem láttam, hogy kiírt volna valamit meg a sípolás sem volt hallható hibák esetén ami szokott lenni. Arra viszont nem emlékszem hogy a műszerfal elsötétült volna teljesen vagy világított mint amikor a gyújtást ráadjuk. Az biztos, hogy a szervónyomás azonnal eltünt mert a kormányt alig bírtam elfordítani, hogy lehúzódjak.

Válaszokat előre is köszönöm.

Dizzyws Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118079

Értem, köszönöm.

Leírom a hibát, bár a szerelő akihez szoktam vinni azt mondta ez a baja, viszont olvastam, hogy lehet akár lendkerék is.

Szóval kuplung kinyomásnál minimálisan érezhető mint ha rázkódna? a pedál, mikor kezd indulni akkor kicsit olyan mély síró hangja van, illetve kuplung kinyomásnál halható surrogó hangja van mikor nyomom ki akkor jobban hallható, kinyomva halkabb. Működésén nem vettem észre semmi hibát.

Előzmény: vzsolt70 (118036)
magyart Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118078

Sziasztok!   307 CC-hez keresek fényszóró mosó műanyag burkolatot, ami a lökhárítón helyezkedik el.  Köszi!

tewe001 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118077

Szerintem nem, de megprobalok szerezni pontos infot. Ugy remlik a palyan meg csak sebesseget nez es csak suemelyautora van konfiguralva. De nem mindig tudok naprakesz infot, csak ha kerdezek ☺

Előzmény: tisvol (118076)
tisvol Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118076

Ha már volt szó utánfutóról, meg matricáról, stb. Autópályás/VÉDA-s kamerák ellenőrzik azt is utánfutóval betartod-e a sebességet? Konkrétan a héten meg kell látogatnom szeretett fővárosunkat-utánfutóval. Pályán a megengedett max sebesség így 80 km/h. A fix traffik ellenőrzik ezt is?

mekkGyver Creative Commons License 2016.07.04 0 0 118075

Ácsi! Félreértettél, nem vagyok autószerelő, "csak" elektronikai műszerész! Annyit tudok vállalni, hogy átnézem/kimérem neked a panelt, esetleg ultrahanggal átmosom, de a többi munkát neked kellene intézni. Ezt is csak - mint márkatársnak - maximum sörben mérve. Nem a szakterületem az autóelektronika, csak a saját dolgaimat szeretem magamnak javítani, ha szakszerűen megoldható házilag is. Fogd fel úgy, hogy mielőtt kiadnál egy halom pénzt alkatrészre meg felprogramozásra, adni kell egy esélyt, hátha csak egy relé vagy egy tranzisztor van elpusztulva vagy egy fóliacsík elégve. De ilyen elektronikánál előfordult már, hogy elég volt az oxidációt lemosni tisztítószeres fogkefével. Diagot is csak magamnak vettem, hogy ha gondom lesz az autóval, legalább a hibakódokat ki tudjam olvasni, meg tesztelni a részegységeket.

Ha a fórumszakik azt mondják, hogy hamar megy a ki/be szerelés, akkor megbeszélhetjük, hogy lejössz egyik délelőtt, együtt kiszereljük, aztán vagy a hibával, vagy anélkül mész haza este.

Dobj egy mail, aztán egyeztetünk, mert most elég sűrű a nyári programunk.

Előzmény: Zsozso8888 (118074)
Zsozso8888 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 118074

Szia mekkgyver!

Lenti az tökéletes lenne:)

Hol tudlak elérni?

Modult nekem kellene beszerezni a bontottat?

Kb. mennyi idő lehet, mire megvan egy ilyen munka?

Tegyük fel lemegyekj a kocsival.

mekkGyver Creative Commons License 2016.07.03 0 0 118073

Persze, nincs akadálya. Küldj egy mailt, aztán egyeztetünk időpontot. A zegi Peugeot meg nem tűnt el... csak benőtte a gaz :D

Előzmény: opel123 (118072)
opel123 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 118072

Kiváló! Én kb 30km-re lakom tőled.  Egy CD váltó feltanítását az RD3-as rádióhoz meg tudod oldani?

Köszi!

NL

Előzmény: mekkGyver (118071)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.03 0 0 118071

Engem Lentiben találsz meg, de van több ismerős is, aki Zegről lehozza, ha kell. Amúgy diagba is tudok segíteni, ha kell. Legalábbis kütyü van hozzá, csak olyan ritkán használom (szerencsére), hogy mindig újra kell tanulnom :)

Előzmény: Zsozso8888 (118065)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118070

Kint ezek az árak, viszont a fizu is arányos, de a leleményes magyarok inkább hazahozzák és itt rakatják rendbe fele annyiból és legalább renden lesz nem tippelgetnek, a fapod miatt eszik annyit, meg fog is mert a kényszer regenerálástól nem lett kisebb a hamutartalom csak a koromtartalom

Előzmény: Casperfull (117895)
Jena307 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118069

Most ez az időszak a 3 szó nélkül is necces lett volna, én sem örülök neki hogy nem sikerül rendszerezni a munkát, de mikor a 3*3 perces műveletből lesz 8óra tömény sz_pás úgy nehéz tartani a hetet csúszás nélkül, de tudod te ezt ;)

Előzmény: Norbi0527 (118005)
Zsozso8888 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118068

Köszönöm az információkat.

A szombathelyi márkaszervízben lett feltárva a probléma, mert diagnosztikára vittem oda és vették észre, hogy utólag vezette be az előző tulaj a riasztót és hülyén vezették be a kábelt. Az elmúlt évek folyamán bevezette a nedvességet és kikezdte a panelt a nedvesség.

