Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mekkGyver Creative Commons License 5 órája 0 0 119028

A diag néha bekapcsolva hagyja a szivattyút lekérdezéskor. Ilyenkor, ha nem jár a motor, akkor nekem is zümmög / visít. Járó motornál viszont semmit nem hallani.

Előzmény: tisvol (119022)
mélypatak Creative Commons License 8 órája 0 0 119027

Köszi! :)

Előzmény: ádibébi (119020)
Zolysys Creative Commons License 16 órája 0 0 119026

iis is

Előzmény: vizimento (119025)
vizimento Creative Commons License 18 órája 0 0 119025

"plip battery spent" hibaüzenet csak a gyenge elemet jelentheti a kulcsban? 

Mert én arra gyanakodtam, de most csere után is kiírja... 

Vagy ennyire vacak lenne a frissen bontott, de noname elem?

gustavsson85 Creative Commons License 18 órája 0 0 119024

Szia,

Akkor megvenném, írtam is mailt :)

Előzmény: ordoghr (119023)
ordoghr Creative Commons License 19 órája 0 0 119023

Szia!

Igen, vezető oldali kartámaszom van.  3000 Ft + posta?

üdv: Ordoghr

Előzmény: gustavsson85 (119017)
tisvol Creative Commons License 23 órája 0 0 119022

Az enyém 0 km óta ilyen. Na, jó 30E km-el vettem, de már akkor ilyen volt. Ez van. Ha találsz megoldást, ne tartsd magadban. Egyébként amint elindulsz elnyomja a menetzaj.

Előzmény: Bulic4bmw (119021)
Bulic4bmw Creative Commons License 1 napja 0 0 119021

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy alapjáraton a kormány mozgatása nélkül miért "zümmög" az elektromos szervokormány szivattyúja?

Először generátor csapágyra gyanakodtam, de miután megmozdítom a kormányt, azaz a szivattyú dolgozni kezd a hang már inkább már visítás lesz,

amit egyértelműen a szervoszivattyúm produkál. (ekkor picit még a tompított lámpa fénye is elgyengül)

Az autó egy 2007-es 1.6b 307-es, 105.000Km-el.

Korábban egy 2005-ös kiadást használtam ugyanebből, abban szinte néma volt a szervokormány 200.000Km-nél is.

Olajszintet még nem ellenőriztem benne, de lehet hogy lassan cserélni kéne inkább??

A szervo rásegítése jó, csak a zajjal van bajom.

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!

ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 119020

Tokkal-vonóval, alkatrésszel meg szombati pótlékkal (indulnom kellett Franciaországba másnap, Betlen Gabi rendes volt, megcsinálta) 98 pénz volt.

Előzmény: mélypatak (119019)
mélypatak Creative Commons License 1 napja 0 0 119019

Huu! Az nem érinthetett valami kellemesen! 

Mennyibe került a szerelés?

Előzmény: ádibébi (119018)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 119018

Őszintén szólva nem tudom. Szétszedve nem látszott egyértelmű sérülés, működött, de valamiért nem emelt ki eléggé. Azt hiszem teljes szerkezet csere volt.

Előzmény: mélypatak (119014)
gustavsson85 Creative Commons License 1 napja 0 0 119017

Szia,

Hűűű, az érdekelne, pont zöldre lenne szükségem.

Az akkor vezető oldali? Mennyi lenne az ára?

Köszi!

Előzmény: ordoghr (119015)
gustavsson85 Creative Commons License 1 napja 0 0 119016

Köszi szépen!

Igen, aktívan olvasgatom már, okítom magam ;)

Előzmény: Smíró (119004)
ordoghr Creative Commons License 1 napja 0 0 119015

Szia! nekem van egy zöld színű plüss kartámaszom.

Üdv: Ordoghr

Előzmény: gustavsson85 (119000)
mélypatak Creative Commons License 1 napja 0 0 119014

A tárcsád mondta fel a szolgálatot? Vagy a szerkezeted? Külön is lehet kapni ezeket,nemcsak szettben?

Előzmény: ádibébi (119013)
ádibébi Creative Commons License 2 napja 0 0 119013

Nekem szerencsém volt ezzel, mert 150.000 km-nél kénytelen voltam szétszedetni. Ugyanis egyik piros lámpánál még be tudtam tenni egyesbe, mint hat évig azelőtt mindig, aztán fékeztem, másik piros, és onnantól meg se moccant a cucc, csak úgy tudtam elindulni vele, ha leállítás után kettesbe téve önindítóval felhúztam alapjáratra. Kicserélték a kuplungot, ezért szétbontották, és így a kettőstömegűt is megnézték. Azt kérdezték, ezt mikor cseréltem, mert nekik úgy tűnik, ez még nem volt megbontva, de a kéttömegű olyan, mintha nem rég tették volna bele újonnan. Mondom ja, nem volt megbontva, ez eredeti. Mondták akkor oké, mehet vissza, mert tényleg nem lógott.

Megvannak a módszerek. 1500 alatt nem tolom neki, ez alá nem gyakran váltok, ha haladni kell, és úgy általában minden kigyorsítás progresszív, fokozatosan nyomom egyre beljebb. Ja, és nem ugrálok le a gázról, tempomatot se nyomom ki pici gáz nélkül, na és a beindítás-leállítás is mindig kinyomott kuplunggal történik. Szerintem ez a sok kicsi megy nálam sokra.

Amit viszont simán csinálok, és gyakran, az a néha 1000-ig leengedett motor, sebességben. Azt vettem észre, hogy ez nem gáz, ha lassulunk, vagy ha egyenletes terepen gyorsítás (vagy emelkedő) nélkül kell haladni. Ha viszont tolni kell neki, akkor váltok, 1500 fölé. Valahogy lehet érezni, hogy mi oké neki, és mi ártalmas.

Előzmény: mélypatak (119012)
mélypatak Creative Commons License 2 napja 0 0 119012

Az lenne az igazi,ha lenne az ismeretségi körömben ilyen autó,amiben kiváltották. 

Sajnos nincsen! :( 

Eddig 2:0 a kettőstömegű javára! :)

Előzmény: FeZ_ (119009)
bananatree Creative Commons License 2 napja 0 0 119011

Akkor talán megúszod egy kuplungszettel

De ha szét van szedve, úgyis kiderül

Előzmény: mélypatak (119010)
mélypatak Creative Commons License 2 napja 0 0 119010

Köszönöm szépen,elgondolkodtató írások!

Leállításkor nem nyiszog. Amikor jár a motor olyankor koppan be néha

mintha mondjuk a kinyomó csapágy zörögne.

Előzmény: bananatree (119008)
FeZ_ Creative Commons License 2 napja 0 0 119009

"de gondoltam hátha lecserélte valaki már erre a 4P kit-re! :)"

Van, aki lecserélte. :-)

De ez a dolog olyan, mint a csajok: van akinek tetszik, a másiknak meg nem.

(és a gyártmányok minőségéből adódó problémákat nem is említem)

Az igazi az, ha te magad kipróbálsz egy olyat, amiben kiváltó szett van. Ha neked bejön, akkor hajrá !

Ha nem, akkor marad a kettőstömegű cucc bele.

Előzmény: mélypatak (119007)
bananatree Creative Commons License 2 napja 0 0 119008

Leállításkor nyiszog?

(Kuplung NEM kinyomva, klíma kikapcsolva)

Akkor kettőstömegű 

De:

Minek nekünk kettőstömegű lendkerék?

Az alkatrész, amiről mindenkinek repkedő bankjegyek jutnak eszébe. Paradox módon, erre van igény. Megkaptuk. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Illetve a szerző rövid összefoglalója:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141029231&t=9170520

Előzmény: mélypatak (119007)
mélypatak Creative Commons License 2 napja 0 0 119007

Köszönöm szépen a gyors választ! 

Én most vettem az autót,Németországból hozták be,179000 km van benne,de alapjáraton kopog.

2008-as évjárat. Ki tudja ,hogy jártak vele,biztos nem olyan kíméletesen mint te! :)

Amúgy nem érezni a néhai kopogó hangon kívül rajta semmit.

Nem csúszik a kuplung,nem rángat,de két szerelő mondta,hogy ez valószínű csere lesz.

Azért gondoltam a kiváltó szettre mert volt pár autóm,de azokban nem volt ilyen 

kettős tömegű marhaság,egyik sem rángatott,és még soha nem cseréltettem kuplungot 

egyikben sem. Érthető amit írsz,gondolom ez finomabb műszer,de gondoltam hátha lecserélte

valaki már erre a 4P kit-re! :)

Előzmény: ádibébi (119006)
ádibébi Creative Commons License 2 napja 0 0 119006

Szia, Isten hozott!

Van tapasztalat kiváltószettre is, meg új kéttömegű beszerelésére is.

Az szokott lenni a vélemény, hogy nem annyira ráz a kiváltószett, hogy nagyon kellemetlen legyen vele együttélni, de én az enyémbe (1,6) gondolkodás nélkül újra kettőstömegűt tennék - már ha kéne. De ez 240.000 km-nél se akar elfáradni.

Azt akartam mondani ezzel, hogy van olyan vezetési technika, stílus, ami kifejezetten megkíméli a lendkereket. Ezt érdemes tökélyre fejleszteni, és akkor jó eséllyel nem lesz újra dolgod vele. A kiváltószett meg ugyan lehet jó szükségmegoldás, de azért jobban fog rázni, rezegni minden, és ez nem csak neked kellemetlen, de a hajtásláncnak sem éppen hasznos. Nem véletlenül találták azt ki.

Előzmény: mélypatak (119005)
mélypatak Creative Commons License 2 napja 0 0 119005

Sziasztok! 

Remélem nem dobtok ki innen,308-asom van HDI 2.0 136 lovas. 

A 308-as fórum,napok óta áll,úgy látom.

Ez a fórum jól pörög,és ahogy visszaolvasgattam segítőkész

szimpatikus tagjai vagytok.

Kettős tömegű lendkereket szeretnék cserélni sima kiváltó szettre.

Szerintetek érdemes? Valakinek van erről tapasztalata? 

Smíró Creative Commons License 2 napja 0 0 119004

Üdv a klubban:)

A piros felkiáltójelek felett van egy ITT. Érdemes olvasgatni.)

Smíró Creative Commons License 2 napja 0 0 119003

Hali! Amikor néztem nem. Mindjárt nézem. Köszi!

Előzmény: mekkGyver (119002)
mekkGyver Creative Commons License 2 napja 0 0 119002

Hi. Küldtem mailt múltkor. Megkaptad?

Előzmény: Smíró (118998)
opel123 Creative Commons License 2 napja 0 0 119001
gustavsson85 Creative Commons License 2 napja 0 0 119000

Sziasztok!

Tegnap lefoglalóztam egy Peugeot 307-est, SW kombi, 2003-as, 2.0 HDI, a 107 lóerős verzió, Prémium felszereltség (tempomat, esőérzékelő, digit klíma, 6 légzsák, 7 ülés, ABS/ESP/ASR, 4 villanyablak, stb-stb).

A kérdésem az lenne, hogy mivel hiányzik a vezető oldali kartámasz, mennyire problémás ezt pótolni? Komplett bontott ülést nézzek, vagy szerelhető külön a kartámasz?

Illetve, a szokásos dolgokon túl (olaj, szűrők, vezérlés, folyadékok cseréje), mit érdemes még külön cserélni az elején? Részecskeszűrős autóm még nem volt, így ezzel nincs tapasztalatom. Bár, ahogy olvasgattam, sokan kikötik, az EGR-rel együtt. Ezt hogyan tudnám a legegyszerűbben megnézni, hogy ki lettek-e iktatva?

Előre is köszi az infókat! :)

tewe001 Creative Commons License 2 napja 0 0 118999

Meg nem volt idom ra hogy foglalkozzak vele.

Előzmény: Jena307 (118990)
Smíró Creative Commons License 2 napja 0 0 118998

:DDD

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118995)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2 napja 0 0 118997

:D:D

Előzmény: Zolysys (118994)
_Haszi_ Creative Commons License 3 napja 0 0 118996

SACHS

Előzmény: D.E.M.O (118981)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 3 napja 0 0 118995

Jössz, vagy csak ilogatsz?

Előzmény: mekkGyver (118993)
Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 118994

még fokozod is :D

Előzmény: mekkGyver (118993)
mekkGyver Creative Commons License 3 napja 0 0 118993

Pedig nem is! :) Csak kerestem a google térképen, hogy hol van az a TÓFEA, de nem találtam...

Előzmény: Zolysys (118992)
Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 118992

de gonosz vaaagy :D

Előzmény: mekkGyver (118991)
mekkGyver Creative Commons License 3 napja 0 0 118991

A TLÓFEA stílusosabb lett volna, nem!? :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118985)
Jena307 Creative Commons License 3 napja 0 0 118990

Tewe mi a szitu a viz fogyassal?

ádibébi Creative Commons License 4 napja 0 0 118989

Kérdezz esetleg egy cetánszámot odakint. Lehet, hogy ott valami nagyon jóféle anyag van, azért is kellhet belőle kevesebb.

Előzmény: bocios2 (118987)
ádibébi Creative Commons License 4 napja 0 0 118988

Sziasztok.

Ismerős keres NFU (esetleg RFN) motoros, ráncfelvarrott SW-t, minden földi jókkal, kisgyerekei örömére. Tudtok eladót? Ha igen, ne kíméljetek ám :) Köszi!

bocios2 Creative Commons License 4 napja 0 0 118987

Szia, 

En konkretan sajnos a kerdeseidre nem tudom a valaszt, de ahogy online jönnek a szakik szerintem maris lesz reakcio toluk :) az elozo hozzaszolasombol nem derült ki mert nem irom oda sajnos mindig, en egy 2.0 Hdi -t hajtok, nem benzinest bar neha mar gondolkozom rajta hogy jobban jarnek, aztan latom azokkal is akad problema :) 

Egyebkent en is a premium uzemanyagot teszem bele amikor csak tehetem, sajnos nem sikerul mindig ugyanott tankolnom de altalaban Shell, OMW, Aral. 

Erdekes, hogy amikor Nemetorszagban tankolok az Aral premium-bol ("Ultimate Dizel") azzal 6 literrel jarok, amikor Magyaorszagon tankolok (legtobbszor OMW Maxxmotion) akkor inkabb 6.5 liter a fogyasztas, ugyanazon az uton, hasonlo korulmenyek kozott. 

Előzmény: #Bende# (118986)
#Bende# Creative Commons License 4 napja 0 0 118986

szia, na ez engem is érdekelne, hátha idáig fog elfajulni az én problémám is egyszer valamikor :/ Párhónapja lettem tulaja egy 2008-as SW,  1.6 benzinesnek. Én azzal a jelenséggel találkozom itthon, városban közlekedéskor, hogy felváltok magasabb fokozatba, és ha a közlekedési helyzet nem engedi meg, hogy utána tartsam vagy gyorsítsam a sebességet azonnal, gurulnék tovább sebességben hagyva, de a motor el kezd rángatni, a fordulatszám mutató ugrál 1 és 2 ezer között nagyon gyorsan. Szerencsére nem mindig csinálja ezt, ritkán fordul elő, de ezt csak itthon tapasztaltam, teljesen mindegy milyen benzinnel 95-ös, 100-as.. rá kell lépnem a gázra, hogy megszűnjön. A benzinre amúgy is érzékeny az autóm. Kopogásos égésre, csörgésre hajlamos minden 95-vel, teljesen mindegy hol tankolok vele itthon, egyedül a 100-as oldja meg a problémát. Németországból behozott autó ez ->  ??  úgy tudom a gyújtást nem lehet állítani rajta, ha nincsen hibakód a szerelők nem tudnak mit kezdeni a jelenséggel. Ettől függetlenül cseréltettem kopogásérzékelőt nem régen, attól mintha javult volna a helyzet, mintha most már tanulgatna az elektronika, változtat az előgyújtáson, de ahhoz 4000-re vagy fölé kell forgatni a motort, de alapjaiban a csere nem oldotta meg a problémát. Klímával mindig előjön a csörgés induláskor, kigyorsításkor. Klíma  nélkül csak terhelten, emelkedőkön. Ez egy ilyen motor? itthon fogadjam el ilyennek vagy lehet még valamit tenni vele a drágább tankolások helyett? Ami még érdekes tapasztalat volt: múlt héten jöttünk vissza Görögországból vele, becsületesen tette a dolgát 3000 és még néhány száz km alatt. Emiatt a benzin para miatt ahol lehetett magasabb oktán számút tankoltam, vagy pancsoltam, nem találkoztam a problémával, viszont volt egy olyan alkalom, ahol nem volt más csak 95-ös. Már ott járt a kezem, hogy töltöttem volna bele az adalékot, amikor a kutas kijött, hogy hagyjam a fenébe, mert ez extrás benzin, ami nekik van. Úgy tettem. Klímával is csak ritkán hallottam becsörögni, pedig ott vannak emelkedők rendesen. Nektek milyen tapasztalatotok van a benzinesekkel az itthoni kutaknál ? Csak én fogtam ki egy betegest vagy ez egy ilyen konstrukció? Még egy.. túl vagyok egy kuplungszett cserével is, de induláskor, haladáskor mindig hallok egy rezgő, kávédaráló hangot leengedett ablaknál. Ha sebességben hagyva gurulok, nem hallom, de amint adok rá egy kis gázt előjön. Kicsit hosszú lettem sorry, de bátorkodtam rátok borítani a tapasztalataimat, megválaszolatlan kérdéseimet. Hátha tudtok segíteni nekem is. Előre is köszi!

Előzmény: bocios2 (118984)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 napja 0 0 118985

2016. évi záróbuli a Tófeában

Időpont: 2017. január 07-én

Jelentkezni a táblázat kitöltésével lehet

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118882)
bocios2 Creative Commons License 5 napja 0 0 118984

Multkor volt a szitu, hogy Horvatorszagbol hazafele autopalyan fulladozott majd leallt a motor. Akkor a velhetoen rossz minosegu uzemanyagnak veltem, de sajnos azota megint elojott egy rovid idore, bar most nem kiserte hibajelzes a muszerfalon. (elsonek 8 hibat irt be: koztuk klima, gazpedal, jelado dolgok, uzemanyag nyomas,..)

Minden elojel nelkul leesik a fordulat ugy, hogy vissza is kell valtani de ott is fulladozik ekkor megallok, de alapjaraton se jobb. 

Dugulas? Szuro problema? Minden szurot rendszeresen cserelek. Magatol elmult es ment tovabb problema nelkul. 

Mi lehet? Teljesen olyan, mintha elfogyna az uzemanyag es a gazadagolasra is csak darabosan reagal.

bocios2 Creative Commons License 5 napja 0 0 118983

Rendesek voltak alaposan utanajartak es kideritettek, hogy gyari a FAP es meg is adtak a zöld környezetvedelmi matricat. 

Sikeresen atrendszamoztattam a kocsit magyarrol nemetre :) 

Előzmény: bananatree (118966)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 118982

Hogy telik a facebook mentes idöszak?

Előzmény: tisvol (118957)
D.E.M.O Creative Commons License 6 napja 0 0 118981

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni kuplung ügyben.

Citroen C4 1.6Hdi 2007-es évj. 110le MCP6 -os automatával. 

Így 180.000km-nél a zörgő kettőstömegűből a lassú és néha csúszó kuplungolásból következtetve, és a márkaszervíz szerint is eljött a kuplung és kettőstömegű csere ideje.

A márkaszervíz közel 400ezer forintot mondott, viszont kedvezményekkel meg tudom venni a sachs szettet, plusz automatához való kinyomocsapággyal, szimeringgel együtt kb 150ezer-ből. 

-Az első kérdésem az lenne, hogy a kuplung és kettőstömegükből melyik az ajánlott márka, sachs, valeo luk?

-A második, hogy a csere után szükséges "kuplung fogáspont újratanítás"? amit elvileg csak a márkaszervíz tud megcsinálni?

-Továbbá váltó olaj cseréről tudtok valami infót, hogy milyen kell bele és mennyi?

Egyenlőre "csak" ennyi :-)

Köszönöm előre is!

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 118980

20-25 között kapsz bontottat.. szerintem...

Felújítás meg 25-35 között szokott lenni

Előzmény: Break 307 (118978)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118979

Kimennek en,  de 160 kilometerre vannak...

Előzmény: Zolysys (118977)
Break 307 Creative Commons License 6 napja 0 0 118978

sziasztok:szeretném kérdezni mi az a max  összeg,amiért érdemes felújíttatni egy generátort.2007-es 1,6 benzin.Köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 118977

Szerintem menj ki és nézd meg.. kazalszám van mindenféle csak találsz :)

Előzmény: Bohócapu (118976)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118976

Most beszeltem az ecseri bontoval. Nincs nekik...

Előzmény: Bohócapu (118975)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118975

Ertelek, es nagyon koszonom, hogy segiteni probalsz, de ha lehet szerezni eredetit, olyat keresek. Ha nem, felveszem veled a kapcsolatot...:))

Előzmény: soryton (118974)
soryton Creative Commons License 6 napja 0 0 118974

...csak a hely és a fantázia szab határt .... én egy Skodá-ét építettem be a Berlibe sportlégszűrő betéttel...   :-))

Előzmény: Bohócapu (118973)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118973

Igen, az enyemben dobozabb formaju van. 

Ennek az ecseri boncinak tudnal adni elerhetoseget?

Előzmény: Zolysys (118971)
Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 118972

307 ben is van ez a fajta. pl szűcsatié :)

Előzmény: mekkGyver (118968)
Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 118971

ez a hosszukás. szerintem neki a dombozabb formájú kellene..

