Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

opel123 Creative Commons License 5 órája 0 0 121907

Először tisztázni kéne, hogy van-e klímád.  Pl gáz.  A motortéri fém klíma csövek ha hidegek, akkor valószínű, hogy az állítás nem működik.  Ha manuális, akkor ki kell szedni az állító karos mechanizmust (állítólag elég körülményes), ha automata, akkor van javítószett (fogaskerekek stb) a márkaszervizben 5-6e Ft-ért.

Előzmény: Chronoss (121905)
morcibacsi Creative Commons License 11 órája 0 0 121906

A régebbieken csak a fordulatszámot tudja kiolvasni valami miatt, semmi egyéb adat nem jelenik meg.

Előzmény: Papalac (121892)
Chronoss Creative Commons License 18 órája 0 0 121905

Ja, 1,4 dízel. És mind a két oldalon meleget fúj.

Előzmény: Chronoss (121904)
Chronoss Creative Commons License 18 órája 0 0 121904

Üdv urak! Egy kis segítségre volna szükségem. Peugeot 307 break, 2005-ös kiadású járgány került alám. A hiba az, hogy a szellőzés nem működik. Akárhová állítok a klímán/szellőzésen, csak meleget fúj be az utastérbe. Mihez kezdjek vele? Hozzá lehet-e fogni házilag?

Előre is köszi!

ádibébi Creative Commons License 26 órája 0 0 121903

A hangszórók rögzítése is pocsék, úgyhogy aki szép zenét akar, annak ezzel is érdemes foglalkoznia. Van rá metódus, hogyan kell rögzíteni az amúgy új, jobb hangszórókat, és milyen fejegység vezet el a felvilágosodásba szolgáltatások és hangminőség terén. De a lényeg, hogy önmagában egy fejcsere alig javít valamit.

Előzmény: dddx (121900)
Sir Gunar Creative Commons License 1 napja 0 0 121902

A vízhűtőm az vadi új, tavaszi db. (sajna nincsen hozzá fa amin terem, vettem :) ) A klíma hűtőt viszont át kellene lehet pucolni mert az a cserénél kimaradt, bár azt mondta a szerelőm, hogy nem volt vészes. Azt furcsáltam mikor ebbe átültem, hogy az azonos motorral szerelt 206 az télen-nyáron középen állt és nagyon elvétve ment kicsit feljebb a hőfok, de már vissza is hűtötte a venti. Azt elhiszem hogy a műszer inkább tájékoztató jellegű, de a becsörgésből is hallható, hogy melege van olyankor mikor végre be méltóztatik kapcsolni a venti. Igaz nem fogy a víz és nem is forrt még 1x sem, csak az nem normális szerintem, hogy 100 körül jár a mutató és az eéőbb említettekből ítélve a víz is majdnem a határon.

Előzmény: ádibébi (121899)
feco6512 Creative Commons License 1 napja 0 0 121901

Szia köszi a választ megtaláltam bizti volt a hibás

Előzmény: ádibébi (121896)
dddx Creative Commons License 1 napja 0 0 121900

Köszönöm a választ mindenképp fel fogom hivni Zolysyst. Azért szeretnék fejegységet cserélni mert ez    a gyári hifi nagyon kökorszaki se egy usb se aux hang 20-ra tekerve minimál basszussal is torz. De ha másképp nem megy akkor csak hangszórót cserélek           és dugok a szivargyujtóba egy transzmittert .

Előzmény: ádibébi (121897)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 121899

Szia. Ha jól tudom a 2. fokozat csak jóval 100 fok fölött kapcsol be, szinte csak "vészhelyzetben", jelentős melegedésnél, addig az első fokozatot használja (azt is csak ha kell). A mutató amúgy nem konkrét hőfokot mutat, azt sem lehet alapul venni. A menetszél viszont simán helyrebillenti a dolgot, ezért van, hogy menetközben visszahűl. viszont ilyen jelenségnél egy alapos radiátorpucolás mindenkire ráférne (amúgy 2-3 évente). Ezt belülről kifelé, nem magasnyomású vízzel, hanem sima slaggal érdemes megcsinálni, először szétborítani a két radiátort, aztán bentről kifelé haladni, utána a közüket, és végül bentről kifelé az első, klímaradiátort is. Igaz hogy a benzines jobban melegszik, de a tiszta, átjárható randiátor még senkinek sem ártott meg. :)

Előzmény: Sir Gunar (121898)
Sir Gunar Creative Commons License 1 napja 0 0 121898

Szia!

Ugyan nem nekem szólt amit írtál, de ahhoz kapcsolódik a kérdésem.

A benzines 1.6-ban is gondolom 2 fokozatú a ventilátor, ha igen akkor ezért lehet hogy az enyémben csak 100°C-nál kapcsol be és leáll ahogy kicsit alá megy? Télen is ha nagy dugóban "haladok" képes ilyent tenni. Viszont ha folyamatosan tudok menni akkor beáll 90°C körülre és ott tanyázik.

Előzmény: ádibébi (121896)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 121897

Szia. Egs, sok-sok hiba- és balesetmentes km-t neked! Miért akarsz fejegységet cserélni, mi a szédékod vele? Ennek alapján van többféle megoldás. Zolysys a mentora a különböző fejegységeknek, ő terelgeti ki és befelé a járgányokba ezeket a cuccokat, hívd fel, mondd el neki, mit szeretnél, megmondja, mik a lehetőségek és mennyiért.

Előzmény: dddx (121894)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 121896

Ha az első fokozat elszállt, akkor a klímád úgy működik, hogy kapcsolgat az álló helyzet, és a 2. (porszívó-hangú) fokozat között. Ha a 2. fokozat sincs meg, akkor nem lenne hűtésed álló helyzetben, csak amikor menetszél van. A ventillátor biztosítékjai ott vannak kint, mellette, egy műanyag dobozban, eléggé nehezen hozzáférhetően, és nem valami szimpla biztosítékok. Zolysys-t hívd fel.

Előzmény: feco6512 (121895)
feco6512 Creative Commons License 2 napja 0 0 121895

Sziaztok létezik olyan hogy a klima müködik rendesen fujja a hideget de a ventillátor(a külső amelyik a hütönél van )az viszont nem megy 26fokban?hol találom a biztijét?1.6 hdi 90Le 2005

dddx Creative Commons License 2 napja 0 0 121894

Sziasztok!  1éve vásároltam egy gyönyörű szép 2007-es évjáratu peugeot 307-et 1.6 benzin - est már kellett rá költenem egyszer otthagyott az uton de mindezek ellenére imádom nagyon kényelmes jó autó. Olyan kérdéssem lenne hozzátok aki már esetleg cserélt fejegységet az autóján milyen tipusra cseréljem ki hogy ne származzon belöle késöbb problémám. A középsö kijelzőt a gyári rádió vezérli akkor gondolom azt el is felejhetem vagy létezik olyan fejegység ami vezérli ? A választ elöre is kösz.

Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 121893

Sebességváltó olaj, fagyálló lecserélve.

Kénytelen voltam, mert a márkaszervízben a vezérlés csere után valami barna olajos löttyöt öntöttek a hűtőbe az addigi kristálytiszta fagyállóm helyére. Gondolom valami hengerfejes autóból engedték le és töltötték bele az enyémbe, felszámolva és kifizettetve 2 liter fagyállót!

Törne el a kezük az ilyen szerelőknek. Gondolom mivel nem kértem a folyadék cseréket visszatöltöttek valami szart.

Elvileg a sebességváltóba nem kéne, de mivel, nyígtak a szervízben, hogy fekete az olaj benne és ki kéne cserélni. Nem volt fekete! Ha már leszedtem az alját, akkor azt is kicseréltem, mivel az utántöltés ugyanolyan macerás mint a csere.

Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 121892

Semmi kötözködés, csak kíváncsiságból, miért nem fog menni a 2001-es autóval az ELM?

Előzmény: morcibacsi (121891)
morcibacsi Creative Commons License 2 napja 0 0 121891

Az ELM327 a 2001-es autóval nem fog menni. 

Előzmény: Sir Gunar (121890)
Sir Gunar Creative Commons License 2 napja 0 0 121890

Köszi szépen!

A lambdákat ugy is meg kell bontanom, mert a katalizátor utáni cső ki van lyukadva (előtte is csinálta) és olyan helyen, hogy le kell hajtatnom egy olyant és csere.

A kiégetés megvolt mert pár hete tatabánya oda vissza 2x a pályán és toltam neki végig, de sajna semmi változás.

Előzmény: Papalac (121889)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 121889

Beindításkor, ha rendesen felpörög és beáll a fordulatszám, akkor én a lambda szondákat nézném meg. Egyedül azt nem figyeli beindításkor 20-30 másodpercig.

Éppen tegnap olvastam a szervizkönyvében, hogy 0,5 liter / 1000 km olajfogyasztás még megengedett a benzines 2.0-ás motornál. Ha nincsen folyás, akkor a kipufogón keresztül távozik. Lehet tele van a katalizátor és azért fulladozik a motor.

Jól meg kéne hajtani országúton, talán kiég, de a lambda szondák jelét megnézném diaggal. Már egy ELM 327 is megfelel a célnak, ami 1500-2000 Ft.

Ilyen jelet kéne adnia az első lambdaszondának:

Ha 500 mV alatt van a jel akkor dúsítja a keveréket, ha felette, akkor szegényíti. Lehet, hogy rossz a szonda vagy szakadozik a vezeték. A Peugeotoknál elég sok az érintkezési és kábelhiba.

Ha minden kötél szakad érdemes megnézni az ECU csatlakozóit. Lehet beázik, oxidálódtak.

Előzmény: Sir Gunar (121888)
Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121888

A beindításnál nincsen gond, de azután random ejti a fordulatot, meg alászedett kormányállásban mintha a generátor lefogná a motort még az ékszíj is csipogni kezd. Lehet a fojtószelepet és környékét még 1x megpróbálom majd szétkapni és hátha ha minden megint csacsi-ragyi akkor megjavul. Bár amikor vmit cserélek, pl cseréltem trafó sort utána egy ideig jó volt, majd megint kezdte a fulladozást. Igazán nem is tudom mihez kötni a jelenséget mi is ami kiváltja v mitől hagyja abba egy időre majd kezdi újra. Talány, mint az is hová lesz belöle 1000km-enként kb 1L olaj, nem füstöl, nem folyik el, a hűtővízben sincsen én meg csak töltögetem serényen. Ilyen autóm még nem volt ami ennyi hibát produkált, pedig volt pár az elmúlt 33 évben.

Most ez jutott és ez meg állandóan szivat vmivel.

Előzmény: Papalac (121886)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 121887

Mivel lesz csatlakozód, nem kezdem el leírni, hogy mit és hol mérjél. :-D

Előzmény: Sir Gunar (121885)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 121886

Gyengeségre gyógyír lehet a pillangószelep érintkezőinek a tisztítása. Fedél alatt vannak a csúszóérintkezők. Sok érzékelő van benne, de olyat ami az ecu-n van, olyat nem ismerek. Figyeli a beszívott levegő hőmérsékletét, vákumot, motor hőmérsékletét, lambda szonda is játszik, bár az beindításkor nem zavar.

Meg kéne n3zni, hogy milyen hőmérsékletet érzékel a motor. Lehet fals levegő és sok egyéb dolog.

Előzmény: Sir Gunar (121884)
Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121885

Ezen én is gondolkoztam, csak hát mit kellene mérjek és melyiken? Ezért preferáltam a gyári csonkot ha már adott, 1e-t megér.

Előzmény: FeZ_ (121883)
Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121884

Köszönöm, de nem a dugó a fontos, hanem a kábel szálainak funkciója, amiket elsőre én is a színei alapján próbáltam, az nem jött be igazán, most a fóti bontós ígért csatit gyárit vágva, rajta a darabokkal, amikkel össze tudom majd (remélem egyezik mind) toldani és utána veszek egy átalakítót hozzá és akkor minden a helyén lesz újra.

Ellenben hogy azzal a fordulatszám dobálással mihez kezdek, még nem tudom.

Előzmény: Papalac (121881)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 121883

Én a szabványos színekben nem bíznék, de ez az én dolgom, viszont mondjuk egy multiméterrel a fontosabb dolgok kimérhetőek szükség esetén. 

Előzmény: Sir Gunar (121880)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 121882

Előzmény: Papalac (121881)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 121881

Tudni kéne, hogy milyen rádió volt gyárilag az autóban. Talán valaki alvázszám alapján meg tudja nézni.

Az alap szinek szabványosak.

Piros és fekete gondolom egyértelmű.

Sárga a gyújtáskapcsolóról +12V

Narancssárga világítás, kék +12V kimenet antennához.

Ezek az egyik csatlakozóra mennek (ISO A)

Lila, Szürke, fehér, Zöld hangszórókhoz (+)

Ezek fekete csíkkal jelölve a hangszórókhoz (-).

Ezek az ISO B csatlakozóra mennek.

Van még pár amik a CD váltóhoz és a kormányvezérléshez, erősítőhöz mennek, ezek tipusfüggők.

Előzmény: Sir Gunar (121878)
Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121880

Köszi szépen, akkor marad a bontó hátha tudok szerezni ilyen db kábelt olcsóért.

Előzmény: FeZ_ (121879)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 121879

Az a baj, hogy gyárilag a kábeleket nem színkóddal jelölik, hanem számok vannak rászitázva. Persze ettől még van pár féle szín is, de a gyári doksiban ez nem szerepel, csak a csatlakozók színe. :-(

Színek alapján úgy lehetne kisakkozni, ha másik gép kábelével összehasonlítja az ember. Doksiból meg méregetni kell, ha a számozás nem látszik.

Előzmény: Sir Gunar (121878)
Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121878

Ja és még egy kérdés, az előző tulaj, számomra érthetetlen okból levágta a gyári csatit a rádióhoz és ott most csak mindenféle majdnem azonos színű, csíkokkal jelölt szálak lógnak, lehet ehhez vhol találni képet/leírást, hogy melyik mi volt eredeti állapotában? Esetleg ha vkinek megvan a gyári színkódja ennek, azt megköszönném!

Sir Gunar Creative Commons License 3 napja 0 0 121877

Hát a kettő teljesen más.

A sárga 3szög a FEDCOM-ra utal ti meg a motorban a vezérlést cseréltétek gondolom, azaz vezérműszíj és amit kell még hozzá.

Előzmény: Kunur (121876)
Kunur Creative Commons License 3 napja 0 0 121876

Sziasztok!

Megint én!

kb fél órája kigyulladt egy sárga háromszög és azt írja motorvezérlő rendszer hibája!!!

Nem tudom ez mi lehet, tavaly lett benne vezérlés cserélve.....

Sir Gunar Creative Commons License 4 napja 0 0 121875

Üdv!

Szakik!

Az 1.6 benzinesem (2001) folyton fullad mikor gázt adok, menet közben is képes rá motorfékről, ha ujra a gázra lépek, de főleg induláskor kell tanulóvezető stílust előadnom és még úgy is néha elejti a fordulatot. A villamosságis azt mondta vmi környezeti szenzor hibát írt neki a szerviz komputere és azt ő nem tudja javítani, mert a vezérlő kompi panelján figyel. 

Tud ebben nekem vki segíteni? Köszi előre is! (ja a koszolódós pillangószelep v agr tisztítása után is ez volt)

Kendi Szebi Creative Commons License 4 napja 0 0 121874

Oké! Köszi! 😊

Előzmény: didyman (121873)
didyman Creative Commons License 4 napja 0 0 121873

Mert oda szeret eltűnni. De majd meglátod. Ha nem tudod, milyen fagyálló van benne, akkor ideje cserélni, ki tudja, az előző tulaj mikor nézett rá, ha üres az a tartály.. Rózsaszín lötyi (G12) jó neki.

Előzmény: Kendi Szebi (121871)
Bubba76 Creative Commons License 4 napja 0 0 121872

Hasonló jelenséggel küzdöttem egy hétig, csak 1.6 benzines esetében, aztán elmúlt, de kíváncsi lennék én is, hogy mi lehetett az oka. Elvittem szerelőhöz is, akinél éppen produkálta a hibát. Rátette comp-ra azonnal és annyit látott, hogy a vezérlés nem engedi bekapcsolni a klímát. Így kérte, hogy vigyem vissza, mert alaposan át kell néznie, az is leget h ECU csere?! Mivel "megjavult" nem vittem vissza.

Előzmény: GDavid86 (121856)
Kendi Szebi Creative Commons License 4 napja 0 0 121871

Nem. Miért?

Előzmény: didyman (121868)
Kunur Creative Commons License 4 napja 0 0 121870

igaz, ez lemaradt: 2l benzin 103kw 140 le

Előzmény: Zolysys (121864)
Smíró Creative Commons License 4 napja 0 0 121869

:) Hááát, ja....

Előzmény: Papalac (121865)
didyman Creative Commons License 4 napja 0 0 121868

A szőnyegek alatt nem érzel nedvességet?

Előzmény: Kendi Szebi (121867)
Kendi Szebi Creative Commons License 4 napja 0 0 121867

Sziasztok! Most vettem egy Peugeot 307 -est, és észrevettem, hogy nincs víz a tartályban. Tudnátok segíteni, hogy milyen fajta antigelt (vízet) kéne beletöltsek? Válaszotokat előre is köszönöm! 😊

Bubba76 Creative Commons License 5 napja 0 0 121866

Sziasztok. Keresek futesi ellenallashoz csatlakozot. Elmentem a bontoba. Az egyikbol mar elvittek de volt egy faceliftes 307-es. Gondoltam nekiesek annak es kikapom secperc. De nem volt ott, meg az ellenallas helye sem. Tudnatok segiteni, hogy a facelifteseknek hol talalhato? Vagy van esetleg valakinek? Megvennem. Koszi!

Papalac Creative Commons License 5 napja 0 0 121865

Ilyen képre gondolsz?

Vagy ilyenre?

Előzmény: Smíró (121858)
Zolysys Creative Commons License 5 napja 0 0 121864

csak épp a legfontosabbat nem írtad hogy milyen motor van benne....

Előzmény: Kunur (121863)
Kunur Creative Commons License 5 napja 0 0 121863

Sziasztok!

Segítséget kérnék van egy 307cc 2005-ös autóm. cserélve lett: gyertyák, trafósor,légtömeg mérő senzor, akkumlátor, vízhőmérséklet jeladó, vezérlés, folytószelep kalibrálás és tisztítás.

Nem reagál a gázpedálra sokszor, és elkezdett rángatni 1-esbe és 2-esbe.....

Már nincs több ötletünk, hibakódot nem ír, tudna valaki esetleg javasolni valamit? Vagy egy szerelőt? Már 

nem tudom mi lehet a baj.... Előre is köszönöm üdv

kymbreak Creative Commons License 5 napja 0 0 121862

ŐRMI hol van ? Talán a déli határnál raboskodik ... ?

penta_ Creative Commons License 6 napja 0 0 121861

Köszi a tanácsot!

Előzmény: ádibébi (121857)
ádibébi Creative Commons License 6 napja 0 0 121860

El kell jönni Smíró. Alakul a csapat erre-arra, te meg kimaradsz teljesen :/

Move1 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 121859

Szia

Szétszedve ki tudod pucolni, az segít, nekem párszor sikerült megoldani. De kb. 1 év után az első problémák után rendeltem egyet a "kínai rokonoktól".

Előzmény: hegizoli 307 SW (121850)
Smíró Creative Commons License 2017.08.10 0 0 121858

Valaki kerítse már elő a titkárnőjét és diktáljon le egy kis tali-élménybeszámolót:) Képeket sem látok, de látok, se hallok. Vagy aki nem volt ott, az ne kíváncsiskodjon?

Tí-ti-ti Tí-ti-ti Tí-tí Szolgálati közlemény 2Y-nak: Nincs elfelejtve, csak ma még korábbi éjszakába nyúló action utózengéje csengett le, így nem tudtam az aktuális probléma tárgyában konzultálni. Holnapra prolongálva - sorry:( 

Előzmény: ádibébi (121857)
ádibébi Creative Commons License 2017.08.09 0 0 121857

Szia. Nem érdemes. Eszetlen körülményes és drága a beépítése, telepítése, elektronikához illesztése, a menetteljesítményt pedig ezen motor esetében nagyon visszafogja a működése. Ahogy írták: ha nem nőtt nagyon a szívedhez az adott járgány, akkor sokkal érdemesebb egy eleve klímás járgányt beszerezni. És lehetőleg legalább NFU motorost, az 1,4-eseket a klíma nagyon fogja. 

Előzmény: penta_ (121853)
GDavid86 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 121856

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni a következő klíma hibajelenségről:

Adott egy 307-es ferdehátú, 2.0. HDI 90LE diesel autó. A problémám az, hogy meleg időben (25 fok felett kb.) a klíma az autóval történő elindulás után kb. 5 perccel egyszercsak kikapcsol. Van, hogy eltelik 3 perc és visszakapcsol, de van, hogy egy 15 perces út alatt egyáltalán nem kapcsol vissza, és ez a nyári időszakban 1 perc alatt igen izzasztó tud lenni :) Az érdekessége az, hogy hol produkálja ezt a hibát, hol nem, kénye-kedve szerint. Szerintetek mi lehet a probléma? Mit kell cserélni benne?

Köszi előre is,

Üdv,

Dávid

Ptom71 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121855

Inkább vegyél klímás autót.

Előzmény: penta_ (121853)
SzlobII Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121854

Rendben, akkor figyelem továbbra is és ha kell utána öntök, lehet 10000km után meg már le is cserélem és akkor nem megy rá pluszba 1 liter se. 

Köszi a klímás segítséget is, akkor ezek szerint normális jelenség, hogy kapcsolgatja mert a hűtése nagyon jó. 

Üdv. 

Előzmény: hegizoli 307 SW (121851)
penta_ Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121853

Sziasztok, 

1.4 benzines (a gyengébbik, 75 lovas) 307-be szeretnék klímát építtetni. Van köztetek olyan, aki már túl van ezen? Egyáltalán mi a véleményetek erről, érdemes vele foglalkoznom?

Előre is köszönöm!

Gergő

mkrisz41 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121852

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdés, tudja e valaki  2005 1.6 hdi 110L 5 ajtós 307 peugeot-ba mekkora az első rugó hossz?

Mert 410mm  425mm 433mm 443mm is hozza hozzá. 

Előre is köszönöm aki tud ebben segíteni.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121851

Ahogy Ádi is írja,ez üzemszerű olajfogyi.Annak örülj,h ennyi és nem gyarapodik.És annak is,hogy a turbódnál nem eszi.A turbó tömítetlensége(nagy) baj forrása is lehet,itt nem a turbónyomás elszökésére gondolok............

Előzmény: SzlobII (121844)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121850

Zoli a vezetőoldali ablakemelő panelt lehet javítani,v kuka? A vez.oldali ablakot csak lefelé vezérli,felfelé nem

Valami szétugorhatott a kapcsolóban,mert nincs semmi rugó erő.

Lehet ha szétszedem szétugrik minden.Vagy nem?

Előzmény: Zolysys (121849)
Zolysys Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121849

utóbbi 2 azonos

Előzmény: gustavsson85 (121848)
gustavsson85 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121848

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés, de az oldalsó-hátsó ajtók eltérnek 5 ajtós, kombi, illetve SW esetén? Vagy az utóbbi kettőnél azonos?

Papalac Creative Commons License 2017.08.08 0 0 121847

Kezelési utasítás, nagy teljesítményű fogyasztók lekapcsolása!

Az akkumulátor töltöttségi szintjének függvényében kapcaolgatja az autó a fogyasztókat. Alapjáraton kicsi a töltés. Meg kéne nézni, mert lehett, hogy rossz, elöregedett az az akkumulátor vagy nincs rendes töltés. Normális esetben nem kapcsolgatja a klímát, hanem a levegő hömérsékletét keveri a lamellákkal.

Előzmény: Trabee (121845)
ádibébi Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121846

Szia, ilyen olajfogyás normális, nem kell váltani. Ha nincs kék füst és nem szivárog itt-ott a motortérben, akkor ez üzemszerű.

Trabee Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121845

A klíma ilyen, én egy kicsit levetettem a gázból, kevesebb van benne, igy nem kapcsolgat annyit, de hűt rendesen. Főleg alapjáraton kapcsolgat, álló helyzetben.

SzlobII Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121844

Sziasztok.

Adott egy 2003-as 1.4 hdi 307-es 170e km-el. 

Olyat csinál a klíma hogy bekapcsolt állapotban kapcsolgatja a kompresszort hallani a hangját hogy bekapcsol-kikapcsol. Hűt amúgy rendesen azzal nincs gond. Találkozott már valaki ilyen hibával?