Ott tették fel a kezüket, hogy nem tudnak mit kezdeni a problémával, mert nem gyártják már a modult, használtban meg nem tudnak segíteni.

opel123 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118067

Egyébként nem biztos, hogy a BSI less a hunyó.  A feleségem 207-esén a radio egyszer cask nem akart lekapcsolni miután a gyújtást levettem, cask, ha áramtalanítottam, aztán meg nem kapcsolt be többet.  A központi kijelző volt a hibás és az blokkolt pár funkciót a BSI-nél.  Kijelző csere után minden oké let.  Szóval egy jó diagnosztika sem ártana. Többen tudnak itt a srácok közül csinálni.

Előzmény: Zsozso8888 (118065)
opel123 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118066

Budapesten Lipták Zoli is (Zolysys)meg tudja csinálni, ha javítható.  A facebookos Peugeot 307-es csoportban több szaki is van.  Én is meg vagyok love sok dologban, mert Zalaegerszegről eltűnt a Peugeot szerviz.  Egy darabig Szombathelyre vittem, amig útba esett, de most már nem.  Ott elég készségesen megoldottak mindent a 13 eves autómon.

A fórumosok nevére kattintva tudsz emailt küldeni, de javaslom a belépést is a facebook oldalra, mert rengeteg hasznos információvan ott is. 

Előzmény: Zsozso8888 (118061)
Zsozso8888 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118065

És hol vagy megtalálható mekkGyver?

Hogy odaadjam a modult, ha ki tudom vetetni?

Előzmény: mekkGyver (118064)
mekkGyver Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118064

Ez nekem nem tűnik akkora problémának, hogy komplett BSI-t kelljen cserélni. Én szívesen megnézném, ha kiszereli valaki, és 2 napra tudod nélkülözni az autót. Könnyen lehet, hogy elég egy tisztítás a panelnek.

Előzmény: Zsozso8888 (118063)
Zsozso8888 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118063

Nem tudom lefotózni, mert a modul az autóban van.

Az autó még használható. A probléma ott jelentkezik, hogy ha leállítom a kocsit a rádió és a computer megy tovább, az aksi töltés lámpa sem alszik el.

Minden alkalommal le kell venni az aksi sarukat, majd indulás előtt vissza és indul a kicsi.

didyman Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118062

Le tudod fotózni a beázást, a kár mértékét jó minőséggel? 

Előzmény: Zsozso8888 (118061)
Zsozso8888 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118061

Sziasztok!

Segítség kérés!

Peugeot 307 HDi gépjárművemben BSI modult kell cserélni beázás miatt, a márkakereskedésnél nem jártam sikerrel, mondván 2001-es gyártású modellhez már nem gyártják a modult és ők nem tudják megoldani a problémám.

Marad a használt BSI, ami nem lenne gond, de nem tudok olyan szakembert, aki a cseréhez át tudja programozni a modulokat.

Segítségeteket kérném, hogy tudtok-e ilyen szerelőt?

Budapest és Zalaegerszeg vonzáskörzetében lenne jó ilyen szakember.

Segítségeteket előre is köszönöm!

chioky Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118060

Sziasztok. Van egy kérdésem, lehet , hogy hülye a kérdés de attól még felteszem :) .Szóval egy 2004 Peugeot 307 5 ajtósnál cserénék első ülést és a kérdés az, hogy 307 Peugeot de 3 ajtóstól jó e az ülés vagy a sín túl hosszú vagy, hogy dönthető a 3 ajtósnál és ezért nem stimmel. Valaki? Köszönöm előre is.

SiposG74 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118059

Sziasztok!

Autóvásárlást tervezünk a kedvesemmel. Egy 307 SW-re esett a választás (2005.06. hó / 1.6 9HZ), miután ez volt az egyedüli autó, amelyik mindkettőnknek tetszett a külcsínyt és belbecset figyelembe véve. :)

Az autó kívülről és belülről korának megfelelő állapotban van, bár keveslem a 137e Km-t az órában, de leellenőrizve az utolsó 8 évben a vizsga kilométereket kb 5 ezret mentek vele évente.

Ami gondom van az autóval, hogy folyamatosan világít az ESP lámpa és írja is a hibaüzenetet a MC kijelzőn. Elviekben már mindent kicseréltek rajta ami ehhez tartozik, most majd a kábelszakadást ellenőrzik hétfőn. Miután kereskedésben van az autó, annyit mondtam, hogy nem hozom el a kocsit, csak ha megcsinálják ezt a problémát.  Ezen kívül mély, dörgő hangot hallok a motor felől gázadásnál, a "szaki" annyit mondott, hogy az valószínűleg kipufogó tömítés lesz. 

Ha megvásárlom, akkor természetesen vezérlés-, olaj- és szűrőcserével kezdek. Olvastam itt a fórumon, hogy üa.szűrőből a Bosch az ajánlott márka, viszont vezérlés szettből a Konti, vízszivattyúból a Valeo-t javasolnátok-e?

Üdv: Sipi

krisztian987 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 118058

Én nem görcsölnék vele...

1 kocsira a futó. elé meg egy felvezető kocsi 4-5kmrel, ami a rendőröket nézném.

Vagy marad a kötél. Hosszú nyúlós spanifert raknák a 2 kocsi közzé.

Gond esetén kézifék, nagyobb gond esetén bedoni 2-be és akkor fékez, hogy kifejeled a szélvédőt. egy tuti 100-200kmt fékezni rásegítés nélkül halál. Bár 2t emelkedőn húzni nem könnyű... trailer 500kg + kocsi súlya.

A traileren a kocsit nagyon le kell kötni, mert simán le tud pattogni...