Ecseren bonciban tuti van vagy egy konténernyi

Előzmény: soryton (118967)
soryton Creative Commons License 6 napja 0 0 118970

...mint írtam nem Peugeot-ban volt  ...hanem Citroen C4-ben , Berlingóban meg ki tudja miben ...de az NFU motorhoz való..  annyit kell megnézned be-e fér ...

Előzmény: Bohócapu (118969)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118969

Huuuu, de jo lenne! Most nincs itthon a kocsi, de szerintem az enyem nem pont ilyen...

Majd ha hazajott vele a felesegem, megnezem pontosan, mintha az enyemnek lenne meg egy hosszanti nyulvanya lefele. Ez biztos, hogy jo a 307-esbe?

mekkGyver Creative Commons License 6 napja 0 0 118968

Csodálkoznék, ha jó lenne...

Az én autómban más méretű légszűrő kell, mint az ugyanilyen motor/évjárat/típus/szín... , de manuális váltósba, csak mert az enyém automata.

soryton Creative Commons License 6 napja 0 0 118967

...nem Peugeot-ban volt , de ehhez a motorhoz való ...ha tetszik és jó egy tízesért viheted még a légszűrő is benne van ..

Előzmény: Bohócapu (118958)
bananatree Creative Commons License 6 napja 0 0 118966

A német Pug importőrtől is kérhetsz papírt

Előzmény: bocios2 (118965)
bocios2 Creative Commons License 6 napja 0 0 118965

Igen, a 3. jatszik itt is + mivel nem itt vasaroltam az autot, hanem Budapesten meg ha lenne papirom sem fogadjak el :) 

Na reggel kiderul egeszen pontosan majd.. 

Előzmény: bananatree (118964)
bananatree Creative Commons License 6 napja 0 0 118964

nem tudom a TUV hogyan működik.

Ha olyan ászok, nézzenek alá, és lássák.

nálunk a NKH biztos, hogy 

1. elhajtana a brébe, hogy nincs is ilyen autó.

2. ha van ilyen autó a rendszerükben, akkor abban (szerintük) nincs FAP, és menj...

3. ha mindez nem tetszik, akkor kérj az importőrtől pecsétes papírt, amiben kiejelentik, hogy a te alváz és motorszámú gépjárműved tényleg gyárilag FAP-pal volt szerelve.

ennek a 3. pontnak valamilyen formája biztos működik a TÜVnél is.

Előzmény: bocios2 (118963)
bocios2 Creative Commons License 6 napja 0 0 118963

Köszi az infot megnezem az oldalt. 

En 100%-ra tudom, hogy van benne, mert mar volt vele dolgom (utantoltes, tisztitas es 1 alkatreszcsere is). 

Azt mondod akkor, hogy a nemet TÜV-nek az alvazszambol tudnia kellene pontosan, hogy ebben mar van szuro?

Ha csak evjaratot neznek akkor nem egyertelmu, de konnyeden kiadnak a sargat, a szabalyok szerint pedig zöldre vagyok 

jogosult. Jo lenne valahogy egyszeruen bizonyitani a forgalmiban rendelkezesre allo adatok alapjan. 

De ha jol ertem akkor azt kene mondanom hogy az alvazszam alapjan nezzenek utana. 

Ilyeneket ajanlanak pl.:  http://www.sk-handels-gmbh.de/shop/dieselpartikelfilter/peugeot/307/   

Előzmény: bananatree (118962)
bananatree Creative Commons License 6 napja 0 0 118962

http://public.servicebox.peuegot.com

regisztrálsz, megadod az alvázszámodat, majd a "Főbb jellemzők" menupontra kattintasz.

Kapsz egy listát, az összes alkatrésszel, amit a gyárban beleszereltek az autódba.

Van külön szekció, hogy van-e benne részecskeszűrő.

(a nyilakra rá kell kattintani, hogy az összes jellemzőt megmutassa)

vagy

alánézel, és a kipufogó első részében ilyet látsz, akkor van FAP:

a lényeg a két vékony fémcső, ami a szűrő előtt-möggött van, és ezeken keresztül méri a számítógép a nyomáskülönbséget, amiből következtet a szűrő eltömődöttségére.

Ha nincs két fémcső ami előre megy a motortér irányába, akkor nincs FAPod.

Előzmény: bocios2 (118961)
bocios2 Creative Commons License 6 napja 0 0 118961

Sziasztok!

Annak szeretnek utanajarni, hogy a forgalmiban latszik -e valahol egyertelmuen, hogy az auto DPF-el szerelt? 

A kornyezetvedelmi besorolasnal a megadott szam alapjan EURO-3 ami rendben, de fontos lenne nekem, hogy 

lassak (nemet foldon is be akarom regisztralni, mert itt hasznalom..) hogy ebben van szuro is. 

Ugy latom a magyar szabalyok nem igazan tesznek kulonbseget, hogy EURO-3 vagy EURO-3 szurovel. 

A nemet szabalyok szerint pedig EURO-3 = sarga matrica, EURO-3 + DPF (vagy EURO-4 tol felfele) = zöld matrica es ez kellene nekem. 

Elsore a kocsi tipusa alapjan az EURO-3 kijon es adnak is sarga matricat, de en tudom, hogy van benne szuro :) 

Motorszambol esetleg latszik 100% egyertelmuen vagy minden koddal volt szuro es szuro nelkuli is? 

Keresgelve a nemet hasznaltautok kozott sem egyertelmu, ugyanez az evjarat (2002 -es 2.0 Hdi 107Le) van sarga es van zöld matricaba is. 

Kozoltek velem, hogy lehet ilyet utolag beszerezni, a 90Le valtozhato valo mind kb. 500€ + szereles, de ha egyszer ebbe mar van!? :)

Köszönöm

Smíró Creative Commons License 6 napja 0 0 118960

Na ja, tót história - nevezzük a nevén - és engem is bosszant, hogy csak ánglisul lehet vellük kommunikésön annak ellenére, hogy vannak mazsar nevek is fejlesztő gárdában. Az is bosszant, hogy a honlapjukon nem "kapcsolat" fül, amikor lököm a negatívot a g.áruházban, akkor jön alá a kérés, hogy vegyem fel a kapcsolatot Marcellel a megadott mailen, de egyből kérdést nem nagyon lehet nekik szegezni. De már fizettem, letöltöttem és emiatt kötném az ebet a bothoz. Kicsit az is bosszant, hogy a programjaik között nincs "átjárhatóság". Nekem a GPS Navigation van meg. Váltanék a Car Navigationra, de az 3x-os áron futott korábban, 100 Euro volt, most a fele, ha jól tudom. De vannak kedvezményes időszakok, akkor tuti annyi, vagy kevesebb. Jobb a kezelői felülete az olcsóbbhoz képest és lehet tükrözni a navit megfelelő kijelzőre. A kezelhetőség miatt váltanék, nekik csak annyi lenne, hogy visszavonják a kiadott lincencet és adnak egy másikat a különbözet kifizetése után, de ilyet nem lehet, vedd meg azt is. Sígic mellett szól, hogy több eszközön is lehet futattni más vett programmal szemben. Mondjuk ennek ellenkezőjét megszokhattuk: rendszám, windows...

Előzmény: tisvol (118957)
Smíró Creative Commons License 6 napja 0 0 118959

Nem publikus mailedről dobj már egy elérhetőséget pls. a publikus mailemre:) A tablet dolog érdekelne, nagy valószínűséggel a root is, bár gondolom a rootolás menetére rá tudok keresni. Vagy csak az .apk fájlt futtatni kell letöltés után és kész? De nem akarom szétoffolni a topikot, bár egy jó ideje ez már úgyis baráti körként működik és minden megtárgyalásra kerül. Na meg ezekből a mellézöngékből más is tanulhat, már aki akar és akit érdekel. Köszi!

Előzmény: mekkGyver (118948)
Bohócapu Creative Commons License 6 napja 0 0 118958

Sziasztok!

NFU motorkodos, 2001-es kiadasu 307-esem van. Szeretnek venni hozza egy bontott legszurohazat, mert az enyem szetrobbant. Tul keson csereltem gyertyat... Az en hibam, tudom. Nezelodtem mar a hirdetesi oldalakon, de huszezerert lenne, amit sokallok, ezert eloszor itt kerdeznem  meg, nincs-e valamelyikotoknek?

Koszi!

tisvol Creative Commons License 6 napja 0 0 118957

Sygic eleve a térképek (szállítója) miatt kizárva. Mármint nálam. Ha a letisztult stílust keresed, ott a Google Maps. Az aztán igazán letisztult, mondhatni, fapados :) A köztespont navigációt se régóta tudja.  Viszont nem kell vele berhelni, kompatibilitási gondjaid nem lesznek és ott áll mögötte minden ami Google. Adatforgalmat sem eszik sokat én idén nyaraláskor is ezt használtam. A mai világban úgyis szükséges valamilyen mobilnet előfizetés, és egy hét roamingra előfizetni sem olyan vészes már. De végszügség esetén lehet offline is használni. Minden egyébre pedig ott a Master...akarom ondani az Igo. Be lehet szerezni a "virágboltból is", de már hivatalosan is meg lehet vásárolni. Sajna a Play áruházban vásárolt eléggé késve kapja meg az új térképeket, de együtt lehet vele élni. Waze nem rossz, de itthon, Budapesten kívül nincs értelme. Meg egyébként is Google tulajdon, ha bekapcsolod a forgalmi infot a Maps-en, megkapod Waze adatait.

Előzmény: Smíró (118945)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.21 0 0 118956

olyan időt válassz, amikor én is ráérek....

Előzmény: Zolysys (118954)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.21 0 0 118955

Megbeszélve már :)

Előzmény: _Haszi_ (118951)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.21 0 0 118954

Nah skacok akkor mikor megyünk egyet kajálni, beszélgetni? tudjátok... jelszó: Vapi ?:D

ádibébi Creative Commons License 2016.09.21 0 0 118953

vágom hát... addiktív, szerinted miért vagyok bő 30 éve rágerjedve?.... :)

Előzmény: Zolysys (118950)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.21 0 0 118952

Nem nyers vagyok backi, hanem "sajátos"... :DD

Előzmény: _Haszi_ (118951)
_Haszi_ Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118951

Látom ua. a téma megint. ÁDI nyers olykor? Igen. Ugyanakkor Őlmi, tényleg komolyan kéne venni a "szellemi tulajdon" fogalmát, baromira nem vicc... 

Zolysys Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118950

Tippelj én kivel voltam :D

nah a békepipa elszívva. kicsit kótyagos a fejem tőle. Majd egy bambinál még folytatjuk. Hehe.. én meg nem tudtam leplezni.. bakker :D

Ps: orgincamusikákat hallgatok.. trance helyett... vágod ?:P

Előzmény: ádibébi (118949)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118949

Kedves másodrangidősünk!

Örülök, hogy a meghívásnak örültél, ez mindentől függetlenül jó dolog. Láttam rajtad, mennyire jó élmény neked az egész, meg amiket utána mondtunk, beszéltünk, mutattam. Sajnálom, ha bármiben megbántott az, amit ide írtam. Viszont ez az egész nem veletek kezdődik, hanem velünk.

Velünk alapból aláíratnak mindenféle szerződéseket, amiben rendelkezünk a mindenféle jogokról. Odakint is, itthon is. Sajnálom, ez az életforma/szerep, ez ezzel jár. Ti ezt nem tudjátok, mert nem vagytok ennek a világnak a részese, de nekünk ezzel a szemponttal is mindig számolni kell.

Amikor élesebben kikelek bizonyos dolgokra ebben a témában, az pontosan ezért van. Vannak jogi szabályok, amiket nem szabad megszegnem, mert nagyon próul járhatok. Itt a probléma viszont az volt, hogy nem én szegtem meg ezeket a szabályokat, hanem valaki más az én nevemben. És ezen az sem változtat, ha bárki bármilyen jószándékból szegi meg a tudtom nélkül ezeket a szabályokat, és az sem, hogy hányan kapták meg a felvételeket, és hogy semmit sem kezdenek velük. Nem tudjátok elképzelni, hányszor fordul elő, hogy pl szerzői jogi kérdést kreálnak egy lefénymásolt kottából...

A konkrét szombati esetben egyébként 100%-ban biztos vagyok abban, hogy semmi ilyen veszély nincsen, és nem is lett volna, mert senki nem élne vissza (szándékosan) a felvétellel. De ha nem szólok, hogy ne tegyétek face-re, akkor ki tudja, mi történt volna... És ez is csak a pillanaton múlt, azon, hogy szóltam, és egyáltalán nem azon, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy mit szabad és mit nem.

És ez már nem az első eset, amikor kilóg a lólábam. És pontosan ez az, amiért Robinak az egészet leírtam, nyilvánosan, és némileg nyersebben. Meg kell értenie, hogy nem a saját dolgait kockáztatja, hanem másét.

Egyébként ki az a három, aki felvételt kapott? Te, Smíró, és még ki?...

Vágod? Fogalmam sincs, hogy a tudtomon kívül mi történt. Én csak ezt szerettem volna - kellő határozottsággal - megértetni Robival.

Ettől függetlenül öröm volt mindannyiótokat ott látni, és picit nektek is játszottam, személy szerint is, nem csak úgy általában a "közönségnek".

Előzmény: Zolysys (118944)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118948

Hááát, azért van 1-2 alternatíva! :D 

OFF

- Elfelejted a Sygic-ot, és küldök neked jóféle iGo-t, meg friss térképeket. Vagy te is beállsz a Wazésok táborába, ami napról-napra népszerűbb (nekem mondjuk nem jön be). Az én telómat ezek annyira nem izzasztják, igaz az enyém Z1.

- Ha nem akarod piszkálni a telót, ajánlanám, hogy vegyél valami használt márkásabb (Nexus / Samsung / Lenovo / Asus) GPS-es 7-10"-os tabletet. 20 alatt már hozzá lehet férni. Ha Nexus 7-et veszel, arra felrakom neked az autós kernelt, garantáltan fut rajta ami kell, és még akkor se merül le hetekig, ha bekapcsolva hagyod (deep sleep). Egy jó tartó és töltő kell csak, és abba az autóba rakod, amelyikbe akarod, a telóddal meg fotózol kedvedre.

- Ha maradna a Sygic: Z rootolható kingroottal egy perc alatt, és marad minden program a régiben. Aztán mehet fel az Xposed Framework, abban van mindenféle extra, többek között az órajel berhelése is, talán még komplett magot is ki lehet kapcsolni. 

ON

Ugyanitt szürke SW hátsóajtó kárpit elvihető :) Holnapután lomtalanítás, ha senki nem viszi el kidobom.

Előzmény: Smíró (118947)
Smíró Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118947

Igen, igen, de az 4-5x annyi, mint egy elfogadható teló:( Ha meg átülök off-ba - mint majd 2 hét múlva, ha végre szabira tudok menni -, azt nem tudom átrakni. Az mindig későbbi project, mert közbe jön a lányom valamelyike: apa most lesz a KIKA-ban leárazás, kéne egy... és ilyenkor ugrik a spórolt:( Azt hittem, a meglévőre lesz mekgájveres megoldás:)

Előzmény: Zolysys (118946)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118946

RT3,4,5,6 :P :D :P

Előzmény: Smíró (118945)
Smíró Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118945

:)))

Dik mán az Alezredes!

De már mindenki túl van rajta.

Ráadásul én most igazi zenét hallgatok, mindenki maradjon csöndben, mert nem tudok ellazulni!

Mint első rangidős én offolok csak, Ti szigorúan a szakmai résszel foglalkozzatok, mert hülyén halunk meg nélkületek...

És akkor most meg is köszönöm Mc-nek, hogy napirenden tartotta a nyomoromat. Ez már valami, akkor nem is kínlódok a Sygic-kal, ha fényképezni is akarok útközben, mert egy Sony QX100 a masinám, amihez meg kell a teló. ...szák meg, hogy egy erőmű kell a programjukhoz. Minden más navinál 100%-on marad a töltésem. Csak azon nem, amit megvettem... no comment:) Pedig mindegyiknél jobban tetszik a letisztult stílusa. Telőt meg nem akarom rootolni, mert akkor lakhatom be újra. Legújabb kínai cuccosra, aminek 3-4000-es aksija van ekkora kijelzőre, minden műholdra kihegyezve, jó beruházás lehet, jobban bírhatja a Sygicot, vagy akadjak már le a szarommal a témáról, és használjak más navit, vagy vegyek egy normális fényképezőgépet, ha ragaszkodom a navihoz?

Előzmény: Zolysys (118944)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118944

Na édes feleim, BARÁTAIM!!!

Most hagyjátok abba mert szétcsapok köztetek mint második rangidős!!

Tehát.

A meghívásnak azt hiszem a legjobban én örültem és ezt tessenek nekem tiszteletben tartani! hehe.. picit önmagam felé hajlik a kezem :)

Az amit láttam, hallottam eddigi legnagyobb élményem zenei vonalon.
Ha majd ott fogsz adni koncertet ahogy megbeszéltük - :D - én fogok róla videót csinálni azt garantálom..
Remélem nem fog remegni annyira a kezem hogy ne sikerüljön. Max hazacincálom Amrust :D

Az eszmecseréhez a következő a hozzászólni valóm, véleményem.

Hidd el Ádám. Robi teljes mértékben értette amit írtál.

Csak kissé nyersen fogalmaztál.

Igaz meg is említetted hogy mindent jóindulatból tette.

Csak hárman kaptunk linket ebben biztos lehetsz. Sajnos még megnézni sem volt időm :S
S már lehet nem is fogom tudni :S

Az előadói, szellemi termék mint jog ok elismerem(jük) Így nem lesz már senkinél sem látható

Csak én sajnálom hogy így reagáltad le...

Őszintén?
Kissé engem is megbántottál vele, meg másokat is ha feltételezed hogy ezzel a felvétellel bárki is visszaélne.
Eszünkbe sem jutna.
Ok Te döntésed . Ámen.

Igen tudjuk Robi kicsit hogy is fogalmazzak?? Túlbuzgó. De mentségére .. csak jót és maximálisan jót akar vele.
Mint a gyulai tűzrakási tilalmas kérdése, ha emlékezel :)

Nah ennyi.. És béke... Meg minden..
Faxom...
Hülyék vagytok.. de csíplek titeket :)

Következőre is megyünk ne félj :D :P

Előzmény: ádibébi (118935)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.20 0 0 118943

Most látom, hogy milyen telefonod van! A Sony Z 5"-os FullHD TFT kijelzője és a csúcs Snapdragon proci plusz koprocesszor és Ardeno grafikus chip a maga idejében verhetetlen teljesítményt nyújtott, viszont az erős hardver csak azért bírja max egy napig szuflával, mert a nagy akku elfér az 5" kijelző alatt, és jó a szoftveres energiatakarékossága. Viszont, ha meghajtod, akkor a notebook képességű telefon notebook gyorsasággal is merül, és melegszik fel a nagy teljesítménye miatt. Szóval meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy a Sygic megeszi az energiát a telóból, akármivel is töltöd. Esetleg ha rootolva van, fel lehet tenni olyan appot, amivel be tudod állítani a max órajelet kisebbre és akkor jóval kevesebbet fog fogyasztani, és még - szerintem - akkor is akadás nélkül fog futni.

Előzmény: Smíró (118938)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118942

Rendben, ha így jobban érzed magad, legyen így.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118940)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118941

Az azért ágyúval verébre esete. Tölts le egy programot, ami tudja mérni a telefon fogyasztását (pl. Ampere), és szerezz, vagy kérj kölcsön egy alább kétszer is linkelt USB mérő kütyüt, hogy tudd mennyit vesz fel a töltőkről, tesztelj le többet is.

Előzmény: Smíró (118938)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118940

Kicsit felpörögtél.

A videót meg töröltem.

Előzmény: ádibébi (118935)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118939

Már kértem az első talin is, hogy ha van CD:) Semmi gond.

Előzmény: ádibébi (118937)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118938

Köszi Poloska irtónak is!  A jobb töltőhöz adtak saját kábelt, az okés lehet. Csak a Sygic gond az összes eszközön. Ha 230-as invertert használnék sem lenne jobb a helyzet?

Előzmény: mekkGyver (118934)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118937

ha van gmail-ed és kéred, tudok küldeni pár felvételt, na nem video, csak audio. de azokat vállalom ország-világ előtt.

Előzmény: Smíró (118931)
poloska irto Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118936

Lehet nézni egy ilyesmi cuccal is, hogy mennyit vesz fel éppen a készülék.

Előzmény: Smíró (118930)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118935

basszus Robi, látom, nem érted. Akkor újra megpróbálom, de most utoljára. Ha most sem sikerül megérteni, akkor ennek megfelelően fogok a jövőben dönteni a koncertjeimre való meghívásodról.

Van egy ilyen dolog, hogy szellemi termék. Pl ez a koncert, valamint a róla készült felvételek. Ezek fölött a rendelkezés joga a szellemi terméket létrehozóé, itt most az enyém. Az én rendelkezésem alá tartozik a felvétel, mint ahogy pl az is, hogy közhírré teszem-e plakáton a koncertet (ezzek kvázi minden élő embert meghívok), vagy zártkörűen szólok három és fél embernek, hogy jöjjön el. Ezeket az én jogom eldönteni. Azt is, hogy ha készült felvétel, azt ki, és milyen formában hallhatja-láthatja, használhatja fel. Esetleg meghallgatom, és úgy döntök, hogy ezt a felvételt - bármilyen okból, ami nem rád tartozik- nem vállalom fel, nem teszem közzé. Vagy éppen közzététel előtt vágtam volna rajta, no meg hangfájl ellenőrzése, esetleges módosítása, stb. Az én szabad jogom ezeket meggondolni, eldönteni és véghezvinni.