A másik, hogy csipegeti az olajat a gép 5w30-as Total ineo ecs-el használjuk. Szerintetek van értelmem 5W40 vagy 10W40-re váltani hátha nem fogja csipegetni? 

Hosszú távon van használva az autó most 7000km után öntöttem rá fél litert. 

Szelepszár szimering vagy talán a turbonál eheti? 

Köszi. 

FeZ_ Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121843

Ez ugyanaz, mint amit leírtam szóban. :-P

Előzmény: kymbreak (121842)
kymbreak Creative Commons License 2017.08.07 0 1 121842

Ezt találtam:                                               

Előzmény: komisz277 (121840)
FeZ_ Creative Commons License 2017.08.07 0 1 121841

Alvázszám alapján nem hoz külső szűrőt hozzá.

Itt tudnád megnézni, regisztráció után:

http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp

Előzmény: komisz277 (121840)
komisz277 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121840

Az alváz számom: VF33CKFUC84068422  Hol tudom megnézni?

Előzmény: kymbreak (121836)
gustavsson85 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 121839

Sziasztok!

307 SW-hez keresek bal hátsó ajtót, zöld színben (2003-as évjárat).

Köszi,

gustavsson

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.08.06 0 0 121838

Ha nagyon erőlteted letilt leáll.Elindul ha kicsit vársz.De inkább cserélj szűrőt :)

Előzmény: Dizzyws (121837)
Dizzyws Creative Commons License 2017.08.06 0 0 121837

Sziasztok!

Ma menet közben az Antipolution fault mellé kiirta azt is hogy unblock diesel filter és nem megy 2500 fölé a fordulat. :(

kymbreak Creative Commons License 2017.08.06 0 0 121836

alvázszámból kellene megtudni

Előzmény: komisz277 (121835)
komisz277 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 121835

Szia! köszi.

Akkor ez benne van a szivattyúban, vagy alatta?

Előzmény: kymbreak (121827)
Smíró Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121834

Nem akartam elhinni:))

Azt hittem, rosszul értelmezem. Nabakker. Miket ki nem találnak....

Előzmény: Zolysys (121832)
csecsenn Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121833

Szia! Köszi az infot!Szerelöm szerint euro 5 elötti dizeleknek .a mostani kénmentes gázolajok kinyirják a üzemanyagpumpát és a injektorokat  mert nincs kenésük. francia forumon találtam is cikket ,http://isatis.mecanique.free.fr/additifs/p1.html

Előzmény: Smíró (121831)
Zolysys Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121832

Kétütemű motorolaj Smiró :D :P

Előzmény: Smíró (121831)
Smíró Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121831

Mi az a 2t olaj?

OMV? Hülyeség. Olyat nyomj bele, ami tuti nem trutymós. Magyarul megbízható kút, ha lehet. Ha a büdzsé engedi, a FAP-os kocsikba jobb a kénmentes, az nyilván a prémium. Télen kifejezett jobb, indulás biztosabb az extra nafta. Speciel én az OMV-t használom és a MAXX Motiont, véletlenül mindig két helyen tankolok és ez esik útba, na meg van kártyám. De ha Shell, vagy MOL van csak, akkor azt nyomom. Őszintén mondom, nem érzem a különbséget. Csak a hülye marketing miatt én is azt hiszem, hogy jobb és amióta meg van a verda, inkább én mondok le a fagyiról.

Előzmény: csecsenn (121829)
Papalac Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121830

Ha megfigyeled 2 verzió van. Az egyiknél a tartályban van a szűrő, a másiknál kívül.

Előzmény: FeZ_ (121828)
csecsenn Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121829

Sziasztok!Suzuki sx4 1,6 hdi kapcsolatba az lenne a kérdésem ,kell az üzemanyagba 2t olaj-?Mert autoszerelöm szerint jotékonyan hat a befecskendezö rendszerre, Másik ténleg csak Ömw gázolajat szabad bele nyomni?Köszönöm  válaszokat!

FeZ_ Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121828

És akkor ez ? (egy másik sorból ugyanarról az oldalról)

Előzmény: kymbreak (121827)
kymbreak Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121827

Itt lesz az:

Előzmény: komisz277 (121825)
FeZ_ Creative Commons License 2017.08.05 0 1 121826

A gyári program szerint a tank jobb oldalán kéne legyen felrögzítve. Talán kicsit a teteje felé, a rajzon nem látszik egyértelműen. A csővezetékeket követve meg kellene tudni találni - ha van szűrő benne. 

Mert különben manapság elég sok benzinesben már nincsen külső üzemanyagszűrő, csak az van, ami a tankban, a búvárcsövön van.

(biztos, ami biztos alapon én a bal oldalon is megnézném, ha jobbon nem lesz meg)

Előzmény: komisz277 (121825)
komisz277 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 121825

Sziasztok!

2005, 1.4 benzin, KFU peugeot-omba szeretnék üzemanyag szűrőt cseréltetni. Néztük a szerelővel, de nem találtuk sehol a kocsi alján. Tud valaki nekem ebben segíteni, hogy pontosan hol található a benzinszűrője és hogyan lehet cserélni?

Kösz előre is.

Üdv.

komisz

applausexi Creative Commons License 2017.08.04 0 0 121824

Üdv.
2004 1,4 KFU
A kuplung munkahengerének légtelenítésének van-e trükkje, vagy úgy kell mint a fék légtelenítésnél csináljuk?

elhart Creative Commons License 2017.08.04 0 0 121823

*Bocsánat: fordulatszám jeladó.

Előzmény: elhart (121822)
elhart Creative Commons License 2017.08.04 0 0 121822

Gondoltam megírom hogy "problem solved", hátha valaki hasonlóban találja magát. Az alapjárati jeladó volt a ludas.

Előzmény: elhart (121762)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2017.08.04 0 0 121821

Közelről nézve elég telítettek a lamellák, nem csak a színük ilyen. Az elszineződés nem egyenletes a bennük, ezért néztem meg jobban és lehet látni, hogy kosz van bennük. Sajna közelebbi fotót nem készítettem. 

Előzmény: Smíró (121820)
Smíró Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121820

A szűrő szerintem nincs elkoszolódva, illetve szerintem nem a színe jelzi, hogy kuka-e. Nyilván nem benzin megy át rajta, hanem olaj, az feketébb. A lényeg a pórusokban rejlik. Emiatt szoktam a drágább gázolajszűrőt megvenni egyébként. Ha a nívópálcát nézed, az is csak addig "tiszta" olaj színű, amíg az első kilométereket bele nem nyomod.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (121817)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121819

Okés, megfogadom a tanácsod, köszönöm a választ! ;)

Előzmény: FeZ_ (121818)
FeZ_ Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121818

Hát....3e alatt nem valószínű, de sajnos semmire sem garancia, hogy neves kúton, (papíron) jó üzemanyagot tankolsz. 

Az átlátszó cső, csak leeresztésre van.

A hibajelzés miatt jobban járnál egy diagnosztikával, mint a találgatással, mert többe kerülhet jóval a dolog a végére.

Egy rakás oka lehet, hogy bedobta neked az üzenetet, a diag (gyári szintű lehetőleg)  megmondja, hogy mi volt az oka vagy, hogy merrefelé kell elindulni.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (121817)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121817

Sziasztok!

Kb. 1 éve vagyok tulajdonosa egy 2005-ös 307 SW 2.0 HDI 135 lovas járgánynak. Imádom ezt az autót, a hátsó futómű felújításon kívül nem volt baja. Most engem is nyakon vert a klub oldalán részemről sokat olvasgatott " Depollution system fail " üzenet. Több kérdésem is lenne a tisztelt klubtagokhoz. Az egyik, hogy egy szerelő kicserélte az üzemanyagszűrőm úgy 3000 km-el ezelőtt, de én azért rápillantottam most a hiba okán. Kérdésem, hogy 3000 km alatt elkoszolódhat-e ennyire, ha csak normális kutakon tankolok prémium üzemanyagot? Kép mellékelve.

Másik kérdés. A szűrő házának az alján van egy áttetsző gumicső, ami lóg lefelé a semmibe. Ennek valahova csatlakoznia kellene, vagy leeresztésre szolgál? Kép szintén mellékelve.

A gázpedál állásának érzékelőjét merre találom? Erre tudok még gyanakodni, mint hibaok. 

Előre is köszi a segítségeteket! 

Jah, a felhasználónevemért bocsi, régen 605-öm volt. :D 

Papalac Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121816

Igazából javításra én is csak most fogok költeni.

Eddig csak első féket kellett javítanom vizsgára (tárcsák, betét), meg olajcsere, szűrők cseréje volt és egy légszűrő csövet cseréltem vagy 8k volt.

Most lesz nagyobb költség a vezérlés, vízpumpa csere.

A hosszbordásnál beállt görgőt kicseréltem, még a feszítőt kicserélik a vezérléssel együtt és ott is minden új lesz.

Egyelőre hibamentes a cica :-)

Előzmény: Smíró (121815)
Smíró Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121815

Ja, a lényeg, az oroszlánnál - jelenleginél - kevesebbet talán az off Suzukikra költöttem. Mondhatnám, hogy hibamentest fogtam ki a tényleg apró dolgoktól eltekintve, bár kuplungcserét nem úsztam meg kevlároztatás után. Szóval nekem nem terhelő a büdzsére - kopkopkop.

Előzmény: Papalac (121813)
Smíró Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121814

Én meg tömören úgy, hogy amikor használt oroszlánt vettem 2.0 benzines motorral volt bajom bőven, amikor anyait-apait összekaparva újat 2.0 hdi-vel, na azt már én nevelgettem, gondoztam és először és utoljáta 2Y barátunk ütötte ki az APF hibaüzenetet jó pár éve. Azért került bele, mert sikerült benzinnel tankolnom...:((( De túléltük, időben észrevettem - pedig a kutas szólt vagy kétszer, hogy nem oké, csak a román nyelvet nem értettem és azóta sem:) - , na akkor, miután lefejtettük, tankultunk bele, csal maradt a rendszerben annyi, hogy ne tetszen neki az első pár korty. Azóta mondjuk meggondolom, hogy húzzam-e meg a ravaszt:)) Ami miatt meg talán elkerül a hibaüzenet: prémium üzemanyag, évente cserélek levegőszűrőt is, na meg minden mást is. Ez 17 ezer km-t jelent átlagban. Biztonságos utakon pedig, ahol nyáron sincs jégveszély - és szigorúann a fitzeknélhehehe - megnyomom, hogy kicsit melegedjen is, ami nem szokott. Eddig mindez jót tett neki.

Előzmény: Smíró (121812)
Papalac Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121813

Tömören úgy szoktam öszzefoglalni, hogy vagy Peugeot-od van vagy pénzed :-)

Előzmény: Smíró (121812)
Smíró Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121812

..., de ha majd a bazi nagy meleg miatt valamelyik szenzor valamit félreértelmez, újra felbukkan a hibaüzenet és elvesz az életedből az idegeskedésed miatti családi feszültségből adódó új vita miatt 1 évet. A buxád könnyebb lesz pár ezressel a hiba kikódolása miatt, de Te nem leszel ám nyugodt, nehogy azt hidd! Ugrásra készen várod, mikor dob már megint újabb hibaüzenetet, amivel szerelőhöz viheted, akivel jó elbeszélgetni arról, milyen szarok ezek a mai autók, bezzeg a Ladák... Pedig csak annyi kellene, hogy 2Y, vagy más hozzáértő kivegye azt a Q. izzócskát a műszerfalból, hogy ne dobja a sárgát, kiktassa a buzi üzenetet, vagy átírja mondjuk arra, hogy "Gazdám legyen szép napod" és mennyivel szebb lenne a Peugeotos élet! Mert a hibaüzenetek nagyrésze - szerintem kb. 95%-a - tulajdonképpen semmi olyan hibára nem utal, ami miatt szerelőnek kellene beavatkozni. De az "ideget" a userbe rendesen benyomja. Visszatérve a szép Ladás/Daciás/Zaprozseces/Skoda S100, stb világra ezt annyival túléltük, hogy rángatott egyet, vagy "dadogott" egy kicsit a motor, amire megoldás volt: egy sebességet vissza, padló gáz, "akurvaanyádatmiaszarvanmármegint" varázsszavak után újabb 10-15 ezer kilométer rángatás, azaz APF hibaüzenet nélkül eltelt. És aggódott a fene, el is felejtettük, nekem is csak most, ahogy vénülök, jut eszembe.

De én sem vagyok jobb és különb az átlag oroszlánosnál, ugyanúgy parázok, ha dobja a sárgát, én akkor dobom a barnát, pörögnek a szemem előtt a $ jelek, intézem a szerelőt, akivel jól el lehet dumálni arról, hogy milyen xarok a mai autók, bezzeg a .... és igen, parázok, hogy mikor bukkan fel újra a genya, és eltűnik-e indítás után onnan középről. Nyugtasson a tudat, hogy amit Te érzel a tizen-éves, 1-2 milliós autódnál, azt érzi több ismerősöm a 20-40 milliós verdánál, csak ott a hasonló hibaüzenet kiütéséért egy nullát még a számok után kerekítenek. A kiváltságosoknak sem nyugodt az élete - mondjuk ez engem nem vígasztal:)

Előzmény: Dizzyws (121810)
Zolysys Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121811

csak az elsők ugyan azok

Előzmény: vinatt (121809)
Dizzyws Creative Commons License 2017.08.03 0 0 121810

Sziasztok!

Egy ideje megint előjött az Antipolution fail. :(

Ma megnézettem, elvileg annyi a baja, hogy valami cső le van csúszva ami a részecskeszűrővel van összeköttetésben. Mintavételező? Vagy mit mondott aki nézte. Elvileg az aksi mögött vagy alatt van valahol. Szétszedtük ma, de nem találtunk semmi csonkot se olyan csövet ami ilyesmire hasonlítana. Egy darab átlátszó cső van de ennek ott nincs helye, csak lóg szerintem valami szellőző lehet, ez már a szigetelés felett megy bele valami alkatrészbe. A hiba ki lett ütve azóta nem jött elő. 

vinatt Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121809

Köszönom a választ!

Gondolom csak az elsők lehetnek egyformák,mert arra gondoltam esetleg lecserélném az egész garnit,de az SW-be hátul 3 részre van osztva,a kombinál meg 2.

Előzmény: Zolysys (121808)
Zolysys Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121808

átrakható, berakható

Előzmény: vinatt (121807)
vinatt Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121807

Üdvözlök Mindenkit,

Segítséget szeretnék kérni:

Van egy 2004 1,6b Break autóm,amibe tönkre ment a sofőr űlés szivacsa,ajánlottak egy SW-be valót,de nincs benne légzsák.

Az lenne a kérdésem,hogy tudja-e valaki,hogy SW első ülés jó lehet a Break típusba,illetve a légzsák is egyforma?

Előre is köszönök minden választ!

Papalac Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121806

Én az akkumulátorral kezdeném. Megmérném a feszültséget és, hogy jó-e a töltés. Az alacsony akkumulátor feszültségtől meghülyül a vezérlő. Ha jónak tűnik akkor tompítottal megnézni. Nem villoghat fordulatszám változásra. Testeléseket megnézném, aztán a többi csatlakozót vezetéket.

Előzmény: Péter_szd (121805)
Péter_szd Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121805

Köszönöm!

Azóta annyi a változás, hogy tegnap délután megállt menetközben, azóta ha újra indítom 1200-as alapjárata van, gázpedálra nem reagál. A hibatárolóban 8 hiba van, mindenfajta érzékelő zárlat vagy testzárlat.

Tegnap beszéltem Jena-val, azt mondta tuti hogy valami elektromos baj van, de látatlanban nem tudja megmondani hol keressem, az autó menetképtelen.

Apámékhoz elvontatom majd, és majd átnézem amennyire tőlem telik.

Előzmény: hegizoli 307 SW (121804)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.08.02 0 0 121804

Szerintem is,ahogy Ádi írja.Nekem is RHS van és Jena 307 orvosolta (ja).Vedd fel vele a kapcsolatot.

Előzmény: Péter_szd (121788)
Papalac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121803

Köszi. Tudom, hogy a szerviz drágábban adja az alkatrészeket, de arra rá van nyomva a peugeot jel és vállalnak rá 1 év garit.

Kicseréltem a szétment görgőt. 3,5 óra, rohadt meleg és sűrű szitkozódás.

3x próbálkoztam mire sikerült felrakni a szíjat. Meg kellett néznem neten, hogy hogy van megvezetve, mert elsőre túl hosszú lett :-)

A lényeg, hogy kész, az APF hibajelzés 2-3 indítás után eltűnt. Semmi hibát nem jelez.

A szívbajt hozta rám, mert első indításkor megint turbós fütyülést hallottam. A szíj jól van rajta. Aztán leállt az elektromos turbó és szép csendes lett.

A görgő 5700 a szíj 4000 Ft volt.

Előzmény: killermedve (121802)
killermedve Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121802

vezérlés árak vizpumpával:

https://alkatreszek.hu/kp25581xs_gat_jk

https://alkatreszek.hu/k036pk1053_gat_jk

itt nézz körül alkatrész ügyben!!

Előzmény: Papalac (121801)
Papalac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121801

Nettó árajánlat:

Vezérlés, vízpumpa 47288,-

ki-beszerelés vízpumpa és tömítés -POT 42500,-

Generátor feszítő görgő (hosszbordás) 46245,-

Munkadíjból adnak kedvezményt és az alkatrészből is valamennyit.

Amikor először bementem érdeklődni bruttó 88 ezres szóbeli ajánlatot kaptam a vezérlés, vizpumpa cserére, az anyag 60k, a munkadíj 28k.

2 hónap alatt jól felmentek az árak, bár az anyag most is 60k bruttóban :-) , csak a 28k és 54k munkadíj nem hasonlít.

Előzmény: Horysz (121796)
Papalac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121800

Mivel ugyanannyit mennek mint a vezérlés cuccai én cserélem és cserélni is fogom a vezérléssel együtt a görgőket és a szíjat is. Nem a szerelés a gond, hanem ha úgy jár valaki mint én, hogy leolvad a görgő műanyaga és nem megy a hosszbordás szíj. 20 k volt a Dayco szíj és a Gates feszítő és menesztő görgő. Ennyiért nem megy ki vasárnap az autópályára az autómentő :-)

Ha valaki vett már ilyet:

2 helyen van benne tüske (amit sárgával jelöltem). Gondolom mindkettőt ki kell venni. Azért érdekes, mert a baloldalinak alig lóg ki a vége és el van kicsit hajtva.

Előzmény: Trabee (121795)
meromokus Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121799

Köszi a választ! Kipróbálom ma Horvátországig, aztán majd elválik mennyire működik jól, délelőtt lökhárító nélkül hajtottam csak meg, mert nem akartam addig összerakni amíg nem láttam a második fokozatot működni.

Előzmény: Papalac (121798)
Papalac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121798

Szerintem normális.

90 fok nálam az alap és 95-100 között indul a venti és visszahűti 90-re.

A második fokozat tudtommal 110 körül indul be, illetve klímával az első fokozat helyett.

Előzmény: meromokus (121797)
meromokus Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121797

Sziasztok,

Peugeot 307 SW, 2.0 benzines 136 lóerős.

A múlt héten elkezdett elég csúnyán melegedni (M7-esen érdi tetőnél belenyalt már a pirosba) aztán városban használtam egy hétig nem volt gond. Vasárnap jöttem haza az M3-ason és megint elkezdett forrósodni.

Korábban végig a 90-es osztás fölött volt a mutató egyel.  Tegnap termosztátot cseréltem, illetve ma a hűtőventi két reléjét. Most biztosan működik mind az 1-es mind a 2-es fokozata. Ventillátor nélkül a termosztáttal a 90-es osztásnál áll meg (pl. alapjáraton ha nem melegszik annyira, hogy a ventillátor bekapcsoljon), a ventivel viszont mindig csak a 90-es osztás fölött egy osztással szabályozza vissza, nem esik vissza addig, hogy zárjon a termosztát. Ez így normális szerintetek?

Köszi a választ,

Tamás

Horysz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 121796

Szia!

Én Székesfehérváron a Peugeot Fábián-nál csináltattam tavaly vezérlés cserét az 1.6 benzinen. Váltóolajat és hűtőfolyadékot is cseréltünk, így volt gyári alkatrésszel 100 rugó. Bemásolom az árajánlatukat, amihez tartották is magukat:

VEZÉRMŰSZÍJ SZETT 1,0 47 080,00 Ft
SEBESSÉGVÁLTÓ OLAJ 2,0 6 986,00 Ft
FAGYÁLLÓ 3,0 5 517,00 Ft

VEZÉRMŰSZÍJ SZETT ÉS VÍZPUMPA CSERE 30 480,00 Ft
SEBESSÉGVÁLTÓ OLAJ CSERÉJE 4 763,00 Ft

SEGÉDANYAG 3%
97 671,00 Ft

Ez annak fényében szerintem elég jó, hogy 5 óra alatt kész lett, kaptam pecsétet a szerivzkönyvbe, garancia van az anyagra és a munkára, és a szerelő ruhája által ejtett karcot sűrű elnézések között gyorsan lepolírozták.

Előzmény: Papalac (121794)
Trabee Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121795

Ha a segédszíj alatt a hosszbordás szíjat érted, akkor annak a görgőit csak akkor szokták cserélni ha rossz. Ahhoz nem skk mindent kell bontani, az egyiket cseréltem én is mert volt egy kis hangja. Csak a görgőt cseréltem, szétszedtem elvittem a Bárdiba, nem volt 10000 se. A száma alapján keresték és ugyanazt vettem, INA volt benne. Előző autóimnál se cseréltem a vezérléssel sosem. A vezszijnál viszont cserés minden amit hajt pl vizpumpa, és esetleg a szimmeringeket is.

Előzmény: Papalac (121794)
Papalac Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121794

Majd kiderül. Nekem az volt furcsa, hogy vezérléssel együtt nem cserélik a segédszíjat és a görgőit. Renaultnál az együtt megy. Minek megbontani kétszer?

Ez is benzines, 177 lovas. 110 alatt maradtunk a vezérlés cserénél.

Nálunk szoktak dolgozni bevitt alkatrésszel, csak magasabb óradíjat számítanak fel rá.

Előzmény: naveed (121793)
naveed Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121793

Szakszervíz biztosan nem rakja be a hozott anyagot. Maximum az ott dolgozó szerelő maszekban. 

Nekem tavaly 128-ért csináltak vezérlés cserét (vízpumpával, görgővel) szakszervízben. 2 literes benzinesben. 

Előzmény: Papalac (121792)
Papalac Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121792

Szerintem berakják, de lehet, hogy nagyobb óradíjjal :-)

Előzmény: Smíró (121791)
Smíró Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121791

Azt azért kalkuláld be, hogy vitt anyagot nem biztos, hogy beraknak... Én emiatt szakítottam a szakszervizzel, mert elkezdtek más - nem INEO QARTZ - olajat forgalmazni és többek között a más olajat nem akartam elfogadni, ők meg a számlával igazolt, bontatlan egyebeket. Alkatrészről nem is beszélve.

Előzmény: Papalac (121790)
Papalac Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121790

Bementem a PUG szervizbe, hogy megcsináltassam a vezérlés, vízpumpa görgők, segédszíj cseréjét. másfél hét múlva (2017.08.09) tudják vállalni és 200 ezres ajánlatot adtak. Mondom legutóbb még csak 80 kilóról beszéltek. Az csak vezérlé csere lenne vízpumpa és egyebek nélkül. Ezt nem értem. Vezérléssel együtt nem szokták a hosszbordás szíjat és a görgőket cserélni?

Mindegy nézegetem és 60 ezer a vezérlés, vízpumpa és 58 ezer a feszítő görgő! Mondom valamit elnézett ennél a feszítő görgőnél. Az pedig annyi! Akkor azt felejtsük el, az még megy, meg kicsi kedvezmény és máris 110 alatt vagyunk.

Elmentem az alkatrészeshez és Gates segédszíj feszítő meg menesztő görgőt és szíjat 20 ezerért megrendeltem. 1 hét alatt csak kicserélem az a rossz menesztő görgőt, ha nem akkor meg azzal együtt kapják meg az autót és cseréljék azt is. A Gates feszítő 10k!, de elég lenne csak a görgőt kicserélni.

Előzmény: Papalac (121783)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121789

meglehetősen probléma, több oka is lehet, mindenképp nézess utána!

Előzmény: Péter_szd (121788)
Péter_szd Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121788

Sziasztok,

Elsősorban dízel-szakikat kérdeznék. Az autóm RHS HDI, volt hibakód kiolvasáson, néztem a mért adatokat és a véleményetekre lennék kíváncsi:

Alapjáratom olyan 200mbár-al van elmaradva a turbónyomás a kérthez képest, majd olyan 2200-as fordulatnál majdnem 300mbár a különbség.