Előzmény: tewe001 (118052)
Zoolland Creative Commons License 2016.07.01 0 0 118057

Sziasztok!

Segítséget vagy csak tippeket szeretnék kérni. 

2003-as 1.6 16V ( TU5J4P/NFU) Benzines kombimnál a következőt figyeltem meg:

-menetközben (legalább 2. sebesség fokozatban 40km/H felett de autóápályán ugyanúgy ), ha hirtelen nagy gázt adok a normál motorhangon felül furcsa morgó (erős morajló)hangja van, elmúlik ha a gázadás mértéke csökken. 

-ha finoman gyorsítok, semmi hirtelen nagy gáz, akkor akármilyen fordulatszámban szépen jár a motor. Elsősorban menetirányszerint bal oldalról jön mintha a levegőszürő felől. 

-nem fémeshang, nem csöröpöl, csak erős mély hang 

-Kanyarban nincs semmi hang, ha gurulok nem búg. 

-kerékcsapágy cserélve volt féléve 

-állóhelyzetben bármilyen mértékű gázfröcsre rendben, semmi gond

Tippek ötletek? 

Köszönöm előre is!

d.jocov Creative Commons License 2016.07.01 0 0 118056

Rendben lesz az így!

Előzmény: szeka666 (118054)
szeka666 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 118055

?

szeka666 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 118054

Sziasztok! Nem rég levettem a hűtőt egy 2006 1.6 hdi 90 le pugról és nagyjából csak annyi víz folyt ki ami a hűtőradiátorban van!Visszaraktam majd a csöveket "pumpálva" felöntöttem és járó motornál nyitott sapkával levegőzött, kentem kB 300 kmt azóta, kell valahol még légteleníteni, azóta ugyanúgy normális a szint!

vzsolt70 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 118053

Alternatív megoldás lehet még bérelni egy ''kutyát'' és ha van vonóhorgos autó akkor ''gyá''.

Előzmény: tewe001 (118037)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118052

Igen, legutobb egy expert huzta le, osszeadva az ertekeket 3500 felett volt, kellett az E. Neztem egy napra belfoldre 15ezer egy 3,5t treler. Szerintem az lesz, mert itt a kornyeken mindenkinek kis sulyu autoja van, nem kothetem ra.

Előzmény: hegizoli 307 SW (118051)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118051

Mikor szükséges?
Hogyha személygépkocsival 750 kg megengedett legnagyobb össztömegnél nagyobb pótkocsit (nehézpótkocsit) szeretnénk vontatni (pl. hajószállító, lószállító, nagyméterű lakókocsi, tréler, stb.).

Mikor nincs rá szükség?
Amennyiben a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege a 750 kg-ot meghaladja, de a járműszerelvény (személygépkocsi + nehézpótkocsi) együttes megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a 3.500 kg-ot. (Fontos! Ebben az esetben a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét.)

zsoltee0001 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118050

Szia

Szerintem ez a antennaalap egy vakolás, biztos 10 forinttal többe került volna egy működő antenna.

Egyébként hangszóró se volt benne, kellett válogatni, mire sikerült olyat találni ami belepasszolt (nagyjából) de csak aztán jött a meglepi. merthogy kábel se volt neki, a felső ciripelőről kellett levinni, kábelbefűzővel.

Tisztára, mintha a lehetőségét is ki akarták volna zárni annak, hogy ebbe zenét rakjon valaki.

De most komolyan, föltételezik, hogy valaki rádió nélkül akar autózni?

Mert oké, hogy fejegység nincs benne, süketnémáknak gyártották?

Non acoustic edition

Előzmény: vecserom (118014)
ixub Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118049

Szia!

Kérlek, te is küldjél képet és ár elképelést a lenti címre.

Köszi,

x.

Előzmény: d.jocov (118043)
ixub Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118048

Kérlek küldj róla képet ha tudsz a ballo.gergely kukac gmail pont com -ra, gondolom minden funkciója működik. Ha minden ok megegyeztünk. Posta/utánvét, lenne nekem jó.

Köszi,

x.

Előzmény: killermedve (118044)
ixub Creative Commons License 2016.06.30 0 0 118047

Köszi, mindenkinek. Zolisys szét szedtem darabokra, mert nem adta ki a CD-t és a próbálgattam a mechanikáját fesz alatt. Valahol rövidzárt kapott és füstté vált. Nincs időm tovább szenvedni vele, mert be számíttattam már, csak még nálam van. Jót akartam az új tulajnak, helyette magammal csesztem ki. Jövő héten kell leadnom az autót.

Zolysys Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118046

fűtésbox alja-közepe az utas oldalon

Előzmény: viko307 (118045)
viko307 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118045

Üdv

Hol találom a klima kondenzviz kivezető csövet? Kb fél órás klima használat után az autó leállitva majd kb 4 óra mulva ujrainditva,ekkor csak a venti lett bekapcsolva közép fokozatra és hsllottam hogy mintha vizet keverne. Nagyobb fokozaton már vicseppeket fujt be a kabinba. 

Valószínűleg eldugult a kivezető de sehol nem találtam. 

Pug 307, 1,6 hdi 66 kw break 2006 évi

Előre is köszönöm a segitségeteket

killermedve Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118044

Szia 

nekem van 6000ft,

Előzmény: ixub (118041)
d.jocov Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118043

Nekem van, péntek délután Vác

Előzmény: Zolysys (118042)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118042

Mi a gond a tieddel?

Előzmény: ixub (118041)
ixub Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118041

Sziasztok!