Az én jogom - lett volna. De te - nyilván jóakaratból, ezt egyáltalán nem kétlem - beelőztél, és elküldted annak, akinek gondoltad, meg aki épp kérte (ezesetben Smíró). Ezzel úgy, ahogy van, eldöntötted a fent említett összes kérdést, helyettem. Megfosztottál a jogomtól, hogy eldöntsem, kimehet-e a felvétel, és ha igen, akkor kinek, és milyen formában. Értem én, hogy van egy ilyen véleményed, hogy én rejtegetném ezt a "tehetséget vagy mit", de látnod kell, hogy ez egy vélemény - vagy helytálló, vagy nem. Amúgy nem az. De akármilyen véleményed is van erről, ez nem jogosít fel arra, hogy helyettem te rendelkezz a felvétellel. Semmilyen körülmények között, alapból eleve nem küldhetted volna el senkinek az engedélyem nélkül. Még kevésbé úgy, hogy innen, a fórumról tudtam meg a létezését, azaz nem is szóltál magadtól, hogy felvetted, de legalább mire megtudtam, már szét is küldted.

Komolyan, szerintem nem nehéz megérteni ezeket a szempontokat. Léci próbáld meg. Szeretnélek újra meghívni, ha majd játszom, de ezt a kört a jogokról, meg hogy neked mi a szereped, ezt most játszottuk le utoljára.

A vicc az egészben pedig az, hogy hozzám még mindig nem sikerült eljutnia a felvételnek....

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118933)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118934

Több dologtól is függ, hogy a telefonod merülni, vagy töltődni fog. Először is a telefon érzékeli, hogy milyen áramforrásról kapja a töltést. Ha úgy találja, hogy PC, vagy egyéb kis terhelhetőségű csatlakozó az áramforrás, akkor korlátozza az áramfelvételt 500mA-re, Egyéb esetben nagyobb, a kernelben meghatározott maximális áramot enged (általában 1-1,5A), persze, ha a töltőelektronika bírja. A kábel hossza és vastagsága ekkora áramnál már lényeges pár ohmos ellenállásként viselkedik, és ha túl hosszú és vékony, akkor átmegy fűtőszálba. Viszont ott van még a telefon fogyasztása, ami egy 8 magos készüléknél már elég jelentős (pedig ha csak 1-2A-el számolunk, az 5V mellett csak 5-10W fogyasztás), ami mondjuk egy laptophoz viszonyítva mégis viccesen kevés. Ebből látszik, hogy könnyen előfordulhat, hogy ha a szoftver gyártó nem spórol az erőforrásokkal, akkor az elhasznált energia meghaladhatja azt, amit a készülék képes felvenni. Sajnos sok a gagyi töltő, biztos recept nincs, persze a márkásabb általában jobb szokott lenni. Válassz tablethez való töltőt, azok általában nagyobb áramot szoktak bírni. Az áramfelvételt lehet mérni ilyen ebayes olcsó V/A mérővel. 

Nekem a beépített tableten olyan spéci kernel van, amelyik minden körülmények között nagyáramú 1,5A töltést használ, de még így is csak akkor lett tökéletes a töltés, amikor direktben beforrasztottam a töltővezetéket (vastag hangszórókábel). A töltőelektronikám ilyen 5A-es DC konverter modul, ez elbirja a két tabletet, a kamerát, és még 1-2 apróbb kütyüt.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118933

Nem közhirré tettem. Csak megosztottam azokkal akik ott voltak + Smiró. De ha azon jár az agyad, hogy ezek közül valamelyik is ellopná azokat a szellemi dolgokat akkor szerintem gondold ujra.

Azt mondtad a facera ne rakjuk fel, oda nem raktam.

Ha gondolod direkt csináltam, ha nem akkor nem.

Amugy én inkább büszke lennék a helyedben rá, nem titkolnod kellene ezt a tehetséget, vagy mi másnak hivod.

És még a megszólitást sem veszem fel. "Ördögös-midtudoménmilyen dinnye smile"

😃

Előzmény: ádibébi (118922)
omada Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118932

Én is szenvedtem ezzel a problémával. Egyszerűen csak vettem egy minőségi kábelt, hiába tud nagy áramot a töltő ha a kábelnek nagy az ellenállása.

Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118931

:) A "durabel" bakancsot nem láttam ledobva a szék mellé, a kameraman a kézre koncentrált, nem a lábra:) Koci, remélem egyszer élőben is lesz részem benne. Karácsony tájékán nem hagyok ki ilyen alkalmat, ha valahol orgonaszót hallok, hozzátartozik a hangulathoz. Csak olyankor a mester nem látszik. Legutóbb a helyi ref. templomban adtak át egy új orgonát, nagy élmény volt.

Előzmény: ádibébi (118924)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118930

Zoly elsősorban, vagy aki még ért hozzá - nem utolsó sorban:)

Problem: Sygic navit használok. Legyen tablet, vagy a Sony Xperia Z telóm, hamarabb merül, mint ahogy az autós töltő tölteni bírja. Most várom épp a 5. autós töltőt, 3,5 Ah jön majd. 2,4 a jelenlegi és az alatt is van még három, 2 és 1,5 és 500mAh is, de ez utóbbi hanyagolható. Tehát teló indul 100%-on, 250 Km után vagyok 50% aksin folyamatos töltés mellett.

Felraktam iGO-t, HERE, Waze navikat próbaképp. Mind tökéletes. A 2,4Ah töltőn simán marad 100%-on a töltés. Oké, dobjam ki a p-ba a Sygic-et és használjam ezek valamelyikét. De inkább maradnék a Sygicnál, ha már örök licencet vettem, világtérképpel. Ráadásul nekem a letisztult térkép jobban bejön, mint a többi alkalmazás.

Írtam Sygic team-nek, jött a válasz:

"Thank you for contacting Sygic.

Please accept our apologies for this experience.
ForSygic GPS navigation app we recommend using a car charger with at least 1,5Aoutput current as most car chargers only have 500mA output. This is not enoughto charge the battery while Sygic is running. This is because sygic usesadvanced 3D graphics so the power usage of sygic GPS navigation is higher thanother navigation apps.

Thank you for understanding

In the case of additional questions feel free to contact me back."

Nem értem, a többi térkép is 3D. Főleg az iGO. Több információt is mutat. A szivargyújtóról szedem a delejt a navihoz. Onnan jön ki elég szufla ahhoz, hogy a 2,4Ah, majd ha megjön Alitól a kütyü 3,5 Ah-ra hajtson? Vagy hiába erőlködök, a telefon/tablet nem bír ekkora töltést felvenni? Mi lehet a megoldás?

Zolysys Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118929

Szerintem ki van programozva a funkció

Előzmény: MesziLaci (118927)
Martinka. Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118928

Egy cenzúrázott verziót mi is szívesen meghallgatnánk. Csak hogy megtudjuk ki a jobb, Varnus Xavér vagy Te. :) Xavér jópár éve  még itt lakott pár kilóméterre egy faluban, és egy másik szintén közeli faluban lévő templomba járt gyakorolni. Valamiért mindig tele volt a templom olyankor. Egyszer sikerült meghallgatnom, de már csak arra emléxem hogy tetszett. 

Előzmény: ádibébi (118917)
MesziLaci Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118927

T. Fórumozók!

A kocsi 2003-as SW, 1.6/16v. Automatikus ablaktörlővel fel van szerelve, ami alatt én azt értem, hogy a belső visszapillantó tükör mögött ott az elektronika és a törlést AUTO állapotba kapcsolva az akkor törli az ablakot, amikor az elektronika érzékeli a működéshez elegendő esőcseppet, vízfüggönyt. Törölne, de nem ezt csinálja.

AUTO állásba kapcsolva, sima szaggatott módon töröl, függetlenül attól, hogy 1 csepp van-e a szélvédőn vagy totál betakart egy kamion.

Az elektronikához könnyen hozzáférni, külsérelmi nyomot nem látni, be van kötve. Gondolom infra LED-ek vannak benne, azokat látni a szélvédőn át is.

Kérdésem, hogy ez javítható? Esetleg központilag van letiltva ez az opció? A kapcsolás ír hozzá valahol biztosítékot. Leget ha ez kimegy, akkor a központi egység visszaáll "extramentes" állapotba és simán szaggatott törlés lesz? Olyat is hallottam már, hogy szélvédő cserénél rosszul lett visszarakva. Hogy lehet másként betenni? Öcsém 406-osában is van ilyen extra, ő azt mondta, hogy éjszaka megnézve az egyik LED halványan világít. Ez lehetséges? Nálam (úgy emlékszem) nem világít semmi.

Előre is köszönöm a segítséget, Laci.

q10-307SW Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118926

Közben megtaláltam egy javítási útmutatót a club oldalán. Köszönet érte Break307-nek.

Előzmény: q10-307SW (118925)
q10-307SW Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118925

A pótkerék tartó bowdenjét hol cseréltetted ki? Vagy valaki tud a bowden cserében segíteni? Az enyémet valamiért begyűrte.... :-(

A club oldalára végül is nem került fel doksi róla, vagy csak én  nem találom?

Előzmény: top of the line (115503)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118924

két kézre van az, a 3. kéz a pici orgonákba nem beépített mechanikus összekapcsoló-szerkezetet kénytelen pótolni ebben az esetben, hogy azokat a hangokat, amiket a pedálokon játszok, a szerkezet a kézi billentyűkön is leüsse. erre azért van szükség, mert ezen a hangszeren a pedálhoz tartozó hangszínek gyengébbek, mint a kézhez tartozók, ki kellett egyensúlyozni őket.

Előzmény: Smíró (118923)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118923

Jó helyre jött:) de igazad van. Ádi! Hogy tud valaki 3 kezesre írni egy művet? Már akkor is lehetett valami félkezű pártember, akinek munka kellett? Érdekes így hátulról, "kulisszatitokként" látni az egészet:)

Előzmény: ádibébi (118922)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118922

Néztem mailt, de semmi nem jött, spam-ben sem. Viszont Róbertovics Róbertov, már megint gyorsabban jár a gomb a kezed alatt, mint a füled, úgy látszik... Kifejezetten megkértelek rá, hogy először nekem küldd, és majd ha áldásomat adom, akkor mehet máshová. Nem értem, hogy ezt miért ennyire nehéz megtenni.... Ha nem egymás között lennénk, ezt elnevezhetnénk szellemi tulajdon ellopásának is, vágod? Remélem, legközelebbre megérted.... *bosszús fej*

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118919)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118921

Máris revideálom a leírtakat, jött még néhány mp4, így már "teccik":))

Előzmény: Smíró (118920)
Smíró Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118920

Én is kaptam, köszi, de ez tényleg "csak" klimpírozás volt. Azt hittem, a MESTER teljes játékát küldöd, nem csak a kér MESTER közötti diskurzust arról, hogy "ez a klaviatúra, hogy ha megnyomom a fehér izét, akkor hangot ad ki, ha megnyomom a fekete izét, akkor fals hangot ad ki, ha meg ezt a kart megrántom, akkor meg jön a harangozó hátbabacni bennünket". Vagy valami ilyesmiről lehetett szó:(

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118919)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118919

MEGLEPI :DDD

email ment, hogy meglessd

Előzmény: ádibébi (118917)
vagikri Creative Commons License 2016.09.19 0 0 118918

Köszönöm, megoldódott. Kriszta

Előzmény: dupepe (118913)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118917

hát, azért előbb cenzúráznám... :D meg egyébként is, a szellemi termékem, és csak most szólsz, hogy szamizdatban megvan? :DD

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118915)
Smíró Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118916

:))

Jöhet, köszi!

"klimpírozás"... szerintem Ádi erre mond majd valamit:DDD

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118915)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118915

Ez az, mikor valaki csak gázolaj fogyasztásra használja a nagyfalut.

Ha gobdolod 1-2 klipirozás megörökitettem videon.

Letöltöm és majd priviben elküldöm a linket, természetesen, HA maesztrónak nincs ellenvetése.

Előzmény: Smíró (118914)
Smíró Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118914

Kedves gesztus volt az oklevél:) Cserében nem lektorálunk.) Kár, hogy erről IS lemaradtam:(

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118912)
dupepe Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118913

Szia

megoldható xv. ker.

Üdv

Pepe

Előzmény: vagikri (118906)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 118912

Egy kellemes kulturális élményben volt szombat este részünk Sys-ékkel együtt, melyet se mink, sem pedig Ádi nem fog elfelejteni.

Köszi a koncertett, illetve az utána lévő túravezetést.

hpeti2 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118911

Ma megpróbáltam a gombot végállásban le aztán fel lenyomva tartani 3-5 mp-re, de nem hozott javulást. Könnyen lehet, hogy a becsípődés gátló lesz a hibás, mert tényleg felfele elindul és kb. 1 cm után indul csak lefele. Utána még meg kell állítani és csak aztán lehet második próbálkozásra felhúzni.

Előzmény: ádibébi (118910)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118910

nekem az egész úgy hangzik, hogy az ablakaid nehezen mennek fel, és a becsípődés-gátló aktiválódik, azt hiszi, odacsípett valamit. ha ez a baj, ajtókárpit le, ablakok éleit és a járatokat pucolni, és össze.

Előzmény: hpeti2 (118905)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118909

csak akkor fog megfeszülni, ha lazulni kezd a muter, egyébként nem.....

Előzmény: q10-307SW (118908)
q10-307SW Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118908

Sziasztok!

Kerékcserénél azt vettem észre, hogy a kerékagy rögzítőanyát elfordulás ellen biztosító sasszeg nem feszül meg, hanem mozog. Ez normális?

Gondolom kiesni nem tud, mert ahhoz nincs elég hely.

Üdv., Q10

Hadam84 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118907

A szivargyújtó csatlakozóján keresztül mértem a feszültséget menet közben. Nincs eltárolva ABS hiba sajnos. 3 éves az akku, közeleg a tél amúgy is, szóval ezzel kezdek aztán majd kiderül. Köszi!

Előzmény: d.jocov (118902)
vagikri Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118906

Sziasztok! Peugeot 307sw-hez tudna valaki kölcsönadni két pótülést Bp-en? 1 napra kéne, szept 21-re, ha kell fizetek érte.

hpeti2 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118905

Köszönöm a segítséget, a helyes diagnózis felállításához hozzátartozik még, hogy a távirányító gomb hosszan tartásával is megszokott szivatni, valamint az anyós ülés felöli ablak a vezető ülés felöli gombnál és az anyós felöli gombnál is ezt játsza. Szóval mindkét ablaknál előfordul, minden gombbal. :/

Előzmény: mekkGyver (118904)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118904

Diaggal könnyen meg lehet állapítani, hogy a nyomógomb, vagy a szoruló ablak esetleg a BSI szivat. Annak hiányában (ha a tanítás nem segít) én egyszer kiszedném a gombokat, és megpucolnám óvatosan, mert az is gyakori hiba. Ha elindul, nem megy nehezen? Nyomvatartott távirányító gomb felhúzza az ablakot?

Előzmény: hpeti2 (118900)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118903

Nem tudom hol mértétek a feszültségugrást, de normális esetben nem lehet 14-15 voltnál nagyobb feszültség sehol, az aksin még 14 se nagyon.

Kell valaki, aki kicsit érti, mi az, hogy feszültség és áram, és van multimétere. Terhelés alatt (felkapcsolt refi, ülésfűtés, max szellőzés, indítózás...) végig kell mérni a feszültséget Akku - akku saru - generátor - biztosítékok, esetleg nagyobb fogyasztók vonalon. Ahol kirívóan nagy feszültségesés van, ott a kontakthiba. Könnyen lehet, hogy álló helyben nem fogjátok megtalálni, mert általában "összeheggednek" az ilyen kontaktok, így kicsit mozgatni, kocogtatni kell itt-ott. 

Előzmény: Hadam84 (118899)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118902

Érdekes tünet, bármi lehet, hol méred a feszültséget? akár az akksi hibája is lehet.... mert ha a  generátor feszszabályzó lenne rossz, az nemigen tud ilyen feszugrást csinálni, de semmi nem kizárt. Az ABS hiba lehet például ABS jeladó hiba is mert négy van belőle, én elsőre akksira gondolnék, a feszugrás miatt, és a feszugrás már okozhat bármilyen zavart....

Előzmény: Hadam84 (118899)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118901

engedd le teljesen, tartsd még tovább a le gombot 3-4 másodpercig, majd teljesen fel és szintén tartsd a fel gombot 3-4 másodpecig.... (tanítás) lehet megoldja a kérdést

Előzmény: hpeti2 (118900)
hpeti2 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118900

Sziasztok!

Mi okozhat olyan gondot, hogy az elektromos ablakok gyakran első próbálkozásra lefele indulnak el? Természetesen mind a két oldalon és szerintem olyan 3 próbálkozásból 2x legalább. Ha teljesen le vannak engedve, akkor egyből felfele indulnak el.

Köszi

Hadam84 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 118899

Sziasztok!

Új vagyok itt még. Van egy 2001-es, 1.6os benzines (TU5JP4) 307-em.

Van egy olyan elektromos gondom hogy menet közben random időközönként az autó 2-3 másodperce ABS/fék hibát ír ki, visszaesik a motor ereje, a töltőfeszültség pedig felugrik 18-19 voltra.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek a feszültség megugrása-e az ABS/fék hibajelek oka, vagy ABS/fék kontakthiba miattai tünet a feszültség ugrása? Nem tudom melyik irányba induljak el a javítással, kontakt hibát keressek vagy generátor javítsak?

Remélem érthetően fogalmaztam. Köszi a segítséget előre is.

opel123 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 118898

A hidrotőkék nehezebben veszik fel az olajat és hangosabbak, aztán elmarad ahogy bemelegszik.  Szerintem az öreg motorok velejárója.  Ha csak erről van szó, akkor nem érdemes vele foglalkozni. A kaniszter szelep is hangosabban kerepel hidegben, az is normális. Én is hajlamos vagyok hegyezni a fülem minden rendellenesnek gondolt hangra, de csak magamat szívatom.  Élvezni kell a hátralevő kilométereket. :-)

Előzmény: The Miz (118897)
The Miz Creative Commons License 2016.09.16 0 0 118897

Sziasztok,

Korábban már volt ilyen gondom, de azt hittem elmúlt.

Amikor hideg a motor akkor ilyen kerepelő hangot ad, tehát olyan mintha valaki belül forgatna egy kerepelőt amikor gázt adok.

Ugye most este már lehűl a levegő, reggel megint lehet hallani. Kicsit olvasgattam, és ilyeneket írtam, hogy benzin lamella, meg hidró tőke.

Volt már valakinek hasonló gondja vele?

Előre is ksözönöm

kapper307 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 118896

Sajnos otthon nem tudtam megcsinálni, nem tudtam leszedni azt a csövet amit írtak, nagyobb kárt meg nem akartam csinálni. Írtam egy hivatalos szerviznek, azt a választ kaptam, hogy valószínűleg tankcsere (az új 250.000). Utána felhívtam egy szerelőt, ő mondta hogy ezekbe két szelep van, ami elromolhat, de nem szokták keresni, mert szét kell bontani a fél autót miatta. Ekkor mondta a lyukfúrást.

Előzmény: mekkGyver (118890)
ayoubowan Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118895

Üdv. mindenkinek!

Eladó Budapesten, a kelenföldi pályaudvar közelében 4 db. márkaváltás miatt feleslegessé vált 15" - os, korábban Peugeot 307 - en téli gumival használt acélfelni a hozzá való csavarokkal együtt. Az árat, és a szállítást megbeszéljük, a tisztelt érdeklődők a tuktuktimes@gmail.com e - mail címen érhetnek el.

kymbreak Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118894

Ne háborogj ! Mennyé' el gázszerelőnek, oszt' lesz lóvé. De ha 'azember több lábon akar állni, elmegy még valami alapítványhoz.

Előzmény: tisvol (118892)
kymbreak Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118893

Ici-picit hozzájárulsz a rablógazdaság fenntartásához.

Előzmény: tisvol (118892)
tisvol Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118892

Muszáj mérgelődnöm egy kicsit. Bocs.

Betelt a forgalmim, új kellett. Már maga ez is nevetséges. 1969-ben Holdra szálltunk, de a forgami még mindig papírból van... Pfff... Aztán persze a 6000 Ft amibe az új kerül. Bakker 5 perc meló, meg valami specko papír. Ha szigorúan piaci áron venném, (óradíj+papír+matrica+nyomtatás) ez nem kerülhet többe egy ezresnél. De akkor már bőven számoltam. De akkor mi a faxomnak fizetem az adót ha ennyit nem képes az állam átvállani tőlem? Hova a faxomba kerül az a mérhetetlen lovetta? 6000 Ft egy új forgalmiért? Ezt úgy mondják: rablás.

Bocs:)

J4ck4l Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118891

Nem most vettem. Csak mostanában tört el. Pár fontosabb cucc és hopp... Már majdnem 1 milla. Össze kéne légózni, akkor nem jönne ki 5ből sem. Az első műanyag patenttól az utolsó csepp olajig...

15 volt a nem hegesztett!

mekkGyver Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118890

Akit megcsíp a méh és allergia miatt bedagad a torka, azon meg gégemetszést végeznek és egy csövet (pl. egy golyóstoll szárát ha az van kéznél) tolnak a nyakába, hogy kapjon levegőt. De az se mászkál utána tollal a nyakában. Van olyan, hogy gyárilag van a tanksapkán lyuk - főleg régebbi autóknál - , de ha a mérnökök erre nem tettek gyárilag, annak oka van, és hosszú távon biztos meg lesz a böjtje.