Ez mennyire probláma, utal vmi hibára?

Előre is köszönöm a válaszokat.

pepe_pepe Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121787

Sziasztok,

Eladó az alábbi P307SW, "gyári matchbox", dobozban. A dobozfedél kissé karcos, cserébe a cucc benne

makulátlan állapotú

Érd:

pepecske kukac freemail.hu

ádibébi Creative Commons License 2017.07.31 0 0 121786

A felni belső, üreges felébe megy be a műanyag doboz, azzal megy felfelé. :D

Így akartam írni, de most rájöttem, hogy még ez sem teljesen azt jelenti, amit írni akartam :D Természetesen a felni üreges fele lesz alul, az alá megy a műanyag doboz, az egészet leteszed a földre, így fölfelé kerül a felni "teli" fele.

Előzmény: Trabee (121772)
szucsati Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121785

Érdi emelkedőn nekünk is Apf, le Érdre, újraindítás, azóta megy.

Papalac Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121784

17:05-kor értünk haza, kb 300 km. 12:30 körül állt le a motor. 13-ra itthon akartam lenni!

Papalac Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121783

Tali után hazafelé.

Előzmény, hogy kicsit sírt valamelyik csapágy a segédszíjnál vagy feszítő vagy generátorra tippeltem. Mivel így vettem és nagyon esedékes lett volna avezérlés cseréje és probléma nélkül elmentem így vele már 3000 km-t, úgy döntöttem, hogy a "bejáratott" vezérléssel indulunk el inkább, mint egy frissen cserélttel. Ki kell bírnia azt a 650 km-t.

Odafelé semmi gond, kicsit nyígott mint egy rendes turbó.

Ma, visszaút. Indulás Agárdról, 10:30-kor, semmi gond, autó megy szépen. Budapast előtt (22 km-el) pittyegés, alacson akkumulátor feszültség. Addigi 14V helyeet már csak 11,9V. Hoppá, itt valami szíj gond lehet, nincs töltés, klíma se hűt.

Megkezdődött a gázpedál taposása, fogyasztók lekapcsolása. Vagy hazaérünkma maradék töltéssel vagy nem. M7-ről M3-ra kellett volna eljutnunk, de valamit elnéztem, mert egyszwrcaak eltűnt a táblákról az M0 és átváltott M1 Győr-re. ( enyhe káromkodás, első lehetőségnél visszafordulás, Herceghalom környékén lehetett). Gázpedál folyamatos taposása melltt helyes útirány megtalálva. 150-el végig M0, M3. Igyekeztem, hogy nehogy lemerüljön az akksi. 143-as kilóméterkő előt nemsokkal, egy benzinkút után és egy VÉDA elött, a felhajtó végén az autó megadta magát, megjelent az APF és leállt. Akkumulátor márcsak 10,5 V. Ciki.

Telefon 112, hogy küldjön már valami autómentőt. Ehelywtt egadta egy autómentő telefonszámát. Felhívtam, mondom egy feltöltött akksi kisegítene. Neki nincs, másik telefonszám. Annak sincs és vasárnap lévén nem tud sehil venni. Mondjuk áruházak nyitva! Mindegy. Séta vissza benzinkúthoz, közben elakadásjelző, mellény kikaparása a csomagok alól. Benzinkút kb 1 km. Kérdezem a kutast kint, hogy akkumilátor van-é? Van, milyen kell. Mondom személy. Az is van. Megyek be. Küldenek kima kutashoz. Amyátokatbsétáltassátok. Van 2 fajta 56 és 72 Ah. Mondom 56-os jó lesz. Csak Bosch van (az olcsóbb most nincs)  31700 Ft !!! Kutas: pályán minden drágább. Rohadjatokmmeg!

Akksival séta vissza. Akkusaruk le, de szerszám semmi, mert a cicusokhoz minek. Jó autót nem kell szerelni. Egy univerzális mini, szétnyitható 500 forintos fogó, (cserkészm, semmire nem jó fogó van csak). Nem tudtam kicsavarni a csavart. Séta vissza benzinkútra, sok kamionosnak csak van egy 10-es kulcsa. Mind külföldi volt! Csak néztek rám. Szerncsére a parkolóba régi swift felnyitott motorházzal. Mondom mi a bajom. Van kulcsuk, nincs cserébe gyertyakulcsom. Nekem semmi. Ideadták. Közben indítózottt a srác, a víztartálynál fúlyt ki. Mondtam hagyja mert ez hengerfej tömítés nem gyertya gond. Mindegy kulccsal séta vissza, akku kicserélva. Séta vissza a kulccsal. Eljöhettem volna, de rendes embereket nem verünk át. Kulcsér cserébe cigaretta :-).

Autóhoz vissza. Ez eddig olyan 6 km a tűző napon mellényben! Senki nem vitt vissza, nagy ívben kikerültek.

Első indításnhelyett csak gyújtás ráadás, közben valami beszélgetéa foszlányok, hogy az APF pár indítás után tűnik csak el. Első indítás után hibák maradnak, autó prüszköl. Második indítás (az akksira ugye vigyázni mert csak 12,4V volt benne) után hibajelzések maradnak és kiegészült egy "Emergenci " módra váltással. Autó nem pörög fel, gázadásra erőteljes rángatás. Minsegy onnan el kell jönni, majd az első lehajtónál lejövök a pályáról. Rángatva nagy nehezen feltornáztam 5.be, így sikerült 50-es sebességgel döcögni. Tovább simmi, gázadásra rángatás, max fordulat 1500. Alatt ok, felette rángatok, szétesek jelzés. Így jöttünk kb 45 km-t egy ora alatt leállósávban, elakadás jelzőt csak nagyobb hátsó forgalom esetén bekapcsolva. Mondanommse kell, hogy amint elindultunk a szembe oldalon rendőrautó, rendőr telefonál. Asszonnyal megbeszéltük, hogy küldi ránk a társakat. Legalább lesz aki hazahúz :-) 

Autópálya szinte haza visz. Faluba, stopplámpánál feltűnik, hogy nincs fékrásegítés. Na találj még ki valamit! Beálltam az udvarra és kicsit ideg voltam. KV, cigi, kipakolás után autót beindítom hiba eltűnt, lehet pörgetni a motort.  

Ennyi. Garázsból ki a másik autót, ezt meg félreállítva.

APUG nem hagy unatkozni.

komisz277 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121782

Érdekes, hogy kis távolságokon ez nem észrevehető, viszont nagyobb távolságokon ez már előjön. És észrevehető egy kis dadogós járás is ilyenkor a motoron.

Előzmény: opel123 (121773)
komisz277 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121781

Szia! köszi a választ.

Nem rég vettem a kocsit és motordiagnosztikán megvizsgálták, a motordiagnosztikás azt tapasztalta, hogy a befecsik korrodálhattak, mert kereskedésben sokat állt az autó és ezért javasolta az injektor tisztítást, ill. az ultrahangos tisztítást (csak arra még nem volt időm és lehetőségem, ezért választottam az olcsóbb és gyorsabb megoldást). Továbbá, megnézte a motor állapotát (azt mondta, hogy nincs nagy gáz vele), egy motor mosást javasolt, utána friss olajjal (még kirándulásom előtt, csak erre akkor sem időm sem pénzem nem volt, tekintve, hogy a megvásárlás után cseréltem benne olajat), de ezt is valamikor mostanában szeretném akkor megejteni (motormosó adalék a régi fáradt olajba, majd járatás kicsit és friss olaj bele, egy kis Metabonddal mondjuk). Egyébként az injektor tisztítókkal nekem pozitív a tapasztalatom, jobban megy és sokkal kevesebbet fogyaszt.

Az elektromos problémára visszatérve: nem tapasztaltam, hogy bármelyik izzó világított volna. Az lehetséges, hogy ez idővel, lassan teljesen lemeríti az akksit? vagy ez az "eco mode" megvédi teljesen az akksit? Egyébként motordiagnosztikán, ez volt a 3-ik dolog amit észrevettek, hogy számítsak rá, hogy út közben le fog merülni az akksim (mert ami benne volt a kereskedésben akksi, nem tartja meg a feszültséget és lemeül - mondták nekem az indulás előtt). Emiatt cseréltem akkor gyorsan akksit. Lehet, hogy nem tölt eléggé a generátor?

Sajnos, mára már mint egy idegrendszer hálózza be a kocsikat mindenféle kütyü, érzékelő és ez már a mi idegrendszerünket is roncsolja.

Előzmény: Smíró (121771)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121780

Üdv, eladó 1.4 benzinesbe (10/03, 16V, KFU ET3J4, 65 kw) való utángyártott új légszűrő, ára 2000 Ft. E-mailem publikus, átvétel Bp-n Soroksár vagy Erzsébet.

naveed Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121779

Sajnos nem fog eltünni a check lámpád. Az csak a hiba törlése itán lesz újra sötét. 

Kezdj el gyűjteni a katalizátorra. Nálam a P0420 vége új katalizátor lett. 

Sokáig húzhatod, mert a hibán kívül megállni nem fog emiatt. 

Előzmény: komisz277 (121770)
top of the line Creative Commons License 2017.07.30 0 0 121778

Nagyon köszönöm a segítséget. Akkor ezek szerint szét kell szedetni és ha felújítható akkor el kell küldeni nekik a szettet és felújítják. Szerelési díj mennyi lehet kb?

Itt nagyon nehéz szerelőt is találni olyat meg pláne aki " hozott " anyaggal dolgozik. Jövő héten megpróbálok szerelőt keríteni és felhívom ezt a céget. Ha lesz aki szétszedi megnézzük mi lehet a baj ami ezt okozza nálam,bár biztosat senki sem tudott eddig. Annyi hallani,hogy a kuplung kinyomása elején nagyon csattog és nem mindig emel ki,de eddig azt hittük munkahenger,de a héten egy szerelő azt mondta szerinte a kuplunggal lesz a gond. Itt tartunk...

Előzmény: krisztian98 (121776)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121777
Előzmény: krisztian98 (121776)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121776

RHR-re 105-t mondtak.

(Amúgy a Unix-ban mondták, hogy a referro-val jobban járok, mint az új szettel.)

Előzmény: krisztian98 (121775)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121775

Ide küldték:

https://www.jofogas.hu/pest/Kettostomegu_Lendkerek_Es_Kuplungszerkezet_Felujitas_24_Ho_Garancia__28078012.htm

Itt Zeg-ről a referro javasolta őket, nincs valük baj azt mondták, eddig 1-el sem mentek vissza.

A referró csinálta nekem a kuplung részt 2-st a Váci cég.

De a Váci cég is csinálja akuplung felújítást 3-4 nap az átfutás oda-vissza küldéssel...

Előzmény: top of the line (121774)
top of the line Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121774

Csak kérdés milyenek lesznek a tapasztalatok. Hova valósiak akik csinálják a felújítást? Az enyémben lehet nagyobb a gond,de akkor derül ki ha szétszedik.

Előzmény: krisztian98 (121766)
opel123 Creative Commons License 2017.07.29 0 1 121773

A villogás a generátor feszszabályzója, egyenirányítója miatt lehet.  Ezt meg kéne nézni, mert a friss akksit is kukáztatja.

Trabee Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121772

Igy a helyes, igy van az enyém is, Ádi nem jól mondta.

Előzmény: _Flood_ (121769)
Smíró Creative Commons License 2017.07.29 0 1 121771

Adalék: a szerelők nagy része nem kultiválja. Felold ezt-azt, ami galibát okozhat. Motorolaj csere előtt is az adalék gyártó javasolja. Ja, ha utána rendesen átmossák a motort és újra leeresztik. De ha rámegy az új olaj, okozhat meglepetést. Hát ilyen szerintem az injektor tisztító és egyebek is. Off Suzukiba önt9ttem Spurit - nem tetszett neki. Most is ott van 3/4-ed flakon. A PUG-ba be nem önteném.

Pár perc után mindegyik "eco" módba áll. Így védi az aksit. Sokakat zavar, mert nem lehet pld. rádiót hallgatni mosás közben, stb. Ha beindítod pár percre, újra adsz neki valamennyi időt. 20 perc után lép át eco-ba először. Utána ameddig járatod, annyi percet bír - ha jól tudom. De a lényeg ez. Lehet, égve maradt egy beltéri izzód éjjelre, de az eco módba állás megvédte az aksid a lemerüléstől.

A villogás elektronikai hiba lehet, ha az izzók rendesen a helyükön vannak. Feszültség szabályzó? Majd a tronyos szakik...

APF hiba rejtély. Sok minden okozhatja. ELM ki nem tudja pontosan olvasni, de megbízhatóan más sem. Régen, amíg nem rakták tele mindenféle érzékelővel a verdákat, észre sem vettük. Rángatott a Lada, rankoltunk legfeljebb jobb benyát bele, kiégettük egy kicsit pörgetéssel és rend is lett. Most a lámpák és üzenetek keserítik meg az életünket. Jobb üzemanyag bele, hajtsd meg. Ha a lámpa meg kialudt és nem jön vissza, ne is foglalkozz vele. Átmeneti hiba volt. 

komisz277 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121770

Sziasztok! (PUG, 2005, 1.4 benzin KFU)

Múlt héten voltam pár napot kirándulni (kb. 1100 km oda-vissza). Az ódaút kb. felénél menet közben bevillant a MIL lámpa és bejött az "Antipollution faulty" hibajel. Mielőtt indultam volna tankolás előtt beletöltöttem az üzemanyag tartályba kb. 200-300 ml injektor tisztítót (mert nem rég vettem a kocsit és tanácsolta a szerelő, hogy ki kellene tisztítani a befecsiket), majd rátankoltam. Hazajöttem, majd ELM327-tel kiolvastam és a P0420 hibát dobta ki (katalizátor hatásfok csökkenés 1. hengersor). Visszafele úton szintén kapott egy újabb injektor tisztító adagot, de akkor már nem jött be ismét, mert már eleve világított a check lámpa.  Kérdés: lehetséges-e, hogy ez a hiba emiatt jelent meg, vagy komolyabb kivizsgálást igényel a dolog?

Más: a kirándulás egyik napján reggel indításkor kicsit késleltetve (pár másodperc) jelentek meg az ellenőrző lámpák a műszrfalon, majd a középkonzolon megjelent a "eco mode" felirat. EZ mire vonatkozik? Az akkumulátor miatt írta ezt ki, hogy gyenge az áramellátás? vagy ez micsoda?

Továbbá: az út első felénél (kb. 570 km) egyik piros lámpánál állva az előttem álló autón észrevettem, hogy enyhén villognak az első lámpáim (főleg, ha bekapcsoltam a klímát, és közben hallgattam a rádiót, ill. GPS is csatlakoztatva volt). Ez az akku miatt lehet? (zsír új akksi van benne, 56Ah-s). Haza úton nem használtam 2-300 km-ig a magnót és a klímát is minimálisan, hazaérve szintén azt tapasztaltam miután kiszálltam a kocsiból, hogy a lámpák enyhén villognak (mármint a tompított fényt használva, kb. mint egy dinamós biciklin, ahogy hajtja az ember olyan intenzitással világítanak a lámpái). Ez mitől lehet??

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.

komisz.

_Flood_ Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121769

Találtam pár képet, ott pont fordítva van. Bocs az értetlenkedésemért, de nem akarnám hogy valaki szélvédőjén landoljon. 

Előzmény: ádibébi (121765)
d.jocov Creative Commons License 2017.07.29 0 0 121768

Srácok!

Okosítsatok ki légyszi, hogy lehet 1 2 3 fokozatban is tempomat? honnan tudja hol érzékeli, hogy milyen fokozatban van a váltó, hogy lehetne átverni?

Reméllem nem kérdeztem nagy butaságot....

köszönöm előre is a segítséget !

krisztian98 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121767

De jó lenne veletek lenni, de a sors nem engedi....

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121759)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121766

Én felújítattom. 95eft minden.

A kettősbe rugós acél helyett valami titánium ötvözetű rugó kerül.

A kuplung meg kevlár kompozitos lett.

Elméletileg jobb, mind2 mint a gyári minűségű.

Kevlár nem ég meg hő hatására + jobban tapad is. Még 5-7 nap remélem mire visszakapom a kocsit

Előzmény: top of the line (121760)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121765

A felni belső, üreges felébe megy be a műanyag doboz, az lesz felfelé

Előzmény: _Flood_ (121764)
_Flood_ Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121764

Sziasztok,

tegnap életemben először letekertem a pótkereket egy defekt miatt. Viszont a felfokozott lelkiállapotomban elfelejtettem megnézni, hogy a lemezfelni melyik felének kell lent lenni, hová kell tenni a kerék tartó műanyag tárcsát?

Kösz a választ.

307hdi break 2005

ádibébi Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121763

Öszedobhatunk egy jófajta gulyást, vagy pörköltet, szívesen vállalom akár.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121759)
elhart Creative Commons License 2017.07.28 0 0 121762

Sziasztok!

Átolvastam ezt a fórumot is nagyjából, de nem nagyon találtam megoldást, és sajnos a szerelő sem, de gondoltam beírok, hátha valaki már megoldotta. :)

Adott egy 2006-os face liftes 1.6B kombi. Reggeli indulások alkalmával furán jár a motor elég sűrű esetben, és füstöl a kipufogó szépen és büdöset. 2.-3. indításra ok lett, helyére kerültek a dolgok. (persze a Anti. fault üzenet jött ilyenkor) Egyik reggel nem indult. Elvontattam szerelőhöz, mondta hogy a motorszelep(?) vagy fedél tömítést kell cserélni, mert az olaj befolyt a gyertyákhoz. Megcsinálta, tegnap elhoztam, minden rendben volt. Ma reggel alig akart beindulni, dadogva indult be elég nehezen ...füstölt, Anti. fault hiba ismét kiírva.

Van esetleg valakinek valami ötlete? (szerelő hajnalban nyaralni ment :) )

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121761

Végül is igazad van..... hűtőventillátorhoz kell. A kis fokozat nem megy.Diaggal sem tudjuk kapcsolni csak a nagyot. A késbiztit is félig olvadt állapotban találtam a relék mellett.

Előzmény: FeZ_ (121755)
top of the line Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121760

Egy kis segítség kellene. 2007-es 2.0HDI  sw  RHR motorkódú  az autónk és úgy néz ki kuplungozni kellene. Beesik a kuplungpedál és mást nem látok kiútnak a helyzetből.Szerintem komplett lesz az egész cserélve,de a kérdés milyen menjen bele. milyen tárcsa,szerkezet kettőstömegű stb ,esetleg szett és ha már lekerül a váltó mi legyen még cserélve. Van aki azt ajánlotta csak peugeot szervízbe vigyem ,mert ott tuti jó minőséget raknak bele.

Várom tanácsaitokat és esetleg hol vegyem meg mert ismerős csak a bárdinál van a többi nem tudom mennyi lenne. Várom a hozzászolásokat és a segitséget. Még szerelőt sem találtam,mert itt is sok a megbiíhatatlan már.... sajna.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121759

X. Fórum találkozó

Időpont 2017. július utolsó hétvégéje 28-30

Hely: Garden szálló

Helyzetjelentés.
Faház:Két helyiséggel ellátott, 2x2 vagy 2x2+1 pótágyas ágyak. Hütő van, hol 80L-es, hol 120L-es. Linoleumos szobák, a wc és tusoló csempézett.Kétfaházhoz van 1 bojler.Fahaz teraszán néhol van kerti asztal és szék, de nem mindenhol, mert az EFOT-os csapat széttört majdnem mindent.Fahazak ablakai és ajtaja szunyoghálóval ellátott.Szoba sötétítése külsö zsalugaterrel.

Zuhanytálca az idő lekoptatta, ha kényes vagy rá, akkor hozzá belevalót.
Estére hozzatok meleg rucit és pokrocokat.

Wc-ben az olcsobbik papir van, aki kényes hozzon magával.

Ágynemű huzat van.Szemetes zacsit lehet kérni, adnak is.

Szunyog van dögivel, igy riasztót, illetve írtót,füstölöt hozzatok

Lidle,Aldi, 2-3 km belül, vízpar kb 1 kmVan saját medence, víz van benne, de jelenleg hideg. Hinta, mászoka van.
Tanyért,evőeszközt poharat hozzatok.
Kocsikkal be lehet állni a faház mellé, vagy elé, attól függ ki hol lakik majd.
Kulcsok nálam vannak, igy engem keressetek.

Kaja: szombatra lehet át kelle gondolni az ebédet, pld egy pörire és vacsira a grillezés

Net nincs, max ha hozol magaddal de az is csak 2G halózat."E" megjelöléssel.

Kérdés esetén hivjatok 209888724

Balázs Róbert

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121734)
Krisztián.nagy Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121758

Köszönöm

FeZ_ Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121757

Szerintem vagy leugrott az egyik váltóbowden feje vagy elszakadt/eltört a bowden. 

Előzmény: Krisztián.nagy (121756)
Krisztián.nagy Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121756

Sziasztok...volna egy problémám..2003 1.6 peugeot 307..

Leparkoltam az autóval..10 perc múlva indultam volna tovább de már hátramenetbe nem tudtam kapcsolni a váltót...A váltó jobbra balra lötyögött...Minden sebességi fokozatban ugyanazzal a sebbességgel megy..Konkrétan mintha 3-as ban  lenne...

Motor kuplung működik...Valakinek ötlete.....Sebessége be lehet rakni..Csak egy sebességi fokozat van...Segítséget előre is köszönöm

FeZ_ Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121755

Ragaszkodsz a Bitron-hoz ?

Mert ez egy "sima" 5 lábú relé, majdnem bárhol kapsz, csak nem Bitron gyártmányban.

(pl. Bárdiban van Nagares, Bosch....)

Előzmény: hegizoli 307 SW (121754)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.07.27 0 0 121754

Bitron relét keresek..... Valakinek esetleg???

Zolysys neked van :D:D

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 121753
Előzmény: kisbenga (121739)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 121752

Ilyen ajtót hoztam el valakinek a clubból, akkor 50eft kértek érte,de abban nem volt ablaktörlő és rendszámtábla világítás.

Lehet, hogy egy szélvédő csere olcsobb lenne.

Előzmény: meromokus (121742)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 121751

Nekem csak egy 327-em van, de veresen tudok ajánlani szakit

Előzmény: kisbenga (121739)
Gaby82 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 121750

Ezt én is tudom, hogy az erőhöz semmi köze. Ezért is írtam külön hibaként fel.

Előzmény: ádibébi (121749)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.25 0 0 121749

A télen nem éri el az üzemi hőfokot az egy külön probléma szerintem az erőtlenségtől, vagy a termosztát nem jó, vagy a víz hőmérője.

Előzmény: Gaby82 (121744)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.25 0 0 121748

Igen többször is előfordult az üveg törése. 2 csavar tartja belülről az ajtót

Előzmény: meromokus (121742)
micro521 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121747

Köszi, majd alánézek, hogy hol ázhat.

Előzmény: meromokus (121746)
meromokus Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121746

Elvileg csak simán bepattanó patentok tartják. Elég ragaszkodóak tudnak lenni, szóval ne lepődj meg ha nem adja magát könnyen.

Előzmény: micro521 (121740)
soryton Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121745

..a gyertya akkor sem jó hozzá ...  lehet a trafó is haldoklik ... 

Előzmény: Gaby82 (121744)
Gaby82 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121744

Utána voltam vele gázosoknál, számítógéppel állították menet közben, szűrő is akkor lett cserélve. Benzinnel is ugyanaz a jelenség mint gáznál.

Előzmény: soryton (121743)
soryton Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121743

""...Gyertya 5000km-rel ezelőtt lett cserélve, 4 pólusú bosch. .... ""   pl. ez a gyertya nem igazán jó a gázhoz ...legyen egypólusú a motorhoz való NGK Vagy Bosch  0,6-0,7 -es hézaggal...  nézesd át a gázrendszert/vezérlőt   mert lehet újra be kell állítani / programozni.... gáz szűrők mikor volta cserélve ...? 

Előzmény: Gaby82 (121738)
meromokus Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121742

Sziasztok!

Cserélt már valaki 307 kombin csomagtérajót? Hogy lehet leszedni?

Hallottatok olyanról, hogy magától betörik a hátsó üveg? Nem volt semmi értékes a kocsiban és nem is tűnt el semmi, ráadásul fényes nappal történt az eset, nem hiszem hogy betörték volna.

Mindenesetre, lehet jobban kijövök ha veszek egy ajtót, mint ha a szélvédőt cseréltetem. Vélemény?

Köszi,

Tamás

Bubba76 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121741

Sziasztok! " kérdésben kérnék segítséget: pug kombi, 2003 év, 1.6 benzines

1. Szivargyújtó csatlakozás bekötése hátra. Hol van ennek a helye, illetve ajánlott-e házilag barkácsolni, van-e leírás valahol?