SOS szükségem lenne egy gyári Clarion CD-s fejegységre. PUG 307 2004-s évjárat. Ha valakinek lenne eladó megegyezünk.

ilyen: 

Köszi,

x.

tewe001 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118040

Mondjuk indul a rohadék, csak 1-2 perc után leáll... aztán megint nem indul egy darabig, Lehet 3 nap alatt eljutnék hozzá :D

Előzmény: tewe001 (118039)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118039

Szerelje is meg még vigye is el? :D

Előzmény: Zolysys (118038)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118038

Jenci???

tewe001 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 118037

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek trélere, vagy olyan autója amivel lehet ilyen fajta utánfutót húzni egy SW-vel megpakolva? Illetve ha mindenigaz ez már ugye E kategórás jogsi igényes. Fejér megyéből kéne a Tisza partra elvinni a gépet. Nem kértem még árajánlatot, de honlapokról informálódva fehérvári tréleres olyan 80-90 körül vinné el.

Köszi

tewe

vzsolt70 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 118036

Az SKF eddig mindenhol bevált.

Előzmény: Dizzyws (118035)
Dizzyws Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118035

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni, 2002 HDi-hez (RHS) melyik kuplung kinyomócsapágyat érdemes választani? 

ádibébi Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118034
Előzmény: orlov007 (118017)
Nores Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118033

Nem vészes :) Végül is, az is egy cél volt, mikor leírtam, hogy ki mit szól hozzá.

Előzmény: didyman (118030)
szucsati Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118032

Szerintem, ha kifogyott a gáz, akkor nincs hangja, mert nem kapcsol a kompresszor.

Egyébként IV. kerületben tudok klímást, egyszer voltam ott, nekem szimpatikus volt, bevált.

Előzmény: orlov007 (118017)
tthom Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118031

Sziasztok!

Van egy 1.6HDi - 110le -NoFap motoros autóm. Múltkor kinyitva a motorháztetőt láttam, hogy jobb oldalt benézve lefele, lóg a semmibe egy vékony, áttetsző, vákumcső szerű valami.  Annak kell valahova csatlakoznia, vagy van ilyen, ami jó az úgy? :)

Thx,
Tomka

didyman Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118030

Akkor gondolom, a padlás tele ezekkel a véleményekkel. :-) Lényeg az, hogy jól járjatok.

Előzmény: Nores (118029)
Nores Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118029

Az az érdekes, hogy pro és kontra is kapok megerősítést. Jó, hogy eladtam, másfelől meg, hogy nem kellett volna. Erős elfogultság befolyásolja a saját véleményemet, ezért azt most zárójelbe teszem.

De úgy gondolom az egész csupán pénz kérdése, ezért írtam lentebb, ha lenne 4 guriga új autóra, akkor nem lennék szkeptikus a döntéssel kapcsolatban.

Előzmény: didyman (118028)
didyman Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118028

"15 éves és Peugeot"

Nem szeretnék beleszólni a döntésbe, de egy autónak nem kora van, hanem állapota. és ha ez egy karbantartott, jó állapotú autó, akkor amíg ésszerű, használni kell tovább, nem pedig eladni-az mindenhogyan deficites, és a kiszemelt autó meg valamilyen szinten mindig lutri. A 307 nem korszerűtlen autó, biztonságos, kiforrott szerkezet. Én biztos nem cserélném le ilyen okok miatt.

Előzmény: Nores (118027)
Nores Creative Commons License 2016.06.27 0 0 118027

Volt Peugeot, nincs Peugeot.

Nagyon bevált nekem, semmi komoly baj nem volt vele,

de mégis: döntött a családi tanács, hogy 15 éves és Peugeot, ez így nem maradhat.

Úgyhogy most van a nagy semmi, és ami nincs, az a pénz új autóra.

Közben jön a tanács: franciát ne vegyél! Pedig én ezt ismerem, ez vált be, maradnék ennél.

Komoly szívás nélkül átvészeltem 10 évet vele, egy újabb 308-assal mi baj lehet?

Költői a kérdés természetesen.

Mindegy, látni kell a másik oldalt is, egy új Lancerrel biztos megbarátkoznék.

Egy használt japánt, legyen az csupán 4-5 éves is, most nem látok nagy előrelépésnek.

Annál is inkább, mert nekem valahogy steril az egész beltér, ahogy a német autóknál is. A Peugeot pedig Peugeot.

Mindenesetre a 307-est el kell engedni... és amíg nincs helyette másik autó, addig ez nem egyszerű feladat.

mekkGyver Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118026

Azt nem tudnád megfizetni! :D

Igazából más autóját nem merném így szétbarkácsolni. A régi Nexus 7 pont beleférne a 2din-be, de a 2013 kb 3 centivel szélesebb, így ki kell vágni a középkonzol belsejét mindkét oldalon. Aztán a rádió elejét is le kell szerelni, mert csak úgy fér a tablet mögé. A rádiót még lehet így is vezérelni a bajuszkapcsolóról, de a fedkompot már nem, még az időt se lehet beállítani a rádió nélkül, ezért kellett ez a megoldás, amihez bele kell forrasztani pár drótot. Be lehetne szerelni a rádiót a kesztyűtartóba, de az elég gagyi megoldás lenne. A töltéshez speciális kernel kell, ezért fontos a Nexus 7 (részleteket csak ha érdekel), és még ott van a hang bemenet kérdése, ami nálam megint kihívás volt, mivel a kihangosító már foglalja a bemenetet.

Előzmény: J4ck4l (118023)
pepe_pepe Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118025

Ez volt a problema egy kesobbi hsz. szerint.

"Hali, kösz a választömeget. Egyébként vízhőfokmérő gomba volt a hibás, ha esetleg más is belefutna a hibába. Cseréje 15 rugó és a papírjaim szerint az előző tulaj is említette, hogy már volt cserélve. Úgy tűnik pár évente fix program lesz. További kellemes műszerfal forrasztgatást."