Előzmény: kapper307 (118887)
bananatree Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118889

>Az a vicc, h megveszed egyben a kocsit 

... akkor abban el van törve a leömlő

:(

de tényleg nem értem, miért nem akarnak maguknak jót, és az "öreg" autókra miért nem árulnak olcsó (tényleg olcsó) cuccokat

pörögne a szerviz...

Előzmény: J4ck4l (118886)
soryton Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118888

...annyiért viheted tőlem is ha kell ... postán  vagy  személyesen is átvehető ... 

Előzmény: J4ck4l (118880)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118887

Sziasztok! 

Szellőzési gondra visszatérve, sajnos a csövet nem tudtam levenni. Így megint maradt a szerelő felhívása időpontért. Ekkor jött a meglepő tanács, fúrjam meg a tanksapkát 2-es furóval. Megtettem, bevállt. Próbaképp 55 l-ig tankoltam és nem.jött elő a jelenség azóta. Ma reggel viszont amikor indítottam, a szintjelző tele rankot jelez, pedig tegnap egy csík hiányzott. Összefüggésbe lehet a kettő?

J4ck4l Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118886

Az a vicc, h megveszed egyben a kocsit ~1 milláért... De ha így darabokban vennéd, még 5 milla is kevés lenne...

Előzmény: Zolysys (118885)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.14 0 0 118885

Csak hogy ámulj az árakon.. anno nekem vecserom hozott egyet az is 15 volt...

341G2 KIPUFOGÓ-GYŰJTŐCSŐ 68 739,00 HUF  

Előzmény: J4ck4l (118880)
Martinka. Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118884

:D  Mit tervezel? Csonkacsaladot? :D

Előzmény: mekkGyver (118883)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118883

Két fontos kérdésem lenne a hellyel kapcsolatban:

- 3 éves kor alatt a sör/bor/pezsgő is ingyen van-e , vagy csak a svédasztal?

- 150 centi magasság alatti kedvezmény 40 éves kor felett is érvényes-e?

Köszönöm :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118882)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118882

2016. évi záróbuli a Tófeában

Időpont: 2017. január 07-én

Jelentkezni a táblázat kitöltésével lehet

18:00-24:00

helyszin: Újbuda Trófea étterem

Szervező: Zolysys

Kordinátor: Őrmi

Étteremről infó:

A hétvégi árunk 6. 000.-Ft-ra változik. A jövő évre vonatkozóan további változásról egyelőre nincs tudomásunk.

Általában vacsoraidőben nincs időkorlát, szombati napokon 18:00-24:00-ig tart. (kivéve frekventált időszak)

Gyermekkedvezmény:

ˇ         3 éves kor alatt ingyenes

ˇ         3 éves kor felett 150 cm magasságig -50% kedvezmény

Éttermünk kizárólag svédasztal rendszerben működik. Vendégeink az éttermi közös svédasztalról közel 100 féle étel közül válogathatnak. Az italok közül korlátlan: csapolt sör, folyó bor, pezsgő, üdítők, kávé, cappuccino és ásványvíz.

Terembérlés: Külön terembérleti díjat nem számolunk fel! Több eltérő nagyságú, szeparálható teremrészeink előre meghatározott minimum létszám fizetése ellenében bérelhetőek. A meghatározott minimum létszám fixen fizetendő, akkor is, ha a rendezvény napján a tényleges vendéglétszám nem éri el a minimumot.

ádibébi Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118881

Sziasztok. Ha valaki lát jófogáson, vaterán, ebay-en 307-be való vonószemet, léci szóljon!

J4ck4l Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118880

Mennyi lenne az annyi? Lehet megveszem, azt ezt meg majd meghegesztetem (s lesz 2 is :D ideig-óráig), mert:

Előbb beszéltem uncsitesóm párjával. Kato Berger-eket kamionokat, meg ilyesmiket javít (blokkokat is meghegesztenek pikk-pakk). Ő is azt mondta lehet ragasztani is, de bemeek egyik hétvégén telephelyre, lekapja, vág bele árkot és mittommivel meghegeszti!

Ígértem neki érte egy tálca sört! :D At mondta, csak a benzinbe fog kerülni, míg odameek, meg a két tömítésbe. ;)

Levert a víz, mikor megláttam mennyiért osztogatják itt-ott. 15k-ért volt előbb jófogáson, de már elkelt állítólag.

Előzmény: soryton (118879)
soryton Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118879

...nekem van egy javított "lezsírozva" ....  és lehet már nem fog kelleni ....

Előzmény: J4ck4l (118874)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118878

vagy forrasztópáka és műanyag kötegelő hegpálcaként......

Előzmény: mekkGyver (118873)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118877

hegeszteni rézzel is meglehet (keményforrasztás)   dehát a csere a tuti....

Előzmény: d.jocov (118876)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118876

ha hozzáférhető helyen van, ragaszd meg kipufogó ragasztóval, olyan lesz mint a kerámia és bírja a hőt rendesen, egy próbát megér, egyenlőre megteszi ha van fontosabb kiadnivaló, nekem annó a zsigulinál bevált....

Zolysys Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118875

Szerezz leömlőt.. vagy aki tud önvényt heggelni meg tudja oldani... nem lesz könnyű futam

J4ck4l Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118874

Na srácok... Olajcsere megvolt, hűtőrács kitisztítva, fékbetétek éle lehúzva (hogy ne nyikorogjon).... Erre mit láttunk meg? (tömítéseket akrtam cserélni) Baromira el van repedve a kipufogó leömlő csonk!!! Váááááá!!! Szét vet az ideg!

Ok, hallottam én hogy "ereszt" valahol, főként ha leparkettáztam a gázpedált vagy odaléptem neki. Eddig betudtam tömítéseknek (ezeket akartam cserélni)... De most hogy megnéztük... ÁHh...

Finom vezetve szinte észre se venni, de ha kicsit odalépek neki halllani ám. :/

Valaki nem tud véletlenül egyet, rettenetesen baráti áron!? (2002-es 1.6 benyás, nfu motorkódosba).

Nem igaz! Van egy kis pénzem, amit az index javíttatására költenék, erre vmi más nyavaja üti fel a fejét!

mekkGyver Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118873

Szerintem a kétkomponensű epoxy bírhatja, a kérdés inkább, hogy jó helyen ragasztod-e és hogy mennyire tapad meg a dobozon.

Előzmény: ordoghr (118872)
ordoghr Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118872

Köszi az infót. Sajnos ez nem zacskó + tartó kombóval van szerelve, hanem sima műanyag tartály. Vagy az össze eresztésnél ereszt, vagy a tetején lévő szelepnél. Szerintetek van valamilyen tömítő anyag, ami kibírja a fap folyadékot?

Előzmény: mekkGyver (118869)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 118871

Szia!

Akkor 1. fokozat? kb 95 foknal.  Ha ma este nem esik es vilagosba haza erek akkor megnezem. Koszi

Előzmény: ádibébi (118868)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118870

nincs tipp a termosztát ház tömítés látványosan gányolt volt, és ott volt víz nyom, az új beszerelése után nem láttam ott víz nyomot, meg máshol sem, nyomozz csak te vagy ott kéznél ;)

Előzmény: tewe001 (118867)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118869

Az enyém alatt is hasonló tartály van (így ránézésre), és az csak egy doboz. Van benne egy műanyag zacskó. Azt ki tudod venni, és nagy valószínűséggel az lehet lyukas, de sima cipőragasztóval, meg egy matrac folttal be lehet ragasztani. Ezt onnan tudom, hogy valamitől nekem már kétszer is kilyukadt, de nem találtam meg az okát. Másodjára azt hittem, hogy a folt jött le, de nem, egy másik pici lyuk lett rajta egész máshol. Épp csak akkora, hogy nyomásra egy perc alatt kb. egy csepp folyadék jelenik meg. Ez tavasszal volt, azóta tiszta a tartály. Nézd meg a cluboldalon a "FAP folyadék feltöltése" leírásomat, ott látsz róla képeket. Persze, ha ezen már túl vagy, akkor sorry.

Előzmény: ordoghr (118857)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118868

Szia Tewe! Nekem már az se kerek, hogy miért kapcsol be a 2. fokozat... Az valami 105 fokos vizet feltételez, ha jól rémlik, amit tiszta hűtőkkel, jó vízpumpával, jó termosztáttal és jó venti 1. fokozattal kb lehetetlen elérni. Láttad a vizhőfokot felmenni? Biztos, hogy a 2. fokozat volt ilyen megrázó élmény? Amúgy szerintem a lapát beleérhet valamibe, vagy letört egy lapát, és most nincs "kicentírozva", ez okozza a rázást.

Előzmény: tewe001 (118867)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118867

Jena! Valami nem kerek. Ma belefutottam m7en egy balesetbe es dugoztam. A huto ventillator gondolom 2. Fokozata iszonyat hangos, remeg az egesz auto tole. A dugo vegere eltunt a vizem a kiegyenlitobol. Gyors alaneztem es utana toltottem, nem lattam olyan intenziv viz folyast mint szerviz elott. Mire haza ertem szakadt az eso. Igy elnapolom, ha lesz idom felmelegitem es megnezem a ventit mit csinal, meg megprobalom lokalizalni hol megy el a viz. Ha van tipped ne tartsd vissza. Koszi

vecserom Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118866

Köszönöm szépen. Én szeretem nemcsak az autómat, hanem általában a gépeket. Mivel segítenek ha bármilyen munkát el kell végeznem, számomra természetes, hogy ami szükséges nekik, azt megadom. Így meghálálják és nekem is könnyebb.

Előzmény: pl1000ma (118862)
vecserom Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118865

Igen, nekem már évek óta hosszú, autópálya kilométerek mennek bele. Ha lehet, a rövid, fel nem melegedős távokat hanyagolom. Tudok gyalogolni vagy biciklizni. :) 2004-es gyártású, benzines. Akitől vettem, azt mondta, hogy nem használta hosszú távokra, nem is volt téli gumija. Valószínűleg emiatt kellett katalizátort és szondát cserélni.

Előzmény: bananatree (118863)
Frankofil Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118864

Zoli légyszi nézz be a 3008-ba!

Köszi

bananatree Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118863

köszönöm szépen a részletes infókat

ha jól értem, te azért jellemzően nem városban használod, ugye?

mennyire lehet gáz, ha tötyögősen vezeti valaki városban, huzamosabb ideig?

kokszolódás (vagy más gyíkság) nem jellemző?

Előzmény: vecserom (118861)
pl1000ma Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118862

De jó olvasni ezeket a sorokat,remélem én is így beszélek majd az autómról pár év múlva !

Előzmény: vecserom (118861)
vecserom Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118861

Szia. Nekem ilyen motorral szerelt az autóm, egy Break. 8 éve vettük 90 ezer km-rel, most lesz benne 240 ezer km. A saját véleményem az, hogy ha megkapja a szükséges karbantartást, akkor nincsen vele baj. Az olajnyomás probléma valós, de ha a csereperiódus kb. 15 ezer km, és a gyári ajánlású olajat kapja (TQ9000 5W40), a szűrőkön nem spórol az ember, akkor nem okoz gondot. Nekem is csíkos a vezérműtengely csapágya, de olajnyomásgond nincsen (kopp-kopp-kopp). Fogyasztása magyar üzemanyaggal kb. 6,5-7 liter/100 km, osztrákkal mentem már haza 5,9-es átlaggal is, rakottan. Tisztában kell lenni vele, hogy nem egy erőgép, ha nincsen kitaposva a lelke, akkor elvisz mindenhova. jöttem vele vissza kb. 430 kilónyi súllyal, azt is szépen elhozta 115-120 közötti sebességgel. A szükséges javításokat, cseréket mindig megcsináltam vagy csináltattam, extra dolog csak a katalizátor és a lambdaszonda volt, miután megvettük az autót. Azóta a kopó alkatrészeket cseréltem. Én SZERETEM, ezért nem vettem másika, hanem átrendszámoztattam.

Előzmény: bananatree (118855)
didyman Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118860

:-) (de ez a márkája! :D )

Előzmény: Zolysys (118859)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118859

bosch

Előzmény: pl1000ma (118858)
pl1000ma Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118858

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy az 1.4 2006,milyen tipusú gyertyát kell bele rakni ? Köszönöm !

ordoghr Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118857

Sziasztok! P.308 1.6 HDI 92 LE 9HP motorkóddal rendelkező autómhoz keresek 1606340280 gyári számú FAP tartályt. Sajnos az enyém engedi valahol a folyadékot. Esetleg akinek már FAP-mentesítették az autóját annak egy kis költség csökkentés lenne a tartály ára :-) 

Trabee Creative Commons License 2016.09.12 0 1 118856

Szerintem kerüld azt a motort. Ismerettségi körömben is volt egy, 100e km körül már előjött az olajnyomás probléma, ráköltötték az értéke felét mégsem lett jó, el kellett adni. Az 1.6-os sokkal megbízhatóbb, jobban megy, fogyasztásban plusz fél liter lehet a különbség és nem kell kikapcsolni a klímát ha előzni akarsz.

Előzmény: bananatree (118855)
bananatree Creative Commons License 2016.09.12 -1 0 118855

egy kicsit más kérdés:

benzines 1.4 16V motor mennyire problémás?

olvastam a klub oldalon egy "olajnyomás" problémás jószágról, de az elég sokat futott, ha jól emlékszem.

tulajok mennyire szeretik?

kell rá költeni?

és a benzinkúton? (mennyit eszik)?

köszi mindenkinek

bananatree Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118854

tanulságos volt a képriport, én nagy kedvvel olvastam :)

Előzmény: ádibébi (118853)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118853

Gondolom ez a bakozás nem két fillérbe fájt. Én még a szopóág innenső felén vagyok, ezért állok hozzá így. Neked már fájt, nyilvánvalóan te már másként nézed a dolgot. Valószínűleg ugyanígy hagynám az egészet a p*csába, ha Jena megmondaná, hogy fél misi lesz a kutakodás.

Viszont pl az is szempont volt nálam, hogy mivel anyagilag nem állok úgy, hogy a 10 éves autómban akármikor motort cserélhessek, engem tényleg megnyugtatott, hogy láttuk szétszedve. Azt is megtudhattam, hogy a tíz év alatt vigyáztam-e rá, vagy szétvertem a motort a vezetési stílusommal. Ez másoknak is hasznos infó lehet akár.

Előzmény: bananatree (118851)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118852

Feszesebben is jár, kevesebb vibrációval, és jobban is megy picit. Tegnap meghajszoltam a 3-as úton, Miskolc oda-visszát kapott, tényleg szépen ment. Viszont megint megvan a betorpanás alacsony fordulatról. Lehet érezni, hogy gyönyörűen megindulna, aztán elveszi a kaját, és lelapítja a gyorsulást. Fokozatosan gyorsítva nem csinálja, csak ha váltás után közel padlót kap. De legalább nem hullámzik, hanem egyenletesen húz végig.

Előzmény: Jena307 (118849)
bananatree Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118851

kevered a dolgokat

amikről te beszélsz, azok _kellenek_ a működéshez, nem kérdés, hogy meg kell venni fékbetétet/lengéscsillapítót, és az sem kérdés, hogy mivel az élet(ünk) múlik rajta, ezért normális minőséget.

Amit Ádi művelt, az csak a lelkének kellett, az autó (ha jól értem a leírtakat) teljesen úgy működött, mint egy "hibátlan" autó, csak a hangja nem tetszett neki. Költhet rá bármennyit (nem csak pénzben, de időben is értem), attól az autó nem lesz üzembiztosabb, se nem fog kevesebbet enni, se egyéb, hétköznapi ember által érdekesnek tűnő számokkal nem lesz kimutatható a változás.

A 6-8 évet pedig úgy értem, hogy (nálam) jellemzően eddig nem kell abszolut semmit se költeni az autókra (csak a már emlegetett kopó-fogyó dolgokat, de azt annyira természetesnek veszem, mint ahogy tankolok bele). 6-8 év után viszont jönnek elő a rezgések, nyiszogások, "rejtélyes" dolgok, amiket már az én botfülem is meghall, és tenni akar ellene.

Pl: 807-em van, 35e km-mel vettem, 70e körül már belevizionáltam a kettőstömegű hangját, pedig csak egy fura rezonancia jelent meg, 1-esben induláskor. Több szervizben is megnézettem, cseréltünk egy pár dolgot, nem lett jobb. Aztán egyszer (120e körül), amikor alsó motortartó bakot kellett cserélni, utána nem volt rezonancia fél évig. Aztán megint lett. A bakot tökéletesnek mondták 2 helyen is. Az egyik helyen kértem, hogy "erősebben" nyomozzanak. (elkezdtem beleönteni a pénzt, fölöslegesen cserélgettünk dolgokat, mert jobb nem lett)

Sőt, egy alkalommal úgy mentem el a szervizből, hogy 2 utcával arrébb, egy kereszteződésből kihajtásnál, a nagy gázra nemcsak kikapart a kerék, és köbeszólt az esp, de valami _kopogó_ hang is megjelent. Több alkalmas szervizlátogatás, sokezer ft elköltése után szarabb volt a helyzet mint valaha. A rezonancia lágy induláskor még mindig megvolt, durvánál meg egyenesen kopogott. Visszavittem, veszekedtünk, volt még egy próbálkozás (javaslat: ne induljak vele erősen), aztán otthagytam őket.

Újabb szerviz váltás: semmit se látnak, ami gond lehet.

Sokadik szerviz váltás: szét van szakadva az alsó motortartó bak.

Na, mondom, akkor cseréljük, de az összeset egyszerre. Egyszer régen, egy csere után egy darabig jó volt, de fél év után alighanem már szétment a bak, csak az okosok nem látták. És talán a többi, akkor nem kicserélt bak miatt halt meg (asszony off Scenic-jén ugyanezt eljátszottuk egyszer, csak ott tök egyértelmű volt, hogy az okos szerelő javaslatára bent hagyott bak ölte meg a többit).

És láss csodát, új bakokkal nincs rezonancia, és nincs kopogás sem, akárhogy is indulok el vele.

Azóta eltelt több mint 10e km, és néha van olyan csillagállás, hogy induláskor mintha hallanék valamit...

De nem kezdek bele egy újabb nyomozásba és pénzégetésbe.

Majd ha egyértelmű lesz, hogy szar, akkor foglalkozok vele.

Amíg csak engem zavar (és még engem se állandóan), addig nem érdemes...

Előzmény: didyman (118850)
didyman Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118850

Ez a 6-8 év honnan jött, meg pontosan milyen peremfeltételekkel? Ugyanis nagyrészt csak a gazdán múlik, hogy egy autóra ez 3-4 év után már áll, vagy 25 éves korában sem igaz. Valamint függ technológiától, minőségtől és még egy sor más dologtól is. Nekem van egy 24 éves autóm és őszintén szólva, én sem szeretem, ha nem úgy ketyeg, ahogy kell neki. És az olyan autószerelőt sem, aki szerint egy csomó apróság már belefér ebben a korban. A röhej az, hogy ilyen apróságok elhárítására beleöntött pénz annyira csekély, hogy nem is gondolkozok el rajta, a különbség csak annyi, hogy én javítom meg, az én drága időm megy el rá és nem a szervizes drága rezsije. De egyébként a rentálbilis dolgot sem mindig értem: Ha egy autó napi használatban van, akkor a használati értékét nem a piaci ára, értéke fogja meghatározni, így a szervizelés költsége sem ehhez fog idomulni, hanem ahhoz, hogy beleülök és megy, megkönnyíti az életemet, meg bevételhez segít hozzá (a kényelmet, biztonságot nem említem szándékosan, azok nem avuló tényezők, tehát az erre eköltés "megéri-e" faktora számomra nem is értelmezhető így, ha fékbetétet, lengéscsillapítót kell vennem, nem is gondolkozom el az autó értékén, hiszen az drága-újabb és olcsó-régibb autón is pontosan ugyanúgy számít, hogy hogyan fékez, és hogyan viszonyul az úthibához, röviden, akkor sem veszek olcsó vacakot hozzá, akármilyen öreg). A másik 13 éves on járműnél meg egyszerűen nincsenek ilyen hibák. De ha egy előfordulna, akkor megcsinálnám. Ha a hozzáférés nem egyszerű, persze megvárnám, míg az adott területtel más teendő is összejön.

Előzmény: bananatree (118848)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118849

Álltalánosságban teljesen életszerű amit irasz, de mi nem vagyunk azok, ügyfeleimet hasonlo gondoljodasmod alapjan látom el tanacsokkal, de itt mindenkit a kivancsisag hajtott, engem mert egyedi a hiba és én akarom megtalalni. Hengerfej fel lett hevitve 100fokra (amugy muszaj is volt mert nem jott ki az izzitogyertya)

Vagyon amibe pluszba került kb 30ezer ft, annyit meg megért ha azt vesszük biztosat tudunk a fejröl plusz. szebb hangja lett

Előzmény: bananatree (118844)
bananatree Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118848

értem én :)

ezt olyan 6-8 éves koráig még meg lehet csinálni egy autóval. Utána már nem rentábilis, túl sok dolgot kellene csereberélni, és igaziból a használati értékhez messze nem tesz hozzá annyit.