2. Csomagtér világítás (lenti, oldalsó) nem működik. mértünk mindenfelé és ok, hogy a csomagtér felnyitásakor kapcsolna de onnan csak egy vezetéket kap (sárga-zöld). a másik (lilás szürke színű) elindul előre a Hayness szerint vmi interface-be, ami jelen esetben nem tudom mi. a mérések során levont következtetés, hogy onnan nem kap áramot, jelet, bármit is.

Szóval a szivargyújtó beköthető-e házilag, nagyon bontogatni kell-e miatta, illetve mi az az interface s leginkább hol található?

Köszönöm!

micro521 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121740

Sziasztok!

Nemrég kicserélték az SW-nk csomagtér ajtaját, és azóta nagy esőzés után (áll az autó ilyenkor), ha felnyitom a csomtér ajtót akkor kb 1 dl víz folyik ki a hátsó szélvédő feletti belső műanyag takarás jobb széléből.

Mit lehet ott rosszul összerakni?

Van valakinek robbantott ábrája a csomagtér ajtó alkatrészeiről?

Hogyan lehet leszedni a hátsó szélvédő körüli belső műanyagot?

Üdv, M

kisbenga Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121739

Sziasztok! Vácon vagy közelében van valakinek diagja? Meglepett a Pug egy apf-fel. Köszi előre is!

Gaby82 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121738

Csak benzinnel indul, gázra 1600as fordulat vagy 30C-os vízhőfoknál kapcsol. Országúti használat a 90%. Gyertya 5000km-rel ezelőtt lett cserélve, 4 pólusú bosch. Hűtő kb 3 éve volt takarítva.

Smíró Creative Commons License 2017.07.24 0 0 121737

Szerintem az első kérdés az lesz, hogy gáz-, vagy benzin üzemben indul nehezen és nincs kraft. Erről írhattál volna valamit. A második az lesz, hogy olvastál-e vagy 10 hozzászólást az üzemi hőfokhoz itt alant, mert ilyesmiről volt épp szó. Na ehhez kapcsolódik a kérdés; tisztítottad-e valaha a hűtőt és a két hűtőrész között? Mert hogy az üzemi hőfok szabálytalankodás alfája ez lenne, majd ha már ezen a fronton minde oké, akkor meghibásodásra gyanakodni. Nem én leszek a megmondó ember, de eltelt 8 óra a kérdésed óta válasz nélkül, ennyivel viszont előbbre jutsz, ha pontosítod a dolgokat, mert a hozzáértő szakik is ezeket kérdeznék. (Na meg mikor volt gyertya csere, levegő szűrő hogy áll, csak városi forgalom, vagy csak országúti használat, diagoltattad-e és egyéb, ami Neked is eszedbe jutna, ha máson kellene segítened.)

Előzmény: Gaby82 (121736)
Gaby82 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 121736

Sziasztok! Peugeot 307 1.4 benzin/gáz 2002es évjárat, 233000km. 9 éve van a tulajdonomban. Segítségeteket kérném. 3 hibám van jelenleg az autóval.

1. Índításkor néha csak teker és nem indul. Ha másodszor ráindítok pöccre indul.

2. Ha 30C körül van kint a hőmérséklet, feljebb megy a vizem 90C fölé. Télen viszont a 80C-ot is alig éri el.

3. Erőtlennek érzem az autót, főleg ha klímázok. Alig akar gyorsulni, néha rángat is. 9 liter a fogyasztása gázból.

ádibébi Creative Commons License 2017.07.23 0 0 121735

Srácok nem grillezni akarunk rajtuk, nem kell patika tisztára csinálni. A problémát az okozza, amikor a kis járatok jó része fedett lesz, vagy el is tömődik. 

Kilazítod a felső részen a radiátorokat, és bő vízzel kimosod először a motorhűtőt, aztán a közét, végül a klímahűtőt, menetszéllel szemből lökve a vizet. Ha már nem saras a lé, mehet szemből is. Nagynyomásút kerülni, a bő víz slagról többet is ér, meg nem is rombolja a lamellákat. 

Előzmény: ex!letm (121731)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.23 0 0 121734

X. Fórum találkozó

Márcsak pár nap és találka.

Aki le szeretne jönni csak egy napra az írjon nekem, hogy tudjak mondani a szállásadónak egy létszámot.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121621)
ex!letm Creative Commons License 2017.07.22 0 0 121733

A szakszerű tisztítást én is így programoznám, de a csináldmagad-on gondolkoznom kell még...

Előzmény: naveed (121732)
naveed Creative Commons License 2017.07.22 0 0 121732

Lefejtik a gázt, kiszerelik, kimossák, visszateszik, feltöltik. Kb ez a sorrend. :)

Előzmény: ex!letm (121731)
ex!letm Creative Commons License 2017.07.22 0 0 121731

Ha csak a belső járatokat akarod mosni, akkor nem kell kiszerelni, viszont le kell csatlakoztatni a radiátor csöveit a motoroldalról nehogy felesleges lerakódás menjen a radiátor csatornáiba. Ha pedig a hűtőbordákat akarod átmosni akkor ki kell kapni a helyéről. Amit én sem tudok, hogy hogyan tisztítják a klíma-radiátort? Én azt nem hiszem hogy ki fogom szedni...

Előzmény: applausexi (121730)
applausexi Creative Commons License 2017.07.22 0 0 121730

Milyen módszerek vannak a hűtő mosására? Bontani kell-e?

Előzmény: ádibébi (121729)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121729

Majd nézd meg azt a lét, ami lejön belőle, mondjuk még 3-4 kör után is. Akkor megérted. Több kiló mocskot cipelgetünk ott szerintem. 

Előzmény: ex!letm (121725)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121728

Majd a nagyon okosok megmondják, hogy vannak elosztva a hőmérsékletek, de a 2. fokozat asszem 102-105 foknál indul.

ádibébi Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121727

A "nem dízel" itt a megoldás. Azoknak alacsony az üzemi hőmérsékletük. 

Előzmény: naveed (121721)
Smíró Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121726

Csak tapasztalat. Addig nem érdemes költeni rá, amíg az alapok nincsenek rendbe rakva. Inkább legyen nekünk igazunk, Te is jobban jársz.)

ex!letm Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121725

A végén lehet igazatok lesz... Ma rámértem az ECU-ra és 90C fok felett is "inaktív"-ak maradt a két relék, viszont gépen keresztül tudtam mindkettő fokozatot indítani. Szóval a központi egység tényleg nem akar a ventilátorral rámozdulni... Maradt akkor a mosás! Habár még mindig furcsállom, hogy ennyit romlott a hőátadó képessége :S Beavatkozás után majd jön a feedback, addig is köszi a győzködést.

Előzmény: ádibébi (121720)
opel123 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121724

Ha lámpát gyújtott, akkor valószínűleg el is mentett hibát.  Olvastasd ki gyári diaggal.

Előzmény: Vazsan (121723)
Vazsan Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121723

Sziasztok.Adott egy Peugeot 307 HDI 1.6 66kw,2008-as.Autópálya használat közben Horvátországba jövet egyenletes gáztartásnál,leesett a fordulat és nem reagált a gázra,az autó nem döglött be,motorhiba előjött,lehúzódtunk és egy gyors újraindítás után már reagált a gázra,húzott is az autó ahogy kell neki 110km-ert lementünk vele kis pihenés után,majd egy éjszaka pihenés után reggel indításnál nemvolt motorhiba,eltűnt,mintha az autóval semmi sem történt volna. Eléggé elgondolkodtató h mi is lehet ez most valójában. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszokat. 

SilverFlash Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121722

Helló!

Vezérléscserénél (vezérműszíj készlet + vízpumpa) mi az ajánlott márka, ha nem gyárit kérnék?

1.6 HDi, 110Le, 16V, FAP (PUG 308, 9HZH, DV6TED4) 

SeviceBox szerint ez való hozzá: 16 095 256 80

Ajánlott szerelő esetleg Pesten vagy közelében?

naveed Creative Commons License 2017.07.21 0 0 121721

Viszont ez a vízhőfok teljesen normális is lehet, ha kint 40 fok van, az aszfalt meg vagy 70 fokos.

Nekem pl teljesen új vízhűtő és klímahűtő van az autóban, a ventillátor működik és mégis 100 fok környékén mocorog a mutató 130 km/h-nál ebben a melegben (mondjuk ez nem dízel). A hengerfejességet is kizártuk már.

Előzmény: ádibébi (121720)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121720

Szerinted mi változott meg tavaly óta, most miért melegszik?

A motorod üzemi hőfoka 82 fok. Efölé szinte SOHA nem szokott menni a hőmérséklet mutató, ha a termosztát, vízpumpa rendben van, nincs szűkület, levegő, dugulás a rendszerben, nem hengerfejes a motor, és nincs extrém terhelés (a pályatempó, meg az araszolás a nyári melegben NEM extrém terhelés. Ha 2000 méter magasan csapatsz felfelé egy hegyi szerpentinen nyári kánikulában tele autóval, na az extrém terhelés). Amúgy azért nem megy feljebb, mert rendesen van méretezve a hűtőkapacitás.

Ha mégis nagyobb terhelés éri a járgányt, arra az esetre van ott a menetszél mellett a venti két fokozata. Tiszta hűtő és egészséges rendszer esetén ez a két fokozat bőségesen elegendő arra, hogy pillanatok alatt lehúzza a melegedő vizet. Normál üzemben egyébként ez a két fokozat NEM is szokott bekapcsolni. De a lényeg, hogy olyan NEM fordul elő, hogy a mutató tartósan feljebb tanyázik.

Ha a tied feljebb megy normál üzemben, akkor a hűtésed hatásfoka már lényegesen kisebb, mint volt korábban. Ha a klímával bekapcsoló első fokozat nem húzná le azonnal a vizedet, akkor erre fokozott a gyanú.

Ennek az oka pedig tizenéves, bontatlan hűtő esetén 99%-ban az, hogy a hűtő nem szelel rendesen.

Ennyi. Szedd szét, mosd ki alaposan, és lásd meg, hogy helyrejön-e a probléma. Bármilyen szerviz ezt a tanácsot adná, pénzért. De főzheted tovább a motort nyugodtan, és addig is hogyne, kérdezgess tovább szorgalmasan, az biztos megoldja a dolgot. 

Előzmény: ex!letm (121718)
soryton Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121719

...nagy valószínűséggel a ventilátort vezérlő relé/k halt/ak  meg ....

Előzmény: ex!letm (121718)
ex!letm Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121718

Hello,

azért gondolom, hogy nem a kosz a hiba, mert tavaly 30C fok melegbe, megpakolva, részecskeszűrő regenerálása mellett is szögegyenesen 80C fokon állt, most meg ugyan ezzel a feltétellel 100C-ra is felkúszik. Ma amúgy hagytam egy helyben járni és szépen ment fel 92-93C-ig, de a ventilátor nem kapcsolt be. A klímát be majd ki kapcsoltam és a ventilátor az alacsony fordulaton úgy maradt és levitte 80C-ra. Már az nagy segítség volt, hogy megtudtam a klíma mellett melyik fokozatba forog, így érthető hogy a magasabb fordulat hiányában miért nem tudott lehűlni 130km/h-n. Köszi a válaszokat.

Előzmény: ádibébi (121715)
Break 307 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121717

Gratulálunk jó egészséget sok boldogságot kívánunk.

Előzmény: top of the line (121709)
Smíró Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121716

Majd rájön, lehet az omegától is az alfa felé haladni.) Csak akkor kár kérdezni:))

Előzmény: ádibébi (121715)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121715

Sajnos esélyes, hogy rosszul hiszed. Ha még soha nem volt szétszedve, kitakarítva, akkor 99% az esélye, hogy a kosz, mocsok miatt melegszik. Egy alapos radiátor (és -köz) tisztítás (nem nagynyomásúval) az első lépés ebben az esetben. De te tudod..

Előzmény: ex!letm (121711)
szeka666 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 121714

Sziasztok!

Tegnap a kipufogó hővédő lemezt kellett megfabrikálni mert elengedte 4 ből 3 felfogató!Nem is ez az érdekes hanem, hogy elég sok még csak felületi rozsda van a tanktól hátrafelé, főleg a csomagtartó alatt!Szoktak rozsdásodni ezek az autók?Mert nekem ezelőtt egy 206 peugeotom volt és az egyáltalán nem rozsdásodott?!Elvileg nincs gyárilag valamilyen réteggel lekezelve, mert érzem mint ha valamilyen műanyagos réteg lenne rajta (szürke)?!Alvázvédőztessem?

Zolysys Creative Commons License 2017.07.19 0 0 121713

klímánál alapból az I fokozat megy

Előzmény: ex!letm (121711)
top of the line Creative Commons License 2017.07.19 0 0 121712

köszönjük szépen!

Előzmény: Smíró (121710)
ex!letm Creative Commons License 2017.07.19 0 0 121711

Lehet, de nem hiszem, hogy ez megoldaná a problémámat.

Ha jól látom a peugeot service box-ban akkor nekem kétsebességes hűtőventilátorom van. A klíma melyik fokozatot használja? Esetleg csak az alacsonyabb fokozatot? A műszerfali vízhőfokjelző a termosztát melletti szenzorból kapja az adatokat? 

Előzmény: Smíró (121708)
Smíró Creative Commons License 2017.07.19 0 0 121710

Gratula, Isten éltesse sokáig jó egészségben, gazdagságban az örömötökre;)

Előzmény: top of the line (121709)
top of the line Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121709

Üdv mindenkinek!

Itt van és ma megszületett kicsi fiam,Péter. 

további szép napot mindenkinek:-D

Smíró Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121708

Ha a hűtőrácsot (szétnyitva) kitakarítanád, meglepődnél, mi dzsuva jön ki. Pár fokot nyernél iziben...:)

Előzmény: ex!letm (121707)
ex!letm Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121707

Hello,

esetleg van ötletetek, hogy miért melegszik fel az (RHS DW10ATED) motor akár 90C fokig (80C helyett) is ha külső hőmérséklet 25C fölé szökik? Teszi ezt ha lassan araszolok, vagy ha 130km/h fölé megyek. Hűtővíz télen volt cserélve, habár azóta belement vagy 13.000km meg légteleníteni is próbáltam (csak a termosztát + a légszűrő és nem a fűtővíz cső csavarjain). Érdekes, hogy alapjáraton álló helyzetben is kezd nőni a hőmérséklet, de a hűtőventilátor nem kapcsol be. Klíma mellett viszont megy a ventilátor, és ha lekapcsolom a klímát a ventilátor még mindig pörög -> nem nő a hőmérséklet. A csavar viszont ott van, hogy klíma mellett (mikor megy a ventilátor) is melegszik 130km/h felett a hőmérséklet, de nem annyira mint mikor a klíma ki van kapcsolva ezen a sebességen. Megnéztem az aksi mellett biztosítékot és a 16, 18 -as is ép. Mi irányítja a ventilátor működését? Hány sebességes, és melyik sebességben üzemelteti a klíma? Ha jól emlékszem diagnosztikával csak a klíma írt hibát, hogy nem olvas rendes külső hőmérsékletet, viszont a mért paraméterekben jónak tűnt az érték!

Előre is köszi a tippeket.

Smíró Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121706

Az oké. Nem arra gondoltam. Akkor lehet, hogy a riasztó opciója az, hogy az ajtót zárja X idő után.

Előzmény: soryton (121701)
Nores Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121705

Köszi a válaszokat!

Akkor jól gondoltam, hogy alapesetben nem lehet.

gustavsson85 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121704

,,Távirányítóval csukod az ablakot és bedobod közben a kulcsot :D"

Az ember azt gondolná, hogy ilyen a való életben sosem fordulhat elő, közben meg... Ismerek rá élő példát, mert a sógornőm volt az (egy OFF-os Mégane-nal) :)  Beállt a kertbe, és a férje előzőleg mondta, hogy a kulcsot majd hagyja csak az ülésen, mert szerelni akar rajta valamit. Viszont ő már rányomott a teljes zárás gombra, amikor eszébe jutott, hogy mit kért a férje, ezért gyorsan bedobta még az ablakon a kulcsot.

Szerencsére volt pótkulcs, nem is messze, de azért máig jókat röhögünk ezen :)

Előzmény: szucsati (121702)
naveed Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121703

Azaz, ez a legjobb megoldás rá. :D

Előzmény: szucsati (121702)
szucsati Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121702

Távirányítóval csukod az ablakot és bedobod közben a kulcsot :D

Előzmény: naveed (121697)
soryton Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121701

...ez nálam úgy működik , hogy ha távval nyitom a kpzárat  ,de az ajtót nem kb. 1 perc múlva visszazár a kp.... 

Előzmény: Smíró (121699)
soryton Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121700

...na még 1x....

Előzmény: soryton (121698)
Smíró Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121699

Szerintem igen, mert mint ha lenne olyan opció, hogy x idő múlva automatikusan záródjon az ajtó. Azt nem tudom, hogy ha a gyújtáskapcsolóban marad a kulcs záródik-e, de ha a kivételt követően az ajtókat becsukod, akkor automatikusan bezárhat. Zoly írta, hogy nem, ő a guru, de úgy emlékszem, hogy ezt be lehet állítani szoftveresen. Így ha kiszállsz, de a kulcs az ülésen, vagy a csomagtartóban marad, akkor a beállított idő - talán 2 lehetőség van, 3 és 5 perc?? - záródik és akkor elnyeli a kulcsod. Vagy csak álmodtam?

Előzmény: Nores (121694)
soryton Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121698

,,,így nézz ki ...

Előzmény: soryton (121696)
naveed Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121697

Kivéve, ha a kulcsot bent hagyja és a pótkulccsal zárja be az autót. LOL

:D

Előzmény: Zolysys (121695)
soryton Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121696

...kettős relé a motortérben ...?

Előzmény: szilo-123 (121693)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121695

307 be nem

Előzmény: Nores (121694)
Nores Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121694

Egy találós kérdés:

307-esbe (utasterében vagy csomagtartóban hagyva) be lehet zárni a kulcsot?

Mindig értetlenül állok a helyzet előtt: xy típusba bezárták a kulcsot. 307-esem volt 10 évig, de nem ismerek módszert, amivel véletlenül bele lehet zárni.

Ha távirányítóról nyitható a csomagtartó, akkor belezárható a kulcs; de ha ezt az eshetőséget kizárjuk?

szilo-123 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121693

Sziasztok! 

Segítségre lenne szükségem egy Peugeot 206 , 2003 évjárat GTI , NFU motorkodos 1,6 16V benzines csoda 
javításában. 
(esőszenzoros, automata lámpakapcsolós verzió)
Hiba, a legnagyobb gond , hogy nem indul az autó.
Előzmény: motormosás (nem tartom a hiba okának, mert az autó hazajött még lábon és másnap is indult, de ki tudja inkább leírom)
Ami szerintem valószínűbb az az, hogy erősítő és magnott szereltem bele, nemáram alatt, mégis kipróbálásnál, sajnos a kábelköteg beesett a műszerfalon belülre és rövidre zárt.
A BSI modulon az F4 20A sárga bizti kilőtt, cseréltem, továbbra sem indul...
Delphi és gyári hibakód olvasás után a műszer tételnél az alábbi egyetlen hiba olvasható: 
Nincs kommunikáció a BSI és a Comm 2000 között (mindkét diag. a Delphi és a PP2000 is ezt irja ki)
Peugeot szerviz 6 hét után egy BSI cserét és újra programozás követően a gyárral egyetemben kijelentették, hogy kábelszakadás van a kábelkötegben.Esetleg rövidzárlat... :(
A motor vezérlő egységben pedig tele van hibával, gyújtás , befecskendezés stb...
Minden hiba állandó azaz, nem törölhető.
A régi BSI-t elküldtem egy műszerészhez a COM 2000 együtt 2 hét méricskélést követően azt az infot adta, hogy mindkét egység hibátlan, sőt az ő Peugeotja az én COM 2000 -el indult is... 
Kérdés honnan fogjak neki a dolognak???
Ami működik az a helyzetjelző elöl hátul, belső világítás illetve a centrál zár de csak a zárban , távirányítóról nem.
Azon kívül, hogy az autó nem indul nincs duda, nem reagál a tompitott fény felkapcsolására, illetve az index karra sem reagál.
Olykor-olykor előfordul, hogy az akkusarú rá tételekor az első ablaktörlő lapátok bemozdulnak egy 5 cm. 
Olvastam, hogy van egy Relé ami a BSI-t védi hasonló esetekben sajnos én csak egy relét találtam az egész autóban a BSI alatt PSA van ráírva 5 lábú... ez lenne az?
Motortérben csak a hűtőventilátor relléje van más nincs :(
Minden építő jellegű segítséget elfogadok és természetesen az eredményt itt megosztom.

Szép napot mindenkinek :)

didyman Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121692

Aha, szuper. Akkor jelölök a tárcsán, bár a tűzkarikára tippelek inkább. Tűzkarika ilyenkor cserés, vagy ha azt mondom, hogy ezzel együtt lehet élni (jelzi, ha túl óvatos a gázpedál kezelése :-D ), akkor hagyjam így, bajt nem okoz?

Előzmény: Zolysys (121691)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.18 0 1 121691

főtengeyl ékszíjtárcsa, kipuff tűzkarika

Előzmény: didyman (121688)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.18 0 0 121690

akkor csak diaggal

Előzmény: krisztian98 (121689)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121689

facelift utáni...

Előzmény: Zolysys (121687)
didyman Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121688

1,6-os NFU motoros jószágon mi adhat ki nyikkanó hangot, főleg alacsony motorfordulat (indítás, óvatos indulás, gázfröccs utáni megtorpanás) esetén? Hátulról hallom, de nem tudom eldönteni, hogy lentről, vagy a pillangószelep alól.

Zolysys Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121687

nem gyújtáson hanem csak gyújtás I en amikor csak aza aksi pilácsol

Ha facelift előtti.,...

Előzmény: krisztian98 (121685)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121686

Az a gomb vacakolni szokott........masszírozd és reménykedj :) ....(gyújtás mellett)

Előzmény: krisztian98 (121685)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121685

Van gomb. Gyújtás mellett 1-er megnyomni?, vagy hosszan?

Előzmény: Smíró (121682)
Smíró Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121684

Bármi lehet, szerintem nem érdemes foglalkozni vele. Törlődött is, ha már nem lökte a piktogramot és az üzenetet. Környezetvédelmi hiba a mazsar neve.

Előzmény: Dizzyws (121683)
Dizzyws Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121683

Sziasztok!

Ma indulásnál  kivillant a motort jelzo diagram lampa es a szamitogepen az „Antipollution fault“ hiba jelent meg, de semmi hibát nem vettem észre rajta. Mentem kb 10 km-t utána haza 4-be kicsit nagyobb fordulaton hátha a fap szórakozik. Hazaértem leállítottam indítom és eltűnt a hiba. A kérdésem, hogy most mit kezdjek vele vigyem valahova vagy használjam csak tovább? Most készülünk hétvégén a Balatonra  (kb 120km) nem szeretném ha lerobbanna útközben. :D Eddig ilyen gond sosem volt. (307, 2.0, RHS)

Köszönöm a segítséget előre is.

Smíró Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121682

Ha van az index karon gomb, hosszan nyomva azzal. Ha nincs gomb, akkor menüből - laptoppal.

Előzmény: krisztian98 (121681)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121681

Sziasztok,

Hogyan tudom deaktiválni az automatikusan felkapcsolódó fényszórókat?

Köszi:

K

Zolysys Creative Commons License 2017.07.17 0 0 121680

fékpedál kapcsoló, kuplungpedál kapcsoló, Geo labda, rail szenzor stb

Előzmény: peto.istvan (121679)
peto.istvan Creative Commons License 2017.07.16 0 0 121679

Sziasztok!

Technikai tanácsot kérnék tempomat rakoncátlan működése kapcsán.

Járgány: Peugeot 307 SW 2005.12. havi 1,6Hdi Motorkód: 9HY (DV6TED4)

Mostanság a következőket tapasztalom. Megyek az autópályán 5. fokozat 120-130km/h tempó. A tempomat be van kapcsolva. Minden előzmény nélkül hirtelen OFF állásba teszi magát. Ilyenkor két opcióm van.

1 - Visszakapcsolom és megy tovább

2 - Visszakapcsolnám :) de nem tudom. Speed Control System Faulty hibát dob

Ilyenkor nem állítom le a motort hisz a pályán megyek. Eltelik kb. 5-10 perc és lás csodát ismét megy vagy nem :(.