Előzmény: Kovroli7728 (118021)
cserkopater Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118024

Köszönöm szépen!

Előzmény: didyman (118022)
J4ck4l Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118023

Ez naon király! :) Ha van egy ilyen tabletem, mennyiért szerkelnéd így bele a gépbe? Külön a távirányítós gombot a kormányon levőre nem lehet rákötni?

Max. hogy a hangerőt/számokat lehessen azzal tekergetni. Ez akksira is rá van kötve? Meg erősítőre is?

Előzmény: mekkGyver (118012)
didyman Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118022

Olyan márkát vegyél, amit ismersz is erről a területről-Varta, Bosch, Banner és a többi. Nem baj, ha van rá hosszabb garancia. Olcsó, kínai/olasz, nevenincs márkákat érdemes kerülni-lutri, hogy jó lesz, vagy sem. Ha mindennapos felhasználó vagy, nincs extrém állásidő, naponta sok indítózás és rövid utak, akkor nem kell semmilyen extra ficsőr, drága sorozat, az alapmodellek is sok évre megbízhatóan elintézik a kérdést. A technológiát sem kell bonyolítani, amíg a gyakori indítózás, hosszú állásidő dolgok nem merülnek fel. A csere roppant bonyolult: Legalább két perc nyitott géptetővel állást követően (csak hogy a BSI elaludjon azért) leveszed a burkolatot (óvatosan, ne törjön le a füle), lecsattintod a "-" sarut, majd a "+"-ot, akku csavarját meglazítod, és kiemeled. Összerakás fordított sorrendben. Időt beállítod, ha fedkompos a gép, akkor azt a pár paramétert is még, amit szoktál használni és kész.

Előzmény: cserkopater (118020)
Kovroli7728 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118021

Szia.

Tudnál segíteni hogy mi volt a hiba. Ugyan ezzel küzdök én is jelenleg.

Megírom a telszámom ha megcsörgetsz visszahívlak : 20/3377988. Köszi.

Előzmény: BuNnY (61671)
cserkopater Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118020

Üdv!

Akkumulátor csere előtt állok, tudnátok ajánlani valami jót? Illetve a menetét leírnátok, hogy mire kell odafigyelni. Még nem cseréltem akkut.
Pug 307 1.6 benzin 2003 ferdehátú

misi1984 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118019

Mostanában már nekem se függ a klímától. Ma öntöttem bele spurit meg meghajtottam kicsit nagyobb fordulaton azóta jónak tűnik. Majd írj hogy mi lett a vége.

Előzmény: Weah22 (118015)
opel123 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118018

Csak az első rendszám titkos. :-)

Előzmény: tisvol (118016)
orlov007 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118017

Sziasztok!

A klímámnak olyan hangja van, mint mikor a régi szódás szifonból kifogyott a patron, gondolom kiment belőle a gáz. Tudnátok bp-n ajánlani egy megbízható klímást, akihez elvihetem feltöltetni?

köszönöm

tisvol Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118016

Némi zavart érzek az erőben :-)

Az első képen az első rendszám ki van takarva, az utolsó képen a hátsó rendszám nincs:-)

Előzmény: gombfoci (117937)
Weah22 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 118015

nekem is csinálja, eleinte még csak nagy ritkán, most gyakran. bár az enyém klímafüggetlen probléma, csinálja akkor is ha nincs bekapcsolva. és nem magas fordulaton, hanem 1000-2000-es fordulatszám közt, és főleg gyorsításkor.

pár hónapja diagnosztizáltak egy fojtószelep hibát, lehet h azzal kapcsolatos, majd a következő hónapban amikor kicserélem kiderül, h az okozza e a hibát...

Előzmény: misi1984 (118007)
vecserom Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118014

Szia. Ez a tetőn lévő antennatalp? Abban menet van, keress az interneten képet, vannak dugóval és dugó nélkül is. Amikor én cseréltem antennatalpat, egy zöld színű dugó volt benne, csavarhúzóval nyúltam alá és simán kijött. Mondjuk az gyári volt.

Előzmény: zsoltee0001 (118011)
Smíró Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118013

Szuper:)

Előzmény: mekkGyver (118012)
mekkGyver Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118012

Visszakerült a gyári rádió. ;)

zsoltee0001 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118011

Próbáltam kipattintani, meg csavargatni is, sikertelenül.

Most viszont megfogalmazódott egy gondolat: ezek lehet, hogy képesek voltak egy olyan antennafoglalatot fölrakni ami nem is alkalmas az antenna fogadására, így venni kell egy komplett antennát foglalatostul?

Üdv

Előzmény: didyman (118010)
didyman Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118010

Hitelkártya, sorsjegy-kaparó alkalmas lehet erre.

Előzmény: zsoltee0001 (118009)
zsoltee0001 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 118009

Sziasztok

Új bipper, rádió nélküli, most küzdök a beépítéssel, hangszórók már beszerelve, de az antennánál elakadtam.

Van ugyan koax kiépítve és a belső világítást kiugrasztva látom, hogy rá is kapcsolódik a tetőn kiépített antenna foglalatba, de kívülről egy műanyag dugó van csak, nyilván ezt a műanyag dugót kéne kipattintani és egy menetes antennát betekerni (józan ész ezt diktálja)

Nem merem nagyon feszegetni ezt a dugót, tud valaki segíteni, hogy jön ki.

Köszi, üdv.

V.T.ZS Creative Commons License 2016.06.24 0 0 118008

Sziasztok.

Bocs, hogy offolok, de ide adta ki a legtöbb találatot a témával kapcsolatban.