De van aki a bolti bevásárlós cipőjét is kikeféli minden nap :)))

Előzmény: ádibébi (118847)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118847

nem költöttem rá vagyont eddig sem. viszont érdekel, mi miért van. tudod, vannak ilyen emberek. nem azt mondom, hogy ettől nem alszom évek óta, de foglalkoztat, érdekel. szeretném látni, tudni a működését. a legkevésbé sem úgy tekintek erre, hogy ettől vajon roszabbul megy-e az autóm vagy sem. de ha furcsán ketyeg, vagy ha betorpan alacsonyabb fordulaton padlózásnál, annak szeretem tudni az okát. szeretek mindent úgy látni, ahogy az eredetileg el lett képzelve. szeretem látni, mit akart a motortervező mérnök/orgonaépítő/stb létrehozni, mi volt az elképzelése. és szeretem látni, amikor az elképzelések maradéktalanul manifesztálódnak, valósággá lesznek. amikor nem kötsz kompromisszumokat. amikor leütödd az akkordot, és pontosan azt hallod vissza, amit a zeneszerző többszáz évvel ezelőtt elképzelt, mert a mérnök, aki a hangszert tervezte, és a munkatársa, aki megépítette, zseniális munkát végzett. nekem az ilyen együttállások a fontosak az életben. engem ez tölt el örömmel. ha lenne rengeteg pénzem, megalkottatnám a tökéletesen menő, tökéletes belső akusztikájú autót. amiben minden ideális. szerencsére az orgonáknál ezt már jópáran jó pár száz éve megcsinálták, nekem csak játszanom kell rajtuk :)

bananatree Creative Commons License 2016.09.11 0 0 118846

arra is van megoldás, többféle is

volt ugye királyunk is, akinek ólomkezelésben részesítették hallójáratait, aztán mégis viszonylag szép kort ért meg :)

vagy lehet venni "nagyzenét", és akkor elég feltekerni a hangerőt...

vagy lehet Dynamatba burkolni a komplett elejét, belül-kívül... tuti egyedi megjelenés, és talán még némi szponzorpénz is benézhet...

vagy a fülét kell Dynamatba burkolni, és az olcsóbb a komplett eleje burkolásnál, és kevésbé invazív, mint az ólmos megoldás. Talán még trendet is teremtene...

;)

Előzmény: Zolysys (118845)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.11 0 0 118845

Az a baj Ádival hogy zenész és válytfűlűűű :)

bananatree Creative Commons License 2016.09.11 0 0 118844

>Rendellenes hőtágulást meg hogy a fenébe lehet vizsgálni?...

pl. cserebere

ha másik henger cuccaival cserélhető...

csak ugye egyesével...

sziszifuszi dolog.

lehet, hogy le kell sz--ni. ha megy az autó, nincs hiba, nincs túlfogyasztás, nincs melegedés, akkor miért zavar?

(de tényleg, miért indult el ez a nyomozós dolog, van bármilyen érezhető probléma a csúnya paraméteren kívül?)

ráköltesz egy vagyont, és a végén annyival leszel bentebb, hogy 1 szoftver 1 kijelzett paramétere szebb lesz?

vegyél egy másik motort :)

ja, tényleg, ha nagyon akarsz költeni (mert a tudatalattidat nem hagyja békén a dolog), akkor szerintem vegyél egy "komplett" hengert. dugattyútól-gyűrűtől hidrotőkéig. Persze, ha a vezérműtengely a ludas, akkor ez is fölösleges kiadás :S

vagy vegyél egy fiatalabb, kevesebb km motort bontóból...

de az se lesz megváltás

_szerintem_ :)

Előzmény: ádibébi (118837)
vecserom Creative Commons License 2016.09.11 0 0 118843

Szia. Itt egy link, érdekes esetek címmel. http://www.injektor.hu/18-cikk/81-erdekes-esetek

Az ötös eset hasonló a tiéddel, ott is csak melegen volt probléma, hidegen nem. Igaz ez benzines.

Előzmény: ádibébi (118837)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118842

Nincs valakinek 2db felesleges nyomógombja, olyan ami az elakadásjelző mellett van két oldalt (esp, zár...)? Csak maga a kapcsoló kellene, de ha megvan a külső része, az se lenne baj. 

Trabee Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118841

Élettartam szűrője van a tankban, nem kell cserélni.

Előzmény: Ricsex (118835)
Beefadol Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118840

Sziasztok.

Megvan hol a kaniszter szelep!

Ha jól láttam ez egy nagy műanyag házba van belerakva mert a szelep akkora mint egy ping-pong labda.

Működőképességét tudom tesztelni valahogy? (Pl 12V vagy 5V engedek rá és nyit)

Benzin illatos levegőbeömlős témához valakinek valami emlék?

Akik irtatok eddig látom diesel-es verdával toljátok. :)

Előre is köszi.

Beefadol

Előzmény: Beefadol (118806)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118839

Jaaa, nem is szemrehányás volt! :) Sajnos én is napi 26 órát dolgozom, így ritkán van időm a saját dolgaimra, pláne hogy telefonáljak is, mert ahhoz kell(ene) egy kis nyugalom. Viszont a levelezést egyfajta határidőnaplóként is használom, ezért az napi rutin, na meg főleg gép előtt vagyok napközben, és gépelni tudok úgy is ha ketten beszélnek hozzám közben. Az autót elvinni sem nagyon van időm, így nem is aggódok a dolog miatt, csak úgy gondoltam inkább hozzád igazodok, ha lenne üresedés a naptáradban valamelyik hónapban... 

Előzmény: Jena307 (118836)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118838

Ez nem teljesen egyértelmu mert nem barometrikus kompressziovizsgalat volt par éve, hanem pico scope,os áramfelvételböl mért nasa tecnikas, mivel ennél a motornal a hagyomanyos mérés elég kacifantos lenne, nincs hol, meg kérdezem a Novothot, hogy nem csak hatasfokot lát ugy mert ha igen akkor gyors klonozok bele egy ecu,t

Előzmény: bananatree (118834)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118837

Egyelőre nem volt még kompressziómérés, se alkalom, idő részleteiben átbeszélni, hogy akkor pontosan mit is csináltak a hengerfejen a szakik. De az biztos, hogy ha valamit javítani kellett volna, azt megcsinálták volna. De az volt a vélemény, hogy nincs mit javítani, minden úgy van, ahogy kell. Ismerték, tudták a jelenséget, ami miatt odavittük, volt három tippjük rá, de mind a hármat kizárták végül, mert nem volt látható hiba, nagyon alapos vizsgálattal sem. Valahol volt egy minimális eltérés valamiben (nem emlékszem már pontosan), azt megcsinálták, de az ettől az egésztől független dolog volt.

Amint mesterúr agya némileg felszabadul, és lesz ideje/indíttatása újra ezen a témán gondolkodni, no és amikor majd magamhoz térek a mostani beavatkozás anyagi vonzataiból, akkor majd kitaláljuk, merre tovább, és milyen sorrendben. Nekem logikusnak tűnik kizárni a motorvezérlő hibáját, az fizikai megbontás nélkül megvan, illetve majd mérünk kompressziót (valahol, valamikor), hogy lássuk egyáltalán, hogy van-e változás. Az biztos, hogy most egyenletesebben jár, ha a kattogást, amit eddig hallottam, a korrigált henger másfajta zaja volt, az most enyhült jelentősen. Rendellenes hőtágulást meg hogy a fenébe lehet vizsgálni?...

Előzmény: bananatree (118834)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118836

Egyszerübb ha felhivsz, mások is így érnek el, levelek van hogy több hétig tornyosulnak mire van idő rá. Ádi megmondja hogy telik egy egy nap felém

Előzmény: mekkGyver (118833)
Ricsex Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118835

Sziasztok!
Vettem egy használt Peugeot 307 2001-es évjáratú autót.
Külső üzemanyagszűrőt akartam kicserélni, de sehol nem találom.
Szivattyúból kijön egy cső, az lemegy egy kis szakaszon és bemegy a kaszni alá.
Akkor így nincs külső szűrője ? 
Tankba lévő szűrő lenne csak ... ?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

bananatree Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118834

gondolhattam volna :)

mondjuk ez (kompresszióvesztés) azért nem olyan sokszereplős dolog.

egy hengerben nincs sok "luk" lehetőség, azokat kellene célzottan végigjárni:

- lefelé ott vannak a dugattyúgyűrűk, meg a henger maga

- felfelé ott van a befecskendező (és az ő fészke), az izzítógyertya (és az ő fészke), meg a szelepek.

Ha a szelepfészkek most a hf levétellel meg lettek csinálva (?), akkor képbe jönnek még a szelepeket mozgató dolgok (rendellenes hőtágulás)

tényleg, van most még kompresszióvesztés egyáltalán? mert mintha csak a diagon látható korrekciós értékről beszéltél volna most...

Előzmény: ádibébi (118830)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118833

Megosztanám kis mekkMester tuningom eredményét, hátha érdekel valakit. Nagyjából 2 hete jött meg Angliából az ibéjes EGR lefalazó lemezke. Külföldi fórumokon olvastam, hogy lehet bátran próbálkozni, mivel nem dob hibakódot a fedkomp. És valóban. Beszerelés nálam elég szűkös helyre benyúlós babrálós, de okosan megoldott lemezke U alakban kivágva, így csak be kell tolni oldalról a kilazított csavarok alá. 2 hét után hibakód mentesség, munkábajárós egyforma megszokott útszakaszon kb 0.4l fogyasztáscsökkenés. A többi észrevétel műszerrel nem mérhető, így lehet, hogy placebo hatás, de stabilabb alapjárat, kicsit szebben ketyegő motor, és jobban ugrik gázadásnál. Majd, ha nagyon ráérek, azért egy hibanaplót nézek diaggal, mert állítólag azért rögzíti szorgalmasanaz egr rendellenes értékeit, de amíg nem reklamál, addig nincs gond. Persze jó lenne kiszedni szoftveresen, meg hozzáigazítani a karakterisztikát, de (mivel Jena nem válaszol a levelemre :o), marad egyenlőre így. Ha kell küldök linket, meg fotót a beszerelésről.

ádibébi Creative Commons License 2016.09.10 0 0 118832

Nem mindig van Happy Finish, ezt néha  be kell nyelni ;) tudod, annál elnyújtottabb a dolog legalább... :D

Előzmény: Martinka. (118831)
Martinka. Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118831

Szépen felépített történet, vártam a végén a hepiendet, de úgy tűnik egy neverending story alakul belőle. :( 

Előzmény: bananatree (118829)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118830

ez volt (kb 6 éve) a LEGELSŐ lépés... :)

Előzmény: bananatree (118829)
bananatree Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118829

teszt célból nem cseréltetek fel 2 befecskendezőt?

(a hibásat meg egy másikat, célszerűen :) )

én arra (is) gyanakodnék...

Előzmény: ádibébi (118828)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118828

Nos, a sokéve folytatásos történet a kedvenc autóm kedvenc motorjával kapcsolatban elérkezett egyfajta szakaszhatárhoz. Neem, még távolról sincs vége *sírvaröhögős szmájli* :D

A mai nap így kezdődött:

Aki netán nem látná a Mátrixot, mint Neo, annak elmondom: Népliget, Buszpályaudvar, busz Orosháza felé, indul 15 perc múlva.

Két órával és 117 km-rel odébb:

(az ott a pulton az én vizem, jóóó hideg volt!)

Kívül közben zajlottak az események: Mester fixen a helyén tartja a tiszaugi kocsma falát, nehogy még elbillenjen, vagy felkapja a szél, mint Dorothy házát Cansas-ben :D

Meghozta a szajrét is, saját lábon:

Üvegtigrigri Sanyi szavaival élve: sépautóó! :)

A képregényt itt most picit felfüggesztem, de előtte még egy napibölcsesség a falu kulturális origójából:

Amúgy rettentően dögös leányok szolgáltak ki minket minden földi jóval, de őket a szemérem megőrzése végett nem kaptam lencsevégre (sem) :)

Napközben Mester úr már előre szencségelt, hogy demegyazidő, mamégnemettemsemmit, rengetegdolgomvan, pedig elég haladósan csinálta az egyszerre három autót. Volt ott minden, beletörő csavarok, megflexelt tornacsuka, előre tervezett áramszünet miatt elérhetetlen szerverek, és a nap végére még egy kiadós mérgelődés is kijutott a direktszűrősre átkendácsolt Pininfarina-féle 406 kupén, ami csak nem akart rendesen menni, mert 25 fokos kinti helyett 70 fokos motortéri levegőt szívott.

Közben szépen sor került az én járgányomra is, megdiagoltuk, miközben elmentük a buszmegállóba ügyfelekért. A következő a helyzet: gyönyörűen jár, egyenletesebben húz, és szebb a hangja, mint újkorában volt. De a diagot rádugva bizony ott éktelenkedik, ami eddig is, már Orfű óta mindig: a 2-es henger befecskendezési korrekciója értékelhetetlen értéket ad. Régebbi diag ezt úgy mutatta, hogy a maximális értéken kiakadt.

Azaz a hiba, ami miatt a szétszedés mellett döntöttünk, nem lett meg, és még mindig nem tudjuk, mi ez. Nos, ez itt egy szakaszhatár. Adott egy jelenség, egy hibás korrekciós érték, plusz egy megfejthetetlen, csak full üzemmelegen jelentkező kompressziócsökkenés azon a hengeren. A motorban azonban fizikai probléma, hiba nincs, és az injektorok is hibátlanok.

Született egy elmélet, amely szerint a motorvezérlésben van elszállva a 2-es henger befecskendezése, és valójában a semmire korrigál. Ezt ki lehet szűrni majd egy vezérlő-klónozással, de miért legyen egyszerű, ha lehet bonyolult is alapon az én járgányomban nem a 90%-ban Miskolcon gyártott, hanem a maradék 10%-ban németországi gyártású motorvezérlés van, amivel - nahát, ki gondolta volna??! - általában országos szopás van, ha hozzá kell nyúlni, miközben a miskolciakat kb. kopipészt metódussal lehet sokszorozni.

De ez az elmélet nem magyarázza meg, miért esik le a kettes henger kompressziója 70%-ra, amint üzemmeleg lesz.

Szóval szerintem még pár felvonást meg fog érni ez a PSA-féle fantom-szappanopera :)

Napközben volt alkalmam vezetni egy Euro5-ös, 8 szelepes HDi-t, 2013-ból. Íme:

Mérhetetlenül más, mint a régebbi 16 szelepesek: kisebb turbó, sokkal kisebb szelepek (kisebbek, mint a régi 68 lovas 1,4 HDi-n). Az eredmény egy alul eszméletlenül ugrós motor, lent tényleg nagyon él, az első pár kanyarban a 92 lóról simán elhittem volna többet, mint az enyém, ami 38%-kal van meghúzva 110 lóról.. Aztán persze kiderül a turpisság: elfogy szépen az ereje 2500 fölött. De ezt ügyesen megoldja a PSA: villog a műszerfalon, hogy válts már feljebb!! :) Kíváncsi lennék, a 120 lovas legújabb Euro 6-os HDi mit tud (és persze hogy meddig lehet felJenázni... :D)

Végül miután mindenki és minden végetért a tiszasasi naplementében, lassan a Mester is elindulhatott a magánélet felé (amihez még Székesfehérvárig kell autózni...)

Csillagfényes csendélet, avagy bezár a bazár... :)

ádibébi Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118827

Nem húztak le vele, ez bizony már eléggé odavan. Újkorában nem billeg, és 1-2 mm-t ha tudsz rajta kézi erővel fordítani jobbra-balra.

Előzmény: Dizzyws (118826)
Dizzyws Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118826

Sziasztok! 

Volt egy kis időm, csináltam egy videót a kettős tömegűmről, esetleg valami hozzáértő rá tudna nézni? :) Csak hogy megnyugodjak nem hiába dobtam ki rá egy vagyont. :D 

Szervíz szerint használhatatlan, kilágyúlt. 

Nekem nem volt bajom vele, nem rázott, annyi volt, hogy néha indulásnál megnyikkant de lehet az már a kinyomó csapágy volt. 

A felület is teljesen sima nem kopott, ami látszik csak felületi rozsda pöttyök mert már 1 hónapja kint van kb.

Itt a videó: 

http://www.mediafire.com/download/uhmprhc2f914cro/VIDEO_20160908_134009.mp4

matrix74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118825

Köszönöm a gyors segitséget 

Előzmény: Zolysys (118824)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118824

LDS

Előzmény: matrix74 (118822)
d.jocov Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118823

Én sem gondoltam, nem tudtam hogy kétféle méret létezik, de ügyesen megoldottad a kérdést, a lényeg hogy illesztetted...

ha belefutok netán ilyenbe én is tudom majd hogy a műanyag dugó másra is jó.....

Előzmény: mekkGyver (118820)
matrix74 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118822

Sziasztok csak egy gyors kérdés 307sw 2002 2.0 hdi segitene valaki milyen szervó olaj kell bele ?? Leengedtük vegyes piros/zöld lötyi jött le . Nem találom sehol milyen a gyári adat köszi előre is

mekkGyver Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118821

Tanulságos video. De jó lenne, ha mindent ilyen lágy mozdulattal ki lehetne pattintani! :)

Előzmény: tabaga1 (118817)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118820

Nem is a legolcsóbbak közé tartozik, ezért mertem ilyet rendelni, csak azt nem tudtam, hogy 2 átmérő létezik. A légszűrőnél tudom, hogy más kell az automatásba, de hogy az üzemanyagszűrőt miért variálták meg!?

Előzmény: d.jocov (118818)
LayerCake Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118819

Sziasztok!

A kézifék bowdent szeretnék cserélni.
A kérdésem az,hogy 2db bovden van mindegyik a karra van kötve?

Magyarán ebből kettőt vegyek?
http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=43e5528c20dc9bad562f2bd56523fd7a&cMegnNr=2734

d.jocov Creative Commons License 2016.09.09 0 0 118818

Most néztem vissza a filter ABC-től szoktam venni az olajat meg szűrőket, én is többször vettem már JC-t nem volt vele gond.....

Előzmény: mekkGyver (118816)
tabaga1 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118817

Szia!

Talán ez a videó segítségedre lesz (17:30-tól történnek a számodra releváns események):

Előzmény: vizimento (118803)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118816

Köszönöm. Amúgy ez is prémium! Ez a márkája, hogy JC Premium. :) De amúgy a Kovácsék listája szerint ez is négycsillagos minőségű, mint a nevesebbek. Ami ötcsillagos, az jóval drágább (BOSCH, MANN). Purflux is volt benne, ha jól tévedek, de most nézem, hogy kétféle átmérővel vannak ugyanehhez a típushoz. Van 15, és 17mm belső átmérővel RHR motorhoz, de van amihez nincs is odaírva ez a méret. Akkor tényleg jobb lesz, ha rendelek másikat. Legközelebb már tudni fogom. 

Előzmény: Jena307 (118815)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118815

purflux ha jól rémlik, de bármilyen prémium minőség jó

Előzmény: mekkGyver (118814)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118814

Milyen márka a gyári szűrő (RHR motor)?

Előzmény: omada (118811)
Martinka. Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118813

WD40 és a ragasztoszalag kozul az utóbbit gondolnám jobbnak.

Jena307 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118812

valaki nem járatos kutya ugatás gátló ultrahangos lófaszban? melyiket lenne érdemes megvenni?

omada Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118811

Az úgy nemlesz jó, normális szűrőnél nemkell semmit faragni. Vegyél jó minőségűt (mannfilter, mahle...stb)

Előzmény: mekkGyver (118809)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118810

Hopp, a kép eltűnt:

Előzmény: mekkGyver (118809)
mekkGyver Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118809

Ilyen gázolajszűrőt vettem Kovácséknál (már megbántam). Az normális, hogy nem szorul bele a ház tetejébe? Majdnem egy mm. átmérő különbség van. Adták hozzá azt a pár műanyag izét, ami a képen van, azt a kupakoz húztam rá, és vágtam méretre, így már beleszorult a lyukba, de nem vagyok benne biztos, hogy arra való. Látott már valaki ilyet?

mekkGyver Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118808

Pedig sajnos az aljzatot nem tartja semmilyen csavar, csak a box peremébe 'kapaszkodik', így két lehetőséged marad. Vagy kitéped a helyéről, vagy kiszeded a boxot és hátulról kiakasztod. Én sokszor szedtem már ki az egész középső részt vezetékelés miatt, így nekem csak 5 perc. Elsőre biztos kicsit több lesz, de nem nagy dolog. Kipattintod a rádió alatti dobozkát (ha CD tár van, akkor bocs). Elől a hamutartó széle alatt van két csavar, ha azokat kicsavartad, akkor lejön a klímavezérlő körüli keret. Az alatt van kettő, hátul a 'kacat tartó' gumi alja alatt pedig egy csavar. Még lehet küzdeni esetleg úgy, hogy a pohártartó részt kapod csak ki, és akkor onnan alá tudsz nyúlni az aljzatnak, de a pöckökhöz szerintem onnan nem férsz hozzá rendesen, csak kifeszíteni tudod onnan is.

Előzmény: vizimento (118803)
Beefadol Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118807

Szia.

Nekem is volt ilyen bajom 1,6 Benzinessel.

Lámpa után indulásnál kanyarban előszeretettel csinálta. A baja az volt amint te is írtad, hogy magas fordulatról visszaengedted a gáznál nem lassított 1200 körül a fordulatszám és átlendült ami után a motor leállt.

Próbálj egy gyertyasor cserét hátha segít, de nálam a gyújtótrafó csere oldotta meg a problémát.

Üdv: Beefadol

Előzmény: Tigris0704 (118787)
Beefadol Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118806

Sziasztok.

Sokat böngésztem a fórmot de nem találtam meg a választ a kérdésemre ezért írok.

Peugeot 307 1,6 Presence 2002-es Benzines

Jópáran foglalkoztatot az alacsony üzemanyagszintnél és motorfékezésnél az utastérbe beömlő üzemanyagszagal, de egyik komment végén sem találtam a megoldást.

Írtátok a kaniszter szelepet de nem volt egy kijelentés, hogy az volt a baj. (hol találom amúgy ezt a szelepet és mi lehet a baja)

Emlékszik valaki erre a témára? Megoldódott valakinek? És ha igen mit csinált a kocsival.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Beefadol

LSG Creative Commons License 2016.09.08 0 0 118805

Sziasztok! 