Ami még furcsább és szintén 2-3 napja csinálja. Szintén pálya, tempó adott. Rögzíteném a sebességet de nem tudom. "- - -" ez jelenik meg nem az adott sebesség érték és villognak a kötőjelek.

Mit gondoltok hol keressem a hibát? Kb. 1 éve féklámpa kapcsolót cseréltem, akkor picit hasonló hiba volt. Ott folyamatosan kikapcsolt a tempomat.

Köszönöm válaszotokat!

István

kymbreak Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121678

gyári szám: 5960 83 (RP 5960 G1).

Ebből szoktam bogarászni: https://autoalkatreszed.hu/search/articlenr.html?nr=5960+83

Ne a legolcsóbbat keresd ! 

Előzmény: applausexi (121664)
Bubba76 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121677

Van Debrecenben megbizhato es hozzaerto szerelo akit ajanlanatok?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121676

Pesten tudok,Zolysys. XIX.ben

Előzmény: norbika76 (121674)
norbika76 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121675
norbika76 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121674

Sziasztok!

Peug..1.4. 16v. index kar javítást esetleg cserét Tata környékén tudtok javasolni?

hohnernorbi76@gmail.com,30/4295340

Köszönöm!

Honey70 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 121673

Közben megtörtént a javítás. A turbó nyomás szabályzó szelepnél volt valami eloxidálódva, azért nem bírt menni. Most megy, mint a rakéta, gáznak odalépve tapadunk bele az ülésbe. :)

Előzmény: krisztian98 (121671)
_Haszi_ Creative Commons License 2017.07.14 0 0 121672

Majd megoldjuk 😉

De úgy látom a 2-nél nem kell több :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121637)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 121671

Nekem most volt szivósortömítés cserém.

Csoda, hogy működtek a szenzorok.

Annyi trutyit kap a motor az EGR felől, hogy az valami katasztrófa. kipoufogó oldalról is ott az EGR-ben a sok lerakódás. + részecskeszűrő mérői is teli lehetnek lerakodással.

Első körben kipucolnám a szivósornál a hőmérőt / turbó nyomás mérőt. + levegő szűrőnél a légtömegmérőt.

Előzmény: Honey70 (121670)
Honey70 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 121670

Azt még kifelejtettem, hogy hazafelé, miután elment az erő, ismét manuálisan váltottunk sebességet, főleg az emelkedőkön, abból meg jó sok van Romániában. Manuálban szépen vált, ott sosem ránt sehol. Szóval semmi más hiba nincs, csak egyszerűen nincs benne erő.

Előzmény: Honey70 (121669)
Honey70 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 121669

Üdv Mindenkinek!

Azért írom "heliosphere" hsz-ára válaszként, mert nekünk is hasonló problémánk adódott az elmúlt napokban.

Hadd szögezzem le előre, női kérdező vagyok, de azért nem teljesen "buta" :)) Egy 307 sw 2.0 HDI 136 LE, automata váltós járgányról van szó.

Szóval a történet: két hete indultunk a bolgár tengerre Románián keresztül. Az autó szépen ment hegymenet, autópálya, minden oké. A párom vezetett végig, és manuálisan váltott, úgy vélte, ez így jobb a sok hegymenet miatt. Megjegyzem, kb. 1 éve már, hogy a váltó 2-3, 3-4 között időnként ránt, de nem mindig. Utóbbi időben mintha nagyobbat rántana néha, de nagyrészt nem jellemző. Van amikor meg sem lehet érezni a váltást. Korábban javasoltak szoftverfrissítést, de nem végeztettük el. Nos, szépen megérkeztünk a tengerhez Neszebárba, végig 40 fokos hőség, 1100 km lecsavarva. Majd kb. fél óra múlva indultunk volna bevásárolni, és az autó közvetlenül indítás után a gearbox fault üzenetet küldte, amit csak én láttam, és nem is emlékszem, hogy volt-e még utána több szó is, vagy csak ez a kettő. Viszont ezután egy másik üzenet is jött, amit sajna egyáltalán nem tudtam elolvasni és megjegyezni belőle egyetlen szót sem. :(( Annyit tudtam, hogy a gearbox váltót jelent. Ezután csak automatában váltott a párom, nem is volt semmi gond a kocsival, helyben mászkáltunk vele 200 km-t míg ott voltunk, majd 11-én elindultunk haza, és még 300 km lecsavarása után már a román oldalon kezdődött az, hogy nem volt benne erő, és onnantól kezdve hazáig (még 800 km), így jött végig. Semmi hibaüzenet, semmi más jel, csak egyszerűen elment az erő. Arra gondoltunk, hogy talán rossz üzemanyagot tankoltunk, és eldugult a szűrő.

Itthon másnap megnézettük sz.géppel, házhoz jött a srác. Azt mondta, a kocsi szervízbe tette magát, és szerinte a turbó nyomásszabályzó szeleppel van valami gond, ami a geometriát is "vezérli" (?? ez utóbbit nem tudtam igazán megjegyezni). A gearboxról nem tett említést a hibaüzenet kiolvasása után. Én mondtam neki, hogy mit olvastam, erre rávágta, hogy az az!! Az azt jelenti, hogy "szükségfutásra", azaz szervízbe állt a kocsi :O Viszont utána még ment 500 km-t rendesen, tehát ha már a megérkezéskor szervízbe tette magát, miért futott még 500 km-t minden gond nélkül (hegymenet oké, autópálya 150-el stb.) ??? :O

A hibát nem engedte törölni a gép, és valami kattogás és sípolásféle is hallatszott a motor felől. Erre is azt mondta a srác, hogy a turbó....De azért nézessük meg....Hát jó...

Jelenleg szerelőnél van a kocsi, de még nem néztek rá, csak bevittük és otthagytuk tegnap du.

Már nagyon kíváncsi vagyok, mi lehet vele.

Tudom, hogy ezerféle dolog lehet, de azért esetleg valami ötlet? :)

üdv.

Honey

Előzmény: heliosphere (121668)
heliosphere Creative Commons License 2017.07.13 0 0 121668

Sziasztok,

307 2.0 fap hdi-nel (RHS) tobb fura jelenseg is van, mivel az utobbi idoben tobb szerelovel is megszivtam, hatha valaki tud iranymutatast adni, mi lehet a gond, mielott a fel gepet kicsereltetnek velem potom penzert ;)

1. Neha rajott mostanaban, hogy1800tol nem huzott, csak 3000nel erzodott a turbo, aztan minden vissza normal allapotba, mintha mi semmtortent volna. Most kb ket hete egyik reggel mar nem huzott sehol. 3000nel kb 1-2mpig hallani a turbot megjonni, de aztan elhalkul, meg minimalisan valamit erezni, de tizede az eddiginez. atom lassan emelkedik a fordulatszam es a sebesseg is. Mintha nemi fura sziszegest is hallanek a motorterbol vezeto oldalrol, amikor a turbo mukodik, de eddig nem ilyen volt. Esetleg szethasadt vmelyik cso? Vagy reszecskeszuro szivat es a hangot csak behaluzom?! Neha nem tudom eldonteni mar. (mindenki regi ismerose antipollution fault is van idoszakosan). Meg annyi hogy egy par napig kisebb kormozas is volt gazadasnal, de ez most nincs mar, motor jarasa ugyanolyan mint eddig, semmi egyeb nem erezheto, csak a turbo nem huz.

2. most a nyari melegben kezdte, hogy fel ora-ora uzem utan (varosban araszolos) allo helyzetben neha az alapjaratrol finoman elmozdul a mutato, alig eszrevehetoen, de hallani/erezni egy kis megtorpanast is. Neha mintha a muszerfal vilagitas is ebben a pillanatban elhalvanyodna (tenyleg alig eszreveheto)

3. Mindemellett a vizhofok 90 fole megy, 25-30 fokban dugoban 95ig is akar. Menet kozben 90 korul. alpesetben 85 korul van/volt mindig is.

Utana olvasva millio dolog lehet, amiket talaltam eddig az generator fesz.szabalyzo diodahid (vizho es ingadozo alapjarat), az erotlensegre meg turbonyomasszabalyzo szeleptol, fapon at mindent.. korabban is volt mar ilyen gond tobbszor, de aztan eltunt idoszakosan. De most nem, mar ket hete.

elore is koszi minden otletet/tapasztalatot! Illetve ugyanitt megbizhato peugeot szerviz BPen kerestetik, hatha tudtok ajanlani valakit! :)

ádibébi Creative Commons License 2017.07.13 0 0 121667

és ennek jobbra van a gravitáció is! mondjuk akkor már értem, Zoli miért nem egyenesen áll, hanem állandóan jobbra dől, kanapéra pl.. :D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121663)
ádibébi Creative Commons License 2017.07.13 0 0 121666

Nem a kérdésedre válasz, de hátha hasznos:

Valamiért Bosch gyertyát javasolnak, akiknek ilyen van, állítólag komolyabban segít a fogyasztáson.

Előzmény: applausexi (121664)
SLPF Creative Commons License 2017.07.13 0 0 121665

faszkalap állat

szerintem...

applausexi Creative Commons License 2017.07.13 0 0 121664

Gyors segítséget kérnék.
Gyújtógyertyát cserélnék az 1,4 16V KFU motorba. Nem néztem meg ténylegesen, csak a neten nézelődtem. Létezik, hogy NGK LZKAR7A gyertya jó bele és ehhez 14mm-es gyertyakulcs kell.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121663

Hat nem is tudom.

A sőr 2-10%-os, ez meg 15.

:)

b

Előzmény: didyman (121662)
didyman Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121662

Áhá, szóval a sör már túl erős neki, csak ilyen kislányos dolgokat iszik már.. :-D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121661)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.12 0 1 121661

Blue Curacao-val kináld +citromos üccsivel. Azt jobban bírja, a sőrtől nagyon KO lesz. 😂

Előzmény: didyman (121655)
didyman Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121660

Hidd el, mi sem szeretjük az énközpontú, rögtönítélő, csak ezért regisztrált fórumozókat :-((

Előzmény: urgem (121651)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121659

Te meg ne is szólj.. kb 4 éve ígéred hogy erre tolod a képed... pfff :P

Előzmény: Smíró (121656)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121658

hüleee :)

Zolysys Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121657

1: Megmondtam neked azt hiszem elég pontosan hogy kb mi a helyzet körülöttem és kértem hogy mikor beszéljünk.

2: Rég készen a cuccod. Viszont elfelejtettem vázszámot felírni és átírtam a teszt miatt a tiedet ergo kellene a vázszámod hogy visszaírjam
3: Én 2005,6,7 óta - vagy mióta  óta ezzel a nickel vagyok . Te viszont csinálsz egyet és ítt tolod az igét
4: Soha senkinek nem kell a rom cucca így is van itt elég és nekem kell érte fizetni hogy elvigyék.5: Azt nem tudod hogy bárki aki megkeresett akár a tegnapi írásom után hogy vele mikorra beszéltem meg a lehetséges javítási időpontot.

5: Azt a legegyszerűbb mondani hogy miért nem mondok összeget egy javításra... Bele néztél már egy ilyenbe hogy mi van benne????

6: egy alkatrész adás vételt ne hasonlíts már egy ilyen rendszer rendberakásához....

Smíró Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121656

Mondjuk emiatt felettébb gyanús...

didyman Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121655

Én is találkoztam már vele, lehetetlen egy alak, nem akart sört inni velünk, milyen ember az ilyen... :-D

Előzmény: Smíró (121653)
didyman Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121654

Hááát, a csodákban sokan hisznek. Ne értsd félre, legyen szerencséd, csak ha valóban koszos volt a motor, akkor ez felvet kérdéseket az eddigi olajcserék kapcsán, s annak eredménye nem a hibátlan motor szokott lenni.

Előzmény: Levi Smart (121652)
Smíró Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121653

Zolyt ide s tova 10 éve ismerem. Nekem teljesen más róla a véleményem. Nyilván, valamilyen kommunikációs zavar lépett fel, mert végképp nem az a "gyerek", aki ne reagáljon, ne legyen korrekt és ne segítsen. Írt épp alattad is, lehet, normális hangnemben egyszerűbb lehetne a megoldás és főleg priviben. Nem nagyon tartozik másra az üzleti ügyetek. Szerintem. Akiben meg kialakult róla vélemény, netán személyes tapasztalat alapján, nem fogja miattad a véleményét megváltoztatni.

Levi Smart Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121652

Sziasztok,

pár hónapja érdeklődtem itt, hogy mi tévő legyek ha alapjáraton alacsony olajnyomást ír a computer ( 2005, 1.4 16 szelep ) .

Valaki egyből a motor szétbontását javasolta és a vezérműtengely kopottságát diagnosztizálta pár sorból. Hála istennek erre nem volt szükség, egy 800 Forintos motortisztító adalék orvosolta a problémát.

Köszönöm,

Levi.

urgem Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121651

Belegondoltam. Láttam is hogy mindenkinek ajánlja magát, hozd el, megcsinálom (legutóbb tegnap), biztos nincs rá ideje sokat dolgozik. Abba is belegondoltam, hogy ha nincs rá időm, akkor megmondom. És ha hozzá se kezdtem, akkor visszaadom az ügyfélnek ha kéri, nem eltűnők mint az aranyóra.

Nem ingyen kértem. Nem mondta-mondja, menyibe fog kerülni, mikorra lesz kész, javítható-e, semmi. Ha kommunikálna, válaszolna email-re telefonra stb. A fórumokba lelkesen írogat, de engem válaszra sem méltat. A saját pénzemért, erre nincs szükségem. Ha Te elvállalsz valamit, akkor nem annyi a reakciód, amikor 2,5 hónapja semmit nem mondtál, hogy hívjál pénteken, pénteken meg hívjál szerdán...Miután felvette, mert nem a saját számomról hívtam. Ez milyen?!

Az elején annyira lelkesen írta, pont van itt egy másik ugyan ilyen hibával, gondoltam akkor mi baj lehet...

Amúgy RT3

Én már csak el akarnám hozni, ami az enyém..

Nem panaszkodni akarok, csak szeretném, ha eltűnnének az ilyen „Háry Jánosok”. Volt már más fórumos kollégákkal dolgom, alkatrész ügyben. Mindig a kölcsönös bizalmon alapult, soha nem volt semmi gond 100e tételnél sem. Hát most beleszaladtam, remélem más nem fog.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121633)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121650

Nem. Maga a kezelőszerv rossz. Ha elhozod megcsinálom

Előzmény: krisztian98 (121649)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121649

Ha már elektromos ablak.

Sofőr felől 4 elektromos ablak kapcsolóm van.

Az utas oldali ablakot nem tudom lehúzni, csak fel megy (vagy pont fordítva, most fejből nem tudom.) Normális ez, ha nem, akkor az ajtóban kellenne lennie valamilyen vezérlő box-nak, ami problémás?

Köszi:

K

opel123 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121648

Az indexek foglaletánál azt fogod látni, hogy az érintkezők lyukasak az állandó terhelésváltozástól.  Cseréld ki mind a kettőt, még akkor is ha az egyik rossz csak. 2500 Ft körül volt nekem a PUG-ban.

Az ablak probléma lehet az ajtóban levő kapcsolópanel.  Elvileg lehet tisztogati, de már 3-4e Ft-ért van utángyártott Kínából, ami sokkal szebb, mint a gyári a kopott festéssel. A 4ablakos verzió van minden mennyiségben, a kétablakos nehezebb.

Az is elképzelhető, hogy nehezen jár az ablak és a becsípődésgátló visszahúzza, ha megáll középen, de ezt nem hiszem, ha teljesen lemegy.

Sajnos a panelen levő elleállások baromi közel vannak egymáshoz már gyárilag is és az oxidáció stb miatt az elektronika elvéti az átfedésbe került értékeket. Én cserélném már az esztétika miatt is.

Egy tanítást is csinálhatnál, a leírás a klub honlapján. Hátha segít.

Előzmény: Ojko (121646)
szucsati Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121647

1. Nézd meg a hátsó lámpatesthez menő csatikat. Lámpa ki, csatik széthúz. A test olvadt, égett szokott lenni. Ugyanez volt nálam is.

Előzmény: Ojko (121646)
Ojko Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121646

Sziasztok!

P307 1.6i TU5JP4 Évj.:2006

Volt egy bejegyzésem egyentlen alapjáratról. 121322 hozzászólás.

Kb. 2300 km-t mentem a kocsival, szerencsére azóta nem jelentkezett ez a probléma. Zolysys javaslatára a szelepház ki lett tisztítva, meg még kapott

új 4 polusú gyertyákat is. Minden faca...köszi:)

Megint szeretném a segítségeteket kérni...

1. Hibajelenség:

Indexelek és gyorsabban villog, mint az alap. Majd beáll alapvillogásra.

Az is előfordul, hogy indexelek, gyorsabban kezd majd visszaáll alap gyorsaságra, majd megint gyorsabban villog.

Eddig csak jobbra indexelésnél jelentkezett, most már előfordul akkor is, ha balra indexelek.

(Izzók jók)

2. Hibajelenség:

Ha az ablakot résnyire lehúzom elöl mindkét oldalon és fel szeretném húzni, akkor nem fel indul el, hanem lefele... teljesen le megy és csak

utána tudom felhúzni.

Ha valaki tudna segíteni, hogy milyen irányba lenne érdemes elmozdulni, azt megköszönném!

Segítségeteket köszi!

Üdv.  Ojko

krisztian98 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121645

Ok Köszi, akkor rátakarítok.

Előzmény: FeZ_ (121644)
FeZ_ Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121644

Igen, ez egy pici légszűrő.

Nem nagyon szokták cserélni, de szerintem mosható, mivel szivacs.

Előzmény: krisztian98 (121643)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121643

Sziasztok,

A szelep fedelet le kellett vennem, mert 1-2 helyen kicsit fújta az olajat.

A következő alkatrész mi lehet?

1

Olyan, mint valami szűrő valamilyen cső végén.

Ezt szükséges cserélni?

Üdv.:

K

tisvol Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121642

Köszönöm!

Előzmény: FeZ_ (121641)
FeZ_ Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121641

Contitech, Gates, Dayco, Bosch.

Kb. ebben a sorrendben, ha elölről kezdve valamelyik nem lenne.

Előzmény: tisvol (121640)
tisvol Creative Commons License 2017.07.12 0 0 121640

Morgen! Olajcserénél észrevettem, hogy a hosszbordásszíjon van egy kis repedés. A biztonság kedvéért lecserélném. Milyen márkát ajánlotok? Unix kínálat játszana. 1.4 8V benzin.

Köszi!

killer15 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 121639

Digit klímával van problémám. Mégpedig az, hogy 22 fokra van állítva akkor egy darabig teszi a dolgát rendesen (szabályoz meg minden) majd meghülyül és elkezd forró levegőt fújni. Mikor elkezd forró levegőt fújni és leveszem a hőfokot 21 fokra akkor meg állandóan olyan hideget fúj, hogy lefagy az ember. Persze ha emelem a hőfokot akkor is csak meleg levegőt fúj. Az autó 2004-es 307 kombi, 1,6hdi 110 lovas.

MI lehet a probléma???

Válaszokat előre is köszönöm.

killer15 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 121638

Nekem is ez a problémám volt. Képes volt -10 fokban 60fokos motort is hűteni vagy ha leállítottam az autót akkor  bekapcsolni meleg vagy akár hideg motornál is. Peugeot -osoknál azt mondták típus hiba és cserélni kell a vezérlést. Probléma (és még más egyéb is) akkor szünt meg mikor ki lett ütve a részecske szűrő és kapott 1 kis chip tuningot a gép. Szerintem a szoftver le lett cserélve benne a módosítottra. Így azóta csak a kellő hőfoknál kapcsol be, hogy hűtse magát.

Előzmény: Pisti19800912 (121622)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.11 0 0 121637

Hat ha majd valaki lefoglalja Szandit, mi Ildivel elvinnénk kettő egy fél órácskára. Mámint ha valaki...

Előzmény: _Haszi_ (121634)
Bubba76 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 121636

Szasztok. Leirom ide elkulonitve az elobbi hozzasuolasomtol. Nos 2003as 1,6 B kombi, jobbkormanyos. 3 hete toltettem fel a klimat es csereltek a hutot. Orom volt mert ebben a melegben vegre volt klima. Most szobaton azonban del korul indultam s meg indulasnal volt klima. Aztan eszrevettem h zug a ventillator de nincs klima. Ha napon allok es ugy indulok indul automatikusan a venti is es ssnszos h nincs klima de ha van is akkor is elmegy amint elindultam es a venti megy vegig. Ha mar huvosodik ez a jelenseg megszunik. Van minden. Ma elvittem a szakihoz aki eadugta a computert es azt mondta, h 85 Con van a himersekled de a szamitogep nem engedi bekapcsolni a klimat. Lehetseges okok egyike BSI. A 307est ismerve lehet, h csak zarlat de az is h BSI. Mi lehet szerintetek?

Öreg Halász-) Creative Commons License 2017.07.11 0 0 121635

"Tudod-e, hogy var-e alkatrészre vagy sem, javitható vagy sem." Nem tudja ,mert nem kommunikál vele!

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121633)
_Haszi_ Creative Commons License 2017.07.10 0 0 121634

Sziasztok.

Lenne lehetőség SUP-ozni 29.-én szombaton a talin.

Egy nagyon jó új vízi sporttal tudnátok meg ismerkedni.

Hány embert érdekelne?

Csak hogy mennyit szerezzek még. Kettő fixen lesz a 3 nap. Többet csak szombatra tudunk szerezni.

Gyerekeknek mentőmellény, úszni tudó felnőtteknek úszássegítő mellény használata kötelező. (Aki tud hozzon, az nincs az eszközökhöz)

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.10 0 1 121633

Azért abba belegondoltál, hogy mennyit dolgozik?

Tudod-e, hogy var-e alkatrészre vagy sem, javitható vagy sem.

Amúgy milyen cuccodat "javítja"?

Előzmény: urgem (121632)
urgem Creative Commons License 2017.07.10 0 0 121632

Szia,

Óvatosan a "kollégával", mindenhez ért, aztán a semmi. Legalábbis nekem. 2,5 hónapja "javítja" a cuccom, most már a telefonomat sem veszi fel, email-re nem válaszol hetek óta, mindig van valami kifogás.

A korrektséget nem róla mintázták.

Remélem vissza tudom szerezni a cuccomat, jogi út nélkül..:-(

Előzmény: ncc1701 (121629)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.10 0 0 121631

BP XIX

Előzmény: ncc1701 (121629)
Papalac Creative Commons License 2017.07.10 0 0 121630

Köszi. A faces csoport matricájára gondoltam, talán Varga Gábor csinálta.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121627)
ncc1701 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 121629

Szia,

Köszi az ajánlatod, helyileg merre vagy? Ha a főváros környékén, akkor érdekelne a dolog. :) Ezzel az autó alkatrészekkel már volt nagy opás, anno anyu kicsit az elejét megbibizte, a két lámpát is cserélni kellett mert letörtek a rögzítő fülek. Annak is új gyári lett a vége, mert 2-3 féle utángyártottnak sem stimmelt a rögzítése. Pedig papíron jónak kellett volna lennie hozzá.

Előzmény: Zolysys (121616)
naveed Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121628

Sziasztok!

Klímahűtőt szeretnék cserélni. Van két Nissen, amit dob a gép az autóhoz, de van köztük a leírásban egy kis különbség.

Nissen 94570 standard fit

Nissen 94560 specific fit

Tudja valaki mi a különbség? 2003 benzin 100kw rfn

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121627

Sajna a klubmatricás lehetőség egyenlőre nincs.

Még nem volt közös agyalás, hogy mi legyen.

Előzmény: Papalac (121624)
naveed Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121626

Járó motornál hallod, hogy bekapcsol? Érdemes lenne egy diaggal megnézni ezt.

Előzmény: Pisti19800912 (121622)
opel123 Creative Commons License 2017.07.09 0 1 121625

A digit klíma problémával megnézném, hogy a léptető motorok kis fogaskerekei rendben vannak-e. Kb. 5e Ft a javítókészlet és a klub honlapján van csere leírása.

Előzmény: komisz277 (121619)
Papalac Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121624

Hali.

Klubmatricát nem tudnátok hozni a talira. Vagy 5-öt elhoznék és szétosztanám a helyieknek, akik nem járnak talikra.

Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121623

Köszi.  Mindenesetre ha valakinek kell kormanykapcsolo index akkor szóljon 

Előzmény: Zolysys (121615)
Pisti19800912 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121622

Szerbusz naveed

Amikor megállok az autóval azonnal bekapcsol pl. Piros lámpa.

Amint megállok a ventillátor bekapcsol függetlenül attól hogy jár e a motor vagy nem , és teljesen mind1 milyen hőfokon van a motorom amint megállok bekapcsol és 5-10 percig megy!