Szóval. Vettem egy tetőboxot kulcs nélkül. Milyen tipus lehet?

Abszolut semmi info nincs róla neten, hogy tudnék hozzá kulcsot venni. A záron: 015.ös szám található.

Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani:

misi1984 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 118007

Sziasztok! Adott Egy Peugeot 307 1.6 benzines. Már egy ideje észrevettem, hogy ha klímával megyek és gyorsítok akkor néha berángat. Most viszont újdonság, hogy gyorsításnál megtorpan, de ezt már klíma nélkül is csinálja. A megtorpanás mindig fordulatszámhoz köthető, mindig pontosan 3000-es fordulatnál történik. ű

Valakinek ötlete a hiba okára?

tewe001 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118006

Jaja sok a meloja. En 5 hete mondtam neki hogy raer. Aztan most itt rohad az udvarba es varja a trelert a kekseg. Ez van.

Előzmény: Norbi0527 (118005)
Norbi0527 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118005

Hi! Jenát hagyjátok utolérni magát, 3 hete nem tudunk összehozni egy talit, mondjuk kimondtam azt a 3 szót amit tudom, hogy nem szabad ilyen helyen: "nem olyan fontos" :D Zolisys neked is gyűjtögetem a javítandó dolgokat, eddig csak a com2000 volt néma, de már a sofőr felőli ablakemelő gombokkal is küzdemles az élet, ráadásul az ablaktörlő végébe a menü váltogató gombom is nyaralni ment. bele férhet ez egy hétvégi napba valamikor, vagy hamarabb vagyunk ha mindent felküldök póstán? Jena felfedezte, hogy a com2000-ret már mahinálták, és valószínű kihagyták belőle a hangszórót. jelige: nem olyan fontos :D (2002. 2.0HDi) Köszönet!

Break 307 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118004

40 000-valeo szett  ft     

szimering: 2db-5000ft

váltóolaj-5000ft

csúszógyürű-5000ft

munkadij-25000ft  du:5-kor elvitték este 1/2-9kor hozták.Hát ennyi.És megszűnt az alapjáraton halható kerregő hang a bal első kerék felől.

Előzmény: pepe_pepe (117999)
didyman Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118003
Előzmény: Sziszó78 (118001)
didyman Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118002

Vidd el Csillaghegyre, van ott egy amerikai autós műhely. Ott a szrt is kirángatják belőle. :-)

Előzmény: Sziszó78 (118001)
Sziszó78 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118001

Sziasztok,

Valakinek valami ötlete? Most féltengely gondokra vezette vissza a szerelő aki, stabpálcákat, trapézgömbfejet és a fékeket cserélte....sajnos nem bízom benne, de akár igaza is lehet.

Kopogó hang fékezéskor a jelenség, gyorsítás, kormányrángatás, sőt hátramenetben fékezésre sem jön elő.

üdv

Sz

Előzmény: Sziszó78 (117985)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 118000

Tisztelt Henrik! Jobban jársz, ha ezt a feladatot gépműhelyre bízod, főleg ha tényleg nem vagy egy nagy szaki. Ehhez a művelethez a hengerfej leszedése szükséges, és ha már lent van érdemes egy kicsit többet rászánni, hogy ismét sokáig jól működjön. (szelepek becsiszolása, síkolás, tőcsavarok cseréje, hézag beállítás) gondold át mielőtt neki esel, mert úgy is szerelőnél fog kikötni, és ha már szétbarkácsoltad még nehezebben találsz olyat, aki meg javítja neked.

Előzmény: Vajda Dezső Henrik (117984)
pepe_pepe Creative Commons License 2016.06.23 0 0 117999

Mennyi volt ?

Előzmény: Break 307 (117997)
Break 307 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 117998

Hívj fel ha szerelő kell Tatabányai vagyok . Harminc kettőkilencvennégy 73 huszonhat.Kormánykapcsoló Zolysys.

Előzmény: Zsül123 (117964)
Break 307 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 117997

Kuplungcsere megvolt 179 000 km.Hát nem bírta volna már sokáig.  2007,08, 1,6 benzin.

tewe001 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117996

Talan jovo heten, en tegnap beszeltem vele, kulfoldon van.

Előzmény: Casperfull (117995)
Casperfull Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117995

Jena úrral lehet valahogy tárgyalni? Emailre nem reagált.

peti023 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117994

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlen 1 üres vagy hibás részecske szűrő háza?

Megvenném!

Zolysys Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117993

hát izé :)

Előzmény: FeZ_ (117990)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117992

9 től

Előzmény: Zsül123 (117991)
Zsül123 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117991

Köszönöm, hívlak majd holnap. Mikortól meddig lehet?

Előzmény: Zolysys (117972)
FeZ_ Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117990

Biztos, hogy jó ötlet volt csípőből általánosítani és minősíteni ? Az autószerelők most biztosan nem fogják beírni ezek után a szimering csere mikéntjét.