Az 1.4-es autóm már egy jó ideje hideg indításnál kb. 20 másodperc után elkezd rángatni, szó szerint "ugrál" a motor, a fordulatszám visszaesik és fulladozni kezd. Ha ilyenkor gázadással a fordalatszámot 2000-3000 között tartom akkor azért elviselhető, ha nem adok gázt néha le is fullad. Ez az egész jelenség csak hideg indításnál jelentkezik és csak az első 1 perc a kritikus. Utána már szépen megy az autó, nincs rángatás. 
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Olvasgattam, hogy esetleg szoftver frissítés megoldhatja. Tud ebben valaki segíteni?
Ha tudtok Peugeothoz értő szervízt ajánlani Budapest 3. kerületében vagy Dunakeszi környékén azt is megköszönöm, mert sajnos ahol szervízeltetem, ott a rádugott masinán nem jelez semmi hibát sem, de sajnos nincs nagy tapasztaltuk Pugokkal, az enyém az egyetlen amit szervízelnek. Márkaszervízbe meg nem szívesen viszem emiatt... 
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

Krisztián

vizimento Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118803

307sw 2007-es.

Hogy tudom kiszedni a szivargyújtó csatlakozót? (Elsőt)

Azt hittem a kis torx csavar tartja az alján, azt kicsavartam, persze nem jött ki (és vissza se sikerült csavarnom).

Ki kéne így már pattannia, vagy taartja még valami? (Remélem nem kell az egész boxot kiszedni.... Ha mégis, azt hol tatrják csavarok/patentok/egyebek?)

soryton Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118802

...hogy egy fizikus mit  kap  a hsz-emtől lehet nem igazán tudom befolyásolni ... :-)) ..mint egyszeri de nagyon lelkes hobby szerelő próbáltam röviden , de érhetően ábrázolni a tényeket ...  :-))    

Előzmény: FeZ_ (118801)
FeZ_ Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118801

"a motor vákum segítségével leszívja a a tankban keletkező bezin gőzt"

Annyit pontosítsunk, mielőtt egy fizikus infarktust kap olvasás közben :-) , hogy olyan, hogy "leszív" nem létezik az általunk ma ismert fizikában.

Olyan van, hogy a nagyobb nyomás hat, a kisebb nyomás felé. Tehát a légköri, magasabb nyomás "nyom", a motor által létrehozott alacsonyabb nyomás felé. (nyomáskiegyenlítés felé törekedve)

Nem kötözködésből írom, hanem hátha nem tudja mindenki helyesen, annak ellenére, hogy a hétköznapokban hogyan használják az emberek.

Előzmény: soryton (118799)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118800

1.6 benzin

Előzmény: vzsolt70 (118797)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118799

Köszönöm. Egyébként tankolásnál nincs semmi gond, csak akkor csinálja, ha órákat áll, főleg ha napon, és minnél jobban tele van a tank annál erősebben.

Előzmény: soryton (118799)
soryton Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118799

...egyszerűen ... levegőt enged a fogyatkozó üzemanyag után a tankba és itt távozik a levegő tankolás közben a tankból ..feltéve ha nincs elzáródva ....

...a kaniszter szelep -----a motor vákum segítségével leszívja a a tankban keletkező bezin gőzt és ezt a folyamatot szabályozza a kaniszter szelep....

Előzmény: kapper307 (118792)
soryton Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118798

...benzines....

Előzmény: vzsolt70 (118797)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118797

Ezt melyik motor verzióhoz hozza?

Előzmény: kapper307 (118796)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118796

Annak írja

Előzmény: vzsolt70 (118795)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118795

A 20-as tétel egy üzemanyag szűrő?

Előzmény: kapper307 (118786)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118794

Canister szelep = Benzingőz elnyelő szelep

Előzmény: kapper307 (118792)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118793

Honnan tudom hogy működik e?

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118789)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 118792

Valaki leírná hogy hogy működök ez a szellőztetés és mit csinál a kaniszter szelep? Az is lehet hogy a vákum szívja össze a tankot, és mikor kinyitom a sapkát, azért ropog? 

soryton Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118791

...Yehhh..  :-))

Előzmény: kapper307 (118786)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118790

őőő... izéééé :):):) vóótam arra :)

Előzmény: tewe001 (118788)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118789

Nem biztos, de a miniszter személyesen müködik? Jobb első kerék felett.. 

Előzmény: kapper307 (118776)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118788

Hm, mintha Lucifer suhant volna el mellettem a lagymanyosi hidon...

Tigris0704 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118787

Nekem nincs más gond vele, nem eszi az olajt, húz rendesen, indítás van alapjárat szépen egyenletesen jár. 

Üresben is ha felpörgetem 2500 ig majd hirtelen elveszem a gázt annyira visszamegy a fordulat, hogy leáll a motor.

Előzmény: szucsati (118785)
kapper307 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118786

Gondolom erről a részről van szó?

Előzmény: soryton (118784)
szucsati Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118785

Szia, nekem 1.6b-nél kettesbe leváltáskor volt hasonló, alapjáraton minimálisan volt más hangja, olaj fogyott, kb. 1000 km-en 1 liter. Lehúzógyűrűk lettek cserélve kompressziómérés után.

Előzmény: Tigris0704 (118782)
soryton Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118784

....nem az a vékony cső....   a légtelenítő cső párhuzamosan fut az üzemanyag betöltő csővel ....és van benne egy "kanyar"ahol képes üzemanyag landolni és ezzel megakadályozni a légtelenítést..

Előzmény: kapper307 (118780)
soryton Creative Commons License 2016.09.06 0 0 118783

...keresd meg a váltókódot a váltó oldalán elöl és olyan váltót keres bontóban ... 

Előzmény: takacs.richard (118781)
Tigris0704 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118782

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy 2.0 benzines 307 pugom és néha gondol egyet és váltásnál leesik annyira a fordulat, hogy leáll a motor. Indításnál szépen ketyeg alapjáraton de ha gázt adok neki és hirtelen elveszem a gázt leesik a fordulat és leáll. Egyébként semmi gond nincs, megy rendesen gyorsul nem fogyaszt többet.

takacs.richard Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118781

Sziasztok!

2003-as 1.6 benzin NFU autómhoz keresnék váltót.AKinek van eladó, az ne tartsa magában.Annyit tudok, hogy elvileg 2 féle váltóval van szerelve, nekem olyan kellene, aminek a hátsó deknijén 3 csavar van.

kapper307 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118780

Az a vékony cső, ami végigmegy a üzemanyag leömlővel? Otthon kivitelezhető?

Előzmény: bananatree (118779)
bananatree Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118779

>vagy gond van a szellőzéssel?

nem kérdés, hanem tény.

ki kell pucolni a szellőztető csövezést.

kapper307 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118778

Én is ettől félek, hátha valaki tud valami ötletet adni. Már nem nagyon merem teletankolni.

Előzmény: vzsolt70 (118777)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118777

Szerintem nem normális. Nekem legalábbis, soha nem csinál ilyet.

kapper307 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118776

Sziasztok!

Már kérdeztem, csak sajnos nem jött válasz, megpróbálom megint. Volt úgy egy éve, hogy teletankolás után csöpögött a benzin az autóból. Kiderült, hogy a hátsó ülés alatt lévő benzinszivattyúnál folyt. Irány a szerelő, ott kicserélték a szivattyúnál lévő tömítést, meg volt nyúlva. Azóta a folyás megszűnt, de most is rendszeres, hogy ha kinyitom a tanksapkát, erős benzinszag, nagy pisszenés, és az üzemanyag tank 2-3 másodpercig hangosan ropog. Régebben csak akkor ha nagy mennyiségű üzemanyag volt benne, de most már akkor is ha negyedig van. Normális ez, vagy gond van a szellőzéssel? Nem lehet hogy túl nagy a nyomás, és emiatt kellett cserélni a tömítést is, és újra előfordul a folyás? Az autó 2003-as 1.6b break

Köszi a válaszokat.

Üdv, Marci

ádibébi Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118775

Aszittem meggybor... (:D meg facepalm együtt)

Előzmény: Smíró (118774)
Smíró Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118774

Igyatok le egy kicsit a fagyállóból;) Tud ez az ifjú ...

Előzmény: ádibébi (118773)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.05 0 0 118773

Ez pedig 20 perce készült!!

jár, ketyeg, semmi mást nem tudok még.

Előzmény: ádibébi (118771)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.04 0 0 118772

Alakulez :)

Előzmény: ádibébi (118771)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 118771

Tegnap délutáni állapotok, valahol a Tisza mentén.. :

válaszok egyelőre nincsenek a kérdésekre, ha majd ketyeg, akkor kiderül, hogy változott-e valami. Jena egy hős amúgy, ahogy küzd mostanában, pl ezzel a járgánnyal is. Kalapemelős! :)

mester33 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 118770

Sziasztok!

Meggyógyult! :)

Először is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Szerencsére a hiba megmutatta magát amikor a szerviz közelében voltam, és a szerelő is látta mit művel. Amíg kereste a hibát addig az autó járt. Pár perc elteltével, már nem csak az elektronikai hibát jelezte, hanem bevillant az ABS ASR,és minden létező 3 betűs dolog. Leállítás után már nem lehetett újraindítani,mert az akku nem bírta. Multiméter az akkura...10Volt. Bikázás után multi a generátorra 0 Volt. Úgyhogy ebben az irányban mentünk tovább. Másnap hívtak, hogy a feszszabályzó a ludas, cserélték, és tesztelik.

Most már 3 napja hajtom, és úgy néz ki megszűnt a hiba. 

3 éve kapta ezt a szabályozót, akkor az alapjárat hullámzása miatt cserélték. Remélem a mostani többet bír.

Üdv Norbi. 

Előzmény: mester33 (118724)
mester33 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 118769

Helló!

Nekem mosás után csinálta egyszer. Beázott a nagynyomású mosóban.

Bentről ki tudod nyitni egy kis csavarhúzóval. A zár szerkezeten van egy kb3-4 mm-es furat. Itt benyúlsz egy hegyes eszközzel, megnyomod a gombot, és nyílik. Utána érdemes a burkolatot levenni, a zárat kitisztítani, és adni neki egy kis WD40-et. Nálam ez oldotta meg. 

Előzmény: lantibutor (118752)
didyman Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118768
Előzmény: lantibutor (118767)
lantibutor Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118767

Igen,kb. ennyi.

Ali baba és a negyven rabló sírva könyörög a receptért......

Előzmény: Zolysys (118766)
Zolysys Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118766

9440.- a PUG nál  6554V5 cikkszámon

Előzmény: lantibutor (118765)
lantibutor Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118765

Bedugtam,de nem nyílt ki.Levettem az ajtóburkolatot,széthúztam a nyitó csatlakozóját és rövidre zártam az áramkört,így nyitott a retesz.A mikrokapcsoló volt a rossz,amit kontaktsprayvel gyógyítottam meg ideiglenesen.Most mindent visszatettem a helyére,minden rendben.

Ajánlatot kértem  a mikrokapcsolóra a unixtól,majdnem 10ezer az új.Annyiért nem fogom megvenni akkor sem, ha többé nem nyílik ki az ajtó.Valaki tud normális áron ilyen kapcsolót?

Előzmény: ádibébi (118757)
szucsati Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118764

Nekem is így van megoldva, de így is elég csak az izzóról lehúzni.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (118751)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 118763

Az bukta, nekem RHR 136le van, arra a 15" nem megy fel 🙁azert koszi

Előzmény: IMITRIKES (118762)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118762

15" gyári felnik 195/65R15 gumikkal.

Michelin Energy saver 91T DOT 0209 5mm
Michelin Energy Saver 91T DOT 0209 5mm
Dunlop SP Sport Fastresponse 91H DOT 0709 4mm
Dunlop SP Sport Fastresponse 91H DOT 4707 4m
Peugeot 307 gyári lemezfelnin fényvisszaverő felnicsíkkal.
Apró karcok vannak a festésen, de polírozással eltüntethetők.
+ Michelin Energy Saver 91T DOT 1309 4mm

35Ezerér van apróban, de aluképes.

Előzmény: tewe001 (118758)
ordoghr Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118761

Köszi! Elvileg kedden néz rá a szerelö újra, jelentkezem, mert ha rossz az enyém biztosan kell egy tartály.

Előzmény: Jena307 (118760)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118760

jövőhét péntekre is ilyen jön fap off-ra

Előzmény: ordoghr (118754)
Jena307 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118759

meg kellene nézni, addig kár tippelni, lehet tudnék szerezni mert amiből már kioffoltam a komplett fapot abba felesleges alkatrész már, lehet eladná a tulaja, 

Előzmény: ordoghr (118754)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118758

16" az a lemezfelni? Mennyit gondoltal erte? Koszi

Előzmény: IMITRIKES (118749)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118757

de megtaláltad, hol lehet kinyitni? van egy bemélyesztés, a zárrész bal felén, oda kell bedugni egy kötőtűt, vagy valami vékony, de nem túl hegyes dolgot...

Előzmény: lantibutor (118756)
lantibutor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118756

Bemásztam,de még ki sem tudtam nyitni belülről sem.

Előzmény: ádibébi (118755)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118755

Mikrokapcsoló fizikai törése, vagy elektronikus sérülése? Nem valószínű a zár sérülése, de azt ki lehet próbálni a belső nyitással (csavarhúzó vagy kötőtű kell hozzá, no és bemászni a hátsó ülések felől).

Előzmény: lantibutor (118753)
ordoghr Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118754

Sziasztok! Újra problémám van az autómmal ( p 308 sw 1.6 hdi 92 le 9hp): A Fap tartály ereszti a fap folyadékot. Nem tudjuk pontosan hogy hol.A tetején van egy szépen szerüség talán ott, esetleg a tartály összeerersztésénél. Valaki találkozott már ilyen hibával? Jenô esetleg valami ötleted van mit le het tenni? Vagy valakinek nincs ilyen bontott tartálya? Annyi biztos, hogy a csatlakozók jók.

lantibutor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118753

Pontosítok:az 5. ajtó a kombin.

Előzmény: lantibutor (118752)
lantibutor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118752

Nem nyílik a Break hátsó ajtaja. Ötleteket megköszönök.

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118751

Nos én megoldottam a foglalat, helyesebben szólva a szétégett csatlakozó problémáját. Gyári csati levág, vezetékeket felsaruz. Egyik saru az izzóra és csodák csodájára, a másikénak is megvan a helye a lámpatesten belülről, közvetlenül az izzó mellett. Nem is értem, miért kellett ezt a műanyagos megoldást kitalálniuk a gyárban. Jah, hogy így a két sarut egy mozdulattal húzzák le? Hát kapják be, a lusta mindenit! :)

Előzmény: ádibébi (118748)
bananatree Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118750

>pár € többletköltség lenne csak

hehehe

pár eurocent-ért is beszállítót váltanak, a pár euró már elképzelhetetlenül nagy különbség ebben az iparágban.

szerintem még mindig örülhetsz, mert van egy Seat-os cimborám, aki az eltörő (!) kábelekkel küzd.

Persze sokan vannak, akik a javításából élnek. Az egyik mondta, hogy VAG csoport egy adott évjáratú autóba olyan drótok kerültek, amik erősen újrahasznosított rézből készültek (a régi:új aránya el volt tolva), és azok mind törnek.

Belül.

Úgy hogy nem látod, csak mérni lehet. De mivel mozgatásra néha megy, néha nem, illetve van, hogy szar már a kontakt (pár 100 Ohm), de a sima szakadásvizsgáló még átcsipog rajta, ezért detektálni sem könnyű a hiba helyét...

Előzmény: ádibébi (118748)
IMITRIKES Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118749

Ennyi van még az SW-ből. Ha valakit érdekel megegyezünk.

ádibébi Creative Commons License 2016.09.02 0 0 118748

A gyártói oldalról gondoltam.. nem lehetne bele rendesebb minőségű foglalatokat tenni? pár € többletköltség lenne csak.

amúgy hol lehet ilyen foglalatokat venni? gondolkozom valami olyan megoldáson, hogy T10-es (W5W), illetve P21-es és R5-ös izzók foglalatát összeházasítani halogén égőkkel. Nyilván kéne hozzá valamilyen foglalat-átalakító megoldás, kisméretű, vagy akár egyedileg testre szabható.

Előzmény: didyman (118747)
didyman Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118747

Leírtam a megoldást. :-) Fogóval ne roppantsd össze, mert ahogy megtörik az anyag valahol, többé nem fog rendesen fogni. Szorulni fog első alkalommal, aztán úgyis kilágyul idővel. Vacak minőségű az anyag, és hát ha a hátsó fedél nincs jól visszatekerve, vagy rosszul tömít, befér oda az időjárás és végzi a dolgát a pára.

Előzmény: ádibébi (118746)
ádibébi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118746

Jó, de mi erre a megoldás? csípjem meg fogóval, miután rátoltam az izzóra a foglalatot? basszus, értem én, de az mégse normális, hogy rendeltetésszerű használattól szétégjen ott minden. láttunk már sokkal erősebb áramokat sokkal biztosabban vezetődni...

Előzmény: didyman (118743)
didyman Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118745

Egy ideje az összes halogén fényforrás UV-t gátló bevonattechnológiával, vagy anyagból készül (az eredetileg használt kvarcüveg alapvetően elég jól áteresztette). Halogénnél az UV nagyobb probléma, mint normál izzóknál, de összességében nem jelentős a mennyiség a napból érkezőhöz képest-de talán mégis lehet, hogy a fokozott mattulás a régebbi technológiájú izzókhoz köthető volt.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (118744)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118744

Most azt használom és úgy nézem, nem mattul tovább. :)

Előzmény: szucsati (118718)
didyman Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118743

Nem a műanyaggal van a baj, hanem a fémmel. Eloxidálódik, a kontaktus meg romlani kezd, aztán ahogy egyre romlik, a növekvő kontaktellenálláson egyre nagyobb veszteség keletkezik, amitől aztán a fém kilágyul, méginkább fokozva a melegedést, majd a műanyag is olvadni kezd. Az ilyen módon felmelegedett saru, ha nem réz, többé már nem lesz olyan rugalmas, mint gyárilag volt, tehát cserélni érdemes a foglalatot (nem vészes dolog, a minőségi réz-kerámia 6-800 Ft). Amíg nem melegedik rommá, megelőzni lehet a bajt, izzócserekor kisméretű drótkefével és pl. kontakt 60-as dezodorral. Az egyes márkájú égőkkel annyi kötődés van, hogy az izzó érintkezőjének kialakítása kismértékben eltérhet (hajtott, öntött, öntőforma más, stb..), emiatt előfordul, hogy nem a saru "bejáratott" részére fekszik fel, hanem olyan felületre, ahol azelőtt nem volt még fém-fém kontaktus. Itt tized, század mm-ekről van szó.

Előzmény: ádibébi (118722)
LayerCake Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118742

Én most hátra unix tárcsát vettem,a legolcsóbbat,mert a régi ütött.
A betétem még teljesen jó volt az ferodo,megpucoltam lereszeltem az éleit,rézpaszta és összeraktam.
Egy hangja nincs...

Szerintem ha csikorog az csak a betét lehet,a tárcsa milyen márka lényegtelen ebből a szempontból.
Amikor először cseréltem a fékeket visított az euroreparos betét az euroreparos tárcsával,a ferodo már benn van 7 éve semmi baja.

Kézifékkötelet cserélt már valaki?
Amikor rögzítem az autót és kiszállok recseg a hátulja,és mozdul az autó,ebből gondolom,hogy már meg van nyúlva a bovden.

Előzmény: Break 307 (118664)
vzsolt70 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118741

Ha már szétszedik érdemes szimeringeket + olajat cserélni a váltóban. illetve nekem még a kinyomó villát is cserélni kellett.

Előzmény: J4ck4l (118738)
tewe001 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 118740

Juhuuuú, 10 perce ertem haza az oroszlannal. Ismet itthon van, Jena koszonom a munkad. Eddig jonak tunik. Ha nem jon kozbe semmi akkor szerintem tavasszal folyt.kov.

soryton Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118739

Srácok akit esetleg érdekel még betudok szerezni ebből a RAILNYOMÁS SZENZOR-ból...  egy 20/ezer/-as/db áron ... 

Előzmény: soryton (118725)
J4ck4l Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118738

Ja, benya. :D Köszi! Akkor hamarosan meg is rendelem.

Előzmény: Zolysys (118735)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118737

Mire gondolsz?

Előzmény: Zolysys (118736)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118736

hát egyszer lehet hogy rá lehetne venni.... :D

Előzmény: misi1984 (118732)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118735

Ha benyás, nagyon is jó bele!! komplett szett és csere.. s lőn bódottá :)

Előzmény: J4ck4l (118734)
J4ck4l Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118734

2002-es 1.6-osba (keményedik a kuplung). Nem kőkemény, de érezhetően keményebb. Még nem csúszik. Néztem a Valeo márkát. Kuplung készlet. ~32k-be megkapom. Ez elég a cseréhez, vagy kell még vmi? Mennyire ajánljátok ezt a márkát?

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118733

engem érdekel, küld el emailben

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (118710)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118732

Attól tartok ha én azt szétszedem abból többet nem lesz lámpa. Szegeden meg eddig nem találtam senkit aki megolldaná. 

Előzmény: Zolysys (118731)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118731

szét kell szedni ki kell takarítani

Előzmény: misi1984 (118730)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 118730

Nekem is attól a márkától lett olyan. Azóta nagyon gázul néz ki. Ha van vallakinek eladóban nem mattult jobb oldali ráncfelvarrott fényszórója ne tartsa magában, lehet érdekelne.

soryton Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118729

..az jó ... ha minden jól megy még tudok beszerezni...úgy egy húszasért , ha valakit érdekel ... 