Menet közben még nem hallotam hogy bekapcsolt volna.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121621

X. Fórum találkozó

Kedves találkozóra jelentkezők:

Már csak 18 nap van hátra a találkozóig.

Pár infó:

Javaslom mindenki hozzon magával poharakat és tányérokat.

Az elmúlt évek alapján a palacsinta, bogrács és grillezés remélem idén is sikerül megoldani.

A bográcshoz eldobható tányérok lesznek vásárolva (tavalyról marad pár)

Aki csak 1 napra szeretne lejönni az jelezze nekem, hogy beszélni tudja a portással, illetve a kaja kapcsán a létszám miatt.

Sajnos a nem ott valóknak napidíjat a portán kell kifizetni, ennek árába most nem mennék bele, de kb 500Ft/fő. Előzetesen meghatározott ideig maradhatnak, megáltjuk mennyire rugalmas majd a portás.

Vasárnapra lenne tervezve egy hekkezés mielőtt szétmegy a csapat, viszont ide egy létszámot szeretnék kérni, hogy kit érdekel, mert előre oda kellene szólni, hogy legyen nekik készletük.

Szobák elfoglalása érkezési sorrendben lesz, nem csinálok szobakiosztást, de Jenáéké az utolsó. (Bocsi) :D

Családommal mi már 27-én lemegyünk, így majd rakok fel képeket és infókat.

Saját medencéjük is van, többek között ezért van a napidíj.

A szállás díjait mindenkitől szombaton délelött kérem, de odaadható az érkezés napján is.

Akinek kérdeése van az nyugottan kereshet mobilon, vagy emailben, de itt is felteheti.

Várunk mindenkit.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (120619)
didyman Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121620

"Továbbá, tervben van még a motor teljes diagnosztikája is (oszcilloszkóppal) a 100%-os motorhiba kizárása miatt."

Nofene, a szkóp már bele tud nézni az égéstérbe is? :-)

Előzmény: komisz277 (121619)
komisz277 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 121619

Sziasztok!

Régen jelentkeztem, de volt pár elintéznivalóm az autóval kapcsolatban. Legutóbb ott hagytam abba, hogy a kocsi alapjáraton kiírta a "low oil pressure" hibát. No, kicseréltem a kartergáz meggányolt csövét az eredeti, gyárira (9500 Ft-ba került) és az olajgombát is kicseréltettem. Azóta megszűnt a hibajelzés és a kocsi sem akar lefulladni, ha leveszem a gázról a lábam alapjáraton. Diagnosztikával, kitöröltettem a letárolt hibákat is az ECU-ból.

Viszont, átvizsgáltattam még az autót a további hibák feltárására: cserések a hátsó gátlók, az axiál csuklók a motortartó bakok és a bal hátsó fékcső. Ezek a következő kiküszöbölendő feladatok az autón. 

Egyébként, digitklímás a kocsi. Ennek nem titkolt hibájával vettem az autót. Megnézettem a klímát és egy klímás azt mondta, hogy fel van töltve gázzal a klíma, viszont a hibajelenség a következő: ha bekapcsolom a klímát, az oldalsó lamellákon hideg, míg a középső lamellákon forró levegőt fúj, néha gondol egyet és ez megfordul. Egy klímás szerelő-brigád megnézte és azt mondta, hogy a boxszal van valami, ki kell bontani a teljes műszerfalat és ez akár 50-100ezerbe is kerülhet. (egyébként a szervíz, csepelen a színesfém utcában van, Vilko) Találkozott-e már valaki ezzel a hibával? Valóban ennyire csípős a javíttatása?

Továbbá, tervben van még a motor teljes diagnosztikája is (oszcilloszkóppal) a 100%-os motorhiba kizárása miatt. (ami a közeljövőben történik majd, erről is majd fogok néhány gondolatot írni, ha lesz eredmény)

Üdv. komisz

(1,4 benzin, 2005, KFU)

Bubba76 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 121618

Tegnaptol ugyanezt a hibat produkalta az enyem is. Amint elindulok bekapcsol aztan ha leallitom hallom, h megall.E mellett a legkondi bekapcsol, majd ahogy elindulok leall. 2 hete lett feltoltve ill klimahuto cserelve. Honnan induljak a hibakeresessel?

Előzmény: naveed (121617)
naveed Creative Commons License 2017.07.08 0 0 121617

Amikor megállsz, akkor kapcsol be vagy indítás után bekapcsol, de csak leállításkor hallod?

Előzmény: Pisti19800912 (121607)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121616

Ha elhozod megjavítom. Mindegyik Delphinek ez a baja

Előzmény: ncc1701 (121608)
Zolysys Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121615

Nem!! neki Delphi van a tied meg DAV. a Delphis-nek más a kormányszögállás érzékelője...NEN csereszabatos...

Előzmény: Chrisstopher (121609)
ncc1701 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121614

Fú, köszi szépen! Holnap fel is hívlak, ma már úgyse intéződne semmi. :)

Előzmény: Chrisstopher (121611)
Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121613

96466658xt

Az biztos hogy nalam sem ez volt a szam es jo bele. 2001/12-2004/12 ig jo . 

Előzmény: ncc1701 (121610)
Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121612

34461555

96466658xt

4438

3g2bf

Ezek vannak rajta

Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121611

Az biztos higy 2001/12-2004/12 evjaratig jo. Amit beraktunk ehelyett annak is kicsit mas volt a kodja. A doboza megvan. Vidd el tedd be es ha jo 15e ert a tied. 2. Keruletben lakom de hívj fel nyugodtan

ncc1701 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121610

Szia,

Köszi a gyors jelentkezést. :) Ha adok sorozatszámot, akkor abból meg tudod állapítani, h jó lesz-e? Mert az már meg lett nézve: 96542558XT

Előzmény: Chrisstopher (121609)
Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121609

Indexkapcsolom van. A rugo lett kicserelve benne , nem fog tonkre menni , tokeletesen mukodik. Ha gondolod adok sorozatszamot , hogy biztosan passzoljon . Fobtos hogy nem felujitva hanem cserelve lett benne a hibas resz. Tel: 06203895577 ha gondolod hívj 

Előzmény: ncc1701 (121608)
ncc1701 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121608

Sziasztok,

2003-as 307-es 2.0Hdi autóról lenne szó. Szükségünk lenne egy index kapcsolóra, mert indexelés közben néha elfelejt indexelni. Gondolom egy azon autón belül is létezik 4-5 féle verzió. Mire kellene figyelni? Bontottat nem szeretnék, mert az megint behalna, az új drága, de eddig úgy tűnik, az lesz.

Felújítással, javítással foglalkozik valaki?

Pisti19800912 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 121607

Sziasztok

Van egy peogeot 307 sw 1,6 hdi 110 

autóm , aminek a hűtőventillátora folyamatosan bekapcsol.

Teljesen mindegy mennyit megyek vele amint megálok bekapcsol és megy is kb 10 percig a motorom pedig üzemi hőfokon van vagy az alatt!

Ha valaki tudja mi a probléma illetve mit kell kicserélnem ahhoz hogy ez mormálisan működjön ,csak akkor kapcsoljon amikor kell kérem írjon .  Köszi

stevie-13 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121606

Sziasztok. Lassan véget ér a nyári gumiszezon. Maradt még pár akciós gumink, ami érdekelhet:

205/55R16 Vredestein Sportrac 5 91H, peremvédő, idei gyártás - 15.990 ft/db

225/45R17 Bridgestone Pozenza S001 91Y, peremvédő, idei gyártás - 23.990 ft/db

Budapesten a kiszállítás ingyenes, máshová 790 ft/db.

Keressetek magánban: i.szekeres@citromail.hu

wataman Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121605

Zolisys, köszi az infót!

Akkor ez zsákutca. A következő kérdésem akkor az, hogy bizonyos távolkeleti és egyéb oldalakon tömérdek eladó hirdeti ezeket a bicskakulcsokat elektronikával transzponderrel stb. olcsón.  Én házat már rendeltem onnan, a minőség jó, a többihez nem értek, de sokan rendelikkompletten a világ minden részéről, és 5 csillagos visszajelzések vannak. Esetleg ismersz olyat aki tud ilyen kulcsot tanítani korrekt áron? 

De most komolyan mi a francot csinálnak az emberek az autóik kulcsával?! Már a harmadik autóm amihez csak egy kulcs volt a vételnél. :) A régi már "elhagyott" kulcsokat ki lehet törölni a rendszerből? Mert hát ki tudja..

Előzmény: Zolysys (121603)
Chrisstopher Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121604

Sziasztok. Peugeot 307 sw 1.6 benzin 2002 es.

A problémám, higy elindulasnal van egy torpanas , es ugyanazon pedal allasnal hirtelen megindul. 10L felett fogyaszt varosban , de autópályán 7.

Pillango szelep , tisztitva , szivosornal erzekelok tisztitva. Computerre dugva semmit nem mutat , menet kozben sincs semmi hibajelzes vagy rendellenesség.  Emelkedon is sokszor nehezebben indul el , jobban fel kell pörgetni. 

Lambda szondak cserelve. Szerviz tanacstalan.

Valakinek valami ötlet? 

Bajuszkapcsolo amugy elado , teljesen felujitott , tokeletesen mukodik. Vettem gyarit , es miutan beraktam , kiderult higy ebben egy rugot kellett cserelni. Ha tud valaki segiteni megköszönném 

Krisz

Zolysys Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121603

egyszer tanított kulcs nem tanítható át másik autóra

Előzmény: wataman (121601)
Littledrake Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121602

Szia,

Lusta ember lévén egyszer én is hagytam, hogy nagyon lemenjen a mutató (hozzáteszem, hogy az üzemanyagszintmérőm tudomásom szerint nem mutat fals adatot), és hasonló jelenséget produkált, de nekem úgy 15-20 indítás után eltünt a check engine lámpa (a hibakód benn maradt, szerelőm törölte). 

Azóta a szívinfarktus elkerülése végett ha negyedig ér a mutató, útba ejtek egy kutat :)

Előzmény: Panaxginzeng (121597)
wataman Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121601

Sziasztok!

Sziasztok!

Vettem egy 2007 1,6HDI-t, amihez csak egy kulcsot kaptam és a kódkártyája sincs meg (hurrá). Egy ismerősöm akinek szintén ez volt a problémája (2007 2.0 HDI) csináltatott a sajátja mellé egy másikat (nem gyárit) cirka 30e Ft-ért, viszont neki közben meglett az eredeti második kulcs, az autóját eladta és szívesen átadná nekem hasznosításra amit csináltatott. (amennyiben tudom használni) Elmentem a helyi autókulcs-másolóhoz aki a cégtáblája szerint ezzel is foglalkozik, elmondtam a problémámat. Erre annyi volt a válasz: "hozott anyaggal ő nem dolgozik, nem is biztos hogy az én autómhoz való". Bele sem nézett, viszont felajánlotta hogy 30e-ért szívesen csinál nekem egyet és rátanítja az autóra.... Hát ha így is van, az úriember a stílusával nem igazán győzött meg, ezért szeretnék segítséget kérni, hogy ha valaki aki jártas a témában.

Van-e valami pénztárcabarát megoldás, vagy egy korrektebb kulcsos stb. Vagy kénytelen leszek tényleg a 30e-s megoldást választani? 

Előre is köszi!

ádibébi Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121600

Szia, jártam én is így újkorában, meg pár évvel később is, majd szombaton kifaggatom Jenőt, ha lesz alkalom, hogy mit lehet ezzel kezdeni. Nekem is butaságokat mutat, ráadásul változó módon mond hülyeséget. Addigis a megtett km-ek alapján jól belőhető, hol tartasz: 1000-nél érdemes tankolni, így normális fogyasztást feltételezve (5l körül) elvileg még van benne jócskán, így össze sem szdi a koszt a tank aljáról. A hibaüzit majd megmondják, ha 10-12 indítás után is bent van, akkor törlős, nem fog elmúlni.

Előzmény: Panaxginzeng (121597)
applausexi Creative Commons License 2017.07.06 0 0 121599

Köszi.

Előzmény: kymbreak (121598)
kymbreak Creative Commons License 2017.07.05 0 0 121598

Bonyolítok a méreten : gyári kipufogó bilincs  (1713 60) DIAM 64,5   kb. 2500,-

Ez oda van kitalálva. 

Előzmény: applausexi (121596)
Panaxginzeng Creative Commons License 2017.07.05 0 0 121597

Sziasztok! 

Van egy kérdésem, az üzemanyag szintjelzőm elég rosszul mér, ahogy hogy kigyullad a csóróságjelző lámpa, már alig van benne üzemanyag (a központi kijelző még 120 km-t írt, erre leadadogott, le is állt, hosszú indítózásra el is indult, de megkínált a depollution system faultyval, éppen be tudtam gurulni a kútra és 59 litert be is nyelt első kattanásra. Már korábban is jártam ugyanígy, de legutóbb elmúlt a check lámpa világítása. 1,6 hdi, 9hy. 

Már ügyelni fogok, hogy mindig legyen elég üzemanyag, indít is azóta rendesen, de a check lámpa világít. Ez elmúlik magától vagy ki kell üttetni? Már 3-4 napja világít.

Köszi!

Más:

A kilométer órán a nullázás után a megtett út és a központi kijelzőn lévő megtett út között kb. 3%-nyi eltérés van, melyik a pontosabb, melyiknek higgyek?

applausexi Creative Commons License 2017.07.04 0 0 121596

Nem írtam a típust, 1.4 16V benzin ET3J4.

applausexi Creative Commons License 2017.07.04 0 0 121595

Ki kell cserélnem a rezonátoros kipufogócsövet. Érdeklődöm, hogy mekkora bilincs kell rá? Cikkszám szerint (1713 60) 67mm-es, de 58mm-t is felhoz a bolt katalogusa.

Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 121594

Zolysys. 

Előzmény: peter919 (121593)
peter919 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121593

központi kijelzőt, (ami nem csíkoz, halványul) honnan lehet szerezni? 2004, 1,4 b. 16 v

FeZ_ Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121592

Ez mondjuk nem a 106-os fórum (pedig van olyan is), de mindegy. :-P

Honnan tudjuk azt biztosan, hogy az immo' rakoncátlankodik ?

Előzmény: asvanyguru (121590)
vecserom Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121591

Szia. Lehet, hogy elkéstem, de megpróbálok segíteni, nekem ugyan Break van, de szerintem az SW is ugyanaz. Ha jól látom a vezetéket, akkor ez Jäger gyártmányú vonóhorog elektronikához van. Nekem is ilyen van bent és be lehet szerelni, sőt nekem nem a Breakhez való van, hanem az ötajtós kivitelhez. Elektronikai eltérés nincsen, csak a kábelbevezetés más. A Breaknél ki kell venni a csomagtérben a bal oldali kárpitot és elvileg ott kell lennie egy állandó 12 voltos feszültséggel egy csatlakozónak és egy testpontnak. A kábelkivezetés alul, egy gumidugón keresztül lehetséges, nekem ki kellett vágni mert nem volt még kábel behúzva. Az elektronikát fel lehet rögzíteni a testpontra, én a 12 voltra tettem egy biztosítéktartót, biztos ami biztos alapon. A jobb oldali hátsó lámpához a vezetéket a fém küszöbvédő alatt lehet elvinni, nálam egy kicsit rövid, de nekem nem a Breakhez való kábelköteg van. A gyári kábelszigetelést levágtam, a karosszérián átvezető gumidugóval együtt. A vonóhorog csatlakozóhoz vezető kábelköteget elvágtam és úgy húztam be kintről befelé és egy sorkapoccsal (csokival) kötöttem újból össze. Erre a behúzás előtt egy zsugorcsövet húztam és amikor minden a helyén volt, a kábelek el voltak rendezve, akkor zsugorítottam le. Így vízmentes és védi a külső sérülésektől is. A jobb oldali kábelköteget pedig a küszöbvédő lemez alatt vittem el. Remélem érthető voltam, ha valami nem stimmel, írj.

Előzmény: krisztian98 (121589)
asvanyguru Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121590

Üdvözlöm,1997es Peugeot 106-os, 985 ccm benzin. CDZ motorkód. Motorvezérlő: Bosch 0 261 204 625.

Az immobilizer rakoncátlankodik már egy ideje. Sajnos úgy veszem észre hogy ha üzemi hőmérsékletre emelkedett a motor, akkor gyakori, hogy nem indítható újra. Várni kell vele több órát és utána jó. Sőt, múltkor vidéken ragadtam majdnem de egy helyi autószerelő mondta, száljak ki, csukjam be az ajtót, nyomja le az ajtógombot - központi záras - és valószínűleg el fog indulni. Elindult. Vezető oldali ajtóban a kp-i zár vezetékeit kicseréltem újakra mert elöregedtek és szigetelésük eltört és vezetékek alig tartottak, kettő el is volt szakadva. Most a jó, de sajnos nem ez okozta az immo működési zavarát. 
Kérdezném, hogy ki és hol tudna a fenti motorvezérlő felújításában? 
Nem szedetném ki az immot, mert úgy olvastam, hogy az nem biztos hogy megoldja a gondomat. 
Üdv

krisztian98 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121589

Igen, de ma DU meg kell csinálnom, ezért nagyon jó lenne a segítség. (Amúgy 2 segítségem is van...) :)

Előzmény: didyman (121588)
didyman Creative Commons License 2017.07.03 0 0 121588

Emlékeim szerint a kivezetés a lökös mögött van, belülről nem látod, valahol középen lesz. De majd megmondják pontosan a kollégák. Állandó 12 V nem kell, mire gondolsz, miért szükséges? Csak a lámpák jelei és egy test megy ki. Látom, van segítséged is. :-)

Előzmény: krisztian98 (121587)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121587

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy a 307SW-esetében a vonóhorog kábelkötegét hol tudom bevinni a belső térbe. Valami gyári megoldás nincs, valami kaszni kikönnyítésre, műanyag dugózott nyílásra, vagy bármi másra gondolok.

A Parkoló radar mellett nem ér át a kábel a másik oldalra.

Illetve hol találok 12V-ot 

Jól gondolom, hogy olyan 12V kellene, ami mindig ott van (Fix 12V)?

1234

Köszönöm:

K

applausexi Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121586

Köszi.

Előzmény: recés (121582)
Péterke28 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121585

Köszönöm a válaszod!Utána járok a dolognak,mert elég idegesítő és az akksinak sem tesz jót szerintem.

Előzmény: ádibébi (121569)
FeZ_ Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121584

Ha még nem NFP-s, azaz rendelhető, adott bármelyik márkakereskedésben (vagy márkaszervizben) meg tudod rendelni, de ha közelebb van az Unix vagy a Bárdi, ott is. (Sokkal lassabban intézik és picit drágább, mint a márka-helyek, de van akinek csak ezek vannak elérhető közelségben).

Előzmény: krisztian98 (121583)
krisztian98 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121583

Sziasztok,

Zalaegerszegen a kartergáz visszavezetőt hol tudnám beszerezni:

Cikkszám: 1180 N3

Szinte a google sem ad rá találatot. Légyszíves segítsetek.

1

Köszi:

K

recés Creative Commons License 2017.07.02 0 0 121582

Szia, az olajos topicban már foglalkoztak a kérdéssel. A sima (nem Energy) változatnak van pl. PSA jóváhagyása.

Itt rápillanthatsz a hsz-okra:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9014426&aq_ext=1&aq_text=quartz%20energy%205w40

Előzmény: applausexi (121568)
opel123 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 121581

Azért írtam, hogy nem látható.

Előzmény: didyman (121578)
FeZ_ Creative Commons License 2017.06.30 0 0 121580

"A szervizkonyv előírásait kell betartani,"

Pedig sajnos néha abban is van "hiba".

Az olajcserénél pl. a 20-30e-es periódus egy vicc, de mondhatnám az örök-olajos váltókat is. 

Persze mindenki azt csinál, amit akar. :-P

Előzmény: YUR1LW (121579)
YUR1LW Creative Commons License 2017.06.30 0 0 121579

Ki írt ilyet?

A szervizkonyv előírásait kell betartani, ami 99%-ban kétféle csereperiodust állapít meg. Jelen esetben 30000km/2év, és 20000km/1 év. Mind a kettő ki van fejtve mikor kell alkalmazni.

Ennyi.

A probléma akkor szokott lenni, mikor valaki kombinál, és a szűkített cserének megfelelő paraméáterek mellett (csak város pl.) megy 30 ezret.

Előzmény: didyman (121577)
didyman Creative Commons License 2017.06.30 0 0 121578

Olyan nincs, hogy nem eszik olajat, legfeljebb nem látni fogyást az olajba bejutó benzin miatt.

Előzmény: opel123 (121575)
didyman Creative Commons License 2017.06.30 0 0 121577

A betartott 30.000-es csereperiódus pedig nem olyan jó ötlet.

Előzmény: YUR1LW (121571)
vecserom Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121576

Szia. Vidd el az autót egy szervízbe, ahol tudnak olajnyomást mérni. De úgy vidd oda, hogy az olaj üzemmeleg legyen, ne a hűtővíz legyen üzemi hőmérsékleten. Ahhoz, hogy az olaj üzemmeleg legyen, legalább 15-20 km-t menjél vele. Ha nem lesz üzemmeleg az olaj hőmérséklete, akkor rossz értéket fognak mérni. Alapjáraton 1 bar körül kell lennie, ha ennél kevesebb, akkor a  hengerfejben keresendő a hiba, a vezérműtengely csapágyánál. Az olajjal kapcsolatban rosszul választottál, mivel a TQ7000 a félszintetikus olaj, a TQ9000 szintetikus olaj. A 7000-es a Peugeot 306-ba jó, a 307-be nem. A Purflux szűrő a gyári szűrő, az jó.

Előzmény: komisz277 (121572)
opel123 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121575

A 307  FB csoportban fenn van az ajánlott olajak listája. Szerintem az 1.4 benzinesbe, ha jól láttam erről van szó, a 10W40-es is jó.  Az én 1.6-os NFU-mba a 400e km-ből legalább 300 10W40-essel ment. Van belőle szintetikus, szerintem teljesen jó.  Az 5W40-essel eszi az olajat (5-6dl/10000 km) a sűrűbbel semmit, vagy nem látható fogyás a pálcán.

https://lookaside.fbsbx.com/file/Gy%C3%A1rt%C3%B3%20%C3%A1ltal%20aj%C3%A1nlott%20olajak.pdf?token=AWyrJe5zfA_eG3AtHsX6GKkyTc2T4ECqw7NJWJr6cv2sMu4RtQzLnrxcD3o3k30CCG3IOynYOzjII40uuoClcDVowoG9WJeOOY-_djTyFaTfA_knJqnYfL6U8ZPosIg_iJw_wNMgsLsmBmPdg51h1UX4b_YAuVQKkBaSz0HR491nlA

killermedve Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121574

Szia!

Ha segít keresd Miller Atillát, a Peugeot 307 Club Hungary facebookos csoportban!

YUR1LW Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121573

Nem tudom miért ragaszkodsz ehhez a kartergázcső dologhoz, a világon semmit sem bizonyít.

Én a gyertyacserénél törtem ketté totál véletlenül, és mivel az új ha jól emlékszem 10-15 ezer ft körül mozog, így először jó magyar módra szigetelő szalagozva, majd hőálló zsugorcső segítségével véglegesen javítva lett a dolog. A világon semmit nem jelentett (semmi hibaüzenet, rendellenesség), tehát ebbe hiába bízol.

Ha még nem vitted el diagnosztizáltatni, akkor ez legyen az első, ez nem kérdés. Bár ehhez sem kell nagy reményeket fűzni, gondolom anno az eladás előtt kiütötték belőle, így ha most megint előjött, akkor a hiba sajna nagy valószínűséggel valós lesz...

Az olajgomba cseréjében inkább bízhatsz. Ha ez nem oldja meg a gondot, még mindig lehet az olajszivattyú irányába kutakodni, de ha az is rendesen működik, akkor marad a vezérműtengely hiba, ami nem 100 ezres tétel lesz...

komisz277 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121572

Nem volt olyan vészes a pillangó szelep, de azért kitisztíttattam, mert sztem ártani az úgy sem fog.... ki tudja, hogy milyen "igényes gazdái" voltak ezelőtt, ahogy a kartergáz csöves történetből is látszik, hát azért hagy kivetnivalót bőven maga után.

Most inkább a "low oil pressure" hiba aggaszt és az, hogy kicseréljem az olajgombát meg a kartergáz csövet első körben... remélem, hogy ezzel a hiba megoldódik....

ha mégsem járok sikerrel, akkor mit javasolsz? Van bevált szervíz? Te Bp-en csináltad a hengerfej cserét/javítást?