Én legalább is biztosan nem fogom.  :-P 

Előzmény: Vajda Dezső Henrik (117984)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117989

jaja, emlékszem rá :) beszéltük :) hát majd most is ott fog állni pár hét múlva, ha tudok trélert szerezni, mert én le nem huzatom 180km távon :D Tegnap húztuk 20km-t jó láb edzés volt :D

Előzmény: hegizoli 307 SW (117988)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117988

Mert 1 x Jenánál parkolt,ott láttam ,mondta,h a tiéd :))

Előzmény: tewe001 (117987)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117987

Jah kék, nincs másik, csak ez az egy :D

Előzmény: hegizoli 307 SW (117986)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117986

Azt a kéket akarod ? :D:D

Előzmény: tewe001 (117974)
Sziszó78 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117985

Sziasztok,

Valaki tapasztalt olyant, hogy első féktárcsa és betét csere után, fékezéskor kattogó, kelepelő hangot hallat a kocsi a kerekek felől? Gyorsításra, kormányrángatásra, kézifékes lassításra nincs hang, csak ha fékezek - ütemes kattogás, nagyjából oda vissza a két kerék között.

kösz

Szilárd 

2003 Peugeot 307SW 2.0HDi

Vajda Dezső Henrik Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117984

Sziasztok..Szelep szár szimeringet szeretnék cserélni! Valaki tudna robbantott képeket küldeni vagy esetleg linkelni vagy videot..esetleg képekel leirást adni hogy kell kicserélni 307 Break 1,6 16V 2002 es Szelep szár szimeringjeit..???uj vagyok!ha van leirás erröl itt az oldalon akkor hol találom meg???Nem vagyok egy nagy szaki!De én már nem akarom elvinni "autszerelökhöz" mert aljas mocsok az összes..nem hogy nem csinálják meg! de még kiszedik a jo alkatrészeim!plusz munkadij.. inkább én szerelném!Válaszotok elöre is köszönöm..további szép napot!

Üdv: Vajda Dezso Henrik

sepi68 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117983

Jut eszembe, a rendszeres karbantartás mellet, rendelkezik a Jena mester féle fogyasztás optimalizálással is... ;) :D

Előzmény: sepi68 (117982)
sepi68 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117982

Sziasztok!
Szeretett autóm, eladó sorba/korba került. :) Ha esetleg érdekel valakit, vagy tud valakit... :)
Az ár irányár, mert valahonnan el kell indulni :)
https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.6_sportline_bor_belso._magyarorszagi-10294174

tewe001 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117981

Lehet hogy nem boldogok. De a Sarkanyba bementem, es 80%ba elsore megmondtak mi a baj es jo arat mondtak. Mashol eddig csak talalgatas volt. Ahol hozzanyultak ott meg nem lett jobb. Ertem hogy karban kell tartani, de azert az ember anyagi forrasai vegesek. 1 eve peldaul Fehervaron csereltek toronycsapagyat, ami erdekes modon ra ket honapra ismet eltorott. Mikor reklamaltam kaptam idopontot 1,5 honappal kesobbre... bementem egy futomuveshez, fel nap alatt megvolt fele annyiert mint a szakszervizbe. En nem akarom oket bantani, foleg hogy 1-2 rossz tapasztalat nem a vilag vege. De nekem nem jo ha sokat all az auto, mert azzal keresem a kenyerre valot. Szoval lehet a "kis" 307 hetvegi auto lesz, es jon melle valami uj... csak azt nem tudom milyen legyen.

Előzmény: ádibébi (117978)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117980

Neeem ☺ Tiszasasa jarok, megmondja mi a hiba es kicsereli az alkatreszt. En hozza nem nyulok. ☺

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (117976)
ádibébi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117979

na igen, abszolúte ott a pont. És meg van ez fizetve neki tisztességgel? és meg lehet fizetni ezt neki tisztességgel? én most megyek majd komplett motor-rendbetételre, a kocsim már magától eltalál Tiszasasra!...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (117976)
ádibébi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117978

kivéve őket... erre még nem gondoltál?... :P

Előzmény: tewe001 (117975)
ádibébi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 117977

Zóólyyi, ez azért jellemző... Csinálj valamit.. :)

Előzmény: Zsül123 (117966)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117976

Mostanában meg Tiszasas-ra jársz.

Kiolvassák a hibát, megmondja mit csinálj, kicseréled az alkatrészt és kész.

Előzmény: tewe001 (117975)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117975

Jah szerintem diagra barmelyik markaszerviz alkalmas, en regebben a sarkanyba jartam az m5 melle. De az kb 1 eve bezart. Pedig normalisak voltak nagyon. Centralba jartam egyszer ott se volt gond. Csak diagra vittem, megmondtak mi baja, megkoszontem. Kicsereltem amit ki kell es mindenki boldog volt.

Előzmény: tewe001 (117974)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117974

Nekem ugyanezz volt ma, csak depollution system faliora... megy a trelere, aztan irany Tiszasas, mondjuk ugye hdi ☺ 3eve van nalam es ez lesz a masodik treles utja. Szerintem leugrom talira es unnepelyesen felgyujtjuk...

Előzmény: canonpacher (117967)
Casperfull Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117973

Talán nekem van egy kiegészitőm, a psa eszközökhöz. Ha gépközelbe érek feltöltöm neked valahová.

Előzmény: Fontal (117942)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117972

csörögj rám

Előzmény: Zsül123 (117969)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117971

lökött :P

Előzmény: mekkGyver (117968)
pl1000ma Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117970

Szia szerintem már írták neked hogy hova menyél,egyébként meg van egy pár márkaszerviz Budapesten,és én a helyedben minél hamarabb mennék,a helyet hogy mindennap leírod a kocsi hibáját,ez csak jó tanács !

Előzmény: canonpacher (117967)
Zsül123 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117969

Ahha :).

Csak annyi a gond, hogy jobbra indexnél néha kapcsol a refi, függetlenül attól, hogy a tompított világit, vagy nem.

Értem én, hogy kanyarfényszóró, no de csak jobbra? :D

Előzmény: mekkGyver (117968)
mekkGyver Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117968

Felesleges, úgyse olvassa el! :D

Előzmény: Zsül123 (117966)
canonpacher Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117967

Sziasztok!