Előzmény: ádibébi (118727)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118728

A szervizben mivel nézték a hibakódokat? Gyári Lexiával, vagy valami univerzális cuccal?

ádibébi Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118727

jaja, így néz ki, ha ügyes vagy, 20+

Előzmény: soryton (118725)
soryton Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118726

...tisztítsd meg az összes test csatlakozást a motortérben  ... a rossz kontaktus tud ilyen  módon viccelődni ...

soryton Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118725

...srácok ez az a railnyomás szenzor ...??? mibe kerül egy ilyen ...? 

Előzmény: ádibébi (118687)
mester33 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118724

Sziasztok!

Pár hete egy idegesítő hiba jött elő, aminek a szerviz sem találja az okát.

Az autó: 307 break. 2006 évjárat 1.6 benzines (2. generáció).

Teljesen random módon az autó "electric circuit fault" hibát jelez. Ezzel egy időben leállítja a ventilátort, vagy a klímát, ha az megy. Ezen kívül semmi más nem nem változik, az autó megy tovább. Ha megállok, és újraindítom akkor, a klíma is magához tér. Pár napja lettem figyelmes, rá, hogy ha a klíma megy mikor a hibát jelzi, akkor a klíma kompresszor olyan hangot ad kb. 5-6 másodpercenként, mintha indulni akarna. Ezt az újraindításig csinálja.

A szervizben megnézték. A memóriájában hiba nincs tárolva, és az elektromos tesztek sem hoztak eredményt. Az első jelentkezés elött 3 nappal cseréltek olajat, és szűrőket. Nem tudom hogy a kettőnek lehet-e köze egymáshoz.

Találkozott már valaki hasonló hibával?

Előre is köszönöm a választ. Üdv Norbi.

pepe_pepe Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118723

Gyari, igaz, Ausztriaban

Előzmény: ádibébi (118721)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118722

de neki biztosan rövidebb idő alatt... :D ettől még a műanyagos beszállítójuk monnyonle! :)

ádibébi Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118721

A szoftverfrissítés gyári programmal történt, vagy tuning lett a vége?

Én nem írtam össze a fogyasztást a tíz év alatt, de saccra/emlékek alapján nagyjából hasonló arányok rémlenek a tuningom előttről és utánról.

Amúgy ha valakinek hardcore bizonyíték kellene arról, hogy egy pl Jena-féle tuning az évek során okoz-e károsodást a motornak, annak szívesen küldök képet a 240e km-es, és 160e km óta 38%-kal felhúzott motorom belsejéről. Kb gyári körülményeket találni, olyan a helyzet, mintha pár hónapja jött volna le a gyártósorrol. Ahogyan én használom/karbantartom, ezt még tudni fogja legalább még egyszer ennyi ideig :)

Előzmény: pepe_pepe (118717)
Smíró Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118720

Üza adalék (cetánszám növelő) és nagyobb kútnál tankolás, ne eldugott kis kúton. (talán) Voltam párszor ott benzinessel, dízellel, de nem volt gondom. Egyedi eset lehet nyilván. Lehet, a kút aljáról kaptad a trutyis, vizes szart. (szerintem)

Előzmény: bocios2 (118711)
Smíró Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118719

Nem értem! Mi tart vissza? Én speciel várom:)

szucsati Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118718

55w-s Tungsrammal is ez történt...

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (118715)
pepe_pepe Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118717

Sziasztok,

csak érdekességként, a P307-be az összes tankolásom, 0 km-től eladásig (179000) fogyasztásom, 5 tankolásos csúszóátlaggal (kék vonal) ...

szépen kijön a tél/nyár, illetve a 170. tankolás körül egy software-frissítés, ami után szebb fogyasztásokat mutat az ábra

Zolysys Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118716

Nem INA és nem PETROL nál tankoltam vasárnap.. M6-on leállt a gép...

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118715

Igazából ha már megtörtént, nincs rá megoldás sajna, de a megelőzésre a normális minőségű izzó a helyes választás. Én már matt lámpákkal vettem az autót, aztán az történt, hogy nem világított a jobb elsőm egy hónap múlva. Oh, gondoltam sima ügy vettem izzót és ki akartam cserélni. Azt láttam, hogy a csatlakozó rommá volt égve, szépen füstölt is, szerencse, hogy nem lett nagyobb baj. El a villanyészhez, ő világosított fel, hogy sokkal nagyobb, 100 wattos izzó volt benne, ráadásul gagyi, ami rengeteg hőt termel. A túl nagy teljesítménytől olvadt meg a csati, a hőtől meg besárgult, bemattult belülről a a lámpabura.  

Szóval, ha valaki az S2-es -hez szeretne H1-es izzót venni, az ne vegyen nagyobbat 55 wattosnál és abból is valami normális márkát.

Ezek a saját tapasztalataim. :)

Előzmény: szucsati (118712)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118714

Ja, régebben rendszeresen szoktam Petrol kúton tankolni, igaz Szlovéniában, de azzal sosem volt érezhető probléma. Nem tudom ugyanaz-e a beszerzési forrásuk.

mekkGyver Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118713

Én nemrég a "madaras" kúttal jártam így, legalábbis arra tippelek, mert nekem is jött kétszer antipolluttion hiba tankolás után közvetlenül. Igaz, hogy nemsokkal utána kipucoltam a FAPot, de nem tűnt olyan koszosnak, hogy az miatt lett volna. Azóta tankoltam már kétszer is "magyar" kúton, és nincs semmi hiba.

szucsati Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118712

Belülről főleg a ráncfelvarrtak "mattulnak", de ez nem mattulás, hanem füstös lesz, izzó kiégéskor történik. Ha van egyszerű és hatásos megoldásod, akkor én szívesen veszem, ha leírod.

bocios2 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118711

Sziasztok!

Erdeklodnek, hogy ismeritek -e a Horvatoszagi "Petrol" kutakat? Multheten, hazauton ugy jartam, hogy konkretan attol a gazolajtol leallt az auto. 

Itthon szinte mindig valami premium dizelt (Shell Nitro vagy OMW Maxxmotion) teszek bele es a Horvatoknal is a dragabbikat valasztottam, de hiaba. 

Ugralt a motor mintha le akarna fulladni, aztan konkretan leallt. Indult, de nem porgott fel, jott is mindjart "antipollution fault". Majd felporgott nehezen, de elindulani mar nem lehetett, aztan nemi porgetes utan vegul sikerult es haza is ertem. Most mar normalis uzemanyag van benne es nincs is semmi gond. 8 hibat irt be a kocsi koztuk az uzemanyag nyomast, de volt ott gazpedal tapellatas de meg a klima is (?), talan mert parszor lenyomtam padloig de nem volt ra semmi motor reakcio, mindesetre azota ismet tettem bele par 100km-et es nincs semmi gond. 

Kerdesem, hogy a masik kut "INA" esetleg jobb lehet? Mast nem is lattam a kozelben olyat amit ismernek.

Köszi

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118710

Üdvözlet Kartársak! :)

Van egy kis történetem a belülről mattuló első lámpa burákról, saját tapasztalat alapján, de nem akarom fárasztani vele a népet, ha ezt régebben már kiveséztétek. Viszonylag új 307 tulaj vagyok és bocsi, de nem szeretnék visszaolvasni pár ezer hozzászólást. :) Ha érdekes lehet itt a népnek, szívesen leírom. ;) 

mekkGyver Creative Commons License 2016.08.30 0 0 118709

Fene a kötekedős formádat! :) Egy szóval nem mondtam, hogy alatta van, azt írtam, hogy alulról tudja megnézni. Azért is csatoltam a videót, azon jól látszik. Namind1.

Előzmény: Zolysys (118698)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118708

a legutóbbiak fényében biztos, hogy ezt akarod?? :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118707)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118707

Mondanám, hogy még, de nem rajtam múlik, hanem a szerencsén.

Előzmény: ádibébi (118705)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118706

Eljönnék, de még nincs kész az oroszlánom.

Keresek valami teendőt, hogy a mekiig eljussak, de kicsi a lehtőség.

Előzmény: Zolysys (118701)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 -1 0 118705

szikrázós vagy, miért akarod tudni? :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118693)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118704

Az enyémben gyárilag nincs fap, hiába 110 méneses, ezért nem tudom, mi fán terem a regenerálós-moleszterálós-korommentes életvitel... :D látható koromcsíkot nem húztam magam után sosem, és tény, hogy az Euro4 formátumot így is megfutotta a járgány, de azért az is tény, hogy nekem bizony tudna mit mutatni a nyilván csakis jószándékú kéményseperőbácsi, elővehetné a különböző szerszámait, és látványos fényesedést is elérhetne akár, az adott kényes területen... :DD

Előzmény: bananatree (118703)
bananatree Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118703

:)

széles az érdeklődési köröm, de a kipufogóexcerzálás nem tartozik bele :)

néha, ha fel van emelve az autó, alánézek a dolgoknak.

A kiput azért nézem, hogy lélekben felkészüljek, ha majd aktuális lesz a fap csere...

Előzmény: ádibébi (118702)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118702

áh szerintem ezt megmoleszterálták valami üvegmosó kefével, hátulról... :DD na ha tényleg ilyet tud a fap, akkor le a kalappal. Az enyém kormos, ha jól rémlik (már azt se tudom, merre van a járgány, olyan régen ültem benne.. :D)

Előzmény: bananatree (118697)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118701

holnap eljössz megmutatom :D :P

Martinka. Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118700

Kb az aksi és a légszűrő ház alatt valahol.

Martinka. Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118699

Nem tévedsz. Ott van az. Még a végén kitanulod az ótoszerelest is. Jenának úgy is egyre kevesebb ideje van már.

Előzmény: Zolysys (118698)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118698

mintha a hűtő és a moci között lenne és nem alatta vagy tévednék? :D :P

Előzmény: mekkGyver (118696)
bananatree Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118697

Nem értek egyet.

Nekem a 307SW az RHS motorral is tiszta kipufogójú volt 120e km fölött is.

A cső belseje tisztább volt, mint kívül.

Ez meg egy féloff autó DW12BTED motorjához kapcsolódó kipu, 188e km után :

Korom egy pötty se...

Előzmény: ádibébi (118691)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118696
Előzmény: Zolysys (118695)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118695

1,6 alá?? nem alul van a FAP :D

Előzmény: mekkGyver (118692)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118694

okos ülj le 3 alá :D :P de csak mert súgtak:D :P

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118693

Hol található az EGR.

Tudom a rali szenzor felett

Előzmény: Zolysys (118689)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118692

Na meg regenerálásnál is füstöl rendesen (igaz az inkább szürke korom). Ha aláfexel, jól látszik, hogy gyakorlatilag is van-e FAP. 

Előzmény: lock_attila (118690)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118691

de nem ám. a maradék 5%, ami távozik, bőven elég, hogy beszínezze a kályhacsövet :)

Előzmény: lock_attila (118690)
lock_attila Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118690

Sziasztok!

Egy 2008-as 1.6 HDI Peugeot 308 SW-m van (9HZ), ebben elvileg van FAP, de a kipufogó vége belül mégis fekete, kormos. A FAP-nak nem kéne minden kormot megfognia?

Zolysys Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118689

EGR alatt a motoron :P

Előzmény: Martinka. (118688)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118688

Kb hol található a szenzor? (Tudooom a bárdinál...) :)

Előzmény: ádibébi (118687)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.29 0 0 118687

Figyelem!! Szolgálati közlemény

a 2016-os év nyarán a PSA által gyártott HDi motorokban szolgálatot teljesítő railnyomás szenzorok évjáratra való tekintet nélkül egyre gyakrabban felmondják a szolgálatot. Az érintett szenzorokat egy ismeretlen eredetű jelenség fertőzésszerűen támadja meg. A leginkább érintett belső égésű erőforrás specifikáció az 1,6 literes turbófeltöltött motorcsalád. Akinek ilyen erőforrással szerelt járműve van, vagy a motortérben van ilyen szenzor, a következőket javasoljuk:

Semmi esetre se induljon útnak

• tartalék szenzor
  • 27-es hosszú dugókulcs
  • szerszámkészlet
  • szükség esetén hívható telefonszámok
  • vonószem!!!
  • menetvágó!!
  • vontatókötél
  • akkutöltő, esetleg tartalék akku
  • három napi hideg élelem, víz és meleg ruházat, párna, valamint takarók

nélkül!

A pusztulás bárhol bárkire lecsaphat! A legutóbbi áldozat: Z-system, útban haza Horvátországból...

szeka666 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118686

Nem is inkább az olajozással van a gond, hanem sziszeg meg kipufogógáz szagvan a motortérben!

Előzmény: Jena307 (118683)
szeka666 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118685

Köszönöm a segítséget!

d.jocov Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118684

Jenő! email ment várom a válaszod....

Előzmény: Jena307 (118683)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118683

Hat ez nem ilyen egyszerü, mert nem csak a réz tömitesnel szokott olajozni, hanem még 4porlasztora kivetitve 8+8 helyen, pl a szimering igen draga es szerszam nelkül körülményes a csere. Egy full szerviz meg nem kis munka

Előzmény: szeka666 (118680)
didyman Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118682

Én levenném egyben a csöveket. És ha már le van véve, mindegyik gyűrűt kicserélném, mindegyik porlasztót kivenném, megnézném, megpucolnám.

Előzmény: szeka666 (118680)
Tomika36 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 118681

Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni, hogy hol tudnék hozzájutni ilyen típusú bontott porlasztóhoz: Siemens 9652173780

2db kellene nekem, lehetőleg bemért.

Köszi

szeka666 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 118680

Halihó!1.6 hdi 90 le 9hv motor porlasztó alatt akarok tömítést cserélni mert elkezdett sziszegni :) Az lenne a kérdésem, ha csak a hibás porlasztót(vagyis az alátétet) akarom kivenni akkor ha csak arról oldom le a közösnyomócső fémcsövét félretudom hajtani, vagy az összeset le kell oldani plusz a közöscsövet is?

killermedve Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118679

köszi az infot! :)

Előzmény: Smíró (118678)
Smíró Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118678

Tuti ilyet nem vennék:

I. Elm 327 - teló combo tudja ezt. Van HUD nézet is. Így pár dolcsiból megúszod, ha ez a vágy.

II. Sygic navinál HUD üzemmódban még az utat, fordulókat is látod. Most épp nyári akcióban kínálják az örök licencet. Annak több haszna van.

És most jön, ami szokott: SZERINTEM.

Előzmény: killermedve (118662)
Smíró Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118677

A lehető legszebbet-legjobbat nektek és nyilván főleg a kicsinek a hosszú-hosszú életében:)

Előzmény: tewe001 (118653)
Pixi-trabi_ Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118676

Akkor marad a bontás valamikor, ha lesz rá idő. Aztán meglátjuk belül mi a helyzet. Amúgy bowdenes, vagy mechanikus?

ádibébi Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118675

Szét lehet szedni az ajtót, és alaposan kipucolni a sínt, meg az ablakok oldaléleit is. Ezután a szilikon vagy kell, vagy nem.

Előzmény: Pixi-trabi_ (118673)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118674

Én szilikon srpay-el fújtam bejó vastagon a sineket amiben fut, azóta jól működik.

Előzmény: Pixi-trabi_ (118673)
Pixi-trabi_ Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118673

Sziasztok,

Olyan kérdés lenne 307 SW esetén, hogy az első elektromos ablakok lefele még viszonylag gond nélkül mennek, de felfele nagyon erölködik, és alig akar sok esetben felmenni. Van hogy az elektronika vissza is engedi, mert azt hiszi odakerült valami.

Valakinek lenne tippje, hogy mit hol kell megkenni, vagy tisztítani? Légterelőt akartunk feltenni, és amint odaér az üveg meg is áll.

Sajnos pontos infóm nincs a kocsiról a fentieken felül, mert nem az enyém.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv

PIXI

mekkGyver Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118672

alkatreszek.hu: "A féktárcsák árai 1db-ra értendőek, de rendelni csak párosával lehet."

Előzmény: d.jocov (118665)
d.jocov Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118671

Végre egy hozzáértő....

kössz!

Előzmény: Zolysys (118670)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118670

Brembo tárcsa, bosch betét!!!

d.jocov Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118669

Igen a Kovácsnál jók az árak

Előzmény: bananatree (118667)
d.jocov Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118668

én magamnak szerelek, az anyagra meg kapok kedvezményt pl.: vezérlés csere anyag 35 ezer volt (gates).....

bananatree Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118667
Előzmény: Break 307 (118661)
d.jocov Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118666

a brembo és taxtár állítólag visít..... a textár miatt, de ezt csak olvastam.

én még nem cseréltem betéteket, 130 ezret mentem velük, de még nem kell cserélni, szépen teszik a dolgukat, meg is fogom nézni csere előtt a gyártót..... persze én csak a gázt nyomom, mert ha fékezek nem haladok....

d.jocov Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118665

Csak egy példa:

tárcsa:    kb.8 ezer http://www.autoalkatreszonline24.hu/nk/1994222

csapágy: kb. 8ezer

Plusz betétek 4ezer

legyen 40 az anyag, a 30 munkadíj sok szerintem, de  valóban függ a beszerelt anyagtól, azt kellene tudni, mit akar berakni?

az anyagon is van 30-40% haszna....

vagy itt is nézelődhetsz, hogy mi mennyi?: http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&17843&9900117&9900126&1&7&3&1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|19|6|6|4

Break 307 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 118664

Brembo tárcsák,Textár betétekkel lesznek beépítve előre és hátra:véleményetek?Köszönöm.

ádibébi Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118663

Sírok :D

Előzmény: didyman (118659)
killermedve Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118662

sziasztok

van valakinek esetleg ilyenje: http://www.ebay.com/itm/172318477202?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

müködne  ez peugeottal?

Break 307 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118661

sziasztok:hát ma kiderült hogy csapággyal együtt van a hátsó féktárcsám:kaptam is árat a cserére.Az elsőre fékekre 50ezer munkával,a hátsóra fékekre 70 ezer munkával .Összesen 120 000 huf. ? Kicsit meglepődtem.Tudom függ az beépítendő anyagtól is.Szerintetek reális vagy ??????2007,08, havi 1,6 benzin break. Köszönöm.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118660

Szépek, praktikusak

Előzmény: poloska irto (118657)
didyman Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118659

Kivágjátok a padlólemezt és meg van oldva. :-D

Előzmény: ádibébi (118658)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118658

Amúgy ja, tényleg gyönyörű! :) De akkor mivel járok dolgozóba? Kéne egy 110-et könnyen tudó motor...

Előzmény: poloska irto (118657)
poloska irto Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118657

Én a helyedben vissza sem tenném a kocsiba, olyan szép. Egy üveglap rá és tuti asztalka lenne belőle :-)

Előzmény: ádibébi (118656)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118656

Tegnap éjjel fél 1-kor, Kisbéren

d.jocov Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118655

Hát a szervizekkel nagyon vigyázni kell (tisztelet a kivéételnek) rohadt csalók, javítottam opelt, amit a szerv íz "láncszakadással" darabokra szedett (45 ezerért) és 540 ezer volt az árajánlata, mindent leellenőriztem, hengerfejet is megnézettem, hiba nem volt új láncal, (nem volt baja a réginek sem) tömítéskészlettel összeraktam, 90 ezret számlázott a főnök anyaggal együtt a hölgynek, azóta is megy....

a legtöbb szervízben még a becsület szikrálya is elveszett, csak a pénz a pénz....

Előzmény: zsoltee0001 (118649)
d.jocov Creative Commons License 2016.08.25 0 0 118654

Köszönöm a jókívánságot!

Egyébként utánanéztem gondolkodtam, megtaláltam az éles kép emlék honnan van,hát az autódatából.....

amire meg nem emlékeztem az belefér, úgyhogy semmi ok az aggodalomra, nem is vagyok annyira ütődött, belefér hogy ez már a korral jár....  és ha romlik a helyzet vannak itt rendes, segítőkész srácok.....

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118652)
tewe001 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118653

Koszi mindenkinek... szeptember kozepe szerintem mar siman jo lehet. Majd valami jo idos hetveget nezunk ki, aztan grillezunk egyet 😉

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118651)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118652

Az a léyneg, hogy köztünk vagy és reméljük, hogy sokáig itt leszel.

Ha meg már nem megy a szerelés, majd segítünk.

Előzmény: d.jocov (118645)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118651

Gratula a Club nevében is.

Előzmény: tewe001 (118642)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118650

Nem azt mondtad, hogy hétvégi autó lesz, a péntek még nem a hétvégéhez tartozik. :)

Majd jelentkezzetek mikor lehet lelátogatni, babanézőbe.

Előzmény: tewe001 (118623)
zsoltee0001 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118649

Sziasztok

2 hónapos 1.3 diesel Bipper nem indult be (előtte 200 km-t mentem vele, majd leálltam), önindító pörgeti, de el se kapja. hibakód nincs. Pótkulccsal szintén ugyanaz. assziasztansz kiküldte a trailert, majd átkerült a szakszervízbe, mivel garis (igancsak)

Ez még a múlt héten volt, azóta csere autóval járok (az is egy külön cirkusz, de ezt inkább nem erőltetném)

Hibát nem tudják, csak gyanítják, hogy kábelek és biztosíték tábla (fájdalmasan hülyén hangzott)

Aztán jött a következő tipp, üzemanyagszivattyú... valahogy az se kerek nekem, mivel nem vagyok szőke nő és emlékszek, amikor  ráadtam a gyujtást akkor hallottam a szivattyú működött még vagy 10 másodpercig, aztán a kattanásra, ami nyilván az üzemi nyomás elérését jelenti.