Szoftverrel ki lehet olvasni? Mondjuk ELM327-tel? Egyébként nem lehet, hogy egy korábbi hiba maradt benne, amit esetleg nem töröltek a memóriájából? 

YUR1LW Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121571

"Olajcserekor, amikor levettük a légszűrő házat a légszűrő cseréhez, akkor láttam, hogy  a pillangó szelep nagyon olajsáros (koszos) ezért kértem,hogy azt is tisztítsuk ki. A szerelő levette a szelepházat és alaposan kitisztította majd visszatette."

Városi használat (rövid utak) mellett ez nem feltétlenül rendellenes, a miénk is sárga mustáros anyaggal volt tele, még a levegőszűrőre is visszafolyt. Ha tényleg olajsár van, az már komolyabb kivizsgálást igényel.

"Az olajjal kapcsolatban, több szerelő (köztk a Francia autók szervizével is kontaktálva) azt mondta, hogy a 10 évnél idősebb autóknál jó a 10w40-es olaj. Viszont legutóbb, ahol bevizsgáltattam az autót az egyik szerelő valóban azt mondta, hogy kicsit "sűrű" ez az olaj ennek a motornak, ő is az 5w40-es mondta (mert a hidrótőkék csattogni fognak stb.).

OK. Most akkor ezek után döntse már el valaki, hogy kinek van igaza! :) (ha a szerelők között sincs egyetértés)"

Ez most komoly? :)

Szerinted, ha egy szerelő szerint 10 évesnél idősebb autókba jó a 10w40, akkor mégis minek gyártanak bármi mást? Minek fordítanak millió dollárokat a kenőanyagok fejlesztésébe? Minek írnak mást a hivatalosan kiadott szervizkönyvébe az autónak?*

Nem kell ezt a dolgot túlmisztifikálni. A szervizkönyv azért van, hogy tájékoztassa a tulajdonost az elvégzendő munkálatok gyakoriságáról, és a felhasználandó anyagokról. Nem tájékoztató jelleggel, kötelező érvénnyel. Erre vállalják a garanciát. Nem "szerelők" bemondásaira. 
A legjobb példa az olajcsere gyakorisága. Ha kinyitod a szervizkönyvet, 2 periódust látsz: 30000 km/2 év, és 20000 km/1év. A második eset alkalmazásáról részletes felvilágosítást ad a könyv.

Nem kell sem évente, sem tízezrenként locsolni az olajat. Be kell tartani amit a könyv ír, és ennyi. 

*Persze tudom én, a szakmunkásbizonyítvány, meg a 10 év tapasztalat gyakran kinevel nagy szakártőket, aki 3 másodperc alatt felülbirálnak bármilyen előírást.... Mély tisztelet a kivételnek, bár erről talán a szakmabeliek tudnák a legtöbbet mesélni...

Előzmény: komisz277 (121570)
komisz277 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121570

Szia!

Olajcserekor, amikor levettük a légszűrő házat a légszűrő cseréhez, akkor láttam, hogy  a pillangó szelep nagyon olajsáros (koszos) ezért kértem,hogy azt is tisztítsuk ki. A szerelő levette a szelepházat és alaposan kitisztította majd visszatette.

A hűtővizet néztem, néztük a kiegyenlítő tartályban, de szerencsére nem láttuk olaj nyomát a tartályban (kétszervízben is megnézettem ahol tüzetesen átnéztek mindent az autón).

Továbbá nézték az olajfolyást is a szerelők, nekem azt mondták, hogy az olajgomba oldalán szivárog az olaj, azt kell kicserélni. Egyébként olajfoltot én is láttam, mivel  gyertyákat is cseréltettem, láttam, hogy a trafó soron is olaj volt, illetve az egyik gyertya olajos volt amikor kiszedte a szerelő, ha jól emlékszem a vezérlés oldali pont.

Egyébként, a szervíz könyve alapján valamikor 123ezernél volt levéve a hengerfej és tömítés cserélve (legalábbis egy szolnoki márkaszervízben szerelték és ezt írták oda) valamint a vezérlés szett is cserélve volt rajta.

Az olajjal kapcsolatban, több szerelő (köztk a Francia autók szervizével is kontaktálva) azt mondta, hogy a 10 évnél idősebb autóknál jó a 10w40-es olaj. Viszont legutóbb, ahol bevizsgáltattam az autót az egyik szerelő valóban azt mondta, hogy kicsit "sűrű" ez az olaj ennek a motornak, ő is az 5w40-es mondta (mert a hidrótőkék csattogni fognak stb.).

OK. Most akkor ezek után döntse már el valaki, hogy kinek van igaza! :) (ha a szerelők között sincs egyetértés)

Mindegy,úgyis évente szoktam amúgy is olajat cserélni eddig minden autómba gyári minőséggel (és kb. évente megyek 5-6 ezret vele), a következő olajcserekor akkor mindenképp 5w40-est tetetek bele. Gondolom, addig kibírja így is talán, Azzal nem teszek nagy kárt benne. vagy most akkor s.o.s cseréljem ki 5w40-re?

"Gyári olaj, évente cserélve aranyat (százezreket) érhet..." - egyébként ezzel, én is tökéletesen egyetértek. :)

Előzmény: YUR1LW (121567)
ádibébi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121569

Szia. Enyém nem csinál ilyet, a legnagyobb kánikulában, keményebb terhelés után is a motorral együtt leáll a venti, és később sem kapcsol be (az egy perc alapjáratos hűtő járatást mindig megvárom). Mindkét fokozata működik, a radiátorok tiszták, a közeik is, a lamelláik is. 

Szerintem utána kell menni, hogy ennyi sok hőfelesleg van-e (mert akkor jól működik a ventid vezérlése), és ha igen, akkor mitől (koszos hűtők, rossz termosztát, dugulás a hűtőrendszerben), vagy indokolatlanul tekeri, mert pl egy érzékelő fals adatot ad neki.

Előzmény: Péterke28 (121560)
applausexi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121568

Véleményt kérnék, hogy a Total Quartz 9000 5w40 és a Total Quartz 9000 Energy 5W40 között mi a különbség, használható egymás helyett.

YUR1LW Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121567

Szia!

Ugyan ilyen motorral szerelt autó tulajdonosa vagyok, és túl vagyok a hengerfejezésen is.

Amennyiben olajproblémák vannak, abban az esetben:

- hűtővizet megnézni, hogy nem olajos-e,

- olajfolyás keresése a vezérlés oldalán (típushiba),

- olajszivattyú, olajgomba átnézése.

Amennyiben az első kettő bármelyike tapasztalható, akkor hengerfejezni kell (gyári tömítéssel!!!), szigorúan új csavarokkal, és síkbacsiszolással (szigorúan számlával kb 100 ezer). 

Az olajcsere előtt levettem volna a kartert, kitakarítani, átnézni. 

Ezt az olajcsere metodikát nem értem. Le írták neked itt, hogy Total 9000 olaj kell bele, 5W40 viszkozitással (ez a gyári ajánlott, és ez is van a szervizkönyvbe írva!). Miért nem azt tettél bele? A kolléga által linkelt oldalon olvashatóak jótékony hatásai a 10W40 olajnak... 

Értem én, hogy a szerelők azt mondták, de a tévhitekkel ellentétben a motorfejlesztésen nem barkóbázással választanak olajat az autóhoz. Sajnálatos módon a szerelők minden 10 éves autóba azt tesznek...

Ez a típus nagyon érzékeny az olajminőségre. Gyári olaj, évente cserélve aranyat (százezreket) érhet...

Előzmény: komisz277 (121564)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121566

Az olajgomba csere még megér egy próbát, de a hidegindításos fűnyíró hang már gyanús. Lehet, hogy nem úszod meg ennyivel. A kartergázcső egy idő után megkeményedik és törik mint a ropi, sajnos ennél a korosztálynál már gyakori.

tisvol Creative Commons License 2017.06.29 0 1 121565

:)

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/071027f/

Bár gondolom ez minden autóra igaz.

komisz277 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 121564

Sziasztok!

No, megtörtént az olaj csere. Végül Total Quartz 7000 10w40 ment bele (több szerelő is ezt javasolta, mármint 10w40), Purflux olajszűrővel, Denkerman légszűrővel és purflux aktívszén szűrővel. Kicseréltem a gyertyákat is, vettem NGK gyertyákat bele. Jobb lett a gyújtás, de ez a fűnyíró hang hideg indításnál megmaradt. Meg az alapjárati lefulladni akarás a hirtelen pulzáló gázadásra.

Egyébként a kartergáz csövemet cserélnem kell, mert valamelyik előző hűséges gazdája meggányolta, úgy van összefoltozva mindenféle kerti locsoló slaggal. Másrészt, állapot felmérést is végeztettem a kocsin (még mindig 1.4 benzin 16v) és egyik szerelő észrevette, hogy szivárog az olaj az olajgombánál/ból. Az akkor lehet attól ugye, hogy kiírja a "low oil pressure"-t + "stop"-t? Mert az olajcsere után is megjelent a felirat, főleg, ha leesik a fordulat és hirtelen gázadás történik (sőt le is fullad).

Egyenesben, pedig szépen felveszi a sebességet és jól húz a motor. Egyébként ebben az állapotában, lesz maradandó sérülése a motornak, vagy az olajnyomás probléma, csak egy pillanatnyi gond amit bejelez a computer?!

Üdv.

komisz

peto.istvan Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121563

Szia!

Több kulcsod nincs a járgányhoz? Vagy neked is illeszteni kellene a kulcsot, mint, ahogy nekem is a pótkulcsot. HA beindul az autó picit mész vele. Leállítod és vársz vele 5 percet utána is indít?

Előzmény: vecserom (121562)
vecserom Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121562

Szia. Ezt tudom, az immochipnek nem kell feszültség. Azt felejtettem el leírni, hogy amikor az autót nem tudom elindítani, akkor a központi zárat csak kulccsal tudom nyitni, távirányítóval nem. Viszont az elem ki és be után egyből indul, tehát valamilyen módon, szerintem szoftveresen összefüggnek a dolgok. Az elsőnél estem kétségbe, mi lesz majd az autóval, azóta meg ilyen hibánál elem ki és vissza és megy minden tovább.

Előzmény: Papalac (121556)
Smíró Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121561

Halló és mindenkinek:)

Olajban tudom a frankót, szűrőben meg Jenagurut idéztem. De nekem is ami beesik, Purflux, vagy Mann, mikor mit találok. Eddig mind jó volt. Elvem, hogy évente minden csere, 15-20 ezer közt, főleg a levegőszűrő. Gáz, hogy mi mocskot beszív.

Előzmény: kymbreak (121537)
Péterke28 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121560

Sziasztok!Adott egy 2006-os 1.6 Hdi(66 kw,90 Le) Peugeot 307 Break tipusú autó.A kérdésem az lenne hogy normális-e hogy klimázás közben 15-20 kilométer városozás után leállítva valamikor csak 2-3 percet vmikor pedig akár 10-15 percet is jár még a hűtőventillátor a kocsiban?Válaszotok előre is köszönöm!

Dénes99 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121559

Köszönöm válaszod!😊

Előzmény: Zolysys (121555)
applausexi Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121558

Az a furcsa, hogy semmilyen hibajelzés nincs. Ránézésre minden rendben világít, tekeri az önindítót, de nem indul. Az akku le/fel oldja meg a problémát.

Előzmény: Papalac (121556)
kamlaja Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121557

Partner 2004-s szivó dizelbe vezérlést cserélni mennyire nehéz.? Úgy értem hogy ha  van egy kis fogalmam az autószereléshez , de ilyet még nem csináltam. Esetleg ha valaki leirná a szerelést, szerelési útmutatót küldene.   Kell-e valami speckó kulcs hozzá? Vagy egy szerelő aki ért hozzá annak mennyi idő, mert napi használatban van az autó. Köszönöm  

Papalac Creative Commons License 2017.06.28 0 0 121556

Nem akarom megkavarni a dolgokat, de tudtommal a kulcsban levő elem csak az ajtó távvezérlőjét üzemelteti és a gyújtáskapcsolóval történő szinkronizálás is ezt teszi helyre. Az imo egy kis fekete tégla a kulcsban, tápfeszültség nélkül. A jó működéshez kell egy tekercs a gyújtáskapcsolónál.

"A rendszer meghibásodása esetén a gyújtás ráadását követően (a gyújtáskulcs 2-es helyzetében) gyorsan villog a műszerfal középső részén található központi zár nyomógomb
visszajelző lámpája, melyet hangjelzés és a többfunkciós képernyőn megjelenő "Elektronikus indításgátló rendellenesség" üzenet követ. Ebben az esetben a gépjármű nem indul el."

Szerintem az imo hibát jelzi a lámpácska és a hibajelzés. Ha ilyen nincs, akkor máshol keresném a hibát. Üzemanyag hiány, gyújtás hiba, nem tudom ezekben van-e ütközésérzékelő, ami elzárja az üzemanyag szivattyút, jelfogó befecskendezés, esetleg valamelyik jeladó rossz érintkezése.

Előzmény: vecserom (121553)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121555

csak az. az első nem

Előzmény: Dénes99 (121549)
applausexi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121554

Köszi, ha még egyszer előfordul kipróbálom.

Előzmény: vecserom (121553)
vecserom Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121553

Szia. Nekem többször volt már ilyen hiba, az önindító teker de nem indul a motor, a műszerfal világít. Én az indítókulcsot szoktam szétszedni, csak egy csavar tartja. Kiveszem az elemet, várok kb 10 másodpercet és visszateszem. Utána megy. A másik megoldás a kulcs inicializálása, amikor nem indul.

Ilyenkor - mivel a motor nem indul - a kulcsot vissza kell tekerni alapra, majd utána újból gyújtásra tenni és AZONNAL a kulcs zárógombját nyomni kb. 10 másodpercig, majd utána a kulcsot visszatekerni és kivenni. Pár másodperc után újból próba és elvileg mennie kell, ha nem, akkor szoktam az elemet kivenni a kulcsból, ez eddig mindig segített. Az oka szerintem arra vezethető vissza, hogy digitális a technika és egy újraindítás segít neki újból a rendszer felépítéséhez.

Előzmény: applausexi (121550)
vecserom Creative Commons License 2017.06.27 0 1 121552

Szia. Én ezt a gyertyát használom: Bosch VR8SC+  +40, a cikkszáma 0242 129 510-000

A legolcsóbb megoldás az, hogy megnézed az olajszűrőt, mert már volt olyan probléma, hogy rosszul volt beletéve és emiatt nem volt alapjáraton olajnyomás. Ha ott rendben van minden, akkor valószínűleg vezérműtengely csapágy probléma. Biztosan csak akkor lehet tudni, ha a hengerfej meg van bontva és a vezérműtengelyek ki vannak véve. Ebben az esetben a csapágyaknál csíkokat lehet látni és emiatt nincsen megfelelő olajnyomás. Megoldása lehet hengerfejcsere vagy felújítás. Felújításnál a vezérműtengelyeket túlméretesre felhegesztik, a csapágyakat túlméretesre felfúrják, ha lehet. Ezt csak a felújítós műhely fogja tudni megmondani. Bontott hengerfejnél célszerű a beszerelés előtt megnézni, milyen állapotban van.

Előzmény: komisz277 (121544)
peto.istvan Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121551

Köszönöm! Előtte persze egyeztetünk minden részletet!

Előzmény: Zolysys (121540)
applausexi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121550

Pug307 1,4 16V KFU.
Az utóbbi időben kétszer is előfordult, hogy nem indul el, minden lámpa világít. Azt gyanítom, hogy elfelejti az indítókulcsot, pótkulcsal sem indul.. Úgy indult el, hogy levettem az akkusarkot kb. 15 MP-re. Ezután indult normálisan.
Kérdésem, mi okozhatja?

Dénes99 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121549

De a hátsó lámpa simán megoldható nem?

Előzmény: Zolysys (121541)
ádibébi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121548

A finom zümmögés a kormányszervó motorja lehet jó eséllyel, amíg rendesen dolgozik, addig nincs gond, csak picit hangosabb. sokszor előfordul ez, van, akit idegesít, az kicseréli.

olajat mondták már, a total quartz 9000 5w40 pl tökéletes választás. Ha ezt nagyon eszi, akkor 10w40.

a lefulladni akarás, ha jól sejtem, a hirtelen megnövekedő elektromos energia-igényből is lehet, a generátor terhelése a végállásban hirtelen megugrik, ezért nehezebb lesz tekerni, ami befullasztja az alapjáratot. de ebben közel sem vagyok biztos, ez csak tipp, én kérem zenész vagyok :D

Előzmény: komisz277 (121547)
komisz277 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121547

Szia! Az olajból milyet, mert a szerelőm 10W40-et ajánlott. Egyébként óra szerint 148e km van a kocsiban. Elvileg rá van téve egy matrica a motorra Total9000 olajról, hogy 06.15-én cserélve (5w30), olajszűrővel, de levegőszűrő nem volt rajta cserélve.

Egyébként ha kitekerem a kormányt koppig, mondjuk parkolásnál, akkor azonnal le akar fulladni, az alapjárat óriásit ingadozik. (egy 45ah-as akksi van benne, Banner). 

Menet közben hallani egy nagyon vékony csivítelő hangot, mintha hibrid lenne a kocsi. De gázadásra gyorsul meg húz a motor.

Előzmény: vzsolt70 (121545)
Papalac Creative Commons License 2017.06.27 0 1 121546

Ez meg is fog maradni. Alapjáraton kicsi az olajnyomás. Az olaj nem fogy.

Annyiba fáj, amennyibe a hengerfej cseréje kerül.

A vezérműtengelynél van kikopva a hengerfej.

http://www.peugeot307club.hu/index/alacsony_olaj_nyomas_hibauzenet/0-194

Előzmény: vzsolt70 (121545)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.06.27 0 1 121545

Elsőkörben nagyon gyorsan cserélj olajszűrőt és olajat, hátha megoldja a gondodat (volt már akinél megoldódott ezzel) PURFLUX vagy MAN szűrő, Total Quarz 9000 olaj. Ha nem oldódik meg akkor nagyobb a gond. Vagy így használod azzal a tudattal, hogy alapjáraton nincs megfelelő kenés, ezért magasabban tartod az alapjáratot, és kivárod, míd teljesen megadja magát, vagy rászánsz egy nagyobb összeget és egy darabig van egy megbízható autód.

Előzmény: komisz277 (121544)
komisz277 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121544

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.

Akkor a szűrőkből a Purflux vagy a Bosch a jobb. Egyébként az NGK gyertyákról mi a véleményetek?

Továbbá, tegnap jöttem a kocsival melóba és olyat csinált, hogy az egyik lámpánál a dugóban araszolásnál megjelent hirtelen a "low oil" felirat, majd a "Stop" felirat kísérte egy csipogással de nem állt le a motor. Nagyobb gázt adtam és akkor eltűnt a hibajel, majd ment tovább az autó, végül beértem vele a munkahelyre. Ettől nem lesz olajfolyás, vagy fogyasztás ugye?!  Egyébként így meddig lehet vele járni? és ez körülbelül mennyibe fájhat ennek a hibának a kiküszöbölése?!

A digit klímához milyen szűrő kell? aktív szenes, vagy jó a sima is?

komisz277 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121543

Szia! Köszi a leírást. Ha jól emlékszem a 16 szelepes van nekem.

Előzmény: vecserom (121534)
komisz277 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121542

köszi, félek,  hogy nem lesz :(

Előzmény: Smíró (121533)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.27 0 0 121541

Ha átépíted a váznyúlványokat stb... de te ezt nem akarod  :D

Előzmény: Dénes99 (121532)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.27 0 1 121540

Bp XIX ha elhozod

Előzmény: peto.istvan (121538)
ádibébi Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121539

Azzal, amit írsz, nem cáfoltad meg azt, amit írtunk neki előtte. Az, hogy a tied az átlagnál jobban bírja, őrajta nem segít, és hiába kezdi el innentől rendes gyertyával, olajjal, szűrőkkel etetni, az sem segít az ő helyzetén. Ha nincs alapjáraton elég olajnyomás, akkor idő kérdése a további probléma, ő meg nem szeretné, hogy megálljon alatta.

Általában amikor megveszel egy járgányt, nem lehetsz biztos benne, hogyan tartották karban előtte (mondani akármit lehet, belenézni meg szakértelemmel kéne). Ezért talán érdemes olyan fajtát keresni, ami az átlagnál jobban bírja az elhanyagolást. Az övében ráadásul ott a probléma, a tipushiba, amiről sajnos előtte nem tudott, de ha kérdezett volna hamarabb, vagy tudta volna máshonnan, elkerülhette volna a tipushibás példányt/fajtát, és a vele járó szívást. Ezekre rámutatni az én mércém szerint nem riogatás, és amúgy még mindig tartom, hogy érdemes lehet megfontolnia a kiszállást is.

peto.istvan Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121538

Sziasztok!

Szintén motor és felépítmény független kérdésem lenne Pözsó 307 SW ügyben. Sajnos a pótkulcsom tönkre ment. Használhatatlanul. Így jelenleg 1db kulcsom van. Ebayről rendeltem úgy kulcsot, elektronikával együtt. Gondolom első körben hozzá kell illeszteni a kulcsot a PC-hez majd tanítani. Ki az aki tudna segíteni nekem ilyenben?

Esetleg van valami más megoldás is?

Köszönöm

kymbreak Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121537

Üdv. Smíró Barátom !

olajszűrő: már kétszer jártam úgy ( és két különböző méretnél ), hogy 1 mm-t  (!) csiszoltam ki a belső átmérőből. Innentől kezdve nem mondanám, hogy inkább Bosch kell. A név nem feltétlenül párosul minőséggel.  

kymbreak Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121536

Ahogy írtad, én is így gondolom.

FeZ_ Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121535

Ha már márkás szűrő, akkor inkább Purflux, bár a Bosch sem rossz. (de ha van jobb...:-P )

vecserom Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121534

Szia. Az 1,4-es motorból van 8 és 16 szelepes változat is, melyiket vetted? Láttam riogatnak rendesen. Akkor mondom a tapasztalataimat ezzel a motorral kapcsolatban. Nekem 2004-es 16 szelepes változatú van, tegnap fordult át 262 ezer kilométerre. A fogyasztási adataim: osztrák üzemanyaggal 6-6,5 liter, magyar üzemanyaggal 7-7,5 liter. Ezek autópályás adatok, tempomattal 120-130 km/h sebességgel. Frissek, mert a hétvégén mértem, ráadásul az osztrák üzemanyagos az klímával volt. de általában ezeket tudja produkálni. A vezérműtengely csapágyának a kopása valós, valóban lehet ilyen hiba. Mivel a 4. hengerhez ér el utoljára az olaj, ott kezdődik. Nekem még nem volt, kopp-kopp-kopp. Véleményem szerint ezek általában felhasználói hibák, olajcsere eltolás, nem gyári ajánlású olaj, olcsó szűrők, meg a helytelen használat. Azzal tisztában kell lenni, hogy nem egy erőgép, ezért úgy is kell használni. Ki lehet tolni a szemét, de attól gyorsabb nem lesz csak tönkremegy. A karbantartást meghálálja, az elhanyagolást pedig megbosszulja mint minden gép.

Olaj csak a gyári ajánlású Total Quarz 9000, 5W-40 vagy 5W-30, utoljára ez került bele, mert az itteni Peugeot szervíz szerint 5W-40-es olajat nem árulnak. Gyertya az Bosch, holnapra meg tudom mondani, hogy milyen van benne. Szűrők az Purflux vagy Man volt mindig. Röviden ennyi.

Előzmény: komisz277 (121530)
Smíró Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121533

Legyen sok örömöd benne, ha már beleugrottál:))

Olaj: Total

Szűrők: Bosch

Gyertya meg ami jön a nem olcsóból, bár ki tudja, hol rakják össze gyerekek.

Előzmény: komisz277 (121530)
Dénes99 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121532

Sziasztok! Az lenne a kerdesem hogy 2004-es 307-esemre szeretnek egy kis rancfelvarrast es az ujabb elso lokharitot valamint a hatso lampakat fel lehet rakni erre is?

rostiron2 Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121531

Sziasztok.

Egy ismerősöm 307-én termosztát ház csere volt, azóta időnként kinyomja a vizet a kiegyenlítő tartálynál. A tartály kupakját kicserélte újra, de a probléma megmaradt. A szerelő aki cserélte a termosztátot nem érti mi lehet a gond, szerinte minden jó.  Van ötletetek ?  Összefügghet a termosztáttal ?

komisz277 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121530

Sziasztok!

köszönöm a válaszokat. Egyelőre még kitartok és megpróbálok valamit kihozni belőle. Volt már szintén hasonló típushibás autóm amit kihoztam egy kis ráfordítással és 1,5 évet használtam (+20e km-t megtéve főleg város, néha külföld komolyabb gond nélkül), majd beleszaladtam ebbe. Már mindegy sajnos :( Csak ne hagyjon az utakon.