Budapesten melyik szervízt/márkaszervízt ajánljátok? 
Menet közben leesett a fordulat 2000-re és megállt. Antipollution failure-t írta ki, aztán nem indult. Akkusaru le-fel, aztán indult, de 5perc és alapjáratot is eldobta és leállt.
pug 307/2006/1.4B
Válaszokat előre is köszönöm!

Zsül123 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 117966

Küldtem Neked mailt még június 15-n :).

Előzmény: Zolysys (117965)
Zolysys Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117965

pl :) mi a gondod a zindexel ? :)

Előzmény: Zsül123 (117964)
Zsül123 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117964

Tatabánya, Tata környékén keresek jó oroszlánidomárt (szerelőt), aki esetleg diagban is jártas.

Előre is köszi. Btw indexkapcsolóval kapcsolatban ki az illetékes kolléga? :)

DSz_ Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117963

Eladva

Előzmény: DSz_ (117939)
DSz_ Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117962

A 195/55R15 kurv@ra nem 307-re való méret! Szerintem felejtsd el!

Előzmény: bocios2 (117959)
bocios2 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117961

Hat ha ez szamit, akkor az R16 egy 307 SW 2.0 Hdi (107Le) -n van, az R15 pedig egy 307 Break 1.4 benzinesen. 

Szeretnem a kerekeket megcserelni, de nem tudom, hogy lehet-e.

Előzmény: tewe001 (117960)
tewe001 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117960

Szia!

Az attól függ milyen 307, a 136 lovas SW-re például nem megy fel a 15". Elakad a felni a fékbe. Csak 16" megy rá. A break-re felmegy a 15" is úgy tudom.

tewe

Előzmény: bocios2 (117959)
bocios2 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117959

Sziasztok!

Peugeot 307 kerekmeret kerdesem lenne. 

Egyik 307 -en: 195/55R15 a masikon pedig 205/55R16 meretu kerekek vannak. 

Csereszavatosak -e ezek egymassal?

Koszonom!

Fontal Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117958

Szuperségességesség!

Nem is csak egy igazi SZAKÉRTŐ vagy, hanem egy igazi hozzáértő SZAKÉRTŐ!

A Host-on egy I7-4600U CPU hasít, és ezek szerint beteg ez is!

Megnyit, bemásol, ment, újraindít, és Work!

Merci beaucoup!

Thank you very much!

Danke schön!

Grazie mille!

Kiitos paljon!

Előzmény: didyman (117952)
szucsati Creative Commons License 2016.06.20 0 0 117957

Melegednek az izzók, de nem világítanak?

Nekem a testkábel csatlakozása adta meg magát. Ha a hátsó lámpatestből kihúzod a fehér csatit, nézd meg mindkét oldali csatit: égési nyomok, olvadási nyomok stb.

Az index gyorsan villog azon az oldalon és gyorsan kattog?

Előzmény: Laciani (117927)
didyman Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117956

Igen, egy üres sorba írd, praktikusan a legvégére.

Előzmény: Fontal (117955)
Fontal Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117955

Namégegyszer!

Megnyitottam. Jól gondoltam szöveges file.

Hová írjam ezt(?): lh c:windowssystem32HIDE87.com

Bárhova a kezdő "@echo off" sora után?

Előzmény: didyman (117953)
Fontal Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117954

Ops! Egy igazi SZAKÉRTŐ-i válasz!

Azt szeretném kérni, hogy ezt a sort fejtsd ki mélyebben kérlek!

5. Add “lh c:windowssystem32HIDE87.com” to the “autoexec.nt” file.

Ha jól értem, akkor ez egy szöveges file, és ezt megnyitva egy Notepad-ban bele kell írni egy sort, valahová?

Hová? A végére, az elejére? (Gondolom csak az "" jel közötti részt kell, magát az idézőjelet nem?)

Előzmény: didyman (117953)
didyman Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117953

Na mégegyszer..

3. Copy “HIDE87.com” to the c:\windows\system32 directory.
4. Open the “autoexec.nt” file (c:\windows\system32\autoexec.nt) with a text editor like Wordpad.
5. Add “lh c:\windows\system32\HIDE87.com” to the “autoexec.nt” file.

Előzmény: didyman (117952)
didyman Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117952

Még annyit találtam, hogy egyes CPU-knál okoz ez gondot, azok lebegőpontos motorjával függ össze. Írnak rá megoldást is, idézem: 

1. Download "Winfloat.exe" to your VM.
2. Double-click on "Winfloat.exe" to extract files to C: drive.
3. Copy “HIDE87.com” to the c:windowssystem32 directory.
4. Open the “autoexec.nt” file (c:windowssystem32autoexec.nt) with a text editor like Wordpad.
5. Add “lh c:windowssystem32HIDE87.com” to the “autoexec.nt” file.
6. Save the file, and exit.
7. Reboot the Virtual Machine.
8. Done!

Nekem a diagos gép egy Core2 alapú X61, annál nincs gond.

Előzmény: Fontal (117951)
Fontal Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117951

Köszönöm szépen!

A VmWare Player-t használom. Én is egyfajta beragadásra gondolok, a PP2000-nél. Azt tapasztaltam, hogy WINCAD hiba esetén ki kell lőnöm a feladatkezelőből, mert tényleg beragad a szoftver leállítása után is, mert úgy újra sem indul a szoftver, csak kilövés után. Ekkor elindíthatom újra, de ezek után is megismétli a hibaüzenetet. Sajnos a virtuális gép újraindítása után is. Most megpróbálom telepíteni a 25.01-es verziót, talán holnap lesz tapasztalatom ... De bármi lesz beszámolok, vagy tovább "jajgatok" segítségért.

Előzmény: didyman (117949)
didyman Creative Commons License 2016.06.19 0 0 117950
Előzmény: didyman (117949)
didyman Creative Commons License 2016.06.19 0