Erre a magyarázkodás: igen, néha működik, de irreálisan nagy áramot vesz föl. De a poén, hogy előtte elszólta magát, hogy beindult, ha kívülről megtáplálták árammal.

Meg az, hogy voltam rá egy nappal pár dolgomért és máshol állt ráadásul fordítva, nyilván nem tologatták + még meg is fordultak vele majd betolták egy másik parkolóba.

Na most nekem nagyon átverés szaga van az egésznek, nem tudom milyen ellenérvekkel tudnék odaállni?

A hülye is rájön hogy itt bizony a vezérlés szállt el, de miért kell ennyire húzni az időt, hetekről beszélünk előrre láthetóan.

Teljesen tanácstalan vagyok....

soryton Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118648

...azért nem lennék ilyen biztos benne ....  én mentem legalább 150 ezret sport betét /az eredeti helyére kell betenni/ légszűrővel /Berlingo 1.6 16v 110 LE/ és ebből vagy 120 ezret gázzal , de semmi baja a motornak ... tény hogy nem szabadult bele pluszban egy kisebb ménes , de mindenképpen lazábban ment ...  tehát nagy változást nem kell  várni, de könnyelműség azt állítani , hogy kinyírja a motort ...

Előzmény: Martinka. (118647)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118647

Lesz! Pár hónap múlva elcsendesedik miközben elhagyja az ereje. Pont úgy mint ahogy Te fogsz majd, miután megkapod a motor felújítás számláját. 

Előzmény: Árpi89 (118646)
Árpi89 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118646

Sziasztok,307-es 2001es 2.0 benzines 136le autóm van, egy kérdésem lenne ha teszek bele sport levegőszűrőt  Akkor lesz e változás hangba, teljesítménybe....? Köszi

d.jocov Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118645

Na tegnap kicseréltem a vezérlést.....

Hát bizony károsodott az agyam sajnos, több dolog másképpen volt, mint ahogy emlékeztem (3 éve cseréltem) pedig az emlékképek tiszták és élesek, de mégsem úgy voltak a dolgok.....

oké elfelejt az ember dolgokat, nem emléxik, de akkor honnan vannak a határozott képek?

mindeggy csak érdekességképp, meg tanulságképp mondom ....... kerülni kell az infarktust és a szívmegállást.....

Kiváncsi lennék Jenő és Zoli véleményére, ők voltak két éve kontaktban velem, ők látták kívülről az állapotom....

hmmmmmmm..............

Break 307 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 118644

sok sok boldogságot örömöt egészséget kívánok a családnak babának egyaránt.

ádibébi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118643

Isten hozta a legújabb cukiságost! Olyan öröm mindig, amikor bővül a topik :D

tewe001 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118642

Na ide meg nem irtam. 13:14kor megszuletett Lili 2950gramm es 52cm. Most mar elmondhato hogy Anya jol van. A kisasszony delutan 4kor meg rendben volt. Azota nincs rola infom, de szerintem minden ok.

Zolysys Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118641

BP XIX. vagy ha van aki leszedje akkor küld fel

Előzmény: Kacs Dávid (118640)
Kacs Dávid Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118640

Hova kéne vinni? Kaposvári vagyok.

Előzmény: Zolysys (118606)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118639

na igen, ha a mester hazatér az alpesekből, akkor ilyesmi következik. átforgatja a motort, meg utánanéz mindennek. de őszintén szólva nem nagyon van más ötlet erre a befecskendezési korrigálós jelenségre, mint hogy vagy a hengerfejben nem jó valami (ami ugye kizáródott), vagy a hengerek, dugattyúk, stb környékén.

Előzmény: Martinka. (118638)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118638

Ha nagyon nincs hiba akkor szabad ötletelni? ☺

Egyik cimbim Fordjaban egy minimális hajtókar görbeség okozott félmilliós költséget. 

Nála hideg motornál kb 20mpig füstölt meg csúnyán járt a motor. Aztán kisimult.

Előzmény: ádibébi (118637)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 118637

Update a motoromról, frissen egy osztrák hegytetőről:

A hengerfejben, amit Kisbéren vizsgál Zsolti, az országban egyedülálló tudású motorguru, minden teljesen a helyén van, és a rendeltetésének megfelelően működik. Nincs a vezérműtengelyen kopás, minden szelep a helyén van és a gyári értékeknek megfelelőt mozog. Azaz ahogy Jenő mester mondta: most az a baj, hogy nincs baj... :D

ádibébi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118636

ha leszeded a hátsó kereket, a tárcsán vagy látsz pár csavart, vagy csak a négy kerékcsavar lukat. Ha nincs más csavar, akkor egybetárcsa, ha van, akkor szétszedős.

Előzmény: Break 307 (118635)
Break 307 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118635

Sziasztok :azt hiszem behalt a bal hátsó fékem, csak egy 2cm csíkban fog a betét.Csak ilyen szélességben fényes a tárcsa.Honnan tudom meg hogy a tárcsa egyben van e az agyal.2007.08,havi 1,6 benzin break. köszönöm a segítséget.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118634

Na ez jóóó :D:D Filóztam az üdv. szövegen,de eltaláltad :))))))

Jenő: azt a fogyit az enyém is tudja (2.0 rhs), te orvosoltad,mielőtt még ellent mondanál :D:D

Előzmény: Martinka. (118620)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118633

Jah, hát biztos kapott eleget az a motor előtte is. A lényeg, hogy most tényleg rendbeszeditek. Csak szegény tényleg úgy szól, hogy az már földöntúlinak tűnt ott a csendes sasi éjszakában :D

Előzmény: Jena307 (118630)
opel123 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118632

Nekem 25e Ft körül volt, ha jól emlékszem.  Azért drágább a szokásosnál, mert az ABS jeladó korona is rajta van, nem szimpla csapágy. Időre,talán 1 óra volt,

Előzmény: IKSZ (118631)
IKSZ Creative Commons License 2016.08.22 0 0 118631

Sziasztok!

Az autóm jobb első kerékcsapágya megérett a cserére. A jobb hátsó csapágy már volt cserélve 150e km-rel ezelőtt, ami egyszerű művelet volt. De gondolom ez az első csapágynál nehezebb?

Kb mennyibe kerül a csapágy és a munkadíj?

Mennyi ideig tart a munka?

Kösz: IKSZ

2005. evj. 307 Break 2.0 HDi 136, 6 seb., RHR (DW10BTED4), 360.000km

Igy néz ki a keréktárcsa:

Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118630

csak annyi a különbség hogy te újonnan vetted, és tudod hogy ennyi a km még Tewe nem és előtte lehet már 300ezer km-t pusztították, utána szépen megtekerték ő jóhiszeműen megvette és mostmár küzd ő is az elhanyagoltsággal, és a rendeltetés szerű elhasználódással, ami épp megfelelhet az autó futásteljesítményével csak ugye nem az órával. Én úgy látom sokat nem tehetett volna másként a Tewe mint ahogy tett.

Most új a lendkerék vezérlés fék thermostat, olajcsere, következő tennivaló majd a hengerfej rendbetétel lesz mert a görgőhimbák szólnak nagyon 

Előzmény: ádibébi (118627)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118629

* van

Előzmény: ádibébi (118628)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118628

francia fórumokon utánaolvastam, vagy egy rakat kód, több, mint kétféle végáttétel-párral...

Előzmény: Jena307 (118626)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118627

Bocs, nem értek egyet. Az, hogy eddig nem állt meg, csak annyit jelent, hogy szerencséd volt: semmi olyan alkatrész nem pusztult meg benne, amitől megállt volna, mint a jancsiszög (lásd pl railnyomás-szenzor). A rengeteg km más kocsinak se feltétlenül árt meg, de mindig nagy kérdés, hogy a sok-sok km után mi az ábra, milyen az állapot. A 240e és a 330e km között nem ordító a különbség, de az enyém motorja 240-nél belülről nézve kvázi új, a belső vezérműtengelyes lánc nincsen elnyúlva, cserélni se lenne muszáj, a lendkereke 6 mm-t sem lóg, nem hogy 6 centit, stb... Igaz, nem taposom ki a lelkét hidegen vagy alacsony fordulaton, és vagy 3x annyi zsét pazaroltam olajra meg szűrőkre, lehet, abból kijönne egy motorcsere... * bocsi, csak nem bírom, amikor valaki úgy pusztítja a technikát, hogy az igazából nem feltétlenül szükségszerű. Beültem az autódba, beindítottam, és sajnáltam basszus. Bocs az őszinteségért *

Előzmény: tewe001 (118624)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118626

az enyém is rövid, sajnos, valahogy összevissza pakolták őket, ezért is van óriási különbség a menet tulajdonság között

de pl van hosszú váltós  90hp is

de majd megnézem pontosan mi a váltókódom

Előzmény: ádibébi (118618)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118625

nem vagyok az országban a héten, ezért szerettem volna múlt héten végezni vele csak közbe jött a temetés meg az ezzel járók

Előzmény: tewe001 (118623)
tewe001 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118624

Rengeteg km-t kap, teljesen mindegy milyen autom lenne. Elhasznalodna. Az ossz velemenyem errol az autorol hogy harom eve hajtom, ebbol ugye 1,5 turbo nelkul felig hianyzo vakumrendszerrel stb. stb. Es meg megy, birja. Most azert eleg sokat kapott. Elvonulhat nyugdijba ☺ azert kivancsi lennek mas autoval meddig jutnek.

Előzmény: ádibébi (118619)
tewe001 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118623

Anyanak jo meglepi lenne ha Pentek a legkisebb csaladtagot mar a pug hozna haza a korhazbol 😀

Előzmény: Jena307 (118614)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118622

:DD

Előzmény: Martinka. (118620)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118621

de húzza az egyik lábát még mindig?

Előzmény: Jena307 (118617)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118620

Üdv a clubban! Ha kérdésed van az új autóddal kapcsolatban, tedd fel bátran!  Segítünk! :D

Pl hogy mit kezdj azzal a rengeteg zsével amit a tankoláson spórolsz... :P

ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118619

Azért csak hadd c@rjon be picit. A kocsija örülni fog, ha több törődést kap! ;)

Előzmény: Jena307 (118616)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118618

Én meg tegnap megvilágosodtam: Zoliéban hosszabb a váltó, mint az enyémben, nem kicsit... :-| Bakker ha ezt tudom, még gariban kicseréltetem egy hosszabbra XD

Úgyhogy már ki is találtuk a következő projektet: kell venni 120 lovas 8 szelepes 1,6 HDi-t a hatos váltójával, és átépíteni :D

Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118617

Örömmel értesítem a társaságot hogy mondjuk egy jó ideje már a tulajdonomat képezi így nem csak tiszteletbeli tag lehetek itt, de lerendszámozódott a kedvesemtől átvett 307 5ajtós facelift, így teljes jogú tagként vagyok jelen ismét, és már legalább Trófeázni azzal mehetünk :D

Ugye számtalan tesztkör 1.6osokkal stb egy nagyobb túra a Zolysysével, de még mindég lenyűgöz az 1.6 fogyasztása, tegnap előtt elmentünk kocsit venni a Diának, indulás tele tank Székesfehérvár Berettyóújfalu , M1 fele mentünk, M0 M5 4es fő út, 4esen végig padlón előzgetve Pénteki csúcsforgalom tele rengeteg szerencsétlen barommal akik 70el feltartják a forgalmat, vissza már lazábban 44es fő út 90-110el, Tiszasas onnan Székesfehérvát 81es Győr és Hegyeshalomnál teletank 776km kerek 40liter

jójó az előzésekkor kicsit szentségeltem mert a bömci után szokatlan volt a lovak hiánya, de azért kellemesen megy így is.

Egy szó mint száz hihetetlen fogyasztás bajnok. Kíváncsi leszek majd ha hazafele televágom mennyire jön ki az autópályás Hegyeshalom Hinteglemm szakasz

Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118616

Ne hagyd magad megilyeszteni nincs ám még visszarakva egy db hangszigetelő elem sem, azért hallatszódnak ki a harkályok a motortérből ;)

Előzmény: tewe001 (118612)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118615

ne aggódj a tied munkaidőben készült, az Ádiéhoz este 8kor kezdtem és 2:30ra volt lent a hengerfej

Előzmény: tewe001 (118569)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118614

Tegnapelőtt-re bekerült a kuplung lendkerék is, a lendkerék csak 6 cm,t lógott, már csak az apróságok vannak, mint pl kézifék kötél, légtömegmérő stekker helyzetjelző ilyenek

Előzmény: tewe001 (118612)
sonofagun Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118613

Sziasztok!

2003 SW 2.0 hdi Rhs

Az autoban az előző tulaj már kiváltotta egytömegűre a lendkereket, márkaszervízben. Mivel már régen volt és nehezen járt a kuplung, vétel után teljes kuplungszettet cseréltettem (Valeo 4P Kit). 

Ezután szinte azonnal "ciripelő" hangot kezdett adni az autó, ami a kuplung érintésére halkul kinyomására elhallgat. 

A szerelő szerint kiemelőcsapapágy, de nem akkor szól ha a kuplung ki van nyomva.. A neten olvasottak alapján nyelestengely csapágy szokott ilyen hangot produkálni.

A szerelés előtt semmi ilyen hiba nem volt.

A kuplungszetten kívül cseréltek még: olajat szűrőkkel, üa szűrőt, komplett vezérlést, difi szimeringet, főtengely szimeringet, váltóolajat, takarították a váltót. 

Nyilván "látatlanban" nehéz tippelni, de a tapasztaltak hátha tudják:

Mi okozhatja a hangot, ill. mi lehetett a hiba kiváltója? 

tewe001 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118612

Mivel Belga auto, ezert nincs motorszam, tehat akkor cserelek motort amikor akarok. Azt beszeltuk a fonok urral hogy addig kell taposni amig birja. Aztan szerez majd bele egy jo allapotu motort... de azert remelem ez nem az elkovetkezendo egy evben fog bekovetkezni. Ezert is lett masik auto amit lehet utni vagni, nem sajnalom annyira ha ki kell dobni idovel.

Előzmény: ádibébi (118607)
szucsati Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118611

Rendelni külön nem lehet, nekem bal kellene, de bontóban is egyben van az egész, mert ha törik a tükör, ennek az elemnek tuti annyi.

Előzmény: misi1984 (118610)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118610

Sziasztok. Most vettem észre hogy az autóm jobb oldali külső visszapillantó tükrének aljáról sikerült elhagynom egy kis műanyag fekete elemet. Azt milyen néven lehet rendelni, vagy van e valakinek elfekvőben?

szeka666 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118609

Úgy látom a képek nem jelentek meg :)

Előzmény: szeka666 (118608)
szeka666 Creative Commons License 2016.08.21 0 1 118608

Üdv!Segítségeteket kérném!307 1.6 hdi 2006 9hv autóhoz kellene nekem olyan alkatrész, ami a turbóhoz vezeti be a kartergázt!Hogy keressem azt mert eddig sehogy sem sikerült!Van rajta egy tömítés a motor felől,lehet elég lenne azt cserélnem, bár a fehér műanyag is el van törve!Illetve hallottam, hogy a szelepfedélen lévő műanyag részt amin az olajbeöntő és ez a visszavezető is van, szokták cserélni?!Milyen hiba esetén kell azt kompletten cserélni?Plusz még egy kérdés, ahol a turbó fújja be a levegőt, sztem a légmennyiség mérő után, ott is elég olajos, oda tömítés kell, vagy paszta?Első képen mellékeltem a karterolaj visszavezetőt, a másodikon pedig a bejújt levegő csatlakozást!

ádibébi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118607

Hát hallod... Nyilván mindig bejátszanak a körülmények, élethelyzetek, van úgy, hogy az ember nem tudja máshogy csinálni. De amikor először beröffent, nagyon meglepődtem, hirtelen azt hittem, valami másban ülök, 25 évvel ezelőttről. Életemben nem hallottam még rhr-t ilyen hangon járni, na... És ez olyan maradt melegen is. Aki kitalálta a 30e km-es olajcserét, az monnyonle. A tiéden viszont teljesen egyértelműen hallatszik, hogy még ezen is túl voltak a cserék. Szóval ha innentől vissza is veszed 20-ra, valamilyen károsodás már megvan. Persze hogy ez mikor okoz és milyen gondot, az más kérdés.

Előzmény: tewe001 (118604)
Zolysys Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118606

Új kormány kapcsoló 80-150 e között. Ha elhozod megnézem. Lehet javítható. 29- tol leszek.

Előzmény: Kacs Dávid (118605)
Kacs Dávid Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118605

Üdv! Adott egy 307 1.6 Presence 2001 évjáratú autó. Indexelni nem lehet vele, hiába tolom fel-le a kart, nem adja be az indexelést. Az indexkar nagyon könnyen, gyakorlatilag akadás mentesen csúszik fel-le. Kábé 2 hete véletlenül beleakadt a karom a kapcsolóba és kissé erősebben megrántottam. Utána egy hétig minden kormányfordításnál kitette hol jobbra, hol balra az irányjelzést, de ez már a múlté, most már nem indexel..

Kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek eltörhetett-e valami benne és ha igen, akkor mennyibe lenne a javítása cakk-pakk, akár új kormánykapcsolóval együtt is?

tewe001 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 118604

Ekkora koltseg utan remelem azert lesz benne valami hala. Egy renault megan I 1.4 benzint, nem mai csirke de jo allapotu. Most hirtelen erre futotta.

Előzmény: ádibébi (118603)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.20 0 0 118603

hát, biztos jól fog esni neki a törődés :) (hogy meghálálja-e, abban már nem vagyok ilyen biztos :D)

mit vettél munkába rohanósnak?

Előzmény: tewe001 (118599)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118602

Nálam a turbó nyomás szabajzo szelep hibaja miatt dobalt ilyen hibauzit...  12000ft.os alkazresz. Ha meghibasodik akkor általában tulvezerli a turbót ami hibat dob. 

Aztan jön majd Jena és elmondja hogy hulyesegeket írok. :D

Előzmény: mekkGyver (118600)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118601

Szia! Nekem van egy pár ülésem eladó kék kárpittal. Ha érdekes lehet irj egy imélt.

Előzmény: Kopykaa (118590)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118600

Közben találtam egy törölhetetlen hibát, ami a FAP adalékolásával kapcsolatos. Azt hittem, hogy a kifogyóban lévő eolys miatt, de úgy tűnik ez más. Lehet a turbó jelenség csak a letiltás miatti következmény? Csak mert a turbó logikailag nem tartozik az "antipollution" körbe (szerintem). 

Előzmény: mekkGyver (118598)
tewe001 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118599

Az is meglesz, ráér, mert fel újítom teljesen és hétvégi/kiránduló autó lesz... vettünk egy futkorászós melós autót. Úgyhogy majd kell rá szereznem lökhárítót, meg egy csomó más egyéb apró bizbaszt :)

Előzmény: ádibébi (118597)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118598

A napokban már másodszor jött elő az antipollution fault hiba, ezért kiolvastam diaggal. FAP hibára gyanakodtam, de a hibatörténet szerint turbónyomás probléma. Azt írja, hogy a 2300mPa referenciaérték helyett 2450mPa volt a hiba pillanatában. Ez mitől lehet, és mennyire nagy gond? Egy éve fizettem nemkeveset turbó javításra, remélem nem pusztul el megint.

ádibébi Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118597

Na meg a futóművet is rendbe kéne majd tenni, mert durván elhúz balra...

Előzmény: tewe001 (118593)
doca Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118596

Telefonom voda31öt491három.

Utána kell néznem. 

Vagy átírom "háztól-házig"-ra a jófogáson. 

Akkor viszont hozzá kell módosítanom az eladási árat, ugyanis a szállítási költséget nekem kell fizetni. (Csomagolásról nem is beszélve, ami macerás)

A távolsággal van baja mindenkinek 😊

Előzmény: mekkGyver (118594)
doca Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118595

Gyanús ☺

Előzmény: tewe001 (118593)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118594

Postával tudod küldeni?

Előzmény: doca (118591)
tewe001 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118593

Szia!

Fizu után érdekelne, gyanítom addigra elviszik :(

Előzmény: doca (118591)
Rolidave007 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118592

Sziasztok!

2009-es 308-as tetejéről levitte a szél a jelölt műanyag burkolatot. A képen megjelöltem azt a részt, amit keresek, de neten nem sikerült ráakadnom. Valaki tudna nekem cikkszámot keresni és mondani????

Előre is köszönöm a segítséget!!!!!! :)

doca Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118591
Kopykaa Creative Commons License 2016.08.19 0 0 118590

Sziasztok! 

Nemrég tettünk szert a típusból egy kombira. 

Érdeklődni szeretnék hogy hátha van valakinek eladó hátsó ülése 307 sw-be 6.7. ülésnek szeretném használni és az se baj ha fekete a kárpit vagy ha tudtok ajánlani bontót ahol fellelhetem. :) Előre is köszi!

ádibébi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118589

Én??:D Csak alkalmatlankodtam nála egy estét. :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118587)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118588

2016 évzáró buli

Újbudai Trófeában

2017. január 07.

Ár 12 év felett 6000,- Alatta ingyenes, de még rákérdezek.

Várom a jelentkezőket.

Fizetés a helyszinen, távozáskor.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118587

Leköltöztél Jenához egy pár hétre, hogy elkészüljön a járgány?

Előzmény: ádibébi (118585)
kersa48 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118586

Köszi a válaszokat!

Előzmény: ádibébi (118583)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118585

Utoljára #JeanPierre látta ezt ugyanígy, még valamikor 2005 október elején:

ádibébi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 118584

Nos, eddig ide haladtunk:

*Patika*, más néven "erősen használt 1,6 HDi", belülről

#KékLé #Jenagarázs #Alaposság

ádibébi Creative Commons License 2016.08.17 0