Most cserélnék rajta olajat, szűrőket és persze gyertyákat első körben indításnak. Utána bevizsgáltatom a motort is últrahangos vizsgálattal. 

Miből milyet javasoltok? (benzinesbe 1.4 2005-ös, 148e km-rel óra szerint)

Amit nem értek: ha van vmi gyújtás problémája, akkor mért nem jelzi a fedkomp.? A check lámpa kialszik indítás után. (előző autómnál rögtön jelzett a komputer, hogy vmi gyújtás kimaradás van.) A másik, hogy a szervíz könyvéből láttam, hogy valamikor 2013-ban levették már a hengerfejet (123e km-nél) és cseéltek hengerfej tömítést is + akkor esett át egy vezérlés cserén is.

Üdv.

komisz

ádibébi Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121529

Szivem nem fél nappal a megvétel előtt kéne kérdezni...

Mielőtt ebbe beletolnál nem kevés pénzt, érdemes esetleg futni egy olyan gondolatkört is, hogy ezt ahogy van, eladod, és nézel egy 1,6-ost. Az 1,4-es benzinmotor problémásnak hírlik, van pár tipushibája mindkét verziónak (pontosabban nem emlékszem rájuk, de komoly főtengely-kopás, meg ez a hengerfej dolog is, azt hiszem), ezzel szemben az 1,6-os motor sokkal hálásabb, picit jobban bírja a klímát is, és nincs neki garantálható tipushibája, ha jól tudom. Nagyságrendekkel ajánlottabb vétel, ha az adott példány egészséges. Fogyasztásban is ez az optimum, ha nem taposod, takarékos, de azért halad is valamennyire, ha épp kell. Szerintem nagyon érdemes meggondolni, hogy ezt az 1,4-est reszelgeted-e (sok pénzért sem lesz jó sosem), vagy bevállalod az átírási veszteséget, és keresel egy 1,6-ost vagy 2 literest (netán dízel 1,6-ost). Sok sikert, kitartást!

Előzmény: komisz277 (121525)
szucsati Creative Commons License 2017.06.26 0 1 121528

"Digitklímás, viszont valami baja van, mert egyik fele hideget, másik meg meleget fúj."

Ez a legkisebb baj, a Club oldalán fent van a javítás, van javítószett hozzá.

szeka666 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121527

Sziasztok, valaki megtudná mondani, hogy hol található az ütközésnél letiltó kapcsoló vagy szenzor vagy mi az?1.6 hdi 2006

Papalac Creative Commons License 2017.06.26 0 0 121526

Az valószínű, hogy hengerfejes. Alapjáraton állandóan ki fogja írni az olajnyomás hibát.

Bontóba kezdhetsz keresni.

komisz277 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121525

Szia!

Köszi a választ, csak kicsit későn jött a kérdésre reakció, mert a mai napon vettem egy ilyen autót. Digitklímás, viszont valami baja van, mert egyik fele hideget, másik meg meleget fúj. Kipróbáltam az elején kicsit megtorpanással indult a motor, de utána " szépen" járt tovább. mikor előszor beindítottam pár másodpercre megjelent a kijelzőn a "low oil" felirat, check lámpa kialszik beindítás után. Után azt írta ki, hogy "oil OK". Olajszintet néztem, de úgy tűniik, hogy normális.

Hogyha hengerfejes, mire számíthatok?

köszi a választ.

komisz.

Előzmény: killermedve (121522)
peto.istvan Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121524

Köszi! Akkor a "6" a lefolyócső. ezek szerint ez az utastér belső részén lesz a középkonzol mögott? Hát nem lesz egyszerű oda férni.

Köszönöm!

Előzmény: Papalac (121523)
Papalac Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121523
Előzmény: peto.istvan (121519)
killermedve Creative Commons License 2017.06.25 0 1 121522

Szia!

szerintem felejtsd el az 1.4-es motort, gyenge ehez a kasznihoz, meg ha bekapcsolod a klimát akkor jön az igazi lassulás!!!!8,5 10 l /100 km minimum!!!

hengerfejes lessz  tipushiba !

Előzmény: komisz277 (121518)
Papalac Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121521

Sajnos nem tudom, hogy hol a lefolyócső, pedig onnan lehetne felküldeni fertőtlenítőt. A hőcserélő be van építve a levegőelosztó házba, az utastérben.

Előzmény: peto.istvan (121519)
micro521 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121520

Ma ment a diagnosztika amikor megtorpant az autó.

Hibakódot nem írt be a motorvezérlőbe, de a rail nyomás kb a felére esett. Kellett volna még egy gázpedállást is mérjek, de nem vettem el a gázt.

A nyíllal jelzett résznál volt a torpanás utána elvettem a gázt.

Lehet a nagynyomású szivattyú vacakol? Vagy a gázpedál szokott ilyen hibát produkálni?

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Érdemes még valamit mérni, hogy közelebb kerüljek a hiba okához?

Előzmény: micro521 (121515)
peto.istvan Creative Commons License 2017.06.25 0 0 121519

Szia!

Köszönöm! A lefolyó csövet hol találom illetve a hőcserélőt?

Előzmény: Papalac (121512)
komisz277 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121518

Sziasztok!

Először is, köszönöm a befogadást.

Másodszor: kocsi vásárlás előtt állok és lenne egy 1.4 (2005-ös) évjáratu Peugeot. Van-e valakinek ezzel a kocsival valamilyen tapasztalata, illetve milyen típushibái vannak?

Köszi és üdv.

komisz277

soryton Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121517

...azt kizárnám hogy emiatt torpanjon meg ...

micro521 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121516

Nekem úgy rémlik, hogy ennek csak indáskor kell üzemelnie, ugye?

Tehát akkor menet közbeni torpanás, rántás nem emiatt lehet.

micro521 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121515

Az lehet, hogy emiatt torpan néha egyet az autó?

Előzmény: soryton (121514)
soryton Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121514

...valamelyik izzítógyertya.... esetleg izzítórelé.... 

Előzmény: micro521 (121513)
micro521 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121513

Sziasztok. 

P1351-es hibakóddal találkozott már valaki?

2.0 HDi 136

Mi lehet ez? Neten több dolgot is láttam. 

Papalac Creative Commons License 2017.06.24 0 0 121512

Vagy a klíma hőcserélője van bepenészedve vagy eldugult a lefolyócső. Azért érzed kikapcsolás után, mert akkor párolog el a lecsapódott víz, bele az utastérbe.

Előzmény: peto.istvan (121511)
peto.istvan Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121511

Szia! Köszönöm válaszod. Utána nézek ennek a fogaskeréknek. A klíma részét kehet én írtam le rosszul. Tehát ha használom nem büdös. Sőt kifejezetten kellemes az illat. Évente 2 alkalommal tisztítom. Viszont mikor lekapcsolom na akkor érzem azt a büdöset :(.

Előzmény: vecserom (121487)
krisztian98 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121510

Nem Tudom. Legyen. Nekem már ez megvan / meglesz (reméljük).

Most a 2db pótülést vadászom 1000-rel..

Előzmény: Zolysys (121509)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121509

oxygo is volt sporttal

Előzmény: krisztian98 (121506)
krisztian98 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121508

1233

krisztian98 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121507

+Alu pedálok + Alu küszöblécek.

Előzmény: Smíró (121505)
krisztian98 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121506

A műanyag betétes kormány + fehér óracsoport a műszerfalban (bár ez később mind1-nél fehér lett) + Bőr belső.

Ez tudtommal minden külön is rendelhető volt. Külföldön meg, ha jól tudom Supreme Sport névvel volt így.

Service Box is így hozza.. :)

Továbbra is kérdem, hogy Zalaegerszegen 2db pótülést ki tudna kölcsönadni?

Előzmény: Smíró (121505)
Smíró Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121505

Grat, hiba és baleset mentest!

Mitől "sport" felszerelésű?

Előzmény: krisztian98 (121503)
Papalac Creative Commons License 2017.06.23 0 0 121504

Leveszed a hátsó kereket és ha látsz a féktárcsán két süllyesztett-fejű csavart. akkor külön cserélhető, ha nincs csavar, akkor egyben van a csapággyal.

Előzmény: krisztian98 (121503)
krisztian98 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 121503

Sziasztok,

Ma voltam foglalozni a szerzeményemet:

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/peugeot-307-acpro-hdi-136-207770756/

2000 Euro-ba fog fájni az örömöm...

A kormányra ráfér egy bőrözés. A többi viszonylag rendben van. Kisebb sérülések vannak a kocsin. A z 1- kartelgázcső van elhasználódva. Menni megy a kocsi, de nem füstöl. Teszi a dolgát mindene... Sport felszerelés 7 személyes műszakival.

Ja ha már itt tartok kellenne 2db pótülés a műszakinál magyar földön. Zalaegerszegen. Valaki segíthetne benne...

Vin:VF33HRHRH84404175

Valaki mondja megy, hogy a Simens befecskendezésről mi a vélemény. Remélem a Bosch alatt van valamivel és messze a Delphis gondoktól...

A hátsó féktács egyben van a csapággyal?

Mes egyébb valami említésre méltó a kocsiról?

Előzmény: hegizoli 307 SW (121494)
ádibébi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 121502

Nem hiba, inkább sajátosság, a BSI is meg tud tréfálni. Sokszor fordul elő, hogy ez kiégett/nem jól érintkező égő helyére új égő kerül, és mégsem ég. A BSI lekapcsolja valahogy az adott kört. A megoldás ilyenkor egy BSI elaltatás, azaz kiszállsz a kocsiból és becsukod, vársz két percet, és utána csekkolod újra, hogy ég-e az adott fogyasztó.

Előzmény: Bubba76 (121495)
Papalac Creative Commons License 2017.06.22 0 0 121501

Hozzáértők majd megmondják a tutit, de ha nem látsz külön kapcsolót, akkor a zárnál van beépítve egy mikrokapcsoló. Talán az ajtóban van.

Előzmény: Bubba76 (121499)
Dweamer Creative Commons License 2017.06.22 0 0 121500

Sziasztok!

Ha van valakinek ELM327-es obd olvasója, amit androidos torque-vel használ. Illetve 1.6 hdi motorja van. Megtudná mondani, hogy mennyi az üresjárati fogyasztása hideg illetve meleg motorral? Klima nélkül.

Előre is köszönöm!

Bubba76 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121499

Szia. Sajna,nem tudom hol a kapcsoloja sem. Gondoltam h ott is merek egyed de...

Előzmény: Papalac (121496)
Pisti19800912 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121498

Sziasztok

Honnan tudnék rendelni"beszerezni" olcsón fap folyadékot és a betöltő csövét ?

Peugeot 307SW 1,6 hdi 2005 9HZ

Válaszotokat előre is köszönöm.

Puding86 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121497

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, van egy 2002-es RHS hdi-m hatchback, amit már kezelt Jena. Van egy hangyapucányi olajcseppenése, olajcserekor meg azóta se észrevehető a nívópálcán, de elvitték a kocsit egy idegen szerelőhöz, aki azt mondta látatlanban, hogy a főtengely szimering ereget pici olajat, amit még el is hiszek, de utána azt mondta, hogy ha nem cseréltetik ki, akkor emiatt a vezérműszíj el fog szakadni, és oda a motor. Ez már nálam feldobta a kérdőjelet hogy vajon igaz e. Szerintetek ennek mennyi az esélye? mármint annak hogy a vezérműszíj elszáll azért mert olajos lesz. Most azért nem bontatnám szét a vezérlést hogy ezt a tényleg néhány csepp olajat eltüntessék. De mondjátok meg ha rosszul gondolom.

Köszi előre is a válaszokat.

Papalac Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121496

A kapcsolónál még van "áram"?

Előzmény: Bubba76 (121495)
Bubba76 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121495

Koszonom. Van a csomagtarto vilagitasnak vmilyen tipikusan elofordulo hibaja, vagy csak szalszakadasos vhol es hagyjam inkabb?

Előzmény: Zolysys (121493)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121494

Pl.a közös nyom.csövön,nagy nyom.szivattyún....

Előzmény: krisztian98 (121491)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121493

nincs külön biztije

Előzmény: Bubba76 (121488)
Zolysys Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121492

Mert a fűtőradiátor mindig benne van a vízkörben és nem zárja le a levegő rendszer teljesen sajnos

Előzmény: ádibébi (121489)
krisztian98 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121491

Valami táppontot.

A kérés, ha nézem a használ kocsikat, akkor leveszem a borítást a motor tetejéről és szeretném valamin meglátni... hogy delphi / bosch

Előzmény: Jena307 (121484)
YUR1LW Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121490

Sziasztok!

Két kérdésben szeretném segítségeteket kérni:

Adott egy 2005-ös, 5 ajtós, 1.4 16V KFU motoros 307 (facelift előtti):

1, A klíma most lett töltetve, gázt nem engedi, de pár másodperc után egyszerűen lekapcsol a kompresszor. Találkozott már valaki ilyennel?

2, A bal első ajtóval több gondom is lenne:

- becsukáskor nem megy vissza teljesen az autó síkjába (mintha a zár nem húzná megfelelően oda...), - kinyitáskor kicsit beremeg az egész,

- valamint mintha előrébb is csúszott volna.

Lehet ezen valamit állítani? Törve nem volt, zsanérok sértetlenek.

Gondolom, hogy ez valami korból adódó dolog, mert a család másik autóján (Renault Megane 2002) ugyan ez kezd elkezdődni (ajtó becsukáskor nem megy vissza teljesen az autó síkjába).

Köszönöm a segítséget előre is!

ádibébi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 121489

Ez is lehet, de azt is tapasztalom, hogy még amikor kint hűvös van, akkor is langyosat, meleget fúj be, ha már meleg a motor, teljesen lecsavart fűtés mellett is. Gondolom valahogy a motor felmelegíti a legevőt, amit befúj, nem?

Előzmény: vecserom (121487)
Bubba76 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 121488

Sziasztok. Pug 307 2003as 1.6B kombi. A hatso csomagtarto vilagitasom, ami oldalt, lent van nem mukodik. Aramot sem mertem benne. Hol van ennek a biztositekja? Illetve hol talalom a klima biztijet? Koszonom :)

vecserom Creative Commons License 2017.06.20 0 0 121487

Szia. Ha kétzónás digit klímád van, valószínűleg az állító motor fogaskereke adta meg magát, pechedre ebben az állásban. A fórumon és a klub honlapján is van leírás a javításról. A büdös szag miatt én a helyedben azonnal csinálnék egy klíma tisztítást, így egészségtelennek hangzik. :)

Előzmény: peto.istvan (121486)
peto.istvan Creative Commons License 2017.06.20 0 0 121486

Sziasztok! (307 sw 2005.12)

Általános, motorfüggetlen kérdésem lenne. Ha nem fűtök, miért fúj meleget a ventilátor az utastérbe? Értem, hogy kint is meleg vanna de ez sokkal melegebb levegő.

Másik kérdésem. Ha lekapcsolom a klímát miért olyan büdös, állot a levegő?

Köszönöm!!!

Jena307 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 121485

ez hülyeség, az abgasenlage hiba egy összefoglaló hibaüzenet, kb az egész motortérben található halmaz bármelyik összetevőjének hibájakor ez az üzenet fogad. Az izzítós hiba nem okoz ilyen tüneteket, nem talált bele a kolléga, de kiszórtál volna pár ezrest feleslegesen

Előzmény: anna81 (121473)
Jena307 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 121484

siemens vagy delphi, évjárat függő

Előzmény: krisztian98 (121480)
Pisti19800912 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 121483

Köszönöm a választ megcsinálom.

vecserom Creative Commons License 2017.06.18 0 0 121482

Szia. Az a megoldás, hogy meg kell emelni az autót, első kereket le kell venni, a műanyag doblemez betétet ki kell venni. Csak patentok tartják, amiknek a közepét be kell nyomni, utána meg az egészet ki kell húzni. Amikor kijött a betét, akkor fogsz látni a küszöb végénél műanyag, kör alakú betétet. Nálam szemmel lehetett látni, hogy gond van vele, mozgott is egy kicsit és ott folyt be a víz. Ezt a betétet ki kell venni, meg kell tisztítani a portól, valamint a lyuk környékét is portalanítani kell. A betétet nyomd körbe valamilyen tömítőanyaggal, de NE sziloplaszttal, mert az ecetsavas. Én karosszéria tömítőt használtam. A betétet vissza kell nyomni a helyére, a kijött felesleges tömítőanyagot szépen körben el kell húzni és kész is. Doblemezbetét vissza, patentek vissza, kerék fel és kész. Nem csak a küszöb végénél fogsz látni ilyen betéteket látni, hanem feljebb is, ha gyanúsak, akkor azokat is tömítsd le.

Ha van lehetőséged, akkor kompresszorral amennyire lehetséges, szárítsd ki a küszöböt és kezeld vagy kezeltesd le valamilyen üregvédővel. Ha ezzel kész vagy, akkor jön az utastér szárítás. Én kivettem mindent amit lehetett és kb. egy hétig szőnyegek nélkül jártam. Középen és a vezető, valamint az anyósoldalon nem lehetett a vastag, csillapító szőnyeget kivenni, ahol vizes volt, oda száraz rongyokat tömtem be és cserélgettem, mert csak így lehetett a vizet kiszedni belőlük. Felül van egy vastag gumi-műanyag keverék, ami miatt a víz nem tud kipárologni, ezért kell rongyokkal kiszedni a vizet. Remélem tudtam segíteni, jó munkát hozzá. :)

Előzmény: Pisti19800912 (121481)
Pisti19800912 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 121481

Szerbusz "vecserom"

A multkor írtam beázás ügyben /peugeot 307SW 1,6 hdi/

amire azt írtad ha a küszöbön ázik be ,van ötleted mit csináljak.

Igen ! Ott ázik be az autó de nagyon , a két csavar meglazítása után folyt víz nem sok de folyt.

Írj létszives ha tudsz megoldást köszi.

krisztian98 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 121480

2.0 HDI 136LE-ben hol látom meg legkönnyebben, hogy Bosch vagy Delfi-s üzemanyag rendszere van?

Sajnos a porlasztókra nem láttam ráírva, a nagynyomású pumpát + nem látni....

opel123 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121479

600,000 km van a két pözsómben, nem eszik az olajat.  Castrol ment beléjük 3-4 olajcserét kivéve.  5w40-est tettem párszor a 10w-40-es helyett, annál 5dl/10000km volt a fogyasztása, a másiknál semmi. Szerintem attól függ, hogy hajtották.

Előzmény: Papalac (121476)
anna81 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121478

Köszi szépen!

Előzmény: Papalac (121475)
Polacsko87 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121477

köszönöm a választ, a következő olajcserénél kipróbálom a Total olajat.

Előzmény: Papalac (121476)
Papalac Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121476

Azt mondták a márkaszervizben, hogy minden motor eszi az olajat kisebb-nagyobb mértékben.

Annyit tudok, hogy a francia autók kényesek az olajra. Lehetőleg csak a gyárilag előírt márkát és tipust érdemes beletölteni. Azt eszik a legkevésbé. Nem tudom szakmailag megmagyarázni, de pl a renault csak az elf olajat szereti. Próbáltam régebben shell, meg mérgembe botond olajat rakni bele, de egyedül az elfet nem ette számottevő mértékben. Az 5W40 10W40 mindegy, csak a hideg oldalon van eltérés a viszkozitásban.

Tudtommal a PUG a Total olajat szereti.

Előzmény: Polacsko87 (121472)
Papalac Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121475

Tudom javasolni az FB-n a peugeot 307 csoportot:

https://www.facebook.com/groups/pug307hu/?launch_popover=membership_questionnaire

Ott vannak jó dízeles szerelők, ha mást nem tudnak ajánlani a közeledben valakit, aki ért hozzá.

Ha jól értem a kipufogó gázzal van problémája az autónak. Sok dolog okozhatja, látatlanba nem lehet megmondani mi a baj. Ha ilyen gyengécske az oroszlán, akkor érdemes egy jó dízeles szakihoz elvinni.

Az EGR szelep a kipufogó gázt vezeti vissza a motorba, hogy a termelt korom egy részét és a nitrogén dioxidot elégesse, ezzel tisztábbá téve a kipufogó gázt.

Nem vagyok dízeles, de elképzelhető, hogy van benne FAP (részecskeszűrő), aminek az eltömődése olyan mintha bedugnák a kipufogót.

Előzmény: anna81 (121473)
anna81 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121474

Nekünk is ette. Bár a miénk diesel. Nem tudom, számít-e, nem értek hozzá. Két-három havonta töltöttem bele egy flakon olajat.... Végre az egyik szerelő szétpuzzle-ozta a motort meg össze, és azóta rendben van.

Előzmény: Polacsko87 (121472)
anna81 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121473

307 SW, 1.6-os hdi, 2008-as

4 éve van nálunk. Persze mondták, hogy nem törött... de, hát, főleg utólag ezt ki hinné el...

A lényeg: kb. 3 éve többször jelentkezett a probléma: Abgasanlage deffekt (bocsi, németül írom, mert úgy van beállítva - úgy értem meg legegyszerűbben). Többször leállt. Pl. kereszteződésben. Én meg egyedül a kocsiban a 3 gyerekkel. Mindig jött egy jószándékú segítség.

Elvittük végül Jenőhöz Tiszasasra. Ő akkor az EGR-szelepet mondta. (bocs, fogalmam sincs, mit csinált vele, a férjem tudja, majd kérdezem tőle, de most külföldön...).

Most az ország totál másik felén vagyunk. Itt már megint többször jelentkezett az "ABgasanlage deffekt". A hibajezést " sikeresen kiütötték belőle... Most egy ideje nem jelez. De! Ezt a Trabant-szerű gyorsulást...!!! Fogalmam sincs mit csináljak vele! Amikor a 0-ásról fel akarok hajtani a 7-esre - ugye emelkedő -, mögöttem már majd' megőrülnek, hogy miért nem nyomom a gázt, mert kb 70-ig tud emelkedőn gyorsulni.... Maximum... Marhára nem érzem biztonságosnak. ne trafáljon belém hátulról senki. Főleg, ha bent ülnek a gyerekeim is...

Az egyik szerelő végül azt találta ki, hogy rájött, mi a baj: vegyek a Peugeot-nál (én!!!!) "izz0tóelektronikát"!!!! Gondolhatjátok, hogy néztek rám, nőre a Peugeot-nál... Kb. annyival elküldtek, hogy hozzam a márkakereskedésbe a kocsit.... Óradíj: 12-13 ezer....

Volt vkinek hasonló baja ezzel a kocsival? Lassan inkább eladnám.... Pedig nagyon megszerettem. De állandóan szerelőhöz kell vinnem... Mindig épp akkor, amikor férj épp nincs itthon... Tudtok vkit Veszprém környékén? Vagy visszavigyem Tiszasasra?

Polacsko87 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 121472

Sziasztok!

Van egy 1.6 benzines 307 kombim, 2003-as évjárat 285000 km van benne.

Lassan egy éve vettem és észrevettem, hogy eszi az olajat.

először 5w40 , most 10w40-es olaj van benne és kb 3000 km alatt kb 4-5 deci olajat evett meg a legutóbbi olajcsere óta.

sok ez egy ilyen korú és kilométerű autónál? sosem ette még egyik autóm sem az olajat, ezért vagyok tanácstalan.

a szerelő barátom azt mondta nem érdemes belemászni motorfelújításba...

van e esetleg valamilyen ajánlásotok, akár olajban vagy adalékban?

lehet hosszú távon baja az autónak?

előre is köszönöm a válaszokat!

szeka666 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 121471

Sziasztok!1.6 hdi 2006 90 le 9hv autóm nem rég elkezdte azt csinálni,  hogy menet közbe mint ha kihagyna a motor egy másodpercre, tegnap meg megállt a motor de nem úgy mint ha lefulladna mert nem világít semmi a műszerfalon...csak mintha leállítanám, félrehúzódtam gyújtás le beibdítottam és mentem tovább! Mi lehet a gond? Vmi kontakthiba?

gustavsson85 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 121470

Nekem egy picivel 90 felett van (2.0 HDi), de még nem tisztítottam ki a hűtők közötti részből a dzsuvát :)

Előzmény: d.jocov (121469)
d.jocov Creative Commons License 2017.06.14 0 0 121469

Ha persze mind rossz.... nekem is 80

Előzmény: ádibébi (121466)
applausexi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 121468

Biztos elkerülte a figyelmemet, hogy gázolajos, én benzinesről írtam.

Előzmény: feco6512 (121467)
feco6512 Creative Commons License 2017.06.14